Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 21 листопада

Інформдень: 21 листопада

Парламенти 14 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу – МЗС

Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні вшановано у рамках міжнародних організацій, а також визнано геноцидом українського народу на парламентському рівні в 14 країнах світу. Про це  УНН  повідомили в прес-службі МЗС України.

Голодомор 1932-1933 рр. в Україні визнано на парламентському рівні геноцидом українського народу в наступних державах: Грузії, Еквадорі, Естонії, Колумбії, Латвії, Литві, Мексиці, Парагваї, Перу, Польщі, Угорщині. Окрім цього, на парламентському та регіональному рівні Голодомор визнали як геноцид в Австралії, Канаді та Португалії.

Як зазначили в МЗС, на регіональному (муніципальному) рівні відповідні рішення було ухвалено в Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Іспанії, Італії та США.

Більше того, в декількох країнах світу відзначають пам’ять жертв голодомору в Україні.

“Законодавчими органами Іспанії, Франції, Чилі, Чехії, Словаччини, Андорри, Аргентини та Мексики були ухвалені резолюції щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору”, — повідомили в Міністерстві.

За інформацією відомства, Сенат та Загальні збори штату Нью-Джерсі (США) прийняли спільну резолюцію про визнання листопада 2017 р. як місяця для вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні у 1932-33 рр.

Нагадаємо, 7 листопада 2017 року співголови Українського Кокусу в Конгресі США С.Левін, Е.Гарріс, М.Каптур та Б.Фітцпатрік внесли  проект резолюції  щодо 85-ї річниці Голодомору-геноциду в Україні.

Також нагадаємо, що 7 листопада 2017 року в британському Парламенті  відбулися дебати щодо Голодомору в Україні. Дебати були ініційовані депутатом від правлячої Консервативної партії Великої Британії, участь в яких взяли представники правлячої та опозиційних партій, у тому числі з числа членів “Групи дружби” з Україною. Було одностайно наголошено, що Голодомор був навмисно організованою Сталіним кампанією, покликаною знищити значну частину українського населення. Депутати закликали Уряд Великої Британії визнати Голодомор геноцидом Українського народу.

 

Про Голодомор у Європі знають лише фахівці – німецький історик

У Німеччині та в цілому в Західній Європі недостатньо знають про історію України як держави і такі трагічні її сторінки, як Голодомор.

Про це сказав в коментарі Укрінформу науковий співробітник, експерт по Східній Європі в Центрі сучасної історії (Потсдам, Німеччина) Ян Клаас Берендс – Укрінформ.

Голодомор  – це те, про що тут знають тільки фахівці або люди, які, наприклад, бували в Україні. Але це занадто мало, над цим треба працювати”, – зазначив Берендс.

Він пояснює ситуацію тим, що Україні як країні в Східній Європі приділялося менше уваги, ніж, наприклад, Росії або Польщі. Німці відносно багато знають про ГУЛАГ, якщо говорити про радянську історію, про Сталіна, зазначив історик. Він вважає, що ситуацію може змінити, наприклад, вихід книги про Голодомор Енн Еплбаум, якщо її буде перекладено на німецьку мову. Але поки в Німеччині взагалі немає великої книги з історії України, розрахованої на масового читача, є лише суто наукові дослідження.

За словами Берендса, важливо використовувати, наприклад, такі дати, як річниця, що наближається, щоб привернути увагу громадськості. Він вважає, що для того, щоб дізналися про Голодомор, повинні більше зусиль докладати не тільки вчені, які займаються Східною Європою, а й українська сторона. У зв’язку з цим історик порадив українським політикам і дипломатам проявляти більше активності в Німеччині, привівши як приклад те, як поляки зуміли своєю наполегливістю довести знання про свої історичні больові точки – трагедію Катині, Варшавське повстання.

“Потрібно проявити ініціативу, показати, чому це важливо, чому це стосується не тільки України, що це – частина історії XX століття, яку всі повинні знати”, – наголосив він.

Експерт звернув увагу на те, що після 2014 року, після Майдану, в Німеччині стали виявляти більше інтересу до України, до української політики, до конфлікту з Росією, до ситуації навколо Криму. Але це, за його словами, не єдине, що цікавить громадськість, є загальний інтерес «в тому, щоб зрозуміти XX століття, особливо в ФРН чутливі до лих століття, таким як світові війни, революції, Голокост». Голодомор також відноситься до таких тем, зазначив Берендс.

 

У Львові виплатять допомогу людям, які пережили Голодомор

Людям, які пережили Голодомор 1932-1933 років, у Львові виплатять одноразову матеріальну допомогу в сумі 1000 гривень.

Про це повідомила  прес-служба  міської ради – Укрінформ.

«Допомогу у розмірі 1 тис. грн. отримають 123 мешканці, які зареєстровані у м. Львові та перебувають на обліку у відділах соціального захисту міста Львова», – зазначається у повідомленні

Таку виплату у  Львові  здійснювали і раніше. Минулоріч вона становила 300 грн.

День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні вшановують щорічно у четверту суботу листопада. За даними істориків, протягом 1932-1933 років жертвами голоду в Україні, що виник внаслідок адміністративних заходів радянської влади, стали десятки мільйонів невинних людей.

 

Канада зробить усе, аби злочин Голодомору не повторився – міністр оборони

Канада солідарна із Україною у засудженні жорстокого злочину Голодомору-геноциду.

Про це під час відзначення в Оттаві 84-их роковин Голодомору в Україні сказав міністр оборони Канади Харджит Саджан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Канадці підтримують українців у засудженні злочинів  Голодомору. Його жертв ніколи не можна забувати і все людство повинно винести болючі уроки із того, що ця сумна сторінка історії пропонує», – сказав Саджан.

Він наголосив на важливості офіційного визнання Голодомору актом геноциду українського народу, що Канада зробила на федеральному рівні іще у 2008 році. «Канада була однією із перших держав, що визнала Голодомор геноцидом. Це важливо, оскільки ми не можемо навчитися із того, що не визнаємо», – зазначив міністр.

Саджан додав, що Канада «словами та справами показує свою відданість допомозі уникненню таких трагедій будь-де у світі».

Окрім цього, міністр подякував українській громаді за те, що вона допомогла канадцям зберегти пам’ять про мільйони жертв Голодомору. «У дусі нашої дружби від імені усіх канадців я висловлюю побажання, аби пам’ять про жертв Голодомору служила натхненням для нас усіх у роботі для досягнення миру сьогодні й назавжди», – підсумував він.

 

Українці багато зробили для становлення Канади – міністр оборони Саджан

Вихідці з України збагатили Канаду і своїм цінним внеском зробили країну кращою.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр оборони Канади Харджит Саджан під час церемонії вшанування жертв Голодомору, що відбулася в Оттаві.

«Канадці визнають цінність відкритого й привітного суспільства. Ми знаємо, що різноманітність робить нас сильнішими. Канада благословенна 125 роками поселення на території нашої країни українців, і ми знаємо, що стали багатшими завдяки їм», – сказав Саджан.

Він додав, що протягом цих двох століть дві країни «виробили міцні культурні, політичні, оборонні, бізнесові й соціальні зв’язки». «Українці доклали дуже багато зусиль до канадського успішного багатокультурного суспільства», – зазначив міністр.

За його словами, Канада «пишається своєю допомогою і дружбою з Україною», особливо тренуванням українських військових.

Як повідомлялося, у понеділок у федеральному парламенті Канади в Оттаві відбувся офіційний захід на відзначення 84-х роковин Голодомору в Україні, гостями якого стали численні депутати, дипломати та члени української громад

 

Саджан про зброю для України: крім обладнання, потрібен ще й “майстер клас”

Міністр оборони Канади Харджит Саджан заявляє, що сам факт наявності сучасного озброєння нічого не вартий без досконалих навичок його застосування.

Про це він сказав, коментуючи можливість надання Україні зброї, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У наші плани входить не лише обладнання – його легко можна доставити, але без навичок використання воно буде даремним. Натомість ми прагнемо зрозуміти, які можливості Збройні сили України воліють мати і визначити, що для цього потрібно”, – сказав  Саджан.

За його словами, вже дислоковані в Україні в рамках тренувальної операції UNIFIER канадські військові інструктори можуть допомогти українським військовослужбовцям в опануванні сучасного обладнання. “Ми маємо підрозділи в України, які допомагають із тренуванням військових. Тож коли ми визначимо потреби ЗСУ, то зможемо поєднати їх із тренуванням, аби упевнитися, що на час прибуття обладнання вони спроможні його використовувати”, – зазначив міністр.

Як повідомлялося, Україна неодноразово зверталася до Канади із запитом на поставки канадської зброї. Хоча у цьому питанні вдалося досягти суттєвого прогресу, остаточних домовленостей поки що немає.

 

Канада вчить своїх військових протистояти пропаганді

Перед відрядженням на службу за кордоном, канадські військові проходять тренінг з основ протидії пропаганді.

Про це розповів міністр оборони Канади Харджит Саджан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З огляду на те, що ми вже мали певний позитивний досвід у протидії пропаганді, перед розгортанням наших підрозділів ми проводимо для них тренінги і попереджаємо, що про них можуть написати повністю брехливі негативні матеріали», – сказав Саджан.

За його словами, найкращим способом розвіяти фейкові новини є безпосереднє спілкування із громадою, на яку вони націлені.

«Коли ви особисто зустрічаєтеся, то стає дуже важко комусь третьому втрутитися і переконати, що насправді все було інакше. Тож канадці продовжуватимуть робити те, що їм вдається найкраще: розбудовувати стосунки виказуючи рішучість», – зазначив міністр.

Водночас він додав, що Канада «дуже багато вкладає» в убезпечення власних комунікаційних систем й перебуває «на вістрі» у цьому питанні.

Нагадаємо: з часу розгортання очолюваного Канадою багатонаціонального батальйону  НАТО  у Латвії, проти канадців регулярно застосовується російська пропагандистська машина. Останнім яскравим випадком стало обвинувачення у нібито проживанні канадських військовослужбовців у розкішних квартирах замість військових бараків. Хоча ця інформація була дуже швидко розвінчана, новина досі продовжує деколи виникати у латвійському інформаційному просторі.

 

У НАТО знайшли слід РФ у каталонській кризі

Росія через активну кампанію з дезінформації сприяла ескалації кризи та проявів сепаратизму в іспанській Каталонії з метою послабити ЄС і Північноатлантичний альянс.

Про це йдеться у доповіді Центру стратегічних комунікацій та передового досвіду НАТО м.Таллінн, StratCom, висновки якої опублікувало впливове іспанське видання  El Pais.

«Центр стратегічних комунікацій Альянсу виявив велику кількість повідомлень на тему незалежності  Каталонії, які поширювалися через тисячі автоматичних акаунтів у соціальних мережах, що є характерним для усіх глобальних конфліктів, до яких причетний Кремль. Зокрема, також йдеться й про Україну і Сирію», – пише газета.

Таких акаунтів знайшли до 10 тисяч, і всі вони мали єдиний центр координації.

На думку директора естонського центру НАТО Яніса Сартса, головною метою російської онлайн-активності є не просування незалежності Каталонії, а провокування суперечностей, які би послабили Євросоюз і НАТО, членами яких є Іспанія.

 

Зубко анонсував моніторинг РЄ реформи місцевого самоврядування

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявляє, що Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи наступного року проведе в Україні моніторинг щодо реформування місцевого самоврядування.

Про це він сказав на брифінгу після зустрічі з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні отримали ті рекомендації, які будемо використовувати протягом наступного року до проведення моніторингової місії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в Україні», – сказав Зубко.

Він додав, що під час зустрічі сторони обговорили питання не тільки формування громад, посилення сервісів громад, а найголовніше – можливості нових повноважень місцевого самоврядування і відбудови практичної системи самоврядування, «абсолютно ідентичної до тої, яка працює в  Європейському Союзі».

У свою чергу президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (Австрія) Гудрун Мослер-Тьорнстрьом пояснила, що моніторинг з питань місцевого самоврядування відбувається кожні три-п’ять років у кожній із 47 країн-членів організації.

«Інструментом нашого моніторингу є Хартія органів місцевого самоврядування Ради Європи і ми моніторимо виконання цієї Хартії», – сказала вона

 

Зубко: Бюджети об’єднаних громад за 9 місяців зросли на 6,3 мільярда

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявляє, що бюджети об’єднаних територіальних громад за 9 місяців цього року зросли на 6,3 мільярда гривень.

Про це він сказав на зустрічі з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ви можете побачити, як зросли за 9 місяців бюджети об’єднаних громад. Якщо в минулому році за 9 місяців це були 3,5 мільярди гривень, то в цьому році це вже практично 6,3 мільярди гривень», – сказав  Зубко.

Віце-прем’єр додав, що зростає і державна підтримка напрямків розвитку громад: «Все, що стосується охорони здоров’я, сільської медицини, спортивної інфраструктури, а також розвитку інфраструктури громад».

Також Зубко зауважив, що на початку реформи децентралізації показники частки місцевих бюджетів становили 30%, а 70% розподілялося центральною владою.

«Цього року ми маємо практично державний бюджет, який складає – 50% місцевих бюджетів і 50% – те, що є у центральному бюджеті. Це те досягнення, до чого ми прагнемо», – додав віце-прем’єр.

Серед учасників заходу: президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (Австрія) Гудрун Мослер-Тьорнстрьом; президент Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (Норвегія) Гун МарітХелгесен; голова Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (Королівство Нідерланди) Лен Вербек; віце-президент Палати Регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (Україна) Юлія Світлична; доповідач щодо питання місцевої демократії в Україні, член моніторингового комітету Конгресу (Бельгія) Марк Кулс.

Сторони обговорять хід реформи децентралізації, ситуацію щодо впровадження «Дорожньої карти для України», законодавче забезпечення реформи місцевого самоврядування.

 

Трамп запланував розмову з Путіним – Білий дім

У Білому домі заявили, що президент США Дональд Трамп планує сьогодні провести розмову з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляє  AP – Укрінформ.

“Бесіда Трампа з російським президентом відбудеться після нещодавньої зустрічі Путіна в понеділок з президентом Сирії Башаром Асадом”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається,  Трамп  і Путін кілька разів неформально спілкувалися на минулому тижні, коли брали участь у саміті у В’єтнамі, де домовилися щодо низки положень стосовно майбутнього Сирії.

Як відомо, президент Сирії Башар Асад відвідав напередодні Росію з візитом і провів переговори з лідером країни Володимиром Путіним.

 

Трамп обговорив із Путіним ситуацію в Україну – Білий дім

Президент США Дональд Трамп обговорив з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок ряд міжнародних питань, у тому числі ситуацію в Сирії, Ірані, північнокорейське питання, а також врегулювання на сході України.

Про це повідомило американське інформагентство  Associated Press з посиланням на Білий дім.

“Як зазначили в Білому домі, на порядку денному обговорювалися Сирія, Іран, Північна Корея й Україна”, – йдеться в повідомленні.

За повідомленнями інших джерел, розмова Трампа і  Путіна  тривала близько години.

Як повідомляв Укрінформ, телефонна розмова Трампа з Путіним була запланованою. Вона відбулася після зустрічі Путіна в понеділок з президентом Сирії Башаром Асадом.

Путін запросив Асада до Сочі напередодні саміту, який відбудеться цього тижня за участю Росії, Туреччини та Ірану, а також мирних переговорів під егідою ООН у Женеві.

 

Маккейн розкритикував телефонну розмову Трампа з Путіним

Американський сенатор Джон Маккейн піддав критиці президента США Дональда Трампа за телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним.

На своїй сторінці у Twitter голова комітету Сенату з оборони заявив, що Трамп помилково припускає, що в США і РФ і є спільні інтереси – Укрінформ.

“Це в черговий раз демонструє хибність віри президента, що у США є спільні інтереси з Росією. Крім того, це доводить, що нам необхідна стратегія щодо Сирії”, – написав Маккейн.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп у вівторок, 21 листопада, провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним.

Співрозмовники обговорили низку міжнародних питань, в тому числі ситуацію в Сирії, Ірані, північнокорейське питання, а також врегулювання на сході України.

Телефонна розмова Трампа з Путіним був запланованою. Вона відбулася після зустрічі Путіна в понеділок з президентом Сирії Башаром Асадом.

 

Авіація США знищила в Сомалі понад 100 бойовиків

США знищили в Сомалі понад 100 бойовиків в ході авіаудару по табору угруповання “Аш-Шабаб”, яке пов’язане з “Аль-Каїдою”.

Про це інформує АFР у  Twitter  з посиланням на чиновника – Укрінформ.

“Авіаудари США в Сомалі знищили більше 100 бойовиків”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Пентагону, удар здійснено в координації з федеральним урядом Сомалі, повідомляє  Reuters.

Зазначається, що удар американських військових було завдано по території за 200 км від Могадішо.

Як повідомлялося, радикальне ісламістське угруповання “Аш-Шабаб” веде збройну боротьбу проти влади  Сомалі.

 

Прокуратура оголосила підозру екс-директору “Олімпійського”

Прокуратура оголосила підозру у розкраданні виділених на Євро-2012 коштів екс-директору ДП “Олімпійський” та ще двом директорам приватних фірм.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“В рамках провадження Київської прокуратури та СБУ про розкрадання коштів Євро-2012 проведено обшуки та оголошено про підозру екс-директору ДП “Олімпійський”, генеральному директору фірми – підрядника і директору посередницької структури”, – написав Луценко.

Генпрокурор вказав, що сума збитків лише при закупівлі у 2011 році крісел на стадіон становила 27 млн грн.

У  прес-службі  столичної прокуратури додали, що, за даними слідства, службові особи ДП “НСК “Олімпійський” придбали за значно завищеною вартістю сидіння для трибун стадіону з подальшим виведенням коштів у готівку через суб’єкти господарювання з ознаками фіктивності.

“Сума встановлених збитків державному бюджету України під час закупівлі у 2011 році тільки крісел склала майже 27 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

На даний час правоохоронцями проведено обшуки у посадових осіб ДП “НСК “Олімпійський” та суб’єктів господарювання, задіяних у схемі розтрати грошових коштів.

За результатами слідчих дій повідомлено про підозру у співучасті у вчиненні розтрати в особливо великих розмірах за ч. 5 ст. 191 КК України керівнику генерального підрядника – ТОВ “АК Інжинірінг” та керівнику субпідрядника – підприємства “Спецпостач” Міжнародного благодійного фонду “Безпека країни”, підкреслили в прокуратурі.

Крім того, підготовлено повідомлення про підозру колишньому керівнику ДП “НСК “Олімпійський” за ч. 5 ст. 191 КК України. На даний час місцезнаходження останнього встановлюється, повідомили у відомстві.

До суду внесені клопотання про застосування відносно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 13 млн грн кожному.

Слідство триває.

 

Річниця Євромайдану: біля стели Незалежності проходить мітинг

На Майдані Незалежності у столиці близько ста людей вийшли на мітинг з нагоди четвертої річниці початку Революції гідності.

Біля стели Незалежності активісти організували імпровізовану сцену, на якій виступають представники громадських організацій та інші охочі, які представляються учасниками Революції гідності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами промовців, вони прийшли на Майдан, аби вшанувати пам’ять Героїв Небесної сотні та з вимогою до вищого керівництва держави прозвітувати про покарання осіб, винних у побитті та розстрілі людей у центрі Києва чотири роки тому.

Учасники акції тримають в руках прапори ОУН, ГО “Новий вогонь”, ГО “Захист українського народу”, а також Коаліції учасників Помаранчевої революції (КУПР).

На початку акції також було кілька національних стягів, проте наразі синьо-жовтих прапорів немає.

Раніше повідомлялося, що у центрі столиці було встановлено два туристичних намети, проте наразі жодного намету на Майдані немає, акція проходить мирно. Навколо чергують правоохоронці та бійці Нацгвардії, а також медики й представники Червоного хреста.

 

На Майдані палили шини: сталася сутичка мітингувальників із поліцією

На Майдані Незалежності у Києві між учасниками мітингу, присвяченого четвертій річниці початку Революції Гідності, та правоохоронцями сталася невелика штовханина.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, мітингувальники, яких було не більше 100 осіб, принесли до Стели Незалежності кілька шин і намагалися їх запалити. Крім того, активісти хотіли встановити туристичні намети та почали видлубувати бруківку.

У свою чергу, правоохоронці не дозволили цього зробити.

За словами одного з учасників акції, і шини, і намети “були символічним перформансом”.

Після невеликих сутичок обстановка стабілізувалася і мітингувальники почали розходитися з Майдану, проте пообіцяли повернутися 29 листопада.

Один з активістів розповів, що поліція затримала кількох учасників акції, проте правоохоронці, які чергують на  Майдані, цю інформацію ані підтвердили, ані спростували.

Наразі у центрі столиці залишається менше двох десятків людей, а організатори акції прибрали  звукопідсилюючу апаратуру з-під стели, де було організовано імпровізовану сцену.

 

До Дня Гідності та Свободи у Києві відкрили сквер

У Києві до Дня Гідності та Свободи 21 листопада відкрили сквер імені Героя Небесної Сотні, Героя України – Володимира Мельничука.

Про це повідомили у прес-службі КО “Київзеленбуд” у  Facebook – Укрінформ.

“Цього року проведено капітальний ремонт цього скверу: висаджено 48 дерев, 388 кущів, облаштовано квітник та газон на площі 1300 м.кв, відремонтовано і встановлено металеву огорожу, проведено відновлення асфальтно-бетонного покриття на пішохідних доріжках, під’їзду до будинку на паркувальному майданчику загальною площею 1140 м.кв”, – йдеться у повідомленні.

Сквер площею 0,48 га облаштували на проспекті Героїв Сталінграда, 51, що в Оболонському районі. Він буде не тільки місцем відпочинку для киян і гостей, а й ще раз нагадуватиме про те, як українці ціною втрачених життів продемонстрували на весь світ свою європейськість, гідність, нестримне прагнення до свободи.

У Київзеленбуді зауважили, що на прилеглій до скверу території облаштовано алею пам’яті з влаштуванням пішохідних доріжок з ФЕМового покриття, висадкою листяних та шпилькових вічнозелених дерев, виконане декоративне оформлення центральної частини алеї з висадженням кущів і оформленням квітників.

 

День Гідності і Свободи: українці не стримують сліз

З нагоди четвертої річниці початку Революції гідності 21 листопада у Києві біля каплиці поруч з Хрестом пам’яті Героїв Небесної сотні пройшов поминальний молебень.

Близько 300 представників родин Героїв Небесної сотні, активістів революції та просто небайдужих громадян прийшли вшанувати пам’ять загиблих майданівців, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Люди поклали квіти до монумента на Алеї Героїв Небесної сотні, представники духовенства різних конфесій розпочали молебень.

При цьому адвокат сімей Небесної сотні Віталій Титич у коментарі журналістам звернув увагу на те, що через ряд об’єктивних і суб’єктивних обставин досі не покарані винуватці трагедії. За його словами, влада має зробити розслідування пріоритетом, чого зараз немає, і притягнути, врешті-решт, до відповідальності винних у вбивствах майданівців.

Також заходи до Дня Гідності та Свободи відбулися у Дніпрі й Одесі.

У вівторок, 21 листопада, українці відзначають одне з нових, але знакових свят в історії України – День Гідності та Свободи.

Свято відзначається щороку згідно з указом Президента 13 листопада 2014 року і встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, “коктейлів Молотова” і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

 

У Києві відбудеться урочиста Академія “День Гідності і Свободи”

У Міжнародному центрі культури і мистецтва (колишній Жовтневий палац) 21 листопада  о 16:00 відбудеться Урочиста Академія “День Гідності і Свободи”.

Ініціатором акції виступив Благодійний  фонд “Майдан Гідності”, повідомляє прес-служба Міністерства культури – Укрінформ.

“Під час Урочистої Академії  буде представлена мистецька акція “Космос очей Майдану” за участі Львівської державної академічної чоловічої хорової капела “Дударик” (головний хормейстер – Дмитро Кацал), Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України (головний диригент – Микола Лисенко), Римми Зюбіної , Євгена Нищука та молодшої сестри юного Героя Небесної Сотні –  Йордани Гурик”, – зазначається в повідомленні.

Урочиста Академія  продовжиться музичною виставою “Ремінісценції.UA” Львівського балету “Життя” за участю Ірини Долі, Ірини Красоти, Назара Савка, Олександра Рожка ( постановка Ірини Мазур), під час якої  будуть використані твори українських композиторів  Б. Весоловського, А. Кос-Анатольського,  Я. Барнича, В. Івасюка та інших.

“Ремінісценції.UA” – це мікс різних жанрів: хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відеоінсталяція. Унікальність цього історично-музичного перформенсу в тому, що сучасними сценічними засобами глядачеві буде представлена 300-літня історія нищення української культурно-наукової еліти і тотальної русифікації України, особливо у ХХ столітті. Перформенс складається із десяти новел, своєрідних персональних історій – про Війну, Страх, Репресії, Смерть, але водночас –  про Віру, Життя, Кохання, Надію, Боротьбу за Україну.

Захід відбудеться за підтримки Міністерства культури України, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Українського інституту національної пам’яті, Львівської обласної державної адміністрації, Печерської районної у місті Києві державної адміністрації.

 

До річниці Революції Гідності на Майдані відкрилася виставка

Виставка, яка відкрилася на Майдані Незалежності, через фото- та текстові стенди нагадує про події Революції Гідності й інформує про подальші плани з увічнення пам’яті загиблих героїв.

Про це під час церемонії відкриття розповів директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Виставка, яку ми відкриваємо, називається “Майдан. Ландшафти пам’яті”. Вона присвячена Дню Гідності та Свободи і показує не лише про те, що було, а й про те, що буде”, – сказав Пошивайло.

За його словами, виставка має кілька рядів стендів, на першому з яких розміщуються фотографії часів Революції Гідності, на другому — інформація та хроніка подій із соціальних мереж.

Крім того, Пошивайло додав, що третій ряд стендів утворює внутрішнє коло й на них розміщується інформація про історію активізму на Майдані, громадські ініціативи, які зародилися тоді, а також про виникнення ідеї створення музею революції, опис основних етапів проходження цієї ініціативи для втілення в життя, плану території музею тощо.

Він уточнив, що загалом на Майдані Незалежності розташовано 48 стендів, а тривалість виставки досі є питанням відкритим. Пошивайло розраховує, що виставка діятиме до кінця зими, а потім стенди “переїдуть” на ділянку, де згодом буде збудовано Музей Революції Гідності.

У свою чергу, міністр культури Євген Нищук наголосив на важливості збереження пам’яті про події 2013-2014 років на Майдані.

“Це наші трагічні сторінки, але це ті сторінки, які ми пройшли, вижили, вистояли, а, значить, будемо мати майбутнє”, – підкреслив урядовець.

Він також нагадав, що Герої Небесної сотні загинули за основоположні європейські та світові цінності, тож Революція Гідності є не лише суто історією України, але і Європи та світу в цілому.

 

“Грузини, що розстрілювали Майдан”: ГПУ назвала італійський фільм фейком

Зізнання трьох грузинів у розстрілі мітингувальників та правоохоронців з готелю “Україна” під час Революції Гідності, які були озвучені у фільмі “Україна. Приховані істини”, за попередньою інформацією, є фейком.

Про це заявив у вівторок під час прес-конференції керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми спостерігаємо різноманітні вкиди, фейкову інформацію і таким, за попередньою перевіркою, я можу назвати той  фільм, який був показаний на телешоу “Матрікс” на італійському каналі, який називався “Україна. Приховані істини” журналіста Джоана Ніколасіна”, – сказав Горбатюк.

Він розповів, що під час підготовки даного фільму італійські журналісти не зверталися до Генпрокуратури за отриманням коментарів та інформації про розслідування розстрілів на Майдані. Це, на думку слідчого, свідчить про недотримання стандартів журналістики та про відсутність бажання встановити істину.

“Названі троє громадян Грузії, які вказують що у січні та в наступному місяці перебували у готелі “Україна”. Перевірка показала, що такі особи взагалі на територію України не в’їжджали. Їхні свідчення про те, що вони вели стрілянину на дві сторони не співпадає з даними висновків експертиз, слідчих експериментів щодо загибелі правоохоронців 20 лютого та вбивств протестувальників. У багатьох моментах, де вони викладають обставини розвитку подій, не відповідає істині”, – додав керівник Департаменту спецрозслідувань.

Водночас Горбатюк запевнив, що факти, озвучені у фільмі, будуть додатково перевірені, аби прийти до “категоричних висновків”.

 

У Страсбурзі відсвяткували День Гідності та Свободи

У Страсбурзі в Постійному представництві України при Раді Європи відбувся урочистий прийом до Дня Гідності та Свободи.

У заході взяли участь українські дипломати, представники української громади Страсбурга, працівники постпредства та гості, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні започаткували у Страсбурзі нову традицію – щороку 21 листопада у приміщенні Постійного представництва збиратимемося з українцями Ельзасу на сімейну вечерю з нагоди Дня Гідності та Свободи” – наголосив Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Він також вказав на те, що «свобода і гідність – це щоденна важка робота над собою та світом, тривалістю в життя».

День Гідності та Свободи – свято, що відзначається щороку в Україні 21 листопада на честь двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

До цього дня в Києві на Майдані Незалежності  відкрилася виставка, яка через фото- та текстові стенди нагадує про події Революції Гідності й інформує про подальші плани з увічнення пам’яті загиблих героїв. Також у Києві відкрили  сквер імені Героя Небесної Сотні, Героя України – Володимира Мельничука.

 

У Варшаві відзначили День Гідності і Свободи

В урочистому заході, який відбувся у посольстві України в Польщі, взяли участь дипломати, численні представники української громади, польські політики.

Про це передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми відзначаємо День Гідності і Свободи, який у нас асоціюється з початком Революції Гідності, Революції, яка змінила нас, яка змінила Україну, яка змінила ставлення світу до України. Ми з гідністю вистояли на Майдані, і з гідністю ці цінності, за які ми стояли на Майдані, втілюємо в життя”,- заявив, звертаючись до присутніх, посол України в Польщі Андрій Дещиця.

У виступі він підкреслив, що Революція, на жаль, не закінчилася, оскільки вона переросла в боротьбу з російською агресією.

“Як і три-чотири роки тому, нам потрібна єдність, аби вистояти, утриматися і побудувати і розбудувати українську державу”, – заявив дипломат.

Він закликав Польщу та поляків продовжувати підтримку України, оскільки боротьба з російською агресією триває.

“Якщо ми про це забудемо, то загроза буде не лише для України, але й інших країн”,- констатував Дещиця.

Депутат польського Сейму Міхал Камінський зазначив, що немає дня, щоб він не думав про “відважних хлопців і дівчат, які щоденно із зброєю в руках наражають своє життя, борючись з гідрою російською імперіалізму”.

“Вони захищають не лише себе, але й Польщу і нашу цивілізацію”, – підкреслив політик.

Він додав, що стратегічний союз між Польщею та Україною є дуже важливим.

Інший депутат Сейму Марцін Свенціцький наголосив, що своїми жертвами на Майдані українці довели, що “Україна хоче бути інтегрованою з Європою, що поділяє європейські цінності, хоче бути разом з поляками”.

Лідер варшавського Євромайдану Наталя Панченко висловила думку, що українці зараз не живуть у країні, за яку виходили чотири роки тому на Майдан.

“Але ми більше не живемо і ніколи не будемо жити у країні, в якій ми жили до Майдану”,- зазначила Панченко.

“Ми ще не зробили всього того, за що ми тоді виходили на Майдан. Але з гордістю можу сказати, що ми зараз живемо у зовсім іншій країні, з гордістю можемо сказати, що в нас зараз абсолютно інше громадянське суспільство. Ми фактично народилися, у нас до цього майже не було громадянського суспільства, а тепер ми є, маємо право голосу і його нарешті почали чути!”, – підкреслила вона.

Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима звернув увагу, як Євромайдан тоді в єдиному пориві об’єднав українські діаспори по всьому світу .

“Майдан також змінив польське суспільство, для Польщі Україна перестала бути якоюсь абстрактною”, – зауважив він.

Учасники заходу відспівали гімни України та Польщі, вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Майдану та запалили лампадки біля стенду з фотографіями “Небесної сотні” на фасаді українського диппредставництва.

 

Євромайдан став серцем Європи та символом боротьби за свободу – євродепутат

Депутат Європарламенту від Польщі Міхал Боні привітав українців з четвертою річницею початку Революції Гідності.

Своє відеозвернення він оприлюднив у  Facebook – Укрінформ.

“Чотири роки тому багато з вас вийшли на Майдан, щоб незважаючи на загрози упродовж 93 днів боротися за європейські цінності. Багато з вас заплатили за це високу ціну. Дехто віддав життя, але це не було даремно. Євромайдан став серцем Європи, символом боротьби за повагу до людини і поваги до її вибору, за свободу, демократію і верховенство права”, – заявив Боні.

Він підкреслив, що Євромайдан нагадав Євросоюзу мету його створення –  життя у безпечному, успішному і рівному суспільстві і початком будування Нової України.

“Протягом останніх чотирьох років ви долаєте складний шлях: одночасно проводите багато реформ, які вимагають від вас багатьох обмежень. Ваша боротьба триває і швидко не закінчиться. Ви будуєте законну державу, державу, де немає місця корупції, борючись у той саме час із сусідом, який не хоче визнати вашу свободу”, – підкреслив депутат  Європарламенту.

Він побажав українцям натхнення у побудові “нового спільного дому”, щоб Україна стала ще сильнішою і розвиненою країною.

“Європейський Союз підтримуватиме вас в цьому”, – підсумував Боні.

 

Україна досі розраховується за блукання манівцями “русского мира” – Президент

Хоча найгірше з пережитого українцями останніми роками вже позаду, втім Україна ще не вийшла із зони турбулентності і досі розраховується за два десятиліття блукання манівцями “русского мира”.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час урочистої церемонії на Михайлівській площі у Києві з нагоди перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України та встановлення Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Найгірше з пережитого нами останніми роками – позаду. Крок за кроком наша країна повертається на шлях економічного зростання та соціального розвитку”, – сказав він.

Президент зазначив, що імперія не сприйняла  волелюбство українців і пішла на них війною. “Імперія не може змиритися з нашим волелюбством, сприйняти сам факт нашого існування як окремої нації та окремої держави. Вона пішла на нас війною. Вона намагалася задушити нас економічно. Нарешті, вона активізувала розгалужену мережу впливу, запустила свої щупальця по всіх європейських усюдах, аби зірвати ратифікацію Угоди. Це була виснажлива зовнішньополітична битва, яку наші дипломати й численні закордонні друзі начисто виграли у Кремля”, – заявив глава держави, коментуючи виконання однієї з ключових вимог Майдану – Угоди про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі.

Водночас,  Порошенко  зазначив, що позитивні зрушення, оплачені великими втратами всього суспільства та досягнуті важкою працею кожного українця, “ще не стали незворотними”.

“Дійсно, процес змін надто далекий від завершення і не такий швидкий, як він нам уявлявся на старті. І помилок за цей час влада допустила немало, але ж не помиляється лише той, хто нічого не робить. Так, ми ще не вийшли із зони турбулентності, і досі розраховуємося за два десятиліття блукання манівцями “русского мира”,  – сказав він.

Втім, підкреслив глава держави, стратегічно українці знаходяться на правильному шляху. “Туди Україну вивели мільйони учасників Революції гідності. Вони ясно визначили дорогу, якою країні йти в майбутнє”.

 

Братерство “блакитних беретів” розстріляли російські зайди на Донбасі – Порошенко

Легендарне десантне братерство, символами якого вважалися “блакитний берет” та “тєльнік”, було розстріляне російськими зайдами під Слов’янськом, в Донецькому аеропорту, біля Іловайська та Дебальцевого.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час урочистої церемонії у Києві з нагоди перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних сил України та встановлення Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ворог досконало володіє прийомами психологічного впливу, вправно експлуатує стереотипи, спекулює на спогадах про минуле та пов’язаних з тим емоціях.  Та хіба хтось з нас ще не розуміє, що легендарне десантне братерство, символами якого вважалися “блакитний берет” та “тєльнік”, було розстріляне російськими зайдами під Слов’янськом, в Донецькому аеропорту,  біля Іловайська та Дебальцевого?”, – заявив він.

Порошенко повідомив, що 469 українських десантників не повернулися з бойових завдань, загинувши в запеклих боях з російськими найманцями. “Щоби відповіли на це питання 469 вбитих українських десантників, якби могли тільки воскреснути?”, – сказав він.

Як повідомлялося, у рамках урочистостей з нагоди Дня десантника на Михайлівській площі у Києві відбулась церемонія заміни беретів десантників з блакитних на темно-бордові. “Це – колір крові, вашої крові, пролитої в боях за Україну”, – заявив Президент, звертаючись до українських десантників. Бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких – члени НАТО, додав він.

Президент та Верховний Головнокомандувач також прийняв рішення змінити назву Високомобільних десантних військ, відійшовши від радянсько-російської абревіатури ВДВ. “Російські «ВДВ» від літа 2014 року беруть безпосередню участь в окупації українського Донбасу, і кримські “зелені чоловічки” – то теж вони”, – сказав Порошенко.

Відтак, запроваджено нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних сил України.

Також започатковано новий День десантника – 21  листопада, в день, коли відзначається  християнське свято Собор Архістратига Михаїла, який вважається покровителем десантників.

 

Порошенко підписав закон про статус учасника бойових дій для майданівців

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо надання статусу учасника бойових дій особам, постраждалим під час Революції Гідності.

Про це він повідомив на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Тим, хто на барикадах  Майдану  отримав поранення чи втратив здоров’я, віднині надається статус учасника бойових дій. Сьогодні підписав відповідний Закон, який відновлює справедливість”, – написав глава держави.

Порошенко підкреслив, що спецоперація Кремля зі зриву підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом була частиною гібридної війни проти України, тому учасники Революції гідності робили ту ж саму справу, що й солдати на фронті.

Він також додав, що не випадково, що саме майданівці в 2014 році стали першими добровольцями.

 

Парубій за те, аби міністри могли залишатися депутатами

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримує внесення змін до Конституції, які передбачають суміщення посад міністра і народного депутата.

Про це він заявив на брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Серед тих законопроектів, які передбачають зміни до Конституції, єдиний який на сьогодні є у Верховній Раді України, – це законопроект, який передбачає суміщення посад міністра і народного депутата. Я  особисто підтримую цю ідею, щоб міністр міг залишатися народним депутатом”, – сказав  Парубій.

Він додав, що подібна практика існує у багатьох європейських країнах. За словами Парубія, вона  дозволяє легше долати політичні кризи і зберігати тіснішу співпрацю між парламентом і урядом.

Водночас Парубій зауважив, що щодо даного законопроекту ще немає рішення профільного комітету, тому він не може бути винесений на розгляд у сесійний зал.

“Ми чекаємо рішення комітету по ньому”, – повідомив Голова Верховної Ради.

 

Парубій презентував комунікаційну стратегію Ради

Голова Верховної Ради Андрій Парубій 21 листопада презентував нову Комунікаційну стратегію парламенту на 2017-2021 роки і підписав розпорядження про введення її в дію.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Розробка Комунікаційної стратегії засвідчує, що український парламент розуміє потребу змін у своїй роботі і готовий до них”, – сказав Парубій на брифінгу з нагоди її презентації.

Спікер парламенту зазначив, що Стратегія є цілісним документом, до розробки якого долучилися народні депутати, апарат Верховної Ради, міжнародні експерти і журналісти та громадськість за сприяння ініціативи “Відкритий парламент” та за підтримки проекту ЄС-ПРООН “Рада за Європу”.

Парубій розповів, що головним завданням Комунікаційної стратегії визначено підвищення довіри до Верховної Ради України та сприйняття її як ефективного інституту серед громадян України, громадянського суспільства, ЗМІ та міжнародної аудиторії.

За словами Парубія, у процесі реалізації Стратегії на Верховну Раду чекають ефективні зміни, які планується реалізувати до 2021 року. Зокрема, вона передбачає створення єдиного комунікаційного департаменту, запровадження кодексу етики українського парламентарія, покращення умов роботи журналістів у приміщенні Верховної Ради завдяки створенню прес-центру. Окрім того, розпочне роботу інформаційно-довідковий центр – приміщення з вільним доступом для громадян, неурядових організацій та журналістів.

Не менш важливим кроком є затвердження обов’язкового публічного звітування керівництва Верховної Ради і лідерів політичних партій, зазначив спікер.

“Я переконаний, що реалізація Комунікаційної стратегії не лише покращить імідж парламенту, а й запустить процес реальних змін в комунікаціях органів державної влади з громадськістю”, – резюмував він.

 

Парубій анонсував друге читання держбюджету

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пропонуватиме народним депутатам розглянути у другому читанні в цілому держбюджет країни на 2018 рік на наступному пленарному тижні.

Про це заявив журналістам у вівторок, 21 листопада, на брифінгу Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо багато амбітних планів. Ми говорили з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, щоб перейти до прийняття бюджету України в другому читанні і в цілому вже на наступному пленарному тижні. Вважаю, це буде дуже правильним, коли не будемо відтягувати прийняття бюджету на останній пленарний тиждень. А вже на наступному тижні зможемо пройти усі необхідні процедури і перейти до прийняття рішення», – сказав Парубій.

Він додав, що також одним із пріоритетів на наступний пленарний тиждень є розгляд у другому читанні закону про реінтеграцію Донбасу і він буде переконувати народних депутатів розглянути його невідкладно.

Парубій зазначив, що ці два документи будуть «визначати логіку» роботи Верховної Ради наступного пленарного тижня.

 

Парубій: Вплив політики Кремля і Путіна на Білорусь збільшується

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що останні недружні дії Білорусі щодо України пов’язані з посиленням впливу Кремля на керівництво цієї країни.

Про це він заявив на брифінгу у вівторок, 21 листопада, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Очевидно, що Україна весь цей час намагається налагодити з Білоруссю добросусідські відносини, але, тим не менш, нам зрозуміло, що керівництво Білорусі постійно перебуває під тиском і під впливом політичного керівництва Російської Федерації, і, без сумніву, цей вплив не минає безслідно, і вплив політики Кремля і Путіна на Білорусь збільшується. Очевидно, з цим і пов’язані ці недружні дії білоруської влади щодо України», – сказав Парубій.

Водночас він додав, що, на його переконання, Україна попри це повинна докладати усіх зусиль, щоб підтримувати і Білорусь, і демократичні процеси в Білорусі.

«Для мене особисто немає жодних сумнівів, що Білорусь буде наступною країною після України, хто розірве відносини з Російською Федерацією і стане на шлях європейського вибору», – сказав Голова Верховної Ради України.

Як повідомлялося, 20 листопада стало відомо, що Білорусь оголосила персоною нон-грата радника посольства України в Білорусі. Офіційний Мінськ звинуватив його у веденні розвідувальної діяльності.

Крім того, 25 жовтня КДБ Білорусі затримав у Мінську власного кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка.

Ще раніше, 24 серпня, у Білорусі зник 19-річний син офіцера Держприкордонслужби України Павло Гриб. Згодом стало відомо, що російські спецслужби перевезли його до слідчого ізолятора в Краснодарі (Росія).

 

РФ може використати білоруську територію для агресії проти Балтії і Польщі – EU Today

Білорусь у своїй політиці щодо України діє здебільшого під керівництвом Кремля, що призводить до зростання напруги у відносинах Києва і Мінська.

Про це пише у брюссельському виданні  EU Today  британський журналіст і видавець Гаррі Картрайт у публікації, присвяченій затриманню у Мінську громадянина України, кореспондента “UA: Українське радіо” Павла Шаройка – Укрінформ.

“Нині Білорусь, як видається, у контексті відносин з Україною все більше діє відповідно до позиції Росії. Очевидно, що це призведе до загострення напруги у відносинах Києва і Мінська”, – переконаний британський журналіст.

Картрайт вказує на величезну залежність Мінська від Москви у сфері діяльності спецслужб, а також у секторі оборони, включаючи проведення спільних навчань, таких як “Запад”, що спрямовані проти НАТО.

“Без сумніву, Росія може використати білоруську територію для агресії проти країн Балтії і Польщі”, – пише EU Today.

Британський журналіст відзначає, що спільні дії російської ФСБ і білоруського КДБ, у результаті чого було заарештовано українського журналіста, свідчать про зростання загрози для громадських активістів у Білорусі.

Відтак Картрайт також висловлює сумнів щодо спроможності Мінська бути нейтральним у частині пропозиції долучитися до потенційної миротворчої операції під егідою ООН на сході України.

 

СБУ висилає з України російського журналіста Петрашевича

Служба безпеки України прийняла рішення про видворення до Росії чергового прокремлівського пропагандиста Ігоря Петрашевича.

Про це написала речниця СБУ Олена Гітлянська на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“У рамках протидії гібридній війні держави-агресора в інформаційній сфері та локалізації потенційних загроз, а також у зв’язку з тим, що діяльність росіянина суперечить інтересам забезпечення національної безпеки 21 листопада 2017 року Ігоря Петрашевича буде примусово повернуто на територію РФ із забороною в’їзду до України терміном на три роки”, – написала Гітлянська.

Вона додала, що співробітники Служби встановили, що громадянин РФ працював в Україні на російські  ЗМІ, зокрема “Федеральное агентство новостей”, “rusvesna.su”, “riafan.ru”.

На замовлення редакцій росіянин готував упереджені матеріали про ситуацію в нашій державі, які активно тиражувалися у ЗМІ країни-агресора. Пропагандист у своїх інформаціях свідомо й безпідставно підривав авторитет органів державної влади в Україні, спотворював історичні факти становлення і розвитку українського народу та дискредитував Україну на міжнародній арені.

 

У МЗС уточнили посаду висланого білоруського дипломата

Висланий з України білоруський дипломат працював першим секретарем посольства Білорусі в Україні.

Про це Укрінформу повідомила речник  МЗС  Мар’яна Беца – Укрінформ.

«Станом на даний момент цей співробітник, а це перший секретар посольства Білорусі, припинив роботу і залишив нашу державу», – сказала Беца.

У відповідь на запитання, коли відбулася висилка дипломатичного представника, Беца зазначила, що у МЗС не коментують це питання.

Вона поінформувала, що це рішення було прийнято у зв’язку з затриманням кореспондента Українського радіо Павла Шаройка.

Раніше у вівторок, 21 листопада, стало відомо, що Міністерство закордонних справ України відповіло на недружні дії Білорусі, яка перед тим оголосила персоною нон грата радника посольства України Ігоря Скворцова. Зокрема, у відповідь на таке рішення Мінська українське МЗС повідомило білоруській стороні про оголошення персоною нон грата одного зі співробітників посольства Білорусі в Україні, однак посада дипломата не називалася.

Як повідомляв Укрінформ, 20 листопада Комітет державної безпеки Білорусі заявив, що затриманий раніше у Мінську власний кореспондент “Українського радіо” Павло Шаройко нібито зізнався в тому, що працює на розвідку і створив агентурну мережу.

За словами офіційного представника КДБ Дмитра Побяржина, роботу Шаройка нібито координував “співробітник Головного управління розвідки Міноборони України Ігор Скворцов, який діяв як співробітник посольства”. Скворцова оголосили персоною нон грата, додали в КДБ.

У Міністерстві оборони України заперечили заяви КДБ Білорусі про те, що затриманий кореспондент під прикриттям журналістської діяльності працював на розвідку.

 

Дипскандал: Мінськ назвав “недружнім кроком” висилку дипломата з Києва

Міністерство закордонних справ Білорусі розцінює рішення української сторони про висилку білоруського дипломата абсолютно безпідставним.

Про це заявив заступник начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк, повідомляє  БЕЛТА – Укрінформ.

“Розцінюємо рішення української сторони про висилку дипломата посольства Білорусі в Україні абсолютно безпідставним. Висловлюємо співчуття у зв’язку з цим недружнім кроком Києва”, – сказав він.

Як повідомлялося, 20 листопада стало відомо, що  Білорусь  оголосила персоною нон грата радника посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова. Офіційний Мінськ звинуватив його у веденні розвідувальної діяльності.

Міністерство закордонних справ України відповіло на недружні дії Білорусі і вислало з країни одного із співробітників посольства Білорусі в Україні.

 

Справа Шаройка: НСТУ заявляє, що не співпрацює зі спецслужбами

Національна суспільна телерадіокомпанія України заявляє, що не співпрацює з розвідкою, а до роботи власкора Українського радіо в Білорусі Павла Шаройка, якого КДБ Білорусі звинуватив у шпигунстві, претензій не має.

Про це йдеться у  заяві  UA:Перший, що оприлюднена у вівторок на сайті компанії – Укрінформ.

“Національна суспільна телерадіокомпанія України заявляє, що не має зі спецслужбами таких стосунків, які б виходили за межі офіційних, і не співпрацює з жодною з них. Завдання та місія суспільного мовника полягає в іншому. Так буде й надалі”, – йдеться у заяві.

В НСТУ зазначили, що Шаройко працює у закордонній кореспондентській мережі Українського радіо (УР) з 2015 року і завжди “сумлінно виконував репортерську роботу, висвітлюючи найрізноманітніші теми на замовлення інформаційної служби Українського радіо”. “Якість репортерської роботи Павла Шаройка не давала жодного приводу для претензій ані до змісту, ані до форми його репортажів (будь-хто може переконатися в цьому, прослухавши його сюжети та включення на сайті УР)”, – йдеться у заяві.

Останнім часом, за інформацією НСТУ,  Шаройко  висвітлював із Мінська справу зниклого громадянина України Павла Гриба, переговорний процес Мінської групи, а також російсько-білоруські військові навчання “Запад 2017”.

16 листопада дружина Шаройка Олена прибула з Мінська до Києва та повідомила, що 25 жовтня Павла затримав білоруський Комітет держбезпеки. Вона попросила надати чоловікові відпустку за “сімейними обставинами”.

Тоді НСТУ направила офіційні запити до Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України та консульства України в Білорусі.

Телерадіокомпанія припускає, що “відсутність будь-якої офіційної реакції чи помітної активності держави в цій справі має свої резони, незрозумілі пересічним громадянам”.

“НСТУ разом з родиною Павла Шаройка сподівається, що найближчим часом Українська держава зробить все можливе для захисту свого громадянина та повернення його додому”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 25 жовтня в Мінську був затриманий власкор “UA: Українське Радіо” у Білорусі, громадянин України Павло Шаройко. Йому висунуто стандартне для іноземних кореспондентів обвинувачення у “шпигунстві”.

Шаройку закидають створення агентурної мережі – нібито білоруси за гроші збирали для нього відомості розвідувального характеру. Білоруський КДБ заявляє, що після затримання Шаройко зізнався, що “є співробітником розвідки і працює під прикриттям в званні полковника. При затриманні у нього, нібито, знайшли “копії розвідувальних повідомлень” “Центру”.

Раніше 4 серпня у Білорусі зник 19-річний син офіцера Держприкордонслужби України Павло Гриб. Пізніше стало відомо, що його викрали російські спецслужби і перевезли в слідчий ізолятор у Краснодарі (Росія).

20 листопада стало відомо, що у Білорусі зник ще один громадянин України: білоруські спецслужби затримали керівника підприємства ПАТ “Завод обважнювачів” (м.Костянтинівка Донецької області) Олександра Скибу, який приїхав у цю країну на переговори.

 

Псевдопротести: СБУ затримала агента російських спецслужб

Служба безпеки задокументувала черговий факт організації російськими кураторами псевдопротестних акцій, спрямованих на штучну дестабілізацію соціально-політичної та криміногенної ситуації у західних регіонах України.

Про це повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

“СБУ встановила причетність мешканця Львівської області до організації та проведення замовних “мітингів” у Львівській, Рівненській та Київській областях. Правоохоронці задокументували, що зловмисник отримував від російських спецслужб вказівки та спеціально розроблені інструкції щодо проведення псевдопротестних акції. Досудовим слідством здобуто докази, що фейкові акції фінансувалися російськими кураторами. На проведення однієї “акції” виділялося від 4 до 10 тисяч доларів США”, – йдеться у повідомленні.

За даними спецслужби, організатор збирав групи з малозабезпечених категорій громадян, контролював виготовлення та розповсюдження агіток із закликами виходити на мітинги, які підбурювали населення до масових безпорядків.

“На Рівненщині, зокрема, кремлівськими пропагандистами був розроблений сценарій штучних протестів для “боротьби з бурштиновою мафією” з акцентом начебто на неконтрольованість владою видобутку сонячного каменю. У разі ігнорування вимог “мітингувальників”, вони, за сценарієм, мали вимагати повну автономію регіону”, – зазначається в повідомленні.

Співробітники рівненського управління  СБУ  встановила місце перебування зловмисника та затримала його у Луцьку на орендованій ним квартирі. Під час санкціонованого обшуку правоохоронці вилучили засоби зв’язку, що використовувались для координації з іноземними кураторами, та виявили переписку з інструкціями.

Громадянину України оголошено про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

За рішенням суду його взято під варту.

 

Україна знову вимагає від РФ припинити призов в окупованому Криму

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із призовом Росією на військову службу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і у місті Севастополь, та вимагає скасувати відповідне рішення.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на  сайті  МЗС – Укрінформ.

“МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати незаконне рішення про призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна), усунути всі спричинені ним наслідки, забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов’язань як держави-окупанта, а також у повній мірі виконати Резолюції Генасамблеї  ООН A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці  Крим  та місті Севастополь (Україна)»”, – ідеться в повідомленні.

У МЗС нагадали, що за оприлюдненими даними міністерства оборони Росії, уже понад 800 осіб-жителів тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим відправлено до місць проходження військової служби. Загалом, восени 2017 року держава-окупант планує направити з тимчасово окупованої території близько 2000 осіб на комплектування збройних сил РФ, у тому числі за межами Криму.

Крім того, зазначається, що представники українських та міжнародних правозахисних організацій неодноразово фіксували факти переслідувань окупаційною російською владою жителів Криму за відмову служити у російській армії, що є грубим порушенням Росією своїх міжнародних зобов’язань.

У цьому зв’язку в МЗС наголосили, що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», підтвердивши факт тимчасової окупації АР Крим і м.Севастополь з боку Російської Федерації, закликала Москву виконати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона є.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само, як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Також у МЗС підкреслили, що в ухваленому 14 листопада Третім Комітетом ГА ООН проекті оновленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» міститься відповідний заклик до Російської Федерації «припинити практику примушування жителів Криму до служби у збройних або допоміжних силах Російської Федерації, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди».

 

В Одесі новий туристичний маршрут прокладуть дном Карантинної балки

Влада Одеси збирається впорядкувати Деволанівський узвіз, перетворивши його на туристичний маршрут.

Проект комплексного благоустрою узвозу представив головний архітектор міста Олександр Голованов під час апаратної наради, передає  “Таймер” – Укрінформ.

За словами Голованова, передбачено облаштування пішохідної вулиці з об’єктами обслуговування. Деволанівський узвозом проходитиме туристичний маршрут, який вже розроблений і погоджений з департаментом туризму.

Згідно з проектом, всі споруди, розташовані на узвозі, буде відремонтовано. Крім того, планують провести повну заміну комунікацій, відновити зелені насадження, а також встановити МАФи, світильники й вуличні меблі.

“Верхній ярус приватних споруд можна використовувати під пішохідний простір. Проїзд автомобільного транспорту передбачається тільки в нічний час для транспорту обслуговування об’єктів”, – зазначив чиновник.

Натомість Одеський міський голова Геннадій Труханов зауважив, що більшість будівель на території узвозу перебуває в приватній власності. Власники цих споруд поки не вирішили, що з ними робити. Щодо цього міська влада веде перемовини. До того ж однією з головних проблем на шляху благоустрою цієї ділянки є питання проведення ремонту колектора під узвозом.

Варто зазначити, що Деволанівський узвіз – одна з вулиць Одеси, що пролягає дном Карантинної балки (район, відомий як “Канава”) в історичному центрі міста. Починається від Митної площі й закінчується перетином із вулицею Єврейською.

 

Через недостовірні дані Укртелекому не дали ліцензію на додаткову “радіосмугу”

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, відмовила ПКАТ “Укртелеком” в отриманні ліцензії на додаткову смугу радіочастот на території Кіровоградської області.

Про це йдеться у  рішенні НКРЗІ  за підсумками засідання регулятора 21 листопада – Укрінформ.

“У зв’язку з недостовірністю даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії, Комісія прийняла рішення відмовити ПАТ “Укртелеком” у видачі ліцензії на додаткову смугу радіочастот для широкосмугового радіодоступу (радіозв’язку у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів) на території Кіровоградської області”, – повідомили в НКРЗІ.

Як повідомлялося, у 2011 році Фонд держмайна України за підсумками конкурсу продав 92,79% акцій  Укртелекому  українській “дочці” австрійської EPIC – ЕСУ – за 10,57 млрд грн.

Покупку частково профінансували Ощадбанк і Укрексімбанк.

Група СКМ українського олігарха Ріната Ахметова придбала ЕСУ у 2013 році. Але викупити облігації у держбанків в повному обсязі компанія так і не змогла.

У жовтні 2017 року Господарський суд Києва виніс рішення про розірвання приватизаційного договору між Фондом державного майна України (ФДМУ) та ЕСУ (дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій оператора) щодо Укртелеком.

ТОВ “ЕСУ” заявило, що оскаржуватиме це рішення.

З 2013 року “Укртелеком” генерував щорічний чистий дохід від реалізації продукції у межах 3,1-3,2 млрд грн. Операційний прибуток за перше півріччя 2017 року становив 634 млн грн, чистий прибуток — 355 млн грн.

Проте більше половини прибутку власник “Укртелекому” отримував від абонплати за послуги місцевого стаціонарного зв’язку.

Експерти висловлювали занепокоєння, що держава може отримати підприємство у “мертвому” стані. Зокрема, наводилися аргументи щодо масштабного скорочення персоналу, утилізації обладнання та продажу приміщень підприємства після приватизації

 

Іракські бізнесмени готові активніше працювати з українськими партнерами – ТППУ

23 листопада 2017 року у Києві відбудеться восьмий Українсько-Іракський бізнес-форум за участі 60 іракських компаній. Ірак заявляє про готовність активніше торгувати із Україною.

Про це Укрінформ повідомили в прес-службі Торгово-промислової палати України (ТППУ) – Укрінформ.

“Іракці зазначають, що готові активніше торгувати із Україною, для цього українським компаніям необхідно інтенсифікувати поширення інформації про свої можливості серед бізнес-спільноти  Іраку. Зробити це можна на Українсько-Іракському бізнес-форумі, який вже восьмий рік поспіль організовує у Києві Торгово-промислова палата України. Захід відбудеться 23 листопада, за участі 60 іракських компаній. На форум запрошені й українські виробники. Вони матимуть можливість налагодити контакти з бізнесом Іраку протягом b2b-переговорів”, – наголосили в Торгово-промисловій палаті.

Зокрема, зазначили у ТППУ, Україна може розширити експорт продуктів харчування – олії, сирів, яєць, м’яса до Республіки Ірак.

Крім того, бізнесмени з Іраку знаходяться у пошуках сфер для інвестицій – передусім їх цікавить альтернативна енергетика, енергозбереження, логістика, переробка агропромислових продуктів, фармацевтика. Перспективним напрямком розвитку українського бізнесу є сфера будівництва на території Іраку.

«Попередні форуми і b2b-перемовини показали, що в Україні є багато цікавих пропозицій для іракських бізнесменів. Такі продукти, як солодощі, олія, рис (Херсонський регіон), дерев’яні меблі (Закарпаття) вже експортуються до Іраку. У перспективі на експорт – яловичина, морозиво, юридичні послуги у сфері туризму, логістика, обладнання для енергетичного сектора. Розширення партнерських відносин із Іраком – чудова можливість диверсифікації ринків збуту для України», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Як повідомляв раніше Укрінформ, під час минулого форуму було розпочато переговорний процес про інвестиції на суму 15 млн дол. США в українське виробництво курятини.

 

Україні все ще треба докладати зусиль для повернення на карту Європи – Климпуш-Цинцадзе

Нинішня активна інтеграція України до Європи, яка відбувається на фоні російської агресії, все ще потребує зусиль та наполегливої праці для повернення держави після впливу Російської імперії та СРСР на культурну і політичну карту Європи.

Про це заявила в інтерв’ю французькому телеканалу  France24  віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, наголосивши на важливості в цьому процесі українсько-французького діалогу – Укрінформ.

“Перш за все, Франція є членом ЄС, членом НАТО, одним із членів Ради безпеки ООН. Ось чому вона є важливим гравцем як на європейській, так і на світовій арені. І ми дуже вдячні Франції за роботу в “нормандському форматі”, за намагання знайти дипломатичні та політичні засоби для подолання російської агресії проти України. Тому для нас цей діалог надзвичайно важливий”, – сказала віце-прем’єр-міністр України.

Климпуш-Цинцадзе  переконана, що Україні ще потрібно докласти багато зусиль, аби пояснити свою важливість та цікавість як партнера.

“Більше того, Україні все ще треба повертати себе назад на культурну та політичну карту Європи. Оскільки ми завжди були культурно, географічно, історично частиною Європи. Але цю історію затьмарила Російська імперія та радянська присутність на території України. І все-таки це важка робота – нагадати, хто ми, пояснити, хто ми, що ми є важливим та цікавим партнером”, – сказала вона.

Як повідомлялося, міністр з європейських питань Міністерства Європи та закордонних справ Франції Наталі Луазо під час зустрічі в Парижі з віце-прем’єр-міністром України Климпуш-Цинцадзе, заявила, що Франція попри збитки в економіці країни через санкції проти РФ дотримується дотримується санкційного режиму, оскільки наразі немає передумов для їх послаблення.

 

Осучаснити пенсії військовим можуть з Нового року – Рева

Розробка законопроекту про осучаснення пенсій військовослужбовцям та працівникам силових відомств у рамках пенсійної реформи на завершальному етапі.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі телеканалу “112.Україна”, інформує  прес-служба Мінсоцполітики – Укрінформ.

“Після прийняття відповідного законопроекту військовослужбовці зможуть розраховувати на справедливість і на те, що держава про них дбає. Станом на сьогодні законопроект написано і далі він буде поданий на розгляд РНБОУ та Національній раді реформ при Президентові України, після чого буде готовий для представлення на розгляд Верховній Раді та громадськості. Уряд розраховує, що зазначений  закон  вступить в силу з 1 січня 2018 року”, – заявив Рева.

Як повідомлялося, 1 жовтня 2017 року вступила в дію пенсійна реформа у частині осучаснення пенсійних виплат, які нараховуються за законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

 

Український гопак затанцюють у центрі Чикаго

Український ансамбль “Громовиця” танцюватиме гопак на головній площі Чикаго і візьме участь у параді до Дня Подяки, який відбудеться 23 листопада.

Про це повідомляє  VIDIA – Укрінформ.

“На очах у мільйонної публіки у прямому ефірі американського телебачення молоді танцюристи своїм танцем знову нагадають американській спільноті про Україну”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цьогорічний парад McDonald’s Thanksgiving Day збере більш як 5,000 виконавців та 1,300 волонтерів.

 

В Ужгороді відкрили унікальну виставку про історію Закарпаття

Сьогодні в Ужгородському замку відбулося урочисте відкриття виставки “Історія Закарпаття від VIII ст. до 1920 р.”.

Про це  повідомляє  прес-служба Закарпатської облради – Укрінформ.

“У вівторок, 21 листопада, в Ужгородському замку відбулося урочисте відкриття потужної виставки експонатів “Історія Закарпаття від VIII ст. до 1920 р.”.  Захід відкрили гімнами України та Угорщини. Всі виступаючі говорили про історичні цінності, збережені спільні сторінки життя мешканців краю, мирне майбутнє та розвиток подальшої тісної співпраці”, – йдеться в повідомленні.

Презентація історичної виставки відбулася завдяки тісній співпраці Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького та Ніредьгазького музею ім. Йоша Андраша за підтримки Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород і за сприянням Закарпатської обласної ради та ОДА.

“Це перша за останні 70 років повноцінна діюча виставка експонатів-оригіналів, 90% яких досі зберігалися у підвалах музею. Завдяки угорцям вдалося за невеликий період часу – з 15 вересня до 18 листопада – повністю реконструювати чотири зали замку площею 500 кв. м”, – з гордістю розповів очільник музею ім. Т. Легоцького Василь Шеба.

У своїй промові угорські високоповажні гості наголошували, що, не дивлячись на сьогоднішні суперечності між Угорщиною та Україною, ця виставка яскраво говорить про те, що в історії є спільна мова, культура, духовність, які не перекреслять політики.

“Дана виставка є незаперечним фактом того, що українці з угорцями можуть мирно співіснувати, берегти та примножувати спільні сторінки історії”, – підкреслив Уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа.

Як зазначають у прес-службі облради, дану експозицію відкрили за надану 100% фінансову допомогу урядом Угорщини. Мова йде про 108 млн форинтів (майже 10 млн грн).

“Закарпаття одержало безцінний скарб! Тепер наші діти, мешканці краю, туристи, гості, які відвідуватимуть цю виставку, переконаються в тому, що на Закарпатті не було суперечностей між національними меншинами, які століттями жили однією мовою – взаємоповаги, в мирі та злагоді”, – наголосив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

 

В ужгородському скансені святкують річницю старовинної дерев’яної церкви

Сьогодні, 21 листопада, у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту святкують 240 років з часу зведення однієї із найстаріших дерев’яних церков із с. Шелестове.

Про це кореспонденту Укрінформу розповіла заввідділу науково-освітньої роботи в ужгородському скансені Тетяна Сологуб-Коцан.

«Шелестівська дерев’яна церква є одним із культурних символів Закарпаття, вона була збудована в 1777 році і посвячена на честь Архангела Михаїла. Він є покровителем також і нашого музею, тому власне на честь річниці та престольного празника вирішили провести свято в музеї на честь збудування цієї церкви. У церкві сьогодні правлять святкову утреню та літургію. Церква в скансені діюча, тут є невелика громада, проводять богослужіння, хрещення та вінчання», – сказала вона.

Як повідомила працівниця музею, Шелестівська церква унікальна тим, що збудована без жодного цвяха, це одна із небагатьох збережених донині церков лемківського типу, коли архітектурний ансамбль збудований із вивищеннями із заходу на схід: найвища дзвіниця, тоді – нава і найнижчий вівтар.

 

Охочі можуть відправитися у віртуальний тур парками Південної Африки

Близько 200 волонтерів об’єдналися, щоб сфотографувати природні парки і заповідники Південної Африки.

Відтепер для того, щоб відправитися у подорож природніми пам’ятками з 19 національних парків, 17 заповідників і шести об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, що існують в ПАР, досить просто зайти на сайт South Africa in 360°, пише  34travel – Укрінформ.

Віртуальний тур вдалося реалізувати за підтримки сервісу Google’s Street View.

За словами творців панорам, процес зйомки нагадував звичайний похід Південною Африкою: «Ми проходили повз зебр, бачили різних зміїв, стерв’ятників, слонів і ягуарів». Правда, волонтери повинні були носити за плечима спеціальний рюкзак з камерами – Google Trekker.

Ідея створення подібної карти належала одній з місцевих компаній з прокату автомобілів. В результаті план перетворився на масштабний проект, цікавий усім любителям природи. Волонтери не тільки знімали наймальовничіші природні локації країни, але одночасно і прокладали маршрути, які можуть використовувати мандрівники.

 

Бунт проти Плотницького: центр Луганська захопили люди звільненого “міністра”

Проти ватажка “ЛНР” Плотницького повстали підлеглі звільненого “міністра МВС” Корнета. Вони зайняли центр Луганська, підігнавши БТР і озброївшись гранатометами.

Про це Укрінформу повідомило джерело.

“Озброєні люди оточили центр міста, їх патрулі видно на вулицях 16 лінія, Коцюбинського, Титова, В.Шевченко, Польського, Луначарського. У місті було чути хлопок, після чого з будівлі колишньої облради евакуювали частину людей. Представники так званого “глави ЛНР”  Ігоря Плотницького  спробували наказати їм залишити зайняті позиції, але вони відмовилися, відповівши, що чекають на наказ свого начальника”, – говорить джерело.

Як повідомив у  Facebook  керівник Центру військово-політичних досліджень “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук, після тривалого протистояння ватажок “ЛНР” Плотницький звільнив “міністра внутрішніх справ “ЛНР” Корнета з формулюванням “у зв’язку з порушенням стосовно нього кримінальної справи”. “Тимчасовим виконувачем обов’язків міністра” призначено “начальника кримінальної поліції МВС “ЛНР” Черкова.

“Безпосередньо перед звільненням, в рамках протистояння з ватажком “ЛНР”, “міністр МВС “ЛНР” Корнет дав вказівку підлеглим йому підрозділам перейти на “посилений режим служби”. Зокрема, всім співробітникам “МВС “ЛНР” було заборонено залишати свої робочі місця “аж до особливого розпорядження”, організовано бойові чергування для можливого протистояння фізичному захопленню об’єктів “МВС “ЛНР” підрозділами інших “силових відомств ЛНР”, лояльних Плотницькому. В оточенні Плотницького ці заходи викликали резонанс з формулюванням про підготовку Корнетом “силового перевороту і захоплення влади”, – пише Тимчук.

Відсторонення від влади “міністра” викликало протест у співробітників “МВС”, які 20 листопада виступили зі спеціальною заявою, де висловили “глибоке обурення діями групи людей, які організували справжню травлю нашого керівника”. Вони заявили, що рішення суду було поспішним і підписанти готові відстоювати своє право бути почутими.

Оскільки співробітники “МВС” не отримали відповіді на свою заяву, цілком можливо, вирішили від слів перейти до справи.

 

Бунт в “ЛНР”: у Луганську не працюють радіо і ТБ, зачиняються банки

У тимчасово окупованому Луганську вже кілька годин не працюють телебачення і радіо.

Про це кореспондентові Укрінформу телефоном розповіли мешканці міста на умовах анонімності.

“Уже дві години не працює жоден телеканал. Радіо теж не працює. Може, хоч ви мені розкажете, що тут у нас відбувається?”, – сказав один із співрозмовників кореспондента.

Водночас на YouTube-каналі в інтернеті виходять випуски новин так званої ДТРК “ЛНР”, в яких показують присутність неідентифікованих озброєних людей та бронетехніку в центрі міста.

Інший мешканець окупованого міста розповів, що його спроба отримати в поштовому відділенні грошовий переказ була невдалою: “Ми з дружиною підійшли – відділення зачинене. Поки ми дивилися оголошення на дверях, вийшов співробітник пошти. На наше запитання, коли можна буде отримати гроші, він заявив, що десь за годину до того приїхала інкасаторська машина й забрала всі гроші. І додав, що раніше такого ніколи не було”.

Цей же співрозмовник повідомив, що, проходячи повз один із  банків, побачив доволі велику чергу. Це його здивувало, оскільки луганчани вже звикли до напівпорожніх банківських приміщень. Можна припустити, що люди, побоюючись розгортання конфлікту між кримінальними угрупованнями так званого голови “ЛНР” Ігоря Плотницького і так званого “міністра” внутрішніх справ “ЛНР” Ігоря Корнета, почали запасатися всім необхідним.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у вівторок, 21 листопада, стало відомо, що проти ватажка “ЛНР” Плотницького повстали підлеглі звільненого “глави МВС” Корнета. Вони зайняли центр Луганська, підігнавши БТР і озброївшись гранатометами.

За даними керівника Центру військово-політичних досліджень “Інформаційний спротив” Дмитра Тимчука, після тривалого протистояння ватажок “ЛНР” Плотницький звільнив “міністра внутрішніх справ ЛНР” Корнета з формулюванням “у зв’язку з порушенням стосовно нього кримінальної справи”.

 

InformNapalm: за владу в Луганську “зчепилися” ФСБ і Сурков

Конфлікт між ватажком “ЛНР” Ігорем Плотницьким і “міністром внутрішніх справ “ЛНР” Ігорем Корнетом є боротьбою за владу між групою впливу ФСБ РФ і групою впливу помічника президента РФ Владислава Суркова,.

Про це написав на своїй сторінці в  Facebook  засновник міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm Роман Бурко – Укрінформ.

“Цікаво, хто переможе, група впливу ФСБ РФ, яка “кришує” Ігоря Корнета, або група впливу Владислава Суркова, яка “кришує” Ігоря Плотницького?”, – написав він.

Коментуючи конфлікт у Луганську, в  InformNapalm  також заявили, що добре екіпіровані бойовики в російській військовій формі, без розпізнавальних знаків і з характерними білими ідентифікаційними пов’язками, які оточили будівлю “управління МВС” в окупованому Луганську, є або військовослужбовцями ГРУ ГШ Росії, або належать до так званої приватної військової компанії (ПВК) “Вагнера”.

“У середовищі російських кураторів за Плотницьким закріпилося прізвисько “Джабба Хатта”. Він належить до афільованих ставлеників Кремля по лінії ГРУ ГШ РФ, що частенько конкурує з  ФСБ РФ  за сфери впливу на Донбасі. Військові без розпізнавальних знаків, які оточили будівлю, можливо, є кадровими військовослужбовцями ГРУ ГШ Росії або належать до ПВК “Вагнера”, яка неодноразово бере участь у зачистках польових командирів, які конкурують з Ігорем Плотницьким”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, в окупованому Луганську відбулося загострення конфлікту між кримінальними угрупованнями так званого “глави “ЛНР” Плотницького і так званого “міністра внутрішніх справ ЛНР” Корнета. У понеділок, 20 листопада, Плотницький своїм “указом” зняв з посади “міністра МВС” Корнета, який, проте, відмовився йти.

У вівторок, 21 листопада, бойовики, лояльні до Плотницького, оточили будівлю “МВС “ЛНР”. Корнет забарикадувався у будівлі “МВС” разом з колишнім “Беркутом”.

У той же час у центрі міста з’явилася велика кількість людей у військовій формі, які заявляють, що беруть участь “у навчаннях за наказом керівництва міністерства внутрішніх справ “ЛНР”. Зокрема, бойовики, віддані “міністру МВС “ЛНР” Корнету, захопили будівлю “адміністративного суду “ЛНР”.

Також озброєні люди взяли під контроль ще  як мінімум будівлю КРРТ (телебачення).

Крім того, з’явилися повідомлення, що до Луганська прибули з Донецька три військових “Урали” з бойовиками “республіканської державної служби охорони”, яка підкоряється ватажку “ДНР” Олександру Захарченку.

 

Загострення на “луганському” фронті: Порошенко зібрав Воєнний кабінет

Через загострення ситуації в окремих районах Луганської області Президент Петро Порошенко скликав позачергове засідання Воєнного кабінету Ради національної безпеки та оборони України.

Про це інформує  прес-служба глави держави – Укрінформ.

Порошенко заслухав доповідь щодо останніх подій від присутніх керівників силових відомств, зокрема – незаконного перетину російськими танками українського кордону у Краснодонському районі Луганської області, а також почастішання випадків провокацій з боку бойовиків.

“У зв’язку зі збільшенням кількості російських військових, а також активізацією найманців, українські Збройні Сили готові до будь-якого розвитку подій задля гарантування безпеки мирного населення”, – наголосив Президент.

Глава держави також доручив українському представнику у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) активізувати взаємодію зі Спеціальною моніторинговою місією  ОБСЄ  для інформування наших західних союзників.

 

У Авакова підтвердили: ватажок “ЛНР” Плотницький втік у Росію

У Міністерстві внутрішніх справ України підтвердили втечу ватажка “Луганської народної республіки” Ігоря Плотницького до Росії.

Про це заявив директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко у своєму  Facebook – Укрінформ.

“За даними моїх джерел ватажок луганських терористів Ігор “Плотва” Плотницький втік у Росію. Павуки у банці продовжують жерти один одного. Нагадую, що першого ватажка бойовиків Болотова не врятувало втеча до Москви і відхід від справ – 27 січня цього року він раптово там і помер від “серцевої недостатності”, попивши кави”, – написав він.

Як повідомлялося, в окупованому Луганську відбулося загострення конфлікту між кримінальними угрупованнями так званого “глави “ЛНР” Плотницького і так званого “міністра внутрішніх справ “ЛНР” Корнета. У понеділок, 20 листопада,  Плотницький  своїм “указом” зняв з посади “міністра МВС” Корнета, який, проте, відмовився йти.

У вівторок, 21 листопада, бойовики, лояльні до Плотницького, оточили будівлю “МВС “ЛНР”. Корнет забарикадувався у будівлі “МВС” разом з колишнім “Беркутом”.

У той же час у центрі міста з’явилася велика кількість людей у військовій формі, які заявляють, що беруть участь “у навчаннях за наказом керівництва міністерства внутрішніх справ “ЛНР”. Зокрема, бойовики, віддані “міністру МВС “ЛНР” Корнету, захопили будівлю “адміністративного суду “ЛНР”.

Також озброєні люди взяли під контроль ще  як мінімум будівлю КРРТ (телебачення).

Крім того, з’явилися повідомлення, що до Луганська прибули з Донецька три військових “Урали” з бойовиками “республіканської державної служби охорони”, яка підкоряються ватажку “ДНР” Олександру Захарченку.

 

У Раді спростовують претензії російського Патріарха до закону про релігійні громади

Ухвалення парламентом нової редакції законопроекту №4128 “Про свободу совісті та релігійні організації” з низкою нових положень виключатиме можливість тиску на членів громад і фальсифікації їх рішень.

Про це заявив у вівторок на прес-конференції в Укрінформі голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський.

«Розмови про те, що це буде фальсифікація, що це може бути якесь нав’язування тих чи інших позицій, це, звичайно, не відповідає дійсності», – наголосив Єленський, інформуючи про одне із уточнень до законопроекту, що буде представлене у парламенті при розгляді проекту у першому читанні.

Відповідним уточненням, згідно з рішенням комітету, пропонується передбачити, що держава визнає право релігійної громади на її підлеглість діючим в Україні та за її межами центрам і вільну зміну цієї підлеглості шляхом реєстрації нової редакції Статуту.  При цьому зміни до Статуту і його нова редакція мають бути ухвалені більшістю присутніх на загальних зборах відповідної громади. Рішення про затвердження нової редакції Статуту або змін та доповнень до нього засвідчується підписами членів конкретної релігійної громади, присутніх на загальних зборах віруючих громадян із зазначенням їхніх паспортних даних. Правомочність загальних зборів віруючих громадян визначається на підставі рішення компетентного органу управління релігійної громади, передбаченого її статутом.

«Тобто розмови про те, що прийдуть люди в камуфляжі і почнуть диктувати, хто є членом громади, хто не є членом громади, чи є правомочними збори, чи ні – виключаються», – підкреслив депутат.

Єленський нагадав, що стосовно цього законопроекту Патріарх Московський Кирил писав звернення до лідерів «Нормандської четвірки», до Генерального секретаря ООН, до керівництва Всесвітньої ради  церков. «Цей законопроект 4128, він говорить про те, що рішення про зміну юрисдикції тієї чи іншої громади вирішиться на загальних зборах цієї громади, а не на місцевому референдумі, як про це писав Патріарх Московський у своєму зверненні до «Нормандської четвірки», – підкреслив депутат.

Він не зміг назвати орієнтовної дати розгляду проекту, зазначивши, що він вже включений до порядку денного сесії і кілька разів планувався до розгляду на пленарних засіданнях, але так і не був розглянутий.

 

Єльченко в Радбезі ООН розповів про рабство і торгівлю людьми на Донбасі

Українська держава робить рішучі кроки в боротьбі з торгівлею людьми та досягла певного прогресу, однак у непідконтрольних уряду окупованих регіонах Донбасу ця ситуація особливо ускладнилась.

Про це заявив у вівторок під час засідання Ради безпеки ООН постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Україна приєдналася до основних міжнародно-правових документів щодо боротьби з торгівлею людьми і, як я вже зазначив, має міцну національну законодавчу базу для подолання цього ганебного явища. Проте дозвольте наголосити: зараз усі ці документи не можуть бути належним чином реалізовані в непідконтрольних уряду районах моєї країни”, – заявив український представник.

Він нагадав, що російська агресія примусила 2 млн людей стати переміщеними особами. “Це населення є особливо вразливим до експлуатування. У районах, підконтрольних Росії та її ставленикам на Донбасі, ситуація стала особливо складною”, – підкреслив Єльченко.

Він уточнив, що переміщені особи часто стають жертвами торгівлі людьми, “а деякі українці піддаються примусовій праці на окупованій території, часто через тортури”.

Водночас, зазначив представник України, ці випадки залишаються здебільшого невирішеними через відсутність як безпечного доступу, так і належної уваги з боку міжнародних організацій, зокрема, Місії з моніторингу прав людини в Україні, а також ЮНІСЕФ та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Тому, за словами дипломата, істотне значення для України має підзвітність та кримінальне переслідування осіб, винних у торгівлі людьми. “Високий рівень безкарності цих злочинів на непідконтрольних українському уряду територіях, є неприйнятним”, – наголосив Єльченко.

Він зауважив, що торгівля людьми є грубим порушенням прав людини, злочином проти гідності та честі людини. “Успіх нашої спільної боротьби з цією проблемою вимагає зусиль усіх зацікавлених сторін”, – підкреслив постійний представник України при  ООН.

 

Торгівлю людьми в умовах конфліктів можуть визнати воєнним злочином – ООН

Рада Безпеки ООН одностайним голосуванням ухвалила резолюцію, яка закликає посилити контроль і покарання за злочини, пов’язані з торгівлею людьми у світі, особливо в умовах конфліктів.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

“Рада Безпеки ООН ухвалила Резолюцію 2388 про посилення відповідальності за злочини, пов’язані з торгівлею людьми. Україна – одна із держав-співавторів цього документа”, – зазначив дипломат.

Як повідомив представник Української місії, у резолюції, зокрема, наголошується, що торгівля людьми в умовах конфліктів може бути визнана воєнним злочином. Крім того, звертається увага на те, що це ганебне явище використовується з метою сексуального насильства та експлуатації, як “тактики ведення й фінансування тероризму”.

У документі також засуджуються порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права з боку ІДІЛ, висловлюється солідарність із жертвами тероризму; привертається увага до вразливості дітей.

Резолюція також містить заклик до держав-членів ООН ратифікувати Конвенцію  ООН проти транснаціональної організованої злочинності та відповідний протокол до неї. Водночас, наголошується на необхідності застосування багаторівневого підходу до боротьби з цим злочином. У тому числі, передбачається включення відповідних тем у шкільні програми та тренінги, а також обмін інформацією про фінансові потоки, пов’язані з торгівлею людьми й тероризмом.

Україна безпосередньо зацікавлена у викоріненні проблеми торгівлі людьми, зауважив дипломат. Він нагадав, що про це заявив під час голосування у вівторок по резолюції постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Зокрема, йдеться про неконтрольовані урядом окуповані райони на Донбасі, де переміщені особи часто стають жертвами торгівлі людьми, а деякі українці піддаються примусовій праці на окупованій території, часто через тортури, підкреслив український дипломат.

 

ФСБ шукає “українські корені” школяра, який “неправильно” виступив у Бундестагу – ЗМІ

Федеральна служба безпеки РФ направила в мерію Нового Уренгоя запит про наявність українських родичів у школяра Миколи Десятниченка, який виступив у Бундестагу з промовою про німців, загиблих у роки Другої світової в Росії.

Про це повідомляє портал  Znak.com  з посиланням на джерело в міській адміністрації – Укрінформ.

“Надійшов запит із спецслужб, в якому у нас попросили надати довідку про можливих родичів Миколи в Україні. Ми інформацію про його рідних передали”, – розповів співрозмовник.

При цьому, за даними місцевих ЗМІ, відомство перевіряє також мера міста Івана Костогриза, який вступився за школяра.

19 листопада на зустрічі в Бундестагу, присвяченій пам’яті жертв воєн і репресій, десятикласник з Нового Уренгоя Микола Десятниченко розповів про відвідання поховання солдатів Вермахту під Копєйськом. Школяр наголосив, що багато загиблих німців, на його думку, “хотіли жити мирно і не бажали воювати”. А також розповів про дуже високу смертність німців у радянських таборах для військовополонених. Він висловив сподівання, що світ більше не побачить війни, а “на Землі запанує здоровий глузд”.

Виступ Десятниченка викликав шквальну критику в російських соціальних мережах. Користувачі, зокрема, стали звинувачувати його в реабілітації нацизму. На школяра написали заяву в  ФСБ  і прокуратуру.

Заступник голови комітету Держдуми з освіти і науки Борис Чернишов звернувся в Генпрокуратуру з проханням провести перевірку виступу гімназиста. Таке ж звернення в прокуратуру та Міністерство освіти направив представник КПРФ Валерій Рашкін. Однак у прес-службі Кремля назвали критику на адресу Миколи Десятниченка “екзальтованим цькуванням” і не побачили в його словах пропаганди нацизму

 

Джуліані – Кличку: Система безпеки у Києві схожа на ту, що є у Нью-Йорку

Мер Києва Віталій Кличко та екс-мер Нью-Йорка, голова ради директорів компанії «Giuliani Partners» Рудольф Джуліані відвідали столичний дата-центр.

Про це повідомляє  прес-служба Київської міської державної адміністрації – Укрінформ.

“Під час зустрічі в мерії Віталій Кличко та Рудольф Джуліані обговорили удосконалення і розвиток системи безпеки у Києві та питання створення муніципальної поліції. Після цього вони разом відвідали дата-центр, де Рудольфу Джуліані презентували систему відеоспостереження та безпеки в столиці”, – йдеться у повідомленні.

Джуліані позитивно оцінив оснащення та можливості дата-центру, створеного в Києві в рамках програми «Безпечна столиця». Він зазначив, що це дуже важливий крок для безпеки та правопорядку на вулицях міста.

«Я був у вашому місті кілька разів, і можу сказати, що порівнюючи з минулими візитами, бачу великі зміни на краще. Київ сьогодні – більш сучасне місто, місто світового рівня. Я вражений змінами, які відбулися протягом короткого періоду. Система, яку я побачив у дата-центрі, – чудова. Ваша система безпеки схожа на ту, що є у Нью-Йорку. Вона створює більше безпеки для мешканців, для дорожнього руху в місті. Але чимало ще треба зробити, щоб покрити Київ відеоспостереженням повністю», – зауважив колишній мер Нью-Йорка.

Джуліані вважає, що підвищити рівень безпеки у столиці допоможе і створення муніципальної поліції, яка буде підконтрольна громаді.

«Ми мали зранку довгу розмову з мером. Вам потрібно більше місцевої автономії для створення муніципальної поліції. Мер повинен мати певний рівень повноважень, щоб вирішувати питання, які найбільше турбують місто: безпечний дорожній рух, боротьба зі злочинністю, з тероризмом. Бо коли щось іде не так – звинувачують мера. Тому він повинен мати можливість вирішувати ці питання. І для цього потрібна муніципальна поліція», – підкреслив Джуліані.

Він додав, що спеціалісти його компанії підготували звіт щодо необхідності створення муніципальної поліції, який передадуть для ознайомлення Президенту та Прем’єр-міністру України.

Кличко поінформував Джуліані також про запровадження і розвиток у Києві системи Smart City.

Згідно з повідомленням, у вівторок в рамках візиту до Києва Джуліані зустрінеться з Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

 

У Львові відкрили пам`ятний знак на місці криївки Шухевича

У Львові відкрили пам`ятний знак на місці криївки головного командира УПА – генерал-хорунжого Романа Шухевича.

Про це  повідомили у  прес-службі облдержадміністрації – Укрінформ.

“Сьогодні, у День Гідності та Свободи, на місці криївки головного командира УПА Романа Шухевича, що поблизу парку “Знесіння”, відкрили пам’ятний знак”, – зазначається у повідомленні.

У церемонії взяли участь представники влади, духовенство, громадські діячі та мешканці міста. Перед присутніми також виступила донька головного командира УПА Марія Шухевич.

На місці криївки в пам`ять про загиблих героїв відправили панахиду.

Урочистості відбулись в рамках святкування 4-ї річниці Революції Гідності.

 

Мадрид готовий обговорити більшу фінансову автономію для Каталонії – ЗМІ

Центральний уряд у Мадриді розглядає можливість надати Каталонії право збирати та управляти власними податками з метою пом’якшення кризи на тлі нелегального референдуму про незалежність регіону.

Мадрид готовий розпочати обговорення нового фінансового пакту, згідно з яким Каталонія буде мати більший контроль над своїми фінансами, повідомляє  The Guardian  з посиланням на високопоставлені джерела в іспанському уряді – Укрінформ.

“Якщо каталонці попросять укласти фіскальний договір, ми готові обговорити це питання”, – сказав один із високопоставлених чиновників.

Як зазначається, подібна система управління податками діє на території автономної Країни Басків.

“Країна Басків і Наварра збирають власні податки. Вони мають власну систему, і між Країною Басків та центральною владою відбуваються зустрічі, і вони вирішують, наскільки вони сприяють зовнішній політиці та обороні. Це переговори. Кожні п’ять років”, – наголосив чиновник.

Видання нагадує, що фіскальний пакт був запропонований у 2012 році тодішнім президентом Каталонії Артуром Масом, але іспанський уряд блокував цей крок на тлі побоювань, що він буде дестабілізуючим фактором у той час, коли Іспанія перебувала у важкій економічній ситуації.

Раніше колишній глава  Каталонії  Карлес Пучдемон заявив, що готовий розглядати різні шляхи виходу регіону з кризи, в тому числі й варіант, коли він залишиться у складі Іспанії.

 

У Києві відкрився міжнародний форум Innovation Market

У Києві з 21 по 24 листопада вдруге проходитиме міжнародний форум Innovation Market.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Форум проходить під патронатом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства освіти, Національної академії наук України, а також Китайського центру обміну науковою та технічною інформацією.

Подія стане майданчиком для зустрічей інвесторів, представників влади та бізнесу заради об’єднання зусиль у розвитку ринку інновацій в Україні.

Експерти обговорюватимуть новітні технології в аграрній промисловості, екологічному секторі, а також у соціальній сфері.

Крім того, у рамках форуму заплановано проведення семінарів на тему енергоефективного житлово-комунального господарства, дня інноваційної енергетики, а також дня інноваційної енергетичної науки.

 

“Приватівський” мільярд: НБУ не зміг зупинити рішення суду на користь Суркісів

Національний банк України не зміг заблокувати у Вищому адміністративному суді (ВАСУ) стягнення 1 млрд грн з ПриватБанку на користь сім’ї Суркісів.

Про це йдеться в  ухвалі ВАСУ – Укрінформ.

“Відмовити в задоволенні клопотання Національного банку України про зупинення виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 травня 2017 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2017 року. Ухвала оскарженню не підлягає”, – зазначається у рішенні суду.

У грудні 2016 року Національний банк визнав “Динамо” пов’язаною з “ПриватБанком” особою. Футбольний клуб звернувся до Окружного адміністративного суду з позовом до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, тимчасового адміністратора ПриватБанку та самого банку. Позовні вимоги клубу полягали у визнанні незаконним рішення НБУ про пов’язаність, а також визнання незаконним наказу тимчасового адміністратора ПриватБанку від 20 грудня 2015 року в частині зупинення/блокування/припинення видаткових операцій за рахунками клубу. 20 березня Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов “Динамо” в частині зазначених вимог.

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходив з того, що НБУ не має права визначати зв’язаність осіб виключно на підставі положень ч. 1 ст. 52 закону “Про банки та банківську діяльність” без застосування ознак за характером відносин і за характером операцій. Крім того, суд вважає, що керівник “Динамо” не відповідає ознакам пов’язаної з банком особи, а роздруківка з сайту телеканалу ТЕТ про структуру власності не є формою здійснення банківського нагляду. 27 червня апеляція НБУ та Фонду гарантування вкладів була відхилена.16 листопада Вищий адміністративний суд залишив без змін рішення суддів.

Як повідомляв Укрінформ, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. У межах націоналізації банку його зобов’язання перед пов’язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку. 17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов’язаними з ПриватБанком особами сім’ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора ПриватБанку, які стосувалися рахунків фізосіб. Суркіси, а також пов’язані з ними особи, подали 42 позови проти Національного банку України.

При цьому на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав  ПриватБанк  повернути сім’ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис. і 7,8 тис. НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

 

Британія сподівається на угоду з ЄС, але проживе і без неї

Досягнення угоди з Європейським Союзом є найбільш імовірним результатом переговорів щодо виходу Британії зі складу блоку, однак уряд готовий і того, що угоду укладено не буде.

Про це у вівторок заявив британський міністр з питань Brexit Девід Девіс, повідомляє  Reuters.

“Досягнення угоди з  Європейським Союзом  є, поза сумнівом, не тільки найбільш імовірним результатом, а також є найкращим результатом для нашої країни. Я не думаю, що в інтересах обох сторін буде не досягти ніякої угоди. Але для відповідального уряду є правильним, що ми розробляємо кожен план на кожен випадок”, – сказав Девіс у своїй промові у Лондоні.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії потужна міжпартійна група депутатів складає план, який не дозволив би прем’єр-міністру Терезі Мей допустити вихід країни зі складу Євросоюзу без досягнення угоди в 2019 році.

 

Мей отримала згоду уряду вдвічі збільшити рахунок за Brexit – ЗМІ

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей, судячи з усього, отримала згоду уряду подвоїти пропозицію для ЄС за вихід зі складу блоку з 20 мільярдів до 40 мільярдів фунтів стерлінгів.

Про це повідомляє  Sky News – Укрінформ.

“На двогодинній напруженій зустрічі міністрів на Даунінг-стріт, 10, Боріс Джонсон (глава МЗС – ред.) і Майкл Гоув (міністр охорони довкілля – ред.), як передбачається, погодилися (подвоїти суму за Brexit – ред.) за певних умов”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці умови передбачають отримання відповіді від Брюсселя на запитання про те, що Британія отримає натомість від ЄС за виплату настільки великої суми.

Іншим важливим підсумком засідання уряду стала згода на надання Європейському суду певної ролі в Британії після Brexit.

Раніше у  Британії  заявили, що внесуть свої пропозиції щодо суми виплат за фінансовими зобов’язаннями через Brexit до найближчого саміту ЄС, який відбудеться 14-15 грудня.

 

Британія вперше за 70 років втратила місце у Міжнародному суді ООН

Велика Британія вперше в історії Міжнародного суду ООН втратила місце у ньому.

Про це повідомляє  The Independent – Укрінформ.

“Ми, природно, розчаровані, але це було конкурентне змагання з шістьма сильними кандидатами”, – сказав постійний представник Британії в ООН Метью Райкрофт.

Зазначається, що спочатку Британія зазнала удару по її дипломатичному престижу минулого тижня, коли після п’яти раундів одночасного голосування Радою Безпеки та Генеральною Асамблеєю в Нью-Йорку чотири судді із Бразилії, Лівану, Франції та Сомалі були обрані до суду перед кандидатурою Британії.

У другому турі голосування мали зійтися кандидати Індії і Британії, однак британський кандидат Крістофер Грінвуд не зміг перемогти і поступився своєму конкуренту з Індії Далвееру Бхандарі.

Крістофер Грінвуд вже відбув один дев’ятирічний термін у  Міжнародному судді ООН, пише видання.

Як відомо, Велика Британія є однією з засновниць ООН і мала свого представника у Міжнародному суді з часу його створення у 1946 році.

 

Greenpeace вимагає розслідувати викид радіації на Уралі

Російське відділення міжнародної екологічної організації Greenpeace звернулося до прокуратури РФ і держкорпорації “Росатом” з вимогою розслідувати можливе приховування викиду в атмосферу радіації, ізотопів рутенію-106.

Про це повідомляється на  сайті організації – Укрінформ.

“З урахуванням останніх заяв Росгідромету держкорпорація “Росатом” має ретельно розслідувати і опублікувати дані про події на хімкомбінаті “Маяк” або на інших підприємствах. Грінпіс Росії надішле листа до прокуратури з проханням провести перевірку можливого приховування радіаційної  аварії  та інформації про стан довкілля, а також готовність системи моніторингу радіонуклідів в атмосфері до нових аварій”, – йдеться в повідомленні.

Greenpeace припускає, що аварійний викид рутенію-106 на комбінаті “Маяк” може бути пов’язаний із заскленням відпрацьованого ядерного палива. Також можливе попадання матеріалу, що містить рутеній-106, у піч для переплавки металів.

У зверненні екологічної організації цитуються дані Росгідромету, що свідчать про “екстремально високий” рівень радіаційного забруднення поблизу ядерного комбінату “Маяк” у Челябінській області наприкінці вересня. На початку листопада європейські вчені зафіксували радіоактивну хмару над Європою. Вони припустили, що джерело викиду знаходиться на Південному Уралі. У “Росатомі” назвали ці твердження “неспроможними”.

Комбінат “Маяк” є одним з найбільших російських підприємств з переробки радіоактивних матеріалів. Він був заснований у 1948 році. У 1957 році на “Маяку” стався вибух ємності з радіоактивними відходами. Опромінення зазнали близько 300 тисяч осіб. Загальна територія забруднення становила від 15 до 20 тисяч квадратних кілометрів у Челябінській, Свердловській і Тюменській областях.

Деякі експерти у зв’язку з подією згадують також аварію 1986 року на Чорнобильській АЕС. Тоді радянська влада повідомила про подію тільки через кілька днів. Опромінення зазнали близько семи мільйонів чоловік по всьому світу.

 

Петренко запропонував китайським інвесторам ретельніше проаналізувати можливості України

Міністр юстиції України Павло Петренко запросив китайських інвесторів до більш ретельного аналізу інвестиційних можливостей України.

Про це міністр юстиції Павло Петренко зазначив під час зустрічі з Керівником політико-правової комісії ЦК КПК, членом Держради (уряду) КНР Го Шенкунєм в рамках свого робочого візиту до КНР,  інформує  прес-служба  Мін’юсту – Укрінформ.

«Ми розраховуємо на підтримку з боку дружнього Китаю на міжнародній арені. Ми повністю відкриті для економічного співробітництва та запрошуємо китайських інвесторів до більш ретельного аналізу інвестиційних можливостей України, особливо – напередодні великої приватизації, яку уряд планує оперативно реалізувати після прийняття необхідного пакету законів в ВР вже найближчим часом», – сказав міністр юстиції.

Зазначається, що окремо під час зустрічі обговорювався поточний статус з питань захисту прав власності та інвестицій в Україні, що є принциповими для прийняття рішення під час вкладання коштів в економіку країни з боку міжнародних інвесторів.

Окрім того Петренко розповів про зміни, які нині запроваджуються в Україні. Зокрема, учасники зустрічі звернули увагу на те, що процес відкриття державних реєстрів та реалізація антикорупційних ініціатив є одним з ключових стратегічних пріоритетів для українського уряду.

«Мін’юст відкрив реєстри власності та бізнесу. Ми першими серед європейських країн на законодавчому рівні закріпили обов’язок юридичних осіб вказувати своїх реальних власників. Прозорість і відкритість є ефективними засобами боротьби з корупцією та покращення бізнес-клімату в державі. Такий підхід позитивно позначається на обсягах інвестицій в нашу економіку», – наголосив Петренко.

 

Китайський Tencent став дорожчим за Facebook

Китайська соцмережа і гігант відеоігор Tencent у вівторок, 21 листопада, за рівнем капіталізації обійшла американську компанію Facebook.

Наприкінці торгів на біржі вартість Tencent становила 523 мільярди доларів США, а Facebook – лише 519 мільярдів. Попереду найдорожча нині в світі компанія – Apple, капіталізація якої становить 873 мільярди.

Про це повідомляє  DW – Укрінформ.

“Напередодні, 20 листопада, Tencent стала першою азійською компанією з ринковою капіталізацією у понад пів трильйона доларів. Загалом за 2017 рік акції Tencent подорожчали вдвічі. Таким чином, китайська компанія потрапила у п’ятірку найдорожчих компаній світу”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, що Tencent дозволяє майже мільярду своїх користувачів користуватися всіма звичними функціями соцмереж, як-то чати, публікація фотографій або ігри, вона також надає змогу оплачувати велику кількість послуг за допомогою QR-кодів і просто передавати одне одному гроші. Втім, можливість поширювати миттєві повідомлення у Tencent постійно стикається з діяльністю китайських цензорів, які закрили десятки сторінок користувачів через поширення чуток про знаменитостей. Своїм злетом Tencent завдячує значною мірою тому, що влада блокує в Китаї доступ до найпопулярніших світових соцмереж, як от Twitter та Facebook.

Ще одним чинником успіху Tencent стала онлайн-гра Honour of Kings, завдяки якій прибутки компанії від мобільних ігор у третьому кварталі поточного року зросли на 84 відсотки.

 

У МЗС Франції обіцяють говорити на всіх рівнях про ув’язнених Кремлем українців

Питання звільнення українців, які незаконно ув’язнені в Росії, має порушуватися на всіх рівнях: від офіційного до проведення публічних заходів.

Про це посол з прав людини Міністерства закордонних справ Франції Франсуа Крокет сказав, виступаючи на закритті фестивалю “Вікенд на Сході”, завершальною подією якого вчора ввечері стали дебати про долю бранців Кремля, зокрема Олега Сенцова та Романа Сущенка, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що можна зробити, щоб їм допомогти і боротися проти цього з боку французької дипломатії – говорити про ці випадки як приватно, так і при двосторонніх контактах, на дипломатичних переговорах. …Тиск на російську владу має робитися і неофіційно, через представників культури, інтелектуального середовища, простих громадян, яким слід відстоювати своє право висловлюватися вільно”, – сказав посол, виступаючи перед учасниками дебатів та глядачами.

“Сьогодні ми згадуємо про тих, хто дорого заплатив за те, щоб мати свободу слова. Це і представники культури, і журналісти. Кілька днів тому я приймав у себе дружину українського журналіста Романа Сущенка, який був кореспондентом тут, в Парижі. Він був затриманий… і утримується в Росії”, – сказав дипломат.

На його переконання, важливо, щоб питання було на порядку денному як на рівні офіційних контактів, так і за допомогою публічних заходів.

Як відомо, вчора ввечері в Парижі відбулися дебати про долю Олега Сенцова та Романа Сущенка, які стали завершальним заходом фестивалю “Вікенд на Сході”, що тривав тиждень і був присвячений Україні.

 

Сущенко розраховує на підтримку Франції у питанні свого звільнення – Le Monde

Впливове французьке видання Le Monde пише, що протиправно ув’язнений у Росії журналіст Укрінформу Роман Сущенко розраховує на підтримку вищого політичного керівництва Франції у питанні свого звільнення.

Про це йдеться у  публікації видання – Укрінформ.

“Ув’язнений у Росії український журналіст Роман Сущенко сподівається на підтримку Франції”, – пише автор матеріалу Бенуа Віткін, який у середині листопада зустрівся з Анжелікою Сущенко, дружиною Романа.

Як розповіла Анжеліка, її чоловік зазнає шаленого “психологічного тиску” з боку ФСБ, а його відвідування членами родини є дуже обмеженими.

За словами дружини журналіста, це робиться для того, щоб Роман під тиском підписав зізнання, що він “шпигун”.

Le Monde нагадує, що  Романа Сущенка  затримало російське ФСБ у Москві 30 вересня 2016 року. Відтоді журналіст Укрінформу, який працює в агентстві з 2002 року та був власкором у Парижі з 2010-го, перебуває у СІЗО “Лефортово”.

“Його тримають як заручника… Мій десятирічній син не бачив свого батька вже більше року”, – розповіла французькій газеті Анжеліка Сущенко.

Видання нагадує, що Роман є одним із кількох десятків українських громадян, які стали заручниками в Росії та на території Криму.

“Але в умовах відсутності прямих контактів між Києвом і Москвою, за винятком мирних переговорів у Мінську, родина журналіста і українське керівництво хочуть зробити ставку на французьку карту. І звільнення кримських татар дозволяє сподіватися на таку перспективу, коли домовленість про це була досягнута шляхом прямих переговорів турецького президента Таїпа Ердогана”, – пише автор матеріалу.

Газета також цитує думку Марка Фейгіна, адвоката Сущенка, який наголошує на відсутності сподівань на справедливість російської судової системи.

“Відтак ми можемо лише покладатися на дипломатичні процеси та на можливий обмін ув’язненими”, – заявляє правозахисник.

Фейгін нагадав, що перша леді Франції Бріджит Макрон висловила у листі підтримку Анжеліці Сущенко та пообіцяла сприяти звільненню Романа.

 

Депортований з України громадянин Грузії не був бійцем ЗСУ – Міноборони

Депортований з України громадянин Грузії Вано Надірадзе не служив у лавах Збройних сил України та Національної гвардії України.

Таку відповідь отримав Укрінформ від прес-служб Міністерства оборони та Національної гвардії на інформаційний запит.

“Офіційно повідомляємо, що громадянин Вано Надірадзе в лавах Збройних сил України не перебував і не перебуває, та офіційного статусу “учасник бойових дій” не має, – йдеться у відповіді Міноборони.

У Національній гвардії також повідомили, що Надірадзе не проходив військову службу у її частинах та підрозділах. “У період з 2014 року по теперішній час в частинах та підрозділах Національної гвардії України Вано Надірадзе військову службу не проходив, статус учасника бойових дій не надавався”, – зазначили в прес-службі Нацгвардії.

Як повідомлялося, днями через порушення міграційного режиму Надірадзе затримали для подальшої депортації в Грузію.

Інформаційний запит був спрямований для з’ясування інформації про Вано Надірадзе, якого називали «ветераном АТО».

17 листопада Служба безпеки України спільно з поліцією та міграційною службою примусово видворила з країни восьмеро громадян Грузії. Як зазначили в СБУ, діяльність грузинів «суперечила інтересам забезпечення національної безпеки України».

 

АТО: біля Павлополя загинув військовий

За минулу добу в зоні проведення АТО один український військовослужбовець загинув в результаті ворожого обстрілу поблизу Павлополя.

Про це на брифінгу у вівторок в УКМЦ заявив речник Міністерства оборони України з питань АТО Олександр Мотузяник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На жаль, унаслідок ворожого обстрілу біля Павлополя загинув один український військовий. Висловлюємо співчуття родині воїна, який віддав життя за Україну”, – сказав він.

Мотузяник повідомив, що загалом минулої доби в районі проведення  АТО  обстановка залишалася напруженою, проте повністю контрольованою підрозділами ЗСУ. Незважаючи на незначне зменшення кількості обстрілів, російсько-окупаційні війська продовжували використовувати заборонені Мінськими домовленостями озброєння. Зокрема, по українських захисниках було випущено близько 100 мін різних типів.

 

Лукашенко не поїде на саміт “Східного партнерства”, бо європерспектива не потрібна

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не поїде на саміт “Східного партнерства”, який відбудеться у Брюсселі 24 листопада.

Про це стало відомо з  коментаря  заступника начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрія Шупляка – Укрінформ.

“Делегацію Білорусі на саміті у Брюсселі очолить міністр закордонних справ Володимир Макей”, – йдеться у повідомленні.

Представник МЗС зазначив, що білоруською стороною з вдячністю сприйнято запрошення відвідати саміт на рівні глави держави, що відображає прогрес у відносинах Білорусі з ЄС і перехід після довгого періоду розбіжностей у новий стан взаємодії з ЄС як досить важливим сусідом, партнером з вирішення питань міжнародної безпеки в Європейському регіоні та розширення торговельної та інвестиційної взаємодії країн ЄС з Білоруссю.

За його словами, на даний час “Східне партнерство” ЄС здебільшого є форматом співпраці, в якій країни-партнери домагаються визнання європейської перспективи.

“Білорусь не ставить перед собою такої мети, проте виступає за збереження і розвиток “Східного партнерства” ЄС як інструменту розвитку взаємодії, що не політизується, направленої не проти когось, а на вирішення спільних проблем і питань, що стоять перед народами і державами нашого регіону”, – заявив представник МЗС.

Раніше повідомлялося, що організатори саміту “Східного партнерства” від ЄС, який відбудеться 24 листопада в Брюсселі, направили офіційне запрошення взяти участь у зустрічі високого рівня президенту Білорусі  Олександру Лукашенку.

При цьому ЄС тільки в лютому 2016 року скасував санкції проти 170 білоруських посадових осіб, включаючи Лукашенка.

 

Стало відомо, хто керуватиме Зімбабве

Колишній віце-президент Зімбабве візьме на себе управління країною протягом наступних 48 годин.

Про це повідомляє  АР  з посиланням на керівну партію країни – Укрінформ.

“Еммерсон Мнангагва займе посаду лідера країни протягом 48 годин після того, як президент Роберт Мугабе пішов у відставку”, – йдеться у повідомленні.

У партії Зімбабвійський африканський національний союз – Патріотичний фронт підтвердили, що Мнангагва вже повертається до Зімбабве.

Як відомо, Еммерсон Мнангагва залишив країну після гучної відставки. Президент Зімбабве Роберт Мугабе звинуватив його у спробі захопити владу. Мнангагву довгий час вважали ймовірним наступником глави держави.

Раніше у вівторок, 21 листопада, спікер парламенту Зімбабве заявив, що президент країни Роберт Мугабе пішов у відставку.

 

Пацієнти, які не укладуть декларацію з лікарем, самі платитимуть за медпослуги – МОЗ

Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.

Про це повідомляється на  сайті Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров’я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт. З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію. Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації”, – йдеться у повідомленні.

Водночас якщо людина потребує екстреного втручання, лікар має надати допомогу незалежно від того, чи підписав пацієнт декларацію.

В МОЗ наголошують, що підписати декларацію з лікарем “первинки” можна під час першого візиту до медзакладу. Поки пацієнт не звернеться за медичною допомогою, ці послуги оплачуватися не будуть. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава.

Ті громадяни, які не укладуть з лікарем первинної ланки декларацію, зможуть за власні кошти купувати у лікарів необхідні медичні послуги. У МОЗ наголошують, що це не є незаконним, але не буде регулюватися державою, і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості.

 

Шевченківський суд столиці відмовився розглядати позов НАЗК vs Соломатіна

Нацагентство з питань запобігання корупції вважає, що Шевченківський райсуд Києва знайшов формальний привід не прийняти до розгляду позовну заяву НАЗК до екс-співробітниці Ганни Соломатіної.

Про це повідомила  прес-служба НАЗК  у вівторок, 21 листопада – Укрінформ.

“Шевченківський районний суд міста Києва ухвалою від 17 листопада 2017 року повернув позовну заяву Національного агентства про захист ділової репутації, подану до Ганни Соломатіної”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у НАЗК, при зверненні за захистом порушених прав Національне агентство керувалося частиною 1 статті 109 Цивільного процесуального кодексу України, за якою позови до фізичних осіб пред’являються, зокрема, за місцем проживання відповідача.

У Нацагентстві поінформували, що відповідно до рішення Київської міської ради від 27 квітня 2001 року №280/1255 «Про межі нових адміністративних районів м. Києва…”, вул. Паньківська, на якій проживає колишня співробітниця Національного агентства, належить до Шевченківського району Києва. Водночас на думку суду, відповідно до правил територіальної підсудності: «…відповідач … проживає за адресою …, що територіально відноситься до Голосіївського району м. Києва. …За приписами п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України заява повертається у випадку, коли справа не підсудна цьому суду».

“У такий спосіб Шевченківський районний суд м. Києва самоусунувся від розгляду цієї справи, визнавши себе некомпетентним. Національне агентство, утримуючись від подальших коментарів з цього приводу, заявляє про незмінність обраного курсу та рішучий намір надати Ганні Соломатіній можливість довести достовірність її тверджень у суді”, – акцентували у НАЗК.

Як повідомляв Укрінформ, 14 листопада представниця департаменту фінансового контролю Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікації перевірок електронних декларацій. Крім того Соломатіна заявила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою.

У НАЗК заявили, що поширена екс-чиновницею інформація, яка не містить “конкретних фактів”, є особистою атакою на Корчак, членів та колектив Національного агентства та спробою дискредитації успішно розпочатої антикорупційної реформи в Україні.

Згодом стало відомо, що детективи НАБУ проводять розслідування за фактами можливої корупції в НАЗК.

Transparency International Україна закликала уряд відсторонити главу НАЗК Наталію Корчак від виконання обов’язків на час розслідування щодо зловживання нею службовим становищем.

15 листопада НАЗК направило до Шевченківського районного суду Києва позовну заяву до Соломатіної з вимогою спростувати поширену інформацію про фальсифікації перевірок електронних декларацій.

За даними НАЗК, Соломатіна не обіймає вказану посаду керівника департаменту з 31 жовтня 2017 року.

 

У Вінниці відцифрували архівні справи галицьких солдатів

У Вінниці з нагоди 100-річчя Української революції відцифрували справи галицьких солдатів, які підтримали національно-визвольну боротьбу українського народу у 1917-1921 роках.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

«Ідея відцифрувати справи колишніх підданих Австрійської імперії з Галіції належить мені, бо це частина моєї наукової теми. Про задустовані справи галичан йшла мова досить давно, адже історики Центральної і Західної України знали, що Вінницький архів зберігає такий скарб, до якого немає через технічні причини (отруту) доступу. Це одна з перших ініціатив Центру історії Вінниці, яку ми вирішили реалізувати якнайшвидше,  враховуючи 100-річчя Української революції», – повідомив Федоришин.

За його словами, протягом літа співробітники Центру історії Вінниці у співпраці з Державним архівом Вінницької області оцифрували 165 персональних справ фонду обласного архіву. Інформація у цих документах надзвичайно цікава, адже це особові справи «колишніх підданих Австрійської імперії з Галіції», які на момент 1921-1922 років проживали у Вінниці. Переважна більшість із них – це колишні солдати та офіцери Галицької Армії та Дієвої Армії УНР.

Справи фонду у повоєнні часи були пересипані дустом – надзвичайно токсичним інсектицидом, який зробив документи недоступними та навіть небезпечними для працівників і користувачів обласного архіву.

Тепер з цими матеріалами можна ознайомитись у читальному залі Держархіву.

 

Для туристів створили всеукраїнський індустріальний маршрут

Всеукраїнський маршрут, який міститиме низку об’єктів індустріальної та постіндустріальної культурної спадщини країни, запустять вже наступного року.

Про це повідомляє Асоціація чорнобильського туризму на своїй сторінці в  Facebook – Укрінформ.

“Минулого тижня в Україні вперше було розроблено Всеукраїнський маршрут індустріального туризму. Це сталося під час Туристичного бізнес-форуму-2017, на засіданні круглого столу “Всеукраїнський маршрут індустріального туризму: Чорнобиль та інші видатні пост/індустріальні дестинації України як місця Світової спадщини ЮНЕСКО”. Такий маршрут потрібен для того, щоб долучитися до існуючої мережі Європейського маршруту індустріальної спадщини і розширити його на промислові об’єкти України, зміцнювати імідж нашої країни як держави індустріальної”, – йдеться в публікації.

Зокрема, до першого варіанту маршруту включено найвидатніші промислові підприємства, музеї України, а також постіндустріальні об’єкти – Чорнобильська зона відчуження, одеські катакомби, провалля над порожнинами шахт у Кривому Розі тощо.

Зазначається, що учасники робочої групи опрацюють інформацію щодо кожного з представлених об’єктів, підрахують вартість, оптимізують логістику – і вже в лютому проведуть інфотур за участю ЗМІ та турагенцій України.

Над створенням нового туристичного маршруту працювали фахівці з кількох регіонів країни, зокрема, представники потужних індустріальних підприємств і туроператорів Кривого Рогу, Дніпра, Нікополя, Запоріжжя, Одеси.

Крім того, учасники круглого столу ухвалили звернення “Про державну підтримку та включення Чорнобиля та інших об’єктів пост/індустріальної культурної спадщини України до Списку місць Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”. Документ направлять Президенту, Верховній Раді та Кабінету Міністрів України.

 

Мінекономіки розширило можливості виходу на нові ринки для малого і середнього бізнесу

Мінекономіки створило офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні, що містить всю необхідну інформацію щодо можливостей виходу на нові ринки та обміну досвідом з ЄС.

Про це  повідомляє  прес-служба  МЕРТ – Укрінформ.

«Мінекономрозвитку створило офіційний портал Програми ЄС з підтримки малого і середнього бізнесу в Україні – cosme.me.gov.ua. Портал містить інформацію для малого та середнього бізнесу щодо можливостей виходу на нові ринки та обміну досвідом з ЄС для вдосконалення внутрішніх бізнес-процесів», – йдеться в повідомленні.

Бюджет програми COSME до 2020 року – 2,3 млрд євро. Українські підприємці можуть брати участь у проектах програми на загальну суму 900 млн євро. COSME надає можливості: вийти на ринок ЄС та ринки партнерів програми (через Європейську мережу підприємств – Europe Entreprise Network), отримати легкий доступ до інформації щодо ведення підприємницької діяльності (через онлайн-портали Your Europe business portal, Trade helpdesk, European cluster collaboration platform), пройти бізнес-стажування за кордоном на реальному підприємстві (обмін досвідом за допомогою програми Еразмус для молодих підприємців) та взяти участь у спеціальних конкурсах для органів державної влади, які формують та реалізують політику, з метою забезпечення кращого бізнес-клімату в країні.

 

Paying Taxes: Україна вдвічі поліпшила позиції у світовому рейтингу

Україна вдвічі поліпшила свої позиції в спільному рейтингу консалтингової компанії “PwC” та Світового банку Paying Taxes-2018 і увійшла до ТОП-50 держав цього дослідження.

Результати рейтингу були представлені сьогодні у Києві, повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Як стверджують автори рейтингу, поліпшення позицій відбулося завдяки зниженню соціального внеску, а також низці інших новацій, запроваджених протягом останнього року”, – йдеться у повідомленні.

Рейтинг сформований за результатами дослідження 190 держав. Серед показників, які аналізувалися, – частота сплати та легкість сплати податків. Минулого року Україна в рейтингу Paying Taxes займала 84 місце.

 

ЄС запровадив санкції проти “губернатора” Севастополя

Євросоюз додав до санкційного списку так званого губернатора Севастополя Дмитра Овсяннікова за посягання на територіальну цілісність України.

Відповідне рішення Рада ЄС ухвалила у вівторок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«21 листопада Рада  ЄС  включила Дмитра Овсяннікова, «губернатора Севастополя», до списку осіб, відносно яких уведені обмежувальні заходи за підрив територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України», – заявили в ЄС.

Санкції передбачають візову заборону на подорожі до країн-членів Євросоюзу та блокування активів на території Спільноти.

Нині персональні обмежувальні заходи ЄС діють відносно 150 російських, кримських осіб, представників терористичних організацій в ОРДЛО, а також відносно 38 установ.

 

Сеул та Токіо підтримують внесення КНДР до списку спонсорів тероризму

Південна Корея та Японія привітали рішення президента США Дональда Трампа щодо повернення КНДР до переліку держав-спонсорів тероризму, заявивши, що це дозволить посилити тиск на Пхеньян з метою денуклеаризації Корейського півострова.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Я вітаю і підтримую (визначення), оскільки воно підсилює тиск на Північну Корею”, – заявив прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

У МЗС Південної Кореї, у свою чергу, очікують, що цей крок сприятиме мирній денуклеаризації КНДР. У відомстві нагадали, що Сеул разом зі США прагне привести Північну Корею за стіл переговорів.

Рішення Трампа підтримав і прем’єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл заявивши, що цей крок відповідає міжнародним зусиллям, спрямованим на те, щоб змусити  КНДР схаменутися.

У Міністерстві закордонних справ Китаю також  прокоментували  заяву президента США, наголосивши, що сподіваються на те, що усі сторони сприятимуть мирному врегулюванню проблеми на Корейському півострові.

Як повідомлялося, у понеділок у Білому домі президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати знову внесуть Північну Корею до списку держав-спонсорів тероризму, що означає запровадження проти цієї країни особливого режиму обмежень та додаткових санкцій.

 

Uber більше року приховував крадіжку даних майже 60 млн користувачів

Хакери вкрали дані 57 мільйонів клієнтів і водіїв онлайн-сервісу замовлення таксі Über.

Про це  пише ВВС – Укрінформ.

За даними агентства, інцидент стався в 2016 році і був прихований компанією, яка заплатила хакерам 100 тис доларів (75 тис фунтів стерлінгів), щоб видалити дані.

Як зазначається, під час зламу були вкрадені імена, електронні адреси та номери мобільних телефонів 50 мільйонів користувачів Über по всьому світу. Також в розпорядження хакерів потрапили особисті дані семи мільйонів водіїв, включаючи 600 тисяч номерів водійських посвідчень в США.

При цьому компанія зазначає, що дані про кредитні картки, маршрути поїздок та інша інформація не потрапила до хакерів.

“Хоча ми не бачили доказів шахрайства або зловживання, пов’язані з інцидентом, ми стежимо за порушеними рахунками і позначили їх для додаткового захисту від шахрайства”, – цитує агентство слова виконавчого директора Über Дарі Хосровшахи.

Хосровшахи також заявив, що не збирається виправдовуватися за те, що трапилося.

 

“Приватний” кордон: Москаль спростував дані про сотні обшуків та десятки затримань

Ніяких сотень обшуків на Закарпатті у рамках спецоперації силовиків не було. У ході спецоперації не вилучили навіть пачки сигарет.

Жодних вилучень «арсеналів зброї», «величезної кількості наркотиків», «мільйонів євро, доларів і гривень». Інформація про десятки затриманих злочинців  теж не відповідає дійсності,  заявив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль на  офіційному сайті – Укрінформ.

«Спецоперація на «приватному кордоні» Закарпаття продовжує обростати різними домислами та небилицями, які й близько не мають відношення до реальності. У зв’язку з цим хочу роз’яснити кілька принципових моментів. У цій «піар-акції» (інакше не можу її назвати) не були задіяні ні Чопський, ні Мукачівський прикордонні загони, ні обласне управління СБУ, ні прокуратура. Ніяких сотень обшуків на Закарпатті не проводилося й не могло проводитися за півтора дні. Не було жодних вилучень «арсеналів зброї», «величезної кількості наркотиків», «мільйонів євро, доларів і гривень», у ході спецоперації не вилучили навіть однієї пачки сигарет. Інформація про десятки затриманих злочинців теж не відповідає дійсності”, – заявив Москаль.

За його словами,  затримали колишню начальницю Берегівського відділу Дежгеокадастру Шинкевич, яку одразу ж відпустили під домашній арешт. І це не дивно, бо дозвільну документацію на «приватизацію кордону» підписувала не вона, а колишній в.о. начальника обласного управління Держгеокадастру Токар, який давно втік за кордон.

Також Москаль зробив заяву щодо затриманого Атіли Горвата. «Його також уже відпустили додому», – сказав він.

За словами Москаля, Україна в межах Закарпаття має 130 км кордону з Угорщиною, 205,4 км кордону з Румунією, 98,5 км кордону зі Словаччиною і 33,4 км з Польщею.

«На всю цю територію Державна прикордонна служба не має жодного документа, який посвідчує право постійного користування землею. Головна причина в тому, що за оформлення документації потрібно платити гроші, за втрати через вилучення земель сільськогосподарського та лісогосподарського призначення – відшкодування, крім того, заліснена територія вилучається тільки Кабінетом міністрів України. Щоб вирішити цю проблему, слід провести величезну роботу й закласти сотні мільйонів гривень у бюджет Держприкордонслужби. З часів здобуття Україною незалежності жодна робота не проводиться, а кошти не закладаються. Так, останні кілька років прокуратура через суд вилучає землі в недобросовісних набувачів, однак повертаються вони в Держгеокадастр, а не Держприкордонслужбі», – сказав Москаль.

Голова ОДА підкреслив, що Західна Україна знаходиться на зовнішньому кордоні ЄС, який охороняється дуже ретельно. Там немає жодних «приватних кордонів», а прикордонники й митники в ЄС далеко не такі корумповані, як би декому хотілося в Україні. На переконання Москаля, щоденні звірки результатів роботи угорських і українських прикордонників показали, що ніякої масової контрабанди тут немає.

 

Іnnovation Market: у Києві представили понад 500 унікальних винаходів і стартапів

У Києві на міжнародному форумі Innovation Market представлено понад 500 унікальних винаходів.

Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Відвідав міжнародний форум Innovation Market, де можна побачити понад 500 унікальних винаходів і startup-проектів. Моделі безпілотників для армії, швидкісні потяги і квадрокоптери, зарядні станції для електромобілів”, – написав він.

Кубів зазначив, що українські стартапери невтомно розповідають про свої неймовірні технологічні рішення, серед яких – пристрої моментального аналізу мікротоксинів у продуктах, вітрогенератори для міста, пристрій для виробництва води з повітря, smart-бойлер для віддаленого управління нагрівом води та smart-жалюзі, які генерують електрику з сонця.

“Лише торік українські стартапери уклали близько 80 інвестиційних угод з українськими інноваційними компаніями, і цей показник щороку зростає. Пишаємося нашими юними інноваторами та продовжимо створювати привабливе середовище для високотехнологічного прориву в Україні”, – зауважив  Кубів.

У Києві в Міжнародному виставковому центрі 21-24 листопада триватиме II Міжнародний форум Innovation Market. На площі в кілька тисяч квадратних метрів на спеціальних демо-майданчиках українські та іноземні виші, підприємства та організації демонструють розроблені інновації.

 

Експерт розповів про дату та кроки щодо введення миротворців ООН на Донбас

Голосування щодо резолюції про введення миротворчої місії ООН на Донбас відбудеться ближче до президентських виборів РФ, запланованих на березень 2018 року. Про це сказав політичний експерт Андрій Кислинський в ефірі одного з телеканалів, передає УНН.

“Мені здається, це голосування відбудеться ближче до президентських виборів в Росії. Путін використовує цю річ для затягування часу, для того щоб показати себе таким собі “миротворцем”, щоб показати що на їх умовах начебто введення миротворчого контингенту, для того, щоб показати росіянам перспективу начебто вирішення щодо Донбасу, оскільки питання висить у повітрі”, – зазначив експерт.

Коментуючи зустріч спеціального представника державного департаменту США з питань України Курта Волкера і помічника президента РФ Владислава Суркова, експерт відзначив, що у багатьох є оптимістичність щодо результатів цієї зустрічі.

“Єдине що непокоїть – наскільки українська сторона… залучена до вироблення цих кроків”, – підкреслив експерт.

За словами А.Кислинського, процес введення миротворчої місії на Донбас потребує від України відповіді на запитання, чи готова вона робити наступні кроки, зокрема і щодо ухвалення закону про вибори.

Нагадаємо, у США досі не визначились щодо  введення миротворців на Донбас.

 

Путін заявив про завершення військової операції в Сирії

Президент Володимир Путін на зустрічі з сирійським лідером Башаром Асадом в Сочі повідомив, що операція проти бойовиків в республіці наближається до завершення. Про це повідомляє РИА Новости, передає  УНН.

“До повної перемоги над тероризмом, звичайно, ще дуже далеко. Але що стосується нашої спільної роботи щодо боротьби з терористами на території Сирії, ця військова операція дійсно завершується”, – сказав В.Путін.

Він додав, що зараз головне – перейти до політичного врегулювання. В.Путін віддав належне тому, що Дамаск готовий працювати з усіма, хто хоче миру і стабільності.

Б. Асад в свою чергу зазначив, що дії російських ВКС дозволили просувати політичне врегулювання в республіці “на основі поваги Статуту ООН, суверенітету і незалежності держави”.

Росія почала боротися з бойовиками в Сирії у вересні 2015 року.

Як повідомляв  УНН, президент РФ Володимир Путін в Сочі  зустрівся з сирійським колегою  Башаром Асадом.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 2 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 224

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua