Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 06.07.2019

Інформдень: 06.07.2019

Окупанти путінських угрупувань 26 разів порушили “тишу”, постраждали пʼятеро бійців

За добу шостого липня збройні формування Російської Федерації 26 разів порушили режим припинення вогню. З них 8 разів – із застосуванням заборонених Мінськими угодами артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм.

Про це інформує пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Противник відкривав вогонь по наших захисниках з гранатометів різних систем, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться в повідомленні.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” окупанти 16 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил:

двічі поблизу Широкиного – зі стрілецької зброї;

поряд із Лебединським – із мінометів калібру 120 та 82 мм;

двічі неподалік Мар’їнки – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї;

тричі околиці Павлополя – з гранатометів різних систем;

двічі в районі населеного пункту Богданівка – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

поблизу Водяного – з озброєння БМП та стрілецької зброї;

двічі поряд із Гнутовим – із гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;

неподалік Старогнатівки – з великокаліберного кулемета та стрілецької зброї;

околиці населеного пункту Пищевик – із протитанкового гранатомета та стрілецької зброї;

поблизу Красногорівки – з великокаліберного кулемета.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” українських захисників було обстріляно 10 разів:

поблизу Хутора Вільного – з мінометів калібру 82 мм та гранатометів різних систем;

поряд із Новотошківським – із мінометів калібру 120 та 82 мм;

двічі неподалік Новолуганського – з мінометів калібру 82 мм та великокаліберних кулеметів;

околиці Зайцевого – з гранатометів різних систем;

поблизу населеного пункту Новгородське – з гранатометів різних систем, великокаліберного кулемета та стрілецької зброї;

двічі в районі Південного – з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 мм, автоматичних гранатометів, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

неподалік Світлодарська – з міномета калібру 120 мм;

околиці населеного пункту Шуми – з протитанкового гранатомета, великокаліберного кулемета та стрілецької зброї.

У результаті ворожих обстрілів один український військовослужбовець отримав поранення, ще чотири – бойове травмування.

На кожен обстріл противник дістав адекватну відповідь з озброєння, що не суперечить Мінським домовленостям.

За даними розвідки, 6 липня трьох окупантів знищено.

Від початку поточної доби ворог п’ять разів обстріляв позиції Об’єднаних сил.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” ворог здійснив два обстріли позицій українських захисників: двічі поблизу населеного пункту Широкине – з протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” позиції Об’єднаних сил були обстріляні тричі: неподалік населеного пункту Новолуганське – з міномета калібру 82 мм; поряд із Новоолександрівкою – з міномета калібру 120 мм; околиці Золотого-4 – з міномета калібру 120 мм.

“Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню”, – наголошується в повідомленні.

 

Посольство України нагадало болгарським ЗМІ новітню історію Криму

У деяких виданнях Болгарії почастішали відверто антиукраїнські публікації, що містять ознаки перекручування історичних фактів з метою виправдання збройної агресії РФ.

Про це йдеться у коментарі Посольства України в Республіці Болгарія, який є у розпорядженні Укрінформу.

“Посольство України в Республіці Болгарія звертається до поважних болгарських ЗМІ із закликом застосовувати виважені підходи в інформаційній політиці редакцій у висвітленні російської агресії проти України та окупації українського Кримського півострова”, – йдеться у повідомленні.

За даними Укрінформу, появу коментаря спричинила публікація видання “Дума”, вісника проросійської Болгарської соціалістичної партії, спрямована проти посла України Віталія Москаленка, який підтримав книжку болгарського письменника Светослава Нахума “Втеча з Криму”. У книжці йдеться про реальну історію українки, яка мусила втікати від російської окупації з Криму в Болгарію.

З огляду на спроби окремих журналістів ретранслювати фейки та ключові тези російської пропаганди Посольство України в Болгарії вважає за потрібне наголосити:

Автономна Республіка Крим не була “подарована” Україні. 19 лютого 1954 року відбулася передача Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР. Основною причиною такого рішення була необхідність економічної відбудови Криму після провальної сталінської політики та депортації у 1944 році кримських татар (варто наголосити, що жертвами сталінського терору 1944 року в Криму стали й тисячі етнічних болгар). Обґрунтування цього рішення сформульовано як “територіальне тяжіння Кримської області до Української РСР, спільність економіки й тісні господарські та культурні зв’язки між Кримською областю та Українською РСР”. Україна перетворила зруйнований світовою війною, депортаціями та безгосподарністю нових колонізаторів Крим на процвітаючий туристичний регіон;

“референдум” в АР Крим 16 березня 2014 року був не “волевиявленням громадян”, а військовою спецоперацією, спланованою заздалегідь. Підтвердженням цьому є видача російської медалі “За освобождение Крыма”, датованої 20 лютого 2014 року;

з початком збройної агресії проти України у березні 2014 року Російська Федерація порушила 407 міжнародних двосторонніх договорів та 80 міжнародних багатосторонніх договорів – передусім Статут ООН;

на підтримку державного суверенітету і територіальної цілісності України було ухвалено резолюцію Генасамблеї ООН “Територіальна цілісність України” A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року;

брутальне порушення міжнародних норм, системні порушення прав людини, дискримінацію кримських татар та етнічних українців в окупованому Криму Генасамблея ООН засудила, ухваливши резолюції «Стан із правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року;

у грудні 2018 року канцелярія прокурора Міжнародного Гаазького суду кваліфікувала збройну агресію РФ як “міжнародний збройний конфлікт між Україною і Російською Федерацією, який виник не пізніше, ніж 26 лютого 2014 року”. До ситуації в Криму лишається застосованим право міжнародних збройних конфліктів і після 18 березня 2014 року, тому що на півострові фактично зберігається стан окупації;

Україна має міжнародно визнані державні кордони, а також є однією з країн-засновниць ООН, з 1945 року УРСР була представлена в ООН окремо від СРСР;

в Україні відсутня дискримінація “російськомовних”.

Користуючись нагодою, Посольство України хотіло б наголосити на вдячності українського народу Республіці Болгарія за послідовну підтримку державного суверенітету і територіальної цілісності Української держави, невизнання і засудження злочинної російської окупації АР Крим, а також окремих районів Донецької і Луганської області.

 

Минув термін заборони в’їзду в Крим Чубарову

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що 5 липня виповнилося рівно п’ять років, як російська влада заборонили йому в’їзд в анексований Крим. Про це повідомляє УНН із посиланням на Радіо Свобода.

“Сьогодні закінчується п’ятирічна “заборона” органів Росії, країни-окупанта на мій в’їзд до Криму … Здавалося б, можна поїхати додому, обійняти маму, близьких … Але і тут російські окупанти вже підготувалися, заочно засудивши до арешту за нібито вчинення мною деяких “злочинів проти основ конституційного ладу і безпеки Російської держави”, — написав Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

5 липня 2014-го, коли Чубаров повертався на півострів з виїзного засідання Меджлісу на Херсонщині, російські силовики заборонили йому в’їзд на п’ять років. На адмінмежі з півостровом Чубарова зустрічала тодішній російський прокурор Криму Наталія Поклонська. Вона зачитала йому попередження “про неприпустимість екстремістської діяльності”, після чого російські прикордонники вручили главі Меджлісу повідомлення про заборону на в’їзд на територію Росії на 5 років.

Відтоді Чубаров не робив спроб в’їхати до Криму.

У травні 2015 року Поклонська змінила свою позицію і заявила, що чекає на голову Меджлісу на півострові. Але не тому, що передумала на рахунок заборони на в’їзд, а у зв’язку з тим, що ФСБ Росії відкрила проти Чубарова кримінальну справу за “заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

Через пів року Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, заочно заарештував голову Меджлісу після відповідного клопотання ФСБ.

Нагадаємо, Чубаров назвав умову відновлення подачі води: “план деокупації Криму на стіл”.

 

Комітет ПА ОБСЄ схвалив резолюцію щодо російської мілітаризації Криму

Резолюція Комітету з політичних питань і безпеки Парламентської Ассамблеї ОБСЄ щодо мілітаризації РФ тимчасово окупованих Криму та Севастополя, Чорного і Азовського морів, попри шалений спротив представників РФ, схвалена.

Про це повідомив у Facebook член постійної делегації України у ПА ОБСЄ Рефат Чубаров – Укрінформ.

“Резолюція щодо мілітаризації РФ тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, Чорного і Азовського морів, попри шалений спротив та галас росіян, схвалена”, – написав Чубаров.

До цього він додав, що резолюцію підтримали 54 члени комітету, проти – 6, утримались – 6.

Раніше Комітет з безпеки Парламентської Асамблеї ОБСЄ ухвалив іншу резолюцію із закликом забезпечити деокупацію АР Крим та м.Севастополь та вивести російські збройні сили з української території. При цьому було відхилено поправку російської делегації, яка хотіла  виключити цей заклик з тексту резолюції.

 

Комітет ПА ОБСЄ закликав вивести російські війська з України

Загальний комітет із політичних питань та безпеки Парламентської Асамблеї ОБСЄ схвалив резолюцію із закликом забезпечити деокупацію Криму та вивести збройні сили РФ з України.

Резолюція “Сприяння стійкому розвитку в інтересах зміцнення безпеки: роль парламентів” ухвалена в суботу на засіданні комітету в рамках ХХVІІІ щорічної сесії ПА ОБСЄ у Люксембургу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Парламентська Асамблея ОБСЄ… закликає припинити військові дії у Східній Україні, здійснити повне виведення великокаліберного озброєння всіма сторонами, негайно покласти край застосуванню протипіхотних мін та збільшити внесок у зусилля з розмінування, забезпечити деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, виведення російських збройних сил з української території та всеосяжне врегулювання конфлікту на основі Мінських домовленостей, зокрема, визначених ними зобов’язань, які не були виконані Російською Федерацією”, – йдеться у пункті 21 резолюції.

Навколо цього пункту розгорнулися гарячі дебати, оскільки російська сторона виступила із поправкою, запропонувавши усунути з резолюції згадку про необхідність забезпечення деокупації Криму та виведення російських збройних сил з української території, а також заклик до РФ виконати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, яких вона не виконує.

Члени української делегації у своїх виступах гостро засудили запропоновану росіянами поправку та закликали присутніх не підтримувати її. “У моїй країні люди вмирають. І ми не повинні стримуватися, щоб присоромити агресора, тут, на цій Асамблеї. Ми не повинні намагатися шукати нейтральну мову. Ми маємо засудити тих, хто веде війну проти моєї країни”, – наголосила, зокрема, член українського делегації в ПА ОБСЄ Ольга Бєлькова.

Російську поправку також не підтримав доповідач резолюції Аллан Фаррел (Ірландія).

У результаті голосування поправка російської делегації була відхилена.

Як повідомляв Укрінформ, під час засідання комітету з політичних питань і безпеки ПА ОБСЄ також була схвалена запропонована українською делегацією резолюція щодо мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованих Криму та Севастополя, Чорного і Азовського морів.

 

Bellingcat и The Insider: координатор отруєння Скрипалів відвідував штаб-квартиру ВАДА

Генерал-майор ГРУ РФ Денис Сергєєв, координатор операцій щодо отруєння Скрипалів у Солсбері, у 2016-2018 роках кілька разів відвідував Швейцарію, де зустрічався з Бошировим і Петровим.

Окрім того, Сергєєв відвідав і штаб-квартиру ВАДА, виступ американського посла та російське консульство, пише The Insider із посиланням на дані спільного розслідування з Bellingcat і швейцарським виданням TAMedia – Укрінформ.

2016 року Сергєєв перебував у Швейцарії з 5 по 11 листопада. Завдання цієї поїздки не очевидне, Боширов і Петров розминулися з ним. Однак, згідно з доповіддю Мюллера, за день до того як Боширов і Петров залишили Швейцарію, хакерами з ГРУ був зламаний ноутбук високопоставленого чиновника FIFA, що базується в Цюріху, пише Insider.

Друга поїздка Сергєєва також зайняла близько тижня – з 29 вересня по 9 жовтня 2017 року. Пересування Сергєєва вказують на те, що в нього могла бути з кимось зустріч у Барселоні: перед тим як відправитися до Женеви, він близько години провів у районі центрального пляжу, ймовірно, в кафе. 2 жовтня він відправився до Лозанни, в сторону Федеральної політехнічної школи, де зосереджено безліч державних лабораторій.

4 жовтня знову приїхав до Лозанни і близько 4 годин провів у районі, де розташовуються кілька штаб-квартир міжнародних спортивних організацій, у тому числі ВАДА і Міжнародний спортивний арбітраж. Судячи з біллінгу, він заходив до будинку штаб-квартири ВАДА.

6 жовтня Сергєєв у Лозанні відвідав лекцію американського посла в Швейцарії Сьюзан Левін, яка залишила свій пост на кілька місяців раніше. Insider з посиланням на думку експертів зазначає, що колишні високопоставлені дипломати представляють для розвідки великий інтерес.

Третя поїздка Сергєєва до Швейцарії зайняла 9 днів (30 жовтня – 9 листопада). На той момент у Швейцарії, ймовірно, вже знаходилися Петров (Мишкін) і Боширов (Чепіга), відомо що 25 жовтня вони прибули до Парижа, а вилетіли з Женеви 4 листопада.

Найбільш ймовірно, що операція, яку три ГРУшники проводили в Женеві, відбулася десь у період між 1 і 4 листопада 2017 року. Що саме було об’єктом їхньої уваги – неясно, відомо лише, що 2 листопада з 11:30 до 15:00 Сергєєв, судячи з біллінгу, знаходився в районі лижного курорту Шамоні.

8 листопада, в день вильоту (хоча спочатку квиток був запланований на 9 листопада) Сергєєв, перед тим як відправитися в аеропорт, перебував у російському консульстві, або в безпосередній близькості від нього.

У січні 2018 року Сергєєв знову повернувся до Женеви. Цього разу, судячи з усього, його основною метою був знаменитий лижний курорт Ле Же. Він провів там близько 4 годин 13 січня і кілька годин 14 січня. За ці два дні він 14 разів телефонував до куратора «Аміра» (з ним же він розмовляв і під час операції з отруєння Скрипаля).

Встановлені пересування Сергєєва вказують на його явний інтерес до штаб-квартир міжнародних спортивних організацій, перш за все ВАДА. ВАДА неодноразово піддавалося атакам хакерів із ГРУ, але у випадку з Сергєєвим (який, був організатором як мінімум двох операцій щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною в Британії та Болгарії) мова може йти не тлише про кібер-атаку, а й про замах на вбивство. Метою групи Сергєєва могло бути, наприклад, джерело ВАДА про застосування Росією допінгу, передбачає Insider.

Британський журналіст Марк Урбан, який брав кілька інтерв’ю у Скрипаля, писав що наприкінці червня або на початку липня Скрипаль їздив до Швейцарії на зустріч із представниками місцевих спецслужб. Не можна виключати, що в Швейцарії група Сергєєва намагалася встановити, якого роду інформацію Скрипаль передає швейцарським спецслужбам і вже тоді готувала замах на нього, пише Insider.

Як відомо, отруєння Скрипаля «новічком» відбулося 4 березня, усього лише через два місяці після останнього візиту групи Сергєєва до Швейцарії.

 

У світі за півроку вбили 38 журналістів

З січня по кінець червня цього року у 20 країнах світу вбили 38 журналістів.

Про це йдеться у звіті неурядової компанії Press Emblem Campaign, яка базується у Женеві – Укрінофрм.

“Згідно з даними Press Emblem Campaign, 38 журналістів загинули в 20 країнах з січня по кінець червня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за той самий період у 2018 році (січень-червень) було вбито 66 журналістів: зменшення досить значне – на 42% менше жертв, ніж у попередньому році.

Це зниження є позитивним явищем, однак тенденція залишається дуже тривожною у двох країнах: у Мексиці за шість місяців загинули 9 журналістів, а в Афганістані – 6, що становить понад третину від загальної кількості загиблих.

Як повідомлялося, з січня по жовтень 2018 року загинули 106 працівників ЗМІ у 36 країнах світу.

 

Зону ООС відвідали румунські журналісти

У районі проведення ООС працює іноземна делегація представників мас-медіа Румунії.

Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Упродовж п’яти останніх років Румунія, як член Євросоюзу та НАТО, – підтримує нашу державу у боротьбі із зовнішньою агресією. Але останні результати голосування в ПАРЄ свідчать про те, що час від часу європейцям все ж варто нагадувати про реальні загрози із боку Росії. Тому сьогодні у районах проведення операції Об’єднаних сил працювала іноземна делегація представників мас-медіа Румунії”, – йдеться у повідомленні.

В ході візиту іноземні журналісти відвідали одну із бойових частин оперативно-тактичного угруповання «Північ», воїни якої героїчно боронять Україну під Луганським, що на Донеччині.

Командування та офіцери управління проінформували іноземних журналістів про поточну ситуацію на передовій, показали докази присутності військ агресора на тимчасово окупованій території Луганської і Донецької областей України, відповіли на ряд запитань, котрі цікавили журналістів.

Під час цього візиту делегація побувала на одній із передових позицій у зоні відповідальності ОТУ «Північ», відвідала оновлений дитячий садок у селищі Луганське, поспілкувалася з бійцями та місцевими жителями.

Іноземних гостей вразили мужність українських воїнів і наполегливість у зусиллях Об’єднаних сил, які спрямовані на допомогу людям та створення безпечних умов для розвитку цього регіону.

 

Зеленський: ми готові прибрати бетонні споруди у зоні розведення військ, бойовики затягують

Україна готова прибрати бетонні споруди в зоні розведення військ за добу, але бойовики заявляють, що цей процес займе у них 8-10 днів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю DW, передає УНН.

“Наступний крок в Мінську в форматі тристоронньої групи – будемо зустрічатися і говорити про те, щоб був демонтаж бетонних споруд, які розташовані фактично з двох сторін. На останньому “Мінську” обговорювали, який потрібен для цього термін. Наша сторона була готова за добу все зробити. Ми все для цього зробили. А та сторона сказала, що їм потрібно від 8 до 10 днів. Ми готові до того, щоб з їх боку був сигнал, і одночасно це сталося”, – зазначив Зеленський.

При цьому він заявив, що наступне питання, який буде порушуватися під час зустрічей у мінському форматі, – це обмін полоненими.

Нагадаємо, 27 червня спостерігачі ОБСЄ зафіксували у Станиці Луганській відведення підрозділів і озброєння як Збройних сил України, так і бойовиків так званої “ЛНР”.

 

В Одесі чергова хвиля мінувань

Повідомлення про замінування низки будівель в Одесі надійшло сьогодні до поліції близько 14 години. Про це УНН повідомляє з посиланням на Відділ комунікації поліції Одеської області.

Для перевірки вказаного повідомлення на місця подій направлено слідчо-оперативні групи, вибухотехніків, кінологів та рятувальників.

Нагадаємо, повідомлення про мінування в Одесі надходили протягом цілого тижня.

До прикладу, 2 липня в Одесі “замінували” низку будівель та аеропорт.

Напередодні в Одесі аноніми обіцяли підірвати морвокзал через кораблі НАТО.

 

Полторак проінспектував навчання Sea Breeze-2019

Міністр оборони України Степан Полторак, що перебуває з робочим візитом в Одеській області, перевірив у суботу хід проведення міжнародного навчання Sea Breeze-2019.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України – Укрінформ.

“Сьогодні, 6 липня, міністр оборони України Степан Полторак відвідав флагман вітчизняного військового флоту фрегат “Гетьман Сагайдачний”. Під час візиту глава оборонного відомства заслухав звіт командувача Військово-морських сил Збройних сил України адмірала Ігоря Воронченка про хід проведення міжнародного військово-морського навчання Sea Breeze-2019″, – йдеться у повідомленні.

Воронченко доповів главі відомства про залучені до цьогорічного навчання сил та засобів, етапів проведення, необхідність їх проведення, зважаючи на загрозливу обстановку в Азово-Чорноморському регіоні тощо.

За словами адмірала Воронченка, проведення подібного навчання сприяє подальшій інтеграції ВМС та ЗСУ загалом до євоатлантичного простору.

На заслуховуванні доповіді був присутній, крім представників керівництва навчань від української сторони, керівник навчання Sea Breeze-2019 від американської сторони капітан 1 рангу Метью Ліман.

Як повідомлялося, команди 27 військових кораблів, що беруть участь у багатонаціональному навчанні Sea Breeze-2019 в районі Одеси, уже відпрацювали низку операцій морського компоненту за стандартами НАТО. Серед них – тактичні маневрування, завдання пошуково-рятувального навчання і навчання з протикатерної оборони.

Зокрема, кораблі країн-учасниць здійснили у відкритому морі передачу вантажів на ходу, відпрацювали взаємодію з тактичною та морською авіацією, провели низку навчань протиповітряної оборони, перехоплення та догляду судна-порушника, виконали бойові вправи артилерійських стрільб по морській та повітряній цілях, а також провели навчання з боротьби за живучість та інші.

За словами контр-адмірала Олексія Неїжпапи, до участі в морському компоненті навчання Sea Breeze-2019 залучено від ВМС ЗС України фрегат “Гетьман Сагайдачний”, середній десантний корабель “Юрій Олефіренко”, морський транспорт “Горлівка”, судно розмагнічування “Балта”, морське водолазне судно “Нетішин”, артилерійський катер “Скадовськ”, малі броньовані артилерійські катери “Аккерман” і “Ужгород”, санітарний катер “Сокаль”. Крім того, задіяні дев’ять кораблів та катерів морської охорони Державної прикордонної служби України.

Країни-партнери в морському компоненті навчань представлені есмінцем “Карні” від ВМС США, есмінцем “Дункан” від Великої Британії, патрульним катером “Очамчире” від Грузії, фрегатом “Торонто” від Канади, фрегатом “Р. Фердінанд”, а також корветами “Себастьян” і “Ластунул” від Румунії, фрегатом “Тургутрейс” від Туреччини та корветом “Бодри” від Болгарії.

 

Полторак призначив командувача сил логістики ЗСУ

Міністр оборони України Степан Полторак під час робочої поїздки до Одеської області призначив нового командувача сил логістики ЗС України генерал-лейтенанта Олега Вишнівського.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“Під час робочої поїздки до Одеської області, Міністр оборони України Степан Полторак призначив нового командувача сил логістики ЗС України генерал-лейтенанта Олега Вишнівського”, – йдеться в повідомленні.

Зі слів міністра, це дуже відповідальна посада, тому що це напрямок, на якому потрібно багато що зробити. Генерал-лейтенант Вишнівський має певний досвід виконання завдань як на командних, так і штабних посадах.

“Він пройшов практично шлях від лейтенанта до генерал-лейтенанта, займаючи різні посади і маючи відповідну підготовку і освіту. Проте, на моє глибоке переконання, головним є не те, що він має відповідну освіту, а те, що має практичний досвід. Він знає, які проблеми є в силах логістики, адже був командувачем ОК “Південь”. Людина, яка знає проблеми знизу і теоретично знає, як це зробити. Переконаний, що він точно це зробить”, – зазначив міністр оборони України.

Олег Вишнівський з серпня 2004 року був начальником штабу — першим заступником командира 30-ї окремої механізованої бригади. Був першим заступником начальника Озброєння Збройних Сил України.

З листопада 2017 року — командувач військ оперативного командування “Південь” Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

Полторак сменил командующего оперативного командования “Юг”

Министр уже представил нового командующего личному составу

Министр обороны Степан Полторак назначил нового командующего оперативного командования “Юг” – генерал-майора Игоря Палагнюка. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны.

Полторак уже представил нового командующего личному составу.

В Минобороны рассказали, что Палагнюк прошел военный путь от командира взвода до начальника Главного командного центра ВСУ и является непосредственным участником боевых действий в Донбассе.

“Глава оборонного ведомства определил перспективные задачи вновь назначенному командующему в дальнейшей организации работы и службы как в местах постоянной дислокации, так и в ходе выполнения боевых задач на Востоке Украины”, – сказано в сообщении.

 

В.о. голови Одеської ОДА зустрілася з делегацією НАТО

У рамках міжнародного військово-морського навчання Sea Breeze-2019 в.о. голови Одеської ОДА Світлана Шаталова провела зустріч з делегацією НАТО, очолюваною командиром 2-ї постійної військово-морської групи Альянсу Жозі Курц.

Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА – Укрінформ.

«Нам відомо, що в навчанні Sea Breeze-2019 беруть участь близько 30 кораблів, стільки ж літальних апаратів і понад 900 військових із різних країн. Безперечно, проведення навчання є важливою подією для усього півдня України. Дуже сподіваюсь, що наш Одеський регіон справив на вас гарне емоційне враження», – зазначила Шаталова.

Зі свого боку Жозі Курц висловила вдячність за проведення зустрічі і наголосила, що Альянс має своїх союзників в усьому світі й завжди демонструє їм свою відданість. «Під час візиту ми не тільки проводимо морські навчання, а й проводимо обмін досвідом», – підкреслила вона.

По завершенню зустрічі обидві сторони обмінялися пам’ятними сувенірами з символікою України та США.

 

Одеська ОПОРА побачила незаконну агітацію на концертах

Спостерігачі ГМ ОПОРА за виборами на Одещині звернулися з заявами до поліції щодо незаконної агітаційної діяльності під час концертів.

Про це повідомляє пресслужба ОПОРИ – Укрінформ.

“В Ізмаїлі відбувся 28-29 червня шостий рок-фестиваль «Дунайська Січ», президентом якого є кандидат у народні депутати по округу №143 Віктор Куртєв. Як наголошується на сайті фестивалю, його співорганізаторами є Міністерство молоді та спорту, Одеська облдержадміністрація та Ізмаїльська міськрада. Під час концерту спостерігачі ОПОРИ зафіксували роботу агітаторів у зелених футболках із написами: «Віктор Куртєв. Зробимо їх знову». Крім того, перед концертом вулицями Ізмаїла пересувався автобус із аналогічною агітаційної символікою кандидата Куртєва”, – зазначили в прес-службі ОПОРИ.

У місті Чорноморськ 2 липня відбувся безкоштовний концерт групи «Пісняри» на підтримку партії «Опозиційний блок». Як зазначили учасники концерту зі сцени, вони прибули до Чорноморська з Білорусі.

ОПОРА зазначає, що забороняється участь у передвиборній агітації іноземцям та особам без громадянства, відповідно до ч.1 ст.74 Закону «Про вибори народних депутатів України». У тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати.

За словами координатора Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолія Бойка, «стаття 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» передбачає, що передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата чи партію, в тому числі концертів, вистав, спортивних змагань за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку. Тому ОПОРА звернулася до поліції із заявами про можливі порушення.

Такі дії можуть спричинити накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, додав експерт КВУ Бойко.

В ОПОРІ нагадали, що раніше спостерігачі цієї Громадянської мережі звернулися до поліції з трьома заявами про заходи, які проводили кандидати в народні депутати на одномандатних виборчих округах Одеської області.

 

ОПОРА побачила непрямий підкуп виборців у «Буковелі»

05.07.2019

В Івано-Франківській області спостерігачі Громадської мережі ОПОРИ звернулись до поліції із заявою щодо перевірки факту непрямого підкупу виборців у туристичному комплексі «Буковель».

Про це повідомляє ГМ ОПОРА – Укрінформ.

«29 червня у туристичному комплексі «Буковель» кандидат по округу №85, народний депутат Віктор Шевченко агітував за себе та партію «Слуга народу» серед великої кількості виборців свого округу, яких ймовірно привезли на захід автобусами та погодували. Оскільки такий факт може мати ознаки непрямого підкупу виборців, ОПОРА звернулась із заявою до поліції», – йдеться у повідомленні.

За інформацією ОПОРИ, поліцію просять з’ясувати, «чи фінансувався даний захід із виборчого фонду кандидата, і які послуги надавались виборцям під час їх поїздки у «Буковель».

Спостерігачі ОПОРИ, які були в “Буковелі”, з діалогів з’ясували, що сюди автобусами привезли людей із сіл Конюшки, Черче, Пійло, Довга-Калуська та Стратин. Ці села входять до виборчого округу №85, по якому балотується Віктор Шевченко.

В ОПОРІ також зазначають, що агітація, яка супроводжується наданням автобусів для безкоштовного довезення людей та влаштуванням обіду, може містити ознаки непрямого підкупу виборців.

 

Порошенко: Європейські партнери мають посилити санкційний тиск на Росію

Керівництво України та ЄС на саміті 8 липня мають не просто підтвердити спільне прагнення до солідарності у контексті російської агресії на Донбасі, має бути визначена стратегія нарощення санкційного тиску, ширша за обсягом і ефективніша за змістом.

Про це йдеться у статті п’ятого президента України, лідера партії “Європейська Солідарність” Петра Порошенка для видання EUobserver, опублікованої напередодні саміту “Україна-ЄС”, повідомляє Євросолідарність – Укрінформ.

“Більше санкцій, ширші за обсягами та більш ефективні за впливом, включаючи невизнання російських паспортів, виданих в порушення міжнародного права і українського законодавства”, – наголошує Порошенко.

“Останні ініціативи доброї волі нового керівництва України щодо припинення вогню та довгоочікуваного розмежування в Станиці Луганській не отримали зустрічних жестів з боку Росії. Навпаки, лише в червні Україна втратила 11 військовослужбовців і близько 80 було поранено”, – нагадав лідер “Європейської Солідарності”.

Він вкотре зазначив, що єдино можливим рішенням мирного врегулювання є запровадження миротворчої місії на всій території ОРДЛО.

“Нам потрібні спільні підходи до просування ініціативи України щодо розгортання багатонаціональної місії під егідою ООН на Донбасі, а також для подальшого тиску на Кремль з метою звільнення українських громадян, у тому числі Олега Сенцова, Романа Сущенка та багатьох інших, які незаконно утримуються в Росії”, – зазначив Порошенко.

“Росія не виконала наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року і не звільнила 24 українських військовослужбовців і не повернула 3 судна. Саміт має погодити подальше посилення Азовського пакета санкцій та тиску на Росію для забезпечення безперешкодного і вільного проходу до Азовського моря”, – наголосив Порошенко.

Як повідомлялося, 8 липня керівники Європейського Союзу та президент України зберуться в Києві на XXI Саміті Україна-ЄС.

Переклад статті Петра Порошенка для Euobserver розміщений на сайті “Європейської солідарності”.

 

Київ і Брюссель мають обговорити повзучу окупацію Росією українських медіа — Порошенко

Під час саміту Україна-ЄС, який відбудеться у Києві 8 липня, президент Зеленський має порушити перед європейськими лідерами питання про факти концентрації українських телевізійних каналів у власності прокремлівських діячів.

Про це пише у своїй статті для видання EUobserver п’ятий президент України Петро Порошенко, повідомляє “Європейська солідарність” – Укрінформ.

“Я наполегливо закликаю Президента Зеленського порушити питання про повзучу окупацію Росією українських ЗМІ та скоординувати спільні зусилля з ЄС проти розширення дезінформаційної та пропагандистської кампанії Кремля, спрямованої на підрив політичної стабільності в Україні”, – наголошує Порошенко.

Як відомо, власником телеканалів “112 Україна”, NEWSONE та ZIK став соратник кума президента Росії, лідера партії “Опозиційна платформа – За Життя” Віктора Медведчука Тарас Козак. На знак протесту проти кардинальної зміни редакційної політики у бік проросійської пропаганди з телеканалу ZIK, одного з найпопулярніших медіа Західної України, звільнилася половина творчого та менеджерського колективу.

“Протягом п’яти років ми стояли пліч-о-пліч, стримуючи російську агресію в єдності і солідарності. Наші союзники з ЄС допомогли Україні посилити нашу стійкість завдяки збереженню режиму санкцій та допомоги нам на шляху реформ. Сьогодні озираючись назад, навряд чи можна уявити собі, як би Україна вижила без такої послідовної та сталої підтримки західних партнерів”, – наголошує Порошенко.

Він закликав нову українську владу беззастережно дотримуватися європейського та євроатлантичного курсу нашої держави, який зафіксований у Конституції України.

“Формула перемоги на найвищому рівні – “Ні кроку назад в інтеграції України до ЄС”. Таким і має бути потужний сигнал для нового керівництва України та ЄС на наступні роки”, – наголошує лідер “Євросолідарності”.

Як повідомлялося, 8 липня керівники Європейського Союзу та президент України зберуться в Києві на XXI Саміті Україна-ЄС.

Переклад статті Петра Порошенка для Euobserver розміщений на сайті “Європейської солідарності”.

 

Зеленський представив нового голову Закарпатської ОДА

Президент Володимир Зеленський офіційно представив нового голову Закарпатської облдержадміністрації Ігоря Бондаренка.

Представлення нового очільника області відбулося у приміщенні Зарапатської митниці ДФС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сьогодні заслухаємо всі проблемні речі. Будемо говорити відкрито. Але спочатку я хочу зараз призначити і привітати нового голову Закарпатської області Ігоря Бондаренка”, – сказав Зеленський.

Як повідомлялося, 26 червня уряд підтримав пропозицію Зеленського призначити Бондаренка головою Закарпатської ОДА.

Указ президента про його призначення був підписаний 5 липня, але з’явився на сайті глави держави уже після представлення Бондаренка 6 липня.

Ігор Бондаренко – успішний підприємець із Мукачева, власник та засновник мережі кондитерських з однойменним брендом. Колишній військовий, родом з Криму. Власник мережі кав’ярень у Мукачевому та Ужгороді.

 

Будапешт чекає від Зеленського розв’язання “мовного” питання

Угорщина налаштована скасувати блокування інтеграції України до НАТО в разі ухвалення поправок до законів про освіту та про мову.

Про це сказав глава МЗС Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю “Радіо Свобода” – Укрінформ.

Він підкреслив, що бачить нового Президента України “як нову надію”, і у разі, якщо Україна внесе поправки до закону про освіту і закону про мову, “ми будемо раді скасувати вето на проведення засідань Україна-НАТО”.

Сіярто ще раз повторив тезу про те, що “освітній закон”, так само як і “мовний закон” – забирають в угорців права, які вони вже мали”. На його думку, “мовний закон” практично “вбиває” шанси використовувати угорську у держуправлінні, культурі, медіа”.

У відповідь на зауваження, що вимоги внести зміни до українських законів разом із блокуванням діалогу України з НАТО є “кампанією з тиску” на Київ, Сіярто заявив, що обов’язок поважати та розвивати права меншин є частиною національної програми України щодо співпраці з НАТО. Тому Україна, на його думку, має “розібратися” з цим питанням.

Як повідомлялося, 25 вересня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, певні положення якого, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні, викликали стурбованість ряду країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та Міністерству освіти та науки провести щодо цього закону консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) під час дебатів ухвалила резолюцію щодо українського закону “Про освіту”. Українську владу, зокрема, закликали дослухатися до зауважень Венеціанської комісії, а також продумати “більш гнучку модель” двомовної освіти з урахуванням інтересів тих, хто належить до корінних народів та національних меншин.

Міністерство освіти та науки України заявило про згоду з висновком Венеціанської стосовно мовної статті закону “Про освіту”. Вважає його збалансованим та конструктивним, готове сприяти деталізації ст. 7 у законі “Про загальну середню освіту”, а також погоджується з рекомендацією продовжити перехідний період для імплементації.

Дії Угорщини, яка фактично ветує зустрічі Комісії Україна-НАТО в угоду своїм інтересам щодо блокування українських законів про освіту й про мову, Курт Волкер вважає великою помилкою, яка вигідна Росії.

 

Зеленський готовий розслідувати “сміттєву проблему” Львова

Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність розслідувати “сміттєву проблему” Львова.

Про це він сказав у суботу під час зустрічі з громадою в рамках поїздки на Львівщину, де представив нового голову ОДА Маркіяна Мальського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У мене питання: що робити зі сміттєвою проблемою. Вона є?”, – звернувся він до керівництва міста.

Після того, як Львівський міський голова Андрій Садовий попросив Президента провести чесне розслідування “сміттєвої блокади” і загибелі людей на Грибовецькому полігоні, Зеленський заявив: “Ми привезли сюди голову СБУ (т.в.о. голови СБУ Івана Баканова – ред.), щоб почути конкретні прізвища людей з виконавчої влади, місцевої влади, які сприяли цьому тиску. Якщо можна почути ці питання, ми займемося цими людьми”.

У відповідь Садовий зазначив, що готовий максимально співпрацювати зі слідством. “Якщо будуть відповідні справи відкриті, міська рада надасть всю необхідну інформацію, тому що для мене важлива об’єктивність і для мене важливий чесний результат. Це важливо для всіх – для Львова, для України”, – сказав Садовий.

Голова Офісу президента Андрій Богдан, який теж був присутній на зустрічі, у свою чергу наголосив на необхідності провести ефективне розслідування злочинів, пов’язаних зі “сміттєвою блокадою” і загибеллю людей на Грибовецькому полігоні.

Як повідомлялося, у травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла пожежа, внаслідок якої стався зсув. Під ним загинули троє рятувальників та інженер-еколог. Після трагедії звалище було закрито згідно із судовим рішенням.

 

Баканов представив нового керівника СБУ на Львівщині

Виконуючий обов‘язки голови СБУ Іван Баканов представив нового начальника Управління СБУ у Львівській області Олександра Бондарука.

Представлення відбулося під час зустрічі з громадськістю Львівщини у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де перед цим президент України Володимир Зеленський офіційно представив нового голову Львівської ОДА Маркіяна Мальського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу вам представити нового керівника Управління СБУ у Львівській області Бондарука Олександра Миколайовича. Особливо мені подобаються чотири перші літери його прізвища. Тому що саме Бондом треба бути, щоб виконати всі ті завдання, які перед ним стоять”, – сказав Баканов.

Як повідомляв Укрінформ, указ про призначив Олександра Бондарука начальником Управління СБУ у Львівській області президент підписав 1 липня.

Бондарук раніше очолював Управління СБУ у Хмельницькій області. На цю посаду у квітні 2014 року його призначив тодішній в.о. президента Олександр Турчинов. Однак у серпні 2014 року президент Петро Порошенко звільнив Бондарука із займаної посади. Пізніше він також працював заступником начальника 1 управління ГУ СБУ у Донецькій і Луганській областях.

 

Зеленський прогулявся Львовом

Президент України Володимир Зеленський виставив у соцмережах фото зі своєї прогулянки Львовом.

Світлини викладено на сторінці Зеленського у Facebook після того, як він представив нового голову Львівської облдержадміністрації Маркіяна Мальського – Укрінформ.

“Хоч і недовго, але чудово прогулялися Містом Лева. Дякую, львів‘яни!”, – написав президент.

На фото він прогулюється вуличками Львова разом з головою Офісу президента Андрієм Богданом, Львівським міським головою Андрієм Садовим, новим головою Львівської ОДА Маркіяном Мальським та своїм першим помічником Сергієм Шефіром, відвідує львівські собори та сидить в одній із місцевих кав’ярень.

Раніше Зеленський, виступаючи перед громадою Львівщини, відреагував на критику в соцмережах стосовно його фото біля Ніагарського водоспаду і попросив не писати погано про те, що питиме каву у Львові.

 

Зеленський про критику фото з Ніагари: Прошу погано не писати, що питиму у Львові каву

Президент України Володимир Зеленський відреагував на критику в соцмережах стосовно його фото біля Ніагарського водоспаду, попросивши не писати погано про те, що питиме каву у Львові.

Про це він сказав на зустрічі з громадськістю в рамках поїздки до Львівської області, де представив нового голову ОДА Маркіяна Мальського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми були в Канаді, у нас було 19 різних зустрічей, і після того у нас залишилося 3 вільні години. Тому ми поїхали до Ніагарського водоспаду… І всі почали писати, як так можна, коли ви будете працювати. Я дуже вас прошу не пишіть дуже погано про те, що питиму у Львові каву. Бо ми дуже б хотіли попити львівської кави”, – сказав Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною та главою Офісу Президента Андрієм Богданом побували біля Ніагарського водоспаду в рамках свого візиту до Канади.

Фото на тлі Ніагарського водоспаду в провінції Онтаріо виставив на своїй сторінці у Facebook Андрій Богдан.

Соцмережі взялися активно обговорювати цю світлину. Користувачі неоднозначно сприйняли фотографію. Деякі пораділи, що новообраний Президент України знаходить час для відпочинку, що повинно позитивно позначитися на його самопочутті. А деякі категорично розкритикували Зеленського і висловили думку, що в той час, коли гинуть українські військові, виставляти такі фотографії – недоречно.

Офіційний візит Зеленського в Канаду тривав з 1 по 3 липня.

 

Зеленський з’їздив на кордон зі Словаччиною

Президента України Володимира Зеленського познайомили з роботою міжнародного автомобільного пункту пропуску “Ужгород”, що на кордоні зі Словаччиною. Процес роботи пункту пропуску Главі держави показав очільник Держприкордонслужби Сергій Дейнеко під час робочої поїздки Президента на Закарпаття, передає УНН з посиланням на прес-службу ДПСУ.

За інформацією прес-служби відомства, Зеленський цікавився ходом реконструкції пункту пропуску, а також перспективами збільшення його пропускної спроможності та термінами завершення робіт.

Крім того, Президент України та голова Держприкордонслужби побували в приміщенні, де наразі будується система рентген-сканування вантажних автомобілів.

Після цього Глава держави виїхав з пункту пропуску для проведення наради з представниками правоохоронних органів та головами обласних державних адміністрацій.

Нагадаємо, у понеділок, 8 липня, Президент України Володимир Зеленський збирається підписати указ про боротьбу з контрабандою.

 

Зеленський дав пораду главам чотирьох західних митниць

Президент України Володимир Зеленський порадив написати заяви на звільнення керівникам Закарпатської, Львівської, Волинської та Чернівецької митниць ДФС.

Про це він заявив у суботу в Ужгороді під час наради з питань облаштування прикордонної, митної та дорожньої інфраструктури, що відбулася в рамках його робочої поїздки на Закарпаття, де він представив нового голову ОДА Ігоря Бондаренка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я раджу вам звільнитися. Краще це зробити уже з понеділка”, – сказав Зеленський, звертаючись до керівників цих чотирьох митниць.

При цьому керівники Волинської і Закарпатської митниць ДФС не були присутні на нараді. Як пояснили їх заступники, керівник Волинської митниці перебуває на лікарняному, а Закарпатської — у відпустці.

Зеленський звернувся до їх заступників негайно зв’язатися зі своїми керівниками, що відсутні на нараді, і поінформувати про ініціативи президента.

Чернівецьку митницю ДФС нині очолює Микола Салагор, Закарпатську – Станіслав Балуєв, Львівську – Левко Прокіпчук, а Волинську — Віктор Кривіцький.

Разом з президентом на нараді були присутні також т.в.о. голови СБУ Іван Баканов, голова Офісу президента Андрій Богдан, перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов, заступники голови ОПУ Андрій Гончарук і Руслан Рябошапка, помічники президента Сергій Шефір і Андрій Єрмак, новий голова Державної митної служби Максим Нефьодов, в.о. голови ДФС Олександр Власов.

 

Зеленський пообіцяв “свою” прокуратуру після виборів до ВР

За місяць після виборів до Верховної Ради України пропрезидентська більшість прийде до влади, установить контроль над силовими органами, що дозволить подолати корупцію і зупинити контрабандні потоки на митниці. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Ужгорода, передає кореспондент УНН.

“Після виборів до Верховної Ради ми нікому нічого не залишимо: у нас буде своя прокуратура, у нас будуть нормальні відносини з Нацполіцією. Повірте мені, ми на це налаштовані, ми на це налаштовані. Тому я вам пропоную почати працювати як нормальні люди”, – зазначив Зеленський, звертаючись до чиновників і митників області.

За його словами, у всіх чиновників і митників Закарпаття є шанс виправитись протягом місяця, поки відбуватимуться вибори і нові призначення.

“Бо коли в нас буде прокуратура, після виборів до Верховної Ради, – а всі розуміють: буде, – і коли в нас буде більшість – і всі це вже бачать, вона буде, – буде пізно”, – наголосив Глава держави.

При цьому він пообіцяв у найближчий понеділок, 8 липня, підписати указ про боротьбу з контрабандою.

Нагадаємо, виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Іван Баканов представив нового очільника СБУ у Львівській області.

 

Нефьодов пообіцяв, що “електронна митниця” запрацює за рік

За рік в Україні запрацює “електронна митниця”, оскільки на це є достатнє фінансування з боку міжнародних партнерів. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов під час робочої поїздки Глави держави до Львова, передає кореспондент УНН.

“Я переконаний, що за рік вона (“електронна митниця” – ред.) буде працювати. Нам знадобилося приблизно рік для того, аби побудувати і розгорнути систему державних закупівель ProZorro. Приблизно такі самі терміни, трошки швидше, пішло на створення “ProZorro.Продажі” – систему, через яку іде приватизація, йде розподіл ліцензій тощо. І мені здається, що такі терміни достатньо реальні для розгортання “електронної митниці” також”, – заявив Нефьодов.

За його словам, для створення “електронної митниці” є достатнє фінансування з боку західних партнерів, крім того, для успішного завершення цього проекту існує також велика кількість вітчизняних спеціалістів.

Нагадаємо, на митниці буде проведена кадрова реформа.

 

Президент пообіцяв у понеділок підписати указ про боротьбу з контрабандою

У понеділок, 8 липня, Президент України Володимир Зеленський збирається підписати указ про боротьбу з контрабандою. Про це повідомив сам Глава держави під час робочої поїздки до Ужгорода, передає кореспондент УНН.

“В понеділок підпишу указ про боротьбу з контрабандою”, – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, команда Президента Володимира Зеленського має намір зупинити контрабандні потоки з України і в Україну.

Також нагадаємо, у митній службі зазначили, що “електронна митниця” запрацює за рік.

 

Зеленський вимагає замінити працівників управління “К” СБУ на Закарпатті

Президент України Володимир Зеленський вимагає змінити працівників управління СБУ на Закарпатті, які відповідають за боротьбу з корупцією і контрабандою.

Про це він заявив у суботу на Закарпатті під час наради з керівництвом області у приміщенні Зарапатської митниці ДФС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В центральному апараті ми це змінили. А тепер скажіть мені, коли ми змінимо людей місцевого управління “К” СБУ на Закарпатті?”, – сказав Зеленський, звертаючись до т.в.о. голови СБУ Івана Баканова.

Після того, як Баканов відповів, що зараз спецслужба над цим працює, Зеленський заявив: “Будь ласка, зніміть цих людей. І тільки дуже прошу, бо я розумію, що таке Служба безпеки, не засилайте сюди людей з СБУ, які працювали будь-де на кордонах, де була контрабанда”.

Президент також наголосив, що його команда має намір серйозно боротися з контрабандою на Закарпатті і в інших областях.

“Перейматися, я думаю, зараз будуть люди, які займаються контрабандою і “кришують” цю контрабанду. Це головний привіт вам з Києва, і ось чому ми приїхали в такому складі”, – сказав Зеленський, зауваживши, що разом з ним на Закарпаття нині прибули т.в.о. голови СБУ Іван Баканов, голова Офісу президента Андрій Богдан, перший заступник голови Офісу президента Сергій Трофімов, заступники голови ОПУ Андрій Гончарук і Руслан Рябошапка, помічники президента Сергій Шефір і Андрій Єрмак, новий голова Державної митної служби Максим Нефьодов, в.о. голови ДФС Олександр Власов.

Як повідомлялося, 1 липня президент призначив начальником Управління Служби безпеки України в Закарпатській області Івана Рудницького.

 

Баканов пообіцяв звільнити керівників СБУ Закарпатської області

Виконувач обов’язків голови СБУ повідомив, що звільнення відбудеться на наступному тижні

На наступному тижні керівники управлінь Служби безпеки України у Закарпатській області будуть звільнені. Про це повідомив виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Іван Баканов, передає кореспондент РБК-Україна.

Відповідаючи на запитання президента України Володимира Зеленського, коли будуть звільненні керівники управлінь СБУ Закарпатської області, Баканов заявив, що “на наступному тижні”.

Він також навів приклад резонансного розслідування справи за участю українських митників, які сприяли налагодженій схемі потоку цигарок до Британії з обсягом в 600 млн фунтів, 200 з яких прибували до України.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що президент України Володимир Зеленський заявив, що через місяць у них буде своя прокуратура. Зеленський заявив, що після позачергових виборів у Верховну Раду України пропрезидентська більшість зможе встановити контроль над силовими органами і це дозволить подолати корупцію, а також зупинити потоки контрабанди на митниці.

Нагадаємо, що Служба безпеки України проведе розслідування так званої ” сміттєвої блокади Львова. Під час представлення голови Львівської ОДА Зеленський пообіцяв львівському меру Андрію Садовому, що СБУ проведе розслідування за фактом пожежі Грибовицького сміттєзвалища та подальшої сміттєвої облоги міста.

 

Зеленський сподівається вирішити проблему Nord Stream 2 на зустрічі з Трампом

Президент Володимир Зеленський сподівається, що питання будівництва газопроводу “Північний потік-2” вирішиться на користь України під час його зустрічі з президентом США Дональдом Трампом.

Про це він заявив у суботу під час зустрічі з львівською громадою в рамках своєї поїздки на Львівщину, де представив нового голову ОДА Маркіяна Мальського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Питання будівництва Північного потоку-2 вирішено уже давно, дуже давно. І не треба спекулювати цією темою так, як спекулюють питанням повернення Росії в ПАРЄ, що це при нас сталося. Нас ніхто не запитує. Я думаю, що ні пані Меркель (канцлер ФРН — ред.) , ні пан Макрон (президент Франції – ред.) не будуть впливати на продовження будівництва Північного потоку. Бо на них дуже впливає локальний бізнес, і вони з цим нічого зробити не можуть. Тому єдине рішення цього питання – у мене буде зустріч у Сполучених Штатах з президентом США (Дональдом Трампом – ред.). Це єдина людина, яка, я впевнений, вирішить це питання в бік України”, – сказав Зеленський.

При цьому він не уточнив, коли саме може відбутися його зустріч з Трампом.

Президент також повідомив, що порушуватиме питання будівництва “Північного потоку – 2” у вересні під час зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Як повідомляв Укрінформ, 26 червня, комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США схвалив законопроект, який введе цільові санкції проти компаній, які беруть участь у спорудженні Північного потоку – 2. Тепер документ переданий в Палату представників.

 

“Партія пенсіонерів” не змогла зняти Саакашвілі з виборів

Шостий апеляційний адмінсуд Києва відмовив “Партії пенсіонерів України” у задоволенні позову до ЦВК про скасування реєстрації Міхеїла Саакашвілі кандидатом в народні депутати.

Відео з оголошенням рішення суду виставив на своїй сторінці у Facebook адвокат і член партії РНС Павло Богомазов – Укрінформ.

“Суд вирішив у задоволенні адміністративного позову “Партії пенсіонерів України” до Центральної виборчої комісії, третя особа – політична партія “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі про визнання протиправною постанову ЦВК від 29 червня в частині реєстрації Саакашвілі для участі в парламентських виборах 21 липня відмовити повністю”, – оголосив рішення суду головуючий суддя.

Рішення суду набирає чинності після закінчення терміну на апеляційне оскарження. Його можуть оскаржити у Касаційному адміністративному суді в складі Верховного суду.

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія ухвалила рішення про реєстрацію партії “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі на позачергових парламентських виборах.

Раніше Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відхилив апеляційну скаргу ЦВК щодо реєстрації кандидатів у народні депутати від партії “Рух нових сил” Саакашвілі.

Український паспорт Саакашвілі отримав у 2015 році. Тоді він був призначений на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації. Восени 2016 року пішов у відставку, а вже 26 липня 2017 року президент Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства.

29 травня 2019 року Саакашвілі повернувся в Україну після того, як президент Володимир Зеленський повернув йому громадянство.

Сам Саакашвілі цього ж дня після прибуття в Україну сказав, що не братиме участі у виборах і не обговорював з Зеленським ніякі посади.

Однак 6 червня Саакашвілі уже змінив свою думку і сказав, що йде на вибори до Верховної Ради за списком партії “Рух нових сил”.

“Партія пенсіонерів України” подала адміністративний позов до суду проти ЦВК, вимагаючи скасувати постанову про реєстрацію Саакашвілі кандидатом у депутати.

У Партії пенсіонерів вважають, що Саакашвілі безперервно не проживав в Україні протягом 5 років як її громадянин, що є вимогою до кандидата в депутати.

 

НАЗК попереджає про тимчасові обмеження доступу до реєстру декларацій

НАЗК попереджає про можливі тимчасові технічні обмеження доступу до Єдиного держреєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Відповідну інформацію розміщено у суботу на сторінці НАЗК у Facebook – Укрінформ.

“Повідомляємо, що за інформацією Державного підприємства «Українські спеціальні системи», у зв’язку з проведенням регламентних робіт на його технічному майданчику доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з використанням особистих ключів та кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг АЦСК «MASTERKEY» ТОВ «АРТ-МАСТЕР» та АЦСК Державної прикордонної служби, може бути обмежено”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що орієнтовний час завершення регламентних робіт – 10:00 8 липня 2019 року.

 

У Чернівцях стартував “Петрівський ярмарок”

У Чернівцях перед центральним входом до парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка офіційно відкрили традиційний щорічний “Петрівський ярмарок”, який триватиме протягом 6-7 липня.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відкриття супроводжувалося театралізованим дійством, грою народних музик, виступом театру-студії “Гердан”. Майбутніх першокласників Петриків і Павликів привітали та відзначили подарунками. На свято приїхали багато гостей з різних регіонів України, а також гості з інших країн – є представники Німеччини, Австрії, Румунії, Молдови, Словаччини тощо.

Для всіх охочих облаштовані різноманітні фотозони.

А о 12:00 розпочалося «Байк-шоу» з нареченими на вулиці Ольги Кобилянської біля Палацу урочистих подій.

У «Дворику Ратуші» проходить мистецька світлиця «Місце зустрічі» за участі чернівецьких поетів, письменників та виконавців авторської пісні.

На вулиці О.Гузар працює медичне містечко.

Окрім того, цими вихідними працюватимуть виставки-продажі товарів народного споживання, презентації продукції місцевих та вітчизняних товаровиробників, будівельної галузі, меблів, сфери послуг, виробів майстрів народних ремесел, розважальні та культурно-мистецькі заходи.

З повною програмою Петрівського ярмарку можна ознайомитись на сайті міськради.

 

Борис Джонсон має великі шанси стати наступним прем’єром Британії — ЗМІ

Борис Джонсон з відривом у 48% перемагає свого суперника Джеремі Ганта у боротьбі за посаду очільника Консервативної партії та, відповідно має великі шанси очолити уряд Великої Британії.

Про це пише The Times з посиланням на дані соціологічних опитувань – Укрінформ

“Борис Джонсон впевнено рухається до Даунінг-стріт (перемоги у боротьбі за прем’єрську посаду – ред.) з величезною перевагою, згідно з опитуванням членів Консервативної партії цього місяця”, – йдеться у повідомленні.

Джонсона підтримують 74 відсотки опитаних членів Консервативної партії, а Джеремі Ганта 26 відсотків, згідно з опитуванням компанії YouGov та The Times.

Як повідомлялося, кандидат на посаду голови уряду Великої Британії Борис Джонсон пообіцяв за будь-яку ціну вивести країну з Європейської Спільноти 31 жовтня або “померти”.

 

Театральний фестиваль-премія ГРА назвав лавреатів

Другий всеукраїнський театральний фестиваль-премія ГРА («GRA» («GreatRealArt»)) оголосив 12 лавреатів у шести загальних номінаціях, які продовжать боротьбу за український театральний «Оскар».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, урочисте оголошення відбулося у п’ятницю у Київському національному академічному театрі оперети.

До шорт-листа цьогорічного фестивалю-премії увійшли такі вистави:

Номінація «За найкращу драматичну виставу» – «Погані дороги», Київський Академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра;

«Коріолан», Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка.

Номінація «За найкращу виставу для дітей» – «Король Дроздобород», Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва;

«Пливе човен, казок повен», Рівненський академічний обласний театр ляльок.

Номінація «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу» – «Скрипаль на даху», Київський національний академічний театр оперети.

«Орфей і Еврідіка», Одеський національний академічний театр опери та балету.

Номінація «За найкращу хореографічну / балетну / пластичну виставу» – «Спляча красуня» Академічний театр «Київ Модерн-балет»;

«Правда під маскою»: «Пульчинелла», «Весна священна», Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької.

Номінація «За найкращу пошуково-експериментальну виставу» – «Світ у горіховій шкаралупі», Київський академічний театр на Печерську;

«Баби Бабеля», Одеський академічний обласний театр ляльок.

Театральний фестиваль-премія ГРА «GRA» («Great Real Art») була заснована Національною спілкою театральних діячів України минулоріч. Проект проходив вперше в історії країни і за відгуками український та зарубіжних театральних критиків, та глядачів, виявився успішним. Кількість цьогорічних театральних колективів-учасників проекту, що пройшли технічний відбір, збільшилася з 70 до 83.

Спочатку Експертна рада обрала 30 кращих, а тепер визначилася із 12-ма, які продовжать боротьбу за звання найкращих.

Засновником та організатором Фестивалю-премії є Національна спілка театральних діячів України. «ГРА» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року.

Кожний театр має право висунути на здобуття премії лише одну зі своїх прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

Відбір учасників проходить у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонг-лист учасників. Термін формування лонг-листа у 2019 р. – до 20 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонг-листа формується шорт-лист з 12 вистав (по 2 вистави у кожній номінації). Термін формування шорт-листа у 2019 р. – до 27 червня.

ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення переможців Міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2019 р. – друга половина листопада.

У листопаді в Києві відбудеться показ цих виставна різних театральних майданчиках столиці.

Переможців члени Міжнародного журі 24-29 листопада.

 

Штати закликали визнати Гуайдо тимчасовим президентом

У Держдепі США закликали інші країни якнайшвидше визнати владу тимчасового президента Венесуели Хуана Гуайдо.

Про це йдеться у заяві Державного департаменту – Укрінформ.

«Ми закликаємо країни, які ще офіційно не визнали тимчасового президента Гуайдо, зробити це якнайшвидше та відмовитися від будь-якої підтримки де-факто влади колишнього режиму на чолі з Мадуро», – йдеться у повідомленні.

У заяві Держдепу йдеться про те, що Сполучені Штати стурбовані фактами серйозних порушень прав людини у Венесуелі, що описані у доповіді Управління верховного комісара ООН.

За словами речниці Державного департаменту Морган Ортагус, доповідь відображає “глибину гуманітарної кризи” у Венесуелі та порушення з боку режиму Ніколаса Мадуро, який позбавляє громадян прав та свобод “шляхом репресій, катувань та залякування”.

 

В Україніі відзначають День Дніпра

Сьогодні День Дніпра – свято головної річки українців.

Назва річки «Дніпро» вперше зустрічається в літературних пам’ятках першої половини IV століття нашої ери. Походить від давньосхідноіранського «велика ріка» – Укрінформ.

Давні греки називали Дніпро Борисфеном, що означає «той, що тече з Півночі», предки українців, давні східні слов’яни – Славутичем («син слави») – ця назва й досі іноді використовується як синонім, особливо як поетична назва.

Ідея святкування Дня Дніпра виникла у жовтні 2002 року, під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій Білорусі, Росії та України. Досі дата проведення Дня Дніпра на законодавчому рівні не встановлена, хоча вже стає традицією в різних країнах та містах цей день відзначати у першу суботу липня.

Дніпро – третя за довжиною і площею басейну ріка Європи (після Волги і Дунаю). Довжина ріки – 2201 км (у межах України 981 км), площа басейну 504 тис. кв. км. У басейні Дніпра близько 32 тисяч водотоків, серед яких 89 – ріки завдовжки 100 км і більше. Водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 80% загальноукраїнських.

Дві третини території країни забезпечує Дніпро водою, зокрема 30 млн людей, 50 великих міст і промислових центрів користуються водою Дніпра. На Дніпрі розташовані українські міста Київ, Канів, Черкаси, Кременчук, Кам’янське, Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Херсон.

У Дніпрі водиться 65 видів риб із 72, зареєстрованих в Україні. Основні промислові види риб – лящ, судак, короп, щука, окунь, товстолоб, білий амур.

На правому березі Дніпра розташований Канівський заповідник.

 

Росіяни намагаються втрутитися у вибори президента Лівії

У Лівії затримали двох громадян РФ за підозрою у спробі вплинути на президентські вибори в цій та інших африканських країнах.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Генеральну прокуратуру Лівії – Укрнформ.

“Лівійські сили безпеки заарештували двох чоловіків, звинувачених у роботі на російській ботофермі, які намагалися вплинути на вибори у нафтовій державі (Лівії – ред.) та інших африканських країнах”, – йдеться у повідомленні.

У листі лівійської прокуратури йдеться, що росіяни намагалися організувати зустріч з Саїфом аль-Ісламом Каддафі, одним з синів вбитого у 2011 році колишнього диктатора Лівії Муаммара Каддафі, який користується підтримкою Москви.

У затриманих росіян вилучили ноутбуки та карти пам’яті, на них виявили дані, що вказують: затримані працювали в компанії, яку називають “фабрикою тролів”, що “спеціалізується на впливі на вибори, які мають відбутися у кількох африканських державах”, включаючи Лівію, зазначили у лівійській Генеральній прокуратурі.

Два чиновники лівійського уряду з безпосереднім знанням справи підтвердили достовірність документа.

Міністерство закордонних справ РФ заявило, що хоче перевірити цю інформацію.

“Ми не отримали офіційного повідомлення від лівійської сторони з цього питання”, – повідомила пресслужба МЗС РФ.

 

Shell повідомляє про нову зупинку “Дружби” через брудну нафту

Російські поставки трубопроводом “Дружба” на нафтопереробний завод PCK у місті Шведт, федеральна земля Бранденбург знову призупинені.

Як повідомляє DW, представник енергетичного концерну Shell підтвердив відповідне повідомлення газети Handelsblatt – Укрінформ.

Так само, як і у квітні, у російській нафті виявлено підвищену концентрацію органічних хлоридів, що може завдати шкоди обладнанню нафтопереробних заводів.

Із постачальниками й оператором нафтопроводу “Дружба” ведуться переговори з метою з’ясувати причини неполадок, сказав представник Shell. Одночасно він підкреслив, що постачання нафтопродуктами забезпечено.

Нагадаємо, 19 квітня білоруський концерн “Білнафтохім” повідомив про постачання некондиційної нафти з РФ. Міненерго Росії підтвердило факт забруднення російської нафти діхлоретаном — токсичною речовиною із сильними корозійними властивостями. Вимушена зупинка роботи нафтопроводу “Дружба” сталася 25 квітня 2019 року через відмову прийому російської сировини із понаднормовим вмістом хлорорганічних сполук на приймально-здавальній дільниці “Будковце” у Словаччині.

Відновити транзит російської нафти до країн Євросоюзу “Укртранснафті” вдалося 11 травня після підтвердження європейською стороною готовності приймати сировину. Згодом, 17 травня, у зв’язку з потребою в європейських партнерів у додатковому часі на проведення підготовчих заходів оператор нафтотранспортної системи України вдруге вимушено призупинив транзит і відновив його 21 травня. 9 червня, вдалося частково відновити транзит чистої російської нафти трубопроводом “Дружба” до Польщі.

Згодом у “Транснефти” запропонували врегулювати проблему з “брудною” нафтою поза судом і заявили, що потребують для цього від двох до трьох місяців.

 

До України вперше надійшла нафта зі США

В одеський порт прибув танкер під прапором Гонконгу, який привіз із США 75 тис. тонн нафти.

Про це повідомляє адміністрація Одеського морського порту – Укрінформ.

“До причалу №2Н нафтогавані Одеського порту був поставлений танкер Wisdom Venture (довжина – 237 м, прапор Гонконг), який доставив із США 75 тис. тонн нафти”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за даними Business Information Network, партія нафти сорту Bakken закуплена ПАТ “Укртатнафта” для переробки на потужностях Кременчуцького НПЗ.

“Наше підприємство має великий досвід роботи з нафтовантажами. Свого часу через порт ішла транзитом у великих обсягах нафта з Росії та Казахстану, венесуельська для Мозирського НПЗ у Білорусі. Зараз періодично заходять танкери із сировиною з Азербайджану. Новому вантажопотоку зі США також буде надано якісний сервіс перевалки”, – розповів начальник адміністрації Одеського порту Ігор Ткачук.

Підкреслюється, що Wisdom Venture вперше в історії України доставив нафту в нашу країну безпосередньо зі США. Сировину планується відправити на Кременчуцький НПЗ нафтопроводом “Одеса – Кременчук”.

Наступний танкер із нафтою сорту Bakken може прибути до Одеси вже в серпні.

 

Гриневич розпоівла, що потрібно розвивати, аби вплинути на успіхи дітей вже у початковій школі

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що в Україні потрібно створювати опорні школи та розвивати позашкілля. За її словами, дослідження показують, що це суттєво впливає на успіхи дітей вже в початковій школі. Про це повідомляє УНН із посиланням на прес-службу МОН.

“У малих школах діти мають суттєво гірші навички з математики та читання — про це свідчить моніторинг якості початкової освіти, який відслідковує розвиток математичної та читацької грамотності серед 4-класників. Це означає, що політика створення опорних шкіл — правильна, наразі вже працює 767 таких закладів”, — розповіла міністерка..

“Ми отримали чіткі дані про те, що учні, які навчаються в маленьких школах, де до 16 четвертокласників, мають значно гірші результати з математичної та читацької грамотності, ніж учні, які навчаються в школах, де є 16 і більше четвертокласників. Це такий начебто парадоксальний результат, тому що, здавалося б, у маленькому класі є більше можливостей працювати з дітьми, опитати кожного, допомогти. На превеликий жаль, це показує, що такі маленькі класи належать до маленьких шкіл, і маленькі школи не можуть створити відповідне навчальне середовище і дати такий рівень кваліфікації вчителів, що може забезпечити відповідний навчальний результат”, — зазначила Лілія Гриневич.

Вона окремо наголосила, що місцеві органи самоврядування мають дбати про розвиток позашкільної освіти.

“Ми також побачили вплив позашкільної освіти на результати дітей. Зокрема, ті діти, які брали учать в гуртках, в якихось секціях, тобто ще десь поза школою навчалися, мали суттєво кращі результати з читацької грамотності, ніж інші четвертокласники. І це означає, що позашкільна освіта має особливий вплив на навчальні результати дітей. Це дуже актуально зараз, тому що ми спостерігаємо тенденцію, коли органи місцевого самоврядування, які управляють закладами позашкільної освіти, інколи заощаджують саме на цій системі й скорочують її”, — пояснила Міністр.

Вона підкреслила, що особливо активно на читацьку компетентність впливає заняття з театрального мистецтва.

“Це зрозуміло, бо дитина там вчиться говорити, в неї більше риторики і вона мусить прочитати свою роль. Тому до позашкільної освіти не можна ставитися недбало. Це варто враховувати під час подальшого формування політики”,- зауважила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, перші пілотні акредитації освітніх програм, успішне проходження яких у майбутньому даватиме можливість університетам видавати дипломи державного зразка, мають початися вже в жовтні.

 

Речниця Президента склала топ цитат з поїздок Зеленського до Львова та Ужгорода

Прес-секретар Президента Юлія Мендель назвала найцікавіші цитати з поїздок Глави держави Володимира Зеленського до Львова та Ужгорода. Перелік вона опублікувала у соцмережі Facebook, передає УНН.

“Цікаві цитати з поїздок до Львова та Ужгорода”, — написала вона.

До складеного нею топу цитат увійшли:

Володимир Зеленський: “Якщо ви не можете зупинити контрабанду, чому ви не звільнитеся? Там же маленькі зарплати, як я почув. Навіщо ви це робите?”

Іван Баканов при представленні голови СБУ Львівщини Олександра Бондарука: “Особливо мене надихають перші чотири літери вашого прізвища, бо саме “Бондом“ вам доведеться бути на цій посаді”.

Олексій Гончарук: “Може організована контрабанда існувати в області без участі керівника?”

Відповідач: “Думаю, ні”.

Володимир Зеленський: “У вас який телефон?”

Відповідач: “Айфон”

Зеленський: “А звідки айфон? Мені вже 30 хвилин кажуть, що у вас низька зарплата”.

Максим Нефьодов про майбутню митницю: “Я хочу пообіцяти, що це буде державний орган абсолютно нового класу. Я довів, що державний чиновник може бути не лише чесним, але й ефективним. Я хочу, щоб посада “український митник“ звучала гордо. Переконаний, що за рік вона (електронна митниця) працюватиме”.

Нагадаємо, Зеленський показав, як провів час в Ужгороді. До цього Президент поділився фото з прогулянки Львовом.

 

Жадан обурився через заяву кандидата “Слуги народу” Куницького про “російський Крим” та звернувся до Зеленського

Український письменник Сергій Жадан звернувся до Президента Володимира Зеленського із закликом замінити на окрузі № 169 в Харкові кандидата від “Слуги народу” Олександра Куницького на іншого політика. На думку культурного діяча, Куницький не може балотуватися у депутати, адже називає Крим частиною Російської Федерації. Про це Сергій Жадан написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

Письменник також поділився посиланням на новину, у якій згадано скандальне відео. На записі кандидат від “Слуги народу” Олександр Куницький заявляє, що Крим нібито належить Росії. До речі, відео було записано на території анексованої території українського півострова та опубліковано самим політиком на YouTube-каналі у 2014 році.

“І ось тут не можу мовчати й хочу звернутися до президента. Володимире, скажіть — а у вас є для нашого округу кандидат, який не вважає Крим частиною Росії? Ви ж серйозна політична сила, у вас є там кандидатів, очевидно — ціла черга. Можна з них вибрати когось адекватного й не ставитись до харків’ян, як до потенційних колаборантів? Відреагуєте?” — заявив український письменник у соціальній мережі.

Сергій Жадан також зазначив, що проживає саме на території округу № 169 у Харкові, де балотується скандальний кандидат Олександр Куницький. При цьому письменник додав, що вважає позицію про “російський Крим” особистою проблемою того, хто її висловлює. Але культурного діяча обурило, що така людина йде у політику. “Я б і мовчав. Але читаю сьогоднішні новини й бачу, як громадянин України повторює за кимось, що “Крым, оказывается, это Россия“. І були б це його, громадянина, особисті проблеми, якби цей громадянин не йшов кандидатом на вибори”, — додав він.

Олександр Куницький за свій невеликий політичний шлях вже встиг потрапити і в інші скандали. У ЦВК повідомили, що мають факти щодо подвійного громадянства Куницького. Це обурило деяких чинних народних депутатів. Вони опублікували у соціальних мережах фотографії Олександра Куницького під час армійської служби в Ізраїлі та вимагали пояснень, чому він балотується у депутати. При цьому Куницького звинувачують у тому, що він використовував ізраїльський паспорт при перетині українсько-російського кордону навесні 2019 року.

До слова, Сергій Жадан не єдиний, хто обурився такому кандидатові на окрузі. Харківська громадськість активно критикує партію “Слуга народу” за рішення висунути Куницького на мажоритарці. Так, солістка музичної групи KAZKA, харків’янка Олександра Зарицька звернулася до Володимира Зеленського із проханням розібратися з тим, що у Куницького є два громадянства. Харківська активістка Ірина Багалій теж вимагає пояснень від команди Зеленського через ситуацію з іноземним паспортом Куницького. Попросив Президента не підтримувати кандидата і відомий харківський юрист Леонід Маслов. Він висловив своє незадоволення тим, що Куницький неодноразово їздив до Росії після 2014 року. А активісти сайту “Миротворець” внесли його до списку бази та заявили, що підозрюють кандидата від “Слуги народу” у можливій співпраці з російськими спецслужбами.

 

Кандидат від «Слуги народу» підтвердив, що є громадянином Ізраїлю

Олександр Куницький, який балотується від партії «Слуга народу» в окрузі №169 у Харкові, підтвердив, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

Як інформує UA:Харків, про це він заявив 6 липня на зустрічі з виборцями у Харкові – Укрінформ.

«Я емігрував зі своїм батьком в 12 років до Ізраїлю. У 2002 році вступив на службу до армії Ізраїлю. Чим я дуже пишаюся. У 2005 році, після армії, я повернувся до України. Відтоді я проживаю в Україні», – сказав Куницький.

При цьому він наголосив, що звернувся до посольства Ізраїлю із заявою про відмову від громадянства.

«З моменту подачі моєї заяви до ЦВК, я написав заяву до генерального консульства Ізраїлю в Києві про відмову від ізраїльського громадянства», – пояснив Куницький.

Також зазначається, що він прокоментував і факт внесення його до бази сайту «Миротворець».

«Додати мене на сайт «Миротворець» – це найкращий піар для мене й найяскравіший кінець для цього сайту. Бо якщо я – сепаратист зі своєю діяльністю, тоді кожен може завтра там опинитися», – сказав Куницький.

Як повідомляв Укрінформ, Центрвиборчком проводив перевірку інформації про наявність у кандидата в народні депутати від партії «Слуга народу» Олександра Куницького громадянства Ізраїлю.

 

На акціях протесту в Казахстані затримані сотні людей

У найбільших містах Казахстану – Алмати і Нур-Султані – відбулися несанкціоновані акції протесту, сотні їх учасників затримані поліцією.

Про це повідомляє Deutsche Welle – Укрінформ.

“У двох найбільших містах Казахстану затримані сотні людей, які брали участь у несанкціонованих акціях протесту. У центрі Алмати в суботу, 6 липня, поліція затримала більше 250 осіб”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що людей затримували в основному поблизу Центрального стадіону, де проходила акція, до участі в якій закликав лідер забороненого в країні руху “Демократичний вибір Казахстану” Мухтар Аблязов.

Ще до початку мітингу поліція оточила територію навколо Центрального стадіону. Були закриті розташовані там Палац спорту, магазини і кафе. За інформацією ЗМІ Казахстану, силовики грубо затримували всіх перехожих, у тому числі жінок, які висловлювали своє обурення такими заходами.

“Після того, як один з незадоволених діями СОБР накинувся на поліцейського, почалися заворушення, зіткнулися кілька груп активістів і силовиків. До присутніх неодноразово виходили представники влади, які закликали їх розійтися і вказували, що мітинг не санкціонований”, – передає DW.

У Нур-Султані також затримували людей, які брали участь у несанкціонованому мітингу на проспекті Республіки.

6 липня в Казахстані відзначається державне свято – День столиці, який збігається з днем народження колишнього президента Нурсултана Назарбаєва.

 

У Дружківці відкрився Музей спротиву українського Донбасу

У місті Дружківка Донецької області відкрився Музей спротиву українського Донбасу окупаційним режимам.

Про це у Facebook повідомляє Донецький обласний краєзнавчий музей – Укрінформ.

Музей спротиву українського Донбасу окупаційним режимам – “Дружківська катівня” – відкрито на території позавідомчої охорони, де під час захоплення міста бойовиками “ДНР” розміщувалися “підвали”, в яких катували та вбивали людей.

“Історія цієї будівлі давня, та завжди там були або жандармерія, або НКВС, або міліція”, – ідеться в повідомленні.

До речі, як зазначається, саме тут утримували Миколу Руденка та Олексу Тихого під час суду на початку липня 1977 року.

 

Сім нових культурних об’єктів внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Вчора, 6 липня, в ході сесії Комітет Всесвітньої спадщини, засідання якого проходить в Баку, включив сім нових культурних об’єктів в Австралії, Бахрейні, Китаї, Індії, Індонезії, Японії і Лаоської Народно-Демократичній Республіці до Списку Всесвітньої спадщини. Розгляд об’єктів продовжиться до сьогодні, 7 липня. Про це повідомляє УНН із посиланням на прес-реліз ЮНЕСКО.

До Списку Всесвітньої спадщини були включені наступні об’єкти (в порядку розгляду):

Могильні кургани Дільмун (Бахрейн).

Об’єкт “Могильні кургани Дільмун” відноситься до періоду 2050-1750 рр. до н.е. і включає 21 археологічний пам’ятник в західній частині острова. Шість з цих об’єктів є курганні поля, до складу яких входить від декількох десятків до декількох тисяч курганів. В цілому налічується близько 11 774 місць поховання, спочатку побудованих в формі невисоких циліндричних веж. Інші п’ятнадцять об’єктів включають сімнадцять королівських курганів, зведених у формі дворівневих похоронних веж. Ці кургани свідчать про існування приблизно в II тисячолітті до н.е. древньої цивілізації Дильмун, за часів якої Бахрейн служив торговельним центром. Процвітання міста дозволило жителям розвинути складну похоронну практику, поширену серед усіх груп населення. Кургани Дільмун по-справжньому унікальні і відрізняються своїм масштабом, кількістю, концентрацією, а також наявністю унікальних деталей, як, наприклад, похоронні камери з альковами.

Культурний ландшафт Будж Бім (Австралія).

Культурний ландшафт Будж Бім розташований в регіоні корінного народу Гундітжмара на південному сході країни. Цей об’єкт включає вулкан Будж Бім, Те-Рак (Озеро Конда), водно-болотні угіддя Куртонітжа і Тайрендарру — область на півдні зі скелястими хребтами і великими болотами. Потоки лави Будж Бім, що з’єднують ці три елементи, дозволили народу Гундітжмара створити одну з найбільших і найстаріших в світі мереж аквакультури. Ця складна система, що складається з каналів, гребель і дамб, використовується для стримування паводкових вод і створення рибогосподарського басейну з метою вилову і розведення австралійського річкового вугра (Anguilla australis), який служив ключовим елементом соціально-економічного розвитку регіону протягом шести тисячоліть.

Руїни стародавнього міста Лянчжу (Китай).

Руїни стародавнього міста Лянчжу, що відноситься до періоду пізнього неоліту в Китаї (близько 3300-2300 рр. До н.е.), розташовані в дельті річки Янцзи на південно-східному узбережжі країни. Лянчжу — древнє регіональна держава c єдиною системою вірувань, в основі яких лежало вирощування рису. Даний об’єкт Світової спадщини складається з чотирьох зон: Яошань, гребля в верхньому гирлі річки, гребля в нижньому гирлі річки і стародавнє місто. Руїни Лянчжу є видатним прикладом давньої міської цивілізації. Місто мало розвинену систему водопостачання і міського планування, земляні пам’ятники, а також соціальну ієрархію, про що свідчать відмінності в похоронних пам’ятниках.

Місто Джайпур, Раджастхан (Індія).

Укріплене місто Джайпур, розташований в штаті Раджастхан на північному заході Індії, був заснований в 1727 році Савай Джай Сінгхом II. На відміну від інших міст регіону, розташованих в горбистій місцевості, Джайпур був заснований на рівнині і спроектований відповідно до канонів ведичної архітектури, до яких відноситься прямокутне розташування кварталів. По обидва боки вулиць розміщуються безперервної лінією торгові лавки c колонами, які, з’єднуючись в центрі, утворюють великі площі, звані chaupars. Ринки, магазини, житлові будинки і храми, побудовані уздовж головних вулиць, мають подібні за своєю архітектурою фасади. Міське планування відображає взаємопроникнення ідей древніх індуїстських, а також сучасних могольских і західних культур. Задуманий як торгова столиця, Джайпур зберігає свої місцеві комерційні, ремісничі і кооперативні традиції і до цього дня.

Спадщина видобутку вугілля Омбілін в Савалунто (Індонезія).

Цей промисловий об’єкт, розташований в ізольованому регіоні Суматри, був створений голландським колоніальним урядом з метою видобутку, переробки і транспортування високоякісного вугілля з кінця XIX до початку XX століть. Головну робочу силу цього промислового центру становили місцеві жителі, а також засуджені до праці жителі районів, контрольованих голландцями. Цей об’єкт Світової спадщини включає рудник, шахтарське містечко, сховища вугілля в порту Еммахавен і залізничну мережу, що зв’язує шахти з прибережними об’єктами. Спадщина видобутку вугілля Омбілін є інтегрованою систему, яка дозволяла здійснювати глибинну видобуток, переробку, транспортування і відвантаження вугілля.

Група курганів Модзі-Фуруіті Кофунгун: гробниці стародавньої Японії (Японія).

Цей об’єкт, розташований на плато над Осакській рівниною, включає 49 кофун (в перекладі з японського “кофун” означає “стародавній курган”). Кофун могли бути різних розмірів і форм, в тому числі у формі кола, квадрата, морського гребінця або замкової щілини. Ці гробниці призначалися для представників еліти і містили різні похоронні предмети: зброю, обладунки та прикраси. Зовнішню частину кофун прикрашали глиняні фігури, відомі як ханива, які виготовлялися у формі циліндрів, жител, знарядь праці, зброї і силуетів людей. З 160 тисяч кофун, розташованих на території країни, ці 49 місць поховання дають повне уявлення про період Кофун (III — VI ст. Н.е.). Вони демонструють відмінності між соціальними класами того часу і свідчать про складну похоронну систему.

Мегалітичні глечики в Сиангкхуанг: Долина глечиків (Лаоська Народно-Демократична Республіка).

Долина глечиків, розташована на плато центрального Лаосу, отримала свою назву від понад 2100 трубчастих за формою мегалітичних глечиків, які використовувалися в похоронних обрядах в залізному віці. Даний об’єкт складається з 15 елементів і включає великі глечики з різьбленого каменю, кам’яні диски, вторинні поховання, надгробки, кар’єри і похоронні предмети, що датуються 500 р до н.е. 500 м н.е. Ці мегалітичні глечики і пов’язані з ними елементи є найбільш яскравим свідченням цивілізації залізного віку, яка виготовляла і використала ці об’єкти аж до свого зникнення приблизно в 500 році н. е.

43-тя сесія Комітету Всесвітньої спадщини триватиме до 10 липня.

Нагадаємо, у Баку на комітеті ЮНЕСКО вилучили вісник Росії, де кримський Херсонес вказано російськи.

 

Катастрофа MH17: Знайдено відео, на якому один з бойовиків розказав, що ховав ЗРК “БУК”

Журналісти знайшли відео за 2015 рік, на якому бойовик “ДНР” Володимир Цемах, скоріш за все, зізнається у причетності до збиття Boeing MH17. Про це повідомляє УНН із посиланням на “Настоящее время”.

Відтак, журналісти знайшли відео за 2015 рік в якому Цемах дає інтерв’ю. Під час інтерв’ю він переказує популярну тоді (у 2015-у році) версію російських ЗМІ, у відповідності до якої бойовики цілилися по військовим українським літакам Су-25. Один збили, а другий український штурмовик нібито збив цивільний Boeing. Однак цю версію вже давно спростували міжнародні слідчі органи.

Однак, Володимир Цемах на відео зізнається, що витягував “якогось” пацана і “щось” ховав.

“Одне слово в цій цитаті автори відео запікали, але якщо читати по губах, то можна припустити, що ним могло бути слово “Бук” — зенітно-ракетна установка. За версією міжнародного слідства, саме з російського “Бука” і був збитий малайзійський Boeing”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Нідерландів обговорив із Путіним MH17.

 

У ЄС зібрали понад 120 прокремлівських фейків про MH17

Прокремлівська дезінформація, схоже, не має меж, але серед нескінченної павутини брехні і спотворень, кампанія з дезінформації, пов’язана зі збиттям рейсу MH17 на Донбасі в липні 2014 року, вирізняється своєю “порочністю”. Таку точку зору висловлюють аналітики проекту “ЄС проти дезінформації” (EU vs Disinformation), передає УНН.

“З 2015 року EUvsDisinfo зібрала понад 120 випадків прокремлівської дезінформації про MH17. Дезінформація варіюється від кричущих образ пам’яті покійних – стверджуючи, що трупи не виглядали “свіжими” і були завантажені в літак до його вильоту з Амстердама – до дивовижних змов, на кшталт того, що MH17 насправді був рейсом MH370, який загадковим чином зник в південній частині Тихого океану декількома місяцями раніше”, – повідомляють аналітики.

Так, за їхніми даними, основною метою прокремлівської дезінформації було звинуватити Україну в тоагедії і приховати правду про російську відповідальність за неї.

Коли це не спрацювало, перед обличчям серйозних доказів, ретельно зібраних міжнародними слідчими і незалежними журналістами, “російська дезінформаційна машина” звернулася до перевіреної риторики, посилаючись на “русофобію, моральну перевагу, намагаючись релятивізувати правду і насаджуючи зустрічні звинувачення”, додали аналітики.

Так, в середу Спільна слідча група оголосила, що вона видасть міжнародні ордери на арешт трьох російських військових і розвідників – Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського, Олега Пулатова – і громадянина України Леоніда Харченка, командира частини бойовиків в Донецьку, відзначають в EUvsDisinfo.

Тим часом, за даними аналітиків, прокремлівські ЗМІ вже заявляють, що докази розслідування засновані на брехні, що імена підозрюваних були випадково взяті з соціальних мереж, і що вказаний тип ракети використовувався лише в Україні.

 

Макрон погодив з президентом Ірану відновлення ядерних переговорів

Умови для відновлення переговорів вивчать до 15 липня

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він і президент Ірану Хасан Рухані домовилися шукати умови для відновлення діалогу з іранського ядерного питання. Про це повідомляє Reuters.

Сторони домовилися до 15 липня вивчити умови для відновлення діалогу.

“Президент погодився зі своїм іранським колегою вивчити до 15 липня умови для відновлення діалогу між сторонами”, – йдеться у заяві офісу Макрона.

У заяві додано, що Макрон продовжить переговори з іранською владою та іншими зацікавленими сторонами про “участь у зниженні напруженості, пов’язаної з іранською ядерною проблемою”.

Нагадаємо, раніше президент Ірану Хасан Рухані пригрозив учасникам ядерної угоди наростити збагачення урану до рівня понад дозволених 3,67%, якщо вони не виконають свої зобов’язання.

У травні Іран заявив, що скоротить свої зобов’язання з ядерної операції, так як інші країни-учасниці угоди угоди не вжили заходів для захисту Тегерана від санкцій США. Відзначимо, угода була укладена в 2015 році, і згідно з документом Іран погодився на 97% скоротити запаси збагаченого урану в обмін на зняття санкцій. У 2018 році президент США Дональд Трамп в односторонньому порядку вивів Вашингтон з ядерної угоди і ввів санкції відносно Тегерана.

 

Жертвами бомбардувань РФ у північно-західній Сирії стали понад 500 осіб

Ще понад 2 тис. людей отримали поранення

Правозахисник повідомили, що щонайменше 544 мирних жителів двох бунтівних провінцій на північно-заході Сирии загинули, понад 2000 осіб отримали поранення в результаті наступу на останній оплот опозиції, який проводять починаючи з квітня російські військові і війська, підтримуючи режим Башара Асада. Про це пише “Голос Америки”.

Відзначається, що починаючи з 26 квітня російська військова авіація почала надавати підтримку сирійській урядовій армії в наступі на провінцію Ідліб і прилеглі до неї райони провінції Хама.

“Сирійська мережа з дотримання прав людини (SNHR) – організація, яка відстежує загибель мирних жителів в Сирії і передає інформацію про це різним підрозділам ООН – заявила в суботу, що в результаті сотень атак, здійснених російськими і сирійськими військовими, загинули 544 мирних жителів, у тому числі 130 дітей. Поранення отримали ще 2117 осіб”, – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Організація Об’єднаних Націй (ООН) попросила у Росії інформацію про те, як вона використовує дані про розташування сирійських лікарень.

РБК-Україна писало, що раніше в результаті російського авіаудару в Сирії загинули, щонайменше, 25 осіб, головним чином мирні жителі.

У Дамаску прогриміли потужні вибухи

 

Великобританія направить 22,5 млн доларів на боротьбу з фейками

Програма спрямована на країни Східної Європи і Західних Балкан

Уряд Великобританії підготував програму, згідно якої заплановано виділення 18 млн фунтів стерлінгів (22,5 млн доларів) на боротьбу з фейковими новинами у країнах Східної Європи і країнах Західних Балкан. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу МЗС Великобританії.

За словами глави МЗС країни Джеремі Ханта, лише 10% населення світу мають доступ до вільних засобів масової інформації.

“Фейкові новини і дезінформація продовжують підривати і дестабілізувати громадськість”, – сказав він.

Також наголошується, що фінансування є частиною п’ятирічного зобов’язання в розмірі 100 млн фунтів стерлінгів по боротьбі з дезінформацією і підтримки незалежних ЗМІ в Східній Європі та Центральній Азії.

РБК-Україна писало, що Google, Facebook, Twitter та інші технічні і рекламні компанії взяли на себе зобов’язання втілювати нові заходи і інвестувати в технології для боротьби з поширенням фейкових новин в мережі в Європі.

Раніше повідомлялося, що соціальна мережа Instagram заблокує хештеги, за допомогою яких поширюються фейки про вакцини.

 

США заявили про “найпродуктивніші” переговори про припинення війни в Афганістані

Сторони досягли прогресу за всіма складовими мирної угоди

Спецпосланець США заявив, що останні переговори з Талібаном про припинення війни в Афганістані були “набільш продуктивними” на даний момент. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Відзначається, що сторони досягли істотного прогресу за всіма чотирма складовими мирної угоди: гарантії про протидію тероризму, що виведення військ, участі у внутрішньоафганському діалозі, а також постійноме і всеосяжне припинення вогню.

Воюючі сторони відновлять зустріч у вівторок в Катарі по завершенні міжафганських переговорів. Вони почали сьомий раунд мирних переговорів кілька днів тому. Діалог спрямований на вироблення графіка виведення іноземних військ в обмін на гарантії Талібану, що іноземні угруповання бойовиків не будуть використовувати Афганістан в якості плацдарму для здійснення атак.

Узгодити графік виведення поки не вдається, але ознакою прогресу стала згода Талібану на полях мирних переговорів провести окремі дискусії з афганською делегацією.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати Америки і рух “Талібан” в ході переговорів у Досі напрацювали проект мирної угоди.

Нагадаємо, 25 червня держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео прибув з неоголошеним візитом в афганську столицю Кабул для зустрічі з президентом країни Ашрафом Гані.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 443

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua