Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 17 липня

Інформдень: 17 липня

Українці Канади вимагають визнати РФ спонсором тероризму

Міжнародна спільнота мусить рішуче відреагувати на загрози безпеці, які походять від Росії.

Про це з нагоди роковин авіакатастрофи рейсу МН17 заявив президент Конгресу українців Канади (КУК) Павло Грод, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Відповідальність за цей ганебний вчинок лежить на керівництві Російської Федерації. Міжнародна спільнота повинна рішуче відповісти на загрози міжнародному миру, які створює російський режим”, – сказав Грод.

Він додав, що КУК закликає Канаду та міжнародну спільноту визнати РФ державою-спонсором тероризму, а так звані ДНР та ЛНР – терористичними організаціями.

Грод також нагадав, що цієї неділі, 22 липня, по всій Канаді пройдуть панахиди й інші пам’ятні заходи, присвячені 298 жертвам трагедії.

Як відомо, Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на Донбасі у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

У вересні 2016 року Спільна слідча група (JIT) оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу “Бук” 9M38, запущеною із контрольованої бойовиками території.

 

В Єврокомісії закликають ЄС об’єднатися для боротьби з терористичним контентом

Єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг заявив, що в Інтернеті надто багато незаконного екстремістського контенту й закликав усі держави ЄС об’єднатися для боротьби з ним.

Про це повідомляє  – Укрінформ.

«Кожен напад в Європі за останній рік мав зв’язок з онлайн-терористичним контентом», – зазначив Кінг.

Він також заявив, що всім членам ЄС необхідно координувати дії з відвертання переходу контенту з однієї країни в іншу.

За словами Кінга, прогрес у боротьбі з терористичними організаціями в Сирії і Іраку не має приводити європейців до «помилкового почуття безпеки».

 

Трюдо розкритикував поведінку Путіна на міжнародній арені

Канада продовжує засуджувати поведінку президента РФ Володимира Путіна на міжнародній арені.

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, коментуючи результати зустрічі між Трампом і Путіним у Гельсінкі вчора – Укрінформ.

“Канада недвозначно засуджує Володимира Путіна та Росію. Чи йдеться про їх незаконну анексію Криму, вторгнення на Донбас і те, що ми раді мати 200 канадських військових в Україні, які допомагають тренувати ЗСУ. Чи йдеться про їх втручання у Сирії та підтримку кривавого режиму Асада. Чи йдеться про те, що вони відповідальні за використання хімічної зброї у Солсбері на території Об’єднаного королівства проти громадянина Великої Британії. Канада завжди прямо говорила про це”, – сказав Трюдо.

Водночас, він не став критикувати президента США Дональда Трампа за його поблажливе ставлення до Путіна, натомість повторивши свої погляди стосовно президента РФ. “Як я вже сказав, ми засуджуємо Росію й те, як Володимир Путін поводиться на міжнародній арені”, – відповів глава уряду Канади на запитання стосовно ставлення до підходів Дональда Трампа.

Як повідомлялося, у понеділок, 16 липня, Трамп під час прес-конференції після зустрічі з Путіним у Гельсінкі заявив про недовіру висновкам власної розвідки про втручання РФ у президентські вибори, а також про те, що він більше вірить словам Путіна. Ця заява Трампа викликала різке обурення не лише в таборі демократів, а й серед республіканців.

 

Республіканці в Конгресі США підтримали ідею посилити санкції проти Росії

Ідея запровадження додаткових санкцій проти Росії, ініційована демократичною меншістю в американському Сенаті, знайшла підтримку в керівництві республіканців Конгресу США.

З відповідною заявою виступив у вівторок спікер Палати представників США республіканець Пол Раян, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо Комітет у закордонних справах, Комітет з питань фінансів, а також Банківській комітет Сенату вважають, що існують інші санкції, які ми ще не запровадили проти Росії, я більше ніж радий розглянути їх”, – заявив голова нижньої палати американського Конгресу.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні, після зустрічі президентів США і Росії в Гельсінкі та скандальні заяви Дональда Трампа, лідер демократів у Сенаті Чак Шумер запропонував посилити санкції проти Москви. Він також закликав колег з Республіканської партії запросити для надання свідчень у Конгресі членів команди з питань національної безпеки, які супроводжували Трампа під час саміту.

 

Бойовики накрили мінометним вогнем захисників Лебединського

Протягом минулої доби, попри обстріли з боку російсько-окупаційних військ, ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишалася контрольованою українськими захисниками.

Про це заявив на брифінгу представник прес-центру Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“Загалом протягом минулої доби, 16 липня, підрозділами Об’єднаних сил зафіксовано 19 прицільних ворожих обстрілів”, – сказав він.

За словами Гуцуляка, на Луганському напрямку зафіксовано 3 ворожих прицільних обстріли.

“Російсько-окупаційні війська вели вогневі провокації з гранатометів та стрілецької зброї по захисниках Світлодарська та двічі по оборонцях Кримського”, – уточнив він.

На Донецькому напрямку, констатував речник МОУ, знову зафіксовано більшу ворожу активність. Тут російсько-окупаційні війська здійснили 16 прицільних обстрілів оборонних позицій підрозділів Об’єднаних сил.

“Зокрема, після 05:00 ворог застосував по наших захисниках Лебединського міномет калібру 82 мм. Також ворожі збройні провокації зафіксовано в районі н.п. Водяне, Авдіївка, Красногорівка, Опитне, Широкине, Невельське, та тричі – в бік оборонних позицій українських захисників поблизу н.п. Мар’їнка, Гнутове та Лебединське. Російсько-окупаційні війська переважно застосовували гранатомети різних типів та інше піхотне озброєння”, – зазначив Гуцуляк.

 

Російський найманець хотів здатися в полон, але його застрелили свої – штаб ООС

В районі операції Об’єднаних сил російський найманець спробував здатися українським військам, але його застрелили свої.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“Сьогодні вночі на Маріупольському напрямку бойовик російських окупаційних військ зі складу 9-го ОШПМП намагався перетнути лінію розмежування та перейти на підконтрольну Україні територію. Наразі відомо, що у російського найманця були проблеми фінансового характеру зі своїми співслужбовцями. Однак дістатися наших військ він так і не зміг. Розлючені “кредитори” пострілом у спину цинічно вбили свого колишнього “товариша по службі”, – йдеться у повідомленні.

За допомогою військовослужбовців одного з підрозділів морської піхоти зі складу Об’єднаних сил тіло було доставлено у морг однієї з лікарень Маріуполя.

 

Денісова: Жителька Севастополя 5 років намагалася позбутися нав’язаного громадянства РФ

Уповноважений ВР заявила, що завдяки її втручанню російська окупаційна влада у Севастополі погодилася розпочати процедуру виходу однієї із жительок міста із нав’язаного громадянства Росії.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Нещодавно до мене звернулась мешканка міста Севастополя та попросила допомогти у вирішенні питання нав’язаного їй громадянства РФ. Жінка розповіла, що вона 5 років стукає без перебільшення в усі двері, але кримська влада просто відмовляється приймати документи на вихід з громадянства”, – зазначила омбудсмен.

Денісова зауважила, що, реагуючи на таке явне порушення прав людини, вона направила звернення до російської колеги Тетяни Москалькової.

“Сьогодні надійшла відповідь, в якій омбудсмен РФ запевнила, що громадянці зі сторони російської влади буде надана практична допомога в оформленні і подачі всіх необхідних документів”, – підкреслила Денісова.

Також Уповноважений ВР додала, що так звана Федеральна міграційна служба Севастополя 13 липня таки прийняла на розгляд звернення та всі документи.

Разом з тим Денісова висловила сподівання, що влада РФ все ж таки почне керуватися законами здорового глузду та нарешті припинить “варварське нав’язування” свого громадянства, яке, за її словами, все більше нагадує кріпосне право.

 

Українці Фрайбурга та Страсбурга провели акцію за звільнення політв’язнів

Українські громади німецького Фрайбурга та французького Страсбурга провели акцію за звільнення Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля.

Відповідний перфоманс мав на меті привернути увагу світової спільноти до питання звільнення політичних в’язнів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Більше 30 українців та наші друзі зі Страсбурга приєдналися до акції, підписали петицію, розповіли історію Олега Сенцова численним глядачам. Ми закликали Ангелу Меркель більш активно посприяти звільненню Олега Сенцова та інших політв’язнів Кремля», – повідомили активісти.

Акція, проведена на центральній площі німецького Фрайбурга #SaveOlegSentsov, містила театралізовані сцени арешту Путіна.

«Двічі робили ми наш перфоманс – було багато бажаючих дізнатись, що відбувається в Україні та Росії», – розповіли учасники акції.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх обвинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня – перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить в Росії, – з вимогою звільнити всіх українців-політв’язнів Кремля.

Усього в Росії та анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка, порушуючи міжнародні правила, затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували. Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму, 5 червня було подано скаргу на ухвалений вирок.

 

Колишній бранець надав свідчення про знущання у катівнях “ЛНР”

Співробітники СБУ, залучені до операції Об’єднаних сил, продовжують фіксувати свідчення українських бранців, незаконно ув`язнених терористами.

Про це повідомляє прес-центр СБУ – Укрінформ.

«До української спецслужби звернувся луганчанин, якого майже два місяці бойовики утримували в підвалах так званого “МГБ ЛНР”. Правоохоронці встановили, що чоловік був затриманий у квітні 2018 року у середмісті Луганська учасниками незаконних збройних формувань. Застосовуючи до бранця заходи психологічного та фізичного тиску, терористи змушували його зізнатися у нібито зв`язках з українськими правоохоронними органами», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що не отримавши необхідних «зізнань», бойовики відвезли заручника до лінії розмежування та, погрожуючи довічним ув`язненням, «заборонили» в’їзд до ОРДЛО та РФ до 2023 року.

Наразі колишній в’язень терористів перебуває на підконтрольній українській владі території Луганської області.

СБУ вкотре радить громадянам утриматись від поїздок до тимчасово окупованих територій без крайньої необхідності, а у разі перебування в ОРДЛО бути обережними, щоб не потрапити до катівень бойовиків. Аби відзвітувати перед російськими кураторами у знешкодженні.

 

Окупація Криму: Україна має використати в судах “явку з повинною” Путіна – Геращенко

Україна має серйозні проблеми через не вступ до НАТО і через втрачені час і такого сусіда, як РФ, тому Володимир Путін може залишити при собі свої “брязкання” про “серйозні проблеми” у разі вступу України до НАТО.

Про це у Facebook написала перший заступник Голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко – Укрінформ.

“Долю України більше ніколи не вирішуватимуть без України, ми на це не погодимося. Тому всі свої брязкання про “серйозні проблеми” у разі вступу України в НАТО Путін може залишити при собі. Ми вже маємо серйозні проблеми через не вступ до НАТО, через втрачений шанс і час та безумного сусіда. Будемо наздоганяти час і більше не втратимо наш шанс”, – наголосила Геращенко.

За її словами, найважливіше, що прозвучало на прес-конференції Трампа і Путіна, – це явка з повинною Путіна, який визнав, що це РФ організовувала “референдум” в Криму”.

“Наші юристи і дипломати повинні використати це зізнання при підготовці позовів для міжнародних судів. Також важливим є зізнання Путіна, що його візаві не визнає анексії Криму”, – уточнила вона.

Перший віце-спікер ВР підкреслила, що для України важливою є одностайність Сенату і Конгресу, Держдепу, Пентагону, Білого Дому, республіканців і демократів в ключовому: невизнання анексії Криму, окупації Донбасу, порушення кордонів України, відповідальність РФ за це. “Важливим є підпис Трампа під заявою саміту НАТО, жорсткою до РФ. Й зустріч з президентом Порошенком, напередодні саміту з Путіним, коли всі інші двосторонки були скасовані”, – додала вона.

Геращенко наголосила: “Для нас найважливіше наше чітке внутрішнє розуміння й наш сигнал всьому світові, що Україна – це суб‘єкт, й ніхто не буде за нас вирішувати наш вибір, й ми не міняємо Крим на Донбас. Навіть якщо всі посилатимуть нам інші сигнали, ми на це не погодимося. На цьому й стоїмо”.

За її словами, далі потрібна активізація діалогу з США по всіх напрямках, в тому числі міжпарламентському, міжпартійному, міжвідомчому, “з нагадуванням нашому стратегічному партнеру про їх зобов’язання й гарантії безпеки України, яка віддала третій в світі ядерний потенціал”.

 

РФ блокує розширення місії ОБСЄ на кордоні з окупованим Донбасом – Генштаб

РФ блокує усі пропозиції щодо застосування міжнародних механізмів довіри й безпеки на окупованих територіях Донбасу.

Про це 17 липня під час брифінгу у Києві повідомив начальник Управління верифікації Генерального штабу Збройних сил України полковник Андрій Гудзь,  повідомляє управління зв’язків з громадськістю ЗСУ – Укрінформ.

“На окупованих територіях Донецької та Луганської областей знаходяться відповідно 1-й та 2-й армійські корпуси, якими керують військові штаби Південного військового округу РФ. Зазначені військові формування мають десятки сотень важкої техніки та озброєння, які поставляє Російська Федерація. Незважаючи на численні факти присутності в цьому регіоні російської зброї, російських найманців та кадрових російських військових, Російська Федерація продовжує відкидати будь-яку причетність до цих дій та демонструє неготовність обговорювати заходи міжнародного контролю за згаданими угрупованнями”, – наголосив Гудзь.

За його словами, Російська Федерація заперечує навіть документально підтверджені докази присутності російських військ та техніки на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Гудзь навів приклад, як наприкінці червня поточного року у Відні делегація Росії намагалася довести до держав ОБСЄ, що системи “Буратіно” – це насправді муляж, який був зібраний “ополченцями” Донбасу для “залякування” військовослужбовців Збройних сил України, а виявлений СММ ОБСЄ комплекс “Торн” – це помилка Спеціальної моніторингової місії.

“Занепокоєння держав ОБСЄ викликає присутність значної кількості підрозділів збройних сил Росії на території Ростовської області, особливо у 25-кілометровій зоні вздовж кордону з Україною та їх нарощування у ході так званих “раптових” навчань, які не підпадають під вимогу обов’язкового інформування в рамках ОБСЄ, використовуючи таким чином прогалини у Віденському документі 2011 року”, – додав Гудзь.

Він зауважив, що РФ продовжує ігнорувати пропозиції України та інших провідних держав ОБСЄ щодо допуску інспекційних груп ОБСЄ до цієї 25-кілометрової зони вздовж кордону з Україною на території Ростовської області, яка наразі закрита Росією навіть для спостереження з повітря.

“Занепокоєність України викликає також продовження мілітаризації Російською Федерацією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та провокування інцидентів на Чорному морі із використанням носіїв ядерної зброї. Така позиція України знайшла підтримку серед провідних держав ОБСЄ”, – заявив полковник.

 

Британія закликала Росію визнати відповідальність за збитий MH17

Велика Британія підтримує заклики Австралії й Нідерландів до Росії, щоб остання визнала відповідальність за збиття малайзійського Боїнга рейсу MH17 у 2014 році в Донецькій області.

Про це йдеться у заяві очільника МЗС Великої Британії Джеремі Ханта з нагоди четвертої річниці катастрофи – Укрінформ.

“Велика Британія повністю підтримує Австралію й Нідерланди в їхніх закликах до Російської Федерації визнати відповідальність держави й співпрацювати з ними, забезпечивши справедливість для жертв цієї трагедії. Велика Британія продовжуватиме повністю підтримувати роботу Спільної слідчої групи і закликає РФ співпрацювати в повній мірі зі слідством та надавати будь-яку допомогу, яку (слідча група – ред.) запитає згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН 2166. Важливо, щоб це розслідування призвело до кримінального переслідування, і щоб відповідальні особи понесли покарання за цей жахливий злочин”, – йдеться у заяві.

В британському відомстві також додали, що завдяки 4-річній роботі Спільної слідчої групи світ дізнався, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належить 53-й бригаді ППО Збройних сил РФ.

Як повідомлялося, глави МЗС країн-членів G7 рішуче засуджують збиття пасажирського літака рейсу МН17 та вимагають притягти Росію до відповідальності за її роль у цьому.

Як відомо, Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на Донбасі у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

У вересні 2016 року Спільна слідча група (JIT) оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу “Бук” 9M38, запущеною із контрольованої бойовиками території.

JIT складається з поліцейських і судових органів Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.

 

Річниця трагедії MH17: Офіційний Київ виступив із заявою

17 липня назавжди залишиться у пам’яті як трагічний день жахливого терористичного акту, що забрав життя 298 людей. 4 роки тому російською зенітно-ракетною системою “Бук” було збито літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

Про це йдеться у заяві МЗС України до 4 роковин збиття літака рейсу МН17 – Укрінформ.

Міністерство закордонних справ України висловлює щирі співчуття всім родичам та близьким тих, хто загинув в цій катастрофі.

“Сьогодні нашим спільним обов’язком і справою честі є встановити та притягнути до відповідальності осіб, причетних до збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17”, – зазначається у заяві.

У МЗС акцентували, що протягом чотирьох років зусиллями Спільної слідчої групи, до якої входять представники слідчих органів і прокурорів з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, ведеться важка і кропітка робота по встановленню винних осіб та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Зокрема, вже встановлено, що ракетна система “Бук”, яка збила MH17, належала 53-й бригаді протиповітряної оборони збройних сил Російської Федерації, була незаконно доправлена на територію України через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону і поспішно вивезена назад на територію Росії після збиття літака.

“Такі дії є не лише кримінально караними, але і є порушенням норм міжнародного права. Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН, де доводить, що Російська Федерація такими своїми діями порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму”, – зазначили у МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що в Україні також підтримують рішення Нідерландів та Австралії у їхній ініціативі притягнути Російську Федерацію до відповідальності за її участь в збитті літака рейсу МН17.

“Минулого тижня майже синхронно парламентами Нідерландів та України було ратифіковано Угоду про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Ми і надалі надаватимемо усе можливе сприяння у цій важливій справі та співпрацюватимемо з нашими партнерами в ім’я встановлення справедливості”, – запевнили в МЗС.

Як відомо, Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на Донбасі у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

У вересні 2016 року Спільна слідча група (JIT) оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу “Бук” 9M38, запущеною із контрольованої бойовиками території.

 

Саме Росія має відповісти за теракт з літаком MH17 – Порошенко

Саме Росія має понести відповідальність за теракт з літаком рейсу MH17, оскільки спільна слідча група, що він був збитий зенітно-ракетним комплексом БУК, який належав російським військам та був доставлений з РФ.

Про це написав у Facebook Президент України Петро Порошенко – Укрінформ.

“Четверті роковини трагедії MH17. Схиляємо голови у скорботі та молимось із родинами 298 трагічно загиблих. Спільна слідча група з представників Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України встановила, що літак був збитий російським зенітно-ракетним комплексом БУК, який належав російським військам та був доставлений з РФ. Саме Росія має понести відповідальність за цей теракт”, – написав Порошенко.

Він запевнив, що Україна і надалі надаватиме усю необхідну допомогу для проведення професійного розслідування та покарання винних у трагедії.

Як зазначив Президент, підтвердженням цього є нещодавня ратифікація українським парламентом угоди між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Вона врегульовує питання співпраці компетентних органів обох держав та переслідування і засудження винних у рамках судової системи Нідерландів.

“Вірю у встановлення істини та досягнення справедливості. Усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та понести покарання”, – резюмував глава держави.

17 липня – четверта річниця авіаційної катастрофи рейсового пасажирського літака Боїнг-777 компанії “Малайзійські авіалінії”, що летів за маршрутом Амстердам–Куала-Лумпур.

Внаслідок цієї трагедії загинули 298 осіб – усі пасажири та екіпаж. Літак було збито у небі над селом Грабове Донецької області в зоні воєнних дій на сході України.

 

Українці несуть квіти й іграшки до посольства Нідерландів

Сьогодні четверта річниця катастрофи рейсового пасажирського літака Боїнг-777 – Укрінформ.

Внаслідок цієї трагедії загинули 298 людей – усі пасажири та екіпаж. Літак було збито у небі над селом Грабове Донецької області в зоні воєнних дій на сході України. За кількістю жертв ця катастрофа стала найбільшою в історії України.

Сьогодні українці вшановують пам’ять загиблих.

 

Заява Трампа про довіру Путіну перетнула межу – польський експерт

Побоювання, що президент США Дональд Трамп під час зустрічі в Гельсінкі погодиться на “російський” Крим, було безпідставним, адже це лише б заохочувало російського президента Володимира Путіна до нової агресії.

Таку думку в коментарі власному кореспондентові Укрінформу висловив польський експерт, радник глави МЗС Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський.

“Було зрозуміло, що відмова США від нинішньої позиції і визнання російської окупації Криму означала б заохочення Росії до чергових агресій, і це було б неприпустимим кроком з боку США. Тому не було жодної несподіванки, що цього не сталося”,- заявив Журавський вел Граєвський.

Як зазначив експерт, таке побоювання розповсюджували загалом неприхильні до Трампа американські ЗМІ. Тому цей досвід має застерегти в майбутньому усіх від “купування такого роду сенсацій”.

За його словами, у цьому контексті треба звертати увагу не на спекуляції, а на “тверді факти”, які свідчать про те, що США є на першому місці у контексті надання матеріальної допомоги Києву, який бореться з російською агресією.

Затримання ж у США в день зустрічі Трампа з Путіним росіянки Марії Бутіної, яку американські спецслужби підозрюють у шпигунстві для Росії, експерт вважає “певним сигналом” як для учасників зустрічі, так і для міжнародної спільноти.

Він зауважив, що це, перш за все, свідчить про те, що США не є автократією, де говорить одна людина і всі її слухають, а є країною, де працюють демократичні механізми і де зіштовхуються інтереси різних американських еліт. На думку експерта, заява Трампа про те, що він вірить у слова Путіна про невтручання у президентські вибори у США в 2016 році, “перетинала певну межу” у внутрішній суперечці у США і вимагала якоїсь реакції.

“Адже ніхто у здоровому глузді немає сумнівів щодо того, що Росія намагалася втручатися у президентські вибори у США, зрештою не лише там”, – додав Журавський вел Граєвський.

Радник глави МЗС Польщі зазначив, що з точки зору інтересів Східної Європи під час переговорів Трамп-Путін і пізніших заяв президентів “нічого особливого не трапилося”.

“Підтримано факт суперництва на газовому ринку між США і Росією, не прозвучало жодних негативних декларацій (з боку США) з української тематики. Немає жодних негативних рішень, що стосуються військової присутності США на східному фланзі НАТО”, – констатував експерт.

На його думку, у певному сенсі промови обох президентів можна було передбачити, оскільки як Трамп, так і Путін “хотіли показати якийсь свій успіх”: Путін у світлі зростаючого соціального незадоволення пенсійною реформою в Росії, а Трамп – у боротьбі з демократами у контексті наближення проміжних виборів до Конгресу.

 

Щерський – про зустріч Трамп-Путін: Не варто було чекати “другої Ялти”

Зустріч президентів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна у Гельсінкі нічого не змінили у питанні санкційного режиму, тобто вони триватимуть й надалі.

На цьому наголосив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, інформує Gazeta Prawna – Укрінформ.

Підтвердженням, що маємо справу із збереженням позиції, якою засуджується порушення Росією міжнародного ладу”,- заявив Щерський.

Він додав, що не хоче засуджувати президента Трампа за сам факт переговорів з Путіним, адже він не порушив ізоляції Росії.

За його словами, від президента США не можна було б очікувати на цих переговорах на “другу Ялту”.

У ході зустрічі Трамп-Путін 16 липня у Гельсінкі сторони засвідчили розбіжність у поглядах щодо територіальної приналежності Криму.

Під час Ялтинської конференції в лютому 1945 року вирішувалася доля повоєнних кордонів в Європі.

 

Прем’єр Польщі прокоментував “однозначні” заяви Трампа на саміті з Путіним

Глава польського уряду Матеуш Моравецький не бачить поступок з боку президента США Дональда Трампа президенту Росії Володимиру Путіну у справі, що стосується російської агресії в Україні.

Про це Моравецький повідомив у вівторок під час прес-конференції у Варшаві, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я дивлюся на останні події, також і в Гельсінкі, де, можливо, один президент – нашої сусідки (Росії) тиснув на президента США у справі якихось поступок. Однак, я цих поступок не помітив ані в контексті анексії Криму, ані війни в Україні”, – заявив Моравецький.

Він підкреслив, що попередні критичні заяви Трампа щодо газопроводу Північний потік-2 й анексії Росією Криму були “однозначними”.

“Два лідери цих двох дуже ключових країн просто залишилися на своїх позиціях. На жаль, президент Путін також залишився при своїй думці”, – констатував польський прем’єр.

За його словами, жодне з припущень, що Трамп може піти на поступки “не матеріалізувалося”.

“Тому я не бачу де Трамп якось серйозно чи взагалі якимось значним чином поступився”, – наголосив польський прем’єр.

Як повідомлялося, у ході зустрічі Трамп-Путін 16 липня у Гельсінкі сторони засвідчили розбіжність у поглядах щодо територіальної належності Криму.

 

Під час тет-а-тет Путін міг озвучити Трампу неприємну для нього інформацію – експерт

Під час зустрічі у Гельсінкі президент РФ Путін міг озвучити президенту США неприємну для нього інформацію щодо російського втручання у вибори американського президента у 2016 році та причетності людей з команди Трампа до цих втручань.

Таку думку в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу висловив директор міжнародних програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Віталій Мартинюк.

“На мій погляд, під час зустрічі Путін озвучив інформацію, яка була, м’яко кажучи, не дуже приємною для Трампа. Президент США виглядав незадоволений результатами переговорів, хоча й намагався демонструвати протилежне. Але видно було, що він залишився незадоволений. Особливо, якщо порівняти його зустріч з північнокорейським лідером”,  – заявив він.

Експерт звернув увагу на те, що американський президент під час спільної прес-конференції виглядав дещо розгубленим, не завжди давав відповіді на поставлені питання, не висловлювався з важливих для світу питань, як і не повідомляв, чи виходила американська сторона, безпосередньо Трамп, з пропозиціями щодо врегулювання тих чи інших питань. Натомість більше таких висловлювань по ключових питаннях було з боку Путіна, який, зокрема, озвучив низку конкретних пропозицій щодо співпраці.

“Під час зустрічі тет-а-тет Путін міг повідомити якусь інформацію, яка була неприємною для Трампа і вона, скоріш за все, стосувалася розслідування, яке ведеться щодо російського втручання у вибори президента США 2016 року і щодо причетності людей з команди Трампа у ці втручання”, – заявив Мартинюк.

За словами директора міжнародних програм “Стратегії ХХІ”, Путін міг надати Трампу інформацію “стосовно механізму, як надходили кошти для фінансування різних проектів Трампа”. В цьому контексті, експерт вказав на статтю газети Financial Times, яка вийшла незадовго до саміту у Гельсінкі і в якій йшлося про “російський слід” у фінансуванні канадської “вежі Трампа” Trump International Hotel and Tower.

“Думаю, Путін в цьому контексті щось і розказав, що це були за кошти і що вони нечисті – що в нього є не те, що компромат, а інформація, яка може зашкодити Трампу в цьому сенсі”,  – додав Мартинюк.

На його думку, Путін це робив “для того, щоб посадити Трампа на гачок настільки, наскільки він зможе”: “Вся політика Путіна і Кремля спрямована на те, щоб знайти будь-які можливості для шантажу”.

Сама ж зустріч у Гельсінкі, на переконання експерта, була нерезультативною: “За результатами зустрічі, що ми спостерігали на підсумковій прес-конференції, не було досягнуто жодної домовленості. Цю зустріч не можна називати якоюсь проривною, історичною чи надзвичайно важливою. Сторони більше обмінялися поглядами, більше намагалися нав’язати свої бачення та умови”.

Водночас Мартинюк вказав на певні негативні моменти для України від зустрічі.

“Перший такий негативний момент, то це те, що Путін, якщо не повністю, то принаймні частково, досягнув своєї мети. На фоні завершення чемпіонату світу з футболу, який вже за оцінками багатьох експертів покращив міжнародній імідж Росії, одразу наступного дня Путін зустрічається з президентом США, що було його дуже давньою мрією – зустрітися у форматі двох лідерів, які вирішують долю світу. З досягненням цієї мети фактично відбулося послаблення міжнародної ізоляції РФ як країни-агресора”, – заявив експерт.

Крім того, під час підсумкової прес-конференції з вуст президента Трампа не прозвучали заяви по найважливішому для України питанні – припиненні російської агресії. “Можливо, під час тет-а-тет Трамп висловив певні погляди, однак це не було донесено на загал, в публічний  простір, хоча б у вигляді якогось меседжа”, – зазначив директор міжнародних програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.

Водночас він вказав на те, що не слід вважати, що “Росії все вдалося під час саміту”: “Під час підсумкової конференції Путін був дещо знервований. Очевидно, що Трамп озвучив певні меседжі для Путіна, хоча про них і не повідомлялося публічно. Нервовість Путіна проявлялася в тому, що він не стояв на місці, постійно смикався, навушник то вставляв, то знімав, то незрозуміло куди дивився. Те, що не все вдалося, видно і по тому, як він зачитував промову на прес-конференції: було чітко видно, як окремі аркуші він не читав, а просто перекладав зліва направо. Тобто те, що йому заготували перед зустріччю, очевидно, не вдалося досягти, і тому він був змушений пропускати ці моменти”.

 

Трамп дивується, чому ЗМІ не кажуть про “успіх” його зустрічі з Путіним

Президент США Дональд Трамп вважає успіхом його переговори в НАТО, що призвели до підвищення внесків інших країн-членів на оборону, та відверто не розуміє, чому його зустріч із Путіним, яка була “ще кращою”, не оцінили американські ЗМІ.

Про це він написав у серії повідомлень у вівторок, після повернення з європейського турне. – Укрінформ

“Я мав чудову зустріч з (лідерами країн – ред.) НАТО. Вони сплатили понад $33 млрд і платитимуть сотні мільярдів доларів у майбутньому – лише завдяки мені. НАТО було слабким, але тепер воно знову міцне (що погано для Росії). ЗМІ лише кажуть, що я був грубим до лідерів, але ніколи не згадують про гроші!” – зазначив глава Білого дому.

Водночас, він підкреслив, що попри критику на його адресу через переговори з Путіним, він вважає, що ця зустріч була більш успішною, ніж з керівниками країн Альянсу.

“Коли (під час європейського турне – ред.) я мав чудову зустріч в НАТО, набагато піднявши суми внесків, я мав ще кращу зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним. На жаль, про це повідомляють в зовсім інший спосіб – “Фейкові новини” стають божевільними!”- зауважив Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, після спільної прес-конференції з президентом Росії Володимиром Путіним, глава Білого дому зазнав нищівної критики як з боку політичних опонентів, так і своїх однопартійців. Він, зокрема, дав зрозуміти, що в питанні втручанні РФ у вибори в США довіряє більше словам президента Путіна, ніж власній розвідці. У вівторок, в другій половині дня, Трамп пояснюватиме свою позицію членам Конгресу, які зберуться в Білому домі.

 

Шварцнеггер – Трампу після зустрічі з Путіним: Ви стояли там, як хлопчик-фанат

Екс-губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер прокоментував зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна.

Відеозвернення до американського президента він виклав у своєму Фейсбук – Укрінформ.

“Президенте Трамп, я щойно бачив вашу зустріч з Путіним, це було так ніяково. Ви стояли там, як маленька біла макаронина, як хлопчик-фанат. Я запитував себе, коли ж ви уже попросите в нього автограф, або зробите з ним селфі. Ви зрадили нашу розвідку, нашу судову систему і, найголовніше, нашу країну на цій конференції”, – сказав Шварнеггер.

Він також нагадав Трампу про поведінку президента Рональда Рейгана на зустрічі з генсеком СРСР Михайлом Горбачовим. “Ви – президент країни і не повинні так себе поводити. Що з вами сталося? Куди поділась сила слів – наприклад, коли Рональд Рейган стояв біля Берлінської стіни і сказав Горбачову знищити цю стіну. Що сталось з усім цим?” – додав актор.

 

Демократи хочуть заслухати перекладача Трампа про приватну зустріч з Путіним

Сенатор від Демократичної партії Джані Шахін виступила з ініціативою викликати на слухання в Конгресі офіційного перекладачем з боку США, який був присутній на зустрічі тет-а-тет президентів Трампа й Путіна у фінській столиці.

Про це вона заявила у вівторок, на другий день після резонансної заяви Дональда Трампа про те, що вірить президенту РФ, що Росія не втручалася у вибори, попри протилежні висновки американської розвідки, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Я закликаю провести слухання з перекладачем, який був присутній з боку США під час зустрічі президента Трампа з Путіним, щоб дізнатися, що вони обговорювали в приватному порядку. Цей перекладач може допомогти визначити, чим президент США поділився або що пообіцяв Путіну від імені нашої країни”, – заявила законодавець на офіційній сторінці в мережі Twitter.

Її ініціативу підтримали однопартійці в американському Конгресі. Зокрема, лідер демократів у Сенаті Чак Шумер запропонував “негайно” провести слухання взагалі з усіма високопоставленими членами делегації, які були присутні на зустрічі президентів США і Росії.

“Дуже важливо, щоб наші республіканські колеги приєдналися до нас, вимагаючи свідчень (на слуханнях – ред.) команди з питань національної безпеки президента, яка перебувала в Гельсінкі, і ми повинні це зробити негайно”, – наголосив Шумер.

Він також заявив, що виправдовування Трампа щодо його заяви про недовіру американській розвідці на догоду Путіну, озвучені президентом через 24 години – це дуже пізно, і вони були зроблені “не в тому місці”.

Нагадаємо, у понеділок після зустрічі з президентом Путіним Дональд Трамп заявив, що довіряє словам російського президента про невтручання Росії у вибори всупереч протилежним оцінкам розвідки США.

У вівторок Трамп перед зустріччю із членами Конгресу від Республіканської партії виступив із заявою у Білому домі в якій пояснив, що він обмовився, й насправді цілком довіряє висновкам американської розвідки.

 

Трамп не може розглядати визнання анексії Криму – канадський експерт

Питання можливого визнання анексії Росією Криму не обговорювалося під час зустрічі Дональда Трампа та Володимира Путіна у Гельсінкі в понеділок.

Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу висловив доцент кафедри соціальних наук університету Оттави Срджан Вучетич.

“Не думаю, що будь-який президент США може обговорювати визнання Криму, навіть такий радикальний та несамовито пропутінський, як Трамп. Політична ціна цього зависока”, – сказав Вучетич.

На його переконання, порушувати цю тему невигідно і самій Росії. “Подібна дискусія наразі не відповідає й інтересам Росії, оскільки увага до цього питання посилює критику путінського режиму та його дії в інших місцях світу”, – наголосив доцент.

Як повідомлялося, у понеділок, 16 липня, під час спільної з Трампом прес-конференції після зустрічі у Гельсінкі Путін заявив: “Позиція президента Трампа по Криму відома. Він її дотримується. Він говорить про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації. У нас інша точка зору”.

 

 

Трамп пояснив, що обмовився на прес-конференції з Путіним

Президент США Дональд Трамп пояснив свої слова про довіру президенту Росії Володимиру Путіну, які викликали серйозний резонанс у Сполучених Штатах, тим, що він обмовився, й насправді цілком довіряє висновкам американської розвідки.

З такою заявою він виступив у вівторок у Білому домі перед зустріччю із членами Конгресу від Республіканської партії, передає кореспондент Укрінформу.

«Я приймаю висновки нашої розвідки про те, що втручання Росії у вибори 2016 року мало місце», – заявив Трамп.

Він підкреслив при цьому, що ніде у попередніх висновках не йшлося про змову з росіянами. “Там взагалі не було змови”, – зауважив президент.

Глава Білого дому також заявив, що обмовився під час прес-конференції в Гельсінкі, коли висловлював своє ставлення до втручання Росії у президентські вибори в США.

«Речення мало бути таким: Я не бачу жодних причин, чому б це не могла бути Росія». Щось на кшталт подвійного заперечення», – пояснив Трамп.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, під час підсумкової прес-конференції після зустрічі в Гельсінкі з Володимиром Путіним, президенту Трампу поставили пряме запитання, кому він вірить щодо втручання у вибори – розвідці США чи Росії?

“Я маю (слово – ред.) президента Путіна, він щойно сказав, що це не Росія. Я скажу так: я не бачу причин, чому б це могла бути вона (Росія – ред.)”, – зазначив президент США. Він підкреслив, що Путін був “надзвичайно твердим” і переконливим у запереченні причетності РФ.

Дана заява Трампа викликала різке обурення не тільки в таборі демократів, але й серед його однопартійців – республіканців.

 

Трамп на саміті з Путіним проігнорував підготовлені жорсткі заяви – WP

Президент США Дональд Трамп проігнорував більшість підготовлених пропозицій з метою формування жорсткої позиції щодо президента РФ Володимира Путіна на саміті в Гельсінкі.

Про це повідомляє Washington Post із посиланням на джерела – Укрінформ.

“Перед самітом для Трампа були підготовлені більше 100 сторінок матеріалів, які були направлені на формування більш жорсткої позиції щодо Путіна, однак президент (США – ред.) проігнорував їх”, – йдеться у повідомленні.

За словами співрозмовника видання, те, що Трамп сказав на прес-конференції, було “протилежним” тому, що планувалося до саміту.

Як повідомив інший співрозмовник, “всі навколо Трампа” закликали президента зайняти жорстку позицію щодо Путіна. Він також додав, що у понеділок радники Трампа обговорили з американським президентом ряд питань: від анексії Криму Росією до російського втручання у вибори США. Проте врешті-решт Трамп вирішив зробити так, як він вважає за потрібне.

У Білому домі в свою чергу заперечили, що американський президент діяв одноосібно. За словами високопосадовця з адміністрації Трампа, окрім підготовки матеріалів, із президентом США також говорили багато високопосадовців з його адміністрації в рамках підготовки до саміту в Фінляндії.

Як повідомлялося, у понеділок, 16 липня, Трамп під час прес-конференції після зустрічі з Путіним у Гельсінкі заявив про недовіру висновкам власної розвідки щодо втручання РФ у президентські вибори, а також про те, що він більше вірить словам Путіна. Ця заява Трампа викликала різке обурення не тільки в таборі демократів, але й серед республіканців.

 

У РФ не вийде поза судом “переграти” стокгольмський програш – Клімкін

Спроба Росії домовитись щодо позасудового врегулювання справ, по яким Стокгольмський трибунал вже виніс рішення, не пройде.

Про це у Twitter написав міністр закордонних справ Павло Клімкін – Укрінформ.

“Спроба Росії домовитись щодо позасудового врегулювання справ, по яким Стокгольмський трибунал вже виніс рішення, не пройде. Потрібно слідувати загальноприйнятим юридичним нормам і міжнародному праву”, – написав Клімкін.

Також він подякував голові НАК “Нафтогаз України” Андрію Коболєву та комерційному директору Нафтогазу Юрію Вітренку “за злагоджену і креативну спільну командну роботу”.

“Хотів подякуати колегам з Нафтогаз України, Андрію Коболєву та Юрію Вітренку, за злагоджену і креативну спільну командну роботу. Це був класний тандем”, – додав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” за позовом до російського Газпрому. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом погоджених обсягів газу для транзиту. Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Газпром оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом.

Зі свого боку “Нафтогаз” розпочав процедуру примусового стягнення з Газпрому $2,6 млрд.

Президент Росії Володимир Путін 16 липня на прес-конференції з американським президентом Дональдом Трампом у Гельсінкі заявив, що Росія після будівництва газопроводу “Північний потік – 2” готова продовжити транзитний контракт з Україною у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді.

 

РФ демонструє, що не збирається виконувати рішення Стокгольма – Порошенко

Президент Петро Порошенко наголошує, що Стокгольмський арбітраж чітко зобов’язав російський “Газпром” сплатити на користь НАК “Нафтогаз України” 4,6 мільярда доларів.

Про це він сказав в ефірі програми “Свобода слова” щодо заяв про непорозуміння у Стокгольмському арбітражі у справі між “Нафтогазом” і “Газпромом”, повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Якраз у Стокгольмі і є порозуміння. Бо Україна виграла вперше 4,6 млрд доларів у Росії. І Росія знову демонструє, що вона не збирається виконувати жодних домовленостей і навіть рішення суду”, – сказав Порошенко і додав, що захиститися від Росії можна тільки об’єднаними, ефективними діями світу.

Як повідомлялося, президент Росії Путін на спільній прес-конференції з американським президентом Дональдом Трампом у Гельсінкі заявив,  що Росія після будівництва газопроводу “Північний потік – 2” готова продовжити транзитний контракт з Україною у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді.

 

У “Нафтогазі” відреагували на заяву Путіна про транзит через Україну

Президент Росії Володимир Путін каже, що Росія готова зберегти транзит газу у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражі. Два спори між “Газпромом” та “Нафтогазом” вже врегульовані, однак Росія не виконує рішення.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook головний комерційний директор компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко – Укрінформ.

“Два спори (щодо контракту на поставку газу та контракту на транзит газу) між “Газпромом” та “Нафтогазом” вже були врегульовані в Стокгольському арбітражі. Проблеми “лише” у тому, що Газпром не виконує рішення арбітражу – не постачає газ в Україну за цінами, які визначив арбітраж, і не сплачує нам 2,6 млрд дол. компенсації, яку визначив арбітраж”, – зазначає Вітренко.

Він також додає, що “Нафтогаз” готовий врегулювати і новий спір щодо перегляду транзитного тарифу, з яким нещодавно звернулися до Стокгольмського арбітражу. Вітренко нагадує, що компанія вимагає від “Газпрому” перегляду транзитної ставки і бік збільшення і подала позов на майже 12 млрд дол. США.

“Якщо цей спір ми будемо “врегульовувати” в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку – до кінця 2020 року”, – зазначає головний комерційний директор.

Однак, він не впевнений, що “Газпром” і Німеччина будуть готові зупинити будівництво Північного потоку-2 до закінчення нового арбітражу.

Як повідомляв Укрінформ, 16 липня Президент РФ Володимир Путін  запевнив американського президента Дональда Трампа, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну після будівництва Північного потоку-2. “Більш того, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується наступного року, в разі врегулювання спору між господарськими суб’єктами у Стокгольському арбітражному суді”, – сказав Путін.

Росія планує побудувати газопровід Nord Stream 2 до Німеччини в обхід України через Балтійське море. Проти проекту активно виступають країни Балтії, Польща, Україна, а також США.

28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” щодо компенсації за недопоставлені “Газпромом” обсяги транзиту і зобов’язав російського монополіста виплатити $4,63 млрд.

Після вердикту суду “Газпром” почав у Стокгольмському арбітражі процедуру розірвання контрактів з Україною.

Пізніше “Газпром” домігся призупинення рішення Стокгольма щодо спору з “Нафтогазом” і має намір оскаржити дії судових приставів у Швейцарії та Нідерландах.

У свою чергу “Нафтогаз” оскаржив призупинення рішення Стокгольма щодо спору з “Газпромом”.

Після цього “Газпром” заявив про подачу нового позову проти “Нафтогазу” до Стокгольмського арбітражу.

 

У Берліні почалися газові переговори України, ЄС та Росії

У Єврокомісії задоволені початком тристоронніх переговорів Україна-ЄС-РФ щодо умов постачання російського газу.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні, я сподіваюся, буде дуже добрий момент для просування уперед, конструктивний дух, а також чітке визначення пріоритетів наших переговорів та яким має бути рішення”, – заявив віце-президент Єврокомісії, яка виступила модератором українсько-російських газових консультацій.

Шефчович повідомив, що після цього берлінського раунду експерти продовжать обговорення питання у вересні, щоб пізніше восени також вийти вже на політичний рівень переговорного процесу.

“Я переконаний, що ми добре розпочали, і сподіваюся на позитивний результат у продовженні переговорів”, – заявив Шефчович.

Українську делегацію на переговорах очолює міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Як повідомляв Укрінформ, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” за позовом до російського “Газпрому”. НАК домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання російським монополістом погоджених обсягів газу для транзиту. Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

“Газпром” оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контрактів з “Нафтогазом”.

У свою чергу “Нафтогаз” розпочав процедуру примусового стягнення з “Газпрому” $2,6 млрд.

Президент Росії Володимир Путін 16 липня на прес-конференції з американським президентом Дональдом Трампом у Гельсінкі заявив, що Росія після будівництва газопроводу “Північний потік – 2” готова продовжити транзитний контракт з Україною у випадку врегулювання спору між господарюючими суб’єктами в Стокгольському арбітражному суді.

 

Газові переговори Україна-Росія-ЄС: Шефчович заявив про успіх першого раунду

Головним питанням газових переговорів між Україною, Євросоюзом та Росією є напрацювання нового контракту із транспортування російського газу через територію України до ЄС після 2019 року.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович у Берліні за результатами першого раунду переговорів Україна-ЄС-РФ щодо умов транзиту російського газу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми погодилися з необхідністю концентрувати зусилля на новому контракті із транспортування газу у період після 2019 року”, – заявив віце-президент Єврокомісії.

Окрім цього, зазначив Шефчович, сторони повинні оцінити потреби Європи у російському газі на подальше десятиліття, а також той чинник, як європейське енергетичне законодавство, яке буде імплементоване до національного українського, вплине на майбутні домовленості, включаючи формування тарифу на транзит газу з Росії через територію України до ЄС.

Шефчович повідомив, що сторони продовжать консультації на високому експертному рівні у середині вересня, щоб підготувати зустріч на політичному рівні у жовтні.

Він також наголосив, що перший раунд переговорів був успішним та головним його результатом стало започаткування нового тристороннього переговорного процесу між Україною, ЄС та РФ з питань транспортування російського газу.

Українську делегацію на переговорах очолив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Як повідомлялося, нинішній контракт між українським “Нафтогазом” та російським “Газпромом” щодо транзиту газу діє до 2019 року.

17 липня в Берліні розпочалися переговори за участю України, ЄС та Росії щодо умов транзиту російського газу.

 

Росія має заплатити Pussy Riot €37 тисяч за моральні збитки – Євросуд

Росія здійснила численні порушення Європейської конвенції щодо учасниць панк-групи Pussy Riot та має відшкодувати їм 37 тисяч євро моральних збитків.

Про це йдеться в рішенні Європейського суду з прав людині у справі “Марія Альохіна та інші проти Росії”, яка стосувалась засудження та тюремного ув’язнення трьох членів панк-групи Pussy Riot за спробу проведення однієї з їхніх акцій протесту в соборі в Москві у 2012 році.

“Стосовно моральної шкоди, суд постановив, що Росія повинна заплатити по 16 тисяч євро Альохіній та Толоконніковій та 5 тисяч євро Самуцевич. Також призначено 11 760 євро витрат та видатків”, – йдеться у рішенні суду.

У підсумковому документі ЄСПЛ вказано, що мало місце порушення Статті 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження), зокрема під час перевезення учасниць групи до та із зали суду на слухання їхніх справ, Статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), оскільки в національних судах були надані стереотипні підстави для тримання під вартою протягом 5 місяців, Статті 6 (право на справедливий суд/на юридичну допомогу за власним вибором), зокрема скляна перегородка та сувора охорона не дозволяли учасницям групи спілкуватися з їхніми адвокатами, вони не були заслухані під час одномісячного судового розгляду. Також судді ЄСПЛ визнали порушення Статті 10 (свобода вираження поглядів) через тюремне ув’язнення трьох учасниць групи.

Суд визнав, що реакція на порушення правил поведінки на місці релігійного богослужіння “може бути виправданою”. Однак він визнав, що винесення вироку про ув’язнення за те, що учасниці перфомансу “були яскраво одягнені, махали руками, ногами та використовували жорсткі формулювання”, було надзвичайно суворим.

Заборона на доступ до відео виступу групи в інтернеті була також порушенням Статті 10, визнав ЄСПЛ. “Національні суди не обгрунтували, чому ця заборона була необхідна. Вони лише схвалили загальні висновки лінгвістичного експертного звіту без власного аналізу”, – вказано в документі.

Як відомо, у 2012 році п’ять учасниць панк-групи Pussy Riot в масках, біля вівтаря в храмі Христа Спасителя в Москві провели “панк-молебень” проти президента РФ Володимира Путіна. Троє учасниць групи Надія Толоконнікова, Марія Альохіна та Катерина Самуцевич були арештовані, незважаючи на протест громадськості. Їх засудили до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, пізніше термін Самуцевич замінили на умовний.

 

НАБУ заявляє, що в його будівлю вдерлися невідомі

Після того, як до будівлі НАБУ увірвалися невідомі особи, там посилили заходи безпеки.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі НАБУ – Укрінформ.

“Дійсно, можна наразі підтвердити, що невідомі проникли в будівлю НАБУ. Водночас зазначимо, що вони доступу до робочих кабінетів (детективів — ред.) та матеріалів (справ – ред.) не отримали. Наразі аналізується інформація з камер спостереження, з’ясовуються  інші деталі цієї події. Заходи безпеки наразі підвищені. Це все, що ми  можемо зараз повідомити”, – сказали у прес-службі НАБУ.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у будівлю Національного антикорупційного бюро увірвалися невідомі та влаштували безлади.

 

НАБУ пов’язує напад тітушок із фігурантами гучних розслідувань

У Національному антикорупційному бюро України назвали провокацією напад невідомих осіб, які вдерлися в будівлю НАБУ вдень 17 липня.

Про це інформує прес-служба НАБУ у Facebook – Укрінформ.

«Не виключаємо, що сьогоднішні події є свідомою, спланованою та організованою провокацією з боку представників певних політичних сил. Це підтверджується як зв’язками одного з організаторів акції з фігурантами розслідувань НАБУ – народним депутатом Євгеном Дейдеєм та близьким родичем міністра внутрішніх справ, так і пасивністю поліції відносно правопорушників. Жоден із них не був затриманий, що навряд чи було б можливим, якби подібні події сталися, приміром, у приміщенні МВС», – наголошується у повідомленні.

Як нагадали у НАБУ, 17 липня під час акції протесту «організована група тітушок між 11:00 і 12:00 годинами увірвалася до будівлі НАБУ».

«Спочатку ці особи зайшли до громадської приймальні з метою передати звернення. У приміщенні приймальні вони зіпсували камеру відеоспостереження, виламали двері та металеву ролету, якими дане приміщення відділено від режимної території, та увірвалися у хол НАБУ», – уточнюється у повідомленні.

У Національному бюро зазначили, що представники поліції, які знаходилися поруч, «жодним чином не заважали їхнім діям», і тільки після того, як невідомі особи почали трощити меблі та погрожувати працівникам відомства, представники МВС зайшли всередину і «ввічливо попросили їх вийти».

У НАБУ заявили, що мають підтвердження того, що учасників акції, серед яких були представники соціально незахищених верств населення, підвозили і вивозили організованими групами в обмін на певну матеріальну винагороду.

У НАБУ також нагадали, що минулого тижня стало відомо про рішення прокурора САП закрити справу щодо екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та сина глави МВС Олександра Авакова. Уточнюється, що тоді НАБУ висловило категоричну незгоду з цим рішенням та вважає, що детективи зібрали достатньо доказів для передачі справи до суду за обвинуваченням у розтраті 14,5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

«Вважаємо, що акція 17 липня є атакою на НАБУ за його принципову позицію в розслідуванні корупції представників правлячої еліти. НАБУ не має жодних ілюзій щодо об’єктивності розслідування Нацполіцією сьогоднішніх подій», – уточнюється у повідомленні.

Також у НАБУ виклали фрагменти відеозаписів із камер спостереження, які демонструють протиправну поведінку протестувальників (https://www.youtube.com/watch?v=LUNFBUtX_uk&feature=youtu.be).

Як відомо, 17 липня НАБУ заявило, що в його будівлю вдерлися невідомі.

Як повідомляв Укрінформ, 31 жовтня 2017 року НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та ще одну особу в рамках розслідування справи про розтрату понад 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.

За версією слідства, зазначені особи причетні до закупівлі у 2015 році за кошти МВС рюкзаків за ціною, суттєво вищою за середньоринкову. За інформацією досудового розслідування, товар не був поставлений вчасно та не відповідав вимогам МВС, внаслідок чого державі було завдано збитків у розмірі понад 14 млн грн.

5 квітня 2018 року в НАБУ повідомили, що завершили досудове розслідування щодо всіх трьох підозрюваних.

Однак у липні 2018 року справу стосовно сина чинного глави МВС Арсена Авакова і його екс-заступника Сергія Чеботаря було закрито. За словами Холодницького, таке рішення було прийняте прокурором у цьому провадженні.

Обвинувачуваним у даному кримінальному провадженні залишається підприємець Володимир Литвин, який, за інформацією САП, визнав свою вину у шахрайстві і підробці документів.

 

Шабунін з опіками очей потрапив до лікарні

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін отримав хімічний опік обох очей після того, як під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою його облили зеленкою.

Про це повідомляє прес-служба ЦПК – Укрінформ.

“Сьогодні під стінами САП група молодиків у військовій формі напали на голову правління ЦПК Віталія Шабуніна та залили очі зеленкою. Згідно з медичним висновком Олександрівської лікарні у Шабуніна хімічний опік обох очей”, – розповіли у ЦПК.

Шабунін виклав у Twitter і фото медичної довідки з лікарні, де проводили його огляд.

Як повідомляв Укрінформ, під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою у вівторок пройшла акція активістів Центру протидії корупції, які вимагали відставки керівника САП Назара Холодницького у зв’язку із закриттям провадження у “справі рюкзаків” щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Під САП також прийшли прихильники Іллі Ківи, який очолює Соціалістичну партію. Активісти ЦПК називають цих людей провокаторами.

Під час акції між прихильниками Ківи і представниками ЦПК сталися сутички, внаслідок яких керівника ЦПК  Шабуніна було облито зеленкою. Так само зеленка потрапила і на Ківу.

 

Transparency вимагає розслідувати напад на учасників акції під САП

Організація Transparency International вимагає від правоохоронних органів розслідувати напад на учасників акції під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Про це йдеться у заяві TІ Україна – Укрінформ.

“Transparency International Україна відзначає негативну тенденцію – ріст проявів безкарного застосування сили проти антикорупційних активістів. Напад на мирну акцію під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою 17 липня – черговий приклад. Вимагаємо від правоохоронних органів розслідувати цей злочин та покарати нападників”, – наголошується в заяві.

Як підкреслили в Transparency International Україна, громадськість має знати, хто є замовником та організатором цього нападу.

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою пройшла акція активістів Центру протидії корупції, які вимагали відставки керівника САП Назара Холодницького у зв’язку із закриттям провадження у “справі рюкзаків” щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Водночас під акції група молодиків у військовій формі напала, зокрема, на голову правління ЦПК Віталія Шабуніна та облила його зеленкою. Згідно з висновком медиків, у Шабуніна хімічний опік обох очей.

 

“Зелений” Шабунін: САП засуджує насильство під стінами прокуратури

Спеціалізована антикорупційна прокуратура рішуче засуджує насильство та завдання шкоди здоров’ю протестувальникам, яке відбулося сьогодні під стінами САП.

Про це йдеться у заяві САП – Укрінформ.

“Висловлюємо співчуття постраждалим протестувальникам та вимагаємо належного розслідування події та покарання тих, хто зазіхнув на конституційну свободу вираження поглядів та мирних зібрань. Щоб не стало причиною для протестів, вони повинні відбуватись в рамках Конституції України і не нести загрози протестувальникам та оточуючим”, – йдеться у заяві.

Водночас звертається увага на те, що пікети та мітинги не змусять прокурорів САП ухвалювати або ж не ухвалювати певні рішення, оскільки прокурор керується у своїй діяльності лише Конституцією та законами України.

Саме для дотримання принципу верховенства права та забезпечення прав та свобод громадян Конституція та закон визначили гарантії незалежності прокурора в кримінальному процесі і САП буде слідувати закону, а не політичній кон’юнктурі, зазначається в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, під стінами САП група молодиків у військовій формі напали на голову правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна та залили очі зеленкою. Згідно з медичним висновком Олександрівської лікарні, у Шабуніна хімічний опік обох очей.

 

США висловили стурбованість нападами на громадянське суспільство та НАБУ

У Посольстві США в Україні стурбовані нападами на учасників акції протесту і подіями у Національному антикорупційному бюро України і вважають їх неприйнятними в сучасному демократичному суспільстві.

Про це сказано в повідомленні, розміщеному в Twitter посольства 17 липня – Укрінформ.

“Ми глибоко стурбовані сьогоднішніми нападами на громадянське суспільство та @nab_ukr Тітушки, що залякують реформаторів, та неефективна реакція поліції, є неприйнятними в сучасному демократичному суспільстві”, – йдеться у пості.

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня під Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою пройшла акція активістів Центру протидії корупції, які вимагали відставки керівника САП Назара Холодницького у зв’язку із закриттям провадження у “справі рюкзаків” щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова й екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

Водночас під час акції група молодиків у військовій формі напала, зокрема, на голову правління ЦПК Віталія Шабуніна та облила його зеленкою. Згідно з висновком медиків, у Шабуніна хімічний опік обох очей. Поліція затримала двох нападників.

Між 11:00 і 12:00 організована група тітушок увірвалася до будівлі НАБУ. Спочатку особи зайшли до громадської приймальні, де зіпсували камеру відеоспостереження, потім виламали двері та металеву ролету, якими дане приміщення відділено від режимної території, та увірвалися у хол НАБУ.

У НАБУ зазначили, що представники поліції, які знаходилися поруч, жодним чином не заважали їхнім діям, і тільки після того, як невідомі особи почали трощити меблі та погрожувати працівникам відомства, представники МВС зайшли всередину і ввічливо попросили їх вийти.

В антикорупційному бюро даний напад назвали провокацією, спланованою та організованою представниками певних політичних сил, за його принципову позицію в розслідуванні корупції представників правлячої еліти.

 

Українська діаспора вимагатиме від Росії дотримання прав людини – СКУ

Українська діаспора за допомогою міжнародних організацій примушуватиме Росію поважати права людини.

Про це заявив президент Світового конгресу українців (СКУ) Євген Чолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Світовий конгрес українців працюватиме із Парламентською асамблеєю ОБСЄ над забезпеченням того, аби всі країни-учасниці ОБСЄ, у тому числі й Російська Федерація, поважали основні свободи», – сказав Чолій.

Він також привітав Берлінську декларацію та резолюції, ухвалені Парламентською асамблеєю ОБСЄ на сесії у Берліні.

«СКУ особливо відзначає ухвалення резолюції «Триваючі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь», яку ініціювала українська делегація до ПА ОБСЄ та яка є невід’ємною частиною Берлінської декларації», – наголосив глава СКУ.

Як повідомляв Укрінформ, у тексті резолюції, зокрема, вимагається від країни-агресора: «негайно звільнити українських політв’язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Ремзі Маметова, Сейрана Селієва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусліма Алієва, Емір-Усейна Куку, Вадима Сірика, Арсена Джапарова, Рефата Алімова та інших українських громадян, які були незаконно затримані та ув’язнені за сфабрикованими справами представниками окупаційної влади у Криму».

Окрім того, у резолюції підтверджується повага до суверенітету та територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, включно з АР Крим та м. Севастополь.

У документі вкотре засуджується незаконна окупація Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, а також міститься заклик до Російської Федерації припинити анексію українського півострова.

 

КремлеЗМІ з російськими вояками знімають фейки про ЗСУ

Російська окупаційна адміністрація продовжує здійснювати пропагандистські заходи з метою дискредитації українських Об’єднаних сил та підняття «бойового духу» особового складу російських окупаційних військ.

Про це заявив на брифінгу представник прес-центру Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До підготовки фейкових новин залучаються знімальні групи російських ЗМІ та оперативні групи підрозділів психологічної боротьби ЗС РФ“, – сказав Гугцуляк.

Зокрема, за його словами, російською знімальною групою із залученням підрозділу однієї з окремих мотострілецьких бригад 2 АК окупаційних військ здійснювалася підготовка постановочних відео про так зване знищення розвідувальної групи Збройних сил України.

 

У миколаївській мерії побили директора “Центру захисту тварин”

Зоозахисники побили директора “Центру захисту тварин” у холі сесійного залу міської ради Миколаєва. На сесії якраз було оголошено перерву.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Група людей, яка називає себе зоозахисниками, накинулася на директора центру Олександра Голобродського і почала його спочатку штовхати, а потім бити. Згодом його повалили на землю. Серед нападників були і жінки. В інцидент втрутилася поліція. Сторони розняли, директор центру поїхав писати заяву на нападників у поліцію.

Як уже повідомляв Укрінформ, у понеділок 16 липня, “КП Центр захисту тварин” заявив про чергову спробу впливу на господарську діяльність підприємства з боку деяких депутатів міської ради та групи громадян, які здійснили напад на співробітників підприємства та його директора.

Інцидент стався через те, що на підприємстві було застосовано такий засіб регулювання чисельності безпритульних собак, як евтаназія. Комісія на підставі відповідних норм чинного законодавства  прийняла рішення про присипляння 70 безпритульних собак на підставі висновків про їх агресивність чи невиліковні хвороби.

16 липня кілька депутатів та активістів спробували силою потрапити на територію центру і зчинили штовханину з його працівниками.

На сесії міськради 17 липня має розглядатися це питання, але наразі там оголошено перерву.

Проблема з засиллям бездомних тварин у Миколаєві останнім часом набула широкого резонансу. Від укусів диких псів постраждало багато людей, є випадки зі смертельними наслідками. Отож жителі міста вимагають у влади вирішити це питання. З іншого боку, зоозахисники, категорично проти будь-яких кардинальних змін.

 

ЗМІ: російська авіація завдала удар по сирійській школі, серед жертв – діти

Внаслідок авіаудару силами РФ по будівлі школи на південному заході Сирії загинуло щонайменше десятеро, 20 осіб, серед яких – діти, дістали поранення.

Про це повідомляє AP з посиланням на сирійську пошуково-рятувальну групу – Укрінформ.

“Щонайменше 10 мирних жителів було вбито внаслідок російського авіаудару по школі, яка була притулком на південному заході Сирії”, – йдеться у повідомленні.

Один з фотографів, який перебуває на місці події, нарахував 20 поранених, у тому числі дітей.

Удар припав на школу у селі Айн-ель-Тінех, розташованому неподалік від ізраїльського кордону.

У Сирійській цивільній обороні заявили, що будівля школи використовувалася для укриття сімей, які були змушені покинути свої будинки через бойові дії.

Як відомо, Росія підтримує сирійські урядові сили, щоб відвоювати територію у повстанців на південному заході Сирії.

12 липня армія Сирії та військові РФ взяли під контроль провінцію Дар’я, яка є одним з останніх анклавів опозиції в країні, а з 16 липня – контролюють стратегічний пагорб, що виходить на окуповані Ізраїлем Голанські висоти.

 

Каміння й палаючі шини: у Дніпрі напали на комунальників, які зносили МАФи

У Дніпрі невідомі чинили опір комунальникам, які демонтували незаконно розміщені тимчасові споруди.

Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради – Укрінформ.

Зазначається, що 28 кіосків знесли на підставі відповідного рішення виконкому Дніпровської міської ради № 636 від 05.07.2018 через відсутність необхідних дозвільних документів на їхнє розміщення.

«Під час демонтажу МАФів невідомі молодики чинили опір комунальникам та співробітникам муніципальної варти, яка охороняла проведення відповідних робіт. Порушники жбурляли каміння, використовували бити та палили шини. На відповідну ситуацію відреагувала поліція», – йдеться в повідомленні.

За словами юриста департаменту правового забезпечення міськради Наталії Дикої, у власників демонтованих МАФів не було одного з основних документів на законне розміщення тимчасових споруд. Йдеться про паспорт-прив’язку, який видається Головним архітектурно-планувальним управлінням міськради. За сім днів власникам вручили приписи на самовільне звільнення території. Вони їх проігнорували, але усі кіоски звільнили від товару.

Начальник відділу тимчасових споруд інспекції з питань благоустрою міськради Володимир Трегубов пояснив, що містяни, які проживають поруч, постійно скаржилися на бруд, сморід та шум. Тому з власниками МАФів було розірвано договори, які раніше були укладені з КП «Благоустрій міста».

У міськраді зазначили, що після демонтажу кіосків територію очистять від сміття. Також планується провести благоустрій скверу, який знаходиться поруч із місцем колишнього розміщення кіосків.

Загалом із початку року у Дніпрі демонтовано понад 100 незаконних тимчасових споруд.

 

Росія не намагалася встановити замовників убивства Політковської – ЄСПЛ

Розслідування вбивства російської журналістки Анни Політковської не проводилося належним чином, зокрема щодо встановлення замовника злочину.

Про це йдеться у рішенні Європейського суду з прав людини у справі “Мазепа та інші проти Росії” – Укрінформ.

“ЄСПЛ п’ятьма голосами проти двох проголосував за те, що було порушено статтю 2 (право на життя) Європейської конвенції з прав людини… Суд, зокрема, встановив, що хоча органи влади визнали та засудили групу чоловіків, які безпосередньо здійснили вбивство Політковської, вони не здійснили належних слідчих дій для пошуку особи чи осіб, які замовили вбивство”, – йдеться у рішенні ЄСПЛ у справі, яка стосувалася вбивства журналістки Політковської у 2006 році.

У рішенні також вказано, що уповноважені органи дотримувалися однієї версії щодо замовника злочину, вказуючи на нині померлого російського бізнесмена з Лондона, однак не було надано пояснення, як було зроблено такі висновки.

Суд зазначив, що правоохоронні органи РФ мали вивчити й інші версії, в тому числі ті, що пропонуються заявниками. “Вони стверджували, що залучалися агенти внутрішньої секретної служби ФСБ Росії чи з адміністрації Чеченської республіки”, – зазначається в рішенні суду.

“Держава не виконала своїх зобов’язань за Конвенцією для проведення ефективного розслідування, а тривалість розслідування була надто довгою”, – наголошується у рішенні ЄСПЛ.

Європейський суд з прав людини також присудив 20 тисяч євро компенсації моральної шкоди родичам вбитої журналістки Політковської.

Як повідомлялося, відома російська правозахисниця і журналістка Анна Політковська була застрелена у Москві у під’їзді свого будинку 7 жовтня 2006 року.

 

Українська молодь у Грузії провела науково-практичний форум

Українська молодіжна організація в Грузії “Світанок” за підтримки Посольства України в Тбілісі провела перший науково-практичний форум “Україна-Грузія – 100 років дипломатичних відносин: роль молоді в активізації економічних, культурних, наукових зв’язків”.

Захід приурочили до 100-річчя початку двосторонніх дипломатичних відносин між двома державами, йдеться на Facebook-сторінці української дипустанова у Тбілісі – Укрінформ.

Форум відкрили Посол України в Грузії І.Долгов, директор Національної парламентської бібліотеки Грузії Г.Кекелідзе і голова організації “Світанок” Т.Кахіані.

У заході, який проходив 14 липня, взяли участь вчені, культурні діячі та представники молодіжних організацій України та Грузії.

Як зазначає посольство, у своїх виступах представники української діаспори порушили питання актуальних проблем закордонних українців, представили своє бачення подальшого розвитку взаємовідносин української діаспори з Україною, поділилися планами та новими проектами.

На завершення форуму відбулася дискусія навколо порушених питань та обговорення шляхів покращення розвитку української діаспори в Грузії та зміцнення взаємодії між її членами.

 

На вибори президента пішли би 73% українців із великих міст

Якби вибори Президента України відбувалися найближчої неділі, 73% населення великих міст взяли би участь у голосуванні.

Такі дані соціологічного дослідження оприлюднив директор Центру “Соціальний моніторинг” Дмитро Дмитрук на прес-конференції в Укрінформі.

“Ми маємо 73% тих, хто вже готовий обирати нового президента. Це доволі високий показник, зазвичай, ми такі показники фіксуємо десь за півроку, п’ять місяців до дня проведення виборів Президента або парламенту”, – зазначив він.

За його словами, готовність брати участь у президентських виборах особливо не відрізняється по регіонах, але є різниця у вікових групах. Так, Дмитрук зауважив, що, традиційно, молодь менше готова йти голосувати, а найвищий рівень готовності – у найстаршій віковій категорії.

Водночас, згідно з результатами опитування, на запитання “Чи плануєте Ви голосувати на парламентських виборах, запланованих на жовтень 2019 року?”, ствердну відповідь дали 71% жителів великих міст.

Дослідження проведено Центром “Соціальний моніторинг” та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка спільно з Інститутом аналізу та прогнозування за підтримки Київського прес-клубу. Опитування проведено з 7 до 11 липня 2018 року в усіх обласних центрах та великих містах України з населенням 100 тисяч і більше жителів (за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, АР Крим). Усього опитано 1250 респондентів віком від 18 років і старше. Стандартні відхилення +/- 2,89 %. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента “віч-на-віч”.

 

Прокуратура відкрила справу через отруєння дітей у таборі на Донеччині

За фактом отруєння 60 дітей у таборі в Лиманському районі Донецької області розпочато кримінальне провадження.

Про це  повідомили в прес-службі прокуратури Донецької області – Укрінформ.

«Слов’янською місцевою прокуратурою невідкладно відреаговано на масове отруєння 60 дітей у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Яструбок», який знаходиться у с.Соснове Лиманського району», – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що у понеділок, 16 липня, після вечері 60 дітей відчули недомагання, підвищення температури та нудоту. На теперішній час шпиталізовано 33 дитини до медичних закладів м. Слов’янська, Краматорська та Лиману з симптомами гострого кишкового отруєння. Прийнято рішення про госпіталізацію всіх дітей, які відчули недомагання. Вік госпіталізованих від 9 до 16 років.

За вказаним фактом внесені відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Всього у таборі на оздоровленні перебуває 134 дитини.

Вживаються всі необхідні заходи для встановлення причин масового отруєння дітей та притягнення винних у цьому осіб до відповідальності. Відібрано зразки їжі, якою годували дітей.

 

Барди зі всієї України фестивалитимуть у Житомирі

У Житомирі в четвер, 19 липня, стартує XVI Фестиваль авторської пісні ім. О. Щиріна “Мі-сі-соль”, який продовжиться 20-21 липня біля скеледрому в селі Дениші, що поблизу міста.

Про це інформує прес-служба Житомирської ОДА – Укрінформ.

“Вже за два дні стартує XVI Фестиваль авторської пісні ім. О. Щиріна “Мі-сі-соль”. Гостею фестивалю стане письменниця Ірен Роздобудько”, – йдеться в публікації.

Фестиваль відкриє двогодинний концерт, який розпочнеться о 18.00 у четвер, 19 липня, на вулиці Михайлівській у Житомирі.

Серед гостей фестивалю будуть відомі українські бардівські виконавці: Віктор Байрак (м. Вінниця), Інна Труфанова (м. Київ), Микола Чернявський (м. Київ), Володимир Каверін (м. Київ), Валерій Марченко (м. Рівне).

У п’ятницю, 20 липня, поблизу скеледрому в селі Дениші учасники фестивалю проходитимуть реєстрацію та прослуховування.

У суботу, 21 липня, з 12.00 там працюватиме ярмаркове містечко з майстер-класами, смачними стравами та розвагами. Концерт розпочнеться о 19.00.

Всі охочі зможуть долучитися до екскурсій до замку Терещинків, дубів-патріархів, Тригірського монастиря та скеледрому “Дениші”.

Гості фестивалю мають можливість зупинитися у міні-готелях, на базах відпочинку або в наметах в імпровізованому кемпінгу.

 

Дніпропетровська ОДА стане власником електронного порталу адмінпослуг

Всеукраїнський портал адмінпослуг ІGov невдовзі стане державним ресурсом.

Створений три роки тому на волонтерських засадах, нині сервіс переходить у власність Дніпропетровської облдержадміністрації. Тепер понад 400 електронних послуг стануть ще доступнішими. Про це стало відомо під час прес-конференції в облдержадміністрації, повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА – Укрінформ.

«Дніпропетровщина першою почала переводити адмінпослуги в електронний режим. 2015-го запустили спільний проект ІТ-волонтерів та облдержадміністрації – портал ІGov. Незабаром ресурс стане державним. Розвиток ІGov дозволить скорочувати кількість чиновників, які задіяні в оформленні держпослуг. А це суттєва економія: кожна гривня, вкладена у ІGov, заощадить десятки гривень бюджетних коштів», – розповів радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик.

Зазначається, що перехід порталу у державну власність дозволить стандартизувати послуги. У всіх містах та районах вони матимуть однакові назви та строки виконання.

Безкоштовно користуватися ІGov, як і раніше, зможуть жителі інших регіонів України. Нині вони можуть замовити 422 адмінпослуги, проте їх перелік розширюватимуть. Також планують об’єднати кілька послуг в один «пакет». Наприклад, при народженні дитини чи відкритті бізнесу.

За словами в.о. заступника міського голови Дніпра Яніки Мерило, сьогодні користувач заходить на портал тільки щоб замовити якусь послугу. В майбутньому він зможе побачити там всю інформацію про себе: у якого сімейного лікаря обслуговується, коли за адресою, де проживає, не буде води, та коли потрібно вклеїти нове фото в паспорт. Все це – в одному місці, без необхідності заходити до купи інстанцій чи інтернет-ресурсів.

Процедура «одержавлення» порталу забере певний час. Спочатку передадуть програмне забезпечення та технічну документацію. Потім – електронну базу даних. Оформлять авторські права. Після цього Дніпропетровська облдержадміністрація стане повноправним власником ІGov. Зміниться й адреса порталу – з igov.org.ua на igov.gov.ua.

 

У Мінагро повідомили, скільки відшкодують при будівництві тваринницьких ферм

В рамках держпрограми часткового відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів учасникам ринку буде направлено 220 098 тисяч гривень.

Відповідне рішення було прийняте 12 липня на засіданні Комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва, повідомляє прес-служба профільного міністерства – Укрінформ.

“Буде частково відшкодовано вартість будівництва 4-х об’єктів свинарства, 2 – птахівництва, 2 – ВРХ. Об’єкти розташовані у Вінницькій, Волинській, Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Хмельницькій областях. Загалом, станом на 5 липня 2018 р, Комісії було надано 9 пакетів документів, у ході розгляду яких одну заявку було відхилено та направлено заявнику на доопрацювання”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за результатами засідання Комісії буде підготовлено відповідний наказ Мінагро щодо нарахування 220,1 млн гривень за 8 тваринницьких об’єктів.

Як повідомлялося, у структурі програм державної підтримки АПК на поточний рік основний фокус зроблено на підтримці розвитку тваринництва, враховуючи затяжну кризу в цій галузі, зменшення показників поголів’я та виробництва м’ясомолочної продукції. Програми, загальним обсягом фінансування 4 млрд грн, мають різну конфігурацію, орієнтовані на виробників різного масштабу та господарства населення.

Станом на липень Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснило нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку великої рогатої худоби у сумі 6,7 млн грн. Зазначені кошти спрямовано до підрозділів облдержадміністрацій з питань АПК для виплати громадянам – утримувачам телят. Дотацію нараховано 3 573 фізичним особам за утримання 6 064 телят.

Також, в рамках програми із надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності сільгосппідприємствам перераховано 259 млн гривень.

 

Цьогоріч в Україні виконали понад 50% запланованих ремонтів доріг – Кістіон

Протягом першого півріччя поточного року виконано більше 50% плану ремонту українських доріг.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон,  інформує Урядовий портал – Укрінформ.

“Найкраще з поставленим урядом завданням справляються Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Тернопільська, Херсонська та Хмельницька області. У них відсоток виконання робіт перевищує в середньому 80%», – зазначив Володимир Кістіон.

Проте, на жаль, зауважив віце-прем’єр, серйозне відставання мають Житомирська, Миколаївська, Рівненська, Сумська та Чернівецька області.

“Найгірша ситуація в Чернівецькій та Сумській області. Там досі не розпочато жодні роботи, відсутні навіть проектні документації. При такому рівні фінансування, яке найвище за останні роки, це не припустимо”, – переконаний урядовець.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що на ремонт доріг цього року уряд виділив рекордні за останні три роки 45,7 млрд грн: 19 млрд грн спрямовано на ремонт доріг державного значення, 11,53 млрд грн – на місцеві дороги, якими тепер опікуються ОДА, 2,6 млрд грн йде на безпеку на дорогах і 3,4 млрд грн на експлуатацію доріг державного значення – освітлення, розмітки, прибирання тощо.

“Уряд відповідально виконав свої зобов’язання – кошти на ремонт українських доріг є, особливо на місцях. Проте ресурси регіонами використовуються досить неефективно. При обсягах фінансування 5 млрд грн – кошти Дорожнього фонду для ремонту доріг місцевого значення – на казначейських рахунках лежать незадіяними 3,2 млрд грн. Не використовуються і 2,9 млрд грн від митного експерименту, які могли б працювати на користь економіки. До початку зими очікуємо повного виконання цьогорічного плану, тому варто пришвидшитися й відповідальніше поставитися до своїх обов’язків”, – резюмує Володимир Кістіон.

 

В Україні почали застосовувати десятирічну гарантію на ремонт доріг – Омелян

В Україні з 2018 року почали застосовувати десятирічну гарантію на відремонтовані дороги.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час інспектування робіт із відновлення автошляхів Львівщини, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури – Укрінформ.

“З цього року на всі дороги, які ремонтуються, діє гарантія мінімум 5 років і починає даватися вже 10-річна гарантія по низці областей. І це має стати стандартом для України. Адже при наданні гарантії, коли компанія-підрядник бере на себе зобов’язання, що утримує цю дорогу, у випадку виявлення дефектів вона зобов’язана усунути їх за власний кошт, і це виключає корупцію”, – йдеться в повідомленні.

Очільник Міністерства інфраструктури зауважив, що Дорожній фонд України дає гарантоване фінансування на дороги будь-якої області і держави загалом. Обсяг фонду цього року становить 32,5 млрд грн.

“Завдяки Дорожньому фонду відомо, скільки коштів і яка область отримує на ремонт і відновлення автошляхів. Державна цільова програма розвитку автомобільних доріг державного значення на 2018-2022 рр. показує, що саме і коли буде відбудовано, який ресурс під це гарантований. Така системність – це добрий дороговказ для компаній та економіки України. Інфраструктура – це проекти не на один рік, а на 5-10 років вперед. І нарешті дорожня галузь отримала перспективу та безпечне фінансування», – наголосив Омелян.

Першочергове завдання керівників областей і районів, представників місцевих громад активно та ефективно використовувати передані їм чималі фінансові ресурси, нагадав Омелян.

Урядовець позитивно оцінив прогрес у розбудові інфраструктури Львівській області.

«На Львівщині почалася реалізація багатьох важливих ініціатив, які зараз масштабуються по всій державі. Починаючи з 2015 року, Львівська область першою почала будувати дороги в Україні. З Львівщини починався митний експеримент, який був ініційований Президентом України. І саме у Львівській області Дорожній фонд запрацював у першу чергу. … Мої особисті поїздки, зустрічі з представниками місцевої влади та мешканцями, листи та звернення, які йдуть до міністерства, показують, що добрий прогрес є, але він може бути ще більший і кращий», – заявив Омелян.

 

Кличко відкрив унікальні сходи з Пейзажної алеї та частину туристичного маршруту

Мер Києва Віталій Кличко відкрив сходи із Пейзажної алеї на Поділ до урочища Гончарі-Кожум’яки та частину великого туристичного маршруту, який в майбутньому з’єднає Пейзажну алею з Аркою дружби народів.

Про це повідомляється на сайті мера – Укрінформ. 

“Я радий сьогодні презентувати оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ – до урочища Гончарі-Кожум’яки. Ця зона відпочинку – важливий проект. Ми реконструювали не тільки сходи. Сьогодні ми презентуємо і частину туристичного маршруту в історичному центрі міста”, – сказав Кличко.

Він додав, що та частина маршруту, яку вже облаштували, починається від сходів з Пейзажної алеї та веде до Андріївського узвозу і Алеї художників. Планується, що в майбутньому завершуватиметься великий маршрут біля Арки дружби народів – після реконструкції другої черги парку “Володимирська гірка” та зведення пішохідного мосту між гіркою та Аркою дружби народів. Міст між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів планують відкрити до літа наступного року.

“Спуском, де зараз оновлені сходи, жителі Києва користуються вже понад тисячу років. Кам’яні сходи, що були знайдені колись в цьому місці, датуються Х століттям. Переконаний, що ця туристична зона стане одним із найулюбленіших місць відпочинку для киян та гостей столиці”, – сказав міський голова.

Як зазначається, востаннє капітальний ремонт сходів та прилеглої території відбувався півстоліття тому. У 2016 році було прийнято рішення про реконструкцію. Дерев’яні сходи в урочище Кожум’яки перебували в напівзруйнованому аварійному стані, їх демонтували. Нові зроблені з бетону, проте самі сходинки, – як і раніше, дерев’яні – зі зносостійкої та вологозахищеної термодеревини.

Сходи, довжина яких понад 200 метрів, налічують 247 сходинок. Ввечері сходи підсвічуються – LED освітлення встановили в перилах.

Згідно з повідомленням, на схилі, поряд зі сходами, здійснили благоустрій та озеленення території. Укріпили схили, на алеї туристичного маршруту побудували громадську вбиральню. Встановили також тривожну кнопку, камери відеоспостереження на сходах і алеї. Є зони доступу до Wі-Fі. Облаштовано оглядові майданчики, встановлені нові лави та урни, LED освітлення території.

 

Апеляційний суд залишив без змін рішення про арешт майна аеропорту «Одеса»

Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення про арешт майна міжнародного аеропорту «Одеса», яке у 2011 році, всупереч вимогам законодавства, було відчужене на користь суб’єктів господарювання.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ – Укрінформ.

“Арештована під час розслідування корупційної схеми відчуження комунального майна міжнародного аеропорту «Одеса» нерухомість та корпоративні права загальною вартістю понад 2 млрд грн передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). Апеляційний суд м. Києва 16 липня 2018 року залишив без задоволення скаргу ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» щодо зняття арешту із згаданих активів. Зазначене рішення набуло чинності, відтак шанси на повернення майна територіальній громаді міста Одеса зросли”, – йдеться у повідомленні.

У НАБУ нагадали, що арешт на активи аеропорту «Одеса» накладено в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Одеської міської ради та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» (ч.3 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України).

Як встановило слідство, у 2011 році, всупереч вимогам законодавства, відбулось відчуження комунального майна міжнародного аеропорту «Одеса» на користь суб’єктів господарювання. Це сталося в результаті створення Одеською міською радою та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» (кінцевими власниками якого на той момент були місцеві одеські підприємці) ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», до статутного фонду якого було передано майно КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». У створеному ТОВ місцева громада отримала частку в розмірі 25% акцій, решта 75% акцій відійшли приватним власникам.

Під час розслідування детективи НАБУ ініціювали накладення арешту на майно створеного ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». 29 березня 2018 року Солом’янський районний суд міста Києва ухвалив рішення про передачу нерухомого майна (загальною площею понад 65 тис. кв. м) міжнародного аеропорту «Одеса» та 75% акцій компанії, яка ним володіє (ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса») в управління АРМА. Впродовж наступних місяців ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент» безуспішно намагалися домогтися зняття арешту зі згаданого майна.

 

Фільм “Будинок “Слово” вийшов в онлайн-прокат

Документальний фільм «Будинок «Слово» вже з’явився на просторах Інтернету.

Про це Укрінформу повідомили у Державному агентстві України з питань кіно.

«Документальний фільм «Будинок «Слово» після успішного кінотеатрального прокату та фестивального життя офіційно вийшов в онлайн-прокат. Українська інтернет-прем’єра кінострічки відбулась 1 липня на відеосервісі Megogo. За межами України фільм можна подивитися на платформах ITunes, Google Play, Amazon, Vimeо та JMan.tv», – йдеться у повідомленні.

Міжнародним дистриб’ютором кінострічки став провідний сейлс-агент «Journeyman pictures». Дистриб’ютором в Україні стала компанія «Артхаус Трафік». Генеральний медіа партнер – канал «Україна».

Стрічка створювалася компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Міністерства інформаційної політики України, Комітету ВРУ з питань свободи слова, Міністерства культури України та Міністерства освіти і науки України. Режисером фільму є Тарас Томенко, продюсерами – Юлія Чернявська та Олег Щербина, авторами сценарію – Любов Якимчук і Тарас Томенко, композитором – Алла Загайкевич.

Світова прем’єра фільму «Будинок «Слово» відбулась на 33-му Варшавському кінофестивалі, де стрічка була представлена в основній конкурсній програмі. 27 жовтня 2017 року у Харкові пройшла національна прем’єра фільму. Також документальний фільм «Будинок «Слово» був відібраний до програми FIVE CONTINENTS Міжнародного Гетеборзького кінофестивалю – найбільшого кінофестивалю в скандинавських країнах.

 

Омелян пояснив, чому бракує місць у поїздах на популярні напрямки

Міністр інфраструктури Володимир Омелян пояснив, чому не вистачає місць у поїздах на популярні напрямки.

Про це він зазначив на прес-конференції у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Все дуже просто: попит на пасажирські перевезення зростає, кількості рухомого складу не вистачає. Бо коши в це ніколи не інвестувались. Вони або крались, або списувались на пріоритетні для залізниці вантажні перевезення. Але й там великої радості немає. 25 відсотків продукції українських компаній не були перевезені Укрзалізницею через відсутність тяги, не кажучи про вагони”, – зазначив міністр.

За його словами, те, що ремонтується, – або погано ремонтується або взагалі не ремонтується, тому виникає питання щодо корупційної складової.

Омелян наголосив, що допоки не буде кардинального рішення щодо очищення компанії, підвищення її ефективності і реальної боротьби з корупцією, не буде ладу на підприємстві.

Щорічно з компанії зникає в невідомих напрямках 15 мільярдів гривень, зазначив міністр, додавши, що матеріали стосовно цього передані і в Національне антикорупційне бюро, і в Генпрокуратуру, і в Нацполіцію, і в СБУ. “Головне, щоб розслідування по них не затягнулось надто довго. Адже воно вже триває три роки”, – наголосив Омелян.

 

Наглядову раду Укрзалізниці очолив керівник українського офісу ЄБРР

На першому установчому засіданні Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» 17 липня її головою обрано Шевкі Аджунера.

Про це повідомляє прес-центр акціонерного товариства – Укрінформ.

«Під час засідання новосформованої Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» було обрано її голову. Очолив наглядову раду Шевкі Аджунер, його заступником обрано Даніеля Білака, корпоративним секретарем ПАТ «Укрзалізниця» обрано Мирослава Молнара. Також учасники засідання утворили комітети Наглядової ради», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Аджунер очолює український офіс Європейського банку реконструкції та розвитку. Має досвід роботи на вищих управлінських посадах міжнародного рівня, спеціалізація – фінансовий/банківський сектор. Професійні компетенції: стратегія та розвиток бізнесу, міжнародні відносини, операційна ефективність, фінанси та аудит, корпоративне управління, комплаєнс та ризик-менеджмент.

В Укрзалізниці додають, що в першому установчому засіданні Наглядової ради товариства, яке відбулося 17 липня 2018 року, взяв участь в.о. голови правління товариства Євген Кравцов.

Укрзалізниця – перша державна компанія, Наглядову раду якої сформовано за новою процедурою відбору її незалежних членів. До її складу як незалежні члени входять Андерс Ослунд, Шевкі Аджунер, Крістіан Кун та Андреас Матьє. Членами Наглядової ради – представниками держави затверджені Даніель Білак, Іван Юрик, Костянтин Мар’євич.

Як відомо, за новим законодавством, на Наглядову раду товариства покладено не тільки контролюючі та регулюючі функції – вона також здійснює управління компанією. Кравцов зазначав, що рішення про призначення членів Наглядової ради Укрзалізниці відкриває можливість оперативного розв’язання великого переліку нагальних питань.

Члени Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» та в. о. голови правління 17 липня також побували у локомотивному депо «Київ-Пасажирський», проінспектували хід будівництва вантажних вагонів на виробничих потужностях Дарницького вагоноремонтного заводу і перевірили хід реалізації проекту будівництва швидкісної залізничної лінії між Києвом та міжнародним аеропортом «Бориспіль».

 

Більше половини пасажирів електричок їздять “зайцями” – Омелян

Без співпраці залізниці та місцевої влади у приміських перевезеннях через 5-10 років електрички просто зникнуть.

Так прокоментував ситуацію, коли пасажири, які не вміщаються в електрички і дизель-потяги, блокують їх рух, міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Приміське залізничне сполучення у всіх країнах світу є дотаційним. І Україна не повинна бути винятком, але, на жаль, є. Укрзалізниця виконала рекомендацію міністерства – почала вкладати  кошти в оновлення електричок. А ось місцева влада не поспішає співпрацювати із нею у цьому напрямку, хоч і зацікавлена у тому, щоб робітники доїжджали потягами до місць праці у містах”, – зазначив міністр.

За його словами, транспортникам потрібно провести переговори з місцевими органами влади  щодо компенсації залізниці збитків за перевезення на потягах місцевого сполучення. При цьому потрібно налагодити 100-відсотковий облік пасажирів. Бо зараз 50 відсотків із них їздять “зайцями”, прорахувати реальну вартість пасажиро-кілометра і вийти на нормальну економічну формулу.

Місто зацікавлене мати робочу силу, тому повинно створювати нормальні умови для її доставки, а не перекладати це лише на залізницю, резюмував Омелян.

 

За спорудження першої в Україні концесійної дороги змагатимуться дві компанії

На спорудження першої в Україні концесійної дороги “Львів-Краковець” претендують європейська та азійська компанії.

Про це на прес-конференції у Львові поінформував міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До кінця цього року буде оголошено тендер на будівництво першої в Україні концесійної дороги. Готовність будувати її вже висловили дві іноземні компанії – європейська та азійська”, – зазначив Омелян.

За його словами, завершується підготовка документації для проходження тендерних процедур. Конкуренція у них буде високою.

Як зазначив міністр, трафік здійснюватиметься не лише на західні, а й на південні напрямки.

При цьому Омелян застеріг від ілюзій, що концесійних доріг в Україні буде багато і проїзд по них коштуватиме 5 копійок.

Будівництво першої концесійної лороги, за прогнозами міністра, має розпочатися в наступному або у 2020 році.

Як повідомляв Укрінформ, перша українська концесійна дорога матиме протяжність понад 80 кілометрів і стане частиною  міжнародного коридору Gо Highway. Орієнтовний термін будівництва дороги складе 4-5 років. Термін концесії – до 49 років, а швидкість руху по платній автостраді – до 120 кілометрів на годину.

 

Омелян не бачить позитивних змін в роботі Укрзалізниці

Укрзалізниця продовжує зривати графіки ремонту доріг на Львівщині та в інших регіонах через недопостачання сипучих матеріалів.

Про це, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, сказав міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

“Незважаючи на зміну керівника Укрзалізниці, я не бачу тих позитивних зрушень, яких очікує економіка і  пасажири. Я сподіваюся, що рішення уряду по прозорому корпоративному управлінню, створення наглядової ради дасть додатковий імпульс управлінню Укрзалізниці щодо покращення їхньої роботи”, – зазначив Омелян.

Як сказав міністр, презентації і демонстрації слайдів, якими зараз ілюструє свою роботу Укрзалізниця, не компенсують якості товарних і пасажирських вагонів, якими ми користуємось. А вона бажає кращого.

У Львові міністр інфраструктури взяв участь у роботі Міжурядової українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. Учасники засідання обговорили актуальні питання співпраці між Литвою та Україною

 

Укроборонпром розказав, що за техніку “знайшли” блогери із Харкова

Техніка, яка розташована на території військового підприємства у Харкові і відеоролик щодо якої 16 липня було оприлюднено в Youtube, є надлишковим майном Міноборони та належить ЗСУ.

Про це йдеться у коментарі Укроборонпрому, розміщеному на сайті державного концерну – Укрінформ.

«У зв’язку із оприлюдненням на інтернет-ресурсі Youtube відеоролика щодо військової техніки, яка розташована на території танкового складу у Харкові, державний концерн «Укроборонпром» повідомляє наступне. Військова техніка, яка зафіксована на відео, є надлишковим майном Міністерства оборони України та належить Збройним силам України», – йдеться у повідомленні.

В Укроборонпромі наголосили, що наразі угоди між підприємствами концерну та Міноборони щодо відповідального зберігання цього майна не укладені, «хоча за останні роки Укроборонпромом неодноразово вживалися заходи для впорядкування цього питання».

Підкреслюється, що згідно з законодавством, підприємства Укроборонпрому не мають повноважень на відповідальне зберігання майна Міноборони та, відповідно, на фінансування витрат на його зберігання.

«Наразі Укроборонпромом проводиться розслідування щодо стану охорони периметру підприємства. Про результати буде додатково повідомлено засоби масової інформації», – уточнюється у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 16 липня невстановлені особи незаконно потрапили на територію одного з харківських підприємств, де проводили несанкціоновану відеозйомку, яку в подальшому було розміщено в інтернеті.

У Харкові відкрили провадження щодо блогерів, які пробралися на територію військового підприємства і зняли відео.

У Міноборони зі свого боку зазначили, що цей ролик був знятий на території одного з підприємств у Харкові, а не в жодній з військових частин Збройних сил України.

 

Краматорську через борги скоротили подачу питної води

У Краматорську у зв’язку з несплатою за послуги водопостачання комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» скоротило на 15% місту подачу питної води.

Про це повідомили в КПП «Краматорський водоканал» – Укрінформ.

«16.07.18 р. з 10:30 КП «Вода Донбасу» скоротило подання питної води на 15% для м. Краматорська у зв’язку з несплатою за послуги водопостачання», – йдеться в повідомленні.

Скорочено постачання води до 9 селищ міста й один мікрорайон «Лазурний». У мікрорайоні «Лазурний» буде встановлено додаткові водорозбірні крани. Підвозитимуть воду спецтехнікою у міру надходження заявок на диспетчерський пульт водоканалу.

 

У Білорусі на чотири роки посадили журналіста, який працював на Донбасі

У Білорусі суд оголосив вирок журналісту й блогеру Дмитру Галку, білоруському громадянину, який останнім часом жив і працював в Україні, висвітлював події в зоні бойових дій на Донбасі.

Суд призначив йому покарання у вигляді обмеження волі терміном 4 роки, повідомляє Радіо Свобода – Укрінформ.

Враховуючи те, що Галко відбув півроку у СІЗО, він має ще відбути у виправній установі відкритого типу ще 3,5 року.

Після оголошення вироку суд звільнив Галка з-під варти.

Обмеження свободи – вид покарання, під час якого засуджені перебувають під охороною у гуртожитках, але можуть виходити за їх межі удень для роботи. Вони також можуть мати побачення з рідними.

Прокуратура просила суд засудити Галка до трьох років ув’язнення.

Галка звинувачують у насильстві стосовно працівника білоруської міліції. Суд у його справі почався 10 липня у суді Совєтського району Мінська.

Затримали журналіста в квітні, коли він повернувся до Білорусі з України, де жив протягом кількох місяців.

Слідчі заявляють, що Галко мав конфлікт із працівником міліції, в результаті чого в останнього розбився телефон. Журналіст звинувачення відкидає.

Дмитрові Галку 38 років, він працював у багатьох незалежних білоруських ЗМІ, серед останніх місць його роботи в Білорусі був заснований Павлом Шереметом опозиційний сайт «Белорусский партизан», який минулого року потрапив під блокування в Білорусі.

Галко був також позаштатним автором кількох українських ЗМІ, зокрема англомовного видання Kyiv Post. З 2014 року Галко здійснив багато відряджень на Донбас, писав про збройний конфлікт на сході України.

 

Бідних в Україні зараз більше, ніж п’ять років тому – Світовий банк

Для України важливо завершити розпочаті реформи, щоб вийти з економічної кризи.

Так сказала у ході прес-ланчу в харківському Рremier Palace директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п’ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні – 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров’я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по “своїм” людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися”, – зазначила Кахконен.

За її словами, економічний потенціал України є вищим, аніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.

“В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде і стимул для підвищення стандартів життя”, – додала Кахконен.

Як сказала Кахконен, Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у якусь іншу країну.

“Вкладено 5,5 млрд доларів, причому половина коштів – 2,5 млрд доларів – у різні інвестиційні проекти, плюс 2 млрд – на підтримку регіональних бюджетів для проведення реформ, іще 500 млн доларів – на постачання газу. На жаль, не всі ці кошти використані у повному обсязі, і ми чекаємо рішень від уряду України”, – пояснила Кахконен.

За її словами, саме у Харківській області реалізується низка проектів на суму понад 300 млн доларів – будується дорога Харків-Полтава, реконструюється теплова підстанція, мережа КП “Харківводоканал”, переробка відходів.

Також Кахконен акцентувала увагу на наявності ризиків.

“Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов’язані із інфляцією, а вона пов’язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін”, – сказала директор Світового банку.

І все-таки, за її словами, Україна має перспективи за умови державної політики розвитку, що включає реалізацію плану реформ.

 

Убивство учасника “Самооборони Євромайдану”: підозру оголосили ще одному фігуранту

Генеральна прокуратура України оголосила підозру ще одному фігуранту справи про вбивство журналіста та учасника “Самооборони Євромайдану” Черкаської області Василя Сергієнка.

Про це повідомляє відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України – Укрінформ.

“Слідчими управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 04.08.2017 за фактом створення невстановленими особами злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, участі в ній та злочинах, вчинюваних такою організацією, а також організації невстановленими особами викрадення людини, що спричинило тяжкі наслідки та умисного вбивства з особливою жорстокістю, на замовлення, скоєних стосовно активіста і журналіста В.Сергієнка”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 16 липня 2018 року повідомлено про підозру особі про участь у злочинній організації, створеній з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Крім того, цій особі інкримінується участь у злочинах, вчинених цією організацією, а також вчинення умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, вчиненого стосовно викраденої людини, з особливою жорстокістю, на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, а також незаконне проникнення до володіння особи із застосуванням насильства, додали в ГПУ.

Підозрюваному вручено копію клопотання до слідчого судді Печерського районного суду Києва щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке має розглядатись 17 липня 2018 року.

Як повідомлялось, 4 квітня 2014 року журналіст Василь Сергієнко був побитий та викрадений з двору власного будинку у місті Корсунь-Шевченківський. Наступного дня його тіло знайшли за 15 кілометрів від міста у Виграївському лісі з кайданками на руках та слідами жорстоких катувань.

У липні 2017 року прокуратура Черкаської області затвердила і направила до суду обвинувальний акт стосовно організатора та ще одного з виконавців викрадення та вбивства журналіста.

 

“Антонов” разом зі швейцарцями випускатиме гібридні дрони

Українське держпідприємство “Антонов” та швейцарська компанія AIR-ION TECHNOLOGIES SA починають співробітництво за програмою створення гібридних та повністю електричних безпілотних літальних апаратів.

Про це повідомляє ДП “Антонов” у Facebook – Укрінформ.

“В ході міжнародного аерокосмічного салону Фарнборо-2018 17 липня ДП “Антонов”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, та швейцарська компанія AIR-ION TECHNOLOGIES SA підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо налагодження партнерства у розробці, випробуваннях, сертифікації та серійному виготовленні гібридних та повністю електричних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) на базі модульної уніфікованої багатофункціональної платформи розробки компанії “AIR-ION TECHNOLOGIES SA” для виконання різноманітних цивільних та військових задач”, – йдеться у повідомленні.

Попередньо заплановано виробництво чотирьох типів БПЛА з максимальною злітною вагою 1500 кг та крейсерською швидкістю 185 км/год.

Документ передбачає кілька етапів співробітництва, на першому з яких партнери проведуть дослідження світових технологій та ринку щодо застосування електричних БПЛА в якості повітряного таксі, а також гібридних БПЛА в інших цивільних та військових цілях.

ДП “Антонов” братиме участь у розробці планера цих літальних апаратів, виготовленні дослідних зразків, проведенні їх випробувань, сертифікації, а в перспективі на виробничих потужностях ДП “Антонов” планується налагодити лінію з серійного виробництва БПЛА.

Зазначається, що відповідно до існуючих прогнозів, світовий ринок цивільних БПЛА в якості електричних повітряних таксі, для охорони державних кордонів, патрулювання, завдань забезпечення безпеки, служб з надзвичайних ситуацій, логістики та інших зросте з 17,8 млрд дол. США в 2017 році до 48,8 млрд дол. в 2023 році. Загальний об’єм ринку за цей період перевищить 215 млрд дол. США.

Об’єм ринку військових БПЛА протягом 2017-2027 рр. оцінюється в більше ніж 133 млрд доларів.

В рамках створення новітніх БПЛА “AIR-ION TECHNOLOGIES SA” сформувала надійну міжнародну систему партнерства, включаючи провідні компанії та науково-дослідні інститути з США, Канади, Великої Британії, Італії, Франції, Австрії, Швейцарії, Нідерландів та інших країн, що забезпечить високий інноваційний та технологічний рівень продукції. Відтепер до цього кластеру долучено й Україну.

 

В Україні перевірять факти функціонування фейкових молокозаводів

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів перевірить факти щодо функціонування на Прикарпатті та Полтавщині несанкціонованих молокопереробних підприємств (цехів).

Про це повідомляє прес-служба Держспоживслужби – Укрінформ.

«Відповідне доручення отримали головні управління Держспоживслужби в Івано-Франківській і Полтавській областях після виходу в ефір сюжету на телеканалі «1+1», у якому ЗМІ заявляє про підозру щодо невідповідності масла вершкового встановленим вимогам», – йдеться у повідомленні профільної служби.

У Держспоживслужбі наголосили, що відповідна робота територіальними органами буде проведена у стислі строки і про її результати поінформовано.

 

ОПОРА назвала найбільш дисципліновані фракції Ради

У червні найбільш дисциплінованими фракціями щодо відвідування парламенту були «Народний фронт», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Блок Петра Порошенка».

Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА – Укрінформ.

«Аналітики ОПОРИ підрахували безпосередню присутність під час голосувань кожної фракції парламенту. Найкращим цей показник у червні був у депутатів «Народного фронту» (89%), «Радикальної партії Олега Ляшка» (88%), «Блоку Петра Порошенка» (86%) та членів депутатської групи «Партія «Відродження» (85%)», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що більше ніж 75% присутності під час голосувань має у своєму активі фракція «Об’єднання «Самопоміч». Зі свого боку члени депутатської групи «Воля народу» були присутніми під час 73% голосувань, а представники «Опозиційного блоку» – під час 72%. Найменше участь в голосуваннях брали позафракційні парламентарі (65%) та депутати з ВО «Батьківщина» (55%).

Крім того, за даними ОПОРИ, у липні було 8 пленарних днів роботи парламенту, і 63 голосування у сесійній залі були результативними, тобто такими, що отримали щонайменше 226 голосів.

«Найбільшу кількість голосів «за» набрали такі законодавчі ініціативи: 294 голоси – №8541 (про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі); 275 – №8294 (щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми); 263 – №8331-д (щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні); 261 – №8542 (про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17); 257 – №8504 (про календарний план проведення дев’ятої сесії ВР)», – йдеться у повідомленні.

ОПОРА також повідомляє, що протягом липня кожен із народних обранців мав можливість 314 разів проголосувати за питання порядку денного. Проте понад третину з них, 117 (або 37%), були технічного характеру (розгляд за скороченою процедурою, включення до порядку денного). Ще 150 разів (48%) нардепи голосували за поправки до законопроектів. Тому голосування щодо низки законопроектів відбувалися по кілька разів.

 

Подвійне громадянство для закордонних українців треба узаконити – Чолій

Українська діаспора спільно з офіційним Києвом мають опрацювати спеціальний статус для закордонних українців, які прагнуть бути корисними для Батьківщини.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу у Брюсселі висловив президент Світового конгресу Українців Євген Чолій.

«Українці, які зробили вибір жити за межами України, але відчувають належність до своєї Батьківщини та хочуть конкретно й ефективно допомогти їй, зокрема в цей складний час, повинні мати для цього відповідну підтримку з боку України. Вважаю, що владні структури України разом із СКУ повинні попрацювати над такими механізмами, які б сприяли цьому, та задуматись у тому числі й над подвійним громадянством та спеціальним статусом закордонного українця», – заявив Чолій.

Чолій також повідомив, що 24-26 листопада цього року в Києві відбудеться XI Світовий конгрес українців. У рамках цього конгресу представники з мережі СКУ візьмуть участь у державних заходах до 85-х роковин Голодомору.

«Під час конгресу, зокрема, ми підсумуємо діяльність СКУ, опрацюємо бачення на майбутнє та оберемо новий Провід», – додав Чолій.

Повністю інтерв’ю Євгена Чолія читайте на сайті Укрінформу

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 507

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua