Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 09.08.2019

Інформдень: 09.08.2019

У Криму місцеві патріоти підняли прапор України

У місті Судак на території тимчасово окупованого Криму місцеві патріоти підняли Державний прапор України.

Про це у Facebook повідомив радник голови Херсонської ОДА Богдан Ковальов – Укрінформ.

«Сьогодні вранці на тимчасово окупованій Російською Федерацією території АР Крим в місті Судак місцевими патріотами України був піднятий Український прапор в знак пам‘яті за чотирма загиблими воїнами 6 серпня 2019 року в зоні проведення ООС», – йдеться у повідомленні.

 

Росія привезла на Донбас найманців із досвідом локальних конфліктів – розвідка

На окупованому Донбасі продовжують діяти російські найманці під керівництвом Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях продовжують діяти підрозділи, які не входять до складу 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ та комплектуються виключно найманцями, переважно російськими громадянами, з досвідом бойових дій у локальних конфліктах. Керівництво ними здійснюється офіцерами ГРУ ГШ ЗС РФ”, – повідомив Гуцуляк.

За його словами, основу діяльності зазначених збройних формувань складають: проведення диверсій, підготовка особового складу розвідувальних та снайперських підрозділів 1 і 2 АК, посилення охорони представників командування російських окупаційних військ (кадрових офіцерів ЗС РФ) та ліквідація осіб, які заважають злочинній діяльності російських окупаційних адміністрацій.

 

Штаб ООС: Україна не причетна до обстрілів Горлівки

Українська сторона СЦКК повідомляє, що підрозділи Об’єднаних сил не причетні до обстрілів житлових будинків та будівлі школи в Горлівці.

Про це повідомляє пресслужба штабу ООС.

“У звіті СММ ОБСЄ від 8 серпня оприлюднена інформація щодо пошкодження житлових об’єктів та будівлі школи в окупованій Горлівці. Зокрема, ввечері 5 серпня пошкоджень зазнала будівля школи за адресою: вулиця Черняховського, 30. Цього ж дня спостерігачі зафіксували незначні пошкодження житлових будинків за адресами: Старобельська, 11, Баха, 4 та Тушинська, 18/2. За оцінкою спостерігачів, всі ці пошкодження утворилися в результаті вогню з великокаліберного кулемета із нібито північно-західного напрямку. Українська сторона СЦКК повідомляє, що підрозділи Об’єднаних сил до даних обстрілів не причетні”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, детально вивчивши відстані, профіль, тактико-технічні характеристики озброєння, з якого здійснювався обстріл, в СЦКК стверджують, що характеристика форми рельєфу даної місцевості складає закритий профіль та виключає будь-яку можливість ураження зазначених об’єктів українськими військовими. Крім того, за даними української сторони СЦКК, у зазначений день та вказаному напрямку обстріл підрозділів Об’єднаних сил не здійснювався, так само вогонь у відповідь українські армійці не відкривали. “Варто також відмітити, що запит на введення режиму «тиша», від СММ ОБСЄ, не надходив”, – наголошують у штабі ООС.

У пресслужбі запевнили, що українські захисники й надалі продовжують дотримуватися сталого режиму припинення вогню та виконувати бойові завдання в рамках чинного законодавства.

 

У Вільнюсі відкрили виставку, присвячену полоненим українським морякам

У Вільнюсі відкрилася виставка на підтримку моряків ВМС України, які перебувають у полоні в Російської Федерації.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

“08 серпня 2019 року Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський, разом із співробітниками Посольства, взяв участь у відкритті благодійної виставки картин на підтримку моряків ВМС України, які перебувають у полоні в РФ”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, захід був організований Фондом Євгена Коновальця (м.Каунас, Литва) за сприяння литовських та українських волонтерів, Міністерства у справах ветеранів України та Посольства України в Литві.

У відкритті виставки взяли участь відома українська волонтерка Вікторія Христенко, батько одного з полонених моряків Дмитро Ейдер з донькою Габріелою, литовські активісти, представники української громади та ЗМІ.

Відвідувачі мали можливість ознайомитись з картинами, які були написані українськими художниками та були присвячені полоненим українським морякам.

Відбувся також благодійний аукціон картин авторства ветеранів АТО/ООС та членів їхніх родин, кошти від якого будуть спрямовані на допомогу родинам моряків, які незаконно утримуються в РФ.

 

На Миколаївщині попрощалися з наймолодшим морпіхом, загиблим на Донбасі

У селі Ганнівка Братського району на Миколаївщині попрощалися з 20-річним морським піхотинцем Василем Курдовим.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила сільський голова Ганнівки Ірина Ботнар.

«Село попрощалося з нашим юним земляком, захисником України Василем Курдовим. Його поховали тут, на сільському кладовищі. Величезна втрата для всіх. Він був найстаршим сином у родині. Це невимовна втрата не лише для батьків, рідних, а й для його двох молодших братів – 13-річного Володі та 6-річного Назара. Він назавжди буде прикладом для них», – сказала Ботнар.

Василь уклав контракт із ЗСУ у квітні 2018 року, пройшов навчання у Львові. Останні 3 місяці служив на Донбасі, у 36-й окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, на передовій, де і загинув.

Він був наймолодшим із чотирьох загиблих 6 серпня морпіхів біля Павлополя.

Як уже повідомляв Укрінформ, 6 серпня російсько-окупаційні війська здійснили два провокаційних обстріли наших позицій. О 00:45 протягом майже години ворог застосовував озброєння БМП, гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю по наших оборонцях села Богданівки Донецької області. О 10:20 російські окупанти розпочали обстріл з РПГ поблизу Павлополя. Під час цих обстрілів українські військові загинули.

 

Україна мала припинити участь у “Мінську” після загибелі бійців під Павлополем – Безсмертний

Україна після загибелі військових під Павлополем на Донбасі повинна була призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі в «нормандському форматі».

Таку думку висловив представник України у підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний в ефірі ATR – Укрінформ.

«З моєї точки зору, після подій у Павлополі перше, що треба було сказати, що Україна припиняє роботу в Мінському процесі до моменту, доки не буде зібраний «нормандський формат». Якщо на Росію не тиснути, вона діятиме агресивно», – заявив Безсмертний.

Водночас він вважає малоймовірною зустріч у «нормандському форматі» до місцевих виборів у Росії, запланованих на 8 вересня.

«Імовірність зустрічі у «нормандському форматі» лідерів держав, вона малоймовірна до осінніх виборів у Росії… Вони хочуть витримати цей настрій електорату для того, щоб зберегти вплив «Єдиної Росії» і Путіна як політика в Росії», – пояснив Безсмертний.

Він також упевнений, що Росія діятиме проти України силою за будь-яких умов.

«У Росії зовнішня політика реалізується через принцип примусу до миру силою. І це треба розуміти, і треба готуватися до того, що проти нас будуть діяти силою за будь-яких умов. За столом переговорів, на лінії розмежування, у дипломатичному протоколі, в міжнародних організаціях, у двосторонніх діалогах завжди застосовуватиметься механізм сили через власне тлумачення міжнародних норм», – заявив Безсмертний.

Як повідомлялося, 6 серпня біля Павлополя унаслідок обстрілу російськими окупантами загинули 4 українських військових.

Після цього Президент України Володимир Зеленський заявив, що ініціює термінову зустріч лідерів країн «нормандської четвірки» – президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель і глави РФ Володимира Путіна.

Робоча поїздка Баканова на Донеччину

Тимчасовий виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Іван Баканов під час дводенної робочої поїздки на Донеччину відвідав район проведення операції Об’єднаних сил.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

“Очільник СБУ відвідав колектив Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях. Під час зустріч, зокрема, були окреслені ключові аспекти реформи СБУ”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Баканов побував у штабі ООС однієї з військових частин та селищі Широкине, що знаходиться на передовій лінії, і ознайомився з оперативною обстановкою в регіоні.

Представники СБУ поклали квіти до могил та місця загибелі співробітників української спецслужби.

 

Безсмертний пояснив, навіщо Україні зупиняти участь в Мінському процесі

Зупинити переговорний процес України у Мінському форматі необхідно було для того, щоб притягнути до відповідальності винних у зриві домовленостей та порушенні режиму тиші.

Відповідальність за такі порушення була передбачена на рівні Тристоронньої контактної групи, розповів в ексклюзивному коментарі Укрінформу представник України у ТКГ Роман Безсмертний, коментуючи свої останні заяви.

«Чому я останні два дні наполягаю на тому, що треба було зробити заяву, що Україна призупиняє участь у Мінському процесі до того моменту, поки не збереться «нормандський» формат і не вирішить питання відповідальності тих, хто учинив цей злочин? Тому що домовленості дійсно передбачають відповідальність. В результаті того, що відбулося, могли бути зірвані не тільки домовленості, а могли початися широкомасштабні бої. Поки не буде притягнутий до відповідальності той, хто зробив, хто дав команду, ніяких кроків дальше не можна робити. Так виробляються механізми», – заявив Безсмертний.

Він також підкреслив, що це політичний процес, який треба постійно забезпечувати.

«Якщо домовились притягнути до відповідальності, треба відповідними діями досягати цього: збирається «нормандський» формат, розбирають ситуацію, притягуються до відповідальності винні, інакше ми ніколи не досягнемо «режиму тиші». А як, не досягнувши режиму тиші, можна працювати?», – зазначив Безсмертний.

Як повідомляв раніше Укрінформ, на виконання рішення, ухваленого в Мінську під час засідання Тристоронньої контактної групи, з 00 годин 01 хвилин за київським часом 21 липня 2019 року вздовж всієї лінії розмежування в районі проведення ООС у Донецькій та Луганській областях було оголошено “режим тиші”. Домовленості передбачали заборону на ведення вогню з будь-яких видів озброєнь та відповідальність за його порушення.

6 серпня під Павлополем на Донбасі, попри “хлібне перемир’я”, окупанти обстріляли позиції українських військовослужбовців, які займалися інженерним облаштуванням. Стріляли з ручного протитанкового гранатомета, але, ймовірно, застосували мінометну міну 82-го калібру. Внаслідок цього обстрілу загинули чотири українські воїни зі складу 36-ї окремої бригади морської піхоти. Це перші бойові безповоротні втрати Об’єднаних сил у серпні 2019 року.

8 серпня спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактної групи Мартін Сайдік висловив жаль, що робоча група ТКГ з безпеки 7 серпня не змогла провести позачергове засідання у формі відеоконференції, як це запропонувала українська сторона.

 

Україна не повинна припиняти участь у переговорах у Мінську, – Повірений у справах США Тейлор

Вільям Тейлор наголосив, що переговори – єдиний спосіб припинення війни на Донбасі, і багато чого у цьому питанні залежить від Путіна

Україна не повинна припиняти переговори в Мінську і в інших форматах щодо врегулювання ситуації на Донбасі. На цьому акцентував увагу тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор в інтерв’ю виданню “Голос Америки“, пише 112.

На питання, чи повинна Україна призупинити переговори в мінському форматі після загибелі чотирьох військових на Донбасі, Вільям Тейлор відповів, що переговори – єдиний спосіб припинення війни на Донбасі.

Чи винна Україна призупинити переговори у мінському форматі після загибелі чотирьох військових на Донбасі? Точка зору керівника дипломатичного представництва США в Україні Вільяма Тейлора pic.twitter.com/1RT1TNgJew

Голос Америки (@Тейлор наголосив, що завершити війну на вигідних для України умовах хочуть і офіційний Київ, і Мінська група, і Сполучені Штати Америки.

“Остаточне рішення, звичайно, за Путіним. Саме він може вирішити, завершиться війна чи ні”, – сказав Тейлор.

При цьому він висловив переконання у необхідності продовження тиску на Кремль з боку Вашингтона, щоб схилити росіян до припинення війни на сході України.

Раніше представник України в робочій підгрупі з політичних питань у Тристоронній контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації в Донбасі Роман Безсмертний інтерв’юканалу ATR висловив думку, що Україна повинна припинити участь у переговорах у Мінську після того, як четверо військових загинули на Донбасі.

Нагадаємо, після того, як 6 серпня стало відомо про загибель четрыхе військових на Донбасі, Зеленський закликав лідерів країн “нормандської четвірки” зустрітися якомога швидше.

Пізніше про свою згоду взяти участь у переговорах повідомив президент Франції Еммануель Макрон.

Після цього готовність до зустрічі в “нормандському форматі” виявив федеральний уряд Німеччини.

США, зі свого боку, заявили про підтримку зусиль президента України Володимира Зеленського щодо досягнення миру на Донбасі. Вашингтон згоден брати в цьому участь, але будь-новий формат вирішення конфлікту в регіоні потребує згоди всіх сторін.

 

Реальні кроки для завершення війни на Донбасі може зробити лише Путін – Тейлор

Для пошуку шляхів закінчення війни на Донбасі слід використовувати переговори на всіх майданчиках, включно з Мінським, але реальні кроки для завершення збройного конфлікту може зробити президент Росії Путін.

Про це заявив журналістам у п’ятницю, 9 серпня, тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, коментуючи позицію Романа Безсмертного щодо призупинення участі України в Мінському процесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна, Мінська (Тристороння контактна) група, Сполучені Штати – всі хочуть знайти вихід з цієї війни на вигідних для України умовах. Спосіб зробити це – продовжувати переговори в Мінську, в якихось інших місцях. Остаточне рішення, звичайно, за паном Путіним – саме він може зробити реальні кроки, щоб закінчити цю війну. Наше завдання – продовжувати тиснути, щоб росіяни погодилися закінчити цю війну”, – сказав Тейлор.

У відповідь на запитання про можливість наступної зустрічі спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера і помічника президента РФ Владислава Суркова, він зазначив, що американський дипломат звертався з цього приводу до російської сторони.

“Вони обмінюються думками щодо того, коли можна буде продовжити діалог”, – повідомив Тейлор.

Як повідомляв Укрінформ, представник України у підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний в ефірі ATR висловив думку, що Україна після загибелі військових під Павлополем на Донбасі повинна була призупинити участь у Мінському процесі до зустрічі в «нормандському форматі».

 

Трамп вважає, що Зеленський домовиться з Путіним і здійснить візит до США

Президент України Володимир Зеленський вже отримав запрошення відвідати Білий дім, а зустріч Президента США з главою Української держави може відбутись незабаром.

Про це Трамп заявив у п’ятницю, відповідаючи на питання ЗМІ, повідомляє Голос Америки.

Як зазначається, президент США назвав Зеленського “дуже раціональною людиною”, і висловив думку, що Президент України домовиться з Путіним.

“Я думаю, що він домовиться з президентом Путіним, і його буде запрошено до Білого дому. Ми з нетерпінням очікуємо на зустріч із ним. Його вже запросили до Білого дому, і він хоче приїхати. Я думаю, що він приїде. Він дуже раціональна людина, він хоче миру в Україні. І думаю, що він приїде дуже скоро”, – зазначив Трамп.

Раніше тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, за повідомлення ЗМІ, заявив про підготовку офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до США.

 

Франція не розглядає розширення нормандського формату — МЗС

У Франції наразі не розглядають питання про можливість розширення нормандського формату за рахунок Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Франції.

Так, за словами представника відомства, питання модифікації нормандського формату не стоїть на порядку денному.

«Франція прихильна врегулюванню конфлікту і виконанню мінських домовленостей, зокрема в рамках нормандського формату, в якому вона активно бере участь. Франція і Німеччина підтримують регулярний діалог і тісні консультації зі спеціальним представником США по Україні послом Куртом Волкером», — уточнили в МЗС країни.

Раніше заступник помічника державного секретаря США Джордж Кент заявив, що для розширення нормандського формату необхідна згода всіх учасників переговорів.

Нагадаємо: 8 липня президент України Володимир Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну провести прямі переговори в Мінську за участю президента США Дональда Трампа, прем’єра Великої Британії, канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.

 

Тейлор пояснив, чому похвалив Зеленського за хоробрість

Президент України Володимир Зеленський своєю реакцією на загибель чотирьох морпіхів біля Павлополя продемонстрував моральну перевагу української позиції у війні на Донбасі і бажання завершити її на своїх умовах.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час спілкування з журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми бачили, що після загибелі чотирьох морпіхів на сході України постала дилема – з одного боку, був природний інстинкт і бажання відповісти вогнем, і я знаю, що уряд України розглядав варіант силової відповіді. Але я також знаю, що уряд України, як і інші уряди у світі, хотіли б побачити остаточне розв’язання проблеми Донбасу і закінчення війни на сході. І щоб закінчити цю війну, треба чітко продемонструвати, з чиєї вини вона відбувається, хто винен. Загибель цих чотирьох українських військових чітко показує, що агресія йде з російської сторони і з боку очолюваних Росією сил», – сказав Тейлор.

Він додав, що український уряд наполегливо шукає шляхи закінчення війни на Донбасі. «Я вважаю, що з боку українського керівництва це був дуже сміливий крок – зателефонувати Путіну, зателефонувати іншим лідерам країн нормандської четвірки, щоб вимагати зустрічі, щоб обговорити, як припинити ці дії, в яких гинуть українські військові. Цей хоробрий крок дозволив Україні продемонструвати моральну перевагу своєї позиції у цій війні. Я сподіваюсь, що Росія зробить взаємні кроки у напрямку припинення цієї війни», – зазначив дипломат.

Тейлор додав, що розмовляв з високопосадовцями ЗСУ з приводу загибелі чотирьох українських воїнів, які мали ухвалити непросте рішення. «Якби українська сторона завдала удару у відповідь, найімовірніше, загинули б цивільні люди з того боку, а не ті бойовики, які завдали удару раніше. Я думаю, що своїм кроком уряд України продемонстрував, що він прагне закінчити цю війну, але на своїх умовах», – резюмував Тейлор.

 

Дату офіційного візиту Зеленського до США ще не узгодили – Тейлор

Володимир Зеленський і Дональд Трамп матимуть змогу поспілкуватися і у Варшаві, і в Нью-Йорку, але дата офіційного візиту українського Президента до США ще не визначена.

Про це заявив під час спілкування з журналістами тимчасовий повірений у справах США Вільям Тейлор, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми знаємо про дві нагоди, де обидва Президенти будуть присутні. Обидва Президенти мають бажання поспілкуватися за обох цих нагод – і у Польщі, і в Нью-Йорку. Ми сподіваємося, що у Президентів будуть ще й інші нагоди для зустрічі і спілкування, але, крім цих двох, ми ще не визначилися з конкретними іншими», – сказав Тейлор.

Стосовно офіційного візиту Президента Зеленського до США, то дипломат зазначив, що «такий план загалом є, але конкретних дат поки що немає», наразі триває узгодження графіків Президентів України і США, які є дуже напруженими.

У відповідь на запитання, чи перенесено анонсований на вересень офіційний візит Зеленського до США, Тейлор зауважив, що до цього часу не існувало узгодженої дати цього візиту. «Він відбудеться, але поки що робота над визначенням часу триває», – зазначив він.

Як повідомлялося, у червні Зеленський отримав запрошення від Трампа відвідати США з офіційним візитом.

Також 1 вересня лідери багатьох країн, в тому числі Президенти України та США, приїдуть до Польщі на заходи у зв’язку з 80-річчям початку Другої світової війни.

 

Україна та США запускають спільний “ядерний” проєкт

У Вашингтоні запускають проєкт співробітництва між Україною та США з освіти та досліджень у галузі сучасної ядерної науки та інженерії.

Про це повідомляє Посольство України в США на сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Відкриваючи конференцію з нагоди започаткування цього важливого проєкту, посол України в США Валерій Чалий звернувся до представників провідних українських та американських університетів та федеральних агенцій США, наголосивши на важливості розвитку українсько-американських відносин у ядерній сфері, зокрема в обміні знаннями та технологіями для безпечного та ефективного використання мирного атому», – йдеться у повідомленні.

Чалий наголосив, що сьогодні Україна має великий потенціал та потужних спеціалістів у ядерній сфері, готових застосовувати свої вміння для реалізації спільних з американськими партнерами проєктів.

У рамках заходу посольство України в США презентувало виставку “50 винаходів, які Україна подарувала світу”, яку можна оглянути в одному з провідних навчальних закладів США – Університеті Джорджа Вашингтона.

Український посол подякував Міністерству енергетики США за багаторічну співпрацю, зокрема, заступнику помічника міністра енергетики США Вільяму Джойсу, який виступив з доповіддю під час конференції, та профільним у цій сфері відомствам за підтримку ідеї поглиблення партнерства України та США в сфері ядерної енергетики.

 

Константинополь ніколи не втручатиметься у внутрішні справи ПЦУ – Варфоломій

Константинополь ніколи не втручатиметься у внутрішні справи Української православної церкви, адже вона повністю незалежна.

Про це йдеться у повідомленні Відділу преси та зв’язків Вселенського Патріархату, інформує ПЦУ.

“Як 1031 рік тому ми з Константинополя дали вам хрещення, так само і тепер ми дали вам незалежність, можливість для вашої Церкви виконувати своє служіння незалежно і без будь-якого втручання ззовні. Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Православної Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна. Звідси, з Константинополя, з Фанару, вона буде мати тільки високий захист і наші постійні молитви за успіх її справи”, – таку думку висловив Вселенський патріарх Варфоломій під час вчорашньої зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, цитує ПЦУ.

Зазначається також, що Варфоломій, вітаючи у патріаршій резиденції Зеленського, наголосив на важливості надання Томоса про автокефалію для новоствореної єдиної помісної Української православної церкви. «Ми просимо, щоб вона завжди мала ваш високий захист і Вашу підтримку в тій роботі, яку вона вже почала для українського народу», – зазначив Варфоломій.

Як повідомлялося, 7-8 серпня Президент України Володимир Зеленський перебував з офіційним візитом у Туреччині.

8 серпня глава держави відвідав резиденцію Вселенської патріархії на Фанарі, де його прийняли з належною пошаною, передбаченою патріаршим протоколом.

 

Зеленський зустрівся на Банковій із представниками кримських татар

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу та обговорив з ними питання співпраці.

Про це повідомляє пресслужба глави держави- Укрінформ .

«Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принципових питаннях щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми повинні разом робити, що вже здійснюється з вашого боку», – сказав Зеленський.

Зустріч відбулася зі спільної ініціативи сторін і мала на меті поглиблення співпраці Офісу Президента, представництва глави держави у Криму та Меджлісу кримськотатарського народу й координацію зусиль для деокупації півострова та його реінтеграції. У заході взяли участь постійний представник Президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, член Меджлісу Рустем Умеров.

Учасники зустрічі обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв’язнів, на території тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополя. Також ішлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.

У пресслужбі розповіли, що Джемілєв і Чубаров поінформували главу держави про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримськотатарського народу акцентував на тому факті, що окупанти намагаються всіляко пригнічувати корінний народ Криму.

З метою фіксації всіх порушень прав людини у Криму голова Меджлісу кримськотатарського народу та лідер кримськотатарського народу запропонували порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові. Вони наголосили, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей. Постійний представник Президента в АРК Антон Кориневич наголосив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміє, що зібрані факти можуть бути використані у міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.

«Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають у Крим. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати у Крим», – констатував Чубаров.

Як відомо, 9 серпня відзначається Міжнародний день корінних народів світу.

Як повідомлялося, 20 березня 2014 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави». Згідно з документом, Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України. Також гарантується захист і реалізація невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної України.

 

Зеленський готовий внести у Раду питання кримськотатарської автономії – Джемілєв

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв розповів, що на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася в п’ятницю, 9 серпня, обговорювалося питання створення кримськотатарської національно-територіальної автономії.

Про це Джемілєв повідомив в коментарі телеканалу ATR.

«Ми повідомили (Президенту – ред.), що робоча група завершила роботу, і справа за тим, щоб подати (законопроект – ред.) до Верховної Ради. Зараз сприятлива ситуація в країні, велика фракція, і якщо буде воля Президента, то прохідність цього законопроекту дуже перспективна. Ми побачили готовність самого Президента, і якщо він зможе свою точку зору донести – за винятком деяких груп, які є в партії «Слуга народу», – то буде так, як скаже Президент», – сказав Джемілєв.

За словами лідера кримських татар, Зеленський готовий скликати конституційну комісію, щоб розглянути підготовлені поправки до десятої глави Конституції, і вже після цього винести законопроект на розгляд Верховної Ради.

Однак, додав Джемілєв, говорити, чи набере даний законопроект необхідні 300 голосів, поки рано.

Як повідомляв Укрінформ, 9 серпня, в Міжнародний день корінних народів світу, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу – лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, президентом Всесвітнього конгресу кримських татар Рефатом Чубаровим і представником президента в АРК Антоном Кориневич.

У травні 2017 року Україна була створена Робоча група з напрацювання пропозицій, змін і доповнень до Конституції України щодо АР Крим. До її складу увійшли народні депутати всіх фракцій, провідні правознавці та юристи, а також представники Меджлісу кримськотатарського народу. У квітні 2018 року робоча група завершила роботу над поправками та прийняла текст змін і доповнень.

 

Зеленський боїться узурпації влади та повального депутатського розкрадання – Яременко

Новий президент має намір рішуче боротися з обома загрозами, проте чи вийде у нього – тут вже інше питання, пише ДТ.

Вперше за роки незалежності України вся влада належить одній-єдиній політичній силі, що несе в собі загрозу піддатися на спокусу узурпації влади. До того ж, президент України Володимир Зеленський, чия партія “Слуга народу” отримала монобільшість у Верховній Раді, побоюється, що депутати почнуть нестримно красти, подібно до своїх попередників, розповів обраний у Раду депутат від “Слуги народу” Богдан Яременко в інтерв’ю “Цензор.НЕТ“.

“Ми не хочемо узурпації, але розуміємо, що це може статися. Причому колективна узурпація, узурпація партією – нічим не краща індивідуальної. Абсолютна влада корумпує абсолютно та розбещує абсолютно”, – зазначив дипломат.

Саме тому, підкреслив Яременко, Зеленський постійно просуває свій варіант закону про імпічмент, а “Слуга народу” має намір насамперед зайнятися зняттям недоторканності з депутатів. Частково вжиті заходи зможуть перекрити й другий Володимира Зеленського – це те, що депутати його політичної сили замість плідної роботи для держави уподібняться своїм попередникам та почнуть судорожно набивати свої кишені бюджетними грошима.

“Він постійно закликає не робити цього. І говорить про відповідальність за це. Він з різних сторін підходить до цієї теми – і постійно до неї повертається… Президент просить – іноді дуже емоційно, а іноді – дуже раціонально – утриматися від цього і попереджає, який у нього пряник і який батіг. Президент намагається всебічно підійти до питання збереження фракції від розкладання, у тому числі корупційного. І каже, що розуміє: для того, щоб вимагати від людей не продаватися, потрібно говорити про справедливу зарплату”, – зазначив Яременко.

Тобто, в якості “пряника” для чесних депутатів планується збільшення депутатської зарплати, проте її конкретні розміри поки що не відомі. “Батогом” стане підсудність та зняття депутатської недоторканності.

 

Зеленський сьогодні проведе нараду щодо переїзду Офісу Президента

В Офісі Президента 9 серпня планується нарада з главою держави Володимиром Зеленським з приводу переїзду ОПУ в іншу будівлю, розглядається кілька можливих варіантів.

Про це повідомив в інтерв’ю Liga.net заступник глави ОПУ Кирило Тимошенко, відповідаючи на питання, як йдуть справи з переїздом Офісу Президента до Українського дому, оскільки до кінця року залишилося не так вже й багато часу – Укрінформ.

“У нас виникли деякі складності … Там є технічні складності по самій будівлі, і не тільки щодо Українського дому. Український дім – це один з варіантів … У нас завтра (9 серпня – ред.) буде нарада з Президентом з цього приводу (переїзду ОПУ – ред.) “, – сказав він.

На питання, чи розглядає ОПУ як варіант для Офісу Президента КВЦ “Парковий”, Тимошенко відповів, що його розглядали “у тому числі”. “Там є цілий список. Не два (варіанти – ред.)”, – зазначив він.

При цьому Тимошенко уточнив, що всі варіанти переїзду розглядаються в межах центру Києва.

Разом з тим він підкреслив, що в Офісі Президента “є велика ідея розвантажити Київ від урядового кварталу”. “Але ми не хочемо витрачати на це державні гроші. Ми намагаємося розглянути варіант з інвесторами, продажем цих будівель”, – сказав Тимошенко.

Відповідаючи на питання, чи може статися так, що в результаті такого розвантаження на Банковій з’явиться торгово-розважальний центр, Тимошенко зазначив, що такого не буде, оскільки це історична будівля. “Ні. Це історична будівля. Ніхто не збирається зносити адміністрацію і будувати тут торговий центр”, – підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, Офіс Президента планував переїзд з вулиці Банкової до Українського дому на Європейській площі в Києві.

24 травня Тимошенко заявив, що команда Зеленського планує переїзд в цьому році.

 

Зеленський призначив нового керівника департаменту кібербезпеки СБУ

Президент України Володимир Зеленський призначив Миколу Кулешова начальником Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

Відповідний указ №590/2019 оприлюднено на сайті глави держави.

“Призначити Кулешова Миколу Валерійовича начальником Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України”, – йдеться в документі.

Як повідомлялося, до цього Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ очолював Олександр Климчук, якого Зеленський звільнив 26 червня.

Полковник СБУ Кулешов з 2014 року був першим заступником начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформбезпеки.

 

Перше засідання “дев’ятої” Ради відбудеться 29 серпня

Перше урочисте засідання Верховної ради 9 скликання відбудеться 29 серпня.

Таке рішення було ухвалене під час першого засідання підготовчої депутатської групи у парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша політична сила пропонує провести перше засідання Верховної Ради дев’ятого скликання 29 серпня для того, щоб не затягувати цей процес, для того, щоб парламент якомога швидше розпочав працювати і для того, щоб ми змогли показати, як ВР нового скликання ефективна у своїй діяльності”, – сказав голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, який очолив цю групу.

З цього приводу виникла дискусія, оскільки представники інших політичних сил пропонували інші дати, зокрема 20 серпня, 3 вересня. Але рішення таки було ухвалене провести перше засідання 29 серпня.

Як повідомлялося, відповідно до вимог частини 2 статті 13 Регламенту Верховної Ради, до Підготовчої депутатської групи були делеговані представники від партій, котрі подолали п’ятивідсотковий бар’єр, а саме: “Слуга народу” – 17; “Опозиційна платформа – За життя” – 3; Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 2; “Європейська солідарність” – 2; “Голос” – 1.

Підготовчу групу Верховної Ради IX скликання очолив представник партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, його перший заступник – представник тієї ж політсили Руслан Стефанчук, секретар – представник партії “Голос” Ярослав Железняк.

 

Підготовча група у Раді ще раз збереться 14 серпня

Друге засідання підготовчої депутатської групи у Верховній Раді відбудеться у середу, 14 серпня, об 11 год.

Таке рішення ухвалене під час першого засідання цієї групи у парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступне засідання підготовчої депутатської групи у Верховній Раді відбудеться у середу об 11 годині ранку. Середа — це 14 серпня”, – сказав голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, який очолив цю групу.

До цього часу члени групи мають опрацювати чималий обсяг інформації щодо кількості парламентських комітетів та інші питання.

На сьогоднішньому засіданні група ухвалила рішення про призначення першого засідання новообраного складу ВР на 29 серпня.

Як повідомлялося, відповідно до вимог частини 2 статті 13 Регламенту Верховної Ради до підготовчої депутатської групи були делеговані представники від партій, котрі подолали п’ятивідсотковий бар’єр, а саме: “Слуга народу” – 17; “Опозиційна платформа – За життя” – 3; Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 2; “Європейська солідарність” – 2; “Голос” – 1.

Підготовчу групу Верховної Ради IX скликання очолив представник партії “Слуга народу” Дмитро Разумков, його перший заступник – представник тієї ж політсили Руслан Стефанчук, секретар – представник партії “Голос” Ярослав Железняк.

21 липня 2019 року в Україні відбулися позачергові вибори народних депутатів.

3 серпня ЦВК встановила результати позачергових виборів народних депутатів України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими партія “Слуга народу” здобула 43,16% голосів (124 мандати), “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05% (37 мандатів), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 8,18% (24 мандати), “Європейська солідарність” – 8,10% (23 мандати) та “Голос ” – 5,82% (17 мандатів).

 

 

“Слуга народу” пропонує скоротити кількість комітетів у Раді

У партії “Слуга народу” пропонують скоротити кількість комітетів Верховної Ради із 27-ми до 22-х.

Відповідну пропозицію озвучив голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков на засіданні підготовчої депутатської групи з-поміж новообраних народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Буду озвучувати позицію від політичної партії “Слуга народу”. Ми багато працювали над цим питанням. Сьогодні в нас 27 комітетів плюс комісія з приватизації. Ми пропонуємо зменшити кількість комітетів до 22”, – заявив Разумков.

Він повідомив, що напрацьовані пропозиції щодо оптимізації комітетів ВР до 22 і плюс Комісія з питань приватизації будуть надіслані кожній політичній силі у парламенті.

“Ми вам запропонуємо наше бачення предметів відання комітетів і ми будемо чекати від вас пропозицій, зауважень, які пропонується обговорити на наступному засіданні нашої робочої групи”, – додав Разумков.

Члени засідання погодилися надати свої пропозиції щодо кількості комітетів Верховної Ради до 16.00 понеділка, 12 серпня.

Також, за словами Разумкова, у партії “Слуга народу” вважають, що розподіл у комітетах має бути за квотним принципом.

Окрім того, під час засідання підготовчої депутатської групи було попередньо підтримано мінімальний та максимальний обсяг депутатів, які можуть входити до одного комітету – 7 і 31 депутат.

Також члени засідання підтримали пропозицію створити дві робочі підгрупи у складі підготовчої депутатської групи, які займатимуться підготовкою до роботи Верховної Ради 9-го скликання, замість трьох.

Таким чином, вирішено утворити підгрупу, яка буде займатися організаційними питаннями, і підгрупу, яка буде займатися питаннями підготовки першого пленарного засідання Верховної Ради та розподілом і функціонуванням майбутніх комітетів Ради.

Як повідомлялося, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій скликав перше засідання Підготовчої депутатської групи з-поміж новообраних народних депутатів України.

До неї делеговано представників партій, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр, а саме: “Слуга народу” – 17; “Опозиційна платформа – За життя” – 3; Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 2; “Європейська солідарність” – 2; “Голос” – 1.

У п’ятницю, 9 серпня, підготовча депутатська група прийняла рішення про проведення першого засідання Верховної Ради 9-го скликання 29 серпня.

 

“Слуга народу” назвала комітети, які пропонує створити у Раді

У партії “Слуга народу” назвали 22 комітети, які вони хочуть створити у Верховній Раді.

Про це повідомила керівник медіаофісу партії “Слуга народу” Євгенія Кравчук у Facebook.

“Підготовча депутатська група розпочала роботу. На першому засіданні представники партії «Слуга народу» запропонували колегам зменшити кількість комітетів у Верховній Раді України 9-го скликання з 27-ми до 22-х”, – написала вона.

Вона повідомила, що пропонується створити такі комітети:

  1. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.
  2. Комітет з питань бюджетних відносин.
  3. Комітет з питань економічного розвитку.
  4. Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
  5. Комітет з питань освіти, науки та інновацій.
  6. Комітет з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, деокупації Криму, прав людини, національних меншин, міжнаціональних відносин.
  7. Комітет з питань цифрової трансформації.
  8. Комітет з питань правової політики.
  9. Комітет з питань аграрної та земельної політики.
  10. Комітет з питань антикорупційної політики.
  11. Комітет з питань правоохоронної діяльності.
  12. Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
  13. Комітет з питань інфраструктури.
  14. Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування, регіонального розвитку, містобудування та житлової політики.
  15. Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  16. Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
  17. Комітет з питань екологічної політики та природокористування.
  18. Комітет з питань свободи слова.
  19. Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України.
  20. Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
  21. Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом.
  22. Комітет з питань соціальної політики.

Також, за її словами, у Верховній Раді 9-го скликання діятиме Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації.

Як повідомляв Укрінформ, у політичній партії “Слуга народу” пропонують скоротити кількість комітетів Верховної Ради до 22.

 

У “Голосі” заявляють, що їх депутати можуть очолити кілька комітетів

У партії “Голос” заявляють, що можуть запропонувати компетентних очільників кількох комітетів Верховної Ради, проте конкретних прізвищ поки не називають.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті партії – Укрінформ.

“Ключовим у визначенні структури управління новим парламентом та у призначенні ефективних керівників парламентських комітетів має бути професіоналізм, а не будь-які політичні квоти. За цим принципом партія “Голос” може запропонувати компетентних очільників кількох важливих напрямків роботи нової Ради, де сьогодні вперше збирається підготовча депутатська група”, – йдеться у повідомлення

У “Голосі” додають, що їхні фахівці здатні кваліфіковано керувати комітетами, до предметів відання яких належать питання правосуддя, національної безпеки і оборони, економічної політики, антикорупції, медицини, освіти, цифровізації, прав людини і реінтеграції окупованих територій, а також регламентним комітетом.

“Команда “Голосу” прийшла до парламенту добре підготовленою і готова брати на себе відповідальність як за щоденну депутатську роботу, так і за стратегічні перспективи. Разом з тим, ми усвідомлюємо можливості парламентської більшості та їх відповідальність за призначення керівництва комітетів”, — заявив голова партії Святослав Вакарчук.

Партія “Голос” також пропонує за професійним принципом підійти і до формування уряду.

“Час формальних квот і політичних торгів має залишитися в минулому, успішне майбутнє за професійним підходом”. – додають у політсилі.

Як повідомлялося, 9 серпня у Верховній Раді проходить перше засідання підготовчої депутатської групи з-поміж новообраних народних депутатів України.

21 липня 2019 року в Україні відбулися позачергові вибори народних депутатів.

3 серпня ЦВК встановила результати позачергових виборів народних депутатів України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, згідно з якими партія “Слуга народу” здобула 43,16% голосів (124 мандати), “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05% (37 мандатів), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 8,18% (24 мандати), “Європейська солідарність” – 8,10% (23 мандати) та “Голос ” – 5,82% (17 мандатів).

 

У Раді вже є план законопроєктів для першочергового розгляду – Стефанчук

Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що вже готовий план законопроєктів для розгляду в парламенті.

Про це він сказав під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Впродовж всього періоду і Офіс Президента, і всі народні депутати, які працювали по наших напрямках, ми напрацювали план законопроєктних робіт. Безперечно, туди увійшли в першу чергу ті законопроекти, які Президент України обіцяв, які, на жаль, попереднім скликанням Верховної Ради були всі проігноровані. Крім цього, ми бачимо цілу низку законопроєктів, які перейдуть нам від Верховної Ради попереднього скликання, ми зараз визначили своє відношення до них. Далі ми визначили великий блок законопроєктів, які будуть стосуватися змін до Конституції України, ми будемо пропонувати, щоб ці процеси почалися”, – сказав Стефанчук.

Також, за його словами, підготовлено великий блок законопроєктів, який стосується реформи регламентних процедур в парламенті.

“Ми зробимо все, щоб більше в парламенті не було депутатського спаму, затягування, щоб був максимально швидкий перехід на електронні носії. Ми прискоримо максимально ідентифікацію депутатів і відповідальність депутата за кнопкодавство, за прогули, і внесення змін до Конституції, що це буде безумовна підстава для припинення його депутатських повноважень”, – заявив Стефанчук.

Загалом, за його словами, підготовлено блоки по всіх основних напрямках: економіці, антикорупції, інфраструктурі, безпеці і обороні, міжнародних відносин. “Я думаю, що в перший день ви побатите ефективність Верховної Ради”, – додав він.

Також Стефанчук заявив, що “закон про імпічмент Президента – це буде один із перших законів, який, я сподіваюся, буде проголосований у Раді”.

Як повідомлялося, перше засідання верховної ради 9-го скликання відбудеться 29 серпня.

 

Разумков сумнівається, що Рада швидко ухвалить закон про опозицію

Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков вважає, що ухвалення закону про опозицію наразі не є першочерговим завданням, важливіше зробити так, аби у парламенті усі однаково активно працювати на розвиток країни.

Про це він заявив журналістам на брифінгу після першого засідання підготовчої депутатської групи у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

”Я вважаю, що закон про опозицію повинен бути, тому що ми дуже часто у минулих скликаннях Верховної Ради бачили ситуацію, коли опозиція …лише критикувала і мало що пропонувала. Фактично не було зрозуміло, навіщо народні депутати ходять на роботу. Я упевнений, що увесь парламент повинен працювати на перспективу нашої держави, докладаючи максимум зусиль. Зважаючи на те, що всі люди, включаючи депутатів, отримують заробітну плату, а заробітна плата йде з бюджету, а бюджет поповнюють усі громадяни, тому усі повинні працювати”, – сказав Разумков.

Водночас він не впевнений, що закон про опозицію можна буде прийняти швидко та додав, що його ухвалити треба було значно раніше.

Представник тієї ж політсили Руслан Стефанчук підтримав Разумкова, але наголосив, що для України дуже важливий баланс у відносних влади та опозиції. “Мені здається, що питання, які мають бути розглянути у першу чергу — це питання виконання обіцянок та питання запуску економіки України. Це питання номер один, а потім ми вже будемо доходити до того, що треба структурувати політично і суспільство, і владу, і все інше. Але у нас зараз дуже мало часу для того, щоб запустити економічні та інші процеси в країні”, – сказав Стефанчук.

 

“Європейська Солідарність” запропонувала генерала Забродського на посаду голови Комітету з нацбезпеки

Депутати партії “Європейська солідарність” вважають, що керівником  Комітету з питань національної безпеки і оборони має стати генерал Михайло Забродський.

Про це розповів народний депутат України Артур Герасимов – Прямий.

“Коли ми говоримо про Комітет з питань національної безпеки і оборони, то ми обґрунтовано вважаємо, що кращого керівника для Комітету з питань нацбезпеки, ніж бойовий генерал, герой України Михайло Забродський, важко буде знайти”, – заявив депутат під час засідання підготовчої депутатської групи з числа новообраних депутатів України.

 

“Слуга народу” не хоче поступитись керівництвом комітету навіть генералу Забродському – УП

Джерело: голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков

“Слуга народу” буде відстоювати своїх представників на ключових позиціях у комітетах Верховної Ради і не збирається поступатися керівним місцем у комітеті нацбезпеки навіть командувачу десантно-штурмових військ ЗСУ Михайлу Забродському.

Пряма мова: “У нас є достатня кількість людей, які пройшли фронт, є і герої України. Я думаю, що в кожній політичній силі, є люди, які могли б претендувати на цю посаду.

Я буду прикладати максимум зусиль, щоб наші колеги відстоювали інтереси держави в комітетах”.

Раніше на засіданні підготовчої депутатської групи делегати від “Європейської солідарності” запропонували кандидатуру Забродського на керівну посаду в комітеті нацбезпеки, однак Разумков відповів, що “Слуга народу” має своїх експертів і попросив поки закрити цю тему.

Зранку партія “Голос” повідомляла, що під час засідання підготовчої групи пропонуватиме своїх депутатів на деякі керівні місця в комітеті, однак Разумков заявив на брифінгу, що “Слуга народу” має своїх достойних кандидатів і буде відстоювати свої кандидатури.

За даними УП, “Слуга народу” висуватиме на голову комітету нацбезпеки Олександра Завітневича. Він директор ТОВ “Смілянський Ливарний Завод”. Завітневич чоловік однокласниці президента Володимира Зеленського.

Разумков в інтерв’ю “BBC News Україна” запевнив, що Завіткевич має стосунок до нацбезпеки країни, але не уточнив, який саме.

За регламентом представник однієї партії може претендувати на одну з керівних посад у комітетах ВР.

Передісторія:

Забродський №4 у списку “Європейської солідарності”.

Генерал-лейтенант, навчався у Росії. У 90-х п’ять років служив за контрактом у ЗС Російської Федерації. Потім повернувся в Україну. Пройшов шлях від комадира взводу 95 аеромобільної бригади до командира усієї бригади.

Командував українським контингентом у Косово.

Після початку російської збройної агресії Забродського і 95 бригаду залучили до АТО на Донбасі.

Забродський командував відомим рейдом 95-ої бригади влітку 2014-го, коли українські підрозділи пройшли в тилу ворога від Слов’янська до Маріуполя та назад через Луганськ.

У 2015 році був призначений командувачем десантно-штурмових військ. А восени 2017-го став командувачем сил АТО на Донбасі.

Знати більше: Голови комітетів. “Слуга народу” визначилася з посадами в парламенті. Хто ці люди

 

“Слуга народу” готова віддати опозиції 3 посади в Раді – джерела

Джерело: співрозмовники “Української правди” у “Слузі народу”, “Голосі” та “Європейській солідарності”

Партія “Слуга народу”, яка у Верховні Раді 9 скликання сформує найбільшу фракцію, готова віддати опозиції три посади.

Деталі: Опозиціонер може стати заступником голови парламенту. Також представники інших партій можуть очолити комісію з приватизації та новий комітет з прав людини та реінтеграції, в який “Слуга народу” пропонує трансформувати комітет з прав людини.

Наразі партії “Європейська солідарність” попереднього президента Петра Порошенка та “Голос” співака Святослава Вакарчука відмовляються від позиції віце-спікера Ради.

Чому це важливо: Комітети Верховної Ради відповідають за розробку профільних законопроектів, надають висновки і пропозиції до них, доопрацьовують проекти. Саме за погодженням комітету законопроект виносять на голосування.

Що було раніше: 9 серпня на засіданні підготовчої групи з числа новообраних депутатів було ухвалене рішення провести перше урочисте засідання Верховної Ради 29 серпня.

Знати більше: Голови комітетів. “Слуга народу” визначилася з посадами в парламенті. Хто ці люди

Обитель Зе! 11 фактів про новий парламент

Передісторія:

Позачергові вибори до Верховної Ради відбулися 21 липня.

За підсумками опрацювання 100% протоколів голосування, до ВР проходить 254 нардепи від “Слуги народу”. Від партії “Опозиційна платформа – За життя” – 43 нардепи, “Батьківщина” – 26 нардепів, “Європейська солідарність” – 25 нардепів, “Голос” – 20 нардепів.

7 серпня у газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” опублікували список прізвищ нардепів, обраних по загальнодержавному округу та в одномандатних 198 округах. У переліку немає переможця по округу №210 на Чернігівщині. У ЦВК пояснюють, що результати по цій ОВК оскаржуються в суді. Прізвище переможця надрукують окремо.

 

 Разумков сподівається, що у коаліції буде не менше 254 депутатів

Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков сподівається, що у парламентській коаліції буде щонайменше 254 народних депутати.

Про це він заявив на брифінгу у Верховній Раді після засідання підготовчої групи новообраних нардепів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я думаю, що в коаліції буде щонайменше 254 народні депутати… Зараз ми не ведемо перемовини щодо коаліції, але ми переконані, що всі депутати, які будуть працювати у коаліції, повинні працювати на благо держави», – сказав Разумков.

Він додав, що майбутня коаліційна угода базуватиметься на принципах із програми Президента України Володимира Зеленського та партії «Слуга народу».

Як повідомлялося, у парламентській коаліції має бути щонайменше 226 народних депутатів.

В Україні 21 липня відбулися позачергові парламентські вибори.

Згідно з результатами виборів, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі партія “Слуга народу” здобула 43,16% голосів (124 мандати), “Опозиційна платформа – За життя” – 13,05% (37 мандатів), Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 8,18% (24 мандати), “Європейська солідарність” – 8,10% (23 мандати) та “Голос ” – 5,82% (17 мандатів).

Крім того, 130 депутатів із 199, що перемогли в одномандатних виборчих округах, висувалися партією “Слуга народу”.

 

“Слуга народу” ще визначається із кандидатурою Прем’єра

Політична партія “Слуга народу” поки визначається із кандидатурою, яку готова підтримати на посаду Прем’єр-міністра.

Так голова партії Дмитро Разумков відповів на брифінгу на запитання журналістів щодо можливої підтримки на цю посаду Юлії Тимошенко або Святослава Вакарчука, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Політична партія визначиться. А якщо ми з вами говоримо про позицію партії та позицію залу, який буде за це голосувати, то треба подивитися. Інше питання — треба зрозуміти, кого будуть делегувати на такі високі та важливі посади наші колеги по парламенту”, – сказав Разумков.

Водночас він порадив спочатку дізнатися у цих політиків, чи мають намір вони пропонувати себе на посаду глави уряду. “Давайте спочатку дізнаємося у колег, чи будуть вони пропонувати свої кандидатури на ці посаду. Це буде більш коректно”, – додав Разумков.

Раніше в інтерв’ю BBC News Україна голова пропрезидентської партії “Слуга народу” заявив, що не голосуватиме за кандидатури Віктора Медведчука і Петра Порошенка, якщо їх політсили висунуть на посаду першого заступника Голови Верховної Ради.

 

У “Слузі народу” обіцяють розробити рішення проти зловживань ФОП

СН представить фактичні напрацювання щодо вирішення цієї проблеми протягом місяця – до початку роботи Верховної Ради.

Політична партія “Слуга народу” планує найближчим часом розробити механізм боротьби з ухиленням від податків за допомогою використання фізичних осіб-підприємців (ФОП), заявив депутат від СН Данило Гетманцев в ефірі “Українського радіо“, пише ДТ.

“Мова йде про так званих осіб-підприємців та єдиний податок. Більше того, ми брали на себе зобов’язання не змінювати податковий режим – не підвищувати ставки, і скорочувати ліміти операцій для ФОП на єдиному податку. Але проблема цього режиму у тому, що їм, окрім малих підприємців, користується середній і великий бізнес. Зайдіть до будь-якого ресторану Києва, і вам на алкогольні напої принесуть чек від ТОВ або якоїсь юрособи, а на їжу – від ФОП. Про що це говорить? Про масове ухилення від сплати податків з використанням ФОП. Зайдіть до ювелірного магазину, або до магазину електроніки. Все на ФОП”, – заявив він.

Гетманцев зазначив, що президент та СН послідовно підтримують спрощений податковий режим, однак не на користь зловживань.

“Ми повинні, з одного боку, забезпечити можливість ФОП працювати на цій системі, а з іншого – виключити можливість ухилення від оподаткування. Ми розглядаємо, чи можливо сьогодні, використовуючи тільки адміністративні процедури, припинити зловживання, або потрібно внести зміни до податкового законодавства, щоб не породжувати низку податкових спорів. Щоб це було зрозуміло, для всіх доступно і не викликало сумнівів, що так робити не можна”, – пояснив він.

На завершення Гетманцев пообіцяв, що СН представить фактичні напрацювання щодо вирішення цієї проблеми протягом місяця – до початку роботи Верховної Ради.

Нагадаємо, ще до виборів СН допустили грубий ляп щодо ФОП – так, там заявили про намір списати з підприємців 7,4 млрд гривень боргів за ЄСВ, хоча цих боргів насправді всього два мільярди, а з 2016 року їх взагалі накопичилося всього лише 12 млн грн.

Нагадаємо, за три місяці 2019 року до бюджету надійшло 61,3 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування,що на 23,2%, або на 11,5 млрд більше, ніж за аналогічний період минулого року.

 

В Офісі Президента збирали нараду щодо заяви Богдана про звільнення

В Офісі Президента України не проводили службове розслідування з приводу того, яким чином заява про нібито звільнення глави ОПУ Андрія Богдана потрапила в ЗМІ, оскільки вважають, що в цьому немає сенсу.

Про це заявив в інтерв’ю Liga.net заступник глави ОПУ Кирило Тимошенко – Укрінформ.

“Це безглуздо. У нас була така ж історія з промовою Президента. Ми тоді намагалися зробити службове розслідування і знайшли кінцевого користувача, хто це писав. Але ми розуміємо, що ситуація могла бути по-іншому, у нас є такі підозри. А розслідування нам якихось результатів не дало. Те ж саме й зараз. Яким чином ми можемо зараз в адміністрації знайти, хто злив цей папір. Вона була в кількох місцях, ми знаємо, який у неї був шлях”, – сказав Тимошенко.

За його словами, є коло людей, які могли цю заяву в ОПУ бачити, але розслідуванням не можна довести, хто з них міг її злити ЗМІ. “Є коло осіб з 12-14 осіб, які могли це зробити. Далі продовжувати немає сенсу, ми ніяк це не доведемо. Камер в тому місці немає”, – зазначив Тимошенко.

При цьому він не уточнив, в якому саме місці знаходилася заява Богдана.

Натомість Тимошенко повідомив, що на наступний день після інциденту із заявою Богдана Президент провів нараду з цього приводу з усім керівництвом ОПУ. “У нас була нарада з цього приводу. Там були всі заступники, Президент, глава ОПУ. Це було на наступний день”, – сказав він.

На пряме запитання, чи не від нього ЗМІ отримали фото заяви Богдана, Тимошенко відповів: “Може від мене, а може, і не від мене”.

На запитання, навіщо комусь було зливати цю заяву і яка мотивація, Тимошенко відповів, що швидше за все “це якийсь психологічний момент, погратися наприклад”.

Як повідомлялося, 1 серпня ЗМІ поширили суперечливу інформацію щодо заяви про звільнення керівника ОПУ Андрія Богдана. Зокрема, повідомлення про таку заяву Богдана опублікували агентство “Інтерфакс-Україна”, “TheБабель” і видання “Українська правда” з посиланням на співрозмовника в Офісі Президента.

У свою чергу журналістка видання “Новое время” Христина Бердинських опублікувала сфотографовану частину заяви Богдана на звільнення.

Водночас заступник глави Офісу Президента Руслан Рябошапка спростував цю інформацію у коментарі телеканалу НАШ.Максі-ТВ.

Наступного дня інформагентство “Інтерфакс-Україна” анулювало інформацію про те, що Богдан написав заяву про звільнення.

У свою чергу Зеленський у п’ятницю, 2 серпня, сказав, що заяви про звільнення написали заздалегідь всі члени його команди, і він їх підпише, якщо ті не зможуть впоратися з роботою.

Сам Богдан підтвердив той факт, що він все-таки писав заяву на звільнення, але як знімок цього документа з’явився в інтернеті, йому невідомо.

 

Мінрегіон профінансує 28 проєктів оновлення соціальних об`єктів у Запорізькій області

Мінрегіон профінансує 28 проєктів оновлення соціальних об`єктів у Запорізькій області.

Про це повідомили в пресслужбі Запорізької ОДА – Укрінформ.

«У Запорізькій області буде реалізовано 28 проєктів з реконструкції та капітального ремонту об’єктів соціальної сфери (ЗОШ, ДНЗ, медичні заклади, гуртожитки) на суму 893,4 млн грн. Їх реалізація дозволить підтримати та поліпшити якість життя ВПО», – зазначили в ОДА.

Як зазначили в Управлінні зовнішніх відносин, одним із перших пройшов відбір проєкт реконструкції поліклініки з розширенням на 300 відвідувачів у м. Приморськ вартістю 45,9 млн грн. Очікується, що до жовтня цього року вона вже прийматиме відвідувачів.

Усього Мінрегіон схвалив фінансування 294 проєктів загальною вартістю понад 7 млрд гривень. Це проєкти оновлення шкіл, дитсадків, лікарень та житла для внутрішньо переміщених осіб та інших об’єктів соціальної інфраструктури.

 

Суми ухвалили план місцевого економічного розвитку

Суми ухвалили план місцевого економічного розвитку міста, розрахований на 2019-2021 роки.

Відповідний документ, розроблений в рамках ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» представниками міської влади, науки, бізнесу та громадськості, схвалено під час чергової сесії Сумської міськради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Місто готове до змін. Саме тому у Сумах ведеться системна робота із залучення інвесторів та удосконалення інвестиційного клімату, що сприяє покращенню життя сумчан. «Суми – дружні до інвесторів. Ми робимо усе для того, аби у нашому місті можна було легко та ефективно відкрити і вести власний бізнес», – зазначив після ухвалення плану мер Сум Олександр Лисенко, подякувавши усім, хто долучився до розробки важливого для міста документу, та депутатам за його підтримку.

За словами мера, під час розробки документа було використано, зокрема, «Прогноз економічного і соціального розвитку міста Суми на середньостроковий період» та «Профіль громади, SWOT-аналіз, сценарний аналіз та аналіз конкурентних переваг міста Сум».

Це, як зазначив Лисенко, дало змогу об’єктивно та ґрунтовно проаналізувати сучасний стан та прогнозні тенденції соціально-економічного розвитку міста.

Основними цілями плану місцевого економічного розвитку є забезпечення надання супровідних послуг для бізнесу та створення базової інфраструктури для його розвитку; формування маркетингової політики міської ради; створення умов для розвитку сфери туризму та інші.

 

На ремонт усіх українських доріг треба 10 років і трильйон – Омелян

Усі дороги в Україні можуть бути відремонтовані впродовж 10 років; це коштуватиме 1 трильйон гривень.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян у прямому ефірі радіо “НВ”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За нашими оцінками, вони орієнтовні, це можна зробити дешевше, необхідно 10 років і трильйон гривень, щоб відремонтувати всі дороги в Україні”, – сказав Омелян.

За його словами, щоб завершити ремонт доріг упродовж зазначеного строку, необхідно ремонтувати по 10-15 тис. кілометрів на рік.

Омелян наголосив, що продовжувати цей процес можливо лише за умови стабільного фінансування, яке необхідно планувати на декілька років наперед.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2019 року Державне агентство автомобільних доріг України відзвітувало про те, що в Україні вже відремонтовано половину доріг від запланованих на цей рік.

Раніше Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в Україні з 2015 по 2018 рік було відремонтовано 6 800 км доріг.

 

Місцевих доріг торік відремонтували лише на 60% від плану – Рахункова палата

У 2018 році на місцеві дороги було витрачено майже 11 млрд грн (94% запланованих коштів), водночас доріг відремонтовано лише 60% від плану, мостів – 45%, вулиць та доріг у населених пунктах – 30%.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан – Укрінформ.

“Рахункова палата перевірила, як витрачаються кошти на дороги місцевого значення та у населених пунктах України. Що ми виявили? Загалом у 2018 році на місцеві дороги було витрачено субвенцію майже 11 млрд грн – 94% із запланованого. Разом з тим, дороги відремонтовано лише на 60% від плану, мости – на 45%, вулиці та дороги у населених пунктах – на 30%”, – написав Пацкан.

Для прикладу він розповів, що у Тернопільській області «порізали» деякі дороги для ремонту на ділянки від 20 до 60 метрів. Що це дало? Кожну ділянку можна було віддати «своїм» підрядникам без тендеру, тобто без конкуренції за замовлення.

“Навіддавали на понад 36 млн грн”, – підсумував Пацкан.

Як повідомлялося, у 2018 році на ремонт доріг в Україні було витрачено 35 млрд грн. При цьому на дороги державного значення було спрямовано 23,8 млрд грн, а на дороги місцевого значення – близько 11 млрд грн.

Станом на кінець липня 2019 року Державне агентство автомобільних доріг України відзвітувало про завершення 50% робіт з ремонту, реконструкції та будівництва доріг державного значення.

В Україні створюють онлайн-карту для відслідковування стану дорожнього покриття, її презентація планується 24 серпня 2019 року.

 

Нафтогаз в Окружному адмінсуді оскаржує “тарифну” постанову уряду

Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”” оскаржує постанову Кабінету міністрів, якою було змінено розрахунки ціни газу для населення.

Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва, інформує пресслужба суду – Укрінформ.

“АТ “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” оскаржує постанову Кабінету міністрів, якою було змінено розрахунки ціни газу для населення. Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, позивач просить суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду від 5 червня 2019 року №485 “Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 3 квітня 2019 р. №293”.

Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження за цим адміністративним позовом.

Нова ціна розрахована відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 3 квітня 2019 року №293 “Деякі питання діяльності акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” (в редакції постанови Кабінету міністрів України від 5 червня 2019 року №485, яка застосовується з 01.06.2019).

Постанова Уряду №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники: ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – за нею і була визначена вартість газу на серпень.

Як повідомлялося, в уряді заявили, що найнижчою на серпень виявилася ціна газу від Нафтогазу для комерційних споживачів. В уряді вважають, що у серпні ціна газу для населення має становити 4 640 грн за 1 тис. кубометрів (без ПДВ)

 

Секретар РНБО обговорив реформування оборонки з американськими урядовцями

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк провів координаційну нараду з питань реформування ВПК.

У нараді взяли участь члени наглядової ради ДК «Укроборонпром», Гендиректор Концерну, радники Секретаря РНБО, співробітники Апарату РНБО та представники уряду США, повідомляє пресслужба РНБО.

Поінформовано, що уряд США представляли старший радник США з питань військово-промислового комплексу України Дональд Вінтер, Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, співробітники американського посольства та оборонних відомств.

“Ключовими темами наради стали процес реформування загальної системи управління у сфері ВПК, зокрема, ДК «Укроборонпром». Учасники обговорили перспективні напрями розвитку Концерну та процес формування нової моделі державного управління в сфері ВПК”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за підсумками наради було ухвалено рішення щодо державного органу, який має виконувати функцію акціонера ДК «Укроборонпром», структури та принципів формування й роботи наглядової ради, побудови маркетингової стратегії та системи продаж у ДК «Укроборонпром». Крім того, учасники наради досягли згоди щодо питання проведення всебічного аудиту Концерну.

“Укроборонпром повинен стати прикладом ефективної системи управління державною компанією. Враховуючи специфіку, це має бути бізнес із чіткою основною місією – забезпечення українських військових усім необхідним», – підкреслив Секретар РНБО.

 

З початку року армії доставили понад 800 одиниць нової зброї

З початку 2019 року у війська доставили понад 800 одиниць нового і модернізованого озброєння та військової техніки.

Про це сказав заступник міністра оборони України Олег Шевчук під час прямої телефонної лінії Кабінету міністрів України, повідомили Укрінформу у пресслужбі МОУ.

“Силами і засобами ремонтних органів Збройних сил України у поточному році відремонтовано понад 2 тисячі одиниць озброєння та військової техніки”, – сказав Шевчук, говорячи про укомплектованість ЗСУ основними видами озброєння та військової техніки.

 

Поліція підготувала майже 800 копів для деокупації Донбасу

За спеціальною програмою підготовлено майже 800 поліцейських, які будуть задіяні для відновлення суверенітету на території ОРДЛО.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області.

“За спеціально розробленою навчальною програмою підготовлено майже 800 поліцейських, які будуть задіяні до відновлення державного суверенітету на території ОРДЛО”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що комплексні тренування пройшли спільно з працівниками Нацгвардії, рятувальної та прикордонної служб. Правоохоронці вивчили міжнародні практики миротворчих місій. Також ретельно вивчається ситуація на тимчасово окупованій території: соціально-економічна ситуація, настрої людей, можливість повернення бізнесу.

Уточнюється, що було розроблено розрахунок сил та засобів, які нестимуть службу на деокупованих територіях у перший рік після звільнення, та їх необхідного забезпечення – екіпіровка, транспорт, техніка, зв’язок тощо.

У деокупованих районах планується створити 16 відділів та відділень поліції. Головним завданням поліцейських буде гарантування безпеки громадян та публічного порядк

 

Коаліція на захист громадянського суспільства вимагає розслідування нападу на Укрінформ

Коаліція на захист громадянського суспільства закликає керівництво МВС та Національної поліції забезпечити швидке й ефективне розслідування нападу на інформаційне агентство “Укрінформ” та притягнути до відповідальності винних.

Про це йдеться у заяві коаліції – Укрінформ.

“Ми звертаємося до керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України забезпечити проведення швидкого ефективного розслідування цього злочину та притягнути до відповідальності усіх причетних до нападу осіб, а також вжити всіх необхідних заходів для попередження подібних випадків”, – наголосили автори заяви.

Учасники Коаліції на захист громадянського суспільства вважають ганебним факт бездіяльності органів правопорядку, які досі не змогли встановити особи нападників та розпочати ефективне розслідування. “Більшість нападників змогли вільно залишити місце злочину, незважаючи на присутність правоохоронців. Було затримано лише двох представників організації «Традиція і порядок», які згодом теж були відпущені на свободу”, – зазначається в заяві.

Зокрема, як нагадали в коаліції, 30 липня група з 10 осіб, одягнена у футболки громадської організації «Традиція і порядок», здійснила напад на Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», де в той час відбувалась прес-конференція з приводу можливих фальсифікацій на виборчому окрузі №50. Під час нападу постраждало троє осіб, серед яких один журналіст, а також співробітник технічного управління, учасник АТО, якому були нанесені тілесні ушкодження. Також було пошкоджено майно прес-центру на кілька сотень тисяч гривень.

Наразі злочин кваліфіковано як хуліганство, незважаючи на факт побиття кількох журналістів, один з яких отримав численні травми. “Поліція продовжує не призначати необхідних заходів для встановлення осіб нападників та їх затримання, навіть з урахуванням того факту, що вони ідентифікували себе особами, належними до представників вищезгаданої громадської організації”, – підкреслюється в заяві.

Її автори також звертають увагу на той факт, що учасники організації «Традиція і порядок» раніше неодноразово із застосуванням насильства зривали або намагалися зривати акції правозахисного характеру. Так, 11 квітня прихильники групи атакували приміщення готелю «Турист», де проходила «Європейська лесбійська конференція», а біля будівлі побили лівого активіста. 8 березня члени організації «Традиція і порядок» намагалися напасти на учасниць Маршу за гендерну рівність. В жодному з цих випадків нападники не були покарані. Численні напади було зафіксовано і раніше. Очевидно, що насильницькі дії проти правозахисників та громадських активістів в діяльності організації мають системний характер, заявили у Коаліції на захист громадянського суспільства.

У зв’язку з цим вони також вимагають від Міністерства юстиції України вжити передбачених законом заходів щодо перевірки відповідності діяльності громадської організації «Традиція і порядок» Конституції та законам України.

“Атаки проти журналістів та громадських активістів є абсолютно неприпустимими для демократичного суспільства та мають бути ефективно розслідуванні”, – наголошується в заяві.

Коаліцію на захист громадянського суспільства було створено у квітні 2018 року. Її учасниками є громадські організації, правозахисники, журналісти, юристи. Зокрема, Центр інформації про права людини, Представництво Freedom House в Україні, Центр громадянських свобод, Український незалежний центр політичних досліджень, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ), Український інститут з прав людини, Кримськотатарський ресурсний центр, Оксана Романюк (Інститут масової інформації), Анастасія Станко (ГО “Громадське телебачення”) та інші.

 

У КМДА спростували інформацію про дозвіл суду на обшук

У Київській міській державній адміністрації спростували інформацію про дозвіл на обшук, зазначивши, що йдеться виключно про тимчасовий доступ до речей і документів.

Про це повідомляє пресслужба КМДА – Укрінформ.

“В ухвалі Голосіївського районного суду міста Києва щодо будівництва ділянки Великої кільцевої дороги від вул. Рокоссовського до вул. Богатирської мова йде виключно про тимчасовий доступ до речей і документів, а не про проведення обшуків”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, КМДА постійно взаємодіє з правоохоронними органами з метою забезпечення розслідування будь-яких неправомірних дій. Всі запити правоохоронних органів опрацьовуються згідно із законодавством України. Відповіді на них надаються у визначені законом терміни. Таким чином, правоохоронні органи можуть звернутися із запитом до відповідного структурного підрозділу КМДА. І для отримання даних документів не потрібна ухвала суду.

Крім цього, інформація в ухвалі Голосіївського районного суду міста Києва від 24.07.2019 у справі № 752/13649/19 щодо переліку документів, якими володіє Департамент економіки та інвестицій КМДА, – не відповідає дійсності. Володіння документами, переліченими в ухвалі, не належить до компетенції Департаменту економіки та інвестицій, визначеної Положенням про нього”, – йдеться у повідомленні.

“Зважаючи на недостовірну інформацію, наведену в ухвалі, та подальше її поширення у засобах масової інформації, вбачається мета відповідної кампанії не в отриманні документів, які належить оцінювати органам досудового слідства, а у створенні інформаційного приводу, згідно з яким дії обраної киянами місцевої влади є предметом вивчення правоохоронних органів”, – зазначили у мерії.

У КМДА закликали журналістів перевіряти інформацію перед тим, як передруковувати її з інших джерел.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що суддя Голосіївського районного суду Києва своєю постановою надав Національній поліції право доступу до речей і документів департаменту економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації з можливістю вилучення їх оригіналів.

Відповідне рішення ухвалив слідчий суддя Голосіївського райсуду столиці, розглянувши клопотання слідчого в кримінальному провадженні за ознаками порушення за статтею “Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах” щодо будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги на ділянці від просп. Маршала Рокоссовського до вул. Богатирської.

 

Ситник анонсував “цікаві справи” щодо високопосадовців

Директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що співпраця з СБУ значно поліпшилась останнім часом, і у звʼязку з цим анонсував на найближчий час “цікаві справи” щодо високопосадовців.

Про це він сказав на пресконференції в Укрінформі.

“Приємно відзначити те, що нарешті з’явилась можливість не воювати зі всіма…, а мати гарну співпрацю. Є певний прогрес у відносинах з СБУ. Зокрема, це стосується справи Роттердам плюс”, – сказав Ситник.

Він пояснив, що, зокрема, була проблема у висновках експертизи, через відсутність яких неможливо було оголосити підозру. Але днями цей висновок був отриманий СБУ і тому вчора перші шість підозр було оголошено. “Радий, що співпраця з СБУ по багатьох напрямках налагодилась. Є цікаві матеріали щодо високопосадовців, чого не було з моменту створення НАБУ. Зараз є дійсно цікаві напрацювання і я сподіваюсь, що ви про них скоро почуєте”, -підкреслив Ситник.

Як повідомляв Укрінформ, 8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

За даними пресслужби НАБУ, зокрема, йдеться про: ексголову НКРЕКП; чинного директора державного підприємства «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департамента однієї з компаній зазначеної групи.

Дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

За даними НАБУ, одного з підозрюваних – ексчлена НКРЕКП – затримали. Місцезнаходження ще чотирьох – ексголови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо.

 

Рада може повернути НАБУ повноваження, які скасував КСУ – Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник сподівається, що Верховна Рада ухвалить законопроєкт, яким відновить право відомства оскаржувати в судах сумнівні угоди.

Про це він сказав під час пресконференції в Укрінформі.

“Конституційний суд абсолютно незаконно скасував повноваження НАБУ. При чому вніс до свого рішення явно недостовірні дані, мотивуючи своє рішення. Але, наскільки я знаю, є варіант, як повернути ці повноваження НАБУ і САП. Тому я сподіваюся, що з початком роботи парламенту ці законопроєкти будуть прийняті”, – заявив Ситник.

Як повідомлялося, 6 червня Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону “Про Національне антикорупційне бюро України”.

Відповідне рішення було ухвалене за конституційною скаргою АТ “Запорізький завод феросплавів” – підприємства, що контролюється групою “Приват” Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Там вважали неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

У свою чергу у Центрі протидії корупції повідомили, що скасування через суд таких угод — це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

Загалом за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн.

Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.

 

Ситник сподівається, що Антикорупційний суд запрацює 5 вересня

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник сподівається, що Антикорупційний суд запрацює 5 вересня.

Про це він сказав на пресконференції в Укрінформі.

“Я дуже сподіваюсь, що це дійсно буде 5 вересня. За час, що ми мали, напрацювали достатньо великий багаж справ, які зараз очікують рішення суду”, – сказав він.

Ситник уточнив, що це стосується, зокрема, справи щодо адміністративного суду Києва.

“Ця справа показала, яким чином здійснюється правосуддя в окремих судах. І яка причина того, чому справи, які ми розслідуємо швидко, зупиняються у судах. Я сподіваюся, що те, що ми чули в Адмінсуді Києва, ми не почуємо в Антикорупційному суді, який запрацює 5 вересня”, – додав він.

 

САП проситиме 50 мільйонів застави для одного з фігурантів “Роттердам+”

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме 50 млн грн застави для одного з фігурантів справи щодо запровадження так званої формули «Роттердам+».

Про це керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький сказав на пресконференції в Укрінформі.

“Одного підозрюваного вчора було затримано. Зараз, я думаю, в ці хвилини триває засідання у Солом’янському суді з обрання запобіжного заходу. Там заставу ми просимо 50 мільйонів, це член НКРЕКП. Це тримання під вартою із альтернативою, як цього вимагає КПК”, – сказав Холодницький.

За його словами, решту підозрюваних не затримали, оскільки вони перебувають за кордоном. “Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес, тобто їм оголошено підозри і їх викликано до детективів на вівторок-середу прийти. У випадку неявки будемо вживати заходи для їхнього розшуку”, – скарав керівник САП.

Як повідомлялося, 8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

Зокрема, йдеться про: ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департамента однієї з компаній зазначеної групи, поінформували в Антикорупційному бюро.

За даними НАБУ, одного з підозрюваних – ексчлена НКРЕКП – затримали. Місце місцезнаходження ще чотирьох – ексголови НКРЕКП та топменеджерів групи компаній наразі невідомо.

НАБУ не уточнило прізвища затриманого, однак деякі ЗМІ повідомляють, що це директор ДП “Оператор ринку”, ексчлен НКРЕКП Володимир Євдокімов.

 

Холодницький каже, що справа “Роттердам+” ще не завершена

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вважає, що наразі зарано говорити про завершення справи «Роттердам+».

Про це він заявив на пресконференції в Укрінформі.

“Слідство триває. Чекаємо висновків експертів. Станом на зараз говорити про якесь завершення рано”, – зазначив Холодницький.

У свою чергу директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник уточнив, що справа не є засекреченою.

Як повідомлялося, у 2016 році Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг на чолі з Дмитром Вовком постановою № 289 “Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії” (формула “Роттердам+”) затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію.

Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок.

Відповідно до цієї методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

За інформацією ЗМІ, через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, почали продавати електроенергію дорожче.

У березні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через так звану формулу “Роттердам+”.

19 червня представник Президента України в Кабміні Андрій Герус заявив про “фактичну ліквідацію” Роттердам+”. До цього він додав, що заради формальної ліквідації цієї формули Президент Володимир Зеленський подав до ВР відповідний законопроєкт.

8 серпня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП за оперативної підтримки СБУ повідомили ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

 

САП клопотатиме про тримання під вартою підозрюваних у справі “Роттердам+”

Усім 6 підозрюваним у справі Роттердам+ прокурори клопотатимуть про тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Про це сказав у п’ятницю на брифінгу в Укрінформі керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє кореспондент агентства.

“Усім 6 підозрюваним у справі Роттердам+ прокурори клопотатимуть про тримання під вартою з альтернативою внесення тих чи інших сум застави залежно від ролі кожного з учасників”, – заявив Холодницький.

Він нагадав, що САП проситиме 50 млн грн застави для одного з фігурантів справи щодо запровадження так званої формули “Роттердам+”. Аналогічні клопотання, за його словами, скоріш за все будуть внесені стосовно інших підозрюваних осіб.

Що стосується бенефіціарів, то Холодницький заявив, що скеровує своїх детективів “добратися у розслідуванні до основних вигодонабувачів”. “Хто це буде і як це буде, залежатиме від доказової бази і результатів слідства”, – зауважив він.

Як повідомлялося, 8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

Зокрема, йдеться про: ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи, поінформували в Антикорупційному бюро.

За даними НАБУ, одного з підозрюваних – ексчлена НКРЕКП – затримали. Місцезнаходження ще чотирьох – ексголови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо.

НАБУ не уточнило прізвища затриманого, однак деякі ЗМІ повідомляють, що це директор ДП “Оператор ринку”, ексчлен НКРЕКП Володимир Євдокімов.

 

Підозрюваному у “Роттердамі+” обрали заставу в 25 разів нижчу, ніж вимагала САП

Солом’янський суд дозволив вийти з-під варти під заставу 2 млн грн одному з фігурантів справи щодо запровадження так званої формули “Роттердам+”.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

“Щастя — це коли тобі дають заставу 2 млн за підозру у 18,87 мільярдів гривень збитків для споживачів електроенергії. І це в 25 разів нижче за заставу, що просив прокурор (САП просила 50 млн грн).

Суддя Солом’янського суду Марія Зелінська обрала запобіжний захід ексчлену НКРКЕП Володимиру Євдокімову, одному з 6 підозрюваних у справі “Роттердам+”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд гривень збитків.

Зокрема, йдеться про: ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департамента однієї з компаній зазначеної групи, поінформували в Антикорупційному бюро.

За даними НАБУ, одного з підозрюваних – ексчлена НКРЕКП – затримали. Місце місцезнаходження ще чотирьох – ексголови НКРЕКП та топменеджерів групи компаній наразі невідомо.

НАБУ не уточнило прізвища затриманого, однак деякі ЗМІ повідомляють, що це директор ДП “Оператор ринку”, ексчлен НКРЕКП Володимир Євдокімов.

 

Детективи НАБУ найближчим часом допитають Кличка — Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України сподівається, що детективи найближчим часом допитають мера Києва Віталія Кличка у справі за фактом можливої пропозиції 20 млн доларів хабаря главі Офісу Президента Андрію Богдану.

Про це він сказав під час пресконференції в Укрінформі.

“Допиту (Кличка -ред.) ще не було, але сподіваюся, що найближчим часом він відбудеться”, – зазначив директор НАБУ.

Ситник додав, що НАБУ зареєструвало кримінальну справу за заявою мера столиці, але “розслідування таких справ починається з допиту заявника”.

Як повідомлялося, мер Києва Віталій Кличко заявив, що звернувся до НАБУ із проханням відкрити провадження за заявою Богдана про пропозицію хабаря нібито в інтересах мера столиці.

Кличко зазначив, що 30 липня на пресконференції Богдан заявив представникам ЗМІ, що йому пропонували хабар у 20 мільйонів доларів.

“І нібито ця розмова була в інтересах Київського міського голови, тобто у моїх інтересах. Я не уповноважував жодну особу на подібні «переговори». А такі висловлювання Богдана, який є керівником Офісу Президента України, підлягають перевірці у рамках досудового розслідування, оскільки можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень”, – наголосив мер Києва.

За його словами, якщо і були якісь звернення, то потрібно встановлювати, хто звертався, від чийого імені і з якою пропозицією. А також він додав, що потрібно з’ясовувати, чи отримала посадова особа неправомірну вигоду.

Кличко зазначив, що після цього слідчі мають або оголосити підозри встановленим особам, або він, у свою чергу, вимагатиме від Богдана вибачень за розповсюдження неправдивої інформації.

 

Ситник спростовує допит у ФБР у справі про втручання в американські вибори

Директор НАБУ Артем Ситник спростовує інформацію про його допит Федеральним бюро розслідувань (ФБР) у справі про втручання в американські вибори.

Про це він заявив на пресконференції в Укрінформі.

“Це не відповідає дійсності. Моє “втручання” було тільки у Юрія Віталійовича (генерального прокурора Луценка – ред.)”, – сказав Ситник.

Як повідомлялося, раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив про втручання НАБУ в американські вибори. Ситника викликали на допит у Генеральну прокуратуру як свідка у справі про нібито втручання у вибори президента в США. Водночас він неодноразово заявляв про те, що НАБУ ніяким чином не могло втручатися у вибори президента США.

 

Розгін Євромайдану в Харкові: суд відпустив екскерівника міліції

Червонозаводський суд Харкова звільнив від кримінальної відповідальності за розгін у місті акції Євромайдану у 2014 році ексзаступника начальника Харківського міського управління МВС Олександра Гапуру у зв’язку із закінченням строків давності.

Ухвалу суду (головуючий суддя – Віктор Єжов) оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень – Укрінформ.

«Клопотання захисника Гунченка О.В. про звільнення Особа_1 (Олександр Гапура – ред.) від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України – задовольнити. Кримінальне провадження за обвинуваченням Особа_1 у вчиненні кримінального правопорушення закрити, звільнивши його від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності» – йдеться у рішенні суду.

Також зазначається, що у судовому засіданні прокурор підтримав клопотання про звільнення Гапури від кримінальної відповідальності і просив його задовольнити.

За даними суду, Гапура вчинив службову недбалість, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним та громадським інтересам та інтересам окремих юридичних осіб.

При ухваленні рішення суд врахував, що Гапура не був судимий, нових злочинів під час розгляду справи не вчиняв, від слідства не переховувався.

Цивільні позови від трьох потерпілих залишили без розгляду.

Ухвала суду вже набула законної сили.

Як повідомляв Укрінформ, 19 лютого 2014 року близько 17:00 група прихильників Євромайдану і футбольних фанатів «ультрас» заблокувала виїзд із Харкова до Києва курсантів з Академії внутрішніх військ МВС. Бійці спецпідрозділів міліції «Грифон» і «Беркут» та молоді люди в масках і з битами застосували силу і розігнали протестувальників. Серед постраждалих були оператор телеканалу «СТБ» Олександр Бринза і журналіст Марія Малевська.

Гапура тоді знаходився на місці події і бачив, що мітингувальники були неозброєними мирними громадянами, однак віддав наказ на розгін, який було виконано із застосуванням сили і спецзасобів.

 

Справу Кернеса зняли з розгляду

Полтавський апеляційний суд зняв з розгляду призначену на 9 серпня справу мера Харкова Геннадія Кернеса та його охоронців, яких обвинувачують у викраденні, катуванні та погрозі вбивством двох активістів Харківського Євромайдану взимку 2014 року.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в суді.

“Кримінальне провадження стосовно мера Харкова Кернеса, а також його охоронців Блинника і Сміцького, знято з розгляду, призначеного на 9 серпня, на 13:00, оскільки суддя на лікарняному”, – зазначили в суді.

Дата чергового засідання, додали в суді, поки що невідома.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 12 квітня засідання Полтавського апеляційного суду, де розглядають три апеляції на закриття справи проти мера Харкова Кернеса і двох його охоронців, перенесли: суддя у відрядженні.

28 березня засідання Полтавського апеляційного суду, де розглядають три апеляції на закриття справи проти мера Харкова Кернеса і його охоронців, перенесли: не з’явилися ні обвинувачені, ні захисники.

За словами адвоката Кернеса Олександра Гунченка, за регламентом Харківської міськради, Кернес як міський голова зобов’язаний забезпечити роботу міськради у зв’язку з майбутніми виборами президента України і тому не зміг прибути на суд у Полтаву. А захисники зайняті в інших процесах.

Обвинувачення клопотало про примусовий привід Кернеса: “Суд відмовив”.

5 березня Полтавський апеляційний суд у справі Кернеса і двох його охоронців переніс засідання: Кернес на лікуванні, а його адвокати зайняті в інших процесах, у тому числі, в Києві.

15 лютого Полтавський апеляційний суд у справі Кернеса і двох його охоронців переніс засідання: фігурант не з’явився, посилаючись на відсутність адвокатів і фізичний стан.

Представники прокуратури і потерпілих подали клопотання про примусовий привід Кернеса до суду, а також про надання йому та двом іншим обвинуваченим безкоштовних адвокатів: відмовлено.

18 січня Полтавський апеляційний суд у справі Кернеса і двох його охоронців переніс засідання на лютий, оскільки Кернес не приїхав, посилаючись на те, що не отримав повістку.

10 серпня 2018 року Київський райсуд Полтави закрив кримінальне провадження проти мера Харкова Кернеса. Суддя Андрій Антонов звинуватив прокурорів у “перекладанні доказу провини” на суд, оскільки прокурори не з’явилися на останні сім засідань.

12 серпня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про необхідність повернення справи Кернеса на розгляд до суду – “для ухвалення об’єктивного вироку”.

Геннадій Кернес і його охоронці не вважають себе винними у викраденні, катуванні та погрозі вбивством двох активістів Харківського Євромайдану взимку 2014 року. Їм загрожує до 15-ти років ув’язнення.

 

Обрано нового заступника голови ВККС

У зв’язку з відставкою заступника голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслава Щотки 7 серпня, 9 серпня новим заступником голови обрано суддю Київського апеляційного суду Степана Гладія, повідомляє “Судово-юридична газета“, пише ДТ.

Степан Гладій був обраний членом ВККСУ 5 березня 2018 року рішенням XV з’їзду суддів. Він є суддею із багаторічним стажем.

Нагадаємо, що Щотка був обраний на посаду заступника голови комісії разом із головою комісії та секретарем у грудні 2014 року. У 2018 закінчився 4-річний термін його повноважень. 15 травня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва визнав відсутність повноважень у голови ВККСУ Сергія Козьякова і члена ВККСУ Станіслава Щотки. 7 серпня Станіслав Щотка подав у відставку.

 

Росія налаштована на затягування переговорів щодо газу – Коболєв

Російська сторона налаштована на затягування переговорів щодо транзиту газу територією України.

Про це написав голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв у Facebook.

“Ми неодноразово говорили про перспективність передачі управління нашою газотранспортною системою консорціуму з міжнародних компаній особливо, якщо Газпром займе неконструктивну позицію на переговорах по транзиту. Сьогодні бачимо, що росіяни налаштовані відтермінувати початок переговорів, щоб з настанням холодів вкотре вдатися до шантажу та викручування рук”, – зазначив Коболєв.

За його словами, Президент у Туреччині дав дуже важливий сигнал, повідомивши, що вже цієї осені буде прийнято закон про концесії, який спростить співпрацю держави з приватним бізнесом. “Це означає, що один з головних варіантів функціонування нашої ГТС після відокремлення оператора стає більш вірогідним”, – наголосив Коболєв.

“Тому особливо важливо зараз грамотно та без помилок завершити проведення анбандлінгу за оптимальною моделлю ISO, над якою ми працювали останні роки. Лише ця модель забезпечить можливість надалі захищати інтереси України в судах проти Газпрому і при цьому повністю виконати вимоги європейської газової директиви”, – підкреслив він.

Він нагадав, що створено філії «Оператор газотранспортної системи України» та «Оператор підземних сховищ газу», до оператора ГТС вже переведено персонал, підготовлені до передачі активи. “Дуже важливою для подальшої реалізації анбандлінгу є швидка сертифікація нового оператора з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Лише після отримання всіх необхідних дозволів він зможе розпочати самостійну роботу”, – зазначив Коболєв.

 

Аграрії України зібрали урожай ранніх зернових із 95% площ — Мінагро

Аграрії України зібрали урожай ранніх зернових та зернобобових із 95% площ.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

“Станом на 9 серпня українські аграрії провели збирання ранніх зернових та зернобобових культур на площі 9,5 млн га або 95% до прогнозу. Так, намолочено 36,8 млн тонн зерна нового врожаю при врожайності 38,6 ц/га”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, зібрано 27,1 млн тонн пшениці з площі 6,5 млн га (96% до прогнозу при врожайності 41,4 ц/га); 8,5 млн тонн ячменю з площі 2,5 млн га (96% до прогнозу при врожайності 34,1 ц/га); 587 тис. тонн гороху з площі 257 тис. га (99% до прогнозу при врожайності 22,8 ц/га); 283 тис. тонн жита з площі 103 тис. га (88% до прогнозу при врожайності 27,6 ц/га); 303 тис. тонн вівса з площі 121 тис. га (66% до прогнозу при врожайності 25,0 ц/га).

Крім того, зібрано 3,1 млн тонн озимого ріпаку з площі 1,2 млн га (99% до прогнозу при врожайності 24,6 ц/га).

 

В Україні впровадили послугу “е-пенсія”

В Україні почав працювати сервіс “е-пенсія” – нова модель звернення громадян за призначенням пенсії через вебпортал електронних послуг фонду.

Про це сказав голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус, представляючи послугу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сьогодні презентуємо перший етап проекту “е-пенсія”, який дозволяє за одне відвідування (вебпорталу – ред.) отримати пенсійне забезпечення. Людина може самостійно подати через наш портал всі документи, які необхідні для отримання пенсійного забезпечення. І відповідно звернутися у відділення, коли їй прийде відповідна смс, та отримати посвідчення”, – розповів Капінус.

Як повідомив директор Департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Олександр Малецький, демонструючи алгоритм дій для користування послугою “е-пенсія”, для того, щоб подати заявку онлайн, необхідно зареєструватися на вебпорталі електронних послуг, а далі — дотримуватися інструкцій: заповнити відповідну анкету, завантажити необхідні документи, підписати заяву електронним підписом і відправити її до ПФУ.

Капінус також наголосив, що скористатися послугою громадяни можуть безкоштовно.

Малецький додав, що згодом презентують мобільний додаток послуги “е-пенсія”.

Водночас заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко повідомила, що на опрацювання заяви відведено 10 днів.

“Якщо документи, які прикріплені до електронної заяви, відповідають стандартним вимогам, для розгляду будь-якої заяви в органах Пенсійного фонду надається термін 10 днів. За результатом розгляду заяви протягом 10 днів надходить інформаційне повідомлення чи то про результати призначеної пенсії, чи то про те, що необхідні додаткові документи чи, можливо, якісь інші нюанси, – зазначила Ковпашко.

Вона додала, що впровадження послуги “е-пенсія” – “реакція на ті виклики, які ставить сьогодення”.

“Ми бачимо, що на сьогоднішній момент до нас приходять люди з певним переліком питань. Для того, щоб дати їм можливість зекономити свій час, ми і розробили цю послугу. Безумовно, обслуговування у всіх наших сервісних центрах залишається, туди можна прийти і з’ясувати всі потрібні питання, а також подати всі види заяв, які передбачені законодавством”, – уточнила Ковпашко.

За словами Капінуса, станом на сьогодні, з часу, як запрацювала послуга, вже 11 осіб подали документи на призначення пенсійного забезпечення, скориставшись сервісом “е-пенсія”.

 

Майже 60% фондів Міноборони вже готові до зими

У Міністерстві оборони України тривають заходи з підготовки казармено-житлового фонду, комунальних споруд до зимового періоду експлуатації. Наразі їх готовність становить майже 60%

Про це повідомив заступник міністра оборони України Олег Шевчук під час брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України, повідомили Укрінформу у пресслужбі Міноборони.

“Готовність фондів вже становить 58,7 %, відповідні заходи здійснюються планово”, – зазначив заступник міністра.

Під час брифінгу Шевчук також поінформував про затвердження міністром оборони України Орієнтовного плану утримання та розвитку Збройних Сил на 2020— 2022 роки. За його словами, оборонне відомство під час підготовки проєкту Бюджетної декларації на 2020 — 2022 роки визначило три пріоритети.

“Перший — забезпечення своєчасного та повного соціального захисту військовослужбовців, комплектування посад професійними військовими та виплату їм гідного грошового забезпечення. Другий — оснащення військ сучасними зразками озброєння та військової техніки, у тому числі на виконання доручення Президента України щодо розробки високоточного ракетного озброєння та розвитку морської складової. Третій — матеріально-технічне забезпечення військ, у першу чергу операції Об’єднаних сил”, — повідомив Шевчук.

 

Стешенко хоче зустрітися з людьми, яких обмовив під тортурами

В’язень Кремля Олександр Стешенко хоче зустрітися з Еролом Велієвим і Олександром Третьяковим, яких він «обмовив у суді після тортур ФСБ».

Про це Стешенко сказав в інтерв’ю “Крим.Реалії“.

«Хотів би побачитися з цими людьми, пояснити. Думаю, вони не дурні і все розуміють, але я хотів би вибачитися», – сказав Стешенко.

У травні 2018 року російські силовики заявили, що нібито припинили в Криму діяльність екстремістської групи, до складу якої входили помічник депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва Ерол Велієв, колишні спортсмени-боксери Стешенко і Третьяков. Ерол Велієв і Олександр Третьяков були оголошені в розшук ФСБ Росії, обвинувачення їм висунули заочно.

У ФСБ стверджують, що «члени екстремістського угруповання в січні 2018 року здійснили підпал будинку муфтія Криму Еміралі Аблаєва».

Як повідомляв Укрінформ, 6 серпня в офісі Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим повідомили про умовно-дострокове звільнення з колонії засудженого на два роки харків’янина Олександра Стешенка.

У серпні 2018 року Стешенко був засуджений до 2 років загального режиму за ч. 2 ст. 167 Кримінального кодексу РФ (Умисне знищення або пошкодження чужого майна, якщо ці діяння призвели до заподіяння значної шкоди і вчинені з хуліганських мотивів, шляхом підпалу, підриву або іншим загальнонебезпечним способом).

Про затримання Стешенка стало відомо 11 квітня 2018 року, після того, як він зателефонував матері і повідомив, що на КПВВ “Чонгар” його затримують співробітники прикордонної служби ФСБ РФ.

Причиною затримання була названа проблема з фотографією Олександра у паспорті, хоча раніше з цим паспортом він подорожував, у тому числі в Крим.

 

За три роки МОЗ оновився на 60%

За останні три роки чиновницький апарат Міністерства охорони здоров’я оновився на 60%.

Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Коли ми зайшли в Міністерство, частина людей, яким не дуже подобалися нові правила, самі залишили свої посади. Разом з ними пішла ще частина тих, хто не був готовий до нового темпу, вимог щодо якості та об’єму завдань. Завдяки цьому за три роки апарат Міністерства оновився на 60%. Це не враховуючи новостворені директорати у рамках реформи державної служби”, – написала Супрун.

За її словами, коли на міністерства та позиції в уряді дивляться як на портфелі акцій для впливу на ті чи інші сфери — не варто очікувати системних змін та трансформацій.

“Коли розробкою та імплементацією політик займаються представники груп інтересів, кланів чи олігархів — будь-які позитивні зрушення стають заручниками протистоянь не в інтересах громадян. Дуже важко будувати та створювати, коли йдеться про війни кланів. Тривалий час сфера охорони здоров’я була полем саме для таких процесів — постійної боротьби фармацевтичної мафії та медичних феодалів за контроль над потоками коштів платників податків, кадрових призначень, доступу до ринку та закупівель. Заручниками цієї боротьби були всі громадяни. Заручниками цієї боротьби також були, і багато де досі залишаються, люди, які хочуть професійно розвиватись і працювати у цій сфері: медики, управлінці, державні службовці”, – наголосила Супрун.

Вона підкреслила, що важливим пріоритетом у трансформації системи охорони здоров’я є перетворення МОЗ та інших інституцій на сучасні професійні державні органи та установи.

““Сучасність” і “професійність” — це не лише про використання нових процедур, якість чи ефективність роботи. Йдеться про поширення принципово нової культури та можливості для людей — працювати по-чесному. При цьому не ставати ціллю репресій і переслідувань власного керівництва. У Міністерстві, НСЗУ, ЦГЗ та Державному експертному центрі МОЗ, створення такого середовища — пріоритет. Прозорий та справедливий конкурс, розподіл на посади без кумівства чи хабарів, рівні та чесні правила для всіх, які не змушують людей йти на компроміси зі своїми цінностями та порушувати закони — дають зовсім нову якість роботи та результатів”, – зазначила Супрун.

 

Письменники просять МОН повернути Уласа Самчука у шкільну програму

Волинська та Рівненська обласні організації НСПУ ініціювали звернення до МОН із проханням повернути творчість українського письменника, журналіста, члена уряду УНР у вигнанні Уласа Самчука у шкільну програму.

Про це повідомила відома рівненська письменниця Ірина Баковецька на своїй сторінці у Facebook.

«Масштабну постать української ідеології та титана вітчизняної класичної літератури вилучили із загальноосвітньої шкільної програми. Мотивація (одна із) – відтворення автором жахіть голодомору, геноцидів щодо українського народу, нації тощо, що негативно впливають на психіку дітей. Так, хай наші діти не знають відвертої історії їхнього щасливого сьогодення. І що далі? Сьогодні – Самчук, а завтра – Шевченко, за нетерпимість та нетолерантність до московітів», – написала Баковецька.

Також вона опублікувала звернення творчих організацій Рівненщини та Волині з проханням передбачити у шкільній програмі вивчення творчості Уласа Самчука (1905-1987 рр.).

Як повідомив у коментарі Укрінформу голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Смик, відповідний лист-звернення на підтримку волинських та рівненських колег готують і на Тернопільщині, де пройшло дитинство та шкільні роки Уласа Самчука.

Читайте також: Шевченківська премія оголошує прийом документів

Як повідомлялося, український письменник, журналіст і публіцист, редактор, член уряду УНР у вигнанні Улас Самчук народився у 1905 році на Рівненщині. Написав трилогію «Волинь», в якій описав збірний образ української молодої людини кінця 1920-х – початку 1930-х pоків, що прагне знайти місце України у світі та шляхи її національно-культурного й державного становлення. Ідейним продовженням «Волині» є повість «Кулак» (1932 р.). У романі «Марія» (1934) відтворено Голодомор як трагедію українського народу, у романі «Гори говорять» (1934) – боротьбу гуцулів з угорцями на Закарпатті.

Письменник помер у Торонто в 1987 році.

У селі Тилявка Шумського району Тернопільської області відкрито літературно-меморіальний музей письменника та встановлено йому погруддя. У Рівному діє Літературний музей Уласа Самчука.

 

Російські ЗМІ хочуть окупувати український медіа-простір – Фріз

Україні загрожує інформаційна окупація Росією, оскільки засоби масової інформації останньої активно намагаються захопити український медіа-простір.

Про це заявила у Facebook міністерка України у справах ветеранів Ірина Фріз- Укрінформ.

“Вважаю неприпустимими спроби інфільтрації в наш інформаційний простір російських медіа. Зневажливе чи поверхневе ставлення до цього, або заколихування тим, що це «ліберальні» медіа призведе до інформаційної окупації України. В Росії не існують ЗМІ, там має дозвіл на функціонування в інформ-просторі виключно путінська машина пропаганди та її сателіти, які розносять інформаційну отруту з подачі Кремля, множать фейк-новини та задіяні у створені «інформаційного сміття», що має дискредитувати все, що має для нас цінність – воля, соборність, мова, віра”, – нагадала вона.

За словами Фріз, будь-які можливості, що дозволять “вестникам Кремля” прорости в український інформаційний простір, “загрожують інформаційною окупацією України”.

“Ці ініціативи мають отримати також жорстку відсіч, як і спроби «пАгаваріть по душам»”, – переконана міністерка.

 

В Нацсовете заявили, что не разрешат Венедиктову открыть в Украине филиал “Эха Москвы”

Член Нацсовета Украины по вопросам телевидения и радиовещания Сергей Костинский заявил, что “даже не знает”, куда главному редактору “Эха Москвы” Алексею Венедиктову нужно будет прийти, чтобы получить право на создание филиала радиостанции в Украине – Гордон. 

В интервью изданию “Страна”, которое вышло 9 августа, Венедиктов заявил, что в Киеве может открыться бюро “Эха Москвы”. В него, по словам главреда, будет входить радиостанция, сайт и страницы в соцсетях.

Журналист Айдер Муждабаев назвал намерение Венедиктова прямой диверсией Кремля в Украине.

“Эхо Москвы” – российская круглосуточная информационно-разговорная радиостанция. Впервые вышла в эфир 22 августа 1990 года в Москве.

 

За півроку в Україну в’їхали понад 4,5 млн іноземців – Держприкордонслужба

За шість останніх місяців в Україну в’їхали майже 4,7 млн іноземних громадян і тільки 12,5 тисячам було відмовлено у праві в’їзду.

Про це сказав прессекретар Державної прикордонної служби України Андрій Демченко на пресконференції в аеропорту “Бориспіль”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Лише за пів року в Україну в’їхало майже 4,7 млн іноземних громадян і тільки 12,5 тисячам було відмовлено у праві в’їзду через різні причини”, – сказав він.

Як раніше повідомляло Мінсоцполітики, нині за кордоном на постійній основі працюють близько 3,2 мільйона українців.

 

Десантники ЗСУ: Україні необхідно посилити інститут військової юстиції

Україні слід розбудовувати та посилювати інститут військової юстиції. Про це йдеться у заяві
Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, повідомляє УНН.

У заяві наголошується, що така практика відповідає євроатлантичним прагненням України.

“За досвідом країн НАТО. Можливе відновлення військових судів та посилення інституту військової юстиції посилить правовий захист держави, Збройних Сил та українських військовослужбовців. Українська держава впевнено крокує до Європейського майбутнього, беручи до уваги їх принципи, норми, соціальні гарантії та правовий захист своїх громадян”, — йдеться у заяві командування.

Саме з метою просування до розбудови правової держави в Україні були створені Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Державне бюро розслідувань, Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та Вищий антикорупційний суд. Але, зважаючи на те, що Україна перебуває у стані війни на перший план стали питання підвищення обороноздатності країни, реформування всієї системи органів державної влади та багато іншого, зазначили десантники.

“У таких умовах, потрібно чітко розуміти необхідність функціонування всіх державних інститутів „війни та миру“.

Вагомим та визначальним фактором ефективної діяльності Збройних Сил України стала налагоджена структура військової юстиції та підвищення її ролі у виконанні покладених на державу функцій та завдань.

Юристи всіх рівнів, які проходять військову службу в лавах Десантно-штурмових військ, майже щодня продовжують зіштовхуватися з різними ситуаціями у військовій сфері для врегулювання яких необхідні рішення спеціалізованих органів. На їхню думку та досвід — таким органом міг би стати військовий суд. Він повинен бути укомплектований компетентними та кваліфікованими суддями, які не з чуток знають військову специфіку, добре знають законодавство, яке регламентує діяльність армії: Статути Збройних Сил України, директиви, інструкції та відповідні керівні документи та багато іншого”, — заявили десантники.

Крім того, міжнародний досвід країн-партнерів з Північноатлантичного альянсу та інших провідних армій країн світу, показує, що практика судового будівництва не створила єдиної універсальної моделі військового правосуддя.

“Проте, кожна країна при цьому враховувала свій власний історичний досвід, географічне положення, економічні можливості, міжнародні відносини, стан Збройних Сил та низку інших факторів.

Спираючись на багаторічний досвід функціонування військової юстиції Збройних Сил Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Канади та інших держав, які мають розгорнуту систему військової юстиції (військову прокуратуру, військову поліцію, інститут військових адвокатів і військові суди) та враховуючи реалії суворого життя, в умовах загроз з боку „північного сусіда“, є дійсна потреба відновлення військових судів та посилення інститут військової юстиції в Україні.

Саме це значно посилить правовий захист держави, Збройних Сил та українських військовослужбовців, які вірно та віддано захищають Батьківщину”, — вважають у командуванні ДШВ ЗСУ.

Нагадаємо, заступник глави Офісу Президента Руслан Рябошапка заявив, що не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури. Він повідомив, що ця структура буде однією з перших реформована.

У відповідь Головна військова прокуратура оприлюднила заяву, в якій йдеться, що подібні твердження ґрунтуються на поверхневих уявленнях про діяльність військових прокурорів. У військовій прокуратурі розраховують на зважені реформи.

Військові прокурори нагадали, що саме завдяки їхній діяльності вдалося, зокрема, притягти до кримінальної відповідальності за ведення агресивної війни 263 осіб, серед яких 68 громадян РФ (з них 21 чиновник, 18 генералів і адміралів, 18 суддів РФ).

 

До Сенату Італії внесли постанову про недовіру прем’єру

Італійська партія “Ліга” міністра МВС Маттео Сальвіні внесла до Сенату постанову про оголошення недовіри прем’єр-міністру країни Джузеппе Конте.

Про це повідомляє ANSA – Укрінформ.

“У п’ятницю “Ліга” внесла до Сенату постанову про оголошення недовіри прем’єр-міністру країни Джузеппе Конте після того, як лідер партії, віцепрем’єр та міністр МВС Маттео Сальвіні у четвер заявив про відсутність більшості (у коаліції — ред.) та закликав провести дострокові вибори”, – йдеться у повідомленні.

У партії зазначили, що останнім часом її партнер по коаліції партія “Рух 5 Зірок” голосує проти законопроєктів, які пропонуються “Лігою”.

Як повідомлялося, протягом четверга у Римі відбувалися зустрічі між лідерами країни, зокрема між Сальвіні та Конте, а також Конте та президентом Італії Серджо Маттареллою. Вони намагалися владнати конфлікт між “Лігою” та її партнером у коаліції – партією “Рух 5 зірок”. Останнім приводом для суперечки між ними став проєкт швидкісної залізничної гілки між італійським містом Турін і французьким Ліоном (TAV). “Ліга” його підтримує, тоді як “Рух 5 зірок” – проти.

Згодом віцепрем’єр-міністр Італії та лідер правої партії “Ліга” Маттео Сальвіні заявив про відсутність парламентської більшості в урядової коаліції та необхідність проведення дострокових виборів у країні.

 

Сальвіні закликає провести дострокові вибори в Італії

Віцепрем’єр-міністр Італії та лідер правої партії “Ліга” Маттео Сальвіні заявив про відсутність парламентської більшості в урядової коаліції та необхідність проведення дострокових виборів у країні.

Про це повідомляє ANSA – Укрінформ.

“Я сьогодні повторив прем’єрові Конте, що ми повинні негайно піти до парламенту, щоб визнати, що правлячої більшості більше не існує, про що свідчить голосування за TAV (будівництво високошвидкісного залізничного сполучення Ліон-Турін – ред.)… Давайте швидше дамо слово виборцям”, – заявив Сальвіні, який також є міністром внутрішніх справ.

Ще один заступник прем’єр-міністра Луїджі Ді Майо заявив у четвер, що його рух “5 зірок” готовий до дострокових виборів. Ді Майо, який також є міністром праці та промисловості, заявив, що “Ліга” “пожартувала з країною”. Він зазначив, що дострокові вибори не повинні проводитися, поки не буде затверджена реформа щодо скорочення кількості законодавців до 345.

Лідер Демократичної партії Нікола Зінгаретті заявив, що його опозиційна лівоцентристська група також готова до дострокових виборів.

Як повідомлялося, протягом четверга у Римі відбувалися зустрічі між лідерами країни, зокрема між Сальвіні та Конте, а також Конте та президентом Італії Серджо Маттареллою. Вони намагалися владнати конфлікт між “Лігою” та її партнером у коаліції – партією “Рух п’яти зірок”. Останнім приводом для суперечки між ними став проєкт швидкісної залізничної гілки між італійським містом Турін і французьким Ліоном (TAV). “Ліга” його підтримує, тоді як “Рух п’яти зірок” – проти.

 

Помічник Сальвіні їздив до Москви не менше як 14 разів – ЗМІ

Колишній спікер віцепрем’єр-міністр Італії Маттео Сальвіні – Джанлука Савоїні, якого підозрюють у спробі домовитися про нелегальне фінансування з Росії для партії влади “Ліга”, 2018 року літав до Москви не менше 14 разів.

Про це йдеться в спільному розслідуванні The Insider, BuzzFeed і Bellingcat – Укрінформ.

«У новому спільному розслідуванні The Insider, Bellingcat і BuzzFeed News вдалося встановити серію підозрілих поїздок Савоїні та іншого радника Сальвіні Клаудіо Д’Аміко, які протягом останніх двох років поперемінно літають до Москви з такою частотою, нібито ведуть якийсь човниковий бізнес. В одному лише 2018 році Савоїні літав до Москви як мінімум 14 разів. Але ніякого видимого бізнесу, що вимагає стількох поїздок, ні у Савоїні, ні у Д’Аміко немає», – йдеться в публікації.

18 жовтня 2018 року в «Метрополі» у Москві пройшла зустріч, в якій брали участь двоє італійців і троє росіянин. Переговори, частина яких потрапила на аудіо, стосувалися угод щодо постачання нафти, організованих таким способом, щоб частина коштів – десятки мільйонів євро – дісталася партійній скарбниці, з тим, щоб допомогти «Лізі Півночі» на виборах до Європарламенту. За результатами тих публікацій італійська прокуратура розпочала розслідування, Савоїні та інші двоє італійських учасників переговорів – юрист Джанлука Меранда та фінансовий консультант Франческо Вануччі – підозрюються в участі у корупційній угоді. Вони вже підтвердили факт зустрічі, але заявили, що угода так і не відбулася.

Як зазначається, дані про польоти Савоїні й Д’Аміко Bellingcat отримав із бази бронювання авіаквитків. 2015 року Савоїні літав до Росії 5 разів, 2016-го – 9, 2017-го – 7 разів, а 2018-го число його перельотів різко збільшилося.

Італійська газета La Repubblica повідомляла в липні, що 25 вересня минулого року Савоїні також зустрічався в Римі з Олександром Дугіним, крайнє правим російським політиком, і що зустріч ця відбулася відразу після повернення Савоїні з Москви. Перельоти підтверджують – 24 вересня він прилетів із Москви до Рима рейсом SU2404.

Савоїні також сфотографували з Дугіним за день до зустрічі в Метрополі, 17 жовтня, а в аудіозапису зустрічі він каже іншим італійським учасникам, що «Александр» вважає його – Савоїні – головною сполучною ланкою між Італією і Росією.

Як повідомляється, Савоїні супроводжував Сальвіні під час кількох поїздок до Росії, включаючи три поїздки між жовтнем 2014 року і лютим 2015 року, а також у листопаді 2016 року і березні 2017 року на підписання угоди про співпрацю з «Єдиною Росією». Також обидва італійці, порушуючи український закон, літали до анексованого Криму в 2014 і в 2016 роках.

Як мінімум в одній із поїздок до Криму Сальвіні і Савоїні супроводжував Клаудіо Д’Аміко, партнер Савоїні по бізнесу (2016 року вони співзаснували в Росії консалтингову компанію «Оріон»). Як і Савоїні, Д’Аміко літав до Росії кожні кілька тижнів. І не лише до Москви – в одній зі своїх поїздок вони разом літали до Чечні. При цьому поїздки обох не відображаються у базі «Мігрант». Це означає або, що російська влада видалила ці записи з бази, або, що їх зустрічали на кордоні й проводили в обхід паспортного контролю. Але оскільки в базі немає записів і за 2015 рік, а важко припустити, що тоді вже у Савоїні й Д’Аміко було настільки тісне партнерство з Кремлем, мабуть, записи прибрали з бази постфактум.

Також у базі перельотів немає відомостей про як мінімум два перельоти Савоїні з Росії до Італії (хоча перельоти до Росії видно), і як мінімум в одному випадку, коли присутність Савоїні в Росії можна простежити за його соцмережами, перельотів не видно взагалі – це вказує на те, що він, ймовірно, користувався бізнес-джетами, яких не видно в системі бронювання.

«Якщо Савоїні дійсно вважав за краще отримувати гроші за лобістські послуги готівкою, то стають зрозумілими і його часті перельоти, і те, чому назад він вважав за краще літати приватними рейсами», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, прокуратура міста Мілан раніше викликала на допит члена «Ліги» і соратника Сальвіні Джанлуку Савоїні, який минулого року зустрівся з двома іншими італійцями і трьома росіянами в одному з московських готелів, щоб нібито обговорити таємне фінансування для партії в розмірі близько $65 мільйонів. Приводом для виклику стало повідомлення американського видання Buzzfeed про отримання аудіозапису московської зустрічі й опублікована ним стенограма, в якій Савоїні намагається домовитися з росіянами. Сальвіні категорично заперечує, що його партія отримала якісь гроші з Москви, а Савоїні прийшов до прокуратури, але скористався правом не відповідати на запитання.

 

В Архангельську після вибуху на полігоні жителі масово скуповують йод

В Архангельську і Северодвінську жителі масово скуповують йод в аптеках на тлі вибуху реактивної рухової установки на військовому полігоні.

Про це повідомляє “Інтерфакс”  – Укрінформ.

Так, в аптечних кіосках міста у п’ятницю не знайти препарати зы вмістом йоду.

“Вчора скупили всі. Спочатку йод у таблетках, йодомарин, потім звичайний йод і йодистий калій. Ажіотаж почався близько 17 години, і до самого закриття все розібрали. Люди перед касою обговорювали новини про радіацію в Северодвінську, про вибух у військових”, – сказала фармацевт аптеки у столиці Помор’я.

В іншій аптеці повідомили, що у п’ятницю вона робить термінове замовлення йодовмісних ліків. “Вчора всі йодовмісна розкупили, а сьогодні з ранку за півгодини роботи запитали чоловік десять. Не те щоб черзі, але люди виходять з продуктового відділу і по дорозі заглядають запитати”, – сказала фармацевт аптеки в торговому центрі.

Як повідомляв Укрінформ, на полігоні в Архангельській області РФ троэ людей загинули у результаты вибуху, що стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, ще восьмеро людей перебувають у тяжкому стані. Був зафіксований підвищений радіаційний фон.

Раніше російські ЗМІ повідомили з посиланням на джерела про вибухи та пожежі на військовому полігоні в Архангельській області в районі населеного пункту Ненокса. На території Ненокського адміністративного округу розташований випробувальний полігон ВМФ Росії. Пізніше МО РФ повідомило, що вибух і пожежа сталися під час випробувань рідинного реактивного двигуна на полігоні в Архангельській області.

 

Після вибуху під Архангельськом у море могли потрапити тонни токсичних речовин – ЗМІ

У результаті вибуху на морському ракетному полігоні в Архангельській області Росії тонни вкрай токсичної речовини могли потрапити у води Білого моря.

Про це із посиланням на свої джерела повідомляє “Коммерсантъ”  – Укрінформ.

Так, у другій половині четверга стало відомо, що адміністрація морських портів західної Арктики у зв’язку з подією на військовому полігоні на місяць закрила для вільного плавання район Двінського затоки Білого моря.

Відповідне попередження було розміщено на офіційному інтернет-ресурсі адміністрації портів, розпорядження передали суднам, що перебували у морі. За даними самих цивільних моряків, заборону було накладено на вимогу військових.

Як розповів “Коммерсанту” один з військових моряків, закриття акваторії може бути пов’язане з руйнуванням внаслідок НП ракети, в результаті паливо — несиметричний диметилгідразин (гептіл) – з’єдналося з окислювачем, і стався вибух.

При цьому тонни цього вкрай токсичного речовини могли потрапити у воду. Заборону на судноплавство у такому випадку пояснюється передусім необхідністю запобігти отруєнню місцевих жителів, для яких рибальство є традиційним промислом.

Крім того, військовим буде потрібен час, аби без перешкод виявити і зібрати вцілілі фрагменти зруйнованої під час вибуху техніки для проведення експертиз, необхідних при розслідуванні обставин НП.

Співрозмовник видання також зазначив, що випадки падіння ракет в море фіксувалися і раніше, і кожного разу вводидися обмеження на судноплавство в районі аварії на досить тривалий час. А за три-чотири тижні гептіл розчиняється у воді до безпечної концентрації, і необхідність обмеження відпадає сама собою.

Як повідомляв Укрінформ, на полігоні в Архангельській області РФ троє людей загинули під час вибуху, що стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, ще восьмеро людей перебувають у тяжкому стані. Було зафіксовано підвищений радіаційний фон.

Раніше російські ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела про вибухи і пожежі на військовому полігоні в Архангельській області в районі населеного пункту Ньонокса. На території Ньонокського адміністративного округу розташований випробувальний полігон ВМФ Росії. Пізніше МО РФ повідомило, що вибух і пожежа сталися під час випробувань рідинного реактивного двигуна на полігоні в Архангельській області.

 

Біля полігону в Архангельську помітили танкер для збору радіоактивних відходів

У Білому морі в районі села Ненокса Архангельської області, де 8 серпня вибухнув реактивний двигун, в той же день помітили транспортний танкер «Сріблянка», призначений для збирання та зберігання рідких радіоактивних відходів- Укрінформ.

Про це повідомив співробітник Миддлберийского інституту міжнародних досліджень в Монтереї, експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс, який виявив танкер на супутниковому знімку проекту Planet.

Льюїс вважає, що «Сріблянка» з’явилася в цьому районі через випробування крилатої ракети з ядерною установкою. На мапі зазначено місце на березі, де, імовірно, розташований пусковий майданчик для крилатих ракет «Буревісник». На карті вона позначена як «Possible SSC-X-9 Launch Site» — за кодовою назвою цих ракет, прийнятою в НАТО.Також в море помічені два невпізнаних судна і баржа, хоча цей район Білого моря закритий для вільного плавання.

Льюїс допустив, що пусковий майданчик біля села Ненокса могла з’явитися після закриття аналогічного майданчика в Паньково на архіпелазі Нова Земля. Ще один майданчик, за його словами, розташований на полігоні Капустін Яр в Астраханській області — його використовують для випробувань ракет без ядерної енергоустановки.

Як повідомляв Укрінформ, на полігоні в Архангельській області РФ три людини загинули при вибуху, що стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, ще вісім осіб перебувають у важкому стані. Був зафіксований підвищений радіаційний фон.

Раніше російські ЗМІ повідомляли про вибухи та пожежі на військовому полігоні в Архангельській області в районі населеного пункту Ненокса. На території Ненокского адміністративного округу розташований випробувальний полігон ВМФ Росії.

У Міноборони РФ офіційно заявляли, що вранці 8 серпня на військовому об’єкті в Архангельській області вибухнула рідинна реактивна рухова установка. «Ведомости» з посиланням на джерело стверджували, що вибух стався під час випробувань двигуна корабельної ракети, що стоїть на озброєнні ВМФ Росії.

Після цього район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

 

Росія визнала загибель п’яти осіб на ракетних випробуваннях

Російська держкорпорація Росатом визнала загибель п’яти співробітників 8 серпня під час невдалого випробування на військовому полігоні в Архангельській області. Про це повідомляє ТАСС, передає УНН.

Як зазначає видання, випробовувалася рідинна реактивна рухова установка.

“В результаті події на військовому полігоні в Архангельській області при випробуванні рідинної реактивної рухової установки загинули п’ять співробітників держкорпорації” Росатом “. Ще троє наших колег отримали травми і опіки різного ступеня тяжкості, — йдеться в повідомленні. — В даний момент всі постраждалі доставлені в спеціалізоване медичний заклад, їм надається вся необхідна медична допомога”.

Всі постраждалі доставлені в медичні установи.

Раніше в п’ятницю 9 серпня повідомлялося, що Архангельське обласне управління російських державних підприємств досліджувало грунт, воду і повітря на військовому полігоні у Северодвінську — після інциденту. Йшлося про загибель двох осіб і значному викиді радіації.

 

Штати та шість європейських країн закликали РФ вивести війська з Грузії

США та шість європейських країн у річницю збройної агресії Росії проти Грузії закликали Москву виконати угоди 2008 року про відведення своїх збройних сил на позиції, де вони перебували до початку бойових дій.

Про це повідомляє RFE/RL – Укрінформ.

«У спільній заяві, опублікованій 8 серпня, посли в ООН Бельгії, Естонії, Франції, Німеччини, Польщі та Великій Британії висловили підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії», – йдеться у повідомленні.

Заява була опублікована після закритого засідання Ради Безпеки ООН.

Шість країн, що підписали заяву в ООН, заявили, що вони “вкрай занепокоєні” поглибленням відносин Москви в галузі безпеки з Абхазією та Південною Осетією, а також “посиленням так званого процесу зміцнення кордону”.

Вони запевнили, що такі дії сприяють подальшому продовженню конфлікту та дестабілізують Грузію та регіон.

Країни Заходу закликали Москву поважати та виконувати домовленості, підписані 12 серпня та 8 вересня 2008 року, які включають “зобов’язання щодо забезпечення виведення збройних сил на позиції, які вони займали до початку бойових дій, і створення міжнародного механізму безпеки”.

Як повідомляв Укрінформ, окремо Державний департамент США закликав Росію припинити окупацію, розповіла на брифінгу речниця Держдепу Морган Ортагус.

Вона також розповіла про нову побудову кордону окупаційною владою у Південній Осетії, яка грубо порушує суверенітет Грузії та загрожує миру та стабільності.

Як відомо, 8 серпня 2008 року збройні сили РФ вдерлися на територію Грузії під надуманим приводом. Незаконна окупація суверенних територій Грузії в Абхазії та Південній Осетії триває й досі.

Крім того, одразу ж після війни Росія подовжила поступово пересувати лінію “кордону” окупованих територій вглиб Грузії.

Напередодні, 7 серпня 2019 року, Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту продовжити вживати консолідованих заходів, спрямованих на відновлення територіальної цілісності та суверенітету держав, які постраждали від агресивної політики Росії.

 

Трамп призначив нового керівника Нацрозвідки

Президент США Дональд Трамп заявив про призначення виконувачем обов’язків директора Національної розвідки Жозефа Магвайра і відставку заступника директора Сью Гордон.

Про це Трамп написав у Twitter – Укрінформ.

“Я радий повідомити вам, що шановний Жозеф Магвайр, нинішній директор Національного контртерористичного центру, буде призначений виконувачем обов’язків директора Національної розвідки з 15 серпня”, – написав Трамп.

Він додав, що адмірал Магвайр має довгу і визначну кар’єру в армії. Він командував на всіх рівнях, включаючи Командування спецоперацій ВМС США. Також працював науковим співробітником Гарвардського університету.

Крім того, Трамп заявив про відставку заступниці директора Національної розвідки США Сьюзен Гордон, яка відбудеться 15 срепня.

“Сью оголосила, що залишить посаду 15 серпня, що збігається з датою звільнення Дена Коутса (нинішній директор Нацрозвідки США – ред.)”, – заявив Трамп.

Раніше на посаду директора Нацрозвідки США претендував конгресмен-республіканець Джон Реткліфф, але він вирішив зняти з розгляду свою кандидатуру.

 

США пригрозили скоротити контингент у Німеччині

Президент США Дональд Трамп розмірковує над скороченням американського військового контингенту в ФРН.

Про це повідомляє Bild – Укрінформ.

«Незадовго до запланованих європейських візитів президента США Дональда Трампа США посилюють свої погрози частковим виведенням військ з Німеччини», – йдеться у повідомленні.

Посол США в Німеччині Річард Гренелл вказав на те, що тоді як платники податків у США продовжують утримувати понад 50 тис. американських солдатів у Німеччині, самі німці використовують гроші від свого торгового надлишку на внутрішні цілі.

Посол США в Польщі Джорджет Мосбахер раніше заявив: «Польща виконує свої зобов’язання перед НАТО щодо 2% ВВП. Німеччина цього не робить. Нам хотілося б, щоби американські війська приїхали до Польщі з Німеччини».

Трамп уже згадував можливість перекидання військ з Німеччини до Польщі в червні під час візиту до Вашингтона президента Польщі Анджея Дуди.

Німеччина – країна, де розміщується наразі більшість американських військ у Європі – загалом 35 тис. солдатів.

Як повідомляв Укрінформ, зараз частка оборонних витрат у Німеччині становить 1,36% валового внутрішнього продукту. Трамп уже неодноразово критикував Берлін за це.

Президент США 24 серпня здійснить поїздку на саміт G7 у Біарріц, Франція, де зустрінеться, в тому числі, з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. 1 вересня він візьме участь у заходах до 80-ї річниці нападу Німеччини на Польщу у Варшаві разом із федеральним президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.

 

Париж відповів на критику Трампа щодо переговорів з Іраном

У Парижі відповіли на критичні заяви президента Сполучених Штатів Дональда Трампа щодо «плутаних сигналів», які нібито надсилає Ірану президент Франції Емманюель Макрон.

Про це пише “Радіо Свобода” – Укрінформ.

Як заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, «Франція висловлюється щодо Ірану від свого імені як суверенна держава».

Таким чином Ле Дріан прокоментував висловлювання Трампа про те, «ніхто не повинен говорити від імені Сполучених Штатів, крім самих Сполучених Штатів».

«Франція глибоко віддана ідеям миру та безпеки в регіоні, віддана справі деескалації напруги та не потребує нічиїх дозволів на це», – йдеться також у заяві голови французького МЗС.

8 серпня Дональд Трамп звинуватив президента Франції Емманюеля Макрона у тому, що той «надсилає плутані сигнали» Тегерану щодо можливості переговорів.

Президент США не уточнив, про що конкретно йдеться. Раніше цього тижня видання Al-Monitor повідомило, що Макрон запросив президента Ірану Хассана Роугані на саміт Групи семи, який має відбутися в серпні у Франції, щоб той зустрівся із Трампом.

 

Трамп повідомив про отримання красивого листа” від Кім Чен Ина і не виключив можливості нової зустрічі з ним

Президент Дональд Трамп повідомив у п’ятницю про отримання “дуже гарного листа” від північнокорейського лідера Кім Чен Уна і додав, що може зустрітися з ним ще раз. Про це повідомляє Reuters, пише 112.

“Це був дуже позитивний лист… Думаю, у нас буде ще одна зустріч. Він дійсно написав красивого, на три листки – я маю на увазі великого, зверху донизу – дійсно прекрасного листа”, – зазначив американський лідер, виступаючи перед журналістами у Білому домі у Вашингтоні.

Трамп поінформував, що листа від північнокорейського лідера було доставлено вручну у четвер. Він не сказав, хто його вручив.

Незважаючи на зустріч 30 червня між Трампом і Кім Чен Ином, на якій вони домовилися відновити переговори, що зайшли в глухий кут, Пхеньян кілька разів поводив випробування своїх ракет.

З минулого року Трамп і Ин зустрічалися тричі, щоб обговорити шляхи врегулювання кризи у зв’язку ыз ядерними і ракетними програмами Північної Кореї. Проте не було помітно прогресу у спробах Вашингтона змусити лідера Північної Кореї відмовитися від своєї ядерної зброї.

Трамп повідомив, що Кім Чен Ин “незадоволений” ракетними випробуваннями, і запуски ракет КНДР є відповіддю на військові навчання США і Південної Кореї, які проводяться в цьому місяці. Трамп сказав, що він сам ніколи не був фанатом військових ігор.

 

Північна Корея знову запустила ракети − ЗМІ

Північна Корея запустила дві ракети невстановленого типу в Японське море.

Про це повідомило агентство Yonhap – Укрінформ.

За даними південнокорейських військових, запуск був проведений з міста Хамхін, розташованого на північному сході КНДР. Інших подробиць поки не наводиться.

У США впевнені, що КНДР провела запуски балістичних ракет малої дальності, однак “не знають точно, скільки саме ракет було запущено”.

Вашингтон продовжує стежити за розвитком ситуації та проводить консультації зі своїми японськими та південнокорейськими партнерами.

Нагадаємо, що 6 серпня КНДР здійснила запуск нових керованих ракет під особистим керівництвом лідера країни Кім Чен Ина.

 

Майже половина американців побоюється нових актів доморощеного тероризму

Майже половина всіх американців побоюється, що найближчим часом в США відбудуться нові акти масового насильства з використанням вогнепальної зброї. На це вказують, опубліковані в п’ятницю результати соцопитування, проведеного Reuters/Ipsos, передає УННіз посиланням на Голос Америки.

Опитування, проведене 7-8 серпня показало, що 78% американців вважають, що така атака, імовірна, матиме місце в найближчі три місяці. При цьому майже половина (49%) опитаних побоюється, що така стрілянина “вельми вірогідна”. Ще 10% вважають, що масова стрілянина буде малоймовірною. Решта опитаних не змогла відповісти на це питання.

Опитування було проведено після двох недавніх випадків доморощеного тероризму. Тоді сталася серія масових вбивств, коли 3 серпня 21-річний білий чоловік на ім’я Патрік Крузіус відкрив стрілянину в магазині Walmartна території торгового центру Cielo Vista в Ель-Пасо (штат Техас). Загиблими виявились 22 людини, в тому числі вісім мексиканців, більше 20 відвідувачів отримали поранення, нападника затримала поліція. Стрілок розмістив в інтернеті “маніфест” із закликами “не допустити вторгнення в Техас” мексиканських іммігрантів.

У ніч на неділю інша стрілянина також була відкрита в центрі Дейтона, штат Огайо, в результаті загинули дев’ять чоловік, поранення отримали 27. Стрілець був убитий на місці співробітниками поліції. Ще семеро людей отримали поранення вночі при стрільбі в одному з парків Чикаго (штат Іллінойс).

Так, згідно з опитуванням, 69% дорослого населення США хочуть “суворих” або “помірних” обмежень у сфері обігу вогнепальної зброї.

Опитування також показало, що половина всіх американців, в тому числі дві третини демократів і третина республіканців, вважають, що нинішній тон дискусії в суспільстві про імміграцію сприяє насильству.

Більшість дорослих жителів США називають “випадкове насильство”, в тому числі масову стрілянину, найбільшою загрозою своєї безпеки. Кожен четвертий назвав такою причиною релігійно і політично вмотивований внутрішній тероризм. Приблизно кожен шостий американець бачить головну загрозу в міжнародному тероризмі.

Американці називають проблеми з психічним здоров’ям, а також расизм і фанатизм, легкий доступ до вогнепальної зброї в якості трьох основних причин масової стрілянини в США.

 

Телеканал експрезидента Киргизстану арештували

У Киргизстані силовики прийшли у приміщення телеканалу, що належить арештованому колишньому президентові країни Алмазбекові Атамбаєву, у столиці Бішкеку, аби арештувати його будівлю і майно – Укрінформ.

Як повідомили працівники російськомовного каналу «Апрель» у прямому ефірі, який вони вели в соцмережах, про це їм повідомили люди, що назвалися представниками силових структур.

Відтак усіх попросили вийти на вулицю, а всю будівлю «Форум», де працює канал, опечатали.

Прес-служба МВС Киргизстану підтвердила, що на майно телеканалу «Апрель» і акціонерного товариства «Медіа-форум» накладено арешт за рішенням суду, інформує «Настоящее время».

Як розповів генеральний директор телеканалу Дмитро Ложников, останніми трьома днями ефірну трансляцію каналу вимкнули по всьому Киргизстанові під різними приводами в різних місцях.

Він пообіцяв продовжити роботу телеканалу і після арешту його офісу.

І телеканал, і будівля АТ «Медіа-форум» належать Алмазбекові Атамбаєву, колишньому президентові Киргизстану, якого затримали 8 серпня.

Нагадаємо: 7 серпня спецназ ДКНБ здійснив спробу взяти штурмом резиденцію колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва у селі Кой-Таш. Вона провалилася двічі. 8 серпня спецоперацію із затримання Атамбаєва вже здійснили спецпідрозділи МВС. Всі дороги у Кой-Таш було перекрито, зв’язок глушився, було відключено доступ до Мережі. До епіцентру були стягнуто близько 3 тисяч співробітників міліції та спецтехніку. Після двогодинного протистояння міліції вдалося форсувати ситуацію – Атамбаєв прийняв рішення здатися. Його відвезли в ГСУ ДКНБ на допит.

Атамбаєву пред’явлено офіційні звинувачення у корупції.

 

Експрезидента Киргизстану помістили у СІЗО

Колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва помістили в СІЗО Держкомітету нацбезпеки (ДКНБ) до 26 серпня.

Про це заявив його адвокат Сергій Слесарев, повідомляє 24.kg – Укрінформ.

За його словами, до ДКНБ викликали суддю Первомайського району Бішкека Адилбека Субанкулова, який екстрено провів виїзне засідання. Суд постановив заарештувати Атамбаєва до 26 серпня – на час слідчих заходів.

«Ніхто не пред’явив жодних документів про затримання, в тому числі про примусовий привід. Обіцяли, що їх представлять сьогодні. Ніхто не реагував, що документи були підготовлені до вручення повідомлення про підозру у справі Азіза Батукаєва. Моєму підзахисному вручили повідомлення і відразу ж обрали запобіжний захід», – сказав Слєсарев.

Як повідомлялося, 7 серпня загін спецпризначення ДКНБ зробив спробу взяти штурмом резиденцію Атамбаєва в селі Кой-Таш. Вона провалилася двічі. 8 серпня спецоперацію із затримання Атамбаєва вже намагався провести спецпідрозділ МВС. Всі дороги до Кой-Таш були перекриті, зв’язок глушили, був блокований доступ до Інтернету. До епіцентру були стягнуті щонайменше близько 3 тисяч співробітників міліції і спецтехніка. Після двогодинного протистояння міліції вдалося форсувати ситуацію – Атамбаєв прийняв рішення здатися. Його відвезли до ГСУ ГКНБ на допит. Його затримали.

Атамбаєву пред’явлено попередні звинувачення, проте поки що не відомо, за якими статтями Кримінального кодексу.

У результаті штурмів резиденції експрезидента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва постраждали 98 осіб, є загиблий.

 

Заарештований президент Киргизстану відмовився співпрацювати зі слідством

Колишній президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, затриманий напередодні в селі Кой-Таш, відмовився підписати слідчі документи. Про це журналістам повідомив його адвокат Сергій Слесарев, передає УНН з посиланням на інформагентство 24.kg.

Так, за словами представника захисту, Атамбаєв відмовився підписувати повідомлення про підозру, протокол допиту, постанова про клопотання про зміну запобіжного заходу, документ про запобіжний захід.

Слєсарєв розповів, що у Атамбаєва гарний настрій, він урівноважений і спокійний.

Нагадаємо, Алмазбек Атамбаєв був затриманий 8 серпня біля себе вдома в селі Кой-Таш в результаті спецоперації. Раніше він тричі викликався на допит, але не з’явився. Його адвокат Сергій Слесарев причиною неявки називав незаконність повісток, так як його клієнт до сих пір має президентський імунітет. Однак парламент скасував ці повноваження Атамбаєва, позбавивши його президентської недоторканності. Атамбаєв називає таке рішення парламенту політично мотивованим.

Так, після затримання колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва в селі Кой-Таш 8 серпня частина його прихильників пішки пішла в сторону Бішкека.

Мітинг прихильників екс-президента розігнали. Міліція при розгоні людей в центрі Бішкека застосувала спецзасоби.Присутні закидали співробітників правоохоронних органів камінням.

За даними ГУ ВД Бішкека, міліція в ніч на 9 серпня затримала в столиці 40 осіб. Як повідомляє міністерство охорони здоров’я Киргизстану, в організації охорони здоров’я 8 серпня звернулися 52 постраждалих, з них були госпіталізовані 10 постраждалих.

9 серпня колишній президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв був поміщений під варту до 26 серпня.

 

Під час штурмів резиденції Атамбаєва постраждали майже сто осіб, є загиблий

У результаті штурмів резиденції експрезидента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва постраждали 98 осіб, є загиблий.

Про це повідомляє Радіо Азаттик – Укрінформ.

«За даними Міністерства охорони здоров’я, за два дні – 7 і 8 серпня – по медичну допомогу звернулися 98 осіб. Один потерпілий – Усен Ніязбеков, співробітник спецпідрозділу «Альфа», помер, 11 співробітників силових структур були переведені у військовий госпіталь, 13 постраждалих отримують стаціонарне лікування, 83 постраждалих відправили на амбулаторне лікування», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє DW, співробітники силових структур у четвер, 8 серпня, розігнали акцію прихильників експрезидента Алмазбека Атамбаєва в центрі Бішкека. Кількість мітингувальників становить близько однієї тисячі осіб. Їм протистояли 300 правоохоронців, які “щоб уникнути хуліганства і мародерства”, як йдеться в повідомленні відомства, застосовували світлошумові гранати і сльозогінний газ.

7 серпня спецоперація із затримання колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва не увінчалася успіхом, прихильники колишнього президента чинили опір. У результаті конфлікту постраждали його прихильники і представники силових органів. Увечері 8 серпня Атамбаєва затримали і привезли до Бішкека.

62-річного Атамбаєва, який керував країною з 2011 по 2017 рік, звинувачують у зловживанні повноваженнями під час перебування на посаді. Він відкидає звинувачення, називаючи їх політично мотивованими. Атамбаєв вважає, що нинішня влада має на меті усунути його як політичного конкурента. Чинний президент Сооронбай Жеенбеков, якого в передвиборний період активно підтримував Атамбаєв, і нинішній уряд відкидають заяви про політичні мотиви переслідування Атамбаєва

 

Джонсон назвав підготовку до Brexit без угод найвищим пріоритетом

Британский премьер-министр Борис Джонсон заявил, что подготовка к выходу Великобритании из Евросоюза без всякого соглашения является сейчас приоритетом для него и всех госслужащих страны.

Про це повідомляє BBC із посиланням на відповідний лист-звернення Джонсона.

«Я надав би перевагу Brexit з угодою, але Велика Британія мусить покинути ЄС до 31 жовтня за будь-яких обставин. Саме через це швидка й негайна підготовка до виходу країни з Євросоюзу без угоди є моїм пріоритетом, а також стане найвищим пріоритетом для усіх державних службовців», – зазначив Джонсон.

Раніше лідер британських лейбористів Джеремі Корбін закликав держслужбовців «втрутитися», щоби не допустити «жорсткого» Brexit.

Як повідомлялося, в парламенті Великої Британії є помітна група депутатів, які різко опонують планам Джонсона вивести країну з ЄС будь-якою ціною. Тому Борис Джонсон, нещодавно обраний глава уряду Об’єднаного Королівства, уже заявляв, що задля втілення Brexit до 31 жовтня готовий навіть виступити проти парламентарів. Окрім того, Джонсон анонсував «безпрецедентну» рекламну кампанію виходу Великої Британії з ЄС, за його словами, «найбільшу від закінчення Другої світової війни».

 

Блекаут у Британії: знеструмлені будинки, збої в роботі транспорту

На більшій частині території Об’єднаного Королівства у п’ятницю ввечері стався масштабний збій в роботі системи електропостачання.

Про це повідомляє BBC.

«Масштабний збій в системі електропостачанні зафіксований у п’ятницю ввечері на значній території Великої Британії. Внаслідок цього знеструмлені житлові будинки та порушена робота транспортних мереж», – йдеться в повідомленні.

Відключення були зареєстровані на південному сході Англії, центрі, південному заході, північному сході та Уельсі. Торкнувся і більшої частини Лондона, через що виникли проблеми в роботі світлофорів. Також виникли збої у розкладі руху поїздів.

Зі свого боку британська енергетична компанія UK Power Network підтвердила, що ці проблеми, найімовірніше, пов’язані з технічним збоєм у роботі Національної енергетичної мережі.

Цю проблему відповідні британські служби наразі намагаються якомога швидше вирішити.

 

На військовому складі в Туреччині стався вибух, жителів евакуюють

У турецькій провінції Хатай, що межує з Сирією, на складі військової техніки стався вибух

Про це повідомляє Trend з посиланням на турецькі ЗМІ – Укрінформ.

«Вибух стався на військовому складі однієї з військових частин південної турецької провінції Хатай», – йдеться у повідомленні.

Місцевих жителів прилеглих до військового складу районів евакуювали. Інформації про постраждалих і загиблих немає.

Причини вибуху та деталі інциденту з’ясовуються.

 

Сербія не планує вступати до НАТО – президент

Сербія не має наміру вступати до Північноатлантичного альянсу НАТО або інших військових союзів.

Про це журналістам заявив президент Сербії Олександр Вучич під час відкриття залізничного мосту через Дунай, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Сербія залишиться нейтральною державою. Саме з цієї причини ми піклуємося про свою безпеку і в цій сфері, за останні роки, ми досягли істотного прогресу», – заявив Вучич.

За словами сербського президента, його країна хоче бути вільною, ні від кого не залежати і сама визначати своє майбутнє.

 

В Ємені під час сутичок у таборі охорони палацу президента загинули 30 осіб

Табір перейшов до сепаратистів – ТСН.

В єменському Адені під час зіткнень в таборі бригади охорони президентського палацу загинули щонайменше 30 людей. Про це повідомляє телеканал Al-Arabiya з посиланням на власні джерела.

“Тридцять чоловік загинули в результаті зіткнень всередині табору четвертої бригади охорони президентського палацу”, – повідомляє телеканал.

Як відомо, табір перейшов до перехідної ради. Заступник голови ради Хані бен Брек підтвердив, що четверта бригада перейшла під контроль сепаратистів.

Нагадаємо, 1 серпня в результаті вибуху під час військового параду в єменському місті Аден, де працює міжнародно визнаний уряд Ємену, загинули десятки людей. Напад здійснили бойовики руху Хуті, які контролюють столицю Ємену

 

Huawei представив власну операційну систему

Китайська компанія Huawei представила власну операційну систему – HarmonyOS, яка може замінити операційну систему Google — Android, якщо в цьому буде необхідність.

Про це повідомляє Independent із посиланням на керівника департаменту із роботи з клієнтами компанії Річарда Ю – Укрінформ.

“Huawei представила власну операційну систему HarmonyOS, яка може негайно замінити Android, якщо в цьому буде необхідність”, – йдеться у повідомленні.

За словами Ю, власна операційна система може працювати як на смартфонах, так і на “розумних” телевізорах та інших пристроях.

Як підкреслив керівник департаменту з роботи з клієнтами компанії Huawei, саме можливість HarmonyOS працювати на різних платформах і пристроях відрізняє її від операційної системи Google – Android.

Зазначається, що нині в смартфонах Huawei працює саме Android, проте на тлі торговельної суперечки між США й Китаєм китайська компанія була змушена “на всяк випадок” розробити власну операційну систему.

Як повідомлялося, в адміністрації президента США Дональда Трампа заборонили відомствам закуповувати обладнання у 5 китайських фірм – Huawei, ZTE, Hikvision, Dahua та Hytera.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 466

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua