Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 1 січня 2019 року

Інформдень: 1 січня 2019 року

Окупанти обстріляли позиції ЗСУ під Гнутовим і Новотошківським, загинув боєць

Протягом вівторка, у період з 00.00 до 18.00, російські окупаційні війська двічі порушували режим припинення вогню.

При цьому зафіксовано один випадок застосування озброєння, забороненого Мінськими угодами, повідомляє у Фейсбуці прес-центр штабу ООС.

“Зокрема, ворог відкривав вогонь з мінометів калібру 82 мм по позиціях українських військових в районі населеного пункту Гнутове на Маріупольському напрямку. На Луганському напрямку ворог відкривав вогонь з БМП-1 по позиціях українських військових в районі населеного пункту Новотошківське”, – йдеться у повідомленні.

Внаслідок обстрілів російсько-окупаційних військ один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув.

У відповідь на провокації противника підрозділи Об’єднаних сил застосовували чергові вогневі засоби.

За даними розвідки, двох окупантів було знищено та трьох – поранено.

Українські військові продовжують надійно контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов повного припинення вогню.

Ситуація у зоні ООС залишається під контролем українських військових.

 

На території Міноборони пролунав Дзвін пам’яті за загиблими бійцями

На території Міністерства оборони України 1 січня відбувся ранковий церемоніал вшанування українських військовослужбовців, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на cході України.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони України – Укрінформ.

На щоденному ранковому церемоніалі були присутні заступник міністра оборони України, представники Генерального штабу ЗСУ, офіцери і працівники структурних підрозділів оборонного відомства, військовослужбовці Київського гарнізону, курсанти одного зі столичних вишів.

“Присутні вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта”, – підкреслюється в повідомленні.

Як зазначається, сьогодні 1 січня, Дзвін пам’яті пролунав один раз. Цього дня у 2015 році внаслідок російської збройної агресії загинув солдат Любомир Подфедько.

Присутні вшанували загиблих героїв та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Як повідомлялося, Зала пам’яті захисників України на території Міноборони створена на вшанування пам’яті військовослужбовців ЗСУ, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоб військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати данину шани своїм захисникам.

 

Клімкін з новим главою ОБСЄ збираються на Донбас

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін через два тижні разом з головою МЗС Словаччини Мирославом Лайчаком, який прийняв головування в ОБСЄ, поїде на Донбас.

Про це Клімкін написав у Twitter – Укрінформ.

“Вітання Словаччині і моєму доброму другові Мирославу Лайчаку з нагоди початку головування в ОБСЄ. Бажаю Словаччині в ОБСЄ бути на сторожі цінностей та принципів ОБСЄ, які нахабно порушуються РФ. Буду радий вітати Мирослава в Україні вже за два тижні, поїдемо разом на Донбас”, – зазначив Клімкін.

Як повідомлялося, Словаччина з 1 січня почала головувати в ОБСЄ.

 

Окупанти не пустили спостерігачів ОБСЄ у сім населених пунктів

Збройні формування РФ та їхні найманці на Донбасі забороняють спостерігачам СММ ОБСЄ потрапляти на контрольовані ними об’єкти і території, тим самим перешкоджаючи діяльності місії.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“За даними щоденного звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 31.12.2018, зафіксовані обмеження свободи пересування, заборона доступу та інші перешкоди у виконанні мандата місії”, – йдеться у повідомленні.

Так, 29 грудня озброєний представник збройних формувань РФ в черговий раз відмовив патрулю СММ у проїзді через блокпост поблизу селища Староласпа на південь від Донецька, посилаючись на «безпеку СММ». В тому ж районі Донецької області, але біля Мічуріна, окупант наказав патрулю місії їхати геть, оскільки спостерігачам не дозволяється зупинятися в цьому населеному пункті.

У пунктах пропуску на кордоні біля Сєверного та Ізвариного найманці знову наказали патрулю залишити ці райони.

Крім того, на блокпості, розташованому на автошляху H15 поблизу Кремінця на південному заході від Донецька, найманець збройних формувань РФ дозволив патрулю місії проїхати лише після того, як оглянув причіп автомобіля СММ.

30 грудня двоє окупантів не дозволили патрулю проїхати через блокпост, розташований поблизу Заїченко на північному сході від Донецька. Тим самим бойовики не дозволили спостерігачам проїхати в західному напрямку до селища Пікузи і в південному – до населеного пункту Саханка на північному сході від Маріуполя. В обох випадках окупанти посилалися на так звану «безпеку СММ». Водночас команда місії бачила, що з боку селища Пікузи через блокпост без перешкод проїхав цивільний автомобіль.

 

Катер ВМСУ відкривав вогонь у Чорному морі для зупинки танзанійського судна

Сьогодні, 1 січня 2018 року Військово-Морськими Силами ЗС України у взаємодії з Військовою контррозвідкою Служби безпеки України та Державною прикордонною службою України припинена спроба контрабанди морем. Про це УНН повідомили у прес-службі ВМС України.

“У територіальних водах України було виявлено судно під прапором Танзанії, яке обґрунтовано підозрювалося в перевезенні незаконних вантажів. Керуючись положеннями законодавства України, а також Конвенцій ООН з морського права та про боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, з метою пошуку судна та подальшого стеження за його діями за розпорядженням командного центру ВМС ЗС України в море вийшов ракетний катер „Прилуки“”, — повідомили у прес-службі.

Як повідомляється, судно-порушник було виявлено технічними засобами спостереження на траверзі нп Курортне в межах територіальних вод України, на виклик не відповідало, тому ракетний катер “Прилуки” розпочав його переслідування. З’ясувавши безперспективність спроби втечі від українського військового катеру, судно вийшло на зв’язок та було опитано згідно процедур, встановлених міжнародним морським правом. Проте, судно-порушник вимоги зупинитися не виконало.

“З метою примушення до припинення протиправних дій ракетний катер „Прилуки“ відкрив попереджувальний вогонь з артилерійської установки по курсу судна, яке було зупинено та відконвойовано до порту Одеса”, — повідомили у ВМСУ.

 

Екс-посол США передбачає надання Україні нової зброї через 2-3 місяці

Через 2-3 місяці можна очікувати, що США нададуть зброю Києву й оголосять нові санкції проти Росії. Таку думку висловив екс-посол США в Україні, директор Євразійського центру Atlantic Council у Вашингтоні Джон Гербст в інтерв’ю Радіо Свобода, передає УНН.

“Вже через 2-3 місяці ми побачимо, що США надають зброю Києву й оголосять про нові санкції проти Росії у зв’язку з цією агресією. Думаю, протягом найближчих восьми-десяти, максимум – дванадцяти тижнів з’явиться ця набагато сильніша відповідь США. І, окрім санкцій, це буде військова допомога Україні”, – зазначив Гербст.

На його переконання, зараз достатньо аргументів і для надання протикорабельних ракет, і патрульних кораблів, можливо, що й іншого військового обладнання.

“Немає питань – протикорабельні ракети допомогли б. У США вистачає крилатих ракет “Гарпун”, в основі дії яких – технології, розроблені 30 років тому, – і це те, що ми вже зараз можемо надати. А можливо, і набагато сучасніші ракети”, – додав американський дипломат, відповідаючи на запитання, чи йдеться і про летальні озброєння для використання на морі.

Що стосується санкцій, на думку Гербста, найкращою відповіддю “могли б бути санкції проти найбільшого російського банку або заборона російським суднам заходити в американські порти чи порти ЄС”.

Нагадаємо, США виділять ВМС України 10 млн доларів.

 

Цього року Україна витратить на безпеку та оборону понад 200 млрд грн

На оборону та безпеку в Державному бюджеті України на 2019 рік закладено майже 212 млрд гривень, повідомляє УНН з посиланням на закон.

З цієї суми майже 112 млрд гривень спрямовуються на зарплати військовослужбовців і поліцейських, на розвиток озброєння і військової техніки буде спрямовано 30,2 млрд гривень. Також 1,8 млрд гривень передбачено на житло для військових.
Слід додати, що на забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних сил України виділяється 1,5 млрд гривень.

Нагадаємо, Закон про Державний бюджет України на 2019 рік набув чинності сьогодні, 1 січня. Доходи зведеного бюджету на 2019 рік визначені у сумі 1 306,6 млрд грн, в тому числі по загальному фонду зведеного бюджету 1 183,7 млрд грн.
Видатки зведеного бюджету та надання кредитів на 2019 рік становлять 1 406,3 млрд грн, в тому числі по загальному фонду зведеного бюджету – 1 261,6 млрд грн.

Для забезпечення збалансованості та стійкості бюджетної системи граничний обсяг дефіциту державного бюджету зменшиться до 2,28% ВВП (у 2018 році він становив 2,4 %).

 

Наступник Меттіса обіцяє втілювати всі бачення Трампа

Після відставки глави Пентагону Джеймса Меттіса новий в.о. міністра оборони Патрік Шанахан пообіцяв реалізовувати всі бачення глави Білого дому.

Про це йдеться в офіційній заяві нового глави оборонного відомства США, текст якої отримав Укрінформ.

“Як виконувач обов’язків міністра оборони, чекаю співпраці з президентом Трампом, щоб реалізувати його бачення – разом із сильними лідерами, в тому числі міністрами родів військ, Об’єднаним комітетом начальників штабів, командирами бойових підрозділів та персоналом офісу міністра оборони”, – зауважив Шанахан.

Він з повагою висловився про службу Джеймса Меттіса, якій попередній міністр присвятив усе своє життя.

Шанахан нагадав, що Пентагон залишається однією із фундаментальних інституцій Сполучених Штатів і надалі фокусуватиметься на захисті нації.

Як повідомляв Укрінформ, Патрік Шанахан, який до цього обіймав посаду заступника міністра оборони, виконує обов’язки глави Пентагону з 1 січня. За процедурою, кандидатуру нового міністра має офіційно номінувати президент, після чого його повинен затвердити Сенат США.

 

Сьогодні — Всесвітній день миру

У перший день нового року католицька Церква латинського обряду відзначає Всесвітній день миру.

“Добра політика служить миру” – такою є тема цьогорічного Дня миру та відповідного послання, приготованого Папою Франциском, повідомляє Vaticannews – Укрінформ.

Всесвітній день миру започаткував Папа Павло VI 1967 року, а вперше він урочисто відзначався 1 січня 1968 року.

17 грудня 1969 року це свято було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН офіційним.

У першому посланні з нагоди Дня миру Павло VI писав: “Я прагнув би, щоб кожного року це відзначення як добре побажання та обітниця повторювалось на початку календарного рахунку, що вимірює та описує шлях людського життя в часі, аби над розвитком майбутніх подій панував мир з його справедливою та благотворною рівновагою”.

Цього дня католицькі понтифіки та священики звертаються до вірян із посланнями миру та закликають пробачити своїх ворогів і припинити ворожнечу в усьому світі. Вони наголошують на тому, що кожен має взяти відповідальність за внесок у справу миру. Водночас віруючі моляться та закликають бога послати мир на землю і припинити всі кровопролитні війни.

 

Папа Франциск застеріг від “бездушного полювання на прибутки”

Папа Римський Франциск у своєму першому посланні в 2019 році констатував відсутність єдності в усьому світі.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

«Як багато розрізненості і самотності навколо нас. Світ повністю взаємопов’язаний, але здається все більш роз’єднаним», – заявив понтифік у своїй традиційній новорічній месі у соборі Святого Петра.

Крім цього, він застеріг парафіян від «бездушною полювання на прибуток, який приносить користь лише небагатьом».

У своїй проповіді Папа Римський також віддав належне материнству, зазначивши, що світ, який дивиться в майбутнє, забувши при цьому «погляд матері», є недалекоглядним.

Як повідомлялося, 31 грудня Папа Римський Франциск прийняв відставку директора Ватиканського прес-центру Грега Берка та його заступника Паломи Гарсії Овехеро.

 

Посольство України в Алжирі приєдналося до флешмобу «жовто-блакитний кораблик»

Команда Посольства України в Алжирі приєдналася до флешмобу #жовто_блакитний_кораблик_на_ялинку на підтримку військовополонених українських моряків.

Про це повідомляється на сайті українського диппредставництва – Укрінформ.

«Підсумовуючи 2018 рік, що минає, співробітники  Посольства разом з родинами вітають всіх із прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами. У цей час важливо згадати про всіх українців, які опинилися далеко від дому в полоні російської агресії. Ми пам’ятаємо й вимагаємо негайного звільнення наших військовополених моряків та їх повернення додому», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь через Керченську протоку. Російські спецпризначенці обстріляли і захопили три українські кораблі та 24 моряків.

 

Віче та флешмоб: у Львові відзначили 110-річчя від дня народження Бандери

У Львові відзначили 110-річчя від дня народження провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Представники громадськості та влади поклали квіти до пам’ятника Бандері, після чого відбулося громадське віче.

Крім того, у соцмережах відбувся ініційований департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА флеш-моб “Зродились ми великої години”. Його учасники розміщували на своїх сторінках у Facebook відео з виконанням одного куплена гімну Організації українських націоналістів.

Як повідомлялося, 1 січня виповнилось 110 років від дня народження українського політичного діяча, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття, голови Проводу ОУН(б) Степана Бандери.

Бандера разом із Ярославом Стецьком був автором Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року. У липні 1941 року нацисти помістили Бандеру під домашній арешт, а згодом відправили до концтабору Заксенхаузен. Його звільнили у вересні 1944 року та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

Бандера загинув 15 жовтня 1959 року від рук агента КГБ Богдана Сташинського. Похований Бандера на кладовищі у Мюнхені.

 

У центрі Києва проходить смолоскипна хода на честь дня народження Бандери

Націоналістичні організації розпочали у Києві смолоскипну ходу з нагоди 110-річчя від дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Так, близько тисячі учасників ходи, організованої, зокрема, ВО “Свобода” та Правим сектором, вирушили від пам’ятника Кобзареві з парку Тараса Шевченка в напрямку вулиці Хрещатик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники акції ідуть із запаленими факелами та з національними прапорами, а також зі стягами ВО “Свобода” й “Правого сектору”.

У ході беруть прихильники партії “Свобода”, національно-визвольного руху “Правий сектор”, Конгресу українських націоналістів, організації “Сокіл” та інші.

Очолює колону дівчина, яка несе портрет Степана Бандери. За нею крокує шеренга барабанщиків.

Очікується, що учасники пройдуть вулицею Хрещатик і завершать акцію проведенням віче на Майдані Незалежності.

Також активісти розгорнули великий червоно-чорний стяг, який одночасно несуть кілька активістів.

Активісти скандують: “Слава Україні! – Героям Слава!”, “Слава нації! – Смерть ворогам!”, “Україна – понад усе!”, “Слава Степану Бандері”, “Слава Героям України”.

По периметру колону охороняють правоохоронці.

“Новий рік починається з уродин Степана Бандери, і всі українці вшановують 110-ту річницю з дня народження великого українця. Акції проходять по всій Україні, вже 218 органів місцевого самоврядування цьогоріч ухвалили рішення вивішувати червоно-чорні прапори. Тому ми можемо говорити, що ідеї, які проповідував Степан Бандера, максимально є актуальні, і наше завдання, цього покоління, максимально їх втілювати”, – зазначив один з лідерів ВО “Свобода” Руслан Кошулинський.

Водночас “Національний корпус” та”Національні дружини” розпочали окрему акцію на честь 110-ї річниці від дня народження Степана Бандери. Вони рушили ходою з вулиці Богдана Хмельницького до Майдану Незалежності.

Як повідомлялося, 1 січня виповнилось 110 років від дня народження українського політичного діяча, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття, голови Проводу ОУН(б) Степана Бандери.

Бандера разом із Ярославом Стецьком був автором Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року. У липні 1941 року нацисти помістили Бандеру під домашній арешт, а згодом відправили до концтабору Заксенхаузен. Його звільнили у вересні 1944 року та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

Бандера загинув 15 жовтня 1959 року від рук агента КГБ Богдана Сташинського. Похований Бандера на кладовищі у Мюнхені.

Націоналістичні організації традиційно 1 січня проводять смолоскипну ходу до дня народження Бандери.

На Майдані Незалежності з нагоди дня народження Бандери зібрали віче

У Києві на Майдані Незалежності українські націоналістичні організації провели віче з нагоди 110-ї річниці від дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Цим заходом націоналісти завершили урочисту смолоскипну ходу на честь Бандери, якою вони пройшли від парку Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зі сцени біля стели на Майдані виступили, зокрема, представники ВО “Свобода”, Правого сектору, Конгресу українських націоналістів із закликом до змін в країні. Також зі сцени виступив кандидат у президенти від націоналістичних сил Руслан Кошулинський, який заявив, що “наше головне завдання у 2019 році – нарешті реалізувати мрію Степана Бандери: військовим, дипломатичним, економічним й ідеологічним шляхами розвалити московську імперію, розділити поневолені нею народи на самостійні національні держави, знищити олігархію всередині України й нарешті дати українцям можливість бути господарями на своїй землі”.

Після виступів учасники акції заспівали гімн України.

Як повідомлялося, 1 січня виповнилось 110 років від дня народження українського політичного діяча, теоретика та ідеолога українського національного руху ХХ століття, голови Проводу ОУН(б) Степана Бандери.

Бандера разом із Ярославом Стецьком був автором Акту відновлення Української держави 30 червня 1941 року. У липні 1941 року нацисти помістили Бандеру під домашній арешт, а згодом відправили до концтабору Заксенхаузен. Його звільнили у вересні 1944 року та запропонували участь у керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю з гітлерівцями не погодився.

Бандера загинув 15 жовтня 1959 року від рук агента КГБ Богдана Сташинського. Похований Бандера на кладовищі у Мюнхені.

Націоналістичні організації традиційно 1 січня проводять смолоскипну ходу до дня народження Бандери.

 

Німеччина в Радбезі ООН хоче працювати над врегулюванням криз

Кризовий менеджмент, посилення в ньому ролі жінок, роззброєння, боротьба з кліматичними змінами – питання, на яких Німеччина хоче зосередитися під час членства в Радбезі ООН, яке розпочалося 1 січня.

Завдання країни як непостійного члена Ради Безпеки ООН в 2019/2020 роках окреслив міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас – Укрінформ.

“Будучи членом Ради безпеки, ми зосередимося на наданні допомоги у врегулюванні криз. Ми також хочемо включити наші власні питання до порядку денного”, – сказав Маас.

Серед них дипломат перелічив такі: Рада безпеки має вирішити проблему зміни клімату; Німеччина хоче працювати над тим, щоб жінки брали більш активну участь у запобіганні та врегулюванні конфліктів, а також щоб краще захищати жінок і дівчат у зонах конфлікту від сексуального насильства; зміцнювати міжнародне гуманітарне право і краще захищати працівників гуманітарних організацій; надати нового імпульсу складній проблемі ядерного роззброєння та контролю над озброєннями.

Маас відзначив, що Рада безпеки – найважливіший орган ООН, який гарантує мир і безпеку в усьому світі. Німеччина вже вшосте стала непостійним членом Ради безпеки ООН, але ніколи ще від неї не очікували так багато, як зараз. “Ми добре підготувалися і хочемо прийняти виклик”, – запевнив міністр.

Як повідомляє Укрінформ, у квітні Німеччина головуватиме в РБ.

 

Перша на Черкащині парафія УПЦ МП перейшла до Помісної церкви

Релігійна громада УПЦ Московського патріархату села Скибин Жашківського району першою у Черкаській області перейшла до єдиної Православної церкви України.

Про це повідомляє місцевий портал “Сіверщина” – Укрінформ.

Зазначається, що всі присутні на церковних зборах у Скибині висловилися за вихід із МП.

Мова богослужіння поки що залишиться церковнослов’янська, але ближчим часом, за наполяганням парафіян, вже служитимуть і українською.

У Скибині мешкає дві тисячі людей, більшість – парафіяни храму Святої великомучениці Параскеви.

Також, згідно з повідомленням, ще три села в Жашківському районі готують документи на перехід із УПЦ МП до Православної церкви України.

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня відбувся Об’єднавчий собор православних церков. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля – митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Вселенський патріарх Варфоломій привітав Україну із заснуванням нової Православної церкви та оголосив дату вручення Томоса – 6 січня 2019 року.

 

В Індії жінки утворили живий ланцюг 620 кілометрів завдовжки

У перший день нового року індійські жінки утворили 620-кілометровий живий ланцюг, вимагаючи гендерної рівності.

Про це інформує NDTV – Укрінформ.

«В індійському штаті Керала жінки, взявшись за руки, сформували живий ланцюг, що простягається від північної частини штату до його крайнього півдня, символічним жестом вимагаючи гендерної рівності по всій країні», – йдеться у повідомленні.

Акція зібрала, за різними оцінками, від 3 до 5 млн учасниць.

Приводом для акції став скандал навколо заборони жінкам у віці від 10 до 50 років відвідувати розташований в Кералі храм Сабарімала. Зокрема, у вересні 2018 року Верховний суд Індії виніс вердикт, що скасував багатовікову традицію, за якою дівчата та жінки не допускалися в цей один із найвідоміших храмів Індії. Судді наказали відкрити храм для жінок з 17 жовтня, однак до сьогодні жодній жінці не вдалося увійти в храм, оскільки паломники-чоловіки закидають камінням та палицями будь-яку жінку, яка намагається навіть наблизиться до святині.

Як повідомлялося, поліція штату Керала у жовтні затримала понад 2000 протестувальників, не згодних із рішенням суду, яке дозволяє жінкам відвідувати місцеву святиню. Консервативні індуїстські групи не дозволили жінкам увійти в храм Сабарімала, організувавши сутички з поліцією та пошкодивши автомобілі на знак протесту проти постанови Верховного суду щодо скасування заборони жінкам відвідувати храм.

 

УЄФА включив трьох українців до ТОП-50 найперспективніших футболістів континенту

Троє українських футболістів увійшли до ТОП-50 найперспективніших молодих гравців, які можуть стати зірками європейського футболу за версією UEFA.com – Укрінформ.

Такої честі удостоїлися воротар іспанського “Леганеса” Андрій Лунін, захисник київського “Динамо” Віталій Миколенко та його партнер по столичному українському клубу Микола Шапаренко, повідомляє офіційний сайт Союзу європейських футбольних асоціацій.

“Взятий в оренду у мадридського” Реала “воротар має відмінну реакцією. Восени зіграв три поспіль сухих матчі за клуб та збірну України”, – сказано, зокрема, у “візитній картці” Луніна.

Лайчак назвав пріоритет головування Словаччини в ОБСЄ

Питання України буде в ОБСЄ пріоритетом під час головування Словаччини в цій міжнародній організації.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Словаччини Мирослава Лайчака з нагоди початку головування в ОБСЄ, повідомляє DW – Укрінформ.

Лайчак підкреслив, що одним з ключових завдань для ОБСЄ упродовж найближчого року буде “розв’язання кризи в Україні та довкола неї”.

Лайчак назвав військовий конфлікт на сході України “одним з ключових питань нашої спільної безпеки”.

За словами глави словацького МЗС, Братислава докладе активних зусиль до налагодження діалогу та зменшення напруги у зоні конфлікту на Донбасі. “Ми підтримуємо повну імплементацію наявних домовленостей, включно з повагою до режиму тиші та відведенням важкого озброєння”, – наголошується в заяві.

Зазначається, що 10 січня Лайчак представить пріоритети словацького головування постійному комітету ОБСЄ у Відні. Другим за важливістю питанням після України для Братислави будуть виклики технологічних змін, зокрема кібербезпека, а ще до її пріоритетів належатимуть запобігання конфліктам та посилення міжнародних інституцій.

Як повідомлялося, ОБСЄ була створена у розпал “холодної війни” 1973 року як Нарада з безпеки та співробітництва у Європі. Організація направила сотні спостерігачів до східної України, щоб фіксувати дотримання Мінських домовленостей та перебіг збройного конфлікту на Донбасі.

З 1 січня 2019 року Словаччина в порядку ротації на один рік перебрала головування в ОБСЄ, змінивши Італію.

 

Таліби вбили понад 20 поліцейських в Афганістані

Афганські урядові сили використали артилерію для відбиття численних нападів талібів, під час яких загинули понад 20 осіб.

Про це повідомляє Washington Post – Укрінформ

«Щонайменше 21 афганський поліцейський загинув під час трьох одночасних нападів талібів у понеділок увечері на півночі Афганістану. Незважаючи на те, що цивільні особи перебували неподалік, силовики відкрили артилерійський вогонь, щоб відбити атаки бойовиків», – йдеться у повідомленні.

Як повідомили місцеві чиновники, черговий напад талібів мав на меті захопити нафтові свердловини та транспортні засоби біля столиці провінції Сар-ель. “Талібан” намагається підірвати контроль уряду на тлі мирних переговорів для припинення 17-річної війни та цьогорічних виборів в Афганістані.

Виборча комісія Афганістану оголосила про перенесення призначених на квітень 2019 року президентських виборів на 20 липня. Рішення перенести у часі проведення виборів припало на період значної активізації бойовиків радикального ісламського руху “Талібан”, що веде збройну боротьбу проти теперішнього афганського уряду.

 

Радник Трампа їде до Туреччини

Радник президента США Джон Болтон відвідає Туреччину 8-9 січня для координації дій у сфері регіональної безпеки, зокрема в Сирії, після оголошення Дональдом Трампом рішення про виведення американських військ.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Обговоримо подальші кроки протидії викликам в сфері безпеки, зокрема наступний етап боротьби з ІДІЛ, оскільки США починають виведення військ з Сирії», – написав Болтон раніше у Twitter, не зазначивши дату візиту

Перед візитом до Туреччини Болтон має намір відвідати Ізраїль, де також йтиметься про регіональну безпеку та боротьбу з ІДІЛ.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і президент США Дональд Трамп домовилися про тісну координацію щодо Сирії. Візит Болтона в Туреччину відбуватиметься в рамках досягнутої домовленості.

 

США та Ізраїль обговорили протидію загрозам Ірану після виводу військ із Сирії

Держсекретар США Майкл Помпео і прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу провели першу двосторонню зустріч високого рівня після оголошення Дональдом Трампом рішення про виведення військ США із Сирії.

Як зазначили в Держдепі, лідери зосередились на загрозах з боку Ірану й ІДІЛ для Ізраїлю та регіону в цілому, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сторони обговорили неприйнятну загрозу агресій і провокацій з боку Ірану, а також іранських ставлеників для безпеки Ізраїлю й регіону. Держсекретар підтвердив прихильність Сполучених Штатів безпеці Ізраїлю, а також його безумовного права на самооборону”, – заявив за результатами зустрічі лідерів у Бразилії в вівторок заступник речника Держдепу США Роберт Палладіно.

Помпео також запевнив Нетаньягу, що рішення президента Трампа про виведення американських військ із Сирії “не внесе жодних змін” у спільні зусилля США й Ізраїлю в протистоянні ІДІЛ та агресивній поведінці Тегерана.

“Держсекретар і прем’єр-міністр підтвердили свої зобов’язання поглибити двостороннє співробітництво”,- зауважили в Держдепартаменті США.

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня президент США Дональд Трамп оголосив одноосібне рішення вивести американський збройний контингент із Сирії, обгрунтувавши це “майже повною” поразкою ІДІЛ. Тим часом, апарат безпеки США наполягає, що до знищення ІДІЛ далеко, і зараз на території Сирії та Іраку перебувають тисячі розрізнених колишніх бойовиків ІДІЛ.

Заява Трампа викликала негативну реакцію як у Сполучених Штатах, так і з боку американських союзників, насамперед Ізраїлю.

 

Ізраїль услід за США теж офіційно вийшов із ЮНЕСКО

Сполучені Штати та Ізраїль з 2019 року покинули Організацію Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури.

Про це повідомляє The Times of Israel – Укрінфом.

Причину виходу пояснив представник Ізраїлю в ООН Денні Данон. 31 грудня Данон сказав, що його країна не планує бути членом «організації, що діє проти неї».

“ЮНЕСКО – це орган, який безперервно переписує історію, зокрема стираючи зв’язки євреїв з Єрусалимом. Їм (цим органом – ред.) маніпулюють вороги Ізраїлю, тому він постійно виокремлює єдину єврейську державу для засудження”, – наголосив Данон.

Нагадаємо: в жовтні 2017 року США оголосили, що планують вийти з ЮНЕСКО, зокрема через антиізраїльську, на думку Вашингтона, політику організації.

 

Інвестори світового масштабу прийшли в Україну завдяки реформам – Порошенко

Україна в 2018 році залучила потужні інвестиції в економіку в результаті імплементації реформ.

Про це Президент України Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“У 2018 році Україна залучила потужні інвестиції в економіку: в сферу відновлюваної енергетики – від норвезьких інвесторів, в аграрний сектор – від компанії із Саудівської Аравії, у сферу роздрібної торгівлі від шведських брендів H&M та IKEA. В Україну прийшла авіакомпанія Ryanair та повернувся лоукостер Wizz Air. 20 локомотивів General Electric вже прибули в Україну”, – зазначив Порошенко.

На переконання Президента, прихід гравців світового масштабу в Україну – це результат імплементації реформ та яскраве свідчення довіри до України з боку світових інвесторів.

 

Порошенко нагадав порівняння Путіна російської церкви з ядерною зброєю

Росія “мертвою хваткою” вчепилася у свою церковну мережу в Україні, розглядаючи її як розгалужений канал впливу.

Таку думку висловив Президент України Петро Порошенко в колонці для спецпроекту НВ “Світ у 2019”, опублікованій на сайті “Нового времени” – Укрінформ.

“Вовків імперіалізму потрібно вміти вираховувати, навіть якщо вони в овечих шкурах. Про це у своєму Погляді на всесвітню історію писав ще Джавахарлал Неру, один із лідерів індійського руху за незалежність. Для України, постколоніальної країни, яка не завершила боротьбу за свободу від колишньої метрополії, така установка надзвичайно важлива. Росія мертвою хваткою вчепилася у свою церковну мережу в Україні, розглядаючи її як розгалужений канал впливу. Російська православна церква – частина політичної системи РФ. Сам Путін порівняв РПЦ з ядерною зброєю”, – зазначив Порошенко.

За його словами, було б злочином дивитися на все це крізь пальці.

“Переговори про автокефалію почалися кілька років тому й у 2018-му вийшли на фінішну пряму. Вселенський патріарх Варфоломій і Синод прийняли рішення про незалежну українську церкву, відкинувши всі претензії Москви на Україну, як канонічну територію РПЦ”, – підкреслив він.

Президент наголосив, що Томос про автокефалію – немов ще один Акт проголошення незалежності. “Його варто розглядати як найвагомішу частину державної стратегії. Її суть найточніше передає поєднання двох крилатих фраз Миколи Хвильового: “Геть від Москви! Дайош Європу”, – додав він.

 

Порошенко зазначив, що Україна йде своїм шляхом

“Угода про асоціацію і безвіз із Євросоюзом. Боєздатна армія і відмова від російського газу. Зміцнення позицій української мови і повернення до власної історії, ідентичності. Вихід із СНД і розрив договору про дружбу з Росією. Україна та ЄС наблизилися один до одного як ніколи – завдяки людям, які п’ять років тому вийшли на Революцію гідності, як точно зауважив у листопаді один з єврокомісарів. Додам від себе: жодна держава, яка не є учасником НАТО, не має таких близьких відносин з Альянсом, як Україна. А невдовзі, переконаний, парламент остаточно схвалить поправки до Конституції, які закріплять курс на ЄС і НАТО”, – зауважив Порошенко.

Однак, за його словами, вступ України до Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу так і залишиться мрією, якщо не буде забезпечено критичної маси змін, необхідних для того, щоб відповідати всім критеріям членства.

“Темпи реформ зараз не такі, якою була швидкість, спроектована нами на старті. Проблеми виявилися глибшими, опір – сильнішим, рішення – складнішими. Так, вистояли і відновили економічне зростання. Проте більшість українців так і не відчули поліпшення добробуту, а рівень життя відновлюється повільно і нерівномірно в різних регіонах, соціальних і вікових групах. Ми створили нову антикорупційну інфраструктуру. У неї влили чималі фінансові ресурси, але поки що коефіцієнт її корисної дії мене, як і все суспільство, не влаштовує. У 2019-му ситуацію повинен змінити Вищий антикорупційний суд”, – резюмував він.

 

Проросійські кандидати уже шикуються у п’яту колону на вибори – Порошенко

Президент Петро Порошенко вважає, що в умовах виборів очевидна загроза реваншу проросійських сил – як відвертих, так і латентних.

Таку думку він висловив у колонці для спецпроекту НВ “Світ у 2019”, опублікованій на сайті “Нового времени”. – Укрінформ

“Складну головоломку доводиться розв’язувати в умовах виборів. Ми живемо в такий час, коли вибори повсюдно стають випробуванням для демократії. Нам же складніше, ніж іншим: йде війна. Очевидна загроза реваншу проросійських сил, як відвертих, так і латентних. Уже можна спостерігати спроби проросійських кандидатів консолідуватися в єдину п’яту колону”, – зазначив Порошенко.

За словами Глави держави, ще одна небезпека – це “навала солодкоголосих популістів різних політичних забарвлень”.

“Стартував аукціон обіцянок: одні кричать, що вдвічі знизять ціну на газ, інші перекрикують, що вчетверо, ще хтось, напевно, готовий заприсягтися, що зможе поставляти енергоносії безкоштовно. Нещодавно хтось із опозиціонерів сказав, ніби бути популістом — означає служити людям. Ні, бути популістом – означає брехати людям. Бути популістом – це спекулювати на проблемах заради того, щоб прийти до влади за всяку ціну”, – зазначив Порошенко.

Президент наголосив, що “завдання ж влади – міцно тримати геополітичний штурвал, поки Україна пройде вузьку протоку між Сциллою реваншизму і Харибдою популізму”.

Порошенко висловив впевненість у мудрості українців, які не засумніваються в європейському та євроатлантичному курсі. “Ба більше, – остаточно підтвердять його. В Європі – наше майбутнє”, – додав він.

 

Порошенко привітав Румунію з початком головування в ЄС

Президент України Петро Порошенко привітав Румунію з початком першого в історії цієї країни головування в Раді Європейського Союзу.

Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Вітаю Румунію з початком першого в історії країни головування в Раді Європейського Союзу! Вірю, що амбітність та відповідальність наших румунських партнерів допоможе Європейському Союзу пройти через один з найскладніших періодів свого існування, пов’язаним із посиленням російської конфронтації з Заходом, Брексітом та виборами до Європарламенту та російською агресією проти України”, – зазначив Порошенко.

Як повідомлялось, Румунія 1 січня розпочинає головувати в Раді Європейського Союзу.

Країна очолюватиме ЄС протягом шести місяців.

 

Президент Румунії обіцяє сприяти консолідації Євросоюзу

Румунія зобов’язана використати головування в Євросоюзі і довести, що вона серйозно залучена до проекту консолідації Європи.

Про це заявив президент Румунії Клаус Йоганніс в зв’язку з початком головування країни в ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У першій половині 2019 року наша країна вперше головуватиме в ЄС. Ми зобов’язані скористатися цією можливістю, щоб довести, що Румунія найсерйознішим чином залучена в процес консолідації Європейського Союзу”, – заявив президент.

Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, в свою чергу, запевнила, що країна повністю підготовлена до головування, підкресливши, що Румунія з честю виконає взяті на себе зобов’язання в період головування в ЄС.

Офіційним слоганом головування Румунії в ЄС стане “Єдність як загальна європейська цінність”.

Офіційна церемонія передачі головування в ЄС від Австрії до Румунії відбудеться 10 січня 2019 року в Бухаресті.

Через шість місяців ротаційне головування в ЄС перейде до Фінляндії.

 

У Гонконгу тисячі людей виступили проти “репресій” Китаю

Тисячі демонстрантів пройшли вулицями Гонконгу, вимагаючи повної демократії і боротьби з “політичними репресіями” Пекіна.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

“Тисячі демонстрантів пройшли маршем у вівторок в Гонконгу, вимагаючи повної демократії, основних прав і навіть незалежності від Китаю“, – йдеться в повідомленні.

Новорічний марш, за словами організаторів, зібрав 5800 осіб.

Демонстранти закликали до відновлення демократичних реформ Гонконгу і боротьби з “політичними репресіями” з боку Пекіна.

Як зазначає видання, за минулий рік такі країни, як США та Великобританія, висловили стурбованість з приводу ряду інцидентів, які, за їхніми словами, підірвали автономію Гонконгу. До них відносяться ув’язнення активістів, заборона на створення політичної партії, яка виступає за незалежність Гонконгу, фактичне вигнання західного журналіста Віктора Маллета після інтерв’ю з главою національної партії, а також заборона активістам-демократам брати участь в місцевих виборах.

Як відомо, Гонконг, колишня британська колонія, повернувся під управління Китаю в 1997 році за формулою “одна країна, дві системи” з обіцянкою високого ступеня автономії. Китай вважає Гонконг невід’ємною частиною своєї території і засуджує “сепаратистів” як загрозу національному суверенітету, навіть незважаючи на те, що рух борців за незалежність Гонконгу в місті не отримав особливої підтримки.

 

Бельгія розпочала роботу у Радбезі ООН

З 1 січня 2019 року Бельгія стала непостійним членом Ради Безпеки ООН та залишатиметься у цьому статусі протягом наступних двох років.

Про це повідомляє бельгійське видання La Libre – Укрінформ.

“Бельгія стане непостійним членом Ради Безпеки ООН з 1 січня 2019 року на дворічний термін. Шостий раз у власній історії країна входить до структури, яка є відповідальною за встановлення миру та міжнародної безпеки”, – йдеться у повідомленні.

Крім Бельгії, статус непостійного члена РБ ООН отримали також Німеччина, південна Африка, Домініканська Республіка та Індонезія. Ці країни працюватимуть разом з постійними членами Ради Безпеки, які мають право вето у цій організації. Як відомо, такими постійними членами РБ ООН є п’ять країн: США, РФ, Китай, Франція та Велика Британія.

Оскільки Рада Безпеки ООН діє за принципом ротації головування, Бельгія розпочне таке головування з лютого 2020 року.

“Ми будемо на рівні цієї довіри та забезпечимо підвищення рівня діалогу між усіма акторами. Ми хотіли б підтримати відповідальне та прозоре обговорення проблем з метою підтримання духу довіри між нами”, – зазначав з цього приводу прем’єр-міністр Бельгії Шарль Мішель під час виступу на Генеральній асамблеї ООН у вересні минулого року.

Як вже повідомляв Укрінформ, на час членства у РБ ООН Бельгія визначила пріоритети для власної дипломатії, серед яких запобігання конфліктам, захист цивільного населення під час збройних конфліктів та боротьба з безкарністю за скоєні злочини.

 

З 1 січня набуває чинності закон про колективну власність на землю

З 1 січня 2019 року набуває чинності закон, що вирішує питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення та запобігання рейдерству.

Відповідна інформація міститься в базі законодавства Верховної Ради.

Зокрема, новим Законом розширено можливості органів місцевого самоврядування і врегульовано:

– передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності;

– процес завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов’язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність;

Законом також віднесено лісосмуги до земель сільськогосподарського призначення і врегульовано їх передачу в оренду. Громада може створити комунальне підприємство і закріпити лісосмуги у постійному користуванні. Це дозволить зберегти їх від знищення.

З набранням Закону чинності право орендувати польові дороги надано усім орендарям масивів, але при цьому не можна обмежувати доступ інших орендарів до земельних ділянок.

Закон передбачає можливість обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві. Так, Законом передбачено, що на період дії мораторію на продаж сільгоспземель, обмін дозволяється лише на рівноцінну земельну ділянку. Рівноцінною Закон визначає земельну ділянку, нормативна грошова оцінка якої є рівною, або відрізняється не більше, ніж на 10%.

Законом також уточнюється, хто може ініціювати інвентаризацію земель. Така можливість є у власників, орендарів земель або міської/селищної/сільської ради. Інвентаризація надасть можливість громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок до Держгеокадастру. Виявлені при інвентаризації нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.

Як повідомлялось, 20 грудня Верховна Рада в десятий раз продовжила мораторій на продаж сільгоспземель.

 

Допінговий скандал: У США закликають негайно повернути санкції проти РУСАДА

Російська сторона не вклалася у визначені їй терміни для того, щоб надати доступ до даних її московської лабораторії експертам Світового антидопінгового агентства – WADA, що в США вважають достатньою підставою для зупинення членства РУСАДА у WADA.

Про це заявив глава антидопінгового агентства США Тревіс Тайгарт, повідомляє Associated Press – Укрінформ.

“Ніхто не здивований, що дедлайн проігнорували, і для WADA прийшов час припинити дозволяти Росії грати із собою і негайно оголосити про їх невідповідність у зв’язку з черговим зривом дедлайну”, – заявив Тайгарт.

США – не єдина країна, яка виступила з різкою критикою з цього питання.

Росія може бути відсторонена від участі в другій Олімпіаді поспіль і змаганнях з легкої атлетики через невиконання її антидопінговим агентством умов надання доступу до даних експертам Світового антидопінгового агентства – WADA. Росія не впоралася із завданням у визначений їй термін, до кінця 2018 року, передати дані зі своєї московської антидопінгової лабораторії.

Санкції проти РУСАДА (припинення її членства у всесвітній організації), введені в листопаді 2015 року, були зняті в вересні минулого року 9 голосами із 12 з тією умовою, що WADA буде надано повний доступ до російської лабораторії до кінця грудня.

 

WADA підтвердило відсутність доступу до проб російських спортсменів

У заяві WADA, опублікованій на сайті агентства, вказується, що ще 21 грудня організація повідомила про те, що комісія, яка їздила у Росію не отримала доступу до допінг-проб спортсменів, які знаходяться в московській лабораторії, передає УНН.

“Дедлайном було названо 31 грудня 2018 року: саме до цього дня російська влада мала виконати цю вимогу. Однак з тих пір доступ так і не було отримано”, — йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим WADA повідомило, що 14-15 січня виконком організації обговорить відповідність РУСАДА кодексу всесвітньої організації. Результатом може бути відсторонення російської організації від роботи і нові обмеження щодо спортсменів.

Глава WADA Крейг Ріді заявив, що дуже розчарований тим фактом, що доступ до допінг-проб в московській лабораторії не було надано з вересня, коли РУСАДА була відновлена в правах.

В організації повідомили, що відправили офіційне звернення міністрові спорту Росії Павлу Колобкову і главі РУСАДА Юрію Ганусу в зв’язку з ситуацією, що склалася.

РУСАДА було позбавлене прав в 2015 році. Цей крок послідував після доповіді незалежної комісії під керівництвом Річарда Макларена про допінг у російському спорті. У вересні 2018 року організація була відновлена в правах в обмін на дозвіл надати експертам WADA доступ до даних московської лабораторії. Однак зараз вони опломбовані через розслідування, яке проводить Слідчий комітет Росії.

Як повідомляв УНН, президент USADA (антидопінгове агентство США) Тревіс Тайгерт прокоментував той факт, що до 31 грудня РУСАДА не надало ВАДА доступ до московської лабораторії.

 

У Запоріжжі побили лідера “Авто Євро Сили”

У Запоріжжі побили лідера організації “Авто Євро Сила” Влада Погорєлова.

Про це активіст повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

За словами постраждалого, його побили після того, як він зробив зауваження з приводу використання піротехніки

“Прострелена нога та багаточисельні травми через зауваження не кидати петарди під авто”, – написав Погорєлов.

Як повідомила керівник відділу комунікацій Головного управління Нацполіції в Запорізькій області Катерина Людвік, вчора, 31 грудня, о 18:28 до Комунарського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що до лікарні доставили громадянина 1988 року народження.

“Зі слів потерпілого, травми він отримав близько 18:00 на вулиці Новокузнецька від невідомого в ході конфлікту. Зловмисник зник з місця події на автомобілі Lanos. Вжитими заходами автомобіль знайшли у дворі на вулиці Стешенка в Запоріжжі”, – зазначила Людвік.

Правоохоронці встановили, що напад скоїв чоловік 1981 року народження. Його затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство).

Триває розслідування.

Як повідомлялось, Погорєлов неодноразово брав участь в акціях власників авто на єврономерах. Активіст виступав за внесення змін до закону про розмитнення таких авто.

 

У США та Канаді зустріли Новий рік із ялинковими прикрасами з Тернопільщини

Унікальні новорічні скляні ялинкові вироби із Тернопільщини прикрасили домівки багатьох жителів США та Канади.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив засновник товариства «Орбітал», що в містечку Теребовля, Юрій Дзюбан.

«Наше підприємство діє вже 15 років. Спеціалізуємось на виробництві новорічних іграшок. Виробляємо понад 400 найменувань. Понад 70% продукції реалізовуємо за кордоном. Щороку у європейські країни, США та Канаду відправляємо від 400 тисяч оригінальних ялинкових прикрас», – зазначив Дзюбан.

За його словами, уся сировина,яку використовують під час виробництва новорічних іграшок – екологічно чиста, має відповідні сертифікати.

Уже кілька років на підприємстві застосовують нові німецькі лаки, мають запатентовані авторські розробки із застосуванням рідкого срібла та бісеру.

Крім того, тут випускають верхівки для ялинок, підвіски, дзвоники, фігурки відомих казкових героїв та персонажів мультфільмів. Цьогоріч до асортименту продукції додалися і різноманітні свинки, як символ 2019-го, року жовтої земляної Свині і, звичайно, рівновеликі скляні кольорові кулі з побажанням щасливого Різдва й Нового року.

 

Росія піднімає ціни на газ для Вірменії

З початку 2019 року російське “блакитне паливо” для Єревана дорожчає на 15 доларів зі 150 до 165 доларів за тисячу кубометрів.

Про це повідомив у Facebook в. о. прем’єр-міністра Нікол Пашинян – Укрінформ.

Він запевнив пересічних споживачів, що тарифи в новому році не зміняться – у влади є резерви, щоб утримати ціни на комунальні послуги.

Пашинян, який після перемоги на парламентських виборах свій перший закордонний візит здійснив до Москви, розповів, що провів дві телефонні розмови з президентом РФ Володимиром Путіним, однак вмовити його не піднімати ціну на газ для Вірменії не вдалося.

Нагадаємо: термін дії чинного договору на поставки газу закінчився 31 грудня. Монопольне право на постачання та розподіл російського природного газу на внутрішньому ринку Вірменіїмає дочірня компанія “Газпрому” “Газпром Вірменія”. На 2014-2018 роки вона законтрактувала для Вірменії 2,5 млрд кубометрів газу.

 

В Україні посилили покарання за незаконну вирубку та знищення лісів

З 1 січня 2019 року в Україні набрав чинності закон, який посилює заходи проти знищення лісів в Україні.

Відповідна інформація міститься в базі законодавства Верховної Ради – Укрінформ.

Згідно із Законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”, у кілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур та молодняка.

Відповідні зміни вносяться, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Водночас уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів.

Впровадження норм закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою.

 

На функціонування Генпрокуратури цього року витратять 7,3 млрд грн

На Генеральну прокуратуру у Державному бюджеті на 2019 рік передбачені видатки в сумі 7,3 млрд грн, повідомляє УНН.

Зазначена сума на 500 млн грн більша ніж у 2018 році.

На роботу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виділено 128,1 млн грн (у 2018 році – 116,1 млн грн). Для забезпечення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів передбачено 15,1 млн грн.

Нагадаємо, Закон про Державний бюджет України на 2019 рік набув чинності сьогодні, 1 січня. Доходи зведеного бюджету на 2019 рік визначені у сумі 1 306,6 млрд грн, в тому числі по загальному фонду зведеного бюджету 1 183,7 млрд грн.
Видатки зведеного бюджету та надання кредитів на 2019 рік становлять 1 406,3 млрд грн, в тому числі по загальному фонду зведеного бюджету – 1 261,6 млрд грн.

Для забезпечення збалансованості та стійкості бюджетної системи граничний обсяг дефіциту державного бюджету зменшиться до 2,28% ВВП (у 2018 році він становив 2,4 %).

 

На функціонування судової влади у 2019 році витратять понад 14 млрд грн

На Державну судову адміністрацію України у Державному бюджеті 2019 року передбачено 14,112 млрд грн, повідомляє УНН.

Більшість коштів будуть спрямовані на забезпечення органів та установ системи правосуддя – 14,107 млрд грн. Решта коштів піде на виконання рішень судів на користь суддів і працівників апаратів судів.

Зокрема для Верховного Суду передбачено 2,1 млрд грн, Конституційний Суд України отриматє 267 млн грн, Вищий антикорупційний суд – 318, 1 млн грн, тоді як Вищий суд з питань інтелектуальної власності отримає 30 млн грн.

На Службу судової охорони передбачено 988 млн грн, а на Вищу кваліфікаційну комісію суддів України – 157,2 млн грн.

Нагадаємо, Закон про Державний бюджет України на 2019 рік набув чинності сьогодні, 1 січня. Доходи зведеного бюджету на 2019 рік визначені у сумі 1 306,6 млрд грн, в тому числі по загальному фонду зведеного бюджету 1 183,7 млрд грн.
Видатки зведеного бюджету та надання кредитів на 2019 рік становлять 1 406,3 млрд грн, в тому числі по загальному фонду зведеного бюджету – 1 261,6 млрд грн.

Для забезпечення збалансованості та стійкості бюджетної системи граничний обсяг дефіциту державного бюджету зменшиться до 2,28% ВВП (у 2018 році він становив 2,4 %).

 

У Бразилії склав присягу новий президент

Новий президент Бразилії Хав’єр Больсонаро склав присягу.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ

«Правий націоналіст Хав’єр Больсонаро, який пообіцяв подолати політичну корупцію, злочинність та відновити економіку, склав присягу президента Бразилії», – йдеться у повідомленні.

Больсонаро став першим ультраправим президентом Бразилії відтоді, коли військова диктатура поступилася місцем цивільній владі 30 років тому.

Больсонаро планує переорієнтувати Бразилію на міжнародній арені, відійшовши від підтримки країн, що розвиваються до політики західних лідерів, зокрема президента США Дональда Трампа.

Як чіткий знак цього дипломатичного зрушення, Больсонаро планує перенести бразильське посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима, порушуючи традиційну підтримку Бразилієюдвох сторін у вирішенні палестинського питання.

Новий президент Бразилії заявив, що переміщення посольства країни до Єрусалима з Тель-Авіва — це питання часу.

 

З 1 січня в Швейцарії почав роботу новий президент Маурер

З 1 січня 2019 року міністр фінансів Швейцарії Улі Маурер став на один рік новим федеральним президентом Швейцарської Конфедерації.

Про це повідомляє міжнародна інформаційна служба (SWI Swissinfo) Швейцарської національної теле- та радіокомпанії – Укрінформ.

“Рівно о нуль годин нуль хвилин 1-го січня 2019 року міністр фінансів Швейцарії Улі Маурер стане новим Федеральним президентом. На цій посаді 68-річний громадянин Цюріха пробуде, правда, всього лише один рік”, – йдеться в повідомленні.

Президент Швейцарії був обраний парламентом 5-го грудня 2018 року, за його кандидатуру свої голоси віддали 201 депутат з 209 членів Національної ради і Ради кантонів (великої і малої палат парламенту). Представник консервативної Швейцарської народної партії (SVP) Улі Маурер раніше вже був президентом у 2013 році.

В Швейцарії федеральний президент не володіє якимись особливими “адміністративними ресурсами”, його політичні повноваження не перевищують повноважень колег по кабінету. Але при цьому президент зобов’язаний вести засідання уряду, Федеральної ради, що тривають, як правило, по середах, і якщо з якогось питання міністри ніяк не зможуть знайти консенсус, то його голос буде вирішальним, зазначили в SWI Swissinfo.

 

Українці назвали головні символи країни

Синьо-жовтий прапор, вишиванка та українська мова очолили перелік символів, з якими українці асоціюють Україну.

Такі результати відображено в опитуванні “Символічний простір українського народу” Інституту соціальної і політичної психології  НАПНУ – Укрінформ.

Розподіл відповідей на запитання “Що для Вас особисто є символом України?” показав, що найбільше респондентів (77,1%)  вважають таким державну символіку (прапор, герб, гімн, тризуб).

Національне вбрання й вишиті рушники є символами України для 62,3% респондентів. Українську мову головним символом країни назвали 52,1% опитуваних. За національні страви (борщ, галушки, хліб із салом, горілка з перцем) та українську народну пісню голоси віддали відповідно 50,6% та 50,3% респондентів . Серед інших варіантів на вибір були, зокрема, національні музичні інструменти (бандура, трембіта, кобза), Дніпро, калина, Карпати, гривня, зброя, літак «Мрія», Майдан, Донбас тощо.

Щодо регіонального зрізу, то мешканці Південного регіону більш орієнтуються на державну символіку: 89,6% назвали її символом України. У свою чергу, мешканці Західного регіону частіше називали символами країни національне вбрання (71,3% опитуваних), українську мову (76,9%) та українську народну пісню (68,7%).

Розподіл відповідей на запитання “Хто з історичних діячів і (чи) наших видатних сучасників для Вас особисто найбільшою мірою символізує Україну?” показав, що  такими українці передусім  вважають Тараса Шевченка, Лесю Українку та Богдана Хмельницького. У топ-10 увійшли також Іван Франко, Ярослав Мудрий, Небесна сотня, Михайло Грушевський, Володимир Великий, Ліна Костенко і Святослав Вакарчук.

Автори  опитування також з‘ясовували предмет національної гордості українців. Найбільше голосів зібрали варіанти «творчість великих українських поетів, письменників, композиторів та виконавців» (56,5% респондентів), досягнення українських спортсменів (48%) та історія українського козацтва (47%).

Серед інших популярних варіантів – проголошення незалежності України у 1991 р. (37,4%), волонтерський рух (36,0%), Збройні сили України (32,3%), Революція Гідності (28,4%), міжнародне визнання України в сучасному світі (23,7%) тощо.

Опитування здійснив Інституту соціальної і політичної психології  НАПНУ спільно з Асоціацією політичних психологів України у період з 21 листопада по 30 листопада 2018 року. Участь у ньому взяли 1204 респонденти по всій Україні, виключаючи окуповані Росією території. Похибка вибірки становить 3,2%.

В Україні розпочинає роботу інститут кар’єрного радника

В усіх центрах зайнятості служби зайнятості України із січня 2019 року розпочинають роботу кар’єрні радники.

Про це повідомляється на сайті Державної служби зайнятості – Укрінформ.

«Кар’єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допоможе подолати їх. Ця особа буде вашим помічником щоразу, коли б ви не повернулися до служби зайнятості. Я вважаю, що як клієнт, ви, імовірно, будете довіряти комусь, з ким ви вже говорили, і хто підтримував вас», – зазначила експерт Міжнародної організації праці (МОП) Валлі Корбанезе, яка допомагає впроваджувати в нашій країні проект МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

Важливим елементом проекту є пілотування та впровадження в роботу служби зайнятості інституту кар’єрних радників. Адже в сучасних умовах виникає потреба розширення спектру послуг для клієнтів служби з урахуванням індивідуальних потреб, їх рівня професіоналізму, ступеня трудової мотивації та мобільності.

З метою підготовки фахівців для роботи в проекті Корбанезе провела на базі Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України навчальні тренінги для фахівців держслужби зайнятості та Інституту, які будуть займатися підготовкою кар’єрних радників, а також координувала впровадження проекту в пілотних центрах зайнятості.

 

Серед найбільших загроз для світової безпеки – напад РФ на Україну

Інформаційне агентство Reuters  опублікувало колонку авторства Пітера Еппса, де автор розглядає найбільші ризики світовій безпеці та вказав серед найбільших світових загроз — напад РФ на Україну, передає УНН.

Торговельна війна між США та Китаєм, військовий вплив Росії в Східній Європі та найбільш непередбачувана адміністрація США — фактори, які можуть стати визначними для 2019, вважає аналітик.

Україна, як зазначає аналітик, залишається місцем, де ескалація в Європі є найбільш імовірною. Путін анексував Крим і відрізав доступ до нього новою огорожею, захопив контроль над входом до Азовського моря, побудувавши міст і тепер є очікування, що Москва спробує далі захопити територію, можливо в напрямку Маріуполя, йдеться в колонці.

Серед інших найбільших загроз та найбільш впливових на світову стабільність Еппс зазначив: Тристоронню зустріч між США, Китаєм та РФ; ситуацію у Південнокитайському морі; військові конфлікти у Сирії та Ємені; політику КНДР.

Як повідомляв УНН, через 2-3 місяці ми побачимо, що Америка надає зброю Києву й оголосить нові санкції проти Росії. Про це в інтерв’ю Українській службі “Радіо Свобода” розповів — американський дипломат, директор Євразійського центру “Атлантичної ради” (Atlantic Council) у Вашингтоні Джон Гербст.

 

Сі Цзіньпін заявив, що незалежність Тайваню “суперечить історії”

Ідея “незалежності Тайваню” йде врозріз з ходом історії і в кінцевому підсумку приведе в глухий кут. Про це в середу заявив голова КНР Сі Цзіньпін, виступаючи на зборах, присвячених 40-річчю “Звернення до тайванських співвітчизників”, інформує УНН з посиланням на державне китайське агентство“Сіньхуа”.

“Незалежність Тайваню йде врозріз з плином історії і приведе в глухий кут”, — заявив Сі Цзіньпін.

За його словами, “китайці не воюють з китайцями”, а “мирне возз’єднання Китаю як в інтересах китайського народу на материковій частині, так і співвітчизників через Тайванську протоку”. “Ми готові створити широкий простір для мирного возз’єднання (Китаю) і не допустимо ніякої сепаратистської діяльності”, — підкреслив глава КНР.

Він також зазначив, що “возз’єднання Китаю не завдасть шкоди законним інтересам жодної країни, в тому числі економічним інтересам Тайваню”. За словами Сі Цзіньпіна, це, навпаки, “додасть імпульс розвитку, процвітання і стабільності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і в усьому світі, а також внесе великий внесок у побудову співтовариства з єдиною долею і в розвиток людського прогресу”.

Як повідомляв УНН, глава Китаю закликав до принципу “мирного возз’єднання” з Тайванем.

 

Глава Китаю закликав до принципу “мирного возз’єднання” з Тайванем

Голова КНР Сі Цзіньпін закликав в середу до возз’єднання і розвитку мирних відносин між материковим Китаєм і Тайванем. Про це він заявив на зборах, присвячених 40-річчю “Звернення до тайванських співвітчизників”, інформує УНН з посиланням на агентство “Сіньхуа”.

“Принципи мирного возз’єднання і політика” одного Китаю “є найкращим підходом до національного возз’єднання”, — сказав Сі Цзіньпін, його слова наводить агентство.

“Ми всі з однієї сім’ї. Питання перетину (Тайванської) протоки є внутрішніми справами і, природно, повинні вирішуватися шляхом взаємного обговорення і консультацій між нами”, — підкреслив глава КНР.

За його словами, “мирне вирішення Тайванського питання — це вірний шлях до підтримки стабільності і миру в регіоні, а також заохочення загального розвитку в інтересах співвітчизників”. “Мирна взаємодія має просуватися вперед і підтримуватися обома сторонами”, — резюмував Сі Цзіньпін.

Як повідомляв УНН, Китай має знайти мирне розв’язання суперечностей з Тайванем і поважати його демократичні цінності. Про це заявила тайванський президент Цай Інвень.

 

На території Австрії офіційно вступила в силу легалізація одностатевих шлюбів

Відразу з початком 2019 року в австрійському місті Фельден дві жінки уклали шлюб, таким чином вперше скориставшись можливістю реєстрацією шлюбів для одностатевих пар, яка набула чинності минулої доби. Про це повідомляє УННз посиланням на місцеве видання Der Standard.

У повідомленні місцевих журналістів вказано стосовно пари, яка першою використала можливість за законом, що: “Вони були чотири роки заручені і тепер одружилися. Даніела Паєр та Ніколь Копаунік стали першою одностатевою парою, яка скористалася можливістю, яку надав Конституційний суд для реєстрації шлюбів. За 5 хвилин після опівночі обоє сказали „так“. Пара тепер носитиме прізвище Копаунік”.

Раніше у жовтні 2018 року в Австрії офіційно вже зареєстрували перший в країні одностатевий шлюб, в результаті позову до Конституційного суду країни. За результатами розгляду справи Конституційний суд дозволив з 1 січня 2019 року реєстрацію шлюбів для одностатевих пар, як і зареєстроване цивільне партнерство для всіх.

Як повідомляв УНН, права ЛГБТ і найменування Олімпійського комітету становили ключову частину на референдумі у Тайвані.

 

NASA організовує візит глави Роскосмосу, незважаючи на критику в США

Підготовка візиту глави Роскосмосу Дмитра Рогозіна в США триває, незважаючи на критику цих планів з боку деяких представників вашингтонського істеблішменту. Це дала зрозуміти прес-секретар Національного управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) Меган Пауерс, інформує УННз посиланням на журнал Politico.

“Планування можливого візиту генерального директора (Роскосмоса Дмитра Рогозіна) триває”, — цитує Пауерс журнал. “Відносини між США і Росією в космічній сфері сягають корінням в 1970-ті роки”, — підкреслила прес-секретар NASA. “NASA історично запрошувало глав російського космічного агентства відвідати Сполучені Штати. Слідуючи цьому прецеденту, а також після візиту директора NASA Джима Брайденстайна в Росію в жовтні для участі в заходах, пов’язаних з відправкою екіпажу на МКС, NASA запросило генерального директора Роскосмосу відвідати комплекси NASA в Сполучених Штатах, а також обговорити триваюче співробітництво наших країн в сфері, пов’язаній з космосом”, — додала вона.

Раніше ряд американських чиновників і законодавців виступили з критикою майбутнього візиту Рогозіна в США. “Він (візит) посилає абсолютно невірний сигнал щодо зняття санкцій, нехай навіть і тимчасового, для того, щоб запросити його (Рогозіна) виступити перед студентами в одному з кращих наших університетів”, — стверджував, зокрема, старший демократ спецкомітету з розвідки Сенату Конгресу США Марк Уорнер (від штату Вірджинія).

Як повідомляв УНН, зонд NASA наблизився до найвіддаленішого астероїда Ultima Thule.

 

Влада США застосувала сльозогінний газ з метою припинити прорив мігрантів

Американські силовики у вівторок застосували сльозогінний газ, щоб не допустити прориву близько 150 мігрантів через кордон з Мексики в США в районі міста Тіхуана. Про це повідомило агентство Associated Press (AP), знімальна бригада якого виявилася на місці подій, передає УНН.

За даними AP, американські силовики тричі випускали сльозогінний газ на мексиканській стороні кордону. Постраждали в тому числі жінки і діти. Очевидці з числа мігрантів заявили агентству, що прибули до кордону в складі каравану з Гондурасу в грудні минулого року.

В кінці листопада близько 500 мігрантів спробували прорватися з Тіхуани на територію США. Американські силовики використовували проти них сльозогінний газ. Через день влада Мексики депортували з країни 98 учасників цього інциденту і підвищила заходи безпеки в Тіхуані.

Як повідомляв УНН, Трамп звинуватив демократів у смерті дітей-мігрантів.

 

Президенти Єгипту і Сполучених Штатів висловилися за політичне вирішення конфліктів на Близькому Сході

Президенти Єгипту і США Абдель Фаттах ас-Сісі і Дональд Трамп у вівторок висловилися за досягнення політичного врегулювання конфліктів, що тривають на Близькому Сході. Про це йдеться в поширеній заяві глави канцелярії єгипетського керівництва Бассама Ради за результатами телефонної розмови двох лідерів, передає УНН.

“У ході телефонної розмови сторони обговорили останній розвиток подій на Близькому Сході і спільні зусилля Єгипту і США щодо відновлення стабільності в регіоні з метою досягнення політичного врегулювання конфліктів, особливо в Сирії, Лівії та Ємені”, — зазначив Рада. Ас-Сісі і Трамп висловили намір розвивати двосторонню співпрацю у військовій сфері, а також в області протидії терору і поширенню екстремістської ідеології, вказав глава канцелярії.

Як повідомив Ради, єгипетський лідер вказав на тверду рішучість Каїра “продовжувати боротьбу з тероризмом до його повного викорінення”. У зв’язку з цим, йдеться в заяві, президент Єгипту зазначив “необхідність співпраці і координації дій між Каїром і Вашингтоном для завершення цього процесу”.

Як зазначав УНН, Трамп привітав нового президента Бразилії з вступом на посаду.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 385

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua