Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 09.07.2019

Інформдень: 09.07.2019

Окупанти обстріляли Водяне: штаб ООС показав наслідки

Село Водяне у Донецькій області опинилося у вівторок під артилерійським вогнем окупантів.

Про це повідомляє штаб ООС – Укрінформ.

“Ворожий снаряд влучив прямісінько в будинок, в результаті чого будівля згоріла. Коли трапився інцидент, господарів в будинку не було, тому минулося без жертв. Також на околиці Водяного зафіксовано п’ять величезних вирв“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обстріл відбувся з 02.20 до 02.50 у вівторок. Спостережною групою української сторони СЦКК під час проведення фотофіксації встановлено, що вогонь противник вів із напрямку Ужівки, застосувавши при цьому артилерійські системи калібру 122мм. “Окупант свідомо робить життя мирних жителів нестерпним, оскільки щодня своїми обстрілами наражає їх на небезпеку”, – наголошують у штабі.

 

В Криму на берег винесло тіло кримського татарина з прив’язаною до шиї гирею – ЗМІ

В окупованому Криму на пляжі селища Миколаївка Сімферопольського району море винесло тіло зниклого більш як два місяці тому кримського татарина Рашида Яг’яєва.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє кримськотатарський телеканал ATR – Укрінформ.

“На одному з пляжів селища Миколаївка Сімферопольського району після шторму море винесло на берег тіло чоловіка з прив’язаною до шиї гирею. З’ясувалося, що це 61-річний кримський татарин Рашид Яг’яєв, який пропав в окупованому Криму в квітні 2019 року”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що якщо рідним вдасться до вечора забрати тіло, то дженазе (похорон) відбудеться сьогодні, 9 липня, у мікрорайоні Кам’янка в Сімферополі.

Також джерело зазначило, що Рашид Яг’яєв був підприємцем, в Криму у нього були торгові точки і склади.

Раніше повідомлялося, що на одному з пляжів селища Миколаївка Сімферопольського району після шторму на берег винесло труп чоловіка в діловому костюмі з прив’язаною до шиї гирею. За даними кримських ЗМІ, тіло явно пролежало у воді довгий час.

Про зникнення Яг’яєва повідомили 25 квітня 2019 року. Тоді інформували, що з 22 квітня його ніхто не бачив.

 

Окупанти путінської РФ п’ять разів порушили “тишу”, гатили з важкої артилерії

Путінсько-окупаційні війська від початку доби 9 липня п’ять разів обстріляли позиції Об’єднаних сил поблизу населених пунктів Сартана, Новомихайлівка, Широкине та Травневе.

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“Від початку поточної доби російсько-окупаційні війська порушували режим тиші п’ять разів, при цьому тричі застосовуючи важке озброєння. За наявною інформацією, внаслідок ворожих обстрілів від початку поточної доби втрат серед наших українських героїв немає”, – повідомив речник.

Гуцуляк уточнив, що з 07.00 ранку, протягом години, ворог вів артилерійський обстріл по оборонцях смт Сартани. З напрямку від окупованого села Заїченко противник здійснив 15 пострілів з артилерії калібру 122 мм. З 07.25 ворог цілив з ПТРК по захисниках Новомихайлівки.

Близько 10.00 українські оборонці Новолуганського зафіксували розриви п’яти ворожих мін 82-го калібру.

Крім того, ворог вів провокаційні прицільні обстріли вночі зі стрілецької зброї поблизу н.п. Широкиного, з озброєння БМП, гранатометів та стрілецької зброї зранку – в районі н.п. Травневого.

 

Балух подякував усім за унікальну вишиванку

Український політв’язень у РФ, кримчанин Володимир Балух у листі українській активістці в Латвії Тетяні Лазді дякує всім, хто допоміг виконати його мрію – зробити вишиванку з Борщевським візерунком, запозиченим з музею на Тернопільщині.

Копію листа Балуха латвійська активістка передала кореспонденту Укрінформу.

“Мені до сліз зворушлива та турбота, якою ви мене оточуєте, і ви особисто, і латиські побратими і вся Україна! У мене вже кілька днів є фото тієї самої вишиванки з Борщівщини, автентичний візерунок якої скопійовано з сорочки 1930-х років, що належала активісту патріоту Степану Фещуку і яку ви передали моїй мамі… Тепер вже й не знаю, чи вистачить мені життя на те, що щоб віддати Україні і її святій землі за щастя бути причетним до цього космосу, який я ідентифікую, як “українство”, – пише Балух.

Нагадаємо, раніше громадська організація «Гільдія народних умільців «Перлина», яка співпрацює з Борщівським обласним комунальним краєзнавчим музеєм на Тернопільщині, повідомляла про те, що кілька майстринь взялися шити вишиванку для Балуха. Вони вишивали візерунки з борщівської сорочки 1930-х років з колекції музею, що належала активісту, патріоту, уродженцю краю Степану Фещуку.

Раніше Балух написав у листі активістці Тетяні Лазді, що в керченській колонії у нього відібрали речі, в тому числі вишиванку.

Як повідомлялося, з 29 травня український активіст із Криму, політв’язень Володимир Балух знаходиться в російській виправній колонії № 4 міста Торжок Тверської області Росії. За цей час Балуха вже п’ять разів відправляли у штрафний ізолятор (ШІЗО) з надуманих, за словами адвокатів, причин.

27 червня Володимир Балух оголосив сухе голодування на знак протесту проти порушення його права на зустріч з консулом України.

28 червня його відвідала адвокат Дінзе, а український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з проханням перевірити умови його утримання і забезпечити йому зустріч з консулом України. Після цього його перевели до тюремної лікарні. 5 липня стало відомо, що Балух припинив голодування у зв’язку з задоволенням його вимог.

Володимир Балух – кримський фермер, член Конгресу українських націоналістів. Після анексії Криму Росією відмовився від російського громадянства. Взимку 2013 року Балух повісив на своєму будинку прапор України, пізніше прикріпив на будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної Сотні».

В кінці 2016 року Володимира Балуха затримали співробітники ФСБ Росії. Вони стверджували, що на горищі будинку Балуха знайшли патрони і тротилові шашки. Підконтрольний Росії суд у Криму засудив його до 5 років позбавлення волі за двома кримінальними справами: зберігання боєприпасів і інцидента, який назвали «побиттям начальника Роздольненського ізолятора тимчасового утримання».

Балух свою провину не визнав, на знак протесту він оголосив голодування. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Володимира Балуха політичним в’язнем.

 

Урегулювати ситуацію на Донбасі лише виконанням Мінських угод проблематично, вважає екс-начальник Генштабу Замана – Інтерфакс-Україна

Для врегулювання ситуації на Донбасі необхідно шукати нові шляхи з залученням міжнародної спільноти, крім реалізації Мінських угод, вважає екс-начальник Генерального штабу Збройних сил України, кандидат у народні депутати за списком партії “Сила і честь” Володимир Замана.

“Досягти врегулювання ситуації на Донбасі виконанням Мінських угод, мені здається, проблематично. Потрібно знаходити інші шляхи за допомогою міжнародної спільноти, насамперед США та Великої Британії”, – сказав він в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Екс-начальник Генштабу переконаний, що питання Донбасу та Криму не можна розділяти, їх необхідно вирішувати в комплексі.

“Якщо ми зараз підемо шляхом вирішення питання Донбасу, то ускладнимо проблему Криму”, – зазначив він.

“Я не бачу вирішення питання щодо Донбасу найближчим часом. Припинення вогню – так, можливо. А в подальшому буде або заморожений конфлікт, або розблокування торгівлі”, – прогнозує Замана.

 

Гройсман повідомив про ухвалення низки рішень, які дадуть змогу вже через кілька годин вирішити проблему водопостачання Донбасу – Інтерфакс-Україна

Водопостачання на сході України буде відновлено вже через кілька годин завдяки ухваленню низки рішень на рівні уряду та глави держави, повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Нарешті нам вдалося почати відновлювати водопостачання Донбасу. На рівні президента й уряду було ухвалено низку рішень, які дозволили вирішити цю життєво важливу для людей проблему… Сподіваюся, що вже через кілька годин люди на Донбасі будуть із водою”, – написав Гройсман на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

Прем’єр подякував за роботу віце-прем’єру Володимиру Кістіону, міністру енергетики Ігорю Насалику, главі Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколі Чечоткіну та заступнику міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуарду Кругляку.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 18 червня за результатами позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доручив невідкладно вжити заходів для забезпечення питною водою жителів Донецької та Луганської областей.

Гройсман підписав доручення, згідно з яким необхідно відновити й забезпечити безперебійне постачання електроенергією об’єктів водопостачання та водовідведення КП “Компанія “Вода Донбасу” й надати підприємству статус “захищеного споживача”.

Станом на 1 травня 2019 року заборгованість “Води Донбасу” за спожиту е/е становила 1 млрд 409,8 млн грн. Крім того, існує заборгованість у зв’язку з наданням послуг споживачам, які перебувають на неконтрольованій території, – 1,434 млрд грн.

Оператор системи розподілу (ОСР) “ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля” 27 травня на вимогу постачальника “останньої надії” (ПОН) – держпідприємства “Укрінтеренерго” почав частково відключати об’єкти КП “Вода Донбасу” від електропостачання.

5 липня президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості врегулювання питання нормального водопостачання на Донбасі й зазначив, що Гройсман повідомив йому, що “поставив це питання руба” на засіданні уряду.

За даними ЮНІСЕФ, від початку конфлікту на Донбасі внаслідок бойових дій загинули дев’ятеро працівників системи водопостачання, ще 26 дістали поранень, намагаючись забезпечити безперебійне водопостачання.

Згідно з інформацією, від початку 2019 року через бойові дії тимчасово припинялося або повністю перекривалося водопостачання для 3,2 млн осіб у середньому на 29 днів. Також було зафіксовано 58 випадків пошкодження об’єктів системи водопостачання та водовідведення.

 

“ЛНР” розцінить ремонт мосту в Станиці Луганській як “акт агресії” України

За словами глави “ЛНР”, будь-які односторонні дії України спроба зірвати розведення сил у Станиці Луганській

Голова так званої “ЛНР” Леонід Пасічник заявив, що ремонт мосту в Станиці Луганській розцінить як акт агресії України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Пасічника у Twitter.

За його словами, будь-які односторонні дії України на території “ЛНР” спроба зірвати розведення сил у Станиці Луганській.

“Будь-які односторонні дії України на території ЛНР, частиною якої, нагадую, є і станичний міст, будуть сприйматися як черговий акт агресії. Ви хочете зірвати розведення, вкрасти грошей на будівництві і не так сильно втратити рейтинг”, – заявив Пасічник у відповідь на повідомлення президента України Володимира Зеленського про те, що в Станиці Луганської в найкоротші терміни хочуть відбудувати міст.

Будь-які односторонні дії України на території ЛНР, частиною якої, нагадую, є і станичний міст, будуть сприйматися як черговий акт агресії. Ви хочете зірвати розведення, вкрасти грошей на будівництві і не так сильно втратити рейтинг https://t.co/ighV2xCsNs

— Леонід Пасічник (@glavalnr) 9 липня 2019 р.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що міст в Станиці Луганській можуть побудувати протягом місяця. За його словами, зараз очікується демонтаж бетонних конструкцій з боку бойовиків.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що єленський в ході робочої поїздки в Луганську область назвав умови відновлення мосту в Станиці Луганській. Президент підкреслив, що українська сторона хоче відбудувати цей міст.

Зазначимо, спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактної групи Мартін Сайдик висловив сподівання, що після завершення процесу відводу сил в районі Станиці Луганської почнеться ремонт пішохідного мосту через річку Сіверський Донець.

 

Кримський міст порушує права України і норми міжнародного права — ПА ОБСЄ

Спорудження моста через Керченську протоку між РФ і тимчасово окупованим Кримом є кричущим порушенням суверенних прав України і норм міжнародного права.

Про це йдеться в ухваленій на 28-й сесії ПА ОБСЄ Люксембурзькій декларації, до якої увійшли підтримані раніше загальними комітетами резолюції, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Спорудження і відкриття моста через Керченську протоку між Російською Федерацією і тимчасово окупованим Кримом, побудованого проти волі і без згоди уряду України, є ще одне кричуще порушення суверенних прав України і норм міжнародного права, сприяють подальшій мілітаризації Криму і перешкоджають економічному розвитку України, головним чином шляхом обмеження розміру суден, які можуть потрапити в порти України на Азовському морі “, – йдеться в резолюції “Мілітаризація Російською Федерацією тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, Чорного і Азовського морів “.

ПА ОБСЄ настійно закликала Російську Федерацію “забезпечити свободу проходу через Азовське море і Керченську протоку відповідно до застосовних норм міжнародного права, зокрема положеннями Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року”.

Крім того, ПА ОБСЄ виступила за надання необхідних ресурсів для підвищення потенціалу СММ ОБСЄ, “зокрема за рахунок використання обладнання технічного спостереження, безпілотних літальних апаратів і супутникових зображень, зі спостереження за ситуацією в Азовському морі і Керченській протоці”.

Крім того, в резолюції вказується на те, що Парламентська Асамблея підтримує вироблення державами-учасниками та інституціями ОБСЄ “інших відповідних заходів, спрямованих на стримування подальших агресивних дій і обмеження свободи судноплавства з боку Російської Федерації в Азовському і Чорному морях, в тому числі шляхом вишукування способів здійснення ефективного міжнародного моніторингу судноплавства в Керченській протоці і навколо неї “.

 

Місія ОБСЄ встановила камеру для спостереження в районі Станиці Луганській

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшила присутність на ділянці в районі Станиці Луганській. Про це УНН повідомили в СММ, відповідаючи на питання про те, чи дійсно Місія не може підтвердити розведення військ у Станиці Луганській.

“У відповідності зі своїм мандатом, СММ ОБСЄ інтенсивно стежить за ситуацією в області безпеки в районі роз’єднання Станиця Луганська. За останні два тижні в цьому районі збільшилася присутність (місії – ред.), доповнена безпілотними літальними апаратами і статичними камерами, одна з яких була недавно встановлена в цьому районі”, – повідомили в місії.

У СММ нагадали, що 26 червня Місія спостерігала за початком розведення сил і засобів в районі Станиці Луганській.

“Протягом наступних днів СММ продовжувала стежити за процесом. Вона зазначила, що поміченої раніше зброї в районі роз’єднання більше немає”, – підтвердили спостерігачі.

Нагадаємо, раніше заступник командувача штабу операції Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар заявив, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може провести верифікацію розведення сил у Станиці Луганській.

 

Окупанти зафіксували власні злочини проти цивільних та бійців під Мар’їнкою

Українські військові зафіксували обстріл позиції Об’єднаних сил поблизу Мар’їнки, який здійснювався бойовиками з житлових кварталів населеного пункту Олександрівка.

Про це повідомляє пресслужба 24 ОМБр імені короля Данила – Укрінформ.

“На цьому відео бойовики зухвало зафіксували власні злочини проти цивільного населення та бійців, що боронять околиці Мар’їнки. Дане відео підтверджує, що незаконні збройні формування б’ють прямо з житлових вулиць н.п. Олександрівка, сподіваючись, що Збройні Сили України, піддавшись провокації, відкривають вогонь у відповідь, що дасть їм змогу далі поширювати свої брудні фейки. Враховуючи, що їм це не вдається, ми фіксуємо факти спеціального підриву бойовиками будівель цивільного населення тимчасово окупованих територій, які видаються за обстріли ЗС України для дискредитації наших підрозділів”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, за кадром можна почути наскільки неадекватною є поведінка російських найманців. Українські захисники сподіваються, що ці кадри побачить передусім місцеве населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях, та зробить для себе висновки.

Матеріали, що підтверджують військові злочини російських окупаційних військ будуть передані до СЦКК, пообіцяли в пресслужбі.

 

Терористична катастрофа МН17: Україна передає Нідерландам матеріали розслідування

Відповідно до угоди про співпрацю щодо розслідування збиття “Боїнга” рейсу МН17, підписаної два роки тому міністрами юстиції України та Нідерландів, почалася процедура передачі матеріалів до Нідерландів.

Про це у Facebook поінформував заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов – Укрінформ.

“Сьогодні Угода вже діє – Нідерланди розпочали за нею процедуру передачі кримінального провадження з України. Ще більш важливою вона буде на стадії судового розгляду, який розпочнеться 9 березня 2020 року”, – написав Пєтухов.

Він також зазначив, що, як голова делегації України, угоду готував близько двох років. У форматі п’яти країн обговорювався найбільш ефективний варіант розслідування. Всі країни дійшли згоди, що суд має бути в Нідерландах.

Як повідомлялося, 19 червня Міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 офіційно назвала причетних до збиття малайзійського Boeing-777. Це громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці “ДНР”, а також троє громадян РФ: полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, очільник “ГРУ ДНР” Сергій Дубинський, якого вважають організатором бойового застосування установки “Бук”; підполковник запасу російських ПДВ Олег Пулатов, причетний до перевезення “Бука”, який займався організацією охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін – відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

Пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ на окупованому Донбасі 17 липня 2014 року. На борту авіалайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.

 

Окупація Криму: з політичних чи релігійних мотивів затримані 93 людини

В окупованому Криму 93 людини незаконно позбавлені волі внаслідок переслідування з політичних або релігійних мотивів.

Про це повідомляє у Facebook Кримська правозахисна група – Укрінформ.

“Станом на 8 липня 2019 року 93 людини незаконно позбавлені волі в рамках політично мотивованого і/або релігійного переслідування в Криму”, – йдеться в повідомленні.

Повний список ув’язнених правозахисники опублікували на сайті.

Зокрема, за інформацією КПГ, 63 незаконно затриманих є фігурантами “справи кримських мусульман” – за обвинуваченням у зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», забороненої в Росії.

Тринадцятьох обвинувачують у “справі “українських диверсантів”, по три – як учасники “групи Сенцова” і причетні до «батальйону ім. Н.Челебіджихана».

 

Ексглаву київського “Беркута” судитимуть за побиття протестувальників у Гостинному дворі

Направлено до суду справу щодо колишнього керівника спецпідрозділу “Беркут” за перевищення влади щодо учасників акції протесту в Гостиному дворі Києва під час подій у лютому 2013 року.

Про це повідомив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко у Facebook – Укрінформ.

“Завершено розслідування і направлено до суду обвинувальний акт стосовно командира ПМОП “Беркут” при ГУ МВС України в м. Києві за підозрою у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством під час проведення акції протесту біля Гостиного Двору в м. Києві під час проведення 18.02.2013 акції протесту щодо припинення забудови архітектурної пам’ятки “Гостинний двір” в м. Києві та недопущення перебудови її на торгівельно-розважальний комплекс”, – написав він.

За його словами, керівнику спецпідрозділу “Беркут” та його заступнику і підлеглим співробітникам інкримінується перевищення влади та своїх службових повноважень, яке полягало у застосуванні сили до учасників акції протесту та інших громадян, внаслідок чого 11 людям заподіяні тілесні ушкодження, а також безпідставного затримано 40 осіб, зокрема двох народних депутатів.

Як зазначив Лисенко, дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 346, ч. 1 ст. 351, ст. 340 Кримінального кодексу України (перевищення влади, що супроводжувалося насильством, перешкоджання діяльності народного депутата України, насильство щодо державного та громадського діяча, незаконне перешкоджання організації і проведенню зборів та мітингів).

Інших підозрюваних співучасників цих злочинів – заступника командира полку міліції спецпідрозділу “Беркут” та начальника відділу охорони громадської безпеки одного з райуправлінь міліції Києва, які переховуються на території Російської Федерації, оголошено в розшук і судом надано дозвіл на їх затримання.

Як відомо, 1994 року будівля Гостинного двору площею 9433 кв.м. перебувала в оренді приватної структури – ПАТ “Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство “Укрреставрація”. За умовами договору орендар взяв на себе повну відповідальність за збереження пам’ятки архітектури та утримання будівлі в належному санітарному, протипожежному і технічному стані.

Проте неодноразово встановлювались факти істотного порушення орендарем умов договору, зокрема погіршення стану об’єкту оренди, чим створено загрозу руйнації пам’ятки архітектури Гостинний двір.

Активісти неодноразово протестували проти реконструкції Гостинного двору і перетворення його на торговельно-розважальний центр.

28 лютого 2018 року Київський апеляційний господарський суд ухвалив рішення про повернення у власність держави будівлі Гостинного двору.

Гостинний двір на Контрактовій площі у Києві збудований у 1809 році.

 

Савченко пропонують позбавити звання Героя України – петиція набрала за добу 11 000 голосів

Петиція “Позбавити Надію Савченко звання “Герой України” за останню добу зібрала понад 11 тисяч голосів

Про це свідчать дані на сайті Президента.

Згадану петицію було оприлюднено 8 липня 2019 року у відповідному розділі на сайті, за цей час підтримали ініціативу 11664 особи – Укрінформ.

В описі до петиції її автор Олександр Коваленко запропонував позбавити високого звання Савченко “за систематичну та неприховану антиукраїнську діяльність на користь країни-агресора”.

Надія Савченко – колишня українська військова, штурман-оператор вертольота Мі-24 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, капітан ЗСУ. З липня 2014 року за незрозумілих обставин опинилася в російському СІЗО, звільнена внаслідок українсько-російської політичної угоди на найвищому рівні. Помилувана указом Президента РФ від 25 травня 2016 року.

2 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко присвоїв Надії Савченко звання “Герой України” з врученням ордена “Золота Зірка” – “за незламність волі, громадянську мужність, жертовне служіння українському народові”.

22 березня 2018 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Савченко.

Савченко інкримінують низку злочинів, передбачених сімома статтями Кримінального кодексу, зокрема вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

16 квітня 2019 року Броварський суд Київської області ухвалив рішення звільнити з-під варти Володимира Рубана та Надію Савченко в залі судових засідань. Суд прийняв таке рішення через те, що термін запобіжного заходу закінчився, а новий не було обрано.

Наприкінці червня ЦВК зареєструвала Надію та Віру Савченко кандидатами у народні депутати на парламентських виборах 21 липня. Вони балотуватимуться в одномандатних виборчих округах у Донецькій області.

 

ДБР опублікувало фрагменти розмов чиновників Міноборони щодо закупівлі неякісних бронежилетів

Державно бюро розслідувань опублікувало фрагменти розмов чиновників Міноборони щодо закупівлі неякісних бронежилетів, пише УНН з посиланням на прес-службу відомства та відео з аудіо, розміщене на YouTube-каналі ДБР.

“Готуйся, якого… ти приймаєш бронежилети, які пробиваються шість разів”, — наводиться цитата з розмов військовослужбовців, відповідальних за закупівлю бронежилетів та іншого речового майна для українських військових.

Зважаючи на суспільний резонанс навколо досудового розслідування кримінального провадження за фактом закупівлі посадовими особами Міноборони за завищеними цінами речового майна, що не відповідає технічним вимогам, ДБР опублікувало деякі фрагменти розмов цих чиновників. Вони знали про те, що бронежилети прострілюються, але, не дивлячись на це, вирішили прийняти продукцію у виробника.

На відео також демонструються лабораторні випробування вилучених під час слідчих дій бронежилетів Корсар М3с 1-4 класу захисту. Варто додати, що слідчі ДБР вилучили 11 тисяч таких екземплярів.

Для остаточних висновків щодо невідповідності закупленого речового майна призначено комплекс експертиз. Однак, вже за попередніми даними дії високопосадовців спричинили шкоду державі у сумі близько 100 мільйонів гривень.

“Крім того, тривають слідчі дії з вилученими документами. Державне бюро розслідувань не зацікавлене у тому, щоб наша армія втратила обороноздатність. Тому, усі слідчі дії, які можуть призвести до затримки постачань до підрозділів МОУ, проводяться максимально швидко та в інтересах не тільки слідства, але й завдань Міноборони. Вилучені оригінали документів та еталонні зразки будуть якнайшвидше повернуті у передбачений законом спосіб”, — додали у ДБР.

Нагадуємо, керівництво Міноборони закупило за завищеними цінами непридатні бронежилети і намети.

 

Президент призначив заступника голови Служби зовнішньої розвідки

Президент Володимир Зеленський призначив Валерія Євдокимова заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

Відповідний указ №501/2019 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити Євдокимова Валерія Володимировича заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України”, – зазначається у документі.

Словаччина готова прийняти саміт “нормандської четвірки”

Словаччина, як головуюча країна в ОБСЄ, у 2019 році готова прийняти зустріч очільників держав “нормандської четвірки” (Україна та Росія як сторони конфлікту і Франція та Німеччина як посередники).

Про це заявив у вівторок діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак під час пресконференції за результатами неформального міністерського засідання ОБСЄ у Високих Татрах, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Україна – це один із наших пріоритетів ми б хотіли відновлення “нормандського формату”. Я думаю, що зараз трохи зарано говорити про саміт. Але цього тижня буде зустріч на рівні експертів у “нормандському форматі”, і я думаю, що це є дуже бажаним, щоб “нормандський формат” також зустрівся на найвищому політичному рівні. Очевидно, для нас буде за честь організувати таку зустріч тут, у Словаччині”, – заявив Лайчак, відповідаючи на запитання журналістів про те, чи є можливим проведення саміту між Україною та Росією як сторонами конфлікту до завершення Словацького головування в ОБСЄ (до кінця 2019 року).

Водночас, додав міністр, він би не хотів наразі говорити “про речі, які не підтверджені”.

Поруч із цим, діючий голова ОБСЄ вказав на необхідність обговорення того, як можна покращити страждання простих людей у зоні конфлікту.

“Разом з моїми колегами ми підготували план з відбудови довіри, і цей план, власне, був підтриманий і Москвою, і Києвом. І перший крок в цьому плані – розведення сил в районі Станиці Луганської… Також сюди входять розмінування та відбудова інфраструктури”, – сказав Лайчак.

Як повідомляв Укрінформ, неформальна зустріч міністрів закордонних справ та інших представників високого рівня держав-учасниць ОБСЄ проходила у вівторок, 9 липня, у Високих Татрах у Словаччині.

 

Зеленський повернув Безсмертного до Тристоронньої контактної групи

Президент Володимир Зеленський уповноважив Романа Безсмертного представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Відповідний указ №504/2019 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Уповноважити Безсмертного Романа Петровича представляти Україну у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи, увільнивши від виконання цих обов’язків О.Моцика”, – зазначається в документі.

Нагадаємо, Роман Безсмертний із 2015 по 2016 рік виконував обовʼязки представника України у політичній підгрупі Контактної групи у Мінську.

 

На Київщині двоє військових-контрактників згоріли живцем у авто

На Київщині о 3-й годині ранку внаслідок ДТП за участю військового автомобіля загинуло двоє солдат контрактної служби ЗСУ, водій-військовий госпіталізований.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції в Київській області – Укрінформ.

“Аварія сталася о 3-й годині ранку на 65 км автотраси Київ-Чоп в напрямку столиці. За попередніми даними, водій автомобіля Toyota не обрав безпечної швидкості і скоїв зіткнення з військовим автомобілем “Газ-32223”, що рухався в попутному напрямку. В результаті ДТП сталося загоряння автомобіля “Газ”, де знаходились 9 солдат контрактної служби Збройних сил України. Двоє з них, які знаходились в приміщенні авто для конвоювання засуджених, згоріли на місці події. Водій-військовослужбовець шпиталізований з травмами ніг”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на місці дорожньої аварії працювали рятувальники, працівники Слідчого управління поліції Київщини, слідчо-оперативна група Макарівського відділення поліції, медики.

Поінформовано, що 36-річного водія авто Toyota поліція затримала у порядку ст. 208 КПК України.

“Транспортні засоби вилучені у якості речових доказів”, – додали у поліції.

Правоохоронці також зауважили, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України. Працівники поліції встановлюють усі обставини та причини ДТП. У рамках кримінального провадження будуть призначені усі необхідні експертизи.

 

Північноатлантична рада НАТО перенесла візит в Україну — віцепрем’єр

Візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну, який раніше планувався на липень, перенесено найімовірніше на осінь.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у коментарі журналістам.

“Північноатлантична рада мала приїхати 9-10 липня. У зв’язку з нашими виборами вони вирішили перенести приїзд на пізнішу дату. Найімовірніше, це відбудеться у жовтні”, – сказала вона.

Водночас Климпуш-Цинцадзе додала, що остаточної дати візиту поки немає.

 

Кількість українців, які підтримують вступ до НАТО, зросла на 46% за сім років

Вступ до Північноатлантичного Альянсу підтримують 62% українців, тоді як 21% – проти.

Такі дані соціологічного дослідження презентував директор Центру стратегічного розвитку територій Андрій Орлов під час пресконференції в Укрінформі.

“62% українців підтримують вступ до НАТО, за даними дослідження, 21% респондентів не підтримують таку політику”, – сказав він.

Експерт уточнив, що на заході вступ до НАТО підтримують 76% респондентів, на Донбасі — 37%, на півночі — 66%, на півдні – 55%.

Водночас Орлов підкреслив, що із 2012 року на 46 % збільшилася кількість українців, які підтримують вступ до Альянсу.

Також експерт розповів, що 57% українців вважають членство в НАТО основною гарантією безпеки України, 8% вважає, що таким гарантом може бути військовий союз із Росією та іншими країнами СНД, а 18% наразі кажуть, що такі гарантії безпеки може дати лише позаблоковий статус.

При цьому він відзначив, що із 2012 року на 44% збільшилася частка тих українців, які вбачають у НАТО гарантію безпеки, а кількість прихильників позаблокового статусу за останні два роки зменшилася на 10.

Серед аргументів на користь вступу до НАТО, за даними опитування, українці найчастіше називають те, що це дасть гарантію безпеки України, або ж це стане наступним кроком до ЄС, а також дасть змогу зміцнити та модернізувати українську армію.

Водночас українці побоюються, що вступ до НАТО може сприяти втягненню України у військові дії країн-членів Альянсу та провокуванню Росії на відкриту агресію проти України.

У свою чергу віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе наявність “міфів” щодо НАТО і ЄС в українському суспільстві назвала вимогою і надалі продовжувати роз’яснювальну роботу серед населення.

“Щодо міфів, які далі продовжують існувати, і стосовно Європейського Союзу, і стосовно Північноатлантичного Альянсу серед українців, у тому, що коли йдеться про те, що, мовляв, наш вступ до НАТО втягне нас у військові дії НАТО або спровокує Росію на відкриту агресію проти України, то це просто вимагає від нас подальшої роз’яснювальної роботи”, – підкреслила вона.

Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Російська Федерація напала на Україну саме тоді, коли Україна мала позаблоковий статус.

Вона наголосила, що це не зупинило РФ, а навпаки, “роз’ятрило її апетит”.

Дослідження проведене 14-30 травня 2019 року. Участь в опитуванні взяли 2118 респондентів зі 124 населених пунктів із різною кількістю населення.

Статистична похибка становить 2,18 %.

 

Під Нацрадою активісти вимагають відібрати ліцензію у NewsOne

У Києві перед будівлею Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, де має розпочатися позачергове засідання, проходить акція з вимогою скасувати ліцензію телеканалу NewsOne.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на акції зібралися близько 200 активістів, серед них представники “Національного корпусу”, “Національні дружини”.

Один із активістів тримає плакат з написом “NewsOne загроза національній безпеці”. Акція проходить без партійної символіки та прапорів. Кілька активістів запалили фаєри перед будівлею Нацради.

Активісти зазначили, що частина мітингувальників планує піти на саме засідання Нацради.

“Мета сьогоднішньої акції скасувати від Нацради ліцензії на трансляцію каналу NewsOne, оскільки вони хотіли провести телеміст з каналом “Росія”, який заборонений в Україні, що є прямим порушенням закону. Також NewsOne вже мав попередження від Нацради з питань телебачення і радіомовлення, тобто він вже має численні порушення і продовжує вести російську пропаганду”, – сказав громадський активіст Олександр Іванов.

За його словами, Нацрада має всі повноваження для позбавлення каналу ліцензії.

“Я сподіваюся на позитивне рішення для нас. Якщо рішення позитивного не буде, то протести триватимуть”, – зазначив він.

Наразі проходить засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення через ситуацію з анонсованим телемостом між українським та одним з російських телеканалів.

Перед будівлею Нацради забезпечують громадський порядок у посиленому режимі співробітники Національної поліції та бійці Нацгвардії, на місці працює також поліція діалогу.

Як повідомляв Укрінформ, російський журналіст Дмитро Кисельов анонсував телеміст під назвою “Треба поговорити” 12 липня українського телеканалу NewsOne і російського “Росія 24”. Ведучими від NewsOne повинні стати Василь Голованов і Олена Кирик, а з боку “Росія 24” – Марія Сіттель і Андрій Малахов.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав Нацраду з питань телебачення і радіомовлення терміново провести засідання, на якому розглянути питання про позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne. Нацрада, у свою чергу, повідомила про проведення позачергового засідання 9 липня.

В.о. глави СБУ Іван Баканов запропонував Президенту Володимиру Зеленському та голові Ради нацбезпеки і оборони невідкладно скликати позачергове засідання РНБО.

Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами.

Згодом NewsOne повідомив, що телеміст скасовано.

За даними сайту “Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні”, кінцевим власником ТОВ “Новини 24 години” (супутниково-кабельного телеканалу новин NewsOne), з жовтня 2018 року є соратник Віктора Медведчука народний депутат від “Опозиційного блоку” Тарас Козак, якому також належать канали “112 Україна” і ZIK.

У СБУ зазначили, що телеканали NewsOne і “112 Україна” включені до списку санкцій Постановою Верховної Ради України від 04.10.2018 №2589-VIII.

Згодом телеканал NewsОne заявив, що скасовує проведення телемосту.

 

Рішення про скасування ліцензії NewsОne залежить від РНБО – Нацрада

У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення вважають, що рішення щодо анулювання ліцензії на мовлення телеканалу NewsОne, який анонсував проведення телемосту з російським каналом “Россия-24”, залежить від РНБО.

Про це сказала під час засідання 9 липня заступник голови Нацради Уляна Фещук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Національна рада неодноразово зверталася до СБУ щодо порушень цим телеканалом чинного законодавства, зокрема після прийняття постанови Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року щодо застосування індивідуальних санкцій. В цей список були включені телеканал NewsОne і група телеканалів “112”, щодо яких, зокрема, передбачалася санкція анулювання ліцензії. Матеріали цієї постанови були передані РНБО, і на сьогодні це питання досі нею розглядається. Тому ми підтримуємо вчорашній заклик СБУ щодо термінового скликання РНБО для розгляду цього питання і вжиття відповідних санкцій. Всі попередні дії вже були здійснені. І фактично рішення за цим органом”, – наголосила Фещук.

Вона зазначила також, що, на жаль, відповідно до статті 5 закону про телебачення і радіомовлення, Національна рада не має права втручатися в редакційну політику каналу і здійснювати будь-яку цензуру, невмотивоване втручання в діяльність телеканалу є порушенням норми закону.

“Ми обмежені нормою закону щодо застосування санкцій у вигляді оголошення попередження, штрафу і звернення до суду про анулювання строку дії ліцензії. Ми неодноразово застосовували санкції у вигляді оголошення попередження і штрафу до телеканалу NewsОne, проте порушення відбуваються знову, і тому сьогодні запропоновано провести ще одну перевірку цьому телеканалу”, – сказала Фещук.

 

Нацрада призначила позапланову перевірку NewsОne

Нацрада телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 9 липня призначила перевірку телеканалу NewsОne, на підставі якої буде можливо позиватися про анулювання ліцензії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за проєкт рішення про проведення позапланової перевірки каналу NewsОne члени Нацради проголосували одноголосно.

“Ми ініціюємо перевірку за статтями закону, за якими ми вже призначали цій компанії. Це означає, що якщо ми доведемо факти розпалювання ворожнечі у відношенні окремих груп українського суспільства, де їх неодноразово учасники передач називають “фашистами”, це вже буде друга санкція до телеканалу, яка дозволить нам звернутися до суду щодо анулювання ліцензії”, – підкреслив член Нацради Сергій Костинський.

Водночас він зазначив, що, на жаль, на сьогодні закон визначає дуже складну процедуру застосування будь-яких санкцій. Звернення до суду передбачає, що впродовж року телеканал може кілька разів порушувати одну й ту саму статтю закону і закон дозволяє це робити, зауважив член Нацради.

“Тобто, закон не дозволяє Національній раді оперативно анульовувати ліцензію. Навіть сама процедура анулювання ліцензії відбувається через суд. Ми готові пройти через цю процедуру. Саме тому проєкт рішення включає не тільки ті факти, які були зафіксовані попередньо, а й ті, що були зафіксовані 8 липня під час анонсів цього так званого телемосту, під час яких українців неодноразово називали “фашистами””, – сказав Костинський

За його словами, це неприпустимо, і прийшов час для абсолютно жорстких дій щодо телеканалів, які здійснюють інформаційно-психологічні операції проти Української держави, українського суспільства.

“Тому я буду просити колег підтримати цей проєкт рішення для того, щоб ми могли провести цю перевірку і застосувати жорсткі санкції по відношенню до телеканалу, який під час війни на Сході України, окупації Криму, змушує нас до діалогу з окупантом, який навіть і не думає піти з наших територій”, – наголосив член Нацради.

Він додав, що “такого цинічного підходу не було під час жодної війни” і діалог може бути розпочатий тільки тоді, коли агресор вийде з території, яку він окупував.

“Національна рада має задіяти всі можливості для того, щоб зробити неможливими такі операції проти української державності”, – сказав Костинський.

Як повідомляв Укрінформ, російський журналіст Дмитро Кисельов анонсував телеміст під назвою “Треба поговорити” 12 липня українського телеканалу NewsOne і російського “Россия 24”. Ведучими від NewsOne повинні стати Василь Голованов і Олена Кирик, а з боку “Россия 24” – Марія Сіттель і Андрій Малахов.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав Нацраду з питань телебачення і радіомовлення терміново провести засідання, на якому розглянути питання про позбавлення ліцензії телеканалу NewsOne. Нацрада, у свою чергу, повідомила про проведення позачергового засідання 9 липня.

В.о. глави СБУ Іван Баканов запропонував Президенту Володимиру Зеленському та голові Ради нацбезпеки і оборони невідкладно скликати позачергове засідання РНБО.

Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами.

Згодом NewsOne повідомив, що телеміст скасовано.

За даними сайту “Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні”, кінцевим власником ТОВ “Новини 24 години” (супутниково-кабельного телеканалу новин NewsOne), з жовтня 2018 року є соратник Віктора Медведчука народний депутат від “Опозиційного блоку” Тарас Козак, якому також належать канали “112 Україна” і ZIK.

У СБУ зазначили, що телеканали NewsOne і “112 Україна” включені до списку санкцій Постановою Верховної Ради України від 04.10.2018 №2589-VIII.

Згодом телеканал NewsОne заявив, що скасовує проведення телемосту.

9 липня у Києві перед будівлею Національної ради з питань телебачення і радіомовлення проходила акція з вимогою скасувати ліцензію телеканалу NewsOne.

 

Нацрада з питань телебачення проситиме у ВР більше повноважень

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення буде звертатися до Верховної Ради стосовно внесення змін до чинного закону про телебачення і радіомовлення з метою розширити її повноваження, зокрема в частині призупинення дії ліцензії.

Про це сказала під час засідання заступник голови Нацради Уляна Фещук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні ми не маємо можливості призупинити строк дії ліцензії. Маємо можливість тільки після застосування санкції попередження, штрафу звернутися про анулювання ліцензії. В сьогоднішніх умовах ми повинні мати більш чіткі, виважені і ефективні важелі впливу на інформаційний простір. Тому будемо звертатися за тим, щоб у випадку виявлення порушень статті 6 закону про телебачення і радіомовлення, зокрема закликів до повалення конституційного ладу, розпалювання ворожнечі, Національна рада могла ефективно і швидко протидіяти таким загрозам”, – зазначила Фещук.

Вона також повідомила, що в проекті рішення щодо інформації про проведення телемосту “Надо поговорить” між українським телеканалом NewsОne та російським “Россия-24” є три пункти. Крім звернення до Верховної Ради щодо внесення змін у законодавство з метою збільшення повноважень Національної ради, пропонується також звернутися до ліцензіатів (телерадіоорганізацій та провайдерів програмних послуг) щодо необхідності неухильного дотримання у своїй діяльності вимог чинного законодавства України, а також створити робочу групу з питань захисту інформаційного простору, протидії антиукраїнській діяльності за участю СБУ, НАЗК, НБУ, МВС, МІП та інших органів державної влади.

За дане рішення члени Нацради проголосували одноголосно.

 

ГПУ порушило ще одну справу про “телеміст” – про фінансування тероризму

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за підозрою у фінансуванні тероризму щодо одного з українських телеканалів через плани провести “прямий міст” з підсанкційним російським каналом. Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час брифінгу в Києві, передає кореспондент УНН.

“В рамках давно існуючої фактової справи про державну зраду, щодо різних осіб з боку різних інституцій, після анонсів так званого „прямого мосту“ між підсанкційним, внаслідок рішення РНБО, російським державним телеканалом та „NewsOne“ був порушений додатковий епізод про готування до державної зради”, — сказав Луценко.

З його слів, те, що цей прямий міст скасували, не несе жодних юридичних змін до розслідування справи, яке було зареєстроване вчора в Генпрокуратурі. Досудове слідство буде здійснювати СБУ.

“Також вбачається ймовірність фінансування тероризму, тому що за даними СБУ та Генпрокуратури, посадові особи кіпрських офшорних компаній „NewsOne“ і одного з російських банків, які обслуговують оборонне замовлення держави, це одні й ті самі люди. Це дві особи. Насправді це директор офшору українського телеканалу і офшорки, на яких числиться російський банк, який має статус уповноваженого на оборонне замовлення РФ, відтак і причетний до ведення агресивної війни на території України. В зв’язку з цим, зареєстроване сьогодні також кримінальне провадження про фінансування тероризму. Це підслідність СБУ, вона буде встановлювати цей факт. Вважаю, є всі підстави для РНБОУ приймати рішення про позбавлення ліцензії а також є велике завдання до усіх правоохоронних органів”, — заявив генпрокурор.

Як повідомляв УНН, Нацрада призначила перевірку через телеміст.

 

Державна інформаційна стратегія розробляється і буде представлена незабаром – Разумков – Інтерфакс-Україна

В Україні, незважаючи на наявність Міністерства інформаційної політики, немає державної інформаційної стратегії, зазначає лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков.

“У нас немає стратегії всередині держави. Я в жодному разі не кажу про тиск на свободу слова, обмеження діяльності журналістів. Я кажу про відкритий діалог і вироблення єдиної лінії, яка має бути в державі в тих умовах, у яких ми сьогодні перебуваємо”, – сказав Разумков журналістам у вівторок у Харкові.

На його думку, Україна неефективно використовує наявні ресурси для ведення інформаційної політики в Європі. “У нас немає стратегії поведінки в Європі. Ми не вибудовуємо свою інформаційну політику там. Я розумію, що ми обмежені в ресурсах порівняно з РФ. Але навіть тими ресурсами, які в нас є, ми користуємося, м’яко кажучи, не дуже ефективно”, – сказав Разумков.

Він вважає, що Україна не намагається сформувати канали донесення правдивої інформації про те, що відбувається в країні, ні для громадян РФ, ні для громадян України, які живуть на тимчасово окупованих територіях і в анексованому Криму.

“Ми не співпрацюємо в цьому плані з громадянами РФ, ми не намагаємося туди належним чином донести інформацію про те, що насправді тут відбувається, … що тут далеко не все так погано, як намагаються показати росіянам. І, що найстрашніше, ми не комунікуємо з громадянами нашої держави, які дуже часто вимушено, в стані вимушених заручників, перебувають на окупованих територіях. Ми не доносимо ті меседжі, які дозволили б швидше, насамперед ментально, повернути в лоно країни … Передусім потрібно повернути народ і духовно. Повернення людей, повернення громадян – це перший крок до того, щоб повернути ці території”, – сказав Разумков.

Він повідомив, що наразі в партії “Слуга народу” та в Офісі президента триває робота над створенням державної інформаційної стратегії.

“Інформаційна стратегія розробляється, її буде представлено, думаю, насамперед президентом … у недалекому майбутньому”, – сказав Разумков.

 

У Кремлі прокоментували зрив телемосту з Україною – Інтерфакс-Україна

У РФ заявили про неготовність української сторони до його проведення

У Кремлі шкодують, що телеміст між Росією і Україною не відбувся. Про це повідомив прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков, передають російські ЗМІ у вівторок.

За його словами, українська сторона, очевидно, ще не готова до його проведення.

“У цілому ми, безумовно, шкодуємо, що цей телеміст не відбувся. Ми як і раніше вважаємо, що це була дуже хороша і правильна ініціатива двох телеканалів, але по всій видимості поки українська сторона не готова до цього”, – заявив прес-секретар Володимира Путіна.

Він уточнив, що в разі проведення телемосту російська і українська сторони могли б обговорити “всі періоди” своїх відносин у новітній історії.

Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України проведе позапланову перевірку українського телеканалу NewsOne у зв’язку з наміром провести телеміст з російським телеканалом. Крім того, в зв’язку зі сформованою ситуацією Нацрада вирішила звернутися до Верховної ради України з проханням розширити свої повноваження на рівні закону.

Як писало РБК-Україна раніше, телеканал NewsOne планував провести 12 липня телеміст із Російською Федерацією, проте 8 липня телеканал скасував телеміст. На каналі заявили, що його довелося скасувати через “прямі погрози фізичною розправою щодо журналістів та їх близьких”.

Додамо також, у Києві біля будівлі телеканалу NewsOne 8 липня відбулася акція протесту. Причиною мітингу стали плани каналу щодо проведення телемосту з російським телеканалом “Росія-24”.

 

ОПЗЖ очолила антирейтинг замовників “джинси” в кількох інтернет-медіа наприкінці червня – ІМІ – Інтерфакс-Україна

Партія “Опозиційна платформа – За життя” очолила антирейтинг замовників матеріалів з ознаками прихованої політичної агітації в ЗМІ (“джинси”) в період 24-28 червня, про що свідчить аналіз моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ).

Згідно з оприлюдненими на сайті ІМІ у вівторок даними, в інтересах “Опозиційної платформи – За життя” в зазначений період розміщено 48% від загальної кількості матеріалів з ознаками політичного замовлення. Такі матеріали зафіксовано у п’яти з 13 проаналізованих медіа.

Лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко та її політична сила на другому місці, причому зі значним відривом (8% усіх матеріалів з ознаками замовності).

6% матеріалів з ознаками політичної “джинси” стосувалися діяльності “Опозиційного блоку”.

5% матеріалів з ознаками замовності припадає на партію “Слуга народу”, переважно це емоційні позитивні образи Володимира Зеленського та його дружини, інформація про спортивні рекорди тощо.

Такими є результати дослідження політичної “джинси”, проведеного громадською організацією “Інститут масової інформації” в період з 24 по 28 червня в 13 популярних інтернет-медіа, повна вибірка – понад 30 тис. новин.

 

Більше 70-ти мерів міст та голів ОТГ зі всієї України підтримали “Опозиційний блок” Мураєва-Вілкула-Кернеса – в парламенті потрібні люди справи – Інтерфакс-Україна

Лидер партии “Оппозиционный блок” Евгений Мураев и мэры украинских городов – члены “Оппозиционного блока” – приняли резолюцию об объединении усилий для проведения глубокой экономической, культурной и гуманитарной децентрализации в Украине.

Резолюция о сотрудничестве принята по результатам Форума “Будущее городов”, который состоялся 9 июля в Харькове. В Форуме приняли участие 28 городских голов и 64 представителя органов местного самоуправления.

Участники встречи делегировали “Оппозиционный блок” поддерживать в новом парламенте все инициативы, направленные на проведение глубокой децентрализации.

“Только “Оппозиционный блок” сможет провести в Украине настоящую децентрализацию. Партия собрала под своими знаменами мэров городов, промышленников, бизнесменов, предпринимателей, представителей ОТГ, поселковых и сельских советов. Мы постоянно работаем с людьми, знаем их чаяния и проблемы, – сказал во время выступления городской голова Харькова Геннадий Кернес. – В последние годы любой проект нужно было согласовывать с Киевом. Все стало политикой, за все предыдущая власть требовала откаты. Мы против такого подхода!”

В резолюции Форума говорится, что у центра должны остаться только общенациональные функции управления: внешняя политика, кредитно-денежная политика; вооруженные силы; государственная безопасность; реализация национальных и международных инфраструктурных проектов.

Между тем громады нужно наделить следующими полномочиями: распоряжение инфраструктурными объектами, дороги (кроме дорог национального и международного значения), гуманитарная сфера, дошкольное, школьное и среднее специальное образование, медицина. Судьи должны избираться непосредственно в громадах, при помощи прямого тайного голосования. Полицию – подчинить муниципалитетам.

“Мы, представители местного самоуправления, и партия “Оппозиционный блок” – это те объединяющие факторы, которые должны сделать все, чтобы наша страна была сильной и неделимой, – сказал на Форуме мэр Ужгорода Богдан Андриив. – Украинцы в Запорожье, Харькове, Одессе или Львове ничем не отличаются. Все мы любим нашу страну и желаем ей процветания”.

Для достижения этой цели, ради восстановления мира в стране, а также решения экономических и социальных проблем, “Оппозиционный блок” готов объединяться в Верховной Раде со здоровыми политическими силами.

“У меня сегодня такое чувство, что мы выбираем не Раду, а эстраду, – заметил лидер “Оппозиционного блока” Евгений Мураев. – Но в парламенте должны быть профессионалы. И я считаю, что команда “Оппозиционного блока” самая профессиональная. В ее составе – люди дела. Они знают, что необходимо каждому городу или селу, им не нужны команды из Киева. Я абсолютно уверен, что после событий 2014 года наша страна устояла только благодаря органам местного самоуправления. И сейчас территориальные громады показывают максимальную эффективность не благодаря правительству, а вопреки ему, борясь за каждую копейку и ее эффективное использование”.

По словам Евгения Мураева, 1575 законопроектов, разработанных “Оппозиционным блоком”, создают новую формулу страны, в которой осуществится не декларативная, а полная и всеобъемлющая децентрализация.

“Победа “Оппозиционного блока” на выборах в Верховную Раду станет и победой сил мира, прогресса, созидания”, – сказано в резолюции.

 

Труханова та його підлеглих виправдали у справі заводу “Краян”

Колегія суддів Малиновського районного суду Одеси сьогодні визнала невинними мера Одеси Геннадієм Трухановим та підлеглих у заволодіння 185 млн грн із місцевого бюджету під час купівлі будівлі колишнього заводу “Краян” передає кореспондент УНН.

Колегія суддів оголосила свій вирок у заводу “Краян” та виправдала обвинувачених мера Одеси Геннадія Труханова, його зама Павла Вугельмана, директора Департаменту комунальної власності Олексія Спектора, його заступника Володимира Радіонова, депутата Одеської міськради Василя Шкряба.

Отже, суд визнав обвинувачення прокурорів САП недоведеним, а дії обвинувачених в рамках своїх повноважень – законними.

Тепер у прокурорів САП є 7 днів, з моменту отримання підписаного рішення суду, на подачу апеляції.

Нагадаємо, прокурори САП попросили суд дати 12 років ув’язнення Труханову.

Наприкінці травня у Малиновському райсуді Одеси прокурори почали оголошувати змінений обвинувальний акт у справі одеського “Краяну”.

Розслідування детективи НАБУ здійснюють із листопада 2016 року. У травні 2018 року підозрюваним та їх захисникам відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

 

Суд оголосив вирок Труханову

Суд виніс Труханову виправдувальний вирок

Малиновський районний суд Одеси виправдав мера Одеси Геннадія Труханова у справі про зловживання при купівлі будівлі заводу “Краян”. Про це повідомляє місцеве видання “Думська” – РБК-Україна.

Повідомляється, що гучний процес у Малиновському районному суді завершився оправдвтельним вироком. При оголошенні вироку суддя перерахував фігурантів справи і зазначив, що суд не бачить в їх діях складу злочину.

Представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не були присутні на оголошенні вироку. На засідання намагався прорватися Михайло Саакашвілі, проте поліція оточила зал судових засідань, а потім вивела його з будівлі

Нагадаємо, САП просила 12 років в’язниці з конфіскацією майна для Труханова.

Прокуратура вимагала покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною обіймати посади на 3 роки для його заступника Павла Вугельмана і по 10 років ув’язнення для чиновників Олексія Спектора, Володимира Родіонова і Василя Шкрябая. Крім того, директору ТОВ “Valton Group” Ігоря Кравченка прокурори просили 11 років в’язниці, для продавця будівлі заводу “Краян” Петра Загодиренко -10 років, а для оцінювача будівлі Галини Богданової – 7 років позбавлення волі.

РБК-Україна писало, що НАБУ і САП підозрюють чиновників міськради, в тому числі і Труханового, в розкраданні 185 млн гривень коштів місцевого бюджету при купівлі будівлі заводу “Краян”. Пізніше стало відомо, що НАБУ в рамках відміни статті про незаконне збагачення закрила кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення Труханова.

 

Лавров про ідею Зеленського про багатосторонній саміт щодо Донбасу: Ми готові розглядати конкретні пропозиції – Інтерфакс-Україна

Пропозиція президента України Володимира Зеленського про проведення саміту за участю Росії, України, Великої Британії, Німеччини, Франції та США має право на існування, але акцент має робитися на прямий діалог сторін конфлікту, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

“Цей формат, і “нормандський”, і “мінський”, схвалила Рада безпеки ООН, це є безпосереднім інструментом, який необхідно використовувати міжнародній спільноті. Інші пропозиції, напевно, мають право на існування. Але акцент треба робити на прямий діалог, це серцевина Мінських домовленостей”, – сказав Лавров журналістам за підсумками неформальної зустрічі ОБСЄ.

Він зазначив, що пропозиція президента України не обговорювалося на неформальній зустрічі ОБСЄ, яка відбулась у вівторок.

Лавров наголосив, що “коли йдеться про серйозні пропозиції, вони робляться спочатку через дипломатичні канали, а не публічно через Facebook.

“Але ми готові розглядати конкретні пропозиції, які допомагатимуть виконувати резолюцію Ради безпеки, що затвердила Мінські домовленості, а не підміняти цю резолюцію і самі домовленості”, – сказав міністр.

Президент України Володимир Зеленський 8 липня запропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести переговори про врегулювання ситуації на сході України з лідерами країн-підписантів Будапештського меморандуму та країн “нормандського формату” в Мінську, де відбуваються засідання Тристоронньої контактної групи.

“Хочу звернутися до президента РФ Володимира Путіна. Треба поговорити? Треба. Обговоримо, чий Крим, кого там немає на Донбасі. Компанію для розмови пропоную таку: я, Ви, президент США Дональд Трамп, прем’єр Великої Британії Тереза Мей, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон. Місце? Думаю, Олександр Григорович Лукашенко залюбки прийме нас із вами в Мінську”, – сказав Зеленський у зверненні, розміщеному на сторінці Офісу президента у Facebook у понеділок.

При цьому Зеленський наголосив, що Україна не відмовляється від жодних дипломатичних форматів урегулювання ситуації на Донбасі.

 

Петренко заявляє, що суд скасував “неіснуючу” постанову про високі тарифи

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправною і нечинною постанову КМУ №315 стосовно тарифів на газ, яка вже давно скасована.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час програми “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Так, це апеляційний адміністративний суд розглядав позови низки громадських організацій і скасував постанову уряду, яка вже давним-давно не працює і скасована. І зараз гарно розповідають про те, що є така перемога в частині вартості тарифів… Тому зараз, коли розповідають, що є рішення суду, яке створило перемогу, – це неправда, бо це рішення скасувало постанову, якої не існує”, – заявив Петренко.

При цьому він пояснив, що підвищення ціни на газ, яка діяла останні 2,5 року, було фактично обумовлено ще роботою уряду Юлії Тимошенко, коли були взяті великі міжнародні кредити під відповідні зобов’язання. Український уряд після 2014 року, за його словами, задля підтримки міжнародних партнерів у непростій для держави ситуації, змушений був просто “фактично підтвердити ті зобов’язання, які не він брав”.

Як повідомлялося, Шостий апеляційний адміністративний суд 8 липня залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду, яким було визнано протиправною та нечинною постанову КМУ №315, і визнав необґрунтованими та незаконними тарифи на газ, що діяли в країні останні 2,5 року.

Основним аргументом протиправності зазначеної постанови для суду стала необґрунтованість та незаконність тарифів на газ.

Крім того, суд у своєму рішенні встановив порушення процедури прийняття зазначеної постанови.

Раніше 4 березня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги Юлії Тимошенко і Громадської організації «Тарифна мобілізація» та визнав протиправною і нечинною постанову КМУ №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» з моменту її прийняття.

Постанова Кабінету міністрів України №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» була ухвалена 27 квітня 2016 року.

Указане рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/9665/16 стало підставою для прийняття Вищою радою правосуддя рішення про відсторонення судді Євгена Аблова (головуючий у справі) від здійснення правосуддя.

 

Апеляційний суд підтвердив необґрунтованість тарифів на газ останні 2,5 року

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду, яким було визнано протиправною та нечинною постанову КМУ №315, і визнав необґрунтованими та незаконними тарифи на газ, що діяли в країні останні 2,5 року.

Відповідне рішення було ухвалене апеляційним адмінсудом 8 липня 2019 року, повідомляє “Судебно-юридическая газета” – Укрінформ.

“8 липня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційних скарг Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Кабінету міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», Щербань Тамари Миколаївни, залишивши без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.03.2019. Таким чином, ціна на газ, яка діяла 2,5 року відповідно до постанови КМУ №315, визнана незаконною”, – йдеться в повідомленні.

Основним аргументом протиправності зазначеної постанови для суду стала необґрунтованість та незаконність тарифів на газ.

Крім того, суд у своєму рішенні встановив порушення процедури прийняття зазначеної постанови.

“Суд у своєму рішенні зазначив, що постанова є нечинною з моменту її прийняття, що дає можливість суб’єкту даних правовідносин звернутися до компетентних органів або суду з вимогою про перерахунок тарифу, встановленого рішенням, яке в подальшому визнано нечинним, за весь час його дії”, – йдеться в повідомленні.

Наразі Укрінформ звернувся до Кабінету міністрів за коментарем даного рішення, винесеного Шостим апеляційним адміністративним судом.

Як відомо, рішення або ухвала апеляційного суду набувають законної сили з моменту їх проголошення.

4 березня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги Тимошенко Юлії Володимирівни і Громадської організації «Тарифна мобілізація» та визнав протиправною і нечинною постанову КМУ №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» з моменту її прийняття.

Постанова Кабінету міністрів України №315 від 27 квітня 2016 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758» була ухвалена 27 квітня 2016 року.

Указане рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/9665/16 стало підставою для прийняття Вищою радою правосуддя рішення про відсторонення судді Євгена Аблова (головуючий у справі) від здійснення правосуддя.

 

Тимошенко закликала Зеленського врахувати рішення суду щодо цін на газ

Тимошенко прокоментувала рішення апеляційного суду

Президент Володимир Зеленський має врахувати рішення Шостого апеляційного суду про визнання постанов щодо підвищення цін на газ незаконними і накласти на них вето, що дозволить нарешті знизити тарифи для населення. Про це Юлія Тимошенко заявила під час виступу з трибуни парламенту, передає РБК-Україна.

Вона нагадала, що коли Окружний адміністративний суд як перша інстанція ухвалив рішення, що постанова не мала права підвищувати ціну на газ, суддю Євгена Аблова через Вищу раду правосуддя відсторонили від посади: “Ось така вартість корупції на тарифах”.

Тепер вже і друга інстанція – апеляційний суд – визнав постанови незаконними, а тому зараз всі громадяни мають право оскаржити незаконність встановлення їм тарифів, зауважила Тимошенко.

За її словами, наразі кожен має право вимагати перерахунку: “Після рішення суду кожен отримав право взяти відшкодування за те, що з людей незаконно знімали гроші”.

“Після прийняття таких рішень судом стало очевидним, що 5 років над людьми жорстоко знущались, забираючи мільярди на офшорні рахунки. Коли буде переформатована в Україні влада, то за незаконне ухвалення рішень про підвищення ціни на газ відповідатимуть за Кримінальним кодексом перед народом України. Справедливість є і за неї варто боротися”, – підсумувала вона.

 

Грузинський телеканал відмовився звільняти журналіста, який образив Путіна

Через два місяці телеведучий повернеться до роботи

Гендиректор грузинського телеканалу “Руставі 2” Ніка Гварамія заявив, що журналіста Георгія Габунію, який образив президента Росії Володимира Путіна матом в прямому ефірі, не звільнятимуть. Про це він сказав в ефірі “Громадського” – РБК-Україна.

Гварамія наголосив, що мета телеведучого була “легітимна”, але він вибрав неправильну форму подачі. Керівництво каналу вважає це неприйнятним, у зв’язку з чим Габунію відсторонили на два місяці від ефіру, однак після закінчення строку журналіст повернеться до роботи.

Варто відзначити, керівництво каналу принесло вибачення за поведінку співробітника, однак гендиректор повідомив, що телеканал “розділяє ставлення Георгія Габунії до Росії”.

Підкреслимо, влада Грузії засудила висловлювання ведучого. Президент Саломе Зурабішвілі вважає виступ журналіста “спрямованим проти країни”, а глава уряду Мамука Бахтадзе назвав його поведінку провокацією.

 

Путін відмовився від введення санкцій проти Грузії – РБК-Україна

Президент РФ не вважає за потрібне кримінальну справу проти журналіста, що його образив

Президент Росії Володимир Путін відмовляється від введення санкцій проти Грузії через образу його матом у прямому ефірі грузинського телеканалу “Руставі 2”. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Також він виступив проти відкриття кримінальної справи стосовно журналіста Георгія Габунії, який його образив.

“Я б не став це робити (вводити санкції проти Грузії, – ред.) з поваги до грузинського народу, мало хто що ляпнув… Багато честі – порушувати якісь кримінальні справи. Нехай віщає далі”, – заявив глава РФ.

Нагадаємо, раніше гендиректор грузинського телеканалу “Руставі 2” Ніка Гварамія заявив, що журналіста Габунію, який образив президента Росії матом у прямому ефірі, не звільнятимуть. Керівництво каналу вважає інцидент неприйнятним, у зв’язку з чим Габунію відсторонили на два місяцівід ефіру, однак після закінчення строку журналіст повернеться до роботи.

Підкреслимо, влада Грузії засудила висловлювання ведучого. Президент Саломе Зурабішвілі визнала виступ журналіста “спрямованим проти країни”, а глава уряду Мамука Бахтадзе назвав його поведінку провокацією.

Як писало РБК-Україна раніше, РФ може заборонити імпорт грузинського вина через образи Путіна в ефірі одного з грузинських телеканалів. Також Держдума Росії буде пропонувати заборону на грошові перекази з Росії до Грузії.

Так, в ефірі підсумкової щотижневої програми телеканалу “Руставі 2” Габунія російською мовою звернувся до президента РФ, використовуючи нецензурну лайку, і образив його матом. Телеканал призупинив мовлення через погрози погрому з боку протестуючих, але пізніше відновив мовлення.

 

“Укрметалургпром” помітив у діях УЗ перевищення повноважень

Металурги вже звернулися в Держрегуляторну службу

Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” звернулося в Державну регуляторну служби (ДРС) з проханням перевірити законність одностороннього введення “Укрзалізницею” (УЗ) нового порядку оплати оренди вагонів. Про це повідомив президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков, передає РБК-Україна.

На думку металургів, “Укрзалізниця” перевищує повноваження і незаконно проводить приховане підвищення тарифів.

“Зараз монополіст практикує різні приховані форми підвищення витрат вантажовідправників. Під приводом лібералізації вагонної складової УЗ на свій розсуд проводить різні ініціативи. Одна з останніх: в кінці травня вони заявили про перерахунок плати за використання вагонів. На підставі скорочення часу на завантаження-розвантаження, вони просто підвищують витрати вантажовідправників. Скоротили термін до мінімальних 48 годин, а за все, що перевищує цей термін, нараховується плата. За фактом – штрафні санкції, які близькі за визначенням інфраструктурної складової”, – зазначив Каленков.

Він підкреслив, що інфраструктурну складову УЗ повинна погоджувати за серйозною процедурою з Антимонопольним комітетом, Міністерством економіки та розвитку, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції. Але нічого з цього зроблено не було, зазначив Каленков.

“Ми розглядаємо новий порядок нарахування плати за використання вагонів просто як приховане підвищення тарифів. Тому ми звернулися і в АМКУ, і в ДРС, щоб вони перевірили, це регуляторний акт чи не регуляторний, чи має УЗ право це робити чи ні, і чи був належний публічний розгляд цього питання. Адже рішення приймалося ще 26 квітня, а обговорення почалося тільки зараз. Нас просто поставили перед фактом”, – підкреслив президент “Укрметалургпрому”.

За словами Каленкова, на незаконному введенні нового порядку оплати оренди вагонів УЗ заробить щонайменше 3 млрд грн, які повинні будуть заплатити саме вантажовідправники, а з ними так чи інакше – і всі українці.

“Замість того, щоб працювати над своєю ефективністю, УЗ придумує ось такі приховані механізми підвищення тарифів. Ми дуже сподіваємося, що ДРС, інші компетентні органи звернуть на це увагу і просимо зібрати спільну нараду, на якій всі ці факти будуть розглянуті. Зробити це необхідно до серпня, коли нові правила повинні набути чинності”, – заявив Каленков.

Він повідомив, що неофіційно в ДРС вже побачили перевищення повноважень у діях УЗ. Це значить, є шанс, що компетентні органи таки змусять УЗ дотримуватися чинного законодавства.

Нагадаємо, раніше “Укрметалургпром” закликав “ПАТ “Укрзалізниця” переглянути умови продажу металобрухту через систему ProZorro

 

ОПОРА: 25% кандидатів з виборчих списків партій є безпартійними

25% кандидатів у народні депутати, які балотуються до Верховної Ради за виборчими списками партій у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, є безпартійними.

Про це повідомляє Громадська мережа “ОПОРА” у Facebook – Укрінформ.

“Звичною практикою українських виборів є включення у виборчі партійні списки осіб, які формально є безпартійними і не належать до партій, що їх висунули. На цих виборах у єдиному багатомандатному окрузі балотується 25% безпартійних кандидатів”, – ідеться в повідомленні.

За даними ОПОРИ, 12 партій, які висунули кандидатів у багатомандатному окрузі, мають у своїх списках понад 30% позапартійних депутатів.

Зазначатися, що рекордсменами за кількістю безпартійних кандидатів у виборчих списках є “Партія Шарія” – 69%, Слуга Народу – 57% і партія “Всеукраїнське об’єднання “Факел” – 54%.

Водночас жодного безпартійного кандидата немає у виборчому списку партії “Сила людей” і лише 1% безпартійних в “Опозиційної платформи – за життя”.

Як повідомлялося, позачергові вибори народних депутатів України призначено на 21 липня.

ЦВК зареєструвала понад три тисячі кандидатів-мажоритарників та 22 політичні партії, за виборчими списками яких до Верховної Ради балотуються більше 2,5 тисячі кандидатів.

 

Вітряки на Боржаві: новий глава Закарпатської ОДА створює робочу групу

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Ігор Бондаренко ініціює створення робочої групи для вивчення питання будівництва вітрової електростанції на полонинському масиві Боржава.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської ОДА – Укрінформ.

“Спільним розпорядженням голови облдержадміністрації Ігоря Бондаренка та голови облради Михайла Рівіса створено робочу групу, яка детально проаналізує питання будівництва вітрової електростанції на Боржавських полонинах. Ініціював створення групи очільник ОДА І.Бондаренко” – йдеться в повідомленні.

Зі слів голови ОДА, головне завдання групи, до складу якої ввійдуть представники органів місцевого самоврядування, виконавчих органів влади, а також юристи та екологи, – провести юридичну експертизу документації на відповідність чинному законодавству і вивчити всі плюси й мінуси проєкту.

Бондаренко підкреслив, що вітає в області будь-яких інвесторів, котрі створюють робочі місця й ведуть чесний, прозорий бізнес. Однак інвестиційні проєкти ніяким чином не мають шкодити унікальній природі Закарпаття, наголосив новий очільник області.

Як повідомляв Укрінформ, на найбільшому у Закарпатті Боржавському полонинському масиві у межах Воловецького та Свалявського районів заплановане будівництво ВЕС із 34 вітряків, які передбачено розташувати безпосередньо на Боржавському хребті. Це проєкт викликав протести в області.

6 липня в Ужгороді Президент України Володимир Зеленський представив новопризначеного голову Закарпатської обласної державної адміністрації Ігоря Бондаренка.

 

Щороку Україна внаслідок контрабанди втрачає 870 тис робочих місць – дослідження

Щорічний обсяг контрабанди в Україні складає понад 10,6 млрд. дол. на рік, що спричиняє щорічні втрати у 870 тис. робочих місць та 6,4 млрд дол. – відтік валюти з країни, – такі данні оприлюднила незалежна група макроекономічного аналізу та прогнозу Ukraine Economic Outlook у дослідженні – Інтерфакс-Україна.

Перекриття контрабандних схем дозволить  не  тільки зупинити негативну динаміку, а й покращити загалом бізнес клімат в країні та знизити податкове навантаження на бізнес. Макроекономісти порахували потенційне зниження основних податкових ставок в Україні при “обіленні” контрабандина базі 2017 року.

Так, при зниженні контрабанди до 100%: ПДФО можливо знизити до 9%, Податок на прибуток до 0%, ПДВ до 15%.  При зниженні контрабанди до 60%: ПДФО  знизити до 13%, Податок на прибуток до 5%, ПДВ до 17%.  При зниженні контрабанди до 20%: ПДФО знизити до 16%, Податок на прибуток до 14%, ПДВ до 19%.

У дослідженні також пораховано розподіл контрабандних поставок за основними категоріями товарів.  Найбільш ризикогенною  виявилась товарна група з устаткуванням та електронікою – 21,4%, за нею йде хімія – 14,3%,  транспорт -10,6%, текстиль та одяг – 9,8%,  овочі – 6,8% та інше.

У 2018 році через існування контрабандних схем бюджет України втратив 3,6 млрд. дол., що дорівнює енергомодернізації житлового фонду країни за 5 років або ремонту 9 608 км. доріг чи модернізації 5 732 шкіл або 16 786 лікарень. При закритті контрабандних потоків можливо підвищити середню пенсію на 32,8 % до 3,9 тис.грн.

3,6 млрд. дол – це 26% виплат по державному боргу України або можливість переходу до ПнВК та зниження ставки ПДФО до 15%.

При збережені поточної ситуації Україна ризикує втратити за найближчі три роки  лише у грошовому вимірі 14 млрд. дол. та наростити обсяги контрабанди понад 46,1 млрд.дол.

 

Вступ України до ЄС підтримують майже 70% українців – дослідження на замовлення Держкомтелерадіо – Інтерфакс-Україна

Майже 70% громадян України підтримують вступ до Європейського Союзу, свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

“Сьогодні 69% українців готові та підтримують вступ до ЄС, 13% проти цього і 18% не змогли визначитися зі своєю позицією з цього питання”, – повідомив директор Центру стратегічного розвитку території Андрій Орлов під час презентації дослідження у вівторок у Києві.

Під час дослідження, яке проводив із 14 до 30 травня Центр стратегічного розвитку території на замовлення Державного комітету з телебачення і радіомовлення, було опитано 2116 респондентів із 24 областей України, похибка вибірки не перевищує 2,18%

 

ЗМІ: “Мотор Січ” депутата Богуслаєва постачає деталі для оборонки РФ, працює у Криму та ОРДО

Підприємство “Мотор Січ”, попри заборону на експорт військової техніки до РФ, постачає деталі для двигунів російській армії, а після 2017 року – через спорідненого боснійського посередника.

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info – Укрінформ.

“Мотор Січ” – одне з головних авіаційних підприємств пострадянського простору. До 2014 року головним ринком збуту заводу офіційно була Російська Федерація. Зокрема й російська оборонка. Почесний президент “Мотор Січі” – Вячеслав Богуслаєв. Герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань та член комітету нацбезпеки та оборони. Активно виступав за вступ у Митний союз і продовжує виступати за зближення з РФ”, – йдеться у публікації.

Як зазначає видання, директор представництва “Мотор Січі” у Москві Петро Кононенко та Вячеслав Богуслаєв володіють у Росії компаніями “Борисфен”, “Лосиный остров”, ЦИАМ, “Авиаремонт-МС”, ВКМС та ВК-МС.

“Попри військову агресію та окупацію Криму, російські компанії Богуслаєва продовжують працювати. Зокрема компанія “Борисфен” обслуговує ФСБ. З 2015-го по 2017 роки, за даними порталу російських держзакупівель, вона отримала 3,5 млн дол. на продовження строку роботи авіаційних двигунів моделей АІ-9В. Також АТ “Борисфен” обслуговує двигуни для кримської компанії “Універсал-авіа”.

Це державне підприємство, яке займається авіаційними перевезеннями та обслуговуванням авіації в Криму. Після окупації півострова ця компанія була “націоналізована” росіянами. У свою чергу, ЄС, США та Україна ввели проти неї санкції. Але російська компанія Богуслаєва “Борисфен” продовжила працювати з “Універсал-Авіа” та, за даними російського порталу держзакупівель, з 2015 року отримала від неї 5 мільйонів рублів”, – пише видання.

Окрім цього, “Борисфен”, за даними Bihus.Info, отримала кілька держзамовлень від підприємства “Летный отряд Россия”. Це російська державна компанія, яка обслуговує посадових осіб військових сил РФ та керівників російських спецслужб. Серед інших “Летный отряд Россия” перевозить президента Росії Володимира Путіна.

Згідно з публікацією, ще одна російська компанія Богуслаєва, ВКМС, з 2015-го по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва “Мотор Січі” на російський 218-й авіаремонтний завод. Хоча ще у 2014 році 5-й президент України Петро Порошенко підписав заборону на експорт до РФ товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Росією.

“Російське підприємство Богуслаєва ВКМС у 2015-2016 роках офіційно поставило на авіаційний завод українських деталей для двигуна ТВ3-117 на півтора мільярда рублів. Ці деталі постачались з України на російську компанію Богуслаєва напряму”, – констатує видання.

Водночас представники “Мотор Січі” та особисто Богуслаєв неодноразово заявляли, що деталі українського виробництва дійсно експортуються до Росії, проте встановлюються виключно на двигуни цивільної авіації.

“Але в одному з контрактів на постачання деталей, який опублікований на сайті російських держзакупівель у 2016 році, вказано, що українські деталі на 218-й авіаремонтний завод приймало військове представництво Міністерства оборони Російської Федерації. А вказані в контракті ГОСТи визначають порядок прийому виключно військової техніки. Тобто російська сторона приймала українські деталі не як товари для цивільної авіації, а як деталі для експлуатації на військових вертольотах”, – підкреслюється у публікації.

За даними журналістів, у 2018 році пряме постачання деталей двигунів до РФ з “Мотор Січі” різко зупинилося, компанія почала відправляти напряму до Росії лише двигуни для газонокосарок, сепаратори для молока та обладнання для електростанцій.

Однак, як з’ясували в Bihus.Info, є велика ймовірність, що “Мотор Січ” і надалі постачає деталі для двигунів, що використовують російські військові, – тільки тепер через спорідненого боснійського посередника.

“З 2018 року “Мотор Січ” почала масово постачати деталі для двигунів у Боснію та Герцеговину, на свіжостворену компанію D.O.O Inzeniring BN. За 2018 рік український виробник відправив на Балкани більше 600 вантажів з деталями для двигунів моделі ТВ3-117. За даними міжнародної митної бази Importgenius, надалі ця боснійська компанія відправляла вантажі з аналогічним деталями для вертольотів до Росії. Причому виключно на дві російські фірми Вячеслава Богуслаєва – ВКМС та ВК-МС”, – йдеться у публікації.

Зазначається, що директор боснійської фірми – Саво Цвієтіновіч – член партії Союзу незалежних соціалістів, яку аналітики та політологи називають інструментом впливу Росії на Балканах. У телефонній розмові з Bihus.Info він підтвердив, що боснійська фірма працює звичайним посередником між двома компаніями Богуслаєва. А транзитувати українські деталі до Росії через Боснію його попросив особисто Вячеслав Богуслаєв. Проте Цвієтіновіч не зміг назвати власників боснійської фірми.

Водночас, згідно з інформацією боснійських баз даних, володіють боснійським посередником два громадянина Росії, які є менеджерами російських фірм Богуслаєва. Це Валерій Автушенко – ексзаступник начальника штабу військової авіації РФ, який наразі працює директором фірми Богуслаєва “Авіаремонт-Мотор Січ” (РФ). Другий власник боснійського посередника – Віктор Денисов – колишній командувач військово-транспортної авіації РФ, він теж працює у компанії Богуслаєва в РФ – ВКМС, яка постачає деталі для потреб російських військових.

З 2018 року російський авіаційний завод в тендерній документації засекретив переможців конкурсу на постачання деталей для двигунів ТВ3-117. Проте в контрактах на постачання зустрічаються деталі, які раніше українське підприємство постачало напряму до Росії та після 2018 року почало постачати у Боснію. Збігаються не тільки найменування, а й номенклатура запасних частин, зазначає видання.

“Також частини українських двигунів та силові установки постачались до Росії транзитом через іншого посередника – еміратську компанію Double Power FZE”, – зазначається у публікації.

Видання також констатує, що окрім цього, підприємство Богуслаєва продовжує працювати на непідконтрольній Україні території. До 2014 року одним зі структурних підрозділів “Мотор Січі” був Сніжнянський машинобудівний завод. Він випускає ключову деталь для “Мотор Січі” – лопатки для двигунів. Після 2014-го Сніжне було окуповано бойовиками. А про подальшу долю заводу у ЗМІ ходили різні чутки. Зокрема, про таємний перенос стратегічного заводу до Російської Федерації. У 2014-му після жорстоких боїв за Саур-Могилу у соціальній мережі “ВКонтакте” паблік тодішнього ватажка “ДНР” Стрєлкова повідомив, що на заводі була створена база для ремонту військової техніки бойовиків.

Також у 2016 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо фінансування тероризму представниками заводу “Мотор Січ”. За попередніми даними української спецслужби, за перші три квартали 2015 року підприємство Богуслаєва заплатило терористам 32 мільйони російських рублів.

Те, що “Мотор Січ” не втратила контроль над підприємством у 2015 році, опосередковано підтверджує і сам завод. Вони заявили про втрату контролю лише наприкінці 2017 року. “Але це була заява на сайті “Мотор Січі”, а журналістам у 2017-му Богуслаєв повідомив, що підприємство й надалі їхнє, тільки передано в управління іноземній компанії. Тоді ж на прохідній підприємства змінилася вивіска. Судячи з напису, новий управлінець заводу – компанія “Авіатех”. У документах, знайдених на сайтах так званої ДНР, фірма фігурує як “ДФ ООО АВІАТЕХ”. Та попри зміну зовнішньої вивіски, всередині підприємства все завішано стендами української “Мотор Січі”, – пише видання.

Повідомляється також, що “ДФ ООО АВІАТЕХ” – це дочірня компанія російської фірми “Авіатех”. “Материнська компанія” зареєстрована у Ростові, а її власники – партнери по російському бізнесу Богуслаєва. Зокрема, це ексначальник озброєння Міністерства оборони РФ та член наглядової ради компанії Богуслаєва ВКМС Анатолій Ситнов. Ще один власник – генерал-лейтенант, колишній командувач Військово-транспортною авіацією Росії та директор фірми ВКМС Віктор Денисов.

Видання також нагадує, що наразі Богуслаєв балотується на виборах до Верховної Ради як самовисуванець по мажоританому округу №77 у Запоріжжі. За минулі 5 років він був присутній в парламенті всього 45 разів, відсутній – 532 рази.

 

АМКУ відкрив справу щодо набуття контролю над “Мотор Січ”

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справ щодо набуття державним концерном “Укроборонпром” і компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited спільного контролю над ПАТ «Мотор Січ».

Про це повідомляє пресслужба АМКУ у вівторок – Укрінформ.

“У Комітеті розпочато розгляд справ про концентрацію у вигляді набуття компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited (м. Род-Таун, Британські Віргінські Острови) та державою Україна в особі ДК «Укроборонпром» спільного контролю над ПАТ «Мотор Січ» (м. Запоріжжя, Україна)”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією АМКУ, мова йде про три угоди: придбання компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited акцій компанії Granum Corporation (м. Панама, Республіка Панама), акцій компанії Likatron Enterprises Limited (м. Ларнака, Кіпр) та акцій компанії Reckoner Investment Holdings Limited (м. Нікосія, Кіпр), що забезпечує перевищення 50% голосів у їх вищих органах управління.

“Ці концентрації є етапами багатоступеневої трансакції, спрямованої на набуття компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited та державою Україна в особі ДК «Укроборонпром» спільного контролю над ПАТ “Мотор Січ”, – зазначили в АМКУ.

За даними Комітету, зазначені справи відкриті з метою проведення поглибленого дослідження впливу концентрацій на ринки авіаційних двигунів для літаків та вертольотів і комплектуючих до них; технічного обслуговування та ремонту авіаційних двигунів і промислових газотурбінних приводів.

 

ДБР прийшло з обшуками до волинських податківців

Державне бюро розслідувань проводить обшуки у територіальному офісі головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.

Про це повідомила у Facebook перший заступник директора ДБР Ольга Варченко – Укрінформ.

“Коментую ситуацію з обшуками у територіальному офісі ГУ Державної фіскальної служби у Волинській області, які зараз проводимо спільно з ГПУ та Нацполіцією. Ситуація така: слідчі викрили протиправну схему, у якій брали безпосередню участь співробітники ДФС. Власне, вони покривали діяльність тіньового ринку з торгівлі податковими кредитами й отримували за такі “послуги” свій відсоток”, – зазначила вона.

За словами Варченко, схема полягала у тому, що підприємство-імпортер завозило в Україну транспортні засоби і після їхнього розмитнення продавало їх кінцевому споживачу. “Згодом ці ТЗ перепродавали іншим клієнтам за підробленими документами. Ці фінансові операції були “транзитними”, тобто проводилися спеціально з метою подальшого перепродажу імпортного ПДВ підприємствам реального сектору економіки. У підсумку ці підприємства-покупці безпідставно отримували суми податкового кредиту й ухилялися від сплати податків”, – уточнила перший заступник директора ДБР.

Варченко також повідомила, що за попередніми підрахунками, діяльність цієї транзитно-конвертаційної групи за сприяння волинських податківців завдала збитків державі на 190 мільйонів гривень.

Зараз розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів), ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів), ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Обшуки здійснюються у межах цього кримінального провадження, додала вона.

 

Берлін усе ще сподівається на європейську солідарність щодо розподілу біженців

Німецька гуманітарна організація Sea-Eye прийняла на борт рятувального судна AlanKurdi чергову партію біженців, урятованих в Середземному морі, а Берлін тим часом сподівається, що людей погодяться прийняти країни ЄС.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у ФРН.

«Я хочу підкреслити: нам потрібне надійне європейське рішення, тому що те, що відбувається в Середземному морі, стосується тяжкого становища людей, а не лише трьох-чотирьох держав-членів Європи… Залишається політично необхідним працювати над загальноєвропейським рішенням, оскільки, звичайно, ці ситуативні розподіли не можуть бути постійним рішенням», – заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт.

Рятувальники напередодні доправили на Мальту 65 нелегальних мігрантів, у вівторок – ще 44. Серед врятованих біля узбережжя Лівії цього разу, за даними організації, громадяни Сирії, Лівії, Пакистану, Бангладеш і Гвінеї, включно з трьома дітьми віком від 15 місяців до 4 років. ФРН знову заявила, що прийме найбільшу частину врятованих, 40 із 65; щодо 44 нових рішення поки не оприлюднено.

Зайберт підкреслив, що на сьогодні є лише три-шість країн з 28, які погоджуються отримувати квоту мігрантів з постраждалих кораблів. Це неправильно, вважають у Берліні, але наполягають, що не чинять тиск на інші держави, вимагаючи долучитися, а намагаються діяти шляхом “переконання”.

Статссекретар МЗС Німеччини Міхаель Рот зі свого боку зазначив у програмі Morgenmagazin, що він уже «облишив надію, що Європейський Союз зможе домовитися про відповідний механізм розподілу».

Тим часом із закликом до країн ЄС домовитися про розподіл врятованих на морі біженців звернулася Єврокомісія. Комісар ЄС із міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос в інтерв’ю німецькій Welt заявив, що «виклики міграції не можуть бути турботою лише Італії та Мальти, тільки через те, що вони знаходяться у Середземному морі». Країни ЄС, за його словами, повинні знайти тимчасові рішення з приводу того, як обходитися з людьми, які сходять з бортів рятувальних суден. Про проблему мова буде йти на першій же конференції глав МВС країн Євросоюзу наступного тижня.

 

Бібліоняня: У громаді на Дніпропетровщині презентували новий сервіс

У громаді на Дніпропетровщині з’явилася перша «Бібліоняня» – новий сервіс при дитячій бібліотеці для малечі

Комунальний заклад культури «Покровська бібліотека» взяв участь у конкурсі проектів «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг», що здійснюється партнерством «Кожній дитині» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» – Укрінформ.

Проект «Культурно-дозвілевий простір «Покровська Бібліоняня» був рекомендований відбірковим комітетом конкурсу та погоджений Програмою «U-LEAD з Європою» для підписання договору про надання гранту та буде реалізовуватися благодійною організацією «Олександрівський фонд розвитку громад».

Про це повідомляється на сайті Покровської ОТГ.

«Проект передбачає створення в Покровській дитячій бібліотеці культурно-дозвілевого простору для проведення змістовного дозвілля та творчого розвитку дітей, зокрема – надання підтримки мамам для нетривалого перебування дітей віком від 4 до 6 років в комфортному та безпечному середовищі; допомогу учням у підготовці домашніх завдань, роботу клубу мам, проведення занять з арт-терапії», – йдеться в повідомленні.

Як зазначила директор комунального закладу культури «Покровська бібліотека» Віра Штепенко, Покровська дитяча бібліотека має всі можливості для задоволення потреб юних читачів: зручне приміщення, де нещодавно за рахунок коштів громади проведено косметичний ремонт, понад 10 тисяч примірників книжкового фонду, цікаві періодичні видання, комп’ютери з доступом до інтернету. Бібліотечні працівники ведуть постійний пошук нових форм бібліотечної роботи, і за допомогою цього проекту, зокрема впровадження нової послуги Бібліоняні, плануємо залучити до бібліотеки більше як дітей, так і їх батьків.

«За рахунок гранту бібліотека отримала іграшки та розвиваючі ігри, книги-розмальовки та книги-іграшки, матеріали для малювання, ліплення тощо. Наймолодші користувачі та їх батьки уже оцінили ігрову зону бібліотеки, де діти з користю проводять свій вільний час, творчо та інтелектуально розвиваючись», – говорить директор.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Міністру енергетики Насалику повідомили про підозру — САП

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик «забув» задекларувати 1,249 млн доларів США, у зв’язку з чим САП повідомила йому про підозру у скоєнні злочину щодо подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Про це повідомляє пресслужба САП – Укрінформ.

“За погодження прокурора САП детективами НАБУ повідомлено про підозру міністру енергетики та вугільної промисловості України за фактом внесення недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2018 роки. Розслідуванням встановлено, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи. Проте в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, дії високопосадовця кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України (подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції»).

Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, повідомляють в пресслужбі.

 

Зеленський підписав указ про синхронізацію баз митниць з сусідніми країнами

Синхронізація баз даних з сусідніми країнами має вирішити проблему контрабанди

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який дозволить синхронізувати бази даних української митниці з базами сусідніх країн. Про це заявив заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук під час брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив Гончарук, синхронізація має відбутись в цьому році. “Президент своїм указом наголосив на тому, що уряду вже зараз необхідно вжити заходів, щоб вже в цьому році була можлива синхронізація баз даних з іншими країнами. Це істотно вирішить проблему контрабанди”, – сказав він.

Заступник керівника офісу президента повідомив, що Зеленський обговорював цю проблему європейськими партнерами під час саміту Україна-ЄС.

Гончарук заявив, що, з одного боку, на митних пунктах потрібно встановити обладнання і сканери, щоб просвічувати контейнери і запломбовані вантажні автомобілі. “З іншого боку ІТ-систему, яка б дозволяла збирати статистику і управляти ризиками в масштабах митниці”, – додав він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав указ для запобігання створенню перешкод для бізнесу на митниці. Як заявив заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук, суть указу зводиться до вирішення тактичних речей.

Як повідомляло РБК-Україна, в грудні 2018 року Кабінет міністрів затвердив заходи щодо синхронізації об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України з об’єднанням енергосистем країн-учасниць Європейського союзу (ENTSO-E).

 

Президент підписав указ про скасування перешкод для бізнесу на митниці

Указ направлений на мінімізацію впливу силових органів

Президент України Володимир Зеленський підписав указ для запобігання створенню перешкод для бізнесу на митниці. Про це заявив заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук під час брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначив Гончарук, суть указу зводиться до вирішення тактичних речей.

“По-перше, це вирішення проблеми так званих “листів щастя”. Це означає, що силові органи мали практику, коли надсилали спеціальний лист на митницю для того, щоб створити перешкоди бізнесу. Це сотні випадків на місяць”, – повідомив він.

Гончарук заявив, що увагу правоохоронних органів звернули на те, що це робити більше не можна. “Якщо практика буде продовжуватись, ми вживатимемо дій для її припинення”, – розповів Гончарук.

Як повідомляло РБК-Україна, 6 липня, президент України Володимир Зеленський вимагав від керівників Волинської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської митниць написати заяви протягом двох днів під загрозою звільнення.

Зазначимо, на початку березня уряд схвалив запуск поділу Державної фіскальної служби на Державну митну службу і Державну податкову служу. Нагадаємо, 5 липня, Кабінет міністрів призначив Максима Нефьодоваглавою Державної митної служби.

 

В. о. глави ДФС звільнив керівників чотирьох митниць

Звільнені глави Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької митниць

Виконуючий обов’язки голови Державної фіскальної служби Олександр Власов звільнив керівників Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької митниць. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Facebook Власова.

Він зазначив, що таке рішення прийняв за результатами наради в Ужгороді.

“За результатами наради в Ужгороді я прийняв рішення про увільнення від виконання обов’язків керівників чотирьох митниць західного регіону – Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької. Цю роботу будуть виконувати фахові спеціалісти з числа керівного складу митних департаментів ДФС”, – зазначив в.о. глави відомства.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський підписав указ, який дозволить синхронізувати бази даних української митниці з базами сусідніх країн. Очікується, що це істотно розв’яже проблему контрабанди.

Як писало РБК-України, Зеленський також підписав указ для запобігання створенню перешкод для бізнесу на митниці. Як заявив заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук, суть указу зводиться до вирішення тактичних речей.

 

У Зеленського заявили, що мораторій на експорт лісу неефективний і має бути переглянутий – УНІАН

Заступник керівника Офісу президента України з економічних питань Олексій Гончарук висловив переконання, що мораторій на експорт лісу-кругляку неефективний і має бути переглянутий. Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на брифінгу в Києві. «З приводу мораторію на експорт деревини. Дивіться, ідеологія введення мораторію на експорт деревини полягала в тому, що треба припинити незаконну вирубку. Очевидно, що припинення незаконних рубок не відбулося і це означає, що цей захід, який був вжитий, точно не досяг тієї мети, для якої він запроваджувався», – заявив він.

За словами Гончарука, партнери з ЄС «дуже гостро» ставлять питання щодо скасування відповідного мораторію. «Вони вважають, що Україна в цій частині порушила зобов’язання», – додав він. «В будь-якому разі, існуюча модель, в тому числі і цей мораторій, не вирішують тих проблем, які існують в державі, тому ми будемо комплексно переглядати це рішення, і я думаю, що ми точно його будемо переглядати», – наголосив Гончарук.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді). Даним документом вводиться 10-річний мораторій на вивезення цієї продукції за межі митної території України. Після введення мораторію в ЄС заявили, що заборона експорту суперечить нормам Угоди про асоціацію.

 

Зеленський розпорядився створити систему обліку в лісгоспах

Офіс президента буде контролювати виконання указу

Міноборони та органам на місцях президент Володимир Зеленскийдоручив встановити централізовану систему обліку деревини в державних та комунальних лісгоспах для припинення незаконної вирубки лісу. Про це заявив заступник керівника офісу президента Олексій Гончарук під час брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, відсутність системи обліку є причиною існування сірого ринку деревини.

“Наша задача побороти незаконні рубки деревини. Ми знаємо про цю проблему, нас не вдасться ввести в оману. Для того, щоб припинити проблему вже зараз, не очікуючи формування нового уряду, ми вимагаємо вжити всіх необхідних заходів для побудови централізованої системи обліку деревини”, – заявив Гончарук.

Він заявив, що Офіс президента буде контролювати виконання указу.

“Є міністерство оборони. В МОУ є 15 своїх лісгоспів. Навіщо Міноборони лісгоспи – це тема для окремої дискусії. Але вони є, вони мають окремий режим роботи. В цих лісгоспах так само рубиться ліс. В цих лісгоспах так само має бути встановлена система обліку. Це одне з джерел незаконної деревини, прикриваючись яким насправді існує сірий ринок деревини. Друга велика частина – це комунальні лісгоспи”, – зазначив він.

За його словами, у зв’язку з цим, в указі президента написано, що органам на місцях через ОДА доручено провести роз’яснювальну роботу, що невстановлення системи дає можливість для існування сірого ринку деревини.

Нагадаємо, Рада посилила покарання за незаконну вирубку лісів. Верховна рада прийняла за основу і в цілому законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів”.

 

Зеленський підписав указ про запровадження 4G по всій країні до кінця року

В Україні планують активізувати розвиток мобільної мережі

Упродовж року зв’язок четвертого покоління (4G) має охопити всю територію України. Про це заявив заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук під час брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, сьогодні президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.

“Указом президента сьогодні затверджений план дій, як вже до кінця цього року зробити все необхідне для того, щоб в селах і маленьких містах і на дорогах став кращим мобільний інтернет”, – заявив Гончарук.

За його словами, для врегулювання всіх процесів в Україні потрібен стрімкий розвиток нових технологій.

“Конкретний план дій вже узгоджено з регулятором. Тобто що потрібно зробити для того, щоб до кінця року в маленьких населених пунктах і на дорогах він з’явився. Це ще не все, що ми можемо зробити. Попереду – складна розмова стосовно 5G, але це перший крок”, – додав він.

Гончарук наголосив, що до 1 липня мобільні оператори були зобов’язані врегулювати наявність 3 і 4G зв’язку у великих містах.

“Майже в кожному обласному центрі ця технологія запроваджена та працює. Але для того, щоб поширити зв’язок 3 і 4G на міста з населенням понад 10 тисяч людей, потрібно ще декілька років. Що буде з селами і маленькими містами, населення яких менше за 10 тисяч, що робити з дорогами – відповіді на це питання не існує. Ось що ми зробили. У нас є два діапазони 900-й та так званий 800-й діапазон. Це діапазон частот, який наразі не використовується мобільними операторами через низку регуляторних проблем. Тобто ми бачимо як цю проблему вирішити”, – додав він.

Як повідомляло РБК-Україна, 17 травня чинний на той момент президент України Петро Порошенко підписав указ про заходи для запровадження системи мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G).

Нагадаємо, споживачам в Україні за січень-квітень 2019 рік надано послуг у сфері телекомунікацій та поштового зв’язку на 16,988 млрд грн. За даними Держстату, споживачам надано послуг мобільного зв’язку на 8,632 млрд грн.

 

“Всі провокують політики”: український чемпіон світу висловився про відносини з Росією – УНІАН

Переможець молодіжного чемпіонату світу в складі збірної України Данило Безкоровайний заявив, що скандали в спорті, які пов’язані з Росією, провокують політики. Слова 20-річного футболіста приводить dynamo.kiev.ua. “Я люблю свою країну. Але це така тема, знаєте. Спорт поза політикою. Це не повинно стосуватися спорту. Чому наші співаки їдуть в Росію, їх виконавці — в Україну, але варто футболісту виїхати в Росію, як піднімається ураган невдоволення? Я вважаю, все це провокують політики. Між людьми нормальні відносини. У мене бабуся живе в Росії. Вона вже старенька і постійно просить, щоб я приїхав до неї, але я не можу. Як так? Це нормально? Якщо перетну кордон, я буду тут зрадником”, – зазначив Безкоровайний.

На минулому чемпіонаті світу у Польщі півзахисник зіграв у всіх семи матчах, отримавши одну жовту картку.

Раніше УНІАН повідомляв, що екс-футболіст “Шахтаря” висловив надію на примирення України та Росії.

 

ARS Technica: Росія використовувала субмарину «Лошарик» для привласнення Арктики – УНІАН

Пожежа на підводному човні «Лошарик» – це публічне нагадування про дуже таємні операції Росії в Арктиці, яку уряд Володимира Путіна агресивно намагається зайняти у військовому вимірі й використовувати в економічному з таненням арктичної криги. Субмарина зіграла свою роль у спробах Москви не допустити входження підводних суден США у цю акваторію. Адже вона, окрім всього, розмістила на морському дні сенсори для виявлення підводних човнів.

Про це пише американське видання ARS Technica, нагадуючи, що субмарина спеціального призначення ВМС США Jimmy Carter використовує апарати з дистанційним керуванням для виконання завдань на великій глибині. Алеросійське судно «Лошарик» було розроблене ще в часи СРСР для того, щоб доставити потрібних фахівців на місце роботи.  Офіційно його класифікують як «глибоководна атомна станція». Адже АС-12 не стоїть на озброєнні ВМС РФ. Воно належить російському «Головному управлінню глибоководних досліджень», яке у свою чергу входить в структуру ГРУ. Читайте також Bloomberg: Військові Росії заговорили про «планетарну катастрофу» на субмарині «Лошарик»

Для виконання завдань на морському дні «Лошарик» виходить в море з «батьківського корабля», яким служить атомний підводний крейсер стратегічного призначення класу «Проект 667 БДР». Таким чином, глибоководна субмарина може розмістити інструменти для прослуховування, підводні радари на морському дні або ж, наприклад, перерізати кабелі, які там проходять. Перший запуск «Лошарика» стався у серпні 1995 року. Судно зіграло роль у спробах Росії ще більше мілітаризувати Арктику і закріпити російські економічні посягання в регіоні.

Відомо, що субмарина у 2012 році виконувала завдання на дні Арктичного океану на глибині 2-2,5 тисячі метрів. Деякі джерела стверджують, що йшлося про 6 тисяч метрів. Для порівняння, бойова субмарина класу Los Angeles ВМС США здатна зануритися на 240 метрів.   На відміну від інших підводних човнів Росії, екіпаж «Лошарика» складається виключно з офіцерів. Видання звертає увагу на те, що 14 загиблих під час пожежі на борту військових були виключно високого рангу. Це доводить, що «тренувальне завдання», яке виконувала субмарина в момент інциденту, було надзвичайно важливим для Москви. Або ж його метою було випробувати якесь важливе обладнання.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу сказав президенту Володимиру Путіну, що вогонь спалахнув у відсіку з батареями субмарини. «Лошарик» використовує ядерно-електричну силову установку. Однак, вочевидь, на його борту встановлені також батареї для допоміжних і аварійних функцій. Були повідомлення про те, що на підводному човні стався вибух. Якщо це так, вірогідно, це було пов’язано з водневим газом з батарей. Пожежа на борту – погана новина навіть для тих суден, які ходять на поверхні. А для підводного човна – це взагалі нічний кошмар. Кількість повітря обмежена, а отруйні гази нікуди не виходять. Видимість дуже швидко стає близькою до нульової. З вогнем доводиться боротися в майже повній темноті, яку порушують лише аварійні вогні. Довжина «Лошарика» становить лише 70 метрів, а всередині простір ще менший. Тож 17 членам екіпажу довелося діяти у надзвичайних умовах, які можуть викликати клаустрофобію.

Ті, хто боролися з пожежею в закритому відсіку, мали аварійні дихальні апарати, які можуть забезпечити повітрям лише на 15 хвилин. Троє членів екіпажу, які вижили, вочевидь, змогли запустити процес аварійного підйому на поверхню. І це побачили російські рибалки, які ловили рибу в заборонених водах біля Кольського півострова. «Ми йшли в напрямку острова Кільдін, коли приблизно о 21:30 випливла субмарина. Вона опинилася на поверхні різко і вся. Я ніколи не бачив нічого подібного за все своє життя. На палубі бігали люди, була метушня. Дуже швидко до неї підійшов російський військовий корабель і два океанські буксири, які відтягнули її в порт», – розповів один з очевидців російським ЗМІ.

 

Президент провів кадрові зміни в наглядовій раді Укроборонпрому

Президент України Володимир Зеленський призначив Давида Арахамію та Андрія Загороднюка членами наглядової ради державного концерну «Укроборонпром».

Відповідний указ №499/2019 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити членами Наглядової ради Державного концерну “Укроборонпром“: Арахамію Давида Георгійовича (за згодою); Загороднюка Андрія Павловича (за згодою)”, – ідеться в документі.

Водночас Президент припинив повноваження Михайла Згуровського як члена наглядової ради Укроборонпрому.

Михайло Згуровський був призначений членом наглядової ради концерну згідно з указом № 8/2018 від 18 січня 2018 року.

 

ЦВК скасувала реєстрацію 36 кандидатів у нардепи

Сьогодні відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук, пише УНН з посиланням на прес-службу ЦВК України.

У повідомленні вказано, що: “розглянувши заяви кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах, висунутих політичними партіями та у порядку самовисування, про відмову балотуватися кандидатами в народні депутати України, а також заяву політичної партії про скасування рішення щодо реєстрації кандидата в народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, Комісія скасувала реєстрацію 36 кандидатів у народні депутати України”.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346, виключивши із відповідних додатків відомості про вказаних кандидатів у народні депутати України.

Нагадуємо, ЦВК уповноважила Держспецзв’язку передати бюлетені окружним комісіям.

 

Данилюк провів зустріч із делегацією Представництва НАТО в Україні

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк провів зустріч із делегацією НАТО під керівництвом Голови Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу РНБО України.

Сторони обговорили перспективи євроатлантичної інтеграції України, виконані завдання в рамках річної програми Україна-НАТО та стратегічні плани.

“Александер Вінніков був поінформований про пріоритетні напрями роботи РНБО України, серед яких, зокрема, кібербезпека та реформа оборонно-промислового комплексу, а також позитивно оцінив початок роботи над Стратегією національної безпеки України. Олександр Данилюк зазначив, що для реалізації визначених планів першочерговим завданням є реформування законодавства у цих сферах, над удосконаленням якого зараз працює РНБО України”, — вказано у повідомленні.

Водночас Голова Представництва НАТО зауважив, що реформування сектору безпеки позитивно вплине на процес євроатлантичної інтеграції України та запевнив у підтримці НАТО у впровадженні реформ.

Як повідомляв УНН, Данилюк обговорив з делегацією Міноборони США мілітаризацію РФ Чорноморського регіону.

 

Президент затвердив порядок проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом

Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про Порядок проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом”. Про це УНН повідомили у прес-службі АП.

“Відповідно до частини п’ятої статті 27 Закону України “Про національну безпеку України” постановляю:  Затвердити Порядок проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом”, – сказано у указі №506/2019. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Як повідомляв УНН, Україна в суді ООН звинуватила РФ в ігноруванні співпраці проти фінансування тероризму

 

Опубліковано текст законопроекту Зеленського щодо Антикорупційного суду

Текст законопроекту, внесеного Президентом України Володимиром Зеленським, щодо запуску Вищого антикорупційного суду (ВАКС), з’явився на сайті Верховної Ради, передає УНН.

“Законопроект спрямований на забезпечення повного, ефективного, своєчасного судового розгляду кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів у розумні строки, а також запровадження чітких правил черговості передачі Суду підсудних йому справ відповідно до принципу правової визначеності”, – вказано у пояснювальній записці до документа.

Законопроектом пропонується внести зміни до закону “Про Вищий антикорупційний суд”, відповідно до чого підсудність ВАКС як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до ЄРДР з дня початку роботи цього суду, крім кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося НАБУ та закінчено прокурорами САП.

Також передбачено, що до ВАКС передаються усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАКС.

Нагадаємо, 8 липня у Раді зареєстрували президентський законопроект щодо Антикорупційного суду.

Як повідомляв УНН, за даними Президента Володимира Зеленського, ВАКС запрацює 5 вересня.

 

Олівер Стоун взяв нове інтерв’ю у Путіна для документального фільму “В боротьбі за Україну”

Президент Росії Володимир Путін дав інтерв’ю американському режисерові Оліверу Стоуну для його нового фільму “про події останніх років в Україні”, який вийде в Росії під назвою “В боротьбі за Україну”, пише УНН з посиланням на російські державні медіа.

Американський режисер і продюсер Олівер Стоун випустив фільм про події останніх років в Україні, спеціально для якого президент Росії Володимир Путін прокоментував захоплення українських моряків, що відбулося в листопаді 2018 року, коли три українських кораблі були атаковані російською стороною.

“Колишній президент… влаштував цю провокацію спеціально в ході передвиборної кампанії. Знав, що його на сході, на півдні країни не підтримають виборці, і використовував цю провокацію для нагнітання обстановки, введення особливого положення. І у мене є підстави вважати, що він хотів взагалі ввести особливе положення по всій країні”, — наводить уривок з інтерв’ю Путіна федеральний Перший канал РФ.

Сам Олівер Стоун висловив упевненість в тому, що Україна була “набагато могутніше під час партнерства з Росією, ніж після того, як взяла курс на зближення з ЄС”. Він зізнався, що ця думка стала одним з основних посилів, “які можна побачити і почути в цьому фільмі”.

“Половина українців протестують, вони не згодні з тією політикою, яку проводить український уряд, і з тим міфом, що від Заходу українці нібито отримають набагато краще життя”, — заявив він.

При тому варто зазначити, що майже 70% жителів України підтримують вступ до Євросоюзу.

Сам Стоун виступив в якості виконавчого продюсера фільму, а також взяв для нього все інтерв’ю. Відзначається, що фільм став логічним продовженням міркувань Стоуна в попередньому пропагандистському фільмі “Україна в огні”, так як він знову повертається до поставлених тоді питань.

Нагадуємо, вчеора у Кремлі повідомили, що розглянуть пропозицію Зеленськогопро новий формат переговорів.

 

Понад 72% українців потребують більше інформації про ЄС – дослідження

Понад 72% українців потребують розширення інформації про Європейський Союз. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час прес-конференції, передає кореспондент УНН.

“Хочу зауважити, що третина українців – 31% – натрапляла на цілеспрямовані українські компанії, зокрема на “Євроінтеграція: сила можливостей”, яку ми з командою і разом з Держкомтелерадіо минулого року та цього року впровадили. Разом з тим понад 72% українців потребують розширення інформації про Європейський Союз”, – сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, українці від інтеграції з ЄС розраховують на розширення простору власних можливостей, внутрішнього розвитку України відповідно до сучасних світових тенденцій.

“Також, згідно з дослідженням, українцям більшою мірою відомі лише переваги, які надає євроінтеграція саме державі, а не конкретному українцю”, – додала Климпуш-Цинцадзе.

Довідка УНН: Всеукраїнське соціологічне дослідження було проведене Центром стратегічного розвитку територій з 14 по 30 травня. У ньому взяли участь 2 тис. 116 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2,17%.

Нагадаємо, майже 70% населення України підтримують вступ до Європейського Союзу.

 

Більшість з нелегально працевлаштованих іноземців у Польщі – українці

У Польщі найбільшу групу нелегально працевлаштованих іноземців становлять громадяни України. Про це повідомляє Польське радіо, передає УНН.

Так, за результатами контролю, проведеного Державною інспекцією праці у першому півріччі 2019 року, в Польщі у кожній третій фірмі, в якій працюють іноземці, виявлено порушення, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням іноземців.

“Найбільшу групу нелегально працевлаштованих іноземців становили громадяни України. У перевірених фірмах нелегально працювали теж громадяни Білорусі, Грузії та Молдови. Інспектори праці застосували 445 штрафів на загальну суму близько 600 тисяч злотих”, – зазначає речниця Державної інспекції праці Польщі Данута Рутковська.

Найчастіше порушують правила працевлаштування фірми з таких галузей: будівництво, торгівля і послуги.

За словами речниці ДІП, роботодавець, який нелегально працевлаштовує іноземців, повинен заплатити штраф 30 тисяч злотих. Штраф накладається теж на працівників, котрі працюють нелегально.

Нагадаємо, майже 200 тис. українців мають посвідки на перебування в Польщі.

 

Більшість трудових мігрантів з України через агентства працевлаштовуються на Кіпрі

Протягом минулого року близько 20% працевлаштованих кадровими агентствами трудових мігрантів з України працювали на Кіпрі, майже 13% – у Польщі, ще близько 11% – в Німеччині. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики в коментарі кореспонденту УНН.

За даними прес-служби, минулого року на Кіпрі працювало 19243 громадян України, або 19,8% від загальної чисельності працевлаштованих суб’єктами господарської діяльності, що мають відповідну ліцензію. У 2017 році цей показник склав 17779, або 21,2% відповідно.

У Польщі минулого року таким чином працевлаштувалось 12539 українців (12,9%), у Німеччині – 10558 (10,9%). Також відносно багато українців працювало у Великій Британії, Греції, Литві й Ліберії.

Понад 3,3 тис. українців працевлаштувались на Маршаллових островах, понад 2,5 тис. – у Панамі, понад 1,5 тис. – у Белізі, ще майже 300 українців працювали на Сейшельських островах, а 93 були працевлаштовані у Вануату.

Нагадаємо, усього, за даними Мінсоцполітики, на непостійній основі за кордоном працює від 7 до 9 млн українців.

 

В українців у Чехії одні з найнижчих зарплат серед іноземців

Українці у минулому році отримували одні з найнижчих заробітних плат у Чехії серед іноземців. Такі дані опублікувало у доповіді “Аналіз доходів і витрат домогосподарств у 2018 році” міністерство праці і соціальних справ країни, передає УНН.

“Найнижча середня заробітна плата обсягом 24 300 чеських крон була отримана працівниками з Монголії, а також з В’єтнаму (24 353 чеських крон) і з України (26 263 чеських крон) (близько 29,5 тис. грн за нинішнім курсом), для яких переважає виконання праці руками”, – йдеться у доповіді.

Якщо взяти до уваги лише працівників, що виконують роботу руками, як зазначається, серед найбільш низькооплачуваних громадяни Болгарії (середня заробітна плата 21 782 чеських крон), України (23 616 чеських крон) (близько 26,5 тис. грн за нинішнім курсом) і Монголії (24 262 чеських крон).

Працівники з громадянством Німеччини мали в 2018 році максимальну середню зарплату в Чеській Республіці обсягом 107 683 чеських крон. Другу найбільш високооплачувану групу працівників із середньою заробітною платою в 40 664 чеських крон, але приблизно в 2,6 раза нижче середньої заробітної плати, ніж у високооплачуваних німців, стали працівники зі Словаччини. Болгари (38 695 чеських крон) і румуни (35 296 чеських крон) також заробили більше, ніж самі чехи.

Як повідомляв УНН, заробітчани у 2018 році переказали до України рекордну кількість грошей.

 

Запит України на купівлю зброї у США – прорахований крок Зеленського, — експерт

Україна подала запит на купівлю американського військового устаткування в рамках програми Пентагону з продажу зброї, повідомив голова дипломатичної місії США в країні. Про те, що являє собою ця програма і що означає цей запит для відносин України та США, розповів директор американського аналітичного Центру Байдена з питань дипломатії та глобальної співпраці Майк Карпентер в інтерв’ю для Голосу Америки, передає УНН.

“Програма доступна для всіх наших партнерів, з якими ми працюємо, — говорить експерт. — Очевидно, вона не стосується наших опонентів, таких як Росія, але більшість країн світу беруть участь у програмі торгівлі зброєю. Це програма, якою керує Пентагон, Агентство зі співробітництва в галузі оборони (або DSCA). Це агентство є посередником у цій програмі між урядами, наприклад українським урядом, і приватні оборонними компаніями у США, як то Boeing, Raytheon або Lockheed Martin, і так далі”.

В рамках програми здійснюється не лише продаж, але і обслуговування техніки.

“Це — урядовий контракт, який дозволяє придбати найсучасніше військове обладнання, і потім Сполучені Штати — за посередництвом цієї агенції DSCA — надають всілякі послуги, зокрема, забезпечують логістику, технічне обслуговування, іноді інфраструктуру, та інші види послуг, пов’язані з купівлею військового обладнання”, — говорить експерт.

Угоду на продаж зброї затверджує Держдеп та Пентагон, говорить експерт, особливо якщо йдеться про таку устаткування, як протиракетні системи Стінгер, протитанкові ракети Джавелін, або літаки.

Відповідаючи на питання про можливий вплив угоди на двосторонні відносини США та України, Карпентер, зауважив, що експорт американської зброї є важливим напрямком для президента США і президент України Володимир Зеленський зробив розумно, подавши таку заявку.

“Звісно, це прорахована спроба президента Зеленського апелювати до природного бажання Трампа бути бізнесменом, щоб укласти угоду з продажу військового обладнання з іншим країнами, — говорить Карпентер. — Я думаю, це розумний крок. Я не знаю, які плани навколо цього запиту, але вони майже завжди стосуються найсучаснішої військової техніки”.

Як раніше повідомляв УНН, тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор оголосив у неділю, що Вашингтон наразі розглядає запит України щодо придбання військового обладнання.

Нагадаємо, український посол у США заявив, що Україна буде купувати американську зброю, яку наразі використовує американська армія.

 

Разумков про кандидата Куницького з подвійним громадянством: якщо ми припустилися помилки, нам вкажуть виборці – Інтерфакс-Україна

Партія “Слуга народу” не може вплинути на ситуацію, що склалася з кандидатом у народні депутати у мажоритарному виборчому окрузі №169 (Харків) Олександром Куницьким, який визнав наявність у нього другого громадянства (громадянства держави Ізраїль), заявив голова партії Дмитро Разумков .

“На сьогодні юридичних механізмів змінити цю ситуацію у партії (зокрема “Слуги народу”) немає… Якщо ми припустилися помилки з тим чи іншим кандидатом, на цю помилку нам вкажуть виборці”, – повідомив Разумков журналістам у Харкові у вівторок.

Коментуючи інформацію Центральної виборчої комісії про те, що серед кандидатів від “Слуги народу” четверо мають друге громадянство, Разумков нагадав, що один із них – заступник голови Всеукраїнської аграрного ради, член Української ради бізнесу, експерт “реанімаційного пакету реформ” Михайло Соколов, у якого було підтверджено наявність громадянства РФ, виключений унаслідок постпраймеріз на з’їзді партії.

“Він забув про це сказати, розумієте, а, на жаль, не завжди у нас є доступ до цієї інформації (про друге громадянство – ІФ) і перевірити, коли людина приходить і показує документи, що він є громадянином України. Він просто забув згадати , що паралельно він поки що залишається громадянином Російської Федерації. Випадково це сталося чи спеціально – питання, напевно, не до мене. У будь-якому випадку, партія виправила помилку, якої припустилася раніше “, – повідомив Разумков.

Він зазначив, що стосовно кандидатів у мажоритарних округах партія постпраймеріз не проводила.

Голова партії також засудив практику використання кандидатами-мажоритарниками, яких підтримує міський голова Харкова Геннадій Кернес, стилістики “Слуги народу” в рекламній кампанії.

“Я погано до цього ставлюся… Це по всій країні відбувається. Будь-яка недобросовісна конкуренція, як у бізнесі, так і в політиці, є не найправильнішим підходом до ведення кампанії”, – наголосив Разумков.

 

Тимошенко привітала “Батьківщину” з 20-річчям

За її словами, це ціла епоха гартування справжньої мужності, честі, гідності

“Батьківщина” – це не модний новий політичний проект під вибори, це партія, в ДНК якої – весь біль, всі турботи і всі переживання незалежної України. Про це заявила лідер політсили Юлія Тимошенко з нагоди 20-річчя “Батьківщини”, передає РБК-Україна з посиланням на її Facebook.

За словами Тимошенко, “Батьківщина” – це справжня, реальна політична сила, що виросла разом з країною і завжди стоїть і непохитно стоятиме на сторожі її інтересів.

Як зазначила політик, її партія народилася тоді, коли Україні у людському вимірі було лише сім років – “ще зовсім дитя”.

“Нині Україна виросла й змужніла. І хай вона сьогодні веде війну та потерпає від великої біди, але – вона вистояла, вона сталася, вона не зламалася і не здалася. В тому числі завдяки й вам, дорогі мої однопартійці, браття і сестри, друзі й колеги! Бо саме ви всі ці роки, вранці і ввечері, в спеку і в холод, коли було треба виходили на майдани та площі, недосипали тривожних ночей, захищали її, дбали про неї, боролися і кликали людей за собою. Ви не спостерігали за плином історії, ви самі, власноруч творили її”, – зазначила Тимошенко.

Вона зазначила, що для її команди та для країни 20 років – це ціла епоха гартування справжньої мужності, честі, гідності: “Ми знаємо про ці поняття не з книжок, а з власних сердець, з власного досвіду і власного життя”.

Тимошенко  привітала свою команду і подякувала за роботу, переживання, чесний і праведний шлях.

“Ми справжні, ми мужні, ми найкращі! Я низько вклоняюся вам – залізним людям залізної партії “Батьківщина”. Я також безмежно вдячна людям, які всі ці роки голосують за нашу партію. Ваша довіра безцінна! Ми з вами ще неодмінно скажемо своє велике й вагоме слово – слово перемоги!”, – підсумувала вона.

 

У НАБУ пояснили, з чим були пов’язані обшуки у Фонді держмайна

У НАБУ розповіли, що обшуки у Фонді державного майна пов’язані з отриманням хабара заступником голови Державної архівної служби.

Про це повідомили в пресслужбі НАБУ – Укрінформ.

Зазначаэться, що підозрюваний пообіцяв «допомогти» з працевлаштуванням у Фонді держмайна за винагороду у 10 тисяч доларів, але згодом погодився на 9,8 тисячі.

«Гроші передавалися двома траншами. Під час отримання другого — у розмірі 4,8 тис. дол. США, посадовця й викрили «на гарячому», — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці затримали чиновника і вирішують питання про оголошення йому підозри.

Таким чином, НАБУ спростувало інформацію ЗМІ, які писали про затримання голови Фонду державного майна Віталія Трубарова.

 

Єльченко розповів на Радбезі ООН про підтримку Росією тероризму

Для протидії міжнародного тероризму та організованій злочинності, які діють у зв’язці, необхідно, серед іншого, знайти ефективні способи притягнення до відповідальності країн, для яких фінансування тероризму, розпалювання міжнародних військових конфліктів, маніпуляції та перекидання відповідальності стали частиною державної політики.

Про це Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив у вівторок, виступаючи на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН на тему “Зв’язок міжнародного тероризму та організованої злочинності”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми визнаємо нагальну потребу додаткових ефективних засобів протидії новітнім тенденціям у тероризмі та організованій злочинності. Зокрема, коли тероризм та кримінальні комоненти безкарно інтегруються до державної політики деяких країн, це призводить до брутальних порушень міжнародного права, включно зі злочинами агресивної війни та злочинами проти людяності.

Україна продовжує зазнавати таких наслідків, опираючись російській гібридній агресії вже понад 5 років”, – заявив він.

Єльченко звернув увагу присутніх на те, що російський представник у своєму виступі розповідав про загрози поставок зброї терористам у Сирії, у той час як Україна хотіла би почути від нього, коли Росія припинить безперервні поставки озброєнь та боєприпасів для «безглуздої підтримки кровопролиття» на окупованому Донбасі.

“Перекидання відповідальності, маніпуляції та пропаганда, втручання у внутрішні справи держав, розпалювання міжнародних конфліктів постачанням зброї та фінансуванням тероризму, вбивства цивільного населення, включно з медиками – все це сучасний політичний курс Російської Федерації”, – заявив він.

Український дипломат додав, що потрібно не лише засуджувати транснаціональну злочинну діяльність, включно з тероризмом, але й ефективно протистояти їй та притягати винних до відповідальності.

“На жаль, нинішня ситуація в Україні чітко доводить, що пристосування до агресії чи потурання агресору лише ведуть до подальшої агресії. Саме тому критично важливо рішуче притягати державу-агресора до відповідальності та застосовувати всі необхідні інструменти для повернення її в рамки міжнародного права”, – зазначив Єльченко.

Дипломат також зауважив, що основними факторами, які уможливлюють поширення тероризму у зв’язці з організованою злочинністю у сучасному світі є зловмисне використання технологічних винаходів та іновацій у сфері комунікації, недостатній контроль кордонів, комплексні виклики через повернення комбатантів з зон конфлікту, недостатнє розслідування та покарання щодо учасників незаконних збройних формувань, які повертаються додому, і тих, хто надає фінансування чи підтримує терористичну та злочинну діяльність «у будь-яких їхніх формах та методах».

 

Єльченко на дискусії РБ ООН: фінансування тероризму, вбивство цивільного населення – це сучасний політичний курс РФ

Треба знайти ефективні способи притягнення до відповідальності країн, для яких фінансування тероризму, розпалювання міжнародних військових конфліктів, маніпуляції та перекидання відповідальності стали частиною державної політики. Це, зокрема, необхідно для адекватної протидії міжнародному тероризму та організованій злочинності, які діють у зв’язці на транснаціональному рівні. Про це Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив у вівторок, виступаючи на відкритій дискусії Ради Безпеки ООН на тему “Зв’язок міжнародного тероризму та організованої злочинності”, повідомляє УНН із посиланням на сайт українського представництва.

“Ми визнаємо нагальну потребу додаткових ефективних засобів протидії новітнім тенденціям у тероризмі та організованій злочинності. Зокрема, коли тероризм та кримінальні комоненти безкарно інтегруються до державної політики деяких країн, це призводить до брутальних порушень міжнародного права, включно зі злочинами агресивної війни та злочинами проти людяності. Україна продовжує зазнавати таких наслідків, опираючись російській гібридній агресії вже понад 5 років”, — заявив він.

Постійний представник України при ООН звернув увагу інших членів дискусії на те, що представник РФ у своєму виступі розповідав про загрози поставок зброї терористам у Сирії, тоді як Україна хотіла би почути від нього, коли російська сторона припинить безперервні поставки озброєнь та боєприпасів для “безглуздої підтримки кровопролиття” на окупованому Донбасі.

“Перекидання відповідальності, маніпуляції та пропаганда, втручання у внутрішні справи держав, розпалювання міжнародних конфліктів постачанням зброї та фінансуванням тероризму, вбивства цивільного населення, включно з медиками — все це сучасний політичний курс Російської Федерації”, — заявив він.

Єльченко додав, що потрібно не лише засуджувати транснаціональну злочинну діяльність, включно з тероризмом, але й ефективно протистояти їй та притягати винних до відповідальності.

“Транснаціональна кримінальна діяльність, в тому числі тероризм, повинна бути не тільки засуджена, але досить ефективно протиставити і карати. Нинішня ситуація в Україні чітко доводить, що пристосування до агресії чи потурання агресору лише ведуть до подальшої агресії. Саме тому критично важливо рішуче притягати державу-агресора до відповідальності та застосовувати всі необхідні інструменти для повернення її в рамки міжнародного права”, — сказав Єльченко.

За словами постпреда України при ООН, основними факторами, які уможливлюють поширення тероризму у зв’язці з організованою злочинністю у сучасному світі є зловмисне використання технологічних винаходів та іновацій у сфері комунікації, недостатній контроль кордонів, комплексні виклики через повернення комбатантів з зон конфлікту, недостатнє розслідування та покарання щодо учасників незаконних збройних формувань, які повертаються додому, і тих, хто надає фінансування чи підтримує терористичну та злочинну діяльність “у будь-яких їхніх формах та методах”.

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ Росії вкотре висловили сподівання, що Міжнародний суд відхилить позов України у справі “Україна проти Російської Федерації” який розглядали на початку червня. У свою чергу, українська сторона, зі свого боку, вважає, що саме вона переконливо довела прийнятність розгляду в Міжнародному суді її позову щодо порушення Росією двох міжнародних конвенцій, учасницями яких є обидві держави: Конвенції про протидію фінансуванню тероризму і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Київ відтак сподівається на позитивне рішення суду щодо юрисдикції і вважає, що має добрі шанси й на перемогу при розгляді справи по суті.

 

Путін розповів про таємні домовленості з Обамою щодо України у 2014 році

Російський президент Володимир Путін розповів, що США не виконали свою частину домовленостей щодо України, які обговорювались з колишнім президентом США Бараком Обамою під час телефонної розмови у 2014 році. Про це він розповів в інтерв’ю американському режисерові Оліверу Стоуну для фільму “У боротьбі за Україну”, пише російське агентство ТАСС, передає УНН.

Стоун запитав у російського президента про розмову з Бараком Обамою по телефону, яка нібито відбулася під час подій на Майдані у Києві в 2014 році. Однак Путін відмовився розповісти деталі тієї бесіди, пославшись на конфіденційність розмови.

“Ви знаєте, Обама вже не президент, але тим не менш є певні речі, про які ми (не говоримо)”, — сказав глава російської держави. “У всякому разі можу сказати, що наші домовленості, які були досягнуті в цій телефонній розмові, з американської сторони не були виконані”, — заявив Путін.

“Я б на цьому обмежився, не став би в деталі вдаватися”, — додав він.

Розмовляючи про перспективи російсько-українських відносин, Путін повторив стару пропагандистську тезу, що погіршення відносин нібито було спровоковано “держпереворотом в Києві в 2014 році”. “І друга частина — це пропаганда чинної влади України, яка виставляє Росію винуватицею всіх наступних за цим трагічних подій”, — додав Путін.

Нагадаємо, Олівер Стоун взяв нове інтерв’ю у Путіна для документального фільму “В боротьбі за Україну”.

 

Порошенко відреагував на скасування військового параду

П’ятий президент України Петро Порошенко вважає, що рішення чинного очільника держави Володимира Зеленського скасувати військовий парад на День Незалежності є “не дуже далекоглядним”. Про це повідомляє УНН із посиланням на прес-службу партії Порошенка.

“Воєнний парад – це не тільки час і подія, коли армія звітує перед народом. Про дистанцію, яку вона пройшла за рік з попереднього параду. Але це і подія, коли народ має можливість віддати шану і повагу своїй армії. На сьогодні армія і воїни є найбільш шановною і поважною інституцією, яка користується найбільшою довірою народу України. Я думаю, що позбавляти людей цього було б не дуже далекоглядно”, – цитуються в повідомленні слова Порошенка.

Але, як зазначає президент-попередник Зеленського, чинний верховний головнокомандувач Збройних сил України має “повне право приймати рішення – проводити парад чи ні”. “Це залежить від пріоритетів пана Зеленського”, – зазначив Порошенко.

Водночас п’ятий президент України привітав ідею направити зекономлені на параді гроші військовим. “Я повністю вітаю ініціативу, щоб підтримати грошовим забезпеченням нашу армію”, – заявив він.

Також Порошенко зазначив, що при ньому проведення параду коштувало значно менше, ніж 300 мільйонів, про які казав Зеленський. “Я навмисно всі дорогі задоволення скасував. В тому числі повітряний парад, де потрібно була велика кількість авіаційного пального. Форму, яку видавали на парад – видавали все одно, це передбачено в умовах забезпечення”, – повідомив колишній президент.

Раніше сьогодні Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення не проводити військовий парад на День Незалежності. Натомість, з його слів, 300 мільйонів гривень будуть спрямовані на премії військовослужбовцям.

Президент пообіцяв також замість параду “новий формат” святкування Незалежності.

 

В’ятрович відреагував на скасування Президентом військового параду

Військовий парад до дня Незалежності України – це можливість цивільним подякувати вітчизняним військовим за незалежність. Таку думку у себе в Facebook висловив очільник Інституту національної пам’яті України Володимир В’ятрович, передає УНН.

“Військовий парад – це можливість нам цивільним подякувати військовим за незалежність. Це спільне “Слава Україні” сповнене гордості, що ми відстояли незалежність у протистоянні з однією з найсильніших армій. Це спільне “Героям слава!” сказане живим героям учасникам параду і тим, хто вже ніколи не вийде на Хрещатик”, – написав голова українського ІНП.

Раніше сьогодні Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення не проводити військовий парад на День Незалежності. Натомість, з його слів, 300 мільйонів гривень будуть спрямовані на премії військовослужбовцям.

Президент пообіцяв також замість параду “новий формат” святкування Незалежності.

 

Клімкін прокоментував манеру Зеленського спілкуватись із Путіним

З президентом Росії Володимиром Путіним під час війни навряд чи варто спілкуватися в тій самій манері, що з політичними опонентами під час виборчої кампанії. Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Facebook, коментуючи нещодавнє відеозвернення українського Президента Володимира Зеленського до російського лідера та реакцію на нього в мережі, передає УНН.

“Після реакції Лаврова на відео Президента Зеленського журналісти задаються питанням, чи це взагалі прийнятно та правильно – робити такі пропозиції через відео. Насправді ж, чому б і ні? Політика змінюється. У кожного свої фішки. Дональд Трамп, наприклад, спілкується твітами. Комусь подобається, комусь – не дуже. Але всі до цього майже звикли. До того ж, я не знаю, якою мірою це відео розраховане на Кремль, а якою – на внутрішнього користувача”, – зазначив міністр.

На його думку, справа тут в іншому.

“З Путіним під час війни навряд варто спілкуватися в тій самій манері, що з Порошенком під час виборчої кампанії. Ну так, свідомо перебільшуючи, можна було б уявити, як втомлений Путін після багатогодинних дискусій в Раді Безпеки РФ виходить на Червону площу і, зі свого боку, записує відео – “Зустріч так зустріч”, “Учасники так учасники”, “Мінськ так Мінськ”, “Росія залишає Донбас так залишає”. І витирає сльозу. Лунає музика”, – іронічно припустив Клімкін.

Водночас, на його думку, вказаний сценарій навряд чи коли-небудь відбудеться.

“На жаль, Путіна на емоцію не візьмеш. Він на неї не ведеться. Він розуміє тільки силу і конкретні, злагоджені дії. Тому, щоб системно протидіяти Росії, потрібні три речі – чітка стратегія, узгодженість дій та підтримка міжнародних партнерів. А в іншому – чому б і не відео. Насправді я думаю, що за цим форматом майбутнє”, – додав міністр.

Як повідомляв УНН, раніше сьогодні глава МЗС РФ Лавров заявив, що “коли мова йде про серйозні пропозиції, вони робляться спочатку дипломатичними каналами, а не публічно через Facebook“.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 491

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua