Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 21.10.2019

Інформдень: 21.10.2019

Окупанти знову обстріляли ділянку розведення біля Золотого

З початку доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 7 разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“Противник обстріляв позиції наших підрозділів з гранатометів різних систем та стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив 4 обстріли по позиціях Об’єднаних сил: неподалік Авдіївки з напрямку Спартака – зі станкових та ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї; поблизу Водяного з напрямку Ужівки – з ручних протитанкових гранатометів; біля Пищевика з напрямку Верхньошироківського – з великокаліберних кулеметів; біля Верхньоторецького з напрямку Михайлівки – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” російські окупаційні війська здійснили 3 обстріли позицій Об’єднаних сил: неподалік Золотого-4 з напрямку Золотого-5 – зі стрілецької зброї; біля Попасної з напрямку Первомайська – з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів; поблизу Оріхового з напрямку Золотого-5 – з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Зазначається, що впродовж поточної доби, внаслідок обстрілів, втрат серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.

 

Окупанти обстріляли позиції ЗСУ під Попасною, Водяним та Авдіївкою

Цієї доби російські окупаційні війська здійснили чотири збройні провокації на лінії бойового зіткнення.

Про це повідомив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк – Укрінформ.

“Від початку поточної доби, 21 жовтня, російсько-окупаційні війська здійснили 4 збройні провокації на лінії бойового зіткнення, застосовуючи гранатомети та великокаліберні кулемети. За наявною інформацією, від початку поточної доби втрат серед наших героїв внаслідок ворожого вогню немає”, – сказав речник.

Він уточнив, що під ворожим вогнем опинилися наші воїни в районах н.п. Попасна, Пищевик, Водяне та Авдіївка.

 

ОБСЄ: біля обхідного мосту в Станиці з’явилися бойовики з пов’язками СЦКК

Патруль СММ ОБСЄ 19 жовтня вперше зафіксував бойовиків російських окупаційних сил з пов’язками з написом “СЦКК” при вході на тимчасовий обхідний пішохідний міст на ділянці розведення в районі Станиці Луганської.

Про це повідомляється в опублікованому у понеділок щоденному звіті СММ ОБСЄ, передає власний кореспондент Укрінформу.

“19 жовтня на ділянці розведення в районі н. п. Станиця Луганська (підконтрольний урядові, 16 км на північний схід від Луганська) команда СММ вперше побачила 3 членів збройних формувань (з нарукавними пов’язками з написом “СЦКК”) на вході до тимчасового обхідного пішохідного моста”, – йдеться у звіті.

Наступного дня, 20 жовтня, спостерігачі  ОБСЄ “знову бачили членів збройних формувань (з нарукавними пов’язками з написом “СЦКК”) на вході до тимчасового обхідного пішохідного моста, а також між південним краєм зруйнованої секції моста і блокпостом збройних формувань”.

Як повідомлялося,  у грудні 2017 року офіцери збройних сил Російської Федерації були виведені зі складу Спільного центру контролю та координації, після чого вони залишили Україну.

Інформації про повернення цих російських офіцерів, які перебували на Донбасі офіційно, не було. Відтоді діяла лише українська сторона СЦКК.

Українська делегація в ОБСЄ неодноразово заявляла, що поява чоловіків у військовій формі з пов’язками з написами “СЦКК”, зафіксована місією ОБСЄ на непідконтрольній території біля Станиці Луганської, є грубою спробою легітимізувати російську військову присутність у зоні розмежування.

 

ОБСЄ виявила на окупованій Луганщині 36 танків та майже 100 БМП

В окупованих районах Луганської області безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував 36 танків і майже 100 військових броньованих машин, розміщених із порушенням Мінських домовленостей.

Про це йдеться в опублікованому у понеділок щоденному звіті СММ ОБСЄ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Згідно з таблицею “озброєння, яке було розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння”, 18 жовтня на “навчальному полігоні” поблизу н. п. Бугаївка (37 км на південний захід від Луганська) БПЛА дальнього радіуса дії СММ ОБСЄ виявив 22 танки Т-64.

У цьому районі безпілотник також зафіксував щонайменше 48 бойових машин піхоти (БМП-1 – 40 одиниць, БМП-2 – вісім).

На іншому “навчальному полігоні” поблизу н. п. Мирне (28 км на південний захід від Луганська) БПЛА спостерігачів виявив 14 танків Т-64 та  вісім самохідних гаубиць (2С1 “Гвоздика”, 122 мм), дев’ять буксируваних гаубиць (Д-30 “Жаба”, 122 мм) і п’ять протитанкових гармат (МТ-12 “Рапіра”, 100 мм).

Крім того, у  цьому районі безпілотник зафіксував щонайменше 50 бойових броньованих машин (типу БМП).

 

МЗС Німеччини проти визнання Голодомору геноцидом – ЗМІ

МЗС Німеччини хоче, щоб петиційний комітет Бундестагу відхилив петицію про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.

Так, у понеділок, 21 жовтня, документ обговорювали на відкритому засіданні петиційного комітету Бундестагу, членами якого є 28 депутатів із різних фракцій німецького парламенту.

За словами члена комітету, депутата від правлячого Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Арнольда Фаатца, МЗС хоче, аби петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття геноцид не було визначене до 1951 року.

“На мою думку, цей аргумент є дуже технократичним. Те ж саме стосується й іншого аргументу — що, окрім українців, це штучно влаштований голод мав і інших жертв, зокрема, в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, так само більше схожий на відмовку…Я вважаю таку агрументацію досить небезпечною”, — пояснив він.

Фаатц зазначає, що це рішення МЗС пов’язано зі стосунками з Росією.

“Це означає стати на коліна перед Росією. Очевидно, ніхто не хоче створювати нові теми для конфронтації з Росією. Тим більше, багато держав уже висловилося щодо того, як вони дивляться на Голодомор, а саме: що це був геноцид. І зрозуміло, що голос Німеччині у цьому контексті мав би суттєву вагу”, — додає він.

Він прогнозує відхилення петиції.

“Швидше за все, рішення буде: відхилити петицію, обґрунтовуючи це тим, що це, мовляв, усе було жахливо, але поняття геноциду тут використовувати не можна. Інша альтернатива — передати петицію в МЗС із проханням врахувати її”, — додає він.

Нагадаємо, 21 жовтня у комітеті німецького парламенту — Бундестагу — розпочали розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Як повідомляв УНН, розміщена на сайті Бундестагу петиція, що пропонує німецьким депутатам визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, за місяць набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

Після цього у Бундестазі відреагували на петицію про визнання Голодомору геноцидом українців.

 

У Бундестазі розглянули петицію про визнання Голодомору геноцидом

Комітет із петицій німецького Бундестагу розглянув у понеділок, 21 жовтня, петицію про визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду.

Депутати й далі міркуватимуть, уряд не готовий визнати цей факт на юридичному рівні, хоча на політичному погоджується з фактом злочину, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Про петицію, яка назбирала понад 73 тисячі підписів за необхідних 50 тисяч, розповіла одна з ініціаторів збору підписів, українська активістка з Мюнхена Наталія Ткачук. Вона та професор історії Герхард Сімон навели цифри щодо однієї з найстрашніших гуманітарних катастроф і найбільших злочинів проти людства ХХ століття. Розповіли, що про визнання вже заявили чимало парламентів, а також запевнили, що прагнення України, аби Голодомор визнали геноцидом, аж ніяк не пов’язане з планами в майбутньому намагатися отримати відшкодування, а є лише намаганням вшанувати пам`ять жертв сталінізму.

Останній аргумент не здався переконливим для багатьох представників політичних фракцій, які взяли участь у засіданні. А також для держсекретаря МЗС ФРН Міхаеля Рота.

“Звичайно ж після цього (визнання) слідують позови щодо відшкодувань…. Визнання – не абстрактне вшанування жертв, це передбачає відповідальність”, – наполягав дипломат, який представляв на засіданні позицію федерального уряду.

Він підкреслив, що політичне визнання і юридично-правове визнання – різні речі. Рот нагадав, що політично уряд засудив Голодомор, але юридично це не може бути визнане геноцидом.

При цьому дипломат висловив вдячність за ініціативу, яка дозволить німцям, які нічого про це не знали, дізнатися про “ще один факт жахливих злочинів” проти людства. А також запевнив, що Берлін підтримує Україну в тому, щоб правда була донесена до якомога більшої кількості людей.

Утім, більш нагальним у МЗС вважають визнання Німеччиною відповідальності за злочини націонал-соціалістів, не лише перед російським народом, але також перед українцями та білорусами.

“Наша відповідальність має фокусуватися передусім на злочинах нацистів”, – заявив Рот.

Далі кожна фракція розглядатиме питання. У разі, якщо більшість буде за, розгляд відбуватиметься на пленарному засіданні парламенту. Наталія Ткачук прогнозує, що до цього може пройти півроку або навіть рік.

Посол України у ФРН Андрій Мельник повідомив кореспондентові Укрінформу, що буде зроблено все необхідне, щоб як члени комітету з питань петицій, так і інші депутати Бундестагу максимально були поінформовані про те, що таке Голодомор і чому важливо, щоб Німеччина його визнала. Планується ближчими місяцями, на початку 2020 року, поїздка членів комітету на чолі з його головою до України, щоб вони на місці змогли відчути, наскільки це питання є важливим для українського народу.

“Ми переконані, що цей візит також дасть імпульс, щоб депутати прийняли правильне рішення”, – сказав посол.

Загалом, за оцінкою Мельника, це історичний день, оскільки вперше в історії парламент Німеччини почав детально та предметно займатися питанням Голодомору. Яким буде результат, важко сказати, визнав дипломат, процес ухвалення рішень триватиме багато місяців. Але дуже важливо, що у всіх є розуміння, що про Голодомор треба більше розповідати. Через 5-10 років буде зовсім інша ситуація щодо сприйняття Голодомору в німецькому суспільстві, упевнений Мельник.

 

Макрон поговорив із Путіним: про дату зустрічі “нормандської четвірки” не домовились

Президент Франції Еммануель Макрон зателефонував президенту РФ Володимиру Путіну. Йшлося про Сирію та Україну. Про дату зустрічі “нормандської четвірки” не домовились, передає УНН із посиланням на повідомлення пресслужби Кремля.

У Кремлі зауважили, що розмова відбулась з ініціативи французької сторони.

“Під час обміну думками про ситуацію в Україні підкреслена безальтернативність мінського комплексу заходів як основи для вирішення внутрішньоукраїнського кризи. Від Києва потрібно безумовна реалізація всіх домовленостей, досягнутих в “нормандському форматі” і в Контактній групі. Перш за все, це стосується розведення сил і засобів на двох узгоджених ділянках лінії зіткнення у населених пунктів Золоте і Петровське, а також імплементації в українське законодавство “формули Штайнмайера”, – йдеться у повідомленні.

У Кремлі також відзначили, що під час обговорення можливості проведення чергового саміту “нормандської четвірки” Президент Росії знову акцентував доцільність його ретельної підготовки, що дозволило б виробити нові кроки в контексті повного виконання Мінських угод.

“Домовлено, що відповідна робота буде продовжена помічниками лідерів і міністерствами закордонних справ. Досягнуто домовленість про продовження двосторонніх контактів на різних рівнях”, – йдеться у повідомленні.

За даними пресслужби президента РФ, під час розмови лідери держав не оминули увагою і ситуацію в Сирії.

“Висловлено думку про необхідність поваги суверенітету і територіальної цілісності цієї держави. Володимир Путін проінформував про заходи Росією по стабілізації ситуації в регіоні, включаючи сприяння встановленню контактів між зацікавленими сторонами та забезпечення інтересів всіх етноконфесійних груп.

З метою виходу на стійке політичне врегулювання в Сирії наголошено на важливості запуску міжсирійську діалогу в рамках скликається під егідою ООН в кінці жовтня в Женеві Конституційного комітету”, – відзначили у Кремлі.

Раніше у Кремлі заявили, що просування у підготовці саміту в “нормандському форматі” не спостерігається.

 

У Путіна не бачать просування по підготовці саміту в нормандському форматі – РБК-Україна

У Росії чекають, що новий саміт буде ретельно підготовлено

Помічник президента Російської Федерації з міжнародних справ Юрій Ушаков заявив, що Росія не бачить особливого просування по підготовці саміту в нормандському форматі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на російські ЗМІ.

За словами Ушакова, їх турбує ситуація, яка створилася після засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську.

“Нас дещо турбує ситуація, яка створилася після того, як певну роботу провели політичні радники лідерів нормандського формату між собою, потім їх домовленості були закріплені рішенням контактної групи в Мінську. Зараз, я б так сказав: особливого просування у контексті підготовки запланованої зустрічі у верхах нормандського формату не спостерігається, хоча бажання провести таку зустріч у всіх сторін є”, – заявив він.

Ушаков також відзначив той факт, що після підписання узгодженого тексту “формули Штайнмайєра”, а також схвалення графіка розведення сил на ділянках лінії зіткнення біля населених пунктів Золоте і Петровське в Донбасі “почали надходити досить суперечливі сигнали з Києва”.

Також помічник президента РФ зазначив, що в Росії очікують, що новий саміт буде ретельно підготовлено.

“Ми хочемо, щоб цей саміт був ретельно підготовлений, у тому числі, щоб був заздалегідь узгоджений проект майбутніх підсумкових рішень і, щоб на цьому саміті були намічені якісь додаткові кроки по реалізації мінських домовленостей”, – заявив Ушаков.

Він додав, що Москва готова провести саміт, але його потрібно ретельно підготувати. “Зокрема, у ході розмови Путіна з (канцлером Німеччини Ангелою – ред.) Меркель лідери домовилися ще раз дати доручення і радників, і міністерствам закордонних справ активізувати підготовку і намагатися з’єднати і узгодити позиції”, – зазначив Ушаков.

Нагадаємо, голова Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко сподівається, що нормандська зустріч відбудеться у листопаді. Міністр заявив, що президент намагається вирішити це питання.

Також Володимир Зеленський заявив, що якщо нормандський формат буде відкладений через те, що не буде розведення в Золотому, то в такому разі Україна буде шукати інші формати, щоб повернути наших людей.

 

У Чехії заявили про викриття шпигунської мережі ФСБ

Чеською Службою безпеки та інформації (BIS) у співробітництві з Національним центром боротьби з організованою злочинністю (NCOZ) торік було виявлено і ліквідовано розвідувальну мережу, яка створювалася в Чеській Республіці російською ФСБ.

Про це заявив керівник BIS Міхал Коуделка на спеціальній прес-конференції в Нижній палаті Парламенту Чеської Республіки, повідомляє Chech Radio – Укрінформ.

За словами глави Служби безпеки і інформації, “фінансування вже ліквідованої мережі ФСБ здійснювалося з Росії, а також за допомогою російського посольства в Празі”.

Головним завданням мережі ФСБ, заявив Коуделка, було, з використанням спеціально створених серверів здійснення атак на різні цілі в Чехії, а також на партнерів країни.

Виявлена ​​мережа ФСБ, наголосив під час прес-конференції керівник чеської Служби безпеки і інформації, була повністю розгромлена завдяки прекрасній роботі співробітників Національного центру по боротьбі з організованою злочинністю. Розслідування діяльності ліквідованої мережі триває.

Як повідомляє тижневик Respekt, операцію з ліквідації агентурної мережі російської ФСБ в Чехії провели на початку 2018 року. Йшлося про розкриття діяльності групи громадян Росії і кількох росіян з чеським громадянством, яку вели під прикриттям дві приватні компанії, зареєстровані в Празі. Згадувані фірми, як повідомляє тижневик, займалися продажем програмного забезпечення і комп’ютерних компонентів звичайним клієнтам і одночасно реалізували хакерські атаки.

Керівник чеської Служби безпеки та інформації (BIS) Міхал Коуделка під час прес-конференції в Палаті депутатів заявив, що дії розвідувальних служб Росії, а також Китаю, протягом тривалого часу є найсерйознішою загрозою для безпеки Чеської Республіки.

 

«Тактика распространения российской дезинформации усложняется» – американские эксперты – Крим.Реалії

Бывший заместитель госсекретаря по вопросам публичной дипломатии в администрации Барака Обамы Ричард Стенгел (Richard Stengel) считает, что администрация предыдущего президента была недостаточно оперативной в реагировании на российскую дезинформацию и попытки вмешательства в президентские выборы 2016 года.

После аннексии Россией Крыма последовал вброс невероятного количества российской дезинформации против Украины, действия петербургского «Агентства интернет-исследований» (ставшего известным как «фабрика троллей») стали шаблоном и для российского вмешательства в США в 2016 году, – сказал Ричард Стенгел во время презентации своей книги «Информационные войны. Как мы проиграли глобальную битву против дезинформации, и как нам следует действовать в дальнейшем» (Information Wars: How We Lost the Global Battle Against Disinformation & What We Can Do About It).

Выступая в вашингтонском офисе Атлантического Совета в среду, 17 октября, он отметил: «Мы видели, что «Агентство интернет-исследований» делало в Украине, но никто не думал, что они будут делать все это и здесь». По мнению Ричарда Стенгела, США оказались уязвимы для скрытого распространения российской дезинформации и онлайн-манипулирования не только вследствие ограничений демократического общества и нерасторопности государственной бюрократии, но и из-за хорошо замаскированной тактики российских «интернет-троллей».

«Российская дезинформация была скрыта. Мы просто ее не видели», – отметил Ричард Стенгел в комментарии Русской службе «Голоса Америки», добавив, что распространение дезинформации через фейковые американские аккаунты оказалось эффективной стратегией, так как «мало, кто мог догадаться о том, откуда на самом деле распространялась информация без того, чтобы посмотреть на IP-адреса». Бывший заместитель госсекретаря также привел несколько примеров распространяемых российскими интернет-троллями ложных утверждений в то время.

«В Украине они могли распространять информацию о том, что за протестами на Майдане стояли нацисты, а во время избирательного цикла в США – начать говорить афроамериканским избирателям, что им бесполезно голосовать, так как правительству нет до них дела. Или начать заявлять, что Хиллари Клинтон вовлечена в секс-торговлю детьми через пиццерию в Вашингтоне. Это все совершенно ложные утверждения», – говорит Ричард Стенгел, по словам которого распространение российской дезинформации в США продолжается и сегодня.

«Отчет Комитета Сената США по разведке, вышедший на прошлой неделе, говорит о том, что они увеличили распространение дезинформации с 2016 года», – сослался бывший заместитель госсекретаря на опубликованный в среду, 9 октября, 85-страничный доклад американских сенаторов. Это второй опубликованный Комитетом отчет, который является результатом двухлетнего расследования. В докладе сенаторы от обеих партий приходят к выводу, что российское вмешательство в американские выборы 2016 года было частью более широкой информационной кампании, «направленной на то, чтобы посеять раздор в американской политике и обществе», а «Агентство интернет-исследований», находясь под руководством высших эшелонов российской власти, «стремилось повлиять на президентские выборы 2016 года в США, нанося под руководством Кремля ущерб шансам Хиллари Клинтон на успех и поддерживая Дональда Трампа».

«Несмотря на отрицание Москвы, руководство и финансовое участие российского олигарха Евгения Пригожина, а также его тесные связи с высокопоставленными чиновниками российского правительства, включая президента Владимира Путина, указывают на значительную поддержку, одобрение и руководство операциями и выбор целей для «Агентства интернет-исследований» со стороны Кремля», – говорится в отчете.

Евгений Пригожин и 12 сотрудников «фабрики троллей» были официально обвинены правительством США в июле прошлого года во вмешательстве в президентские выборы 2016 года.

В своих заключениях сенаторы Комитета также подчеркивают, что активность «Агентства интернет-исследований» не снизилась, а увеличилась после выборов 2016 года. Значительный всплеск активности, как отмечается в отчете, произошел в Instagram, Facebook, Twitter и YouTube. Деятельность России по распространению дезинформации, говорится в отчете, продолжается и сегодня, и в США ведется работа по ее выявлению. Сенаторы также предупреждают, что опасность попыток иностранного вмешательства в президентские выборы 2020 года существует, призывают администрацию президента принять советующие меры, а кандидатов на предстоящих выборах и других общественных деятелей тщательно изучать источники информации, прежде чем делиться ею в социальных сетях.

Среди ряда других мер сенаторы также отмечают необходимость лучшей координации и обмена информацией между технологическими компаниями и государственными органами. «Поскольку нам предстоят выборы 2020 года, я не ожидаю, что операции по распространению дезинформации со стороны России прекратятся», – говорит Грэм Бруки (Graham Brookie), директор занимающейся исследованием дезинформации «Лаборатории цифровых криминалистических исследований» Атлантического Совета. «Также с 2016 года мы наблюдаем, что тактика распространения российской дезинформации усложняется, и ее становится все труднее отслеживать. И так как ее стало сложнее выявить, то мой прогноз на 2020 год таков – если Россия захочет, чтобы мы знали о ее вмешательстве в наши выборы, то мы это узнаем, а если нет – то они изменят свою тактику для сокрытия своих целей», – добавляет эксперт.

Что касается опубликованного отчета Сенатского Комитета США по разведке, то, как подчеркивает Грэм Бруки, хотя положения этого доклада во многом уже известны и изучены рядом организаций и журналистами, важно, что данные выводы поддержаны сенаторами от обеих партий.

«Важно, чтобы опубликованный отчет был двухпартийным. Подобная оценка не была таковой в 2016 году, что ослабило реакцию США», – отмечает эксперт, добавив, что, помимо двухпартийной поддержки со стороны Конгресса, важно и активное признание проблемы со стороны администрации президента Трампа.

«Важно, чтобы Министерство внутренней безопасности США назвало инфраструктуру выборов критически важной, что позволит обеспечить больше защитных мер, чем было в 2016 году», – добавляет Грэм Бруки, по словам которого проблема распространения дезинформации является, однако, более обширной.

«Мы должны понимать, что дезинформация со стороны иностранных стран направлена на то, чтобы усугубить уже существующие разногласия в нашей демократии. Она не начинается и не заканчивается со днем выборов», – подчеркивает эксперт.

Эксперты отмечают, что решить проблему распространения дезинформации достаточно сложно. Среди мер, которые позволили бы ей противодействовать, можно выделить усиление мониторинга и ответственности техкомпаний за распространение дезинформации на своих платформах, улучшение координации между государственным и частными секторами, а также повышение медиаграмотности в обществе.

 

Сенцову вручили премію Ukrainian ID Awards

Український режисер, колишній політв’язень Кремля Олег Сенцов, якому сьогодні вручили премію Ukrainian ID Awards, заявив про створення громадської організації.

Про це він сказав після церемонії вручення в Українському домі, відповідаючи на питання журналістів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для мене головне, крім особистого життя, – громадська діяльність і творчість, у першу чергу кіно. Але я поділяю ці речі… Я знімаю про те, що мені цікаво, – те, що всередині мене. А громадська діяльність – це зовнішнє, те, що потрібно для країни, для хлопців, які у в’язниці. Ось цим я займаюся”, – зазначив Сенцов.

Він розповів, що багато зараз їздить по світу і по Україні, не всі зустрічі афішуючи.

“Кожен день я зустрічаюся з багатьма людьми і роблю все, що можливо, для нашої країни, перш за все щоб роз’яснити людям, і перш за все іноземцям, що за держава Російська Федерація, хто такий Путін, чого вони від нас хочуть і що ведучи з ними переговори, потрібно розуміти, що вірити їм не можна. І другий напрямок – це, звичайно, наші хлопці. Кожен раз, коли я беру мікрофон, я говорю про них, і буду говорити на всіх майданчиках, поки кожен з них не буде на свободі”, – підкреслив Сенцов.

Він також додав, що дійшов висновку, що громадською діяльністю треба займатися на професійному рівні.

“Зараз такий час, я всюди катаюся, всім цікавий, але це недовго триватиме, півроку максимум. Потім я всім набридну, і треба робити це більш професійно. І тому я сьогодні прийняв рішення про створення громадської організації, в якій я буду займатися досить широким спектром громадської роботи, правозахисної та культурної. Можливо, буде створено окремий фонд для функціонування цієї організації. Може, навіть я назву його своїм ім’ям, щоб скоріше зібрати гроші”, – сказав Сенцов.

Він також додав, що буде знімати фільми, які запланував. “Носоріг”, якщо все буде добре організовано, планує випустити восени 2020 року.

“Якщо все, знову ж таки, добре складеться, то влітку 2021 року буде зніматися фільм під назвою” Блискучий світ “. І далі у мене 5 сценаріїв, готових до виробництва. План простий: п’ять років – п’ять фільмів”, – підкреслив Сенцов.

 

Загороднюк розповів про здобутки Міноборони за 50 днів роботи уряду

Міністерство оборони за 50 днів роботи нового уряду провело аудит стану будівництва житла, погодило концепцію щодо держоборонзамовлення та відкрило шлях для здійснення закупівель товарів та послуг через Агенцію НАТО.

Про це повідомив міністр оборони Андрій Загороднюк у Facebook, коментуючи роботу відомства за 50 днів – Укрінформ.

Загороднюк повідомив, що новій команді Міноборони за ці 50 днів вдалося:

по-перше, провести експресаудит стану будівництва житла (йдеться, в тому числі про казарми поліпшеного планування та гуртожитки для контрактників). За результатами цього аудиту вивільнено кошти з т.зв. провальних об’єктів та спрямовано їх на введення в експлуатацію тих, що мають перспективу завершення вже до кінця року. Крім того, оптимізовано кошти для проведення конкурсів на закупівлю понад 300 квартир штатно-посадового житла для військовослужбовців;

по-друге, розроблено та погоджено концепцію нового закону про оборонні закупівлі. Цей документ має забезпечити конкурентність у сфері закупівель та знизити рівень “закритості” держоборонзамовлення. Що це дасть? Можливість більш ефективного використання бюджетних коштів, передбачених на закупівлю для модернізації зброї і техніки. Це також зведе до мінімуму корупційні ризики у цій сфері;

по-третє, ініційовано внесення змін до постанови уряду від 23 квітня 2014 р. № 117, які відкриють нам шлях для здійснення закупівель товарів та послуг через Агенцію НАТО з підтримки та постачання. Ці інновації дозволять за більш конкурентними цінами закуповувати сучасні та якісні продукти харчування та сухпайки для військовослужбовців.

Таким чином наші захисники під час виконання завдань зможуть отримати продукт, що цілком відповідатиме стандартам армій держав-членів НАТО, написав міністр.

Загороднюк зауважив, що завдяки співпраці з депутатським корпусом ухвалено зміни до законодавства, які відкривають можливості створити в українському війську повноцінний сержантський корпус. “Відтепер маємо нові військові звання, такі як: “рекрут”, “старший майстер-сержант”, “старший майстер-старшина”, “головний майстер-сержант” та “головний майстер-старшина”, що відповідає стандартам Альянсу”, – поінформував міністр.

За його словами, в подальшому Закон передбачає перегляд мотиваційного пакету, в тому числі принцип нарахування грошового забезпечення відповідно до практик, які існують в арміях держав-членів НАТО.

Окрім того, розпочато огляд стану “фрагментованих” інформаційних систем Міноборони та ЗСУ включно з дослідними конструкторськими розробками у цій сфері, аби також привести їх до стандартів НАТО, у відповідності з Federated Mission Network.

Міністр повідомив, що існує низка започаткованих проектів та інноваційних змін, робота над якими продовжується, і про її результати інформуватимемо окремо за кожним напрямком. “Впевнений, що, звітуючи за 100 днів роботи нової команди оборонного відомства, ми зможемо представити більше результатів. Рухаємося далі”, – написав міністр оборони.

 

Генштаб пропонує платити однаково резервістам і контрактникам

Законопроєкт, який передбачає, що резервісти, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві, матимуть за дні виконання службових обов’язків грошове забезпечення однакове з військовослужбовцями.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“У Головному управлінні персоналу Генерального штабу ЗС України опрацьована нова редакція законопроєкту про подальше вдосконалення системи соціальних гарантій і пільг для резервістів і військовозобов’язаних… Зокрема пропонується виплачувати грошове забезпечення резервістам так само, як і військовослужбовцям, за дні виконання ними службових обов’язків, одноразову грошову винагороду при укладанні контракту на проходження служби в резерві. А ще — забезпечити гарантоване першочергове працевлаштування, безоплатну медичну допомогу у військово-медичних закладах як під час, так і після 25 років служби у військовому резерві, зарахування цього часу до військової пенсії з розрахунку три роки служби у військовому резерві за один рік служби й надання до десяти додаткових діб до щорічної відпустки”, – повідомив на брифінгу старший офіцер мобілізаційного відділу управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Олександр Підлісний.

Він зазначив, що нову редакцію законопроєкту вже підписав начальник Генштабу ЗСУ, і наступного тижня вона буде направлена в Офіс Президента. Ухвалення цього закону підсилить мотивацію громадян України до служби у військовому резерві, поліпшить соціальні гарантії резервістам.

“Для роботодавців планується зниження податків на кожного резервіста, що працює, (зменшення єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 22 до 8,41%) та звільнення фізичних осіб-підприємців, які служать у військовому резерві за контрактом, від сплати за себе єдиного внеску”, — цитує Підлісного пресслужба.

У Міноборони нагадали, що схожий законопроєкт уже розглядала Верховна Рада, однак його відкликали наприкінці минулого місяця.

 

Україна має три місяці, щоб оскаржити рішення ЄСПЛ про люстрацію – експерт

Рішення Європейський суд з прав людини щодо люстрації українських чиновників ще не діє, і Україна має три місяці для його оскарження.

Про це в ефірі Українського радіо розповіла голова “Громадського люстраційного комітету” Тетяна Козаченко – Укрінформ.

За її словами, рішення ЄСПЛ стало надзвичайно серйозним повідомленням і його обговорення дуже потрібне, але в деяких моментах є передчасним.

“По-перше, це більше 70 аркушів. По-друге, воно не вступає в силу, якщо буде оскаржено з української сторони. Для цього є три місяці. По-третє, висновки, які там зроблені, мають як і підстави, і нами частково підтримуються, так можуть бути заперечені, ми повинні з цього приводу дати документи. І вже питання, чи подасть ці документи Міністерство юстиції, бо саме воно уповноважено в цих позовах представляти інтереси і зобов’язане подати пояснення для того, щоб цей розгляд був максимально коректний”, – наголосила Козаченко.

Вона зазначила, що довкола питання люстрації є багато міфів.

“Коли ЄСПЛ говорить, що під цей закон підпадає багато осіб, то ми їм можемо надати звіт Міністерства юстиції, який можливо вони не бачили, і який потрібно долучити для того, щоб це стало підставою розгляду і остаточного рішення ЄСПЛ. На 700 тисяч посадовців на 40 мільйонів населення під заборони за посадами потрапляє не більше 5 тисяч посадовців”, — сказала активістка.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський суд з прав людини 17 жовтня ухвалив рішення, що звільнення державних службовців на підставі закону України «Про очищення влади» (люстрацію) призвело до порушення їхніх прав.

У справі «Полях та інші проти України» (заяви № 58812/15, 53217/16, 59099/16, 23231/18 та 47749/18) , що стосувалася звільнення п’ятьох державних службовців відповідно до Закону України «Про очищення влади» (люстрацію) 2014 року, ЄСПЛ одноголосно встановив: порушення статті 6 § 1 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини у зв’язку з занадто тривалим розглядом справ трьох перших заявників на національному рівні, та порушення статті 8 (право на повагу до приватного життя) Конвенції щодо усіх п’яти заявників.

Суд зазначив, що право трьох заявників на справедливий суд протягом розумного строку було порушено, оскільки судові процедури щодо їх звільнення вже тривають більше чотирьох з половиною років і досі не завершені. Щодо питання за статтею 8 Конвенції, ЕСПЧ не ставив під сумнів, що в період перебування при владі колишнього президента Віктора Януковича система державної служби та демократичного врядування України постала перед значними викликами.

Однак суд вирішив, що закон про очищення влади застосовується дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони займали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, або на підставі зайняття посад у Комуністичній партії до 1991 року.

ЄСПЛ постановив, що Україна має сплатити кожному заявнику 5000 євро на відшкодування моральної шкоди. Суд також присудив 1500 євро першому заявнику і по 300 євро другому і п’ятому заявникам на кожного на відшкодування судових витрат.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2014 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про очищення влади» (люстрацію). Ним забороняється займати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

Конституційний суд України визнав закон про люстрацію відповідним Конституції.

 

Юрист пояснив, чому ЄСПЛ “забракував” закон про люстрацію

Очищення влади через люстрацію не може використовуватися як засіб покарання, відплати або помсти.

Про таке тлумачення люстрації Європейським судом з прав людини у справі п’ятьох колишніх держслужбовців проти України нагадав в інтерв’ю Укрінформу керівник відділу у департаменті Ради Європи з питань виконання рішень ЄСПЛ, кандидат на обрання суддею цього Суду Павло Пушкар.

«По-перше, Суд дійшов висновку, що тривалість судового розгляду справ перших трьох заявників не можна вважати розумною. По-друге, у практиці Суду є усталений принцип, що люстрація не може використовуватися як засіб покарання, відплати або помсти. І цей принцип було протлумачено по відношенню до фактичних обставин справи стосовно заявників та по відношенню до законодавства про люстрацію», – сказав юрист-міжнародник.

Як повідомляв Укрінформ, 17 жовтня Європейський суд з прав людини ухвалив рішення про те, що Закон України «Про очищення влади» (люстрацію) порушує дві статті Європейської конвенції з прав людини.

Рішення Суду ще не набуло чинності, адже сторони, включаючи державу Україна, яка попередньо програла справу, мають три місяці, щоб подати апеляції.

 

У Раді Європи на контролі 566 рішень ЄСПЛ щодо України

Відносно держави Україна у Комітеті міністрів Ради Європи перебуває на контролі щодо виконання 566 рішень Європейського суду з прав людини.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів керівник відділу у департаменті Ради Європи з питань виконання рішень ЄСПЛ, кандидат на обрання суддею цього Суду Павло Пушкар.

“Щоби зрозуміти контекст стосовно України, наразі на виконанні державою знаходиться 566 рішень Європейського суду з прав людини. Загалом, відносно України було постановлено 1 516 рішень ЄСПЛ, з моменту визнання юрисдикції Суду”, – сказав юрист-міжнародник.

Говорячи про основні, головні проблеми, що стосуються цих рішень та є на контролі Комітету міністрів РЄ, Пушкар відзначив, що йдеться про системно-структурні проблеми невідповідності функціонування правової системи України вимогам Європейської конвенції з прав людини.

“Таких рішень, за кількістю, в процедурі посиленого нагляду щодо України найбільше, і такі рішення генерують подібні повторювані порушення прав людини. Серед цих повторюваних невирішених проблем найбільші стосуються діяльності судової системи, невиконання судових рішень проти держави, надмірної тривалості судових та слідчих проваджень, проблем незалежності судової влади (системи дисциплінарної відповідальності та кар’єр суддів), а також проблем резонансного характеру, таких як скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення”, – зазначив співробітник секретаріату Ради Європи.

Окрім цього, за його словами, залишаються проблемними і питання розслідування катувань, а також проблеми законності та тривалості досудового перебування під вартою.

 

НАЗК виявило порушення у звітах 58 партій

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у звітах 58 політичних партій.

Про це повідомляє пресслужба агентства – Укрінформ.

“НАЗК завершило аналіз звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за ІІ квартал 2019 року: за результатами аналізу затверджено останні 121 висновок за зазначений звітний період. З них 58 висновків містять інформацію про виявлені порушення порядку подання звіту політичної партії та встановленого порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, за що передбачена відповідальність за статтями 212-21, 212-15 КУпАП”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, порушення виявлені у звітах парламентських політичних партій “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” та “Голос”.

“У звітах політичних партій, які увійшли до Верховної Ради України ІХ скликання і мають відповідні депутатські фракції, виявлені факти здійснення внесків особами з непогашеним податковим боргом, що заборонено законом. Протоколи про адміністративні правопорушення будуть складені уповноваженими особами Національного агентства на фізичних осіб-внескодавців”, – зазначила член Національного агентства Наталія Корчак.

Інформація про виявлені порушення також міститься у висновках таких політичних партій: «Бджола», «Біла Церква разом», «Відродження України», «Влада народу», «Воля», «Всеукраїнське об’єднання «Вільність і справедливість», «Всеукраїнське об’єднання «Громада», «Всеукраїнське об’єднання «Свобода», «Громадський рух «Народний контроль», «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», «Громадянська позиція», «Громадянський рух «Хвиля», «Громадянський союз», «Демальянс (Демократичний альянс)», «Єдина сила», «За конкретні справи», «За Україну!», «Комуністична партія України», «Конгрес українських націоналістів», «Контроль. Порядок. Справедливість», «Лейбористська партія України», «Ліберально-демократична партія України», «Народно-трудовий союз України», «Національний корпус», «Наші», «Наш край», «Об’єднання «Самопоміч», «Партія ветеранів Афганістану», «Партія захисників Вітчизни», «Партія національного відродження», «Партія поляків України», «Партія Шарія», «Патріот», «Поруч», «Правий сектор», «Право народу», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Республіканська платформа», «Рідне місто», Рух нових сил Михайла Саакашвілі» «Сила і честь», «Сила людей», «Сім’я», «Слов’янська партія», «Соборність», «Соціал-демократична партія України (Об’єднана)», «Соціалісти», «Соціал-патріотична асамблея слов’ян», «Справжні дії», «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка», «Українська морська партія Сергія Ківалова», «Українська партія честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю», «Українська стратегія Гройсмана», «5.10».

 

У НАЗК повідомили, як вчинять із 58 партіями-порушниками щодо декларацій

У випадку виявлення суттєвих порушень у деклараціях 58 політичних партій під час аналізу звіту щодо порушень у деклараціях Національне агентство з питань запобігання корупції буде звертатись до суду. Про це повідомила т.в.о. НАЗК Наталя Новак під час брифінгу за підсумками засідання уряду, передає кореспондент УНН.

“Я повинна ознайомитись із звітом — які саме порушення, які з них суттєві, які несуттєві. Якщо є суттєві порушення, далі НАЗК звертається до суду щодо стягнення коштів і діє відповідно до законодавства”, — зазначила Новак.

При цьому вона додала, що питання притягнення до відповідальності порушників буде перебувати на контролі НАЗК, оскільки воно пов’язано з відсутністю або наявністю політичної корупції.

Нагадаємо, раніше УНН повідомляв, що Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у звітах 58 політичних партій, зокрема у партіях “Слуга народу”, “Опозиційна платформа — За життя”, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” та “Голос”.

 

У НАЗК виступають за зміну законодавства в частині перевірки партій – Інтерфакс-Україна

Виконувач обов’язків голови Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) Наталія Новак заявляє про необхідність внести зміни до законодавства в частині перевірок політичних партій.

“Якщо у людини є податковий борг 65 грн, а ми влаштовуємо повну перевірку партії через цей маленький податковий борг, про який людина навіть не знає… тому даватимемо пропозицію для змін законодавства щодо зміни деяких процесів перевірки політичних партій”, – сказала Новак на брифінгу в понеділок у Києві.

Відповідаючи на запитання, які подальші дії НАБУ, яке виявило порушення за результатами перевірки політичних партій, Новак сказала: “Я думаю, я маю ознайомитися зі звітом, які саме порушення виявлено, які з них суттєві, які несуттєві. Якщо є суттєві порушення, то далі НАБУ звертається до суду для стягнення тих чи інших коштів і діє відповідно до законодавства”.

Вона додала, що це питання триматиме на контролі.

 

Гонтарева каже, що ПриватБанк був пірамідою, гіршою за “МММ”

Ексголова Нацбанку України Валерія Гонтарева вважає “театром абсурду” заяву бізнесмена Ігоря Коломойського про намір отримати 2 млрд дол. компенсації за націоналізацію ПриватБанку.

Про це вона сказала в інтерв’ю каналу “Прямий” – Укрінформ.

“Банк був порожньою пірамідою, гіршою за “МММ”. Там не те що капіталу, а там активів не було. На сьогодні 217 млрд грн неповернених кредитів, виданих пов’язаним з акціонерами особам. Уже мене немає два з половиною роки (на посаді голови НБУ – ред.), банк в державних руках вже майже три роки. Не виплачено жодної копійки за цими кредитами, жодної. Тобто ми постійно говоримо, що держава внесла 155 млрд грн, а насправді колишні власники винні ПриватБанку 217 млрд грн”, – зазначила вона.

Гонтарева підкреслила, що не знає, про які 2 млрд дол. компенсації говорить Коломойський: “Ми говоримо про діру. З діри гроші вийти не можуть. Ось є діра, а є гроші. Я навіть не знаю, про які 2 млрд дол. … Це нонсенс і черговий театр абсурду, який я навіть не хочу обговорювати”.

Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривав із червня 2017 року, її обсяг перевищував 50 томів.

Раніше Коломойський заявив, що йому не потрібний сам ПриватБанк, але потрібні 2 млрд дол. компенсації за капітал, який там був під час націоналізації.

Зі свого боку, у Національному банку запевнили, що колишній власник ПриватБанку Коломойський не отримає компенсації за націоналізацію банку, бо для такого рішення немає належних підстав.

 

Гонтарева: Пісня хору Верьовки підірве економіку, але не відразу – УП

Ексочільниця НБУ Валерія Гонтарева передрікає відтік інвесторів і падіння економіки через 3-6 місяців після виступу хору імені Верьовки на “Кварталі 95” із піснею про підпал її будинку.

Джерело: Валерія Гонтарева на The Page

Дослівно: “Жодна економіка в Україні ще не будувалася на такому політичному балагані і ганьбі. Зараз вони або одумаються, або пожинатимуть плоди.

Інвестори все бачать. Ключовою, звичайно, є історія з Приватбанком…

Суди мають зрозуміти, що ми не можемо поставити всю країну в залежність від любові до одного олігарха, навіть якщо президент вважає, що він йому щось винен. Якщо ти взяв відповідальність за країну, треба її нести.

Кабмін реформаторів міг би працювати, але з продажними судами, олігархами на задньому дворі і ситуацією з Приватбанком наслідки не змусять себе чекати. Для міжнародного співтовариства це червона лінія.

Зе-команда отримала країну на хвилі макростабільності і на цьому вони можуть якийсь час протриматися. Але при таких політичних потрясіннях все швидко полетить вниз.

Тут треба врахувати, що це відбудеться не миттєво – кореляція між політичним свавіллям і реакцією економіки становить 3-6 місяців.

Що було раніше: Міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що жарти “Вечірнього кварталу” проти Валерії Гонтаревої можуть і будуть сприйматися зовнішніми інвесторами як підтвердження зв’язків між олігархами і владою.

 

Порошенко закликає “Квартал 95” вибачитись за пісню про підпал будинку Гонтаревої

Експрезидент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко вважає, що власники та керівництво студії “Квартал 95” повинні попросити вибачення за пісню про підпал будинку колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Хору Верьовки минає 77-й рік. За цей час він став одним із мистецьких символів України. Саме тому власники та менеджери “95-го Кварталу” та каналу “1+1” мали би вибачитися – перед кількома поколіннями артистів, причетних до слави колективу, перед мільйонами шанувальників їхньої творчості. І, звичайно ж, перед головою Національного банку Валерією Гонтаревою“, – зазначив Порошенко.

При цьому політик переконаний, що оцінку діям теперішнього керівництва хору дадуть глядачі, а “можливо, кадрові висновки зробить Мінкульт”.

“Але хор – це значно більше, ніж його менеджмент. Ніж та група, яка співала в шоу”, – підкреслив він.

Водночас Порошенко нагадав, що в жовтні 2014 року Володимир Зеленський вибачився перед главою Чечні Рамзаном Кадировим за недоречний відеоролик, який вийшов у передачі “95-го Кварталу”.

“Історія з Рамзаном Кадировим довела, що “Квартал” вміє вибачатися, коли захоче. У ділків, які хотіли догодити власнику телеканалу, якому зобов’язані усім, крім хіба що свого народження, своїх ідеологічних цінностей немає. А над чужими вони знущаються вже не один рік”, – додав політик.

Як повідомлялося, в останньому випуску “Вечірнього кварталу” за 19 жовтня на телеканалі “1+1” гумористи разом з хором імені Верьовки фактично висміяли підпал будинку колишньої голови Національного банки України Валерії Гонтаревої.

Остання назвала подію “соромом”, вказавши, що у цивілізованому суспільстві неможливо уявити, щоб хтось “насміхався над людським горем”.

Після інциденту міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський попросив вибачення у Гонтаревої за виступ хору.

Водночас міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що виступ “Кварталу 95” та хору імені Верьовки з номером “Горіла хата” про пожежу у Гонтаревої є негативним сигналом для зовнішніх інвесторів, оскільки більшість із них сприймають Гонтареву як видатного реформатора.

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що вночі 17 вересня спалили її будинок в селі Гореничі під Києвом. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне пошкодження майна.

 

У НБУ чекають на позитивне рішення щодо ПриватБанку в судах Лондона й Делавера

У Національному банку України очікують, що в результаті розгляду справи по ПриватБанку проти Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова в судах Лондона й американського штату Делавер кошти будуть повернуті Українській державі.

Так прокоментувала ситуацію перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу.

“Звичайно, у ПриватБанку є своя юридична стратегія, як повернути понад 200 млрд гривень позик, що були розподілені попереднім керівництвом та не обслуговуються зараз. Ми це вітаємо, і я сподіваюсь, що в лондонському суді будуть слухання по суті, оскільки зараз підтверджена лише юрисдикція”, – зауважила перший заступник голови НБУ.

Вона також висловила сподівання на позитивне рішення у справі в американському суді.

“Ми очікуємо, що і в Сполучених Штатах пройдуть слухання по кейсу, поданому в Делавері. Це дасть змогу відновитися банку й повернути кошти державі, а також узагалі збалансувати цю ситуацію”, – підкреслила Рожкова.

Вона підтвердила, що справа ПриватБанку є одним із аспектів, на який звертають увагу у МВФ на переговорах по новій програмі розширеного фінансування для України. Передусім, йдеться про повернення державі втрачених коштів.

“Не тільки МВФ, але й усі наші міжнародні фінансові партнери та інвестори чітко розуміють: якщо країна має бюджетний дефіцит, позичає кошти на зовнішніх ринках, на внутрішньому ринку, вона не може закривати очі на те, що є боржники перед країною. І що деякі з цих боржників продовжують володіти активами, мати прибутковий бізнес, і при цьому вони навіть не хочуть розглядати питання повернення всіх своїх боргів державі”, – підкреслила представник НБУ.

Крім того, це питання визначатиме, яким шляхом Україна розвиватиметься далі. “Чи буде вона олігархічною державою з чітко окресленими монополіями, де відсутнє верховенство права? У Фонді очікують, що країна повинна визначитися, бо власники банків-банкрутів є також власниками заводів, фабрик, футбольних клубів, і вони продовжують нормально себе почувати”, – зауважила Рожкова.

У МВФ наголошують, що вони не є політичною організацією, а фінансовою структурою. Але, позичаючи кошти країнам для того, щоб вони відновили свою економіку, Фонд вимагає реформ.

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2017 року націоналізований державний ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова і компаній, які їм імовірно належать або перебувають під їх контролем. Зокрема, йдеться про фірми Teamtrend, Trade Point Agro, Collyer, Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і Ukrtransitservice. У травні 2019 року ПриватБанк подав подібний позов до суду в американському штаті Делавер.

 

Жарти “Кварталу” про Гонтареву сприйматимуться як підтвердження зв’язків між олігархами і владою, – Милованов – Лівий Берег

Міністр економіки прокоментував жарт про згорілий будинок ексголови НБУ.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов прокоментував музичний номер студії “Квартал 95”, присвячений пожежі в будинку ексголови Нацбанку України Валерії Гонтаревої.

На його думку, такі жарти негативно впливають на інвестиційний клімат в Україні і будуть сприйматися як підтвердження зв’язків між олігархами і владою. Про це міністр написав на своїй сторінці у фейсбуці.

“Нещодавно “95 квартал” і хор Верьовки виступили з номером “Горіла хата” про пожежу в Гонтаревої. Для зовнішніх інвесторів це виглядає дуже погано. Поясню – чому. Більшість зовнішніх інвесторів сприймають Гонтареву як видатного реформатора. Під її керівництвом НБУ перейшов на гнучке курсоутворення і інфляційне таргетування. Це технічні терміни, що описують, яким чином НБУ сьогодні приймає рішення. Новий тип прийняття рішень дозволив, на думку експертів та інвесторів (і я згоден), забезпечити низьку інфляцію і стабільність курсу сьогодні”, – пояснив Милованов.

“У той самий час, на думку зовнішніх спостерігачів, Гонтарева перебуває під тиском від Коломойського за рішення про ПриватБанк. Також вони не розуміють, наскільки сьогоднішня влада є незалежною від Коломойського й інших олігархів. “95 квартал” асоціюється з владою. І жарти проти Гонтаревої можуть і будуть сприйматися як підтвердження зв’язків між олігархами і владою. Це може бути несправедливо, але така реальність. Тому номер “95 кварталу” про Гонтареву безпосередньо впливає на інвестиційний клімат в Україні, і цей вплив негативний”, – додав міністр.

Нагадаємо, напередодні в мережі з’явилося свіже відео “Кварталу 95”, в якому Євген Кошовий разом із хором імені Григорія Верьовки заспівав пісню “Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала”. На YouTube відео майже відразу ж зібрало 10 тисяч дизлайків.

Міністр культури Володимир Бородянський у своєму фейсбуці попросив вибачення в Гонтаревої за участь хору, який фінансується переважно за рахунок держави.

Олігарх Ігор Коломойський, якого також згадували в пісні, заявив, що наразі не дивився номеру, але, за його словами, йому “дуже сподобалася” фраза про те, що “хата згоріла від сорому”, а ще більше – про те, що “Валерія думає на Валерича”. Журналісти запитали, чи не вважає Коломойський такий номер насмішкою, бізнесмен відповів, що ні.

Ексголова Нацбанку Валерія Гонтарева зараз проживає у Великобританії, оскільки після звільнення з НБУ вона отримала місце в Лондонській школі економіки. Наприкінці серпня 2019 року вона потрапила в Лондоні під машину і була госпіталізована. Її очікує тривалий курс реабілітації після отриманих травм.

На початку вересня 2019 року в центрі Києва згорів автомобіль невістки Гонтаревої. 12 вересня співробітники ДБР вломилися в її квартиру в центрі Києва. Вночі 17 вересня Гонтаревій спалили будинок у селі Гореничі під Києвом.

 

Пов’язувати позицію Зеленського з номером “Кварталу 95” не варто — Гончарук

Пов’язувати виступ “Кварталу 95” та хору ім.Верьовки з номером «Горіла хата» про пожежу у Валерії Гонтаревої до офіційної позиції Президента України Володимира Зеленського не варто.

Про це Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Прив’язувати ситуацію з цим гумором, яким би він вдалим чи невдалим здавався, до позиції Президента я би точно не став. Оця паралель, мені здається, дуже небезпечна”, – сказав Гончарук.

За його словами, глава держави тримає на контролі хід розслідування справи щодо підпалу будинку Валерії Гонтаревої. “Я неодноразово бачив реакцію Президента Зеленського на історію з пожежею у будинку пані Гонтаревої. Ця реакція була абсолютно правильна і людська: ніхто не може радіти з того, що у людини горить будинок. Президент Зеленський із цього точно не сміявся. Більше того, він як очільник держави, я можу це підтвердити, вживає усіх залежних від нього заходів разом із правоохоронними органами”, – зазначив глава уряду.

Прем’єр-міністр додав, що сам не дивився цей номер, тому не береться його обговорювати, але вважає, що у будь-якій ситуації сміятися над чужим горем неприпустимо.

“Але я вважаю, що у світі буде багато сатиричних видань, команд, у яких є дуже різний стиль, тому оцінювати гумор, політику або державного чиновника взагалі, на мою думку, це дурний тон. У нас демократична держава, і кожен має право жартувати, як йому видається. Якби це була якась інша команда, а не команда 95-го кварталу, то цей гумор взагалі пішов би непомічений. Тому я коментую не сам гумор, я коментую ту паралель, яку йому зараз приписують”, – додав Гончарук.

Як повідомлялося, 19 жовтня в ефір на телеканалі “1+1” вийшов черговий випуск програми “Вечірній квартал”, в якій актори студії “Квартал 95” представили номер про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої.

За словами гендиректора й худкерівника хору Зеновія Коринця, за виступ у згаданому номері “Кварталу 95” хористи отримали 30 тис. грн.

Раніше міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки, а міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов зазначив, що виступ “Кварталу 95” та хору ім.Верьовки з номером «Горіла хата» про пожежу у Гонтаревої є негативним сигналом для зовнішніх інвесторів.

Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, одним із власників якого був бізнесмен Ігор Коломойський. Тепер вона живе і працює у Великій Британії.

Уночі 17 вересня під Києвом згорів будинок колишньої очільниці НБУ Валерії Гонтаревої. У поліції Київської області заявили, що розглядають підпал як одну з версій.

 

Хор імені Верьовки за виступ у “95 кварталі” отримав 30 тисяч гривень

Про це сказав гендиректор і художній керівник хору імені Верьовки Зіновій Корінець, повідомляє 24 канал – Укрінформ.

За словами Корінця, ідея номера належала режисерам “Кварталу”. Він додав, що в якійсь мірі піддався на вмовляння і погодився на участь хору імені Верьовки в скандальному номері.

Він також зазначив, що хор часто працює за контрактами. За його словами, цього разу “Квартал” заплатив їм 30 тис. грн за виступ в номері.

Водночас керівник хору наголосив, що ніколи і в думках не мав наміру говорити про щось антиукраїнське.

На уточнююче запитання журналіста, чи не боїться він якихось мітингів на концертах з приводу цього, він відповів: “Так, можливо, на жаль”.

Як повідомлялося, пісню про інцидент з будинком Гонтаревої, що прозвучала в ефірі випуску “Кварталу 95” 19 жовтня, виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки і гуморист Євген Кошовий. Зокрема, прозвучали такі рядки: “Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала”, “Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича”, “Мораль проста – хата згоріла зі стида”, “Люди вогонь побачили – допомагати почали, відра схопили й прібіглі, у вогонь соляру плескали”.

Гонтарева, коментуючи цей номер, сказала, що подібного не могло статися в цивілізованому суспільстві. “Це ганьба! Глузувати над людським горем – це неможливо уявити в цивілізованому суспільстві” – зазначила екс-глава НБУ.

У свою чергу, міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою.

Вночі 17 вересня під Києвом спалили будинок Гонтаревої. У поліції Київської області заявили, що розглядають підпал як одну з версій.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підпал будинку Гонтаревої – недопустимий прояв кримінального тиску.

В Офісі Президента заявили, що розкриття цього злочину має стати пріоритетом для правоохоронців.

 

Керівник хору Верьовки про виступ у “95 кварталі”: Мені незручно, ми просто повелися

Генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець каже, що йому незручно за виступ хору в “95 кварталі”, де актори поглузували з Валерії Гонтаревої і з того, що в неї згорів будинок.

Про це він сказав у коментарі Укрінформу.

“Це був стьоб… Вони подзвонили, прийшли. Я не погодився спочатку з тим текстом. Але мені заперечили: тут нічого такого немає, ми тільки те й робимо, що над усіма жартуємо. У нас така програма, ви нічого такого не думайте. Ми стібаємося над усіма — і над президентом, і над іншими”. Мене просто переконали, і ми якось не сприйняли це всерйоз. І ми з режисером, до речі, сперечалися: що текст непристойний – як можна стібатися, якщо в людини щось згоріло?.. Я, знаєте, мабуть, до кінця не подумав. І ми потрапили в нехорошу ситуацію. Мені дуже-дуже незручно”, – сказав Корінець.

Він розповів, що вперше артисти хору були запрошені до участі у виступі “95 кварталу”, пропозиція надійшла тиждень тому.

“В концерті “95 кварталу” ми вперше. Ми на Майдані з ними працювали, на стадіоні, де звучали проукраїнські речі. Ми стільки позитиву вносимо у все проукраїнське. Не тільки в державних заходах беремо участь… І, зрештою, в цій пісні нічого антиукраїнського не було. Але це неприємний стьоб над людиною. Я тут згоден. З усіма в цьому згоден. Ми просто повелися. Я не подумав. Що тут виправдовуватися?.. Це рішення приймав я, а не колектив”, – зазначив гендиректор.

Корінець також додав, що не очікував такої гострої реакції, “що це так неприємно відгукнеться”, і весь інтернет про це заговорить: “Мені неприємно. І тоді було неприємно, бо, чесно, колектив теж не хотів це співати. Не мав бажання цього робити. На жаль, таке сталося…”

Як повідомлялося, 19 жовтня в ефір на телеканалі “1+1” вийшов черговий випуск програми “Вечірній квартал”, в якій актори студії “Квартал 95” представили номер про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої.

Зокрема в ефірі прозвучала пісня, яка починається зі слів “горіла хата-палала, а в Лондоні жінка плакала” із прозорим натяком саме на Гонтареву, як на сьогодні живе та працює в британській столиці. Цю пісню виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки та гуморист Євген Кошовий.

Раніше міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки, а міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов зазначив, що виступ 95-ого кварталу та хору ім.Верьовки з номером «Горіла хата» про пожежу у Гонтаревої є негативним сигналом для зовнішніх інвесторів.

Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, одним із власників якого був бізнесмен Ігор Коломойський. Тепер вона живе і працює у Великій Британії.

27 серпня Печерський райсуд Києва дав ДБР дозвіл на силовий привід Гонтаревої на допит у справі про ймовірні зловживання службовим становищем членами правління Нацбанку.

Гонтарева назвала виклик до Генпрокуратури для вручення підозри спробою дискредитації досягнень у фінансовому секторі й пропонувала слідчим прилетіти до Лондона.

30 серпня ексголова НБУ повідомила, що її збив автомобіль у центрі Лондона, – їй зробили операцію.

В ніч проти 5 вересня невідомі підпалили автомобіль, зареєстрований на невістку колишньої глави НБУ, яку також звуть Валерія Гонтарева.

А в ніч проти 17 вересня згорів дім Гонтаревих у Гореничах під Києвом. Поліція відкрила за цим фактом кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

 

“Браво!”: Коломойський відреагував на номер 95 кварталу “Горіла хата”

Український бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що йому «дуже сподобався» номер студії «Кварталу 95» про підпал будинку колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

Про це він сказав у коментарі проєкту Радіо Свобода «Ньюзрум» – Укрінформ.

Як зазначається у повідомленні, Коломойський спочатку сказав, що не бачив номер, утім після запитань Радіо Свобода пообіцяв подивитися і зрештою відповів: «Браво!», – та додав, що номер йому «дуже сподобався». «З приводу того (сподобалось – ред.), що «згоріла від сорому», – зазначив він.

«Вам саме ця фраза сподобалась?» – уточнила журналістка. «Ну звичайно!» – відповів Коломойський. Він також додав, що ще більше йому сподобалася фраза «Валерія думає на Валерича».

На запитання про те, чи не вважає він це насміханням над людським горем, Коломойський відповів, що ні. «Так не останнє ж майно згоріло. Що тільки в неї хата згоріла? А скільки на Донбасі хат згоріло?» – зазначив він.

На запитання про те, чи сподобається йому, якщо «Квартал» жартуватиме про спалені на Донбасі будинки, Коломойський відповів: «Коли вони будуть жартувати – будемо розмовляти. А ми ж зараз говоримо в контексті (підпалу будинку Валерії Гонтарєвої – ред.). Маніпуляціями тільки не займайтесь».

Окрім того Коломойський відкидає закиди про те, що номер номер студії «Кварталу 95» про підпал будинку Гонтаревої міг замовити саме він до її дня народження.

«Я не знаю, коли день народження у Валерії Гонтарєвої, хоча це нескладно дізнатись за бажання. По-друге: я не брав і не беру участі в створенні контенту «Кварталу 95», тим більше на честь дня народження Гонтаревої (занадто багато їй честі)», – зазначив він.

Коломойський також додав, що з «Кварталом» не підтримує зв’язок з вересня минулого року і на політику їхніх жартів не впливає.

Як повідомлялося, пісню про інцидент, яка прозвучала в ефірі випуску «Кварталу 95» 19 жовтня, виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки та гуморист Євген Кошовий. Зокрема, прозвучали наступні рядки: «Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала», «Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича», «Мораль проста – хата згоріла зі стида», «Люди вогонь побачили – допомагати почали, відра схопили й прибігли, у вогонь соляру плескали».

Гонтарева, коментуючи цей номер, сказала, що подібного не могло статися у цивілізованому суспільстві. «Це сором! Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити у цивілізованому суспільстві!» – зазначила Гонтарева.

У свою чергу, міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою.

Уночі 17 вересня під Києвом спалили будинок Гонтаревої. У поліції Київської області заявили, що розглядають підпал як одну з версій.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що підпал будинку Гонтаревої – неприпустимий прояв кримінального тиску.

В Офісі Президента заявили, що розкриття цього злочину має стати пріоритетом для правоохоронців.

У червні ексголова НБУ Гонтарева заявляла, що ексвласник ПриватБанку Ігор Коломойський їй погрожує.

 

Коломойський назвав Гонтареву та Мілованова «дебілами», а міністра культури — «покидьком»

Про це Коломойський заявив «Настоящему времени», коментуючи пісню «Кварталу 95» про спалений будинок Гонтаревої, інформує Громадське.

Олігарх сказав, що не бачить нічого поганого у пісні, бо це сатира, і немає на що ображатись.

«Гонтарева нехай спокійно сидить у Лондоні та переписує майно на інших, доки їй ще щось не спалили… Чи співчуваю я Гонтаревій? Я не співчуваю! Я співчуваю десяткам, а можливо і сотням тисяч людей, вкладникам різних банків, яких вона пограбувала. А цій тварі я не співчуваю», — сказав він.

Також він прокоментував, що екс-глава НБУ розцінює цю пісню як травлю.

«Вона розцінює? Ну так нехай до психіатра сходить, дебілка. Може в неї манія переслідування розвинулася… Якщо вона божевільна, то її у лікарню треба відправити. Вона себе месією вважає, ви знали? Вона психічно неврівноважена і божевільна дура. Я мав досвід спілкування з нею з 2014-го до літа 2016 року. Вона невмєняшка», — заявив Коломойський.

Олігарх вважає, що міністр економіки Тимофій Мілованов має подати у відставку, якщо він бачить загрозу для інвестицій у цій пісні.

«Це говорить про його рівень як міністр. Іншого слова як дебіл просто не знайдеш. Дуже прикро, що міністр економіки в Україні — дебіл», — сказав олігарх.

Він додав, що міністр культури Володимир Бородянський, який вибачився перед Гонтаревою, «покидьок».

«А міністр культури Бородянський — я точно знаю, що він не дебіл. Він вибачився перед Гонтаревою. Так ось: нехай краще вибачиться перед усіма постраждалими від Гонтаревої. Крім Коломойського. Тому що коли він вибачається за когось перед Гонтаревою, це означає, що він не дебіл, а покидьок», — сказав Коломойський.

У випуску «Вечірнього кварталу» прозвучала пісня з висміюванням спалення будинку Гонтаревої, в якій зокрема є фрази: «Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала», «Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича», «Мораль пісні проста — хата згоріла зі стида».

Сам Коломойський сказав, що йому дуже сподобався номер. Він уточнив, що особливо сподобалась фраза, що «хата згоріла від сорому», а ще більше сподобалася фраза «Валерія думає на Валерича».

У «Кварталі 95» не побачили нічого поганого у цьому номері: «Це гостра політична сатира, так було, є і буде».

Керівник хору Верьовки також прокоментував участь жінок колективу у номері «Кварталу», заявивши, що йому «дуже не зручно» через це.

 

Керівник хору Верьовки попросив вибачення у Гонтаревої

Зеновій Корінець визнав, що ухвалив неправильне рішення.

Генеральний директор, художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець в інтерв’ю Укрінформу узяв на себе провину за скандальний виступ колективу.

“Цей мій вчинок неетичний стосовно пані Валерії. Я ухвалив неправильне рішення, щоб колектив був у цій пісні. Уже сталося, як сталося. Хочу попросити вибачення у пані Валерії особисто, як людина”, – сказав він.

Як повідомлялося, 19 жовтня в ефір на телеканалі “1+1” вийшов черговий випуск програми “Вечірній квартал”, в якій актори студії “Квартал 95” представили номер про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої.

Зокрема в ефірі прозвучала пісня, яка починається зі слів “горіла хата-палала, а в Лондоні жінка плакала” із прозорим натяком саме на Гонтареву, як на сьогодні живе та працює в британській столиці. Цю пісню виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки та гуморист Євген Кошовий.

 

Керівник хору Верьовки: Якщо мені скажуть піти, я піду

Зеновій Корінець дав інтерв’ю Укрінформу

Генеральний директор, художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець в інтерв’ю Укрінформу узяв на себе провину за скандальний виступ колективу.

Як повідомлялося, 19 жовтня в ефір на телеканалі “1+1” вийшов черговий випуск програми “Вечірній квартал”, в якій актори студії “Квартал 95” представили номер про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої.

Зокрема в ефірі прозвучала пісня, яка починається зі слів “горіла хата-палала, а в Лондоні жінка плакала” із прозорим натяком саме на Гонтареву, як на сьогодні живе та працює в британській столиці. Цю пісню виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки та гуморист Євген Кошовий.

 

Керівник хору імені Верьовки заявляє про погрози та цькування

Художній керівник Національного хору імені Верьовки Зеновій Корінець заявив про цькування та погрози на свою адресу після виконання артистками хору пісні про пожежу в будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої на концерті “Кварталу 95”.

Про це він сказав у коментарі Радіо Свобода – Укрінформ.

“Цькування зараз почалися, погрози життю. Звичайно, там, у цьому виступі, нічого антидержавного не було. Проте некоректна ситуацією з Валерією Олексіївною сталася. Дійсно, я, мабуть, повинен вибачитися перед нею. Там стібали пана (Ігоря – ред.) Коломойського і її”, – сказав Корінець.

Він заявив, що стосовно організації виступу із хором контактували від колишнього учасника “Кварталу 95”, народного депутата зі “Слуги народу” Юрія Корявченкова.

“Запропонував народний депутат Юрій Корявченков. Від нього контактували. Приїхала режисура “Кварталу”. Вони сказали: “Ми хочемо щось таке українське, жартівливе” Показали цей текст. Я кажу: “Ви знаєте, тут стосовно хати – це неприємна ситуація”. “Та ні, це всі стібуться, це інтернет. Усі стібуться, у тому числі й ми це робимо, це наша така програма, ми стібемося над усіма уже не один рік”, – розповів Корінець.

У відповідь на запитання про можливе скасування державного фінансування хору він сказав: “Колектив тут ні до чого”.

Як повідомлялося, в останньому випуску “Вечірнього кварталу” за 19 жовтня на телеканалі “1+1” гумористи разом з хором імені Верьовки фактично висміяли підпал будинку колишньої голови Національного банки України Валерії Гонтаревої. Після інциденту міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський попросив вибачення у Гонтаревої за виступ хору.

Остання назвала подію “соромом”, вказавши, що у цивілізованому суспільстві неможливо уявити, щоб хтось “насміхався над людським горем”.

Український бізнесмен Ігор Коломойський, про якого у пісні теж неопосередковано згадували, прокоментував номер фразою “браво” і зазначив, що найбільше йому сподобалася фраза “Валерія думає на Валерича”.

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що вночі 17 вересня спалили її будинок в селі Гореничі під Києвом. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне пошкодження майна.

Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки заснований майже вісім десятиліть тому і об’єднує в своєму складі близько півтори сотні професійних співаків. Колектив відзначений численними національними та міжнародними нагородами. Його діяльність головним чином фінансується державою.

 

У Бородянського сумніваються, чи має держава фінансувати проєкти на зразок хору Верьовки

Заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк висловилася щодо доцільності державного фінансування соцреалістичних проєктів на зразок Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки.

Свою позицію політик висловила на своїй сторінці у Facebook, коментуючи спільний виступ студії “Квартал 95” та хору імені Верьовки про підпал будинку колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

“Цікаве гіпотетичне питання: якщо держава розвернеться з фінансовою підтримкою «до джерел» (нематеріальної культурної спадщини, так сказать) – до відтворення і вивчення фольклорних форм (чим зараз займаються, наприклад, Божичі, Гуртоправці, Гуляйгород, Древо і багато інших), а паралельно відмовиться від фінансування соцреалістичних проєктів, як от хор Верьовки, даючи подібним колективам можливість самостійно виміряти свою «потрібність» глядачу і спроможність, як це роблять зараз інші, скільки сотень чи тисяч обурених громадян волатимуть про нищення «національної» культури? Чи все, що колись було створене державою, треба підтримувати через дихальний апарат і крапельницю спільним коштом? Якщо треба тої шароварщини українському народу, то глядач підтримає її на концертах, правда ж, чи ні?” — зазначила Подоляк.

При цьому вона додала, що “хайп спадає за два дні, потім починаються ходіння по муках, по кабінетах, по комітетах, по депутатах і чиновниках різних відомств, потім наймаються медіатори, PR-агентства, щоб стишили конфлікт, потім у відставку йде той, хто «створив конфлікт», а шаровари і віночки залишаються далі національним фетишем”.

Як повідомлялося, 19 жовтня в ефір на телеканалі “1+1” вийшов черговий випуск програми “Вечірній квартал”, в якій актори студії “Квартал 95” представили номер про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої.

Зокрема в ефірі прозвучала пісня, яка починається зі слів “горіла хата-палала, а в Лондоні жінка плакала” із прозорим натяком саме на Гонтареву, як на сьогодні живе та працює в британській столиці. Цю пісню виконували співачки Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки та гуморист Євген Кошовий.

Раніше міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки, а міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов зазначив, що виступ 95-ого кварталу та хору ім.Верьовки з номером «Горіла хата» про пожежу у Гонтаревої є негативним сигналом для зовнішніх інвесторів.

Як повідомляв Укрінформ, Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, одним із власників якого був бізнесмен Ігор Коломойський. Тепер вона живе і працює у Великій Британії.

27 серпня Печерський райсуд Києва дав ДБР дозвіл на силовий привід Гонтаревої на допит у справі про ймовірні зловживання службовим становищем членами правління Нацбанку.

Гонтарева назвала виклик до Генпрокуратури для вручення підозри спробою дискредитації досягнень у фінансовому секторі й пропонувала слідчим прилетіти до Лондона.

30 серпня ексголова НБУ повідомила, що її збив автомобіль у центрі Лондона, – їй зробили операцію.

В ніч проти 5 вересня невідомі підпалили автомобіль, зареєстрований на невістку колишньої глави НБУ, яку також звуть Валерія Гонтарева.

А в ніч проти 17 вересня згорів дім Гонтаревих у Гореничах під Києвом. Поліція відкрила за цим фактом кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

 

“Квартал 95” про скандальний номер: Це гостра політична сатира

Артисти студії “Квартал 95” заявили, що колектив хору імені Верьовки не брав участі в написанні пісні про підпал будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої, та висловили жаль, що колектив хору “незаслужено піддається інформаційній атаці”.

Про це студія “Квартал 95” повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Майже кожен новий випуск “Вечірнього кварталу” стає резонансним, бо ми жартуємо на ті теми, які хвилюють суспільство. “Квартал” – це гостра політична сатира, так було, є і буде. Навіть, якщо це не подобається деяким політикам. Саме політики, їхні дії і наслідки їхніх дій, які відчувають мільйони українців, дають нам привід для сатири. Ми вдячні хору імені Верьовки та нам шкода, що заслужений колектив незаслужено піддається інформаційній атаці. Колектив не брав участі в написанні матеріалу, тому, будь ласка, поважайте його”, – йдеться у повідомленні.

Також колектив студії звернувся до міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського. “Пане Володимире, дякуємо вам за вашу реакцію. Ми запрошуємо вас на наступну зйомку “Вечірнього кварталу”, щоб одразу після концерту ви сказали, за що вам соромно, а за що ні”, – зазначається у повідомленні.

“Квартал 95” звернувся і до міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова. “Бажаємо вам успіхів, економічного стрибка і побільше інвесторів. Але, якщо щось піде не так, можете сміливо звинувачувати нас. Погодьтеся, з точку зору економіки дуже обґрунтовано будуть звучати такі тези, як: “Через жарт коміків “Вечірнього кварталу” гривня впала у п’ять разів”. “Зовнішній борг України зростає в тій самій пропорції, в якій зростає обличчя Євгена Кошового”. Наш гумор – наша головна зброя. І поки наша зброя гостра і різка, ми будемо з гордістю займатися своєю справою”, – підсумували у “Кварталі 95”.

Як повідомлялося, в останньому випуску “Вечірнього кварталу” за 19 жовтня на телеканалі “1+1” гумористи разом з хором імені Верьовки фактично висміяли підпал будинку колишньої голови Національного банки України Валерії Гонтаревої.

Остання назвала подію “соромом”, вказавши, що у цивілізованому суспільстві неможливо уявити, щоб хтось “насміхався над людським горем”.

Після інциденту міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський попросив вибачення у Гонтаревої за виступ хору.

Водночас міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що виступ “Кварталу 95” та хору імені Верьовки з номером “Горіла хата” про пожежу у Гонтаревої є негативним сигналом для зовнішніх інвесторів, оскільки більшість із них сприймають Гонтареву як видатного реформатора.

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що вночі 17 вересня спалили її будинок в селі Гореничі під Києвом. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне пошкодження майна.

 

Сварки уряду і “Слуги народу” є лише у головах окремих “товаріщей” в інтернеті — Гончарук

Сварки між Кабінетом міністрів та деякими парламентськими фракціями і групами існують лише в окремих ЗМІ, насправді ж взаємодія відбувається конструктивно.

Про це Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На мою думку, скандал існує лише в окремих ЗМІ, в голові окремих “товаріщей” в інтернеті. Жодного скандалу не було і бути не може. У нас дуже конструктивні відносини і з керівництвом Верховної Ради, і з керівництвом фракцій, і з головами комітетів, з усіма. Єдине що, дійсно, дуже часто, в парламенті виникають дискусії жваві, іноді якісь непорозуміння щодо якихось конкретних питань. Нічого спільного зі скандалами чи загальним якимось напруженням немає”, – сказав Гончарук.

Як повідомляла низка українських ЗМІ, 18 жовтня на закритому засіданні фракції “Слуга народу” відбувалися сварки між депутатами та прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком.

 

Перевірки декларацій не поставлять “на паузу” – нова очільниця НАЗК

Тимчасова виконувачка обов’язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Новак заявила, що НАЗК працюватиме у штатному режимі.

Про це вона зазначила на брифінгу у відповідь на прохання кореспондента Укрінформу прокоментувати заяву ексголови НАЗК Олександра Мангула щодо призупинення повних перевірок декларацій.

“В законі немає такого, що припиняється перевірка декларацій. Крім того, там написано, що виконуючий обов’язки голови НАЗК підписує висновки щодо перевірки декларацій. Тому я думаю, що робота буде йти, хоча, можливо, деякі питання, деякі повноваження будуть обмежені. А так, у цілому, працюємо в штатному режимі”, – зазначила вона. При цьому Новак на запитання журналістів, чи планує вона висувати свою кандидатуру на посаду голови НАЗК, заявила, що “це питання передчасне”.

“Конкурс (на посаду голови НАЗК – прим.) буде оголошено так швидко, наскільки це можливо, виходячи з бюрократичних процедур. Я очікую, що він буде оголошений протягом тижня”, – додав присутній на брифінгу голова уряду Олексій Гончарук.

Як повідомляв Укрінформ, 20 жовтня уряд тимчасово поклав виконання обов’язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції на Новак Наталію Василівну.

Раніше ексголова НАЗК Олександр Мангул повідомив, що через ухвалений закон про перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції на два місяці може призупинитись повна перевірка декларацій.

Також, за словами Мангула, на цей час зупиниться і затвердження висновків за результатами аналізу звітів політичних партій.

Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції”, що “перезавантажує” НАЗК.

Раніше НАЗК звернулось до Зеленського із проханням ветувати цей ухвалений парламентом закон.

Як пояснили у відомстві, у вичерпному переліку повноважень особи, яка тимчасово буде здійснювати обов’язки голови НАЗК, відсутні повноваження щодо визначення уповноважених осіб Нацагентства. Згідно з законом, на момент призначення урядом т.в.о. голови НАЗК повноваження членів НАЗК та чинного голови достроково припиняться. Таким чином, до призначення нового керівника в Національному агентстві будуть відсутні уповноважені особи.

Ухвалений 2 жовтня Верховною Радою президентський закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції” пропонує змінити форму врядування НАЗК з колегіальної на одноосібну. Планується, що голову НАЗК призначатиме на посаду Кабінет міністрів відповідно до подання конкурсної комісії за результатами відкритого конкурсного відбору.

З дня набуття чинності законом повноваження членів, керівника апарату, заступників керівника апарату НАЗК припиняються достроково.

Закон також змінює порядок формування та склад конкурсної комісії з відбору голови НАЗК, забезпечивши участь представників міжнародних організацій у роботі конкурсної комісії.

Гарантії незалежності голови НАЗК передбачено забезпечити, зокрема, шляхом визначення вичерпного переліку підстав для дострокового припинення його повноважень, які не передбачають можливості політично мотивованого звільнення. Водночас повноваження голови Нацагентства може бути припинено достроково у разі наявності висновку комісії з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності НАЗК про неефективність такої діяльності.

 

Шоумен Сивохо заявив, що його призначили радником секретаря РНБО

Шоумен Сергій Сивохо заявив, що його призначили радником секретаря Ради національної безпеки і оборони з питань реінтеграції і відновлення Донбасу.

Про це він написав у своєму Facebook, опублікувавши фото відповідного посвідчення – Укрінформ.

«Починаю тиждень на новій посаді: радник секретаря РНБО з питань реінтеграції і відновлення Донбасу. Для мене це велика відповідальність! Планів неймовірна кількість! Попереду багато складної і важливої роботи. Дуже сподіваюся на вашу підтримку. Не підведу!» – зазначив він.

У той же час в РНБО Укрінформу не підтвердили і не спростували цю інформацію.

Сергій Сивохо – відомий український шоумен, телеведучий, актор і співак, у минулому гравець КВК.

Народився в лютому 1969 року в Донецьку. Закінчив Донецький політехнічний інститут за фахом інженер-металург. Пізніше отримав другу вищу освіту – економіст-юрисконсульт.

Під час навчання в Донецькому політехнічному інституті почав грати в КВК (команда ДПІ).

З 1991 року почав зніматися в кіно, дебютувавши в картинах «Капітан Крокус» і «Імітатор».

Працював також телеведучим, вів програми: «Раз на тиждень», «БІС», «Шоу довгоносиків», «Як стати зіркою!», «Школа виживання Сергія Сивохи», «Барабани Долі», «Прихована камера», «Моя хата скраю», «Вирваний з натовпу»(Інтер).

Був капітаном команди «Інтер» в українській версії «Що? Де? Коли? ». Член журі в шоу «Ліга Сміху». З 2011 року став креативним продюсером програми «Велика різниця по-українськи».

На виборах-2019 балотувався до Верховної Ради по мажоритарному округу № 49 Донецької області від партії «Слуга народу», але програв кандидату від «Опозиційною платформи – За життя» Валерію Гнатенку

 

Суд зобов’язав ГПУ поновити справу про можливе втручання НАБУ у вибори США

Суд зобов’язав Генеральну прокуратуру відновити справу про можливе втручання НАБУ в президентські вибори в США.

Про це написав народний депутат Андрій Деркач у Facebook – Укрінформ.

“Сьогодні вранці Печерський районний суд м.Києва задовольнив мою скаргу на скасування постанови ГПУ про закриття кримінального провадження №42017000000002470 про незаконне втручання представників НАБУ в президентські вибори в США. Таким чином кримінальне провадження про втручання у вибори в США, було відкрите ГПУ у 2017 році і закрите у січні 2019 року відновлено”, – зазначив Деркач.

Він заявив, що передасть у ГПУ всі оприлюднені ним матеріали, які отримав від журналістів-розслідувачів в рамках 11 кримінальних проваджень.

“Суть незаконно закритого ГПУ провадження, розпочатого у 2017 році, складається у втручанні у вибори Президента США організованої злочинної групи в складі керівництва Національного антикорупційного бюро України, а також розголошення даних досудового розслідування посадовими особами НАБУ”, – зазначив нардеп.

За словами Деркач, це здійснювалося шляхом незаконної публікації інформації проти керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, і “дана інформація сумнівна і могла бути сфальсифікована співробітниками Посольства США в Україні та НАБУ”.

На його думку, директор НАБУ Артем Ситник не мав права розголошувати таку інформацію до повного завершення розслідування.

 

Гладковський вийшов із СІЗО під заставу у 10 мільйонів

Колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський вийшов із СІЗО під заставу.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу його адвокат Руслан Волинець.

“Олег Гладковський вийшов із СІЗО під заставу”, – сказав він.

При цьому адвокат додав, що його підзахисний продовжує голодування.

Як повідомляв Укрінформ, 17 жовтня НАБУ затримало колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського за підозрою в зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України).

18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила підозру Гладковському у «зловживанні владою та службовим становищем» та «декларуванні недостовірної інформації».

19 жовтня Вищий антикорупційний суд України обрав Олегу Гладковському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів до 15 грудня та визначив йому заставу у розмірі 10 623 130 грн.

 

Китай вперше обігнав США за кількістю багатіїв — Credit Suisse

Серед 10% найбагатших жителів світу вперше виявилося більше китайців, ніж американців.

Про це  йдеться  у  щорічному  дослідженні  швейцарського  банку  Credit Suisse,  повідомляє Meduza – Укрінформ.

У  Китаї,  за підрахунками  експертів  Credit Suisse,  до  цієї  категорії  можна  віднести  100 мільйонів чоловік, а у США – 99 мільйонів.

При  цьому  за кількістю  мільйонерів  США  як і раніше  значно  випереджають  Китай.

У  США  близько  18,6  мільйона  осіб  володіють статками  від  1  мільйона доларів,  а  в  Китаї  таких  4,4  мільйона осіб.  Всього  у  світі,  за підрахунками  Credit Suisse,  статки  більше 1  мільйона  доларів  мають  46,8  мільйона чоловік – менше  1%  дорослого  населення Землі.

 

Список мільярдерів за версією Forbes поповнився уродженцем Одеси

Уродженець Одеси Влад Шмуніс, який заснував компанію RingCentral, став новим мільярдером за версією журналу Forbes.

Як повідомляє видання, це сталося завдяки угоді з компанією Avaya, через що статки  Шмуниса сягнули $1,3 млрд – Укрінформ.

Після переїзду до Каліфорнії майбутній мільярдер працював у HP і Ampex, у 1993-му вирішив зробити бізнес на передачі телефонного сигналу через інтернет. У 1999 році Влад Шмуніс зі своїм партнером Владом Вендровим створили RingCentral.

На початку жовтня RingCentral оголосила, що стане партнером Avaya на новій хмарній платформі. Після ціна акцій RingCentral зросла на 28%, ринкова капіталізація компанії перевищила $14 млрд.

 

Укравтодор будуватиме міст у Запоріжжі спільно з китайською компанією

Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) та китайська компанія China Road and Bridge Corporation (СRВС) домовились про спільну реалізацію проєкту будівництва мостового переходу через річку Дніпро в Запоріжжі.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства автомобільних доріг України у Facebook – Укрінформ.

“21 жовтня Державне агентство автомобільних доріг України та китайська компанія «Чайна Роуд Енд Брідж Корпорейшн»/«China Road and Bridge Corporation» СRВС уклали Меморандум про співпрацю з метою реалізації проєкту будівництва мостового переходу через р. Дніпро у м. Запоріжжя”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що меморандум передбачає взаємодію у просуванні імплементації проєкту будівництва мосту через річку Дніпро в м. Запоріжжя, це сприятиме подальшому отриманню кредиту для його фінансування, обміну технічною інформацією, а також проведенню спільних заходів та інформуванню громадськості про співпрацю сторін.

В Укравтодорі додають, що СRВС є однією з чотирьох найбільших державних компаній в Китайській Народній Республіці, які займаються будівництвом доріг, мостів, портів, залізниць, аеропортів, тунелів та муніципальної інфраструктури. Має понад 50 офісів за кордоном в Азії, Африці, Америці і Європі, а також офіційне представництво в Україні.

 

Кулеба назвав свої “червоні лінії” у дотриманні національних інтересів

Віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що для нього “червоними лініями”, які означатимуть здачу національних інтересів, є відмова країни від курсу до ЄС та НАТО й надання окремим частинам України права перешкоджати прийняттю загальнонаціональних рішень.

Про це він зазначив, відповідаючи на запитання користувачів у мережі Twitter – Укрінформ.

“Мої “червоні” лінії дуже прості. Перше — відмова від курсу на інтеграцію до ЄС, друге — відмова від курсу на інтеграцію до НАТО, третє — надання будь-якій окремій частині України права ветувати чи перешкоджати ухваленню і реалізації загальнонаціональних рішень. Якщо це відбувається, для мене це є здача національних інтересів. Якщо це не відбувається, і я працюю над тим, щоб це не відбувалося і ніколи не відбулося, тоді все інше залишається простором для внутрішньополітичних маневрів та домовленостей в інтересах країни”, – підкреслив Кулеба.

Водночас він вкотре запевнив, що курс на євроатлантичну і європейську інтеграцію України збережеться.

“В українському суспільстві і українській владі є достатня кількість людей, які не скажуть фразу “не на часі”, на яку ви посилаєтеся. Ми будемо рухати Україну на Захід”, – відповів він на запитання, чи вірить він у збереження євроінтеграційного курсу України та чи не почують українці згодом фразу “не на часі”.

 

Кулеба розповів про “фокус” відносин Україна-НАТО

Рух України до повноцінного членства в ЄС та НАТО триває і він є незмінним.

Про це заявив віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час дискусійної панелі “Україна-НАТО: що на столі переговорів?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогоднішній фокус наш у відносинах із Альянсом ґрунтується на двох речах: перше – ми маємо ставати один одному ще більш корисними, і друге — ми маємо тут формувати якомога більшу групу Євро-Атлантичного клубу у Збройних силах, у правоохоронних органах”, – заявив Кулеба, додавши, що йдеться не просто про людей, які вірять в НАТО і євроінтеграцію, а які говорять однією мовою з НАТО та сповідують філософію Альянсу.

Фундаментальна зміна в роботі нової команди, за словами віцепрем’єра, полягає в тому, щоб було менше гасел і більше фактичної роботи, спрямованої на інтеграцію України. “Ми завжди маємо виходити з того, що інтеграція є двостороннім рухом: ми маємо рухатись і НАТО. І дуже важливо, щоб був спільний напрямок руху”, – підкреслив Кулеба.

Віцепрем’єр також підкреслив, що маршрут до повноцінного членства в ЄС та НАТО записаний не лише в Конституції, а й у діяльності уряду на п’ять років. “Це перша програма діяльності, яка фіксує європейську і євроатлантичну інтеграцію. Окремим розділом в ній уряд бере на себе конкретні зобов’язання щодо досягнення цілей. І стосовно НАТО – це досягнення відповідності критеріям щодо членства в НАТО”, – наголосив віцепрем’єр.

Він також нагадав, що немає жодної країни в світі, яка б досягла відповідності критеріям самотужки, і тому співпраця України з міжнародними партнерами в цьому контексті має бути продуктивною.

Кулеба також повідомив, що Україна має певні показники, які співвідносяться з натівськими. Йдеться про гендерне співвідношення в армії. “У нас зараз 10,6% жінок в Збройних силах, а в середньому по НАТО десь 10,9%. Тобто у нас вже фактично відповідність в середньому по Альянсу”, – повідомив Кулеба.

Під час дискусії буде презентовано щоквартальний журнал TRUMAN Index із зовнішньополітичним аналізом прогресу України у відносинах із ЄС, США, Китаєм, Росією та НАТО.

 

Візит Столтенберга до України розпочнеться з Одеси

Керівництво НАТО на чолі з генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом відвідає Україну наступного тижня. Візит делегації розпочнеться з Одеси, в порти якої зайдуть чотири судна Альянсу.

Про це розповів директор Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков під час дискусійної панелі “Україна-НАТО: що на столі переговорів?”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступного тижня керівництво Північноатлантичної ради під головуванням Генсека Єнса Столтенберга відвідає Україну… Основна мета візиту полягатиме в тому, щоб надіслати дуже потужний меседж підтримки суверенітету, територіальній цілісності України з особливим наголосом на ситуації в Чорному морі і в тому, щоб нагадати що ми підтримуємо всі реформи”, – зазначив Вінніков, нагадавши, що востаннє керівництво НАТО відвідувало Україну у 2017 році.

“Візит відбудеться не лише до Києва, а насправді розпочнеться в Одесі, де Північноатлантична рада зустрінеться з представниками ВМС ЗСУ, зокрема, студентами академії. До порту Одеси зайдуть чотири кораблі на знак підтримки України і українських навігаційних прав та територіальної цілісності”, – розповів представник Альянсу.

На його думку, найбільш важливим завдання під час візиту керівництва НАТО є початок прямого спілкування з новообраною владою в Україні.

“Ми намагаємось поглибити його (співробітництво — ред.) на рівні президента, нового парламенту і уряду. Ми проведемо окремо засідання українсько-натівської комісії, в якому візьме участь Президент України, і де буде обговорюватись стан реформ”, – розповів Вінніков.

Зокрема, за його словами, під час зустрічі сторони зможуть обговорити рівень запровадження пакету комплексних заходів для України, шляхом якого НАТО намагається підтримати Україну на шляху структурних реформ, та створення потужного сектору безпеки та оборони.

“Запровадження такого пакету буде ключовим на цій нараді. Також буде обговорення ситуація зі станом безпеки в Україні не лише на сході України, де конфлікт продовжується, а також питання незаконної окупації Криму, законність якої Альянс не визнає і не буде визнавати, ситуації на Чорному морі з тим, щоб забезпечити український суверенітет в своїх територіальних водах і забезпечити права навігації для всіх”, – наголосив Вінніков.

За його словами, керівництво Альянсу має намір також поспілкуватися з представниками громадянського суспільства за такими темами: ситуація з дотриманням прав кримсько-татарського народу в Криму, гендерна рівність у секторі безпеки та оборони, стан процесу реформ як в оборонці, так і в цілому секторі, стан справ із захистом прав людини та засадничих свобод.

 

Зеленський обіцяє інвесторам однакові правила гри

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що в Україні обов’язково з’явиться те, чого не було ніколи – це прозорі та зрозумілі правила гри, однакові для всіх.

Про це йдеться у офіційному відеозапрошенні Президента, розміщеному на сторінці форуму “Re: Think. Invest in Ukraine” у Facebook – Укрінформ.

Зеленський нагадав, що нещодавно запрошував до України іноземних інвесторів.

“Впродовж останніх місяців ми збирали цікаві проєкти по всій країні, спілкувалися з представниками різних міст і регіонів, вивчали вже реалізовані успішні кейси. Ми шукали привабливі ідеї для інвестицій, ми їх знайшли, і 29 жовтня презентуємо їх іноземним інвесторам на форумі в Маріуполі. Чому там? Ми хочемо почати нову історію саме з такого міста, – перспективного та спраглого до змін”, – зазначив Президент.

Він підкреслив, що з того моменту, коли запрошував іноземних інвесторів в Україну, було проголосовано за закон про приватизацію та про концесію, “і це – тільки початок”.

“В Україні обов’язково з’явиться те, чого не було ніколи – це прозорі та зрозумілі правила гри, однакові для всіх. На форумі ми покажемо, що вже встигли зробити, та розповімо про шляхи розвитку пріоритетних для нас галузей”, – пообіцяв Зеленський.

Він уточнив, що форум проводиться для іноземних та українських інвесторів, “але я хочу, щоб ми з вами не забували: кожен громадянин повинен стати інвестором для нашої рідної країни”.

“Мова не тільки про гроші. Інвестуйте в Україну свій час, свою енергію, свій талант та свою жагу до змін. І тоді нашими спільними зусиллями Україна стане сильною і успішною”, – зазначив Президент.

Як повідомлялося, 29 жовтня в Маріуполі відбудеться інвестиційний форум “Re: Think. Invest in Ukraine”.

 

Спікер парламенту Британії заблокував голосування щодо Brexit-угоди

Спікер Великої Британії Джон Беркоу не дав парламентарям ще раз сьогодні голосувати за угоду про Brexit, чим помітно збільшив шанси на “жорсткий” вихід Лондона із ЄС.

Про це повідомляє BBC – Укрінформ.

“Спікер британського парламенту Джон Беркоу не дозволив парламентарям ще раз голосувати сьогодні за угоду про Brexit, чим суттєво збільшив шанси “жорсткого” виходу Британії з ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Пояснюючи своє рішення, Беркоу заявив, що угоду не можна ще раз виносити на голосування, оскільки це та ж сама пропозиція, яка була подана для розгляду в суботу.

Аргумент, що ситуація змінилася через листи про відтермінування Brexit, які прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон відправив в Брюссель на вихідних, спікер назвав непереконливим.

Як відомо, голосування за угоду мало відбутися 19 жовтня, але замість угоди депутати проголосували за поправку про те, що угода з ЄС не буде затверджена до тих пір, поки Палата громад не ухвалить всі закони, необхідні для виходу з ЄС.

Велика Британія, згідно з планами, повинна вийти з ЄС 31 жовтня. Наразі не відомо, чи погодяться Євросоюз і Британія на нове відтермінування Brexit.

 

Президент Європарламенту: Останнє слово у справі Brexit – за нами

Європейський парламент зважено та відповідально підходить до опрацювання угоди про вихід Великої Британії з ЄС, і саме він скаже своє останнє слово у цій справі.

З такою заявою виступив президент Європарламенту Девід Сассолі.

Текст заяви оприлюднено на сайті цієї інституції – Укрінформ.

«Сьогодні ввечері разом з лідерами політичних груп Європарламенту ми обговорили наступні кроки стосовно виходу Британії з ЄС. Європарламент зараз розпочне процес розгляду в комітеті з конституційних справ, який перевірить угоду. Ми йдемо своїм шляхом, ми виконуємо свій обов’язок, і ми знову зустрінемося у четвер для обговорення досягнутого прогресу», – зазначив Сассолі.

Він наголосив, що ЄП скаже своє останнє слово стосовно Brexit після того, як парламент ВеликоЇ Британії виконає свою частину роботи та погодить угоду про вихід. Щойно британська сторона це зробить, до опрацювання документа долучиться комітет Європарламенту з конституційних справ.

«У четвер Конференція президентів знову обговорить поточний розвиток подій, ми будемо продовжувати діяти спокійно й відповідально та будемо просуватися вперед швидко, якщо у цьому буде потреба. У цьому полягає наш обов’язок. Я повторюю: Європейський парламент буде фінальним актором (дієвою особою), який скаже своє слово у цій справі», – наголосив президент ЄП.

Як повідомляв Укрінформ, Велика Британія звернулася до Євросоюзу з проханням відтермінувати вихід з ЄС до 31 січня 2020 року. У зв’язку з цим ЄС розпочав консультації з урядами 27 країн-членів.

 

Уряд Британії представив парламенту новий законопроект про Brexit – РБК-Україна

Документ заснований на угоді з Євросоюзом

Уряд Великобританії представив парламенту новий законопроект про вихід країни з Євросоюзу (Brexit), заснований на досягнутому 17 жовтня угоді про умови виходу королівства з ЄС. Про це повідомляє телеканал Sky News.

Документ містить 110 сторінок, а пояснення до нього займають ще 125 сторінок. Увечері понеділка, 21 жовтня, депутати приступили до першого читання законопроекту. Кабмін відвів на розгляд законопроекту Палатою громад всього три дні, щоб встигнути здійснити Brexit до 31 жовтня.

Після цього документ розгляне Палата лордів, потім його передадуть на підпис королеві Єлизаветі II.

У тексті законопроекту є пункт про те, що він може бути прийнятий в рекордно короткий термін, хоча на розгляд парламентом міжнародних домовленостей має відводитися мінімум 21 день.

В іншому пункті законопроекту скасовується необхідність проводити окреме парламентське голосування про затвердження угоди з ЄС. Уряд пояснює, що угода буде вважатися схваленою парламентом за фактом прийняття закону в другому читанні, яке має відбутися вже у вівторок.

Однак для затвердження документа може виникнути ряд перешкод. Так, парламентарії у вівторок, 22 жовтня, можуть оскаржити сам графік, на якому наполягає уряд. Деякі парламентарії вже заявляють, що не можна приймати такий важливий закон за три дні.

Також можуть виникнути поправки до закону, які захоче внести опозиція. Частина з поправок буде запропонована уже перед другим читанням, проте очікується, що основні внесуть перед третім, яке очікується в середу або четвер.

Також опозиція може спробувати прив’язати схвалення законопроекту до проведення дострокових виборів у парламент, повторного референдуму про Brexit або зміни умови угоди з ЄС, домагаючись збереження членства Великої Британії в митному союзі ЄС. Таким чином кабмін сам може зняти документ з голосування.

Якщо законопроект у другому читанні отклоненят або в його текст внесуть суттєві поправки, то це може означати відстрочку Brexit на кілька місяців.

Нагадаємо, як заявив 21 жовтня президент Європарламенту Девід Сассолі, ЕП скаже своє останнє слово за Brexit після того, як парламент Британії виконає свою частину роботи і погоджує угоду про вихід з Євросоюзу.

Покинути ЄС Британія збиралася ще 29 березня 2019 року – через два роки після подачі письмового повідомлення про вихід зі спільноти. Однак у британському парламенті тричі відхилили проект угоди про умови Brexit, узгоджений між Брюсселем і урядом прем’єр-міністра Терези Мей. Згодом Мей пішла у відставку, а її наступник Борис Джонсон тепер наполягає на виході з ЄС 31 жовтня – з угодою або без неї. При цьому 19 жовтня він направив Європейській раді запит про нову відстрочку Brexit до 31 січня 2020 року.

 

Треба розірвати неформальні альянси за участю прокуратури – Рябошапка

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка наголошує на необхідності розірвати “неформальні альянси” прокуратури, поліції та судів, що склалися на місцях.

Про це Рябошапка заявив в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, передає кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо, що у районах існують неформальні альянси між керівниками поліції, прокуратури та суддями. І їх надзвичайно важко розірвати – тільки якщо частина цього альянсу випадає. Коли прокуратура – центральний елемент цієї “кримінальної юстиції” – не буде складовою цієї організації, то, я думаю, ми зможемо розірвати ці речі”, – сказав Рябошапка.

Він також зазначив, що у спілкуванні з прокурорами областей націлює їх нівелювати вплив місцевих феодалів.

“Я зустрічаюся з прокурорами областей і завжди кажу, що у вас є ті, кого називають місцевими феодалами. Знайдіть їх і зробіть так, щоб люди їх більше не боялися”, – розповів генпрокурор.

Він додав, що реформа прокуратури “має забезпечити зміни всієї правоохоронної системи і зробити так, щоб таких феодалів-князьків у районах чи областях не було”.

 

Рябошапка створив департамент ГПУ зі справ Майдану

В Генпрокуратурі створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках.

Про це повідомляє пресслужба ГПУ – Укрінформ.

“21 жовтня 2019 року генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення в Генеральній прокуратурі Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, до складу департаменту входитимуть три відділи.

“Водночас в структурі Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних ДБР, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях Генеральної прокуратури України ліквідовано управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії”, – додали у Генпрокуратурі.

Уточнюється, що діяльність новоствореного Департаменту буде зосереджена на процесуальному керівництві у провадженнях щодо злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

 

У ГПУ звільнять 218 прокурорів, які відмовились від атестації

У Генпрокуратурі повідомили, що 218 прокурорів ГПУ, які відмовились від переведення до нових органів прокуратури і проходження атестації, буде звільнено.

Про це повідомляє пресслужба ГПУ – Укрінформ.

“218 прокурорів ГПУ не подали заяви про намір пройти атестацію та працювати в нових органах прокуратури. Таким чином вони самостійно відмовились від атестації для переведення в Офіс Генерального прокурора”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в їх число входять також прокурори, які, всупереч Закону та Порядку проходження прокурорами атестації, подали заяви, які не відповідають встановленій формі.

У ГПУ пояснили, що такі прокурори підлягають звільненню згідно із законодавством.

“Водночас 11 277 прокурорів (з них 1082 – в ГПУ), тобто більше 96%, подали такі заяви за встановленим зразком”, – додали в ГПУ.

У відомстві нагадали, що згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”, що набув чинності 25 вересня 2019 року, прокурори можуть бути переведені до нових органів прокуратури, що будуть створені, лише у разі успішного проходження ними атестації.

Уточнюється, що закон визначає, що для проходження атестації і переведення до нових органів прокуратури прокурори подають заяви генпрокурору, в яких повинно бути зазначено про намір пройти атестацію, надано згоду на обробку персональних даних, на застосування процедур та умов проведення атестації.

Форма та порядок подачі заяви визначаються Порядком проходження прокурорами атестації, затвердженим наказом генпрокурора.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Генеральна прокуратура не допустила до атестації прокурорів Олексія Донського та Сергія Горбатюка, які займалися розслідуваннями справ Майдану.

За словами Донського, він та Горбатюк написали заяву на проходження атестації не того зразка, який пропонували підписати в ГПУ, а в довільній формі, через що їх і не допустили до атестації.

 

Комітет з прав людини вперше проведе п’ятиденне виїзне засідання на Донбасі

Парламентський Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій вперше проведе п’ятиденне виїзне засідання на Донбасі.

Про це повідомили 21 жовтня в Департаменті інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації з посиланням на голову цього Комітету, народного депутата України Дмитра Лубінця.

«Парламентський Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин вперше проводить виїзне засідання в Луганській та Донецькій областях, яке триватиме 5 днів», – йдеться у повідомленні.

За словами Лубінця, вперше в історії українського парламенту виїзне засідання триватиме аж 5 днів, і весь цей час Комітет працюватиме в Донецькій та Луганській областях. Члени комітету ВР побувають в пунктах пропуску, оглянуть зруйновані внаслідок війни міста та села, об’єкти соціальної інфраструктури та підприємства, поспілкуються з людьми, які живуть в «сірій» зоні».

Такий формат засідання дозволить членам Комітету на власні очі побачити усі аспекти життя людей, вважає Лубінець.

Він також повідомив, що Комітет з питань прав людини Верховної Ради 8-го скликання так і не зміг провести виїзне засідання на Донбасі через відсутність кворуму.

В ОДА констатували, що перше засідання Комітету ВР відбудеться 23 жовтня у Краматорську.

 

В Офісі Президента хочуть переглянути законодавство щодо родин заручників

Офісі Президента відбулося засідання робочої групи з питань зниклих безвісти на Донбасі та військових і цивільних заручників (полонених).

У ньому взяли участь родичі зниклих безвісти та заручників, представники ОП, громадських організацій, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, повідомляється на сайті глави держави – Укрінформ.

“Учасники засідання обговорили питання соціального захисту родин заручників та осіб, які зникли безвісти під час бойових дій на Донбасі”, – йдеться у повдіомленні.

Так, заступниця керівника ОП Анна Коваленко наголосила на важливості перегляду чинного законодавства з метою збільшення підтримки таких родин з боку держави.

“Ми налаштовані на конструктивне вирішення та врахування всіх проблем, про які ви говорите. Дякуємо, що берете участь у цьому діалозі”, – зазначила Коваленко, звертаючись до представників робочої групи.

На засіданні були презентовані основні положення законопроєкту, який має вирішити соціальні проблеми родин заручників і зниклих безвісти.

Зокрема, пропонується надавати родинам соціальну, правову та психологічну підтримку. Також передбачається медична допомога під час реабілітації звільнених осіб.

Над цим законопроєктом працювали, зокрема, громадські організації, Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій, Міністерство соціальної політики.

У свою чергу, родичі зниклих безвісти та заручників можуть вносити свої пропозиції до законопроєкту.

Крім того, на зустрічі порушувалися проблеми, пов’язані з матеріальною підтримкою родин. Мати полоненого волонтера Бориса Місюренка Лідія зробила акцент на важливості збереження стипендій для неповнолітніх дітей осіб, які захоплені незаконними збройними формуваннями.

Також учасники засідання наголошували на важливості законодавчого врегулювання питань щодо надання окремого статусу родинам осіб, які зникли безвісти.

 

Українська шахова кіберкоманда втретє перемогла у Світовій лізі

Збірна України з кібершахів Team Ukraine втретє виборола першість у суперфіналі Світової ліги, що відбувся 20 жовтня на порталі шахової інтернет-спільноти Chess.com.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів член української збірної Роман Кіфлюк.

“Наша збірна грає у Вищій лізі, суперфінал якої відбувся вчора. У цій фінальній частині українська збірна змагалася з командами Росії, Ісландії та Сербії. Ми виграли всі матчі, зокрема останній — у росіян, і стали чемпіонами світу з кібершахів. Загалом, це вже третій турнір, який ми виграємо у збірної РФ. І хоча за рейтингом на сайті посідаємо поки 21-ше місце із 29607 команд, але фактично ми захистили звання чемпіонів світу,” — зазначив Кіфлюк.

Цей шаховий сезон тривав на Chess.com понад півроку. Від української збірної в ньому брали участь 509 гравців (із 2389) — пропорційно кількості учасників інших команд. Найбільша кількість гравців під час турніру 20 жовтня була в дисципліні “бліц”, в якій українці змагалися з росіянами, — по 329 гравців від кожної команди, що заразом стало рекордом Світової ліги.

“Росіяни — наш найголовніший суперник, і якби у фіналі вони нас переграли, то незважаючи на попередню поразку, стали б чемпіонами. Але ми змогли змобілізуватися і показали, хто найсильніший в інтернет-шахах у світі”, — уточнив Кіфлюк.

За його словами, такі інтернет-змагання є важливими для популяризації шахів у світі, адже житель будь-якої країни можне зіграти в одній команді з провідними спортсменами та чемпіонами, маючи для цього лише доступ до Інтернету. Водночас участь у цих іграх національної збірної позитивно впливає на імідж України у світі загалом.

“Наприклад, коли протягом тижня на сайті розміщувати банер про фінальний матч, то на ньому була карта України з Кримом”, — підкреслив він.

Портал Chess.com, на якому відбуваються матчі з кібершахів, на сьогодні відвідує понад 31 мільйон користувачів з усього світу. Вони формують кілька тисяч команд із різних країн. Українська збірна налічує більше 2300 гравців, серед яких і провідні гросмейстери України Олександр Зубов, Павло Ельянов і Наталя Жукова.

 

Путін “працевлаштував” Вишинського

Президент РФ Володимир Путін зробив значні зміни в раді з прав людини при президентові Росії, в тому числі включив до її складу керівника «РІА Новини Україна» Кирила Вишинського, якого раніше звинувачували в Україні в державній зраді.

Про це повідомляється на сайті РПЛ – Укрінформ.

«Згідно з Указом Президента, до складу Ради включено радника президента Валерія Фадєєва, виконавчого директора Міжнародного інформаційного агентства “Росія сьогодні” Кирила Вишинського … Виключено зі складу ради – професора, доктора юридичних наук Михайла Федотова, главу Міжнародної правозахисної групи “Агора” Павла Чикова», – йдеться в повідомленні.

РПЛ – консультативний орган при президентові Росії «зі сприяння главі держави в реалізації його конституційних повноважень у галузі забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, інформування президента про стан справ у цій галузі, сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства, підготовки пропозицій главі держави з питань , що входять у компетенцію ради».

Як повідомляв Укрінформ, Кирило Вишинський звинувачувався у створенні в Україні проросійської інформмережі та державній зраді. Його обміняли під час обміну «35 на 35» 7 вересня.

 

Децентралізація наблизить державу до громадян — посол Німеччини

Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен заявила, що реформа децентралізації є шансом відновити довіру українських громадян до інституцій влади.

Про це вона сказала під час конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Амбітні реформи, перш за все реформа децентралізації, мають позитивний вплив і здійснюються швидше, ніж очікували багато експертів. Громади сьогодні формують умови життя громадян набагато більше, ніж колись…Ще децентралізація наблизить державу до громадян, таким чином є можливим шанс відновити давно втрачену довіру громадян до інституцій влади через звітність і участь громадян у прийнятті рішень з самого початку”, – сказала Фельдгузен.

Вона додала, що реформа децентралізації та місцевого самоврядування, з точки зору Німеччини, має надзвичайно велике значення для України на її шляху до стабільної, надійної та дієвої демократії.

Конференцію організувала Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій України заради формування багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» конференцію організували проєкт GIZ «Покращення якості послуг у сфері управління відходами в ОТГ», проєкт GIZ зі сталої мобільності, проєкт GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ», Школа CANactions та Центр розвитку інновацій.

 

Від успішності громад залежить конкурентоспроможність України – Мінрегіон

Від успішності громад та спроможності забезпечити комфортний рівень життя людей залежить конкурентоспроможність України в світі.

Про це під час конференції “Зелена інфраструктура для громад” у Києві розповів перший заступник міністра розвитку громад та територій України Дмитро Живицький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наше міністерство недарма змінило свою назву і в нову назву ми заклали нову парадигму роботи міністерства і уряду. Тепер ми Міністерство розвитку громад та територій. Першочергове і ключове завдання та ключовий акцент в Україні є розвиток громад. Від того, наскільки успішними будуть громади, наскільки вони будуть конкурентоспроможними в глобальному світі, від того наскільки вони зможуть розвиватися і забезпечувати комфортне життя та високий рівень добробуту звичайної української родини, буде залежати конкурентоспроможність України в світі”, – сказав Живицький.

Він додав, що реформа децентралізації та інші реформи, які відбуваються в нашій країні, покликані змінити життя звичайних українців, підходи, комунікацію та координацію між бізнесом, владою і активною громадськістю.

Урядовець зауважив, що конкурентоспроможність громад залежить від того, наскільки буде комфортна територія, від можливостей людей в конкретній громаді розвиватися культурно, в бізнесі, спорті й інших напрямках.

Конференцію організувала Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій України заради формування багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» конференцію організували проєкт GIZ «Покращення якості послуг в сфері управління відходами в ОТГ», проєкт GIZ зі сталої мобільності, проєкт GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ», Школа CANactions та Центр розвитку інновацій.

 

«U-LEAD з Європою» підтримуватиме реформу децентралізації – директор Програми

Програма «U-LEAD з Європою» продовжуватиме працювати в Україні, щоб підтримувати реформу децентралізації і зробити громади процвітаючими.

Про це сказав директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель під час конференції “Зелена інфраструктура для громад” у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Програма продовжуватиме працювати на регіональному, національному та місцевому рівнях і спрямовуватиметься на те, щоб зробити громади процвітаючим та сприятливим середовищем на користь усіх громадян України”, – сказав він.

Конференцію організувала Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Бюджет Програми на 2016-2020 роки становить 102 млн євро. Програма співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій України заради формування багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Спільно з Програмою «U-LEAD з Європою» конференцію організували проєкт GIZ «Покращення якості послуг в сфері управління відходами в ОТГ», проєкт GIZ зі сталої мобільності, проєкт GIZ «Енергоефективність у громадах ІІ», Школа CANactions та Центр розвитку інновацій.

 

Народний Рух України планує реорганізувати партію

Партія “Народний Рух України” провела круглий стіл, присвячений обговоренню шляхів і перспектив розвитку політсили.

Про результати засідання круглого столу члени партії поінформували на пресконференції в Укрінформі.

“Маючи величезні традиції успіхів минулого, партія повинна пройти перетворення, реорганізацію і реформацію для того, щоб здобувати успіхи в майбутньому. Ми на круглому столі шукали однодумців, які висловлювали власні позиції, власні думки з приводу того, як організація повинна розвиватися в майбутньому”, – сказав голова оргкомітету круглого столу партії Іван Дутчак.

Як зазначив керівник управи Київської обласної організації “Народний Рух України” Дмитро Івахнюк, на круглому столі, зокрема, було ухвалено резолюцію щодо ініціативи обговорення стратегії та механізмів розвитку партії у місцевих організаціях Народного Руху України.

Івахнюк також бачить необхідність скликання всеукраїнського з’їзду партії для того, щоб внести правки в статут і підвести його під сучасні виклики.

“Проаналізувавши сучасні тенденції у світі, в Європі, – ми бачимо, що національно орієнтовані сили, сили, що спираються на традиційні цінності, знову стають актуальними в світі”, – зазначив голова Всеукраїнської громадської організації “Молодий Народний Рух” Андрій Рибалко.

 

В Україні відкриють філію Міжнародної школи кардіохірургії

На базі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова до кінця 2019 року буде відкрито філіал Міжнародної школи кардіохірургії (International Heart School).

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець.

“Ми давно співпрацюємо з Міжнародною школою кардіохірургії (International Heart School) – вже 26 наших лікарів пройшли навчання в цій школі. Протягом року вони отримують і теоретичні знання, й практикують. До речі, директор цієї школи в минулому році відвідав наш інститут, ми показали наш звіт, реанімацію, розповіли що робимо, і він запропонував відкрити філіал Міжнародної школи кардіохірургії в Інституті Амосова. Якщо чесно, я думав, він пожартував, але в кінці травня цього року ми отримали лист, де зазначено, що відбулась нарада директорів, де ухвалено рішення про те, що на нашій базі 4-5 хірургів з різних країн світу проходитимуть практичне навчання. Таким чином, цього року ми започаткуємо філіал Міжнародної школи кардіохірургії”, – заявив Лазоришинець.

Він також наголосив, що не лише українські лікарі їздитимуть за кордон на навчання, а й до України приїздитимуть хірурги, аби вивчити досвід українських колег.

Лазоришинець також повідомив, що Інститут Амосова співпрацює з Міжнародною студентською асоціацією, і до інституту щороку на навчання приїздять близько 20-30 студентів із різних країн – США, Канади, Ізраїлю, Китаю та ін.

 

В Інституті Амосова пояснили, з чого складається вартість операції на серці

Питання тарифів на медичні послуги та інші економічні розрахунки ще необхідно доопрацювати, адже вартість операції на серці не може коштувати 16-19 тис. грн, як це порахували в НСЗУ, оскільки витратні матеріали є дороговартісними.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив дитячий кардіохірург, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова Василь Лазоришинець, відповідаючи на питання чи вистачить 19 тис грн на операцію на серці.

“Я не знаю – за якою системою і за якою методикою підраховувалась вартість послуг і чому саме такі цифри озвучені. Розумієте, від інститутів Академії меднаук нікого не запросили, щоб поспілкуватись чи порадитись. Це при тому, що Інститут Амосова також бере участь у проекті з реформування, у нас є реальні цифри – скільки що вартує. І я так скажу: якщо одна операція на серці вартує 100-120 тис. грн, то її не можна буде провести за 19 тис. грн. Чи може, це буде так, як попереднє міністерство нам «порахувало»? Назвали приблизно такі ж самі цифри – 15-16 тис. грн вартість операції на серці, але дописали «плюс медикаменти та вироби медичного призначення», які – уявіть собі – складають 90% вартості послуги. Виникає питання: так а хто платитиме за «медикаменти і вироби медичного призначення»? Якщо ж йдеться про те, що на вторинці буде солідарна система оплати послуг, як на первинці, то так потрібно і пояснювати людям”, – заявив Лазоришинець.

Він також не виключив, що озвучена НСЗУ цифра, можливо, відображає вартість роботи медиків: “Ну, якщо це тільки за роботу, то можу погодитись, оскільки воно приблизно так і є – це комунальні платежі, зарплата, це амортизаційні витрати”.

Лазоришинець також нагадав, що наразі Інститут Амосова за рахунок держбюджету отримує стенти та інші витратні матеріали для коронарографій, а також отримує «пілотні» кошти. Це дозволяє закладу третій рік на безоплатній основі для пацієнта лікувати гострий коронарний синдром.

Директор інститут також вважає, що питання тарифів на медичні послуги та інші економічні розрахунки ще необхідно доопрацювати, й Інститут Амосова готовий до діалогу з новим керівництвом МОЗ.

 

Президент підписав закон про захист права власності

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності”.

Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради – Укрінформ.

“21.10.2019 – Повернуто з підписом від Президента”, – зазначається у повідомленні.

У Мін’юсті у свою чергу зазначили, що новий закон сприятиме зниженню кількості рейдерських захоплень нерухомого майна і корпоративних прав.

“Тепер бізнес ще більше захищений від рейдерства”, – додали у міністерстві.

Як зазначається в пояснювальній записці, метою закону є забезпечення додаткових гарантій захисту права власності в Україні.

Цього планується досягти шляхом внесення змін до деяких законодавчих актів.

Закон передбачає усунення основних юридичних прогалин, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.

Так, закон передбачає припинення діяльності акредитованих суб’єктів; запровадження обов’язковості нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав; впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав; підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Автори передбачають, що з ухваленням закону буде знижена кількість рейдерських захоплень нерухомого майна та корпоративних прав, а також знижені витрати громадян та бізнесу, пов’язані із захистом власності від протиправних посягань.

 

Про повну зупинку тютюнової фабрики не йдеться — мер Прилук

У разі підписання Президентом України проголосованих поправок до закону №1049 про держрегулювання торгових надбавок на тютюнові вироби, фабрика АТ “В.А.Т.-Прилуки” скоротить виробництво на 25% і перейде з випуску сигарет на виготовлення фільтрів до них.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомила Прилуцький міський голова Ольга Попенко.

“На позачерговому засіданні сесії міської ради, яке відбулося у п’ятницю, генеральний директор компанії “В.А.Т. – Прилуки” Артем Скрипка повідомив, що про повну зупинку підприємства не йдеться. Якщо ж Президент підпише поправки до закону №1049, фабрика скоротить виробництво на 25% і, відповідно, понад 100 працівників, а також перейде з випуску сигарет на виготовлення фільтрів до них”, – розповіла вона.

За словами Попенко, скорочення і перепрофілювання виробництва суттєво позначиться на надходженнях до міського бюджету Прилук, а також до державного бюджету. І сьогодні міській владі неможливо розраховувати місцевий бюджет на 2020 рік. Адже в будь-якому випадку – тимчасовій зупинці виробництва чи частковому скороченню обсягів – фінансові втрати для міста будуть значними.

Очільниця громади підкреслила, що для Прилук тютюнова фабрика є бюджетоутворюючим підприємством, щорічні надходження від якої в останні роки перевищують 20 млн грн. Працює там понад 500 осіб, які отримують доволі високу зарплату (її розмір компанія не розголошує).

На запитання, що сьогодні відбувається на фабриці, які цехи стоять, а які працюють, Попенко відповісти не змогла. “Це підприємство досить закрите для нас”, – зазначила вона.

Як повідомлялося, поправки до законопроєкту №1049 підвищують обов’язкову націнку дистриб’юторів, оптовиків та роздрібників на цигарки і тим самим змушують виробників підняти ціни на сигарети.

Компанія British American Tobacco – один із найбільших у світі виробників тютюнової продукції, яка має підприємства у 42 країнах. В Україні їй належить АТ “Тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки” (Чернігівська область), створена в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики. На підприємстві виробляється понад 10 марок сигарет. Продукція експортується в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Сінгапур.

 

Прилуцька мерія просить Зеленського ветувати “тютюновий” закон

На позачерговій спеціальній сесії Прилуцька міська рада ухвалила звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо тимчасового припинення виробництва на ПрАТ “Тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки”.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у відділі інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради.

“Звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України більшістю голосів підтримане на позачерговій сесії у п’яницю”, – поінформувала спеціаліст відділу Світлана Марценюк.

У тексті звернення, опублікованому на сайті Прилуцької міськради, депутати просять Президента України скористатися правом вето з метою проведення додаткового вивчення та обговорення закону №1049, зокрема поправки № 8 до нього, із залученням представників тютюнової галузі та інших зацікавлених фахівців.

У документі наголошується, що вступ у дію цього закону загрожує суттєвим скороченням виробництва на тютюновій фабриці, звільненням працівників, погіршенням соціально-економічного становища міста Прилуки та Чернігівської області в цілому. Крім того, це негативно позначиться на виконанні міського бюджету 2019 року та формування бюджету на 2010 рік.

Як повідомляло агентство, 11 жовтня тютюнова компанія British American Tobacco на невизначений термін зупинила своє виробництво у Прилуках Чернігівської області. Це пов’язано з прийняттям поправок до законопроєкту №1049, які підвищують обов’язкову націнку дистриб’юторів, оптовиків та роздрібників на цигарки і тим самим змушують виробників підняти ціни на сигарети.

Компанія British American Tobacco – один із найбільших у світі виробників тютюнової продукції, яка має підприємства у 42 країнах. В Україні їй належить АТ “Тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки” (Чернігівська область), створена в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики. На підприємстві виробляється понад 10 марок сигарет. Продукція експортується в Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову, Азербайджан, Сінгапур. Працює на фабриці близько 500 робітників.

 

Гончарук роз’яснив ситуацію з тютюновою фабрикою у Прилуках

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук планує цього тижня провести зустріч з представниками тютюнових компаній в Україні.

Про це він повідомив у відповідь на прохання кореспондента Укрінформу роз’яснити позицію уряду щодо ситуації із закриттям тютюнової фабрики у м.Прилуках.

“Тютюнові компанії є одними з найбільших платників податків в Україні, і тому ми, звичайно, уважно стежимо за ситуацією, що там відбувається. На цьому тижні ми плануємо провести з ними (представниками тютюнових компаній – прим.) зустріч для того, щоб пояснити позицію уряду та знайти спільну мову”, – зазначив він.

Гончарук наголосив, що важливо донести до представників будь-якого бізнесу, що уряд “точно не буде стояти на боці лобістів якихось окремих інтересів”.

“Свою позицію ми донесли в тому числі Офісу президента, колегам у Верховній Раді. Та правка, яка стала підставою для виникнення такого занепокоєння тютюнових компаній, була подана не урядом, а народним депутатом. Ми з повагою ставимось до позиції кожного народного депутата. Я думаю, що на цьому тижні точно знайдемо правильний вихід зі цієї ситуації”, – додав Гончарук.

Як повідомляв Укрінформ, тютюнова компанія British American Tobacco на невизначений термін зупинила своє виробництво у Прилуках Чернігівської області – це пов’язано з поправками до прийнятого Верховною Радою законопроєкту №1049.

За інформацією ЗМІ, до яких потрапив лист фінансового директора компанії Тараса Павлуся на ім’я в. о. начальника Офісу великих платників податків ДФС Оксани Нечепорук, у зв’язку з припиненням виробництва “В.А.Т.-Прилуки” просить відкликати 25 млн акцизних марок і повернути 505 млн грн, що сплачені за них.

Як повідомлялося, підприємства компанії British American Tobacco розташовані у 42 країнах. В Україні їй належить АТ “Тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки” (Чернігівська область), яка створена у 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики.

 

Уряд до кінця року визначиться зі списком об’єктів приватизації

До кінця року уряд визначить підприємства, які підлягають приватизації.

Про це Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щодо конкретних назв цих компаній дійсно до кінця року плануємо визначитися. Для того, щоб показати суспільству, який у нас план”, – сказав Гончарук.

За його словами, в Україні є велика кількість локальних підприємств, які виконували якісь функції, але від продажу яких держава матиме зиск. “Це спиртові заводи, бази відпочинку та інше — усе це, безумовно, має бути приватизоване. Чому? Тому що там уже усе приватизоване. Там приватизували прибутки. Там, як правило, сидить якийсь менеджмент, який щось краде, “пилить” , за копійку здає в оренду і знищує або виснажує ці активи”, – сказав прем’єр-міністр.

Крім того, додав він, є великі підприємства та компанії, які не мають стратегічного значення. Наприклад, окремі банки, які перебувають у державній власності, і від продажу яких країна нічого не втратить. “Так от такі підприємства мають готуватися до продажу за спеціальною процедурою. Фонд державного майна обирає радника, тобто компанію, яка буде вести цю процедуру продажу, буде матеріально зацікавлена у тому, щоб продати його максимально вигідно”, – пояснив Гончарук.

Він також зазначив, що є такі держкомпанії, які виконують соціальну значущу функцію, але їх не більше 10. “Про цей список ми маємо говорити в першу чергу. Ці підприємства можуть бути або повністю заборонені для приватизації, або підготовлені до виходу на іноземні майданчики для залучення системних інвесторів”, – наголосив глава уряду.

На його переконання, як варіант, можна буде продати 20-30% їхніх акцій різним акціонерам, до цього питання треба підходити дуже зважено.

Як повідомляв Укрінформ, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов повідомив про те, що Кабінет міністрів України схвалив етапи підготовки та проведення приватизації 800 державних підприємств.

 

Гончарук очікує від МКМС кандидата на пост уповноваженого із захисту української

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук очікує від Міністерства культури, молоді та спорту (МКМС) подання щодо кандидатури на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Про це він сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми мали на цю тему розмову із паном Бородянським (міністр культури, молоді та спорту — ред). Я чекаю від нього кандидатуру зараз. Ми у пошуку людини, яка б могла повною мірою виконувати цю функцію”, – зазначив Гончарук.

Як повідомляв Укрінформ,16 жовтня у Міністерстві культури, молоді та спорту (МКМС) заявили, що планують найближчим часом внести свою кандидатуру на посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” набув чинності 16 липня. Він, зокрема, передбачає створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Так, уповноважений розглядатиме скарги та зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

При цьому в прикінцевих і перехідних положеннях закону визначено, що Кабінет міністрів протягом одного місяця з дня набуття чинності законом зобов’язується внести на розгляд Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до державного бюджету на відповідний рік у частині фінансування забезпечення діяльності Нацкомісії та уповноваженого. Разом з тим уряд протягом трьох місяців від набрання законом чинності повинен був сформувати склад Нацкомісії та призначити уповноваженого.

Відповідно до “мовного” закону, уповноважений ВР з прав людини та керівник центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, та керівник центрального органу виконавчої влади у сфері державної мовної політики подають Кабміну по одній кандидатурі на посаду уповноваженого.

Уряд призначає уповноваженого із захисту державної мови строком на п’ять років. Після закінчення цього строку повноваження уповноваженого припиняються з моменту прийняття відповідного рішення КМУ. Особа може бути призначена на посаду уповноваженого повторно.

На початку вересня Комісія від секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини обрала своїм кандидатом на посаду мовного омбудсмена Тараса Кременя.

 

Дубілет каже, що у Кабміні масових звільнень не планують

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет планує в рамках оптимізації роботи уряду до кінця наступного року вирішити питання з розміщенням у будівлі КМУ на вулиці Грушевського ряду міністерств, але масових звільнень не планує.

Про це він повідомив в інтерв’ю lb – Укрінформ.

“Якщо людина займається чимось не дуже цікавим, не надто ефективним, тепер вона отримує шанс розкрити себе для чогось більш цікавого”, – сказав Дубілет, відповідаючи на запитання про те, чи готовий він до можливої реакції з боку людей, які роками працювали, а тепер їх можуть звільнити.

За його словами, співробітникам КМУ старшого віку треба налаштуватися на навчання і перепрофілювання.

“Я розумію відповідальність. Насправді, є багато іншої роботи, яку в рамках Кабміну варто було б робити, але вона не робиться”, – підкрислив міністр.

Наприклад, додав Дубілет, вони можуть працювати у колл-центрах, у центрах по роботі зі зверненнями громадян. Їх в Кабміні більше 50, але працюють вони не дуже ефективно.

“Я б хотів, щоб ми централізували цю всю справу, зробили її за єдиними стандартами і досягли того, щоб на рівні колл-центру в перше звернення вирішувалося 90% питань”, – сказав він.

 

Україна розчарована роботою Німецько-української історичної комісії – посол

Посол України у ФРН Андрій Мельник вважає вкрай незадовільною роботу Німецько-української історичної комісії та наполягає на переформатуванні її діяльності.

Про це Мельник заявив у коментарі Укрінформу після розгляду в комітеті з петицій німецького Бундестагу питання визнання Голодомору геноцидом.

«Я можу про це відверто сказати, ми не задоволені роботою двосторонньої Німецько-української історичної комісії. Мало того, що ми не задоволені, ми розчаровані так званою роботою цієї комісії упродовж останніх чотирьох років», – сказав посол.

Причому, зауважив він, це стосується навіть не стільки німецької частини, скільки української.

Мельник згадав, що був серед тих, хто звертався до керівництва МЗС ФРН навесні 2015 року та просив виділити фінансування на роботу цієї комісії саме з огляду на такі важливі теми як Друга світова війна, Голодомор – «щоб їх справді грунтовно могли розглянути». Тоді це вдалося, фінансування було виділено (з боку німецької служби академічних обмінів DAAD і Фонду Роберта Боша).

Але пройшло чотири з половиною роки, і українська частина комісії, за оцінкою Мельника, була фактично бездіяльна.

«Мої письмові звернення, дзвінки до співголови комісії, пана Ярослава Грицака з проханням висловити думку якщо не всієї комісії, то принаймні її української частини напередодні розгляду такого питання як зараз (визнання Голодомору геноцидом), залишилися без відповіді протягом численних тижнів. Я вважаю таку позицію безвідповідальною. І ми зараз будемо намагатися порушити питання, щоб робота комісії була повністю переформатована», – заявив посол України у ФРН, зауваживши, що поки не знає, в який спосіб це відбудеться.

Мельник додав, що минулого тижня мав у Мюнхені спеціальну зустріч з цього приводу з німецьким співголовою комісії професором Мартіном Шульце Весселем – «аби порушити прямим текстом це незадоволення української сторони щодо її роботи». Вона, за словами посла, обмежується однією конференцією на рік, на якій обговорюють «другорядні питання», а проблеми ключового значення – Голодомор, історична пам’ять у ФРН про жертв-українців – залишаються поза увагою.

«Я вважаю, що це неприпустимо. І ми будемо намагатися змінити такий підхід. Ми будемо взагалі ставити під питання принцип роботи цієї комісії. А називати її німецько-українською станом на сьогодні, виходячи з результатів роботи, поки що язик не повертається. Це – німецька комісія, в якій формально беруть участь кілька українських істориків», – резюмував Мельник.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 21 жовтня комітет з петицій Бундестагу провів засідання, на якому депутати мали можливість порушити питання визнання Голодомору геноцидом. Ініційована українськими активістами петиція з цього приводу зібрала понад 73 тис. підписів при необхідних 50 тис. Наступний крок – рішення фракцій Бундестагу щодо того, чи варто виносити це питання на загальні парламентські дебати. Його має затвердити, знову ж таки, петиційний комітет, це може зайняти орієнтовно від 6 до 12 місяців.

Уряд ФРН озвучив свою позицію, яка полягає в тому, що не варто визнавати Голодомор саме геноцидом, натомість достатньо засудити його політично (що Німеччина вже зробила). А також сприяти тому, щоб інформація про Голодомор стала відомою якнайширшому загалу.

 

Загибель Кутового: поліція розкрила деякі подробиці катастрофи

Стало відомо, що вертоліт, у якому розбився ексміністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, упав на території приватного домогосподарства.

Про це інформує ГУ Нацполіції у Полтавській області – Укрінформ.

“21 жовтня близько 16.00 у селі Тарасенкове Оржицького району Полтавської області на території присадибної ділянки приватного домогосподарства впав гелікоптер”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що на місці події працює слідчо-оперативна група та екстрені служби. Встановлюються всі обставини події.

Як повідомляв Укрінформ, на Полтавщині у понеділок впав вертоліт “Робінсон – 44”, у результаті загинула людина. Трагедія сталася поблизу с. Тарасенкове Оржицького району. Вертоліт прямував з Києва до Полтавської області.

Пініше стало відомо, що у катастрофі загинув ексміністр аграрної політики Тарас Кутовий.

Кутовий був міністром аграрної політики та продовольства з 2016-го до 2018 року. До призначення – народний депутат VII та VIII скликань, входив до Комітету ВР з питань аграрної політики. Також працював аудитором у міжнародному фонді “Відродження”, фінансовим директором Всеукраїнського фонду “Крок за кроком” і ЗАТ “Інвестиційна компанія “ХХІ століття” та президентом аграрної компанії ПАТ “Компанія “Райз”. Кутовий був визнаний найкращим фінансовим директором України за оцінками Міжнародного інституту Адама Сміта, а також увійшов у десятку найкращих фінансистів України за версією журналу “Компаньйон”.

 

У Раді зареєстрували проєкти постанов, які можуть заблокувати перезапуск судової реформи

У Верховній Раді зареєстрували два проєкти постанов – № 1008-П1 і № 1008-П2, які можуть заблокувати підписання закону про перезапуск судової реформи. Про це повідомляє УНН з посиланням на сайт парламенту.

Проєкт постанови № 1008-П1 про скасування рішення Верховної Ради України від 16 жовтня 2019 року про ухвалення в цілому як закону України проєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування” був зареєстрований 17 жовтня. Ініціатор законопроєкту — депутат Михайло Папієв (“Опозиційна платформа — за життя”).

Проєкт постанови № 1008-П2 про скасування рішення Верховної Ради України від 16 жовтня 2019 року про ухвалення в цілому як закону України проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування було зареєстровано 18 жовтня. Ініціатори цієї постанови — депутати Іванна Климпуш-Цинцадзе і Артур Герасимов (“Європейська солідарність”).

Нагадаємо, посли Канади, Великої Британії, Німеччини та Євросоюзу занепокоєні законопроєктом про реформу судової системи в Україні.

 

Цукерберг звинуватив Росію, Китай і Іран у втручанні у майбутні вибори в США

Глава Facebook Марк Цукерберг заявив, що Росія, Китай і Іран роблять спроби втручання у майбутні вибори в США. Про це він розповів в інтерв’ю NBC News, повідомляє УНН.

За словами засновника Facebook, соцмережа готова протистояти спробам іноземного втручання в американські вибори 2020 року.

“Ми продовжуємо спостерігати, що їхня тактика розвивається. Ці національні держави мають намір активно брати участь у майбутніх виборах. Зараз ми бачимо, як Росія, Іран і Китай використовують все більш витончену тактику для втручання у вибори”, – сказав Цукерберг.

Він підкреслив, що Facebook раніше зміг запобігти спробі вплинути на вибори в різних країнах, в тому числі у Франції, Німеччині, Мексиці, Індії та Бразилії.

“Те, що нам вдалося проактивно ідентифікувати і зняти їх, є сигналом того, що наші системи зараз набагато більш розвинені, ніж були раніше”, – сказав Цукерберг.

Нагадаємо, Facebook очікує іноземного втручання у вибори в США в 2020 році.

 

Трамп готовий до застосування військової сили проти Туреччини в Сирії – Помпео

Президент Дональд Трамп готовий до застосування військової сили проти Туреччини “в разі необхідності”. Про це заявив в інтерв’ю CNBC держсекретар Майк Помпео, повідомляє УНН.

“Ми вважаємо за краще мир війні. Але в разі події, при якому знадобляться військові дії, … президент Трамп повністю готовий їх здійснити”, – сказав він.

При цьому Помпео відмовився конкретно вказати, які саме дії Анкари приведуть до військової відповіді з боку США. Він пояснив, що не хоче заважати “президентському рішенню про те, чи взяти на себе грандіозне зобов’язання використовувати американську військову міць”.

Нагадаємо, Ердоган назвав умови для відновлення боїв в Сирії.

 

Нефьодов: жоден із закуплених сканерів для огляду вантажного транспорту не працює

Голова Державної митної служби Максим Нефьодов заявив, що жоден із чотирьох закуплених сканерів для Державної фіскальної служби не був введений в експлуатацію. Про це він повідомив під часу брифінгу, передає УНН.

“Очікувалося, що буде закуплено сім комплексів. Закупили і встановили чотири, не працює зараз жоден. Два з них ми можемо запустити в роботу досить швидко, і ми над цим працюємо. Це питання дозволу на роботу з високим випромінюванням, там навіть люди вже пройшли тренінг, але ця ситуація вимагає реакції правоохоронних органів”, – зазначив Нефьодов.

Так, голова Державної митної служби сподівається, що на початку 2020 року перші два сканера будуть запущені в експлуатацію.

Як раніше повідомляв УНН, по всьому периметру західного кордону України, на митних постах почнуть роботу сім стаціонарних скануючих систем Nuctech для огляду вантажних транспортних засобів та контейнерів.

 

Нефьодов: скоро в Україні можуть прийняти закон про криміналізацію контрабанди підакцизних товарів

Голова Державної митної служби України Максим Нефьодов заявив про те, що найближчим часом можуть прийняти законопроект про криміналізацію контрабанди підакцизних товарів. Про це він повідомив під час брифінгу, передає УНН.

Так, на наступному тижні Кабінет міністрів розгляне законопроект про криміналізацію контрабанди підакцизних товарів.

“По товарах, де маржинальність досягає сотень відсотків, слід повертати митниці повноваження на проведення розслідування, право на оперативно-розшукову діяльність, а також необхідно збільшувати фінансові санкції для відповідних порушників. Ми дуже хотіли б, щоб контрабанда підакцизних товарів була криміналізована”, – зазначив він.

Запропонований законопроект передбачає штрафи в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів за перше порушення, за друге – 5-10 неоподатковуваних мінімумів, за третє і кожне наступне – 15-20 неоподатковуваних мінімумів.

За його словами, парламент може прийняти цей законопроект в кінці цього року або на початку наступного.

Нагадаємо, у Державній митній службі планують розробити електронний реєстр для контролю отримання гуманітарної допомоги.

 

В “Азове” обвинили американских конгрессменов в атаке на Украину – Ліга-нет

В полку заявили, что конгрессмены приравняли к террористам все украинские подразделения, которые защищали Украину на Донбассе

В полку Нацгвардии “Азов” назвали “информационной атакой на Украину” требование 40 членов Конгресса США внести подразделение в список иностранных террористических организаций. Об этом сообщает пресс-служба “Азова”.

Сегодня сообщалось, что 40 членов Конгресса США от Демократической партии подписали обращение к Государственному секретарю Майклу Помпео с требованием внести полк Азов и две праворадикальные организации из Швеции и Великобритании в список иностранных террористических организаций.

В “Азове” заявили, что полк “является одним из самых известных и самых боеспособных украинских подразделений”. Он принимал активное участие в боях на Донбассе, освобождая украинские города от оккупантов.

В полку считают, что, приравнивая “Азов” к террористам, конгрессмены приравняли к террористам все другие подразделения, которые защищали Украину на фронте.

Якобы причастность полка к теракту в новозеландском Крайстчерче в “Азове” назвали “полной чушью”.

Между тем, в своем обращении к Помпео конгрессмены заявили, что между “Азовом” и террористом, устроившим стрельбу в Крайстчерче, “существует связь”. В документе не утверждалось, что полк каким-то образом причастен к совершению теракта.

Как известно, в федеральном бюджете США запрещается финансирование украинского полка “Азов”. Член палаты представителей Ро Ханна объяснил это тем, что в Конгрессе США якобы считают членов полка “неонацистами”.

Австралийский неонацист Брентон Таррант, который участвовал в массовом убийстве людей в Крайстчерче, в своем “манифесте” написал, что был в Украине.

 

В Канаді відбулися парламентські вибори, лібералів Трюдо обігнали консерватори – РБК-Україна

Консервативна партія Канади на чолі з Ендрю Широм отримала 32,5% голосів виборців, а очолювана Трюдо Ліберальна партія набирає 31,7% голосів

В Канаді 21 жовтня відбулися парламентські вибори, в яких за 338 місць у палаті громад змагалися п’ять партій. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на BBC.

Так, за місця в парламенті боролися владна Ліберальна партія, опозиційна Консервативна партія, Нова демократична партія, Партія зелених, Квебекський блок, а також Народна партія Канади.

Згідно з опитуванням дослідного центру Nanos Research, Консервативна партія Канади на чолі з Ендрю Широм посідає перше місце, отримавши 32,5% голосів виборців.

Очолювана Трюдо Ліберальна партія набирає 31,7% голосів. Проте, дані екзит-полу Canadian Broadcasting Corp. свідчать про перевагу лібералів у 25 з 32 виборчих округів в Атлантичній Канаді, повідомляє Reuters.

Нова демократична партія з лідером індійського походження Джагмітом Сінгхом опинилася на третьому місці з 18,4% голосів, Партія зелених Елізабет Мей з 7,5% – на четвертому, а сепаратистський Квебекський блок Іва-Франсуа Бланше – на п’ятому, з 7% підтримки виборців.

Головне питання, на яке виборці бажають отримати відповідь, полягає в тому,чи зможе лідер Ліберальної партії Джастін Трюдо вдруге стати прем’єр-міністром країни.

Всього для участі у виборах зареєстровано 21 партію.

Наразі в країні налічується 24,7 млн виборців.

Нагадаємо, 11 вересня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про розпуск парламенту. Трюдо подав генерал-губернатор Канади заяву про розпуск парламенту, яку було схвалено.

 

Групи впливу: як “Слуга народу” намагається зберегти монокоаліцію – РБК-Україна

“Слуга народу”, отримавши рекордну кількість депутатських мандатів, провела у Верховну раду дуже неоднорідну команду. Підбираючи кадри для дострокових виборів в стислі терміни, партія президента зібрала під куполом більшість з різними інтересами і поглядами.

Змусити працювати монокоаліцію як налагоджений механізм, мабуть, одне з головних завдань для президента і його команди. Як показав досвід перших тижнів роботи нової Ради, втримати цю різношерсту конструкцію від збоїв далеко не просто. Детальніше — у матеріалі РБК-Україна.

У вересні у “Слуги народу” виникли перші суперечки навколо низки законопроектів, які вилилися у публічну площину. Так було, наприклад, з введенням імперативного мандата для мажоритарників і позбавленням мандата за виключення з фракції.

Прийняття цієї норми поставили на паузу, хоча вона якраз і могла б стати інструментом проти турбулентності у фракції або її дроблення.

Пізніше бурхливі дискусії в “Слузі народу” викликали поправки до Кримінального процесуального кодексу, що дозволяють обшук і прослуховування депутатів без згоди парламенту.

Останній скандал трапився минулої п’ятниці, коли політсила Володимира Зеленського обговорювала проект бюджету на 2020 рік. Суперечка виникла через субвенції соціально-економічного розвитку для мажоритарних округів.

Окремі депутати, як, наприклад, Олександр Дубинський, обраний від “Слуги народу” на окрузі в Київській області, з перших днів відкрито критикують рішення партії і кадрові призначення президента. Від нього вже звучать прогнози про можливий відкол частини фракції навесні.

Сам Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів про розкол монокоаліції, сказав, що йому б не хотілося “ламати партію”. Але якщо депутати “почнуть їсти одне одного”, то через рік він готовий їх розпустити, додав президент.

Перехопити ініціативу

Ще на початку роботи нової Ради керівництво “Слуги народу” розділило фракцію на 15 міні-груп. Розподіл відбувався шляхом жеребкування, однак при бажанні окремі депутати могли перейти до іншої групи.

Кожну з них очолює один із заступників керівника фракції. На чолі піраміди – Давид Арахамія. За контроль над монокоаліцією також відповідає його перший заступник Олександр Корнієнко.

Офіційно основна мета поділу на групи – спрощення комунікації та підтримання дисципліни. Але це також дозволило ускладнити утворення окремих груп за інтересами та центрів впливу всередині фракції.

Співрозмовник в “Слуги народу” пояснив РБК-Україна, що основні центри впливу були зрозумілі ще на етапі парламентської кампанії. Формальний поділ дозволив якийсь час стримувати появу самостійних груп.

У монобільшості розуміли, що така конструкція не буде на сто відсотків ідеальною, розповів РБК-Україна перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко.

“Спочатку ризиком в цій системі було те, що люди об’єднуються в групи випадковим чином. З одного боку, це дозволило нам вивести людей з їхніх старих зв’язків. З іншого, не у кожній групі відразу вийшло налагодити якісну атмосферу”, – уточнив він.

Є групи, в яких депутати спілкуються тісніше, наприклад, святкуючи разом дні народження. В інших же комунікація більш робоча.

Спілкування всередині груп відбувається як в онлайн-режимі в окремому чаті WhatsApp, так і під час зборів. На цьому рівні “слуги народу” обговорюють порядок денний, законопроекти та інші організаційні питання.

“Зараз більшість інформації про проблемні моменти ми отримуємо від заступників голови фракцій – керівників груп. У нас постійне спілкування з ними, для чого, зокрема, також створений окремий чат, де ми перебуваємо на зв’язку 24/7”, – пояснив Корнієнко.

Крім того, є два формати “живого” спілкування всередині керівництва фракції. Перший – зустріч тільки голови та його заступників. Таке зібрання відбувається за потребою, але як мінімум раз на два тижні.

“Воно присвячене в основному законопроектам і організаційним моментам, наприклад, раніше це було розселення депутатів, зараз – партійне будівництво тощо”, – каже Корнієнко.

Другий формат більш розширений – це “мала фракція”, на яку збирається керівництво фракції разом з головами комітетів від “Слуги народу”. На цих зустрічах детально обговорюються законопроекти і напрацьовується порядок денний.

Керівники груп у ході зборів передають “фідбек” від своїх депутатів. Наприклад, що той чи інший законопроект варто відкласти, тому що він може не пройти голосування. Зазвичай “мала фракція” збирається раз на тиждень.

Якщо в групах виникають бурхливі дискусії щодо законопроектів або інших питань, тоді їх виносять на обговорення всієї фракції. Там рішення приймається більшістю. Під час голосування в сесійній залі незгодна меншість, як правило, підтримує загальну позицію.

“На жаль, з цим турборежимом немає можливості збиратися щотижня, тому ми проводимо засідання фракції раз на два-три тижні”, – зазначив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в коментарі РБК-Україна.

На спільне засідання фракція часто збирається у виставковому центрі “Парковий”. Іноді на нього приходять представники Офісу президента або Кабінету міністрів, якщо у депутатів до них виникають питання або навпаки.

“Наприклад, коли в середу (16 жовтня, – ред.) ми збиралися, нікого не було, була закрита фракція”, – уточнив Арахамія.

Незважаючи на організаційну вертикаль, вибудувану всередині фракції, дисципліна серед депутатів все одно трохи кульгає, визнають в “Слузі народу”.

“У залі зазвичай присутні 237-240 наших депутатів. Десять-дванадцять чоловік завжди відсутні. Серед них максимум вісім реально хворіють, ще частина у відрядженнях, а інші – не попереджаючи нікого, йдуть по якихось своїх справах під час засідання. Інша справа, коли депутат у Раді, його картка перебуває в гнізді, але його самого в залі немає”, – зазначає один зі співрозмовників в монокоаліції.

Потенційна загроза

Набагато більшу загрозу для дисципліни в “Слузі народу” представляють неформальні групи. Правда, поки вони повністю не організовані і не можуть проявити себе на повну силу.

“Кристалізації поки чіткої не відбулося. Головне, щоб ці люди відчували, що ми все розуміємо”, – відзначає джерело в керівництві фракції.

Голосування групами простежується, насамперед, під час розгляду законопроектів, принципових для великих стейкхолдерів, визнають кілька впливових співрозмовників в команді Зеленського.

Окрему групу всередині фракції хоче спроектувати чернівецький бізнесмен Ілля Павлюк, який працював з командою Зеленського ще під час президентської кампанії. У штабі він допомагав у пошуку джерел фінансування та з координацією регіональних штабів.

За інформацією РБК-Україна, ця потенційна група налічує приблизно два десятки депутатів, яких в “Зе-команду” привів сам Павлюк. При цьому її учасники стверджують, що їх вже близько 70 осіб. Свої дії вони координують в окремому чаті.

Поки що єдине голосування, яке більш-менш показало синхронність цієї групи – законопроект про напівпровідникові вироби №1062, передбачений зобов’язаннями України щодо Асоціації з Євросоюзом. Він був прийнятий за допомогою голосів депутатів з-поза коаліції, тоді як “Слуга народу” дала лише 196 голосів “за”.

“Тоді цей документ не підтримали депутати, які належать до умовної групи Павлюка. Але в той же час за нього не проголосували й інші члени фракції. Багато хто просто не розібрався, вважаючи його лобістським”, – стверджує джерело в монобільшості.

Чимало депутатів у фракції так чи інакше пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. За оцінкою Давида Арахамії, ця група становить не більше дев’яти осіб. Інші співрозмовники називають цифру до тридцяти депутатів. Правда, у цієї групи поки що нібито немає очевидної координації.

“У них немає ніякої організованості або власних чатів. Вони періодично перемовляються в залі. Наприклад, з Дубинським”, – говорить джерело в команді Зеленського.

Не можна не зауважити, що під час засідань сам Дубинський часто розмовляє з депутатом “За майбутнє”, бізнес-партнером Коломойського Ігорем Палицею.

“Вони давно дружать, як мені говорили, і вони якось синхронізують думки. Ігор Палиця більш досвідчений, кілька скликань пропрацював у парламенті. В цьому ми бачимо орбіту одну і ту ж”, – пояснив Арахамія.

Сам Палиця сказав РБК-Україна, що спілкується з усіма депутатами. “Якщо у когось є до мене питання, в яких я розбираюся більше ніж вони, вони запитують. Коли у мене виникають такі питання, я також піду і запитаю, якщо я не професійно розбираюся в цьому питанні”, – сказав виданню нардеп.

При цьому він назвав розмови про вплив Ігоря Коломойського на частину “Слуги народу” конспірологією. Мовляв, треба писати такі законопроекти, щоб люди не хвилювалися, голосуючи за них.

“Депутати, які пройшли по округах, несуть більше відповідальності перед своїми виборцями. Вважати, що якийсь депутат не голосує за законопроект, тому що йому хтось сказав так зробити – помилково”, – прокоментував Палиця.

Сформувати міні-групу у фракції також намагається заступник голови бюджетного комітету Ради Олександр Трухін, стверджують кілька співрозмовників у “Слузі народу”. Хоча сам Трухін в коментарі РБК-Україна це заперечує.

Ядро фракції налічує приблизно сто чоловік. Це і списочники, і лояльні до президента мажоритарники, а також люди з умовної групи “кварталу”, що орієнтується на ОП.

“Це ті, хто в разі якихось розколів залишаться у фракції до останнього. У їх числі Арахамія, Корнієнко, голови майже всіх комітетів, майже всі заступники голови фракції. Це люди або близькі до Зеленського, або ті, які пройшли з командою всю президентську кампанію”, – пояснило РБК-Україна джерело в оточенні Зеленського.

Незалежність або лояльність

Багато мажоритарників приєдналися до “Слуги народу” безпосередньо в період дострокових виборів Ради і зараз по деяких законопроектах займають позицію, що йде врозріз з фракційною. Цим сильно незадоволені списочники, які були в команді Зеленського від початку президентської кампанії.

“Вони вже питають, чому ми йдемо по лінії президента слухняно, а мажоритарники, які за півтора місяця залетіли під зеленим прапором, грають в незалежність”, – пояснило джерело в СН.

Його колега стверджує, що з кожною поїздкою до себе на округи мажоритарники вважають себе все більш самодостатніми, суб’єктними і політично незалежними від бренду “Зе”.

До того ж окрема їх частина починає працювати за “старими лекалами”: “Вони вимагають виділити їм гроші на округи або, як приклад, вписати окремим рядком в бюджеті гроші на аеропорт у Дніпрі”, – зазначило джерело видання.

Розподіл субвенцій на “соцеконом” для мажоритарних округів стало приводом для конфлікту на засіданні фракції з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком минулої п’ятниці.

Деякі депутати вважали, що соцеконом скасують, а тому і не розраховували на його виділення. Тим часом інша частина мажоритарників пішла просити в уряду конкретні суми для своїх округів. У результаті, щоб заспокоїти депутатів, прем’єр пообіцяв субвенції розподілити пропорційно для кожного округу.

Паралельно предметом дискусії на засіданні фракції став законопроект про анбандлінг “Нафтогазу” №2239-1. Причому набагато більше претензій у депутатів було не до його змісту, а до того, що прем’єр передав фракції документ лише напередодні голосування.

“Всі депутати або їх помічники вже почали уважно вичитувати законопроекти. Деякі депутати, об’єднуючись у невеликі групи по 3-5 чоловік, наймають для себе юристів, які вивчають проекти законів. Депутати готові голосувати за патріотичні законопроекти, вони просто не хочуть відчувати себе обведеними навколо пальця”, – розповів співрозмовник в “Слузі народу”.

В керівництві фракції кажуть, що вже зробили висновки і направлять більше зусиль на комунікацію з депутатами. Приміром, тепер голови профільних комітетів будуть проводити окремі зустрічі з ключових законопроектів. Таким чином члени монобільшості зможуть зняти всі побоювання ще до голосування.

Але питання “зайвої самостійності” окремих депутатів все ж викликає побоювання у верхівки “Слуги народу”. У фракції роздумують над санкціями щодо тих, хто грає проти команди.

“У кожного є свої інтереси. Якщо ти йдеш проти фракції, то твої ініціативи розглядати не будуть. Якщо хочеш якусь посаду або є свої кандидати, то ти вже “підсвічений”, так що можна забути”, – пояснює один із впливових депутатів більшості.

При цьому “Слуга народу” не збирається виносити внутрішні скандали на загальний огляд, справедливо побоюючись удару по рейтингу партії. Санкції не будуть публічними, навіть якщо цього домагаються окремі члени президентської фракції.

“Ми приходимо до етапу, коли потрібно приймати рішення. Але виключати з фракції поки ніхто не збирається. Це скринька Пандори. Ми розуміємо, що така монокоаліція краще, ніж коаліція з ким би то не було”, – резюмує співрозмовник РБК-Україна.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 1 004

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua