Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 13.02.2019

Інформдень: 13.02.2019

Мітинг-реквієм у Бахмуті: чотири роки тому окупанти обстріляли мікрорайон “Східний”
На Донеччині згадували загиблих в результаті обстрілу 4 роки тому міста Бахмут окупаційними військами РФ.
Про це повідомляється на сайті Донецької обласної військово-цивільної адміністрації – Укрінформ.
“Початок 2015 року ознаменувався зухвалими обстрілами мирних мешканців з боку російських терористичних військ. Під обстріли потрапили міста, над якими майорів прапор України. 13 лютого 2015 року відбувся підступний обстріл російськими окупаційними військами мікрорайону “Східний” у місті Бахмуті. Мішенню для ударів російських найманців стали мирні мешканці міста”, – йдеться у повідомленні.
Як нагадали в обладміністрації, у результаті обстрілу загинув другокласник загальноосвітньої школи № 4 Єгор Молодецький та 25-річна мати двох дітей, яка своїм тілом закрила молодшу донечку.
Поранення різного ступеня важкості отримало 7 осіб, серед яких троє – діти.
Збиток, нанесений місту, склав 2 млн грн, з них 250 тис. грн – в приватному секторі. Зусиллями влади, підприємств, благодійних організацій та фондів, волонтерів місто змогло швидко оговтатися та відновити своє життя. У найкоротші терміни була відремонтована школа та відновлена її робота, відремонтовані будинки.
Як повідомляють в Департаменті інформаційної та внутрішньої політики Донецької військово-цивільної облдержадміністрації, у бахмутській школі №4 відбувся мітинг-реквієм, присвячений річниці трагічних подій обстрілу району “Східний”.
Після хвилини мовчання присутні поклали квіти до Пам’ятного знака загиблим під час артилерійського обстрілу мирним мешканцям міста.
Участь у заході взяли заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, керівництво міста Бахмут, військові, правоохоронці, школярі, батьки та викладачі

 

Близько 300 споживачів залишилися без світла через обстріл Попасної
Після обстрілу околиць Попасної на Луганщині без світла залишилися близько 300 побутових споживачів електроенергії.
Інформацію на своїй сторінці у Facebook поширила прес-служба ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» – Укрінформ.
«Сьогодні, 13 лютого о першій годині ночі на території Попаснянського району в результаті бойових дій сталося пошкодження лінії ВЛ-6кВ ПС «Золоте-2»-ТП 425. Знеструмлено 6 ТП (трансформаторних підстанцій), 5 із яких знаходиться на балансі ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», 1 ТП – насосна станція шахти «Золоте», – йдеться в повідомленні ТОВ ЛЕО.
Село Катеринівка Попаснянського району знеструмлене повністю. Намагаючись дати світло прифронтовій Луганщині, енергетикам ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» доволі часто доводиться працювати на лінії розмежування, в замінованій місцевості та під обстрілами.
Домовлятися про припинення вогню на цій ділянці завжди непросто. Доводиться щоразу, як снаряд перебиває електромережі, залучати офіцерів Спільного центру контролю і координації вогню, підрозділ цивільного військового співробітництва та місію ОБСЄ. Але вогонь вдається зупинити лише тимчасово. Кілька днів ремонту, витрат, ризику, а потім знову обстріли, і знову знеструмлення, – заявляють в ТОВ «ЛЕО».
Відновлювальні роботи заплановані на завтра, 14 лютого, в режимі безпеки. Додатковою ж небезпекою для співробітників являються нерозірвані снаряди, тому працювати обов’язково доведеться з групою саперів.

 

Тука назвав тезу “всі люди зі Сходу є сепаратистами” ганебною маніпуляцією
Поширення тези “всі люди зі Сходу є сепаратистами” є ганебною маніпуляцією свідомістю українських громадян.
Про це заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Георгій Тука заявив у середу під час круглого столу “Пошуки шляхів відновлення суверенітету України над окупованим Донбасом: стан громадської думки напередодні президентських виборів” в Укрінформі.
“На жаль, ще досі розповсюджена теза про те, що “на Сході всі сепаратисти” – це ганебна і абсолютно неприпустима маніпуляція свідомістю наших громадян. З іншого боку – треба розуміти, які складні процеси проходять серед самих мешканців Донецької і Луганської області”, – заявив він.
Разом з тим Тука наголосив, що серед переселенців існує таке явище як “розірвані родини”.
Як повідомлялось, у круглому столі “Пошуки шляхів відновлення суверенітету України над окупованим Донбасом: стан громадської думки напередодні президентських виборів” взяли участь директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, координатор руху «Сильні громади» Валентин Краснопьоров, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев та інші.
Учасники заходу обговорили питання компромісів на шляху до припинення російської агресії та відновлення суверенітету над окупованими територіями Донбасу, а також яким чином політична боротьба вплине на перспективи досягнення миру на Донбасі.

 

У Москві заявили, що не повернуть Крим в обмін на скасування санкцій
Голова комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що питання “входження Криму до складу Росії” закрите, про повернення півострова в обмін на зняття санкцій США “мови бути не може”.
Про це повідомляє ТАСС – Укрінформ.
“Питання територіальної приналежності Криму закрите. Ні про яке повернення півострова Україні в обмін на скасування антиросійських санкцій США мови бути не може”, – сказав Слуцький, коментуючи висловлювання заступника постійного представника США при ООН Джонатана Коена.
У вівторок на засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації на Україні Коен заявив, що США мають намір зберігати антиросійські санкції до тих пір, поки Україна не отримає під свій контроль Донбас і Крим.
Раніше впливове видання Financial Times з посиланням на джерела в дипломатичних колах повідомило, що Сполучені Штати і Європейський Союз майже завершили процес узгодження пакету нових санкцій проти Росії через її агресивні дії в Чорному і Азовському морях і незаконне захоплення трьох українських кораблів та членів екіпажів.

 

У Бостоні зняли з прокату російський пропагандистський фільм “Т-34”
Кінотеатр West Newton Cinema, розташований в передмісті Бостона (США), скасував показ пропагандистського російського фільму про Другу світову війну “Т-34” після численних звернень і протестів активістів.
Про це заявив активіст групи Arts Against Aggression Дмитро Смілянський, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.
За його словами, їх група дізналася про те, що фільм демонструватиметься в кінотеатрі Ньютона, з реклами у Facebook, після чого активісти звернулися до керівництва кінотеатру з пропозицією скасувати показ.
“Ми дуже здивувалися такому незвичайному вибору кінотеатру, в якому зазвичай показують незалежне кіно і фестивальні фільми. Написали лист господареві кінотеатру Давиду Браманте і розповіли про фільм, хто його фінансував, хто продюсував і хто рекламує в США. Ми повідомили, що це не незалежний фільм , не авторський погляд на історію, а гламуризація війни і державна мілітаристська пропаганда в стилі “Можемо повторити!”. Він сказав, що нічого не знав про цей фільм і не впевнений, що хоче його показувати”, – розповів Смілянський.
Він тоді написав пост в Facebook і попросив тих, кому не байдужа репутація кінотеатру, зателефонувати або написати Давиду. Пізніше з активістом зв’язався господар кінотеатру і сказав, що отримав багато дзвінків і листів від жителів району і вирішив відмовитися від показу картини.
Фільм “Т-34” розповідає про те, як потрапивши в німецький концтабір в роки Другої світової війни радянські військовослужбовці зуміли втекти з полону, захопивши привезений німцями з фронту новітній радянський танк Т-34-85.
Серед продюсерів фільму – Микита Михалков, а також виходець з СРСР бізнесмен Леонід Блаватник, ім’я якого фігурувало в скандалі про можливе втручання Росії у вибори американського президента. Блаватник робив великі пожертви у виборчий фонд Дональда Трампа. Була підозра, що він діяв за вказівкою Кремля.
Показ фільму заплановано в кількох містах США та Канади, в тому числі в Торонто, Лос-Анджелесі, Чикаго, Сан-Франциско, Маямі. Інформаційну підтримку рекламної кампанії надає російське посольство в США.

 

У Мадриді відбувся флешмоб на підтримку звільнення Криму і полонених моряків у РФ
У столиці Іспанії днями відбувся флешмоб у рамках акції  #LIBERATECRIMEA на підтримку звільнення Криму і українських військовополонених моряків у РФ.
Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр у Twitter – Укрінформ.
«10 лютого в Мадриді на площі Лесі Українки активісти акції “Об’єднані прапором-#LIBERATECRIMEA” розгорнули і підписали кримськотатарський і військово-морський прапор України. Учасники заходу висловили підтримку кримськотатарському народу і українським військовополоненим морякам», – йдеться у повідомленні.
В іншому Twitter-повідомленні зазначається, що днем раніше, 9 лютого, у Мадриді учні української суботньої школи “Наше майбутнє” і студенти Навчально-консультаційного центру відкритої освіти Міжрегіональної академії управління персоналом (НКЦВО МАУП) в Мадриді приєдналися до акції ” Об’єднані прапором-#LIBERATECRIMEA” і розгорнули кримськотатарський і військово-морський парпор України. Учасники заходу висловили підтримку представникам корінного кримськотатарського народу і військовополоненим українським  морякам, і вкотре підкреслили, що Крим – це Україна. Відповідне відео можна подивитись за посиланням.
Раніше, 3 лютого, флешмоб у рамках акції  #LIBERATECRIMEA відбувся у столиці Португалії Лісабоні за участі представників української та кримськотатарської діаспори.
А 27 січня аналогічний флешмоб відбувся у Лондоні перед Букінгемським палацом.
Як повідомлялося, #LIBERATECRIMEA – міжнародний громадянський рух на підтримку звільнення Криму і цілісності України. Він спрямований на посилення голосу громадянського суспільства, що закликає до припинення незаконної окупації Криму, грубого порушення міжнародного права і першопричину незліченних порушень прав людини, скоєних у Криму з лютого 2014-го.
Упродовж року існування руху було проведено акції в Європі, США, Канаді, Австралії на підтримку територіальної цілісності України.

 

ОБСЄ за добу на Донбасі зафіксувала 430 вибухів – пошкоджені школа та будинки
Спеціальна моніторингова місія зафіксувала 11 лютого у Донецькій і Луганській областях значне збільшення кількості порушень режиму припинення вогню.
Про це йдеться у звіті місії від 12 лютого – Укрінформ.
“У Донецькій області СММ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши, серед іншого, приблизно 430 вибухів, якщо порівнювати з попередньою добою (орієнтовно 30 вибухів)”, – йдеться у звіті.
Як зазначається, більшість порушень режиму припинення вогню, зокрема близько 60% від загальної кількості вибухів, зафіксовано в секторі від східнопівденного сходу до заходу від н. п. Світлодарськ (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька), а також у районах на південний захід і захід від н. п. Горлівка (непідконтрольний урядові, 39 км на північний схід від Донецька).
“У Луганській області місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, тим часом зафіксувавши менше вибухів (5), якщо порівнювати з попередньою добою (орієнтовно 15 вибухів). Більшість порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах на південний схід від н. п. Попасна (підконтрольний урядові, 69 км на захід від Луганська)”, – зазначили в СММ ОБСЄ.
Крім того, спостерігачі зафіксували пошкодження внаслідок вогню з легкого озброєння на будівлі школи в Золотому5 (Михайлівці) та житлових будинках у Первомайську, а також свіжі вирви від розриву снарядів у Слов’яносербську.

 

Окупанти гатять з мінометів і ракетних комплексів, поранений боєць ЗСУ
Окупанти у середу обстріляли позиції українських військ шість разів, один із яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.
Про це повідомляє прес-центр ООС – Укрінформ.
“У смузі дій оперативно-тактичного угруповання “Схід” окупанти обстріляли позиції наших захисників: з мінометів калібру 120 мм – у районі села Водяне; двічі – з протитанкових ракетних комплексів, станкових гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів – у районі населеного пункту Павлопіль; з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї – поблизу міста Авдіївка”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, у смузі дій оперативно-тактичного угруповання “Північ” окупанти обстріляли українських захисників із гранатометів різних систем та стрілецької зброї в районі селища Кримське та з великокаліберних кулеметів – позиції наших військових поблизу населеного пункту Новолуганське.
Зазначається, що внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав поранення.
“Підрозділи, що обороняються, у відповідь подавляли ворожий вогонь шляхом застосування чергових вогневих засобів. Втрати противника уточнюються”, – інформує прес-центр.

 

Окупанти не дали ОБСЄ здійснити моніторинг біля Новоазовська та Ізвариного
За інформацією української сторони СЦКК, збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі перешкоджають діяльності спостерігачів СММ ОБСЄ і не дозволили здійснити моніторинг поблизу Новоазовська та Ізвариного.
Про це повідомляє прес-служба штабу ООС – Укрінформ.
“За даними звіту СММ ОБСЄ від 11 лютого 2019 року зафіксовані обмеження свободи пересування, заборона доступу та інші перешкоди у виконанні мандата СММ”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, 9 лютого патруль місії не зміг потрапити на територію постійного місця зберігання озброєння в непідконтрольному владі районі Донецької області, оскільки його брама була зачинена на замок, а охоронець не дозволив потрапити на територію. Того ж дня озброєний найманець російсько-окупаційних військ відмовив членам патруля місії проїхати через блокпост неподалік Верхньошироківського (на північному сході від Маріуполя), посилаючись на «розпорядження своїх командирів».
Крім того, 10 лютого в пункті пропуску на кордоні поблизу Ізварине (на південний схід від Луганська) найманець збройних формувань РФ наказав патрулю місії залишити зазначений район, а на блокпості біля Новоазовська (на сході від Маріуполя) четверо бойовиків російсько-окупаційних військ відмовили патрулю місії у проїзді на південь у напрямку Новоазовська та на схід до кордону з Російською Федерацією, повідомляють у прес-службі.
Українська сторона СЦКК вважає неприпустимими дії російсько-окупаційних військ та відзначає, що останні останні свідомо провокують загострення збройного конфлікту на Донбасі.

 

ФСБ відмовила пораненим українським морякам у лікуванні за кордоном
Слідство у РФ відмовило пораненим українським військовополоненими Андрію Артеменку, Василю Сороці та Андрію Ейдеру в обстеженні та лікуванні в Україні або у нейтральній країні.
Про це повідомив адвокат Сороки Сергій Бадамшин у Facebook – Укрінформ.
“Слідство ФСБ відмовило у задоволенні клопотання захисту поранених військовополонених Сороки, Артеменка і Ейдера у їхній видачі в Україну або ж до нейтральної країни для обстеження і лікування, або до цивільних медичних установ, оснащених відповідним обладнанням, у яких можливе надання належної медичної допомоги, такої, що відповідає її стандартам”, – написав він.
Водночас, додав адвокат, слідчі заявили, що “вирішується питання про обстеження поранених у цивільних медичних закладах міста Москви”.
За словами Бадамшина, уповноважений РФ з прав людини Тетяна Москалькова також “сподівається, що це питання буде вирішене позитивно”.
“Сподіваюся, що найближчим часом поранені отримають відповідну та належну медичну допомогу”, – зазначив адвокат.
Раніше віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова, яка відвідала разом з уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою полонених моряків, заявила, що керівництво СІЗО “Лефортово” готує клопотання про вивезення поранених українських моряків до профільних медустанов Москви для дообстеження.
Як відомо, 25 листопада 2018 року російські військові у районі Керченської протоки обстріляли і захопили три кораблі Військово-Морських сил України – катера «Бердянськ» і «Нікополь» та буксир «Яна Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі . У полон потрапили 24 українці, троє з них – Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока – були поранені.
Підконтрольні Росії “суди” в окупованому Криму заарештували всіх полонених українських моряків, висунувши їм обвинувачення за ч. 3 ст. 322 Кримінально кодексу РФ (незаконний перетин кордону). Наразі всі вони знаходяться у московському СІЗО “Лефортово”.

 

Київ закликає посла ОБСЄ негайно відвідати українських заручників в ОРДЛО
Україна закликала координатора гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи, посла ОБСЄ Тоні Фріша долучитися до встановлення долі більш ніж 70 українців, які, ймовірно, утримуються у в’язницях в ОРДЛО.
Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook за результатами 103 засідання ТКГ у Мінську – Укрінформ.
“РФ і їх маріонетки з ОРДЛО продовжують тактику приховування інформації про утримуваних і роками не дають відповіді на наші запити. Тому, оскільки немає ніякої реакції щодо долі розшукуваних нами людей, ми закликали посла Фріша долучитися до встановлення долі більш ніж 70 українців, утримання яких у тюрмах нам навмисне не підтверджують (хоч українська сторона має інформацію і докази їх незаконного арешту). Й у нас є підстави турбуватися, що кількох українців з цього списку бойовики могли закатувати”, – наголосила вона.
Перший віце-спікер додала, що Київ також звернувся до посла Фріша із закликом негайно відвідати заручників на окупованих територіях і докласти всіх зусиль, аби налагодити систематичну передачу листів і можливість телефонувати рідним. “Сподіваюся, незабаром такий візит до Луганська відбудеться”, – додала вона.
За її словами, українська сторона звернулась і до спецпредставника голови ОБСЄ у складі ТКГ посла Мартіна Сайдіка з проханням сприяти передачі листів рідних українським заручникам, і він пообіцяв це зробити.
Крім того, на засіданні Україна звернула увагу ОБСЄ, що вже три роки бойовики не виконують обіцянку звільнити п’ятьох підлітків із Ясинуватої, затриманих у вересні 2016 року. “Ми очікуємо від координаторів більш чіткої позиції щодо вимог виконувати домовленості, так важко досягнуті в групі. Дітей обіцяли звільнити ще наприкінці 2016 року”, – заявила Геращенко. Вона додала, що Україна у ТКГ закликала негайно активізувати пошук зниклих безвісти, кількість яких обчислюється сотнями, і створити відповідний механізм за участю РФ і МКЧХ.
“На ТКГ українська сторона нагадала, що РФ несе повну відповідальність за зрив Мінських угод 4 роки тому, захоплення Дебальцевого і жорстокий розстріл сотень українців – цивільних і військових. Росія має піти з Дебальцевого, зрештою, з усієї української території. Вивести війська і техніку й негайно скасувати «результати псевдовиборів в «республіках»”, – наголосила представник України у гуманітарній підгрупі.
За її словами, українські представники в ТКГ і всіх групах нагадали, що під час дебатів у Радбезі ООН “Росію назвали тим, ким вона є – агресором і окупантом і поклали на неї повну відповідальність за невиконання Мінських угод, за порушення режиму тиші, блокування гуманітарних і безпекових питань і звільнення заручників”.
Крім того, перший віце-спікер зазначила, що українська сторона ще раз підтвердила готовність негайно розпочати реконструкцію мосту у Станиці Луганській за участю МКЧХ, який блокують “РФ і їх маріонетки”.

 

“Новічок”, ракетний договір і Венесуела
Держсекретар США Майкл Помпео провів телефонну розмову з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, висловивши жорстку позицію Вашингтона щодо відповідальності Москви за хімічну атаку в Солсбері, виконання Договору РСМД, а також демократичного переходу в Венесуелі.
Розмова відбулася напередодні, зазначили в офісі речника Державного департаменту США, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“Держсекретар Помпео знову підкреслив рішучість США притягти Росію до відповідальності за використання хімічної зброї в Солсбері (Велика Британія) через санкції, як того вимагає Закон”, – зауважили в Держдепі.
Крім того, Помпео підкреслив позицію Вашингтона в контексті Договору про скорочення ракет середньої та малої дальності: якщо Росія не повернеться до повного й контрольованого виконання ДРСМД, він припинить своє існування через шість місяців після 2 лютого.
Глави зовнішньополітичних відомств також обговорили ситуацію в Венесуелі, зокрема щодо мирного переходу до демократії, “що відповідає інтересам як Сполучених Штатів, так і Росії”, підкреслили в Держдепартаменті США.
Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Майкл Помпео зараз перебуває у європейському турне, яке включає його візити до Угорщини, Словаччини, Польщі, Бельгії й Ісландії.

 

Росія може спробувати відкрити в Європі другий фронт – Помпео
Росія може спробувати відкрити на півночі Європи другий фронт агресивних дій. Захід має протидіяти російській агресії, зокрема в Україні.
Про це під час відвідання спільно з главою МЗС РП Яцеком Чапутовичем батальйонної бойової групи НАТО в місті Бемово Пільське Вармінсько-Мазурського воєводства (північний схід РП) заявив держсекретар США Майк Помпео, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“Сьогодні ми повинні піклуватися про збільшення оборонних можливостей НАТО з огляду на можливу російську агресію. Війна на європейській землі і те, що відбувається в Україні, відкрили нам очі на те, що росіяни можуть спробувати відкрити другий фронт саме тут”, – заявив Помпео.
Він наголосив, що НАТО має відіграти важливу роль щодо захисту вільних народів Європи.
Держсекретар США підкреслив, що Росія має значні плани щодо забезпечення власного домінування в Європі та світі.
“Натомість ми – як США, так і західні демократії, – маємо зробити все, що в наших силах, аби затримати такі атаки, як, наприклад, агресію в Україні, анексію Криму чи нічим не спровоковану атаку на українські кораблі в Чорному морі”, – підкреслив Помпео.
Він наголосив, що спроби Росії з дестабілізації Європи мають бути зустрінуті рішучим опором.
Одним з таких кроків він назвав присутність НАТО на східному фланзі і реагування за принципом: напад на одну країну є нападом на весь Альянс.
На переконання Помпео, засоби відлякування Росії повинні бути на першому плані стратегічного мислення Заходу.
Держсекретар США також висловив думку, що країни НАТО повинні слідувати прикладу Польщі і збільшити витрати у своїх бюджетах на оборону.

 

Столтенберг сказав, як НАТО відповість на вихід Росії з ракетного договору
Країни-союзниці по НАТО хочуть уникнути нової гонитви озброєнь, але, якщо Росія не повернеться до виконання ракетного договору, Альянс буде вимушений відповідати. Ця відповідь буде поміркованою, спільною і потужною.
Про це у середу під час прес-конференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів оборони НАТО у Брюсселі заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Зараз ми одночасно робимо дві речі. Ми осмислюємо й аналізуємо ймовірні наслідки руйнації Договору, але в той же час ми намагаємось зберегти Договір, тому що це кращий шлях, щоб подолати цей виклик. Якщо нам не вдасться цього досягти, а це залежить від того, що буде робити Росія у протягом наступних шести місяців, – тоді нам доведеться відповідати. Ми повною мірою скористаємося цим часом. Ми будемо стриманими, адже хочемо уникнути гонитви озброєнь”, – зауважив Столтенберг.
Він підкреслив, що союзники по Альянсу оцінювали та аналізували наслідки розгортання нових російських ракет (SSC-8) вже протягом певного часу. За його словами, розвиток та розміщення таких ракет є прямим та небезпечним порушенням ДРМСД, тому що ці системи є мобільними, їх важко виявляти, вони мають малий час попередження про загрозу, і вони можуть нести ядерну зброю. Зараз головні зусилля союзники по НАТО концентрують навколо спроби зберегти Договір, який є наріжним каменем системи контролю над озброєнням і забороняє цілу категорію ракетної зброї середньої дальності.
“Ми не будемо дзеркально повторяти дії Росії. Ми цього не робили й раніше – тобто, не відповідали ракетою на ракету, літаком на літак – або на будь-що, що вони там розгортають. Ми маємо лише гарантувати надійні заходи стримування й оборони. Ми можемо це зробити, використовуючи різні інструменти. Але ми будемо робити це спільно, як Альянс. Друге – такі заходи будуть поміркованими та оборонними – це також важливо. І як я вже казав, НАТО не має жодного наміру розміщувати в Європі нові наземні ракетні системи, здатні нести ядерну зброю. Це дуже ясні послання”, – додав генеральний секретар НАТО.

 

Окупанти продовжили арешт блогеру Мемедемінову, “щоб не втік до України”
Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт блогера Нарімана Мемедемінова, обвинуваченого у «пропаганді тероризму», до 16 березня.
Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на об’єднання «Кримська солідарність» – Укрінформ.
За даними активістів, засідання було відкритим. Слідчий і прокурор на суді заявили, що Мемедемінов може «сховатися на території України, тому йому необхідно продовжити арешт».
Сам блогер зазначив, що не може виїхати з Криму, оскільки його документи є у відділенні ФСБ.
Як відомо, 22 березня 2018 року в Бахчисарайському районі в будинку Нарімана Мемедемінова російські силовики провели обшук. Після цього блогера відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі.
23 березня суд заарештував Мемедемінова. Йому висунули звинувачення за статтею про «публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет».
Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані за ознаками кримінальних злочинів, передбачених статтями про незаконне позбавлення волі або викрадення людини та про порушення недоторканності житла Кримінального кодексу України.
Національна спілка журналістів України назвала арешт Мемедемінова в Криму «порушенням прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі Інтернет».

 

Мангер заявив, що вбивство Гандзюк організував генерал СБУ
Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер заявив, що напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк організував генерал СБУ Данило Доценко з метою дискредитації поліції.
Про це він заявив під час засідання суду з обрання йому запобіжного заходу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Я вважаю, що Данило Доценко організував напад на Катерину Гандзюк з метою дискредитації органів поліції”, – заявив Мангер.
За словами Мангера, Гандзюк тісно співпрацювала із СБУ і була в підпорядкуванні генерала СБУ Доценка.
“Мені відомо про те, що Катерина тісно співпрацювала з СБУ та знаходилася у прямому підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка”, – сказав він.
Мангер вчергове заявив, що оголошення йому підозри у замовленні убивства Гандзюк є політичним рішенням, а матеріали справи не містять доказів його причетності до цього злочину.
“Ми з Катериною не перетиналися, а її дописи в інтернеті про мене були не більшими, ніж про будь-яких інших осіб, які знаходяться на керівних посадах у Херсонській області”, – зазначив Мангер.
Він також заявив, що Доценко в особистій розмові з ним неодноразово говорив про свою ненависть до партії “Батьківщин” та її лідера Юлії Тимошенко.
“Він казав, що зробить все на території Херсонської області, щоб знищити “Батьківщину”, – стверджує Мангер.
Він також заявив, що генерал Доценко створив на території Херсонської області декілька кримінальних угруповань, які займалися вирубкою лісу, рекетом і вимаганням. “Ці кримінальні угруповання неодноразово затримувалися поліцією зі зброєю, але після втручання Доценка відпускалися. Це було причиною конфлікту між СБУ і Нацполіцією у Херсонській області. І цей конфлікт створив Данило Доценко”, – заявив Мангер.
Він також наголосив, що боїться за своє життя. “Живим я слідству не потрібен. Доказів не існує, а моє фізичне знищення дозволить знищити цю справу і придумати винного”, – заявив Мангер, додавши що не збирається закінчувати життя самогубством.
Як повідомлялося, 11 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Мангеру повідомлено про підозру у замовленні убивства Катерини Гандзюк. За його словами, прокурори проситимуть обрати голові Херсонської облради запобіжний захід у вигляді арешту без можливості внесення застави.
Генерал-майор Данило Доценко з 22 серпня 2017 року є начальником Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України. До того очолював Управління СБУ в Херсонській області.

 

Прокурори просять арештувати Мангера до 3 березня без права на заставу
Прокурори просять суд застосувати до підозрюваного в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк голови Херсонської облради Владислава Мангера запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 3 березня 2019 року без права внесення застави.
Відповідне клопотання оголосила прокурор Вікторія Калита під час судового засідання в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Прошу подане стороною обвинувачення клопотання задовольнити, застосувати до підозрюваного Мангера Владислава Миколайовича запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у межах строку досудового розслідування, тобто до 3 березня 2019 року, без визначення розміру застави”, – заявила прокурор.
Вона обгрунтувала своє клопотання тим, що є всі підстави вважати, підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування і суду, незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні, а також “знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей і документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення”.
Як повідомлялося, 11 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Мангеру повідомлено про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк.

 

Суд не дозволив Мангеру перевірку на поліграфі
Голова Херсонської облради Владислав Мангер просив суд надати йому можливість пройти перевірку на поліграфі, аби довести свою непричетність до вбивства Катерини Гандзюк.
Про це він заявив під час засідання Шевченківського райсуду Києва, який має обрати йому запобіжний захід, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Мене на всю країну звинуватили у замовленні убивства Катерини Гандзюк, тому я хотів би, щоб вся країна бачила мої результати на цьому поліграфі”, – сказав Мангер.
Проте прокурор Дмитро Боян виступив проти, заявивши, що порядок розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу не передбачає розгляду клопотання про призначення судової експертизи.
“Це клопотання є передчасним і може бути вирішене в майбутньому з доопрацюванням”, – зазначив він.
Зрештою суддя Олександр Кіпчарський відмовив у задоволенні цього клопотання.
Як повідомлялося, 11 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Мангеру повідомлено про підозру у замовленні убивства Катерини Гандзюк. За його словами, прокурори проситимуть обрати голові Херсонської облради запобіжний захід у вигляді арешту без можливості внесення застави.

 

Вбивство Гандзюк: за підозрюваного Мангера готові внести мільйон застави
Адвокатське об’єднання “Баррістерс” готове внести заставу в розмірі 1 мільйон гривень за підозрюваного в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк керівника Херсонської облради Владислава Мангера, якому суд зараз обирає запобіжний захід.
Відповідний гарантійний лист від адвокатського об’єднання було долучено до матеріалів судового засідання за клопотанням захисту Мангера, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Прошу долучити гарантійний лист від адвокатського об’єднання “Баррістерс”, в якому вказано, що адвокатське об’єднання “Баррістерс” у випадку вирішення питання про обрання стосовно пана Мангера застави готове внести заставу в розмірі 1 мільйон гривень за пана Мангера. Прошу долучити оригінал даного листа до матеріалів справи”, – заявив адвокат Мангера Костянтин Глоба під час засідання у Шевченківському райсуді Києва.
Також Глоба просив долучити до матеріалів справи ряд матеріалів з мережі Інтернет, які, на думку захисту, підтверджують те, що Гандзюк мала зв’язки з органами Служби безпеки України. Крім того, захист просив долучити до справи перелік повідомлень з інтернет-сторінки Гандзюк, які, за словами адвоката Глоби, вказують на наявність конфліктних ситуацій загиблої активістки не тільки з Мангером.
Також адвокат оголосив клопотання про призначення судово-психофізіологічної експертизи із застосуванням поліграфа.
Окрім того, захист просив долучити до матеріалів справи лист про необхідність створення регіонального ландшафтного парку, підписаний Мангером. На думку адвоката, це підтверджує те, що Мангер слідкував за лісовим фондом і підтриманням його в належному стані.
Інший адвокат Андрій Левковець просив долучити електронну декларацію Мангера, в якій, за словами захисника, спростовуються відомості щодо наявності майна і наявності підконтрольних суб’єктів господарювання, на які посилаються слідчі.
Захист Мангера просив долучити до матеріалів справи і інформацію з інтернету, з інформаційного ресурсу Deutsche Welle, де міститься стаття з прямою мовою генерального прокурора Юрія Луценка, що замах на Гандзюк замовили правоохоронці та чиновники. Адвокат Левковець просив долучити роздруківку з Facebook-сторінки народного депутата Сергія Алєксєєва, члена ТСК з проведення розслідування відомостей щодо нападів на Гандзюк та інших громадських активістів. Адвокат зазначив, що посилатиметься на пост Алєксєєва в контексті мотивів повідомлення про підозру саме Мангеру.
Суддя Олександр Кіпчарський частково задовольнив клопотання захисту Мангера долучити до матеріалів справи перелічені захисниками документи, окрім роздруківок з інтернет-сайтів і соцмереж. Також суддя заперечив проти долучення матеріалів іноземними мовами.
Як повідомлялося, 11 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Мангеру оголошено підозру у замовленні убивства Гандзюк. За його словами, прокурори проситимуть обрати голові Херсонської облради запобіжний захід у вигляді арешту без можливості внесення застави.

 

СБУ прокоментувала заяву Мангера про причетність генерала до вбивства Гандзюк
В Службі безпеки України назвали звинувачення голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера на адресу генерала СБУ Данила Доценка в організації нападу на активістку Катерину Гандзюк повним абсурдом.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в прес-центрі СБУ.
“Це повний абсурд” – заявили у прес-центрі – Укрінфом.
Як повідомляв Укрінформ, підозрюваний у замовленні вбивства Гандзюк голова Херсонської облради Мангер заявив у середу, що напад на активістку Гандзюк організував генерал СБУ Данило Доценко з метою дискредитації поліції.
“Я вважаю, що Данило Доценко організував напад на Катерину Гандзюк з метою дискредитації органів поліції”, – заявив Мангер під час засідання суду з обрання йому запобіжного заходу.
За словами Мангера, Гандзюк тісно співпрацювала із СБУ і була в підпорядкуванні генерала Доценка.

 

Про зняття “Слуги народу-3” з ефіру не йдеться – ЦВК
У разі виявлення в серіалі “Слуга народу-3”, де головну роль грає кандидат у президенти Володимир Зеленський, ознак агітації стрічка має бути відповідним чином промаркована та оплачена з його виборчого фонду.
Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Євген Радченко на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“До виходу серіалу сказати, чи це є агітація, чи не є агітація, не може ніхто. По-друге, якщо є образ особи, він використовується, якщо цей образ кореспондується із кандидатом у президенти, то такий матеріал однозначно може мати ознаки передвиборчої агітації. Зняти його з ефіру не може ніхто, може йтися про те, щоб цей матеріал, якщо він буде визнаний агітацію, був належним чином промаркований і оплачений із виборчого фонду”, – підкреслив Радченко.
Він додав, що у разі в уявлення в серіалі ознак агітації з виборчого фонду може бути затребувана оплата як у певному обсязі за серіал, так і виключно за хронометраж, коли у кадрі з’являтиметься кандидат.
Водночас, заступник голови ЦВК заявив, що не обговорював із народним депутатом від БПП Олександром Черненком питання визнання серіалу “Слуга народу-3” агітаційною продукцією.
“Я з Олександром Черненком можу обговорювати багато що, але, наприклад, цензуру, ні в якому разі”, – сказав Радченко, запевнивши, що не обговорювалося в тому числі й “питання з приводу того, чи є серіалу “Слуга народу-3″ передвиборною агітацією”.
Раніше журналіст телеканалу “1+1” Олександр Дубинський опублікував інформацію про нібито обговорення народного депутата від фракції БПП Олександра Черненка із заступником голови ЦВК Євгеном Радченком можливих дій із визнання серіалу “Слуга народу-3” агітаційною продукцією у зв’язку з участю в ньому кандидата в Президенти Володимира Зеленського.
Як повідомлялося, Комітет виборців України закликав кандидата в президенти, шоумена Володимира Зеленського оплатити «Слугу народу-3» із виборчого фонду та звернувся до ЦВК з проханням роз’яснити зміст окремих положень закону “Про вибори Президента України”, пов’язаних з веденням передвиборчої агітації шляхом оприлюднення відеофільмів.
Прем’єра нового сезону серіалу «Слуга народу» запланована на березень 2019 року.

 

Побиття активіста: Вілкул теж вніс заставу за поліцейського Мельникова
Кандидат у президенти України від “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул заявив, що він вніс заставу в 115 тисяч гривень за підозрюваного у побитті активіста поліцейського Василя Мельникова.
Про це сам Вілкул повідомив у Facebook – Укрінформ.
“Я вніс 115 тис грн застави за поліцейського Василя Мельникова”, – заявив Вілкул.
Він висловив сподівання, що суд розбереться в усіх нюансах інциденту, а поліцейський, з яким, за словами Вілкула, він не знайомий, “зможе заявити свою позицію і право на захист, перебуваючи на волі, а не в тюрмі під тиском”.
Як повідомляв Укрінформ, раніше 13 лютого кандидат у Президенти України Ілля Кива заявив, що вніс 115 тис. грн застави за підозрюваного в побитті активіста поліцейського Василя Мельникова, і розмістив відповідне відео у Facebook.
12 лютого Печерський райсуд Києва обрав підозрюваному в побитті активіста поліцейському Василю Мельникову запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 115 тис. грн.
Зіткнення між співробітниками загону спеціального призначення поліції і групою активістів, які прибули на підтримку раніше затриманих учасників акції “Хто замовив Катю Гандзюк?”, сталося 9 лютого біля Подільського райуправління поліції.
10 лютого глава поліції Києва Андрій Крищенко вибачився за дії поліцейських. За його словами, стосовно співробітників правоохоронних органів буде проведено службове розслідування.
12 лютого слідчі ДБР повідомили співробітнику поліції про підозру в застосуванні насильства до одного з активістів.

 

“Своїх не кидаємо”: Кива вніс заставу за поліцейського, який побив активіста
Голова Соціалістичної партії, кандидат в Президенти України Ілля Кива вніс 115 тис. грн застави за обвинуваченого в побитті активіста поліцейського Василя Мельникова.
Відповідне відео Кива оприлюднив у Facebook – Укрінформ.
“Заставу внесено, тому тепер ми будемо чекати чистого і повноцінного рішення суду. Закон один для всіх – це наша позиція, але своїх ми не кидаємо”, – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, 12 лютого Печерський райсуд Києва обрав обвинуваченому у побитті активіста поліцейському Василю Мельникову запобіжний захід – утримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 115 тис. грн.
Сутичка між спецпризначенцями поліції і групою активістів, які прибули на підтримку раніше затриманих учасників акції “Хто замовив Катю Гандзюк?”, сталася 9 лютого біля Подільського райуправління поліції.
10 лютого голова поліції Києва Андрій Крищенко вибачився за дії поліцейських. За його словами, стосовно працівників правоохоронних органів буде проведено службове розслідування.
12 лютого слідчі ДБР повідомили співробітнику поліції про підозру в застосуванні насильства до одного з активістів.

 

Парламент Іспанії відкрив шлях до позачергових виборів
Бюджетне голосування у парламенті Іспанії провалилося, і тим самим відкрито шлях до позачергових виборів у країні.
Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.
“Парламент Іспанії у середу відхилив урядовий проект бюджету на 2019 рік, підштовхуючи країну до проведення загальних виборів”, – йдеться у повідомленні.
Джерела в уряді та Соціалістичній партії прем’єр-міністра Педро Санчеса повідомили агентству у вівторок, що у разі відхилення проекту бюджету буде оголошено позачергові вибори у період з 14 до 28 квітня.
Соціалісти мають менше чверті місць у парламенті та потребували підтримки з боку менших регіональних партій, включаючи каталонські, щоб затвердити проект бюджету.
Але каталонські партії, незадоволені відмовою уряду обговорювати питання референдуму про незалежність для свого регіону, проголосували проти урядового проекту, як і правоцентристи з консерваторами.
Загалом 191 народний депутат проголосував проти проекту бюджету, 158 — “за”, один – утримався.

Супрун назвала наслідки блокування роботи МОЗ
Тимчасово відсторонена судом від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун назвала головні наслідки блокування роботи Міністерства охорони здоров’я, які можуть загрожувати українцям.
Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.
“У зв’язку з тим, що ухвалою суду від 5 лютого 2019 року мені заборонено “вчиняти будь-які дії, спрямовані на виконання повноважень міністра охорони здоров’я України”, а роз’яснення суду не відповідає резулятивній частині ухвали — у нас заблокована робота”, – зазначила вона.
Відтак, станом на 13 лютого, за словами Супрун, 390 тисяч доз вакцини КПК не розвезені в регіони, ліки для пацієнтів з орфанними захворюваннями, такі як хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз теж застрягли на складі. Це ж стосується і ліків для антиретровірусної терапії людей із ВІЛ/СНІД. Супрун наголосила, що пацієнти, які приймають окремі препарати (лопінавір/ритонавір), вже під загрозою перерви лікування.
Також не розвезеними залишилися препарати для лікування туберкульозу.
Препарати для лікування раку молочної залози (тамоксифен) та щитоподібної залози застрягли на складі. Супрун підкреслює, що препарати для лікування раку щитоподібної залози є особливими ліками, максимальний термін придатності яких становить 21 день. На сьогодні залишковий термін їх придатності становить 13 днів.
Водночас 954 тисячі доз вакцини проти поліомієліту (ОПВ) не розвезені в регіони. За словами Супрун, без оперативної організації їх доставки з березня може виникати дефіцит вакцин.
Разом з тим 6 тисяч лікарських засобів — у процесі перереєстрації, ще 7 тисяч — в процесі реєстрації. Уже понад 150 препаратів завершили увесь цикл перевірки і очікують рішення, а 6 з них — вимагають надтермінової реєстрації.
“Серед них – ліки для пацієнтів з розсіяним склерозом, гепатитом, раком, ішемічною хворобою серця і вакцина проти менінгококової інфекції. Затягування рішення збільшує ризик, що окремі ліки зникнуть з аптек, а ті, що залишаться, ймовірно, здорожчають”, – уточнила урядовець.
Окрім того, Супрун додала, що стратегія розвитку медичної освіти не виноситься на засідання уряду, під загрозою проведення нині іспиту для студентів-стоматологів, заблоковано будівництво дитячої лікарні “ОХМАТДИТ”, оскільки технічне завдання на продовження будівництва та закупівлю обладнання не підписано, а також відкладається впровадження державного контролю за цінами на ліки з Нацпереліку.
“Під загрозою і ті зміни, які мають розпочатися у квітні і липні 2019 року: перехід «Доступних ліків» до Національної служби здоров’я України (НСЗУ) і відпрацювання нового механізму оплат у стаціонарах Полтавської області у квітні, старт програми «Безкоштовна діагностика» в липні, впровадження електронних карток, рецептів”, – зазначила вона.
Супрун підкреслила, що блокування повноцінної роботи МОЗу навіть на кілька днів — це блокування рішень, більшість з яких прямо стосується здоров’я та життя громадян.
Як повідомляв Укрінформ, Окружний адмінсуд Києва 5 лютого заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука. Уряд оскаржив це рішення.
11 лютого в Окружному адмінсуді Києва розглядалося клопотання Кабінету міністрів про скасування тимчасової заборони Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Суд увечері того дня пішов у нарадчу кімнату, пообіцявши ближчим часом оголосити рішення.
Ввечері 12 лютого в суді підтвердили, що суддя Сергій Каракаш’ян, який має ухвалити рішення за клопотанням Кабміну, вже понад добу перебуває у нарадчій кімнаті.
На п’ятницю, 15 лютого, призначено розгляд по суті позову народного депутата Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України. Засідання відбудеться о 14:50 в Окружному адміністративному суді Києва.

 

Кабмін прийняв розпорядження, що дозволяє Супрун виконувати обов’язки міністра
Кабінет міністрів прийняв розпорядження, яке дозволяє Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України, зокрема, підписувати документи щодо розподілу ліків та вакцин.
Про це повідомляє МОЗ у Facebook – Укрінформ.
“Щоби забезпечити безперервність роботи МОЗ України 13 лютого Кабінет міністрів України прийняв розпорядження, яке дозволяє в.о. міністру охорони здоров’я Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України, крім виключних повноважень міністра як члена Кабінету Міністрів України, визначених постановою Кабінету міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1096 “Про порядок виконання обов’язків міністра у разі його тимчасової відсутності”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що це розпорядження є консолідованим рішенням уряду.
“Розпорядження дозволяє розблокувати найбільш критичні питання роботи МОЗ. Цей винятковий крок Кабінету міністрів є відповіддю на те, що робота МОЗ України була заблокована рішенням Окружного адміністративного суду Києва”, – повідомляють у МОЗ.
Підкреслюється, що дане розпорядження дозволяє Супрун підписати важливі документи, зокрема, й щодо розподілу ліків та вакцин у регіони.
“Розпорядження уряду дозволяє затвердити розподіл вакцин і ліків у регіони, відправити на закордонне лікування 44 українців, продовжити процес будівництва дитячої лікарні “ОХМАТДИТ” та закупівлю обладнання та інші рішення, що потребують негайного затвердження. Ці документи будуть підписані найближчим часом”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд Києва досі не виніс рішення щодо клопотання про скасування ухвали, якою було заборонено Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Суддя перебуває у нарадчій кімнаті з 11 лютого.
15 лютого призначено розгляд позову народного депутата Ігоря Мосійчука щодо відсутності в Уляни Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України.

 

Уряд направить скаргу до суду для розблокування роботи МОЗ
Кабінет міністрів направить скаргу до суду для розблокування роботи Міністерства охорони здоров’я.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Для нас дуже важливо, щоб медичну реформу було продовжено. Сьогодні уряд прийняв рішення щодо направлення скарги до суду, і таким чином розблокувати роботу МОЗ, і щоб була можливість продовжувати реформу”, – сказав Зубко.
Він додав, що поки є тільки протокольне доручення підготувати скаргу, і вона буде опублікована 14 лютого.
Як повідомляла тимчасово відсторонена судом від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зранку 13 лютого, суддя Окружного адміністративного суду перебуває в нарадчій кімнаті вже півтори доби і не оголошує своє рішення, а робота МОЗ залишається заблокованою, зокрема через неможливість підписання відповідних документів в.о. міністра охорони здоров’я неможливо організувати лікування хворих за кордоном, розподілити вакцини проти кору для військових частин тощо.
Окружний адмінсуд Києва 5 лютого заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука. Уряд оскаржив це рішення.
11 лютого в Окружному адмінсуді Києва розглядалося клопотання Кабінету міністрів про скасування тимчасової заборони Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Суд увечері того дня пішов у нарадчу кімнату, пообіцявши ближчим часом оголосити рішення.
Ввечері 12 лютого в суді підтвердили, що суддя Сергій Каракаш’ян, який має ухвалити рішення за клопотанням Кабміну, вже понад добу перебуває у нарадчій кімнаті.
На п’ятницю, 15 лютого, призначено розгляд по суті позову народного депутата Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України. Засідання відбудеться о 14:50 в Окружному адміністративному суді Києва.

 

Рішення суду щодо Супрун заблокувало постачання ліків та вакцин у регіони – МОЗ
Через заборону суду Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ, міністерство не може розподілити у регіони України імунобіологічні препарати та життєво необхідні ліки, зокрема з надкоротким терміном зберігання.
Про це заявила на брифінгу заступник міністра МОЗ Ольга Стефанишина, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми не можемо розвезти по регіонах життєво необхідні ліки, зокрема для онкохворих пацієнтів, термін придатності яких 21 день, також ми не можемо розвезти 390 тисяч доз вакцин для військовослужбовців. За місяць не буде у регіонах вакцин проти поліеміліта – 1 млн доз заблоковано на центральному складі»,- зазначила Стефанишина.
За її словами, через рішення Окружного адмінсуду, українці, які потребують лікування за кордоном, лишаються без необхідної медичної допомоги.
«44 людини ще тиждень тому мали їхати на лікування за кордон. А для них важливий кожний день»,- наголосила Стефанишина.
Як повідомляв Укрінформ, у середу суддя-спікер Окружного адміністративного суду м.Києва Богдан Санін заявив, що відсторонена від повноважень в.о.міністра МОЗ Уляна Супрун має право виконувати обов’язки першого заступника міністра МОЗ.
За його словами, суд не вирішує питання чи має право підписувати документи або договори Супрун.
Окружний адмінсуд Києва 5 лютого заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука. Уряд оскаржив це рішення.
11 лютого в Окружному адмінсуді Києва розглядалося клопотання Кабінету міністрів про скасування тимчасової заборони Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Суд увечері того дня пішов у нарадчу кімнату, пообіцявши ближчим часом оголосити рішення.
Ввечері 12 лютого в суді підтвердили, що суддя Сергій Каракаш’ян, який має ухвалити рішення за клопотанням Кабміну, вже понад добу перебуває у нарадчій кімнаті.
На п’ятницю, 15 лютого, призначено розгляд по суті позову народного депутата Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України. Засідання відбудеться о 14:50 в Окружному адміністративному суді Києва.

 

Супрун повідомила, яких повноважень позбавив її суд
Відсторонена від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун оприлюднила роз’яснення юристів щодо того, які саме повноваження вона не може виконувати після рішення суду про її відсторонення.
Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.
“Дуже багато уваги, зокрема з боку деяких народних депутатів, привернуло питання – чи можуть заступники міністра підписувати важливі накази для роботи міністерства. Щоб остаточно прояснити ситуацію, публікую роз’яснення юристів щодо порядку виконання обов’язків в. о. міністра охорони здоров’я України. Отже, суд заборонив мені, як першому заступнику міністра охорони здоров’я України, “вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра” включно з уповноваженням заступників підписувати документи замість мене”, – зазначила вона.
Зокрема, за словами Супрун, не можуть бути виконаними такі повноваження (серед інших):
погоджувати та подавати на розгляд Кабінету міністрів України розроблені центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується міністром, проекти законів, актів Президента України та Кабінету міністрів України;
– видавати обов’язкові до виконання центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується міністром, накази та доручення з питань, що належать до сфери діяльності таких органів;
представляти МОЗ у публічно-правових відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами;
приймати рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є МОЗ;
давати обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату МОЗ доручення;
підписувати накази МОЗ та інші нормативно-правові акти розроблені МОЗ України, у тому числі погоджувати інші акти центральних органів виконавчої влади.
“Це, зокрема, підписання життєво важливих наказів щодо розмитнення та розподілу ліків або ж направлення людей на лікування за кордоном. Тому зараз увага та робота уряду і нашої команди сконцентрована на тому, щоб якомога швидше виправити ситуацію та не ставити під загрозу життя пацієнтів!” – зазначила Супрун.
Вона також нагадала, що наступного тижня відбудуться два важливі засідання суду: 11 лютого о 14:00 в Окружному адмінсуді Києва відбудеться розгляд клопотання, яке подало Міністерство юстиції України від імені уряду, про скасування тимчасової заборони їй виконувати обов’язки міністра. “Розгляд буде. Це наша можливість розблокувати роботу міністерства”, – прокоментувала Супрун.
Крім того, 15 лютого о 14:50 в тому ж суді розглядатиметься позов народного депутата Ігоря Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України. “Це дуже небезпечна атака на всю трансформацію системи охорони здоров’я, і нам потрібна ваша підтримка. Засідання будуть відкритими”, – наголосила вона.
Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд м. Києва у вівторок частково задовольнив заяву народного депутата Ігоря Мосійчука та заборонив Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров’я.

 

Молдова відкликає з Росії свого посла
Республіка Молдова відкликає свого посла у Російській Федерації Андрія Негуцу.
Інформацію про це підтвердив Укрінформу радник по зв’язках з пресою Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Александру Ройтман.
Про причини відкликання посла буде повідомлено додатково.
Раніше Надзвичайного і Повноважного посола РФ у Молдові Олега Васнецова було викликано в Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції, де йому було вручено ноту протесту в зв’язку з відмовою у доступі членів молдавської делегації до звільнених з афганського полону молдавських громадян.
У ноті, зокрема, підкреслюється, що влада РФ відмовляється також повідомити місцезнаходження молдавських пілотів і надати інформацію про стан їхнього здоров’я.
МЗС Молдови заявив, що молдавська сторона залишає за собою право звернутися до міжнародних організацій у зв’язку з діями російської влади.
Посол Росії повідомив при цьому, що молдавські пілоти знаходяться під заступництвом однієї з неурядових організацій, а уряд РФ не залучено до цього процесу.
Напередодні делегації Молдови, що знаходиться в Москві для надання допомоги молдавським пілотам, було відмовлено в доступі до них.
Як відомо, у 2015 році на території Афганістану було збито молдавський вертоліт. З трьох пілотів, які знаходилися на борту, один загинув, а двоє залишилися в живих і потрапили в полон до афганських талібів.

 

Додон відмовився відкликати посла Молдови з Росії
УНН. Президент Молдови Ігор Додон не підписуватиме необхідний указ про відкликання посла республіки з Росії, якщо відповідне рішення буде прийнято урядом, передає УНН з посиланням на російське агентство ТАРС.
“Відкликання послів — ексклюзивне право президента, яке не оминути”, — сказав він, коментуючи ймовірність того, що молдовський кабмін ухвалить рішення відкликати посла з Росії.
Крім того, президент заявив, що в уряду Молдови, ймовірно, не буде кворуму для прийняття такого рішення. “Сподіваюся, глава гагаузької автономії Ірина Влах, яка є членом кабінету, не підтримає рішення про відкликання посла”, — зазначив Додон.
Вдень 13 лютого посла Росії в Кишиневі Олега Васнецова викликали в МЗС Молдови і вручили ноту в зв’язку з затримкою доступу до молдовським льотчиків, звільнених з полону в Афганістані. Ліонель Буруяне і Міхая Кріхане пробули в афганському полоні 3,5 роки, а 11 лютого їх доставили в Москву.

 

Отруєння “Новічком”: перед госпіталізацією Гебрев вечеряв разом з росіянами
Власник болгарського збройового заводу, бізнесмен Еміліан Гебрев перед госпіталізацією (з ознаками отруєння «Новічком») вечеряв в одному з ресторанів разом з росіянами і поляками.
Власник болгарського збройового заводу, бізнесмен Еміліан Гебрев перед госпіталізацією (з ознаками отруєння «Новічком») вечеряв в одному з ресторанів разом з росіянами і поляками.
Таку інформацію оприлюднив головний прокурор Болгарії Сотір Цацаров за підсумками закритих парламентських слухань, які пройшли 13 лютого в Комісії з контролю за діяльністю спецслужби Народних зборів (парламенту Болгарії), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Нині перевіряються всі контакти Еміліана Гебрева, а також особи, разом з якими він вечеряв як напередодні, так і в день госпіталізації. Відомо, що вечеряв він з громадянами російського і польського походження», – зазначив Цацаров.
Він наголосив також, що основні зусилля слідчих спрямовані на встановлення всіх контактів збройового боса з квітня 2015 року. Парламентська комісія вимагає перевірити і всі ліцензії на міжнародні угоди з продажу зброї, вчинені в 2015 році фірмою, якою керує Еміліан Гебрев.
У середу, 13 лютого, Комісія з контролю за діяльністю спецслужб парламенту Болгарії провела закриті слухання, на яких обговорювалося питання про можливу причетність агента ГРУ Росії Сергія Федотова до отруєння (у квітні 2015 року) нервово-паралітичною речовиною «Новічок» бізнесмена Гебрева і його сина Христо.
Раніше британське видання The Insider і група Bellingcat оприлюднили інформацію про те, що болгарський бізнесмен Гебрев був отруєний «Новічком» навесні 2015 року.
Як припускають, до цього причетний громадянин Росії Федотов, який знаходився в Болгарії наприкінці квітня 2015 року, коли Гебрев був госпіталізований з симптомами отруєння «Новічком». Після госпіталізації Гебрева Федотов негайно залишив територію Болгарії, повернувшись до Москви.
Еміліан Гебрев – відомий у Болгарії бізнесмен, власник компанії «Дунаріт» і одного зі збройових заводів. Сам Гебрев вважає, що був отруєний через інтерес Росії до його збройового заводу.

 

Україна у Мінську запропонувала кілька форматів звільнення заручників
Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулюванні ситуації на Донбасі у Мінську запропонувала декілька форматів звільнення заручників.
Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook – Укрінформ.
“Ми ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Як РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби розблокувати процес – розпочати зі звільнення тих, хто потребує медлікування”, – написала вона.
За словами Геращенко, Київ також готовий передати трьох росіян зі списку російським консулам в обмін на українських військових, яких 4 роки утримують бойовики у Донецьку – йдеться про Cергія Глондаря, Олександра Корінькова і Богдана Пантюшенка. “Але й на це росіяни не дають згоди. Продовжуємо тиснути, аби витягти хлопців”, – зазначила вона.
Перший віце-спікер також звернула увагу на той факт, що українські заручники в ОРДЛО не мають права на телефонний дзвінок, листи їм востаннє МКЧХ передавав у вересні минулого року, й за весь цей час тільки раз передали передачу. При цьому представники Червоного Хреста жодного разу не мали змоги поспілкуватися з утримуваними. Тож українська сторона очікує від МКЧХ більш активної позиції щодо листів і передач.
“Ми висловили протест на гуманітарній підгрупі і на ТКГ, що Росія і їх маріонетки блокують навіть право на дзвінок і лист, а ОБСЄ і МКЧХ публічно не спромоглися навіть на глибоке занепокоєння з цього приводу”, – написала Геращенко.
Вона також наголосила, що на ТКГ українська сторона повторила вимогу щодо негайного звільнення Росією військовополонених моряків без жодних передумов. За її словами, представник РФ Борис Гризлов неодноразово намагався перебивати, заявляючи, що, мовляв, «Мінськ – це не той майданчик, де мають обговорювати долю військовополонених», проте Київ наполягає, що полонені моряки підпадають під пункт 6 Мінських угод – негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор утримує у зв‘язку з конфліктом.

 

Макрон потерпає від скандалу навколо свого екс-охоронця
Репутація французького президента Еммануеля Макрона потрапила під удар через скандал навколо постаті його колишнього охоронця та начальника охорони Єлисейського палацу Александра Беналли.
Про це повідомляє повідомляє Reuters – Укрінформ.
«Навколо екс-охоронця Макрона та керівника сектору безпеки Єлисейського палацу Александра Беналли розгорівся скандал, який помітно б’є по репутації французького президента. Зокрема, Беналла спочатку в травні був помічений за побиттям протестувальника, а згодом були викриті його фінансові зв’язки з російським олігархом», – йдеться в повідомленні.
Так, за допомогою Александра Беналли було підписано 3 контракти про надання послуг у сфері охорони з російськими олігархами Іскандером Махмудовим та Фархадом Ахмедовим на загальну суму 2,2 мільйони євро.
Як відомо, Національна фінансова прокуратура Франції уже почала розслідування щодо контракту Беналли з Махмудовим після публікацію спеціального розслідування видання Mediapart.

 

Берлін має перестати допомагати Nord Stream 2 обійти правила ЄС — Гармс
Депутат Європейського Парламенту (ЄП) від Німеччини, член фракції Зелених Ребекка Хармс вважає, що угода про перегляд газової директиви ЄС є важливим кроком і має відбити у Берліна бажання продовжувати всіма силами проштовхувати проект Nord Stream 2.
Про це вона заявила, коментуючи досягнення напередодні угоди між Європарламентом, Радою Європи та Єврокомісією про те, що правила ЄС будуть застосовуватися також щодо трубопроводів із третіх країн, до яких належить і російсько-німецький Nord Stream 2, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Це важливий крок до спільної європейської енергетичної політики у сфері газу», – заявила Хармс, яка є членом комітету ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики.
«Газпрому» доведеться в майбутньому дотримуватися європейськихі правил, оскільки газова директива ЄС також буде застосовуватися до трубопроводів, які йдуть до Європейського Союзу із третіх країн. Правила ці не допускають, щоб виробництво природного газу та експлуатація трубопроводів були в одних руках.
«Цей поділ має обмежити владу газових гігантів і поліпшити енергетичну безпеку в Європейському Союзі», – зазначила Хармс.
Вона підкреслила, що «уряд Німеччини має нарешті прийняти це і не намагатися більше допомагати Nord Stream 2 обійти європейські правила».
«Уряд Німеччини вже і так перебив багато посуду, намагаючись проштовхнути цей проект проти волі та інтересів безпеки багатьох країн-членів ЄС», – сказала німецький депутат.

 

Nord Stream 2 має працювати за правилами ЄС – погоджене рішення ЄП
Газопровід «Північний потік-2», а також усі ГТС із третіх країн, які заходять на територію Євросоюзу, мають працювати за законодавством та правилами Спільноти.
Такого рішення у рамках законодавчої процедури щодо внесення змін до відповідної газової директиви узгодили Європарламент і Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Багато хто хотів, щоб ці переговори зазнали невдачі, без цієї домовленості, і щоб правила ЄС не застосовувалися до газопроводів із країн, які не є членами ЄС. Але за сьогоднішньою домовленістю усі майбутні трубопроводи з країн, які не є членами ЄС, включаючи «Північний потік-2», муситимуть дотримуватися правил ЄС», – заявив європарламентарій Єжі Бузек.
Зокрема, йдеться про норми енергетичного законодавства ЄС, які спрямовані на уникнення монопольного становища на ринку газу одного із постачальників, доступу до ГТС третіх компаній.
Далі за процедурою досягнуті домовленості має затвердити комітет ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики. Після цього на пленарній сесії має бути проголосована відповідна законодавча резолюція.

Поправки ЄС щодо Nord Stream 2 відповідають вимогам України – МЗС
Узгодження в ЄС поправок до газової директиви встановлює правові рамки функціонування Nord Stream 2 за нормами ЄС, проте не знімає безпекових ризиків і може зробити поведінку РФ ще агресивнішою.
Про це написала у Facebok заступник міністра закордонних справ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Зеркаль – Укрінформ.
“Перше і головне – на газопроводи з третіх країн, у тому числі на Північний потік-2, буде поширено право ЄС. Це було і лишається ключовим положенням запропонованих змін. Саме йому опиралися Німеччина, Австрія і низка інших держав-членів. І вони ж нарешті погодилися з цим… Проте левова частка змін стосується того, як забезпечити цю відповідність вимогам законодавства ЄС для газопроводів, які починаються в іншій юрисдикції, тобто поза межами ЄС”, – зазначила Зеркаль.
Вона пояснила, що директива визначає, як оператор газопроводу та регулятор мають діяти, щоб забезпечити відповідність “Північного потоку-2” вимогам енергетичного права ЄС. Зокрема, регулятор держави-члена ЄС може консультуватися с органами влади Росії, звідки походить “Північний потік-2”, і лише як виняток Німеччина може отримати дозвіл укласти міжурядову уряду з РФ.
Зеркаль акцентувала, що мова тут іде лише і винятково про регулювання економічних аспектів роботи газопроводу. “Держави і далі вирішують самостійно всі інші питання, які стосуються “Північного потоку-2”. Наприклад, питання захисту довкілля чи безпеки. Це особливо важливо для Данії, яка ще має ухвалити рішення – дозволяти чи забороняти будівництво “Північного потоку-2″ в своїх територіальних водах. І Данія має достатньо аргументів для того, щоб відмовити”, – зазначила заступник міністра.
Вона також акцентувала, що у рамках тріалогу було вирішено, як саме Комісія може забезпечити ефективний контроль за дотриманням права ЄС газопроводами, що походять з третіх країн.
“Отже, ми маємо правові рамки, в яких функціонування “Північного потоку-2” можливо лише за умови його відповідності нормам права ЄС. Це те, чого вимагала Україна. Ми постійно наголошували, що “Північний поток-2″ не повинен мати конкурентну перевагу від того, що може не дотримуватися права ЄС. Наступне завдання – забезпечити імплементацію цих змін”, – підкреслила Зеркаль.
Водночас вона зауважила, що ухвалення цих змін саме по собі не знімає безпекових ризиків “Північного потоку-2”. У цьому контексті дипломат нагадала про дуже агресивну реакцію з боку РФ на спроби регулювати “Північний потік-2” аж до того, що “добудуємо Північний потік і розберемося з Україною”.
“Є ризик того, що поширення вимог ЄС на “Північний потік-2″ зробить поведінку РФ ще агресивнішою. Це вимагає посилення тиску на Росію, включно з можливими санкціями”, – вважає Зеркаль.
На завершення вона зауважила, що французько-німецький консенсус щодо змін до директиви багато хто сприйняв як зраду, хоча насправді це крок до нового консенсусу в ЄС у цілому, що “Північний потік-2” не має політичних привілеїв і має бути суворо оцінений з усіх боків – регуляторного, економічного і, звісно, безпекового.
“Це важливе зрушення, яке враховує і наші інтереси. Воно лише набуває своїх обрисів, і жоден з ризиків не усунуто. Але це означає, що наша позиція стає сильнішою”, – резюмувала заступник міністра.
Як повідомляв Укрінформ, представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії у ніч на середу у Страсбурзі погодили проект поправок до газової директиви ЄС, згідно з якими газопровід “Північний потік-2”, а також усі ГТС із третіх країн, які заходять на територію Євросоюзу, мають працювати за законодавством та правилами Спільноти.

 

Зеркаль: є ризик, що поширення вимог ЄС на “Північний потік-2” зробить РФ ще агресивнішою
УНН. Існує ризик, що поширення змін до газової директиви ЄС на “Північний потік-2” зробить поведінку Росії стосовно України ще агресивнішою. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль, передає УНН.
Ухвалення змін (до газової директиви ЄС – ред.) саме по собі не знімає безпекових ризиків “Північного потоку-2”, – наголосила Зеркаль.

За її словами, Росія продемонструвала дуже агресивну реакцію на спроби регулювати проект.

“Аж до того, що “добудуємо “Північний потік” і розберемося з Україною”. Тепер це чітке гасло російської пропаганди. Є ризик того, що поширення вимог ЄС на “Північний потік-2″ зробить поведінку РФ ще агресивнішою. Це вимагає посилення тиску на Росію, включно з можливими санкціями”, – підкреслила заступник міністра.

Вона додала, що “Північний потік-2” не має політичних привілеїв і має бути суворо оцінений з усіх боків – регуляторного, економічного і безпекового.

Нагадаємо, раніше представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії попередньо погодили проект поправок до газової директиви ЄС. Попереду – лише формальні голосування.

 

Агентство з якості вищої освіти очолить екс-міністр Квіт
На засіданні уряду в середу, 13 лютого, було прийнято рішення про призначення головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти колишнього міністра освіти та науки Сергія Квіта.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала міністр фінансів Оксана Маркарова – Укрінформ.
“Сергій Квіт на посаді голови Національного агентства забезпечення якості вищої освіти – це перемога. Особливо приємно було голосувати за це за засіданні Кабінету міністрів України”, – написала Маркарова.
Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) – незалежний постійно діючий колегіальний орган, уповноважений на реалізацію державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти. Члени НАЗЯВО обираються з’їздами представників вищих навчальних закладів різної форми власності, органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів, Національною та галузевими академіями наук і роботодавцями.
НАЗЯВО створене у 2015 році згідно з законом “Про вищу освіту”.

 

Експерти дізналися, як жителі Донбасу бачать встановлення миру
Третина громадян України вважає, що міжнародний тиск на Росію є одним з найбільш ефективних заходів для досягнення миру на Донбасі.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, оприлюднені на прес-конференції в Укрінформі у середу.
Так, згідно з результатами опитування, 32% українців вбачають міжнародний тиск на Росію одним з найбільш ефективних заходів для досягнення миру. Ще третина громадян вважають, що відновлення нормального життя на звільнених територіях Донбасу допоможе досягнути миру.
При цьому майже половина (48%) жителів Донбасу вважає основним і фактично безальтернативним шляхом встановлення миру “відбудова нормального життя на контрольованих Україною територіях”. Серед них 18% розглядають тиск на Росію у вигляді санкцій як необхідний крок до миру. Як свідчать результати опитування, 24% жителів Донбасу більше віддають перевагу таким заходам, як надання окупованим територіям «особливого статусу» в межах України, 19% підтримують надання російській мові статусу державної. За даними дослідження, жителі регіону також частіше, ніж громадяни України загалом, вважають доречними такі заходи соціально-гуманітарного характеру, як спрощення перетину лінії розмежування, соціальні виплати жителям окупованих територій та торгівлю з цими територіями.
Майже 50% жителів Донбасу та решти регіонів України віддають перевагу поверненню окупованих територій на довоєнних умовах. Як свідчать результати опитування, ще близько 20% громадян України і 28% жителів Донбасу бачать окуповані території у складі України, але більш самостійними від центрального уряду. Зазначається, що незалежність цих територій чи приєднання їх до Росії не підтримують ані на Донбасі, ані загалом в Україні. Лише 1,7% жителів Донбасу хотіли би бачити так звані «ДНР» та «ЛНР» незалежними державами і ще 1,6% – у складі Росії. Водночас 25% жителів регіону вірять у повернення окупованих територій протягом найближчих п’яти років, ще 25% – у віддаленій перспективі, а 17% взагалі вважають неможливим повернення ОРДЛО до України.
Загальнонаціональне дослідження проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 повнолітніх респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування фінансувалося в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.
Регіональне дослідження громадської думки проведене в Донецькій та Луганській областях (на контрольованій Україною території) Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (із залученням мережі фірми «Ukrainian Sociology Service») протягом 1–11 листопада 2018 р. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,5%. Опитування у регіонах було проведено в рамках проекту «Перехід до мирного процесу на Донбасі: підвищення інклюзивності місцевих громад у потенційній миротворчій місії» за фінансової підтримки Посольства Канади в Україні.

 

Амністія бойовиків заради припинення війни є неприйнятною для 45% жителів Донбасу
Надання повної амністії – заради припинення війни на сході України – усім учасникам бойових дій проти українських військ вважають неприйнятним 45% жителів Донбасу.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, які були оприлюднені на прес-конференції в Укрінформі в середу.
45,4% опитаних жителів Донбасу вважають неприйнятним для припинення війни на Донбасі повну амністію для всіх учасників бойових дій проти українських військ.
Також вважають неприйнятним такий варіант 41% жителів Сходу загалом, 53, 9% жителів Півдня, 68,4% Ценральної України. Найвищий рівень несприйняття такого варіанту розвитку подій – на Західній Україні (69,8% опитаних).
При цьому відповідь “важко відповісти” щодо питання надання повної амністії бойовикам ОРДЛО обрали 27,7% жителів Донбасу, 32,1 – Східна Україна, 28,6% – Південь України, 20,4% – Центральна, 22,8% – Західна Україна.
Разом з тим заради припинення війни готові підтримати припинення блокади шляхів сполучення та відновлення торгівлі з ОРДЛО 62% опитаних жителів Донбасу, 48,4% Східної України, 25,3% Півдня України, 21% жителів Центральної України та 13,3% – опитаних жителів Західної України.
Загальнонаціональне дослідження проводилося Фондом “Демократичні ініціативи»” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Було опитано 2017 повнолітніх респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування фінансувалося в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.
Регіональне дослідження громадської думки проведене в Донецькій та Луганській областях (на контрольованій Україною території) Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (із залученням мережі фірми «Ukrainian Sociology Service») протягом 1–11 листопада 2018 р.
Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,5%.
Опитування у регіонах було проведено в рамках проекту «Перехід до мирного процесу на Донбасі: підвищення інклюзивності місцевих громад у потенційній миротворчій місії» за фінансової підтримки Посольства Канади в Україні.

 

Лише 16% українців згодні на будь-які компроміси заради миру на Донбасі
Готові йти на компроміси для досягнення миру на Донбасі 70% громадян України, проте лише 16% згодні на будь-які компроміси.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, які оприлюднив на прес-конференції в Укрінформі аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” Сергій Шаповалов.
“Згідно з опитуванням, майже 70% громадян України погоджуються, що заради миру на Донбасі варто йти на компроміси з Росією та самопроголошеними “республіками”, проте лише 16% згодні на будь-які компроміси. Силовий варіант розв’язання конфлікту підтримують 17% опитаних. Серед мешканців Донбасу – 46% готові йти на будь-які компроміси заради миру. Варіант силового вирішення конфлікту підтримує 10% мешканців Донбасу”, – йдеться у дослідженні.
Водночас, як свідчать результати опитування, українці вважають неприйнятними більшість можливих компромісів, які обговорюються в публічному просторі та передбачені Мінськими домовленостями. Найменш прийнятними для українців, у тому числі мешканців Донбасу, є проведення виборів на умовах бойовиків, амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ та формування силових органів ОРДЛО лише із місцевих представників.
Для мешканців Донбасу, Півдня та Сходу України є прийнятним надання ОРДЛО «особливого статусу», надання російській мові статусу державної, ухвалення закону про нейтральний та позаблоковий статус України і відновлення шляхів сполучення і торгівлі з окупованими територіями.
Введення миротворчих сил ООН на окуповані території найбільше підтримують у Західному (73%) та Центральному (66%) регіонах. Такий варіант підтримує також половина мешканців Півдня та 23% опитаних на Сході України. На Донбасі введення миротворців ООН підтримує третина мешканців. Як свідчать результати опитування, у разі введення миротворчих сил більшість громадян погоджуються, що миротворці мають розташовуватися на всіх окупованих територіях аж до кордону з Росією, а не лише на лінії зіткнення.
Загальнонаціональне дослідження проводилося Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 повнолітніх респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування фінансувалося в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів. Регіональне дослідження громадської думки проведене в Донецькій та Луганській областях (на контрольованій Україною території) Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (із залученням мережі фірми «Ukrainian Sociology Service») протягом 1–11 листопада 2018 р. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,5%. Опитування у регіонах було проведено в рамках проекту «Перехід до мирного процесу на Донбасі: підвищення інклюзивності місцевих громад у потенційній миротворчій місії» за фінансової підтримки Посольства Канади в Україні.

 

Більше 70% українців вважають, що на Донбасі – війна з Росією
Більше 70% українців поділяють думку, що нині триває війна між Росією і Україною.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова, які оприлюднив на прес-конференції в Укрінформі аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” Сергій Шаповалов.
Згідно з результатами опитування, 72% громадян України поділяють думку, що зараз триває війна Росії з Україною. Найбільш поширений такий погляд у Західному (91%) та Центральному (79%) регіонах. На Півдні так вважають 62% опитаних, на Сході – 47%. На підконтрольній Україні території Донбасу погляди мешканців регіону розділилися практично навпіл – 39% вважають, що сьогодні триває війна Росії з Україною, а 40% – що ні.
Водночас, майже половина мешканців Донбасу (49%) вважають Росію стороною конфлікту на Сході України. 27% опитаних не згодні з такою думкою, ще 24% респондентів не відповіли на запитання. При цьому третина жителів Донбасу переконана, що Росія постачає зброю “ДНР” та “ЛНР”, ще 27% опитаних мешканців Донбасу вважають, що Росія контролює усі політичні та військові дії самопроголошених республік, 23% певні, що російська армія воює на боці самопроголошених республік. 24% респондентів Луганщини та Донеччини відзначили гуманітарну допомогу Росії Донбасу.
Згідно з опитуванням, головними джерелами інформації про події на Донбасі для 63% мешканців цього регіону слугують українські телеканали, 47% опитаних користуються інтернет-джерелами. 41% респондентів з Донбасу дізнаються інформацію про події в регіоні від родичів, друзів та знайомих. Майже третина (29%) для цього використовує соціальні мережі. Російськими телеканалами користуються 16% громадян, ще близько 15% отримують інформацію з місцевої преси.
Загальнонаціональне дослідження проводилося Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Було опитано 2017 повнолітніх респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Опитування фінансувалося в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.
Регіональне дослідження громадської думки проведене в Донецькій та Луганській областях (на контрольованій Україною території) Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва (із залученням мережі фірми Ukrainian Sociology Service) протягом 1–11 листопада 2018 р. Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,5%.
Опитування у регіонах було проведено в рамках проекту “Перехід до мирного процесу на Донбасі: підвищення інклюзивності місцевих громад у потенційній миротворчій місії” за фінансової підтримки Посольства Канади в Україні.

 

Закріплення у Конституції курсу в НАТО знімає питання про референдум – експерти
Голова Координаційної ради Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж вважає, що конституційне закріплення парламентом курсу України до НАТО знімає необхідність проведення референдуму з цього питання.
Таку думку він висловив на прес-конференції на тему: “Конституційне закріплення курсу України на ЄС та НАТО. Нові реалії та очікування” в Укрінформі.
“Прийняття такого конституційного рішення має три важливих вектори. Перше – це сигнал РФ, що Україна як держава визначилась, і досить нас шантажувати. Другий — це сигнал європейськім інституціям. Третій — це сигнал всередині країни – всім державним службовцям, чиновникам, що потрібно все зробити, щоб досягти стандартів і критеріїв. Бо це не бажання когось, це конституційна норма”, – сказав він.
Джердж також зауважив, що є ще один важливий аспект – конституційне рішення є заміщенням референдуму.
У свою чергу колишній глава постійної делегації ВР у Парламентській Асамблеї НАТО Іван Заєць заявляє, що зміни до Конституції, які передбачають вступ України до НАТО та ЄС, виконують мобілізаційну функцію. “Це обов’язковий дороговказ для всіх. Це закріплення цивілізаційного вибору України. Це рішення йде далі виборчих інтресів. Це і засторога від зміни курсу”, – наголосив він.
Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”, ініційований Президентом.

 

Україна була найближча до НАТО у 2006 році – Тарасюк
Український дипломат і політик Борис Тарасюк вважає, що зміни до Конституції, які передбачають вступ України до НАТО та ЄС, не наблизять Україну до членства.
Таку думку він висловив на прес-конференції в Укрінформі на тему «Конституційне закріплення курсу України на ЄС та НАТО. Нові реалії та очікування».
“Не змінами до конституцій визначається позиція країн-членів НАТО стосовно прагнення України набути членство. Не від цих змін буде залежати динаміка розвитку взаємин з країнами членами НАТО. Це залежить від нашої домашньої роботи”, – сказав Тарасюк.
Він зауважив, що у цьому питання “ми топчемося на місці багато років”. Тарасюк уточнив, що Україна була найближче всього до НАТО, тобто, до плану дій щодо набуття членства /ПДЧ/ у 2006 році, але у вересні 2006 року Янукович заявив, що українці не готові до набуття членства, і в такій спосіб зруйнував поступ до наближення до НАТО.
За словами політика, тепер в НАТО дуже обережно ставляться до перспективи членства України в Альянсі. “Треба міркувати не конституційними положеннями, треба міркувати конкретними реформами. Попереду багато роботи і я застерігаю від ейфорії”, – додав він.
У свою чергу, представник Центру інформації та документації НАТО в Україні Світлана Ротаєнко запевнила, що НАТО надає Україні допомогу і підтримує її на шляху євроатлантичної інтеграції. В Україні вже працює 8 трастових фондів НАТО. Також існують інші формати співпраці, зокрема, програми підготовки військових. НАТО допомагає реформуватись Україні і очікує від неї здійснення реформ.

 

Азовське море охоронятимуть нові “Кентаври” – Генштаб ЗСУ
До шести малих броньованих артилерійських катерів, які є у складі ВМС, у 2019 році заплановано прийняття ще одного аналогічного катера та двох десантних катерів “Кентавр”.
Про це заявив заступник начальника головного управління оборонного планування Генштабу ЗСУ В’ячеслав Дем’яненко під час брифінгу щодо підсумків реформування ЗСУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“До складу ВМС прийнято шість малих броньованих артилерійських катерів, поточного року заплановано прийняття ще одного такого катера та двох десантних катерів “Кентавр”. Триває розроблення технічного проекту ракетного катера типу “Лань”, оснащеного ракетним комплексом “Нептун”. США передали до ВМС ЗС України два патрульні катери типу Island у рамках міжнародної допомоги у військовій сфері. Продовжуються заходи щодо формування комплекту військ ВМС на постійній основі для виконання завдань на узбережжі та в акваторії Азовського моря”, – поінформував Дем’яненко.
Розповідаючи про реформи в армії, він зазначив, що наразі сформовані Морське командування, Командування морської піхоти, змінюється організаційна структура бойових частин та частин забезпечення. Так, управління бригад надводних кораблів переформовані у дивізіони надводних кораблів, а дивізіони кораблів охорони і забезпечення – у дивізіони кораблів охорони рейду. Крім того, за словами спікера, сформовано дивізіон та ланку суден забезпечення, які виконуватимуть виключно завдання із забезпечення функціонування корабельного складу.
Інформуючи про стан постачання до війська озброєння та військової техніки, представник Генштабу повідомив, що на сьогодні на озброєння прийнято 16 зразків та допущено до експлуатації 32 зразки озброєння та військової техніки (ОВТ), поставлено до військ близько 8 тисяч одиниць нового або модернізованого озброєння та близько 500 тисяч одиниць боєприпасів. “У якості технічної допомоги від США у війська поставлено п’ять радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби, 2 500 приладів нічного бачення”, – сказав Дем’яненко.
Крім того, керівник управління оборонного планування повідомив, що на вітчизняних підприємствах ОПК освоюється виробництво 152-мм боєприпасів, 60-120 мм мін, 30-мм набоїв для автоматичних гармат та 30-40 мм набоїв для гранатометів.

 

Громадська рада оголосила недовіру голові Держатому
Громадська рада при Державній інспекції ядерного регулювання України оголосила про недовіру голові відомства Григорію Плачкову.
Про це йдеться в заяві Громадської ради, повідомляє БізнесЦензор – Укрінформ.
“Громадська рада при Держатомрегулювання одноголосно вирішила оголосити про недовіру голові Держатомрегулювання Григорію Плачкову і заявити про невідповідність його професійних знань і компетенцій займаній посади”, – сказано в заяві.
На думку членів Громадської ради, перебування Плачкова на посаді глави Держатомрегулювання “призводить до руйнування системи державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки”.
Серед причин такого рішення в заяві зазначена видача Держатомрегулювання дозволів держпідприємству “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” на експлуатацію сховища для захоронення радіоактивних відходів, а також на переробку уранових руд в частині припинення діяльності уранових об’єктів колишнього ВО “Придніпровський хімічний завод”, які належать держпідприємству “Бар’єр “. При цьому, як зазначено в заяві, ДП “Східний ГЗК” не має фінансових і людських ресурсів для проведення відповідної діяльності.
“Жодна ліцензія в Україні на діяльність з переробки уранових руд, не видавалась на об’єкти, які не перебувають на балансі ліцензіата. Цей прецедент вперше було створено главою Держатомрегулювання Г.Плачковим”, – наголошується в документі.
Громадська рада також заявляє, що ухваленню рішення про внесення відповідних змін до ліцензії “Східного ГЗК” передував ряд порушень, а прийняття самого рішення главою Держатомрегулювання відбувалося з порушенням законодавства.
Крім того, як зазначено в заяві, вказане рішення Держатомрегулювання призвело до припинення Єврокомісією фінансування третьої фази проекту технічної допомоги для проекту реабілітації “Придніпровського хімічного заводу”.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів у жовтні 2017 року призначив Григорія Плачкова на посаду голови Державної інспекції ядерного регулювання України. До цього він очолював Департамент ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

 

Фінансування тероризму: Єврокомісія оновила “чорний список” країн
Європейська Комісія оновила перелік країн, які не мають належного законодавства або фінансових інструментів для ефективної протидії відмиванню грошей та використанню таких фондів для фінансування тероризму.
Повідомлення про це міститься на сайті Європейської Комісії – Укрінформ.
«Сьогодні Єврокомісія ухвалила новий перелік з 23 третіх країн зі стратегічними недоліками у протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Мета цього переліку – захистити фінансову систему ЄС за рахунок кращого запобігання відмиванню грошей та терористичним ризикам. В результаті включення до списку, банки та інші установи, які підпадають під дію правил ЄС із запобігання відмиванню грошей, підлягатимуть посиленим перевіркам фінансових операцій, включаючи користувачів та фінансові інституції з цих третіх країн високого ризику, для кращої ідентифікації підозрілих грошових потоків», – йдеться у повідомленні.
До переліку країн із високим ризиком увійшли Афганістан, Американські Самоа, Багами, Ботсвана, КНДР, Ефіопія, Гана, Гуам, Іран, Ірак, Лівія, Нігерія, Пакистан, Панама, Пуерто-Ріко, Самоа, Саудівська Аравія, Шрі Ланка, Сирія, Американські Віргінські острови та Ємен.
За мандатом, який передбачено так званими четвертою та п’ятою Директивами ЄС проти відмивання грошей, Єврокомісія вповноважена проводити автономну оцінку та визначати країни з високим ризиком.
Оприлюднений сьогодні перелік був визначений за підсумками аналізу 54-х «пріоритетних юрисдикцій», розроблених Європейською Комісією та оприлюднених 13 листопада 2018 року. За розробленою методикою, для включення у такий перелік країна має відповідати, принаймні, одному з таких критеріїв:
– Країни мають системний вплив на інтегральну єдність фінансової системи ЄС;
– Країни розглядаються МВФ як міжнародні офшорні фінансові центри;
– Країни мають велике економічне значення та потужні економічні зв’язки з ЄС.
До таких «пріоритетних юрисдикцій» увійшла й Україна, разом з такими країнами як Бразилія, Канада, Індія, Росія, Ізраїль, Японія, США та інші.
Заслуговує на увагу й той факт, що Україну включено до так званого переліку країн «першого пріоритету», до якого включено 47 міжнародних юрисдикцій, які були визначені Європолом або Європейською службою зовнішніх дій як такі, що піддаються загрозам відмивання грошей або ризикам, пов’язаним із фінансування тероризму, або увійшли до переліку юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС у питаннях оподаткування за європейськими правилами, або які потрапили у поле зору FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей).
У цьому переліку Україна знову позначена разом з США, Мексикою та Австралією, що навряд чи може бути втіхою для сприйняття факту сусідства з такими країнами, як Афганістан, Ірак, Лівія, Марокко або Російська Федерація.

 

У Варшаві стартує близькосхідна безпекова конференція
У середу ввечері у Варшаві розпочнеться дводенна міжнародна конференція з урегулювання ситуації на Близькому Сході, яку організували спільно Польща та США.
Участь у конференції візьмуть офіційні делегації близько 60-ти країн, більшість із яких очолюватимуть міністри та їх заступники, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
Серед головних питань, які обговорюватимуться на конференції, будуть конфлікти на Близькому Сході, зокрема в Сирії та Ємені, а також арабо-ізраїльський конфлікт і проблеми тероризму та енергетичної безпеки. Крім того, сторони звернуть увагу на гуманітарні проблеми в регіоні, розповсюдження зброї масового ураження та гібридні загрози.
В середу увечері в Королівському Замку у Варшаві відбудеться офіційна церемонія вітання учасників близькосхідної конференції, серед яких буде і глава МЗС України Павло Клімкін. На цій зустрічі до гостей звернуться президент Польщі Анджей Дуда та віце-президент США Майк Пенс. Після цього на зустрічі виступлять представники арабських країн та Ізраїлю, які представлять власне бачення розвитку ситуації в цьому регіоні.
У четвер дискусія учасників конференції продовжиться на Національному стадіоні у Варшаві. Її відкриють глава МЗС Польщі Яцек Чапутович та держсекретар США Майк Помпео. Під час зустрічі делегації обговорять гуманітарну ситуацію в регіоні, зокрема питання біженців. Упродовж другого дня конференції планується також виступ радника президента США Джареда Кушнера. На завершення конференції зі спільною заявою виступлять глави дипломатії Польщі та США Чапутович і Помпео, які, зокрема, представлять результати зустрічі і план спільних дій на майбутнє.
Участь у конференції візьмуть, зокрема, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, глави МЗС багатьох країн ЄС та Близького Сходу.
Зустріч у Варшаві бойкотує Іран, який вважає її спрямованою проти Тегерана. Польська влада запевняла, що конференція не матиме антиіранської спрямованості, але влада цієї країни не змінила своєї позиції. Запрошення взяти участь у конференції не прийняли також Палестинська Автономія, яка закликала інші арабські країни бойкотувати варшавську зустріч, а також Росія та Ліван. Натомість участь у конференції планує взяти делегація Катару – країни, яка вже два роки конфліктує зі своїми арабськими сусідами, зокрема Саудівською Аравією.
У зв’язку з проведенням конференції у Польщі вжито безпрецедентні заходи безпеки. Зокрема, з 10 по 16 лютого в Польщі введено прикордонну перевірку на внутрішніх кордонах ЄС із Німеччиною, Литвою, Чехією та Словаччиною. За інформацією Прикордонної служби РП, за цей час до Польщі на кордонах з іншими країнами ЄС не впущено 136 іноземців. У Варшаві введено підвищений стан готовності для усіх служб правопорядку. На вулицях польської столиці посилено патрулі поліції і закрито для руху і паркування автомобілів окремі ділянки вулиць, де проживають учасники конференції і де відбуватимуться зустрічі.

 

До 2020 року реформа децентралізації має охопити всю Україну – Гройсман
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що реформа децентралізації має “покрити” всю Україну до 2020 року.
Про це він сказав на засіданні уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Тільки 68% громадян України живуть в умовах доступу до переваг децентралізації. Там в рази більші бюджети, в рази більші можливості. Наше завдання, щоб всі 100%, тобто плюс 32%, жили в умовах можливості децентралізації. Це означає, що до 2020 року ми реформою маємо покрити всю країну і дати всім можливості використовувати ці переваги”, – заявив Гройсман.
Він додав, що протягом 2014-2018 років кошти загального фонду місцевих бюджетів зросли у 3,3 рази.

 

Apple планує запустити платну підписку на новини
Американська компанія Apple планує запустити платний сервіс підписки на новини, створений на базі Apple News.
Про це повідомляє BuzzFeed з посиланням на джерела – Укрінформ.
“За інформацією джерел BuzzFeed, компанія планує провести спеціальний захід 25 березня в Steve Jobs Theater у кампусі Apple Park. (Він зокрема присвячений – ред.) підписці на новинні сервіси, яка охопить усі новини, що будуть виходити протягом дня”, – йдеться у повідомленні.
Вартість нового сервісу не встановлена, але орієнтовно буде коштувати близько $10 в місяць, як і Apple Music.
За інформацією Engadget, низка видань зокрема The New York Times і Washington Post, виступили проти умов компанії, згідно з якими Apple отримає “приблизно половину” доходу від служби, а решта буде розділена між видавцями в залежності від кількості часу, який люди витрачають на читання статей.
Крім того, Apple хоче, щоб “хоча б деякі” видавці давали новини протягом як мінімум одного року.
Представники медіа розділилися в цьому питанні – деякі хочуть більш тривалого співробітництва, в той час як інші хочуть мати шанс відступити раніше.
Як повідомлялося раніше, компанія Apple планує цього року запустити нові проекти та сервіси, зокрема випускати свої фільми і серіали, як це роблять сервіси Netflix і Hulu.

 

В Україні змінилася структура виробництва крупів – експерт
В Україні протягом останніх п’яти років суттєво скоротилося виробництво рисових, кукурудзяних та гречаних крупів.
Про це заявив аналітик “АПК-Інформ” Андрій Купченко, повідомляє AgroTimes – Укрінформ.
“Протягом п’яти попередніх років в Україні спостерігаються деякі зміни в структурі виробництва крупів. Виробництво рисових крупів скоротилось із 12% до 6%, кукурудзяних – із 23% до 16%, гречаних – з 24% до 17%”, – повідомив Купченко.
Зазначається, що виробництво горохових крупів продемонструвало позитивну динаміку: їхня частка у загальному обсязі зросла з 8% до 27% . Основною причиною таких змін було суттєве зростання виробництва гороху в Україні.
Також експерт зазначив, що частка пшоняних, ячмінних і вівсяних крупів залишається відносно стабільною.

 

Помпео: США не розмістять технології в країні, де Китай зможе викрадати інформацію
США ніколи не розмістять власної інфраструктури в тих країнах, де буде загроза проникнення чи їх викрадення за допомогою китайських технологій.
На цьому під час спільної прес-конференції у Варшаві з главою МЗС Польщі Яцеком Чапутовичем заявив держсекретар США Майк Помпео, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“CША ніколи не розмістять свого обладнання у країні, де є загроза, що китайці зможуть викрадати інформацію. Однак, кожна країна повинна буде зробити у цій справі власний вибір”, – заявив Помпео.
У свою чергу Чапутович зазначив, що в цьому питанні триває дискусія всередині ЄС.
“Звичайно, що ЄС відкритий на інвестиції також і з-за меж Спільноти. Однак, з іншого боку питання безпеки, про які ми тут говоримо, без сумніву впливатимуть на рішення у цій сфері”, – заявив глава польської дипломатії.
Він додав, що в цьому питанні триває обмін інформацією як усередині ЄС, так і між країнами.
Як інформувалося, перед візитом до Польщі на конференцію по Близькому Сходу 13-14 лютого Помпео відвідав Угорщину та Словаччину. Там він також розповів про ризики використання товарів китайської компанії Huawei. Він попередив про можливі порушення особистого простору, а також про ризик того, що Китай скористається присутністю свого технологічного гіганта всупереч інтересам цих країн.
На початку січня польські спецслужби затримали у Варшаві китайського співробітника компанії Huawei та громадянина Польщі, яких підозрюють у шпигунській діяльності.

 

Єльченко на Радбезі ООН нагадав увесь календар захоплення Росією України – Геращенко
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН нагадав увесь трагічний календар захоплення України Російською Федерацією.
Про це написала перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook – Укрінформ.
“Посол Володимир Єльченко в Радбезі ООН. В нього відмінна витримка – слухати брехню РФ і залишатися в дипломатичних рамках. Він нагадав увесь трагічний календар захоплення РФ України. Починаючи з 20 лютого 2014 року – захоплення Криму, незаконний референдум і анексія Криму, окупація Донбасу, перші жертви серед цивільного населення і наших військових, збиття МН 17, незаконні вибори на окупованих територіях, обстріли КПВВ, розстріли мирних жителів у Маріуполі, інші військові злочини. Посол навів кількість російських танків, гаубиць на Донбасі – їх там стільки, скільки в армії Німеччини чи Індонезії. РФ блокує розведення важкої техніки і виведення своїх військ. Бойовики систематично збивають дрони ОБСЄ, аби заблокувати об‘єктивний безпековий моніторинг. Цього року вже 19 випадків незаконного перетину українського кордону російськими окупантами, що завозили зброю і техніку”, – йдеться у дописі.
Геращенко також наголосила, що для неї було дуже важливо, що Єльченко, як і інші дипломати, значну частину виступу присвятив гуманітарним питанням, які Росія блокує в рамках мінських груп.
“Це й багаторічний саботаж реконструкції мосту в Станиці Луганській. Й про заручників. В середу – чергова, вже 103 Мінська зустріч. Ми надіслали 13 пропозицій передати РФ їх ув‘язнених росіян, в обмін на політв‘язнів Кремля. Ми вимагаємо звільнення військовополонених моряків і заручників на окупованих територіях. Й закликав завтра домовитися про звільнення”, – написала Геращенко.
Перший заступник Голови ВР наголосила, що Україна вимагає від РФ негайно звільнити Богдана Пантюшенка, Олександра Корінькова, Сергія Глондара, які вже 4 роки утримуються в донецькій тюрмі, та всіх інших заручників. Геращенко додала, що українська сторона послідовно просуває ідею миротворчої місії ООН на всій окупованій території.

 

Президент Колумбії: режим Мадуро – це ракова пухлина
Президент Колумбії Іван Дуке в середу порівняв режим президента Венесуели Ніколаса Мадуро ,з раковою пухлиною, від якої страждає вся Венесуела. Про це він заявив під час інтерв’ю іспаномовній редакції CNN, передає УНН.
“Диктатура (Мадуро) — це ракова пухлина на тілі Венесуели. Диктатура, яка знищила незалежні гілки влади, ринкову економіку, диктатура, через яку зубожів народ, яка довела венесуельців до голоду. Світове співтовариство усвідомило, що єдиний спосіб вилікувати Венесуелу, врятувати її, відновити її — змусити Мадуро піти”, — заявив Дуке.
На думку глави Колумбії, адміністрація Мадуро “вже агонізує”. “Вважаю, що Ніколас Мадуро — це людина, яка вчинила злочин проти людства. Сьогодні я вважаю, що в Венесуелі є один легітимний президент — Хуан Гуайдо”, — додав Дуке.
Як повідомляв УНН, гуманітарна допомога, яку світове співтовариство направило венесуельському народу, складається з “прогнилих і заражених продуктів”. Таку думку висловив в середу президент Венесуели Ніколас Мадуро в інтерв’ю телеканалу Euronews.

 

МЗС Венесуели: зустріч президента Колумбії з Трампом – це приниження
Міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса охарактеризував зустріч президента Колумбії Івана Дуке з американським колегою Дональдом Трампом як приниження глави латиноамериканської країни. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter, інформує УНН.
“Як шкода бачити латиноамериканського „президента“, який захоплюється, аплодує і сміється над жартами (президента США) Дональда Трампа, коли він говорить про потенційні військові напади і расистські стіни проти братських народів. Яке це пораженство і приниження перед домінуючими елітами!”, — написав Арреаса.
Раніше глави Колумбії і США за підсумками зустрічі у Вашингтоні випустили спільну заяву, в якій говориться про те, що країни мають намір здійснити кроки для розв’язання кризи в Венесуелі.
Як повідомляв УНН, лідери Аргентини та Уругваю закликалидо проведення виборів у Венесуелі.

 

Мадуро: гуманітарна допомога зіпсована та заражена
Гуманітарна допомога, яку світове співтовариство направило венесуельському народу, складається з “прогнилих і заражених продуктів”. Таку думку висловив в середу президент Венесуели Ніколас Мадуро в інтерв’ю телеканалу Euronews, повідомляє УНН.
Відповідаючи на питання про причини політизації ситуації навколо гуманітарної допомоги, глава держави назвав її надання бажанням венесуельської опозиції, а також влади США принизити країну. “Вони (США) заморозили понад 10 млрд доларів на наших рахунках за кордоном, — заявив він. — По суті, нам не дозволяють імпортувати в країну ліки та харчі, бо шукають наші гроші на закордонних рахунках у всіх куточках світу”.
Мадуро підтвердив заяву віце-президента республіки Дельсі Родрігес, яка напередодні висловила думку, що метою доставки гуманітарної допомоги є отруєння населення Венесуели. “І після того, як вони заморозили наші понад 10 млрд, (Сполучені Штати) заявляють, що надішлють на 20 млн доларів зіпсованих і заражених продуктів”, — зазначив президент Венесуели. За інформацією Мадуро, отриманої з Колумбії, в якій в даний час знаходиться гуманітарна допомога, продукти “повні канцерогенних хімічних елементів, вони не пройшли необхідний контроль, що призвело до ряду випадків харчового отруєння у самій Колумбії”.
Глава Венесуели також зазначив, що його країна співпрацює з ООН “для надання технічної і гуманітарної допомоги”, а також зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я для здійснення закупівель лікарських препаратів.
Як повідомляв УНН, перша партія гуманітарної допомоги для Венесуели прибула на територію країни в понеділок і передана медикам.

 

Венесуела знову провела переговори про посилення зв’язків з РФ
Віце-президент Венесуели з питань економіки та фінансів Тарек ель-Айссамі і посол Росії в Каракасі Володимир Заємскій обговорили зміцнення економічного співробітництва між країнами. Про це повідомило в середу МЗС республіки, інформує УНН.
“Цього вівторка в будівлі міністерства промисловості і національного виробництва віце-президент Тарек ель-Айссамі зустрівся з послом РФ в Венесуелі Володимиром Заємскім для зміцнення проектів з економічного співробітництва між двома країнами”, — йдеться в повідомленні.
Як зазначає відомство, на зустрічі також був присутній міністр економіки і фінансів Венесуели Сімон Серпа.
За даними МЗС республіки, на цей момент між країнами підписано “261 угоду в сфері енергетики, промисловості і будівництва”.
Як повідомляв УНН, гуманітарна допомога, яку світове співтовариство направило венесуельському народу, складається з “прогнилих і заражених продуктів”. Таку думку висловив в середу президент Венесуели Ніколас Мадуро.

 

Гуайдо назвав події у Венесуелі “тихим геноцидом”
Тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо звинуватив режим Ніколаса Мадуро в гуманітарній кризі і назвав події в країні “тихим геноцидом”.
Про це повідомляє DW – Укрінформ.
“Цей режим несе безпосередню провину за загибель людей, коли спецпризначенці за тиждень вбили понад 70 осіб, які брали участь в акціях протесту, і непряму відповідальність, не роблячи нічого для розв’язання кризи з продовольством та медикаментами, не кажучи вже про рівень злочинності, через яку Каракас став найнебезпечнішою столицею на планеті”, – заявив Гуайдо.
За його словами, саме влада винна у гуманітарній кризі, що охопила країну, результатом чого стала масова еміграція.
“Режим ігнорує кризу в країні, як ігнорує і той факт, що за останні п’ять років у результаті неправильного управління та корупції ВВП скоротився на 53 відсотки, а рівень еміграції в останні роки становив 15 відсотків”, – вказав Гуайдо.
За його словами, те, що відбувається в країні, можна вважати “тихим геноцидом”. “Сотні тисяч людей загинули через брак продовольства і ліків та через те, що (влада – ред.) не захищала право людей на життя”, – додав Гуайдо.
Як повідомляв Укрінформ, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Мадуро. Голова Національної асамблеї Венесуели Гуайдо на тлі конституційного та економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентом країни і приніс присягу. Він заявив, що Мадуро, який в травні оголосив про свою перемогу на президентських виборах, не здатен виконувати обов’язки глави держави, і пообіцяв провести в країні дострокові вибори.
Вже понад 20 країн визнали Гуайдо як тимчасового президента Венесуели.

 

Венесуельська нафтова компанія перевела у Болгарію $60 мільйонів
Нафтова компанія з Венесуели перевела на рахунок одного з болгарських банків 60 мільйонів доларів.
Інформацію про це оприлюднив голова Комісії з контролю за діяльністю спецслужб парламенту Болгарії Дімітир Лазаров, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Гроші від венесуельської нафтової компанії в розмірі 60-ти мільйонів доларів надійшли на банківський рахунок болгарського громадянина, адвоката. Але у нього є і друге громадянство. Гроші надійшли на рахунок в кінці 2018 року. При переказі грошей було надано сприяння і з боку Національного банку Болгарії», – зазначив Лазаров.
За його словами, Агентству Національної безпеки належить перевірити, чи здійснювалися інші операції з цим рахунком після надходження грошей. Відомо тільки, що гроші повинні були перерахувати на інші банківські рахунки.
Лазаров особливо підкреслив, що банківські установи зобов’язані проінформувати спецслужби під час надходження на рахунки клієнтів таких великих сум. При цьому, глава парламентської комісії не зміг відповісти на питання, чи була надана така інформація спецслужбам.
Раніше головний прокурор Болгарії Сотір Цацаров заявив, що на цей час Агентство національної безпеки проводить перевірку банку, на рахунки якого надійшли гроші з Венесуели.

 

У Болгарії розкрили схему виведення грошей через країну з Венесуели
Головний прокурор Болгарії Сотір Цацаров заявив, що один з болгарських банків став частиною схеми з переказу коштів венесуельської нафтової держкомпанії PDVSA, яка підпала під дію санкцій США. Про це повідомляє Болгарська національна телекомпанія, передає УНН.
Цацаров уточнив, що сигнал про підозрілі транзакції був отриманий через дипломатичні та операційні канали від США. За його словами, мова йде про добре організований канал і механізм для виведення грошових коштів з Венесуели. Гроші в один з болгарських банків приходили на рахунки фізичної особи, а вже з них йшли на рахунки в банках інших країн. Також повідомляється, що власник рахунків є громадянином Болгарії, але в даний час він знаходиться за межами країни.
Державне агентство з питань національної безпеки Болгарії (DANS) почало перевірку в одному з банків. Глава DANS Дімітр Георгієв заявив, що перевірка буде розширена і торкнеться усієї банківської системи.
Американський посол Ерік Рубін висловив задоволення співпрацею між відомствами США і Болгарії.
“Наш уряд, разом з іншими країнами ЄС, працює в дуже тісній співпраці, щоб гарантувати, що багатства народу Венесуели не будуть вкрадені. Обмін інформацією між США і Болгарією і спільні дії є гарантом для досягнення цієї мети”, — заявив Рубін.
Як зазначав УНН, лідер опозиції Венесуели повідомив про прибуття першої партії гуманітарної допомоги.

 

Уряд Венесуели готовий зустрітися з Гуайдо
В уряді Венесуели заявили про готовність до перемовин з лідером опозиції Хуаном Гуайдо заради вирішення кризи у державі.
Про це інформує ANI News – Укрінформ.
“Уряд Венесуели на чолі з президентом Ніколасом Мадуро готовий зустрітися з самопроголошеним президентом Хуаном Гуайдо без передніх умов заради вирішення кризи у латиноамериканській країні”, – йдеться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса заявляє, що переговори можливі на основі конституції Венесуели, але спершу опозиція має вийти “з-під контролю уряду США”.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Мадуро. Голова Національної асамблеї Венесуели Гуайдо на тлі конституційного та економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентом країни та склав присягу. Він заявив, що Мадуро, який в травні оголосив про свою перемогу на президентських виборах, не здатен виконувати обов’язки глави держави та пообіцяв провести в країні позачергові вибори.
Уже понад 20 країн визнали Гуайдо як тимчасового президента Венесуели.

 

У Японії створять наглядовий орган за Facebook і Google
Уряд Японії планує створити наглядовий орган за великими технологічними компаніями, такими як Facebook та Google, через поводження з персональними даними.
Про це йшлося на засіданні японського уряду, повідомляє Reuters – Укрінформ.
“Уряд Японії планує створити наглядовий орган за великими технологічними компаніями, такими як Facebook та Google, на тлі дедалі більших побоювань щодо створення монополій та поводження з персональними даними”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, новий орган муситиме перевіряти, як компанії захищають персональні дані користувачів, та надавати антимонопольні рекомендації.
За даними агентства, новий регулятор також має оцінювати, чи не призводять злиття і поглинання технологічних компаній до монополій щодо даних обміну повідомленнями та особистих даних.
Читайте також: Facebook закриває непопулярний додаток
В уряді планують до літа реалізувати свої плани. Проте наразі невідомо, коли саме такий орган може розпочати роботу.

 

У Росії завели першу справу про «залучення неповнолітніх у мітинги»
Волонтер штабу Олексія Навального в Калінінграді 18-річний Іван Лузін став першим у Росії фігурантом адміністративної справи про залучення неповнолітнього до участі в несанкціонованому мітингу.
Про це повідомив Інтерфаксу адвокат Лузіна Олександр Добральскій – Укрінформ.
«Поліція вважає, що 7 лютого він (Лузін – ред.) організував пікет на площі Перемоги, в якому брали участь дві неповнолітні дівчини – також волонтери місцевого штабу», – розповів Добральскій.
Як зазначається, розглянути протокол суд мав 13 лютого, але засідання було перенесено через хворобу Лузіна.
Нагадаємо: закон, який вводить адміністративну відповідальність за втягнення неповнолітніх у несанкціоновані акції, було ухвалено Держдумою РФ у грудні 2018 року.

 

Гройсман розповів, як реформа держуправління допомогла залучити молодь
У рамках реформування сфери державної служби в Україні вдалося збільшити привабливість цієї сфери і залучити на роботу більше людей, які молодші 40 років.
Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав на засіданні уряду в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Реформа державної служби – один із драйверів наших реформ. Залучаємо фахівців, які готові змінювати державу. Конкурс на одну вакансію – понад 30 людей. Наймолодшому – 28 років”, – сказав Гройсман.
Так, за його даними, середня кількість кандидатів на місце у держслужбі зросла в 1,7-30 разів.
Як повідомлялося, у 2017 році стартувала реформа державного управління. У її межах у 10 міністерствах були створені директорати й оголошені конкурси на нові посади.

 

Суд у США визнав, що Манафорт навмисно брехав слідству
Федеральний суд в США дійшов висновку, що екс-глава президентської кампанії Пол Манафорт після укладення угоди про співпрацю зі слідством кілька разів порушував її, навмисно збрехавши офісу спецпрокурора США по суттєвих питаннях.
Про це повідомив у середу американський центральний телеканал CNN за результатами судового засідання в Вашингтоні – Укрінформ.
“Пол Манафорт навмисно брехав офісу спеціального прокурора Роберта Мюллера, порушивши угоду про визнання провини”, – заявила федеральний суддя в середу.
Відповідно до висновків суду, колишній помічник президента Трампа “зробив кілька брехливих заяв ФБР, офісу сецпрокурора та великому журі присяжних по суттєвих питаннях розслідування”. При цьому, як уточнюється, йдеться також про контакти Манафорта з російськими представниками.
Як повідомляв Укрінформ, минулого серпня Пол Манафорт був засуджений за фінансові злочини, після чого уклав угоду про визнання провини за двома обвинуваченнями – у змові, а також тиску на свідків.
Крім того, як зауважила федеральний суддя, Манафорт навмисно збрехав про його взаємодію з колишнім співробітником російської розвідки Костянтином Килимником впродовж президентської кампанії в США, а також пізніше.
Манафорт все ще зобов’язаний виконувати угоду про визнання провини, уточнює телеканал. Натомість рішення суду в середу звільняє офіс спецпрокурора Мюллера від його договірних зобов’язань, зокрема, щодо скорочення терміну колишньому керівнику президентської кампанії Дональда Трампа.

 

З “Борисполя” не випускають єпископа УПЦ МП – адепта “руського міра”
Із зони паспортного контролю аеропорту «Бориспіль» не випускають архієрея Української православної церкви Московського патріархату, вікарія Київської єпархії єпископа Гедеона (Юрій Харон).
Про це повідомив сам Харон, а також підтвердив речник Прикордонної служби Олег Слободян – Укрінформ.
Єпископ заявив, що ініціатором його затримання є Служба безпеки України, за даними якої Харон загубив свій закордонний паспорт. Він опублікував відповідний протокол.
Сам же священик наголошує, що за цим паспортом 15 днів тому він вилетів до Німеччини, а 13 лютого повернувся до України.
Речник Прикордонслужби Олег Слободян повідомив, що прикордонники затримали вікарія за дорученням «одного із правоохоронних органів» та вилучили український закордонний паспорт, «оскільки у даної особи є громадянство кількох країн».
«Крім цього, в ході подальшої співбесіди виявилося, що даний громадянин займається Антиукраїнською пропагандою та є активним адептом «РУСКОГО МИРА». Наразі з даним громадянином працюють правоохоронні органи. За результатами роботи буде прийнято рішення щодо подальших правових дій», – написав він у Facebook.

 

Єпископа УПЦ МП затримали через антиукраїнську пропаганду – ДПСУ
Намісника Десятинного монастиря столиці, Макарівського єпископа УПЦ МП Гедеона (Харона) затримали в МА “Бориспіль” за дорученням правоохоронного органу. Про це повідомив радник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян у Facebook, повідомляє УНН.
Він написав, що сьогодні близько 18:00 в аеропорту “Бориспіль” під час оформлення пасажирів рейсу, що прибув із Франкфурта, виявлено громадянина України Харон Юрія.
“Відносно даного громадянина прикордонники виконали доручення одного із правоохоронних органів та вилучили його український закордонний паспорт, оскільки у даної особи є громадянство кількох країн. Крім цього, у ході подальшої співбесіди виявилося, що даний громадянин займається антиукраїнською пропагандою та є активним адептом “руского мира”. Наразі з даним громадянином працюють правоохоронні органи. За результатами роботи буде прийнято рішення щодо подальших правових дій”, – повідомив Слободян.
Як повідомляв УНН, намісника Десятинного монастиря столиці, Макарівського єпископа УПЦ МП Гедеона (Харона) затримали в Бориспільському аеропорту, не пропустивши в Україну після візиту в США.
Раніше повідомлялося, що єпископ літав в США для зустрічі з конгресменами і сенаторами.
23 жовтня 2018 року Верховний Суд відкрив провадження за позовом єпископа Гедеона. Він просив суд визнати постанову Верховної Ради України “Про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха про видачу Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні” незаконним і скасувати його. Справа перебуває на розгляді.

 

У ПЦУ прозвітували про відвідання багатьох святинь на Афоні
За підсумками візиту делегації Православної Церкви України на Афон, де українські паломники відвідали багато святинь, у ПЦУ заявили, що поїздка її офіційної делегації слугуватиме відродженню і розширенню стародавніх зв’язків між Церквою Українською та Святою горою Афон. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу ПЦУ.
“На запрошення Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія делегація Православної Церкви України звершила поїздку до Святої гори Афон, щоб відвідати місцеві святині, а також звершити спільні богослужіння з афонським чернецтвом”, – повідомили у ПЦУ.
Делегацію очолив єпископ Одеський і Балтський Павло.
“Впродовж кількох днів, з 7 по 10 лютого 2019 року, українські паломники відвідали багато афонських святинь, де мали можливість помолитися і подякувати Богу за Його милості і щедроти, зокрема за утвердження Української Православної Церкви як автокефальної”, – вказали у ПЦУ.
Як зазначається, першою обителлю, яку відвідала українська делегація з Києва, став Свято-Андріївський скит, де спочивають мощі Св. ап. Андрія Первозванного, основоположника Української Церкви.
Після цього братія відвідала монастир Кутлумуш. У монастирі Іверон було звершено молебень. Потім делегація прибула до монастиря Пантократор, у якому завершився перший день подорожі.
Вранці 8 лютого у монастирі Пантократор єпископ Павло у співслужінні з іншими церковнослужителями звершив Божественну літургію, після якої відбулась зустріч з ігуменом Гавриїлом та братією обителі. Після цього у столиці Афону Каріес (Карея) відбулась зустріч з представниками афонського самоуправління.
“Під час тривалої розмови були обговорені важливі питання релігійної ситуації в Україні, шляхи розвитку об’єднаної Церкви, а також хвилю переходів громад з Російської Православної Церкви в Україні до єдиної помісної Української Православної Церкви. Делегати також передали представникам афонського самоуправління щирі вітання від Предстоятеля, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія”, – зазначили у ПЦУ.
Наступною зупинкою став монастир Есфігмен. “Настоятель священної обителі Есфігмен архімандрит Варфоломій висловив підтримку Православній Церкві України і її Предстоятелю Митрополиту Епіфанію”, – додали у ПЦУ.
В іншому монастирі, Ставронікіта, учасники делегації помолились. Після цього українське духовенство завітало до келії (малого монастиря) святого Миколая Чудотворця, яка також має назву Буразері. Ввечері делегація прибула до монастиря Симонопетра, де завершився другий день подорожі.
9 лютого делегація ПЦУ молилася на ранній та на Божественній літургії у монастирі Симонопетра. В околиці Свято-Пантелеймонівського монастиря делегація з України відвідала скит Старий Русик.

Наступним монастирем для українського духовенства став Ксенофонт. Ігумен монастиря Алексій, як зазначається, “висловив слова підтримки Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію, а також всьому духовенству і вірним Православної Церкви України”. “Старець запевнив, що кожен день з братією молитися за ті громади, які об’єдналися навколо Київського митрополичого престолу”, – додали у ПЦУ.
Після цього українська делегація відвідала монастир Дохіар. Надвечір українські паломники прибули до відомого Ватопедського монастиря. Ранком у монастирі Ватопед єпископ Одеський і Балтський Павло у співслужінні з іншими церковнослужителями звершив Божественну літургію.
Цього ж дня офіційна делегація представників ПЦУ повернулися до Києва.
“Афон – осередок для всього Православ’я, значення якого неможливо переоцінити. Поїздка офіційної делегації Православної Церкви України, участь у спільних богослужіннях з афонським чернецтвом, піднесені молитви і новий досвід слугуватимуть відродженню і розширенню стародавніх зв‘язків між Церквою Українською та Святою горою Афон, які корінням своїм сягають часів життя преподобного Антонія Печерського. Ці зв‘язки сприятимуть подальшому відродженню Українського Православ’я, утвердженню і визнаю автокефалії Помісної Української Церкви”, – підсумували у ПЦУ.
Нагадаємо, Епіфаній зустрівся з настоятелем афонського монастиря.

 

Українська академія лідерства шукає “послів” у США
Амбіційний проект “Українська академія лідерства” (УАЛ), націлений на розвиток яскравих особистостей серед молоді в Україні, шукає “послів” у Сполучених Штатах, які можуть поширити знання про можливості проекту та залучити більше інвесторів.
Про це розповів у коментарі Укрінформу після презентації Академії в Вашингтоні Вільям Петрук, президент FUNDING Matters Inc., яка опікується проектом УАЛ.
“Мета сьогоднішньої зустрічі – створити групу людей, не тільки інвесторів, але й тих, хто може допомогти проекту, ставши нашими “послами”, – зауважив він за підсумками “круглого столу”, який зібрав представників американського бізнесу, уряду США і України, української діаспори, неурядових організацій.
За його словами, для Академії важливо, щоби люди, які були присутні на презентації, розповіли далі про те, що почули, про можливості, які можна створити для майбутнього України. Це дало би змогу залучити більше інвесторів для проекту та охопити більшу кількість молодих лідерів.
Українська академія лідерства — це 10-місячна освітня програма для випускників шкіл віком від 16 до 18 років, “які виявляють інтерес до самовдосконалення та хочуть зробити Україну кращою”. Навчання в УАЛ триває шість днів на тиждень, студенти проживають у кампусах Академії. Програма будується на поєднанні фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей. Загалом, для навчання відбирається 240 студентів, і щороку кількість заявок лише зростає. Наприклад, у 2018-му їх було понад 3,2 тис.
“Чому це важливо для України? Існує, принаймні три причини, – зауважив Вільям Петрук. По-перше, молодь повинна бачити своє майбутнє в Україні. По-друге, для того, щоб бути успішними, молоді люди повинні мати знання та вміння. Й, по-третє, вони мають дослідити Україну в більш широкому контексті, на різних щаблях, і академія дає таку можливість – не тільки дізнатися більше про Україну, але й побачити світ.
Як зауважив президент FUNDING Matters Inc., студенти академії вже побували в Брюсселі, де дізналися, як країни об’єднуються і живуть за одними правилами. “Україна теж має таку перспективу”, – зазначив він. Крім того, була організована поїздка до Ізраїлю, де студенти сприймали досвід, як країна починала процес сучасного державотворення, що зараз також актуально для України.
Вільям Петрук також зауважив, що УАЛ допомагає уникнути витоку талантів з України.
“Українські діти усвідомлюють, що таке національна ідентичність, гордість, мова. В академії вони мають можливість зрозуміти, які перспективи відкриваються перед ними, збагнути, яке багатство має їхня власна країна. Вони розуміють, що не мусять виїжджати за кордон для кращого життя, а можуть залишитися в країні та приносити користь власній державі й суспільству”, – зауважив співрозмовник.
Академія діє з 2015 року й наразі фінансується, головним чином, за рахунок фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Втім зараз починає проявлятися інтерес у місцевих органів влади, бізнесу, урядових структур, неурядових організацій, з боку української діаспори, які також бажають долучитися до процесу.
Варто лише додати, що студенти Академії мають власне гасло: “Творимо себе – творимо Україну! Кожне завтра починається вже сьогодні!”

 

Суд наклав арешт на земельні ділянки “Буковелю” у справі Приватбанку
Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно компаній колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у справі про виведення близько 19 мільярдів гривень кредиту рефінансування напередодні націоналізації банку.
Про це йдеться в ухвалі суду – Укрінформ.
Було арештовано земельні ділянки гірськолижного курорту “Буковель”, суд заборонив відчужувати майно та проводити з ним будь-які інші дії нотаріусам та державним реєстраторам. Окрім іншого, суд наклав арешт на земельні ділянки компанії “Скорзонера”, розташовані у селі Полянниця, на яких розміщена інфраструктура гірськолижного курорту “Буковель”.
Також суд арештував залізничні вагони, платформи, паркувальні місця та інше рухоме та нерухоме майно компаній Коломойського та Боголюбова.
Нагадаємо: гірськолижний комплекс “Буковель” було взято на баланс Приватбанку під час націоналізації.

 

Доступ лікарів до Гриба і Вишинського має бути синхронним – Денісова
Україна готова забезпечити доступ лікарів до обвинуваченого у держзраді керівника “РИА Новости Украина” Кирила Вишинського тільки у разі синхронного доступу медиків до українського політв’язня Павла Гриба.
Про це повідомила у Facebook уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка сьогодні у Брюсселі зустрілася з директором Європейської служби зовнішньої дії з роботи з державами Східного партнерства та РФ Люком Девінем та начальником відділу РФ Європейської служби зовнішньої дії по роботі з державами Східного Партнерства і РФ Дірком Шубелем – Укрінформ.
“Люк Девінь повідомив мені, що нещодавно його представники зустрілися з уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою. Під час зустрічі йшлося про можливість доступу лікарів до Кирила Вишинського, який підозрюється у вчиненні державної зради. Українська сторона готова забезпечити ці умови лише за можливості синхронного доступу лікарів до українського політв’язня Павла Гриба, який перебуває у надкритичному стані”, – написала вона.
За її словами, під час розмови європейські дипломати запевнили, що ЄС має чітку позицію щодо українських військовополонених.
“Вони переконані, що наші моряки мають право на захист згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Також очікують від РФ надання належної медичної допомоги пораненим та безперешкодного доступу до них консульських співробітників”, – зазначила омбудсмен.
Вона наголосила, що основною вимогою до РФ залишається негайне та безумовне звільнення 24 захоплених військовополонених моряків, що передбачено Третьою Женевською Конвенцією.
“Європейський Союз також має незмінну позицію щодо вільного проходу всіх суден через Керченську протоку”, – додала Денісова.

 

РФ вимагатиме “від Києва виконати зобов’язання з обміну полоненими” на Донбасі
Росія закликала ОБСЄ “наполегливіше вимагати від України виконати свої зобов’язання в питанні звільнення утримуваних осіб сторонами конфлікту в Донбасі”. Про це по завершенні зустрічі контактної групи з регулювання ситуації на сході України заявив повноважний представник РФ на переговорах Борис Гризлов, передає УНН з посиланням на агентство ТАРС.
“Російська делегація закликала ОБСЄ наполегливіше вимагати від Києва виконання раніше прийнятих зобов’язань по звільненню утримуваних осіб та обміну за формулою „всіх встановлених на всіх встановлених“. Ми вважаємо, що порушення цих зобов’язань серйозно створює перешкоду для врегулювання ситуації, реалізації гуманітарних завдань мінського процесу”, — сказав він.
Гризлов також заявив, що “Київ досі відмовляється від прямого контакту з представниками проголошених республік Донбасу і саботує введення закону про особливий статус регіону” за формулою Штайнмайера. “У політичній підгрупі Київ не бажає вести діалог з представниками Донецька та Луганська. Київ, як і раніше саботує обговорення введення в дію закону про особливий статус Донбасу за формулою Штайнмайера, незважаючи на спроби координатора від ОБСЄ пана Мореля розблокувати роботу підгрупи”, — підкреслив російський повпред на мінських переговорах.
Як повідомляв УНН, у комітеті Держдуми з міжнародних справ заявили, що Росія не поверне Україні Крим в обмін на зняття санкцій США.

 

Єльченко і заступник Генсека ООН обговорили виконання “кримських” резолюцій
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко зустрівся із заступником Генерального секретаря ООН Мігелем Суарешем для обговорення виконання «кримських» резолюцій ГА ООН.
Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН на сторінці у Твіттері, передає кореспондент Укрінформу.
«Володимир Єльченко провів зустріч із заступником Генерального секретаря ООН з юридичних питань Мігелем Суарешем з метою обговорення правових аспектів виконання резолюцій Генеральної Асамблеї в контексті тимчасової окупації РФ Автономної Республіки Крим та м. Севастополь», – йдеться у повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, 17 грудня 2018-го року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо мілітаризації Криму. У ній висловлюється стурбованість безпековими загрозами, що їх прогресуюча мілітаризація Росією Криму несе Україні, Чорноморському регіону і Європі загалом.
Вперше у тексті згадується, що окупувавши Крим, Росія порушила взяті на себе зобов’язання за Будапештським меморандумом. Резолюція закликає Москву вивести війська з Криму і завершити свою тимчасову окупацію українського півострова.
Документ також засуджує напад на українські кораблі ВМС 25 листопада і закликає Росію негайно звільнити захоплених українських моряків без жодних додаткових умов.
22 грудня 2018-го року Генеральна асамблея ухвалила ще одну “кримську” резолюцію №А/С.3/73/L.48 ГА ООН “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”. У ній поіменно згадуються Олег Сенцов, Володимир Балух та Емір-Усейн Куку. ООН висловлює своє глибоке занепокоєння повідомленнями про застосування РФ тортур і “вибивання” свідчень у політично мотивованих справах щодо них та інших політв’язнів, починаючи з 2014 року і донині.
Резолюція щодо порушення прав людини в окупованому Криму стала вже третім документом, який Генасамблея ухвалила за останні два роки з цієї теми. Перші дві були опубліковані 2016-го і 2017-го року. Резолюція, ухвалена наприкінці 2018-го року, містить цілу низку нових статей. Наприклад, чітко визначає, як правильно називати Крим у всіх документах системи ООН: “Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією” коли йдеться про Крим в офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ.

 

Очільник “Громадянської позиції” на Волині пішов з політики через співпрацю Гриценка з регіоналами
Керівник Волинського обласного осередку партії “Громадянська позиція” Сергій Чуріков, заявив, що йде з політики, через співпрацю Анатолія Гриценка з екс-регіоналами. Про це Чуріков написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передає УНН.
“Причиною виходу є призначення Івана Смітюха довіреною особою Анатолій Гриценко в 21 окрузі у нас на Волині. І хоч я прямо не причетний до такого призначення (мені б у страшному сні таке б не приснилось) я не можу після цього залишатись Головою партійної організації в області. Змирившись з таким, я б не міг гуляти Інститутською, не міг би дивитись в очі хлопцям і дівчатам з якими ми ризикували взимку 2013-2014. Є й раціональна частина – таке призначення наносить значну репутаційну шкоду партії та кандидату як в області так і в Україні, обмежує можливості об’єднатись з демократичними силами/кандидатами”, – обурюється Сергій Чуріков.

“Дійсно, довіреною особою кандидата в президенти Анатолія Гриценка у окрузі №21 став підприємець і колишній член Партії регіонів Іван Смітюх. Він – директор Ковельського хлібокомбінату. У 2010-2012 роках був головою Ковельської РДА, депутатом Волинської облради від Партії Регіонів, кандидатом у нардепи від регіоналів. Його рідний брат, Георгій Смітюха, також був народним депутатом від Партії Регіонів та прославився, коли на Антимайдані у 2013 році кликав до України Путіна”, – пригадує народний депутат Ігор Гузь.

На думку Сергія Чурікова, призначення Смітюха довіреною особою Гриценка – це сором для партії “Громадянська позиція”. Тож, аби не псувати власну репутацію Чуріков вирішив припинити політичну діяльність. Рішення партійця викликала справжню інформаційну бурю на Волині, бо Сергій Чуріков був не тільки лідером обласного осередку “Громадянської позиції” – він активний учасник Майдану, волонтер, член комісії, що атестувала місцевих поліцейських; активіст, думка якого має значення для жителів області. Загальну думку місцевих ЗМІ щодо скандалу навколо осередку партії Гриценка сформулювали журналісти “Волинських новин”:
Це може здатися маревом, але це правда. “Регіонали” захопили керівництво партією Гриценка на Волині й диктують вчорашнім романтикам, які повірили у програму Анатолія Степановича і підтримували його впродовж багатьох років. Підтримували не тільки морально, ідейно, але й фінансово.

Крім репутаційних втрат, “Громадянська позиція” зазнала через скандал і матеріальних збитків – з 2015 року Чуріков так його компанія “Європейський стандарт України” (спеціалізується на ремонті кораблів у Польщі) були основними спонсорами місцевого осередку “Громадянської позиції”.

Офіційно позиції партії або Анатолія Гриценка щодо ситуації на Волині, станом на ранок 13 лютого, не було. Але Гриценко дав телефонний коментар  щодо ситуації активістам руху “Чесно”:
“Кожен приймає своє рішення самостійно. Ми рухаємося вперед. Людей з нашої команди ви знаєте. Щодо ситуації в різних областях… то там влада переважно в руках кланів. А в нас регіоналів не буде”.

Екс-регіонал Іван Смітюх в свою чергу заявив, що не знайомий особисто ні з Чуріковим, ні з самими Гриценком, але “має комусь довіряти, тому і запропонував їм свій голос”.

Раніше Анатолій Гриценко повідомив, що кандидатом від партії “Громадянська позиція” на посаду очільника СБУ є генерал Трепак, котрий був головою управління внутрішньої безпеки СБУ при Януковичі. А кандидатом на посаду міністра оборони – полковник Апаршин, котрий очолював департамент оборонної та безпекової політики в уряді Азаров. Експерти  назвали це спробою неприхованого гібридного реваншу.

 

Генштаб ЗСУ реорганізований на 60% – Гройсман
Генеральний штаб Збройних сил України (ЗСУ) уже реорганізований на 60%. Відповідні дані презентував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду, передає кореспондент УНН.
“Ухвалено довгострокову Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу. Курс України на членство в НАТО закріплено в Конституції. Близько 60% підрозділів Генштабу ЗСУ реорганізовано, на 20% збільшено інтенсивність бойової підготовки ЗСУ”, – зазначив прем’єр.
За його словами, державні інвестиції на оновлення і розвиток виробничих потужностей підприємств ОПК минулого року склали 3 млрд грн. Зокрема були реалізовані проекти Вільха, Нептун, БТР-3, БТР-4. В цілому 8 тисяч одиниць нової та модернізованої військової техніки було поставлено армії.
При цьому він додав, що фінансування армії минулого року склало 191,7 млрд грн.
Нагадаємо, за словами міністра оборони України Степана Полторака, у Збройних силах України виконали 68% від загального плану реформування.

 

Комітет нацбезпеки: в Україні фактично вже створені кібервійська
В Україні фактично створені кібервійська, однак офіційно вони не проголошені. Таку думку висловив секретар комітету по нацбезпеці й обороні, народний депутат Іван Винник у коментарі кореспонденту УНН.
“Кібервійська вже є, просто вони офіційно не оголошені. Вони переважно займаються зараз питаннями оборони нашого кіберпростору, але й роблять інші операції”, – зазначив нардеп.

За його словами, такі підрозділи отримають належне фінансування. Крім того, як зазначив Винник, західні партнери України, зокрема США, надають широку експертну, фахову допомогу, а також надають обладнання.

При цьому він додав, що питання протидії кіберзагрозам для України набуває неабиякої актуальності у зв’язку із тим, що наразі в країні автоматизовано дуже багато процесів – від функціонування державних органів, проведення військових операцій, так і, наприклад, до подачі електроенергії в будівлі.

Нагадаємо, за словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, на сьогодні розглядається питання про створення кібервійськ у складі Збройних сил України.

У 2018 році українські фахівці з кібербезпеки заблокували близько 400 кібератак.

За словами Президента Петра Порошенко, Російська Федерація почала реалізовувати сценарій безпосереднього втручання у виборчий процес.

Україна вже домовилась про взаємодію з окремими країнами-членами Альянсу щодо допомоги в сфері кібербезпеки у виборчий період.

 

До річниці Революції Гідності в Києві встановлять три виставки
До 5-річчя Революції Гідності в центрі столиці України встановлять три виставкові експозиції, зокрема покажуть як виглядатиме майбутній меморіал Героїв небесної сотні. Про це розповіла журналісту УНН куратор виставкових проектів Національного музею Революції Гідності Ольга Сало.
“В планах є три виставки. Насамперед це виставка довкола стели (Монумент Незалежності – ред.) під назвою “100 років боротьби”, яка показує Революцію Гідності в контексті боротьби за незалежність починаючи з початку 20 століття. Ми хочемо показати як багато паралелей є між цими подіями”- повідомила Ольга Сало.

Друга виставка буде представлена мистецькою інсталяцією “Сторожа”, яка присвячена Небесній сотні.

“Це 12 полотен в стилі сучасного сакрального мистецтва, передбачено також відео-арт. Головна ідея цієї виставки подати емоційне настроєве відчуття і осмислення хто такі герої Небесної сотні і їхня роль”, – зазначила вона.

Третя експозиція буде розміщена на алеї Героїв небесної сотні. Бічну огорожу перетворять у інформаційний майданчик, де буде зображено як виглядатиме майбутній меморіал Героїв небесної сотні. Його доповнять світлини з елементи живописного полотна “Щаслива Україна”, яке розмальовували майданівці одразу після трагічних подій у 2014 році.

Додамо, що у Києві на алеї Героїв Небесної Сотні розпочинаються підготовчі роботи зі спорудження Меморіалу. Роботи з будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності планують завершити не пізніше 30 вересня 2019 року.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 407

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua