Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 16.03.2019

Інформдень: 16.03.2019

Окупанти з мінометів обстріляли позиції ЗСУ, один боєць загинув

Російські окупаційні війська протягом суботи, 16 березня, здійснили 2 обстріли, застосовуючи заборонену Мінськими домовленостями зброю, в результаті чого один військовослужбовець загинув, ще один отримав поранення.

Про це повідомляє прес-центр операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Протягом поточної доби противник два рази обстріляв позиції підрозділів Об’єднаних сил, двічі застосувавши при цьому заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 82 мм, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обстріли були здійснені у смузі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” у районі населеного пункту Хутір Вільний.

“Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув, ще один отримав поранення”, – зазначили у штабі.

Підрозділи ЗСУ дали гідну відповідь окупантам. Їх втрати уточнюються.

Ситуація в районі проведення ООС залишається під контролем українських захисників.

 

Кремль не приносить миру: у Болгарії пройшла акція проти анексії Криму

Група болгарських і українських громадян провели в центрі Софії акцію протесту, приурочену до річниці окупації Росією українського Криму.

Акція була організована Товариством українських громадян Болгарії “Мати Україна”, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Для акції протесту ми символічно обрали те місце, де була розташована подарована Москвою новорічна ялинка. Бійтеся російських подарунків, Кремль не приносить миру», – заявила одна з організаторів маніфестації, керівник товариства Олена Касева.

Невелика група русофілів намагалася перешкодити проведенню акції, однак спроба виявилася безуспішною завдяки своєчасному втручанню правоохоронних органів Софії.

 

Світ не повинен забувати про Крим – кандидат в євродепутати

Таку думку в розмові з кореспондентом Укрінформу висловив Сергій Лагодинський, кандидат від німецької Партії Зелених до Європарламенту.

«Неможливо вибудовувати майбутнє, змирившись з анексією Криму», – зазначив Лагодинський – Укрінформ.

Коментуючи не надто активне висвітлення у німецьких ЗМІ і досить мляву реакцію німецьких політиків на 5-ю річницю анексії Криму, він зауважив, що російська сторона на те й розраховує, що світове співтовариство звикне до такої ситуації.

«Але цього допускати не можна, тому що це не тільки підрив суверенітету незалежної країни…, це, до того ж, і підрив нашої довіри до світового порядку. Не можна допустити, щоб таке сходило людям і країнам з рук», – підкреслив політик.

З жалем він констатував, що вирішення ситуації з Кримом розтягнеться, на його думку, на багато років.

 

Amnesty International закликає пам’ятати про порушення прав людини в окупованому Криму

Міжнародна правозахисна організація AmnestyInternational закликає не забувати про систематичні порушення прав людини в окупованому Росією Криму.

Про це йдеться в заяві німецького відділення АІ нагоди п’ятої річниці так званого «референдуму», що є в розпорядженні Укрінформу.

«Наполегливо рекомендуємо міжнародному співтовариству не приймати як належне ситуацію в Криму, яка існує вже п’ять років, і стати на бік тих, хто, незважаючи на пов’язані з цим особисті ризики, документує порушення прав людини на півострові», – заявив експерт з Росії в німецькому відділенні Amnesty International Пітер Франк.

АІ закликає федеральний уряд Німеччини продовжувати підтримку жертв порушень прав людини в Криму.

П’ять років тому почалися різкі обмеження на свободу зборів, висловлення думок та свободу ЗМІ. Вони тривають досі, зазначають у берлінському відділенні. Російська судова система уважно стежить за критикою акту анексії, за тим, хто вважає її «планованою терористичною діяльністю і екстремізмом» і засуджує таких людей на драконівські тюремні терміни, кажуть правозахисники. Ті, хто критикує анексію, ризикують десятиліттями таборів за Полярним колом.

«Репресії також зачіпають правозахисників, адвокатів і журналістів, які працюють на переслідуваних або оприлюднюються їх долі», – зазначає Франк.

З анексією Росія «експортувала свої невизначені кримінально-правові положення про тероризм і екстремізм, а також інші закони, що обмежують незалежну громадянську активність», – продовжує він. Ці інструменти фактично служать владі ефективним інструментом для придушення будь-якої критики.

Як приклад Франк навів українського режисера Олега Сенцова, який був засуджений російським військовим судом за буцім «терористичну діяльність» до 20 років тюремного ув’язнення. А також Еміра-Усейна Куку, кримськотатарського правозахисника, якого зараз судять у Росії за «членство в терористичній організації» і можуть засудити до 25 років позбавлення волі.

Amnesty International вимагає для обох ув’язнених негайного і беззастережного звільнення.

 

Мілітаризація Криму несе загрозу Європі — МЗС Чехії

Чехія не має наміру визнавати Крим російською територією і вимагає від Москви негайного звільнення українських політв’язнів.

Про це йдеться у заяві МЗС Чеської Республіки з нагоди п’ятиріччя анексії півострова – Укрінформ.

“Чеська Республіка, яка також пережила військову окупацію частини своєї території сильною сусідньою країною, залишається непохитною у своїй відданості проведенню політики невизнання”, – йдеться у заяві.

У ній наголошується, що п’ять років тому, анексувавши Крим, Росія здійснила кричуще порушення міжнародного права. Чеська Республіка, а також Європейський Союз і переважна більшість країн продовжують вважати Кримський півострів частиною України.

У Празі занепокоєні тривалою мілітаризацією території Криму, а також порушенням безперешкодного і вільного судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі, що є ще одним кричущим порушенням міжнародного права.

“Більше того, це створює загрозу стабільності й безпеки в Європі”, – йдеться в заяві.

МЗС ЧР зазначає, що після окупації Криму Російською Федерацією основні права людини і громадянські права кримських татар, а також інших етнічних і релігійних громад були порушені.

Офіційна Прага закликає Російську Федерацію забезпечити дотримання міжнародних стандартів у галузі прав людини, а також негайно звільнити Олега Сенцова та інших незаконно затриманих громадян України, включно з членами екіпажів захоплених в листопаді 2018 року українських суден.

 

МЗС Туреччини зробило офіційну заяву з приводу п’ятої річниці анексії Криму

МЗС Туреччини зробило офіційну заяву з нагоди 5-ї річниці анексії Криму Російською Федерацією, в якій підтвердило підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, невизнання окупації півострова та необхідність захисту прав кримських татар.

Про це йдеться у заяві на веб-сторінці міністерства – Укрінформ.

“Українська Автономна Республіка Крим була анексована Російською Федерацією в порушення міжнародного права на підставі незаконного референдуму, що відбувся п’ять років тому (16 березня). З цього приводу ми ще раз підтверджуємо, що не визнаємо стан речей, змінений цим актом де-факто та підтверджуємо нашу підтримку суверенітету та територіальній цілісності України”, – йдеться у заяві.

Зазначається також, що дотримання прав кримських татар, корінного населення Криму, залишається пріоритетом Туреччини. “Ми продовжуватимемо надавати підтримку кримським татарам, щоб вони могли жити у спокої та безпеці на їхній історичній батьківщині, зберігаючи ідентичність”, – зазначається у тексті заяви.

 

Крим став плацдармом для збройних сил Росії — МЗС Естонії

У п’яту річницю незаконного “референдуму”, який Росія провела в Криму, Естонія висловила підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, засудила анексію Кримського півострова, а також захоплення українських моряків у Керченській затоці.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Естонії, розміщеній на сайті естонського МЗС – Укрінформ.

“У березні цього року відзначається п’ятиріччя незаконної анексії Кримського півострова Росією. Ми рішуче засуджуємо цей акт, який ігнорував як українську Конституцію, так і волю народу, і представляє серйозну загрозу для європейської безпеки та міжнародного верховенства права. Для Естонії Крим є і залишатиметься частиною України”, – йдеться у повідомленні.

У заяві підкреслено, що Росія використовувала період окупації для посилення своєї військової присутності на півострові. Крим став плацдармом для російських збройних сил, які прагнуть контролювати весь Чорноморський регіон і тим самим закріпити російський вплив у ширшому регіоні.

Естонія засуджує серйозні порушення міжнародного права, вчинені Російською Федерацією як окупаційні сили в Криму: примусове вербування місцевих жителів до армії; примусове прийняття російського громадянства; захоплення майна; обмеження свободи слова та релігії.

“За п’ять років окупації гуманітарна ситуація в Криму погіршилася: кожна людина, яка не підтримує російську анексію, знаходиться в небезпеці. Особливий тиск поширюється на кримських татар, яких переслідували і депортували Москвою вже в радянські часи”, – наголошено у заяві.

Також Естонія засуджує необґрунтоване використання Російською Федерацією військової сили 25 листопада 2018 року проти кораблів ВМС України у Керченській протоці та незаконного затримання особового складу ВМС України. Це було очевидним порушенням міжнародного права, українського суверенітету та територіальної цілісності, викликаного безпосередньо окупацією Криму. Ескалація напруженості в регіоні Азовського моря створює явну загрозу безпеці у всій Європі.

“Естонія стійко підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Порушення міжнародного права повинні мати наслідки. Ми підтримуємо політику невизнання анексії Криму, включаючи продовження та перегляд санкцій, а також звільнення незаконно ув’язнених. Надзвичайно важливо забезпечити доступ міжнародних організацій до Криму”, – йдеться у заяві.

16 березня 2014 року в Криму і місті Севастополь в обхід діючого українського законодавства та законодавства Автономної Республіки Крим відбувся так званий референдум, щодо статусу Криму. “Референдум”, організований проросійською владою Криму за силового тиску російських військових та воєнізованих «ополченців», а також за підтримки пропагандистських російських ЗМІ, став черговим етапом кремлівського плану з захоплення території України.

 

За п’ять років анексії до Криму переїхали півмільйона росіян – Чубаров

За п’ять років анексії Криму на півострів переселили до півмільйона росіян.

Про це заявив голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров в інтерв’ю журналу НВ.

“Найбільш обережні підрахунки дозволяють припустити, що до Криму з Росії переїхало до 500 тис. людей”, – зазначив Чубаров – Укрінформ.

За його словами, вважається, що тільки у Севастополі поселилося близько 200 тис. росіян.

На думку Чубарова, для Росії такі заходи – додатковий фактор, який дозволить їй утримувати Крим у разі деокупації, “а її навіть у Кремлі вже давно не вимикають”, – додав глава Меджлісу.

Він розповів, що в основному такі переселенці – це сім’ї й самі співробітники військових і силових структур РФ.

“Але вже є чимала частина людей, які переселяються з власної ініціативи. Є банки, які, я думаю, за підтримки державного банку Росії видають пільгові кредити на будівництво людям з певних територій Росії, які переїжджають до Криму. Зокрема, з Іркутської та Новосибірської областей. Вони отримують кредити, які досить відрізняються за відсотками”, – повідомив Чубаров.

При цьому, нагадав він, Росія намагається позбутися тих кримчан, які не погоджуються з окупацією півострова. “Такі люди [на думку Кремля] повинні бути витіснені з Криму. І це відбувається шляхом систематичних репресій. Це не тільки залякування, обшуки й арешти, це і неможливість розвитку, коли Крим залишають підприємці”, – сказав Чубаров.

16 березня 2014 року в Криму і місті Севастополь в обхід чинного українського законодавства та законодавства Автономної Республіки Крим відбувся так званий референдум щодо статусу Криму. “Референдум”, організований проросійською владою Криму за силового тиску російських військових та воєнізованих «ополченців», а також за підтримки пропагандистських російських ЗМІ, став черговим етапом кремлівського плану з захоплення території України.

 

МінТОТ назвав причини чергової аварії у Керченській протоці

Безвідповідальність окупаційної влади Російської Федерації призвела до чергової аварії у Керченській протоці – через замулювання дна на мілину сіло судно Maryland під прапором Ліберії.

Про це напередодні повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

“13 березня морське судно Maryland сіло на мілину в районі повороту з Чушкінського на Єнікальське коліно Керч-Єнікальського каналу під час проходження через Керченську протоку”, – йдеться у повідомленні – Укрінформ.

За даними міжнародних систем моніторингу кораблів, морське судно під прапором Ліберії рухалося із Маріупольського морського торгового порту в напрямку італійського порту Маргера. Висота судна Maryland становить 13,9 метра, а його максимальна осадка – 7,7 м.

Після окупації Криму Російською Федерацією її адміністрації встановили обмеження по осадці суден на позначці 8 м. При цьому, за наявною інформацією, в районі повороту із Чушкінського на Єнікальське коліно Керч-Єнікальського каналу глибина конструкції на цій ділянці – 8,3 м. Таким чином, технічні характеристики судна дозволяли безперешкодно здійснити вихід із Азовського до Чорного моря. Проте незаконно побудований Росією Керченський міст укотре став перешкодою для вільного проходу суден з Азовського у Чорне море.

Через незаконне будівництва мосту і його неправильної конструкції спостерігається замулювання дна та відкладення піску в районі Керченської протоки. Причиною цього можуть бути велика кількість опор Керченського мосту, які займають значну площу дна у Керченській протоці, а також перешкоджають природному перетіканню води з Азовського у Чорне море.

 

Наєв сказав, від чого залежатиме доля України у разі повномасштабної агресії РФ

У разі повномасштабної російської агресії успіх України залежатиме не тільки від стійкості солдатів, але і від консолідації українського народу і послідовності міжнародних партнерів.

Про це в інтерв’ю «Фактам» заявив командувач Об’єднаними силами ЗСУ Сергій Наєв, відповідаючи на питання про готовність української армії відбити повномасштабне вторгнення РФ – Укрінформ.

«Українська армія зразка 2019 року – це не ті малозабезпечені та неукомплектовані бригади і батальйони, які зустріли відкриту агресію п’ять років тому. ВСУ за ці роки зміцнилися чисельно, а головне – якісно: знайшли досвід, отримали новітні зразки озброєння і змінили тактику дій», – заявив Наєв.

При цьому, зазначив він, слід бути об’єктивними: за чисельністю і озброєністю, враховуючи спектр озброєння і військової техніки, які знаходяться по той бік кордону, перевага на боці армії РФ.

«Тому в разі можливої повномасштабної агресії наш успіх буде залежати не тільки від стійкості солдатів і офіцерів, а й від консолідації українського народу, послідовності наших союзників і міжнародних партнерів, адже з такою загрозою реально можна впоратися тільки спільно», – вважає командувач.

Він додав, що на даному етапі Об’єднані сили не раз демонстрували здатність не тільки відбивати удари 1-го і 2-го армійських корпусів, сформованих російським військовим керівництвом, але і наносити адекватні відповіді. «Лінію зіткнення на Донбасі ми контролюємо надійно», – підкреслив Наєв.

Він також зазначив, що ВСУ за п’ять років значно змінилися. Зокрема, за минулий рік надійшло багато нового озброєння і техніки, сто відсотків особового складу забезпечено зручним і функціональним обмундируванням для всіх сезонів року, істотно поліпшилося харчування.

Все це позитивно впливає на морально-психологічний стан солдата, а значить, на його готовність виконувати поставлені завдання, підкреслив командувач ООС.

 

Ми повинні повернути не лише землі, але й громадян – Наєв

Одне із завдань Об’єднаних сил – це перешкоджання мовленню російських теле- і радіоканалів – Укрінформ.

Про це в інтерв’ю “Фактам” заявив командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, відповідаючи на питання про ставлення жителів окупованих територій “ДНР/ЛНР” до українських військових.

«Щодо підтримки з боку місцевого населення, скажу так: там проживає велика кількість справжніх патріотів України, багато хто допомагає нам. Але, звичайно, вистачає і таких, хто ставиться до армії з настороженістю. В основному це ті, хто перебуває під психологічним впливом найпотужнішої російської пропаганди. Саме тому одне з наших важливих завдань – донесення до людей об’єктивної та правдивої інформації, в тому числі й поширення україномовного контенту у регіоні, і перешкоджання мовленню російських теле- і радіоканалів», – підкреслив Наєв.

Для цього, за словами командувача, є спеціальні технічні засоби, передані у підпорядкування ОС і розташовані на відповідних висотах. «З їх допомогою здійснюємо глушення сигналу», – розповів Наєв.

Він також підкреслив, що мета операції ОС – звільнення всіх територій аж до державного кордону. Але крім цього завдання, на думку командувача, є завдання набагато глибше і серйозне: «Ми повинні повернути не лише землі, а й громадян, зробити так, щоб більше ніхто не повірив фейкам російських пропагандистських ЗМІ, популістам і брехунам країни-агресора. Це велика, копітка, тривала і нелегка робота. І цей процес уже запущено», – запевнив Наєв.

За його словами, велике значення має і надання гуманітарної допомоги тим, хто проживає в населених пунктах уздовж лінії зіткнення. Йдеться про ремонт житла, сприяння проведенню культурних заходів, особливо для дітей, реалізації програми «Допомога Схід». Важлива ділянка роботи – розмінування територій, підкреслив командувач ООС.

 

Ми йтимемо до надання подвійного громадянства представникам діаспори – Клімкін

Громадяни України, які змушені виїжджати за кордон на заробітки, і ті українці, які живуть за кордоном, є частиною України.

Про це сказав в інтерв’ю Радіо Культура міністр закордонних справ України Павло Клімкін – Укрінформ.

“…Українці вимушені залишати Україну, щоби працювати за кордоном. Це не є катастрофою, але це мегавиклик для України. І ці люди теж є частинкою України”, – зазначив міністр.

Він вважає, що за декілька років кількість українців за кордоном буде майже така, як в Україні. Тому дуже важливо, як сприймають заробітчан, бо по них часто судять і про всю Україну, наголосив Клімкін, додавши, що враження, яке справляють українці за кордоном, здебільшого позитивне.

“Але що дуже цікаво: я розмовляв з багатьма людьми, і ті, з ким я розмовляв, кажуть, що українці – найкращі. По-перше, українці достатньо відкриті. По-друге, українці здатні на “розумну” адаптацію. А по-третє, українці – з одного боку, справжні європейці, а з іншого – демонструють вміння вивчати будь-які мови і дуже швидко. Українців всі дуже люблять, і це також виклик для нас, тому що все більше українців можуть їхати до Європи”, – наголосив Клімкін.

Що ж до української діаспори, то міністр послідовно виступає за подвійне громадянство для таких українців.

“Я вважаю, що ми маємо просто прописати критерії. Звичайно, ми маємо до цього йти”, – висловився міністр про надання представникам діаспори подвійного громадянства.

 

Хочемо, щоб кожен десятий австрієць дізнався про сучасну Україну – Клімкін

Завдання проведення Року української культури в Австрії – щоб принаймні кожен десятий австрієць дізнався про сучасну Україну.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав у інтерв’ю Радіо Культура – Укрінформ.

“Той рік культури, який ми хочемо зробити в Австрії, – він буде першим і унікальним, такого ще не було. Ми хочемо зробити так, щоб принаймні кожен 10-й австрієць – це велика амбіція, і можете сміятися над цим – помітив сучасну Україну. Це не просто окремі івенти. Це різні проекти, які ми будемо починати. Деякі проекти триватимуть кілька місяців, деякі, я сподіваюся, розвиватимуться на роки і будуть застосовуватися для всієї Європи. Щось буде працювати, а щось не буде. Але ми хочемо показати сучасну Україну”, – зазначив міністр.

Він підкреслив, що багато людей у світі розуміють українців саме через українську культуру.

Як повідомляв Укрінформ, 2019 рік проголошено роком української культури в Австрії.

 

Лише українською спілкується з рідними третина опитаних — соціологи

Майже половина українців спілкується з рідними переважно українською мовою, в тому числі третина — виключно нею.

Такі дані опитування наводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) – Укрінформ.

“46% українців зі своїми найближчими родичами (батьки, бабусі і дідусі, рідні брати і сестри) розмовляють переважно або тільки українською мовою (в т.ч. 32,4% розмовляють тільки українською мовою)”, – йдеться у повідомленні.

За даними цього опитування, переважно або тільки російською мовою розмовляють 28,1% українців (в т.ч. 15,8% розмовляють тільки російською мовою). Ще 24,9% українців у рівній мірі розмовляють українською і російською мовами. Іншими мовами розмовляють 0,2%, не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 0,7%.

На запитання про те, скільки часу повинно відводитися вивченню російської мови в україномовних школах, 29,9% відповіли, що стільки ж як і на вивчення української мови, 25,9%, – менше, ніж на вивчення української мови, але більше, ніж на іноземні мови (англійську, німецьку та інші), 25,4% – стільки ж або менше, ніж на вивчення іноземних мов. При цьому 7,8% вважають, що російську не треба вивчати взагалі. Не змогли відповісти або відмовилися відповідати – 11%.

Для порівняння КМІС навів дані аналогічного опитування 1998 року. За 20 років з 46% до 29,9% знизилася частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно вивчати в тому ж обсязі, що і українську. З 31,5% до 25,9% знизилася частка тих, хто вважає, що вивчати потрібно в меншому обсязі, ніж українську мову, але більшому, ніж інші іноземні мови. Натомість, з 16,7% до 25,4% зросла частка тих, хто вважає, що треба вивчати в меншому обсязі, ніж інші іноземні мови.

Принаймні частина динаміки пояснюється тим, що опитування 1998 року включало АР Крим і усі території Донбасу, зазначили соціологи.

Опитування проводилося з 28 лютого по 11 березня 2019 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 4,7% для показників близьких до 50%, 4,1% — для показників близьких до 25%, 2,9% — для показників близьких до 10%, 2,1% — для показників близьких до 5%.

 

У центрі Полтави радикали намагалися спровокувати поліцію

У центрі Полтави, на площі біля театру ім. М. Гоголя, група молодих людей намагалася спровокувати конфлікт із поліцією. Одна цивільна особа постраждала.

Про це повідомляє у Facebook речник поліції Полтавської області Юрій Сулаєв – Укрінформ.

“Близько 14:00 у центрі міста Полтава агресивно налаштовано група молодих людей намагалася спровокувати конфлікт із працівниками поліції, які несли службу з охорони публічної безпеки й порядку на площі біля театру М.В. Гоголя. Унаслідок провокації постраждала одна цивільна людина”, – йдеться у повідомленні.

Сулаєв зазначив, що з метою недопущення загострення ситуації поліція припинила протиправну діяльність радикальної групи. Наразі встановлюються їх особи та з’ясовуються всі обставини такої поведінки.

 

Президент увів у дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу

Петро Порошенко підписав Указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від б березня 2019 року «Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення».

Про це повідомляється на сайті глави держави – Укрінформ.

“Рада національної безпеки і оборони України, зважаючи на необхідність посилення ролі вітчизняних оборонних підприємств незалежно від форми власності у виконанні завдань із забезпечення сил безпеки і оборони новим і модернізованим озброєнням та військовою технікою в умовах агресії Російської Федерації визначила низку завдань, зокрема для уряду та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з рішенням РНБО, буде проведено огляд оборонно-промислового комплексу. Кабінету міністрів України доручено забезпечити проведення такого огляду в установленому порядку.

Уряду також доручено забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави і громадськості за діяльністю Державного концерну «Укроборонпром» та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу. Для цього уряд має вжити заходів щодо залучення представників держав-партнерів до роботи Наглядової ради Державного концерну «Укроборонпром».

Крім того, Кабміну доручено опрацювати питання щодо доцільності утворення центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через міністра економічного розвитку і торгівлі України, з покладенням на цей орган окремих функцій з реалізації державної військово-промислової політики, управління об’єктами державної власності у відповідній сфері та контролю за їх діяльністю, в тому числі Державним концерном «Укроборонпром».

Кабінет міністрів також має в місячний строк організувати із залученням міжнародних експертів аудиту Державного концерну «Укроборонпром» та підприємств – учасників цього концерну та за його результатами інформувати громадськість.

Також мають бути розроблені та внесені на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про державне оборонне замовлення», у якому передбачити підвищення рівня прозорості державних закупівель. На розгляд Парламенту також мають бути подані законопроекти щодо посилення відповідальності, в тому числі кримінального, за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення; внесення змін до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» стосовно виключення з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, підприємств-учасників Державного концерну «Укроборонпром» та включення їх до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані; внесення змін до Митного кодексу України стосовно спрощення ввезення складових для використання у виробництві продукції оборонного призначення.

 

Через три роки ІТ-сектор даватиме 10% ВВП – Порошенко

Президент України Петро Порошенко переконаний, що через 3 роки ІТ сектор даватиме 10% ВВП – Укрінформ.

Про це він сказав під час Ради регіонального розвитку Полтавської області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я переконаний в тому, що через три роки у нас ІТ-сектор буде давати 10% ВВП. І буде створювати від 400 до 500 тисяч високооплачуваних місць середнього класу і не тільки у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі чи Одесі, а й в Полтаві”, – сказав Президент.

Він наголосив, що ІТ сектор має працювати не через аутсорсингові іноземні ринки, а тут у нас, в Україні має створюватись абсолютно новий, креативний бізнес.

 

Україна потребує надійного тилу – Порошенко

Напередодні виборів армію дуже щільно обстрілюють негативом, і поки вона захищає нас на фронті, вона ж потребує надійного захисту у тилу.

Про це під час Ради регіонального розвитку Полтавської області сказав Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Силу нової української армії Путіну точно не здолати. Але мене дуже турбують спроби завдати їй удару з тилу. І для цього ворог використовує увесь арсенал інформаційної війни. Напередодні виборів армію і суспільство дуже щільно обстрілюють негативом. І поки армія захищає нас на фронті, вона потребує надійного захисту у тилу. Захисту від інформаційних технологій, від інформаційних пострілів у спину, які саме в ці дні, напередодні виборів, суттєво почастішали”, – сказав Порошенко.

Глава держави підкреслив, що вважає особливо цинічними і безвідповідальними такі дії, коли армію і оборонну промисловість звинувачують ті, хто її розкрадав, знищував та розпродавав багато років.

“Ми маємо поставити стіну перед спробами нечистих на руку ділків та їх партнерів у високих кабінетах запускати руку у військовий бюджет. Це означає, що ні посади, ні зв’язки не врятують від покарання тих, хто порушив закон чи підірвав довіру”, – наголосив Порошенко.

 

Полтавська область є одною з найпривабливіших для іноземних інвестицій – Порошенко

Полтавська область є однією з найбільш привабливих областей України для іноземних інвестицій

Про це під час Ради регіонального розвитку Полтавської області сказав Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Полтавська область одна з найбільш привабливих для іноземних інвестицій”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що область уже направила минулого року 51% свого експорту в Євросоюз. Це на 10% більше, ніж у 2017-му.

За словами Президента, у сільській місцевості Полтавської області збудовані чи є на стадії завершення будівництва 27 нових амбулаторій. Для них придбано 25 одиниць транспорту. Полтавщина – одна з п’яти областей, де реалізовується проект телемедицини.

 

Полтавщина має пишатися своїми артилеристами і льотчиками – Порошенко

Кожен житель Полтавщини має пишатися своїми артилеристами і льотчиками.

Про це під час Ради регіонального розвитку Полтавської області сказав Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кожен житель Полтавщини, кожен українець має знати і пишатися воїнами 107-го реактивного артилерійського полку, що уславилися в боях біля Сніжного, Краматорська, Бахмута. На Полтавщині також розташована славна 831-ша гвардійська бригада тактичної авіації. Одна з найкращих Повітряних сил ЗСУ”, – сказав Порошенко.

Він зазначив, що у 2014 році льотчики бригади здійснили 150 бойових вильотів, і кожен виліт, за словами Президента, був прикладом героїзму.

 

Ні гібридна війна, ні вибори не змусять Україну повернутися під ярмо РФ — Порошенко

Напрямок руху України був визначений мільйонами українців, які вийшли на Революцію Гідності.

Про це під час Ради регіонального розвитку Полтавської області сказав Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вже 5 років, як ми – Україна йдемо власним шляхом. Точно ні відкрита Російська агресія, ні гібридна війна, ні виборчі перегони не змусили нас і не змусять повернутися назад, під ярмо Радянського Союзу чи Російської імперії. Наш напрямок був визначений мільйонами українців, які вийшли на Революцію Гідності, і ми з нашою командою накреслили план руху по цьому шляху. Історія життя показує, що цей напрямок і цей шлях є абсолютно правильним, про це свідчать переконливі результати, і варто про них нагадувати”, – сказав Порошенко.

Він наголосив, що варто нагадувати, як вперто ми йшли до поставлених цілей, потрібно, щоб кожен зрозумів, що джерело нашої сили – створення армії, підписана і реалізована Угода про Асоціацію з ЄС включно з поглибленою ЗВТ, відновлене економічне зростання в умовах війни та агресії, Томос, децентралізація, сільська медицина, енергетична незалежність в тому числі й від постачання російського газу. І це лише маленька частина того, з чого складаються наші досягнення, що кардинально змінили Україну за останні 5 років.

 

Президент призначив в.о. голови Полтавської ОДА

Президент України Петро Порошенко призначив виконувачем обов’язків голови Полтавської обласної держадміністрації Романа Товстого.

Про це глава держави сказав на засіданні Ради регіонального розвитку Полтавської області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я сьогодні в Полтаві підписав указ про звільнення пана Головка. Поки що виконувати обов’язки голови ОДА буде всім вам відомий Роман Товстий”, – оголосив Президент.

Порошенко підкреслив, що останнє слово у справі про підозру голові ОДА Валерію Головку має поставити суд. Але при цьому мусять бути створені умови, щоб розслідування викликали суспільну довіру.

Як повідомляв Укрінформ, 12 березня Порошенко попросив Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана надіслати йому подання про звільнення з посади голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка та його заступника Андрія Пісоцького.

НАБУ підозрює посадовців в отриманні хабара в особливо великому розмірі.

 

Тарута підтримав Тимошенко у виборчих перегонах

Кандидат на пост Президента України Сергій Тарута прийняв рішення підтримати у виборчих перегонах Юлію Тимошенко.

Мемонрандум про це оприлюднено на сайті “Батьківщини” – Укрінформ.

“Кандидат на пост Президента України від партії «Основа» Сергій Тарута ухвалив рішення підтримати на виборах 31 березня лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко. У суботу в Києві політики підписали Меморандум про взаємодію”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів Президента, призначених на 31 березня 2019 року.

ЦВК 8 лютого завершила процес реєстрації на посаду Глави держави – усього було зареєстровано 44 кандидатів. Пізніше п’ять кандидатів відмовилися від балотування.

 

Порошенко випереджає Тимошенко у другому турі

Чинний президент України Петро Порошенко переміг би у другому турі виборів лідера партії “Батьквіщина” Юлію Тимошенко.

Про це свідчать результати опитування міжнародної компанії Greenberg Quinlan Rosner та української InfoSapiens – Укрінформ.

За Порошенка віддали б свої голоси 48% виборців, які збираються голосувати (включно з частиною тих респондентів, які ще не визначилися, але вподобання яких вдалося оцінити), а за Тимошенко – 46%.

Ще місяць тому Тимошенко вигравала у Порошенка зі співвідношенням 55% проти 42%.

Опитування було проведене 23 лютого – 4 березня, за три тижні до виборів президента, які відбудуться 31 березня.

Польовий етап дослідження (інтерв’ю з репрезентативною вибіркою з 1308 респондентів) провела компанія InfoSapiens, а GQR провела обробку та аналіз даних відповідно до своєї методології.

Для обробки даних опитування GQR застосувала власну методологію визначення частки респондентів, які планують голосувати, та аналізу їхніх виборчих уподобань. Частиною цієї методології є визначення ймовірних виборчих уподобань людей, які ще не визначилися зі своїм вибором, але збираються голосувати.

Статистична похибка вибірки становить: +/-3,6% для результатів серед респондентів, які мають намір голосувати.

Greenberg Quinlan Rosner (GQR) – міжнародна компанія з головним офісом у Вашингтоні, яка займається дослідженнями громадської думки і стратегічним консультуванням у виборчих кампаніях. Компанія працювала на виборах у майже 100 країнах.

 

Близько 2 тисяч демонстрантів взяли участь у київській акції – МВС

У масових заходах у Києві взяли участь близько 2 тисяч людей.

Про це повідомляє прес-служба МВС у Facebook – Укрінформ.

“Наразі ситуація у столиці спокійна та контрольована. Масові заходи проходять без порушень публічного порядку. У них беруть участь близько 2000 осіб”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Києві відбулося кілька акцій, найбільш масова з яких – у центральні частині міста. На службу заступили 3000 працівників поліції та військовослужбовців НГУ.

 

Активісти Нацкорпусу влаштували на Банковій “іграшковий перформанс”

Акція Нацкорпусу проти розкрадання в оборонній сфері України завершилась під Адміністрацією Президента.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Активісти кидали у бік АП іграшкових свиней із криками “Ганьба”.

З імпровізованої сцени організатори також анонсували проведення аналогічної акції наступної суботи, 23 березня.

Захід пройшов без сутичок.

Як повідомлялося, Національний корпус провів у центрі Києва акцію протесту. Активісти вимагають арештувати причетних до розкрадання в оборонній сфері. Протестувальники вимагають взяти під варту та арештувати рахунки і майно першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, учасників схеми — Ігоря Гладковського, Віталія Жукова, Андрія Рогозу, керівництво ДК “Укроборонпром”, а також “директорів усіх державних підприємств, які були учасниками схеми, за вчинені ними злочини”.

25 лютого у програмі “Наші гроші” була озвучена інформація про “багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень” із українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Пізніше у НАБУ повідомили, що фірми, які фігурують у розслідуванні журналіста Bihus.info Лесі Іванової, є об’єктами розслідувань детективів Бюро. Директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу заявив, що 7 березня проведено близько 20 обшуків у межах двох кримінальних проваджень за фактами зловживань у ДК “Укроборонпром”, оприлюдненими у програмі “Наші гроші”.

 

На Миколаївщині учасникам АТО за три роки купили 85 квартир

Миколаївщина стала єдиним регіоном України, де учасникам АТО (ООС) за рахунок обласного та місцевих бюджетів купують житло на умовах співфінансування. За останні три роки таким чином придбано 85 квартир.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила начальник департаменту соціального захисту Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва.

“Миколаївщина єдиний регіон України, де з ініціативи голови облдержадміністрації Олексія Савченка учасникам АТО за рахунок обласного та місцевих бюджетів купують житло на умовах співфінансування. Тільки в 2018 році в рамках реалізації Комплексної обласної програми соціального захисту населення “Турбота” придбано житло для 30 родин учасників антитерористичної операції на Сході України, що проживають у Снігурівcькому, Братському, Березнегуватському та Баштанському районі, містах Южноукраїнську, Миколаєві, Очакові та Вознесенську”, – сказала Єльчієва.

За її словами, в обласному бюджеті минулого року для цих цілей було передбачено 10 млн грн на умовах співфінансування з бюджетів міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад та районів області. З місцевих бюджетів залучено 6,23 млн грн.

На залишок коштів обласного бюджету, що залишився на 1 грудня 2018 року (без співфінансування) для сімей учасників АТО —  інвалідів III групи та багатодітних сімей учасників АТО було придбано житло на суму майже 3,4 млн грн.

При цьому, йдеться про придбання житла як на первинному, так і на вторинному ринку – за бажанням учасника АТО.

Оскільки ініціатива виявилася успішною, в 2019 році вона буде продовжена. В бюджеті області знову закладено суму у 10 млн грн. Також голова облдержадміністрації звернувся до керівників ОТГ, міст та районів з проханням передбачити відповідну суму для співфінансування житла ветеранам АТО у своїх бюджетах.

Загалом, протягом 2016-2018 років на Миколаївщині житлом за кошти місцевих та обласного бюджету забезпечено 85 учасників АТО, у тому числі всіх інвалідів 3 групи. Адже як відомо, інваліди 1 та 2 групи та учасники бойових дій, які є внутрішньо переміщеними особами, отримують компенсацію вартості житла з державного бюджету.

А ось 3 група в цей перелік не увійшла. Тому керівництво ОДА виступило з ініціативою передбачити кошти для них у місцевих бюджетах. Наразі черги для цієї категорії людей в області не існує, вони забезпечуються житлом у першу чергу.

 

На Вінниччині придбали житло для трьох родин воїнів з числа переселенців

На Вінниччині державним коштом придбали житло для трьох родин бійців АТО/ООС з числа переселенців.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила заступник начальника відділу у справах ветеранів війни та учасників бойових дій Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Світлана Зозуля.

«Для учасників бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб, які відстоювали державний суверенітет в ході АТО/ООС, діє державна програма щодо забезпечення житлом. Є постанова Кабміну від 14 квітня 2018 року №280, яка передбачає забезпечення житлом УБД із числа внутрішньо переміщених осіб, а також осіб з інвалідністю ІІІ групи з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули інвалідності в результаті війни. Якщо ми говоримо за 2018 рік, то у цей період у Вінницькій області можливостями, які надає ця постанова, скористалися чотири сім’ї», – повідомила Зозуля.

За її словами, три родини з чотирьох, які скористалися такою державною підтримкою, – сім’ї учасників бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб. Всі вони вже придбали житло на загальну суму понад три мільйони гривень.

В області сформована потреба у забезпеченні осіб із цих категорій житлом. Станом на 1 березня – це 19 сімей, які потребують на придбання житла 21 млн грн, у тому числі – родини учасників бойових дій із числа внутрішньо переміщених осіб.

 

Українки здобули “бронзу” на чемпіонаті світу з біатлону в Естерсунді

Збірна України з біатлону у складі Анастасії Меркушиної, Віти Семеренко, Юлії Джими та Валі Семеренко виборола сьогодні бронзові нагороди у своїй коронній дисципліні –  естафеті 4х6 км на чемпіонаті світу в Естерсунді (Швеція).

Наша команда на 35,1 секунди відстала від володарок “золота” норвежок і використала 5 долаткових патронів під час стрільби, повідомляє Укрінформ.

Команда Норвегії показала час 1 година 12 хвилин 0,1 секунди (1 штрафне коло, 8 додаткових патронів). Срібні нагороди у збірної Щвеції (+24,3, 0+6).

16 березня на чемпіонаті світу також відбудеться чоловіча естафета 4х7,5 км.

 

Мюллер має намір продовжувати “російське” розслідування – Reuters

Попри політичні заяви в Вашингтоні про завершення “російського” розслідування Мюллера, спецпрокурор США має намір продовжити слідство щонайменше до 14 травня, оскільки один із ключових свідків продовжує давати свідчення.

Про це йдеться в матеріалі американського інформагентства Reuters, який ґрунтується на судових записах – Укрінформ.

“Офіс спеціального прокурора США у п’ятницю звернувся до суду з проханням відкласти винесення вироку колишньому заступнику глави виборчої кампанії президента США Дональда Трампа, Ріку Гейтсу, на тлі “поточних розслідувань” в контексті справи відносно Росії”, – зазначається в повідомленні.

У судовому поданні спецпрокурор Мюллер послався на те, що Гейтс продовжує співпрацювати зі слідством за кількома епізодами, й попросив суддю відкласти винесення вироку до 14 травня.

Гейтс є одним із кількох радників Трампа, проти яких були висунуті обвинувачення у злочинах в контексті розслідування можливої змови з росіянами. Гейтс був давнім діловим партнером Пола Манафорта, якому два суди США винесли вирок у вигляді 7,5 років ув’язнення. На відміну від Манафорта, Гейтс продуктивно співпрацює з офісом Мюллера й погодився свідчити проти свого колишнього бізнес-партнера.

 

Демократи налаштовані подолати вето Трампа щодо ситуації на кордоні

Демократична більшість Палати представників США має намір вже за 10 днів провести голосування, щоби подолати вето президента, яке він наклав на резолюцію про припинення дії надзвичайного стану на кордоні з Мексикою.

Про це повідомляє американське центральне видання The Hill – Укрінформ.

“Палата представників проведе голосування щодо подолання вето 26 березня, після того, як законодавці повернуться після тижневої перерви”, – заявила спікер нижньої палати, конгресвумен від демократів Ненсі Пелосі.

Втім, як пише The Hill, голосування навряд чи отримає необхідну більшість для врятування резолюції – для цього потрібно мінімум дві третини голосів, враховуючи те, що ініціативу підтримують лише 13 республіканських конгресменів.

Крім того, щоби резолюція набула чинності попри блокування Трампа, за неї також мають проголосувати принаймні дві третини членів верхньої палати. Поки що в Сенаті США на сторону демократів перейшли 12 республіканців, тобто не вистачає ще восьми голосів.

Навіть у разі провалу голосування щодо подолання вето, демократи мають намір порушити питання про конституційну відповідність оголошеного президентом Трампом надзвичайного стану на південному кордоні США. Це забезпечить обґрунтування для судових процесів, які паралельно розглядають позови проти розпорядження президента.

Минулого місяця глава Білого дому видав указ про введення надзвичайного стану національного рівня на південному кордоні США. Це відкрило для нього можливість залучити мільярди доларів для будівництва стіни на кордоні з інших статей бюджету в обхід Конгресу. Рішення президента обурило демократів і частину республіканців, які побачили в цьому небезпечний прецедент нецільового перерозподілу державних коштів президентом.

Крім того, демократи наголошують, що стіна на кордоні – це передвиборче гасло Трампа, яке він неодноразово обіцяв втілити “за рахунок Мексики”. Однак, коли у нього нічого не вдалося, президент вирішив залучити мільярди з бюджету Сполучених Штатів.

 

Дерипаска має намір судитися зі Штатами через санкції

Російський мільярдер Олег Дерипаска звернувся до федерального окружного суду США у Вашингтоні з вимогою зняти з нього фінансові санкції міністерства фінансів США.

У заяві Дерипаска назвав себе жертвою політичної боротьби, а санкції − реакцією на можливе втручання Росії у президентські вибори в США у 2016 році, пише DW – Укрінформ.

“Я подав позов проти Міністерства фінансів та Управління з контролю за іноземними активами, щоб захистити своє чесне ім’я і домогтися зняття з мене санкцій, які були накладені виключно з політичних причин”, − повідомив мільярдер на своїй сторінці в соцмережі Instagram.

Після запровадження санкцій світові банки відмовили Дерипасці в наданні кредитів, а інші компанії перестали співпрацювати з ним. Сумарна вартість активів бізнесмена впала на 7,5 мільярда доларів, і становить сьогодні, згідно зі списком мільярдерів агентства Bloomberg, близько 3,9 мільярда доларів.

Таким чином, за оцінкою Bloomberg, Дерипаска найбільше, у порівнянні з іншими російськими бізнесменами, постраждав від фінансових санкцій США.

Нагадаємо, до початку 2019 року бізнесмен був найбільшим акціонером компанії Русал, яка є другим у світі виробником алюмінію.

У квітні 2018 року Мінфін США ввів санкції проти Дерипаски та шести інших російських олігархів, яких обвинувачували у зв’язках з Кремлем і участі “у його шкідливій активності по всьому світу”.

Це призвело до серйозних заворушень на ринку, пов’язаних з побоюваннями, що потреби світового виробництва в алюмінії без “Русала” не будуть задоволені. В результаті ціни на алюміній досягли максимуму за останні сім років.

Ситуація на ринку стабілізувалася лише після того, як міністерство фінансів США заявило про те, що подовжує термін, протягом якого інші підприємства можуть безперешкодно укладати угоди з “Русалом”.

 

Писанкарі з української громади Бразилії презентуватимуть свої роботи 17 березня

Майстри-писанкарі з української громади в Бразилії візмуть участь у Базарі Франкофонії 17 березня.

Про це повідомляється на сторінці Посольства України у Бразилії у Facebook – Укрінформ.

«Українські писанки на базарі Франкофонії.17 березня з 10.00 до 18.00 у Французькому Альянсі в м.Бразиліа відбудеться Базар Франкофонії, де будуть продаватися українські писанки, зроблені майстрами з української громади Жорже і Ярою Соротюк», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається на сайті Французького Альянсу в Бразілії, Базар Франкофонії – це щорічний очікуваний захід, на якому франкомовні країни презентують свою історію та культуру через національну кухню та ремесла. У заході також беруть участь місцеві художники та майстри, які демонструють свої роботи на окремих стендах.

Базар Франкофонії відбудеться у неділю, 17 березня, з 10:00 до 18:00 за адресою: Французький Альянс, SEPS 708/907, лот А, Південне крило.

Вхід безкоштовний. Передбачений спеціальний майданчик для дітей.

 

Чумацький шлях і не тільки: Херсонщина пропонує 55 нових туристичних продуктів

На Херсонщині напередодні відкриття туристичного сезону бізнесу пропонують 55 туристичних продуктів: екскурсій, туристичних маршрутів тощо.

Про це поінформував на відкритті стратегічної сесії «Впровадження окремих міжнародних стандартів та підвищення якості послуг у сфері туризму – 2019» голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наш департамент (департамент туризму та курортів – ред.) розробив 55 туристичних продуктів, які оцифровані, які прораховані. Наше завдання спільно з вами цих 55 продуктів впровадити на більш промисловому рівні. Ми хочемо створити реєстр туристичних продуктів області», – зазначив Гордєєв, звертаючись до представників бізнесу.

За його словами, туристичні маршрути будуть погоджені з поліцією, рятувальниками, СБУ з точки зору безпеки.

«Заробляйте на цьому кошти, тільки ці маршрути мають бути безпечними, легальними максимально», – наголосив Гордєєв.

Як розповіла кореспонденту Укрінформу директор департамент туризму та курортів облдержадміністрації Тетяна Волинець, для бізнесу розробили і пропонують туристичні маршрути, які є прибутковими.

«Туристичні продукти – це така пропозиція. Тому що все-таки цим повинен займатися бізнес. Ми прорахували, щоб показати бізнесу: це для вас є прибутковим, це не збиткові туристичні продукти. Ми пов’язували їх з морським узбережжям, розробили туристичні маршрути до національних парків, до заповідників. І навіть зробили калькуляцію, щоб бізнес побачив, що це є прибутковим», – розповіла Волинець.

За її словами, наразі найперспективнішими серед розроблених туристичних продуктів залишаються національні природні парки.

«Вони унікальні, є недооціненими, мало туристів їх бачило. Цікавий проект зараз, не знаю, чи зможе він запрацювати вже в цьому році, – це екскурсії на Тендерівську косу з Залізного Порту. І ще проект – це Соляна дорога, Соляний шлях, який я називаю Чумацький шлях. Як проект він виглядає дуже яскраво», – резюмувала директор Департаменту туризму.

 

Туристам подобається клімат Скадовська й Лазурного та не вистачає екскурсій

Скадовський район Херсонщини приваблює відпочивальників сприятливим кліматом, морськими пляжами та можливістю відпочивати з дітьми.

Про це йшлося під час презентації результатів дослідження щодо поточного стану туризму в місті Скадовську і селищі Лазурному Херсонської області, яка  відбулася в Укрінформі.

“Нашими респондентами стали переважно жінки та родини з дітьми – таких у нас 66%. І лише незначна частина – 2% – подорожували в складі організованої групи. Географія туристів дуже широка. Окремо можна виділити Київ та Київську область – 20,4%, багато є відпочивальників з Дніпропетровської області, зокрема з Кривого Рогу (14,1%), жителів Херсонської області також можна зустріти досить часто (16,8%)”, – розповів голова Херсонського обласного відділення “Соціологічна Асоціація України” Микола Гоманюк.

За результатами дослідження, більшість респондентів надають перевагу відпочинку на морі впродовж більш як восьми днів. Так, 35% опитаних відповіли, що відпочивали чи збираються відпочивати у Скадовську та Лазурному впродовж 8-10 днів.

Водночас здебільшого відпочивальників приваблює Скадовський район сприятливим кліматом (44,7% опитаних), морськими пляжами (41,1%), вартістю відпочинку (40,4%) та можливістю відпочивати саме з дітьми (49%).

“А от послуги, що надаються людьми, знаходяться наприкінці цього рейтингу. Лише декілька відсотків респондентів відзначили такі позиції, як різноманіття кухні (6,2%), фестивалі, культурні заходи (5,5%), різноманітність пропозицій турагенцій (1,6%), кількість пам’яток (1,4%). Тобто з природною нам точно пощастило, а от над сферою послуг треба ще працювати”, — уточнив Гоманюк.

Згідно з даними дослідження, залишають бажати кращого деякі громадські послуги та елементи благоустрою. Так, чистоту в громадських місцях Скадовська та Лазурного як дуже погану або погану оцінює чверть респондентів, щодо відсутності громадських туалетів негативно висловились понад 36% опитаних. Крім того, відпочивальників непокоїть доступ до інтернету (його якістю не задоволені близько 23% осіб) і банківські послуги й обмін валют (як погані та дуже погані їх оцінили 37,7% туристів).

“Так само викликають велике занепокоєння санітарно-гігієнічні умови. “Погано” й “дуже погано” їх оцінюють 22,7%. Стан пляжів негативно оцінили 23%. І головна біда південного нашого моря (і Чорного, й Азовського теж) особливо торік – це медузи. З цим фактором важко якось боротися, але в принципі інженерна думка дозволяла це питання вирішити. Так, більше 55% відпочиваючих головною проблемою пляжів Скадовська та Лазурного назвали медузи”, – додав  Гоманюк.

Водночас він звернув увагу й на схвальні відгуки. Так, 72% респондентів позитивно оцінили ставлення персоналу, що обслуговує відпочивальників, а 74% – відзначили ставлення місцевого населення. Також 51% туристів оцінили як “добре” й “відмінно” стан громадської безпеки та порядку.

Окрім того, в дослідженні відображено й інформацію про те, якими видами відпочинку та оздоровлення займаються відпочивальники в Скадовську та Лазурному. Так, 81,8% надає перевагу загальному оздоровленню, близько 81% – пляжному відпочинку, 47,8% – морським прогулянкам. Водночас лише 5,7% опитаних підтвердили, що брали участь у виїзних екскурсіях і трохи більше 2% відвідували Скадовський музей.

“За даними фокус-групи, часто ми стикалися з тим, що люди, які приїхали із Західної або Центральної України, часто говорили про те, що їх цікавить усе, що вони можуть побачити на Херсонщині, навіть сам степ і курган, нарікали, що хотіли б більше дізнатися про наш край і його історію, архітектуру”, – пояснив голова Херсонського обласного відділення “Соціологічна Асоціація України”.

Натомість більшість опитаних – 46% – висловили впевненість у тому, що готові знову приїхати відповідати до Скадовська та Лазурного. Водночас 44% туристів вважають завищеною вартість послуг у деяких випадках на курортах Херсонщини.

Альтернативами Лазурному респонденти передусім назвали Туреччину (35%), Карпати (31%) та Єгипет (24%). Водночас 19% опитаних розглядають можливим відвідування Криму. А 24% готові замість Скадовська поїхати відпочивати до Лазурного.

Дослідження тривало з 5 липня до 30 вересня у Скадовську та Лазурному в межах програми “Громадська дія”, яку реалізовує фонд “Об’єднання” за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Загалом за час дослідження було опитано 400 відпочивальників. Статистична похибка вибірки не перевищує 5%. Дослідження складалося з анкетування, фокус-групових досліджень серед туристів і місцевих представників бізнесу (готельєри та ресторатори), мапування територій, SWOT-аналізу населених пунктів.

 

Реконструкція аеропорту у Дніпрі вигідніша, ніж будівництво нового – експерт

У мерії Дніпра відбулася робоча нарада, на якому авторитетна європейська компанія Airport Consulting Vienna надала результати порівняння 3-х варіантів будівництва нового аеропорту.

На зустрічі були присутні представники групи DCH Олександра Ярославського (від Міжнародного аеропорту «Харків» і компанії, що керує) – потенційного приватного інвестора проекту, повідомляє сайт міста Дніпра – Укрінфом.

«Експерти розглянули 3 варіанти розміщення майбутнього аеропорту Дніпра: діючий аеропорт в межах міста і 2 майданчики, де будівництво треба починати «з нуля» – частина аеродрому «Кам’янка» біля міста і територія біля сел. Солоне між Дніпром і Запоріжжям», – йдеться в повідомленні.

Представник Airport Consulting Vienna Юрій Рубанов повідомив, що у всіх 3-х випадках рекомендована довжина злітно-посадкової смуги становить 3200 м з розрахунку на обслуговування 4 млн пасажирів на рік. Метеорологічні умови також не відрізняються.

Згідно з експертною оцінкою Airport Consulting Vienna, варіантом, що найменше підходить, є сел. Солоне. Тут найскладніша ситуація зі створенням інфраструктури – з точки зору під’їзних шляхів для пасажирів і доставки палива для літаків, підведення комунікацій, відсутності персоналу та ін. А головне, існування аеропорту в Солоному можливо за умови закриття аеропорту в Запоріжжі, який активно розвивається за гроші місцевої громади.

Економічно найбільш вигідний, відзначають експерти, варіант перебудови чинного Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ».

«Новий аеропорт на базі чинного обійшовся б в 214,3 млн. євро, і побудувати його можна за 2 роки. При цьому, не тільки не припиняючи прийом і відправку рейсів, а й залучаючи нові авіакомпанії в розрахунку на перспективу. Тоді як освоєння майданчиків в «чистому полі» зажадає мінімум 400 млн євро і займе понад 5 років», – сказав Рубанов.

 

Гройсман сказав, що саме допоможе повернути заробітчан в Україну

Індустріальний розвиток України, створення нових робочих місць із достойною середньою зарплатнею у промисловості дозволить повернути українців з-за кордону і надасть їм нові можливості самореалізації та зайнятості.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“У нас є багато речей, які треба зберігати та примножувати. Деякі з них хотіли б перейняти наші західні партнери. А в деяких треба змінювати систему. Все це разом дозволить повернути фахівців в Україну”, – сказав Гройсман.

Він звернув увагу, що більшість процесів, які сьогодні відбуваються в Україні, — це складні речі, які не мають простих рішень. Саме тому нереальні обіцянки безвідповідальних політиків вирішити все “вже завтра” – це підрив довіри і до людей, і до країни в цілому. “Нам потрібна відповідальна політика і та якість життя, яка дає можливість себе реалізувати. Цього ми і прагнемо”, – сказав Гройсман.

За його словами, за минулий рік в Україні збудовано та реконструйовано 1000 промислових об’єктів. Обсяг капітальних інвестицій перевищив 520 млрд грн. “Ми почали підвищувати мінімальну зарплату, підвищується реальна зарплата. І це ми на початку шляху. Тож можемо досягти більшого”, – додав прем’єр-міністр.

 

Гройсман порадив обирати сімейного лікаря на сайті Нацслужби здоров’я

На сайті Національної служби здоров’я запрацювала електронна карта, де можна швидко знайти розташований найближче заклад первинної допомоги, аби записатись до сімейного лікаря.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Якщо ви ще не встигли обрати свого лікаря або не можете визначитися з медзакладом, тепер це зробити простіше. На сайті Національної служби здоров’я запрацювала електронна карта. Тут можна швидко знайти, де розташований найближчий до вас заклад первинної допомоги. Перевірити, чи вже набрав оптимальну кількість пацієнтів лікар, з яким ви хочете підписати декларацію, та інше”, – написав Гройсман.

Він зазначив, що інформацію на карті можна знайти майже щодо кожного комунального закладу первинної медичної допомоги, адже 99,2% таких лікарень підписали договір з НСЗУ. Крім того, на нову систему перейшло 111 приватних клінік. Він зазначив, що в Криму і на окупованій частині Донбасу ця послуга не доступна.

 

Опозиція Венесуели взяла під контроль нафтову компанію Citgo

Тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо заявив, що опозиція взяла під контроль нафтову компанію Citgo, яку нібито хотів розікрасти режим Мадуро.

Про це Хуан Гуайдо написав у Twitter – Укрінформ.

«Вони хотіли все вкрасти, але ми вже взяли під контроль компанію Citgo та здобули ліцензією на продовження діяльності компанії, рятуючи від краху важливий ресурс країни. Вони хочуть, щоб ми припинили вуличний протест, але завтра ми організуємося, щоб зупинити узурпатора», – написав Гуайдо.

 

На Буковині та на Вінничині сталися конфлікти між вірянами різних громад

У селі Товтри на Буковині та в селі Лука-Мелешківська на Вінниччині сталися конфлікти між вірянами різних громад.

Про інциденти повідомляють правоохоронці.

“Вранці 16 березня до храму у селі Товтри прийшли на богослужіння одразу дві церковні громади. Під час зібрання між представниками різних громад виникло непорозуміння”, – йдеться у повідомленні відділу комунікації поліції Чернівецької област – Укрінформі.

Отримавши повідомлення про інцидент на території церкви, поліцейські прибули на місце події і одразу відмежували представників різних релігійних громад, локалізувавши інцидент.

Поліцейські провели з прихожанами профілактичні бесіди, наголосили на неприпустимості правопорушень на релігійному ґрунті і роз’яснили відповідальність за порушення чинного законодавства.

До поліції надійшло кілька звернень громадян, пов’язаних з проведенням зборів прихожан. Наразі працівники Заставнівського відділення поліції перевіряють отриману інформацію.

Біля церкви у с. Лука-Мелешківська Вінницького району виник конфлікт та штовханина між вірянами – частина з них не давала іншим зайти всередину храму для проведення богослужіння.

“Для припинення конфлікту та попередження його подальшого силового розгортання до несення служби було залучено співробітників поліції особливого призначення, груп реагування патрульної поліції. До поліції надійшли скарги та заяви від громадян про вчинення щодо них правопорушень. Усі вони зареєстровані, зазначеним фактам буде надана правова оцінка”, – інформує відділ комунікації поліції Вінницької області.

Для забезпечення правопорядку поліцейські нестимуть службу біля храму в цілодобовому режимі.

 

У Вугледарі на реконструкцію очисних споруд дадуть 33 мільйони

У Вугледарі на Донеччині на реконструкцію очисних споруд спрямовано понад 33 млн грн з обласного екологічного фонду, і стічні води вже не шкодять річці Кашлагач.

Про це у суботу на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Олександр Куць, який сьогодні відвідав Вугледар і реконструйовану станцію.

«Стічні води міста Вугледар більше не шкодять річці Кашлагач… На реконструкцію Вугледарських очисних з обласного екологічного фонду спрямували 33,1 млн гривень», – зазначив очільник області.

Він поінформував, що за ці кошти були відновлені 4 первинні та 2 вторинні відстійники, насосна станція рециркуляції мулу та станція мулової води, вузол обліку стічних вод, електромережа тощо.

Внаслідок проведених робіт ефективність обладнання з механічної та біологічної очистки значно підвищилася та суттєво зменшився обсяг споживання електроенергії, отже це економічно та користно для довкілля, додав Куць.

“Такого результату і досягли завдяки реконструкції очисних споруд та заміни старого обладнання, яке експлуатувалося з 1966 року, й на початок робіт знаходилося в аварійному стані”, – резюмував він.

 

У Лондоні пройшла багатотисячна хода проти терору і расизму

У столиці Британії десятки тисяч людей вийшли вулиці щоб ушанувати памʼять жертв теракту в Новій Зеландії та висловити протест проти расизму.

Про це інформує агенція Anadolu – Укрінформ

«Десятки тисяч людей зібралися в центрі Лондона в суботу на акцію протесту проти ісламофобії, антисемітизму та расизму», – йдеться у повідомленні.

На ході, організований платформою Stand Up to Racism, також були присутні члени  антирасистських спільнот і мусульманських громадських організацій, захід присвятили жертвам стрілянини в мечетях у Новій Зеландії.

Протестувальники висловили солідарність зі мусульманами після терористичної атаки у п’ятницю у місті Крайстчерч, Нова Зеландія.

Як повідомлялося, в Новій Зеландії в результаті стрілянини у двох мечетях міста Крайстчерч загинули 50 людей.

Один з нападників вів пряму трансляцію розстрілу вірян мечеті Аль-Нур упродовж 17 хвилин. Він назвався Брентоном Таррантом, 28-річним уродженцем Австралії.

 

Вибори у Словаччині: у першому турі з великим відривом лідирує Чапутова

На президентських виборах адвокат Зузана Чапутова істотно випередила віце-президента Європейської комісії Мароша Шефчовича, який представляє правлячу партію.

Про це повідомляє Dennikn.sk – Укрінформ.

“Зузана Чапутова здобула в першому турі 870 тисяч голосів, на 470 тисяч більше, ніж Марош Шефчович, який іде другим”, – йдеться в повідомленні.

За результатами підрахунку 99,96% бюлетенів Зузана Чапутова набрала 40,57% голосів виборців, Марош Шефчович — 18,67%.

Видання нагадує, що пʼять років тому чинний президент Словаччини Андрей Кіска отримав у першому турі 456 тисяч голосів, його головний суперник, премʼєр-міністр Роберт Фіцо – 530 тисяч. Тоді до дільниць прийшли 43,4% виборців, а вчора – 48,7%

46-річну Зузану Чапутову підтримує кілька опозиційних об’єднань, 52-річний Марош Шефчович є кандидатом від правлячої партії Smer.

Другий тур виборів у Словаччині має відбутися 30 березня.

 

Лідери релігійних громад Австрії розкритикували уряд

Представники найбільших релігійних громад Австрії виступили з критикою політики, яку коаліційний уряд здійснює у сфері релігії.

Про це повідомляє австрійське інформагентство АРА – Укрінформ.

“Представники найбільших релігійних громад виступили з жорсткою критикою урядової політики у сфері релігії. Католицький кардинал Кристоф Шенборн, глава Ісламської релігійної спільноти Австрії (IGGÖ) Уміт Вурал, а також екс-керівник дияконії Міхаель Халупка розкритикували регулювання свят, ставлення до свободи віросповідання та політику надання притулку”, – йдеться у повідомленні.

Віденський архієпископ, кардинал Кристоф Шенборн закликав до “обережності в мові”. Зокрема, він висловив обурення з приводу ініційованого міністерством внутрішніх справ (очолюваного політиком від правопопулістської партії FPO Гербертом Кіклем) перейменування первинних центрів прийому прохачів притулку в “центри відправлення”: “Це – акт жорстокості”.

Очільник IGGÖ Уміт Вурал зазначив, що терористичні напади на мечеті в Новій Зеландії створюють тривожну ситуацію і для мусульман Австрії: “Хто може дати нам гарантію, що подібного випадку не станеться в іншому місці?”. Він закликав політиків звертати увагу на мову, якою вони послуговуються: “Нам не потрібна ненависть”.

Міхаель Халупка, висунутий на посаду нового євангельського єпископа, заявив про “феномен національного расизму”, від якого церкви та релігійні громади мають себе захищати.

Рабин єврейської громади Відня Шломо Гофмайстер указав на те, що “ніхто не повинен почуватися спровокованим, якщо члени іншої релігійної спільноти інакше одягнені”. Це стосується як євреїв, так і мусульман. Тим не менше, зауважив він, політики часто виступають з неправдивими висловлюваннями щодо релігійних практик.

 

Аксьонов зізнався, що захопленням Криму керував особисто Путін

Глава окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов розповів, що захоплення півострова відбулося під особистим керівництвом президента РФ В. Путіна.

Про це Аксьонов заявив під час святкового заходу на честь 5-ї річниці анексії Криму, повідомляє “Громадське” – Укрінформ.

“Упевнений, що все це сталося, звичайно, завдяки волі кримчан, мужності кримчан, тих, хто в 2014 році зробив свій історичний вибір, за підтримки всіх громадян РФ, за підтримки всіх органів влади РФ — законодавчої, виконавчої — і, звичайно, під керівництвом нашого президента, нашого лідера Володимира Володимировича Путіна”, — розповів Аксьонов.

За його словами, захопленням Криму керував особисто Путін.

“…Нічого б не вийшло, якби наш президент Володимир Володимирович Путін особисто не керував цією операцією і не ухвалював особисто рішення, від яких залежали долі кримчан та севастопольців. Рішення президента врятували нам життя”, — сказав “глава” Криму.

16 березня 2014 року в Криму і місті Севастополь в обхід чинного українського законодавства та законодавства Автономної Республіки Крим відбувся так званий референдум щодо статусу Криму. “Референдум”, організований проросійською владою Криму за силового тиску російських військових та воєнізованих «ополченців», а також за підтримки пропагандистських російських ЗМІ, став черговим етапом кремлівського плану з захоплення території України.

 

Окупаційна влада Криму почне “оцінку збитків” від знаходження півострова в складі України

Спільна робоча група Держдуми РФ і так званої “Держради Криму” почне підраховувати збитки від перебування півострова в складі України протягом найближчого місяця, після того як буде вироблено механізм таких підрахунків. Про це повідомляє УННз посиланням на ТАСС.

Таку заяву перед журналістами 16 березня зробив глава російської окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов.

“Ми домовилися з В’ячеславом Вікторовичем (Володіним), що на рівні Держдуми і парламенту Криму буде створено робочу групу із залученням юристів-міжнародників, фахівців у таких справах. Після того як механізм вивчимо, я думаю це дуже швидко буде, протягом одного місяця буквально приступимо до підрахунку збитку. Практики такої ще не було, потрібно правильно все оцінити”, — заявив Аксьонов.

Нагадаємо, голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що Росія повинна порахувати економічні втрати Криму під час його перебування у складі України. За його словами, РФ повинна вимагати від України компенсації, передає УНН з посиланням на прес-службу Держдуми РФ.

“Через наші європейські парламентські структури ми з вами зобов’яжемо Україну компенсувати те, що втратив Крим за ці 25 років”, — цитує прес-служба Володіна.

 

Волкер зробив заяву до п’ятих роковин анексії Криму

Сполучені Штати Америки ніколи не визнають анексію Криму Росією. Про це заявив спеціальний представник державного департаменту США з питань України Курт Волкер у поширеному американським посольством в Україні відеозверненні, передає УНН.

“Важливо пам’ятати про те, що сталося, і ми ще раз підкреслюємо, як заявив у своїй декларації Держсекретар Помпео від 28 липня 2015 року, що Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають анексію Криму Росією”, – зазначив Волкер.

Водночас у посольстві США у Києві відзначили, що “5 років тому Росія організувала нелегітимний референдум про анексію Криму”.

“Сполучені Штати не визнаю́ть і ніколи не ви́знають контроль Кремля над Кримом. Під час візиту корабля ВМС США “Дональд Кук” в Одесу, ми висловили чітку позицію – США непохитно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України”, – підкреслили в американському диппредставництві.

Нагадаємо, у річницю анексії Криму США засудили “референдум під дулом пістолета”.

 

Росія обіцяє відповісти на санкції ЄС за інцидент на Азові

Росія обов’язково відповість на санкції, введені Європейським Союзом проти російських громадян через захоплення в Керченській протоці українських кораблів та членів їхных екіпажів. Про це йдеться у заяві МЗС РФ, опублікованій в суботу відомством, передає УНН.

“Рішення Ради ЄС свідчить про неповагу до права Російської Федерації на забезпечення захисту свого державного кордону. Це – безвідповідальний шлях… Російська сторона не залишить без відповіді недружню акцію ЄС”, – заявили у МЗС РФ.

У російському міністерстві заявили, що, на їхню думку, затримання українських моряків і кораблів було здійснено “у повній відповідності з нормами міжнародного права”, а також висловили жаль у зв’язку з тим, що Європейський Союз “солідаризувався з київською владою”.

Як повідомляв УНН, 15 березня Європейський Союз доповнив санкційні списки восьмома особами в зв’язку з інцидентом в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року, коли Росія захопила три українських судна і членів їхніх екіпажів.

Пізніше 15 березня Канада і Австралія приєдналися до ЄС і США.

 

Радник Путіна Лєсін міг отримати перелом шиї перед смертю – Вашингтон

Колишній міністр Росії у справах друку, телерадіомовлення і засобів масових комунікацій, радник Володимира Путіна Михайло Лєсін, який загинув у Вашингтоні в 2015 році, міг отримати перелом шиї трохи нижче від лінії щелепи “у момент смерті або незадовго до неї”.

Про це йдеться в звіті, наданому Радіо Свобода міською владою Вашингтона – Укрінформ.

Документ, який складається зі 149 сторінок, підготовлений Офісом головного судового медика.

Звіт наданий згідно з рішенням суду, який 14 лютого визнав право Радіо Свобода отримати дані про смерть Лєсіна, відповідно до американського закону про свободу доступу до інформації.

“У звіті йдеться, що під’язикова кістка Лесина (кістка, що має форму підкови і розташована під м’язом язика) була зламана. Також була зламана шия нижче від щелепи, ця травма могла бути отримана в момент смерті або перед нею. При цьому в іншому місці в документі стверджується, що шия могла бути зламана під час розтину тіла”, – пише видання.

У звіті також повідомляється, що на початку 2016 року (Лесин помер в листопаді 2015-го) ФБР розглядало можливість початку розслідування загибелі колишнього міністра: агенти Федерального бюро взяли участь у допиті свідків і вивченні записів відеокамер готелю, де він помер.

Лєсін помер у Вашингтоні 5 листопада 2015 року, його тіло було виявлено в готелі The Dupont Circle. Поліція встановила, що смерть настала в результаті травми від удару тупим предметом по голові.

У 2016 році правоохоронні органи США закрили справу про смерть Лєсіна. Причиною смерті вказувався нещасний випадок.

 

Президент призначив тимчасового керівника Служби зовнішньої розвідки

Президент Петро Порошенко призначив Андрія Алєксєєнка тимчасово виконуючим обов’язки глави зовнішньої розвідки України.

Відповідний указ №80/2019 року оприлюднено на сайті глави держави – Укрінформ.

“Першому заступнику Голови Служби зовнішньої розвідки України Алєксєєнку Андрію Вікторовичу тимчасово виконувати обов’язки Голови Служби зовнішньої розвідки України”, – йдеться в Указі.

У четвер, 14 березня, Порошенко звільнив голову Служби зовнішньої розвідки Єгора Божка.

 

Акції Facebook впали на 2,4% після прямого ефіру вбивств в Новій Зеландії

Акції Facebook впали на 2,4% після прямого ефіру вбивств в Новій Зеландії в цій соцмережі. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

До кінця дня акції впали до 165 доларів.

Падіння вартості акцій також співпало зі звільненням головного директора по продуктам Кріса Кокса і віце-президента WhatsApp Кріса Деніелса.

Кокс, фаворит з Уолл-стріт, який працював із засновником Facebook Марком Цукербергом 13 років, очолював команду з розвитку бізнесу в соціальній мережі і допоміг визначити бізнес-модель сервісу обміну повідомленнями WhatsApp.

Нагадаємо, кількість загиблих в результаті нападу на дві мечеті в новозеландському місті Крайстчьорч зросла до 50.

 

У Facebook видалили не менше 1,5 млн відеозаписів теракту в Новій Зеландії

Співробітники Facebook видалили за добу понад 1,5 млн розміщених в соцмережі відеозаписів, на яких був зображений теракт в Крайстчьорчі. Про це йдеться в опублікованій заяві офіційної представниці соцмережі Мії Гарлік, повідомляє УНН.

Як вона уточнила, в Facebook “за перші 24 години” після теракту були “по всьому світу видалені 1,5 млн відеозаписів нападу”. 1,2 млн з них були видалені на стадії завантаження, додала Гарлік. Вона також підкреслила, що співробітники соцмережі продовжують роботу на цьому напрямку і, зокрема, блокують “відредаговані версії відео, на яких не показані сцени насильства”.

Раніше Гарлік повідомила, що адміністрація соцмережі оперативно заблокувала акаунти в Facebook і Instagram людини, яка, за даними влади, відкрила стрілянину в Крайстчьорчі, а також видаляє всі повідомлення осіб, які висловлюються на підтримку дій злочинця. За словами Гарлік, Facebook співпрацює з правоохоронними органами Нової Зеландії.

Гарлик пояснила, що відеозаписи видаляють з поваги до потерпілих і тих, хто втратив близьких під час теракту людей.

Нагадуємо, новозеландські поліцейські поки не виявили доказів, які могли б підтвердити причетність ще двох затриманих після нападу на мечеті в Крайстчьорчі до атак.

 

Поліція Чехії проведе перевірку громадян, які висловилися на підтримку теракту у Новій Зеландії

Чеська поліція зайнялася авторами висловлювань на підтримку терористів, які влаштували бійню в новозеландському Крайстчьорчі. Про це повідомляє УНН з посиланням на Radio Praha.

Міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек на своїй сторінці в Twitter заявив про те, що поліція країни зайнялася перевіркою висловлювань в Інтернеті і соціальних мережах, які підтримують терористів, що вбили в п’ятницю в новозеландському Крайстчьорчі 49 осіб. В даний час йде збір доказів, які можуть бути використані для кримінального переслідування авторів таких записів.

Поліцейський президент Ян Швейдар заявив, що поліція не має наміру закривати очі на прояви підтримки тероризму і екстремізму, а також на спроби розпалювання ненависті.

Варто додати, що болгарська прокуратура також вивчає, з якою метою підозрюваний в нападі на відвідувачів мечетей в новозеландському місті Крайстчерч відвідував балканську країну в листопаді 2018 року.

 

Британська поліція затримала чоловіка, який у соцмережі підтримав бійню у Новій Зеландії

Британська поліція затримала в суботу жителя англійського міста Олдем, який підозрюється в тому, що залишив в соцмережах повідомлення, що виправдує вчинені в п’ятницю напади на мечеті в Новій Зеландії. Про це йдеться в повідомленні, поширеному поліцейським управлінням Великого Манчестера, передає УНН.

“Сьогодні поліції Великого Манчестера стало відомо про появу в соціальних мережах публікації, в якій згадувалися і підтримувалися жахливі події, що відбулися в Новій Зеландії. Поліція вжила термінових дії і затримала в районі Олдем чоловіка 24 років, який підозрюється у відправці повідомлень зі злим умислом”, — йдеться в тексті, розміщеному на сторінці управління в Twitter.

У правоохоронних органах підкреслили, що в світлі теракту, що стався в новозеландському Крайстчьорчі, по відношенню до людей, “які переходять межу”, будуть прийматися найжорсткіші заходи, аж до арешту і кримінального переслідування.

Британський закон про відправку повідомлень зі злим умислом (Malicious Communications Act), прийнятий в 1988 році, передбачає тюремні терміни до двох років і грошові штрафи для осіб, які розповсюджують повідомлення з погрозами, образами або неправдивими відомостями поштою або через інтернет. У британській правовій практиці він неодноразово використовувався для боротьби з особами, викритими в інтернет-троллінгу.

 

Тереза Мей: затвердження угоди з ЄС Палатою громад – найкращий вихід з глухого кута

Затвердження проекту угоди про Brexit Палатою громад британського парламенту залишається єдиним можливим виходом з глухого кута, в який зайшов “шлюборозлучний” процес Великої Британії і Євросоюзу. Про це йдеться в заяві Терези Мей, опублікованій газетою The Telegraph, повідомляє УНН.

“Більше трьох десятків моїх колег з Консервативної партії змінили свою думку і підтримали покращений проект угоди, за що я вдячна кожному з них. Однак я знаю, що мені доведеться зробити більше, щоб переконати інших, включно з членами ДЮП (Демократичної юніоністської партії), щоб нарешті домогтися схвалення моєї угоди більшістю депутатів парламенту, — йдеться у зверненні Мей. — Це залишається моєю метою. Це єдиний вихід з нинішньої безвиході, що зайвий раз довели результати серії голосувань, які пройшли на минулому тижні”.

Прем’єр-міністерка звернулася до членів Палати громад, хто відкинув проект угоди з Євросоюзом, з проханням знову оцінити ситуацію і переглянути свою позицію стосовно запропонованої операції. Вона підкреслила, що як і раніше вважає її відображенням того, за що британці голосували на референдумі 2016 року, і закликала євроскептиків підтримати нинішній проект угоди, хоча, можливо, вони і очікували від цього документу більшого. За її словами, прихильники і противники Brexit повинні залишити чвари в минулому і показати себе “прагматичними демократами і патріотами, здатними піти на гідний компроміс”.

Як підкреслила у своїй заяві Мей, незважаючи на те, що минулого тижня парламент проголосував проти можливості здійснення Brexit без угоди і проведення повторного референдуму, жоден з цих варіантів не виключений повністю і пов’язані з ними ризики, аж до скасування Brexit, як і раніше зберігаються. За словами глави уряду, в разі, якщо на наступному тижні парламент з третьої спроби затвердить проект угоди з ЄС, Великій Британії знадобиться лише невелика технічна відстрочка для затвердження необхідних законів, після чого і буде здійснений Brexit. Якщо ж угода як і раніше не отримає схвалення і потрібно буде починати роботу над новою, то ЄС, швидше за все, зажадає участі Великої Британії в травневих виборах до Європарламенту, а це загрожує для обох сторін численними юридичними складнощами.

Нагадуємо, раніше британський парламент підтримав пропозицію уряду про перенесення дати виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу на більш пізній термін. Під час голосування в Палаті громад 412 депутатів виступили за відстрочку Brexit, 202 — проти. Тепер британський уряд має направити запит ЄС про так зване технічне відтермінування дати Brexit до 30 червня, якщо Палата громад зможе схвалити до 20 березня проект угоди про умови Brexit, якого вдалося досягти Мей в ході переговорів з Брюсселем. Якщо цього не відбудеться, то кабмін буде вимагати відстрочення Brexit на більш тривалий термін, тривалість якого повинен буде узгодити з ЄС.

 

Макрон звинуватив учасників протестів в Парижі в знищенні республіки

Президент Франції Емманюель Макрон звинуватив учасників руху “жовтих жилетів” в Парижі в знищенні республіки. Про це повідомляє УНН з посиланням на офіційну сторінку Макрона в Twitter.

“Те, що відбулося сьогодні на Єлисейських Полях, вже не називається маніфестацією. Це люди, які хочуть знищити республіку, ризикуючи вбивством. Всі ті, хто був там, замішані в цьому”, – написав президент.

“Я хочу, щоб ми прийняли якнайскоріше сильні рішення для того, щоб цього більше не сталося”, – додав президент пізніше.

Нагадаємо, у 18-у суботу мобілізації учасників руху “жовтих жилетів” по всій Франції вийшли на вулиці понад 32 тисячі маніфестантів, лише у Парижі за день затримали 192 учасники акції.

Через дії маніфестантів президент країни Емманюель Макрон скоротив свої вихідні у горах, у селищі Ла Монжі у Верхніх Піренеях, і ввечері повернувся до резиденції – Єлисейського палацу.

 

Трамп звинуватив компанію Google в допомозі Китаю і її армії

Президент США Дональд Трамп звинуватив компанію Google в допомозі Китаю і її армії. Про це повідомляє УНН з посиланням на офіційну сторінку Трампа в Twitter.

“Google допомагає Китаю і їх армії, але не США. Жахливо! Хороші новини полягають в тому, що вони допомагали нечесній Хілларі Клінтон, а не Трампу. І що з цього вийшло?” – написав Трамп в Twitter.

Трамп не пояснює, що саме він має на увазі.

Нагадаємо, понад десяток правозахисних організацій, серед яких Amnesty International, Human Rights Watch та Комітет захисту журналістів висловили стурбованість у зв’язку з планами компанії Google щодо запуску в Китаї пошукової системи із вбудованою цензурою Dragonfly. У відкритому листі до глави компанії Сундар Пічаї, опублікованому на сайті Amnesty International, 13 організацій закликали його відмовитися від цих намірів

 

Майже 90% громадян Венесуели бажають відставки Мадуро з посади президента – опитування

Близько 90% венесуельських громадян хочуть, щоб Ніколас Мадуро склав із себе повноваження президента. Про це повідомляє УНН з посиланням на місцеве видання El Nacional.

Такі результати опитування громадської думки, проведеного венесуельською компанією Meganalisis, оприлюднила на своєму сайті в суботу газета El Nacional.

Дослідження було організовано з 11 по 14 березня в 16 найбільш населених штатах і 32 містах республіки, в ньому взяли участь 1,1 тисяча людей. З них 88,9% виступили за якнайшвидшу відставку Мадуро і його уряду. Статистична похибка при проведенні опитування склала 3,3%.

Венесуела в останні роки переживає гостру соціально-економічну кризу, що супроводжується гіперінфляцією і девальвацією національної валюти. У 2019 році ситуацію ускладнило різке загострення протистояння між урядом і його політичними противниками.

Як зазначав УНН, Мадуро заявив про створення військового командування щодо захисту стратегічних об’єктів.

 

Кандидат в глави Єврокомісії поділився планами боротьби з “Північним потоком-2”

Депутат Європарламенту від Німеччини, кандидат на пост глави Єврокомісії (ЄК) Манфред Вебер пообіцяв, що в разі якщо йому вдасться зайняти цю посаду, він зробить все можливе, щоб заблокувати проект “Північний потік-2”. Про це політик розповів в інтерв’ю польському Newsweek, передає УНН.

“Категорично відкидаю будівництво газопроводу „Північний потік-2“. Це не економічний проект, а чисто політичний, який знаходиться в протиріччі з інтересами Європейського Союзу, тому ми повинні його заблокувати ”, – сказав він.

Також Вебер запевнив, що зробить “все можливе, щоб зупинити цей проект”. “У нас на даний момент вже є інструменти для цього, я маю на увазі директиву газову та енергетичну. І якщо я стану главою Єврокомісії, я ще раз їх вивчу і подивлюся, які у нас є ще варіанти, щоб вплинути на цей проект”, — додав політик, підкресливши, що його позиція з цього питання зрозуміла.

“Північний потік-2” суперечить європейським інтересам і повинен бути заблокований“, — підкреслив він. У разі реалізації цей проект, на його думку, “значно торкнеться інтересів України, а в довгостроковій перспективі вплине на ціну газу для всієї Європи”.

Нагадуємо, у США назвали ситуацію в Керченській протоці проблемою для поставок СПГ Україні.

 

Акція прихильників незалежності Каталонії зібрала у Мадриді понад 50 тисяч людей

Тисячі людей приєдналися в суботу ввечері до маніфестації прихильників незалежності Каталонії в центрі іспанської столиці. Головне гасло акції — “Самовизначення це не злочин. Демократія — вирішувати”, повідомляє УНН з посиланням на іспанське видання El Pais.

Ключовими організаторами мітингу стали дві організації — Національна каталонська асамблея (НКА) і “Омніум културал”, які підтримують вихід автономії зі складу королівства. До маніфестації приєдналися члени регіонального уряду, а також глава автономії Кім Торра. Багато присутніх принесли з собою таблички і плакати з гаслами на підтримку незалежності та естелади — неофіційний прапор каталонських сепаратистів.

“Я приїхав з Барселони сьогодні вранці спеціально на демонстрацію, — розповів кореспонденту один з учасників акції на ім’я Жорді. — Уряд Іспанії позбавляє каталонців права голосу”. На думку чоловіка, Мадрид повинен дозволити провести референдум про незалежність автономії.

Подібну точку зору поділяє і інший учасник маніфестації, Хосе: “У Каталонії має бути право на самовизначення”. Він також розкритикував процес над лідерами сепаратистського руху, що почався 12 лютого в Верховному суді (ВС) Іспанії. “Їх (каталонських політиків) переслідують за їхні ідеї”, — стверджував учасник мітингу.

Демонстрація в Мадриді є однією з акцій, які пройшли в Іспанії після старту в ВС слухань у справі лідерів сепаратистського процесу. Перед судом постали 12 фігурантів, в тому числі екс-заступник глави уряду Каталонії Оріол Жункерас, а також колишні члени кабміну і парламенту регіону. Прокуратура Іспанії звинувачує частину політиків в підбурюванні до бунту і розтраті держкоштів і просить для них до 25 років в’язниці.

Нагадуємо, щонайменше 53 людини постраждали в четвер, 21 лютого, в Каталонії під час акцій протесту прихильників незалежності регіону. Про це повідомили в службі медичної допомоги автономії і в прес-службі каталонської поліції (Моссос д’Есквадра).

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 461

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua