Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 25 липня

Інформдень: 25 липня

Окупанти гатять з важкого озброєння, поранений боєць ООС – штаб

Упродовж цієї доби російсько-терористичні війська 6 разів порушили режим припинення вогню, поранений один український військовослужбовець.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“Упродовж поточної доби, від 7 до 18 години, російські окупаційні війська 6 разів порушили режим припинення вогню, у тому числі один раз із важкого озброєння”, – зазначається у повідомленні.

Бойовики відкривали прицільний вогонь в основному з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по позиціях Об’єднаних сил у районах населених пунктів Авдіївка, Піски, Опитне, Лебединське та Станиця Луганська. Поряд із цим російсько-терористичні війська обстріляли захисників Пісків із 120-мм міномета.

Внаслідок бойових дій отримав поранення один захисник України.

 

Танки на Донбасі: Марчук порадив ОБСЄ вивчити статтю «Московского комсомольца»

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ мусить детально вивчити публікацію російського видання «Московский комсомолец» про те, чим зараз озброєні проросійські бойовики на окупованому Донбасі.

Таку думку висловив у Facebook член робочої групи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України Євген Марчук – Укрінформ.

«Починається 90-й раунд Робочої групи з питань безпеки. Змушений прорекламувати «Московский комсомолец». Він уперше добре нам прислужився. Подивіться, який величезний танковий парк виявили сєпари у вугільних шахтах тимчасово окупованої частини українського Донбасу. Скільки важких озброєнь «там було», — написав Марчук.

Він навів посилання на публікацію російського видання «Донбас зрівнявся з Києвом щодо військової могутності», в якій ідеться про те, що на озброєнні проросійських бойовиків на окупованому Донбасі знаходиться самих лише танків 760, зокрема 57 штук Т-80 і навіть 3 штуки Т-90, а «Градів», «Ураганів», «Смерчів», вогнеметів «Солнцепек» не один десяток, а також близько 500 важких артилерійських установок.

«Усім цим хвалиться «Московский комсомолец». Хороший матеріал для детального вивчення Спеціальної моніторингової місією ОБСЄ ну і, звичайно, для Гааги», — резюмував Марчук.

 

Україна має продовжити дію закону про особливий статус Донбасу – Волкер

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Україна опиниться в невигідній ситуації, якщо не продовжить дію закону про особливий статус Донбасу.

Про це він заявив в інтерв’ю “Голосу Америки” – Укрінформ.

“Я розумію розчарування українських законодавців і суспільства. Вони робили необхідні кроки – такі, як ухвалення цього закону про особливий статус та закону про амністію. Натомість Росія не зробила нічого для завершення конфлікту та виведення військ” – підкреслив Волкер.

На його думку, закон було прийнято, але не було застосування цього закону.

“На сьогодні немає і особливого статусу. Він запрацює тільки за тих умов, коли буде домовленість, коли Росія виведе війська та будуть проведені місцеві вибори” – додав спецпредставник США.

Втім, він вважає, що більше шкоди від припинення дії закону аніж від її продовження.

“Я не бачу жодної шкоди у продовженні дії закону. Нічого не зміниться від сьогодні і до того дня, коли дію закону вже буде продовжено. Думаю, в цьому немає шкоди. Натомість Росія використовуватиме зупинення дії закону як причину скаржитись на Україну. Там скажуть, що Україна не хоче виконувати Мінські угоди. Тому просто не давайте Росії цього аргументу. Продовження дії закону нічого насправді не змінить”, – впевнений Волкер.

Волкер вважає, що з української позиції було б логічним продовжувати тиснути на Росію та не дозволити їй використати зупинення дії закону проти України.

Як повідомлялося, Верховна Рада у вересні 2014 року ухвалила закон про особливий статус на Донбасі. Документ визначає тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевої влади в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Особливий порядок на зазначених територіях було запроваджено на 3 роки.

У жовтні 2017 року Верховна Рада ухвалила закон, який продовжує особливий статус на Донбасі на рік.

 

Командувач ООС зустрівся з командиром ДУК “Правий Сектор”

Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв обговорив у середу з командиром українського Добровольчого корпусу “Правий сектор” Андрієм Стемпіцьким подальше використання набутого досвіду бійцями ДУК.

Про це повідомив прес-центр штабу операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“У ході бесіди були обговорені пропозиції по використанню придбаного бійцями ДУК “ПС” досвіду в рамках українського законодавства”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Наєв і Стемпіцький обмінялися думками щодо можливих варіантів зазначеного і домовилися продовжити діалог.

У штабі також підкреслили, що ООС відбувається у правовій площині, і українські військовослужбовці діють публічно, прозоро і послідовно.

 

Блокування Азовського моря: Росія змінила тактику

Російська Федерація в Азовському морі змінила свою поведінку – почала затримувати іноземні судна при проході у Керченській протоці.

Про це помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян сказав сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі… затримує іноземні судна, які йдуть в Україну, в Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді складає до 3-х діб», – сказав Слободян.

За його словами, це впливає на економічну привабливість України. Водночас Слободян зауважив,  що за міжнародним договором Азовське море є морем внутрішнього користування як для України, так і для Російської Федерації. Його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна. Але ми «розуміємо, для чого це робиться».

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є сенс розірвати зазначений договір про двостороннє використання Азовського моря, Слободян зауважив, що зміна договору має цінність, коли обидві сторони мають намір його виконувати.

«Ми можемо прийняти таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде», – сказав Слободян.

У свою чергу керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк зауважив, що, на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення Україною водопостачання Криму. Він пояснив, що через затримки іноземні судна починають переглядати свою логістику, щоб не заходити до портів Маріуполя та Бердянська, а це створює економічні проблеми для цих міст.

«РФ створює передумови для певних негативних економічно-соціальних наслідків у цих містах», – додав Слободян.

Він зауважив: вже є відомості про те, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.

 

РФ “полює” на українських моряків після затримання “Норда” – Слободян

Помічник голови Державної прикордонної служби Олег Слободян вважає, що Росія мститься Україні за затримання моряків із керченського судна “Норд”, тому і затримала саме сімох українських моряків.

Про це він сказав на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ситуація з Азовським морем в російських ЗМІ чітко пов’язується із затримкою українськими прикордонниками судна «Норд». Після затримання «Норда» з’явилася інформація про те, що російські прикордонники в Азовському морі розпочали полювання за українськими моряками. Росіянами вдалося захопити дві невеликі українські шхуни. Це 7 українських моряків”, – сказав Слободян.

За його словами, двоє з українців перебувають у російському Єйську, інші п’ятеро – на території окупованого Криму – у Балаклаві.

Слободян повідомив кореспондентові Укрінформу, що є інформація, що семеро моряків з “Норду” перебувають на території посольства РФ під тиском представників дипломатичного корпусу і представників спецслужб РФ. “Вони у будь-який момент можуть виїхати на територію тимчасово окупованого Криму як громадяни України, але чомусь цього не роблять”, – сказав речник.

За його словами, українське громадянство моряків було встановлено у ході розгляду справ про адміністративну відповідальність і лише капітан перебуває під кримінальною відповідальністю як організатор незаконного переправлення осіб через кордон.

На думку Слободяна, сімох українських моряків затримали “навмисно, це підтверджується тим, що на материковій частині України під контролем російських дипломатів і спецслужб перебувають семеро моряків з “Норду”, сказав Слободян.

Як повідомляв Укрінформ, 25 березня Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно “Норд” під прапором Росії. Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу судна “Норд” із закритого Україною порту анексованої Керчі. 30 березня український суд арештував судно “Норд”.

Судно “Норд” має приписку в окупованому Росією Криму. На борту корабля був екіпаж у складі 10 людей, у всіх були паспорти громадян Росії, видані в Керчі, заявили українські прикордонники. Трьом членам екіпажу вдалось покинути територію України.

Приморський районний суд Маріуполя оштрафував громадян України, членів екіпажу заарештованого керченського судна “Норд”, але їхні адвокати оскаржили це рішення. Пізніше члени екіпажу кілька разів намагалися залишити материкову частину України, але з наявними у них паспортами громадян Росії це на законних підставах зробити неможливо.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до президента Петра Порошенка з проханням розглянути можливість здійснення обміну членів екіпажу судна «Норд» на членів екіпажу українського судна «ЯМК-0041», що було затримано ФСБ Росії біля берегів Криму на початку травня.

18 липня в прокуратурі Автономної республіки Крим повідомили, що екіпаж «Норда» може безперешкодно повернутися до Криму за українськими документами, виданими до окупації Криму Росією, а капітану загрожує до п’яти років позбавлення волі.

 

Музиканти відмовляються їхати на рок-фестиваль, що співпрацює з Міноборони РФ

У Росії ряд музикантів заявили про відмову від участі у фестивалі “Нашествие”, який співпрацює з Міністерством оборони РФ.

Про це повідомляє портал Meduza.io – Укрінформ.

Так, виступати на «Нашествии» відмовилися групи: «Пошлая Молли», «Элизиум», «Порнофильмы», «Дистемпер» і «Йорш». Усі вони пояснили це тим, що організатори фестивалю продовжують співпрацю з Міноборони РФ, тоді як рок-музика, на їх думку, несумісна з мілітаризмом.

Також про відмову від участі у фестивалі “Нашествие” заявила популярна російська співачка Монеточка.

«Вибачаюся перед усіма, хто розраховував побачити мене цього року на «Нашествии», але мій виступ відміняється. Пробачте, що я не попередила вас раніше, всім – миру», – написала співачка на своїй сторінці в соцмережі. Пояснювати детальніше своє рішення вона не стала.

“Нашествие” співпрацює з Міністерством оборони з 2013 року. Щорічно на майданчиках фестивалю відомство проводить різноманітні військово-патріотичні заходи: виставки новітньої військової техніки, включаючи ракетні комплекси, показові десантування військовослужбовців ВДВ, виступи пілотажних груп. Також на території фестивалюМіноборони розміщує пункти по відбору на військову службу за контрактом.

Проте більшість російських музикантів на «Нашествие» поїдуть, аргументуючи це тим, що «їдуть на фестиваль заради музики і своїх слухачів, а не військової техніки». Серед популярних виконавців, які підтвердили свою участь, наприклад, групи: «Ленінград», «Кінець фільму», Tequilajazzz, а також Noize MС, повідомляє Meduza.io.

Співачка Монеточка (Єлизавета Гирдимова) за останній рік стала одною з популярних виконавців Росії. Працює в жанрі поп-рок, антіфолк, електронна музика.

Панк-рок група «Порнофільми» з підмосковного наукоміста Дубна останні декілька років широко відома завдяки соціально загостреним текстам. Назву групи її учасники трактують як метафору навколишньої дійсності: «Дороги жахливі, зарплати жебрацькі, а люди зависають у торгових центрах і ні про що не думають».

 

У Маріуполі учасники АТО й ОСС зможуть вивчитись за кошти облбюджету

У Маріуполі учасники АТО й ОСС тепер зможуть отримати освітні послуги за кошти міського бюджету, згідно з міською цільовою програмою «Маріуполь з турботою про Вас».

Про це повідомили у Маріупольській міській раді з посиланням на рішення, прийняте депутатами на черговій сесії міськради – Укрінформ.

«На сесії міської ради затвердили положення про оплату за рахунок коштів міського бюджету вартості освітньої послуги другого рівня вищої освіти й водіння транспортним засобом з подальшим працевлаштуванням демобілізованим або звільненим зі служби учасникам АТО й ООС. Заходи виконуються згідно з міською цільовою програмою «Маріуполь з турботою про Вас», – зазначено у повідомленні.

Підкреслюється, що згідно з положеннями, отримати другий (магістерський) рівень освіти за рахунок міста можуть демобілізовані або звільнені зі служби учасники АТО й ООС, які прописані у Маріуполі.

Також послугами мають право скористатися демобілізовані або звільнені зі служби учасники АТО й ООС, які мають статус внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України і районів проведення АТО й ООС, місце проживання яких тимчасово зареєстроване у місті Маріуполі не менше, ніж 6 місяців тому.

“Для навчання у внз необхідно мати диплом про отриманий вже рівень вищої освіти”, – уточнили в міськраді.

 

У Сумах пропонують дати пільги підприємцям, які працевлаштовують воїнів АТО

Сумські депутати звернулись до керівництва країни, аби внести зміни до законодавчих актів з метою надання суб’єктам підприємницької діяльності пільг при працевлаштуванні учасників антитерористичної операції.

Відповідне рішення більшістю голосів було ухвалено у середу, 25 липня, під час чергової сесії представницького органу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Учасники антитерористичної операції, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України від збройної агресії Росії, мають кричущу проблему – працевлаштування учасників АТО. Учасники спісля демобілізації не мають можливості знайти собі місце роботи. Підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, не поспішають працевлаштовувати ветеранів, а ще й наголошують, що їм “не вигідно брати на роботу учасника АТО”, оскільки ті мають “забагато пільг”, – йдеться у рішенні.

У документі прописано, що працевлаштовуючись  учасник АТО нібито буде зловживати своїми правами і на час його відпочинку чи то лікування роботодавець втрачатиме кошти, оскільки ту роботу, яку повинен виконувати учасник АТО, ніхто не виконуватиме, а це фактично завдає збитків підприємству, установі, організації.

“Хоча вирішити цю проблему можливо, наприклад, шляхом внесення зміни до низки законів України та інших нормативно-правових актів, котрі б надавали роботодавцям (підприємствам, установам, організаціям) відповідні пільги за надання учасникам АТО робочих місць”, – йдеться у рішенні.

Насамперед, на переконання депутатського корпусу, необхідно встановити пільгові умови щодо оподаткування на додану вартість, сплати земельного податку, компенсації за рахунок бюджетних коштів витрат, завданих роботодавцем за час перебування учасника АТО на санаторно-курортному лікуванні, нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску та ведення обліку, нарахування штрафних та фінансових санкцій тощо.

Всі ці зміни, на думку депутатів Сумської міськради, пришвидшать процес для учасника АТО знайти робоче місце, а роботодавці не шукатимуть в них проблему щодо ведення бізнесу, а вважатимуть за честь, що у них працюють люди, на яких можна покластися у будь-якій ситуації.

 

Які вулиці Києва перекриють для святкування Хрещення України-Русі

У Києві 28 липня у зв’язку із проведенням масових заходів  до 1030-річчя Хрещення Русі буде тимчасово обмежено рух транспортних засобів.

Про це повідомляє прес-служба КМДА – Укрінформ.

Так, обмеження діятиме на наступних вулицях:

– вул. Володимирська (від перехрестя з вул. Саксаганського до перехрестя з вул. Великою Житомирською);

– вул. Володимирський проїзд (повністю);

– Михайлівська площа (повністю);

– вул. Трьохсвятительська (від Михайлівської площі до Європейської площі);

– б-р Тараса Шевченка (від перехрестя з вул. Симона Петлюри до Бессарабської площі);

– вул. Леонтовича (повністю);

– вул. Івана Франка (від перехрестя з б-ром Тараса Шевченка до перехрестя з вул. Богдана Хмельницького);

– вул. Богдана Хмельницького (від перехрестя з вул. Пирогова до перехрестя з вул. Хрещатик);

– вул. Ярославів Вал (від перехрестя з вул. Лисенка до перехрестя з вул. Володимирською);

– вул. Прорізна (від перехрестя з вул. Хрещатик до перехрестя з вул. Володимирською);

– вул. Золотоворітська (повністю);

– вул. Рейтарська (від перехрестя з вул. Володимирською до перехрестя з вул. Стрілецькою);

– вул. Малопідвальна (від перехрестя з вул. Володимирською до перехрестя з вул. Паторжинського);

– вул. Ірининська від перехрестя з вул. Володимирською до перехрестя з вул. Паторжинського;

– вул. Софіївська (від перехрестя з вул. Володимирською до перехрестя з пров. Михайлівським);

– вул. А. Тарасової (повністю);

– вул. Мала Житомирська (від перехрестя із Володимирським проїздом до перехрестя із пров. Михайлівським);

– вул. Михайлівська (від перехрестя з вул. Хрещатик до Михайлівської площі);

– вул. Костьольна (повністю);

– вул. Велика Житомирська (від Михайлівської площі до Львівської площі);

– вул. Терещенківська (від перехрестя з вул. Богдана Хмельницького до перехрестя з вул. Льва Толстого);

– вул. Пушкінська (від перехрестя з вул. Прорізною до перехрестя з вул. Льва Толстого);

– вул. Антоновича (від перехрестя з вул. Саксаганського до перехрестя з вул. Льва Толстого);

– вул. Тарасівська (від перехрестя з вул. Саксаганського до перехрестя з вул. Льва Толстого);

– вул. Паньківська (від перехрестя з вул. Саксаганського до перехрестя з вул. Льва Толстого);

– вул. Льва Толстого (від перехрестя з вул. Саксаганського до площі Льва Толстого);

– Андріївський узвіз (повністю).

Як повідомляв Укрінформ, з нагоди відзначення 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі Українська православна церква Київського патріархату проведе 27-28 липня урочисті богослужіння, молитву і хресний хід.

Так, 27 липня о 17:00 почнеться Всенічне бдіння, а 28 липня з 9:30 до 11:30 відбудеться Божественна літургія.

Крім того, 28 липня об 11:30 розпочнеться Хресна хода – Молитва за Україну та за єдину Помісну українську православну церкву. Маршрут: Володимирський собор – бульвар Шевченка – вулиця Володимирська – Софіївська площа – Михайлівська площа – парк Володимирська гірка.

 

Хресна хода МП: Банкову попереджають про можливі провокації за гроші Новинського

Представники громадськості занепокоєні можливими провокаціями під час хресної ходи Української православної церкви Московського патріархату у п’ятницю, 27 липня, з метою зриву отримання Томоса про автокефалію.

Про це наголошувалося в Укрінформі під час круглого столу, організованого ГО «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка».

«Ми розуміємо, що ця хода, яка передбачена в п’ятницю, може завершитись трагічно для багатьох людей. Ми повинні дати сигнал вжити всіх заходів: варто дати доручення Службі безпеці, іншим структурам, щоб не сталося те, що може бути, і те, що реально заплановане. Вадим Новинський (народний депутат від “Опоблоку” – Ред) приведе до крові зараз, щоб Україні не дали Томоса», – наголосив голова ГО ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Павло Мовчан.

Він також повідомив, що у середу члени «Просвіти» передали звернення до Адміністрації Президента «з приводу тієї провокації, яка планується у п’ятницю».

У свою чергу, релігієзнавець,член-кореспондент Академії наук України Олександр Саган зазначив, що хресна хода УПЦ МП покликана, за його словами, продемонструвати ЗМІ в Україні і за кордоном, що «на сьогодні це нібито велика національна церква в масштабах всієї України».

Водночас він заявив, що володіє інформацію про те, що УПЦ МП планує залучити до своєї ходи і паломників із РФ.

«Чому на такі заходи масово пускаються люди із Росії, які нібито їдуть на паломництво в Лавру саме цього дня. Крім тих богомольних бабусь, скільки ще приїжджає небогомольних хлопців, які, можливо, мають якесь інше завдання, крім релігійного. Є велика небезпека провокацій, які можуть мати і трагічні наслідки», – зазначив експерт.

Учасники круглого столу закликали СБУ та інші правоохоронні органи не допустити провокацій і силових сценаріїв під час хресної ходи, запланованої на п’ятницю.

Як повідомлялося, у Києві 27-28 липня Українська православна церква Московського патріархату проведе заходи до Дня хрещення Київської Русі-України. Заплановано, що 27 липня на Володимирській гірці у Києві о 13.00 розпочнеться молебень, який очолить предстоятель УПЦ МП Онуфрій. Після цього, о 13.30 розпочнеться хресна хода від Володимирської гірки до Києво-Печерської лаври.

З нагоди відзначення 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі Українська православна церква Київського патріархату проведе хресну ходу – Молитву за Україну та за єдину Помісну українську православну церкву 28 липня, яка розпочнеться об 11:30. Маршрут: Володимирський собор – бульвар Шевченка – вулиця Володимирська – Софіївська площа – Михайлівська площа – парк Володимирська гірка.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

 

Голова ОУН назвав ходу Московського патріархату антиукраїнським шабашем

Організована Московським патріархатом «хресна хода» буде не релігійним, а політичним заходом, спрямованим проти надання Томосу й статусу автокефальної Українській православній церкві.

Таку думку висловив голова Організації українських націоналістів, перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Речі треба називати своїми іменами. «Хресна хода», організована Московським патріархатом, не буде релігійним заходом – це буде політичний захід, спрямований на те, щоб не допустити надання Томосу й статусу автокефальної Українській православній церкві», – написав Червак.

За його словами, ідеологи і режисери цієї «ходи» сидять у Москві, виконавці – у Києво-Печерській лаврі та практично у всіх парафіях МП.

Червак переконаний, що «так звана хода переросте в антиукраїнський шабаш, де прославлятимуть «рускій мір», «рускіх царєй», клястимуть українську владу, а насправді – незалежну Українську державу. Це мають розуміти правоохоронні органи і не тільки розуміти, а діяти адекватно».

На його думку, «політична акція МП під назвою «хресна хода» – це насправді шантаж Вселенського патріарха. Найкраща відповідь на шантаж – надання Томосу. Піддатися на шантаж означає для Вселенського патріарха втрату авторитету не тільки в Україні, а й у всьому православному світі».

Водночас голова ОУН «переконаний, що Вселенський патріарх не самогубець, а тому на шантаж не піддасться. Тим більше, що в ці дні він також матиме змогу побачити справжню волю українців – мати незалежну церкву в незалежній державі».

Як повідомляв Укрінформ, 27-28 липня в Києві відбудуться заходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України. На святкування запросили делегацію Вселенського патріархату і представників православних і католицьких церков світу.

Свої окремі заходи з цієї нагоди анонсували і Московський, і Київський патріархат. Водночас Українська автокефальна православна церква провела у Києві урочистий молебень і хресну ходу з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України 24 липня.

Президент Петро Порошенко 17 квітня 2018 року заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, що підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломея відносно створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

 

Порошенко візьме участь у святкуванні 1030-річчя хрещення Київської Русі – України

Президент Петро Порошенко 28 липня візьме участь у заходах з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“28 липня Президент Петро Порошенко візьме участь у заходах з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували у прес-службі, о 8.30 у Маріїнському палаці відбудеться державний захід з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.

Орієнтовно об 11.30 планується хода “Молитва за Україну”.

О 13 годині Порошенко виступить перед вірянами біля  пам’ятника Святому Рівноапостольному Князю Володимиру Великому на Володимирській гірці.

Як повідомляв Укрінформ, урочистості з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України відбудуться 27 та 28 липня. 27 липня пройде хресний хід, організований Українською православною церквою Московського патріархату, а 28 липня – Українською православною церквою Київського патріархату. Очікується, що наймасовішим буде хресний хід, організований УПЦ Київського патріархату.

 

Молдова спростовує переїзд свого посольства до Єрусалима

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови спростувало інформацію, що з’явилася в ЗМІ, про нібито майбутнє переведення посольства з Тель-Авіва до Єрусалима.

Інформацію про це підтвердив радник глави зовнішньополітичного відомства Молдови Валеріу Руссу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

“Під час переговорів між Молдовою і Ізраїлем, що відбулися недавно, питання про переведення посольства в Єрусалим не обговорювалося”, – зазначив Руссу.

Раніше в румунських ЗМІ з посиланням на ізраїльські джерела з’явилася інформація про те, що Молдова готова до обговорення питання про переведення свого посольства з Тель-Авіва до Єрусалима.

 

На російських сайтах торгують вкраденою на Донбасі держвласністю – Геращенко

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі порушила питання крадіжки окупантами  української власності і вимагає від РФ і бойовиків її повернути.

Про це повідомила у Facebook представник України у ТКГ перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко – Укрінформ.

“В економічній групі українська сторона поставила питання крадіжок української власності, зокрема 85 вагонів “Укрзалізниці”, свого часу придбаних за кредит ЄБРР,  які зараз знаходяться в окупованому Донецьку”, – написала Геращенко.

Вона поінформувала, що на російських та сепаратистських сайтах є оголошення, що вагони “нічийні” і їх можна купити. У цьому контексті Геращенко акцентувала,  що “так завжди діють мародери і крадії – крадуть й продають крадене”.

“Ми вимагаємо від РФ і бойовиків віддати крадене, а не перепродавати його в кращих злодійських традиціях”, – наголосила вона.

 

Україна закликає ОБСЄ розслідувати шпигунський скандал на Донбасі

Українська сторона закликає керівництво ОБСЄ провести розслідування щодо можливого викрадення персональних даних спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це повідомила у Facebook представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко за результатами засідання в Мінську – Укрінформ.

«Також ми звернулися до ОБСЄ і її представників з проханням, щоб Відень (де знаходиться штаб-квартира організації) провів ретельне розслідування інформації про можливе викрадення персональних даних спостерігачів СММ ОБСЄ. Україна виступає категорично проти того, щоб росіяни, які присутні в місії, займалися шпигунством, а не чітко визначеною мандатом роботою спостерігачів», – наголосила вона.

Окрім того, Геращенко зазначила, що Україна зажадала від представників РФ відповіді щодо причетності до шпигунства і незаконної діяльності в ОБСЄ, «аби унеможливити подібну діяльність російських спецслужб в дипломатичних, безпекових і гуманітарних місіях в майбутньому».

Вона також повідомила, що порушувалися українською стороною і питання щодо незавершених розслідувань вбивства та поранення спостерігачів СММ ОБСЄ – громадян США і європейських країн, на окупованому РФ Донбасі.

«Ми очікуємо результатів цих розслідувань, як і розслідування та покарання бойовика, який намагався згвалтувати спостерігачку СММ ОБСЄ. Прощати і забувати такі злочини не можна», – підкреслила вона.

Як повідомлялося, нещодавно німецький телеканал «ARD» заявив про виявлення фактів шпигунства в місії ОБСЄ в Україні. Як стверджується в розслідуванні, дані передавалися ФСБ Росії. Зокрема, згадувалося про копію цифрового носія, який містить внутрішні звіти СММ, дані про комунікацію заступника голови СММ Александера Хуга та міні-досьє на членів місії.

 

36 росіян на бранців Кремля: Київ ініціює засідання групи з Денісовою та Москальковою

Київ ініціює проведення на наступному тижні спільного засідання за участі омбудсменів України Людмили Денісової та Росії Тетяни Москалькової для розблокування питання обміну 36 утримуваних в Україні росіян на українців, що утримуються в РФ.

Про це повідомила представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Ми ще раз виступили з ініціативою провести спільну зустріч за участі омбудсвумен Денісової і Москалькової, на якій обговорити і розблокувати питання передачі 36 росіян в обмін на українців. Ми готові провести таке засідання й наступного тижня. Як варіант – запропонували скайп – конференцію”, – зазначила Геращенко.

При цьому вона повідомила, що на засіданні гуманітарної підгрупи у Мінську в середу Російська Федерація так і не дала жодної відповіді на пропозицію передати їм 36 росіян в обмін на українців у російських тюрмах.

“Що свідчить про те, що РФ її громадяни не потрібні”, – підкреслила представниця України в ТКГ.

Як повідомлялося, у середу у Мінську відбулась зустріч робочих підгруп Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Всього у Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них  журналіст Микола Семена та Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

 

РФ досі не надала відповіді на пропозицію передати їй 36 затриманих росіян

Росія досі не надала відповіді на пропозицію передати їй 36 утримуваних в Україні росіян. Про це представник гуманітарної підгрупи Трьохсторонньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко повідомила в своєму Facebook, передає УНН.

“Російська Федерація так і не дала жодної відповіді на пропозицію передати їм 36 росіян в обмін на наших в російських тюрмах. Ні усної, ні письмової. Що свідчить про те, що РФ її громадяни не потрібні. Повністю контрольовані РФ представники ОРДЛО заявили, що вестимуть розмову про звільнення заручників лише з однією людиною, в чергове таким чином намагаючись виконати замовлення Кремля щодо корекції складу групи”, – повідомила Геращенко.

Як повідомляв УНН, посол ОБСЄ Тоні Фріш на початку вересня відвідає тюрми на окупованих територіях України.Про це представник гуманітарної підгрупи Трьохсторонньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко повідомила в своєму Facebook.

Нагадаємо, український політв’язень Станістав Клих все ще не поступив у Верхньоуральську в’язницю в РФ після того, як його помістили в тюремну психіатричну лікарню.

 

Звільнення заручників: в “Л/ДНР” хочуть лише одного переговорника від України

Представники “Л/ДНР” відмовляються вести переговори про звільнення заручників, вимагаючи змінити склад української переговорної групи.

На цьому наголосила представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко у Facebook – Укрінформ.

“Повністю контрольовані РФ представники ОРДЛО заявили, що вестимуть розмову про звільнення заручників лише з однією людиною, вчергове таким чином намагаючись виконати замовлення Кремля щодо корекції складу групи”, – написала вона.

Геращенко підкреслила неприпустимість сторонніх впливів на Україну щодо переговірників.

“Суверенне право України – визначати своїх переговорників, й звичайно, ні Москва, ні ОБСЄ, ані тим більше маріонетки Кремля на це впливати не будуть”, – підкреслила представниця України в ТКГ.

На її думку, ключовою проблемою питання звільнення заручників є небажання РФ їх віддавати.

“Насправді ключова проблема в іншому: Кремль поки що не готовий віддавати ані українців, які знаходяться в тюрмах РФ, ані українців на окупованих територіях Донбасу і Криму. Москва ще не склала ціну… за цей козир й планує і далі використовувати питання заручників для торгу, шантажу і в брудних політичних ігрищах”, – підкреслила вона.

Як повідомлялося, у середу у Мінську відбулась зустріч робочих підгруп Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Фейгін: У Лефортово з’явився ще один українець, затриманий ФСБ

У СІЗО в Москві з’явився ще один українець, затриманий ФСБ Росії, — провідник з Рівного Сергій Бугайчук.

Про це повідомив Укрінформу Марк Фейгін, громадський захисник незаконно засудженого в РФ журналіста агентства Романа Сущенка, посилаючись на «Постанову про обрання запобіжного заходу Бугайчуку С. Н.».

«З’явилася нова історія з українським заручником у Росії. Це провідник з Рівного Сергій Бугайчук. Йому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою». Простіше кажучи, сидить у СІЗО Лефортово. І тут у черзі на відвідування (Романа Сущенка — ред.) я поспілкувався з його дружиною», — сказав Фейгін.

Бугайчука — провідника, який працює у пасажирському вагонному депо «Ковель», — було затримано 11 липня 2018 року. Йому інкримінують те, що він у складі групи осіб із трьох чоловік (одного з яких названо лише на ім’я) нібито переправляв через українсько-російський кордон для подальшого перепродажу зброю — пістолет Glock 19, а також 10 стволів до пістолета «Макаров».

Цю справу ведуть співробітники Слідчого управління ФСБ Росії. Бугайчуку інкримінується ст. 222 Кримінального кодексу РФ (незаконне придбання, передавання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів), ч. 3 (діяння, вчинені організованою групою). У постанові про його арешт вказується, що за «тяжкий злочин», в якому його звинувачують, передбачено «безальтернативне покарання» на строк більше трьох років. Однак у ч. 3 ст. 222 КК РФ йдеться, що відповідний злочин «карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років зі штрафом».

При цьому винним в інкримінованому діянні Бугайчук себе не визнав. На перших засіданнях суду йому було надано «адвоката за призначенням». Як повідомив Фейгін, у даний час Консульство України вже зайняте пошуком для захисту Бугайчука адвоката за угодою.

Як повідомлялося, Марк Фейгін позбавлений у Росії статусу адвоката, однак він допущений до процесу у справі незаконно затриманого в РФ українського журналіста Романа Сущенка як громадський захисник. Раніше Фейгін захищав українських політв’язнів Надію Савченко, Мустафу Джемілєва, Ільмі Умерова.

 

Порошенко заснував стипендію імені Левка Лук’яненка для бранців Кремля

Президент Петро Порошенко заснував державну стипендію імені Левка Лук’яненка для підтримки заручників, які утримуються в російському полоні.

Про це повідомляється на сайті глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Указ “Про невідкладні заходи щодо захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, незаконно затриманих, утримуваних Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, звільнених з числа таких осіб, підтримки зазначених осіб та членів їх сімей”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що указом глава держави засновує державну стипендію імені Левка Лук’яненка для підтримки згаданих осіб.

Президент доручив Кабінету міністрів вжити необхідних заходів з метою виплати стипендії вже у поточному році.

Уряд також має вжити необхідних заходів для захисту прав, свобод і законних інтересів відповідної категорії осіб, опрацювати питання щодо їх соціального захисту.

Крім того, згідно з документом Кабінет міністрів повинен забезпечити здійснення в установленому порядку заходів, спрямованих на реабілітацію та адаптацію звільнених осіб, які незаконно були затримані, утримувалися Росією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, та членів їх сімей.

Як повідомлялося, всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

 

Україна у Мінську заявила: жодних “референдумів” на окупованому Донбасі

Українська сторона на засіданні політичної підгрупи Тристронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі чітко заявила росіянам, що про жодні референдуми на окупованих територіях не може бути й мови.

Про це повідомила у Facebook представник України у ТКГ перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко – Укрінформ.

“На ТКГ і на політичній підгрупі українська сторона поставила росіянам ще одне питання: чи порушувалася на саміті в Гельсінкі ідея “референдуму” на Донбасі. Ми чітко заявили, що ні про які референдуми на окупованих українських землях не може йти й мови”, – написала Геращенко.

Вона додала, що проведення іноземною державою референдуму на території іншої суверенної держави є  міжнародним злочином.

Геращенко наголосила, що Росія  вже скоїла один такий злочин у Криму і не варто повторювати його на Донбасі, де РФ та її маріонетками вже здійснено тисячі злочинів проти людяності.

“Збиття “Боїнга”,  вбивства і поранення українців, незаконне утримання, тортури, руйнування інфраструктури, крадіжка власності, вивезення і демонтаж українських підприємств і шахт. Ми все це фіксуємо. Про все це нагадуємо щоразу в Мінську. Й очікуємо від уряду нових позовів проти РФ в міжнародні суди”, – акцентувала Геращенко.

 

Окупанти у Криму намуштровують морпіхів на “диверсантів”

В окупованому Криму в ході навчань на Чорноморському флоті морські піхотинці проводять стрільби з усіх видів стрілецької зброї та нейтралізують умовних диверсантів.

Про це повідомляє прес-служба Південного військового округу Міноборони РФ – Укрінформ.

“На кримських полігонах розпочалися навчання з підрозділами окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту з відпрацюванням питань вогневої підготовки та водінням бойової техніки”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що морські піхотинці виконують вправи навчальних стрільб по мішенях з усіх видів стрілецької зброї та протитанкових комплексів.

Крім того, навідники бронетранспортерів “вчаться вести розвідку цілей, коригувати вогонь з гармати і кулемета, в русі і на місці, а водії-механіки освоюють прийоми водіння і подолання різних перешкод при русі по пересіченій місцевості”.

У ході маршів військові також здійснюють дії “з оборони колони техніки від ударів авіації та нейтралізації диверсійно-розвідувальних груп умовного противника”.

 

Справа Хізб ут-Тахрір: ФСБ погрозами намагалася вибити свідчення у Зейтуллаєва

Співробітники ФСБ погрозами намагалися вибити у в’язня у російській в’язниці фігуранта справи “Хізб ут-Тахрір” Руслана Зейтуллаєва свідчення проти іншого кримського татарина Енвера Сейосманова.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив журналіст Антон Наумлюк – Укрінформ.

“Співробітники ФСБ відвідали політв’язня Руслана Зейтуллаєва у колонії у Башкортостані з метою взяти у нього свідчення проти Енвера Сейтосманова, який знаходиться під слідством”, – повідомив Наумлюк.

За його словами, Зейтуллаєв відмовився надати свідчення проти Енвера Сейтосманова, заарештованого у Криму у травні 2018 року.

При цьому співробітники ФСБ погрожували проти самого Зейтуллаєва порушити кримінальну справу за ненадання свідчень. “Зейтуллаєв відмовився, зіславшись на 51 статтю Конституції РФ. Були запрошені поняті, які зафіксували відмову. Протокол Зейтуллаєв також відмовився підписувати. Ніякого адвоката при цьому не було, співробітники ФСБ були місцеві, які виконують доручення кримських колег”, – написав Наумлюк.

За словами адвоката Еміля Курбединова, свідчення проти Сейтосманова, звинуваченого у приналежності до забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”, побічно стосуються як самого Зейтуллаєва, так і інших засуджених у цій справі Рустема Ваїтова, Ферата Сайфуллаєва і Нурі Примова.

За версією слідства, він перебував у “севастопольському осередку”, проте його справу виділено в окреме провадження. Звинувачення наполягало, що творцем осередку був Зейтуллаєв, що не знайшло підтвердження у ході першого судового процесу в Північно-Кавказькому військовому окружному суді.

Як повідомлялося, Енвера Сейтосманова звинувачують в участі у діяльності терористичної організації (ч.2 статті 205.5 КК РФ).  Братів Ернеса й Енвера Сейтосманових російські силовики затримали 10 травня у с.Тилове Балаклавського району Севастополя після проведених обшуків. Ернеса згодом відпустили, а Енверу вручили постанову про порушення кримінальної справи. Наступного дня “суд” Ленінського району м.Севастополя його заарештував.

Руслан Зейтуллаєв, засуджений на 15 років позбавлення волі у справі севастопольської групи “Хізб ут-Тахрір”, відбуває термін у колонії Салавата у Башкортостані РФ. На знак протесту проти рішень “суду” севастополець неодноразово оголошував голодування.

 

У Боснії хочуть розгорнути армію для захисту від мігрантів

Міністр безпеки Боснії Драган Мектич має намір домагатися змін у законодавстві, які б дали змогу розгорнути армію на кордоні, щоб зупинити потік мігрантів в країну.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

«Я планую ініціювати зміни у законодавстві, які передбачають розгортання армії з метою захисту наших кордонів», – сказав Мектич.

Як зазначає видання, сотні тисяч мігрантів, які направлялися на північ ЄС через Балкани 2015 року, в основному пройшли через Боснію.

На сьогоднішній день країна намагається розмістити близько 5000 людей, які мають намір перетнути хорватський кордон.

З початку 2018 року понад 9000 осіб з Азії та Північної Африки прибули до Боснії з Сербії і Чорногорії, з них 3 тисячі тільки за останній місяць.

 

Труба назвав розмір своєї зарплати

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявляє, що його заробітна плата становить в середньому 45-46 тисяч гривень.

Про це він сказав у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Моя зарплата десь на рівні 45-46 тисяч гривень, керівного складу – близько 40 тисяч”, – зазначив Труба.

При цьому він сказав, що питання підвищення зарплат працівникам ДБР, і йому особисто, зараз не на часі.

“Чи хотів би я мати більшу зарплату? Звичайно, хотів би. Я б хотів, мабуть, і 150, і 200 тисяч, але говорити про підвищення зарплати своєї і взагалі в ДБР я не буду, поки ДБР не почне свою діяльність, і ми не покажемо перші результати”, – додав Труба.

Як повідомлялося, 16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

Водночас у червні Труба сказав, що ДБР почне роботу з вересня 2018 року.

 

Держбюро розслідувань знайшло собі офіс

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба заявляє, що минулого тижня підписано договір про оренду приміщення, де розміщуватиметься центральний апарат ДБР.

Про це Труба сказав у коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Так, минулого тижня відбулася символічна подія – ми завершили наші переговори, які були розпочаті в грудні минулого року. Було підписано договір оренди частини приміщення, в якому буде знаходитися центральний апарат ДБР”, – сказав Труба.

Як повідомлялося, у червні Кабмін передав до сфери управління Державного бюро розслідувань будівлю в центрі Києва.

Пізніше Труба заявив, що ДБР отримало приміщення для центрального апарату відомства, однак це приміщення не відповідає технічним вимогам.

 

Труба просить Ситника дати добро на ретельні перевірки в ДБР

Перевірки переможців конкурсу на 27 керівних посад у Державному бюро розслідувань не будуть формальними.

Про це заявив директор ДБР Роман Труба на засіданні Ради громадського контролю при ДБР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Труба нагадав, що 18 липня зовнішня комісія оголосила переможців конкурсу на 27 керівних посад у ДБР, і наразі вони мають пройти перевірку уповноваженими органами.

“Я не призначу жодного з 27 осіб без проведення перевірки, і ці перевірки не будуть формальними. По кожному переможцю буде призначена відповідна перевірка, яка здійснюється уповноваженими органами. Кожна інформація, яка буде отримана від Ради громадського контролю, від журналістів, громадських організацій, фахівців і експертів, буде детально проаналізована. На підставі цих аналізів я зроблю відповідні запити до уповноважених органів”, – наголосив директор ДБР.

Він поінформував, що наразі звернувся з листом до директора НАБУ Артема Ситника про проведення перевірки цих 27 осіб.

“Я впевнений, що Артем Ситник як ніхто розуміє і бажає, щоб формування ДБР було відкритим і прозорим”, – сказав Труба.

Він уточнив, що за результатами таких перевірок буде встановлено, чи звинувачення щодо кандидатів мають підгрунтя.

“Якщо такого підгрунтя немає, то такий кандидат розпочне роботу без негативного шлейфу. Якщо такі звинувачення матимуть підгрунтя, то таким особам не місце в ДБР”, – переконаний Труба.

За його словами, наразі він не має жодної інформації щодо ідентифікації цих осіб – ні щодо дати народження, ні щодо нинішніх місць роботи, ні інформації про паспортні дані цих 27 осіб.

“Я звернувся із відповідним листом до зовнішньої комісії, але відповіді поки що не отримав. Я звертаюся публічно: шановні члени зовнішньої комісії, я не маю жодних контактів з кандидатами. Надайте мені матеріали, і необхідну інформацію, щоб я міг призначити перевірку щодо рекомендованих вами кандидатів”, – підкреслив Труба.

Водночас Труба зазначив, що якщо хтось із цих 27 осіб не пройде цю перевірку, то він звернеться до зовнішньої комісії щодо кандидатури іншої особи для призначення. “Який механізм – буде вирішувати зовнішня комісія”, – сказав він, додавши, що це може бути і обрання такого кандидата з числа тих, що розглядалися раніше, а може і оголошення нового конкурсу.

Водночас він впевнений, що непризначення когось із 27 кандидатів після перевірки в жодному випадку не затягне фактичний запуск ДБР, який запланований на вересень цього року.

Також Труба зазначив, що звернувся до зовнішньої комісії щодо можливого знищення документів щодо інших кандидатів, окрім цих 27 осіб.

“Ця інформація викликала надзвичайне занепокоєння у мене як директора ДБР. Я не можу констатувати, що це відповідає дійсності. Я звернувся із відповідним листом до зовнішньої комісії, чи відбулося таке знищення, чи не відбулося, і лише після отримання відповіді буду реагувати певним чином”, – додав директор ДБР.

“Прошу не ставити клейма на всіх 27 особах. Я впевнений, що серед них є професіонали, які заслуговують працювати в ДБР”, – сказав директор ДБР.

Як повідомлялося, 18 липня у ДБР привітали завершення зовнішньою комісією конкурсу на 27 керівних посад.

Водночас у ЗМІ 17 липня з’явилася інформація, що конкурсна комісія Державного бюро розслідувань, яка повинна обрати посадовців відомства, мала вже готовий список із затвердженими кандидатами.

 

САП заявляє про розгортання у ЗМІ кампанії з дискредитації Холодницького

Колектив САП заявляє про розгортання кампанії з дискредитації Назара Холодницького і закликає усіх «небайдужих» утриматись від будь-яких впливів на учасників засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, де 26 липня розглядатимуться дисциплінарні скарги.

Про це йдеться в опублікованому у Facebook листі прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури до голови КДКП – Укрінформ.

«Колектив прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури закликає усіх «небайдужих» утриматися від будь-якого незаконного впливу на учасників засідання КДКП і висловлювати свою позицію виключно в дозволеній законом площині», – зазначається у листі прокурорів.

При цьому там йдеться про розгортання у ЗМІ кампанії з дискредитації Холодницького.

«Безпідставна, із застосуванням незаконних методів і засобів дискредитації керівника САП є також і способом тиску на кожного з нас», – наголошують прокурори САП.

Вони також запевнили комісію в своїй готовності надати пояснення та особисто на засіданні комісії підтвердити відсутність незаконного тиску на них з боку керівника САП.

Як повідомлялося, генпрокурор і директор НАБУ 30 березня направили до КДКП скарги на керівника САП про вчинення ним дисциплінарних порушень, у яких просять звільнити Холодницького з посади. У скаргах НАБУ та ГПУ описано п’ять епізодів порушень Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидають перешкоджання у розслідуванні низки кримінальних проваджень НАБУ.

Після розподілу дисциплінарна справа щодо керівника САП потрапила до члена КДКП Олександра Ковальчука, який до обрання на цю посаду у 2017 році працював заступником декана юридичного факультету Університету ім. Шевченка. Дисциплінарна перевірка щодо Холодницького тривала два місяці, після чого була продовжена ще на один місяць.

Висновок член КДКП підготував на початку липня.

Директор НАБУ Артем Ситник направив заперечення на цей висновок члена КДКП, який пропонує не звільнити, а винести догану керівнику САП Холодницькому.

Комісія прокурорів 26 липня вирішить, чи звільняти керівника САП Холодницького.

 

Прокурори САП підписали звернення на підтримку Холодницького

Частина співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підписали лист на підтримку голови відомства Назара Холодницького у зв’язку із майбутнім засіданням Комісії прокурорів, що має провести розгляд питання щодо звільнення керівника САП. Лист зі зверненням до голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віталія Грушковського опублікувала прес-служба САП, інформує УНН.

Прокурори нагадують, що 26 липня КДКП розглядатиме висновок свого члена за дисциплінарними скаргами генерального прокурора Юрія Луценка та директора НАБУ Артема Ситника про наявність дисциплінарного проступку в діях Холодницького. У листі йдеться про те, що колектив прокурорів САП сприймає як тиск публікації ЗМІ та виступи антикорупційних активістів щодо дій Холодницького. При цьому підписанти запевняють комісію у своїй готовності надати ґрунтовні пояснення і особисто на засіданні комісії підтвердити відсутність будь-якого незаконного тиску на них з боку керівника САП.

“Підвищена увага окремих політиків та громадських діячів, багаторазово виявлена в ЗМІ та соцмережах, уже перейшла не лише межі розумного, але й допустимого. Яскравий приклад цього — остання публікація на сайті „Української правди“, у якій під приводом розгляду КДКП вказаної скарги керівнику САП „інкриміновано“ неналежну, на думку громадських активістів, поведінку у кримінальних провадженнях, стосовно яких жодних розмов на „акваріумних“ плівках взагалі не зафіксовано”, — ідеться у листі.

“Колектив прокурорів САП закликає усіх „небайдужих“ утриматись від від будь-якого незаконного впливу на учасників засідання КДКП і виражати свою позицію виключно в дозволеній законом площині”, — ідеться у заяві.

Серед підписантів звернення є перший заступник керівника САП Максим Грищук. У разі звільнення Холодницького Грищук стане виконуючим обов’язки голови Антикорупційної прокуратури.

Слід зазначити, що частина прокурорів не підписала колективне звернення до комісії.

Нагадаємо, 19 липня Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник направив до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів заперечення на висновок одного з членів комісії, який вважає, що слід обмежитися доганою для керівника САП Назара Холодницького. У Бюро вважають, що КДКП має ініціювати перед Радою прокурорів України розгляд питання про внесення рекомендації щодо звільнення керівника САП Назара Холодницького.

 

САП закрила справу проти нардепа, який не вніс у декларацію 4 млрд

САП закрила справу за фактом невнесення депутатом Верховної Ради у декларацію інформації про фінансові зобов’язання на 4 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро – Укрінформ.

«24 липня 2018 прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив кримінальне провадження за фактом невнесення народним депутатом України у щорічні декларації відомостей про фінансові зобов’язання на загальну суму понад 4 млрд грн», – йдеться у повідомленні.

Як пишуть ЗМІ, мова йде про депутата Дениса Дзензерського.

Зазначається, що рішення ухвалено нібито на підставі «наукових роз’яснень» щодо тлумачення поняття «фінансові зобов’язання».

У НАБУ впевнені, що тлумачити законодавство має право тільки Конституційний Суд, а не окремі вчені або інститути. Отже рішення прокурора бюро планує оскаржити.

Згідно з повідомленням, 5 січня 2017 року детективи НАБУ почали розслідувати провадження за ознаками кримінального злочину за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

За даними слідства та згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції, ухваленим за результатами проведення повних перевірок декларацій депутата за 2015 і 2016 роки, він не відобразив відомості про наявність фінансових зобов’язань на загальну суму понад 4 млрд грн. Це кошти, які стягуються з нього на підставі судових рішень, що набули законної сили.

У липні 2017 року детективи разом із прокурорами САП звернулися до ГПУ з проектом подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата за вищевказаними фактами. Однак подання було повернуто на доопрацювання. Детективи НАБУ усунули недоліки.

«Однак прокурори антикорупційної прокуратури вирішили закрити справу, обгрунтовуючи рішення суперечливими роз’ясненнями деяких вчених, згідно з якими фінансові зобов’язання нібито не можуть виникати на підставі судових рішень», – йдеться у повідомленні.

 

Замовник заплатив $2 тисячі за підпал редакції в Рівному

Затримано організаторів та виконавця підпалу приміщення редакції у Рівному взимку цього року, який отримав 2 тисячі доларів.

Про це повідомляє відділ комунікації обласної поліції – Укрінформ.

«Підпал Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» – спроба залякати працівників, які висвітлювали «незручні» для угрупування процеси. Організатор групи, 46-річний рівнянин, надавав виконавцям інформацію про об’єкти та фінансував усі витрати. Зокрема, затриманий 47-річний киянин отримав 2 тисячі доларів США для виконання замовлення», – повідомив на прес-конференції т.в.о начальника ГУ НП в Рівненській області Сергій Волков.

Отримані кошти найманці витратили на купівлю зброї та автомобіля, на якому їх і затримали 17 липня у Рівному.

Також повідомляється, що опізнаний зловмисник, який 22 лютого увійшов до приміщення редакції, облив усе легкозаймистою речовиною та підпалив.

Підозрюваний визнав свою вину. Тривають слідчі дії та документування інших аналогічних злочинів.

 

У Сумах 48 родинам загиблих учасників АТО виплатять по 10 тисяч

У Сумах 48 родин загиблих учасників АТО отримають по 10 тисяч гривень матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Відповідне рішення прийнято депутатами Сумської міської ради під час проведення чергової сесії представницького органу у середу, 25 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дружинам та батькам, мешканцям міста, чоловіки чи діти яких загинули при виконанні службового обов’язку або померли в період проходження військової служби під час участі в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил, та чоловіки чи діти яких загинули чи померли під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил у складі добровольчих формувань надати одноразову протягом 2018 року матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 10 тисяч гривень”, – йдеться у рішенні.

На його виконання буде виділено 480 тисяч гривень.

Метою таких змін є підвищення рівня соціальної захищеності сімей загиблих при виконанні службового обов’язку під час проведення антитерористичної операції-мешканців міста.

 

Чернівецькі депутати можуть достроково звільнили мера

Під час завтрашньої сесії Чернівецької міської ради депутати першим питанням планують розглянути дострокове припинення повноважень міського голови Олексія Каспрука.

Про це під час прес-конференції заявив секретар міськради Василь Продан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завтра на черговій сесії першим питанням буде розглядатися проект рішення про дострокове припинення повноважень Чернівецького міського голови Олексія Каспрука. Мотивами є увесь цей стан міста, усі ті порушення, які допускаються мером за цих більше ніж 2,5 роки, відколи він вдруге був обраним на посаду міського голови”, – сказав Продан.

Дане питання вже виносилося на травневу сесію міської ради. Але тоді сам автор проекту рішення Василь Продан попросив депутатів перенести розгляд цього питання на пізніший термін.

Нещодавно на сайті міської ради було оприлюднено обгрунтування до проекту рішення про дострокове припинення повноважень Чернівецького міського голови. Документ викладений на 42 сторінках. Складається із 17 пунктів, в яких Продан стверджує про зловживання з боку міського голови Олексія Каспрука.

В ньому, зокрема, йдеться що протягом періоду діяльності Каспрука на посаді мера Чернівців посадовцем “допускалися порушення Конституції та законів України, прав і свобод громадян, не забезпечувалось здійснення наданих йому повноважень, що має своїм наслідком понесення персональної відповідальності у вигляді дострокового припинення повноважень Каспрука О.П. як Чернівецького міського голови за рішенням Чернівецької міської ради”.

Сам міський голова Каспрук неодноразово заявляв, що в разі ухвалення даного рішення про дострокове припинення його повноважень, він буде звертатись до суду. Адже, вважає він, таке рішення буде незаконним.

Завтра, 26 липня, до міської ради на сесію планують прийти як прихильники нинішнього мера, так і його опоненти.

Як повідомили у прес-службі поліції Чернівецької області, посилюються заходи безпеки.

“Для забезпечення публічного порядку та безпеки громадян у центральній частині міста працюватимуть вибухотехніки та патрульні наряди зі службовими собаками. Поліція закликає городян з розумінням поставитися до певних незручностей, які можуть виникнути у процесі превентивної роботи правоохоронців”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що напередодні чергової сесії Чернівецької міської ради у місті спостерігається зумисне нагнітання окремими силами конфліктної ситуації навколо питань порядку денного.

Крім цього, останнім часом до поліції неодноразово надходили повідомлення про замінування міської ради. За результатами перевірки цих повідомлень, вибухових пристроїв у приміщенні та на прилеглій території працівники поліції не знайшли. Наразі правоохоронці встановлюють осіб, які надавали неправдиві повідомлення.

Ситуація, що склалася у Чернівцях, викликала занепокоєння як працівників міської ради, так і городян. У зв’язку з цим на адресу Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області надійшов лист з міськради з клопотанням про посилення заходів безпеки.

Відповідно до статей 34 та 36 закону України “Про Національну поліцію”, поліцейські можуть вимагати у громадян залишити визначені місця на певний час, обмежити чи заборонити доступ до окремих комунальних приміщень. Крім того, за наявності підстав правоохоронці можуть проводити поверхневу перевірку, а також інші превентивні поліцейські заходи.

Зі свого боку поліція гарантує забезпечення правопорядку, політичну нейтральність, взаємодію з населенням на засадах партнерства та дотримання прав і свобод людини.

 

Маас: Америка більша за Білий дім, і Трамп не змінить цього

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас вважає США найважливішим партнером і союзником ФРН за межами Євросоюзу.

Про це він повідомив у Twitter – Укрінформ.

“Для мене США не супротивник, а найважливіший партнер та союзник за межами ЄС. Америка більша за Білий дім, і Трамп не змінить цього. Він може твітити скільки захоче”, – повідомив Маас.

Раніше він заявляв, що Європа більше не може повністю розраховувати на Білий дім після заяви президента Дональда Трампа про торгових ворогів США.

Трамп у своїх твітах писав, що деякі країни роками несправедливо поводилися зі США у торговельних питаннях і зараз їдуть до Вашингтона для перемовин.

 

Помпео зробив жорстку заяву проти анексії Криму

Сполучені Штати не визнають претензій Росії на суверенітет над окупованим Кримом та звинувачують її у підриві міжнародних принципів миру й безпеки.

Про це йдеться в заяві державного секретаря США Майка Помпео, оприлюдненій у середу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Росія шляхом вторгнення в Україну в 2014 році та своєї спробою анексувати Крим прагнула підірвати основи міжнародних принципів, який поділяють демократичні держави: одна країна не може змінити кордони іншого силою”, – наголошується в документі.

Як підкреслюється далі, Росія сама погодилися з цим принципом в Статуті ООН, пообіцявши утримуватися від погроз силою чи застосування сили проти територіальної цілісності й політичної незалежності будь-якої держави. Цей фундаментальний принцип також підтверджений в Гельсінському Заключному акті та “однією з основ”, на якій лежить спільна безпека.

“Сполучені Штати вкотре підтверджують своє невизнання претензій Кремля на суверенітет над територією, захопленою силою, що суперечить міжнародному праву. Спільно з союзниками, партнерами та міжнародним співтовариством Сполучені Штати не визнають спроб Росії анексувати Крим і зобов’язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України”, – підкреслюється в заяві глави Держдепу.

У цьому зв’язку США закликали Росію поважати міжнародні принципи та припинити окупацію Криму.

“Оскільки демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і процвітаючий світ, ми повинні підтримувати нашу прихильність до міжнародного принципу суверенної рівності та поваги територіальної цілісності інших держав. Завдяки своїм діям Росія діяла у спосіб, недостойний великої нації, й обрала ізоляцію від міжнародної спільноти”, – наголосив державний секретар США.

 

Лондон підтримав позицію США щодо Криму – МЗС

Великобританія підтримує жорстку позицію США стосовно невизнання претензій Росії на суверенітет над окупованим Кримом.

Про це йдеться у заяві МЗС Великобританії – Укрінформ.

“Об’єднане королівство приєднується до жорсткої заяви США щодо невизнання незаконної анексії Криму. Позиція Великобританії чітка: ми засуджуємо порушення Росією міжнародного права, Крим – це територія України. Ми залишаємося повністю відданими дотриманню суверенітету й територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – заявили у МЗС.

Офіційний Лондон також висловив занепокоєння низьким рівнем дотримання прав людини у Криму.

“Об’єднане королівство також залишається глибоко занепокоєним ситуацією із правами людини в Криму, де ми бачимо систематичне переслідування меншин та тих, хто виступає проти незаконної анексії півострова”, – наголошується у документі.

У МЗС також закликали РФ “звільнити усіх українських політичних бранців, утримуваних у Росії та Криму, й дозволити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним організаціям до півострова”.

Як повідомляв Укрінформ, у середу Державний секретар США Майк Помпео зробив жорстку заяву стосовно незаконної анексії, у якій звинуватив Росію у підриві міжнародних принципів миру й безпеки.

 

Офіційний представник МЗС РФ прокоментувала “кримську декларацію” США

УНН. Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова порівняла “кримську декларацію” Держдепу США, в якій говориться, що Вашингтон ніколи не визнає анексію Криму з іранською ядерною угодою, яку уклали за часів адміністрації Барака Обами, але розірвав нинішній президент США Дональд Трамп. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, інформує УНН.

За її словами, Спільний всеосяжний план дій щодо іранської ядерної програми і Паризька хартія з питань клімату нещодавно “були офіційною політикою США”, оскільки “Обама так вирішив”. “А потім Трамп взяв і передумав. Знаємо ми ціну цим “доленосним деклараціям”, — написала Захарова.

Нагадаємо, американська адміністрація оприлюднила в середу декларацію про невизнання анексії Криму Російською Федерацією. Документ, який офіційно і публічно проголошує політикою Вашингтона невизнання незаконного приєднання українського півострова до складу Росії, опублікований за підписом держсекретаря США Майкла Помпео.

 

МЗС України привітало Кримську декларацію США

МЗС України вітає рішучі дії США в спонуканні РФ поважати міжнародне право.

Про це повідомляє прес-служба МЗС – Укрінформ.

“Ця декларація підтверджує постійність політики США у питанні поваги до суверенітету і територіальної цілісності. Так само як і в декларації Велеса 1940 року, Сполучені Штати Америки послідовно підтримують основоположний принцип міжнародного права ex injuria jus non oritur”, – йдеться в заяві МЗС.

Там також підкреслили, що неправомірні дії не можуть бути основою прав для правопорушника.

“Ми вітаємо рішучість США у спонуканні РФ поважати міжнародне право та відновити територіальну цілісність України. Ми також глибоко вдячні Сполученим Штатам за практичну допомогу в протидії російській агресії проти України”, – додали у вітчизняному МЗС.

Нагадаємо: раніше держсекретар США Майк Помпео оприлюднив заяву, в якій йдеться про те, що Сполучені Штати не визнають претензій Росії на суверенітет над окупованим Кримом і звинувачують її в підриві міжнародних принципів миру і безпеки.

 

Клімкін: Маємо зміцнити зусилля і тиснути на Росію

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував декларацію Держдепу США щодо невизнання анексії Криму Росією та наголосив на зміцненні зусиль для тиску на РФ.

Про це він написав у Twitter – Укрінформ.

“Після цієї декларації маємо зміцнити зусилля і тиснути на Росію. Про “Балтійський сценарій”, що тривав півстоліття, не маємо думати, цього не можна допустити. Хочу побачити Крим під українським прапором. Дуже!”, – наголосив Клімкін.

Як повідомлялось, Державний департамент США оприлюднив офіційну Декларацію щодо Криму, в якій вказав, що не визнає анексії півострова Росією.

Представник Держдепу поговорив с Джемілєвим про Крим

Помічник державного секретаря США з питань Європи і Євразії Весс Мітчелл зустрівся з уповноваженим президента України в справах кримськотатарського народу, народним депутатом Мустафою Джемілєвим.

Про це повідомив спеціальний представник США в справах України Курт Волкер у Twitter – Укрінформ.

За його словами, Мітчелл обговорив із депутатом проголошену державним секретарем США Майком Помпео декларацію про невизнання анексії Криму.

Волкер додав, що Джемілєв підняв питання «жахливого стану прав людини» в анексованому Криму й закликав міжнародну спільноту «робити більше».

Нагадаємо: раніше держсекретар США Майк Помпео оприлюднив заяву, в якій йдеться про те, що Сполучені Штати не визнають претензій Росії на суверенітет над окупованим Кримом і звинувачують її в підриві міжнародних принципів миру і безпеки.

 

Трамп відклав зустріч з Путіним на наступний рік

Запланована на осінь зустріч президентів США й Росії Дональда Трампа й Володимира Путіна переноситься на невизначений термін – не раніше 2019 року.

Про це йдеться в заяві радника з питань національної безпеки Білого дому Джона Болтона, поширеній у середу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Президент вважає, що наступна двостороння зустріч з президентом Путіним має відбутися після того, як закінчиться “полювання на відьом”, пов’язане з Росією, тому ми погодились, що це буде після початку (майбутнього – ред.) року”, – зазначається в документі.

Як повідомляв Укрінформ, після зустрічі президентів Трампа і Путіна в Гельсінкі 16 липня Білий дім повідомив, що американський лідер запросив російського колегу відвідати Вашингтон восени. Після цього адміністрація Трампа зазнала жорсткої критики, в тому числі з боку однопартійців у Конгресі США.

 

США збираються домагатися реформування СОТ

Американський уряд має намір домагатися реформування Світової організації торгівлі. Про це заявив у середу президент США Дональд Трамп, виступаючи у Білому домі перед журналістами після закінчення переговорів зі главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером, інформує УНН.

“Ми, отже, будемо тісно працювати зі партнерами-однодумцями, щоб реформувати СОТ і зайнятися питаннями несправедливих торговельних практик, включаючи крадіжку інтелектуальної власності, насильницьку передачу технологій, промислові субсидії, спотворення, створені державними підприємствами, а також надлишкові виробничі потужності”, – зазначив американський лідер.

Трамп неодноразово піддавав СОТ критиці. Так, у квітні він написав у своєму Twitter, що СОТ, надаючи преференції Китаю, веде себе несправедливо по відношенню до США. На початку червня на нараді свого кабінету Трамп назвав “лихом” Угоду про північноамериканську зону вільної торгівлі і СОТ.

 

Прокурор Прикарпаття пояснив, звідки у нього квартира та дві автівки

Прокурор Івано-Франківської області Олександр Стратюк пояснив, що його сім’я змогла придбати квартиру та два автомобілі на 1,5 млн грн, оскільки його дружина 17 років пропрацювала приватним нотаріусом.

Про це він сказав на прес-конференції в Івано-Франківську, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Торік, коли коментували мою декларацію, говорили про мене як безхатченка. Тому й вирішили купити у Франківську квартиру, і тепер я хатченко”, – пожартував Стратюк.

За його словами, його дружина більше 17 років пропрацювала приватним нотаріусом, а 20 років тому це були самозайняті особи, які фактично заробляли найбільше в Україні. Разом з квартирою, додав прокурор, сім’я купила ще два автомобілі.

“При 2,5 млн грн, відображених в моїй декларації, було витрачено 1,5 млн грн”, – запевнив Стратюк, додавши, що дружина тепер не працює.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Стратюк торік придбав трикімнатну квартиру і два автомобілі Lincoln Navigator та Land Cruiser на 1,5 млн грн. При цьому в ЗМІ зазначалося, що дружина прокурора області торік заробила лише 3 тис. грн.

 

Лише 42 теплопідприємства підписали реструктуризацію боргів за газ – Зубко

В Україні лише 42 підприємства теплокомуненерго підписали з НАК “Нафтогаз України” договори про реструктуризацію боргів за спожитий газ.

Однак найбільші підприємства-боржники таких договорів не уклали, заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час селекторної наради щодо підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

«На сьогодні тільки 42 підприємства (теплокомуненерго – ред.) підписали договори про реструктуризацію і дали місцеві гарантії. Тож у мене питання: що ще потрібно зробити державі для підприємств ТКЕ, окрім вже переданих на місця коштів, вже ухваленого закону 1730 і наданих можливостей для залучення міжнародних фінансів на модернізацію підприємств? Всі необхідні інструменти держава дала. Я не бачу вашого руху», – наголосив Зубко, звертаючись до голів ОДА та керівників місцевого самоврядування.

За словами урядовця, заборгованість теплопостачальних підприємств за спожитий газ на початок року становила 23 млрд грн. Завдяки ухваленому закону №1730-VIII від 3 листопада 2016 року “Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії” підприємствам було надано можливість «зняти» з себе борговий тягар у розмірі 5,7 млрд грн.

“Абсолютно не зрозуміло, чому підприємства не використовують цю можливість та затягують з реструктуризацією», – стверджує віце-прем’єр.

Він повідомив, що підприємства з найбільшою заборгованістю за спожитий газ досі не уклали договорів про реструктуризацію. Це – КП «Харківські теплові мережі» (заборгованість – 1,160 млрд грн), «Донецьктеплокомуненерго» (819 млн), «Криворіжтепломережа» (550 млн), «Дніпровська теплоелектроцентраль» (442 млн), Харківська ТЕЦ-5 (359 млн) і «Київенерго» (308 млн).

Віце-прем’єр-міністр доручив головам ОДА провести наради і з’ясувати причини гальмування договірної роботи з реструктуризації боргів підприємств ТКЕ.

«Я – «за» децентралізацію, але я – «за» ефективне управління в умовах децентралізації і за дисциплінарну революцію, коли кожен повинен виконувати свої обов’язки на місцях в умовах децентралізації», – заявив урядовець.

 

Житомирщина зробить ставку на сім напрямів туризму

На Житомирщині планують розвивати 7 конкурентних напрямків туризму і за 8 років збільшити вдесятеро кількість туристів.

Про це розповів директор Житомирського обласного туристично-інформаційного центру Василь Кравчук, повідомляє прес-служба облдержадміністрації – Укрінформ.

“Ми виділили 7 конкурентних напрямів туризму на Житомирщині, які будемо розвивати. Це автентичний, культурний, релігійний, спортивний, фестивальний, медичний та mice туризм (діловий туризм – ред.). Коли говоримо про автентичний напрямок, то це, в першу чергу, екотуризм. До спортивного можна віднести й велотуризм, і стрибки з канату на мосту, і скелелазіння у Денишах. Ми плануємо зробити екстрим-тур з рафтингом, греблею, байдарками і скелелазінням, і турист зможе сам обирати, чим він хоче зайнятись. Робимо велику ставку на медичний туризм, адже медичні заклади нашої області – одні з кращих в Україні”, – поінформував Кравчук.

За його словами, щороку в область приїжджає в середньому 50 тисяч туристів. У найближчі 10 років цю цифру планують збільшити до 500 тисяч. Зростанню інтересу до Житомирщини мають сприяти розвиток туристичних маршрутів й інфраструктури, а також масштабна рекламна кампанія.

Зазначено, що до кінця року в області відбудеться до 20 фестивалів та культурних подій. У планах туристично-інформаційного центру – один потужний міжнародний фестиваль щомісяця, а також масові культурні заходи в новому форматі та стилі.

 

Україна з першого липня експортувала 1,5 мільйона тонн зерна

Українські аграрії з початку 2018/2019 маркетингового року вже експортували 1,5 мільйона тонн зерна.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства – Укрінформ.

“За даними Державної фіскальної служби, з 1 липня поточного року (початку 2018/2019 МР) українські аграрії поставили на зовнішні ринки 1,5 млн тонн зерна”, – йдеться в повідомленні Мінагро.

У розрізі культур було експортовано: пшениці – 433 тис. тонн, ячменю – 430 тис. тонн, кукурудзи – 631 тис. тонн.

Крім того, було поставлено за межі країни 2 тис. тонн пшеничного борошна.

За підсумками 2017/2018 МР (завершився 30 червня ц.р. – ред.) Україною було експортовано 39,4 млн тонн зернових та 430 тис. тонн борошна.

 

ВККС оголосила прийом заявок від кандидатів до Верховного суду та ВАС

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) анонсувала початок реєстрації намірів правників взяти участь у конкурсах на посади суддів Верховного суду та Вищого антикорупційного суду.

Зокрема, охочі можуть подати заявки у чотири касаційні суди Верховного суду, а також у ВАС і його апеляційну палату.  Заявки про намір приймаються на сайті ВККС до 1 серпня 2018 року і допоможуть комісії технічно підготуватися до проведення відповідних конкурсів.

«Наразі ми анонсували технічну процедуру, в якій запрошуємо правників, що відповідають кваліфікаційним вимогам на посади суддів двох найвищих судів, заявити про свої наміри. Це допоможе секретаріату Комісії визначитися із алгоритмом проведення безпосередньо конкурсних процедур, наприклад орендою приміщень, підготовкою екзаменаційних завдань, логістикою тощо. Наголошую, що прийом заявок про намір є лише підготовкою до конкурсу. Сам конкурс ми оголосимо найближчим часом», – повідомив Укрінформу голова ВККС Сергій Козьяков.

Правники, які не подадуть заяви про намір, також зможуть взяти участь у конкурсі, який розпочнеться після його оголошення з подання кандидатами відповідних документів.

Як відомо, суддею Верховного суду може стати кандидат, який має стаж роботи на посаді судді, науковця, адвоката або сукупний стаж роботи у цих сферах не менше десяти років. Суддею Вищого антикорупційного суду може стати громадянин України, який має стаж роботи на посаді судді не менше п’яти років, науковця, адвоката або сукупний стаж у цих сферах щонайменше сім років.

Призначення на посаду суддів Верховного суду та вищих судів виключно за результатами конкурсу, з усуненням впливу політичних органів, запроваджено у межах судової реформи і було вперше здійснено ВККС під час першого публічного конкурсу на посади суддів Верховного суду у 2017 році. Тоді на конкурс було подано 1436 заяв про намір участі, 846 осіб подали документи, 625 було допущено до кваліфікаційного оцінювання, 381 – до психологічного тестування, 320 – взяли участь у формуванні рейтингу і 120 визнані переможцями. З них наразі відправляють правосуддя 115 суддів нового Верховного суду при рекомендованій кількості у 200 суддів.

Загальну кількість вакантних посад суддів для другого конкурсу до Верховного суду та конкурсу до Вищого антикорупційного суду визначить Вища рада правосуддя за погодженням з Державною судової адміністрацією України.

17 липня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала процес добору членів Громадської ради міжнародних експертів у рамках підготовки конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Вона складатиметься з шістьох членів, які призначаються Вищою кваліфікаційною комісією суддів України виключно на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.

 

У Парижі відкрилася виставка художниці з України

В Парижі відкрилася виставка української художниці-дизайнера Вікторії Яковин.

Про це Укрінформу повідомили організатори виставки.

«Ви, знаєте, Париж, Франція надихають і це правда. Тут легко творити, тут особлива атмосфера, тут реально втілювати свої мрії в життя. І хоч я живу зараз у Франції, Україна завжди в моєму серці, там минуло моє дитинство, я серцем переживаю всі складнощі, які нині переживає моя Батьківщина й це також видно з моїх робіт», – поділилася художниця.

Виставка проходить спільно з перуанським художником-портретистом Марсело Варгас-Мачука Пуелем.

«Творчість українки та перуанцям на одній виставці в Парижі, це дуже цікаво. І хоч Україна для нас дуже далека країна й може видаватися досить екзотичною, ми знаємо про події останніх років, вболіваємо. Тим більше, що любов, людська краса, гармонія, мир – це спільні теми для митців у всьому світі», – розповів перуанський художник агентству.

Виставка проходить в Парижі за адресою 15 rue de Turin.

 

Рекордна кількість гуцулів вправлялася бартками в Карпатах

Під час Гуцульського фестивалю в Ворохті, що на Івано-Франківщині, встановлено ще один рекорд України – “Вправляння бартками найбільшою кількістю осіб одночасно”.

Про це повідомляє відділ міжнародного співробітництва, туризму та інвестицій Яремчанського МВК у Facebook – Укрінформ.

“У межах XXV Міжнародного гуцульського фестивалю у Ворохті зафіксовано рекорд України “Вправляння бартками найбільшою кількістю осіб одночасно”. Представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський повідомив про те, що в дійстві взяло участь 43 особи”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, бартка – гостра вузьконоса сокира з маленьким тупим обухом (молоточком), обладнана довгим держаком. Бартка поширена серед мешканців Карпатських гір: гуцулів, бойків, лемків, гуралів, румунів.

Як повідомляв Укрінформ, в Яремче 21 липня відкрився міжнародний Гуцульський фестиваль. У селі Татарів гуцулам вже вдалося побити рекорд України з виконання танцю аркан, який витанцьовували  просто неба понад годину.

 

Україна і Греція розширюють співпрацю в інформаційній сфері

Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ” та інформагентство Греції ANA-MPA домовилися про розширення професійного співробітництва на двосторонній основі, а також взаємодію в рамках міжнародних форумів та організацій.

Відповідну угоду про співпрацю підписали генеральний директор Укрінформу Олександр Харченко і керівник Афіно-Македонського інформаційного агентства ANA-MPA Михаліс Псилос.

«Ми домовились співпрацювати задля збільшення інформації в Греції про Україну і в Україні про Грецію, а також про взаємодію в європейському інформаційному просторі», – зазначив Харченко.

За його словами, підписана угода передбачає інформаційний обмін між двома агентствами, а також розвиток взаємовигідної співпраці в рамках Європейського альянсу інформаційних агентств, членами якого від України є Укрінформ, а від Греції – ANA-MPA.

Обидва агентства мають понад сто років історії діяльності: Укрінформ – з 1918 року, ANA-MPA – з 1905 року. Як Укрінформ в Україні, так і ANA-MPA в Греції мають розвинуті регіональні й закордонні кореспондентські мережі.

 

Порошенко посилив відповідальність для злісних аліментників

Президент Петро Порошенко підписав закон, яким створюються економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання”. Документом вносяться зміни до діючого законодавства, якими передбачається захист прав дітей та їх належного матеріального забезпечення особливо тих, які виховуються в неповних сім’ях”, – ідеться в документі.

Як повідомили в АП, законом передбачені особливості впливу на боржників, котрі мають заборгованість зі сплати аліментів для утримання дітей з інвалідністю та дітей, які мають певні важкі захворювання.

Документом також встановлено дієвий механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів та ухилення в подальшому порушників від відбування призначеного стягнення за несплату аліментів.

Зокрема, законом встановлюється, що несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Крім того, згідно з документом несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю та дитини, що хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні чи онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Також законом передбачено заходи, що застосовуватимуться до батьків або осіб, які їх замінюють, у разі ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У таких випадках передбачено попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, у законі встановлено стягнення за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини. За таке порушення передбачається накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За таке ж діяння, вчинене повторно протягом року, на особу може бути накладено штраф від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та застосоване тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом до виконання рішення.

За умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про її тимчасовий виїзд тим із батьків, з яким дитина проживає, встановлено штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів.

 

Ситуація майже критична: в КМДА просять зібрати держкомісію через позицію Нафтогазу

Столична влада Києва закликає уряд розглянути ситуацію з газопостачанням столиці у рамках Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв під час селекторної наради під головуванням віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, повідомляє прес-служба столичної влади – Укрінформ.

“Вчора ми провели комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Києва, була в нас комунікація з колегами ДСНС країни і бачимо необхідність проведення комісії на державному рівні для підготовки до можливих ризиків», – заявив Пантелеєв.

Він зазначив, що з 1 серпня, через відсутність газу, змушені будуть зупинитися найбільші теплоелектроцентралі України – ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які виробляють не лише тепло, а й електроенергію.

“В умовах збереження високої температури – це ризик перебоїв електропостачання”, – додав Пантелеєв.

За його словами, ситуація у Києві близька до критичної, оскільки до цього часу НАК «Нафтогаз» не уклав угоду на газопостачання з новим виконавцем послуг – КП «Київтеплоенерго» (з травня «Київтеплоенерго» стало виконавцем послуг після завершення укладання угоди міста з ПАТ «Київенерго»). У результаті – кілька тисяч будинків залишаються без гарячої води.

“Ми сюди приїхали буквально з кабінету керівника НАК «Нафтогаз», адже продовжуємо перемовини. Ви знаєте позицію міста: ми готові врегулювати питання боргів, але не ставлячи це в залежність від укладання основної угоди. Є рішення суду, яке у правовому полі обгрунтовує позицію міста. Але ми розуміємо, що судова перспектива – це дуже довгий шлях. А вже з 1 серпня ми приймаємо в управління міста ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, які без договорів на газопостачання мають ризик зупинки», – повідомив заступник голови КМДА.

Пантелеєв звернувся із проханням розглянути проблему енергопостачання Києва на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Він нагадав, що КП «Київтеплоенерго» отримало для управління ТЕЦ всі необхідні дозволи, тарифи, ліцензії, однак відсутність газу є загрозою для життєдіяльності міста.

Як відомо, 19 липня Господарський суд м. Києва відмовився замінити «Київенерго» на «Київтеплоенерго» як відповідача за частиною боргових зобов’язань «Київенерго». Одночасно із постановленим рішенням суд направляє відповідне звернення до Верховного суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного суду України подання щодо конституційності ч.3 ст.22 Закону України «Про теплопостачання».

Міська влада наполягає на тому, аби питання життєзабезпечення міста не залежало від вирішення проблеми заборгованості ПАТ «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз». Адже у складі боргу присутні штрафи та пені без джерела погашення, які місто не може відшкодувати.

 

Борги Київенерго: у Верховного Суду запитали, хто має платити

Господарський суд Києва звернувся до Верховного із запитанням щодо статті 22 закону “Про теплопостачання”, посилаючися на яку Нафтогаз не уклав договір з Київтеплоенерго.

Про це Київська міська влада написала у Facebook – Укрінформ.

“Господарський суд міста Києва звертається до Верховного Суду для вирішення питання конституційності норми закону, на якій базується вимога Нафтогаз України – Naftogaz щодо визнання КП “Київтеплоенерго” правонаступником боргових зобов’язань Київенерго“. Це зазначено у тексті ухвали Господарського суду міста Києва, у якій відмовлено замінити ПАТ “Київенерго” на КП “Київтеплоенерго” як правонаступника частини боргів. Документ офіційно надійшов до КП “Київтеплоенерго”, – зазначили у КМДА.

Як повідомлялося, з травня 2018 року, після завершення угоди з ПАТ “Київенерго”, виконавцем послуг гарячого водопостачання та централізованого опалення стало КП “Київтеплоенерго”. НАК “Нафтогаз України” відмовився укладати угоду з новим підприємством, мотивуючи це тим, що “Київтеплоенерго” має перебрати на себе борги “Київенерго”. Унаслідок цього без гарячої води опинилися понад три тисячі будинків і постала загроза повного відключення міста від гарячої води.

 

Директора підприємства Роскосмосу підозрюють у розкраданні понад $5 мільйонів

Генерального директора НВО імені Лавочкіна Сергія Лемешевського підозрюють у розкраданнях на суму 330 мільйонів рублів (5,25 млн дол.) шляхом оплати фіктивно зроблених юридичних послуг адвокатською конторою “Третяков і партнери”.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на прес-службу Роскосмоса, в структуру якого входить підприємство – Укрінформ.

“Відносно генерального директора АТ “НВО Лавочкіна” Лемешевського і керівника Дирекції правового забезпечення підприємства Катерини Аверьянової Слідчим комітетом порушена кримінальна справа по частині 4 статті 159 КК РФ (шахрайство) за фактом розкрадання в особливо великому розмірі грошових коштів підприємства шляхом оплати фіктивно зроблених юридичних послуг адвокатською конторою “Третяков і партнери” на суму 330 млн рублів”, – повідомили в прес-службі.

Слідчі проводять обшуки за місцем проживання цих осіб і на підприємстві. Лемешевський оголосив про вихід у відставку з 2 серпня.

Науково-виробниче об’єднання імені Лавочкіна займається розробкою і виробництвом космічних апаратів і розгінних блоків. Підприємство розташоване в підмосковних Хімках.

У Росії було заведено декілька кримінальних справ у зв’язку з Роскосмосом. Наприклад, на початку 2015 року Рахункова палата РФ заявила про перевищення витрат на будівництво космодрому “Східний” на 13 мільярдів рублів (232 млн дол). Слідчий комітет Росії після цього порушив дві кримінальні справи про розкрадання бюджетних коштів. У результаті колишній глава “Дальспецстрою” Юрій Хрізман був засуджений до 12 років позбавлення волі у справі про розкрадання при будівництві “Cхідного”. На початку травня суд у Москві також заарештував начальника відділу авіації “Роскосмоса” Володимира Борисова у справі про велике шахрайство.

 

В Україні зібрали 20 мільйонів тонн зерна нового врожаю – Мінагро

В Україні станом на 25 липня зібрано 20 мільйонів тонн ранніх зернових та зернобобових культур при врожайності 31,9 центнера з гектара.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства -Укрінформ.

“Станом на 25 липня намолочено 20 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур з 6,3 млн га (65% до прогнозу) при врожайності 31,9 ц/га”, – йдеться в повідомленні Мінагро.

Зазначається, що, в тому числі, озимої пшениці зібрано 15 млн тонн з 4,4 млн га (70%) при врожайності 34,2 ц/га;

ярої пшениці – 37 тис. тонн із 16 тис. га (9% до прогнозу) при врожайності 23,0 ц/га;

озимого ячменю – 2,9 млн тонн із 816 тис. га (99%) при врожайності 35,1 ц/га;

ярого ячменю – 1,3 млн тонн із 628 тис. га (41%) при врожайності 19,9 ц/га;

гороху – 541 тис. тонн з 319 тис. га (75%) при врожайності 17,0 ц/га.

Також намолочено 67 тис. тонн жита з 27,5 тис. га (19%) при врожайності 24,5 ц/га та 16 тис. тонн вівса з 9,3 тис. га (5% до прогнозу) при врожайності 17,5 ц/га, інформують у міністерстві.

Крім того, зібрано 2,3 млн тонн озимого ріпаку з 902 тис. га (92%) при врожайності 25,8 ц/га та 11 тис. тонн ярого ріпаку з 7,5 тис. га (14%) до прогнозу при врожайності 15,0 ц/га.

 

ІДІЛ взяв на себе відповідальність за стрілянину в Торонто

Терористичне угруповання “Ісламська держава” взяло на себе відповідальність за стрілянину в Торонто, внаслідок якої двоє людей загинули та 13 були поранені.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

“У середу “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в Торонто у неділю, під час якої загинули двоє людей та 13 дістали поранення”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю в центральному районі Торонто чоловік відкрив стрілянину на вулиці, поранивши 15 осіб, двоє із яких пізніше померли. Загиблим було 18 і 10 років. Сам нападник намагався втекти, однак після перестрілки із поліцією загинув. Поки невідомо, чи він покінчив життя самогубством, чи смертельних поранень було завдано із табельної зброї.

Пізніше у Службі спеціальних розслідувань Онтаріо повідомили, що нападником виявився 29-річний місцевий мешканець Фейсал Хусейн, який, за словами його родичів, мав серйозні психічні проблеми.

 

Орбан пропонує Чорногорії допомогу в захисті від мігрантів

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував допомогу Чорногорії в захисті кордонів від усе більшого напливу біженців та мігрантів.

Про це повідомляє Balkan Insight – Укрінформ.

“Під час свого офіційного візиту до Чорногорії Віктор Орбан запропонував цій балканській країні допомогу в стримуванні потоку мігрантів на своїх кордонах”, – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, Чорногорія заявила, що не потребує захисного паркану на своїх кордонах, як в Угорщині.

Як відомо, у травні офіційний Будапешт уже пропонував Чорногорії безкоштовно огорожу для встановлення на кордоні, але та, подякувавши з такий жест, відмовилася.

 

У Приазовській колонії порушують права хворих засуджених – прокуратура

У Маріуполі у Приазовській виправній колонії не дотримуються вимоги щодо ізоляції хворих засуджених, прокуратура вимагає негайного усунення знайдених порушень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області – Укрінформ.

“В установі виконання покарань не дотримуються вимоги щодо ізоляції хворих засуджених… Місцевою прокуратурою до установи виконання покарань внесено вказівку з метою негайного усунення виявлених порушень”, – йдеться у повідомленні.

Маріупольською місцевою прокуратурою №2 проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства України в Державній установі «Приазовська виправна колонія (№107)», в ході якої виявлено істотні порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Зокрема, одна із засуджених, що інфікована на туберкульоз, утримується та працює на підприємстві установи разом з іншими засудженими, піддаючи останніх та працівників установи загрозі захворювання. Натомість, з боку керівництва колонії не вжито жодних заходів контролю до тубінфікованої засудженої (ізоляція, направлення до спеціалізованих установ виконання покарань).

 

МОН оголосило додатковий конкурс на підручники для 5 та 10 класів

Міністерство освіти та науки оголосило про проведення додаткового конкурсу на відбір підручників для 5 та 10 класів.

Відповідний лист розміщений на сайті Інституту модернізації змісту освіти – Укрінформ.

“Міністерство освіти і науки України повідомляє про проведення додаткового конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти відповідно до Положення про конкурсний відбір проектів підручників для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 5 січня 2018 року № 14 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2018 року за № 119/31571”, – йдеться у листі за підписом заступника міністра освіти та науки Павла Хобзея.

Зазначається, що до списку проектів підручників цього конкурсу входять ті назви, які не були подані на конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти, або не увійшли до переліку підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2018 році.

Прийом проектів підручників на додатковий конкурс планується завершити 31 липня.

 

Бюджет чи контракт: МОН радить вступникам не поспішати

Міносвіти радить вступникам, які подали заяви на бюджет і беруть участь у широкому конкурсі, не поспішати подавати оригінали документів на контракт, а дочекатися результатів розподілу місць держзамовлення.

Відповідне роз’яснення надається у зв’язку зі зверненнями вступників, яких деякі виші вже зараз закликають подавати оригінали документів на контрактне навчання, йдеться у повідомленні на сайті установи – Укрінформ.

“МОН радить вступникам, які подали заяви на бюджет і беруть участь у широкому конкурсі, не поспішати подавати оригінали документів на контракт, а дочекатися результатів розподілу місць державного замовлення. Результати розподілу будуть відомі 1 серпня 2018 року. Важливо пам’ятати, що вступники, які отримають рекомендації на бюджет, повинні будуть до 18 години 6 серпня подати оригінали документів до приймальної комісії вишу. Якщо до цього часу вступник не подасть оригінали, то він втратить право в цьому році на зарахування (переведення) на навчання за державним замовленням”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві наголосили, що можливість контрактного навчання варто розглядати у тому випадку, якщо вступник не пройшов на бюджетне місце в обраному виші, або не має бажання навчатися там, де отримав відповідну рекомендацію. Кожен вступник, що не отримав бюджетне місце, автоматично бере участь у конкурсі на контракт за всіма своїми заявами.

Вступник також має знати, що у разі вступу до вишу на контракт договір про надання освітніх послуг підписується тільки після видання наказу про зарахування. Будь-яка вимога укласти договір та подати оригінали документів у виш до видання наказу про зарахування є незаконною.

На конкурсних пропозиціях, де є бюджетні місця, технічна можливість видання наказу про зарахування на контракт з’явиться у приймальних комісій лише після розподілу бюджетних місць. Водночас це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, де місця державного чи регіонального замовлення не передбачені. Вступники на такі пропозиції можуть укладати договори одразу після видання відповідного наказу.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні з 12 по 26 липня триває вступна кампанія у заклади вищої освіти. 25 липня завершується реєстрація електронних кабінетів вступників в системі ЄДЕБО, а 26 липня – завершується прийом заяв на основі сертифікатів ЗНО. Оприлюднення рейтингового списку вступників відбудеться 1 серпня. Зарахування на бюджетні місця за умови виконання вимог до зарахування – до 7 серпня.

 

Усик погодився на бій з Беллью у Великобританії – ЗМІ

Абсолютний чемпіон світу український боксер Олександр Усик проведе наступний бій проти чемпіона WBC британця Тоні Беллью.

Олександр Усик (15-0, 11 КО) дав згоду на бій з Тоні Беллью (30-2-1, 20 КО) у Великобританії. Про це повідомляє XSPORT із посиланням на WorldBoxingNews.

Раніше промоутер британського боксера Едді Хірн повідомив, що поєдинок Усик – Беллью може відбутися в жовтні-листопаді 2018 року.

Нагадаємо, Олександр Усик здобув в ніч на 22 липня яскраву перемогу над російським боксером Муратом Гассієвим і став абсолютним чемпіоном світу, завоювавши пояси WBC, WBO, WBA, IBF, The Ring, Трофей Мохаммеда Алі та 10 млн дол призових. Після бою Олександр Усик кинув виклик британському боксеру Тоні Беллью.

 

Соціологи з’ясували, наскільки щасливі українці

Більше половини українців (63 відсотки) почуваються щасливими, що на 10% більше порівняно з минулим роком.

Про це свідчать результати опитування щодо самооцінки відчуття щастя, проведеного у травні Київським міжнародним інститутом соціології – Укрінформ.

“У травні 2018 року щасливими або скоріше щасливими себе відчували 63% жителів України, 16% почувалися частково щасливими, частково ні, і 17% – нещасливими або радше не щасливими”, – йдеться у повідомлені.

Як поінформували автори дослідження, порівняно із минулим роком частка щасливих збільшилася на 10 відсоткових пунктів – з 53% в травні 2017 року до 63% у травні 2018 року. Вони припустили, що однією з причин може бути деяке покращення матеріального становища населення: протягом року за самооцінкою частка небідних зросла із 30% до 37%.

Опитування засвідчило, що молоді люди загалом щасливіші, аніж старші, і з віком рівень щастя знижується майже лінійно. Зокрема, цьогоріч серед молоді віком 18-29 років щасливими почувалися 79%, серед тих, кому 30-39 років – 72%, 40-49 років – 65%, 50-59 років – 57%, 60-69 років – 47%, старше 70 років – 45%.

Зниження частки щасливих із віком пов’язане із погіршенням здоров’я, а також більш хистким матеріальним становищем і самотністю, які часто спіткають літніх людей.

За місцем проживання дещо більш щасливими себе почувають жителі західних областей: у травні 2018 року в західних областях щасливими почувалися 68%, у центральному регіоні – 63%, на півдні – 59%, у східних областях – 60%.

Коментуючи результати дослідження, генеральний директор КМІС Володимир Паніотто зазначив, що підвищення рівня щастя населення України не може не тішити. Водночас він припустив, що, можливо, частина цієї динаміки пов’язана з переходом на більш досконалу технологію проведення опитувань – попередні омнібусні дослідження, в яких були запитання про щастя, отримані за допомогою паперових анкет. Однак соціологи наразі не можуть оцінити, наскільки суттєвим був вплив зміни технології на зміну на зміну показників, це буде предметом подальших досліджень.

Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 18 по 30 травня 2018 року методом особистого інтерв’ю. Було опитано 2025 респондентів, що мешкають у 108 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

 

Міжнародний форум з розвитку фермерства відкрився у Херсоні

У Херсоні розпочався VIII Міжнародний форум з розвитку фермерства Agroport South Kherson 2018. Він відкрився парадом сільськогосподарської техніки – тракторів та комбайнів.

Про це повідомляє у Facebook голова Херсонської обласної держадміністрації Андрій Гордєєв – Укрінформ.

“Не дивлячись на примхи погоди, довгоочікуваний парад сільськогосподарської техніки відбувся! Близько 20 тракторів та наш славнозвісний комбайн «Скіф» вирушили вулицями Херсона та сповістили всім жителям і гостям міста, що на Херсонщині розпочався триденний форум «Agroport South Kherson 2018»”, – написав Гордєєв.

Agroport – це один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. З 2018 року Міжнародний форум з розвитку фермерства Agroport проходить в трьох містах та охоплює інтереси окремо західних, південних та східних агровиробників. Місцем його проведення вже традиційно є термінали, виставкові площі та аеродромні перони аеропортів Львова, Херсона та Харкова.

Зазначається, що форум Agroport South Kherson 2018 орієнтований на дрібних і середніх фермерів. Серед його ключових тем – інвестиційний потенціал Південної України, логістика с/г продукції (в тому числі – річкове перевезення), зрошення, овочівництво, садівництво, виноробство, тепличне господарство, виробництво органічної продукції, рибальство, молочне скотарство, птахівництво, ланцюги доданої вартості (перероблення с/г продукції), туризм, енергоефективні технології, розумні та IT-технології. До участі запрошено фермерів та господарів з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської областей, а також інших регіонів України.

Особлива увага, обіцяють організатори, буде приділятися проблемам адаптації сільського господарства до умов зміни клімату: підвищення продуктивності в умовах змін та перехід на безпечні і точні технології. Також спеціально до 5-ої річниці форуму в Україні буде запущено новий проект – Українське Трипілля. Формат проекту передбачає демонстраційні покази в полях Західної, Східної та Південної України. На відміну від інших міст в Херсоні демонстраційні покази будуть проходити всі три дні роботи заходу.

Форум триватиме до 28 липня включно.http://2018.agroport.ua/kherson

 

Киян попереджають, що за борги відключатимуть світло

ПрАТ “ДТЕК Київські електромережі” попереджає споживачів про відключення електроенергії у разі наявності заборгованості.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі компанії.

“Національна комісія прийняла нові Правила роздрібного ринку електричної енергії, за якими працюють усі учасники енергоринку – як клієнти, так і енергопостачальники. Нацрегулятором скорочені граничні терміни щомісячної оплати для клієнтів, а також умови відключення боржників”, – зазначили у компанії.

Як повідомили у ДТЕК, відповідно до нових правил, оплата повинна вноситися споживачем не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший термін. Рахунок за послуги сплачується протягом 10 робочих днів із дня його отримання побутовим споживачем, 5 – непобутовим. Або в інший термін, передбачений договором, але не пізніше 20 календарних днів після закінчення розрахункового періоду.

“ДТЕК Київські електромережі” звертає увагу клієнтів на нові терміни щомісячної оплати та умови відключення, встановлені в Правилах Національним регулятором. Щоб не стати заручником ситуації і випадково не опинитися в числі боржників, споживачам, в першу чергу, слід знати про граничні терміни розрахунків за спожиту електроенергію”, – зазначили у ДТЕК.

У компанії також наголосили, що попереджатимуть боржників про відключення.

“Енергопостачальник зобов’язаний повідомити боржника про можливе відключення за 10 робочих днів. Після чого клієнт може бути відключений від електропостачання. Для відновлення поставок необхідно погасити існуючу заборгованість, а також витрати на повторне підключення”, – додали у компанії.

Як повідомлялося, постанова НКРЕКП “Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії” була ухвалена у березні 2018 року.

 

Російські хакери “пробралися” в енергомережу США

Група російських хакерів Energetic Bear проникла в мережі енергетичних компаній США.

Про це повідомляє The Wall Street Journal – Укрінформ.

Як пише видання, жертвами злому стали сотні фірм, хакери використовували облікові дані працівників.

До атаки, за даними міністерства національної безпеки США, причетні хакери з групи під назвою Energetic Bear, які працюють на РФ. Вони легко зламали мережі малих комунальних підприємств, а потім проникли в мережі постачальників, які у свою чергу працюють із великими компаніями.

Хакери могли вмикати і вимикати електрику. Вони вивели з ладу потоки енергії, заявив глава аналітичного відділу системи промисловості і контролю в міністерстві Джонатан Хомер.

Міністерство нацбезпеки попереджало про зломи інфраструктури США з боку російських груп ще з 2014 року, проте досі йшлося про кілька десятків, а не сотні жертв.

Угруповання Energetic Bear (також відоме під назвами Dragonfly і Crouching Yeti) проявляє активність щонайменше з 2010 року, його цілями в основному є енергетичні та промислові підприємства.

Вашингтон вважає, що діяльність угруповання спонсорує Росія.

Наприкінці 2016 року газета The Washington Post повідомляла про виявлення шкідливої програми російських хакерів у системі електроенергетичної компанії в штаті Вермонт

 

Посол: Українська діаспора в Канаді змінює ставлення до російської мови

Українська діаспора в Канаді змінює ставлення до українських реалій, зокрема до того, що частина українців спілкується російською мовою

Про це заявив посол України в Канаді Андрій Шевченко, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

“Ця біда – вона всіх спочатку поставила в одні пікети на підтримку Майдану, а потім – об’єднала в одні спільні пікети на підтримку наших військових. Мені здається, що дуже цікавий процес, який відбувається, це зміна ставлення до російської мови. Це завжди було складною темою. Тут, в Україні, українська мова зараз втратила монополію на патріотизм”, – сказав він.

Дипломат вважає, що Революція гідності і російська агресія стерли певну межу між найновішою хвилею українських іммігрантів і попередніми хвилями.

Шевченко пояснив, що в українській громаді в Канаді зараз з’являється розуміння, що можна бути російськомовним кримським татарином і російськомовним патріотом України, що можна бути російськомовним донеччанином або харків’янином і бути патріотом.

“Мені здається, що це матиме дуже хороші, правильні, довгострокові здорові наслідки. Я сподіваюся, що це матиме такий ефект”, – заявив він.

 

Зубко заявляє про саботаж у 128 райдержадміністраціях

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає саботажем з боку районних адміністрацій той факт, що досі в Україні є 128 районів, які не мають жодної об’єднаної територіальної громади.

Про це він сказав в ефірі однієї з радіостанцій, інформує Урядовий портал – Укрінформ.

«У нас досі є 128 районів, котрі не мають жодної об’єднаної територіальної громади після чотирьох років реформи децентралізації. Це через, в першу чергу, саботаж з боку райдержадміністрацій. Ніяких пояснень у мене того, що керівник районного рівня не бере участі в ініціативах президента, парламенту та уряду, окрім як його некомпетентність, або ж особиста зацікавленість у протидії реформі, нема», – зазначив Зубко.

За його словами, «головне – розуміння, що люди, котрі проживають у громадах, можуть активно впливати на життя громади, її якісні перетворення, на рівень свого життя, на подальший розвиток.

«Цьому заважає протистояння старої структури управління новоствореним ОТГ, яке подекуди загострюється. Ніхто не хоче втрачати владу. Ми зараз прискіпливо аналізуємо ситуацію і робимо це прозоро для всіх. Такий стан речей треба негайно виправляти», – наголосив Зубко.

Він зазначив, що при намаганні громади об’єднатися на вигідних і перспективних умовах часто виникає питання відсутності спільних кордонів.

«Процедура об’єднання непроста і вона добровільна, до того ж ми щороку змінюємо законодавство з метою спрощення об’єднавчого процесу. Ми прийняли закон про добровільне приєднання, який, у тому числі, передбачає приєднання однієї ОТГ до іншої, приєднання до міст обласного значення. Це рух step by step, і дуже важливо, щоб все це проходило через публічні обговорення, а не через адміністративні рішення. Новий закон про засади адміністративно-територіального устрою, об’єднання районів, зміну районів теж знівелює протистояння районних влад об’єднанню громад», – переконаний урядовець.

Зубко заявив, що зараз над реформою децентралізації працює величезна команда експертів, фахівців, міжнародних партнерів, Верховна Рада, уряд, голови громад, всі люди, які діють на місцях, у першу чергу, щоби показати ефективність реформи.

Віце-прем’єр також наголосив, що українці, які сьогодні живуть у необ’єднаних територіальних громадах, у старих формах сільських та селищних рад, зазнають дискримінації порівняно з тими, котрі об’єдналися і отримали додаткові кошти та повноваження, «проте Україна є однією державою для всіх, і вона повинна забезпечити рівні права своїм громадянам».

 

Віце-прем’єр пояснила, чому Порошенко ветував закон про контрабанду лісу

Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон щодо запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів, щоб зруйнувати схеми незаконного збагачення.

Про це написала у Facebook віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе – Укрінформ.

“Українські популісти пробили чергове дно. Огидно від реакції критиків Президента на його вето з пропозиціями на закон № 5495, яким “заслужені рятівники лісів” знову хочуть убити двох зайців: посприяти зароблянню брудних грошей і створити проблеми у наших взаєминах з ЄС”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Вона додала, що один мораторій на вирубування лісу вже є, і завдяки такій “турботі” галузь пішла в тінь. “Ліси рубають і так само вивозять за кордон, от тільки на папері вони називаються дровами… Величезні гроші ідуть поза бюджетом і цементують чорні схеми… виробники і далі скаржаться на брак сировини через відсутність прозорого ринку, і мораторій скаламутив там воду ще більше”, – акцентувала Климпуш-Цинцадзе.

Звертаючись до критиків президентського вето закону № 5495, вона закликала їх не брехати  про те, що Президент наклав вето на боротьбу з контрабандою.

“Президент наклав вето на консервацію схем і збагачення їхніх вигодоотримувачів. Адже його зауваження стосуються не норм закону про посилення відповідальності за рубки – ці зміни і Президент, і уряд підтримують. Так, необхідно вирішувати проблему через жорсткий облік деревини, підвищення кримінальної відповідальності за незаконні вирубки та “чорний” продаж, через пріоритизацію екологічних завдань. І це ні в кого не викликає заперечень. Президент чітко вказав на причини свого рішення, а саме на грубе порушення наших угод із СОТ і ЄС”, – наголосила віце-прем’єр.

Вона також навела слова лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко, яка заявила, що, певно, у глави держави були якісь свої аргументи щодо такого рішення”, а  вимоги СОТ, стандарти ЄС та інтереси вільного ринку не мають жодного стосунку до інтересів України.

“Прошу не плутати Україну із собою! Скажіть, нарешті, вголос, куди вас тягне “державницьке чуття”, якщо не в цивілізований світ? Якщо правила СОТ і ЄС для вас чужі, то за якими, чи то пак – чиїми, правилами хочете грати?”, – закликала віце-прем’єр Тимошенко.

На переконання Климпуш-Цинцадзе, під виглядом порятунку екології популізм намагається попіаритися на біді, яка справді є нагальною і вимагає від нас рішучих дій.

“Рішучих, але не таких незграбних, як чинять популісти, зображуючи Україну безвідповідальним партнером, де бажання товстосумів стоять вище за національні інтереси та міжнародні домовленості. Тому можу дати лише пораду – укотре ідучи на телекамери з маніпуляціями про захист лісів, хай ретельніше обтрушують тирсу з своїх дорогих костюмів”, – резюмувала віце-премє’р.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко повернув до Верховної ради законопроект №5495 “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”. Цей закон передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн куб. м на період дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів та введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Згідно з доповіддю британської неурядової організації Earthsight, з України в країни ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу, і більше, ніж з країн Латинської Америки, Африки і Південно-Східної Азії разом узятих.

Із 1 січня 2017 року діє абсолютна заборона експорту лісу (мораторій на тверді породи дерева діє ще з 2015 року, минулого року його доповнила заборона на експорт сосни).

 

Пучдемон збирається повернутися до Бельгії в суботу

Колишній прем’єр-міністр Каталонії Карлес Пучдемон планує повернутися в суботу до Бельгії.

Про це він заявив на прес-конференції у Берліні, повідомляє De Telegraaf – Укрінформ.

“Колишній прем’єр-міністр Каталонії Карлес Пучдемон хоче повернутися в суботу до Бельгії”, – йдеться у повідомленні.

За словами Пучдемона, у Бельгії він має намір продовжити політичну діяльність.

Як повідомлялося, Пучдемон зараз знаходиться у Німеччині на підписці про невиїзд із заставою в 75 тис. євро і повинен повідомляти про себе щотижня поліції. Затриманий він був у березні в Німеччині, коли повертався з Фінляндії до Брюсселя. Підставою для арешту став європейський ордер, виданий Іспанією.

Колишнього лідера іспанського регіону Каталонія Пучдемона звинувачують у підбурюванні до бунту після спроб домогтися незалежності Каталонії.

19 липня Верховний суд Іспанії зняв європейський ордер на арешт Пучдемона та його п’яти помічників, які перебувають за кордоном після незаконного референдуму про незалежність регіону.

Український стартап зібрав в Польщі майже $5 мільйонів

Три польські фонди вклали в український стартап CallPage 17 млн злотих (приблизно 4,5 млн долларів).

Про це повідомляють Стожари – Укрінформ.

“Стартап українських розробників CallPage привернув близько 4,5 мільйони доларів від фондів Innovation Nest, Market One Capital та TDJ Pitango Ventures”, – йдеться у повідомленні.

Стартап CallPage – це віджет, який розміщується на сайті і дозволяє швидко зв’язати клієнта і торговця по телефону.

Його заснували у 2015 році троє українців: Ростислав Кнап, Андрій Ткачов і Сергій Бутко, які переїхали з України в Польщу.

Компанію оцінили в $ 340 000. В CallPage працює близько 50 осіб.

Зараз CallPage використовують більше 3000 компаній у світі, в тому числі UPC, Medicover, Coral Travel і Virgin.

 

Гройсман призначив службове розслідування в Пенсійному фонді

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман призначив службове розслідування стосовно дій керівництва Пенсійного фонду України та керівників ПФУ в регіонах щодо ситуації з затримкою виплати пенсій.

Про це він сказав під час урядової наради з керівництвом Пенсійного фонду, Державного казначейства, Міністерства фінансів та Міністерства соціальної політики, інформує Урядовий портал – Укрінформ.

«Я стурбований інформацією з регіонів про те, що є затримки за пенсійними виплатами. Персональна відповідальність (керівників ПФУ) – вчасно виконувати зобов’язання перед пенсіонерами. До кінця тижня врегулювати ситуацію. Окрім того, призначаю службове розслідування – і щодо дій керівника ПФУ, і щодо керівників у регіонах. Будуть ще хоч раз затримки – не вибачу. Створювати людям додаткові проблеми – неприпустимо», – наголосив Гройсман.

Він звернув увагу, що держава, зі свого боку, вчасно перераховує всі бюджетні трансферти, тож час і Пенсійному фонду взятися до роботи.

«Центральний бюджет заборгованості перед ПФУ не має. Ми повністю фінансуємо. Вживайте всіх заходів, аби ситуація більше не повторилася. Пенсіонери мають отримати повагу і захист», – зазначив Прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, з 21 липня у Києві та деяких інших містах спостерігається затримка з виплатою пенсій.

У Пенсійному фонді пояснили, що зміщення строків виплати пенсій у липні зумовлене розривами надходження єдиного соціального внеску, та запевнили, що в поточному місяці всі пенсії будуть повністю забезпечені фінансовим ресурсом.

 

Штати офіційно заборонили продавати винищувачі F-35 Туреччині

США офіційно заборонили постачання винищувачів типу F-35 Joint Strike Fighter турецькій армії.

Про це повідомляє The Washington Times – Укрінформ.

“Конгресмени (з комітетів з питань Збройних сил США – ред.) офіційно заборонили постачання винищувачів типу F-35 Joint Strike Fighter турецькій армії через внесення правки про заборону до остаточної версії бюджету Пентагону на наступний фінансовий рік”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, заборона діятиме до проведення Пентагоном “оцінки значної зміни участі Туреччини в програмі F-35, включно з потенційним скасуванням такої участі”.

Зазначається, що конгресмени використовували питання постачання винищувачів F-35 для  тиску на Туреччину в зв’язку з посиленням військових зв’язків  країни з Росією. Зокрема, минулого тижня головний дипломат США попередив Туреччину: якщо вона закупить протиракетні комплекси російського виробництва, то санкції Конгресу через цю угоду стануть для країни тільки початком.

 

Більш як 50 українських громадських діячів написали листа Сенцову

Більш як 50 українських громадських діячів, серед яких Іван Дзюба, Ліна Костенко, Юрій Андрухович, Іван Малкович, Олександр Ройтбурд та інші, написали листа Олегу Сенцову, який голодує з вимогою  звільнити усіх українських політв’язнів у Росії – Укрінформ.

“У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять хороше. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за усіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібний. Навіть з в’язниці ти зміг об’єднати усіх нас для цієї боротьби. Якщо не зараз, то пізніше, в найближчому майбутньому ми все одно звільнимо тебе. Ми – це Україна й багато-багато людей доброї сильної волі у цивілізованому світі”, – йдеться у листі.

У листі також перерозповідається історія лідера кримськотатарського народу, в’язня радянських таборів Мустафи Джемілєва.

“Коли Мустафа тримав найтриваліше голодування і вже був готовий розлучитися з життям, до нього на побачення приїхала мати з братом із запискою від Андрія Сахарова. У ній Сахаров писав, що просить Мустафу відмовитися від голодування. Про те, що для усіх однодумців і соратників набагато важливішим є його життя, ніж його, нехай героїчна, смерть. Не врахувати думку Сахарова, відмовити Сахарову Мустафа не міг. Він припинив голодування… Олеже, ми приєднуємо до нашого прохання прохання Андрія Сахарова і Мустафи Джемілєва. Зроби для нас цей подвиг любові”, – написали автори звернення.

Як відомо, Олега Сенцова затримала в Криму Федеральна служба безпеки Російській Федерації 11 травня 2014 року. Пізніше його перевезли до Москви в слідчий ізолятор “Лефортово”.

Кінорежисера звинуватили в тероризмі й незаконному зберіганні зброї. У матеріалах сфабрикованої справи його називали організатором диверсійно-терористичної групи.

У серпні 2015 року Сенцов був засуджений до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. В лютому 2016 його етапували до Якутії, а з листопада 2017 Сенцов знаходиться у виправній колонії “Білий ведмідь” в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ).

14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів.

 

На Донеччині під час збору врожаю підірвався трактор

На Донеччині у селі Гранітне Волноваського району під час збору урожаю на невідомому предметі підірвався трактор. Водія у стані середньої важкості госпіталізували.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС у Донецькій області – Укрінформ.

“24 липня о 20:45 на телефон Служби порятунку “101” надійшла інформація про підрив трактора, що стався у с. Гранітне Волноваського району Донецької області. Під час проведення робіт зі збору врожаю трактор наїхав на невідомий предмет, який вибухнув. Тракторист був госпіталізований до військового госпіталю у м. Маріуполь у стані середньої важкості”, – йдеться у повідомленні.

Обставини події встановлюються.

Як повідомляв Укрінформ, аналогічна подія сталася 22 липня у мікрорайоні Східний міста Маріуполь.

 

Депутат Сюмар вийшла заміж за віце-мера Ірпеня

Народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова інформації Вікторія Сюмар вийшла заміж за першого заступника мера Ірпеня Дмитра Христюка.

Про це Сюмар повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Не вважаю це новиною, а лише повідомленням для друзів – ми з Дмитром Христюком одружилися… Я знаю його з 2014 року, з найважчих часів свого життя… Я тоді працювала в РНБО, Дмитро створював перші добровольчі батальйони будучи заступником губернатора Київщини… ми допомагали один одному”, – написала вона.

Водночас сам Христюк у себе на сторінці Facebook заявив, що звільняється з посади першого заступника мера Ірпеня.

“Йду з посади першого заступника міського голови Ірпеня”, – написав він, додавши, що звільняється з посади як член команди мера Ірпеня Володимира Карплюка, що раніше повідомив про намір 2 серпня піти у відставку.

“Я прийшов з командою, ми йдемо командою. Впевнений, що мешканці нашого міста дадуть оцінку нашій роботі”, – зазначив Христюк.

Сюмар пояснила рішення чоловіка звільнитися “бажанням оберегти родину”.

“Сьогодні Дмитро звільнився, оскільки вважає, що в родині достатньо одного “політика”. І я неймовірно шаную це його рішення, бо розумію, що він просто оберігає нашу родину”, – зазначила депутат від “Народного фронту”.

Як повідомлялося, 24 липня мер Ірпеня Володимир Карплюк заявив про намір 2 серпня скласти повноваження і брати участь у парламентській кампанії шляхом висування своєї кандидатури до Верховної Ради по Ірпінському округу.

 

Депутат Заліщук вийшла заміж за британського юриста

Народний депутат від партії «Блок Петра Порошенка» Світлана Заліщук вийшла заміж за британського юриста Вейна Джордаша.

Про це інформує ТаблоID – Укрінформ.

«35-річна депутатка Світлана Заліщук вийшла заміж за 49-річного британського юриста Вейна Джордаша. Весілля відбулося минулого вікенда у київському кафе Breakwater», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що серед гостей були лише члени родин і близькі друзі, зокрема, депутати Мустафа Найєм та Сергій Лещенко.

Згідно з повідомленням, чоловік Заліщук у 2017 році був визнаний одним з провідних юристів у світі у галузі міжнародного кримінального права, а у 2014 році він став одним з наймолодших адвокатів, який отримав почесний статус Queen Counsel (представник Королеви), який присвоюють топ-юристам у Великобританії.

35-річна Заліщук – народний депутат України 8 скликання, член фракції БПП, член Комітету ВР у закордонних справах.

Також Заліщук є засновницею та членом журналістського руху «Стоп цензурі!», співзасновницею і координатором руху «Чесно» та співзасновницею ініціативи «Реанімаційний пакет реформ».

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 503

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua