Головна » Техніка та озброєння » Нова надзвукова зброя Китаю: максимальна дальність удару бомбардувальника H-6N до 6000 км

Нова надзвукова зброя Китаю: максимальна дальність удару бомбардувальника H-6N до 6000 км

Новий китайський стратегічний бомбардувальник H-6N може нести надзвукові крилаті ракети CJ-100 або надзвуковий шпигунський безпілотник WZ-8, збільшивши максимальну дальність удару до 6000 км, інформує enovosty.com/news. Перед цим останній варіант літака був призначений для перевезення зброї. Його вперше побачила публіка на параді, присвяченому Національному святу Китаю минулого місяця, повідомило джерело, близьке до ВПС Народно-визвольної армії. «Напівзакрита зона під фюзеляжем H-6N призначена для перевезення або WZ-8, або CJ-100», – сказало джерело, яке побажало залишитися невідомим через делікатність питань оборони.

CJ-100 – також відома як DF-100 – є крилатою ракетою третього покоління PLA. Її попередниця, дозвукова CJ-10, розміщувалася на бомбардувальнику H-6K і мала дальність польоту понад 1500 км. Оскільки CJ-100 значно більше, ніж CJ-10, деякі аналітики очікували, що її дальність польоту складе 2000 км.

За словами джерела у ВПС, останні розробки дозволили припустити, що літаки можуть перевозити негабаритні заряди зброї до необхідної висоти і координат запуску.

Повітряна заправка може збільшити дальність польоту H-6N на 500 км порівняно з H-6K – до понад 4000 км. Таким чином, теоретично, CJ-100 може збільшити дальність удару H-6N до 6000 км, сказало джерело.

У вересні PLA Rocket Force випустила відео, присвячене 70-річчю КНР, але пізніше відредагувала матеріал, до якого були додані кадри з ракетою незареєстрованого типу, що злітає з мобільної пускової установки. Військово-морським журналом Naval & Merchant Ships, який видає Китайський інститут морської технології і економіки, вона була ідентифікована як CJ-100.

У невідредагованому відео ракета мала дві ступені, які включали окремий ракетний прискорювач, прикріплений до нижньої частини. Ракета-носій мала довжину близько 3,3 метра і діаметр 1 метр, а основна частина ракети мала довжину 6,6 метра і діаметр близько 50 сантиметрів.

Як китайський еквівалент американської протикорабельної ракети великої дальності типу «В», CJ-100 має верхню межу 24 000 метрів, крейсерську швидкість 4 Маch і максимальну швидкість 4,5 Маch.

В результаті того, що Китай відстає від своїх конкурентів в розробці реактивних двигунів, CJ-100 використовує менш потужні прямоточні двигуни з ракетними прискорювачами і аеродинамічний повітрозабірник, призначені для підвищення швидкості і зниження вартості.

Інше китайське військове джерело заявило нещодавно, що, коли CJ-100 буде адаптована для H-6N, ракетний прискорювач повинен бути вилучений, так як літак забезпечить початкову швидкість і висоту, щоб доставити зброю до максимальної швидкості.

H-6 є базою китайських бомбардувальників з 1970-х років.

WZ-8 може бути використаний для швидкого визначення далеких цілей до того, як будуть задіяні звичайні ударні сили. Це може допомогти НВАК поліпшити свою ефективність і змінити свої звичайні стратегії удару.

У порівнянні з передовими американськими бомбардувальниками, такими як B-1B, стелс-бомбардувальниками B2 і B-21, оснащеними роторними пусковими установками, а також російським надзвуковим бомбардувальником Ту-160, Китаю належить пройти довгий шлях, щоб надолужити згаяне.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 135

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua