Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 07.08.2019

Інформдень: 07.08.2019

Втрати України під час “хлібного перемир’я” – шість загиблих, дев’ять поранених

З початку оголошеного перемир’я вже загинуло 6 військових, 9 – зазнали поранень.

Про це сказав на брифінгу керівник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З 21 липня в ЗС України в районі виконання завдань ООС загинуло 6 військовослужбовців, а також поранено 9 військовослужбовців.

У цьому місяці загинули 4 військовослужбовці. Це був постріл з гранатомета, до якого було прикручена міна 82 міномету, яка влучила прямо в окоп, де військові проводили інженерне обладнання своїх позицій”, – зазначив Хомчак.

Наші сили готові були надати відповідь, але за інформацією нашої розвідки противник після нанесеного обстрілу покинув свої позиції і там його наразі немає.

Станом на цю годину за сьогоднішню добу жодного обстрілу в зоні ООС не зафіксовано.

 

Зеленський проводить нараду через загострення ситуації на Донбасі

В Офісі Президента під головуванням глави держави Володимира Зеленського триває нарада у зв’язку з порушенням окупантами перемир’я на Донбасі та загибеллю чотирьох українських військових.

Участь у нараді беруть представники Генштабу ЗСУ, Міністерства оборони, РНБО, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як поінформувала речниця Президента Юлія Мендель, за підсумками наради відбудеться підхід до преси глави держави та керівника Генштабу Руслана Хомчака.

Після брифінгу Зеленський відбуває з офіційним візитом до Туреччини.

Як повідомлялось, 6 серпня внаслідок обстрілу російсько-окупаційних військ загинули четверо українських військових. Після цього Президент України наголосив, що перемир’я тривало лише 17 днів і звернувся до лідерів Німеччини, Франції та Росії із закликом якомога швидше зустрітися в «нормандському форматі».

 

Терміново ініціюю зустріч лідерів країн Нормандського формату – Президент за результатами наради з військовим керівництвом – прес-служба Президента України

Президент Володимир Зеленський провів нараду з військовим керівництвом щодо ситуації на сході України. Під час наради йшлося, зокрема, про обстріл, який, попри оголошене «хлібне перемир’я», стався біля Павлополя 6 серпня. Загинуло четверо українських військових.

Глава держави доручив виділити родинам загиблих квартири.

На нараді військові доповіли про ситуацію в зоні бойових дій і на кордоні. Також було обговорено подальші кроки.

Володимир Зеленський повідомив, що сьогодні вранці провів телефонну розмову з Президентом Росії Володимиром Путіним.

«Терміново подзвонив йому і сказав, що це не наближає нас до миру. Дуже прошу вплинути на ту сторону, щоб вони припинили вбивство наших людей», – сказав Президент. Крім того, Глава держави у розмові з російською стороною наголосив на необхідності прискорити будівництво мосту у Станиці Луганській та повернення українських полонених.

Президент України також зазначив, що ініціював телефонні розмови з лідерами країн-учасниць Нормандського формату.

«Потрібно невідкладно, у найближчий час зустрітися з лідерами Нормандської четвірки. Подивитись одне одному в очі. І припинити цю війну», – наголосив він.

Так, Володимир Зеленський планує провести телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном під час свого візиту до Турецької Республіки, який розпочинається сьогодні. Він також зазначив, що готовий невідкладно повернутися на батьківщину у разі ускладнення ситуації на сході.

«Хочу зв’язатися найближчим часом з пані Меркель і домовитися про термінову зустріч, щоб ми більше не казали одне одному, що у цьому році повинна бути зустріч у Нормандському форматі. А скільки ще людей можуть загинути в цьому році?» – наголосив Глава держави.

Зі свого боку начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що наразі резерви ЗСУ перебувають у визначених місцях у стані боєготовності.

«Збройні сили готові до відповідного реагування у разі непрогнозованої ситуації», – наголосив він.

Начальник Генштабу зазначив, що ЗСУ продовжують виконувати поставлені завдання в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Так, після початку безстрокового перемир’я з 00:01 21 липня українські війська дотримуються визначених домовленостей. За його словами, з того часу кількість обстрілів позицій ЗСУ значно зменшилася і вони мають неприцільний характер. При цьому, в окремих місцях зони проведення ООС зафіксовані непоодинокі випадки прицільних обстрілів.

«З початку оголошеного перемир’я в районі виконання завдань Операції об’єднаних сил загинуло шість військовослужбовців ЗСУ, а також поранено дев’ятьох військовослужбовців», – зазначив Руслан Хомчак.

За його словами, військові були готові дати відповідь на обстріл, який учора забрав життя чотирьох українських захисників, однак, згідно з інформацією розвідки, противник після обстрілу покинув свої позиції й досі його там немає. «Станом на цю годину з 00:00 сьогодні жодного обстрілу в зоні Операції об’єднаних сил не зафіксовано», – пояснив він.

Також Руслан Хомчак підкреслив, що на підтримку мирних ініціатив Президента України військовослужбовці продовжують розмінування ділянки в районі Станиці Луганської.

«Ми майже завершуємо нашу ділянку, крім ділянки зруйнованого мосту, куди поки що немає доступу. Решта заходів, які були визначені Президентом України щодо ділянки Станиці Луганської, з боку Збройних сил України виконані», – сказав начальник Генштабу.

 

Зеленський телефоном поговорив із Путіним

Президент України Володимир Зеленський сьогодні вранці мав розмову з президентом РФ Володимиром Путіним з приводу загострення ситуації на Донбасі та загибелі українських військових.

Про це Зеленський заявив на брифінгу в середу, 7 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я сьогодні зранку тільки що розмовляв з президентом Росії Володимиром Путіним з цього приводу, терміново йому подзвонив і сказав, що це нас не наближує до миру, я дуже вас прошу вплинути на ту сторону, щоб вони припинили убивство наших людей”, – поінформував Зеленський.

Він додав, що також порушував питання повернення українських полонених, необхідності скоротити терміни будівництва мосту у Станиці Луганській та інші.

За словами Зеленського, розмова була довгою, і про її деталі буде повідомлено у пресрелізі, який незабаром буде оприлюднено.

“Всі говорять, що хочуть миру, але, окрім слів, ми повинні рухатися дуже швидкими кроками. Сьогодні перший дзвінок був президентові Російської Федерації, другий дзвінок у мене буде вже в Туреччині президенту Макрону”, – сказав глава держави.

Він також повідомив, що намагатиметься терміново зв’язатися з канцлером ФРН Ангелою Меркель, щоб зустріч лідерів країн-учасниць “нормандського формату” відбулась не до кінця року, а якнайшвидше.

Водночас Зеленський відмовився відповідати на запитання журналістів щодо змісту сьогоднішньої наради з силовиками, пославшись на конфіденційність інформації, яку надала розвідка.

“Є інформацію, яку я не можу сказати. Ми вирішили з військовими, з розвідкою, що ми не будемо її коментувати” – сказав Президент.

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня під час обстрілу російсько-окупаційними військами позицій Об’єднаних сил поблизу Павлополя загинуло четверо українських військовослужбовців.

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн-учасниць “нормандського формату” якомога швидше поновити перемовини у зв’язку з порушенням російсько-окупаційними військами перемир’я і загибеллю чотирьох українських воїнів.

 

Зеленський і Путін домовилися про можливу “нормандську зустріч” лідерів країн

Президенти України Володимир Зеленський і Російської Федерації Володимир Путін домовилися про можливу зустріч лідерів країн Нормандського формату.

Про це повідомляє пресслужба глави держави за результатами телефонної розмови Зеленського і Путіна.

“Йшлося про важливість діалогу в рамках Тристоронньої контактної групи. Володимир Зеленський підкреслив, що захищатиме права всіх українців, незалежно від того, де вони знаходяться, і для цього немає необхідності вносити зміни до Конституції України. Сторони домовилися про можливу зустріч лідерів країн Нормандського формату. Робочі групи наразі напрацьовують документи для підписання на найвищому рівні”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували у пресслужбі, Президент України акцентував важливість неухильного дотримання встановленого з 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування.

Сторони обговорили ситуацію з нічними обстрілами, у результаті яких загинуло четверо українських військовослужбовців.

“Володимир Зеленський наголосив на неприпустимості повторення подібного”, – акцентували у пресслужбі.

Президенти України та Росії також обговорили процес розмінування в районі Станиці Луганської, необхідного для початку відновлювальних робіт і ремонту моста.

Також під час телефонної розмови було обговорено питання обміну полоненими.

 

Телефонный разговор Президентом Украины Владимиром Зеленским – сайт президента Росії.

По инициативе украинской стороны состоялся телефонный разговор Владимира Путина с Президентом Украины Владимиром Зеленским.

В ходе обсуждения проблематики урегулирования на юго-востоке Украины была акцентирована важность неукоснительного соблюдения установленного с 21 июля режима прекращения огня, а также разведения сил и средств от линии разграничения.

Президент России подчеркнул, что для деэскалации конфликта необходимо прежде всего исключить дальнейшие обстрелы украинскими войсками населённых пунктов Донбасса, приводящие к жертвам среди мирного населения. Подтверждена также исключительная важность последовательной реализации Минских договорённостей, включая юридические аспекты предоставления ДНР и ЛНР особого статуса. В этом контексте отмечена необходимость конструктивного диалога между сторонами, в том числе в рамках минской Контактной группы.

Условлено об активизации работы по возвращению удерживаемых лиц.

Обсуждались перспективы взаимодействия в «нормандском формате».

 

Зеленський закликав лідерів країн “нормандської четвірки” терміново зібратися

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Франції Еммануелем Макроном і закликав лідерів країн “нормандської четвірки” терміново зібратися, щоб узгодити наступні кроки для остаточного розв’язання конфлікту.

Про це повідомляє пресслужба Президента.

“Президент України Володимир Зеленський… поінформував свого французького колегу про загибель чотирьох українських військовослужбовців у результаті обстрілу. Глава держави зазначив, що це не перший обстріл з боку противника, який має на меті зрив мирного процесу, започаткованого українською стороною… Президент України закликав лідерів країн “нормандської четвірки” терміново зібратися для збереження мирного процесу, узгодження наступних кроків, спрямованих на остаточне розв’язання конфлікту”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомили у пресслужбі, Зеленський поінформував Макрона про свою розмову з президентом РФ Путіним сьогодні вранці, під час якої закликав до виконання зобов’язань щодо припинення вогню, повернення моряків та інших полонених.

“Еммануель Макрон висловив повну підтримку ініціатив України, погодився з необхідністю проведення зустрічі на найвищому рівні найближчим часом, якій має передувати зустріч офіційних представників усіх чотирьох сторін.

Він додав, що зв’яжеться з президентом РФ Путіним та Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, щоб узгодити цю ініціативу”, – зазначили у пресслужбі Президента України.

 

Берлін стурбований загибеллю українських бійців на Донбасі

У Берліні стурбовані останнім розвитком подій на Донбасі та сподіваються на якнайшвидше поновлення переговорів. Чи обговорили вже ситуацію канцлер ФРН Ангела Меркель і Президент України Володимир Зеленський, тут не говорять.

Про це сказала в середу на брифінгу в Берліні представник федерального уряду Ульріке Деммер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви знаєте, наскільки важливим для нас є Нормандський формат і Мінський процес. На робочому рівні постійно відбуваються розмови. Нічого не можу сказати про те, чи відбулася телефонна розмова», – сказала Деммер.

Офіційний представник МЗС ФРН Марія Адебар додала, що переговори у Нормандському форматі щодо Мінського процесу на робочому рівні ведуться постійно. За її словами, Берлін стурбований загибеллю 4 українських бійців і сподівається, що зараз вдасться попри все владнати ситуацію мирно та розпочати переговори.

«Тим важливіше розпочати процес, який дозволить нам просунутися вперед до переговорів по Мінську; це базис, на якому ми працюємо», – сказала Адебар.

В Берліні вважають за «актуальне» і важливе розпочати переговори з новим урядом і викласти йому свою позиції.

«Ми сподіваємося, що зможемо дещо просунутися восени», – зазначила речниця МЗС.

Як повідомлялося, Зеленський провів переговори з російським лідером Володимиром Путіним і заявив про готовність зателефонувати Ангелі Меркель. Він також вважає за потрібне скликати саміт Нормандської четвірки якомога раніше.

 

Екс-посол США в Україні: важливий не факт спілкування Зеленського з Путіним, а його зміст

Колишній посол США в Україні та аналітик дослідницького центру “Атлантична Рада” Джон Гербст заявив, що не бачить проблеми в телефонних розмовах Зеленського з Путіним. Про це він сказав, відповідаючи на запитання, як він оцінює те, що президент України Зеленський вже двічі розмовляв по телефону з Путіним, попри застереження західних дипломатів та експертів, передає УНН із посиланням на Голос Америки.

“Я не знаю, хто з західних дипломатів чи експертів рекомендував Зеленському не поспішати з комунікацією з Путіним і чому. Я б сказав, що така порада не є безпідставною. Але такий спосіб – не єдиний розумний шлях підняти цю проблему. Я думаю, що нема проблеми в дзвінку Зеленського до Путіна, питання в тому, що Зеленський каже.

Зеленський очевидно є в кращій позиції для вирішення питань з Путіним, ніж Порошенко. Зеленський на 20 років молодший. Він не радянська людина, він формувався як особистість не за радянських часів”, – сказав Джон Гербст.

Також колишній дипломат прокоментував звернення Зеленського до Макрона та Меркель якомога швидше зібратись у форматі “Нормандської четвірки”.

“Я думаю, для Зеленського показати свої старання знайти рішення через переговори – це добре. Але є одне важливе “але”. Бажання й наполегливість знайти дипломатичне рішення не має відбуватись коштом поступок критично важливими інтересами”, – сказав Джон Гербст в коментарі Голосу Америки.

Нагадаємо, 7 серпня Президент України Володимир Зеленський після загибелі чотирьох вояків ООС на Донбасі зателефонував лідеру РФ Володимиру Путіну з закликом вплинути на бойовиків. Це вже другий дзвінок Президента України до свого російського колеги, перший відбувся 11 липня.

Зі слів самого президента, у другій розмові з Путіним він наголосив на прагненні до миру на Донбасі. В Офісі Президента додали, що під час розмови була акцентована важливість неухильного дотримання встановленого з 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування.

 

Єлісєєв про розмову Зеленського з Путіним: загляданням в очі Кремля миру не здобудеш

Політичний радник п’ятого Президента України Костянтин Єлісєєв вважає, що Росія не зробить жодного кроку для припинення агресії проти України, адже президент РФ Володимир Путін відчуває сприятливу для себе ситуацію. Про це Єлісєєв написав у Twitter, коментуючи нещодавню телефонну розмову лідерів України та РФ, передає УНН.

“Сухий залишок телефонної розмови з Путіним: РФ не зробить ані кроку для припинення агресії проти України. Путін відчуває сприятливу ситуацію для себе. Буде тиск лише на Україну. Тим паче Київ продовжує піднімати очікування щодо швидкого миру. Загляданням в очі Кремля миру не здобудеш”, — написав екс-радник Президента.

Нагадаємо, 7 серпня Президент України Володимир Зеленський після загибелі чотирьох вояків ООС на Донбасі зателефонував лідеру РФ Володимиру Путіну з закликом вплинути на бойовиків.

Зі слів самого президенту, у розмові з Путіним він наголосив на прагненні до миру на Донбасі.

В Офісі Президента додали, що під час розмови була акцентована важливість неухильного дотримання встановленого з 21 липня режиму припинення вогню, а також розведення сил і засобів від лінії розмежування.

 

Окупанти гатять із кулеметів і РПГ, від початку доби – п’ять порушень “тиші”

У середу, 7 серпня, окупанти п’ять разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляється на сторінці Операції Об’єднаних сил у Facebook.

“Упродовж доби збройні формування Російської Федерації та її найманці п’ять разів порушили режим припинення вогню”, – йдеться у повідомленні.

Противник обстрілював позиції українських підрозділів з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив два обстріли позицій Об’єднаних сил: поблизу Водяного та Лебединського з напрямку Ужівки – зі стрілецької зброї.

“В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” позиції наших захисників були обстріляні три рази: неподалік Луганського з напрямку Нижнє Лозове – з автоматичних гранатометів; поблизу Південного з напрямку шахти ім.Гагаріна – з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї; поблизу Новозванівки з напрямку Калинове-Борщувате – з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї”, – зазначається у повідомленні.

 

Стали відомі імена чотирьох морпіхів, які загинули під Павлополем

Під час обстрілів окупантами українських позицій під Павлополем 6 серпня загинули старший матрос Олександр Шарко, матрос Владислав Рак, солдат Сергій Шандра і матрос Василь Курдов.

Як повідомляє “Новинарня”, усі загиблі бійці – із 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ.

У пресслужбі Чернігівського обласного військового комісаріату поінформували, що старший матрос Олександр Шарко – 1988 року народження.

Родом він із Козелецького району Чернігівської області. У бригаді був помічником гранатометника.

Матрос Владислав Рак народився 1998 року. Родом з смт. Козелець на Чернігівщині.

У підрозділі морської піхоти служив гранатометником.

Солдат Сергій Шандра народився 1995 року. Із села Торчин Хмільницького району Вінницької області.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, у Сергія залишилася лише мама (батько помер рік тому) та сестра, яка з сім’єю проживає окремо.

Матрос Василь Курдов – із села Ганнівка Братського району Миколаївської області.

Нагадаємо, 6 серпня під Павлополем на Донбасі, незважаючи на “хлібне перемир’я”, окупанти обстріляли позиції українських військовослужбовців, які займалися інженерним облаштуванням. Стріляли з ручного протитанкового гранатомета, але, ймовірно, застосували мінометну міну 82-го калібру. Внаслідок цього обстрілу загинули чотири українські воїни зі складу 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Це перші бойові безповоротні втрати Об’єднаних сил у серпні 2019 року.

Того ж дня президент Володимир Зеленський закликав лідерів “нормандського формату” якомога швидше провести зустріч для врегулювання на Донбасі.

7 серпня президент скликав термінову нараду з силовиками після обстрілу українських позицій під Павлополем. Також Зеленський зателефонував президенту РФ Володимиру Путіну через та попросив його “вплинути на бойовиків на Донбасі”.

Як відомо, на виконання рішення, ухваленого в Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи, з 00 годин 01 хвилин за київським часом 21 липня 2019 року вздовж всієї лінії розмежування в районі проведення ООС у Донецькій та Луганській областях було оголошено “режим тиші”, що передбачає обопільне припинення ведення вогню з будь-яких видів озброєння. Перемир’я запровадили на необмежений термін.

 

На Чернігівщині оголосили триденну жалобу за загиблими на Донбасі земляками

У Козелецькому районі Чернігівщини оголосили триденну жалобу за земляками — морпіхами Олександром Шарком та Владиславом Раком, які 6 серпня загинули в зоні проведення операції Об’єднаних сил (ООС).

Про це повідомляється на сайті Козелецької райдержадміністрації.

“У зв’язку із трагічною загибеллю в зоні проведення ООС Шарка Олександра Олександровича та Рака Владислава Миколайовича, з метою вшанування пам’яті загиблих, зобов’язую: голосити в Козелецькому районі 07, 08, 09 серпня 2019 року днями жалоби”, – йдеться в розпорядженні голови РДА.

Згідно з документом, на знак скорботи за бійцями в районі мають бути приспущені Державні прапори з жалобною стрічкою, обмежено використання музики та проведення розважальних заходів.

Триденну жалобу за жителем Козельця Владиславом Раком 1998 року народження оголосила також Козелецька селищна рада.

Другий загиблий — Олександр Шарко 1988 року народження — проживав у селі Савинка Козелецького району, яке входить до складу Кіптівської ОТГ.

Як повідомлялося, вчора, 6 серпня, під час обстрілу українських позицій біля Павлополя Донецької області загинули четверо військовослужбовців одного з підрозділів окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського. Двоє з них — вихідці з Козелецького району Чернігівщини

 

ОБСЄ зафіксувала на Донеччині 60 вибухів, на Луганщині – жодного

Спостерігачі СММ ОБСЄ зафіксували у вівторок, 6 серпня, 60 вибухів у Донецькій області, на Луганщині доба пройшла без порушень режиму припинення вогню.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на основі інформації, що надійшла станом на 6 серпня – Укрінформ.

“У Донецькій області СММ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши також більше вибухів (близько 60), якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (27 вибухів)”, – ідеться у повідомленні.

Понад половину порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах на північ і південний схід від Авдіївки (підконтрольна урядові, 17 км на північ від Донецька), зокрема на ділянках за 2–3 км від Донецької фільтрувальної станції, а також на південь і південний схід від Світлодарська (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька).

Водночас у Луганській області місія не зафіксувала жодного вибуху.

Щодо ситуації у районі Станиці Луганської, то вранці 6 серпня спостерігачі ОБСЄ бачили десятьох саперів ДСНС України, які мали при собі щупи й металошукачі та зрізали рослинність у смузі приблизно до 125 м на північний захід від зруйнованої частини мосту, просуваючись у напрямку північного краю ділянки розведення.

“Того ж дня члени патруля СММ бачили 10 саперів із непідконтрольних урядові районів, які виконували роботи за допомогою щупів та металошукачів і зрізали рослинність у смузі приблизно до 60 м на захід від південного дерев’яного трапа, встановленого над зруйнованою секцією мосту”, – зазначається у звіті.

Окрім того, команда місії знову бачила двох керівників незаконних збройних формувань та двох інших бойовиків із нарукавними пов’язками з написами “СЦКК” біля південного дерев’яного трапа, встановленого над зруйнованою секцією мосту.

Неподалік від блокпоста російських окупаційних військ на південь від мосту спостерігачі також бачили до шести бойовиків із нарукавними пов’язками з написом “СЦКК”.

“Упродовж дня члени патруля бачили, що пішоходи і надалі постійним потоком переходили через міст, у той час як на ділянці розведення тривали роботи з розмінування”, – повідомили в місії.

 

На Банковій прогнозують, чого вимагатиме Росія під час “нормандської зустрічі”

Росія під час зустрічі у “нормандському форматі” вимагатиме від керівництва України прямих переговорів з ватажками так званих “ЛНР/ДНР”.

Таку думку висловив під час круглого столу “Ключові військові виклики для України та можливості реагування держави” помічник керівника Офісу Президента України Іван Апаршин, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформ щодо порядку денного ініційованої Україною “нормандської” зустрічі.

“Російська Федерація буде вимагати від нас прямих переговорів з так званими ЛНР/ДНР. Чи можемо ми на це погодитись? Я думаю, що ні”, – сказав він.

Також, прогнозує Апаршин, Росія переконуватиме Україну в необхідності “забути” про Крим в обмін на можливе врегулювання ситуації на Донбасі.

“Друга позиція – Російська Федерація буде намагатись переконати нас, що Крим потрібно забути, а стосовно наших територій, які сьогодні є окупованими, вони можуть (вести – ред.) якісь розмови. Але знову ж таки – це буде автономія. Чи потрібна автономія? Мені ні. І я не знаю, як на сьогодні вирішити цю проблему, вона зайшла у глибокий кут», – заявив Апаршин.

Він висловив переконання, що Президент Володимир Зеленський та його команда ніколи не ухвалюватимуть рішення на шкоду державі. «Вони жодного рішення не приймуть, щоб ми втратили щось як країна», – заявив радник Президента.

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня під час обстрілу російсько-окупаційними військами позицій Об’єднаних сил поблизу Павлополя загинуло четверо українських військовослужбовців.

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн-учасниць “нормандського формату” якомога швидше поновити перемовини у зв’язку з порушенням російсько-окупаційними військами перемир’я і загибеллю чотирьох українських воїнів.

 

Апаршин: Україна має готуватися до нападу РФ, як Японія — до цунамі

Збройні сили України і країна в цілому мають готуватися до можливої агресії з боку Російської Федерації.

Про це заявив під час круглого столу “Ключові військові виклики для України та можливості реагування держави” помічник керівника Офісу Президента України Іван Апаршин, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я як експерт, маючи відповідні документи, цифри, стверджую, що в найближчій перспективі, а можливо і в середньостроковій перспективі, збройний конфлікт з Російською Федерацією є імовірним. Тому все, що сьогодні обговорюється в експертному середовищі – яка буде система безпеки і оборони в майбутньому та зараз — має виходити з того, що всі сценарії, про які ми можемо говорити, виходять з цього основного аргументу: Збройні сили України і країна в цілому мають готуватися до можливої агресії (я не кажу про рівень цієї агресії, про її масштаби) з боку Російської Федерації. Японія ж готується до цунамі, вони ж не знають, коли це цунамі буде, але завжди готуються до того, щоб наслідки цунамі були меншими. От на сьогоднішній день Україна та сама Японія, яка готується до можливого цунамі”, – зазначив Апаршин, наголосивши, що це не офіційна позиція влади, а його експертна думка.

Він повідомив, що Головне управління розвідки ЗСУ підготувало вісім сценаріїв, за якими може розвиватися безпекова ситуація навколо України.

“Варіанти, запропоновані Головним управлінням розвідки, експерти оцінили як дуже позитивні. Це той вихідний матеріал, з яким починають працювати експерти і в тому числі державні установи, які мають отримати саме ті сценарії, за якими може розвиватись ситуація навколо України”, – повідомив Апаршин.

Він закликав зробити більш відкритою інформацію щодо можливих сценарії для України та пояснити їх суспільству простою мовою.

 

Експерти розповіли про “воєнні сценарії” для України на найближчі 10 років

В Україні розроблені воєнні сценарії розвитку подій стосовно безпекової ситуації в країні на найближчі десять років на основі методів експертного опитування та штучного інтелекту.

Про це розповів директор Інформаційно-консалтингової компанії «DEFENSE EXPRESS», член правління Українського інституту досліджень безпеки Сергій Згурець під час круглого столу “Ключові військові виклики для України та можливості реагування держави”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Виокремили вісім сценаріїв, які найбільш ймовірні в перспективі найближчих десяти років. Чотири сценарії мають безпосередньо ключове значення для ЗСУ і чотири сценарії, де ключова роль відноситься до складових сектору безпеки і оборони, де ЗСУ відіграють допоміжну роль. Ці сценарії були сформовані за принципом, коли вони можуть бути реалізовані окремо або коли один сценарій провокує розвиток іншої більш складної ситуації. Крім цього, до кожного сценарію були напрацьовані ймовірність і ступінь загрози для кожного сценарію”, – розповів Згурець.

Він зазначив, що наразі на державному рівні розроблені концептуальні документи, серед яких одним з ключових є “Майбутнє безпекове середовище 2030: стратегічне передбачення”. Документ описує ситуацію на світовому, регіональному та національному рівнях, де відображений ландшафт подій, що відбуватимуться в Україні та навколо неї, і де зазначено, які виклики існуватимуть. На підставі цього документа, наголосив Згурець, був розроблений інший, який включає ймовірні сценарії виникнення та розвитку ситуацій воєнного характеру. Змальовані сценарії є вихідними даними для Міноборони та Генштабу, яким чином реагувати на них наявними силами та засобами.

Зокрема, перший сценарій — найбільш ймовірний і небезпечний для країни. “Це збройний конфлікт всередині держави, який підтриманий ззовні. Інспірування конфлікту здійснюється за допомогою закордонних структур та скеровано на дестабілізацію в країні і на те, аби влада в Україні прийняла рішення, які потрібні агресору. Цей захід буде скерований за допомогою сил спеціальних операцій, незаконних збройних угрупувань і за активної підтримки ззовні”, – розповів експерт.

Другий сценарій, який вважається ймовірним і більше небезпечним — це повномасштабне застосування військової сили з боку Російської Федерації. “Цей сценарій передбачає знищення військової, економічної потужності нашої країни. Причому ці ходи будуть здійснюватись в достатньо короткий проміжок часу, аби мінімізувати ризики зовнішньої допомоги”, – повідомив Згурець. Такий сценарій аналітики розглядають як такий, коли Україна оборонятиметься, спираючись лише на власні сили і можливості. Військово-політична допомога ззовні можлива лише за умови, якщо система спротиву буде розтягнута в часі і закордонні партнери матимуть можливість оговтатись від таких дій Російської Федерації, повідомив експерт.

Третій сценарій вважається малоймовірним, але так само небезпечним. Йдеться про втягування України в конфлікт між іншими державами, одна з яких є суміжною державою, або ж виникнення глобальної війни між РФ та Заходом. Україна у цьому випадку опиняється в центрі силового протистояння з усіма негативними наслідками для військової та економічної потужності держави.

Четвертий сценарій, за словами Згурця, вважається ймовірним, але середнього рівня небезпечності. Йдеться про прикордонний конфлікт, в який втягуються прикордонні країни. “Цей конфлікт може бути скерований на окремих напрямках або захопленні окремих плацдармів, але небезпека такого прикордонного конфлікту полягає у тому, що він може бути першим етапом до переходу до широкомасштабного вторгнення як найбільшої загрози… Виходячи з цих чотирьох сценаріїв, зараз Генеральний штаб опрацьовує варіанти оптимальних сил і засобів, яким чином цьому протидіяти”, – повідомив Згурець.

У свою чергу директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєнь Валентин Бадрак наголосив, що “вибухова” ситуація всередині Україні є перманентною загрозою, і ця перманентна загроза полягає в тому, що Росія здатна мобілізувати парамілітарні групи, здатна використовувати ДРГ для того, аби фактично нанести ураження військовим базам і для того, щоб фактично поставити під сумнів можливість ЗСУ відповідати на військову агресію Росії.

“Ми порахували, що Росія здатна нанести близько трьох тисяч високоточних пусків різноманітних ракет і здатна застосувати авіацію проти українських Збройних сил, спрямовану на знищення стратегічних об’єктів ЗСУ, стратегічних об’єктів держави. Але цей сценарій ми вважаємо можливим лише в тому випадку, коли фактично ідея політичного реваншу в Україні зазнає провалу”, – заявив Бадрак.

Він підкреслив, що якщо проросійські сили зараз не будуть спроможні виконати завдання Кремля, то тоді може бути виконаний згаданий сценарій.

 

Контактна група може позачергово зібратися через ескалацію на Донбасі – Безсмертний

В Україні зараз розробляється план дій у відповідь на порушення окупантами “хлібного перемир’я”, внаслідок якого поблизу Павлополя загинули четверо українських військовослужбовців.

Про це повідомив представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Роман Безсмертний в ефірі телеканалу UATV.

“За час, який минув з 10:20, коли відбувся цей обстріл (6 серпня – ред.), працював Апарат Ради національної безпеки і оборони України, Офіс Президента, велися телефонні розмови зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ. Зараз розробляється комплекс заходів і кроків, які будуть зроблені в найближчі кілька годин. Не виключено, що завтра можуть відбутися позачергові збори ТКГ“, – сказав Безсмертний.

Він зазначив, що трагічний обстріл стався у світлий час доби, коли працювала система відеонагляду СММ ОБСЄ. За його словами, якщо відеокамери в цьому секторі не були знищені, то через деякий час Україна зможе отримати точну інформацію про те, що насправді відбулося.

“Звичайно, це вплине на розвиток ситуації в Мінську, перш за все, в сегменті безпеки. Зрозуміло, що в таких умовах робити якісь кроки, здатні зняти напругу, буде дуже важко, а може, навіть і неможливо”, – відзначив представник України в політичній підгрупі ТКГ.

Він додав, що ситуація на Донбасі може загостритися через порушення окупантами режиму припинення вогню.

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня о 10.20 російські окупанти розпочали обстріл з РПГ поблизу Павлополя. Внаслідок обстрілів четверо військовослужбовців загинули.

Президент Володимир Зеленський закликав лідерів країн-учасниць “нормандського формату” якомога швидше поновити перемовини у зв’язку з порушенням російсько-окупаційними військами перемир’я і загибеллю чотирьох українських воїнів.

Спецпредставник Державного департаменту США з питань українських перемовин Курт Волкер заявив, що засмучений вбивством чотирьох українських військових на Донбасі у час, коли український Президент робить жести, спрямовані на досягнення миру.

 

ЗСУ перебувають у бойовій готовності — Хомчак

Збройні сили України знаходяться у бойовій готовності й готові у випадку непрогнозованої ситуації в районі операції Об’єднаних сил дати відповідь.

Про це сказав на брифінгу керівник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Резерви знаходяться у визначених місцях, у бойовому стані, і ЗСУ готові у випадку непрогнозованої ситуації до відповідного реагування”, – заявив він.

Хомчак також зауважив, що, підтримуючи мирні ініціативи Президента України, військовослужбовці ЗСУ продовжують розмінування ділянки у районі Станиці Луганської. “Ми вже майже завершуємо нашу ділянку, окрім ділянки пошкодженого мосту, куди поки що немає доступу для українських військовослужбовців”, – сказав він.

За словами Хомчака, всі заходи, визначені Президентом щодо ділянки Столиці Луганської, з боку ЗСУ виконані.

Як повідомлялось, 6 серпня внаслідок обстрілу російсько-окупаційних військ на Донбасі загинули четверо українських військових. Після цього Президент України Володимир Зеленський наголосив, що перемир’я тривало лише 17 днів і звернувся до лідерів Німеччини, Франції та Росії із закликом якомога швидше зустрітися в «нормандському форматі».

Також вранці 7 серпня Зеленський провів нараду з силовиками у зв’язку із загостренням на Донбасі.

 

Президент доручив виділити квартири родинам загиблих під Павлополем військових

Президент Володимир Зеленський доручив виділити квартири родинам військовослужбовців, які загинули під час обстрілу російсько-окупаційними військами позицій Об’єднаних сил під Павлополем.

Відповідне доручення глава держави дав під час наради з військовим керівництвом щодо ситуації на сході України, повідомляє пресслужба Президента.

“Під час наради йшлося, зокрема, про обстріл, який, попри оголошене «хлібне перемир’я», стався біля Павлополя 6 серпня. Загинуло четверо українських військових. Глава держави доручив виділити родинам загиблих квартири”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували у пресслужбі, на нараді військові доповіли про ситуацію в зоні бойових дій і на кордоні, а також було обговорено подальші кроки.

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня під час обстрілу російсько-окупаційними військами позицій Об’єднаних сил поблизу Павлополя загинуло четверо українських військовослужбовців.

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн-учасниць “нормандського формату” якомога швидше поновити перемовини у зв’язку з порушенням російсько-окупаційними військами перемир’я і загибеллю чотирьох українських воїнів.

 

Терористи “ЛНР” у Станиці “заявили права” на Щастя, погрожували журналістам і кидалися на камеру – відео

06.08.2019

Вони перетнули лінію розмежування і заявили, що влада терористів, нібито згідно з Мінськими угодами, має поширюватися ще й територію Щастя – 5 канал.

У вівторок, 6 серпня, представники терористів із так званої “ЛНР”, які водночас представляють бойовиків на переговорах у Мінську, перетнули лінію розмежування і заявили знімальній групі “5 каналу”, що самоназвана окупаційна влада, нібито згідно з Мінськими угодами, має контролювати не лише Станично-Луганський район, а й територію Щастя.

На відео можна побачити, як поплічники терористів Владислав Дейнего та Ольга Копцева в хамській манері (“ты язычок то прикуси!”, “а ты кто такой?”) намагаються переконати голову адміністрації Станично-Луганського району Юрія Золкіна, що не зобов’язані триматися території, окресленої лінією розмежування.

“Згідно з Мінськими домовленостями, Станиця і Щастя наші”, – сказав Дейнего, але принишкнув після нагадування, що лінія розмежування за угодами проходить по середині річки Сіверський Донець.

Крім того, Ольга Копцева заявила журналістам, присутнім під час розмови, що бойовики використають у перемовинах в Мінську “той фрагмент відео, яке ви викладете в український паблік”.

“Если сейчас выйдет видео на украинских сайтах, где вы сфабрикуете какое-нибудь провоциклонное (ймовірно, малося на увазі “провокаційне” – 5.UA) заявление, то ваше видео будет представлено в Минске на переговорах”, – погрожувала російською вона.

Пояснити, що саме вона має на увазі, жінка не змогла. Пізніше вона почала вимагати, щоб журналісти “розвернули камери на 180 градусів, швидко!” і штовхнула оператора.

Нагадаємо, міст у Станиці Луганській поки не ремонтуватимуть через відсутність гарантій тиші від окупантів. Наразі навколо контрольного пункту в’їзду-виїзду сапери ДСНС продовжують розмінування території. Крім того, ще до початку ремонтних робіт має бути прибраний блокпост бойовиків із символікою фейкових республік.

https://youtu.be/_v4E9zlx69U

 

Геращенко напише Сайдіку про провокації окупантів у Станиці

Перший віцеспікер Ірина Геращенко направить листа спецпредставнику ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартіну Сайдику з приводу провокації так званих представників ОРЛО у Станиці Луганській.

Про це Геращенко повідомила у Facebook.

“Я вже не в мінському процесі, слава Богу. Але як поки що перший віцеспікер ВР України я направлю листа представнику головуючого в ОБСЄ, послу Мартіну Сайдіку, в якому висловлю протест і глибоке занепокоєння провокацією, яку влаштували так звані представники ОРЛО в Станиці. Впевнена, на наступному ТКГ має стояти питання неприпустимості подібної поведінки і подібних жестів”, – зазначила Геращенко.

Вона зауважила, що десятки разів бувала у Станиці Луганській разом з міжнародними делегаціями і журналістами, спілкувалася з громадянами, які щодня перетинають лінію зіткнення, але ніколи не підходила до зруйнованого мосту не тому, що боялася, а щоб жодною дією не провокувати, не ускладнювати і без того непросту ситуацію.

“Навіть не можу собі уявити, які б заяви вже зробила СММ, які б істерики вже були в координаторів від ОБСЄ в мінських групах, аби хоч хтось з українських переговорників дозволив собі подібну хамську поведінку, як це зробили так звані представники ОРЛО, які тикали представнику української влади, перетнувши лінію зіткнення”, – акцентувала Геращенко.

Вона повідомила, що також направить це відео представнику ОБСЄ з питань свободи слова з вимогою відреагувати на перешкоджання діяльності журналістам.

“До речі, не бачила жодної реакції на цей інцидент української влади і НСЖУ. Що ж, будемо реагувати ми. Бойовики йтимуть туди, куди їм дозволять. Будемо зупиняти разом”, – резюмувала перший віцеспікер.

Як повідомлялося, у вівторок, 6 серпня, представники терористів із так званої ЛНР, які водночас представляють бойовиків на переговорах у Мінську, перетнули лінію розмежування і заявили знімальній групі “5 каналу”, що самоназвана окупаційна влада, нібито згідно з Мінськими угодами, має контролювати не лише Станично-Луганський район, а й територію Щастя.

 

Скандальний візит з ОРЛО: в СБУ пояснили, чому не затримали “гостей” – УП

Джерело: Служба безпеки України в Facebook

СБУ пояснила, чому не затримала двох представників ОРЛО Владислава Дейнега й Ольгу Кобцеву, які 6 серпня зайшли на підконтрольну Києву територію України і ображали голову Станично-Луганської РДА Юрія Золкіна.

Текст заяви: “Поява поблизу КПВВ “Станиця Луганська” “парламентарів” квазіреспубліки є продуманою, свідомою і цілеспрямованою провокацією з боку терористів та їхніх російських кураторів. Затримання Кобцевої та Дейнеги в нейтральній зоні стало б приводом для окупантів заявити про зрив Україною Мінських домовленостей і нібито порушення перемир’я.

Нагадуємо, що в Службі розслідуються кримінальні провадження стосовно вказаних учасників незаконних збройних формувань “ЛНР”. Особи, які посягнули на державний суверенітет, конституційних лад і територіальну цілісність України, відповідатимуть перед законом”.

Деталі: Дейнего і Кобцева є представниками бойовиків ОРЛО на переговорах в Мінську. 6 серпня вони перейшли зруйнований міст на лінії розмежування в Станиці Луганській на підконтрольну Україні територію і заявили, що Станиця Луганська і Щастя “належать їм”.

Крім того, вони нахамили голові Станично-Луганської райдержадміністрації Юрію Золкіну.

Відповідне відео публікував “5 канал”.

Наступного дня, 7 серпня, Золкін в коментарі Liga.net пояснив, що коли на нього з того боку вийшли Дейнего і Кобцева, він не знав, що робити, адже поруч не було ані співробітників СБУ, ані поліції, ані військових, ані прикордонників.

Пряма мова: “Це демілітаризована зона, де заборонено комбатантам перебувати. Там немає двоякого тлумачення, але комбатантам там заборонено перебувати. Усі, ані поліція, ані СБУ, ані військові, ані прикордонники не мають права там перебувати, тому що це буде порушення домовленостей”.

За словами голови РДА, це була вже друга спроба з боку Дейнега перетнути лінію розмежування. Перша була минулого тижня. Сепаратист пояснив цей “візит” тим, що нібито зустрічав представників ООН.

 

Комік чи головнокомандувач? Випробування «Укроборонпромом»

Todd Prince

Політично недосвідчений новий президент України прийшов до влади на обіцянках боротися з корупцією. Чи зможе він це зробити, буде зрозуміло з того, як він впорається з роздутим державним військовим концерном «Укроборонпром». Дії президента щодо цього оборонного гіганта можуть виявити, наскільки серйозно він ставиться до припинення хабарництва, залучення інвестицій і вступу до НАТО – Радіо Свобода.

Коли у лютому українські медіа повідомили про оборудки в оборонній промисловості, які проводили люди, близькі до президента Петра Порошенка, його президентська кампанія за переобрання покотилася, як автомобіль на пробитих шинах. Тоді інформаційний ресурс Bihus.Info звинуватив Ігоря Гладковського, сина партнера Порошенка по бізнесу Олега Гладковського, у тому, що вивезені з Росії контрабандою запчастини той продає оборонному концерну «Укроборонпром» за непомірними цінами.

Звинувачення щодо трансакцій, які відбулися у 2015 році, розлютили громадськість. Адже тоді незаможні українці підтримували армію з власної кишені. Тож коли дійшло до виборів, Порошенко, який виступив з патріотичним гаслом «Армія, мова та віра», програв далекому від війни комікові Володимиру Зеленському, який обіцяв викорінити системну корупцію і залучити іноземні інвестиції.

Після того, як президентська партія «Слуга народу» виграла парламентські вибори наприкінці липня, 41-річний президент має всі повноваження, щоб змінити керівництво уряду і державних компаній, а серед них і оборонного концерну, на людей, що проводитимуть реформи.

Наскільки ретельно Зеленський очистить «Укроборонпром», який, на думку критиків, є синонімом державної корупції, стане лакмусовим папірцем його відданості цим цілям.

На кону не лише гроші, які, ймовірно, щорічно викачують з «Укроборонпрому». Прозора оборонна промисловість відкриває двері до іноземних інвестицій, економічного розвитку і тіснішої інтеграції з НАТО. А також до сильнішої армії.

Протягом майже десятиліття існування «Укроборонпром» недбало виконував експортні угоди, змушував підприємців виводити виробництво за межі України. Він також утримував багато потенційних західних партнерів подалі від України, зазначають керівники галузі та аналітики.

«Укроборонпром» є «серйозною, серйозною проблемою» для України, і вся військова промисловість страждає від «непрозорості та корупції», заявив на нещодавній конференції у Вашингтоні Джон Гербст, колишній посол США в Києві, а нині директор Центру Євразії в аналітичному центрі «Атлантична рада».

Внутрішні й західні прихильники Зеленського бачать привід для оптимізму

Через місяць після травневої інавгурації Зеленський призначив реформатора і колишнього міністра економіки Айвараса Абромавичуса керувати наглядовою радою «Укроборонпрому», що складається з п’ятьох членів, доручивши йому здійснити довгоочікуваний аудит концерну.

Але реформувати «Укроборонпром», у який входить близько 130 компаній, у яких працюють 80 000 співробітників і виготовляють продукцію від танків до літаків і ракет, – не буде швидкою чи простою справою.

Треба буде перетрусити міністерства й відомства, що здійснюють нагляд за національною безпекою. Міністерство оборони США призначило радників для допомоги Україні у проведенні реформ, але аналітики заявили, що вони ще не бачать реального прогресу.

«Немає чіткої стратегії розвитку озброєнь з боку нашого Міністерства оборони для стимулювання інновацій», – заявив Денис Гурак, колишній заступник директора «Укроборонпрому», який звільнився з компанії 2018 року. «Це важливо. Без цього країна продовжить втрачати свої оборонні можливості», – вважає він.

Проект Януковича

«Укроборонпром» створив 2010 року тодішній президент Віктор Янукович. Тоді, незабаром після вступу на посаду, він об’єднав державні військові компанії під однією парасолькою. І вже цей велетень отримав по суті монополію над експортом усієї військової продукції. Таким чином, «Укроборонпром» став і регулятором, і гравцем у цій галузі.

Цей конфлікт інтересів поряд із непрозорою системою закупівель заклав основу для корупції, яка заразила галузь і стримувала в ній інновації й зростання протягом наступних дев’яти років, вважають спостерігачі.

Структура «Укроборонпрому» дуже нагадувала структуру російського державного військового конгломерату «Ростех». Це наводило на підозру, що Янукович хотів інтегрувати український концерн із компанією, яку контролював Кремль.

Військові галузі двох країн мали міцні зв’язки, що дісталися у спадщину від радянських часів. Російські компанії постачали деталі українським виробникам, і навпаки. Значна частина цієї співпраці завершилася після того, як у 2014 році Москва захопила Крим і розпалила сепаратизм на сході України.

«Відкати»

Член правління Асоціації виробників озброєння та військової техніки України, лобістської групи приватних компаній, Денис Калачов заявив, що у Януковича, можливо, були й інші приховані причини для консолідації державних оборонних компаній під одним дахом.

Це дало команді президента більший контроль над мільярдами гривень, які розсипалися навколо галузі, в тому числі й від експорту, заявив Калачов. «Укроборонпром» бере плату за міжнародні операції.

Коли Януковича було відсторонено, його наступник Порошенко пообіцяв реформувати концерн. Але його слова так і не перейшли в реальній дії, зазначив Гурак.

Порошенко «не мав політичної волі» проводити зміни, бо це зашкодило б фінансовим інтересам його друзів, вважає Гурак, який звільнився з концерну за часів Порошенка.

«Ми втратили п’ять років. Якби ми розпочали реформи ще в 2014 році, ми мали б трансформовану галузь зі стратегічними західними інвестиціями у всіх аспектах військово-промислового комплексу», – вважає він.

«Укроборонпром» продовжує надавати переваги державним компаніям на шкоду приватним вітчизняним фірмам, іноземним виробникам власним Збройним силам, заявив Калачов, чиє об’єднання представляє інтереси близько 90 приватних фірм.

Концерн підвищував ціни на імпортні товари часами більш ніж на 20 відсотків, що заважало Україні придбати необхідне обладнання у воєнний час, пише американський аналітичний центр Rand Corporation у звіті за 2016 рік.

Комісійні, які приватні фірми сплачують за експорт, подекуди сягають 50 відсотків від прибутку, заявив Калачов.

Приватний оборонний бізнес затиснутий у лещатах високих тарифів «Укроборонпрому», його повільного обслуговування і слабкого просування експорту. Тому приватні виробники переїжджають до таких країн, як Литва, Болгарія й Чехія, позбавляючи Україну робочих місць та податків.

«Деякі розумні компанії, які справді мають потенціал, буквально закриваються і перереєструються в країнах ЄС», – сказав Рубен Джонсон, військовий аналітик, що базується в Києві.

Разом із компаніями Україну покидають багато досвідчених інженерів, механіків, дизайнерів, які вивозять із собою цінні ноу-хау та навички, створюючи відтік мізків.

Нова стратегія

Зеленський міг би швидко подолати велику частину корупції в галузі, одночасно прискоривши інновації й зростання, якби лібералізував імпорт та експорт і змусив Міністерство оборони проводити прозорі тендери, вважають військові аналітики.

Але вони застерігають, що майбутнє військової промисловості України, яка виробляє багато якісної зброї та комплектувальних виробів, також залежатиме від її здатності розробити стратегію інтеграції з НАТО тепер, коли зв’язки з Росією розірвані.

Українські компанії могли б постачати комплектувальні частини для оборонної промисловості НАТО або включити західні технології у свою зброю, щоб ефективніше конкурувати з російською продукцією на ринках третіх країн, вважає Філ Карбер, президент аналітичного центру The Potomac Foundation і фахівець із військового сектору України.

Але, вважає він, перехід на таку продукцію не може відбутися, якщо «Укроборонпром» не досягне прозорості, яка відповідає вимогам Заходу.

«Якщо ви не виробляєте речі, сумісні з продукцією союзників, ви стаєте перед проблемою, що ваш ринок постійно зменшується, – застерігає Карбер. – Якщо зараз усе залишити так, як є, оборонна промисловість України стане тінню самої себе».

 

Міноборони заборгувало суднобудівникам понад 85 мільйонів за утримання крейсера

Міноборони заборгувало ДП «Миколаївський суднобудівний завод» за утримання ракетного крейсера «Україна» понад 85 мільйонів гривень.

Про це сказав генеральний директор заводу Валерій Калашников під час престуру на завод 7 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу

«Міноборони заборгувало за утримання ракетного крейсера «Україна» нашому заводу понад 85 мільйонів гривень. Кошти не перераховувалися з 1 січня 2015 року. Всі витрати підприємство змушене брати на себе. Щорічно на ці цілі витрачається приблизно мільйон доларів», – сказав Калашников.

За його словами, наразі Міністерство оборони готує постанову Кабміну щодо подальшої долі крейсера. Але подробиці цього документа йому наразі невідомі.

Як уже повідомляв Укрінформ, міністр оборони України Степан Полторак під час візиту на завод 17 липня зазначив, що ракетний крейсер «Україна» нині ВМС не потрібен, у нього застаріле озброєння, обладнання і саме цільове його призначення також наразі недоцільне. Адже цей корабель розрахований на ведення бойових дій на широких океанських просторах. Отож його треба демілітаризувати, а кошти вкласти в будівництво корветів.

Крейсер “Україна” було спущено на воду 29 років тому. Вже багато років його будівництво “заморожене” на стадії готовності на 95%. Нині він знаходиться на ДП «Миколаївський суднобудівний завод» і потребує значних вкладень в його утримання.

 

Графічний роман донецького художника про терор в ОРДЛО випустили десятьма мовами

За підтримки Міністерства інформаційної політики України, роман відомого донецького художника Сергія Захарова «Діра» про виживання і терор в ОРДЛО переклали більш, ніж 10 мовами, щоб донести світові правду про реалії російської агресії і окупації на Донбасі.

Про це повідомляє Yabl.

«Спочатку «Діра» вийшла українською мовою. Сьогодні вона перекладена більш ніж 10 мовами, серед яких: російська, англійська, французька, китайська, арабська, естонська, латвійська, литовська, угорська, румунська», – йдеться у повідомленні.

Книгу презентують міжнародним журналістам, політиками, дипломатам.

Цей роман-комікс розповідає про прихід росіян в Донецьк і масовий терор проти всього українського. Агресії в ОРДЛО почав протистояти арт-опір. Група патріотів створила підпільне творче об’єднання «Мурзилка», яке з березня по серпень 2014 року виставляло на вулицях Донецька карикатурні образи нової окупаційної адміністрації та їх пособників.

 

Зеленський розпочав візит до Туреччини з покладання квітів до мавзолею Ататюрка

Президент Володимир Зеленський розпочав офіційний візит до Турецької Республіки з покладання квітів до мавзолею Ататюрка.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Покладання квітів до мавзолею Ататюрка – традиційний пункт усіх офіційних візитів, покликаний вшанувати пам’ять першого президента Туреччини, національного героя Мустафи Кемаля Ататюрка.

Після покладання квітів Президент України Зеленський залишив запис у Книзі почесних гостей Аниткабиру.

Наразі кортеж Президента прямує до нової будівлі офісу кримськотатарської діаспори в Анкарі, де відбудеться церемонія її відкриття та зустріч із українською та кримськотатарською громадами.

В ході візиту Президента України супроводжує національний лідер кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв.

Пізніше, в Президентському палаці в Анкарі, відбудеться зустріч Президента України Володимира Зеленського з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом та спільна пресконференція за результатами зустрічі.

Ввечері Зеленський відбуде до Стамбула, де наступного дня, 8 серпня, візьме участь у бізнес-форумі та зустрінеться із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Також під час перебування у Стамбулі планується відвідання Президентом України підприємства Bayraktar Makina, яке постачає в Україну турецькі оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.

 

Зеленський обіцяє кримським татарам спростити відвідання окупованого Криму

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що незабаром законодавчо затвердять Положення про спрощення отримання дозволу для відвідування окупованого Криму.

Про це він сказав під час виступу на відкритті офісу кримських татар у Анкарі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не втомимось привертати увагу міжнародної спільноти до порушення прав кримських татар окупаційною російською владою в Криму, а також уважно вивчаємо проблеми кримських татар-переселенців, що вимушені були покинути Крим через російську агресію. Запевняю всіх вас: Україна не залишить переселенців сам на сам з їх проблемами. Також ми розуміємо, як важливо для вас відвідувати родичів та рідну землю. Найближчим часом на законодавчому рівні буде затверджено Положення, яке спростить отримання дозволу для відвідування Криму”, – сказав Зеленський.

Він також повідомив, що нинішнє становище Криму, його анексія Росією буде сьогодні однією із тем на зустрічі з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Насамкінець Зеленський заявив, що Крим обов’язково повернеться до України і роз’єднані кримськотатарські родини зберуться за одним столом.

Як повідомлялося, Президент України перебуватиме в Туреччині два дні. У середу, 7 серпня, він зустрінеться з Ердоганом, після чого відбудеться їхня спільна прес-конференція.

Увечері Зеленський відбуде до Стамбула, де 8 серпня візьме участь у бізнес-форумі та зустрінеться із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Також під час перебування у Стамбулі планується відвідання Президентом України підприємства Bayraktar Makina, яке постачає в Україну турецькі оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.

 

В Анкарі почалася зустрічі Зеленського з Ердоганом

У Президентському палаці в Анкарі почалася зустріч Президентів України Володимира Зеленського та Туреччини Реджепа Тайїпа Ердоагана.

У ході зустрічі йтиметься про двосторонні відносини між країнами, перспективи їх розвитку та поглиблення співпраці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Трансляція наживо відбувається на офіційній сторінці Офісу Президента у Фейсбук.

Президент Туреччини зустрів Президента України перед воротами Президентського палацу, Президенти привіталися з почесною вартою та прослідували повз неї до представників обох делегацій.

Після привітання та короткого знайомства Президенти пішли на переговори.

Очікується, що на зустрічі буде обговорено питання поглиблення стратегічного партнерства, торговельно-економічні відносини, зокрема збільшення товарообігу між країнами, реалізація документів, що перебувають на стадії підписання, зокрема Угоди про зону вільної торгівлі.

Як зауважив на зустрічі з українською та кримськотатарською громадами Президент України Володимир Зеленський, окрему увагу в ході двосторонніх переговорів буде приділено питанню незаконної анексії Криму та ситуації на півострові нині.

Як зазначив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, в ході зустрічі буде підніматися питання політичних в’язнів Росії з числа українців та кримських татар, їхнього становища та можливих шляхів звільнення чи обміну.

Як відомо, напередодні візиту Президента Зеленського Анкара вкотре підтвердила незмінність своєї позиції щодо невизнання анексії Криму Росією та продовження активної політики захисту прав кримських татар.

 

Зеленський і Ердоган понад годину розмовляли тет-а-тет

Туреччина не визнавала і ніколи не визнає незаконної анексії Криму, стійко стоїть на своїх позиціях щодо суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Про це заявив Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на спільній пресконференції після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Туреччина завжди підтримувала незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України. Туреччина не визнавала і ніколи не визнає незаконну анексію Криму», – сказав Ердоган.

Він привітав Володимира Зеленського з впевненою перемогою на виборах Президента України «в критичний для країни момент» та побажав йому успіху на шляху служіння українському народу.

«Вірю, що каденція нового Президента надасть додатковий імпульс до процесу реформування на державному рівні», – наголосив Ердоган.

Турецький президент сказав, що на зустрічі тет-а-тет та у складі делегацій було обговорено всі актуальні питання двосторонніх відносин.

Слід відзначити, що зустріч Президентів затягнулася більше, ніж на годину.

Як відомо, Президент України перебуватиме в Туреччині два дні. У середу, 7 серпня, він зустрівся з Президентом Туреччини.

Увечері Зеленський відбуде до Стамбула, де 8 серпня візьме участь у бізнес-форумі та зустрінеться із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Також під час перебування у Стамбулі планується відвідання Президентом України підприємства Bayraktar Makina, яке постачає в Україну турецькі оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.

 

Зеленський обговорив з Ердоганом проблему повернення полонених моряків

Президенти України і Туреччини на перемовинах приділили багато часу питанням безпеки судноплавства у Чорному морі та повернення українських моряків з російського полону.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з лідером Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Питанню безпеки судноплавства у Чорному морі ми сьогодні приділили дуже багато часу. Це дуже важливе питання для обох наших чорноморських держав – як забезпечити безпеку судноплавства, економічну діяльність, транспорт. Ми не тільки обговорювали це питання, ми дійшли й до питання повернення наших моряків», – сказав Президент України.

Він зазначив, що під час перемовин обговорювалися загрози мілітаризації окупованого Криму, порушення прав людини на півострові та переслідування кримськотатарського народу.

«Упевнений, що спільними зусиллями України і Туреччини ми змінимо ситуацію у Чорноморському регіоні та Криму на свій бік», – наголосив Зеленський.

 

Ні в кого не лишилося сумнівів, хто насправді хоче миру на Донбасі – Зеленський

Україна спільно з міжнародними партнерами продовжує робити все можливе для досягнення миру на Донбасі дипломатичним шляхом.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна разом із міжнародними партнерами продовжує робити все можливе і неможливе для настання миру на Донбасі дипломатичним шляхом. Думаю, що після останніх подій на сході України ні в кого не лишилося сумнівів, хто насправді хоче і робить усе для настання миру”, – зазначив Зеленський.

На пропозицію Президента України присутні вшанували пам’ять українських військових, які загинули вчора біля Павлополя.

“Це дуже важливо, щоб усі у світі розуміли, що весь світ – і Туреччина, і кожна країна – пам’ятає про наших бійців. Це дуже важливо для їхніх батьків і для їхніх дітей”, – наголосив Президент України.

 

Україна й Туреччина можуть укласти угоду про вільну торгівлю – Зеленський

Президент Володимир Зеленський сподівається, що Україна й Туреччина невдовзі укладуть угоду про вільну торгівлю.

Про це він сказав на спільному брифінгу з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Співпраця між нашими країнами є надзвичайно насиченою. До кінця року ми проведемо у Києві чергове, восьме засідання стратегічної ради високого рівня. Ми домовились про подальше розширення торговельно-економічної та інвестиційної співпраці. Обсяги нашої двосторонньої торгівлі у 2018 році становили понад $4 мільярди. І я впевнений, що це далеко не межа нашого потенціалу. Його розкриттю сприятиме реалізація спільних проектів та лібералізація двосторонньої торгівлі”, – зазначив Президент України.

Зеленський додав: президент Ердоган запевнив його у тому, що Україна і Туреччина можуть досягти суми в $10 мільярдів.

“Сприятиме цьому й укладення угоди про вільну торгівлю. Сподіваюсь, що наші сторони якомога скоріше зможуть досягти компромісу в цьому питанні й підготувати всі необхідні документи”, – підкреслив Зеленський.

Президент України також запросив турецький бізнес в Україну і гарантував йому комфортну роботу.

“Ми говорили з паном президентом Ердоганом про співпрацю в будівництві доріг, аеропортів, морських портів, в оборонній, енергетичній і туристичній сферах. Наступні роки Україна буде стрімко зростати до 5-7% на рік. Для цього ми вже цієї осені проведемо ряд необхідних реформ, що дозволить зробити Україну магнітом для іноземних інвесторів. Ми вже розпочали активну роботу в цьому напрямку, і я з радістю запрошую турецький бізнес до нас в Україну. Я особисто виступаю гарантом вашої комфортної роботи в Україні. Давайте зростати разом”, – закликав Зеленський.

 

Зеленський запросив Туреччину до відновлення інфраструктури Донбасу

Президент України запросив Туреччину взяти участь у відновленні зруйнованої інфраструктури на Донбасі.

Про це Володимир Зеленський сказав на спільному брифінгу з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я запросив турецьку сторону до відновлення інфраструктурних об’єктів на сході України. Очікуємо на активну участь турецької сторони у міжнародному форумі з відновлення Донбасу, який ми плануємо провести вже восени в Маріуполі”, – зазначив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України 7 серпня зустрівся в Туреччині з главою цієї держави Реджепом Таїпом Ердоганом.

Завтра Зеленський у Стамбулі візьме участь у бізнес-форумі та зустрінеться із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Також планується, що Президент України відвідає у Стамбулі підприємство Bayraktar Makina, яке постачає в Україну оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.

 

Дочка Бекірова просить Зеленського врятувати батька

Дочка заарештованого в Криму російськими окупантами політв’язня Едема Бекірова опублікувала відкритий лист Президенту України, в якому просить допомогти її помираючому батьку.

Звернення опубліковане на її сторінці в Facebook – Укрінформ.

“Мій батько Едем Бекіров умирає, і мені вже ні в кого просити допомоги. Але зараз я не прошу, а вимагаю. Як громадянка України і як дочка умираючого батька, я маю на це повне право. Я вимагаю вжити всіх заходів, щоб домогтися надання допомоги моєму батькові, домогтися його лікування і насамкінець звільнення”, – написала Елеонора Бекірова.

За її словами, завтра над її батьком у Криму відбудеться черговий суд.

“Завтра мого батька знову судитимуть, вирішуючи жити йому чи померти. Якщо він залишиться в ув’язненні, якщо суд винесе рішення про його етапування, він оголосить голодування і відмовиться приймати навіть ті ліки, які нам вдається передати йому. Він обіцяв це, а я знаю свого батька – він завжди виконує свої обіцянки. Він боєць, і він буде триматися, якщо буде знати, що його країна, за яку він у 2014 році готовий був віддати життя, бореться за нього”, – написала Бекірова.

Дочка політв’язня наголосила, що її батьку відмовляють у медичній допомозі незважаючи на те, що він тяжко хворий.

“Мій батько інвалід першої групи, у нього ампутована нога з раною, що не загоюється, нижній млявий парапарез ніг, після перенесеного інфаркту його прооперували і встановили 4 шунти в серце, яке в будь-яку мить може зупинитися. Його цукровий діабет вимагає щоденної допомоги, яку він не отримує ось уже 238 днів”, – розповіла вона.

Як повідомляв Укрінформ, житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді в Крим уранці 12 грудня 2018 року. Він їхав до Криму, щоб відвідати 78-річну матір і родичів. Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував Бекірова.

Його підозрюють у зберіганні вибухових речовин і боєприпасів. Зокрема, інкримінують поширення і транспортування понад 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів. Бекіров неодноразово заявляв про свою невинність. 31 липня він написав заяву про свій намір оголосити голодування у разі переміщення його з Сімферополя в Красноперекопськ, у зв’язку з передачею його справи з сімферопольського “суду” в Красноперекопський “районний суд”.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch 3 серпня закликала російську владу в незаконно анексованому Криму надати ув’язненому і тяжко хворому кримськотатарському активісту «негайну й адекватну медичну допомогу».

 

Сущенко підписав документи про згоду відбувати термін в Україні – Фейгін

Захисник незаконно ув’язненого в Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що його підзахисний підписав документи на згоду відбувати термін покарання в Україні, проте «перебільшувати значення цього факту не варто».

Про це Фейгін повідомив у коментарі кореспондентові Укрінформу.

«Під час спілкування з Романом Сущенком, недавнього – по телефону, і більш раннього – особистого, ми обговорювали також і перспективи обміну, звільнення. Можу сказати, що влітку Роман підписав з ініціативи російської сторони папери про його згоду на відбування покарання в Україні. Але перебільшувати значення цього факту не варто. Ці папери можуть досить довго лежати в папках, чекаючи свого часу. Плани російської сторони не є нам відомі », – сказав Фейгін.

На його думку, в цілому переговори про можливий обмін зараз «на стадії завмирання». Зокрема, не зовсім зрозуміло, хто з української сторони відповідає за це, якою є стратегія звільнення українських політв’язнів в Росії, зазначив захисник. «Але така ситуація має і цілком об’єктивні причини. В Україні зараз проходить природний процес переформатування влади після виборів. Сподіваюся, що вже до осені ситуація зміниться», – резюмував Фейгін.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка з порушенням міжнародних норм затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою з Парижа, де працював останні 6 років. 7 жовтня 2016 року йому пред’явили обвинувачення в шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму; 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення «законним».

Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (м. Кірово-Чепецьк, д.Утробіно).

У колонії Сущенко знаходиться в так званому безпечному місці, щоб уникнути можливих конфліктів та інцидентів з іншими ув’язненими. Його утримання там 5 серпня було продовжено на три місяці.

 

Чехові, який воював на Донбасі за окупантів, “світить” 20 років

У Чехії розслідують причетність громадянина країни до незаконних збройних формувань та його участь у бойових діях на Донбасі на боці “ДНР”.

Про це повідомляє Denik – Укрінформ.

“Детективи Національного центру боротьби з організованою злочинністю обвинуватили ще одного чеха, який, за їхніми словами, воював за сепаратистів із самопроголошеної Донецької народної республіки”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Лукашу Н. було трохи більше 20 років (зараз йому 25), коли він поїхав на Донбас, де приєднався до проросійських сепаратистів.

Представник Вищої прокуратури Праги підтвердив, що Національний центр боротьби з організованою злочинністю ініціював притягнення до кримінальної відповідальності за терористичний злочин у зв’язку з конфліктом на сході України жителя Карлових Вар. Деталі він розголошувати не став, лише послався на те, що слідство перебуває в початковій стадії.

У детективів, які займаються цією справою, є “достатньо доказів, аби звинуватити його”, – запевнили близькі до слідства джерела.

У Чехії участь у боях на стороні проросійських бойовиків зазвичай переслідується так само, як тероризм, що передбачає від 12 до 20 років ув’язнення.

За інформацією видання, чеські детективи розслідують ще понад 15 подібних випадків.

 

Зеленський затвердив склад Комісії з питань правової реформи

Президент Володимир Зеленський затвердив Положення про Комісію з питань правової реформи та її персональний склад

Відповідний Указ №584/2019 оприлюднено на сайті глави держави.

“Затвердити… Положення про Комісію з питань правової реформи; персональний склад Комісії з питань правової реформи. Визначити, що у роботі Комісії з питань правової реформи беруть участь з правом дорадчого голосу консультанти та спостерігачі від міжнародних організацій у складі, що додається”, – йдеться у документі.

Як зазначається в указі, співголовами Комісії є професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Михайло Буроменський (за згодою) і заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка.

 

Вища кваліфкомісія суддів – жертва номер один, – Рябошапка анонсував перезапуск органу

У Володимира Зеленського вже розглянули законопроект, який передбачає припинення повноважень всіх членів Вищої кваліфкомісії суддів як органу, який не справився зі своїми завданнями. Нові члени будуть обрані протягом дуже швидкого строку.

Про це журналісту 24 каналу заявив заступник керівника ОП Руслан Рябошапка в інтерв’ю для програми “Голобородько“.

-Суд – якраз той орган, який повинен встановити справедливість. Що з ним робити?

-Що робити з судом? Складне питання, я бачу дві відповіді. Перша відповідь має бути надана якомога швидше – терміново, невідкладно. І вона буде надана в перші ж дні роботи нового парламенту. Щойно я закінчив дивитися перший варіант законопроекту, який невдовзі ми обговоримо з експертами.

Ці зміни стосуються органів, які відповідають за добір суддів, їхні кваліфікаційне оцінювання та органів, які відповідають за дисциплінарну відповідальність суддів…

-Що треба безпосередньо конкретно зробити для того, щоб судді це відчули?

-Насправді, не все так складно. Мають бути порядні, доброчесні, професійні люди в кваліфікаційній комісії, яка добирає суддів. І такі ж самі люди повинні бути у Вищій раді правосуддя, які мають чесно і неупереджено застосовувати закон. Не вигороджувати, не захищати суддів там де, для цього немає підстав, а підходити безсторонньо до процесу притягнення суддів до відповідальності.

Чи найближчим часом можна очікувати перезапуск Вищої ради правосуддя і Вищої кваліфікаційної комісії?

-Вища кваліфікаційна комісія – це жертва, умовно кажучи, номер один. Закон передбачає припинення повноважень всіх членів кваліфкомісії як органу, який не справився зі своїми завданнями. Нові члени будуть обрані протягом дуже швидкого строку. Ми плануємо, що це – 30 днів. Що цих 30 днів вистачить для всіх процедур, щоби обрати нових представників органу, який відбиратиме суддів.

І кардинально зміниться процедура притягнення до відповідальності. Ми занадто слідували, можливо, найкращим світовим стандартам щодо захисту прав суддів, і врешті-решт це призвело до того, що ми їх захистили абсолютно від усього, окрім якогось неформального впливу з-поза меж правової системи. Строки притягнення будуть скорочені, сама процедура буде спрощена.

-Ви кажете, що нові обличчя потраплять в ці два органи у найкоротші терміни. Яким чином? Це буде конкурс чи призначення?

-Це буде призначення за результатами конкурсу. Ми бачимо, що Вища рада правосуддя має провести цей конкурс. Під час конкурсу обов’язково мають брати участь експерти. Процедура може бути схожа до обрання суддів до Вищого антикорупційного суду. Там обов’язково повинні бути люди, відібрані з Громадською радою міжнародних експертів.

-Що буде цей орган робити з суддями, які є?

-Справедливо і швидко розглядати скарги щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

-Тобто не буде ніякою…?

-Репресій?

-Ні, я маю на увазі умовну переатестацію всіх суддів.

-Я не думаю, що це реально і потрібно. Чому громадські експерти говорять про те, що необхідно повторно переоцінити чи переатестувати суддів Верховного Суду і не тільки. Тому що існує тотальна недовіра до органів, які здійснювали добір суддів до того ж самого Верховного Суду, і до органів, які притягували їх до відповідальності. Якщо ми змінимо формат роботи цих двох органів, і до них з’явиться довіра, то можна точково реагувати. Тільки з’явилося незаконне рішення – негайна реакція, 30-45 днів – і суддя має бути позбавлений посади. Декілька таких жорстких швидких рішень, і побачите: судді дуже швидко відреагують і відмовляться від своєї порочної практики.

 

Рябошапка анонсував злиття найбільш одіозних судів

Команда Президента Володимира Зеленського має намір ініціювати реорганізацію мережі судів шляхом їх злиття.

Про це сказав заступник глави Офісу Президента Руслан Рябошапка в інтерв’ю “24 каналу“.

“Я думаю, можливо, ми внесемо одним із перших законопроектів ті, які змінять мережу судів. І, мабуть, треба вирішувати питання і щодо створення одного адміністративного суду на базі двох в Києві: Київського окружного і Окружного міста Києва. Можливо, йтиме мова про злиття двох судів: Печерського і Шевченківського. Відповідно, процедура переведення суддів до цих двох судів буде здійснюватися теж під прискіпливим контролем як міжнародних, так і громадських експертів”, – сказав Рябошапка.

Він, зокрема, зазначив, що до цих судів є найбільше запитань, вони найбільше звучать в медіа і їх найбільше критикують.

“Тому зміна мережі дасть можливість підійти по-іншому до формування складу. І можливо, щодо тих суддів, до яких є найбільше запитань, – власне, дати відповідь на ці запитання. І сформувати той склад, який не дасть можливості більше критикувати рішення, які виносяться цими судами”, – сказав Рябошапка.

Також він додав, що зміна мережі дасть можливість більш об’єктивно підійти до завантаженості суддів і, відповідно, сформувати суди там і в тій чисельності, де найбільше справ надходить на розгляд

 

Рябошапка заявив, що не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури

Заступник голови Офісу Президента Руслан Рябошапка не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури.

Про це він розповів в інтерв’ю “24 канал“.

“Чи потрібна військова юстиція загалом (Головний військовий прокурор України – ред.). Анатолій Матіос говорить взагалі, що нам потрібна ціла вертикаль: починаючи з військових слідчих, військових прокурорів, закінчуючи військовими судами. Я в цьому абсолютно не переконаний, я завжди був опонентом цього: і військових судів, і військової юстиції як системи загалом. Я не думаю, що в цьому є крайня необхідність”, – сказав Рябошапка.

Він зазначив, що можливо, військова прокуратура буде теж однією з тих сфер, які підлягатимуть змінам.

“Моя позиція в тому, що я не бачу необхідності в існуванні військової прокуратури”, – зауважив він

 

Колективи військових прокуратур проти «непродуманих» реформ

Нещодавня заява в інтерв’ю «24 каналу» «Про крісло генпрокурора та зміни у судовій системі» заступника голови Офісу Президента України, претендента на посаду Генерального прокурора України Руслана Рябошапки щодо недоцільності існування військової прокуратури викликала гостру критику з боку колективів військових прокуратур, пише  АрміяInform.

Обурені висловлюваннями чиновника, представники колективів військових прокуратур, вважають його уявлення про роботу військової прокуратури «поверхневими» та виступили з відповідною заявою.

У документі працівники звертають увагу «майбутнього Генерального прокурора» на те, що з дня відновлення системи військових прокуратур, яке було обумовлено збройною агресією, яка триває і досі, проведено велику роботу. Так, «військовими слідчими та прокурорами:

– до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни притягнуто 263 особи, серед яких 68 громадян РФ (з них 21 високопосадовець, 18 генералів і адміралів, 18 суддів РФ);

– встановлено 160 місць незаконного утримання полонених (військовослужбовців ЗС України та цивільного населення);

– допитано 1800 потерпілих, яких незаконно утримували та катували військовослужбовці РФ і учасники терористичних організацій ДНР і ЛНР на території тимчасово окупованого Донбасу;

– передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду більше 1000 сторінок доказів російської агресії та вчинення її представниками воєнних злочинів;

– у справі щодо захоплення РФ українських військових моряків і суден поблизу Керченської протоки до кримінальної відповідальності притягнуто 15 військовослужбовців РФ. Міністерству юстиції України передано докази протиправних дій РФ для участі у розгляді Міжнародним трибуналом з морського права вказаної справи;

– за результатами представницької діяльності заявлено позовів на суму майже 3,5 млрд грн, задоволено позовів на суму майже 2,5 млрд грн, попереджена незаконна реалізація державних підприємств на суму 52 млн грн, повернуто мобілізаційних резервів на суму 140 млн грн; повернуто 77 тис гектарів земель вартістю 2 млрд грн;

‑ до суду направлено 1300 обвинувальних актів щодо скоєння корупційних злочинів.

Чисельність військових прокурорів становить 6% від загальної кількості прокурорів, при цьому 75% обвинувальних актів щодо злочинів відповідної підслідності направили до суду саме військові прокурори. Щоденно військові прокурори в середньому затримували 2-3 осіб, проводили 8-9 обшуків і 13 «виїмок», допитували 120 осіб, відшкодовували 250 тис. грн, направляли до суду 17 обвинувальних актів. І це далеко неповні показники роботи військових прокурорів», йдеться у заяві.

Працівники колективів військових прокуратур вважають неприйнятними заяви чиновника високого рівня щодо непотрібності військової прокуратури, які обумовлені поверхневим уявленням про її діяльність і сподіваються, що чергові реформи будуть конструктивними та обдуманими.

Позиція СБУ щодо перебування представників терористів у Станиці Луганській:

«Поява поблизу КПВВ «Станиця Луганська» «парламентарів» квазіреспубліки є продуманою, свідомою і цілеспрямованою провокацією з боку терористів та їхніх російських кураторів. Затримання Кобцевої та Дейнеги в нейтральній зоні стало б приводом для окупантів заявити про зрив Україною Мінських домовленостей і нібито порушення перемир’я.

Нагадуємо, що в Службі розслідуються кримінальні провадження стосовно вказаних учасників незаконних збройних формувань «ЛНР». Особи, які посягнули на державний суверенітет, конституційних лад і територіальну цілісність України, відповідатимуть перед законом».

 

Рябошапка заявляє про готовність очолити ГПУ

Заступник глави Офісу Президента Руслан Рябошапка готовий очолити Генеральну прокуратуру України в разі ухвалення відповідного рішення і заявляє, що не відчуватиме дискомфорту на цій посаді.

Про це Рябошапка сказав в інтерв’ю “24 каналу“.

“Я не відчуваю жодного дискомфорту в тому, що мені доведеться робити на посаді генерального прокурора, якщо цей факт відбудеться. Тобто я не можу говорити, що ця робота для мене некомфортна чи доставлятиме якийсь дискомфорт тим, що нібито я відчуватиму себе не на своєму місці. Цього немає”, – заявив Рябошапка.

Як повідомляв Укрінформ, 23 липня Президент Володимир Зеленський заявив, що кандидатуру заступника керівника Офісу Президента Рябошапки розглядають для призначення на посаду генерального прокурора.

Пізніше Рябошапка сказав, що оцінює свої шанси бути призначеним на посаду генпрокурора як 50 на 50

 

Заступник голови ВККС Щотка подав у відставку

Заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка подав у відставку.

Про це інформує пресслужба ВККС.

“7 серпня 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України задовольнила заяву заступника голови Комісії Щотки Станіслава Олексійовича про звільнення його з посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за власним бажанням”, – ідеться в повідомленні.

Як відомо, Щотку призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 5 грудня 2014 року наказом голови Державної судової адміністрації України від 5 грудня 2014 року № 712/к.

 

Депутатів кличуть на допити у ДБР через призначення Гройсмана прем’єром – ЗМІ

Депутатів Верховної Ради VIII скликання викликають на допити до Державного бюро розслідувань через звернення Нестора Шуфрича та Василя Німченка про «захоплення влади в Україні».

Зокрема, йдеться про можливе незаконне подання на призначення Володимира Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра, про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на програму «Схеми: корупція в деталях» – Укрінформ.

Як зазначається, одразу кілька народних депутатів підтвердили журналістам, що їх викликають на допит до ДБР через розслідування провадження, внесеного до реєстру досудових розслідувань 7 червня 2019 року.

«Я знаю, що частина депутатів вже почала отримувати повістки на допит у цій справі – на кінець серпня-початок вересня. Я особисто ще не отримував», – повідомив депутат від групи «Відродження» Валерій Писаренко.

Зі свого боку в.о. начальника відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Державного бюро розслідувань Максим Білоусенко повідомив, що «ДБР перевіряє можливе вчинення кримінальних правопорушень службовими особами, які займають відповідальне становище в органах державної влади, під час подання на призначення Прем’єр-міністра України за відсутності коаліції у Верховній Раді України».

Йдеться про ч.1 статті 109 Кримінального кодексу (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та ч. 2 статті 364 Кримінального кодексу (вчинення службового зловживання шля­хом використання службовою особою наданої їй влади або службового стано­вища).

Провадження відкрито за зверненням народних депутатів Нестора Шуфрича та Василя Німченка. У ньому йдеться про те, що посадові особи, які займають особливо відповідальне становище в Україні, на думку парламентарів-заявників, зловживали службовим становищем та внесли подання на призначення Прем’єр-міністра за відсутності коаліції у Верховній Раді.

За даними ЗМІ, депутати прямо звинуватили в порушенні закону експрезидента Петра Порошенка, який вніс це подання, спікера парламенту Андрія Парубія та самого Володимира Гройсмана. Зареєструвати це провадження депутати зобов’язали ДБР через Шевченківський районний суд Києва.

 

“Чекаю на вас у Лондоні”: Гонтарева не приїде в Україну на допит у справі Курченка

Екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарева не приїде в Україну на призначений на 12 серпня допит у кримінальній справі щодо бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Про це вона заявила у коментарі Р9 – Укрінформ.

«Я ніякого стосунку до цієї справи не маю, навіть поруч не проходила. Я вже їм [ГПУ — Ред.] повідомила, що працюю і живу в Лондоні, тому вони знають мою адресу і можуть надсилати мені всі позови або приїхати до мене в Лондон… Чекаю їх у Лондоні, якщо вони хочуть мене побачити», — сказала Гонатарева, додавши, що повістку на допит ще не отримала.

Гонтареву викликають на допит у справі Курченка вже втретє в цьому році. Крім неї, ГПУ повторно викликала на допит ще і співзасновника інвесткомпанії ICU Костянтина Стеценка, власника приватної газодобувної компанії Burisma Миколу Злочевського та екс-заступника голови Адміністрації президента Олексія Філатова.

Перед виборами прокурор Костянтин Кулик, який веде «справу Курченка», вже розсилав фігурантам порядку, але зробив це «неналежним чином», а підозри оформив із порушеннями. Тоді Гонтарева звинуватила ГПУ у спробі дискредитувати реформи фінансового сектору і натякнула, що не збирається для допиту повертатися в Україну з Лондона, де вона живе і викладає.

До цього на допит Генпрокуратура викликала також екс-мера Києва Леоніда Черновецького і його сина Степана, народного депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна й екс-главу Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

 

Денісову допитували у ГПУ понад сім годин

Допит Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової в Управлінні спецрозслідувань Генеральної прокуратури України тривав понад сім годин.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник ГПУ Андрій Лисенко.

“Допит Людмили Денісової о 9:45 розпочався. О 17:00 завершився. Вона залишилася у статусі свідка. Всю необхідну інформацію ми від неї отримали. Але не виключаємо, що якщо будуть потрібні якісь уточнення, можемо викликати її знову. Поки що такої необхідності немає”, – сказав Андрій Лисенко.

Він не повідомив жодних деталей щодо допиту омбудсмена, посилаючись на таємницю слідства.

Як повідомлялося, раніше НАБУ спільно з Управлінням спеціальних розслідувань ГПУ оприлюднили записи розмов голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка, “які свідчать про використання Денісовою своєї посади у власних інтересах, пов’язаних із протоколами НАЗК, шляхом призначення конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ від Уповноваженого ВР в угоду третім особам”.

26 липня детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Суворовського райсуду Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

2 серпня судді Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов, Ігор Погрібніченко і його голова Павло Вовк, а також суддя Суворовського райсуду Одеси Іван Шепітко прийшли на допит до Першого слідчого відділу Управління спецрозслідувань Генпрокуратури, де їм вручили повідомлення про підозру.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували ухвалення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі ВККСУ задля уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

 

Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди щодо вільної торгівлі з Ізраїлем

Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Кабінетом міністрів України та урядом Ізраїлю.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради у стані проходження документа.

“Повернуто з підписом від Президента”, – зазначається у повідомленні.

Також 7 серпня цей закон опублікований в офіційному виданні ВР “Голос України”.

У законі зазначається, що Угода про вільну торгівлю між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль, укладена 21 січня 2019 року в м. Єрусалимі, набирає чинності через 60 днів після дати останньої дипломатичної ноти, якою Сторони повідомляють одна одну, що їхні внутрішні юридичні процедури, необхідні для набрання чинності Угодою, виконані.

Також зазначається, що Україна ратифікує документ разом із заявою про те, що дія цієї Угоди не поширюється на тимчасово окуповані внаслідок збройної агресії Російської Федерації території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також Донецької та Луганської областей до повного припинення збройної агресії Російської Федерації та відновлення на зазначених територіях України конституційного ладу.

21 січня 2019 року в рамках офіційного візиту п’ятого Президента України Петра Порошенка до Ізраїля було підписано Угоду про вільну торгівлю між країнами.

 

У “Слузі Народу” хочуть провести великі парламентські слухання щодо зовнішньої політики

Новообрані депутати разом з експертами, Міністерством закордонних справ обговорювали можливість почати підготовку до великих парламентських слухань щодо зовнішньої політики України. Про це в коментарі УНН заявив новообраний народний депутат від політичної партії “Слуга народу”, дипломат Богдан Яременко.

“Ми збираємось — принаймні, обговорювали можливість з колегами по комітету, і з експертами, з МЗС і деякими депутатами нинішніми, — почати підготовку до таких великих парламентських слухань щодо зовнішньої політики України. І в рамках підготовки (до слухань — ред.) проводити експертні круглі столи по різним напрямкам. Якщо в рамках такого круглого столу ми отримаємо якісь ідеї, пропозиції, що можна було б врегулювати, покращити в рамках парламентського контролю, то ми звичайно будемо реагувати швидко, і, я думаю, дуже ефективно”, — сказав співрозмовник, відповідаючи на запитання, про роль та вплив парламенту, зокрема, і на ситуацію з українськими політичними в’язнями.

Водночас він зазначив, що наразі ні у напрацюваннях попередньої ВР, ні серед майбутніх членів комітету не було відповідних пропозицій з покращення ситуації щодо переговорів про звільнення політв’язнів.

Як повідомляв УНН, комітет у закордонних справах Верховної Ради України восьмого скликання раніше запропонував Президенту України Володимиру Зеленському провести окреме засідання Ради національної безпеки і оборони для розробки стратегії реагування на зовнішньополітичні виклики.

 

«Слуг» ділитимуть жеребкуванням

Фракцію партії «Слуга народу» у ВР поділять на 15 груп, написала у ФБ керівниця прес-офісу партії Євгенія Кравчук:

Що ближче до старту роботи Верховної Ради, то більше уваги до того, як же працюватиме найбільша в історії українського парламенту фракція – «Слуга Народу». Отже, крапки над «і» у питаннях, навіщо нам 15 заступників голови фракції, поділ на групи і взагалі все це.

Ми формуємо групи у фракції, щоб ефективніше координувати її роботу, налагодити внутрішню комунікацію. А ще завдяки цьому ми зможемо більш злагоджено та швидко напрацьовувати позицію із загальнополітичних питань, організовувати регіональні поїздки наших депутатів, обраних за списком, забезпечувати роботу членів фракції та, звісно ж, навчання (ми ж обіцяли, що цей процес не зупинятиметься).

15 заступників – це не 15 «смотрящих». Ці люди не керуватимуть, а координуватимуть роботу. І групи ми формуємо шляхом жеребкування, а не на “клановій”, земляцькій чи іншій подібній основі. Фракція, як і партія, побудована за мережевим принципом, ми маємо можливість збиратися у різних форматах, щоб співпрацювати та спілкуватися для більшої ефективності нашої роботи.

Ми – інші. Не за «формою», а за змістом. І щоб залишитися такими й через 5 років і залишити після себе іншу політику і країну, ми будемо відповідально працювати, дискутувати про законопроекти, зустрічатися з виборцями і робити ще багато чого, що, можливо, не вписується у звичне уявлення про народних депутатів, але без чого ми не будемо людьми та слугами народу.

 

“Слуга народу” у новій Раді проголосує за пакет дерегуляційних законів — Арахамія

Парія “Слуга народу” у новому парламенті проголосує за пакет дерегуляційних законів, які необхідні для розвитку держави та бізнесу.

Про це потенційний голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія розповів в інтервʼю Радіо “НВ” – Укрінформ.

“Ми хочемо пакетне голосування по дерегуляції. Це може бути 30-40, а можливо, навіть 50 законів, які вже багато років лежать. Вони були розроблені за допомогою європейських експертів… багато разів перевірені різноманітними асоціаціями бізнесу, гравцями ринку. Всі кажуть, що це дуже потрібно країні, але не було політичної волі. Нам нічого зараз не треба вигадувати, варто взяти ці закони та ухвалити”, – сказав Арахамія.

Він також нагадав, що партія “Слуга народу” обіцяла своїм виборцям зняти недоторканність парламентаріїв та ухвалити закон про імпічмент президенту.

“Ми обіцяли і, думаю, якнайшвидше це треба зробити”, – додав він.

 

Апарат Ради треба оптимізувати та розподілити кошти на депутатів — Арахамія

Потенційний голова фракції “Слуга народу” у парламенті Давид Арахамія вважає, що Апарат ВР дуже “роздутий”, тому його варто оптимізувати та направити кошти, які витрачаються на нього, на депутатів.

Таку думку він висловив в інтервʼю Радіо “НВ” – Укрінформ.

“Я вважаю, що Апарат Верховної Ради дуже роздутий. Можна просто шляхом діджиталізації багато чого оптимізувати, вивільнити кошти і їх перерозподілити на депутатів”, – сказав Арахамія.

На його переконання, є всі можливості мінімізувати ризики, пов’язані із корупцією у парламенті, але це точно не сплата народним обранцям грошей у “конвертах”.

“Я вважаю, може допомогти якась система бонусів для депутатів, тому що 31 тисяча гривень — це дуже непопулярний засіб. Якщо люди з бізнесу, то вони повинні розуміти: щоб залучати людей з ринку, це повинно бути. Я не хочу, щоб нам підвищували зарплату, але хочу, аби були якісь системи матеріального заохочення, які напряму залежать від показників ефективності роботи депутата”, – додав представник партії “Слуга народу”.

 

На кожен новий закон, який ми приймемо, два ми повинні скасувати — Арахамія

На кожен новий закон, який ми приймемо, два ми повинні скасувати.

Про це в інтервʼю Радіо “НВ” сказав майбутній народний депутат від партії” Слуга народу” Давид Арахамія.

«У нас є зараз внутрішня установка, яку ми придумали, таке правило: One in — two out. Тобто, на кожен закон, який ми приймаємо новий, два ми повинні скасувати, щоб коли ми закінчимо нашу каденцію, законів стало менше, а не більше», — заявив Арахамія.

Як повідомляв Укрінформ, партія “Слуга народу” отримала найбільшу підтримку на позачергових виборах до Верховної Ради, сумарно здобувши 254 мандати.

 

У Раді кнопкодавів каратимуть штрафом від 50 до 80 тисяч — Разумков

За прогули та кнопкодавство народних депутатів ІX скликання будуть позбавляти мандата або карати штрафами на суму до 80 тис. грн.

Про це сказав глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков в ефірі телеканалу “112.Украіна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З приводу кнопкодавів наша позиція наступна: вони повинні бути покарані суворо. Суворим покаранням ми називаємо або високі штрафи, це від 50 до 80 тис. гривень. Навіть для наших народних депутатів це вже буде боляче. Друге – аж до кримінального покарання за такі діяння”, – заявив Разумков.

За його словами, покарання передбачать для народних депутатів і за прогули.

“Наша пропозиція наступна: якщо народний депутат протягом чергової сесії не був на 30% пленарних засідань і на роботі комітетів, напевно, він зайнята людина і нехай йде займатися чимось іншим. Позбавлення мандата, думаю, було б справедливим. Економія бюджету, і всім було б непогано, а інші почали б працювати”, – пояснив Разумков.

Як повідомляв “Укрінформ”, раніше потенційний глава фракції “Слуга народу” в ВР Давид Арахамія в інтерв’ю виданню “НВ” повідомив, що найімовірніше спікером Верховної Ради буде Дмитро Разумков.

 

Разумков вважає, що опозиція має визначитися з кандидатурою віцеспікера

Кандидатуру на посаду віцеспікера Верховної Ради має запропонувати опозиція.

Про це сказав глава партії “Слуга народу” Дмитро Разумков в ефірі каналу “112. Україна”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є політична партія, яка буде скоріше за все складати більшість. Можливо, хтось доєднається, можливо — ні, поки що зарано про це говорити, але ми набрали більшість у парламенті. Інші політичні сили є представниками опозиції. І я вважаю, що було б коректно, щоб не ми як політична сила, яка є представником влади, а опозиція між собою визначилася — хто і на яку позицію буде претендувати. Це логічно, це правильно, це демократично і толерантно навіть у нашому парламенті”, – сказав Разумков, відповідаючи на запитання, чи буде посада віцеспікера віддана опозиції та якій саме.

Яким чином представники опозиції будуть визначати кандидатуру на посаду віцеспікера, додав Разумков, “це їхнє право та відповідальність”.

Він також висловив сподівання, що опозиція у Верховній Раді “буде знаходити якісь точки дотику”.

Водночас, за його словами, у разі висунення чотирьох кандидатур, визначення однієї відбуватиметься шляхом голосування щодо кожної у сесійній залі.

 

У “Слузі народу” назвали комітети Ради, які віддадуть опозиції

Опозиції віддадуть парламентські комітети з прав людини та свободи слова.

Про це сказав Андрій Мотовиловець, обраний народним депутатом за списками партії «Слуга народу», повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, опозиційні фракції отримають парламентські комітети з прав людини та свободи слова.

Мотовиловець додав, що спікером та першим віцеспікером парламенту можуть стати представники «Слуги народу» Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук.

Говорячи про кандидатів на посаду віцеспікера, Мотовиловець заявив, що фракція «чекатиме пропозицій від інших партій».

За даними ЗМІ, на посаду голови інформаційного комітету претендує генеральний директор телеканалу «1+1» Олександр Ткаченко, який був дев’ятим номером у списку «Слуги народу».

Дострокові вибори до парламенту України відбулися 21 липня. За їхніми підсумками пропрезидентська партія «Слуга народу» здобула 254 місця в парламенті.

«Опозиційна платформа – За життя» отримає 43 крісла, «Батьківщина» – 26, «ЄС» – 25, «Голос» – 20, інші партії – 10. Ще 46 депутатських мандатів здобули самовисуванці.

6 серпня представник президента в Кабінеті міністрів, номер 17 у виборчому списку партії «Слуга народу» Андрій Герус повідомив, що перше засідання нового складу Верховної Ради може відбутися 3 вересня.

 

“Голос України” опублікував список депутатів “дев’ятої” Ради

Офіційний список новообраних народних депутатів ІХ скликання опублікований в газеті “Голос України”.

Відповідний список розміщений на сайті видання.

Як повідомляється, він надрукований на підставі договору з Центральною виборчою комісією та згідно з наданими нею оригіналами.

Прізвища новообраних депутатів опубліковані в алфавітному порядку із зазначенням короткої інформації про них та округу, на якому їх було обрано.

Як повідомляв Укрінформ, 21 липня 2019 року в Україні відбулися позачергові вибори народних депутатів України до Верховної Ради.

 

У РНБО обговорили питання кібербезпеки

В Апараті Ради безпеки й оборони відбулося засідання робочої групи з питань реформування сфери забезпечення кібербезпеки у системі національної безпеки України.

Про це повідомляється на сайті РНБО.

«В умовах стрімкого розвитку ІТ-технологій у світі питання кібербезпеки та кіберзахисту стосується не тільки державного сектору, а й кожного громадянина, який має смартфон або користується комп’ютером чи планшетом. Також ринок послуг та сервісів у сфері кібербезпеки має бути відкритим для приватного сектору в рамках державно-приватного партнерства», – сказав радник секретаря РНБОУ з питань кібербезпеки Андрій Зюзя.

Зазначається, що до складу робочої групи увійшли представники парламенту, органів державної влади, ІТ-індустрії, експерти, науковці, представники громадянського суспільства. Зокрема, у засіданні взяли участь радник Президента України Михайло Федоров, голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, представники громадської організації Ukrainian Cyber Alliance.

Учасники засідання обговорили стан справ у сфері кібербезпеки, актуальні загрози та шляхи їх нейтралізації. Особливий акцент був зроблений на необхідності напрацювання комплексного пакету змін до законодавства у зазначеній сфері, імплементації кращих практик США та країн ЄС, необхідності активізації державно-приватного партнерства тощо, поінформували у пресслужбі РНБО.

 

С14 выиграла суд против “Громадського” по делу “неонацистской” организации

СМИ будет оспаривать решение суда – Фокус.

Хозсуд Киева удовлетворил иск праворадикальной организации С14 против “Громадського” из-за публикации, в которой С14 характеризуется как “неонацистская” организация.

Суд обязал “Громадське” (которое уже сообщило, что  обжалует это решение) опровергнуть информацию путем публикации решения суда и взыскать в пользу С14 3,5 тысяч грн судебного сбора.

“Мы удивлены таким решением, оно не только противоречит судебной логике, но и является опасным прецедентом для других СМИ и для свободы слова в целом. “Громадське” несет ответственность за свои материалы, ссылаясь на законы, экспертные мнения и сложившуюся практику поэтому, конечно, мы будем обжаловать это решение во всех инстанциях, мы убеждены в своей правоте и профессионализме”, – говорит главный редактор Громадського Ангелина Карякина.

С14 отказались комментировать решение суда Громадському.

“Позиция С14 в том, что они не являются по своей деятельности, по характеру своей деятельности неонацистской группой. Они националистическая группа, но ни в коем случае не являются неонацистской”, — заявлял адвокат организации С14 Виктор Мороз на предыдущих судебных заседаниях. По его словам то, как “Громадське” назвало организацию — вредит деловой репутации С14.

“Зеркало недели” напоминает, что  С14 подала в суд против “Громадського”  “о защите чести, достоинства и деловой репутации” в июле прошлого года. Причиной стал твит англоязычной службы “Громадського”. В заметке от 4 мая 2018 года, когда представители С14 силой привели бразильского боевика Рафаэля Лусварги в СБУ, организацию охарактеризовали как “неонацистскую”. Именно этот привод сделал возможным осуждение боевика, который получил 13 лет тюрьмы за то, что воевал на стороне террористов.

Как ранее сообщал Фокус:

Глава Оболонского районного суда Киева Владислав Девятко, который вынес обвинительный приговор  экс-президенту Украины Виктору Януковичу, сообщил, что получил на электронную почту письмо, в котором звучали угрозы от организации С14.

Глава МВД Арсен Аваков заявил, что СБУ сотрудничает с ультраправой организацией “С14” в деле об убийстве активистки Екатерины Гандзюк.

В прошлом году полиция задержала четырех подозреваемых в совершении взрыва в квартире координатора ультраправой организации С14 Сергея Мазура в городе Борисполь, а также заказчика преступления.

 

В Госдепе назвали Нацкорпус и С14 “националистическими группами ненависти

2019-03-14

В США раскритиковали украинскую власть за заигрывание с националистами – Фокус.

Государственный департамент США обнародовал отчет о соблюдении прав человека в Украине в 2018 году, в котором  организации С14 и Нацкорпус названы  “группами ненависти”. Документ опубликован на сайте Госдепа США.

В отчете говорится, что “члены националистических групп ненависти” совершали нападения на адвокатов, журналистов, представителей национальных меньшинств, сторонников ЛГБТ, а также совершали самовольные задержания. При этом отмечается, что в ряде случаев они пользовались поддержкой власти.

Госдеп также сообщает о многочисленных случаях запугивания и нападений на адвокатов, особенно тех, которые представляют интересы ответчиков, считающихся “пророссийскими”.

В отчете также упоминаются случаи предоставления грантом этим группам украинским правительством. В частности, 8 июня 2018 года Министерство по делам молодежи и спорта объявило, что предоставит группе C14  440 тысяч гривен на организацию молодежного летнего лагеря. Министерство обосновало свое решение тем, что выделяемые средства пойдут на мероприятия, которые не носят насильственного характера.

Не обошлось и без упоминания случаев, когда националистические организации заключали официальные соглашения с муниципальными властями городов о создании патрульных подразделений “муниципальной охраны” для обеспечения общественной безопасности.

“Неспособность полиции и прокуратуры предотвратить такие акты насилия, должным образом классифицировать их как преступления на почве ненависти и эффективно расследовать их, создали среду безнаказанности и отсутствия справедливости для жертв”, – говорится в отчете.

Как ранее сообщал Фокус:

Управление верховного комиссара по правам человека ООН сообщает об атмосфере запугивания, которая царит в Украине накануне выборов.

Лидер партии “Национальный корпус” Андрей Билецкий заявил, что заместитель председателя СБУ Виктор Кононенко готовит репрессии и физическое уничтожение представителей “Национального корпуса” и “Национальных дружин”.

 

В ОБСЄ розчаровані рішенням суду в справі “С14” vs “Громадське”

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив розчарування рішенням Господарського суду Києва, який задовольнив позов “С14” проти “Громадського телебачення”.

Відповідну заяву опублікував сайт ОБСЄ – Укрінформ.

“Я занепокоєний цим рішенням суду в Україні, оскільки воно створює негативний прецедент і може мати стримувальний ефект на журналістську роботу”- сказав Дезір.

За його словами, “Громадське телебачення” обґрунтувало свою оцінку на “серйозному журналістському розслідуванні”. А тому відповідна група “може оскаржити це твердження та спростувати, але у ЗМІ має бути право сумлінно публікувати свої думки, спираючись на інформацію, яку вони зібрали про організацію “С14″ та її членів, багато з яких заявляли, що вони приєдналися до групи через її неонацистську орієнтацію”.

Дезір також указав на важливість того, щоб журналісти могли висвітлювати політичні події “без страху економічних репресій чи покарання”. “Це рішення становить загрозу для критичної та незалежної журналістики. І сподіваюся, що воно буде скасовано після подання апеляції”, – заявив Дезір.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва задовольнив позов “С14” проти “Громадського телебачення” щодо публікації, в якій ця громадська організація характеризується як “неонацистська”. Суд дійшов висновку, що розповсюджена інформація шкодить репутації “С14”, зобов’язав “Громадське” спростувати інформацію шляхом публікації рішення суду та стягнути на користь позивача 3,5 тис. грн судового збору.

Організація “С14” позивалася проти “Громадського телебачення” “на захист честі, гідності та ділової репутації” у липні 2018-го. Причиною став твіт англомовної служби “Громадського”. У дописі від 4 травня 2018 року, про те, що представники “С14” силоміць привели бразильського бойовика Рафаеля Лусваргі до СБУ, організацію охарактеризували як “неонацистську”.

Адвокат організації Віктор Мороз на судових засіданнях заявляв: позиція “С14” полягає в тому, що вона не є за характером своєї діяльності неонацистською групою. “Вони є націоналістичною групою, але в жодному разі не є неонацистською”, – заявляв адвокат.

 

Марш, молебень та концерт: що чекає українців у День Незалежності

Організатори “Маршу захисників України”, що пройде у День Незалежності як альтернатива “Ході гідності”, яку анонсували в Офісі Президента, оприлюднили попередній план заходів.

Інформацію про маршрут неофіційного параду до Дня Незалежності розміщено на сторінці організаторів Маршу у Facebook.

“Сповідуючи принципи прозорості та відкритості, оргкомітет заходу «Марш захисників України» доповідає: були проведені збори та затверджено проєкт формату проведення заходу…”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з попереднім планом, збір учасників “Маршу захисників України” проходитиме з 8-00 до 9-00 у парку імені Т.Г.Шевченка. Там планується сформувати “багатотисячну колону” на проїзній частині перед корпусом Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка.

Очікується, що колона вирушить від університету о 9:00 і пройде Хрещатиком до Майдану Незалежності.

Згідно з планом орієнтовно о 10.20 колона має прибути до Майдану Незалежності, де відбудеться “фінальна частина заходу”: виконання Державного гімну України, групова фото- та відеосесія і патріотичні скандування.

За даними організаторів Маршу, приблизно о 12.00 офіційна частина заходу буде завершена і далі частина людей піде на Михайлівську площу до «Стіни Пам’яті», де пройде молебень за полеглими в боях за Україну і концерт.

До участі в марші запрошуються усі ветерани російсько-української війни, волонтери та патріотично налаштовані громадяни.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський оприлюднив відеозвернення, в якому повідомив про рішення скасувати військовий парад на День Незалежності 24 серпня, а зекономлені кошти у сумі 300 млн грн віддати військовим на виплату премій.

Після цього представники низки ветеранських організацій заявили, що організують в День Незалежності свій “Марш захисників України”.

Згодом в Офісі Президента заявили, що у День Незалежності України в Києві все-таки відбудеться “Хода гідності” замість параду за участі глави держави Володимира Зеленського.

Таким чином, 24 серпня у Києві пройде два марші – офіційний (“Хода гідності”), організований владою, і неофіційний (“Марш захисників України”), який проведуть ветеранські спілки, волонтери та сім’ї загиблих воїнів

 

Вісім FM-частот виставили на конкурс для військово-патріотичного радіо

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оголошує 7 серпня конкурс на вільні FM-частоти у шести областях України. Інформацію про конкурс опубліковано сьогодні в газеті “Голос України”.

Про це повідомляє пресслужба Національної ради – Укрінформ.

“Загалом для розбудови військово-патріотичного радіо запропоновано 8 частотних присвоєнь. На конкурс виставлені частоти в Бердичеві (87,9 МГц) і Новоград-Волинському (98,9 МГц) Житомирської області, Запоріжжі (91,2 МГц), Львові (92,4 МГц), Новояворівську Львівської області (88,9 МГц), Миколаєві (103,3 Мгц), Полтаві (90,2 МГц) і Херсоні (99,0 МГц)”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, на цих частотах мають звучати програми, які висвітлюють діяльність Збройних сил України, операції Об’єднаних сил, ветеранів АТО та події, що відбуваються на територіях, які є тимчасово окупованими і тимчасово непідконтрольними державній владі України. Також вимогами до програмної концепції передбачено виготовлення і розповсюдження не менше як 30 відсотків програм на військово-патріотичну тематику.

“Заяви на участь у конкурсі телерадіоорганізації можуть подавати із 6 вересня до 7 жовтня (18:00) за адресою: вул. Прорізна, 2, м. Київ, тел. 234-97-13. Підсумки конкурсу відповідно до п. б) частини п’ятої ст. 25 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” мають бути підбитими до 6 грудня 2019 року”, – уточнюють у Нацраді.

 

НСТУ готує документальний серіал про війну на Донбасі

У Національній суспільній телерадіокомпанії України почали підготовку до виробництва документального серіалу про стан справ на фронті на Донбасі – Укрінформ.

Як повідомляє Суспільне мовлення, про це сказав генеральний продюсер телебачення Ярослав Лодигін у щотижневому подкасті Костянтина Дорошенка і Андрія Боборикіна “Культура всего”.

Лодигін зазначив, що доручив члену правління Суспільного, відповідальному за телебачення, Юрію Макарову розробити документальний серіал із робочою назвою “На східному фронті без змін”.

За його словами, поточний стан справ на фронті наразі мало цікавий для медіа, там немає іноземних медіа. У зв’язку з цим на Суспільному хочуть створити цілісну картину війни на Донбасі, аби глядач за 10 серій міг отримати зріз, що насправді відбувається від Широкиного до Станиці Луганської.

Як зазначається, на Суспільному хочуть знімати серіали у копродукції. Лодигін розповів, що в НСТУ наразі проходить пітчинг ідеї, щоб через 2-3 роки показувати серіали. Також він вважає, що Суспільне, як і телеканал “1+1”, має подавати заявки на підтримку серіалів у Держкіно та в Український культурний фонд.

 

Сучасне обладнання дає змогу завоювати перевагу в інформаційному просторі

Інформаційне агентство Міністерства оборони АрміяInform отримало 6 сучасних комплектів обладнання від Сполучених Штатів Америки.

До кожного комплекту входить 47 найменувань техніки, серед яких є: ноутбук, камера, фотоспалах, жорсткі диски, штативи, флешки, адаптери, кріплення, комплект карток для запису, комплект акумуляторів із зарядним пристроєм, захисні оптичні фільтри тощо.

Все обладнання можна використовувати в польових умовах, зокрема камера gopro стане в пригоді під час екстремальних зйомок, ноутбук призначений для монтажу відеоматеріалу, а також спеціальна система, яка дозволяє надійно зберігати відзнятий матеріал. Окрім цього, є надкамерне світло, за допомогою якого можна працювати в жорстких умовах.

– Хочу висловити величезну подяку нашим партнерам із США за те, що дають нам змогу реалізувати потребу в протидії гібридним спробам Російської Федерації завоювати перевагу в інформаційній війні. Який би не був творчий потенціал військових журналістів, без сучасного обладнання дуже важко діяти на випередження в інформаційному просторі, теперішніх динамічних медійних потоках, створювати оперативний контент на військову тематику і завойовувати увагу читачів, доносити об’єктивні меседжі,  – зазначив начальник інформаційного агентства АрміяInform полковник Геннадій Карпюк.

– Ми безмежно вдячні, що найбільшу кількість комплектів (шість) з усього військово-медійного представництва отримала саме АрміяInform. Це молода військово-медійна структура, у якої є хороші перспективи в сенсі інформування. Я переконаний, що це стане потужною матеріально-технічною базою для того, щоб посилювати наші спроможності, адже маємо бути конкурентними. Наразі ми перебуваємо у прямій конкуренції з усіма головними інформаційними майданчиками України, тому що все, що відбувається в армії, є надзвичайно цікавим для всіх медіа-ресурсів країни. І це обладнання створює для нас сприятливі умови для кращого інформування суспільства щодо всіх процесів, які відбуваються в армії, – сказав полковник Геннадій Карпюк.

Найближчим часом заплановано проведення тренінгів для військових журналістів, які використовуватимуть це обладнання.

 

У шести українських містах відбудеться забіг у пам’ять загиблих захисників

Всеукраїнський забіг, присвячений пам’яті загиблих захисників у російсько-українській війні, відбудеться 25 серпня у шести містах України.

Про це в ефірі Армія ФМ розповідала організаторка заходу Таїсія Братасюк.

“Кожен, хто шанує героїв, зможе долучитися до організованих забігів у шести містах України – Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі, Коломиї, Миколаєві та Сумах. Приєднатися можна через сторінку у фейсбук «Voiny», зроби фото/відео звіт про те, за кого ти пробіг та поділись на своїй сторінці! Сама подія “Шаную воїнів, біжу за героїв України” – започаткована торік традиція, національний рух вшанування пам’яті полеглих воїнів. Це можливість пробігти за кожного з тих, хто захищав країну, подякувати та підтримати близьких наших героїв.”, – йдеться у повідомленні.

Voїny – це перший в Україні соціальний проєкт, мета якого підвищити обізнаність українського суспільства про загиблих воїнів. “Voїny започатковано агенцією Republic разом з українським урядом, експертами, громадянським суспільством та представниками відповідального бізнесу. Досвід США 2008 року в США започаткували традицію вшанування пам’яті загиблих американських військових – забіг Run for the Fallen. Рух діє в більшості штатів і забіг став загальнонаціональною традицією. Саме цей факт надихнув Republic започаткувати аналогічну ініціативу в Україні”, – додали у повідомленні.

 

На Луганщині стартував концертний тур до річниці Незалежності

На території Луганської області за підтримки командування Об’єднаних сил розпочався концертний тур “Марш незалежності”.

Про це інформує пресслужба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації на своїй сторінці у Facebook.

Концертний тур до 28-ї річниці незалежності України триватиме до 26 серпня.

«Мета музичного проекту – підняття національно-патріотичного духу жителів та захисників Луганщини. Також планом проведення концертного туру передбачено кінопокази українських патріотичних фільмів та надання гуманітарної допомоги населенню», – йдеться в повідомленні пресслужби.

У заході візьме участь особовий склад військового оркестру однієї з частин Збройних сил України. Вони вже побували у Новоайдарі та Новоохтирці. Сьогодні відвідають Трьохізбенку та Дмитрівку.

Завтра, 8 серпня, концерти продовжаться у двох селах Станично-Луганського району, а завершуватимуться в містечках Привільне і Новодружеськ під Лисичанськом.

 

У Молодому театрі в Лондоні покажуть виставу про війну на сході України

У Лондоні в Молодому театрі представлять виставу «Все, що залишилося» про війну на сході України.

Про це повідомляється на сторінці Ukrainian Events in London у Facebook.

Як зазначається, виставу покажуть 6-8 серпня та 12-13 серпня.

«Все, що залишилося» розповідає історію дівчини, брат якої загинув на війні, солдата, голос якого зберігся у селфі-відео, записаних на фронті, військової, яка повернулася з воєнної зони та інших людей, яких торкнулася війна.

«Це вистава про втрату, пам’ять і те, як знайти сили жити далі», – йдеться у дописі.

Вистава триває 60 хвилин і йде англійською мовою.

Кожна вистава буде супроводжуватися дискусією з автором та акторами.

Адреси заходу:

– 6-8 серпня, 19:30, The Brockley Jack Theatre, 410 Brockley Road, London SE4 2DH (найближчі станції Brockley/ Honor Oak Park/ Crofton Park Station).

– 12-13 серпня, 18:30, Etcetera Theatre, 265 Camden High Street (above the Oxford Arms) Camden, London NW1 7BU (найближча станція Camden Town).

 

У І півріччі експорт зернових збільшився на 40% – експерт

Україна за І півріччя 2019 року відвантажила на експорт зерна, зернобобових та борошна на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року

Про це заявив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” (ІАЕ) Микола Пугачов, повідомляє пресслужба ІАЕ.

“За січень-червень 2019 року експорт вітчизняних зернових становив 26,2 млн тонн, принісши виручку на суму понад 4,5 млрд дол. Це на 40% більше, ніж за відповідний період минулого року”, – повідомив Пугачов.

Зокрема, у I півріччі 2019 року за кордон було продано 5,1 млн тонн пшениці (на 1,1 млрд доларів), 20,6 млн тонн кукурудзи (на 3,4 млрд доларів), 0,4 млн тонн ячменю (на 0,1 млн доларів).

Найбільшим споживачем українського зерна вже кілька років поспіль залишається Єгипет, частка якого у загальноукраїнському експорті цієї продукції у січні-червні 2019 року становила 15% вартісних обсягів поставок, зазначив Пугачов. Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Китай (11%), Нідерланди (8,5%), Туреччину (8,4%), Іспанію (8,1%), Італію (4,2%), Ізраїль (3,8%), Німеччину (3,5%) та Туніс (3,4%). Ці країни сумарно акумулюють майже дві третини вартості експорту вітчизняного збіжжя.

 

Кличко збирається знову балотуватися у мери

Київський міський голова Віталій Кличко не виключив, що в разі проведення виборів в Києві він буде знову балотуватися на пост мера столиці.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню LB.ua – Укрінформ.

“Для того, щоб провести дострокові місцеві (вибори – ред.) по всій країні, потрібні великі фінанси – кілька мільярдів гривень. У бюджеті на цей рік Кабмін такі статті не закладав, і навряд чи тут щось зміниться – економічна ситуація складна. .. У зв’язку з цим, я не виключаю, що ситуація буде поступово розвиватися, і першою відбудеться битва за Київ”, – зазначив Кличко.

Він не виключив, що в цьому випадку буде знову балотуватися в мери.

“Так, я буду знову балотуватися в мери. Думаю, кияни просто не зрозуміють, якщо я цього не зроблю. Здаватися – не в моїх принципах”, – сказав Віталій Кличко.

 

В Україні з’явиться служба, що відповідатиме за епідемічну ситуацію

Центр громадського здоров’я МОЗ України буде доповнено службою, подібною до CDC (Centers for Disease Control and Prevention, CDC – центри з контролю та профілактики хвороб), що контролюватиме епідемічну ситуацію в Україні.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив народний депутат, член партії “Слуга народу” Михайло Радуцький.

“У 2014 році було зруйновано санітарно-епідеміологічну службу (СЕС). Натомість нічого не створено. Ми йдемо до Євросоюзу, тому маємо створити ті інституції, що існують у Єворосоюзі. Центр громадського здоров’я буде доповнено органом, що відповідатиме за інфекційний контроль в Україні. Керівник установи, що об’єднає ЦГЗ та CDC, буде також обіймати посаду першого заступника міністра МОЗ”, – сказав Радуцький.

Він наголосив, що таку службу буде за європейськими стандартами.

“У Європі є інфекційний контроль, у нас — це велика проблема. Можна сказати, що його у нас немає. Зокрема, сьогодні в Україні немає людини, яка мала б оголосити стан епідемії в країні. Функції ліквідованого СЕС частково передані Держспоживнагляду, але, на моє переконання, це компетенція лікарів”, – зазначив Радуцький.

Він також підкреслив, що новостворена служба у жодному разі не буде прототипом колишньої СЕС.

“Він точно не буде контролювати чи надавати якісь дозволи, бо саме це сприяє корупції”, – наголосив Радуцький.

 

Державній шахті на Донеччині загрожує затоплення

На Донеччині державне підприємство “Шахтоуправління “Південнодонбаське №1” опинилося під загрозою повного затоплення.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець – Укрінформ.

“Державне підприємство “Шахтоуправління “Південнодонбаське №1″ опинилося під загрозою повного затоплення”, – написав Волинець.

Він зазначив, що вирішити складну ситуацію самотужки підприємство не в змозі.

«Зберегти вугледобувне підприємство та робочі місця можна лише за консолідованої роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Донецької обласної державної адміністрації та керівництва шахти, щоб після 12 серпня копальня продовжила працювати у повному режимі, а шахтарі отримували заробітну плату за здобуте вугілля», – пояснив Волинець.

Він додав, що у зв’язку із введенням ринку електроенергії в подібній ситуації можуть опинитися не лише державні вугільні підприємства, а й комунальні та інші сфери.

 

В Україні 80% багатоповерхівок потребують модернізації – Зубко

В Україні 80% будинків багатоповерхового сектора потребують модернізації.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив віцепрем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко у відповідь на запитання, чи готова нова влада – Президент і його команда – розвивати реформу децентралізації.

Говорячи про те, як можна здешевити житлово-комунальні послуги в Україні, Зубко сказав: «Єдиний спосіб зменшити рахунки наших споживачів – це зменшити обсяг споживання. Ми, як держава, надмірно витрачаємо енергоносії, які мають ринкову ціну. Якщо порівнювати з Європейським Союзом або з Польщею, ми витрачаємо втричі більше енергії для опалення 1 кв. м житла, тому що ми маємо дуже неефективні, з одного боку, комунальні підприємства, з іншого боку – житло, яке практично будувалося за радянськими нормами. Якщо взяти 160 тисяч будинків багатоповерхового сектора, то з них 80% потребують модернізації. 22 тисячі тільки хрущівок, побудованих із панелей, які пропускають і холод, і спеку. Літом палять електроенергію, а взимку палять газ із наших бойлерів».

За словами Зубка, «у нас споживання – 220 кіловат на один квадратний метр. Це так, як було у Франції приблизно в 1950-х роках. Німеччина сьогодні споживає 50 кіловат. Ми споживаємо в чотири рази більше».

На переконання Зубка, «якщо ми хочемо (а ми не просто хочемо, а повинні) платити менше, то є абсолютно зрозумілий шлях. Є програма «Теплі кредити». Нею скористалися вже понад 630 тисяч родин, а це, якщо скласти разом – населення Рівного, Вінниці й Житомира. Працюють і муніципальні програми, які також співфінансують заходи модернізації. В цьому році ми нарешті запустили Фонд енергоефективності, який почав відбирати уже заявки від ОСББ. І на це держава також виділила три мільярди гривень. Перші 15 пілотних проєктів вже розпочали свою роботу. Ми маємо за 10 років пройти шлях повної модернізації житла».

Водночас, за словами віцепрем’єра, «паралельно необхідно ще й модернізувати комунальні підприємства, тому що розуміємо: теплокомуненерго знаходиться в такому стані, що тільки збільшуватиме вартість своїх послуг і перекладатиме свою відповідальність на споживачів. Тому ми й ухвалили закон про комерційний облік, для того, щоб мешканці платили лише за спожиті послуги. Ми приймали закон про енергоефективність будівель для того, щоб проаналізувати й провести аудит і зрозуміти: що саме потрібно зробити, щоб житло споживало менше? Ми прийняли закон про фонд енергоефективності, який запустив інструмент термомодернізації житлового сектора, та закон про житлово-комунальні послуги, який розмежував відповідальність і права споживача. Сьогодні вже можна за неякісну послугу вимагати перерахунку або повернення коштів. Закон, який стосується об’єднання співвласників, коли не обов’язково потрібно створювати ОСББ, а можна обрати управителя, якому дати повноваження – укладати договори про водопостачання, теплопостачання. Управитель також може проводити заходи з термомодернізації, укладати договори з банками щодо залучення коштів, з фондом енергоефективності».

Зубко зазначив, що «ми запустили цей механізм тому, що, на жаль, наша держава пішла дуже неефективним шляхом свого часу, оголосивши приватизацію житла». «Ми роздали всім людям квартири, а потім сказали: а ви не хочете управляти своєю спільною власністю? А вони кажуть: не хочемо, хай ЖЕКи управляють. А чи ефективні ЖЕКи? Ні. А чи ефективне комунальне підприємство? Ні. Польща пішла абсолютно іншим напрямком. Польща спочатку змусила людей взяти в управління свій багатоповерховий будинок… А потім вона дала можливість купити по балансовій вартості ці квартири. І тоді люди повністю усвідомили, що це їхній будинок. Ним потрібно управляти, потрібно зменшувати споживання тому, що це вже їхні квартири. Що їхня власність також і під’їзд, і дах, і підвал, і територія навколо – і цим теж потрібно навчитися управляти. Ми ж лише через 27 років підходимо до цього питання», – зазначив віцепрем’єр.

 

Кабмін зареєстрував у Раді 17 законопроектів для розвитку децентралізації

Уряд підготував і зареєстрував у Верховній Раді 17 важливих законопроєктів для розвитку реформи децентралізації.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив віцепрем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко у відповідь на запитання, чи готова нова влада – Президент і його команда – розвивати реформу децентралізації.

«Я спілкуюся з Президентом по поточних питаннях. Щодо децентралізації, то в програмі політичної партії «Слуга народу» прописано продовження реформи децентралізації, передача повноважень місцевому самоврядуванню і введення інституту префектів. Я думаю, що від цього вже відмовлятися ніхто не буде. А моє завдання, як віцепрем’єра, – провести політичні консультації з усіма політичними силами, які пройшли в парламент”, – зазначив Зубко.

Зокрема, за його словами, були направлені листи до партій, які пройшли в парламент, із приводу реформи децентралізації, проведені консультації. “Наша команда провела такі консультації, зокрема, з представниками «Слуги народу», показали статус реформи, критичні точки, запропонували своє бачення продовження реформ і всіх необхідних кроків (насамперед законодавчих) і часових рамок. Ми розробили і зареєстрували в парламенті 17 важливих законопроєктів для розвитку реформи децентралізації. Мені важливо, щоби в нову коаліційну угоду було вписано питання децентралізації й те, що потрібно зробити для того, аби цю реформу завершити. Також дуже важливі питання енергоефективності, й дерегуляції в будівництві, реформування в теплопостачанні», – наголосив Зубко.

Віцепрем’єр зазначив, що «з 2014 року в нас була коаліційна угода, і ми виконали практично на 97% всі завдання, які були закладені». Однак, за його словами, є необхідність змін до Конституції щодо децентралізації, запровадження інституту префектів, передача повноти всіх повноважень на місцеве самоврядування.

“У нас є велика необхідність сьогодні у прийнятті закону про засади адміністративно-територіального устрою, який сформує вже базовий рівень – громади і середній (субрегіональний) рівень – райони. Райони повинні бути самодостатні, потужні. Не 465 маленьких районів, як зараз, які вже передали свої повноваження на об’єднані громади – і не знають, чим займатися. А повинно бути 100 великих районів з населенням не менше, ніж 150 тисяч людей. Це дасть можливість створити дуже класний менеджмент на субрегіональному рівні», – впевнений віцепрем’єр.

За словами Зубка, «у нас зараз 48 тисяч чиновників, які працюють у різних адміністраціях, в районних і обласних, отримують у загальній цифрі 6 млрд заробітної плати… І скаржаться, що у них невелика заробітна плата. Ми пропонуємо зменшити кількість адміністративного персоналу з тим, щоб частину повноважень позабирали об’єднані громади, які вже мають і свої виконкоми, й свій адміністративний персонал. І таким чином – підвищити в рази якість менеджменту, мотивуючи збільшенням зарплати. Але хотілося б, аби це були не райдержадміністрації, а префектури, які мають наглядові й контрольні функції, і не мають доступу до грошей».

Говорячи про проблемні питання в запровадженні в Україні інституту префектів, Зубко зазначив, що в одному проєкті змін до Конституції префекта має призначати Президент, в іншому – уряд (бо в нас парламентсько-президентська республіка). Тут, за його словами, «важливо зрозуміти – за що відповідає префект. Він відповідає за безпеку людей, за координацію центральних органів виконавчої влади, за дотримання виконання законодавства органами місцевого самоврядування і за захист прав і свобод громадян. От що в нього є. У нього немає фінансів і доступу до державних програм, у нього є практична координація силовиків, терорганів усіх міністерств».

За словами Зубка, йдеться про державний нагляд. «І поки місцеве самоврядування не забігає за червону лінію, він не може мати до них жодних запитань. Якщо тільки вони порушили закон своїм рішення, або не виконали своїх повноважень, він має втрутитися. І тут уже в нього серйозні повноваження – або зупинити рішення органів місцевого самоврядування, або подати до суду позов щодо неправомірних дій місцевої влади, або втрутитися і подати до правоохоронних органів запит щодо захисту прав і свобод громадян. Тож виникає питання: а чия людина – префект? Зараз, якщо подивитися на повноваження Президента, то там – і зовнішня безпека, і внутрішня безпека, й оборона, територіальна цілісність, і ще якраз питання захисту прав та свобод громадян», – розповів віцепрем’єр.

Водночас, на його переконання, і це питання не головне. “Питання перше: чи готові у нас органи місцевого самоврядування взяти на себе повністю виконавчу функцію? Це означає, що всі повинні мати виконкоми, всі повинні ефективно розпоряджатися фінансами, і менеджерські якості їхні повинні відповідати запиту людей. Друге – чи є в нас готові префекти, які завтра зможуть прийти і виконувати такі обов’язки. У Франції префектом не може бути людина, молодша 45 років. Президентом ти можеш бути обраний із 35, а префектом – тільки з 45. Чому? Бо за їхньою логікою, людина повинна пройти певні сходинки і нести потім велику відповідальність. Префект не може працювати на території, де народився, щоб не було родинних зв’язків. Тобто багато-багато речей враховується. Тому нам потрібно готувати і вищі навчальні заклади, університети, які б готували префектів», – зазначив Зубко.

 

Зубко: 52% бюджету України знаходиться на місцевому рівні

В Україні 52 відсотки від приблизно 1,2 трильйона гривень загального консолідованого бюджету знаходяться на місцевому рівні.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив віцепрем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«Коли ми кажемо, що передали на місця фінанси, то це означає, що 52 відсотки від приблизно 1,2 трильйона гривень загального консолідованого бюджету в Україні знаходяться саме на місцевому рівні», – сказав віцепрем’єр.

Зубко пояснив, що це – «їхні власні доходи, які становитимуть у цьому році 290 млрд, плюс – ті трансферти від держави, які йдуть на медицину, на освіту. Ось – загальні цифри й загальні цілі».

За його словами, на сьогодні вже 4 тис. 277 місцевих рад об’єдналися у 924 громади, “і це дозволяє нам казати, що вже приблизно 40 відсотків від цих 10 тисяч (громад, що були в Україні станом на 2014 рік – ред.) об’єднали. Уже в цьому році ми повинні завершити розробку перспективних планів і показати, яка буде країна після того, як об’єднаються всі громади».

Він повідомив, що на сьогодні у 924 об’єднаних громадах проживає приблизно 11 млн осіб. “Якщо взяти об’єднані громади і міста, де діє одна система управління, тобто є міський голова, діє виконком, є рада, то у нас вже в цих містах обласного значення і об’єднаних громадах проживає 67 відсотків мешканців України. Це приблизно 37 мільйонів наших громадян», – зазначив Зубко.

На запитання про загальну кількість громад, які буде створено в Україні в рамках реформи децентралізації, Зубко повідомив: «Якщо брати найбільш оптимістичний сценарій, коли всі громади спроможні, то це приблизно 1400 громад. Якщо взяти той перспективний план, який ми маємо на сьогодні, то там приблизно 1540-1550 громад – вони трошки дрібніші, але це той перспективний план, який нам показують сьогодні області».

«І, в принципі, щодо об’єднання ми проходимо безповоротну точку. І окрім того, що об’єднуються громади, до міст обласного значення приєднується навколишня сільська територія, навколишні громади – вже десь близько 40 міст облзначення приєднали до себе сільські території», – підкреслив Зубко.

 

Цьогоріч місцеве самоврядування заробило на послугах 2,3 мільярда – Зубко

В Україні органи місцевого самоврядування за рік заробили на наданні послуг 2,3 мільярда гривень.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив віцепрем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Він зазначив, що в рамках реформи децентралізації кількість виділених місцевим бюджетам коштів значно зросла. За словами Зубка, «не тільки бюджети зросли, а й державна підтримка – в 2014 році ми мали державні програми всього на 500 млн гривень, а сьогодні – вже на рівні 20,75 млрд.

Це означає, практично, в 41,5 разу ми збільшили державну підтримку місцевого та регіонального розвитку. Це – Держфонд регіонального розвитку, субвенція на соцекономрозвиток, субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ та сільської медицини, кошти на будівництво спортивних об’єктів, секторальна підтримка. До цього слід додати 14,7 млрд грн субвенції на будівництво місцевих доріг».

І в зв’язку з тим, що зростає кількість виділених коштів, держава, як зазначив Зубко, мотивує органи місцевого самоврядування вкладати їх саме в ті питання, які формує в державній регіональній політиці. “Кажемо, що нас цікавлять заклади освіти, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри безпеки, інфраструктура доріг – безпосередньо те, що і є індексом регіонального людського розвитку. Ми не просто говоримо, що нас це цікавить. Ми це записуємо в порядок використання коштів, а ще даємо нові стандарти послуг», – сказав він.

За словами віцепрем’єра, нині приміщення ЦНАПу облаштовані таким чином, аби створити максимально комфортні умови для відвідувачів, а кількість наданих послуг зростала.

«Коли ми починали в 2015 році, ЦНАПи на місцях виглядали як стіл, стілець і комп’ютер – і це вже називалося ЦНАП. Заходиш у сільраду – ЦНАП: «ми надаємо послуги». Зараз ми підійшли до того, щоб запропонувати стандарти: вимоги до приміщення, навчання персоналу, кількості послуг, яку вони повинні надавати. Якщо це мінімальний ЦНАП, то він повинен надавати хоча б 60 послуг. Сьогодні найбільший ЦНАП у нас, який ще й займається соціальними послугами, надає близько 400-600 видів послуг», – зазначив він.

Зубко повідомив, що для підвищення доступності та якості послуг у ЦНАПах також розроблено разом із Програмою «U-LEAD з Європою» та естонським проектом EGOV4UKRAINE інформаційну систему «Вулик». “Вона дозволяє взяти дані з різних міністерств і не прохати: людино, принесіть, будь ласка, паспорт, принесіть мені якусь довідку, дайте мені ваші дані щодо складу родини… «Вулик» відрізняється від аналогів доступом до публічних реєстрів та обміну даних в онлайн-режимі через систему «Трембіта»», – пояснив він.

За його словами, «ця загальна система працює, просто не всі ЦНАПи, які працюють, до неї підключені». Відповідаючи на запитання про причини, Зубко сказав, що «потрібно навчити людей у територіальному органі місцевого самоврядування. Якщо говорити про міста обласного значення, то там із цим більш-менш нормально. Якщо це район у місті (як от Шевченківський у Києві), то вони наче «законсервовані» тут. У Кіптях (село в Козелецькому районі Чернігівської області – ред.) є об’єднана територіальна громада, там ЦНАП надає триста послуг, тому що вони активні, а в Києві чекають, поки їх хтось підключить».

Також віцепрем’єр зазначив, що, на жаль, дуже серйозна відмінність між ЦНАПами, які є в райдержадміністраціях, і ЦНАПами, які є в місцевому самоврядуванні. “Ті, які в РДА, я б узагалі закрив разом із держадміністраціями, передав би на виконком в орган місцевого самоврядування. І запровадив інститут префектів – це те, що ми хочемо зробити у змінах до Конституції. Бо в райдержадміністраціях, скажу так – не мотивовані працювати. Там сидить державний службовець, “біла” зарплата якого не залежить від кількості наданих послуг…», – сказав він.

Зубко навів приклад, що на сьогодні Львівська область отримує 100 мільйонів гривень доходу в місцевий бюджет від надання послуг. “Це величезна кількість коштів. Загалом в Україні місцеве самоврядування за рік на наданні послуг заробило 2,3 мільярда гривень», – наголосив він.

«От із цих коштів і мотивуються працівники, мотивується їхня заробітна плата. А в райдержадміністраціях є на це бюджет, який виділяється державою. І від того, які й скільки послуг вони нададуть, нічого не залежить. Як були там зарплати в 4 тис. грн, так і є. Тому вони й чекають, поки їх підключать», – підкреслив Зубко.

 

Українці, повертаючись із Польщі, не повинні помічати різницю у рівні життя – Зубко

Головне завдання децентралізації – наблизити стандарти життя в Україні до рівня життя в Європі, щоб українці, повертаючись із Польщі, не помічали різницю в інфраструктурі, в школах, в якості надання адміністративних послуг.

На цьому в інтерв’ю Укрінформу наголосив віцепрем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що уряд, втілюючи реформу децентралізації, розробляє систему стандартів для усіх сфер. За словами Зубка, «нові стандарти важливі, бо якщо не буде стандартів, то вони (влада на місцях – ред.) чекатимуть ще рік”.

“Візьмімо шкільне питання. Виділяються кошти, наприклад, від держави, від місцевого самоврядування на термомодернізацію закладів. Під’їжджаєш до школи – вікна, стеля поміняні, стіни утеплені. Заходиш усередину, а там – зелені панелі й 1982-й рік на стінах висить у вигляді якихось агіток. Тому ми розробили нові стандарти для нового освітнього простору і змінили ДБН. Якщо відбувається модернізація, то вона повинна бути комплексною – з розбудовою Нового освітнього простору – яскраво, сучасно, мотивуюче», – наголосив Зубко.

На запитання, чи вистачає у держави ресурсів для контролю цих процесів, віцепрем’єр відповів: «Це не стільки контроль, як нагляд. Це різні речі – нагляд і контроль”.

“Зараз ми підготували закон про державний нагляд за дотриманням виконання законодавства України місцевим самоврядуванням. У ньому також прописані стандарти, які стосуються, зокрема, захисту прав і свобод громадян. Бо ж у нас бувають випадки, коли місцеве самоврядування ніби нічого не порушує – воно просто бездіяльне. Як, наприклад, Сміла в Черкаській області – коли вони там в опалювальний сезон розмірковували, як запустити обладнання й опалення – замість того, щоб просто забезпечити людей якісною послугою з теплопостачання. От тому стандарти – це надважливо. Ми йдемо до Європи, і люди не повинні (і це головне завдання децентралізації), повертаючись із Польщі в Україну, помічати різницю – в інфраструктурі, в школах, в якості надання адміністративних послуг. Оце і є імплементація Угоди з ЄС», – заявив Зубко.

 

На Сумщині у кожній ОТГ створять служби у справах дітей

У кожній об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) Сумщини обов’язково мають бути створені служби у справах дітей.

На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик під час наради з керівниками підрозділів, які опікуються даним питанням, повідомили у пресслужбі ОДА.

«В умовах децентралізації зросли ризики розбалансування системи опіки над дітьми. Законодавством України передбачено створення служб у справах дітей як самостійного структурного підрозділу виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади. На сьогодні в Сумській області створено 15 служб у справах дітей у виконавчих органах ОТГ, а в усіх ОТГ області проживає 68 853 дитини», – зазначила вона.

За словами начальника обласної служби у справах дітей Юрія Каліновського, останнім часом кількість зареєстрованих дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, на Сумщині збільшується. Зараз 867 дітей перебувають на такому обліку.

«Найбільшу кількість таких дітей взято на облік в Охтирському (75 осіб), Сумському (67), Ямпільському (64) районах, найменша – у Шосткинському (13) районі. І це, на жаль, не просто статистика, а доля дітей, яким досить часто загрожує безпека у власній неблагонадійній родині. Тому органи опіки змушені вилучати дітей із таких сімей, щоб забезпечити їм належний догляд і безпечне проживання. Якщо у 2018 році в області від батьків за рішенням суду було відібрано 18 дітей, то у цьому році вже 24», – сказав Каліновський.

Усі рішення про відібрання дитини прийняті органами опіки та піклування на основі розпоряджень голів райдержадміністрацій та міських голів. Технічну та процедурну складову управлінської дії здійснювали служби у справах дітей. На думку посадовців, це доводить неспроможність сільських та селищних рад негайно реагувати на негативні життєві обставини конкретної дитини. Відсутність структурного підрозділу чи хоча б однієї посадової особи у виконавчому комітеті ОТГ, зазначалося на нараді, є однією з причин такої статистики.

За даними ОДА, нині на Сумщині проживає 2052 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 1,2% від загальної кількості дитячого населення області. Під опікою, піклуванням перебуває 1415 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 69% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, взятих на облік службами у справах дітей області.

У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу в області виховується 474 дитини з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 28 дитячих будинках сімейного типу виховуються 187 дітей, у 151 прийомній сім’ї – 287 дітей.

 

Під Харковом на кошти Світового банку будують новий сміттєпереробний комплекс

Новий сміттєпереробний комплекс вартістю понад 40 млн дол. будують на території діючого з 2004 року Дергачівського полігону твердих побутових відходів, що під Харковом.

Коментар кореспонденту Укрінформу надав директор комунального підприємства “Муніципальна компанія поводження з відходами” Харківської міськради Юрій Суярко.

“Генеральний підрядник будівництва – ​​польська компанія, яка перемогла у тендері, а кошти в загальній сумі понад 40 млн дол. надав у кредит Світовий банк. Будівництво нового комплексу здійснюється поряд зі старим полігоном, який діє з 2004 року та потужностей якого вже бракує для Харкова”, – зазначив Юрій Суярко.

За його словами, перша черга нового комплексу вже підходить до завершення і буде введена в експлуатацію у жовтні цього року: “Паралельно на промисловому майданчику продовжується будівництво допоміжних будівель, включаючи системи збору та очистки фільтрату”.

“Після цього розпочнеться будівництво другої черги комплексу – з конвеєрами та сортувальними лініями. Новий полігон буде повністю готовий у вересні-жовтні 2020 року та зможе приймати відходи протягом 15 років”, – додав Суярко.

За його словами, до того моменту старий полігон ТПВ буде рекультивований і підготовлений до видобутку біогазу. “Виконавець робіт – турецька компанія. Вона встановить над полігоном так звану геомембрану з метою перешкоджання витоку шкідливого газу та побудує 37 свердловин для його видобутку. Далі газ буде генеровано у електроенергію, яку ми зможемо реалізовувати по “зеленому” тарифу оператору ринку електроенергії. Отримані гроші підуть на погашення “тіла” кредиту та відсотків”, – пояснив Суярко.

За його словами, будівництво нового комплексу здійснюється за європейськими технологіями: “Ніяких неприємних запахів не буде, екологічна обстановка відповідатиме всім санітарним нормам”.

Як повідомляв Укрінформ, у 2004 році у Дергачівському районі Харківської області побудовано на той час суперсучасний полігон ТПВ, розрахований на 15 років захоронення відходів. Загальна сума будівництва – близько 4 млн дол., а гроші було надано з бюджету міста.

 

Сортування відходів: Дорошівська ОТГ переймає досвід європейських країн

У Дорошівській ОТГ на Миколаївщині формується сучасна система поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Її створення передбачене Стратегією розвитку громади на період до 2026 року.

Про це повідомили у Миколаївському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

«Дорошівська громада вже два роки працює над створенням сучасної системи поводження з ТПВ. Вона формується у відповідності до Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, затвердженої Кабінетом міністрів у листопаді 2017 року», – розповів радник з питань регіонального розвитку Миколаївського ЦРМС Микола Дурман, який надає громаді методичну та інформаційно-консультаційну допомогу.

За його словами, з-поміж основних завдань цієї стратегії – поступовий перехід країни від домінування захоронення твердих побутових відходів до сортування й розділення для повторного використання.

У цьому напрямку й почала свою роботу Дорошівська ОТГ, використовуючи фінансову, консультаційну та методичну допомогу від різних донорів. У 2018 році за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад було придбано екскаватор та трактор із навісним обладнанням для комунального підприємства «Добробут», а у 2019 році – причіп до трактора, що буде використовуватися також і для вивезення сміття. Загалом на техніку використано близько 1,8 млн. грн.

Проєкти для отримання фінансової допомоги розроблялися за методичної підтримки Миколаївського ЦРМС.

Разом з активом громади серед мешканців, особливо молоді та дітей, проводиться просвітницька робота щодо екологічної ситуації в громаді та необхідності правильного поводження з ТПВ. Окрім того, на допомогу громаді в якості експерта-консультанта було залучено представника німецької Служби старших експертів (SES) в Україні, який протягом трьох тижнів вивчав екологічний стан природного середовища та стан поводження з ТПВ у громаді, а потім надав свої рекомендації щодо формування сучасної системи поводження з ТПВ.

На першому етапі вирішено започаткувати сортування та роздільний збір сміття. В с. Дорошівка та с. Білоусівка створено пункти прийому сортованих ТПВ, куди можна здати відходи та отримати відповідну винагороду. І вже наприкінці липня 2019 року з пункту збору роздільного сміття вивезено 1996 кг скла, 428 кг паперу, 99 кг поліетиленової плівки, 11 кг металевих банок, 28 кг флаконів та 70 кг пластикових пляшок. Загалом 2 632 кг сміття приблизним об’ємом 30 м. куб.

«Плануємо започаткувати цікаве ноу-хау для мешканців громади та підприємців. Якщо особа сама приносить відсортоване ТПВ в пункт прийому, то отримує за нього кошти, але якщо ж такі відходи забирає комунальне підприємство, то люди кошти не отримують, але й не платять за послугу з вивезення сміття», – коментує сільський голова Олександр Ігнатов.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Кабмін зобов’язав “Нафтогаз” знизити ціну газу для населення ще на 265 гривень

Ціна тисячі кубометрів газу для домогосподарств складе 4640 гривень- ДТ.

Кабінет міністрів доручив НАК “Нафтогаз України” в серпні знизити ціну на газ для побутових споживачів ще на 265 гривень за тисячу кубометрів.

“Тому ціна газу в серпні для населення, без ПДВ, тарифів на транспортування і постачання, складе 4640 гривень за тисячу кубічних метрів, що менше на 265 гривень, ніж ціна в липні”, – йдеться в повідомленні, поширеному прес-службою уряду в середу, 7 серпня.

У Кабміні уточнили, що, згідно з постановою №293 від 3 квітня, “Нафтогаз” зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, яка є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків. Мінекономрозвитку назвало середню митну вартість імпортованого газу в липні – 4812 гривень за тисячу кубічних метрів без ПДВ. На Українській енергетичній біржі газ на серпень в липні продався за 4654 гривень. У НАК “Нафтогаз” ціна газу для промисловості по передоплаті в серпні склала 4640 гривень. ПСО, згідно з постановою Кабміну №867 від 19 жовтня 2018 року, передбачають продаж газу населенню за 7185 гривень за тисячу кубометрів без ПДВ.

“Найнижчою виявилася ціна “Нафтогазу”, – пояснили в уряді.

Читайте також: Україна запропонує МВФ пом’якшити вимоги щодо тарифів на газ — Герус

Як повідомлялося, кінцева вартість газу для населення в серпні знизиться мінімум на 5,5% порівняно з липневої ціною, тобто до 4640 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ).

У липні “Нафтогаз” знизив ціну на газ для населення на 11,7% (на 648 грн) порівняно з ціною червня – до 4905 тис. грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки і націнки постачальника).

DT.UA писало, що споживання газу не падає. Так, споживання в 2017-му склало 3,6 млрд кубометрів, хоча в 2016-му було 4,5 млрд, що всього на 500 млн кубометрів менше, ніж в 2014-м.

Детальніше про споживання газу читайте в матеріалі Алли Єрьоменко “Зекономили?” у тижневику “Дзеркало тижня. Україна”.

 

Япония отказалась принять протест России по вопросу южных Курил

Правительство Японии не приняло протест российской стороны по вопросу южных Курил.

Об этом заявил генеральный секретарь кабинета министров Японии Ёсихидэ Суга, передает ТАСС – Хвиля.

Комментируя ноту протеста, врученную накануне послу Японии в России Тоёхисе Кодзуки заместителем министра иностранных дел РФ Игорем Моргуловым, Суга заявил, что Токио не принимает этих протестов, считая подобные представления от Москвы неприемлемыми.

6 августа в МИД России вручили Кодзуки ноту протеста в связи с нарушениями, допущенными японскими участниками безвизовых обменов на южных Курилах.

Япония отрицает российский суверенитет над территорией Южных Курил и настаивает на возвращении под свой контроль островов Итуруп, Кунашир, Шикотан, а также группы маленьких островов Хабомаи. В Москве указывают на законность нахождения этих территорий в составе России.

 

У Сибіру досі горить понад 1 млн га лісу

Зазначається, що ситуація з пожежами в регіоні лише посилюється

У Сибіру досі горить понад 1 млн га лісу. Про це повідомляється на сайті Greenpeace, пише 112.ua.

“Губернатор Красноярського краю Олександр Усс… 5 серпня заявив, що є всі підстави вважати, що у боротьбі з вогняною стихією на території Красноярського краю настав радикальний перелом. Однак 4 серпня в Красноярському краї горіло 1,26 млн га лісу, 5 серпня – 1,27 млн га лісу. Сьогодні в Красноярському краї горить 1,28 млн га”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ситуація з пожежами у регіоні лише посилюється.

Повідомляється, що російське відділення Greenpeace також зажадало від влади направити додаткові сили на боротьбу з вогнем, переглянути зони контролю, щоб не повторити катастрофи, а також “сказати правду про задимлення і допомогти людям його пережити”.

Раніше повідомлялося, що основна причина пожеж у Сибіру – необережне поводження з вогнем.

Нагадаємо, у Сибіру вже майже два тижні горить ліс. Лісові пожежі зафіксовано в 10 регіонах: в Іркутській і Тюменській областях, Красноярському, Хабаровському, Пермському і Забайкальському краї, в Якутії, Бурятії та в Ямало-Ненецькому АТ. У чотирьох регіонах – в Іркутській області, Красноярському краї, а також в окремих районах Бурятії та Якутії запроваджено режим надзвичайної ситуації.

Ситуація вийшла з-під контролю саме тому, що спочатку було вирішено не гасити пожежі, поки вони незначні.

Основна частина пожеж припадає на важкодоступні райони, де вартість гасіння перевищує розмір можливого збитку.

 

У Росії понад чверть дітей живе за межею бідності

У Росії понад чверть дітей (26%) у віці до 18 років живуть у сім’ях ыз рівнем грошових доходів, нижчих за прожитковий мінімум (дані за 2017 рік).

Такими є результати дослідження Росстату, опубліковані РБК. Даних за 2018 рік наразі немає.

Згідно з даними Росстату, рівень бідності серед дітей удвічі перевищує показник бідності загалом по країні. У 2017 році за межею бідності жили 13,2% населення Росії (19,4 млн осіб), у 2018 році – 12,9% (18,9 млн). Рівень дитячої бідності різко зріс у 2015 році до 27,4% до 20,7% в 2014 році.

Особливо гострою є проблема бідності серед дітей у сільській місцевості: за підсумками 2017 року. 45% дітей, які проживають у селі, ростуть у малозабезпечених сім’ях. Найвищий рівень бідності серед дітей зафіксовано у багатодітних сім’ях. За даними Росстату, більше як половина (52,2%) дітей у таких сім’ях живе у бідності.

 

У Росії нарахували 21 мільйон громадян, які живуть за межею бідності

30.07.2019

Кількість росіян, які живуть за межею бідності, за перший квартал 2019 року збільшилася в порівнянні з тим же періодом річної давнини на 500 тис. осіб і досягла 21 млн.

Про це повідомляє Znak.com із посиланням на дані Росстату.

Йдеться про громадян, чий щомісячний дохід нижчий прожиткового мінімуму — зараз він становить 10753 рублі. Згідно з офіційною статистикою, якщо на початку 2018 року росіян, які живуть за межею бідності, було 13,9% (20,4 млн), то на початку поточного року – 14,3% (20,9 млн).

Реальні доходи росіян падають шостий рік поспіль — з моменту анексії Криму і введення західних санкцій. За підсумками 2018 року майже 20% жителів РФ повідомили про зниження зарплат.

За інформацією холдингу «Ромир», у країні значно зросла кількість громадян, які заощаджують на їжі, одязі та розвагах. За два останніх роки кількість громадян, які планують своє майбутнє на найближчі п’ять-шість років, скоротилася з 17 до 11%.

У квітні прем’єр-міністр Дмитро Медведєв визнав, що життя в Росії «далеке від ідеалу, що багатьом людям важко, а деякі просто виживають». 20 червня під час “прямої лінії” президент РФ Володимир Путін погодився з тим, що росіянам жити стало важче.

 

Дуда призначив дату парламентських виборів у Польщі

Президент Анджей Дуда підписав указ про призначення дати парламентських виборів у Польщі на 13 жовтня.

Про це повідомив речник президента Блажей Спихальський, інформує Польське радіо.

«У вівторок президент Польщі Анджей Дуда підписав указ про призначення парламентських виборів. Згідно із рішенням президента, вибори відбудуться 13 жовтня», – йдеться у повідомленні.

Раніше Державна виборча комісія позитивно оцінила пропозицію Дуди, щоб парламентські вибори в Польщі відбулися 13 жовтня.

Відповідно до Конституції Польщі, парламентські вибори призначаються президентом не пізніше ніж за 90 днів до закінчення чотирьох років від початку строку повноважень Сейму та Сенату.

Перші засідання Сейму 8-го терміну та Сенату 9-го терміну відбулися 12 листопада 2015 року.

За останніми соціологічними опитуваннями, правляча у Польщі партія Право і Справедливість (PiS) станом на сьогодні знову перемагає у виборах, здобуваючи понад 41% голосів виборців. Наступна за лідером – опозиційна Громадянська коаліція – може розраховувати на 25% голосів виборців.

 

Глава МВС Молдови анонсував зняття недоторканності з депутатів

Перший віцепрем’єр уряду Молдови й очільник МВС Андрій Нестасе переконаний, що на одному з найближчих засідань парламенту деякі депутати позбудуться недоторканності.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові – Укрінформ.

«На найближчому позачерговому засіданні парламенту, яке пройде 12-го або 13 серпня, може бути знята недоторканність із декількох депутатів. Запит на зняття імунітету буде зроблено виконувачем обов’язків генерального прокурора Думітру Робу в рамках кримінальної справи за фактом узурпації державної влади 7-14 червня цього року колишнім урядом країни під керівництвом Павла Філіпа», – заявив Нестасе.

Тобто, вочевидь ідеться про депутатів від Демократичної партії, яка ще недавно була при владі, а тепер перейшла в опозицію.

За словами міністра, нинішня влада Молдови активно займається процесом деолігархізації держави.

Як повідомляв Укрінформ, два дні тому генеральна прокуратура Молдови порушила кримінальну справу за фактом узурпації державної влади в період від 7 до 14 червня нинішнього року.

Згідно з конституцією Молдови, узурпація влади – найтяжчий злочин проти держави. За неї кримінальний кодекс передбачає ув’язнення терміном до 20 років.

 

Британські винищувачі за два дні перехопили п’ять військових літаків РФ над Балтикою

Винищувачі Військово-повітряних сил (ВПС) Великої Британії типу RAF Typhoon за 5 й 6 серпня перехопили над Балтійським морем п’ять російських військових літаків.

Про це повідомляється у пресрелізі британського відомства.

“RAF Typhoon перехопили п’ять російських військових літаків за два дні — чотири у понеділок 5 серпня й один у вівторок”, – йдеться у пресрелізі.

Як повідомили у ВПС, у понеділок були перехоплені російський транспортний літак Ан-26, бомбардувальник Ту-142 та два винищувачі Су-27Б, які його супроводжували.

А у вівторок британські винищувачі перехопили російський Ту-134А-4, що летів близько до повітряного простору Естонії.

Як повідомлялося 6 серпня, винищувачі НАТО минулого тижня 14 разів піднімалися у повітря для супроводу російських військових літаків, що летіли у міжнародному повітряному просторі над Балтикою.

 

Іран звинувачує Штати в “економічному тероризмі”

Іран виступає за переговори з США і закликає скасувати санкції проти Ісламської республіки.

Про це заявив президент Ірану Хасан Рухани, повідомляє AFP.

«Іран підтримує обговорення і переговори, і, якщо США дійсно хочуть говорити, перш за все вони повинні скасувати всі санкції», – сказав він.

Рухани закликав США скасувати всі введені проти Тегерана санкції й звинуватив Вашингтон в «економічному тероризмі» шляхом блокування імпорту продовольства і ліків.

Напруженість у відносинах між Іраном і США росте з того часу, як президент Трамп в односторонньому порядку вивів США з ядерної угоди у травні 2018 року і почав вводити санкції у рамках кампанії «максимального тиску» на Тегеран.

Минулого тижня Вашингтон ввів санкції проти міністра закордонних справ Ірану Мохаммада Джавада Заріфа. У понеділок, 5 серпня, глава іранського МЗС підтвердив інформацію про те, що він відхилив пропозицію зустрітися з Трампом у Білому домі минулого місяця, попри загрозу санкцій.

 

Байден звинуватив Трампа в розпалюванні екстремістських настроїв в США

Колишній віце-президент США Джозеф Байден, який є лідером передвиборної гонки серед демократів, вважає, що чинний американський лідер Дональд Трамп сприяє поширенню екстремістських ідей в США. Про це політик заявив в середу під час виступу в штаті Айова, трансляцію вів телеканал CNN, передає УНН.

На його думку, Трамп своїми заявами, спрямованими проти іммігрантів, “роздмухує полум’я ідей переваги білої раси”. За словами Байдена, президент уникав критики щодо носіїв цієї ідеології в США, оскільки “стурбований можливістю втратити їхні голоси”. Трамп, як вважає колишній віце-президент США, “публічно і без жалю звертався до політичної стратегії, заснованої на ненависті, расизм і роз’єднанні”.

Як нагадав Байден, керівництво ФБР раніше вказувало, що вважає однією з найбільш серйозних загроз для країни угруповання правого спрямування, які об’єднують прихильників переваги білої раси і нерідко вдаються до насильства.

“І що робить Трамп? Він підливає масла в вогонь. Він цитує в Twitter повідомлення екстремістів і білих націоналістів”, — підкреслив колишній віце-президент.

За словами Байдена, Трамп також урізає фінансування програм по боротьбі з екстремізмом в США.

У США в останні дні активно точаться суперечки про заходи, які потрібно вжити в цілях боротьби з поширенням екстремістських ідей. Однією з причин цього стало те, що 3 серпня 21-річний білий чоловік відкрив стрілянину в магазині Walmart на території торгового центру Cielo Vista в Ель-Пасо (штат Техас). Загинули 22 людини, в тому числі вісім мексиканців, більше 20 відвідувачів отримали поранення, нападника затримала поліція. Той, хто стріляв розмістив в інтернеті “маніфест” із закликами “не допустити вторгнення в Техас” мексиканських іммігрантів.

Байден вважається зараз лідером серед політиків, що претендують на висунення кандидатом на пост президента США від демократів. Згідно з опитуваннями, рейтинг колишнього віце-президента перебував в останні дні на рівні приблизно від 25% до 35%.

59-е вибори президента США пройде 3 листопада 2020 року. Перші збори партійних активістів в ході майбутньої президентської кампанії відбудуться в штаті Айова на початку лютого 2020 року.

З’їзд Демократичної партії пройде з 13 по 16 липня 2020 року в Мілуокі (штат Вісконсін). За його підсумками, як планується, буде висунутий кандидат, який стане суперником Трампа в боротьбі за пост президента США. Республіканці проведуть свій з’їзд з 24 по 27 серпня 2020 року в місті Шарлотт (штат Північна Кароліна).

 

Байден як і раніше лідер президентських перегонів у США, його наздоганяє Сандерс – опитування

Джо Байден все так же залишається лідером серед кандидатів на участь в президентських виборах 2020 року. Про це йдеться в результатах соцопитування, проведеного Reuters/Ipsos, передає УНН із посиланням на Голос Америки.

Опитування проводилося з 1 по 5 серпня. Він показав, що за Байдена готові проголосувати 22% демократів і незалежних виборців. Рівень підтримки колишнього віце-президента не змінився у порівнянні з опитуванням, яке проводилося в липні. Берні Сандерса підтримують 18%, позиції сенатора покращилися за місяць на 2%.

Ніхто з інших кандидатів від Демократичної партії — а на сьогоднішній день за номінацію борються 23 політика — не зміг набрати вище 9%.

Байден і Сандерс є представниками двох конкуруючих гілок Демократичної партії. Їх погляди на управління державою суттєво різняться. Сандерс виступає за загальну безкоштовну охорону здоров’я, в той час як Байден — прихильник більш помірного підходу, який передбачає збереження приватного медичного страхування.

Обидва політики — найбільш сильні кандидати, здатні перемогти Дональда Трампа, вважають виборці-демократи. 36% виборців пояснили свій вибір виключно ймовірністю перемоги того чи іншого кандидата над чинним президентом. Тільки 11% сказали що для них мають значення погляди кандидата на медичну реформу, а 5% назвали в числі найважливіших критеріїв екологічну програму.

Найбільшу підтримку в липні-серпні і Байден, і Сандерс отримали від представників етнічних меншин. Прихильників серед меншин за минулий місяць, навпаки, втратили сенатор Камала Харріс і колишній конгресмен Бето О’Рурк. При цьому голоси серед меншин розподілилися порівну: як Байдена, так і Сандерса підтримали 23% демократів, які зараховують себе до етнічних меншин. Підтримка Сандерса виросла в порівнянні з липнем на 2%.

За Камалу Харріс готові проголосувати 6% респондентів, її рейтинг впав на 5%. Впав і рейтинг Бето О’Рурк — з 5% до 2% в порівнянні з попереднім опитуванням.

Опитування проводилося на території всієї країни, в ньому взяли участь 1258 осіб, в тому числі 494 представника расових або етнічних меншин. Похибка опитування — близько 5 процентних пунктів.

Нагадаємо, кількість членів Демократичної партії в нижній палаті Конгресу США, що підтримують початок процедури імпічменту президента Дональда Трампа, становить 118 осіб — більше половини фракції демократів.

 

Microsoft заявила про атаки російських хакерів на корпоративні мережі

Центр аналізу загроз компанії Microsoft повідомив про виявлення атак російських хакерів з угруповання Strontium, яке пов’язують з ГРУ, на корпоративні мережі – через пристрої «інтернету речей».

Про це повідомляється на сайті Центру аналізу загроз Microsoft – Укрінформ.

«Фахівці Центру аналізу загрозу Microsoft виявили як мінімум три випадки атак російських хакерів із групи Strontium (відома також як Fancy Bear та АРТ28 – ред.) на корпоративні мережі через «інтернет речей». Зловмисники намагалися отримати доступ до внутрішньої мережі через VOIP-телефон, офісний принтер і відеодекодер. У двох випадках виявилося досить ввести заводський пароль, а на третьому пристрої не було встановлено останнє оновлення безпеки. Пристрої використовували в якості точки входу. Через них хакери проникли у мережу і почали сканувати її у пошуку інших незахищених пристроїв із обліковими записами із високими привілеями», – йдеться в повідомленні.

Згодом, після отримання доступу, хакери встановлювали скрипт для перехоплення трафіку в локальній мережі. При переміщенні між пристроями хакери також впроваджували скрипт для вкорінення в системі.

Зазначається, що хакери зі Strontium прямо пов’язані з Головним управлінням Генштабу збройних сил Російської Федерації. Угрупованню приписують злом Демократичної партії США в 2016 році, спроби зламати американських чиновників і втручання у європейські вибори у 2019 році.

Як відомо, Інтернет речей — це глобальна мережа підключених до Інтернету фізичних пристроїв – «речей», які оснащені сенсорами, датчиками і пристроями передачі інформації та об’єднані за допомогою підключення до центрів контролю, управління і обробки інформації.

 

У Киргизстані спецназ штурмує дім експрезидента

У будинок колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва в селі Кой-Таш прибули бійці спецпризначення.

Про це повідомляє Радіо Азаттик з посиланням на прихильника Атамбаєва Мірбека Айтікеєва, який веде пряму трансляцію з місця подій.

“На відео можна побачити, що у дворі дому (Атамбаєва – ред.) стоять кілька озброєних людей у масках у формі спецпризначення. Також чути звуки, схожі на постріли”, – йдеться у повідомленні.

Як мінімум дві людини поранені, але поки що невідомо, якого характеру у них поранення і за яких обставин вони їх отримали.

Також травми отримав юрист Соціал-демократичної партії Киргизстану Нурбек Касимбеков.

Міністерство внутрішніх справ, куди Атамбаєва раніше викликали на допит, поки що не дає коментарів.

Як повідомляв Укрінформ, Слідча служба МВС Киргизстану тричі викликала на допит колишнього президента Алмазбека Атамбаєва, щоразу він відмовлявся з’явитися на нього.

27 червня парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва статусу експрезидента, що дозволяє правоохоронним органам притягати його до кримінальної відповідальності.

Дещо раніше спеціальна депутатська комісія висунула проти Атамбаєва шість обвинувачень. Генпрокуратура за підсумками своєї перевірки винесла висновок, що п’ять з них мають під собою підстави. Обвинувачення стосуються причетності Атамбаєва до незаконного звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва, корупції під час модернізації ТЕЦ Бішкека, постачання вугілля на ТЕЦ.

Сам Атамбаєв називає обвинувачення політично мотивованими. В його будинку в селі Кой-Таш прихильники колишнього президента створили штаб на підтримку Атамбаєва.

 

Прихильники звільнили експрезидента Киргизстану і захопили спецназ

Прихильники Алмазбека Атамбаєва, експрезидента Киргизстану, звільнили його, зайнявши резиденцію колишнього глави держави і захопивши бійців загону спецпризначення, які її перед тим штурмували.

Пряму трансляцію з місця подій вів Kloop – Укрінформ.

«Прихильники Атамбаєва захопили його резиденцію. Спецпризначенці здалися, їх вивели на вулицю – невідомо, що буде з ними далі. Був звільнений і сам експрезидент Киргизстану, якого силовики перед цим заарештували, взявши штурмом його будинок», – йдеться в трансляції.

Повідомляється також, що до резиденції Атамбаєва наближаються додаткові сили спецпризначенців.

Як відомо, спецпризначенці в середу ввечері розпочали операцію щодо затримання Атамбаєва, застосовуючи при цьому гумові кулі. Міністерство внутрішніх справ Киргизстану вже тричі викликало Атамбаєва на допити, але він проігнорував ці виклики. Атамбаєв проходить свідком у справі про звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва.

Раніше парламент позбавив Атамбаєва недоторканності, статусу і привілеїв експрезидента. Це відбувається на тлі конфлікту колишнього президента з його наступником – нинішнім президентом Сооронбаєм Жеенбековим.

 

Прибічники експрезидента Киргизстану утримують шістьох спецпризначенців

У резиденції колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва після двох спроб штурму залишаються шість бійців сил спецпризначення.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“За словами депутата Асель Кодуранової, місцеві мешканці готові відпустити правоохоронців уранці, проте категорично відмовляються зробити це до виконання низки вимог. Зокрема, вони вимагають заново підключити електрику в селі Кой-Таш, а також відновити телефонний зв’язок і інтернет, які були відключені перед штурмом будинку Атамбаєва”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що спецназ уночі знову спробував узяти штурмом резиденцію колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва в селі Кой-Таш.

Сюди прибули близько 500 працівників правоохоронних органів. Прихильники ексглави держави заблокували під’їзд до резиденції та закидали правоохоронців камінням і палицями. За різними даними, будинок Атамбаєва захищають від кількох сотень до двох тисяч осіб.

Під час штурму, за даними міністерства охорони здоров’я Киргизстану, були поранені не менше 43 осіб, одна людина загинула.

Як повідомляв Укрінформ, спецназ у середу ввечері почав операцію затримання Атамбаєва, застосовуючи при цьому гумові кулі. Міністерство внутрішніх справ Киргизстану вже тричі викликало експрезидента на допити, але він проігнорував ці виклики. Атамбаєв проходить свідком у справі про звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва.

Раніше парламент позбавив Атамбаєва недоторканності, статусу і привілеїв експрезидента.

 

Силовики відійшли від резиденції експрезидента Киргизстану

Правоохоронці залишили село Кой-Таш – таким чином вони мають намір домогтися звільнення шістьох бійців спецпризначення, яких утримують у будинку Атамбаєва.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Усі працівники правоохоронних органів виїхали з села Кой-Таш, в якому розміщується резиденція колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва”, – йдеться в повідомленні.

Заступник глави МВС Курсан Асанов заявив, що влада прийняла це рішення для зниження рівня конфронтації: “Ми сподіваємося, що прихильники Атамбаєва виконають свої обіцянки і відпустять утримуваних працівників спецназу”.

Як зазначається, вночі Атамбаєв виступив в ефірі телеканалу “Апрель”, що йому належить. Він закликав владу країни відмовитися від силового сценарію, вказавши що під час штурму постраждали невинні мирні люди.

Як повідомляв Укрінформ, у резиденції колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва після двох спроб штурму залишаються шість бійців сил спецпризначення.

За словами депутата Асель Кодуранової, місцеві жителі готові відпустити правоохоронців, однак категорично відмовляються це зробити до виконання низки вимог. Зокрема, вони вимагають знову підключити електрику в селі Кой-Таш, а також відновити телефонний зв’язок і інтернет, які були відключені перед штурмом будинку Атамбаєва.

 

Екс-президент Киргизстану закликав силовиків не йти проти народу

Екс-президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв звернувся до співробітників правоохоронних органів із закликом не застосовувати силу проти народу. Відповідну заяву він зробив в четвер під час ефіру на телеканалі “Апрель”, передає УНН із посиланням на ТАСС.

“Я закликаю силовиків не йти проти свого народу”, — сказав Атамбаєв.

Як повідомляв УНН, спецназ Киргизстану в середу зробив спробу силового захоплення екс-глави держави, яка провалилася. Під час штурму і після нього один боєць спецназу був вбитий, ще понад 40 осіб отримали травми і поранення.

Президент країни Сооронбай Жеенбеков перервав свою відпустку і повернувся до Бішкеку, де в четвер вранці має намір провести засідання Ради безпеки.

 

Ситуація у Киргизстані: помер один зі спецназівців, виставлено міліційне оточення

До організації охорони здоров’я Киргизстану всього надійшло 36 постраждалих, з них 15 співробітники силових структур. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я Киргизстану, передає УНН із посиланням на Радио Азаттык.

За даними МОЗ Киргизстану, один боєць спецназа був відвезений на операцію, але не дивлячись на всі реанімаційні заходи, помер. Як повідомив “Азаттик” директор БНІЦТО Сабирбек Жумабеков, у нього було вогнепальне поранення — куля пройшла через легені і серце.

Нагадаємо, увечері 7 серпня в Кой-Таш для затримання Алмазбека Атамбаєва прибули бійці спецпідрозділу ДКНБ (Держкомітету національної безпеки). Штурм не вдався і прихильники колишнього президента взяли в оточення силовиків, які були змушені покинути Кой-Таш.

Ситуація в Кой-Таші залишається гострою. По дорозі в село виставлено міліційне оточення. На місці знаходиться заступник міністра внутрішніх справ Курсан Асанов.

 

Теракт у Кабулі: кількість поранених зросла до 145

Кількість поранених унаслідок підриву автомобіля з вибухівкою поблизу головного офісу поліції в одному з районів Кабуля зросла до 145.

Про це повідомляє Aljazeera із посиланням на заступника міністра МВС генерала Кошала Садата.

“145 людей отримали поранення в результаті сьогоднішнього вибуху (у Кабулі — ред.) ”, – сказав Садата.

Раніше повідомлялося про 18 загиблих і понад 100 поранених.

 

Партія Сальвіні поверне державі майже €50 мільйонів за корупцію

Верховний касаційний суд Італії залишив у силі вирок щодо виплати державі партією “Ліга” міністра МВС Маттео Сальвіні 49 мільйонів євро за шахрайство з партійним фінансуванням.

Про це повідомляє ANSA – Укрінформ.

“Верховний касаційний суд залишив у силі вирок щодо виплати державі партією “Ліга” 49 мільйонів євро за шахрайство з партійним фінансуванням”, – йдеться у повідомленні.

Водночас суд ухвалив, що у справі про шахрайство за участі екслідера “Ліги” Умберто Боссі та колишнього скарбника партії Франческо Белсото збіг термін позовної давності.

Як повідомляє ANSA, італійська партія “Ліга” впродовж 2008-2010 рр отримала з бюджету фінансування на вибори, проте правоохоронці виявили шахрайство у декларуванні видатків партії.

Колишнього лідера “Ліги” Умберто Боссі засудили до 1 року й 10 місяців позбавлення волі, а ексскарбник партії Франческо Белсото отримав 3 роки й 9 місяців.

Раніше цього року партія досягла угоди з правоохоронцями щодо виплати. Згідно з домовленістю у партії конфісковуватимуть щороку 600 тисяч євро.

Зазначається, що справа про шахрайство розслідувалася, коли лідером партії “Ліги” ще не був чинний міністр МВС Італії Маттео Сальвіні, а сама партія мала назву “Ліга Півночі”.

Як повідомлялося, на початку липня видання BuzzFeed опублікувало записи переговорів представників ультраправої італійської партії “Ліга” з чиновниками Кремля, під час яких італійці нібито домовлялися про фінансову підтримку.

Пізніше Сальвіні заперечив цю інформацію та пообіцяв судитися з американським виданням.

Згодом прокуратора Мілана почала розслідування щодо фінансування з Росії партії Маттео Сальвіні “Ліга”.

 

Ізраїль долучається до охорони Перської затоки

Міністерство закордонних справ Ізраїлю оголосило про приєднання до ініційованої Вашингтоном міжнародної коаліції задля забезпечення безпеки торговельного судноплавства в Перській затоці.

Про це на засіданні парламентського комітету з закордонних справ й оборони, заявив профільний міністр Ісраель Кац, передає Israel National News.

“Міністр МЗС Ісраель Кац заявив на комітеті у вівторок, що Ізраїль бере участь в коаліції, під егідою США, для безпеки у Перській затоці”, – йдеться у повідомленні.

Він додав, що вже дав доручення МЗС співпрацювати з всіма релевантними сторонами для інтеграції країни в коаліцію.

Раніше 6 серпня Велика Британія оголосила про приєднання до ініційованої Вашингтоном міжнародної коаліції задля забезпечення безпеки торговельного судноплавства в Ормузькій протоці.

Як відомо, у липні Іран захопив британський танкер в Ормузькій протоці за нібито порушення територіальних вод. Це сталося після того, як британці заарештували поблизу Гібралтару іранський танкер, звинувативши у порушенні санкцій проти Сирії.

 

Потужний вибух у Копенгагені: поліція заявляє про напад

Внаслідок вибуху в столиці Данії був сильно пошкоджений фасад будівлі податкової інспекції. Поранення отримала одна людина. Правоохоронці та урядовці кажуть про навмисні дії – DW.

У столиці Данії Копенгагені біля будівлі податкової інспекції в ніч на середу, 7 серпня, прогримів потужний вибух, повідомила місцева поліція. На час інциденту в будівлі перебували лише двоє співробітників, які не постраждали. Одна людина поблизу будівлі отримала поранення осколками, її доправили у лікарню.

Причина вибуху поки не встановлена. Поліція підозрює, що це міг бути напад. “Це – не нещасний випадок. Хтось навмисно напав на будівлю (…) Ще рано казати, хто стоїть за вибухом”, – зазначив головний інспектор поліції Копенгагена Йорген Берген Сков, цитує агенція новин AFP. За його словами, атака була скоєна не на людей, а саме на будівлю податкової інспекції.

За словами данського міністра податків Мортена Бодскова, “досить очевидно”, що вибух був скоєний навмисно. Він назвав такі дії “абсолютно неприйнятним вчинком”. Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен повідомила, що під час вибуху поблизу будівлі податкової інспекції перебувало багато людей. Вона назвала інцидент “свідомою дією”.

Вибух сильно пошкодив фасад будинку, багато вікон було вибито. На місці події працюють слідчі з собаками.

 

SpaceX вивів на орбіту супутник, який розширить доступ до інтернету в Африці

SpaceX 7 серпня успішно вивів на орбіту ізраїльський телекомунікаційний супутник, призначений для розширення доступу до інтернету районів Африки на південь від Сахари.

Про це повідомили в SpaceX.

«Успішне розгортання AMOS-17 підтверджено!» – йдеться у повідомленні.

Відповідно до пресрелізу компанії про деталі місії, для запуску була використана ракета-носій Falcon 9, яка вже двічі виводила на орбіту космічні апарати.

 

Конкурс на відновлення Нотр-Даму виграли китайські дизайнери

Конкурс на відновлення Нотр-Даму в Парижі, де сталася пожежа 15 квітня, виграли китайські дизайнери.

Про це повідомляє China Daily – Укрінформ.

«Два китайські дизайнери зі своєю роботою ParisHeartBeat виграли у конкурсі дизайнерів для собору Нотр-Дам у Франції», – повідомляє ЗМІ.

Конкурс був ініційований GoArchitect, незалежним видавцем книг, що базується в Лос-Анджелесі, і отримав 226 пропозицій з 56 країн світу. Під час конкурсу проголосувало понад 30 000 осіб.

Обидва китайські дизайнери, Цай Зейю та Лі Сібей, зараз працюють у Skidmore, Owings& Merrill Foundation (Чикаго, США) і закінчили університет Цінхуа та Пекінський технологічний університет.

Три основні моменти дизайну Paris Heart Beat- це капсула TimeParis, міський калейдоскоп та дзеркальний дах. Зокрема, замість згорілого шпиля пропонується створити «магнетичну левітаційну установку».

В описі проєкту зазначається,: «Новий шпиль означає пам’ять, присутність і надію людей. Капсула часу ритмічно рухається вгору і вниз, дихає і б’ється разом з містом. Зображення всередині вежі шпиля створює калейдоскоп міста. Яскраве скло забарвлює світ, тоді як структура зображує тінь. Краса і логіка вікна – троянди Нотр-Дама повністю інтерпретується в дизайні».

GoArchitect не пов’язаний з французьким урядом, католицькою церквою або собором.

Переможці отримають нагороду в розмірі тисячі доларів.

Як повідомляв Укрінформ, Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам) значно постраждав у результаті пожежі, що сталася 15 квітня. Вогнем знищено головний шпиль і дві третини дерев’яного даху. Вціліли дві вежі та фасад. Також вдалося евакуювати та зберегти основні духовні реліквії і скарби храму.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 572

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua