Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 03.08.2019

Інформдень: 03.08.2019

Окупанти 12 разів порушили “тишу”: одного бійця поранено

У суботу, 3 серпня, ворог вісім разів порушував режим припинення вогню, а в ніч на неділю ще чотири рази обстріляв позиції Об’єднаних сил.

Про це йдеться у ранковому зведенні штабу сил ООС.

“Збройні формування Російської Федерації та її найманці обстрілювали позиції наших підрозділів із гранатометів різних систем та стрілецької зброї. В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив два обстріли позицій Об’єднаних сил, в районі “ПІВНІЧ” позиції наших захисників були обстріляні 6 разів… За минулу добу внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець отримав поранення”, – йдеться у повідомленні.

Від початку поточної доби ворог чотири рази обстріляв позиції Об’єднаних сил.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” ворог здійснив чотири обстріли позицій українських захисників:

поблизу Верхньоторецького – з міномету калібру 82 мм;

двічі в районі населеного пункту Піски – зі стрілецької зброї;

біля Широкиного – зі стрілецької зброї.

 

Українська морська авіація завершила навчання над Чорним морем

Морська авіація Збройних сил України завершила навчання над Чорним морем. Про це повідомляє УНН за посиланням на інформаційне агентство Міністерства оборони України “АрміяІнформ”.

За повідомленням, це були льотно-тактичні навчання для відпрацювання різних сценаріїв застосування підрозділів морської авіаційної бригади під час забезпечення дій військ ВМС.

Упродовж тижневих навчань екіпажі вдосконалили льотну підготовку, відпрацювали елементи пошуку і надання невідкладної допомоги постраждалим та евакуацію.

Кульмінацією військових навчань став пошук і відстеження морськими авіаторами підводного човна противника з подальшим здійсненням бомбового і торпедного ударів, повідомили військові.

“Під час ведення повітряної розвідки екіпаж вертольота Ка-27 виявив місце перебування ворога й за допомогою орієнтирної морської авіаційної бомби позначив зону для здійснення удару. До мису Аджияск (біля села Рибаківка Миколаївської області) висунулась група передових авіаційних навідників, які відпрацювали елементи цілевказування і коригування вогню. Екіпажі протичовнових вертольотів і літака А-26 знищили умовного противника”, – мовиться в повідомленні.

Нагадаємо, як в Одесі відзначали день ВМС.

 

Політв’язень Шумков хвилюється за Балуха і Карпюка

Український політв’язень у Росії Олександр Шумков вважає, що на його обмін дуже слабка надія, проте більше хвилюється за Миколу Карпюка та Володимира Балуха.

Про це у Facebook повідомила херсонська активістка Наталя Вотеічкіна, яка отримала листа від Олександра Шумкова.

«На обмін дуже слабка надія. Але і нічого страшного – 1 рік і 5 місяців залишилось. Я, чесно, хвилююсь більше за Миколу Карпюка і Вову Балуха», – написав Шумков.

Як відзначила активістка, кожен лист від Сашка заряджає потужною позитивною енергію. С Він передає вітання рідним, друзям.

«І «друзям» також передає. Перепитує, як там «друзі» поживають, чи готуються до його повернення? Бо ж «друзі» багато наробили різних справ. Як от чергове судове засідання. О 10:30 в Херсонському міському суді відбулося судове засідання, де Олександра Шумкова обвинувачують у злочинах, здійснених іншою особою. Знову картина маслом: суддя, військовий прокурор, секретар і вільні слухачі. Обвинуваченого немає. Як завжди «належним чином повідомлений» і «знаходиться в Росії». Військові прокурори відсутності логіки в тому не бачать», – написала Вотеічкіна.

Як повідомляв Укрінформ, ексохоронець народного депутата Дмитра Яроша херсонець Олександр Шумков пропав наприкінці серпня 2017 року. Справу про його викрадення розслідувало Головне управління Нацполіції в області, а з 3 жовтня 2018 року підслідність визначена за Головним слідчим управлінням СБУ.

4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив українського військовослужбовця Олександра Шумкова до чотирьох років ув’язнення. У вироку зазначалося, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектора», що була «спрямована проти інтересів Росії».

22 квітня Шумкова відвідала адвокат “Громадського вердикту” Ірина Бірюкова. Вона повідомила, що українця повторно відправили в ШІЗО на 14 діб – приводом для цього стало те, що він зняв куртку, коли голився і вмивався в камері.

Правозахисники звернулися зі скаргою до Торжоцького міського суду в зв’язку з накладеними на Шумкова стягненнями. Також повідомлялося, що його було побито співробітниками СІЗО-1 в Твері під час етапування в колонію, а потім і у виправній колонії-4 у Торжку.

Політв’язня Шумкова на півроку помістили в приміщення камерного типу.

Олександр Шумков у листі з колонії побажав новому керівництву України виправдати підтримку з боку народу.

 

Балуха знову помістили в штрафний ізолятор у Росії

Українського активіста, політв’язня Володимира Балуха знову помістили в штрафний ізолятор в російській колонії № 4 міста Торжок. Про це повідомляє УНН з посиланням на Кримську правозахисну групу Facebook.

За інформацією родичів Балуха, його закрили в ШІЗО 30 липня, і він пробуде там 15 діб.

“За чотири місяці перебування Володимира Балуха в колонії Торжка, його шостий раз закривають в ШІЗО, намагаючись зломити його. З кожним днем підірване голодовками і жорстокими умовами утримання в колонії стан здоров’я активіста погіршується, постійне перебування в штрафному ізоляторі може завдати непоправної шкоди для його ослабленого здоров’я”, – зазначають правозахисники.

Вони додають, що відповідальність за життя і здоров’я Балуха лежить на Російської Федерації, включаючи адміністрацію колонії, і особисто начальника колонії Олександра Ножкіна.

Нагадаємо, Балух в листі українській активістці розповів про свій стан.

 

У британському Ноттінгемі покажуть фільм «Крути 1918»

В Українському культурному центрі у Ноттінгемі 9 серпня відбудеться показ стрічки «Крути 1918».

Про це йдеться на сторінці Українського культурного центру Союзу українців у Великій Британії (відділення Ноттінгем) у Facebook.

«Кіновечори повертаються до Українського культурного центру у Ноттінгемі 9 серпня о 19:30. Художній фільм «Крути 1918» з англійськими субтитрами розповість історію 400 українських студентів, які протистояли значно більшій кількості солдат Червоної Армії під Києвом у 1918 році, захищаючи УНР», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, «Крути 1918» (англ. Winter of the braves) – український історичний фільм-екшн режисера Олексія Шапарєва, який вийшов у прокат 7 лютого 2019 року. Стрічка присвячена 100-річчю бою під Крутами взимку 1918 року.

Нагадаємо, Союз Українців у Великій Британії (The Association of Ukrainians in Great Britain (AUGB) є найбільшою репрезентативною установою, яка представляє українців та осіб українського походження у Великій Британії. Метою Союзу є розвиток, просування і підтримка інтересів української громади у Британії. Союз має 25 відділень по всій країні.

 

ЦВК оголосила офіційні результати виборів за партійними списками

Центральна виборча комісія (ЦВК) України оголосила офіційні результати позачергових парламентських виборів у багатомандатному виборчому окрузі – ДТ.

Голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук повідомила про те, що партія “Слуга народу” за списками отримує 124 мандати, “Опозиційна платформа – За життя” – 37, “Батьківщина” – 24, “Європейська солідарність”- 23, “Голос” – 17 мандатів.

Інші партії не подолали 5% прохідний бар’єр.

Загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у народні депутати за списками, які отримали понад 5%, складає 11 млн 448 тисяч 549.

Нагадаємо, що ЦВК повинна встановити результати виборів депутатів у загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах не пізніше 5 серпня. Не пізніше 10 серпня результати виборів повинні офіційно оприлюднити у газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”.

Як повідомлялося, раніше Центральна виборча комісія взяла на себе повноваження зі встановлення результатів виборів в окрузі №50 у Покровську у зв’язку з бездіяльністю окружної виборчої комісії.

У суботу, 3 серпня, члени Центрвиборчкому прилетіли на проблемний округ за виборчою документацією, щоб самостійно порахувати голоси.

За підсумками підрахунку голосів в окрузі №50 вибори  виграв мер Покровська Руслан Требушкін. Однак з вимогою перерахувати голоси до суду звернувся інший кандидат у депутати, мер Добропілля Андрій Аксьонов. Він заявив, що на одній з дільниць округу була здійснена фальсифікація. Суд ухвалив рішення про перерахунок голосів. Пізніше поліція відкрила кримінальне провадження через невиконання рішення суду щодо повторного підрахунку голосів.

 

Члени ЦВК прилетіли в Покровськ забрати документацію зі скандального 50 округу

Авіація МВС доправила членів Центральної виборчої комісії до проблемного виборчого округу №50 у Покровську на Донеччині, щоб забрати виборчу документацію.

Про це повідомляє пресслужба МВС.

“2 серпня Центральна виборча комісія встановила бездіяльність окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 50. Щоб попередити можливі провокації та протиправні дії, було прийнято рішення перемістити виборчу документацію з проблемного округу за допомогою авіації МВС. Крім того, охороняти документи буде поліцейський спецпідрозділ”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначив заступник голови ЦВК Євген Радченко, який серед інших виїхав на Донеччину, 5 серпня – останній строк встановлення результатів парламентських виборів, а тому допомога МВС дає можливість вчасно і оперативно закрити питання з підрахунком голосів.

«Ситуація для Центральної виборчої комісії достатньо не типова, таке стається вперше. Ми вдячні МВС та Нацполіції за можливість оперативно налагодити пересування членів комісії та уповноважених представників секретаріату до Покровська. Там ми отримаємо виборчу документацію, доставимо її до Києва та за добу проведемо підрахунок голосів», – наголосив Радченко.

Заступник голови ЦВК нагадав, що МВС плідно співпрацює з ЦВК ще з президентської виборчої кампанії.

Як повідомлялося, у Покровську в одномандатному виборчому окрузі №50 члени виборчої комісії відмовилися виконувати рішення Донецького окружного адміністративного суду та самоусунулись від повторного підрахунку голосів. Тому ЦВК вирішила передати уповноваженим представникам Центральної виборчої комісії пакети з виборчими документами дільничних виборчих комісій окремих виборчих дільниць для проведення повторного підрахунку голосів та встановлення результатів виборів.

За фактом невиконання членами ОВК № 50 рішення суду Покровським відділом поліції ГУНП в Донецькій області до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про подію з ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу України.

За словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, Центральна виборча комісія контролює ситуацію в одномандатному виборчому окрузі №50, де склалася складна ситуація між кандидатами на перше місце. Вона зауважила, що в цьому окрузі зафіксовано найбільшу кількість судових позовів з-поміж інших.

У виборчому окрузі № 50 йде боротьба за мандат до Верховної Ради між двома діючими мерами – Русланом Требушкіним, міським головою Покровська, та Андрієм Аксьоновим – міським головою Добропілля, обидва були занесені в базу «Миротворця» як «мери-сепаратисти».

За результатами опрацьованих ЦВК100% протоколів, Требушкін отримав 30, 29% голосів виборців, Аксьонов – 29,97%.

 

Проблемний округ номер 50: представники ЦВК не знайшли низку важливих документів

Члени Центральної виборчої комісії поскаржилися, що у пакетах документів з кількох виборчих дільниць відсутні талони та списки виборців – 24 канал.

У пакетах виборчих документів дільниць під номерами 141065, 140787, 140756 відсутні контрольні талони, а в пакеті документів ДВК дільниці номер 140773 – список виборців, пише прес-служба ЦВК.

Водночас із цим, на 10 інших дільницях є вся потрібна документація. У ЦВК склали протокол про передачу цієї документації, а також про відсутність деяких документів на чотирьох інших дільницях.

Нагадаємо, що сьогодні авіація МВС доставила членів ЦВК до проблемного 50 округу для вилучення документації з метою перерахування голосів.

Що відбувається у 50 окрузі?

У Покровську (центр округу номер 50) на Донеччині сталися сутички біля приміщення окружкому. Спостерігачі зафіксували розбіжності у протоколах: тих, які мали самі, і тих, що отримала ОВК.

Увечері 23 липня в Донецьку область прибув вертоліт Нацполіції зі загоном спецпідрозділу ТОР для забезпечення громадського порядку.

Протоколи з 14 дільниць суд визнав сумнівними та зобов’язав ОВК перерахувати там голоси. Але ОВК фактично не працювала, тож рішення суду не виконала.

В окрузі номер 50 боролися за мандат до Ради міський голова Покровська Руслан Требушкін (“Опозиційний блок”) та міський голова Добропілля Андрій Аксьонов.

За даними ЦВК, Требушкін отримав 30,29% голосів виборців, Аксьонов – 29,97%, а третьою була висуваниця “Слуги народу” адвокатка Тетяна Романцова, що набрала 21,23% голосів.

 

ЦВК склав акти про відсутність документів з чотирьох комісій округу у Покровську

У пакетах виборчих документів ділянок № 141065, 140787, 140756 відсутні контрольні талони – РБК-Україна.

Уповноважені представники Центральної виборчої комісії (ЦВК) отримали пакети з виборчими документами дільничних виборчих комісій (ОВК) одномандатного виборчого округу (ОВО) №50 у Покровську (Донецька область) про результати виборів у Раду. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

Повідомляється, що в пакетах виборчих документів ділянок № 141065, 140787, 140756 відсутні контрольні талони, а в пакеті документів ДВК дільниці № 140773 – список виборців.

Разом з тим, в 10 пакетах виборчих документів ділянок № 140760, 140762, 140766, 140767, 140769, 140771, 140774, 140775, 140782, 140784 присутня вся документація.

Складено протокол про передачу документації, а також акти про відсутність матеріалів.В даний час починається процес транспортування виборчих документів до ЦВК.

Нагадаємо, члени Центральної виборчої комісії прибутку на 50-й одномандатний виборчий округ у Покровську, щоб забрати документацію окружної комісії і визначити результати виборів у Раду.

Зазначимо, Центрвиборчком взяв на себе повноваження окружної виборчої комісії у Покровську для встановлення результатів голосування на одномандатному виборчому окрузі №50.

РБК-Україна писало, що поліція відкрила кримінальну справу з-за невиконання членами окружної виборчої комісії №50 у Покровську Донецької області рішення суду про перерахунок голосів.

 

На скандальному 199 окрузі перерахували голоси: переміг кандидат від ЄС

Перерахунок голосів на шести дільницях округу №119 у Львівській області підтвердив перемогу Михайла Бондара — кандидата від партії “Європейська Солідарність”.

Про це повідомляє народний депутат Микола Княжицький у Facebook.

“Михайло Бондар переміг у Бродах. Перерахунок при спостерігачах показав відповідність попереднім результатам”, – написав Княжицький.

Перерахунок голосів було проведено на шести дільницях округу №199 районного центру Броди у Львівській області.

Як повідомляв Укрінформ раніше, згідно з даними ЦВК, в окрузі №119 на Парламентських виборах перемагав кандидат у народні депутати від партії “Європейська солідарність” Михайло Бондар. Він набрав 12790 голосів (15,57%), а кандидат від партії “Слуга народу” Кавецький – 12650 (15,39%). Однак Кавецький не визнав поразку і подав позов до суду. 28 липня судді Львівського окружного суду після 10 годин перебування в нарадчій кімнаті ухвалили рішення про те, що ОВК має здійснити перерахунок голосів на шести дільницях у 119 окрузі. У зв’язку з цим партія “Європейська солідарність” висловила обурення спробою позбавити депутатського мандату героя АТО Михайла Бондаря на користь Кавецького.

 

Порахували, скільки грошей кожна партія витратила за голос

Комітет виборців України співставив кількість грошей, які політичні партії офіційно витратили на вибори із кількістю голосів виборців, які вони отримали у багатомандатному окрузі – Gazeta.ua.

Найбільше за голос витратили політичні партії “Всеукраїнське об’єднання “Факел” і “Незалежність”.

“Факел” вніс 4,1 млн грн в якості грошової застави і витрачено 2,4 млн на агітацію. За партію проголосували 7 739 виборців. Ціна одного голосу склала 861 грн, що є найвищим показником.

“Традиційно реальні витрати партій були значно більшими, аніж показано у фінансових звітах. Зокрема, в звітах не відображено видатки на зарплату працівників виборчих штабів, на доплати для членів виборчих комісій і розміщення замовних матеріалів в ЗМІ, так звану “джинсу”, – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Витрати партій у відповідності до остаточних фінансових звітів політичних партій, оприлюднених на сайті ЦВК.

Загалом рейтинг є таким:

  1. ВО “Факел” – ціна голосу 861 грн.
  2. “Незалежність” – 809 грн.
  3. “Самопоміч” – 359 грн.
  4. Аграрна партія України – 334 грн.
  5. “Соціальна справедливість” – 331 грн.
  6. “Патріот” – 272 грн.
  7. “Українська стратегія Гройсмана” – 265 грн.
  8. “Сила права” – 235 грн.
  9. “Опозиційний блок” – 214 грн.
  10. “Радикальна партія Олега Ляшка” – 198 грн.
  11. “Громадянська позиція” – 195 грн.
  12. “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі” – 158 грн.
  13. “Сила Людей” – 149 грн.
  14. “Голос” – 129 грн.
  15. ВО “Свобода” – 90 грн.
  16. “Європейська Солідарність” – 88 грн.
  17. ВО “Батьківщина” – 76 грн.
  18. “Сила і честь” – 56 грн.
  19. “Партія Зелених України” – 44 грн.
  20. “Опозиційна платформа “За життя” – 34 грн.
  21. “Партія Шарія” – 26 грн.
  22. “Слуга Народу” – 19 грн.

 

“Слуга народу” визначилася з кандидатом на голову Верховної Ради

Партія “Слуга народу” буде пропонувати свого голову Дмитра Разумкова на посаду голови Верховної Ради – Gazeta.ua.

Про це сказав сам Разумков, спілкуючись із журналістами у Трускавці, де проходить навчання майбутніх народних депутатів президентської політсили.

“У рамках внутрішньопартійної дискусії, яка відбувалася протягом цих днів, були озвучені кадрові пропозиції щодо майбутніх посад, які буде пропонувати партія “Слуга народу” у Верховній Раді… На сьогоднішній день партія буде пропонувати мене в якості кандидата на посаду голови Верховної Ради… На посаду першого віце-спікера буде пропонувати Руслана Стефанчука”, – сказав він.

 

Стало відомо, хто може очолити партію “Слуга народу”

На посаду спікера Ради депутати Слуги народу розглядатимуть Дмитра Разумкова, а головою партії може стати Олександр Корнієнко.

Про це повідомила глава пресофісу політсили Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

Вона підтвердила, що на посаду голови Верховної Ради фракція делегує нинішнього голову партії Дмитра Разумкова, на посаду першого заступника голови парламенту – Руслана Стефанчука.

“Партію Слуга народу може очолити Олександр Корнієнко. Кандидатом на посаду голови фракції є Давид Арахамія. У нього буде 15 заступників. Також є пропозиції щодо кандидатур керівництва комітетів Верховної Ради”, – написала Кравчук.

Нагадаємо: Корнієнко з травня 2019 року керував передвиборним штабом Слуги народу.

 

У Трускавці перед приїздом Зеленського роззули “слуг народу”

У готелі Rixos у Трускавці, де у суботу чекають на президента Володимира Зеленського, посилені заходи безпеки – УП.

Як повідомляють кореспонденти УП, у готелі встановлені рамки, працівники УДО навіть просять майбутніх депутатів від “Слуги народу” роззутися.

Крім того, вибухотехніки перевіряють каналізаційні люки і внутрішню частину лайтбоксів у центрі Трускавця.

Разом з тим, прес-служба президента повідомляє, що 3 серпня Зеленський здійснить робочу поїздку до Львівської області.

“Глава держави візьме участь у нараді щодо розвитку медичного туризму в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо:

З понеділка у Трускавці проходить навчання для обраних депутатів від “Слуги народу”.

Як повідомляв раніше президент Київської школи економіки Тимофій Милованов, представники “Слуги народу” зайняті щодня з 8:30 до 21:30.

 

Зеленський розповів, про що говорив із депутатами в Трускавці

Президент України Володимир Зеленський говорив у Трускавці з майбутніми депутатами від “Слуги народу” про законопроекти, які потрібно буде прийняти, і про недопустимість кулуарних домовленостей у Раді.

Він сказав про це у розмові з журналістами в Трускавці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас багато законопроектів. Ми про це говорили. Ми дуже хочемо, щоб вони розуміли, що на них є серйозна відповідальність. Вони не мають права не ходити на роботу, чи домовлятися з кимось. Якщо якісь серйозні люди, чи якісь жіночки будуть їм щось пропонувати, то щоб вони про це навіть не думали. Тобто я не хочу і не буду впливати на партію і Верховну Раду, але якщо до нас дійдуть такі чутки, то у нас буде дуже серйозна розмова з цими депутатами”, – сказав Зеленський.

Президент сказав, що з більшістю новообраних депутатів він знайомий, а деяких мажоритарників бачив анкети.

 

У “Слузі народу” вважають за доцільне введення кримінальної відповідальності за сепаратні переговори з представниками РФ

Майбутній народний депутат від партії “Слуга народу”, дипломат Богдан Яременко виступає за введення кримінальної відповідальності за переговори з представниками країни-агресора (Російської Федерації) не уповноваженими на це Україною особами.

“Не знаю, чи буду я мати підтримку своїх колег. Але я точно запропоную зміни до Кримінального кодексу про ведення сепаратних переговорів без належних повноважень держави. Воююча країна. Ми повинні навести лад”, – сказав він у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна“.

Він зазначив, що “Слуга народу” виступає за скорочення впливу держави на різні сфери життя суспільства, “але там, де держава є – це зовнішня політика і оборона, вона має діяти чітко, жорстко і впевнено”.

Яременка обрано до Верховної Ради у мажоритарному окрузі № 215 у Києві.

Раніше партія “Голос” виступила з ініціативою ввести кримінальну відповідальність за сепаратні переговори з представниками країни-агресора після переговорів лідера партії “Опозиційна платформа – За життя” Юрія Бойка з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим про постачання газу.

У “Голосі” пропонують ввести покарання за такі переговори у вигляді позбавлення волі на строк 13-15 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років.

 

Зеленський сподівається на ефективність роботи нардепів від “Слуги народу” і обіцяє “серйозну розмову” у разі порушень

Президент України Володимир Зеленський розраховує на ефективну роботу новообраних народних депутатів від “Слуги народу”, а в разі виявлення будь-яких порушень в їхній діяльності обіцяє це припиняти.

“Говорили, що у нас дуже багато законопроектів, і ми хочемо, щоб вони розуміли, що на них лежить така серйозна відповідальність, оскільки народ України дав їм можливість бути депутатами Верховної Ради… на них така відповідальність, що вони навіть не мають права не ходити на роботу або телефонувати, про щось домовлятися, або якісь дядьки серйозні або жінки будуть їм щось пропонувати – навіть щоб вони про це не думали”, – сказав він журналістам у Трускавці, відповідаючи на запитання агентства “Інтерфакс-Україна”, про що він говорив з майбутніми народними депутатами від “Слуги народу”.

При цьому Зеленський наголосив, що не хоче і не буде впливати на партію, на Верховну Раду, але “якщо до нас дійдуть такі чутки, то у нас буде дуже серйозна розмова з усіма депутатами”.

На уточнююче запитання агентства про те, чи всіх депутатів з майбутньої фракції він знає, Зеленський сказав: “Я всіх знаю, я в цілому знаю всіх, більшість знаю”.

Що стосується депутатів-мажоритарників, він сказав, що знайомився з їхніми анкетами і спілкувався “кілька разів”.

 

Нова влада має політичну волю для розвитку медичного туризму – Зеленський

У нової влади на сьогодні є політична воля для розвитку медичного туризму в Україні, потрібні конкретні проєкти з міст для розробки ефективних кроків в цьому напрямку.

Про це 3 липня в Трускавці заявив Президент України Володимир Зеленський на нараді щодо питань розвитку медичного туризму за участі мера Трускавця Андрія Кульчинського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми готові допомагати… Крім нашої політичної волі, є у вас якась пропозиція, рішення, спеціальні додатки до медичного туризму? Нам у кожній області кажуть, що потрібна тільки політична воля. Якщо тільки політична воля – то ми «за»! Будь ласка – ви її вже отримали», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що якщо є група, яка б об’єдналася з групою в Адміністрації Президента, то разом, використовуючи іноземний досвід, вони могли б розробити проєкт, план, усі необхідні кроки.

Президент також додав, що треба вивчати платформу для фінансування медичного туризму з боку приватного сектора. «Ми ось вивчаємо цю платформу і досвід залучення інвестицій з різних країн», – сказав Зеленський.

Глава держави пояснив, що, наприклад, коли почалася війна на Донбасі, в Україні зменшився туризм з Росії, і це говорить про те, що Трускавець був дуже відомий як бренд ще з радянських часів.

«Ми всі чули про Трускавець, могли не доїхати до нього, але всі про нього чули. А які кроки зараз робляться для того, щоб, наприклад, про Трускавець знали за кордоном?», – запитав Президент у мера міста.

Кульчинський запевнив, що постійно бере участь у багатьох міжнародних туристичних форумах, і туризм у Трускавці зростає, але залишаються питання, які повинні вирішуватись на державному рівні. Серед таких він назвав потребу спростити закордонний перетин, і не тільки в частині отримання нових віз і спрощення візового режиму, але і в збільшенні самих перетинів. Мер також підкреслив, що потрібно урегулювати і питання у Податковому кодексі сплати туристичного збору, який зараз є таким, що дозволяє не всім його сплачувати.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський перебуває 3 серпня з робочою поїздкою у Трускавці.

 

Зеленський вважає, що Глобальний медичний форум – 2020 може пройти і в Трускавці

Володимир Зеленський припустив, що Всесвітній форум з розвитку медичного туризму і засідання генасамблеї Всесвітньої асоціації медичного туризму (Global Healthcare Travel Council, GHTC), який відбудеться у 2020 році, можуть пройти і в Трускавці.

Про це він заявив 3 серпня в Трускавці на нараді з питань медичного туризму, коли вислухав пропозицію президента Асоціації медичного туризму України Віолетти Янишевської про проведення цих заходів у 2020 році в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Чому Київ, а не Трускавець?», – запитав її Зеленський під оплески присутніх.

Вона запропонувала провести цей глобальний форум медичного туризму в 2020 році під патронатом Президента України.

«Немає такої успішної країни в сфері в’їздного медичного туризму, яка не отримувала або фінансову, або іншу підтримку держави», – наголосила Янишевська.

На що Зеленський зауважив, що є така статистика, коли з України їдуть лікуватися в три рази більше, ніж в Україну.

“Під патронатом, без патронату, але ми готові допомагати», – наголосив глава держави.

Янишевська передала Президенту резолюцію «круглого столу», розроблену спеціалістами з певними пропозиціями, які будуть допомагати розвивати в Україні медичний туризм.

Як повідомляв Укрінформ, під час 5-го щорічного засідання Генеральної Асамблеї Всесвітньої асоціації медичного туризму (GHTC), яке відбулося 23 квітня 2019 року в Баку (Азербайджан), Вікторію Янишевську було обрано президентом Глобальної ради GHTC.

Президент України Володимир Зеленський перебуває 3 серпня з робочою поїздкою у Трускавці.

 

Зеленський хоче скасувати візи з низкою країн задля розвитку медичного туризму

Президент Володимир Зеленський пропонує скласти перелік країн, з якими варто було б скасувати візовий режим задля розвитку медичного туризму в Україні.

Про це глава держави заявив на нараді з питань розвитку медичного туризму у Трускавці на Львівщині, де він перебуває з робочою поїздкою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми можемо скласти перелік країн, громадяни яких часто приїжджають до України на лікування, з тим, щоб скасувати для них візовий режим, і звернутися до Міністерства закордонних справ (розглянути це питання – ред.). Особливо це стосується тих країн, громадяни яких зазвичай сюди приїжджають на лікування і оздоровлення і відчувають ці перепони у перетині кордону”, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що нині з України на лікування за кордон їде тричі більше людей, ніж приїжджають в Україну, тому питання розвитку медичного туризму досить актуальне.

Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський під час наради розповів, що на Львівщині налічується 7 бальнеологічних курортів, понад 200 джерел мінеральної води різних типів. Загалом Львівщина, за його словами, має чималий потенціал в розвитку пластичної хірургії, стоматології, санаторно-курортному і реабілітаційному лікуванні, офтальмології та в сфері репродуктивного здоров’я. Чимало проєктів з розвитку медичного і оздоровчого туризму успішно розвиваються, але існує і низка проблем, зауважив Мальський.

За його словами, задля розвитку українського медичного туризму нині варто більше популяризувати його у світі і створити більш сприятливі умови для іноземців, які б хотіли приїхати до нас на лікування. “Середній чек іноземного туриста, який залишає його в Україні, налічує 2-2,5 тисячі доларів за курс лікування. Це немалі кошти”, – сказав голова Львівської ОДА.

Він також розповів, що раніше більшість іноземних туристів, які приїжджали на оздоровлення в Україну, були громадянами Росії, зараз ситуація кардинально змінилась. “І ми відчуваємо, що регіон розвивається. Тому добрим кроком було б розширити безвіз, бо багато країн потребують віз в Україну, і деякі пропозиції з цього приводу висловлюються”, – зазначив Мальський.

У нараді разом з Зеленським взяли участь глава Офісу Президента України Андрій Богдан, заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук, голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський.

 

У 2018 році в Україну приїхали лікуватися майже 60 тисяч іноземців

Минулого року в Україну на лікування приїхало близько 60 тисяч іноземних туристів, які витратили майже 150 млн доларів.

Про це розповіла президент Асоціації медичного туризму України Віолетта Янишевська під час наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо медичного туризму, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У 2018 році біля 60 тисяч іноземних пацієнтів — це саме на лікувальний туризм, приїхали в Україну і залишили в економіці держави біля 150 млн доларів”, – заявила Янишевська.

Вона додала, що в цілому іноземний турист, який приїздить на лікування, витрачає біля 2-2,5 тисячі доларів за один візит. За словами Янишевської, “перспективними” для українського медичного туризму є пацієнти з Китаю та з арабських країн.

Янишевська підкреслила, що медичний туризм в Україні потребує значної підтримки від влади та бізнесу, зокрема необхідно збільшити інвестиції в курорти, розвивати готельний бізнес та транспортну інфраструктуру.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський пропонує скласти перелік країн, з якими варто було б скасувати візовий режим задля розвитку медичного туризму в Україні.

 

Зеленський у Трускавці пообіцяв обговорити з громадськістю захист виборчих прав переселенців

Президент України Володимир Зеленський, який знаходиться у Трускавці, пообіцяв зустрітися з представниками Коаліції громадських організацій, щоб обговорити питання захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

Про це 3 серпня він особисто заявив кореспонденту Укрінформу у Трускавці, де проводив нараду з питань медичного туризму.

«Так, у нас є це звернення. Але давайте нам копію … Звичайно, ми обіцяємо провести цю зустріч з громадськими діячами. Уже займаються організацією її», – сказав Зеленський і взяв у кореспондента надруковану копію звернення.

На репліку журналіста про те, що участь, наприклад, у місцевих виборах, якої позбавлені сьогодні переселенці, допомогла б їм швидше інтегруватися в суспільство на території тимчасового проживання, Президент відповів: «Звісно, участь у місцевих виборах допомогла б переселенцям у цьому. Тобто, швидше інтегруватися в суспільство. Так, там є багато питань. Ми готуємося до зустрічі. У нас, звичайно, вона буде і на ній ми всі питання обговоримо предметно».

Глава Офісу Президента Андрій Богдан додав, що в офісі готується варіант змін до виборчого кодексу країни. «Міжнародні організації порушують це питання, ми в курсі», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, Коаліція громадських організацій звернулася до Президента Володимира Зеленського з проханням зустрітися для обговорення захисту виборчих прав переселенців. 75 лідерів громадських організацій підписали це відкрите звернення до Президента.

У зверненні, зокрема, зазначається, що Верховна Рада України VIII скликання провалила завдання із захисту прав внутрішньо переміщених осіб та інших груп виборців. Це було викликане безсистемністю державної політики щодо переселенців і жителів тимчасово окупованих територій, домінуванням політичних мотивів у процесі прийняття рішень. Тому, наприклад, тільки 1% з 4,5 мільйона українських громадян, які мають виборчу адресу на тимчасово окупованих територіях, мали можливість проголосувати на позачергових виборах народних депутатів, а на місцевих виборах внутрішньо переміщені особи взагалі не мають можливості реалізувати конституційне право голосу.

«Сподіваємося, що Президент України і новий парламент зможуть припинити тривалу бездіяльність держави й оперативно після початку роботи парламенту ІХ скликання вирішити нагальні проблеми в сфері виборчих прав громадян», – підкреслили автори звернення і попросили про зустріч з Президентом.

 

У “Слузі народу” очікують, що майбутній Кабмін до 15 вересня внесе до ВР проект держбюджету – 2020

У партії “Слуга народу” сподіваються, що новий Кабінет Міністрів до 15 вересня подасть до Верховної Ради 9-го скликання законопроект про державний бюджет на 2020 рік.

“До 15 вересня, очікуємо, що новий уряд внесе до парламенту бюджет”, – сказав майбутній народний депутат від “Слуги народу” Данило Гетманцев у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з Бюджетним кодексом України, Кабінет міністрів України затверджує і подає в парламент до 15 вересня проект закону про державний бюджет на наступний рік.

 

Данилюк підтвердив, що Україна веде переговори з Заходом щодо амністії капіталів

Секретар РНБО Олександр Данилюк підтвердив в ефірі Радіо НВ, що Україна веде переговори із західними партнерами з питання проведення податкової амністії.

«Так, ми перемовини ведемо з цього приводу. Питання завжди умов, тобто яка ставка… <…> Перше, вона [амністія капіталу, — Ред.] має дати результат, бо якщо подивитися на приклади інших країн, зокрема Італії, нещодавно була амністія в Молдові проведена, то вони не дуже успішні. <…> Дуже часто одна з причин — це слабкість самої податкової», — сказав він.

Таким чином, підкреслив Данилюк, ключовою умовою проведення податкової амністії є реформування податкової служби.

«Друге, звичайно, це є ставка, за якою відбувається амністія. <…> Це політичне питання, насправді. І де ця межа, нам ще треба визначити. І ключове, третє: не мають підлягати амністії гроші, які зароблені корупційним шляхом або якимось кримінальним шляхом», — додав секретар РНБО.

Раніше Володимир Зеленський, нинішній президент України, під час своєї президентської кампанії заявляв про підтримку податкової амністії.

«Ми пропонуємо дати податкову амністію, зробити нульову декларацію. Таке податкове чистилище. Малому та середньому бізнесу ми пропонуємо маленький відсоток — 5%. Якщо ми будемо говорити про якісь великі компанії – від 5% до максимум 7−10%. Це нормально, це прилив для фінансів країни», — повідомляв він на зустрічі з бізнес-асоціаціями.

 

Зеленський дав зрозуміти, що не бачить маніпуляцій в історії із заявою Богдана про звільнення

Президент України Володимир Зеленський не вважає підривом довіри до медіа і не бачить підстав для спростування інформації щодо заяви керівника Офісу президента Андрія Богдана про звільнення з посади – Інтерфакс-Україна.

У Трускавці (Львівська обл.) на запитання журналіста про те, чи вважає він необхідним звільнити Богдана після історії навколо його заяви про відставку, оскільки цілу добу суспільство було дезінформоване, Зеленський сказав: “Я не знаю, що ви робили, чим ви займалися. Хтось дезінформував суспільство”.

На репліку журналістки про те, що “фактично це був крок до підриву довіри до медіа”, президент відповів: “Я нічого не підривав. Наші хлопці – це одна команда. Ми не тримаємося за крісла. Я можу це ще раз повторити”.

Потім послідувало запитання про те, що не було спростування заяви Богдана. У відповідь Зеленський сказав: “Я не знаю – спростування чого? Він же написав заяву, це правда. В чому неправда? Людина готова в будь-який час, якщо суспільство хоче, або якщо людина хоче”.

Напередодні на офіційному сайті глави держави з’явилося повідомлення про те, що Зеленський підтвердив наявність заяви на звільнення Богдана з посади керівника Офісу президента України. Глава держави уточнив, що не підписував заяву на звільнення Богдана, а також зазначив, що за необхідності може показати громадськості заяви на звільнення від членів його команди.

“Ми не тримаємося за владу. Ми – всі ключові люди, які зі мною прийшли – домовилися з самого початку, що напишемо заяви на звільнення. Якщо суспільство або президент відчуватимуть, що та чи інша людина не може впоратися з поставленими Україною завданнями, то в будь-який момент ця людина, не тримаючись за крісло, піде у відставку”, – заявив Зеленський.

На відео, викладеному телеканалом “UA: Перший” в соцмережі Facebook, глава держави говорить журналістам: “Як вона там з’явилося в інтернеті, я не знаю, але в нас все відкрито. Більше скажу: можемо, якщо хочете, показати всі заяви”.

Сам Богдан на своїй сторінці у Facebook через кілька хвилин після оприлюднення відповідної інформації на сайті президента також зазначив, що всі члени команди Зеленського написали заяви на звільнення.

“Ми всі написали заяви про звільнення))) За крісло не тримаємося!!!”- написав він.

 

Богдан: Ми спілкуємося з суспільством без журналістів

Команді президента Володимира Зеленського не потрібні журналісти для спілкування з суспільством – Gazeta.ua.

Таке сказав глава Офісу президента Андрій Богдан журналістці “Радіо Свобода”, відповідаючи на запитання, чи не вважає він свій жарт про відставку кроком до підриву довіри до ЗМІ.

Богдан зазначив, що це не було жартом і він дійсно написав заяву про звільнення.

“Це мій крок по відношенню до мого керівництва, до президента України і до суспільства, а не до журналістів. Класичні журналісти звикли саме себе усвідомлювати як суспільство. Але, як довела наша виборча кампанія, ми спілкуємося з суспільством без посередників, без журналістів”, – сказав Богдан.

На початку відео глава Офісу президента спробував обійняти журналістку, зазначивши, що “так їй буде удобніше”.

 

Зеленський заявляє, що ніколи не користувався послугами американських лобістів

Президент Володимир Зеленський ніколи не користувався послугами лобістів у США.

Про це глава держави заявив у коментарі журналістам у Трускавці, який транслювало Радіо Свобода.

“Я ніколи ніким не користувався. Мені не потрібне лобі. Ви знаєте прекрасно, яка до мене довіра у людей… Я ніколи не зустрічався ні з одним лобістом, ні з одним посередником, нікого про це не просив”, – наголосив Зеленський, відповідаючи на питання журналістки.

Він підкреслив, що особисто нікому не платив за послуги з лобіювання.

Як відомо, ЗМІ поширювали інформацію, що у липні цього року американська лобістська компанія Signal Group Consulting LLC опублікувала звіт про нібито виконану роботу з квітня по травень у Вашингтоні на користь Володимира Зеленського.

 

Зеленський може зустрітися з Трампом у вересні

Планується, що зустріч відбудеться у Вашингтоні

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у вересні 2019 року планується його зустріч з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна – РБК-Україна.

“Повинна бути зустріч з президентом Трампом у вересні. У Вашингтоні”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше спецпредставник США в Україні Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки готуються до проведення зустрічі президента України Володимира Зеленського з главою Білого дому Дональдом Трампом. За словами Волкера, Вашингтон вже почав підготовку до майбутньої зустрічі глав держав. Також він нагадав, що Трамп і Зеленський нещодавно мали телефонну розмову.

Також повідомлялося, що США готові розглянути залучення Трампа до нормандскому формату. За словами Волкера, США готові підтримати розширення формату переговорів, проте важливо розуміти, що Росія налаштована на припинення конфлікту.

Додамо, 25 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Глава Білого дому привітав Зеленського з перемогою партії “Слуга народу” на позачергових виборах в Раду.

 

“Слуга народа” определилась с главой фракции, его замами и кандидатурами на руководителей комитетов Рады

Четвертый номер избирательного списка “Слуги народа”, предприниматель и волонтер Давид Арахамия будет предложен на должность главы будущей фракции “Слуги народа в Верховной Раде, будущие кандидаты от партии также определились с кандидатурами на руководителей парламентских комитетов  – Інтерфакс-Україна.

“Арахамия предлагается на главу фракции”, – сообщили агентству “Интерфакс-Украина” в пресс-службы “Слуги народа”.

Во фракции будут также 15 заместителей главы.

В “Слуге народа” уже также определились с кандидатурами на руководителей парламентских комитетов.

В частности, на главу комитет по иностранным делам будет предложен Богдан Яременко, а на главу комитета по евроинтеграции – Мария Мезенцева.

Оппозиции планируют отдать комитет по правам человека, который предлагается сделать “в более расширенном формате”, и свободы слова.

 

Разумков сказав, коли оприлюднять перелік кандидатів на всі посади в уряді

Перелік кандидатів на всі посади в уряді буде представлено уже в перші дні роботи Верховної Ради.

Про це заявив на брифінгу в Трускавці керівник партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що на перші дні роботи Верховної Ради ми вийдемо з повним переліком пропозицій на всі посади: і Прем’єр-міністра, і міністрів в уряді“, – сказав Разумков.

Відповідаючи на запитання, чи може він назвати окремих кандидатів в Кабмін, Разумков сказав, що “на посади в уряді вже є деякі пропозиції, але поки що про них зарано говорити”.

Як повідомляв Укрінформ, майбутня фракція партії “Слуга народу” пропонуватиме Дмитра Разумкова на посаду голови Верховної Ради України, а на посаду першого заступника голови ВР – нинішнього представника Президента в парламенті Руслана Стефанчука.

 

Разумков пояснив, що вартість навчання депутатів від “Слуги народу” – комерційна таємниця

Голова політичної партії “Слуга народу” Дмитро Разумков не зміг назвати суму, яку було витрачено на навчання майбутніх депутатів від політсили у Трускавці, зіславшись на комерційну таємницю.

Про це він сказав на брифінгу після зустрічі майбутніх депутатів від СН з Президентом Володимиром Зеленським, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звісно вартість ми рахували, але я не можу зараз відповісти і озвучити. По-перше, частина коштів – це комерційна таємниця, і всі дізнаються про це під час оприлюднення звіту партії через НАЗК. А крім того, я особисто не займався організаційними питаннями, не формував бюджет цього заходу”, – зазначив Разумков.

При цьому він зауважив, що всі майбутні депутати, які проходять навчання в Трускавці, задоволені.

“На мій погляд, цей захід виконав дві ключові завдання, які ставились. Перше – це зробити з 250 осіб – команду, і, я думаю, нам це вдалося. І друге – дати їм додаткові знання, які їм обов’язково будуть потрібні у Верховній Раді України ІХ cкликання”, – сказав Разумков.

Відповідаючи на запитання, чи складатимуть майбутні депутати від “Слуги народу” іспити після завершення навчання, Разумков сказав, що іспит буде, але не такий, як всі звикли його бачити, і його результати не оприлюднюватимуться.

“Так званий іспит буде, але він не проходитиме в форматі іспиту. Колеги навчались, робили домашнє завдання, зараз їх роботи знаходять на обробці в наших партнерів і ми отримаємо результати нашого навчання. Але це буде внутрішньопартійною інформацією, і ми її не зможемо оприлюднювати”, – підкреслив Разумков.

Як повідомлялося, з понеділка цього тижня у Трускавці проходить навчання для обраних депутатів від “Слуги народу”.

У суботу, 3 серпня, з ними провів закриту зустріч Президент Володимир Зеленський.

 

Агентство США з міжнародного розвитку проведе тренінг для новобраних народних депутатів України

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) проведе тренінг для новобраних народних депутатів України. Як повідомили у прес-службі Верховної Ради, тренінг для вперше обраних депутатів відбудеться 5-6 серпня – УНІАН.

Зазначається, що протягом тренінгу депутати здобуватимуть знання про правову основу та форми роботи депутата, які в майбутньому допоможуть вибудувати ефективну роботу команди, забезпечити дієві комунікації та взаємодії у парламенті, з урядом, органами місцевого самоврядування та громадськістю. Тренінг відбудеться у комплексі «Трипільське сонце» в Київській області. Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Нагадаємо, обрані від партії “Слуга народу” до Верховної Ради України 9-го скликання представники політсили проходять навчання у Трускавці.

 

В Офісі президента кажуть, що звільнили Загребельську за поданням голови АМКУ. Він це заперечує

Агія Загребельська опублікувала у Facebook офіційні відповіді двох сторін – Главком.

В Офісі президента повідомили, що причиною звільнення Агії Загребельської з посади державного уповноваженого Антимонопольного комітету стало подання від голови АМКУ Юрія Терентьєва. При цьому сам Терентьєв повідомив, що не вносив такого подання.

Загребельська опублікувала у своєму Facebook офіційні відповіді двох сторін.

«Читаю дві відповіді: 1. Офісу президента, про те, що мене звільнили на підставі подання голови АМКУ. 2. І голови АМКУ, про те, що ніякого подання він не вносив. Увага, питання: кому з них двох ви довіряєте, та хто вважаєте, що збрехав?» — написала вона.

Нагадаємо, 5 липня президент Зеленський підписав указ про звільнення з АМКУ Агії Загребельської, Андрія Вовка та Валерія Полюховича.

Екс-держуповноважена Загребельська вирішила оскаржити наказ про її звільнення та подала до суду на президента. Верховний Суд витребує в Антимонопольному комітеті документи у справі про звільнення колишньої державної уповноваженої Агії Загребельської. Вона вважає, що глава держави звільнив її не за процедурою.

Підстави для звільнення держуповноважених АМКУ регулюються ч. 2 ст. 18 закону «Про Антимонопольний комітет України». Це стан здоров’я, власне бажання, грубе порушення службових обов’язків або вчинення злочину. Жодної з цих підстав щодо Загребельської не було, стверджує сама ексдержуповноважена.

Крім того, за словами Загребельської, до звільнення вона не отримувала жодних повідомлень з боку Адміністрації президента щодо її роботи в АМКУ.

8 липня був підписаний також указ про звільнення заступниці голови АМКУ Марії Ніжнік.

 

Як Зеленський повторює Путіна. Сім прикладів

02.08.2019

На перший погляд Володимир Зеленський здається повною протилежністю своєму тезці, президенту Росії Володимиру Путіну. Проте якщо придивитися, в їхніх вчинках можна знайти багато схожого – BBC News Україна.

Молодий, відкритий, любить смартфони і сучасну музику: новий український президент Володимир Зеленський здається повною протилежністю свого тезки, президента Росії Володимира Путіна. Проте якщо придивитися, в їхніх вчинках можна знайти багато схожого.

Україну шокував скандал з недовідставкою демонізованого глави Офісу президента Андрія Богдана: виявилося, що всі ключові члени команди Володимира Зеленського при вступі на посаду написали заяви про звільнення з відкритою датою, але документ Богдана виявився в розпорядженні ЗМІ.

Однак для Росії такі історії – аж ніяк не новина. Подібні заяви давно стали нормою для багатьох російських чиновників, в тому числі й найвищого рівня.

Та й взагалі, якщо придивитися до України Володимира Зеленського, то виявиться, що вона має чимало спільних рис з Росією його тезки — Путіна.

ВВС знайшла одразу сім кроків і характеристик команди Зеленського, які, може, і є новинкою для України, але сильно нагадують події в путінській Росії.

ТОРС. ПРОСТО ТОРС

У Зеленського:

Активний користувач Instagram Володимир Зеленський публікував у цій соцмережі власні фотографії з голим торсом — наприклад, у тренажерному залі, — ще до офіційної заяви про намір висуватися в президенти.

Однак публікацію ним короткого відео з басейну в розпал президентської кампанії деякі спостерігачі вважали витонченою політтехнологією — прагненням підкреслити контраст між молодим і спортивним Зеленським та його не дуже спортивним опонентом Петром Порошенком.

https://www.instagram.com/p/BwBvmZtl8XS/

Під час робочого візиту до Одеси у липні цього року тема голого президентського торсу отримала несподіване продовження.

Офіс президента повідомив у своєму Facebook: «Перед початком напруженого робочого дня в Одесі Володимир Зеленський і команда його офісу особисто проінспектували температуру води в Чорному морі» — і додав до цього запису двохвилинне відео купання Зеленського та його товаришів. Звичайно, в самих плавках.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2 297 698 963 813 800&set=a.1 377 849 989 132 040&type=3&theater

У Путіна:

У 2009 році Володимир Путін, будучи прем’єр-міністром, поїхав відпочивати до Тиви. Прес-служба Кремля опублікувала фотозвіт про цю поїздку: Путін верхи, Путін з чабаном п’є чай, Путін рибалить. Однак увагу світової преси привернули фото, на яких прем’єр-міністр Росії красувався голим торсом, випинаючи м’язи. Це — один з найвідоміших знімків Володимира Путіна, і його часто обговорюють як відображення мачизму російського лідера.

У 2018-му про ці фото Путіна запитав австрійський журналіст Армін Вольф. Він зазначив, що незвично, коли його пресслужба сама публікує напівголі фото.

«Ви сказали „в напівголому“ (вигляді). Слава Богу, не „в голому“. Якщо я відпочиваю, то не вважаю за потрібне ховатися за кущами і нічого в цьому поганого не бачу», — відповів Путін.

ВІДСТАВКА. КОЛИ З’ЯВИТЬСЯ БАЖАННЯ

У Зеленського :

Увечері 1 серпня відразу кілька українських ЗМІ, пославшись на анонімне джерело, повідомили про відставку глави Офісу президента Андрія Богдана. Ці заяви справили враження бомби, що розірвалася: Богдана називали одним з наймогутніших представників нової влади, який має дуже сильний вплив на Володимира Зеленського.

Пізніше у ЗМІ з’явилися і фотографії заяви Богдана про відставку. Увагу на себе звертали дивні формулювання, вжиті у цьому документі: «Прошу звільнити мене з займаної посади за власним бажанням з моменту (виникнення такого) бажання». Крім того, на цій заяві не було зазначено дати її написання.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10 159 050 161 576 164&set=a.10 151 691 020 156 164&type=3&theater

Сам Богдан спочатку не коментував цю інформацію, але наступного дня ситуацію роз’яснив сам президент.

За словами Зеленського, всі ключові члени його команди «з самого початку домовилися» написати заяви про відставку.

«Ми не тримаємося за владу … Якщо суспільство або президент відчуватимуть, що та чи інша людина не може впоратися з поставленими завданнями, то в будь-який момент ця людина, не тримаючись за крісло, піде у відставку», — заявив президент і додав, що може продемонструвати громадськості й інші подібні заяви членів своєї команди.

У розмові з ВВС News Україна юристка Віра Крат назвала заяву з відкритою датою «юридично нікчемним» документом.

У Путіна:

Про це ніколи не говорили публічно, і тим більше не пишалися цим, але в деяких російських відомствах довго була поширена практика писати заяву про звільнення за власним бажанням з відкритою датою ледь не під час вступу на держслужбу. Це було не тільки символічним жестом, але й полегшувало бюрократичні процедури в разі, якщо начальник захоче позбутися підлеглого — він просто впише зручну для себе дату до заяви.

Так, наприклад, чинили співробітники управління з внутрішньої політики Адміністрації президента Росії, коли куратором цього напряму був Владислав Сурков, розповіли Російській службі ВВС двоє його колишніх підлеглих, які побажали залишитися неназваними. Зараз Сурков у статусі помічника президента курує і російсько-українські відносини.

Заяви з відкритою датою просили писати губернаторів, розповів ВВС інший колишній кремлівський чиновник. Про це писали і в ЗМІ: у 2009 році газета «Ведомости» повідомила, що заяву про своє звільнення, наприклад, написав губернатор Ленінградської області Валерій Сердюков — його відставку за власним бажанням прийняли лише в 2012 році. Джерело видання уточнювало, що цю заяву Сердюков насправді написав ще в 2008 році.

УРЯДУ МОРОЗИВО, АДМІНІСТРАЦІЇ ШАУРМА

У Зеленського:

26 травня цього року Володимир Зеленський, шість днів як президент, у своєму Facebook привітав жителів Києва з днем їхнього міста. І викликав на себе гнів сотень жителів столиці.

«Є те, що робить Київ Києвом. Це запах квітучих лип і шаурми біля метро », — написав Зеленський, уродженець Кривого Рогу, який переїхав до Києва в 2003 році, в початковому записі.

https://www.facebook.com/zelenskiy95/posts/2 255 483 198 035 377

Йому негайно почали вказувати, що деревом-символом Києва є не липа, а каштан. А запах шаурми біля метро характерний радше для Москви, в якій Зеленський теж жив свого часу.

Відреагував на хвилю мемів з цього приводу Зеленський оригінально: розмістив у своєму Instagram зроблене на заправці фото себе, глави свого офісу і двох його заступників.

«Коли у тебе напружений графік, шаурма може бути рішенням. У цьому, як бачите, немає нічого страшного, незручного, і тим більше ганебного. А ще — допомагає не „забронзовіти“, не відриватися від людей», — прокоментував президент України цей знімок.

https://www.instagram.com/p/ByC9pcGCmYm/

З того часу шаурма — іноді навіть у лаваші зеленого кольору — стала неформальним символом Володимира Зеленського та його партії: нею навіть пригощали журналістів на передвиборчих заходах «Слуги народу».

У Путіна :

У 2017 році Володимир Путін з міністрами відвідував авіасалон МАКС. Було спекотно, і президент вирішив зупинитися біля намету з морозивом і купити собі пломбір.

Він дав продавщиці купюру в тисячу рублів (стаканчик пломбіру коштував 60 рублів) і попросив її на здачу дати морозива чиновникам, які його супроводжували. Коли він попросив продавщицю перевірити, чи вистачає їй грошей, керівник корпорації «Ростех» Сергій Чемезов простягнув дівчині ще й п’ятитисячну купюру.

«Прибуток цього року у вас який — 80 мільярдів? — звернувся до нього Путін. — Можете собі дозволити морозиво купити».

Зрештою Путін обрав кубанський пломбір в стаканчику «Корівка з Коренівки», прессекретар президента Дмитро Пєсков і міністр промисловості та торгівлі Денис Мантуров вибрали собі по ріжку, а міністр транспорту Максим Соколов, як і президент, з’їв пломбір. Віцепрем’єр Дмитро Рогозін від морозива відмовився: пізніше він пояснив журналістам, що стежить за фігурою.

НЕ ПРОСТО ФРАКЦІЯ. СУПЕРФРАКЦІЯ

У Зеленського:

Володимир Зеленський став президентом України 20 травня цього року, і першим його значущим рішенням на цій посаді, озвученим вже в інавгураційній промові, став розпуск Верховної Ради.

Формальною причиною цього кроку новообраний глава держави назвав вкрай низький рівень довіри суспільства до парламенту. Політологи говорили, що Зеленський прагне конвертувати свій піковий рейтинг у чисельну парламентську фракцію своєї напіввіртуальної партії «Слуга народу».

Розрахунок виявився вірним: за попередніми даними, у Верховній Раді наступного скликання буде 254 депутати від партії Зеленського. Вперше в історії незалежної України парламентську більшість сформує одна партія. А вже невдовзі після виборів у Києві розгорнулася дискусія: як довго пропрезидентська фракція буде монолітною, і чи варто чекати розвороту України в бік м’якого або не дуже авторитаризму.

У Путіна:

Путін був призначений в.о. президента Росії за пару тижнів після парламентських виборів, 31 грудня 1999 року.

Ті вибори далися Кремлю нелегко: крім сильної Компартії, яка отримала найбільше голосів у відсотковому вираженні, серйозною загрозою для Адміністрації президента був блок норовливих губернаторів-важкоатлетів «Отечество — Вся Россия». У першій трійці похапцем створеного прокремлівського «Единства» йшов борець Олександр Карелін. Зрештою, ця партія отримала 23% голосів та випередила «Отечество».

Після того, як Путін виграв президентські вибори 2000 року, з колишніх суперників почали формувати єдину президентську партію. Після наступних парламентських виборів 2003 року зліплена з «Единства» і «Отечества» фракція «Единая Россия» за рахунок одномандатників і залучених до неї безпартійних депутатів отримала 304 мандати, конституційну більшість та всі керівні пости в Державній Думі.

ШКОЛА, ТІМБІЛДИНГ, ФУРШЕТ

У Зеленського:

Ніхто з 254 людей, обраних до Верховної Ради від партії Володимира Зеленського «Слуга народу», ніколи раніше не був депутатом парламенту — це була принципова умова, яку виставляли до кандидатів від президентської політичної сили.

Більше того, чимало новообраних депутатів прийшли до Ради зі сфер, дуже далеких від політики. ЗМІ смакували подробиці біографії таких людей: до парламенту пройшли весільний фотограф, ресторатор, актор комік-студії Зеленського «95-й квартал», не кажучи про масу безробітних членів «Зе-команди».

Одразу після оголошення результатів виборів злі язики засумнівалися в готовності цієї різношерстої компанії негайно приступити до законодавчої роботи.

І ось — 29 липня всі обрані депутати від «Слуги народу» зібралися в Трускавці, де протягом тижня професори Київської школи економіки провели їм інтенсивні курси молодого депутата, суміщені з тімбілдингом — «Школу Зе! Депутата».

Подробиці навчання «слуг народу» ще не до кінця відомі: журналістів допустили тільки на перші кілька годин занять. Однак слайд однієї з презентацій — картинка, на якій майбутнім депутатам пропонувалося «знайти концептуального тигра», — став приводом для безлічі жартів у соцмережах.

У Путіна:

Ідея різних партійних шкіл та навчальних програм сама по собі не нова, але саме в останні роки російська влада почала робити з цього напівпублічну піар-акцію.

Так, у 2013 році Адміністрація президента і «Сбербанк» запустили серію семінарів-нарад з губернаторами. Керівників регіонів збирали на кілька днів у підмосковному пансіонаті, і протягом декількох днів російські та зарубіжні експерти читали їм лекції з менеджменту та економіки.

А на четвертому терміні Путіна додався ще один тімбілдинг: тепер школу молодого чиновника почали проходити майбутні губернатори і члени так званого «кадрового резерву» — ті, хто з точки зору Кремля у майбутньому готові посісти певні високі посади. До цих тренінгів Адміністрація президента підійшла креативно: майбутніх губернаторів змушували стрибати зі скелі, лягати під БТР або сідати за кермо снігоприбиральної машини.

ІНТЕРВ’Ю. ЗА КЕРМОМ

У Зеленського:

17 липня цього року Youtube-канал Володимира Зеленського «Зе!Президент» опублікував відеоролик, записаний в основному на камеру, розташовану в салоні електромобіля Tesla, за кермом якого перебував сам президент.

https://www.youtube.com/watch?v=hKJ7gOZ70CU

Протягом 15 хвилин Володимир Зеленський їздив вулицями центру Києва та розмірковував вголос у дусі: «О котрій годині я прокидаюся? О 6:30, іноді о 7-й. А лягаю? Лягаю або засинаю, це ж різне. Приблизно о 12-й. Фейсбук читаю, Інсту дивлюсь».

У цьому ж ролику президент України, який загалом неохоче дає інтерв’ю і поки що не провів жодної великої прес-конференції, пройшовся і по інших питаннях, що цікавили широку громадськість.

Наприклад, так він описав свої враження від несподіваного для багатьох в Києві зідзвону з Володимиром Путіним: «Всі мене лякали цією розмовою…, але чого лякатися, чого боятися, якщо правда на твоєму боці?»

Монолог Зеленського став відомим у соцмережах як «інтерв’ю з Теслою», а журналісти запідозрили, що справжнім, хоч і невидимим, співрозмовником президента — і реальним власником автомобіля, в якому записувався ролик, — був всесильний глава Офісу президента Андрій Богдан.

У Путіна:

У серпні 2010 року Володимир Путін сказав, що хоче «подивитися власними очима» на кілька регіонів, сів за кермо автомобіля Lada Kalina канаркового кольору і поїхав собі трасою Чита — Хабаровськ.

У дорогу тодішній прем’єр Росії взяв термос, подушку, а також набір аудіодисків із записами Григорія Лепса, Надії Кадишевої, гуртів «Чайф», «Машина времени», «Золотое кольцо», та Greatest Hits гурту The Beatles.

За час поїздки він змінив кілька автомобілів і дав інтерв’ю спеціальному кореспондентові газети «Коммерсант» Андрієві Колесникову, у якому, зокрема, сказав, що «не робить фетиша» з «проблеми-2012», відповідаючи на питання про те, чи піде він на третій для себе президентський строк.

НЕ ПРОСТО ДРУЗІ

У Зеленського:

Перед обранням на пост президента Володимир Зеленський заявляв, що призначати на державні посади своїх бізнес-партнерів та друзів, у чому неодноразово звинувачували Петра Порошенка, — неправильно.

«Кому подобається, коли президент призначає на посаду свого кума або близького друга? Чому так відбувається вже 28 років?», — запитує він глядачів у одному з передвиборних роликів та закликає їх приєднатися до своєї «команди мрії».

Однак вже перші призначення новообраного глави держави показали, що він був не до кінця щирим.

Друг дитинства і юрист комік-студії Зеленського «Квартал 95» Іван Баканов очолив Службу безпеки України. Бізнес-партнер по тому ж «Кварталу» і ще один давній друг Сергій Шефір став першим помічником президента.

Заступниками глави Офісу президента стали менеджери «Кварталу» Сергій Трофимов і Юрій Костюк.

Ще кілька пов’язаних з «Кварталом» людей за підсумками виборів до Верховної Ради стали депутатами парламенту від «Слуги народу». Напевно, найпоказовішим у цьому сенсі є приклад Юрія Корявченкова, більше відомого як «Юзік» — характерного актора студії. Він пройшов до парламенту від округу, розташованого в рідному для Зеленського та його «Кварталу» Кривому Розі.

Своєрідну відповідь на закиди щодо кумівства Зеленський дав у вже згаданому «інтерв’ю з Теслою».

«Я думав, що нікому не можна вірити. А відбулося так, що більше, ніж нікому, не можна вірити. Тобто зовсім немає людей, яким можна довіряти — ну, крім нашого вузького кола — всі брешуть, всі беруть хабарі, всі крадуть і при цьому з посмішкою на обличчі. Цинізм вищого рівня », — під меланхолійну музику розповідав тоді президент.

https://www.youtube.com/watch?v=hKJ7gOZ70CU

У Путіна:

Володимир Путін, випускник юрфаку Ленінградського держуніверситету, «чекіст» і колишній керівник комітету з зовнішніх зв’язків мерії Санкт-Петербурга, дуже цінує своїх старих знайомих.

«Мені не соромно за моїх друзів», — говорив він, коментуючи введення санкцій проти підприємців Геннадія Тимченка і братів Бориса та Аркадія Ротенбергів, яких знав ще по роботі в Санкт-Петербурзі.

Переїхавши до Москви і ставши президентом, Путін поступово оточив себе своїми колишніми товаришами за службою та колегами за мерією Санкт-Петербурга.

Так, російський уряд досі очолює його колишній колега Дмитро Медведєв, корпорацію «Роснефть» — Ігор Сечін, «Газпром» — Олексій Міллер. Серед інших видатних вихідців з тієї самої мерії в російській політиці – колишній віцепрем’єр та глава Рахункової палати РФ Олексій Кудрін, колишній глава уряду Віктор Зубков, колишній керівник російського Центрвиборчкому Володимир Чуров і багато хто ще.

Вихідців з Санкт-Петербурга у російській владі в певний момент стало так багато, що з’явився навіть термін «пітерські» — так позначали широке коло давніх знайомих президента, яких він запросив до влади.

 

Найважливішим в управлінні державою є довіра до правлячої еліти – Телешун

Найголовнішим і найважливішим в управлінні державою є довіра до правлячої еліти. Жодна війна або реформи не мали логічного й успішного завершення, якщо не було довіри до тих, хто взяв на себе відповідальність за долі людей і держави.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при президентові України, доктор політичних наук Сергій Телешун.

Зокрема, у відповідь на запитання «На вашу думку, що насамперед потрібно зробити, щоб громадяни відчули себе причетними до змін і підтримали їх?» Телешун сказав: «На ваше запитання я відповім китайською притчею у вигляді бесіди двох великих філософів – учня і вчителя, Цзи Гуна і Конфуція. Учень спитав останнього, що є найголовнішим і найважливішим в управлінні державою: довіра, їжа чи армія. Конфуцій замислився і відповів – усе важливе, але, мабуть, найголовнішою є довіра. Жодна війна або реформи не мали логічного й успішного завершення, якщо не було довіри до тих, хто взяв на себе відповідальність за долі людей і держави».

Проте, зазначає науковець, «довіра досягається різними шляхами, особливо у перехідних або, як кажуть науковці, транзитивних суспільствах».

За словами Телешуна, «політична еліта цих відносно «молодих» демократій у боротьбі за владні (і не тільки) ресурси та довіру населення схильна використовувати тотальну демагогію і популізм, маніпулятивні технології і пропаганду, політичну корупцію, іноземний вплив, вибіркове правове і політичне насильство, але найбільш ефективним є лише успішний соціальний досвід реформування і особистий приклад». Спробую запропонувати власну формулу «довіри» в умовах відкритого суспільства: «відчуваю, бачу, аналізую, розумію, роблю, довіряю».

 

Телешун: Реформи – це не зміна назв, це якісні зміни у розв’язанні системних проблем

Результатом реформ мають бути, насамперед, якісні соціальні зміни у розв’язанні системних проблем, що визначені суспільством як нагальні.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при президентові України, доктор політичних наук Сергій Телешун.

Зокрема, на прохання оцінити ефективність реформ, які проводяться в Україні, Телешун відповів: “Однозначної відповіді – немає. Реформи Україні потрібні, але виникає низка запитань: Для чого? Для кого? За рахунок кого? Як робиться і який результат цих реформ? Йдеться про ідеологію змін і адекватний аналіз українським суспільством галузевих реформ”.

Проте, наголосив науковець , “реформи – не самоціль. Самоціль – підвищення якості управління державними ресурсами, інститутами та інституціями у всіх сферах суспільного життя. Результат реформ – це не тільки зміна назв, структур, функцій інституційного механізму держави, це, насамперед, якісні соціальні зміни у розв’язанні системних проблем, що визначені суспільством як нагальні”.

За його словами, “насамперед, йдеться про державу, яку турбує якість життя громадян, яка припиняє міграцію, створює інвестиційно-бізнесовий клімат, а значить – підвищує державну конкурентність у глобальному світі; це прозора політико-правова процедура, що характеризується стабільністю, простотою і обов’язковістю до виконання. Це держава, що унеможливлює перманентні громадянські конфлікти, контролює усі види наявних ресурсів, запобігає паралічу державних інституцій і схильна до самовдосконалення”.

Телешун зазначив, що є “прихильником прозорого політико-правового аудиту влади після завершення її каденції. Він спроможний дати відповідь суспільству – у якому стані ми знаходимося, які реформи повинні бути продовжені, які – модернізовані, а які – зупинені. На помилках, які визнають, розумні вчаться, недалекі займаються політиканством, а уже хитрі на так званих «реформах» збагачуються”.

“Щодо конкретних реформ то я б рекомендував президенту, уряду започаткувати відкриті «публічні майданчики обговорення реформ», на які б запрошувалися усі зацікавлені сторони: ініціатори, спонсори, приватний і громадський сектор, політичні актори, групи-мішені, кінцеві користувачі, державні посадовці, експерти тощо, щоб у режимі онлайн обговорити проміжні результати реформ з аналізом і висновками”, – сказав доктор політичних наук.

 

Україна має відпрацювати нову схему взаємодії як із західними партнерами, так і з РФ – Телешун

Головним для України є визначення стратегії захисту національних інтересів на день сьогоднішній, відпрацювання нової схеми взаємодії як із західними партнерами й США, так і з опонентами в особі Росії.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України, доктор політичних наук Сергій Телешун.

За його словами, Мінський, Нормандський процеси можуть зупинити гарячу фазу війни і перевести її у «холодну»; заморозити цей процес і вивести питання Криму за рамки переговорів, тим самим заспокоївши європейську і світову спільноту; зосередитись на питаннях гуманітарного і соціального характеру, але не усунути причину війни.

“Проблема війни хвилює, впевнений, усіх учасників перемовин. Проте ціну за мир можуть виставити одній лише Україні. І це буде мати вигляд «компромісів», як-то: зміна державного устрою, обмеження суверенітету у вирішенні питань внутрішньої й зовнішньої політики; окремі правові колізії й т.п. Натомість, як я розумію, позиція Російської Федерації по ключових питаннях так і не зазнала особливих змін. А війна, як і переговорні майданчики, є лише технологічним інструментарієм реалізації власних національних інтересів за рахунок іншого, хто б це не був. Питання – лише в ціні та функціональності «перемовників чи посередників». Ось і йде «геополітичний торг» між тими, кого ми називаємо суб’єктами регіональної й світової політики”, сказав Телешун.

При цьому він звернув увагу “лише на важливу складову ціни – час. Він дуже важливий для України. Проте на цю тему варто говорити після формування законодавчої й виконавчої вертикалі та декларування основних пріоритетів у внутрішній та зовнішній політиці”.

За словами доктора політичних наук, “як свідчить світовий досвід, немає універсального підходу у вирішенні цієї проблеми. Є комплексна система заходів – політичного, зовнішньополітичного, військового, економічного, інформаційного характеру – спроможна зрушити питання з мертвої точки”.

“Головним для України є визначення стратегії захисту національних інтересів на день сьогоднішній, відпрацювання нової схеми взаємодії як із західними партнерами й США, так і з опонентами в особі Росії”, – переконаний Телешун.

 

Держбюджет України за 7 міс.-2019 недовиконано за доходами на 3,6%

Доходи державного бюджету за січень-липень 2019 року становлять 584,1 млрд грн, що на 3,6% менше, ніж очікуваний рівень і на 13,8% більше, ніж минулорічний показник за цей період, свідчать дані на сайті Державної казначейської служби України (ДКСУ) – Інтерфакс-Україна.

Згідно з оприлюдненою в п’ятницю інформацією, за загальним фондом за сім місяців недовиконання держбюджету становить 4% за надходжень в 516,4 млрд грн.

За даними ДКСУ, за підсумками липня цього року держбюджет у дохідній частині перевиконано на 8% із показником у 77,3 млрд грн, що на 19,8% вище, ніж у липні-2018, зокрема загальний фонд отримав 68 млрд грн – на 10,5% вище планового показника.

Податкові надходження в січні-липні забезпечили доходи до держбюджету на 253 млрд грн, що на 2,5% вище плану, тоді як митниця принесла 180,8 млрд грн (на 9,6% менше плану).

Загалом план за ДФС за сім місяців недовиконано на 2,9%. Водночас у липні він перевиконаний на 10,2% за рахунок надходжень від податків, які на 23,4% перевищили плановий показник і досягли 36,9 млрд грн, тоді як митниця в липні не дотягла до плану 3% і принесла до держбюджету майже 29 млрд грн.

За даними Держказначейства, бюджетне відшкодування податку на додану вартість знизилося з червневих 13,6 млрд грн до 10,4 млрд грн у липні цього року, а загалом ДКСУ за сім місяців перерахувала 94,12 млрд грн бюджетного відшкодування цього податку.

Відомство знову констатує тренд на зниження надходжень від розмитнення автомобілів з іноземними номерами – 14,2 млн грн у липні після червневих 15,8 млн грн, хоча в травні ця стаття принесла майже 153 млн грн.

Доходи місцевих бюджетів у липні 2019-го зросли на 23,3% порівняно з торішнім показником і на 9,7% більше, ніж очікуваний – 24,3 млрд грн, свідчать дані ДКСУ. За сім місяців доходи місцевих бюджетів показали зростання на 18% до минулорічного показника за цей період і на 1% до плану – 156,7 млрд грн.

Надходження від єдиного соціального внеску (ЄСВ) у минулому місяці становлять 23,2 млрд грн, що на 21,5% більше, ніж у липні-2018, а за підсумками семи місяців вони зросли майже на 22% – до 154,5 млрд грн.

Доходи держбюджету України в 2019 році визначено в розмірі 1,26 трлн грн, зокрема загального фонду – 928,51 млрд грн, видатки – 1,112 трлн грн і 1,005 трлн грн відповідно.

 

Українська гривня очолила рейтинг валют світу зі зміцнення – ЗМІ

Національна валюта України з початку 2019 зміцнилася до долара США на 9,1%, що стало кращим результатом серед світових валют – УНІАН.

Як свідчать дані дослідження міжнародного агентства Reuters, також серед валют, які найбільше зміцнилися, російський рубль (8,3%) та єгипетський фунт (8%). Серед валют, які найбільше девальвували відносно долара, аргентинський песо, який знецінився на 15%, а також шведська крона (8,3%) та південнокорейський вон (6,9%). Як повідомляв УНІАН, українська гривня за офіційним курсом Національного банку України, зміцнилася до долара США за липень на 4,4%, з початку року – на 9,6% – до 25,02 гривні/долар станом на 1 серпня.

 

Сироватки немає: у Хмельницькому вперше за 10 років жінка підхопила смертельну хворобу

21-річна аптекарка з Хмельницького захворіла на дифтерію. Це перший випадок у місті за останні десять років – УНІАН.

Дівчина була щеплена, тому її стан середньої тяжкості і протидифтерійну сироватку їй не вводили. Але цього препарату і немає в українських лікарнях уже декілька місяців. Про це йдеться у сюжеті ТСН. За одними з щільно закритих дверей Хмельницької міської інфекційної лікарні перебуває пацієнтка. Її хвороба передається повітряно-крапельним шляхом. Але життю аптекарки нічого не загрожує, у неї уже нормальна температура, хороші апетит та сон, бо вона щеплена, наголошують лікарі. І нагадують, що дорослим вакцинуватися від дифтерії потрібно кожні десять років. Як повідомляв УНІАН, за словами лікарів, на сьогодні існує ймовірність того, що в Україні може статися епідемія дифтерії.

 

У сховища закачали вже 16 мільярдів кубів газу – Коболєв

Станом на 3 серпня в українських підземних газосховищах (ПСГ) вже накопичили 16 мільярдів кубів газу.

Про це написав голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні перетнули позначку в 16 млрд куб. м”, – повідомив Коболєв.

Він нагадав, що до початку опалювального сезону в Україні залишилося 73 дні.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 2 серпня 2019 року в українських ПСГ було накопичено 15,9 млрд кубометрів газу, що на 3 млрд кубометрів більше ніж було торік.

До початку опалювального сезону в ПСГ необхідно накопичити близько 20 млрд кубометрів.

 

В Україні вже близько 12 тисяч сімей встановили СЕС

Наразі в Україні вже 11 888 домогосподарств обладнано сонячними панелями.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на  Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України – «День».

Інвестиції українських сімей в сонячні електростанції досягли розміру більше 240 млн євро.

У відомстві зазначили, що за II квартал 2019 року сонячні електростанції встановили понад 3 тисячі сімей, що в більш ніж два рази перевищує показники перших 3 місяців поточного року.

«Загалом, станом на 01.07.2019 в Україні нараховується вже близько 12 тис. сімей, які використовують сонячні електростанції загальною потужністю близько 280 МВт. Для порівняння, на кінець 3-го кварталу 2015 р. було лише 130 таких родин.», — йдеться в повідомленні.

За кількістю СЕС лідирують три області: Дніпропетровська (понад 1500 ≈ 40 МВт), Тернопільська (понад 1200 ≈ 33 МВт), Київська та місто Київ (понад 1000 ≈ 20 МВт).

«Таке стрімке зростання попиту на сонячні панелі спостерігається після розробки спільно із Держенергоефективності та прийняття парламентом у 2015 р. Закону № 514-VIII щодо запровадження „зеленого“ тарифу для СЕСд потужністю до 30 кВт із прив’язкою до курсу євро», — пояснили в Агентстві.

 

“За грошима не женуся”: футболіст збірної України розповів про відмову від трансферу в російський клуб

Півзахисник київського “Динамо” і збірної України Олександр Караваєв пояснив, чому відмовився перейти в московське “Динамо”. Про це Караваєв сказав в інтерв’ю для YouTube-каналу Вацко Live – УНІАН.

“Так, в минулому році була пропозиція. Не офіційна, а мені телефонували представники московського клубу, говорили, що є зацікавленість, що хочуть зв’язатися із “Зорею”. Довго думав про це. Розумію, яка ситуація в країні, зіставляв всі ці моменти, як кажуть – “годувати сім’ю” і так далі. Але я така людина – я люблю те, що роблю, і хочу, щоб люди отримували від цього задоволення, а не створювалася якась негативна ситуація. Розумів, що якщо перейду – то виграю тільки в плані фінансів. Але є інший шлях – можна залишитися тут, чимось пожертвувати, домогтися результатів, вийти на інший рівень, тебе помітять, і можеш кудись перейти”, – сказав Караваєв.

Футболіст зазначив, що гроші для нього не в пріоритеті: “Потрібно розставляти пріоритети і цілі на життя. Або ти хочеш досягти якихось висот у кар’єрі, або хочеш поїхати відразу заробляти гроші. Так, я втратив у фінансовому плані. Але я не женуся за грошима. Знаю, звідки я вийшов, розумію, що у мене нічого не було, але я і тоді був усім задоволений, так і зараз я всім задоволений. Ні про що не шкодую, але й нікого не засуджую”. Караваєв прокоментував перехід у московське “Динамо” захисника Івана Ордеця: “У мене немає до Ордеця ніяких претензій. Це його вибір, його сім’ї. Вони так вирішили. Йому з цим далі жити і якось вирішувати цю проблему. У нашій країні – це зараз проблема. Якщо переходиш в російський чемпіонат, то є люди, які тебе будуть критикувати”. На думку Караваєва, спори щодо трансферів українських футболістів будуть продовжуватися, поки не закінчиться війна: “Кожен заслуговує на свою думку. Але є моменти, коли критика виглядає дуже грубо. Одні кажуть, що футболіст їде в Росію, заробляє там гроші і привозить їх в Україну, або витрачає чи вкладає тут. Інші кажуть, мовляв, як він може туди поїхати, якщо Росія вбиває наших героїв. Думки не сходяться, і через це багато такої критики. Поки не припиниться війна, так і будемо доводити, хто правий, а хто винен”.

 

Організатори “Маршу захисників” розповіли про інші заходи на День Незалежності

Організатори “Маршу захисників України”, що пройде у День Незалежності як альтернатива “Ході гідності”, яку анонсували в Офісі Президента, оприлюднили попередній план заходів.

Інформацію про маршрут неофіційного параду до Дня Незалежності розміщено на сторінці організаторів Маршу у Facebook.

“Сповідуючи принципи прозорості та відкритості, оргкомітет заходу «Марш захисників України» доповідає: були проведені збори та затверджено проєкт формату проведення заходу…”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з попереднім планом, збір учасників “Маршу захисників України” проходитиме з 8-00 до 9-00 у парку імені Т.Г.Шевченка. Там планується сформувати “багатотисячну колону” на проїзній частині перед корпусом Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.

Очікується, що колона вирушить від університету о 9:00 і пройде Хрещатиком до Майдану Незалежності.

Згідно з планом орієнтовно о 10.20 колона має прибути до Майдану Незалежності, де відбудеться “фінальна частина заходу”: виконання Державного гімну України, групова фото- та відеосесія і патріотичні скандування.

За даними організаторів Маршу, приблизно о 12.00 офіційна частина заходу буде завершена і далі частина людей піде на Михайлівську площу до «Стіни Пам’яті», де пройде молебень за полеглими в боях за Україну і концерт.

До участі в марші запрошуються усі ветерани російсько-української війни, волонтери та патріотично налаштовані громадяни.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський оприлюднив відеозвернення, в якому повідомив про рішення скасувати військовий парад на День Незалежності 24 серпня, а зекономлені кошти у сумі 300 млн грн віддати військовим на виплату премій.

Після цього представники низки ветеранських організацій заявили, що організують в День Незалежності свій “Марш захисників України”.

Згодом в Офісі Президента заявили, що у День Незалежності України в Києві все-таки відбудеться “Хода гідності” замість параду за участі глави держави Володимира Зеленського.

Таким чином, 24 серпня у Києві пройде два марші – офіційний (“Хода гідності”), організований владою, і неофіційний (“Марш захисників України”), який проведуть ветеранські спілки, волонтери та сім’ї загиблих воїнів.

 

Дві Ходи на День Незалежності… Як це?

Чи варто вважати уже вичерпаною невизначеність, яка виникла через відмову від військового Параду до Дня Незалежності?

24 серпня у День Незалежності Хрещатиком пройдуть одразу дві урочисті Ходи: офіційна, про яку заявлено на тижні, що минає й так звана “народна”, анонсована активістами після відмови влади від проведення традиційного військового Параду. Про це представники Руху ветеранів України 1 серпня остаточно домовились з Офісом президента. Проблему, начебто, й вичерпано. Але чому ж акції на День Незалежності замість об’єднати, напружив суспільство? Про це й не тільки ми розпитали в обох сторін.

“Новий формат” – що це?

А почалось усе, нагадаю, з рішення президента Зеленського про відмову цього року від параду на День Незалежності. Замість “помпезного й недешевого” параду він запропонував святкувати в “новому форматі”, щоправда, не уточнивши в якому саме? А зекономлені 300 млн. грн. (звідки взялася саме така сума поки що незрозуміло. Ред), які начебто мали піти на парад, президент запропонував віддати на премії для військовослужбовців. А це – трохи більше тисячі гривень на людину. Оскільки заява прозвучала у розпал парламентських перегонів, то її активно підхопили політичні опоненти. Погляди суспільства теж розділились. Від “парад на хліб не намажеш” до  “парад – це наша гідність”. Громадські активісти, волонтери й ветерани тут же запропонували провести свій, “народний парад”. Створили оргкомітет і навіть запропонували очолити ходу Михайлу Забродському – Герою України, бойовому генералу, на рахунку якого – участь у звільненні Слов’янська, бої за Мар’їнку й легендарний рейд у тилу противника влітку 2014 року. Офіс президента, натомість, майже місяць “перетравлював” таку реакцію суспільства й запропонував, зрештою, замість параду – “Ходу гідності”.

Планується, що центральною вулицею Києва пройдуть «представники різних родів військ ЗСУ. До своїх підрозділів зможуть приєднатись і ветерани війни на Сході країни. Разом з військовими у заході візьмуть участь медики, вчителі, спортсмени, дипломати, волонтери, Президент  і керівництво держави. Після цього Володимир Зеленський звернеться до українського народу». Конкретніше поки що нічого не сказано, хоча журналісти й намагаються роздобути подробиці. Щоправда ясно: довго чекати не доведеться, адже часу на підготовку залишається зовсім мало, як для подібних масових акцій на державному рівні – лише три тижні.

На Хрещатику, але не разом

То чи можна вважати проблему вичерпаною? Частково – так. Влада дослухалась до вимоги суспільства вшанувати воїнів, які стали для всіх нас щитом, часто – ціною власного життя. І це – явний “плюс”. Втім, не бракує й “мінусів”: виходить, що 24 серпня Хрещатиком пройдуть два майже ідентичні за метою і пафосом заходи – офіційна “Хода гідності” й неофіційний “Марш захисників України. І справа не лише в тому, що ворожа пропаганда отримає “чудову” картинку того, як не змогли порозумітись між собою українці, а ми – ще й високий ризик провокацій у День Незалежності, неприємно й справді те, що святкуватимуть ніби «дві України». Можливо, варто було б все ж таки об’єднати обидві ходи?

В оргкомітеті “Маршу захисників” кажуть, що офіційно до них з такими пропозиціями ніхто не звертався, та й час для цього – втрачений. Про це “Укрінформу” заявив учасник бойових дій на сході України, громадський діяч та один з членів оргкомітету Олександр Погребиський.

Намір влади таки провести “Ходу” 24 серпня він вважає запізнілою відповіддю на тиск громадськості. Тож про об’єднання обох маршів, на його думку, не може бути й мови. “Принципово це мають бути різні заходи. Влада сама виокремила нас і залишила за бортом від початку. Вони скасували парад, не запропонувавши обговорення з суспільством. Потім анонсували своє дійство, не звертаючись до спільноти, яка давно організувалася сама, роблячи вигляд, що нас не існує”, – каже активіст. Відтак, 24 серпня вони вийдуть на Хрещатик. “Це буде хода захисників, волонтерів і членів їхніх родин. Люди хочуть бачити своїх воїнів, і знати, що їх є кому захистити”, – переконаний Олександр Погребиський. Водночас  він запевняє, що учасники ветеранського маршу жодним чином не заважатимуть офіційним заходам.

Дві ходи пройдуть Хрещатиком, але в різний час тож громадяни зможуть долучитись до обох заходів. Представники Руху ветеранів України погодили це з владою. 1 серпня сторони зустрічалися у заступника глави Офісу президента Кирила Тимошенка. Як розповів “Укрінформу” член руху Ветеранів України Антон Колумбет, і влада, й активісти хочуть уникнути конфліктів, тож домовились співпрацювати і що громадська ініціатива доповнить державні заходи. Тим більше, що вони обидва вкладаються в парадигму відзначення 28 річниці Незалежності України. Деталі святкування обговорять у понеділок, коли відбудеться наступна зустріч в Офісі глави держави.

Плюралізм чи розкол?

Порозумілись – це добре, втім, у “сухому” залишку  все одно ця неприємна даність: ходи буде дві. Чи не сприятиме цей факт поляризації нашого й без того строкатого суспільства? З цим запитанням ми звернулись до директора Школи політичної аналітики НаУКМА Максима Яковлєва.

Він воліє дивитись на ситуацію оптимістично. мовляв, неправильно було б взагалі цього дня не вшанувати захисників. А дві ходи – це, швидше, плюралізм думок, а не розкол. До того ж, абсолютна монолітність буває лише в авторитарному суспільстві. Ми ж отримали два заходи – офіційний та альтернативний, ініційований громадою. Щиро сподіваюсь, що так воно й буде, хоча  мій «особистий песиміст всередині» сіє сумніви, й ось чому. Організатори обох маршів наголосили на їхній аполітичності, без партійних прапорів і гасел. Втім, чи буває у нас щось без політики? Чи втримаються “лідери думок”, аби не пропіарити себе й лінію партії? Скажімо, вже згаданий нами генерал-лейтенант Михайло Забродський, крім того, що легендарний військовий, ще й № 4 у виборчому списку “Європейської солідарності” Петра Порошенка, а це вже політика. Тож без гучних заяв, і то з обох сторін, 24 серпня явно не обійдеться.

Інтрига ж наразі в іншому – президент Володимир Зеленський пообіцяв святкування “в новому форматі”. Зокрема, грандіозний концерт, організацією якого займається один із найвідоміших українських режисерів. Це точно не театральний режисер і продюсер Сергій Проскурня – постановник більшості державних урочистостей останніх років. В коментарі “Укрінформу” він запевнив, що до нього з пропозицією організувати свято до 28 річниці Незалежності України не звертались, тож на нас і справді чекає небачене дійство в “новому форматі” та з новими обличчями. Ще більше нового отримаємо зі стартом наступного політичного сезону. Сподіваюсь, і підхід до святкування вже 29-тої річниці незалежності України зміниться, і що парад більше не буде розмінною монетою у політичній грі.

(Тетяна Позднякова, Укрінформ)

 

Відкриття першого в Україні інноваційного музею історії української нації

У Києві запрацював музей “Становлення української нації”, в якому представлені понад 100 воскових фігур видатних українців.

Про це йдеться на сторінці заходу у Fаcebook:

Чим здивує музей відвідувача?

100 фігур видатних українців від Княгині Ольги до сучасних видатних постатей нашої держави. Всі історичні сюжети в нашому музеї відтворені за описами істориків і підтверджені науковими організаціями. Зовнішній вигляд історичних постатей, їхній вік та одяг відповідають тому часу, коли відбувалась подія, показана в сюжеті, або тому періоду, коли вони були на піку своєї слави чи в період найбільшого піднесення. Тепер кожен на власні очі зможе побачити як виглядали козаки, Тарас Шевченко, Леся Українка, Степан Бандера та інші відомі реформатори української нації.

25 сюжетних композицій, де кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо та відео контент, запахи, пристрої віртуальної реальності, що дає відвідувачу відчути атмосферу епохи, в якій він перебуває. Лише за 1,5-2 години в захоплюючому мультимедійному 5D форматі можна ознайомитися з багатовіковою історією української нації, що дозволить належно оцінити її місце в родині європейських народів.

MuseumSelfie в кожному сюжеті.

Дитячий простір. В кожній експозиції є контент, що цікаво читається та легко запам’ятовується дітьми.

24 діорами в форматі 3D.

Всі експозиції зроблені на підставі історичних досліджень, підтверджених істориками, археологами та іншими вченими.

Побач. Відчуй. Пишайся!

Графік роботи музею: Без вихідних, з 09:00 до 20:00

Музей знаходиться за адресою: вул. Лаврська, 27.

 

До 300 тисяч жителів Закарпаття мають угорські паспорти — військова прокуратура

До 300 тисяч жителів Закарпатської області мають паспорти Угорщини, повідомив Радіо НВ головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

У той же час він не став озвучувати точні цифри, оскільки це «розкриє засоби і методи», якими військова прокуратура збирає докази.

«Відносно угорців в Закарпатті – ці цифри обраховуються до 10% населення Закарпаття. Порахуйте, скільки це є – більше 1,2 мільйона проживають на території Закарпаття, от більше 120 тисяч, а за опрацьованими нами даними — до 300 тисяч громадян України отримали угорські паспорти» , — заявив Матіос.

За словами головного військового прокурора, відповідні дані про наявність подвійного громадянства збираються, зокрема, для ідентифікації українців, що мають доступ до державної таємниці та/або перебувають на офіційних постах, і, в разі вчинення ними будь-яких злочинів, проведення подальших процесуальних дій з урахуванням цієї інформації.

Раніше Матіос також повідомляв, що до поточного часу значна частина жителів Донецької і Луганської областей, які отримали російські паспорти, ідентифікована. Деякі люди, які звернулися за отриманням паспорта РФ, були допитані під час перетину ними КПВВ на Донбасі.

 

Замість Росії: в Україну почнуть імпортувати телевізори Samsung з Європи та Азії

Як йдеться у прес-релізі, оприлюдненому компанією, починаючи з серпня 2019 року, всі моделі телевізорів, в тому числі дизайнерські лінійки The Frame та The SERIF, імпортуватимуться в Україну з фабрик, розташованих в Словаччині, Угорщині, Китаї та В’єтнамі –  УНІАН.

Зазначається, що Samsung гарантує єдині високі стандарти якості виробництва та збірки телевізорів на усіх фабриках та заводах, незалежно від країни розташування. У компанії пояснили, що питання вибору країни постачання ґрунтується на оптимальному варіанті з огляду на собівартість, логістику та інші економічні фактори. Однак, з огляду на запити споживачів компанія активно працювала над тим, щоб налаштувати поставки з країн ЄС та Азії. “Хоча якість продукції Samsung однаково висока незалежно від місця її виготовлення, ми знайшли спосіб реалізувати побажання українських користувачів щодо країн поставок телевізорів, при цьому зміни в логістиці не підвищать вартість для споживачів. Більше того, це дало змогу знизити вартість нових телевізорів до 7%”, – прокоментував Андрій Скіра, керівник бізнесу споживчої електроніки “Samsung Electronics Україна”. Варто зазначити, що раніше телевізори Samsung імпортувалися в Україну з території Російської Федерації. Нагадаємо, телевізори, які імпортує компанія «Samsung Electronics Україна», є продуктами, що спеціально протестовані та підготовлені для українського ринку – вони сертифіковані відповідно до українського законодавства, мають українське меню та Smart Hub з локалізованими додатками (для телевізорів з функцією Smart TV), що надає споживачам максимальне задоволення від використання телевізорів Samsung. Також, лише офіційно імпортовані телевізори Samsung мають 1 рік гарантійного сервісного обслуговування. Такі телевізори мають спеціальне маркування кожної моделі, що закінчується на UA та є міжнародним позначенням держави Україна.

 

У Москві розпочинається неузгоджена акція протесту, до локації стягнули силовиків

У Москві 3 серпня пройде нова акція проти недопуску незалежних кандидатів на вибори депутатів Мосміськдуми. Про це повідомляє УНН з посиланням на телеканал “Дождь”, фонд “Відкрита Росія” та інші опозиційні та незалежні ЗМІ РФ.

Акція не узгоджена.

Лібертаріанська партія намагалася домовитися з мерією про мітинг в центрі, але влада Москви були згодна лише на проспект Сахарова, який став традиційним місцем узгоджених протестів. Після невдалих переговорів один з лідерів лібертаріанців Михайло Свєтов був затриманий і відправлений під адміністративний арешт.

Після того, як акцію не вдалося узгодити, одна з кандидаток в депутати Мосміськдуми — Любов Соболь закликала влаштувати мирну ходу по Бульварному кільцю Москви.

Муніципальні депутати, в свою чергу, подали заявку на серію пікетів на Бульварному кільці. Влада пікети не погодила, заявивши, що були порушені терміни подачі повідомлення. Поліція і прокуратура неодноразово попередили про незаконність акції 3 серпня. Попередження, зокрема, було винесено Соболь.

Сьогоднішня акція, на відміну від попередніх, заявлена не як збори в конкретному місці (в минулий раз людей звали до мерії), а як прогулянка по Бульварному кільцю. Це значна територія — практично весь центр Москви.

Варто додати, що через неузгоджену акцію влада Москви пропонує компаніям припинити роботу на добу.

 

Через неузгоджену акцію влада Москви пропонує компаніям припинити роботу на добу

Районні управи Москви написали в місцеві компанії листи з пропозицією вжити 3 серпня “вичерпних заходів безпеки, аж до повного припинення роботи” через неузгоджену акцію протесту. Про це з посиланням на декілька торгових підприємств повідомляє “Дождь”, пише УНН.

Пропозиції надійшли від управ Міщанського, Тверського і Басманного районів російської столиці. Чиновники пропонують вжити заходів для забезпечення безпеки з полудня 3 серпня і до півночі. Як привід зазначено, що після 27 липня від підприємців нібито надходили скарги про завдані збитки і неможливість забезпечити безпеку “гостей і, особливо, відвідувачів з дітьми”.

На 3 серпня в Москві запланована неузгоджена акція з вимогою допустити на вибори в Мосміськдуму незалежних кандидатів. На попередній акції 27 липня було затримано понад тисячу осіб, порушено кримінальну справу про масові заворушення.

Варто також додати, що слідчі затримали організаторів та учасників мітингу за чесні вибори 27 липня в центрі Москви.

 

У Москві – сотні затриманих на акції за чесні вибори

Російські силовики у центрі Москви масово затримують учасників несанкціонованої акції на підтримку опозиційних кандидатів, які не допущені на вибори у Мосміськдуму.

За даними правозахисного порталу ОВС-інфо, на 17:00 поліцією затримано 381 осіб – Укрінформ.

Масові затримання проходять у різних частинах Бульварного кільця Москви. Деякі затримання проходять дуже жорстко. У прямому ефірі телеканалу «Дождь» потрапило жорстоке побиття однієї людини кількома омонівцями. Побачивши, що їхні дії знімають, силовики потягли людину у невідомому напрямку.

Затримують також журналістів. В тому числі, за деякими даними, затриманий іноземний журналіст – з Нідерландів.

Масові акції на підтримку незареєстрованих кандидатів на вибори у Мосміськдуму проходять у столиці з середини липня. Неузгоджена протестна акція, яка відбулася у суботу, 27 липня, завершилася затриманням 1,4 тис. осіб.

Ще раніше, 20 липня, відбулася одна з наймасштабніших акцій на проспекті Сахарова, цей захід було погоджено столичною владою. За даними поліції, участь у ній взяли 12 тис. осіб. Кількість учасників акції – понад 22 тис. людей.

Акція з вимогою реєстрації незалежних кандидатів на виборах у Мосміськдуму проходить 3 серпня у форматі «прогулянки» Бульварним кільцем Москви.

Акція транслюється в YouTubeтелеканалом «Настоящее время».

 

У Москві на акції за чесні вибори затримали вже понад 600 осіб

У центрі Москви російська поліція затримала понад 600 учасників несанкціонованої акції «Повернемо собі право на вибори».

Ось такими були дані правозахисного порталу ОВС-інфо на 17:45 – Укрінформ.

За даними, які надходять із різних джерел, до багатьох затриманих не пропускають незалежних адвокатів. На російські медіа, які висвітлюють акцію, здійснюється DDoS-атака. Про це, зокрема, заявив телеканал «Дождь».

За деякими даними, до вечора активність незатриманих учасників акції почала падати. До того ж у Москві почався дощ.

Масові акції на підтримку незареєстрованих кандидатів на вибори у Мосміськдуму проходять у столиці з середини липня. Неузгоджена протестна акція, яка відбулася в суботу, 27 липня, завершилася затриманням 1,4 тис. осіб.

Ще раніше, 20 липня, пройшла одна з наймасштабніших акцій на проспекті Сахарова, цей захід було погоджено столичною владою. За даними поліції, участь у ній взяли 12 тис. осіб. Кількість учасників акції – понад 22 тис. осіб.

Акція з вимогою реєстрації незалежних кандидатів на виборах у Мосміськдуму проходить 3 серпня у форматі «прогулянки» Бульварним кільцем Москви.

 

Кількість затриманих на мітингу у Москві зросла до 828

Кількість затриманих в Москві в суботу, 3 серпня, під час акції біля мерії проти недопуску опозиційних кандидатів на вибори в міську думу зросла до 828 осіб. Про це повідомляє УНН за посиланням на “ОВД-Инфо”.

Всього в акції, за даними МВС, взяли участь 1500 осіб. Ймовірно, в дійсності на акцію вийшло набагато більше людей. МВС в кінці дня повідомило про 600 затриманих на акції.

Також повідомлялось про 18 постраждалих, побитих співробітниками поліції. Серед затриманих 81 неповнолітній і 14 журналістів.

Затриманим закидають порушення правил участі в акції (ч. 5 ст. 20.2 КоАП); непокора вимогам співробітника поліції (ч. 1 ст. 19.3 Кпап). Їм загрожують штрафи і до п’ятнадцяти діб арешту.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, на акції в центрі Москви затримані як мінімум 685 осіб. МВС РФ давало приблизно такі ж цифри — 600 чоловік.

 

Слідком РФ “шиє” Фонду Навального відмивання грошей

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу про відмивання близько мільярда рублів у Фонді боротьби з корупцією Олексія Навального.

Про це повідомляється на сайті СКР –  Укрінформ.

“За даними слідства, з січня 2016 по грудень 2018 року особи, які мають відношення до діяльності некомерційної організації «Фонд боротьби з корупцією» (ФБК), включаючи співробітників фонду, отримали від третіх осіб велику суму грошей у рублях та іноземній валюті, які завідома для них були придбані злочинним шляхом”, – йдеться в повідомленні.

Потім гроші зарахували на рахунок ФБК, «завершивши тим самим спільні злочинні дії з їх легалізації», стверджує слідчий комітет. Хто проходить підозрюваним по цій кримінальній справі, не повідомляється.

Про дослідчу перевірку за статтею про відмивання грошей напередодні повідомляло видання “Проект”. Як підозрювані в матеріалі називалися колишній глава ФБК Роман Рубанов, голова федерального штабу Навального Леонід Волков і співробітник фонду Руслан Шаведдінов.

Фонд боротьби з корупцією — некомерційна організація, яка займається розслідуванням, розкриттям і припиненням корупційних правопорушень у вищих органах влади в Росії. Фонд боротьби з корупцією був створений Олексієм Навальним у 2011 році. Єдиним джерелом фінансування організації є пожертви прибічників. У штаті Фонду працює близько 30 осіб, які займаються пошуком і розкриттям корупційних схем, прикладів незаконного збагачення, складають скарги в Слідчий комітет, прокуратуру і комунальні служби.

 

Український посол звернувся до помічника Путіна у зв’язку з протестами в Москві

Протести в Москві показують, що “картковий будиночок” Кремля рано чи пізно впаде.

Про це заявив посол України в Австрії Олександр Щерба, повідомляє “Європейська правда“.

Щерба звернувся до помічника президента РФ Владислава Суркова.

“Пане Сурков, та обставина, що в столиці путінської держави “глибинний народ” починає виходити на вулиці за свободу, говорить про те, що ви хоч зі шкури вилізьте, а людині свобода все одно потрібна – і рано чи пізно ваш картковий будиночок посиплеться”, – написав дипломат у своєму Twitter.

3 серпня під час чергової акції в Москві з вимогою реєстрації незалежних кандидатів на виборах до Московської міської думи силовики затримали сотні осіб.

 

Каспаров – Маасу: Німецькі гроші допомагають Путіну будувати поліцейську державу

Ексчемпіон світу з шахів, російський правозахисник Гаррі Каспаров заявив, що німецькі гроші допомагають президенту РФ Володимиру Путіну будувати поліцейську державу.

Про це Каспаров зазначив у відкритому листі до міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса, текст листа наводить видання Bild.

«Ваші гроші безпосередньо фінансують поліцейську державу Путіна, його війни та пропагандистську машину», – стверджує Каспаров.

Каспаров вважає, що відновлення 25 червня членства РФ у Раді Європи, припиненого після незаконної анексії Криму в 2014 році та вторгнення на схід України, сталося багато в чому завдяки саме позиції ФРН.

«Які зміни штовхнули Раду знову прийняти режим Путіна? Чи припинила Росія агресію в Україні? Чи було повернуто Крим, як цього вимагає міжнародна спільнота? Чи було звільнено 24 викрадених у міжнародних водах українських моряків? Чи зробив режим Путіна лібералізацію всередині країни для задоволення вимог Ради щодо прав людини та демократичних стандартів? Ні, ні, ні, ні, ні і ні», – наголошує Каспаров.

Він натякає, що «справжня мотивація Ради залишається темною таємницею». І наголошує, що для Путіна ж важливим є знищити авторитет європейських інституцій.

«Гірше ж те, що Ви даєте йому (Путіну – ред.) зелене світло для подальших зловживань в Росії, оскільки він знає, що він має таких партнерів, як Ви, які все одно будуть виконувати його прохання», – зазначає Каспаров у листі до Мааса.

Гаррі Каспаров – тринадцятий чемпіон світу з шахів, лідер “Об’єднаного громадянського фронту”, член президії “альтернативного парламенту” – Національної асамблеї. Член президії та політради руху “Солідарність”. Один із засновників і лідерів коаліції опозиційних сил “Інша Росія”, співголова Всеросійського громадянського конгресу “Росія за демократію, проти диктатури”. В минулому – голова “Комітету-2008: вільний вибір”, організатор і учасник ряду “Маршів незгодних” в 2006-2007 роках. У 2007 році висувався “Іншою Росією” єдиним кандидатом від опозиції для участі у виборах президента РФ в березні 2008 року, проте, так і не був зареєстрований ЦВК.

 

Через побиття людей у Москві Німеччину запитали про її підтримку повернення Росії до ПАРЄ

“Поясніть нам, як повернення Росії до ПАРЄ сприяло громадянським правам росіян”. З таким зверненням до голови МЗС Гейко Мааса Німеччини звернувся Алекс Кокчаров, аналітик з питань Євразії та Кавказу – Голос Америки.

ЗМІ повідомляють про сотні затриманих на мітингах у Москві за вільні вибори. Повідомляється про кілька тисяч учасників протесту. Соціальними мережами поширюються відео, які демонструють жорсткі, неспровоковані дії правоохоронці проти мінгувальників, побиття поліцією людей.

Як відомо голова МЗС Німеччини Гейко Маас заявляв, як повідомляв “Укрінформ”, що повернення Росії до ПАРЄ є позитивною новиною для громадянського суспільства Росії, бо росіяни зможуть скаржитися до Європейського суду з прав людини.

“Ми будемо продовжувати нагадувати Росії про зобов’язання, які вона взяла на себе разом з членством в Раді Європи. Це включає швидке відновлення російських членських внесків. І це включає те, що Росія дотримується стандартів, щодо яких вона зобов’язалася в рамках Європейської конвенції з прав людини”, – наводить травневі слова очільника МЗС Німеччини “Укрінформ”.

Питання Кокчарова до Мааса супроводжувалося відео російського правоохоронця, який лупцює по ногах двох чоловіків, які напівлежать на землі, стримувані іншими поліцейськими.

“Дякую, пане міністр”, – додав у твіті Кокчаров.

Питання до німецьких та європейським політиків, які підтримати повернення Росії до ПАРЄ поставив і німецький журналіст Джуліан Рьопке.

“Ви дали режиму Путіна все і нічого не отримали у відповідь. Вони сміються над нами та майже тисячею політичних в’язнів з Росії та України”, – твітує Рьопке.

Як повідомляє BBC, у Москві затримано понад 600 осіб.

“Надихає хоробрість людей, які вийшли на вулиці Москви та Гонконгу, піддаючи себе значному ризику, щоб вимагати того, що чимало з нас на Заході сприймають, як належне”, – твітує Марсель Дірсус, експерт дослідницької компанії Occam Strategies.

 

Під час розгону демонстрації в Москві помітили ексберкутівця Кусюка

Екскомандира київського “Беркута” Сергія Кусюка, який втік до РФ після Революції Гідності, знову помітили під час розгону демонстрації в Москві.

Відповідне відео опублікував у Facebook російський журналіст Ілля Азар – Укрінформ.

Нагадаємо: Кусюк — уродженець Вінницької області, колишній полковник міліції, заступник командира полку особливого призначення “Беркут”. Відомий неодноразовим командуванням протиправними силовими діями “Беркута” проти громадських акцій і представників ЗМІ.

Він неодноразово командував силовими розгонами мирних акцій в Києві, зокрема розгоном учасників мітингу на Майдані Незалежності в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року. Після Революції Гідності Кусюк втік до Криму. Влітку 2015 року Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в перешкоджанні проведення мітингу і перевищенні службових повноважень.

 

Наслідки забруднення стоками моря в Севастополі видно з космосу – ЗМІ

В окупованому Севастополі прорвало трубу колекторних очисних споруд, тому нечистоти поширюються вздовж узбережжя. Наслідки забруднення видно навіть з космосу

Про це повідомляє група “Інформаційне опір”.

“Один з найкрасивіших пляжів Криму більше непридатний для відпочинку — вода забруднена нечистотами. Місце викиду нечистот у Блакитній бухті окупованого Севастополя видно навіть ыз космосу. На глибині 36 метрів стався прорив труби глибоководного випуску колекторних очисних споруд “Південні”,через що більше 70% неочищених стоків опинилися на поверхні води в прибережній смузі”, – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що нечистоти потрапляють у бухту Балаклави.

“Севастопольські вчені заявляють, що потрібне не одне десятиліття, щоб район Блакитної бухти оговтався від екологічної катастрофи. Для цього проблему аварійних скидів слід вирішувати невідкладно”, – йдеться у сюжеті місцевого телеканалу «НТС».

 

Збиток від лісових пожеж у Росії склав майже 2,5 мільярда рублів

Рахункова палата РФ підрахувала суму збитків, яких завдали цього року лісові пожежі. Згідно з повідомленням прес-служби відомства, за перші шість місяців 2019 року в Росії виникло 7,6 тисячі лісових пожеж, вартість збитку від яких склала 2,4 мільярда рублів. При цьому на охорону лісів було виділено близько 6,6 мільярда рублів – УНІАН.

Наймасштабнішими за площею стали пожежі в липні цього року, які охопили понад 4 мільйони га лісу.

“За результатами останніх перевірок, до основних причин ситуації, що склалася, варто віднести брак фінансування, відсутність необхідної техніки, неукомплектованість підрозділів наземної та авіаційної охорони в суб’єктах Російської Федерації і низька якість протипожежних заходів, що проводяться орендарями”, – повідомили в Рахунковій палаті.

Як повідомляв УНІАН, у Росії заявили, що гасити пожежу в Сибіру “економічно невигідно”, оскільки вартість гасіння пожеж перевищує розмір можливого збитку. Тому загоряння гаситься тільки в разі загрози населеним пунктам або об’єктам інфраструктури. Водночас, близько 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля і Іркутської області зберуться 4 серпня на байкальському острові Ольхон, щоб зробити обряди, які, на їхню думку, допоможуть пролити дощі на палаючу тайгу в Сибіру.

 

Через масштабні пожежі в Сибіру задимлено 177 населених пунктів

У російському Сибіру і на Далекому Сході задимлені 177 населених пунктів через масштабні лісові пожежі. Про це повідомляє УНН з посиланням на МНС РФ.

За даними відомства, задимлені території Бурятії, Якутії, Забайкальського і Красноярського країв, а також Іркутської області.

За минулу добу гасінням пожеж займалися 12 повітряних суден МНС, які здійснили понад 128 зливів, скинувши 993 тонн води. Для вимірів гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у повітрі проводиться цілодобовий моніторинг на 103 постах спостереження.

Ситуація з лісовими пожежами в Якутії, Красноярському краї та Іркутській області залишається складною. Рятувальники продовжують гасити близько двох сотень пожеж.

 

“Тайга тоді б сьогодні не горіла”: директор кримського сафарі-парку пошкодував, що Сибір не віддали німцям у війну

Власник кримського приватного сафарі-парку “Тайган” Олег Зубков заявив, що Сибір потрібно було віддати німцям під час Великої Вітчизняної війни. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи масштабну лісову пожежу, що охопила Сибір – УНІАН.

Зубков, зокрема, розкритикував російських чиновників та керівництво країни за бездіяльність. За його словами, щогодини вогонь знищує мільйони кубометрів деревини, обриває життя тварин, а також від нього потерпають мільйони жителів. “Заради чого тоді наші діди віддавали свої життя в Велику вітчизняну війну?! Потрібно було тоді в 1941 все віддати німцям. І тоді б тайга сьогодні точно не горіла і дороги в Сибіру були б справжні, а не напрямки як сьогодні”, – зазначив власник сафарі-парку. На відповідні слова Зубкова відреагували в окупаційному парламенті Криму.

0Як повідомляють “РИА Новости”, “депутат парламенту” Влад Ганжара назвав заяву Зубкова мерзенною та огидною й зажадав вибачень. Як повідомляв УНІАН, в Сибіру горить кілька мільйонів гектарів лісу. Пожежі розпочалися тиждень тому, а бездіяльність урядовців призвела до того, що площа загоряння лише продовжує зростати. У Росії заявили, що гасити пожежу в Сибіру “економічно невигідно”, оскільки вартість гасіння пожеж перевищує розмір можливого збитку. Тому загоряння гаситься тільки в разі загрози населеним пунктам або об’єктам інфраструктури.

 

Понад 100 тисяч людей перекрили барикадами дороги у Гонконзі, тривають вуличні сутички

Десятки тисяч антиурядових демонстрантів в Гонконзі в суботу ввечері вийшли на чергову масову акцію протесту. Вони заблокували рух транспорту по цілому ряду вулиць у районі Коулун в материковій частині міста, пише УНН з посиланням на видання South China Morning Post.

Мітингувальники зібралися в густонаселеному районі Монгкок, звідки групами розійшлися в різні боки. Основна їхня частина рушила до набережної в туристичний квартал Чім Ша Цуй, де знаходиться безліч готелів. Спорудивши барикади, протестувальники перекрили для руху ряд доріг і частину жвавого підводного автомобільного тунелю, який зв’язує материк з островом Гонконг.

Поліція називає дії демонстрантів незаконними, приступивши до силового розгону, паралельно вичікуючи, коли їх основні сили розійдуться. За деякими оцінками, в нинішніх виступах беруть участь до 120 тисяч осіб.

Кілька тижнів тому тут спалахнули масові протести проти ініційованого місцевою владою законопроекту, який ставить за мету налагодити механізм видачі з Гонконгу в материковий Китай для судового переслідування осіб, підозрюваних в порушенні законів КНР або які знаходяться в розшуку. Під тиском громадськості глава місцевої адміністрації Керрі Лам оголошувала про рішення зняти законопроект з порядку, але це не зупинило хвилю антиурядових протестів. Зокрема, нові акції заплановані на неділю і понеділок.

 

В Гонконзі мітингарі перекрили дороги та підводний тунель

У суботу, 3 серпня, на масову акцію протесту в Гонконзі вийшло близько 120 тисяч людей, які перекрили дороги та частину автомобільного тунелю, який з’єднує Гонконг з напівостровом.

Про це повідомляє South China Morning Post – Укрінформ.

Ввечері у суботу близько 120 тисяч мітингарів зібралися в районі Монгок, звідки вони частинами розійшлися у різні райони міста. Протестуючі барикадами перекрили дороги та частину підводного тунелю “Крос-Харбор”, який з’єднує острів Гонконг і напівострів Коулін. Рух транспорту зупинився, в місті сформувалися кілометрові затори.

Мітингарі заявили, що вони зберуться і у неділю, 4 серпня, аби виступити проти пропекінської політики влади Гонконгу.

Як повідомляв Укрінформ, вже кілька місяців сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації проти наміру влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайських властей на материковий Китай. За даними організаторів, в акції брали участь понад мільйон осіб.

15 червня голова адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроекту про екстрадицію в КНР призупинено на невизначений термін. Проте мітингувальники наполягають на остаточній відмові від цього закону, відставку самої Керрі Лам і розслідування дій поліції під час демонстрацій.

 

Гонконг вперше застосував статтю про заколот: звинуватили понад 40 протестувальників

31.07.2019

Органи юстиції Гонконгу звинуватили у заколоті понад 40 учасників мітингів проти закону про екстрадицію.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Понад 40 особам, котрі брали участь у масових протестах у Гонконгу, в середу, 31 липня, висунули обвинувачення в заколоті”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це перший випадок, коли місцеві органи юстиції застосували до підозрюваних цю статтю.

Перед будівлею суду проти цього рішення протестували кілька сотень людей.

Обвинувачені брали участь у антиурядових протестах у неділю, 28 липня, котрі супроводжувалися сутичками мітингувальників із поліцією. Проти протестувальників, котрі зібралися біля представництва Китаю, правоохоронці застосували сльозогінний газ, гумові кулі та кийки. Сутички тривали кілька годин.

Як повідомлялося, вже кілька місяців сотні тисяч жителів Гонконгу виходять на масові демонстрації, протестуючи проти наміру влади ухвалити закон про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади до материкового Китаю. За даними організаторів, в акціях брали участь понад мільйон людей.

15 червня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила, що розгляд законопроєкту про екстрадицію до КНР призупинений на невизначений термін. Однак мітингувальники наполягають на остаточній відмові від цього закону, відставці Керрі Лам та розслідуванні дій поліції під час демонстрацій.

 

У Джонсона заявили, що парламент не зможе перешкодити Brexit

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зможе домогтися виходу країни з Євросоюзу без попередньої угоди до 31 жовтня навіть у випадку, якщо більшість членів палати громад винесе його уряду вотум недовіри.

Про це заявив радник Джонсона Домінік Каммінгс, пише The Telegraph – Укрінформ.

Раніше парламент неодноразово відхиляв умови, які минулого прем’єру, Терези Мей, вдалося узгодити з Брюсселем.

Палата громад зможе винести вотум недовіри Джонсону у вересні, коли відновляться засідання. В такому випадку, будуть призначені позачергові вибори. Однак прем’єр може призначити голосування на дату після 31 жовтня, зазначив Каммінгс. Він також висловив упевненість, що на виборах переможе Консервативна партія.

Раніше повідомлялося, що в резиденції прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона з’явилися годинник зі зворотним відліком до дати виходу Британії з Євросоюзу.

 

Чапутович – за асиметричну відповідь НАТО Росії

НАТО має рішуче відповісти на дії Росії щодо невиконання Москвою Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД), але ця відповідь має бути асиметричною.

Про це в ефірі Польського радіо заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, інформує tvn24.

“Ми погоджуємося з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, що має бути рішуча відповідь НАТО, але не така симетрична як розміщення такого типу ракет (як це зробила Росія – ред.)”,- заявив Чапутович.

За його словами, це повинно бути предметом детального аналізу в рамках НАТО.

Він додав, що це питання має особливе значення для безпеки Польщі.

Як відомо, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що Альянс не піде слідами Росії і не розміщуватиме нових ракет в Європі, оскільки не хоче чергового витка гонки озброєнь.

Як відомо, в минулу середу президент РФ Володимир Путін підписав закон про призупинення участі Росії в ДРСМД. В п’ятницю, 2 серпня, США офіційно вийшли з цього договору, перед цим даючи Москві півроку на те, щоб вона повернулася до виконання цієї угоди. Держсекретар США Майк Помпео поклав на Росію повну відповідальність за припинення дії цього договору.

Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності був підписаний генсеком ЦК КПРС Михайлом Горбачовим та президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році. Документ фіксує відмову сторін випробовувати, виробляти та мати балістичні ракети наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тис. кілометрів) і малої (від 500 до 1 тис. кілометрів) дальності.

США вперше звинуватили Росію в порушенні Договору ще у 2014 році.

 

Польща нагадала ООН про агресію Росії

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович головував на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку, присвяченому проблемі участі дітей у збройних конфліктах.

Про це повідомляє Польське Радіо – Укрінформ.

У своєму виступі міністр зазначив, що діти стають першими жертвами воєн і насильства. Політик наголосив, що захист дітей є для Польщі пріоритетом і польська сторона допомагає наймолодшим у Східній Україні та на Близькому Сході.

Очільник польського МЗС Яцек Чапутович додав, що наступне засідання Ради Безпеки ООН буде присвячене проблемі дотримання міжнародного права. Ця тематика є провідним мотивом членства Польщі в Раді Безпеки ООН: «Ми відстоюємо дотримання міжнародного права. Його порушує, наприклад, Росія проти України та Грузії. Тобто в інтересі Польщі є зміцнення міжнародної системи, що спирається на право, а не на силу».

У серпні очільник МЗС Польщі ще тричі головуватиме на засіданнях Ради Безпеки ООН: на тему міжнародного права, Близького Сходу та переслідувань на релігійному ґрунті.

Як повідомляв Укрінформ, 29 липня глава МЗС Польщі Яцек Чапутович наголосив під час спілкування з журналістами у Варшаві, що питання безпеки в Україні буде одним з пріоритетів серпневого головування Польщі в Раді Безпеки ООН.

 

Трамп і Путін поговорили про нову ядерну угоду

Президент США Дональд Трамп і його російський колега Володимир Путін провели телефонну розмову. Сторони обговорили нову угоду про ядерну збою.

Сталося це у день, коли припинив дію договір 1987 року між Вашингтоном і Кремлем про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, передає Bloomberg.

За підсумками перемовин Трамп заявив, що, на його думку, Путін хотів би досягти нової угоди про обмеження ядерних арсеналів Росії та США.

“Вони позбавляються від деяких своїх ракет, ми позбавляємося від деяких своїх… Китай теж варто залучити… Це було б чудово для всього світу”, — зауважив американський президент.

За словами господаря Білого дому, новий договір заощадить країнам гроші, які вони виділяють на оборону. Він також висловив впевненість, що сторони зуміють укласти нову ядерну угоду.

Раніше в українському МЗС висловили розчарування через припинення дії договору. Через вихід Росії з ракетного договору Україна посилить діалог з НАТО про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Як наголосили дипломати, цей договорів протягом трьох десятиліть був одним з основних елементів стратегічної стабільності та безпеки у світі.

Крім того, українські дипломати засудили розробку та випробування Росією важкого озброєння, а також висловили занепокоєння через те, що Росія розробила та вже розмістила ядерну ракетну систему середньої дальності.

“У відповідь на агресивні дії Росії та з огляду на припинення дії Договору про РСМД Україна активізує діалог з НАТО для обговорення можливих шляхів зміцнення обороноздатності усього східного флангу Альянсу”, – наголосили в МЗС України.

 

Пентагон після розриву ДРСМД виступив за розміщення ракет в Азії

Глава Пентагону Марк Еспер повідомив, що хотів би протягом декількох місяців розмістити в Азії ракети наземного базування середньої дальності. Заява послідувала на наступний день після формального припинення дії ДРСМД, пише Reuters, пише УНН.

“Я б хотів (розмістити ракети) протягом місяців… але такі процеси можуть зайняти більше часу, ніж ви очікуєте”, — сказав Еспер напередодні турне по Азіатському регіону. Reuters з посиланням на неназваного високопоставленого американського чиновника пише, що процес може зайняти роки.

Уточнюється, що конкретні рішення ще не прийняті. Глава Пентагону також не повідомив, в яких конкретно країнах він хотів би розмістити ракети.

Договір про ракети середньої і меншої дальності між Росією і США офіційно перестав діяти 2 серпня: сторони звинувачували один одного в порушенні угоди. Після розриву ДРСМД Пентагон анонсував розробку нових неядерних ракет. Президент Дональд Трамп говорив, що обговорював з Росією і Китаєм нову угоду щодо ядерної зброї.

 

Дуда визначився з датою парламентських виборів у Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда хоче, аби парламентські вибори в Польщі відбулися 13 жовтня.

Про це він заявив в ефірі телеканалу Polsat News.

“Думаю, що поляки хочуть якомога менше цієї боротьби, у зв’язку з чим термін буде якомога швидший. Я дійсно запропонував ЦВК дату 13 жовтня”,- заявив Дуда.

За його словами, у ЦВК дадуть швидку відповідь, відтак офіційно він призначить вибори, ймовірно, на наступному тижні.

Президент РП зазначив, що у такому випадку офіційна парламентська виборча кампанія, яка розпочнеться у вересні, триватиме недовго.

Як відомо, Дуда для призначення осінніх парламентських виборів має на вибір п’ять можливих термінів: найшвидше – 13 жовтня, найпізніше – 10 листопада.

За останніми соціологічними опитуваннями, правляча у Польщі партія Право і Справедливість (PiS) станом на сьогодні знову перемагає у виборах, здобуваючи понад 41% голосів виборців. Наступна за лідером – опозиційна Громадянська коаліція – може розраховувати на 25% голосів виборців.

 

Іран готовий до нових скорочень зобов’язань за ядерною угодою – МЗС

Іран готовий здійснити “третій крок” щодо скорочення своїх зобов’язань за угодою про ядерну енергетику 2015 року.

Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Мухаммед Джавад Заріф, повідомляє Jerusalem Post .

«У нинішній ситуації третій крок щодо скорочення зобов’язань (ядерної угоди) буде реалізовано. Ми говорили, що якщо (угоду) не буде повністю реалізовано іншими, то ми також здійснимо її таким же неповним чином», – сказав він.

Заріф не повідомив, про які саме пункти угоди йде мова.

Як відомо, Іран неодноразово заявляв, що поетапно знизить свою прихильність ядерній угоді і може навіть вийти з пакту, якщо інші сторони, які підписалися, не дотримуватимуться угоди в повному обсязі.

У 2018 році США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди з Іраном. Європейські учасники угоди – Німеччина, Франція та Велика Британія – намагаються зберегти угоду. Після виходу з договору, США почали поетапно запроваджувати санкції щодо Ірану, намагаючись змусити Тегеран переглянути умови ядерної угоди.

 

Американські санкції не завадили Ірану експортувати нафту — ЗМІ

Попри санкції США, Іран поставляє нафту в Азію і Середземномор’я.

Про це повідомляє The New York Times – Укрінформ.

Газета вивчила пересування понад 70 іранських танкерів через сервіси MarineTraffic і Refinitiv, а також за допомогою супутникових знімків компанії Planet Labs.

З’ясувалося, що транспортуванням нафти займаються щонайменше 12 танкерів, що належать Ірану. Половина з цих суден займаються постачанням в Китай, інші прямували в Середземне море через Суецький канал. Аналітики припускають, що вони могли доставляти нафту в Сирію і Туреччину.

США вийшли з ядерної угоди з Іраном у 2018 році та ввели санкції проти Тегерана. Вашингтон заявив про намір звести імпорт іранської нафти до мінімуму шляхом обмежень.

У квітні 2018 року, до виходу Вашингтона з угоди, Іран щодня експортував 2,5 млн бар. нафти. У червні 2019 року цей обсяг становив близько 500 тис. бар. на добу, повідомив Рейд Айнсон, співробітник компанії Kpler, що відстежує морські перевезення.

 

Трамп: Випробування ракет КНДР не порушують сінгапурських домовленостей

Нещодавні ракетні випробування Північної Кореї не порушують домовленостей, досягнутих США і КНДР в Сінгапурі.

Про це глава Білого дому заявив в серії твітти.

«За останні кілька днів Кім Чен Ин і Північна Корея випробували три ракети малої дальності. Ці випробування ракет не є порушенням досягнутих у Сінгапурі угод, ми не обговорювали ракети малої дальності», – повідомив Трамп, зазначивши, що дії КНДР можуть порушувати резолюцію ООН.

Трамп висловив упевненість в тому, що Кім Чен Ин «не хоче розчаровувати його» і КНДР є що втрачати у разі порушення угод, досягнутих в Сінгапурі.

Як відомо, Північна Корея двічі запустила непізнані снаряди ближнього радіусу дії, що стало третім за тиждень ракетним випробуванням з боку Пхеньяну. Випробування розглядаються як реакція на заплановані військові навчання Південної Кореї і США, які повинні відбутися вже в цьому місяці.

 

Стрілянина в Техасі: загиблих вже 20 осіб

В результаті збройного нападу біля торгового центру в місті Ель-Пасо, штат Техас, загинули 20 осіб у віці від двох до 83 років.

Про це повідомив представник поліції Ель-Пасо Роберт Гомес в суботу, 3 серпня.

Ще понад 20 осіб постраждали. Вони перебувають у клініках міста, повідомляють американські ЗМІ  – Укрінформ.

У зв’язку зі стріляниною в Ель-Пасо поліція затримала 21-річного чоловіка. Він імовірно використовував АК-47.

За даними поліції, Патрік Крузіос перед тим як влаштувати стрілянину в торговому центрі опублікував маніфест, в якому підтримав теракт, що стався в мечеті в Новій Зеландії.

Справа про стрілянину буде розглядатися як злочин на ґрунті ненависті.

Президент США Дональд Трамп відреагував на стрілянину в місті Ель-Пасо на заході американського штату Техас.

«Жахлива стрілянина в Ель-Пасо, штат Техас», – написав американський лідер в Twitter.

 

Трамп: Стрілянина в техаському Ель-Пасо не тільки трагедія, але й акт боягузтва

Американський президент заявив, що стрілянина сталася в Ель-Пасо, – акт боягузтва, який не може бути виправданий.

Про це він написав у своєму Twitter – Укрінформ.

“Сьогоднішня стрілянина в техаському Ель-Пасо не тільки трагедія, але й акт боягузтва. Я знаю, що я, як і кожен житель цієї країни, засуджую сьогоднішній огидний вчинок. Немає ніяких виправдань вбивству невинних людей”, – зазначив Трамп.

Нагадаємо, 3 серпня 21-річний Патрік Крузіус відкрив стрілянину в торговому центрі в техаському місті Ель-Пасо. Губернатор штату повідомив про не менше 20 загиблих. Точна кількість поранених поки невідома.

На підставі маніфесту стрілка, який потрапив до поліції, справа, можливо, буде розслідувана як злочин на ґрунті ненависті.

 

У Відні проведуть реформу паркування

Мер Відня Міхаель Людвіг заявив про необхідність проведення реформи управління сферою паркування автомобілів у місті

Зокрема, йдеться про систему так званих паркувальних наклейок (Parkpickerl), які видаються водіям у районі їх проживання і дозволяють їм тривале паркування лише в межах свого району, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

“Я бачу для себе, що потрібно розглядати не просто кордони районів, а зони, близькі до життєвої ситуації людей, наприклад, від місця проживання до школи. Однак це має бути тісно узгоджено з районами, і закони повинні бути адаптовані. Я готовий до обговорення. Вбачаю при цьому не просто район, а місто як живий організм в цілому. Діджиталізація може значно допомогти в більш індивідуальному плануванні”, – заявив Людвіг.

За словами мера, потрібно знайти більш гнучке і просте рішення. Зокрема, він висловився за введення так званих “індивідуалізованих” Parkpickerl, залежно від життєвої ситуації жителів окремих районів. При цьому Людвіг не підтримав ідею введення паркувальних дозволів для резидентів Відня з дією по всій території столиці.

Наразі у Відні у 19 з 23 районів – за винятком районів Гітцінг, Флорідсдорф, Донауштадт та Лізінг – введені так звані “всеоохоплючі короткочасові зони паркування”. При цьому, правила паркування в зонах окремих районів можуть відрізнятися від інших – наприклад, як по максимальному часу перебування (від 2 до 3 години), так і по часу їх роботи (з 9.00 до 22.00 чи з 9.00 до 19.00). Водночас, для жителів цих районів існує можливість платно оформити дозвіл на тривале паркування (Parkpickerl), який видається на період від 3 до 24 місяців і дозволяє паркуватися у своєму районі на той час, який їм необхідний. Між тим, такий дозвіл діє лише в межах свого району, за винятком окремих випадках, коли він поширюється на деякі вулиці сусіднього району.

Поруч з цим, в окремих районах існують паркувальні місця лише для резидентів, які не можна займати навіть, якщо у водія є дійсний паркувальний талон. Також окремі правила діють щодо паркування на так званих “торговельних вулицях”, де максимальний дозволений час стоянки становить 1,5 години для всіх водіїв, у т.ч. тих, хто має Parkpickerl.

Плата за паркування в зонах короткочасової стоянки автомобілів є обов’язковою (за винятком жителів міста, які мають Parkpickerl і зупиняються у своєму районі проживання). При цьому, паркувальний талон потрібно мати вже з першої хвилини паркування. Перші 15 хвилин стоянки є безкоштовними, однак, і для цього потрібно мати відповідний безкоштовний талон на 15 хвилин. Платні паркувальні талони існують на 30 хв, 1 годину, 1,5 та 2 години. Вартість за 30 хвилин – 1,05 євро. На вулицях міста немає паркувальних автоматів, тож талони потрібно мати заздалегідь – їх можна придбати у кіосках з продажу тютюнових виробів, заправках, пунктах продажі білетів “Віденських ліній” чи відповідних автоматах, або ж здійснити оплату за допомогою мобільного телефону.

 

У Британії штучний інтелект претендує на авторство патентів

Учені британського Університету Суррея та розробник системи Dabus AI із Міссурі просять визнати штучний інтелект автором двох патентів. Про це повідомляє УНН з посиланням на BBC.

Вчені вже звернулися з відповідними проханнями до профільних відомств США, Великої Британії та інших країн Європи. Вони наполягають, що саме штучний інтелект розробив оригінальні ідеї для створення “покращеного” контейнера для їжі і сигнальної лампи, яка блимає в ритмі, який неможливо ігнорувати.

Йдеться про штучний інтелект Dabus AI, який створили не для вирішення якоїсь конкретної задачі, а для того, аби створювати і розвивати нові ідеї. Перший його винахід — контейнер для їжі незвичайної форми, яка дозволяє компактно складати одразу декілька посудин. Також їх легше брати роботизованими руками.

Другий патент — сигнальна лампа, яка блимає в ритмі, що імітує патерни нейронної активності під час генерування людиною нових ідей. Особливість такого ритму в тому, що його неможливо ігнорувати.

Зараз патентні відомства вважають, що авторами будь-яких інновацій не може бути ніхто, крім людини, бо з іншими правилами, на їхню думку, у сфері патентів та інтелектуальної власності можуть виникнути серйозні юридичні труднощі.

Однак учені вважають такий підхід застарілим.

“Сьогодні штучний інтелект вже пише книжки і вміє фотографувати — але якщо немає того, кого ми традиційно вважаємо автором роботи, ми не можемо отримати жодного захисту цієї роботи з точки зору авторського права. Якщо штучний інтелект дійсно стане інструментом для створення винаходів, то вся сучасна система інтелектуальної власності просто виявиться недієздатною”, — наголосив професор права Раян Еботт.

Нагадаємо, Ілон Маск хоче створити імпланти, що зв’яжуть мозок зі смартфоном.

 

У школі в Німеччині понад 100 осіб заразилися туберкульозом

У німецькому місті Бад-Шенборн 109 учнів і співробітників місцевої школи заразилися туберкульозом.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«В цілому заражені 109 учнів, вчителів та інших працівників школи», – йдеться у повідомленні.

Активна форма хвороби була виявлена у чотирьох осіб, двоє з яких – учні. Вони були відправлені на карантин і проходять лікування. Решта заражених виявилася носіями прихованої форми, тобто не можуть заразити інших.

Як зазначає видання, на початку липня у двох дітей в двох різних школах в Бад-Шенборні був виявлений активний туберкульоз. Відтоді кількість інфікованих продовжувала зростати.

 

На киевском рынке задержали продавцов-нелегалов с подозрением на туберкулез

Журналисты решили выяснить, насколько защищены от инфекций покупатели, отправляющиеся за продуктами на базар – Свідок.

На одном из столичных рынков полицейские вместе с миграционной службой задержали 120 иностранных граждан. Трое из них имели инфекцию, похожую на туберкулез. В миграционной службе говорят: большинство из задержанных не имели права работать. Они приехали учиться или вообще попали на территорию Украины в обход пунктов пропусков. Преимущественно – из Азербайджана, Узбекистана, Бангладеш и Грузии. Десятерых из задержанных поместили в пункты пребывания иностранцев.

“Из этих десяти у троих были обнаружено симптомы, которые могут быть признаками инфекционного заболевания, – заявила пресс-секретарь Миграционной службы Киева Алевтина Сук.

Несмотря на то, что туберкулез передается воздушно-капельным путем, шанс заболеть на рынке – незначительный. Ведь территория проветривается, говорит врач-фтизиатр Владислав Штанько. Но исключение – открытая форма туберкулеза. От нее убережет только сильный иммунитет.

“Обязательно надо мыть руки. Должен быть нормальный режим труда и отдыха. Нормальное полноценное питание. Необходимо чаще проветривать помещение, чаще находится на свежем воздухе. Этого, в принципе, будет достаточно“, – дает советы заместитель директора территориального медицинского объединения “Фтизиатрия” в Киеве Владислав Штанько.

И золотое правило: не забывать тщательно мыть фрукты и овощи, которые принесли с рынка.

Те, кто легально трудоустроен на рынке, раз должны в год проходят плановый медосмотр.

“Анализы крови сдаем на грибки. Мазки берут изо рта, из носа. Это все надо проходить обязательно”, – говорит продавец Нина Иванова.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 688

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua