Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 11.07.2019

Інформдень: 11.07.2019

У Миколаєві вшанували пам’ять десантників, загиблих під Зеленопіллям у 2014 році

У Миколаєві вшанували пам’ять військовослужбовців, які загинули 11 липня 2014 року на Луганщині, поблизу селища Зеленопілля.

Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення міської ради – Укрінформ.

«На території 79-ї Миколаївської окремої десантно-штурмової бригади відбувся мітинг-реквієм пам’яті військовослужбовців, які загинули 11 липня 2014 року на Луганщині, поблизу селища Зеленопілля», – йдеться у повідомленні.

Вшанувати пам’ять бійців зібралися учасники бойових дій на Донбасі, рідні військових, волонтери, представники обласної та міської влади, небайдужі миколаївці.

П’ять років тому, в ніч із 10 на 11 липня в районі Зеленопілля по позиціях українських військ було завдано потужний артилерійський удар з РСЗВ “Град”. Того дня внаслідок обстрілузагинули 30 військовослужбовців ЗСУ і 6 прикордонників, серед них – 9 військовослужбовців 79-ї Миколаївської окремої десантно-штурмової бригади.

На мітингу згадали імена полеглих Героїв. Після хвилини мовчання за загиблими військовослужбовцями провели панахиду.

Батьки полеглих бійців не стримуючи сліз ділилися сумними спогадами. «Наш син – веселий, розумний, не мав шкідливих звичок. В один момент все обірвалося. Олексій загинув під час обстрілу разом з чотирма хлопцями. Нам було складно його знайти. Це жахливі спогади. Він віддав своє життя за те, щоб ми мали змогу жити вільними людьми в незалежній державі», – розповіла мати солдата Олексія Волкова.

 

Під час обстрілу вантажівки ЗСУ загинув молодший сержант Антон Фака

10 липня у результаті влучання керованої ракети окупантів у вантажний автомобіль КрАЗ загинув військовослужбовець 406-ї окремої артилерійської бригади Військово-Морських сил України Антон Фака.

Про це повідомляє 406 ОАБр ім. генерал-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗС України у Facebook – Укрінформ.

“З великою скорботою повідомляємо, що… 10 липня 2019 року ми втратили нашого побратима через збройну агресію російсько-терористичних угрупувань. Загинув справжній патріот своєї країни – молодший сержант Антон Фака. Таким ми його і запам’ятаємо, як і те, хто це зробив. Командування бригади та товариші щиро співчувають родичам загиблого і, при першій нагоді, обов’язково нагадають його ім’я окупантам”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 10 липня внаслідок влучання керованої ракети окупантів у вантажний автомобіль КрАЗ загинув один український військовий. Ще один отримав поранення середньої важкості.

 

Обстріл військового КрАЗу розслідують як терористичний акт

На Донеччині розпочато розслідування за фактом обстрілу російськими окупантами автомобіля Збройних Сил України КрАЗ, в результаті якого один військовослужбовець загинув, а інший отримав поранення.

Про це 11 липня повідомили в пресслужбі прокуратури Донецької області – Укрінформ.

«На Донеччині розпочато розслідування за фактом обстрілу бойовиками автомобіля Збройних Сил України, в результаті якого один військовослужбовець загинув, а інший отримав поранення», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що під процесуальним керівництвом Волноваської місцевої прокуратури слідчими Головного управління Національної поліції в Донецькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) КК України.

У поліції нагадали, що 10 липня, близько 15:30, в результаті обстрілу незаконними збройними формуваннями терористичної організації «ДНР» на виїзді з села Гранітного протитанковою керованою ракетою було розстріляно військовий автомобіль марки «КрАЗ» Збройних Сил України.

В результаті обстрілу загинув 21-річний старший матрос-навідник, а 32-річний оператор відділення взводу безпілотних авіаційних комплексів отримав численні поранення кінцівок та шиї.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

 

Окупанти обстріляли з гармат Чермалик, загинув мирний житель

Окупанти на Донбасі з артилерії обстріляли Чермалик. У наслідок обстрілу загинув місцевий житель.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Сьогодні, 11 липня, близько двадцять першої години в населеному пункті Чермалик, під час ворожого артилерійського обстрілу отримав поранення громадянин України 1970 року народження”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ворожий снаряд впав просто у подвір’я приватного будинку.

“Постраждалий невідкладно був доставлений санітарним транспортом в супроводі санітарного інструктора до місця надання професійної медичної допомоги. Невдовзі, від отриманих травм чоловік помер”, – повідомили у пресцентрі.

У штабі наголосили, що російські окупаційні підрозділи вкотре продемонстрували цинічне нехтування нормами міжнародного гуманітарного права та вдарили зі зброї, що заборонена Мінськими угодами, по цивільній інфраструктурі та мирних мешканцях українського населеного пункту.

 

“П’ять років після збиття МН17”: У Нідерландах пройде міжнародний симпозіум

У нідерландському місті Ньювегейн 16 липня відбудеться міжнародний симпозіум під назвою “П’ять років після збиття МН17.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

Міжнародний симпозіум, присвячений впливу трагедії на родичів загиблих, суспільство в цілому, політику, а також наслідкам після трагедії та безпеці повітряного простору, стартує наступного вівторка о 13:00 за місцевим часом і триватиме до 16:45. Організовує подію фонд “Авіакатастрофа”, який представляє велику групу родичів жертв трагедії МН17.

Серед запрошених до участі – генеральний прокурор Нідерландів Фред Вестербек, голова кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберт Поллісен, засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Гіґґінс.

Як повідомляв Укрінформ, 19 червня були оприлюднені імена трьох росіян і одного українця, яких міжнародна Спільна слідча група (JIT) назвала причетними до збиття боїнга МН17. Також у середу вона оприлюднила дату, коли відбудеться суд – 9 березня 2020 року.

Пасажирський Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ на окупованому Донбасі 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна спільна слідча група повідомила, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, що дислокується в Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у відповідальності за катастрофу малайзійського пасажирського літака рейсу МН17.

 

Зеленський призначив стипендії імені Левка Лук’яненка 11 політв’язням

Президент Володимир Зеленський призначив українським політв’язням Росії державні стипендії імені Левка Лук’яненка.

Відповідний указ №514/2019 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити державні стипендії імені Левка Лук’яненка”, – йдеться в документі.

Президент призначив стипендії на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення Олексію Бессарабову, Валентину Вигівському, Павлу Грибу, Володимиру Дудці, Миколі Карпюку, Станіславу Клиху, Олександру Кольченку, Євгену Панову та Олексію Сизоновичу.

Крім того, строком на один рік стипендії призначено Геннадію Афанасьєву та Юрію Яценку.

 

Рада з четвертої спроби затвердила звіт ТСК про розслідування нападів на активістів

ВР затвердила звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

За ухвалення цього рішення з четвертої спроби проголосували 227 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За період роботи тимчасової слідчої комісії проведено 18 засідань, 15 із них відбулися в залі засідань комітету з питань запобігання та протидії корупції та по одному в місті Херсон, Одесі та Харкові. Робота комісії проходила винятково публічно. Комісія у складі 19 народних депутатів прийшла до наступних висновків: необхідно продовжити контроль за досудовими розслідуваннями щодо вбивства Катерини Гандзюк через невстановлення замовників убивства, щодо умисного вбивства Олешка слідство триває, але результатів немає. Констатовано, що не встановлено осіб, які замовили напад на Устименка та Михалика”, – зазначив голова ТСК Борислав Береза, презентуючи звіт.

Водночас комісія встановила, що на одеського громадського активіста Сергія Стерненка здійснено серію нападів, за фактом яких було відкрито кримінальні провадження.

“Замовників і організаторів нападу на Стерненка не встановлено, з виконавців про підозру повідомлено лише одній особі. По справах Стерненка порушено строки досудового розслідування. На жаль, комісія визнає, що напади активістів в Одесі мають системний характер”, – уточнив голова ТСК.

За його словами, також комісія встановила, що місцева влада в Одесі залучає комунальну силову структуру “Муніципальна варта” до залякування громадських активістів і підтримки діяльності міської ради “протиправними, в тому числі силовими методами”. Аналогічна діяльність, за словами Берези, зафіксована і в інших містах України.

Загалом комісія встановила, що за п’ятьма кримінальними провадженнями щодо нападів на активістів порушено строки досудового розслідування.

Як повідомляв Укрінформ, Рада створила ТСК із розслідування нападів на активістів 6 листопада 2018 року та визначила терміном її діяльності три місяці. 28 лютого ВР затвердила звіт ТСК і продовжила її роботу ще на три місяці.

31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку у Херсоні. Опіками було уражено 30% тіла жінки. Гандзюк перенесла декілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

 

У Криму знову зник кримський татарин

В окупованому Криму розшукують кримського татарина з Бахчисарая Фахрі Мустафаєва, з яким немає зв’язку відучора.

Про це повідомляє у Facebook мешканка Сімферополя Хатідже Мамут – Укрінформ.

“Зникла людина! Мустафаєв Фахрі Мустафаєвич, 38 років … 10 липня 2019 року приблизно о 9.00 йому хтось подзвонив. Після цього Фахрі терміново зібрався і виїхав, повідомивши сім’ї, що їде до Сімферополя у справах. Після 9.30 на телефонні дзвінки не відповідає”, – йдеться в повідомленні.

Також Мамут приводить прикмети зниклого, машини, на якій він поїхав, і номери телефонів, за якими просять повідомляти інформацію про його можливе перебування.

 

МЗС висловило протест через затримання у Москві 45 кримських татар

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із затриманням біля Верховного суду в Москві 45 кримських татар, які прийшли туди на акцію підтримки співвітчизників.

Про це йдеться в заяві МЗС – Укрінформ.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним затриманням російськими силовиками 45 кримських татар, які зібралися сьогодні біля будівлі Верховного Суду РФ у Москві на мирну акцію підтримки співвітчизників, засуджених за сфабрикованими звинуваченням в участі у діяльності т.зв. «терористичної організації», – йдеться в заяві.

Як підкреслено, разом з вчорашнім розгоном пікету кримських татар поблизу Кремля, сьогоднішнє безпідставне затримання вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики РФ стосовно кримських татар, спрямованої на витіснення кримськотатарського народу з тимчасово окупованого півострова.

“Саме ж рішення Верховного Суду РФ щодо апеляційної скарги на рішення Північно-Кавказького окружного військового суду у «cправі Хізб ут-Тахрір», яке на декілька місяців зменшує багаторічні строки ув’язнення незаконно утримуваних громадян України, є цинічним знущанням з українських політичних в’язнів. Воно також вчергове підтверджує факт відсутності справедливого та незалежного судочинства в РФ”, – заявляє МЗС.

Дипломатичне відомство закликало міжнародну спільноту засудити ці неправомірні дії Російської Федерації і посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення порушень прав людини та переслідування кримськотатарського народу, а Російську Федерацію – негайно звільнити незаконно утримуваних в РФ громадян України.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Верховному суді РФ розглядали апеляційну скаргу на вирок чотирьом кримським татарам, засудженим у “справі Хізб ут-Тахрір”: Енверу Мамутова, Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеїтову і Ремзі Меметову. Біля суду відбулася акція на підтримку засуджених. Пікетувальники були у білих футболках з написами «Припиніть репресії проти кримських татар» і тримали в руках плакати зі словами протесту проти безправ’я щодо засуджених співвітчизників. Підтримати політв’язнів прийшли правозахисники, громадські діячі, а також громадські активісти «Стратегії-18». Близько 50 учасників акції (всі – кримські татари) були затримані поліцією.

Напередодні на Красній площі у Москві пройшов мітинг на підтримку незаконно ув’язнених кримських татар. Людей з плакатами, які протестували проти репресій в окупованому Криму, російські силовики “змели” менш ніж за 10 хвилин, повідомив у відеокоментарі глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. За даними росЗМІ, російські силовики затримали на мітингу сімох кримськотатарських активістів

 

Окупанти 11 разів порушили “тишу”, поранений боєць ЗСУ

Від початку доби 11 липня бойовики 11 разів обстрілювали позиції Об’єднаних сил. Внаслідок обстрілів поранено одного українського бійця.

Про це повідомляє пресцентр Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Збройні формування Російської Федерації обстрілювали позиції наших підрозділів із застосуванням заборонених Мінськими угодами артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібру 120 та 82 мм, а також із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. … Внаслідок ворожих обстрілів 1 військовослужбовець отримав поранення”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив шість обстрілів позицій Об’єднаних сил: два рази поблизу ТАРАМЧУКА з напрямку ОЛЕНІВКИ – з мінометів калібру 120 та 82 мм, гранатометів різних систем та стрілецької зброї; поряд ШИРОКИНОГО з напрямку САХАНКИ – зі стрілецької зброї; двічі околиці НОВОСЕЛІВКИ ДРУГОЇ з напрямку ВАСИЛІВКИ – з мінометів калібру 120 та 82 мм; в районі населеного пункту ПІСКИ з напрямку ВЕСЕЛОГО – з автоматичного гранатомету.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” противник здійснив п’ять обстрілів позицій Об’єднаних сил: поблизу НОВОЛУГАНСЬКОГО з напрямку ДОЛОМІТНОГО – з артилерійської системи калібру 122 мм, міномету калібру 120 мм та автоматичного гранатомету; три рази поряд ЗАЙЦЕВОГО з напрямку ЗАЙЦЕВОГО – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї; околиці ЛУГАНСЬКОГО з напрямку НИЖНЬОГО ЛОЗОВОГО – з міномету калібру 82 мм та великокаліберного кулемету.

“На обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації наші підрозділи дали адекватну відповідь. Втрати противника уточнюються”, – зазначили в пресцентрі Об’єднаних сил.

 

РФ не отримає “потрібне” рішення від Радбезу ООН щодо мовного закону — політолог

Російська Федерація не має необхідного впливу на Раду безпеки ООН для ухвалення потрібного рішення щодо українського “мовного закону”.

Про це під час круглого столу “Засідання Ради Безпеки ООН 16 липня: варіанти відповідей України на чергову провокацію Кремля” заявив політолог Євген Магда – Укрінформ.

“Усвідомлюю, що засідання Радбезу ООН, якщо відбудеться, не буде результативним. Це очевидно, тому що нема за нинішнім розкладом у Росії можливості ухвалити потрібне рішення, і право вето постійних членів Ради безпеки ООН ніхто не скасовував. Але тут ситуація полягає в тому, що важливо буде не те, яким буде рішення, а як про це розкажуть в російській пропагандистській медіаімперії”, – зазначив він.

За словами політолога, це засідання дасть змогу достатньо чітко відслідкувати носіїв проросійських меседжів у міжнародному інформаційному просторі.

“Чи розраховує Росія на швидке скасування мовного закону? Думаю, що ні, це було б наївно, а росіяни все-таки не страждають наївністю. Вони просто чітко б’ють по ключових питаннях – а питання мови, церкви, як і питання спроможності суспільства до самозахисту в умовах гібридної війни, залишаються ключовими. І Росія на ці аспекти робить очевидний цілком акцент”, – відмітив Магда.

На думку експерта, РФ системно генерує проблемні, суперечливі, складні теми, які викликають дискусії всередині українського суспільства.

“Завдяки цьому Росія або послаблює позиції влади, або створює нові проблемні точки, нові конфліктні ситуації, які примушують суспільство реагувати. Це низка інформаційних кроків і це, власне, не припинилося після зміни влади”, – додав Магда.

Як повідомляв Укрінформ, за зверненням делегації РФ, повторне засідання Ради Безпеки ООН щодо українського “мовного закону” попередньо заплановане на 16 липня.

20 травня 2019 року делегація РФ намагалася провести засідання Радбезу ООН щодо українського закону про мову. Воно не відбулося через провал процедурного голосування за порядок денний на самому початку заходу.

Як повідомляв Укрінформ, тоді делегації Франції та Німеччини наголосили, що обговорення цього питання у день інавгурації Володимира Зеленського мало маніпулятивний характер, і пропонували Росії перенести засідання, але у Москві наполягли на його проведенні саме у визначену дату. Пізніше російський представник заявив, що зберігає за собою право знову ініціювати таке засідання пізніше у липні, коли закон набуде чинності.

 

Миттєвий переклад за допомогою камери – Google включив українську в додаток

Компанія Google додала українську мову до функції миттєвого перекладу за допомогою камери Перекладача Google.

Про це йдеться у блозі Google Україна – Укрінформ.

“Сьогодні ми запускаємо нові оновлення цієї функції (перекладу — ред.). Раніше ви могли перекладати лише між англійською та іншими мовами, але тепер ви зможете перекласти на будь-яку з понад 100 мов, які підтримуються Перекладачем Google. Це означає, що тепер ви зможете перекласти з іспанської на українську або з японської на китайську тощо”, – йдеться у блозі.

У Google додали, що у функцію миттєвого перекладу за допомогою камери вбудована технологія нейронного машинного перекладу (NMT).

Це   свою чергу отримати більш точні та природні переклади, зменшуючи помилки на 55-85% у деяких мовних парах.

Як наголосили у компанії, більшість мов можна завантажити на ваш пристрій, так що ви можете використовувати цю функцію без підключення до Інтернету. Однак, коли пристрій підключено до Інтернету, ця функція використовує це з’єднання для отримання більш якісних перекладів.

Більш того, функція миттєвого перекладу отримує новий вигляд і стає більш інтуїтивною у використанні.

Зазначається, що оновлення стане доступним для користувачів поступово протягом найближчих днів. Щоб скористатися функцією миттєвого перекладу за допомогою камери, завантажте додаток Перекладач.

 

Росія побачила “загрозу” нацбезпеці від Світового конгресу українців

Генеральна прокуратура РФ ухвалила рішення про визнання небажаної діяльності міжнародної неурядової організації – Світового конгресу українців на території Російської Федерації.

Про це повідомляється на сайті відомства – Укрінформ.

“У Генеральній прокуратурі Російської Федерації прийнято рішення про визнання небажаної на території Російської Федерації діяльності міжнародної неурядової організації Ukrainian World Congress («Світовий конгрес українців») (Канада)”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Світовий конгрес українців буде внесено в перелік міжнародних неурядових організацій, діяльність яких небажана на території РФ, оскільки його діяльність “становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Російської Федерації”.

Як відомо, Світовий конгрес українців (Ukrainian World Congress) – неприбуткова організація, позапартійне об’єднання, яке координує українські громадські організації в українській діаспорі. Об’єднує 20 млн українців в 133 країнах. У світі українська діаспора налічує більш як 20 мільйонів людей. Одна з найбільших українських діаспор – у Росії.

 

Клімкін відреагував на відмову Ради його звільнити

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відреагував на рішення Верховної Ради, яка не проголосувала за його відставку.

“Слухаю музику. Забавно, як Hotel California (пісня гурту Eagles – УП) старих-добрих Eagles перегукується з нашим сюрреалізмом.

“You can check out anytime you like, but you can never leave…” (“Ви можете виписатися будь-коли, але ніколи не зможете піти…”). Ну, а я у відпустці”, – написав міністр у facebook.

Сьогодні, 11 липня, Рада відхилила проєкт постанови №10381 Президента Володимира Зеленського “Про звільнення Клімкіна П.А. з посади міністра закордонних справ України”.

6 червня Верховна Рада не підтримала президентський проєкт постанови про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна, внесений до ВР 30 травня. Депутати тоді також відхилили проєкт постанови про відставку Клімкіна, який був підготовлений Комітетом ВР у закордонних справах після того, як він 17 травня написав відповідну заяву.

Після цього, 11 червня Президент Володимир Зеленський повторно вніс до парламенту подання на звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ та призначення на цей пост Вадима Пристайка.

 

Реванш може стати реальністю, якщо нічого не робити – Клімкін

Якщо вдатися до тотальної бездіяльності, реванш може стати реальністю.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав у інтерв’ю Громадському – Укрінформ

“Я вважаю, що реванш може стати реальністю. Поки що це не так, але може стати. І якщо вдатися до тотальної бездіяльності і дивитися отак навколо, то шанс абсолютно реальний”, – вважає Клімкін.

Він наголосив, що більше побоювань у нього викликає те, що Росія буде втягувати Україну в “русский мир” і запустить процес фрагментації нашої держави.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер 11 липня нардепи знову спробують за поданням президента звільнити Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ і призначити на цей пост Вадима Пристайка.

 

Клімкін про вибори: Я не знайшов команди, якій би довіряв повністю

Міністр закордонних справ Павло Клімкін пояснив чому не йде на вибори у Верховну Раду, зокрема, з політичною силою “Європейська солідарність”. За його словами, він не знайшов політичної команди, яка б викликала довіру.

Про це він сказав в інтерв’ю Громадському – Укрінформ.

“Дуже просто. По-перше, у мене були пропозиції, не буду казати від кого. Мене розкрутили на те, що я вів перемовини зі Славою Вакарчуком. Але команди, якій би я довіряв повністю і яка б відповідала моїм очікуванням, я не знайшов. По-друге, я вважаю, що настав час зробити нелідерську команду в цій країні. Такі приклади були, про комуністичну партію не будемо згадувати, але був “Народний рух”, – сказав Клімкін.

На його думку, усі проєкти, які на сьогодні представлені в політиці, є суто лідерськими, а це не сприяє зміні ситуації в Україні.

“Тому я сказав, що я з друзями і тими, хто поділяє мої переконання, буду поступово будувати на довгу перспективу таку команду”, – сказав Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер 11 липня нардепи знову спробують за поданням президента звільнити Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ і призначити на цей пост Вадима Пристайка.

 

Закон про люстрацію стосуватиметься всіх, незалежно від команди — Стефанчук

Представник Президента у Раді Руслан Стефанчук зауважив, що законопроєкт Зеленського, який передбачає люстрацію чиновників, що займали державні посади у 2014-19 роках, у разі ухвалення стосуватиметься всіх, незалежно від належності до чиєїсь команди.

Про це Стефанчук сказав з трибуни парламенту, відповідаючи на питання першого заступника Голови ВР Ірини Геращенко, чи торкнеться законопроєкт Президента членів його команди, зокрема Олександра Данилюка та Айвараса Абромавічюса, які займали державні посади за президентства Петра Порошенка – Укрінформ.

“З приводу цієї позиції я можу сказати одне – немає у нас питань, пов’язаних з тим, команда Президента, чи це не команда Президента. У разі підтримки Верховною Радою цього закону він буде поширюватися на всіх осіб, незалежно від того, в якій команді вони знаходяться, а це вже питання до Верховної Ради, чи буде підтримана ця законодавча ініціатива”, – відповів Стефанчук.

Перед цим представник Президента наголосив, що у разі підтримки законопроєкту будуть дотримані всі норми чинного законодавства.

“Я думаю, що кінцеву відповідь ми побачимо після того, як Верховна Рада отримає проєкт закону, про який ідеться, оцінить його, підтримає, і тільки тоді ми можемо говорити про те, чи буде воно в правовому полі чи ні. Але я глибоко переконаний, що у разі підтримки в нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства”, – сказав Стефанчук, відповідаючи на запитання Володимира Ар’єва.

Раніше, як повідомляв Укрінформ, Голова делегації України в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв звертаючись до представника Президента, нагадав, що Президент Володимир Зеленський просить парламент призначити міністром закордонних справ Вадима Пристайка, який підпадає під запропоновану люстрацію високопосадовців 2014-2019 років.

У відеозверненні, опублікованому 11 липня на сторінці Офісу президента, Володимир Зеленський заявив про напрацьований законопроєкт про розширення норм закону про очищення влади. Він пропонує до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати Президента України, всіх народних депутатів України, Голову ВР, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Верховна Рада 16 вересня 2014 року ухвалила закон “Про очищення влади”. Закон вводить заборону на зайняття певних посад протягом 10 років особами, які в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року терміном понад один рік обіймали певні державні посади. Аналогічна заборона – щодо осіб, які обіймали зазначені у законі посади менше року, але включаючи період з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року, і не звільнених за власним бажанням.

Крім цього, люстрації підлягають особи, які обіймали посади в Комуністичній партії СРСР або однієї із союзних республік, починаючи від секретаря районного комітету і вище, в комсомольських організаціях, а також працювали в органах КДБ.

 

Зеленський пропонує люстрацію для топ-чиновників 2014-2019 років

Президент Володимир Зеленський пропонує запровадити люстрацію для Президента, спікера, народних депутатів, голови СБУ, секретаря РНБО та інших високопосадовців, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Про це він заявив у відеозверненні, опублікованому на сторінці Офісу – Укрінформ

“Нами напрацьовано законопроєкт про розширення норм закону про очищення влади. Пропоную до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати Президента України, всіх народних депутатів України, Голову ВР, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року”, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що цей законопроєкт дасть “суспільну оцінку” діяльності згаданих осіб, та висловив думку, що у майбутньому їхні дії “отримають і справедливу юридичну оцінку”.

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 вересня 2014 року ухвалила закон “Про очищення влади”. Закон вводить заборону на зайняття певних посад протягом 10 років особами, які в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року терміном понад один рік обіймали певні державні посади. Аналогічна заборона – щодо осіб, які обіймали зазначені у законі посади менше року, але включаючи період з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року, і не звільнених за власним бажанням.

Крім цього, люстрації підлягають особи, які обіймали посади в Комуністичній партії СРСР або однієї із союзних республік, починаючи від секретаря районного комітету і вище, в комсомольських організаціях, а також працювали в органах КДБ.

 

У Раді відреагували на ініціативу Зеленського щодо люстрації

Президент України Володимир Зеленський має намір люструвати тих, хто протягом останніх 5 років захищав країну від країни-агресора. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій, закриваючи вечірня засідання ВР, передає кореспондент УНН.

“У час, коли ми захищали Україну, він смішив коміком Путіна… Тепер він хоче нас люструвати”, – обурився спікер.

Він зазначив, що час “авантюристів” швидко мине і суспільство прокинеться вже під час позачергових виборів до парламенту 21 липня, які, на думку Парубія, є “авантюрою”.

Після цього голова ВР закрив вечірнє засідання, запросивши усіх народних депутатів на невеличке святкування завершення каденції Верховної Ради 8-го скликання.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що напрацьованим його командою законопроектом пропонується люструвати осіб, які у період з 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року обіймали посади Президента України, голови Верховної Ради, Генерального прокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету та Фонду державного майна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівників оборонних підприємств.

 

Нові обличчя в політиці не повинні з’являтися нізвідки, – Сірий

“Коли ми говоримо про конкурс, ми робимо акцент не на процедурах, а на тому, щоб суспільству була зрозуміла логіка призначень”.

Старший науковий співробітник Інституту держави і права НАН України розкритикував нинішню кадрову політику в Україні.

Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна.

“Вимога суспільства побачити нові обличчя передбачає необхідність відбору цих осіб, щоб ці особи з’являлися не з невідомості, а за чіткою процедурою. І найголовніше – вони повинні з’являтися після певних перевірок, погоджень, які повинні бути зрозумілі суспільству”, – сказав він.

На його думку, за Петра Порошенка суспільство “замучили конкурсами заради конкурсів” – і так влада чинити не повинна. Але й повністю відмовлятися від конкурсів і призначати людей з “телефонної книжки” теж не можна, вважає юрист.

“Повинен бути розумний баланс. Коли ми говоримо про конкурс, ми робимо акцент не на процедурах, а на тому, щоб суспільству було зрозуміло, звідки з’являється та чи інша посадова особа, була зрозуміла логіка того чи іншого призначення. Якщо суспільству демонструється, що особа пройшла певний шлях, працювала чесно, професійно на певних посадах, то вона варта призначення. Коли суспільство бачить такі призначення, це і називається в загальносоціальному значенні конкурсом”, – сказав Сірий.

Експерт підкреслив, що кадрова політика – не просто заміна одного чиновника на іншого.

“Кадрова політика – це глибока соціальна філософія і психологія. Якщо кадрова політика в державі виглядає так, що нелогічними є стимули до навчання, праці, порядності, служіння суспільству, тоді не буде нічого цього. Тоді потрібно набувати інших навичок – як просунутися ближче до тієї чи іншої політичної команди”, – сказав Сірий.

За один день можна зняти тисячі чиновників і замінити їх новими людьми, “але суспільство не дурне і відчуває ці сигнали”.

Сірий вважає, що якщо кадрова політика не зміниться, тоді виникає питання: а навіщо потрібні ВНЗ, якщо освіта не грає жодної ролі під час займання державних посад.

“Нам не потрібна тоді ні наука, ні технології – це все не потрібно. Потрібно залишити факультети психології, соціальної психології та комунікації, а інше зроблять гроші. Може, трохи саркастично, але в загальних рисах це так”, – сказав він.

 

В Україні запустили фонд підтримки стартапів – 400 мільйонів для початку

На фінансування українського фонду стартапів виділили 400 мільйонів гривень, але сума може бути значно більшою із часом.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на презентації цього фонду, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні це 400 мільйонів реальних грошей, які будуть направлятися на підтримку стартапів. Від 25 до 75 тисяч доларів. До 24 місяців — на реалізацію проєктів і, фактично, я думаю, що сам старт у цьому році може призвести до того, що значно збільшуватиметься фінансування цього фонду. І якщо зараз це 400 мільйонів, то майбутньому це може бути 4 мільярди, але до цього потрібно йти”, – сказав Гройсман

Він вважає, що наглядова рада і сам фонд є достатньо прогресивними та будуть ефективними.

“Наше спілкування з бізнесом, з ІТ-сектором наштовхнуло на думку, що нам потрібно створювати такий фонд. Нам потрібно створювати публічні механізми, які дозволять підтримувати українські стартапи, впроваджувати їх, допомагати фінансувати. Але для нас було важливо зробити це дуже прозоро, дуже відкрито та ефективно. Щоб це не була якась черга державна установа, яка буде щось закрито робити”, – сказав глава уряду.

Як повідомлялося, рішення про створення Фонду розвитку інновацій уряд ухвалив у листопаді 2018 року. Фонд має забезпечувати стимулювання інноваційної діяльності, комерціалізацію результатів науково-технічних розробок, вихід на ринок нових товарів і послуг, забезпечить надання фінансової підтримки інноваційним компаніям і проєктам, а також сприятиме пошуку та залученню інвестицій у такі проєкти.

 

В Укроборонпромі підтвердили інформацію про призначення Абромавічуса

У прес-службі державного концерну “Укроборонпром” підтвердили інформацію щодо призначення на посаду голови наглядової ради концерну екс-міністра економічного розвитку та торгівлі України Айвараса Абромавічуса.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У відомстві зазначили, що додаткова інформація для громадськості найближчим часом буде оприлюднена на сайті концерну.

Як повідомлялось, 10 липня 2019 року відбулось засідання оновленої наглядової ради “Укроборонпрому”, під час якого Айвараса Абромавічуса обрано головою наглядової ради.

12 червня 2019 року своїм указом Президент України Володимир Зеленський призначив Абромавічуса членом наглядової ради державного концерну Укроборонпром.

 

Українці найбільше довіряють Зеленському, а найменше – Медведчуку

Президенту України Володимиру Зеленському довіряють 65% українців, на другому місці із 25% довіри – лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук, а найменше довіряють голові політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктору Медведчуку – 12%.

Такі результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у період 6-10 липня 2019 року, оприлюднено в четвер на сайті групи – Укрінформ.

Згідно з опитуванням, Зеленському довіряють 65% респондентів, Вакарчуку – 25%, керівнику партії “Слуга народу” Дмитру Разумкову – 24%, голові партії “Громадянська позиція” Анатолію Гриценку – 23%, лідеру “Батьківщини” Юлії Тимошенко та голові партії “Опозиційна платформа – За життя” Юрію Бойку – по 22%.

Нинішньому Прем’єру Володимиру Гройсману і лідеру партії “Сила і честь” Ігорю Смешку довіряють по 20% опитаних.

Лідер “Самопомочі” Андрій Садовий і лідер Радикальної партії Олег Ляшко мають по 16% довіри, у лідера партії “Європейська солідарність” і п’ятого президента Петра Порошенка – 14%.

Найменше довіряють голові політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктору Медведчуку – 12%.

Соціологічне опитування групою “Рейтинг” було проведене у період з 6 по 10 липня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Опитування проводилось методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

 

Кличко обговорив із Зеленським свою можливу відставку

Мер Києва Віталій Кличко прокоментував чутки про свою відставку з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Про це він сказав «Вечірньому Києву» – Укрінформ.

“У мене вчора ввечері відбулася розмова з Президентом Володимиром Зеленським. Розмова пройшла спокійно. Він підтвердив, що дійсно є такі плани про призначення голови КМДА. Я ще раз наголосив, що розділення повноважень руйнує самоврядування. У цьому випадку мер столиці буде виконувати лише декоративну функцію, а киянам зверху «спустять» людину без жодних зобов’язань перед ними”, – сказав він.

Кличко додав, що про своє остаточне рішення Зеленський повідомить його особисто.

У ЗМІ шириться інформація про можливе призначення директора телеканалу 1+1 Олександра Ткаченка на посаду голови Київської міської державної адміністрації.

Віталій Кличко є одночасно обраним міським головою Києва та призначеним головою Київської міської державної адміністрації.

 

Кличко пояснив негативні наслідки розділення повноважень мера і голови КМДА

Розділення повноважень обраного киянами мера і голови КМДА – це позбавлення столиці місцевого самоврядування.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко у відеокоментарі, який опублікував на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Учора ввечері в мене відбулася зустріч із Президентом Зеленським. Говорили спокійно. Президент підтвердив чутки, що ходять давно – про розділення повноважень в управлінні столицею. Голова КМДА – його вертикаль, і він збирається туди призначити свою людину. Спасибі, що попередив, що не з преси я дізнаюся, коли саме це станеться”, – сказав Кличко.

За словами Київського голови, позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів Януковича і позбавлення Києва самоврядування. “Коли мер виконує декоративну функцію, а містом управляє призначена згори людина, яку кияни не обирають і яка, відповідно, перед громадою не має жодних зобов‘язань. Такого немає в жодній європейській столиці, в жодному місті. І я переконаний і озвучив це: якщо так потрібно мати в столиці «свого» мера, – нехай відбудуться дострокові вибори, і нехай кияни оберуть того, кому довіряють”, – підкреслив Кличко.

 

Десять днів до виборів: у Раду проходять п’ять партій

На позачергових виборах до Верховної Ради п’ятивідсотковий бар’єр долають “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Європейська Солідарність”, “Голос” та “Батьківщина”.

Такими є результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 6-10 липня 2019 року – Укрінформ

“Лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія «Слуга народу», яку готові підтримати 47% тих, хто має намір голосувати й визначився з симпатіями”, – йдеться у повідомленні.

Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (11,6%), партія «Європейська Солідарність» (8,2%), партія «Голос» (6,6%) та «Батьківщина» (6,4%).

Партію «Сила і честь» готові підтримати 3,6%, «Опозиційний блок» – 3,2%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,8%, Радикальну партію – 2,5%, партію ВО «Свобода» – 2,1%. Рейтинг інших політичних сил – менше ніж 2%.

Водночас, лідерами «другого вибору» є партії «Слуга народу» (9,6%) та «Голос» (9,3%). Партію «Батьківщина» як альтернативу основному вибору готові підтримати 6,2% опитаних, «Опозиційну платформу – За життя» – 4,9%, партію «Сила і честь» – 4,0%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,6%, «Опозиційний блок» – 2,5%, «Громадянську позицію» – 2,4%, партію «Європейська Солідарність» – 2,3%. Інші партії – менш як 2%.

Опитування проводилося серед населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 6-10 липня 2019 р.

 

35% українців вважає, що країна рухається у правильному напрямку

Понад третина українців вважає, що країна рухається у правильному напрямку, близько 40% – навпаки, що в неправильному.

Такі результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у період 6-10 липня 2019 року, оприлюднено в четвер на сайті групи – Укрінформ.

Згідно з результатами опитування, 35% респондентів вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, 39% – у неправильному, 26% – не визначилися з цього питання.

Найкраще оцінюють напрямок розвитку країни на Заході, найгірше – на Сході. Більш оптимістичною залишається молодь та виборці «Слуги народу».

Як показує графік спостереження, рівень позитивного оцінювання руху країни почав зростати з квітня. Загалом же за 8 років подібний рівень оптимізму спостерігався у квітні 2014-го – 34%.

Соціологічне опитування групою “Рейтинг” було проведене у період з 6 по 10 липня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Опитування проводилось методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

 

Вибори Ради: Бекешкіна спрогнозувала, якою буде явка

Явка виборців на виборах до Верховної Ради 21 липня складе трохи більше половини.

Про це в коментарі Укрінформу сказала голова Фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” Ірина Бекешкіна.

“Явка на цих виборах об’єктивно не може бути високою, тому що люди їдуть у відпустки. Я думаю, дещо більше половини – між 50% та 60%”, – сказала Бекешкіна.

Також, на її думку, соціологічні опитування, які проводяться саме в цей період, демонструють дещо інший зріз уподобань населення саме через те, що багато людей їдуть на літній відпочинок і не охоплюються соціологічними дослідженнями.

“Слід мати на увазі, що розпочався відпускний сезон, соціологічні опитування проводяться зараз, а люди йдуть у відпустки. Влітку склад населення міняється, соціологи дуже не люблять працювати влітку, оскільки реальний склад (населення — ред.) відрізняється від статистичного. Очевидно, що середній клас їде відпочивати, але результати (опитувань — ред.) не будуть набагато відрізнятися. Не набагато, але важливий кожний відсоток. Я не кажу про “Слугу народу”, ця партія абсолютний лідер серед молоді — 57%. Середній клас — це “Європейська солідарність” і частково “Голос”. А що стосується політсили Тимошенко, я думаю, у неї буде трохи більше (за результатами опитувань — ред.), тому що її електорат більше сільський, а вони нікуди не їдуть на відпочинок”, – сказала Бекешкіна.

Водночас експертка відзначила, що особливістю цієї кампанії є те, що партія “Слуга народу” одразу після президентських виборів мала високу підтримку, хоча тоді не було зрозуміло, які люди її представляють.

“Одразу після президентських виборів КМІС провів опитування, тоді там (в партії — ред.) навіть Разумкова не було. Взагалі нікого не було – і було 44% підтримки. На вибір людей впливає мрія. Хочеться мріяти, що молоді, які ніколи не були в політиці, не задіяні в корупції, в різних схемах, вдасться прийти і зробити все, як Голобородько”, – сказала Бекешкіна.

Як повідомлялося, в Україні 21 липня відбудуться позачергові парламентські вибори. ЦВК зареєструвала понад три тисячі кандидатів-мажоритарників та 22 політичні партії, за виборчими списками яких до Верховної Ради балотуються понад 2,5 тисячі кандидатів.

 

ОПОРА звернулась до поліції через незаконну агітацію мера Франківська

ОПОРА звернулась до поліції щодо перевірки факту порушення виборчого законодавства з боку мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа, який агітував під час відкриття стадіону в селі Угорники.

Про це повідомляє ГМ ОПОРА – Укрінформ.

«Міський голова каже, що на відкриття стадіону в селі Угорники, яке відбулось 30 червня, не було виділено жодної копійки з міського бюджету, а він під час заходу не агітував. ОПОРА за допомогою сайту Prozorro встановила, що заява мера викликає сумніви… Зважаючи на те, що частина 4 статті 74 Закону забороняє проведення агітаційних заходів та публічні заклики голосувати за чи не голосувати за суб’єктів виборчого процесу під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, ОПОРА звернулась до поліції щодо перевірки цього факту», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, спостерігачам ОПОРИ вдалося встановити, що звукотехнічне забезпечення офіційної церемонії відкриття стадіону в Угорниках коштувало для місцевої казни 34 тис. грн. Ці кошти, відповідно до договору, влада міста мала переказати підприємцю. Втім, пізніше цей договір було розірвано. Також, ОПОРА має запис виступу Марцінківа, який, на їх думку, підтверджує його агітацію.

«Під час свого виступу на відкритті стадіону Руслан Марцінків сказав дослівно таке: «Я хотів би попросити про підтримку наших хороших людей. Хто живе в місті, хто, може, має дітей, хто, може, має родичів, підтримайте Оксану Василівну Савчук. Хто живе в Угорниках, в Микитинцях, в приміських селах, підтримайте нашого побратима, до речі, людина, яка ніколи не зламалась і завжди мала свою позицію, це Василь Попович, депутат обласної ради. Я хочу щоб громада підтримала». Ці слова зафіксовано на відео», – зазначає ОПОРА.

Відомо, що Савчук балотується у народні депутати по мажоритарному виборчому округу №83 з центром в Івано-Франківську і є висуванцем партії «Свобода». Також у народні депутати від цієї політсили балотується Василь Попович по мажоритарному округу №84 (частина Івано-Франківська, Бурштин, Тисменицький, Тлумацький і частина Галицького району).

Позачергові вибори до парламенту відбудуться 21 липня.

 

Сестер Музичук у шахах можна порівняти з Кличками в боксі – Ельянов

Український гросмейстер Павло Ельянов прокоментував вибір Анною Музичук для виступу чемпіонат із шахів у Росії, а не в Саудівській Аравії.

Павло Ельянов в коментарі Tribuna.com, зокрема, зазначив, що головна причина — спортивна складова, адже ці чемпіонати розріняються, як Ліга чемпіонів і Ліга Європи в футболі – Укрінформ.

“Спортивна складова. В Аравії проходив чемпіонат світу зі швидких шахів, в Росії – з класичних. Різниця величезна. Якщо порівняти з футболом – це Ліга чемпіонів та Ліга Європи, якщо не нижче.

До того ж, їй було незручно грати в хіджабі. По-людськи це можна зрозуміти. Вона грала в Ірані й була за крок від перемоги в турнірі, але оступилася в фіналі з китаянкою. Це відклало дуже неприємний осад. Скажу як чоловік і батько – жінки більш сприйнятливі до психологічних потрясінь. Вони відчувають їх набагато тонше, як і всі психологічні відтінки життя. Тому критикувати в цьому випадку – абсолютно зайве”, – сказав Ельянов.

Також український гросмейстер вважає, що про сестер-шахисток Анну та Марію Музичук замало пишуть у пресі, хоча їхній масштаб у шахах можна порівняти із масштабом братів Кличків у боксі.

“Сестрами Музичук треба пишатися. Вони гідні набагато більшої медійної підтримки і визнання – їх масштаб сильно недооцінений. Це масштаб рівня братів Кличків. Історія про те, як вони йшли до успіху, скільки труднощів вони подолали, які теплі у них стосунки між собою – про це потрібно знімати фільми”, – додав Ельянов.

Як повідомлялося, в червні в Казані відбувся турнір претенденток на матч за звання чемпіона світу серед жінок з шахів. В останньому турі українські шахістки Марія та Анна Музичук набрали очки, але ще раніше вони втратили усі шанси посісти перше місце. У підсумку Анна Музичукнабрала 8 очок і посіла друге місце, заробивши 40 тисяч євро призових. Марія Музичук набрала 6,5 очок, вона розділила 4-е місце з Наною Дзагнідзе (Грузія). А перемогла на турнірі Олександра Горячкіна (Росія), яка завершила змаганнях з 9,5 очками.

 

Україна та Ізраїль підписали декларацію, яка спростить поїздки між країнами

МВС України та Ізраїлю підписали декларацію про інтенсифікацію співробітництва, яка покладе край непорозумінням при перетині кордону.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає пресслужба МВС – Укрінформ.

«Сьогодні ми підписали Декларацію про інтенсифікацію співробітництва, яка остаточно покладе край непорозумінням при перетині кордону. Крім того, ми реалізуємо наслідки підписаної між Україною та державою Ізраїль угоди про реадмісію осіб. Хочу підкреслити, що спрощення поїздок між країнами для громадян становить взаємний інтерес. Я дякую нашим ізраїльським друзям та партнерам та запрошую відвідувати нашу країну, ми дуже раді», – наголосив Аваков.

Зазначається, що попри Угоду між Україною та Ізраїлем про перетин кордонів від 2010 року, останнім часом склалася ситуація, коли українцям масово відмовляють у в’їзді на територію Ізраїлю. Щоб розв’язати це питання та активізувати двостороннє співробітництво, міністр Аваков ініціював зустріч зі своїм ізраїльським колегою Арієм Дері та підписав Декларацію про інтенсифікацію співробітництва.

«За статистикою ДПСУ, 4,5 тисячі громадян нашої держави отримали відмову про перетин кордону в 2017 році, 3,5 тисячі українців не пропустили в 2018 році, а зараз, за пів року відвідати вашу країну не змогли 2,5 тисячі наших громадян», – заявив Аваков.

Ще у 2017 році МВС України та Ізраїлю створили спільну робочу групу. Українську сторону представляла заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук. Саме МВС звернуло увагу на існуючу проблему, ініціювало проведення переговорів та напрацювало пропозиції до Декларації про інтенсифікацію співробітництва.

Зокрема, міністр внутрішніх справ держави Ізраїль Аріє Дері подякував за гостинність та висловив сподівання, що підписаний документ дасть можливість громадянам України та Ізраїлю частіше літати одне до одного.

«Щороку пасажиропотік між нашими державами становить близько одного мільйона туристів. Наша політична і економічна мета – збільшити ці цифри, а для цього необхідно вирішити конфліктну ситуацію при перетині кордону», – наголосив Аріє Дері.

Підписана Декларація про інтенсифікацію співробітництва дасть можливість забезпечити належне ставлення до українських та ізраїльських громадян під час проходження прикордонного та митного контролів, зменшити час очікування зворотних рейсів, у разі відмови перетину кордону надавати громадянам офіційний документ з причиною відмови.

Окремо сторони домовилися створити робочу групу з представників правоохоронних органів наших країн, щоб боротися з незаконним наймом та працевлаштуванням громадян.

Крім того, Аваков зазначив, що незабаром в Україну прилетять тисячі паломників з Ізраїлю на святкування Рош ха-Шани. Українські правоохоронці готові забезпечити безпечне перебування туристів.

«Цього року на свято Рош ха-Шана ми очікуємо близько 30 тисяч гостей, і ми всім раді. Ми підготуємо необхідні заходи безпеки для проведення свята паломників. Вже традиційно в Умані під час свята Рош ха Шана буде знаходитись велика кількість правоохоронців. Ми не очікуємо провокацій, але завжди готові захистити наших громадян та гостей України», – підкреслив міністр.

 

Прохідний бар’єр становитиме 5% – Виборчий кодекс

Прохідний бар’єр на виборах становитиме п’ять відсотків.

Відповідна норма передбачена у Виборчому кодексі, який Верховна Рада ухвалила 11 липня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У редакції першого читання був проголосований виборчий поріг 4 відсотки. Після консультацій з фракціями і групами робоча група прийняла рішення підтримати ту поправку, яка змінює виборчий бар’єр на 5 відсотків. Ця поправка була врахована”, – сказав голова робочої групи з напрацювання Виборчого кодексу народний депутат Олександр Черненко з трибуни парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховна Рада ухвалила в другому читанні Виборчий кодекс (3112-1).

За проголосували 230 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про Центральну виборчу комісію” і “Про Державний реєстр виборців”. Новий Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на наступних виборах.

 

Рада ухвалила Виборчий кодекс з відкритими списками

Верховна Рада ухвалила в другому читанні Виборчий кодекс (3112-1).

За проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про Центральну виборчу комісію” і “Про Державний реєстр виборців”. Він складається з трьох книг – загальні засади проведення всіх виборів, загальнонаціональні вибори (президентські та парламентські) та порядок проведення місцевих виборів.

Як пояснював керівник робочої групи, що працювала над проєктом кодексу, Олександр Черненко, Виборчий кодекс визначає, що партійний з’їзд за присутності не менш як 200 делегатів затверджує загальнодержавний виборчий список і висуває кандидатів у депутати. Цей список має бути поділений на 27 регіональних списків відповідно до кількості виборчих регіонів. При цьому кожен кандидат має бути віднесений як до загальнодержавного, так і одного з регіональних округів. За кожним із регіональних округів має бути закріплено не менше п’яти кандидатів. Їх черговість у загальнодержавному та регіональних списках також визначає з’їзд.

Партія може звернутися до Центральної виборчої комісії щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата не пізніш як за 20 днів до дня голосування.

Аналогічно до норм чинного виборчого законодавства, черговість партій визначається їх порядкових номером, визначеним ЦВК під час жеребкування. Порядковий номер в офіційному переліку не може бути змінений.

В ухваленому кодексі зазначається, що партіям, які мають фракції в поточному скликанні Верховної Ради, надається пріоритетне та гарантоване право на представлення однієї особи у виборчих комісіях. Усі інші партії, які зареєстрували кандидатів, подають своїх представників і їх визначають уже шляхом жеребкування.

Закордонні дільниці так само формуються партіями. У випадках, коли партії недостатньо подали кандидатів, участь у формуванні закордонних дільниць може брати Міністерство закордонних справ.

На виборчому бюлетені буде вказано назва виборів, номер виборчого округу або регіону, три “віконця” для цифр з трафаретами, куди виборець вписуватиме номер партії, за яку він хоче проголосувати. У бюлетені зазначається порядковий номер партії, за яку виборець віддає голос. Нижче за бажанням громадяни можуть вказувати номер кандидата, якого хочуть підтримати виключно від тієї ж партії, за яку голосують. Виборець не може вписати кандидата від іншої партії. Якщо виборець не заповнив це поле, значить, він погоджується з тим порядком кандидатів, який запропонувала партія. Передбачається, що кабінка для голосування буде обладнана стендами із зазначенням номерів усіх партій, а також кандидатів від конкретної партії в певному регіональному списку.

Бюлетені визнаються недійсними, якщо на них не вказано номер партії, яку підтримує виборець, або вписаний неіснуючий порядковий номер партії.

Підраховуючи голоси виборців, дільничні виборчі комісії, перш за все, визначають кількість голосів за кожну партію. На наступному етапі, згідно із Виборчим кодексом, відбуватиметься підрахунок голосів за конкретних кандидатів у списках кожної з партій. Після завершення процесу підрахунку ДВК складають протокол.

Далі ДВК мають вирахувати виборчу квоту (“ціна мандата”) — кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата при встановленні результатів виборів. Виборча квота обчислюється як ціла частина результату ділення загальної кількості голосів, поданих на підтримку усіх партій, на загальну кількість депутатських мандатів, що дорівнює кількісному складу Верховної Ради або відповідної обласної, міської ради.

Після цього для визначення кількості мандатів, отриманих “прохідними” політсилами в регіонах, комісії ділять кількість голосів, відданих за кожну з них, на “ціну мандату”. Ці мандати в регіонах розподіляються між тими кандидатами, які набрали в регіональному списку найбільше голосів у відсотках. У випадку якщо виборці не підтримали конкретних кандидатів, а проголосували винятково за партію, то мандати розподіляються в затвердженому партією порядку.

Результати виборів встановлює ЦВК. На підставі протоколів, які приходять із ДВК, комісія рахує, перш за все, скільки голосів набрала кожна партія. Партії, що подолали прохідний бар’єр по всій Україні, беруть участь у розподілі мандатів.

Ухвалений Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на наступних чергових виборах.

Як повідомлялося, проєкт Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах (№ 3112-1), ухвалений 7 листопада 2017 року у першому читанні.

29 травня 2019 року профільний комітет ВР рекомендував парламенту розглянути проєкт Виборчого кодексу в другому читанні.

6 червня парламент розпочав розгляд проєкту Виборчого кодексу (№ 3112-1) в другому читанні, до якого було подано 4568 поправок.

Народні депутати понад місяць розглядали поправки до кодексу, яких було внесено 4568. За словами Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Виборчий кодекс – наймасштабніший законопроєкт парламенту VIII скликання.

 

Гройсман позитивно відреагував на ухвалення Виборчого кодексу

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вітає ухвалення Верховною Радою Виборчого кодексу.

Про це керівник уряду написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Ухвалення Виборчого кодексу з нормою про відкриті списки – безсумнівна перемога українського парламенту. «За» відкриті партійні списки і повну прозорість на регіональних округах я виступав давно і пропонував ввести цю норму якомога швидше”, – зазначив Гройсман.

Він нагадав про свою незмінну позицію: політичний процес в Україні має бути зрозумілим і прогнозованим. “Це, передусім, доказ поваги до виборця”, – додав Прем’єр.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в другому читанні Виборчий кодекс (3112-1). За проголосували 230 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про Центральну виборчу комісію” і “Про Державний реєстр виборців”.

Новий Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на послідуючих виборах.

 

Стефанчук заявив, що виборчий кодекс прийнятий з порушенням регламенту

Представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає, що Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс із порушенням регламенту, тому в Офісі глави держави його ретельно вивчать перш ніж президент вирішить,чи буде його підписувати.

Про це він сказав у четвер у вечірньому ефірі телеканалу 1+1, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чи буде він підписаний? Безперечно, ми проаналізуємо, бо бачимо порушення регламенту при прийнятті цих речей”,- сказав Стефанчук.

Він нагадав про те, що Виборчий кодекс був ухвалений після 17 переголосування. “Народили Виборчий кодекс, якого практично ніхто не бачив і не читав. Коли у мене питають, яке я маю відношення до Виборчого кодексу, я не можу сказати. Знаю виборчий кодекс, знаю 2,4 тисячі правок, а за що голосували депутати – я не знаю. Якась така система прийняття рішень дуже цікава”, – наголосив представник глави держави.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в другому читанні Виборчий кодекс з відкритими списками. За проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про Центральну виборчу комісію” і “Про Державний реєстр виборців”. Він складається з трьох книг – загальні засади проведення всіх виборів, загальнонаціональні вибори (президентські та парламентські) та порядок проведення місцевих виборів.

 

У КВУ вважають, що потрібно провести другий етап виборчої реформи

Генеральний директор КВУ Олексій Кошель зазначає, що прийнятий Верховною Радою Виборчий кодекс потребує не лише доопрацювання, але й принципових змін, без яких нова виборча система не буде ефективною.

Про це він повідомив у себе на сторінці у Facebook – Укрынформ.

“Прийняття Виборчого кодексу – безперечний крок уперед. Однак, жодним чином не поділяю емоційно-переможних оцінок прийнятого Закону з боку народних депутатів. Кодекс потребує не лише доопрацювання, але й принципових змін, без яких нова виборча система не буде ефективною”, – зазначив Кошель.

Водночас, він окреслив пункти, які, на його думку, потребують доопрацювання:

  1. Повна заборона або максимальне обмеження політичної реклами (ТБ, радіо, зовнішня реклама). Збільшення виборчих округів до меж області потребуватиме для кандидатів досить суттєвих витрат на рекламу. До прикладу, вартість розміщення 100 бордів в межах області може коштувати близько 2 млн грн за три місяці виборчої кампанії. Причому телевізійна реклама коштує в рази дорожче. Тому заборона реклами не лише здешевлює вартість виборів у кілька разів, але й створює більш рівні можливості для кандидатів із різними фінансовими можливостями.
  2. Запровадження нових механізмів голосування для громадян України, що проживають за кордоном. Головна перешкода – необхідність добиратися сотні кілометрів до виборчих дільниць, що потребує значних фінансових витрат. Через це, за найскромнішими оцінками, понад 2,5 млн громадян, що проживають за кордоном, не беруть участь у виборах. Одним із механізмів, який дозволить зняти ці бар‘єри, є голосування поштою, яке поширене у багатьох демократичних країнах.
  3. Запровадження максимальної прозорості виборчих коштів, зокрема через звітування про отримання коштів та витрати коштів із рахунків виборчих фондів у режимі онлайн. Нині ми маємо можливість ознайомитися з цією інформацією лише за кілька днів до дня голосування.
  4. Розширення повноважень ЦВК. Зокрема визначити, що Центрвиборчком організовує вибори в системі вищої школи. Це один зі способів мінімізувати корупцію при виборів ректорів вишів.
  5. Запровадити механізм електронного підрахунку протоколів ДВК. Відповідний законопроект розроблено попереднім складом Центрвиборчкому. Він передбачає заповнення електронних протоколів з використанням електронних підписів членів ДВК. При цьому паралельно використовуються паперові копії, що гарантуватиме безпеку від можливих кібератак. Такі норми дозволять громадянам дізнаватися результати виборів вже за кілька годин після завершення голосування і ліквідують ганебну практику багатогодинних черг і маніпуляцій при здаванні виборчої документації до ОВК.

“Також необхідно змінити дату, з якої набуває чинності Виборчий кодекс, оскільки наступні чергові парламентські вибори можуть відбутися за старим законом із паралельною (змішаною) виборчою системою”, – зазначив він.

Кошель наголосив, що прийняття зазначених змін і проведення другого етапу виборчої реформи мають стати одними із завдань для парламенту 9-го скликання.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховна Рада ухвалила в другому читанні Виборчий кодекс (3112-1).

За проголосували 230 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про Центральну виборчу комісію” і “Про Державний реєстр виборців”.

Новий Виборчий кодекс не буде застосовуватися на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року, а набуде чинності 1 грудня 2023 року і буде діяти на послідуючих виборах.

 

Рада ухвалила закон про реєстр і хімічну кастрацію педофілів

Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”.

За ухвалення відповідного рішення проголосували 247 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон визначає комплексний підхід до вдосконалення законодавства у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей. Так, посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Зокрема згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації. При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Відповідно до закону, покарання у виді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають зменшити лібідо та сексуальну активність.

Також законом вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України та закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Їх положення доповнені категорією засуджених до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. Щодо таких осіб закон передбачає встановлення адміністративного нагляду.

При цьому припинення адміннагляду не застосовується до осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152 (Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство), 155 (Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку), 156 (Розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України за зґвалтування, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Водночас закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру у двомісячний строк після набуття чинності закону.

Окрім того, закон визначає, що зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітніх каратиметься позбавленням волі на строк від семи до 15-ти років, а не до 12-ти, як це передбачається чинною редакцією Кримінального кодексу. Водночас за вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річчя, злочинців позбавлятимуть волі до п’яти років. На сьогодні стаття 156 передбачає передусім обмеження волі на такий строк.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 3 липня рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №6449 у першому читанні та в цілому.

 

Стрічку “Крути 1918” покажуть 13 липня в музеї Тараса Шевченка

Перегляд та обговорення фільму “Крути 1918” відбудеться цієї суботи, 13 липня, у Національному музеї Тараса Шевченка.

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі музею.

“Початок показу історичного екшену про бій під Крутами взимку 1918 року – о 15:30”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, показ відбудеться в рамках освітньої програми виставки “Перепоховання = перетворення”, яка експонується до 28 серпня.

Режисер фільму – Олексій Шапарєв, сценарист – Костянтин Коновалов, продюсер – Андрій Корнієнко.

Сюжет стрічки: на тлі доленосних подій у країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене “червоними” агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська,

Вхід на показ фільму – за музейним квитком (45/25 грн). Адреса музею: бульвар Тараса Шевченка, 12.

 

На Прикарпатті виборчим “туристам” пропонують тури на Буковель

На Прикарпатті масово використовується технологія надання виборцям послуг у вигляді безкоштовних поїздок на курорт “Буковель”.

Про це повідомляє КВУ в Facebook – Укрінформ.

“Так, безкоштовні тури на “Буковель” організовують у 83-ому, 84-ому, 85-ому та 86-ому виборчих округах. Охочих безкоштовно поїхати на Буковель досить багато, щодня з кожного округу в середньому вирушають до трьох автобусів «туристів». Виборчим туристам пропонують безкоштовно відвідати озеро молодості, пообідати, прогулятися по території комплексу і зустрітися з кандидатами від округів. У 83,84,86 округах безкоштовні тури організовують від імені кандидатів від партії “Слуга Народу”, у 85 окрузі – від імені кандидата-самовисуванця, члена партії УКРОП Віктора Шевченка”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ця технологія використовувалася на виборах і раніше, однак на виборах до ВР 2019 року набула масового застосування.

Як повідомляє КВУ, вперше безкоштовні поїздки на “Буковель” було організовано в 2015 році на довиборах по 85 округу. Тоді для жителів Рогатинського та Калуського району було організовано безкоштовні поїздки до Туристичного Комплексу Буковель (с. Паляниця), де виборцям пропонували безкоштовно відпочити в VODA club, пообідати та відвідати зустріч із діючим народним депутатом України Олександром Шевченко (ексдиректор ГК «Буковель») та його братом Віктором Шевченком, кандидатом по 85-ому округу.

КВУ нагадує, що відповідно до ч. 14 ст. 74 Закону “Про вибори народних депутатів України” забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

Така передвиборча агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

 

Сайт Президента оприлюднив указ про збереження лісів

Офіційний сайт Президента України оприлюднив указ про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю, спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини.

Документ № 511/2019 “Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів” викладено у відкритий доступ – Укрінформ.

Як повідомляв Укрінформ, 9 липня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ “Про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю”, що спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини.

Документом встановлюється порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів.

Окрім того, згідно з указом, Кабмін має забезпечити доступ до інформації про обіг деревини у форматі відкритих даних та запровадити до 1 листопада 2019 року електронний облік деревини державними підприємствами, що входять до сфери управління Міністерства оборони України.

 

В Україні готуються запровадити систему цифрової ідентифікації громадян

Радник Президента України Михайло Федоров обговорив з представниками Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби та Міністерства юстиції впровадження національної системи ідентифікації громадян.

Про це 11 липня інформує пресслужба Президента – Укрінформ.

Як зазначається у повідомленні, це питання потребує вирішення ще з 2000 року, коли в Україні вперше почали з’являтися електронні системи взаємодії між державою та громадянином.

«У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками невидимої взаємодії одне з одним через інтернет і різноманітні онлайн-системи, а тому для встановлення довіри, здійснення відповідних транзакцій та отримання електронних послуг ідентифікація громадянина чи підприємства є важливим кроком», – підкреслив радник Президента.

За його словами, відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні призвела до непов’язаності інформації про особу в державних інформаційних ресурсах, що унеможливлює адекватний пошук і звірку даних у державних реєстрах, і, фактично, створює широкі можливості для маніпулювання та спотворення інформації, поле для зловживань і махінацій.

«В Україні національна система цифрової ідентифікації перебуває на етапі розвитку, оскільки наявні засоби ідентифікації повною мірою не забезпечують захист персональних даних, достовірність ідентифікації, інтероперабельність і комфортність використання», – зазначив Федоров.

Учасники зустрічі погодилися, що довіра у цифровій економіці є ключовою критичною умовою її існування, а недовіра через різноманітні організаційні, правові та технологічні причини суттєво обмежує використання електронних транзакцій, залишаючи громадян виключно з аналоговими, вже знайомими форматами суспільно-економічної взаємодії.

Саме тому, як підкреслюється у повідомленні, роль державної політики України у сфері цифрової ідентифікації є ключовою: запустити надійну, захищену інфраструктуру та впровадити міжнародні стандарти.

Зазначається, що запровадження національної системи ідентифікації разом із розвитком альтернативних BankID та MobileID надає можливість змінити «паперову» систему взаємодії та є ключовим елементом програм «Держава у смартфоні» та «Цифрова економіка».

«На шляху до створення метареєстру цифрових ідентифікаторів громадян стає можливим реалізувати також низку технологічних проєктів, котрі є або його частиною, або окремою гілкою розвитку. Серед таких завдань – аудит функціонування державних реєстрів та автоматична верифікація даних, електронний перепис населення через механізм накладання даних реєстрів, прискорення розвитку та технологічної модернізації сфери електронного підпису (ЕП) насамперед із використанням хмарних технологій», – йдеться у повідомленні.

Підкреслюється, що ЕП недостатньо поширений серед громадян і масово використовується лише при зверненні до Державної фіскальної служби. Це є бар’єром на шляху до розвитку електронного урядування та електронних послуг.

«Багато сфер життя українців не зможуть бути кардинально змінені на краще, якщо насамперед не трансформуємо цю важливу сферу. Сотні нових корисних електронних послуг повноцінно не працюватимуть для громадян і не робитимуть їхнє життя, взаємодію з державою та одне з одним зручними та ефективними. Так само не зможемо використати потенціал технологій для розвитку електронної демократії та електронних виборів. Завдяки цифровій ідентифікації вдасться зробити справжній ривок у розвитку», – наголосив радник Президента.

За його словами, розвиток цифрової ідентифікації в Україні важливо гармонізувати з відповідними регламентами ЄС (eIDAS). Також необхідно вирішити низку проблем – від ліквідації сертифікату кваліфікованого електронного підпису юридичної особи до створення єдиного реєстру фізичних адрес, впровадження цифрового підпису на біометричному ID-паспорті українця тощо.

Всі згадані рішення планується запропонувати до обговорення на засіданні РНБО.

 

Після суперечки з Президентом Годунок звернеться в СБУ із запитом щодо компромату

Секретар Бориспільської міськради Ярослав Годунок назвав непорозумінням суперечку, що сталася напередодні з Президентом Володимиром Зеленським під час робочої поїздки глави держави та представлення в Борисполі нового голови Київської ОДА.

Про це Годунок повідомив у відео, яке розмістив на YouTube каналі.

Чиновник заявив що не дозволить, аби проросійські сили і телеканали використали конфлікт для дискредитації Президента.

“Я не хочу розхитувати ситуацію в країні, коли сьогодні ворожі канали і ЗМІ, які належали чи належать російським силам чи колишньому президенту Порошенку, намагаються використати цю ситуацію як провокацію і продемонструвати в поганому світлі нашого Президента. І я завтра не йду нікуди в СБУ, я планую офіційно звернутись до них із депутатським запитом, чи є на мене будь-яка інформація, яка може мене порочити”, – заявив чиновник.

Він висловив сподівання, що Президент розбереться в ситуації. Також секретар міськради нагадав, що він є одним з тих, хто агітував та закликав голосувати за чинного главу держави. “Те, що сьогодні його оточення подало неправдиву інформацію і спровокувало цей конфлікт, думаю, це невелике непорозуміння, яке сьогодні-завтра минеться”, – заявив Годунок.

Як повідомляв Укрінформ, президент України Володимир Зеленський на зустрічі з місцевими посадовцями Борисполя (Київська область) у середу вигнав із зали секретаря Бориспільської міської ради Ярослава Годунка – через вигуки та знайдену в інтернеті інформацію про його судимість.

 

Зеленський посперечався з мером Борисполя про фекалії в озері

Президент заявив, що на очистку водойм торік виділяли 17 млн гривень.

Президент Володимир Зеленський на зустрічі з чиновниками в Борисполі посперечався з мером Анатолієм Федорчуком про забруднення озер фекаліями.

Про це повідомляє “Українська правда” -Лівий Берег.

Зеленський: Мені дали на вході, якийсь чоловік дав, є такі питання. Написано: чому торік витрачено 17 мільйонів гривень на очищення озер у Борисполі, а за фактом у деяких озерах на дні майже метр… не хочу читати, що тут вони написали.

Федорчук: Я в таких випадках кажу – в правоохоронні органи і перевіряйте. Тому що я не краду.

Зеленський: То озера чистити будемо?

Федорчук: Це мається на увазі, що не почистили?

Зеленський: Ну звісно, мається на увазі… Вам прочитати? Метр фекалій, там написано.

Федорчук: Я не знаю, яке це озеро, уся річ у тому, що, на жаль, культура наших людей низька. Ми почистили озеро, а окремі індивідуальності…

Зеленський: Вони метр нагадили? Ви що, знущаєтеся?

Федорчук: Це про культуру людей свідчить. Ми дуже багато сьогодні грошей вклали, створюємо зони відпочинку.

Зеленський: (засміявся) Я такого ще не чув. Люди винні, що ми не почистили.

Федорчук: Коли ми запросили туди водолазів, вони відмовилися туди спускатися. Це я розповідаю реалії.

Зеленський: Це хтось із міністрів, я пам’ятаю, я ще не був президентом, сказав, що у нас люди, проблема в тому, що вони дуже багато їдять (у 2017 році міністр соцполітики Андрій Рева сказав, що українці більше від німців витрачають на харчування, тому що більше їдять, – ред.). А у вас зворотна ситуація – вони дуже багато…

У травні в Борисполі водолазна служба обстежила всі озера, кілька з яких були сильно забруднені фекаліями, повідомляли місцеві ЗМІ. Найбільш забрудненими виявилися озера Олесницьке й Олександрівське.

“Водолаз відмовився занурюватися в озеро Олександрівське, розташоване біля ЗОШ №7. Зрозуміти його можна, адже дно водойми до 70 см мулисте фекаліями”, – розповів тоді заступник міського голови Микола Корнійчук.

Для боротьби із забрудненням і порушниками, які зливають відходи у воду, було прийнято рішення обстежити водойми і територію навколо, щоб вжити заходів. Однак дату виїзду на місце не озвучували.

 

Радник Зеленського пропонує перейменувати Росію

Радник команди Президента України з політичних питань Микита Потураєв запропонував перейменувати Російську Федерацію на Московію.

Про це він заявив в ефірі YouTube-каналу Ukrlife.TV – Укрінформ.

“Можемо на своїх картах почати називати їх там Московія. Що нам заважає? … Ця країна (Росія– ред.) довгий час називалася по-іншому: Московія, Татарія. Вони ж хочуть повернутися до витоків? Давайте ми їм допоможемо… Давайте повернемо росіянам різноманітність ”, – сказав Потураєв.

Він також запропонував називати російську мову руською.

“Українсько-руський він взагалі інший. Ми взагалі її (мову – ред.) повинні перейменувати. Наприклад, сказати, що у нас руська мова, а там (у РФ – ред.) – російська”, – зазначив Потураєв.

 

Глава Укрпошти написав відкритий лист Гройсману: або – або

Глава Укрпошти Ігор Смілянський звернувся з відкритим листом до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням підтримати реформи, започатковані на підприємстві.

Текст відповідного листа опубліковано на сайті Укрпошти – Укрінформ

“1 липня 2019 року виповнилося 3 роки, як нова команда розпочала реформування тоді ще державного підприємства, а сьогодні акціонерного товариства “Укрпошта”. Ще 2 роки тому ми зверталися до Вас за підтримкою закону про надання Національним поштовим оператором обмеженого кола банківських послуг (законопроект № 6601) за зразком розвинутих країн світу. На жаль, поштових реформаторів тут знову спіткала невдача, бо законопроект № 6601 отримав негативний висновок вашого уряду”, – йдеться у листі.

Зазначається, що прийняття цього проекту закону дозволило б упродовж 4-5 років знизити витрати Пенсійного фонду на доставку пенсій до нуля та одночасно зробити так, щоб Україна не була на рівні країн третього світу з доступу до фінансових послуг. Зокрема на сьогодні 37% українців не мають базового банківського рахунку.

Як наголошується в листі, після того, як нова команда очолила підприємство, у спадок їй залишилася компанія з найнижчими заробітними платами в країні, середнім віком автівок старше 15 років та з мережею, яку можна було знімати у фільмах про минуле століття – 80% відділень працювали на папірцях та рахівницях без жодного комп’ютера. Проте усі досягнення з модернізації компанії, які відбувалися потому, здійснювалися за відсутності будь-якої підтримки.

“Ці результати та нагороди отримані завдяки важкій праці 70-тисячного колективу компанії, самовідданій та чесній роботі нового керівництва та щоденній підтримці, попри всі складнощі та атаки популістів, міністра інфраструктури Володимира Омеляна і його команди. Бо, на відміну від державних банків, які отримували пільгове рефінансування, державних компаній, які отримували державні гарантії, Укрпошта за часи Вашого уряду отримала держаудит”, – зазначається в листі.

Як наголошує Смілянський, пенсійний тариф залишається незмінним з 2004 року, незважаючи на зростання мінімальної заробітної плати, вартості пального тощо.

“Це питання не було вирішено, аж поки я не порушив питання про закриття тисяч відділень та звільнення десятків тисяч поштарів. Лише після цього та особистого втручання Президента України несподівано таки знайшлися кошти для покриття збитковості цього тарифу, на жаль, лише на півроку”, – йдеться у листі.

Смілянський попередив, що ця ситуація буде мати повтор, якщо питання не буде вирішене.

“Я завчасно попереджаю Вас, Міністерство соціальної політики, та Пенсійний фонд України про те, що з 1 січня 2020 року АТ «Укрпошта» не буде доставляти пенсії за поточним збитковим тарифом”, – зазначив він.

За словами Смілянського, світ знає лише 2 моделі існування Національного поштового оператора: субсидування соціальних функцій (90% пошт світу) або їх відсутність і надання послуг виключно на ринкових умовах.

“Унікальна українська модель, де покладаються соціальні зобов’язання, але ж відсутні джерела їх оплати, має піти у минуле, бо інакше в минуле піде Укрпошта”, – наголосив очільник відомства.

При цьому Смілянський закликав до співпраці, наголосивши, що для цього є час ще за каденції нинішнього уряду.

 

Туск публічно заперечив знамениту заяву Путіна про розпад СРСР

Президент Європейської ради Дональд Туск, перебуваючи з візитом у Грузії, публічно відкинув знамените твердження російського президента Володимира Путіна про те, що розпад Радянського Союзу був «найбільшою геополітичною катастрофою» 20 століття.

Про це Туск написав на своїй офіційній сторінці у Twitter – Укрінформ

«Розпад Радянського Союзу НЕ був найбільшою геополітичною катастрофою століття. Сьогодні в Грузії я хочу сказати голосно і чітко: розпад СРСР був благословенням для грузин, поляків, українців і всієї Центральної і Східної Європи. А також для росіян», – зазначив Дональд Туск.

Як повідомлялося, у грузинському місті Батумі Дональд Туск 11-12 липня візьме участь в міжнародній конференції високого рівня, присвяченій 10-річному ювілею організації «Східного партнерства».

На цьому форумі разом із Туском візьмуть участь прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас і європейський комісар з гуманітарної допомоги і антикризових заходів Христос Стиліанідіс, а також 8 міністрів закордонних справ держав ЄС та країн-партнерів.

 

У Харкові відновили пам’ятник Жукову

Пам’ятник маршалу Жукову відновили в Немишлянському районі Харкова.

Про це міський голова Харкова Геннадій Кернес написав у Facebook – Укрінформ.

“Як і обіцяв, сьогодні повернули на місце”, – написав Кернес, додавши три фото.

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня перед початком з’їзду партії Кернеса-Труханова “Довіряй справам” радикальні активісти звалили з постаменту бюст маршала Жукова, що на проспекті Петра Григоренка в Немишлянському районі Харкова. Поліції, яка намагалася перешкодити, було вчинено опір.

Того ж дня Кернес пообіцяв відновити пам’ятник “найближчим часом”.

За фактом знесення пам’ятника відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) і ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України. Максимальне покарання винним – до 5 років позбавлення волі.

13 червня поліція провела обшуки вдома у харківських активістів В’ячеслава Дуди та Максима Зінченка.

9 липня Фрунзенський райсуд Харкова не обрав запобіжний захід активісту В’ячеславу Дуді, хоча прокуратура області просила обрати для нього особисте зобов’язання. Сам Дуда не визнав пред’явлену йому підозру, оскільки, за його словами, не брав участі у знесенні пам’ятника.

19 червня більшість депутатів Харківської міськради проголосувала за перейменування проспекту Григоренка на проспект маршала Жукова. Кернес не голосував, однак підписав рішення, яке на наступний день було оприлюднено.

20 червня депутат Харківської міськради Ігор Черняк подав заяву до поліції про зловживання міської влади. Відкрито кримінальне провадження. Український інститут національної пам’яті також звернувся до Генпрокуратури, наполягаючи на скасуванні протиправного рішення.

25 червня в Харкові в нічний час люди, які представилися журналістам як робочі “за згодою”, почали замінювати на будинках таблички з ім’ям Петра Григоренка на таблички з ім’ям маршала Жукова.

Поліція, яка прибула на місце події, попросила робочих припинити роботу. Тоді ж активісти громадської організації “Світанок” зняли нові таблички.

Через день комунальники почали встановлювати нові таблички на рівні 3 поверху.

 

Кернес: Якщо Жукова повалять “нахабно і безцеремонно”, ми його знову відновимо

Харківський міський голова Геннадій Кернес обіцяв знову відновити пам’ятник маршалу Жукову, якщо його ще раз знесуть.

Про це заявив на брифінгу Геннадій Кернес, коментуючи факт відновлення знесеного активістами пам’ятника Жукову,  повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Бюст маршала Перемоги Георгія Жукова відновлено за благодійні внески. Якщо його буде повалено нахабним і безцеремонним способом, обіцяю, ми його знову відновимо”, – зазначив Кернес.

За його словами, у зборі благодійних коштів допомогла партія “Опозиційний блок”.

“Гроші з бюджету на відновлення пам’ятника не витрачалися. Навіщо говорити про гроші, якщо на кожному святі у День Перемоги ми говоримо про повагу до пам’яті загиблих … Постать Жукова не підпадає під дію закону про декомунізацію, оскільки він брав участь у звільненні території України під час Другої світової війни”, – додав Кернес.

За його словами, не має значення, коли саме – вночі чи вранці – відновлено пам’ятник: “Його відновлено в рамках законодавства. Люди йдуть на роботу і бачать те, що відновлено”.

Кернес не назвав, яке саме відомство встановило відновлений пам’ятник.

“Питаєте, де зараз знаходиться прапор України, встановлений на місці знесеного пам’ятника? – Там, де йому належить бути: на флагштоку”, – пояснив Кернес.

Чиновник ухилився від відповідей на запитання про зацікавленість партії “Опозиційний блок” у відновленні пам’ятника Жукову.

Водночас, юрист Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Сергій Рябенко прокоментував відновлення пам’ятника Жукову у Facebook на сторінці керівника Північно-східного відділу УІНП Марії Тахтаулової.

“Пам’ятник сталінському маршалу Жукову підлягає обов’язковому демонтажу (ред. – в рамках Закону про декомунізацію), оскільки цей пам’ятник присвячений особі, яка займала керівні посади у вищих органах влади і управління СРСР і яка не має ніякого відношення до розвитку української науки і культури”.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 11 липня у Харкові було відновлено пам’ятник маршалу Жукову, повалений 2 червня радикальними активістами перед початком з’їзду партії Кернеса-Труханова “Довіряй справам”.

 

В Інституті нацпам’яті відреагували на відновлення пам’ятника Жукову у Харкові

Пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову підлягає обов’язковому демонтажу. Про це повідомляє УНН із посиланням на Facebook-сторінку керівника Північно-Східного територіального відділу Українського інституту національної пам’яті Марії Тахтаулової, яка опублікувала роз’яснення юриста Інституту нацпам’яті Сергія Рябенка щодо відновлення погруддя Жукову у Харкові.

“Цей пам’ятник присвячений не події, а конкретній фізичній особі – Жукову Георгію Костянтиновичу.

Згідно з підпунктом “ґ” пункту 4 частини першої статті 1 Закону (Закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів – ред.) символікою комуністичного тоталітарного режиму є “зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів”, – йдеться у дописі.

Вказано, що цей перелік категорій зображень, пам’ятників, пам’ятних знаків та написів, присвячених особам, є вичерпним і в ньому немає жодних винятків.

“Тобто, якщо є пам’ятник, який присвячений особі, яка обіймала керівні посади у компартії чи вищих органах влади та управління СРСР – цей пам’ятник є символікою комуністичного режиму.

Оскільки Жуков у 1942-44 роках та 1955-57 роках обіймав такі керівні посади (перший заступник наркома оборони СРСР та міністр оборони СРСР відповідно) – пам’ятник йому є символікою”, – пояснив юрист.

Також він зазначив, що цей пам’ятник підлягає обов’язковому демонтажу.

“Питання демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків регулюється іншою нормою — пунктом 6 статті 7 Закону.

Ось ця норма в частині, яка стосується місцевого самоврядування і пам’ятників: “…органам місцевого самоврядування…в установленому порядку здійснити демонтаж пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті…”.

Тут є єдиний виняток — якщо діяльність особи, якій присвячено пам’ятник, була значною мірою пов’язана з розвитком української науки і культури, то такий пам’ятник не підлягає обов’язковому демонтажу. Інших винятків немає”, – аргументував юрист.

Він підкреслив, що пам’ятник Жукову підлягає обов’язковому демонтажу, “оскільки цей пам’ятник присвячений особі, яка обіймала керівні посади в вищих органах влади та управління СРСР, і яка не має ніякого стосунку до розвитку української науки та культури”.

“А от пам’ятники скажімо Павлу Тичині (обіймав посаду голови Верховної Ради) чи Борису Патону (член ЦК), які хоча й присвячені особам, які обіймали керівні посади, обов’язковому демонтажу не підлягають, тому що діяльність цих осіб значною мірою була пов’язана з розвитком української культури (Тичина) та науки (Патон)”, – додав юрист.

Нагадаємо, на початку червня у Харкові під час пікетування з’їзду політичної партії активісти повалили пам’ятникрадянському маршалу Георгію Жукову.

11 липня стало відомо, що пам’ятник радянському маршалу Георгію Жукову відновили на колишньому місці.

 

Ломаченко продовжує очолювати рейтинг P4P за версією The Ring

Український боксер Василь Ломаченко продовжує очолювати рейтинг P4P за версією журналу The Ring – Укрінформ.

Авторитетне американське видання The Ring опублікувало оновлений рейтинг кращих боксерів незалежно від вагової категорії (P4P), до топ-10 якого вчергове увійшли українці Василь Ломаченко і Олександр Усик. Про це повідомляє klitschko-brothers.com.

Володар титулів WBA/WBO в легкій вазі Василь Ломаченко продовжує посідати в рейтингу перше місце. Абсолютний чемпіон світу в крузервейте Олександр Усик розташувався на 5 позиції. У першій трійці рейтингу Теренс Кроуфорд і Сауль Альварес.

Топ-10 боксерів P4P за версією The Ring виглядає так: 1. Василь Ломаченко; 2. Теренс Кроуфорд; 3. Сауль Альварес; 4. Наойя Іноуе; 5. Олександр Усик; 6. Ерролл Спенс; 7. Геннадій Головкін; 8. Хуан Естрада; 9. Майки Гарсія; 10. Донні Ньєтес.

Зазначимо, що в рейтингу ESPN українців обійшов мексиканський боксер Сауль Альварес, який визнаний кращим в останньому голосуванні американського видання.

 

Кремль і “п’ята колона” працюють в унісон – Порошенко

Росії не вдалося досягти воєнного успіху на Донбасі і захопити всю Україну, тому вона намагається реалізувати інший план – через «п’яту колону» в українському парламенті.

Про це лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко заявив під час виступу в Ужгороді, повідомляє пресслужба політсили – Укрінформ.

«Кремль і «п’ята колона» працюють в унісон. Росія відверто, грошима підтримує «Опозиційну платформу», і про це свідчить чергова поїздка їхнього кубла сьогодні (у середу – ред.) до Москви – для того, щоб вони почали «дагавариваться». Але наші умови дуже прості. Звільніть українську землю. Приберіть окупаційні війська. Припиніть вбивати українців. Звільніть Крим. І далі – телеміст. Ми – з Сімферополя чи Бахчисарая, вони – з Гааги, де їх будуть судити», – наголосив Порошенко.

За його словами, «парламентський спецназ» «Європейської Солідарності» не дозволить «п’ятій колоні» Кремля керувати Україною.

«Вони хочуть проповзти в парламент, там створити антиукраїнську коаліцію, через неї пройти в уряд, а в уряді старанно виконувати вказівки Кремля. Вони думають, що таки чином захоплять Україну. Їм не вдалося зламати фронт. І зараз вони хочуть висадитися під куполом Верховної Ради і звідти захопити всю Україну. Бо Донбас їм не потрібен і Крим їм не потрібен. Їм потрібна вся Україна – включно з Києвом, Львовом і Ужгородом», – сказав Порошенко.

 

Зеленський вперше поговорив із Путіним

В четвер, 11 липня, Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Про це повідомляє пресслужба глави Української держави – Укрінформ.

“Ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків. Також йшлося про повернення інших українських громадян, які утримуються на території РФ” – йдеться в повідомленні.

Крім того, сторони обговорили продовження переговорів у “нормандському” форматі.

Як повідомляв Укрінформ, 8 липня Президент України Володимир Зеленський через Facebook звернувся до президента Росії з пропозицією зустрітися в Мінську за посередництва США, Великої Британії, ФРН і Франції. Водночас Зеленський запропонував покликати в “компанію для розмови” президента США Дональда Трампа, прем’єр-міністра Великобританії Терезу Мей, канцлера ФРН Ангелу Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.

 

Чорновол запропонувала Зеленському обміняти її на моряків і Сенцова

Кандидат в народні депутати зі списку партії «Європейська солідарність» Тетяна Чорновол в ефірі телеканалу Еспресо звернулася до президента Володимира Зеленського із закликом обміняти її на військовополонених українських моряків та Олега Сенцова.

Про це пише Главком – Укрінформ.

«Якщо ти говориш, що треба поміняти полонених – міняй! Я готова. Я думаю, що за мене багато дадуть. Полонених моряків, Сенцова, він вже достатньо відсидів і я готова зайняти його місце. Роби щось», – заявила Чорновол.

«Проти мене навіть фейкова справа у «рашці» є», – додала депутатка на своїй сторінці у Фейсбук.

Раніше президент Зеленський у своєму виступі висловив ідею поміняти колишніх політиків на військовополонених.

Як відомо, сьогодні Зеленський провів першу телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Як повідомили в Офісі президента України, ключовим питанням було звільнення полонених військових моряків.

 

Міністр енергетики США: Розмова з Данилюком була продуктивною

Міністр енергетики США Рік Перрі позитивно оцінив переговори американської адміністрації із секретарем РНБО України Олександром Данилюком у Вашингтоні, назвавши розмову “продуктивною”.

Про це високопоставлений чиновник США повідомив у середу на власній сторінці у мережі Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні в Білому домі відбулася продуктивна дискусія за участю посла Болтона, посла Сондландома, посла Волкера й секретаря Ради національної безпеки й оборони України Олександра Данилюка про можливості для посилення співпраці з Україною у сфері енергетичної безпеки з адміністрацією президента Зеленського”,- зауважив глава міненерго Сполучених Штатів.

Як повідомляв Укрінформ, секретар РНБО України Олександр Данилюк у середу розпочав візит до США, який має на меті зустрічі з високопоставленими представниками адміністрації й уряду США, а також військовим керівництвом. Крім того, український представник обговорює питання підготовки запланованого візиту Президента України до США.

 

В Італії почали розслідування через російське фінансування партії Сальвіні

Прокуратора Мілана почала розслідування щодо фінансування з Росії партії Маттео Сальвіні “Ліга Півночі”.

Про це у четвер заявив керівник прокуратури Мілану Франческо Греко, повідомляє ANSA – Укрінформ.

“Ми почали розслідування (щодо фінансування РФ італійської партії “Ліга Півночі” – ред.), аби зрозуміти, чи є там злочин чи ні”, – сказав Греко.

За словами співрозмовників в юридичних колах, кілька прокурорів у справі не виключають ймовірність висунення звинувачень у міжнародній корупції в цій справі.

Як повідомлялося, видання BuzzFeed опублікувало записи переговорів представників ультраправої італійської партії “Ліга Півночі” з чиновниками Кремля, під час яких італійці, нібито, домовлялися про фінансову підтримку.

Пізніше Сальвіні заперечив цю інформацію та пообіцяв судитися з американським виданням.

 

Не соромлюсь того, що робив останні 5 років і готовий відповідати – Турчинов

Тимчасово виконуючий обов’язки президента України з 23 лютого по 7 червня 2014 року, секретар РНБО (2014-2019 рр.) Олександр Турчинов заявив, що йому не соромно за свою діяльність на цих посадах.

Про це він написав у Facebook – Укрінформ.

“2014 рік. В найскладніших умовах повної руйнації владної вертикалі і зовнішньої агресії ми змогли захистити та зберегти нашу країну, реанімувати вщент розвалену владу і переддефолтну економіку, відновити обороноздатність України, перезапустити всі інституції, що забезпечують безпеку держави, звільнити значну частину окупованої Росією української землі”, – зазначив Турчинов.

За його словами, дії української влади за останні 5 років були “злочином” для російських окупантів та Кремля.

“Для Путіна і його маріонеток з “лугандону” наші дії були злочином. Саме тому проти мене і багатьох патріотів України в путінській Росії відкриті кримінальні справи та запроваджені санкції, а фейковий трибунал на окупованій території засудив мене до “найвищої міри покарання”, – написав Турчинов.

Він підкреслив, що не соромиться за те, що робив 5 останніх років на своїх посада, і готовий відповідати за всі свої дії.

“Зі здивуванням дізнався, що до цієї кампанії долучився і пан Зеленський, який запропонував мене ще й люструвати. Мені не соромно за свою діяльність за останні п’ять років. Я дуже добре знаю, в якому стані була Україна 23 лютого 2014 року, і якою вона стала на 19 травня 2019. За всі свої рішення, за всі свої дії я готовий відповідати перед Богом і країною. Але мені шкода, що оточення чинного Президента синхронізує його заяви з брудними провокаціями тих, хто веде проти України жорстоку і криваву війну”, – наголосив Турчинов.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський запропонував запровадити люстрацію для Президента України, народних депутатів, голови ВР, членів уряду, генерального прокурора, голови СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

 

Парубій роз’яснив, коли і як запрацює новий Виборчий кодекс

Голова Верховної Ради Андрій Парубій зробив роз’яснення щодо особливостей набуття чинності ухваленого парламентом Виборчого кодексу.

Відповідну заяву спікер зробив, закриваючи вечірнє пленарне засідання у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу зробити особливе повідомлення, тому що пішли інсинуації з приводу нашого Виборчого кодексу. Маю зробити роз’яснення, Олександр Черненко (голова робочої групи з напрацювання Виборчого кодексу – ред.) під стенограму зазначив, що кодекс вступає в дію для наступних чергових президентських і парламентських виборів. Саме це було результатом консультацій із фракціями. Це дуже важливо для правильного розуміння і усунення різнотлумачень. Дата 1 грудня 2023 року була означена як кінцева поправка. Ми проговорювали, що якщо будуть наступні вибори дочасними, а таке можливо, щоб ми встановили кінцеву дату. І кодексом встановлюється ця дата в разі, якщо будуть відбуватися дочасні або президентські, або парламентські вибори”, – пояснив Парубій.

За його словами, кодекс розроблений і набуде чинності саме з метою забезпечення проведення наступних чергових виборів народних депутатів і чергових виборів президента України, але не пізніше 1 грудня 2023 року.

Відповідно спікер звернувся до профільного комітету з проханням врахувати це зауваження під час підготовки Виборчого кодексу на підпис. Разом з тим спікер додав, що за новим Виборчим кодексом можна було би провести й парламентські вибори, якби вони не були дочасними, при цьому Парубій назвав позачергові вибори авантюрою.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила в другому читанні Виборчий кодекс з відкрититми списками. За проголосували 230 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Ухвалений документ поєднує п’ять чинних законів: “Про вибори народних депутатів України”, “Про вибори Президента України”, “Про місцеві вибори”, “Про Центральну виборчу комісію” і “Про Державний реєстр виборців”. Він складається з трьох книг – загальні засади проведення всіх виборів, загальнонаціональні вибори (президентські та парламентські) та порядок проведення місцевих виборів.

Як пояснював керівник робочої групи, що працювала над проєктом кодексу, Олександр Черненко, Виборчий кодекс визначає, що партійний з’їзд за присутності не менш як 200 делегатів затверджує загальнодержавний виборчий список і висуває кандидатів у депутати. Цей список має бути поділений на 27 регіональних списків відповідно до кількості виборчих регіонів. При цьому кожен кандидат має бути віднесений як до загальнодержавного, так і одного з регіональних округів. За кожним із регіональних округів має бути закріплено не менше п’яти кандидатів. Їх черговість у загальнодержавному та регіональних списках також визначає з’їзд.

 

Це були круті роки: Парубій звернувся до депутатів із прощальним словом

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що історія дасть високу оцінку діяльності Верховної Ради восьмого скликання, яка завершує свою діяльність.

Андрій Парубій звернувся зі словами подяки до народних депутатів, які після сьогоднішніх ранкового, вечірнього і позачергового засідань вийшли сфотографуватися на сходах парламенту. Цей момент зафіксовано на відео, яке розміщено у Facebook – Укрінформ.

Вони разом проспівали гімн, після чого Парубій звернувся до парламентаріїв.

“Це були круті роки. Це були реально круті роки того, що ми зробили. Мине час, і історія це оцінить. Але це неймовірні були речі. І коли я пригадую, як ми приймали чи декомунізацію, приймали церковні закони, закон про мову, чи наші реформи, безвіз… До них можна по-різному ставитись, але це 144 закони”, – підкреслив Парубій.

Він зазначив, що Верховну Раду восьмого скликання з усіх сил намагаються дискредитувати, до чого залучені зусилля засобів масової інформації.

“Але історія дасть оцінку нашій роботі. Я можу сказати свою оцінку сьогодні. Всі ці 5 років, коли ми стояли плече до плеча, коли ми у воюючій країні творили нову армію… я знаю напевно: кожен воював за Україну, за велич України, за перемогу України на передовій! Я хочу справді кожному з вас подякувати. Я маю глибоку, величезну впевненість — історія дасть дуже високу оцінку. Ми будемо боротися за всі досягнення. Ми не дамо нікому жодного з цих досягнень ліквідувати будь-коли, будь-яким силам реваншу”, – сказав спікер парламенту.

Він говорив схвильовано і піднесено. Так само схвильовані були і народні депутати.

“Це історична каденція! І кожен буде все життя цим гордитися”, – наголосив Парубій.

Як відомо, у п’ятницю, 12 липня, буде останнє пленарне засідання цього складу Верховної Ради.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 21 травня підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. Серед причин розпуску Ради у команді Зеленського називали відсутність коаліції.

 

Довести зв’язок телеканалів 112, NewsOne та ZIK із Росією фактично неможливо – Фещук

Юристи телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK на рівні наявних документів унеможливлюють встановлення зв’язку мовників із Російською Федерацією.

Про це заявила заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Уляна Фещук із трибуни парламенту в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, там (у медіахолдингах – ред.) працюють дуже фахові юристи, які унеможливлюють встановлення будь-якого зв’язку із Російською Федерацією, принаймні на рівні тих документів, які наявні в Національній раді. Тобто фактично неможливо довести, що РФ має якийсь вплив на ці телеканали. З цього приводу ми листувалися з СБУ, але поки нам не надані документи, які підтверджували б такий вплив”, – пояснила Фещук.

Водночас, відповідаючи на запитання депутата від “Радикальної партії” Андрія Лозового, вона підкреслила, що також неможливо довести зв’язок цих телеканалів з одним із представників “Опозиційної платформи – За життя” Віктором Медведчуком, оскільки ці медіа “скуплені насправді підставною особою”.

“Разом із Антимонопольним комітетом ми розпочали спільні дії, обмінюємося документами щодо того, щоб встановити зв’язок між бенефіціарними власниками “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Тобто ці дії розпочалися після того, як стало відомо, що пан Козак придбав ZIK”, – повідомила представник Нацради.

Окрім того, на запитання голови комітету з питань культури і духовності Миколи Княжицького, Фещук уточнила, що Нацрада не уповноважена перевіряти телеканали щодо джерел їх фінансування.

“Щодо статті 19 закону “Про телебачення і радіомовлення”, то ми не перевіряємо телерадіоорганізації в такий спосіб, тому що є дуже багато важелів приховування джерел фінансування, в тому числі – договори на отримання реклами та спонсорство”, – зазначила заступник голови медіарегулятора.

Як повідомлялося, 14 червня 2019 року народний депутат України Тарас Козак (фракція “Опозиційний блок”), став новим і одноосібним власником телевізійних мовників телеканалу ZIK – компаній “Міст ТБ” і “ТРК “Нові комунікації”. Таким чином, в медіаактиві Козака тепер 3 канали: “112 Україна”, NewsOne і ZІК.

 

Міноборони обіцяє затвердити бронежилети нового зразка до кінця року

До кінця цього року в Міноборони планують затвердити новий поліпшений зразок бронежилету, в якому буде збільшена площа захисту.

Про це заявив представник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України Сергій Місюра під час брифінгу в інформагентстві Міноборони “Армія inform” – Укрінформ.

“У новому бронежилеті буде збільшена площа захисту, запроваджена система швидкого скидання, поліпшена ергономіка та якість матеріалів. Планується, що новий бронежилет буде суттєво відрізнятися за своїми характеристиками від “Корсар 3С”, який нині перебуває на озброєнні української армії. Рівень захисту у новинки теж буде 4. Його планують ввести в експлуатацію до кінця поточного року”, – зазначив Місюра.

 

ОПОРА розповіла про технологію “двійників” на виборах

Ознаки системного застосування технології «двійників» на позачергових парламентських виборах найбільше виявлено у партії “Слуга Народу”, меншою мірою це стосується партії “Голос”.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА – Укрінформ.

“Виборчі політичні технології залишаються незмінними протягом багатьох електоральних циклів. Зокрема використання технології участі у виборчих перегонах кандидатів або організацій «двійників» має довгу, але повторювану історію не лише в Україні. Ознаки системного застосування технології «двійників» найбільше прослідковується у партії “Слуга Народу”. Набагато меншою мірою це стосується партії “Голос”. Всі інші випадки є епізодичними і мають локальний характер”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ОПОРА провела аналіз серед усіх зареєстрованих кандидатів в одномандатних округах на парламентських виборах.

“Виявлено, що 93 кандидати у своїх біографічних відомостях вказали про приналежність до організацій, назви яких дублюють назви політичних партій. Також у 24 округах балотуються кандидати, написання імен, прізвищ чи навіть по батькові яких повністю ідентичні”, – зазначили в ОПОРІ.

Там наголосили, що проблема полягає в тому, що виборче чи суміжне законодавство прямо не класифікує такі випадки як порушення.

“Безпрецедентний масштаб застосування технології «двійників» на позачергових парламентських виборах 2019 року в Україні вказує на гостру потребу вироблення правових та адміністративних рішень, щоб громадяни мали можливість робити вільний вибір в умовах інформованої позиції”, – наголосили в ОПОРІ.

Як повідомлялося, в Україні 21 липня відбудуться позачергові парламентські вибори. ЦВК зареєструвала понад три тисячі кандидатів-мажоритарників та 22 політичні партії, за виборчими списками яких до Верховної Ради балотуються понад 2,5 тисячі кандидатів.

 

Facebook оприлюднив витрати партій на рекламу в соцмережі

Сторінки в соціальній мережі Facebook партії “Голос”, “Європейська солідарність” та “Спільна справа – Сила права” очолюють трійку лідерів за обсягами коштів, вкладених в політичну рекламу цих сторінок.

Такі дані містяться в оприлюдненому звіті Facebook – Укрінформ.

Зазначається, що формування звітів пов’язаних з рекламою сторінок, що можуть стосуватися виборів або політики, розпочалося у червні 2019 року.

У рекламу лідерів було вкладено:

– сторінки “Голос” – 88742 доларів (рекламодавець – одноіменна партія);

– “Європейська солідарність” – 66672 долара (рекламодавець – одноіменна партія). Крім того, ще 12671 доларів за рекламу цієї сторінки було заплачено невідомим рекламодавцем;

– сторінка “Спільна справа – Сила права”, за рекламу якої було заплачено 41114 доларів (рекламодавець – ГО “Всеукраїнське об’єднання Спільна справа”). Крім того, ще 33781 доларів за рекламу цієї сторінки було заплачено невідомим рекламодавцем.

Також серед лідерів опинилися:

– сторінка “Петро Порошенко”, рекламу якої у сумі 30868 доларів профінансував сам Петро Порошенко;

– сторінка “Юлія Тимошенко”, рекламу якої на суму 30405 доларів оплатило ТОВ “Сучасні рекламні рішення”;

– сторінка “БОЙКО – прем’єр”, рекламу якої на суму 29535 доларів оплатив громадський рух з одноіменною назвою;

Читайте також: Найпопулярніша соцмережа в Україні – Facebook

– сторінка “Слуга народу”, рекламу якої на суму 27625 доларів оплатила одноіменна партія;

– сторінка “Партія Шарія”, рекламу якої на суму 18661 доларів оплатила одноіменна партія;

– сторінка “Опозиційний блок”, рекламу якої на суму 14470 доларів оплатила одноіменна організація;

– сторінка “Соціальна справедливість”, рекламу якої на суму 12937 доларів оплатила одноіменна організація;

– сторінка “Я за Тимошенко – Фан Клуб”, рекламу якої на суму 10851 доларів оплатило ГО “Я за Тимошенко”;

– сторінка “Святослав Вакарчук”, рекламу якої на суму 10801 доларів оплатила партія “Голос”;

– сторінка “Типичный Лисичанск”, рекламу якої на суму 9811 доларів оплатив рекламодавець Polit.Media;

– сторінка “Всеукраїнський громадський рух “Сила права”, рекламу якої на суму 9450 доларів оплатила одноіменна організація;

– сторінка “Об’єднання Самопоміч”, рекламу якої на суму 8121 доларів оплатила одноіменна організація;

– сторінка “Українська стратегія”, рекламу якої на суму 8022 доларів оплатила одноіменна організація;

– сторінка “Дмитро Голубов”, рекламу якої на суму 7152 доларів оплатив невідомий рекламодавець;

– сторінка Obozrevatel, рекламу якої на суму 6911 доларів оплатив рекламодавець “УкрОбоз”.

Такі дані містить перша сторінка звіту. Загалом звіт складається зі 125 сторінок.

З початку 2019 року соціальна мережа Facebook запровадила жорсткіші правила щодо розміщення політичної реклами у країнах, де протягом 2019 року відбуватимуться вибори. Запровадженням нових правил Facebook хоче ускладнити спроби маніпуляцій, впливу на виборців та втручання у виборчий процес.

 

Суд ЄС скасував санкції 2016-2018 років проти Януковича та його оточення

Суд ЄС підтримав скаргу групи українських громадян щодо анулювання обмежувальних заходів, які були вжиті проти них та проти їхніх фондів в період з 2016 по 2018 роки.

Рішення стосується колишнього президента України Віктора Януковича, одного з його синів, Олександра Януковича, а також Олександра Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки, Андрія Клюєва, які в 2014 році були включені до переліку осіб, до яких застосовувалося заморожування фондів, на підставі того, що вони були суб’єктами кримінального переслідування в Україні з розслідування злочинів у зв’язку із розтратою державних коштів та їх незаконним виведенням з країни – Укрінформ.

Як йдеться у повідомленні, суд анулював акти Ради ЄС, якими обмежувальні дії проти Віктора Януковича та проти одного з його синів продовжувалися у період з 6 березня 2016 року по 6 березня 2017 року, а також з 6 березня 2017 року і до 6 березня 2018 року та з 6 березня 2018 року по 6 березня 2019 року, стосовно решти перерахованих вище осіб.

Підставою для такого рішення стала нездатність української сторони довести, що дії проти згаданих осіб супроводжувалися гарантіями їх права на ефективний правовий захист.

Як уточнили для Укрінформу з дипломатичних джерел, рішення Суду ЄС жодним чином не вплинуть на хід розслідувань щодо згаданих осіб, які здійснюються правоохоронними органами України. За інформацією цих же джерел, рішення суду ЄС не скасовує чинні санкції проти 12 колишніх українських високопосадовців та їхнього найближчого оточення, які були продовжені у березні 2019 року. Ці санкції залишатимуться чинними.

 

Суд ЄС пояснив рішення щодо скасування санкцій проти Януковича і К°

Рішення Суду ЄС щодо зупинення санкцій проти президента-втікача Віктора Януковича та його оточення були викликані недостатністю свідчень щодо дотримання під час порушеного проти них кримінального розслідування фундаментальних прав, зокрема, права на ефективний правовий захист.

Відповідне обґрунтування міститься у судовому рішенні, яке оприлюднене на сайті Суду ЄС – Укрінформ.

Як раніше повідомляв Укрінформ, Суд ЄС скасував рішення Ради ЄС, якими обмежувальні заходи, застосовані проти Януковича та його сина Олександра, продовжувалися у період з 6 березня 2016 року по 6 березня 2017 року, а також з 6 березня 2017 року і до 6 березня 2018 року, а також стосовно обмежувальних заходів, які були продовжені проти членів оточення тодішнього президента – Олександра Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки та Андрія Клюєва на період з 6 березня 2018 року по 6 березня 2019 року. Всі перераховані особи з 2014 року були включені до переліку осіб, щодо яких застосовувалося заморожування фондів, на підставі того, що вони були суб’єктами кримінального переслідування в Україні з розслідування злочинів у зв’язку з розтратою державних коштів та їх незаконним виведенням з країни.

“Передусім, Суд, керуючись принципом прецедентного права, який виник із ухвали Суду юстиції у справі “Азаров проти ради ЄС”, підтвердив, що судочинство ЄС має переглядати законність усіх актів ЄС із точки зору дотримання фундаментальних прав. У цьому зв’язку, хоча Рада ЄС може основувати ухвалу або продовження обмежувальних заходів на рішенні третьої держави, вона має сама перевірити рішення Ради… на предмет того, чи була відповідність праву на захист та праву на ефективний судовий захист на час ухвали рішення. Суд дійшов висновку, що заява про причини для продовження Радою обмежувальних заходів не включала жодного посилання на те, що Рада перевірила відповідність рішення дотриманню таких прав”, – йдеться в ухвалі Суду.

Суд ЄС запропонував Раді ЄС, зокрема, перевірити рішення, прийняті в рамках Спільної закордонної та безпекової політики (СЗБП) 2016/318 від 4 березня 2016 року на доповнення до рішення 2014/119/СЗБП стосовно обмежувальних заходів, спрямованих проти певних персон, установ та органів з огляду на ситуацію в Україні (OJ 2016, L60, p.76) на період з 6 березня 2016 року по 6 березня 2017 року, та рішення Ради (СЗБП) 2017/381 від 3 березня 2017 року, що доповнює рішення 2014/119/СЗБП стосовно обмежувальних заходів, спрямованих проти певних персон, установ та органів з огляду на ситуацію в Україні (OJ 2016, L60, p.76) на період з 6 березня 2018 року по 6 березня 2019 року.

При цьому зазначається, що справа за номером Т-286/18, порушена Азаровим проти дій Ради ЄС із продовження обмежувальних заходів проти нього на період з 6 березня 2018 року по 6 березня 2019 року все ще розглядається, попереднє слухання відбулося 20 травня 2019 року.

Суд ЄС дійшов висновку, що жодна інформація, яка містилася в листах від влади України, на яких Рада ЄС основувала своє рішення щодо продовження обмежувальних заходів у справі, не надає можливості для висновку, що Рада ЄС володіла достатньою інформацією для перевірки щодо дотримання вище наведених прав. Водночас, за постановою Суду, проведення такої верифікації було обов’язковою процедурою, незалежно від будь-яких свідчень, представлених українською стороною щодо необхідності заморожування фондів.

По-друге, Суд ЄС визнав недостатніми аргументи Ради ЄС стосовно того, що кримінальне розслідування було предметом судового розгляду в Україні і що кілька судових рішень були ухвалені в цьому контексті, на підтвердження перевірки факту дотримання прав, про які йде мова. Суд ЄС визнав такі рішення недостатніми для того, щоб лише на їх основі продемонструвати, що рішення влади України ініціювати та провести кримінальне провадження, на якому було основано рішення про продовження обмежувальних заходів, було прийнято у відповідності з правом на захист та правом на ефективний судовий захист.

Як зазначається в ухвалі Суду ЄС, апеляція може бути подана до Суду юстиції щодо рішення загального Суду протягом двох місяців і 10 днів з моменту оголошення рішення.

При цьому факт анулювання передбачає анулювання актів, прийнятих інституціями ЄС, які суперечать законам Європейського Союзу.

Держави-члени, Європейські інституції та окремі особи можуть, за певних умов, оскаржити акт анулювання перед Судом юстиції або перед загальним Судом. Якщо такі дії будуть добре обґрунтованими, сам акт може бути анульованим.

“Інституції, яких це стосується, мають заповнити будь-який правовий вакуум, що утворився”, – йдеться у постанові суду ЄС.

 

Раді пропонують “дембельский акорд”: законопроєкт про “мову ворожнечі”

Перший заступник голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова закликала Голову ВР Андрія Парубія поставити у п’ятницю, 12 липня, на голосування законопроєкт щодо протидії мові ворожнечі у ЗМІ.

Про це депутат заявила під час засідання парламенту у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зараз ми дуже гостро обговорюємо питання проведення телемостів на телеканалах, власники яких мають одіозну репутацію. Але ми не говоримо про те, що не дали дійсно жодного інструменту Нацраді протидіяти таким речам. На телеканалах трапляються ситуації, коли звучать вислови «ватники», «вишиватники», «хунта» і т.д., – всього цього могло б не бути, якби ми ухвалити законопроект № 9068 проти протидію мові ворожнечі. Цей законопроєкт дав би можливість Нацраді штрафувати телеканали за свідому трансляцію висловів з розпалювання ворожнечі. А тому я хочу закликати: можливо, Андрію Володимировичу, поставити в п’ятницю на голосування цей законопроект – це був би прекрасний дембельський акорд»,- зазначила Червакова.

Зі свого боку, заступник голови Нацради з питання телебачення і радіомовлення Уляна Фещук підтримала позицію народного депутата і уточнила, що ухвалення відповідного законопроекту дало б можливість регулятору більш ефективно реагувати на подібні випадки без проведення тривалих перевірок, які передбачені чинним законодавством. За її словами, з моменту виходу телепередачі в ефір Нацрада може провести перевірку тільки через три-чотири тижні, а потім ще зобов’язується затверджувати її результати.

«Я звертаюся до цього складу Верховної Ради, щоб ви можливо проголосувати за ті законопроекти, які є у вас на розгляді, є в порядку денному, а також за законопроект, який був внесений минулої осені і зареєстрований за номером 9068. Він передбачає можливість тимчасово призупиняти або анульовувати дію ліцензії безпосередньо Нацрадою, оскільки ми бачимо російську пропаганду на деяких телеканалах»,- пояснила Фещук.

Як повідомляв Укрінформ, російський журналіст Дмитро Кисельов анонсував телеміст під назвою “Надо поговорить” 12 липня за участю українського телеканалу NewsOne і російського “Росія 24”. Вечудими від NewsOne мали стати Василь Голованов і Олена Кирик, а з боку “Росія 24” – Марія Сіттель і Андрій Малахов.

В. о. глави СБУ Іван Баканов запропонував Президенту Володимиру Зеленському та голові Ради нацбезпеки і оборони невідкладно скликати позачергове засідання РНБО.

Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами.

Згодом NewsOne повідомив, що “перший неполітичний телеміст між людьми з України та Росії” скасовано.

Пізніше Генеральна прокуратура України зареєструвала провадження щодо запланованого телемосту між українським і одним із російських телеканалів за статтею “завершений замах на державну зраду”. Розслідування доручено слідчим Служби безпеки України.

За даними сайту “Ефірне телебачення та радіомовлення в Україні”, кінцевим власником ТОВ “Новини 24 години” (супутниково-кабельного телеканалу новин NewsOne), з жовтня 2018 року є соратник Віктора Медведчука — народний депутат від “Опозиційного блоку” Тарас Козак, якому також належать канали “112 Україна” і ZIK.

 

Зеленський зустрівся з представниками Нафтогазу — говорили про тарифи

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками НАК “Нафтогаз” і Міненерго та обговорив ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.

Про це повідомляє сайт Президента України – Укрінформ.

“На енергетичних ринках України існує проблема монополізації, що не дозволяє споживачам та українській економіці користуватися конкурентною ціною на відповідні ресурси. Але є випадки, коли споживачі виграють від тенденцій конкурентних ринків”, – наголосив представник Президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус.

Як приклад він навів нещодавню ситуацію з нафтопродуктами.

“Ми провели моніторинг цін і побачили, що оптові ціни суттєво знизилися, а АЗС не відреагували. Ми звернули на це увагу, АЗС дослухалися і зменшили ціну приблизно на 1 грн. Тобто 7 млн автомобілістів отримали зниження вартості, і це економія близько 1 млрд грн на місяць на нафтопродуктах”, – зазначив він.

Водночас актуальним питанням для споживачів залишається ціна на газ та електроенергію. За словами Геруса, за останні місяці відбулося зниження ціни на газ і є передумови для подальшого здешевлення вже в липні, а сумарне зменшення ціни газу за травень – липень становитиме близько 21%.

Присутній на зустрічі керівник інтегрованого газового бізнесу НАК “Нафтогаз України” Андрій Фаворов повідомив, що нині на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського та американського скрапленого палива, що сприяє зниженню оптових цін. І, відповідно, Україна збільшила закупівлю цього енергоресурсу, який закачує у підземні сховища, – вже є 14,2 млрд куб. м, а на початок опалювального сезону планується вийти на 19-20 млрд куб. м. “У липні ми знизимо ціну для населення на 10,4%”, – повідомив він і підписав відповідне розпорядження.

Фаворов також зауважив, що зниження ціни не суперечить умовам співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки є реакцією на ситуацію на газовому ринку.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук звернув увагу, що вплинути на вартість газу може збільшення Україною власного видобутку. На його переконання, потенціал для цього є перш за все у стимулюванні використання вже отриманих ліцензій на видобуток корисних копалин.

“Цей напрям має бути пріоритетним. Також потрібно докладати максимум зусиль для залучення у цю сферу стратегічних інвесторів. Для цього ми створимо прозорі, належним чином підготовлені аукціони, щоб у інвестора було достатньо часу для надання якісної пропозиції”, – наголосив Гончарук.

За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Михайла Близнюка, нещодавно завершилися конкурси щодо дев’яти ділянок для видобутку газу, внаслідок чого очікується 430 млн доларів інвестицій у збільшення газовидобутку від канадських, американських та українських інвесторів.

У зустрічі також взяла участь голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко, яка поінформувала про поточну ситуацію з тарифами газотранспортних компаній та можливості для іноземних компаній щодо зберігання газу в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, НАК “Нафтогаз України”, відповідно до доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, зобов’язана у липні знизити ціну природного газу для населення ще на 650 грн за тисячу кубічних метрів.

 

Нацкорпус під МОН вимагав позбавити Ківалова президентства в Одеській юракадемії

Представники “Нацкорпусу” під МОН провели акцію з вимогою негайно усунути з посади ексрегіонала, президента Одеської юридичної академії Сергія Ківалова.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на акцію зібралось близько 100 мітингарів.

Вони прийшли з символікою “Національного корпусу” і плакатами з надписами “Одеська корупційна академія ім. Ківалова”, “Гриневич=Ківалов”, “Реванш – українська стратегія?”, “Стоп-реванш”, “Студенти – НЕ РАБИ”, “Раби Ківалова?” – Укрінформ.

Представник від МОН, який вийшов до активістів, порадив їм звернутися задля розв’язання цього питання до суду.

Під час акції мітингарі запалили димові шашки і скандували: “Реваншу не буде!”.

Правопорядок під час мітингу забезпечували з десяток правоохоронців.

Як відомо, Сергій Ківалов є президентом Національного університету «Одеська юридична академія». Він також відомий як співавтор закону про офіційну двомовність в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10%. У 2018 КСУ визнав цей закон неконституційним. Ківалов був членом Партії Регіонів з 2007 до 2014 року. Наразі він є членом фракції Опозиційного блоку

 

Генштаб у майбутньому планує нові проходи через Керченську протоку — Хомчак

У найближчий перспективі Україна не планує прохід суден ВМС ЗСУ через Керченську протоку, однак в майбутньому такі спроби відбуватимуться.

Про це в інтерв’ю виданню “Новинарня” заявив начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, відповідаючи на питання чи плануються нові проходи суден ВМС ЗСУ через Керченську протоку – Укрінформ.

“Конкретно в цю секунду − ні. А загалом − звичайно, плануємо. Бо Керченська протока − наша, як би росіяни не кричали, що вона їхня. У подальшому ми будемо планувати проходи через протоку. Але на цей момент ми такого не плануємо”, – заявив Хомчак.

Він також розповів як командування Генштабу планує розвивати Військово-морські сили Україниу найближчій перспективі. Зокрема, Хомчак повідомив, що наразі триває навчання екіпажів для двох американських “Айлендів”, які США передали Україні у вересні 2018 року. Крім того, тривають переговори щодо наступних трьох аналогічних суден.

За словами начальника Генштабу, процес будівництва кораблів та катерів для ВМС є довготривалим, а нинішня економічна ситуація не дозволяє в цьому питанні рухатись швидко. “В Україні будують малі артилерійські катери, аналоги яких брали участь у проході через Керченську протоку та які, на жаль, ми не можемо поки що повернути. Процес будівництва флоту − довгий. Навіть процес будівництва корабля − це роки та фінанси. Чи готова країна в такому економічному стані сказати, що вона готова побудувати десять кораблів, десять корветів? Бюджет держави цього не дозволить. Тому ми закінчуємо програму реформування озброєння військової техніки до 2020 року і працюємо над новою програмою розвитку та реформування після 2020 року”, – зазначив він.

Хомчак нагадав, що флот − це не тільки кораблі, а й кадри, база і соціальні гарантії.

Зараз триває ремонт та будівництво будівлі штабу Військово-морських сил в Одесі, який планують завершити до кінця поточного року.

 

Рада змінила закон про “зелений” тариф для всіх приватних домогосподарств

Верховна Рада ухвалила закон щодо врегулювання питання генерації електричної енергії приватними домогосподарствами.

За ухвалення законопроєкту за основу та в цілому з техніко-юридичними поправками проголосували 243 народних депутати при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Метою закону №10357 “Про альтернативні джерела енергії” щодо врегулювання питання генерації електричної енергії приватними домогосподарствами” є забезпечення прав і законних інтересів споживачів, що встановили або планували до кінця 2019 року встановити домашню сонячну електростанцію потужністю до 30 кВт. Законом вносяться зміни до закону “Про альтернативні джерела енергії” щодо визначення порядку розрахунку рівня “зеленого” тарифудля всіх приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання без конкретизації вимог щодо їх розміщення та встановленої потужності. Зазначене уточнення усуває неузгодженість між положеннями закону, що дає споживачам право на встановлення домашньої сонячної електростанції потужністю до 30 кВт, проте не містить механізму встановлення “зеленого” тарифу для генеруючих електроустановок таких споживачів.

 

Хомчак розповів, як працював з Коломойським “місяців десять”

Начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак співпрацював з колишнім головою Дніпропетровської ОДА, бізнесменом Ігорем Коломойським протягом 10 місяців та мав з ним службові відносини.

Про це він заявив у інтерв’ю виданню “Новинарня”, відповідаючи на питання чи пов’язане його призначення на посаду з можливим зв’язком з бізнесменом Ігорем Коломойським і чи знайомий він з ним особисто – Укрінформ.

“Знайомий. Я на той час був командувачем оперативного командування “Південь” у Дніпропетровську. Командування відповідало, без перебільшення, за пів країни. І тоді ж у 2014 році Коломойський був призначений на посаду голови Дніпропетровської ОДА. Ми з ним працювали місяців десять”, – повідомив Хомчак.

Також він зазначив, що на той момент співпрацював загалом з 11 головами ОДА з різних областей Південного Сходу, від Одеської області до Сумської включно.

“З Дніпропетровською областю взаємодіяли більш тісно, бо вона була сусіднім регіоном з Донеччиною, де тривала війна. Ну а Дніпро було основним містом, куди ми перебазовували армійську авіацію”, – розповів начальник Генштабу.

За словами Хомчака, Дніпропетровська ОДА, як і волонтери, дуже потужно допомагали армії у 2014 році, відтак із Коломойським у нього були службові відносини.

 

Дуда попросив Зеленського про відновлення ексгумації загиблих поляків в Україні

Дозвіл української сторони на відновлення ексгумацій польських жертв на Волині дасть можливість вшанувати пам’ять загиблих поляків і нормалізувати польсько-українські відносини.

Про це в четвер у Варшаві після покладання вінку до монументу загиблим полякам у трагічних подіях на Волині в 1943-1944 роках в рамках відзначення у Польщі “Національного дня пам’яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої” заявив президент РП Анджей Дуда – Укрінформ.

“Аби не було злої пам’яті чи ворожості необхідним є вшанування. А умовою цього вшанування є те, щоб українська сторона погодилася на проведення ексгумацій для того, щоб можна було позначити могили, щоб нащадки знали ці місця, куди можуть поїхати, де можуть запалити лампадку, покласти квіти, помолитися, де можуть задуматися і згадати про своїх рідних. На цьому маємо будувати наші відносини на майбутнє”, – підкреслив Дуда.

Він додав, що під час зустрічі у Брюсселі (4 червня – ред.) він попросив Президента України Володимира Зеленського про відновлення ексгумацій польських жертв в Україні.

У поминальних заходах у Варшаві з нагоди 76-ї річниці Волинської трагедії у четвер також взяли участь посол і дипломати Посольства України в Польщі.

Як повідомляв Укрінформ, українсько-польські історичні відносини загострилися у квітні 2017 року, коли польські націоналісти за підтримки місцевої влади знищили на кладовищі в селі Грушовичі поблизу Перемишля пам’ятник воякам УПА. Відразу після цього Київ заблокував проведення поляками ексгумацій в Україні, наполягаючи на відбудові знищених вандалами за останні роки на півдні Польщі українських місць пам’яті. Проблему не вирішено й досі. Польська сторона наполягає на розблокуванні можливості ведення пошуково-ексгумаційних робіт в Україні, а українська — на необхідності відбудови зруйнованих місць пам’яті.

В Україні та Польщі різне ставлення до подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 років. Сейм Польщі назвав Волинську трагедію геноцидом польського народу, українські історики це заперечують. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за злочини обох сторін.

У Польщі вважають, що в результаті етнічних чисток загинуло понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та до 20 тис. українців.

 

Євроінтеграція і деокупація: представники політсил обговорили пріоритети нової Ради

Відбулася публічна дискусія щодо пріоритетів та планів нового парламенту за участю політологів, експертів та представників різних політсил.

Захід проходив в Укрінформі з ініціативи “Виборчої Ради UA” та РПР.

“Ця ініціатива позапартійна, громадянська ініціатива. Наше об’єднання вирішило посприяти більш усвідомленому вибору політиків. Які завдання ми ставимо від цих дискусій: ми вас, представників партій, розглядаємо як уповноважені голоси партій, які відповідають і фіксують ті обіцянки і пояснюють нам, як вони будуть виконувати їх”, – зазначив голова громадської ініціативи “Виборча Рада UA” Євген Бистрицький.

Основною темою заходу стала тема безпеки, оборони та деокупації у планах майбутнього парламенту.

Так, до участі в дискусії долучились представники політичних партій “Голос, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, “Європейська солідарність” та “Слуга народу”.

У свою чергу, як зазначив Бистрицький, представники партії “Опозиційна платформа – За життя” відмовились долучатись до заходу.

Організатори дискусії запропонували учасникам оприлюднити політику партій в таких питаннях: Європейська та євроатлантична інтеграція України; Політика санкцій та економічна політика стосовно Росії; Питання деокупації та реінтеграції Донбасу та Криму; Інформаційна безпека України; Політика оборонних витрат, реформа оборонної промисловості.

До дискусії також долучились представники фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва, Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, Інститут Євро-Атлантичного співробітництва, політологи та експерти з профільних питань.

Як зазначили організатори заходу, в аналогічному форматі також заплановано зустріч щодо питань гуманітарної політики на 18 липня.

Це третя з чотирьох публічних дискусій представників громадської ініціативи Виборча Рада UA та Реанімаційного Пакету Реформ з представниками партій щодо пріоритетів та планів нового парламенту.

Проєкт здійснюється Виборчою Радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” у співпраці з Реанімаційним Пакетом Реформ в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

 

Байден пояснив, чому Путін боїться ідеї лібералізму

Президент РФ Володимир Путін розповідає, що ідея лібералізму, мовляв, «застаріла», тому, що вона насправді потужніша за будь-яку армію світу, вважає потенційний кандидат у президенти США 2020-го року від Демократичної партії Джозеф Байден.

Про це він заявив, виступаючи у четвер у Нью-Йорку з промовою щодо зовнішньої політики, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Володимир Путін намагався сказати собі – і кому-небудь, кого вдалося би обдурити – що, мовляв, ліберальна ідея «застаріла». А все тому, що він розуміє, яку силу містить ця ідея.

Жодна армія у світі не може зрівнятися з електризуючою ідеєю свободи. Вона вільно розповсюджується від особи до особи, перестрибує кордони, мови та культури», – пояснив Байден.

На його думку, США мусять «знову опанувати» цю силу та вести світ за собою, аби відповісти на виклики, які нині постають перед ним постають.

Ексвіцепрезидент США розкритикував зовнішню політику чинного президента Дональда Трампа як таку, яка знищила авторитет Америки у світі та пообіцяв, що його місія натомість полягатиме у відновлені американського лідерства та сили американської дипломатії у світі.

Байден розповів, що для досягнення цієї мети, він збере лідерів демократичних країн світу на глобальний саміт у США.

«Якщо мене оберуть президентом, я організую та проведу у США у перший же рік свого правління глобальний саміт за демократію. Це сприятиме оновленню духу та спільної мети націй вільного світу», – зауважив він.

Байден додав, що «лідери, які приїдуть, мусять бути готовими до співпраці та конкретних зобов’язань до боротьби з корупцією та просування прав людини у своїх країнах». Він також повідомив, що на такий саміт будуть запрошені і лідери громадянського суспільства, які «борються на передовій у своїх країнах».

«Якщо ми не будемо організовувати міжнародні відносини, цей вакуум заповнять інші країни. Або, що ще гірше, їх взагалі ніхто не контролюватиме», – підсумував американський політик.

Джозеф Байден також звернув увагу на загрози від нових технологій, змін клімату, кібервійн, втручання у вибори, наголосивши, що з цими викликами жодна з країн не може справитися поодинці, і саме тому потрібні глобальні альянси.

Основна частина його промови фокусувалася на протидії Китаю.

Байден також застеріг від продовження небезпечної тенденції зростання авторитаризму та націоналізму у світі «не лише у Китаї та Росії, але й серед наших союзників, Туреччини, Угорщини, Філіппін».

Нагадаємо, 11 липня у центрі випускників Міського університету Нью-Йорка потенційний кандидат у президенти США 2020-го року Джозеф Байден виступає з промовою щодо пріоритетів у зовнішній політиці.

 

Командувач ВМС прокоментував ініціативу Зеленського скасувати військовий парад

Скасувати великий і дорогий військовий парад до Дня Незалежності може бути слушною думкою, водночас у цей день необхідно показати єдність народу і армії України. Таку думку в коментарі УННвисловив командувач ВМС Збройних сил України Ігор Воронченко.

“Він – Президент, він має на це право (скасувати парад до Дня Незалежності – ред.). Моя точка зору з цього приводу двояка. На мою думку, потрібно було б, щоб пройшли не маршем, а бойові бригади, які воювали, ветерани. Щоб український народ шанував їх героїзм, відданість служінню народу. Виставка техніки. У будь-якому разі, зараз армії потрібна підтримка… Тоді не потрібно було б ніякого виділення коштів (на проведення параду – ред.). Можливо Президент запропонує інший формат, про який він говорив, але я його не знаю”, – сказав командувач ВМС.

На його думку, немає необхідності проводити великий урочистий марш, водночас він вважає доречним, щоб військові у цей святковий день “просто пройшли, щоб люди їх привітали”.

З його слів, потрібно “щоб народ і армія були єдиним цілим зараз” перед обличчям агресії “сусідів” України.

“Без ніякої підготовки, без нічого – ходою”, – додав він.

Нагадаємо, у середу Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення не проводити військовий парад на День Незалежності, натомість 300 мільйонів гривень будуть спрямовані на премії військовослужбовцям. 

Наступного дня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення Міністерству фінансів і Міністерству оборони знайти додаткові кошти для проведення військового параду на День Незалежності 24 серпня 2019 року.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 913

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua