Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 02.02.2020

Інформдень: 02.02.2020

Донбас: від початку доби – 11 обстрілів, поранені троє бійців ООС

Упродовж цієї доби збройні формування РФ 11 разів порушили режим припинення вогню, у результаті – поранені двоє українських захисників, ще один військовий Об’єднаних сил отримав бойове ураження.

Про це повідомляє штаб ООС – Укрінформ.

“Противник обстрілював наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також озброєння БМП, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” окупанти здійснили чотири обстріли по наших позиціях.

“Два рази поблизу Пісків – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів; неподалік Лебединського – зі станкового протитанкового гранатомету противник здійснив 9 пострілів, а також вів обстріл з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї; поруч з Василівкою – з автоматичного гранатомету, великокаліберного кулемету та іншої стрілецької зброї”, – уточнюють у штабі ООС.

Повідомляється, що сім ворожих обстрілів було зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме:

чотири рази в районі населеного пункту Луганське – з мінометів калібру 82 мм окупанти випустили 34 міни, а також відкривали вогонь з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів; двічі поблизу Кримського – з 82-мм міномету – 25 мін, озброєння БМП, автоматичних станкових гранатометів та великокаліберних кулеметів; поруч з Новотошківським – з міномету калібру 120 мм – 6 мін.

“На всі обстріли російських окупантів підрозділи Об’єднаних сил давали адекватну відповідь із дозволеного озброєння”, – додали у штабі.

Зазначається, що унаслідок ворожих обстрілів було поранено двох українських захисників, ще один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав бойове ураження.

 

Окупанти шість разів порушили “тишу”, працювали міномети 82-го калібру

З початку нинішньої доби російсько-окупаційні формування шість разів обстріляли українські позиції, врат немає.

Про це повідомив речник Міноборони полковник Олександр Мотузяник на брифінгу у неділю – Укрінформ.

“З початку поточної доби станом на 12.00 в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано вже шість фактів недотримання російсько-окупаційними військами режиму перемир’я… Втрат у лавах Збройних сил України упродовж поточної доби немає”, – зазначив він.

За словами речника, біля населених пунктів Луганське та Кримське окупанти сьогодні застосували заборонені мінометні системи 82-го калібру.

“За підрахунками штабу операції, вже з початку поточної доби російсько-окупаційні війська витратили 22 міни цього калібру та здійснили близько тридцяти пострілів з гранатометів”, – наголосив Мотузяник.

Окрім того, за його словами, в районі Кримського окупанти відкрили вогонь з бойової машини піхоти, здійснивши п’ять пострілів.

 

Фігуранта “ялтинської справи” Сірука утримують у спецблоці російського СІЗО

Фігуранта “справи Хізб ут-Тахрір” Вадима Сірука утримують в спецблоці СІЗО міста Новочеркаськ (РФ).

Про це “Кримській солідарності” повідомила дружина Сірука Ганна Богачьова після побачення з ним у СІЗО – Укрінформ.

“Вадим виглядає добре, каже, що тепло в камері, нирки не так болять, хоча обстеження так само, як і в інших СІЗО, зробити не можна. Вдень – година прогулянки у внутрішньому подвір’ї, прийом ліків, перевірка, потім можна читати”, – зазначає вона.

Дружина Сірука наголошує, що основне джерело інформації для ув’язнених – це листи.

“Навіть якщо не завжди є можливість на них (листи) відповідати, вони багато що означають – свідчать про те, що навіть після вироку, після того, як “ялтинська група” майже зникла із ЗМІ, про самих ув’язнених у цій справі люди не забувають”, – додає Ганна Богачьова.

Як повідомлялося, російські силовики затримали Вадима Сірука, а також Рефата Алімова, Емір-Усеїна Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова і Арсена Джеппарова в лютому-квітні 2016 року в Ялті, звинувативши їх у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір “.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд фігурантам ялтинської групи “справи Хізб ут-Тахрір” оголосив вирок – позбавлення волі в колонії суворого режиму: Алієву Мусліму – 19 років, з обмеженням свободи на термін 1 рік, Бекірову Інверу – 18 років, з обмеженням свободи на термін 1 рік, Сіруку Вадиму – 12 років, з обмеженням свободи на термін 1 рік, Алімову Рефату – 8 років, з обмеженням свободи на термін 1 рік, Джеппарову Арсену – 7 років, з обмеженням свободи на термін 1 рік, Куку Емір-Усеїну – 12 років, з обмеженням свободи на термін 1 рік.

 

З початку року окупанти понад 90 разів заважали роботі місії ОБСЄ

На Донбасі з початку цього року зафіксовано понад 90 випадків обмежень свободи пересування патруля Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Про це повідомляє штаб ООС з посиланням на Українську сторону СЦКК – Укрінформ.

“З початку 2020 року представниками СММ ОБСЄ зафіксовано понад 90 випадків обмежень свободи пересування патрулів СММ ОБСЄ у виконанні мандата Місії зі сторони збройних формувань Російської Федерації”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, найбільше відмов та затримок у доступі до непідконтрольних урядові України територій було зафіксовано на блокпостах біля населених пунктів Верхньошироківське (22 обмеження) та Заїченко (17 обмежень).

“У щоденному звіті від 31 січня 2020 року СММ ОБСЄ інформує про чергову відмову патрулю Місії у проїзді на тимчасово окуповану територію через блокпост північніше населеного пункту Заїченко та затримку приблизно на 20 хвилин на блокпості західніше населеного пункту Верхньошироківське (кол. Октябр)”, – додали у повідомленні.

 

Ігри Нескорених-2020: у Гаазі показали, як виглядатиме спортивне містечко

У мерії Гааги встановили інформаційний борд, на якому можна побачити Зуйдерпарк, саме там проходитиме більшість змагань.

На час проведення Ігор Нескорених-2020 гаазький парк перетвориться на спортивне містечко, повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

Цього року в Гаагу прилетить 20 українських військовослужбовців, ніхто з них у попередніх Іграх Нескорених не брав участі.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці січня в Нідерландах в рамках підготовки до Ігор відбулася зустріч націй. Протягом чотирьох днів українська делегація займалася такими питаннями, як розклад змагань, логістика, умови перебування, супровід учасників та їхніх рідних.

Ігри Нескорених-2020 пройдуть 9 – 16 травня 2020 року в Гаазі (Нідерланди).

Україна втретє візьме участь у змаганнях. Зважаючи на високий рівень організації та популярність Ігор Нескорених в Україні, Фундація Ігор нескорених (Invictus Games) збільшила квоту для української команди — з 15 до 20 осіб. Минулого року українська збірна на Іграх Нескорених-2018 виборола 20 медалей.

 

Російська авіація завдала удару по місту в Сирії

Російська авіація та військові режиму Асада завдали удару по місту Аль-Баб, підконтрольному підтримуваній Туреччиною Сирійській національній армії.

Про це повідомляє Daily Sabah – Укрінформ.

“Авіація режиму Асада та ВПС РФ завдали удару по місту Аль-Баб, підконтрольному підтримуваній Туреччиною Сирійській національній армії (СНР), що знаходиться на півночі Сирії”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у цьому місті це перший авіаудар, починаючи з 2017 року.

Напередодні сили СНР розпочали наступ на південь від Аль-Баб, захопивши два спільних пункти пропуску РФ та війська Асада.

Аль-Баб контролюється Туреччиною та її сирійськими опозиційними військами з 2017 року.

Як повідомлялося, війна у Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, за роки конфлікту в Сирії 6,6 мільйона осіб стали вимушеними переселенцями, 5,6 мільйона – біженцями.

 

Діти з діаспори надіслали подарунки нацгвардійцям в районі проведення ООС

Маленькі українці з діаспори та України надіслали різдвяні подарунки для нацгвардійців, які служать в районі проведення операції Об’єднаних сил (ООС).

Про це повідомила пресслужба Нацгвардії України – Укрінформ.

«У Києві відбулася зустріч офіцерів Головного управління, Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України з представниками Всеукраїнської ліги українських жінок. Основна мета зустрічі – передача різдвяних подарунків та сувенірів від дітей української діаспори в Європі гвардійцям, що несуть службу в районі проведення операції Об’єднаних сил», – йдеться у повідомленні.

Передача подарунків відбулась в рамках міжнародної акції «Різдвяна зірка. Діти світу – захисникам України». Акція діє в підтримку військовослужбовців, які захищають Україну в Донецькій та Луганській областях. Різдвяні зірки, малюнки, листівки та передати воїнам вітання – усе це військовим передають діти з країн Європи, де проживають українці, а також дітлахи з різних куточків України.

Начальник служби цивільно-військового співробітництва управління по роботі з особовим складом головного управління НГУ полковник Олег Балагура висловив подяку за привітання. «Щиро дякуємо від імені особового складу Національної гвардії України за привітання з Різдвяними святами та підтримку бойового духу військовослужбовців НГУ, які виконують завдання в зоні ООС. Акція подяки для наших захисників дуже важлива, адже вона демонструє, що ви цінуєте те, що українські воїни роблять для країни», – зазначив Олег Балагура.

За словами начальника відділу інформаційного, культурного та духовного забезпечення управління по роботі з особовим складом ГУ НГУ полковника Василя Пилипенка, усі передані подарунки принесуть воїнам найщиріші вітання від маленьких українці, які мають надзвичайну повагу до Захисників України.

«Запевняю, що всі речі будуть передані військовим в зоні ООС. Понад п’ять тривалих років йде війна на Сході нашої країни, і щоденно військовослужбовці Національної гвардії України та Збройних Сил України несуть нелегку службу по захисту миру та спокою нашого населення. Ваша підтримка та подарунки дітей дарують тепло, любов і надію. Військовослужбовцям дуже важливо відчувати вдячність від суспільства за те, що вони роблять для України», – сказав Василь Пилипенко.

Довідково. Міжнародна акція «Різдвяна зірка. Діти світу – захисникам України» розпочалась 11 листопада 2019 року. Її ініціювала Всеукраїнська ліга українських жінок спільно з Лігою українок Канади відділ Торонто. Акція проходить за підтримки Національної Ради жінок України, Національної гвардії України, Світової федерації українських жіночих організацій, Платформи Захисту.

 

Китайські та російські інвестиції можуть завдати шкоди Казахстану – Помпео

Державний секретар США Майк Помпео нагадав про зростання впливу Росії та Китаю. Зокрема, він відзначив, що російські та китайські інвестиції можуть у довгостроковій перспективі завдати шкоди суверенітету Казахстану.

Про це він заявив у неділю, 2 лютого, перебуваючи з візитом у Казахстані, повідомляє DW – Укрінформ.

“Ми цілковито підтримуємо свободу вибору Казахстану в тому, з якими країнами він хоче вступати в ділові відносини, але я певен, що партнерство з американськими компаніями забезпечить найкращий результат для будь-якої країни”, – заявив Помпео.

Помпео також закликав владу Казахстану долучитися до кампанії тиску на КНР через ситуацію в Сіньцзяні, де до мусульманської меншини застосовуються жорсткі заходи.

“США звертаються до всіх країн із закликом приєднатися та вимагати припинення цих репресій. Ми закликаємо забезпечити безпечний притулок для біженців з Китаю“, – сказав Помпео.

Як зазначається, перед зустріччю з казахським президентом Касим-Жомартом Токаєвим держсекретар США зустрівся з родичами етнічних казахів-мусульман, що були поміщені в табори перевиховання в китайській провінції Сіньцзян або зникли там безвісти.

Як відомо, під час свого турне в січні-лютому державний секретар США Майк Помпео вже відвідав Велику Британію, Україну та Білорусь. Після візиту до Казахстану держсекретар США відвідає Узбекистан.

Китайська влада запроваджує в західному регіоні Сіньцзян масштабну ідеологічну кампанію: сотні тисяч людей поміщені до таборів для інтернованих, які Пекін називає «центрами перевиховання». За словами ув’язнених, їх змушували відмовлятися від своєї культури та релігійних переконань та піддавали ідеологічній обробці.

 

У римській лікарні вдалося ізолювати коронавірус

Міністр охорони здоров’я Італії Роберто Сперанца заявив, що у римькій лікарні Спалланзані вдалося ізолювати коронавірус.

Про це він сказав на пресконференції у медзакладі, повідомляє агенція ANSA – Укрінформ.

“Ми ізолювали вірус“, – заявив міністр.

У свою чергу науковий керівник Інституту Спалланзані Джузеппе Іпполіто наголосив, що ізоляція вірусу надає багато можливостей для того, щоб вивчити його і зрозуміти, що можна зробити, аби зупинити поширення інфекції. “Ця інформація стане доступною для всієї міжнародної спільноти. Тепер його буде легше лікувати. Відкриваються можливості для проведення нових діагностичних тестів та винайдення вакцин. Італія стає опорним пунктом для цих досліджень”, – сказав науковець.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте також прокоментував подію. “Дуже важлива новина для розробки методів лікування. Оплески дослідникам та медичним працівникам Спалланзані. Вони – гордість нашої Національної служби охорони здоров’я та одні з найкращих у світі”, – наголосив прем’єр.

Раніше, 31 січня, Національний інститут інфекційних захворювань у Японії заявив, що йому вдалося культивувати і ізолювати смертоносний коронавірус з Китаю.

Як повідомлялося, у Китаї з грудня 2019 реєструються випадки захворювання на пневмонію, викликану новим коронавірусом (2019-nCoV).

За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на ранок 2 лютого в світі вже 14 568 підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, 305 хворих померли. В Україні підтверджених випадків захворювання немає.

Коронавіруси – це велика сім’я респіраторних вірусів (40 видів), які можуть викликати захворювання: від звичайної застуди до важкого гострого респіраторного синдрому. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є лихоманка і утруднене дихання.

 

Влада Китаю вливає в економіку $173 мільярди через коронавірус

Китай підтримає банківську систему шляхом вливання у економіку 1,2 трлн юанів, аби подолати негативні економічні наслідки спалаху нового коронавірусу.

Про це повідомляє BBC – Укрінформ.

“Китай планує інвестувати у свою економіку 1,2 трлн юанів (173 млрд доларів США), щоб захистити її від впливу наслідків спалаху коронавірусу”, – йдеться у повідомленні.

Центральний банк Китаю вважає, що такий крок забезпечить достатню ліквідність у банківській системі та допоможе забезпечити стабільність валютного ринку.

Кошти надійдуть, коли фондові ринки Китаю відкриються у понеділок.

Раніше у Китаї влада продовжила канікули на Новий рік за місячним календарем, сподіваючись запобігти поширення вірусу.

Китайські фінансові регулятори вважають, що негативний вплив спалаху коронавірусу на економіку Китаю буде “короткотерміновим”.

Як повідомлялося, у Китаї з грудня 2019 реєструються випадки захворювання на пневмонію, викликану новим коронавірусом (2019-nCoV).

За даними Міністерства охорони здоров’я України, станом на ранок 2 лютого у світі 14 568 підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, 305 хворих померли. В Україні підтверджених випадків захворювання немає.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів (40 видів), що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та ускладнене дихання.

 

У Китаї добудували першу спецлікарню для заражених коронавірусом

У китайському місті Ухань, епіцентрі поширення коронавірусу, завершили будівництво першої з двох спецлікарень для лікування пацієнтів з новим типом пневмонії.

Про це повідомляє South China Morning Post – Укрінформ.

“Китайські збройні сили надіслали до міста Ухань, епіцентру спалаху коронавірусу до 1400 медиків з особового складу за прямим наказом президента Китаю Сі Цзіньпіна. Військові медики будуть працювати у першій тимчасовій лікарні, що була побудована з нуля у відповідь на кризу та має відкритися у понеділок”, – йдеться у повідомленні.

Будівництво лікарні розпочали вісім днів тому, завершивши його прискореним темпом.

Друга тимчасова лікарня також будується у місті Ухань з максимальною швидкістю та, як очікується, запрацює вже у середу.

Як повідомлялося, у Китаї з грудня 2019 реєструються випадки захворювання на пневмонію, викликану новим коронавірусом (2019-nCoV).

Cтаном на ранок 1 лютого у світі встановлено 304 летальних випадки внаслідок коронавірусу. До кінця суботи, 1 лютого, загальна кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом 2019-nCoV на материковій частині КНР сягнула 14 380.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів (40 видів), що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та ускладнене дихання.

 

Від коронавірусу за добу померли 57 осіб, кількість жертв зросла до 361

03.02.2020 04:58

У Китаї за добу зареєстровано 2829 нових підтверджених випадків захворювання на пневмонію, викликану коронавірусом нового типу, а також 57 смертей.

Про це повідомляє Сіньхуа – Укрінформ.

“Державний комітет у справах охорони здоров’я КНР в понеділок зазначив, що він отримав… повідомлення про 2829 нових підтверджених випадків зараження пневмонією, викликаною коронавірусом нового типу, а також про 57 нових летальних випадків від цього захворювання за неділю… Один стався в місті центрального підпорядкування Чунцин (Південно-Західний Китай), а решта 56 випадків – у провінції Хубей (Центральний Китай)”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що до вечора неділі загальна кількість підтверджених випадків зараження коронавірусом нового типу в Китаї сягнула 17 тис. 205, від цієї хвороби померла 361 особа.

Стан 2296 пацієнтів оцінювався як тяжкий, додали в комітеті.

Водночас після одужання з лікарень було виписано загалом 475 осіб.

В Україні, за даними МОЗ, не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку нової коронавірусної інфекції.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, в Україні достатньо інфекціоністів, які знають, що потрібно робити у разі появи в нашій країні коронавірусу 2019-nCoV.

“Навіть у разі виникнення такого захворювання, ми розуміємо, що треба робити. У нас в достатній кількості є бригади інфекціоністів – мінімум по дві оснащені бригади в кожній області, які знають, що треба робити. Тому я не бачу підстав для занепокоєння”, – підкреслив очільник Кабміну.

 

Випадків зараження коронавірусом у світі вже 14 568 – МОЗ

Станом на ранок 2 лютого 2020 року у світі зареєстровано 14 568 підтверджених лабораторно випадків нової коронавірусної інфекції (2019-nCoV), зокрема й 305 смертельних випадків.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“Сьогодні оперативний штаб МОЗ проведе чергове засідання з обговорення проєкту Національного плану протиепідемічних заходів реагування на поширення випадків інфекційних хвороб, спричинених новим коронавірусом (2019-nCoV)”, – йдеться у повідомленні.

В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано.

“Підтверджено 155 випадків завезення нового коронавірусу за межами Китаю, з них 23 випадки у країнах Європи (8 – Німеччина, 6 – Франція, 2 – Італія, 2 – Росія, 2 – Великобританія, по 1 в Іспанії, Фінляндії та Швеції)”, – додали у МОЗ.

Як повідомлялося, 30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла рішення про визнання ситуації з поширенням нової коронавірусної інфекції (2019-нCoV) надзвичайною подією у сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення. Водночас ВООЗ не рекомендував вводити жодних обмежень на поїздки чи торгівлю з Китаєм та іншими країнами, в яких зафіксовано випадки нової короновірусної інфекції.

 

В Україні достатньо інфекціоністів для боротьби з коронавірусом – Гончарук

В Україні достатньо інфекціоністів, які знають, що потрібно робити у разі занесення і поширення в нашій державі нового коронавірусу 2019-нCoV.

Про це Прем’єр-міністр Олексій Гончарук сказав у прямому ефірі телеканалу “Україна” в неділю ввечері, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Навіть у разі виникнення такого захворювання, ми розуміємо, що треба робити. У нас в достатній кількості наявні бригади інфекціоністів – мінімум по дві оснащені бригади у кожній області, – які знають, що треба робити. Тому я не бачу підстав для хвилювання”, – сказав Гончарук.

За його словами, в країні не зареєстровано жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання, утім, влада готова до будь-яких сценаріїв.

“У нас всі служби працюють у режимі максимальної готовності. Ми контролюємо ситуацію на кордоні, перевіряємо тих людей, які заїжджають в Україну з ризикованих територій, маємо їхні контакти. Інформуємо їх про те, як вони мають проводитися при виявленні мінімальних симптомів та кому потрібно повідомити, щоб одразу оглянули за потреби”, – наголосив глава уряду.

Прем’єр-міністр зазначив, що українська влада дуже тісно співпрацює із Всесвітньою організацією охорони здоров’я, з якою двічі на день контактує щодо ситуації у світі.

За словами Гончарука, на ранок понеділка, 3 лютого, він очікує чіткого плану заходів від МОЗ щодо недопущення занесення вірусу і поширення його на території України.

Як повідомлялося, 31 січня, на виконання завдання Президента, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив посилити безпекові та профілактичні заходи з недопущення занесення і поширення в Україні нового коронавірусу 2019-нCoV. Зокрема, МЗС, ДСНС, Міноборони та Мінінфраструктури мають оперативно розробити план та організувати евакуацію громадян України з території Китаю через спалах інфекції.

Станом на ранок 2 лютого 2020 року у світі зареєстровано 14 568 підтверджених лабораторно випадків нової коронавірусної інфекції (2019-nCoV), зокрема й 305 смертельних випадків.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла рішення про визнання ситуації з поширенням нової коронавірусної інфекції надзвичайною подією у сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення.

 

Малюська розкритикував якість харчування в’язнів у Бердичівській колонії

Міністр юстиції Денис Малюська відвідав без попередження у Бердичеві на Житомирщині колонію №70 та виправний центр №108 і назвав головною проблемою цих закладів якість харчування ув’язнених.

Про це міністр повідомив у Facebook.

«Ключова проблема – харчування. На їжу державний бюджет витрачає мільйони гривень, а її якість, м’яко кажучи, бажає кращого. І багато хто її зовсім не вживає та харчується своїм. Умови перебування «довічників» задовільні, вони мають можливість працювати та непогано в’яжуть (фото шкарпеток виклав)»,- зауважив Малюська – Укрінформ.

За його словами, на відміну від СІЗО, колонії та виправні центри можуть заробляти гроші від господарської діяльності, а тому їхній стан та рівень утримання ув’язнених істотно ліпший. У підсобному господарстві колонії тримають курей, перепілок, нутрій.

«Є доступ до інтернету, хоча лише на одному комп’ютері (історію переглядів у браузері перевірив – до соцмереж чи порнофільмів доступу не було)», – додав міністр.

 

У Лівані сотні людей протестували проти мирного плану Трампа

Сотні ліванців і палестинців влаштували акцію протесту біля Посольства США у Лівані через план президента Дональда Трампа з урегулювання на Близькому Сході.

Про це повідомляє AP – Укрінформ.

“Понад 200 ліванців та палестинців провели акцію протесту біля Посольства США у Лівані, виступаючи проти плану Білого дому щодо врегулюння ізраїльсько-палестинського конфлікту”, – йдеться у повідомленні.

Коли протестувальники наблизились до металевих загороджень, встановлених біля будівлі посольства у Бейруті, поліція застосувала перцевий спрей.

У Лівані мешкають десятки тисяч палестинських біженців та їхніх нащадків.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп оприлюднив план мирного врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, що передбачає встановлення миру, розширення палестинських територій та побудову тунелю між Західним берегом та Сектором Гази. Мирний план позитивно оцінив ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаньягу, однак палестинська сторона негативно висловлювалась щодо подібних ініціатив США та Ізраїлю.

План передбачає визнання Ізраїлем Палестини як держави, однак палестинці повинні при цьому досягти низки критеріїв. Зокрема, йдеться про викорінення тероризму й так званої відплати за вбивство, встановлення свободи слова, проведення політичних реформ та боротьбу з бідністю.

 

Джонсон оголосить позицію Британії щодо майбутніх торговельних відносин з ЄС

Голова уряду Великої Британії Борис Джонсон допускає митні перевірки на кордоні з ЄС, якщо британська сторона не досягне бажаної торговельної угоди.

Про це повідомляє BBC – Укрінформ.

“Очікується, що у понеділок Борис Джонсон викладе свою позицію напередодні переговорів, де він скаже представнику ЄС, що готовий застосовувати митні перевірки на кордоні Британії, якщо не зможе укласти потрібну країні торговельну угоду”, – йдеться у повідомленні.

Перемовини між Великою Британією та Європейським Союзом щодо майбутньої торговельної угоди розпочнуться у березні 2020 року. Один з можливих її варіантів — угода про зону вільної торгівлі, яку ЄС уклав з Канадою у 2016 році. Така угода охоплюватиме більшість товарів, але не стосуватиметься послуг, які нині забезпечують 80% робочих місць у Великій Британії.

Як зазначається, Лондон не прийматиме торговельних правил ЄС у будь-якій угоді після Brexit, заявив міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб.

Рааб стверджує, що згода дотримуватися правил ЄС “призведе до нівеляції сенсу Brexit”.

Як повідомлялося, 31 січня опівночі за центральноєвропейським часом (о 01 годині за київським часом) набула чинності Угода між Великою Британією та Європейським Союзом щодо Brexit.

Вона передбачає впорядкований вихід Британії з блоку та охоплює права громадян, фінансові питання, перехідний період, протоколи щодо Ірландії та Набуття чинності угоди означає початок перехідного періоду, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Він потрібний для того, аби громадяни та підприємства мали більше часу для адаптації до нових умов.

Упродовж нього ЄС та Британія мають погодити нову угоду щодо майбутнього партнерства, на основі Політичної декларації, яку сторони погодили у жовтні 2019 року.

Єврокомісія прийме широкі попередні рекомендації щодо проведення таких переговорів до 3 лютого, після чого Рада ЄС із загальних справ має ухвалити мандат на переговори. Після цього сторони можуть формально розпочати переговорний процес.

 

Туск заявив, що Брюссель підтримує вступ незалежної Шотландії до ЄС

Колишній голова Європейської ради Дональд Туск зазначив, що Євросоюз позитивно налаштований щодо вступу незалежної Шотландії до спільноти.

Про це інформує BBC – Укрінформ.

“Колишній голова Європейської ради Дональд Туск каже, що Брюссель відкритий до вступу незалежної Шотландії до Євроспільноти”, – йдеться у повідомленні.

На запитання про перспективу вступу незалежної Шотландії до ЄС Туск відповів: “Я хочу зупинитися, щоб не сказати щось занадто прямо”.

Він додав, що слід “поважати внутрішні дискусії у Великій Британії”, і що втручатися у них – не його справа.

Туск попередив, що Шотландія не буде прийнята до ЄС автоматично.

На запитання про рівень підтримки всередині ЄС вступу незалежної Шотландії, Туск сказав: “Емоційно я не сумніваюся, що всі будуть у захваті тут, в Брюсселі, і в цілому в Європі”.

Водночас британський міністр закордонних справ Домінік Рааб заявив, що слова Туска були “неєвропейськими та досить безвідповідальними”.

“Я не впевнений, що європейські лідери, не кажучи вже про Велику Британію, насправді вітають такі висловлювання”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, перший міністр Шотландії та лідер Шотландської національної партії (ШНП) Нікола Стерджен написала листа прем’єр-міністру Британії Борису Джонсону з проханням провести референдум про незалежність.

Проте прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що не дозволить цього.

У 2014 році шотландці на референдумі проголосували за перебування у складі Великої Британії – “за” були 55%, “проти” 45%.

Водночас перший міністр Шотландії Нікола Стерджен не виключає проведення консультативного референдуму щодо незалежності від Сполученого Королівства, навіть якщо уряд Британії на це не погодиться.

 

Facebook відстоюватиме свободу вираження поглядів – Цукерберг

Засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що соцмережа буде відстоювати свободу вираження поглядів та шифрування, навіть якщо це супроводжуватиметься негативною реакцією.

Про це повідомляє CNN – Укрінформ.

“Марк Цукерберг каже, що Facebook буде відстоювати такі принципи як свобода вираження поглядів та шифрування, навіть якщо це стикнеться з негативною реакцією”, – йдеться у повідомленні.

Засновник мережі Facebook та генеральний директор компанії заявив, що метою його компанії протягом тривалого часу було не робити нічого, що вважалося б “занадто образливим”, але він зараз змінює цей підхід.

“Це новий підхід і, я гадаю, що він буде дратувати багатьох людей. Але, чесно кажучи, старий підхід також дратував багато кого, тому спробуймо щось нове… Ми будемо видаляти вміст, який дійсно образливий, але потрібно провести межу (між образою та свободою вираження – ред.) у певний момент”, – сказав він.

Компанія Facebook зазнає критики за те, що дозволяє політикам обманювати у політичній рекламі, яку розміщує соцмережа, в той час, коли мережа Twitter через це вирішила взагалі заборонити політичну рекламу.

 

У столиці Австралії скасували надзвичайний стан, запроваджений через пожежі

У столиці Австралії Канберрі скасували надзвичайний стан, запроваджений 31 січня на тлі поширення лісових пожеж.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“Пожежна служба столиці Австралії заявила, що стихія вже не перебуває на рівні надзвичайної ситуації”, – йдеться у повідомленні.

Міська влада оголосила надзвичайний стан в очікуванні хвилі аномальної спеки. У суботу температура у Канберрі становила 41 градус за Цельсієм, повідомило місцеве метеорологічне бюро.

Як повідомлялося, влада Австралійської столичної території (ACT) у зв’язку з потужними лісовими пожежами, що вирують на південь від Канберри, оголосила 31 січня перший протягом майже двох десятиліть надзвичайний стан.

З вересня в результаті лісових пожеж в Австралії загинули щонайменше 33 людини, зруйновані тисячі будинків, понад 11 мільйонів гектарів землі було випалено.

 

Забужко назвала казкою нагороду української режисерки на фестивалі “Санденс”

Українська письменниця Оксана Забужко вважає величезним досягненням українського кінематографа здобуття Іриною Цілик приза за найкращу режисуру на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс”.

Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.

“Ірина Цілик виграла “Санденс”! Взагалі-то, навіть потрапити туди, на чи не найпрестижніший у світі фестиваль незалежного кіно.., із своєю першою документальною повнометражкою, – це вже круто до неймовірности й привід тішитися за українське кіно (ніколи ще нас там не стояло, це взагалі презентація Попелюшки на балу!), – а отримати Directing Award, та ще й за фільм про нинішню війну (знятий у Красногорівці, про родину, що живе під обстрілами), – то вже щось геть із розряду чарівних казок!” – написала Забужко.

Вона щиро привітала режисерку.

“Пані Ірино, несамовито, шалено вітаю!.. Ви довели, що земля таки блакитна. Ніби апельсин”, – написала письменниця.

Як повідомлялося, українська режисерка Ірина Цілик представляла на американському фестивалі незалежного кіно “Санденс” свій документальний фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” і здобула приз за найкращу режисуру.

Фільм Цілик розповідає про багатодітну сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу, де вже шостий рік тривають бойові дії.

 

В Україні набули чинності нові зміни до Кодексу законів про працю

Закон “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)” набув чинності.

Він був опублікований 1 лютого у газеті “Голос України“, а згідно з законом, він набує чинності з наступного дня після опублікування – Укрінформ.

Закон “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)” Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2019 року.

Його метою є зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства України та зупинення процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв’язку з застосуванням нищівних за своїм розміром штрафних санкцій.

Згідно з законом, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків буде каратися штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.

У разі повторного вчинення порушення протягом 2 років з дня його виявлення вводиться штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягнутиме штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати; недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», – у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Порушення інших вимог законодавства про працю тягне за собою штраф у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне.

У разі сплати юридичною або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом десяти банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, така постанова вважається виконаною.

У разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються.

 

Рабінович: новий Трудовий кодекс обмежує права українців – РБК-Україна

На думку політика, влада забуває виконувати свої обіцянки

Запропонований владою проект нового Трудового кодексу суттєво обмежує права громадян України. Таку думку висловив народний депутат України, співголова політичної партії “Опозиційна платформа – За життя“ Вадим Рабінович в ефірі телеканалу Newsone.

“Все в світі вже виступили проти цього (нового варіанту Трудового кодексу – ред.). Людина стає рабом на своїй землі та не має права сказати навіть слова, тому що в будь-який момент може бути звільнений. Такого немає ніде в світі“, – сказав Вадим Рабінович.

На його думку, замість того, щоб покращувати життя людей, що нова влада тільки погіршила ситуацію в країні всупереч своїм обіцянкам.

“Україна має величезний потенціал і його потрібно використовувати, а експерименти над країною повинні закінчитися! Нам потрібно ще раз сходити на місцеві вибори і обрати нарешті тих, хто вміє працювати, а не хоче. Потім нам необхідно розпочати загальнонаціональний діалог, і спокійно провести моніторинг усіх дій країни без зайвого тиску“, – підсумував Рабінович.

Як писав РБК-Україна, раніше на сайті українського парламенту був опублікований проект “Закону про працю”, який по суті є новим Трудовим кодексом

 

Білий дім заблокував повну публікацію листів про затримку оборонної допомоги Україні

Білий дім блокує оприлюднення оригіналів листування працівників президентської адміністрації щодо затримки оборонної допомоги Україні влітку 2019 року.

Про це повідомляє Центр громадської доброчесності США – Укрінформ.

“Значна частина матеріалів, отриманих Центром громадської доброчесності, була засекречена, хоча деякі деталі було оприлюднено. Уряд стверджує, що інформацію засекретили, оскільки у ній відображено внутрішні дискусії”, – йдеться у повідомленні.

У грудні 2019 року Міністерство юстиції США опублікувало на вимогу Центру громадської доброчесності листи американських чиновників, що стосувалися затримки військової допомоги Україні, але вони були сильно відредаговані – значна частина інформації була зафарбована чорним.

Відомство пояснило надання документів у такій формі “президентським привілеєм”, що дозволяє Білому дому не оприлюднювати інформацію щодо “внутрішніх дискусій” у адміністрації навіть на вимогу суду. Зокрема, листування висвітлює спілкування між президентом, віцепрезидентом та найближчими радниками Дональда Трампа щодо ухвалення рішень, тому є “привілейованим”.

Проте у Центрі громадської доброчесності не згодні з цією аргументацією і наполягають, що публікація відцензурованих листів у повному вигляді відповідає інтересам громадськості. Ця інформація не може бути “привілейованою”, заявляють у громадській організації, бо вона стосується таких дій президента і його адміністрації, які Рахункова палата США визнала незаконними.

Центр доброчесності опублікує юридичну позицію щодо листування 14 лютого.

Як повідомлялося, наприкінці вересня 2019 року демократи в Палаті представників ініціювали розгляд справи з імпічменту президента США після того, як стало відомо, що він затримав оборонну допомогу Україні. Опоненти Трампа звинуватили його, зокрема, в тиску на Київ з вимогою розпочати розслідування проти сина Джо Байдена, який є одним з головних опонентів Трампа на президентських виборах у США.

19 грудня Палата представників оголосила імпічмент Трампу за двома статтями – зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу.

У Сенаті процес розгляду звинувачень з імпічменту президента США розпочався 21 січня.

 

Україна і Туреччина ведуть понад 50 проєктів у військово-технічній галузі – посол

У сфері військово-технічного співробітництва, одній з найуспішніших у відносинах між Україною та Туреччиною, реалізується понад 50 спільних проєктів.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив Надзвичайний та Повноважний посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

«ВТС – це яскравий приклад стратегічного партнерства в дії… Зараз у нас на різних стадіях реалізації перебуває понад 50 проєктів. Серед них один з найважливіших стосується закупівлі у Туреччині бойових БПЛА і постачання ДП «Івченко-Прогрес» українських двигунів для виробництва турецького БПЛА «Акинджи», – сказав дипломат.

Він зауважив, що співпраця з Туреччиною у військово-технічній сфері стосується не лише купівлі-продажу продукції, а вже вийшла на рівень розробки та спільного виробництва.

«Наша взаємодія сприяє зміцненню обороноздатності наших країн, Україні ці проєкти допомагають зменшити смертність наших воїнів, зміцнити армію», – наголосив Сибіга.

За його словами, існують також перспективи посилення двосторонньої співпраці у сфері авіабудування.

Як повідомлялося, 3 лютого в Україну прибуде президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Під час візиту відбудеться засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Туреччиною.

 

У Києві триває літургія з нагоди річниці інтронізації предстоятеля ПЦУ

У Свято-Михайлівському соборі проходить святкова Божественна літургія з нагоди першої річниці інтронізації Предстоятеля Православної церкви України.

Трансляція літургії відбувається на сторінці Православної церкви України в Facebook – Укрінформ.

“Богослужіння очолює Блаженніший Митрополит Епіфаній у співслужінні єпископату та духовенства зі всієї України, представників Вселенської Патріархії, Олександрійського Патріархату, Елладської Православної Церкви та монастирів Святої Гори Афон”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня 2018 року відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її Предстоятелем Митрополита Епіфанія.

На Соборі до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

На початку січня 2019 року новостворена Православна церква України отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

 

Іран запросив українських спеціалістів для розшифрування “чорних скриньок” – Зеленський

Іран запросив українських спеціалістів до розшифрування “чорних скриньок” літака авіакомпанії МАУ, який був збитий під Тегераном 8 січня.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у коментарі ТСН.Тиждень – Укрінформ.

“Вони запрошують вже у понеділок (3 лютого) летіти до них в Іран. Відверто кажучи, ми цього дуже боїмося, тому що можуть запросити наших фахівців до їхньої лабораторії, але вже тоді нам наші спеціалісти сказали, що технічно вони не готові до правильного, правдивого розшифрування. Я боюсь, що іранці можуть залучити наших фахівців, мовляв, давайте тут, на місці розшифруємо, а потім скажуть: навіщо вам тепер “чорні скриньки”? Ні, ми хочемо взяти ці скриньки, і про це ми говорили з представником іранської сторони, і він сказав: “Якщо ми не зможемо їх розшифрувати, ми їх вам віддамо”. Я сказав: “Мені ваш Президент теж давав слово, що ми будемо допущені до будь-яких предметів, до будь-яких доказів і зможемо взяти “чорні скриньки”, – зазначив Зеленський.

Він додав, що у разі, якщо українські фахівці летітимуть в Іран, вони повинні мати мандат, що за неповного розшифрування на місці можуть забрати “чорні скриньки”.

Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі Міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту вранці 8 січня. На борту перебувало 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих були громадяни України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

 

Іран від самого початку знав, що літак МАУ збила ракета – Зеленський

Іранська сторона знала від самого початку, що літак МАУ збила ракета, і про це свідчить запис розмови між диспетчерською Тегерана та екіпажем іранського літака, що у момент катастрофи саме йшов на посадку.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у коментарі ТСН.Тиждень – Укрінформ.

“Зараз ми маємо ще один запис. Чому я кажу “ще один” – тому що у Мережі з’явилось відео з невідомих акаунтів, на якому видно збиття чогось чимось. Спочатку було так. А зараз наші фахівці мають запис… Це запис диспетчерської Тегерана з літаком Ірану, який йшов тоді на посадку. Наш літак злетів, а о 6:30 повинен на посадку був іти іранський літак. Він все це бачив, і екіпаж почав розмовляти з диспетчером. Там все чути – він каже, що “мені здається, що летить ракета” – він це говорить і перською, і англійською мовами, там все зафіксовано. Дійсно, це доводить, що іранська сторона знала від самого початку, що наш літак збила ракета, це їм було відомо вже на момент збиття. Після цього пострілу іранський диспетчер виходить на зв’язок з нашим літаком дуже багато разів, але там тиша”, – наголосив глава держави.

На його думку, диспетчер, найімовірніше, розумів, що стався вибух, проте що було його причиною, міг і не зрозуміти.

“Спеціалісти будуть розслідувати цей запис крок за кроком”, – сказав Зеленський.

За його словами, від самого початку версію іранської сторони про те, що катастрофа сталася через технічну помилку, Україна відкидала. “Ми знали, що цього не може бути. Я про це говорив, може, не так відкрито. Але, коли ми приїхали до батьків та рідних всіх загиблих, я говорив, що не було жодної помилки екіпажу. Ми це точно знаємо. Ми тоді знали, що літак новий, один із найкращих екіпажів. Ми розуміли, що іранці, невідомо хто саме, але хотіли таким способом неправомірно захищатись – тиснути в інформаційному полі, що це така технічна помилка. Але ми вже мали докази, що цього не може бути”, – сказав глава держави.

Він також наголосив, що група у складі 45 українських фахівців, яка вирушила до Ірану у першу ж ніч після трагедії, спочатку не мала нікуди доступу. “Вони не могли знайти багато частин літака – не було кабіни, не було сидінь. А за сидіннями в таких випадках часто можна встановити, чи це був вибух, оскільки частинки, деталі від пристрою застрягають у м’якій обшивці… Як я вже говорив, не було кабіни, сидінь, а також одного крила. І в тій частині літака, де не було крила, було зрозуміло, що був якийсь вибух – за кольором того боку літака, де не було крила. Всю цю інформацію ми одразу отримали від наших експертів”, – розповів Президент.

За його словами, наші фахівці не мали й доступу до диспетчерської, до жодних записів.

“Після моєї розмови з президентом Ірану вони надали повний доступ, але диспетчерського запису не було, і не хотіли віддавати “чорні скриньки”, і, на жаль, до цього часу вони їх не віддали… Ще доказами могли бути тіла. Але теж, на жаль, вони надали нам доступ до тіл лише тоді, коли визнали збиття ракетою через тиск”, – наголосив Зеленський.

Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі Міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту вранці 8 січня. На борту перебувало 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих були громадяни України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

 

Іран пропонував сім’ям загиблих в авіакатастрофі по $80 тисяч, але цього замало – Президент

Іран пропонував виплатити по 80 тисяч доларів компенсації рідним громадян України, які загинули у катастрофі літака МАУ під Тегераном 8 січня, проте українська сторона на це не погодилась.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у коментарі ТСН.Тиждень – Укрінформ.

“Вони (іранська сторона – ред.) запропонували одразу 80 тисяч доларів кожній сім’ї кожного загиблого, але ми на це не погодились. Мені здається, що це замало. Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиний годувальник, а в неї роботи немає і дитині треба до інституту вступати – 80 тисяч доларів це зовсім замало. Хоча, звичайно, не вимірюється людське життя жодними грошима, але ми будемо тиснути, щоб виплати були більшими”, – повідомив він.

Зеленський додав, що Україна таки подаватиме до міжнародного суду.

“У будь-якому разі буде міжнародний суд, у будь-якому разі буде компенсація, частина компенсації. Від нашої держави ми, що могли одразу дати кожній родині, видали по 200 тисяч гривень. Друга частина компенсації – від МАУ через страхові компанії. Там складна ситуація, страховим компаніям нелегко зараз з іранською стороною працювати, оскільки Іран під санкціями. Вихід вже знайшли, вже для однієї родини підготовлені документи. Всі ці документи збираються вручну, за деякий час все буде виплачено”, – сказав глава держави.

Він також висловив переконанняя, що Україна в судах виграє.

“Україна точно виграє, ми все виграємо”, – заявив глава держави.

Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії МАУ, який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі Міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту вранці 8 січня. На борту перебувало 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед загиблих були громадяни України, Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, ФРН і Великої Британії.

Іранська влада 11 січня визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

 

Програма доступних кредитів дозволить відкрити власну справу або розширити її – Гончарук

Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” потрібна для того, щоб дати людям шанс започаткувати власну справу або розширити її.

Про це Прем’єр-міністр Олексій Гончарук сказав у прямому ефірі телеканалу “Україна” в неділю ввечері, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це важлива державна програма, яка була підготовлена урядом на виконання доручення Президента України. Вона спрямована на те, щоб у людей, які хочуть розпочати або розвинути власну справу, тобто у підприємців, був доступ до дешевих ресурсів. Тому що однією з головних проблем нашої економіки є те, що гроші дуже дорогі, ну тобто ти не можеш піти у банк і взяти кредит“, – пояснив Гончарук.

За його словами, частину відсотків за цими кредитами буде компенсувати держава, аби для людини, яка візьме цей кредит, відсотки були менші. “Це спеціальні умови, про які ми домовилися з банками, для того щоб підприємці простіше могли утримати кредит”, – зазначив глава уряду.

Як повідомляв Укрінформ, 3 лютого Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук візьме участь у презентації державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

 

Суми у платіжках менші завдяки рішенню уряду і теплій зимі – Прем’єр

Українці отримали платіжки за грудень із значно меншими сумами, тому що уряд заради цього зробив чимало кроків, та й тепла зима цьому сприяла.

Про це Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив у прямому ефірі телеканалу “Україна” в неділю ввечері, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз за грудень всі отримали платіжки і побачили: так, є перешкоди на місцях, хтось впорався краще, хтось гірше, але загалом, якщо порівняти зима до зими, то люди заплатили набагато менше. І не лише тому, що зима тепла. Там багато причин, бо від теплої зими насправді залежить обсяг споживання – у цьому плані так, але в тому числі й через те, що ми в уряді прийняли рішення про те, щоб на місцях могли зробити знижку відносно тарифу, бо він був розрахований ще в цінах, які діяли у минулому опалювальному сезоні”, – наголосив Гончарук.

За його словами, ціна на газ має формуватися у прозорих умовах, адже коли у ці питання втручаються політики, з’являється корупція.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр неодноразово заявляв про те, що загалом 143 підприємства у 120 містах ухвалили рішення про зниження тарифу, проте уряд продовжує працювати з обласними держадміністраціями, щоб суми у платіжках за січень також були меншими.

 

Франція першою у світі може заборонити викидати нерозпродані товари

Парламент Франції ухвалив перший у світі закон, що передбачає заборону на знищення нерозпроданих товарів.

Про це повідомляє The Guardian – Укрінформ.

“У Франції відповідно до закону про боротьбу з відходами, ухваленого парламентом у четвер, дизайнерським фірмам та компаніям, що виробляють предмети розкоші, можуть заборонити знищувати непродані або повернені товари”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з законом, тепер усі товари, що не знайшли свого покупця, виробники дизайнерського одягу та предметів розкоші, а також компанії, які виробляють косметику та електронні прилади, мають переробляти, віддавати на благодійність або використовувати повторно.

Водночас забороняється використання паперу для видачі квитанцій та одноразових пластикових виробів, натомість аптеки заохочуватимуть продавати певні медичні засоби індивідуальними дозами.

 

Очільник МЗС Естонії дорікнув Росії у фальсифікації історії

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу виступаючи під час церемонії в Тарту з нагоди 100-річчя Тартуського мирного договору заявив, що Росія фальсифікує історію, повідомляє УНН із посиланням на ERR.

“Військова перемога у Визвольній війні уможливила перемогти і за столом переговорів”, – заявив Рейнсалу, слова якого наводить пресслужба МЗС Естонії.

“Тартуський мир дійсний, правова наступність діє, – підкреслив Рейнсалу. – Фальсифікація історії Росією, заперечує анексію Естонії, означає виправдовування політики сфер впливу і політики насильства з боку тоталітарних режимів, і Естонська Республіка засуджує це”.

Підписавши 2 лютого 1920 року в Тарту мирний договір, Радянська Росія визнала незалежність Естонської Республіки.

На цьому тижні офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Тартуський мирний договір є недійсним і належить історії.

Нагадаємо, спікер Рійгікогу (парламенту Естонії) Хенн Пиллуаас назвав прикордонний договір між Естонією і РФ таким, що суперечить конституції.

 

Рада наступного тижня може попередньо схвалити зменшення свого складу і перехід до пропорційних виборів – Інтерфакс-Україна

Український парламент наступного пленарного тижня 4-7 лютого може попередньо схвалити внесення змін до статті 76 і 77 Конституції України про зменшення конституційного складу Верховної Ради і закріпленні пропорційної виборчої системи (законопроект №1017) та направити його до Конституційного суду для отримання висновку щодо відповідності законопроекту статтям Конституції.

Як випливає з попереднього порядку денного, оприлюдненого на сайті Верховної Ради, профільні комітети пропонують народним депутатам також продовжити роботу над іншими законопроектами про внесення змін до Основного закону, за якими Конституційний суд вже дав свої висновки. Зокрема, це внесення змін до Конституції, що закріплюють повноваження президента створювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро, призначати на посаду та звільняти з посад директора НАБУ і директора державного бюро розслідувань (№1014) та внесення змін до ст.93 Конституції про законодавчу ініціативу народу (№1015).

У попередньому порядку денному – також законопроекти №1016 про внесення змін до Конституції України щодо уповноважених Верховної Ради і №1027 про внесення змін до ст.81 Конституції про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата. Ці законопроекти Верховній Раді пропонується розглянути у вівторок.

На порядку денному на вівторок також звільнення Олени Бабак з посади міністра розвитку громад і територій та призначення Дениса Шмигаля віце-прем’єр-міністром – міністром розвитку громад і територій.

Як відомо, затверджує порядок денний пленарних засідань погоджувальна рада керівників фракцій і груп. Її засідання відбудеться в понеділок.

Як повідомлялося, третя сесія Верховної Ради дев’ятого скликання відкриється у вівторок, 4 лютого.

Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроект №1017 як невідкладний 29 серпня 2019 року.

Верховна Рада попередньо схвалила і направила в КС законопроект №1014 3 вересня 2019 року.

 

Порошенко: мир на Донбасі забезпечить не “формула Штайнмайєра”, а миротворці ООН – РБК-Україна

Порошенко переконаний, що мир на Донбасі не забезпечити формулою Штайнмайєра

Для відновлення територіальної цілісності та суверенітету на тимчасово окупованих територіях Україні потрібна міжнародна миротворча місія, яка забезпечить встановлення контролю над кордоном до початку політичного процесу в цьому регіоні. Про це заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко в інтерв’ю Euractiv.com.

“Найголовніше, що Росії не потрібен окупований Донбас так само, як не потрібен окупований Крим. Росії потрібна уся Україна для відновлення Радянського союзу 2.0. Ключовим елементом для цього є російська спроба контролю частини українсько-російського кордону”, – сказав Порошенко.

На його думку, влада Російської Федерації прагне відновити Радянську імперію у новому форматі, і агресія на Донбасі це лише частина стратегічного плану Володимира Путіна. Саме тому Кремль будь що намагається залишити за собою контроль частини українсько-російського кордону.

“Ми висловлюємо дуже сильні меседжі, що нам потрібно зробити кроки для встановлення міжнародного контролю за кордоном до початку виборчого процесу. Якщо ми запросимо за рішенням Ради безпеки ООН миротворців, і вони контролюватимуть кордон, це може допомогти нам зупинити російську інфільтрацію на українську територію”, – додав Порошенко.

Порошенко переконаний, що відновлення територіальної цілісності потрібно обговорювати не за допомогою формули Штайнмайєра.

“Дискусія за цією формулою розпочалася з ініціативи Путіна та Лаврова. Штайнмайєр не є батьком цієї формули. Це є кремлівський сценарій. Але давайте від питання формули Штайнмайєра перейдемо до миротворців. Це допоможе наблизити мир на українській землі”, – резюмував Порошенко.

Як раніше писало РБК-Україна, Петро Порошенко у Брюселі закликав Європарламент не допустити “детоксикації” Путіна – коли президент Росії буде повертатися в нормальне життя та стане “рукопотискаємим”.

 

Зеленський пропонує Раді ратифікувати одну з конвенцій Ради Європи – РБК-Україна

Зараз текст відповідного законопроекту відсутній на сайті парламенту

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроект №0032 “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів”. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані на сайті ВР.

Законопроект був зареєстрований у парламенті 31 січня. Наразі його текст відсутній на сайті Ради.

Останній етап проходження документу – переданий на розгляд керівництву.

Нагадаємо, глава держави пропонує парламенту приєднатися до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном. Текст відповідного законопроекту зараз також відсутній на сайті ВР.

Так, Зеленський підписав законопроект №0020 “Про ратифікацію договору між Україною та Федеративною республікою Бразилія про взаємну правову допомогу та правові відносини у цивільних справах”.

Як писало РБК-Україна, глава держави також схвалив законопроект №0018 “Про ратифікацію угоди про співробітництво в сфері розвитку між урядом України та урядом Турецької Республіки“.

Крім того, Зеленський підписав закон щодо відстрочки остаточного переходу Верховної ради України на електронний документообіг до осені 2020 року. Сьогодні цей закон набув чинності, але буде введений у дію пізніше – першого дня роботи третьої сесії парламенту.

 

ЗМІ дізналися, що шукали хакери в МЗС Австрії

Метою хакерів, які в січні вчинили потужний кібернапад на МЗС Австрії, могли бути документи, пов’язані з політикою ЄС.

Про це повідомляє австрійський портал Futurezone з посиланням на поінформоване джерело – Укрінформ.

“3 січня 2020 року було виявлено кібернапад на ІТ-систему австрійського МЗС. Вебсайти не були зачеплені, оскільки нападники були сфокусовані на іншому, як зараз стало відомо. Просочилися перші вказівки на мотив: Futurezone дізнався від добре поінформованого джерела, що під час кібератаки мав місце цілеспрямований пошук документів, пов’язаних з політикою ЄС”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що маються на увазі документи, які формулюють позиції Єврокомісії, Європарламенту та окремих країн ЄС з певних питань.

“Особливий інтерес для зловмисників становлять документи, які стосуються позиції Австрії щодо інших країн”, – додає Futurezone.

Водночас речник МЗС Петер Гушельбауер у відповіді на запит з цього приводу заявив: “Прошу поставитися з розумінням, що ми не можемо розмірковувати з приводу зловмисників та мотиву”.

У міністерстві також запевнили, що робота над “розв’язанням проблеми” – ліквідацією шпигунського програмного забезпечення – “триває повним ходом”.

Портал указує, що інформація від поінформованого джерела про мету хакерів цілком збігається з попередніми припущеннями. Тоді припускалося, що “державний суб’єкт” здійснив проникнення в мережу МЗС Австрії, аби добути відомості про політичний курс щодо певних питань зовнішньої політики. Адже кібератака відбулася за декілька днів до приведення до присяги нового коаліційного уряду країни.

Як повідомлялося, безпрецедентний кібернапад на МЗС Австрії, найімовірніше, вчинило підконтрольне російському ФСБ хакерське угрупування Turla, також відоме як Venomous Bear (“Отруйний ведмідь”) – з використанням свого нового шпигунського інструменту Topinambour.

Згідно з припущенням експертів, ця кібератака могла бути пов’язана зі зміною уряду та можливим поворотом в австрійській зовнішній політиці. Адже було чітко зрозуміло, що проросійського курсу – як було за ексглави МЗС Карін Кнайссль – уже точно не буде.

Детальніше про найбільший в історії Австрії кібернапад читайте в матеріалі “Кібератака на МЗС Австрії: “отруйні ведмеді” Росії?”.

 

Австрія проти відновлення місії ЄС у Середземному морі – Курц

Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц виступив проти відновлення морської місії ЄС “Софія” у Середземному морі, назвавши її “квитком до Європи для тисяч нелегальних мігрантів”.

Про це глава австрійського уряду заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt.

“По суті “Софія” завжди була насамперед рятувальною місією, яка стала квитком до Європи для тисяч нелегальних мігрантів”, – зазначив Курц.

Він додав, що ця військово-морська місія ЄС призвела до того, що дедалі більше людей гинуло в Середземному морі, “оскільки перспективи порятунку притягують усе більше мігрантів”.

До того ж, за словами Курца, місія виявилася “практично неефективною” у питанні контролю за ембарго ООН на постачання озброєння в Лівію у 2016-2019 роках.

Канцлер назвав “трюком” спроби відновити місію “Софія” під “прикриттям контролю ембарго ООН на постачання озброєння”. “Я чітко заявляю: так не буде. Австрія це категорично відкидає, кілька інших країн цього також не хочуть”, – заявив Курц.

На його переконання, ЄС разом із країнами-партнерами повинен контролювати контрабанду зброї до Лівії на землі та в повітрі.

Як повідомлялося, Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що ЄС має намір домогтися суворішого дотримання ембарго ООН на постачання зброї до Лівії з допомогою морської місії “Софія”.

Євросоюз розпочав операцію “Софія” 22 червня 2015 року як частину масштабної відповіді на посилення міграційних процесів.

У березні 2019 року Рада ЄС продовжила мандат операції “Софія”, однак застосування військово-морських компонентів тимчасово зупинили. Головне завдання місії було сфокусовано на навчанні та тренування прибережної охорони Лівії.

 

Українські й польські активісти відвідали сплюндровані могили УПА на горі Монастир

Близько 30 українських та польських активістів з Варшави, Любліна й Перемишля відвідали в неділю гору Монастир, де у другій половині січня було знищено плиту на могилі 62 воїнів УПА.

Як повідомив у коментарі власному кореспондентові Укрінформу голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима, акція мала на меті показати, що не можна погоджуватися на безкарне руйнування місць пам’яті, й за це має настати відповідальність.

“Громадськість має слідкувати за діями влади, яка щось декларує, але далі нічого не робить. Ми побували в неділю у Монастирі та у Верхраті, оскільки не погоджуємося з нищенням могил, адже це – поза усілякими людськими стандартами”, – розповів Тима.

Він зазначив, що активісти в неділю встановили на могилі УПА на горі Монастир невелику надмогильну табличку з написом польською мовою “Громадяни Польщі українською національності, які загинули у бою з НКВС 2-3 березня 1945 року”. Окрім того, на гранітному хресті пов’язали старовинний вишитий рушник з України.

Активістка Іза Хруслінська зачитала фрагмент листа на адресу міністра культури та голови Інституту національної пам’яті Польщі, який нещодавно підписали кількадесят представників польської еліти. До присутніх також звернувся Петро Тима, наголосивши на важливості такої акції.

На горі Монастир, а також на розташованій неподалік могилі воїнів УПА на кладовищі села Верхрата священники УГКЦ відслужили панахиди.

За словами Тими, наступним кроком польських активістів буде звернення до голови комісії національних та етнічних меншин Сейму РП щодо проведення окремого засідання, присвяченого “нищенню українських місць пам’яті, відсутності діалогу з українською громадою, а також установленню винних у слідствах щодо попередніх злочинів проти українських місць пам’яті”.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці січня стало відомо, що меморіальну дошку на могилі вояків УПА, яку до цього було пошкоджено у 2015 році, знищено остаточно.

У коментарі агентству посол України в Польщі Андрій Дещиця зазначив, що Київ засуджує будь-які акти вандалізму над українськими місцями пам’яті в Польщі й польськими – в Україні.

Голова ОУП Тима тоді підкреслив, що це є “елементом гібридної війни та черговою спробою викликати негативний резонанс в українсько-польських відносинах”.

Після цього група польських інтелектуалів у зверненні до міністра культури і голови ІНП Польщі зажадала публічно засудити акти знищення й осквернення українських могил і місць пам’яті на півдні Польщі.

Викладач Варшавського університету Анджей Шептицький у коментарі Укрінформу підкреслив, що він підписав це звернення, оскільки у християнській традиції кожен має право на гідне поховання, тому знищення будь-яких могил є глибоко неетичним кроком. За його словами, у цьому контексті має бути рішуча реакція польських органів влади.

На горі Монастир розташована могила-курган 62 воїнів УПА, два кам’яні хрести 1940-х років з вирізьбленими зображеннями тризуба, а також сучасний пам’ятник.

Загалом упродовж 2014-2017 років на півдні Польщі було знищено та осквернено вісім українських місць пам’яті. Часто відео й фото руйнувань першими публікували російські сайти та ресурси бойовиків на окупованих територіях України.

 

У Косові в останню мить домовилися про урядову коаліцію

Лідери двох політичних сил Косова в останній момент досягли домовленості про створення урядової коаліції.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Лідери двох колишніх опозиційних партій Косова – Альбін Курті із “Самовизначення” (Vetövendosje) та Іса Мустафа з “Демократичної ліги Косова” (LDK) – домовилися про створення урядової коаліції та узгодили текст коаліційної угоди”, – йдеться у повідомленні.

Альбін Курті, якого призначили прем’єр-міністром Косова, до 3 лютого мав сформувати новий уряд. Тепер усі перешкоди для цього зняті. Дві політсили разом із представниками етнічних меншин мають абсолютну більшість у новому парламенті.

Переговори щодо формування коаліції затягнулися через розбіжності у питанні розподілу державних посад. Зрештою, представники “Самовизначення” погодилися передати крісло голови парламенту представнику “Демократичної ліги Косова”, і сторони дійшли згоди.

Нове утворення замінить “воєнну коаліцію”, очолювану експрем’єром Рамушем Харадінаєм, учасники якої походили з “Армії визволення Косова”.

Як повідомлялося, у жовтні 2019 року у Косові пройшли позачергові вибори. Вони були призначені у зв’язку з тим, що 19 липня лідер “Альянсу за майбутнє Косова” і глава уряду Рамуш Харадінай подав у відставку. Це сталося після того, як спеціальний трибунал у Гаазі викликав його на допит за підозрою у вчиненні воєнних злочинів проти сербського населення під час війни в 1999 році.

 

Видобуток Газпрому в січні обвалився на 6% – ЗМІ

Російський монополіст Газпром був змушений скоротити в січні видобуток газу на 6%, зокрема, через надзвичайно теплу для цього місяця погоду.

Про це свідчать розрахунки російського агентства Інтерфакс на підставі оперативних даних Центрального диспетчерського управління ПЕК – Укрінформ.

“Видобуток природного газу Газпрому в січні 2020 року знизився на 6% – до 44,3 млрд кубометрів (із 47,32 млрд за січень 2019 року)”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що це істотно менше в порівнянні із січневими показниками 2017-2019 років.

На думку аналітиків, причина такого падіння – погода, що встановилася в Європі, вона виявилася найтеплішою як мінімум за десятиліття.

Окрім того, за розрахунками Інтерфаксу, в січні 2020-го істотно впав експорт Газпрому – до 13,3 млрд кубометрів проти 17,55 млрд роком раніше.

Це пояснюється тим, що європейські покупці максимізували запаси газу в сховищах і до підписання транзитного контракту між Україною та РФ їх майже не витрачали. А зараз Європа активно вибирає газ із підземних сховищ.

“Надлишок газу тисне на ціни на ринку, які вже впали до літніх рівнів “, – констатується в публікації.

Як повідомляв Укрінформ, 30 грудня 2019 року у Відні завершилися чотириденні перемовини з ПАТ “Газпром” про транзит газу територією України. Сторони підписали новий транзитний контракт на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах за принципом “качай або плати”. Мінімальні гарантовані обсяги прокачування — 65 млрд кубометрів газу на перший рік та по 40 млрд кубометрів на наступних 4 роки.

При підписанні нового “газового” контракту у грудні 2019 року російська та українська сторони домовилися відмовитися від судових спорів одна проти одної за контрактами на постачання і транзит газу від 19 січня 2009 року, у тому числі – зняти арешт з активів Газпрому.

Водночас, згідно із цими ж домовленостями, Росія виплатила Україні майже 3 млрд доларів на виконання рішень Арбітражного інституту Торгово-промислової палати Стокгольма від грудня 2017 року і лютого 2018 року.

 

Мечтать – важно и нужно. Особенно взрослым – Ліга-нет

Андрей Федорив, основатель независимого креативного агентства FEDORIV

Как не бояться и преодолевать трудности, в чем сила визуализации, зачем взрослому человеку мечтать и саморазвиваться?

27 февраля в Киеве пройдет форум мечтателей Dream BIG Forum. Один из спикеров мероприятия — Андрей Федорив, основатель FEDORIV Group и FEDORIV Agency. В преддверии форума он дал интервью его организатору, основателю TARYAN Group – Артуру Мхитаряну.

LIGA.net, на правах информационного партнера, публикует самые интересные моменты из разговора.

Преодоление трудностей

Самураи перед боем представляют свою смерть — вплоть до мельчайших подробностей. Это дает им свободу, принятие. Как писал Дейл Карнеги, если вы чего-то боитесь, представьте, что это случилось, во всех нюансах. Переживите эти эмоции, а потом отпустите и боритесь спокойно, чтобы этого не случилось. Жизнь — это игра. Если из-за страха потерять пару фишек, ты лишаешь себя игры — это глупо.

Любой пик — позитивный или негативный — это все равно энергия. Все зависит от того, как ты ей управляешь. Для меня, когда все начинает идти не очень хорошо, например, кассовый разрыв, я понимаю, что что-то не доработал и переношу свою злость не на мир, а на себя. Меня это очень сильно мобилизует. Значит мне нужно привлечь в два раза больше клиентов или более консервативно планировать расходы, или сделать еще что-то.

Я очень люблю такие моменты, они меня как электрошокером бьют. Но это тоже вопрос управления энергией. Звучит немного эзотерически, но если тебя негативная ситуация заставляет злиться не на себя, — все, гайки. Злись на себя и не уничтожай, а концентрируйся. И все будет хорошо.

Сила визуализации

Если ты внутренне допустил свое поражение, боишься его, оно тебя манит. Наш первый клиент из США раньше тренировал снайперов. Он говорит, что самое сложное в этом деле, это, так называемый, mind management — управление собственным сознанием. Военные работали с психологами, которые помогали им настроиться, представить победу. И в этом случае снайпер даже не допускает возможность промаха — для него это невозможно даже гипотетически.

Этот клиент рассказывал невероятный пример. Во Вьетнаме взяли в плен одного из американских военных. Поместили его на три года в тюрьму с жуткими условиями. Грубо говоря, метр на метр. И для того, чтобы не свихнуться, он каждый день с утра до вечера мысленно играл в гольф. Закрывал глаза и во всех нюансах представлял: он приезжает в клуб, заходит в главное здание, выбирает клюшку, шутит с персоналом, садится с друзьями в машинку и так далее. И так три года.

Военного освобождают, он прилетает в США. Его забирает скорая помощь, везут в больницу — он в ужасной физической форме. Они едут по городу и проезжают поле для гольфа. Военный требует у врачей остановиться, вырывается из машины, бежит в клуб. Его хватают охранники, думая что он бездомный, но врачи быстро объясняют ситуацию. Военный говорит: “Парни, я три года мечтал об этом моменте, дайте мне эту клюшку”.

Его переодевают, дают клюшку, он выходит на поле. И тут вот что — он выдает грандиозную партию, забивая лунку за лункой. В клубе говорят, что это невозможно — человек три года не держал клюшку, а он показывает точность лучших игроков заведения. А военный отвечает: “Ребята, я три года играл каждый день с утра до вечера. О чем вы говорите”.

Зачем взрослому человеку мечтать

Мечты нужны для того, чтобы жить. Жить и не мечтать — это жалкое существование, быт. Сейчас у меня мечт намного больше, чем в детстве, и все они разные. Я, например, мечтаю о том, чтобы мои дети состоялись в разных областях. Для меня невероятно, когда я вижу, что эти вещи прорастают, и я держу пальцы, чтобы все получилось.

Когда моей дочери было семь лет, она сказала — буду архитектором. Мы с ней посмотрели видео о Фрэнке Гери — одного из самых авторитетных архитекторов современности. У него был любимый художник, который написал картину с бутылками. Просто какие-то бутылки стояли.

В то время, когда Гери увидел эту картину, он работал над проектом гостевого домика — тогда архитектор был еще молодым специалистом. И решил сделать из домика натюрморт, фактически воссоздав ту картину, которую увидел в галерее, но в реальности. Это стало эпохальной работой, шедевром архитектуры 80-х годов. На следующий день дочка говорит: “Смотри, я завела тетрадку. Этот дом — груша, этот — лампочка”. И так далее. И у нее есть какие-то эскизы уже, измерения. А ей семь лет. Вот это моя самая большая мечта.

В чем сила саморазвития

В современном мире есть все знания. Как шутит Гари Вайнерчук — один из ведущих маркетологов США — если вам нужно узнать о digital-маркетинге, я дам вам один сайт: google.com. Все смеются, конечно, но это правда.

Но оказывается, что знаний недостаточно. Для того, чтобы что-то случилось и изменилось у тебя в жизни, нужен магический импульс. Как правило, это вопрос энергии. Можно называть это вдохновением, можно мотивацией — как угодно.

 

Друга половина січня дипломатії президента Зеленського: плюси і мінуси

Костянтин Єлісєєв , Голова ГО «Центр нових рішень». Надзвичайний та Повноважний Посол (Лівий берег)

Друга половина січня підтвердила наявність певних слабких сторін у дипломатії Зеленського. Очевидно, даються взнаки як брак належного професіоналізму і компетенції, так і відсутність чіткої стратегії зовнішньополітичної діяльності. Офіс Президента та МЗС так і не навчилися працювати ані в єдиній команді, ані з узгодженими сигналами. Не допоміг більш тісній координації ані «іранський кейс», ані «коронавірус». А запущене офіційним Києвом потепління з Москвою і справді може стати вірусним, оскільки не можна не помічати як завзято розвивається реабілітація російського агресора на світовій арені. Це спричиняє подальшу ерозію, а по суті підрив, проукраїнської міжнародної коаліції.

Добре, що створений фундамент міжнародної підтримки України попередніх років виявився надійнішим за експерименти нових керманичів. А визначений фарватер все ще не дозволяє українському кораблю змінити маршрут, попри пристрілки окремих членів нової владної команди чи-то про «паузу на шляху синхронізації» законодавства з ЄС, чи-то про «сліпий ксерокс». Прикро, що запас міцності витрачається не на створення нових історій успіху, а на «споживання» і підтримку рейтингів.

Тепер традиційно про ключові плюси дипломатії України за останній період:

Плюси:

  1. Перенесений з новорічних свят візит держсекретаря США Майка Помпео в Україну наприкінці січня став для дипломатії Зеленського «рятівною паличкою». Він відвернув увагу від невдач на мінському треку, невиразних результатів візитів до Давосу та Ізраїлю, і дозволив відчути міжнародну підтримку України.

Ми почули слова твердої і незламної солідарності Вашингтону з Києвом як на шляху реформ, так і в протидії триваючій агресії Росії. Без традиційних еківоків йшлося про перспективи військової допомоги Україні з боку Сполучених Штатів, що направляє чіткий та однозначний сигнал Кремлю триматися подалі. А міжнародним партнерам України – більш активно включатися у процес безпекової допомоги нашій держави.

На позитив заслуговує виразна риторика обох сторін про предметні наміри зміцнювати прогрес у торговельних відносинах, заохочувати прихід американських компаній та інвестицій на український ринок.

Разом з тим, не обійшлося і без прикрих упущень, яких можна (і слід) було б уникнути, якби українська сторона проявила твердість у відстоюванні своїх інтересів. Державний секретар так і не привіз ані довгоочікуваної звістки про призначення нового посла в Києві (після від’їзду Тейлора), ані спеціального представника США по Україні (замість Волкера), ані бодай орієнтовних дат давно перезрілого візиту президента України до Білого дому.

  1. Візит президента Зеленського до Польщі, безперечно, був правильним і сильним кроком, який надав нового імпульсу та змісту нашим відносинам з Варшавою. Враховуючи сучасний геополітичний і безпековий контекст, виступ Глави держави на річниці визволення концтабору Аушвіц відкрив нову сторінку українсько-польського стратегічного партнерства.

Звісно хотілося б, щоб виступ президента Зеленського символізував початок усвідомлення справжніх інтересів України, в яких путінська Росія – не друг і не партнер, а системна загроза українській незалежності та територіальній цілісності. Відтак, для Володимира Зеленського виглядало б цілком логічним прийняти запрошення президента Польщі Анджея Дуди і спільно вшанувати польських та українських військових, які 100 років тому разом боронили Варшаву проти більшовицької навали.

  1. На увагу заслуговує і заява міністра оборони Загороднюка, який заявив, що Україна не буде розводити війська вздовж всієї лінії дотику, оскільки це буде означати замороження конфлікту на довгі роки. Прикро, що з усіх можливих варіантів врегулювання ситуації на Донбасі, особливий акцент зроблено саме на розведенні, попри численні застереження щодо програшності такого підходу. Будемо сподіватися, що відповідне розуміння визріє і на Банковій, і після змарнованих місяців та втрат наших героїв на фронті, українська сторона повернеться до розгляду дорожньої карти імплементації Мінських домовленостей.
  2. На тижні Парламентська асамблея Ради Європи зробила ще один крок на шляху відбілювання і реабілітації Кремля на світовій арені, затвердивши повноваження російськоі делегаціі. Не додали міжнародних плюсів Україні й обрання заступника голови державної думи РФ віце-президентом ПАРЄ і подальша участь російської делегаціі в асамблеї. Водночас парламентській делегації України вдалося дещо згладити ситуацію, провівши правки про визнання Росії стороною Мінських домовленостей. Болісна реакція російських депутатів підтвердила, наскільки чутливим є це питання для Москви.

Ще одним пропущеним м’ячем, який привезе російська делегація з собою зі Страсбурга, стало рішення про залучення Венеціанської Комісії до аналізу конституційних змін, запропонованих президентом Путіним. Хоча це й не зупинить російський режим від внесенням змін до Конституції, але важливо фіксувати такі факти, які демонструють справжні наміри Росії. Особливо для тих, хто досі перебуває в полоні ілюзій про діалог з Росією.

  1. На позитивній ноті відбулося перше для урядової команди засідання Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі, яке фактично стало зустріччю-знайомством нових складів уряду України та Єврокомісії. Слід відзначити достойний прийом прем’єр-міністра Гончарука в Брюсселі і проведення з ним особистих зустрічей нового керівництва інституцій ЄС. Це свідчення відкритості до діалогу та співпраці, яку варто надалі розвивати.

Добре, що новий розділ в історії міжурядових відносин став не лише логічним продовженням порядку денного європейської інтеграції України, що розбудовувалася протягом останніх років, але і включив в себе і якісно нові ініціативи на кшталт амбітного завдання приєднання України до Європейської зеленої угоди. Тепер головне не зупинитися на словах і гаслах, а посилювати предметну роботу на цих напрямах, зокрема організувати змістовні контакти профільних представників Уряду та Європейської Комісії для координації подальших спільних кроків.

Разом з цим, очевидним висновком Ради для української сторони є підтвердження принципової неготовності Єврокомісії розпочинати процес всеохопного перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, фокусуючи увагу на роботі над оновленням окремих додатків. У світлі цього видається доцільним активізувати роботу в столицях держав-членів Євросоюзу, передусім Берліні та Парижі, для досягнення принципової домовленості про започаткування процесу спільної оцінки виконання Угоди із задіянням інструменту на кшталт скринінгу законодавства на предмет його відповідності європейському acquis.

Також не варто спочивати на лаврах після добрих слів представників ЄС щодо турборежиму у схваленні законодавства, адже для прагматичних євробюрократів важливо не «як», а «які» закони приймаються, а ще більш важливо, яким чином вони виконуються в реальному житті.

  1. Позитивним стало рішення ЄС, США та Канади про запровадження додаткових санкцій проти РФ за підрив територіальної цілісності України в частині організації незаконних виборів на території тимчасово окупованого Криму.

У зв’язку з цим, варто наголосити, що саме Україна має бути джерелом та двигуном міжнародних санкцій проти російського агресора, надавати у безперебійному темпі нові імена та назви компаній, які порушують наш суверенітет і територіальну цілісність, а українські дипломати – переконувати столиці партнерів запроваджувати обмежувальні заходи та поступово, крок за кроком, послаблювати агресора та спонукати його до миру на умовах України. При цьому, важливо і самим синхронізувати свої санкції із санкціями союзників, щоб не виглядати дивно в очах партнерів.

  1. Безперечно, у другій половині січня чи не найяскравіше в українській дипломатичній збірній відіграла наша британська команда. На високу оцінку заслуговує робота українського посольства в Лондоні та української громади щодо відстоювання позитивного образу «тризуба». Також відзначаємо конструктивне та виважене рішення президента Зеленського щодо запровадження тимчасового безвізового режиму короткострокових поїздок в Україну для громадян Великої Британії у зв’язку із її виходом з Європейського Союзу з 1 лютого 2020 року.

Тепер важливо не втратити темп і забезпечити укладення нової всеохоплюючої угоди про співпрацю з Великою Британією, яка б максимально враховувала ефективні положення Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема в частині форматів політичного діалогу, секторальної співпраці, а також відкривала б шлях до лібералізації візового режиму та військово-технічного співробітництва.

  1. Незаперечним позитивом стала зустріч держсекретаря США Помпео з Предстоятелем Православної Церкви України, Митрополітом Київським і Всієї України Епіфанієм. Після минулорічного рішення Вселенського Патріарха Варфоломія надати томос про автокефалію українській православній церкві розпочався процес її міжнародного визнання, який у 2019 році ознаменувався відповідними рішеннями Александрійського і Елладського патріархатів.

Дуже тішить, що важливість підтримки цього процесу і міжнародного становлення української православної церкви відзначає високий посадовець Сполучених Штатів. Водночас прикро, що жодним словом про це не обмовлюється високе керівництво нашої держави. Хочеться сподіватися, що це є не більше, ніж прикрим упущенням, адже у питанні підтримки становлення Православної Церкви України як символу катастрофи тисячоліття Кремля, не до «синдромів першості».

Мінуси:

  1. Січень став чи не найгарячішим місяцем перебування Зеленського на посаді президента України. Попри всі реверанси в сторону Москви і ретельне вивіряння всіх його промов на предмет відсутності відсилки до російської агресії, все чіткіше вимальовується тенденція до ескалації на Донбасі.

Дивним став сигнал президента Зеленського про «два треки» у звільненні українських заручників. Цим він не лише підіграв тезі Москви про так званий «діалог між Києвом та Донбасом», але й практично визнав Крим російським. Такі обмовки тягнуть за собою серйозні наслідки. Вкотре варто нагадати команді Зеленського, що за утримання українських заручників відповідальність несе лише Росія. Відповідно, для їх звільнення і повернення додому потрібен лише один трек і єдине рішення Путіна.

Слід також уникнути ситуації, коли увесь мінський трек перетвориться лише на звільнення заручників. Попри незаперечну важливість людського виміру, стале і всеохоплююче врегулювання можливе лише за умови належних умов безпеки, відповідальність за які несе російська сторона. Без виведення російської зброї і військових, роззброєння незаконних формувань, міжнародного доступу до окупованої території Донбасу, а також повернення Україні контролю над кордоном, будь-яке звільнення заручників і за будь-якою формулою приречено перетворитися на «історію нон-стоп». Агресор не відмовиться поповнювати свої обмінні фонди – і на Донбасі, і в Криму, і в РФ, а насправді в заручниках триматиме українську сторону.

  1. Зі знаком мінус позначаємо «дивні танці» дипломатії Зеленського навколо зустрічі з президентом Путіним, яка не виключалася як можлива у рамках вшанування пам’яті жертв Голокосту в Єрусалимі. Драматичності цьому епізоду додали не стільки підтвердження такої можливості від російської сторони, а взаємовиключні сигнали самого глави держави і його радника Єрмака. Якщо президент Зеленський не виключав зустрічі з Путіним, бо є питання «обміну полоненими, питання українців, кримських татар на території Росії», то після ізраїльського вояжу його найбільш довірений конфідент спростовував навіть плани проведення зустрічі.

Прикрість ситуації не у тому, що ця зустріч не відбулася, а в тому, що взагалі виникла. А всі подальші коментарі і спростування, швидше за все, стали відповіддю на токсичність такого контакту, та ще й у двосторонньому форматі. Сподіваємося, що дипломатична команда президента Зеленського у подальшому не вдаватиметься до таких кроків, а наступні контакти з російською стороною плануватимуться у присутності свідків. Лише у такий спосіб вдасться не лише уникнути маніпуляцій, а й забезпечити спільний фронт тиску на російську сторону для примушення її до виконання обіцяного.

  1. Гіркий присмак залишив по собі візит президента Зеленського до Ізраїлю: суперечливе рішення не йти на форум пам’яті Голокосту та передати свої місця тим, хто пережив цю трагедію, засвідчило межі креативності української дипломатичної команди.

Якщо від самого початку планувалося вдатися до такого кроку, то це можна було зробити і без потреби далекої подорожі до Єрусалиму. Якщо ж йшлося про сигнал невдоволення ненаданням українському лідеру можливості виступити на форумі чи небажання слухати слово Путіна, то це лише посилює аргумент утриматися від участі у форумі взагалі. І саме так зробив лідер Польщі, а заодно й обіграв це рішенням потужним сигналом проти російського лідера. Якщо ж здійснити візит треба було для зустрічі з керівництвом Держави Ізраїль, то чому вони відбулися не в день форуму, а на наступний? У підсумку, замість демонстрації твердої позиції держави і виразного акценту на захист національних інтересів, у мові дипломатії Зеленського знов перемогла форма, а не зміст.

  1. Невиразним і суперечливим став візит глави держави на Всесвітній економічний форум у Давосі як з точки зору проведення міжнародних контактів високого рівня, так і смислового навантаження виступу. Порожній зал під час виступу президента Зеленського став своєрідним символом цього візиту. Ніби всі квитки у зал на цей виступ викупив «один олігарх». Майже нульовий інтерес до заяв Зеленського вже на першому році – це пожежний дзвіночок для іміджмейкерів та стратегів нового президента.

Додав негативу владній команді і депутатський десант, що висадився «майже в Давосі». Практично жоден з прибулих «слуг народу» не розумів ані навіщо приїхав, ані за чий рахунок гуляє ці «давоські канікули». Хоча щодо останнього питання відповіді не знали або не хотіли знати здається лише депутати. А вимоги щодо електронного декларування є одними для всіх, і їх поки ніхто не скасовував.

  1. Засмутила звістка про попереднє рішення робочих органів ЄС щодо зняття індивідуальних санкцій проти широкого кола урядовців часів Януковича. За отриманою інформацією, головною причиною такого рішення став брак інформації від правоохоронних органів України щодо перебігу відповідних розслідувань. Протягом останніх років Генеральна прокуратура у взаємодії з українською дипломатією вживала всіх можливих і неможливих заходів для збереження санкційного режиму проти більшості колишніх високопосадовців. Але перший ж виклик новій владі на цьому напрямі видається проваленим, що символічно збігається з річницею вшанування загибелі Небесної сотні.
  2. Із знаком мінус проводжаємо січень на «іранському треку». Надзвичайна увага у перші дні після цієї трагедії випарувалася як ранковий туман, а заразом і засвідчила, що для дипломатії Зеленського більш визначальними є «швидкі досягнення», ніж стратегічні перемоги. Останні забирають забагато часу і ресурсів, але убезпечують від помилок. У гонитві за легкими дивідентами згаяно критичний час для того, щоб додати питанню збиття українського борту міжнародного значення. Проведення спеціального засідання Ради Безпеки ООН саме у перші дні після катастрофи дозволило б закласти траекторію для подальшого врегулювання ситуації на засадах інтернаціоналізації справи. А іранській стороні – обмежити можливості для маніпуляцій.

Станом на цей момент вимушені констатувати, що ситуація з розв’язанням «іранського кейсу» зайшла у безвихідь. Як ми і попереджали, довіряти Ірану і його “відкритості” – справа невдячна і ризикована. Так і сталося, адже на тижні Київ вустами Генерального прокурора вимушений був визнати заплутаність сигналів Тегерану, що не дозволяє мати «остаточного розуміння» навіть у справі розшифровки чорних скриньок. Не кажучи вже про те, хто і де проводитиме всеохоплююче розслідування причин трагедії і встановлення винних.

Передбачаємо, що іранська сторона і надалі ховатиме своє небажання провести достовірне розслідування і затягуватиме час. Києву саме час підняти прапор і у рамках п’ятірки постраждалих країн, домогтися створення міжнародної слідчої групи. Це дозволило б не спустити всю справу на гальмах та виконати обіцянку Зеленського родичам загиблих «дати вичерпні відповіді» щодо всіх обставин трагедії. Наразі ця перспектива лише небезпечно віддаляється.

  1. Звернула на себе увагу заява Світового конгресу українців, який 27 січня вказав на одразу дві загрозливі тенденції в Україні – політичне правосуддя і небезпечні законодавчі ініціативи влади у сфері медіа. Слід відзначити, що закордонне українство завжди було найнадійнішими союзником нашої держави на світовій арені, а канадський вимір – найбільш ключовим. Тому те, що українській владі показують «жовту картку» є сигналом більш, ніж загрозливим.

За умов триваючої світової реабілітації Путіна і загрози ерозії проукраїнської міжнародної коаліції, зберігати і примножувати підтримку закордонного українства є критичним завданням для української влади. Досягнути цього без гідного дотримання демократичних принципів, прав людини і свободи, у тому числі медіа, точно не вдасться. Вистояти і стати сильнішими на фронті реформ і протидії зовнішній агресії можна виключно спільними зусиллями і журналістських кіл, і громадянського суспільства, і проукраїнської опозиції, і влади. Спроби змінити баланс на користь влади, навіть під виглядом протидії дезінформації, чи політичного правосуддя, загрожує небезпечними наслідками не лише для розвитку демократії в державі, а й самій державі.

Поради:

  1. П’ята річниця других Мінських домовленостей (12 лютого 2015 року) могла б стати для української сторони гарною нагодою для привернення міжнародної уваги до питання російської агресії та необхідності консолідації зусиль для відновлення територіальної цілісності нашої держави. У цьому контексті дуже символічними та доречними ініціативами української сторони стали б ініціювання окремої резолюції Європейського Парламенту та спеціального засідання Ради Безпеки ООН для посилення міжнародного тиску на Росію з метою забезпечення виконання Мінських домовленостей, в першу чергу дотримання режиму припинення вогню. Вдале проведення засідання завдало б удару по триваючій кампанії щодо міжнародної детоксикації Кремля та спроб відвернення фокусу уваги від російської агресії проти України.
  2. Розраховуємо, що у команді Зеленського почули рекомендацію надати належну увагу лютневому розгляду у рамках ГА ООН питання щодо ситуації на окупованих територіях України. Участь глави держави у цьому заході, особливо з нагоди шостої річниці спроби анексії Росією Криму, була б не лише символічною, а й засвідчила, що Київ на рівні першої особи держави надає виключного значення питанню деокупації українського півострова. Як і продемонструвало твердість політики України у питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності держави і протидії російській агресії. Видається доцільним опрацювати пропозиції для додаткового санкційного пакету, який був би прийнятий Україною та запропонований західним партнерам. Крім цього, необхідно синхронізувати українські санкції з останніми санкційними рішеннями ЄС, США та Канади.
  3. Важливу домовленість за підсумками Ради асоціації Україна-ЄС про здійснення ближчим часом (орієнтовно у березні) візиту Віце-президента Єврокомісії – Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепа Борреля слід використати з максимальною користю для просування українських безпекових інтересів.
  4. Мюнхенська безпекова конференція 14-16 лютого має стати наступним дипломатичним майданчиком президента Зеленського для просування мирних ініціатив та консолідації міжнародної коаліції на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Варто не повторювати «давоський» досвід одноденного візиту з мінімумом політичних зустрічей. Україна продовжує протистояти російській агресії і вірні союзники у цій ситуації на вагу золота.
  5. Слід розпочати змістовну підготовку до міжнародної донорської конференції з підтримки України, що має відбутися цього року у Вільнюсі. Створення відповідного організаційного комітету та робота над пакетом інвестиційних проектів доведе серйозність намірів нашої держави щодо забезпечення успішності заходу.
  6. Чітким підтвердженням відданості стратегії європейської інтеграції України могла б стати ініціатива української сторони щодо залучення до загальноєвропейських дискусій в рамках Конференції щодо майбутнього Європи. Уряд України та громадянські організації могли б підготувати та внести на розгляд Конференції змістовне українське бачення шляхів розвитку об’єднаної Європи та місця в ній нашої держави.
  7. У контексті інтенсивної роботи європейських інституцій над новою багаторічною фінансовою перспективою ЄС на 2021-2027 роки українська сторона у взаємодії з нашими партнерами в рамках Східного партнерства та державами-членами ЄС має просувати питання щодо закріплення належного фінансування з боку ЄС на цілі поглибленої економічної та секторальної інтеграції, а також всебічного наближення до стандартів та норм ЄС.
  8. Важливо розпочати консультації з Німеччиною на всіх рівнях щодо можливих «проривних» ідей у відносинах з ЄС під час головування ФРН в Раді ЄС у другій половині 2020 року. Хочеться сподіватися, що нещодавнє скасування німецькою стороною традиційного візиту до України урядової делегації на рівні держсекретарів ключових міністерств і відомств з метою підтримки реформ стало прикрим епізодом у двосторонніх відносинах.
  9. Дуже складним питанням у відносинах з Великою Британією залишатиметься візова лібералізація, що є надчутливим питанням для британських громадян і стало однією з причин виходу країни з Євросоюзу. Завданням-мінімум для українських переговірників мало б стати домовленість про відкриття візового центру в Києві, можливість безоплатного надання віз для певних категорій громадян, безвізовий режим для власників дипломатичних та службових паспортів.
  10. Важливо докласти максимуму зусиль для якнайшвидшого відновлення співробітництва України з Міжнародним валютним фондом, що є ключовою передумовою для отримання, серед іншого, другого траншу у 500 млн євро від ЄС та початку переговорів про нову багаторічну програму макрофінансової допомоги ЄС.
  11. Наступного тижня Православна Церква України відзначатиме важливу подію – першу річницю інтронізації свого Предстоятеля, Митрополита Київського і Всієї України Епіфанія. І подія ця не місцевого, а історичного значення. Це гарний шанс для української влади та особисто президента Зеленського продемонструвати свою підтримку процесу становлення ПЦУ.

Якщо ми знов станемо свідками мовчання (як це було з річницею надання томосу), то помітять це не лише в Україні, а й у Москві, для якої відродження української православної церкви – це виклик рівня незалежності України. Як, віримо, помітять це і у Вашингтоні, адже невипадково, перебуваючи в Києві, держсекретар США вказав на підтримку становлення Православної Церкви України у присутності президента Зеленського.

Незалежно від політичних уподобань і кольорів всередині України єдність та солідарність на зовнішній арені – це запорука нашої перемоги!

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 447

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua