Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 26 січня

Інформдень: 26 січня

У Києві – пам’ятна хода на честь Жизневського

У Києві ввечері 26 січня проходить пам’ятна хода на честь дня народження громадянина Білорусі Михайла Жизневського, який загинув під час Революції Гідності у січні 2014 року.

Про це повідомляє  “Громадське” – Укрінформ.

Хода розпочалась на Михайлівській площі біля пам’ятника княгині Ользі.

Марш пам’яті Жизневського відбудеться за тим же маршрутом, по якому 4 роки тому загиблого провели в останню путь.

Учасники ходи пройдуть через Михайлівську, Софіївську та Театральну площу. Також хода пройде вулицею Хмельницького, Хрещатиком та вулицею Грушевського.

Організатором маршу виступив Білоруський центр в Україні «Сябры», організація «Білий Молот» та інші.

Громадянин Білорусі Жизневський загинув 22 січня 2014 року під час  Революції Гідності.

У червні минулого року президент Петро Порошенко присвоїв Жизневському посмертно звання Герой України.

 

Начальник генштабу Британії: РФ використовує Сирію та Україну як навчальні полігони

Росія використала військові дії у Сирії та Україні як полігони для бойових навчань своїх передових військових підрозділів.

Таку думку під час виступу у Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень у Лондоні висловив начальник Генерального штабу Збройних сил Великої Британії генерал Нік Картер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вони скористалися  Сирією  для розвитку своїх експедиційних можливостей, для того, аби дати дуже великій кількості своїх офіцерів високотехнологічний бойовий досвід, який вони не змогли здобути в Україні; а також для випробування у бойових умовах ракет дальнього радіусу дії та більше 150 інших нових типів озброєння та обладнання”, – сказав Картер.

Генерал додав, що у разі конфлікту Росія намагатиметься діяти максимально непередбачувано і “чинитиме так, як їх опоненти очікують найменше”.

 

Росія може неочікувано розпочати бойові дії – глава генштабу Британії

Росія може розпочати бойові дії проти якоїсь із країн раніше, ніж міжнародна спільнота встигне до цього підготуватися.

Таку думку висловив начальник Генерального штабу Збройних сил Великої Британії генерал Нік Картер під час виступу у Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень у Лондоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я жодним чином не натякаю, що Росія хоче оголосити війну у традиційному її розумінні, але є чинники, які включають питання наміру, слід також розуміти російську психологію, їх культуру та філософію превентивності. На мою думку, Росія може розпочати бойові дії швидше, ніж ми очікуємо, і набагато раніше, ніж це зробили б ми у подібних обставинах», – сказав Картер.

За його словами, Москва найвірогідніше спробує використати на свою користь законодавство, що регулює дії членів НАТО. «Із великою долею вірогідності, вони використають кепську статтю 5 Північноатлантичної угоди, аби нівелювати можливості  НАТО  й поставити під загрозу саму структуру, що забезпечує нашу безпеку та оборону. Це – принцип поділу і владарювання, для недопущення якого і був створений чинний міжнародний порядок», – зауважив генерал.

Він додав, що нова агресія РФ навряд матиме ту саму форму, що й попередні. «Навряд ворожі дії розпочнуться із «маленьких зелених чоловічків». Початок їм покладе щось неочікуване. Не слід сприймати те, що ми вже бачили, як шаблон на майбутнє», – підсумував Картер.

 

Росія планує диверсію, яка може спричинити тисячі смертей – глава міноборони Британії

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон попередив про плани Росії з руйнування британської інфраструктури, що може призвести до тисяч жертв.

Про це він заявив в інтерв’ю Daily Telegraph, повідомляє  ВВС – Укрінформ.

“Завдання збитків британській економіці, пошкодження інфраструктури країни спричинить тисячі й тисячі смертей, і фактично є елементом створення повного хаосу всередині країни”, – підкреслив глава британського МЗС.

За словами Вільямсона, Росія тривалий час стежить за системою енергопостачання Великої Британії, блокування якої може викликати абсолютний хаос у країні, призвівши до тисяч жертв.

Глава Міноборони зазначив, що  Британія  має чотири підводні канали для постачання електроенергії з континенту і ще чотири для транспортування газу до країни.

Росія ж, за словами міністра, вивчає ці типи зв’язків і буде готова вжити заходів, які “будь-яка інша нація визнала б абсолютно неприйнятними”.

 

Гібридні методи агресії розмивають чіткі кордони між миром та війною – Картер

Гібридні методи агресії розмивають чіткі кордони між миром та війною у сучасному світі.

Про це під час виступу у Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень у Лондоні заявив начальник Генерального штабу Збройних сил Великої Британії генерал Нік Картер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Викликає занепокоєння, що низка держав навчилися майстерно експлуатувати стики між миром та  війною. Те, що є зброєю у сірій зоні, більше не повинне обов’язково стріляти. Енергія, гроші – у якості хабарів – корумпована підприємницька діяльність, кібератаки, політичні вбивства, фейки, пропаганда та справжнє військове залякування є прикладами зброї, що використовується для отримання переваг у цю еру «вічного змагання», – сказав Картер.

На його переконання, це призводить до створення загроз для чинного світового порядку. «Заснована на правилах світова архітектура, що гарантувала нашу стабільність та процвітання із 1945-ого, наразі перебуває під загрозою», – зауважив генерал.

За його словами, це потребує «стратегічної відповіді». «Наразі ми постаємо уже не перед кризою чи серією криз, а перед стратегічним викликом, який вимагає стратегічної реакції», – підсумував Картер.

Він додав, що ключовим елементом цієї нової системи є Росія, яка навчилася відмінно використовувати сучасні методи агресії.

 

Найбільшу загрозу для Британії становить Росія – начальник Генштабу

Сучасна Російська Федерація становить найбільшу загрозу для Великобританії.

Таку думку під час виступу у Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень у Лондоні висловив начальник Генерального штабу Збройних сил Великої Британії генерал Нік Картер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я переконаний, що для нашої країни Росія становить найбільш ймовірну загрозу, що походить від іншої держави, з часів завершення Холодної війни. Мої колеги, начальник Генштабів США, Франції та Німеччини погодилися із цим», – сказав Картер.

За його словами, Росія готується до протистояння із Заходом у різних сферах. «У них немає єдиної моделі конфлікту з  НАТО, вони використовують багатосторонній підхід, що включає звичайні, нетрадиційні та ядерні аспекти. Гібридна версія може включати маленьких зелених чоловічків, великі зелені танки та величезні зелені ракети», – зазначив генерал.

Він додав, що Росія також намагається майстерно використовувати слабкі місця в обороні вірогідних противників. «Вони розробили цілісні концепції обладнання та тренування, що зосереджуються на наших вразливих сторонах, наприклад, залежності від комунікацій та ІТ, нестачі масового вогню і, можливо, недостатньому фінансуванні повітряної оборони», – підсумував Картер.

 

Конфлікт на Донбасі можна зупинити за рік – Волкер

Конфлікт на Донбасі можна зупинити за рік. Про це заявив спеціальний представник державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю  Російській службі ВВС, передає  УНН.

Відповідаючи на запитання, які його надії і цілі на цей рік, К.Волкер відповів: “Мир, поза всяким сумнівом. Ми хочемо побачити мир і завершення боїв. Ми хочемо бачити всіх громадян України в спокої і безпеці”.

“Це могло б стати базою для початку повного виконання мінських угод. І всього цього можна досягти за 12 місяців”, – додав він.

Коментуючи те, що Росія направила на переговори з ним помічника президента РФ Владислава Суркова – людину, яка не є дипломатом, К.Волкер зазначив, що “це вибір Росії”.

“Я не хочу скаржитися на те, кого направляє Москва. Якщо це людина, в якій впевнений Путін (президент РФ Володимир Путін – ред.), якщо Путін упевнений, що (Сурков – ред.) може артикулювати позицію Росії і доносити назад інформацію, яку він отримує від нас, Франції або Німеччини, то мене це влаштовує”, – сказав він.

“Нам потрібен надійний канал взаємодії. Мені здається, з моменту мого призначення на посаду спецпредставника в липні ми не бачимо прогресу в переговорах. Я б хотів, щоб Росія змінила точку зору. Вважаю, що якщо Росія вийшла б (з конфлікту – ред.), це було б в інтересах усіх сторін. Ми б хотіли бачити миротворчу місію, яка забезпечила б безпеку. Передусім, безпеку для людей, які живуть в зоні конфлікту”, – додав К.Волкер.

З його слів, це “створило б фундамент, на якому можна було проводити місцеві вибори, амністію, введення положення про особливий статус Донбасу і виконання мінських угод”.

“І на завершення цих процесів, як і сказано в угодах, ці території повернулися б під контроль України”, – зазначив К.Волкер.

Відповідаючи на запитання, чи є хоча б якийсь шанс, що ситуація зміниться, і мінські угоди почнуть працювати, спецпредставник США заявив, що “це в руках Росії”.

“Якщо Росія захоче, щоб в регіоні був мир, ми можемо досягти цього. Але я не знаю, чого хоче Росія на цей момент. Потрібно почути це безпосередньо від Москви”, – вказав він.

Він також додав, що вибори в Росії відкриють нову сторінку.

“Це буде четвертий президентський термін Путіна. Виникає питання, які його цілі і завдання? Яким він хоче бачити свою спадщину? Сподіваюся, що Путін хоче, щоб його бачили миротворцем. Щоб врешті він поклав кінець боям між росіянами і українцями і відновив повагу до Росії на міжнародній арені. Якщо для нього це важливо, він може досягти цього”, – сказав К.Волкер.

Нагадаємо, 26 січня  К.Волкер повинен зустрітися з В.Сурковим у Дубаї.

 

Волкер і Сурков не прийшли до єдиної позиції щодо Донбасу – ЗМІ

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер і помічник президента Росії Владислав Сурков під час переговорів у Дубаї не прийшли до єдиної позиції щодо українського закону про реінтеграції Донбасу.

Про це повідомляє  “Інтерфакс”  з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів. “Ключовим питанням став закон реінтеграції  Донбасу. Проте сторони як і раніше демонструють різні підходи в цьому питанні. Домогтися єдиної позиції поки не вдалося”, – повідомило джерело – Укрінформ.

Як зазначається, конкретних рішень за підсумками зустрічі не прийнято, але “сторони домовилися продовжити діалог”.

Раніше прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що результатів від зустрічі Суркова і Волкера чекати не слід. За його словами, мова йде тільки про обмін думками з приводу ситуації на сході України. У свою чергу, Волкер також висловив думку, що сторони можуть і не прийти до згоди під час цієї зустрічі. Однак, за його словами, забезпечити безпеку для всіх жителів Донбасу можна завдяки миротворчим силам ООН.

 

Сурков: нові пропозиції США по Україні виглядають цілком реальними

“Дубайський пакет” американських пропозицій щодо розгортання місії ООН на сході України виглядає цілком придатними для реалізації, РФ уважно вивчить його і своєчасно дасть відповідь. Про це повідомив помічник президента РФ Владислав Сурков, інформує  УНН з посиланням на ТАСС.

“Основною темою переговорів знову стало обговорення російської ініціативи щодо розгортання на південному сході України місії ООН. Американці на цей раз привезли набагато більш конструктивні пропозиції. „Дубайський пакет“ американських напрацювань, на відміну від „белградського“, в цілому виглядає цілком таким, що можна реалізувати. Принаймні на перший погляд”, – повідомив представник РФ.

“Головне в ньому — досить докладний план поетапного розгортання місії, пов’язаний з реалізацією політичних пунктів мінських угод. Це збалансований підхід, якого ми весь час добиваємося. Ми його уважно вивчимо і своєчасно дамо відповідь. Після чого запросимо Курта і його колег на нову зустріч”, — повідомив Сурков.

Як  повідомляв  УНН, діалог спецпредставника США  з питань України Курта Волкера та  помічника президента РФ  Владислава Суркова  сприятиме  відновленню контролю української сторони над територією Донбасу.

 

Діалог Волкера та Суркова сприятиме відновленню контролю Києва на Донбасі – експерт

Діалог спецпредставника США з питань України Курта Волкера та помічника президента РФ Владислава Суркова сприятиме відновленню контролю української сторони над територією Донбасу. Про це розповів політичний експерт Андрій Кислинський в ефірі одного з телеканалів, передає  УНН.

“Я є оптимістом у цьому питанні, оскільки, попри невтішні прогнози прихильників зради, навпаки, нинішня адміністрація Білого дому проявляє більш активну позицію в цій конфліктній ситуації, і, на думку деяких експертів, навіть більше ніж Меркель чи Макрон”, — зазначив експерт.

Він також згадав про нещодавнє повідомлення секретаря департаменту казначейства (міністр фінансів США) Стівена Мнучіна про те, що Мінфін США невдовзі оприлюднить список російських олігархів з оточення президента Росії Володимира Путіна, проти яких, у найближчому майбутньому, можуть бути запроваджені санкції.

“Я не можу сказати, чи це зіграє на руку Україні, проте це дасть дуже потужний удар по Росії, оскільки, більш того, ця доповідь буде публічною, і, власне, вся інформація про те, де зберігаються кошти, ким вони закумульовані, наскільки ці люди близькі до президента Путіна — ця інформація буде оприлюднена і буде детально вивчена сотнями журналістів, засобами масової інформації. Це буде інформаційна бомба”, — сказав він.

Кислинський також висловився щодо  майбутньої зустрічі, яка має відбутись сьогодні між Спецпредставником США з питань України Куртом Волкером та помічником президента РФ Владиславом Сурковим у Дубаї.

На думку експерта, нещодавня заява прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова про те, що в Кремлі не очікують результатів від зустрічі представників, свідчить про те, що Сурков до неї не готовий.

“Це була заява Пескова і свідчить про те, що, перш за все, Сурков поїхав на цю зустріч з пустими руками. Власне, дійсно, зустріч матиме протокольний характер”, — зазначив він.

Саму зустріч Кислинський вважає лише демонстрацією готовності до діалогу з обох сторін.

“Про це і сам Трамп заявив сьогодні, коли його запитали, чи збирається він будувати діалог з Росією, він сказав: “Так, звичайно”, і це неможливо — не будувати. Коли дві країни, постійні члени ради безпеки ООН, ядерні держави, не можуть не спілкуватись. Тому це, скажімо так, перевірка зв’язку”, — розповів експерт.

За його словами, діалог Волкера та Суркова сприятиме відновленню контролю над територією Донбасу.

“Україна не чекає. Україна прикладає, на мою думку, максимальні зусилля і, власне, те що зустрічі пана Волкера в Україні свідчать про це. Триває діалог для того, щоб якнайскоріше, якнайменшими зусиллями відновити контроль над територією Донбасу”, — сказав він.

Експерт зазначив, що, не зважаючи на неоднозначний успіх попередньої зустрічі представників, головне питання переговорів, все ж, було узгоджене всіма сторонами.

“Я пам’ятаю, що їх попередня зустріч була невдалою, за оцінками того ж Волкера, але, все одно, головне питання — це введення миротворчої місії, яке погодили майже всі учасники переговорів і учасники, фактично, конфлікту. Україна і Росія погодилися, що місія буде, але зараз визначаються рамки її мандату”, – додав він.

Експерт також зазначив, що, на його думку, українська сторона не дозволить затягувати процес переговорів щодо введення миротворчої місії на Донбас.

“На перший погляд, може здатися, що російська сторона прийняла позицію затягування процесу в очікуванні виборів, якщо трактувати так слова пана Волкера. Але насправді, я сподіваюсь, що українська сторона не дозволить це зробити і буде говорити голосно, тим більше що, і сам Волкер нещодавно заявив, що Америка не буде вести переговори з Росією без участі української сторони”, — додав він.

 

Волкер розповів про обсяги поставок американської зброї Україні

У порівнянні з кількістю танків, які Росія розмістила на Донбасі, обсяги поставок запропонованої Україні з боку США зброї, щоб протидіяти цьому, досить невеликі. Про це заявив спеціальний представник державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю  Російській службі ВВС, передає  УНН.

Коментуючи, чи не спровокує рішення США щодо поставок летальної зброї Україні ескалацію на Донбасі, К.Волкер зазначив, що “сумний факт полягає в тому, що рівень насильства на сході України вже істотно зріс у 2017 році”.

“Ми бачили різке збільшення кількості порушень положення про припинення вогню в порівнянні з попередніми двома роками. І це відбувається за участю сил, які контролює і інструктує Росія”, – додав він.

“Ми запропонували Україні оборонне озброєння. Наприклад, протитанкову зброю. Її можна використовувати лише якщо на вас йдуть танки. І обсяги поставок досить невеликі в порівнянні з кількістю танків, які Росія розмістила на сході України. Безумовно, все це озброєння не ефективне для наступальних операцій і ескалації конфлікту”, – сказав К.Волкер.

При цьому він висловив надію, що крок США демонструє наявність серйозної політичної підтримки суверенітету і територіальної цілісності України.

“Україна, будучи самостійною країною, має право захищати себе від агресії. І вона має право шукати допомоги у інших країн, щоб закрити прогалини в своїй обороні. І у Києва є такі прогалини. США і інші країни намагаються допомогти їх закрити”, – заявив спецпредставник США.

Нагадаємо,  К.Волкер прокоментував прийняття закону про реінтеграцію Донбасу.

 

Волкер прокоментував прийняття закону про реінтеграцію Донбасу

Закон про реінтеграцію Донбасу, в якому Росія називається “країною-агресором”, просто описує існуючу ситуацію. Про це заявив спеціальний представник державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю  Російській службі ВВС, передає  УНН.

“Я думаю, що цей закон просто описує існуючу ситуацію. Він не додав нічого нового. З тактичної точки зору можна сперечатися, наскільки корисним є цей крок. Але фактично він нічого не змінює”, – зазначив К.Волкер, відповідаючи на запитання, що він думає про цей закон, в якому Росія називається “країною-агресором”.

“Це непотрібний конфлікт. У росіян немає причин воювати з українцями на сході України. По всій Україні російськомовні люди живуть нормальним життям. У них є робота і сім’я, вони не піддаються дискримінації. Єдине місце в Україні, де російськомовні люди стикаються з труднощами – це ті самі райони на сході країни, де триває конфлікт”, – додав він.

К.Волкер заявив, що йому хотілося б сподіватися, що “замість того, щоб продовжувати постачати, тренувати і контролювати сили на сході України, Росія зробила б кроки до встановлення миру”.

“Наприклад, вивести свої сили, завершити конфлікт і допомогти відновити нормальне життя в регіоні. Тому що всі хочуть нормального життя”, – сказав К.Волкер.

Нагадаємо, К.Волкер заявив, що  конфлікт на Донбасі можна зупинити за рік.

 

Росія “грає м’язами”, але про повномасштабну агресію поки не йдеться – Полторак

Росія не збирається йти мирним шляхом та намагатиметься тиснути на Україну шляхом “гри м’язами”, але наразі повномасштабної агресії з боку РФ не очікується.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в ефірі каналу “112 Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми відслідковуємо ситуацію. Ми розуміємо місце розташування терористичних угруповань, а також військових формувань РФ на кордоні з Україною. Я не думаю, що в найближчий час ми маємо очікувати повномасштабну агресію Російської Федерації”, – заявив він, відповідаючи на запитання, чи очікується ближчим часом поновлення активних бойових дій та повномасштабна агресія з боку РФ.

Глава МОУ також вказав на те, що після запровадження новорічно-різдвяного перемир’я значно зменшилася кількість ворожих обстрілів та втрат з українського боку.

Водночас Полторак наголосив, що Росія нарощує угрупування і на кордоні з Україною, і на території ОРДЛО, поновлює їх склад, продовжує постачання паливо-мастильних матеріалів.

“Росія не збирається йти мирним шляхом. Все одно Росія намагатиметься тиснути на Україну шляхом “гри м’язами” та нарощуванням угрупувань своїх військ”, – заявив міністр оборони України.

“Дуже багато буде залежати від готовності ЗСУ до зміни обстановки”, – додав  Полторак.

 

Росія знову заблокувала розширення мандату ОБСЄ на російському кордоні – МЗС

Міністерство закордонних справ України вказало, що Росія вчергове заблокувала розширення мандату місії ОБСЄ на всю ділянку російського кордону, прилеглу до ОРЛДО, передає  УНН  з посиланням на коментар прес-служби МЗС.

“Підтримуючи продовження мандату місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску “Гуково” і “Донецьк”, Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке розчарування позицією Росії, яка вкотре заблокувала розширення мандату місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої урядом України території Донбасу”, – зазначили у відомстві.

У МЗС вказали, що таке рішення показало ізольованість Росії у небажанні забезпечити дієвий міжнародний контроль на кордоні.

“Такі дії свідчать про намір Кремля продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання, регулярних військ, найманців, підтримки терористичної діяльності на території України”, – відзначили у прес-службі.

У зв’язку з цим МЗС закликало Росію до неухильного виконання взятих на себе зобов’язань в рамках мінських домовленостей щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону, а також створення зони безпеки уздовж кордону з боку Росії, що є критично важливим для деескалації ситуації та мирного врегулювання на Донбасі.

Нагадаємо,  голова МЗС Італії у січні відвідає Київ і Донбас.

 

Миротворці на Донбасі: Порошенко сказав, коли Радбез ООН може дати добро

Президент України Петро Порошенко сподівається на те, що резолюція Ради безпеки ООН щодо введення миротворців на Донбас буде прийнята у 2018 році.

Про це заявив Президент України за результатами візиту до Давоса, повідомляє кореспондент Укрінформ.

“Я подякував Державному секретарю за санкції, які запроваджуються США проти РФ. Упевнений у тому, що ця політика є ефективною. І ще раз наголошую, що для нас дуже важливо мати цей механізм впливу для того, щоб повернути Росію за стіл переговорів і забезпечити деокупацію Донбасу і звільнення країни. На моє глибоке переконання, в якості першого кроку дуже важливо, якщо це буде миротворча місія Ради безпеки ООН. Я не втрачаю оптимізму в тому, що це може відбутися у 2018 році. Принаймні, я як Президент України і за моїм дорученням українські дипломати будуть докладати для цього максимальних зусиль”, – сказав  Порошенко.

 

Бойовики у Луганську не допустили спостерігачів ОБСЄ до так званого російського “гумконвою”

Бойовики так званої “ЛНР” завадили спостерігачам СММ ОБСЄ відвідати територію, на якій були вантажівки з російським “гумконвоєм”. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на звіт Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

“У Луганську чотири члени “ЛНР” (двоє з яких були озброєними) не дозволили патрулю місії прослідувати на територію об’єкту за автоколоною з 10 тентованих вантажівок з російськими номерними знаками та написом “Гуманітарна допомога від Російської Федерації”. Один із членів “ЛНР” повідомив спостерігачам про те, що для доступу до об’єкту їм необхідно мати дозвіл від інших членів “ЛНР”, — вказано у повідомленні.

Як повідомляв УНН, Міністерство закордонних справ України  вказало, що Росія вчергове заблокувала розширення мандату місії ОБСЄ на всю ділянку російського кордону, прилеглу до ОРЛДО.

 

Канада збільшила кількість своїх військових в Україні

Канада розширила свій військовий контингент в Україні на півсотні осіб.

Про це у  Тwitter  написав керівник канадської військової тренувальної місії в Україні підполковник Крістофер Рівз – Укрінформ.

“Близько 50 представників Збройних сил  Канади  додатково прибули до України. Таким чином, контингент операції UNIFIER, покликаної допомогти навчати і наставляти українську армію в її намаганні зберегти суверенітет, безпеку та стабільність, став найбільшим з початку місії”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, на початку березня уряд Канади оголосив про своє рішення на два роки, до 31 березня 2019 року, продовжити військову тренувальну місію UNIFIER в Україні. У рамках цієї операції близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводять заняття з українськими військовослужбовцями. Окрім цього, канадці консультують стосовно реформування ЗСУ.

 

Агресія РФ в Україні має бути пріоритетом міжнародної політики – Климпуш-Цинцадзе

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що питання анексії Криму Росією та її окупація Донбасу повинні залишатися серед пріоритетів у загальному міжнародному порядку денному.

Про це вона зазначила під час зустрічі з директором Королівського інституту міжнародних справ Chatham House (Велика Британія), доктором Робіном Ніблеттом в рамках Світового економічного форуму в Давосі (Швейцарія),  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Питання анексії Криму Росією та її окупація Донбасу повинні залишатися серед головних пріоритетів у загальному міжнародному порядку денному”, – сказала вона.

Вона подякувала Королівському інституту за минулорічну плідну роботу «Українського форуму» при Chatham House. У 2017 році в рамках цієї платформи було проведено понад 40 заходів стосовно питань безпеки, внутрішньо переміщених осіб, українських заручників у Росії та проблем порушень прав людини на окупованих територіях, особливо в Криму.

Климпуш-Цинцадзе  наголосила на важливості такої діяльності для України. Вона підкреслила, що Україна продовжить співпрацювати з «Українським форумом», залучати до цього найкращих фахівців, аби донести правду про ситуацію в Україні.

Вона також наголосила на важливості зусиль Chatham House в протидії російській пропаганді та інформуванні британського істеблішменту про боротьбу України за незалежність і трансформацію нашої держави. У зв’язку з цим Климпуш-Цинцадзе подякувала Королівському інституту за доповідь “The Struggle for Ukraine” 2017-го року, завдяки якій західні країни більше дізналися про досягнення України в реалізації ключових реформ на шляху до європейської інтеграції.

 

Російська агресія проти України стосується Заходу повною мірою – Деніел Фрід

Агресія Російської Федерації проти України повною мірою стосується Заходу.

По це в  інтерв’ю Укрінформу  заявив колишній координатор політики санкцій Держдепартаменту США, нині провідний експерт “Атлантичної ради” Деніел Фрід.

“На Заході дехто вважає, що російська агресія проти України не має нічого спільного з нами. Але вона (агресія РФ – ред.) стосується нас повною мірою. Сьогодні це стається з тобою, а завтра – зі мною”, – зазначив експерт.

Він підкреслив, що саме зараз багато росіян починають усвідомлювати, що Захід не такий слабкий, як вони вважали раніше.

“Я не хочу перебільшувати нашу роль. Українці, які захищають свою країну, заслуговують на повагу. Ви зробили більшу частину, ми лише допомогли”, – сказав Фрід.

На його переконання, Україна отримала собі “додатковий час” ціною страшних жертв, ціною загибелі її громадян. Саме тому, вона повинна використати цей час для запровадження демократичних та ринкових реформ.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з так званим законом CAASTA (Актом протидії противникам Америки через санкції), адміністрація США повинна представити Конгресу доповідь зі списком найбільш вагомих політиків і олігархів Росії з близького оточення  Путіна. Передбачається, що цей перелік може стати основою для запровадження санкцій Конгресу США проти РФ. Раніше в американській адміністрації заявляли, що доповідь буде представлена 29 січня.

 

Американський експерт про санкції: Кремль не витримає викриття “темного капіталу”

Аби санкції проти оточення президента Путіна почали працювати, Захід має об’єднати зусилля та викрити «темний капітал» росіян.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив колишній координатор політики санкцій Держдепартаменту США, нині провідний експерт “Атлантичної ради” Деніел Фрід.

«Заходу необхідно організуватися, щоб розкрити темні грошові потоки росіян. Лондон, Маямі, Нью-Йорк – у цьому переліку багато місць. І меседж для росіян такий: якщо ми почнемо це робити, то ваша агресія матиме такі наслідки, які ви не зможете витримати», – підкреслив аналітик.

Він пояснив, що подібні санкції мають застосовуватися «швидко, болісно й без попередження». «Насправді, це не дуже практично, щоб люди знали раніше, що можуть потрапити під санкції, оскільки так вони переховають свої активи», – додав Фрід.

Експерт вважає, що перспектива для російських олігархів та політиків опинитися в списку, безумовно, привернула увагу в Москві. «На мою думку, Конгрес робить усе правильно, трохи ортодоксально, втім це може бути переконливо. Мета санкцій полягає в тому, щоб продемонструвати Путіну та його людям, а також усім росіянам, що на російську агресію проти країн-сусідів і проти Заходу є потужна відповідь», – підкреслив він.

Очікується, що у понеділок адміністрація США представить американському Конгресу так звану “Кремлівську доповідь” зі списком російських олігархів і високопосадовців, які формують вертикаль путінської влади. Дехто називає цей документ списком нових санкцій проти Росії. Доповідь представлять згідно із так званим законом CAASTA (Актом протидії противникам Америки через санкції).

 

США розширили санкції проти Росії

Офіс з питань контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США розширив список санкцій проти Росії, додавши до нього 21 фізичну особу, а також понад два десятки організацій та підприємств.

Про це йдеться в офіційному документі,  оприлюдненому  на сайті американського Мінфіну – Укрінформ.

Новий список доповнює санкції, запроваджені через російську агресією проти України, уточнюється в документі.

Так, в індивідуальному переліку в санкційний список включені 13 жителів українських регіонів – головним чином з окупованих територій сходу України й півострова Крим, у тому числі Донецька, Луганська, Севастополя, міст Ровеньки й Молодогвардійськ. Серед інших також вказаний так званий “міністр державної безпеки ДНР” Володимир Павленко.

Решту індивідуального списку становлять громадяни Росії, у тому числі заступник міністра енергетики Андрій Черезов, директор департаменту російського Міненерго Євген Грабчак та ще п’ятеро росіян.

У  санкційному списку  також опинилися дев’ять компаній, які мають юридичну реєстрацію в Росії, Польщі та в окупованому росіянами грузинському регіоні Південна Осетія.

Окремо в списку вказані організації, які підпадають під “секторальні санкції”. Серед них – “Калінінграднафтопродукт”, “Кінеф”, “Кіришинафтооргсінтез”, “Кіришиавтосервіс”, “Ленгіпронафтохім”, “Медіа-Інвест”, “Новгороднафтопродукт”, “Псковнафтопродукт”, “Сургутнафтогазбанк”, “Тверьнафтопродукт”, “Совхоз “Червишевський”, “Страхове товариство “Сургутнафтогаз” та “Сургутмеблі”.

 

У Вашингтоні очікують оприлюднення “потужної” доповіді щодо оточення Путіна

У Вашингтоні очікують, що доповідь адміністрації США американському Конгресу зі списком найближчого оточення російського президента Володимира Путіна, буде “потужною й достовірною”.

Про це розповів в ексклюзивному  інтерв’ю Укрінформу  колишній координатор політики санкцій Держдепартаменту США, нині провідний експерт “Атлантичної ради” Деніел Фрід.

“Я думаю, що цей список мусить бути достовірним і потужним. Він не повинен стати простим переліком багатих росіян або високопосадовців. Насамперед треба окреслити путінську машину, “апарат”, його неформальну систему влади”, – зауважив експерт.

Він додав, що оприлюднення доповіді повинно викликати ефект “Вау!” Мета цього документа в тому, щоб “продемонструвати російській верхівці загалом, що в інтересах кожного з них відсторонитися подалі від Путіна, а їх спільний інтерес у тому, щоб Росія не розпалювала війни зі своїми сусідами, такими як Грузія та Україна, і припинила атакувати демократичні виборчі системи на Заході”. Така система стимулів спрацює, якщо список буде серйозним, однак якщо він буде легковажним або недбалим, це не дасть результату, наголосив Фрід.

Водночас він підкреслив, що громадськість може не дізнатися всіх подробиць доповіді, оскільки “закон передбачає, що цей перелік може бути частково або повністю засекречений”.

Крім того, експерт не виключає, що обіцяне представлення “Кремлівської доповіді” Конгресу може відбутися із запізненням.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з так званим законом CAASTA (Актом протидії противникам Америки через санкції), адміністрація США повинна представити Конгресу доповідь зі списком найбільш вагомих політиків і олігархів Росії з близького оточення Путіна. Передбачається, що цей перелік може стати основою для запровадження санкцій Конгресу США проти РФ. Раніше в американській адміністрації заявляли, що доповідь буде представлена 29 січня.

 

Успішна Україна загрожує путінізму – американський експерт

Успішна Україна становить загрозу не для сусідньої Росії, а для путінізму.

Про це в  інтерв’ю Укрінформу  заявив колишній координатор політики санкцій Держдепартаменту США, нині провідний експерт “Атлантичної ради” Деніел Фрід – Укрінформ.

“Росія прагне поразки України зсередини. Втім, успішна Україна не загрожує Росії, натомість вона загрожує путінізму”, – наголосив експерт.

На його переконання, якщо українцям вдасться розвинути державу до європейського рівня, це продемонструє росіянам, що вони теж можуть цього досягти. І єдину причину власних невдач вони, врешті, побачать у незграбному керівництві в  РФ.

“Отже, стратегічна мета американської політики відносно України полягає в тому, щоб дати вам можливість побудувати європейську державу. І якщо ви це зробите, це стане суттєвим стратегічним успіхом для всіх нас. Це велика справа”, – підсумував експерт.

Очікується, що у понеділок адміністрація США представить американському Конгресу так звану “Кремлівську доповідь” зі списком російських олігархів і високопосадовців, які формують вертикаль путінської влади. Дехто називає цей документ списком нових санкцій проти Росії. Доповідь представлять згідно із так званим законом CAASTA (Актом протидії противникам Америки через санкції).

 

У Держдумі РФ відреагували на “безпрецедентний тиск” з боку США

Голова комітету Держдуми РФ з міжнародних відносин Леонід Слуцький заявив, що розширення санкцій США – ще один деструктивний крок, який погіршує відносини між РФ і США, передає  “РИА Новости” – Укрінформ.

“Нові санкції США – ще один деструктивний крок, який погіршує ситуацію у російсько-американських відносинах. Очевидно, що це робиться з огляду на власні геополітичні інтереси, недобросовісну конкуренцію і забезпечення переваги на світових ринках”, – заявив російський політик.

Водночас заступник голови Держдуми Сергій Неверов назвав розширення санкцій безпрецедентним тиском з боку США.

“У Росії величезний потенціал. І поступово, ми бачимо це вже в бюджеті 2018 року, ми знову вийдемо на економічне зростання. І ніякі санкції нас не залякають”, – заявив він.

Як повідомлялося, офіс з питань контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів  США  розширив список санкцій проти Росії, додавши до нього 21 фізичну особу, а також понад два десятки організацій та підприємств.

Новий список доповнює санкції, запроваджені через російську агресією проти України, уточнюється в документі.

Так, в індивідуальному переліку в санкційний список включені 13 жителів українських регіонів – головним чином з окупованих територій сходу України й півострова Крим, у тому числі Донецька, Луганська, Севастополя, міст Ровеньки й Молодогвардійськ. Серед інших також вказаний так званий “міністр державної безпеки “ДНР” Володимир Павленко.

Решту індивідуального списку становлять громадяни Росії, у тому числі заступник міністра енергетики Андрій Черезов, директор департаменту російського Міненерго Євген Грабчак та ще п’ятеро росіян.

У санкційному списку також опинилися дев’ять компаній, які мають юридичну реєстрацію в Росії, Польщі та в окупованому росіянами грузинському регіоні Південна Осетія.

Окремо в списку вказані організації, які підпадають під “секторальні санкції”. Серед них – “Калінінграднафтопродукт”, “Кінеф”, “Кіришинафтооргсінтез”, “Кіришиавтосервіс”, “Ленгіпронафтохім”, “Медіа-Інвест”, “Новгороднафтопродукт”, “Псковнафтопродукт”, “Сургутнафтогазбанк”, “Тверьнафтопродукт”, “Совхоз “Червишевський”, “Страхове товариство “Сургутнафтогаз” та “Сургутмеблі”.

 

Сейм Польщі заборонив пропаганду “бандерівської ідеології

Польський Сейм проголосував за закон про заборону пропагування у Польщі ”бандерівської ідеології”, запровадивши кримінальну відповідальність за “заперечення злочинів українських націоналістів”.

Про це повідомляє  Радіо Польща – Укрінформ.

“Сейм щойно проголосував за закон Кукіз’15, що забороняє пропагування “бандеризму” у Польщі. Ми чекали від 6 липня 2016 року і дочекалися”, – написав у Twitter лідер цієї партії Павел Кукіз.

Законопроект підтримали 279 польських депутатів, «проти» були 5 депутатів, утрималися – 130, не голосували – 45.

Як зазначає видання, законопроект «дає визначення злочину українських націоналістів та українських формувань, що колаборували з ІІІ Рейхом і вводить можливість відкриття на підставі закону про Інститут національної пам’яті  Польщі  кримінальних проваджень проти осіб, котрі заперечують скоєння цих злочинів».

 

В’ятрович пояснив, чим закон про “бандеризм” небезпечний для поляків

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що ухвалений польським Сеймом закон про заборону пропаганди “бандерівської” ідеології небезпечний не для України, а для Польщі.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Ухвалений нині у Польщі закон про “бандеризм” небезпечний не для України, а для Польщі. Це серйозний крок до згортання свободи слова і запровадження партійної цензури. Під дію закону потраплять не лише українські автори, але й польські, ті хто писали про УПА, не вважаючи її діяльність злочинною. Під цензуру потраплять твори Тожецького, Куроня, Гедройця”, – наголосив  В’ятрович.

Він зазначив, щоб без свободи слова неможлива демократія. “Досвід нашого східного сусіда це довів. Не хочеться повторення цього уроку у західного”, – додав директор УІНЦ.

Крім того, у коментарі  Громадському радіо  В’ятрович назвав польський закон про криміналізацію “бандерівської” ідеології політичним диктатом над історією в Польщі.

“У 2016 році польські політики дали однозначну оцінку польсько-українському конфлікту, назвавши його геноцидом, що був влаштований ОУН над польським населенням. І таким чином зупинили будь-які дискусії довкола питання. Зараз із запровадження кримінальної відповідальності за заперечення так званих злочинів українських націоналістів вони взагалі позбавляють можливості проводити будь-який діалог між українськими і польськими істориками”, – зазначив він.

Ще одним важливим аспектом, за словами В’ятровича, є брутальне та антиісторичне поєднання тоталітарних практик нацизму та комунізму в цьому законі з українським націоналізмом, який за Другої світової війни воював і проти націоналізму, і проти комунізму. Він висловив переконання, що ухвалення цього закону є кроком до подальшого погіршення відносин України і Польщі.

Як повідомлялося, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон щодо заборони пропаганди так званої “бандерівської ідеології”. Зокрема, закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

 

МЗС стурбований забороною “бандерівської ідеології” у Польщі

МЗС України глибоко стурбоване фактом ухвалення Сеймом Польщі законопроекту “Про внесення змін до закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів”.

Про це йдеться у коментарі  зовнішньополітичного відомства.

“Прикро, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися. Категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, у тому числі некоректного використання в офіційному документі Республіки Польща назви частини території сучасної України”, – йдеться у заяві.

У  МЗС  нагадали авторам проекту цього законодавчого акта, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів в роки Другої світової війни, а також самовіддано боролися за свободу своєї Батьківщини. “У цьому контексті надзвичайну стурбованість викликає намір зобразити українців виключно як “злочинних націоналістів” та “колаборантів третього рейху”, – додали у відомстві.

Зокрема, у Міністерстві розраховують, що Сенат Республіки Польща, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

Українська сторона закликала польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку українсько-польських відносин.

 

США засудили угоду Росії з сепаратистами Південної Осетії

Офіційний Вашингтон виступив з категоричною позицією, яка засуджує ратифікацію в Росії угоди з сепаратистською владою Південної Осетії щодо створення спільних збройних сил.

На цьому наголошується в заяві речниці Державного департаменту США Хезер Науерт, оприлюдненій у п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати засуджують ратифікацію Росією угоди з де-факто лідерами сепаратистського регіону  Грузії  – Південної Осетії щодо спільних збройних сил. Ми не визнаємо легітимності цього так званого “договору”, який не вважається дійсною міжнародною угодою”, – наголошується в документі.

Як підкреслили в Вашингтоні, позиція США щодо Абхазії та Південній Осетії залишається незмінною. “Сполучені Штати повною мірою підтримують територіальну цілісність Грузії в рамках її міжнародно визнаних кордонів”, – йдеться в заяві.

Через це США розглядають ратифікацію угоди “як невідповідну принципам, що лежать в основі Женевських міжнародних дискусій, учасницею яких є Росія”. Сполучені Штати “наполегливо закликали” Росію відвести її сили на довоєнні позиції в рамках угоди про припинення вогню від 2008 року, а також скасувати рішення РФ про визнання незалежності грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії.

 

Рекомендації НАЗК можуть зіграти на руку корупціонерам – НАБУ

Національне антикорупційне бюро України не погоджується із рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 8 грудня 2017 року.

Йдеться про рекомендації, в яких  відомство тлумачить окремі положення закону «Про запобігання корупції» в частині розслідування злочинів, передбачених статтями 366-1 та 368-2 Кримінального кодексу. Відповідна інформація оприлюднена на  сайті НАБУ – Укрінформ.

“Запропоноване роз’яснення НАЗК є юридично необрунтованим та таким, що може сприяти корумпованим чиновникам в ухиленні від кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та внесення недостовірних даних до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування”, – йдеться у повідомленні.

У НАБУ нагадали, що у вказаному роз’ясненні НАЗК встановлює необхідну обов’язкову наявність кількох умов для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 366-1 та 368-2 КК України. На думку НАЗК, слідчий не може розпочати досудове розслідування, поки НАЗК не здійснить повну перевірку декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та не встановить за наслідками такої перевірки фактів порушення антикорупційного законодавства. Встановлені факти, до того ж, згідно з роз’ясненнями, мають бути відображені у відповідному рішенні НАЗК, складеному за наслідком такої перевірки.

“Ухваливши згадане рішення, НАЗК не лише вийшло за межі своїх повноважень, намагаючись змінити визначений Кримінальним процесуальним кодексом України порядок початку досудового розслідування, а й фактично перейняло повноваження Конституційного Суду”, – вважають у Бюро.

У відомстві вказують, що відповідно до статті 214 ККУ, слідчий або прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним із будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до ЄРДР. Висновки, викладені в рішенні НАЗК за результатами перевірки декларації, не можуть розглядатися як єдине можливе джерело обставин, які свідчать про декларування недостовірної інформації чи незаконне збагачення.

“Враховуючи, що НАЗК не є органом досудового розслідування та не має повноважень збирати докази, його можливості одержати фактичні дані, які можуть свідчити про вчинення злочинів, передбачених статтями 366-1 і 368-2 КК України, є значно вужчими порівняно з відповідними органами. Тому під час прийняття рішень щодо наявності або відсутності ознак декларування недостовірної інформації чи незаконного збагачення НАЗК має у своєму розпорядженні набагато менший обсяг інформації, ніж можливо здобути під час проведення досудового розслідування”, – вважають у НАБУ.

У відомстві також зауважують, що  протягом 2017 року від НАЗК до НАБУ надійшло лише чотири висновки за результатами перевірок, якими виявлено ознаки кримінального корупційного правопорушення, в той час як від громадських організацій та ЗМІ надійшли десятки заяв і звернень про можливе незаконне збагачення посадовців або внесення ними недостовірної інформації до е-декларацій.

“Щодо процесу здійснення досудового розслідування, то для доведення події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого, форми вини, мотиву і мети вчинення злочину, виду і розміру завданої шкоди тощо (ст. 91 КПК) Кримінальний процесуальний кодекс передбачає низку процесуальних джерел доказів, як-от: показання, речові докази, документи, висновки експертів тощо. Водночас, згідно з вимогами статті 94 КПК України у процесі доказування для слідчого, прокурора жоден доказ не має наперед встановленої сили. Вирішальне значення має сукупність зібраних доказів – із точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення. Відтак висновок НАЗК юридично має силу документа, що оцінюється на рівні з іншими доказами у кримінальному провадженні за фактами правопорушень, кваліфікованих за  статтями 366-1 та 368-2 ККУ”, – наголосили у Бюро.

У відомстві також нагадали, що закон  «Про запобігання корупції» не передбачив повноважень НАЗК щодо надання роз’яснень закону «Про запобігання корупції»,окрім питань застосування актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулюванням конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, отримання подарунків та термінів, визначених в Законі України «Про політичні партії в Україні», та інших актів законодавства. Відповідно, такі неофіційні тлумачення кримінального та кримінального процесуального законодавства України, які викладено у згаданому роз’ясненні, не є джерелом права.

Таким чином, роз’яснення НАЗК суперечить вимогам чинного законодавства та не може бути застосоване у практичній діяльності правоохоронних органів України, резюмували у відомстві.

 

Китай збирається створити Полярний Шовковий шлях

Китай представив план створення Полярного Шовкового шляху в Арктиці.

Про це повідомляє видання  Independent – Укрінформ.

“Китай сподівається співпрацювати з усіма сторонами для побудови “Полярного Шовкового шляху” через розвиток корабельних маршрутів в Арктиці”, – йдеться у заяві інформаційного бюро Державної ради КНР.

Як зазначає видання, незважаючи на те, що Китай не входить до Арктичної ради, оскільки не має території в Арктиці, країна набула статусу держави-спостерігача у 2013 році.

Раніше державна газета Китаю China Daily повідомляла, що саме завдяки Північному морському шляху Китай зможе зекономити близько 20 днів під час перевезення у порівнянні з транспортуванням через Суецький канал.

Активізація Китаю в регіоні вже викликала занепокоэння серед арктичних держав через довгострокові цілі країни.

 

Суд Англії відклав рішення у справі про “борг Януковича” – Мінфін

Апеляційний суд Англії відклав винесення рішення в судовому процесі щодо так званого російського боргу в сумі $3 млрд.

Про це повідомляє  прес-служба Міністерства фінансів України – Укрінформ.

“Сьогодні Апеляційний суд Англії завершив слухання апеляційної скарги, поданої Україною на рішення, винесене у березні 2017 року у порядку спрощеного провадження англійським Високим судом на користь довірчого управителя (трасті), що діє в інтересах Російської Федерації, у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року”, – зазначається в повідомленні.

За даними Мінфіну, впродовж 5 днів, поки тривало засідання, команда юридичних радників України привела вагомі правові аргументи України для розгляду суддівською колегією у складі трьох висококваліфікованих та досвідчених суддів Апеляційного суду.

“Після завершення засідання судді відклали винесення рішення на пізніший термін”, – поінформували у  Мінфіні.

Про результати апеляційного розгляду буде повідомлено після оголошення Апеляційним судом Англії свого рішення, додали у відомстві.

“Україна довіряє англійському судочинству та, як і раніше, впевнена у досягненні позитивного результату судового процесу, що був розпочатий за вказівкою Росії у цілях реалізації масштабнішої стратегії зі здійснення Росією незаконної та протиправної агресії проти України. Україна підтверджує свій намір рішуче протистояти цьому прояву агресії з боку Росії до остаточного завершення судового процесу”, – наголосили в Міністерстві фінансів.

Як повідомлялося, в грудні 2013 року тодішній президент України Янукович домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її викупила Росія.

Протягом осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань з більшістю приватних кредиторів, крім Росії. Москва вважає, що цей борг є суверенним боргом Української держави. Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади і, отже, має бути реструктурований на загальних підставах.

У грудні 2015 року тодішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ запроваджує мораторій на виплату боргу перед Росією на $3 млрд.

Росія звернулася з позовом в Україну про стягнення цих коштів до Високого суду Англії, тому що українські облігації, які вона викупила, були випущені за англійським правом. Україна виступила із запереченням проти цього позову.

 

Співзасновник Apple продав всі свої біткоїни

Співзасновник Apple Стів Возняк продав всі свої біткоїни.

Про це він розповів у ході конференції Nordic Business Forum в Стокгольмі, передає  “Економічна правда”  із посиланням на Bitsonline – Укрінформ.

“Я не хочу бути одним з тих, хто просто дивиться на цифри”, – заявив Возняк.

Раніше він розповідав про те, що купив  біткоїни  з цікавості, ще коли одна монета коштувала близько 700 доларів.

“Це був простий експеримент, я пробував купувати і продавати активи. Мені було все одно на те, що я можу втратити гроші. Але в підсумку я навіть непогано заробив”, – розповів Возняк, однак не уточнив суму отриманого прибутку.

Видання відзначає, що спочатку Возняку навіть подобалося безумство навколо біткоїна. Але пізніше різкі скачки цін почали викликати занепокоєння, і в грудні, коли вартість криптовалюти досягла 20 тисяч доларів, він перевів у готівку всі свої заощадження.

Раніше Возняк неодноразово заявляв про свою зацікавленість в технології блокчейн.

“Я хотів би відправитися куди-небудь, наприклад, в Стокгольм, заселитися в готель, за який я можу заплатити біткоїнами, а потім піти в ресторан, в якому я теж зможу розрахуватися біткоїнами, – і взагалі користуватися в подорожі лише біткоїнами”, – відзначав він.

Нагадаємо, після падіння біткоїну інвестори переходять з “електронного золота” на звичайне.

 

Судова реформа: Качинський каже, що Варшава не поступиться ЄС

Лідер польської правлячої партії PiS Ярослав Качинський заявив, що Польща не поступиться ЄС у питанні судової реформи.

Про це повідомляє інформаційне агентство  Reuters – Укрінформ.

“Програма глибоких реформ у нашій країні не зупинятиметься. Навпаки, ми не досягнемо згоди з країнами, які роками ставилися до Польщі як до своєї здобичі”, – заявив Качинський польському виданню Gazeta Polska Codziennie.

Як повідомлялося, у грудні 2017 року  Польща  стала першою країною ЄС, проти якої Європейська комісія запустила процедуру запровадження санкцій після того, як Варшава внесла зміни до законодавства, які, на думку ЄС, підривають стандарти верховенства права.

Водночас запровадження санкцій Європейським Союзом щодо призупинення права голосу Польщі є малоймовірним, оскільки Угорщина вже заявила про намір ветувати таке рішення.

 

У Києві з’явилися сіті-лайти до 100-річчя бою під Крутами

На сіті-лайтах та білбордах української столиці з’явилась соціальна реклама, розроблена Українським інститутом національної пам’яті до 100-річчя бою під Крутами.

Про це повідомляє прес-служба  УІНП – Укрінформ.

“Поява соціальної реклами до 100-річчя бою під Крутами стала можливою завдяки сприянню влади міста Києва. За сприяння Міністерства інформаційної політики така ж соціальна реклама очікується і в інших областях країни”, – зазначається в повідомленні.

29 січня 2018 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься сота річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Бій відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути. На залiзничнiй платформi в Крутах перебувало до 520 українських воякiв, юнакiв і студентiв, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою. Росіяни вдесятеро переважали, мали бронепотяг та артилерію.

Військами УНР під Крутами командував Аверкій Гончаренко. Завдяки вигідній позиції і героїзму українцям вдалося завдати росіянам значних втрат і стримати наступ до темряви.

У квітні 1918 року завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ (відповідно до Брестського договору) українці звільнили від більшовиків майже всю Україну. Таким чином, бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

У Києві соціальну рекламу можна побачити орієнтовно за такими адресами:

Сітілайти: на вул. Велика Васильківська за номерами: 41, 52, 65, 109, 114, 118, 124, 132, 129; на вул. Володимирській за номерами: 60, 62, 64; на вул. Льва Толстого за номерами: 3, 5, 5-А, 12, 18, 35; на вул. Михайла Грушевського, 9/2; на вул. Саксаганського, 139 та бульварі Шевченка, 13/7, 58.

Білборди: на вулиці Привокзальній, біля Дарницького вокзалу; на вулиці Гришка, 1/2 та проспекті Свободи, 22.

 

Аксьонов прилаштував на керівні пости в окупованому Криму п’ятьох родичів – ЗМІ

Російська “Нова газета” опублікувала розслідування, що розкриває структуру злочинного угрупування Аксьонова, призначеного Росією керувати окупованим Кримом.

Матеріал “За взяття Криму! Хазяї півострова: сімейний клан Сергія Аксьонова, його політики та його бізнесмени” розміщено на  сайті  видання – Укрінформ.

У публікації зазначається, що Аксьонов привів на керівні пости кримської влади відразу п’ятьох членів своєї сім’ї.

Так, його батько Валерій Аксьонов став заступником голови “комітету з будівництва Держради республіки”.

Своячка Сергія Аксьонова Євгенія Добриня очолила “золотий” комітет із земельних питань.

Цивільний чоловік Євгенії Добриня Андрій Дедюхін став начальником департаменту з рибальства “республіканського минсільгоспу”.

Теща Сергія Аксьонова Людмила Добриня тепер – член “Громадської палати республіки”.

А її чоловік Олександр Добриня – заступник директора ГУП РК “Експертно-технічний центр”.

Також Аксьонов призначив на керівні пости у Криму багатьох своїх соратників по партії “Русское единство”, що набирала на українських регіональних виборах в АР  Крим  близько 4%.

Людина № 2 в анексованому Криму – спікер “Держради Криму” Володимир Константінов, який раніше (з 2010 року) очолював Верховну раду АРК. Він активно займається підприємництвом, вважається “головним будівельником Криму”. Його прибутки стрибкоподібно ростуть, навіть в офіційній декларації, не кажучи про тіньові, говориться у публікації.

Серед інших помітних людей у тіньових економічних схемах – “перший віце-прем’єр Криму”, “король доріг” Віталій Нахлупін приїхав на півострів у вересні 2010 року як протеже Януковича у складі команди “донецьких”; банкір Євген Двоскін; а також головний девелопер на півострові Євген Кабанов.

 

Росіяни можуть зробити з Білоруської АЕС “ядерну зброю” – Грібаускайте

Атомна електростанція в сусідній з Литвою Білорусі може бути ядерною загрозою.

Таке побоювання висловила президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте, виступаючи у п’ятницю на Всесвітньому економічному форумі в Давосі на дискусії “Центральна і Східна Європа: новий порядок денний для континенту?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“АЕС у Білорусі,… яку будує російська сторона, може бути, звичайно, використана і як ядерна загроза, як нетрадиційна зброя. Це проблема”, – заявила Грібаускайте.

Вона наголосила також, що історія проведення навчань “Запад” у Білорусі робить зрозумілим, що безпека і оборона – пріоритети для Литви. Тому що власний досвід країни на кордоні “чітко дає зрозуміти, що існує загроза нетрадиційна, але навіть більш небезпечна, ніж звичайна пряма загроза”, зауважила вона.

Президент Литви також згадала серед пріоритетів кібербезпеку, щодо якої країна внесла багато пропозицій.

“У нашому регіоні оборона, нові виклики, нові форми загроз – один із пріоритетів, оскільки регіон розташований на східному фланзі території НАТО”, – сказала президент  Литви.

Вона наголосила, що її країна дуже активна і в ЄС, і в НАТО, саміт якої готує нині, і готова більше інвестувати в питання безпеки.

Як відомо, Білоруська АЕС – атомна електростанція типу АЕС- 2006, яка будується. Будмайданчик розташований біля північно-західного кордону Білорусії за 50 км від столиці Литви – Вільнюса.

 

Гройсман: НБУ не приймав рішень щодо включення Естонії до списку офшорів

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів телефонну бесіду з Прем’єр-міністром Естонії Юрі Ратасом, під час якої були обговорені заходи співпраці в торговельно-економічній та фінансовій сферах.

Про це  повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Глави урядів, констатуючи високий рівень двосторонньої взаємодії, детально обговорили практичні заходи з поглиблення співпраці в торговельно-економічній та фінансовій сферах”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що  Гройсман  поінформував про зміст ухваленої Кабінетом міністрів України наприкінці грудня 2017 р. постанови № 1045, якою затверджено перелік держав, операції з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення.

Він наголосив, що метою зазначеного документа є запобігання як розмиванню податкової бази, так і виведенню прибутку з-під оподаткування, зокрема так, як це передбачено такими профільними міжнародними організаціями як ОЕСР.

Він зазначив, що дія переліку розповсюджується виключно на резидентів України, які подають звіт про контрольовані операції до податкових органів України, а ДФС відповідно до поданих звітів визначатиме ризиковані операції, що підлягають додатковому контролю, за системою виявлення ризиків, яка діє у всьому світі.

Цей  перелік не є переліком офшорних зон.

Естонію було включено до переліку як країну, в якій ставка нерозподіленого прибутку становить 0%, що може використовуватись резидентами України для розмиття податкової бази та ухилення від сплати податку на прибуток в Україні.

Естонська сторона була також поінформована, що НБУ не приймав жодних рішень щодо включення Естонії до списку офшорних територій. З метою уникнення можливого непорозуміння в проведенні розрахунків господарюючих суб’єктів, 24 січня 2018 р. НБУ надіслав до українських банківських установ директивний лист з роз’ясненням стосовно відсутності законодавчих підстав застосовувати поглиблений аналіз естонських компаній.

За підсумками бесіди прем’єр-міністри домовилися доручити міністерствам фінансів спільно з податковими органами двох країн налагодити взаємодію і провести, у випадку потреби, необхідні консультації, в ході яких врегулювати можливі непорозуміння.

Глави урядів переконані, що такий підхід сприятиме активізації та поглибленню взаємодії в торговельно-економічні сфері та позитивно відобразиться на механізмі фінансово-банківських операцій між двома державами.

 

Порошенко задоволений результатами Давоса

Президент України Петро Порошенко зазначив, що під час зустрічей на Всесвітньому економічному форумі в Давосі відбулися детальні та конструктивні переговори з нашими партнерами та міжнародними фінансовими організаціями.

Про це він заявив за результатами візиту до Давоса, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Результати Давосу. Якщо сказати однією фразою, то все було дуже добре. Відбулися надзвичайно детальні консультації з нашими партнерами по міжнародним фінансовим організаціям, вони були дуже конструктивні”, – сказав  Порошенко.

Він зазначив, що вперше у Давосі була така кількість запитань щодо зустрічі з провідними міжнародними інвесторами. “Це – сигнал для нашої країни щодо активізації земельної реформи та приватизації. Маємо зробити все для реалізації економічного зростання в 2018 році”, – зазначив Порошенко.

Як повідомляв Укрінформ, під час візиту до Давоса для участі у Щорічному засіданні ВЕФ Президент України Петро Порошенко провів зустрічі із прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, з президентом групи Світового банку Джим Йонг Кімом, з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, з президентом Швейцарії Аленом Берсе, з прем’єр-міністром Держави Ізраїль Беньяміном Нетаньягу, з віце-президентом Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовічем, з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном, главою МВФ Крістін Лагард та іншими міжнародними партнерами.

 

Порошенко про створення Антикорупційного суду: Маю тверду політичну волю

Незалежна антикорупційна інфраструктура, включно з Антикорупційним судом, потрібна не для міжнародних партнерів, а для України.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на брифінгу за підсумками його участі у щорічному засіданні Всесвітнього економічного форуму у Давосі, повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Я ще раз хотів би наголосити – питання створення незалежної антикорупційної інфраструктури, включно з Антикорупційним судом, є питанням мого пріоритету. Це потрібно не для Світового банку, не для Міжнародного валютного фонду, не для іноземних партнерів. Це потрібно для мене і для України”, – заявив  Порошенко.

Глава держави повідомив, що питання створення антикорупційної інфраструктури та забезпечення її незалежної, ефективної роботи, в тому числі створення Антикорупційного суду було обговорено під час двосторонніх зустрічей у Давосі. “У нас була дуже ретельна розмова про ситуацію з антикорупційними органами”, – зазначив він.

Президент підкреслив, що був ініціатором створення таких органів. “Я вважаю, що ми маємо дуже ефективну позицію по створенню самих структур. Ніхто не має сумніву щодо того, що вони є незалежними”, – сказав він.

“Я маю тверду політичну волю, яка була реалізована в тому, що я вніс до парламенту пропозицію по створенню Антикорупційного суду. І в рамках парламентських дискусій ми маємо знайти ті формулювання, які з одного боку – не протирічать українському законодавству і українській Конституції, не порушують українського суверенітету. Але забезпечують незалежність антикорупційної інфраструктури і забезпечують її ефективність”, – наголосив глава держави.

“Це моя принципова позиція. І не маю жодного сумніву, що так вона і буде реалізована. Це було дуже схвально оцінено і підтримано всіма нашими міжнародними партнерами”, – резюмував він.

 

Порошенко і Тіллерсон зустрілися в Давосі: говорили про санкції і зброю

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка і держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

Про це заявив Президент України за результатами візиту до Давосу, повідомляє кореспондент Укрінформ.

“Зустріч тривала годину, під час якої ми мали можливість ретельно обговорити всі питання двостороннього і міжнародного співробітництва. Перш за все, я висловив подякую держсекретарю за дуже важливу допомогу, яка була надана українським пілотам в Кабулі”, – сказав Порошенко.

Крім цього, за його словами, під час зустрічі з держсекретарем США обговорювалося те, що американські інвестори помічають позитивні зміни в інвестиційному кліматі в Україні та у боротьбі з корупцією.

Президент зазначив, що подякував держсекретарю за надання Сполученими Штатами оборонної зброї Україні.

Також Порошенко додав, що з Тіллерсоном домовились про координацію дій в оборонно-безпековій сфері.

“Вдячний за повну підтримку США у Раді безпеки ООН та продовження політики санкцій проти РФ”, – зазначив глава держави.

 

Трамп у Давосі заманював інвесторів “яскравим майбутнім”

Нині – найкращий час для того, щоб інвестувати в економіку Сполучених Штатів Америки.

Про це під час виступу на міжнародному економічному майданчику в Давосі заявив президент США Дональд Трамп, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Іще не було кращого часу інвестувати в економіку США, аніж зараз”, – зазначив глава Білого дому. Серед аргументів він навів той факт, що його адміністрація значно зменшила податковий тиск на бізнес, створивши надзвичайно сприятливі умови для розвитку економіки.

За словами  Трампа, за керівництва його адміністрації було створено майже 2,4 млн робочих місць. “Оптимізація умов ведення бізнесу перебуває на рекордно високому рівні, а безробіття найнижче за майже півстоліття”, – зазначив він.

На його глибоке переконання, на США найближчим часом очікує період стрімкого економічного розвитку. “Закликаю стати частиною цього яскравого майбутнього”, – підсумував він.

Водночас президент наголосив, що “максимальні переваги” можна отримати лише за умови паралельного впровадження реформ у систему міжнародної торгівлі. “Умови міжнародної торгівлі мають бути чесними… США не будуть закривати очі на порушення цих правил”, – попередив американський лідер.

Окрім меседжів для потенційних інвесторів, Трамп зупинився на проблемах міжнародної безпеки. Він зазначив, що зараз інвестиції США в оборону перебувають на “історично” високому рівні. Однак “наша спільна безпека потребує рівного внеску”, – зазначив він.

Глава Білого дому також знову наголосив на необхідності працювати в рамках РБ ООН та інших міжнародних майданчиків, аби ядерна зброя зникла з Корейського Півострова.

Президент США говорив і про необхідність спільно боротися з тероризмом та іншими викликами сьогодення.

Як повідомляв Укрінформ, Трамп став першим американським президентом, який відвідав Давос за останні 18 років.

 

Трамп назвав статтю NYT про звільнення Мюллера “типовим фейком”

Президент США Дональд Трамп під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заперечив інформацію, що нібито наказав звільнити спеціального прокурора Роберта Мюллера.

Про це повідомляє  The Hill – Укрінформ.

“Фейкова новина. Типова фейкова новина. Типова стаття The New York Times”, – сказав Трамп репортерам.

Раніше видання The New York Times  повідомило, що Трамп влітку намагався звільнити спеціального прокурора Роберта Мюллера, але його зупинила заява юриста Білого дому Дона МакГана про свою відставку в разі такого рішення.

Згідно з інформацією видання, Трамп також заявляв, що у Мюллера є конфлікт інтересів у розслідуванні його виборчої кампанії та зв’язків з Росією.

Кілька незалежних джерел також підтвердили цю інформацію.

Стаття з’явилася після того, як Трамп у середу погодився надати свідчення Мюллеру.  Трамп заявив: “Не було ніякого втручання Росії у вибори. Не було ніякого перешкоджання роботі розслідування. З нетерпінням очікую можливості надати свідчення”.

 

Розслідування ФБР щодо Росії добралося до Facebook – ЗМІ

Офіс спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який веде розслідування російського сліду в американських президентських виборах провів опитування в рамках слідства принаймні одного співробітника компанії Facebook.

Про це повідомило в п’ятницю американське інформагентство Reuters із посиланням на популярне видання  Wired – Укрінформ.

“Спеціальний прокурор Роберт Мюллер та його офіс опитали щонайменше одного представника команди Facebook у зв’язку з президентською кампанією Дональда Трампа в 2016 році”, – йдеться в повідомленні.

Спілкування з представником відомої соцмережі відбулося в рамках розслідування  ФБР щодо втручання Росії у президентські вибори в Сполучених Штатах, а також можливої змови команди Дональда Трампа з росіянами, підкреслюється в публікації.

Тим часом, сам Дональд Трамп і його оточення заперечують будь-яку змову.

У офісі спецпрокурора Мюллера, так само як і в компанії Facebook не відповіли на прохання прокоментувати ситуацію, зазначається в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, керівництво популярних інтернет-платформ соціальних мереж Facebook, Google й Twitter вже було опитано на слуханнях в американському Конгресі в межах слідства, яке встановлює роль Росії під час останніх президентських виборів у США. Зокрема, встановлюється який політичний контент був використаний російською стороною з мето впливу на аудиторію США.

 

Twitter виявив тисячі репостів повідомлень Трампа російськими “ботами”

Російськомовні “боти” близько 470 тисяч разів репостили повідомлення Дональда Трампа у Twitter в період президентської кампанії – з 1 вересня по 15 листопада 2016 року.

Про це йдеться в матеріалах співробітників соцмережі, наданих Конгресу США у справі про російське втручання, пише  Bloomberg.

Такі репости складають близько 4% від всіх ретвітів, які зібрали записи Трампа в соцмережі.

Зазначається, що повідомлення від конкурента Трампа Гілларі Клінтон, які також репостили російські “боти”, зібрали лише 50 тисяч ретвітів від акаунтів, пов’язаних з РФ, пише “УП”.

Twitter також виявив, що від 48 до 73% ретвітів записів WikiLeaks за цей же період припадають на пов’язані з Росією акаунти.

Вloomberg нагадує, що в цей час кампанія опублікувала електронні листи зі зламаних серверів Демократичної партії США.

 

Трамп закликав світових лідерів інвестувати у людей

Президент США Дональд Трамп під час офіційного звернення до учасників Всесвітнього економічного форуму в Давосі закликав світових лідерів “інвестувати в людей”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Величність країни – у її громадянах, у тих, хто називає її своїм домом”, – зазначив глава Білого дому. Він закликав “інвестувати в людей”, покращувати умови їхнього життя.

“Коли забувають про людей – світ стає роздробленим”, – попередив американський лідер. Він закликав усіх лідерів, яких зібрав цими днями разом швейцарський курорт, використати свою владу, можливості та голоси на міжнародній арені, свій авторитет всередині країн, аби покращити умови життя громадян.

У цьому контексті він згадав і про фундаментальні зміни щодо проблем міграції, які пропонує його адміністрація. “Наша міграційна система застрягла у далекому минулому”, – зазначив глава Білого дому. Він вважає, що до вирішення цього питання слід підходити таким чином, аби ті, хто хоче стати частиною американського суспільства, могли “робити внесок” у розвиток країни та її економіки.

Як повідомляв Укрінформ,  Трамп  став першим американським президентом з 2000 року (після Білла Клінтона), який відвідує ВЕФ у Давосі особисто. Зазвичай американську делегацію на цих зустрічах очолює віце-президент або профільні міністри.

 

Nord Stream поверне Європу до тотальної залежності від РФ – Грібаускайте

Литва вважає, що проект “Північний потік” поверне Європу до тотальної залежності від російського газу.

Цю позицію в Давосі повторила у п’ятницю президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте, виступаючи в дискусії “Центральна і Східна Європа: новий порядок для континенту?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Немає нічого поганого в російському газі…, ми не проти російського газу як такого. Ми проти того, щоб Європа знову стала повністю залежною від поставок російського газу”, – сказала Грібаускайте.

Вона підкреслила, що Литва розглядає “Північний потік” як політичний проект, який не має економічної доцільності.

“Він знову зробить Європу і основні, великі країни повністю залежними від російських постачань”, – переконана литовський президент. За її словами, проблема в тому, що “якщо ви стаєте повністю залежними, тоді це стає інструментом впливу”.

“Наша історія і наш досвід показують, що енергоносії завжди використовувалися як важіль тиску, як інструмент залежності в політиці та економіці”, – нагадала  Грібаускайте.

Вона дорікнула Європі, яка сьогодні замість того, щоб вибудовувати енергетичний союз з диверсифікованими джерелами, знову стає на той же шлях залежності.

 

Грібаускайтє вважає природним, що в ЄС виникають “групи по інтересах”

Литва підтримує інтеграційні процеси в Євросоюзі, вбачаючи переваги сильної і єдиної співдружності перед лицем зовнішніх і внутрішніх загроз.

Про це заявила в п’ятницю президент Литовської Республіки Даля Грібаускайтє, виступаючи на дискусії «Центральна і Східна Європа: новий порядок денний для континенту?» в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми розуміємо, що в новому світі Європа має бути сильніша. І для малих країн всередині ЄС, для нас, бути всередині потужного союзу – набагато краще, ніж бути десь ще. Тому ми підтримуємо подальшу інтеграцію», – сказала президент.

За її словами, необхідність сильніше інтегруватися диктують виклики зростаючої конкуренції ззовні, інші зовнішні виклики, необхідність швидкого формування енергетичного союзу, створення цифрового ринку, потрясіння після Brexit, військові навчання, які проводяться біля кордонів ЄС, ситуація в Україні. Перерахувавши ці чинники, вона наголосила, що вони дуже сильно впливають на позицію ЄС і його розуміння того, що потрібно інтегруватися.

Грібаускайтє назвала природним, що в союзі з 28 країн виникають «групи по інтересах», які дозволяють зробити чутнішим голос невеликих країн. Зокрема, країни Балтії тісно кооперуються за географічним принципом з державами Північної Європи у форматі NB6. У таких групах обговорюються і координуються як питання суто європейські, так і ті, які мають відношення до країн, які не входять в ЄС, у тому числі України, по таких проблемах, як санкції проти Росії.

Грібаускайтє водночас вважає неприпустимим нав’язувати певні рішення країнам-членам, «звинувачувати й соромити одне одного…, змушувати й використовувати інструменти, які не застосовувалися раніше».

«Не можна нічого нав’язувати силою в ЄС, усі рішення мають прийматися шляхом дискусій та єдиних рішень», – наголосила політик, закликавши не псувати одне з одним стосунків.

 

Україна пропонує Європі подивитись на ЗВТ з перспективою у 10 років – Микольська

Уряд України цього року планує представити Єврокомісії бачення розвитку угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС на перспективу в 10 років.

Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія  Микольська  за результатами зустрічі з керівництвом Генерального директорату з питань торгівлі Єврокомісії у п’ятницю, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Україна не припиняє діалог з Єврокомісією про потенційну подальшу лібералізацію доступу українських товарів на ринок ЄС. І серед іншого потенційно йдеться про збільшення квот (у рамках угоди про ЗВТ – ред.)», – заявила торговий представник України.

Водночас Микольська зауважила, що для сторони ЄС це питання є доволі чутливим.

«Але ми зі свого боку цей діалог не припиняємо», – наголосила український урядовець.

Микольська повідомила, що українська сторона поінформувала Єврокомісію про намір самостійно провести оцінку потенційного стану угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі Україна-ЄС і можливості її подальшого розвитку та конвертації в інші форми співпраці на перспективу у 10 років.

За словами торгового представника України, як планується, ці оцінки будуть представлені українською стороною Єврокомісії у 2018 році.

«Ми будемо і далі робити все для того, щоб український бізнес отримав більший доступ на ринок ЄС», – заявила Микольська.

 

Мінгареллі назвав децентралізацію в Україні “історією вражаючого успіху”

Реформа децентралізації в Україні – історія вражаючого успіху та повернення ініціативи в руки місцевих громад.

Так прокоментував відкриття Центру надання адміністративних послуг в Золотниківській об’єднаній громаді на Тернопільщині голова представництва ЄС в Україні посол Хюг Мінгареллі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Реформа децентралізації в Україні – історія вражаючого успіху та повернення ініціативи в руки місцевих громад. Завдяки цій реформі люди зараз самостійно вирішують багато важливих питань, пов’язаних із місцевим соціально-економічним розвитком. ЄС підтримуватиме реформу за допомогою консультацій та тренінгів у таких різноманітних сферах, як управління бюджетом, просторове планування та економічний розвиток. Серед іншого, ЄС підтримуватиме створення до 600 нових Центрів надання адміністративних послуг у об’єднаних громадах, що наблизить ці послуги до тих, хто їх потребує», – сказав  Мінгареллі.

Як повідомляло агентство, з робочим візитом на Тернопільщині перебуває Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який взяв участь у відкритті Центру надання адміністративних послуг у Золотниківській ОТГ, поспілкувався з громадою та пересвідчився в якості надання адмінпослуг на прикладі довідок про реєстрацію місця проживання та оформлення субсидії.

В рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращий досвід, який зараз напрацьовується та впроваджується в пілотних громадах, буде застосований до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це приблизно 600 центрів до кінця 2020 року.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

 

Турчинов обговорив з військовими експертами закон про реінтеграцію Донбасу

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов обговорив з українськими військовими експертами питання реформування сектору безпеки і оборони.

Про це повідомляється на  сайті  РНБО – Укрінформ.

“Під час зустрічі співрозмовники обговорили питання реформування сектору безпеки і оборони, а також ухвалений Верховною Радою України Закон України “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей” та законопроект “Про національну безпеку України”, що був нещодавно підтриманий на засіданні РНБО України”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, співрозмовники приділили значну увагу питанням активізації боротьби з корупцією в секторі безпеки і оборони, створення єдиної платформи для систематизації інформації про методи ведення гібридної війни та відповідної протидії.

Секретар  РНБО  України наголосив, що такі зустрічі необхідно проводити на постійній основі. “Наше завдання – сформувати баланс безпеки, прозорості й ефективності. А думки, які були озвучені сьогодні допоможуть нам у цьому”, – резюмував Турчинов.

 

Корупція в Укроборонпромі: за три роки звільнили 25 керівників підприємств

За останні три роки в системі “Укроборонпрому” звільнено 25 керівників підприємств за зловживання службовим становищем.

Про це  повідомляє  прес-служба державного концерну “Укроборонпром” – Укрінформ.

“За три роки держконцерн передав правоохоронцям 183 матеріали щодо порушень на загальну суму понад 657 млн грн. За направленими матеріалами правоохоронними органами розпочато 41 кримінальне провадження. Загалом на цей час відсторонено від посад 25 керівників підприємств”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначають, що  “Укроборонпром”  проводить політику добропорядності та реалізує  антикорупційні заходи, продовжуючи сприяти правоохоронним органам у припиненні проявів корупції. Так, концерн висловив подяку військовій прокуратурі, яка викрила на одному з підприємств-учасників концерну посадову особу, що підозрюється у одержанні неправомірної вигоди з використанням службового становища.

Наразі посадовій особі оголошено підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Раніше до військової прокуратури “Укроборонпром” передав матеріали щодо можливих зловживань посадових осіб при проведені тендерних закупівель на цьому підприємстві.

 

Зубко: 2018 рік має стати роком регіонального розвитку

Пріоритетною ціллю стратегічного плану Мінрегіону на 2018 рік є регіональний розвиток, спрямований на розвиток людського потенціалу.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, відкриваючи стратегічну сесію “Регіональний розвиток”, повідомляється на порталі  “Децентралізація” – Укрінформ.

“Децентралізація та регіональний розвиток, спрямовані на розвиток людського потенціалу, є пріоритетною ціллю, на досягнення якої має працювати стратегічний план міністерства на 2018 рік”, – сказав він.

Зубко зазначив, що процес формування ефективної системи регіонального розвитку є незавершеним з огляду на існування проблем і викликів у цій сфері. Віце-прем’єр наголосив, що на даному етапі важливо визначити нові ефективні механізми, які допоможуть реалізувати потенціал регіонів, використовувати їх конкурентні переваги, створювати нові точки зростання.

Він поставив завдання перед Мінрегіоном за участю експертів невідкладно підготувати законопроекти щодо удосконалення інструментів державної регіональної політики та фінансових механізмів стимулювання регіонального розвитку, зокрема шляхом модернізації закону “Про стимулювання розвитку регіонів”, а також використання коштів ДФРР.

Перший заступник міністра В’ячеслав Негода окреслив основні завдання, які визначаються як пріоритетні на поточний рік. До них віднесено удосконалення системи стратегічного планування регіонального розвитку, забезпечення стабільного та передбачуваного фінансування регіонального розвитку відповідно до підходів ЄС, а також здійснення комплексного моніторингу регіонального розвитку та підтримка міжрегіонального та транскордонного співробітництва.

Згідно з повідомленням, за підсумками стратегічної сесії було визначено коло пріоритетних проблем регіонального розвитку, крім того учасники сесії висловили відповідні пропозиції щодо удосконалення процесів формування та реалізації державної регіональної політики. Також напрацьовані пропозиції до стратегічного плану дій міністерства на 2018 рік.

Як зазначається, стратегічну сесію “Регіональний розвиток” з обговорення пріоритетів та завдань державної регіональної політики на 2018 рік та у середньостроковій перспективі було проведено Мінрегіоном за організаційної та фінансової підтримки Програми “U-LEAD з Європою”. У заході, крім  Зубка  і Негоди, взяли участь представники Адміністрації Президента, Секретаріату Кабінету міністрів, профільного комітету Верховної Ради, центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів проектів міжнародної технічної допомоги, що опікуються питаннями регіонального розвитку.

 

Уряд запускає передачу землі тергромадам – Гройсман

З 1 лютого розпочнеться процес передачі землі у власність об’єднаних територіальних громад.

Про це заявив Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман  під час робочої поїздки у Тернопільську область, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Завтра я дам відповідне розпорядження уряду, геокадастру про початок передачі всіх земель, які перебувають поза межею населених пунктів, у користування відповідних громад, які є повноправними господарями на цій території. Це ще одне позитивне свідчення децентралізаційних процесів», – сказав глава уряду.

Він наголосив, що політика уряду і надалі спрямована на максимальну передачу функцій влади на місцях,  в тому числі це стосується земельних питань.

 

Тергромадам передадуть землю без змін до законів – Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман дасть доручення Держгеокадастру, яким буде передано землю в управління об’єднаним територіальним громадам.

Про це він сказав під час відкриття Центру надання адміністративних послуг у Золотниківській ОТГ на Тернопільщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу сказати, що я спільно з Міністерством аграрної політики та Держгеокадастром знайшов рішення, яке не потребує змін до законів. Я дам доручення Держгеокадастру відвести і передати всю землю в управління та власність об’єднаним територіальним громадам. Нам не потрібно для цього жодних змін до законів”, – сказав  Гройсман.

За його словами, тоді вже в лютому цього року всі ОТГ зможуть розпочати процес проектування територій, які вони хочуть отримати у власність. “Держгеокадастр отримає від мене доручення передати у власність цю землю, і вона вже буде управлятися ними”, – сказав глава уряду.

Гройсман пояснив, що нині ОТГ управляють територією тільки у межах своїх кордонів, а за межами населеного пункту земля, яка в принципі має управлятися громадами, належить державі. Але так не має бути.

Він нагадав, що нині в парламенті ведуться активні дискусії щодо земельної реформи, але рішення Верховна Рада поки що не ухвалила. Тому уряд змушений буде шукати альтернативні варіанти способів передати землі в управління чи у власність громад.

 

Данилишин сказав, коли в Україну приїде місія МВФ

У середині лютого в Україну може приїхати місія Міжнародного валютного фонду.

Про таке в ефірі  “5 каналу”  заявив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

“Головним результатом Давосу є те, що Україну починають сприймати як активного переговорника. І я думаю, що навіть зустріч Президента України з Крістін Лагард, директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду, їхня півгодинна розмова – про це свідчить і прес-конференція Президента України, і сама Лагард – має відповідні результати”, – сказав він.

Данилишин додав: “Ми очікуємо на приїзд місії  МВФ  десь у середині лютого”.

 

Гриневич запевняє, що в наукових роботах поменшало плагіату

До складу Атестаційної колегії Міністерства освіти та науки включено представника Наукового комітету Національної ради з питань науки та технологій Світлану Арбузову.

Про це міністр освіти та науки Лілія Гриневич повідомила під час розширеного засідання Колегії Міністерства з питань змін у вищій освіті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми розширили склад Атестаційної колегії і включили до неї представника Наукового комітету Національної ради з питань науки та технологій , а саме – Світлану Арбузову, яка теж буде членом Атестаційної колегії і буде мати  можливість спостерігати все зсередини. Сподіваємося, що ці заходи дозволять змінити на краще ситуацію з присудженням наукових ступенів та звань”, – сказала  Гриневич.

Вона також повідомила, що МОН звернулося до голів спеціалізованих вчених та експертних рад з вимогою посилити контроль за науковим рівнем дисертацій та претендентів на наукові ступені.

“Ми маємо хороші  результати того, як працює закон (про вищу освіту – ред.). А саме те, що ми зобов’язали оприлюднювати спеціалізовані вчені ради всі наукові роботи на веб-сайтах за два місяці  до засідання, призводить до того, що  вже до засідання атестаційної колегії МОН ми отримуємо все менше і менше неякісних робіт. Тому що плагіат і все решта виявляється заздалегідь”, – запевнила Гриневич.

Також вона поінформувала, що склад експертних рад буде переглянуто.

Світлана Арбузова – член-кореспондент Національної академії медичних наук України, видатний фахівець у галузі медичної генетики зробила великий внесок у вивчення етіології спадкових хвороб, пренатальну діагностику вродженої та спадкової патології, розвиток методів ранньої профілактики генетичних порушень. Двічі її дослідження були підтримані грантами Королівського товариства Великої Британії та дали початок новому науковому напрямку в медичній генетиці.

Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки України – дорадчий орган МОН України, що був утворений з метою виконання повноважень щодо підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації, покладених на МОН України Утворена замість ліквідованої Вищої атестаційної комісії України.

 

Гриневич сказала, як зупинити відтік студентів за кордон

Підвищення вимог до якості освіти і забезпечення якості освіти дозволить зупинити відтік студентів у закордонні виші.

Про це заявила міністр світи та науки Лілія Гриневич на розширеному засіданні колегії МОН з питань змін у вищій освіті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чим ми можемо привабити студентів, зупинити їх (від виїзду на навчання за кордон — ред.), то це тільки якістю вищої освіти, яка зростає, вищою освітою, яка спрямована на очікування ринку праці, на випередження. Щоб підвищити якість освіти, ми пропонуємо визначити три пріоритетні напрямки змін: створення механізмів для забезпечення якості освіти, які все ще в Україні практично відсутні. Друге – інтеграція до європейського простору вищої освіти та наукових досліджень. Третє – формування та розвиток освіти впродовж життя, яка сьогодні в Україні фактично у зародковому стані”, – сказала  Гриневич.

Разом з тим вона зауважила, що серед причин від’їзду в іноземні виші студентів та викладачів не тільки недофінансування вищої освіти. За словами міністра, цей процес обумовлений і внутрішнім життям самих вишів – забюрократизованістю процесів, небажанням змін згідно з викликами часу.

На думку Гриневич, забезпечення якості освіти можливе, серед іншого, завдяки таким інструментам, які довели свою ефективність: вступ за результатами ЗНО, єдине фахове випробування в магістратуру, адресне розміщення державного замовлення (місце за абітурієнтом), конкурсний розподіл держзамовлення в магістратуру.

«Ці інструменти треба вдосконалювати і розвивати. …Там, де немає прозорих правил гри, починається ручне керування, засноване на зовсім інших вартостях», – резюмувала Гриневич, підкресливши що міністерство від цих правил не відмовиться.

Окрему увагу, за словами міністра, потрібно приділити сучасному змісту освіти.

«Ми працюємо зараз над новими стандартами, основна ідея цих стандартів має базуватися на компетентнісному підході, має включати формування загальних компетентностей і потреби ринку праці”, – сказала Гриневич.

За її словами, вже розроблено близько 200 проектів стандартів бакалаврів і магістрів. У 2018 році планується розробка стандартів докторів філософії (освітня частина) і молодших бакалаврів.

В той же час, зазначила вона, запровадження цих стандартів потребує функціонування внутрішньої та зовнішньої систем забезпечення якості освіти.

“Стандарти має погоджувати НАЗЯВО – Нацагентство із забезпечення якості освіти. Ми чекаємо перезавантаження НАЗЯВО. Я хочу підкреслити, що Міністерство освіти та науки зацікавлене в перезавантажені робити НАЗЯВО, і хочу спростувати міфи про те, що ми хочемо виконувати роботу НАЗЯВО і не допускаємо його роботи”, – сказала Гриневич.

Вона висловила сподівання, що в співпраці з Верховною Радою це питання буде вирішено, але наголосила, що для того, щоб зазначені стандарти запрацювали з вересня 2018 року, МОН вимушене буде взяти на себе функцію погодження цих стандартів.

“Нам доведеться передбачити, що деякі функції НАЗЯВО, які не можуть очікувати, ми мусимо в МОН взяти на себе, поки НАЗЯВО повноцінно запрацює, бо це не дозволяє системі вищої освіти рухатися вперед”, – сказала Гриневич.

 

У Мінрегіоні ініціюють гендерну експертизу місцевого самоврядування – Зубко

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ вважають, що в Україні потрібно провести гендерну експертизу місцевого самоврядування.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

“Важливий напрямок – впровадження принципів рівності у площині органів місцевого самоврядування. На часі – гендерна експертиза місцевого самоврядування”, – зазначив Зубко.

За його словами, Україна має величезний гендерний потенціал, який не використовує. Його залучення до регіонального розвитку та управління громадянами може стати поштовхом до розвитку.

Так, в країні із 24 млн працездатного населення 16 млн – жінки, з яких лише 8 млн працюють, наголосив урядовець , додавши, що ще 8 млн сильних, розумних та амбітних жінок із різних причин не беруть активної участі у розвитку економіки. “Наша мета – повернути їх в активний діловий сектор, створивши належні умови для особистого розвитку”, – сказав віце-прем’єр-міністр.

У самому Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ також планується запровадити антидискримінаційну (гендерно-правову) експертизу документів.

Зубко нагадав, що Мінрегіон – перше в Україні відомство, яке запровадило Кодекс рівних можливостей як корпоративні норми, обов’язкові для дотримання на рівні міністерств. Кодекс базується на світоглядних цінностях Мінрегіону, яких загалом є 5. Йдеться про доступність, особистість, відкритість, інноваційність, результативність та антикорупційні принципи.

У Мінрегіоні працює 86 чоловіків та 279 жінок (76%). Серед директорів департаментів – 63% жінок, начальників управлінь – 50%, начальників відділів – 70%. Рівень заробітної плати чоловіків та жінок, які обіймають однакові посади в цьому відомстві, не відрізняється.

Зубко вважає, що ця гендерна ініціатива може бути поширена в інших центральних органах виконавчої влади та державних установах.

 

Дуда виступає за “діалог малої інтенсивності” з Росією

Політика відкритих дверей є запорукою успішного майбутнього Євросоюзу.

На цьому наголосив президент Польщі Анджей Дуда під час дискусії “Центральна і Східна Європа: новий порядок денний для континенту?”, що відбулася у рамках Всесвітнього економічного форуму у п’ятницю у швейцарському Давосі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні тримати двері до Євросоюзу відкритими для нових країн. Ми повинні продовжувати політику відкритих дверей. Це є найважливішим чинником для забезпечення успішного майбутнього Євросоюзу. Особливо з урахуванням Brexit”, – переконаний польський лідер.

Говорячи про відносин ЄС з Росією,  Дуда  відзначив необхідність дотримання балансу.

“Ми повинні намагатися підтримувати діалог малої інтенсивності, але вимагати дотримання верховенства права. Це також передбачає повагу до кордонів”, – зауважив президент Польщі.

Він нагадав про дуже негативні приклади, коли Росія порушила норми міжнародного права і територіальну цілісність України і Грузії.

 

Суд відправив Саакашвілі під нічний домашній арешт

Апеляційний суд Києва частково задовольнив клопотання обвинувачення і обрав запобіжний захід екс-голові Одеської ОДА Михеїлу Саакашвілі у вигляді домашнього арешту у нічний час доби.

Таке рішення оголосив головуючий суддя Олег Присяжнюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суд ухвалив клопотання задовольнити частково. Застосувати до Саакашвілі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у певний час доби, а саме: домашнього арешту з 22:00 до 7:00”, – сказав Присяжнюк.

Також суд поклав на  Саакашвілі  обов’язки прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, суду, не виїжджати з Києва без дозволу слідчого, прокурора, суду тощо.

Після оголошення рішення у залі суду здійнявся сильний галас, активісти кричали: “Ганьба”.

Саакашвілі у коментарі журналістам після засідання заявив, що він із соратниками продовжить марші протесту.

“В найближчі дні ми будемо оголошувати нові марші щодо імпічменту”, – додав Сааквшвілі.

Як повідомлялося, Саакашвілі, позбавлений українського громадянства у липні 2017 року, був затриманий 5 грудня в Києві у рамках кримінальної справи про сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їх злочинної діяльності.

11 грудня 2017 року Печерський районний суд відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому ніякого запобіжного заходу. Натомість прокуратура просила обрати для Саакашвілі домашній арешт з носінням електронного браслету, тому оскаржила рішення Печерського суду.

У п’ятницю, 26 січня, Апеляційний суд почав розгляд скарги на рішення Печерського суду.

 

Саакашвілі сказав, що зробить, якщо суд відправить його під домашній арешт

Екс-голова Одеської ОДА, лідер партії “Рух нових сил” Михеїл Саакашвілі заявляє, що він та його соратники поновлять масові акції, якщо суд відправить його під домашній арешт.

Про це він сказав в Апеляційному суді Києва під час перерви у засіданні, на якому розглядається скарга прокуратури на відмову суду першої інстанції обрати Саакашвілі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо цей суд відправить мене під домашній арешт, наші наступні дії будуть такими: я буду діяти зі своєї орендованої квартири, ми будемо закликати до масових акцій, яких вони (влада – ред.) дуже бояться”, – сказав Саакашвілі.

Як повідомлялося, Саакашвілі, позбавлений українського громадянства у липні 2017 року, був затриманий 5 грудня в Києві у рамках кримінальної справи про сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їх злочинної діяльності.

11 грудня 2017 року Печерський районний суд відпустив Саакашвілі на час розслідування, не обравши йому ніякого запобіжного заходу. Натомість прокуратура просила обрати для Саакашвілі домашній арешт з носінням електронного браслету, тому оскаржила рішення Печерського суду.

У п’ятницю, 26 січня, Апеляційний суд почав розгляд скарги на рішення Печерського суду.

 

Гройсман обіцяє вчителям більшу зарплату вже у січні

Заробітна плата українських вчителів із 1 січня 2018 року зросте в середньому на 25%.

Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив журналістам у ході поїздки на Тернопільщину, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я вже підписав відповідну постанову уряду і можу сказати, що вже в січні всі українські вчителі у школі отримають підвищену  заробітну плату  ще на 25%. В 2017 році це було підвищення на 50%, а це буде ще плюс 25%”, – сказав Гройсман.

Таке підвищення включає збільшення зарплати для всіх бюджетників на 10,1%, додаткового збільшення посадового окладу вчителів на 10% та підвищення мінімального порогу надбавки за престижність до 5%, а максимального – до 30%.

 

Чотири томи про українську діаспору презентували у Києві

24 січня у Києві в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського (НБУВ) відбулася презентація бібліографічного дослідження “Раритети української діаспори (у 4-х томах)” відомого дослідника української діаспори та літературознавця Сергія Козака

Про це повідомляє  прес-служба  НБУВ – Укрінформ.

“Це неоціненний чотиритомник для дослідників історії української діаспори, української літератури поза межами України, науки, мистецтва, громадсько-політичного, суспільного і культурного  життя”, – йдеться у повідомленні.

У цьому заході взяли участь генеральний  директор НБУВ Володимир Попик, директор Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, директор видавництва “Ярославів Вал” Михайло Слабошпицький, доктор філологічних наук Микола Тимошик та інші відомі діячі української культури.

Як відомо, в 2017 році видавництво “Ярославів Вал” отримало Гран-прі всеукраїнського конкурсу “Краща книга України” за книжку Сергія Козака “Раритети української діаспори (у 4-х томах)”.

Сергій Козак – відомий літературознавець, публіцист, бібліограф, член Національної спілки письменників України, доктор філософії Українського Вільного Університету, лауреат багатьох літературних премій. Він автор багатьох книжок, зокрема, на тему діаспори: “Українська література у вигнанні” (2014), “Українська діаспора: літературний контекст” (2015) та багато іншого.

 

Кучма просить розібратися, чому на Донбасі не працює Vodafone

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма звернувся до віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка з проханням врегулювати ситуацію із мобільним зв’язком в Донецькій та Луганській областях.

Про це повідомила у п’ятницю речник Кучми Дарка Оліфер у  Facebook – Укрінформ.

“Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма звернувся до віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка із проханням врегулювати ситуацію із мобільним зв’язком в Донецькій та Луганській областях”, – написала вона.

Як відомо, сигнал українського мобільного оператора “МТС” пропав на території “ДНР” 11 січня. Причиною відключення стало пошкодження кабелю в районі прифронтової Оленівки.

Зараз в так званій “ДНР” діє лише підконтрольний  окупаційній адміністрації оператор мобільного зв’язку “Фенікс”. Жителі  ОРДО  буквально кинулися за покупкою стартових пакетів цього оператора, що теж викликало перебої всередині мережі. Разом з тим, ще до відключення Vodafone в “ДНР” вивели в ефір 30 базових станцій, які раніше належали оператору Lifecell і були “віджаті” у власника.

У Vodafone 22 січня заявляли, що ситуація залишається без змін. Хоча основний канал зв’язку відновлений, робота мережі не поновилася. Найімовірнішою причиною відсутності зв’язку у Донецькій області є відсутність електроживлення, зазначили у компанії.

 

Чому в окупованому Донецьку не працює Vodafone – версія ІС

У припиненні роботи мобільного оператора Vodafone У “ДНР” зацікавлений особисто “міністр доходів і зборів” Олександр Тимофєєв (“Ташкент”), який отримує частку прибутку від оператора окупантів “Фенікс”.

Про це йдеться в оперативних даних групи “Інформаційний спротив”, опублікованих у  Facebook  керівником ІС, депутатом Дмитром Тимчуком – Укрінформ.

“У “ДНР” зростає невдоволення ситуацією, пов’язаною з припиненням роботи мобільного оператора Vodafone. Водночас, за даними групи ІС, дана ситуація пов’язана з позицією “міністра доходів і зборів ДНР” Тимофєєва (“Ташкент”), який особисто зацікавлений у відключенні вказаної мобільної мережі, оскільки отримує частку прибутку від оператора окупантів “Фенікс”, – йдеться у повідомленні.

Як відомо, сигнал українського мобільного оператора “МТС” пропав на території “ДНР” 11 січня. Причиною відключення стало пошкодження кабелю в районі прифронтової Оленівки.

Зараз в “ДНР” діє лише підконтрольний  окупаційній адміністрації оператор мобільного зв’язку “Фенікс”. Жителі ОРДО буквально кинулися за покупкою стартових пакетів цього оператора, що теж викликало перебої всередині мережі. Разом з тим, ще до відключення Vodafone в “ДНР” вивели в ефір 30 базових станцій, які раніше належали оператору Lifecell і були віджаті у власника.

У Vodafone 22 січня заявляли, що ситуація залишається без змін. Хоча основний канал зв’язку відновлений, робота мережі не поновилася. Найімовірнішою причиною відсутності зв’язку у Донецькій області є відсутність електроживлення, зазначили у компанії.

 

Чиновник роз’яснив постанову уряду про зарплати держслужбовцям

До 2019 року мінімальний розмір окладу державних службовців має становити не менше двох прожиткових мінімумів.

Про це заявив голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко під час круглого столу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз ми якраз переживаємо перехідний період, який визначений новим законом, і зрештою ми повинні вийти на те, що мінімальний розмір посадового окладу для державних службовців повинен бути не менше, ніж 2 прожиткових мінімуми. Це наша мета, яку ми маємо досягнути до 2019 року”, –  заявив Ващенко.

Він зазначив, що у 2015 році середня  заробітна плата  спеціаліста місцевої державної адміністрації складала  3 тис. грн, у 2016 – 4,7 тис. грн.

“Зараз – 6,9 тис. грн, але це до прийняття вчорашньої постанови уряду”, –  уточнив голова Нацагентства України з питань держслужби.

У працівників центральних органів виконавчої влади, за його словами, заробітна плата зросла протягом аналогічного періоду з 4,4 тис. гривень до 12,6 тис. грн.

“Радує те, що заробітна плата державних службовців хоч і повільно, але зростає”, – підкреслив Ващенко.

Як повідомлялося, у листопаді 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби.

У четвер, 25 січня, Кабінет міністрів ухвалив постанову про зміну структури заробітної плати держслужбовців, яка передбачає, що посадовий оклад має становити 50% зарплати.

 

Україна зупинила “бліцкриг” із повернення Росії в ПАРЄ – Ар’єв

Україні вдалося зупинити “бліцкриг” з повернення РФ в ПАРЄ і провести багато важливих переговорів, які додають оптимізму на майбутнє.

На цьому наголосив народний депутат фракції “Блоку Петра Порошенка”, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Нам вдалося зупинити бліцкриг з повернення РФ і провести багато важливих переговорів, які додають оптимізму на майбутнє. Наша боротьба за правду, верховенство права і права людини триває. В сесії ПАРЄ’2018 все тільки попереду”, – наголосив Ар’єв.

За його словами,  ПАРЄ  підтримала важливі поправки української делегації в резолюцію “Розвиток процедури моніторингу”.

Крім чергового нагадування про агресію на Донбасі та анексію Криму, додав депутат, Асамблея знову поставила вимогу Росії виконувати резолюції ПАРЄ з цих питань.

“В контексті зусиль генсека Ради Європи та інших прихильників повернення РФ без передумов, це може бути важливим сигналом для тих, хто хоче продати принципи за відновлення російського фінансування”, – зазначив політик.

Ар’єв подякував українській делегації, постпредству України в РЄ та секретаріату ВР, який працював в Страсбурзі, за згуртовану і ефективну роботу.

Окремо він подякував Світовому Конгресу Українців і особисто його лідеру Євгену Чолію за проведений круглий стіл щодо війни на Донбасі, який вдалося організувати попри опір з боку певних чиновників РЄ і навіть відмови вносити подію в звичний список сайд-івентів. “Але врешті-решт все зробили як належить”, – наголосив віце-президент ПАРЄ .

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року за окупацію Криму і дестабілізацію ситуації на Донбасі.

 

“Крим SОS” знову пікетував посольство РФ

Дев’ятнадцяту акцію протесту в рамках кампанії “Find and Free”, спрямовану на пошук і визволення зниклих через окупацію Криму українців і кримських татар, провела у п’ятницю під посольством РФ громадська ініціатива “Крим SОS”.

Про мету та ефективність таких акцій розповіла співзасновниця “Крим SОS” Таміла Ташева, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ці акції мають певний ефект — хоча б раз на місяць про цих людей згадують. Це ще й посил для родичів зниклих, що про їх дітей та родичів пам’ятають. Також це посил для Російської Федерації, що ми постійно слідкуємо за викраденням людей і відправляємо звіти у міжнародні організації. Якщо подивитись на 2017 рік — викрадення майже припинились. За 4 роки з моменту окупації  Криму  було зафіксовано 39 випадків зникнення людей, доля 16 з них досі невідома”, – сказала Ташева.

Вона наголосила, що Російська Федерація, є винуватцем у викраденні й агресором, тому акція відбувається під стінами посольства цієї країни.

Щоразу акції проводяться в іншому форматі. Сьогоднішня проходила під гаслом “За голосом одного — тисячі, мовчить лише влада РФ”, і її учасники вийшли по одному, що символізувало підтримку одиночних пікетів, на які систематично виходять кримські татари в окупованому Криму. Зокрема активісти згадували 76 -річного Сервера Караметова, якого окупанти торік затримали на 10 діб за одиночний пікет перед судом у Сімферополі.

Організатори та учасники акції хотіли показати, що за кожною людиною, яка стоїть в одиночному пікеті, є сотні й тисячі інших.

 

СБУ заблокувала 31 сайт з пропагандою міжнародного тероризму

Співробітники Служби безпеки України під час здійснення комплексу контррозвідувальних та антитерористичних заходів виявили реєстрацію в українській доменній зоні сайтів, що пропагують ідеї міжнародного тероризму.

Про це  повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

“Під час перевірки оперативної інформації, завдяки плідній співпраці з IT-компаніями, правоохоронці встановили, що терористичні веб-ресурси незаконно зареєстровані в Україні та адмініструються з інших країн. У результаті спільних дій було заблоковано 31 сайт, на яких пропагувалась діяльність міжнародних терористичних організацій, заборонених в Україні”, – йдеться в повідомленні.

У  СБУ  додали, що робота підрозділів спецслужби з виявлення та блокування терористичних веб-ресурсів будь-якого спрямування, які зареєстровані в Україні з порушенням чинного законодавства, триває.

 

Україна ввійшла до рейтингу світових блокчейн-лідерів

Під час економічного форуму у Давосі (Швейцарія) було представлено світову блокчейн карту з чотирнадцятьма країнами – лідерами з впровадження технології, в який увійшла й Україна.

Про це повідомив у  Facebook  радник глави Державного агентства з питань електронного управління України Костянтин Ярмоленко – Укрінфор.

“Нині у швейцарському Давосі проходить легендарний Всесвітній економічний форум (WEF). Україну на ньому представлено двома топовими темами. Очевидно – сільське господарство й друга тема вперше на WEF – технологія блокчейн! А тепер час для сенсації! Один з головних блокчейн експертів у світі й автор бестселера “Революція Блокчейн” Дон Тапскотт (Канада) під час форуму представив світову блокчейн карту з 14 країнами – лідерами з впровадження цієї проривної технології. Україна ввійшла до 14 світових блокчейн лідерів!”, – написав Яромоленко.

За його словами, також до рейтингу лідерів увійшли США, Канада, Бразилія, Австралія, Ізраїль, Дубай, Грузія, Естонія, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція і Китай.

Він зазначив, що разом з ЄБРР протягом трьох тижнів у ВР буде подано загальний законопроект про блокчейн.

 

Генпрокуратура викликала екс-голову СБУ на допит

Генпрокуратура викликала на допит екс-голову СБУ часів президентства Віктора Януковича Олександра Якименка.

Повістка опублікована на  сайті відомства – Укрінформ.

Як зазначається, Олександр Якименко 6 лютого 2018 року о 12:00 має прийти до департаменту спецрозслідувань ГПУ як підозрюваний.

Нагадаємо, влітку минулого року Генпрокуратура оголосила про нові підозри Якименку. Колишнього голову  СБУ  підозрюють у перевищенні влади та службових повноважень з метою перешкоджання проведенню зборів і мітингів, що призвело до масових жертв серед мітингувальників під час Революції гідності.

 

ФБР розкрило частину файлів з розслідування смерті “батька російської пропаганди”

ФБР розкрило частину файлів з розслідування загибелі екс-міністра друку РФ Михайла Лєсіна в 2015 році, якого вважають “батьком російської пропаганди”, підтвердивши попередні висновки поліції щодо смерті ненасильницького характеру.

Про це повідомило в п’ятницю  “Радіо Свобода” – Укрінформ.

“Файл з 56-ти сторінок, розкритий правоохоронним агентством США 26 січня, містить суттєво відредаговані копії медичного й токсикологічного аналізу тіла Лєсіна, а також матеріалів судмедекспертизи записів з камер спостереження готелю, де він жив останні дні”, – йдеться в повідомленні.

У доповіді зазначається, що розслідування ФБР встановило відсутність доказів на підтримку версії, що Лєсін загинув внаслідок вбивства або протиправних дій третіх осіб. Таким чином, у ФБР підтвердили попередні висновки слідства поліції.

За висновками прокуратури й поліції Вашингтона від 2016 року, смерть Лесіна була спричинена травмами шиї, тулуба та нижніх кінцівок. Тоді це було названо нещасним випадком в умовах інтоксикації етанолом (сильного сп’яніння). Втім цей висновок викликав недовіру й підозри з огляду на особистість Лєсіна, його наближеність до Кремля та контакти з американською стороною.

У оприлюднених файлах  ФБР  зазначається, що слідчі перевірили десятки годин відеоматеріалів з камер спостереження. На кадрах з готелю “Dupont Circle” одна з камер зафіксувала “досить чітке зображення задньої частини голови Лесіна” о 10:48 4 листопада 2015 року. Через приблизно 25 годин після цього тіло Лесіна було знайдено в його кімнаті. При цьому зазначається, що він не виходив з готелю за цей час.

Нагадаємо, Михайло Лєсін був однією з впливових медіа-фігур в Росії, обіймаючи після кар’єри у ЗМІ посаду спочатку міністра друку, а потім радника президента. У жовтні 2013 року він очолив медіа-холдинг “Газпром-медіа”, який об’єднує ряд російських телевізійних компаній та видань.

 

Прокурор: Курченко та Саакашвілі спілкувалися через посередників

Бізнесмен-втікач Сергій Курченко та екс-губернатор Одеської області Міхеіл Саакашвілі спілкувалися між собою через посередників. Про це сьогодні в судовому засіданні Апеляційного суду Києва, який розглядає скаргу на не обрання Саакашвілі Печерським судом столиці запобіжного заходу, заявив прокурор Олександр Говорущак, передає кореспондент УНН.

“Напряму вони не спілкувалися, а спілкувалися через посередників. Хоча одна розмова була була, і вона зафіксована, і в ній вказується, що в подальшому вони спілкуватимуться через посередників”, — сказав Говорущак.

За  його словами, крім посередника  Северіона Донгадзе, є  і  інші особи, прізвища яких наразі в інтересах слідства називати не можна.

Також, обґрунтовуючи свою скаргу, прокурор наголосив, що рішення суду першої інстанції є невмотивованим, необґрунтованим і не відповідає вимогам закону. Крім того, зазначив Говорущак, суд не надав належної оцінки доказам, які були надані на обґрунтування обрання запобіжного заходу Саакашвілі стороною обвинувачення.

“Рішення судді Печерського районного суду Цокол не відповідає законним вимогам. Прошу суд скасувати його та обрати для Саакашвілі запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслету”, — зазначив прокурор.

Як повідомляв УНН, Саакашвілі затримали 8 грудня на квартирі колишнього начальника луганської поліції і повезли в ІТТ.

Генпрокурор Луценко заявив, що оточення Саакашвілі за  гроші Сергія Курченка  влаштовувало акції протесту заради захоплення влади.

 

У квартирі Клименка знайшли генеральські погони його цивільної дружини

Вчора були  опубліковані фото  з виявленими в квартирі екс-міністра доходів та зборів Олександра Клименка виробами Faberge. Однак, як стало відомо  УНН  з власних джерел, у помешканні знайшли також генеральські погони його цивільної дружини.

Указ про присвоєння спеціального звання державного радника податкової та митної справи 3-го рангу Ользі Семченко підписав колишній президент країни Віктор Янукович 24 серпня 2013 року. На той час О.Семченко було всього 32 роки і працювала вона прес-секретарем у О.Клименка. Офіційно її посада звучала так: директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Міністерства доходів та сборів.

Сьогодні ж вона керує редакційною політикою одного зі ЗМІ, афілійованого також з О.Клименком.

Нагадаємо, вироби Faberge та згадані генеральські погони були виявлені в столичній квартирі О.Клименка, що оформлена на ТОВ “Компанія з управління активами Ексельсіор”, яка в свою чергу раніше заперечувала зв’язок з колишнім чиновником.

Раніше УНН повідомляв, що О.Клименка підозрюють зокрема у заволодінні державним майном в особливо великих розмірах. Військовою прокуратурою встановлено, що протягом 2013-2017 років лише за рахунок експлуатації і використання, надання в оренду, іншої господарської діяльності вагонів він отримав через підлеглих і довірених осіб компанії “Юнісон” прибуток у сумі орієнтовно 400 млн грн.

Також нагадаємо, у рамках розслідування кримінального провадження щодо так званих “схем Клименка” були затримані десятки екс-чиновників різних рівнів з податкової служби. Загальні збитки, завдані державі “схемами Клименка”, оцінюються щонайменше в  96 млрд грн.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 044

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua