Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 17.05.2019

Інформдень: 17.05.2019

У Харкові попрощалися з бійцем штурмового батальйону “Донбас”

Жалобна церемонія прощання з 25-річним гранатометником окремого штурмового батальйону “Донбас-Україна” Антоном Безверхнім, який загинув у бою в районі Попасної Луганської області, відбулася в Харкові.

Труну з тілом бійця встановили на майданчику біля пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі міста, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Крім рідних провести загиблого в останню путь прийшли близько 200 однополчан, друзів, представників громадських організацій. Люди тримали прапори України і прапори з емблемою батальйону “Донбас-Україна”.

Поминальну службу провів настоятель храму Іоанна-Богослова УПЦ КП отець Віктор (Маринчак): саме він під час “російської весни” ховав у храмі активістів Євромайдану від переслідування тітушками.

Антона Безверхнього поховають на Алеї Слави на міському кладовищі під триразовий військовий салют.

Як повідомив кореспонденту Укрінформу заступник голови Харківської ОДА Михайло Черняк, на Алеї слави вже поховано 204 загиблих в АТО.

За словами однополчан Антона, він був веселим, життєрадісним хлопцем, любив собак, колись у нього був пес породи пітбуль, на його честь він і вибрав свій позивний “Пітбуль”. Як гранатометник він був майстром точного влучення в ціль, добре володів іншою зброєю. У бою під Попасною ворожий снайпер убив його пострілом в шию…

Однополчани привезли на церемонію прощання цуценя пітбуля на кличку “Буч”. Це цуценя Антон купив і ростив у своєму бліндажі, мріючи виростити з нього пса-захисника. За словами товаришів по службі, вони хочуть передати цуценя рідним Антона, а якщо не вийде – заберуть з собою на згадку про нього.

Побратими показали журналістам прапор, створений Антоном за його власним проектом невдовзі після загибелі однополчанки Яни Червоної. На жовто-блакитному полотнищі – заклик помститися за Яну.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 4 квітня в Харкові біля пам’ятника Тарасу Шевченку на громадянській панахиді попрощалися з кулеметницею 54-ї бригади Яною Червоною, яка загинула під час масованої мінометної атаки в районі села Новозванівка Попаснянського району. Яна Червона похована на Алеї Слави на 18-му кладовищі в Харкові.

 

Окупанти обстріляли підступи до Золотого-4 із артилерії 122-мм калібру

Від початку поточної доби зафіксовано дві збройні провокації з боку російсько-окупаційних військ.

Про це повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Від початку поточної доби, станом на 12.00 в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано дві збройні провокації з боку російсько-окупаційних військ. Втрат з початку поточної доби немає”, – сказав Мотузяник.

Він уточнив, що близько першої години ночі окупанти обстріляли з кулеметів наші позиції біля Гнутового.

Згодом о 07.00 ранку російсько-окупаційні війська завдали артилерійського вогню в бік опорних пунктів наших військ в районі н.п. Золоте-4. Тоді з напрямку окупованого Первомайська окупанти випустили 15 снарядів зі ствольної артилерії 122 калібру.

У відповідь українські захисники застосували станкові протитанкові гранатомети.

Станом на зараз ситуація стабілізувалася.

 

У Маріуполі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

У Маріуполі на Донеччині в пам’ять жертв політичних репресій відбувся траурний мітинг.

Про це 17 травня повідомили в Маріупольській міській раді – Укрінформ.

«У Маріуполі вшанували пам’ять жертв політичних репресій. Траурний мітинг відбувся біля пам’ятника «Жертвам голодомору 1932-1933 рр. та політичних репресій», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що вшанувати пам’ять про безвинно загиблих в роки голоду прийшли представники міської ради, депутати, громадські працівники, молодь.

Виступаючи перед присутніми секретар ради Степан Махсма зазначив, що це трагічні сторінки в історії України. «Факти репресій і масштаби злочину приховувалися десятиліттями. Тільки зараз ми дізнаємося подробиці тих страшних років », – сказав він.

Присутні поклали квіти до пам’ятника і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Учасники мітингу висадили біля пам’ятного знака «Жертвам голодомору 1932 – 1933 рр. і політичних репресій »12 калин.

 

Стан тяжкохворого активіста Бекірова погіршується – адвокат

Стан здоров’я кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, погіршується після прийому медпрепаратів за новим призначенням лікарів у Сімферополі.

Про це проекту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів адвокат Бекірова Іслям Веліляєв – Укрінформ.

За словами захисника, в результаті обстеження 14 травня кардіолог і ендокринолог зазначили, що стан Бекірова задовільний і порадили збільшити кількість одиниць інсуліну.

“У нього досі високий рівень цукру – 16 ммоль/л (за норми – до 6,5 ммоль/л). Лікарі збільшили йому дозу інсуліну, і якщо зібрати всі прийоми за добу, буде понад 50 одиниць. І за такої кількості інсуліну цукор все одно зашкалює”, – розповів Веліляєв.

За його словами, Бекіров скаржиться на постійний біль у серці через гіпертонію. Через велику кількість отримуваного інсуліну в активіста збільшилася і запалилася підшлункова залоза, що спричиняє сильний біль. Також він потерпає від сильного головного болю, набряклості тіла, лівої ноги, яка через малорухливість атрофується.

“На лівій нозі у нього немає вен, тому що їх використовували при операції на серці. На лівій нозі спереду утворилася свіжа трофічна виразка, він її заліковує мазями, але вона знову періодично з’являється”, – сказав Веліляєв.

За словами адвоката, на умови тримання Бекіров не скаржиться, крім відсутності свіжого повітря.

“Зараз починається спека, недостатньо повітря. У нього в камері вікно навстіж 24 години, але кисню все одно не вистачає”, – каже адвокат.

З урахуванням нових показників стану здоров’я Бекірова адвокат має намір домогтися зміни йому запобіжного заходу на будь-який інший, не пов’язаний з триманням у СІЗО, зокрема, на домашній арешт. Чергове засідання щодо продовження терміну арешту в ізоляторі – 5 червня.

Раніше в травні кримськотатарського активіста Едема Бекірова вивезли на обстеження до клінічної лікарні імені Семашка в Сімферополі.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту Бекірова на продовження терміну тримання в СІЗО. Едем Бекіров залишиться під арештом до 12 червня.

 

1944 рік для кримських татар триває в 2019 році – Чубаров

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров порівняв російську анексію Криму з депортацією кримських татар у 1944 році.

Як повідомляє Крим.Реалії, таку думку він висловив під час київської прем’єри документального фільму про депортацію кримських татар “1944” – Укрінформ.

“75 років… Саме в цей вечір, 17 травня, багато хто пішов спати і не знав, що вранці в їхні будинки не просто постукають, а чобітьми виб’ють двері, і почнеться 18 травня. Я хочу вас попросити уявити, що відчували ті люди…” – сказав Чубаров.

Він додав, що ввечері 17 травня побачив повідомлення Нарімана Джеляла, про те, що до нього, як і до багатьох кримським татар приходили російські силовики – із застереженням, аби завтра вони нічого не робили.

“Отже, 1944 рік для кримських татар, на жаль, відновився в 2014-му і триває в 2019 році”, – констатував Чубаров.

 

Сущенко написав колегам з Укрінформу

Незаконно засуджений у Росії український журналіст Роман Сущенко написав листа своїм колегам з Укрінформу, в якому подякував усім за підтримку.

Лист передав кореспонденту Укрінформу громадський захисник Сущенка Марк Фейгін.

«Шановні друзі, колеги-укрінформівці! Сердечно дякую вам за підтримку усі ці роки. Незважаючи на складнощі, перепони і обставини, я певен, що ми побачимося і спільно зробимо не одну важливу справу, напишемо не один матеріал, відредагуємо та випустимо його для наших читачів», – написав Сущенко.

Підписуючись, він підкреслив, що є кореспондентом Укрінформу у Франції.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка з порушенням міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою з Парижа, де працював останні 6 років. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення “законним”.

Сущенка етапували до колонії №11 у Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

 

Зеленський запросив українців до Маріїнського парку подивитися інавгурацію

Новообраний Президент України Володимир Зеленський запросив прийти у понеділок, 20 травня, до Маріїнського парку у Києві охочих побачити його інавгурацію. Про це він написав у Facebook, передає УНН.

“Дорогі українці! Я дуже хотів би скласти президентську присягу перед вами, дивлячись народу в очі. Але, на жаль, за регламентом це відбудеться у залі Верховної Ради, перед депутатами. Я запрошую всіх охочих вранці 20 травня до Маріїнського парку, звідки я вирушу до Верховної Ради”, – звернувся Зеленський.

За його словами, там на великих екранах можна буде “побачити мою клятву вам (українцям – ред.”.

“Відчуватиму, що ви поруч”, – додав новообраний Президент.

Як повідомляв УНН, інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського відбудеться в понеділок, 20 травня, о 10 годині ранку.

Також чинний Президент України Петро Порошенко вже підписав указ про створення організаційного комітету з проведення інавгурації Зеленського.

У Зеленського УНН повідомили, що інавгурація пройде традиційно і без банкету.

Крім того, у МЗС України назвали світових лідерів, які приїдуть на інавгурацію Зеленського.

 

У Зеленського розповіли, як проходитиме інавгурація

Інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського пройде традиційно і без банкету. Про це журналісту УНН розповів радник Зеленського Дмитро Разумков.

“Буде спочатку у Раді інавгураційна промова, перед цим Президент вступатиме у свої конституційні права та обов’язки, прийматиме присягу”, – зазначив Разумков.

Після цього, за його словами, будуть проводитися заходи в Маріїнському палаці, де Президент зустрінеться з міжнародними делегаціями.

“Потім Президент відправиться на своє робоче місце на Банкову і приступить до виконання своїх функціональних обов’язків”, – додав Разумков.

Ніяких інших заходів, за словами Разумкова, не планується.

Нагадаємо, інавгурація новообраного президента України Володимира Зеленського відбудеться в понеділок, 20 травня, о 10 годині ранку.

 

Команда Зеленського хоче провести “аудит держави” і перепис населення

Команда новообраного Президента Володимира Зеленського має намір в перші 100 днів провести “аудит держави”, у тому числі перепис населення, щоб зрозуміти, в якому стані перебуває Україна.

Про це в ефірі “112 Україна” заявив Руслан Стефанчук, якого називають ідеологом команди Зеленського – Укрінформ.

За його словами, питання про перепис населення “стоїть у нас одним із перших”.

“Ми почали з того, що станом на сьогодні ніхто не розуміє, що в державі є, і хто є в державі. Для того, щоб робити будь-які перетворення, ми повинні знати людський ресурс, фінансовий ресурс і часовий ресурс. Станом на сьогодні – у нас в програмі це вписано і це те, чим ми займемося в перші 100 днів – це оголошення аудиту держави,  ми повинні зрозуміти, в якому стані сьогодні переходить держава”, – заявив Стефанчук.

За його словами, від результатів перепису населення залежать, зокрема, соціальні програми, а також кількість депутатів у Верховній Раді.

“Це ж не нормально, що ми навіть не знаємо не те що скільки людей, а скільки людей мають якісь правові статуси. Бо якщо ви заглянете в будь-яку обласну адміністрацію, ви побачите, що там половина людей, які мають інвалідність другої групи, чорнобильці, так далі – люди, які ніколи там не були. Нам потрібно провести аудит, і тільки після цього ми можемо чесно  з народом почати дискусії, як розвивати країну”, – наголосив Стефанчук.

Востаннє перепис населення в Україні пройшов у грудні 2001 року. У липні 2018-го Кабмін доручив Держстату провести в грудні 2019 року пробний перепис населення.

 

Грібаускайте приїде на інавгурацію Зеленського

Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте 20 травня відвідає Київ для участі в інавгурації президента України Володимира Зеленського.

Про це повідомляє прес-служба литовського президента – Укрінформ.

“У понеділок, 20 травня, президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте відбуває до Києва для участі в церемонії інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського”, – йдеться у повідомленні.

За словами Грібаускайте, Україна – дуже близька для Литви країна. Народ Литви, який багато десятиліть боровся за національну незалежність, твердо підтримує прагнення України до європейського майбутнього і її рішучість захищати суверенітет і територіальну цілісність, йдеться у зверненні Грібаускайте.

У повідомленні наголошується, що церемонія інавгурації відбудеться у Верховній Раді, де новий президент складе присягу. Пізніше в той же день він зустрінеться з іноземними гостями, які прибули на захід.

Як повідомлялося, Зеленський здобув перемогу в другому турі президентських виборів 21 квітня.

 

ЄС на інавгурації Зеленського представлятиме Шефчович

Євросоюз на церемонії інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського представлятиме віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович.

Цю інформацію кореспонденту Укрінформу підтвердили в прес-службі Європейської комісії.

Як повідомлялося, церемонія інавгурації Зеленського відбудеться 20 травня у Верховній Раді – Укрінформ.

 

Німеччину на інавгурації Зеленського представлятиме екс-президент

ФРН на інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського представлятиме колишній федеральний президент Кристіан Вульфф.

Про це написав посол України у Німеччині Андрій Мельник у Twitter – Укрінформ.

“Федеральний президент Кристіан Вульфф (2010-2012) буде представляти Німеччину на церемонії інавгурації Президента України Володимира Зеленського 20 травня у Києві!” – написав посол.

Як повідомлялося, Верховна Рада призначила урочисте засідання, присвячене інавгурації новообраного президента Зеленського на 10 ранку 20 травня.

 

На інавгурації Зеленського Японію представлятиме спецпосланник прем’єра

Уряд Японії відправляє на інавгурацію новообраного Президента України Володимира Зеленського Спеціального посланника прем’єр-міністра Японії Кійохіко Тояма.

Про це повідомляє Посольство Японії в Україні на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“З урахуванням важливості відносин між Японією та Україною, уряд Японії вирішив відправити на інавгурацію пана Кійохіко Тояма, члена палати представників Парламенту Японії, віце-президента парламентської ліги дружби між Японією і Україною, як Спеціального посланника прем’єр-міністра Японії”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це рішення уряду Японії є знаком привітання Президенту України Зеленському, і уряд Японії сподівається, що відправлення Спеціального посланника буде поштовхом для розвитку дружніх відносин з Україною.

Як повідомляв Укрінформ, Зеленський здобув перемогу у другому турів виборів на пост Президента 21 квітня.

16 травня Верховна Рада призначила інавгурацію Зеленського як Президента на 20 травня, хоча він вимагав, аби врочистості пройшли у неділю 19 травня.

Уже відомо, що на церемонії інавгурації Зеленського НАТО буде представляти помічник Генерального секретаря Альянсу, посол Алехандро Алваргонзалес.

Натомість голова представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі заявляє, що у Брюсселі ще не вирішили, хто з представників ЄС буде присутнім на інавгурації Зеленського.

Так само на даний час немає інформації, представники яких країн і на якому рівні планують взяти участь в інавгурації українського Президента.

 

Участь в інавгурації Зеленського уже підтвердили п’ять президентів – МЗС

Міністерство закордонних справ станом на зараз отримало підтвердження щодо участі президентів країн Балтії, Грузії та Угорщини в церемонії інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила речник МЗС Катерина Зеленко.

“Станом на зараз МЗС отримано підтвердження щодо участі президентів країн Балтії, Грузії та Угорщини”, – сказала вона.

Також очікується участь віце-президента Єврокомісії Мароша Шевчовича, делегацію НАТО очолить помічник генерального секретаря Алехандро Альваргонсалес.

“На церемонію завітають численні представники урядів і парламентів держав Європейського Союзу, “Групи семи” і посли іноземних країн”, – додала Зеленко.

Як повідомлялося, церемонія інавгурації Зеленського відбудеться 20 травня у Верховній Раді.

 

Росію на інавгурацію Зеленського не запрошували — МЗС

Російську Федерацію не запрошували на церемонію інавгурації новообраного Президента Володимира Зеленського.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко – Укрінформ.

“Ми запрошували наших партнерів і ті держави, які активно співпрацюють з Україною, є нашими партнерами й друзями”, – заявила вона.

Раніше в коментарі кореспонденту Укрінформу речниця МЗС повідомила, що делегацію НАТО на церемонії інавгурації очолить помічник генерального секретаря Альянсу Алехандро Альваргонсалес.

Також свою участь вже підтвердили президенти країн Балтії, Грузії та Угорщини.

Як повідомлялося, церемонія інавгурації Зеленського відбудеться 20 травня у Верховній Раді.

 

Росія хоче скликати Радбез ООН через український “мовний закон”

Делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання щодо українського “мовного закону”.

Про це речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко розповів в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу.

“Сьогодні стало відомо, що делегація Російської Федерації звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати засідання у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Засідання може відбутися наступного понеділка”, – розповів Ніколенко.

Український дипломат зауважив, що “коментувати це абсурдне звернення, яке здивувало не лише Україну, немає сенсу”, адже функціонування української мови в в нашій країні жодним чином не загрожує міжнародному миру і безпеці, підтримання яких є завданням Ради Безпеки ООН.

“Це – наше внутрішнє питання, яке в Кремлі намагаються політизувати. На жаль, ми бачимо невпинні спроби Росії маргіналізувати ключовий безпековий майданчик світу. Перетворити його на таке собі вечірнє шоу в стилі першого російського каналу пропаганди”, – заявив Ніколенко.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 25 квітня ухвалила Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. За нього проголосували 278 народних депутатів. 15 травня закон підписав Президент Петро Порошенко.

 

На інавгурації Зеленського Канаду представлятиме міністр оборони

Канаду на інавгураційних заходах в Україні буде представляти делегація на чолі із міністром оборони Харджитом Саджаном.

Про це Укрінформу стало відомо з власних джерел.

Співрозмовники агентства зазначили, що візит міністра оборони Канади до України триватиме три дні, але навряд включатиме зустрічі на високому рівні. Очікується, що Саджан відвідає один із українських військових полігонів.

Зазначимо, що для Харджита Саджана цей візит до нашої країни буде третім з часу призначення на посаду наприкінці 2015 року.

 

Порошенко підписав указ про інавгурацію Зеленського

Президент Петро Порошенко підписав указ про забезпечення проведення заходів, пов’язаних з інавгурацією новообраного Президента України.

Відповідний указ №228/2019 опублікований на сайті глави держави – Укрінформ.

Як зазначається у документі, “з метою належної організації проведення заходів, пов’язаних з інавгурацією новообраного Президента України” утворено та затверджено Організаційний комітет із забезпечення проведення заходів, пов’язаних з інавгурацією.

До складу комітету увійшли 16 посадовців та представників новообраного Президента Володимира Зеленського.

Організаційному комітету доручено у дводенний строк затвердити план щодо організації та проведення заходів, пов’язаних з інавгурацією.

Крім того, МЗС має вжити в установленому порядку заходів щодо запрошення іноземних делегацій (представників дипломатичного корпусу іноземних держав) для участі в інавгурації.

МВС має вжити додаткових заходів із забезпечення громадського порядку під час підготовки і проведення заходів, пов’язаних з інавгурацією.

Водночас Кабінету міністрів, Державному управлінню справами доручено здійснити фінансове, матеріально-технічне забезпечення заходів, пов’язаних з інавгурацією новообраного Президента України, а Державному комітету телебачення і радіомовлення – забезпечити широке висвітлення у ЗМІ вказаних заходів.

Як повідомлялося, Верховна Рада призначила інавгурацію новообраного Президента Володимира Зеленського на понеділок, 20 травня.

 

Делегацію НАТО на інавгурації Зеленського очолить помічник генсека

Делегацію НАТО на церемонії інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського очолить помічник генерального секретаря Альянсу Алехандро Альваргонсалес.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила речник МЗС Катерина Зеленко.

Крім того, за її словами, “станом на зараз МЗС отримано підтвердження щодо участі президентів країн Балтії, Грузії та Угорщини”.

Як повідомлялося, церемонія інавгурації Зеленського відбудеться 20 травня у Верховній Раді.

 

Інавгурація Президента: Коломойський прийде “на коктейль”, якщо запросять

Олігарх Ігор Коломойський завітає на “неофіційну частину” інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського, якщо його запросять.

Про це він повідомив в інтер’ю “Схемам” – Укрінформ.

За словами олігарха, на офіційній церемонії інавгурації йому немає чого робити, а на “світську частину” він готовий прийти, якщо його запросять.

“Я не знаю – може на коктейль, на цю світську частину – може прийду. А на офіційну – що мені там робити? Плескати в долоні? Куди йти, куди проходити – я ніколи не був на подібних заходах”, – сказав Коломойський.

За словами олігарха, з моменту повернення до України він не мав зустрічей ні з ким із представників влади. А на запитання, коли буде зустріч із Зеленським, Коломойський відповів: “Не знаю. Запросять…”

Як повідомлялося, 16 травня вночі Коломойський прилетів в Україну з Ізраїлю – уперше з червня 2017 року. Раніше він кілька разів заявляв, що повернеться в Україну після інавгурації Володимира Зеленського.

Нагадуємо, інавгурацію новообраного президента Зеленського Верховна Рада призначила на 20 травня.

 

Клімкін написав заяву про відставку

Міністр закордонних справ Павло Клімкін у п’ятницю написав заяву про відставку з цієї посади.

Про це Клімкін повідомив у відеозверненні, оприлюдненому на його сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Як я і обіцяв, щойно написав заяву про відставку. У понеділок, у день інавгурації, спрямую її до Верховної Ради і до нового президента України”, – сказав він.

Клімкін зазначив, що заздалегідь поінформував про це новообраного президента України.

“У нього має бути право на свою зовнішньополітичну команду, на побудову зовнішньополітичної стратегії. Але я сказав йому, що готовий допомагати там, де буде потрібно, і там, де збігаються наші принципи і наше бачення”, – зазначив Клімкін.

Він подякував усім, з ким працював протягом “цих унікальних п’яти років”.

Клімкін також повідомив про намір балотуватися до Верховної Ради України.

“У мене є дуже багато різних ідей. Я сподіваюсь їх реалізувати, тому я йду вперед, іду до політики, іду до Верховної Ради України. Звичайно, з тією командою, з якою я поділяю цінності, принципи, емоції і бачення, як іти далі. Все інше – потім”, – резюмував Клімкін.

 

Турчинов подав у відставку

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов подав заяву про відставку.

Про це повідомляється на сайті Турчинова – Укрінформ.

«У зв’язку із припиненням повноважень Президента України, який призначав мене на посаду, прошу розглянути питання щодо припинення відповідно до законодавства моїх повноважень як секретаря Ради національної безпеки і оборони України”, – йдеться в заяві.

Водночас Турчинов підкреслив, що “враховуючи продовження збройної агресії Російської Федерації проти України, готовий безпосередньо на військовій службі у будь-якому військовому підрозділі або військовому формуванні і надалі захищати нашу країну».

Як повідомлялося, Турчинов був призначений на посаду секретаря РНБО в січні 2015 року.

 

Порошенко звільнив свого радника Медведєва

Президент України Петро Порошенко звільнив свого позаштатного радника Олега Медведєва.

Відповідний указ №185/2019 від 3 травня оприлюднено на сайті глави держави – Укрінформ.

“Увільнити Медведєва Олега Олександровича від виконання обов’язків радника Президента України (поза штатом)”, – йдеться у документі.

Як повідомляв Укрінформ, 4 травня Порошенко нагородив Медведєва орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

 

Павленка звільнили з посади директора Інституту стратегічних досліджень

Президент України Петро Порошенко звільнив Ростислава Павленка з посади директора Національного інституту стратегічних досліджень та увільнив від обов’язків позаштатного радника Президента.

Відповідні укази № 244/2019 та № 243/2019 опубліковані на сайті глави держави.

“Увільнити Павленка Ростислава Миколайовича від виконання обов’язків радника Президента України (поза штатом) – зазначається в одному з документів – Укрінформ.

“Звільнити Павленка Ростислава Миколайовича з посади директора Національного інституту стратегічних досліджень згідно з поданою ним заявою”, – йдеться в іншому.

Також Президент Порошенко наступним своїм указом №245/2019 призначив т. в. о.директора Націнституту стратегічних досліджень. “Тимчасово покласти виконання обов’язків директора Національного інституту стратегічних досліджень на Яблонського Василя Миколайовича – першого заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень” – зазначено в указі.

Павленко був радником Президента України поза штатом з липня 2014 року, а очолював Націнститут стратегічних досліджень з 30 липня 2018 року.

 

Бірюков теж написав заяву про звільнення

Радник Президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков написав заяву про звільнення.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Побуду в тренді. Тим більше, що така достойна компанія”, – написав Бірюков і розмістив фото своєї заяви.

Як повідомлялося, Порошенко у квітні 2016 року призначив Бірюкова своїм позаштатним радником. Перед цим Бірюков був штатним радником глави держави.

У п’ятницю, 17 травня, про відставку заявили глава МЗС Павло Клімкін, секретар РНБО Олександр Турчинов, представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

 

Порошенко звільнив Цеголка, Геращенко і низку радників

Президент Петро Порошенко звільнив свого прес-секретаря Святослава Цеголка.

Про це йдеться в указі, оприлюдненому на сайті глави держави – Укрінформ.

Окрім того, Петро Порошенко звільнив від виконання обов’язків радника Президента України (поза штатом): Ігоря Гриніва, Лєшека Бальцеровича, Андерса Фог Расмуссена, Сергія Квіта, Олександра Пасхавера, Марію Гайдар, Юрія Бірюкова.

Глава держави також звільнив Ірину Луценко від виконання обов’язків представника Президента України у Верховній Раді та Ірину Геращенко від виконання обов’язків Уповноваженого Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях.

 

У Харкові у справі про волонтерський намет заявили відвід судді

Заплановане на сьогодні засідання Харківського окружного адмінсуду у справі про намет “Все для перемоги”, що на площі Свободи у центрі Харкова, перенесено через відвід судді Владиславу Єгупенку.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у суді.

“Позивач Михайло Лебедь звернувся до суду с заявою про відвід судді Владислава Єгупенка, посилаючись на його упередженість. Хоча суддя назвав заяву про відвід необґрунтованою, але ухвалив зупинити провадження до розгляду відводу іншим складом суду”, – зазначили у суді.

У засіданні оголошена перерва, відвід судді, ймовірно, розглядатимуть у понеділок.

Як повідомляв Укрінформ, 16 травня поряд с наметом “Все для перемоги”, що на площі Свободи, активісти встановили ще один намет, менший від першого, – від “Союзу ветеранів АТО”.

15 травня погоджувальна комісія міськради ухвалила рішення запропонувати активістам перенести проведення масового заходу з використанням намета з площі Свободи на площу Захисників України, і у разі відмови доручити юридичному департаменту у встановлений термін забезпечити підготовку і подачу матеріалу до Харківського окружного адміністративного суду. Однак активісти, які охороняють намет “Все для перемоги”, відмовились від пропозиції: “Намет у 2014 році встановлено на ключовому місці. Тому ми нікуди не підемо, до суду готові, не боїмось”.

9 травня Харківський міський голова Геннадий Кернес заявив у Facebook, що готовий задовольнити петиції харків”ян щодо знесення намета “Все для перемоги” на площі Свободи та повернення нинішньому проспекту Григоренка імені маршала Жукова.

 

Суд залишив намет “Все для перемоги” на майдані Свободи

Харківський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову міської влади стосовно намету “Все для перемоги” на площі Свободи.

Як передає UA:Харків, таке рішення ухвалив cуддя Харківського окружного адміністративного суду Владислав Єгупенко – Укрінформ.

“Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, суд дійшов висновку, що мотивація та докази, на які посилається позивач, не дають суду підстав для встановлення висновків про обґрунтованість позову. А відтак у задоволенні позову слід відмовити”, – оголосив ухвалу суддя.

Зазначається, що це рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду не пізніше дня наступного за днем його проголошення. Воно набирає чинності ісля закінчення строку апеляційного оскарження.

Як повідомляв Укрінформ, 9 травня міський голова Харкова Геннадій Кернес написав у Facebook, що готовий задовольнити петиції містян щодо знесення намету “Все для перемоги” на площі Свободи та повернення нинішньому проспекту Григоренка імені Маршала Жукова.

12 травня на площі Свободи зібралися півтисячі людей, вимагаючи від міської влади захистити цей символічний агітаційний стенд, який вже 5 років розповідає харків’янам про події на сході України.

 

Вступна кампанія: МОН дало роз’яснення щодо сільського коефіцієнта

Абітурієнти, які мають право на сільський коефіцієнт (СК), мусять підтвердити це довідкою про реєстрацію місця проживання, проте на 2019 рік МОН зняло обмеження терміну реєстрації у селі для нарахування коефіцієнта.

Таке роз’яснення надав очільник директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров, повідомляє прес-служба МОН – Укрінформ.

«Цього року, як і раніше, серед коригувальних коефіцієнтів є сільський – для тих вступників, що зареєстровані в селі та в рік вступу отримали повну загальну середню освіту в школі, розташованій на території села. СК дорівнює 1,02 та 1,05 – для спеціальностей, яким надається особлива підтримка держави. Щоб підтвердити право на сільський коефіцієнт, вступнику треба буде завантажити в електронний кабінет або подати разом з паперовою заявою Довідку про реєстрацію місця проживання особи. Її форма є в додатку 13 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 2 березня 2016 року № 207», – пояснив Шаров.

Він окремо звернув увагу, що сільський коефіцієнт поширюється лише на села і не передбачається для селищ.

Перелік шкіл, учні яких мають право на сільський коефіцієнт, буде завантажено в ЄДЕБО. В електронних кабінетах випускників таких закладів автоматично з’являтиметься повідомлення про можливість застосування сільського коефіцієнту.

 

“Російський бізнес”: активісти обклеїли книгарню “Буква” у центрі Києва

У центрі Києва активісти обклеїли фасад фірмового магазину книжкової мережі “Буква” наліпками “Російський бізнес” і “Чому буква? Коли літера…”, закликаючи припинити її діяльність.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На сходах біля входу до книгарні учасники акції виклали частину імпровізованої стіни з білої цегли, до якої приклеєні аркуші паперу з гаслами “Не закриєте ви — закладемо ми” та “Ярослава Мариновича — за грати”.

Магазин знаходиться на вулиці Богдана Хмельницького, 3б.

“Ми зібралися тут, щоб розповісти людям, що книжкову мережу “Буква” очолює Маринович, який є колишнім співвласником російської фірми “Ексмо”, що видає на сьогодні сотні книг антиукраїнського спрямування. Проти нього були відкриті справи в СБУ, але згодом вони були закриті. Тому ми хочемо привернути увагу до цієї проблеми і робимо це саме напередодні інавгурації новообраного Президента”, – розповів кореспонденту Укрінформу один із організаторів акції Богдан Дружко.

Загалом, участь в акції беруть близько десятка чоловіків, які тримають у руках державні прапори.

Як повідомлялося, Ярослав Маринович є одним із засновників української національної мережі “Буква” та видавничої групи “КМ-БУКС”, які нині вважаються найбільші підприємства книжкової галузі України. За ними — майже третина всієї видавничої продукції, яка продається в країні. Як повідомляють ЗМІ, упродовж останніх чотирьох років “Буква” та “КМ-БУКС” займають чітку проукраїнську позицію, виступаючи за обмеження ввезення книг із країни-агресора.

Разом з тим наприкінці 2000-х сам Маринович працював топ-менеджером російського видавництва “Ексмо” в Москві, яке потрапило до санкційного списку Держкомтелерадіо.

 

Керівника Держслужби зайнятості взяли “на гарячому” за відкати

Військова прокуратура затримала групу посадових осіб на чолі з в.о. голови Державної служби зайнятості Валерієм Ярошенком за відкати при будівництві об‘єктів соціального призначення.

Про це повідомив у Facebook Генеральний прокурор України Юрій Луценко – Укрінформ.

“Військовою прокуратурою затримано групу посадових осіб на чолі в.о. голови Державної служби зайнятості України В. Ярошенка за відкати при будівництві об‘єктів соціального призначення”, – написав він.

Луценко, додав, що правоохоронці зафіксували факт передачі шахраям майже півмільйона гривень.

 

ДБР розслідує, чи брав Ситник хабар від Крючкова

Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування за фактом отримання хабара у 500 тисяч доларів директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

Про це повідомила речник генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Державним бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 16.04.2019 за фактом одержання директором Національного антикорупційного бюро України Ситником А.С. неправомірної вигоди в особливо великому розмірі від Дмитра Крючкова та інших невстановлених осіб, з використанням наданої влади чи службового становища, в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України”, написала вона.

Сарган також уточнила, що процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснюється Генеральною прокуратурою України, і на даний час проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії.

Крім того, за її словами, ДБР здійснює розслідування у кримінальному провадженні за фактом “надання” екс-депутатом, головою правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Крючковим та іншими невстановленими особами неправомірної вигоди директору НАБУ.

Раніше у ЗМІ опублікували заяву Крючкова про те, що директор НАБУ Ситник отримав 500 тисяч доларів хабара від “Енергомережі” за сприяння у розслідуванні.

Як повідомляв Укрінформ, екс-депутата, голову правління ПрАТ «ХК «Енергомережа» Крючкова, підозрюваного у завданні збитків державі на суму понад 346 млн грн Крючкова затримали в Німеччині 14 квітня 2018 року, а пізніше випустили під заставу. Екстрадували його з Німеччини в Україну 15 квітня.

17 квітня Солом’янський райсуд Києва обирає запобіжний захід Крючкову.

Крючков проходить фігурантом у справі про виведення коштів з компанії “Запоріжжяобленерго”, в якій понад 60% акцій належать державі. За версією слідства, Крючков є організатором схеми, за якою ВАТ “Запоріжжяобленерго” та ДП “Енергоринок” завдали збитків на загальну суму понад 346 млн грн.

Крючков обирався народним депутатом Верховної Ради п’ятого скликання від Блоку Юлії Тимошенко, був членом Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

 

У Раді Європи дозволили Росії брати участь у виборах нового генсека

Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ) підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у діяльності статутних органів організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генсека організації у червні.

Таке рішення ухвалив КМРЄ на рівні глав МЗС країн-членів на своїй річній сесії у п’ятницю в Гельсінкі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Усі країни-члени повинні мати право брати участь на рівних засадах у Комітеті міністрів і Парламентській асамблеї – двох статутних органах Ради Європи», – йдеться у рішенні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім цього глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністр також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи».

Як повідомляв Укрінформ, РФ у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у ПАРЄ у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов’язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських угод.

 

Росію у ПАРЄ ще не повернули, але ситуація “паскудна” – Ар’єв

Рішення Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) не повертає Росію до Парламентської асамблеї РЄ, але ситуація є ризикованою.

Про це написав у Facebook голова делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Володимир Ар’єв, коментуючи рішення річної сесії КМРЄ у п’ятницю у Гельсінкі.

«Ситуація в Раді Європи є паскудною. Але Росію в ПАРЄ ще не повернули. Мушу трохи уточнити. Це неможливо зробити без внесення змін в регламент ПАРЄ. Рішення приймає тільки ПАРЄ, а не Комітет міністрів. Урядова складова не вирішує за парламентську. Але сьогодні у Гельсінкі більшість міністрів закордонних справ членів Ради Європи дали відповідний сигнал ПАРЄ», – зазначив Ар’єв.

Він окреслив два подальші рішення відносно Росії. Йдеться про засідання регламентного комітету Асамблеї 3 червня і голосування на сесії 25 червня. «Ризик безумовного повернення Росії великий. Дуже великий. Українська позиція ослаблена і ситуацією у ВР (неважливо, розпуск чи без коаліції – все погано), і повною відсутністю позиції новообраного президента, який на момент голосування вже отримає свою булаву», – написав Ар’єв.

За словами делегата ПАРЄ від України, наслідки такого рішення очевидні: початок розвороту санкцій проти Росії та суттєвий підрив довіри до ключової організації, яка 70 років тому була заснована для захисту демократії, прав людини та верховенства права.

«Але будемо боротися до кінця. Ми вистоїмо, навіть якщо в Раді Європи бетон європейських цінностей почне розвалюватися», – переконаний Ар’єв.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня КМРЄ на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім цього, глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністри також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи».

Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ, пояснюючи це накладанням на її делегацію санкцій у ПАРЄ. Водночас санкції відносно РФ в Асамблеї вже не є чинними від січня 2015 року. Натомість Росія спекулює цим питанням та не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Водночас рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов’язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських домовленостей.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовженням агресії проти України та окупації Криму, суперечливим та ганебним.

 

Україна змінить підходи до участі у Раді Європи через спробу повернути Росію в ПАРЄ

Намагання повернути Росію до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) у той час, як Москва продовжує нехтувати законом і правом, є результатом відходу від стандартів РЄ задля поточних політичних цілей.

Про це заявив у своєму виступі на річній сесії Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця у п’ятницю у Гельсінкі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Є й ті, хто наполягає, що необхідно визнати нову реальність у Європі. Але ми ніколи не визнаємо реальність, в якій Росія відверто нехтує всіма можливими нормами і зобов’язаннями, грубо зневажає закон і право.

Нова реальність полягає у необхідності пошуку шляхів, як відновити верховенство права в Європі. На жаль, те, що відбувається сьогодні – результат систематичного процесу відходу від усталених стандартів Ради Європи задля поточних політичних цілей», – наголосив український дипломат.

Кислиця відзначив, що відтепер підходи України до участі у Раді Європи будуть прагматичними і глибоко раціоналістичними. А також додав, що Україна не підтримуватиме кроки, «які не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише слугують політичним інтересам під виглядом «захисту прав людини».

Він наголосив, що Україна залишатиметься відданою нормам і стандартам, що є засадничими для Ради Європи, та очікує такого ж підходу від тих, для кого досі це не стало правилом.

«У Страсбурзі та в Гельсінкі Україна свідомо була проти рішення, покликаного сприяти Російській Федерації і далі уникати відповідальності за невиконання своїх обов’язків як члена організації. Тому що ми віримо, що це рішення не слугує цілям подолання існуючої кризи в Раді. Навпаки, воно похитнуло підвалини Ради Європи», – заявив Кислиця.

Він нагадав, що від січня 2015 року всі терміни дії санкцій проти Російської Федерації в ПАРЄ закінчилися, але Росія дотепер на власний розсуд відмовляється повертатися до Асамблеї.

«Усі ці роки Росія вдається до фінансового шантажу організації. Схоже, ця тактика є ефективною, як дехто в Москві інтерпретує сьогоднішні рішення», – зауважив дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня КМРЄ на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім цього глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Рішення Комітету міністрів має затвердити у червні ПАРЄ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов’язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських домовленостей.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовження агресії проти України та окупації Криму, суперечливим та ганебним.

 

Кулеба назвав ганебним рішення, яке може повернути Росію до ПАРЄ

Рішення, яким Росію можуть повернути до Парламентської асамблеї РЄ, в умовах окупації Криму та агресії РФ проти України, що триває, є суперечливим та ганебним за контекстом.

Таку думку висловив у Twitter постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, коментуючи результати засідання у п’ятницю у Гельсінкі Комітету міністрів РЄ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Україна і п’ять інших держав проголосували проти цього рішення під час ухвалення проекту на рівні послів. Це суперечливе за змістом і ганебне за контекстом рішення. Консенсусу щодо нього в Комітеті міністрів немає. Боротьба триватиме в ПАРЄ на рівні депутатів», – наголосив посол.

Кулеба зауважив, що цим деякі ключові столиці Європи ухвалили рішення повернути РФ в ПАРЄ.

«Все робиться з посмішками, запевненнями у вірності цінностям і благим намірам. За лаштунками – нормальна цинічна дипломатія тих, хто вирішив будь-якою ціною виручити свого давнього партнера – Росію», – підкреслив постпред України при РЄ.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет міністрів на рівні глав МЗС на річній сесії 17 травня у Гельсінкі підтримав позицію, що всі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім цього глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністри також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов’язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи».

Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Водночас, рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов’язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських угод.

 

Молдова в ОБСЄ нагадала: російські війська незаконно перебувають у Придністров’ї

Перебування Оперативної групи російських військ у Придністров’ї є незаконним, тому РФ зобов’язана беззастережно вивести свої війська і озброєння з цієї території.

Про це поінформували в Посольстві Молдови у Відні за підсумками участі постійного представника країни в ОБСЄ, посла Віктора Осипова у Форумі з питань співробітництва в сфері безпеки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові – Укрінформ.

«Перебування Оперативної групи російських військ на території Придністров’я є незаконним, отже, Російська Федерація зобов’язана беззастережно вивести свої війська і озброєння з Молдови. Посилання російської влади на Угоду від 1992 року про принципи мирного врегулювання Придністровського конфлікту є безпідставними, оскільки в документі 1992 року немає жодної згадки про перебування на території Придністровського регіону Молдови російських військ і озброєння », – йдеться в повідомленні.

У дипломатичному відомстві Молдови підкреслили при цьому, що мова йде не про російський військовий миротворчий контингент в Зоні безпеки на Дністрі (близько 400 військовослужбовців), а про розквартировану в Придністров’ї Оперативну групу російських військ (понад 1400 військовослужбовців).

Осипов нагадав також і про резолюцію Генеральної асамблеї ООН 2018 року про беззастережне виведення російських військ з території Республіки Молдова.

Як повідомляв Укрінформ, на території невизнаного Придністров’я розквартирована Оперативна група російських військ (понад 1400 осіб), а на військових складах в селі Ковбасна (Кобасна) Рибницького району ще з радянських часів зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

 

Лінкявічус – проти повернення Росії в ПАРЄ

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус виступив категорично проти повернення Росії в ПАРЄ, оскільки РФ продовжує агресію проти України, а європейські цінності мало що означають, якщо їх не захищають.

Про це Лінкявічус написав у Twitter – Укрінформ.

«Ми не можемо дозволити собі беззастережне повернення Росії в ПАРЄ за рахунок цінностей і принципів Ради Європи. Росія нічого не змінила ні на ділі, ні на словах, і продовжує агресію проти України. Наші європейські цінності мало що значать, якщо їх не захищають», – написав Лінас Лінкявічус.

У четвер і п’ятницю він взяв участь у сесії Комітету міністрів РЄ, на ній основна увага приділялася політичній кризі, в якій опинилася Рада Європи, після анексії Росією Криму.

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески в організації.

Наразі в Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ в ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою цих внесків, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

У Гельсінкі розпочинається засідання Комітету міністрів Ради Європи, на якому, як очікується, проросійське лобі затвердить рішення, яке може сприяти поверненню делегації РФ в ПАРЄ без виконання зобов’язань перед організацією.

 

Вінницькому музею передали старовинні прикраси, знайдені “чорними археологами”

Вінницькому краєзнавчому музею подарували скарб, що складається з унікальних ранньослов’янських срібних жіночих прикрас початку V ст. н. е.

Про це у п’ятницю на урочистостях з нагоди передачі подарунка повідомив завідувач сектора охорони культурної спадщини управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Михайло Потупчик. – Укрінформ

“Цей скарб знайдений так званими «чорними археологами» біля м. Гайсин. Він мав потрапити у приватну колекцію, однак, завдячуючи одному з народних депутатів люди, які його знайшли, вирішили все ж таки повернути скарб у власність держави. Тому що такі знахідки це виключно власність українського народу. І через посередництво теж відомого археолога Максима Левади вони зв’язалися зі мною, і цей скарб був привезений у Вінницю, переданий мені, щоб я його, власне, повернув державі на постійне зберігання до фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею”, – повідомив Потупчик.

За його словами, скарб, подарований музею, було знайдено невідомою особою біля міста Гайсин Вінницької області. Комплект складається з орнаментованої пластинчатої гривні та намиста із лунниць і підвісок різної форми. Це надзвичайно рідкісний тип прикрас, аналог якого знайдено тільки поблизу села Сухоносівка Полтавської області. Утім, він осів в одній з приватних колекцій.

Що ж до скарбу вінницького, то він насамперед цінний своєю унікальністю.

«Такі знахідки того періоду на наших теренах дуже рідкісні, тому що у V ст. н. е. вже зв’язок з Римською імперією був розірваний. Починають виникати нові держави на теренах Європи, і потік срібла на цю територію практично був зупинений. Гуни розграбували все, що було можна, і в ранніх слов’ян тоді практично немає прикрас з дорогоцінних металів. Це унікальна для нас знахідка, яка безумовно займе достойне місце», – каже посадовець.

Найближчим часом срібний скарб виставлять в експозиції музею. Це перший експонат музею часів V ст. н. е.

 

Біденко каже, що бренд Ukraine.NOW використовують уже сотні підприємств

Ключова цінність бренду” Ukraine.NOW” – у повній відкритості. Вже сотні підприємців використовують його у своєму бізнесі.

Про це державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко сказав під час виступу на Третьому Всеукраїнському форумі фахівців у сфері урядових комунікацій #єдинийголос, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ключова цінність, наприклад, яку я вважаю, це повна відкритість бренду. Це відкритий код. Будь-хто може взяти його, не питати дозволу і зробити з ним будь-що. Звичайно, що уряд є носієм прав на бренд, і звичайно, якщо ми побачимо, що використання бренду наносить шкоду державі, ми зможемо скористатися судовою інстанцією, і наприклад, заборонити це робити. Але це виключно коли є нанесення шкоди державі. Коли такої школи немає, будь-хто може взяти свою чашку, кепку, футболку, використати бренд, написати, наприклад, ” Смачна кава.NOW”, і це буде супер. Так і має бути”,- зазначив Біденко.

Він наголосив, що “інвестиції та туризм – це ключове, куди можна залучити іноземців в Україні”.

“Тому має бути не бренд заради бренду, а ми маємо вкладати в нього реальний зміст, який для іноземців буде щось означати…. Це теж дуже важлива цінність, яку треба розуміти: що ми намагаємося пропонувати не бренд, ми пропонуємо Україну, а бренд – це лише інструмент, і він, як і будь-який інструмент, може бути змінений через 5-10 років, і як будь-який інструмент має щороку піддаватися дослідженням, має аналізувати свої, чи все ми правильно робимо”, – сказав Біденко.

Він також підкреслив, що вже сотні підприємців використовують бренд ” Ukraine.NOW” у своєму бізнесі.

Також Біденко нагадав, що кілька тижнів тому бренду Ukraine.NOW виповнився рік.

Третій Всеукраїнський форум фахівців у сфері урядових комунікацій #єдиний голос розпочав роботу в Києві у п’ятницю. Захід триватиме два дні – 17 та 18 травня. Зокрема, на форум запрошено як спікерів понад 30 кращих професіоналів з Німеччини, Європейського Союзу, Великої Британії, українських фахівців у сфері PR, дизайну, креативного сектору, лідерів думок, представників загальноукраїнських каналів, міністрів, державних секретарів, інших представників державних структур, які відповідають за питання комунікації.

У програмі форуму – виступи на теми, як правильно комунікувати урядові реформи, PR в освітніх, культурних та соціальних проектах, комунікації у сфері державного управління тощо.

 

Фахівці з урядових комунікацій вчаться говорити про реформи “єдиним голосом”

Про реформи слід говорити зрозумілою мовою і єдиним голосом, сказав Держсекретар Кабміну Володимир Бондаренко на відкритті ІІІ Всеукраїнський форум фахівців з урядових комунікацій “Єдиний голос” 17 травня у Києві.

Про це повідомляє прес-служба уряду – Укрінформ.

«Ми вчимося говорити єдиним голосом зрозумілими меседжами. Мова, якою ви комунікуєте ті чи інші рішення, є найголовнішим завданням у рамках #єдиногоголосу», – підкреслив Бондаренко, звертаючись до урядових комунікаційників.

Він звернув увагу, що наразі суспільство потребує більше оптимізму та позитивних новин. Тому роль урядових комунікаційників – донести до суспільства позитивні рішення уряду, зокрема, про реформи, заходи, події. «Суспільство має знати про реформи, що впроваджуються», – акцентував він.

У рамках дводенного форуму #єдинийголос заплановано виступи понад 30 спікерів – послів іноземних держав, урядовців, міжнародних PR-експертів, відомих фахівців у сфері публічних комунікацій, менеджменту та маркетингу, діджитал-технологій, креативної індустрії.

 

Мінагро зацікавлене у поглибленні українсько-польської кооперації в сфері АПК

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета наголосив на важливості поглиблення українсько-польської кооперації в сфері агропромислового комплексу.

Про це він зазначив на 10-му міжнародному форумі «Дні українського бізнесу в Польщі», повідомляє прес-служба Мінагрополітики – Укрінформ.

«Серед пріоритетів Мінагро – розвиток фермерства, сільськогосподарської кооперації та нарощення виробництва аграрної продукції з доданою вартістю. Потреби сільгоспвиробників в обладнанні та техніці для виробництва продукції з доданою вартістю не можуть повністю задовольнити українські виробники. Враховуючи, що таке обладнання виробляється у Польщі, Мінагро зацікавлене у створенні спільних українсько-польських підприємств для збирання сільськогосподарської мінітехніки та обладнання», – зауважив Шеремета.

За його словами, сільгоспвиробники та кооперативи потребують обладнання з виробництва, збирання, зберігання, переробки, визначення якості, сортування та фасування для плодово-ягідного напряму діяльності та виробництва продукції бджільництва.

Крім того, він зазначив, що міністерство зацікавлене у створенні спільної логістичної кампанії для продажу сільськогосподарської продукції в країнах ЄС.

Також Шеремета відмітив збільшення товарообігу продукцією АПК між двома країнами. Так, за 3 місяці 2019 року товарообіг між Україною і Польщею зріс на 15% відповідно до минулого періоду, при цьому експорт перевищив імпорт на 13%.

 

В Анкарі вручили вишиванки новонародженим Українцям

В Анкарі вручили вишиванки двом немовлятам, новонародженим в турецько-українських сім’ях.

Цю традицію було започатковано два роки тому, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У 2017 році наше посольство робило презентацію фільму про вишиванку та її значення. З того часу започаткована ініціатива «Народився у Вишиванці»: даруємо вишиваночки новонародженим українцям, дітками, які мають українське походження і народжені в Туреччині. Даруємо їх як символ, як оберіг, як побажання щасливої долі, продовження нашого квітучого роду, розвитку нашої рідної країни», – розповіла агентству дружина Посла України в Туреччині Тетяна Сибіга.

Сьогодні вишиванки презентували двом малюкам: Архану Доглу та Деміру Дюркану.

«Сьогодні нашому синочку подарували його першу вишиванку. Це дуже радісна подія для нас, ми збережемо цю сорочку на все життя. Як Архан підросте, розкажемо йому звідки походить вишиванка, її історію від дідів-прадідів, про символіку кольорів та візерунків, про особливості вишиванок відповідно до регіонів України  , – розповіла Олена Доглу.

«Це дуже гарна традиція відзначати День вишиванки. Нам подарували нашу першу вишиванку, і це дуже зворушливий момент. Це буде оберіг для мого сина, вишиванка – це оберіг для всього українського народу», – розповіла Анастасія Дюркан.

Як відомо, Всесвітній день вишиванки – це міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи, садочка на прогулянку, тощо.

 

У Ризі відсвяткували День вишиванки

Представники української громади та латвійські активісти – друзі України відсвяткували у Ризі традиційний День вишиванки.

У заході також взяла участь віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка перебуває у Ризі з офіційним візитом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники свята, які традиційно зібралися ввечері біля Латвійської Опери, рушили з прапорами Латвії, України та кримських татар до пам’ятника Свободи, де було виконано гімн Латвії та покладено квіти.

Далі святкова хода попрямувала в парк Кронвальда до пам’ятника Тарасу Шевченку. Тут із вітальним словом виступив Посол України в Латвії Олександр Міщенко. До пам’ятника поклали квіти та виконали гімн України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також поклала квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченку та поспілкувалася з українською громадою Латвії. У своєму зверненні до учасників святкового зібрання віце-прем’єр-міністр подякувала українцям Латвії за відстоювання інтересів України у важкий час боротьби з російською агресією та збереження українських традицій.

На завершення свята учні Ризької української середньої школи проспівали українські пісні. А вихованці Єлгавської дитячої організації «Джерельце» та латвійського відділення “Пласту” прочитали українські вірші.

 

Українська громада у Парижі: вишиванка біля Ейфелевої вежі – це круто

Чисельні українці та друзі України відзначили у центрі Парижа  Всесвітній день вишиванки.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

«Вишиванка та Ейфелева вежа завжди будуть гармонувати, і це завжди буде круто!», – наголосив один із учасників Всесвітнього дня вишиванки у Парижі Володимир Лазар.

Хода у вишиванках пройшла центральними вулицями Парижа із зупинкою біля Ейфелевої вежі, де учасники провели флешмоб та фотографування, представивши орнаменти українського національного вбрання з різних регіонів України.

Серед учасників також пройшов конкурс «Пан і пані вишиванка – Париж».

 

Sony і Microsoft об’єдналися для розвитку хмарного геймінгу

Корпорації Sony і Microsoft оголосили про стратегічне партнерство для розвитку ігрових хмарних технологій, а також рішень в області штучного інтелекту (ШІ).

Про це повідомляє The Verge – Укрінформ.

“Обидві компанії вивчатимуть спільну розробку майбутніх хмарних технологій на базі Microsoft Azure для поліпшення своїх відповідних ігрових і стрімінгових сервісів”, – йдеться у повідомленні Microsoft.

Також Azure може стати датацентром для різних ігрових продуктів Sony, включно з PlayStation Now.

“Sony завжди була лідером у розважальній і технологічній сферах, а наше партнерство будується на інноваціях. Наша співпраця дає в руки Sony потужність Azure, яка допоможе створити нові ігрові та розважальні споживчі товари”, – сказала генеральний директор Microsoft Сатья Наделла.

 

Нічні екскурсії та вулична музика: Острог анонсував “туристичний” травень

Нічні музейні екскурсії, музична гітаріада та інші мистецькі заходи – все це відбудеться до кінця травня в Острозі.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської облдержадміністрації – Укрінформ

«Вже сьогодні, 17 травня, у місті влаштують «Замкові гостини». Відтак, два острозькі музеї відкриють свої двері відвідувачам – Острозький замок та Музей історії Острозької академії. Під час нічної екскурсії там розповідатимуть про добу Відродження, стародавні легенди та про 25 років історії університету», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що сьогодні ж, в Острозі заграє «Гітаріада» – Всеукраїнський конкурс виконавців гри на класичній гітарі. Протягом двох днів учасники з різних областей України демонструватимуть присутнім власну майстерність та таланти в Острозькому краєзнавчому музеї.

А в суботу, 25 травня, на гостей та жителів міста чекатиме фестиваль вуличної музики«Культурний Барбакан». У програмі заходу – творчі номери від учнів та викладачів Острозької школи мистецтв, арт-піаніно просто неба та свято фарб.

Окрім цього, відомі гурти «Syntora» та «Time Will Tell» виступатимуть на сцені Барбакану.

Фестивальний місяць завершиться історико-культурним заходом «Острог-Ренесанс». Це щорічне свято на Острожчині, яке відбудеться 31 травня та триватиме два дні. Фестиваль присвячено збереженню й популяризації української культурної спадщини.

 

Ощадбанк цьогоріч наростив кредитний портфель малого бізнесу на 480 мільйонів

Кредитний портфель мікро-, малого та середнього бізнесу (МСБ) Ощадбанку з початку 2019 року зріс більш ніж на 480 млн грн і перевищив 4,5 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба банку – Укрінформ.

“З початку 2019 року кредитний портфель мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку зріс більш ніж на 480 млн грн і перевищив 4,5 млрд”, – йдеться в повідомленні.

З них 2,0 млрд грн спрямовано на фінансування агропромислових підприємств. Загалом з моменту запуску програми «Будуй своє» банк видав клієнтам ММСБ понад 3,4 тис. кредитів. Така динаміка забезпечила Ощадбанку місце в ТОП-5 банків за кредитним портфелем малого і середнього бізнесу.

В Ощадбанку представлено повну лінійку продуктів, яка задовольняє всі потреби в фінансуванні клієнтів ММСБ: кредити на поповнення обігових коштів та на придбання основних засобів виробництва, овердрафти, кредити під депозит, документарні операції, авалювання векселів. За програмою мікрокредитування «Будуй своє» можна отримати кредит до 5 млн грн, кредити до 250 тис. грн. можливі без застави. Цей продукт розроблено за допомогою Німецько-українського фонду та Франкфуртської школи фінансів і менеджменту за сприяння стратегічного партнера Ощадбанку – Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

 

Окружний адмінсуд Києва засмутила реакція ВККС на рішення щодо Козьякова і Щотки

В Окружному адміністративному суді Києва заявляють, що незгода членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів із ухвалами про відсутність повноважень членів ВККСУ у Сергія Козьякова та Станіслава Щотки спрямовані на введення громадськості в оману.

Про це ідеться у заяві прес-служби ОАСК, оприлюдненій на сайті суду – Укрінформ.

“Окружний адміністративний суд міста Києва щиро цінує ті зусилля та час, які були витрачені ВККС України для підготовки на своєму офіційному сайті коментаря щодо прийнятих судом рішень щодо визнання відсутності у Сергія Козьякова та Станіслава Щотки повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який за своєю суттю є публічною критикою таких рішень суду. Водночас, такі висловлювання Комісії не можуть бути залишені без відповідного реагування, оскільки вони безпідставно спрямовані на введення громадськості в оману та є свідченням нерозуміння ВККС України своєї ролі в системі судоустрою”, – ідеться в заяві.

У документі акцентують на тому, що “оцінка протиправності здійснення повноважень окремими членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України була надана не лише в ухвалах про забезпечення позовів, а й у одночасно прийнятому судовому рішенні в межах розгляду справи, відповідачем у якій виступав Сергій Козьяков”.

Також зазначається, що під час розгляду справи суд дійшов висновку, “позиція Козьякова та ВККС України про наявність у Козьякова шестирічного строку повноважень члена ВККС України суперечить принципу верховенства права”. Також встановлення для окремих членів ВККСУ строку повноважень в 6 років та одночасне здійснення повноважень рештою її членами лише протягом 4 років, на думку суду, є “дискримінацією та безпідставним звуженням прав” останніх, підкреслюється у заяві.

Зазначається, що суд, займаючи вказану правову позицію, не керувався будь-якими науково-правовими висновками, оскільки “наділений достатньою компетенцією для здійснення самостійної оцінки та застосування норм права”.

“Засмучує, що не дивлячись на встановлений законом обов’язок дотримуватися найвищих стандартів етичної поведінки, в тому числі принципів та правил етики, які застосовуються до суддів, ВККС України дозволяє собі їх відкрито порушувати, публічно критикуючи прийняті рішення”, – наголошують у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд міста Києва 15 травня 2019 року визнав відсутність повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) у голови комісії Сергія Козьякова та його заступника Станіслава Щотки.

Водночас, Вища кваліфікаційна комісія суддів України заявила про незгоду з ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва, та оприлюднила копію рішення Окружного адміністративного суду Києва від від 25 березня 2019 року № 640/2620/19 і Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 25 квітня 2019 року №, 9901/66/19, якими визнається, що Козьяков и Щотка мають виконувати повноваження членів ВККСУ до 5 грудня 2020 року.

 

Кінотеатру “Київ” знайшли нового орендаря

Столиця підписала договір із товариством з обмеженою відповідальністю «Сінема-Центр» про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Слончак, повідомляє прес-служба КМДА – Укрінформ.

«Кінотеатр «Київ» має грандіозний потенціал. Це – культова споруда у самісінькому центрі міста, яка має як історичну, так і естетичну цінність для столиці. Тому ми очікуємо, що за нового орендаря, із яким уже підписано договір, наш кінотеатр отримає друге дихання, при цьому, звісно, залишиться зі своїм мистецьким спрямуванням», – повідомив Володимир Слончак.

За його словами, орендна плата, визначена за результатами відкритого конкурсу шляхом аукціону від 15 квітня, становить 2 мільйони 119 тисяч 253 гривні без ПДВ. Зобов’язання орендаря по сплаті орендної плати забезпечуються у вигляді авансової орендної плати в розмірі не менше ніж орендна плата за два місяці.

Об’єктом оренди, згідно з договором, є нежитловий будинок загальною площею 7 376,30 кв. м, у тому числі підвал – 649,20 кв. м, цоколь – 1805,9 кв. м, 1 поверх – 2096,7 кв. м, 2 поверх – 1982,90 кв. м, 3 поверх – 841 кв. м.

«Тож протягом 30 днів ми плануємо побачити презентацію подальшої роботи кінотеатру від його нового орендаря «Сінема-Центр», – додав Володимир Слончак.

Як повідомляв Укрінформ, при проведенні конкурсу 15 квітня в КМДА зазначалося, що попередній орендар ні на етапі вивчення попиту, ні після публікації оголошення про порядок проведення конкурсу документів на участь у ньому не подавав. В аукціоні взяли участь 5 організацій, переможцем стало ТОВ “Сінема-Центр”.

У зв’язку з закінченням 4 січня 2019 року терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу Культурний центр “Кінотеатр “Київ” 3 жовтня 2018 року звернувся до Департаменту комунальної власності міста Києва з листом з проханням подовжити строк дії оренди на 10 років. Станом на 28 грудня дирекція кінотеатру не отримала офіційної відповіді від КМДА.

У грудні директор департаменту культури Діана Попова заявила, що “Київ” перейде у власність КП “Київкінофільм”.

У січні директор Департаменту комунальної власності Андрій Гудзь повідомив, що буде проведений тендер з пошуку нового орендаря. Водночас дирекція кінотеатру зверталася по допомогу до ЗМІ та громадськості, аби не допустити припинення роботи закладу.

На сайті КМДА було зареєстровано петицію щодо продовження київською владою договору оренди з ТОВ “Культурний центр “Кінотеатр “Київ”.

 

У Вінниці 27 учасників рейдерського захоплення заводу взяли під варту

У Вінниці 27 учасникам рейдерського захоплення консервного заводу обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів, решті – домашній арешт.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Вінницької області – Укрінформ.

«Затриманим на місці події особам, серед яких троє неповнолітніх, що брали участь у вчиненні вищевказаного злочину, складено та підписано повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 294 КК України – тобто, активна участь у масових заворушеннях, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, захопленням будівель та споруд, опором представникам влади із застосуванням предметів, які використовувались як зброя. Окрім того, усім учасникам вищевказаних подій обрано міру запобіжного заходу, в тому числі, 27 осіб узято під варту на строк 60 днів без визначення розміру застави», – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, решті учасників рейдерського захоплення «Вінницького консервного заводу» обрано більш м’який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а одного підозрюваного передано на поруки.

На всі ухвали слідчих суддів, якими відмовлено у клопотанні про взяття під варту, процесуальними керівниками Вінницької місцевої прокуратури готуються апеляційні скарги.

Заворушення відбулося увечері 13 травня на території підприємства «Вінницький консервний завод». Поліція повідомила про 54 затриманих учасників рейдерського захоплення підприємства – це жителі Вінниці, Вінницької та Київської областей. Усі вони затримані в процесуальному порядку – згідно зі ст.208 КПК України – та поміщені до ізоляторів тимчасового тримання.

Слідчим відділом Лівобережного відділення поліції відкрито три кримінальних провадження: за фактом вчинення масових заворушень (ст.294 КК України), опору працівнику правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків (ст.342 ч.2 КК України) та за фактом самоуправства (ст.356 КК України).

 

Володимир Кличко прочитав лекцію українським вчителям фізкультури

Екс-чемпіон світу в суперважкій вазі легендарний український боксер Володимир Кличко прочитав лекцію “Управління викликами” вчителям фізкультури.

Володимир Кличко, який вже кілька років викладає свій курс в Університеті Санкт-Галлена, поділився своїми досвідом і знаннями з українськими вчителями. Про це повідомляє Klitschko-brothers.com – Укрінформ.

Захід в рамках ініціативи Фонду Кличко (Klitschko Foundation) відбувся на Олімпійській базі в Кончі-Заспі. В ході виступу Володимир Кличко розповів викладачам, як застосовувати спортивну стратегію в житті та бізнесі, а також поділився особистими історіями.

Зокрема, відомий боксер розповів про відношення до тренувань у дитинстві.

“Крос біг до першого дерева, потім купував батон і молоко, чекав хлопців. Забігав в туалет, мочив під футболку і фінішував. Якщо в суботу були змагання, в п’ятницю не тренувався. Підсвідомо відчував, що мені це не потрібно. Сперечався з тренерами. Вони говорили, якщо не виграєш завтра змагання, тренуватимешся, як всі. Доводилося вигравати”, – передає слова Кличка кореспондент Sport Arena Богдан Грищук.

 

На БПП чекає ребрендинг – невдовзі його представить Порошенко

Президент України Петро Порошенко планує невдовзі представити напрацювання щодо змін у політичній силі «Блок Петра Порошенка».

Про це журналістам під час брифінгу повідомила заступник голови фракції “БПП” Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми обов’язково будемо розглядати це питання (щодо ребрендингу і можливості зміни назви партії – ред.). Уже робота ведеться з цього приводу. І найближчим часом, я думаю, наш лідер Петро Порошенко презентує ці напрацювання», – зазначила Луценко.

 

Порошенко відкрив виставку про українську державність

Виставка «Українська державність: витоки, етапи становлення та розвитку», присвячена етапам творення Української держави, відкрилася в Українському домі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у її відкритті взяли участь Президент Петро Порошенко, представники уряду, громадські та культурні діячі.

“Ці матеріали мають сьогодні бути в кожній українській родині, військовій частині, школі, бібліотеці. Хточь скаже, що це потребуватиме великих коштів і великого часу. Ні, це можна зробити швидко – перевести в електронну форму, забезпечити електронний доступ, і з кожної частинки світу українець зможе дуже швидко знайти правдиву інформацію про Україну та її героїв”, – сказав на церемонії відкриття Порошенко.

Він додав, що нові покоління українців треба виховувати на прикладі таких людей, як Герой України Володимир Жемчугов, нескорений у полоні релігієзнавець Ігор Козловський і на таких кінострічках, як “Кіборги”, а не “низькосортних фільмах та ще й російською мовою, на які намагалися отримати фінансування з українського бюджету”.

Глава держави зазначив, що українці мають право знати правду про свою країну і своїх героїв, яку від них тривалий час приховували або перекручували на російський лад.

“Хочете почути, що було 50 років тому, послухайте Шухевича і цю правду почуйте, бо вона була заборонена за комуністичних часів і зараз не може пробитися на екрани телебачення. І лише нашими зусиллями ми вже маємо і українську пісню на українському радіо, і фільм “Кіборги” на українському телебаченні, і книга українська виходить в українському виданні і панує на книжкових форумах хоч у Льовові, хоч у Києві”, – наголосив Порошенко.

Він подякував першому віце-прем’єр-міністру України Степану Кубіву за організацію виставки, оглянув її експозицію і поспілкувався з представниками громадськості.

 

В Україні відновить роботу офіс Агентства інвестицій та розвитку Латвії

В Україні планується відновити роботу офісу Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA).

Про це повідомляє Урядовий портал із посиланням на зустріч віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе з міністром економіки Латвійської Республіки Ралфсом Неміро – Укрінформ.

“Поновлення роботи агенції LIAA в Україні може бути корисним для національних інвесторів, експортерів та інших підприємств, надасть поштовх розвитку двостороннього інвестиційного співробітництва через щоденну взаємодію між українським та латвійським бізнесом. Йдеться про можливість відновлення роботи LIAA в Києві, яка була призупинена у 2016 році”, – йдеться у повідомленні.

Віце-прем’єр-міністр позитивно відзначила поглиблення торговельних відносин України з Латвією, проте, на її думку, в економічних відносинах двох країн не використовується весь потенціал.

За словами Климпуш-Цинцадзе, українська сторона очікує на посилення практичної співпраці між країнами в реальних секторах економіки з акцентом на потенціал таких галузей, як сільське господарство, IT, транспорт та логістика. Зокрема, йдеться про перевезення вантажів Україною до латвійських портів і залізничний транзит.

Віце-прем’єр також наголосила на очікуванні відчутних результатів українсько-латвійської співпраці у сфері запуску стартапів та інноваційних технологій, особливо у контексті започаткованої у 2018 році двосторонньої взаємодії в інноваційному секторі разом із державним Агентством інвестицій та розвитку Латвії (LIAA), що дає можливість використовувати латвійські механізми залучення зовнішнього фінансування з фондів ЄС для реалізації стартапів та інновацій.

Лавійський міністр підкреслив, що поділяє думку щодо переліку пріоритетних галузей співпраці. Він відзначив зростання кількості спільних IT-проектів та збільшення чисельності туристів з України в Латвії і навпаки. За його словами, інвестиції в латвійську економіку з України зростають. Україна за обсягом інвестицій в Латвію поруч із США та Швейцарією.

«Наші економіки стають більш близькими і більш пов’язаними», – зазначив Ралфс Неміро.

Він наголосив на тому, що Латвія прагне поновити роботу агенції LIAA у Києві.

Для поглиблення економічної співпраці між країнами Климпуш-Цинцадзе передала латвійському колезі список державних компаній України, які підлягають приватизації, для поширення серед латвійських ділових кіл.

Урядовий портал зазначає, що зустріч українського та латвійського урядовців відбулася перед VІІ засіданням Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яку Іванна Климпуш-Цинцадзе очолює з українського боку, а Ралфс Неміро – з латвійського.

Як відомо, У 2018 році обсяг українсько-латвійської торгівлі товарами та послугами збільшився на 18,5% – до 549,7 млн дол. США. При цьому експорт з України до Латвії зріс на 26,5% – до 359,3 млн дол. США, імпорт збільшився на 5,8% і сягнув 190,4 млн дол. Сальдо для України позитивне: 168,9 млн дол. США. Лише за 2 місяці 2019 року товарообіг між Україною та Латвією сягнув 64,3 млн дол. США, що на 3,5%, або 2,2 млн дол. США більше, ніж за відповідний період торік.

Обсяг українських інвестицій в Латвії – 72,5 млн дол. (без урахування інвестицій менше 10% статутного капіталу підприємств). У Латвії діють понад 1200 українських компаній.

Частка латвійського капіталу в загальному обсязі інвестицій в економіку України становить 0,1% – 41 млн дол. США. Основну частку інвестицій Латвії в економіку України залучено до сфери професійних послуг – 27% та фінсектору – 20%.

 

БПП теж заявляє про готовність до переговорів про коаліцію

Депутатська фракція «Блок Петра Порошенка» готова долучитися до створення нової коаліції у Верховній Раді у випадку, якщо бачення інших фракцій збігатиметься з курсом, який для себе обрав БПП.

Про це заявила заступник голови фракції Ірина Луценко під час брифінгу у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо цей курс, який буде запропонований депутатами різних фракцій, буде повністю співпадати з тим курсом, якого дотримувався «Блок Петра Порошенка», то все може бути»,- сказала Луценко.

Водночас вона наголосила на тому, що вихід «Народного фронту» з коаліції є свідченням того, що упродовж останніх п’яти років вона дійсно існувала в парламенті, а будь-які заяви політиків про її відсутність були лише інсинуаціями.

«Коаліція була до цієї хвилини, і вихід з коаліції «Народного фронту» говорить про одне, що будь-які інсинуації про те, що коаліції не існувало до цієї хвилини були неправдою»,- зазначила депутат.

При цьому вона наголосила, що кожна фракція та кожна депутатська група має право відповідно до регламенту Конституції та чинних законів України вчиняти дії, які ними передбачені, «тому «Народний фронт» мав повне право вийти з цієї коаліції».

«Що це означає? Це означає 30-денний відлік відповідно до законодавства про створення нової коаліції. Чи означає це, що президент Зеленський може розпустити парламент? Так, це означає. Чи готова фракція «Блок Петра Порошенка» до чергових чи позачергових виборів? Так, ми готові як до позачергових виборів і ми про це заявляли і заявляємо, так і до чергових виборів. У нас працюють штаби, які працювали на виборах президента, у нас працюють мажоритарники, у нас працює партія, у нас працює багато активістів і волонтерів, які готові з моменту, коли буде розпущено парламент, включитися в політичну боротьбу на вибори до Верховної Ради», – уточнила Луценко.

Разом з тим політик наголосила, що «Блок Петра Порошенка» буде продовжувати курс, започаткований Петром Порошенком і підтриманий парламентом протягом цих п’яти років, на прискорення руху України щодо отримання плану дій на членство в НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак оголосив у Верховній Раді про вихід НФ із парламентської коаліції. Після цього Голова ВР Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції “Європейська Україна” з 17 травня і закликав народних депутатів розпочати консультації з формування нової.

У “Батьківщині” заявили про готовність до переговорів щодо коаліції за умови підтримки “Нового курсу” Юлії Тимошенко.

 

Глава фракції “Самопоміч” сумнівається у створенні нової коаліції

Голова парламентської фракції “Самопоміч” Олег Березюк сумнівається у створенні нової коаліції у Верховній Раді.

Про це він повідомив у коментарі Укрінформу – Укрінформ.

“Ми завжди будемо долучатися до консультацій, але треба розуміти, що ніякої нової коаліції не буде і немає чого себе обманювати”, – сказав Березюк.

Водночас, як повідомляє прес-служба партії “Обєднання Самопоміч“, заступник Голови Верховної Ради, член “Самопомочі” Оксана Сироїд зазначила, що “Самопоміч” не бачить можливості вступати “з цими людьми” в коаліцію.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак оголосив у Верховній Раді про вихід НФ із парламентської коаліції. Після цього Голова ВР Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції “Європейська Україна” з 17 травня і закликав народних депутатів розпочати консультації з формування нової.

У БПП заявили, що готові долучитися до створення нової коаліції у Верховній Раді у випадку, якщо бачення інших фракцій збігатиметься з курсом, який для себе обрав блок.

У “Батьківщині” також заявили про готовність до переговорів щодо коаліції, але за умови підтримки “Нового курсу” Юлії Тимошенко.

 

Гра у парламенті”: у команді Зеленського відреагували на розпад коаліції

У команді новообраного президента Володимира Зеленського назвали “грою” розпад коаліції у Верховній Раді та заявили, що Україна потребує глибинних реформ, а для цього потрібен дієздатний парламент.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Зеленського, коментуючи припинення діяльності парламентської коаліції “Європейська Україна”.

“Сьогодні одна з фракцій у Верховній Раді вирішила вийти з “коаліції”. Але як можна вийти з того, чого немає? Фактично коаліції не існує вже три роки – з того часу, як її залишили фракції “Самопомочі”, “Батьківщини” та Радикальної партії Олега Ляшка. Тож нинішня гра у парламенті – чергове свідчення того, що депутатам байдуже до людей, які їх обрали. Подовжити своє безтурботне існування для них важливіше”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у прес-службі Зеленського заявили, що країна потребує змін і глибинних реформ. “Це – запит українського народу. І для його реалізації потрібен дієздатний парламент”, – наголошується також у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції “Європейська Україна” з 17 травня і закликав народних депутатів розпочати консультації з формування нової. Про це він заявив під час засідання парламенту після оголошення голови фракції “Народний фронт” Максима Бурбака про вихід фракції із коаліції.

Раніше у п’ятницю, 17 травня, фракція “Народний фронт” ухвалила рішення про вихід із коаліції у Верховній Раді та закликала до створення нової. Відтепер парламент має 30 днів для формування нової більшості, а президент позбавляється права розпустити Раду на підставі відсутності коаліції. При цьому 30-денний термін закінчиться до 16 червня, а від цієї дати розпуск Ради буде вже неможливим, оскільки Конституцію це заборонено за півроку до чергових парламентських виборів.

Раніше у штабі новообраного президента України заявили, що Володимир Зеленський, інавгурація якого відбудеться 20 травня, ініціюватиме розпуск Верховної Ради через відсутність 226 народних депутатів у коаліції.

 

Луценко у Раді дала сім порад Зеленському

Представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, яка подала заяву на звільнення з цієї посади, прозвітувала про свою діяльність і дала сім порад новообраному главі держави Володимиру Зеленському.

Про це вона розповіла під час брифінгу у Верховній Раді в п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ключовим завданням у цей період переді мною була побудова ефективної і конструктивної співпраці з депутатськими фракціями і групами, в основному опозиційними, з коаліцією, комітетами Верховної Ради, від успішності якої залежала підтримка парламентом законодавчих ініціатив держави”, – сказала Луценко. Вона зазначила, що стала представником Президента у ВР, коли з коаліції вже вийшло 3 фракції.

“У цілому за 5 років парламентом підтримано понад 200 законодавчих ініціатив Президента Порошенка, які дозволили ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, яка створила дороговказ для України до Європейського Союзу, закріпити відмову України від політики позаблоковості – на сьогоднішній день ми взяли курс на НАТО”, – розповіла Ірина Луценко. Вона також наголосила, що законодавчі ініціативи Петра Порошенка дозволили розпочати судову реформу, посилити інстутуційну незалежність Національного банку, створити незалежну антикорупційну інфраструктуру.

За словами Луценко, парламентом підтримано низку фундаментальних законів, які мають визначальне значення для розвитку України на десятки років уперед.

Це, зокрема, закон “Про національну безпеку”, про реінтеграцію Донбасу, “Про дипломатичну службу”, про валюту, медицину на селі, про інклюзивну освіту. Також Луценко відзначила ухвалення рішень щодо припинення дії Договору про дружбу з РФ, ратифікацію Угоди України з Нідерландами про співробітництіво щодо злочинів, пов’язаних із збиттям малазійського Боїнга та передачу Андріївської церкви під митрополію Вселенського патріархату. Депутат також підкреслила, що за період виконання нею повноважень представника Президента, було забезпечено ухвалення 54 ініційованих главою держави законодавчих ініціатив. Також, як наголосила Ірина Луценко, Петро Порошенко став ініціатором найбільшої кількості змін до Конституції.

Луценко зазначила, що внесла 60 законів, які стосуються, зокрема, виплати аліментів, криміналізації домашнього насильства, заборони сексуальної експлуатації дітей, недопуску російських спостерігачів на вибори, запровадження кримінальної відповідальності за незаконний перехід українського кордону.

Також Ірина Луценко дала сім порад новообраному президенту Володимиру Зеленському: навчитися терпінню, пропонувати такі законопроекти, за які голосуватиме навіть опозиція, не слухати олігархів, чути своїх опонентів, співпрацювати з міжнародною коаліцією, вивчити державну мову та посилювати українське військо.

Як повідомляв Укрінформ, Ірина Луценко у п’ятницю 17 травня написала заяву про звільнення з посади представника Президента у Верховній Раді. Вона обіймала цю посаду з 3 квітня 2017 року.

 

“Батьківщина” готова до переговорів про коаліцію, але є умова

Парламентська фракція “Батьківщина” готова долучитися до обговорення створення нової коаліції у Верховній Раді за умови підтримки програми її лідера Юлії Тимошенко “Новий курс”.

Про це сказав журналістам у кулуарах парламенту народний депутат з фракції “Батьківщина” Сергій Власенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо в парламенті знайдуться політичні сили, які готові будуть принаймні стратегічно розділити погляди “Батьківщини”, викладені в програмі “Новий курс”, ми готові з ними почати обговорювати співпрацю в парламенті. Якщо таких людей набереться 226, то тоді можна говорити про створення якоїсь коаліції в залежності від всіх інших умов”, – зазначив депутат.

Власенко вважає, що об’єднуватися треба “навколо якихось ідеологічних речей”, і допускає створення коаліції навколо нового технічного уряду.

“Треба зрозуміти, хто в сьогоднішньому парламенті готовий об’єднуватися навколо ідеологічних засад. Теоретично можливе об’єднання навколо умовно технічного уряду, який буде урядом перехідного періоду. Тут теж можливі різні конфігурації, але знов-таки, цьому технічному уряду треба буде задати умовну дорожню карту”, – сказав Власенко.

Водночас він зазначив, що “Батьківщина” не підтримуватиме уряд, який буде, наприклад, підвищувати тарифи, навіть якщо він буде називатися технічним.

Як повідомляв Укрінформ, голова парламентської фракції “Народний фронт” Максим Бурбак в п’ятницю, 17 травня, заявив про вихід фракції з коаліції.

Після цього Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції “Європейська Україна” з 17 травня і закликав народних депутатів розпочати консультації з формування нової.

 

У БПП не виключають об’єднання з Народним фронтом перед виборами

Заступник голови фракції БПП Ірина Луценко не підтверджує, але й не спростовує можливості об’єднання БПП із «Народним фронтом» перед парламентськими виборами.

Про це політик заявила пыд час брифінгу у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Все може бути – конструкція може бути різна. Ми тільки входимо в початок турбулентності парламентських перегонів. Я не хочу наперед прогнозувати. Але те, що в нас робота завжди була конструктивною говорить про те, що цей конструктив ми знайдемо і в майбутньому»,- сказала Луценко.

Водночас вона підкреслила, що упродовж останніх п’яти років «Народний фронт» показав себе як надійний партнер.

«Але це не означає, що ми всі маэмо йти однією партією, тому що були і дискусії, вони – більш такі «яструби», ми більш ліберальні і помірковані. Але та конструктивна співпраця, яка у нас була всі ці п’ять років, дала для України дуже хороший результат: ми і на Майдані разом стояли, ми і закон разом робили, ми і армію разом розбудовували, тому така співпраця таких двох різних партій також дає дуже хороший результат», – додала народний депутат.

 

Британський посол розповіла, як на неї напали інтернет-тролі з РФ

Надзвичайний і Повноважний посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявляє, що Російська Федерація активно займається поширенням дезінформації з метою розколу в суспільствах України та Великої Британії.

Про це вона сказала під час третього Всеукраїнського форуму фахівців у сфері урядових комунікацій #єдинийголос, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Обидві наші країни переживають акти агресії з боку Росії, яка, зокрема, активно займається поширенням дезінформації з метою створення розколу в наших суспільствах”, – сказала Гоф.

Вона зазначила, що сама неодноразово ставала мішенню дезінформації.

“Зокрема, нещодавно, коли під час першого туру виборів (виборів Президента України – ред.) на мене напали інтернет-тролі, звинувачуючи у шахрайстві на виборах за фотографію, де я показувала розгорнутий бюлетень, що, запевняю вас, було цілком законно”, – сказала посол.

Вона додала, що чимало дезінформації можна було спостерігати і після атаки в Солсбері, коли Росія намагалася дискредитувати розслідування щодо отруєння Скрипалів.

“Але ці спроби були безуспішними… І не прижилися. Чому? Тому що в уряді Великої Британії говорили єдиним голосом і в нас була одна достовірна правда. Ми не реагували на чутки та брехливі заяви… Постійно тримали громадян в курсі”, – сказала посол.

 

Мінфін почав ділити ДФС на дві служби

Державну фіскальну службу перевели у статус припинення, що є обов’язковим під час реорганізації шляхом поділу, однак вона продовжуватиме реалізовувати повноваження до створення Державної митної служби та старту роботи вже створеної Державної податкової служби.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Державну фіскальну службу України переведено у статус припинення, що є обов’язковим в рамках поділу. При цьому, для забезпечення виконання функцій, Державна фіскальна служба України продовжуватиме реалізовувати відповідні повноваження до створення Державної митної служби України та повного старту роботи вже створеної Державної податкової служби України”, – йдеться в повідомленні.

У Мінфіні зазначають, що процес створення нової Державної податкової служби відбувається надзвичайно динамічно. Сьогодні Державна податкова служба отримала реєстрацію як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських організацій на основі документів, поданих головою Державної податкової служби України 10 травня 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня 2018 року Кабінет міністрів утворив Державну податкову і Державну митну служби, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. 6 березня 2019 року уряд затвердив положення про ДПС і ДМС, а 20 березня оголосив конкурс на керівників ДПС і ДМС. 8 травня 2019 року розпорядженням Кабміну головою Державної податкової служби призначено переможця конкурсу Сергія Верланова.

Водночас конкурс на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби призупинено Комісією з питань вищого корпусу державної служби відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва. Тому до моменту призначення голови Держмитслужби чисельність митного спрямування тимчасово залишиться в апараті ДФС та її територіальних органах, що дозволить забезпечити належне функціонування митних органів.

 

Майже третина чиновників обмежили б права людей “з певними політичними поглядами

Майже третина українських держслужбовців вважають за необхідне обмежити права людей “з певними політичними поглядами”.

Про це йдеться у результатах опитування державних службовців “Права людини в Україні” на замовлення Програми розвитку ООН в Україні, яке є в розпорядженні Укрінформу.

Так, у відповідь на запитання чи можуть бути обмежені в правах певні соціальні групи, 27,6% опитаних держслужбовців заявили, що обмежили б у правах людей “з певними політичними поглядами”.

Також 18,7% опитаних однозначно обмежили би права наркозалежних, 11.2% – колишніх засуджених, 13,4% – ЛГБТКІ-спільноти, 9,7% – ромів, 6% держслужбовців обмежили б права людей без певного місця проживання.

14,2% держслужбовців вважають за необхідне обмежити права олігархів, 2,2% – внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей та Криму.

Опитування державних службовців на тему “Права людини в Україні” було проведено з 14 серпня по 7 вересня 2018 року фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва на замовлення Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та у співпраці з ГО “Центр інформації про права людини”. Загалом було опитано 134 респонденти.

 

Держслужбовці сказали, у чому бачать головну мету своєї роботи

Понад 40% державних службовців вважають, що основною метою їхньої діяльності є служіння народу України.

Про це йдеться у результатах опитування державних службовців “Права людини в Україні” на замовлення Програми розвитку ООН в Україні, яке є в розпорядженні Укрінформу.

Так, 41,8% держслужбовців вважають основною метою своєї діяльності служіння народу України. 16,4% ввважають, що метою є “охорона та сприяння реалізації прав і свобод людини, 15,7% – забезпечення високого рівня соціально-економічного розвитку країни, 10,4% – покращення добробуту громадян(ок), 10,4% опитаних вважають, що головне – своєчасно і точно виконувати рішення державних органів, ще 6% – служіння державі.

Серед топ-трьох значущих принципів державної служби респонденти зазначили: компетентне, об’єктивне та неупереджене виконання посадових обов’язків, постійне підвищення держслужбовцем своєю професійної компетентності; обов’язок держслужбовця діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України; забезпечення пріоритету прав людини та основоположних свобод відповідно до Конституції України.

Опитування державних службовців на тему “Права людини в Україні” було проведено з 14 серпня по 7 вересня 2018 року фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва на замовлення Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та у співпраці з ГО “Центр інформації про права людини”.

Всього були опитані 134 респонденти.

 

Син Байдена не порушував українські закони — глава ГПУ

Син кандидата в президенти США Джо Байдена – Хантер не порушував українські закони, коли працював в раді директорів газодобувної компанії Burisma Group, підконтрольній колишньому міністру екології України Миколі Злочевському.

Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив генпрокурор Юрій Луценко – Укрінформ.

“Хантер Байден не порушував жодних українських законів (працюючи в Burisma Group – ред.). Принаймні станом на зараз, ми не бачимо жодних порушень. Компанія може платити скільки завгодно раді директорів”, – сказав він.

Луценко додав, що всі справи проти Burisma Group були закриті.

“Всі справи проти Burisma були закриті. Я не бачу жодних порушень з боку іноземців, які працювали в Burisma в Україні”, – підкреслив генпрокурор.

Луценко також наголосив, що не хоче щоб Україна знов стала предметом обговорення напередодні президентських виборів США у 2020 році.

“Я не хочу, щоб Україна знов стала предметом обговорення перед президентськими виборами США”, – підкреслив він.

Раніше американська газета The New York Times повідомила, що особистий адвокат Дональда Трампа Рудольф Джуліані обговорював з Юрієм Луценком кримінальну справу проти газодобувної компанії Burisma Group, в якій (у раді директорів) працював син кандидата у президенти США Джо Байдена – Хантер.

Як відомо, газодобувна компанія Burisma Group, підконтрольна колишньому міністру екології України та бізнесменові Миколі Злочевському.

 

Порошенко підписав указ про запуск 5G в Україні

Президент Петро Порошенко підписав указ про забезпечення умов і визначення для впровадження системи рухомого мобільного зв’язку п’ятого покоління.

Церемонію підписання указу транслювали наживо українські інформаційні телеканали, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зв’язок уже п’ятого покоління у 2020 році запрацює у більшості країн ЄС, уже зараз він працює у США, Китаї, ми не збираємося пасти задніх. І сьогодні я хочу підписати указ Президента, яким чітко визначити графік, що дозволить нам запустити зв’язок п’ятого покоління у 2020 році”, – зазначив глава держави.

За його словами, указ передбачає план вивільнення частот, скоординовану роботу з урядом у вказаному напрямку, відповідні законодавчі ініціативи тощо.

“Стандарт 5G — нові можливості для людей, нові можливості для ІТ-сектору, нові можливості для уряду, нові надходження до державного бюджету, нові інвестиції в Україну! І найголовніше — Україна вже точно не пасе задніх і це головна зміна, яка відбулася за 5 років. Україна є серед лідерів і я твердо переконаний, ми маємо все зробити, щоб у 2020 році в Україні стандарт 5G працював”, – наголосив Порошенко.

Водночас він нагадав, що за останні п’ять років у системі мобільного зв’язку Україні вдалося зробити те, на що у країн Євросоюзу пішло удвічі більше часу — 10 років.

Президент підкреслив, що нині вже зв’язком 3G або 4G нікого не здивуєш, Україні вдалося надолужити відставання, яке мала у 2014, вдалося залучити значні кошти до державного бюджету.

 

Мобільний оператор “Київстар” встановив у Києві для тестування базову станцію для мереж 5G.

23.04.19

Як повідомили Укрінформу в прес-службі «Київстару», нове обладнання розміщено в районі Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Воно дозволяє збільшити ємність одного LTE-стільника до 6,5 раза – Укрінформ.

«Базова станція, обладнана за новою технологією Massive MIMO (багатопроменева активна антенна система), встановлена для тестування в мережі Київстар в районі Національного технічного університету», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Massive MIMO — це ключова технологія для мереж 5G зв’язку. Вона дозволяє отримати значно більші переваги як у швидкості бездротової передачі даних, так і надійності з’єднань, використовуючи значно більшу кількість антен на базовій станції. Так, базова станція використовує вбудовану антену з 32 прийомопередавачами, які працюють одночасно, що дозволяє сформувати багато цифрових потоків і у рази збільшити ємність базової станції.

Очікується, що після завершення процесу сертифікації та реєстрації в Україні нового обладнання, компанія буде впроваджувати його у місцях з високою концентрацією мобільного трафіку, наприклад, на стадіонах, концертних майданчиках, у місцях проведення масових заходів.

За словами президента «Київстару» Олександра Комарова, «компанія упевнено рухається в напрямку розвитку нових технологій, і вже зараз використовує найбільш інноваційні рішення в Україні».

У компанії зауважили, що завдяки розвитку мереж LTE попит на високошвидкісний мобільний інтернет зростає надзвичайно високими темпами. Так, зокрема, з 2015 по 2018 роки обсяги дата-трафіку в мережі «Київстар» зросли на 1500%. А в березні 2019 року абоненти використали більше мобільного інтернету (45 Петабайтів), ніж за весь 2016 рік.

 

На Житомирщині вода у третині річок не відповідає нормам

На Житомирщині у ході перевірки 76 річок та ставків виявили відхилення від норм у 37% водойм.

Результати досліджень обласного лабораторного центру опублікувала Житомирська ОДА.

«Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України протягом квітня відібрав для лабораторних досліджень зразки води з поверхневих водойм у місцях масового відпочинку населення в усіх районах області. Зразки були відібрані у 76 водоймах, з яких 4 пляжі – у Новоград-Волинському, Коростені та 2 у Житомирі», – йдеться у повідомленні.

За результатами досліджень встановлено, що відхилення від норм виявили у 37% водойм.

Так нормам не відповідає вода в річках Случ (в межах населених пунктів Любар, Нова Чорторія, Баранівка, Новоград-Волинський), Тетерів (в межах населених пунктів Чуднів, Висока Піч, Коростишів), Уж (м.Коростень), Норинь (м.Овруч), Ірша (в межах населених пунктів Дворище, Нова Борова, Іршанськ), Гнилопять (Бердичів).

Аналогічна ситуація у чотирьох ставках, на яких відпочивають жителі Бердичева.

Крім того, неналежної якості вода і в річках Товста та Жерев (смт Лугини), Смолка (м.Новоград-Волинський), ставках по вул. Івана Франка у Хорошеві, у с. Стовпів Чуднівського району, № 1 у Чуднові, с. Вигнанка Любарського району.

 

Скасування інспекційних відвідувань Держпраці має захистити роботодавців – Ляпіна

Скасування судом постанови щодо інспекційних відвідувань Державної служби України з питань праці покращить захист прав роботодавців.

Про це на брифінгу в Укрінформі щодо постанови про інспекційні відвідування Держпраці сказала голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна, повідомляє кореспондент агентства.

“Це рішення суду (щодо скасування інспекційних відвідувань Держпраці — ред.) припинило хаотичну та далеко не в суспільних інтересах діяльність, що розвивалась через полегшений порядок інспекційних перевірок, які мали місце. Скасування цієї постанови жодним чином не погіршить права працівників та однозначно покращить захист прав роботодавців і має підштовхнути орган контролю до реальної боротьби з тіньовою зайнятістю, а не імітації цього процесу”, – сказала Ляпіна.

Вона зазначила, що, згідно зі звітом, який був розроблений Держпраці, Державна регуляторна служба може констатувати: фактично основна кількість встановлених Держпраці порушень у цій сфері стосувалась не викриття тіньової зайнятості, а фіксації порушень у заповненні трудової книжки.

Як відомо, 14 травня цього року Шостий апеляційний адміністративний суд скасував постанову Кабінету міністрів України від 29 квітня 2017 року № 295 “Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Цією постановою затверджено порядки здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю.

Отже, з цієї дати скасовано порядки проведення інспекційних відвідувань роботодавців та виїзних перевірок Держпраці щодо нагляду за роботою інспекторів місцевих рад.

Раніше у Державній регуляторній службі заявляли, що тиск на бізнес через державний нагляд (контроль) поки залишається досить серйозним.

 

У Новограді-Волинському вчилися розробляти проекти та шукати для них гранти

У Новограді-Волинському представників громадськості, органів місцевого самоврядування, освіти, медицини, комунальних підприємств навчали, як втілювати ідеї в реальні проекти та знаходити кошти на їх реалізацію.

Про це йшлося на тренінгу «Пошук, розробка та управління проектами», який провели фахівці Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В об’єднаних громадах потрібні люди, які вміють писати проекти і зможуть навчити цьому інших. Треба змінювати мислення й стереотипи, коли перед собою бачимо не проблему, а проект її вирішення», – зауважив радник з комунікації Житомирського ЦРМС Дмитро Клименко.

За словами першого заступника Новоград-Волинського міського голови Сергія Колотова, для реалізації місцевих проектів є чимало можливостей, але їх потрібно вміти знаходити та відстоювати свої ідеї. Він впевнений, що активна громада може втілити в життя багато проектів, залучаючи як фінансування з місцевого бюджету, так і міжнародні гранти. Як приклад він навів запроваджений у місті бюджет участі, що активізує громаду.

Серед проектів, які хочуть реалізувати у Новограді-Волинському, інтерактивний музейний простір, розумні громадські зупинки та електронні квитки, майданчик для дітей з особливими потребами, міська пральня, заходи з енергоефективності.

Як підкреслив Клименко, для будь-якого проекту неабияк важливі креативні ідеї. При цьому, у дітей їх традиційно значно більше, ніж у дорослих. Радник навів успішний приклад кількох громад, де проекти, запропоновані молоддю, доволі швидко були втілені в життя.

Так, це арт-центр Семенівської ОТГ, міжшкільний ресурсний центр і шкільне телебачення у Баранівській ОТГ, школа місцевого самоврядування у Коростишівській ОТГ, молодіжний хаб у Новоборівській ОТГ.

«Проект буде успішним, якщо перед його розробкою дати чіткі відповіді на такі запитання: чому, що, як, хто, коли, де, скільки», – пояснив Клименко.

Радник з регіонального розвитку Житомирського ЦРМС Георгій Федорук розповів учасникам тренінгу про те, як отримати гранти для проектів.

«Важливий крок до успішної реалізації проекту – це правильне заповнення грантової заявки. Треба знати типові помилки, які при цьому виникають, а також мати навички, аби в майбутньому проект пройшов усі етапи і отримав підтримку», – наголосив Федорук.

Під час роботи в групах учасники тренінгу отримали практичні рекомендації щодо покращення підготовки проектів та пошуку грантів. Крім того, ознайомилися з особливостями комунікації проекту зі стейкхолдерами і висвітленням процесу його підготовки та реалізації.

Як відзначили радники Житомирського ЦРМС, по окремим генерованим під час тренінгу проектам можна працювати в режимі консультацій у майбутньому.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

В Україні стартувала інформаційна кампанія “Я – громада”

В Україні розпочалася Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я – громада!», яка організована спільно Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Програмою «U-LEAD з Європою».

Про це йдеться в прес-релізі Програми «U-LEAD з Європою», який є в розпорядженні Укрінформу.

«Інформаційна кампанія «Я – громада!» має на меті інформувати населення про реформу децентралізації, виклики і переваги створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ), новий етап реформи. На сьогодні ця реформа визнана однією з найбільш успішних – за п’ять років в Україні створено 899 ОТГ (тільки за останній місяць – 11 нових), нині призначено вибори ще у 66 громадах. За темпами об’єднання Україна суттєво випередила європейські країни, і, за прогнозами уряду, процес добровільного об’єднання буде завершений у 2020 році», – йдеться у повідомленні.

Інформаційна кампанія передбачає проведення комунікаційних заходів з метою навчання громад ухвалювати усвідомлені рішення щодо об’єднання, визначати та усувати об’єктивні та суб’єктивні перешкоди на шляху до створення ОТГ, поширювати та використовувати позитивний досвід уже об’єднаних громад, залучати громадян до активної участі у покращенні життя в громадах та забезпечення їхньої спроможності.

Кампанія «Я – громада» пройде у 39 населених пунктів у різних областях України.

У рамках туру відбудуться як панельні дискусії, так і масштабні інформаційно-просвітницькі заходи у форматі Містечка децентралізації, де буде представлено модель сучасної ОТГ та різні сфери її діяльності: освіта, охорона здоров’я, екологія, ЦНАП, спорт тощо. У такий спосіб організатори проекту мають на меті підвищити обізнаність громадськості щодо реформи децентралізації та заохотити громадян ставати агентами змін.

Перший захід відбувся у смт Сарата Одеської області, в заході взяли участь понад 150 учасників публічної дискусії педагогів, лікарів, громадських активістів, представників місцевої влади, депутатів, бізнесменів, молоді.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Для ремонту доріг між райцентрами треба ще 50 мільярдів — Омелян

У проект державного бюджету на 2020 рік треба закласти додатково 50 млрд грн, які підуть на ремонт автодоріг, що сполучають районні центри.

Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми звертаємося із додатковою ініціативою до депутатського корпусу закласти у бюджет наступного року додатково 50 млрд грн, щоб ми могли відремонтувати дороги, які пов’язують між собою районні центри. Понад 10 тисяч кілометрів упродовж одного року, і це можливо зробити”, – сказав Омелян.

Він подякував парламенту за те, що в бюджеті минулого року на ремонт та будівництво доріг вперше було виділено 32 млрд грн з дорожнього фонду, з акцизу на пальне. “В цьому році понад 50 млрд грн, а в наступному — понад 70 млрд грн буде скеровано на українські дороги”, – додав урядовець.

Міністр наголосив, що ремонт українських доріг ведеться системно, але головне тут — фінансування. Як приклад він навів Польщу, де на ці цілі виділяється значно більше грошей. “200 млрд грн у перерахунку на українську валюту на фінансування, плюс 80 млрд євро з бюджету Європейського Союзу”, – додав він.

Як наголошував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, з’єднати усі обласні центри України якісними дорогами він планує до 2021 року.

 

Українські стартапи презентували у штаб-квартирі ООН

15.05.2019

У штаб-квартирі ООН відбувся захід “Роль акселераторів та інноваційних парків у досягненні цілей сталого розвитку ООН на ринках, що розвиваються”, за участі лідерів українських стартапів, які беруть участь у четвертому щорічному форумі науки, технологій та інновацій ООН.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Роль ООН у нашій роботі важлива, тому що організація є глобальною платформою для співробітництва та налагодження зв’язків. Це хороше місце для пошуку людей та початку дискусії з іншими країнами про те, як ми можемо співпрацювати та зробити нашу взаємодію більш ефективною”, – розповіла Галина Палійчук, голова департаменту партнерства платформи-акселератора Sector X.

Вона зазначила, що на Форумі науки, технологій та інновацій ООН, який нині відбувається у штаб-квартирі, зустрічаються багато ключових гравців з різних галузей – приватних бізнесів, урядів, неприбуткових організацій і це хороше джерело для пошуку взаємодії та партнерства.

“Безсумнівно, ми прагнемо до втілення однієї з цілей сталого розвитку ООН, номер 17, глобальне партнерство”, – зазначила вона.

Палійчук пояснила, що розвиток стартапів в Україні надзвичайно важливий, оскільки не вони не лише розвивають інновативність української економіки, але й створюють робочі місця, допомагають побороти соціальні проблеми .

Серед українських організацій та бізнесів, присутніх на форумі – інновативна медична технологія-додаток до смартфона Assayme, яка дозволяє у домашніх умовах виявляти на ранніх стадіях діабет другого типу; інноваційний парк Unit.City, інструмент для автоматизації пошуку претендентів на роботу NUWORK, який скорочує витрати для бізнесів на первинні співбесіди на 50%, програмне забезпечення та браузер для доповненої реальності AR browser. У заході також брав участь стартап з Білорусі – PeerClick, який надає програмне забезпечення для оптимізації аналізу ринків з елементами штучного інтелекту.

Захід організувала українська платформа-акселератор Sector X, яка допомагає стартапам зі Східної Європи виходити на глобальні ринки ЄС, США та країн Півночі.

“Аудиторія була дуже зацікавлена, задавали дуже багато питань, і після події підходили до нас, спілкувалися, обмінювалися контактами”, – підсумувала вона.

Форум науки, технологій та інновацій задля досягнення Цілей сталого розвитку ООН був заснований 2016 року. Його метою є надати майданчик для сприяння спілкуванню, налагодженню зв’язків та створенню мереж між відповідними стейкхолдерами, розвитку партнерства з метою визначити та дослідити основні потреби ринку технологій, розвитку наукової співпраці, впровадження інновацій.

Цьогоріч форум відбувається вчетверте і триває 14-15 травня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку.

 

Євросоюз узгодить нові санкції за кібератаки — ЗМІ

Міністри фінансів країн-членів Європейського Союзу у п’ятницю, 17 травня, узгодять новий режим санкцій проти осіб, визнаних винними у кібератаках.

Про це повідомляє Euobserver із посиланням на дипломатичні джерела – Укрінформ.

“Міністри фінансів ЄС на п’ятничній зустрічі у Брюсселі узгодять новий режим санкцій для осіб, визнаних винними в кібератаках“, – йдеться у повідомленні.

Згідно з новими санкційними правилами, процес заморожування активів та заборони подорожей до ЄС буде відбуватися швидше, ніж раніше.

Зазначається, що нещодавно країни ЄС схвалили схожі заходи проти людей, які винні у зловживанні хімічною зброєю, а нині продовжується підготовка третього режиму для порушників прав людини.

 

Невдача Facebook на українських виборах повинна хвилювати Європу – Politico

Протягом багатьох років Україна була ігровим майданчиком, на якому Росія тестувала способи втручатися у вибори – за допомогою хакерських атак або впливу на кампанії, і квітневі вибори Президента не стали винятком. Ця кампанія показала, що зусилля Facebook щодо захисту від дезінформації далекі від ідеалу. Про це йдеться в авторській статті наукового співробітника Інституту Кеннана Ніни Янкович для видання Politico, передає УНН.

Зусилля технічного гіганта з викорінення дезінформації з контенту, доступного на його платформі, являли собою “потьомкінське село” нормативних актів, пронизаних тріщинами і лазівками, які легко використовувалися учасниками всієї української інформаційної екосистеми.

Шляхи компанії захищати голоси українців повинні стати тривожним сигналом для Європи, законодавці якої намагаються зрозуміти, як захиститися від дезінформації напередодні виборів до Європейського парламенту в кінці цього місяця, вважає автор статті.

“Новий обраний Президент України Володимир Зеленський переміг чинного Петра Порошенка в брудній гонці, в якій слабкий моніторинг політичної реклами на Facebook дозволив поширити дезінформацію”, – йдеться в статті.

Так, повідомляється, що серед сторінок Facebook, які поширювали неправдиві заяви під час виборів, була сторінка з більш ніж 100 тисячами підписників, що розмістила відео, в якому стверджується, що Зеленський дозволить Росії захопити країну за допомогою насильницької військової операції. Інші зображували його наркоманом, а Порошенка – алкоголіком. На одній сторінці у Facebook була розміщена відредагована в цифровому вигляді фотографія української рок-зірки з плакатом проти Порошенка, коли в дійсності музикант мав протилежні погляди.

Крім риторики, ці сторінки на Facebook мають одну загальну характеристику: виборці не мають найменшого поняття про те, хто фінансує сторінки або оперує ними.

Facebook, вважають у виданні, запізнився з введенням правил прозорості щодо розміщуваної реклами, створюючи пошукову рекламну базу і вимагаючи від політичних рекламодавців “підтвердити свою особу і місце розташування” або ризикнути, що реклама буде видалена. Ці заходи вступили в силу тільки за два тижні до першого туру виборів 31 березня.

Коли правила нарешті почали діяти, вони застосовувалися поступово, і сторінки, які неодноразово порушували їх, все ще мали можливість купувати рекламу.

“Слуга виродків”, сторінка в Facebook, в якій стверджувалося, що Зеленський є російським колабораціоністом і наркоманом, розмістила і запустила не менше 59 політичних оголошень під час виборів. У кінцевому підсумку Facebook видалив, але не раніше, ніж вони досягли мільйонів українців.

17 оголошень, розміщених на сторінці в квітні між першим і другим турами голосування, зібрали не менше 6 мільйонів переглядів і обійшлися її адміністраторам в діапазоні від 7 до 30 тис. доларів, перш ніж Facebook видалив їх.

Українські вибори також показали, що є способи обійти географічні правила Facebook для поширення дезінформації.

Європейські онлайн-дебати напередодні травневого голосування можуть бути навіть “більш жахливими, ніж українські”, вважають у виданні. Континент є домом для зростаючих ультраправих, популістських і націоналістичних елементів, він страждає від неадекватного регулювання інтернет-комунікацій на виборах.

“Якщо “захист”українських голосів в Facebook є передвісником прийдешніх подій, ЄС повинен підготуватися до непрозорої онлайн-боротьби за вплив, якій допомагає і яку підтримує сама платформа”, – говорить автор.

Нагадаємо, раніше адміністрація компанії Facebook повідомила, що видалила в однойменній соцмережі 97 керованих Росією сторінок, груп і акаунтів які були сфокусовані на Україну.

 

Жорсткі заходи Facebook, Google та Twitter проти фейків дали результат – Єврокомісія

Єврокомісія оприлюднила чергову доповідь щодо дотримання глобальними інтернет-платформами, такими як Facebook, Google та Twitter, умов так званого Кодексу поведінки проти дезінформації, до якого онлайн-ресурси приєдналися перед європейськими виборами.

У цьому документі Європейська комісія визнала ефективність “жорстких заходів” інтернет-платформ у протидії спробам маніпулювати інформацією або проводити операції з розповсюдження дезінформації, йдеться у повідомленні Єврокомісії – Укрінформ.

“Ми визнаємо прогрес, досягнутий Facebook, Google та Twitter, у виконанні зобов’язань щодо підвищення прозорості та захисту інформації напередодні європейських виборів. Ми вітаємо жорсткі заходи, які всі три платформи здійснили проти маніпулятивної поведінки у використанні їхніх послуг, включаючи скоординовані операції проти дезінформації», – йдеться у заяві Єврокомісії.

Водночас Єврокомісія наголосила, що подальші зусилля є необхідними для послуг, які надаються платформами, зокрема, у сфері реклами. Платформи все ще не розкривають важливі деталі власних дій, які б дали підстави для об’єктивного та незалежного аналізу впливу таких послуг на упередження поширенню дезінформації.

“Дивлячись у майбутнє після європейських виборів, всі підписанти мають зараз наростити зусилля з розширення співпраці з організаціями. які займаються перевіркою інформації у всіх країнах-членах, а також надати необхідні інструменти для цього користувачам та дослідницькій спільноті. Платформи мають вжити заходи для посилення взаємодії з традиційними медіа для того, щоб сприяти розробці прозорих та надійних індикаторів правдивості джерел інформації”, – йдеться у документі.

 

Меркель передала вітання учасникам форуму урядових комунікацій у Києві

Речник уряду Німеччини, держсекретар, голова Федерального бюро преси та інформації Штеффен Зайберт передав слова вітання канцлера Німеччини Ангели Меркель учасникам форуму з урядових комунікацій.

Про це він сказав під час виступу на 3-ому Всеукраїнському форумі фахівців у сфері урядових комунікацій “Єдиний голос”, що проходить у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хотілося б передати слова вітання від канцлера Ангели Меркель і хотілося б вкотре підкреслити велику відданість і готовність Федеративної Республіки Німеччина співпрацювати і підтримувати реформи в Україні. Пані канцлер мене дійсно попросила, щоб я передав її слова”, – сказав Зайберт.

Він також висловив слова подяки і слова поваги тим українцям, які поклали своє життя, захищаючи свободу.

“І не лише Небесній Сотні, а, наприклад, Катерині Гандзюк із Херсона, яка не хотіла жити у світі, де є така корупція. І вона поклала своє життя на цей алтар”, – сказав Зайберт.

Він назвав неправильним, коли життя тих, хто вимагає прозорості та гідності від інших, знаходиться під загрозою.

Він також додав, що в Німеччині буквально кілька років тому мало знали про Україну, більше познайомилися з нею починаючи з 2013 року.

“Україна є обов’язковим об’єктом гібридних загроз кожного дня. Але в Німеччині також є такі прояви… У моїй країні довіра до традиційних ЗМІ зараз знаходиться на низькому рівні. Більше є браку довіри до ЗМІ” , – сказав Зайберт.

Як повідомлялося, у Києві проходить Третій Всеукраїнський форум фахівців у сфері урядових комунікацій ” Єдиний голос”.

 

Мінгареллі назвав Україну театром бойових дій в інформаційній війні

Україна зараз є театром бойових дій в інформаційній війні та однією з мішеней для дезінформаційних кампаній.

Про це сказав під час Третього Всеукраїнського форуму фахівців у сфері урядових комунікацій #єдинийголос голова представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми всі знаємо з вами, що Україна зараз є насправді театром бойових дій в інформаційній війні. Це одна з країн, які найбільш неправильно представлені у медіа. І вона – одна з найбільших мішеней для всіх дезінформаційних кампаній, що ми спостерігаємо практично щоденно. Цей виклик насправді не є суто українським. Це виклик, який насправді чимраз більше впливає на ЄС, на країни-члени ЄС та взагалі на західні демократії”, – сказав Мінгареллі.

Він додав, що достатньо велика кількість західних країн вже відчула вплив іноземних держав, втручання у виборчі процеси.

“Безумовно, мета такого втручання полягає у підриванні легітимності обраних виборних державних посадовців. І така дезінформація, такі кібератаки насправді впливають на наші окремі країни…”, – сказав Мінгареллі.

За його словами, країни Європейського Союзу повністю усвідомлюють реальність загрози потенційного впливу на демократичні системи країн-членів членів ЄС.

Водночас Мінгареллі наголосив, що “імідж ЄС у світі є навіть гірший, ніж у країн-членів ЄС”.

Третій Всеукраїнський форум фахівців у сфері урядових комунікацій #єдиний голос розпочав роботу в Києві у п’ятницю. Захід триватиме два дні – 17 та 18 травня. Зокрема, на форум запрошено як спікерів понад 30 кращих професіоналів з Німеччини, Європейського Союзу, Великої Британії, українських фахівців у сфері PR, дизайну, креативного сектору, лідерів думок, представників загальноукраїнських каналів, міністрів, державних секретарів, інших представників державних структур, які відповідають за питання комунікації.

У програмі форуму – виступи на теми, як правильно комунікувати урядові реформи, PR в освітніх, культурних та соціальних проектах, комунікації у сфері державного управління тощо.

 

Лідери думок, урядовці, стартапери: #єдиний голос зібрав уже 100 зустрічей у Кабміні

Запроваджений на форумах урядової платформи “Єдиний голос” open space дає унікальну можливість комунікувати представникам державних органів із представниками креативної індустрії , бізнесу, стартаперів.

Про це сказала керівник Департаменту інформації та комунікації з громадськістю Роксолана Стадник у коментарі Укрінформу.

“Набір спікерів є унікальними. У нас мікс представників державних органів та представників креативної індустрії, бізнесу, стартаперів. Найперше, що це унікальна можливість прокомунікувати, познайомитися, налагодити відповідні стосунки… Така можливість є дуже важливою, бо саме в такій колаборації ми маємо успішний приклад створення Ukraine.NOW”, – сказала Стадник.

Вона наголосила, що платформа “Єдиний голос” саме для державних комунікаторів обов’язково повинна існувати.

“Перший крок ми вже зробили – у грудні на засіданні уряду було підтримано урядове рішення, яким закріплено офіційно нашу платформу “Єдиний голос” і відповідні активності, які повинні здійснюватися. Тобто, він повністю юридично оформлений. І ми зараз працюємо відповідно до рішення уряду… Процес уже незворотній, на мою думку. Я вважаю, що кожен урядовець повинен поглиблювати роботу цієї платформи і бути зацікавленим у тому, щоб існували такі платформи”, – підкреслила Стадник.

За її словами, за три роки діяльності платформи “Єдиний голос” відбулося вже понад 100 зустрічей, в яких взяли участь понад 100 спікерів.

“Це великий комплекс роботи, який проводиться протягом трьох років саме з приходом уряду Володимира Гросмана. Він став лідером і дав старт проведенню такої комунікаційної платформи, яка об’єднала зусилля всіх державних комунікаційників з метою правильного, розумного донесення всіх тих реформ, які здійснює уряд”, – пояснила Стадник.

Вона повідомила, що в рамках платформи систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота урядових рішень.

“Ми вперше за весь період незалежності України почали запрошувати на “Єдиний голос” лідерів думок у медіа, піарі, рекламі, які б донесли цікавинки, що здійснюються в цих галузях, щоб ми могли їх використати в державних комунікаціях”, – зазначила Стадник.

Керівник департаменту наголосила, що “у державних комунікаціях сьогодні багато роботи, є куди розвернутися, і саме в цей час все можна брати і реалізувати, не боятися бути яскравими, не стандартними, креативними”.

“І я з твердістю можу сказати, що уряд до цього готовий. Тому вітаються будь-які яскраві і нестандартні підходи до донесення суспільству дій, які проводить уряд”, – наголосила Стадник.

Вона також поінформувала про моніторинги, які проводяться для вивчення роботи міністерства, комунікації зі ЗМІ, суспільством тощо.

“На сьогоднішній день, я вважаю, ми повинні комунікувати на випередження і бути продуктивними. Чим більше ми будемо доносити інформацію в суспільство, тим менше нас будуть запитувати й менше буде недостовірної інформації”, – вважає Стадник.

Вона також розповіла про ведення статистики щодо комунікації міністерств з суспільством, ЗМІ та виникнення здорової конкуренції серед міністерств, коли вони бачать успішні проекти та результати своїх колег.

Як повідомляв Укрінформ, Третій Всеукраїнський форум фахівців у сфері урядових комунікацій #єдиний голос розпочав роботу в Києві у п’ятницю. Захід триватиме два дні – 17-18 травня. Зокрема, на форум запрошено як спікерів понад 30 кращих професіоналів з Німеччини, Великої Британії та інших країн ЄС, українських фахівців у сфері PR, дизайну, креативного сектору, лідерів думок, представників загальноукраїнських каналів, міністрів, державних секретарів, інших представників державних структур, які відповідають за питання комунікації.

У програмі форуму – виступи на теми, як правильно комунікувати урядові реформи, PR в освітніх, культурних та соціальних проектах, комунікації у сфері державного управління тощо.

 

Аваков приїхав до Італії на суд у справі нацгвардійця Марківа

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков бере участь у черговому судовому засіданні у справі нацгвардійця Віталія Марківа у місті Павія (Італія).

Про це повідомляє прес-служба МВС – Укрінформ.

“На суді буде допитано свідків захисту: в.о. командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Миколу Балана і чотирьох співслужбовців-гвардійців Віталія Марківа. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков так само буде присутній у залі суду для того, щоб висловити підтримку нашому військовослужбовцю і надати всі необхідні докази його невинуватості”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 року за інспірованим обвинуваченням у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій сил АТО із бойовиками Гіркіна у місті Слов’янськ Донецької області.

Захист підсудного відкидає всі обвинувачення і наполягає на невинуватості українського військовослужбовця.

 

Кабмін схвалив 16 проектів на 47 мільйонів для реалізації у Закарпатті

Кабінет міністрів у рамках Держфонду регіонального розвитку схвалив 16 проектів Закарпатської області на загальну суму понад 47 мільйонів гривень.

Про це повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА – Укрінформ.

“На засіданні уряду у середу, 15 травня, схвалено 16 проектів Закарпатської області на загальну суму понад 47 мільйонів гривень державної програми “Державний фонд регіонального розвитку. Серед прийнятих проектів Закарпатської області – проекти у сфері дорожнього господарства, освіти, берегоукріплення, енергозбереження тощо”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що обласна комісія з відбору проектів спільно з облдержадміністрацією сформували перелік із 50 проектів регіонального розвитку, які мають бути профінансовані за рахунок коштів державного фонду.

Згідно з повідомленням, найближчим часом Мінфін має розпочати фінансування коштів за рахунок державного бюджету. Обов’язковою вимогою одержання коштів державного бюджету є наявність співфінансування на рівні не менше 10% та відповідність проектів стратегічним документам розвитку області.

Закарпатській обласній державній адміністрації індикативним показником Мінрегіону у 2019 році передбачено 285 мільйонів гривень для реалізації проектів регіонального розвитку.

 

Жителям ОРДЛО з російськими паспортами можуть заборонити в’їзд в ЄС — журналіст

Комісія Європейського Союзу вивчить можливість заборони на в’їзд до ЄС громадянам окупованих територій Донбасу, у яких є російські паспорти.

Про це повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк у Twitter – Укрінформ.

“Посли ЄС обговорили питання про видачу паспортів Росії на сході України. 7 держав-членів хочуть санкцій… Вони доручили комісії вивчити можливість заборони на в’їзд до ЄС громадянам з цими паспортами”, – написав він.

24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав інший указ “Про визначення з гуманітарною метою категорії осіб, які мають право звернутися із заявами про надання громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку”. В документі говориться, що жителі окупованих територій України – Донецької та Луганської областей – мають право отримати російське громадянство за спрощеною процедурою. Зокрема, їм не потрібно отримувати дозвіл на тимчасове проживання і посвідку на проживання.

У заяві делегації Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, зазначається, що ЄС вважає рішення Кремля щодо видачі паспортів населенню ОРДЛО спробою дестабілізувати Україну і уважно слідкуватиме за розвитком ситуації навколо видачі російських паспортів українцям.

 

В ООН підозрюють, що шпиталі у Сирії бомбардують цілеспрямовано

Дані про точне розташування медичних закладів у “зонах деескалації” у Сирії, які ООН передає сторонам, аби уникнути жертв серед цивільного населення, могли використовувати для їхнього бомбардування.

Про це заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок заявив 17 травня під час виступу на засіданні Ради Безпеки ООН щодо гуманітарної ситуації у північно-західній Сирії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Згідно з міжнародним гуманітарним правом ми зобов’язані захищати об’єкти цивільної інфраструктури, включно зі шпиталями. Ми повідомляємо сторонам конфлікту дані про їхнє розташування, аби вони дотримувалися цих зобов’язань… Не знаю, чи шпиталі спеціально бомбардують. Це знають ті, хто скидає бомби. Але я точно можу сказати, що нападів на медичні заклади дуже багато”, – заявив Лоукок.

Він повідомив присутнім свої відповіді на питання, які держави-члени, неурядові організації, що працюють у регіоні, лікарі шпиталів, сім’ї, які страждають через бойові дії, задають йому у зв’язку з ескалацією у Сирії останніх трьох тижнів.

“Хто скидає бомби на ці шпиталі? Я не можу сказати. Але щонайменше частина цих нападів, безсумнівно, організована людьми, які мають доступ до високотехнологічної зброї, включно з сучасними військово-повітряними силами і так званою “розумною” високоточною зброєю”, – заявив Лоукок, не називаючи Росії, але явно натякаючи на авіацію військ Асада та Російської Федерації.

На питання, чи використовується інформація щодо розташування шпиталів насправді для нападу на них, а не їхнього захисту, гуманітарний координатор ООН відповів, що це знов-таки питання до тих, хто скидає бомби, але “багато місць, які не мають військової цінності, не зазнавали нападів, у той час як шпиталі таких нападів зазнають”.

“Ми нині думаємо над тим, які висновки зробити з останніх подій відносно деконфліктних каналів, які включають інформацію щодо медичних закладів”, – наголосив він.

Лоукок зазначив, що він у розпачі і йому “невимовно шкода” батьків дітей, які тепер не знають, чи вести у разі проблем зі здоров’ям своїх дітей до шпиталів, чи безпечніше залишатися вдома і не надавати медичну допомогу.

Він нагадав присутнім, що генеральний секретар ООН давно застерігав від повномасштабних бойових дій у провінції Ідліб, оскільки це призведе до “гуманітарного жахіття, якого світ ще не бачив у ХХІ сторіччі”. Лоукок з жалем констатував, що попри попередження ООН, “найгірші очікування нині втілюються у реальність”.

Лоукок розповів про доставку ООН гуманітарної допомоги, їжі, наметів до сотень тисяч людей, проте попередив, що у разі повномасштабної ескалації бойових дій у регіоні “це знищить всі спроби надати допомогу”. “Ми нині несемося на всіх парах до втілення цього сценарію”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, 6 травня генсек ООН повідомляв, що занепокоєний обстрілами цивільної інфраструктури в Сирії внаслідок нового сплеску насильства та закликає сторони дотримуватися міжнародного гуманітарного права.

З квітня у Сирії триває масштабна військова кампанія сил Росії та режиму Асада у регіонах Хама та Ідліб, попри те, що ці території входять до “демілітаризованих зон”, про які президенти Туреччини та РФ домовилися 17 вересня минулого року.

За оцінками ООН, у зонах деескалації на північному заході країни нині мешкає 3 мільйони людей. Ще до початку ескалації, саме вони були найменш захищеним населенням у Сирії, зокрема 1 мільйон дітей, 1,3 мільйона переселенців, які приїхали до провінції з інших частин країни.

За останні три тижні, згідно з повідомленнями, які є у розпорядженні ООН, у Сирії були вбиті до 160 людей. Щонайменше 180 тисяч поповнили кількість внутрішньо переміщених осіб лише за три тижні. Дехто з них оселився у таборах для біженців, але близько 80 тисяч не мають куди піти і живуть у полях та під деревами.

Війна в Сирії почалася в березні 2011 року. За даними ООН, в ході конфлікту загинули понад 400 тисяч осіб, більше 10 мільйонів були змушені покинути свої домівки. 4,8 мільйона сирійців знайшли притулок за межами країни.

 

Мала академія наук та “Знання” спільно допоможуть юним ученим

Мала академія наук та Товариство “Знання” підписали договір про співробітництво щодо розвитку “Освіти 5.0”.

Підписання договору відбулося у п’ятницю в Укрінформі

“Наша держава має головний ресурс — це наша молодь, наші таланти, які сьогодні незважаючи на ті проблеми, які є в освіті, на матеріально технічну базу в школах, продовжують перемагати в міжнародних конкурсах. Сьогодні Товариство “Знання”, це інструмент як донести знання до людей, і таке поєднання самого середовища знань з Малою академією наук, де сьогодні близько 250 тисяч школярів, дасть змогу їм осягнути нові спеціальності”, – сказав на підписанні угоди президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

Співпраця буде реалізовуватися через Університет сучасного знання, який заснований Товариством “Знання”.

“Ми охоплюємо всю Україну, фактично ми представляємо коледжі, інститути, і в цілому Університет сучасних знань”, – розповів голова правління ВГО Товариство “Знання” Василь Кушерець.

Також в Укрінформі учні МАН презентували свої проекти, деякі з них вже знаходяться на етапі впровадження.

Наприклад, проект колишнього МАНІвського учня Валентина Фречки з утилізації опалого листя і переробки його на папір. Проект пішов в “успішне виробництво, зараз в Житомирській області, за підтримки приватного підприємства відбувається його реалізація,” – сказав Фречка.

Ще один проект МАНівського учня Данила Коваленка передбачає утилізацію відпрацьованих шин кріоакустичним методом. “Метод полягає в тому, що шини охолоджуються і подрібнюються ультразвуковою хвилею. В результаті ми отримуємо гумову крихту, яка може потім використовувати повторно. Ця технологія є новою і зараз ми намагаємося ії провадити в промисловість”, – розповів Коваленко.

Проект ще одного учня МАН, Гліба Карягіна, стосується забезпечення безпеки людини при роботі з небезпечними приладами, небезпечними матеріалами. Це робот, якого можна, за словами Карягіна, використовувати, зокрема, при розмінуванні, при роботі на територіях з радіоактивним забрудненням, для підвозу боєприпасів чи для евакуації поранених тощо.

 

На Житомирщині буревій знищив 100 гектарів лісу

На Житомирщині буревій пошкодив понад 100 гектарів лісу, що може стати причиною оголошення надзвичайної ситуації місцевого рівня.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства – Укрінформ.

«Буревій-смерч, що пронісся через Новоград-Волинський, Ємільчино та Городницю, нещадно понівечив ліс. Понад 100 гектарів лісу «знесло» за лічені хвилини», – інформує прес-служба.

Зокрема, у Городницькому та Новоград-Волинському лісгоспах стихія знищила різновікові листяні та хвойні насадження, а також теплиці, де вирощують саджанці дерев.

Зазначається, що загибель такої кількості дерев може бути оцінена як надзвичайна ситуація місцевого масштабу.

Як повідомлялася, через негоду на Житомирщині без світла залишилося 74 населені пункти.

 

Порошенко підписав закон щодо фінансування протимінної діяльності

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо удосконалення механізмів залучення коштів для фінансування заходів протимінної діяльності.

Про це йдеться на сайті глави держави – Укрінформ.

“Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення зміни до статті 8 Закону України “Про протимінну діяльність в Україні” щодо удосконалення механізмів залучення коштів для фінансування заходів протимінної діяльності”, який був ухвалений Верховною РадоюУкраїни 25 квітня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, закон удосконалює положення закону України “Про протимінну діяльність в Україні”, які регулюють питання фінансування заходів протимінної діяльності, шляхом спрощення механізму одержання фінансових ресурсів від донорів, що розширить можливості для залучення недержавних коштів у сферу гуманітарного розмінування в Україні.

Також цей закон вдосконалює положення закону, які регулюють питання фінансування заходів протимінної діяльності, шляхом запровадження норм, які дозволяють операторам протимінної діяльності здійснювати залучення фінансових ресурсів безпосередньо від донорів.

Реалізація закону буде здійснюватися в межах витрат з державного бюджету.

 

Порошенко призначив 17 нових суддів у різних областях

Президент України Петро Порошенко призначив 17 нових суддів до місцевих загальних, адміністративних, господарських і окружних судів у різних областях України. Про це йдеться в указах президента № 267, 268 і 269, розміщених на сайті президента України, повідомляє УНН.

Порошенко призначив у місцевих загальних судах на посади:

судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Мащука Віталія Юрійовича;

судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська Нижного Андрія Валерійовича;

судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Чайкіна Ігоря Борисовича;

судді Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Хараджу Наталю Вікторівну;

судді Галицького районного суду міста Львова Зубачик Наталію Богданівну;

судді Сихівського районного суду міста Львова Борачка Миколу Васильовича;

судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Мишка Віталія Володимировича;

судді Козельщинського районного суду Полтавської області Лизенка Андрія Вікторовича;

судді Рівненського районного суду Рівненської області Таргонія Михайла Вячеславовича;

судді Святошинського районного суду міста Києва Войтенко Юлію Вікторівну.

Також призначені у місцевих адміністративних судах на посади:

судді Луганського окружного адміністративного суду Шпенову Поліну Юріївну;

судді Сумського окружного адміністративного суду Савицьку Наталію Валентинівну;

судді Черкаського окружного адміністративного суду Білоноженко Марину Анатоліївну.

Крім того, президент призначив у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Донецької області Говоруна Олександра Володимировича;

судді господарського суду Львівської області Крупника Романа Володимировича;

судді господарського суду Харківської області Суслову Владлену Володимирівну;

Нагадаємо, після того як стала відома дата інавгурації Володимира Зеленського на посаду президента України, чинний український президент Петро Порошенко підписав ряд указів про звільнення з посад декількох осіб.

Так, Порошенко звільнив Ростислава Павленка з посади директора Національного інституту стратегічних досліджень,призначивши Василя Яблонського т.в.о. директора. Зокрема, був підписаний указ про звільнення з посади посла України в Китайській Народній Республіці.

Також були звільнені ряд радників Президента України. Серед них як позаштатні радники були звільнені Ростислав Павленкоі Сергій Березенко, також серед радників були звільнені Олег Медведєв та Юрій Бірюков.

Як повідомляв УНН, раніше була звільнена Ірина Геращенко з посади уповноваженого Президентом з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях. Та як представник Президента України у ВРУ була звільнена Ірина Луценко.

Вчора, 16 травня, Порошенко звільнив Костянтина Єлісєєва з посади заступника голови Адміністрації президента.

 

Громадянами України стали сестра Сенцова та екс-депутат РФ Пономарьов

Президент Петро Порошенко підписав укази про надання громадянства України колишньому депутату Державної думи РФ Іллі Пономарьову та сестрі політв’язня Росії Олега Сенцова Наталі Каплан.

Про це Ілля Пономарьов та Наталя Каплан повідомили на своїх сторінках у Facebook.

“Здійснилося! Я громадянка України!” – написала Каплан – Укрінформ.

“Нарешті, це трапилось! Сьогодні, чинний Президент України – Петро Порошенко, в останній робочий день своєї каденції, підписав указ про надання мені українського громадянства, згідно державного інтересу,” – пише Пономарьов.

Також він подякував Юрію Луценку, Сергію Березенку, Ігорю Насалику, Антону Геращенку, Наталі Науменко, Максиму Соколюку, Тарасу Березовцю, Роману Шпеку та Леоніду Козаченку за допомогу в отриманні українського паспорта. Й обіцяв “використовувати новий статус з метою отримання нових іноземних інвестіцій для країни, створення нових робочих місць, збільшення державного бюджету – все це для зростання добробуту українців”.

“Впевнений, що процвітання України – це ключ до змін у Росії”, – додав Пономарьов.

 

Віце-канцлер Австрії обговорював фінансування партії з РФ

Віце-канцлер Австрії Гайнц-Крістіан Штрахе та очільник парламентської фракції Австрійської партії свободи (FPÖ) Йоганнес Гуденус обговорювали фінансування партії з боку “племінниці російського олігарха” в обмін на преференції після приходу до влади.

Про це свідчить спільне розслідування німецьких видань Die Süddeutsche Zeitung та Der Spiegel на основі відеозаписів, таємно зроблених під час цієї зустрічі двох політиків на Ібіці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Віце-канцлер та лідер FPÖ Гайнц-Крістіан Штрахе перед парламентськими виборами в Австрії у 2017 році, очевидно, був готовий прийняти сумнівні пожертви з Росії. У разі його підтримки з боку сім’ї нібито російського олігарха, він обіцяв політичні послуги у відповідь – після того, як його партія увійде до уряду. Про це свідчать приховано записані відео. Саме на них показано, як правопопулістський політик дає надії, як вважалося, багатій росіянці щодо держзамовлень, якщо вона допоможе йому перемогти на виборах”, – йдеться в огляді великого за розмірами спільного матеріалу двох видань, який зараз доступний тільки за передплатою.

Відеозаписи демонструють зустріч на віллі на Ібіці у липні 2017 року, за декілька місяців до виборів в Австрії (вони відбулись у жовтні). Участь у ній беруть очільник FPÖ Гайнц-Крістіан Штрахе, його близька довірена особа Йоганнес Гуденус з дружиною, а також іще один чоловік, який говорить німецькою, та жінка, яка на відео спілкується російською та англійською мовами.

Жінка стверджує, ніби вона є багатою племінницею російського олігарха та хоче інвестувати в Австрію великі суми грошей (близько 250 млн євро) сумнівного походження. Зокрема, вона та чоловік, який її супроводжує, говорять про намір купити популярну австрійську щоденну газету Kronen Zeitung, яка буде працювати в інтересах FPÖ. В обмін вони очікують від Штрахе та Гуденуса відповідної “подяки”.

Попри те, що йшлося про нелегально отримані гроші, очільник FPÖ протягом понад шести годин, поки тривала зустріч, продовжував обговорювати різні варіанти співпраці. Як свідчить відео, Штрахе, зокрема, обіцяв після приходу до влади відібрати держзамовлення у великої австрійської будівельної компанії та віддати їх росіянам.

Політики також пропонували нелегальну систему фінансування Австрійської партії в обхід законодавства. Згідно зі Штрахе, на той час низка представників великого бізнесу Австрії вже робили схожим чином пожертвування FPÖ.

Зазначається, що Штрахе і Гуденус підтвердили зустріч на Ібіці. За їхніми словами, це була приватна зустріч, яка пройшла у святковій та невимушеній “атмосфері відпустки”.

Правопопулістська FPÖ за результатами парламентських виборів восени 2017 року ввійшла до коаліційного уряду Австрії. Представники партії неодноразово заявляли про необхідність скасування санкцій проти РФ, активації співпраці з Росією, а також незаконно відвідували анексований Крим.

Не виключено, що нинішній скандал може значно вплинути як на обох керівників FPÖ, так і на позиції самої партії в країні, а також на результат виборів до Європарламенту.

 

Google передбачив переможця Євробачення-2019 на підставі пошукових запитів

Компанія Google “визначила” переможця пісенного конкурсу Євробачення-2019 на підставі частоти запитів користувачів своєї пошукової системи. Про це повідомляє УНН з посиланням на ресурс Google trends.

Згідно з даними компанії, якби країни нараховували бали на підставі активності користувачів з інших країн, то перше місце зайняв би учасник з Франції Білал Ассані.

На другому місці була б Ісландія з учасником Hatari і піснею Hatri mun sigra.

На третьому місці – Росія з Сергієм Лазарєвим та його піснею Scream.

Нагадаємо, після двох півфіналів пісенного конкурсу Євробачення-2019 букмекери прогнозують, що в трійку фіналістів увійдуть представник від Нідерландів Дункан Лоуренс, представниця Австралії Кейт Міллер-Хайдке та швед Джон Лундвік.

 

Путін заявив про створення “фантастичної зброї” в РФ

У Росії розробляються бойові лазерні комплекси тактичного рівня, які раніше зустрічалися хіба що в фантастичних оповіданнях. Про це повідомив президент РФ Володимир Путін перед нарадою з приводу розвитку повітряно-космічних сил РФ, передає УНН з посиланням на ТАСС.

“Обговоримо роботу над системами лазерної зброї з використанням вітчизняної оптики і високочутливої оптоелектроніки, включаючи типи зброї, які ще недавно, якщо по-чесному сказати, ми це розуміємо, зустрічалися тільки в фантастичних оповіданнях. Я маю на увазі бойові лазерні комплекси тактичного рівня”, – зазначив Путін.

При цьому російський президент додав, що своєчасна реалізація цих об’єктів вкрай важлива, тому що вони визначать бойовий потенціал російської армії і флоту в найближчі десятиліття, практично на все ХХI століття.

За його словами, також перспективна для РФ “морська електроенергетика”. “Ми можемо, якщо доб’ємося необхідного результату, використовувати всі ці напрацювання потім, і треба до цього, безумовно, прагнути в цивільних сферах, в окремих регіонах Росії, де такі розробки будуть вкрай затребувані, в тому числі в Арктиці – в регіоні, який має для нас історичне і стратегічне значення”, – пояснив Путін.

Нагадаємо, дослідники Stratfor проаналізували, яку військову техніку виставили росіяни під час параду 9 травня. Російські збройні сили налічують близько мільйона осіб, і, незважаючи на застаріле обладнання та слабку промислову базу, все ще залишаються потужними, відзначають дослідники.

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе про санкції, Росію та майбутнє України в ЄС

Нещодавно, в Румунії пройшов неформальний саміт голів лідерів Європейського Союзу, в рамках якого була прийнята декларація про майбутнє ЄС. Очікується, що цей документ стане основою для прийняття в червні стратегії європейської політки на наступні 5 років. Яке місце України в наступному політичному циклі Європи та як в Україні розуміють співпрацю з ЄС в інтерв’ю УНН в кулуарах конференції “Майбутнє Європи” в Сібіу розповіла віце-прем’єр міністр України з питань з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

– Чи відкриває нові перспективи для України декларація неформального саміту ЄС, що була прийнята в Сібіу? Який ваш прогноз на європейську політику в рамках стратегії на наступні 5 років, до якої, власне, і йде підготовка?

– Я не бачу того, щоби зараз декларація пропонувала нові інструменти. Я думаю, що це є підтвердженням того статусу кво, готовності тримати відчиненими двері для тих, хто виконує вимоги до членства в Європейському Союзі. За останній рік нам вдалося вийти на реально новий рівень взаємин з Європейським Союзом – пріоритизувати завдання на основі Угоди про Асоціацію. В нас є чотири пріоритети – це енергетика, цифровий ринок, митна співпраця, включно з технічним регулюванням, і свобода, юстиція і безпека. Ці блоки були деталізовані на тогорічному саміті “Україна-ЄС” та закріпленні в рішенні Ради асоціації в грудні минулого року і зараз саме над цим ми працюємо. Власне, це і нашою платформою для подальшої двосторонньої активної взаємодії.

– Під кінець політичного циклу в Україні, можете підсумувати, що не вдалося рамках виконання “домашнього завдання”?

– Я вважаю, що протягом роботи нашого уряду, вдалося створити інституційну базу для ефективного виконання угоди про асоціацію, а це вимагає взаємодії, як мінімум уряду, парламенту й президента України. Як на мене, ми зробили все, щоб євроінтеграційний потяг стояв міцно на рейках: потяг є, рейки є, двигун на цей потяг поставлений й нам тільки треба набирати швидкість. Я дуже надіюся, що ми отримаємо підтримку новообраного президента для того, щоб рухатися в цьому напрямку і що він нас почує. Є, на жаль, сфери, в яких ми недовиконуємо свої зобов’язання по угоді про асоціацію і їх достатньо. Це пов’язано із кількома речами. Насамперед, ми продовжуємо змінювати нашу державну службу, яка створює інституційну спроможність в різних міністерствах, щоб реалізовувати завдання, закладені в угоді. Не у всіх міністерствах є така можливість, недостатньо людей, які знали б та добре володіли як європейським правом, так і розумінням чи глибиною наших потреб для того, щоб це максимально поєднати. Наприклад, до цього часу не було ухвалено жодного закону в транспортній галузі, які передбачені угодою. Ми зараз підійшли дуже близько, що прийняти два законопроекти – по залізничному транспорту й по водному. Я надіюся, що найближчими тижнями ці рішення будуть винесені на засідання парламенту. Тобто другий компонент – це якраз готовність парламенту підтримувати ці євроінтеграційні ініціативи, як окремі, так і урядові. З боку парламентарів хотілося б більше єдності навколо виконання закладених в угоді завдань. Це дві такі причини, чому не все вдається.

– Під час свого виступу на конференції “Майбутнє Європи” в рамках саміту, ви зазначили, що багато в чому реакція Європи була слабкою, зокрема після чергового нападу Росії в Азовському морі. На яку реакцію Україні слід розраховувати, з огляду на те, що розпочалися судові слухання щодо полонених моряків під час акту агресії в Азові?

– Я мала на увазі, що реакція була слабкою в порівнянні з тими діями, на які пішла російська Федерація в басейні Чорного та Азовського морів при атаці на наші судна й при захопленні наших суден й наших моряків. Як на мене, реакція була заслабкою. Ми з часом побачили санкції, які були запроваджені Європейським Союзом – як на мене, це, звичайно, результат компромісу між багатьма позиціями країн Європейського Союзу, тому вони не стали міцнішими (санкції – ред.). Ми знаємо, що є такі країни, які б хотіли відновити діалог як зазвичай з Російською Федерацією без необхідності платити ціну за примушення Росії дотримуватися міжнародного права. І все-таки ми бачимо, що якщо Росія не отримує по руках, якщо Росії не відповідати єдністю і сильною спільною позицією, то Росія сприймає це як безкарність та запрошення до подальших агресивних дій, що й відбулося з рішенням Російської Федерації про полегшену паспортизацію українських громадян, які проживають на окупованих територіях Сходу. Знову ж таки, як на мене, то засуджуючих політичних заяв – вони є надзвичайно важливими, ми їх дуже цінуємо, але їх недостатньо для того, щоб Російська Федерація зрозуміла, що їй серйозно будуть протистояти інші країни у порушенні міжнародного права, у порушенні тих же Мінських угод, до яких вона спричиняється таким рішенням, як паспортизація. Нам треба продовжувати спільну роботу з країнами ЄС, з нашими партнерами для того щоб отримати чітку відповідь не тільки через політичні заяви, а й через дії, спільні дії країн ЄС щодо Російської Федерації. Зокрема, й через посилення санкційного тиску.

– Тобто, мета спільної роботи в тому, щоб на дії Росії відповідати санкціями? Чи існують й інші механізми притягнення РФ до відповідальності, чи тільки санкції наразі?

– Ви так говорите про санкційний механізм, ніби він є недієвим. Насправді, санкційний механізм, якщо він є продуманий, вивірений і скоординований, зокрема, зі Сполученими Штатами, з тією ж Канадою, Австралією, — то це все разом дає ефект необхідності для РФ змінити свою позицію. Насправді, це один зі шляхів тиснути на Російську Федерацію. Інший – це, очевидно, політичний тиск, третій – це в рамках різних міжнародних організацій й пошук інших міжнародних інструментів користуючись інтересом РФ в тих чи інших організаціях. Тобто, наполягати на тому, що цей інтерес буде задоволений, якщо Росія змінить свою поведінку. Посилення української спроможності захищати себе, розбудовувати свою обороноздатність – це теж один із напрямків відсічі Російській Федерації, яку можуть надати інші країни. Якщо 4-5 років тому ми не мали Збройних Сил, які були б спроможні відбити атаку, й внаслідок широкого волонтерського й добровольчого руху ми змогли дати першу відсіч, то сьогодні це Збройні сили зовсім іншого рівня, які протистоять Російській Федерації, російській армії на Сході Україні щоби вони не казали. Якщо ми будемо весь час загравати з Російською Федерацією, як це робив, наприклад, Янукович, то ми вже всі знаємо до чого призвело таке загравання з Росією. Це тільки розбурхало її апетити й бажання захопити Україну.

– Наскільки розуміння українського питання сходиться у США та ЄС?

– Політика США базується на двопартійній підтримці України Конгресом й вона є чіткою. Коли одна країна приймає рішення – воно приймається легше, ніж коли ці рішення потребують узгодження 28 країн. Тому, скажімо, чіткіше звучить американська політика стосовно України, ніж коли ми говоримо про різкість рухів всього Європейського Союзу. Разом з тим, напрям цієї політики між (ЄС та США – ред.) збігається.

– Як бути з заграванням з Російською Федерацію з боку деяких членів Європейського Союзу? Чи залишаться в України друзі в ЄС після виборів Європарламент?

– Я думаю, що вибори в Європейський парламент трохи змінять склад з точки зору політичного представництва і так, там буде більше представників дещо популістичних сил та сил, які зацікавлені в беззастережному та безумовному діалозі з Російською Федерацією. Разом з тим, я переконана, що збережеться ця проєвроцентрична більшість, яка одночасно є й більшістю, яка підтримує Україну. Розумієте? Тобто, ті, хто поділяє цінності Європейського Союзу – це якраз ті самі люди, які й розуміють необхідність стояти на захисті міжнародного права, відповідно й інтересів України та протистоянні з Росією. Тому, я думаю, що ця більшість збережеться. Можливо, вона не буде такою, що переважає, але я думаю, що ми можемо розраховувати на те, що загальна політика Європейського парламенту до України збережеться.

– Тобто, загальна політика збережеться, але пропорції будуть інші?

– Співвідношення і кількість тих представників (євродепутатів – ред.), тих сил, які не є нашими друзями – умовно, буде вище в наступному складі ЄП.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 400

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua