Головна » Без рубрики, Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24.05.2019

Інформдень: 24.05.2019

На Донбасі за добу – 17 обстрілів, один боєць загинув, один поранений

За добу 24 травня збройні терористично-гібридні формування Російської Федерації 17 разів порушили режим припинення вогню, з них тричі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібрів 120 і 82 мм.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“Ворог також обстрілював наших захисників з протитанкових ракетних комплексів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться в повідомленні.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування “Схід” противник здійснив 13 обстрілів позицій Об’єднаних сил:

  • двічі поблизу населеного пункту Піски – з мінометів калібрів 120 і 82 мм та автоматичних станкових гранатометів;
  • біля міста Красногорівка – з протитанкових ракетних комплексів та станкових протитанкових гранатометів;
  • у районі населеного пункту Верхньоторецьке – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
  • тричі поблизу міста Авдіївка– з гранатометів різних систем та стрілецької зброї;
  • біля населеного пункту Кам’янка – зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів;
  • поблизу села Гнутове – зі станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї;
  • тричі біля населених пунктів Новотроїцьке, Красногорівка і Новоселівка Друга – зі станкових протитанкових гранатометів;
  • біля села Лебединське – з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” позиції українських захисників були обстріляні чотири рази: поблизу населеного пункту Шуми – з мінометів калібру 82 мм, автоматичних станкових гранатометів та стрілецької зброї; в районі населеного пункту Золоте-4 – з мінометів калібру 82 мм; біля населеного пункту Майорськ – з ручних протитанкових гранатометів; поблизу населеного пункту Станиця Луганська – зі стрілецької зброї.

Унаслідок обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув, один отримав поранення.

На кожний обстріл противник дістав адекватну відповідь. За даними розвідки Об’єднаних сил, 24 травня одного окупанта було знищено, ще трьох – поранено.

Від початку поточної доби обстрілів позицій Об’єднаних сил не зафіксовано.

“Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню”, – наголошується в повідомленні.

 

Окупанти створюють нові вогневі і оборонні позиції біля Петрівського – СЦКК

Путінсько-терористичні війська встановлюють нові вогневі і оборонні позиції на ділянках розведення сил, що є ігноруванням Мінських домовленостей.

Зокрема, в районі населеного пункту Петрівське виявлено продовження траншеї, що простягалася на 20 метрів зі сходу на захід на ділянці розведення.

Про це повідомляє прес-служба штабу ООС із посиланням на інформацію української сторони СЦКК – Укрінформ.

«Окрім збільшення кількості обстрілів позицій Об’єднаних сил та мирного населення у районі лінії розмежування, окупанти здійснюють заходи із встановлення нових вогневих і оборонних позицій на ділянках розведення сил та засобів та поза ними… Про це свідчить у своєму щоденному звіті і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. На основі доступних СММ даних повітряного спостереження від 15 травня, виявлено продовження траншеї, що простягалася на 20 метрів зі сходу на захід на ділянці розведення в районі населеного пункту Петрівське, що на не підконтрольній урядові України території», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають у штабі ООС, також зафіксовано продовження двох траншей за межами ділянки розведення, де одна траншея простягалася на 45, а друга – на 75 метрів, за 800 метрів і 1,6 кілометра на схід від краю ділянки розведення. Всі фортифікаційні укріплення, за оцінкою та даними спостереження СММ ОБСЄ, належать збройним формуванням Російської Федерації та обладнуються з метою скорочення відстані між передовими позиціями окупантів і Збройних Сил України.

Українська сторона СЦКК повідомляє, що дії збройних формувань Російської Федерації вкотре свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту на Донбасі.

 

Політв’язень Клих оголосив голодування – правозахисниця

Український політв’язень Кремля Станіслав Клих, який відбуває в РФ 20-річний термін ув’язнення, оголосив голодування.

Про це повідомила правозахисниця Тетяна Щур у Facebook з посиланням на матір в’язня – Укрінформ.

“Сьогодні подзвонила мама Станіслава Клиха і повідомила, що він оголосив голодування. Так він сказав їй телефоном. Просто вже більше неможливо терпіти: ні холод в камері, ні погану їжу, від якої постійно нудить, а головне – забуття!” – написала Щур.

За її словами, голодування політв’язня – це “крик про допомогу, адресований новому президенту”.

Як повідомляв Укрінформ, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 роки ув’язнення, Клиха – до 20 років. Їх обвинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас стороною обвинувачення не було представлено жодних доказів того, що Клих і Карпюк знаходилися в Чечні в цей період.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 100 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Росіяни відмовили українському консулу у зустрічі з Балухом

Українському консулу відмовлено у зустрічі з політв’язнем Володимиром Балухом, українське посольство направило ноту Міністерству закордонних справ Росії.

Про це йдеться у відповіді МЗС України уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій щодо забезпечення відвідання українськими дипломатами Балуха, повідомила омбудсмен на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні отримала відповідь на свій запит до міністра закордонних справ України щодо забезпечення відвідання дипломатичними працівниками українського посольства політв’язня Володимира Балуха, якого утримують у Тверській області… У МЗС мені повідомили, що український консул проводив зустріч із керівником колонії, де утримують Володимира… Консул також звертався до керівництва колонії, щоб йому дали змогу зустрітися з Балухом, проте у цьому було відмовлено”, – розповіла Денісова.

Вона нагадала, що Балух раніше повідомляв у листах активістці Українського культурного центру в Криму про те, що до нього не допускають українських консулів через нібито його російське громадянство.

Представника українського посольства ознайомили у тюрмі, де утримується політв’язень, із матеріалами перевірки «УМВС Росії» у Керчі, на підставі якої Балух, начебто, визнаний громадянином РФ. При цьому «російський паспорт» Балуха не було надано, бо він так і не оформлювався, зазначила Денісова.

Крім того, за інформацією МЗС, Володимира відвідував 7 травня його адвокат Олег Дінзе. Він повідомив про значне погіршення стану здоров’я українського політв’язня, на кого адміністрація закладу чинить психологічний тиск, а також йому не надається медична допомога.

За словами Денісової, Посольство України в РФ направило ноту на адресу МЗС РФ з викладенням фактів порушення прав громадянина України Балуха з метою отримання відповідних роз’яснень та забезпечення його зустрічі з дипломатичним представником України.

Як повідомлялося, “суд” в окупованому Криму засудив Балуха до 4 років 11 місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Причиною кримінального переслідування Балуха є його проукраїнська позиція в окупованому Росією Криму. Українець з 29 березня 2019 року знаходиться в колонії у місті Торжок Тверської області Росії, що є порушенням ст.49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, якою забороняється переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії № 4 м.Торжок (РФ).

 

Українську делегацю в ПАРЄ чекає битва – Ар’єв

УНН. Українська делегація в ПАРЄ не здасться. Навіть, якщо нас буде вкрай мало. Про це заявив голова української постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв у Facebook, коментуючи заяву Президент ПАРЄ щодо можливості повернення Росії в Асамблею, передає УНН.

“Президент ПАРЄ закликала на червневій сесії проголосувати за зміни в регламент ПАРЄ, які дозволять повернутися російській делегації. Міністр з європейських справ Франції, яка почала головувати в Раді Європи, вважає, що треба виходити з “кризи в організації”, але не мати при цьому “переможців або переможених”. Більшість виступаючих на Постійному комітеті в Парижі сьогодні були критичні до планів повернення РФ, але… ще більше просто мовчали. Просто мов-ча-ли. Виступ дня належить шотландському Лорду Фоуксу, який спитав, чи була би така сама реакція у Ради Європи, якби окупували частину Фінляндії, Норвегії чи Франції”, – написав Ар’єв.

Він зауважив, що на українську делегацію в ПАРЄ чекає битва (3 і 24-25 червня).

“У нас битви попереду, 3, 24 та 25 червня. Але тепер, вочевидь, без підтримки головного, хто відповідає за зовнішню політику”, – відмітив голова української постійної делегації.

“Але ми, в українській делегації в ПАРЄ, не здамося. Навіть якщо нас буде вкрай мало”, – резюмував Ар’єв.

Нагадаємо, раніше Естонії заявили, що РФ не може бути членом Ради Європи через агресію.

Як повідомляв УНН, голова української постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв заявив, що після рішення міністрів закордонних справ у Гельсінкі ризик повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи є дуже великим.

 

Правозахисники просять зустрічі з президентом – обговорити захист політв’язнів

Правозахисники не можуть домовитись про зустріч із новообраним Президентом Володимиром Зеленським і у зв’язку з цим уже подали пряме звернення.

Про це заявила під час презентації видання “Півострів страху: 5 років несвободи у Криму” на “Книжковому Арсеналі” координатор Центру громадянських свобод Олександра Романцова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, станом на зараз нам так і не вдалося стосовно тематики політв’язнів призначити зустріч із новообраним президентом, який безпосередньо і відповідальний за це питання, оскільки тільки він має право вести міжнародні перемовини щодо ситуації з нашими заручниками”, – зазначила вона.

Романцова також зауважила, що з цього приводу вже написано відповідне звернення: “Сподіваємось, що нам таки вдасться налагодити прямі механізми роботи по цій тематиці”.

Також координатор Центру громадянських свобод зауважила, що разом із вирішенням питання звільнення заручників Кремля новообраний Президент має зосередитись і на підтримці родичів політв’язнів.

 

Правозахисники презентували книгу про порушення прав людини в окупованому Криму

Правозахисні організації презентували власне видання “Півострів страху: 5 років несвободи у Криму” на “Книжковому Арсеналі” у Києві.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця книга є саме правозахисним виданням, вона є продовженням попередніх – третім виданням. Це саме правозахисний опис, і цим вона відрізняється від інших видань на тему Криму”, – зазначила співавтор видання, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Книга складається з чотирьох розділів, і перший з них присвячено періоду окупації.

“Нам важливо було показати, що псевдореферендум, як у Росії його називають, “волевиявлення кримчан”, насправді відбувався в умовах військової операції, коли вже не було незалежних ЗМІ, коли переслідувались та викрадались журналісти і правозахисники – всі ці факти також відображені у книзі”, – зауважила Скрипник.

У другому розділі видання йдеться про міжнародно-правовий аспект окупації Криму, в третьому аналізуються наслідки окупації та розгортання системи політичних переслідувань.

Останній, четвертий розділ видання містить перелік основних порушень прав людини у Криму за 5 років окупації.

Автори видання розраховують підготувати надалі переклад книги англійською мовою – для розповсюдження серед закордонних партнерів.

Над виданням працював колектив авторів із Кримської правозахисної групи, Регіонального центру прав людини, Центру громадянських свобод, ГО “ZMINA. Центр прав людини” та з Української Гельсінської спілки прав людини.

Книга “Півострів страху: 5 років несвободи у Криму” доступна в електронному вигляді на сайті цих правозахисних організацій.

Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” триватиме у Києві до 26 травня.

 

Чубаров: Готові поділитися із Зеленським інформацією про кримських політв’язнів

Меджліс кримськотатарського народу готовий поділитися з Президентом України Володимиром Зеленським та його адміністрацією інформацією, яка може допомогти звільнити українських громадян, яких утримують в РФ та анексованому Криму.

Про це Крим.Реалії розповів глава Меджлісу Рефат Чубаров – Укрінформ.

“Ми готові максимально поділитися своїми уявленнями, що до цього було зроблено, що робиться, і найголовніше – що необхідно зробити. Буде таке побажання з боку президента – ми це зробимо. Поки що таких сигналів про те, що сядемо і поговоримо щодо Криму, такого не було”, – сказав глава Меджлісу.

За словами Чубарова, Президент України не зможе обходити стороною питання Криму та кримських татар.

“Президент, який поставить собі за мету відновлювати територіальну цілісність України, президент, чиї дії будуть спрямовані на забезпечення прав у тимчасово окупованому Криму – не може обійти Крим і кримськотатарську проблему”, – вважає він.

Глава Меджлісу додав, що нова адміністрація президента “судячи з усього, поки вивчає, з чого почати”.

 

В Тунісі відбулася акція “Об’єднані прапором – #LiberateCrimea”

Акція “Об’єднані прапором – #LiberateCrimea” відбулася в Тунісі.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Туніській Республіці – Укрінформ

«У рамках міжнародної акції “Об’єднані прапором – #LiberateCrimea” кримськотатарський прапор прибув до з Італії до Тунісу. В урочистому заході, який відбувся у приміщенні Посольства України, взяли участь співробітники посольства, представники української громади та організації закордонних українців «Берегиня», – йдеться у повідомленні.

Учасники акції залишили побажання та підписи на величезному кримськотатарському прапорі розміром 3/4,5 метри та прапорі ВМС України.

Посол України Микола Нагорний висловив подяку українській громаді, яка долучилася до акції, та наголосив, що Крим був і буде українським.

З Тунісу прапори далі будуть передані до української громади в Єгипті.

Як повідомлялося, 12 жовтня 2018 року в Києві оголосили початок міжнародної громадської кампанії LiberateCrimea на підтримку деокупації Криму й кримськотатарського народу. У рамках акції національний прапор кримськотатарського народу, а також прапор ВМС України протягом 9 місяців подорожуватимуть по всьому світу. Прапори повернуться до України 26 червня 2019 року для проведення масштабних урочистостей до Дня кримськотатарського прапора. Після святкування їх буде передано на зберігання до Національного музею історії України.

 

В Україні понад два мільйони пацієнтів потребують медичного канабісу – Супрун

В Україні понад 2 мільйони людей з тяжкими хворобами потребують призначення медичного канабісу для полегшення свого стану, тому МОЗ виступає на надання дозволу на споживання медичного канабісу у нашій державі.

Про це журналістам заявила в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“МОЗ підтримує дозвіл на споживання медичного канабісу в Україні. Це допоможе понад 2 мільйонам пацієнтів, які зараз могли би скористатися. Це, зокрема, онкохворі, паліативні пацієнти. Це правильний крок. Комітети у ВР вже підтримали впровадження застосування в Україні медичного канабісу. Є законопроект, що був поданий”, – сказала Супрун.

Вона висловила сподівання, що народні депутати проголосують за дозвіл на споживання медичного канабісу.

“Сподіваюся, що можливо, у найближчий час цей законопроект буде проголосований. Як – ні, то за нової Верховної Ради. Ми підтримуємо цей законопроект”, – зазначила Супрун.

Як повідомляв Укрінформ, понад 100 народних депутатів внесли до Верховної Ради проект закону щодо забезпечення фундаментального права на життя (№ 10313). Законопроект дозволяє обіг рослин коноплі (Cannabis), що містять малі кількості наркотичних речовин, а також лікарських препаратів, вироблених з таких рослин. Зокрема, допускається їх використання у промислових, наукових і навчальних цілях, а також у медичній практиці за призначенням лікаря.

Згідно з документом, квоти на культивування канабісу, його виробництво, виготовлення і зберігання не встановлюються. Також скасовується адміністративна і кримінальна відповідальність за легальну діяльність у сфері обігу конопель та продуктів їх переробки. Одночасно обіг сортів коноплі з високим вмістом наркотичних речовин залишається забороненим, як того й вимагають міжнародні конвенції, котрі ратифікувала Україна.

 

В окупованому Донецьку закриваються ТЦ і супермаркети

В окупованому Донецьку через зубожіння населення закриваються великі торговельні центри і мережеві супермаркети, їхніх працівників звільняють.

Про це повідомляє в Facebook громадська організація “Оборона Маріуполя” – Укрінформ.

“В тимчасово окупованому Російською Федерацією місті Донецьк значно посилилася соціальна криза, внаслідок низької платіжної спроможності громадян України, які змушені жити в окупації. Через зубожіння населення значно зменшилася кількість товарів, які надходять в окуповане місто, внаслідок чого закриваються великі торговельні центри”, – йдеться в повідомленні.

За інформацією “Оборони Маріуполя”, до 31 травня планується закриття «Центру оптово-роздрібної торгівлі «МОСТ» (до окупації – ТЦ “Метро”) і мережі торгової марки «Лучіано». Співробітників зазначених закладів вже звільняють.

Станом на кінець травня у торговельних центрах мережі «Амстор Сity» практично відсутній вибір товарів, і вже закрився ряд магазинів по Донецьку (в районі ж/д вокзалу, біля цирку, на бульварі Шевченка, в Петровському районі міста). Закрилися також всі магазини мережі супермаркетів «Обжора».

У магазинах мережі «Перший республіканський супермаркет» і «Супермаркет «Народний» (до окупації належали українській компанії «АТБ-Маркет») фіксується обмежений асортимент товарів, велика частина торгової площі пустує.

Водночас, зазначили в “Обороні Маріуполя”, у мирного населення практично немає коштів для покупки товарів першої необхідності.

 

Україні передали ще 60 ув’язнених з ОРЛО

Українська сторона прийняла ще 60 ув’язнених, переданих з тимчасово окупованої території Луганської області для подальшого відбування покарання.

Про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила у Facebook – Укрінформ.

“Знову я на мосту у Щасті. Забрала 60 громадян України, які перебували в пенітенціарних установах Луганської області та на момент окупації Донбасу були затримані або відбували покарання за скоєні злочини”, – написала омбудсмен.

Вона нагадала, що це вже п’ятий етап передачі ув’язнених з ОРЛО. За словами Денісової, з грудня 2018 року по травень 2019-го переміщено 255 засуджених, із них 105 осіб або їхні родичі безпосередньо зверталися до українського омбудсмена із заявами про переведення.

“Всього, разом з особами, яких переведено з окупованої частини Донецької області – переміщено 268 засуджених. З них вже 46 осіб звільнено”, – додала уповноважений ВР.

Денісова звернула увагу, що загалом протягом 2014 – 2019 років переведено 454 засуджених.

Омбудсмен додала, що готова забрати всіх громадян України, які відбувають покарання в окупованій частині Донбасу і висловили бажання переміститися на контрольовану урядом України територію для продовження відбування покарання.

 

Українські миротворці десятої ротації відлетіли до Конго

В рамках десятої ротації особовий склад 18 окремого вертолітного загону Повітряних Сил ЗСУ, який виконує миротворчу місію у складі Місії ООН, вирушив до Демократичної Республіки Конго.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони – Укрінформ.

«23 травня на базі одного з військових формувань повітряного командування «Захід» Повітряних Сил Збройних Сил України відбулися урочисті проводи десятої ротації особового складу 18 окремого вертолітного загону, яка виконує завдання у складі Місії ООН в Демократичній Республіці Конго», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, усі військовослужбовці цієї ротації під командуванням льотчика першого класу полковника Івана Шоломія є учасниками бойових дій на сході України.

У Конго українські військовослужбовці виконуватимуть завдання за призначенням упродовж щонайменше шести місяців.

За цей час українські екіпажі вертольотів Мі-24 та Мі-8 вестимуть повітряну розвідку, патрулюватимуть визначені території, забезпечуватимуть повітряну підтримку дій наземних підрозділів військ Місії ООН, повідомили в прес-службі.

 

Зеленський підписав указ про ліквідацію наслідків повені на заході України

Президент України підписав указ про невідкладні заходи щодо подолання наслідків повені в Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Про це повідомляє сайт глави держави – Укрінформ.

Кабінету Міністрів  доручено невідкладно забезпечити належну взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань подолання наслідків, спричинених надзвичайною ситуацією.

Уряд також зобовʼязаний разом із Закарпатською та Івано-Франківською обласними державними адміністраціями:

забезпечити ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, в тому числі проведення аварійно-рятувальних, ремонтних, будівельних робіт для відновлення житлових будинків, транспортної інфраструктури, житлово-комунального господарства, інженерних споруд і комунікацій, організувати проведення у повному обсязі протипаводкових робіт;

забезпечити населення питною водою, необхідною медичною допомогою та медикаментами, предметами першої необхідності;

здійснювати оперативне, повне інформування населення про обстановку на постраждалих територіях і заходи, що вживаються для подолання наслідків надзвичайної ситуації та нормалізації життєдіяльності.

“Запропонувати органам місцевого самоврядування Закарпатської та Івано-Франківської областей вирішити в установленому порядку питання фінансування, надання необхідної допомоги для подолання наслідків надзвичайної ситуації на постраждалих територіях”, – зазначається також в указі.

 

Президент висловив співчуття родинам загиблих під час повені на Заході України

УНН. Президент України Володимир Зеленський передав слова підтримки родинам загиблих під час повені на Заході України. Про це УНН повідомляє з посиланням на сайт президента.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття родині школяра Сергія Церуша, який вчора впав у річку його понесла течія.

“Я сам батько і розумію, яке це горе для родини. Співчуваю батькам”, — сказав Володимир Зеленський.

Президент висловив співчуття родині загиблого 62-річного Бориса Когуча з Івано-Франківщини, який 20 травня послизнувся, розчищаючи стічну канаву до річки, впав у воду та зник. Його тіло знайшли в Калуші, в річці Млинівка.

Як повідомляв УНН, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з виконувачем обов’язків голови Закарпатської облдержадміністрації Ярославом Галасом і запевнив, що у випадку необхідності готовий особистоприлетіти на Закарпаття, щоб проконтролювати ліквідацію наслідків паводка.

Нагадаємо, через негоду, яка вирує на Західній Україні, на території Закарпатської області підтоплено 288 дворогосподарств, з яких 37 — житлові будинки та 109 підвальних приміщень житлових будинків.

 

Негода на Закарпатті: президент готовий у разі необхідності прилетіти у регіон

Президент Володимир Зеленський у разі необхідності готовий прилетіти на Закарпаття, щоб особисто проконтролювати ліквідацію наслідків негоди.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської обласної державної адміністрації за результатами телефонної розмови Глави держави з в. о. голови Закарпатської облдержадміністрації Ярославом Галасом – Укрінформ.

“Президент України Володимир Зеленський зателефонував у четвер (23.05) виконувачу обов’язків голови Закарпатської облдержадміністрації Ярославу Галасу, щоб почути оперативну інформацію про наслідки паводка на Закарпатті”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Галас повідомив йому, що “повна картина щодо руйнівних наслідків стихії буде відома наступного тижня, одразу після того, як комісії по районах проведуть “інвентаризацію” й оцінять завдані збитки”.

“Однак уже зараз зрозуміло, що Закарпаттю доведеться звертатися до Кабінету міністрів України з проханням виділити області з резервного фонду кошти для ліквідації наслідків негоди”, – додав в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації.

У свою чергу, Зеленський доручив облдержадміністрації тримати ситуацію під контролем і запевнив, що у випадку необхідності готовий особисто прилетіти на Закарпаття, щоб проконтролювати ліквідацію наслідків паводка.

Як повідомляв Укрінформ, 22 травня на Закарпатті розпочався паводок, спричинений сильними зливами. За два дні в області випала місячна норма опадів. Критична ситуація в Іршавському районі — вздовж течії річки Боржава, а також — по течії Ужа та його приток у Перечинському та Ужгородському районах.

 

Паводок на Закарпатті: у соцмережі показали вражаючі кадри

Виноградівський район Закарпаття – один із найбільш постраждалих від паводку.

Тут, як і в сусідньому Іршавському районі, наразі ще працюють рятувальники та відкачують воду з обійсть. Від розливу річки Боржава постраждали також сільськогосподарські угіддя, теплиці з урожаєм, люди понесуть мільйонні збитки.

Відео паводку в селі Великі Ком’яти, що в долині Боржави на Виноградівщині, розмістив у Facebook Євген Онисько – Укрінформ

“Виноградівщина та Іршавщина на сьогодні лишаються найбільш критичними точками травневого паводку на Закарпатті. Тут велика вода до людей прийшла із річки Боржава. На Іршавщині підтоплено 200 дворогосподарств та 800 га сільгоспугідь. На Виноградівщині, відповідно, 240 га. Воду з людських обійсть продовжують відкачувати рятувальники”, – повідомила Наталя Батир, речниця УДСНС в Закарпатській області.

Виноградівщина та Іршавщина – це райони Закарпаття, де люди живуть із тепличного бізнесу. Травневим паводком знищено, зокрема, урожай закарпатських помідорів.

За інформацією Закарпатської ОДА, наразі комісії в районах підраховують збитки, згодом буде оголошена загальна сума. Очевидно, що область проситиме уряд про виділення коштів Закарпаттю на ліквідацію наслідків паводку із резервного фонду.

Як повідомлялося, 22 травня на Закарпатті розпочався паводок. Стихія принесла лихо у 25 населених пунктів області, постраждало 6 районів.

Наразі критичною ситуація залишається на Іршавщині, Виноградівщині, Ужгородщині та Мукачівщині.

 

Німецькі депутати літали до анексованого Криму за диппаспортами – ЗМІ

Три депутати німецького Бундестагу від правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” відвідали в квітні анексований Крим, в’їхавши туди за дипломатичними паспортами.

Про це повідомляє Bild – Укрінформ.

«Депутати від АДН використовували видані їм дипломатичні паспорти для того, щоб без візи в’їхати до Росії, а з Москви летіти далі до анексованого Путіним Криму», – пише газета.

Раніше парламентарії запевняли, що їздили на анексований півострів «у приватному порядку».

Один з цієї групи, Удо Хаммелгран, підтвердив, що вони використовували дипломатичні паспорти.

Відзначається, що три німецьких депутати у квітні брали участь в економічному форумі в Криму.

МЗС ФРН неодноразово говорив, що поїздки до анексованого Криму «не рекомендуються», хоча заборонити їх Берлін не може. В цьому ж випадку мова вже може йти про пряме порушення припису, згідно з яким службові паспорти можуть використовуватися виключно для офіційних ділових поїздок.

Відвідування депутатами від АДН Криму викликало протест з боку Києва.

Як відомо, торік економфорум у Криму відвідали п’ятеро депутатів тієї ж партії.

 

У ЗНО з української мови взяли участь 5536 осіб на Луганщині

У зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури, що відбулося 23 травня в Луганській області, взяли участь 5536 чоловік.

Про це сьогодні інформує прес-служб Луганської ОДА – Укрінформ.

«Цей предмет є обов’язковим для державної підсумкової атестації для випускників закладів загальної середньої освіти 2019 року. Також державну підсумкову атестацію з української мови і літератури складають учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти. Цього року в Луганській області для участі в тестуванні зареєструвалися 5726 осіб», – йдеться в повідомленні.

На пункти проведення тестування з’явилися 5536 здобувачів освіти (96,7 % від загальної кількості зареєстрованих учасників ЗНО). Ті, хто з об’єктивних причин не з’явився на тестування, зможуть взяти участь у додатковій сесії.

Пункти ЗНО працювали в Сєверодонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Старобільську, Попасній, Сватовому, Біловодську та Новоайдарі, а також у Широкому Станично-Луганського району.

Для проведення ЗНО з української мови і літератури було залучено 946 педагогічних працівників.

Для п’яти учасників, які порушили правила проведення ЗНО, процедуру тестування було припинено через виявлення у них мобільних телефонів.

 

Луценко заявив, що сам на сам з Коломойським “пити каву” не буде

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що ще не зустрічався з олігархом Ігорем Коломойським, і якщо така зустріч буде потрібна, то наодинці з Коломойським він перебувати не буде.

Про це Луценко заявив у інтерв’ю “Ліга.нет” – Укрінформ.

“Каву п’ю 12 разів на день, але з Коломойським не пив. Якщо треба буде, поспілкуємось, немає проблем. На цей момент пан Коломойський не є підозрюваним чи обвинуваченим, а тому у певних обставинах може спілкуватися з генпрокурором”, – сказав Луценко.

Він наголосив, що має правило: якщо до нього приходять депутати, адвокати або просто люди, на яких є кримінальне провадження, він ніколи з ними сам на сам не проводить розмов, бо важливо, щоб був свідок.

“Закон не забороняє приймати один на один, але це професійна етика. Не зустрічайся один на один, принаймні у кабінетах. Пам’ятаю, мене призначили генпрокурором, я зайшов у кафе на Подолі, а на зустріч двоє чоловіків, як потім виявилося – це були “діамантові прокурори”. Думаю, боронь Боже, ще б сфотографували. Тому, якщо буде необхідна зустріч (з Коломойським – ред.), то один на один каву з ним пить я не буду”, – підкреслив Луценко.

 

За посаду генпрокурора “прогинати хребта” не буду – Луценко

Закон не передбачає можливості президенту зняти генпрокурора одноосібно.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв’ю “Ліга.нет” –  Укрінформ.

“Будь-яка посада тимчасова, я за неї не прогинав і не буду прогинати хребта, ні в кого нічого просить не збираюся”, – зазначив Луценко.

Він пояснив, що закон не передбачає можливості президенту зняти генпрокурора одноосібно. “Якщо комусь хочеться негайно, то для цього є два способи: моя заява або недовіра в парламенті, яка тягне за собою відставку”, – додав він.

Він уточнив, що у відставку раніше пішли люди з патронажної служби президента – керівництво АП, а також посадовці з квоти президента: міністр закордонних справ, начальник Генштабу і секретар РНБО (після інавгурації Володимира Зеленського заяви про відставку зробили також голова СБУ і прем’єр-міністр – ред.). “Для Генпрокурора або керівника НАБУ існує інший порядок призначення і відставки. Навпаки, для політичної культури України спадкоємність влади є більш бажаною”, – уточнив Луценко.

Також він зазначив, що “кажуть, що я політично призначений: дійсно, я прийшов з політики і, думаю, в політику повернуся”.

“Однак реформувати прокуратуру мала людина з-поза системи. Я можу сказати “ні” будь-якому з цих восьми урядових телефонів. Сьогоднішня прокуратура і прокуратура трирічної давнини – це різні речі”, – додав він.

Водночас він зауважив, що вважає себе ефективним генпрокурором.

“Ми маємо вироки по 2876 корупціонерах підслідної ГПУ категорії “Б”: від голови сільради до заступника губернатора. Підкреслюю – 2876. І повернули державі грошей та активів на суму 125 млрд гривень. Це 4 мільярди доларів. Повернули ми і 240 тис. га землі, свого часу вкрадених у військових і цивільних”, – уточнив він.

Луценко наголосив, що у відставку у свій час піде, але не через ультиматуми.

“Хочу, щоби передача цих досягнень відбулася в законний, спокійний спосіб, бо будь-які революційні потрясіння, як правило, знищують розпочаті процеси і кримінальні провадження”, – зазначив Луценко.

 

Луценко вважає, що медіахолдинг Курченка UMH підлягає конфіскації

Генпрокурор Юрій Луценко вважає, що медіахолдинг UMH (United Media Holding group) бізнесмена Сергія Курченка підлягає конфіскації.

Про це керівник ГПУ заявив у інтерв’ю LIGA.net  – Укрінформ.

“Сам актив Курченка UMH явно підлягає конфіскації”, – сказав Луценко.

За його словами, ще два роки тому було накладено арешт на цей медіахолдинг. “Більш того, ми спробували передати його до спеціального органу, який має управляти конфіскованими активами (АРМА — ред.). Але зацікавлені особи призупинили цю передачу через рішення суду. Цього року ми знову пішли в суди”, – додав він.

За даними ГПУ, бізнесмен з оточення колишнього президента-втікача Віктора Януковича Сергій Курченко є активним учасником злочинної організації, що завдала державі збитків на суму понад 14 мільярдів гривень. За даними прокуратури, Курченко з лютого 2014 року переховується в Росії.

 

Генпрокурор про Ложкіна і Гонтареву: Будуть факти – будуть підозри

Генпрокуратура вручить підозри колишнім посадовцям лише у разі наявності фактів, що свідчитимуть про порушення з їхнього боку.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв’ю LIGA.net, відповідаючи на запитання щодо підозр екс-голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну і колишній-главі Нацбанку Валерії Гонтаревій – Укрінформ

“У справі UMH (медіахолдинг, який Ложкін продав олігарху Сергію Курченку за часів Януковича – ред.) я так і не зміг добитися від прокурора Кулика пояснень – в яких діях Ложкіна є ознаки кримінальних порушень. Теза про те, що Ложкін не міг не знати, що продає компанію за “брудні кошти”, не витримує жодної критики. Бо за такою логікою треба посадити прокурора Кулика за те, що він купував бензин у ті часи, коли ринок нафтопродуктів контролював Курченко. Кулик, виходить, тоді також фінансував ОПГ. Тому чекаю фактів. Будуть факти – будуть підозри. Але політично мотивованих підозр при мені не було і не буде”, – сказав Луценко.

Як повідомлялося, наприкінці березня в ГПУ заявили про завершення розслідування справи щодо легалізації угрупованням Сергія Курченка грошей оточення президента-втікача Віктора Януковича.

Водночас у ЗМІ з’явилася інформація, що окрім Курченка про підозру повідомили 12 високопосадовцям, серед яких екс-глава Адміністрації Президента Борис Ложкін, екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарева та заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов. У ГПУ спростували цю інформацію.

11 квітня прокурор Генеральної прокуратури Костянтин Кулик звернувся до генпрокурора Юрія Луценка щодо відкриття кримінального провадження стосовно заступника генпрокурора Євгена Єніна, оскільки вважає, що той сприяв учасникам організованого злочинного угруповання бізнесмена Курченка.

Кулик, зокрема, заявив, що Єнін незаконно скасував підозри Ложкіну, Філатову та Гонтаревій.

Однак 22 квітня з’ясувалося, що на сайті ГПУ оприлюднені виклики Ложкіна, Філатова та Гонтаревої для вручення їм підозр і допиту.

 

“Справу Курченка” вивчає нова група прокурорів – Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що справу про можливу причетність деяких посадових осіб до злочинів бізнесмена Сергія Курченка вивчає нова група прокурорів і слідчих.

Про це Луценко сказав, відповідаючи на запитання щодо оголошення підозр у справі прокурором Костянтином Куликом, серед яких зокрема екс-голова Адміністрації Президента Борис Ложкін, повідомляє Радіо Свобода.

“Якщо ви хочете мою оцінку подій, які генерував прокурор Кулик, то я оцінюю це як виключно політичні передвиборчі заяви, які не носять нічого спільного із юридичною діяльністю. Я неодноразово говорив з паном Куликом і моя позиція: якщо є достатні підстави оголошувати підозру будь-якому громадянинові України в рамках підслідності ГПУ, це право і обов’язок органів прокуратури. На жаль, пан Кулик порушив як технологію оголошення підозри, чому вона була знята з реєстру, за що він буде відповідати в дисциплінарному порядку, так і по суті, бо старший групи прокурорів пан Єнін так і не отримав жодних доказів злочинної діяльності ряду фігурантів – не всіх, але ряду”, – заявив Луценко.

Він зазначив, що заступник генпрокурора Євген Єнін написав заяву про відставку.

“На цей час він, як старший групи прокурорів, фактично втратив таку можливість, відповідно, я був змушений реорганізувати департамент і передати всі справи до головного слідчого управління і відповідного департаменту процесуального нагляду. Зараз нова група прокурорів і слідчих вичитає усі 1200 томів, і в разі, якщо там є докази, оголосить підозру будь-кому, в тому числі, ймовірно, і Ложкіну”, – сказав Луценко.

Як повідомлялося, наприкінці березня Генеральна прокуратура спростовувала інформацію про повідомлення підозр колишньому голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну, заступнику голови Адміністрації Олексію Філатову і екс-голові Нацбанку Валерії Гонтаревій у причетності до злочинів бізнесмена Сергія Курченка. У ГПУ заявляли, що прокурор Кулик з порушеннями здійснив повідомлення про підозру у низці посадовців.

За даними ГПУ, збитки, спричинені злочинною організацією, активним учасником якої є бізнесмен з оточення режиму колишнього президента-утікача Віктора Януковича Сергій Курченко, сягають понад 14 мільярдів гривень. За даними прокуратури, Курченко з лютого 2014 року переховується за межами України – в Росії.

 

Єнін каже, що подав у відставку через “Курченкогейт”

Заступник Генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що подав у відставку через те, що ситуація навколо справи “Курченкогейт” стала штучно політизованою.

Про це він сказав у четвер на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ситуація навколо окремих проваджень, в тому числі стосовно цього кримінального провадження (Курченкогейт – ред.) певною мірою штучно політизована, і моїх зусиль для того, щоб зняти цю зайву політизацію, наразі дещо недостатньо. Тому я зробив такий вибір (піти у відставку – ред)”, – сказав Єнін.

Відповідаючи на запитання, чи чинився на нього тиск у цій справі, заступник генпрокурора заявив, що тиснути на нього “достатньо складно”. “Я вже пройшов достатньо життєвих випробувань, щоб підтвердити практично неможливість цього питання стосовно мене і вийти з цього з гідністю”, – наголосив він.

Читайте також: Заступник генпрокурора Єнін подав у відставку

Єнін підкреслив, що не пожертвував кар’єрою, а зробив свій персональний громадянський вибір. “Я завжди казав, що не тримаюсь жодної посади і готовий її залишити в будь-який день. І сьогодні цей день”, – сказав він.

Єнін також висловив вдячність усім прокурорам Генпрокуратури і регіональних прокуратур, з якими йому довелося працювати.

Як повідомлялось, заступник генпрокурора Євген Єнін в коментарі Укрінформу підтвердив інформацію щодо своєї відставки.

Єнін був призначений заступником генпрокурора 7 червня 2016 року. У ГПУ він відповідав за міжнародно-правове співробітництво.

11 квітня прокурор Генеральної прокуратури Костянтин Кулик звернувся до генпрокурора Юрія Луценка відкрити кримінальне провадження стосовно Єніна, оскільки вважає, що той сприяє учасникам організованого злочинного угруповання бізнесмена Сергія Курченка.

Кулик, зокрема, заявив, що Єнін незаконно скасував підозру екс-голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну, заступнику голови Адміністрації Олексію Філатову та екс-голові Нацбанку Валерії Гонтарєвій.

 

Італійський прокурор вимагає 17 років для нацгвардійця Марківа

Італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагає засудити до 17 років ув’язнення колишнього українського військовослужбовця Віталія Марківа, який має також італійське громадянство.

Про це повідомила кореспондент Радіо Свобода в Італії Наталка Кудрик у Facebook – Укрінформ.

“17 років ув’язнення для Віталія Марківа просить прокурор обвинувачення Дзанончеллі”, – йдеться у повідомленні.

Марківа звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі, який загинув у 2014 році під Слов’янськом.

Як повідомлялося, Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 року за інспірованим обвинуваченням у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій українських військових підрозділів проти російських бойовиків Гіркіна у місті Слов’янськ Донецької області.

Захист підсудного відкидає всі обвинувачення та наполягає на невинуватості українського військовослужбовця.

 

Італійська феміда проти українського гвардійця на користь Росії. Чим завершиться суд над Віталієм Марківим? – Лівий берег

Рівно 5 років тому, 24 травня 2014 року, у Слов`янську, з якого Росія і почала збройну військову агресію на українському Донбасі, було вбито італійського фоторепортера Андреа Рокеллі. Із ним загинув його перекладач – російський громадянин Андрій Миронов, а французький журналіст Вільям Рогелон отримав поранення. Це була перша загибель цивільних журналістів на цій війні. Вже після цього трагічного випадку 17 червня 2014 року під Луганськом у селищі Металіст внаслідок мінометного вогню загинули двоє російських телевізійників з державного пропагандистського каналу «Росія» ВГТРК І.Корнелюк та А.Волошин. Варто пам`ятати, що формально-юридично саме за вбивство цих російських журналістів у березні 2016 року у Ростовський області РФ було засуджено до 22 років ув`язнення українську військовополонену Надію Савченко, яку згодом обміняли на так само захоплених у полон російських спецпризначенців Єрофєєва та Олександрова. Ці процеси схожі хоча би в тому, що в обох випадках слідство іноземної держави затримало і пред`явило обвинувачення українським військовослужбовцям. Вони прямо і безпосередньо не вбивали журналістів, але захищали зі зброєю у руках свою країну у той час і на тих ділянках, де потенційно могли брати участь саме у тих бойових діях, які могли призвести до загибелі цивільних репортерів.

Але своїми політичними наслідками справа Андреа Рокеллі, у причетності до вбивства якого італійське правосуддя звинуватило українського військового нацгвардійця Віталія Марківа, може бути ще більш резонансним. На відміну від справи Савченко, Марківа судить не сама сторона конфлікту – агресивна Росія, яка і розпалила багаття війни на Донбасі, а Італія – один з провідних членів Євросоюзу. А країна загалом на міжнародній арені послідовно підтримує нашу державу у спротиві російській гібридній агресії.

Обвинувальний вирок італійської Феміди на адресу нашого військовослужбовця може негативно вплинути на загальну політику європейської підтримки України, а у перспективі і на санкційну політику стосовно РФ. Адже російські апологети у ЄС отримають додатковий пропагандистський козир проти нашої держдави. Окрім власне кримінального обвинувачення від італійської феміди, у цьому процесі розглядають ще і цивільні позови до держави Україна від родичів і колег загиблого репортера. Відтак, у разі обвинувального вироку вони будуть автоматично задоволені і засудженою стане вже держава Україна, а не тільки її солдат. Саме тому так важливо не програти цей суд. Засідання відуваються у місті Павія під Міланом, де живуть потерпілі – родичі загиблого фотокореспондента.

На його тринадцяте засідання 17 травня в Італію прибула представницька україснька делегаціяна чолі із міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим. У її складі було 5 свідків. Них захист заявив для допиту у судовому засіданні: в.о. командувача НГУ, генерал-лейтенант Микола Балан, який був старшим військовим начальником над усіма гвардійцями у зоні АТО під Слов`янськом, а ще – четверо колишніх співслужбовців Віталія Марківа по батальйону ім.Кульчицького: полковник К.Рихтік, начальник штабу в/ч 3066; сержант В.Кузик, який нині служить у полку поліції особливого призначення «Київ», а у травні 2014 ніс службу на одній позиції із Марківим на горі Карачун; старший солдат І.Сарахман та нині вже не військовослужбовець О.Вендюк, який у той час командував взводом, до якого входив Марків.

«Зараз я із дозволу суду поспілкувся із Віталієм, він у доброму настрої, сказав: служив і буду служити Україні. І це ключове для нас. Ми сьогодні тут тому, що хочемо захистити нашого солдата. Ми тут не для того, щоб тиснути на суд італійський, а для того, щоб дати аргументи, дати всі свідчення, щоб переконати суд і присяжних у тому, що ніякого зловживання, ніякого вбивства наш солдат не скоював », – заявив Арсен Аваков у перерерві судового засідання.

Як відомо, італійський журналіст загинув вдень 24 травня 2014 року у Слов`янську внаслідок ураження невідомою зброєю. Якою саме – точно це не встановлено експертним шляхом через неможливість провести повноцінне слідство під час активних бойовий дій у той час. Італійське слідство припускає, що смертельне ураження завдав осколок від міни.

«Балістична була експертиза і баліст сказав у суді: ми не маємо з чого зробити екпертизу, немає ніяких уламків. Відтак коли адвокат збирався їхати в Україну для збору доказів захисту, він запрошував суд і слідство створити комісію і поїіхати так само на місце трагедії і перевірити, зібрати факти, які потрібні. Вони відмовилися, вони сказали – ми все маємо», – розповідає Оксана Максимчук, матір Віталія Марківа.

Трагедія сталася у районі залізничного переїзду біля керамічної фабрики Zeus Ceramica, яка за іронією долі належала саме італійському інвестору. Між іншим сам цей підприємець Лука Майоккі був допитаний у суді ще у листопаді минулого рок. Він показав, що станом на квітень 2014-го склади його фабрики були зайняті бойовиками. За допомогою супутникових знімків Майоккі детально розповів про розташування сил підтримуваних Росією бойовиків у зоні фабрики, а також описав ушкодження, яких зазнала вона внаслідок мінометних обстрілів. Він додав, що охоронець саме його підприємства знайшов тіла загиблих: фотографа Рокеллі і його перекладача, росіянина Андрія Миронова. Залізничний переїзд біля керамічного заводу був позицією терористів, звідки вони під прикриттями залізничних вагонів на коліях обстрілювали позиції сил АТО на горі Карачун над Слов`янськом.

Цю панівну висоту зі стратегічним обєктом на ній – ретрансляційною телевежею – десантники 95-ї житомирської бригади посилені ротою гвардійців добровольців, серед яких був і Марків, зайняли 2 травня 2014 року. Це сталося після кількагодинної блокади підрозділу під керамічною фабрикою Zeus Ceramica вороже налаштованими місцевими мешканцями.

Саме тоді відбулося це коротке, але приязне спілкування Віталія Марківа із італійськими журналістами, адже Віталій до війни з 16-ти років жив в Італії і повернувся в Україну з початком подій на Майдані восени 2013 року.

Власне, таке дружнє спілкування Марківа, який у НГУ мав позивний «Італієць», з італійськими журналістами продовжилося і після взяття силами АТО Слов`янська. Саме ці безтурботні контакти великою мірою стали причиною затримання Віталія наприкінці червня 2017 року у Болонії під час першого свого візиту в Італію до матері у відпустку.

«Коли його затримали, дуже багато вийшло сюжетів на ТБ і статей у газетах, де на Віталія вішали клеймо «вбивця», «кілер». Тобто без суду його пресса зробила винним. І ми робили неодноразово від громади звернення, протести. Зараз ми бачимо, що ситуація змінилася на краще» – розповідає Олесь Городецький, один з членів української громади в Італії, яка активно підтримує співвітчизника у залі суду на кожному його засіданні.

Вочевидь, у розмовах із італійськими репортерами Марків припустився необачної помилки: сказав їм дещо, що дало слідству підстави запідозрити нашого гвардійця у тому, що він якщо і не відкривав сам вогонь по групі журналістів, то хоча би служив там і поруч із тими, хто потенційно міг це зробити. Саме тому звинувачення сформульоване як співучасть, а не власне вбивство фотожурналіста Рокеллі. Варто пам`ятати, що він прибув висвітлювати події у Слов`янську саме на стороні бойовиків попри офіційну рекомендацію італійського посольства не їхати у захоплене Гіркіним місто через високий рівень небезпеки. І цей факт є одним з аргументів захисту, який підтвердив у суді тодішній посол Італії в Україні Фабріціо Романо. Між іншим, перші втрати зведений підрозділ десантників і гвардійців із Марківим поніс саме тоді – 2 травня, коли вже вночі у темну пору доби після кількогодинної блокади під керамічною фабрикою з-за спин агресивних «мирних» мешканців полетіли спочатку гранати, а потім і кулі.

На цьому відео знятому у ту ніч на у какафонії бою на 2їй хвилині чітко видно вибух гранати і чутно схвальний вигук одного із зазомбованих тоді руським міром місцевих мешканців. Про інтенсивність бойових дій тоді навколо Слов`янська свідчить той факт, що тільки 2 травня під час початку блокування міста сили АТО понесли втрати не тільки на землі, але і у повітрі: було збито 2 військових гелікоптера, їхні екіпажі загинули. Тобто сили російської терористичної банди Стрелкова-Гіркіна вже мали і активно застосовували не тільки стрілецьку і снайперську, але і важку протиповітряну зброю на додачу до тієї бронетехніки (6 БМД і 2 САУ «Нона» 120 мм), яку вони захопили ще 16 квітня у деморалізованого підрозділу 25-ї пдбр під Краматорськом. Є числені відео, де по горі Карачун із нашими десантниками і гвардійцями протягом травня ведуть інтенсивний мінометний вогонь саме бойовики зі Слов`янська Відтак наші були змушені відкривати вогонь у відповідь.

«Національна гвардія України у травні 2014 року мала на озброєнні стрілецьку зброю: автомати, пістолети, ручні кулемети; спеціальні засоби; зенітні установки ЗУ-23-2 та іншу стрілецьку зброю. У нас не було колективної зброї і тяжкої зброї. Тобто у нас не було ані артилерії, ані мінометів на той час», – свідчив під присягою у суді генерал-лейтенант Микола Балан. І додав у розмові із журналістами у перерві засідання: «Фактично та біда, яка трапилася, вона апріорі не могла бути здійснена Марківим, тому що там відстань від його позиції до місця загибелі італійського фоторепортера біля 3 кілометрів. І тактико-технічні характеристики його стрілецької зброї просто не дозволяють, щоб боєприпас пролетів таку відстань. Навіть рикошетом».

Гвардійці на горі Карачун, як приданий до десантників 95-ї бригади підрозділ, займав позиції у бік селища Андріївка, на фланзі протилежному від того напрямку, де загинув Рокеллі за залізничим переїздом біля керамічної фабрики Zeus. Тобто Марків не міг не те, що відкривати вогонь, але теоритчино навіть давати цілевказання іншим на відкриття такого вогню. Про це свідчили його співслужбовці. У суді обвинувачення використовує набір смішних доказів: відео, де Марків із співслужбовцями отримують волонтерську допомогу; його фото з соцмереж із ручним протитанковим гранатометом у руках; фальшивий лист нібито від імені Нацгвардії із купою фактичних та орфографічних помилок. Все це свідки чітко, вичерпно і скурпульозно спростували своїми прямими показами.

«Ці всі надумані провокації, які призвели до арешту Марківа майже 2 роки тому, почалися з інформаційних провокацій пропагандистського сайту «Русская весна» і так далі. Я все це пов`язую в одну велику систему війни проти України», – заявив міністр внутрішніх справ України.

Схоже, що справа проти Віталія Марківа не просто співпала у часі із активізацією проросійських впливів в Італії, а згодом і приходом до влади популістичної коаліції двох партій «П`яти зірок» і правої «Ліги Півночі». Лідер останньої – міністр внутрішніх справ у статусі віце-прем`єра Маттео Сальвіні відомий своїми відкритими проросійськими симпатіями.

Адвокат Віталія Марківа авторитетний і відомий в Італії Рафаелле Делла Валле наполягає, щоб суд санкціонував проведення слідчих дій безпосередньо на місці тих подій у Слов`янську. Адже тоді б обвинувачення, провівши всі необхідні дослідження та заміри, змогло на місці переконатися у невинуватості українського гвардійця. МВС України готове сприяти італійському слідству у проведенні таких слідчих дій. Україна не залишає свого солдата напризволяще і зробить все, щоб його було виправдано італійським правосуддям. Артем Шевченко

 

Верховний суд отримав уже третій позов про розпуск Ради

До Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду надійшла позовна заява щодо визнання протизаконними дій Президента України стосовно підпису указу про розпуск Ради.

Таким чином, до Верховного суду подано вже три позовні заяви про розпуск парламенту, повідомляє у п’ятницю прес-служба суду у Facebook – Укрінформ.

“До Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду надійшла позовна заява щодо визнання протизаконними дії Президента України щодо підпису указу Президента України від 21.05.2019 року № 303/2019 “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” в частині призначення позачерговий виборів до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заява подана фізичною особою безпосередньо до канцелярії Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду сьогодні, 24 травня 2019 року. Цю справу зареєстровано за номером 9901/280/19.

Протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви суддя постановляє ухвалу про наступні процесуальні дії, повідомили у прес-службі суду.

Таким чином, у Верховний суд подано вже три позовні заяви, якими оскаржується указ Президента України від 21 травня № 303/2019.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. У вівторок, 21 травня, Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. У четвер, 23 травня, указ набув чинності після опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

Вранці 23 травня координатор громадянського руху “Спільна справа” Олександр Данилюк заявив про оскарження у Верховному суді указу Президента про розпуск Ради.

Крім того, 23 травня до Верховного суду надійшла друга позовна заява про визнання протиправним та нечинним указу Президента України про розпуск Верховної Ради. Заява подана фізичною особою.

 

Україна претендує на $160 мільйонів коштів екс-прем’єра Лазаренка

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україна претендує на повернення у бюджет $160 млн із грошей екс-прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, які той вивів з України.

Про це Луценко повідомив у інтерв’ю “Ліга.нет” – Укрінформ.

“Україна претендує на $160 млн, тобто на суму, яка, згідно з даними слідства, виведена з України”, – сказав Луценко.

Він уточнив, що гроші знаходяться під арештом і України, і США. “Американські правоохоронці звернулися до нас із пропозицією зняти наш арешт під гарантії США повернення саме $160 млн в Україну. Ми погодилися. Але потім Лазаренко так і не пішов на угоду з американським слідством”, – додав він.

Луценко зазначив, що “наскільки я розумію, тепер вони будуть добиватися повної конфіскації усіх $ 220 млн; хоч сам Лазаренко міг би розраховувати при угоді на значну суму”.

На запитання про те, що Лазаренко вкрав гроші, і йому ще щось може залишитись, Луценко відповів, що Лазаренку запропонували угоду.

“Це все відбувалося у ході виборів в Україні. І це було чутливим. Можливо, тому він відкладав вирішення цього питання. І на цей момент немає остаточного рішення. Чи він остаточно відмовився від угоди чи ні, я точно не знаю”, – уточнив генпрокурор.

Також Луценко зазначив, що для нього “принципово не те, скільки коштів залишиться чи не залишиться у нього, мені важливо, щоб усі $160 млн, які доведено були виведені з України, повернулися в Україну”.

“Американці нам дають гарантії – $160 млн, а решту розділимо, як вважаємо за потрібне. Ми кажемо: так. І готові зняти всі арешти під гарантії США про передачу частини коштів у бюджет України”, – зазначив Луценко.

Водночас він зауважив, що тема Лазаренка не має нічого спільного з особистим юристом Трампа Рудольфом Джуліані.

“Це просто одна зі справ, в якій ми знаходимося в дуже тісній комунікації з американською системою. А от у справі $7 млрд (гроші виведені з України під час правління Януковича) у нас комунікація не відбувається. І до мого призначення, і після мого призначення. Ми неодноразово стукали у двері американської правоохоронної системи, аби спільно створити слідчу групу, відповіді поки що немає”, – зазначив він.

 

У справі Гандзюк можуть з’явитися ще підозрювані – Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що не виключає, що у справі щодо херсонської активістки Катерини Гандзюк можуть з’явитися ще підозрювані.

Про це він повідомив у інтерв’ю “Ліга.нет”, відповідаючи на запитання, чи є окрім голови Херсонської облради Владислава Мангера і Олександра Левіна інші замовники – Укрінформ.

“Я не виключаю, що можуть з’явитися ще підозрювані. Маю на увазі, посадовців, ймовірно, причетних”, – заявив він.

На запитання, чи є Мангер кінцевим замовником, Луценко додав, що “з юридичної точки зору, він є організатором, який мав співорганізатора Левіна, далі йдуть виконавці, вони вже в суді”.

Він нагадав, що Левін ховається за кордоном, і “днями ми нарешті добилися початку судового розгляду оголошення Левіна в міжнародний розшук”.

“Ще один епізод: ймовірно керівники місцевих правоохоронних органів зливали інформацію, що дозволило Левіну залишити Україну. Це ми також розслідуємо”, – додав Луценко.

Він повідомив, що також розглядається версія, що до злочину у справі Гандзюк причетні керівники державної обладміністрації, – ідеться про голову і його заступників. “За останній час проведена робота, наприклад, є висновок Рахункової палати і Держлісгоспу про 230 млн грн збитків від незаконної вирубки херсонських лісів, про що писала Катерина”, – зазначив він.

Як повідомлялося, співробітницю Херсонської міськради, активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля її будинку у Херсоні. Опіками було уражено 30% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла.

 

Справа Гандзюк: ГПУ не прийме “поліграф” Мангера

Результати дослідження на поліграфі щодо голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера не можуть бути прийняті слідством.

Про це написав у Facebook речник Генпрокуратури Андрій Лисенко – Укрінформ.

“Дане дослідження проведено з його (Мангера – ред.) власної ініціативи, поза межами кримінального провадження, і його матеріали не можуть бути прийняті до уваги органом досудового розслідування, оскільки при цьому він не виконав вимоги ухвали слідчого судді та не пройшов експертизу у спеціальному експертному закладі”, – зазначив Лисенко.

За його словами, відповідно до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 14 березня 2019 року Владислав Мангер, підозрюваний у кримінальному провадженні за фактом заподіяння тяжкого тілесного ушкодження херсонській громадській активістці Катерині Гандзюк, що спричинило її смерть, мав пройти судову психологічну експертизу із застосуванням спеціального технічного засобу – компьютерного поліграфа, виконання якої доручено експертам КНДІСЕ Міністерства юстиції України.

Проте, він не пройшов психологічну експертизу, а виклав інформацію про проходження дослідження у Всеукраїнській асоціації поліграфологів, наголосив речник ГПУ.

Як повідомляв Укрінформ, 24 травня Мангер повідомив про те, що пройшов опитування із застосуванням поліграфа. Він стверджує, що прилад підтвердив правдивість його відповідей стосовно того, що він не знав про планований напад на Гандзюк, не брав жодної участі в ньому і не знає, де перебуває замовник.

31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду власного будинку в Херсоні. Жінка перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

11 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко поінформував, що про підозру в організації вбивства херсонської активістки оголошено голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру.

У квітні адвокат Мангера повідомив, що підозру змінили з особливо тяжкого злочину на тяжкий – “замовлення завдання тілесних ушкоджень”.

 

Результати виборів до Європарламенту будуть відомі вночі у неділю

Вибори до Європарламенту вже відбулися в деяких країнах ЄС, але їхні результати, за законодавством ЄС, можуть офіційно оприлюднюватися лише після завершення виборчого процесу у всіх країнах ЄС.

На цьому наголосила на брифінгу речниця Єврокомісії Міна Андрєєва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дозвольте уточнити: країни-члени мають забезпечити, щоб жодні результати виборів не були офіціально оприлюднені до закриття виборчих дільниць у всіх країнах-членах – а це 11.00 вечора (26 травня) під час виборів 2019 року”, – зазначила речник Єврокомісії.

Вона уточнила, що ця вимога не стосується оприлюднення в пресі екзит-полів або результатів інших опитувань.

Андрєєва нагадала, що вчора вибори відбулися в Нідерландах та у Великій Британії, сьогодні голосують громадяни Ірландії і Чехії. Завтра своїх представників у Європарламенті обиратимуть жителі Латвії, Мальти та Словаччини. В решті країн ЄС голосування відбудеться у неділю, 26 травня.

Протягом вихідних двері Європарламенту будуть відкриті, і всі зацікавлені зможуть тут спостерігати за подіями під час голосування та за підбиттям підсумків виборів у неділю ввечері в прямому ефірі. У неділю розпочне роботу спеціально створений веб-сайт, який оприлюднюватиме прогнозні результати європейських виборів починаючи з 18.00.

Відповідаючи на запитання про те, чи буде Єврокомісія проводити розслідування щодо того, що не всі бажаючі змогли проголосувати під час європейських виборів у Великій Британії, Андреєва зауважила, що Єврокомісія вивчатиме такі повідомлення, але розслідування може розпочатися лише у разі виявлення системних порушень.

“Організація виборів є відповідальністю національних органів влади. Законодавство ЄС пропонує країнам-членам створити всі умови, щоб громадяни ЄС, які перебувають на територіях цих країн, могли повною мірою скористатися своїм правом голосу”, – додала речниця Єврокомісії.

 

Філарет єдиний не підписався під рішенням Синоду ПЦУ – Епіфаній

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що Православна церква України і надалі керуватиметься священним писанням і Статутом, прийнятим 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому соборі.

Про це він заявив після Синоду, який проходив 24 травня в Будинку Митрополита, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Також Синодом було засвідчено, що у своєму подальшому житті і діяльності Помісна православна церква буде керуватися священним переданням, священним писанням і тим Статутом, який був прийнятий 15 грудня тут, у стінах Софії Київської”, – сказав Епіфаній.

Епіфаній про поведінку Філарета pic.twitter.com/qRNBjAT6dR

— Roman Romaniuk (@romromaniuk) 24 мая 2019 г.

Він зазначив, що члени Синоду практично були одностайні в попередніх рішеннях, але останнє рішення (щодо Статуту і підтримки Епіфанія – ред.) було не підписано тільки одним членом Синоду – Патріархом Філаретом.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.

Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об’єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх – за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія на пост предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

 

Епіфаній про Філарета: Немає конфлікту між особистостями, є конфлікт з одним із ієрархів

Предстоятель Православної церкви України Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив про відсутність конфлікту між особистостями в церкві та вірить у порозуміння.

Про це він сказав під час брифінгу після засідання Синоду Православної церкви України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Як ми бачимо, ці заяви є заявами одного із ієрархів уже Єдиної Помісної Православної церкви, які не мають абсолютної підтримки ні з боку архієреїв, ні з боку духовенства, ні з боку українського народу. І останні соціологічні опитування засвідчили те, що Українська Помісна Православна церква має досить високу підтримку українського суспільства. Я вірю, що надалі ми знайдемо порозуміння, бо зараз немає певного конфлікту між особистостями, зараз є конфлікт між одним із ієрархів, який має свою чітку точку зору, загалом з усією церквою, яка має іншу протилежну точку зору щодо розвитку майбутнього нашої церкви”, – сказав Епіфаній, коментуючи ситуацію щодо заяв Філарета.

Також він висловився з приводу заяв Філарета про порушення домовленостей, досягнутих під час Собору в грудні.

“Загалом я вже неодноразово говорив про те, що я особисто не обіцяв жодному із ієрархів. Давайте подумаємо логічно: як я міг одноосібно обіцяти те, що після Об’єднавчого собору буде відновлено Київський Патріархат? І ніхто не міг обіцяти нікому відновити в майбутньому вже неіснуючу стару структуру. Якщо б така була мова, то недоцільно було б узагалі проводити об’єднавчий Собор і об’єднувати українське православ’я. Бо тепер і інші можуть заявити про те, що ми відновимо інші структури, які зараз об’єдналися і створили єдину помісну православну церкву”, – сказав Епіфаній.

 

Митрополит Макарій закликає патріарха Філарета до покори

Митрополит Макарій, який до утворення помісної церкви очолював Українську автокефальну церкву (УАПЦ), вважає, що якщо є обраний предстоятель Православної церкви України, то всі інші мусять мати покору.

Так він прокоментував перед початком Синоду ПЦУ останні заяви почесного патріарха Філарета стосовно Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо є обраний предстоятель, то він є предстоятель. Все. Інші предстоятелі повинні мати покору. Хай він (Філарет – ред.) трудиться, працює для розвитку церкви… Я свою покору проявив і закликав його до покори”, – сказав митрополит Макарій.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об’єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх – за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія на пост предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

 

Епіфаній повідомив, що не спілкувався з Філаретом під час інавгурації

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній повідомив, що не спілкувався з почесним патріархом Православної церкви України Філаретом під час інавгурації Президента – вони лише привіталися.

Про це Епіфаній сказав у розмові з журналістами перед засіданням Синоду ПЦУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Близько ми не сиділи на інавгурації, нас розсадили по різні боки. Це не від нас залежало, це від протоколу залежить. Ми привіталися загалом. Питань у нього не було, і у мене до нього не було”, – розповів митрополит.

Він також заявив, що днями мав зустріч з митрополитом Галльським Еммануїлом і другим секретарем Священного Синоду дияконом Григорієм, які приїхали до Києва і представляли Фанар. При цьому митрополит Епіфаній заперечив, що приїзд митрополита Еммануїла до Києва пов’язаний із заявами патріарха Філарета.

“Владика Еммануїл приїхав взяти участь у моєму святкуванні Дня тезоіменитства від Вселенського патріарха, він мав зустріч з патріархом Філаретом. Ми бачили заяву відповідну і з боку Філарета, і з боку Вселенського патріархату. Було загальне комюніке про спілкування на актуальні питання, які турбують зараз нашу церкву”, – розповів Епіфаній.

Як повідомляв Укрінформ, митрополит Епіфаній зібрав вранці 24 травня засідання Синоду ПЦУ. Які питання обговорюватимуть, наразі не повідомляється.

У грудні 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об’єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх – за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

22 травня у Києві відбулась зустріч почесного патріарха Філарета з колишнім патріаршим екзархом митрополитом Гальським Еммануїлом в супроводі другого секретаря Святого та Священного Синоду диякона Григорія (Франгакіса). Зустріч тривала три години. Почесний патріарх просив передати подячні вітання Вселенському патріархові за Томос. Деталі переговорів не оголошувались.

Проте 23 травня на сайті Fanarion з’явився текст офіційного релізу Вселенського патріархату за результатами цієї зустрічі. У релізі йдеться про те, що патріарх Філарет начебто пообіцяв делегації Константинополя підтримувати митрополита Епіфанія як очільника ПЦУ.

 

Філарет заявляє, що на Епіфанія впливають “промосковські сили”

Почесний патріарх Філарет вважає, що на предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія чинять вплив “промосковські сили”.

Про це він заявив після засідання синоду ПЦУ у Софії Київській, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз відбувається вплив на нашого предстоятеля цих промосковських сил, які ввійшли, і їхнє завдання зруйнувати Київський патріархат”, – сказав патріарх.

На запитання, хто представляє ці сили, Філарет відмовився відповідати, але зазначив, що у разі потреби назве цих представників поіменно.

Патріарх також запевнив, що до останнього захищатиме Київський патріархат.

“Буду захищати Київський патріархат до кінця, до смерті. І не віддам нашу українську православну церкву на підпорядкування іншим центрам”, – заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Під час Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха. Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.

Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, нібито досягнуті на об’єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх – за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія на пост предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

 

Синод ЦПУ заборонив духовенству балотуватися у Раду

Синод вирішив заборонити духовенству Православної церкви України брати участь у виборах до Верховної Ради та на посади органів місцевого самоврядування.

Про це ідеться в рішенні Священного Синоду Православної церкви України, ухваленого на засіданні 24 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Синод заборонив архієреям і клірикам висувати свої кандидатури для обрання до ВРУ чи на посади місцевого самоврядування, де передбачене прийняття на постійну роботу. Разом з тим їм дозволено у виключних випадках з благословення церковної влади балотуватися у депутати органів місцевого самоврядування при дотриманні відповідно визначених умов”, – йдеться у рішенні Синоду ПЦУ.

Синод також вирішив протягом місяця завершити реєстрації Статутів Управлінь єпархій УПЦ (ПЦУ). Розпочато процес реєстрації статутів монастирів та духовних навчальних закладів ПЦУ.

Окрім того, Синод ПЦУ обрав архиєпископа Полтавського і Кременчуцького Федора головою Синодального управління у справах молоді, архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора – головою Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями, митрополита Львівського і Сокальського Димитрія – головою Інститут церковної історії.

 

У канадському Вінніпезі невідомі пошкодили пам’ятник Володимиру Великому

Невідомі пошкодили пам’ятник Святому Володимиру Великому, встановлений біля української церкви у канадському Вінніпезі.

Про це пише канадський суспільний мовник СВС News – Укрінформ.

«Пам’ятник Святому Володимиру біля Українського католицького храму Святих Володимира і Ольги на МакГрегор-стріт між проспектами Стелла і Флора було виявлено обезголовленим у вівторок уранці», – йдеться у повідомленні.

Окрім голови, невідомі відбили тризуб з верхньої частини скульптури. Відбиті частини скульптури вкрадено.

Настоятель храму О. Майкл Буячок сказав, що його у цей період не було у місті, але він одразу пішов до церкви, дізнавшись про вандалізм від свого секретаря. «Це трагічна подія, адже пам’ятник багато символізував для нас», – зазначив настоятель.

Повідомляється, що пам’ятник у Вінніпезі був створений відомим місцевим скульптором Лео Молом і освячений у 1984 році Папою Іваном Павлом ІІ.

На думку настоятеля храму, те, що відбулося, є вандалізмом. ” Я думаю, що це просто вандалізм, прямий вандалізм. Вони не мали нічого проти собору, адже статуя була там протягом багатьох років, з 1984 року”, – сказав о. Майкл.

За однією з версій, за пошкодженням пам’ятника можуть стояти місцеві підлітки.

У свою чергу, у поліції сказали, що їм відомо про даний інцідент, і кваліфікували подію як вандалізм і крадіжку.

О.Майкл висловив надію, що поцуплені частини пам’ятника повернуть і статую вдастся відновити.

Одна з парафіянок зраму Марта Райх розповіла, що не може повірити у такий акт вандалізму. «Ми хотіли б дізнатися, хто це зробив і з яких причин», – зазначила вона виданню.

Як повідомляється на сторінці Української спілки образотворчих мистців Канади (Ukrainian Association of Visual Artists of Canada) у Facebook, автор пошкодженого пам’ятника Святому Володимиру Лео Мол є членом даної спілки.

 

Мей розридалась, ідучи з посади: Було честю служити країні, яку я люблю

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, оголошуючи про своє рішення піти з посади, під час промови не змогла стримати сліз.

Відеофрагмент прощальної промови глави британського уряду оприлюднено на YouTube-каналіSky News – Укрінформ.

«Для мене було честю служити країні, яку я люблю», — на цих словах, якими Мей завершила свій виступ, вона не змогла впоратися з емоціями, розвернулася та зайшла до резиденції прем’єр-міністра.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей піде у відставку з посади лідера Консервативної партії 7 червня.

 

Британія після Мей: стало відомо, коли оберуть нового премʼєра

Консервативна партія Великої Британії планує обрати нового лідера й прем’єр-міністра країни до початку літньої перерви британського парламенту.

Про це йдеться у заяві керівництва партії, яку опублікувала журналістка Sky News Бет Рігбі у Twitter – Укрінформ.

“Ми очікуємо, що процес із відбору буде завершено до кінця червня, що дозволить нам провести серію зустрічей по всій Британії з кандидатами, а потім вчасно віддати свої голоси, щоб оголосити результат перед початком літньої перерви парламенту”, – йдеться у заяві консерваторів.

За словами Рігбі, таким чином Велика Британія може отримати нового прем’єра вже у середині липня.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що піде у відставку з посади лідера Консервативної партії 7 червня через розбіжності її позиції щодо Brеxit з позицією уряду.

 

Юнкер сприйняв відставку Мей “без радості”

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер, який був активно залучений до переговорів з Британією щодо Brexit, сприйняв оголошення прем’єра Терези Мей про відставку “без радості”.

Про це на брифінгу сказала речниця Єврокомісії Міна Андрєєва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент Юнкер спостерігав сьогодні вранці за оголошенням Терези Мей про відставку без радості. Президентові дуже подобалося працювати з прем’єр-міністром Мей, і він вдячний їй за таку можливість. Як він казав раніше, Тереза Мей – це жінка великої мужності, до якої він відчуває глибоку повагу. Він такою ж мірою поважатиме та встановить робочі стосунки з новим прем’єр-міністром країни, хай хто ним стане, без припинення спілкування з Терезою Мей”, – сказала речник Єврокомісії.

Відповідаючи на запитання про те, чи позначиться відставка Мей на переговорах щодо угоди про вихід Великої Британії з ЄС, Андрєєва зауважила, що позиція ЄС щодо Brexit залишається незмінною.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей 24 травня оголосила, що подає у відставку з посади голови Консервативної та юніоністської партії 7 червня.

 

Мей передумала виносити на голосування угоду про Brexit – ЗМІ23.05.2019 20:02

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей відмовилася від планів виносити на голосування парламенту оновлену угоду про Brexit.

Про це повідомляє в четвер The Times – Укрінформ.

«Тереза Мей відмовилася від своїх планів примусити членів парламенту голосувати за її оновлену угоду про Brexit», – йдеться в повідомленні.

Вчора торі повідомили, що законопроект про вихід країни з ЄС буде винесено на голосування у Палаті громад 7 червня. Однак сьогодні цей план було відхилено через невдоволення частини міністрів за пропозицією Мей провести другий референдум у спробі завоювати міжпартійну підтримку.

Як зазначає видання, рішення Мей може бути пов’язано з наближенням її відставки, дату якої прем’єр-міністр може оголосити вже завтра, 24 травня.

 

Зеленський з Меркель узгодили перші кроки для повернення миру на Донбас

Президент Володимир Зеленський та канцлер ФРН Ангела Меркель узгодили перші спільні кроки у напрямку активізації зусиль для повернення миру на Донбас, зокрема в рамках Нормандського формату.

Зеленський також планує найближчим часом провести телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, повідомляється у п’ятницю на сайті глави Української держави – Укрінформ.

“Відбулася телефонна розмова Президента України Володимира Зеленського з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Співрозмовники обговорили перші заходи у рамках підтримки активного політичного діалогу на високому рівні. Окрему увагу було приділено розвитку ситуації на тимчасово окупованих територіях Донбасу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Зеленський та Меркель підтвердили обопільну зацікавленість в активізації зусиль з метою повернення миру на Донбас, у тому числі в рамках Нормандського формату. Були узгоджені перші спільні кроки у цьому напрямку.

“Президент України планує найближчим часом провести телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном”, – додали у прес-службі українського Президента.

Як повідомляв Укрінформ, раніше на сайті глави німецького уряду з’явилося повідомлення, що канцлер ФРН Ангела Меркель провела в п’ятницю телефонну розмову з Президентом України Володимиром Зеленським.

Повідомлялося, що основними темами обговорення стали двостороння співпраця між Німеччиною і Україною, а також внутрішні події в Україні, включаючи ситуацію на сході. Як наголошувалося, обидва співрозмовники підтвердили необхідність повного виконання Мінських угод і зацікавленість у продовженні тісного співробітництва в Нормандському форматі. Канцлер також привітала Президента Зеленського зі вступом на посаду 20 травня 2019 року.

 

Зеленський скасував указ про звільнення Артеменка

Президент України Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення, а також про призначення Володимира Горковенка членом Нацради.

Відповідні документи оприлюднені у п’ятницю на офіційному сайті Президента – Укрінформ.

Так, в указі про скасування указу Президента України від 4 травня 2019 року № 186 ідеться: “Скасувати Указ Президента України від 4 травня 2019 року № 186 “Про звільнення Ю.Артеменка з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення”.

Крім того, Зеленський скасував указ від 4 травня 2019 року № 187 “Про призначення В.Горковенка членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення”.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призупинила ухвалення рішень, доки не буде висновків від парламентського профільного комітету або Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

4 травня цього року Президент Петро Порошенко призначив завідувача відділу Головного департаменту інформаційної політики АП Володимира Горковенка членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість звільненого Юрія Артеменка.

Водночас перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк заявила, що вважає звільнення голови Нацради Артеменка неналежним чином оформленим, тому не відкриває засідань Нацради.

 

Зеленський звільнив Артеменка з посади члена Нацкомісії

Президент Володимир Зеленський звільнив Юрія Артеменка з посади члена Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Відповідний указ № 324/2019 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Відповідно до частини першої статті 20 Закону України “Про телекомунікації” постановляю: Звільнити APTEMEHKA Юрія Анатолійовича з посади члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації”, – йдеться у документі.

Екс-президент Петро Порошенко 7 травня своїм указом призначив Артеменка на цю посаду.

Раніше 24 травня Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення, а також про призначення Володимира Горковенка членом Нацради.

 

Горковенко оскаржить указ про скасування його призначення членом Нацради

Призначений Президентом Петром Порошенком член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Горковенко оскаржуватиме в суді Указ Президента Володимира Зеленського про скасування його призначення на цю посаду.

Про це він заявив у коментарі кореспондентові Укрінформу.

“Звичайно оскаржуватиму. Бо це нічим не передбачене (таке скасування попереднього Указу – ред.). Таким чином можна і Конституцію скасувати. Є чіткий перелік, виписаний в законодавстві, коли можна скасувати: це або власна заява, або смерть. Виходить, що я помер”, – сказав Горковенко.

Він також заявив, що абсолютно спокійно ставиться до цього рішення і був до нього готовий, оскільки напередодні отримував листи і дзвінки з погрозами.

“Напередодні отримував багато повідомлень різного характеру. Останнім часом було також кілька дзвінків з невідомих номерів з вимогою написати заяву на звільнення, “інакше ми тебе розберемо на запчастини”. Очевидно, “розбирати на запчастини” означає ось так. Але в нас правова держава і суди ніхто не скасовував”, – наголосив Горковенко.

Водночас, заступник голови Нацради Уляна Фещук, відповідаючи на запитання, як діятимуть члени Нацради на наступному засіданні регулятора, коли на роботу повернеться Юрій Артеменко, якого Президент Порошенко звільнив з посади голови Нацради, а Зеленський скасував цей Указ, сказала, що Артеменко не може прийти на роботу, оскільки “його на посаді не поновили”. “Його не повернули”, – сказала вона.

У свою чергу Горковенко уточнив, що Зеленський лише скасував Указ про звільнення Артеменка. “Але це не повернення на посаду”, – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення, а також про призначення Володимира Горковенка членом Нацради. Відповідні документи оприлюднені у п’ятницю на офіційному сайті Президента.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призупинила ухвалення рішень, доки не буде висновків від парламентського профільного комітету або Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

4 травня цього року Президент Петро Порошенко призначив завідувача відділу Головного департаменту інформаційної політики АП Володимира Горковенка членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість звільненого Юрія Артеменка.

Водночас перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк заявила, що вважає звільнення голови Нацради Артеменка неналежним чином оформленим, тому не відкриває засідань Нацради.

 

П’ять членів Нацради вимагають скликати позачергове засідання 28 травня

П’ять членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення наполягають на проведенні 28 травня позачергового засідання Нацради.

Про це йшлося у п’ятницю на брифінгу в Укрінформі, де були присутні власне чотири з п’ятьох членів Нацради, що підписали звернення.

“Блокування роботи Нацради з боку першого заступника голови Нацради є штучним і веде до серйозних загроз інформаційному простору України і його захисту. На членів Нацради покладено не право, а саме обов’язок брати участь у засіданнях. Закон також вимагає від особи, що виконує обов’язки голови Нацради, а на даний час це Ольга Герасим’юк , скликати засідання. А вона уже кілька тижнів поспіль не підписує порядок денний засідань. Тому 5 членів Нацради направили їй вимогу про скликання засідання Нацради, і сподіваємось, що воно відбудеться 28 травня”, – сказала на брифінгу заступник голови Нацради і один з підписантів звернення Уляна Фещук.

Вона нагадала, що уже кілька тижнів Герасим’юк не проводить засідання Нацради, оскільки вважає, що один з членів був обраний нелегітимно. Йдеться про Володимира Горковенка, якого екс-президент Петро Порошенко призначив членом Нацради, а 24 травня Президент Володимир Зеленський скасував цей указ. Однак, на думку Фещук, указ Президента про призначення Горковенка діє, оскільки “його ніхто не оскаржив”. “При цьому оскаржити його може та особа, чиї права і обов’язки порушено. На сьогодні відсутня інформація стосовно оскарження такого указу”, – сказала вона.

У свою чергу, член Нацради і один з підписантів звернення Олександр Ільяшенко заявив, що через призупинення ухвалень рішень Нацради регулятор уже кілька тижнів не може оголосити конкурсу на отримання ліцензій на місцеве мовлення, що несе загрозу переходу місцевих мовників на цифровий формат мовлення . “Ми не можемо оголосити цей конкурс. Тому є великі сумніви, що наші місцеві мовники зможуть до 31 грудня вийти в ефір у цифровому форматі, а перенесення терміну переходу на цифрове мовлення після 31 грудня уже не буде”, – заявив він.

Крім цього, Ільяшенко повідомив, що за час, поки не проводяться засідання Нацради, уже накопичилось майже 120 питань в порядку денному, а на наступному тижні їх буде більше 150. “Таким чином, ми дійдемо до того, що матимемо просто колапс”, – сказав він.

Член Нацради Сергій Костинський висловив сподівання на розуміння колег з Нацради ситуації, що склалася, і розблокування роботи регулятора 28 травня.

Звернення до Герасим’юк підписали і оприлюднили на сайті Нацради заступник голови Нацради Уляна Фещук, члени Нацради Сергій Костинський, Олександр Ільяшенко, Валентин Коваль і Володимир Горковенко.

Як повідомляв Укрінформ, Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призупинила ухвалення рішень, доки не буде висновків від парламентського профільного комітету або Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

4 травня цього року Президент Петро Порошенко призначив завідувача відділу Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента Володимира Горковенка членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення замість звільненого Юрія Артеменка.

Водночас перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк заявила, що вважає звільнення голови Нацради Артеменка неналежним чином оформленим, тому не відкриває засідань Нацради.

24 травня Президент Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Юрія Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення, а також про призначення Володимира Горковенка членом Нацради. Відповідні документи оприлюднені у п’ятницю на офіційному сайті Президента.

Горковенко, у свою чергу, заявив, що оскаржуватиме указ Президента про скасування свого призначення.

 

У Нідерландах презентували дослідження про правосуддя на Донбасі в умовах агресії РФ

Результати дослідження “Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії РФ” представили в Гаазі.

Обговорення відбулося в Посольстві України в Нідерландах за участі посла Всеволода Ченцова, міжнародних та українських неурядових організацій, представників офісу прокурора Міжнародного кримінального суду та МЗС Нідерландів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у Гаазі.

Над дослідженням група експертів працювала майже два роки. За цей час команда фахівців детально описала проблеми щодо доступу до правосуддя на Донбасі.

Оцінювали вплив війни на українську систему правосуддя та його спроможності здійснювати правосуддя за такими критеріями: наявність інфраструктури, кваліфікованих кадрів, дотримання міжнародних стандартів доступу до правосуддя, можливість проведення ефективних розслідувань та справедливого судового переслідування за злочини, пов’язані з військовим конфліктом.

Для того, щоб показати повну картину, експерти працювали з конкретними справами. У дослідженні, окрім констатації фактів, також зафіксовано багато прямої мови тих, хто щодня стикається з труднощами. Серед основних проблем – доступ до правосуддя, правова кваліфікація злочину, судді які бояться виносити рішення, бо їхні родини перебувають на непідконтрольній уряду території.

“Ми вивчали реєстр судових рішень, вивчали законопроекти і закони, які застосовуються. Також ми вивчали практику прокурорів, суддів, слідчих, провели фокус-групи і опитування. Поговорили з потерпілими. Усе це разом створило той масив даних, який був покладений в основу цього звіту”, – каже директор програми “Права людини та правосуддя” Роман Романов.

За його словами, дуже складна ситуація пов’язана із втратою матеріалів справ.

“Справи почали слухатись, це можуть бути тяжкі, особливо тяжкі злочини, а далі вони залишилися на непідконтрольних територіях. Ці справи мають розглядатися, мають розслідуватися, але доступу до матеріалів немає”, – наголосив Романов.

Дослідження присвячено аналізу спроможності української системи правосуддя працювати в умовах збройного конфлікту. Також вибудовано систему рекомендацій.

“Це є польова робота в тому сенсі, що люди їздили, слухали, дивилися судові засідання, говорили зі свідками, говорили з прокурорами, слідчими, адвокатами, суддями. Основні блоки, які ми виділили, пов’язані з доступом до правосуддя, зокрема це стосується громадян України, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях. Другий блок – законодавство. Також питання щодо відповідальності, притягнення до відповідальності”, – наголосив кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Т. Шевченка Антон Кориневич.

 

Нафтогаз знизив ціни на газ для промисловості

НАК “Нафтогаз України” оприлюднив цінові пропозиції для промислових споживачів газу на червень 2019 року; вони на 7,6-7,9% нижчі порівняно з травнем.

Прейскурант розміщений на сайті компанії – Укрінформ.

“НАК опублікувала цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 червня 2019 року, для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. В залежності від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 5 803 – 6 423 грн за тис. кубометрів (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами)”, – йдеться у повідомленні.

Запропоновані ціни на природний газ із ресурсу компанії, як завжди, диференційовані залежно від обсягів закупівлі та умов оплати. Порівняно з цінами на травень 2019 року у червні ціни зменшено на 7,6-7,9%, наголосили в компанії.

Як повідомлялося, з 1 жовтня 2015 року введено в дію Закон України «Про ринок природного газу», яким передбачено, що постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем крім випадків, передбачених цим Законом. Так, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, на суб‘єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов‘язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом міністрів України.

 

Екс-начальника Генштабу Заману звільнили з-під варти

Апеляційний суд Києва прийняв рішення відпустити екс-начальника Генштабу Володимира Заману з-під варти.

Про це повідомляється на сторінці Замани у Facebook – Укрінформ.

“Генерал-полковник Володимир Замана на волі, тільки що Апеляційний суд скасував ухвалу Печерського суду і звільнив генерала!” – йдеться у повідомленні.

Водночас, суд зобов’язав Заману прибувати за кожною вимогою слідчого прокурора або слідчого судді до суду.

Повний текст ухвали буде оприлюднено 29 травня о 16 годині, зазначають у суді.

Як повідомляв Укрінформ, 25 лютого військова прокуратура спільно із СБУ затримала колишнього керівника Генерального штабу Збройних сил України генерал-полковника Володимира Заману згідно з ч.1 ст.111 КК України (державна зрада), яка не передбачає альтернативи застави.

Замана обіймав посаду керівника Генерального штабу Збройних сил України з лютого 2012 року до 19 лютого 2014 року. З 22 лютого по червень 2014 року був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони України.

 

Євросоюз інвестує 4,5 мільярда євро в транспортну галузь України

Євросоюз зацікавлений у співпраці з Україною у сфері транспорту та у подальшому розвитку і реформуванні транспортного сектора, відповідно до норм і стандартів ЄС.

Таку заяву оприлюднив 24 травня генеральний директор з питань мобільності і транспорту Європейської комісії Хенрік Хололей на спільному прес-брифінгу з главою Мінінфраструктури Володимиром Омеляном з нагоди Діалогу високого рівня Україна-ЄС з питань транспорту в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На початку 2019 року Україна приєдналася до мережі ТНТ-Т і стала східним партнером ЄС. Це означає, що Транспортний коридор не закінчується на західному кордоні України, а через Україну йде далі на схід. Це рішення ЄС стало імпульсом для залучення інвестицій у цьому напрямку. Зокрема, при допомозі Світового банку буде інвестовано 4,5 млрд євро, щоб розробити й реалізувати 39 проектів у транспортній галузі України”, – зазначив Хололей.

За словами високого представника Єврокомісії, “такий наш пріоритет у фінансуванні цих важливих проектів, які планується здійснити. Ми хотіли, щоб Україна скористалась вигідним географічним місцерозташуванням, стала своєрідним транспортним ХАБом – стратегічним партнером і частиною транспортних коридорів між Європою та Азією”.

Хололей відзначив важливість рішення уряду України про участь у розробці нових залізничних коридорів та готовності Укрзалізниці бути частиною цього шляху. Також є істотні просування у сфері аеронавтики, що забезпечило подальшу кооперацію між Україною та ЄС у сфері авіаційної безпеки та аеронавігації. В Україну зайшли компанії-лоукостери, і люди можуть більше подорожувати по світу.

Водночас гендиректор з питань мобільності і транспорту Єврокомісії констатував і окремі недоліки. Зокрема, в Єврокомісії “не задоволені і розчаровані тим, що раніше підготовлені проекти законодавчих актів щодо реформування транспортної системи України досі не прийняті парламентом. Йдеться передусім про залізничний та річковий транспорт. Адже реформи можна реалізувати лише за умови відповідної законодавчої бази. Ми будемо продовжувати працювати з керівництвом України, щоб ці законодавчі акти все ж були ухвалені”.

Транспортний діалог високого рівня Україна-ЄС в Одесі триває. У форумі беруть участь провідні компанії транспортної галузі країни.

 

У Омеляна очікують схвалення Радою близько 20 законопроектів у сфері транспорту

Учасники Транспортного діалогу високого рівня Україна-ЄС вважають схвалення низки підготовлених законопроектів у сфері розвитку транспорту та інфраструктури ключовими факторами реалізації реформ і залучення інвестицій в Україну.

Таку позицію оприлюднив сьогодні міністр інфраструктури України Володимир Омелян на прес-брифінгу з нагоди Діалогу високого рівня Україна-ЄС з питань транспорту, що розпочався в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Експерти та фахівці, що працюють у сфері розвитку інфраструктури, розробили близько двадцяти законопроектів, які нами подано до парламенту. Вони пов’язані з реформуванням транспортної галузі та містять імплементаційні норми євродиректив і європейської регуляції, яким належить стати частиною законодавчого простору України. Однак наразі парламент їх не розглянув і не схвалив”, – зазначив Омелян.

Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, про які саме пріоритетні законопроекти йдеться, глава Мінінфраструктури уточнив: “Ключовими законопроектами є наступні: Закон про залізничний транспорт, Закон про внутрішні водні шляхи, Закон про автомобільний транспорт. Також маємо низку законопроектів, що стосуються розвитку ринку електрокарів в Україні, розвитку авіаційної галузі – усі вони теж необхідні для імплементації євродиректив”.

Як наголосив Омелян, “більшість законопроектів передані для розгляду й схвалення у попередні роки, і ми сподіваємося, що “інфраструктурний день” усе-таки в парламенті відбудеться, і ці законопроекти будуть проголосовані. Бо, на жаль, мусимо констатувати, що в окремих сферах, насамперед залізничній, ми запізнилися з прийняттям відповідного закону на десять років”.

Якби Закон про залізничний транспорт був прийнятий, додав міністр, “Укрзалізниця зараз була б у набагато кращому стані. Адже поліпшення можна досягнути завдяки внутрішній реформі, протидії корупції, але також за рахунок конкуренції, коли приватна компанія з державною у сфері залізничних вантажних і пасажирських перевезень”.

 

У Єврокомісії наполягають на ухваленні в Україні законів щодо реформування транспорту

Директор з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенрік Хололей підкреслив необхідність ухвалення законодавчих актів з реформування транспортної сфери України.

Про це він сказав під час спільної прес-конференції з міністром інфраструктури Володимиром Омеляном в рамках Другого Транспортного діалогу високого рівня Україна – ЄС в Одесі, інформує прес-служба міністерства – Укрінформ.

“Директор з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії підкреслив необхідність ухвалення законодавчих актів з реформування транспортної сфери, зокрема законопроектів щодо залізничного та водного транспорту, та висловив готовність продовжити співпрацю з органами влади в Україні для того, щоб ці законодавчі акти були прийняті у найближчому майбутньому”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Хололей підкреслив досягнення у сфері авіації, які Україна має за каденцію Міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

«Особливо хочу підкреслити досягнення в авіаційній сфері. Історично Україна – провідник аерокосмічних технологій. Співпраця у цій сфері важлива для нас. Ми користуємось вашими напрацюваннями, і це поглиблює співпрацю між Україною та ЄС у сфері авіаційної безпеки та аеронавігації. Я вітаю розширення кількості авіарейсів між містами України та Європи, захід на український ринок лоукостерів, які дають людям доступність авіатранспорту. Потенціал України надзвичайно великий. І ми реалізуємо його разом», – сказав він.

У свою чергу, міністр інфраструктури подякував європейським партнерам за сталу підтримку України. Він наголосив на тому, що успішна, модерна, розвинена Україна можлива лише як член Європейського союзу і НАТО.

У Другому Транспортному діалозі високого рівня Україна – ЄС також беруть участь голова Державіаслужби Олександр Більчук, директор Украероруху Дмитро Бабейчук, голова Морської адміністрації Дмитро Петренко, керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, керівник Офісу підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури Ірина Кошель та інші.

 

Україна зацікавлена у реалізації проектів інвестиційного плану TEN-T — Кабмін

Україна зосереджує зусилля на підготовці інвестиційних проектів, включених до Індикативного інвестиційного плану трансʼєвропейської транспортної мережі TEN-T.

На цьому наголосила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з генеральним директором директорату Європейської комісії з питань мобільності і транспорту Хенріком Хололеєм, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

«У пріоритеті українського уряду — забезпечити реалізацію проектів у межах інвестиційного плану TEN-T і переконатись, що план дій не залишиться лише на папері», — підкреслила віце-прем’єр-міністр.

План окреслює пріоритетні проекти у країнах «Східного партнерства», зокрема, в Україні. Загалом вони потребуватимуть майже 13 мільярдів євро інвестицій. На ці кошти планують побудувати 4800 кілометрів автомобільних та залізничних шляхів, 6 портів та 11 логістичних центрів.

Климпуш-Цинцадзе нагадала, що на 16-му засіданні Транспортної панелі держав «Східного партнерства» партнери представили ідею створення Консультативного інструменту СхП з інфраструктурного поєднання. Його сформують на базі Програми ЄС Jaspers. Інструмент сприятиме державам «Східного партнерства» у підготовці проектних пропозицій для подальшої реалізації Індикативного плану.

Крім того, Україна розраховує на підтримку ЄС та якнайшвидше підписання угоди про спільний авіаційний простір. Це дасть додатковий поштовх розвитку української авіаційної галузі, збільшить кількість рейсів і обсяг пасажирських перевезень. Також наша країна зацікавлена у розвитку транснаціональних транспортних коридорів та приєднанні до глобальних проектів вдосконалення транспортної інфраструктури.

Хенрік Хололей зазначив, що сторона ЄС зацікавлена бачити Україну як один із можливих транспортних коридорів у важливому логістичному проекті — створенні залізничного транспортного коридору між Європою та Китаєм в обхід Росії.

Відповідний запит був отриманий Європейською комісією від українського уряду. Ним засвідчується зацікавленість України в участі у спільному дослідженні щодо реалізації цього проекту.

 

Книга з QR-коду: в Україні презентували проект для купівлі і завантаження книг

В Україні презентували проект, який дозволяє купувати електронні книжки у будь-якій офлайн-точці продажу та завантажувати їх за QR-кодом.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сьогодні презентуємо новий проект, покликаний вирішити низку проблем, з якими стикається книговидання і пересічний читач у доступі до української книги: вітчизняних авторів, у перекладі світових авторів. Мова йде про книгу, що зчитується з QR-коду. Цей проект покликаний звільнити полиці українських книговидавців від численних макетів майже готових книжок, на які не вистачає коштів, щоб видати на паперовому носії”, – сказав Афонін.

За його словами, проект також дасть змогу поширювати книги по всій території України.

“Це дасть можливість ознайомитися не лише з новинками вітчизняного автора, але й з новинками світових бестселерів. Книга буде доступна за ціною, буде зручно користуватися. Люди зможуть швидко і за помірну ціну отримати будь-яку книгу, що виходить на теренах України”, – розповів Афонін.

Він наголосив, що також цей проект вирішить проблему з другом технічної літератури.

“Така література має вузький попит – кілька сотень, максимум, тисяч людей в Україні. Видання такої книги на паперовому носії просто перестане бути доступним для споживача, оскільки це малі наклади і великі за обсягом книги”, – відзначив Афонін.

иректор Технологічної видавничої платформи Double A Publishing Андрій Афонін, у свою чергу, відзначив, що придбати книгу за QR-кодом зможуть навіть ті, хто не має комп’ютера – лише за допомогою телефона. Людина придбає листівку, що містить код, а потім завантажує книжку.

“Мобільні телефони мають майже усі, покриття мережі зростає. Це дуже зручно і дешево. Людина заходить у місце, де ця книжка продається – книжковий магазин, кав’ярня, потяг, заправка, коворкінг, готель або будь-яке місце, де можна поставити листівки – платить готівкою або карткою, розгортає листівку, стирає QR-код, дістає телефон, сканує код та отримує книжку в автоматичному режимі. Вам немає потреби заходити в інтернет-магазин. Ми спростили цей процес”, – прокоментував автор проекту.

 

Експерт назвав три ключові проблеми українського книговидавництва

Українське книговидання має три ключові проблеми: відсутність обігових коштів, відсутність спеціалізованих торговельних майданчиків, брак коштів у споживача.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Українське книговидання має кілька гнітючих проблем, які заважають активно розвиватися книговидавничому бізнесу і донести до читача той величезний доробок, який упродовж останніх десятиріч було зроблено українськими видавництвами. Перша з них – катастрофічна відсутність обігових коштів. Друга – відсутність спеціалізованих торговельних майданчиків для української книги“, – сказав Афонін.

Третьою проблемою експерт назвав брак коштів у самих споживачів.

“Надзвичайно обмежений доступ у жителів сільської місцевості, районних центрів, де з другої половини 90-х років відсутні і книгарні, і бібліотеки”, – додав Афонін.

Як повідомляв Укрінформ, з 22 по 26 травня у Києві проходить IX Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”.

 

У Чернігові відкрилась унікальна виставка моделей військової техніки

У Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” відкрилась виставка моделей військової техніки, виготовлених народним умільцем із Козельця Ігорем Захарієм.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив учений секретар заповідника Сергій Черняков.

“Ігор Захарій представив 150 моделей військової техніки і цілого війська, виготовлених власноруч. Майстер вірить, що його колекція сподобається людям і стане комусь у нагоді, а позитивні відгуки надихнуть його працювати в цьому напрямку далі”, – зазначив він.

За інформацією, розміщеною на сайті заповідника напередодні, виготовленням міні-копій військової техніки, здебільшого, часів Другої світової війни, Ігор захопився ще в дитинстві. Надивившись фільмів про війну, хлопець загорівся бажанням мати серед своїх іграшок такі ж танки і машини. Купити їх було неможливо, тому він узявся виготовляти їх сам – спочатку з пластиліну, потім – картону. В іграх хлопець старався максимально відтворювати воєнні дії.

Зараз свої моделі умілець робить із використаної бляшаної тари, колеса та деякі інші деталі машин виготовляє з полімерної глини, солдатів – із пластиліну. Усю техніку відтворює максимально точно. Тож, моделі його не статичні, а складаються з рухомих деталей. Для цього чоловік користується історичними книжками й кресленнями, вивчає армії та озброєння різних країн.

На сьогодні його “військо” Захарія налічує приблизно 3 тисячі фігурок солдатів і понад 150 моделей радянської та німецької техніки.

“Кожна модель танка продумана до найменших дрібниць. Кожна робота має свою історію і настільки наближена до оригіналу, що можна роздивитися найдрібніші деталі двигуна, сліди палива або пороху. В усіх машинах відкриваються дверцята і туди можна посадити екіпаж. Найбільша пристрасть козельчанина – радянський легкий танк Т-26, який використовувався для підтримки піхоти. Процес його збору досить копіткий і вимагає не лише часу, а й вправності рук. Над колекцією таких моделей нині й працює майстер”, – розповіли в заповіднику.

Своєму хобі чоловік приділяє час уночі, коли його родина вже спить. Гроші на цьому не заробляє. Єдине, про що мріє, – аби його моделі хтось використав для зйомок фільму чи мультика.

 

Політична криза в Австрії: Орбан “відвернувся” від Штрахе

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який ще 6 травня у Будапешті щиро тиснув руку лідерові австрійських ультраправих Гайнсу-Крістіану Штрахе, що кілька днів тому подав у відставку, демонстративно дистанціювався від останнього.

Своє ставлення до скандального відео, що привів до урядової кризи в Австрії, Орбан висловив німецькому таблоїду Bild – Укрінформ.

«Те, що сказав Штрахе, неприйнятно», – сказав Орбан.

За його словами, найважливіше для політика – це довіра людей. «Штрахе був борцем у своїй справі, але він втратив довіру народу», – вважає угорський прем’єр. В іншому він вважає себе не в праві втручатися у внутрішню політику Австрії, «яку мають вирішувати австрійські виборці».

Сам Орбан відомий своїми правонаціоналістичними поглядами.

Як повідомлялося, Австрію охопила урядова криза після того як 17 травня німецькі ЗМІ опублікували відеозаписи, таємно зроблені під час зустрічі тодішнього глави FPÖ (надалі – віце-канцлер) Гайнца-Крістіана Штрахе і його помічника (надалі – глава парламентської фракції FPÖ) Йоганна Гуденуса з, як вважалося, багатою росіянкою на Ібіці у липні 2017 року, за кілька місяців до парламентських виборів в Австрії.

На відео жінка, яка нібито є племінницею російського олігарха, заявляє про намір інвестувати в Австрію близько 250 млн євро не зовсім законного походження. Під час понад 6-годинної зустрічі обговорюються варіанти медійної та фінансової підтримки “Австрійської партії свободи” в обмін на доступ до державних контрактів після приходу FPÖ до влади. Також політики пропонують нелегальну схему, як російські гроші сумнівного походження можуть надходити для фінансування FPÖ в обхід Рахункової палати Австрії.

Внаслідок скандалу Гайнц-Крістіан Штрахе у суботу оголосив про відставку з посади віце-канцлера, а також про складання повноважень голови FPÖ. Йоганн Гуденус, який у партії відповідав, зокрема, за російський напрямок, також заявив про складання депутатського мандата.

Прокуратура Австрії зайнялася перевіркою опублікованого німецькими ЗМІ відео. Крім цього, Рахункова палата Австрії вимагає від “Австрійської партії свободи” надати пояснення.

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц виступив за проведення позачергових парламентських виборів у країні найближчим часом, що було підтримано і президентом країни, орієнтовно – на початку вересня 2019 року.

 

БПП “Солідарність” може перейменуватися

Громадська організація “Солідарна справа громад” пропонує перейменувати партію “Блок Петра Порошенка “Солідарність” на “Європейську солідарність”.

Як повідомили Укрінформу в прес-службі партії, таку пропозицію озвучили на форумі “Солідарна справа громад” у Києві в п’ятницю.

“Зараз на форумі, який відбувається біля Львівської площі, громадська організація “Солідарна справа громад” запропонувала такий варіант. Яке рішення прийме з’їзд, важко сказати, бо делегати ухвалюють рішення, але пропозиція така є”, – сказали у прес-службі політсили.

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” заснована у 2000 році як Всеукраїнська партія миру і єдності. Іменною партія стала у 2015 році, після обрання Порошенка Президентом України. Президентські повноваження Порошенко склав після інавгурації Володимира Зеленського 20 травня 2019 року. Лідером партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” наразі є міський голова Києва Віталій Кличко.

24 травня в Україні стартував передвиборчий процес позачергових виборів до Верховної Ради, призначених на 21 липня 2019 року.

 

Порошенко анонсував на 31 травня партійний з’їзд

Екс-президент Петро Порошенко анонсував з’їзд партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” на 31 травня цього року.

Про це він написав у Twitter – Укрінформ.

“На великому з’їзді партії, який відбудеться 31 травня, ми врахуємо більшість думок, які сьогодні будуть озвучені на форумі «Солідарна справа громад», і ці позиції точно увійдуть у програмні документи оновленої партії”, – наголосив Порошенко, який у п’ятницю бере участь у партійному форумі «Солідарна справа громад».

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” заснована у 2000 році як всеукраїнська партія миру і єдності. Іменною партія стала у 2015 році, після обрання Порошенка Президентом України. Президентські повноваження Порошенко склав після інавгурації Володимира Зеленського 20 травня 2019 року.

24 травня в Україні стартував виборчий процес з позачергових виборів народних депутатів, призначених на 21 липня 2019 року.

 

Партія Порошенка змінила назву

Партію “Блок Петра Порошенка “Солідарність” перейменували на “Європейську Солідарність”.

Таке рішення було ухвалено у п’ятницю на з’їзді партії, повідомляє прес-служба політсили – Укрінформ.

“Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” змінює найменування – таке рішення ухвалив з’їзд партії. Підтримавши пропозицію громадських активістів, озвучену під час Форуму ГО “Солідарна срава громад”, який відбувся за участю Петра Порошенка, делегати з’їзду партії ухвалили нове найменування – партія “Європейська Солідарність”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під час виступу на Форумі громадських активістів Порошенко повідомив, що 31 травня відбудеться з’їзд оновленої партії, в якій будуть широко представлені лідери громадських організацій, волонтери, добровольці, молоді професіонали. Партія обов’язково врахує усі напрацювання громадського середовища, наголосив Порошенко.

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” була заснована у 2000 році як всеукраїнська партія миру і єдності. Іменною партія стала у 2015 році, після обрання Порошенка Президентом України. Президентські повноваження Порошенко склав після інавгурації Володимира Зеленського 20 травня 2019 року. Лідером партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” наразі є міський голова Києва Віталій Кличко.

24 травня в Україні стартував передвиборчий процес з позачергових виборів народних депутатів, призначених на 21 липня 2019 року.

 

АП пообіцяла опублікувати стенограму зустрічі Зеленського з лідерами фракцій — Геращенко

Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко стверджує, що АП пообіцяла опублікувати стенограму і відео консультацій глави держави Володимира Зеленського з лідерами фракцій щодо дострокового припинення повноважень парламенту.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

АП заявили, що опублікують стенограму і відео консультацій з лідерами фракцій. Це правильно. Думаю, й виборцям важливо побачити і почути ці консультації. Й прозріти, хто ж саме пропонував закриті списки і імперативний мандат. Яку позицію і позу відстоювали нові обличчя і партії. А хто з присутніх чітко заявив, що Указ про розпуск (Верховної Ради – ред.) – неконституційний”, – написала вона.

Геращенко зауважила, що всі українські президенти не дуже любили парламент і депутатів і мріяли його “приручити, купити, залякати”, але врешті решт вчилися співпрацювати. “Ніхто з них не починав свою діяльність з неповаги до інституту парламентаризму. Не найкращий старт”, – наголосила вона.

Геращенко також нагадала, що ВР нинішнього скликання залишилося працювати кілька тижнів, тому, на її переконання, парламент повинен прийняти ще низку важливих законів.

Вона зазначила, що наполягатиме, зокрема, на голосуванні у другому читанні “закону про стандартизацію, газову директиву, спільний транзит”, оскільки вони необхідні для виконання Угоди про асоціацію.

Крім цього, за словами Геращенко, нині важливо прийняти закон про сержантські звання і капеланську службу.

Геращенко також заявляє, що наполягатиме на законодавчому визначенні статусу політв‘язнів, заручників, військовополонених хоча б у першому читанні, на введенні гендерних квот до виборчого законодавства ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками для наступних виборів.

“Такі мої пріоритети, на яких наполягатиму”, – написала вона.

Як повідомляв Укрінформ, 21 травня відбулися консультації Президента Зеленського з головами депутатських фракцій і груп щодо дострокового припинення повноважень Верховної Ради 8-го скликання.

Цього ж дня Зеленський підписав Указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення на 21 липня позачергових виборів.

 

Укртрансгаз звітує про 50% зростання точності розрахунків добових небалансів у квітні

Точність розрахунків добових небалансів, що виникають у процесі транспортування природного газу, зросла на 50% у квітні 2019 року порівняно з березнем поточного року.

Про це повідомляє прес-служба АТ “Укртрансгаз” – Укрінформ.

Загальний обсяг негативних добових небалансів у квітні становив 166,7 млн кубометрів природного газу, або 957 млн грн з ПДВ. З них 99% – це небаланси операторів ГРМ; порядку 1% – замовників послуг транспортування. Порівняно з березнем обсяг негативних небалансів зменшився на 50% (в куб. м газу).

Загальний обсяг позитивних добових небалансів за квітень становив 113,8 млн кубометрів природного газу, або 373 млн грн. У порівнянні з березнем показник позитивних небалансів зменшився на майже 53% (в куб. м газу).

Станом на сьогодні, сукупна заборгованість за результатами роботи оператора ГТС в квітні за позитивними небалансами становить 370,9 млн і 943 млн грн за негативними небалансами. За березень поточний борг за позитивними і негативними небалансами наразі дорівнює 285,8 млн грн та 1,57 млрд грн відповідно.

Як повідомлялося, позитивний небаланс – це обсяг природного газу, вартість якого оператор ГТС повинен компенсувати замовникам послуг транспортування. Негативний небаланс – це обсяг природного газу, вартість якого замовники послуг транспортування повинні компенсувати оператору ГТС.

 

Туристичний форум зібрав у Харкові фахівців з 20 країн світу

Триденний XI Міжнародний туристичний форум “Харків: партнерство в туризмі” зібрав понад півсотню делегацій з 20 країн світу.

Серед учасників форуму є й представники Всесвітньої федерації туристичних міст (WTCF) та міжнародної організації ООН в галузі туризму (UNWTO), повідомляє кореспондент Укрінформу .

“У нас немає історичних пам’яток, які залучали б мільйони туристів, але міська влада працює над тим, щоб створювати нові туристичні місця, як-от Центральний парк культури та відпочинку імені Горького, куди приїжджають гості з різних регіонів країни, а наш зоопарк, який зараз реконструюють, буде одним з найкращих у світі… У Харкова великий потенціал, нам є над чим працювати”, – зазначив на відкритті форуму перший заступник міського голови Харкова Ігор Терехов.

За його словами, торік Харків відвідали понад 1 млн зарубіжних туристів і 5 млн жителів України, але місто хоче залучати більше гостей.

Як підкреслив на відкритті форуму радник першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку й торгівлі України Іван Ліптуга, Харків як науковий та промисловий центр входить до числа міжнародних туристичних центрів, тож на форум приїхала велика кількість делегацій.

“Цей рік був оголошений роком якості та вдосконалення в сфері туризму. Це означає, що за маркетингом наших дестинацій завжди стоїть якість. Туризм цілої країни потрібно сприймати як управління одним підприємством. Немає права на помилку, і ми повинні підтримувати загальний національний туристичний продукт”, – додав Ліптуга.

Сьогодні на форумі відбудуться підписання Меморандуму про співробітництво між Харківською міськрадою та Промислово-інноваційною палатою Ізраїль-Україна, обговорення подієвого туризму, smart-туризму, маркетингу як чинника розвитку та просування туристичного продукту, правового врегулювання туризму.

Завтра в кінотеатрі імені Довженка вперше пройде Міжнародний фестиваль мистецтв та подорожей за участю відеоблогерів, фотографів та відеооператорів з України, Індії, Непалу, Польщі, Турції, Еквадору, Німеччини, Великої Британії, Іспанії, Швейцарії та Ірану.

Форум завершиться в неділю, 26 травня. Для учасників заплановано екскурсії та етнопрограму, присвячену видатному українському філософу та поету Григорію Сковороді, меморіальний музей якого розташовано під Харковом.

 

Дніпро презентувало календар культурно-туристичних подій

У Дніпрі презентували календар культурно-туристичних подій на червень-вересень 2019 року.

Про це повідомила прес-служба міської ради Дніпра – Укрінформ.

“Тривалий час Дніпро асоціювалося лише з індустріальним містом. Зрозуміло, що такий імідж не є привабливим ані для туристів, ані для теперішніх і потенційних мешканців. Чудово, що нинішня влада, розуміючи це, зайнялася конструюванням зовсім іншого, нового іміджу міста, де економіка подій посіла одне з провідних місць. З 2016 року у Дніпрі з ініціативи міського голови Бориса Філатова реалізують дві унікальні програми – “Культурна столиця” та “Дніпро – спортивна столиця”, – зазначила кандидат соціологічних наук, член Соціологічної асоціації України, експерт у сфері регіонального та міського розвитку Надія Міхно.

За її словами, дедалі більше муніципалітетів розуміють, що економіка подій забезпечує місту не менше, а подекуди – більше інвестицій, ніж гарний бізнес-клімат чи інфраструктура. Тому сучасне місто потрібно насичувати різноманітними подіями.

Вона додала, що в межах “Культурної столиці” цього року заплановано втілити 13 масштабних базових проектів, більшість із яких стали для міста традиційними. Щодо спортивних подій, то у Дніпрі планується проведення Кубка Європи з триатлону, чемпіонату Європи серед юніорів з воднолижного спорту, міжнародного турніру з бадмінтону, безлічі чемпіонатів України та двох великих марафонів.

Зі свого боку позаштатний радник міського голови з питань культури Євген Гендін наголосив, що у місті проводять культурні заходи різного масштабу, а яскраві враження гарантовані дніпрянам цілий рік.

“Ми хочемо докорінно змінити імідж міста та його сприйняття як індустріального мегаполіса з пострадянським спадком. Що стосується назви програми “Культурна столиця”, то я щоразу не втомлююся повторювати, що це не констатація факту, не провінційна бравада – це мета, до якої ми невпинно йдемо залізною культурною ходою. “Яскраві враження-2019”, подані в календарі, не обмежуються червнем, липнем, серпнем і вереснем, тому що, починаючи із січня і закінчуючи груднем, у місті відбуваються події різного масштабу. Крім великих міжнародних івентів, є ще так звана культурна комуналка. Це такі заходи, як, наприклад, “Вечір Пірса”, Social Dance Dnipro. Тобто, є мегафестивалі, на які приїжджають зірки, – “Джаз на Дніпрі”, Book Space, фестиваль “БезViz”, а є якісь менші речі. З цього всього разом і складаються яскраві враження”, – сказав Гендін.

Заступниця начальника управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Анна Браткова розповіла про дитячі та молодіжні заходи, що заплановані на час літніх канікул. Так, уже 1 червня, у День захисту дітей, на містян чекають різноманітні дитячо-родинні розваги.

“Події – важлива складова залучення туристів у місто, це привід завітати до Дніпра. За останні три роки у місті організовано багато різноманітних заходів, до них додаються нові. У 2019-му ми вперше провели Dnipro Space Weekend. Попри те, що це була пілотна подія, її відвідала значна кількість гостей, і це свідчить, що Дніпро – дуже цікаве місто для туристів”, – підсумувала керівниця туристичного напряму КП “Агентство розвитку Дніпра” Дніпровської міської ради Анна Колєда.

 

На Вінниччині запалає “Живий вогонь” звичаєвої культури

На Вінниччині у червні відбудеться ХІ Міжнародний фестиваль звичаєвої культури “Живий вогонь”.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив ініціатор проведення фестивалю голова ГО “Вінницький козацький полк ім. І. Богуна” Володимир Воловодюк.

“Фестиваль будемо проводити одинадцятий раз, причому в новому місці і в новому форматі. У двадцятих числах червня відбувається літнє сонцестояння, іще тисячі років тому наші предки проводили купальські дійства 21-22 червня. Цьогоріч планується залучити велику кількість гостей з-за кордону, представників національних меншин та етнічних груп, які долучаться до подільського купальського дійства. Ми з’ясували, що у більшості народів світу є подібні звичаї. Для прикладу, вони також відзначають свято вогню, свято найдовшого дня, але ці дійства мають різні назви. Тож ми пропонуємо усім нашим гостям показати особливості проведення власних обрядів, а на завершення об’єднатися у прадавньому подільському купальському обряді”, – повідомив Воловодюк.

За його словами, ХІ Міжнародний фестиваль звичаєвої культури “Живий вогонь” розпочнеться 22 червня. З Хмільника “Живий вогонь” перемістився до передмістя Вінниці – с. Якушинці. Його родзинкою стане відтворення автентичного подільського купальського обряду. Задля максимальної відповідності дійства для його підготовки та проведення організатори залучили етнографів Вінниччини.

Цьогоріч уперше на фестиваль приїдуть гості з європейських країн, які продемонструють самобутні експозиції для виставки “Культура мого народу”. Також у заході візьмуть участь представники різних етнічних груп, які й донині проживають в Україні: гуцули, лемки, бойки, ополяни, запорожці тощо.

Організатори “Живого вогню” також запросили представників козацьких організацій з різних куточків України, які продемонструють унікальні техніки козацьких бойових мистецтв, влаштують козацькі розваги та майстер-класи.

Вперше на фестивалі проведуть зустріч для представників 30 ОТГ, які обговорять перспективи розвитку своїх громад у культурному та туристичному аспектах, зможуть поділитися ідеями та обмінятися досвідом.

Фолкпрограма з виступами автентичних колективів у денний час зміниться на потужну рок-сцену ввечері. Хедлайнером концерту стане гурт Kozak System. Завершиться концерт фаєр-шоу, запаленим від купальського вогню.

Окрім цього, впродовж усього часу проведення фестивалю на території буде розташовано цікаві фотозони, купальські та етнічні локації, виставки, а також ярмарок з автентичними виробами майстрів. Для учасників дійства проводитимуть майстер-класи з народної творчості тощо.

 

Перегони на каное й водні дослідження: у Франківську влаштують незвичний фестиваль

В Івано-Франківську в суботу, 25 травня, в парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка відбудеться масштабне святкування Міжнародного дня Дністра.

Про це повідомляє видання “Тримай Kurs” – Укрінформ.

“На кілька годин міський парк перетвориться на фестивальне містечко, де кожен зможе знайти для себе цікаві розваги, пізнавальні майстер-класи, веселі флешмоби та багато іншого”, – йдеться в повідомленні.

Розпочнеться святкування о 10.30 в галереї Бастіон відкриттям виставки фотографій Всеукраїнського конкурсу “Дністер – ріка життя і краси” та виставки картин художника-імпресіоніста Данила Гулька.

А вже об 11.00 на міському озері стартують змагання з веслування на байдарках і каное на “Кубок Дністра”. О 12.45 кожен охочий зможе долучитися до акції з зариблення міського озера.

Зазначається, що під час фестивалю відбуватимуться лабораторні майстер-класи. Зокрема, можна буде спробувати визначити жорсткість води, наявність у ній фосфат-іонів.

О 13:30 розпочнеться розважальна програма, під час якої відбудеться показ сучасного жіночого одягу з елементами стародавньої вишивки, виступи мистецьких, фольклорних колективів.

Для найменших учасників свята організатори підготували розважальну програму, численні конкурси, призи та багато іншого. На завершення свята відбудеться дитячий флешмоб.

 

На Житомирщині відбудеться перший фестиваль полуниці

У селі Висока Піч Житомирського району вперше влаштують фестиваль полуниці.

Про це повідомили у Житомирській ОДА – Укрінформ.

“Найрізноманітніші сорти полуниці, майстер-класи, частування стравами із ягід, конкурси та розваги для дітей й дорослих чекатимуть на гостей першого на Житомирщині фестивалю полуниці”, – йдеться в повідомленні.

За словами голови Житомирської райдержадміністрації Сергія Микитюка, сезон полуниці вже розпочався і через два тижні буде саме в розпалі. Він додав, що в майбутньому фестиваль стане щорічним.

У програмі заходу – виставка-ярмарок різних сортів полуниці від місцевих виробників та гостей свята, виставка виробів майстрів народної творчості, конкурси та розваги для дітей, майстер-класи з виготовлення вареників та випікання млинців, концертна програма за участю місцевих художніх та хореографічних аматорських колективів.

Фестиваль відбудеться 8 червня.

Село Висока Піч славиться тим, що місцеві жителі вирощують там полуницю на великих плантаціях, а з початку ягідного сезону продають її уздовж траси Житомир – Чернівці та постачають на ринки обласного центру.

 

У Херсоні 24 травня стартує «Шевченко-Рок-Фест. Кобзар»

У Херсоні 24 травня відбудеться «Перший Південний фестиваль Шевченко-Рок-Фест. Кобзар».

Про це у середу у виступі на поетичних читаннях з нагоди Шевченківських днів сказала начальник управління культури Херсонської ОДА Світлана Думинська, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Запрошуємо і молодь, і людей поважного віку, тому що умова фестивалю – що кожен з гуртів, який буде брати участь у фестивалі, має обов’язково до виконання підготувати один твір на вірші Тараса Шевченка. Ми відбирали ці команди – і такі потужні колективи, і такі гарні народилися композиції на слова Тараса Шевченка. Тому в п’ятницю ми будемо з задоволенням очікувати вас з 17 години до 22 години на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний», – зазначила Думинська.

За її словами, щоб привернути увагу до фестивалю, 24 травня відбудеться також автопробіг вулицями Херсона.

Як розповіла Думинська кореспонденту агентства, до участі у «Першому Південному фестивалі Шевченко-Рок-Фест. Кобзар» відібрали 8 гуртів з різних регіонів України, зокрема, з Херсонщини, Миколаївщини, Одещини, буде представлений і Київ. Хедлайнером цього заходу буде відомий український гурт «Тінь сонця».

«Нам дуже хочеться, щоб цей майданчик був стартовим для інших молодих гуртів, ми надаємо професійний звук, гарне світло, гарну аудиторію. Ще одна родзинка – логотипом фестивалю є плакат відомого українського художника Андрія Ярмоленка. Він дуже тепло сприйняв наш фестиваль, подарував свою роботу як логотип і надав ще свої роботи, які ми будемо демонструвати протягом вечора, щоб популяризувати і український плакат на якому Тарас Шевченко такий сучасний», – відзначила Думинська.

 

У горах Буковини влаштують свято виходу на полонини

У селищі Путила, що на Буковині, 26 травня відбудеться 54-те традиційне свято виходу на полонини “Полонинська ватра”.

Про це повідомляють на офіційному сайті Путильської райдержадміністрації – Укрінформ.

“Путильчани запрошують на традиційне районне свято виходу на полонини “Полонинська ватра”. Святкування відбудеться на стадіоні “Карпати” ім. А. Гусіна селища Путила 26 травня 2019 року”, – йдеться в повідомленні.

У програмі свята передбачаються проїзд святково оформлених підвод із троїстими музикантами, виставка-продаж продукції сільгоспвиробників району та області, гуцульська кухня, дійства на міні-полонині, майстер-класи з приготування полонинського сиру, вурди, кулеші та інших смаколиків.

“Пориньте у світ давніх традицій, запальної гуцульської музики та автентичної культури чарівного смарагдового краю. Дрес-код – вишиванка”, – додають організатори дійства.

 

НБУ оскаржив рішення суду про незаконність націоналізації ПриватБанку

У Національному банку оскаржили обидва рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації ПриватБанку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ – Укрінформ.

“Національний банк України 24 травня подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у справі №826/7432/17 за позовом Коломойського І.В. про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ “Приватбанк” з ринку за участю держави та у справі № 826/13813/17 за позовом колишнього акціонера банку кіпрської компанії Тріантал Інвестментс ЛТД про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов’язаних осіб з ПриватБанком”, – йдеться у повідомленні.

Також Національний банк України звернув увагу на окремі аргументи суду, що стали підставою для ухвалення цих оскаржуваних судових рішень.

Зокрема, на думку фахівців НБУ, Окружний адміністративний суд м. Києва повністю проігнорував встановлення Національним банком потреби ПриватБанку в його докапіталізації; невиконання ПриватБанком та його акціонерами І.Коломойським та Г. Боголюбовим програми фінансового оздоровлення щодо докапіталізації банку, що і стало підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних; зробив хибні висновки, що підставою для прийняття рішення були лише доповідні записки структурних підрозділів НБУ, що не відповідає дійсності.

У НБУ відзначили, що суд неправильно застосував норми матеріального права щодо суті кредитних ризиків та формування резервів під них та дійшов хибного висновку, що кредитні ризики розраховуються банками виключно за кредитними договорами, за якими є прострочення виконання, а у всіх інших випадках резерви за активними операціями взагалі не мають формуватися. Крім того, стверджують у Нацбанку, суд не зміг надати визначення поняттю “активна операція” та прирівняв його до поняття “невиконана операція”.

Національний банк підкреслює, що рішення щодо переходу ПАТ “ПриватБанк” у власність держави та інші рішення, які супроводжували цей процес, були підготовлені, скоординовані та ухвалені на державному рівні задіяними державними органами у чіткій відповідності до статті 41.1 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Це рішення дозволило захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн представників інших соціально незахищених верств населення.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку й акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн.

Втім, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривав із червня 2017 року. В Окружному адміністративному суді Києва пояснили своє рішення про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку тим, що відповідачі в цій справі не довели правомірність віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Загалом у судах, як в Україні, так і за кордоном, знаходяться близько 240 справ, пов’язаних з націоналізацією ПриватБанку і боргами його колишніх власників за кредити рефінансування

 

Україна отримала нагороду від видання Global Capital в премії 2019 Bond Awards

Україна зайняла друге місце в категорії «Найбільш вражаючий емітент з регіону СНД та колишніх членів СНД» в премії 2019 Bond Awards від видання Global Capital.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів – Укрінформ.

“GlobalCapital оприлюднив переможців премії 2019 Bond Awards на щорічній церемонії нагородження в Лондоні. Україна зайняла друге місце в категорії “Найбільш вражаючий емітент з регіону СНД та колишніх членів СНД”, – йдеться в повідомленні Мінфіну.

Премія GlobalCapital Bond Awards надається вже 12-ий рік поспіль і є головною нагородою на міжнародному ринку облігацій. Переможці визначаються шляхом опитування учасників міжнародного ринку капіталу, що означає, що вони відображають думку самого ринку.

“Нам дуже приємне таке визнання зі сторони учасників міжнародного ринку капіталу. Не зважаючи на те, що минулий рік був дуже складним для країн, що розвиваються, Україні вдалося розмістити облігації на суму 2 мільярди доларів. Ми залишаємося відповідальним позичальником та демонструємо успіхи в сфері управління державним боргом”, – сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова.

 

У “Софії Київській” презентували грамоту Петра І, втрачену під час Другої світової

У Національному заповіднику “Софія Київська” презентували грамоту Петра І щодо поставлення Йоасафа (Кроковського) на Київську митрополію, яка була втрачена в роки Другої світової війни.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми презентуємо і відкриваємо в стінах заповідника “Софія Київська” грамоту Петра Першого, датовану 1708 роком”, – сказав міністр культури Євген Нищук.

Він зазначив, що це стало можливим завдяки роботі українсько-німецької комісії з питань повернення культурних цінностей та реституційних процесів.

За словами Нищука, цей документ є дуже символічним. “Це є свідченням того, що Петро І і взагалі Московія практично останньому вільнообраному митрополиту вручала цю грамоту, боячись за те, що взагалі українська церква повернеться до Констатинополя і буде мати незалежність. Тобто, це свідчення тієї анексії української церкви, про яку ми в цей час особливо багато говоримо”, – пояснив міністр культури.

У свою чергу посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Ернст Райхель зазначив, що це “скромний внесок” на відшкодування культурних збитків, завданих під час Другої світової війни.

“Повернення цієї грамоти… це свого роду односторонній жест німецької сторони, але ми сподіваємося, що завдяки цьому жесту буде і готовність і повертати культурні цінності Німеччини, які свого часу, під час Другої світової війни чи після неї, потрапили в Україну”, – сказав посол ФРН в Україні.

Грамота до 30 травня буде виставлена у “Софії Київській”, а потім її передадуть до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, підсумував Нищук.

Як повідомлялося, грамота 1708 року, видана Петром І митрополиту Йоасафу Кроковському щодо поставлення його на Київську митрополію, прибула в Україну 13 квітня 2019 року.

Артефакт був втрачений під час Другої світової війни, а з кінця 1950-х перебував у бібліотеці Інституту східноєвропейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгену.

За словами дослідників, документ цікавий тим, що в ньому підкреслюється перебування київського митрополита під владою московського патріарха та заборона “відлучатись під благословення й поради вселенських патріархів”.

На думку істориків, це підтверджує намагання Москви запобігти намірам утвердити єдину українську православну церкву “під послухом святійшого апостольського трону константинопольського”, які були задекларовані у Конституції Пилипа Орлика 1710 року. Той факт, що пізніше, під час публікації цієї грамоти в XIX столітті, із тексту “зникла” саме та частина, де Петро І нагадує митрополиту про обіцянку не звертатися до вселенських патріархів, свідчить про спроби замовчати тему перепідпорядкування Київської митрополії Москві, припускають науковці.

 

В Україні створять енергетичні хаби за стандартами ЄС

Нацкомісія з цінних паперів затвердила план, який передбачає перелік і графік розробки відповідних законодавчих змін.

Про це повідомила прес-служба НКЦПФР – Укрінформ.

План передбачає перелік і графік розробки відповідних законодавчих змін, регуляторних правил, формування умов майбутнім учасникам торгівлі, а також заходи взаємодії з іншими зацікавленими сторонами.

Відзначається, що за основу української моделі ринку для позабіржової організованої торгівлі енергоресурсами та деривативами НКЦПФР прийняла стандарти Європейського Союзу, що забезпечують конкурентні умови торгівлі і прозоре ціноутворення на енергетичні товари.

Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв зазначив з цього приводу:

“Ми грунтовно опрацювали створення української моделі енергетичних хабів, з глибоким gap-аналізом українського законодавства та стандартів ЄС. Наш план їх створення грунтується на найкращих практиках ЄС та враховує українську специфіку. Прозорість та конкурентність, принципи, які ми поклали в основу цієї моделі, – єдине, що може нам гарантувати чесні ціни на такі важливі для економіки енергетичні ресурси. Жодні внутрішньогалузеві рішення в рамках ПЕК не забезпечать розбудову якісних енергетичних товарних ринків, з прозорим ефективним ціноутворенням, хеджуванням цінових коливань, запровадженням національних цінових індексів, і, найголовніше, з визначенням чесної ціни. Тому що енергетична політика не може успішно реалізовуватися без належної інфраструктури, зокрема, фінансової: нафта тече трубами, але розрахунки за неї проходять через фінансовий ринок. Гроші мають іншу природу, й вимагають своїх підходів. Тільки спільними зусиллями фінансових та регуляторів галузі ПЕК в організації прозорої та конкурентної системи торгівлі енергетичними товарами ми зможемо усунути зловживання та маніпуляції на цих ринках”.

 

Причетні до РФ приватні фірми вигравали тендери на охорону об’єктів НСТУ

Причетні до РФ приватні охоронні фірми вигравали тендери на закупівлю послуг охорони об’єктів Національної суспільної телерадіокомпанії України, тому, відповідно до урядової постанови, об’єкти ПАТ «НСТУ» охоронятимуться виключно органами поліції.

Про це повідомили Укрінформу в прес-службі Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

“Уряд своєю постановою ухвалив внесення змін до переліку об’єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах… Проект нормативно-правового документа був розроблений Держкомтелерадіо після звернення Служби безпеки України, яка констатувала наявні проблеми у забезпеченні безпеки цих об’єктів від терористичної та диверсійної вразливості. Так, за результатами проведених суспільним мовником тендерних процедур на закупівлю послуг охорони об’єктів нерухомості ПАТ «НСТУ» у м. Києві та в регіональних філіях, тендери виграють приватні охоронні структури, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни Російської Федерації”, – йдеться у повідомленні.

До переліку включено об’єкти ПАТ «НСТУ» у Києві та її регіональних філіях.

Як відомо, Суспільний мовник створений у формі публічного акціонерного товариства на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та обласних державних телерадіокомпаній, 100 відсотків власності яких належать державі.

 

Вибори у Раду: відсьогодні можна змінити місце голосування

Виборці, які потребують тимчасової зміни місця голосування на парламентських виборах, мають зробити це до 15 липня включно.

Про це повідомила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні розпочався виборчий процес з позачергових виборів народних депутатів України. Так само і стартує процес тимчасової зміни місця голосування. Тому кожен охочий скористатися своїм правом проголосувати 21 липня повинен подати заяву до органів ведення державного реєстру виборців і тимчасово змінити місце голосування. Зробити це можна до 15 липня включно”, – наголосила вона.

Сліпачук уточнила, що для виборців, виборча адреса яких на тимчасово окупованій території, достатньо лише паспорта з відповідною реєстрацією. Всім іншим громадянам доведеться додати документи, які підтвердять їх перебування в день голосування в тому місці, де вони хочуть проголосувати.

За словами голови ЦВК, більше інформації про те, як змінити місце голосування, виборці можуть дізнатися за посиланням https://www.drv.gov.ua.

Вона також нагадала, що відповідно до пропорційної системи виборці під час голосування отримають два бюлетені – для голосування у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах. “Тому якщо будете перебувати за межами свого округу, ви зможете проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі”, – наголосила Сліпачук.

Як повідомлялося, 24 травня в Україні розпочалася виборча кампанія з позачергових виборів народних депутатів.

Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту. Указ набув чинності 23 травня після опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

Позачергові вибори народних депутатів мають відбутися 21 липня.

 

Партія Вакарчука вирішить на з’їзді, кого з депутатів підтримає на виборах

Політична партія Святослава Вакарчука “Голос” на з’їзді прийматиме рішення, кого з чинних народних депутатів підтримає на позачергових парламентських виборах.

Про це повідомляється на сторінці партії у Facebook – Укрінформ.

“Персональний склад виборчого списку за результатами відкритого обговорення затвердить з’їзд нашої партії. Також на з’їзді вирішимо, кого підтримувати на одномандатних округах. Зокрема, з’їзд «Голосу» визначить, кого з числа народних депутатів поточного скликання делегує в мажоритарні округи”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед критеріїв, за якими партія формуватиме свій виборчий список, — відсутність у кандидата мандата чинного народного депутата.

Напередодні партія оприлюднила повідомлення про наміри провести з’їзд 7 червня і запропонувати з’їздові не включати до списку чинних депутатів. Однак згодом це повідомлення було видалене.

Як повідомляв Укрінформ, український музикант, лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук 16 травня оголосив про створення партії “Голос” та участь у парламентських виборах.

В Україні 24 травня стартував виборчий процес позачергових виборів народних депутатів. Указ Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання набрав чинності після його публікації 23 травня.

 

Кортеж Коломойського вже тричі прибував до Юлії Тимошенко – “Схеми”

Після повернення в Україну олігарха Ігоря Коломойського його кортеж тричі їздив додому до лідера партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

Про це йдеться у матеріалі програми «Схеми: корупція в деталях» «Коломойський повертається» – Укрінформ.

Видання зазначає, що у ніч на 16 травня приватний літак з Ізраїлю сів у аеропорту Дніпра, а на борту літака був Коломойський.

“18 травня знімальна група помітила численну охорону олігарха біля його офісу. Із паркінгу офісного центру виїхав BMW – із номерними знаками, яких немає в реєстрі автовласників. Це може свідчити про те, що це або номери прикриття, або ж – підроблені. Слідом за авто виїхав мікроавтобус охорони – той самий, який зареєстрований на компанію з орбіти Ігоря Коломойського. ​Автівки попрямували Обухівською трасою – і повернули на дамбу в елітне селище Козин. ​Згодом вони заїхали в котеджне містечко «Срібна затока», де мешкає лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко”, – уточнюється у повідомленні.

За даними видання, біля шлагбаума чатувало авто охорони. Біля воріт Тимошенко, як зазначають “Схеми”, була припаркована та ж BMW, яка виїжджала з офісу Коломойського, і авто супроводу самої Тимошенко. Як зазначають “Схеми”, це з високою вірогідністю свідчить про те, що на той момент Тимошенко була вдома. “Автівки перебували в котеджному містечку близько години, а згодом виїхали на Обухівську трасу й повернулися до офісу Коломойського”, – уточнюється у повідомленні.

“Увечері 21 травня кортеж олігарха Коломойського знову попрямував за місто – повернув за дамбу та знову заїхав до котеджного містечка «Срібна затока», де мешкає лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що надвечір 22 травня журналісти знову помітили авто супроводу Коломойського, яке знову було припарковане біля заїзду до котеджного містечка, де мешкає Юлія Тимошенко”, і “за 10 хвилин із воріт маєтку Тимошенко виїхала вже добре відома журналістам автівка олігарха Ігоря Коломойського”.

Сама Тимошенко, на запитання про причини візитів кортежу Коломойського до її маєтку, зазначила, що «навряд чи він відвідував». Також Тимошенко не відповіла журналістам на запитання, чи зустрічалася вона з Коломойським після його приїзду до України, і чи обговорювала вона із ним своє потенційне призначення на посаду прем’єр-міністра або спікера Верховної Ради.

За даними видання, кортеж Коломойського нібито також приїжджав до будинку у Козині, яким нібито користується нардеп Олександр Грановський. Сам нардеп заперечив, що в нього є будинок за містом.

У свою чергу Коломойський у коментарі “Схемам” заперечив факт зустрічей з Тимошенко та Грановським і назвав те, що побачили журналісти, – «інсценуванням».

“У зв’язку з відкритим стеженням, яке організовують журналісти після мого приїзду в Україну, я продумав систему їхньої дезорієнтації. Коли мені потрібно кудись їхати, я відправляю свою основну машину BMW – номери ви знаєте – з автівкою супроводу за адресами відомих публічних осіб. Зокрема, за адресою пані Тимошенко. Тричі. У цей час я виїжджаю на інших авто, які ви не знаєте, і їду на потрібні мені зустрічі. З трьох поїздок моїх авто за адресами пані Тимошенко жодної зустрічі не було. Про пана Грановського – теж ні. У мене є цілий перелік адрес публічних осіб – тож ви дивіться уважно, хто їздить у авто. Я машину завжди заповнюю повністю – завжди сидять чотири людини: водій і ще троє. Перепрошую, але кожен грає у свою гру”, – зазначив Коломойський.

 

Тимошенко передала Президенту документи, що дозволяють знизити тарифи

Лідер партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Юлія Тимошенко передала Президенту Володимиру Зеленському розроблений її командою пакет указів і законів для зниження тарифів для населення.

Про це повідомляє прес-служба політичної сили – Укрінформ.

“План дій містить напрацьований проект указу про ведення вето, по суті, призупинення двох постанов уряду Володимира Гройсмана щодо необґрунтованого підвищення цін на газ”, – йдеться у повідомленні.

Тимошенко переконана, якщо ці дві постанови зупиняються, то “автоматично” відбудеться повернення до ціни 4,5 грн за кубометр.

Окрім того, серед указів, які пропонує Тимошенко, призначення двох людей в НКРЕКП, яка встановлює тарифи.

“У президента є повноваження формувати НКРЕКП. Там зараз є дві вакансії, які дають право впливати главі держави на процес справедливого встановлення тарифів. І тут є проекти указу про призначення тих людей, яких Президент захоче бачити в цій системі”, – пояснила політик.

Третій документ – проект закону, який вже зареєстрований в парламенті, пройшов комітет і включений до порядку денного. Він стосується передачі газу українського видобутку для споживання бюджетної сфери та на потреби населення, як це було до 2014 року, додали у прес-службі.

Як наголосила Тимошенко, вона передає всі ці напрацювання своєї команди Президенту, де “порахована кожна цифра, щоб не завдати збитків доходам бюджету”.

 

Сьогодні – день пам’яті одного з упорядників “першої у світі Конституції” Пилипа Орлика

24 травня відзначають день пам’яті Пилипа Орлика (1672-1742), українського державного і політичного діяча, гетьмана Правобережної України, одного із упорядників «Договорів і постанов» – конституційного акту, який іноді називають «першою в світі Конституцією», фактично – козацького суспільного договору.

Про це повідомляє Укрінформ.

З 1707 Пилип Орлик – генеральний писар Гетьманщини; соратник Івана Мазепи, учасник змови козацької старшини з метою визволення з-під російської влади.

Після поразки в Полтавській битві 1709 року і смерті Мазепи був обраний у Бендерах (Молдова) гетьманом Війська Запорізького у вигнанні (1710-1742).

Пилип Орлик є співавтором Угод та Конституцій прав і вольностей Війська Запорізького (1710), автором «Щоденника подорожнього».

У 1711–1714 рр. Орлик боровся проти Росії та Польщі в союзі з Османською імперією і Кримським ханством.

З 1714 року жив в еміграції, шукав підтримки європейських держав для створення самостійної України.

Помер у Парижі в 70-річному віці в маєтку сина – французького генерала Ґриґорюса (Григорія) Орлі (Орлика).

 

Богдан назвав петицію про відставку Зеленського “смішним жартом”

Голова Адміністрації Президента України Андрій Богдан назвав “смішним жартом” петицію про відставку глави держави Володимира Зеленського.

Про це він сказав в ефірі ток-шоу “Право на владу” на 1+1 – Укрінформ.

“Ми розцінюємо петицію як жарт. Можливо, навіть смішний жарт”, – сказав Богдан.

За його словами, законом передбачені випадки, коли закінчуються повноваження Президента.

“Такі петиції не є підставою для реагування шляхом закінчення повноважень Президента”, – зазначив голова АП.

На думку Богдана, петиція свідчить, що є частина населення, яка не згодна з діями нового глави держави.

“Ми будемо працювати, щоб таких людей стало менше. Підемо шляхом переконання, щоб вони стали нашими однодумцями”, – сказав Богдан.

Як повідомляв Укрінформ, на сайті Президента України 22 травня було зареєстровано електронну петицію за відставку Володимира Зеленського. Менш ніж за добу вона набрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду главою держави.

 

Петиційна лихоманка: чого хочуть українці від президента Зеленського

Нова влада викликала небачену хвилю петицій до президента. Три дні на посаді, а вже більше сотні “чолобитних” на президентському сайті – Укрінформ

Тільки-но пройшла інавгурація Володимира Зеленського, як в той же день на сайті президента активізувалися небайдужі громадяни — як з цікавими, так із провокативними чи навіть відверто безглуздими пропозиціями. За перші три дні роботи нового президента назбиралося аж близько 130 нових електронних петицій, причому майже 100 — лише за середу, 22 травня. Тут варто нагадати, що президент як гарант конституції повинен розглянути ті з них, які наберуть 25 тисяч голосів, і за бажання (але не зобов’язаний) може дати доручення відповідним органам, аби реалізувати важливі ініціативи. Укрінформ вирішив не намагатися оглянути усі з них, а зосередився на тих, які набрали за ці три дні найбільше голосів. Ну і звісно не оминув «сюрреалістичні», але про це наприкінці.

Три петиції про імпічмент, одна з яких уже набрала 25 тисяч голосів

Найбільше голосів на цей момент набрала петиція під назвою “За відставку Володимира Зеленського”, розміщена 22 травня. Станом на 12:12 23 травня за неї проголосували 12 960 людей, що перевищило половину необхідної кількості, а вже станом на 15:10 вона отримала 25 002 голоси. Петиція, щоправда, малозмістовна і виглядає скоріше як спосіб висловити своє несприйняття нового президента інтернет-активною частиною українського суспільства. Звісно, як її виконувати – не зрозуміло нікому.

Інша петиція під назвою “Відставка Президента України Володимира Зеленського у разі невиконання своїх обіцянок”, яка набрала за добу теж чимало – 3290 голосів, дещо відрізняється за тональністю. Це швидше набір кліше, які пропагандисти вкладали в голови електорату упродовж останніх місяців. Приміром, у ній пропонується зняти недоторканність з “депутатів, суддів, міністрів, президента…” Але варто для початку пригадати, що у міністрів-то немає і ніколи не було недоторканності.

Знайшлася іще одна подібна петиція із єдиним реченням у тексті “Терміново прийняти закон про імпічмент!!!!!!!” – вона набрала понад 2000 голосів.

20 років за незаконне збагачення — це реально?

Декілька пропозицій присвячено боротьбі з корупцією. Приміром, петиція з вимогою повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, яку підтримали 479 людей: “Якщо хтось не може довести, що отримав якесь майно чи гроші законно, то сідає за грати на 20 років без права дострокового звільнення і з конфіскацією награбованого”. Власне, це весь текст петиції, тож можна сказати, що маємо – популізм чистої води. Тут ще й варто нагадати, що навіть за такий тяжкий злочин, як вбивство, максимальний строк позбавлення волі в основному сягає 15 років (дуже рідко довічне ув’язнення), і то у обвинуваченого залишається право на умовно-дострокове звільнення. Тож схоже, підтримають таку петицію лише люди, що мають переконання на кшалт «треба всіх посадити – і все буде добре».

В іншій петиції, яка набрала 314 голосів, пропонується на законодавчому рівні заборонити обіймати державні посади або посади в органах місцевого самоврядування тим, хто притягувався до відповідальності за корупцію. Це теж від необізнаності і популізму, оскільки в нашому законодавстві вже існує подібна норма: особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили не може вступити на державну службу відповідно до ст. 12 Закону України «Про державну службу». Інше питання, що ця норма далеко не завжди виконується на практиці…

Зменшити кількість депутатів у Верховній Раді — до 100 чи 55

Це – іще один популярний суспільний запит. Ми знайшли щонайменше 5 петицій з такою вимогою. У одній з перших пропонується провести референдум, аби визначити кількість депутатів Верховної Ради України. “450 депутатів при скороченні населення та тимчасово окупованих територіях України — невиправдана цифра”, – йдеться у тексті. Тож автор пропонує створити робочу групу, яка має визначити кількість депутатів з урахуванням представництва всього населення в парламенті України. А напрацьовані варіанти робоча група має винести на всеукраїнський референдум. Навіщо тут «референдум» зрозуміти не просто. Ну, може слово популярне…

Утім дехто вже без всіляких комісій підрахував оптимальну кількість депутатів — Костянтин Сокуренко та Дмитро Косенко у своїх петиціях пропонують зменшити кількість депутатів до 100, а Наталія Лаврєнова — до 55. Ініціатори мотивують свою пропозицію майже ідентично — тим, що кількість депутатів не відповідає кількості населення країни та складному економічному становищу. А Віталій Начиньонний пропонує ще й ввести реєстрацію у сесійній залі за відбитком пальця, щоб уникати кнопкодавства. Теж, відверто кажучи, не новина…

Міністерство щастя і Саакашвілі — прокурором

Іронічний збіг чи провокація, але першою петицією до Володимира Зеленського стала пропозиція надати Петру Порошенку звання Героя України за його досягнення на посаді. За три дні петиція набрала усього 45 голосів, але зрозуміло, що навіть при досягненні 25 тисяч голосів Володимир Зеленський навряд чи підтримає цю ідею.

Крім того, набралося з десяток петицій, що вимагають розблокувати проросійські мережі “Вконтакте” і “Однокласники”. Здавалося б, за ці кілька років можна було б забути про ці ресурси, перейшовши на більш сучасні, і головне — не отруєні російською пропагандою і не «заміновані» увагою російських спецслужб. На жаль, дуже нелегко Україні позбутися цього впливу остаточно.

Не обійшлося і без пропозицій, переглядаючи які, у думках переслідує: “Невже хтось це всерйоз запропонував?” І одразу ж: “Це ж треба, знайшлося ще кілька десятків чи сотень людей, які це підтримали…” Приміром, петиція про створення міністерства щастя для українців з єдиним обґрунтуванням — “ми його заслужили” (між іншим, 18 людей цю пропозицію підтримали). Або ж петиція під назвою “Змінити назву Україна на назву Київська Русь!” (за – 11 співгромадян).

А ще — пропозиції затвердити на державному рівні святкування 1 червня Дня заробітчанина, призначити генпрокурором Міхеіла Саакашвілі… Серед усього цього трешу, здається, не вистачає хіба що петиції про відміну петицій…

Після такого огляду напрошується висновок, що електронним петиціям ще далеко до того, щоби стати дієвим інструментом впливу громадськості на владу. Зрозуміло, що ніхто не буде втілювати 99% цих пропозицій, бо це просто неможливо, та і самі ініціатори, судячи з кострубатого формулювання текстів петицій, схоже, теж не розраховують на це. Але виходячи з динаміки соціальної активності в такому поданні, саме зараз можна вивчати соціальні настрої громадян. Чому б не використати це, готуючись до парламентських виборів?лія Горбань, Київ

 

Facebook видалив понад три мільярди “фейкових” акаунтів за півроку

Компанія Facebook повідомила, що з жовтня 2018 року по березень 2019 року видалила три мільярди фейкових акаунтів. Це у два рази більше, ніж за попередній аналогічний період.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

Як розповіли в компанії, фейкові акаунти, які поширюють спам або інформацію, що не відповідає правилам соцмережі, складають приблизно 5% від усіх користувачів, які заходять в соцмережу за місяць. Більшість з них видаляється протягом декількох хвилин після створення.

Повідомляється, що упродовж останнього кварталу 2018 року співробітники Facebook деактивували 1,2 мільярда акаунтів, а за перші три місяці 2019 року – 2,19 мільярда.

“Ми помітили значне збільшення випадків створення фейкових акаунтів на Facebook в останні шість місяців “, – наголошується в повідомленні Facebook. При цьому більшість таких акаунтів вдалося виявити одразу ж після реєстрації – ще до того, як вони стали видимими для інших користувачів.

Соцмережа має близько 2,4 мільярда активних користувачів щомісяця і оцінює, що п’ять відсотків їхніх профілів є фейковими, повідомляє агентство dpa.

 

В Україні сьогодні відзначають День слов’янської писемності і культури

Свято встановлено згідно з Указом Президента від 17 вересня 2004 року, в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Кирило і Мефодій  – просвітителі, що відіграли визначну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури, покровителів Європи – Укрінформ.

Кирило (827–869) і його старший брат Мефодій (815–885) народилися в македонському місті Фессалоніки (тепер Салоніки, Греція) в сім’ї воєначальника. За походженням болгари. Якщо Кирило був стовідсотковим гуманітарієм – здобув освіту в школі при імператорському дворі Константинополя, а згодом працював патріаршим бібліотекарем і викладав філософію, а потім перебував, навіть, на дипломатичній службі, то Мефодій був спочатку військовим, правителем однієї з слов’янських областей поблизу Солуня. Військова кар’єра його не вдовольняла, і він став ченцем, а невдовзі й ігуменом одного з монастирів у Малій Азії. Згодом брати об’єдналися в просвітницькій діяльності – перекладали слов’янською мовою богослужебні книги, самі писали оригінальні твори, проповідували православ’я, виступаючи проти німецького католицького духовенства (вже тоді точилася боротьба між греко-православною Візантією і латино-католицьким Заходом за вплив на слов’янські племена), відкривали при церквах школи, готували учнів. Вони упорядкували слов’янський алфавіт і переклали на церковнослов’янську (староболгарську) мову Євангеліє.

На початок ХІ ст. на Русі використовувалися дві системи письма – кирилиця і глаголиця. Певною перевагою кирилиці перед глаголицею було відносно простіше накреслення літер.  Автором глаголиці вважають Кирила; її літери переважно пов’язані з грецьким алфавітом. Згодом глаголиця лягла в основу кирилиці, на основі якої склалися алфавіти багатьох слов’янських народів.

Донедавна кирилецею послуговувалися румуни і молдавани, але потім вони перейшли на латиницю. Спроби (в т. ч. силоміць) запровадити замість кирилиці латиницю на західноукраїнських землях (у Галичині в ХІХ ст., у Закарпатті – на початку ХХ ст.) були відкинуті. Існує думка, що кирилиця прийшла до Київської Русі з Болгарії разом із старослов’янськими богослужними книгами після офіційного прийняття християнства у 988 році.

Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє 1056–1057 років. Щороку 24 травня в усіх слов’янських країнах вшановують пам’ять святих Кирила і Мефодія, а також День слов’янської писемності та культури.

 

Стартувала виборча кампанія в Раду

В Україні у п’ятницю, 24 травня, розпочинається виборча кампанія позачергових виборів народних депутатів.

Відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” виборчий процес позачергових парламентських виборів розпочинається з наступного дня після опублікування Указу без прийняття Центральною виборчою комісією будь-якого рішення щодо його початку.

Указ Президента про розпуск Верховної Ради і дострокове проведення парламентських виборівбув опублікований у газеті “Урядовий кур’єр” 23 травня.

У ЦВК наголосили, що Центральна виборча комісія готова і здатна здійснювати встановлені законом функції щодо проведення позачергових виборів депутатів 21 липня 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту. У четвер, 23 травня, указ набув чинності після опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

 

ЦВК назвала розмір застави для кандидатів у Раду та відкрила рахунок

Центральна виборча комісія оприлюднила розміри грошової застави для кандидатів у Верховну Раду та відкрила рахунок для зарахування цих коштів.

Про це у п’ятницю, 24 травня, повідомляє прес-служба ЦВК – Укрінформ.

Зокрема зазначається, що партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі повинна внести 4 мільйони 173 тисячі гривень.

Також повідомляється, що для кандидатів у одномандатному окрузі розмір грошової застави становить 41 тисячу 730 гривень.

Як зазначив юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров, у суботу, 25 травня, – останній день, коли засоби масової інформації, які планують розміщувати передвиборну агітацію, мають опублікувати в друкованих виданнях розцінки вартості одиниці ефірного часу або друкованої площі такого розміщення.

Як відомо, парламентські вибори в Україні мають відбутися 21 липня 2018 року.

 

Хомчак розповів, як прийматиме кадрові рішення в армії

Начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак не звільнятиме з посади командувача Сил спеціальних операцій Ігоря Луньова за те, що останній не віддав честь Президенту Володимиру Зеленському в день інаугурації.

Про це він заявив під час інтерв’ю УНІАН – Укрінформ.

“У тому, що дехто не віддав військове вітання президенту, я не бачу ніякого подвійного дна. По-перше, я чудово знаю генерала Луньова, ніяких викликів він не кидає, він добросовісний, порядний генерал, який виконує свої обов’язки. Можливо, перехвилювався… Він професіонал, військовий, він не політик і в політику не влазить”, – заявив Хомчак.

Відповідаючи на питання чи залишиться Луньов на своїй посаді, Хомчак наголосив, що прийшов не для того, аби всіх познімати з посад. “Всіх поміняти – це не вихід. – вважає Хомчак. – Звичайно, я прийматиму кадрові рішення, тому що я знаю, який я хочу бачити процес управління. Він сьогодні не зовсім такий, який треба. Але спочатку треба розібратися, в чому причина, і підправити. Тому що, якщо люди обіймають ті чи інші посади, вони не з неба на ті посади впали, вони теж служили, за ними йдуть люди, колективи”.

Наразі керівник Генштабу заслуховує звіти командувачів та заявляє, що “знає реальний стан справ у ЗСУ з позиції головного інспектора”. За підсумками співбесіди й будуть ухвалюватися кадрові рішення. “Цілі знімати усіх з посад у мене немає. У мене немає кумів, друзів, яких я хочу кудись поставити. Я хочу дати якомога швидше хороший результат у плані того, що в армію підуть люди. Сьогодні, на жаль, черги в армію немає, а вона повинна бути”, – вважає Хомчак

 

Детективу вручать підозру за бездіяльність НАБУ у справі Укроборонпрому – Луценко

ДБР зареєструвало провадження про ймовірні незаконні дії про бездіяльність НАБУ у справі про розкрадання коштів із заводів Укроборонпрому.

Про це повідомив у інтерв’ю “Ліга.нет” генеральний прокурор України Юрій Луценко – Укрінформ.

Невдовзі ДБР вручить підозру детективу НАБУ Дмитру Литвиненку.

Він уточнив, говорячи про справу щодо розкрадань в Укроборонпромі, що “ст. 191 КК – виключна підслідність САП-НАБУ; для цього їм ще у 2016 році головний військовий прокурор Матіос, який викрив злочин “Оптимумспецдеталь”, надіслав 87 сторінок тексту, з якого виходило, що працівники НАБУ ймовірно вчинили корупційні дії”.

На зауваження, що це не працівники НАБУ, а один окремо найнятий агент, Луценко сказав, що мова йде саме про детектива.

“Результат такий: ДБР стосовно цього скандалу зареєструвало провадження про ймовірні незаконні дії – фактично, про бездіяльність НАБУ у справі “Оптими”, – додав генпрокурор.

Він зазначив, що директора НАБУ Артема Ситника викликали на допит із цього приводу. “Ситник провів дисциплінарне розслідування і зробив крайніми своїх підлеглих. І оголосив їм навіть не догану, а… зауваження”, – зазначив Луценко.

Відповідаючи на запитання, чи готує ДБР підозру детективу НАБУ Дмитру Литвиненку, генпрокурор повідомив, що “скоро її вручать”.

Також на запитання, чи загрожує кримінальна відповідальність Рогозі, Жукову, Гладковському, Луценко зауважив, що засновнику ТОВ “Оптимумспецдеталь” Андрію Рогозі “та керівникам військового заводу точно, бо через його фірми пропустили фіктивну оборудку; інших має встановити САП і НАБУ, це їхня робота”.

Раніше у ДБР повідомляли, що після виходу журналістського розслідування Bihus.info порушили кримінальну справу щодо можливого отримання чиновниками ГПУ, СБУ, ДФС та НАБУ хабарів.

В оприлюдненій 11 березня четвертій частині журналістського розслідування Bihus.info йшлося про те, що працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро допомагали засновнику ТОВ “Оптимумспецдеталь” Андрію Рогозі вирішувати проблемні питання.

У розпорядженні журналістів опинилася телефонна переписка, у якій ідеться, що Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну “Укроборонпром”, контрабандних деталей до військової техніки з Росії.

Зокрема, в листуванні Рогози і Жукова йдеться про хабар у вигляді автомобіля BMW для співробітника столичного главку СБУ Дмитра Москаленка.

Також у листуванні згадуються перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, детективи бюро Дмитро Литвиненко і Олег Борисенко, а також чоловік, якого називають позаштатним агентом НАБУ – Євген Шевченко.

 

Росія виступає за саміт в норманському форматі, але проти “зустрічі заради зустрічі” – Пєсков

УНН. Перес-секретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія виступає за саміт у нормандському форматі, після того, як Київ визначиться зі своїми підходами, це не повинна бути “зустріч заради зустрічі”. Про це повідомляє УНН з посиланням на ТАСС.

Дмитро Пєсков зазначив, що питання зустрічі в норманському форматі на вищому рівні розглядається.

“Разом з тим така зустріч вимагає підготовки та завершення всіх процесів, пов’язаних з формуванням відповідної команди в Україні. Ніхто не є прихильником зустрічі заради зустрічі”, – зазначив Пєсков.

Також прес-секретар президента РФ закликав “набратися терпіння, почекати, коли будуть сформульовані підходи української сторони”.

За його словами, Росія повинна зрозуміти, “наскільки українська сторона готова слідувати мінським домовленостям стосовно безальтернативності, про яку говорили у тристоронньому форматі Путін, Меркель і Макрон”.

“Після цього на порядок денний вже можна поставити питання про нормандський саміт”, – уточнив Пєсков.

Нагадаємо, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков розповів, що Володимир Путін не обговорював з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном конкретику по саміту за участю Росії, Франції, Німеччини та Туреччини і зустріч в нормандському форматі.

 

До КСУ надійшло подання нардепів щодо розпуску парламенту

УНН. До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 62 народних депутатів щодо конституційності указу Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту. Про це УНН повідомляє з посиланням на відділ комунікації КСУ.

“До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” від 21 травня 2019 року № 303/2019″, – йдеться у повідомленні.

З текстом конституційного подання можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці “На розгляді суду”.

Нагадаємо, 21 травня було оприлюднено указ Президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Указ про розпуск Ради набув чинності 23 травня.

Раніше сьогодні фракція “Народний фронт” повідомила, що передала до Конституційного суду України подання щодо конституційності розпуску парламенту.

 

Відбулася зустріч Зеленського з українським представництвом в ТКГ та керівництвом СБУ

УНН. Представники української гуманітарної групи ТКГ в Мінську, разом з керівництвом Служби безпеки України і об‘єднаного центру з питань зниклих безвісти і заручників поінформували Президент України Володимира Зеленського про роботу гуманітарної групи та передали Президенту прізвища і списки заручників і зниклих безвісти на Донбасі. Про це у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає УНН.

“Відбулася зустріч представників українських гуманітарної групи ТКГ в Мінську з новообраним Президентом Зеленським , на якій також були присутні керівництво СБУ і об‘єднаного центру з питань зниклих безвісти і заручників. Поінформували про роботу гуманітарної групи , деталі перемовин, позиції, які відстоювали, прізвища і списки заручників і зниклих, іншу проблематику”, — написала Геращенко.

На її думку, якщо ця інформація і “інституційна пам‘ять” допоможе звільнити українських громадян, то “це буде важливо”.

“Сподіваюся , найближчим часом нова команда визначиться з новими учасниками мінських груп”, — додала вона.

Як повідомляв УНН, раніше Геращенко заявила, що готова поділитися та передати новій владі всю інформацію, стосовно проведеної роботи над визволенням українських політв’язнів, військовополонених та заручників.

 

Представник Президента: Зеленський за відкриті списки на виборах

УНН. Позиція Президента України Володимира Зеленського полягає у тому, що вибори мають відбуватися за відкритими списками. Про це заявив радник Президента України – представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, передає УНН з посиланням на прес-службу АП.

“Принципова позиція Президента України Володимира Зеленського полягає в тому, що вибори мають відбуватися за відкритими списками”, – процитували у прес-службі АП слова Стефанчука.

“Це європейська практика, і це дає можливість громадянам, які обирають майбутній парламент, більш чітко й детально ознайомитися з тими людьми, які йдуть у партіях. І дати кредит довіри саме тим, хто, на їхню думку, зможе найбільш адекватно представити їх у законодавчому органі”, – зазначив Стефанчук.

В АП вказали, що ця позиція Глави держави відображена у його передвиборчій програмі. А під час інавгураційної промови Володимир Зеленський закликав Верховну Раду ухвалити Виборчий кодекс, де передбачена процедура відкритих списків.

“Водночас, за словами Руслана Стефанчука, під час консультацій із Президентом України 21 травня голова Верховної Ради, його заступники та лідери фракцій і груп наголосили, що наразі немає можливості швидко та якісно ухвалити відкриті виборчі списки. Тому учасники зустрічі погодили компромісне рішення – підтримати зміни до чинного закону про вибори народних депутатів, які скасовують мажоритарну систему та зменшують прохідний бар’єр до 3%”, – додали в Адміністрації Президента.

Стефанчук також висловив сподівання на те, що партії дадуть громадянам можливість ознайомитися зі своїми списками і вплинути на вибір кандидатів на депутатський мандат настільки, наскільки це дозволяє чинне законодавство.

Нагадаємо, Рада провалила включення до порядку денного президентських законопроектів, зокрема, щодо змін до виборчого законодавства.

 

Гройсман сказав, як зміниться робота уряду після його відставки

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що формат роботи уряду зміниться з планового і чітко визначеного на антикризовий.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я буду просити український парламент задовольнити мою заяву про відставку, після цього законодавство передбачає, що я буду залишатися на своїй посаді до формування нового уряду. Я можу сказати, що формат роботи уряду зміниться. Він був плановим, чітко визначеним. Зараз він буде більше схожий на антикризову роботу, але і до цього я теж готовий”, – сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу на вірність Україні та приступив до виконання обов’язків Президента. Тоді ж він заявив про наміри розпустити Верховну Раду та закликав членів уряду піти у відставку. Увечері того ж дня Гройсман заявив про своє рішення піти з посади Прем’єр-міністра. Гройсман 22 травня повідомив, що передасть свою заяву про відставку на розгляд Верховної Ради.

За словами Гройсмана в ефірі телеканалу, за час його прем’єрства уряду вдалося зробити головне – зламати тренд руйнації економіки та забезпечити стабільність та економічний розвиток. “Це рішення було чітким. Я його не змінив. Тут є чітка мотивація. Це не емоція, це моя позиція”, – сказав Гройсман.

У коментарі Укрінформу керівник прес-служби апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк повідомила, що заява Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про відставку зареєстрована у Верховній Раді 23 травня.

У Конституції України визначено, що Кабінет міністрів складає повноваження перед Верховною Радою. Прем’єр-міністр та інші члени уряду мають право заявити парламенту про свою відставку. На основі написаної заяви ВР ухвалює відповідне рішення.

Відставка Прем’єр-міністра України має наслідком відставку всього складу Кабміну. У такому випадку ВР має сформувати новий склад уряду. Та поки він формується, Кабмін, відставку якого було прийнято, має продовжити виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету міністрів України.

 

Гройсман створить “Українську стратегію”, з якою піде на вибори

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман створить політсилу “Українська стратегія”, яка братиме участь у позачергових парламентських виборах.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що багато треба зробити, щоб люди отримали результат. Я вважаю, що тут потрібно мати проактивну позицію – досвід і розуміння в мене є, треба додати реактивної сили. Я розумію, що це повністю пов’язано з тим, наскільки ти є присутнім у парламенті… Тому я хочу створити політичну силу, я її очолю… і ця політсила буде мати назву “Українська стратегія”. І наша стратегія – сильна Україна і заможні громадяни”, – заявив Гройсман.

Він додав, що має намір сформувати команду з людей, які “мають молодість, досвід і чітко розуміють, що потрібно державі”.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту та закликав членів уряду написати заяви про звільнення.

Того ж дня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що подасть у відставку.

24 травня керівник прес-служби апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк повідомила Укрінформу, що заява Гройсмана про відставку зареєстрована у парламенті.

Позачергові парламентські вибори відбудуться 21 липня.

 

Мосійчук йде з Радикальної партії через “розбіжності та конфлікти”

Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Мосійчук заявив про свій вихід із цієї політичної сили.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Хочу повідомити всіх про свій вихід з лав Радикальної партії Олега Ляшка”, – написав Мосійчук.

Він зазначив, що “це було нелегке, добре виважене рішення”, яке він був змушений ухвалити.

“Серйозні ідеологічні розбіжності тягли за собою конфлікти з окремими членами команди. Я не можу іти всупереч власних переконань, і не хочу працювати в атмосфері конфронтації з людьми, яких, попри всі розбіжності, глибоко поважаю”, – йдеться у дописі.

Мосійчук подякував “за роки плідної співпраці і лідеру партії Олегу Ляшку, і кожному члену команди: від народних депутатів до простих агітаторів… Іду з повагою і вдячністю, та обіцяю, що яка б не склалась ситуація в країні і політиці, ніколи не скажу злого слова на адресу партії і її представників. Це моя данина нашому, спільно пройденому шляху”.

При цьому нардеп наголосив, що ні з ким не прощається і не збирається на відпочинок.

“Нині Україна, як ніколи, потребує тих, хто готовий боротись за її майбутнє. Як саме це буду робити я, багато в чому залежить від стану мого здоров’я. У будь-якому випадку не полишу громадської і журналістської діяльності, та сподіваюсь, що Бог дасть сил продовжити і політичну діяльність”, – написав він у соцмережі.

В ефірі телеканалу Newsone керівник фракцїі Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що вітає рішення Мосійчука.

“Сьогодні вранці у мене була розмова з Ігорем Мосійчуком. Він заявив мені про те, що він подає заяву про вихід з Радикальної партії. Я вітаю його рішення, баба з возу – кобилі легше”, – сказав Ляшко.

 

Громадський люстраційний комітет подав позов проти призначення Богдана главою АП

ГО “Громадський люстраційний комітет” подав позов до суду проти призначення Президентом Володимиром Зеленським Головою Адміністрації Президента Андрія Богдана.

Про це Громадський люстраційний комітет повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні Громадський люстраційний комітет звернувся із позовом до Президента України Володимира Зеленського з вимогою скасувати Указ про призначення Богдана А.Й. главою АПУ”, – йдеться у повідомленні.

Також зауважують, що Богдан “обіймав люстраційну посаду Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики у період з 25.02.2010 по 22.02.2014, а також за час Революції Гідності та не звільнився за власним бажанням з 22.11.2013 по 22.02.2014”.

Громадський люстраційний комітет додає, що посада Глави Адміністрації Президента України передбачена п.5 ч.1 ст.2 Закону України “Про очищення влади”, як посада, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрації).

Позов має розглядати Касаційний Адміністративний суд у Складі Верховного Суду. Громадський люстраційний комітет чекає відкриття провадження у справі.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 21 травня призначив Андрія Богдана главою своєї Адміністрації.

Андрій Богдан – український юрист, працював урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики у Кабміні Миколи Азарова (2010–2014). Відомий як адвокат бізнесмена Ігоря Коломойського. Був юридичним радником Зеленського під час виборчої президентської кампанії.

22 травня Голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Тетяна Козаченко заявила, що вважає призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента порушенням закону “Про очищення влади”.

Раніше Богдан заявив, що під дію закону про люстрацію “потрапив несправедливо”, оскільки, за його словами, посаду глави АП вивели з-під закону про люстрацію.

 

ЦВК просить президента, Раду та Кабмін вирішити питання закупівель для виборів

ЦВК звернулась до Президента, Верховної Ради, Кабміну та Мінекономрозвитку і затвердила календарний план основних оргзаходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Про це повідомив Укрінформу Відділ взаємодії зі ЗМІ Секретаріату Комісії Центральної виборчої комісії після чергового засідання, яке провела її голова Тетяна Сліпачук 24 травня.

“Для належного забезпечення організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року Комісія своєю постановою звернулась до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності невідкладного прийняття Верховною Радою України Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі”. А також до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – щодо невідкладного надання пропозицій з метою врегулювання питань здійснення публічних закупівель”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення прийнято у зв’язку з тим, що, зважаючи на брак часу для проведення процедур закупівель під час виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року та можливі ризики відміни зазначених процедур закупівель, “Комісія позбавлена можливості забезпечити підготовку та проведення цих виборів відповідно до чинного законодавства України у сфері публічних закупівель”.

Окрім того, Комісія прийняла постанову “Про здійснення окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів України попередньої оплати під час закупівлі товарів і послуг, необхідних для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року”, якою встановила розміри попередньої оплати на строк не більше одного місяця за умови, що такий порядок розрахунків передбачено відповідним договором про закупівлю.

Також ЦВК затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

З метою забезпечення однакового застосування законодавства про вибори народних депутатів України Комісія затвердила Роз’яснення щодо порядку надання дозволу громадським організаціям мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України.

 

Президент зустрівся з главою Нацбанку

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із главою НБУ Яковом Смолієм.

Про це Яков Смолій повідомив у Twitter – Укрінформ.

“Мав першу зустріч із Президентом Зеленським. Обговорювали поточну економічну ситуацію і роботу банківської системи, необхідність співпраці з МВФ та важливість незалежності НБУ”, – написав глава НБУ.

Мав першу зустріч із Президентом @ZelenskyyUa. Обговорювали поточну економічну ситуацію і роботу банківської системи, необхідність співпраці з #МВФ та важливість незалежності #НБУ. А також – подальші кроки для підтримки макрофінансової стабільності. Змістовно.

Він додав, що також обговорювалися подальші кроки для підтримки макрофінансової стабільності. “Змістовно”, – підсумував зустріч Смолій

 

ЄС та ЄІБ рекомендують не запускати з 1 липня новий ринок електроенергії

Представництво Європейського Союзу та Представництво Європейського Інвестиційного Банку рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії в Україні.

Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій на сторінці представництва Європейського Союзу в Україні у Facebook – Укрінформ.

“Представництво Європейського Союзу та Представництво Європейського Інвестиційного Банку в Україні рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми та IT системи ще не готові”, – йдеться у заяві.

Наголошується, що запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а отже бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку.

Також зазначається, що у поточному політичному контексті буде важче забезпечити управління цією реформою або ж втрутитися з метою усунення недоліків у випадку такої необхідності.

У 2017 році було прийнято Закон України “Про ринок електричної енергії“, спрямований на виконання зобов`язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

“Ми переконані, що реформа, передбачена даним законом, принесе вигоду українським споживачам завдяки запровадженню прозорості, покращенню ефективності функціонування ринку та залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади та учасників ринку у впровадженні цієї важливої реформи”, – йдеться у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, повномасштабний ринок електроенергії відповідно до Закону України “Про ринок електричної енергії” повинен бути введений з 1 липня 2019 року.

ДП НЕК “Укренерго” готується до запуску ринку електроенергії з 1 липня, проте його запуск може бути відкладений, заявляв у середині травня керівник ДП “НЕК “Укренерго” Всеволод Ковальчук. Він не виключив короткочасної відстрочки з введенням ринку – на 2-3 місяці або перенесення на 2020 рік.

Наприкінці квітня експерт новообраного Президента Володимира Зеленського з питань енергетики, житлово-комунальних послуг та антимонопольного регулювання Андрій Герус заявляв, що запуск нового ринку електричної енергії треба перенести на один рік – із 1 липня 2019 року на 1 липня 2020 року – через невирішені проблеми, такі як значний обсяг перехресного субсидування і борги на ринку.

 

ЄС виділив €470 мільйонів аспірантам з 56 країн, України серед них немає

Євросоюз визначив переможців серед дослідників, які подали заявки на участь у конкурсі інноваційних розробок за програмою ЄС імені Марії Склодовської-Кюрі.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії – Укрінформ.

Як зазначається, в коло переможців потрапили близько 1800 аспірантів і дослідників з 56 країн, які подали заявки на участь у наукових проектах за 128 тематичними напрямками, зокрема, у таких сферах, як інженерія та зв’язок, довкілля, охорона здоров’я та палеонтологія.

Вони отримають контракти на проведення досліджень протягом наступних чотирьох років з відповідним фінансуванням наукової діяльності, контактів із європейськими науковими та дослідницькими центрами, участі у наукових конференціях, а також на покриття інших супутніх витрат. Як очікується, відповідні гранти будуть підписані вже у серпні.

України або українських дослідників у переліку переможців немає (повний список переможців та країн, які вони представляють, можна знайти тут).

При цьому Україна з 2015 року є асоційованим членом європейської програми Horizon 2020, у рамках якої проводиться акція імені Марії Склодовської-Кюрі. Це означає, що дослідники з нашої країни можуть брати участь у конкурсах на отримання європейського фінансування для наукових проектів, досліджень, або захисту наукового ступеня. Залишається відкритим питання, наскільки широко про це знають в Україні.

Тим часом європейська сторона визначила контактних осіб в Україні, як правило, у провідних наукових та дослідницьких установах. Їх перелік у визначених тематичних напрямках досліджень за програмою ЄС Horizon 2020 можна знайти за на офіційному сайті програми.

Як повідомили Укрінформу в Єврокомісії у відповідь на письмовий запит, протягом року за цією програмою надійшов лише один проект з України, і він виявився неуспішним. Ця обставина опосередковано підтверджує той факт, що дослідники та здобувачі наукових ступенів в Україні мало обізнані з можливостями, які може відкрити перед ними програма ЄС імені Марії Склодовської-Кюрі та Horizon 2020.

 

Вибори у Європарламент: правляча партія і опозиція поділили лідерство в Ірландії

УНН. Правляча в Ірландії партія Fine Gael і головна опозиційна сила Fianna Fail поділили лідерство на виборах до Європейського парламенту (ЄП). На це вказують дані екзитполів, що проводилися в п’ятницю телерадіокорпорацією RTE відразу після закриття виборчих дільниць, зазначає УНН.

Найбільші ірландські партії набрали по 23% голосів. Головною ж сенсацією виборів в Ірландії — як в європейські, так і до місцевих органів влади — став несподіваний успіх місцевої “Партії зелених”. Ця політична сила набрала близько 9% голосів виборців (у 2014 році було всього 1,6%). У найбільшому з трьох виборчих округів країни — Дубліні, кандидат від “зелених” посів перше місце, взявши 23% голосів (Fine Gael — 14%, Fianna Fail — 12%). Це дозволить партії вперше в історії країни взяти відразу три європейських мандата з 13, що належать Ірландії.

Традиційна партія з трійки найбільших політичних партій Ірландії республіканська Sinn Fein набрала 12% голосів, пропустивши вперед партію “Незалежні за зміни” (15%).

Нагадуємо, президент Чехії Мілош Земан відкинув можливість впливу Росії на підсумки виборів за кордоном. Про це він заявив у четвер увечері в інтерв’ю празькому телеканалу Barrandov, відповідаючи на питання, пов’язані з виборами до Європарламенту, що почалися в Євросоюзі.

 

Депутат з правої партії Нідерландів заявив, що за катастрофою MH17 нібито “могла стояти Україна”

УНН. Україна нібито “є одним з можливих організаторів краху Boeing” в Донецькій області в липні 2014 року. Про це заявив лідер голландської партії “Форум за демократію” Тьєррі Боде, чиї слова наводить в п’ятницю інформаційний портал NL Times, пише УНН.

“У мене є сумніви щодо розслідування, проведеного Спільною слідчою групою. Україна є одним з можливих організаторів атаки”, — сказав він. Заяви, за даними онлайн-ресурсу, були зроблені в ході дебатів з прем’єр-міністром Марком Рютте, що проходили перед виборами до Європейського парламенту, і були розкритиковані фондом “Авіакатастрофа MH17”.

Журналісти також зазначили, що подібні заяви буквально шокували близьких загиблих у одній з найбільших авіакатастроф в історії людства.

Пасажирський Boeing-777 компанії “Малайзійські авіалінії”, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився 17 липня 2014 року в Донецькій області України, в результаті чого загинули 298 осіб — громадяни 10 держав.

Для розслідування катастрофи була створена Спільна слідча група, в яку входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України. 24 травня експерти опублікували проміжну доповідь, заявивши в ній, що зенітна ракетна установка, з якою був проведений пуск ракети, яка збила Boeing, могла бути завезена з Росії і належати 53-й зенітній ракетній бригаді.

Нагадуємо, ЄСПЛ направив у РФ позови 380 близьких жертв катастрофи Boeing рейсу MH17.

 

Данилюк пояснив затягування Зеленського з кадровими призначеннями

УНН. Президент України Володимир Зеленський затягував з кадровими призначеннями, бо вони “не вирішать ключові проблеми в країні”. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив радник Президента України Олександр Данилюк, передає УНН.

За його словами, команда Зеленського більше працювала у напрямку “ключових змін, реформ, які важливі зараз для країни”.

“І саме над цим ми працювали, і в нас зараз заготовлені ці рішення. А кадрові призначення, якісь там інші укази Президента – вони не вирішать ключові проблеми в країні. Вони формують команду, яка здатна зараз і потім ці проблеми вирішувати. Саме цим займається президент Зеленський”, – заявив Данилюк.

Як повідомляв УНН, в команді Президента України Володимира Зеленського розглядають кандидатуру Олександра Данилюка на посаду секретаря РНБО.

Наразі ведуться перемовини щодо призначення Данилюка секретарем РНБО.

Також нагадаємо, що 21 травня Президент України Володимир Зеленський здійснив перші кадрові призначення.

 

Україна має змогу виконати умови МВФ для отримання траншу – Данилюк

УНН. Україна має можливість виконати умови для отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду. Про це заявив радник Президента України Олександр Данилюк в ефірі “Радіо НВ”, передає УНН.

За його словами, в країні є “діючий уряд, який діятиме до моменту формуван

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 1 388

коментарі закриті

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua