Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 21 червня

Інформдень: 21 червня

Проект щодо кризових комунікацій буде готовий до кінця липня – Мінінформ

Міністерство інформполітики готує проект розбудови кризових комунікацій в органах державної влади, який найближчим часом буде внесено на розгляд уряду.

Про це повідомила радник міністра інформаційної політики України, директор Центру стратегічних комунікацій “СтратКом Україна” Аліна Фролова на засіданні круглого столу в Укрінформі.

“Плануємо, що у 3-4 кварталі цього року перейдемо до впровадження. Зараз винесли проект на обговорення з експертами, протягом місяця приймаємо пропозиції та зауваження, а наприкінці липня плануємо вносити все це на затвердження уряду, щоб отримати юридичне підгрунтя для впровадження системи. Ну і 2019-2020 роки – це масштабування системи, розтягнення пілоту на повне функціонування”, – сказала Фролова.

За її словами, перш ніж визначати кроки щодо розбудови кризових комунікацій в органах державної влади Національний інститут стратегічних досліджень України провів аудит кризових комунікацій.

“Респондентами дослідження стали центральні органи виконавчої влади (МІП, МЗС, МОУ, МВС, ДСНС, ДПС, Нацполіція) та інші суб’єкти кризових комунікацій (СБУ, Нацгвардія, Укроборонпром)”, – сказав завідувач відділу інформаційного суспільства та інформаційних стратегій Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Дубов.

За його словами, в рамках дослідження були проаналізовані блоки кризових ситуацій, які стосувалися нормативно-правового регулювання, наявності координаційних механізмів, моніторингового-аналітичних спроможностей, інструментарію, професійного розвитку та зовнішніх комунікацій. “Нас цікавило, чи готові органи державної влади реагувати в умовах кризи, бо усі ми розуміємо, що органи державної влади – це нормативно підпорядковані структури, і якщо там немає розпорядків та організаційних структур, то зазвичай їм дуже складно відреагувати. Вони не зовсім розуміють, у чому полягає проблемна ситуація”, – сказав Дубов.

Як пояснила Фролова, результати аудиту враховувалися під час напрацювання проекту системи кризових комунікацій, який складається з декількох блоків. “Перший блок – це правове регулювання, Міністерство інформаційної політики розробить концепцію осередку спроможності кризових комунікацій. Це буде основний документ, на який буде спиратися розвиток. Це легалізація усього того, що буде зроблено. Звичайно ж, буде план дій. Всі пропозиції того, як працювати із кризою, варто структурувати та запустити у систему”, – сказала вона.

Фролова зазначила, що буде також запропоновано чітку схему міжвідомчої координації. “Для ситуацій, коли існує криза верхнього рівня, ми пропонуємо ввести координатора з кризових комунікацій стратегічного рівня, тобто людину, яка зможе бути присутня на засіданнях РНБО, на засіданнях уряду, яка зможе таким чином представляти комунікаційну функцію під час прийняття рішень. Наразі, оскільки є обмеження до доступу для комінукаційників, це може бути людина лише рівня міністра чи заступника міністра”, – пояснила вона.

Крім того,  Мінінформполітики  пропонуватиме створити на базі саме цього відомства групу кризових комунікацій. “Звісно, ця група не має займатись усіма кризами, бо це неможливо. Вона має реагувати, слідкувати за тим, щоб система працювала, та в разі необхідності має включатися та допомагати тому чи іншому міністерству чи відомству. Якщо ж йдеться про кризу верхнього рівня – група братиме активну участь у її розв’язанні”, – сказала Фролова.

Усі медіа-моніторингові ситуаційні центри, які існують, МІП пропонуватиме об’єднати в єдине коло, та забезпечити обмін інформацією, знизити дублювання функцій.

Планується створення центру оцінки інформаційного середовища у Мінінфорполітики для того, щоб мати аналітичний осередок, що зможе робити продукт для кризових ситуацій та запобігати їх виникненню.

Міністерство також планує розробити шаблони інформаційних та прес-матеріалів для вирішення криз, шаблони комунікаційних стратегій та кризових ситуацій, а також мати перелік експертів та ЗМІ, які б могли швидко долучатися до роботи. Такі переліки мають постійно поповнюватися. Восени будуть проведені практичні міжвідомчі навчання спільно з офісом НАТО, урядом та усіма іншими структурами, поінформувала радник міністра інформаційної політики.

“Ми хочемо єдине вікно для зовнішніх комунікацій, тобто комунікацій з населенням та журналістами на базі Укрінформу. Має бути створена лед-платформа для внутрішніх комунікацій і також передбачені комунікаційні кампанії для населення після того, як ми визначмо найбільш типові”, – додала Фролова.

За її словами, є ще низка інших не менш важливих пропозицій, які дозволять побудувати ефективну систему кризових комунікацій в Україні.

Проект реалізується в рамках дорожньої карти Партнерства зі стратегічних комунікацій між РНБО та НАТО.

 

Нуланд згадала приписувані Леніну слова, говорячи про тактику Росії

Колишній помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд  заявила про опортуністичну тактику Росії, яка прагне використовувати слабкі місця в демократичних системах, щоб досягти своїх цілей. Про це вона сказала під час слухань в комітеті американського сенату з розвідки, присвячених втручанню Росії до виборів у США 2016 року, передає  УНН  з посиланням на  Голос Америки.

Нуланд пояснила дії адміністрації тогочасного президента США Барака Обами у відповідь на повідомлення про втручання Росії у вибори в США.

“Президент видав особисте і чітке попередження президенту Путіну. Були подібні обговорення на інших рівнях, використовуючи існуючі канали комунікації, які ми мали з росіянами. Однак, ми не вводили стримуючих заходів у виборчий період. З червня ми проводили багато роботи стосовно того, які стримуючи заходи ми можемо застосувати у передвиборчий період, чи після нього”, – заявила Нуланд.

Під час слухань голова комітету сенату з розвідки республіканець Річард Берр запитав думку Нуланд стосовно того, як міркувала Росія, коли чинила зі США подібне до того, що вони робили в інших країнах, “країнах, які вони насправді вважають частиною Радянського Союзу”.

У відповідь Нуланд наголосила на опортуністичній тактиці Росії, яка прагне використовувати слабкі місця в демократичних системах, щоб досягти своїх цілей.

“Вважаю, що вони побачили і з часом все більше розуміли те, які є вразливості в нашій демократичній системі. Те, що технології мають надзвичайно велике значення у спілкуванні для нас і технології надали їм можливість дати турбо-прискорення тим технологіям, які вони вживали навіть з радянських часів, для того, щоб посіяти неспокій в політиці США, пересварити нас один з одним. Вони це робили краще і краще”, – підкреслила Нуланд.

“Загалом, цей Кремль є дуже опортуністичним. У власній країні, в Україні, чи в Європі, на інших континентах, або в США вони вкидають багато зачіпок, можливостей для перевірки і коли вони відчувають “слабинку” – вони тиснутимуть далі. Є висловлювання, яке приписують Леніну: “штиковий удар: натрапивши на кістку – зупинись, на м’яке – штовхай”. Гадаю, вони натрапили на слабкі сторони”, – заявила Нуланд.

Нуланд, яка тепер є керівником Центру нової американської безпеки, запропонувала програму з п’яти кроків, для протистояння кіберзагрозам:

Створити міжвідомчий центр подібно до контртерористичного центру, але менше за розміром, щоб збирати інформаційні та урядові ресурси для виявлення зусиль інших держав з дезінформації, кібернападів, зловживання Інтернетом.

Білий дім може організувати комісію разом з приватними компаніями з метою розробки технічних, регуляторних та правових рекомендацій для захисту користувачів в Інтернеті.

Уряд США має краще захищати американські компанії в їх зусиллях з протистояння зловмисним впливам вдома та за кордоном.

Президент має призначити координатора міжнародних зусиль в цій сфері.

Конгрес може підтримати значне збільшення бюджету, для того, щоб зміцнити можливості США в регіоні.

 

Політолог розповів, як Трамп жбурнув Меркель цукерки на саміті G7

Президент США Дональд Трамп під час саміту “Великої сімки”, який відбувся у Канаді, кинув дві цукерки на стіл і сказав канцлеру Німеччини Ангелі Меркель не говорити, що він їй ніколи нічого не дає.

Про це повідомив директор Євразійської групи, політолог Ян Бреммер в ефірі  телепрограми  CBS This Mornin – Укрінформ.

“Він (Трамп – ред.) встав, поклав руку в кишеню, дістав дві цукерки Starbursts, кинув їх на стіл і сказав  Меркель: “Ось, Ангела. Не кажи, що я тобі ніколи нічого не даю”, – сказав він.

Як повідомлялося, США вирішили відкликати свій підпис під підсумковим комюніке канадського саміту “Великої сімки” (G7), через те, що під час заключної прес-конференції прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, який головував на саміті G7, розкритикував запроваджені Штатами мита на імпорт сталі та алюмінію із Канади, Мексики та ЄС.

 

Денісовій повідомили про проблеми з нирками та серцем у Сенцова

В українського політв’язня Олега Сенцова, який голодує з 14 травня, проблеми з нирками та серцем.

Про це повідомила у  Facebook  омбудсмен Людмила Денісова після розмови з адвокатом Сенцова, який відвідав свого підзахисного в колонії в Лабитнангі – Укрінформ.

“Тільки-но поговорила із адвокатом Олега Сенцова. Сьогодні він таки зустрівся із Олегом в колонії. За його словами, Олег знаходиться зараз у медичній частині. В нього – проблеми із нирками та серцем. Олег п’є 3,5 літри води на день та ще ставлять щоденні крапельниці. Це ще додаткові 2 літри”, – наголосила вона.

Також Денісова повідомила, що на 26-й день голодування у Сенцова сталася криза і його возили до лікарні за межами колонії. “Хотіли примусово нагодувати, але Олег відмовився. Лікарі не наполягали через можливий розголос і попросили забрати його назад до колонії разом із апаратом для примусового годування”, – зазначила вона.

Також Денісова додала, що зі слів адвоката, в будь-який момент криза може повторитися.

Як повідомлялося, напередодні Денісова передала адвокату Олега Сенцова Дмитру Дінзе, який вночі відбув до колонії в Лабитнангі, де утримують незаконно засудженого українського режисера, лист від Президента України.

Раніше у середу Денісова звернулася до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової з проханням сприяти звільненню українського політв’язня Олега Сенцова з гуманітарних причин і звернутися з відповідним проханням до президента Росії Володимира Путіна.

Зі свого боку, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Сенцова.

Український омбудсмен Людмила Денісова і уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова в ході зустрічі 18 червня домовилися про відвання українського режисера Олега Сенцова в російській колонії і журналіста Кирила Вишинського в Херсоні. Однак 19 червня Денісова так і не змогла відвідати Сенцова.

Минулого тижня Денісовій, яка перебуває в Росії, також відмовили у зустрічах з українськими політв’язнями Романом Сущенком і Миколою Карпюком.

9 червня Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої було домовлено надати можливість уповноваженим з прав людини обох країн відвідати ув’язнених громадян.

Олег Сенцов  14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ та на окупованій Росією території.

Всього в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Російська омбудсмен хоче відвідати 50 утримуваних росіян, а не 34 – Денісова

Росія хоче аби її уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій надали можливість відвідати 50 утримуваних росіян, а не 34, як раніше домовлялися з українським омбудсменом.

Про це в ефірі  Громадського  повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова – Укрінформ.

Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту, в якому просило дозволити російському омбудсмену Тетяні Москальковій відвідати не 34 утримуваних росіян, а 50. Зазначимо, що раніше українська та російська омбудсмени домовлялися відвідати на територіях обох країн по 34 в’язні.

«Перший наш етап — це відвідини 34 утримуваних. Але вчора ми отримали ноту МЗС Росії, де йшлося про сприяння візитам Москалькової до 50 громадян Росії», — заявила українська омбудсмен.

За її словами, наразі це питання перебуває на розгляді української сторони.

Денісова додала, що у списку Москалькової немає моряків керченського судна «Норд».

Як повідомлялося раніше, омбудсмен РФ планує 23 червня відвідати головреда «РИА Новости Украина» Вишинського.

Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Цьому сприяла телефонна розмова президентів України та Росії.

Водночас, український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями – Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком.

21 червня Президент України Петро Порошенко знову мав телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв’язнів.

Політв’язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв’язнів Кремля.

Загалом в Росії та в окупованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

На Майдані лунають 72 варіації гімну України на підтримку політв’язнів

Український музикант, режисер Майк Кауфман-Портніков 21 червня розпочав 12-годинне безперервне виконання 72 варіацій гімну України для підтримки українців, що ув’язнені в Росії та піддаються тортурам і голодують.

Акція відбувається у Міжнародний день музики на Майдані Незалежності в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«21 червня – це Міжнародний день музики. Я вже 7 чи 8 років поспіль завжди  святкую цей день концертами в різних містах. Але коли мої колеги, мої співвітчизники сидять за гратами, просто грати красиву музику, непов’язану ні з чим, мені здається, недоречно. Це моє особисте відчуття. 21 червня і 12 годин, півдоби, я буду грати. Граю тільки гімн України, але в моїх авторських імпровізаціях. Я хочу і таким чином привернути увагу до того, щоб наші люди могли нарешті звільнитися, щоб вони були без кайданів, так же як має бути музика без кайданів. Має бути правове поле, люди мають займатися своїми справами. Звичайно, ці справи можуть бути пов’язані з життям країни, можуть не бути з ним не пов’язані. Але коли в країні такі події, я не можу стояти в стороні. Я вмію грати, тому я це роблю», – розповів Укрінформу музикант, не перериваючи гри на піаніно.

Як зазначив на акції режисер Сергій Проскурня, зараз важливе кожне слово підтримки ув’язнених в Росії українців, і чим більше людей, незалежно від їх їхнього роду занять, висловлять свою позицію, тим більше шансів на звільнення наших співвітчизників.

Музикант розпочав гру о 10-й ранку в центрі Києва, біля Монументу Незалежності і планує завершити акцію о 22-й годині. Кожні 10 хвилин звучить нова обробка гімну України. Всього їх прозвучить 72 – за кількістю ув’язнених. Цей своєрідний рекорд зафіксує Книга рекордів України.

Як розповіла Укрінформу представник книги рекордів України Єлизавета Боровцова, наразі у світі ніхто ще не виконував протягом такого тривалого часу одну композицію, тим більше гімн країни.

Світовий день музики – щорічний музичний фестиваль, який відбувається в день літнього сонцестояння, вперше пройшов у 1982 році в Парижі. З того часу щорічно більше 100 країн та 300 міст наприкінці червня проводять виступи. В Україні кілька років поспіль цей день святкує Львів. Цьогорічна акація в День музики в Києві має привернути увагу світової спільноти до єдності України із традиціями світу і прагнення досягати результатів у площині закону та права.

Як повідомлялося, усього в Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Кириленко каже, що Сенцова примусово годують у колонії

Українського режисера, політичного в’язня Кремля Олега Сенцова примусово годують у колонії.

Про це віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко написав у  Twitter – Укрінформ.

“Олега Сенцова примусово годують у колонії, а потім російська Уповноважена з “прав людини” із характерним прізвищем Москалькова заявляє, що це “лікувальне голодування”! Цинізму путінського режиму не має меж! І ніякий Кубок Світу їм не допоможе”, – написав Кириленко.

Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями – Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком. Після того, як 19 червня її вкотре не пустили до  Сенцова, який 14 травня оголосив голодування, Денісова відправила лист голові Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барту з проханням допомогти зустрітися з українськими політв’язнями.

Усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Крапельниці двічі на добу: ямальський омбудсмен заявляє, що в Сенцова все “ок”

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ Анатолій Сак заявив, що 20 червня відвідав в колонії Олега Сенцова і той відповів, що «почуває себе на цьому етапі цілком нормально».

Про це чиновник повідомив у відповіді на запит Укрінформу.

«Третя зустріч (з Олегом Сенцовим – ред.) відбулася 20 червня 2018 року о 10.48 у ході планової роботи у ВК-8. На всі мої запитання громадянин Сенцов охоче відповів, що не в чому не має потреби і почуває себе на цьому етапі цілком нормально. Зараз засудженому Сенцову підтримувальну терапію у вигляді крапельниць здійснюють двічі на добу. Засуджений Сенцов знаходиться під цілодобовим наглядом медичного персоналу. Стан здоров’я засудженого Сенцова тримаю на контролі», – говориться у відповіді Сака.

Ямальский омбудсмен також повідомив, що він поінформував Сенцова про те, що «в Управлінні Федеральної служби виконання покарань по ЯНАО працюють представники з ФСИН РФ, серед яких є лікарі і які мають намір особисто оглянути Сенцова». Проте, за його словами, український політв’язень відмовився, сказавши, що його «цілком влаштовує обслуговування і допомога медичного персоналу колонії». «Мені не подобається ця метушня з приводу мого здоров’я! Почуваю себе нормально. Скарг і претензій немає! Багато читаю, ходжу по приміщенню», – таким чином регіональний омбудсмен передав «дослівну» відповідь українського режисера на запитання Сака  «чи ходить Сенцов на прогулянки, чи є претензії з медичного обслуговування на цій стадії голодування, чи влаштовує його температурний режим і чи не відчув він якихось змін в організмі у зв’язку з голодуванням».

Сак також попросив Укрінформ «наступного разу з питань, пов’язаних із засудженим Сенцовим, звертатися до російського омбудсмена Москалькової».

Як повідомлялося, раніше у середу український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової з проханням сприяти звільненню українського політв’язня Олега Сенцова з гуманітарних причин і звернутися з відповідним проханням до президента Росії Володимира Путіна.

Зі свого боку генеральний секретар Ради Європи Турб’єрн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Сенцова.

Український омбудсмен Денісова і уповноважений з прав людини у РФ Москалькова в ході зустрічі 18 червня домовилися про відвідування українського режисера Сенцова у російській колонії і журналіста Кирила Вишинського в Херсоні. Проте 19 червня Денісова так і не змогла відвідати Сенцова. Минулого тижня Денисовій, яка знаходиться в Росії, також відмовили в зустрічах з українськими політв’язнями Олегом Сенцовим, Миколою Карпюком, Романом Сущенком.

Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ і на окупованій Росією території.

Всього в Росії і в окупованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого у РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Російські тюремники не відповіли Денісовій, як почуваються Карпюк і Кольченко

Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова не змогла отримати інформацію від представників пенітенціарних установ про стан здоров’я українських політв’язнів Миколи Карпюка і Олександра Кольченка.

Про це вона повідомила у Facebook – Укрінформ

“На жаль, Сергій В‘ячеславович, який виконує обов’язки установи, не захотів розмовляти, сказав, що я вже на всі телефони телефонувала, але “чекайте встановленого законом терміну, і тоді ви зможете отримати відповідь на питання, коли зможете відвідати Карпюка Миколу Андроновича. Тобто, як і раніше, всі ці домовленості, досягнуті між президентами, блокуються на рівні виконавців. Чекатимемо відповіді”, – заявила вона.

Раніше  Денісова  намагалася зателефонувати керівнику Федеральної служби виконання покарань області Мурманська Олексію Клімову, проте той зараз перебуває у відпустці, а тому інформацію про Миколу Карпюка Денісовій не надали.

Також вона зателефонувала представникам колонії, де знаходиться Олександр Кольченко, проте українському омбудсмену не надали жодної інформації про стан здоров’я Кольченка, оскільки керівник виправної колонії Дмитро Гордов не зміг підійти до телефону.

 

Політвязні: посольство України направило ще одну ноту МЗС РФ

Посольство України направило ноту до Міністерства закордонних справ РФ.

Дипустанова просить сприяти візиту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової до ув’язнених у Росії та окупованому Криму українців Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха. Про це повідомила Денісова у  Facebook – Укрінформ.

“Посольство України направило чергову ноту до МЗС РФ з проханням сприяти моєму першочерговому відвідуванню пенітенціарних установ, де відбувають покарання Олег Сенцов, Станіслав Клих, Олександр Кольченко та Володимир Балух”, – написала вона.

Як повідомлялося, український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями – Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком. Після того, як 19 червня її вкотре не пустили до Сенцова, який 14 травня оголосив голодування, Денісова відправила лист голові Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барту з проханням допомогти зустрітися з українськими політв’язнями.

Усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Порошенко поговорив із Путіним про політв’язнів і миротворців ООН

Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, в якій закликав звільнити українських політв’язнів.

Про це  повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Глава Української держави закликав звільнити українських заручників, які утримуються в російських тюрмах та на окупованих нею територіях. Він також наголосив на важливості допуску Уповноваженого з прав людини Людмили Денісової до Олега Сенцова та інших ув’язнених українців”, – ідеться в повідомленні.

Порошенко  підкреслив необхідність виконання Росією безпекової частини Мінських домовленостей.

Було також наголошено на важливості активізації роботи в “нормандському форматі” з метою узгодження концепції розгортання на окупованій частині Донбасу міжнародної миротворчої місії ООН як важливого інструменту виконання Мінська.

 

Кримський політв’язень вимагає очної ставки з катом із ФСБ

Кримський політв’язень Ісмаїл Рамазанов вимагав очної ставки зі співробітником ФСБ Максименко, який катував його.

Про це у  Facebook  написав активіст Михайло Батрак – Укрінформ.

“Під час судового засідання, коли Ісмаїл Рамазанов вкотре говорив про тортури, які застосовували до нього співробітники ФСБ, суддя постійно переривав його… На що Ісмаїл відповів: “Я повторюватиму це постійно, я хочу щоб весь світ знав про те, що відбувається в Криму”, – написав Батрак.

За його словами, Рамазанов розповів, як співробітники  ФСБ  били його, ламали  пальці, одягали пакет на голову, ображали, говорили, що “кримських татар Сталін дарма вислав, треба було всіх розстріляти або втопити в морі”.

Рамазанов назвав прізвище одного зі співробітників ФСБ, який застосовував тортури щодо нього, – Максименко. Також Рамазанов намалював портрет цього співробітника (він добре малює) і вимагав, щоб разом з його адвокатом Олексієм Ладіним було проведено пізнання цього співробітника і очну ставку з ним.

Як уточнив Батрак, на судовому засіданні розглядалася апеляційна скарга адвоката Ладіна на продовження терміну утримання під вартою для Рамазанова.

23 січня 2018 року у селі Новий Світ Сімферопольського району російські силовики провели обшук у будинку, де живе  Рамазанов. За твердженням силовиків, вони знайшли в його кімнаті патрони до пістолета Макарова і мобільний телефон, за допомогою якого Рамазанов виходив у радіоефір. Ісмаїл стверджує, що патрони йому підкинули й вимагає проведення експертизи на предмет наявності його відбитків на патронах.

Слідство приписує Рамазанову поширення екстремістських висловів і незаконне зберігання патронів. Він не визнає своєї провини.

 

В ООН обурені російською “націоналізацією” в Криму

В опублікованій ООН Доповіді про ситуацію з правами людини в Україні за останні три місяці Російську Федерацію закликали припинити порушення прав людини і конфіскацію приватної власності в окупованому Криму.

Про це  у Facebook  повідомляє “Кримська правозахисна група” – Укрінформ.

“З 16 лютого по 15 травня 2018 року Управління верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 28 порушень прав людини в Криму. Йдеться, зокрема, про насильницькі зникнення, обмеження основних свобод і порушення права власності”, – повідомляє “Кримська правозахисна група”.

Як зазначається у доповіді, “Російська Федерація продовжила застосовувати свої закони, порушуючи тим самим встановлене у міжнародному гуманітарному праві зобов’язання дотримуватися законодавства окупованої території”.

У документі приділено особливу увагу питанням приватної власності в Криму і вказано, що відповідно до міжнародного гуманітарного права приватна власність за жодних обставин не підлягає конфіскації.

Проте, за даними Управління верховного комісара з прав людини, після початку 2014 року окупації Криму почалася конфіскація тисяч об’єктів нерухомості, що знаходяться у державній і приватній власності. При цьому “влада” в Криму оголосила цей процес “націоналізацією”.

Місія ООН повідомляє, що лише у Севастополі з листопада 2014 року було конфісковано понад 1800 земельних ділянок, які знаходяться у приватній власності (деякі з побудованими на них спорудами).

У зв’язку з цим УВКПЛ закликає владу РФ захищати приватну власність в Криму і Севастополі від конфіскації відповідно до міжнародних норм, відновити права власності всіх колишніх власників, які постраждали від конфіскації раніше.

Крім того, ООН закликає Росію дотримуватися зобов’язань, встановлених для окупаційної держави міжнародним гуманітарним правом, а також скасувати всі санкції, накладені на жителів Криму за висловлювання поглядів, що відрізняються від офіційних.

Від Росії теж вимагають припинити практику депортації і примусового переселення осіб, які знаходяться під захистом, за межі території Криму.

У доповіді окремо згадується доля Олега Сенцова, який з Криму був переведений у в’язницю в Росії і зараз продовжує голодування.

У документі також наголошується, що Росія не надала доступу представникам Управління Верховного комісара ООН з прав людини на півострів.

Опубліковану доповідь планується представити Раді ООН з прав людини в Женеві у вересні 2018 року.

 

В Таллінні відбулося щотижневе пікетування посольства РФ

Естонські активісти, в тому числі представники української діаспори, провели у четвер щотижневе пікетування Посольства РФ з вимогою звільнення українських політв’язнів в РФ, бойкоту Чемпіонату світу з футболу-2018 та повного відновлення територіальної цілісності України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Пікет навпроти посольства Росії в Таллінні проходив під естонськими та українськими прапорами, з великими плакатами «Stop Putin – Stop War», «Putin is Evil». Головними та найчастіше повторюваними гаслами пікету були «Свободу українськім політв’язням!», «Putin lies, people die», «Свободу Сенцову!», «Свободу Сущенку!», «Ні – футболу-на-крові!». Також лунали гасла «Руки геть від Донбасу!», «Крим – це Україна», «Рашизм не пройде», «Сов’єт – нєт! Свобода – да!».

Пікетування проходило в робочий час, протягом години – з 16:00 до 17:00. В ньому брали участь до 10 активістів.

Щотижневе пікетування російського посольства в Таллінні активістами триває вже три з половиною роки.

Як відомо, в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа  Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство. Утримуваний в колонії режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у РФ та на окупованій Росією території.

 

США в ОБСЄ: Росія нарощує кількість важкої зброї на Донбасі

Росія нарощує на окупованій території Донбасу кількість забороненої важкої зброї.

З такою заявою виступила в четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірена у справах США при Організації Мішель Сайдерс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Звіти спостерігачів СММ від минулого тижня засвідчили нарощування кількості важкої зброї РФ в зоні конфлікту – від 10 до 115 одиниць лише впродовж тижня – і все це всупереч вимогам про відведення зброї, встановлених Мінськими угодами”, – заявила представник США.

Серед цих озброєнь, за її словами, було виявлено багато ракетних систем класу “земля-повітря”, з яких ведеться вогонь по безпілотних апаратах  ОБСЄ.

Враховуючи ці факти, можна зробити два висновки, наголосила Сайдерс. “По-перше, Росія продовжує нарощувати кількість важкої зброї поруч з лінією зіткнення, створюючи середовище небезпеки та підвищуючи ризик ескалації насильства. По-друге, Росія намагається приховати цей факт від міжнародної спільноти”, – заявила представник США.

Крім того, вона звернула увагу на інші чинники, що створюються з російського боку з метою підвищення напруженості в регіоні. Зокрема, за її словами, замість деескалації обстановки, сили, очолювані Росією, закріпилися на позиціях біля Донецької фільтрувальної станції. При цьому обстрілюються цивільні об’єкти, у тому числі інфраструктурні вузли, а також лікарні й школи, наголосила представник США.

 

Світ має донести до Путіна, що агресія не зійде з рук – канадський депутат

Депутат парламенту Канади від опозиційної Консервативної партії Джеймс Безан вважає, що міжнародна спільнота повинна суворо реагувати на дії Росії щодо сусідніх держав.

Таку думку він висловив у  статті  для “The National Post – Укрінформ”.

“Під владою Володимира Путіна Росія постійно погрожує, залякує та нападає на сусідні держави. Ми повинні жорстко на це реагувати, аби донести до Путіна розуміння того, що світ не толеруватиме його мілітаризм”, – наголосив Безан.

За його словами, “помякшення нашої відповіді лише заохочуватиме агресію  Путіна”.

Безан також розкритикував чинну канадську владу за недостатню підтримку України. “У той час, як війна в Україні триває, Джастін Трюдо проявляє неспроможність допомогти. Незважаючи на заклики про збільшення підтримки України, уряд Трюдо не вжив жодних нових суттєвих дій”, – зауважив депутат.

При цьому він додав, що Канада “завжди пишалася своєю підтримкою України як друга, партнера та союзника”. “Тому уряд, сформований Консервативною партією, піде на рішучі кроки із підтримки України та зайняття позиції проти незаконної російської агресії”, – підсумував Безан.

Як відомо, наступні федеральні вибори пройдуть у Канаді восени 2019-го.

 

Рада ухвалила закон про нацбезпеку

Верховна Рада у четвер, 21 червня, ухвалила внесений Президентом закон «Про національну безпеку України».

За ухвалення відповідно законопроекту № 8068 у другому читанні та в цілому проголосували 248 народних депутатів при мінімально необхідній кількості у 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цей закон визначає основи та принципи національної безпеки і оборони, цілі та основні засади державної політики, що гарантуватимуть суспільству і кожному громадянину захист від загроз.

Зокрема, в ньому уточнено повноваження Президента України щодо стратегічного керівництва Нацгвардією через Генеральний штаб ЗСУ під час воєнного стану.

«Із введенням воєнного стану Національна гвардія України приводиться в готовність до виконання завдань за призначенням в умовах дії правового режиму воєнного стану, входить до складу сил оборони. Стратегічне керівництво Національною гвардією України здійснює Президент України через Генеральний штаб Збройних сил України, про що зазначається в указі Президента України про введення воєнного стану, який затверджується Верховною Радою», – йдеться у законі.

Також законом встановлюється, що міністр оборони і його заступники призначатимуться з-поміж цивільних осіб, а також передбачено розмежування посад начальника Генштабу та головнокомандувача Збройних сил України.

Так, головнокомандувач ЗСУ призначається на посаду та звільняється Президентом України за поданням міністра оборони, яким і підпорядковується.

При цьому начальник Генштабу підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ. Його повноваження, основні завдання та порядок функціонування Генштабу визначаються в положенні, яке затверджується Президентом України.

Водночас закон про нацбезпеку започатковує реформу силових відомств відповідно до стандартів  НАТО. Зокрема, змінюється статус Служби безпеки України – тепер вона є спеціальним органом з правоохоронними функціями, що забезпечує державну безпеку, здійснюючи з неухильним дотриманням прав і свобод людини і громадянина. Основними завданнями СБУ визначено протидію розвідувально-підривній діяльності проти України, боротьбу з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного і науково-технічного потенціалу, кібербезпеки, економічної та інформаційної безпеки держави, об’єктів критичної інфраструктури, охорону державної таємниці.

Водночас за межі повноважень СБУ винесено функції щодо розслідування економічних злочинів.

При цьому, як пояснив секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник, до повноважень СБУ у сфері економіки належатиме виключно розвідувальний захист економічного та наукового потенціалу держави. Водночас народні депутати Ганна Гопко та Світлана Заліщук наполягали, зокрема, на внесенні змін безпосередньо до закону про Службу безпеки, що стосувалися позбавлення СБУ функцій у сфері економіки та боротьби з корупцією і оргзлочинністю. Але жодна з їхніх поправок не була підтримана у залі під час розгляду законопроекту про нацбезпеку до другого читання.

Разом з тим у шестимісячний термін після того, як закон про нацбезпеку набуде чинності, СБУ має розробити законопроект про внесення змін до закону «Про Службу безпеки України».

Також у законі розмежовуються сили оборони та сили безпеки. Так, визначено, що сили оборони мають здійснювати відповідні заходи щодо оборони держави та воєнної безпеки, тоді як на сили безпеки покладено функції із забезпечення державної та громадської безпеки України.

Законом також передбачено фінансове забезпечення сектору безпеки та оборони. Так, обсяг відповідних видатків має становити не менше 5% запланованого обсягу ВВП, із яких 3% виділятиметься на ЗСУ.

Крім того, закон «Про національну безпеку України» запроваджує демократичний цивільний контроль за сектором безпеки й оборони, зокрема з боку Верховної Ради та громадського суспільства. Визначено, що парламент створює комітети, до повноважень яких належить забезпечення контролю за діяльністю органів сектору безпеки і оборони. Так, за півроку після набуття чинності законом про нацбезпеку, на розгляд парламенту має бути внесений законопроект про створення спеціального комітету ВР, який займатиметься наглядом за діяльністю спеціальних правоохоронних, розвідувальних органів та органів із правоохоронними функціями.

Цивільний контроль здійснюється, зокрема, за принципом прозорості, що передбачає повне розкриття фінансової інформації щодо функціонування сектору безпеки та оборони з урахуванням вимог Закону України «Про державну таємницю».

Водночас громадяни України беруть участь у здійсненні цивільного контролю через громадські об’єднання, членами яких вони є, через депутатів місцевих рад, особисто шляхом звернення до Уповноваженого ВР з прав людини або до державних органів. При цьому сфера громадського контролю може бути обмежена законом «Про державну таємницю».

«З метою систематичного інформування суспільства про діяльність сектору безпеки і оборони України, забезпечення обгрунтованості рішень державних органів з питань національної безпеки і оборони, про стан виконання заходів розвитку сектору безпеки і оборони періодично, але не рідше ніж раз на три роки, органами сектору безпеки і оборони видаються “Білі книги” або інші аналітичні документи (огляди, національні доповіді тощо)», – уточнюється в законі.

Загалом закон про нацбезпеку передбачає скасування трьох законів «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування».

Як повідомляв Укрінформ, 5 квітня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект № 8068 «Про національну безпеку України», внесений Президентом України 28 лютого

 

Не лише Javelin: Порошенко розповів, які можливості дає закон про нацбезпеку

Закон про національну безпеку, ухвалений парламентом у четвер, є вагомим кроком на шляху України до європейської та євроатлантичної інтеграції.

Про це заявив Президент Петро Порошенко у  відеозверненні, опублікованому на сайті глави держави – Укрінформ.

“Коли ми імплементуємо цей закон, ЗСУ і увесь безпековий сектор повною мірою відповідатимуть критеріям членства України в НАТО. Цей Закон – вагомий крок на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції. Це наш стратегічний курс і найближчим часом маю намір закріпити його в Конституції”, – сказав  Порошенко.

За його словами, ухвалений закон впроваджує передові світові стандарти в українське військо, діяльність спецслужб і правоохоронних органів України.

Порошенко підкреслив, що виконання положень закону зміцнить воєнний та оборонний потенціал України й посилить цивільний контроль за армією, прозорість оборонного бюджету.

Глава держави також наголосив, що закон про нацбезпеку створює нові можливості для військово-технічної співпраці із нашими союзниками, передусім Сполученими Штатами Америки.

“Це стосується і постачання сучасних оборонних озброєнь, і не лише “Джавелінів”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер, 21 червня, ухвалила внесений Президентом закон “Про національну безпеку України”. Його підтримали 248 народних депутатів при мінімально необхідній кількості у 226.

 

Фракція БПП пропонує Фріз на посаду міністра у справах ветеранів

Фракція партії “Блок Петра Порошенка” підтримала кандидатуру народного депутата Ірини Фріз на посаду глави  Міністерства у справах ветеранів.

Про це повідомляється на  сайті  партії “Блок Петра Порошенка” “Солідарність” – Укрінформ.

“Сьогодні на засіданні фракції партії “Блок Петра Порошенка” було прийнято одноголосне рішення про підтримку народного депутата фракції БПП, голови підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, голови парламентської делегації у ПА НАТО Ірини Фріз на посаду міністра Міністерства у справах ветеранів”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у травні 2017 року керівники та представники громадських організацій, які опікуються вирішенням проблем ветеранів АТО, ініціювали створення Міністерства у справах ветеранів.

27 лютого 2018 року  Верховна Рада  звернулася до Кабінету міністрів з вимогою створити на базі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Міністерство у справах ветеранів.

18 червня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав парламентську коаліцію подати узгоджену кандидатуру на посаду міністра у справах ветеранів.

 

Фріз хоче очолити Міністерство ветеранів і привести свою команду

Міністерство у справах ветеранів має стати “єдиним вікном” для вирішення різноманітних проблем ветеранів, спростивши комунікацію між різними відомствами та замінивши десятки державних “точок”, які слабо координуються між собою.

Про це  повідомила  в інтерв’ю сайту Depo.ua народний депутат, кандидат на посаду очільника нового міністерства Ірина Фріз – Укрінформ.

“Четвертий рік Україна протистоїть російській агресії. Сотні наших воїнів повертаються з фронту у мирне життя. Багато з них отримали поранення. Практично всім потрібна психологічна, медична, соціальна та суспільна підтримка. А ще їм треба швидко вирішувати питання, за які відповідають різні міністерства і служби (Міноборони, Мінсоцполітики, Міністерство внутрішніх справ, і так далі). Статус та можливості Служби у справах ветеранів не дозволяють ефективно вирішувати ці питання. Ветерани тижнями без результатів оббивають пороги різних кабінетів. Служба не має реального голосу і впливу у виконавчій гілці влади. Це не працює. Міністерство ветеранів по суті має стати “єдиним вікном” для вирішення цих проблем. Захищати ветеранів і лобіювати їхні інтереси на усіх щаблях влади”, – заявила вона.

За словами Фріз, робота Міністерства ветеранів має, в першу чергу, унеможливити корупційні прояви, скоротити час надання послуг, а також забезпечити чесний та прозорий розподіл ресурсів між ветеранами, які їх потребують.

Вона також повідомила, що в разі її призначення очільником Міністерства ветеранів, у відомство “прийде не одна людина”: “Це буде команда, кістяк якої будуть складати, в першу чергу, ветерани, військові та цивільні фахівці із основних векторів реформ. І, звичайно, ми будемо активно співпрацювати із іноземними партнерами, переймаючи світовий досвід. Себе я бачу в ролі державного менеджера, який буде координувати та направляти відповідні процеси реформ”.

Фріз  також вказала на те, що світовий досвід демонструє ефективність структури відповідного міністерства при схожих соціальних умовах. “Ми хочемо створити єдиний центр вирішення проблем ветеранів замість десятків державних “точок”, які слабо координуються між собою. Наголошую: створення міністерства – це дебюрократизація системи. Ми створимо “єдине вікно” для ветеранів для того, щоб спростити комунікацію та процес вирішення проблем”, – заявила вона.

При цьому, додала нардеп, створення міністерства – це не самоціль. “Питання в створенні зручного та ефективного механізму по вирішенню проблем, “єдиного вікна” для всіх ветеранів та органу, з яким на рівних зможуть співпрацювати зовнішні донори та відповідні державні зовнішні партнерські структури. Простої зміни вивіски не буде. Ми створимо по західним лекалам ефективний механізм, який запрацює і допоможе сотням тисячам людей. Різниця буде в результатах та ефективності”, – заявила вона.

Одним з першочергових завдань, які будуть розглядатися у разі обрання її міністром, Фріз назвала налагодження соціальної адаптації ветеранів. Серед першочергових реформ Фріз також вбачає наступне: створення єдиного вікна вирішення проблем ветеранів, замість десятків інституцій, які “відфутболюють” людей; дієві програми по соціальній адаптації та медичній реабілітації, на основі як світового досвіду, так і найкращих ефективних практик в Україні; єдиний державний електронний реєстр ветеранів; новий закон про ветеранів; онлайн-кабінет для кожного ветерана.

 

Турчинов каже, що Путін “таранить” Європу задля розколу

Керівництво РФ використовує агресію проти України як таран проти Європи, провокуючи розкол єдності країн ЄС.

На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час зустрічі з міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом, повідомляє прес-служба  РНБО – Укрінформ.

“Путін використовує агресію проти України як таран проти Європи, провокуючи розкол єдності країн ЄС”, – сказав  Турчинов.

За його словами, російська агресія – це намагання зруйнувати підвалини світової архітектури безпеки, яка склалася після Другої світової війни.

Турчинов додав, що “єднання Європи зараз – це єдиний щит для стримування агресії Путіна”.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили загострення ситуації на сході України у травні. “На українсько-російському кордоні зафіксовано надмірну концентрацію російської армії”, – сказав Турчинов, додавши, що Керченський міст дає РФ можливість оперативно перекидати свої збройні сили на південь.

Також було обговорено питання щодо не тільки продовження, а й посилення санкцій проти РФ.

За словами Лінкявічюса, Литва “підтримувала і підтримуватиме Україну на шляху до європейської інтеграції”.

 

Закон про нацбезпеку наближає Україну до НАТО – Турчинов

Ухвалення Закону «Про національну безпеку України» є важливим кроком, який наближає країну до НАТО.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє  сайт РНБО – Укрінформ.

За його словами, ухвалений сьогодні в цілому Закон «Про національну безпеку України» задає основні параметри переходу всіх складових сектору безпеки і оборони держави на стандарти  НАТО.

«Закон визначає натівські та європейські параметри для національного сектору безпеки і оборони. Він визначає структуру, функції, систему управління, систему стратегічного планування, а також багаторівневу систему цивільного контролю», – наголосив секретар РНБО, подякувавши експертам з держав-членів Альянсу, які допомагали в підготовці цього закону, та народним депутатам, які його підтримали голосуванням.

«Принципово важливо, що рішення щодо схвалення цього закону відбулося напередодні Брюссельського саміту НАТО, до участі в якому запрошено українську делегації на чолі з Президентом України», – резюмував Турчинов.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер, 21 червня, ухвалила внесений Президентом Закон «Про національну безпеку України». Його підтримали 248 народних депутатів за мінімально необхідної кількості у 226.

 

Клімкін прогнозує “тотальне втручання” Кремля в українські вибори

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прогнозує, що втручання Росії у президентські й парламентські вибори в Україні 2019 року буде тотальним, і закликає ЄС разом протидіяти гібридним загрозам з боку РФ.

Про це він заявив на спільному брифінгу з главою МЗС Литви Лінасом Лінкявічюсом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми говорили (з Лінкявічюсом – ред.) також про важливість спільної роботи. Ми прекрасно розуміємо, що Росія зараз веде гібридну війну проти всього Європейського Союзу, активно втручається у вибори для того, щоб роз’єднати Європу. Ми прекрасно розуміємо масштаб того втручання, який Росія буде здійснювати щодо наших виборів, і нам дуже важливо, щоб і на двосторонньому рівні, і в рамках Європейського Союзу й НАТО голос Литви і можливість взаємодії були дуже активними”, – сказав  Клімкін.

Він акцентував, що така взаємодія України і країн ЄС має стосуватися абсолютно всіх сфер.

“Ми говоримо про боротьбу з російською пропагандою і російськими кіберзагрозами, але також і у всіх інших сферах, оскільки втручання Росії, звичайно, буде тотальним”, – переконаний Клімкін.

 

Клімкін анонсував цифровий та енергетичний “безвізи” з ЄС

Міністр закордонних справ Павло Клімкін переконаний, що майбутні саміти Україна-ЄС та Україна-НАТО повинні стати не звичайними дружніми зустрічами, а принести конкретні результати.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сьогодні розмовляли (з Лінкявічюсом — ред.) про наступні великі події, такі як саміт Україна-ЄС і саміт Україна-НАТО. Я впевнений, що вони мають бути не просто дружніми зустрічами, а повинні мати конкретні результати. Для мене рух до енергетичного союзу,  до цифрового суспільства разом із ЄС мають, якщо хочете, стати наступним безвізом. Ми маємо змінити правила гри і в нас є такий шанс”, – підкреслив Клімкін.

Також він наголосив на необхідності й надалі виступати проти будівництва “Північного потоку-2”. Міністр відзначив, що цей проект за визначенням є політичним, не має жодної економічної логіки, а є лише бажанням обійти Україну, обійти загалом Центральну Європу і зробити Європу більш залежною від російського газу й Росії.

При цьому він нагадав, що РФ уже встигла порушити будь-які домовленості – як юридичні, так і політичні.

Крім того, Клімкін розповів, що обговорив із литовським колегою можливості й потреби протидії російському втручанню  у вибори як в Європі, так і в Україні.

 

У МОУ спростували фейк про купівлю дронів у дружини Розенблата

Журналістське розслідування про те, що Міністерство оборони України планує придбати безпілотники HAWK у фірми дружини народного депутата Борислава Розенблата, не відповідає дійсності.

Про це повідомляється на  сайті  МО України – Укрінформ.

“Станом на 20.06.2018 року відомство не проводило процедури закупівлі БпАК “HAWK”. Також відсутні будь-які рішення щодо прийняття на озброєння зазначених комплексів. Разом з тим, комплекси успішно пройшли визначальні відомчі випробування та підтвердили заявлені виробником тактико-технічні характеристики. Рішення щодо прийняття їх на озброєння буде прийматись лише після завершення з позитивними результатами підконтрольної експлуатації у Збройних силах України”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку із появою у медіа повідомлень критичного характеру щодо закупівель БпАК для Збройних сил України, в МОУ вкотре наголосили, що будь-які закупівлі озброєння та військової техніки здійснюються відповідно до Закону України “Про державне оборонне замовлення”.

Зазначається, що законодавством не передбачено окремих вимог щодо здійснення попередньої перевірки з боку замовника (Міноборони) осіб, які є власниками підприємств-виконавців. Разом з тим, законом передбачена перевірка технічних спроможностей підприємства до виконання оборонного замовлення.

“У разі ж прийняття рішення щодо проведення процедури закупівлі комплексів “HAWK”, цей процес буде здійснюватися під безпосереднім контролем відповідальних осіб Управління військових представництв Міністерства оборони України, від початку виробництва і до постачання готової продукції до ЗСУ”, –  повідомили в оборонному відомстві.

Матеріали стосовно випробувань БпАК “HAWK” становлять державну таємницю, додали в МОУ.

Раніше у програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом”  було повідомлено про те, що фірма дружини депутата Борислава Розенблата постачатиме Міноборони України безпілотники “HAWK”.

Згідно з журналістським розслідуванням, у 2018 р. в рамках державного оборонного замовлення  Міноборони запланувало придбати два безпілотних комплекси “HAWK” виробництва житомирського ТОВ “Українські авіаційні системи” (ТОВ “УАС”). Офіційно співвласниками ТОВ “УАС” є дружина  Розенблата Жанна Розенблат, її бізнес-партнер Костянтин Пожидаєв, а також Роман Діденко з Молдови.

При цьому, зазначалося, що ці безпілотники “досі не бачив жоден з опитаних українських виробників та експертів, перші випробування HAWKа пройшли невдало, комплектація і конструкція викликають багато питань, а ціну можуть  накрутити за рахунок конструкторських розробок”.

 

Лінкявічюс не виключає ескалації на Донбасі після завершення ЧС-2018

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що проведення у Росії чемпіонату світу з футболу не покращить її імідж на міжнародній арені, тому після його завершення можливе загострення на Донбасі.

Про це він заявив у ефірі “112 каналу” – Укрінформ.

“На мою думку, сама ідея організувати чемпіонат у Росії — це погана ідея. Спорт не може бути політикою, культура не може бути політикою, але, на жаль, у тій країні зараз усе є політикою. То (чемпіонат — ред.) є ще одним важелем (для Росії — ред.) для своєї пропаганди опинитися в центрі уваги, маючи певні ілюзії, що це дещо покращить імідж у міжнародному плані. Думаю, що цього не відбудеться, але й ефекту від бойкоту я теж не бачу”, – сказав   Лінкявічюс.

Разом з тим, він не виключає, зважаючи на досвід після олімпійських ігор у Сочі, що після завершення чемпіонату можлива ескалація Росією ситуації на сході України.

Як відомо, усього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

В Україні розробляється Стратегія розвитку ВМС до 2035 року

Командування ВМС Збройних сил України спільно з іноземними партнерами розробляє Стратегію розвитку Військово-морських сил України до 2035 року.

Ідея щодо створення цього документа виникла у зв’язку зі складною ситуацією в Азово-чорноморському регіоні, спричиненою тимчасовою окупацією Росією українського Криму та дестабілізацією обстановки на ключових морських напрямках. Про це повідомив в  інтерв’ю “Народній армії”  заступник начальника штабу командування ВМС ЗСУ з євроатлантичної інтеграції капітан 1 рангу Андрій Риженко – Укрінформ.

“Наша мета на короткострокову і середньострокову перспективу – створення високотехнологічних, ефективних та боєздатних Військово-морських сил, які будуть спроможні гарантовано виконувати завдання щодо захисту ближньої морської зони, з протидії агресії РФ з морського напрямку, оборони морегосподарського комплексу, морських комунікацій у виключній морській (економічній) зоні України. Далі згідно зі Стратегією розвитку флоту до 2035 року будемо створювати ВМС для дій уже в дальній морській зоні, тобто за межами Чорного моря”, – заявив Риженко.

Розробка стратегії відбувається в тісній співпраці з фахівцями з Великої Британії, Норвегії, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Турецької Республіки та Швеції. За основу перспективного розвитку та застосування Військово-морських Сил України береться досвід провідних країн світу. Напрацювання робочих матеріалів здійснюється відповідно до стандартів і практик НАТО. Враховуються вимоги Воєнної доктрини України та Стратегічного оборонного бюлетеня

Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на тому, що головна мета наразі – створення нових сучасних українських ВМС, які реагуватимуть на всі актуальні виклики та загрози з морського напрямку. “Це вперше, коли вид ЗСУ займається розробкою своєї стратегії розвитку, і я впевнений, що таке завдання нам під силу. Даний стратегічний документ є важливим у контексті сприяння відновленню й розвитку спроможностей Військово-морських сил України на захисті національних інтересів держави на морі та контрибуції до світової й регіональної безпеки”, – заявив  він.

За словами офіцера, при плануванні і розробці цього важливого документа беруться до уваги багато факторів, зокрема, географічні умови та театр бойових дій, загальна безпекова ситуація в Азово-чорноморському регіоні, сили і засоби російського ЧФ як фактор воєнної загрози, анексований Крим, зведення керченського мосту, яке призвело не лише до значного порушення Конвенції ООН про Міжнародне морське право (UNCLOS), але й до суттєвого удару по економічній морській діяльності Української держави.

При створенні Стратегії розвитку флоту до 2035-го враховуються й основні аспекти концепції війни на морі відповідно до документів НАТО, насамперед Доктрина морських операцій Альянсу AJP-03. Формування обрису майбутніх ВМС України повинно відбуватися таким чином, щоб флот міг гарантовано захистити національні інтереси України з морського напрямку. На ці цілі має бути чітко передбачений фінансовий ресурс, створена національна програма кораблебудування, будівництво об’єктів соціальної інфраструктури, навчально-матеріальної бази, розвиток військової освіти із обов’язковим запровадженням сучасних методів викладання.

 

На “гарячому” Донецькому напрямку більшість обстрілів – під Водяним

Минулої доби активність бойовиків російсько-окупаційних військ не зменшилася. Окупанти продовжували обстріли із заборонених Мінськими домовленостями видів озброєння.

Про це на брифінгу  розповів  речник Міноборони Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Загалом, протягом минулої доби на лінії зіткнення було зафіксовано 30 прицільних ворожих обстрілів в бік позицій підрозділів Об’єднаних сил. Наші війська ведуть активну оборону та 12 разів відкривали вогонь у відповідь зі штатного піхотного озброєння, з метою придушення вогневих точок противника, змушуючи його припинити вогонь”, – зазначив він.

За словами Мотузяника, на Луганському напрямку зафіксовано 10 прицільних  обстрілів  з боку противника.

“Під вечір, поблизу н.п Новотошківське в бік підрозділів Об’єднаних сил окупанти вели провокаційний вогонь з артилерійських систем 122-го калібру випустивши 3 ворожі снаряди. Також бойовики обстріляли наші укріплення із мінометів 82-го калібру. Там було зафіксовано 7 розривів ворожих мін”, – поінформував речник МОУ.

Він додав, що не припиняли стрілянину російсько-окупаційні війська й на інших, важливих ділянках Луганського напрямку. Зокрема, по оборонцях Новоолександрівки, Світлодарська, Золотого, Катеринівки, Південного, Троїцького та Луганського бойовики застосовували гранатомети різних типів, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

На Донецькому напрямку минулої доби противник здійснив 20 ворожих провокацій, які у переважній більшості були зафіксовані поблизу Водяного. З настанням темної пори доби ворог здійснював провокаційні обстріли позицій наших укріплень з мінометів 120-го та 82-го калібрів, випустивши 11 мін. Вогонь вівся з окупованого н.п Пікузи. Також по захисниках Богданівки окупанти вели вогонь з озброєння БМП.

Гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю бойовики неодноразово застосовували під час провокаційних обстрілів позицій українських захисників поблизу н.п. Авдіївка, Богданівка, Верхньоторецьке, Водяне, Гнутове, Кам’янка, Лебединське, Павлопіль, Піски, Піщевик та Широкине.

 

На Донбасі поранені троє бійців ООС

Упродовж минулої доби на Донбасі зазнали поранень троє бійців ООС.

Про це на брифінгу  повідомив  речник Міноборони Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“Під час бойових дій минулої доби три українських воїна отримали  поранення”, – сказав він.

За словами Мотузяника, зараз життю поранених бійців нічого не загрожує. Військовослужбовців було невідкладно евакуйовано до військових шпиталів.

 

СБУ затримала колишнього бойовика “ЛНР”

Співробітники СБУ викрили колишнього бойовика терористичної організації «ЛНР». Він надав свідчення присутності російських військових на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

«Оперативники спецслужби встановили, що харків’янин у квітні 2017 року приєднався до незаконного збройного формування бойовиків. Він проходив «службу» в одному з терористичних батальйонів на території тимчасово окупованого Алчевська на посаді механіка-водія БМП. Зловмисник у складі незаконного збройного формування брав учать у протистоянні поблизу лінії розмежування. Зловмисник надав  СБУ  свідчення стосовно участі російських військових у збройному конфлікті на сході країни», – йдеться у повідомленні.

У СБУ повідомили, що у червні 2018 року бойовик вирішив покинути лави бандугруповання через тиск з боку терористів та повернутися на Харківщину. Правоохоронці оперативно встановили та затримали колишнього бойовика.

За його словами, російські війська розміщуються у так званому “другому ешелоні” від лінії зіткнення і надають вогневу підтримку з важкого озброєння по позиціях українських військових. Крім того, російські офіцери виконують функції «спостерігачів» за діяльністю збройних підрозділів терористів.

Він також повідомив, що основним мотивом вступу до бандформувань для більшості є матеріальна вигода. Але незаконні збройні підрозділи укомплектовані лише на п`ятдесят відсотків, а ватажками є особи з кримінальним минулим. Матеріальні ресурси та боєприпаси розкрадаються.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Служба безпеки України продовжує документування злочинів російських військових на Донбасі, у Сирії та інших країнах для передачі матеріалів до українських та міжнародних судових інстанцій.

 

Доба в ООС: бойовики гатили з артилерії по Новотошківському і Золотому

Ситуація в зоні ООС залишається контрольованою. Минулої доби російсько-окупаційні війська 30 разів порушили режим припинення вогню, з них шість разів – застосовували артилерію та міномети.

Про це повідомляє у  Фейсбуці  прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“На Луганському напрямку противник вдався до провокацій в районах населених пунктів Новотошківське та Золоте, де відкривав вогонь по наших позиціях з артилерії та стрілецької зброї. Підрозділи Об’єднаних сил давали адекватну відповідь”, – йдеться у повідомленні.

На Донецькому та Маріупільському напрямках відзначається активізація противника в районах населених пунктів  Авдіївка, Мар’їнка, Павлопіль, Водяне, Широкине. Із настанням темної пори доби, ворог здійснював провокаційні обстріли – переважно зі стрілецької зброї та автоматичних гранатометів. За необхідності підрозділи Об’єднаних сил вогнем у відповідь придушували вогневі точки противника, змушуючи його припинити вогонь.

Під час бойових дій минулої доби зазнали поранень троє українських військовослужбовців.

Втрати противника уточнюються, втрат серед українських військ немає.

Упродовж ночі поточної доби окупанти шість разів порушували режим тиші на лінії зіткнення із застосуванням лише стрілецької зброї. Втрат серед українських військових немає. Ситуація залишається під контролем Об’єднаних сил.

 

Україна захищатиме свої права в Азовському морі від зазіхань Росії – Клімкін

Україна для захисту своїх економічних і безпекових прав від порушень Росії вживатиме політико-дипломатичних та інших необхідних заходів.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін на спільному брифінгу з главою МЗС Литви Лінасом Лінкявічюсом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Одним з ключових  політико-дипломатичних і правових засобів (захисту від зазіхань Росії – ред.) є наше звернення до Міжнародного арбітражу в рамках Конвенції з морського права. Це звернення – я хочу підкреслити – є всеохоплюючим, воно повністю стосується і Азовського моря, і ресурсів, і тих прав України, які  Росія  там порушує», – сказав Клімкін.

Він додав, що українська сторона буде послідовно доводити свою політичну і юридичну позиції. Клімкін висловив переконання, що на основі цього Україна обов’язково досягне тих рішень, які змусять Росію припинити порушення і компенсувати нашій країні заподіяні збитки. «Ми вважаємо, що це найбільш ефективний спосіб», – акцентував Клімкін.

Водночас він зауважив, що Україна має у повному обсязі здійснювати і всі безпекові заходи, які виходять за рамки політико-дипломатичних. «Ми прекрасно розуміємо, що Росії, за визначенням, довіряти не можна, і вона може вдатися до подальших провокацій реально кожної хвилини, тому зрозуміло, що безпекова ситуація вздовж наших кордонів в Азовському морі має контролюватися. І ми постійно інформуємо  наших партнерів про розвиток ситуації і про нашу оцінку подальших опцій», – резюмував Клімкін.

 

В ОРДЛО зганяють людей на антиукраїнські мітинги – розвідка

Російська окупаційна влада запланувала на пятницю у великих містах ОРДЛО примусові антиукраїнські мітинги.

Таку інформацію ГУР МО України навів під час брифінгу в четвер речник Міноборони Олександр Мотузяник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Розвідка повідомляє, що організатори мітингів намагатимуться перетворити річницю початку “Великої вітчизняної війни” на так званий “день вшанування пам’яті “жертв обстрілів” ЗСУ”.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, російська окупаційна влада продовжує проводити пропагандистські масові заходи з подальшим висвітленням їх засобами масової інформації РФ. Зокрема завтра, 22 червня, у великих містах тимчасово окупованих територій заплановано проведення примусових антиукраїнських мітингів за участю місцевого населення та військовослужбовців російських окупаційних військ”, – зазначив Мотузяник.

За даними розвідки, в такий спосіб окупаційна влада “намагається перетворити чергову річницю початку “Великої вітчизняної війни” на так званий “день вшанування пам’яті “жертв обстрілів” Збройних Сил України”. Для підготовки пропагандистських матеріалів на тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей прибули кореспонденти та знімальні групи провідних  російських  ЗМІ.

 

Пенсійний фонд пояснив, кому збільшать виплати з 1 липня

Із 1 липня 2018 року Пенсійний фонд України проведе перерахунок пенсій окремим категоріям громадян.

Про це  інформує  прес-служба ПФУ – Укрінформ.

Як зазначається, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму буде збільшено максимальний розмір  пенсії  на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність – із 13 730 грн до 14 350 грн.

Окрім того, у ПФУ повідомляють, що мінімальний розмір пенсії для осіб, у яких страховий стаж менше 35 років у чоловіків та 30 років у жінок, а для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, у чоловіків – 25 років, у жінок – 20 років, встановлюються на рівні 1435 грн.

Також зазначається, що у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму надбавка донорам перераховується зважаючи на прожитковий мінімум на одну особу на рівні 10%.

 

Кабмін має привести “до спільного знаменника” закони про пільги – Геращенко

Кабмін має зайняти більш активну позицію щодо діалогу з неурядовими організаціями і профспілками та провести моніторинг законодавства, що стосується пільг і виплат, запропонувавши його уніфікацію.

Про це заявила на своїй сторінці у  Facebook  перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи результати засідання Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, інвалідів – Укрінформ.

“Питання соціальних та пенсійних виплат, монетизації пільг ветеранам, питання отримання медичних послуг та інші мають бути предметом дискурсу, в першу чергу, уряду і профільних комітетів Верховної Ради України. В той же час треба визнати, що парламенти попередніх скликань наухвалювали талмуди нереалістичних, популістських законів, які ніколи не виконувалися через їх нереалістичність, непідкріпленість реальними бюджетними надходженнями. Закликала всіх відійти і відмовитися від популізму, висловила сподівання, що й уряд займе більш активну позицію щодо діалогу з неурядовими організаціями і профспілками, й проведе реальний моніторинг всього законодавства, що стосується пільг і виплат, й запропонує його уніфікацію”, – написала вона.

Геращенко також повідомила, що задля врегулювання окремих питань, таких як заборгованість виплат зарплати шахтарям, підготувала депутатський запит.

“Також підтримала позицію комітету щодо необхідності створення Міністерства ветеранів, яке б комплексно вирішувало питання реінтеграції і реабілітації військових. Подібні міністерства у справах ветеранів вже довели ефективність роботи у США, Канаді, інших країнах. Очевидно, що сьогодні і Україні потребує центрального органу виконавчої влади, який забезпечуватиме формування та реалізацію політики держави у сфері соціального захисту ветеранів та учасників бойових дій”, – повідомила  Геращенко.

Поруч з цим в ході засідання комітету було констатовано, що ряд питань потребують значних додаткових коштів, яких немає в бюджеті, а також потребують додаткового опрацювання Міністерством соціальної політики, Міністерством фінансів та Міністерством охорони здоров’я України, додала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, вранці у вівторок, 19 червня, близько двох тисяч ветеранів Афганської війни, силових структур розпочали на площі Конституції біля Верховної Ради акцію протесту з вимогою підвищити пенсії, повернути пільги, прирівняти до учасників бойових дій тощо.

Також біля Ради зібралися гірники з вимогою виплатити борги із зарплати та збільшити фінансування вугільної галузі.

Згодом між учасниками акцій та правоохоронцями сталася сутичка.

Перший заступник Голови Верховної Ради Геращенко вийшла до протестувальників під парламентом і запросила ініціативну групу на переговори.

У поліції заявили, що до лікарів за допомогою звернулися дві цивільні особи із незначними ушкодженнями, і 8 поліцейських, також із незначними тілесними ушкодженнями.

 

Гройсман анонсував законопроект про кримінальну відповідальність за контрабанду

Кабінет міністрів направить до Верховної Ради зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за здійснення контрабанди.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на селекторній нараді з питань ситуації на кордоні і припинення контрабандних схем, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми направимо від уряду України до парламенту відповідні зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за здійснення контрабанди», – сказав Гройсман.

Він зазначив, що також буде здійснене інституційне посилення роботи Державної фіскальної служби, в тому числі й митних підрозділів.

«Окремо хочу зазначити, що для нас це справа честі. Хочу закликати всіх серйозно підійти до виконання поставлених завдань. Ми будемо постійно працювати над тим, щоб український бюджет отримував те, що сьогодні належить українським громадянам», – наголосив Глава уряду.

 

Рада зняла з розгляду подання ГПУ на Пономарьова

Верховна Рада у четвер зняла з розгляду питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з групи “Воля народу” Олександра Пономарьова.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я ставив на голосування у залі кожне подання, яке було по суті, навіть ті, що мали негативний висновок профільного комітету. Тому що було моє глибоке переконання, що кожне подання має розглядатися в залі. На жаль, по трьох поданнях ми не маємо рішення по суті. І тому, колеги, я сподіваюсь надалі ми не будемо свідками такого ставлення до подань Генеральної прокуратури. Я сподіваюсь незадовго ми в цілому знімемо депутатську недоторканність як непотрібний рудимент. Отже, я знімаю з розгляду питання”, – сказав  Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, 7 лютого народний депутат Пономарьов у кулуарах парламенту відібрав телефони у двох кореспондентів інтернет-видань “Цензор.НЕТ” і “Каменярі-інфо”, які намагалися знімати його розмову з іншим депутатом Сергієм Соболєвим.

18 травня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до парламенту подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата Пономарьова, який перешкоджав роботі журналістів.

7 червня Комітет ВР з питань регламенту визнав невмотивованим, недостатнім і необгрунтованим подання генпрокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Пономарьова.

 

Суд завернув обвинувальний акт у справі Мартиненка

Шевченківський райсуд Києва повернув обвинувальний акт у справі колишнього народного депутата Миколи Мартиненка Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі на доопрацювання.

Відповідне рішення під час підготовчого засідання 21 червня ухвалила колегія суддів у складі Тетяни Левицької, Оксани Хардіної під головуванням Оксани Голуб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Колегія суддів ухвалила повернути обвинувальний акт стосовно Мартиненка, Василькова, Журила, Переломи, Сороки та Богданця Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі на доопрацювання”, – оголосила суддя.

У ході підготовчого засідання адвокати екс-депутата не заперечували на розгляді судом направленого обвинувального акту по суті.

У свою чергу прокурор САП наполягав на призначенні обвинувального акту до розгляду саме Шевченківським райсудом, оскільки, за його словами, один з інкримінованих Мартиненку злочинів був вчинений на території Шевченківського району столиці.

Окрім Мартиненка, у справі проходять ще п’ятеро обвинувачених: Володимир Богданець, Олександр Сорокін, Сергій Перелома, Руслан Журило та Валерій Васильков, які є посадовцями “Нафтогазу”, “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії”, “СхідГЗК” та “Ядерного палива”.

Як повідомлялося, 22 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно Мартиненка.

За даними САП, Мартиненку та Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП “НАЕК “Енергоатом” при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму 6 млн 400 тис. 777 євро.

Окрім того, в антикорупційній прокуратурі заявили, що Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами ДП “СхідГЗК” в розмірі 17,28 млн. дол. шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП “СхідГЗК” №70/13 через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

Також у САП наголосили, що досудове розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів триває, зокрема оголошено розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.

 

Зубко розказав про спосіб залучити інвестиції у тергромади

Ухвалення Верховною Радою закону про передачу повноважень з управління земельними ресурсами об’єднаним територіальним громадам для України є дуже важливим.

Про це сьогодні на брифінгу в Кіптівській ОТГ на Чернігівщині сказав віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нам дуже важливо прийняти у Верховній Раді закон про передачу управління земельними ресурсами об’єднаним територіальним громадам”, – зазначив урядовець.

За його словами, це дасть можливість громадам не тільки навести лад в обліку землі, а й стане потужним поштовхом для швидкого залучення ними інвестицій.

“Ми вважаємо, що завдяки цьому громада зможе збільшити свої надходження, залучити інвестиції і повернути молодих людей на роботу в громаду”, – додав Зубко.

У Кіптівській ОТГ віце-прем’єр перебував  разом із послами країн G7. Вони ознайомилися з роботою реконструйованого і модернізованого завдяки донорській підтримці програми U-LEAD із Європою Центру надання адміністративних послуг та затвердженою в громаді системою управління земельними ресурсами, теж розробленою за підтримки Євросоюзу.

 

Україна може стати світовим хабом органічної продукції – Мінагро

В Україні налічується майже 300 сертифікованих виробників органічної продукції, 290 тис. га сільськогосподарських угідь сертифіковані як органічні. За загальною площею сертифікованих  органічних сільгоспугідь країна посідає 11-те місце у Європі.

Про це  повідомила  заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева в рамках конференції «Органічне рослинництво: найкращі практики за 10 років» та Дня органічного поля у Полтаві – Укрінформ.

«Сьогодні Україна посідає 11-те місце серед європейських країн за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Їх майже 290 тис. га та понад 91 тис. га земель знаходяться у перехідному періоді, але при цьому це менше 1% всіх земель сільськогосподарського призначення в Україні», – зазначила заступник міністра.

За її словами, у країнах, що є провідними виробниками органічної сільськогосподарської продукції, цей показник перевищує 10%.

Трофімцева додала, що наразі спостерігається тенденція щодо збільшення  експорту органічної продукції з України.

“Експорт органічної продукції з України зростає з кожним роком. За останніми даними моніторингу ринку, ця цифра вже перевищила $60 млн в 2017 році», – сказала вона.

Посадовець зазначила, що розвиток органічного виробництва є пріоритетом у роботі  міністерства.

“Україна має всі можливості та умови стати справжнім світовим «органічним хабом». Тому розвиток органічного виробництва знаходиться в пріоритеті середньострокового плану дій Мінагрополітики», – зауважила Трофімцева.

Вона висловила думку про важливість удосконалення чинного законодавства України в сфері органічного виробництва, яке на сьогодні не відповідає європейським вимогам.

«Я щиро сподіваюсь, що Верховна Рада України якнайшвидше ухвалить розроблений Мінагрополітики законопроект № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва» у другому читанні. Реалізація положень даного євроінтеграційного законопроекту сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, відкриттю нових зовнішніх ринків для її збуту”,  – зазначила Трофімцева.

Імплементація положень цього законопроекту гарантуватиме всім споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, краще захищатиме операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення бізнесу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів.

Як повідомляють у Мінагрополітики, організаторами конференції та Дня органічного поля у Полтаві виступили виробники органічної сертифікованої продукції ПП «Агроекологія», ТОВ «Укролія», сертифікаційний орган «Органік Стандарт», спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

 

Гройсман обіцяє жорстку ревізію митниць

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що робота кожної митниці буде ретельно проаналізована на предмет контрабандних потоків. У випадку їх виявлення керівників  митниць буде притягнуто до відповідальності.

Про це він сказав на селекторній нараді з питань ситуації на кордоні і припинення контрабандних схем, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хотів попередити всіх керівників митниць ДФС: ми ретельно проаналізуємо роботу кожної митниці. Я думаю, що до вас будуть питання, і рішення будуть абсолютно жорсткими. Я хотів попередити абсолютно всіх керівників митниць: так просто вам це не минеться», – наголосив Прем’єр.

Він також звернувся до правоохоронних органів з вимогою затримувати, арештовувати осіб, які причетні до контрабанди чи потурають їй.

«Я буду звертатись до органів судової влади, щоб публічно та відкрито розглядати ці справи, щоб той, хто до цього (контрабанди. – Ред.) причетний, був покараний», – наголосив  Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів направить до Верховної Ради зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за здійснення контрабанди.

Боротьба з контрабандою: у пунктах пропуску разом з митниками працюватиме поліція

У Державній фіскальній службі працюють над забезпеченням поліції системами митного оформлення та наданням їй доступу в режимі онлайн відслідковувати всі процеси, які відбуваються під час митного оформлення.

Про це на селекторній нараді з питань ситуації на кордоні і припинення контрабандних схем сказав в.о. голови ДФС Мирослав Продан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На виконання постанови, яка була вчора прийнята на Уряді, сьогодні  ДФС  центральним апаратом відпрацьовується алгоритм дій на предмет надання доступу відповідного програмного продукту, який використовується митним напрямком ДФС – це Інспектор 2006», – сказав Продан.

Він також зазначив, що наразі напрацьовується можливість надання доступу співробітникам Нацполіції в режимі онлайн відслідковувати всі процеси, які відбуваються під час митного оформлення, з метою відповідних аналітичних матеріалів та прийняття заходів щодо подальшого реагування.

«Крім того ми з колегами Нацполіції сьогодні до кінця дня надамо алгоритм дій нашим співробітникам в регіони, безпосередньо в пункти пропуску. Ми також визначимо відповідальних людей, які будуть здійснювати координацію між державною фіскальною службою і Нацполіцією. Також, ми дамо чіткий механізм в який спосіб, на скільки періодично буде здійснюватись інформування центрального апарату, як ДФС так і Нацполіції», – зауважив Продан.

Як повідомлялось, 21 червня стартує експериментальний проект по створенню умов для запобігання ухиленню від сплати митних платежів. Експеримент триватиме з 21 червня по 31 грудня 2018 року. При його реалізації поліція отримає право цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та в інших місцях митної території України, де органи Фіскальної служби проводять митні формальності. Поліції також нададуть доступ до автоматизованої системи митного оформлення “Інспектор – 2006”.

 

Представник Кабміну сказав, коли Рада почує звіт уряду

Парламент зможе розглянути у сесійній залі звіт уряду про хід виконання програми діяльності Кабміну за 2017 рік, якщо за відповідне рішення проголосують народні депутати.

На цьому наголосив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка»), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо буде рішення Верховної Ради голосувати за заслуховування звіту, прийняте не менш ніж 226 голосами, – уряд у будь-який момент прийде для звітування», – зазначив Денисенко.

Він підкреслив, що у відповідності до законодавства, звіт уряду подається до 15-лютого і далі законодавство не передбачає автоматичного розгляду звіту уряду у сесійній залі.

«Парламент може окремими постановами прийняти рішення заслухати звіт уряду або окремих міністрів», – зазначив представник уряду у ВР.

Таким чином, додав Денисенко, у парламенті такий звіт уряду буде заслуховуватися, якщо буде зареєстрований відповідний проект постанови про заслуховування звіту і він буде підтриманий депутатами.

Як повідомлялось, 20 червня комітет Верховної Ради з питань економічної політики заслухав звіт уряду за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністрів  Кабінету міністрів  і рекомендував Раді взяти до відома звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету міністрів України у 2017 році.

 

Сили Асада пішли у наступ на південному заході, населення масово тікає

Війська Башара аль-Асада у четвер почали наступ на підконтрольні повстанцям райони на південному заході Сирії, що вже спричинило масову втечу місцевого цивільного населення.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ

«Сирійські урядові війська пішли в наступ на повстанців у південно-західних районах країни після обіцянки президента Башара аль-Асада повернути під свій контроль прикордонні з Йорданією та Ізраїлем частини  Сирії, а також зайняті Ізраїлем Голанські висоти», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за останні 2 дні близько 12,5 тис. цивільного населення залишили, рятуючись втечею, місто Бусра аль-Харірі та сусідні райони провінції Дераа.

Як відомо, цей масштабний наступ військ Асада може призвести до подальшої ескалації спустошливої війни в Сирії, яка вже триває 7 років. США уже засудили такі дії урядових військ.

Варто додати, що сили сирійського президента, який користується підтримкою Ірану та Росії, за останні роки взяли під свій контроль більшу частину країни.

 

США вимагають від Росії стримати Асада від наступу у Сирії

Офіційний Вашингтон вимагає від Російської Федерації стримати наступ проурядових сил в південно-західній Сирії, який здійснюється в порушення досягнутих домовленостей.

Про це йдеться в заяві речниці Державного департаменту США Хізер Науерт, поширеній у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати залишаються глибоко стурбованими повідомленнями про посилення операцій сирійського режиму в південно-західній Сирії в межах зони деескалації, встановленої під час переговорів між США, Йорданією та РФ минулого року, й підтвердженої в листопаді на зустрічі президентів Трампа й Путіна у В’єтнамі”, – підкреслюється в заяві.

У Вашингтоні звернули увагу, що сирійські урядові сили не тільки порушили зону деескалації, але й провели авіаційні, ракетні й артилерійські удари.

“Сполучені Штати попереджають як російський уряд, так і режим Асада про серйозні наслідки цих порушень і вимагають, щоб  Росія  стримала сили режиму від подальших дій в зоні деескалації на південному заході”, – наголошується в документі.

При цьому в Держдепі нагадали про нещодавню розмову держсекретаря Майка Помпео й російського міністра Сергія Лаврова, під час якої підкреслювався критично важливий характер взаємного дотримання умов угоди про деескалацію в Сирії. “Сполучені Штати очікують, що всі сторони дотримуватимуться режиму припинення вогню, вимог щодо захисту цивільного населення та уникнення ескалації конфлікту”, – зауважили в Державному департаменті США.

 

Македонія увійде в НАТО лише з новою назвою – Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Македонія стане членом Північноатлантичного альянсу, коли імплементує домовленості з Грецією щодо назви.

Про це він сказав у четвер у Лондоні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Коли вони повністю імплементують угоду (між Скоп’є та Афінами щодо назви – ред.), то Колишня Югославська республіка Македонія стане членом НАТО із назвою Північна Македонія”, – заявив глава Альянсу.

Столтенберг  висловив сподівання, що лідери НАТО на саміті у липні у Брюсселі запросять Македонію розпочати переговори про вступ.

Як повідомляв Укрінформ, 17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни на Республіку Північна Македонія. Цей крок привітали Європейський Союз, ООН і НАТО.

Саме через питання назви країни Афіни блокують європейську і євроатлантичну інтеграцію Скоп’є.

20 червня парламент Македонії схвалив законопроект про ратифікацію угоди про перейменування країни.

Для повної імплементації та набуття чинності угода ще має бути схвалена на всенародному референдумі, після чого мають бути внесені зміни до конституції країни.

 

У трьох районах Запорізькій області показник покриття ОТГ – 100%

У Запорізькій області три райони повністю покриті об’єднаними територіальними громадами.

На сьогодні три райони Запорізької області – Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський – повністю покриті об’єднаними територіальними громадами. У 10 районах цей показник покриття коливається від 50 до 99%.

Про це йшлося під час міжрегіональної конференції «Децентралізація в дії: місце «району» в новій системі адміністративно-територіального устрою України», яка відбулася в м. Мелітополь. Захід пройшов за сприяння Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні три райони – Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський – повністю покриті об’єднаними територіальними громадами. У 10 районах цей показник покриття коливається від 50 до 99%. До їх числа входять: Бердянський, Більмацький, Веселівський, Гуляйпільський, Запорізький, Кам’янсько-Дніпровський, Михайлівський, Приазовський, Розівський, Якимівський райони. Причому в п’яти них – Веселівському, Кам’янсько-Дніпровському, Михайлівському, Розівському, Якимівському – поки що не об’єдналися лише по одній місцевій раді, тобто процес на завершальній стадії, – зазначила керівник апарату Запорізької облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

За її словами, найповільніше цей процес рухається у семи районах – Василівському, Вільнянському, Мелітопольському, Новомиколаївському, Пологівському, Приморському та Токмацькому, де показник покриття становить від 1 до 49%.

У той же час директор Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування  Олександр Свистун відзначив, що у Запорізькій області 24% населення проживає в сільській місцевості, 76% – у містах. Тому закон про приєднання сільських та селищних рад до міст обласного значення до міст обласного значення є дуже актуальним. Він акцентував увагу і на перевагах, які здобувають місто і село від такого об’єднання.

“Місто отримує додаткові землі, які може використовувати і для будівництва, і для рекреації, при цьому поповнюючи бюджет за рахунок земельного податку. До того ж, місто отримує статус об’єднаної територіальної громади, який на сьогодні має значні привілеї. Адже донорські організації, інвестори, програми міжнародної технічної допомоги все більше схиляються вкладати ресурси в стабільне майбутнє, визначені території. Село не стає баластом, адже отримує фінансову допомогу від держави у вигляді субвенцій”, – сказав Свистун.

Щодо переваг для села, то це і збільшення бюджету, і доступ до розвинутої міської інфраструктури і центрів надання адміністративних послуг. Це і кваліфіковані кадри, у яких на сьогодні є велика потреба в сільській місцевості. Окрім того, таке приєднання надає доступ до “використання” власних податків, зважаючи на те, що значна частина сільського населення працює у наближених містах, до бюджету яких і сплачує податки.

Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини в Донецьку Вольфганг Мессінгер, який також взяв участь у конференції, назвав реформу місцевого самоврядування найуспішнішою в Україні, яка була реалізована за останні роки. “Децентралізація – це важливий елемент на європейському шляху України. Саме тому Німеччина і Європейський Союз надають таку серйозну підтримку. Багато спостерігачів вважають реформу місцевого самоврядування найуспішнішою реформою України за останні роки. З моєї точки зору, децентралізація – це саме те, що було необхідно Україні, – заявив Мессінгер.

Як повідомлялося, на території Запорізької області утворено і функціонує 48 об’єднаних територіальних громад, у які об’єдналися 172 місцеві ради, що становить 57,5 % від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи (299). У 48 ОТГ області проживає 21,5% населення від загальної чисельності населення області. Площа території цих ОТГ займає 59,6% загальної площі території області.

 

Нацрада вчетверте за місяць не змогла зібратися через відсутність кворуму

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вчетверте за останній місяць не змогла провести засідання у зв’язку з відсутністю кворуму.

Про це на початку засідання Нацради оголосив її голова Юрій Артеменко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні на засіданні  Національної ради  вчетверте немає кворуму. Ольга Герасим’юк відсутня із поважних причини – вона у закордонному відряджені. Олег Черниш відсутній за власним бажанням – у вівторок він звернувся до голови Національної ради з проханням підписати відпустку на 4 дні за власний рахунок, голова Національної ради не підписав йому заяву через те, що сьогодні у порядку денному вже близько 200 питань”, – сказав Артеменко.

За його словами, серед переліку питань порядку денного – ті, що пов’язані з національною безпекою, розбудовою українського мовлення на території Донбасу, окупованого Криму, на прикордонних територіях з державою-агресором, а також у зв’язку переходом країни на цифрове телевізійне мовлення.

Крім того, очільник регулятора зазначив, що у порядку денному засідання 21 червня стояли питання щодо результатів перевірок телеканалів, зокрема “1+1” й “Інтеру”, які були призначені у зв’язку з показом в ефірі фільмів з російськими акторами, що підтримуються військову агресію РФ та заперечують територіальну цілісність України.

Через відсутність кворуму на засіданнях протягом місяця Артеменко, за його словами, звернеться до Верховної Ради з проханням призначити ще одного члена Нацради, посада якого є вакантною, аби був повний склад ради і була забезпечена ефективна робота регулятора.

 

Меркель обговорить у Йорданії та Лівані питання біженців

Канцлер ФРН Ангела Меркель розпочала візит у Йорданію, звідки вирушить до Лівану.

Про прибуття Меркель в Амман повідомив у  Twitter  прес-секретар глави уряду Штеффен Зайберт – Укрінформ.

«Добрий ранок, Аммане. Канцлер Меркель у першій половині дня поспілкується зі студентами Німецько-йорданського університету, буде прийнята для переговорів королем Адбуллою й відвідає солдатів бундесверу, що беруть участь в антиІДІЛівській місії», – поінформував Зайберт.

У другій половині дня Меркель вирушить у Бейрут, де проведе переговори з ліванським колегою Саадом Харірі. В п’ятницю вона зустрінеться з президентом Лівану Мішелем Наїмом Аумом і головою парламенту Набіхом Беррі, а також відвідає школу, в якій навчаються ліванські й сирійські діти.

Однією з основних тем візиту стане ситуація з  біженцями. Німеччина надає допомогу обом країнам, які випробовують наплив людей, що біжать від війни і насильства у сусідній Сирії. В Йорданії опинилися понад півмільйона сирійців. ФРН з 2012 року надали країні майже 2 млрд євро на програми із забезпечення у таборах біженців, а також підготовки поліцейських і працівників служб порятунку. Лівану Берлін на гуманітарні програми для біженців тільки в 2017 році виділив 370 млн євро.

Ситуація з безпекою у регіоні також стоїть на порядку дня переговорів.

 

Юнкер скликає міні-саміт ЄС із питань міграції

Єврокомісія скликає на 24 червня неформальну робочу зустріч для обговорення питань міграції та надання притулку.

Про це поінформував президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я скликаю неформальну зустріч з питань міграції та надання притулку у неділю у Брюсселі з метою взаємодії з групою глав держав та урядів, які зацікавлені у пошуку європейських рішень напередодні засідання Європейської ради», – заявив президент  Єврокомісії.

У робочій зустрічі планують взяти участь лідери Німеччини, Франції, Іспанії, Австрії, Болгарії, Греції, Мальти, Нідерландів. Запрошення на захід високого рівня також отримав прем’єр-міністр Італії.

Очікується, що до міні-саміту також можуть приєднатися й інші глави держав та урядів країн-членів ЄС.

Як повідомлялося, 28-29 червня у Брюсселі відбудеться засідання Європейської ради, де одним із головним питань буде вирішення міграційної кризи та удосконалення європейської системи з надання притулку біженцям.

 

Вишеградська група не збирається на “міграційний” саміт ЄС

Глави урядів країн “Вишеградської групи” (V4: Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) не братимуть участі в недільному міні-саміті ЄС з питань міграції, який організовує Єврокомісія.

Про це заявили глави урядів цих країн під час прес-конференції в четвер у Будапешті після завершення переговорів у форматі “V4+Австрія”, інформує  РАР – Укрінформ.

“Після уважного аналізу документа, який надіслала Єврокомісія у контексті зустрічі у неділю, ми спільно дійшли  висновку, що це якісь “підігріті” пропозиції з минулого, які для нас є незрозумілими, і значною мірою ми на них не погоджуємося. Ми підкреслюємо, що відповідним місцем для дискусії є форум Європейської ради, який, зрештою, відбудеться через декілька днів. Тому, власне кажучи, ми не належимо до клубу друзів розміщення біженців і не маємо наміру брати участь у цьому процесі”, – заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також наголосив, що глави урядів “Вишеградської четвірки” не братимуть участь в недільній зустрічі. Він пояснив, що її має організовувати не Єврокомісія, а Європейська рада.

Як повідомлялося, президент  Єврокомісії  Жан-Клод Юнкер скликав на 24 червня неформальну робочу зустріч для обговорення питань міграції та надання притулку. У робочій зустрічі планують взяти участь лідери Німеччини, Франції, Іспанії, Австрії, Болгарії, Греції, Мальти, Нідерландів. Запрошення на захід високого рівня також отримав прем’єр-міністр Італії. Очікується, що до міні-саміту також можуть приєднатися й інші глави держав та урядів країн-членів ЄС.

Разом з тим 28-29 червня у Брюсселі відбудеться засідання Європейської ради, де одним із головним питань буде вирішення міграційної кризи та удосконалення європейської системи з надання притулку біженцям.

 

Німеччина заробила на кризі в Греції майже €3 мільярди

Німеччина, яка вважається казначеєм Європи, заробила на порятунку Греції майже 3 млрд євро.

Про це із посиланням на відповідь федерального уряду на запит фракції Зелених у Бундестагу повідомляє  Spiegel – Укрінформ.

“Грецька криза принесла Німеччині пристойний прибуток. З 2010 року Федеративна Республіка отримала близько 2,9 млрд євро у вигляді відсотків”, – йдеться в документі.

Прибуток отриманий в основному від купівлі грецьких державних облігацій у рамках Securities Market Programme (SMP) Європейського центрального банку, які були отримані Бундесбанком (Центробанком) і перераховані до федерального бюджету. Бундесбанк також самостійно придбавав державні цінні папери у великій кількості.

Підписані раніше угоди передбачали, що країни-кредитори мають виплачувати  Греції  прибуток, отриманий у рамках SMP, при виконанні всіх вимог жорсткої економії і проведенні реформ. Проте, в 2013 році Афінам було передано всього 2 млрд євро, в 2014 – близько 1,8 млрд. Один лише Бундесбанк до 2017 року у рамках програми заробив близько 3,4 млрд євро, а Греції і в Європейський стабілізаційний механізм перерахував у 2013 році 527 млн євро і у 2014 році – 387 млн. Крім того, кредит Греції по лінії німецького державного банку KfW приніс відсотки у розмірі 400 млн євро.

У четвер міністри фінансів ЄС зустрінуться для того, щоб обговорити подальші кроки щодо полегшення боргового тягаря Греції. У серпні закінчується третя Програма допомоги на суму 86 млрд євро.

 

У Миколаєві накрили російську шпигунську мережу

Співробітники контррозвідки спецслужби та Управління СБУ у Миколаївській області припинили на території регіону діяльність агентурної мережі, створеної представниками ГУ Генштабу Збройних сил Російської Федерації.

Про це  повідомляє прес-центр Служби безпеки України – Укрінформ.

“У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України, оперативники СБУ задокументували протиправну діяльність групи мешканців Миколаєва, які сприяли російській спецслужбі у проведенні підривної діяльності проти нашої країни”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники  СБУ  встановили, що зловмисники за завданням російської військової розвідки створили розгалужену агентурну мережу з місцевих жителів, які, зокрема, здійснювали збір розвідувальної інформації про суспільно-політичну обстановку у Миколаєві, діяльність місцевих патріотичних організацій та їх активістів, дислокацію та переміщення підрозділів ЗС України, військової техніки, їх залучення до проведення операції Об’єднаних сил на сході України.

Отримані дані організатори мережі передавали куратору з російської спецслужби за допомогою закритих каналів зв’язку.

Під час обшуків за місцями проживання організаторів і учасників агентурної мережі ГУ ГШ ЗС РФ співробітники спецслужби виявили та вилучили засоби зв’язку, які використовувалися для контактів з російськими розвідниками, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації, на яких оброблялися зібрані відомості, рукописні чорнові записи щодо діяльності місцевих патріотичних організацій та пересування військової техніки, кількості особового складу військових частин, які дислокуються у Миколаєві. У зловмисників також вилучена незареєстрована зброя, набої різного калібру, вибухові пристрої, карта Миколаївської області з відмітками залізничних мостів, топографічні карти Миколаївської та Херсонської областей, велика кількість російської символіки та агітаційних матеріалів.

Вилучені матеріали долучені до кримінального провадження як докази.

Оперативники спецслужби затримали двох організаторів мережі, їм оголошено підозри в скоєнні злочинів та обрано запобіжний захід у вигляді арешту терміном на шістдесят днів.

Щодо інших учасників агентурної мережі будуть прийняті окремі процесуальні рішення.

Тривають слідчо-оперативні дії.

 

Київрада вирішила долю артефактів з Поштової

Київрада ухвалила за основу проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.

За це рішення проголосувало 68 депутатів з 97 присутніх на засіданні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Наразі депутати продовжили розглядати деякі правки до згаданого проекту. Після їх розгляду документ щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, мають ухвалити в цілому.

Як повідомлялось, спільний проект рішень «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам’ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» та музеєфікації об’єктів культурної спадщини» був напрацьований після консультацій між Кличком та Гусовським. Вони закликали виступити усі 5 фракцій у Київраді співавторами проекту вказаного рішення.

19 квітня 2018 року  Київрада  у першому читанні підтримала проект рішення про створення музею на Поштовій площі, де на місці зведення підземного ТРЦ були знайдені цінні артефакти часів Київської Русі.

Цим проектом рішення пропонується ініціювання припинення інвестиційного договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна»; передачу недобудови у власність міста; проведення якісних археологічних досліджень; проведення конкурсу на кращий проект майбутнього музею; створення повноцінного сучасного музею археології Києва.

 

Артефакти Поштової площі необхідно зберегти – Кличко

Київрада під час пленарного засідання розгляне узгоджений проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.

Про це сказав, відкриваючи засідання, мер Києва Віталій Кличко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мета цього документа – збереження артефактів, знайдених під час розкопок. Ухвалення цього рішення дозволить винятково в рамках закону продовжити археологічні дослідження з подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій площі, аби зберегти знайдені археологічні артефакти для майбутніх поколінь”, сказав Кличко.

Документом планується залучити зарубіжних фахівців з археології для консервації знахідок на Поштовій площі. Проект рішення передбачає створення у сфері управління  КМДА комунального закладу «Центр консервації предметів археології». При цьому Кличко зауважив, що є реальна небезпека для киян, які приходять відпочивати на Поштову площу, оскільки існуючі конструкції треба зміцнювати. За його словами, необхідно розпочати створення альтернативного проекту укріплення об’єкту розкопок. А стосовно закидів про те, що Кличку потрібен торговий центр, повідомив, що якщо зараз розривати договір з інвестором, доведеться повертати сотні мільйонів гривень. Мер додав, що через те, що конструкції незміцнені, там все може “завалитись і постраждають люди”. Тому, зауважив Кличко, необхідно в рамках закону продовжити розкопки і зберегти знахідки. “Сподіваюсь, що сьогодні по цьому питанню ми проголосуємо позитивно”, – додав він.

Згодом Київрада підтримала рішення щодо створення музею на Поштовій площі – за нього проголосувало 68 депутатів.

 

НБУ планує модернізувати захист електронних банківських документів

У Національному банку мають намір модернізувати правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.

Проект відповідних змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України регулятор оприлюднив для громадського обговорення,  повідомляється  на сайті НБУ – Укрінформ.

«Документ розроблено з метою удосконалення та модернізації вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації Національного банку України банками та небанківськими установами в Україні, які використовують такі засоби», – йдеться в повідомленні НБУ.

Зокрема, цим документом врегульовано використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Національного банку виключно захищених носіїв інформації.

Це дасть змогу оптимізувати та осучаснити норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації НБУ (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо), а також дозволить знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними у банках та небанківських установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації Національного банку.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 22 липня 2018 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

 

У Рахунковій палаті повідомили, скільки недоотримав загальний фонд держбюджету

Загальний фонд державного бюджету України у першому кварталі 2018 року недоотримав 65,9 мільярда гривень, або 22,5% від плану надходжень. Основною причиною цього є нездійснення запланованого розміщення облігацій зовнішньої державної позики.

Про це  повідомляє  інформаційне управління Рахункової палати з посиланням на виступ голови Валерія Пацкана на засіданні комітету Верховної Ради України з питань бюджету – Укрінформ.

“Узагальнюючи виконання державного бюджету у першому кварталі поточного року, Валерій Пацкан відзначив, що основним є невиконання на 65,9 млрд грн, або 22,5%, плану надходжень до загального фонду, що збільшує ризики нездійснення в повному обсязі витрат державного бюджету”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Рахункова палата подала Верховній Раді висновок про стан виконання закону про державний  бюджет  на 2018 рік у першому кварталі. Висновок також розміщено на офіційному веб-сайті Рахункової палати.

Крім того, зауважив голова Рахункової палати, недоотримання запланованих надходжень загального фонду державного бюджету більш як на 15% зобов’язувало уряд, відповідно до статей 52 і 54 Бюджетного кодексу України, ініціювати внесення змін до закону „Про Державний бюджет України на 2018 рік” для збалансування витрат і надходжень державного бюджету.

Невиконання плану надходжень Пацкан пояснює тим, що не було здійснено заплановане розміщення облігацій зовнішньої державної позики.

«Чому так сталося? По-перше. Навіть за сприятливих для наповнення бюджету економічних умов, а саме: зростання ВВП на 3,1%, імпорту – на 10,8% та інфляції – на 3,5%, план доходів загального фонду не виконано на 8,7 млрд грн, або 4,7%. Проте основним чинником стало нездійснення запланованого розміщення облігацій зовнішньої державної позики на 56 млрд гривень», – підкреслив Пацкан.

Як наслідок, продовжив він, план видатків загального фонду у першому кварталі не виконано на 22 млрд грн, або 9,8%.

Привертає увагу і збільшення вдвічі, порівняно з першим кварталом 2017 року, виплат на погашення та обслуговування зобов’язань за державним і гарантованим державою боргом, що становили 89,2 млрд грн, або третину витрат державного бюджету, наголосив Пацкан.

 

Звільнена за “аморальні” фото вихователька збирає флешмоб

До флешмобу на підтримку прав жінок закликала вихователь дитсадка з Рівненщини Віта Черешньовська, яку звільнили за «аморальні» фото у купальнику під час відпустки.

Про це педагог, яка після сюжету на одному із центральних каналів отримала сотні повідомлень із словами підтримки, написала у  Facebook – Укрінформ.

«У мене виникла ідея, раз вже так багато людей за те, що фото на пляжі не є аморально, тоді давайте зі мною влаштуємо флешмоб #явчительімійвідпочинок, доведемо всім, що педагоги теж люди і наш відпочинок не має нікого хвилювати», – написала Черешньовська.

Також вона закликала викладати у  соцмережах  фото жінок -однодумців у купальниках на відпочинку.

 

Цензура у Молдові відтепер – кримінальний злочин

Цензура й втручання у редакційну політику віднині в Молдові вважатиметься кримінально карним діянням.

Такі нові положення прийнятого парламентом Молдови Закону про свободу волевиявлення, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

Згідно з новим законом, умисна перешкода роботі журналістів або їх залякування каратиметься штрафом від 150 до 500 євро, а для чиновників суми штрафів коливатимуться від 150 до однієї тисячі євро.

Окрема стаття закону забороняє чиновникам втручатися у редакційну політику засобів масової інформацію і подавати на журналістів до суду. Цензура вважається кримінально карним злочином.

За ухвалення цього закону проголосували переважна більшість депутатів парламенту  Молдови.

 

Молдова просить ОБСЄ підтримати резолюцію про виведення військ РФ із Придністров’я

Постійний представник Молдови в ОБСЄ, посол Віктор Осипов закликав держави-члени Організації з безпеки і співробітництва в Європі підтримати проект резолюції Генасамблеї ООН про повне і беззастережне виведення російських військ з Придністровського регіону.

Про це поінформували у прес-службі Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Молдови за підсумками виступу Осипова у Відні на Форумі ОБСЄ по співпраці в галузі безпеки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

“Від імені Республіки Молдова посол Віктор Осипов закликає держави-члени ОБСЄ підтримати в ООН резолюцію про повне і беззастережне виведення російських військ та озброєння з території Республіки Молдова”, – йдеться у повідомленні.

У своєму виступі на форумі Осипов нагадав, що після ухвалення 1999 року Стамбульської декларації  ОБСЄ  Росія почала виведення своїх військ, проте незабаром процес був припинений, а Оперативна група російських військ (близько 1400 військовослужбовців) і нині розквартирована у Придністровському регіоні Молдови.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю, 22 червня, Генеральна Асамблея ООН почне обговорення підготовленого Республікою Молдова проекту резолюції про повне і беззастережне виведення російських військ та озброєння з території невизнаного Придністров’я.

 

Суд у справі Януковича відклали – не прийшов жоден свідок захисту

Оболонський районний суд переніс розгляд по суті справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді на 22 червня.

Відповідне рішення оголосив суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, захист не зміг забезпечити явку жодного свого свідка на цьому засіданні.

“Враховуючи, що на даний час ви вчергове не забезпечили свідків захисту, перерва до завтра на 10 годину”, – сказав Дев’ятко.

У коментарі журналістам прокурор Руслан Кравченко додав, що сторона захисту знову виявилася неготовою до засідання.

“Знову сторона захисту не готова до судового засідання, не забезпечила знову участь своїх свідків. Вже більш ніж півроку сторона захисту не спроможна забезпечити участь своїх свідків у допиті під час судового засідання”, – сказав прокурор.

Кравченко уточнив, що сторона обвинувачення вже майже два місяці як готова до судових дебатів.

На минулому засіданні суд допитав як свідка захисту екс-начальника штабу охорони Януковича Володимира Павленка.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

ЛГБТ-скандал: Турчинов заступився за дружину

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявляє, що захисники ЛГБТ-спільноти зайняли заангажовану та агресивну позицію щодо його дружини, декана педуніверситету ім Драгоманова Ганни Турчинової.

Слова підтримки дружині Турчинов написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Намагання захисників ЛГБТ-спільноти навішувати на мою дружину ярлики та вимоги звільнити її з роботи є свідченням їх заангажованості, агресивності та правової обмеженості. Люблю та підтримую свою дружину”, – написав він.

Турчинов  висловив здивування, що “ті, хто називають себе правозахисниками, безапеляційно виступають проти свободи слова, проти права на власну позицію та думку, яка відмінна від їх упереджень”.

“Ставлення моєї дружини Ганни Турчинової до сімейних цінностей та захисту від моральної деформації шкільної програми – прояв її християнської, громадянської та професійної позиції. Ця позиція повністю відповідає Закону Божому та Конституції України”, – заявив він.

Раніше “Громадське телебачення” опублікувало інтерв’ю з деканом Національного педагогічного університету імені Драгоманова Ганною Турчиновою, в якому вона назвала гомосексуальність хворобою, яку необхідно лікувати, а нові українські підручники – загрозою гетеросексуальній орієнтації українських школярів.

Ряд правозахисних організацій звернулися до ректора університету імені Драгоманова з вимогою звільнити Ганну Турчинову. Вони вважають, що її висловлювання мають антинауковий, дискримінаційний та гомофобний характер.

 

“Укроборонпром” передасть Фонду держмайна 30 непрофільних підприємств

“Укроборонпром” передасть до сфери управління Фонду держмайна 30 підприємств концерну, не залучених до виробництва військової продукції.

Про це повідомляє  сайт концерну – Укрінформ.

“На підставі проведеного аналізу діяльності учасників  “Укроборонпрому” визначено групу підприємств, основне виробництво яких на сьогодні – це цивільна продукція. Вони належать до складу Концерну, однак не задіяні у виробництві ОВТ. Було б логічним передати такі підприємства в управління Фонду держмайна, який має більш ефективні механізми для їхнього фінансового оздоровлення, або ж для приватизації”, – зазначив генеральний директор “Укроборонпрому” Павло Букін.

Йдеться про близько 30 підприємств, які не мають активного виробничого циклу, не залучені до виробництва військової продукції та виконання стратегічних завдань у оборонній сфері.

Приватизація непрофільних підприємств стане одним з елементів структурної реорганізації управлінської ланки Концерну, яку мають завершити до 3 липня 2018 року, та корпоратизація його підприємств. Очікується, що входження інвестицій у підприємства збільшить їх виробничі потужності. Водночас, в “Укроборонпромі” наголошують на важливості локалізації виробництв на території України.

Зазначається, що рішення було підтримано Наглядовою радою концерну. На думку голови Наглядової ради Михайла Згуровського, передача в управління ФДМУ окремих підприємств дозволить їм сконцентруватися на цивільному виробництві та бути ефективними за межами оборонно-промислового комплексу.

Учасники наради також обговорили питання діяльності новостворених кластерів – груп підприємств, які близькі за своєю спеціалізацією. Наразі таких створено п’ять: авіаційний, бронетанковий, суднобудівний, радіолокаційний і кластер точного озброєння. У Концерні переконані, що кластери посилять координацію роботи окремих підприємств, дозволять більш ефективно використовувати їхні технологічні можливості та ресурси для виконання складних комплексних завдань з виробництва, модернізації та ремонту ОВТ

 

На Закарпатті хочуть започатковувати кінотуризм

В управлінні курортів та туризму Закарпатської ОДА пропонують започатковувати кінотуризм в краї, адже взимку на Синевирі знімали фільм із Жаном Рено, а тепер приїхав актор Роберт Патрік, зірка фільму “Термінатор”.

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці управління в  Facebook – Укрінформ.

“Кінотуризм – це досить новий напрям туристичної активності, який за кордоном вже набув широкої популярності. Він виник як вид туризму, що передбачає відвідування місць зйомок найпопулярніших шедеврів кінематографу”, – йдеться в повідомленні.

В ОДА висловили сподівання, що Закарпатська область привабить увагу інших режисерів і стане справжньою кіномеккою, адже в регіоні є ще безліч місць, які можна показати як вітчизняному, так і іноземному кіноману.

В управлінні нагадали, що зовсім нещодавно Закарпаття, а саме озеро Синевир Міжгірського району, відвідав відомий французький актор Жан Рено. Метою візиту було створення українсько-французького екшен-трилеру “Останній крок”, головну роль в якому виконує француз і яка є завершальною у його акторській кар’єрі.

А нещодавно на Закарпаття завітав відомий глядачам завдяки ролі у фільмі “Термінатор-2” актор Роберт Патрік, який знімається у стрічці “Захар Беркут”. Американець вже кілька днів публікує фото з України.

 

Рада ухвалила закон про валюту

Верховна Рада ухвалила закон “Про валюту”, що забезпечить перехід України до нової моделі валютного регулювання, яка впроваджує принцип “дозволено все, що прямо не заборонено законом”.

За ухвалення відповідного законопроекту № 8152 у другому читанні та в цілому проголосували 228 народних депутатів при мінімально необхідний кількості у 226 голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цей закон визначає правові засади здійснення валютних операцій, валютного регулювання та валютного нагляду, права та обов’язки суб’єктів валютних операцій і уповноважених установ та встановлює відповідальність за порушення ними валютного законодавства.

Його метою є забезпечення єдиної державної політики у сфері валютних операцій та вільного здійснення валютних операцій на території України.

Закон про валюту скасовує чинний Декрет Кабінету міністрів “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” і  закон  України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” та вносить зміни до деяких інших законодавчих актів України. Натомість вводиться новий режим валютного регулювання.

Закон передбачає визначення категоріально-термінологічного апарату валютного регулювання, встановлення загального режиму проведення валютних операцій на території України, деталей здійснення валютних операцій, проведення операцій з торгівлі валютними цінностями, транскордонного переказу та переміщення валютних цінностей.

Також закон встановлює норми щодо ліцензування професійної діяльності з надання послуг щодо проведення валютних операцій, особливості проведення валютного нагляду (уточнюється їх склад, регламентуються права та обов’язки цих суб’єктів), обміну інформацією між суб’єктами валютних операцій, включаючи органи валютного нагляду, та накладення санкцій за порушення валютного регулювання. Також докладно регулюються права й обов’язки резидентів і нерезидентів у сфері проведення валютних операцій, у тому числі обов’язок представляти органам і агентам валютного нагляду документи й інформацію.

При цьому Національний банк України у визначеному ним порядку веде реєстр осіб, яким видано ліцензії на здійснення валютних операцій, та розміщує інформацію про видані ліцензії на сторінках свого офіційного Інтернет-представництва.

Крім того, закон визначає, що гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні з урахуванням особливостей, встановлених частиною другою цієї статті, і приймається без обмежень на всій території України для проведення розрахунків. Відтак, усі розрахунки на території України проводяться виключно в гривні, крім розрахунків, зокрема, за операціями зі здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів (в тому числі дивідендів) та інших коштів, одержаних на законних підставах у результаті здійснення іноземних інвестицій.

У законі зазначається, що торгівля валютними цінностями здійснюється виключно через уповноважені установи, які отримали ліцензію на таку діяльність.

Закон передбачає, що транскордонний переказ валютних цінностей здійснюється виключно через уповноважені установи, а порядок проведення їх переказу визначається Національним банком України.

“Транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку”, – йдеться в документі.

Цей закон набуває чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію за сім місяців з дня набуття ним чинності.

Як повідомляв Укрінформ, у першому читанні законопроект про валюту, внесений Президентом Петром Порошенко, Верховна Рада ухвалила 17 травня.

 

Порошенко впевнений, що кожен українець відчує користь від закону про валюту

Президент України Петро Порошенко впевнений, що кожен підприємець і громадянин відчує користь від нового закону про валюту.

Про це він заявив на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Імплементація закону – це економічна свобода, користь від якої відчує кожен підприємець і громадянин”, – написав Порошенко.

Він висловив задоволення тим, що нарешті в Україні запрацює новий  закон  “Про валюту і валютні операції”, який прийде на заміну урядовому декрету від далекого 1993 року.

“Головна мета закону – лібералізувати цю сферу, прибрати абсурдні обмеження та заборони. Цей закон створить комфортніші умови для бізнесу, дозволить збільшити іноземні інвестиції в українську економіку, а також наблизить український фінансовий ринок до європейського”, – наголосив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада у четвер, 21 червня, ухвалила запропонований Президентом закон “Про валюту”, що забезпечить перехід України до нової моделі валютного регулювання, яка впроваджує принцип “дозволено все, що прямо не заборонено законом”.

 

Парубія обурила безпрецедентна ситуація у Раді з поданнями ГПУ

Андрій Парубій називає безпрецедентною ситуацію, коли Регламентний комітет не прийняв жодного рішення по суті щодо подань Генпрокуратури для надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності трьох народних депутатів.

Про це він заявив на засіданні Ради під час розгляду питання про притягнення до відповідальності народного депутата Олександра Пономарьова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я усвідомлюю і розумію ті аргументи, які навів прокурор України Юрій Віталійович Луценко. Ми будемо чекати нових подань для того, щоб ми повністю змогли пройти по всій процедурі та змогли повноцінно розглянути та прийняти рішення на засіданні Верховної Ради України», – зазначив Голова ВР.

Водночас він назвав безпрецедентним випадком, коли профільний комітет не прийняв жодного рішення по суті щодо подань ГПУ на притягнення до відповідальності 3-х народних депутатів.

«Ми маємо безпрецедентний випадок, коли по трьох поданнях не було рішення Регламентного комітету по суті, і вони були повернуті Голові Верховної Ради України», – наголосив спікер.

Ця ситуація, за його словами, ставить під сумнів саму процедуру зняття недоторканності з депутатів.

«На моє глибоке переконання, ні Регламентний комітет, ні Верховна Рада України не може собою заміняти ні правоохоронні органи, ні судову систему», – наголосив  Парубій.

У зв’язку з цим він висловив сподівання, що парламент найближчим часом зможе розглянути у сесійній залі законопроект про зняття недоторканності з депутатів.

Як повідомлялося, Регламентний комітет ВР повернув Парубію подання на зняття недоторканності з депутатів від “Опозиційного блоку” Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова, а також подання на депутата з групи “Воля народу” Олександра Пономарьова.

Генпрокурор Юрій Луценко 25 травня вніс подання на Вілкула і Колєснікова. Екс-голову Дніпропетровської ОДА Вілкула підозрюють у земельних махінаціях, а Колєснікова у зловживанні службовим становищем на посаді голови Агентства держмайна.

Подання на Пономарьова внесене через перешкоджання ним роботі журналістів.

 

Добро на поставку тест-систем від російської “дочки” в Україну дав МОЗ – Яворський

Ситуація із закупівлею за кошти українських платників податків виробів медичного призначення у російської “дочки” ТОВ “Діагностичні системи Україна” повинна набути широкого розголосу. Винні мають бути покарані. Так вважає головний лікар комунального закладу охорони здоров’я Харківського обласного центру служби крові Вадим Яворський.

“По-перше, Crown Agents для української спільноти є товариством закритого типу. Хто, що і які питання там вирішує – про це не відомо нікому. До них достукатися неможливо. По-друге, технічне завдання на проведення закупівель виписує МОЗ. Тому, це вже питання до них – чому вони дають добро та підтримують закупівлю російських тест-систем. Мовчати не можна, потрібно надати розголосу даній ситуації, аби винні відповіли”, – сказав він.

За словами Яворського, продаж російської продукції під виглядом української є неприпустимим.

“Я знаю, що продукція українського ТОВ “Діагностичні системи Україна” насправді є продукцією російського виробництва. У нас тут просто просто переклеюється етикетка. Це є неприпустимим, так бути не повинно”, – вважає він.

Нагадаємо, напередодні народний депутат Олег Мусій з трибуни Верховної Ради продемонстрував, що дійсно тест-системи ТОВ “Діагностичні системи Україна” вироблені в РФ, а на продукції просто  наклеєні нові україномовні наліпки  поверх російських етикеток.

Також нагадаємо, Crown Agents акцептувало пропозицію від ТОВ “Діагностичні системи Україна” на поставку тест-систем для перевірки крові на гепатити та сифіліс в Україну. Загальна сума тендеру становить орієнтовно 120 тис. доларів.

Аби не допустити такого “фінансування” з боку МОЗ російської компанії, у ВР вже зареєстрували навіть  законопроект. Дані про нього доступні на офіційному порталі ВР.

 

Рівень тіньової економіки в Україні знизився

У 2017 році рівень тіньової економіки склав 31% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пунктів менше порівняно з показником 2016 року. Про це йдеться у звіті Мінекономрозвитку, передає УНН.

“За розрахунками Мінекономрозвитку у 2017 році рівень тіньової економіки склав 31% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з показником 2016 року”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що детінізація стала можливою завдяки:

збереженню відносної макрофінансової стабільності в умовах реалізації політики, спрямованої на розширення внутрішнього попиту, а також диверсифікації ринків збуту продукції українських виробників;

збереженню високого рівня ділової активності бізнесу в умовах покращення очікувань та рівня сприйняття українських реформ у світі;

зниження інвестиційних ризиків на тлі відносної макрофінансової стабілізації та продовження процесів реформування економіки.

Водночас динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Серед них: низька довіра до інститутів влади; збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни; наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території країни.

Нагадаємо, ВВП у І кварталі 2018 року порівняно з І кварталом 2017 року  збільшився на 3,1%.

 

У Словаччині затримано активіста “Правого сектору” Гласнера

За запитом українського національного бюро Інтерполу у Словаччині затримано активіста “Правого сектору” Володимира Гласнера. Про це  УНН  повідомили у Національні поліції.

“Так, дійсно, його затримано у Словаччині. Вирішується питання про його екстрадицію. Цим займатиметься Генпрокуратура”, — сказали у поліції.

Зазначається, що Гласнера було оголошено в розшук за підозрою у нанесенні навмисних легких тілесних ушкоджень, тероризм, бандитизм, погрозою у вбивстві.

Як повідомляв  УНН, поліція словацького міста Кошице учора увечері  затримала “українського” терориста”.

Відмічається, що чоловіка затримали за запитом київського Інтерполу і підозрюють у продажу зброї терористам, вчиненні навмисної шкоди здоров’ю, загрозам вбивства, незаконному утриманні заручників, тероризмі, нападі на посадових осіб та інших злочинах.

 

Столтенберг назвав спільними викликами НАТО анексію Криму, Донбас та Солсбері

У цей небезпечний час, держави-члени НАТО повинні спільно реагувати на найбільші сучасні загрози, одна з яких – це агресія з боку Росії. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг під час візиту до Лондона, йдеться в повідомленні на сайті Альянсу, передає  УНН.

“Ми зіткнулися з найбільш непередбачуваним безпековим середовищем… Міжнародний тероризм, поширення зброї масового знищення, кібер-атаки. І, звичайно, більш агресивна Росія. Яка використовує залякування та силу проти своїх сусідів. Нелегально анексувала Крим, дестабілізувала Схід України, втручалась в наші внутрішні справи і намагалась вбити британського громадянина та його доньку в Солсбері за допомогою забороненої хімічної зброї”, — зазначив Генсек НАТО.

За його словами, все це — спільні виклики країн-членів Альянсу. І це є їхнім спільним інтересом — зустріти ці виклики разом.

“Ми стикаємося із складними умовами безпеки. Але коли НАТО кидають виклик, коли інші хочуть розділити нас, послабити нас, підірвати нас, – ми повинні залишатися об’єднаними і відповісти на виклик. З силою, солідарністю та рішучістю. Так само, як ми зробили після Солсбері. Так само, як ми зробили після Криму. Так, як ми робили завжди”, — додав Столтенберг.

Як повідомляв УНН, генерал армії України, міністр оборони України Степан Полторак під час двосторонньої зустрічі із Генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом наголосив, що  військовий потенціал України  допоможе зробити держави-члени НАТО сильнішими, а підтримка Альянсу сприятиме руху України до євроатлантичних стандартів.

 

Життя після Brexit: У Британії пояснили, на яких правах залишаться громадяни ЄС

У Британії в четвер стали відомі заплановані правила проживання для громадян Європейського Союзу, які будуть перебувати на території Об’єднаного Королівства після Brexit.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«Міністр внутрішніх справ Великої Британії Саїд Джавід заявив, що запропонована схема для громадян ЄС буде простим та ясним процесом, розробленим, щоби забезпечити громадянам ЄС можливість необмеженого проживання у Об’єднаному Королівстві», – йдеться в повідомленні.

Відповідно до розробленої схеми, громадяни ЄС, які проживали постійно в Британії останні 5 років, автоматично отримають статус постійних мешканців, що забезпечить їм такі самі права для праці, навчання та доступ до пільг, які вони мають на даний момент. Це буде розповсюджуватись на членів їх сімей. Особи, що проживатимуть в Великій Британії перед 31 грудня 2020 року, але не відповідатимуть вищезгаданим критеріям, отримають вид на проживання, доки не пройде 5 років від початку їх перебування в цій країні.

Зазначається, що схема, розроблена британським міністерством внутрішніх справ, не матиме на меті обтяжити будь-кого.

Як відомо, питання про майбутнє більш ніж 3 млн громадян ЄС, які зараз мешкають у Британії, було одним із найбільш спірних аспектів переговорів про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Правило трьох “П”: Порошенко сказав, як відновити престиж держслужби

Президент Петро Порошенко Президент наголошує на необхідності зробити все можливе для відновлення престижу державної служби.

Про це він сказав під час зустрічі з держслужбовцями напередодні 100-річчя державної служби в Україні, повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

«Прозорість конкурсів, незалежне оцінювання є потужним стимулом того, щоб державні службовці розвивалися», – зауважив Порошенко.

За його словами, чистота і прозорість мають бути характеристиками державної служби. “Наші цілі, завдання дуже складні. Ми зробили дуже багато, але те, що стоїть перед нами, аж ніяк не легше. Мені приємно констатувати, що ми маємо дуже потужну команду, яка здатна виконувати ці завдання, здатна відповідати на ці виклики», – зазначив глава держави.

Він зауважив, що небагато держав можуть похвалитися історією державної служби, нагадавши, що цьогоріч відзначається 100-річчя державної служби в Україні – 1918 року гетьман Павло Скоропадський здійснив важливі установчі заходи, щоб заснувати корпус державної служби України. Глава держави додав, що у тих керівників, які не приділяли належної уваги цьому питанню, держава була значно слабкішою.

Порошенко наголосив, що Україна має сильний корпус держслужби. «Щасливий, що ми зробили висновки, і зараз в умовах гібридної війни, в умовах агресії РФ, коли використовуються найсучасніші технології, щоб підірвати єдність зсередини, їм це не вдається. І потужним цементуючим фактором є державні службовці», – наголосив Порошенко.

Він нагадав, що закон про державну службу, який був створений із залученням досвіду багатьох держав, включав, зокрема, значне скорочення кількості державних службовців. За словами Президента, з 2015 року скорочення відбулося майже на 20%. «Прозорість роботи державної служби і виведення на світло рівня доходів», – додав також глава держави.

Водночас він підкреслив, що є недоліки і потреба в удосконаленні служби. «Ми повинні забезпечувати відповідні «ліфти» у державній службі. І від начальника відділу, від начальника управління, від начальника департаменту має більше залежати», – зазначив Президент, додавши, що якщо людина себе добре зарекомендувала, то вона повинна мати можливості для розвитку.

«Те, що на державну службу приходить талановита молодь, яка не лякається заповнювати електронні декларації, думаю, також є вдалою характеристикою того, що це є рух вперед», – наголосив Порошенко. Він підкреслив, що не можна зупинятися на досягнутому.

Глава держави також зазначив, що в часи, коли він працював міністром закордонних справ, держслужбовці дотримувалися правила трьох «П» – порядність, патріотизм і професіоналізм. «Мені приємно, що ці три «П» точно характеризують і державну службу України. Я щиро вам дякую за те, що кожен з вас присвятив себе служінню державі в ці дуже непрості часи. Я вітаю вас зі сторіччям державної служби України. І я переконаний, що з такою потужною армією державних службовців ми з вами точно переможемо», – наголосив він.

 

Вечірня Рада: радикали “під завісу” блокували трибуну

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив вечірнє засідання парламенту.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України оголошую закритим», – сказав спікер, привітавши присутніх із ухваленням закону «Про національну безпеку України».

Водночас Парубій повідомив, що 22 червня парламент продовжить розгляд поправок до законопроекту № 8296 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту прав дитини на належне утримання», які депутати почали розглядати наприкінці засідання у четвер.

Водночас закриття вечірнього засідання супроводжувалось блокуванням трибуни парламенту членами Радикальної партії Олега Ляшка, які зафіксували факт неперсонального голосування за закон «Про національну безпеку України», а тому вимагали переголосування цього питання. Блокуючи трибуну, вони вигукували: «кнопкодави».

Як повідомляв Укрінформ, під час роботи  Ради  у четвер депутати ухвалили закон «Про національну безпеку України» та закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду».

 

В Одесі відкрилася Національна літня школа з просторового планування

В Одесі відкрилася Національна літня школа “Просторове планування як інструмент розвитку територій”.

В Одесі відкрилася Національна літня школа “Просторове планування як інструмент розвитку територій”, участь в якій беруть понад 150 представників з 20 областей – землевпорядники й архітектори ОТГ та райдерждміністрацій, голови об’єднаних територіальних громад, а також незалежні експерти – Укрінформ.

Організатором дводенного заходу, що розпочався 21 червня у форматі панельної дискусії, виступив Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Планування розвитку об’єднаних громад, в тому числі прогнозування розбудови населених пунктів і використання земельних ресурсів, є одним з найактуальніших завдань керівників та фахівців ОТГ в рамках процесів децентралізації. Станом на 20 червня  десяти об’єднаним громадам Одещини уже відбулась передача земель в рамках просторового планування й співпраці зі спеціалістами облуправління з питань містобудування та архітектури”, – зазначила при відкритті Літньої школи директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен.

Зі свого боку, голова Одеського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Сергій Хрустовський, який очолює Авангардівську ОТГ, наголосив, що вважає  архітекторів та землевпорядників рушіями прогресу і розвитку територіальних громад. Від них залежить якість життя населення.

“Якщо 10 років тому селище Авангард налічувало півтори тисячі населення, то зараз тут проживають 20 тисяч мешканців. І саме архітектори сприяли успішному зонуванню територій для розміщення перспективних підприємств та інфраструктури, що зумовило нинішній гармонійний розвиток громади й комфортне проживання жителів. Селищна рада врахувала розробки землевпорядників та архітекторів для розміщення технопарків, розвитку підприємництва для отримання коштів до бюджету громади. Наведу лише кілька фактів: ми дали дозвіл на розміщення в селищі аквапарку “Одеса”, сприяли розвитку потужностей сільгосппідприємства, і тепер ці підприємтва й інші комерційні структури вносять значні платежі до бюджету – лише земельний податок сягає 300 тисяч гривень. А всього від комерційних структур бюджет нашої громади отримує 130 мільйонів гривень”, – підкреслив Хрустовський.

Досвідом плідної співпраці з архітекторами та землевпорядниками заради сучасної розбудови населених пунктів поділилася з колегами керівник Управління з питань містобудування та архітектури Одеської облдержадміністрації Надія Бєлєнко.

За її словами, “упродовж останнього року ОТГ Одещини розробили й затвердили  понад 40 генеральних планів розвитку населених пунктів. А всього на розгляді спеціалістів облдержадміністрації зараз перебувають 140 генпланів сіл і селищ. Маємо підстави вважати, що до кінця року буде розроблено генплани більшості населених пунктів, що входять до складу ОТГ”.

У рамках програми Літньої школи відбувся обмін досвідом між фахівцями ОТГ різних областей.

Зокрема, учасники заходу обговорили організацію земельних аукціонів, джерела формування і використання коштів Державного дорожнього фонду тощо.

Практичним досвідом  поділилася з учасниками заходу головний архітектор проектів держпідприємства “УКРНДІПІЦИВІЛЬБУД” Лідія Чижевська, радник Чернівецького  ЦРМС Роман Романко, представники Калитянської ОТГ Київської області Валентина Юрченко, Білозірської ОТГ Черкаської області Анатолій Кокшаров та інші фахівці.

Із сучасними технологічними рішеннями для просторового планування та законодавчими вимогами до створення картографічної основи територій ознайомили учасників SMART-майданчика директор ТОВ “Картографія” Ігор Хмара та керівник відділу ТОВ “ECOMM Co” Сергій Мальцев.

Зусилля одеських організаторів обміну досвідом фахівців у сфері планування, правового забезпечення проектних рішень і розвитку територій в умовах децентралізації, в тому числі організації відкритих торгів для передачі земельних ділянок під забудову об’єднаним громадам високо оцінив керівник групи радників із впровадження державної регіональної політики Програми “U-LEAD з Європою” Матіас Моргнер.

У п’ятницю учасники Літньої школи відвідають з навчальними візитами чотири локації: Авангардівську та Біляївську  ОТГ, а також міста Южне та Білгород-Дністровський.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 621

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua