Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 26 червня

Інформдень: 26 червня

Клих у критичному стані: Денісова просить Москалькову про обстеження

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вкотре звернулась до Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової щодо українського політв’язня Станіслава Клиха, який утримується в пенітенціарній установі на території РФ.

Про це  повідомляє  сайт Уповноваженого – укрінформ.

Людмила Денісова у зверненні зазначила, що 21 травня 2018 року направила лист до Омбудсмена РФ з проханням посприяти медичному обстеженню та особистому відвідання нею Станіслава Клиха, а також посприяти його звільненню.

«Станом на цей час відповіді на вказані листи не отримані. З жовтня 2017 року не відбуваються зустрічі Станіслава Клиха з його батьками. Згідно з наявною інформацією, з 8 червня 2018 року Станіслав Клих оголосив голодування,  і зараз стан його здоров’я знаходиться в критичному стані. За повідомленнями матері, у Станіслава Клиха серйозні проблеми з нирками та серцем», – йдеться у повідомленні.

Враховуючи зазначене,  Денісова  наполегливо просить Москалькову сприяти проведенню незалежного медичного обстеження Клиха українськими чи міжнародними лікарями. А також повідомити про результати перевірки з наданням відповідного медичного висновку. Крім того, забезпечити в найближчий час особисту зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі Станіславом Клихом.

«Також укотре прошу Вас сприяти терміновому звільненню Станіслава Клиха з гуманітарних підстав», – наголосила Денісова.

 

У Кремлі заявили, що не звільнять Сенцова на прохання Ягланда

Український політв’язень Олег Сенцов не може бути помилуваний на підставі прохання, направленого від імені генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

Про це заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє  ТАСС.

“Ви знаєте, що таке прохання з точки зору російського законодавства не може стати підставою для якихось дій, тому що ви знаєте, яка процедура помилування в Російській Федерації”, – сказав представник Кремля.

При цьому Пєсков припустив, що зазначений лист Ягланда “було надіслано по дипломатичних каналах”. “Поки що я не бачив цього листа, тому нічого не можу сказати”, – додав він.

При цьому прес-секретар Володимира Путіна нагадав, що процедура помилування чітко прописана в російському законодавстві. “Ми про це говорили неодноразово, це я зараз не хочу повторювати”, – сказав він.

Відповідаючи на питання, чи є якісь зрушення в питанні звільнення  Сенцова, представник Кремля заявив, що “новин та зрушень немає”.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання президенту Росії Володимиру Путіну помилувати українського режисера Олега Сенцова.

Незаконно засуджений у РФ за сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності український режисер Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в РФ.

У цілому в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, в тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенко, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Ягланд каже, що його не спинить відмова Кремля звільнити Сенцова

Рада Європи має намір продовжувати роботу зі звільнення українських політв’язнів в РФ і бачить одним з методів деескалації конфлікту між Україною і Росією обмін ув’язненими з обох сторін.

Про це генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив на літній сесії ПАРЄ в Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мені здається, що прийшов час передати обом сторонам наступні тези: що необхідно припинити ескалацію напруженості, й одним з методів деескалації було б звільнення ув’язнених і надалі – обмін ув’язненими. В першу чергу, це питання я порушував (в ході візиту в Москву – ред.) у зв’язку з паном Сенцовим, але також говорив про ситуацію щодо всіх інших ув’язнених з обох сторін. Я продовжуватиму цю роботу», – сказав генсек, відповідаючи на питання представника української делегації Олексія Гончаренка.

При цьому  Ягланд  сказав, що не знає про відмову Кремля на його лист президенту Росії із закликом звільнити Олега Сенцова з гуманітарних міркувань.

«Я не збираюся здаватися. Тому що мені здається дуже важливим, щоб дві сторони робили зусилля для зниження напруженості, щоб припинити будь-яку форму військових дій, чи то на словах або за допомогою зброї, або гібридної війни», – сказав генсек.

Він також підкреслив, що нинішні зустрічі і контакти за участю омбудсменів Росії і України відбуваються за його ініціативою.

Як повідомлялося, незаконно засуджений в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями в терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів в РФ.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд 25 червня подав офіційне прохання президентові Росії Володимиру Путіну помилувати Сенцова.

Проте прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков 26 червня заявив журналістам, що Сенцов не може бути помилуваний на підставі цього прохання.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня знаходиться в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями.

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова прибула до Києва 26 червня вранці. Вона зустрілася з моряками судна “Норд”, затриманого в акваторії Азовського моря 25 березня під прапором Росії.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

“Список Сенцова”: у новому ролику знялася відома російська актриса

У мережі з’явився черговий короткометражний фільм з циклу “Список Сенцова”, цього разу – про політв’язня Віктора Шура, в якому знялася відома російська актриса Юлія Ауг.

Ролик розмістила на платформі  YouTube  режисер Вікторія Фаєр – Укрінформ.

У короткометражці Ауг постала в образі простої жінки, яка вдома гладить білизну і дивиться телевізор. Починається фільм зі слів: «Я не вірю Путіну». Далі актриса розповідає історію засудження Віктора Шура.

У супровідному тексті режисер-постановник фільму Вікторія Фаєр нагадала історію циклу: «Московський режисер Таїсія Кругових закликала колег Сенцова зняти по короткому двохвилинному фільму про кожного з них, проект називається “Список Сенцова” за аналогією, як пояснила Кругових, зі “Списком Шиндлера”» .

Сама Кругових зняла історію Теймура Абдуллаєва (справа «Хізб ут-Тахрір»). Також вже зняті короткометражки про Еміра Усеіна-Куку (Ялтинська група по “справі Хізб ут-Тахрір”), Нурі Примова (Севастопольська група по “справі Хізб ут-Тахрір”), Теймура Абдуллаєва (Сімферопольська група по “справі Хізб ут-Тахрір” ), Енвера Мамутова (перша Бахчисарайська група по “справі Хізб ут-Тахрір”), Станіслава Клиха ( “Чеченська справа”) і Олега Сенцова ( “справа Кримської четвірки”).

У 2015 році Брянський обласний суд засудив до 12 років колонії суворого режиму громадянина Росії Віктора Шура за статтею 275 КК (держзрада в формі шпигунства). Правозахисний центр «Меморіал» визнав Шура політичним в’язнем. У 2016 році Віктор Шур отримав громадянство України.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання президенту Росії Володимиру Путіну помилувати українського режисера  Олега Сенцова.

Незаконно засуджений в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями в терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в РФ.

В цілому в Росії і анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, в тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Москалькова потрапить до Одинцова, коли Денісову пустять до Сущенка – депутат

Уповноважений РФ з прав людини Тетяна Москалькова зможе відвідати засудженого в Україні Максима Одинцова тоді, коли українського омбудсмена Людмилі Денісовій допустять до українського політв’язня в РФ Романа Сущенка.

На цьому  наголосила  перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Омбудвумен Москалькова може зайти в камеру громадянина Одинцова в ту хвилину, коли наша Людмила Денісова зайде в камеру Роми Сущенка. Дзеркальність і одночасність, тільки так”, – написала вона.

Перший віце-спікер нагадала, що президент РФ Володимир Путін під час розмови з Президентом України Петром Порошенком гарантував доступ українського омбудсмена до українських в‘язнів. “Вже 12 днів ці гарантії і обіцянки не виконуються російською владою”, – підкреслила вона.

Як повідомляв Укрінформ, після телефонної розмови президентів України і Росії уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями. Досі вона не змогла відвідати жодного з них.

Російський уповноважений Тетяна Москалькова прибула до Києва 26 червня вранці. Вона вже зустрілася з моряками судна “Норд”, затриманого в акваторії Азовського моря 25 березня під прапором Росії. До засудженого в Україні кримського дезертира Максима Одинцова її не допустили, оскільки вона не мала всіх необхідних документів.

Загалом у Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу  Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Денісова: Якщо я не можу потрапити до наших політв’язнів, то і Москалькова не зможе до своїх

Доступ українського та російського омбудсменів до в’язнів повинен відбуватися синхронно і на принципах взаємності.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” заявила уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова – Укрінформ.

“Наш президент виконав усі домовленості. Він дійсно зняв заборону на в’їзд Тетяни Москалькової до України. Але все інше потребує синхронності і взаємності у діях. Якщо я не можу потрапити до наших політв’язнів, то і пані Москалькова не може потрапити до їхніх громадян, які знаходяться на території України”, – сказала вона.

Денісова відзначила, що сьогодні не прибуде до України для зустрічі з Тетяною Москальковою, оскільки перебуває зараз на території Росії, аби зустрітися з  Романом Сущенком.

Український омбудсмен пояснила, що всі терміни щодо його відвідування було анульовано напередодні.

“У них було тільки чотири доби для того, щоб розглянути наше звернення. Але вчора вони нас не повідомили. Вже наше посольство зробило ноту до МЗС РФ і з заявою звернулося до голови Московського міського суду, і зараз ми хочемо вручити це особисто”, – зазначила вона.

Також вона прокоментувала неузгодженість у графіках із російською колегою.

“Я спілкуюсь кожного дня, кожної години з пані Москальковою, але, на жаль, вона не вирішує питання щодо допуску мене до наших політв’язнів. Тому у мене є з нею контакт, вона знає усі плани, наміри, усі ноти МЗС України до МЗС РФ, але коли я їй щось пропоную, вона говорить, що їй треба узгодити. Вона не може це погодити з іншими, їй не погоджують інші державні установи, які мають право і повинні прийняти рішення з домовленості президентів двох країн”, – зазначила Денісова.

Вона наголосила, що, попри домовленості президентів двох країн, РФ влаштовує перешкоди для відвідування нею українських політв’язнів.

Як повідомляв Укрінформ, після телефонної розмови президентів України і Росії уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями. Досі вона не змогла відвідати жодного з них.

Російський уповноважений Тетяна Москалькова прибула до Києва 26 червня вранці. Вона вже зустрілася з моряками судна “Норд”, затриманого в акваторії Азовського моря 25 березня під прапором Росії. До засудженого в Україні кримського дезертира Максима Одинцова її не допустили, оскільки вона не мала всіх необхідних документів.

Загалом у Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Москалькова закликала Сенцова і Балуха “обирати інші методи протесту”

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова пообіцяла відвідати ув’язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова після її візиту до України.

Так заявила сама Москалькова журналістам в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після повернення з Києва я особисто полечу для того, щоб переконатися, який стан його здоров’я і чи потрібна йому допомога”, – заявила вона.

Москалькова підкреслила, що подавала в органи влади звернення з проханням допустити Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову разом із нею до Олега Сенцова.

Крім того, Москалькова також заявила про свій намір особисто відвідати українського ув’язненого в Криму Володимира Балуха.

“Згідно висновкам лікарів немає загроз його життю, але я сама планую відвідати і побачити особисто, в якому він стані… Я вважаю, що якщо людина голодує стільки часу, звичайно, це небезпечно. Закликаю усіх обирати інші методи протесту”, – додала Москалькова.

Також вона заявила про своє бажання відвідати в  Києві  ув’язненого кримського дезертира Максима Одінцова. При цьому вона уточнила, що чіткого дозволу на здійснення такого візиту у неї немає, проте вона розраховує на “крок доброї волі”.

Як повідомляв Укрінформ, російський омбудсмен Тетяна Москалькова прибула в Київ 26 червня уранці. Під час перебування в Києві вона встигла зустрітися з моряками судна “Норд”.

 

Справжній стан здоров’я Сенцова, який голодує 44-й день, приховують – Денісова

Суперечлива інформація про стан здоров’я українського режисера Олега Сенцова, який голодує 44-й день, свідчить, що інформацію про його справжній стан приховують.

Про це уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова написала у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні 44-й день голодування Олега Сенцова. В інформації, яка надходить про стан його здоров’я – суцільні розбіжності”, – наголосила вона.

Денісова нагадала, що 15 червня, коли вона була під дверима колонії у Лабитнангі, Тетяна Москалькова повідомила, що Олег припинив голодування. “За годину сказала, що “Він був готовий припинити голодування, але голодування він не припинив. Кожен день він отримує з його згоди поживні суміші, які включають вітаміни, білки та всі необхідні елементи. Стан його здоров’я задовільний”, – написала вона.

За її словами, того ж дня уповноважений з прав людини у Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак проінформував, що “останній раз був у Олега 5 червня. Голодування він не припинив, знаходиться у медсанчастині під постійним наглядом лікарів, йому ставлять крапельниці із глюкозою і ребоксином”.

Денісова додала, що через суперечливість наданої інформації одразу запросила в уповноваженої з прав людини РФ офіційну за підписом лікаря інформацію про стан здоров’я Олега.

“21 червня Тетяна Москалькова надіслала мені лист уповноваженого з прав людини в ЯНАО, з якого я дізналася, що станом на 20 червня 2018 року Олег Сенцов отримує щоденну підтримуючу терапію, стан здоров’я його задовільний”, – зазначила омбудсмен.

Вона нагадала, що того ж дня Москалькова заявила в ЗМІ, що “Олег виглядає добре, набрав кілька кілограмів. Йому, за його згодою застосовують підтримуючу терапію, і це – як лікувальне голодування виходить”.

Денісова зазначила, що 22 червня надійшла відповідь і від голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і правам людини Михайла Федотова, який написав, що «Олега щоденно оглядають медичні працівники: відбувається загальний огляд і аналізи. З 25 травня 2018 року призначається та проводиться підтримуюча терапія (розчин глюкози, вітаміни групи В і С, водно-сольові розчини, Аміновен, Інтраліпід).

8 червня був проведений спільний лікарський консиліум за участю лікарів-спеціалістів Лабитнанзької лікарні (анестезіолога, терапевта, ендокринолога, хірурга), за його результатами – стан здоров’я  Олега Сенцова  оцінено як задовільний, лікування скориговано, рекомендовано прийом сумішей для спеціалізованого харчування. В той же день Олег дав письмову згоду на прийом суміші для спеціалізованого харчування і з 8 червня він отримує суміш для ентерального годування “Nitridrink”(прийом кожні 4 години). Таку ж суміш отримувала і Надія Савченко в період її тривалого голодування”.

За її словами, 23 червня адвоката Олега Дмитро Дінзе повідомив, що Олег написав цитую «якусь заяву, в якій йдеться про те, що у випадку нової кризи і якщо за висновком лікарів це буде необхідно, то він прийматиме цю поживну суміш сам. Аби не застосовували зонд і не травмували слизову».

Денісова підкреслила, що, за словами адвоката, суміш в колонії є, але він її не вживає, а у відеозв’язку з Сенцовим їй відмовили і фото не надають.

“Вся ця суперечлива інформація змушує ставитися до неї з великою недовірою. Очевидно тільки те, що від нас приховують справжній стан здоров’я Олега.

Вимагаю негайного доступу до людини, яка 44 дні голодує й зараз знаходиться на межі життя і смерті!”, – наголосила вона.

Український омбудсмен закликала міжнародні організації сприяти її допуску на відвідування Олега Сенцова або відвідати його спільно.

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання президенту Росії Володимиру Путіну помилувати українського режисера Олега Сенцова.

Незаконно засуджений у РФ за сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів в РФ.

У цілому в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, в тому числі журналіста Укрінформу Романа Сущенка, незаконно засудженого до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Як повідомлялося, літня сесія ПАРЄ відбудеться у Страсбурзі 25-29 червня. Організатори #SaveOlegSentsov запустили нову акцію із закликом до ПАРЄ провести термінові дебати щодо звільнення Олега Сенцова та інших українських політв’язнів, утримуваних в Росії.

 

Москалькова зустрілася в Києві з моряками судна “Норд”

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася у вівторок у Києві з моряками судна “Норд”.

Про це вона повідомила в  Instagram – Укрынформ.

“Зустрілася із затриманими в Україні моряками судна “Норд”, – написала вона.

Москалькова також повідомила, що за результатами зустрічі планує звернутися до керівництва компетентних органів України з проханням про звільнення моряків.

Російський омбудсмен прибула до Києва вранці 26 червня. Вона також повідомила журналістам, що має намір відвідати кримського дезертира Максима Одинцова, який утримується в СІЗО Києва.

Раніше у вівторок радниця Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Олена Мячина заявила ЗМІ, що уповноважену з прав людини в Росії Тетяну Москалькову не допустять до утримуваних громадян РФ на території України, допоки український омбудсмен Людмила Денісова не зможе відвідати українських політв’язнів Кремля у тюрмах Росії.

Як повідомлялося, після телефонної розмови президентів Росії та України уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв’язнями – Олегом Сенцовим, Романом Сущенком, Миколою Карпюком. Після того, як 19 червня її вкотре не пустили до Сенцова, який 14 травня оголосив голодування, Денісова відправила лист голові Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барту з проханням допомогти зустрітися з українськими політв’язнями.

До цього часу Денісова не змогла відвідати жодного українського політв’язня.

Усього в Росії і анексованому  Криму  утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Як повідомляв Укрінформ, 25 березня Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу судна “Норд” із закритого Україною порту анексованої Керчі. 30 березня український суд арештував судно “Норд”.

 

100 днів голодування: кримські правозахисники закликають врятувати Балуха

“Кримська правозахисна група” звернулася із закликом врятувати українського активіста Володимира Балуха, у якого  сьогодні  100-й день безстрокового голодування.

Про це  йдеться  у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті правозахисної організації – Укрінформ.

“Допоможіть врятувати Володимира Балуха! Сьогодні 100 днів, як на знак протесту голодує український політв’язень Володимир Балух. Кримська правозахисна група зібрала інформацію про те, як протягом трьох місяців Володимир протестує проти незаконного вироку російської влади”, – повідомляє “Кримська правозахисна група”.

Хронологія основних подій життя Володимира Балуха в умовах ув’язнення починається з оголошення 19 березня 2018 року безстрокового голодування на знак протесту проти судового переслідування активіста в рамках сфальсифікованої кримінальної справи.

30 березня українця відвідав адвокат, який повідомив, що адміністрація СІЗО змушує Балуха припинити голодування.

4 квітня адвокат знову заявив про порушення прав Балуха, якого судили за допомогою відеозв’язку і тримали в наручниках. Адвокат українця Ольга Дінзе повідомила, що стан її підзахисного сильно погіршився.

11 квітня народні депутати України та правозахисники передали Балуху лист, в якому просили його припинити голодування. 23 квітня до Володимира Балуха в СІЗО не пустили архієпископа Климента, незважаючи на те, що він отримав статус громадського захисника українця.

15 травня Володимир Балух передав лист, в якому звернувся до всіх українців, а 9 червня він передав із СІЗО лист зі зверненням до Президента України. 2 червня львівські школярі передали Володимиру Балуху листи підтримки в його боротьбі проти окупаційного режиму в Криму.

14 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою до російської влади негайно і беззастережно звільнити Олега Сенцова, Володимира Балуха і всіх інших незаконно затриманих в Росії і в Криму громадян України.

15 червня Володимиру Балух викликали швидку допомогу під час засідання “суду”.

22 червня Володимир Балух посилив своє голодування, заявивши, що  тільки питиме воду.

В даний час український активіст знаходиться в СІЗО Сімферополя в загальній камері. Він незаконно позбавлений волі з 8 грудня 2016 року.

Нагадаємо, “суд” у Криму визнав Балуха винним в зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також до штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4600 грн).

Другу справу проти активіста порушено через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.

ФСБ Росії затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – за прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

 

Активісти ініціювали глобальну акцію термінової допомоги Балуху

Організатори глобальної кампанії за визволення заручників Кремля закликали всіх небайдужих долучитися до акції на підтримку політв’язня Володимира Балуха, який голодує вже 100 днів.

Також закликали написати відповідні листи представникам російської влади.

Заклик розміщено на сторінці глобальної акції “Save Oleg Sentsov” у  Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні, на 100 днів голодування Володимира Балуха, ми запускаємо акцію термінової допомоги. У кожній справі політв’язня за “колективним Путіним” ховаються конкретні виконавці, від рішення яких залежить багато важливих речей – як буде ставитися до політв’язня тюремна адміністрація, чи буде його вчасно відвідувати лікар, чи будуть на нього накладатися дисциплінарні стягнення за найменші порушення режиму тощо. Ми називаємо цих людей на ім’я та звертаємося до них персонально. Вони отримують листи від європарламентаріїв, членів національних парламентів, посадових осіб Ради Європи та ОБСЄ. Ми це зробимо”, – йдеться у повідомленні.

Ініціатори закликають усіх небайдужих долучитися до акції термінової допомоги Балуху.

Для участі в акції потрібно роздрукувати підготовлений шаблон листа, підписати його та відправити на вказані у тексті  адреси.

Для швидкості також можна продублювати листи електронною поштою на адресу інтернет-приймальні Генеральної прокуратури РФ, інтернет-приймальні Федеральної служби виконання покарань РФ, інтернет-приймальня уповноваженої з прав людини в РФ.

В тексті листа міститься заклик забезпечити надання постійної кваліфікованої медичної допомоги Володимиру Балуху, а також надати доступ до нього незалежним медикам. Активісти також закликають провести оперативне, ретельне, незалежне і неупереджене розслідування свідчень Балуха про знущання і приниження за національною ознакою з боку начальника Роздольненського ІТТ капітана поліції Валерія Ткаченка та забезпечити йому доступ до ефективних засобів правового захисту. Крім того, в найкоротші терміни потрібно організувати спільний візит уповноваженої з прав людини в РФ та уповноваженого Верховної Ради з прав людини з метою перевірки умов утримання Балуха. В разі ж ухвалення обвинувального вироку активісти просять не етапувати Балуха за межі Криму, оскільки це становить серйозну загрозу для його життя.

Як відомо, “суд” у Криму визнав Балуха винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також до штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4600 грн).

Другу справу проти активіста порушено через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.

ФСБ Росії затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – за прапор України, який знаходився на подвір’ї його будинку.

19 березня 2018 року Балух розпочав голодування. За кілька місяців він схуд на 30 кг. У нього почалися серйозні проблеми зі здоров’ям. Архієпископ Климент умовив Володимира включити до свого раціону кисіль і сухарі. Після цього адміністрація зняла його з обліку як голодувальника, і його перестав відвідувати лікар. Кілька днів тому Балух знову перейшов тільки на воду.

Після кількох місяців голодування та пресингу Балух повністю виснажений, а його стан близький до критичного.

15 червня йому викликали “швидку” до зали суду, який мав допитати його у новій кримінальній справі.

 

Турчинов розповів про роль тероборони в умовах військового протистояння

Багатоешелонова система територіальної оборони, яка створюється в Україні, є запорукою і фундаментом захисту країни в умовах масштабного військового протистояння.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов на полігоні Гончарівське в Чернігівській області, де відбулися військові навчання з територіальної оборони “Північна фортеця-2018”, повідомляє прес-служба  РНБО – Укрінформ.

“Розбудова системи територіальної оборони має забезпечити в умовах особливого періоду перетворення кожного району, кожного міста на неприступну фортецю”, – заявив Турчинов.

Він додав, що “потужна багатоешелонова територіальна оборона є запорукою захисту України в умовах масштабного військового протистояння”.

За словами секретаря РНБО, у кожній області за проектом Генштабу створюються бригади територіальної оборони й окремі резервні підрозділи Нацгвардії і прикордонників.

Турчинов підкреслив, що під час сьогоднішніх навчань ветерани АТО і молоді резервісти пліч-о-пліч продемонстрували свої військові навички і професіоналізм. “Переконаний, що в бойових умовах вони діятимуть не менш ефективно”, – додав він.

Секретар РНБО зазначив також, що розбудова системи територіальної оборони дозволяє підготувати багатотисячний додатковий резерв для Збройних сил, Національної гвардії та прикордонних військ. “У результаті ми маємо отримати додаткову потужну півмільйонну армію, здатну надійно захистити Україну від будь-якого агресора”, – заявив він.

Турчинов додав, що в системі територіальної оборони можуть себе реалізувати як ветерани АТО, так і молодь призовного віку, “що є важливою складовою патріотичного виховання”.

Секретар РНБО також зазначив, що Міністерство оборони та Генеральний штаб готують проект закону “Про територіальну оборону України”, який після схвалення на засіданні РНБО буде внесено до парламенту.

 

Ар’єв каже, що повернення Росії до ПАРЄ завершилося “великим нічим”

Робота аd hoc комітету ПАРЄ, створення якого у грудні минулого року фактично мало на меті створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ, закінчилася без ухвалення рішення.

Про це за результатами засідання сказав голова української делегації Володимир Ар’єв, повідомляє кореспондент Укріформу.

«Ad hoc комітет закрив свою роботу. Він закінчився великим нічим. Ніякого рішення, зокрема про повернення Росії, звичайно, прийнято не було», – сказав Ар’єв.

За його словами, подальша робота триватиме щонайменше півроку.

«Це все відкладається на дуже довгий термін, як мінімум на півроку, тому що рішення, прийняте ad hoc комітетом – затвердити доповідь Ніколетті. Ми там внесли деякі поправки, які не рекомендують, не дозволяють, у принципі, зменшувати вагомість моніторингової процедури, а також чіпати правила Асамблеї – те, чого, власне, вимагає  Російська Федерація», – пояснив голова української делегації.

Документ, затверджений за результатами роботи ad hoc комітету, процедурно далі буде переданий до Бюро ПАРЄ, засідання якого відбудеться в п’ятницю.

Як відомо, ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через її агресію проти України. 15 грудня минулого року на засіданні Бюро ПАРЄ в Парижі було створено аd hoc комітет “з питання ролі та місії Парламентської асамблеї”, який фактично покликаний створити передумови для повернення російської делегації в ПАРЄ. Приїжджаючи на засідання аd hoc комітету, представники РФ неодноразово наголошували, що не збираються виконувати резолюції Асамблеї щодо України.

 

Бойовики обстрілювали позиції ООС з мінометів та гранатометів

Російсько-окупаційні війська за добу п’ять разів порушили режим припинення вогню, два з яких із забороненої Мінськими домовленостями зброї.

Про це повідомляє на своїй сторінці у  Facebook  прес-центр Операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“На Луганському напрямку неспокійно було в районі населеного пункту Кримське, де наші позиції  обстрілювалися  із 82-мм міномету та гранатометів. На Донецькому напрямку обстрілів не зафіксовано”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на Маріупольському напрямку бої точилися у районі населеного пункту Водяне, де бойовики застосовували проти українських військових міномети, гранатомети та стрілецьку зброю. Також противник один раз зі стрілецької зброї провокував захисників Гнутового.

“За вказаний період втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил не має. Втрати ворога уточнюються”, – інформують у прес-центрі.

 

ООС: 24 прицільних ворожих обстріли за добу, поранений український боєць

Російські окупаційні війська за минулу добу 24 рази вдалися до прицільного вогню по українських позиціях, чотири з яких – із забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Підрозділи Об’єднаних вели активну оборону та давали адекватну відповідь ворогу.

Про це повідомляє  штаб ООС – Укрінформ.

“На Луганському напрямку найгарячіше було в районі населеного пункту Кримське. Там ворог застосовував по наших позиціях 120-мм міномети, гранатомети та стрілецьку зброю. Також ворожа активність спостерігалася біля населених пунктів Луганське та Золоте”, – йдеться у повідомленні.

Також на Донецькому напрямку противник застосував по захисниках Авдіївки та Крутої Балки 82-мм міномети, гранатомети та стрілецьку зброю. Під прицільним вогнем перебували також захисники Мар’їнки, Кам’янки та Верхньоторецького.

На Маріупольському напрямку російські найманці застосовували гранатомети різних типів, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. Противник обстрілював українські позиціі в районі населених пунктів Лебединське, Гнутове, Широкине, Павлопіль та Старогнатівка.

“У наслідок активних бойових дій одного нашого захисника поранено”, – пише штаб.

За даними розвідки, які потребують уточнення, двох бойовиків російських окупаційних військ знищено, трьох поранено.

“Упродовж поточної доби бойовики російських окупаційних військ два рази відкривали вогонь по наших захисниках. На Луганському напрямку ворог обстріляв з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї наші позиції у районі міста Золотого, а з РПГ та стрілецької зброї у районі населеного пункту Лебединське, що на Маріупольському напрямку”, – зазначають в ООС.

 

Бразильському бойовику “ДНР” Лусваргі продовжили арешт

Бразильцю Рафаелю Маркусу Лусваргі, який воював на боці бойовиків так званої ДНР, продовжили термін тримання під вартою до 24 серпня.

Про це  повідомляє  прес-служба Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області – Укрінформ.

“26 червня 2018 року у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області відбулося судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням Рафаеля Маркуса Лусваргі за ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 КК України «участь у незаконних збройних формуваннях та терористичних організаціях»… За клопотанням прокурора обвинуваченому ухвалою  суду  було продовжено дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, а саме до 24 серпня 2018 року, 21-00 год.”, – йдеться у повідомленні.

Наступне судове засідання у цьому кримінальному провадженні призначене на 21 серпня, 13.00.

Як повідомляв Укрінформ, у січні 2017 року Печерський районний суд Києва визнав бразильця винним у створенні терористичної організації та непередбачених законом збройних формувань і призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. Проте у  серпні 2017 р. Апеляційний суд Києва скасував вирок і повернув справу Лусваргі на новий розгляд через порушення територіальної підсудності.

Деякий час Лусваргі переховувався у чоловічому Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ (Московського патріархату). 4 травня його знайшли там праворадикали та привезли до Служби безпеки України.

 

Командири РФ на Донбасі забороняють лікарям у шпиталях говорити про поранених

За інформацією Головного управління розвідки МОУ, командування 1 та 2 АК ЗС РФ проводить заходи, спрямовані на припинення витоку інформації щодо втрат особового складу окупаційних військ.

Про це повідомив речник Міністерства оборони України Максим Праута на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З метою протидії поширенню панічних настроїв серед особового складу представниками окупаційної влади проводиться робота в лікарнях на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. До медичного персоналу лікарень доведено вказівки щодо заборони розповсюдження відомостей про військових, що перебувають на лікуванні”, – сказав речник.

Військовослужбовцям окупаційних військ  також заборонено спілкування з цивільними пацієнтами, насамперед щодо обстановки в районі ведення бойових дій та втрат особового складу, додав він.

 

Напад на ромів: організатора і п’ятьох спільників арештували без права на заставу

Суд на Львівщині обрав для 20-річного організатора та ще п’ятьох неповнолітніх, причетних до нападу на ромський табір, запобіжний захід – тримання під вартою терміном на 60 діб без права внесення застави.

Про це повідомляє  прес-служба  обласного управління Нацполіції – Укрінформ.

“Пустомитівський районний суд Львівщини обрав міру запобіжного заходу для 20-річного організатора та ще п`ятьох неповнолітніх, причетних до нападу на ромський табір під Львовом. Усі вони перебуватимуть  під вартою  протягом 60 діб без права внесення застави”, – зазначили у прес-службі.

25 червня той самий суд обрав для двох неповнолітніх львів’ян віком 16 та 17 років, причетних до нападу на табір, ту ж міру запобіжного заходу.

Як повідомляв Укрінформ, 23 червня вночі у лісовому масиві на околиці Львова група невідомих осіб у масках напала на табір, у якому проживали громадяни ромської національності. Під час нападу 24-річному жителю Закарпатської області завдано смертельних ножових поранень. Ще четверо осіб – 10-річний хлопчик, двоє 19-річних юнаків і 30-річна жінка – дістали тілесні ушкодження.

Правоохоронці затримали вже 14 осіб за напад на табір ромів. Наразі про підозру оголошено вже 8 особам, їм загрожує до 7 років позбавлення волі. Крім того, повідомлено про підозру 20-річному організатору нападу, якому загрожує 15 років або довічне позбавлення волі.

На місці події працювали слідчо-оперативна група, працівники інших служб та підрозділів поліції Львівщини.

За фактом було відкрито кримінальні провадження за п.12 ч.2 ст.115 (умисне вбивство, вчинене групою осіб за попередньою змовою), ч.4 ст.296 (хуліганство), ч.1 ст.304 (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) та ч.1 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкціями цих статей – позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Досудове розслідування триває.

 

Напад на ромів під Львовом: суд призначив арешт чотирьом нападникам

Пустомитівський районний суд визначив запобіжні заходи ще для чотирьох учасників нападу на ромський табір у селі Сокільники біля Львова у вигляді 60 діб під вартою без права внесення застави.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомило джерело в обласній прокуратурі.

“Чотирьом учасникам розбійного нападу на ромський табір у Сокільниках обрано запобіжний захід у вигляді двомісячного тримання під вартою без права застави”, – зазначив співрозмовник.

За його словами, до кінця дня суд має визначити запобіжний захід ще для двох затриманих.

Як повідомлялося, 23 червня близько опівночі у Львові група підлітків напала на тимчасове поселення представників ромської національності. Під час нападу 24-річному жителю Закарпатської області закдано смертельних ножових поранень. Ще четверо осіб – 10-річний хлопчик, двоє 19-річних юнаків і 30-річна жінка – дістали тілесні ушкодження.

Правоохоронці затримали вже 14 осіб за напад на табір ромів у  Львові. Наразі про підозру оголошено вже 8 особам, їм загрожує до 7 років позбавлення волі. Крім того, повідомлено про підозру 20-річному організатору нападу на табір ромів на околиці Львова, якому загрожує 15 років або довічне позбавлення волі.

 

Ягланд написав Гройсману листа щодо нападів на ромів

Рада Європи висловила занепокоєння нападом на табір ромів у Львові та закликає владу та правоохоронні органи мобілізуватися в реагуванні на цю ситуацію.

Про це йдеться в  листі  генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, адресованого прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману – Укрінформ.

«Пишу висловити своє занепокоєння низкою атак проти громадян ромського походження в кількох місцях в Україні, починаючи з інциденту в таборі на Лисій Горі в Києві у квітні 2018 року», – зазначив Ягланд у листі, вказуючи також на останні події у Львові.

«Я звернув увагу на реакцію української влади, що засуджує ці події. Це дуже важливо, щоб усі відповідні особи на найвищому політичному рівні, так само як місцева влада та сили поліції, мобілізувалися, реагуючи на цю ситуацію, яка, здається, поширюється по всій Україні», – вказав генсек.

Він також наголосив на дотриманні положень Європейської конвенції з прав людини та вказав на свої очікування щодо проведення ефективного розлідування інциденту: «Рада Європи готова продовжувати співпрацю з представниками влади для імплементації Стратегії інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство”.

Як відомо, поліція затримала 14 осіб, яких підозрюють у нападі на ромське поселення у Львові.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч проти 24 червня під Львовом група підлітків під керівництвом 20-річного організатора напала на ромський табір. Внаслідок таких дій 24-річний ром отримав численні ножові поранення, згодом він помер. Ще троє осіб, серед яких 10-річний хлопчик, 19-річний юнак та 30-річна жінка, отримали тілесні ушкодження. Двом неповнолітнім нападникам суд уже обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави. 26 червня відбудеться судове засідання, під час якого буде обрано міру запобіжного заходу для інших підозрюваних у скоєнні цього злочину. 20-річному організатору нападу повідомлено про підозру .

Це не перший напад на ромський табір упродовж останніх місяців. Подібні випадки траплялися, зокрема, у Львівській та Тернопільській областях, а також у  Києві.

 

Прем’єр Данії порекомендував Україні найкращу відповідь РФ

Завдяки реформам Україна може перетворитися на сучасну державу європейського напрямку, і це буде найкращою відповіддю на дії агресивної Росії.

Про це сказав Прем’єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен під час спільної прес-конференції з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, повідомляє у вівторок  Урядовий портал – Укрінформ.

«Хочу похвалити Прем’єр-міністра Гройсмана за те, що вже зроблено в Україні. І я заохочую робити більше. Це буде найкраща відповідь на те, що робить сьогодні Росія. Україна може перетворитися у сучасну державу європейського напрямку. І Данія підтримує Україну на ниві реформ в сфері захисту прав людини, боротьби з корупцією, децентралізації, економічних перетворень», – сказав Расмуссен.

Він також підкреслив, що Україна, яка сьогодні переживає надскладні виклики, не одна, про неї не забувають. І весь демократичний світ стоїть на позиціях підтримки Києва в його боротьбі проти російської агресії.

Як повідомляв Укрінформ, Данія виділить 72 млн євро на програму із покращення урядування, підтримку прав людини та сталий економічний розвиток України упродовж п’яти подальших років.

 

Гройсман запропонував Європі кращий за Nord Stream 2 спосіб постачання газу

Прем’єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен вважає, що питання будівництва російського газопроводу Nord Stream-2 в обхід газотранспортної системи України потрібно винести на обговорення на загальноєвропейський рівень.

Про це він сказав під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, який перебуває з робочим візитом у Данії,  повідомляє  у вівторок Урядовий портал – Укрінформ.

Як повідомляється, Гройсман під час спільної прес-конференції з Расмуссеном наголосив, що Україна пропонує європейським споживачам надійний і захищений спосіб постачання газу – на противагу російському проекту “Північний потік-2”, який є новим видом гібридної зброї.

“Це не просто газопровід. Це новий вид гібридної зброї, яка поставить в залежність всі країни – споживачі. Україна пропонує захист і надійне постачання газу до європейських споживачів”, – зазначив Гройсман.

Зі свого боку, Расмуссен, як повідомляється, “запропонував винести обговорення проекту на загальноєвропейський рівень, з метою серйозно і зважено проаналізувати всі ризики і роль України як транзитера палива”.

Як відомо, “Північний потік-2” – це проект газопроводу з Росії до Німеччини в обхід України через Балтійське море. 51% акцій належить російському Газпрому. РФ хоче побудувати дві нитки газопроводу (до 55 млрд кубометрів газу на рік). Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну навіть після будівництва “Північного потоку-2”. Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що цей проект ставить Україну політично в більш вразливу ситуацію і називає його суто політичним.

Як повідомлялося, 31 січня Німеччина дозволила прокласти “Північний потік-2” на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво. Фінляндія та Швеція згодом також дозволили будівництво цього газопроводу у своїх економічних зонах.

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського “Північного потоку-2”.

Нещодавно Польща закликала  ЄС  пришвидшити роботу над правилами, які ускладнять будівництво газопроводу Nord Stream 2.

 

Нафтогаз дискримінує реформу газового ринку – лист Гройсману

Асоціація газового ринку України спільно з газопровідними компаніями направила лист Прем’єр-міністру Володимирові Гройсману, в якому просить уряд обмежити вплив групи Нафтогаз на газовий і суміжні енергетичні ринки країни.

Про це голова Асоціації газового ринку України Олександр Овдієнко сказав на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми змушені у такій ситуації звернутися до Прем’єр-міністра з відкритими листом, текст якого також розмістимо на сайтах наших газорозподільних підприємств, на сайті Асоціації. Просимо нашого шановного Прем’єр-міністра втрутитись у ситуацію і не допустити фактично банкрутства всієї сфери газопостачання”, – сказав Овдієнко.

За його словами, повний контроль НАК “Нафтогаз України” над операторами ГТС дозволяє маніпулювати даними про постачання і в кілька разів завищувати вартість газу для ТКЕ, що зводить нанівець державне регулювання галузі та дискримінує реформу газового ринку.

Голова АГРУ переконаний у тому, що дії групи  Нафтогаз  спрямовані на завищення вартості газу, що у нинішніх умовах становить загрозу не лише фінансової, а й соціальної нестабільності. З огляду на те, що практика нарощування “небалансів” за рахунок ухилення від поставок газу у рамках ПСО (покладення спеціальних обов’язків – ред.) триває, газорозподільні компанії змушені направити місцевим органам влади листи про те, до яких наслідків слід готуватися.

Без втручання Кабінету міністрів розвиток ситуації призведе до масових судових процесів, а надалі – кризи у розрахунках за газ, наголосив Овдієнко.

 

Гройсман заявляє, що у нього “в десятки разів” побільшало особистих ворогів

Запровадження плану дій щодо боротьби з тіньовими схемами на митниці призвело до збільшення кількості особистих ворогів у Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Про це глава українського уряду розповів у ексклюзивному коментарі Укрінформу під час перебування з робочим візитом у Копенгагені.

“План дій щодо боротьби з тіньовими схемами на митниці вже запроваджено, – зазначив Гройсман. – Ми стали на горло контрабандистам і всім тим, хто їм допомагає. І я розумію, що контрабанда неможлива без зрощення з правоохоронними структурами. Після того, як я оголосив план боротьби з корупцією на митниці, і взагалі з контрабандою, ворогів у мене стало в десятки разів більше”.

Він підкреслив, що в запобіганні корупції на митниці уряд об’єднав зусилля з Національною поліцією і Державною фіскальною службою, Податковою поліцією. Також цю ініціативу підтримує легальний бізнес.

За інформацією Прем’єр-міністра України, на сьогодні в тіньових потоках на митниці – від 70 до 100 млрд гривень. З цим треба боротися, зокрема, виявляти “сірі” схеми і ліквідовувати нелегальні імпортні та експортні оборудки, наголосив Гройсман.

“Цей план дій – не “компанійщина”, не думайте, що ми два-три тижні попрацюємо і зупинимося. Це буде постійна й системна робота з різноманітними заходами, щоб відновити справедливість, і те, що належить людям, віддати людям”, – запевнив український прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 20 червня ухвалив презентований прем’єр-міністром план боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Цей план дій спільно напрацювали Кабінет міністрів  разом з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою, Службою безпеки України.

Уряд також має намір направити до Верховної Ради зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за здійснення контрабанди.

 

Москва готує провокації на випадок, якщо Україна отримає автокефалію – Тимчук

У разі надання Вселенським патріархатом томосу про автокефалію Української православної церкви Росія готує провокації.

Про це повідомив  в Facebook  координатор групи «Інформаційне опір», народний депутат Дмитро Тимчук.

«За інформацією групи ІС, на випадок негативного для Москви рішення щодо Української помісної православної церкви (УППЦ) вже опрацьовуються питання зі створення загонів самооборони, які розміщуватимуться на території церков і монастирів УПЦ МП, а також груп провокаторів, які діятимуть з радикально «патріотичних» позицій, для здійснення провокацій і нападів на об’єкти і представників УПЦ МП», – зазначив він.

Крім того, за словами Тимчука, «для досягнення своїх стратегічних цілей з недопущення отримання православною церквою України автокефалії Москва готова здійснити будь-які заходи – від залякування до фізичної дії на представників помісних православних церков, які готові підтримати цю ініціативу».

«Так, наприклад, патріарх усієї Грузії Ілля II займає зважену позицію і не проти надання УППЦ автокефалії. У зв’язку з цим серед вищого духовенства РПЦ вже поширюється інформація про те, що у випадку і подальшої підтримки Іллею II процесу надання автокефалії православній церкві України «його стан здоров’я може різко погіршати», – повідомив Тимчук.

Він також зазначив, що «голові Сербської православної церкви патріарху Іринею, який 23 травня цього року в Москві отримав премію «Міжнародного фонду єдності православних народів», передано 250 тисяч доларів США під виглядом «благодійної допомоги». Крім того, за даними Тимчука, Сербській патріархії Москва надасть допомогу в реставрації ряду об’єктів.

«В обмін на ці преференції Іриней, як вже раніше повідомляв ІС, виступив в Москві з різкою критикою Патріарха Варфоломея в ракурсі його намірів надати автокефалію УППЦ. При цьому виступ Іринея, як голови однієї з помісних церков, використовується Москвою для тиску на інші помісні церкви російською пропагандою», – підкреслив координатор ІС.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломею з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломея відносно створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початку процедур, необхідних для надання автокефалії Українській православній церкві.

15 червня повідомлялося, що в Грузію прибули два високопоставлені митрополити Вселенського патріархату, щоб обговорити з Католикос-патріархом усієї Грузії Іллею II питання української помісної церкви.

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет сподівається, що Вселенський патріарх прийме позитивне рішення про надання томосу про автокефалію УПЦ вже в липні.

 

УПЦ МП намагалася відмовити патріарха Варфоломія від української автокефалії

Переговори делегації УПЦ МП в Стамбулі, яка намагалася вплинути на Вселенського патріарха Варфоломея з тим, щоб не допустити надання Україні томоса про автокефалію її православної церкви, не були успішними.

Про це написав релігієзнавець, доктор філософських наук, професор Олександр Саган у своїй публікації  LIGA.net – Укрінформ.

«Московський патріархат не залишає спроб не допустити надання для України томоса Константинопольського патріарха. Чим ближче до дати ухвалення рішення Константинопольським патріархом про надання Україні томоса на автокефалію її православної церкви, тим більш великого калібру «артилерія» залучається для протидії позитивному рішенню Стамбула», – зазначив Саган.

Так, за його словами, для роботи особистого впливу персонально на патріарха Варфоломея з цього питання Константинопольську патріархію 23 червня відвідали постійні члени Синоду УПЦ МП – послідовні опоненти не лише ідеї автокефалії українського православ’я, але і всієї політики Константинополя в цілому.

«Митрополити Агафангел (Саввін), Іларіон (Шукало), Феодор (Гаюн) Антоній (Паканич) намагалися переконати Вселенського патріарха, що надання автокефалії Українською православним може тільки нашкодити єдності (помісності) православ’я в Україні», – повідомив Саган. За його даними, «недостатня «промосковскість», очевидно, стала причиною заміни на чолі делегації митрополита Луганського і Алчевського Митрофана (саме він представлений як учасник переговорів на офіційній сторінці Вселенської патріархії) на митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона».

«Судячи з коментарів ще одного учасника переговорів, одіозного в своєму втручанні в церковні справи депутата Вадима Новінського (який говорить про втручання держави в церковні справи, а також що «автокефалія може бути надана тільки канонічній церкві» тощо), патріарху Варфоломею пропонувалося якщо вже і надавати томос, то тільки УПЦ МП, причому на умовах Московської патріархії. Тобто, фактично, створити ще одного союзника для Московського патріархату, відтак – ще одного опонента Константинопольському патріархату. Проте достатньо стримані коментарі московсько-українських кліриків після переговорів говорять про те, що делегація Московського патріархату успіху не досягла. Попри «гарний настрій», який випромінювала сторінка Новінського у Фейсбук», – пише Саган.

Він також зазначив, що візит делегації УПЦ МП відбувся саме після їх наполегливого прохання, а не на запрошення Вселенського патріарха. «Водночас приймали їх не в Соборі Святого Георгія, як повідомляли делегати УПЦ МП, а в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі, на території якої Собор знаходиться. А якщо бути ще точнішим, аудієнція проходила не в Тронному залі для почесних гостей на другому поверсі резиденції, а в залі архиреїв на першому поверсі», – уточнив деталі зустрічі релігієзнавець.

Проте Константинопольська патріархія, за його словами, отримала важливий аргумент проти можливих звинувачень в тому, що Вселенська патріархія діяла без консультацій з Московською патріархією. «На офіційному сайті Константинопольського патріархату делегація УПЦ МП вказана саме як делегація «Московської патріархії Української православної Церкви» – це і є її нинішній канонічний статус у Вселенському православ’ї, який чітко відповідає Статуту Російської ПЦ», – зазначив Саган.

Крім того, за його словами, на зустрічі було чітко заявлено, що саме Константинопольський патріархат є Церквою-Матір’ю для православних віруючих в Україні, а не Московська патріархія.

«Важливо також, що патріарх Варфоломей чітко позначив мету своєї діяльності з «українського» питання (і це також представлено на офіційному сайті патріархії): «встановлення миру в країні, а також примирення всіх общин і їх співпраця на благо Православ’я в Україні», – додав Саган.

Він також підкреслив, що спроби Новінського в своїх коментарях представити результати переговорів як «успішні» для «канонічного» православ’я «не витримують критики».

«Його (Новінського – ред.) заяви про те, що «була висловлена підтримка виключно Української православної церкви» і що «автокефалія надаватиметься тільки канонічній Церкві і ні про яке визнання розколу мови бути не може» і так далі спростовуються як попередніми заявами Вселенського патріарха, так і поточними заявами учасників переговорів з грецької сторони!», – зазначив Саган.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у вівторок, 26 червня, народний депутат, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук повідомив, що в разі надання Вселенським патріархатом томоса про автокефалію Української православної церкви Росія готує провокації.

Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів  УПЦ КП  і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломею з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня прийняла ухвалу про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломея щодо створення Єдиної помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень ІВселенському патріархату і початку процедур, необхідних для надання автокефалії Української православної церкви.

Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет сподівається, що Вселенський патріарх ухвалить позитивне рішення про надання томоса про автокефалію УПЦ вже в липні.

 

Яворівський підозрює Мгарський монастирь у випуску антиукраїнської літератури

Член колегії Держкомтелерадіо письменник Володимир Яворівський підозрює, що видавництво Мгарського монастиря, який належить до УПЦ МП, випускає антиукраїнську літературу.

Про це письменник розповів на засіданні колегії у вівторок і попросив присутніх представників правоохоронних органів перевірити діяльність цього видавництва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Він навів один конкретний доказ – книжку, яка потрапила до нього ще під час Революції Гідності.

“Бридкішого, жахливішого я нічого в своєму житті не читав. Я зробив із цього приводу свою авторську програму на радіо. Цитував. Це страшне: що завдяки Сталіну є Україна і тому подібне. Але найцікавіше, що ця книжка видана Московським патріархатом, видана під Лубнами – там є знаменитий, колись козацький, Мгарський монастир – і за підтримки цього Мгарського монастиря. Тобто Московський патріархат видав цю книжку, і ця книжка пішла на наш ринок. Через це я прошу правоохоронні органи, Службу безпеки звернути увагу на діяльність цього видавництва”, – підкреслив Яворівський.

Він підозрює, що антиукраїнська пропаганда шукає легші шляхи до поширення у нас – прямо з України, і до того ж через церкву.

“Не все до нас перевозять потягами, літаками, фурами. Набагато легше і простіше перекинути сюди гроші – а в нас є такі видавництва, які це елементарно зроблять, і це буде набагато дешевше. І легше буде завезти в магазини. Треба це перекрити! Бо цю книжку, мабуть, прочитали багато людей. Це – патріархат, і книжка, мабуть, роздавалася в  церкві  парафіянам. І, може, поширюється й зараз. Це речі дуже і дуже небезпечні”, – застеріг член колегії комітету.

 

На Донеччині відновили зруйновану боями насосну станцію

У Донецькій області відкрито Карлівську насосну станцію, майже зруйновану внаслідок бойових дій.

Участь у відкритті взяли заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз та голова делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні (МКЧХ) Алан Ешліманн, повідомили у Департаменті інформаційної та внутрішньої політики  Донецької ОДА – Укрінформ.

«Рівно рік тому тут була руїна. Внаслідок бойових дій був знищений дах, у машинному приміщенні стояла вода, яка взимку замерзала. Але за короткий термін станція була відновлена. Тепер люди гарантовано зможуть отримувати питну воду», – наголосив Стокоз.

Він висловив сподівання, що плідна співпраця Донецької облдержадміністрації та Міжнародного комітету Червоного Хреста триватиме.

Карлівська насосна станція є частиною аварійної системи водопостачання Покровського району з населенням приблизно 252 625 осіб.

У ОДА нагадали, що загальна чисельність населення, яке одержує питну воду від Карлівської фільтрувальної станції, становить близько 400 тисяч людей. Роботи з відновлення насосної станції розпочалися влітку 2017 року. Відновлення станції стало найбільшим проектом МКЧХ в Україні у 2017-2018 рр.

 

До дня проти катувань у Києві встановили рухливі щупальця

До Міжнародного дня проти катувань активісти встановили на Михайлівській площі в Києві рухливий арт-об’єкт у вигляді щупалець.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця скульптура – це те, що називається мистецтвом у публічному просторі, це один із способів донести свою думку до широкого загалу. Моя задача була в тому, щоб знайти простий і зрозумілий образ. Ці щупальця символізують ту шкоду, якої зазнають передусім жертви катувань. Так, треба розуміти, що катування це не просто насильство, а й насильство з боку влади, а тому те, що ці щупальця схожі на поліцейські палиці – це невипадково”, – розповіла авторка ідеї Анна Щербина.

Також, як зазначили організатори заходу, інсталяція у вигляді щупалець символізує руйнівну силу тортур та шкоду, якої вони завдають жертвам та суспільству в цілому.

“3/4 населення України однозначно засуджують практику тортур і катувань і вважають, що ні до кого не можна застосовувати тортури, навіть до ворогів. Водночас приблизно кожен десятий українець вважає, що тортури можна застосовувати до ворогів”, – зауважила голова правління українського Центру інформації про права людини Тетяна Печончик на відкритті арт-інсталяції.

Виставка скульптури триватиме до 9 липня включно.

Нагадаємо, щороку 26 червня за рішенням Генеральної Асамблеї  ООН  у світі відзначається Міжнародний день на підтримку жертв катувань та тортур. Цей день проводиться з метою викорінення катувань і забезпечення ефективного функціонування Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарань.

 

Під Раду принесли “прості речі”, якими катують українців

Близько півсотні активістів влаштували всеукраїнську акцію “Прості речі катують” до Міжнародного дня на підтримку жертв катувань на площі Конституції, біля будівлі Верховної Ради.

Організатором заходу виступила ГО “Україна без тортур”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час заходу учасники продемонстрували прості речі, якими катують українців. Так, перед приміщенням парламенту вони встановили металеве панцерне ліжко, до якого прив’язали одного з активістів у протигазі, інсценувавши тим самим певні види тортур у місцях несвободи.

“Місця несвободи – це не лише в’язниці, а також і геріатричні пансіонати, психоневрологічні інтернати, дитячі будинки. Ми хочемо привернути увагу в такий спосіб і показати, що люди там можуть піддаватися тортурам з використанням навіть таких простих речей як панцерні ліжка, на яких люди лежать роками; або світла, яке не вимикається на ніч, а персонал стверджує, що так легше наглядати, наприклад, за дітьми. Тобто не обов’язково під нігті заганяти голки або бити, бо катування може відбуватися й у значно простіший спосіб”, – розповіла член правління громадської організації “Україна без тортур”, громадський монітор національного превентивного механізму Тетяна Камак.

Окрім того, організатори заходу оприлюднили прізвища 20 народних депутатів, які не реагують на звіти національного превентивного механізму за результатами візитів до місць несвободи на їхніх одномандатних округах.

“За результатами візитів до місць несвободи зверталися до народних депутатів-мажоритарників, на округах яких знаходяться такі заклади. Ми робили звіт, аналіз і неодноразово повідомляли про них депутатам і просили втрутитися й розібратися, але на жаль, реакції не було жодної”, – уточнила Камак.

 

Візит до РФ Спецдоповідача ООН з протидії катуванням скасовували двічі – МЗС

РФ уже понад чотири роки поспіль як держава-агресор щоденно чинить злочини проти громадян України – вдається до тортур щодо незаконно утримуваних і засуджених українців як на території РФ, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

Про це  йдеться  у коментарі МЗС України з нагоди відзначення Міжнародного дня підтримки жертв катувань – Укрінформ.

“Нагадуємо Російській Федерації, що вона є стороною Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання та Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню”, – зазначається у документі.

У МЗС акцентували, що регулярний моніторинг спеціалізованими міжнародними механізмами із дотриманням принципів безперешкодного доступу до всіх місць позбавлення волі і повної приватності співбесід з усіма затриманими на тимчасово окупованих територіях досі є неможливим та відкидається Росією та її окупаційною адміністрацією.

“Російська Федерація на відміну від України не є стороною Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, а отже, Підкомітет проти катувань не має можливості здійснювати моніторинг у Росії. Ця країна також майже припинила співпрацю з Спеціальними процедурами РПЛ, зокрема візит до РФ Спеціального доповідача ООН з протидії катуванням вже двічі було скасовано”, – констатували в зовнішньодипломатичному відомстві.

У цьому контексті у МЗС нагадали, що вчора Міністерство закордонних справ України спільно зі Службою безпеки України провели спільний відкритий брифінг для представників дипломатичного корпусу щодо злочинів Російської Федерації, а також її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України, зокрема застосування тортур до заручників та незаконно утримуваних осіб.

“Переконані, що можливість почути безпосередні свідчення колишніх заручників та незаконно утримуваних осіб обов’язково сприятиме консолідації міжнародної спільноти навколо допомоги жертвам цих злочинів та протидії подальшим серйозним порушенням прав людини з боку країни-агресора. Посилення тиску міжнародної спільноти на  Росію  вкрай важливе у питанні звільнення українців – політв’язнів і заручників, які незаконно утримуються в Росії, на тимчасово окупованих територіях частин Донецької та Луганської областей та в Криму”, – наголосили у МЗС.

 

У містах України зафарбують рекламу наркотиків

Протягом  тижня – з 26 до 30 червня в містах України пройде акція «Намалюй життя», спрямована на протидію поширенню інформації про продаж наркотиків.

Під час акції будуть зафарбовувати об’яви про продаж наркотиків, які останнім часом зловмисники  малюють на стінах будівель у містах України – Укрінформ.

Про це на брифінгу, присвяченому Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотиками, що пройшов в Укрінформі, заявив заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема.

“Питання  запобігання поширенню наркотиків – загальне. Це не тільки питання держави чи громадських організацій. Ця акція стала тією платформою, яка поєднує органи державної влади, представників усіх міністерств, громадських організацій, психологів, батьків. Тут є два моменти: з одного боку замалювати цю рекламу, яку часто дорослі люди не сприймають як рекламу і загрозу, і розпочати розмову про це зло, про ту небезпеку, яка вражає і молодих людей, і дітей», –  сказав Ярема.

Як повідомив на брифінгу  керівник громадської спілки «Міжнародна антинаркотична асоціація» Ігор Щеглов, заходи з прибирання реклами наркотиків з поверхонь  будівель та громадських місць почалися ще з минулого року в Херсоні, Дніпрі, потім до цих дій долучилися ще 9 міст України. Нині акцією планується охопити більш ніж половину регіонів України, і до неї будуть долучатися інші громадські організації. Також до зафарбовування об’яв про продаж наркотиків можуть долучитися й прості мешканці.

“Як показала практика, люди часто навіть не розуміють, що у них перед очима реклама наркотиків, оскільки це виглядає як якісь ієрогліфи чи абревіатура. Зараз громадськість почала розуміти, що поряд з ними йде торгівля  наркотиками, і почала реагувати гостро», – сказав  Щеглов.

Він зазначив, що на сьогодні, тільки за офіційною статистикою, в Україні до 500 тисяч людей, які  стоять на обліку через наркотичну або алкогольну залежність. Втім громадські організації вважають, що ці цифри більші в 10 разів. Він наголосив, що такі акції мають велике значення, оскільки суспільство переважно має справу з наслідками  наркоманії,  коли людей, які мають залежність, потрібно реабілітовувати та лікувати, витрачаючи на це багато часу, зусиль і коштів.  Водночас інформаційними кампаніями, популяризацією здорового способу життя, залученням до  запобіжних заходів  легше не допустити поширення наркоманії.

 

Україна експортувала 39 мільйонів тонн зернових – Мінагро

Україна з початку 2017/2018 маркетингового року поставила на зовнішні ринки 39 млн тонн зернових.

Про це  повідомляє  прес-служба  Мінагро – Укрінформ.

Зокрема, експортовано 17 млн тонн пшениці, кукурудзи – 17,6 млн тонн, ячменю – 4,2 млн тонн, жита – 36,8 тис. тонн.

Крім того, за цей період було експортовано 412,4 тис. тонн борошна.

Поточний 2017/2018 маркетинговий період завершиться 30 червня 2018 року.

Як повідомляв Укрінформ, урожай зернових в Україні в 2017 році становив 61,28 млн тонн, що на 4,7 млн тонн нижче показника 2016 року.

Згідно з інформацією Державної служби статистики, загалом Україна в минулому році намолотила 26,1 млн тонн пшениці за врожайності 41,1 ц/га, 24,1 млн тонн кукурудзи (54,4 ц/га), 8,3 млн тонн ячменю (33,1 ц/га), 506,8 тис. тонн жита (29,7 ц/га), 471 тис. тонн вівса (23,9 ц/га), 180 тис. тонн гречки (9,8 ц/га), 1,1 млн тонн гороху (26,5 ц/га), 63,9 тис. тонн рису (50,5 ц/га).

Середня врожайність зернових становила 42,3 ц/га.

Урожай зернових і зернобобових культур було зібрано з площі 14,6 млн га.

 

Рівненщина готується до “фестивалю впертого духу”

Культурно-мистецький фестиваль “Тарас Бульба”, ровесник незалежності України, скликає 13 липня в Дубно, що на Рівненщині, меломанів, обдаровану молодь, виконавців українських пісень.

Про це повідомляє місцеве видання  “РадіоТрек” – Укрінформ.

“Тарас Бульба” – це фестиваль впертого духу з великою історією, саме на його сцені сходили визначні зірки української сцени й виступали такі гурти, як “Воплі Відоплясова”, “Борщ”, “Вій”, Infected Rain, Detach, Space of Variations, Stoned Jesus, Nokturnal Mortum та багато інших закордонних та вітчизняних гуртів”, – йдеться в повідомленні.

На території фестивалю розміщуватиметься наметове містечко, функціонуватимуть три сцени – рок, альтернативна й літературна.

У програмі, крім музики й співів, – народні ігри, пісочна терапія, малювання на воді, створення сувенірів своїми руками, квести, перегляди лялькових вистав і мультфільмів, зустрічі з дитячими поетами й письменниками, майстер-класи з ужиткового мистецтва.

 

Табір йде в небо: як живуть роми на Закарпатті

Ексклюзивні кадри Сергія Гудака з циганського табору села Баркасово, вихідці з якого постраждали у Львові під час погрому.

Село Баркасово, Мукачівський район Закарапаття. Зараз тут проживає близько двох тисяч ромів.

І за словами голови громади Федіра Варги, ніколи між ромами та іншими мешканцями села не було конфліктів – Укрінформ.

Як живуть родичі загиблого у Львові рома, бачив наш фотокореспондент Сергій Гудак.

Як повідомлялося, 23 червня близько опівночі у Львові група підлітків напала на тимчасове поселення представників ромської національності. Під час нападу 24-річний житель Закарпатської області отримав смертельні ножові поранення. Ще четверо осіб – 10-річний хлопчик, двоє 19-річних юнаків і 30-річна жінка – отримали тілесні ушкодження.

Правоохоронці затримали вже 14 осіб за напад на табір ромів у Львові. Наразі про підозру оголошено вже 8 особам, їм загрожує до 7 років позбавлення волі. Крім того, повідомлено про підозру 20-річному організатору нападу на табір ромів на околиці Львова, якому загрожує 15 років або довічне позбавлення волі.

 

Майно мелітопольського Гідромашу виставили на продаж за борги із зарплати

Державне підприємство “СЕТАМ” Міністерства юстиції України продає за борги із заробітної плати майно ДП “Мелітопольський завод “Гідромаш”.

Про це йдеться в прес-релізі, який є у розпорядженні Укрінформу.

Зазначається, що борги із  заробітної плати  на підприємстві становлять 1,5 млн грн.

Продається таке майно: вантажний сідловий тягач МАЗ 643008; вантажний бортовий КАМАЗ 53212; вантажний сміттєвоз ГАЗ 53 КО 413; вантажний автокран МАЗ 5334 КС 3562Б; вантажний сідловий тягач МАЗ 54323; автобус пасажирський ПАЗ 672М; вантажний бортовий тентований ГАЗ 3302 ЗНГ; легковий автомобіль ВАЗ 21121, причіп бортовий ГКБ 817 та інше.

“Усі автомобілі виставлені за дуже привабливими цінами”, – підкреслив генеральний директор ДП “СЕТАМ” Віктор Вишньов.

Аукціон відбудеться 3 та 4 липня 2018 року.

Як повідомлялося, OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) працює на всій території України з 2014 року.

 

Наступ армії Асада у Сирії вигнав з дому 45 тисяч людей

На південному заході Сирії десятки тисяч людей змушені були залишити свої домівки через наступ армії сирійського президента Башара аль-Асада.

Про це повідомляє  Reuters  із посиланням на Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини.

«Сирійська армія взяла під контроль місто Бусра аль-Харір в районі Лайя та продовжує наступ на південь… Щонайменше 45 тисяч осіб залишили місцевість, де тривають бойові дії, рятуючись втечею у напрямку кордону з Йорданією», – йдеться у повідомленні.

Захоплення президентськими силами цього району перерізало підконтрольну опозиції територію на північному сходу провінції Дер’я, на яку саме й спрямований нинішній наступ, усупереч застереженням США.

Раніше повідомлялося про два ізраїльські ракетні удари в районі Дамаска минулої ночі. Офіційний Ізраїль не коментує цю інформацію.

Як відомо, південно-західна частина Сирії має стратегічну вагу з огляду на межування з Йорданією та Голанськими висотами.

 

В Україні можуть узаконити приватизацію державних оборонних підприємств

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов заявив, що наразі обговорюється ініціатива щодо закріплення на законодавчому рівні можливості приватизації державних оборонних підприємств.

Про це він розповів на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми проводимо активну роботу і з Кабінетом міністрів, і з Верховною Радою, зокрема, з профільними комітетами, щодо прийняття на законодавчому рівні зняття будь-яких обмежень щодо  приватизації  державних оборонних підприємств”, – зазначив Турчинов.

Крім того, за його словами, планується також дозволити іноземним інвесторам заходити на українські оборонно-промислові підприємства.

Водночас секретар РНБО нагадав, що чинне законодавство наразі жорстко обмежує приватизацію оборонних підприємств.

 

Журналісти Russia Today, яких не пустили в Україну, очікують зворотних рейсів

Журналісти ТРК Russia Today Євген Примаков та Пола Слієр, яким заборонено в’їзд в Україну терміном на п’ять років, очікують зворотних рейсів у аеропорту “Бориспіль”.

Про це йдеться у  повідомленні Держприкордонслужби – Укрінформ.

“Наразі журналісти очікують зворотних рейсів”, – поінформували у ДПСУ.

Як повідомлялося, в аеропорту «Бориспіль» прикордонники Окремого контрольно-пропускного пункту пропуску «Київ» 26 червня не пропустили до України двох журналістів, які працюють на російські ЗМІ.

Зокрема, вранці під час оформлення пасажирів рейсу «Мінськ – Київ» правоохоронці виявили  російського журналіста і телеведучого Євгена Примакова, стосовно якого було доручення державного правоохоронного органу щодо заборони йому в’їзду в Україну.

За декілька годин у цьому ж аеропорту склалась подібна ситуація під час перевірки документів громадян, які прибули з Відня. Працівники прикордонного відомства відмовили у перетині державного кордону громадянці Великої Британії Полі Слієр, кореспондентки ТРК Russia Today, щодо якої також було доручення державного компетентного органу.

У коментарях російським ЗМІ Примаков і Слієр заявили, що їхали у Київ на конференцію ОБСЄ щодо свободи ЗМІ.

 

НБУ дозволив місцевим органам влади розміщувати облігації на фондовій біржі

Національний банк України надає можливість місцевим органам влади розміщувати облігації місцевих позик на фондовій біржі з використанням розрахунків за принципом “поставка цінних паперів без оплати”.

Про це  повідомляє  прес-служба НБУ – Укрінформ.

«Відтак, для розширення можливостей із залучення місцевими органами влади позикових ресурсів Національний банк вніс зміни до Положення та уможливив обслуговування депозитарієм Національного банку таких операцій. По-перше, визначено порядок дій депозитарію Національного банку, фондової біржі, емітента та депозитарних установ при розміщенні облігацій місцевих позик на фондовій біржі. По-друге, врегульовано порядок взаємодії депозитарію Національного банку та фондової біржі при обслуговуванні розміщення облігацій місцевих позик на фондовій біржі. По-третє, внесено зміни до плану балансових рахунків та переліку депозитарних проводок, завдяки чому розміщення облігацій місцевих позик на фондовій біржі зможе відображатися в системі депозитарного обліку», – йдеться в повідомленні НБУ.

У Нацбанку зазначають, що досі Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України, яке регламентує обслуговування депозитарієм Національного банку операцій з розміщення облігацій місцевих позик, передбачало можливість обслуговування розміщення таких позик лише поза фондовою біржою.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління №70 від 25 червня 2018 року “Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів Національним банком України”. Вони набувають чинності з 26 червня 2018 року.

 

Кіберполиция України: російські хакери готують масований удар

Хакери з Росії заражають українські компанії шкідливими програмами, щоб створити так звані “backdoors” для масштабного скоординованого удару.

Про це сказав  Reuters  у вівторок глава кіберполіції Сергій Демедюк – Укрінформ.

З початку 2018 року поліція виявила поширення різними шляхами вірусів, призначених для того, щоб вразити Україну. До них відносяться фішингові листи, відправлені з легітимних доменів державних установ, чиї системи були зламані, або з підроблених вебсайтів, які імітують вебсайти реальних державних органів, йдеться в повідомленні.

Поліція виявила, що хакери розповсюджують шкідливі програми, які розділені на різні компоненти і відправлені з різних джерел, щоб зробити їх непомітними для антивірусного програмного забезпечення. Потрапляючи на один пристрій, ці блоки об’єднуються у шкідливу програму, сказав Демедюк.

“Аналіз виявленого шкідливого програмного забезпечення і цілеспрямованість їх атак на Україну дають підставу припускати, що все це робиться під якийсь конкретний день”, – сказав він.

Деякі напади раніше збігалися з великими українськими святами, і Демедюк побоюється, що нова атака може відбутися в четвер – День Конституції – або на День незалежності у серпні. Торік, 27 червня, Україну вразила масштабна кібератака, відома під назвою NotPetya, яка охопила українські ІТ-системи і потім поширилася по всьому світу, нагадує агентство.

“Все, що ми зараз спостерігаємо, робиться з такою ж масштабністю, як NonPetya: з масовою підтримкою і масовим забезпеченням впровадження, на високому організаційному рівні, який звичайний  хакер  не здатний зробити”, – сказав глава кіберполіції.

“Це підтримка рівня держави – дуже дорога і дуже синхронна. Без допомоги державних органів це неможливо. Ми зараз говоримо про Російську федерацію. Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили за цей період – 99 відсотків сліди йдуть з РФ”, – підкреслив Демедюк.

У той же час він зазначив, що Україна зараз краще підготовлена до того, щоб протистояти таким нападам завдяки співпраці з іноземними союзниками, особливо після NotPetya. Однак, деякі українські компанії не потрудилися очистити свої комп’ютери після атаки NotPetya, їх машини все ще заражені вірусом і можуть бути використані для нового удару, зазначає Демедюк.

“Ми до сьогоднішнього дня виявляємо техніку і бачимо, що цей вірус досі там є, ніхто нічого не перевстановлював”, – сказав керівник кіберполіції.

Він закликав глобальні компанії, що пережили атаку NotPetya, поділитися з українською кіберполіцією результатами своїх власних розслідувань.

 

Президент ввів у дію рішення РНБО про зовнішньоекономічну діяльність ОПК

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності українських підприємств оборонно-промислового комплексу.

Про це заявив на брифінгу у Києві секретар РНБО Олександр Турчинов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент підписав Указ, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності українських підприємств оборонно-промислового комплексу”, – сказав секретар РНБО.

Він висловив переконання, що цей дуже важливий крок “значно посилить обороноздатність нашої держави і дасть сильний поштовх для розвитку української оборонної промисловості”.

“У першу чергу, Указ руйнує багатолітню монополію державних спецекспортерів. Відповідно до рішенням РНБО українські виробники оборонної продукції, зброї та військової техніки мають право без-будь яких посередників експортувати продукцію власного виробництва. За рішенням РНБО, імпорт дозволений для підприємств незалежно від їх форми власності, коли йдеться про закупівлю обладнання, продукції військового призначення для потреб власного виробництва, а також дозволено імпорт для приватних підприємств, які мають прямі дилерські контракти із закордонними виробниками озброєння та військової техніки”, – повідомив Турчинов.

Він додав, що рішенням РНБО українським силовим міністерства і відомствам, у т.ч. Міноборони, дозволено мати прямі контракти і проводити без посередників закупівлю озброєння та військової техніки: “Без будь-яких посередників вони можуть закуповувати озброєння та військову техніку за межами України, коли це, безумовно, передбачено державним оборонним замовленням і відповідне озброєння та військова техніка не виробляється українськими виробниками”.

Цим рішенням уряду доручено в стислі терміни внести відповідні зміни до своїх нормативно-правових актів з цього питання, а також терміново внести на розгляд Верховної Ради зміни до чинного законодавства щодо експортно-імпортної діяльності українських виробників ОВТ.

 

Ніщо так стрімко не дорожчає, як тарифи Укрпошти – Наливайко

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко підтримує ініціативу Національної спілки журналістів України щодо запровадження мораторію на зростання поштових тарифів на доставку українських газет.

Про це очільник Державного комітету телебачення і радіомовлення заявив на засіданні колегії у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За 10 років тарифи Укрпошти зросли у 9 разів. Якщо з 1 січня 2019 року знову буде їх підвищення Укрпоштою, то це підвищення буде вже 13,5 раза. Напевно, ніщо в країні так стрімко не дорожчає, як тарифи Укрпошти! І ми абсолютно підтримуємо заяву Національної спілки журналістів України і вкотре закликаємо Укрпошту до діалогу”, – підкреслив Наливайко.

Водночас він зазначив, що ситуація з друкованими ЗМІ в Україні загострилась не тільки через зростання тарифів, а й через різке погіршення якості доставки Укрпошти.

“Пересувні пункти абсолютно неефективні! І якість роботи Укрпошти може вбити наші друковані засоби масової інформації”, – сказав голова Держкомтелерадіо.

Наливайко також обурився через “дивну позицію Укрпошти”, коли грошима, які вона отримує від передплатників друкованих ЗМІ, перекривається зарплата листонош.

“Дуже ми всі поважаємо листонош! Дуже потрібно, щоб вони отримували достойну зарплату своєчасно! Але чому це грішми редакційними? І чому кожен рік про це ми домовляємось, просимо через півроку Укрпошту: віддайте гроші редакційних видань. Це ганьба!” – сказав очільник Держкомтелерадіо.

Як повідомляв Укрінформ, голова НСЖУ Сергій Томіленко звернувся 25 червня з листом до керівника уряду Володимира Гройсмана, в якому закликав запровадити мораторій на підвищення тарифів ПАТ “Укрпошта” на приймання та доставку за передплатою друкованих видань. З огляду на те, що більшість газет через істотне подорожчання паперу й поштових послуг опинилися в критичній ситуації – постали перед реальною загрозою закриття, НСЖУ пропонує зафіксувати поштові тарифи на рівні, встановленому з 1 липня 2018 року. “Нинішнє балансування преси на межі виживання обмежує інформаційну безпеку держави: на думку фахівців (редакторів, видавців), рішення ПАТ  “Укрпошта”  вкотре підвищити тарифи на доставку періодики (з 1 січня 2019 р.) матиме вкрай негативні наслідки. Як відомо, у 2014-2018 роках обсяги передплати преси в Україні зменшилися на 46%, отож і далі руйнувати ринок передплати неприпустимо в умовах, коли для значної частини населення, особливо сільського, місцева преса є основним джерелом інформації. Практика попередніх років показала прямий зв’язок між збільшенням тарифів на доставку (а вони сягають уже 50% загальної вартості передплати для населення) і зменшенням читацької аудиторії друкованих ЗМІ”, – йдеться в листі.

 

Єлизавета ІІ підписала закон про Brexit

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ надала королівську згоду закону про вихід країни з Європейського Союзу.

Про це у вівторок під час засідання Палати представників Великої Британії повідомив спікер Джон Беркоу, інформує  Reuters – Укрінформ.

“Я мушу повідомити Палаті представників, що згідно з Актом про королівську згоду від 1967 року, Її Величність (королева Єлизавета ІІ – ред.) схвалила Акт про вихід з Європейського Союзу 2018”, – сказав він.

Зазначається, що минулого тижня закон був схвалений як Палатою представників, так і Палатою лордів Великої Британії.

 

Невизнання виборів мера Кишинева: Європарламент готує резолюцію

У Європарламенті планують терміново ухвалити резолюцію щодо невизнання результатів виборів міського голови Кишинева.

Про це написала депутат Європарламенту Ребека Хармс у  Тwitter, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Європарламент, можливо, наступного тижня у Страсбурзі обговорить термінову резолюцію щодо виборів мера Кишинева у частині їхнього невизнання», – написала європарламентарій у Twitter.

Як повідомляв Укрінформ, Верховний суд Молдови анулював результати виборів мера Кишинева, перемогу на яких отримав лідер партії “Платформа “Гідність і правда” Андрій Нестасє.

Верховний суд після багатогодинних дебатів залишив в силі рішення Апеляційної палати Кишинева, відповідно до якого вибори визнані такими, що не відбулися. Рішення ВС остаточне і оскарженню не підлягає.

Сам Нестасє назвав рішення суду політичним, звинувативши в цьому лідера правлячої коаліції, голову Демократичної партії Влада Плахотнюка.

Декількома днями раніше Апеляційна палата молдавської столиці залишила в силі рішення суду першої інстанції, яка винесла вердикт про невизнання підсумків голосування на виборах 3 червня цього року.

Згідно з вердиктом суду, рішення про невизнання виборів було прийняте через те, що в день голосування Нестасє оприлюднив на своїй сторінці в соціальних мережах відеозвернення до виборців із закликом прийти на виборчі дільниці і проголосувати. Звернення було кваліфіковане суддями як «агітація в день виборів», що заборонено молдавським законодавством про вибори. З аналогічним зверненням до виборців звернувся і опонент Нестасє, представник Партії соціалістів Іон Чебан.

За підсумками голосування (вибори відбулися 3 червня), за Нестасє проголосувало 52% виборців, а за представника Партії соціалістів Іона Чобану – близько 48% громадян.

Ще один тур дострокових виборів проводитися не буде, оскільки за рік до чергових виборів мера, намічених на травень 2019 року, законодавством заборонено проводити дострокові вибори.

До чергових виборів молдавською столицею керуватиме виконувач обов’язків мера Руслан Кодряну.

 

Прем’єр Іспанії підтримав ідею Меркель щодо розподілу біженців

Глава уряду Іспанії Педро Санчес пообіцяв канцлерові ФРН Ангелі Меркель підтримку в питаннях біженців.

Про це він сказав в ході переговорів у Берліні у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

Санчес запевнив в тому, що його країна усвідомлює відповідальність і готова проявляти солідарність як в тому, що стосується захисту зовнішній кордонів, так і у вирішеннях проблем «вторинної міграції», тобто розподілі біженців, які вже знаходяться на території ЄС. «Іспанія солідарна в тому, що стосується розподілу, ми з канцлером працюємо над пошуками рішень», – повідомив Санчес. З цих позицій, позицій загальної політики, Мадрид виступатиме на майбутньому саміті.

Меркель зі свого боку зазначила, що, враховуючи зростаючий потік біженців в Іспанію, ця країна також повинна отримати допомогу, як раніше її отримала Греція.

Німецький канцлер сказала, що найближчими днями відбудуться інтенсивні переговори. Але до п’ятниці погоджувати «пакет по біженцях» (по 5 напрямам якого домовитися вдалося, по по 2 – доки ні) не вдасться, визнала вона.

Обидва очільники урядів підкреслили важливість досягнення домовленостей і укладення угод з країнами-постачальниками мігрантів і транзитерів. При цьому підхід пропонується такий: якась з держав ЄС веде переговори з якоюсь третьою країною (наприклад, з Лівією, Сенегалом або Марокко), з якою має традиційно хороші відношення, від імені усього Союзу по усіх біженцях, а не тільки по«своїх». Це називається «Розділити відповідальність».

Це друга зустріч Меркель і Санчеса. Уперше вони зустрілися минулої неділі на міні-саміті у Брюсселі.

Останнім часом Іспанія відчуває різке зростання напливу біженців: тільки з середини червня до сьогоднішнього дня в країну прибуло 12 тис. осіб, в основному з Північної Африки, втричі більше, ніж минулого року. Нагадаємо, що  Іспанія  прийняла два тижні тому 629 осіб з рятувального судна Aquarius.

 

У Європарламенті заявляють про серйозні порушення цінностей ЄС в Угорщині

У Європарламенті вважають, що керівництво Угорщини допускає серйозні порушення цінностей Євросоюзу.

Про це йдеться у доповіді Європарламенту, яку затвердив комітет з громадянських свобод, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Угорщина очевидно перебуває під загрозою щодо серйозного порушення цінностей Євросоюзу. Рада ЄС повинна втрутитися в ситуацію», – заявили у профільному комітеті законодавчого органу ЄС.

Відтак, у Європарламенті закликають країни-члени порушити процедуру, передбачену ст. 7 Угоди про ЄС, включаючи й питання дотримання Будапештом принципів демократії та прав людини.

Серед головних занепокоєнь у  Європарламенті  відзначають такі сфери: функціонування конституційної та виборчої систем; незалежність судочинства; корупція та конфлікт інтересів; захист персональних даних та приватності; свобода висловлювань; свобода релігій; свобода зібрань; право на належне поводження; права меншин, включаючи ромів та євреїв; основоположні права мігрантів та шукачів притулку; а також соціально-економічні права.

Далі, за процедурою, питання щодо порушення Угорщиною цінностей ЄС буде винесено на голосування на пленарне засідання Європарламенту у вересні.

 

Сьогодні в Україні відзначається День кримськотатарського прапора

Цього дня 1991 року у Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу, що відбувся через 74 роки після першого Курултаю, який проходив 1917 року у Бахчисараї.

Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності – Укрінформ.

Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір – традиційний колір тюркських народів – використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб – тарак-темга (герб-гребінь) є родовим знаком Гераїв, правлячої династії Кримського ханства.

З початком окупації Росією українського Криму й посиленням репресій щодо корінного населення півострова, головні заходи Дня кримськотатарського прапора відбуваються на материковій Україні (зокрема в Києві) силами кримськотатарських громадських організацій за підтримки та координації Меджлісу кримськотатарського народу. Вже кілька років поспіль урочисті заходи відбуваються під гаслом: «Два прапори – одна країна».

Сьогодні планується урочиста хода Хрещатиком, яка завершиться мітингом на Майдані Незалежності, традиційний автопробіг, а також ще низка заходів. Святкування Дня кримськотатарського прапору відбудуться не тільки в багатьох містах Україні, а й в інших країнах світу

 

Пам’ять жертв Голодомору вшанували у США керівники парламентів чотирьох країн

Керівники парламентів України, Литви, Молдови й Польщі вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду Українського народу 1932-33 років, поклавши символічні снопки пшениці біля меморіалу, встановленого в центрі Вашингтона.

Пам’ятна церемонія відбулася в вівторок, передає власний кореспондент Укрінформу.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, голови парламентів Литви й Молдови Вікторас Пранцкетіс і Андріаном Канду, а також заступник голови Сенату Польщі Адам Бєлан таким чином завершили програму першого дня візиту до США.

Участь у церемонії взяли також посол України в США Валерій Чалий і голова Крайового Комітету США з питань визнання Голодомору геноцидом Михайло Савків.

Впродовж наступних днів представники парламентів європейських країн, утому числі України, візьмуть участь у міжнародній конференції, присвяченій обговоренню викликів міжнародній безпеці, пов’язаних з агресією РФ. Крім того, разом з представниками американської влади вони проведуть дискусію щодо пагубного впливу російського проекту “Північний потік – 2” на енергетичну безпеку Європи.

 

В Україні вже реформували 211 друкованих ЗМІ та редакцій – Наливайко

Реформування в Україні вже завершили 211 друкованих засобів масової інформації та редакцій.

Про це поінформував під час засідання колегії у вівторок голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За офіційними даними Держкомтелерадіо, реформування завершили 211 видань, з них 198 – комунальних, 11 – державних. За інформацією наших колег з медіа-спільноти, які ведуть свою статистику, приблизно 260 видань завершили процес реформування”, – зазначив Наливайко.

Він нагадав, що загалом у реєстрі – 733 видання, з них  647 – комунальних, 86 – державних. Причому 13 видань із 733-х вже давно не виходять, і це не пов’язано з реформою.

“Є приблизно 50 видань (тобто приблизно 8% від тих, які ще не роздержавлені), щодо яких засновники не прийняли рішення про реформування. Ми всі чітко знаємо ті 50 видань, які причини, яка ситуація. Працюємо з відповідними главами представницьких органів”, – додав голова Держкомтелерадіо.

Наливайко зазначив, що профільний комітет підготував зміни до закону, які ще не голосувалися, що передбачають пролонгацію терміну виконання закону про  реформування  на 6 місяців, але тільки для тих видань, засновники яких – органи державної влади – не ухвалили відповідне рішення.

“Нас почули депутати, і якщо будуть внесені відповідні зміни, то буде можливість вийти з цієї тупикової ситуації, щоб не втратити цих майже 50 видань”, – підкреслив Наливайко.

Ситуацію з реформуванням комунальних ЗМІ у Закарпатській області, про хід якого йшлося на засіданні колегії, голова Держкомтелерадіо назвав дуже складною.

“З 16-ти видань, які регулярно виходять в друк, жодне не реформоване. Щодо семи не ухвалено засновниками рішень про реформування. У 4-х із 7-ми відсутнє рішення співзасновників, оскільки трудові колективи не ухвалили рішення про участь у реформуванні. Тобто ситуація дуже складна. Я дуже сподіваюсь на підтримку обласної держадміністрації і що до кінця року ми завершимо цей процес”, – сказав він.

Водночас голова Держкомтелерадіо закликав колективи органів влади, які знаходяться на стадії реформування, завершити розпочатий процес.

“У нас лишилося 6 місяців. Є час, за який реформу можна спокійно провести, але відтягувати вже не можна. І повернення до радянської системи друкованої преси не буде однозначно”, – застеріг Наливайко.

 

Могеріні долучиться до прем’єрів України і Данії на конференції про прогрес реформ

Високий представник ЄС у закордонних справах та політики безпеки Федеріка Могеріні візьме участь у другій конференції про прогрес реформ в Україні, що пройде 27 червня у Копенгагені.

У заході також візьмуть участь прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та прем’єр-міністр Данії Ларс Расмуссен, інші політики з країн ЄС, НАТО та «Великої сімки», повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Подія у Копенгагені забезпечить можливість для українського керівництва наголосити на результатах проведення реформ, представити плани щодо подальшого реформування країни та зберегти позитивний поштовх щодо їх прогресу», – заявили в  ЄС.

Як відзначається, особливу увагу під час конференції учасники приділять покращенню урядування в Україні, боротьбі з корупцією, економічному розвитку держави, а також протидії дезінформації.

 

Томенко піде у президенти, якщо побачить — більше нема кому

Політична партія “Громадський рух “Рідна країна” Миколи Томенка братиме участь у президентських виборах 2019 року, але з висуненням власного кандидата визначиться у вересні-жовтні.

Про це заявив на прес-конференції в Укрінформі на тему “Місія: Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів” голова політичної партії “Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко.

“Позиція така: цінності і система координат для країни – це більша амбіція, аніж узяти участь у президентській кампанії і навіть виграти… Якщо ми бачимо, що в Україні є людина і команда, яка готова нашу ідею, концепцію і систему зреалізувати разом з нами, ми працюємо з цією людиною. Якщо ми бачимо, що такої людини і команди нема, то нема на то ради, прийдеться мені зреалізовувати”, – сказав Томенко.

Він зазначив, що сьогодні Громадський рух “Рідна країна” намагається побудувати модель впливу громадян на прийняття рішень у країні, контролю за їх прийняттям і відповідальності за їх виконання.

У цьому контексті  Томенко  нагадав, що на день народження Тараса Шевченка “Рідна країна” презентувала концепцію “Український Президент 2019” , в якій ішлося про те, що для Української держави “вічний пошук доброго президента мусить завершитися”.

“Наша концепція – щоб країна працювала, а не один дядько розумний, а ми сиділи й чекали… Наша ідея полягає в тому, щоб мінімізувати бачення того, що сам президент може вирішити завдання, які стоять перед країною. Тому ми повинні радше думати, як змусити майбутнього президента виконувати Конституцію і закони, виконувати свою передвиборчу програму і як обмежити президента. Тому в нашій концепції “Український Президент 2019″ ми на перше місце поставили місію, потім стратегію, потім програму, потім команду, аж потім уже власне кандидата”, – сказав Томенко.

Як зазначив лідер Громадського руху “Рідна країна”, Україна де-юре є парламентсько-президентською республікою, а фактично стала президентською республікою. Тому його команда пропонує 10 пунктів концепції, які дозволять законодавчо зміцнити парламентсько-президентську форму правління, змусити президента дотримуватися Конституції і законодавства України і виконувати власну програму, а уряд – повноцінно виконувати повноваження вищого органу виконавчої влади.

“Це можливо зробити без внесення змін до Конституції та в короткі терміни. Норми чинного Регламенту Верховної Ради України дозволяють створити дієву парламентсько-президентську республіку впродовж 100 днів”, – акцентував він.

Томенко зазначив, що сьогодні його команда пропонує суспільству і різним політичним силам обговорити запропоновану концепцію і взяти до уваги, а якщо не вдасться знайти союзників для її реалізації, “Рідна країна” у вересні-жовтні розглядатиме можливість самостійної участі у президентській виборчій кампанії.

“Хоча я ще раз кажу: наша команда точно братиме участь у президентській виборчій кампанії, тому що, чи висувати Томенка, чи впливати на президентські вибори – це участь, бо треба вимагати певних правил гри, організації нормальної дискусії… Я готовий балотуватися в президенти, але більшою амбіцією є змінити країну і зробити так, щоб ми ніколи не боялися президентських виборів, бо сьогодні середньостатистична людина боїться, чим вони закінчаться, чи пів-України знову не будуть битися з іншою півкраїни. Тому ідеологія, цінності й інститути системи – це важливіше на сьогодні”, – резюмував Томенко.

 

Від атаки американського дрона в Афганістані загинули 11 осіб

Унаслідок атаки американського дрона в афганській провінції Нурістан загинуло 11 людей, включаючи шістьох цивільних.

Про це повідомляє  AP  із посиланням на губернатора провінції Хазіфа Абдула Каюма – Укрінформ.

“Внаслідок атаки американського дрона в афганській північно-східній провінції Нурістан загинуло 11 людей, включаючи шістьох цивільних”, – йдеться у повідомленні.

За словами Каюма, йдеться про загибель шістьох цивільних і п’ятьох талібів у понеділок увечері в районі Вайгал.

Він також додав, що напад стався у місці, де таліби разом з місцевими хотіли відвідати бойовика, якого раніше було поранено внаслідок попередньої атаки дрона.

В американській армії ще не прокоментували даний випадок.

Як повідомлялося, 23 червня на північному заході Афганістану в результаті авіаудару афганських ВПС було вбито командира елітного підрозділу терористичної організації «Талібан» «Червона бригада» Муллу Рахіма.

 

Вихід з ядерної угоди – це найгірше, що Трамп міг зробити – президент Ірану

Президент Ірану Хасан Рухані назвав вихід США з ядерної угоди «гіршим» рішенням Трампу, яке пошкодило репутації Америки.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

«Вихід (з угоди – ред.) був гіршим рішенням, яке він (Трамп) міг зробити. Це було жахливо. Це пошкодило світовій репутації Америки”, – сказав іранський президент.

Рухані назвав нові санкції США частиною «психологічної, економічної і політичної війни», додавши, що Вашингтон заплатить високу ціну за свої дії.

Президент також пообіцяв іранцям, що уряд країни зможе впоратися з економічним тиском нових санкцій  США.

Виступ із заявою Рухані зробив після вчорашнього протесту проти девальвації національної валюти, який змусив уряд країни скликати екстрену нараду для вжиття заходів щодо нормалізації ситуації на валютному ринку.

 

Маємо забезпечити правову відповідальность Росії за мілітаризацію Криму – Порошенко

Порошенко переконаний, що Україна повинна максимально ефективно використовувати міжнародно-правові механізми задля зміцнення механізму деокупації анексованого Криму та забезпечення відповідальності Росії за агресію проти Української держави – Укрінформ.

Про це він заявив, виступаючи на церемонії випуску студентів Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо і надалі зміцнювати механізм деокупації окупованого Криму, забезпечити міжнародно-правові кроки відповідальності Росії за мілітаризацію півострова, відновлення російських баз, перетворення Криму на “острів несвободи” і ми маємо максимально ефективно використовувати міжнародно-правові механізми”, – підкреслив Порошенко.

Президент зазначив, що нині завданням для українських дипломатів є забезпечення міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України на Донбасі й за незаконну анексію Криму.

За його словами, багато чого, що зараз роблять дипломати, характеризується словом “вперше”. Зокрема, уперше Україна використовує міжнародний арбітраж ООН, міжнародний суд, уперше застосовує конвенції, включно з Конвенцією щодо відповідальності за фінансування тероризму й Конвенцією щодо відповідальності за расову дискримінацію, зазначив глава держави.

Як повідомлялося, у вівторок, 12 червня, Україна подала Меморандум у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. За словами Президента Петра Порошенка, подання Меморандуму у справі проти Росії – важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність.

Раніше Міжнародний суд ООН у Гаазі встановив 12 червня 2018 року та 12 липня 2019 року як відповідні часові рамки для подачі меморандуму Україною за позовом проти РФ та контрмеморандуму Росією.

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив перше рішення за позовом України проти Росії, яке стосувалося введення тимчасових заходів протягом розгляду справи по суті. Суд зобов’язав РФ вжити заходів для припинення та недопущення подальших порушень Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації, зокрема утриматися від введення обмежень на можливість кримських татар зберігати свої представницькі інституції, у тому числі Меджліс. Крім того, РФ має забезпечити можливість україномовного навчання у школах. Водночас суд відмовив у затвердженні тимчасових заходів проти Росії за конвенцією із заборони фінансування тероризму.

Україна у Гаазі обвинувачує  Росію  у порушенні двох міжнародних конвенцій – Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Герман: Клюєв обіцяв Януковичу бути з ним до кінця

Оболонський районний суд Києва допитав Ганну Герман та оголосив перерву у розгляді справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді до 16 липня.

Таке рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Перерва до 10 години 16 липня”, – сказав Дев’ятко.

Як повідомлялося, на засіданні у вівторок суд допитав колишнього радника Януковича Ганну Герман, яка заявила, що не вважає президента-втікача зрадником, а його виїзд з України у 2014 році став для неї несподіванкою.

Герман також заявила, що про звернення Януковича до президента РФ Путіна дізналася зі ЗМІ.

Окремо вона наголосила, що тодішній голова Адміністрації Президента Андрій Клюєв обіцяв Януковичу “бути з ним до кінця”.

Водночас захист екс-президента заявив під час засідання, що хоче допитати начальника охорони Януковича Констянтина Кобзаря 16 липня, а також пообіцяв забезпечити допит свідків екс-прем’єра Миколи Азарова, екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, екс-міністра оборони Павла Лебедєва, екс-керівника СБУ Олександра Якименка, колишнього голови АП Андрія Клюєва та інших.

Як повідомляв Укрінформ, Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо екс-президента Віктора Януковича.

За даними Генпрокуратури,  Януковича  підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Герман про втечу Януковича: Це рішення він сам собі не може пояснити

Ганна Герман заявила, що Віктор Янукович у лютому 2014 року міг виїхати з України, щоб не загострювати ситуацію в державі.

Про це вона сказала під час допиту в Оболонському райсуді Києва, де розглядається справа про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Навіть його втеча з України – це було для того, щоб його особа не сіяла ще більший розбрат в Україні, (він міг вважати – ред.) що його перебування призведе до загострення конфлікту”, – сказала Герман.

При цьому вона стверджує, що  Янукович  не збирався залишати країну. Свідок розповіла, що у лютому 2014 року, коли Янукович поїхав у Донецьк, вона запитала екс-президента, навіщо він це зробив. Янукович їй нібито сказав: “Анєчка, я не кину Україну, я їду, щоб поговорити з людьми на Сході”.

“Що його потім спонукало покинути Україну – я не знаю. Я думаю, що це рішення не може собі пояснити він сам”, – додала свідок.

Раніше Герман заявила, що не знала про намір Януковича виїхати з України.

 

Герман на суді розповіла, чому Янукович тягнув з угодою Україна-ЄС

Колишній радник Януковича Ганна Герман стверджує, що рішення “поставити на паузу” підписання Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС було прийнято з метою домогтися кращих умов для України.

Про це вона заявила під час допиту в Оболонському райсуді Києва, де розглядається справа про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ставлячи на паузу підписання Угоди (про Асоціацію Україна – ЄС – ред.), він (Янукович – ред.) мав на меті виторгувати кращі умови”, – сказала Герман.

За її словами, Янукович ніколи не був гарним оратором, але був хорошим менеджером.

Герман також стверджує, що не знала про намір Януковича виїхати з України. “Я відмовилася їхати в Крим, а наступного дня дізналася, що президент покинув країну. Для мене це стало несподіванкою”, – сказала екс-радник.

Вона зазначила, що тодішній президент не збирався виїжджати з країни: “Янукович не мав наміру покидати Україну. Я не знаю, що його спонукало (зробити це – ред.)”.

Як підтвердження своїх слів Герман переповіла телефонну розмову з Януковичем, який нібито сказав їй: “Я, Анечка, не кину Україну. Я їду, щоб поспілкуватися з людьми на сході України”.

Герман також заявила, що не вважає президента-втікача зрадником: “Я не вважаю його зрадником. Він все робив для незагострення конфлікту”.

Відомо, що Угода про Асоціацію Україна-ЄС мала бути підписана у листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі. Але за кілька днів до цього було оприлюднено розпорядження тодішнього прем’єр-міністра Миколи Азарова про те, що уряд призупиняє процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це рішення викликало хвилю протестів в Україні, з якої, власне, і розпочався Євромайдан.

 

Герман на суді: У мене немає жодних стосунків з Януковичем

Оболонський районний суд Києва розпочав допит Ганни Герман у справі про держзраду колишнього президента Віктора Януковича.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Наразі колишній радник Януковича поінформувала, що не спілкувалася з ним від моменту його втечі з України.

“У мене немає жодних стосунків з  Віктором Януковичем  відтоді, коли він залишив Україну”, – заявила Герман.

Вона зазначила, що працювала з Януковичем 10 років і у них були лише робочі відносини.

Колишній радник також розповіла про підписання угоди з опозицією у період Євромайдану. За її словами, Янукович хотів урегулювати конфлікт мирним шляхом і погоджувався на проведення позачергових президентських виборів.

Як повідомляв Укрінформ, Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо екс-президента Віктора Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Активісти прийшли на Банкову за відставкою губернатора Одещини

На вулиці Банковій у Києві, поблизу Адміністрації Президента, проходить акція, учасники якої вимагають відправити у відставку голову Одеської облдержадміністрації Максима Степанова.

В акції беруть участь близько сотні людей. Вони тримають плакати “Степанов = Саакашвілі”, “Воду Білгороду-Дністровському!”, “Одеська область б’є рекорди за економічною розрухою” та інші, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Протестувальники заявили, що приїхали з Одещини. На їхню думку, губернатор не приділяє належної уваги проблемам регіону, серед яких вони назвали водопостачання у Білгороді-Дністровському, стан автотраси Одеса-Рені, а також дорогі послуги з гемодіалізу.

На місці правопорядок забезпечують близько півсотні поліцейських і нацгвардійців. Ситуація наразі спокійна.

 

Денуклеаризація КНДР: Пентагон спростував існування плану-графіку

Міністерство оборони США підтримує дипломатичний процес із Північною Кореєю без плану-графіку з денуклеаризації Корейського півострова.

Про це  повідомила  речниця американського відомства Дана Вайт у Twitter – укрінформ.

“Міністерство оборони продовжує підтримувати  дипломатичний процес із КНДР, у якому немає конкретного плану-графіку (з денуклеаризації – ред.)”, – написала вона.

Вайт додала, що будь-які заяви  від Міноборони США стосуються тільки військових аспектів перемовин.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація про те, що США найближчим часом представлять КНДР план-графік реалізації домовленостей з денуклеаризації Корейського півострова, досягнутих 12 червня на історичному саміті в Сінгапурі між Дональдом Трампом та Кім Чен Ином.

 

Китайська провінція хоче відкрити туристам доступ до соцмереж

На території китайської провінції Хайнань, яка перетворюється на туристичний центр, іноземцям можуть дозволити користуватися Twitter, Facebook і YouTube.

Про це повідомляє  “Новое время”  з посиланням на Engadget – Укрінформ.

“Заборона китайської влади на популярні сайти налічує кілька років. У Китаї раніше говорили про послаблення своїх строгих інтернет-правил, але такі обіцянки ніколи не втілювалися. Тепер острівна провінція Хайнань може стати першою, де правила користування інтернетом пом’якшать. Однак джерело не згадує, що послаблення може торкнутися жителів Китаю”, – йдеться в публікації.

У квітні чиновники країни заявляли, що мають намір перетворити Хайнань на зону вільної торгівлі, яка стане основою для міжнародного туристичного центру. Це частина ширшого плану зі збільшення рівня розвитку туризму. Крім доступу до Twitter, Facebook і YouTube, туристам обіцяють дозволити використовувати іноземні кредитні картки для доступу в основні визначні пам’ятки.

Влада Хайнань планує збільшувати число туристів на 25% щорічно, щоб досягти до 2020 року показника 2 млн мандрівників.

Нагадаємо, що 2003 року в містах Китаю вступила в силу заборона на використання багатьох сайтів мережі Інтернет, а також на перегляд багатьох телевізійних програм, які піддаються цензурі. Заборона не діє на території адміністративних областей Гонконг і Макао.

 

Українка розповіла, як вступала до данського вишу

Олена Ігнатюк родом із Житомирщини розповіла про вступ і методи навчання в одному із університетів Данії.

Про це повідомляє  Gazeta.ua – Укрінформ.

“Після закінчення українського університету, поставила собі мету – навчатися закордоном. Із країною визначилася швидко. Хлопець на той час мешкав у Данії, тому, в першу чергу, розглянула місцеві навчальні заклади. Вибір зупинила на університеті “VIA”, на навчання в який можна виграти стипендію від данського Міністерства освіти”, – розповідає дівчина.

За її словами, вступ до данського університету відбувається онлайн. Для цього потрібно надіслати перекладені англійською мовою нотаріально завірені копії паспорта та атестату зі школи, а також скласти іспит з англійської мови та відповісти на запитання, опубліковані на сайті університету.

“Документи – це більше формальність, яка не надто впливає на вступ. Найважливіше – скласти тест на знання англійської і отримати міжнародний сертифікат TOEFL. Також потрібно відповісти на 5 запитань для абітурієнтів, які щороку із 1 лютого по 15 березня з’являються на сайті закладу. Писала, чим займаюся, чому вступаю саме до них, чи маю якийсь зв’язок з обраною професією. Через місяць з університету зателефонував викладач для співбесіди. Задавав схожі питання. Спілкувалися англійською мовою”, – додала вона.

Паралельно українка подала документи і отримала стипендію для студентів з країн, які не входять у Євросоюз. Вона покриває вартість навчання. Також щомісяця для таких студентів виплачують €800 на проживання.

“Щоб податися на стипендію, писала мотиваційний лист з аргументованими поясненнями, чому саме я заслуговую на безкоштовне навчання. Неймовірно зраділа, коли надійшла позитивна відповідь. Від цього залежало, чи поїду на навчання. На той час оплатити один семестр коштувало 7,5 тис. євро. Для простого українця така сума не підйомна, – розповідає Олена Ігнатюк. – Стипендія дається раз на рік. Тому щоразу успішно подавала документи знову. Позаминулого року чомусь не змогли виділити обіцяні кошти. Було два варіанти – взяти академічну відпустку, або платити самій. На той час підробляла і половину зарплати відкладала. Заощаджень якраз вистачило, щоб оплатити навчання”.

Після вступу університет висилає документи і анкету, частину якої необхідно заповнити. Документи відвозять в посольство, де відкривають студентську візу, зазначає емігрантка.

“Після України вчитися набагато легше. Наших студентів вчать бути слухняними, записувати кожне слово викладача і зубрити те, що написано в книзі. В Данії, навпаки, дають більше прав і свободи. Постійно спілкуємося на парах, можемо сперечатися з викладачем щодо поданої ним інформації. Студенти мають багато вільного часу на саморозвиток”, – розповідає дівчина.

“В університеті багато практики з життя. Наприклад, до нас приходять директори датських компаній. Дають інформацію про бізнес, розповідають фінансову ситуацію і просять розробити для них стратегію розвитку. Останній проект був від компанії, яка виробляє одяг для дітей. Вони хотіли продавати речі у Польщі. Ми вивчали конкурентів, пропонували варіанти, як і через кого це можна зробити. Якщо є такий проект, два тижні слухаємо по ньому лекції. Потім дають три вільних тижні, щоб його реалізувати”, – ділиться українка.

Нагадаємо, 20 червня українські діти, чиї батьки загинули чи зазнали поранення в АТО, повернулися з відпочинку в Данії.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 743

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua