Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 12.05.2019

Інформдень: 12.05.2019

Окупанти випустили десять 120-мм мін по захисниках Кримського

Від початку доби у районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 3 обстріли з боку російських окупаційних військ.

Про це повідомив на брифінгу речник Міноборони Максим Праута – Укрінформ.

“За попередньою інформацією, протягом поточної доби втрат у лавах Об’єднаних сил немає. Втрати противника в результаті вогню у відповідь з боку наших воїнів уточнюються”, – сказав він.

За словами речника, на Луганському напрямку після 5-ї ранку окупанти з боку населеного пункту Сокільники упродовж 10 хвилин випустили 10 мін 120-го калібру по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил у районі Кримського.

На Донецькому напрямку з 3-ї ночі окупанти з боку Верхньошироківського понад півгодини з автоматичних станкових і ручних протитанкових гранатометів, кулеметів великого калібру та стрілецької зброї обстрілювали українських військовослужбовців біля Гнутового.

Крім того, позиції підрозділів Об’єднаних сил неподалік Кам’янки після 10 години ворог обстріляв з автоматичних станкових гранатометів, поінформував Праута.

Він підкреслив, що підрозділи Об’єднаних сил надійно контролюють ситуацію на лінії зіткнення.

 

ОБСЄ зафіксувала танки, гаубиці та зенітні установки окупантів за межами місць зберігання

Збройні формування РФ зосереджують десятки одиниць танків, гаубиць та зенітні ракетні комплекси в місцях, які розміщені з порушенням ліній відведення та постійних місць зберігання.

Про це повідомляє прес-служба штабу ООС з посиланням на інформацію української сторони СЦКК – Укрінформ.

“Збройні формування Російської Федерації не виконують взяті на себе зобов’язання щодо відведення важкого озброєння по всій лінії розмежування сторін. Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що збройні формування Російської Федерації зосереджують десятки одиниць танків, гаубиць та зенітні ракетні комплекси в місцях, які розміщені з порушенням ліній відведення та постійних місць зберігання”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, окупанти продовжують систематично порушувати режим припинення вогню.

За даними звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, 4 травня на основі даних повітряного спостереження виявлено наявність 14 реактивних систем залпового вогню на так званому полігоні поруч із населеним пунктом Міусинськ.

Представниками Місії ОБСЄ виявлено озброєння, розміщене за лініями відведення, але поза межами виділених місць зберігання на непідконтрольних урядові районах. Зокрема, виявлено наявність 12 танків на полігоні неподалік від населеного пункту Шимшинівка, 12 танків, 7 самохідних гаубиць та 13 буксируваних гаубиць, а також 3 зенітні ракетні комплекси на полігоні поблизу Міусинська та 24 танки на полігоні біля населеного пункту Круглик.

Крім того, 7 травня на полігоні неподалік від населеного пункту Покровка на схід від Донецька Місія зафіксувала щонайменше 5 танків T-72.

Українська сторона СЦКК зазначає, що збройні формування Російської Федерації вкотре демонструють стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей, відверте нехтування взятих на себе зобов’язань в рамках Тристоронньої контактної групи щодо відведення важкого озброєння по всій лінії розмежування сторін.

 

Чубаров вважає, що відновлення цілісності України Зеленському слід почати з Криму

Якщо новообраний президент України Володимир Зеленський хоче відновити територіальну цілісність України, свою діяльність він повинен розпочати з вирішення проблеми Криму.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час пам’ятного заходу з нагоди 75 річниці депортації кримських татар.

«Будь-який президент, незалежно від його прізвища, якщо його діяльність буде спрямована на відновлення територіальної цілісності України, він має розпочинати з Криму. І йому нікуди не дітись від кримськотатарської проблеми, бо це одна із найактуальніших, найболючіших проблем, і йому доведеться працювати з усіма партнерами України на міжнародній арені. В середині країни йому потрібно буде працювати з усіма політичними силами, і в першу чергу з Меджлісом кримськотатарського народу», – наголосив Чубаров.

За його словами, на сьогодні новообраний президент нічого не сказав щодо вирішення проблеми Криму, аби це можна було обговорювати. Разом з тим, представники Меджлісу, які володіють вичерпною інформацією, готові її надати.

«Якщо його команді потрібно буде дуже детально і вичерпо викласти, ми це зробимо», – запевнив Чубаров.

 

У Києві вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар

Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу необхідне, аби запобігти повторенню подібних катастроф.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров під час заходу у Києві на вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Відповідно до рішення Верховної Ради 18 травня відзначається як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, оскільки своєю постановою парламент визначив злочин депортації геноцидом, здійсненим радянською владою… І в цьому році буде ціла низка заходів і в Києві, і в багатьох містах і районах України, де живуть кримські татари. Зрозуміло, що це не лише щирий акт пошани, хоча це дуже важливо, але це і наша потреба проводити такі заходи, щоб в майбутньому уникнути повторення подібних катастроф, таких як Голодомор, Голокост, депортація”, – сказав Чубаров.

ВІн додав, що в окупованому Криму 18 травня активісти і громадськість кримськотатарського народу планують провести жалобні заходи окремо від російських окупантів.

У свою чергу лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв нагадав, що день депортації – це трагічна, страшна подія, яка могла призвести до загибелі всього народу. Проте кримським татарам вдалося створити безпрецедентний за своєю масовістю національний рух за повернення на Батьківщину.

За словами Джемілєва, заходи до 75-річчя депортації проводитимуться в багатьох країнах. Зокрема, 21 травня на державному рівні ця дата буде вшановуватись у Туреччині.

Під час нинішніх заходів відбувся благодійний ярмарок для підтримки дітей з родин кримських політв’язнів. На тимчасово окупованій території АР Крим майже 170 дітей залишились без підтримки батьків, заарештованих владою РФ з політичних мотивів.

Також відбулася творча вистава пам’яті жертв депортації, фотовиставка родин сучасних кримськотатарських політв’язнів, ярмарок сувенірної продукції з кримськотатарською символікою та книжок, дитячих саморобок, малюнків. Зібрані кошти будуть передані родинам політв’язнів.

У межах заходу проведена презентація книги історика Гульнари Бекірової «Шлях лідера. Мустафа Демілєв».

Як відомо, 1944 року радянський режим масовоу депортував представників корінного народу Криму – кримських татар – до Сибіру та Середньої Азії. За деякими підрахунками, під час депортації та в перші роки життя на чужині кримські татари втратили майже половину свого населення.

 

Матері загиблих військових закликали Зеленського зробити все, щоб повернути мир

Матері загиблих військовослужбовців ЗСУ звернулися з відкритим листом до новообраного президента Володимира Зеленського, у якому закликали зробити все можливе, щоб повернути у країну мир.

Звернення, яке вже підписали понад двісті осіб, приурочене до 8 травня – Дня пам’яті і примирення та 12 травня – Дня матері, повідомили Радіо Свобода у всеукраїнській громадській організації «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО», яка разом з низкою ветеранських організацій виступила ініціатором звернення – Укрінформ.

Як зазначається у листі, пріоритетним завданням президента має стати «зупинення агресії Росії, спільно з народом України та із західними партнерами, зробити все, щоб в Україні настав мир».

Авторки листа наголошують на необхідності єднання громадян України задля зупинення агресора. Прикладом такої єдності жінки називають військових, добровольців і волонтерів: завдяки «їхнім рішучості, жертовності та братерству супротивнику не вдалось захопити всю Україну».

«Ми прагнемо бачити Україну без війни…, Україну без горя, втрат та сліз… Країну, за майбутнє якої наші сини віддали найцінніше – своє життя. Україну, де своїх героїв пам’ятають та вшановують», – пишуть матері загиблих українських військових.

Як повідомлялося, 8 травня у Києві відбулась хода родин загиблих оборонців України, а 12 травня центром Києва пройшла щорічна урочиста хода матерів, мета якої привернути увагу суспільства до проблем матерів загиблих воїнів АТО/ООС, багатодітних, матерів з онкохворими дітьми.

 

Не забудьте знайти особливі слова для тих, хто подарував життя – Зеленський

Новообраний Президент України Володимир Зеленський закликав у День матері знайти особливі слова для тих, хто подарував нам з вами життя.

Про це він написав у себе на сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Друзі, сьогодні – День матері. Не забудьте знайти особливі слова для тих, хто подарував нам з вами життя. Для них ми назавжди – діти. Вони люблять кожного з нас просто за те, що ми є. Вони люблять нас такими, якими ми є. Не забудьте подякувати своїй мамі. Мамуля, ти у мене красотка!!!”, – написав Зеленський.

Як повідомлялось, у неділю, 12 травня, в Україні відзначають День матері.

 

Google присвятив дудл до Дня матері

Компанія Google випустила новий дудл на честь Дня матері, який відзначається у другу неділю травня в 85 країнах світу.

Офіційно в Україні святкують День матері з 10 травня 1999 року – Укрінформ.

Його історія бере початок з 1908 року. Тоді молода американка Анна Джервіс, яка була родом з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів на честь своєї матері, яка передчасно померла.

Вона довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб.

У 1910 році у штаті Вірджинія вперше визнали День матері офіційним святом.

А вже в 1914 році, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх матерів.

Понад 600 українок отримали звання “Мати-героїня”

З нагоди Дня матері Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Мати-героїня» 616 українкам.

Про це йдеться в указі глави держави № 190, повідомляє прес-служба Президента – Укрінформ.

“Почесного звання удостоєні матері з усіх регіонів нашої держави та міста Києва. Найбільше жінок, що отримали відзнаку, у Рівненській обласні – 137. Другою за кількістю матерів-героїнь цьогоріч є Волинська область, де їх 76. Третя – Закарпатська область, де представлені до нагороди 49 жінок”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що «Мати-героїня» – державна нагорода, якою Президент щороку відзначає жінок, які народили і виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Також почесного звання удостоюються матері, що виховують усиновлених у вставленому законом порядку дітей.

“Жінки відзначаються за вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку творчих здібностей дітей, формування високих духовних і моральних якостей”, – нагадали у прес-службі.

 

Апаршин пропонуватиме Зеленському призначити нового міністра оборони

Радник Володимира Зеленського з питань оборони Іван Апаршин каже, що не знає чи є в міністра оборони Степана Полторака шанси залишитись на посаді, бо рішення прийматиме новообраний президент.

Про це він сказав в інтерв’ю Громадському, відповідаючи на запитання як він бачить можливість співпраці за президента Володимира Зеленського з міністром оборони Степаном Полтораком і начальником Генштабу Віктором Муженком – Укрінформ.

“Я спілкуюся з паном Полтораком”, – сказав він.

Зокрема коментуючи шанси Полторока залишитись Міністром, він відповів, що не знає, бо це рішення президента.

“Якщо до мене будуть питання, що робити з паном Полтораком, я думаю, що я точно пораджу новому президенту — знайти нового кандидата на посаду міністра оборони“, – сказав Апаршин.

На запитання, чи є у нього перелік людей, які мають стати міністром, він зауважив, що це не відноситься до його компетенції.

“Ви як собі уявляєте — я з ранку до вечора сиджу з Зеленським і йому раджу? Я експерт з питань безпеки і оборони. Завтра виникне питання і пан президент захоче отримати більш детальну інформацію щодо кадрових призначень. Я йому висловлю свою позицію, але це не значить, що він мою позицію сприйме”, – зазначив він.

Крім цього, радник Зеленського зауважив, що не бачить міністром оборони Анатолія Гриценка.

“Я думаю, що Анатолій Гриценко вже не міністр оборони, він вже піднявся з цього рівня. Але це був найкращий міністр оборони за всі часи. Я це стверджую і можу це довести. Гриценко сам знає, де він має бути і чим займатися. Його партія піде на вибори до парламенту”, – додав він.

На прохання журналістів назвати конкретне прізвище Апаршин заявив, що не скаже, тому що будь-який потенційний кандидат в “майбутньому умовно може стати “наркоманом”.

 

На балансі Міноборони 270 тисяч га надлишкових земель – Апаршин

На сьогодні на балансі Міністерства оборони України перебуває загалом 530 тисяч гектарів земель, із яких приблизно 270 тисяч га є надлишковими.

Про це в інтерв’ю Громадському заявив радник Володимира Зеленського з питань оборони Іван Апаршин – Укрінформ.

“Я ніколи на жодному ефірі не говорив про продаж надлишкового військового майна. Я казав, що на сьогоднішній день на балансі Міністерства оборони дуже багато надлишкових земель. Всього 530 тисяч гектарів. 270 десь надлишкових. Вони всі включені в перелік надлишкового військового майна”, – сказав він.

Апаршин зазначив, що виступає проти того, щоб Міністерство оборони мало хоча б якесь відношення до реалізації цього майна. “Оці всі землі беремо, передаємо Фонду державного майна, проводимо переоблік. Я вам гарантую, там половини земель вже немає”, – додав він.

Радник Зеленського пропонує провести переоблік, переоцінку на зазначену суму.

“А якщо вдасться, провести переоцінку не залишкової вартості, а комерційної вартості, під гарантії уряду отримати кредит, на цей кредит 50 відсотків спрямувати на озброєння, а 50 — на квартири для військовослужбовців”, – сказав він.

 

Радник Зеленського заявив, що від “мінського формату” не відмовлятимуться

Радник Володимира Зеленського з питань оборони Іван Апаршин заявив, що “мінський формат” наразі, фактично, не працює, але відмовлятися від нього буде некоректним щодо партнерів.

Про це він сказав в інтерв’ю Громадському, відповідаючи на запитання про те, чи має бути переформатовано “мінський формат” або склад представництва України на переговорах – Укрінформ.

“Позиція залишається незмінною, але ж це позиція не президента Зеленського. Це позиція, яку я в разі необхідності буду йому пропонувати. Мінський формат сьогодні не працює. Але сказати сьогодні, що ми від нього відмовляємося, буде некоректно по відношенню до наших партнерів. Ви ж чули вчора заяву Курта Волкера (спецпредставника США по Україні – ред.)? Він учора заявив позицію, близьку до нашої — російські війська мають піти з території Донбасу. Після цього кордон з РФ має бути перекритий … українською армією або миротворчими силами ООН. А далі вже підготовчий механізм до повернення туди українського права і вибори за українськими законами”, – сказав Апаршин.

Він наголосив, що питання гарантування безпеки на Донбасі є ключовим для врегулювання ситуації. “Поки кордон не буде перекритий, все інше може бути розглянуте, але це не буде ефективним”, – заявив радник Зеленського.

Водночас, за його словами, виникне проблема, що робити з тими людьми, які вбивали українських військовослужбовців і цивільне населення на Донбасі.

“Це, на мій погляд, найскладніше питання — як відділити тих людей, які вбивали, і тих людей, які десь помилилися. Це буде процес не за один день, тривалий”, – переконаний Апаршин.

Відповідаючи на запитання про доцільність збереження формату операції Об’єднаних сил, Апаршин сказав: “Нормальний формат. ЗСУ використовуються в тому форматі, для чого вони призначені”.

 

Зеленський побоюється бути втягнутим у внутрішньополітичний конфлікт в США – WP

Новообраний Президент України Володимир Зеленський не хоче бути втягнутим у внутрішньополітичний конфлікт в США.

Про це пише The Washington Post з посиланням на власні джерела – Укрінформ.

За інформацією видання, побоювання Зеленського пов’язані з наміром влади США переконати Україну провести розслідування стосовно сина колишнього віце-президента США Джо Байдена.

Як зазначається, радники Зеленського розглядають інтерес Білого дому до цього розслідування як “внутрішню справу США”. При цьому соратники обраного президента України мають намір не допустити того, щоб це відволікало Зеленського від порядку денного.

Раніше стало відомо про скасування візиту адвоката американського президента Рудольфа Джуліані в Київ, де він мав зустрітися з новообраним Президентом України Володимиром Зеленським для обговорення розслідування, пов’язаного з інтересами президента США Дональда Трампа і справою про втручання РФ у президентські вибори в 2016 році.

Як заявив адвокат, його попередили, що приїхавши в Україну він “потрапить у середовище людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках – ворогами Сполучених Штатів”.

 

Команда Зеленського оприлюднила першу відеопетицію – про розпуск Ради

Команда новообраного Президента Володимира Зеленського оприлюднила першу відеопетицію, і вона стосується розпуску Верховної Ради.

Відповідне відео розміщено на сторінці “Команда Зеленського” у Facebook – Укрінформ.

“Руслан Ханумак записав перше питання, що є одним з головних на “порядку денному” громадян України: розпуск Верховної Ради. Якщо вас хвилює це питання — дивитесь відео, надсилаєте своїм друзям, знайомим, ділитесь на своїх сторінках. Коли відео набере 1 000 000 переглядів — Володимир Олександрович (Зеленський – ред.) особисто зверне на нього увагу”, – йдеться у дописі, що супроводжує відео.

Раніше Команда Зеленського закликала українців писати про проблеми, які їх турбують, у коментарях, а найактуальніші з них розбиратимуться у відеопетиціях та на них відреагує особисто Зеленський.

 

У “Батьківщині” виступають за якнайшвидшу інавгурацію Зеленського

Заступник Голови депутатської фракції політичної партії ВО “Батьківщина” Сергій Соболєв висловив думку, що інавгурацію новообраного Президента Володимира Зеленського потрібно провести якнайшвидше. Про це він сказав у коментарі УНН.

“Я думаю, чим швидше Президент приступить до виконання своїх повноважень, тим стабільніша буде ситуація в країні та на зовні. Ми (політична партія ВО “Батьківщина” підтримуємо ту дату, яка є швидше, 19, значить буде 19″, – розповів Соболєв.

Нагадаємо, у ВР зареєстровано вже 5 постанов про проведення інавгурації. Серед запропонованих дат 19, 20 травня та 1 червня. Сам Володимир Зеленський звернувся до парламенту з закликом підтримати датою проведення інавгурації 19 травня.

Раніше УНН, звернувся до представників різних фракцій за інформацією про те, яку дату вони підтримуватимуть. Більшість фракції заявили, що ще не проводили засідань з формування одностайної офіційної позиції, однак, наприклад у фракції Радикальної партії не вважають доречною дату 19 травня.

Фракція “Народний фронт” планує провести своє засідання, на якому визначиться з позицією, 13 травня.

Представник БПП, народний депутат України Олександр Сугоняко, зареєстрував постанов про проведення інавгурації 1 червня.

Водночас у фракції “Самопоміч” та у депутатської групи “Воля народу”, не бачать сенсу в затягуванні призначення інавгурації.

 

Перейменування та знесення волонтерського намету: активісти Харкова вийшли на протест

У центрі Харкова, на площі Свободи, біля намету “Все для перемоги” півтисячи містян вимагали від міської влади захистити цей об’єкт, який уже 5 років розповідає харків’янам про події на Сході України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники акції під національними та червоно-чорними прапорами, у військовому камуфляжі та з нашивками “Національного корпусу”, громадських організацій “Фрай Кор” та “Традиції та порядок” зібралися опівдні біля намету, петицію про знесення якого має розглянути міська влада. Серед учасників акції є й представники духовенства.

Акція розпочалася з молебню, хорового виконання “Многая літа” на честь захисників Вітчизни та гімну України. Учасники скандували “Слава Україні – героям слава!”, “Слава нації – смерть ворогам!”. Не обійшлося без відомих кричалок про Путіна, а на додачу – ще й про міського голову Геннадія Кернеса.

“Міська рада на чолі з Геннадієм Кернесом продиктувала нам протягом трьох днів забрати намет з площі, бо нібито він встановлений у 2014 році поза законом. Але ми вже 5 років поспіль щороку направляемо до міськради повідомлення, що згідно зі ст. 39 Конституції України маємо право на проведення мирних акцій та зборів, керуючись правом на свободу слова. До того ж, це не просто намет, це – своєрідний пікет, що, як блокпост у центрі міста, стоятиме до кінця війни, нагадуючи землякам про патріотизм”, – зазначив один з координаторів Харківського Євромайдану Ігор Рассоха.

Депутат міськради 6 скликання Дмитро Маринін заявив, що вже звернувся до Управління СБУ в Харківській області з заявою щодо “кримінальних планів Кернеса” знести намет та повернути “декомунізованому” проспекту Григоренка ім’я радянського маршала Георгія Жукова. “Вже відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного режимів) з санкцією позбавлення волі від 5 до 10 років с конфіскацією майна”, – наголосив він.

Водночас Маринін зауважив, що, за його інформацією, Кернес виїхав з готелю “Національ”, де проживає і до якого сьогодні мала відбутися хода. У цьому зв’язку він заявив, що активісти “не чекатимуть провокацій” і цей захід скасовується. “Але ми зробимо так, що ти сам вийдеш до народу”, – сказав депутат, звертаючись до Кернеса.

У виступах інших учасників акції, серед яких були й демобілізовані бійці, зокрема з 92-го батальйону, пролунали пропозиції звернення до міської влади щодо цілодобової охорони намету “Все для перемоги” та створення меморіалу у сквері на площі Свободи, а також використання намету як центру виховної роботи з молоддю.

Нині на площі триває збір пожертв для армії. Люди також підписують звернення до депутатів міськради і членів виконкому проти знесення намету та проти повернення проспекту Григоренка попередньої назви.

Після цього відбудеться хода учасників акції до площі Конституції, де буде прийняте звернення до Президента України з приводу ситуації у Харкові.

На площі чергують більше 200 правоохоронців. Інцидентів немає.

Як повідомляв Укрінформ, 9 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес на своїй сторінці у Facebook написав, що готовий підтримати петиції щодо знесення намету “Все для перемоги” на площі Свободи і повернення проспекту Григоренка колишнього імені – Маршала Жукова.

Після того як петиції набрали необхідні 5 тисяч голосів, він пообіцяв, що міська рада розгляне їх найближчим часом.

 

Ні реваншу: Геращенко підтримала захисників волонтерського намету у Харкові

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко облаштує у встановленому в центрі Харкова волонтерському наметі “Все для перемоги”, якому загрожує знесення, свою громадську приймальню.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“До мене звернулися харківські волонтери і активісти з пропозицію облаштувати в наметі, в якому всі ці 5 років збирали гуманітарку для фронту, мою депутатську громадську приймальню. Для мене це честь. Дала згоду. Й найближчим часом проведу там особистий депутатський прийом. Ні реваншу”, – написала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, 9 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес на своїй сторінці у Facebook написав, що готовий підтримати петиції щодо знесення намету “Все для перемоги” на площі Свободи і повернення проспекту Григоренка колишнього імені – Маршала Жукова.

Після того як петиції набрали необхідні 5 тисяч голосів, він пообіцяв, що міська рада розгляне їх найближчим часом.

12 травня у Харкові проходять акції на захист намету “Все для перемоги”.

 

Геращенко облаштує приймальню у волонтерському наметі, який хоче знести Кернес

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко облаштує у встановленому в центрі Харкова волонтерському наметі “Все для перемоги”, якому загрожує знесення, свою громадську приймальню.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“До мене звернулися харківські волонтери і активісти з пропозицію облаштувати в наметі, в якому всі ці 5 років збирали гуманітарку для фронту, мою депутатську громадську приймальню. Для мене це честь. Дала згоду. Й найближчим часом проведу там особистий депутатський прийом. Ні реваншу”, – написала Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, 9 травня Харківський міський голова Геннадій Кернес на своїй сторінці у Facebook написав, що готовий підтримати петиції щодо знесення намету “Все для перемоги” на площі Свободи і повернення проспекту Григоренка колишнього імені – Маршала Жукова.

Після того як петиції набрали необхідні 5 тисяч голосів, він пообіцяв, що міська рада розгляне їх найближчим часом.

12 травня у Харкові проходять акції на захист намету “Все для перемоги”.

 

Українці в Росії обурені орденом Порошенка для “прокремлівського” діяча

Українська громада Росії звернулася до президента Петра Порошенка з закликом скасувати нагородження “голови ради Об’єднання українців Росії” Василя Думи орденом “За заслуги” І ступеня.

Відповідне звернення від імені Української громади Росії (“Українського Конгресу”) передано “Українській правді”.

Там ідеться, що українці Росії обурені рішенням нагородити Думу, помилково зазначеного в указі від 4 травня як “голову ради Об’єднання українців Росії та Федеральної національної культурної автономії “Українці Росії”, громадянина Російської Федерації”.

Підписанти нагадують, що вказані в указі українські федеральні організації в РФ були “брутально ліквідовані російською владою ще у 2011-2012 роках”.

У тексті йдеться, що у 2004-2011 роках Дума був членом Ради Федерації РФ від Костромської області. Саме в ті ж часи він був “делегований” російською владою на громадську роботу у федеральні українські організації Об’єднання українців Росіїі (ОУР), Федеральну національно-культурну автономію “Українці Росії” (ФНКАУР). Сенатора обрали головою Ради ОУР і ФНКАУР.

“Надалі спроби Думи пристібнути український громадський рух в Росії до офіційної політики Кремля викликали спротив в українських організаціях, і у 2009 р. Рада ОУР звільнила Думу з посади. На цьому громадська діяльність Думи в діаспорі закінчилась”, – зазначають українці Росії.

Вони додають, що це ім’я додатково стало “токсичним” після публікації доповіді спецпрокурора США Роберта Мюллера про розслідування російського втручання в президентські вибори у США у 2016 р.

“Зокрема донька В. Думи Мирослава Дума (в доповіді – Mira Duma), яка знайома з Іванкою Трамп, передавала їй і Дональду Трампу запрошення на Петербурзький економічний форум”, – йдеться у тексті.

“Ми не можемо знайти ані пояснень, ані підстав для ухваленого Вами рішення. Жодного аргументу, щоб зрозуміти такі дії державного рівня. Ваш указ є плювок в очі українству Росії і повною дискредитацією безпосередньо Вашої роботи, українського уряду та МЗС на теренах української діаспори”, – стверджують підписанти.

Вони вимагають вибачення перед усіма активістами української діаспори в Росії та закликають до негайного скасування положення указу про нагородження Думи.

Документ підписав, зокрема, відомий громадський діяч української діаспори Росії, заступник голови товариства “Українці Москви”, член Ради директорів Світового Конгресу Українців Валерій Семененко, який був одним із засновників і співголовою Об’єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії”, а також представники ряду українських організацій в РФ.

У 2011 році Дума звинувачував Семененка в тому, що той “займався політикою”. Також він радив не драматизувати закриття українських організацій у Росії.

 

Наступниця Меркель в ХДС не збирається замінювати її на посаді канцлера до 2021 року

Лідер ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер, що змінила на цій посаді багаторічну голову партії Ангелу Меркель, не має амбіцій зайняти також крісло канцлера до закінчення її повноважень, тобто до 2021 року.

Про це політик заявила в інтерв’ю Welt am Sonntag – Укрінформ.

«Канцлер і уряд обираються на весь законодавчий період, і громадяни справедливо очікують, що вони будуть серйозно ставитися до зобов’язань, пов’язаних з цим вибором. Так що я можу виключити для себе можливість сприяти цій безглуздій зміні», – заявила Крамп-Карренбауер.

Вона зауважила, що після поділу посад канцлера і глави керівної партії, які завжди перебували в одних руках, незмінно поширюються подібні чутки. Це відбивається і на настроях в партії, яка втрачає голоси виборців.

План Крамп-Карренбауер полягає в тому, щоб ХДС прийняла нову базову програму, а потім висунула кандидатуру канцлера наприкінці осені 2020 року.

Коментуючи роботу німецького уряду, сформованого з великими труднощами партіями ХСД, ХСС і СДПН, Крамп-Карренбауер висловила думку, що після європейських виборів він навряд чи може продовжувати працювати, як раніше. «Важливим моментом є те, чи знайдемо ми в цій коаліції необхідні нові відповіді на рамкові умови, які змінюються», – сказала лідер ХДС.

Вона має намір обговорити це з керівництвом партії на запланованому після європейських виборів закритому засіданні.

Як повідомляв Укрінформ, колишній прем’єр-міністр федеральної землі Саарленд була обрана головою ХДС в грудні минулого року.

З того часу неодноразово висловлювалися припущення про можливі перестановки у відомстві канцлера або про нові вибори до фактичного завершення роботи законодавчого органу в 2021 році. Меркель же днями заявила журналістам, що не збирається оголошувати про заплановане звільнення з посади відразу після європейських виборів.

 

У Ніцці втретє відбувся фестиваль української культури «Кобзар»

У французькій Ніцці вже втретє пройшов фестиваль української культури «Кобзар».

Організаторами заходу виступили Посольство України у Франції спільно із Французько-українською асоціацією Кот д’Азюр, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Для нас участь у фестивалі є дуже відповідальною, тому що ми презентуємо усі дванадцять етнорегіонів України. Ми розповідаємо про багатство культурної спадщини України», – розповіла голова асоціації Ірина Подиряко.

Вона відзначила, що гостями фестивалю традиційно є не лише українці, а й чимало французів – друзів України, які цікавляться українською культурою.

Фестиваль має насичену програму, включаючи виставку традиційного вбрання, майстер-класи для дорослих і дітей, ярмарок. Організатори також представили гостям вишиту карту України, яка відображає етнорегіони.

Цього року особливим гостем фестивалю був гурт «Шпилясті кобзарі».

Як зазначили у Посольстві України у Франції, у межах фестивалю пройшла презентація книги Ірини Матяш про французького українця, кінорежисера, історика української дипломатії Ежена Деслава (Євген Слабченко).

 

Клімкін їде у Брюссель на десятиріччя Східного партнерства

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуватиме 13-14 травня у Брюсселі візьме участь у низці заходів з нагоди десятої річниці зовнішньополітичної ініціативи ЄС “Східне партнерство”.

Про це повідомляє МЗС України – Укрінформ.

“13 травня Павло Клімкін візьме участь у засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та країн-учасниць Східного партнерства під головуванням Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федеріки Могеріні”, – поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Зазначається, що заходи до десятої річниці Східного партнерства (СхП) включатимуть також конференцію високого рівня за участю глав держав та урядів, вечерю від імені президента Європейської ради Дональда Туска для лідерів країн СхП, а також зустріч міністрів закордонних справ країн СхП з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку на запрошення комісара ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнеса Гана.

Під час заходів буде обговорено досягнення в рамках СхП за 10 років, виклики, які стоять перед країнами регіону, а також започатковано дискусію щодо пріоритетних напрямків розвитку ініціативи після 2020 року, наголосили в МЗС.

Східне партнерство – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів Євросоюзу: Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

Ініціативу формально започатковано на Празькому установчому саміті Східного партнерства 7 травня 2009 року.

 

У Нігерії бойовики ІДІЛ вбили 11 військових

Бойовики терористичного угруповання “Ісламська держава” (ІДІЛ) стверджують, що вбили 11 нігерійських солдат під час нападу на північно-східне місто Гаджіганна.

Про це повідомляє Al Jazeera з посиланням на агентство Amaq, яке пов’язують з ІДІЛ – Укрінформ.

“Бойовики ІДІЛ вбили 11 нігерійських солдатів під час нападу на північно-східне місто Гаджіганна”, – йдеться у повідомленні.

Іноземні ЗМІ з посиланням на джерела інформують, що бойовики ІДІЛ штурмували місто приблизно о 16:30 за місцевим часом, обстрілюючи цивільних і військових.

Бойовики втекли після того, як військові викликали повітряне підкріплення і допомогу батальйону в сусідньому місті.

Раніше “Ісламська держава” заявила, що створила “провінцію” в Індії після зіткнень із силами безпеки країни в регіоні Кашмір, під час яких загинув імовірний бойовик-ісламіст.

 

В ОАЕ повністю згоріли сім нафтових танкерів – ЗМІ

В Об’єднаних Арабських Еміратах у порту Ель-Фуджайра прогриміли вибухи на семи нафтових танкерах.

Про це повідомляє Africazine з посиланням на телеканал Al Mayadeen – Укрінформ.

“Надходять повідомлення про потужні вибухи в еміратському порту Ель-Фуджайра, де загорілися сім нафтових танкерів”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вибухи сталися рано-вранці в неділю. Пожежа повністю знищила сім нафтових танкерів. Пожежники досі намагаються загасити вогонь.

Водночас, деякі активісти у соціальних мережах повідомили, що над портом літають “американські та французькі літаки невстановленого типу”.

Про причини вибухів і займання наразі не відомо.

Деталі інциденту з’ясовуються.

 

У ОАЕ спростували інформацію про вибухи в порту

В Об’єднаних Арабських Еміратах спростували інформацію про вибухи в порту, що спричинили пожежі на нафтових танкерах. Про це повідомляє УНН з посиланням на Wam.ae.

У повідомленні  сказано: “Операції в порту проходять як звичайно”.

Як повідомляв УНН, в Об’єднаних Арабських Еміратах у порту Ель-Фуджайра прогриміли вибухи, а потім почалися пожежі на нафтових танкерах. За словами очевидців горять від 7 до 10 нафтових танкерів.

Водночас, деякі активісти у соціальних мережах повідомили, що над портом літають “американські та французькі літаки невстановленого типу”.

 

У США зіткнувся танкер із баржами, стався великий витік нафтопродуктів

Морський танкер зіткнувся з буксиром і баржами в транспортному каналі біля американського міста Г’юстон, штат Техас, внаслідок чого стався витік нафтопродуктів.

На місці інциденту відбуваються роботи щодо ліквідації наслідків техногенної катастрофи, повідомляє в суботу американський телеканал ABC News – Укрінформ.

“Зіткнення важкого танкера з двома нафтовими баржами призвело до витоку десятків тисяч галонів бензинового продукту в транспортний канал поблизу міста Г’юстон”, – зазначається в

Берегова охорона США підтвердила факт аварії на воді, що сталася в каналі Houston Ship, штат Техас. Як уточнили в службі, 230-метровий танкер зіткнувся з буксиром, який штовхав дві баржі, наповнені близько 90 тис. тонн реформатом кожна. Одна баржа перекинулася, інша отримала значні пошкодження. Про постраждалих не повідомляється.

Реформат – це продукт проміжного етапу в виробництві бензину та є безбарвною легкозаймистою й токсичною речовиною. За інформацією місцевої влади, поки не встановлено точно, скільки речовини просочилося в воду, втім, констатується наявність великої масляної плями на воді та різкий запах.

Морський канал закритий для пересування в районі аварії. На місці інциденту працюють корабель і гелікоптер Берегової охорони США.

 

Південна Корея планує до 2024 року впровадити військових біороботів

Південна Корея має намір до 2024 року ввести в експлуатацію військових біороботів, що імітують тварин, змій і комах.

Про це повідомляє Yonhap з посиланням на доповідь Агентства з програм закупівель озброєнь – Укрінформ.

“Біороботи змінять правила гри в майбутніх війнах, а пов’язані з ними технології, як очікується, внесуть великі зміни в сферу оборонної промисловості”, – сказав представник агентства із закупівлі озброєнь.

Агентство розробило план активного застосування так званих біоміметиків у майбутніх системах військового озброєння.

Як очікується, такі роботи можуть бути використані і в пошуково-рятувальних операціях, і з розвідувальною метою.

Планується, що вже у 2024 році будуть задіяні кілька видів біоботів, які імітують людей, плазунів, комах і морських мешканців.

 

З Німеччини цього року депортували понад 5500 осіб

За даними МВС Німеччини, з січня по березень 2019 року найбільше людей було вислано з ФРН до Італії, Албанії та Грузії.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“За перший квартал 2019 року з Німеччини було депортовано 5613 осіб. Такі дані видання медіагрупи Funke наводять у неділю, 12 травня, з посиланням на відповідь МВС ФРН на запит фракції Лівої партії в бундестазі”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що найбільше мігрантів було вислано до Італії, Албанії та Грузії. У той же час у країни Магрибу депортовано близько 400 осіб. За аналогічний період 2018 року з Німеччини було вислано 6235 осіб, а за весь минулий рік – майже 24 тисячі.

Експерт парламентської фракції Лівої партії з питань внутрішніх справ Улла Йельпке (Ulla Jelpke) розкритикувала практику висилки. За її словами, число тих, кого депортують, перебуває “на тривожно високому рівні” щодо попереднього року. Перш за все, мова йде про депортацію відповідно до Дублінської угоди. Воно визначає, що мігранти повинні подавати клопотання про отримання притулку в тій країні, де вперше перетнули кордон Євросоюзу.

Тим часом, кількість нелегальних мігрантів, що прибувають до Європейського Союзу, в останні роки скорочується. Так, у 2018 році Європейське агентство з охорони зовнішніх кордонів зареєструвало 150114 нелегальних перетинів кордонів ЄС. Це на 27 відсотків менше, ніж роком раніше.

 

Муженко повідомив про черговий злам своєї Facebook-сторінки

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко повідомив, що його сторінка в соціальних мережах була зламана і поширена публікація провокаційного політичного змісту.

Про це він написав у Facebook – Укрінформ.

“Вчергове моя сторінка була зламана і поширена публікація провокаційного політичного змісту”, – зазначив Муженко.

У цьому зв’язку він нагадав, що “військові не втручаються у політичні процеси в країні”.

“Гібридна війна продовжується і ми традиційно даватимемо гідну відсіч ворогу”, – запевнив начальник Генштабу.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2017 року невідомі намагалися “зламати” сторінку у соцмережі керівника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженка.

 

Google звинувачують у саботажі інших веб-браузерів

Сьогодні браузер Google Chrome став монополістом в інтернеті, і експерти проводять сумні аналогії з Internet Explorer 6.

У Chrome було багато конкурентів, які мали б не допустити такого розвитку подій, повідомляє Techtoday – Укрінформ.

Колишній розробник браузера Firefox каже, що Google роками саботує роботу інших веб-навігаторів.

Частка Google Chrome нині становить близько 67%, через що розробники сайтів перестають адаптувати свої ресурси для інших навігаторів. Також монополія одного браузера дозволяє йому диктувати власні умови і впроваджувати свої стандарти. Експерти побоюються, що може настати ера, схожа на часи Internet Explorer 6. Цей браузер на початку 2000-х також подолав конкурентів і став монополістом в інтернеті. Як наслідок – прогрес в онлайні майже зупинився.

Колишній топ-менеджер Mozilla говорить, що Google свідомо та систематично саботує роботу інших браузерів для збільшення популярності Chrome. Подібні звинувачення висували й інші розробники, які казали, що Google спеціально вводить невеликі баги, що впливають на користувачів інших браузерів, особливо Firefox, оскільки він використовує власний двигун.

«Коли Chrome запустили, стало складніше. З’явився конкурент, але він не душив та не ламав наших угод, – каже колишній віце-президент Firefox Джонатан Найтінгейл. – Натомість вони постійно повторювали, що ми на одному боці, що ми хочемо одних і тих самих речей».

Найтінгейл вважає, що програмісти та інженери Google справді могли так думати та хотіти найкращого, впроваджуючи оптимальні рішення. «Але Google як корпорація дуже відрізняється від окремих користувачів, – каже він. – Реклама Google Chrome почала з’являтися поруч із пошуковими запитами Firefox. Gmail та Google Docs почали вибірково гальмувати та збоїти у Firefox. Демонстраційні сайти хибно блокували Firefox як несумісний».

Кожного разу, каже Найтінгейл, коли про подібну поведінку доповідали у Google, звідти відповідали: «Упс, це випадково. Ми виправимо це з наступним оновленням через 2 тижні».

Одним із найвідоміших випадків такого «упс» є вповільнення YouTube до п’яти разів на всіх браузерах, окрім Chrome. Особливо це було помітно на Firefox та Miсrosoft Edge, які використовували власні двигуни. Причина в тому, що Google почала використовувати в YouTube бібліотеку JavaScript, яку ці браузери не підтримували. Також у Chrome використовувався інтерфейс Shadow DOM v0 API, який не застосовували інші веб-навігатори.

 

У Франції на акцію вийшла рекордно низька кількість “жовтих жилетів”

У Франції в суботніх акціях руху “жовтих жилетів” взяла участь рекордно мала кількість протестувальників – 18,6 тисячі осіб.

Про це повідомляє RFI з посиланням на дані МВС – Укрінформ.

“У Франції в суботу, 11 травня, на акції «жовтих жилетів» вийшло 18 600 людей. … У Парижі в протестному марші взяли участь 1200 активістів. Число маніфестантів стало найнижчим з моменту початку руху”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в 26-у суботу протестів «жовтих жилетів» мітинги і ходи пройшли в Парижі, Ліоні та Страсбурзі.

У Нанті, за даними МВС, на вулиці вийшли 2 тисячі активістів, і акції закінчилися вуличними сутичками. Учасники маршу підпалили автобусну зупинку і кидали скляні пляшки в поліцейських, яким довелося застосувати сльозогінний газ.

Водночас, «жовті жилети» висловили незгоду з офіційними даними про кількість учасників протестних акцій. За даними прихильників руху, у всій Франції на вулиці вийшло понад 37,5 тис. осіб. Однак і ця цифра свідчить про поступове падіння числа активістів – тиждень тому, згідно з їхніми даними, в акціях взяли участь 40 тисяч осіб.

 

У Криму та на Донбасі – близько 75 тисяч російських військових – Наєв

В окупованому Криму й ОРДЛО нині перебуває близько 75 тисяч російських кадрових військових.

Про це розповів колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв в інтерв’ю ТСН – Укрінформ.

“У Криму 40 тисяч (російських – ред.) військових, в ОРДЛО – 35 тисяч. В ОРДЛО росіяни обіймають всі керівні військові посади та входять до складу підрозділів так званої точкової дії. Спецпідрозділи, інструктори з Росії. Їх там загалом від 2100 до 2300 осіб. А в “лавах армій” перебувають близько 11 тисяч російських громадян (це ще до видавання паспортів), а решта особового складу – місцеві мешканці”, – наголосив Наєв.

Крім того, за його словами, те, що командирів так званих 1-ого армійського корпусу (Донецьк – ред.) чи 2-го армійського корпусу (Луганськ – ред.) ЗС РФ не афішують, є частковим підтвердженням того, що на цих посадах – кадрові російські генерали.

Відповідаючи на запитання, чи сприймають росіяни своє призначення в ОРДЛО як покарання чи підвищеня, екс-командувач ОС зауважив, що серед кадрових офіцерів РФ думки різняться.

“Вищий керівний склад, генерали, розуміють, що руху фронту не буде, тому вони спокійно сидять на своїх посадах. А серед молодшого офіцерського складу не дуже хороші настрої”, – зазначив він.

 

На звільнення окупованої території України знадобиться менше доби – Наєв

На визволення окупованої Росією частини території України військовослужбовцям ЗСУ знадобиться менше доби.

Про це сказав колишній командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв в інтерв’ю ТСН – Укрінформ.

Відповідаючи на запитання, скільки часу займе визволення окупованих територій, він зазначив: “Безпосередньо на військову дію піде дуже мало часу – менше доби. Головне в такому випадку – дуже швидка дія, щоб дійти до українського кордону і там закріпитись”.

Водночас, на запитання, чи не готуються з боку окупантів рішучі наступальні дії, Наєв відповів: “Безпосередні плани такі у ворога є. Ми знаємо загрозливі напрямки на лінії зіткнення, і таких напрямків понад десять. Ми передбачаємо дії у відповідь – на цих напрямках всі засоби постійно готові реагувати”.

За його словами, українські військові також відстежують загрозливі ділянки кордону з Росією у Луганській області, Азовського моря в межах ООС. “В усіх цих напрямках готові реагувати на активні дії ворога”, – підкреслив колишній командувач ОС.

 

Криза поставок російської нафти відкриває для України перспективи — експерт

Квітнева криза, пов’язана з поставками “брудної” російської нафти, показала низку важливих аспектів і, можливо, відкрила для України деякі перспективи

Про це зазначив Сергій Куюн, директор ТОВ “Консалтингова група А-95” у статті для DT.UA – Укрінформ.

“Брудна” російська нафта і європейські директиви додають привабливості постачання нафти за маршрутом Одеса—Броди і далі по нафтопроводу “Дружба” до Європи”, – пише експерт.

За його словами, по-перше, європейські одержувачі російської нафти спокійно проходять цю кризу, відкривши свої нафтові резерви. По-друге, білоруси знову задумалися про необхідність альтернативних поставок нафти.

“У 2024 р. російська нафта для них поставлятиметься на ринкових умовах, і в альтернативи з’являється шанс. Український маршрут з підйомом нафти в Южному/Одесі до Бродів і далі в Мозир готовий до роботи в будь-який момент. Усі пропозиції “Укртранснафти” у білорусів є”, – наголошує Куюн.

По-третє, додав експерт, кульгава якість російської нафти і європейські директиви додають привабливості поставкам нафти за маршрутом Одеса—Броди й далі по “Дружбі” у Європу. Це може бути азербайджанська, іранська і казахстанська сировина, яка сьогодні “піднімається” у Центральну Європу з узбережжя Адріатичного й Середземного морів.

Автор підкреслює, що усі ці перспективи потребують упевненості в українському маршруті, який за останні 15 років такої репутації не створив. Квітнева криза стане гарним тестом на гнучкість і професіоналізм.

Як повідомлялося, 19 квітня концерн “Білнафтохім” заявив про 10-25-разове перевищення допустимих показників частки органічних хлоридів у нафті, що поставляється нафтопроводом “Дружба”. Російська “Транснефть” визнала відхилення в якості, а Міненерго РФ заявило, що проблеми мають “технічний характер”. 22 квітня неякісна сировина досягла європейських і українських НПЗ.

АТ “Укртранснафта” пізно ввечері 25 квітня вимушено призупинило транзит нафти магістральним нафтопроводом “Мозир-Броди” (МН “Дружба”). Крім того, європейські партнери відмовилися приймати забруднену нафту на приймально-здавальних ділянках “Будковце” (Словаччина) і “Фенешлітке” (Угорщина).

У суботу, 11 травня, в Укртранснафті заявили, що о 14.35 відновили транзит нафти європейським споживачам по магістральному нафтопроводу “Дружба”.

 

Епіфаній прокоментував об’єднання ПЦУ з УГКЦ

Для вивчення можливого об’єднання українських православних церков східного та західного обрядів між ними спочатку має бути проведено відповідний діалог. Про це предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив в ефірі одного з телеканалів, передає УНН.

“Загалом логічно, що в Україні буде Єдина помісна православна церква….. Тому ми співпрацюємо з тими церквами, які зараз є. Ми тісно співпрацюємо з УГКЦ, яка є патріотичною церквою. Співпраця йде в рамках Всеукраїнської ради церков. Це унікальний орган, який об’єднує різні церкви, різні конфесії в єдиний орган, який озвучує певні проблеми, звертається з певними меседжами до суспільства. В рамках цієї ради ми єдині в захисті Української держави”, – розповів він.

Епіфаній також прокоментував можливе об’єднання УГКЦ з ПЦУ: “Загалом багато хто прагне і говорить проте, що ці церкви повинні в майбутньому об’єднатися. Але для того, щоб об’єднатися, треба прийти до діалогу. Зараз ми тісно співпрацюємо. Ми спільно втілюємо певні проекти, беремо участь у спільних заходах. На зустрічі з Блаженнійшим Святославом ми говорили про подальше поглиблення нашої співпраці. У цій співпраці ми прийдемо до діалогу, а вже діалог визначить, чи зможемо ми об’єднатися. Теоретично це в майбутньому можливо. Але це залежить від того, як ми будемо співпрацювати, підтримувати ці дружні стосунки, прагнути цієї єдності. У майбутньому всі православні повинні об’єднатися в єдиній Церкві. Зараз ми є незалежною автокефальною помісною православною церквою, яка володіє всіма необхідними правами нарівні з іншими, навіть історичними патріархатами. Зараз ми перебуваємо в статусі митрополії, але це не впливає на внутрішній стан і загалом не ущемляє наші права. Щодо піднесення до статусу патріархату, то це в майбутньому, коли ми, всі православні, об’єднаємося навколо Київського престолу. Зараз ми говоримо про майбутнє, яке маємо будувати: визнання іншими православними помісними церквами, єдність у межах України, у межах єдиної помісної православної церкви. Тож все залежить від нас: як ми будемо діяти, співпрацювати.”

Як повідомляв УНН, Епіфаній наголосив на важливості об’єднання навколо Київського престолу.

 

У ПЦУ прокоментували проблеми з визнанням іншими церквами

Стикнулися з певними проблемами щодо визнання нашої автокефалії з боку інших помісних православних церков. Про це предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив в ефірі одного з телеканалів, передає УНН.

“Ми стикнулися з певними проблемами щодо визнання нашої автокефалії з боку інших помісних православних церков. Ми не очікували такої протидії і агресії з боку не тільки РПЦ, а й з боку російської держави. Бо якщо Путін скликав навіть свого часу Раду національної безпеки з питання автокефалії Української православної церкви, то всі розуміють на якому порядку денному стоїть питання нашої автокефалії в російській державі. І зараз ми бачимо, що є протидія з боку РПЦ і російської держави щодо визнання автокефалії нашої Церкви. Вони програли щодо Томосу, бо говорили, що ніколи цього не відбудеться і Вселенський патріарх ніколи не надасть Томос на автокефалію Української помісної православної церкви”, – повідомив він.

Як повідомляв УНН, Епіфаній прокоментував обєднання ПЦУ з УГКЦ.

 

Епіфаній заявиви, що буде підтримувати Зеленського в конструктивних діях

Митрополит Епіфаній заявив, що буде підтримувати новообраного Президента Україні Володимира Зеленського в конструктивних діях. Про це предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив в ефірі одного з телеканалів, передає УНН.

“Я мав першу особисту зустріч з новообраним президентом Володимиром Зеленським. Він на мене справив досить позитивне враження як людина. Він отримав великий вотум довіри українського суспільства, яке багато від нього очікує. Ми говорили про те, що будемо надалі співпрацювати. Ми як Українська церква будемо підтримувати і Президента, і українську державу в конструктивних діях. В усьому, що буде стосуватися єдності і розбудови Української держави, ми будемо працювати як партнери. Я вірю, що ми надалі будемо робити все задля того, щоб ці стосунки зберігалися добрими”, – повідомив він.

Як повідомляв УНН, Епіфаній прокоментував обєднання ПЦУ з УГКЦ.

 

Церква активно застосовує соцмережі у своїй діяльності – Епіфаній

Завдяки соціальним мережам церква має змогу достукатися до тих, хто веде активне життя у віртуальному просторі, і повернути їх до духовного.

На цьому наголосив митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю на Еспресо, відповідаючи на запитання про те, чи використовуватиме церква сучасні методи донесення інформації, такі як соцмережі – Укрінформ.

“Звичайно, церква використовує і буде ще більш активно використовувати сучасні технології. Бо це також до певної міри є проповіддю. Багато священнослужителів присутні в соцмережах і через соцмережі церква теж має можливість проповідувати, доносити свою думку до тих, хто там перебувають”, – зазначив предстоятель Православної церкви України.

Він наголосив, що церква реформується, стає сучаснішою. Проте йдеться лише про ті її ланки, що не стосуються віровчення.

“Віровчення – це істина, яку приніс у світ Бог. І ми не маємо права її змінювати. А все, що стосується зовнішнього, обрядового, ми будемо поступово змінювати, робити ближчим до народу”, – сказав митрополит Епіфаній.

За його словами, це особливо стосується молоді, яка нині повністю поглинута соцмережами, сучасними технологіями, які “відволікають від духовного і тягнуть до матеріального”.

Церква ж, зазначив предстоятель ПЦУ, є тим острівцем, де людина може перепочити, дістати духовну підтримку. “Тому ми повинні використовувати сучасні технології, щоб достукатися до сердець тих, хто зараз перебуває десь у віртуальному світі. Ми повинні працювати над тим, щоб їх долучити, пояснити їм, що церква – це є духовна основа нашого життя. І якщо ми будемо відкидати це, то в майбутньому отримаємо незворотні процеси, які приведуть нас до духовної катастрофи”, – переконаний владика.

 

Філарет: я не виключаю розкол ПЦУ, але ми створимо єдину церкву

Почесний патріарх Православної церкви України та глава УПЦ КП Філарет допустив розкол в православній церкві і стверджує, що уповноважений скликати собор. Про це він повідомив одному з українських телеканалів, сюжет якого був опублікований у неділю, передає УНН.

За словами глави УПЦ КП Філарета, через вкрай рідкісне спілкування з предстоятелем ПЦУ Єпіфанієм “церква розділилася”.

Філарет стверджує, що після створення Православної церкви України таке спілкування відбулося не більше п’яти разів.

“Хіба це спілкування? Коли кожен день потрібно управляти церквою. Тому спілкування немає. Через те, що немає спілкування — а воно повинно бути, — церква розділилася. Тому зараз моє завдання, як патріарха, зберегти Київський патріархат, зберегти українську церкву”, — вказав він.

Філарет стверджує, що, як і предстоятель ПЦУ, може скликати собор. Також він повідомив, що Українська православна церква Київського патріархату — існує і на даний момент, заявивши, що: “Він (Київський патріархат) є. Його не потрібно повертати. Він існує. Є патріарх? Коль є патріарх, значить, є і патріархат. Є Київська патріархія. Тому повертати патріархат не потрібно. Він є і повинен бути… І буде патріархат. Причому не тільки буде невизнаним. Прийде час, коли буде визнано”.

Як стало відомо раніше, Філарет не без докорів запросив Епіфанія на службу у Володимирський собор.

 

Тайсон назвав Ломаченка танцівником балету

Колишній абсолютний чемпіон світу Майк Тайсон (50-6, 44 КО) вважає, що у володаря титулів WBA і WBO в легкій вазі Василя Ломаченка (13-1, 10 КО) є достойний суперник. Слова американця наводить boxingnews24.com, повідомляє УНН.

“Ломаченко – балетний танцюрист, я з нетерпінням чекаю цей поєдинок. У нас є молодий хлопець з Балтімора, Джервонта Девіс. Зараз “Танк” ще не готовий до бою проти “Hi-Tech”, але, скажімо так, через два роки я хотів би побачити, як ці хлопці б’ються на ринзі”, – наголосив колишня зірка світового боксу.

Нагадаємо, що наступний бій Ломаченко має провести проти Люка Кемпбелла (20-2, 18 КО) у боротьбі за титул WBC.

 

Новий президент Північної Македонії вступає на посаду

У неділю, 12 травня, в парламенті Республіки Північна Македонія відбудеться церемонія інавгурації президента країни Стево Пендаровського.

Про це повідомляє Нова Македонія – Укрінформ.

«Після церемонії інавгурації, яка пройде в парламенті, новообраний президент Стево Пендаровскі офіційно вступить на посаду», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в церемонії інавгурації візьмуть участь президенти Сербії (Олександр Вучич), Болгарії (Румен Радєв), Албанії (Ілір Мета), а також лідер частково визнаної Косово Хашим Тачі. З ними новий глава Північної Македонії проведе двосторонні зустрічі.

Після урочистої церемонії глава держави проведе зустріч віч-на-віч зі своїм попередником Георге Івановим і співробітниками президентської адміністрації.

Напередодні Державна виборча комісія вручила Стево Пендаровському посвідчення обраного президента.

 

Курс на ЄС і НАТО – пріоритет для нового президента Північної Македонії

Новообраний президент Республіки Північна Македонія Стево Пендаровський продовжить курс на членство країни в ЄС і НАТО.

Про це він заявив на церемонії вступу на посаду, що відбулася в неділю, 12 травня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Стево Пендаровський зазначив, що «докладе всіх дипломатичних зусиль для завершення процесу повноправного членства країни в ЄС і НАТО».

Новий президент Північної Македонії підкреслив, що найважливішими пріоритетами у внутрішній політиці для нього будуть забезпечення високого рівня економічного зростання, а також нульова толерантність до корупції, кумівства у владі та злочинності.

Пендаровський запевнив, що стане президентом усіх громадян країни, першим протягне руку співпраці опозиції, а також створить сприятливі умови для роботи вільних ЗМІ та активної взаємодії з громадянським суспільством.

 

У Литві стартували президентські вибори

У Литві в неділю, 12 травня, проходять президентські вибори і два референдуми – про розширення подвійного громадянства і скорочення кількості парламентаріїв.

Про це повідомляє Delfi – Укрінформ.

Голосування на виборчих дільницях буде проходити з 7 до 20 годин. У списку виборців значиться 2 млн 472 тис. 405 громадян.

У президенти балотується дев’ять кандидатів: соціал-демократ Вітяніс-Повілас Андрюкайтіс, філософ Арвідас Юозайтіс, європарламентар Валентінас Мазуроніс, економіст Гітанас Науседа, члени сейму Міндаугас Пуйдокас, Нагліс Путейкіс, кандидат “селян” – прем’єр Саулюс Скверняліс, кандидат консерваторів – парламентарій Інгріда Шимоне, член Європарламенту, лідер Виборчої акції поляків Литви – Союзу християнських сімей Вальдемар Томашевський.

 

Голосування завершилося на виборах в Литві

Голосування на сьоме за роки незалежності президентських виборах завершилося в Литві. О 20:00 за місцевим часом (збігається з київським) закрилися близько 2 тисяч виборчих дільниць, на яких 2,472 млн володіють правом голосу громадян могли зробити вибір на користь одного з дев’яти претендентів на пост глави держави, а також проголосувати на референдумах про введення подвійного громадянства і скорочення на 15% депутатського корпусу в парламенті, інформує УНН.

Однак через черги, які утворилися перед закінченням голосування на декількох ділянках, Головна виборча комісія прийняла рішення продовжити час їх роботи.

“Всім тим, хто прийшов на ділянку до 20:00, надана можливість проголосувати і після цієї години”, — повідомила журналістам голова комісії Лаура Матьyoшайтіте.

За попередніми даними комісії, явка становить 56,46%. Порогу активності для президентських виборів законами Литви не передбачено, тому вони вважаються такими, що відбулися за будь-яких показників. Перешкодити юридичному визнанню можуть лише значні порушення порядку голосування, яких, згідно з комісією, не було. Поріг явки в 50% існує для референдумів. Він теж подоланий.

Поліція отримала близько 50 повідомлень про можливі порушення. Сигнали стосувалися незаконної агітації, яка в день виборів заборонена, і спроб підкупу виборців. Однак жодного попереднього слідства по ним розпочато не було.

Нагадуємо, на виборах в Литві фіксують меншу явку, ніж у 2014 році.

 

На виборах у Литві визначилися учасники другого туру

У другий тур виборів президента Литви вийшли Інґріда Шимоніте і Ґітанас Науседа.

Про це інформує BBC – Укрінформ.

“За попередніми даними, екс-міністр фінансів Шимоніте набрала 26,2% голосів, економіст Науседа – 24,6%”, – ідеться в повідомленні.

Другий тур виборів пройде через два тижні, 26 травня.

Також зазначається, що одночасно з виборами пройшли референдуми – про подвійне громадянство з країнами, “які відповідають критеріям обраної Литвою європейської та трансатлантичної інтеграції” і про скорочення парламенту зі 141 до 121 депутата.

За даними BBC, через низьку явку виборців обидва референдуму визнані такими, що не відбулися.

 

Прем’єр-міністр Литви визнав, що не пройшов у другий тур виборів – ЗМІ

Чинний глава уряду Литви Саулюс Скверняліс визнав, що не пройшов у другий тур президентських виборів, які відбулися в неділю.

Про це повідомляє портал Delfi.lt – Укрінформ.

“Сьогодні, скоріш за все, не дуже”, – так Скверняліс відповів на запитання телеканалу TV3 про те, чи сподівається він випередити Інґріду Шимоніте, яка опинилася на другому місці”, – йдеться в повідомленні.

Своєю чергою кандидат у президенти від консерваторів Шимоніте заявила, що пройшла у другий тур.

“Теорія, яку кілька місяців тому хтось висунув як план-хуліган, що у другому турі можуть бути два кандидати правих, і тоді багато хто сміявся, а схоже, сміятися було не варто – це може бути ймовірний сценарій другого туру”, – цитує її Delfi.lt.

За поточними даними Головної виборчої комісії, в першому турі лідирує Ґітанас Науседа (31,28% голосів), на другому місці Інґріда Шимоніте (25,96%), на третьому – Саулюс Скверняліс (23,06%).

Як повідомляв Укрінформ, у неділю в Литві пройшли вибори президента. У них узяли участь дев’ять кандидатів, явка становила 56,5%.

 

Зв’язки Ле Пен з екс-стратегом Трампа зацікавили французьких депутатів

Члени парламенту Франції мають намір створити комісію для розслідування зв’язків екс-радника президента США Стівена Беннона з місцевими правими популістами.

Про це повідомляє Deutsche Welle – Укрінформ.

“Члени французького парламенту від кількох партій вимагають створити комісію з розслідування можливих контактів правопопулістської партії “Національне об’єднання”, очолюваної Марін Ле Пен, з колишнім головним стратегом президента США Дональда Трампа Стівеном Бенноном”, – ыдеться в повідомленні.

Зазначається, що ця вимога депутатів і сенаторів стала реакцією на сюжет телеканалу France 2 про зустріч високопоставлених функціонерів “Національного об’єднання” з Бенноном, на якій поміж іншим ішлося про партійні фінанси.

Жан-Мішель Мі, депутат від партії “Республіка на марші” президента Макрона підкреслив, що комісія мусить перевірити підозри про “міжнародну змову проти інтересів Франції”.

Своєю чергою партія “Національне об’єднання” заявила, що подасть позов у зв’язку зі шкодою її репутації.

Марін Ле Пен назвала вимогу провести парламентське розслідування “політичним маневром” перед виборами до Європарламенту. За її словами, Беннон пропонував послуги для отримання кредиту в одному з європейських банків, однак справа до цього не дійшла. “Не існує ніякого американського фінансування “Національного об’єднання”, організованого Бенноном”, – заявила Ле Пен.

У зв’язку з цим DW нагадує: влітку 2018 року Беннон заявив, що відкриває в Європі фонд, який буде підтримувати правих популістів. Однією з цілей нової організації під назвою “Рух” (The Movement) зі штаб-квартирою в Брюсселі мала стати допомога європейським украй правим на виборах в Європарламент у травні 2019 року.

 

Через мовне питання МЗС Болгарії викликало посла Туреччини

МЗС Болгарії викликало посла Туреччини Хасана Улусоя на понеділок, 13 травня, для пояснень через його висловлювання щодо вивчення в країні турецької мови.

Про це повідомляє видання Novinite з посиланням на заяву болгарського МЗС – Укрінформ.

“Така заява посла Туреччини як сусідньої та партнерської країни не відповідає очікуванням Республіки Болгарія про те, яким чином мають розвиватися наші добросусідські та дружні відносини”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, посла викликали за розпорядженням голови МЗС Єкатерини Захарієвої.

Улусой мусить пояснити свої висловлювання на церемонії відкриття заводу автозапчастин “Teklas Bulgaria” в місті Кирджалі. Тоді він закликав болгарську державу заохочувати вивчення турецької мови як іноземної.

У зв’язку з цим болгарське МЗС наголосило, що “слова посла звучать тривожно, оскільки болгарський уряд ніколи не заважав вільному вивченню турецької мови”. Її можна вивчати в школі разом з англійською, німецькою, французькою, китайською, японською, румунською, російською, івритом, наголосили у відомстві.

 

Глава МВС Німеччини проти масової репатріації бойовиків ІДІЛ

Масова репатріація Німеччиною із Сирії прихильників терористичної угруповання “Ісламська держава” з німецьким громадянством неприпустима, переконаний Горст Зеєгофер.

Про це повідомляє Deutsche Welle – Укрінформ.

Виступаючи в ефірі телеканалу ARD, міністр внутрішніх справ Німеччини вказав на ризик, що серед них будуть особи, котрі не є громадянами ФРН, проте влада зможе з’ясувати це, лише коли людина опиниться на території країни.

“Справу кожного з прихильників ІДІЛ необхідно розглядати в індивідуальному порядку, щоб у німецької влади не лишилося жодних сумнівів стосовно особистостей, вважає Зеєгофер. Зокрема, слід перевіряти, чи притягувалася особа до кримінальної відповідальності в інших державах, зазначив він. Крім того, необхідно зібрати всі дані про особу, що приймається, які є в розпорядженні німецьких відомств”, – зазначається в повідомленні.

Ідеться про людей, які залишили Німеччину, щоб “вести війну проти вільного світу”, додав Зеєгофер. “Як міністр внутрішніх справ, що відповідає за захист нашого населення, я виключно обережний у цих питаннях”, – підкреслив він.

На думку глави МВС, винятки неприпустимі навіть для неповнолітніх, яких у подібній ситуації “використовують у політичних цілях”.

Уряд ФРН припускає, що зараз близько 110 прихильників “Ісламської держави” з німецьким громадянством утримуються під вартою на територіях Сирії та Іраку, контрольованих курдськими формуваннями. Курди неодноразово закликали країни, чиї громадяни перебувають у лавах ІДІЛ, повернути їх на батьківщину.

 

Мігранти штурмували іспанську автономію в Африці

Понад півсотні мігрантів намагалися прорватися з Марокко у Мелілью – іспанську територію на півночі Африки.

Про це повідомляє The Local із посиланням на МВС Іспанії – Укрінформ.

«У неділю вранці 52 мігранти видерлися на огорожу на кордоні, аби прорватися з Марокко на територію іспанського анклаву Мелілья», – йдеться в повідомленні.

Під час інциденту поранення дістали чотири іспанські поліцейські та один мігрант.

Як відомо, близькість Іспанії до Північної Африки зробила її привабливою для мігрантів, котрі намагаються нелегально потрапити до Євросоюзу.

Мелілья – порт на середземноморському узбережжі Африки, що межує з Марокко, зі статусом автономного міста Іспанії. Його населення — близько 80 тис. осіб.

 

Поліція Куби зірвала ЛГБТ-акцію

Представники ЛГБТ-спільноти спробували провести у столиці Куби Гавані акцію на підтримку прав сексуальних меншин.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

Як зазначається, близько ста активістів рушили з центру Гавани до набережної, однак уже через 500 метрів їх зупинила поліція. Деякі демонстранти спробували прорвати оточення, при цьому щонайменше трьох із них затримали.

У грудні 2018 року влада Куби відмовилися включити в текст нової конституції формулювання, яке допускає укладення одностатевих шлюбів. Секретар Держради Омеро Акоста пояснив це рішення негативною реакцією кубинців.

Спочатку у статті 68 проекту конституції вказувалося, що “шлюб є ​​добровільно укладеним союзом між двома людьми” без згадування статі. В ході всенародного обговорення близько 158 тисяч кубинців зі 192 тисяч, які висловилися з цього питання, зажадали зберегти формулювання, згідно з яким шлюб є союзом між чоловіком і жінкою. Нова конституція набрала чинності у квітні.

 

Росія запустила до окупованого Криму круізний лайнер “Князь Володимир”

На лайнері “Князь Володимир” увечері до анексованого Криму 12 травня вирушили 350 пасажирів. Про це повідомляють кримські ЗМІ з посиланням на з посиланням на представника компанії “Чорноморські круїзи” Ольгу Камчатову, передаэ УНН з  посиланням на “Крим.Реалії”.

“Днем в морському порту Сочі була святкова програма з концертом, розіграшем призів. Головний приз — круїз — виграла молода сім’я з двома дітьми з Уфи. Завершилося свято яскравим феєрверком, і лайнер вийшов в море. Уже завтра він буде в Новоросійську. У суботу лайнер повернеться в Сочі, а в неділю відправиться в новий рейс. І так до 19 жовтня”, — цитує Камчатову місцеве агентство.

У повідомленні сказано, що пасажирами лайнера “Князь Володимир” в поточному сезоні стануть близько дев’яти тисяч пасажирів.

“Круїзний лайнер „Князь Володимир“ з більш ніж 350 пасажирами на борту відкриє регулярне пасажирське сполучення по круїзної лінії Сочі-Новоросійськ-Ялта-Севастополь. Лайнер „Князь Володимир“ в 2019 році на круїзній лінії пропрацює до 19 жовтня і зробить 23 рейси. На даний момент реалізовано понад три тисячі путівок”, — цитує ЗМІ повідомлення компанії.

Нагадуємо, Аксьонов заявив, що українці відвідують анексований Крим “частіше за інших іноземних туристів”.

 

Аксьонов заявив, що українці відвідують анексований Крим “частіше за інших іноземних туристів”

Найбільша частка, як вважають в РФ — “іноземних туристів”, які приїжджають до окупованого Крим, доводиться на громадян України. Про це заявив “глава” Криму Сергій Аксьонов в інтерв’ю газеті “Известия”, повідомляє УНН.

“Серед іноземців, які приїжджають до Криму, найбільша частка припадає на громадян України: близько одного мільйона”, — повідомив він виданню.

Аксьонов зазначив, що в 2018 році захоплений РФ півострів відвідали делегації та туристичні групи з 144 країн світу, що стало рекордом пострадянського періоду. За його словами, крім українців, Крим часто відвідують туристи з Білорусі (близько 10% іноземних туристів). Також приїжджають гості з більшості країн Євросоюзу, з США, Китаю, ПАР, Ізраїлю, Сирії, Йорданії, Індії та інших держав.

Під час “травневих свят” число людей, що приїжджають на півострів через пункти пропуску на адміністративному кордоні материкової України і тимчасово окупованого півострова — нібито “зросло приблизно втричі”, повідомив 6 травня так званий “голова комітету з санаторно-курортного комплексу і туризму Держради Криму” Олексій Черняк. Зростання пасажиропотоку і числа автомобілів, які перетинають кордон, відзначали і в прес-службі “прикордонного управління ФСБ Росії по Республіці Крим”.

Як стало відомо раніше, окупанти в Криму стверджують, що “зберігається загроза повторення провокації в морі з боку України”.

 

Політики Єгипту і Саудівської Аравії переконали Трампа підтримати Хафтара в Лівії

Адміністрація президента США Дональда Трампа під впливом Єгипту і Саудівської Аравії вирішила виступити на підтримку командувача Лівійською національною армією (ЛНА) фельдмаршала Халіфи Хафтара. Про це йдеться в статті, опублікованій в газеті The Wall Street Journal, передає УНН.

За словами її джерел з числа співробітників адміністрації США і саудівських чиновників, “лідери Саудівської Аравії і Єгипту успішно впливали на президента Трампа з тим, щоб він змінив курс США щодо Лівії” і підтримав Хафтара. У публікації йдеться, що президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі і наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Сальман Аль Сауд переконали Трампа поговорити з Хафтаром телефоном. Саудівський принц повідомив Трампу, що уряд в Тріполі пов’язаний з терористичними угрупованнями “Ісламська держава” і “Аль-Каїда”.

За відомостями видання, під час телефонної розмови 15 квітня Трамп дав Хафтару зрозуміти, що підтримує його. “Рішення Трампа стало відступом від багаторічної політики США в Лівії, в рамках якої Вашингтон підтримував Уряд національної згоди (УНЗ) у Тріполі і взаємодіяв з його силами в боротьбі проти ІД”, — наголошується в статті. Газета констатує, що до дзвінка Трампа Держдепартамент закликав до припинення вогню в Лівії і засуджував наступ Хафтара.

Як випливає з матеріалу, прем’єр-міністр УНЗ Фаїз Сарадж не був повідомлений про зміни політичного курсу США. Видання пише, що американські дипломати в світлі того, що відбувається зіткнулися з серйозними труднощами у виробленні нового курсу щодо Лівії.

Як зазначав УНН, уряд Лівії погрожує призупинити роботу іноземних фірм в країні.

 

Окупанти в Криму стверджують, що “зберігається загроза повторення провокації в морі з боку України”

Нібито “загроза провокації з боку України”, яку Росія порівнює з атакою на українські військові кораблі в листопаді 2018 року в Керченській протоці, “як і раніше зберігається”. Таку думку висловив так званий “глава” Криму Сергій Аксьонов в інтерв’ю газеті “Известия”, пише УНН.

“Зберігається (загроза повторення даного сценарію), тому що це частина довгострокової стратегії НАТО з нагнітання напруженості в цьому регіоні. Думаю, що від особи президента України це питання не залежить, його думки ніхто не питає”, — сказав він.

Як стало відомо раніше, підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксьонов стверджує, що в Херсоні виготовляють документи на кримську нерухомість, що датуються періодом до 2014 року. Про це він написав, вказавши, що “влада Криму” має намір вжити заходів у зв’язку з цією інформацією.

 

У Мордовії чиновники вийшли на акцію “Безсмертний полк” з портретом одного і того ж ветерана

9 травня в Мордовії глава місцевого МВС, прокурор і єпископ вийшли на акцію “Безсмертний полк” з портретами одного і того ж ветерана. Фотографіями з ходи поділилася прес-служба МВС, але через деякий час видалила публікацію. На це звернуло увагу співтовариство “Омбудсмен поліції”, інформує УНН.

У публікації повідомлялося, що співробітники відомства вийшли на акцію з фотографіями “своїх родичів-фронтовиків”. При цьому, фотографії були підписані по-різному: “Кудашкін Андрій Матвійович” і “Кудашкін Матвій Андрійович”.

Прес-служба МВС по Мордовії пояснила однакові портрети на акції “Безсмертний полк” тим, що глава відомства дозволив своїм друзям вийти на ходу з фотографією його дідуся.

У відомстві не змогли відповісти на питання, чому фотографії були підписані різними іменами. Прес-служба уточнила, що 13 травня МВС дасть офіційний коментар.

“Це не плутанина. Просто наш керівник дав можливість нести портрет свого діда своїм друзям. Кудашкін — це дідусь нашого міністра Арсентьєва”, — повідомили у прес-службі.

Як зазначалося раніше, у Казахстані вирішили відмовитися від проведення акції “Безсмертний полк”.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 462

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua