Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 06.06.2019

Інформдень: 06.06.2019

В ООС повідомили про загострення ситуації вночі: 2 загиблих, 7 поранених

Сьогодні вночі ситуація у районі проведення ООС загострилась. Бойовики, порушивши Мінські домовленості, атакували українські підрозділи у районі населеного пункту Новолуганське із застосуванням артилерії. 2 військовослужбовців загинули, ще 7 – отримали поранення. Про це повідомляє прес-центр штабу ООС, передає УНН.

“На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь, знищивши вогневі точки противника. Втрати ворога уточнюються”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, під вечір 6 червня повідомлялось, що в зоні проведення операції Об’єднаних сил незаконні збройні формування п’ять разів порушили режим припинення вогню.

 

У зоні ООС загинув військовий зі Львівщини

У районі проведення ООС загинув військовослужбовець Едуард Лазерєв. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації, передає УНН.

У прес-службі повідомили, що 4 червня, у зоні проведення Операції об’єднаних сил загинув військовий-контрактник, молодший сержант, водій-електрик мінометної батареї механізованого батальйону Едуард Лазерєв.

“Едуард Лазерєв 1970 р.н. Призваний Бродівським РВК 29.09.2015 року. Загинув під час виконання бойового завдання внаслідок влучення протитанкової ракети в автомобіль”, – зазначили в ОДА.

Як повідомляв УНН, бойовики здійснили 12 обстрілів позицій українських військових, є загиблий та поранений.

 

Поранений боєць ЗСУ одружився у реанімації

У реанімації лікарні ім. Мечникова в Дніпрі поранений боєць ЗСУ розписався і обвінчався зі своєю нареченою.

Про це з місця події повідомляє фотокореспондент Укрінформу.

Історія бійця зворушила всю Україну. Як розповів напередодні події головний лікар Дніпропетровської клінічної лікарні Сергій Риженко, Олександр Беспалов одинадцять днів був у комі. Куля, яка прошила очі, зупинилася біля потиличної кістки. Лікарі провели важку успішну операцію. На п’ятнадцятий день зняли апарат штучного дихання.

Про одужання бійця разом із лікарями молилася його вагітна дівчина.

«Перше, що йому сказала наречена Аня – час одружитися. Вона носить у собі їхнього сина 5-й місяць, хоче, щоб назвали Олексієм. Просить нас стати свідками. Завтра в Мечникова прямо в реанімації політравми їх розпишуть…», – написав лікар у соцмережі Facebook.

Процедура розпису відбулася лише через день, оскільки стан пацієнта, його дієздатність вирішила перевірити спеціальна комісія. А поки чиновники перевіряли, чи зможе Олександр поставити підпис під документом, він написав на листочку своїй дівчині записку: «Аню, я тебе кохаю».

Українців зворушила й потішила ця новина. А члени комісії не знайшли обставин, які заважають цьому шлюбу. Сьогодні, 6 червня, їх розписали. Офіційна частина пройшла без присутності преси. А на вінчанні представникам ЗМІ дозволили бути присутніми.

Усі бажали Олександру швидкого одужання і щастя новій сім’ї. І, звичайно, подякували лікарям, які рятують життя наших героїв.

 

Україна в ОБСЄ закликала звільнити журналістів Сущенка та Асєєва

Російський режим продовжує ігнорувати заклики української сторони та міжнародної спільноти до звільнення незаконно ув’язнених журналістів Романа Сущенка та Станіслава Асєєва.

На цьому наголосив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У вівторок пройшов рік з того часу, як український журналіст Роман Сущенко був незаконно засуджений судом в Москві за сфабрикованими обвинуваченнями в “шпигунстві” до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, де він утримується досі”, – нагадав український дипломат у своєму виступі.

Він додав, що також минуло вже два роки з моменту, коли інший український журналіст Станіслав Асєєв був захоплений російськими бойовиками в окупованому Донецьку та кинутий за грати. При цьому, після появи Асєєва в організованому бойовиками т.з. “інтерв’ю” у серпні минулого року, про місцезнаходження та стан здоров’я журналіста-блогера більше нічого не відомо. Не мають доступу до нього ані СММ ОБСЄ, ані інші міжнародні місії.

“Обидва вони були ув’язнені російським режимом, і численні заклики міжнародної спільноти, включаючи представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, до їх негайного звільнення, були повністю проігноровані. Обидва залишаються частиною довгого списку жертв Кремля, покараних за опозицію або незгоду з агресією Росії проти територіальної цілісності та суверенітету України. Росія продовжує використовувати їх як заручників, без доступу з боку представників української влади, міжнародних спостерігачів і правозахисників, а також без надання належної меддопомоги”, – наголосив Прокопчук.

Під час свого виступу український дипломат також зазначив, що в окупованому Росією Криму українці та кримські татари живуть під постійним страхом стати черговими жертвами Кремля. Він нагадав, що минулого четверга окупаційною російською владою в Криму були затримані двоє кримськотатарських активістів Лутфіє Зудієва і Муміне Салієва, які були обвинувачені в пропаганді та демонстрації символіки екстремістських організацій – “обвинувачення, яке окупаційна влада часто використовує у своїх політичних переслідуваннях”.

“Ми закликаємо російську сторону припинити репресії і практику залякування голосів незгодних. Ми закликаємо поважати права людини і основоположні свободи населення, що проживає на території України, яка знаходиться під тимчасовою окупацією Росії”, – підкреслив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

Як повідомлялося, всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Євросоюз чекає негайного звільнення 24 українських моряків

Євросоюз готовий підтримати виконання Мінських угод та мирне врегулювання на сході України всіма засобами, зокрема, підтримати інклюзивний підхід Президента Зеленського до громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях.

Про це йдеться в інформації, яку пізно ввечері поширила прес-служба Служби зовнішніх дій ЄС, за підсумками зустрічі Високого представника ЄС Федеріки Могеріні та Президента України Володимира Зеленського у середу, 5 червня – Укрінформ.

«Федеріка Могерині наголосила, що Європейський Союз готовий підтримати виконання Мінських домовленостей усіма доступними способами. Це може включати допомогу ЄС на підтримку цілей, заявлених Президентом Зеленським, щодо інклюзивного підходу до громадян, які проживають у районах Східної України поза контролем уряду», – йдеться у повідомленні.

Як зазначає документ, Високий представник ЄС висловила незмінну підтримку ЄС Україні у її демократичних перетвореннях.

Високий представник ЄС та Президент України обговорили можливі шляхи до повного виконання Мінських домовленостей усіма сторонами, зробивши наголос на відповідальності Росії у цьому сенсі. Вони заявили про несприйняття російського указу, який передбачає спрощену процедуру подання на російське громадянство для людей, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також знаходилися на Кримському півострові до 2014 року.

Могеріні також підтвердила соціально-економічну підтримку ЄС регіону Азовського моря, де, як очікується, відбудуться додаткові заходи за підтримки ЄС вже цього літа.

«Європейський Союз продовжує чекати, що Росія негайно звільнить 24 українських військовослужбовців та поверне Україні три захоплені кораблі», – йдеться у документі.

Високий Представник ЄС та Президент України також обговорили необхідність продовження процесу реформ в Україні на користь громадянам України та в контексті виконання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Зазначається, що ця угода є найбільш всеохоплюючою серед угод, які Євросоюз уклав з третіми країнами.

Сторони заявили про намір продовжити обговорення цих тем та спільну роботу на наступному саміті ЄС-Україна, який відбудеться 8 липня у Києві.

 

Сейм Литви визнав депортацію кримських татар геноцидом

Литовський парламент прийняв резолюцію про визнання геноцидом злочинів Радянського Союзу проти кримських татар у 1944 році, а також про засудження нинішньої політики Росії щодо кримськотатарського народу.

Про це повідомляє Сейм Литви – Укрінформ.

“У прийнятому документі (резолюції про «визнання політики знищення Радянським Союзом кримських татар геноцидом» – ред.) Сейм засудив знищення, депортацію кримськотатарського народу, сплановану і здійснену тоталітарним радянським режимом 1944 року з їхньої Батьківщини, Кримського півострова у безлюдні райони Центральної Азії, в результаті чого більшість депортованих кримських татар загинули від голоду, хвороб, тортур і каторжних робіт”, – йдеться в повідомленні Сейму Литви.

При цьому резолюція Сейму також засуджує незаконну окупацію та анексію Російською Федерацією українського Криму 2014 року, дискримінацію цивільного населення і кримських татар за ознакою мови, культури, релігії та національності, а також скасування кримськотатарського самоврядування.

За резолюцію проголосували 77 депутатів (один утримався).

Як відомо, 10 травня Сейм Латвії також визнав депортацію кримських татар геноцидом і засудив поточну політику стосовно них після незаконної анексії Криму.

 

На Донеччині шість населених пунктів — понад тиждень без води

На Донеччині рятувальники допомагають мешканцям 6 населених пунктів області, які вже 10 діб (з 27 травня 2019 року) залишаються без водопостачання у зв’язку з відключенням електропостачання Бахмутської фільтрувальної станції.

Про це 6 червня повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Донецькій області – Укрінформ.

«Донеччина: рятувальники допомагають мешканцям області… Протягом 5 червня рятувальники Донеччини продовжували здійснювати підвіз води у населені пункти, де відсутнє водопостачання. Загалом протягом дня підвезено близько 46,6 т питної води», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що представники 6-го Державного пожежно-рятувального загону здійснили підвіз 23,1 т води населенню Костянтинівського району. На території Торецької міської ради рятувальники 3-го Державного пожежно-рятувального загону здійснили підвіз питної води населенню у кількості 21,5 т.

Загалом від ДСНС було залучено 4 чоловіка особового складу та 2 одиниці техніки.

В управлінні нагадали, що 27 травня об 11:15 відповідно до вимог ДПЗД «Укрінтеренерго» оператором системи розподілу ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» відключено електропостачання Бахмутської фільтрувальної станції. У результаті припинено подачу води споживачам населених пунктів: Бахмут, Соледар, Парасковіївка, Благодатне, Бахмутське, Покровське.

Як повідомлялося, у Донецькій області, за даними облдержадміністрації, заборгованість муніципальних водоканалів за спожиту воду перед КП «Компанія «Вода Донбасу» сягає майже 1,4 млрд грн, з яких 48% – заборгованість водоканалів з окупованих територій регіону.

З початку квітня ПрАТ “ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля” розпочало відключення “Води Донбасу” від електроенергії через відсутність договору з Укрінтеренерго.

 

ОБСЄ побачила біля Луганська російські “Сані”, танки й зенітки

Збройні формування Російської Федерації стягують та зосереджують важке озброєння та військову техніку на Луганському напрямку.

Про це з посиланням на українську сторона СЦКК повідомляє прес-служба штабу операції Об’єднаних сил на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Українська сторона СЦКК повідомляє, що російсько-окупаційні війська нарощують озброєння та військову техніку, зосереджуючи її в місцях постійної дислокації на Луганському напрямку”, – йдеться в повідомленні.

Так, 1 червня безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ виявив два міномети 2Б11 «Сані» калібру 120 мм поблизу населеного пункту Сентянівка на захід від Луганська. Окрім того, 2 червня виявлено дев’ять РСЗВ на полігоні поблизу населеного пункту Міусинськ, що на південний захід від Луганська.

Спостерігачі також зафіксували озброєння, розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння. Зокрема, 2 червня місією ОБСЄ виявлено присутність 24 танків, трьох зенітних ракетних комплексів на полігоні поблизу населеного пункту Бугаївка, 10 танків, сім самохідних та 13 буксируваних гаубиць на полігоні біля Міусинська. Крім того, зафіксовано 21 танк на полігоні біля населеного пункту Круглик на південний захід від Луганська.

Також 3 червня безпілотник місії виявив одну самохідну гаубицю 2С1 «Гвоздика» калібру 122 мм, 18 буксируваних гаубиць 2А65 «Мста-Б» калібру 152 мм, а також вісім одиниць 2A36 «Гіацинт-Б» калібру 152 мм і один бронетранспортер МТ-ЛБ зі встановленою на ньому туреллю самохідної артилерійської гармати 2С9 «Нона-С» калібру 120 мм поблизу населеного пункту Хрустальний на південний захід від Луганська, підкреслюється в повідомленні.

 

Бойовики Донбасу не сепаратисти, бо ними керує РФ – угорський експерт

Професор угорського католицького університету Анраш Рац закликав не називати бойовиків на Донбасі сепаратистами, адже вони керуються та підтримуються Росією.

Про це він заявив на конференції на тему “Агресія Росії проти України в контексті гібридної війни РФ проти Заходу”, яка проводилася у Посольстві ФРН в Угорщині в рамках цьогорічного Українського місяця «Україна у фокусі», повідомляє прес-служба диппредставництва України в Угорщині – Укрінформ.

“Професор угорського католицького університету Анраш Рац наголосив, що сьогодні важливо не плутати поняття та називати речі своїми іменами, а саме не вживати слова «сепаратисти» по відношенню до осіб, що беруть участь у війні на Сході України, адже мова йде про сили, що формуються, керуються та підтримуються Росією, а присутність росіян на Сході України є беззаперечним фактом”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували у посольстві, угорський експерт окремо зупинився на тих уроках, які слід винести за 5 років війни в Україні, та на змінах та еволюції методів ведення війни Росією.

Директор Управління Східної Європи Державного департаменту США Бредлі Фреден у своєму виступі приділив увагу традиційним та нетрадиційним інструментам та методам ведення гібридної війни Росією на території України, включаючи кібератаки, здійснення терористичних актів на території України, економічний та енергетичний тиск. Б.Фреден окремо зупинився на цілях, які переслідує Росія в контексті війни в Україні, та кроках, які є необхідними для підтримки України у протистоянні російській гібридній війні.

Учасники заходу наголосили на необхідності продовження тиску міжнародної спільноти на РФ аж до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та безумовного дотримання Кремлем міжнародного права.

Український місяць “Україна у фокусі” проводиться спільно Посольствами України, Канади, Нідерландів, ФРН та США в Угорщині.

 

Шахтарі погрожують перекрити кордон із Польщею

Шахтарі з міста Селидове Донецької області обурені відсутністю коштів з державного бюджету на оснащення лав шахт.

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець під час прес-конференції в Укрінформі у четвер, 6 червня.

“Шахтарі з Селидового надзвичайно обурені, у 2018 році керівництво Міністерства енергетики і вугільної промисловості України виділило кошти з бюджету на оснащення лав. Але тоді міністр вже в жовтні забрав гроші назад, це було більше 133 млн гривень. В цьому році у березні було виділено 504 мільйони 500 тисяч гривень на оснащення трьох лав на шахті “Україна”, на шахті “Росія”, на шахті “1/3 “Новогродівська”, – повідомив Волинець.

Він також додав, що Міністерство енергетики відкликало гроші з казначейського рахунку “Селидіввугілля”. “Вчора міністр (міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик – ред.) своїм наказом відкликав ці гроші з казначейського рахунку “Селидіввугілля”, тому лави не заряджаються”, – наголосив Волинець.

Також Волинець звернув увагу на проблему невиплати заробітної плати на державних шахтах.

“На добу в Україні видобувається 98 тисяч тонн гірничих мас, які треба привести до відповідної концентрації, і тоді це буде готовий вугільний продукт. Із цих 98 тисяч тонн за минулу добу державні шахти видали на поверхню всього 13 тисяч тонн, а інші приватні шахти видали 85 тисяч тонн. Це яскравий приклад, як державне грабують, як доводять до стану банкрутства державні шахти, як знущаються над людьми. І на приватних шахтах немає заборгованості, вища зарплата, а тут низька заробітна плата”, – сказав Волинець.

За його словами, активісти Незалежної профспілки гірників України виступають проти корупційних схем та утисків на шахтах.

“Наші активісти, які в регіонах, зараз не приїхали, але вони будуть з мітингувальниками і в Києві, і з понеділка збираються перекривати кордон з Польщею, щоб привернути увагу лідерів країн Європейського Союзу до корупційних явищ, до невиплати зарплати, до неконтрольованої міграції з України у зв’язку зі зростанням тарифів для населення, їх пограбуванням і так далі”, – повідомив він.

Як зауважив Волинець, патріотично налаштовані громадяни при підтримці шахтарів висловили своє обурення під будівлею ДП “Львіввугілля” на Львівщині 5 червня цього року.

“Вчора навколо підприємства вугільної промисловості “Львіввугілля” у Львівській області патріотично налаштовані громадяни України за підтримки шахтарів, профспілок взяли у кільце будівлю ДП “Львіввугілля”. Вони здійснили такий вчинок для того, щоб не допустити на підприємство маріонеток влади”, – пояснив Волинець.

 

Виконавцям нападу на Гандзюк винесли вирок

У Покровському міськрайонному суді Дніпропетровської області оголошено вироки виконавцям нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Вирок зачитала суддя Олена Чорна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Підбурювача та пособника нападу Сергія Торбіна засуджено до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука – до 6 років, пособників Володимира Васяновича і В’ячеслава Вишневського – до 4, а Віктора Горбунова – до 3 років позбавлення волі.

Усі п’ятеро повністю визнали свою провину в нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження, вчиненого способом, що має характер особливого мучення, групою осіб, на замовлення, з метою залякування потерпілого, що спричинило смерть потерпілого. Вони надали усі показання, сприяли розкриттю злочину і щиро розкаялися у його скоєному.

Потерпілі – батьки Катерини Гандзюк і її чоловік – та їхні представники погодилися на призначення зловмисникам м’якшого покарання за угодою з прокурором про визнання винуватості.

Замовником, згідно з вироком, є херсонський політик, причетний до незаконної торгівлі лісом під прикриттям підпалів, діяльність якого викривала Гандзюк. Посередник – помічник депутата Херсонської обласної ради Миколи Ставицького. Їхні імена у вироку не названі, оскільки матеріали розслідування стосовно їхніх дій виділені в окремі кримінальні провадження.

Як повідомляв Укрінформ, 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку у Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Гандзюк перенесла декілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п’ятеро людей: а 12 листопада стало відомо про арешт Ігоря Павловського – колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. У ніч проти 15 лютого суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 2 млн 497 тисяч 300 гривень. Заставу вніс адвокат Мангера.

25 квітня стало відомо, що підозру Мангеру змінили – на “замовлення завдання тілесних ушкоджень”.

7 травня Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох осіб, яких підозрюють у нападі на Гандзюк.

16 травня Верховний суд передав справу щодо обвинувачуваних у нападі на Катерину Гандзюк з Херсонського міського суду Херсонської області до Покровського районного суду Дніпропетровської області, за місцем прописки трьох із п’яти обвинувачених.

 

Президент ПАРЄ хоче обговорити можливе повернення Росії з її депутатами

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск’є зустрінеться з представниками Держдуми і Ради федерації Росії.

Зустріч запланована на 10 червня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Після попередніх контактів президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є 10 червня зустрінеться із представниками двох палат російського парламенту з метою продовження діалогу про відносини між Парламентською асамблеєю і російським парламентом», – заявили у ПАРЄ.

Як відзначається, “ця зустріч особлива важлива” після ухвалення регламентним комітетом Асамблеї проекту доповіді щодо процесу ухвалення рішень, який стосується повноважень та права голосу національних делегацій.

Як повідомляв Укрінформ, 3 червня регламентний комітет ПАРЄ затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту, що може ускладнити запровадження санкцій проти російської делегації та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

17 травня Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

ПАРЄ у квітні 2014 року запровадила санкції проти РФ, позбавивши російську делегацію права голосу. У червні 2017 року Росія вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на порушення Москвою норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовженням агресії проти України та окупації Криму, «суперечливим та ганебним».

 

КСУ обмежив повноваження НАБУ на вимогу компанії Коломойського

Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”.

Відповідне рішення було ухвалене за конституційною скаргою АТ “Запорізький завод феросплавів” під час закритої частини пленарного засідання Другого сенату КС, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник – Укрінформ.

“Конституційний суд задовольнив конституційну скаргу “Запорізький завод феросплавів” і визнав неконституційним положення статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”, – повідомило джерело агентства.

Як повідомлялося, відповідне провадження КСУ відкрив у жовтні 2018 року за скаргою акціонерного товариства “Запорізький завод феросплавів” – підприємства, що контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Там вважали неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод — це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

Загалом за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн.

Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.

 

У НАБУ розцінили рішення КСУ як узаконення розкрадання коштів

Національне антикорупційне бюро розцінило як узаконення розкрадання коштів рішення Конституційного суду про визнання неконституційним права НАБУ вимагати скасування в судовому порядку угод, які вважаються корупційними.

Про це Антикорупційне бюро заявило в Twitter – Укрінформ.

“КС узаконив розкрадання коштів держпідприємств через закупівлі за завищеними цінами, позбавивши НАБУ права вимагати через суд анулювання незаконних угод”, – наголосили в НАБУ.

У відомстві переконані, що це рішення – в інтересах організаторів корупційних схем, а не України.

Як повідомляв Укрінформ, Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”.

Відповідне рішення було ухвалене за скаргою АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Таким чином, КСУ визнав неконституційним пункт 13 статті 17 закону про НАБУ, що визначає»: «за наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України».

КСУ відкрив відповідне провадження за скаргою акціонерного товариства “Запорізький завод феросплавів” – підприємства, що контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, у жовтні 2018 року.

Завод вважав неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод – це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

НАБУ за 4 роки роботи подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн.

Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.

 

Інформвійна з РФ деструктивна, як радіація – Джапарова   

Міжнародна спільнота недооцінює когнітивний вплив РФ, а цьому питанню варто приділяти більше уваги.

На цьому наголосила перша заступниця міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова на засіданні круглого столу “Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення” з нагоди Дня журналіста, який проходить в Укрінформі.

“Інформаційна війна триває. Ми часто кажемо, що вона як радіація, ми її не бачимо, але вона має дуже деструктивний вплив. Когнітивна війна недооцінена, тому що здебільшого всі фокусуються на кібербезпеці, на цьому вимірі”, – сказала Джапарова.

За її словами, інформація має надзвичайно важливий вплив.

Представниця МІП приділила особливу увагу темі репресивних дій РФ в окупованому Криму, де “зачистили” класичну незалежну журналістику, а тепер репресують громадянських журналістів.

Джапапова також звернула увагу на те, що в Україні ситуація зовсім інша. Мінінформполітики, як і обіцяло його керівництво, не стало відомством, яке тисне на ЗМІ, бо там вважають, що найкращою зброєю є свобода слова та правда.

Звісно, додала вона, у бік МІП часто лунають претензії щодо неефективності, але при наявних ресурсах відомство робить усе від нього можливе.

Як повідомлялося, 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Свято встановлено 25 травня 1994 року указом Президента України.

 

За час війни на Донбасі у полон бойовиків потрапили понад 80 українських журналістів — ІМІ

Про це сказала виконавчий директор ГО «Інститут масової інформації», представник в Україні міжнародної організації «Репортери без кордонів»

Оксана Романюк під час круглого столу “Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення” з нагоди Дня журналіста, який проходить в Укрінформі.

“За останні 5 років понад 80 українських журналістів побували в заручниках саме на території Донбасу”, – підкреслила вона.

Загалом, за словами Романюк, експерти ІМІ постійно фіксують випадки порушень свободи слова в Україні. У травні їх було виявлено 13.

Основним типом порушення прав журналістів стали випадки перешкоджання законній журналістській діяльності – 7 (квітень – 8, березень – 15, лютий – 11, січень – 7).

Також Романюк оприлюднила звернення медіаруху “Медіа за усвідомлений вибір” до Президента України Володимира Зеленського з пропозицією першочергових медіареформ.

Як зазначається у цьому зверненні, останні п’ять років були дуже болісними для українських журналістів: вбито журналістів Павла Шеремета, Сергія Ніколаєва, у стані медичної коми зараз знаходиться черкаський журналіст Вадим Комаров, який постраждав внаслідок жорстокого нападу в Черкасах. У полоні так званої «ДНР» уже два роки перебуває журналіст Станіслав Асєєв, отримав умовний вирок та підписку про невиїзд із Криму журналіст Микола Семена, а журналіста Романа Сущенка Кремль засудив до 12 років колонії суворого режиму.

“Сотні наших колег за ці роки побували в заручниках, стали вимушеними переселенцями та постраждали через тиск і погрози внаслідок своєї професійної діяльності”, – зазначають автори звернення.

Вони закликають главу держави до конкретних кроків щодо гарантування свободи слова та розвитку медіасфери в Україні. Сподіваються, що обрання Зеленського на посаду Президента означатиме нові перспективи для української медіагалузі, а також незворотність тих реформ, які відбулися за останні роки, зокрема щодо становлення суспільного мовлення, більшої прозорості медіавласності.

 

Зеркаль: Росія намагалися переконати суд ООН, що “Л/ДНР” – не терористи

Справа Україна проти Росії у Міжнародному суді ООН є “штучною”, наміру збивати літак рейсу МН17 “не було”, а бойовиків на Донбасі РФ озброювала “заради захисту від української бойової авіації”.

Про це представники Росії заявили в Міжнародному суді ООН, повідомила після завершення сьогоднішніх слухань заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу у Гаазі.

“Вони фактично повторили все те, що вони говорили ще в понеділок, тільки трошки по-іншому. Вони все повторювали, що в нас “штучний спір”, що немає ніяких підстав для використання цих двох конвенцій, на які ми посилаємося, що вони взагалі вважають, що ми використовуємо цей суд як інструмент політичного тиску на Росію, і що взагалі всі проблеми пов’язані з тим, що відбулося в нас в 2014 році, як “заколот” і більше нічого. І що ми намагаємося робити на всіх фронтах юридичну війну з Росією”, – зазначила Зеркаль.

Вона додала, що представники Росії у Міжнародному суді ООН сьогодні багато говорили про трагедію МН17. Йшлося, зокрема про те, що, ніби, не було наміру збивати Боїнг, а бойовики на Донбасі озброювалися “заради захисту від української бойової авіації”.

“Ми почули багато цікавого щодо збиття Боїнга. Вони продовжують наполягати на тому, що бідненькі “ДНР” та “ЛНР” не визначені ніким, як терористичні організації, і крім того, що всі обстріли, які вела Україна також тоді підпадають під терористичні акти. Завтра Ви почуєте усі наші відповіді на всі ці питання, і я думаю, що це має стати вже очевидним, що в нас є спір, що у суду є юрисдикція. І ми сподіваємося, що суд розгляне по суті всю нашу справу”, – наголосила Зеркаль.

Як повідомляв Укрінформ, 3-7 червня відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарських громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; незаконні обшуки та затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

 

Скоро з’являться новини у справі МН17 – Зеркаль

Оприлюднені у ЗМІ нові докази причетності Росії до збиття МН17, зокрема, інформація про перевезення ракетного комплексу “Бук”, є у справі, яку ведуть Нідерланди.

Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу у Гаазі розповіла заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Я думаю, що для відкритого доступу це нова інформація. Вона дійсно була вже в справі, яку ведуть слідчі тут в Нідерландах в рамках розслідування справи про збиття Боїнга. Це дуже корисна робота, яку провели журналісти тому, що тільки відкриті джерела можуть зараз використовуватись поки йде слідство, поки немає судового розгляду. Водночас я думаю, що ми скоро почуємо новини від Спільної слідчої групи”, – сказала Зеркаль.

Як повідомляв Укрінформ, у справі про катастрофу MH17 з’явилися нові докази причетності Росії. Російська “Новая газета” опублікували документи, які є додатковим доказом того, що ракетний комплекс “Бук”, який збив малайзійський “Боїнг”, доставили з Росії. Інформація не має грифа “секретно” – це документи про забезпечення безпеки на дорогах загального користування під час пересування російських військ у червні 2014 року. А також виписки з наказів про взяття військовослужбовців ППО на забезпечення і виділення їм сухих пайків.

Зокрема, це — телефонограма від 22 червня 2014 року, в якій йдеться про наказ начальникам Курської і Воронезької військових автомобільних інспекцій організувати 23 червня супровід військової техніки дорогами загального користування. Зазначається, що телефонограма підтверджує версію авторів порталу Bellingcat про участь особового складу і вантажівок 69-ї бригади в переміщенні техніки з Курська, висловлену ними ще в 2017 році.

 

Кучма має пояснити, які вказівки дав Зеленський щодо торгівлі з ОРДЛО – експерт

Рішення щодо зняття економічної блокади з ОРДЛО виглядає як загравання президента Володимира Зеленського з електоратом східних регіонів України, але загравання ціною національних інтересів є дуже небезпечним.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу заявив директор Інституту світової політики Євген Магда.

“Кучма анонсував рішення (зняти економічну блокаду з ОРДЛО — ред.), попередньо узгодивши з президентом Зеленським, і ця ініціатива виглядає як загравання Зеленського з електоратом східних регіонів. Але загравання ціною національних інтересів — це надзвичайно небезпечна гра. І без пояснень суспільству, що він мав на увазі, і які у нього були директиви від президента, Леоніду Кучмі буде важко поїхати до Мінська 19 числа, як він це планує зробити”, – вважає експерт.

Магда відзначив, що озвучена ініціатива Леоніда Кучми виглядає логічною, оскільки він повернувся до Тристоронньої контактної групи з рефреном, що більше не буде “весільним генералом”. Однак він запропонував ідею, яка має суттєвий резонанс і викликатиме великий опір з боку українського суспільства.

Понад два роки тому, нагадав експерт, економічна блокада ОРДЛО була запроваджена багато в чому завдяки активним діям громадських активістів на чолі з народними депутатами Семеном Семенченком та Володимиром Парасюком, і ситуація в регіоні відтоді суттєво змінилась.

“Ситуація на сьогоднішній момент змінилась, і підприємств, які б сплачували податки до українського бюджету, на території ОРДЛО не залишилось. Тому виникає питання: чи усвідомлює Леонід Кучма, що поступки Росії спричинять лише наступні поступки? Поступки, як жест доброї волі, не можуть бути реалістичним сценарієм, оскільки насправді виглядають проявом слабкості”, – вважає Магда.

За його словами, останнє інтерв’ю міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова свідчить про те, що Росія зі свого боку не збирається йти на жодні поступки. Цинізм ситуації полягає в тому, зазначив Магда, що за добу, яка передувала переговорам в Мінську та 5 червня загинуло четверо українських військових.

Як повідомлялося, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Генпрокурор назвав умови, за яких торгівля з ОРДЛО не буде “криміналом”

Ідея зняти економічну блокаду з окупованих територій Донбасу означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет.

Про це повідомив у четвер у Facebook генпрокурор Юрій Луценко – Укрінформ.

“Торгівля з підприємствами на окупованих територіях можлива лише при їх реєстрації і сплаті податків в Україні. Як це було до 2017. Після того, як терористи “націоналізували” українську державну і приватну власність на території ОРДЛО, ідея зняти економічну блокаду означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет”, – наголосив він.

За словами Луценка, “така торгівля буде криміналом, що підпадає під статтю 258-5 КК про фінансування тероризму”.

Як повідомлялося, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Кучма пояснив ініціативу “не стріляти у відповідь”

Україна у Тристоронній контактній групі пропонує не відповідати на провокаційні обстріли бойовиків, які ведуться з території цивільної інфраструктури – дитсадків, домівок місцевих жителів тощо. Про це заявив очільник української делегації у ТКГ Леонід Кучма у Києві на брифінгу 6 червня, передає кореспондент УНН.

“Що стосується режиму тиші, кожен раз, коли приймалося рішення про режим тиші, приймалося рішення з такого-то числа перестати стріляти. Ви добре знаєте, що жодного разу цей режим не відбувався.

Тому ми вчора домовилися, що до 19 числа група безпеки, що складається з усіх і вся, повинна підготувати документ із заходами, захисними механізмами: що треба робити, якщо цей режим був (введений – ред.). Тобто рух двосторонній, щоб не тільки ми, та сторона також дала запевнення, розписалася під тим документом умовно кажучи”, – пояснив Кучма.

Він також заявив, що існує ще одна проблема, яка існує вже протягом 5 років, – це провокаційні обстріли.

“Коли заїжджає якась установка чи у дитсадочок, чи до хати, чи в населений пункт, і веде обстріли наших територій. Скажіть будь ласка, ми можемо, якщо бачимо, що з дитячого садочку йде обстріли, давати відповідь? Відповідь – завжди давати треба, коли йдуть бойові дії на території, де нема населених пунктів”, – заявив очільник української делегації.

На питання журналіста про те, чи вірне твердження, що Кучма пропонує не відповідати на обстріли бойовиків, якщо вони ведуться з території цивільної інфраструктури, він відповів: “Абсолютно”.

“Коли ми чітко розуміємо, що це провокаційний обстріл”, – зазначив другий Президент.

Нагадаємо, під час засідання робочих груп у рамках ТКГ із мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях однією з домовленостей стало зазначення не лише часу початку “режиму тиші”, а й механізму його запровадження.

Очільник української делегації в ТКГ Леонід Кучма заявив: “Це принципово. Бо жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього “режиму тиші”. Має бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також запроваджена заборона на обстріл громадських об’єктів — шкіл, дитячих садків. До 19 червня група повинна розробити такі пропозиції. Ми маємо 19 числа їх затвердити”.

Як повідомляв УНН, у Мінську під час переговорів щодо Донбасу сторони домовилися оголосити режим тиші у Станиці Луганській з 10 червня.

 

Кучма заявив, що “не стріляти у відповідь” на Донбасі — його особиста позиція

Очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма зазначив, що питання щодо заборони давати відсіч у відповідь на обстріли на Донбасі є його думкою, а не рішенням чинного Президента.

Про це він сказав на прес-конференції, коментуючи ймовірність видачі наказу про припинення відповіді на обстріли, передає кореспондент Укрінформу.

“Я – не президент. Треба обговорювати таку проблему, я сказав свою думку, я ж не сказав, що є рішення Президента країни, чи начальника Генерального штабу. Що давайте вже думати про людей, цивільних, дітей, а війну треба вести військовими засобами і давати відпір коли ця проблема існує… Ми повинні поступово переконуючи, що ми українці праві, із допомогою всього світу поступово вирішувати цю проблему”, – сказав Кучма.

Як повідомляв Укрінформ, 5 червня голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про режим тиші в зоні збройного конфлікту норму “не стріляти у відповідь”.

Спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Заборони стріляти для військових не буде, а для зняття блокади Донбасу треба виконати умови – речниця Зеленського

Повної заборони стріляти для військовслужбовців на Донбасі – не буде, а зняття економічної блокади з окупованою територією Донецької та Луганської відбудеться лише за певних умов. Про це в ефірі програми “Право на владу” сказала прес-секретар президента України Юлія Мендель, коментуючи підсумки переговорів 5 червня у Мінську щодо Донбасу, передає УНН.

“Начебто Леонід Данилович (Кучма — ред) заявив, що українські військові не можуть стріляти у відповідь на обстріли. Мені здається, що жоден президент не може такого побажати своїй країні. Я не знаю, звідки походить це, але ми сьогодні говорили з Леонідом Даниловичем і він сказав, що це просто вирвана фраза з контексту. По-перше, все пояснення полягало в тому, що зобов’язання про припинення вогню прописані в Мінських домовленостях. Однак обов’язково на взаємних зобов’язаннях. Україна не може лише зі свого боку припинити обстріли. Це просто неможливо. Про що конкретно йшлося? Про те, що дуже часто українські військові потрапляють на провокації, коли стріляють з житлового будинку, з дитсадка, зі школи, з лікарні, з будь-якого місця, де перебувають цивільні люди. І після цього починаються обстріли цього будинку. Таким чином гинуть наші люди, наші українці. Тож ішлося про те, щоби не піддаватися на провокації”, — сказала речниця президента.

Мендель додала, що на сьогодні “ми маємо говорити про те, що маємо перейти у курс прагматичної і спокійної дипломатії. І в центрі цієї дипломатії має бути найважливіше — цінність людського життя. І що власне намагається зробити президент Володимир Зеленський, це те щоб розпочати заново, відновити мінський процес, який просто зайшов у глухий кут”.

Зокрема, прес-секретарка Зеленського прокоментувала інформацію щодо зняття економічної блокади з окупованого Донбасу.

“У 2017 році були введені ці обмеження на торгівлю з окупованими територіями. І власне це сталося з кількох причин. З них головні — це те, що там з’явилася рубльова зона і через те, що там відбувалася псевдонаціоналізація, коли відібрали і державні, і приватні підприємства, і звичайну приватну власність людей, які там жили. Ми не можемо просто зараз говорити про зняття цих обмежень, якщо не будуть виконані умови, коли не буде знято рубльову зону і не буде скасовано так звану псевдонаціоналізацію”, — сказала Мендель.

Речниця президента акцентувала увагу на тому, що під час Мінських переговорів має враховуватися українська позиція, і всі сторони мають виконувати певні зобов’язання, а не лише Україна.

“Коли триває мінський процес, ведуться переговори, то, звісно, включається позиція і України, і що має обов’язково зробити Росія. Ми ж не можемо вимагати винятково від себе. Але нам дуже прикро, що поки ми перебували в Брюсселі (перший закордонний візит президента Зеленського. — ред.), були зманіпульовані оці основні меседжі. І мені здається, що якісь політичні партії просто намагаються виграти якісь політичні вигоди для себе перед виборами до парламенту. І дуже образливо, що це робиться за рахунок таких болісних тем, як війна. Тому що тут у нас немає суперечливостей. Ні у влади, яка була 5 років і не змогла нічого зробити, ні у влади, яка прийшла і збирається щось робити. У нас однакові червоні лінії — не можна говорити про те, що буде змінена територіальна цілісність України, Крим — це Україна, Донбас — це Україна”, — зазначила Мендель.

Як повідомляв УНН, у Мінську під час переговорів щодо Донбасу сторони домовилися оголосити режим тиші у Станиці Луганській з 10 червня.

Нагадаємо, Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади на Донбасі. Як повідомив спецпредставник глави ОБСЄ Мартін Сайдік, ця пропозиція була зроблена Леонідом Кучмою.

Пізніше Порошенко зажадав від Зеленського пояснень про можливе зняття блокади Донбасу.

А генпрокурор Юрій Луценко заявив, що торгівля з підприємствами на окупованих територіях можлива лише при їх реєстрації і сплаті податків в Україні, як це було до 2017 року.

При цьому, очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що на сьогодні нема економічної блокади окупованого Донбасу з боку України, однак є тимчасові обмеження.

 

Парубій: Заборона стріляти у відповідь – це шлях до капітуляції

Голова ВР Андрій Парубій прокоментував ініціативу не відкривати українським військовим вогонь у відповідь на атаки російського агресора, заявивши, що це шлях не до миру, а до капітуляції.

Про це спікер сказав під час засідання Верховної Ради у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Коли ми не відповідаємо на вогонь і на атаки агресора – наших загиблих стає все більше. Ми 5 років ведемо національно-визвольну боротьбу, і ми хочемо повідомити, і я особисто хочу повідомити новообраного Президента Володимира Зеленського, що заборона стріляти у відповідь – це шлях не до миру, це шлях до капітуляції”, – заявив Парубій.

Він зазначив, що для нього стала тривожною інформація, що Президент України дав доручення оголосити на Мінській групі ініціативу про те, що українські військовослужбовці не повинні відкривати вогонь у відповідь на атаки російського агресора. Голова ВР наголосив, що “ми тільки сьогодні маємо одного вбитого українського воїна і 12 поранених”.

“Ми не дозволимо капітуляції України перед російським агресором. Я впевнений, – це позиція, яку займає сьогодні український народ. І я впевнений, що Президент України повинен скоригувати свою позицію і мати повагу до українських воїнів, які, ризикуючи своїм життям, кожного дня захищають українську незалежність. Капітуляції ми не допустимо!”, – підкреслив Парубій.

Як повідомлялося, 5 червня голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про режим тиші в зоні збройного конфлікту норму “не стріляти у відповідь”.

 

В’ятрович відреагував на слова Кучми “не стріляти у відповідь”

Очільник Інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир Вятрович відреагував на слова очільника української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми стосовно початку “режиму тиші”. Про це повідомляє УНН з посиланням на його Facebook-сторінку.

“Не стріляють у відповідь ті, кого поставили до стінки”, – написав В’ятрович.

Нагадаємо, вчора у Мінську відбулось засідання робочих груп у рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. Українську сторону представляв Володимир Кучма, якого Президент України Володимир Зеленський від 3 червня призначив повноважним представником Києва у контактній групі. Раніше він вже обіймав цю посаду з 2014-го по 2018 рік.

Однією з домовленостей стало зазначення не лише часу початку “режиму тиші”, а й механізму його запровадження.

“Це принципово. Бо жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього „режиму тиші“. Має бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також запроваджена заборона на обстріл громадських об’єктів — шкіл, дитячих садків. До 19 червня група повинна розробити такі пропозиції. Ми маємо 19 числа їх затвердити”, — наголосив очільник української делегації в ТКГ.

 

Мендель пояснила заклик припинити вогонь, озвучений у Мінську

Стале й тривале припинення вогню на Донбасі – це ключове питання для повернення миру, і вчорашня зустріч Тристоронньої контактної групи у Мінську дала стриманий оптимізм щодо подальшого врегулювання воєнного конфлікту.

Про це під час спільного брифінгу з керівником української делегації у Тристоронній контактній групі Леонідом Кучмою наголосила прес-секретар Президента України Юлія Мендель, повідомляє сайт Президента – Укрінформ.

Водночас у ЗМІ виникло чимало інтерпретацій щодо переговорів, зауважила Мендель та підкреслила, що Кучма ніколи не стверджував, що українським військовим не можна відкривати вогонь у відповідь.

“Фраза, яка розійшлася в медіа, вирвана з контексту. У контексті йшлося про те, що це взаємне зобов’язання. У Мінських угодах прописане зупинення вогню. Українська сторона має це зробити зі свого боку, але й російська обов’язково повинна зупинити вогонь зі свого. І заклик припинити вогонь, не стріляти, стосувався насамперед протилежної сторони. Це шлях з двостороннім рухом”, – наголосила прес-секретар Президента.

Мендель зазначила, що за час воєнних дій на Донбасі інша сторона постійно провокувала українських військових. Незаконні збройні формування встановлювали гранатомети в дитсадках, школах, на дахах житлових будинків. Тому треба напрацювати механізми розведення сил.

“Ми закликаємо всіх учасників ТКГ активізувати роботу. Зустрічі в Мінську надзвичайно важливі, але між ними має відбуватися щоденна робота. Підгрупа з безпеки Тристоронньої контактної групи має підготувати документи, які дозволять почати розведення сил. Після цього ми зможемо почати відновлення мосту у Станиці Луганській, одній із найгарячіших точок на сході”, – заявила прес-секретар Президента.

Зі свого боку Кучма підкреслив, що йому сподобався тон розмови під час вчорашнього засідання Тристоронньої контактної групи.

“Виникла думка, що є бажання щось змінити, зрушити з місця всі проблеми, які сьогодні існують. Основні проблеми – це питання безпеки, звільнення наших заручників, наших моряків”, – заявив керівник української делегації у ТКГ.

Він також констатував, що узгоджений режим припинення вогню досі не дотримувався.

“Ми вчора домовилися, що до 19 червня група з безпеки повинна підготувати документ із захисними механізмами – що слід робити, щоб цей режим діяв. Рух має бути з обох сторін”, – наголосив Кучма.

Під час зустрічі Тристоронньої контактної групи також ішлося про проблему торговельних обмежень з ОРДЛО, яка потребує вирішення виключно у форматі двостороннього руху, підкреслив Кучма.

Обмеження було запроваджене за рішенням РНБО у березні 2017 року у відповідь на впровадження рубльової зони та псевдонаціоналізацію українських державних і приватних підприємств, серед іншого – і з іноземним капіталом, а також приватної власності наших співгромадян, які перебували на території ОРДЛО, припинення сплати податків з тих територій в Україну.

Відповідні обмеження крок за кроком можуть бути зняті лише у відповідь на поступове повернення в українське правове поле.

Ця тема піднімалася з ініціативи російської сторони та ватажків збройних формувань. У зв’язку з цим Кучма зазначив, що, якщо таке бажання справді є, то, за умови вирішення питання скасування рубльової зони та незаконних рішень про псевдонаціоналізацію, ми готові відновлювати питання економічної реінтеграції на умовах повернення в українське правове поле, відповідно до Мінських домовленостей.

“Ми заявляємо, що рух має бути двостороннім. Якщо ви під час заборони руху націоналізували всі українські підприємства, то спершу дайте нам відповідь, коли ви збираєтеся їх повертати”, – зазначив Кучма.

Учасники брифінгу також наголосили, що наріжним каменем для української делегації у ТКГ є національні інтереси країни, її територіальна цілісність і суверенітет. Принципова позиція – всі дії з урегулювання мають бути взаємними, двосторонніми й повністю відповідати українському законодавству.

“Хочемо принагідно нагадати тим, хто сьогодні почав нагнітати паніку розмовами про капітуляцію, що дві майже капітуляції України у Мінську вже відбувалися: перша – після Іловайська, друга – після Дебальцевого. Президент Володимир Зеленський, як і всі представники України в ТКГ, натомість прагне здобути у Мінську перемогу для України”, – зауважила Мендель.

 

Кучма: нема ніякої економічної блокади Донбасу

На сьогодні нема економічної блокади окупованого Донбасу з боку України, але є тимчасові обмеження. Про це заявив очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма у Києві на брифінгу 6 червня, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи планує Україна “зняти блокаду” окупованих територій, передає кореспондент УНН.

“Питання блокади: нема ніякої економічної блокади. Почитайте рішення РНБО і потім указ Порошенка. Це — тимчасово заборонене переміщення вантажів через лінію зіткнення. Яка це блокада?” — запитав Кучма.

Він заявив, що на сьогоднішній день сотні, тисячі людей щодня пересікають контрольні пункти, і 50 кг кожній людині дозволяється нести з собою.

“Те, що така проблема існує, це правда. Це питання виникає кожен раз у контактній групі, з боку тої сторони. Але ми чітко заявляємо — рух має бути двостороннім. Якщо ви під час цієї заборони руху націоналізували всі українські підприємства, то ви спочатку дайте нам відповідь — коли ви збираєтесь їх повертати”, — сказав очільник української делегації.

Водночас він підкреслив, що є членом лише контактної групи.

“Ми не можемо приймати рішення на контактній групі відмінити указ Президента. Але говорити про це можна скільки завгодно. Це питання на сьогодні існує, його ввесь час піднімає і російська сторона, окрім ОРДЛО, і я думаю, воно існує і в Україні”, — заявив він.

Нагадаємо, Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади на Донбасі. Як повідомив спецпредставник глави ОБСЄ Мартін Сайдік, ця пропозиція була зроблена Леонідом Кучмою.

Пізніше Порошенко зажадав від Зеленського пояснень про можливе зняття блокади Донбасу.

 

На Донбасі необхідно провести міжнародний аудит – Кучма

На окупованих територіях необхідно провести міжнародний аудит, зокрема, щодо тих підприємств, які знаходились на цій території до війни. Про це заявив очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма у Києві на брифінгу 6 червня, передає кореспондент УНН.

На питання про те, чи будуть повернуті підприємства на окупованих територіях, він заявив “Обов’язково”.

“У деяких бізнесменів нема бажання забирати їх, бо вони доведені до такого стану… Це спочатку треба починати – робочий клас, і керівництво, звідкіля його брати? Звідти всі повтікали…. Вони скажуть – забирайте, будь ласка. І що з цим робити? Ми по картинкам з вами бачимо, в якому стані знаходится багато великих підприємств. Жах”, – сказав Кучма.

На його думку, в окупованій частині України необхідно провести міжнародний аудит.

“Не просто вони скажуть “забирай”. А як вони заберуть? Механізми, питання безпеки? Тут одні питання, одні проблеми. Тому повинен бути проведений міжнародний аудит, а потім вже зроблені остаточні рішення”, – сказав він.

Раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що у червні відбудеться зустріч з великим бізнесом щодо розбудови Донбасу.

 

Експерт нагадав, що кримінал “віджав” підприємства на окупованому Донбасі

На сьогодні залишається відкритим питання, як Україна планує відновити економічні зв’язки з окупованими частинами Донецької та Луганської областей, і чи вважатиметься співпраця з “віджатими” підприємствами фінансуванням тероризму.

Про це в ефірі телеканалу “Прямий” заявив виконавчий директор “Економічного дискусійного клубу” Олег Пендзин, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відновлення суверенітету України над тими територіями (окупованими частинами Донецької та Луганської областей — ред.) однозначно буде мати паралельно з собою наслідком відновлення і економічних зв’язків з Україною. Але є питання в тому, в якій формі і як швидко буде здійснюватись цей процес. Хочу нагадати, що коли Україна втратила контроль над територіями, майно і власність на всіх підприємствах були “віджаті” кримінальними елементами, представниками Російської Федерації, тобто по суті українські власники втратили контроль над ними”, – зазначив експерт.

На думку Пендзина, на сьогодні залишається відкритим питання які політичні процеси супроводжуватимуть відновлення економічних стосунків з окупованими територіями і хто отримуватиме прибутки за продукцію, яка вироблятиметься на підприємствах так званих “ДНР/ЛНР”.

“Гроші за продукцію, за вугілля з тих територій піде кому? Тим, хто за українськими законами є власниками підприємств чи представникам терористичних організацій? І як наслідок, чи не будуть сприйматись подібні контракти як фінансування тероризму у межах українського законодавства”, – наголосив Пендзин, додавши, що без розуміння політичної позиції керівництва держави неможливо реагувати на заяви про відновлення економічних стосунків з окупованими територіями Донбасу.

Як повідомлялося, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Кучма доповів Зеленському, чому процес обміну заручників загальмував

Глава української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма доповів Президенту України Володимиру Зеленському про причини гальмування процесу обміну заручниками, а також претензії з боку РФ. Про це він повідомив у Києві на брифінгу 6 червня, передає кореспондент УНН.

“Що стосується заручників — обговорювались. Але ви знаєте, після такої тривалої перерви сказати, що ми зрушимо це з місця не можу. У мене була можливість провести приватні переговори з тими, від кого в певній мірі це залежить. Моя особиста думка — є бажання розпочати цей процес, тому що на це дивиться весь світ”, — сказав Кучма.

Він заявив водночас, що російська сторона висуває до української претензії.

“Ви знаєте, коли в грудні минулого року відбулось останнє звільнення, в українських списках було 23 росіянина. Було погоджено, що вони підлягають звільненню. А потім останній раз на тій території сказали „вибачте, ми росіян не можемо звільнити, не можемо передати їх ОРДО/ОРЛО“. З юридичної точки зору це абсолютно правильно, ми повинні відповідати російській стороні. З того часу цей процес загальмувався”, — зауважив він.

Другий Президент зазначив також, що доповів сьогодні про це Президенту України Володимиру Зеленському.

“Повинні бути перші кроки з обох боків. Я весь час кажу — рух повинен бути двосторонній“, — додав він.

Раніше Кучма заявив, що в питанні звільнення військовополонених моряків “буде рух”.

 

Дорожню карту Зеленського по Мінську не оприлюднять до 19 червня

Дорожню карту Президента України Володимира Зеленського щодо мінських переговорів не буде опубліковано до 19 червня. Про це повідомила речниця Президента Юлія Мендель на прес-конференції, передає УНН.

“Щодо дорожньої карти Президента щодо мінських переговорів: ми поки не робимо дорожню карту публічною з двох причин. Перша причина — були вже інциденти, коли інформація виходила напередодні і ініціативи Президента блокувались іншою стороною. Власне, неоприлюднення цієї дорожньої карти зараз є просто питанням безпеки. З другого боку, ми хочемо узгодити нашу дорожню карту з нашими європейськими партнерами по „нормандському формату“, і до 19 червня ми не хотіли б публікувати цю дорожню карту”, — сказала Мендель.

З її слів, водночас є два основні пункти в дорожній карті — припинення вогню та повернення полонених.

Раніше очільник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив, що засідання робочих груп у рамках Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях вперше пройшли конструктивно.

Також Леонід Кучма повідомив, що ТКГ обговорювала проблеми безпеки. Однією з домовленостей стало зазначення не лише часу початку “режиму тиші”, а й механізму його запровадження.

 

Прес-секретарка Зеленського: Ми прибираємо посередника у спілкуванні з аудиторією

Прес-секретарка Президента України Юлія Мендель наголосила на тому, що процеси споживання та усвідомлення інформації постійно змінюються, адже ми живемо у цифровому світі.

Про це вона заявила на засіданні круглого столу “Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення” з нагоди Дня журналіста, який проходить в Укрінформі.

“А відтак перед журналістами стоїть колосальна відповідальність щодо того, як подати цю інформації, як її перевірити, як зробити фактчек цієї інформації, ну і те, як перебувати в цій інформаційній конкуренції”, – сказала Мендель.

За її словами, в Адміністрації Президента України підтримуються свободу слова та поважають журналістів. “Але давайте не забувати, що медіа і влада ідуть по різні боки однієї дороги. Та все ж таки крокують до однієї мети — до єдиної держави”, – сказала Мендель.

Вона також зазначила, що в АПУ розуміють важливу роль використання цифрових медіа. “Ми прибираємо посередника у спілкуванні з аудиторією, ми можемо буди незалежними, ми можемо розширювати свої контакти і стати більш професійними”, – підкреслила прес-секретарка Президента.

Як повідомлялося, 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Свято встановлено 25 травня 1994 року указом Президента України.

 

Мендель розповіла про підготовку промови Зеленського, де побачили “плагіат”

Президент Володимир Зеленський вичитував усі промови, підготовлені до візиту до Брюсселя, але існує проблема у роботі державних інституцій.

Про це заявила прес-секретар глави держави Юлія Мендель на брифінгу в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президент Зеленський вичитував усі промови, і якщо він не погоджувався з повідомленнями і меседжами, то, звісно, він їх змінював. Якщо Президент Зеленський погодився з цими повідомленнями, які вчора проговорив, це означає тільки позитив для України, тому що це означає, що при зміні керівництва не змінюється позиція України, ми залишаємося на європейському і євроатлантичному курсі і, звісно, ми визначаємо, що Росія є нашим агресором”, – відповіла речниця на запитання, чи є вже результати перевірки співпадіння висловлювань Зеленського у Брюсселі і екс-президента Петра Порошенка на з‘їзді партії “Європейська солідарність”.

Водночас Мендель наголосила, що ця ситуація показала проблему в роботі державних інституцій.

“Це показує, що система інституцій держави не працює. Тому що якщо Адміністрація Президента не може покладатися на Міністерство закордонних справ, то як ми можемо говорити про будь-яку співпрацю”, – переконана прес-секретар.

Як повідомляв Укрінформ, 5 червня речник п’ятого президента України Святослав Цеголко заявив, що чинний Президент Зеленський на зустрічі з президентом Європейської ради Дональдом Туском повторив цілий абзац із промови Порошенка.

Після цього заступник глави АП з питань інформполітики Кирило Тимошенко ініціював службове розслідування щодо ідентичності фрагментів виступу Зеленського на брифінгу з Туском та виступу Порошенка на з‘їзді партії “Європейська солідарність”.

За даними АП, працівники МЗС України, які готували тези для брифінгу Зеленського, паралельно продовжували працювати на Порошенка. В АП заявили, що розцінюють “це як диверсію з боку окремих працівників Міністерства закордонних справ та свідому провокацію з боку команди Петра Порошенка”.

 

Реформа Суспільного має продовжуватися — радник Зеленського

Реформування Суспільного мовлення обов’язково треба продовжувати, адже країні необхідний незалежний канал, який буде доносити інформацію до глядачів.

Про це сказав радник Президента Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв під час круглого столу “Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення” з нагоди Дня журналіста, який проходить в Укрінформі.

“Я знаю багатьох людей, які там працюють і намагаються зробити його чимось кращим. Звичайно, реформу треба продовжувати. Якщо там є якась бюрократія, яка заважає розвиватися, то треба сідати і це обговорювати, вирішувати, як ми будемо все це спрощувати. Знаю, що там багато позитивних зрушень було і керівництво стало більш вільне”, – сказав Потураєв.

На його переконання, суспільний мовник має бути, бо це інформаційна зброя. Але нині варто добре подумати над тим, як його можна підсилити, наголосив радник Президента.

“Він має бути конкурентноздатний по відношенню до великих комерційних каналів. Ми повинні усі разом працювати, щоб у суспільного був рейтинг, був шер, бо я все ж таки телевізійник — я за шер. Давайте вирішувати, рахувати чи закріплювати якийсь відсоток ВВП в якості захищеної статті”, – запропонував Потураєв.

Окрім того, він закликав звертати увагу на ситуацію щодо українських ЗМІ на окупованих Росією територіях України, де важко знайти український сигнал, а російське телебачення транслюється без проблем і впливає на свідомість місцевих жителів так, як це вигідно РФ.

“Ще під час передвиборчої кампанії Володимир Зеленський говорив, що треба робити незалежною редакційну політику”, – нагадав радник Президента.

При цьому він закликав називати речі своїми іменами та визнати, що нині медійна система є залежною від олігархів.

На його переконання, деолігархізація має відбуватися не жорстко. Як варіант, це може бути ухвалення певного закону, який сприятиме підтримці свободи слова. І це питання варто широко обговорювати, перш ніж ухвалювати.

“В команді є фахівці. Ми всі з вами на одній хвилі, в одному інформаційному полі і з бажанням вирішувати одні й ті ж самі проблеми”, – запевни радник президента України.

 

Медійна сфера має контролюватися не тільки державою — Біденко

Державний секретар Міністерства інформполітики Артем Біденко вважає, що контроль держави за медійною сферою обов’язково має бути у розумних межах, але саморегуляція ЗМІ при цьому має велике значення.

Таку думку він висловив під час круглого столу “Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення” з нагоди Дня журналіста, який проходить в Укрінформі.

“Іноді державне регулювання може бути більш ефективним, ніж саморегулювання журналістів. Але для України це означає, що ми не маємо концентруватися виключно на регулюванні, яке воно має бути, куди нам рухатися, як міняти співвідношення взаємовідносин з виконавчими гілками влади. Ми маємо також говорити про наявні органи саморегулювання, про медійні проекти, які мають існувати, і мають самовизначати, де ті межі журналістської свободи, правди, куди мають рухатися ЗМІ, які принципи, що мають ЗМІ вважати за правду, що вважати за фейк. Тут держава не має брати участь. Держава може підтримати такі проекти, але аж ніяк не тиснути і не впливати”, – сказав Біденко.

На його переконання, в країні обов’язково мають існувати різноманітні формальні чи неформальні інституції, які допомагають захищати свободу слова.

За словами держсекретаря МІП, водночас регулювання держави є не менш важливим з точки зору захисту свободи слова. “Тому що воно відбиває всі ті взаємовідносини, які існують на ціннісному рівні, на рівні моральному, тобто, що люди допускають у суспільстві, що журналісти допускають, наскільки є сильне журналістське середовище, наскільки суспільство підтримує ключову ідею існування суспільного телебачення та телерадіомовлення. Влада буде відображати ті цінності, які існують. Якщо ми говоримо про парламент, то влада буде підтримувати все те, що є популярним”, – пояснив Біденко.

Але, підкреслив представник Мінінформполітики, усе це буде складно працювати , якщо у суспільстві немає або є на низькому рівні цінність свободи слова, права на реалізацію своєї професії. “Дуже складно очікувати, що люди, які обрані у парламент, будуть серйозно ставитися до свободи слова, як до пріоритету. Тому, не виховуючи у суспільстві цінність, не працюючи над тим, щоб люди розуміли, що свобода слова дорівнює дуже багатьом іншим свободам, і їх не буде без свободи слова, ми не зможемо досягати результатів”, – сказав він.

Крім того, додав держсекретар МІП, велике значення має інституалізація освітніх та просвітних проектів у суспільстві за допомогою громадськіх організацій, журналістів та інших. “Всі об’єкти мають витрачати певний час свого життя на те, щоб захищати цінності, підтримувати їх та передавати їх далі , враховуючи покоління, які цими цінностями будуть жити, а не просто навчитися ним в університету. Це означає, що мають існувати тренінги, журналісти мають передавати свої знання”, – наголосив державний секретар відомства.

Біденко також звернув увагу на те, що на платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів Україна є активною.

“Україна входить у п’ятірку країн, яка реагує на порушення свободи слова. На сьогодні по України 47 запит, 7 з яких вирішені, по 39 є відповіді і ми чекаємо вирішення. Це приклад того, як без особливо піару та гучних криків за допомогою простого онлайн інструменту примусити орган державної влади реагувати, відповідати та вирішувати ті чи інші проблеми”, – сказав він.

Учасники “круглого столу” обговорюють основні виклики та пріоритети у сфері медіа, актуальні проблеми у сфері законодавчого регулювання та інструменти для покращення стану свободи слова в Україні, а також підсумки реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ.

Захід є можливістю провести комплексний діалог між органами державної влади, правоохоронними структурами, громадянським суспільством та міжнародними організаціями задля покращення стану свободи слова в Україні та правового захисту журналістів.

 

Екс-директору Харківського бронетанкового оголосили підозру в розтраті

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру у розтраті майна екс-директору Харківського бронетанкового заводу і його заступнику.

Про це поінформував під час прес-конференції у четвер керівник САП Назар Холодницький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Учора у процесуального керівника була оголошена підозра у розтраті майна, яке спричинило шкоду у сумі 9 млн грн, колишньому гендиректору Харківського бронетанкового заводу та його чинному першому заступнику, який займає посаду головного інженера”, – сказав він.

Холодницький додав, що найближчим часом прокурор внесе до суду клопотання про обрання їм запобіжних заходів.

За його словами, підозра була оголошена у справі стосовно розкрадань в “Укроборонпромі”, яка була передана з Генпрокуратури до НАБУ ще у вересні 2016 року, однак слідство в якій не проводилося. Пізніше, після розслідування журналістів “Bihus.info”, справа була передана на дорозслідування до ДБР.

“Усі слідчі дії, які могли бути проведені, мали були проведені протягом 2017-2018 років. Експертиза, яка проведена слідчими ДБР протягом фактично двох тижнів, могла бути проведена ще у 2017 році”, – зазначив він.

“Матеріали, які були надані у 2016 року в НАБУ, прокурори САП не бачили, вони були приховані від прокурорів САП і процесуальних керівників, і вказані матеріали завдяки розслідуванню пана Бігуса стали відомі, власне, не лише широкому загалу, але й прокуратурі”, – наголосив Холодницький.

Як повідомлялося, в оприлюдненій 11 березня четвертій частині журналістського розслідування “Bihus.info” йшлося про те, що працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро допомагали засновнику ТОВ “Оптимумспецдеталь” Андрію Рогозі вирішувати проблемні питання.

У розпорядженні журналістів опинилося телефонне листування, у якому йшлося про те, що Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну “Укроборонпром”, контрабандних деталей до військової техніки з Росії.

Зокрема, в листуванні Рогози і Жукова йдеться про хабар у вигляді автомобіля BMW для співробітника столичного главку СБУ Дмитра Москаленка.

У листуванні згадуються перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, детективи бюро Дмитро Литвиненко і Олег Борисенко, а також позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко.

Після виходу цього сюжету в НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування за озвученими фактами. У бюро стверджують, що жоден з їхніх співробітників не брав хабарів.

 

Справа Укроборонпрому: детективу НАБУ оголосили підозру

Слідчі Державного бюро розслідувань оголосили підозру детективу Національного антикорупційного бюро України у справі неналежного розслідування розкрадань в “Укроборонпромі”.

Про це поінформувала під час прес-конференції у четвер перший заступник директора ДБР Ольга Варченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У цій справі детективом НАБУ була призначене експертиза, однак із незрозумілих причин вона була відкликана. Є листування детектива НАБУ, який звертається до експерта провести експертизу, є відповідь експерта, який просить детектива надати первинну документацію. Ми встановили, що вона була у детектива НАБУ, однак з незрозумілих причин замість того, щоб надати документи на експертизу, вона була просто відкликана детективом НАБУ. З цього приводу слідчим ДБР надано оцінку і скеровано документи процесуальним керівникам. Як наслідок – детективу НАБУ повідомлено про підозру заступником генпрокурора”, – сказала вона.

Варченко додала, що розслідування НАБУ, в рамках якого могла бути проведена експертиза, стосувалося Харківського бронетанкового заводу.

Також вона повідомила, що слідчі ДБР зафіксували факт неслужбових стосунків між працівниками НАБУ і фігурантами справи.

“Ми допитали усіх учасників листування (яке оприлюднено у журналістському розслідуванні “Bihus.info”- ред.). Було встановлено, що за 87 сторінками справи, які були направлені в НАБУ, фактично нічого зроблено не було. Ці матеріали були зареєстровані у канцелярії, розписані на керівника детективів Калужинського, він доповідав директору НАБУ, однак вони (87 сторінок справи — ред.) не були скеровані до Управління внутрішнього контролю. Калужинський доповів Ситнику, після цього Ситник повернув детективам”, – додала вона.

Варченко зазначила, що у ході розслідування ДБР було з’ясовано, що 87 сторінок справи щодо зловживань під час закупівлі деталей до військової техніки надалі зберігалися у детектива Литвиненка, який потім фігурував у журналістському розслідуванні “Bihus.info”.

“Це був детектив Литвиненко, який фігурував у переписці. Фактично справу отримала людина, яка була фігурантом переписки. Ці матеріали знаходилися у сейфі детектива і жодного рішення по них не було”, – сказала Варченко.

Вона додала, що ДБР не влаштовують результати внутрішньої перевірки НАБУ за даним фактом, за підсумками якої були оголошені догани керівнику Головного підрозділу детективів та детективу, а до першого заступника директора НАБУ застосоване дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження.

“Для нас, як для слідчих, це непереконливо, і ми надаватимемо оцінку не тільки детективам НАБУ, а й керівництву НАБУ у цій частині. Допоки службове розслідування у цій частині ще не завершено. Очікуйте результатів згодом”, – резюмувала заступник директора ДБР.

Як повідомлялося, директор НАБУ Артем Ситник 17 травня підписав накази про оголошення доган керівнику Головного підрозділу детективів та детективу. Водночас до першого заступника директора НАБУ було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді зауваження.

В оприлюдненій 11 березня четвертій частині журналістського розслідування “Bihus.info” йшлося про те, що працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро допомагали засновнику ТОВ “Оптимумспецдеталь” Андрію Рогозі вирішувати проблемні питання.

У розпорядженні журналістів опинилося телефонне листування, у якому йшлося про те, що Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну “Укроборонпром”, контрабандних деталей до військової техніки з Росії.

Зокрема, в листуванні Рогози і Жукова йдеться про хабар у вигляді автомобіля BMW для співробітника столичного главку СБУ Дмитра Москаленка.

У листуванні згадуються перший заступник директора НАБУ Гізо Углава, детективи бюро Дмитро Литвиненко і Олег Борисенко, а також позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко.

Після виходу цього сюжету в НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування за озвученими фактами. У бюро стверджують, що жоден з їхніх співробітників не брав хабарів.

 

КСУ визнав неконституційним е-декларування для антикорупційних активістів

Конституційний суд визнав неконституційними норми закону “Про запобігання корупції”, які зобов’язували представників громадських антикорупційних організацій подавати електронні декларації.

Відповідне рішення було ухвалене у четвер більшістю суддів під час засідання Великої палати, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді.

“Конституційний суд скасував е-декларування для антикорупційних активістів”, – сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, 23 березня 2017 року Верховна Рада внесла зміни до статті 3 закону “Про запобігання корупції” і зобов’язала подавати декларації представників Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону “Про судоустрій і статус суддів”, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм.

Євросоюз тоді розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

30 березня 2017 року цей закон набув чинності. Згідно з ним, члени антикорупційних громадських організацій були зобов’язані з 1 січня 2018 року подавати електронні декларації.

13 червня 2018 року уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова направила до КСУ подання щодо визнання неконституційним електронного декларування для громадських активістів.

У липні 2018 року до КСУ звернулися 65 народних депутатів, які також вимагали скасування норму закону щодо зобов’язання антикорупційних активістів подавати е-декларації.

Уже 12 вересня Конституційний суд об’єднав обидва провадження в одну справу.

 

У ЦВК нагадали кандидатам у народні депутати, як “правильно” агітувати

Політичні партії та кандидати-мажоритарники на позачергових парламентських виборах мають право розпочати свою передвиборну агітацію з наступного дня після прийняття Центральною виборчою комісією рішення про реєстрацію їх кандидатами.

Про це йдеться у повідомленні ЦВК, опублікованому у Facebook .– Укрінформ

“Партії, кандидати в депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, та кандидати в депутати, які зареєстровані в одномандатних виборчих округах, мають право розпочати свою передвиборну агітацію з наступного дня після прийняття Комісією рішення про реєстрацію їх кандидатами (частина перша статті 70 Закону України “Про вибори народних депутатів України”)”, – зазначили у ЦВК.

У комісії нагадали, що під час виборчого процесу позачергових виборів народних депутатів України 21 липня передвиборна агітація закінчується о 24 годині 19 липня, а ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення визначених законом строків забороняється.

Окремо ЦВК наголосила на забороні проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей.

“Така передвиборна агітація, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певну партію чи кандидата або згадуванням назви партії чи імені кандидата, вважається непрямим підкупом виборців”, – ідеться в заяві.

У Центрвиборчкомі звернули увагу партій та кандидатів, що порушення ними обмежень щодо проведення передвиборної агітації є підставами для прийняття рішення про оголошення попередження.

Як повідомлялося, позачергові парламентські вибори відбудуться в Україні 21 липня.

 

Бойко, Медведчук і Льовочкін увійшли до ТОП-10 “Опозиційної платформи – за життя”

Всеукраїнський об’єднавчий з’їзд партії “Опозиційна платформа – за життя” схвалив передвиборчий список на позачергові вибори до Верховної Ради та назвав свого кандидата у прем’єр-міністри.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, до першої десятки списку увійшли Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Віктор Медведчук, Наталія Королевська, Сергій Льовочкін, Василь Німченко, Нестор Шуфрич, Сергій Ларін, Сергій Дунаєв, Тарас Козак.

Також політсила визначилася з кандидатурою на посаду прем’єра.

“Але одночасно, обираючи парламент, Україна обере новий уряд і нового прем’єр-міністра. Відмінність нашої команди від інших в тому, що у нас є майбутній прем’єр-міністр. Це – Юрій Бойко”, – наголосив народний депутат Сергій Льовочкін на з’їзді повідомляє прес-служба партії.

Позачергові парламентські вибори призначено на 21 липня 2019 року.

 

Порошенко просить Зеленського визначитися із “червоними лініями” щодо Донбасу

Петро Порошенко закликав чинного главу держави Володимира Зеленського пояснити, чи раніше оприлюдненні можливі домовленості Тристоронньої контактної групи у Мінську є його директивами та розповісти про бачення “червоних” ліній у досягненні миру на Донбасі.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Представник у ТКГ представляє Президента і має діяти виключно в межах директив, виписаних Президентом. Саме тому ми задаємо питання президенту: чи це є директиви Президента, чи це його бачення капітуляції України? Саме тому ми вимагаємо негайної і швидкої реакції. “Червоні” лінії — це є “ні” капітуляції. “Червоні” лінії — це є “ні” розстрілу наших солдат. “Червоні” лінії — це “ні” легітимізації окупації через механізми визнання податкового, режиму власності”, – підкреслив Порошенко.

Він просить чинного Президента визначитися з цими “червоними” лініями та надав, що “мир на умовах капітуляції це не є мир, це є капітуляція”.

Екс-глава держави нагадав, що введені РНБО економічні обмеження щодо тимчасово окупованих територій були викликані де-факто конфіскацією державної і приватної власності на цих територіях Донецької і Луганської областей; переведення із гривневої в рубльову зону населення і відповідних промислових підприємств, та виведення цих підприємств з українського податкового режиму.

“Так само провокаційною є формулювання питання щодо одностороннього припинення вогню і надання наказу ЗСУ щодо заборони їм вести вогонь у відповідь. Як сьогодні сказали, це все одно, що поставити наших солдат до стінки на розстріл зі зброї окупантів”, – переконаний Порошенко.

Водночас він нагадав, що із 19 режимів припинення вогню протягом останніх п’яти років жоден не передбачав забрати в українських військових право на самозахист. Та додав, що, за даними СММ БСЄ, у 90 % випадках порушення режиму припинення вогню винні російські окупаційні сили.

“У даному випадку треба абсолютно чітке роз’яснення, чи були такі директиви і що за цим стоїть”, – підкреслив колишній Президент.

Водночас він висловив жаль, що у Мінську не йшлося про запровадження миротворчого контингенту за мандатом Ради Безпеки ООН на Донбасі.

Як повідомлялося, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

П’ять років тому відкрили “нормандський фронт” боротьби з агресією РФ – Порошенко

Рівно п’ять років тому розпочався другий фронт боротьби з російською агресією проти України — нормандський, завдяки якому вдалося зупинити просування російських окупаційних військ вглиб української території.

Про це повідомив п’ятий Президент України Петро Порошенко у Facebook – Укрінформ.

“Рівно п’ять років тому спільно з Берліном та Парижем ми відкрили другий – нормандський – фронт у відповідь на російську агресію проти України. Завдяки європейській солідарності та трансатлантичній підтримці ми зупинили просування російських окупаційних військ вглиб української території, не допустили реалізації кремлівських проектів т.зв. “новоросії та малоросії”, – зазначив він.

Порошенко підкреслив, що ці роки були часом напружених переговорів на найвищому рівні, самовідданої боротьби за звільнення українських заручників, роками розбудови проукраїнської коаліції і стримування Москви міжнародними санкціями.

Також, за його словами, за п’ять років було 19 спроб змусити Росію перестати стріляти в українців.

“Важливо, що цими днями ми почули, принаймні на словах, відхід Володимира Зеленського від риторики кандидата в президенти. Однак, набагато важливіше побачити конкретні кроки, які б диктувалися не тяжінням до миру будь-якою ціною чи через підозрілі референдуми, а рішучістю до захисту суверенітету та територіальної цілісності України”, – відзначив екс-президент.

Водночас він зауважив, що важливо, що налагоджені перші контакти з Берліном і Парижем, а вчора було поновлено засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську.

У цьому контексті Порошенко наголосив, що прийшов час почути від Зеленського конкретику стосовно тієї дорожньої карти, за якою Україна відновить контроль над кордоном з Росією, додавши, що світ захищатиме нас настільки, наскільки ми готові захищати себе.

Також він висловив переконання, що своїм пріоритетом новий президент визначає захист українців на окупованому Донбасі, однак не менш важливо не лише повернути Україну на тимчасово окуповані території Донбасу, але й домогтися виведення російських військ, найманців і зброї з української території.

“Роки російської агресії навчили нас найважливішому – мир настане лише тоді, коли Росія перестане стріляти. Для цього і був започаткований нормандський формат, і дуже шкода, що п’яту річницю ми зустрічаємо без зустрічі на найвищому рівні”, – підкреслив Порошенко.

Він додав, що нині треба діяти більш рішуче і наполегливо.

Як повідомлялося, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Порошенко радить не вживати слово “плагіат” – Україна говорить однією мовою

П’ятий президент, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко вважає позитивом, що Україна на міжнародній арені говорить однією мовою попри те, що деякі заяви Президента Володимира Зеленського народилися в офісі Порошенка.

Про це Порошенко заявив на брифінгу в четвер, 6 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо нещодавнього візиту Президента Зеленського до Брюсселя – перш за все, я вітаю, що цей візит відбувся і що ця поїздка відбулася саме до Брюсселя. Друга позиція – що у переговорах було чітко зазначено щодо абсолютної необхідності співпраці з НАТО. І це абсолютно серйозно, це не тролінг – не треба використовувати слово “плагіат” чи “не плагіат”, це абсолютно нормально. По-перше, я наголошую на тому, що ці слова народилися в моєму офісі, але, по-друге, я дуже ціную, що Україна говорить однією мовою і щодо інтеграції в НАТО, і щодо інтеграції в ЄС”, – сказав Порошенко.

Він додав, що у цьому контексті хотілося б почути більше конкретики, бо є напрацювання щодо асоціації України з Шенгенською зоною, єдиним цифровим ринком ЄС, Енергетичним і Митним союзами ЄС.

“Всі ці кроки треба було обговорити негайно зараз під час візиту”, – вважає Порошенко.

Він також відзначив як позитив, що було підтверджено дату проведення саміту Україна-ЄС 8 липня, про яку під час його візиту було домовлено з президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером і президентом Європейської ради Дональдом Туском.

“Я дійсно вважаю, що її не можна переносити. Єдина порада – необов’язково саміт проводити в Києві. Чому б його не провести у Харкові, Дніпрі або Одесі, щоб керівництво Євросоюзу на власні очі пересвідчилося щодо рівня підтримки європейської інтеграції, а мешканці Харкова, Дніпра або Одеси переконалися, наскільки близька і важлива для нас європейська інтеграція”, – зазначив п’ятий президент.

Як повідомляв Укрінформ, заступник глави АП з питань інформполітики Кирило Тимошенко ініціював службове розслідування щодо ідентичності фрагментів виступу Володимира Зеленського на брифінгу з Дональдом Туском та виступу Петра Порошенка на з‘їзді партії “Європейська солідарність”.

За даними АП, працівники МЗС України, які готували тези для брифінгу Зеленського, паралельно продовжували працювати на Порошенка. В АП заявили, що розцінюють “це як диверсію з боку окремих працівників Міністерства закордонних справ та свідому провокацію з боку команди Петра Порошенка”.

Раніше речник п’ятого президента України Святослав Цеголко написав у Facebook, що чинний Президент Зеленський на зустрічі з президентом Європейської ради Туском повторив цілий абзац із промови Порошенка.

 

Клімкін прокоментував інцидент з “плагіатом” у виступі Зеленського у Брюсселі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає ситуацію з ідентичними фрагментами виступу Президента України Володимира Зеленського на спільному брифінгу з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і виступи Петра Порошенка на з’їзді партії “Європейська солідарність” “комедійної історією”, в якій “багато непотрібної і забавної політики”. Про це він сказав в інтерв’ю Крим.Реалії, передає УНН.

Так, за словами Клімкіна, Міністерство закордонних справ України готувало набір ключових тез по європейській інтеграції України, які були передані в Адміністрацію Президента для святкування Дня Європи. Клімкін зазначив, що ці тези були використані частково.

“Насправді, деякі з цих тез вклали для того, оскільки вони дуже важливі для наших міжнародних партнерів, щоб вони прозвучали під час першого візиту (Володимира Зеленського – ред.). Але так вийшло, не знаю, чому, що колишній президент Порошенко ці тези використовував під час свого з’їзду. Як на мене, ця історія – певна “підстава” для БПП, або як вона називається, “Європейської солідарності”, оскільки одні й ті ж тези були використані… Звичайно, можна посміятися, можна наповнитися відчуттям гордості, що всім потрібен МЗС, і ключові тези МЗС”, – заявив Клімкін.

Він додав, що “ніхто не може в новій Адміністрації стежити за якимись політичними виступами”.

“Тому я б поставився до цього з гумором і іронією. Важливо, що ці тези – правильні, але написані вони в МЗС, вони були тут підготовлені, ми навіть знаємо автора, який їх писав. Але емоції навколо – це такі політичні емоції на політичних перегонах. Це, з одного боку, розважає, а з іншого – сумно, люди могли б займатися чимось іншим і більш корисним. Але МЗС всім потрібен…” – сказав міністр.

Нагадаємо, 5 червня в Брюсселі відбулася зустріч Зеленського і Туска.

Згідно з інформацією прес-служби Адміністрації Президента, на зустрічі Зеленський заявив, що “Україна в ЄС – це смерть російського імперського проекту”.

Пізніше прес-секретар п’ятого Президента Святослав Цеголко звинуватив Зеленського в плагіаті, вказуючи саме на абзац з виступу Порошенка.

В АП у відповідь заявили, що ініціювали службове розслідування щодо ідентичності певних фрагментів виступу Зеленського на брифінгу з Туском і виступ Порошенка на з’їзді партії “Європейська солідарність”.

Адміністрація заявила, що працівники МЗС, які готували тези для брифінгу Зеленського, паралельно продовжували працювати на Порошенка. В АП також повідомили, що “розцінюють це як диверсію з боку окремих співробітників Міністерства закордонних справ і свідому провокацію з боку команди Петра Порошенка“.

 

Народний фронт просить Зеленського скликати РНБО

Парламентська фракція ” Народний фронт” просить Президента Володимира Зеленського скликати засідання РНБО і обговорити питання відновлення територіальної цілісності України на українських умовах.

Про це заявив голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак під час виступу з трибуни Верховної Ради в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Фракція Народного фронту звертається до Президента України Володимира Зеленського невідкладно скликати Раду національної безпеки і оборони, де обговорити питання відновлення територіальної цілісності України і умови такого відновлення. Хочу повідомити, що це є публічна позиція фракції “Народний фронт”, що такі домовленості можуть бути лише на українських умовах”, – сказав Максим Бурбак.

Депутат також просить запросити голів фракцій Верховної Ради на таке засідання РНБО.

Максим Бурбак зазначив, що заяви на Тристоронній контактній групі в Мінську, які прозвучали 5 червня, були “досить дивними”.

Як повідомлялося, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи з урегулювання на Донбасі в Мінську 5 червня заявив, що ТКГ на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою. Сайдік додав, що її підтримали й представники ОРДЛО, і це питання буде винесено на розгляд засідання економічної підгрупи під час наступної зустрічі.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Доходи місцевих бюджетів цьогоріч зросли до 108 мільярдів — Зубко

Доходи місцевих бюджетів за 5 місяців цього року зросли до 108 мільярдів гривень, тобто збільшились на 20,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко – Укрінформ.

“108 млрд грн – доходи місцевих бюджетів за січень-травень 2019 року. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року +20,4%, або 18,3 млрд грн”, – написав він.

Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 62,4 млрд грн, що більше від надходжень за відповідний період минулого року на +11,7 млрд грн (або на +23,0%); плати за землю — 12,9 млрд грн, що на +2,5 млрд грн (або на +24%) більше від аналогічного періоду минулого року.

Фактичні надходження єдиного податку склали 15,1 млрд грн (зросли на +2,9 млрд грн, або на +23,5%), а податку на нерухоме майно — 1,9 млрд грн, приріст +33,7%.

 

Реалізація проекту цифрової освіти дешевша, ніж будівництво однієї школи – експерт

У четвер, 6 червня, в Укрінформі відбулася презентація концепції національного освітнього проекту “Цифрова школа”, який покликаний сприяти шкільній освіті в глобалізованому світі.

Проект презентував автор, президент ГО “Асоціація сприяння глобалізації освіти та науки “SPACETIME” Олександр Кендюхов – Укрінформ.

“Концепція проекту – створення державної єдиної цифрової школи, на якій може проходити навчання будь-яка дитина, що знаходиться в будь-якій частині світу. Школа видає державний атестат про повну середню загальну освіту. Цифрова школа являє собою багатофункціональний освітній інформаційний цифровий сервіс, в якому учень може проходити навчання у режимі віддаленого доступу”, – сказав Кондюхов.

Концепція передбачає, що в такій цифровій школі базовий термін навчання становитиме як і в звичайній – 12 років. Утім, вступ до неї можливий у будь-який клас після попереднього електронного тестування. У кінці навчання в кожному класі проходять відповідні випускні випробування з кожного предмету в електронному вигляді.

За його словами, така форма допоможе талановитим дітям, які випереджають шкільну програму. Також цифрова освіта вирішить питання доступу до освітніх ресурсів дітей, які проживають у віддалених районах, у сільській місцевості, на тимчасово окупованих територіях чи за межами України.

За твердженням Кондюхова, реалізувати такий проект можливо протягом року і, на його думку, його вартість є нижчою за вартість будівництва однієї звичайної школи.

“Я радився з експертами з інформаційних технологій з цього питання, вони робили попередні висновки щодо вартості і для запуску такого проекту, на їх думку, треба близько 100 тисяч доларів”, – сказав Кондюхов.

Автор повідомив, що концепцію було надіслано в відповідні органи державної влади.

Як повідомлялося, 22 травня 2018 року МОН затвердило “Положення про Національну освітню електронну платформу”, основними цілями якої є: технологічне забезпечення реформи середньої освіти “Нова українська школа”; забезпечення учасників освітнього процесу електронними освітніми ресурсами і сервісами; безоплатне забезпечення школярів, інших здобувачів освіти, вчителів електронними підручниками; створення середовища для розвитку національного виробництва електронних освітніх ресурсів, сервісів та е-підручників; розвиток електронного навчання і формування цифрової компетентності учасників освітнього процесу в Україні.

 

Україна в ОБСЄ: згода на “хлібне перемир’я” покаже, чи готова РФ до зняття напруженості

Підтримка Росією ініціативи України щодо запровадження так званого “хлібного перемир’я” на час жнив стане “лакмусовим папірцем” готовності Росії до зниження напруженості на Донбасі.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Лакмусовим папірцем” готовності Росії до зниження напруженості на Донбасі стане її згода на підтримку так званого “хлібного перемир’я”, яке узгоджується на засіданнях Тристоронньої контактної групи з ініціативи української сторони”, – сказав Прокопчук.

Дипломат наголосив, що Україна залишається відданою мирному врегулюванню конфлікту, спричиненого російською агресією, в тому числі в рамках діяльності Тристоронньої контактної групи.

“Ми очікуємо такого ж і від іншої сторони конфлікту, Російської Федерації. Врешті-решт, вона повинна перейти від необґрунтованих звинувачень і заперечень своєї відповідальності до виконання своїх власних зобов’язань, починаючи з припинення вогню, розведення сил, виведення військ та розмінування”, – наголосив Прокопчук.

Як відомо, за підсумками переговорів у Мінську представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма повідомив 5 червня, що ТКГ до 19 червня має розробити пропозиції щодо забезпечення встановлення перемир’я на Донбасі.

Напередодні переговорів у Мінську російські окупаційні війська близько 20 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, в результаті чого загинули троє українських військовослужбовців.

 

Держкіно пояснило, чому серіал “Чорнобиль” повністю не знімали в Україні

Серіал від HBO “Чорнобиль”, який за рейтингом IMDb обігнав навіть “Гру Престолів”, повністю не знімали в Україні через відсутність у нашій країні повернення державою виробнику частини здійснених витрат на зйомки фільму.

Про це написав голова Держкіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Про серіал “Чорнобиль” та Україну. Основні зйомки цього серіалу (а також безліч інших серіалів та фільмів) відбулися не на території нашої країни з дуже простої причини – у нас досі немає cash rebates, тобто повернень державою виробнику частини здійснених витрат на зйомку фільму, які існують у більшості країн Європи і світу”, – пояснив Іллєнко.

Він зазначив, що вже давно пропонується запустити у нас таку систему і за ініціативою Держкіно навіть було ухвалено у 2017 році відповідний закон.

“Проте цей чудовий закон не працює, адже необхідно також внести зміни до Бюджетного кодексу України. Сподіваюсь, тепер народні депутати усвідомлять, наскільки це важливо. Реєстраційний номер законопроекту – 3240, він вже підготовлений Бюджетним комітетом до 2-го читання, і його цілком може ухвалити ще це скликання парламенту”, – написав голова Держкіно.

Як повідомлялося, сценарій серіалу “Чорнобиль” базується на реальних подіях та людських історіях упродовж двох років після аварії.

Серіал схвально оцінили глядачі, медіа та відомі кінокритики.

Повідомлялося також, що успіх мінісеріалу “Чорнобиль” від американського телеканалу HBO збільшив кількість туристів, які хочуть відвідати зону відчуження на ЧАЕС.

За даними ЗМІ, 70% серіалу знімали у Литві, де це було дешевше зробити. Вільнюс був Прип’яттю, Каунас – Москвою, Ігналінська атомна станція – Чорнобильською. Лише задля деяких сцен приїхали в Україну і знімали кілька тижнів.

Українськими локаціями стали київський Поділ, центр, Оболонь, місто Прип’ять і Київське море. Частину столичних епізодів у червні 2018 року знімали на вулиці Богдана Хмельницького, у кварталах від Пушкінської до Володимирської. На час зйомок на вулицях змінювали вивіски і назви. Інформагенція Укрінформ стала “музичною школою №132”, замість лайт-боксів з’явилися агітплакати тих часів та стенди з газетою “Правда”.

До Києва тоді приїздили головні зірки – Стеллан Скарсгард, Джаред Гарріс, Емілі Вотсон та Джессі Баклі.

 

Рибчинський перейшов з “Волі народу” до фракції “Батьківщина”

Народний депутат Євген Рибчинський залишив депутатську групу “Воля народу” і увійшов до складу фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Про це оголосив Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання парламенту в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Згідно з поданою заявою, відповідно до частини третьої статті 60 Регламенту Верховної Ради України повідомляю про вихід народного депутата України Рибчинського Євгена Юрійовича зі складу депутатської групи «Воля народу» у Верховній Раді”, – сказав Парубій.

Спікер також, відповідно до Закону “Про статус народного депутата України” та Регламенту ВР, повідомив про входження Євгена Рибчинського до парламентської фракції “Батьківщина”.

 

Американський сенатор обговорив із Зеленським важливість української діаспори у США

Сенатор-республіканець Роберт Портман обговорив із Президентом України Володимиром Зеленським важливу роль української діаспори у Сполучених Штатах.

Про це Портман заявив у Сенаті США, доповідаючи про свою нещодавню зустріч із Зеленським, повідомляється на сторінці сенатора на сайті Сенату – Укрінформ.

“Ми поговорили (із Зеленським — ред.) про важливість української діаспори у Сполучених Штатах, яка становить майже два мільйони осіб, серед яких тисячі живуть в Огайо і є моїми виборцями. Було обговорено, які великі надії вони покладають на лідерство (Зеленського – ред.), та їхню готовність всіляко допомогти”, – сказав Портман.

Сенатор також додав, що загалом зустріч була дуже продуктивною.

Раніше Портман повідомив, що обговорив із чиновниками з Державного департаменту США, як Сполучені Штати можуть допомогти українській владі у боротьбі з російською пропагандою на Донбасі.

Як повідомлялося, 30 травня Президент України Володимир Зеленський у Києві провів переговори із сенатором США Робертом Портманом.

 

Великий Карпатський ярмарок представить у Стрию екопродукцію та місто митців

У місті Стрий на Львівщині в п’ятницю, 7 червня, розгорнеться традиційний XIІ Великий Карпатський ярмарок-фестиваль “Стрий Органік Фест, літо 2019”, що представить екологічно чисту продукцію та доробки майстрів народних ремесел, а також велику розважальну програму.

Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації – Укрінформ.

“На ярмарок-фестиваль запрошені виробники-продавці екологічно чистої сільськогосподарської продукції з усієї України. Крім високоякісного продовольства, відвідувачі зможуть придбати вироби народних майстрів”, – йдеться в повідомленні.

Ярмарок-фестиваль працюватиме впродовж трьох днів – до 9 червня. На його гостей чекає насичена концертна програма, стилізоване під середньовіччя “Місто митців”, лицарський турнір, різноманітні майстер-класи, виставка-продаж доробків художників, скульпторів та майстрів народних ремесел.

Під час фестивалю відбудеться акція “Стрий – зелене місто! Три дні без авто”. Вона включає велопрогулянки, дитячий костюмований велофестиваль та культурно-спортивну програму.

 

МІП запускає кампанію на підтримку незаконно ув’язнених кримських татар-журналістів

Міністерство інформаційної політики запускає у день журналіста кампанію на підтримку незаконно ув’язнених в анексованому Криму журналістів-кримських татар.

Про це повідомила перший заступник міністра інформполітики Еміне Джапарова у Facebook.

“Сьогодні за ґратами 9 кримських татар – громадянських журналістів! #МІП сьогодні запускає інформаційну кампанію на їх підтримку!” – написала вона – Укрінформ.

Джапарова привітала з професійним святом колег і громадянських журналістів на окупованих територіях.

“Окремо хочу привітати громадянських журналістів на окупованих територіях, всіх тих, хто виконує функції інформування світу про ту правду, яку навряд чи можна побачити в РФ ЗМІ. Про системні обшуки, політичні переслідування та затримання, відсутність свобод, абсурдні штрафи та тортури й багато іншого! А ще пишаюсь мужністю та хоробрістю, достоїнством та бажанням справедливості координаторки Кримської Солідарності Лутфіє Зудієвой, яка нещодавно була затримана та оштрафована в Криму за «демонстрацію забороненої символіки». Сьогодні вона приїхала до Києва та розповіла про своїх друзів та співвтчизників, які в тюрмах”, – зазначила перший заступник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, 30 травня російські силовики у Криму затримали двох кримськотатарських активісток: правозахисницю і громадянську журналістку Лутфіє Зудієву, а також дружину фігуранта Бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір”, координатора ініціативи “Кримське дитинство” Муміне Салієву. Пізніше їх відпустили, відкривши адміністративні справи по ст. 20.3 КоАП Росії – демонстрація забороненої символіки.

Крим анексований Росією у 2014 році.

 

В Одеській області планують створити 82 громади

Одеська облдержадміністрація передала на розгляд обласної ради проект перспективного плану формування спроможних громад, який покриває всю територію області.

Про це повідомляє прес-служба Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» – Укрінформ.

“Запрошуємо жителів Одещини долучитися до обговорення перспективного плану формування ОТГ. Згідно з цим документом, передбачається створення в області 82 громад. Радимо всім мешканцям Одещини активно спілкуватися з депутатами обласної ради задля прийняття цього документу”, – йдеться у повідомленні.

Також в ОЦРМС нагадали, що нещодавно Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства надіслало облдержадміністрації проект перспективного плану, який передбачає створення в Одеській області 54 об’єднаних громад.

Станом на 29 травня в межах Одещини сформовано 31 об’єднану територіальну громаду.

Як повідомлялося, у травні заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода запустив в Одеській області акцію «Я-громада» та розкритикував Одеську ОДА за неготовність перспективного плану формування громад.

Пізніше Мінрегіон розробив підходи до визначення критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, і зараз йде процес моделювання районів з урахуванням зон доступності, чисельності населення і розташування підрозділів центральних органів виконавчої влади. Зокрема передбачається, що в Одеській області буде чотири райони з центрами в Одесі, Ізмаїлі, Білгороді-Дністровському та Подільському.

 

Рада ухвалила закон про спрощене надання громадянства добровольцям-іноземцям

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)”.

Закон підтримали 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Метою даного законопроекту є врегулювання питання щодо визнання іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України такими, що перебувають на території України на законних підставах, спрощеного порядку надання таким особам громадянства або видачі таким особам посвідку на тимчасове проживання в Україні на час участі у захисті територіальної цілісності та недоторканості України”, – йдеться у пояснювальній записці.

Крім цього, метою закону є захист прав та законних інтересів тих іноземців, які захищали територіальну цілісність України, та є громадянами держави-агресора або інших держав що не визнають територіальну цілісність України, у зв’язку із чим їх добровільне або примусове повернення до країни своєї громадянської належності порушуватиме їхні права.

Документ вносить зміни до закону “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, де пропонується встановити визначення для терміну “участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості Україні” щодо іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам, що беруть участь в антитерористичній операції.

Як повідомляв Укрінформ, близько двохсот активістів Національного корпусу у четвер біля будівлі Верховної Ради провели акцію з вимогою ухвалити даний закон.

 

Данилишин заявив про необхідність Стратегії розвитку України до 2030 року

Критична залежність української економіки від кон’юнктури світових сировинних ринків призводить до періодичних криз платіжного балансу, що несе загрози для валютного ринку.

Про це голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“У нас поки зберігається експортно-сировинна модель економіки, яка сама по собі є автоматичним обмежувачем для економічної динаміки – концентрація на експорті сировини, напівфабрикатів і продукції з низькою доданою вартістю веде до скорочення віддачі від масштабів виробництва. Критична залежність української економіки від кон’юнктури світових сировинних ринків призводить до періодичних криз платіжного балансу, що обертається загрозами для валютного ринку”, – зауважив Данилишин.

Він зазначив, що держави, які домоглися успіху часто, не гребували протекціоністською політикою і переходили до відкритої міжнародної конкуренції лише після того, як національні виробники були технічно, технологічно і фінансово підготовлені до успішного протиборства з конкурентами. При цьому підвищувався рівень життя населення і якість довкілля.

“Вибір правильної економічної політики повинен бути головним пріоритетом для нашої держави. Це має стати і пріоритетом майбутньої парламентської коаліції. Саме тому до початку осені повинна з’явитися нова Стратегія розвитку України до 2030 року”, – наголосив Данилишин.

На його думку, це повинна бути Стратегія збалансованого розвитку, що враховує можливості як прискорення економічного зростання, так і зростання добробуту народу і можливості відтворення якості навколишнього середовища. Її могла б схвалити новообрана Верховна Рада України і тим самим об’єднати зусилля українців навколо державотворчих процесів.

 

Зеленського просять внести в Раду кандидатури нових глав МЗС, Міноборони та СБУ

Парламентська фракція “Народний фронт” просить Президента Володимира Зеленського невідкладно внести до ВР кандидатури, які він пропонує на посади голови Служби безпеки, міністра закордонних справ та оборони.

Про це заявив голова фракції Народний фронт Максим Бурбак з трибуни парламенту у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після обіду ми будемо розглядати кандидатури на звільнення з посад голови СБУ, голови міністерства оборони і міністерства закордонних справ. То ми звертаємося до Президента невідкладно внести в парламент кандидатури голови СБУ, міністра оборони та міністра закордонних справ, адже вони є членами РНБО і повинні брати участь в цих засіданнях”, – сказав Бурбак.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Радиподання про звільнення двох міністрів і глави Служби безпеки України. Так, глава держави просить звільнити Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ, Степана Полторака – з посади міністра оборони. Третє подання стосується звільнення Василя Грицака з посади голови СБУ.

 

Рада не звільнила Полторака з посади міністра оборони

Верховна Рада не ухвалила постанову №10344 про звільнення Степана Полторака з посади Міністра оборони України.

За відповідне рішення проголосували 67 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рішення не прийнято”, – сказав Голова ВР Андрій Парубій.

Самого Полторака на засіданні не було.

Як повідомлялося, напередодні комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони не підтримав подання Президента України Володимира Зеленського про звільнення міністра оборони Степана Полторака. Депутати зауважували, що наявність виконуючого обов’язки міністра оборони в умовах протидії збройній агресії Російської Федерації проти України може мати негативні наслідки.

Водночас вони наполягали на тому, що разом із поданням на звільнення глава держави має внести й подання щодо кандидатів на цю посаду.

Президент Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Ради подання про звільнення Полторака з посади міністра оборони, а також Павла Клімкіна – з посади міністра закордонних справ та Василя Грицака – з посади голови СБУ.

 

Рада не звільнила голову СБУ

Верховна Рада не підтримала постанову про звільнення Василя Грицака з посади голови Служби безпеки України (№10345).

За відповідне рішення проголосували 78 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рішення не прийнято”, – сказав Голова ВР Андрій Парубій. Раніше Рада не підтримала звільнення глави МЗС Павла Клімкіна та міністра оборони Степана Полторака.

Як повідомлялося, напередодні Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування щодо подання Президента про звільнення голови Служби безпеки України Грицака.

Подання про звільнення Полторака, Клімкіна та Грицака Президент вніс до Верховної Ради 30 травня.

 

Рада ухвалила закон про імплементацію актів ЄС у сфері технічного регулювання

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання”.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Згідно з пояснювальною запискою, ухвалення цього закону є необхідною умовою для реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, зокрема остаточного вирішення Європейською комісією питання щодо укладення з Україною Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угоди АСАА), відповідно до якої українські результати випробувань та сертифікації продукції будуть визнаватись на європейському рівні.

Цей закон має значно спростити доступ української продукції на міжнародні та європейські ринки за рахунок усунення необхідності проходження подвійних процедур сертифікації та випробувань в українських та європейських органах з оцінки відповідності.

Закон забезпечує адаптацію національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства Європейського Союзу.

 

Рада ухвалила закон про фахову передвищу освіту    

Верховна Рада ухвалила в другому читання та в цілому законопроект “Про фахову передвищу освіту”.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 236 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законом визначаються основні правові, економічні та організаційні засади функціонування системи фахової передвищої освіти, створення умов для посилення співпраці реального сектора економіки з закладами фахової передвищої освіти на принципах автономії закладів фахової передвищої освіти, поєднання освіти з виробництвом з метою забезпечення конституційного права на освіту та підготовки конкурентноспроможних спеціалістів для високотехнологічного та інноваційного розвитку країни.

 

У СКУ закликали Зеленського зустрітися із Супрун

Світовий конґрес українців (СКУ) звернувся до команди Президента України Володимира Зеленського із проханням зустрітися із в.о. міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун.

Про це йдеться на сторінці СКУ у Facebook – Укрінформ.

«Звертаємося до нової команди Президента України Володимира Зеленського – зустріньтеся з виконуючою обов’язків міністра охорони здоров’я України д-ром Уляною Супрун, яка останні роки займається лікуванням системи охорони здоров’я в Україні, створенням сучасних та ефективних умов для лікарів і пацієнтів», – зазначається у дописі.

У СКУ сподіваються «на конструктивну розмову та продовження курсу лікування до повного одужання».

Як повідомляв Укрінформ, очільниця МОЗ України Уляна Супрун користується підтримкою закордонного українства.

Зокрема, Світовий конґрес українців послідовно підтримує Супрун та її реформи.  “Світовий конгрес українців дуже цінує та підтримує значні досягнення Уляни Супрун. Ми і надалі будемо підтримувати Уляну Супрун та всіх інших, хто прагне розбудувати сучасну та процвітаючу Україну”, – зазначили у СКУ у лютому.

В організації також наголосили, що Супрун та її команда “здійснюють кардинальні реформи у сфері охорони здоров’я, покликані покращити життя громадян України”, тому важливо не допустити, “аби ці досягнення були знищені її опонентами, які хочуть повернути свої корупційні схеми”.

“Не можна дозволяти цим корумпованим силам руйнувати значні досягнення в реформуванні системи охорони здоров’я та сіяти розбрат між українцями в Україні та діаспорі. Україна має заохочувати та створювати умови, щоб усі українці, незалежно від того, де вони народилися, активно долучалися до розвитку успішної, демократичної та європейської України”, – зауважили у Конгресі.

У СКУ також підтримують кандидатуру Уляни Супрун на посаду міністра охорони здоров’я України.

 

Сенатор розповів Держдепу, як Зеленський хоче боротися з фейками РФ на Донбасі

Сенатор-республіканець Роб Портман обговорив з чиновниками з Державного департаменту США, як Сполучені штати можуть допомогти українській владі у боротьбі з російською пропагандою на Донбасі.

Про це у Сенаті США заявив сенатор-республіканець Роберт Портман, доповідаючи про свою нещодавню зустріч з Президентом України Володимиром Зеленським, повідомляється на сторінці Портмана – Укрінформ.

“Ми обговорили (з Зеленським — ред.) російську пропаганду на територіях, прилеглих до східного кордону, і спроби приглушити сигнали українського телебачення, поширення дезінформації серед населення на Донбасі. Ми також обговорили кілька ідей, які зможуть допомогти у боротьбі з цією пропагандою, приглушенням та дезінформацією. Я вже також мав зустрічі з Держдепом з приводу цих ідей”, – сказав він.

Портман додав, що почув від української сторони кілька прохань щодо оборонної сфери, і повідомив, що вже почав їх обговорення з колегами з Комітету зі збройних сил.

Сенатор також наголосив, що обговорив із українським президентом звільнення 24 моряків, які були незаконно захоплені Росією, та збільшення тиску на Москву, щоб домогтися поступу у цьому питанні.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський на зустрічі 30 травня у Києві обговорив із сенатором США Робертом Портманом політичну ситуацію в Україні, зокрема дострокові парламентські вибори, а також ситуацію на Донбасі.

Після зустрічі сенатор заявив, що продовжуватиме з колегами у Сенаті США роботу над тим, щоб в українських військових були необхідні можливості для захисту своєї суверенної території.

 

Вибори скасують, якщо указ про розпуск ВР визнають неконституційним до 21 липня — депутат

У разі ухвалення Конституційним судом рішення про неконституційність указу Президента України про призначення позачергових парламентських виборів такі вибори можуть бути скасовані.

Про це у коментарі журналістам сказав перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець (фракція «Народний фронт»), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Технічно не буде жодного конфлікту: якщо Конституційний суд прийме рішення до виборів про неконституційність указу Президента, то такі вибори скасовуються. Відповідно, такий указ втратить свою юридичну силу, зникне й підстава для проведення виборів. Те, що виборчий процес почався, це нічого не змінює. Якщо він (Конституційний суд – ред.) це зробить після того, як буде складено присягу народними депутатами, то вважається, що вибори відбулися, новий парламент набув повноважень і працює. Тому дуже важливо, щоб це рішення було прийнято або до, або після виборів. Рішення Конституційного суду не має зворотної дії», – пояснив Ємець.

Водночас депутат наголосив, що найгіршим може бути варіант, за якого Конституційний суд може ухвалити своє рішення у період між виборами і складенням присяги депутатами.

“Тоді у нас тут буде бурхлива політична дискусія про те, чи у нас один парламент, чи вже два”, – сказав політик.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. Указ набув чинності 23 травня, а вже наступного дня в Україні стартувала виборча кампанія.

Водночас 24 травня до КС було направлено подання з підписами 62 народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР.

КС призначив розгляд справи щодо указу про розпуск Верховної Ради на 11 червня.

 

Коаліція налічувала 227 депутатів до виходу “Народного фронту” — Парубій

Парламентська коаліція налічувала 227 народних депутатів до виходу з неї фракції “Народний фронт”.

Про це журналістам розповів Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На запит Конституційного Суду ми зробили таким чином: подивилися стенограму, коли було оголошено склад коаліції, – там було 302 депутати. Тобто це 301 з усіх фракцій (які ввійшли до складу коаліції – ред.) і один позафракційний. Потім ми підняли всі заяви, які протягом того часу надходили про вихід із коаліції… І якщо підняти всі заяви, які були, наголошую, до п’ятниці (17 травня – ред.) і підсумувати, то виходить 227”, – пояснив Парубій.

Відповідну аргументацію спікер подав і до КС на закріплення позицій щодо неконституційності указу Президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8 скликання і оголошення позачергових парламентських виборів.

Водночас він зауважив, що “ніколи не мав списків членів коаліції”.

При цьому, Голова ВР уточнив, що деякі народні депутати, котрі заявляли про свій вихід із коаліції, так і не зареєстрували відповідних заяв.

“Багато з тих, які публічно говорили, що вони не в коаліції, насправді ніколи не писали заяв, не прийшли і зареєстрували їх”, – зазначив Парубій.

Відповідно до чинного законодавства коаліція у Верховній Раді має налічувати 226 народних депутатів.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня парламентська фракція “Народний фронт” оголосила про вихід із коаліції у Верховній Раді. Відповідно до законодавства з цього дня мав початися відлік одного місяця, передбаченого на формування нової коаліції.

Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня, він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. 23 травня, указ набув чинності після опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

24 травня “Народний фронт” вніс до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР.

4 червня Велика палата Конституційного суду розпочала розглядати подання 62 нардепів щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради.

 

У Європарламенті домовляються про коаліційну більшість

У новообраному Європарламенті чотири провідні політичні групи домовляються про співробітництво з метою формування сталої ліберально-демократичної більшості та підтримки нового президента Єврокомісії.

Про це йдеться у заяві лідерів політичних груп Європейської народної партії (EPP), Прогресивного альянсу соціалістів і демократів (S&D), Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE) та “Зелених” (Greens/ EFA), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми домовилися про політичний процес, метою якого є визначення спільних амбіцій на наступний законодавчий період. Це забезпечить базу, на якій, як ми очікуємо, ґрунтуватимуться зобов’язання наступного президента Єврокомісії, що матиме підтримку широкої і стабільної більшості у Європарламенті”, – заявили лідери найбільших політичних груп.

Як зазначається, учасники переговорів розраховують вийти на спільні домовленості до проведення 20 червня засідання Європейської ради.

Як повідомлялося, у ЄС 23-26 травня відбулися вибори до Європарламенту.

 

Ар’єв: Припинення спротиву на сході й торгівля з окупантами – пряма зрада України

Припинення спротиву на Донбасі й торгівля з окупаційною владою ОРДЛО є прямою зрадою України.

Про це народний депутат із фракції партії “Блок Петра Порошенка”, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Односторонні поступки терористам – без перебільшення є здачею національної безпеки країни. Агресор жодних поступок не робить і лише ротом Лаврова виставляє умови капітуляції. Тому припинення спротиву і торгівля в цих умовах – пряма зрада України”, – підкреслив Ар’єв.

Як повідомлялося, 5 червня голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про режим тиші в зоні збройного конфлікту норму “не стріляти у відповідь”.

Крім того, спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік після чергової зустрічі ТКГ в Мінську 5 червня заявив, що Тристороння група на наступному засіданні розгляне питання про зняття економічної блокади з ОРДЛО. За словами Сайдіка, ця пропозиція була зроблена представником України на переговорах у Мінську Леонідом Кучмою.

За даними прес-секретаря Кучми Дарки Оліфер, на переговорах ТКГ Кучма висловив позицію Президента України Володимира Зеленського, яка полягає в тому, що економічна блокада Донбасу є проблемою, і її треба вирішувати.

 

Інтелігенція застерігає Філарета від кремлівських впливів

Представники української інтелігенції звернулися до почесного патріарха ПЦУ Філарета з проханням перенести обговорення всіх гострих питань на представницькі церковні органи, а також утриматися від публічних дискусій чи інтерв’ю, які можуть посіяти тривогу серед православних українців і потішити недругів держави.

Про це йдеться у зверненні представників української інтелігенції до почесного патріарха, яке є в розпорядженні Укрінформу.

«Ми глибоко шануємо Вас як духовного провідника не тільки української православної церкви, але й української нації, Ваш внесок в духовну й матеріальну підтримку українських воїнів. Саме тому ми хотіли б, щоб авторитет ієрархів української православної церкви, в тому числі і Ваш незаперечний авторитет, не був поставлений під сумнів. Нехай ті, хто намагається скеровувати Вас на шкоду єдності нашої церкви, підбурює до протистояння всередині нашої церкви, виставляючи на осуд перед вірянами й українським громадянством, а тим самим підриваючи духовні сили нашого народу, дискредитуючи пройдений Вами життєвий шлях, нехай відійдуть від нашої спільної святої справи», – йдеться у зверненні.

Інтелігенція застерігає владику Філарета, що «кремлівське церквоначаліє вміло організовує потрібні для збереження свого імперського впливу пропагандистські кампанії», а «під галас цієї полеміки промосковські сили свідомо гальмують перехід парафій до Православної церкви України, атакують кафедральний храм вінницького митрополита Симеона, організовують поширення інформаційного сміття московського походження».

Завершуючи лист, підписанти наголошують: «Тому просимо Вас, Ваша Святосте, задля забезпечення єдності української православної церкви, збереження її авторитету всередині України і в православному світі перенести обговорення всіх гострих питань на представницькі церковні органи, визначені для цього Статутом церкви. Звертаємо Вашу увагу на те, що переважна більшість розбіжностей, оголошених у ЗМІ як ознаки розколу (в тому числі й питання здобуття патріаршого статусу нашої церкви, формування складу Синоду, відносин з Константинопольською та іншими церквами тощо) є робочими питаннями. Їхнє послідовне вирішення можливе у доброзичливої дискусії і діалогу. Публічні акцентування і ласі на сенсації журналісти не можуть дати доброго плоду. Саме з міркувань про благо церкви і України просимо Вас, Ваша Святосте, утриматися ближчим часом від будь-яких публічних дискусій чи інтерв’ю, які можуть внести тривогу й непевність серед православного люду і потішати недругів України. Віримо, що Ваша молитва і Ваша мудрість духовного провідника ще довгі роки будуть усім нам настановчим дороговказом».

Серед підписантів: народний артист України Тарас Компаніченко, письменники Дмитро Павличко, Павло Мовчан, політв’язні Богдан Горинь, Олесь Шевченко, Василь Овсієнко, учасники Собору відродження Автокефальної церкви України Олександр Ткачук та Олександр Гудима, почесний академік Академії мистецтв України Микола Жулинський, генеральний директор Національного історичного музею Тетяна Сосновська, генеральний директор Музею народної архітектури та побуту Оксана Повякель, гендиректор Національного музею літератури Галина Сорока, ректор Національного університету «Острозька Академія» Ігор Пасічник, професори-релігієзнавці Олександр Саган, Анатолій Колодний та Людмила Филипович та інші.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той момент був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

На початку січня 2019 року новостворена церква отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Однак 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.

Також Філарет заявив, що Епіфаній нібито порушує домовленості, досягнуті на об’єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх – за внутрішнє церковне життя в Україні.

 

Рада не внесла в порядок денний законопроект Зеленського про незаконне збагачення

Верховна Рада не внесла законопроект Президента Володимира Зеленського щодо покарання чиновників за незаконне збагачення. Натомість включила до порядку денного депутатський законопроект.

За внесення в порядок денний сесії законопроекту №10358 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів” проголосували 205 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Водночас, депутати внесли в порядок денний законопроект №10110-д “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення”, напрацьований робочою групою. За це проголосували 226 народних депутатів.

Як повідомляв Укрінформ, 3 червня Президент Володимир Зеленський вніс до ВР законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів (№ 10358). Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував ВР включити цей законопроект у порядок денний.

4 червня ВР відмовилася включати до порядку денного внесений Зеленським законопроект про імпічмент.

 

Біля Ради – ще одна акція. Депутатів просять легалізувати медичний канабіс

Біля стін Верховної Ради проходить акція на підтримку законопроекту №10313, у якому, зокрема, надається дозвіл на вивчення та використання медичного канабісу.

Цей законопроект мають ухвалити народні депутати сьогодні, 6 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Акція проходить за участі пацієнтів, лікування яких вимагає застосування препаратів з фітоканабіоїдами — активними компонентами, що містяться у коноплі.

Учасники заходу також зазначали, що використання медичного канабісу є нормальною світовою практикою, препарати на його основі дозволені у 44 країнах світу.

За словами виконавчого директора благодійного фонду “Пацієнти України” Інни Іваненко, поява легальних ліків унеможливить їхній обіг на “чорному” ринку.

“Ці ліки видаватимуть за рецептом. Вживатимуться під наглядом лікаря, який ефективно визначатиме систему лікування. Зараз ці ліки доступні на “чорному” ринку, пацієнти їх купують і приймають самовільно та безконтрольно. Медичний канабіс використовується лише як додаток до інших лікарських засобів”, – зазначила Іваненко.

Раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляла, що в Україні понад 2 мільйони людей з тяжкими хворобами потребують призначення медичного канабісу для полегшення свого стану, тому МОЗ виступає на надання дозволу на споживання медичного канабісу у нашій державі.

Як повідомляв Укрінформ, понад 100 народних депутатів внесли до Верховної Ради проект закону щодо забезпечення фундаментального права на життя (№ 10313). Законопроект дозволяє обіг рослин коноплі (Cannabis), що містять малі кількості наркотичних речовин, а також лікарських препаратів, вироблених з таких рослин. Зокрема, допускається їх використання у промислових, наукових і навчальних цілях, а також у медичній практиці за призначенням лікаря.

Згідно з документом, квоти на культивування канабісу, його виробництво, виготовлення і зберігання не встановлюються. Також скасовується адміністративна і кримінальна відповідальність за легальну діяльність у сфері обігу конопель та продуктів їх переробки. Одночасно обіг сортів коноплі з високим вмістом наркотичних речовин залишається забороненим, як того й вимагають міжнародні конвенції, котрі ратифікувала Україна.

 

Facebook заблокував Тимчука через пости про російську “паспортизацію” Донбасу

Соцмережа Facebook заблокувала профіль координатора групи “Інформаційний спротив”, народного депутата Дмитра Тимчука через скарги на жорстку позицію щодо незаконної видачі паспортів РФ на окупованих територіях Донбасу.

Про це йдеться в повідомленні групи ІС в Facebook – Укрінформ.

«Вчора Facebook заблокував профіль координатора групи ІС народного депутата Дмитра Тимчука. Це сталося в результаті масованої атаки скаржників, яким не сподобалося, що група ІС публікує інформацію про незаконну видачу Росією паспортів громадянам України на окупованій частині Донбасу. Зокрема, особливу істерику викликала публікація відомостей про отримання російських паспортів лідером бантустану «ДНР» Пушилыним та іншою «керівною» челяддю», – пояснили ситуацію в ІС.

Підкреслюється, що позиція Facebook у даному разі більш ніж дивна.

«Фактично адміністрація соцмережі визнала «паспорт» «ДНР» та інші нікчемні папірці офіційними документами, що містять персональні дані. Чим побічно визнала саму «ДНР», а також підтримала незаконну видачу паспортів Росією», – констатували експерти.

В ІС висловили сподівання, що український менеджер з публічної політики Facebook Катерина Крук розбереться з цим інцидентом.

«Група ІС вважає те, що трапилося загрозою національним інтересам. Адже Дмитро Тимчук є одним із тих, хто не дає забути українському суспільству та міжнародним партнерам, що в Україні – війна, незважаючи на нові «примирливі» віяння», – підкреслюється в заяві.

 

Порошенко – журналістам: Довіряйте лише фактам і не здавайтеся

П’ятий президент України Петро Порошенко закликав журналістів ніколи не зраджувати собі та Україні, довіряти тільки фактам і не здаватися.

Про це він зазначив у вітанні з нагоди Дня журналіста, опублікованому у Facebook – Укрінформ.

“Щиро вітаю тих, хто у бурі інформаційної війни несе нам світ правди. Ніколи не зраджуйте собі і Україні, довіряйте лише фактам і не здавайтеся. Перемога буде за нами, і багато у чому вона залежить саме від вашої нелегкої та відповідальної роботи. З Днем журналіста!”, – написав Порошенко.

Як повідомлялося, 6 червня в Україні відзначають День журналіста.

 

Росію вважають агресором 65% українців

Більшість населення України вважає Росію агресором щодо України.

Такі дані соціологічного дослідження, проведеного у період 29 травня – 3 червня 2019 року, оприлюднила група “Рейтинг”.

Згідно з опитуванням 65% респондентів вважають Росію агресором щодо України, 27% дотримуються протилежної думки, 9% – не змогли відповісти на це запитання – Укрінформ.

На Заході Росію вважають агресором 86% опитаних, на Сході – 36%, у Центрі – 72%, на Півдні – 47%. Серед виборців “Європейської солідарності” 93% називають Росію агресором, “Громадянської позиції” – 91%, “Голосу” – 85%, партії “Сила і честь” – 83%, “Батьківщини” – 79% і “Слуги народу” – 62%. Натомість 86% виборців партії “Опозиційна платформа – за життя” не вважають Росію країною-агресором.

При цьому 38% респондентів виступають за припинення військових дій на Донбасі та замороження конфлікту, 22% – за надання цим територіям самостійного або ж федеративного статусу у складі України. Лише 5% – за повне відділення окупованих земель. З іншого боку 18% підтримують продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі.

Група “Рейтинг” провела соціологічне дослідження у період 29 травня – 3 червня 2019 року. Опитано населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність – 2000 респондентів.

Опитування було проведене методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

 

На референдумі за вступ до ЄС готові проголосувати 62% українців, до НАТО – 53%

На референдумі за вступ до ЄС на сьогодні готові проголосувати 62% українців, за вступ до НАТО – 53%.

Такі дані соціологічного дослідження, проведеного у період 29 травня – 3 червня 2019 року, оприлюднила група “Рейтинг” – Укрінформ.

Згідно з опитуванням, якби референдум відбувався сьогодні, то за вступ України до ЄС готові проголосувати 62% респондентів, 22% – проти, 4% – не голосували б, а 12% – важко відповісти на це питання.

Якби ж сьогодні відбувався референдум за вступ до НАТО, то за входження України до Альянсу проголосувало б 53% опитаних, 31% – проти, 14% – не будуть голосувати і 2% – не змогли визначитися.

При цьому, згідно з опитуванням, підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції відчутно переважає в центральних та західних регіонах, серед виборців «Європейської солідарності», партії «Голос» та «Громадянської позиції».

Так, на Заході вступ до ЄС готові підтримати 82% респондентів, на Сході – 36%, в Центрі – 66%, на Півдні – 49%. Вступ України до НАТО на Заході підтримує 76%, на Сході – 27%, у Центрі – 57%, на Півдні – 36%.

При виборі кількох векторів економічної інтеграції 57% опитаних заявили, що виступають за вступ до ЄС, 24% – за рівновіддаленість від Росії та Заходу, 10% – за вступ до Митного союзу.

Група “Рейтинг” провела соціологічне дослідження у період 29 травня – 3 червня 2019 року. Опитано населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність – 2000 респондентів.

Опитування було проведене методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

 

Екс-очільник поліції Київщини отримав призначення в зоні ООС

Командувачу ООС Олександру Сирському представили нового керівника поліцейських сил в зоні проведення Операції об’єднаних сил, екс-очільника поліції Київщини, генерала Дмитра Ценова.

Про це повідомив у Facebook перший заступник глави Нацполіції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.

“Сьогодні зранку командуючому ООС генералу Олександру Сирському представив нового керівника поліцейських сил в зоні проведення Операції об’єднаних сил генерала Дмитра Ценова”, – зазначив Аброськін.

Він уточнив, що у складі сил ООС на постійній основі несуть службу більше тисячі співробітників Національної поліції України, основне завдання яких — виявлення терористів, вилучення зброї та вибухівки, забезпечення громадського порядку.

Як повідомляв Укрінформ, 31 травня у Переяславі-Хмельницькому до лікарні доправили 5-річного Кирила Тлявова із закритою черепно-мозковою травмою, забоєм головного мозку, внутрішньо-мозковою гематомою, переломом скроневої кістки.

У хлопчика виявили вогнепальне поранення голови. Невдовзі затримали двох підозрюваних – працівників патрульної поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Володимира Петровця та Івана Приходька.

У понеділок, 3 червня, Кирилко помер у лікарні.

Того ж дня начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Дмитро Ценов подав у відставку.

 

Петиція за відставку Авакова набрала необхідну кількість голосів

Петиція за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова набрала необхідну для розгляду кількість голосів — 25 тисяч.

Про це свідчать дані на сайті Президента – Укрінформ.

Раніше в ефірі одного з каналів народний депутат України Олена Сотник заявила, що через вбивство 5-річного хлопчика в Переяславі-Хмельницькому, в якому підозрюють поліцейських, у відставку має піти міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова Національної поліції Сергій Князєв.

Також у Києві під МВС і в низці міст — під будівлями управлінь поліції пройшли акції з вимогою відставки Авакова через смерть хлопчика в Переяславі-Хмельницькому.

Учора міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не бачить доцільності у відставці голови Нацполіції Сергія Князєва та не планує йти у відставку сам.

Як повідомлялося, 2 червня петицію “Про негайне відсторонення від виконання службових обов’язків з подальшим звільненням з посади міністра внутрішніх справ Авакова” подав громадянин України Роман Василенко.

 

З’їзд партії Гройсмана пройде у п’ятницю

З’їзд політичної партії “Українська стратегія Гройсмана” відбудеться у п’ятницю, 7 червня, в Мистецькому арсеналі.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі політичної сили.

“У п’ятницю, 7 червня, відбудеться з’їзд політичної партії “Українська стратегія Гройсмана”, – зазначили в партії.

Початок заходу запланований на 14.00.

 

Рада прийняла закон, який передбачає процедуру імпічменту

Верховна Рада ухвалила закон “Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України” №1098, який передбачає процедуру імпічменту Президента.

За ухвалення відповідного рішення з техніко-юридичними поправками проголосували 279 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цей закон врегульовує повноваження ВР щодо визначення статусу, порядку створення та діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій і спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення Президента з поста в порядку імпічменту.

Так, підставою для ініціювання імпічменту та утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту, підписи яких не відкликаються. Закон визначає, що Рада утворює таку комісію відповідно до статті 111 Конституції для проведення розслідування обставин щодо вчинення Президентом державної зради або іншого злочину.

Відповідні відомості разом із правовим обґрунтуванням необхідності утворення комісії має містити відповідне подання. Рада зобов’язується розглянути його на черговому пленарному засіданні після дня його внесення, причому без прийняття рішення про включення до порядку денного.

Закон визначає, що рішення стосовно ініціювання питання про усунення Президента з поста в порядку імпічменту та включення його як невідкладного до порядку денного сесії парламент ухвалюється більшістю голосів. Про таке рішення спікер терміново повідомляє главу держави.

Термін діяльності цієї комісії не повинен перевищувати трьох місяців. У разі прийняття ВР рішення про звинувачення Президента вона працюватиме до завершення розгляду процедури імпічменту.

До складу комісії входитимуть народні депутати з урахуванням принципу пропорційного представництва фракцій і груп, спеціальний прокурор і троє спеціальних слідчих. Пропозиції щодо складу комісії подаються в п’ятиденний строк.

У разі прийняття Радою рішення про звинувачення Президента спеціальна слідча комісія готує проект постанови про звернення до Конституційного та Верховного судів. КС має надати висновок щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, а Верховний суд – про те, що діяння глави держави містять ознаки держзради або іншого злочину. При цьому обидва органи розглядають звернення ВР невідкладно та надають свої висновки не пізніше 15-ти днів.

Після отримання відповідних висновків спеціальна слідча комісія розглядає їх і готує доповідь для розгляду на пленарному засіданні парламенту, а народні депутати, як є членами комісії, вносять проект постанови про усунення Президента з поста в порядку імпічменту.

У разі отримання негативних висновків комісія готує інформацію про припинення процедури імпічменту, яку головуючий оголошує на засіданні.

Закон також передбачає, що Рада утворює тимчасову слідчу комісію (ТСК), якщо за це проголосувало не менше третини від її конституційного складу.

Підставами для утворення ТСК можуть бути повідомлення про порушення Конституції та законів України зокрема державними органами та органами місцевого самоврядування, що становлять суспільний інтерес.

Водночас у разі, якщо Верховній Раді стануть відомі факти про неспроможність виконання Президентом своїх повноважень за станом здоров’я, може бути утворена комісія для перевірки цієї інформації.

До ТСК не може входити народний депутат, який є близькою особою посадової особи, щодо якої має проводитися розслідування, якщо парламентарій має приватний інтерес у відповідному держоргані або органі місцевого самоврядування, а також – якщо він був чи є учасником кримінального провадження.

Депутат обирається членом лише однієї ТСК і при цьому він не повинен бути головою жодного комітету ВР.

Спеціальна комісія утворюється для підготовки і доопрацювання законопроектів та інших актів ВР на правах головного комітету. Ця комісія утворюється з депутатів, які дали згоду.

До того ж, до її складу не може бути обраний депутат, у якого виникне реальний чи потенційний конфлікт інтересів із питань, для підготовки і попереднього розгляду яких утворюється комісія.

Кожна депутатська фракція або група має право на пропорційне представництво у складі слідчих і спеціальних комісій.

Законом також визначено, що тимчасові слідчі та спеціальні комісії мають подавати до Ради письмовий звіт про виконану роботу, а також підготовлені пропозиції щодо проектів актів і висновки не пізніш як через півроку з дня утворення. Водночас спеціальна слідча комісія, що займається розслідуванням фактів щодо ініціювання процедури імпічменту, має подати на парламенту свої висновки і пропозиції щодо розслідування таки обставин не пізніш як за два місяці після її утворення.

Термін звіту кожної комісії визначає ВР у постанові про їх утворення. При цьому строк їх повноважень не може перевищувати одного року.

Цей закон набуває чинності наступного дня після опублікування.

Як повідомлялося, законопроект №1098 “Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України” було зареєстровано у ВР в листопаді 2014 року. У першому читанні депутати ухвалили його 25 квітня 2019 року.

При підготовці до другого читання профільний комітет отримав понад 1600 поправок до документа, більшість із яких депутати згодом відкликали. Водночас проект було доповнено новим розділом, який стосується процедури імпічменту Президента.

 

Міжнародний гуцульський фестиваль цьогоріч прийматиме Вижниця

У Вижницькому районі, що на Буковині, готуються до Міжнародного гуцульського фестивалю, який планують провести в останні дні літа.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів начальник відділу з питань туризму Чернівецької ОДА Володимир Фурдига.

“Цього року Міжнародний гуцульський фестиваль проведуть на Вижниччині наприкінці літа, 29-31 серпня. Зараз триває активна підготовка до нього. Цей фестиваль збере гуцулів з усього світу і вся Буковина гостинно буде їх приймати”, – сказав Фурдига.

За його словами, Вижниччина – це якраз центр туризму. Там дуже багато і садиб, які приймають мандрівників, і розроблених маршрутів. “Є де приймати і що показати пересічному туристу”, – резюмував  Фурдига.

Як повідомлялося, минулорічний Міжнародний гуцульський фестиваль проходив на теренах Яремчанської міської ради в Івано-Франківській області.

 

Журналісти задають тренди в Україні – Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав журналістів з професійним святом і побажав їм нових якісних проектів, що й надалі змінюватимуть Україну.

Про це повідомляється на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Від імені уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем журналіста! Українська журналістика, без перебільшень, є одним з рушіїв тих змін, що нам вдалося досягти протягом останніх років”, – йдеться у вітанні Гройсмана.

На його переконання, журналісти впевнено задають тренди подальшого розвитку українського суспільства та є одними з тих, хто щодня змінює країну на краще. “По-іншому і бути не може, адже свобода слова – це одна з базових демократичних цінностей, від якої залежить саме функціонування відкритого суспільства”, – наголосив глава уряду.

Гройсман висловив подяку всім журналістам України за високий професіоналізм, чітку громадянську позицію, готовність постійно розвиватися і покращувати якість вітчизняних засобів масової інформації та інформаційного простору загалом.

“Бажаю Вам міцного здоров’я, професійних успіхів та нових якісних проектів, що і надалі змінюватимуть Україну”, – підсумував Прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, 6 червня в Україні відзначають День журналіста. Свято встановлено 25 травня 1994 року указом Президента України.

 

Зеленський привітав журналістів з професійним святом

Президент Володимир Зеленський привітав журналістів із професійним святом.

Про це глава держави написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“У вас багато талантів. Але один я ціную понад усе: ви не даєте розслабитися. Змушуєте завжди тримати себе в тонусі”, – зауважив Президент.

За це глава держави особливо подякував журналістській спільноті.

“Прошу одне: продовжуйте так і далі, не давайте спуску нікому – ні теперішнім, ні колишнім, ні майбутнім. Бо за вами має бути правда, лише правда і нічого, крім правди”, – зауважив Зеленський.

Як зазначалося, 6 червня в Україні відзначають День журналіста.

 

Портнов заявив, що прес-секретаря Порошенка викликали на допит у ДБР

Колишній заступник глави Адміністрації екс-президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що прес-секретаря п’ятого Президента України Петра Порошенка Святослава Цеголка на завтра викликано на допит до Державного бюро розслідувань. Про це він повідомив 6 червня на власному Telegram-каналі, передає УНН.

“…на завтра Цеголко викликаний повісткою на допит в ДБР за фактом крадіжки стільців, шпалер, прапорів і комп’ютерів з ситуативної кімнати РНБО”, – написав Портнов.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що з ситуаційної кімнати Адміністрації Президента зникли сервери з секретною інформацією.

Після цього прес-секретар п’ятого Президента України Святослав Цеголко заявив, що техніка з ситуаційної кімнати Президента України була орендована на кошти Порошенка, а нині її повернули орендодавцю.

У ДБР розпочали досудове розслідування щодо можливої втрати службовими особами Адміністрації Президента України матеріальних носіїв секретної інформації, які містять державну таємницю.

 

У Раді пояснили велику кількість поправок до проекту Виборчого кодексу

Оскільки під час роботи над проектом Виборчого кодексу відбулися певні законодавчі зміни, народні депутати, за пропозицією робочої групи, будуть голосувати по кожній з 4,5 тис. поправок. Про це повідомила перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко під час засідання Верховної Ради, передає кореспондент УНН.

За її словами, робота над створенням проекту Виборчого кодексу тривала близько трьох років, протягом яких парламент ухвалив низку пов’язаних із ним рішень, зокрема, ті, що пов’язані з об’єднаними територіальними громадами. Тож частина запропонованих народними депутатами поправок стосується саме законодавчих нововведень. І тому парламентарі мають визначатися з ними в сесійній залі, в тому числі ті, що були відхилені профільним комітетом чи робочою групою.

Втім, не зважаючи на те, що в сесійній залі на початку вечірнього засідання зареєструвались 324 народні депутати, голосують по правках не більше 30 нардепів.

Нагадаємо, народні депутати України почали розгляд проекту Виборчого кодексу із відкритими списками.

Робоча група з підготовки проекту Виборчого кодексу опрацювала 4300 поправок до проекту Кодексу, а також направила свої 387 поправок. Усі вони будуть винесені в зал для голосування.

Як повідомляв УНН, Верховна Рада України розглядатиме поправки до Виборчого кодексу протягом 2-3 тижнів, аж до дати виборів.

 

У Крючкова є вагома причина замовчувати участь Суркісів в енергетичній корупції – експерт

Підозрюваний НАБУ у розкраданні держаних коштів на енергетичному ринку України Дмитро Крючков усіляко намагається замовчати участь братів Суркісів в оборудках “Енергомережі”. І причина полягає у близьких стосунках між підозрюваним та братами-бізнесменами. Таку думку у коментарі УНН висловив експерт, нардеп 7-го скликання Андрій Павловський.

“По-перше, Крючков є бізнес-партнером братів Суркісів уже давно. І він представляє якраз сторону Суркісів у цій справі. Тому, вони втрьох зараз повертають ситуацію таким чином, щоб виглядати „постраждалими“ у справі НАБУ. Хочуть здатися постраждалою стороною, яку, начебто, рекетували Порошенко, Кононенко та інші. Тож я думаю, що це така собі лінія захисту”, — сказав він.

Павловський також наголосив на тому, у справі “Енергомережі”, попри 4 роки слідства, досі так і не вдалося досягнути відчутного результату.

“Загалом, жодна справа, яка розглядалася, резонансна — не доведена НАБУ до логічного завершення — тобто, до правового висновку суду. По жодній справі немає остаточного рішення. Думаю, що НАБУ подобається сам процес, а не результат. Але сподіваюся, що буде доведена до вироку справа (“Енергомережі” – ред.), адже у ній йдеться про мільярдні збитки для державного бюджету”, — резюмував він.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро розслідує справу про розкрадання в енергетиці з 2015 року. Детективи Бюро підозрюють екс-депутата Дмитра Крючкова в привласненні коштів “Запоріжжяобленерго” в розмірі понад 300 млн грн.

Але мова йде не тільки про “Запоріжжяобленерго”. У НАБУ кажуть, що діяльність компанії “Енергомережа”, яку очолював Крючков, завдала Україні збитків у 1,4 млрд грн.

За даними журналістів “Схем”, звозили кошти, виручені в результаті корупційних схем, у тому числі і в офіс братів Суркісів. Такий висновок можна зробити на підставі опублікованих журналістами записів телефонних розмов між Крючковим, Кононенком, Суркісами та іншими особами.

При цьому, за словами журналіста і народного депутата Сергія Лещенка, НАБУ у справі “Енергомережі” “перешкоджає глава САП”.

У Холодницького, зокрема, вже тричі повертали в НАБУ проекти підозр фігурантам вказаної справ без погодження та пояснення причин.

 

Зеленський відповів на петицію з вимогою його відставки

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою його відставки, вказавши, що не може знехтувати волею 73% виборців, які підтримали його кандидатуру на виборах, і додавши, що хоч і втомлюється, особливо у старому офісі з привидами комунізму в шафах, але в цілому непогано почувається. При цьому він запропонував вимагати від народних депутатів проголосувати за запропонований ним законопроект про імпічмент. Про це йдеться в оприлюдненій 6 червня відповіді на петицію, передає УНН.

“Шановні автори та підписанти петиції про мою відставку! Згідно з чинним законодавством, маю відповісти на ваше звернення та вимогу. Кожен свідомий і відповідальний громадянин знає, що Конституція України чітко визначає умови, за яких Президент країни має залишити свою посаду. Їхній перелік зазначений у статті 108 Основного Закону нашої з вами держави”, – зазначив Зеленський.

Він навів витяг з закону, відповідно до якого, “повноваження Президента України припиняються достроково у разі:

відставки;

неспроможності виконувати свої повноваження за станом здоров’я;

усунення з поста в порядку імпічменту;

смерті”.

“З об’єктивних і, сподіваюся, зрозумілих вам причин залишити свою посаду відповідно до пунктів 1, 2 та 4 я не можу. По-перше, я не можу знехтувати волею 73% виборців, які взяли участь у голосуванні у другому турі виборів Президента України та підтримали мою кандидатуру. По-друге, я, звісно, втомлююсь (особливо у старому офісі з привидами комунізму в шафах), але в цілому непогано почуваюся. І планую й надалі підтримувати добру фізичну форму”, – зазначив Президент.

“З іншого боку, хочу запропонувати вам вимагати у народних депутатів України якомога швидшого голосування за проект Закону “Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)”, який був поданий мною до Верховної Ради 29 травня цього року. Підтримка народними обранцями цього законопроекту, яким я починаю боротьбу за зняття недоторканності з усіх без винятку посадовців та процес жорсткого очищення влади від старих корумпованих політиків, дасть змогу вам домагатися моєї відставки у законний, а головне – реальний спосіб”, – підсумував Зеленський.

Як повідомляв УНН, петиція “За відставку Президента України Володимира Зеленського” лише за добу набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

 

Зеленський зробив заяву до річниці операції “Оверлорд”

У 75-ту річницю операції “Оверлорд” Президент України Володимир Зеленський закликав згадати загиблих під час Другої світової війни. Про це йдеться у заяві Глави держави, оприлюдненій прес-службою АП, передає УНН.

“Вітаю учасників антигітлерівської коаліції з цією визначною датою – відкриттям Другого фронту. Відтоді відлік до кінця Другої світової війни пішов уже на місяці. Світла пам’ять і низький уклін всім полеглим у боротьбі проти нацизму та фашизму – незалежно від громадянства й національності. Ніколи знову!” – зазначив Зеленський.

Операція “Оверлорд “розпочалася 6 червня 1944 року з наймасштабнішої у світовій історії висадки повітряного десанту, до якої було залучено 1200 літаків. Головну роль у проведенні операції відіграли війська Сполучених Штатів, Великої Британії та Канади. З висадки союзників в окупованій нацистами французькій Нормандії відкрився Другий фронт.

 

Законодавство України про проведення профілактичних щеплень потребує врегулювання – Богомолець

Законодавство України, що регулює питання проведення профілактичних щеплень, є недосконалим та потребує врегулювання, оскільки в ньому паралельно існують взаємовиключні норми. Про це журналісту УННповідомила голова Комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

Богомолець, зазначила що в законодавстві України, що регулює питання проведення профілактичних щеплень, присутні недоліки.

“Так, основами законодавства України про охорону здоров’я та Цивільним Кодексом встановлено, що будь-яке медичне втручання є добровільним і проводиться виключно за згодою громадянина, в тому числі й профілактичні щеплення, які також є медичним втручанням. Водночас Законами України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” та “Про захист населення від інфекційних хвороб” встановлено, що профілактичні щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень, є обов’язковими”, – повідомила Богомолець.

Окрім того, у законі України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (ст. 12), також закладено дві взаємовиключні норми: про обов’язковість щеплень та можливість відмови від них, що не тягне за собою ніяких правових наслідків. Тому, потребує врегулювання питання щодо недопущення звуження прав та обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я та на освіту.

“При цьому важливо забезпечити цивілізований баланс між правами кожної людини та необхідністю захисту громадського здоров’я”, – зазначила Богомолець.

Нагадаємо, Верховний Суд заборонив дитині, яка не має необхідних профілактичних щеплень, відвідувати дошкільний навчальний заклад.

 

Путін заявив, що Росія може вийти з “ядерного” договору зі США

Росія може не продовжити договір із Сполученими Штатами про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), який закінчується в 2021 році.

Про це заявив президент РФ Володимир Путін на зустрічі з главами світових інформагентств в рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму-2019, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Говорячи про те, що Росія може не продовжити договір із Сполученими Штатами СНО-3, Путін поклав на США відповідальність за, як він висловився, “розхитування всього каркаса міжнародних відносин у сфері глобальної безпеки”.

Путін також прокоментував інформацію про присутність російських військових у Венесуелі. Зокрема, він стверджує, що Росія не створює на території південноамериканської країни військових баз, а фахівці приїжджають і від’їжджають в рамках контрактних зобов’язань.

Путін висловився і про те, що його не запросили на урочистості з нагоди 75-ї річниці висадки союзників у Нормандії: “Чому мене повинні обов’язково скрізь кудись запрошувати? Я що, весільний генерал, чи що? Мені своїх справ вистачає тут”. Президент РФ припустив, що західні лідери, можливо, хотіли “пошепотітися” між собою перед тим, як розпочати контакти з російською владою.

Петербурзький міжнародний економічний форум у 2019 році проходить 6-8 червня.

 

Незаконне збагачення: на Банковій вважають позицію Ради зневагою до українців

Законопроект про відповідальність за незаконне збагачення, який ініціював Глава держави, був єдиним, що давав можливість покарати тих, хто незаконно заробляв протягом останніх кількох років.

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Руслан Рябошапка під час брифінгу 6 червня, повідомляє сайт Президента – Укрінформ.

«Напрацьовану редакцію схвалили експерти МВФ та Світового банку. Те, що зробив парламент, – політично безвідповідально. Це помста не Президенту Зеленському, а насамперед українцям, які вимагають справедливості та покарання для корупціонерів, а також своєрідний зневажливий крок щодо тих міжнародних інституцій, які допомагають Україні в боротьбі з корупцією», – підкреслив Рябошапка, коментуючи відмову Верховної Ради включити документ у порядок денний.

За його словами, проект закону готували тривалий час за участі найкращих українських та іноземних експертів, зокрема зі Світового банку та Міжнародного валютного фонду.

Заступник глави АПУ зауважив, що єдиним мотивом депутатів не розглядати вказаний законопроект є бажання убезпечити себе від можливої конфіскації незаконно нажитого. Рябошапка додав, що Верховна Рада продовжить працювати над низкою законопроектів щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, однак Зеленський та експертна спільнота не підтримують жоден із них.

Посадовець зазначив, що законодавча ініціатива щодо цивільної конфіскації буде знову внесена до парламенту, але, найімовірніше, вже нового скликання.

Окремо заступник глави АПУ подякував Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та 205 депутатам за підтримку проекту закону про покарання за незаконне збагачення.

«Це вкотре підкреслює, що Президент ухвалив правильне рішення про розпуск цього парламенту, – наголосив Рябошапка. – Поведінка Верховної Ради доволі демонстративна. На жаль, це є показником спротиву більше не Президенту, а українському народові. Оскільки закон про незаконне збагачення потрібен антикорупційним органам, які б отримали ефективний інструмент, щоб покарати корупціонерів».

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Верховна Рада не внесла законопроект Президента Володимира Зеленського щодо покарання чиновників за незаконне збагачення №10358. Натомість включила до порядку денного №10110-д “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення”, напрацьований робочою групою.

3 червня Президент вніс до ВР законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів (№ 10358). Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував ВР включити цей законопроект у порядок денний.

 

В АП рішення Ради щодо законопроекту про незаконне збагачення вважають помстою

В Адміністрації Президента вважають помстою рішення Верховної Ради не включати до порядку денного законопроект Президента Володимира Зеленського про незаконне збагачення. Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента Руслан Рябошапка під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Парламент відкинув законодавчу ініціативу Президента Володимира Зеленського, яка передбачала можливість покарати тих, хто незаконно наживався протягом останнього часу… Законопроект відпрацьововувався найкращими українськими експертами, а також з найкращими міжнародними експертами, в тому числі з фахівцями Світового банку, МВФ. Це означає, що те, що зробив сьогодні парламент — це є політично безвідповідальним. Це — свого роду не лише помста Президентові Зеленському, а, в першу чергу, українцям, які вимагають справедливості”, — сказав Рябошапко.

Він також назвав це зневагою до міжнародних фахівців, які допомагають Україні у боротьбі з корупцією.

Нагадаємо, 6 червня народні депутати України включили до порядку денного сесії Верховної Ради законопроект №10110-Д щодо незаконного збагачення. Водночас, для включення до порядку денного відповідного президентського проекту закону №10110 щодо відповідальності за незаконне збагачення не знайшлось достатньої кількості голосів парламентарів.

 

В Україні немає кризи у відносинах Президента і Ради — Стефанчук

В Україні немає кризи у відносинах Президента і Верховної Ради, натомість наявна конституційна криза у взаєминах українського народу й тієї частини влади, що залишилася.

Про це заявив радник Президента України – представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук, коментуючи останні рішення парламенту, зокрема щодо відмови звільнити очільника СБУ, міністра закордонних справ та міністра оборони, повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Сьогодні є велика криза не у відносинах Президента і парламенту. Мені здається, сьогодні є велика конституційна криза в розумінні відносин народу України та тієї влади, що залишилася. Ми бачимо, який у суспільстві рівень недовіри до багатьох владних інституцій. Ми бачимо недолугий опір, консолідацію зусиль тих, хто не бажає змін. У визначених Конституцією України межах ми вживатимемо всіх заходів, щоб Президент мав можливість впливати на ситуацію й задовольнив запит українського народу на зміни”, – заявив Стефанчук.

За його словами, мотиви парламенту у відмові звільнити голову Служби безпеки України, міністра оборони України та міністра закордонних справ України за поданням Президента є неконституційними.

“Президент України вніс у межах своєї компетенції подання на звільнення тих посадовців, на які має право. Він жодним чином не перевищив своїх повноважень. Верховна Рада натомість відповіла, що виставляє низку інших незрозумілих для мене як для правника умов. Наприклад, назвати наступників. Це – неконституційні вимоги”, – сказав представник Президента України у ВР.

Водночас Стефанчук зазначив, що ухвалення парламентом законопроекту про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України не вирішує проблеми встановлення механізму імпічменту Президента.

“Імпічмент – це процедура, яка виходить за межі роботи Верховної Ради. Імпічмент – це окрема конституційно-правова процедура. У ній є різні складові. Існують процедури, які передують створенню тимчасової слідчої комісії і які йдуть після неї. Саме тому Президент Володимир Зеленський запропонував окремий законопроект, який стосується імпічменту як цілісної конституційно-правової процедури. Верховна Рада не включила його навіть у порядок денний”, – зауважив він.

Також радник Президента нагадав, що у парламенті зареєстрований законопроект про скасування депутатської недоторканності (№ 7203), який глава держави закликав ухвалити разом із законопроектом про імпічмент.

“Якщо це питання не буде вирішене, уже в нову каденцію Верховної Ради ми внесемо нову конституційну норму, де буде вирішено питання про зняття повного імунітету з усіх трьох категорій посадовців. Ці особи не матимуть юридичної недоторканності, яку мають зараз. Усі посадові особи в Україні повинні бути рівні в правах з кожним українцем”, – зазначив Стефанчук.

 

Керівником апарату Вищого антикорупційного суду призначили Крикливенка

Наказом голови державної судової адміністрації України керівником апарату Вищого антикорупційного суду призначено Богдана Крикливенка.

Про це ідеться на порталі Судова влада України – Укрінформ.

“Наказом ДСА України від 6 червня 2019 року № 192/к Крикливенко Б. В. призначений на посаду керівника апарату Вищого антикорупційного суду з 7 червня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що Крикливенко здобув кваліфікацію юриста в Київському національному університеті внутрішніх справ, має диплом за спеціальністю “Правознавство”.

Також він — випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю “Фінанси” та Національної академії державного управління при Президентові України, де здобув кваліфікацію магістра державного управління.

Трудову діяльність розпочав з 2002 року в Міністерстві юстиції України. Має правозахисний та управлінській досвід, понад 12 років успішно здійснював діяльність із забезпечення прав і свобод людини в Україні та сприяння впровадженню міжнародних стандартів у сфері верховенства права, член делегації України на час розгляду Міжнародним Судом ООН позову України проти Російської Федерації у 2017 році.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 1 300

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua