Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 14.07.2019

Інформдень: 14.07.2019

На Миколаївщині попрощалися із бійцем, загиблим під Гранітним

У селищі Березанка Миколаївської області попрощалися із військовослужбовцем 406-ї артилерійської бригади Антоном Факою, який загинув 10 липня на Донеччині.

Про це повідомляє “5 канал” – Укрінформ.

“10 липня керована ракета окупантів влучила у вантажівку ЗСУ неподалік Гранітного. Внаслідок обстрілу загинув старший сержант Антон Фака. Ще один боєць отримав поранення”, – йдеться в повідомленні.

Попрощатись із загиблим 22-річним військовослужбовцем прийшли щонайменше сотня людей. У героя залишились батьки та старший брат.

 

У Міноборони вшанували пам’ять 20 загиблих на Донбасі героїв

У Міністерстві оборони України 14 липня відбувся щоденний церемоніал вшанування військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на сході України.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“У пам’ятному заході взяли участь рідні та близькі полеглих Героїв, міністр оборони України Степан Полторак, офіцери та працівники структурних підрозділів Міноборони, Генерального штабу Збройних Сил України, курсанти, ліцеїсти, військовослужбовці Київського гарнізону”, – йдеться у повідомленні.

Сьогодні, 14 липня, Дзвін Пам’яті пролунав двадцять разів.

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Після завершення пам’ятного заходу міністр оборони України Степан Полторак поспілкувався з рідними та близькими загиблих військовослужбовців, які героїчно захищали Україну від агресора.

 

Донбас: 19 порушень “тиші”, окупанти гатили під Кримським із мінометів та БМП

14 липня збройні формування РФ 19 разів порушили режим припинення вогню. З них 6 разів – із застосуванням заборонених Мінськими угодами зброї – мінометів калібру 120 та 82 мм.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС.

“Також противник відкривав вогонь по наших захисниках з гранатометів різних систем, озброєння БМП, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник 14 разів обстріляв позиції Об’єднаних сил:

двічі поблизу Широкиного – зі стрілецької зброї;

два рази поряд Новотроїцького – зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

неподалік Богданівки – з гранатометів різних систем, великокаліберного кулемету та стрілецької зброї;

тричі околиці Красногорівки – з мінометів калібру 120 та 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів;

в районі населеного пункту Мар’їнка – з міномету калібру 82 мм, ручного протитанкового гранатомету та стрілецької зброї;

три рази поблизу Водяного – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї;

поряд Лебединського – з ручного протитанкового гранатомету, великокаліберного кулемету та стрілецької зброї;

неподалік Павлополя – з великокаліберного кулемету та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” позиції ЗСУ були обстріляні 5 разів:

поблизу Кримського – з міномету калібру 82 мм, озброєння БМП, ручного протитанкового гранатомету, великокаліберного гранатомету та стрілецької зброї;

поряд Зайцевого – з автоматичного гранатомету та стрілецької зброї;

два рази неподалік Новолуганського – з мінометів калібру 82 мм та автоматичних гранатометів;

в районі населеного пункту Попасна – з міномету калібру 82 мм, гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

В результаті ворожих обстрілів втрати з нашої сторони не зафіксовано. На кожен обстріл противник отримав адекватну відповідь з озброєння, що не суперечить Мінським домовленостям.

За даними розвідки 14 липня двох окупантів поранено.

Від початку поточної доби ворог п’ять разів обстріляв позиції Об’єднаних сил.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” ворог здійснив три обстріли позицій українських захисників:

двічі поряд Водяного – з міномету калібру 82 мм, станкового протитанкового гранатомету та стрілецької зброї;

неподалік Широкиного – зі стрілецької зброї.

“В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” позиції наших захисників були обстріляні дві рази: поблизу Луганського – з великокаліберного кулемету; в районі населеного пункту Новоолександрівка – з мінометів калібру 120 та 82 мм, а також гранатометів різних систем”, -пише штаб.

 

СЦКК показав наслідки обстрілу окупантами Мар’їнки

Офіцери спостережної групи української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) провели фотофіксацію наслідків обстрілу російськими окупантами селища Мар’їнка на Донеччині.

Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Під час фотофіксації офіцери спостережної групи української сторони СЦКК виявили пошкодження у щонайменше чотирьох будинках за різними адресами. Зокрема, на вулицях Прокоф’єва 45, Нова 3 та Заводська 12, зафіксовано пошкодження стін, вікон та даху. Окрім того, на Шевченка 48, помічено пошкоджений паркан”, – йдеться в повідомленні.

За даними військових, всі пошкодження виникли в результаті влучання 30-міліметрових снарядів.

В штабі зазначили, що прифронтову Мар’їнку проросійські війська обстріляли увечері 11 липня з БМП-2.

Постраждалих осіб не виявлено.

“Збройні формування Російської Федерації вкотре порушують усі норми міжнародного гуманітарного права та існуючі домовленості, оскільки цілеспрямовано продовжують обстрілювати мирні населені пункти, в результаті чого страждають прості люди”, – наголосили в штабі.

 

Окупанти змусили цивільного бігти через мінне поле до позицій ЗСУ

Російські окупанти на Донбасі відправили 70-річного жителя Донецька на мінне поле, сподіваючись спровокувати ЗСУ на вогонь і викрити українські позиції.

Про це повідомляє пресцентр ООС – Укрінформ.

“Російсько-окупаційні війська не припиняють вражати своєю цинічністю у ставленні до місцевого населення тимчасово окупованих територій та використовують цивільних жителів для досягнення у своїх ганебних цілей… 13 липня ввечері громадянин України, мешканець міста Донецька 1949 року народження, після залякування російськими окупантами та виконуючи їхні вказівки, був відправлений по замінованій ними ж місцевості в сторону позицій українських захисників, з метою виявлення системи вогневих позицій на наших опорних пунктах”, – йдеться у повідомленні.

Військовослужбовці на спостережному посту зрозуміли, що бачать цивільну особу, та підпустили чоловіка до своїх позицій без ризику для його життя і здоров’я.

“Це черговий доказ того, що бойовики не дотримуються жодних правил війни та жодних норм міжнародного гуманітарного права, а безпека людей не має для них ніякого значення”, – зазначили в штабі.

 

У військовополоненого моряка Шевченка – день народження

14 липня свій день народження відзначає один із захоплених Росією українських моряків – мічман Андрій Шевченко.

Про це повідомляє у Facebook пресслужба Воєнно-морських сил ЗСУ – Укрінформ.

“14 липня відзначає свій день народження мічман Андрій Шевченко. На жаль – не з родиною, а у російському полоні. Для українців сьогоднішня дата – це не просто день народження захисника, це ще один день важкої боротьби патріотів за національні інтереси України, за законність і справедливість, за українські Чорне та Азовське моря”, – йдеться у повідомленні.

У ВМС зазначили, що Андрій Шевченко, як усі, хто сьогодні так віддано захищає Україну, став взірцем мужності для молодших поколінь.

Андрій Шевченко народився у 1991 році у селі Широке Білгород-Дністровського району Одеської області. У 2011 році закінчив Білгород-Дністровський рибопромисловий технікум і підписав контракт з Військово-морськими силами ЗСУ. Проживав із сім’єю в Одесі, має маленьку дочку.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», що прямували з Одеси в Маріуполь, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії «суд» в окупованому Криму заарештував всіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз вони знаходяться у СІЗО в Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

25 травня 2019 року Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі, а також відпустити 24 захоплених українських моряків. У відповідь у МЗС РФ заявили, що керченський інцидент нібито не підпадає під юрисдикцію цього трибуналу.

 

ОБСЄ зафіксувала обстріли окупантами житлових районів Золотого

Спостерігачі ОБСЄ зафіксували на ділянці розведення сил і засобі в районі Золотого (Луганська область) вирви від 122-мм артилерійських снарядів, випущених по житловому району з південного і південно-східного напрямків, де знаходяться російські окупаційні сили.

Про це повідомляється в опублікованому у суботу звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ – Укрінформ.

“10 липня на ділянці розведення в районі Золотого, на південній околиці н. п. Катеринівка (підконтрольний урядові, 64 км на захід від Луганська), БПЛА СММ малого радіуса дії виявив близько 20 вирв, які утворилися, за оцінкою, нещодавно внаслідок розривів 122-мм артилерійських снарядів, випущених з південного і південно-східного напрямків”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що п’ять із вищевказаних вирв були приблизно за 2 м від житлових будівель, а в 4 із будівель (2 будинки та 2 сараї) була зруйнована азбестова крівля, вікна були пошкоджені. БПЛА СММ малого радіуса дії також зафіксував пошкодження ліній електропередачі, парканів, дерев і присадибних ділянок неподалік (усе, за оцінкою, у результаті розльоту осколків).

Біля автошляху T1306 приблизно за 50 м на південь від залізничного мосту за допомогою цього БПЛА також було виявлено 18 вирв, які, за оцінкою, утворилися нещодавно внаслідок розривів 82-мм мінометних мін (визначити напрямок вогню не вдалося), а також ще 7 вирв, які, за оцінкою, утворилися нещодавно в результаті розривів 122-мм артилерійських снарядів, випущених із південного і південно-східного напрямків.

 

Окупанти обстріляли дрон ОБСЄ під Луганськом

Безпілотник місії ОБСЄ малого радіуса дії був обстріляний під час польоту неподалік Металіста, що поруч з окупованим Луганськом.

Про це повідомляється в опублікованому у суботу звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ – Укрінформ.

“Під час польоту БПЛА СММ малого радіуса дії приблизно за 4 км на південний захід від н. п. Металіст (непідконтрольний урядові, 7 км на північний захід від Луганська) спостерігачі чули 20 пострілів зі стрілецької зброї на відстані приблизно 1-1,5 км на північ від своєї позиції. За їхньою оцінкою, постріли були здійснені в напрямку БПЛА, який пролітав приблизно за 1 км на північ”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що команда СММ благополучно приземлила безпілотник та залишила цей район.

“Згідно з аналізом даних повітряного спостереження, отриманих за допомогою цього апарата, був зафіксований чоловік, який націлив автомат на БПЛА”, – повідомили в місії.

Крім того, в трьох випадках, виконуючи політ над н. п. Макіївка (непідконтрольний урядові, 12 км на північний схід від Донецька), безпілотник СММ малого радіуса зазнавав дії перешкод сигналу GPS (за оцінкою, імовірно внаслідок глушіння).

 

Біля Станиці знову помітили російських окупантів із пов’язками “СЦКК”

Спостерігачі СММ ОБСЄ 12 липня на ділянці розведення сил і засобів у районі Станиці Луганській знову спостерігали бойовиків російських окупаційних сил з нарукавними пов’язками з написами “СЦКК”.

Про це повідомляється в опублікованому у суботу звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ – Укрінформ.

“12 липня на ділянці розведення спостерігачі бачили 2 членів збройних формувань (у всіх були нарукавні пов’язки з написами “СЦКК”) південніше зруйнованої частини мосту біля Станиці Луганської (15 км на північ від Луганська)”, – йдеться у звіті.

На колишній передовій позиції Збройних сил України, північніше зруйнованої частини мосту, команда СММ бачила 2 офіцерів Збройних сил України при Спільному центрі з контролю і координації (СЦКК) і групу із 7 цивільних осіб, зокрема представника місцевої адміністрації, які йшли в напрямку зруйнованої частини мосту. “Як повідомлялося, вони проводили техніко-економічну оцінку можливості впровадження перевезення цивільних осіб з “обмеженими можливостями” від зруйнованої частини мосту до контрольного пункту в’їзду-виїзду (КПВВ) північніше мосту поблизу Станиці Луганської і в протилежному напрямку”, – зазначається у звіті.

Приблизно за 200 м на південь від КПВВ спостерігачі бачили 8 співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) з міношукачами.

Спостерігачі ОБСЄ відзначили, що роботи зі зведення укріпленої бетонної споруди за межами ділянки розведення, приблизно за 15 м на північ від КПВВ, тривають: “Військовослужбовець Збройних сил України повідомив про те, що вони зводять укриття.”

У другій половині дня 12 липня, перебуваючи за 600 м на південь від мосту біля Станиці Луганської, спостерігачі чули 1 вибух невизначеного походження на відстані орієнтовно 2–3 км на схід (за оцінкою, поза ділянкою розведення, але в межах 5 км від неї).

Як відомо, Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) було створено у вересні 2014 року Україною та РФ, які призначили по одному із представників для спільного керування СЦКК. До складу Спільного центру увійшли офіцери Збройних сил України та ЗС Російської Федерації, котрі були розміщені в різних секторах Луганської та Донецької областей. У грудні 2017 року офіцери ЗС РФ в одноосібному порядку залишили СЦКК, після чого вони залишили Україну.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ 4 липня заявив, що поява чоловіків у військовій формі з пов’язками з написами “СЦКК”, зафіксована раніше місією ОБСЄ на непідконтрольній уряду території біля Станиці Луганської, є грубою спробою легітимізувати російську військову присутність у зоні розмежування. Цимбалюк зазначив, що РФ односторонньо і безпідставно вивела своїх офіцерів з цієї двосторонньої структури — і зараз ніхто, включаючи представників незаконних збройних формувань, не має права замінювати їх.

 

Місія ОБСЄ побачила на Донбасі вантажівки біля кордону з Росією

СММ ОБСЄ зафіксувала 5 липня біля Степного на кордоні з РФ (район окупованої Донеччини, де немає офіційних прикордонних пунктів пропуску) вантажівки та сліди від транспортних засобів, що ведуть до кордону з Росією.

Про це повідомляється в опублікованому у суботу звіті Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ – Укрінформ.

“5 липня на основі доступних СММ даних повітряного спостереження виявлено щонайменше 5 розвернутих на захід вантажівок уздовж лісосмуги на кордоні з Російською Федерацією, приблизно за 2 км на південний схід від н. п. Степне (непідконтрольний урядові, 72 км на південний схід від Донецька), у районі, де немає офіційних прикордонно-пропускних споруд і доріг”, – йдеться у звіті.

Приблизно за 2 км на захід від вантажівок, за цими ж даними повітряного спостереження, зафіксовано 5 свіжих слідів від транспортних засобів, що ведуть до кордону.

Крім того, в іншому місці також виявлено 3 свіжі сліди від транспортних засобів, що ведуть в напрямку кордону з Росією.

 

Україна розповіла в ОБСЄ, як Росія видає бойовика за журналіста

Делегація України на засіданні Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки розповіла про те, як сербський снайпер Беріч, що воював на Донбасі проти наших військ, став “журналістом”, акредитованим при МЗС РФ.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповів заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський

“Ми зреагували на інформацію російської делегації про такого собі “сербського журналіста” Деяна Беріча. Усім делегаціям країн-учасниць ми детально, з демонстрацією слайдів, пояснили – що це за особа. Котра в жодному разі не представляє Сербію, як і не є журналістом. Він – військовий злочинець та вбивця, якого допускають на брифінги в МЗС РФ як нібито “іноземного журналіста” з метою продукування пропагандистських запитань і коментарів для дискредитації України, і ЗСУ зокрема”, – заявив Лоссовський.

За словами дипломата, присутні на засіданні в деталях ознайомилися з “бойовим шляхом” найманця із Сербії у складі російських окупаційних сил на Донбасі. А також дізналися про нагороди снайпера від офіційних установ РФ за вбивства українців. При цьому наголошувалося, що російська сторона по суті прикриває військового злочинця від правосуддя, адже, за законодавством Сербії, він має надовго сісти у в’язницю в разі повернення до країни.

“На засіданні представник делегації Сербії зацікавився цим випадком. Він наголосив, що кримінальний кодекс Сербії передбачає великий тюремний термін за участь у війні чи збройному конфлікті за кордоном, як і ще більший строк – за організацію участі (інших осіб — ред.) у війні чи збройному конфлікті в іншій країні, під що саме і підпадає Деян Беріч. На прохання сербського представника ми передали йому всю наявну в нас інформацію з цього приводу”, – вказав український дипломат.

За його словами, раніше у ході засідань Форуму російська делегація наводила цитати “сербського журналіста” Деяна Беріча на підтримку своїх абсурдних тверджень про нібито обстріли українським військовими мирних міст на Донбасі.

Уродженець Сербії Деян Беріч (позивний “Декі”) з 2014 року перебував у складі російських окупаційних військ під час анексії Криму, а пізніше воював снайпером на Донбасі за так звану “ДНР”.

З грудня 2018 року Беріч позиціонує себе як нібито журналіст одного маловідомого російського інтернет-видання, перебуваючи при цьому на офіційних брифінгах МЗС РФ та діючи в інтересах російської пропаганди.

Детальніше про це читайте в матеріалі Укрінформу “Зі снайперів – у журналісти: казус “Декі”

 

Facebook заблокував сторінку “Книги пам’яті полеглих за Україну”

Адміністрація соцмережі Facebook заблокувала сторінку меморіального інтернет-проєкту “Книга пам’яті полеглих за Україну”.

Про це повідомляють автори проєкту на сторінці “Стіна народної пам’яті загиблих за Україну 2014-2018 p.p.”.

“Друзі, фейсбук-сторінку проєкту “Книги пам’яті полеглих за Україну” – Укрінформ www.facebook.com/Memorybook.org.ua сьогодні вранці було остаточно заблоковано, доступ до неї відсутній. Ми подаватимемо апеляцію, але прогнозувати, коли саме її розглянуть та яким саме буде результат, ми не можемо”, – йдеться у повідомленні.

Як випливає з опублікованих скріншотів, перед блокуванням адміністрація соцмережі надіслала чотири попередження про те, що вміст деяких дописів нібито порушує стандарти Facebook.

“Ми прийняли рішення. Ми не видалятимемо та не перевірятимемо на відповідність до яких би то не було вигаданих стандартів жодного із розміщених на нашій Facebook-сторінці текстового чи медійного матеріалів про героїв, загиблих за Україну. Нам немає чого приховувати та ретушувати”, – повідомила команда проєкту в Twitter.

Інформація про загиблих героїв сучасної України надалі доступна на офіційному інтернет-порталі “Книга пам’яті полеглих за Україну“, а також ретранслюється у низку соціальних мереж.

 

На Хмельниччині напали з ножем на кандидата у депутати

Кандидат у народні депутати від “Свободи” у виборчому окрузі №192 на Хмельниччині Назарій Чепко заявляє про скоєння на нього напад.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

За словами Чепка, невідомий в ніч проти 13 липня напав на нього з ножем і завдав поранень.

При цьому Чепко звинувачує у скоєному кандидата в депутати, чинного парламентарія Олександра Герегу, який також балотується в окрузі №192.

“Сьогодні я сказав правду про Герегу і дивом залишився живий. Завтра на моєму місці може бути кожен з вас. І пощастити може менше, ніж мені”, – написав Чепко.

У коментарі ОПОРІ Чепко зазначив, що зловмисник без жодних слів цілився йому ножем у серце, проте удар вдалося відбити, тож обійшлось без серйозних наслідків. Обличчя свого кривдника кандидат не бачив. Напад він пов’язує з поширенням газет та листівок про Герегу.

У штабі Гереги звинувачення називають необґрунтованими та заявляють, що в такий спосіб їхнього кандидата намагаються дискредитувати.

Між тим Чепко повідомив, що звернувся в СБУ з приводу нападу і вже дав пояснення.

 

Керівник ДФС написав заяву про звільнення

Виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби України Олександр Власов написав заяву про звільнення з посади.

Про це він повідомив у соцмережі Фейсбук – Укрінформ.

“Шановний пане Президенте! Доїхав додому. Тримаю слово офіцера. Поважаючи вас, як Верховного Головнокомандувача, гаранта Конституції України, пишу заяву про увільнення від виконанння обов`язків голови Державної фіскальної служби. У понеділок направлю цю заяву до Кабінету міністрів України”, – зазначив він.

Нагадаємо, 13 липня Президент Володимир Зеленський заявив, що вимагає від в. о. голови ДФС Олександра Власова написати заяву про відставку через те, що той не звільнив з посад керівників митниць у 4-ох областях – Волинській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій. Президент висунув вимогу про звільнення митників під час наради в Ужгороді 6 липня.

Власов був призначений виконувачем обов’язків голови ДФС у вересні 2018 року. До цього він був начальником Одеської митниці.

 

Франція створить космічні війська – Макрон

Франція створить національне командування космічними військами.

Про це оголосив президент країни Еммануель Макрон напередодні Дня взяття Бастилії, яке відзначають великим військовим парадом на Єлисейських полях в Парижі, повідомляє DW.

Передбачається, що командування космічними військами стане частиною військово-повітряних сил Франції. За словами Макрона, велике космічне командування буде створено у вересні, щоб забезпечити розвиток і зміцнення космічного потенціалу країни – Укрінформ.

Він назвав створення космічних військ “справжнім питанням національної безпеки”, зазначивши, що вони сприятимуть кращому захисту супутників. Згідно з планом військових витрат на 2019-2025 роки, Франція направить на оборону в космосі 3,6 мільярда євро.

Раніше у лютому президент США Дональд Трамп підписав указ про створення космічних військ. Планується, що вони стануть шостим самостійним формуванням в оборонній системі США поряд із наземними військами, військово-морським флотом, морськими піхотинцями, авіацією та береговою охороною. При цьому космічні війська мають перебувати під наглядом військової авіації, аналогічно до того, як морські піхотинці підпорядковуються флоту. Чисельність космічних військ США становитиме від 15 до 20 тисяч осіб, заявив у квітні Патрік Шанахан, який на той момент виконував обов’язки міністра оборони США.

 

Експосол Британії: Трамп вийшов з іранської угоди “на зло” Обамі

Посол Великої Британії у Вашингтоні Кім Даррок, що подав у відставку, вважає, що президент США Дональд Трамп вийшов з ядерної угоди з Іраном «на зло» своєму попереднику Бараку Обамі, який підписав відповідний договір.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

«Адміністрація (США – ред.) налаштована на акт дипломатичного вандалізму, мабуть, з ідеологічних і особистих причин, так як це була угода (щодо ядерної програми Ірану – ред.) Обами», – написав посол Даррок у дипломатичній телеграмі в травні 2018 року.

Телеграму було включено у другу партію витоків, опублікованих у суботу газетою Mail on Sunday.

Як повідомлялося, минулого тижня було оприлюднено службове листування посла Великої Британії у США Кіма Даррока з Лондоном. У першій партії злитих документів Даррок назвав «унікально дисфункціональною» і «некомпетентною» нинішню адміністрацію США й особисто Трампа.

Згідно з Sunday Times, урядове розслідування витоку встановило, що відповідальною за це особою є державний службовець.

На тлі викликаного витоком дипломатичного скандалу 10 липня посол оголосив про свою відставку.

 

Партія “Слуга народу” поки відмовилася від логотипа з велосипедом і булавою

Партія «Слуга народу» поки відмовилася від нового логотипа з велосипедом і булавою та вирішила залишитися із перевіреним на президентських виборах «зе-дизайном».

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів очільник передвиборчого штабу партії Олександр Корнієнко – Укрінформ.

«Це на майбутнє такий стиль. Ми його презентували, показали, що він у якийсь момент буде такий. Поки що ж вирішили залишитися з нашим «зе-дизайном», який нас привів до перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах. Ми подивилися: раз він привів нас одного разу до перемоги, то, може, вдруге приведе. Вирішили поки що на цьому дизайні зупинитися», – сказав Корнієнко.

Як відомо, у травні «Слуга народу» представила логотип, на якому зображений силует чоловіка на велосипеді з піднятою до гори булавою. Планувалося, що такий логотип партія використає на парламентських виборах 21 липня.

 

У Святогірську пройшов форум “Опоблоку” “Сила Донбасу”

В ході форуму була розроблена Дорожня карта “Сила Донбасу”

Форум “Опозиційного блоку “Сила Донбасу” у Святогірську зібрав прихильників партії з усього Донбасу, народних депутатів України, кандидатів у депутати, мерів міст, керівників промислових підприємств, представників органів місцевого самоврядування всіх рівнів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу політсили.

Зазначається, що основна мета форуму – спільно визначити шляхи досягнення сталого миру, розглянути положення майбутньої нової Конституції України, обговорити можливості реалізації програми “Опоблоку” “Нова індустріалізація” для відновлення промислового Донбасу. Мова йшла також про інфраструктурні проекти для міст Донецької і Луганської областей.

На форумі відбулося широке обговорення необхідності зняття торгової, транспортної та гуманітарної блокади Донбасу, відновлення всіх соціальних виплат і цивільних прав їх мешканців.

Відкрив форум мер Маріуполя Вадим Бойченко. Він заявив: “Сила Донбасу для нас – не порожній звук. Сила України вимірюється через призму міст. Ми вимагаємо передати максимальну кількість повноважень на місця – ми знаємо, як розвивати наші міста. Тому у команді “Опозиційного блоку” об’єдналися мери 70 українських міст. Розвиваючи міста, ми робимо Україну сильною і процвітаючою. Ми пишемо нову історію країни, де немає місця популізму і немає непрофесійних людей”.

Мер Маріуполя закликав до відновлення миру на Донбасі. “Ми повинні зупинити війну, яка вже йде 1995 днів, і відновити інфраструктуру в регіоні. 100 мільярдів доларів – ціна відбудови Донбасу. 2 мільйони осіб отримали статус тимчасово переміщених осіб. Донбас для нас – це не місце на мапі, а наш рідний дім. Саме тому ми йдемо професійною командою на вибори до ВР. Ми хочемо, щоб голос Донбасу був нарешті почутий”.

На думку Бойченкв, господарські успіхи міст, мери яких входять в “Опоблок”, повинні стати вітриною відновленого Донбасу.

Мер Слов’янська Вадим Лях впевнений у тому, що спільними зусиллями команда “Опоблоку” зможе реалізувати інфраструктурні проекти в усьому регіоні і повернути Донбасу колишню славу передового промислового регіону: “Наша команда професійних управлінців зможе зробити нашу країну успішною”.

За словами мера Покровська Руслана Требушкіна, для нього велика честь бути в команді людей, які не на словах, а на ділі показують, що вони вміють працювати для розвитку України. “Наше завдання зробити Донбас інноваційним. Це неможливо без повної та глибокої децентралізації. Будуть сильні регіони – буде сильна держава”, – упевнений Требушкін.

Генеральний директор публічного акціонерного товариства “Новокраматорський машинобудівний завод” Геннадій Суков зазначив, що за 5 років нинішньої влади в два рази впав ВВП, більш ніж на 40 відсотків впали доходи населення, 70 відсотків українців живуть за межею бідності, знищені цілі галузі промисловості.

“Ми, “Опозиційний блок”, йдемо в парламент, щоб кардинально змінити цю ситуацію”, – зазначив він.

За словами Муси Магомедова, генерального директора публічного акціонерного товариства “Авдіївський коксохімічний завод”, підприємство вкладає в інфраструктуру, в соціальні об’єкти.

“І люди повертаються. У найважчі часи в Авдіївці залишалося всього 7 тисяч населення, зараз – 21 тисяча. Я усвідомлено прийняв рішення балотуватися у ВР, я впевнений, з нашою командою ми зможемо відродити країну”, – заявив Магомедов.

Підбив підсумки форуму лідер політсили Євген Мураєв: “Наша програма підкріплена 1575 законопроектами і я її називаю “новою формулою країни”. Донбас – величезний регіон, тут 15 відсотків населення країни і зосереджено до 25 відсотків промислового потенціалу. Не може бути успішною України без успішного Донбасу. І Донбас має стати зоною пріоритетного інвестиційного розвитку. Разом з командою “Опозиційного блоку” ми “полагодимо” нашу країну, відновимо мир і повернемо людям гідне життя”.

У ході форуму була розроблена Дорожня карта “Сила Донбасу”. Документ містить рішення мерів міст Донбасу, представників бізнесу та політиків щодо подальшої долі регіону.

 

Кандидат від “Слуги народу” заявив про загрозу вбивством – затримано дві особи (

Олексія Жмеренецкого “попросили” відмовитися від балотування кандидатом у депутати по одномандатному виборчому округу №190 – УНІАН

Кандидат від партії “Слуга народу” по 190-му виборчому округу (Хмельницька область) Олексій Жмеренецкий заявив, що йому погрожували вбивством, якщо він не зніме свою кандидатуру.

Про це на своїй сторінці написав Олексій Жмеренецький, передають «Новини. Хмельницький». “Сьогодні, 13 липня 2019 року, біля мого виборчого штабу в місті Шепетівка до мене підійшли дві людини і погрожували вбивством, якщо я не зніму своєї кандидатури з виборчої кампанії. Я чітко розумію, що таким чином на мене чиниться тиск моїми опонентами”.

Згідно з текстом заяви в поліцію, інцидент стався 13 липня 2019 о 16:10 за адресою: Хмельницька область, місто Шепетівка, вулиця Островського, 6 (біля будинку побуту). До Олексія підійшли двоє невідомих чоловіків, які представилися “представниками кримінального світу” і висловили погрозу фізичною розправою у випадку, якщо він не відмовиться балотуватися кандидатом у депутати по одномандатному виборчому округу №190. На прохання пояснити, кого саме представляють ці особи, вони відповіли, що “верхівку кримінального світу”.

“Цих людей я бачив вперше, вони досить серйозно і переконливо висловилися із загрозою, тому я вважаю, що існують реальні підстави для побоювання за безпеку мого життя і здоров’я”, – сказав кандидат. Читайте також ЦВК показала фото кандидата у депутати Дарта Вейдера Згідно з інформацією прес-служби Жмеренецького, поліція вже затримала двох чоловіків, яких підозрюють у погрозі кандидату в депутати.

Як повідомляв УНІАН, кандидат у народні депутати України у виборчому окрузі №192 (Хмельницька область) Назарій Чепко заявив про напад на себе, а також звинуватив у ньому свого конкурента, нардепа нинішнього скликання Олександра Герегу.

 

Телеканал “112 Україна” скасував показ фільму Стоуна

Телеканал “112 Україна” скасовує показ стрічки режисера Олівера Стоуна “Нерозказана історія України” за рекомендацією Міжнародної редакційної ради.

Про це повідомили на телеканалі – Укрінформ.

“Міжнародна редакційна рада рекомендувала керівництву телеканалу “112 Україна” відмовитися від трансляції “Нерозказаної історії України”. Беручи до уваги ці рекомендації та неможливість в повній мірі захистити права журналістів в разі застосування санкцій проти телеканалу, команда “112 Україна” ухвалила рішення скасувати показ картини”, – йдеться в повідомленні.

“Безпека співробітників телеканалу “112 Україна” та сайту 112.ua для нас понад усе. Ми вдячні Міжнародній редакційній раді за швидку реакцію на ситуацію з погрозами телеканалу з боку націоналістичних сил. Окрім того, закликаю Президента, міністра внутрішніх справ, голову СБУ і всіх, кого це стосується, забезпечити наше право на роботу і безпеку співробітників холдингу”, – заявив гендиректор телеканалу “112 Україна” Єгор Бенкендорф.

Також керівництво телеканалу звернулося із заявами до СБУ, ГПУ, МВС, а також до посольств країн G7 та міжнародних організацій з проханням вжити заходів, щоб уникнути будь-яких незаконних дій щодо телеканалу і його співробітників.

Як повідомлялося, канал “112 Україна” планував 16 липня показати документальний фільм “Нерозказана історія України” Олівера Стоуна за участю голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука і його кума – президента РФ Володимира Путіна.

У стрічці Олівер Стоун розповідає нібито історію України з 2003 року, називаючи війну з Росією “громадянською війною”, а Медведчука – “лідером опозиції”. Росія в цьому фільмі не зображена як країна-агресор, режисер підтримує російську версію про події в Україні 2014 року. Фільм базується на розповіді Медведчука та його дружини, телеведучої Оксани Марченко, й доповнюється міркуваннями президента РФ Путіна. Співрежисером стрічки є українець Ігор Лопатьонок.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення пообіцяла моніторити показ фільму Олівера Стоуна на “112 Україна” й жорстко реагувати.

 

Глава УГКЦ – про вибори в Раду: Це битва за свободу та незалежність

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) закликав українців слухатися голосу сумління під час голосування на позачергових парламентських виборах 21 липня.

Про це він сказав під час загальнонаціональної прощі, що завершилася у селі Зарваниця на Тернопільщині, де зберігається чудотворний образ Божої Матері, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сюди, до цього чудотворного місця кожен із нас у своїх серцях і душах приніс часточку своєї Батьківщини. Буквально через тиждень перед Україною постане ще один вибір, битва за її свободу та незалежність. Готуючись до цієї події, дуже уважно думайте, кого ви слухаєте. Слухайтеся голосу власного сумління, коли будете робити свій вибір. Хтось захищає Україну зі зброєю в руках, а ми з вами – мусимо захистити, беручи участь у дострокових парламентських виборах”, – сказав блаженніший Святослав.

“Господи, дай нам віри у вільну незалежну християнську Україну. Ми її збудуємо, ми її захистимо і своїм голосом пустимо Боже життя в Україну, а не чергову навалу її ворогів», – додав Предстоятель УГКЦ.

Як повідомлялося, у загальнонаціональній прощі до Зарваниці 13-14 липня взяли участь понад 80 тис. прочан.

Цьогорічна проща приурочена 30-річчю виходу Української греко-католицької церкви з підпілля та молитві за мир в Україні.

Зарваниця – одне із найдавніших чудотворних місць України, історія якого починається з 1240 року. Віками тут б’є цілюще джерело, зберігається чудотворна ікона, на поклоніння якій щороку приходять сотні тисяч вірян.

 

На Львівщині відзначили 75-річчя створення УГВР

У селі Сприня Львівської області відзначили 75 річницю створення Української головної визвольної ради (УГВР).

Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації – Укрінформ.

“Щорічно у другу неділю липня у селі Сприня Самбірського району на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» відбуваються урочистості, присвячені Українській головній визвольній раді. Сьогодні, 14 липня, в області відзначили 75 річницю створення найвищого керівного органу українського народу на час революційної боротьби”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначив на заході заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів, «здобувши Українську державу в процесі національно-визвольної боротьби, утверджуючи її самостійність у 1917-21 роках, ми пережили об’єднання української нації, підвищення української свідомості. В подальшому – втрата Української держави, захоплення українських земель супроводжувалося і було викликано зневірою і зменшенням цієї свідомості”. За його словами, сьогодні українці не мають права відступати, понижувати градус свідомості, зневіритися.

У своєму виступі Филипів зацитував слова В’ячеслава Чорновола: «Україна починається з тебе, з кожного щось маленьке – побудуємо велику державу».

Присутні поклали квіти до пам’ятника засновникам Української головної визвольної ради, а також спільно виконали Державний гімн України.

Крім того, відбулася поминальна панахида за борцями за волю України та громадське віче.

Участь в урочистостях з нагоди 75-річчя створення УГВР також взяв Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

“Відзначили сьогодні 75 річницю Української головної визвольної ради у селі Сприня, що на Самбірщині – військового парламенту, що керував діями УПА від імені Української держави в буремні часи Другої світової війни”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що на святкуванні була і донька президента УГВР Кирила Осьмака Наталя Осьмак.

Як повідомлялося, УГВР – орган політичного керівництва (протопарламент) українським визвольним рухом, утворений в Україні наприкінці Другої світової війни з ініціативи УПА і ОУН (ОУН(б)).

УГВР була визначена “верховним органом українського народу”, що координував діяльність політичних центрів, керував визвольною боротьбою і визначав напрямки української державної політики, а також репрезентував український народ та його державницькі змагання на зовнішньополітичній арені. Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака.

Установчі збори УГВР відбулися 11-15 липня 1944 року поблизу сіл Недільна та Сприня Самбірського району.

Виконавчим органом УГВР був генеральний секретаріат, який очолював головнокомандувач УПА Роман Шухевич, а потім очолював Василь Кук.

УГВР в окупованій Україні збройною боротьбою керувала через УПА, а через ОУН вела політичну і пропагандистську діяльність.

У 1946 році було проведено бойкот радянських виборів. У жовтні 1949 року УГВР, УПА й ОУН видали «Звернення воюючої України до всієї української еміграції» із закликом активізувати визвольну справу за кордоном.

Більшість членів УГВР в Україні загинула або була заарештована. Тоді ж практично УГВР в Україні перестала існувати

 

У штаті Нью-Йорк відбувся найбільший у США фестиваль української культури

12-14 липня українська громада США зібралася у місті Кергонксон (штат Нью-Йорк) на 13-й щорічний фестиваль української культури “Союзівка”.

Фестиваль відвідали урядовці штату Нью-Йорк, а також надзвичайний та повноважний посол України у США Валерій Чалий, повідомляє з місця події власний кореспондент Укрінформу.

“Мета “Союзівки” – створити своєрідний центр спадщини, де всі б почувалися як українці”, – розповіла власкору Укрінформу Рома Лісович, фінансова директорка Українського народного союзу.

Вона додала, що з року в рік фестиваль (а він відбувається вже втринадцяте) відвідують до 10 тисяч гостей. Назва “Союзівка” походить від найдавнішої української організації США, Українського народного союзу, який цьогоріч відзначає своє 125-річчя. 1952 року УНС придбав цю землю у горах на півночі штату Нью-Йорк, яка нагадувала карпатські краєвиди, аби створити центр української спадщини.

“Ми також організовуємо дитячі табори разом з “Пластом” для малечі до 4 років, аби вони чули змалку українську мову. Маємо й інші табори для дітей з 3-4-го покоління діаспори, які вже не україномовні, але ми намагаємося трохи розповісти їм про Україну, звідки походять їхні прадіди”, – пояснила Лісович.

Вона додала, що на фестивалі щороку збираються кошти для допомоги ініціативам, пов’язаним з Україною. Особливо важливого значення такі кампанії набули після 2014 року, з початком російської агресії.

2014 року на фестивалі зібрали близько $25 тисяч на теплий одяг для військових. В наступні роки за зібрані на фестивалі кошти заснували, зокрема, фонд для реабілітаційного центру для військових, які потребують протезування, згодом – для реабілітації ветеранів з посттравматичним стресовим розладом.

“Цьогоріч ми зібрали кошти на діаспорну організацію – для подальшого фінансування та розвитку часописів “Свобода” та Ukrainian Weekly. “Свобода” це найстаріша україномовна газета, яка безперервно друкується з 1893 року. Weekly започаткувалася у 1933 році, – коли ніхто не писав про Голодомор, вони були перші, хто англійською мовою інформував про це світ”, – розповіла Лісович.

Фестиваль відвідав ветеран війни з РФ Костянтин Шкапоєд разом із дружиною Іриною Шевченко. Костянтин служив у 57-й бригаді, у 2017 році отримав тяжке поранення у голову від пострілу снайпера. Нині він перебуває на лікуванні у США за програмою Next Step Ukraine. Коли зі сцени оголосили про його присутність, декількатисячна аудиторія вітала вітала героя стоячи.

Поблизу сцени також розташувався ярмарок традиційного та сучасного українського вбрання, мистецьких виробів, картин, петриківського розпису.

На фестиваль завітала і сенаторка штату Нью-Йорк Джен Метцгер. Вона виступила зі сцени з промовою перед українською громадою.

“Для мене важливо бути тут. Це неймовірна, багата культура… Це справжній скарб. Різноманіття культур робить нашу країну великою. Дуже чудово, коли громади тримаються своєї культури та пишаються нею. Це збагачує всіх нас”, – прозповіла Метцгер власкору Укрінформу та додала, що її діти ходять до школи разом з українцями.

На сцені виступали відомі артисти, ансамблі, танцювальні колективи. Зокрема, спеціальну програму виконав хор “Думка”, танцювальний ансамбль “Сизокрилі” Роми Прими-Богачевської, народний артист України Тарас Петриненко, співачка Тоня Матвієнко.

Фестиваль був організований Українським народним союзом у співпраці та за сприяння посольства України у США.

 

Україна належить до трійки головних постачальників лікарів для Чехії – ЗМІ

Серед лікарів-іноземців, які працюють у Чехії, найбільше медиків зі Словаччини, України та Росії.

Про це інформує Радіо Прага – Укрінформ.

“За даними Лікарської палати Чехії, зараз у країні працюють понад 3200 лікарів, які отримали диплом за кордоном, в основному зі Словаччини, України та Росії. Далі йдуть Польща і Білорусь”, – ідеться в повідомленні.

На думку члена Лікарської палати Міхала Сойки, приплив лікарів із цих країн викликаний гіршим станом медицини у них на батьківщині.

“Ми вигадаємо від того, що ці фахівці вивчать чеську мову і залишаться тут. Головне, щоб ми не стали перевалочною станцією, через яку вони поїдуть до Німеччини або Австрії”, – цитує експерта Радіо Прага.

У цьому зв’язку зазначається, що при проходженні апробації лікарі-іноземці повинні, крім іншого, підтвердити своє знання чеської мови.

 

Полковник зі США розповів, чим його вразили українські десантники

На Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбулася церемонія закриття навчань 95-ї ОДШБ за програмою «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» (JMTG-U).

Про це повідомляє Міністерство оборони – Укрінформ.

У виступі на церемонії начальник «Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» підполковник збройних сил США Роберт Трейсі зазначив, що задоволений і вражений прагненням українських військових до знань.

З вітальним словом до армійців також звернувся начальник Навчального центру підготовки підрозділів Міжнародного центру миротворчості та безпеки полковник Павло Рожко. Він наголосив, що підрозділ засвоїв навчальну програму на відмінно.

У ході урочистостей відбулося нагородження військовослужбовців, які відзначилися під час проходження курсу.

 

Порошенко розповів про парламентський десант, який має зупинити реванш

П’ята колона Кремля після президентських виборів узялася відновлювати свої позиції всередині України – коли відчула, що це можна робити.

Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив Петро Порошенко, інформує сайт “Європейської солідарності” – Укрінформ.

“Тривожні події останніх місяців, які свідчать про посилення реваншистського тиску на державницькі здобутки України, демонструють потужну гібридну атаку “п’ятої колони” Кремля, яка після президентських виборів узялася відновлювати свої позиції всередині нашої держави”, – йдеться в повідомленні.

“Реваншисти почали піднімати голови, коли вони відчули, що це можна робити. Подивіться на перейменування вулиць у Києві – це символічно. І Бандера є символом – і Москва є символом.  Вони прагнуть затягнути нас в стару систему координат країни-колонії, колонії Росії”.

На думку п’ятого Президента України, саме тому подаються позови щодо скасування реєстрації ПЦУ, пропонується скорочення армії під час війни на 100 тисяч, ідуть подання до Конституційного Суду щодо закону про мову.

“Усе це називається одним словом – реванш”, – переконаний лідер “ЄС”.

Петро Порошенко наголосив: “Я і вся команда “Європейської солідарності” – ми твердо налаштовані на те, щоб нашим парламентським десантом, нашим політичним “спецназом” цей реванш зупинити. І у нас це точно вийде”.

 

Порошенко побачив у люстрації від Зеленського намір звільнити місце для “п’ятої колони”

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко вважає ініціативу Президента Володимира Зеленського люструвати всіх, хто був при владі у 2014-2019 роках, ще одним доказом “неприкритого проросійського реваншу”.

Про це він сказав під час виступу в Житомирі, повідомляє пресслужба політсили – Укрінформ.

Порошенко нагадав, що Україна почала по-справжньому розбудовувати власну державність лише з 2014 року, після Революції Гідності, однією з вимог якої стала люстрація чиновників з оточення експрезидента Віктора Януковича, причетних до розстрілів на Майдані і здачі національних інтересів на користь Кремля.

За його словами, ідея про так звану нову люстрацію може свідчити про наміри покарати тих, хто захищав Україну від російського вторгнення і дав їй потужний європейський поштовх. Адже перелік посадовців “підозріло збігається із санкційними списками Кремля проти ключових державних діячів України”, зазначив Порошенко.

“Прозвучала фантастична ініціатива: люструвати всіх, хто з 2014 по 2019 роки перебували у виконавчій чи законодавчій владі. Тих, хто боронив державу, будував державу. Люструвати для того, щоб звільнити місце для “п’ятої колони”. Цей список дуже нагадує інший список – тих, проти кого держава-агресор запровадила санкції, людей, які боронили Україну, які боронили Революцію Гідності, які перемагали і зупиняли прокремлівську колону”, – наголосив Порошенко.

Він застеріг, що Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров, Юрій Шухевич та Дмитро Ярош, волонтер Тетяна Ричкова, діючі міністри Степан Полторак та Павло Клімкін, десятки інших представників нової сучасної української політики, які довели реальними справами свій професіоналізм і любов до України, – усі вони можуть бути люстровані відповідно до озвучених критеріїв.

На думку політика, “подібна ініціатива, інспірована антиукраїнськими силами, – це ще один доказ неприкритого проросійського реваншу – адже патріотичних, дієвих та ефективних політиків хочуть замінити на маріонеток, що будуть виконувати накази Кремля”.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 11 липня запропонував запровадити люстрацію для високопосадовців, які були при владі з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Пізніше Президент вніс до Верховної Ради відповідний проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо очищення влади”. Як повідомляється на сайті парламенту, він зареєстрований під № 10444. Наразі документ направлено на розгляд Комітету.

Документом пропонується поширити заборону на зайняття посад на осіб, які обіймали посаду (посади) у період з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року та не були звільнені в цей період за власним бажанням.

Пропонується, щоб під люстрацію підпали посади: Президента України; Голови, першого заступника і заступника Голови Верховної Ради; Прем’єр-міністра, першого віцепрем’єр-міністра та віцепрем’єр-міністра України; міністра, керівника центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету міністрів; голів НБУ, Антимонопольного комітету, Фонду державного майна, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх першого заступника, заступника; голови та/або члена національної комісії, що здійснює відповідно державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв’язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг; генерального прокурора, голів СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, начальника Управління державної охорони, керівника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції, керівника центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, їх першого заступника, заступника; секретаря РНБО та його заступників; глави Адміністрації Президента, керівників Державного управління справами, секретаріату Кабінету міністрів, урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики та їх заступників; членів Вищої ради юстиції, Вищої ради правосуддя (крім голови Верховного суду), Вищої кваліфікаційної комісії суддів, голови Державної судової адміністрації, його заступника; керівника, заступника керівника самостійних структурних підрозділів центрального та територіального органів ГПУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, МВС; начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України; керівників державних, у тому числі казенних, підприємств оборонно-промислового комплексу, товариств, управління корпоративними правами щодо яких передано Державному концерну “Укроборонпром”, а також державних підприємств, товариств, що належать до сфери управління суб’єкта надання адміністративних послуг.

Законопроєкт передбачає, що вказаним посадовцям буде заборонено виконувати владні повноваження протягом 10 років.

 

Закон про люстрацію стосуватиметься всіх, незалежно від команди — Стефанчук

11.07.2019

Представник Президента у Раді Руслан Стефанчук зауважив, що законопроєкт Зеленського, який передбачає люстрацію чиновників, що займали державні посади у 2014-19 роках, у разі ухвалення стосуватиметься всіх, незалежно від належності до чиєїсь команди.

Про це Стефанчук сказав з трибуни парламенту, відповідаючи на питання першого заступника Голови ВР Ірини Геращенко, чи торкнеться законопроєкт Президента членів його команди, зокрема Олександра Данилюка та Айвараса Абромавічюса, які займали державні посади за президентства Петра Порошенка.

“З приводу цієї позиції я можу сказати одне – немає у нас питань, пов’язаних з тим, команда Президента, чи це не команда Президента. У разі підтримки Верховною Радою цього закону він буде поширюватися на всіх осіб, незалежно від того, в якій команді вони знаходяться, а це вже питання до Верховної Ради, чи буде підтримана ця законодавча ініціатива”, – відповів Стефанчук.

Перед цим представник Президента наголосив, що у разі підтримки законопроєкту будуть дотримані всі норми чинного законодавства.

“Я думаю, що кінцеву відповідь ми побачимо після того, як Верховна Рада отримає проєкт закону, про який ідеться, оцінить його, підтримає, і тільки тоді ми можемо говорити про те, чи буде воно в правовому полі чи ні. Але я глибоко переконаний, що у разі підтримки в нас буде абсолютне виконання всіх норм і положень чинного законодавства”, – сказав Стефанчук, відповідаючи на запитання Володимира Ар’єва.

Раніше, як повідомляв Укрінформ, Голова делегації України в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв звертаючись до представника Президента, нагадав, що Президент Володимир Зеленський просить парламент призначити міністром закордонних справ Вадима Пристайка, який підпадає під запропоновану люстрацію високопосадовців 2014-2019 років.

У відеозверненні, опублікованому 11 липня на сторінці Офісу президента, Володимир Зеленський заявив про напрацьований законопроєкт про розширення норм закону про очищення влади. Він пропонує до переліку посад, які підпадають під люстрацію, додати Президента України, всіх народних депутатів України, Голову ВР, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Верховна Рада 16 вересня 2014 року ухвалила закон “Про очищення влади”. Закон вводить заборону на зайняття певних посад протягом 10 років особами, які в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року терміном понад один рік обіймали певні державні посади. Аналогічна заборона – щодо осіб, які обіймали зазначені у законі посади менше року, але включаючи період з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року, і не звільнених за власним бажанням.

Крім цього, люстрації підлягають особи, які обіймали посади в Комуністичній партії СРСР або однієї із союзних республік, починаючи від секретаря районного комітету і вище, в комсомольських організаціях, а також працювали в органах КДБ.

 

Суд дозволив Куницькому від “Слуги народу” брати участь у виборах

Суд скасував рішення ЦВК про зняття з виборів кандидата від “Слуги народу” Олександра Куницького, який заявляв, що є громадянином Ізраїлю.

Про це інформує “Громадське” – Укрінформ.

“Шостий апеляційний суд Києва поновив як кандидата в народні депутати на дострокових виборах до Верховної Ради України Олександра Куницького від партії “Слуга народу”, – йдеться в повідомленні.

Відео засідання суду Куницький оприлюднив у Facebook.

Як повідомляв Укрінформ, ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії “Слуга народу” по 169-му округу Олександра Куницького.

У Центрвиборчкомі пояснили, що згідно з інформацією Державної прикордонної служби, протягом останніх п’яти років перед днем позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 року Куницький виїжджав за межі України на період, що перевищував 90 календарних днів, а саме на 264 дні (з 15 березня 2015 року до 5 грудня 2015 року).

кКомісія не взяла до уваги доводи Куницького щодо його тривалої відсутності у 2015 році на території України у зв’язку з перебуванням у службових відрядженнях, оскільки за законом службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. Однак Куницький не надав доказів на підтвердження трудових відносин.

Раніше Куницький підтвердив, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

 

На переговорах у Мінську я був у статусі звичайного громадянина – Безсмертний

У 2016 році Роман Безсмертний залишив переговори у Мінську, оскільки Петро Порошенко не дослухався до його пропозицій.

Про це Роман Безсмертний написав у Facebook – Укрінформ.

“В 2016 році залишив переговори, оскільки до моїх пропозицій Президент Порошенко не дослухався, а сама організація роботи переговорної групи була провалена. І я, а пізніше Євген Марчук, називали свою роботу у Мінську волонтерською дипломатією. Переговірники у Мінську не мали ніяких повноважень, статусу і інформаційно-аналітичного забезпечення. А це означає, що жоден з нас не міг офіційно звернутися до будь-якого державного інституту і отримати офіційну відповідь. На переговорах я був у статусі звичайного громадянина України без (!) дипломатичного паспорта”, – зазначив політик.

Тепер, за його словами, все залежить від позиції Президента Зеленського.

“Готовий продукувати певні ініціативи, які будуть стояти на сторожі державного суверенітету України. Я не представляю і не лобіюю інтереси будь-якого бізнесу і свого наша родина не має. Ніколи не був і не буду декорацією для зрадників і пристосуванців. Хочу нагадати, що мені належить авторство самого терміну “безпечна реінтеграція Донбасу”, – написав Безсмертний.

Він також запевнив, що стояв і стоятиме на позиціях прозорості мінських перемовин, адже українське суспільство повинно розуміти, “що в головах у української влади”.

Щодо організації роботи ТКГ, Безсмертний вважає, що потрібна структура, яка супроводжувала б роботу мінського і нормандського процесів.

“На рівні держави необхідно створити координуючий орган, до якого увійшли б заступники міністрів і керівники служб, які дотичні до вище зазначених процесів. Саме ця структура мала б займатися серйозною аналітичною роботою: виробляти пропозиції, законопроекти, рішення уряду. Дуже важливим є залучення до цієї роботи парламентських комітетів, в компетенції яких є питання, що розглядають в рамках нормандського і мінського форматів. В уряді один із віце-прем’єрів постійно має бути залучений до роботи в ТКГ, перебувати на постійному зв’язку. Боротьба проти зовнішнього ворога повинна об‘єднувати!”, – наголосив політик.

 

Безсмертний: Залишаюся запеклим критиком мінського й нормандського форматів

Про своє призначення до складу Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний дізнався від журналістів.

Про це політик написав у Facebook – Укрінформ.

“Дивно, але про указ я дізнався від журналістки theБабель. До його виходу в світ зі мною ніхто з офіційних осіб не говорив і не зустрічався. Пізніше дізнався, що ініціатором призначення став Леонід Кучма, який на момент виходу указу не знаходився на території України. Цього тижня ситуація має прояснитися, адже на 17 липня планується черговий раунд переговорів. Напередодні поїздки до Мінська має відбутися зустріч з Президентом Зеленським”, – повідомив Безсмертний.

При цьому він зазначив, що залишається запеклим критиком мінського й нормандського форматів як недосконалих, оскільки жоден з них не порушує теми Криму.

“Ми вимушені працювати в цих форматах, поки не випрацюємо новий. Паралельні розмови, які ведуться про Будапештський формат і нереалізований “Женева+”, тільки розкидали проблеми і продемонстрували організаційну неспроможність. Вже очевидно, що Донбас, Крим, Придністров’я, Нагорний Карабах – є складовими єдиної проблеми безпеки в Європі. Адже вони породжені діями однієї держави – РФ і спрямовані на розвал європейського дому… За таких умов ОБСЄ стає не гарантом європейської безпеки, а інструментом російського шовінізму”, – наголосив Безсмертний.

“Я – прихильник ініціативно-наступальної дипломатії, яка продукує ідеї і виступає паровозом, а не плентається причепом в хвості”, – додав політик.

 

Ердоган нагадав про Україну, пояснюючи покупку російських ЗРК С-400

Придбання Туреччиною російських ЗРК С-400 служить зміцненню національної безпеки країни і забезпечення миру в регіоні. «Події близького минулого в Іраку, Сирії, Україні, Ємені та Катарі вказують на те, з якими наслідками доводиться стикатися, коли ти не сильний». Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган на зустрічі з представниками ЗМІ в резиденції Вахдеттін в Стамбулі, повідомляє УНН з посиланням на Анадолу.

«Купуючи С-400 ми не готуємося до війни. Ми прагнемо гарантувати мир і національну безпеку нашої країни. Цій же меті служать і інші наші кроки з розвитку оборонної промисловості Туреччини», – заявив турецький лідер.

За словами глави держави, Туреччина розраховує завершити процес придбання С-400 до квітня 2020 року.

Президент Ердоган підкреслив, що закупівля у Москви систем ППО С-400 і участь Туреччини в програмі виробництва винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35 є двома незалежними один від одного питаннями.

Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа визначилася з пакетом санкцій щодо Туреччини, які будуть введені через придбання Анкарою російських зенітних ракетних систем (ЗРС) С-400.

 

Євросоюз закликав Росію зберегти ракетний договір

Євросоюз закликав Росію до збереження Договору про ракети середньої та малої дальності (ДРСМД), термін якого спливає через три тижні. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.

“Ми глибоко стурбовані подіями, пов’язаними з Договором про РСМД, який може закінчитися 2 серпня 2019 року (…) Ми наполегливо закликаємо РФ знайти ефективне рішення в зв’язку з серйозними побоюваннями з приводу розробки, льотних випробувань і розгортання її наземної ракетної системи 9M729, а також пов’язаними з недотриманням договору РСМД”, – заявила у неділю, 14 липня, верховна представниця ЄС з безпекової та зовнішньої політики Федеріка Могеріні.

Вона зазначила, що життєздатність угод про контроль над озброєннями вимагають повного дотримання, а також додала, що Договір про РСМД зробив значний внесок у європейську та міжнародну безпеку за останні 30 років. Головна європейська дипломатка наголосила на необхідності вжити заходів для забезпечення повного дотримання положень договору.

Могеріні додала, що найближчі дні є останньою можливістю для діалогу і “вживання необхідних заходів для збереження цього важливого компонента архітектури європейської безпеки”. Євросоюз також закликав США та РФ до більшого скорочення арсеналів, в тому числі ядерних озброєнь.

Нагадаємо, Путін підписав закон про призупинення ДРСМД.

 

Рішення про декомунізацію потрібно ухвалювати на місцевих референдумах — Разумков

За його словами, подібні рішення мають ухвалювати на місцях жителі тих чи інших населених пунктів – УНІАН.

Питання щодо декомунізації слід ухвалювати на місцевих референдумах, заявив очільник партії “Слуга народу” Дмитро Разумков. За його словами, подібні рішення мають ухвалювати на місцях жителі тих чи інших населених пунктів. Таку думку він висловив в ефірі телеканалу ICTV. “Ми з вами спостерігали перейменування міст, сіл. Це можливо. Проблема полягає в іншому. Рішення повинні ухвалювати ті, хто безпосередньо там перебуває і живе”, – сказав Разумков.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський не буде ініціювати скасування перейменувань декомунізованих міст. Але з такою ініціативою можуть виступити самі жителі цих міст, якщо Верховна Рада ухвалить підготовлений командою Зеленського “закон про народовладдя”, який передбачає можливість проведення місцевих референдумів.

Нагадаємо, в Україні за чотири роки в рамках декомунізації демонтували 2,5 тисячі пам’ятників і пам’ятних знаків, які пропагували тоталітарний режим. Від моменту ухвалення законів про декомунізацію перейменовано 987 населених пунктів і 25 районів, майже 52 тис. топонімів.

 

Мікроавтобус УДО потрапив в ДТП, авто президента у кортежі не було – офіс Зеленського

У Офісі президента України повідомили, що 14 липня мікроавтобус із особовим складом Управління державної охорони дорогою з відрядження до Києва потрапив у ДТП, жертв немає.

«Автомобіля президента України серед машин, які потрапили в ДТП, не було. Крім мікроавтобуса, в ДТП потрапило ще два автомобілі, які рухались в попутному напрямку», – йдеться в повідомленні.

У ЗМІ раніше сьогодні з’явилася інформація, що на запорізькій трасі потрапила в аварію колона автобусів із дітьми з Кривого Рогу. За повідомленнями, відбулося зіткнення з одним із автомобілів президентського кортежу, ніхто не постраждав.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 490

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua