Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 16 липня

Інформдень: 16 липня

Батько Павла Гриба назвав дату першого суду

Перше судове засідання у справі політв’язня Павла Гриба відбудеться у Ростові-на-Дону 23 липня.

Про це повідомив його батько Ігор Гриб на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«23 липня 2018 року об 11.00 у «Северо-Кавказском окружном военном суде» м. Ростов-на-Дону відбудеться перше судове засідання по суті справи Павла Гриба», – написав батько.

Він додав, що засідання буде відкритим.

Як повідомляв Укрінформ, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року у Білорусі, куди він поїхав до міста Гостомель на зустріч із дівчиною, з якою спілкувався в соцмережах.

У вересні стало відомо, що Павло Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ), його звинувачують у тероризмі. Тоді ж його адвокат заявив, що Павла викрали співробітники ФСБ.

Адвокат Гриба повідомила, що Європейський суд з прав людини вимагає від Росії доступу українських лікарів до хлопця, щоб оцінити стан його здоров’я. За повідомленням батьків, 19-річний Павло Гриб через інвалідність має постійно вживати підтримуючі препарати.

 

У Польщі під посольством РФ провели флешмоб за звільнення політв’язнів Кремля

Польські активісти провели в неділю під посольством Росії у Варшаві флешмоб, спрямований проти путінського режиму і з вимогою звільнення українських та інших політв’язнів в РФ.

Активісти розвісили на паркані російського посольства плакати проти політики Путіна і закинули на територію посольства РФ у Варшаві саморобні футбольні м’ячі з написаними на них прізвищами політв’язнів Кремля, інформується на сторінці активістів у Facebook – Укрінформ.

“Ми стоїмо перед воротами представництва кремлівського авторитарного та імперського режиму, який брутально і рішуче знищує вільних і свідомих людей, особливо тих, як особливо Олег Сенцов і понад 70 політв’язнів з України, Білорусі, Чечні, а також й інших кінців похмурої і гротескної, але все ще смертельно небезпечної імперії, хто має мудрість розуміти, потребу і відвагу говорити, а також волю і здатність захищати правду про зло, проявом якого є російська держава”,- наголосили учасники акції у відеоролику з проведеного флешмобу.

Вони зазначили, що акцію проведено під час фіналу чемпіонату світу з футболу, який кремлівський режим символічно організував світові на “згарищах Грозного, викрадених, пограбованих та знищених територіях Криму та Донбасу, з кривавим виглядом на руїни сирійських міст, шкіл та лікарень”.

“Стадіони цього чемпіонату збудовано на кістках беззахисних жертв вічного поневолювача, який балансує у своїй історії між авторитаризмом у вигляді сурковської суверенної демократії і тоталітаризмом у вигляді царату, а пізніше – народної демократії у вигляді геноциду”, – наголошують активісти у своєму відеоролику.

Як підкреслюється, кожен удар по м’ячу під час чемпіонату був “як удар кремлівського cолдата чи найманця по голові українського політв’язня, ув’язненого кримсько-татарського парламентарія, схопленого чеченського захисника, засудженого білоруського дисидента”.

Наголошується, що, насолоджуючись без рефлексії великим спортом, треба завжди мати перед очима картини Андрія Єрмоленка і не можна ігнорувати голос історичного попередження: тоталітаризм завжди розвивається на грунті загальної байдужості і відсутності реакції на насилля і приниження.

Активісти розвісили на паркані посольства плакати Андрія Єрмоленка, транспаранти з написами “Росіяни, майте відвагу бути вільними”, “Cвободу Олегу Сенцову” тощо.

Андрій Єрмоленко – український художник, ілюстратор і дизайнер. Відомий як автор низки яскравих графічних робіт, а також завдяки нашивкам для сотень Євромайдану і воїнів АТО (зокрема «Укроп»), та серії неофіційних логотипів для найбільших міст України «United Colours of Ukraine».

 

Захід недостатньо тисне на РФ у питанні звільнення політв’язнів – Чийгоз

Звільнення українських політв’язнів залежить від країн Заходу, проте вони недостатньо тиснуть на РФ для вирішення цього питання.

Про це у понеділок, 16 липня, під час прес-конференції на тему голодування кримського правозахисника-політв’язня Еміра-Усеїна Куку заявив заступник голови Меджлісу кримськотараського народу Ахтем Чийгоз, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проблема у тиску. Сьогодні його недостатньо. Я навіть не сумніваюсь, що якби збірна Франції заявила, що поїде на Чемпіонат світу тільки за умови звільнення хоча б п’ятьох незаконно утримуваних українців, результат був би іншим. Неучасть збірної Франції, Німеччини чи Англії у Чемпіонаті світу з футболу знівелювала б узагалі цей чемпіонат”, – зазначив Чийгоз.

За його словами, під час переговорного процесу РФ вдалося нав’язати думку про те, що поки так званий “суд” не винесе вироку, жодних переговорів про звільнення українських політв’язнів провадити не можна.

Чийгоз зазначив, що на даний момент тривають переговори, але вирішення ситуації щодо них – не в Україні, і навіть не в Росії, воно на Заході.

Заступник голови Меджлісу наголосив, що західні політики мають бути залежними від обставин, які створюються в Україні.

“Політики на Заході, якими впливовими вони б не були, повинні залежати від обставин, які ми тут створюємо як народ, як влада, як держава. Бо якби у 2014 році при “загальній стурбованості” Заходу ми як суспільство не консолідувалися і не дали по зубах цьому фашисту (Путіну – ред.), ця “стурбованість” могла би призвести до того, що кияни сьогодні співали б “как широка страна моя родная”, – сказав Чийгоз.

Як раніше повідомляв Укрінформ, всього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко.

14 травня 2018 року режисер Олег Сенцов, якого утримують в російській колонії за Полярним колом оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв’язнів. З 26 червня на знак солідарності з іншими політв’язнями: Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Олександром Шумковим, Олександром Кольченком, Станіславом Клихом розпочав голодування і кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку.

Куку та інші обвинувачені у тероризмі та причетності до ісламської організації “Хізб ут-Тахрір” Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті.

 

Західні лідери недооцінюють таку форму боротьби як голодування — Чийгоз

Сучасне суспільство і західний світ недооцінює голодування українських політв’язнів, як метод боротьби проти окупаційного режиму в Криму.

Про це в понеділок на прес-конференції в Києві, приуроченої до 20-го дня голодування політв’язня Емір-Усеїна Куку заявив замголови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз – Укрінформ.

“Поки я не повернуся на свою батьківщину, додому в Крим, я вважатиму себе таким же політв’язнем, як і ті хлопці, які сьогодні сидять (у в’язницях – ред.) і борються… Сьогодні ця форма боротьби (голодування – ред.), на мій погляд, трохи недооцінюється і не викликає належних емоцій в суспільстві, у тому числі, у зарубіжних західних лідерів”, – сказав Чийгоз.

Він заявив, що голодування кожного політв’язня Кремля має бути під пильною увагою українського суспільства і знаходити велику емоційну підтримку у людей.

Дні голодування, вважає Чийгоз, це не просто статистика прожитих політв’язнями днів без їжі, а боротьба, “оскільки їх життя може у будь-який момент зупинитися”.

Він нагадав, що одним з перших голодування, як жорстку форму боротьби проти несправедливого суду, застосував Руслан Зейтуллаєв – він двічі по місяцю тримав голодування.

Ситуацію з сьогоднішніми голодувальники Чийгоз назвав критичною і тривожною.

“Можу з усією відповідальністю сказати, що стан Балуха украй критичний. Якщо ми не маємо можливості спілкуватися з Сенцовим і щодня мати про нього інформацію, то за допомогою людей, які знаходяться поряд з Балухом, ми таку інформацію отримуємо… Стан Куку, враховуючи те, що він на етапі, теж тривожний”, – повідомив він.

Колишній політв’язень зізнався, що коли в 2015 році, він, сидячи в російській в’язниці, чув “обтічні заяви зарубіжних політиків” і їх “глибоку заклопотаність”, він знаходив підтримку в українському суспільстві.

“Коли я чув, що ви тут мітинги проводите, коли я чув, що мої співвітчизники в кожному будинку говорять про мою боротьбу, я йшов напролом. Точно так ці хлопці залежні від усіх нас і наша підтримка для них сьогодні набагато важливіша”, – резюмував Чийгоз.

Як повідомлялося, кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку тримає голодування з 26 червня на знак солідарності з тими, хто раніше оголосив голодування: Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Олександром Шумковим, Олександром Кольченком, Станіславом Клихом». Куку та інші обвинувачені в причетності до ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті за обвинуваченням у причетності до тероризму.

 

Росія може використати питання українських заручників перед виборами – Геращенко

Представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко констатує відсутність прогресу у питанні обміну 36 росіян на українських політв’язнів і не виключає, що Росія може використати тему звільнення українських заручників перед майбутніми виборами в Україні.

На цьому вона наголосила в інтерв’ю Укрінформу.

«Путін буде розігрувати цю карту, я не виключаю, перед виборами. Я не виключаю, що питання заручників Росія хоче так само використати і в якихось виборчих кампаніях так чи інакше, можливо, віддавши їх лояльним до Кремля кандидатам, щоб показати, що тільки вони вміють домовлятися з Кремлем, вести прямі переговори з ОРДЛО і т.д. Тобто, на жаль, долі людей використовуються дуже цинічно і брудно для торгу», – заявила Геращенко.

Вона також зазначила, що досі немає відповіді РФ на ініціативу передати РФ 36 росіян і забрати політв’язнів.

«Він (президент РФ Володимир Путін – ред.) просто так поки що не збирається віддавати. І точно не збирається на 36 їх обмінювати», наголосила вона.

Водночас вона зазначила, що, не дивлячись на «звуження вікна можливостей», Україна намагається задіяти усі можливі механізми задля звільнення українців. “Ви бачили, що останні тижні принесли, – і заяву саміту Україна-ЄС, де звучить вимога звільнення заручників; і заяву саміту НАТО, де звучить ця вимога; і заяву Парламентської Асамблеї ОБСЄ; і резолюцію ПАРЄ; і під час особистих зустрічей президентів Порошенка з колегами Макроном і Трампом ця тема піднімалася», – підкреслила перший заступник голови ВР.

Вона також наголосила, що світ зараз досить м’яко сприймає таку позицію РФ щодо звільнення заручників і нагадала, що Україна закликала інші держави бойкотувати Чемпіонат світу з футболу «доки РФ веде війну проти України, допомогає режиму Асада в Сирії».

«Натомість деякі лідери країн ЄС продемонстрували подвійні стандарти, відвідавши ЧС особисто і тим самим, навпаки, подали сигнал, що і далі можна нападати, розчленовувати, вбивати. Я розумію важливість підтримки своїх команд, але не в останню чергу вони підтримали й Путіна як господаря цього кривавого чемпіонату», – підкреслила віце-спікер.

 

Український активіст у Чехії продає власні картини, щоб допомогти військовим з України

Український активіст та психолог за освітою Ростислав Прокоп’юк влаштував у Празі виставку художніх робіт, аби підтримати поранених бійців з України.

До “Виставки на сходах” входять картини, створені автором протягом останніх п’яти років,  повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Вирішив трохи відійти від традиційних галерей і зробити “виставку на сходах”, спробувати продати свої картини, а зароблені гроші передати військовому госпіталю на закупівлю ліків”, – сказав Прокоп’юк.

Виставка відкрилась у рамках заснованого ним проекту “Подаймо руку Україні”.

Як зазначає видання, наразі продалася лише одна його картина.

Ростислав Прокопьюк є відомим психологом серед представників української діаспори в Чехії.

 

Італійський віце-прем’єр погрожує ветувати санкції ЄС щодо Росії

Міністр внутрішніх справ, віце-прем’єр Італії Маттео Сальвіні прагне, щоб Євросоюз до кінця року скасував санкції проти Росії.

Він заявив про це в понеділок, 16 липня, під час візиту до Москви, повідомляє  DW – Укрінформ.

Сальвіні зазначив, що скористається всіма можливими засобами, аби переконати європейських партнерів зняти санкції, запроваджені у 2014 році через анексію Криму та агресію Росії на Сході України.

Він пригрозив, що Рим може ветувати рішення про продовження санкцій наприкінці року. “Вето – це крайній захід, але я нічого не виключаю”, – цитує італійського міністра інформагенція AFP.

За словами Сальвіні, Італія “найбільше постраждала від санкцій проти Росії”.

Сальвіні, який є одним із лідерів правопопулістської партії “Ліга Півночі”, додав, що прагне створити можливості для співпраці італійського та російського малого й середнього бізнесу.

Глава італійського МВС також назвав “цілковито легітимною” ідею повернення Росії до складу Великої вісімки (G8) – неформального клубу розвинених демократій. Наприкінці червня про можливість повернення Росії до G8 за умови “компромісів” із її боку заявляв також держсекретар США Майк Помпео.

Раніше в червні новий прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте зазначив, що італійський уряд виступатиме за “перегляд” економічних санкцій щодо Росії. Сальвіні у Москві повідомив, що Конте поїде до Росії у другій половині жовтня, аби зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним.

На початку липня Рада ЄС до кінця січня 2019 року продовжила секторальні санкції щодо Росії через її агресію в Україні. Вони стосуються фінансового, енергетичного та оборонного секторів російської економіки. Росія також з 2014 року запровадила продовольче ембарго щодо держав Заходу, які ініціювали та підтримали санкції проти неї.

 

З Польщі трейдери готові постачати до 4 мільярдів кубів газу в Україну – Укртрансгаз

ПАТ “Укртрансгаз” спільно з польським оператором ГТС – Gaz-System завершило процедуру оцінки попиту на потужності ГТС між Україною та Польщею на період після 2019 року.

Про це інформує прес-служба ПАТ “Укртрансгаз” – Укрінформ.

“Сьогодні завершилась процедура оцінки попиту на потужності ГТС між Україною та Польщею на період після 2019 року. Готові з вами поділитися оптимістичними результатами: близько 3,9 млрд кубометрів у напрямку Польща – Україна, близько 1,6 млрд кубометрів у напрямку Україна – Польща, в довгостроковій перспективі”, – йдеться у повідомленні.

Оцінка здійснювалася спільно з польським оператором ГТС – Gaz-System. Протягом 2,5 місяця ми вивчали зацікавленість учасників газового ринку в потужностях наших ГТС – усі охочі могли подати заявку на обидва напрямки транспортування.

Як пояснили в УТГ, зазначена процедура не є зобов’язуючою, тобто вона дозволяє оцінити зацікавленість учасників та зробити аналіз розвитку інфраструктури ГТС між Україною та Польщею.

“Але за цим слідує наступний крок – зобов’язуюча процедура, на основі якої будуть укладені контракти”, – додали у компанії.

 

Дешевше ніж у Nord Stream 2: Нафтогаз пропонує знизити тариф на транзит газу

Починаючи з 2019 року Нафтогаз пропонує НКРЕКП знизити вартість транзиту територією України в 2,3 раза.

Про це повідомили у прес-службі компанії – Укрінформ.

“Група Нафтогаз 13 липня 2018 року направила до НКРЕКП пропозиції щодо змін до чинної методики розрахунку тарифів на послуги транспортування природного газу, що була прийнята у вересні 2015 року. Запропоновані зміни мають на меті приведення положень чинної методики у повну відповідність з вимогами Регламенту Європейської Комісії (ЄС) № 2017/460 про затвердження Мережевого кодексу щодо гармонізованих тарифів із транспортування газу, що був прийнятий в березні 2017 року”, – йдеться у повідомленні.

Запровадження нової методології могло б зменшити вартість транзиту газу через територію України починаючи з 2019 року в 2,3 раза порівняно з витратами за чинними регульованими тарифами, якщо будуть виконані певні умови.

“Такий тариф є меншим за очікувану вартість транспортування газу через маршрут “Північний потік – 2” в розрахунку на 100 км, що додатково доводить економічну необгрунтованість побудови даного трубопроводу”, – наголосили у НАК.

У Нафтогазі уточнили, що секретаріат Енергетичного співтовариства планує зробити Регламент №2017/460 обов’язковим для всіх членів співтовариства, серед яких і Україна.

“Зміни до методики розроблені АТ “Укртрансгаз” разом із фахівцями міжнародної компанії, що спеціалізується, зокрема, на наданні консультаційних послуг європейським національним регуляторам енергетичних ринків. “Нафтогаз” запропонував регулятору внести відповідні зміни до методики та застосувати її для розрахунку тарифів на наступний регуляторний період тривалістю п’ять років, що починається з 2019 року”, – уточнюють у НАК.

 

Гройсман розповів, як знайти раціональне вирішення проблеми Nord Stream 2

Українська сторона під час тристоронніх консультацій у Берліні з Європейським Союзом і Російською Федерацію зосередиться на просуванні європейських принципів і правил транспортування до країн ЄС російського газу по українських газопроводах з 1 січня 2020 року.

Про це написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у статті “Новий газовий контракт: чому Україна та Росія починають переговори у Берліні” для “Європейської правди” – Укрінформ.

“Поширення правил ЄС на енергетичні проекти докорінно змінить саму їхню концепцію. Зокрема, саме за допомогою правил ЄС буде можливим знайти раціональне вирішення проблеми “Північного потоку-2″… Європейські правила транзиту палива виключать можливість свавільного нав’язування умов контракту будь-якій зі сторін, оскільки, наприклад, тарифи будуть встановлюватися нашими регуляторами за методологією ЄС, а всі суперечки вирішуватимуться в Європейському суді. Якщо ми домовимося про прийняття європейських правил, то тільки тоді зможемо вести розмову про такі параметри транзиту газу, як обсяги і все решта”, – написав Клімкін.

У цьому контексті він зазначив, що наразі не слід чекати інсайдерської інформації про конкретні деталі тристоронніх консультацій.

“Давайте зосередимося на просуванні європейських принципів і правил. Адже це єдино можлива гарантія енергетичної безпеки і для України, і для всієї Європи”, – переконаний міністр.

Як повідомлялося, у вівторок, 17 липня 2018 року в Берліні між Україною, Європейським Союзом і Російською Федерацією відбудуться тристоронні консультації щодо умов, за якими з 1 січня 2020 року до країн ЄС транспортуватиметься по українських газопроводах російський газ.

 

Вітренко назвав пропозицію, з якою Нафтогаз їде на переговори з Газпромом

Нафтогаз на перемовинах з Газпромом, що пройдуть на днях у Берліні, обговорить питання транзиту після 2020 року.

Про це в інтерв’ю “Новому времени” сказав головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко – Укрінформ.

“На рівні керівників ми вже відносно багато часу не спілкувалися, але маємо зустрітися 17 липня у Берліні на тристоронніх переговорах. До цього часу останній раз ми спілкувалися у квітні, мені здається, я проводив зустріч з Мєдвєдєвим – це заступник голови Газпрому”, – сказав представник Нафтогазу.

Вітренко наголосив, що НАК їде на перемовини з головною пропозицією: застосувати європейські правила щодо транзиту російського газу через територію України.

“Ми говоримо для того, щоби не сперечатися, наскільки наші пропозиції є обгрунтованими, щоби нас ніхто не звинувачував у тому, що українці щось не зрозуміли, що хочуть тощо. Проста і найбільш зрозуміла всім у світі, бо це вже міжнародні перемовини, позиція полягає у тому, що ми говоримо: за тими ж правилами, за якими Газпром працює у Європі, ми наполягаємо, щоби Газпром працював і в Україні. Це стосується всього: і тарифів на транзит газу, і бронювання потужностей, і обміну даними, все-все-все як в Європі, так і у нас”, – сказав Вітренко.

Він зазначив, що у Берліні Нафтогаз очікує домовитися щодо транзиту після 2020 року.

“Ми вимагаємо перегляду транзитної ставки у бік підвищення через арбітраж, ми нещодавно подали позов на майже 12 мільярдів доларів і вимагаємо дуже суттєвого підвищення транзитної ставки, але це на період на 2018-2019 років. У Берліні основною темою перемовин буде транзит після 2020 року. І після 2020 року, ми говорили і говоримо, що транзитна ставка буде навіть нижчою, ніж є зараз за контрактом”, – додав Вітренко

 

Монополія Газпрому не дає Нафтогазу купувати газ із Середньої Азії

Монополія російського Газпрому, що забронював усі потужності ПАТ “Укртрансгаз”, призводить до того, що Україна не може постачати газ із Середньої Азії та від незалежних російських постачальників.

Про це в інтерв’ю “Новому времени” сказав головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко – Укрінформ.

“Туркменістан, Узбекистан, Казахстан хочуть експортувати газ у Європу через Україну і не можуть через Газпром. Те ж саме незалежні видобувники газу в Росії, там же не тільки Газпром видобуває газ, там багато компаній, які видобувають великі обсяги газу, в рази більше, ніж Україна споживає; дуже суттєвий навіть для Європи обсяг газу. Наприклад Роснефть, Ітера та інші”, – сказав Вітренко.

За його словами, якщо за європейськими правилами Газпром платитиме менше за транзит територією України після 2020 року та не буде блокувати транзит, виграє європейський споживач. “Це буде краще, тому що більше газу в Європі, буде нижча ціна, бо якщо Газпром монополізує, блокує надходження газу з альтернативних джерел, таким чином він обмежує конкуренцію”, – додав Вітренко.

 

Україна має залишатися країною транзиту російського газу – Зайберт

Будівництво газопроводу “Північний потік-2” не повинно загрожувати статусу України як транзитної держави.

Про це в понеділок, 16 липня, заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт, повідомляє DW – Укрінформ.

Він відзначив, що новий газогін є “передусім економічним проектом”, який має політичний компонент, оскільки впливає на роль України. Німеччина разом з іншими країнами Євросоюзу зроблять усе, щоб “Північний потік-2” не завдав значної шкоди Україні, відзначив Зайберт.

“Україна і надалі повинна залишатися країною транзиту російського газу”, – додав він.

Роботи зі спорудження газопроводу “Північний потік-2” у Німеччині розпочалися в травні 2018 року. Угоди щодо фінансування проекту підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві – Німеччина). Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він з’єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Україна виступає проти будівництва газопроводу та непокоїться через можливу втрату статусу транзитної держави. Також противниками “Північного потоку-2” є США, Польща та країни Балтії. Критики газопроводу є і в Німеччині, однак федеральний уряд здебільшого підтримує реалізацію проекту, зазначаючи, що він є приватною ініціативою.

 

У Європарламенті представили енергоміст “Україна – ЄС” та проект добудови ХАЕС

Глава Комітету ВР з питань ПЕК Олександр Домбровський та президент Енергоатома Юрій Недашковський представили в Європарламенті енергоміст «Україна – ЄС» та проект добудови ХАЕС.

Про це повідомляє прес-служба ДП “НАЕК “Енергоатом” – Укрінформ.

Проект «Північний потік 2» призведе до ізоляції країн Центральної Європи та залишить їх у просторі російської газової монополії. З іншого боку, Україна закликає, щоб процес синхронізації країн Балтії був аналізований в цілому для регіону Центральної Європи, включаючи Україну. Латвія, Литва та Естонія, як і Україна, залишаються частиною енергетичної системи, пов’язаної з Росією.

«Ви не можете розвивати промисловість, створювати нові робочі місця і будувати економічну систему країни, якщо воно супроводжується постійним фактором ризику, який являє собою політика гібридної війни з боку Росії», ‒ сказав глава Комітету з енергетики українського парламенту Олександр Домбровський. «Не ізолюйте Україну від європейського енергетичного ринку!» ‒ це звернення і повідомлення  виголошене делегацією з України в Європейському парламенті з нагоди Дня енергетики України в Брюсселі.

У вівторок, 10 липня, в Європейському парламенті було представлено доповідь про стан реформ у енергетичному секторі України. Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики Олександр Домбровський представив стан реалізації законодавства Європейського Союзу в правовій системі України та стратегічні напрямки реформування енергетичного сектору.

«Український енергетичний сектор має найбільший енергетичний потенціал у Центральній Європі – це 55,4 тис. МВт встановленої потужності. Найбільша європейська електростанція знаходиться в Україні. Майже 56 відсотків виробництва енергії в Україні відбувається за рахунок ядерної енергетики. Україна також може зберігати близько до 31 млрд. куб. м газу. Україна звертається із закликом почати спільну роботу щодо створення енергетичного хабу в Центральній Європі», – підкреслив  у свому виступі Олександр Домбровський. Він продовжив: «Енергетичний сектор України відіграє центральну роль в енергетичній безпеці Центральної Європи і в співробітництві з Польщею та країнами Балтії, ми можемо побудувати енергетичний хаб, який буде противагою диктатові російської енергетичної монополії».

Ось чому Україна протягом трьох років здійснює програму повної синхронізації. Першим етапом цього процесу буде проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз». «Суть проекту полягає в тому, що між Польщею та Україною знаходиться лінія 750 кВ. Транскордонна лінія, яка не працює вже протягом 24 років. Експлуатація цієї лінії була зупинена, коли Польща синхронізувала свою систему з Європейським Союзом, а Україна залишалася в російській системі. Лінія 750 кВ (Хмельницька АЕС – Жешув) є енергетичним активом вартісного та стратегічного значення для енергетичної безпеки регіону Центральної Європи. Сьогодні лінія електропередачі 750 кВ є символом ізоляції України у доступі до енергетичного ринку Європейського Союзу. Давайте змінимо цей стан речей і зробимо цю лінію символом енергетичної співпраці, до якої Україна закликає вже кілька років», – закликав Олександр Домбровський. Олександр Домбровський заявив, що цього літа буде оголошено тендер на реалізацію проекту «Енергетичний міст «Україна ‒ Європейський Союз» на основі державно-приватного партнерства. «Ми запрошуємо інвесторів до реалізації проекту, енергетичний сектор України є привабливою інвестиційною сферою», ‒ підкреслив він.

У свою чергу, президент Енергоатома Юрій Недашковський, розповідаючи про технічні та економічні деталі проекту, наголосив: «Використовуючи експортне електричне з’єднання Польщі, що фінансується за рахунок ЄС, та гібридну електричну систему Литви, Росія має всі шанси, починаючи з 2019 року, стати ключовим гравцем у регіоні. Своєчасна реалізація пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС» ‒ єдина можливість Євросоюзу протистояти амбітним планам РФ та дати можливість Україні використати свій енергетичний потенціал».

«Україна ‒ перша країна, що пережила те, що означає гібридна війна, в тому числі і в енергетичному секторі. Цей досвід є болісним уроком для всіх членів європейської спільноти. Досвід, з якого ми повинні отримувати знання та формулювати напрямки європейської енергетичної політики. “Північний потік 2” не може призвести до ізоляції України та Польщі. Це проект проти ідеї енергетичної солідарності, яка є основою європейської політики енергетичної безпеки», ‒ резюмував польський європейський депутат Михайло Боні.

У зустрічі в Європейському парламенті взяли участь, депутати Європарламенту та представники  енергетичного сектора, експерти галузі, а також представники Європейської комісії та Європейської асоціації операторів енергетичних систем.

 

Перед зустріччю з Путіним Трамп говорив із Ердоганом

Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Туреччини перед своєю зустріччю з російським лідером Володимиром Путіним.

Про це повідомляє агентство Anadolu з посиланням на прес-службу глави турецької держави – Укрінформ.

“Відбулася телефонна розмова президентів Туреччини і США”, – йдеться у повідомленні.

Як відзначається, президенти Реджеп Таїп Ердоган і Дональд Трамп відзначили значимість тем, обговорених на саміті НАТО, і торкнулися ситуації в Сирії.

Співрозмовники підкреслили вклад спільної  Дорожньої карти по Мюнбічу в зміцнення співпраці щодо врегулювання сирійського конфлікту.

Ердоган і Трамп підкреслили готовність до поглиблення співпраці з усіх напрямків.

Як повідомлялося раніше, у понеділок, 16 липня, Трамп і Путін проводять зустріч у фінській столиці Гельсінкі. Зустріч триває вже півтора години, повідомляє Yle. Спочатку передбачалося, що двосторонні переговори президентів займуть близько години.

 

Тет-а-тет Трампа з Путіним тривав довше запланованого

Бесіда тет-а-тет між президентом США Дональдом Трампом й президентом РФ Володимиром Путіним у Гельсінкі тривала понад дві години, хоча планувалося тільки 90 хвилин.

Про це повідомляє AP – Укрінформ.

“Зустріч тет-а-тет, на якій були присутні тільки президенти США й Росії та перекладачі, тривала більше двох годин. Проте Білий дім виділяв на неї тільки 90 хвилин”, – йдеться у повідомленні.

Трамп назвав цю зустріч “дуже гарним початком для всіх”.

Після зустрічі в форматі “тет-а-тет”, відбудеться ланч у розширеному форматі, а вже після ланчу планується спільна прес-конференція за участі обох президентів.

Як повідомлялося, президенти США й Росії проводять зустріч у президентському палаці в центрі фінської столиці Гельсінкі. Сама зустріч розпочалася із запізненням майже на годину.

 

ЗМІ дізналися, про що говорили Трамп і Путін віч-на-віч

Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що згодом Штати і Росія матимуть “надзвичайні відносини”.

Про це він заявив перед початком зустрічі у форматі віч-на-віч з президентом Росії Володимиром Путіним у понеділок у Гельсінкі, повідомляють американські ЗМІ.

“Я думаю, ми прийдемо до того, що матимемо надзвичайні відносини… Я дійсно думаю, що світ хоче бачити, як ми порозуміємося”, – наводить заяву Трампа американське видання The Hill – Укрінформ.

Телеканал CNN, своєю чергою, представив основні тези з короткої промови Трампа перед перемовинами.

“Я хотів би привітати вас із дійсно чудовим чемпіонатом світу”, – розпочав американський лідер. Він підкреслив, що має намір обговорити все – “від торгівлі до ядерних ракет і Китаю”.

Висловлюючись про відносини між США і Росією, Трамп зауважив: “Я думаю, що разом наші дві країни мають великі можливості, які, насправді, не були дуже добрими протягом останніх кількох років. Я працюю на цій посаді не надто довго, скоро буде два роки, але я думаю, що ми матимемо надзвичайні відносини”.

Президент США також висловив свою позицію щодо ядерної зброї: “Ми – дві великі ядерні держави. У нас 90% ядерних ресурсів – і це не дуже добре, це погано”.

Водночас Трамп не сказав, чи говоритиме він про втручання Росії у президентські вибори в США, що його критики назвали “військовим актом агресії”.

Зі свого боку Путін зауважив, що радий особисто зустрітися з президентом США у Фінляндії. “Ми постійно спілкуємося по телефону з минулої зустрічі, і, очевидно, настав час ділової розмови, оскільки у світі так часто відбувається, про що нам потрібно поговорити”, – наводить CNN слова російського лідера.

Як повідомляв Укрінформ, зустріч президентів США і Росії розпочалася в Гельсінкі у другій половині дня понеділка у форматі тет-а-тет. Після цього заплановані переговори в розширеному складі делегацій.

 

Держсекретар США проводить зустріч з Лавровим

Паралельно із зустріччю лідерів США та Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна у Гельсінкі також розпочали переговори державний секретар США Майк Помпео та глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Про це повідомляє CNN – Укрінформ.

“У Гельсінкі також ведуться переговори державного секретаря США Майка Помпео та міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це їх перша зустріч з моменту призначення Помпео держсекретарем США.

Як повідомлялося раніше, у понеділок, 16 липня, проходить зустріч президентів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна у президентському палаці в центрі фінської столиці Гельсінкі. Сама зустріч розпочалася із запізненням майже на одну годину.

Як повідомляє Yle, Путін сказав Трампу, що настав час поговорити про двосторонні відносини та обговорити важкі питання. А президент США в свою чергу повторив, що необхідно шукати спільну мову з Росією.

За словами Трампа, на зустрічі з Путіним вони обговорять “усе: від торгівлі до військових ракет, ядерної зброї та Китаю”. Американський лідер не повідомив, чи порушить він питання втручання Росії у вибори в 2016 році в США, яке критики назвали актом війни.

За інформацією CNN з посиланням на американських чиновників, Білий дім попросив російську сторону провести зустріч Трампа і Путіна тет-а-тет, щоб краще оцінити Путіна і встановити відносини між лідерами.

Крім того, раніше Трамп виказував невдоволення через витік інформації з його зустрічей з іноземними лідерами. Тому Трамп сказав помічникам, що не хоче, щоб з його зустрічі з лідером РФ просочувалася конфіденційна інформація.

Також повідомляється, що Трамп не захотів залучати до зустрічі помічників, оскільки вони можуть відстоювати більш жорстку лінію стосовно Росії.

 

Трамп заявив, що через американську дурість зіпсовані відносини з РФ

Президент США Дональд Трамп заявив, що відносини з Росією знаходяться на найгіршому рівні через американську дурість й нерозсудливість.

Про це він повідомив у Twitter – Укрінформ.

“Наші відносини з Росією ніколи не були гіршими, ніж зараз, завдяки американській нерозсудливості й дурості. А тепер ще й підставне полювання на відьом”, – написав Трамп.

Як відомо, президенти Росії та США Володимир Путін і Дональд Трамп зустрінуться в Гельсінкі в понеділок, 16 липня, близько 13:00 в Президентському палаці.

 

У Євросоюзі відреагували на заяву Трампа про “недругів”

Європейські високопосадовці відреагували на заяву президента США Дональда Трампа, який назвав Європейський союз одним із недругів Сполучених Штатів.

Про це повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Президент Європейської ради Дональд Туск у Twitter написав, що «Америка і ЄС є найкращими друзями. А той. Хто говорить, що ми вороги, поширює фейки».

Водночас віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс пізно ввечері 15 липня написав у Twitter, що «називання найкращих друзів ворогами лише робить щасливими справжніх ворогів».

«Європейці й американці пов’язані історією і цінностями, які поділяють. Європейці ніколи не відмовляться від Америки, тому що Америка від нас ніколи не відмовиться. Ось для чого потрібні друзі», – додав він.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп, який з вівторка перебуває в європейському турне і готується до зустрічі в понеділок з президентом РФ Володимиром Путіним, назвав ЄС “недругом” разом із Китаєм і Росією.

“Я думаю, у нас багато недругів. Вважаю, що Європейський Союз є недругом (foe – англ.) через те, що вони роблять у торгівлі. Наразі ви б і не подумали на Європейський Союз, але вони є недругом”, – зауважив Трамп.

 

Трамп про втручання у вибори: Маю слово Путіна, що це не Росія

З такою заявою американський лідер виступив у понеділок на спільній прес-конференції з російським президентом у Гельсінкі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Відповідаючи на пряме запитання, кому він довіряє, спецслужбам США чи російському президенту, Трамп зауважив: “Мої люди приходили до мене, Ден Коутс (глава Національної розвідки США – ред.) приходив до мене й казав, що думає, це Росія”.

Водночас, він підкреслив, що ФБР не отримала доступу до серверу демократів, зламаного хакерами перед виборами, а також до всіх листів Гілларі Клінтон.

“Де сервер? Я хочу знати, де сервер? І про що свідчить цей сервер?” – заявив Трамп.

Він також наголосив, що російський лідер переконав його, що РФ не втручалась у вибори.

“Я маю (слово – ред.) президента  Путіна, він щойно сказав, що це не Росія. Я скажу так: я не бачу причин, чому б це могла бути вона (Росія – ред.)”, – зазначив президент США. Він підкреслив, що Путін був “надзвичайно твердим” і переконливим у запереченні причетності РФ.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок в фінській столиці відбулася зустріч президентів США і Росії. Вона передбачала переговори президентів у форматі віч-на-віч (за участю лише перекладачів), а також спілкування в розширеному форматі.

Як повідомлялося раніше, 13 липня заступник генерального прокурора США Род Розенстайн виступив у Вашингтоні в зв’язку з оприлюдненням звинувачень, висунутих 12 співробітникам Головного розвідувального управління в зв’язку з втручанням Москви в американську виборчу кампанію.

Комітет з розвідки Сенату США в своєму звіті, опублікованому 3 липня, підтвердив висновки розвідки про втручання Росії в президентські вибори в США в 2016 році.

Згідно з опублікованою в травні комітетом з розвідки Сенату США розсекреченою частиною доповіді, підготовленої за участю Центрального розвідувального управління, Федерального бюро розслідувань і Агентства національної безпеки, Кремль втручався в хід президентських виборів у США в 2016 році.

Зокрема російські хакери перед американськими президентськими виборами 2016 року здійснювали кібератаки на сервери Демократичної партії, а також в ході виборчої кампанії за дорученням Москви поширювали пропаганду в соцмережах з метою вплинути на її результати на користь Дональда Трампа.

Це розслідування очолив спецпрокурор Роберт Мюллер.

 

Республіканці засудили Трампа через недовіру розвідці на догоду Путіну

Заява президента США Дональда Трампа про недовіру висновкам власної розвідки щодо втручання РФ у президентські вибори, а також те, що він більше вірить словам президента Росії Путіна, викликала різке обурення не тільки в таборі демократів, але й серед республіканців.

Свою реакцію на це в понеділок висловили кілька впливових однопартійців глави Білого дому, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Немає сумнівів, що Росія втручалася в наші вибори і продовжує свої спроби підірвати демократію у нас і в усьому світі. Це не просто висновки американського розвідувального співтовариства, але й Комітету з питань розвідки Палати представників”, – заявив спікер Палати представників Пол Раян.

За його словами, президент має визнати, що Росія не є союзником Сполучених Штатів.

“Не існує моральної еквівалентності між США та Росією, яка залишається ворожою для наших основних цінностей та ідеалів. Сполучені Штати повинні зосередити свою увагу на тому, щоб притягти Росію до відповідальності та покласти край її підступним нападам на демократію”, – наголосив впливовий конгресмен.

Його критика була не поодинокою серед кола однопартійців, які розкритикували позицію Трампа в Гельсінкі. Голова комітету Сенату з питань збройних сил Джон Маккейн у цьому зв’язку підкреслив, що Трамп “не зміг захистити те, що робить нас (американців – ред.) тими, ким ми є – республікою вільних людей, відданих справі свободи як в країні, так і за кордоном”.

Колишній спікер Палати Представників, республіканець Ньют Гінгріч, який був давнім прихильником Трампа, назвав “найбільшою помилкою” заяву нинішнього глави Білого дому, що він вірить більше Путіну ніж американській розвідці.

“Президент Трамп повинен роз’яснити свої заяви, які він зробив у Гельсінкі, про нашу систему розвідки й Путіна. Це найбільш серйозна помилка у його президентстві, яка повинна бути виправлена – негайно”, – написав колишній впливовий конгресмен у своєму Twitter.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, під час підсумкової прес-конференції після зустрічі з Володимиром Путіним, президенту Трампу поставили пряме запитання, кому він вірить щодо втручання у вибори – розвідці США чи Росії?

“Я маю (слово – ред.) президента Путіна, він щойно сказав, що це не Росія. Я скажу так: я не бачу причин, чому б це могла бути вона (Росія – ред.)”, – зазначив президент США. Він підкреслив, що Путін був “надзвичайно твердим” і переконливим у запереченні причетності РФ.

Нагадаємо, за два дні перед зустріччю президентів США і Росії Міністерство юстиції США висунуло офіційні звинувачення проти конкретних 12-ти співробітників ГРУ ГШ Росії у причетності до втручання у вибори президента США.

 

Трамп проведе нараду з членами Конгресу після “супречливої” зустрічі з Путіним

У вівторок, 17 липня, президент США Дональд Трамп зустрінеться з членами Конгресу.

Про це повідомляє CNN – Укрінформ.

“Президент Трамп проведе закриту зустріч з членами Конгресу через день після його суперечливого саміту з президентом Росії Володимиром Путіним”, – сказано в повідомленні.

Також зазначається, що порядок денний зустрічі – не відомий.

Як повідомляв Укрінформ, заява Трампа на прес-конференції після зустрічі з президентом Росії про недовіру висновкам власної розвідки щодо втручання РФ у президентські вибори, а також те, що він більше вірить словам Путіна, викликала різке обурення не тільки в таборі демократів, але й серед його однопартійців – республіканців.

Конгресмени нагадали, що Росія залишається ворожою для основних цінностей та ідеалів Сполучених Штатів.

 

До отруєння Скрипалів причетне ГРУ Росії – NYT

Британські слідчі запідозрили Головне розвідувальне управління Генштабу збройних сил РФ у замаху на Сергія і Юлію Скрипаль.

Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на дані чиновників Британії і США – Укрінформ.

“Британські слідчі вважають, що атака на Скрипалів у Солсбері нервово-паралітичною речовиною “Новічок” 4 березня була проведена колишніми або діючими співробітниками ГРУ”, – йдеться у повідомленні.

Джерело в керівництві США зазначило, що правоохоронці невдовзі зможуть назвати конкретних людей, які провели операцію з отруєнням.

Водночас слідчі не виключають можливості того, що за отруєнням може стояти інша російська спецслужба чи приватна структура.

Як повідомлялося, 5 березня стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька Юлія потрапили в лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною.

14 березня прем’єр-міністр Британії Тереза Мей звинуватила в нападі Росію і оголосила про видворення з країни 23 дипломатів РФ і скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова. У відповідь РФ оголосила персонами нон грата 23 британських дипломатів. 26 березня слідом за Британією ряд країн заявив про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

10 квітня стало відомо, що Юлію Скрипаль виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану.

В Організації по забороні хімічної зброї дійшли висновку, що влада Великої Британії правильно ідентифікувала речовину, якою був отруєний Скрипаль і його дочка Юлія, і підтвердили російське походження “Новічка”.

Згодом спецслужби Великої Британії встановили осіб, підозрюваних у токсичному нападі на екс-розвідника Скрипаля і його дочку. Їх імена не розголошують, проте вважають, що вони пов’язані з Кремлем.

Пізніше, 30 червня сталося отруєння “Новічком” двох осіб у сусідньому місті Еймсбері. Мати трьох дітей Стерджесс померла. Її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, який також отруївся речовиною, залишається в критичному стані в лікарні.

 

Син отруєної “Новічком” британки просить Трампа поговорити з Путіним – ЗМІ

Син загиблої в результаті отруєння “Новічком” в Еймсбері Дон Стерджес – Еван Хоуп – закликав президента США Дональда Трампа порушити питання смерті його матері під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це повідомляє видання The Guardian – Укрінформ.

“Я не поділяю політику Дональда Трампа і ніколи не буду його прихильником, але я хотів би, щоб він поговорив щодо моєї матері з російським президентом. Ми повинні домогтися справедливості для моєї мами”, – заявив 19-річний Хоуп.

За його словами, допомога Трампа йому потрібна тільки для того, щоб винуватці смерті його матері були покарані і “отримали по заслугах”.

Як повідомляв Укрінформ, у м. Еймсбері графства Вілтшир на півдні Англії 4 липня були виявлені у непритомному стані 45-річний Чарлі Роулі і 44-річна Дон Стерджесс. Обоє перебували в критичному стані через вплив невідомої речовини.

У пари були виявлені симптоми, подібні до тих, що спостерігалися у екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, яких отруїли в місті Солсбері у березні цього року.

Одна з жертв отруєння, Дон Стерджесс, померла в госпіталі, через кілька днів опритомнів Роулі.

Міністр оборони Британії Гевін Вільямсон звинуватив Росію в отруєнні Стерджесс і Роулі “Новічком” у м.Еймсбері.

Раніше в суботу, 14 липня, стало відомо, що експерти Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) відвідають наступного тижня Велику Британію, щоб підтвердити тип отруйної речовини, при взаємодії з яким в Еймсбері в кінці червня постраждали двоє людей.

Як відомо, у понеділок, 16 липня, у Гельсінкі відбудеться зустріч Трампа з Путіним.

 

Невідомі намагалися захопити одну з головних вулиць Гельсінкі

У фінській столиці Гельсінкі, де проходить зустріч президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна, група з 20 осіб хотіла захопити одну з центральних вулиць міста – вулицю Маннерхеймінтіє.

Про це повідомляє Yle – Укрінформ.

“Поліція повідомила, що в центрі Гельсінкі затримано групу з двадцяти осіб, яка планувала “захопити” вулицю Маннерхеймінтіє”, – йдеться у повідомленні.

Раніше портал повідомляв, що в парку Еспланади розпочалася акція протесту антифашистів. Акція спрямована проти расизму і дій обох президентів. Крім того, інша демонстрація проходить на Сенатській площі, але на цей момент більшість її учасників вже залишили місце проведення. Yle не уточнює подробиці заходу.

Як повідомлялося раніше, сьогодні в Гельсінкі проходить зустріч американського і російського президентів Дональда Трампа і Володимира Путіна. Їхня бесіда тет-а-тет тривала понад дві години, хоча планувалося тільки 90 хвилин.

 

У США затримали росіянку за підозрою в агентурній діяльності

У США затримали громадянку Росії за підозрою в спробі вплинути на політику Сполучених Штатів.

Росіянку Марію Бутіну заарештували в неділю, 15 липня, повідомляє Радіо Свобода, з посиланням на департамент юстиції США – Укрінформ.

Американські чиновники стверджують, що 29-річна Марія Бутіна діяла як агент Росії в США, розвиваючи відносини з американцями і організаціями, що мають вплив у американській політиці, з метою просування інтересів Росії.

У матеріалах справи також вказується, що росіянка здійснювала свою діяльність без офіційного розкриття факту, що вона виконує обов’язки агента російського уряду, як того вимагає закон.

Російська сторона наразі ці звинувачення не коментувала.

 

“Фабрика тролів” запустила новий сайт перед виборами в Конгрес США – ЗМІ

Російська “фабрика тролів”, яку звинувачують у втручанні у вибори в США у 2016 році, перед виборами до Конгресу запустила новий сайт, розрахований на американську аудиторію.

Про це повідомляє Federal News Radio – Укрінформ.

“Сайт USAReally був запущений у травні Федеральним агентством новин, що входить до імперії, якою, імовірно, керує союзник Путіна Євген Пригожин. Ця імперія включає “Агентство інтернет-досліджень” – так звану “фабрику тролів”, співробітникам якої спецпрокурор Роберт Мюллер пред’явив звинувачення раніше цього року”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, московський офіс USAReally знаходиться у тому ж будинку, що і “Федеральне агентство новин”. Фабрика тролів” у Петербурзі також перебувала “під крилом” ФАН – зараз “тролі” переїхали до нового власного семиповерхового комплексу, а їхня колишня штаб-квартира здається в оренду, йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що сайт USAReally виглядає на диво “дилетантським”, а посилаються на ньому лише на російські соціальні мережі.

Як написано на самому сайті, його метою є надавати американцям “об’єктивну та незалежну” інформацію. У матеріалах сайту представлені теми, які є цікавими для американців, наприклад, щодо прав на носіння зброї, іммігрантів та прав ЛГБТ, підкреслюється у статті.

На думку авторів, “тролі” чекають вересня, коли ситуація стане більш зрозумілою за підсумками завершених партійних праймеріз. Однак не виключено, що сайт запрацює до початку президентських виборів 2020 року, які мають більше значення для зовнішньої політики США.

Тим часом армія ботів, тролів і таких сайтів, як USAReally, схоже, зондує ситуацію, зазначається у матеріалі.

На думку Аріка Тоулера з дослідницької групи Bellingcat, сайт USAReally сам по собі навряд чи стане суттєвою рушійною силою.

Частково це пов’язано з тим, що Twitter і Facebook після декількох великих скандалів почали вживати безпрецедентні заходи з виявлення та ліквідації бот-акаунтів.

Тоулер також вважає, що сайт може створювати контекcт, спрямований на розколювання американського суспільства, який потім буде поширюватися через досить відомі американські агрегатори провокаційних новин, такі як InfoWars або Gateway Pundit.

 

З початку російської агресії Україна навчилася протистояти “дезі”

З початку російської агресії у 2014 році Україна провела значну роботу з посилення стійкості в інформаційному просторі.

Про це йдеться у дослідженні «Стійкість до дезінформації у Центральній та Східній Європі», що було презентовано у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«З початку російської агресії у 2014 році українське керівництво і громадянське суспільство провели значну роботу з метою розбудови національної стійкості у багатьох сферах, включаючи інформаційну», – йдеться у дослідженні, яке було проведене Радою зовнішньої політики «Українська призма», центром EAST, у співпраці з іншими аналітичними центрами з країн Центральної та Східної Європи.

Серед шляхів досягнення позитивних результатів з протидії дезінформації експерти відзначили активну діяльність волонтерів, що представляють громадянське суспільство, а також обмеження діяльності російських пропагандистських медіа на території України.

Відзначається і діяльність Міністерства інформаційної політики з імплементації заходів з інформаційної безпеки.

«Українська стійкість до російської дезінформації є багаторівневою. По-перше, йдеться про державний і суспільний рівні, що протистоять кремлівській пропаганді та дезінформації, які проводяться як психологічні операції у частині гібридної війни разом із військовою агресією, торговельними та енергетичними війнами, анексією та окупацією, а також політичною дестабілізацією», – зазначено у дослідженні.

Експерти вважають, що Україна повинна зосередитися на трьох головних напрямках із захисту національних інтересів в інформаційній сфері. Йдеться про виконання завдань у сфері інформаційної безпеки на підконтрольній суверенній території держави, на окупованих та анексованих територіях, а також поза межами України.

 

США поскаржилися в СОТ на мита у відповідь ЄС, Туреччини, Канaді і Китаю

У США вважають незаконним введення санкцій у відповідь на напровадження мит США на імпорт сталі та алюмінію з ЄС, Китаю, Мексики, Туреччини та Канади.

Про це інформує представник США на торгових переговорах Роберт Лайтхайзер, повідомляє  Дзеркало тижня – Укрінформ.

За його словами, дії, що вживаються президентом США Дональдом Трампом є цілком легітимними і повністю виправданими з точки зору законів США і правил міжнародної торгівлі, в той же час заходи у відповідь з боку зазначених держав ці норми порушують.

“США подали окремі скарги в СОТ на  Китай, ЄС, Канаду, Мексику, Туреччину, оскарживши мита, введені кожним членом СОТ у відповідь на дії президента Трампа щодо захисту національних інтересів США у сфері торгівлі сталлю і алюмінієм”, – йдеться в тексті документа.

Як відомо, у січні 2018 року міністр торгівлі  США  опублікував звіти про те, що імпорт сталі і алюмінієвих виробів може завдати шкоди національній безпеці. У зв’язку з цим 8 березня Дональд Трамп запровадив імпортні мита на сталь і алюміній. Тарифи набули чинності для деяких членів СОТ 23 березня 2018 року, а для інших – 1 червня 2018 року. Мита у відповідь на продукцію із США країни ввели в червні. Їх середній розмір становить від 10 до 25%.

 

Путін хоче мати на Донбасі не миротворців, а “ескорт-сервіс” – Порошенко

Президент Російської Федерації Володимир Путін прагне мати на Донбасі не справжню миротворчу місію ООН, а так званий “ескорт-сервіс” для спостерігачів ОБСЄ.

Про це заявив Президент Петро Порошенко в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Путін, як захисну позицію, сказав, що він готовий погодитися на миротворців, але це мають бути не миротворці, а так званий “ескорт-сервіс”, який би супроводжував спостерігачів ОБСЄ”, – зазначив він.

Водночас Президент нагадав, що тоді би ці так звані миротворці приїхали зі спостерігачами о 9-ій ранку, о 18-ій поїхали би додому, “а що там буде із 18-ї до 9-ї, скільки українців уб’ють, що будуть робити росіяни” – невідомо.

Порошенко підкреслив, що для України така позиція є абсолютно неприйнятною.

Крім того, він наголосив, що в ООН ніколи не було такого формату миротворчої місії.

Президент відзначив, що Україна наполягає на “нормальній миротворчій місії” на Донбасі, яка би забезпечила виконання безпекового компоненту. За його словами, такий варіант підтримує “весь світ”.

 

Росія затримала в Азовському морі вже 148 суден “для огляду”

Кількість затримок та арешту Росією суден, які прямують з/до українських портів через Керченську протоку, становить вже 148 одиниць.

Про це  йшлося  під час наради в Мінінфраструктури України, яка відбулася 16 липня 2018 року під головуванням заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка – Укрінформ.

«Кожен день АМПУ фіксує затримання спецслужбами Російської Федерації суден для огляду, які прямують з/до портів Маріуполь та Бердянськ. Всі дані передаються Міністерством інфраструктури до МЗС. Ми отримуємо численні скарги від капітанів суден, агентів, які працюють в Бердянському та Маріупольському портах, адміністрацій портів та народних депутатів стосовно безпідставного збільшення кількості затримок суден. Так далі не може продовжуватись. Необхідно в найкоротший термін сформувати єдину позицію стосовно подальших дій України у відповідь на незаконні дії Російської Федерації», – наголосив Лавренюк.

Заступник міністра наголосив, що з кожним днем кількість затриманих для огляду судензростає і на сьогоднішній день становить вже 148 одиниць.

Зазначається, що за результатами наради учасники напрацювали план дій та прийняли низку спільних рішень.

У нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Представництва Президента України в АР Крим, Державної служби з безпеки на транспорті, АМПУ, Морської пошуково-рятувальної служби, Фонду «Майдан Закордонних Справ» та інші.

 

Порошенко доручив керівництву ЗСУ відреагувати на блокування РФ Азовського моря

Президент  України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику  Генерального штабу і командування ВМС України вжити достатніх заходів, щоб зупинити російські провокації щодо блокування входження кораблів в українські порти на Азовському морі.

Про це Глава держави заявив в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не будемо миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, в тому числі Маріуполя, для того, щоб зупинити гірничо-металургійний комплекс, який працює на Донбасі. І на сьогоднішній день мною були віддані відповідні накази і міністру оборони, і начальнику Генерального штабу, і командування ВМС України, щоб ми вжили достатніх заходів, щоб зупинити це порушення закону і зупинити російські провокації при проходженні української Керченської протоки”, – сказав він.

Президент зазначив, що Росія використовує для цих атак “захоплений і незаконно анексований Крим з незаконно розташованим там Чорноморським флотом в захопленому Севастополі”

“Ми не будемо з цим миритися. Якщо ми, українці, не захистимо нашу землю, то її ніхто не захистить”, – заявив Порошенко.

Водночас, він нагадав, що занепокоєння ситуацією в Азовському морі було також включено в декларацію Саміту НАТО – “і це означає, що не Україна одна засвідчує про ці провокаційні дії”.

Як повідомлялося, кількість затримок та арешту Російською Федерацією суден, які прямують з/до українських портів через Керченську протоку, на сьогоднішній день вже становить 148 одиниць.

 

Фріз сказала, якою має бути відповідь на політику РФ в Азовському морі

Політика РФ на Азовському морі має зустріти адекватний комплекс заходів, що передбачає зокрема судові позови проти Росії за збитки, що завдані затримкою суден.

Про це член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, голова української  парламентської делегації в ПА НАТО Ірина Фриз написала у Facebook – Укрінформ.

“Вважаю, що продовження небезпечної політики Росії на Азовському морі має зустріти адекватний комплекс заходів – починаючи від посилення та розширення санкцій щодо активів російських установ в Україні та закінчуючи судовими позовами проти Російської Федерації за збитки, що завдані затримкою суден; накладенням арешту на рахунки російських установ на території України”, – зазначила вона.

Фріз також наголосила на необхідності запровадження більш жорстких заходів протидії такій політиці країни-агресора щодо затриманням українських та інших країн кораблів, що прямують до портів України.

“Досить дипломатичної виваженості й лібералізму. На вулиці не 2014 рік. Ситуація змінилася. Ми маємо застосовувати механізми захисту національних інтересів для того, щоб агресор усвідомлював наші можливості”, – підкреслила депутат.

Як повідомлялося, раніше президент Петро Порошенко не виключив, що нинішня поведінка росіян щодо огляду та блокування входження кораблів в українські порти на Азовському морі може свідчити про наміри Російської Федерації здійснити військові атаки на Маріуполь.

Кількість затримок та арешту Російською Федерацією суден, які прямують з/до українських портів через Керченську протоку, на сьогоднішній день вже становить 148 одиниць.

 

НАТО залишилось єдиним інструментом забезпечення глобальної безпеки – Порошенко

Президент Петро Порошенко переконаний, що за сучасних умов Північноатлантичний альянс є єдиним інструментом забезпечення глобальної безпеки у світі.

Про це він заявив в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас на сьогоднішній день Рада безпеки ООН в поточних умовах не є інструментом забезпечення глобальної безпеки. А що є? Залишився лише один інструмент. Залишилося тільки НАТО”, – сказав Глава держави.

Таку думку він пояснив тим, що у Радбезі ООН право вето має країна-агресор – Росія.

Разом з тим, Порошенко висловив упевненість, що країни-члени НАТО не виходитимуть зі складу Альянсу.

“Світ змінюється. Світ стає більш егоїстичним. Лідери держав ставлять на перший план захист своєї країни у розумінні цього захисту лідерами держав. Але я хочу окремо наголосити, що у нас багато було прикладів, коли окремі країни навіть виходили зі складу НАТО, поверталися до складу НАТО – Греція, Франція, інші країни. Я впевнений в тому, що зараз цього не відбудеться і не може відбутися”, – зазначив Порошенко.

При цьому він підкреслив, що саме в тому, щоб не покидати НАТО, країни мотивує діяльність російського президента Путіна у світі. Як приклад Глава держави навів те, що Німеччина ухвалила рішення щодо збільшення видатків на оборону після незаконної анексії Криму Росією.

Разом з тим, Президент наголосив, що за результатами саміту НАТО минулого тижня є очевидним, що країни-члени НАТО не збираються слухати РФ чи “віддавати право Росії” зупинити український рух до Альянсу.

 

Порошенко: Дорога на Крим суходолом – постійний пріоритет “русского міра”

В головах російських стратегів “русского міра” захоплення Маріуполя і пробиття дороги по суходолу до незаконно анексованого Криму завжди залишалося пріоритетом.

На цьому наголосив Президент  України Петро Порошенко в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В головах російських стратегів “русского міра” захоплення Маріуполя і пробиття дороги суходолом на Крим завжди залишалося пріоритетом. Розвідка це постійно підтверджує”, – заявив він.

Порошенко нагадав, що підрозділи регулярних російських військ неодноразово здійснювали обстріли, у тому числі з ракетних систем залпового вогню, Маріуполя та його околиць.

Водночас, Президент наголосив, що українське військо здатне зупинити можливий російський наступ. “Ми сконцентрували там достатньо підрозділів Збройних Сил і не збираємося віддавати українську землю”, – наголосив він.

Глава держави повідомив, що раніше було прийнято рішення про здійснення поглибленого ешелонованого захисту Маріуполя, а “зараз стоїть питання, що ми будемо укріплювати захист з моря”.

 

ОБСЄ відреагувала інформацію ЗМІ про ймовірні факти шпигунства в місії

СММ ОБСЄ в Україні занепокоєна будь-якими можливим порушенням безпеки і має намір ретельно вивчити всі заяви про можливі факти шпигунства в місії, викладені у репортажі німецького телеканалу, у відповідності зі встановленими процедурами.

Про це йдеться у заяві, розміщеній на офіційному сайті СММ ОБСЄ в Україні – Укрінформ.

“Спеціальній моніторинговій місії в Україні відомо про репортаж програми «Факт» («Fakt») Асоціації суспільного мовлення Федеративної Республіки Німеччина («ARD»), що вийде в ефір у вівторок, 17 липня. Місія занепокоєна будь-якими можливим порушенням безпеки і має намір ретельно вивчити всі заяви у відповідності зі встановленими процедурами”, сказано у повідомленні.

Також зазначається: “Без належної верифікації СММ ОБСЄ не може коментувати чи вдаватися до припущень із приводу документів невідомого походження. Утім Місія занепокоєна, що ймовірне проникнення може бути потенційним ризиком для її співробітників, ставлячи під загрозу недоторканість їхньої особистої інформації та їхню безпеку”.

“Наша робота була і буде прозорою. Ми повідомляємо про факти на місцях так, як ми їх бачимо; ці факти повідомляються державам-учасницям ОБСЄ та публікуються в наших щоденних звітах на сайті ОБСЄ”, – сказано в заяві.

СММ ОБСЄ обіцяє, що “і далі буде реалізовувати свій мандат, сприяючи миру, стабільності і безпеці в Україні, а також зниженню рівня напруги”.

Німецький телеканал «ARD» заявив про виявлення фактів шпигунства в місії ОБСЄ в Україні. Як стверджується в розслідуванні, дані передавали ФСБ Росії. Репортаж має вийти в ефір 17 липня.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. СMM – це неозброєна цивільна місія. Її основні завдання – це неупереджено і об’єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту.

 

В уряді Моравецького заявляють, що політика Москви загрожує безпеці Польщі

Політика Москви загрожує безпеці Польщі. Для покращення відносин між обома країнами Кремль має здійснити багато кроків, зокрема, відмовитися від агресії в Україні і віддати Польщі літак Ту-154М екс-президента Лєха Качинського.

Про це повідомив голова постійного комітету Ради міністрів Польщі Яцек Сасін, коментуючи польсько-російські відносини перед зустріччю у Гельсінкі президентів США та Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна, інформує Polsatnews.pl – Укрінформ.

“Росія не робить жодних жестів, які свідчили б про те, що вона готова змінити свою політику, яку ми оцінюємо як пряму загрозу нашій безпеці, оскільки агресивні дії ведуться у безпосередньому сусідстві Польщі”, – зазначив Сасін.

Він наголосив, що Польща виступає за нормальні і добросусідські відносини з Росією, але для цього сьогодні Москва “не створює відповідну атмосферу”.

“Ми не сприймаємо російську політику, яку здійснює влада під керівництвом Володимира Путіна, і вимагаємо хоча б припинити агресію в Україні, повернути Крим, який залишається незаконно анексованим, повернути нашу власність — тобто залишки “Туполєва” і ““чорні скриньки”, – заявив Сасін, додаючи, що цих проблем є багато.

Як повідомлялося, сьогодні президент США Дональд Трамп зустрівся з президентом Фінляндії Саулі Нійністьо перед самітом з президентом РФ Володимиром Путіним у Гельсінкі.

 

Американський контр-адмірал вражений українськими моряками на Sea Breeze

Заступник командувача 6-го флоту ВМС США контр-адмірал Шон Двейн високо оцінив рівень підготовки офіцерів штабу та морського вишколу українських моряків.

Таку заяву заступник командувача 6-го флоту ВМС США зробив на брифінгу після зустрічі Президента України Петра Порошенка з головнокомандувачем збройними силами США в Європі генералом Кертісом Скапаротті, що відбулася 16 липня на борту американського штабного корабля USS Mount Whitney в Одеському порту, повідомляє Міноборони – Укрінформ.

“Ми дуже вражені, як ВМС відпрацьовують всі завдання протягом навчань Sea Breeze 2018. Сьогодні я вже говорив командувачу, що під час виходу в море командири кораблів Mount Whitney та Porter були вражені роботою української команди. Ми дуже гарно попрацювали… Ми можемо і маємо пишатися нашими ВМС!” – наголосив контр-адмірал Двейн.

Всі етапи багатонаціональних навчань Sea Breeze 2018 проводяться за стандартами НАТО. Тож для українських військових моряків та інших військовослужбовців, які беруть участь у цьогорічному Sea Breeze, ці навчання – реальна можливість потренуватися, аби досягти належного рівня взаємосумісності з колегами з країн-членів та партнерів Альянсу.

Заступник командувача 6 флоту ВМС США також високо оцінив рівень підготовки офіцерів штабу та морського вишколу ВМС України.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко ознайомився під час робочої поїздки до Одеси з ходом багатонаціональних навчань, побував на флагманському кораблі ВМС ЗС України “Гетман Сагайдачний” і оглянув корабель управління 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitne та висловив вдячність уряду США за підтримку Української держави.

У навчаннях Sea Breeze 2018 беруть участь флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, ескадренний есмінець США УРО USS Porter, турецький фрегат TCG Yavuz, болгарський корвет BGS Bodri, турецький підводний човен TCG Yildiray, понад два десятки кораблів і катерів ВМС ЗС України і ДПСУ, а також 25 літаків і гелікоптерів.

 

Антимонопольний комітет перевірить рекламу Lifecell

Антимонопольний комітет України проводить дослідження телекомунікаційного ринку з метою виявлення недобросовісної реклами 4G інтернету, що вводить в оману споживачів.

Про це повідомляється на сайті відомства – Укрінформ.

“В Антимонопольному комітеті України проводиться дослідження щодо можливого порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення операторами мобільного зв’язку інформації, що може ввести в оману, у рекламі власних послуг 4G інтернету”, – йдеться у повідомленні

Зокрема, зазначається, що оператор мобільного зв’язку ТОВ “Lifecell” поширює у рекламі власних послуг 4G Інтернету позначення 4-5G. Таке твердження може містити ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, зауважують у Комітеті.

Крім того, в Антимонопольному комітеті розглядаються справи щодо поширення операторами мобільного зв’язку у рекламі власних послуг 3G Інтернету інформації, що може ввести в оману, що є порушенням статті 15-1 закону “Про захист від недобросовісної конкуренції”.

За даними Держстату, на 1 квітня 2018 року в Україні було майже 17,8 млн абонентів широкосмугового безпроводового інтернету.

З 1 липня 2018 року завдяки запуску 4G в діапазоні радіочастот 1800 МГц мобільні оператори значно збільшили покриття території України зв’язком 4G. Раніше 4G працював тільки в діапазоні 2600 МГц.

 

Порошенко в Одесі зустрівся з головнокомандувачем збройних сил США в Європі

Президент Петро Порошенко у рамках робочої поїздки на Одещину провів зустріч з головнокомандувачем збройними силами США в Європі генералом Кертісом Скапаротті та відвідав американський штабний корабель Mount Whitney.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

«Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Одеської області відвідав американський штабний корабель Mount Whitney, який бере участь у багатонаціональних навчаннях «Сі Бриз – 2018». Глава держави зустрівся з головнокомандувачем збройними силами США в Європі, генералом Кертісом Скапаротті», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що під час зустрічі Президент відзначив двосторонню співпрацю та зауважив, що за останні чотири роки співробітництво між Україною та США посилюється.

Він також запевнив, що Україна проводить реформи і посилює свою обороноздатність та реформує безпековий сектор, оскільки стратегічною метою нашої держави є вступ до НАТО.

Порошенко подякував США за допомогу Українській державі та оглянув корабель ВМС США.

Як повідомлялося, у навчаннях Sea Breeze 2018 беруть участь флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, ескадренний есмінець США УРО USS Porter, турецький фрегат TCG Yavuz, болгарський корвет BGS Bodri, турецький підводний човен TCG Yildiray, понад два десятки кораблів і катерів ВМС ЗС України і ДПСУ, а також 25 літаків і гелікоптерів.

 

Порошенко на фрегаті “Гетьман Сагайдачний” вийшов у відкрите море

Президент у рамках робочої поїздки на Одещину ознайомився з ходом багатонаціональних навчань SeaBreeze-2018, а також вийшов у відкрите море на фрегаті “Гетьман Сагайдачний” .

Про це повідомляє прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Президент на флагмані Військово-морських сил України фрегаті “Гетьман Сагайдачний” вийшов у відкрите море, де ознайомився з ходом перших тактичних навчань тактичної групи малих броньованих артилерійських катерів. У складі групи в навчаннях взяли участь 6 катерів”, – йдеться у повідомленні.

Участь у навчаннях беруть військовослужбовці 19 країн – членів НАТО та країн-партнерів: Болгарія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, США, Туреччина, Україна та Швеція, повідомляє прес-служба.

Зазначається, що під час навчань були відпрацьовані тактичне розгортання і атака умовного корабля противника у взаємодії з авіацією ВМС України.

Водночас в АП зауважили, що головне завдання навчань SeaBreeze-2018 – набуття спроможності військовим командуванням ВМС України щодо планування та проведення морських операцій за процедурами та стандартами НАТО, а також підвищення рівня взаємосумісності частинами та підрозділами Військово-Морських Сил України з підрозділами країнами-членами НАТО та країнами-партнерами НАТО.

Проведення навчань сприяє покращенню співпраці і координації між країнами чорноморського регіону, відпрацюванню спільних маневрів у морі і на суходолі.

У 2018 році відзначається 21-а річниця з початку проведення навчання.

 

Росія розмістила у Криму ударну авіацію, новітні ракети та ЗРК — Порошенко

Російська Федерація після незаконної анексії Криму значно наростила свою військову присутність на півострові та посилила флот новітньою технікою й озброєнням.

Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи перед учасниками багатонаціональних міжнародних навчань Sea Breeze 2018 в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після незаконної анексії Криму ми бачимо різке зростання ескалації напруги. Росія на незаконно окупованій території різко збільшила своє військове угруповання, вперше там розміщена ударна авіація, новітні ракетні комплекси, новітні зенітні комплекси”, – наголосив Порошенко.

Крім того, він підкреслив, що російський Чорноморський флот, який незаконно розташований в анексованому українському Севастополі, посилено підводними човнами, новими військовими кораблями та озброєно далекобійними ракетами морського базування.

Як повідомлялося, у навчаннях Sea Breeze 2018 беруть участь флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, ескадренний есмінець США УРО USS Porter, турецький фрегат TCG Yavuz, болгарський корвет BGS Bodri, турецький підводний човен TCG Yildiray, понад два десятки кораблів і катерів ВМС ЗС України і ДПСУ, а також 25 літаків і гелікоптерів.

 

Україна має бути завжди готовою до оборонних дій у Чорному морі – Президент

Україна має якнайшвидше відновити дієздатність морської оборонної компоненти і бути завжди готовою до спільних з партнерами оборонних дій у Чорному морі.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи перед учасниками багатонаціональних міжнародних навчань Sea Breeze 2018 в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо наших цілей у Чорноморському регіоні, ми повинні докласти максимуму зусиль для швидкого відновлення дієздатності морської оборонної компоненти і бути чітко і завжди готові до спільних оборонних дій у Чорному морі”, – сказав Порошенко.

Він акцентував, що одним з важливих кроків у цьому процесі є проведення багатонаціональних міжнародних навчань, зокрема таких, як сьогоднішні навчання Sea Breeze 2018.

“Це не лише підвищення взаємосумісності. Це нарощування рівня морської і польової виучки, це злагодження багатонаціональних підрозділів. Безумовно, такі спільні практичні заходи підготовки сприяють досягненю Військово-морськими силами України не лише сумісності з флотами держав-членів НАТО, а й відроженню військово-морського потенціалу  Української держави”, – наголосив Президент.

Він подякував партнерам за тверду, чітку і  постійну підтримку України в стримуванні російської агресії.

На його переконання, співпраця з партнерами засвідчує єдність і готовність разом захистити мир та спільні цінності, такі як демократія, свобода та верховенство права.

Як повідомлялося, у навчаннях Sea Breeze 2018 беруть участь флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, ескадренний есмінець США УРО USS Porter, турецький фрегат TCG Yavuz, болгарський корвет BGS Bodri, турецький підводний човен TCG Yildiray, понад два десятки кораблів і катерів ВМС ЗС України і ДПСУ, а також 25 літаків і гелікоптерів.

 

Порошенко в день Декларації про суверенітет: Європейський курс України – непохитний

Президент Петро Порошенко у день ухвалення Декларації про державний суверенітет запевнив, що курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України є непохитним.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“16 липня 1990 року було прийнято Декларацію про державний суверенітет України. Це був крок, що став поштовхом для України на шляху до незалежності. Зараз наш курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію є непохитним”, – нагадав Порошенко.

Він наголосив на “європейському майбутньому України на даній нам Богом землі”.

Як повідомлялося, 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР було прийнято Декларацію про державний суверенітет України. У преамбулі цього документа проголошувалося «верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». Утім, Декларація про державний суверенітет України стала основою для Акта проголошення незалежності України, ухваленого Верховною Радою 24 серпня 1991 року. Тоді фактично вдруге Україна була проголошена незалежною демократичною державою й остаточно виведена зі складу СРСР. Незалежність країни була підтримана на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Цікаво, що вперше День незалежності Україна відсвяткувала саме 16 липня 1991 року.

 

У Краматорську на дитмайданчику 12-річний хлопчик знайшов бойовий снаряд

У Краматорську Донецької області під час прогулянки на території подвір’я багатоповерхового будинку місцевий хлопчик побачив на землі вибухонебезпечний предмет та одразу викликав поліцейських.

Про це повідомляє ГУ НП в Донецькій області – Укрінформ.

“Сьогодні близько 14.00 до чергової частини поліції Краматорська надійшло повідомлення про те, що місцевий хлопчик 2006 року народження знайшов на дитячому майданчику бойовий снаряд. В цей час він разом із друзями гуляв на подвір’ї та бачив, як навколо невідомий чоловік щось шукав з металошукачем, а потім пішов. Коли дитина підійшла ближче, то побачила на землі снаряд”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що “на щастя, він знав, яку небезпеку можуть становити вибухонебезпечні предмети, та відразу викликав на допомогу поліцію”. На місце події миттєво виїхали правоохоронці та оточили територію.

За попередньою інформацією, це артилерійський снаряд Другої світової війни. Наразі на місці працюють співробітники слідчо-оперативної групи Краматорського відділу поліції та ДСНС.

 

Президент підписав розпорядження про гранти для 62 молодих учених

Президент Петро Порошенко підписав розпорядження призначення грантів для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2018 рік.

Відповідне розпорядження №105/2018-рп оприлюднено на сайта голови держави – Укрінформ.

«Призначити на 2018 рік гранти Президента України таким молодим ученим», – ідеться в документі.

Згідно з розпорядженням гранти глави держави отримали 62 молодих науковців.

 

Франція закрила представництво з торгівлі та інвестиций у Росії

Французька влада ухвалила рішення закрити Службу Посольства Франції, яка забезпечує діяльність Business France у Росії.

Про це йдеться в прес-релізі посольства Франції в РФ – Укрінформ.

“Французька влада ухвалила рішення закрити Службу Посольства Франції, що забезпечує діяльність Business France в Росії”, – йдеться в прес-релізі.

У посольстві наголосили, що дане рішення припиняє тривалий період переговорів щодо статусу Бюро Business France в Росії, яке, згідно з французьким законодавством, є невід’ємною частиною дипломатичної структури.

Як відзначили у французькому дипломатичному представництві, протягом останніх місяців умови здійснення Business France своєї діяльності в Росії значно погіршилися, зокрема, у зв’язку з незаконними арештами, накладеними на його банківський рахунок, незважаючи на те, що він захищений Віденською конвенцією, а також з видворенням його директора, який володіє дипломатичним паспортом. Дійсно, місцеві умови, по всій видимості, не дозволяють Business France здійснювати завдання державної служби з підтримки французьких підприємств на території Російської Федерації.

Рішення про закриття Служби набуває чинності 16 липня 2018 року.

 

Бізнес позитивно оцінює перспективи розвитку на найближчий рік – опитування НБУ

Бізнес зберігає позитивні очікування щодо макроекономічної ситуації та власних перспектив розвитку на найближчий рік. 88% опитаних вважають стан своїх підприємств задовільним або добрим.

Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у другому кварталі 2018 року, повідомляє прес-служба НБУ – Укрінформ.

«Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 118,3%. Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують шостий квартал поспіль. Підприємства поліпшують свої очікування щодо зростання обсягів виробництва та реалізації продукції», – йдеться в повідомленні.

Високі темпи зростання економічної активності зберігаються переважно завдяки поліпшенню прогнозів щодо фінансово-економічного стану власних підприємств та інвестиційних видатків на проведення будівельних робіт. Респонденти продовжують позитивно оцінювати поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств. Як і в попередньому кварталі, 88% опитаних вважають його «задовільним» або «добрим».

При цьому, підприємства дещо знизили свої очікування щодо потреби в позикових коштах. Частка респондентів, які планують брати банківські кредити, становить 37,1% (38,3% у першому кварталі 2018 року).

“Як і в усіх попередніх опитуваннях, підприємства наразі більше зацікавлені у гривневих позикових коштах. У той же час, висока вартість кредитів, посилені вимоги до застави та складна процедура оформлення документів залишаються головними факторами, які стримують бізнес від залучення нових позик”, – зауважуть у НБУ.

У другому  кварталі підприємства також поліпшили свої очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців – баланс очікувань становить 22,2% (у першому кварталі 2018 року – 19,0%). Позитивна динаміка триває вже дев’ятий квартал поспіль.

Зокрема, серед опитаних підприємств майже 35% очікують на зростання обсягів виробництва і більше половини впевнені, що виробництво залишиться на поточному рівні. Зростання очікують підприємства всіх основних видів діяльності, проте найбільш позитивно налаштовані підприємства енерго- та водопостачання.

 

Більше двох тисяч споживачів на Луганщині залишаються без світла

П’ятнадцять населених пунктів на підконтрольній українській владі частині Луганської області знову зіткнулися із знеструмленнями.

Про ситуацію інформує прес-служба ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» – Укрінформ.

«Загалом без світла перебувало 2078 споживачів в 15 населених пунктах. На території обслуговування Кремінського РЕМ залишаються без світла через пошкодження трансформатора 86 побутових споживачів та 3 юридичні особи в населеному пункті Червона Діброва. На території обслуговування Новопсковського РЕМ залишаються без світла 82 абоненти в населених пунктах Бунчуківка та Грицаївка і так далі», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Зазначається, що аварійні відключення викликані несприятливими погодними умовами та нестабільністю енергосистеми Луганської області, яка виникла внаслідок відсутності належного технічного обслуговування протягом 1,5 року.

Наразі гостро стоїть проблема з відсутністю палива та ремонтних матеріалів для оперативно-виїзних бригад Луганського енергетичного об’єднання.

Як повідомлялося, 14 липня через негоду було знеструмлено майже 9 тисяч споживачів в Сєверодонецьку та на Попаснянщині, в тому числі, без електроенергії опинилась шахта «Тошківська», через що під землею майже 6 годин було заблоковано 88 гірників.

Крім того, 9 липня на Луганщині сталося масштабне знеструмлення та чергове виділення енергосистеми області в режим «енергоострова» – внаслідок відключення одного із енергоблоків на Луганській ТЕС.

 

Конкурс до IP-суду: кваліфікаційну комісію пройшли 143 кандидати

Вища кваліфікаційна комісія суддів допустила до кваліфікаційного оцінювання в рамках конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Про це йдеться в повідомленні ВККС у Facebook – Укрінформ.

«Наразі 143 кандидати допущені до кваліфікаційного оцінювання в межах конкурсу», – йдеться в повідомленні.

ВККС зазначає, що 13 липня ще два кандидати були допущені складати іспити за результатами спецперевірки

Спецперевірка щодо інших триває.

Як повідомлялося, у грудні 2017 року голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Сергій Козьяков повідомив, що майже 200 кандидатів подали заявки на конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Конкурс оголошено на 21 посаду.

Президент Петро Порошенко підписав Указ №299 “Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності”.

 

Уряд знайде приміщення для Антикорупційного суду за місяць – Гройсман

Уряд знайде необхідне приміщення для Вищого антикорупційного суду у місячний термін.

Про це повідомив  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Антикорупційний суд має розпочати роботу якомога швидше. Закони ухвалено, і невдовзі розпочнеться формування кадрового складу. Як уряд, ми не впливаємо на процес відбору суддів, але від нас залежить фінансування суду, його розміщення, охорона та забезпечення побутових потреб. В місячний термін плануємо знайти потрібні приміщення – і для суду першої інстанції, і для апеляційної палати”, – написав Гройсман.

Він додав, що звернувся до керівництва МЗС з дорученням розпочати консультації з міжнародними організаціями щодо відбору незалежних експертів в роботі суду.

“Все те, що стосуватиметься роботи суду і компетенції уряду – зробимо вчасно і якісно”, – наголосив Гройсман.

Як повідомлялося, 7 червня Верховна Рада ухвалила Закон “Про Вищий антикорупційний суд”, яким визначаються засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності. При ухваленні Закону “Про Вищий антикорупційних суд” парламент встановив, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, який розпочато у судах першої або апеляційної інстанцій та не закінчено до дня початку роботи ВАС, продовжується у цих судах. Зазначені кримінальні провадження не можуть бути передані до Вищого антикорупційного суду.

Згідно з законом, ВАС здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його юрисдикції (підсудності), а також шляхом здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у таких кримінальних провадженнях.

16 червня Президент Петро Порошенко заявив, що робитиме все можливе з метою створення Антикорупційного суду до початку передвиборної президентської кампанії у грудні цього року.

12 липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з ухваленням Закону “Про Вищий антикорупційний суд”. Таким чином парламент врегулював питання організації та діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів, а також встановила розгляд цим судом скарг на судові рішення, ухвалені до дня початку роботи антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду

 

Армія Асада взяла під контроль стратегічний пагорб біля Голанських висот

Сирійська армія взяла під свій контроль стратегічний пагорб, що виходить на окуповані Ізраїлем Голанські висоти.

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на державне телебачення – Укрінформ.

“Армія захопила пагорб аль-Хаара на другий день великого наступу, метою якого є захоплення частини південно-західної Сирії біля кордону з Ізраїлем, яка ще знаходиться в руках повстанців”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 12 липня армія Сирії та російські військові взяли під контроль провінцію Дар’а, яка є одним з останніх анклавів опозиції в Сирії і їх головним оплотом протягом семи років громадянської війни.

 

Експерти закликають ввести обмеження на ввезення закордонної вторсировини

Асоціація «Український екологічний альянс» закликає ввести в Україні обмеження на ввезення закордонної  вторинної сировини для першочергової переробки  українського сміття.

Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомив керівник  Укрекоальянсу, депутат Київської міської ради Олег Костюшко.

“На сьогодні існує загроза, що ми з вами будемо дорого купувати роздільно зібране сміття, привезене з Європи, а своє власне – дешево захоронювати. Необхідно вжити заходів для того, щоб наша  вторинна сировина була відсортована і куплена всіма зацікавленими підприємствами. Лише  після цього ми би мали дозволити в разі дефіциту завозити на територію України певну кількість вторинної сировини з інших країн”, – сказав він.

Костюшко додав, що українським підприємствам потрібно приблизно 1 мільйон тонн макулатури на рік.

“Приблизно 300-400 тисяч тонн  ми завозимо макулатури ззовні. Це не тому, що в Україні немає макулатури, а для збалансування ціни, щоб вона не росла швидко вгору… Велика кількість української макулатури гине на сміттєзвалищах”, – зауважив він.

Костюшко пояснив, що некурентоспроможність нашого сміття порівняно з європейським полягає в тому, що в ЄС працює  система  розширеної відповідальності щодо  поводження з тарою і упаковкою, тобто так звані зелені точки.

“В Україні така система не працює, і наша вторинна сировина не відсортована. По-друге – нас убивають податки. Наприклад, коли ми продаємо склобій або поліетилен, відсортовані від сміттєвого баку, то маємо заплатити одразу при першому продажі 20% ПДВ”, – додав він.

За словами Костюшка, головними постачальниками закордонних відходів в Україну є країни ЄС і СНД, бо їхні відходи на початку року категорично відмовився приймати Китай.

 

Волонтери назвали критерії відбору ветеранів для безкоштовного навчання в НаУКМА

Уже більше семи тисяч доларів зібрано із запланованих десяти тисяч на п’ять стипендій для українських ветеранів, які зможуть вступити на магістерські програми в Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Про це повідомляє  Голос Америки – Укрінформ.

Кошти збираються зусиллями волонтерів із діаспори та України, і левова частка надійшла від українців, які проживають у США, зокрема через збір коштів, організований у Facebook Любою Шипович, співзасновницею громадського об’єднання українців у США “Razom for Ukraine”.

«Важливим є такий момент, – наголошує Люба Шипович, – що у ветеранів є розрив в освіті, у той час як випускники бакалаврату мають переваги, бо вони одразу вступають на магістерку. Оскільки ветеранам досить важко конкурувати з учорашніми випускниками, вони навряд чи зможуть легко вступити на бюджетні місця. Тому ми почали говорити з Могилянкою про те, щоб оплачувати для ветеранів контрактне навчання за умови успішного проходження їх на контрактну основу».

Також зазначається: “Щоб претендувати на стипендію, потрібно відповідати кільком критеріям: бути зарахованим на навчання в НаУКМА, бути учасником бойових дій впродовж не менше шести місяців, надати два рекомендаційні листи та мотиваційний лист, пройти співбесіду з психологом”.

Вступна кампанія до магістратури триває, і до 1-го серпня прийматимуться анкети від охочих отримати стипендію. Розглядатимуться заявки вже після закінчення вступної кампанії, коли стане відомо, хто може бути зарахований. На сьогодні подано шість анкет. Рішення планують ухвалити до 1-го вересня, повідомляють ініціатори програми.

Реалізацією ідеї займаються – представник організації «Разом» Люба Шипович, від «Невидимого батальйону» – продюсер Марія Берлінська та виконавчий продюсер Оксана Іванців, від Kyiv Mohyla Foundation of America – Марта Фаріон і Вікторія Купер. До ініціативи долучили і президента НаУКМА Андрія Малашевича.

У США кошти збираються на адресу фонду Kyiv Mohyla Foundation of America, організації, яка була створена для підтримки Могилянки, а в Україні – на рахунок Інституту гендерних програм, організації, що створила проект «Невидимий батальйон».

У планах організаторів є зробити такі стипендії щорічною традицією.

 

Абітурієнти за два тижні зареєстрували 87% очікуваних е-кабінетів

Абітурієнти за перші два тижні вступної кампанії зареєстрували 139,3 тис. електронних кабінетів або 87% від очікуваної кількості цього року, через які подали 341,8 тис заяв на вступ у виші.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки з посиланням на дані ДП «Інфоресурс» – Укрінформ.

«За  перші 2 тижні вступної кампанії абітурієнти зареєстрували 139 тис. 340 електронних кабінетів, з яких майже всі активовані. Це близько 87% від очікуваної кількості цього року», – зазначається в повідомленні.

Водночас наголошується, що майже 81 тис. вступників уже подали через кабінети електронні заяви – їх загальна кількість наразі становить 341 тис 801 заява.

Як повідомлялося, створення кабінетів вступників було відкрито 2 липня і триватиме до 25 липня, а подавати через них заяви можна з 12 до 26 липня.

Цього року вступник має самостійно розраховувати середній бал атестата. Якщо в додатку до атестата зазначений середній бал, то необхідно обов’язково перевірити, чи за правильною методикою він розрахований.

 

Нова поштова компанія готується до старту в Україні

Нова поштово-логістична компанія Justin готується до запуску в Україні і почала  набір співробітників у відділення.

Як свідчить інформація на сайті Work.ua, компанія масово відкрила вакансії у різних обласних та районних центрах – Укрінформ.

“Молода та перспективна компанія з великим бажанням надати людям кращі можливості у сфері поштових послуг. Наші наміри – відкрити зручні відділення в містах Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса”, – йдеться в описі до вакансій компанії Justin.

Як раніше повідомляв співвласник Justin Юрій Авдиш, нова поштово-логістична мережа відділень Justin надаватиме послуги з прийому, видачі і відправлення товарів, а також ряд фінансових та інших послуг.

 

До Яремче з’їдуться гуцули з України, Румунії, Молдови та Канади

У Міжнародному гуцульському фестивалі в місті Яремче на Івано-Франківщині візьмуть участь гуцули з України та закордону.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в оргкомітеті заходу, що триватиме з 21 до 29 липня.

“На Гуцульському фестивалі ми очікуємо близько 2 тисяч людей. З’їдуться гуцули з усіх наших районів, приїдуть гуцули з Румунії, Молдови та Канади”, – повідомили організатори.

Відомо, що під час фесту планують показати обряд гуцульського весілля.

Крім цього, тут проведуть свято гуцульської фіри, гуцульських страв, “Полонинський клич” і змагання з аркану – запального гуцульського танцю.

 

У Чугуєві відкрився ХІХ міжнародний Репінський пленер

Художників з України та зарубіжжя зібрав на три тижні в Чугуєві, на батьківщині великого живописця Іллі Рєпіна, ХІХ міжнародний Репінський пленер.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів голова Харківської обласної організації Національної Спілки художників України, народний художник України Віктор Ковтун.

“Виставка графіки художника з Фінляндії Сергія Пієтіля сьогодні стала першим заходом  чергового ХІХ міжнародного Рєпінського пленеру, що відкрився в Чугуєві. Свої роботи тут також продемонструють до двадцяти художників з України, Латвії, Білорусі, Фінляндії. Це в півтора рази більше, ніж в попередні кілька років” , – зазначив Ковтун.

За його словами, пленер, який, за традицією, проводиться щороку, триватиме до 5 серпня: “За підсумками пленеру відбудеться підсумкова виставка не менш як двохсот картин. Це буде рекорд України для виставок під відкритим небом”.

“В рамках художнього марафону відбудуться майстер-класи для учнів дитячих художніх шкіл, включаючи дітей з особливими потребами, а також – студентів профільних вузів, зустрічі з учасниками пленеру, відвідування музеїв і пам’яток Чугуєва, починаючи з меморіальної садиби Іллі Рєпіна, що на вулиці Музейній в Чугуєві. Заплановані поїздки на етюди в палацово-парковий комплекс ХІХ століття “Садиба”, “Наталівський парк” – пам’ятник садово-паркового мистецтва, краєзнавчий музей в райцентрі Печеніги, цикл фотовиставок під девізом “Історія і сучасність”, – додав Ковтун.

За його словами, для гостей приготували свято “В гостях у Рєпіна” – з виставкою-продажем ексклюзивних кондитерських виробів і чаюванням за столами з писаними самоварами. Заплановано музичний “Рєпін-фест”, концерт, а також дегустацію продукції місцевих виноградарів і бджолярів, включаючи майстер-клас з виготовлення гусарської пальонки.

“Примітно, що прогулятися маршрутами пленеру можна за допомогою анімованого гіда у вигляді додатку для електронних носіїв – смартфонів і планшетів. Судячи з заявок туристичних фірм, пленер відвідає не менш як десять тисяч осіб”, – розповів Ковтун.

Як стало відомо, на закритті пленера відбудеться вручення кращим художникам премії імені Рєпіна і аукціон картин і виробів народних майстрів.

За словами учасника церемонії відкриття пленера заступника голови Харківської ОДА Анатолія Бабичева, Репінский пленер – один з 8 проектів-переможців конкурсу Міністерства культури України “Малі міста – великі враження”.

Як стало відомо, на його проведення вперше з держбюджету виділено 0,5 млн грн.

 

Волонтери з Азії та Європи покажуть культуру своїх країн у Чернівцях

Під час фестивалю Global Village у Чернівцях волонтери з різних країн Європи та Азії знайомитимуть з особливостями культури своїх народів.

Про це під час презентації майбутнього заходу розповіли організатори, передає кореспондент Укрінформу.

“Родзинка цього року – іноземні волонтери. Волонтери з Китаю будуть співати і танцювати. Ще будуть волонтери з Сингапуру, Індонезії, Сербії, Туреччини і т. ін. Представники з кожної країни на фестивалі продемонструють свою культуру, звичаї, традиції”, – зазначила голова відокремленого підрозділу ВМГО “Айсек в Україні” в м. Чернівці Ірина Олар.

Загалом буде 17 волонтерів. Українці продемонструють свої танці і проведуть флешмоби, в яких зможуть взяти участь всі охочі. Волонтери з Туреччини будуть співати, танцювати, даруватимуть свої сувеніри та пригощатимуть солодощами. Волонтерка з Тайвані підготує тайську їжу, вчитиме, як її готувати та розповідатиме про традиції.

Головна мета фестивалю, за словами організаторів, – показати й об’єднати різні національності та їхні традиції.

Відбудеться Global Village у Чернівцях 27 липня з 15:00 до 20:00, поблизу будинку на вул. О. Кобилянської, 40.

 

СБУ не дала вивезти в Росію ікони ХІХ століття

Співробітники Служби безпеки України попередили в Харківській області контрабанду колекції творів мистецтва до країни-агресора.

Про це повідомляє прес-центр СБ України – Укрінформ.

«За інформацією спецслужби, місцевий колекціонер планував за допомогою кур`єра, громадянина РФ, здійснити контрабанду історичних та культурних цінностей через державний кордон для продажу. Правоохоронці затримали «перевізника» на міжнародному пункті пропуску «Гоптівка» під час незаконної спроби вивезення антикваріату», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, під час огляду особистих речей ділка співробітники СБУ виявили приховані від митного контролю ікони ХІХ століття «Іоан Богослов» та «Євангеліст Лука». За попередніми оцінками вартість вилучених цінностей становить дві тисячі американських доларів.

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмиснику про підозру у вчиненні злочину. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 201 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

Операція із затримання кур’єра проводилася спільно з прикордонниками та працівниками Харківської митниці ДФС України під процесуальним керівництвом прокуратури.

 

Клініка репродуктивної медицини BioTexCom продавала немовлят – ГПУ

Громадяни Молдови, які одночасно є громадянами ФРН, організували на території України клініку репродуктивної медицини BioTexCom, що фактично використовувалася для торгівлі немовлятами.

Про це заявив під час брифінгу у Києві Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території, Військової прокуратури зареєстровано кримінальну справу з ознаками кримінальних правопорушень про торгівлю людьми та ухилення від податків. У цій справі встановлено, що в 2010 році громадянами Республіки Молдова, які одночасно є громадянами Федеративної Республіки Німеччина, на території України організовано діяльність медичного центру BioTexCom з надання медичних послуг в галузі репродуктивної медицини», – сказав він.

Генпрокурор повідомив, що на початку 2011 року клієнтами цієї клініки стало подружжя громадян Італійської Республіки, які уклали договір з нею щодо здійснення допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) методом сурогатного материнства. «Останні (клініка Biotexcom – ред.) зобов’язалися виростити для них немовлят за оплату в сумі 30 тисяч євро», – сказав він.

Луценко зазначив, що потенційні батьки на момент запліднення не перебували навіть на території України і не надавали свого біоматеріалу.

«Для пояснення маю згадати, що Міністерство охорони здоров’я категорично в своїх документах, в своїх наказах вимагає, щоб немовля, яке передається в рамках сурогатного материнства подружжю, мало ознаки принаймні одного з партнерів при сурогатному материнстві. Тобто, або генетичний матеріал батька, який всиновлює, або матері, яка всиновлює, має співпасти із ДНК немовляти. У разі, якщо цього немає, то очевидно, що йдеться просто про українське немовля, яке незаконно, кримінальним способом передається, фактично продається, в іншу країну», – повідомив Луценко.

За його словами, саме так і сталося у випадку з італійським подружжям. «Італійське подружжя, використавши завідомо підроблені документи медичного центру BioTexCom, а також органів української державної реєстрації актів цивільного стану, зареєструвалися батьками цієї новонародженої дитини, і в жовті 2011-го року вивезли її до Італії», – сказав Генпрокурор.

Луценко зазначив, що за вчинення цих дій медичний центр BioTexCom отримав 32 тис. євро, сурогатна мати отримала 6 тис. євро.

«На жаль, приблизно таке співвідношення було у всіх випадках, а їх є більше тисячі на території України. Факт повідомлення завідомо неправдивих відомостей про походження дитини було виявлено правоохоронними органами Італії, які провели необхідну експертизу, що спростувала можливість походження немовля від подружжя громадян Італії. Фактично ні в одного, ні в іншого члена подружжя ДНК не співпадає з ДНК їх немовля. У зв’язку з цим, в Італії немовля переведено до дитячого будинку, а ці двоє громадян притягуються за законами Італійської республіки до відповідальності», – повідомив він.

Луценко повідомив, що сьогодні, 16 липня, прокурорами Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території, Військової прокуратури, які працювали разом із представниками Національної поліції, працівнику медичного центру BioTexCom повідомлено про підозру у вчиненні  кримінального правопорушення за статтею про торгівлю людьми, «а головному лікарю медичного центру BioTexCom також ще й за підробку документів, поєднану із торгівлею людьми».

Він зазначив, що ці злочини є особливо тяжкими і їх вчинення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна.

 

Луценко наполягатиме на арешті продавців немовлят з BioTexCom

ГПУ наполягатиме на арешті представників фірми BioTexCom причетних до комерційного сурогатного материнства.

Про це сказав на брифінгу Генеральний прокурор Юрій Луценко – Укрінформ

“Корпорація BioTexCom провела щонайменше тисячу операцій по сурогатному материнству і, на жаль, у багатьох випадках не було дотримано норм закону про необхідність біоматеріалів, принаймні від одного із батьків усиновителів. У зв’язку з цим, слідство буде наполягати на арешті всіх, хто підозрюється в скоєнні даного злочину”, – сказав він.

Також він закликав усіх потерпілих від діяльності цієї фірми звертатись до правоохоронних органів.

Луценко зауважив, що по цій справі обвинувачення має ще статтю про уникнення від податків.

“Достатньо серйозні різниці між тисячами євро, які отримала від кожного із іноземних подружжів фірма, і тими невеличкими сумами, які сплачували сурогатним українським матерям, виводились через фіктивні фірми без сплати податків. Суми переводились у готівку і присвоювались. Цей злочин викриває новий вид заробітку”, – заявив він.

Луценко закликав МОЗ та ВР ухвалити законодавчі і нормативні рішення з цього питання, щоб унеможливити комерційне сурогатне материнство, від якого більшість країн світу відмовились.

Він також зауважив, що проблеми із сурогатним материнством посилились після ухвалення владою Індії заборони на комерційне сурогатне материнство. Центр такої діяльності перемістився в Україну, “і тепер Україна є однією з найбільших операторів цього бізнесу”.

 

Україна стала одним з центрів комерційного сурогатного материнства – Луценко

Україна на сьогодні є одним з центрів комерційного сурогатного материнства – бізнесу, який, втім, мало врегульований в Україні.

Про це заявив під час брифінгу у Києві Генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні я хотів би звернути вашу увагу на один з прикладів такої роботи (протидії злочинам, пов’язаними з торгівлею людьми – ред.): з проблемою протиправного використання для сурогатного материнства жінок з малозабезпечених українських сімей. Проблема пов’язана з тим, що після прийняття владою Індії рішення про заборону комерційного сурогатного материнства, центр такої діяльності сфокусувався, в тому числі на Україні. І ми зараз є одним з найбільших операторів цього маловрегульованого в Україні бізнесу», – сказав він.

Водночас Генпрокурор зазначив, що останнім часом протидія злочинам, пов’язаними з торгівлею людьми, в Україні значно покращилася. «Втричі більше повідомлених підозр, які з метою сексуальної експлуатації позбавляли волі людей. Також виявили в 3,5 рази більше потерпілих людей. Результатом цього стало те, що Україна піднялася на 2-е місце і вийшла з небезпечної червоної зони неефективної діяльності за цими показниками. І цього року результати протидії злочинам, пов’язаним з торгівлею людьми, також тримають на достатньо високому рівні», – сказав він.

 

Генпрокуратура передала СБУ справу про “погрози Пашинського” – Луценко

Генпрокуратура передала СБУ справу про можливі погрози голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони депутата Сергія Пашинського на адресу секретаря комітету.

Про це на брифінгу заявив глава ГПУ Юрій Луценко, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

“Так, дійсно, секретар комітету написала заяву на моє ім`я про погрозу фізичної розправи з боку народного депутата. Цю справу зареєстровали і передали за підслідністю до Служби безпеки України“, – сказав генпрокурор.

Як повідомляли ЗМІ, керівник секретаріату комітету з питань національної безпеки і оборони Тетяна Блистів поскаржилася на погрози вбивством з боку Сергія Пашинського.

Пашинський наразі не коментував цю заяву.

 

Справа про держзраду: у суді підрахували, скільки засідань проігнорував Янукович

Екс-президент Віктор Янукович не скористався можливістю прийняти участь у близько 60 судових засіданнях у рамках розгляду процесу про державну зраду.

Про це оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, суддя сказав, що на засіданні у понеділок суд не почув самого Януковича, а також Азарова, Захарченка, Клюєва, Лебедєва та інших свідків захисту.

“Більше 10 разів ми у спосіб, передбачений законом, викликали свідків Азарова, Клюєва, Захарченка, Якименка, Лебедєва і Ярощука. Свідки до суду не з’явилися. Також, напевно, вже є близько 60 судових засідань, які проігнорував обвинувачений Янукович, хоча він цілком обізнаний, що розгляд справи відбувається в Оболонському райсуді і він має право шляхом відеоконфернції дати показання по даній справі, не з’явився. Тому суд на завтра на 10:00 оголосить перерву і дасть останню можливість прибути обвинуваченому та свідкам захисту, які зазначалися, для допиту, в тому числі шляхом відеоконференцзв’язку”, – додав Дев’ятко.

У коментарі журналістам після засідання прокурор Руслан Кравченко зазначив, що на думку обвинувачення, свідчення екс-начальник служби безпеки президента-втікача не спростовують обвинувачення, висунутого Януковичу, і що прокурори під час дебатів будуть клопотати про визнання цих свідчень недопустимими.

Також Кравченко висловив думку, що у засіданні у вівторок суд може поставити питання про перехід до судових дебатів.

Як повідомлялося, з 16 по 20 липня суд у рамках розгляду цієї справи планує допитувати свідків, а вже 30-31 липня провести судові дебати.

У понеділок у засіданні суд допитав екс-начальника служби охорони президента Костянтина Кобзаря.

29 червня 2017 року Оболонський районний суд Києва ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-начальник охорони: Янукович прихопив з Межигір`я лише “пару костюмів”

Увечері 21 лютого 2014 року Янукович не брав із собою багато речей.

Про це поінформував під час допиту в Оболонському райсуді екс-начальник служби безпеки президента-втікача Януковича Костянтин Кобзар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ну як багато речей… Пару костюмів, гігієна, не більше. В мене і то було більше. Ми ж планували повернутися 23 ввечері, тому багато речей з собою ніхто не брав”, – сказав Кобзар.

Екс-начальника служби безпеки президента Кобзаря допитують по відеозв’язку з окупованим Кримом.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-глава охорони: Янукович хотів, аби Путін ввів “миротворців” в Україну

Екс-начальник служби безпеки вважає, що Янукович звертався у березні 2014 року до Путіна щодо проведення “невідкладних консультацій” у зв’язку із ситуацією, що склалася на той момент у державі.

Про це він повідомив під час допиту в Оболонському райсуді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З того, що я зрозумів, Янукович звертався до президента РФ Путіна щодо невідкладного проведення консультацій щодо можливості погодження миротворчої або поліцейської місії, а також просив, наскільки мені відомо, щодо інформування світової спільноти про ситуацію в Україні”, – сказав Кобзар.

Він повідомив, що, як він зрозумів, основою для такого звернення став договір між Україною і РФ про дружбу і співробітництво від 1997 року.

Кобзар висловив переконання, що головною ціллю виїзду Януковича з України було не допустити розколу держави і кровопролиття.

“Я вважаю, що він на той момент про себе не думав, він за владу не тримався”, – уточнив свідок.

За його словами, Янукович говорив про це неодноразово.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-начальник охорони Януковича розповів, з якими “пригодами” тікали до Криму

У Крим екс-президента Віктора Януковича і його охорону доставляли російською авіацією.

Про це під час допиту в Оболонському райсуді повідомив тодішній начальник служби безпеки екс-президента Януковича Костянтин Кобзар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, свідок зазначив, що між переміщенням з Донецька до Криму в багатьох осіб з охорони забрали телефони, від’єднали акумулятори, і телефони залишили лише кільком людям.

За його словами, через певний час до них приєднався колишній начальник штабу служби охорони Януковича Володимир Павленко, який розповів, що його переслідували, але він відірвався.

Кобзар також уточнив, що нібито була інформація від Павленка про те, що співробітникам ДАІ наказали “виявити кортеж Януковича і розстріляти”.

“Я дав координати Павленка, визначив порядок руху, поставив задачу на максимальній швидкості дістатися до населеного пункту, вже не пам’ятаю якого… Ми були гарно підготовлені і озброєні, але бойовиків було більше, і ми б недовго протрималися, поки б не закінчилися боєприпаси, і зберегти життя Януковичу вийшло б малоймовірним”, – підкреслив свідок.

За його словами, він прийняв рішення і звернувся до знайомого з Федеральної служби охорони РФ і попросив допомоги дістатися в Крим.

“Через деякий час пересіли у російські вертольоти, полетіли в Крим”, – сказав Кобзар.

Однак, за його словами, згодом знадобилася дозаправка, вертольоти приземлилися, а потім усіх вирішили відправити у Крим літаком, де знову зв’язалися зі знайомим Кобзаря з ФСО РФ, який допоміг їм із транспортом.

Також, за словами свідка, вони нібито володіли інформацією, що в ніч проти 23 лютого в аеропорт “Бельбек” прилітали Аваков з Наливайченком, які нібито планували забрати Януковича до Києва, щоб він там написав заяву про відставку.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо  Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-начальник охорони озвучив дві причини втечі Януковича

Екс-президент Віктор Янукович виїхав з Києва у лютому 2014 року у своє “відрядження” раніше через погані погодні умови і погіршення ситуації на Майдані.

Про це під час допиту в Оболонському райсуді розповів екс-начальник служби безпеки президента Костянтин Кобзар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За його словами, виліт планувався на 22 лютого, однак близько 18:00 подзвонив начальник штабу охорони Володимир Павленко і повідомив, що погіршується погода і вранці вертольотами летіти не можна. Також, за його словами, ввечері з’явилася інформація, що “на Майдані активізувалися, почали вести себе агресивніше, що люди збираються до Межигір’я”.

“Я наполягав, щоб ми вилетіли 21 ввечері, президент погодився”, – уточнив Кобзар.

За його словами, виліт запланували на 22:30 21 лютого. Невдовзі, як поінформував свідок, йому сказали, що автобуси з Майдану приїхали до Межигір’я.

“Павленко казав, що там ледь не 10 тисяч осіб везли, що звучали заклики до захоплення резиденції”, – уточнив Кобзар.

Він також розповів, як вони добиралися до Харкова і як їм потім повідомили, що авто охоронця обстріляли на виїзді з Межигір’я, про зустріч з тодішнім главою Харківської ОДА Михайлом Добкіним.

За його словами, в Харкові вони вже дізналися про захоплення Межигір’я.

Він зазначив, що Янукович мав брати участь у заході у Палаці спорту в Харкові, але з’явилася інформація про те, що там вже знаходиться 200 невідомих осіб, ” які не пройшли контроль на безпеку”, що нібито вони мали інформацію про те, що там було дві групи осіб, які нібито мали здійснити замах на життя Януковича (раніше про цей епізод повідомляли і інші свідки захисту – ред.), тому його участь у цьому заході відмінили.

За його словами, через деякий час вони вилетіли з Харкова, але диспетчер авіаруху повідомив їм, що надійшла команда повернутися в Харков, і що це команда Олександра Турчинова.

Свідок уточнив, що вони приземлилися у Донецьку, і через деякий час, коли дізналися про голосування у Раді про самоусунення президента, вони ще деякий час вирішували, що їм робити і куди летіти – на Київ чи в Крим, і згодом полетіли в Крим.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

Екс-глава охорони у суді заявив, що штаб Майдану планував “вбити Януковича”

У період подій Майдану життю екс-президента Віктора Януковича нібито існували загрози, його охорона постійно була посиленою.

Про це на допиті в Оболонському райсуді заявив екс-начальник служби безпеки президента Костянтин Кобзар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Надходила оперативна інформація про блокування траси на шляху, яким їхав кортеж, були спроби блокування виїзду з резиденції, блокувалися дороги… У штабі Майдану розроблялися цинічні плани заходів, які несли загрозу життю Януковича”, – сказав Кобзар.

За його словами, використовувалися резервні маршрути, автомобілі рухалися у загальному потоці, використовувався транспорт без спецсигналів.

Він також розповів, що 20 лютого, коли Янукович мав провести зустріч щодо підписання Угоди по врегулюванню політичної кризи, почалася стрілянина на Майдані, блокувався кортеж.

“Я розцінюю, що це було, як мінімум, щоб зірвати переговори, як максимум – вбити президента”, – додав свідок.

Пізніше, як зазначив Кобзар, вони заїхали в АП, провели зустріч, яка закінчилася близько 7-ї ранку 21 лютого, внаслідок чого і була напрацьована угода про мирне врегулювання.

За його словами, згодом він отримав інформацію, що між Вишгородом і Новими Петрівцями був виставлений своєрідний блокпост неподалік резиденції Межигір’я, з більше ніж 20 осіб, “навіть не людьми, а озброєними бойовиками”, які зупиняли авто, оглядали багаж.

“Я сказав про це Януковичу, а він відповів: не піддавайтесь на провокації і не допустіть кровопролиття”, – додав Кобзар.

Він зазначив, що біля резиденції на кортеж напали “озброєні бойовики” “з застосуванням вогнепальної зброї”.

“Після підписання угоди я спитав у Януковича, чи дійсним залишається відрядження у Харків, Донецьк і Крим. Янукович сказав, що так. Виліт було заплановано на 22 лютого вертольотами на Харків, де було заплановано ряд заходів. Повернутися мали, наскільки я пам’ятаю, 23 лютого ввечері”, – уточнив Кобзар.

Він додав, що відправив дві передові групи – одну в Харків, іншу в Крим.

Як повідомлялося, 29 червня Оболонський районний суд ухвалив рішення щодо проведення спеціального судового провадження щодо Януковича.

За даними Генпрокуратури, Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

З України до Туреччини доставили експерта організації Гюлена

Працівники турецької національної розвідувальної організації доставили з України до Туреччини Юсуфа Інана – одного з експертів організації FETO Фетуллаха Гюлена, обвинуваченого в організації спроби перевороту в 2016 році.

Про це повідомляє Анадолу – Укрінформ.

“Юсуф Інан створив велику кількість інтернет-сайтів, а також сторінок у соціальних мережах, за допомогою яких намагався маніпулювати громадською думкою в Туреччині”, – йдеться у публікації.

Відзначається, що за дорученням Гюлена, Інан нібито поширили дезінформацію про турецьких політиків.

Нагадаємо, у березні минулого року представники турецьких спецслужб повернули до Туреччини шість найімовірніших старших членів FETO внаслідок спецоперацій на Балканах.

У ніч проти 16 липня 2016 року група військовослужбовців ЗС Туреччини вчинила спробу збройного захоплення влади в країні. В результаті протистояння загинули 260 осіб. У країні розпочалася хвиля переслідувань, яка зустріла критику з боку Заходу.

Влада Туреччини назвала головним натхненником і організатором заколоту ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, який проживає в США.

 

На Черкащині навчалися створювати успішний сільський бізнес

На Черкащині представники чотирьох областей навчалися створювати успішний сільський бізнес.

На Черкащині пройшов тренінг «Розвиток кооперації та підприємництво на селі для ОТГ», який зібрав 50 представників громад з чотирьох областей. Учасниками тренінгу стали голови, старости та представники виконкомів ОТГ Кіровоградської, Сумської, Херсонської та Черкаської областей – Укрінформ.

Захід проводив Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє Укрінформ.

«Ми провели один з найбільших за масштабами навчальний тренінг одразу для чотирьох областей. Чи не вперше, окрім презентації досягнень Черкаської області в рамках сільськогосподарського підприємництва, було вирішено ще кілька завдань: забезпечено контакт широкого кола представників ОТГ з різних областей, надано можливість, в рамках навчального візиту презентувати Черкащину і самим її мешканцям і гостям, поєднати теоретичні і практичні завдання та закласти підгрунтя для співпраці на рівні громад”, – зазначив Григорій Перерва, радник з регіонального розвитку Черкаського ЦРМС.

Теоретичне підгрунтя основ кооперативної діяльності учасники тренінгу отримали від члена ради Національної сільськогосподарської палати України та Українського сільськогосподарського кооперативного союзу Романа Корінця.

Практичні приклади розвитку кооперативів та підприємництва в громадах і селах Черкаської області учасники побачили у Карашинській ОТГ (кооперативи та сімейні ферми в с. Черепин), в с. Івківці (туристичний комплекс Зерноленд) та с. Суботів (об’єкт «зеленого туризму» – етнокорчма “У пані Олі”). Відтак, у рамках одного навчального візиту, представники ОТГ отримали і теоретичні знання, і приклади успішних практичних кейсів.

Відвідавши Карашинську громаду, де функціонують і кооперативи, і сімейні ферми, учасники тренінгу ознайомились із досвідом створення кооперативів, їх роботою, спробували продукти з козячого молока, які виготовляють на сімейній фермі, протестували техніку, яку використовує кооператив.

Під час візиту до Зерноленду (туристичної атракції, створеної в селі Івківці Чигиринського району, де екскурсантів чекає не просто експозиція історичних предметів, а захоплива інтерактивна взаємодія із ними), учасники тренінгу змогли не лише дізнатися деталі реалізації цього проекту, а й спробувати себе в якості ковалів, гончарів, пряль.

Під час гостин на батьківщину Богдана Хмельницького, до корчми «У пані Олі», розташованої на території державного заповідника в Суботові, учасники тренінгу довідалися про особливості створення надпривабливого для відвідувачів об’єкту «зеленого туризму».

У ході навчального візиту було поєднано і теоретичні і практичні заняття. Усі побачені технології розбирали з тренером, учасники визначали їхні сильні та слабкі сторони, мали можливість визначити, що варто використати, а чого слід уникати. Таким чином, отримані враження закріплювалися в свідомості учасників, і вони більш повно бачили можливі механізми реалізації.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

ЛГБТ-спільнота змусила Скарлетт Йоханссон відмовитись від ролі

Американська акторка Скарлетт Йоханссон відмовилась від ролі трансгендера, який народився жінкою, але одягався як чоловік і жив під чоловічим ім’ям.

Про це повідомляє портал OUT – Укрінформ.

Спочатку представники Йоханссон стверджували, що актриса не бачить жодних проблем у тому, щоб грати роль Данте Джилла.

Коли ж стало відомо про кастинг Йоханссон на роль Данте Джилла, ЗМІ відразу розкритикували це рішення. Також незадоволені були багато представників ЛГБТ-спільноти, які вважали, що трансгендера повинен грати актор-трансгендер.

Актриса заявила, що розуміє критику ЛГБТ-спільноти на свою адресу та почуття тих, хто вважає, що цю роль повинен грати актор-трансгендер.

“Я глибоко поважаю і люблю транс-спільноту, і я вдячна, що дискусія з приводу відкритості у Голлівуді триває. Я, звичайно, рада була б дати життя (на кіноекрані) історії Данте і його перетворенню, але я розумію почуття тих, хто вважає, що цю роль повинен грати актор-трансгендер. Я вдячна, що обговорення кастингу на цю роль, хоча і було спірним, породило більш широку дискусію про різноплановість кастингу і подання різних персонажів у кіно”, – йдеться в заяві актриси.

 

У Мей категорично виключають новий референдум по Brexit

Речник глави британського уряду заперечив можливість проведення другого референдуму щодо виходу Великої Британії з ЄС.

Про це повідомляє агентство Reuters – Укрінформ.

“Британська громадськість проголосувала за вихід з Європейського Союзу. Не буде другого референдуму… за жодних обставин”, – сказав він.

За словами речника, прем’єр-міністр Тереза Мей вважає свій план виходу з ЄС єдиним можливим шляхом досягнення угоди з ЄС, яка відповідала б цілям її уряду.

Раніше у понеділок, 16 липня, колишній міністр освіти Об’єднаного Королівства Джастін Грінінг закликав провести другий референдум щодо Brexit, щоб вирішити парламентське протистояння навколо умов виходу Великої Британії зі складу ЄС.

Джастін Грінінг вважає переговорну стратегію глави уряду Терези Мей безперспективною, адже вона не задовольнить ні тих, хто хоче повного розриву з ЄС, ні тих, хто протистоїть Brexit.

Як відомо, Тереза Мей пропонує такий варіант Brexit, який би зберіг максимально тісні зв’язки Об’єднаного Королівства із ЄС. Відповідно, вона зараз зіштовхнулась із опором прихильників повного виходу із ЄС у своїй Консервативній партії.

 

Мер Бучі заявляє, що утворенню ОТГ на Київщині заважає “жирненька прослоєчка”

Головні перешкоди утворенню об’єднаних територіальних громад у Київській області створюють представники керівництва районів.

Про це заявив міський голова Бучі Анатолій Федорук під час прес-конференції в Укрінформі на тему: “Граната як аргумент створення ОТГ. Відлуння минулого чи вибух у майбутнє?”.

“Є ще одна “прослоєчка”, саме так її буду називати, бо вона жирненька для багатьох – це районна ланка, яка включає районну раду і районну державну адміністрацію. І я можу вже твердо констатувати, що проводячи процедуру об’єднання територіальних громад, а тим більше реалізовуючи закон про приєднання територіальних громад, виходячи з ініціативи сіл, селищ, до міста обласного значення, ми бачимо перешкоди або взагалі нерозуміння, або грубе порушення закону про добровільне об’єднання або приєднання територіальних громад”, – заявив Федорук.

Міський голова Бучі висловив переконання, що сільські, селищні і міські голови на Київщині, у своїй  більшості, не гальмують процес об’єднання громад. За його словами, вживають заходи,  щоб серед сільських громад поширювати позитивний досвід перших ОТГ, переваги об’єднання. “Уряд нашої держави належним чином все робить, забезпечує, навіть стимулює з фінансової точки зору. Київська обласна державна адміністрація і обласна рада, аналогічним чином, розглядаючи ці питання, сприяє”, – заявив він.

На переконання міського голови, головні перешкоди реалізації реформи децентралізації створює саме  районна влада. За його словами, голови районних адміністрацій, районних рад та інші посадові  особи “їдуть, не будучи суб’єктами процесу, в села, селища і говорять, переконують через різні стимули: не проводьте  об’єднання, не приєднуйтесь до міст обласного значення, а потягніть до 2020 року, маючи на меті фактично зиск протриматися при владі”.

“Мало того, маніпулюючи різними соціальними програмами (включимо до обласного бюджету чи не включимо), фактично вони намагаються у свій спосіб провести об’єднання в межах району, як вони його називають. Вони борються не за якість життя в селах, селищах, а за збереження району. От що дивно є”,  – заявив Федорук.

Зокрема, він навів приклад двох населених пунктів — село Гаврилівка Вишгородського району та смт Бабинець Бородянського району:  “До цих населених пунктів приїжджає районне керівництво і переконує сільських голів, депутатів не проводити реформу. Як в 90-х наймають бандитів для того, щоб впливати на депутатів, щоб сесії не збиралися, щоб слухання не проводились. І це насторожує та  занепокоює”.

Зі свого боку, селищний голова смт Бабинець Андрій Купраш зазначив, що реформа децентралізації влади у Бородянському районі перейшла у площину залякування і застосування зброї. Так,  він повідомив, що 12 липня 2018 року близько 1 години ночі у житловий будинок, що належить його матері, невідомі особи кинули гранату оборонної дії Ф-1. Вказана подія сталась одразу після того, як 11 липня депутати Бабинецької селищної ради більшістю голосів прийняли рішення “Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади селища Бабинці та села Буда-Бабинецька Бородянського району Київської області до Бучанської міської територіальної громади”.

Купраш повідомив, що неодноразово отримував на свою адресу погрози фізичною розправою, “кровопролиттям” за те, що послідовно підтримує прагнення Бабинецької громади приєднатися до міста Буча в рамках реалізації норм Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Він закликав правоохоронців ретельно розслідувати подію.

 

Розробка нових ракет є одним із головних пріоритетів – Турчинов

РНБО ставить перед оборонно-промисловим комплексом України завдання щодо створення нових перспективних ракетних систем, насамперед ракет, які забезпечуватимуть надійну протиповітряну оборону країни.

На цьому наголосив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час відвідування ДП “ВІЗАР” у рамках контролю за реалізацією національної ракетної програми – Укрінформ.

“РНБО ставить перед ОПК завдання щодо створення нових перспективних ракетних систем. Йдеться насамперед про ракети, які забезпечуватимуть надійну протиповітряну оборону нашої країни, і це пріоритет, над яким сьогодні працюватиме ДП «ВІЗАР» та інші провідні оборонні підприємства України”, – сказав він.

Під час візиту керівництво ДП “ВІЗАР” продемонструвало секретареві РНБО України нове сучасне обладнання, яке дозволяє виконувати високоточні технологічні функції, необхідні для виробництва сучасних ракетних систем.

За словами Турчинова, нове обладнання було придбано та встановлено в рамках програми переоснащення українських підприємств оборонно-промислового комплексу новою технікою.

“Програма технологічного переоснащення підприємств ОПК активно реалізується в поточному році, і, що важливо, нові найсучасніші верстати були закуплені заводом за прямими контрактами на виконання рішення РНБО щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності оборонно-промислового комплексу”, – наголосив він.

Секретар РНБО додав, що, відповідно до цього рішення, українські підприємства незалежно від форми власності можуть закуповувати за кордоном технічне обладнання та необхідні комплектуючі для виробництва потужної сучасної зброї без посередницької монополії державних спецекспортерів.

“Ми сьогодні побачили цехи, де встановлено новітні технологічні лінії найкращих іноземних виробників, які дозволяють втричі збільшити обсяги виробництва, значно покращити якість і забезпечити високу точність обробки деталей, що для ракетного виробництва дуже важливо”, – заявив Турчинов.

Він додав, що завод “ВІЗАР” залучений до кооперації зі створення нових ракетних систем та до модернізації ракет, які перебувають на озброєнні української армії.

Турчинов також підкреслив, що завод “ВІЗАР”, як і багато інших підприємств вітчизняного ОПК, реалізував “дуже важливе і складне завдання, повністю відмовившись від співпраці з російськими оборонними підприємствами”.

“До 2014 року 40% комплектуючих підприємство отримувало з РФ, і 88% своєї продукції поставляло до Росії! Після 2014 року ці відносини було припинено, і підприємство за рахунок імпортозаміщення повністю забезпечило виробництво власної продукції без російських комплектуючих, і, відмовившись від російських ринків збуту, активно просуває свою конкурентну продукцію на нові ринки, відновлюючи свій експортний потенціал”, – зазначив секретар РНБО.

На нараді з керівництвом та конструкторами Державного концерну “Укроборонпром” та ДП “ВІЗАР” під головуванням секретаря РНБО України було обговорено також нові завдання і пріоритети національної ракетної програми.

 

Геращенко хоче, аби Рада восени розглянула гуманітарне розмінування Донбасу

Ірина Геращенко наголошує, що на наступній, осінній сесії Рада має законодавчо врегулювати проблему гуманітарного розмінування.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Уповноваженої Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях – Укрінформ.

«Ірина Геращенко повідомила, що найближчим часом, разом з депутатами (головою української парламентської делегації в ПА НАТО Іриною) Фріз та Марією Іоновою, іншими колегами, планують внести законопроект про гуманітарне розмінування, який врахує досвід Хорватії, інших країн в питанні протимінної діяльності. Вона вважає необхідним законодавчо врегулювати проблему гуманітарного розмінування на осінній сесії». – зазначається в повідомленні.

Як зазначається, у рамках робочого візиту 14 липня на Сході України перший віце-спікер зокрема відвідала будівництво зруйнованого у 2014 році бойовиками шляхопроводу біля м. Попасна, над відновленням якого працюють військовослужбовці спеціальної служби транспорту, яка перейшла до Міністерства оборони. Також депутати оглянули відкритий 20 червня і відбудований силами спеціальної служби міст в селі Троїцькому. Згідно із повідомленням, політики побували в кількох населених пунктах, які найбільше страждають від ворожих обстрілів, зокрема, в Троїцькому і Золотому-4.

За підсумками візиту народні депутати планують підготувати запити до уряду щодо необхідності ухвалення постанов Кабінетом міністрів про перетин товарів через КПВВ та застосування зброї в ООС.

« Також буде подано до Верховної Ради зміни до закону про Збройні сили, щодо застосування зброї в ООС», – наголошується в повідомленні.

Політики також в рамках візиту ознайомилися з ходом розмінувальних робіт на Луганщині. За даними прес-служби Геращенко, до розмінування в районі ООС залучено 39 груп. Зокрема, в Луганській області щодня перевіряється на наявність вибухонебезпечних предметів близько 2 гектари землі. За різними оцінками, на Донбасі більше 7 тисяч гектарів землі вимагають обстеження на можливе забруднення вибухонебезпечними предметами, роботи по розмінуванню триватимуть довгий період часу.

Як повідомлялося, народні депутати України Ірина Геращенко та Ірина Фріз, яка є членом комітету з нацбезпеки і оборони та головою української  парламентської делегації в ПА НАТО, готують цього тижня на реєстрацію в парламенті законопроекту про протимінну діяльність.

Рада 13 липня закрила свою чергову восьму сесію. Наступна розпочнеться 4 вересня, а завершиться 25 січня 2019 року.

 

Лікарі у російському СІЗО намагаються вбити політв’язня Куку – КримSOS

Лікарі у ростовському СІЗО фактично намагаються убити незаконно ув’язненого кримського правозахисника Еміра-Усеїна Куку, заявляючи, що ін’єкції глюкози означатимуть припинення голодування.

Про це у понеділок, 16 липня, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі заявила координатор ГО “КримSOS” Таміла Ташева, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Російські лікарі фактично намагаються його вбити, адже один каже, що глюкоза необхідна, а інший заявляє про зовсім інші речі. (…) Коли Куку перевели у міжрегіональну лікарню для ув’язнених, де провели обстеження і взяли у нього аналізи, результати ЕКГ засвідчили погіршення стану серця. Емір-Усеїн також повідомив, що перед здачею аналізів серце боліло, тож медики порадили йому приймати вітаміни, глюкозу і робити інші процедури. Однак лікар у СІЗО заявив політв’язневі, що виконання цих дій означатиме припинення голодування”, – сказала Ташева.

Разом з тим, прес-секретар міжнародної неурядової організації “Amnesty International” Марія Гур’єва пояснила, що насправді приймання глюкози не означає припинення голодування: “Олег Сенцов, наприклад, приймає її, і це все одно вважається потужною заявою. Тому зараз ми плануємо написати лист Емір-Усеїну, аби донести до нього правду”.

Ташева також зачитала уривки з листа Куку, якого він надіслав своєму адвокатові минулого тижня.

У листі політв’язень розповів, що протягом перших восьми днів голодування він втрачав по 0,9 кг ваги за добу. Потім темпи знизились до 0,6 кг на добу.

Після того, як стан Куку вкотре погіршився, його знову скерували на обстеження до лікарів. Тоді медики запідозрили опущення внутрішніх органів унаслідок вичерпання жирової тканини і заявили про необхідність госпіталізації.

Проте повторне обстеження на початку липня раптово показало “дивовижне зцілення” і стан, кращий, ніж у здорової людини, яка не голодує.

За словами координатора ГО “КримSOS” видно, що на Куку тиснуть, намагаються вплинути на його психологічний стан. “Дякувати Богу, поки він тримається добре, але ми мусимо слідкувати за станом його здоров’я і максимально поширювати інформацію про нього, аби допомогти”, – наголосила Ташева.

Як повідомлялося, кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку голодує з 26 червня на знак солідарності з іншими політв’язнями: Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Олександром Шумковим, Олександром Кольченком, Станіславом Клихом.

Куку та інші обвинувачені в причетності до ісламської організації “Хізб ут-Тахрір” Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті за обвинуваченням у причетності до тероризму.

 

Європа більше не може розраховувати на США – глава МЗС Німеччини

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що Європа більше не може повністю розраховувати на Білий дім після заяви президента Дональда Трампа про торгових ворогів США.

Про це він повідомив медіагрупі Funke, інформує Reuters – Укрінформ.

“Ми (Європа – ред.) більше не можемо повністю розраховувати на Білий дім”, – сказав Маас.

Він додав, що для збереження партнерства з США, Європа повинна оновити його.

Маас також зауважив, що першим чітким наслідком нового партнерства зі Сполученими Штатами може стати ще більш тісна координація позиції Європи.

За словами міністра, Європа не повинна дати змогу розділити себе, попри вербальні атаки або абсурдні твіти.

Раніше очільник німецького МЗС Гайко Маас застерігав президента США Дональда Трампа, що односторонні угоди з російським президентом Володимиром Путіним у кінцевому підсумку зашкодять США.

 

Маск і дайвер, який рятував тайських підлітків, обмінялися “люб’язностями”

Генеральний директор SpaceX і Tesla Ілон Маск звинуватив британського дайвера, який брав участь у місії з порятунку дітей з печери в Таїланді, у педофілії після критики на свою адресу.

Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на Twitter Маска – Укрінформ.

Як зазначається, Маск запропонував допомогти в рятувальній місії, надаючи міні-субмарину, однак його пропозицію відкинули через недоцільність її використання в тих умовах, що склалися.

У неділю, 15 липня, керівник Tesla зробив серію твітів, у яких назвав британського дайвера Верна Ансворта “хлопцем-педофілом”, після чого видалив їх.

Повідомляється, що така реакція послідувала на інтерв’ю Ансворта, який назвав маленький підводний човен Маска “PR-трюком”.

“Він не мав уявлення про те, як виглядав печерний прохід. Підводний човен, на мою думку, був приблизно 5 футів 6 дюймів завдовжки, не гнучкий, такий, що не обійшов би кути чи будь-які перешкоди”, – сказав Ансворт, додавши, що “Маск може запхати субмарину туди, де болить”.

Маск особисто відвідав печеру, де застрягли діти з тренером, однак його попросили покинути її.

Видання пише, що звинувачення Маска про Ансворта було представлене без жодних доказів чи контексту, які б підтвердили його твердження про педофілію.

Як повідомлялося, 23 червня в печері Тхам Луанг зникли 12 школярів з футбольної команди віком від 11 до 16 років та їх 25-річний тренер. Підземелля, в якому вони опинилися, простягається майже на 10 км, має кілька входів і виходів, а також великі зали, де сховалися від води зниклі. Їх знайшли через дев’ять днів, але через складнощі з доступом до місцезнаходженням порятунок тривав тиждень. Врятувати всіх вдалося у вівторок, 10 липня.

Після цього американська незалежна християнська кіностудія та телевізійна студія Pure Flix заявила, що планує зняти фільм про підлітків, що застрягли в печері в Таїланді.

 

Іранські санкції: США відмовляються робити виключення для ЄС

США відкидає численні прохання з боку ЄС звільнити європейські компанії від санкцій проти Ірану, бо хоче досягти максимального тиску на Тегеран.

Про це повідомляє BBC із посиланням на лист Держсекретаря США Майка Помпео до європейських народів – Укрінформ.

«Ми будемо намагатись здійснювати безпрецедентний фінансовий тиск на іранський режим. США не збираються робити винятки до цієї політики, лише за дуже специфічних обставин, які б сприяли американській національній безпеці», – йдеться в листі.

Як відомо, ЄС побоюються, що торговий обіг вартістю в мільярди доларів США може опинитись під загрозою внаслідок даних американських санкцій проти Ірану. Так, у 2017 році експорт із ЄС до Ірану (товари та послуги) склав 10,8 млрд євро, а імпорт із Ірану до ЄС – 10,1 млрд євро.

Нагадаємо, що нові жорсткі санкції були накладені США на Іран у травні цього року, після того, як Дональд Трамп усунувся від міжнародної угоди про іранську ядерну програму, підписаної в 2015 році.

 

У міськраді Миколаєва пояснили, чому воду місту обмежили на третину

Вартість імпортного хлору, який очікують у Миколаєві для знезараження питної води, виросте більш як удвічі. «Миколаївводоканалу» не вистачає 3 мільйонів гривень, щоб закупити його до кінця року.

Про це повідомила прес-служба міської ради Миколаєва – Укрінформ.

«На даний час проблема з постачанням хлору вирішується на рівні держави, розпочато поставку з Румунії, також планується співпраця з Молдовою. Поточного тижня хімічна речовина в країні вже буде, та, відповідно до законодавства, ми повинні її закуповувати через процедуру відкритих торгів. Отож укладений договір буде дійсний лише через 40 днів. На даний час МКП «Миколаївводоканал» вже оголошено торги. Але вартість хлору суттєво зросла: якщо за попереднім контрактом ми сплачували 22 тис. грн за тонну, сьогодні встановлено ціну у 45-46 тис. грн. За таких умов підприємству до кінця року необхідно буде додаткове фінансування у розмірі 3 млн грн», – сказав директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко.

За його словами, запасу хлору вистачить до п’ятниці, 20 липня. Через це довелося впровадити тимчасове обмеження водопостачання для споживачів приблизно на 30%.

Як уже повідомляв Укрінформ, у Миколаєві з 16 липня обмежено водопостачання мешканцям міста через брак хлору, який виник внаслідок зупинки виробництва рідкого хлору підприємством “Дніпро-азот”.

Діяльність АТ «Дніпроазот» була припинена через підвищення ціни на газ. Кілька днів тому тисячі працівників підприємства війшли на мітинг під стіни Кабміну.

 

У Києві відзначать річницю підняття українського прапора на Хрещатику

Цими днями столиця відзначає 28-у річницю підняття українського національного прапора на флагштоці біля будинку Київської міської ради на Хрещатику.

Про це повідомляє прес-служба КМДА – Укрінформ.

“24 липня о 12:00 у Колонній залі Київської міської ради відбудеться урочистий захід із нагоди Дня українського національного прапора”, – йдеться у повідомленні.

Урочистості триватимуть за участю керівництва Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), депутатів Київської міської ради та учасників історичної події 24 липня 1990 року.

Як відомо, саме у Києві, ще за 13 місяців до проголошення незалежності України, на щоглі біля Київради підняли синьо-жовтий прапор. Ця подія відіграла величезне значення у створенні незалежної української держави. Таке сміливе та доленосне для всієї країни рішення ухвалили депутати Київради XXI скликання.

24 липня 1990 року на Хрещатику зібралося щонайменше 200 тисяч осіб, абсолютну більшість яких складали кияни. Спочатку національний прапор освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради. О 19:00 поруч із державним прапором УРСР його підняв тодішній заступник голови Київради Олександр Мосіюк. Нині цей прапор зберігається у Національному музеї історії України.

 

Під час святкування 1030-річчя Хрещення Русі обмежать рух транспорту

У столиці 24, 27 і 28 липня обмежать рух транспорту під час заходів із нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України.

Про це повідомляє прес-служба КМДА – Укрінформ.

“За зверненнями Української Православної Церкви Київського Патріархату, Київської митрополії Української Православної Церкви та Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви у столиці відбудуться урочисті молебні та хресні ходи, присвячені відзначенню 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. У зв’язку із цим розпорядженням КМДА передбачено обмеження руху всіх видів транспортних засобів”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, 24 липня із 12:00 до 13:00 – на Андріївському узвозі (від будинку № 23 до вул. Володимирської), вул. Десятинній (від вул. Володимирської до пл. Михайлівської), пл. Михайлівській, вул. Трьохсвятительській (від пл. Михайлівської до вул. Костьольної).

27 липня із 11:00 до 16:30 – на вул. Трьохсвятительській (від пл. Михайлівської до пл. Європейської), вул. Хрещатик (від вул. Михайлівської до пл. Європейської), Володимирському узвозі (від пл. Поштової до пл. Європейської), Парковій дорозі (від алеї Героїв Крут до вул. Михайла Грушевського), вул. Михайла Грушевського (від вул. Шовковичної до пл. Європейської).

28 липня із 12:00 до 13:30 – на бульварі Тараса Шевченка (від будинку № 20 до будинку № 14), вул. Володимирській (від будинку № 56 до пл. Софійської), Володимирському проїзді (від пл. Софійської до пл. Михайлівської).

Як повідомлялося, святкування триватиме згідно з Указом Президента України від 8 серпня 2017 року «Про заходи з підготовки та відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі-України». Крім урочистих молебнів, у всіх районах столиці триватимуть святкові заходи. Зокрема, в освітніх і культурних закладах Києва до кінця року триватимуть тематичні просвітницькі заходи: виховні години, бесіди, книжкові та фотодокументальні виставки, конференції, зустрічі за круглим столом, інформаційні години, тематичні полиці, перегляди літератури тощо.

 

Денісова пропонує обмін затриманих у Криму рибалок на моряків “Норда”

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова просить Президента Петра Порошенка розглянути можливість обміну п’яти українських рибалок судна «ЯМК-0041», які утримуються в анексованому Криму, на моряків «Норда».

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена – Укрінформ.

«Людмила Денісова звернулась до Петра Порошенка з проханням розглянути можливість здійснення обміну членів екіпажу судна «Норд», затриманого Прикордонною службою України, на членів екіпажу судна «ЯМК-0041», – йдеться у повідомленні.

У зверненні до Президента Уповноважений ВР зазначила, що до неї минулого тижня звернулись родини членів екіпажу риболовецького судна «ЯМК-0041», затриманого 4 травня 2018 року прикордонною службою РФ. Родини затриманих рибалок попросили допомогти повернути моряків на материкову частину України.

На судні «ЯМК-0041» знаходилось п’ятеро громадян України. Після затримання їх впродовж 2 місяців примусово утримують на території анексованого Кримського півострова.

Федеральна служба безпеки РФ 16 травня 2018 року оголосила про порушення кримінальної справи щодо капітана судна за частиною 3 ст. 256 Кримінального кодексу РФ (незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища).

«За наявною у мене інформацією, капітан утримується у Сімферопольському СІЗО, а інші члени екіпажу перебувають у статусі свідків та не мають можливості залишити територію півострова Крим, через вилучення паспортів громадянина Україна для виїзду закордон. Про цьому, відповідно до наявних у мене відомостей, стан здоров’я моряків вкрай незадовільний. На зазначених осіб здійснюється психологічний тиск та залякування з боку Федеральної служби безпеки РФ», – наголосила омбудсмен.

Як повідомляв Укрінформ, 4 травня російські прикордонники затримали українське риболовецьке судно (порт приписки Очаків) на захід від мису Тарханкут в анексованому Росією Криму. Держприкордонслужба України повідомила, що затримане судно мало всі необхідні документи на вилов риби на українській території. На борту перебувало 5 членів екіпажу. Суд в анексованому Криму заарештував капітана затриманого судна «ЯМК-0041» Віктора Новицького, йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Пізніше стало відомо, що морякам затриманого судна не пред’явили ніяких обвинувачень.

У МЗС України розцінюють затримання українського судна як «узурпацію суверенних справ України» щодо прилеглих до півострова акваторій і «порушення Конвенції ООН з морського права і звичайного міжнародного права».

25 березня Держприкордонслужба України затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом виходу судна «Норд» із закритого Україною порту анексованої Керчі. 30 березня український суд арештував судно «Норд».

 

У Житомирі вимагають заборонити шапіто з тваринами

Жителі Житомира за три дні зібрали необхідну кількість підписів під електронною петицією про заборону розміщення та функціонування пересувних цирків із тваринами.

Відповідне звернення зареєстроване у базі електронних петицій до Житомирської міської ради – Укрінформ.

«Прийняти рішення про заборону розміщення та функціонування пересувних цирків з тваринами на території міста. Варто відмітити, що в рамках своїх повноважень міські та селищні ради приймають рішення про заборону на своїй території пересувних цирків з тваринами. На сьогоднішній день шапіто з тваринами не можуть приїжджати у Київ, Дніпро, Івано-Франківськ, Черкаси, Ужгород, Рівне, Луцьк, Кам’янське, Ірпінь, Ковель, Канів, Богородчани, Бориспіль, Боярку, Дрогобич», – йдеться у тексті петиції.

Зазначено, що жителі міста вкотре стали свідками відвертого знущання над тваринами і висловлюють своє обурення на сторінках у соцмережах.

Приводом для цього став Будапештський цирк, що перебуває у місті з 13 до 22 липня.

Петиція опублікована 13 липня, а за три дні, 15 липня, вона вже зібрала 261 голос, чого достатньо для її розгляду.

Нині петиція «Прийняти рішення про заборону розміщення та функціонування пересувних цирків з тваринами» перебуває на розгляді у Житомирській міській раді.

 

Насіров просить Холодницького зняти з нього звинувачення

Екс-керівник ДФС Роман Насіров написав відкритий лист керівнику САП, де поскаржився на фальсифікацію справи проти нього і попросив відмовитися від обвинувачення.

Про це він написав у Facebook – Укрінформ.

«Нещодавно в інтерв’ю телеканалу «Німецька Хвиля» Ви повідомили, що Вами були виявлені непоодинокі факти фальсифікації детективами НАБУ протоколів слідчих (розшукових) дій та інших матеріалів окремих кримінальних проваджень… Описані Вами «недоліки» в роботі НАБУ я відчув на власному досвіді, як особа, проти якої було грубо сфабриковано кримінальну справу. Піар і пропаганда, яким НАБУ приділяє 90% свого часу, може і дає результати. Їм вдалося переконати людей у тому, що я винен тільки тому, що обіймав посаду Голови Державної фіскальної служби України», – заявив Насіров.

Насіров зауважив, що повністю підтримує твердження Холодницького про те, що не можна притягувати людину до відповідальності тільки тому, що в неї прізвище відоме, і що вона апріорі вже є злочинцем, бо так телебачення каже. «І, згадуючи мою справу, Ви вірно вказуєте, що завданням прокуратури є доведення винуватості особи у вчиненні конкретного злочину, в конкретний час, в конкретному місці, за конкретних обставин», – додав він.

На його думку, коли процесуальне керівництво не здійснюється, це призводить до «перегинів» в роботі НАБУ, що нібито призводить до численних порушень закону.

Насіров зауважив, що його справа стала яскравим прикладом того, як можна невинувату людину зробити злочинцем. «При цьому ніхто дотепер не зміг пояснити ні мені, ні моїм захисникам, ні зрештою суспільству, в чому саме мене обвинувачують», – додав він.

За його словами, із 250 сторінок зачитаного обвинувального акту він не побачив реальних доказів проти себе.

Він додав, що якби Холодницький почитав цей обвинувальний акт, то побачив би не тільки «абсурд та граматичні помилки», але і невідповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу.

Насіров поскаржився, що Холодницький особисто не вивчив матеріали справи, які були зібрані щодо нього.

«Саме тому я наполягаю, що усунувшись від виконання функцій процесуального керівника у моїй справі, на Вас особисто лежить відповідальність за все те беззаконня, що відбувалось зі мною протягом півтора року», – сказав він.

Насіров висловив думку, що піддавшись істерії НАБУ з приводу якнайшвидшої передачі його справи до суд, прокурорами САП була допущена груба помилка.

«Чим швидше Ви як керівник САП визнаєте помилки в цій справі, тим менше шкоди буде заподіяно мені, як незаконно притягнутому до кримінальної відповідальності, і правовій системі держави», – заявив Насіров.

Він висловив упевненість, що суд дасть належну правову оцінку тому «беззаконню», яке було допущено у його справі.

 

Ізраїль завдав удару по позиціях сил Асада в Сирії

Ізраїль завдав ракетного удару по позиціях сил режиму Башара Асада у Сирії.

Про це повідомляє агентство Anadolu – Укрінформ.

“ВПС Ізраїлю завдали ракетного удару по позиціях сил Асада на північ від авіабази “Нейраб” в Алеппо”, – йдеться в повідомленні.

Як наголошується, в результаті ракетного удару було завдано лише матеріальних збитків.

На авіабазі “Нейраб” в Алеппо дислоковані проіранські сили.

Влада Ізраїлю поки не прокоментувала ракетний удар.

ВПС Ізраїлю за останні три місяці завдали ударів по позиціях сил режиму Асада і проіранських угруповань в Хомсі, Кунейтрі, Дераа і Дамаску.

Війна в Сирії почалася в березні 2011 року, коли мирні демонстрації протесту переросли у збройний конфлікт після того, як військові відкрили вогонь по демонстрантах. За даними ООН, в ході конфлікту загинули понад 400 тисяч осіб, понад 10 мільйонів були змушені залишити свої будинки. 4,8 мільйона осіб знайшли притулок за межами країни.

 

За кілька годин до саміту Трамп-Путін бойовики обстріляли наряд біля Майорська

За кілька годин до зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна російські окупаційні війська вдалися до чергової провокації – обстріляли прикордонний наряд поблизу контрольного пункту в’їзду/виїзду «Майорськ».

Про це йдеться у повідомленні ООС – Укрінформ.

«Сьогодні в дорожньому коридорі «Горлівка-Бахмут» о 06 годині ранку, коли розпочав свою роботу контрольний пункт в’їзду/виїзду «Майорськ», з тимчасово окупованої території України був обстріляний прикордонний наряд зі складу Об’єднаних сил, що рухався на бронеавтомобілі «Кугуар» до блокпосту першого оборонного рубежу «Майорське», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що унаслідок обстрілу персонал Державної прикордонної служби України не постраждав.

Як повідомив речник ДПСУ Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook, у результаті одна із куль 7.62 мм влучила в лобове скло автомобіля.

«Однак скло витримало і прикордонники зі складу ООС не постраждали. Загалом за час російської агресії проти України броньовані «Кугуари» врятували життя вже щонайменше 15 прикордонникам», – написав він.

 

Євросоюз і Китай на саміті говорили про Україну

Євросоюз і Китай обговорили ситуацію в Україні, наголошуючи на імплементації Мінських домовленостей.

Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск на 20-му саміті ЄС-Китай, який проходить у понеділок у Пекіні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми також обговорили ситуацію у регіонах нашого сусідства, включаючи Україну. Я повторив нашу позицію, що єдиним шляхом для сталого вирішення конфлікту є імплементація Мінських домовленостей», – сказав президент Європейської ради.

Загалом, за порядком денним саміту сторони обговорять питання стратегічного партнерства ЄС-Китай, сфери торгівлі, інвестицій, безпеки, дотримання прав людини, а також секторальне співробітництво.

 

Уряд підготував законопроект про кримінальну відповідальність за контрабанду

Кабмін підготував проект закону, який вводить кримінальну відповідальність за контрабанду на кордоні та сприяння їй, і готовий вести консультації з Верховною Радою з цього приводу.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю виданню «Сегодня» – Укрінформ.

«Ми підготували проект закону про введення кримінальної відповідальності. Будемо проводити консультації з парламентом для того, аби документ удосконалити та прийняти рішення. Наш план та взаємодія будуть набирати обертів», – сказав глава уряду.

Він також висловив сподівання, що Державна фіскальна служба в рамках своїх повноважень так само не припинятиме процесів наведення ладу на кордоні. «Вони (митники) зараз стоять на передовій нашої боротьби і будуть якісно й професійно робити свою справу, не зупинятися у виконанні завдань із детінізації економіки», – наголосив Прем’єр-міністр.

Як повідомлялось, в червні цього року Кабінет міністрів України спільно з МВС, Генпрокуратурою, НАБУ, САП, ДФС, СБУ напрацювали план дій «Україна без контрабанди», направлений на ефективну боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці.  За різними оцінками обсяг контрабанди в України досяг розміру в 70-100 млрд грн, а за деякими товарними позиціями тіньовий імпорт сягнув 60-80%.

У Кабміні повідомляють, що лише за кілька тижнів роботи ініціативи ситуація на митниці змінилася. Відтак щоденне збільшення надходжень до бюджету склало 70-80 млн грн.

 

Усик про бій у Москві: Знаю, що в мене буде підтримка з України

Чемпіон WBO і WBC у важкій вазі український боксер Олександр Усик готовий до проведення фіналу WBSS проти чемпіона WBA і IBF Мурата Гассієва у Москві.

Олександр Усик в інтерв’ю Boxing Scene, зокрема, відзначив, що впевнений у підтримці з України, тому проведе бій у Москві з хорошим настроєм – Укрінформ.

“Поєдинок у Москві? Чи виглядаю я так, ніби боюся битися десь? Я відмінно ставлюся до цього. Я атлет, я воїн. Мені немає різниці, де битися, я просто хочу боксувати. Я знаю, що у мене буде підтримка з України. Я готовий, моя команда готова, ми всі поїдемо до Москви з хорошим настроєм”, – цитує Усика XSPORT.

Також український боксер розповів про підготовку до поєдинку з росіянином Муратом Гассієвим.

“Ви можете подивитися на YouTube, який він боксер. Я можу сказати тільки одне: сильний хлопець. І зараз, слава Богу, я і Мурат битимемося за трофей Мохаммеда Алі та звання абсолютного чемпіона світу. Я прокидався о 4.50 щоранку і намагався запалити себе. Мені подобається важко тренуватися. Мені подобається тиск, вірите? Може бути, я трохи божевільний. На спаринги ми шукали хлопців того ж стилю, що і Гассієв. Це важливо. Коли вони працюють також, як і Мурат, то це допомагає напрацьовувати певні комбінації проти нього.

Найважливіше в тренуваннях – дисципліна. Це один з найважливіших компонентів, щоб досягти висот. Дисципліна б’є все. Коли сильні хлопці зустрічаються між собою, то виходять цікаві бої. Я говорив це раніше і повторю ще раз: уболівальникам варто очікувати красивого фіналу”.

Нагадаємо, бій Усик (14-0, 12 КО) – Гассієв (26-0, 19 КО) відбудеться в суботу, 21 липня, в Москві на головній критій арені міста – спортивному комплексі “Олімпійський”. На кону стоятимуть пояси WBС, WBO, WBA, IBF, а також пояс журналу The Ring, статус абсолютного чемпіона світу і кубок Мухаммеда Алі.

Раніше повідомлялося, що українська сторона має претензії до російських організаторів бою. Промоутер українського боксера Олександр Красюк повідомив, що бій проти Мурата Гассієва може не відбутися 21 липня в Москві.

 

Зміну ЦВК блокують через побоювання дострокових виборів Ради — Геращенко

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що причиною блокування в парламенті оновлення складу Центральної виборчої комісії є побоювання деяких фракцій можливих позачергових парламентських виборів або ж їх зацікавленість у збереженні діючого складу комісії.

Про це вона сказала у ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу.

«Ганебно виглядає історія з ЦВК, бо саме парламент вже два роки блокує оновлення Центральної виборчої комісії часів Януковича. Президент України двічі вносив подання на членів ЦВК. Один раз спливли всі терміни, а тепер щодня вигадувалися непереконливі приводи, аби тільки не ставити це питання на голосування», – зазначила перший віце-спікер.

Вона вважає безпідставними обвинувачення деякими фракціями Президента в намаганні сприяти призначенню лояльного до нього нового складу Центрвиборчкому.

«Президент подав ті пропозиції, які йому запропонували фракції. В поданні Президента, враховані позиції «Батьківщини», «Самопомочі», партії Ляшка, НФ, депутатських груп. Вони хочуть сказати, що подали Президентові залежні кандидатури? Так нехай подадуть незалежних! Чи ви підозрюєте всіх своїх людей? Чи ви сплановано всіх принижуєте», – підкреслила Геращенко.

Непризначення нового складу ЦВК може пояснюватися, за її словами, двома причинами.

«Або ж деякі фракції самі себе лякають привидом дочасних виборів і відтягують голосування по ЦВК на осінь. Або ж ці самі фракції шушукаються по всіх передвиборчих штабах про нові політичні альянси і їх влаштовує ЦВК часів Януковича», – підкреслила перший заступник Голови ВР.

Як повідомлялося, Голова Верховної Ради Андрій Парубій ініціює розгляд першим питанням на наступному пленарному засіданні 9-ї сесії парламенту питання звільнення та призначення нових членів ЦВК.

13 липня Рада закрила 8-му сесію, наступна сесія розпочнеться 4 вересня.

На 8-й сесій парламент двічі переносив питання оновлення складу ЦВК.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 304

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua