Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 21 січня 2019 року

Інформдень: 21 січня 2019 року

Окупанти захопили в полон на Донбасі бійця ЗСУ

У 58-ій окремій мотопіхотній бригаді (58 ОМПБР) оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ підтвердили факт зникнення бійця Станіслава Панченка та оприлюднили заяву про психологічний та фізичний тиск на нього з боку окупантів, які захопили його в полон.

Про це йдеться на сторінці Facebook бригади – Укрінформ.

«Панченко Станіслав Мирославович дійсно боєць 58 ОМПБР. Ми акцентуємо увагу на тому, що, швидше за все, сказані ним слова на відео є результатом психологічного чи навіть фізичного тиску шляхом «обробки» військовослужбовця. Підтвердженням цього є те, що відеозвернення опублікували лише на третій день після зникнення військовослужбовця. Фактично цього досить для проведення «роз’яснювальної» роботи. Відомо, що всі інформаційні матеріали проросійських найманців є нічим іншим, як елементом інформаційної війни», – йдеться в заяві.

Як зазначили в коментарі кореспонденту Укрінформу в 58-ій ОМПБР, кожен воїн є членом великої військової родини, тому доля побратима для всіх дуже важлива. «Сьогодні, 21 січня, пропагандисти і представники спецслужб РФ, які працюють на тимчасово окупованих територіях України, виклали відео допиту нашого військовослужбовця і почали поширювати його на своїх пропагандистських ресурсах. З відео зрозуміло, що Станіслава «готували» до запису цього відео. Але ми віримо, що незважаючи на певні труднощі в житті Станіслава Панченка, військовослужбовець повернеться додому. Ми ніколи не відмовляємося від своїх військовослужбовців», – заявили в бригаді.

 

На Донбасі активізувалася російська ФСБ — розвідка

Під керівництвом співробітників ФСБ РФ так звані республіканські правоохоронні органи посилили пропускний режим на неконтрольованих Україною ділянках кордону, аби запобігти відтоку з тимчасово окупованих територій осіб призовного віку.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Максим Праута з посиланням на дані розвідки Міноборони – Укрінформ.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, з початку січня цього року на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей активізувала свою діяльність ФСБ Російської Федерації”, – повідомив Праута.

За його словами, збільшилась кількість випадків залучення оперативних груп російських спецслужб до проведення під приводом нібито “протидії диверсіям” спецзаходів з приховування агресивних приготувань російсько-окупаційних військ. Крім того, під керівництвом співробітників ФСБ Росії, так звані республіканські правоохоронні органи посилили пропускний режим на неконтрольованих Україною ділянках кордону для недопущення відтоку з тимчасово окупованих територій осіб призовного віку.

Зокрема, їм заборонявся виїзд без спеціального дозволу. Крім того, на пропускних пунктах здійснюється перепис громадян та звірка документів з базами даних, повідомляють в Міноборони.

 

У Харкові пам’ять “кіборгів” вшанували класичною музикою

Зведений духовий оркестр Харківського національного університету ПС ім. Кожедуба та Національної академії Нацгвардії заграли у залі міжнародного аеропорту “Харків” класичну музику в пам’ять загиблих “кіборгів”

Про це кореспондентові Укрінформу розповів прес-офіцер Національної академії Нацгвардії України Олексій Лебедь.

“Близько 50 оркестрантів зведеного оркестру Харківського національного університету повітряних сил України ім. Кожедуба та Національної академії Нацгвардії України зіграли у залі терміналу шість класичних музикальних творів. Серед них – твори Бетховена, Миколи Лисенка, а також духовні твори Дмитра Бортнянського”, – зазначив прес-офіцер.

За його словами, пасажири нагородили музикантів оплесками, вигукуючи “Слава Україні! Героям слава!”.

Лебедь додав, що рік тому у цьому ж аеропорт відбувся музичний флешмоб за участю саме цих оркестрів, які також виконали музику в пам’ять про “кіборгів”, загиблих у Донецькому аеропорту.

Як повідомляв Укрінформ, героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі.

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.

 

Пам’ять “кіборгів” вшановують у семи аеропортах України

Військові оркестри ЗСУ проводять мистецькі заходи з нагоди вшанування пам’яті українських кіборгів в семи аеропортах України та двох торговельних центрах найбільших міст країни.

Як наголосили організатори заходу в Київському міжнародному аеропорту «Бориспіль», тематичне мистецьке дійство приурочене до річниці 242-денної героїчної оборони міжнародного аеропорту “Донецьк”, який у новітній історії України став символом мужності, незламності духу та професійної досконалості українських воїнів-кіборгів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Донецький аеропорт, як і аеропорт «Бориспіль», також був сучасним, але 242 дні хлопці, яких ми потім стали звати кіборгами, боронили цей форпост. У виконанні оркестру пролунав твір Сергія Прокоф’єва «Танок лицарів» із балету «Ромео і Джульєтта», а розпочали ми наше вшанування 7-ою симфонією Бетховена», – розповів головний військовий диригент ЗСУ, начальник військово-музичного управління ЗСУ Володимир Дашковський.

Зведений оркестр Київського військового гарнізону та військовий оркестр Нацгвардії України за участю 130 осіб творчого складу виконали твори Бетховена, Прокоф’єва, Шопена та Морріконе.

Репертуар та час виступу були обрані не випадково, адже саме о 8.30 до «Борисполя» прибуває найбільша кількість рейсів з усіх куточків світу.

На думку диригента, такі заходи дуже важливі для воїнів Збройних сил, які щодня захищають державу від агресора.

«Суспільство повинно розуміти: їм (українським захисникам – ред.) потрібна наша підтримка і не тільки в адаптуванні, їм потрібно те, що вони сьогодні побачать і почують. Сьогодні оркестри грають в усіх діючих аеропортах України – це Львів, Одеса, Івано-Франківськ… Людина живе серед нас, поки вона в нашій пам’яті», – зазначив диригент, додавши, що традиція вшанування загиблих воїнів зберігатиметься і надалі.

Аналогічні заходи протягом дня в різний час відбуватимуться ще у 8 обласних центрах країни: Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

Як пояснили організатори дійства, у Вінниці та Чернігові, де немає аеропортів, виступи оркестрів відбудуться в найбільших торговельних центрах, аби максимальна кількість громадян змогли долучитись до вшанування пам’яті кіборгів.

 

Нова книга розповість про Революцію Гідності очима американця

У Києві 22 січня відбудеться презентація роману “Міф та Божевілля” американського письменника українського походження Даніеля Григорчука.

Про це повідомляють на сайті Музею Майдану, у просторі якого пройде захід – Укрінформ.

Оригінальна версія книжки “Міф та Божевілля” (“Myth and Madness” ) вийшла 2016 року. Вона стала другим романом Даніеля Григорчука, за який він отримав відзнаку громади Чикаго. В Україні книгу надрукувало видавництво “Кліо”, а переклав її генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

“Для українського читача це можливість поглянути на революційний Майдан з іншої географічної та й ментальної точки світу. Те, що твір написано англійською, для людей, які не живуть українськими новинами та не були свідками описаних подій, означає, що історія про Революцію Гідності виходить за межі національних реалій, охоплює загальнолюдські проблеми особистого морального вибору та відповідальності за світовий розвиток”, – вважає Пошивайло.

У “Міфі та Божевіллі” Григорчук порушує проблему порозуміння мешканців різних регіонів України та показує, як Революція Гідності єднала українців у боротьбі за гідність і європейський вибір країни.

“Кожен із мільйонів, які вийшли на Майдан, має власну історію. Я спостерігав за розвитком історичних подій по телебаченню та в соціальних мережах у безпечних умовах Сполучених Штатів. Утім, як американець українського походження відчував таку ж гордість і завзяття, немов був з ними. Від початку незалежності я працював над питаннями охорони здоров’я та соціальної політики в Україні, проте на київських барикадах побував аж у квітні 2014 року, коли вони все ще стояли як уроче нагадування про тих, хто пожертвував усім в ім’я Революції Гідності. Оскільки я не міг писати як очевидець, то для роману обрав літературний підхід, що називається “магічний реалізм”, – розповів Даніель Григорчук.

Після головної презентації 22 грудня у Києві відбудеться низка заходів, на яких роман  “Міф та Божевілля” представлять студентам київських та львівських вишів.

Даніель Григорчук народився 1950 року в місті Шампейн, штат Іллінойс, у США. Він є професором медицини Іллінойського університету, а також гостьовим професором Києво-Могилянської академії. З 1980-х років, відвідуючи Україну, досліджував особливі захворювання у Чернівцях, Києві, Комсомольську, Кам’янському, Маріуполі. Його досягнення відзначені Білим домом, мерією Чикаго й урядом України.

 

У Києві влаштували ходу з вимогою розслідувати злочини часів Майдану 19.01.2019

Близько сотні громадських активістів провели в центрі Києва акцію з вимогою до правоохоронців розслідувати злочини проти учасників Майдану.

Активісти розпочали захід на Майдані Незалежності, після чого смолоскипна хода вирушила до вулиці Грушевського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Там активісти вшанували пам`ять загиблих, зокрема Михайла Жизнєвського, який одним з перших загинув під час Революції гідності.

Учасників ходи супроводжували медики, а також три поліцейські машини.

Активісти планували принести до Адміністрації Президента труну як символ нерозслідуваних злочинів, однак її вилучили правоохоронці.

Після нетривалої суперечки активісти вирішили не продовжувати ходу до АП і повернулися на Майдан Незалежності.

Як повідомлялося, наприкінці листопада 2018 року начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що більша частина із 4700 злочинів проти Майдану уже розслідувані, повідомлено про підозру 442 особам, винесено 9 вироків.

 

На Донбасі затримали бойовика “Молодої гвардії ДНР”

Правоохоронці затримали на КПВВ Мар’їнка 19-річного чоловіка, який служив у «Молодій гвардії ДНР».

Про це повідомляє Мар’їнське відділення поліції Донецької області – Укрінформ.

“19-річний хлопець був затриманий на контрольно-пропускному пункті «Мар’їнка» працівниками поліції та контррозвідниками оперативної групи ГУ СБУ у Дніпропетровській області. Правопорушник їхав з окупованої території до своїх батьків у Вугледар”, – йдеться у повідомленні.

Наразі він перебуває у Мар’їнському відділенні поліції, де з ним працюють слідчі.

Так, правоохоронці встановили, що молодий чоловік ще у березні 2015 року вступив до лав терористів, – йому зателефонував працівник поліції «ДНР» та запропонував поповнити ряди новобранців, які повинні нести службу на блокпостах, і хлопець погодився.

“Його відразу відправили на блокпост «Горинич», який розташований між Горлівкою та Донецьком. До його обов’язків входила перевірка осіб, здійснення контрольно-пропускного режиму, перевірка документів”, – поінформували у поліції.

Зі слів правопорушника стало відомо, що він разом з іншими найманцями вимагали гроші у проїжджаючих громадян. Уточнюється, що «віджаті» суми сягали від 100 до 2500 тис. рублів. Окрім того, озброєні терористи іноді примушували жінок до статевих відносин, для того щоб проїхати блокпост. Зазначається, що всі ці протизаконні дії вони вчиняли через брак грошей.

У свою чергу затриманий розповів, що він виходив на чергування близько двох разів на тиждень.

При цьому затриманий і досі навчається у місцевому училищі.

Проти затриманого відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань» Кримінального кодексу України. Санкція статті – від 3 до 8 років позбавлення волі”, – додали у поліції.

 

В ООН порахували, скільки життів забрала війна на Донбасі

Унаслідок війни на Донбасі з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули від 12.8 до 13 тисяч осіб.

Про це повідомляє Моніторингова місія ООН з прав людини в Києві, передає Deutsche Welle – Укрінформ.

За даними місії, близько 3.300 загиблих – цивільні, 4.000 – українські військовослужбовці, 5.500 – російські бойовики. Крім того, від 27 до 30 тисяч осіб зазнали поранень під час збройного конфлікту.

Наприкінці 2017 року ООН заявляла про 10.300 загиблих у війні на Донбасі та 24 тисячі поранених.

За даними ООН, в 2018 році на Донбасі загинули 55 цивільних (вдвічі менше, ніж у 2017 році), 224 зазнали поранень. Українські військові повідомили про втрату 100 бійців загиблими та понад 500 – пораненими. Російські бойовики повідомили про 162 загиблих та 310 поранених.

Загалом на окупованих Росією територіях за час війни загинули понад 4.700 осіб.

 

Денісова просить комітет РЄ проти катувань допомогти політв’язню Грибу

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова занепокоєна грубим порушенням прав і свобод українського політв’язня Павла Гриба і просить президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням Миколу Гнатовського втрутитись у ситуацію.

Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.

“Занепокоєна грубим порушенням прав і свобод громадянина України Павла Гриба, який утримується у ростовському СІЗО.У 20-річного Павла діагностовано низку серйозних захворювань, і він потребує термінової медичної допомоги”, – написала Денісова.

Вона додала, що, зі слів хлопця, до нього застосовувалося фізичне насильство. Співробітники правоохоронних органів РФ побили його ще під час затримання, вимагали визнання вини. Знущання над Павлом продовжувалося також під час конвоювання до СІЗО Ростова-на-Дону.

“Звертаюся до Миколи Гнатовського, президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, та прошу його втрутитися у ситуацію з українським політв’язнем Павлом Грибом”, – поінформувала Денісова.

Як відомо, Павло Гриб обвинувачується в нібито підбурюванні до теракту знайомої жительки Кубані. Подруга ключового свідка Тетяни Єршової раніше частково відмовилася від своїх свідчень і заявила суду, що Гриб і Єршова не обговорювали плани теракту.

Гриб переконаний у тому, що в червні – серпні 2017 року від імені Тетяни Єршової з ним спілкувалися російські силовики. “Мене вирішили виманити <…>. З акаунта Єршової написали, що співробітники ФСБ дозволять їй виїхати за кордон після зустрічі зі мною в Гомелі, від її імені вимагали мої фото. Це була оперативна легенда, як пізніше я зрозумів. Я переконаний, що справжня Єршова не була на зустрічі в Гомелі і в суді. Все це робилося (силовиками), щоб розправитися зі мною, позбавивши волі й медичної допомоги в СІЗО”, – заявив підсудний.

“Провину не визнавав і не визнаю ніколи!” – резюмував він.

На засіданні 18 січня були присутні два представники ЗМІ, включаючи кореспондента “Кавказского Узла”, мати Павла Гриба, представник генерального консульства України в Ростові-на-Дону і один місцевий житель.

24-25 січня 2019 року відбудуться наступні судові засідання. Батько Павла Ігор Гриб напередодні зазначив, що син “дуже просить бути присутніми на них українських журналістів”.

Як повідомлялося, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі, куди поїхав на зустріч із дівчиною, з якою спілкувався в соціальних мережах.

У вересні стало відомо, що він знаходиться в слідчому ізоляторі міста Краснодар (РФ), йому пред’явлено обвинувачення в тероризмі. Тоді ж його адвокат заявила, що Павла викрали працівники ФСБ.

 

Сенцов пише, що зі здоров’ям усе майже гаразд

Український політв’язень Кремля Олег Сенцов написав листа російській правозахисниці Тетяні Щур, в якому повідомляє, що зі здоров’ям і «з настроєм» все в порядку, він займається спортом, майже набрав колишню вагу і за січень списав три ручки «на творчому фронті».

Щур опублікувала в Facebook листа Сенцова зі своїми коментарями – Укрінформ.

«Від Олега Сенцова отримали листа, в якому він повідомляє, що входить (майже вже увійшов) в норму після голодування. Він пише, що зі здоров’ям і «з настроєм» все в порядку, що займається спортом і майже набрав колишню вагу. Судячи з того, що за січень він списав три ручки, «на творчому фронті» – теж все в порядку. Так він так і пише. Просить не переживати за нього», – пише Щур.

Вона уточнює, що до слів Сенцова про «все в порядку» треба ставитися обережно, адже він «практично ніколи не скаржиться». Наприклад, Сенцов повідомляє, що його не відправляли на Новий рік, як Кольченка, в ШІЗО, тому що «тут і без цього з режимом все в порядку». З цього, на думку правозахисниці, можна зробити висновок, що в колонії, де перебуває Сенцов, режим жорсткий, мабуть, більш жорсткий, ніж в інших колоніях.

«Олег передає привіт полоненим морякам і дякує Віку Івлєву і всім добровольцям, які морякам допомагають. Адже «у в’язниці дуже важливо відчувати і моральну і передачну підтримку!» «Обіймаю, Олег», – традиційно закінчує він свіого листа з крижаного Ямалу», – повідомляє на закінчення Щур.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року за обвинуваченням у підготовці терактів. Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова – до 20-ти.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в’язнів Кремля. Він відмовлявся від приймання їжі 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Загалом у Росії та анексованому Криму тримають близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

У ЄС пригрозили Росії санкціями за захоплення українських моряків

Європейський Союз розгляне питання щодо запровадження санкцій проти Росії, якщо Москва не звільнить найближчим часом українських моряків.

Про це повідомив глава МЗС Данії Андерс Самуельсен у Twitter.

“Росія досі утримує 24 українських моряків. Якщо їх невдовзі не звільнять, ЄС буде зобов’язаний розглянути питання санкцій проти Росії”, – написав він.

Міністр також назвав поведінку Москви в Азовському морі неприйнятною.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ у районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса у порт Маріуполь, і 24 моряків.

Після прийняття підконтрольними Росії кримськими “судами” рішення про арешт захоплених у полон моряків їх перевезли до Москви.

Всі вони заявили слідству, що є військовополоненими.

15 і 16 січня Лефортовський суд Москви ухвалив продовжити на три місяці арешт полоненим морякам.

Згодом адвокати українців оскаржили ці рішення Лефортовського районного суду Москви.

 

Українська громада Шанхая підтримала полонених українських моряків у РФ

Українська громада Шанхая висловила підтримку військовополоненим українським морякам у РФ.

Про це повідомляє прес-служба Генерального консульства України в Шанхаї – Укрінформ.

«Українська громада Шанхая висловлює підтримку українським морякам – військовим полоненим в РФ, які 25 листопада 2018 р. були атаковані, обстріляні та захоплені в полон у нейтральних водах поблизу Керченської протоки», – йдеться у повідомленні прес-служби.

«МИ ВАС ЧЕКАЄМО! МИ ВАМИ ПИШАЄМОСЬ! ВИ-ГОРДІСТЬ КРАЇНИ!», – зазначається у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада 2018 року українські катери та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Вони були атаковані російськими силовиками. Під час атаки українських моряків обстріляли, поранивши трьох, та взяли в полон. Всього у Росії в “Лефортово” і “Матросской тишине” знаходиться 24 військовополонених.

15-16 січня Лефортовський суд Москви знову продовжив їм арешт.

Всесвітній рух патріотів України оголосив у грудні 2018 року флешмоб на підтримку та з вимогою звільнити 24 українських військових моряків, яких захопили у полон російські прикордонники у районі Керченської протоки. До акції приєдналися тисячі українців і друзів України у багатьох країнах світу.

 

Родичі військовополонених моряків вилетіли до Страсбурга

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та родичі військовополонених українських моряків вилетіли до Страсбурга на зимову сесію ПАРЄ.

Про повідомила омбудсмен Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Мій представник у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко разом з родичами українських військовополонених моряків, Ольгою Гриценко (сестрою Дениса Гриценка) та Віктором Сорокою (батьком Василя Сороки), вилетів до Страсбурга на зимову сесію ПАРЄ. Ми розповімо усій світовій спільноті про наших хлопців, які перебувають у російському полоні”, – написала Денісова.

Вона також закликала міжнародну спільноту посилити тиск на РФ, щоб змусити її дотримувалися норм міжнародного гуманітарного права.

Крім того, Денісова додала, що 22 січня до Страсбурга прилетить і координатор групи адвокатів моряків Микола Полозов.

Як повідомлялося, за даними голови делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Володимира Ар’єва, родичі захоплених Росією українських моряків відвідають ПАРЄ у середу, 23 січня. Вони також будуть присутні на показі фільму про українських в’язнів Кремля. Окрім цього, родичі дадуть прес-конференцію.

Прикордонні кораблі РФ 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса у порт Маріуполь, і 24 моряків.

Після прийняття підконтрольними Росії кримськими “судами” рішення про арешт захоплених у полон моряків їх перевезли до Москви.

Всі вони заявили слідству, що є військовополоненими.

15 і 16 січня Лефортовський суд Москви ухвалив продовжити на три місяці арешт полоненим морякам.

Згодом адвокати українців оскаржили ці рішення Лефортовського районного суду Москви.

 

Комітет ПАРЄ призначив доповідача на дебатах про Керченську кризу

Доповідачем Парламентської асамблеї Ради Європи в рамках термінових дебатів «Ескалація напруженості навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці» призначено депутата від Німеччини Андреаса Ніка.

Таке рішення ухвалив у понеділок політичний комітет Асамблеї, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

Нік є головою національної делегації ФРН у ПАРЄ, входить до політичної групи Європейської народної партії.

Слід зазначити, що у проекті поряду денного зимової сесії ПАРЄ українська делегація пропонувала визначити тему термінових дебатів як «відкрита агресія Росії».

Як повідомляв Укрінформ, за наполяганням української делегації 24 січня під час зимової сесії ПАРЄ відбудуться термінові дебати «Ескалація напруженості навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці». За результатами обговорення депутати ухвалять резолюцію.

У Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія ПАРЄ.

Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ навесні 2014 року після окупації Криму і початку воєнних дій на Донбасі.

 

Україна представила у Лондоні докази порушень РФ міжнародного морського права

Українська делегація доповіла представникам Міжнародної морської організації в Лондоні про факти порушень Російською Федерацією засадничих принципів та норм міжнародного морського права.

Про це повідомляють на своїй сторінці Facebook представники казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» (КП «МПРС»), які беруть учать у засіданні 6-ї сесії Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування – Укрінформ.

«Під час цього заходу українська делегація представила 18 січня ц.р. від імені України документ NCSR 6/22/3 щодо перешкод у здійсненні пошуково-рятувальних операцій у морських районах України, прилеглих до ТОТ АРК Крим та м. Севастополь. Була звернута увага світової морської спільноти до низки порушень з боку РФ основоположних принципів та норм міжнародного морського права у сфері морського пошуку та рятування зокрема, та безпеки мореплавства – в цілому. Як було наголошено, внаслідок таких протиправних дій російської сторони акваторія Чорного моря по суті перетворилась на «сіру зону» для міжнародного морського судноплавства», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, делегація України навела деталізовані приклади порушень РФ таких міжнародно-правових інструментів ІМО, як Конвенція з пошуку та рятування 1979 року, Конвенція з охорони людського життя на морі 1974 року та низки резолюцій. «Українська сторона закликала всі країни та причетні міжнародні організації утриматись від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як такі, що визнають односторонні нелегальні дії РФ у Чорному морі, та вжити колективних засобів для протидії агресії Росії у відповідності до загальновизнаних норм міжнародного права», – наголошується в повідомленні.

Крім того, на минулому тижні, 17 січня, українська делегація висловила протест Російській Федерації у зв’язку з неправомірним розширенням радіостанцією НАВТЕКС-Новоросійськ району обслуговування на акваторії Азовського моря та Керченської протоки. На підставі наведеної аргументації делегація Україна довела, що оголошення навігаційної інформації з безпеки судноплавства мають поширюватися на морські акваторії Азовського моря та Керченської протоки виключно українською радіостанцією НАВТЕКС-Бердянськ.

Робота Підкомітету з навігації, радіозв’язку, пошуку та рятування триватиме до 25 січня 2019 року, повідомляють представники КП «МПРС». Вони планують брати активну участь не лише у пленарних засіданнях сесії, а й засіданнях трьох робочих груп.

 

Меджліс заявляє про 80 політв’язнів у Криму, не враховуючи українських моряків

Напередодні п’ятої річниці окупації Криму Російською Федерацією Меджліс кримськотатарського народу звертається до української та міжнародної громадськості із закликом створити міжнародний майданчик для переговорів про ситуацію в Криму.

Про це в понеділок на прес-конференції в Києві заявила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми хочемо ще раз привернути увагу до проблем окупованого Криму і закликаємо українську і міжнародну громадськість продовжити санкції по відношенню до країни-окупанта до повної деокупацію Криму і чинення тиску на російську владу з метою недопущення порушення прав людини. Вимагаємо забезпечити необхідний захист в Криму кримськотатарського народу і українських активістів, а також підтримати ідею створення міжнародного майданчика для переговорів про ситуацію в Криму і відправці туди міжнародної моніторингової групи для оцінки ситуації і фіксації фактів порушення прав людини”, – сказала Юксель.

За її словами, прогнози Меджлісу про так зване “майбутнє Криму” після російського вторгнення на півострів стали реальністю – Крим перетворився з туристичної здравниці у військову базу.

“У даний час у Криму кількість російських військових становить майже 100 тисяч осіб. З Криму, як з території військової бази, Росія загрожує не тільки Україні, але і всьому Чорноморському регіону, Центральній та Східній Європі та країнам Близького Сходу”, – зазначила член Меджлісу .

Вона підкреслила, що сьогодні в Криму практично щодня фіксуються порушення прав людини, відкриті сотні кримінальних справ, чиниться тиск на українських і кримськотатарських активістів, які не погоджуються з окупацією.

За даними активістки, за п’ять років окупації на півострові убиті 17 осіб, безвісти пропали 19 чоловік. У Криму зафіксовано 80 політв’язнів, не враховуючи 24 українських військовополонених, які перебувають в московському “Лефортово”. В результаті кримінального переслідування кримськотатарських і українських активістів 113 дітей залишилися без батьків, яких “влада” вважає терористами і екстремістами. За п’ять років в Криму проведено майже 1000 обшуків, в основному в будинках кримських татар. Триває заборона на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і в’їзд до Криму кримськотатарських активістів. Під забороною й освіта українською мовою, додала Юксель.

Крім того, наголосила вона, за п’ять років Крим повністю зачищений від незалежних ЗМІ і перетворений в зону, де немає свободи слова.

“Після окупації півострів залишили близько 200 міжнародних і українських журналістів, остання заборона на в’їзд до Криму журналістів був введений в листопаді 2018 року”, – повідомила Юксель.

Вона вважає, що Росією створюються умови, щоб Крим залишали українські та кримськотатарські активісти, а на противагу насильницькому “видавлюванню” людей зі своїх будинків окупанти заселяють Крим жителями Росії – завезено вже 100 тисяч росіян.

Крім того, зазначила активістка, на даний час в Криму спостерігається справжня екологічна катастрофа.

“Через будівництво траси “Таврида” і зміни інфраструктури півострова кількість зелених насаджень в Криму скоротилося на 70%, на півночі Криму спостерігається засолення грунту і знищення сільського господарства. Справжню екологічну біду пережили жителі міст Армянськ і Красноперекопськ”, – підкреслила вона.

Таким чином, вказала Юксель, Крим, за оцінками експертів і правозахисників, за п’ять років перетворився в “сіру зону” і статистика з кожним роком погіршується.

20 лютого 2014 року вважається офіційною датою початку окупації Криму Російською Федерацією.

Для повернення Криму є два шляхи — Меджліс

Україна наразі розглядає тільки дипломатичний шлях повернення Криму.

Про це на прес-конференції “Напередодні. 5 років окупації Криму” заявила член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є два шляхи – дипломатичний і військовий. На даному етапі військовий шлях Україною не розглядається, а розглядається дипломатичний шлях, який передбачає використання всього комплексу механізмів, до яких закликає Україну міжнародне співтовариство”, – резюмувала член Меджлісу.

20 лютого 2014 року вважається офіційною датою початку окупації Криму Російською Федерацією.

 

На межі двох областей розгорнуть 200-метровий прапор України

До 100-річчя проголошення Акта злуки та Дня Соборності України у вівторок, 22 січня, на межі Житомирської та Рівненської областей розгорнуть 200-метровий Державний прапор України.

Про це інформує прес-служба Житомирської ОДА – Укрінформ.

«Під час заходу на межі областей жителі розгорнуть 200-метровий синьо-жовтий стяг та утворять «живий» ланцюг єдності, символізуючи об’єднання країни. Участь в акції візьмуть голови Житомирської та Рівненської ОДА», – йдеться у повідомленні.

Захід розпочнеться о 10.00 на кордоні Новоград-Волинського району Житомирщини та Корецького району Рівненщини. Початок о 10.00 год.

 

Клімкін: Позиція РФ на газових переговорах у Брюсселі – сюрреалістична

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав позицію РФ на газових переговорах у Брюсселі “сюрреалістичною”.

Про це він заявив під час підходу до преси після завершення консультацій у Брюсселі,  повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Добре, що ці консультації взагалі відбулися, оскільки російська делегація запізнилася більш ніж на півгодини, напевно, чекала на інструкції. Але все одно ці консультації, і ви можете мене цитувати, були сюрреалістичними», – заявив український урядовець.

За його словами, російська делегація не приховувала, що чекає на політичні зміни в Україні, чекає на вибори, натякаючи, що наступні консультації мають відбутися вже в «абсолютно іншій політичній реальності». Олексій Міллер (голова Газпрому) під час консультацій тричі наголосив на тому, що російська сторона готова продовжити існуючі контракти, навіть без будь-яких експертних консультацій з цього приводу.

«Російська сторона навіть не розглядає те, що у нас вже абсолютно інше законодавство, інші правила, інші закони, які віддзеркалюють європейське законодавство. І те, що ми маємо пройти шлях від «договорняків» до реальних контрактів, які будуть засновані на європейських правилах», – наголосив Клімкін.

Він нагадав, що російська сторона за визначенням не визнає рішень Стокгольмського арбітражу. При цьому правова ситуація змінилася докорінно для європейських партнерів, для України – для всіх, але не для Росії.

«Я дуже радий, що ми сьогодні разом з делегацією Європейської Комісії виступали з дуже чіткою однією позицією. Навіть Європейський Союз вже зараз намагається розтлумачити Росії, яка не хоче слухати, що правила змінилися», – додав український урядовець.

 

Нафтогаз не очікує конкретики від тристоронньої зустрічі у Брюсселі

НАК “Нафтогаз України” не очікує конкретних результатів від сьогоднішніх тристоронніх газових переговорів у форматі Україна – Росія – ЄС.

Про це написала прес-служба Нафтогазу у Facebook – Укрінформ.

“Ми не очікуємо якихось конкретних результатів від сьогоднішніх тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС. Адже на політичній зустрічі високого рівня неможливо погодити всі технічні аспекти. А попередню зустріч на рівні експертів російська сторона проігнорувала”, – зазначили у Нафтогазі.

Нафтогаз висловив сподівання, що російська сторона спробує розпочати реальні переговори щодо транзиту.

“Для транзиту потрібно укласти дві угоди: контракт між Газпромом, як оператором газотранспортної системи Росії, і українським оператором ГТС (зараз Укртрансгаз) та контракт з Газпромом як постачальником газу, на бронювання потужностей транзиту українською ГТС”, – додали у Нафтогазі.

У НАК відзначили, що найкращий варіант для України – щоб європейські компанії бронювали ці потужності, купували газ на кордоні Україна-Росія.

Компанія також наголосила, що українська ГТС не раз доводила свій статус надійного транзитера газу до європейських споживачів, але “забезпечувати транзит ми згодні лише відповідно до правил ЄС”.

“У цьому наша позиція є непохитною: ми не готові на якісь особливі умови, які у нас були з Росією, які, фактично, були кабальними для України”, – підкреслили у компанії.

Як повідомлялося, 15 січня мали відбутися технічні консультації між Росією, Україною та ЄС щодо транзиту українською газотранспортною системою після 2019 року. Переговори зірвалися, бо російська сторона не прибула.

Клімкін і Шефчович проводять зустріч у Брюсселі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і віце-президент Єврокомісії Марош Шефчовіч розпочали зустріч з метою обговорення перспектив транзиту російського газу газогонами України після 2019 року.

Про це повідомило у Twitter Представництво України при ЄС – Укрінформ.

“Розпочалась зустріч міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з віце-президентом Європейської комісії Марошем Шефчовічем. Питання транзиту газу та енергетичної безпеки на порядку денному”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 21 січня в Брюсселі пройдуть тристоронні газові консультації. Українську делегацію очолює міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Перша міністерська зустріч з цього питання відбулася 17 липня 2018 року. Після неї протягом другої половини минулого року пройшли зустрічі на експертному рівні. Дискусії 21 січня грунтуватимуться на зустрічах на експертному рівні. Їхні учасники зосередять увагу на ключових параметрах, погоджених у Берліні, – зокрема, на прийнятній нормативно-правовій базі, обсягах, тривалості й тарифах постачання.

Нинішній контракт між українським “Нафтогазом” та російським “Газпромом” щодо транзиту газу діє до кінця 2019 року.

 

Тристоронні газові переговори: у Нафтогазі назвали найкращий варіант для України

Під час тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу до Європи українська сторона наполягатиме на тому, щоб відносини між Україною і Росією у цій сфері будувалися виключно на європейських правилах.

Про це в понеділок у Брюсселі перед початком переговорів під час зустрічі з журналістами заявив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наша позиція є дуже простою – Україна залишається надійним транзитером газу, який здатний забезпечити транзит газу з території Росії до Європи через територію України у повній відповідності до європейських правил. У цьому наша позиція є непохитною. Ми не готові йти на якісь особливі умови, які були у нас раніше з Росією, які фактично були кабальними для України”, – наголосив Вітренко.

Він підкреслив – для того, щоб був продовжений транзит російського газу через територію України, має, принаймні, відбутися дві події. З одного боку, має бути укладений контракт між Газпромом, як оператором ГТС Росії, та українським оператором ГТС, щоб зацікавлені компанії могли забронювати ці потужності, і через Україну газ йшов транзитом. З іншого боку, має бути контракт на бронювання цих потужностей компаніями, які отримуватимуть ці обсяги газу.

“Найкращий варіант для України, щоб європейські компанії бронювали ці потужності і купували газ на кордоні Україна-Росія. При цьому це може бути як російський газ, так і газ з Середньої Азії – Туркменістану, Узбекистану, Казахстану, або будь-який інший, який пройшов транзитом територією Росії”, – сказав представник Нафтогазу.

За його словами, забронювати такі потужності може і Газпром, як компанія – постачальник. Але, виходячи із поточних підходів російської сторони до цих переговорів, шанси на такий розвиток подій українська сторона оцінює як невисокі.

“Ми не очікуємо конструктиву від цього раунду переговорів, оскільки для того, щоб конструктив був, необхідно, щоб експерти напрацювали угоди, які можна було б підписувати, або на політичному рівні можна було б узгоджувати. Це серйозне питання – транзит газу, дуже багато технічних аспектів, неможливо під час політичної зустрічі, де є міністри і Єврокомісари, узгодити всі ці технічні аспекти”, – наголосив Вітренко.

 

Єврокомісія передала Києву і Москві конкретні “транзитні” пропозиції

Єврокомісія представила на розгляд українського “Нафтогазу” та російського “Газпрому” конкретні пропозиції щодо параметрів майбутнього контракту про транзит, який має замінити чинний після завершення 2019 року.

Про це у понеділок під час прес-конференції за підсумками тристоронніх газових консультацій повідомив віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наприкінці цієї зустрічі я представив обом сторонам пропозиції для того, щоб опрацювати їх вдома. Пропозиції охоплюють три головні положення майбутньої угоди щодо транзиту – зокрема, тривалість, обсяги і тарифи. Вони охоплюють також інші важливі параметри, такі як інвестиції, і обслуговування газової системи, правові та технічні вимоги. Без того, щоб вдаватися у деталі цих пропозицій, в інтересах результатів переговорів, я переконаний, що це справедливі пропозиції, засновані на нашому належному аналізі, і на які витрачено багато годин експертних обговорень та міркувань”, – сказав Шефчович.

Він оголосив, що має намір скликати наступну зустріч міністерського рівня для обговорення цих пропозицій у травні цього року.

“Ми запропонували обом сторонам продовжувати обговорення на рівні впливових експертів”, – додав віце-президент Єврокомісії.

Також, за його словами, на нинішній зустрічі обговорювалося питання безпеки газопостачання цієї зими. “Добра новина в тому, що все під контролем, і ми не бачимо жодних ускладнень цієї зими”, – заявив Шефчович.

Як повідомлялося, контракт між українським “Нафтогазом” та російським “Газпромом” щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.

 

Росія шукає вихід після подвійного програшу в Стокгольмі – Нафтогаз

Російська сторона визнала, що з Україною треба вести переговори, і зараз шукає вихід з ситуації після подвійного програшу у Стокгольмі.

Про це у понеділок під час підходу до преси за підсумками тристоронніх консультацій заявив голова НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв – Укрінформ.

“Російська сторона шукає варіанти виходу з ситуації, яка склалася після програшу двох арбітражів у Стокгольмі. Вони трохи змінюють свою позицію. Раніше звучала фраза “відновити баланс”, зараз звучить нова фраза – “нульовий варіант на корпоративному рівні”. Ми завжди як Нафтогаз відкриті до будь-яких варіантів, але за умови, що вони відповідатимуть вже прийнятим рішенням в Стокгольмі і передбачають повне виконання російською стороною своїх зобов’язань за обома програними кейсами”, – наголосив голова Нафтогазу.

Він зауважив, що українська сторона вдячна Єврокомісії за позицію, за якою російська сторона повинна виконувати всі рішення попередніх судів у повному обсязі, та визнає повне право України подавати позови проти Газпрому, якщо Україна вважає це необхідним.

Коболєв повідомив, що був здивований пропозицією голови Газпрому Міллера просто взяти і продовжити існуючу угоду.

“На це можу сказати лише, що НАК “Нафтогаз” готовий розглядати майбутні угоди чи будь-що лише у випадку їх повної відповідності тому європейському законодавству, яке було імплементовано в Україні”, – підкреслив Коболєв.

Водночас він відмітив цікаву пропозицію Єврокомісії щодо можливих термінів та обсягів контракту на транзит російського газу, який пропонується до дії вже після 2019 року та завершення поточного контракту.

“Ми вдячні за пропозицію, яку команда пана Шефчовича (віце-президент ЄК з питань енергетики) зробила під кінець цих перемовин – це певна початкова точка відліку. Це пропозиція щодо можливих обсягів і термінів контракту після 19-го року, яку ми вивчимо протягом наступних двох місяців. В цілому, перемовини були цікавими. Ми почули щось нове, і будемо це опрацьовувати, залишаючись стримано оптимістичними”, – сказав голова Нафтогазу.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі пройшли тристоронні консультації Україна-ЄС-РФ з питань транзиту газу походженням з Російської Федерації газогонами України після 2019 року. Українську делегацію очолив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов’язав “Газпром” доплатити “Нафтогазу України” 4,63 млрд доларів за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту.

Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на постачання і транзит газу “Газпром” має виплатити “Нафтогазу” 2,56 млрд доларів, на які також нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення.

 

Коболєв заявляє про ризики створення Росією нової газової кризи

Глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв заявляє, що з огляду на вичікувальну тактику РФ на тристоронніх переговорах існує ризик повторення подій, пов’язаних із припиненням транзиту газу, як це було у 2006 та 2009 роках.

Про це він сказав у понеділок в коментарі журналістам за підсумками тристоронніх консультацій між Україною, Єврокомісією і Росією щодо транзиту газу, відповідаючи на запитання Укрінформу, чи загрожує Україні і Європі нова газова криза, якщо до кінця року сторонам не вдасться погодити умови нового контракту на транзит російського газу.

“Так, є ризики. Ми досі вважаємо, що невизначеність російської сторони і небажання вести перемовини в конструктивній манері, а ми розцінюємо її пропозиції як не зовсім конструктивні, є тактикою затягування. Ми сподіваємося, що тактика зміниться, але, як я вже говорив, ризики 2006 року, 2009 року, – вони нікуди не зникли, вони досі існують. І про це треба відкрито говорити”, – наголосив Коболєв.

Як повідомлялося, контракт між українським “Нафтогазом” та російським “Газпромом” щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року.

 

Україна може відсудити у Газпрому $12 мільярдів у разі припинення транзиту — Нафтогаз

Україна має високі шанси виграти у Газпрому черговий арбітражний позов на $12 мільярдів як компенсацію за прискорену амортизацію української ГТС на випадок припинення транзиту російського газу територією України.

Про це у понеділок під час зустрічі з журналістами у Брюсселі перед початком тристоронніх консультацій між Україною, Єврокомісією і Росією щодо транзиту російського газу територією України заявив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мова йде про позовні вимоги, які ми висуваємо в межах наступного арбітражу, який ми вже розпочали. Дійсно, сума цих позивних вимог близько 12 мільярдів доларів. Частина цих позивних вимог є наслідком того, що ми не очікуємо на транзит через територію Україну після 2019 року… Шанси на виграш є дуже високими. Ми вже довели, що коли ми звертаємось в арбітраж проти Газпрому, ми виграємо. Ми не звертаємось в арбітраж просто для того, щоб витратити час. Ми звертаємось в арбітраж лише тоді, коли впевнені, що правила на нашому боці”, – сказав Вітренко.

Відповідаючи на уточнююче запитання Укрінформу, він пояснив, з чого складається сума позову до Газпрому у 12 мільярдів доларів. Зокрема, за словами Вітренка, за поточним контрактом на транзит газу, який закінчується у 2019 році, плата за транзит може змінюватися відповідно до європейських правил. Європейські правила, перш за все, передбачають так званий принцип повного покриття витрат оператора. Коли Група “Нафтогаз” розраховує витрати на транзит у 2018-2019 роках, вона має враховувати амортизацію української ГТС, яка, як будь-який інший основний засіб, з часом втрачає свою цінність.

“Якщо буде продовжуватися транзит після 19 року, то ми нарахували б так звану нормальну амортизацію, виходячи з того, що залишковий термін використання української ГТС складає приблизно 15 років. Але, оскільки через дії Росії ми не можемо очікувати транзит після 2019 року на рівні, який би давав впевненість у тому, що українська ГТС буде використовуватися для транзиту, ми, відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, маємо нараховувати так звану прискорену амортизацію. Тобто, ми маємо амортизувати українську ГТС не за 15 років, а за два роки, які залишилися до того моменту, поки в нас є транзит”, – розповів представник “Нафтогазу”.

За його словами, якщо Росія продовжуватиме контракт і газотранспортна система буде використовуватися для транзиту російського газу після 2019 року, це означатиме, що не відбудеться знецінення української ГТС, і в української сторони не буде підстав нараховувати прискорену амортизацію.

“У такому випадку наш позов буде не на 12 мільярдів, а тільки на 2 мільярди доларів. Бо 2 мільярди – це все одно та частка витрат, які не покриваються зараз за поточного тарифу. Навіть без прискореної амортизації ГТС. Це на додаток стягнення (з Газпрому) у 2,7 мільярда доларів, які ми вже виграли. Йдеться про новий арбітраж, який ми розпочали ще весною. Адже арбітраж – це довгий процес”, – додав Вітренко.

 

У Нафтогазі сподіваються, що “транзитні” переговори хоча б розпочнуться

Росія свідомо затягує переговорний процес щодо транзиту російського газу через територію України, щоб дочекатися результатів як українських, так і європейських виборів, та за будь-яку ціну добудувати “Північний потік-2”, що дозволить їй тиснути на Європу.

Про це у понеділок в коментарі журналістам у Брюсселі перед початком тристоронніх консультацій між Україною, Єврокомісією і Росією щодо транзиту російського газу територією України заявив виконавчий директор групи “Нафтогаз” Юрій Вітренко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми розуміємо, що російська сторона вичікує як результатів виборів в Україні, так і результатів європейських виборів, після яких будуть зміни в Єврокомісії. Але при цьому ми розуміємо, що головне для Росії – це добудувати “Північний потік-2″. Якщо він буде побудований і Росія зможе відмовитися від транзиту через Україну, тоді, відповідно, навіть якщо й будуть якісь переговори, то позиція Росії буде набагато сильнішою. Росія, якщо вона захоче, з позицій сили буде щось намагатися диктувати як Європі, новому складу Європейської комісії, так і політикам в Україні після виборів”, – сказав Вітренко.

Він зауважив, що українська сторона сподівається, щоб під час тристоронніх політичних консультацій, які мають відбутися 21 січня у Брюсселі, конкретні переговори щодо транзиту російського газу принаймні розпочнуться.

“Ми хочемо, що під час цих тристоронніх консультацій переговори принаймні розпочалися. Є певний критичний момент щодо “Північного потоку-2”. Для виправдання будівництва цього проекту використовувався сам факт існування таких переговорів. Але вже багато людей у світу кажуть – ми вже чули ці байки про те, що відбуваються якісь конструктивні переговори, але ми не бачимо жодного результату з цих переговорів, але “Північний потік-2″ продовжує будуватися”, – сказав представник групи “Нафтогаз”.

Він підкреслив, що для міжнародних партнерів також настав критичний час, адже вони хочуть з’ясувати, чи буде продовжуватися транзит через Україну, або ж, як застерігала українська сторона, завершення будівництва “Північного потоку-2” означатиме повне припинення транзиту через Україну.

Як повідомляв Укрінформ, газопровід “Північний потік-2” будується з Росії до ФРН в обхід України через Балтійське море. Його довжина становитиме більш як 1200 км, пропускна здатність – 55 млрд кубометрів газу на рік.

Газопровід будує російський “Газпром” спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва “Північного потоку-2” через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками “Північного потоку-2” є США, Польща і країни Балтії, застерігаючи, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Однак у Німеччині переконують, що проект економічний, а не політичний.

 

Президент ПАРЄ нагадала, що Росію від внесків ніхто не звільняв

Парламентська асамблея повинна продовжувати політичний діалог з Росією, але організація не є предметом для торгу, щоб не виконувати фінансові зобов’язання.

Про це заявила президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є, відкриваючи у понеділок зимову сесію Асамблеї, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Ми повинні не забувати, що всі країни-члени повинні дотримуватися своїх зобов’язань, включаючи фінансові. Рада Європи не може бути предметом для торгу», – наголосила президент ПАРЄ, говорячи про ситуацію відносно відсутності російської делегації в Асамблеї.

Паск’є назвала ситуацію, коли РФ відсутня в ПАРЄ, але представлена в інших органах Ради Європи, «контрпродуктивною».

При цьому президент ПАРЄ вкотре виступила за продовження політичного діалогу з Москвою.

«Ми повинні вирішити проблему шляхом чесної і відкритої дискусії, фокусуючись на політичних рішеннях, а не наголошуючи на суперечностях», – вважає Паск’є.

Вона висловила сподівання, що усі політичні групи в ПАРЄ висунуть конкретні пропозиції щодо вирішення ситуації відносно російської делегації.

Слід відзначити, що минулого тижня у Женеві президент ПАРЄ Паск’є зустрічалася із представниками керівництва Держдуми РФ. Спілкування пройшло у закритому форматі.

Як повідомляв Укрінформ, у Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія ПАРЄ.

Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ навесні 2014 року після окупації Криму і початку військових дій на Донбасі. З червня 2017 року РФ припинила платити внески до бюджету Ради Європи.

Російська сторона заявляє, що готова повернутися до виконання фінансових зобов’язань, якщо ПАРЄ ухвалить поправки до регламенту про скасування санкційних норм.

Водночас в Україні заявляють, що санкції щодо делегації Росії в ПАРЄ повинні зберігатися до повного виконання Москвою принципів Ради Європи і відновлення територіальної цілісності України.

За статутом Ради Європи, якщо до червня цього року російська сторона не відновить виконання своїх фінансових зобов’язань, держава може бути позбавлена прав брати участь у статутних органах організації.

 

Дрібна помста: Ар’єв прокоментував обмеження кількості українців у комітетах ПАРЄ

У Парламентській асамблеї Ради Європи обмежили кількість представників української та деяких інших національних делегації у ключових комітетах, рішення яких впливають на запровадження санкцій проти Росії.

Про це повідомив журналістам голова делегації Верховної Ради в ПАРЄ народний депутат Володимир Ар’єв, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

“Це така дрібна форма помсти… Хочуть зробити таку собі ситуацію, коли не більше двох представників від країни входило до складу комітетів. Це викликало достатньо серйозні дискусії у політичних групах, оскільки це, у принципі, не відповідає чинному регламенту”, – заявив Ар’єв.

Він уточнив, що таке рішення стосується не лише української делегації, але й британської, французької, швейцарської.

Йдеться про регламентний комітет, а також комітет з обрання суддів Європейського суду з прав людини.

У результаті цього рішення на даний момент українська делегація позбулася місць саме у ключовому щодо запровадження санкцій проти Росії регламентному комітеті.

Як повідомляв Укрінформ, у Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія ПАРЄ.

Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ навесні 2014 року після окупації Криму і початку військових дій на Донбасі. З червня 2017 року РФ припинила платити внески до бюджету Ради Європи.

Російська сторона заявляє, що готова повернутися до виконання фінансових зобов’язань, якщо ПАРЄ прийме поправки до регламенту про скасування санкційних норм.

Водночас в Україні заявляють, що санкції щодо делегації Росії в ПАРЄ повинні зберігатися до повного виконання Москвою принципів Ради Європи і відновлення територіальної цілісності України.

За статутом Ради Європи, якщо до червня цього року російська сторона не відновить виконання своїх фінансових зобов’язань, держава може бути позбавлена прав брати участь у статутних органах організації.

 

Проросійське лобі хоче зменшити кількість українців у двох комітетах ПАРЄ

У Парламентській асамблеї Ради Європи пропонують зменшити кількість представників української делегації у двох комітетах, зокрема, у регламентному, що впливає на запровадження санкцій проти Росії.

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Страсбурзі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

“Є два комітети. Це з обрання суддів Європейського суду з прав людини та з питань правил та процедур, тобто регламентний, який напряму пов’язаний із санкціями. В обох з них працює багато українських делегатів, яких висунули політичні групи. Адже українські делегати працюють професійно. Але зараз ліві (політична група Об’єднаних європейських лівих – ред.) поставили питання про те, що це порушує принцип рівності представлення країн”, – зауважив Гончаренко.

Як він наголосив, у випадку з регламентним комітетом йдеться про намагання помститися Україні й українській делегації, яка не допустила внесення змін до процедур, що могло призвести до допущення російської делегації до роботи в ПАРЄ без скасування санкцій.

Народний депутат повідомив, що оновлення складу комітетів має відбутися цього тижня упродовж зимової сесії ПАРЄ.

У свою чергу, народний депутат Олена Сотник висловила переконання, що така ситуація викликана роботою проросійських сил в ПАРЄ.

“Це питання порушив представник лівих депутат Тіні Кокс (Нідерланди – ред.). Як я розумію, це сталося через те, що не вдалося протягнути через регламентний комітет скасування санкцій. У такий спосіб українцям вирішили просто помститися”, – розповіла Сотник.

Як повідомлялося, Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ навесні 2014 року після окупації Криму і початку військових дій на Донбасі. З червня 2017 року РФ припинила платити внески до бюджету Ради Європи.

Російська сторона заявляє, що готова повернутися до виконання фінансових зобов’язань, якщо ПАРЄ прийме поправки до регламенту про скасування санкційних норм.

Водночас в Україні заявляють, що санкції щодо делегації Росії в ПАРЄ повинні зберігатися до повного виконання Москвою принципів Ради Європи і відновлення територіальної цілісності України.

За статутом Ради Європи, якщо до червня цього року російська сторона не відновить виконання своїх фінансових зобов’язань, держава може бути позбавлена прав брати участь у статутних органах організації.

Як повідомляв Укрінформ, у Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія ПАРЄ.

 

У ПАРЄ призначили дату “азовських” дебатів

Термінові дебати в Парламентській асамблеї Ради Європи з резолюцією щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці відбудуться в четвер, 24 січня, у Страсбурзі.

Про це повідомив голова делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи народний депутат Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Термінові дебати в ПАРЄ з резолюцією щодо ситуації в Азовському морі і Керченській протоці відбудуться в четвер зранку у Страсбурзі. Стежте за трансляцією”, – зазначив Ар’єв.

Як повідомляв Укрінформ, у Страсбурзі 21-25 січня проходить зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Як відомо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ у районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса у порт Маріуполь, і 24 моряків.

Після прийняття підконтрольними Росії кримськими “судами” рішення про арешт захоплених у полон моряків їх перевезли до Москви.

Всі вони заявили слідству, що є військовополоненими.

15 і 16 січня Лефортовський суд Москви ухвалив продовжити на три місяці арешт полоненим морякам.

У п’ятницю, 18 січня, стало відомо, що адвокати українців оскаржили ці рішення Лефортовського районного суду м Москви.

 

Нищук не виключає, що пам’ятник Петлюрі “замінить” Щорса

Пам’ятник голові директорії Української Народної Республіки, головному отаману військ і флоту УНР Симону Петлюрі може бути встановлений у Києві в 2021 році.

Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук під час брифінгу у понеділок, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Ми говоримо про те, що Київська адміністрація має надати землю, місце, щодо якого буде проведений відповідний конкурс, і в майбутньому обов’язково в Києві має бути пам’ятник Симону Петлюрі. Думаю, ми можемо говорити про встановлення пам’ятника до 2021 року — в рамках реставрації Будинку вчителя як будівлі, що тісно пов’язана з Українською Народною Республікою. Тобто, одне з місць імовірного спорудження пам’ятника може бути саме біля Будинку вчителя”, – зазначив Нищук.

Водночас він не виключає, що пам’ятник Петлюрі може бути встановлено в столиці замість пам’ятника Миколі Щорсу у випадку його демонтажу.

“Ми чекаємо на документи від Київської адміністрації. Коли надійдуть документи про демонтаж чи перенесення цього пам’ятника, то потім може постати це питання (про встановлення на його місці пам’ятника Петлюрі, – ред.). Я не проти, але це земля Києва”, – уточнив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві 21 січня відбулося відкриття першого меморіального барельєфу голові директорії Української Народної Республіки, головному отаману військ і флоту УНР Симону Петлюрі.

 

Москаль заявляє, що очолить штаб Порошенка на Закарпатті

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що під час виборів очолить на Закарпатті штаб “Солідарності”, а також зробив заяву, що голосуватиме за Петра Порошенка так само, як у 2014 році.

Про це йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля – Укрінформ.

“Хочу нагадати, що я не тільки займаю посаду голови облдержадміністрації, але є також обласним депутатом від Блоку Петра Порошенка «Солідарність», очолюю депутатську групу «Солідарності» в обласній раді, є керівником обласної організації «Солідарності» і очолюю обласний виборчий штаб «Солідарності», – заявив Москаль.

За його словами, на президентських виборах голосуватиме за Петра Порошенка.

“Мій вибір логічний і закономірний – буду голосувати за Петра Порошенка так само, як голосував за нього в 2014 році. Скажу, що коней на переправі не міняють, особливо в нинішній ситуації, коли триває війна на сході України. Бо можна ту переправу взагалі не перейти…”, – заявив Москаль.

Як повідомлялося, чинний президент України Петро Порошенко ще не зареєструвався до ЦВК для участі в президентській кампанії.

Вибори президента України відбудуться 31 березня цього року.

 

ЦВК зареєструвала Шевченка й Насірова кандидатами у президенти

Центральна виборча комісія зареєструвала Олександра Шевченка та Романа Насірова кандидатами на посаду Президента на виборах 31 березня.

Відповідні рішення ухвалено на засіданні ЦВК у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Зокрема, ЦВК зареєструвала кандидатом у Президенти на чергових виборах 31 березня народного депутата Олександра Шевченка, висунутого політичною партією “Українське об’єднання патріотів – Укроп” – Укрінформ.

Також Центрвиборчком зареєстрував кандидатом на посаду глави держави екс-голову Державної фіскальної служби, самовисуванця Романа Насірова.

Водночас ЦВК відмовила в реєстрації кандидатом у Президенти Володимирові Василенку у зв’язку з невідповідністю поданих ним документів вимогам законодавства.

Таким чином, станом на 21 січня ЦВК зареєструвала 12 кандидатів на посаду глави держави на чергових виборах Президента України 31 березня, а саме – Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика, Андрія Садового, Віталія Купрія, Євгенія Мураєва, Анатолія Гриценка, Геннадія Балашова, Ольгу Богомолець, Олександра Шевченка та Романа Насірова.

Як повідомлялося, в Україні 31 грудня стартувала президентська виборча кампанія. Висування кандидатів політичними партіями або шляхом самовисування та подання кандидатами документів до ЦВК триватиме до 3 лютого 2019 року. Перед поданням до Центрвиборчкому документів кандидат або партія, яка його висунула, має внести грошову заставу у розмірі 2,5 млн грн. Реєстрація кандидатів у Президенти триватиме до 8 лютого включно. Звернення про відмову від балотування Центрвиборчком прийматиме до 7 березня.

Проведення передвиборчої агітації розпочинається наступного дня після дня реєстрації кандидата на посаду Президента і закінчується о 24 годині 29 березня. Утворення окружних виборчих комісій триватиме до 18 лютого, дільничних виборчих комісій — до 12 березня.

Голосування на виборах Президента проводитиметься 31 березня 2019 року з 8 до 20 години. Результати голосування ЦВК має встановити до 10 квітня. Не пізніше як через 30 днів після оголошення офіційних результатів новообраний Президент має вступити на посаду.

 

Сенцов передає вітання Порошенку, Клімкіну та всім українцям

Ірина Геращенко отримала листа від українського політв’язня Кремля Олега Сенцова і наголосила, що навіть в інформаційній блокаді він намагається слідкувати за змінами в Україні.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Олег не здається… Навіть в тюрмі, в інформаційній блокаді, Олег намагається слідкувати за змінами в Україні, особливо в гуманітарній сфері”, – написала Геращенко.

Вона зазначила, що Сенцов вважає дуже важливим те, що держава зайнялася підтримкою кіновиробництва і книговидання. Також, за словами Геращенко, він називає дуже важливими всі програми з підтримки інклюзивної освіти.

Крім того, Сенцов попросив передати привіт всім українцям, а також Президенту Петру Порошенку і міністру закордонних справ Павлу Клімкіну, повідомила Геращенко і процитувала з цього приводу слова із листа Сенцова: «Судя по тому, как их ругает российский телевизор – они делают все правильно».

Як повідомлялося, українського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року за звинуваченням у підготовці терактів. Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова — до 20-ти.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в’язнів Кремля. Він відмовлявся від прийому їжі 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Загалом у Росії й анексованому Криму утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

 

Геращенко розкритикувала двох кандидатів у президенти – “нового” та “вже битого”

Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко вважає лідера Радикальної партії Олега Ляшка і шоумена Володимира Зеленського, яких висунули кандидатами у Президенти, дуже схожими – обидва максимально експлуатують народність і популізм.

Це вона написала на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Цікаве співпадіння: в один день відбулося висування в Президенти одного радикального політика і слуги. Перший часто створював інфоприводи для нищівних знущань другому. Другий нерідко, навіть не помічаючи, грає першого не лише на сцені, а й в житті: ті ж інтонації і прибаутки, хлесткі ремарки по відношенню до опонентів і манера не відповідати на гострі запитання про себе, свої зв’язки з олігархами. Обидва по-максимуму експлуатують народність і популізм”, – підкреслила Геращенко.

На думку першого віце-спікера, обидва кандидати є акторами з почуттям гумору і будь-яка трибуна для них є сценою.

“Не знаю, чи є самоіронія, правда. Але схоже, що в одного з самоіронією набагато краще, ніж в другого, бо він вже битий в політиці, а той ще “новий”. Й один точно голосує за всі закони, потрібні для армії, позиція і погляди іншого – повна загадка навіть для його симпатиків”, – додала Геращенко.

Вона також вказала на різницю у проведенні передвиборчих з’їздів Ляшка і Зеленського.

“Різниця: один з’їзд публічний, з командою, ЗМІ і запрошеними. Як і має проводитися з’їзд. Другий – як пише реліз прес-служби – з піцою і гамбургерами замість журналістів і запрошених. Ріалті – підміна реального політичного життя. Політика – це шоу, доведено одним. Наскільки шоу може підмінити політику – цю відповідь покаже суспільству другий”, – підсумувала перший віце-спікер.

Як повідомлялося, 21 січня Радикальна партію на з’їзді висунула свого лідера Ляшка кандидатом на посаду Президента. Цього ж дня партія “Слуга народу” висунула кандидатом у Президенти Зеленського.

 

Партія Зеленського висунула його кандидатом у президенти

Партія «Слуга народу» висунула Володимира Зеленського кандидатом на посаду Президента України.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Зеленського – Укрінформ.

“Сьогодні, 21 січня 2019 року, відбувся позачерговий з’їзд політичної партії «Слуга народу», на якому були присутні делегати від регіональних представництв «Слуги народу». З’їзд, який відбувався у неформальній обстановці, відкрив голова партії Іван Баканов. Він запропонував обговорити та ухвалити кілька питань, що були на порядку денному. Зокрема, про висування кандидата від партії на виборах Президента України 31 березня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Так, кандидатом на посаду Президента від партії «Слуга народу» було висунуто художнього керівника студії «Квартал 95» Зеленського. Зазначається, що рішення з цього питання було ухвалено одноголосно.

 

Ляшко подав до ЦВК документи

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко подав до Центральної виборчої комісії документи для реєстрації кандидатом на пост Президента на виборах 31 березня.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі ЦВК – Укрінформ.

«Ляшко подав документи», – зазначили в Центрвиборчкомі.

Як повідомлялося, раніше у понеділок, 21 січня, Ляшка кандидатом у Президенти було висунуто на з’їзді Радикальної партії.

 

ЦВК радить скаржитися в поліцію на “гречку” й незаконну агітацію

У разі виявлення фактів незаконної агітації чи підкупу виборців громадяни мають першочергово звертатися до поліції із відповідною заявою.

Про це заявила голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук у відповідь на прохання журналістів прокоментувати алгоритм дій громадян, які виявили факти незаконної агітації чи підкупу виборців.

“Потрібно звертатись до поліції. Ви можете і нас повідомляти про це, але звертатись і фіксувати цей факт потрібно саме в поліції”, – зазначила голова ЦВК.

Як повідомлялося, в Україні 31 грудня стартувала виборча кампанія з виборів Президента. Висування кандидатів та подання ними документів триватиме до 3 лютого включно, а їх реєстрація відбудеться протягом п’яти днів і завершиться 8 лютого 2019 року.

 

Євросоюз допоможе, аби на сайті ЦВК було все необхідне

Центральна виборча комісія та Представництво Європейського Союзу в Україні домовилися про створення спільної експертної групи з розробки комунікаційної стратегії до чергових виборів Верховної Ради восени цього року.

Про це йшлося під час зустрічі членів ЦВК з главою та членами Представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі, повідомляється на сайті Центрвиборчкому.

“Голова Комісії Тетяна Сліпачук і заступник голови Комісії Євгеній Радченко обговорили з гостями питання підтримки ЄС у проведенні національної інформаційно-просвітницької кампанії щодо чергових виборів народних депутатів України”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що основним результатом зустрічі стала “обопільна згода на створення експертної групи, яка допоможе розробити комунікаційну стратегію і впровадити її у серпні – жовтні 2019 року напередодні виборів народних депутатів України”.

Сліпачук нагадала, що, новий склад комісії працює лише дещо більше трьох місяці, але запевнила, що ЦВК намагається робити все можливе, щоб вже цього року суспільство було більш поінформованим про сам виборчий процес.

“Одним з таких чинників стане співпраця з Представництвом Європейського Союзу в Україні. Поступово ми вже розпочали роботу у цьому напрямку – незабаром закінчиться процес заповнення нового сайту Комісії з усією необхідною для всіх суб’єктів виборчого процесу інформацією”, – підкреслила голова ЦВК.

Крім того, на зустрічі також було обговорено проходження процесу підготовки до виборів Президента 31 березня, зокрема щодо роботи дільничних комісій в найближчих районах від лінії розмежування, Державного реєстру виборців, голосування внутрішньо переміщених осіб і подання заяв громадянами на зміну місця голосування.

 

У Пінчука спростовують, що платили Skadden за звіт про суд над Тимошенко

У прес-службі українського бізнесмена Віктора Пінчука стверджують, що він жодним чином не причетний до фінансування звіту американської компанії Skadden, у якому судовий процес над екс-прем’єром Юлією Тимошенко визнано неполітичним.

Про це йдеться у заяві прес-служби, що є в розпорядженні Укрінформу.

“Розуміння компанії Skadden про те, що їхня робота фінансувалась паном Пінчуком, є абсолютно невірним. Пан Пінчук не був джерелом жодних коштів для сплати гонорару компанії Skadden за підготовку доповіді, яка досліджувала судовий процес та осудження Юлії Тимошенко”, – зазначається в заяві.

У прес-службі бізнесмена підкреслили, що ні Пінчук, ні компанії, афілійовані з ним, ніколи не були клієнтами Skadden. “Пан Пінчук та його команда не мали жодного відношення до роботи, зробленої Skadden, включаючи підготовку чи розповсюдження їх доповіді”, – наголошується в заяві.

Як повідомлялося раніше у ЗМІ, з документів Мін’юсту США стало відомо, що Пінчук нібито заплатив за звіт американської компанії Skadden, яка у 2012 році назвала неполітичним кримінальне переслідування Тимошенко. За свою роботу юристи начебто отримали більше 4,6 млн доларів, з яких лише 12 тисяч заплатив Мін’юст України, який був замовником звіту.

 

Порошенко сподівається, що Кнесет визнає Голодомор геноцидом

Президент України Петро Порошенко в рамках офіційного візиту до Держави Ізраїль зустрівся зі Спікером Кнесету Держави Ізраїль Юлієм Едельштейном.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Сторони обговорили низку питань двостороннього співробітництва в політичній, економічній, культурно-гуманітарній сфері”, – йдеться у повідомленні.

Як поінформували у прес-службі, було відзначено високу динаміку двостороннього політичного та міжпарламентського діалогу між Україною та Ізраїлем та важливу роль у цьому процесі міжпарламентських груп дружби.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили також питання підтримки Кнесетом ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем, яка буде укладена в рамках візиту Президента України.

“Відбувся обмін думками щодо актуальних питань міжнародного порядку денного. Також було висловлено сподівання, що Кнесет визнає Голодомор геноцидом українського народу”, – зазначили у прес-службі.

 

Україна й Ізраїль підписали угоду про вільну торгівлю

Перший віце-прем’єр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та міністр економіки Держави Ізраїль Елі Коен підписали Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

Церемонія підписання відбувалася в присутності Президента Петра Порошенка, який перебуває з візитом в Ізраїлі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Захід транслювали в прямому ефірі українські телеканали.

Порошенко наголосив, що сто сторінок Угоди між Україною та Ізраїлем напрацювали за один рік, а загалом вона містить близько півтори тисячі сторінок.

“Сьогодні в Єрусалимі ми підписуємо цю Угоду, і люди з бізнесу кажуть, що це допоможе зробити життя людей в наших країнах кращим, тому що це дозволить зробити товари наших країн дешевшими – українські товари в Ізраїлі, а ізраїльські товари – в Україні. Ми запускаємо нову угоду про торгові служби, і це прекрасна ідея”, – сказав Порошенко.

Він назвав нинішній день історичним у відносинах між Україною та Ізраїлем, запевнивши, що Угодою про вільну торгівлю країни знімають всі бар’єри в економічних відносинах.

Як повідомлялося, 21 листопада Кабінет міністрів України ухвалив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

За підрахунками Мінекономрозвитку, у результаті дії угоди вже в найближчій перспективі збільшиться український експорт до Ізраїлю, а також покращиться сальдо торгівлі України з Ізраїлем.

Дія Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем не буде розповсюджуватись на території тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Російської Федерації Криму, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей до повного відновлення конституційного ладу держави Україна на них.

Відповідно до Експортної стратегії України, зокрема Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017-2021 України, Ізраїль входить до ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції, а також є одним з головних торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу. Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв’язку, медицини, енергоефективності та екології.

 

Шалені перспективи у цифровій сфері – Омелян про ЗВТ з Ізраїлем

Підписання Угоди про вільну торгівлю з Ізраїлем відкриває великі перспективи для співпраці в цифровій інфраструктурі.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі “5 каналу”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це, без сумніву, величезний крок вперед… Це шалені перспективи в цифровій інфраструктурі. Ізраїль відомий як нація стартапів, вони вкладають великі кошти у розвиток цифрової інфраструктури, нові винаходи. Сподіваюся, що спільно зможемо зробити “прекрасні речі”. Ми вже над цим працюємо у сфері кібербезпеки та інших транспортних новацій”, – сказав Омелян.

Він додав, що фактично угода є величезним поштовхом для двосторонньої торгівлі, і вагомі результати можна буде побачити за один-два роки.

Як повідомлялося, 21 січня перший віце-прем’єр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та міністр економіки Держави Ізраїль Елі Коен підписали Угоду про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

Кабінет міністрів України 21 листопада 2018 року схвалив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.

За підрахунками Мінекономрозвитку, у результаті дії угоди вже в найближчій перспективі збільшиться український експорт до Ізраїлю, а також покращиться сальдо торгівлі України з Ізраїлем.

Дія Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем не буде розповсюджуватись на території тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Російської Федерації Криму, міста Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей до повного відновлення конституційного ладу держави Україна на них.

Відповідно до Експортної стратегії України, зокрема Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017-2021 України, Ізраїль входить до ТОП-20 перспективних ринків для експорту української продукції, а також є одним з головних торговельних партнерів України в регіоні Близького Сходу. Найбільш перспективними для співпраці вважаються сфери агровиробництва, туризму, переробки вуглеводнів, зв’язку, медицини, енергоефективності та екології.

 

Гройсман назвав ЗВТ з Ізраїлем іще однією економічною перемогою

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман привітав підписання угоди про зону вільної торгівлі з Ізраїлем і подякував урядовій команді за роботу.

Про це глава уряду написав у Facebook – Укрінформ.

“Ізраїль став ще однією країною, з якою Україна має угоду про вільну торгівлю. Документ підписано під час візиту Президента Петра Порошенка до цієї держави. Наш політичний діалог підкріплюється економічними перемогами”, – зазначив Гройсман.

Він підкреслив, що Ізраїль входить до топ-20 перспективних ринків для нашого експорту і є одним з головних торгівельних партнерів на Близькому Сході. “Наші сфери взаємної зацікавленості – АПК, туризм, переробка вуглеводнів, зв’язок, медицина, енергоефективність”, – наголосив прем’єр-міністр, дякуючи урядовій команді за роботу

 

Експерт розповіла, чого чекати від угоди про ЗВТ України та Ізраїлю

Угода про Зону вільної торгівлі з Ізраїлем дозволить Україні ще більше наблизитись до європейського ринку. Про це в коментарі УНН розповіла директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан.

“Зона вільної торгівлі – це позитивно у будь-якому випадку, тому що вона дозволяє експортувати дешевше. Важливо те, що Ізраїль має також угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом”, – сказала експерт.

Вона нагадала, що Україна також має угоду про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Тепер, за її словами, до неї додається угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, в якій передбачена можливість використання діагональних правил походження.

“Наприклад, можна імпортувати складові з Ізраїлю, виробляти щось в Україні і постачати це в Європейський Союз так, ніби це були складові європейські або українські. Тобто виконуючи правила походження, які дають можливість експортувати в ЄС безмитно, тому що всі Зони вільної торгівлі, там відбувається безмитна торгівля лише товарами, які відповідають правилам походження, вони вироблені з українських товарів, або частки іноземних товарів – не українських і не партнера, там є чітко визначені свої вимоги для кожного товару, але в принципі воно дуже чітко визначається”, – пояснила керівник Центру економічних досліджень.

Вона додала, що для сільськогосподарських товарів і харчової промисловості базовий компонент взагалі має бути вирощений в Україні.

“А от якщо укласти угоду з Ізраїлем, оскільки він в мережі тих країн ПанЄвроМед правил походження, якщо ця угода підписується, ратифікується, Україна зможе не просто більше постачати товарів в Ізраїль, вона може з Ізраїлем кооперуватись для виробництва, щоб постачати щось в ЄС або брати якісь європейські товари і якось їх переробляти, робити щось нове і везти це в Ізраїль, тобто виникає можливість таких мережевих ефектів, що, я думаю, може бути еквівалентно важливо, і можливо, навіть більш важливо, ніж прямий експорт”, – підкреслила Мовчан.

Водночас, за її словами, наразі обсяг експорту з України в Ізраїль досить невеликий, тож не слід очікувати великих прибутків від прямої торгівлі у перші роки ЗВТ.

“Наприклад, позаминулого року експорт в Ізраїль складав лише близько 1,3-1,4%. В 2018 році експорт продовжив зростати, але не набагато. В принципі ми можемо очікувати зростання експорту, але воно не відбудеться в перші роки, і навряд чи Ізраїль стане домінантним партнером”, – додала експерт.

Нагадаємо, заступник посла Держави Ізраїль в Україні Еміль Бен Нафталі раніше заявив, що Президент України Петро Порошенко 21 січня відвідає Ізраїль для підписання угоди про зону вільної торгівлі.

За його словами, в першу чергу Україна буде експортувати до Ізраїлю пшеницю і аграрні продукти, олію, а також метали і інші товари для промисловості.

 

Рушник національної єдності вирушає у тур з нагоди 100-річчя Соборності України

У дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського заповідника 21 січня презентували Рушник національної єдності.

Саме звідси розпочнеться культурно-мистецька та соціально-політична акція “Рушник національної єдності — соборна Україна”. Про це повідомила під час презентації автор ідеї створення Рушника та одна з ініціаторів акції Тамара Степаненко – Укрінформ.

“Презентація Рушника відбуватиметься впродовж усього 2019 року в кожній області України. Із лаври Рушник національної єдності вирушає в усі куточки — і туди, де він вишивався, і де не вишивався. Тому що люди бачили Рушник тільки частинками, а цілого твору не бачили”, – сказала Степаненко.

Вона додала, що тур стартує з лаври і Рушник можна побачити тут до початку подорожі впродовж 10-12 днів. Нині буде складено графік, і в лютому Рушник вирушить у путь.

“Є кілька варіантів продовження туру, зокрема нас запрошують у Кам’янець-Подільський і на звільнені території сходу України”, – уточнила Степаненко.

Вона нагадала, що на сьогодні вже відбулося 95 презентацій. Рушник вишивали близько півтори тисячі людей впродовж двох років – 2007-го і 2008-го. Він довжиною 9 метрів.

У Рушнику закодовано минуле, сьогодення і майбуття України. Минуле — це Трипільська культура, Київська Русь, Козаччина. Сьогодення — Дерево життя, на якому 27 неповторних квіточок, що символізують адміністративно-територіальний поділ України. Майбуття — наш Герб, наші зорі. Розробляла унікальний узор ціла бригада черкаських майстринь, до них долучилися науковці, і кожна квітка на Рушнику затверджена художньою радою.

Степаненко також зазначила, що планується побудувати Музей рушника і передатицей твір туди на постійне зберігання, оскільки Рушник — це власність українського народу. Народ і будуватиме цей музей.

“Є бажання створити його там, де більше у нас в Україні рушників — на Київщині чи Полтавщині”, – зазначила організатор презентації.

 

Донбас, Керченська криза та ціни: які проблеми найважливіші для українців

Найбільш важливою проблемою в країні, яку потрібно вирішувати, українці вважають збройний конфлікт на сході країни.

Про це на основі даних соціологічного дослідження на брифінгу зазначив експерт-соціолог, керівник сектору досліджень Центру соціального інжинірингу “РАНД” Сергій Дем’янов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми задавали питання про найбільш важливі проблеми в країні в цілому, які потребують рішення. Перша проблема, майже 65% (опитаних — ред.) назвали військовий конфлікт на сході країни і події в Азовському морі, у зв’язку з чим вводився воєнний стан. Наступний блок – питання соціально-економічного характеру – зарплати, пенсії, ціни та ріст цін на основні товари, тарифи, безробіття, корупція. Від 30 до 25% кожна позиція набрала. Респонденти могли обирати по три проблеми. Корупція в судах, соціальне розшарування — це блок найменш значних проблем, які потребують рішення з точки зору опитаних”, – сказав Дем’янов.

За даними дослідження 62% опитаних вважають, що події в країні розвивають в неправильному напрямку, у правильному напрямку — 17,7%, важко відповісти 20,8%.

Дослідження “Соціальні та електоральні очікування українців від виборів-2019” було проведено з 9 по 18 січня. Всього було опитано 1200 респондентів по всій Україні методом інтерв’ю face to face. Статистична похибка вибірки становить 3,2% .

 

У Кубіва наполягають, що “книга скарг” віджила своє

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі пропонують скасувати Книгу скарг, бо вона вводить споживачів в оману та є проявом тиску на добросовісний бізнес.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Мінекономрозвитку пропонує скасувати Книгу скарг (до речі, скаржитися не обов’язково, якщо товар чи послуга вам сподобалися, то можете й хвалити). Розповідаємо, чому. Книга відгуків та пропозицій вводить споживачів в оману. Власники бізнесу не завжди перевіряють книгу та ефективно реагують на скарги споживачів. Вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій є проявом тиску на добросовісний бізнес”, – ідеться в повідомленні.

У міністерстві заявляють, що підприємці витрачають значні кошти на встановлення відповідального за ведення Книги, забезпечення щоквартальної перевірки щодо ведення Книги, розгляд звернень, зберігання та підготовку звітів. За розрахунками, загальні витрати для бізнесу на це становлять 125,6 млн грн на рік. У Мінекономрозвитку було проаналізовано практику країн ЄС, і аналог нашій Книзі відгуків та пропозицій використовується лише у Польщі. Інші країни використовують більш сучасні та ефективні інструменти. Наприклад, у Німеччині Міністерство сільського господарства має сайт, на якому споживачі можуть залишати свої скарги щодо неякісних продуктів харчування.

У Мінекономрозвитку акцентують, що скасування Книги відгуків приведе до того, що споживачі зможуть звертатися до бізнесу чи відповідних державних органів за допомогою більш дієвих інструментів. Їхні скарги та відгуки не будуть безрезультатно залишені. Крім того, це відкриває простір можливостей для систем consumer care та after-sale management, які розповсюджені в Європі. Наприклад, у Німеччині торгівля охоплює не лише передпродаж і продаж продукції, але й післяпродажне обслуговування. Саме через це розвинута мережа центрів роботи з клієнтами у різних компаній: як в інтернеті, так через і гарячі телефонні лінії.

Також скасування Книги відгуків зменшить навантаження на органи влади: їм більше не буде потрібно перевіряти правильність заповнення Книги відгуків та пропозицій, вони зможуть сконцентруватися на актуальніших проблемах захисту прав споживачів.

Як повідомляв Укрінформ, торік Мінекономрозвитку вже пропонувало скасувати вимоги щодо ведення Книги відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та в закладах харчування. Відповідний проект постанови Кабінету міністрів України “Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів” був оприлюднений на сайті МЕРТ.

Однак Держпродспоживслужба мала певні зауваження до проекту постанови, про що наприкінці жовтня 2018 року повідомляв голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа. На його переконання, Книгу відгуків та пропозицій, хоча вона й морально застаріла, не можна скасовувати, не надавши споживачам альтернативного інструменту для обстоювання своїх прав та інтересів без звернення до органів контролю чи суду. Запис у Книзі відгуків є чи не єдиною можливістю для органів захисту споживачів зафіксувати факт, що споживач отримав відмову у реалізації його законних прав від суб’єкта господарювання. Її скасування може призвести до обмеження прав споживачів, особливо похилого віку, які не мають навичок звернень за допомогою онлайн-ресурсів, підкреслював Лапа.

 

У Лук’янівському СІЗО через спалах кору ввели карантин – джерело

У столичному Лук’янівському СІЗО спалах кору, тому введено карантин у спеціальних камерах.

Про це в коментарі Укрінформу повідомило джерело в київському СІЗО – Укрінформ.

“З 14 січня 2019 року зареєстровано спалах кору серед осіб, узятих під варту та засуджених в СІЗО. Станом на 15 січня захворіли 7 осіб, які розміщуються в будівлі для засуджених. Ураженість – 0, 9% від числа населення, що проживає в даній будівлі. Контактних осіб – 71”, – повідомив співрозмовник.

Він зазначив, що для запобігання розповсюдженню кору було створено комісію з інфекційного контролю. Також було напрацьовано та введено в дію план щодо попередження розповсюдження захворювання серед осіб, узятих під варту, засуджених та працівників СІЗО. Крім того, було створено ізолятор для хворих.

“Виявлених хворих ми негайно ізолювали в камери, які відведені під карантин, встановили посилене медичне спостереження за контактними особами на 21 добу…Також провели активне виявлення хворих на кір під час щоденного обходу камер, амбулаторного прийому”, – додав співрозмовник.

За його словами, у СІЗО ввели також режимно-обмежувальні заходи, зокрема максимально обмежили спілкування засуджених з особами, у яких виявлено кір, заборонили переміщення контактних осіб в інші камери.

 

США закликають Росію знищити крилаті ракети

США у понеділок закликали Росію знищити нову систему крилатих ракет, припинивши таким чином системні порушення Угоди про ядерні сили середнього радіусу дії.

Про це повідомляє Reuters. – Укрінформ

«Сполучені Штати у понеділок закликали РФ знищити нову систему крилатих ракет, яка, за словами американців, є “прямим та постійним порушенням” Угоди про ядерні сили середнього радіусу дії (INF), та звинуватили Москву у дестабілізації безпеки світу», – йдеться у повідомленні.

Роберт Вуд, представник США з питань роззброєння, сказав, що система здатна нести як звичайні, так і ядерні боєголовки та становить “потужну й пряму загрозу для Європи та Азії”, оскільки вона має радіус дії від 500 до 1500 кілометрів.

Сполучені Штати минулого тижня відкинули пропозицію Москви зберегти історичну угоду INF, що передбачає утримання ядерних ракет за межами Європи, тому що її дотримання неможливо належним чином перевірити, таким чином Вашингтон змушений вийти з угоди наступного місяця.

«На жаль, Сполучені Штати все частіше бачать, що Москві не можна довіряти щодо дотримання її зобов’язань з контролю над озброєннями та що її свавільні та згубні дії в усьому світі збільшують напруженість у міжнародних відносинах», – сказав Вуд на конференції з роззброєння, під патронатом ООН.

 

МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки

Зростання світової економіки в 2019 році сягатиме 3,5% замість раніше прогнозованих 3,7%.

МВФ погіршив прогноз зростання світової економіки – Укрінформ

Міжнародний валютний фонд з урахуванням останніх світових тенденцій у міжнародній політиці та світовій торгівлі погіршив прогноз до 0,2 та 0,1 процентних пунктів на 2019 та 2020 роки відповідно.

Про це заявила директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард під час презентації доповіді “Перспективи розвитку світової економіки” в понеділок у Давосі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми анонсуємо подальше погіршення у наших прогнозах”, – зауважила керівник Фонду.

За її словами, “після двох років стійкого розширення, зараз світова економіка зростає повільніше, ніж очікувалося, а ризики посилюються”.

За даними останнього випуску МВФ “Перспективи розвитку світової економіки”, зростання в 2018 році становило 3,7%, як і в попередньому прогнозі (в жовтні минулого року). Натомість погіршились оцінки на наступні два роки. Зокрема, в 2019 році цей показник очікується на рівні 3,5%, а в 2020 році – 3,6%, “що на 0,2 і 0,1 процентного пункту нижче, ніж прогнозувалося в жовтні минулого року”.

У цьому зв’язку Лагард зауважила, що навіть якщо світова економіка продовжує зростати, перед нею стоять “дуже високі ризики”.

Однією з причин, яка підштовхнула до такої тенденції, у МВФ називають негативні наслідки підвищення тарифів, введених США і Китаєм у 2018 році. Крім того, позначилося падіння темпів у Німеччині, введення нових нормативів на викиди газів в Італії, а також погіршення настроїв на фінансових ринках і зниження темпів зростання в Туреччині.

У майбутньому одним із основних джерел ризиків є посилення напруженості у світовій торгівлі, а також високі рівні державних та приватних боргів у ряді країн. Крім того, серед потенційних негативних факторів зазначається вихід Сполученого Королівства з ЄС без досягнення необхідних домовленостей, а також більш серйозне, ніж очікувалось, уповільнення економічного зростання в Китаї.

Для того, щоб протистояти ризикам, МВФ пропонує країнам-членам попрацювати над політикою взаємодії для усунення розбіжностей у сфері торгівлі замість подальшого створення бар’єрів у відносинах. Крім того, як підкреслюють у МВФ, вкрай важливо вжити заходів для підвищення потенційного зростання виробництва та зміцнення бюджетних і фінансових резервів.

 

ЄС розширив санкції проти Сирії

Рада міністрів закордонних справ ЄС включила 11 сирійських бізнесменів та 5 компаній до санкційного списку щодо Сирії.

Про це йдеться у повідомленні Ради міністрів закордонних справ ЄС – Укрінформ.

“Рада включила до списку одинадцять бізнесменів та п’ять організацій, що підпадають під дію обмежувальних заходів проти сирійського режиму та його прихильників”, – підкреслюється у повідомленні.

Зазначається, що ці бізнесмени та компанії беруть участь у проектах для представників сирійського режиму, таким чином підтримуючи його політику.

Санкційний список зараз нараховує 270 осіб та 72 суб’єкти, на які поширюється заборона поїздок в ЄС та замороження активів.

Санкції Євросоюзу проти Сирії включають ембарго на нафту, обмеження на певні інвестиції, замороження активів сирійського центрального банку у країнах ЄС, а також обмеження на експорт обладнання та технологій, що можуть бути використані для внутрішніх репресій, а також на обладнання та технології для контролю та обмеження доступу до інтернету або телефонного зв’язку.

Санкції проти сирійського режиму були запроваджені 2011 року. Вони переглядаються щороку.

 

Євросоюз запровадив санкції проти глави російського ГРУ

Рада ЄС запровадила санкції проти чотирьох співробітників Головного розвідувального управління РФ, серед яких голова відомства та його заступник, за причетність до отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки Юлії у британському Солсбері.

Про це йдеться у прес-релізі відомства – Укрінформ.

“Рада (ЄС – ред.) сьогодні запровадила санкції проти дев’яти людей та однієї компанії згідно з новими режимом щодо обмежувальних заходів проти використання та розповсюдження хімічної зброї від 15 жовтня 2018 року. Цими людьми є двоє офіцерів ГРУ та голова відомства з його заступником. Вони є відповідальними за володіння, транспортування та використання в британському Солсбері токсичної нервово-паралічної речовини 4 березня 2018 року”, – йдеться у прес-релізі.

В європейському відомстві додали, що через розробку та виробництво хімзброї до санкційного тиску також потрапив Сирійський центр наукових досліджень та п’ятеро сирійських чиновників, які безпосередньо брали участь в роботі центру.

Відтак вказаним особам буде заборонено на в’їзд в ЄС, а їхні активи будуть заморожені.

Як повідомляв Укрінформ, 5 березня 2018 року офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були знайдені непритомними у британському Солсбері і госпіталізовані з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервовий реагент “Новічок” російського походження.

В Організації із заборони хімічної зброї дійшли висновку, що влада Британії правильно ідентифікувала речовину, якою були отруєні Скрипалі, і підтвердили російське походження “Новічка”.

Пізніше, 30 червня, ще двоє людей отруїлися “Новічком” у сусідньому місті Еймсбері. Багатодітна мати Дон Стерджес померла, її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, вижив.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка з’ясувала, що підозрювані – “Олександр Петров” (справжнє ім’я Олександр Мішкін) і “Руслан Боширов” (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

 

Отруєння Скрипалів: Могеріні прокоментувала євросанкції проти росіян

Індивідуальні санкції, які Євросоюз оголосив проти чотирьох співробітників Головного розвідувального управління РФ, включаючи керівників цього відомства за застосування хімічної отрути проти родини Скрипалів у Великій Британії, є зваженими і ґрунтуються на дуже солідній правовій основі.

Про це у понеділок у Брюсселі заявила Високий представник ЄС Федеріка Могеріні під час прес-конференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«До того, як приймати рішення, на зразок того, що було прийнято сьогодні щодо санкцій (проти росіян), Європейський Союз робить тривалу і дуже ретельну правову оцінку тієї основи, на підставі якої приймається таке рішення. Тому що воно має витримати випробування в судах. Я переконана в тому, що країни-члени прийняли таке рішення сьогодні на дуже потужній правовій основі», – зауважила Могеріні.

Вона нагадала, що Євросоюз розпочав обговорення можливості введення цих конкретних санкцій за використання хімічної зброї ще попереднього місяця, а саме рішення є частиною свідомої політики Євросоюзу у зусиллях із заборони будь-якої зброї масового знищення.

«Це є частиною нашого рішучого наміру запобігти використанню не лише хімічної зброї, а взагалі будь-якої зброї масового знищення, як такої. Європейський Союз завжди був прихильником нерозповсюдження зброї масового знищення. Ми продовжуємо докладати всіх зусиль для упередження його використання, і реагуємо всюди, де бачимо свідчення щодо такого використання. Як я зазначила, ми робимо це на дуже солідній правовій основі», – підкреслила Могеріні.

 

Рекорд аграріїв: торік забезпечили майже 40% загальноукраїнського експорту

Українські аграрії у 2018 році встановили абсолютний рекорд за обсягами експорту сільськогосподарської продукції, забезпечивши 39,8% загальноукраїнського експорту.

Про це сказав заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”(ІАЕ) Микола Пугачов, повідомляє прес-служба ІАЕ – Укрінформ.

“2018 року продукція АПК склала 39,8% у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі. Характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами експорту сільгосппродукції”, – зазначив Пугачов.

Згідно з даними Державної служби статистики України, за підсумками 2018 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 18,8 млрд дол., побивши рекордний показник 2012 року у 18,2 млрд дол.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК торік стало збільшення обсягів продажу до двох ключових регіонів – Азії та Європейського Союзу. У 2018 році Азія посилила свої позиції основного імпортера вітчизняної агропродукції. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону у 2018 збільшилися до 8 млрд дол.. Частка азійських країн склала торік 42,6% від загального експорту української сільгосппродукції. Це майже на 4% перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у 7,7 млрд дол., встановлений у 2017 році.

Експорт аграрної продукції українського виробництва до країн Євросоюзу сягнув у 2018 році найвищої за часів незалежності України позначки. Його обсяги у вартісному вимірі становили 6,3 млрд дол. та перевищивши рекордний показник 2017 року у 5,8 млрд дол. При цьому, частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства минулого року становила 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки дещо знизилися до 12,2% у загальному експорті вітчизняної сільгосппродукції і становили 2,3 млрд дол. Водночас, припинилося зниження вітчизняного експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД, яке тривало протягом останніх років. З 2017 року спостерігається тенденція поступового збільшення обсягів продажів до цього регіону. Торік вартісні обсяги експорту сільськогосподарської продукції до країн СНД незначно (+10,3%) збільшилися – до 1,5 млрд дол., забезпечивши їм частку у 8,0% в українському експорті агропродовольства.

В цілому, ці чотири регіони (ЄС, країни Азії, країни Африки, країни СНД) закуповують понад 96% аграрної продукції українського виробництва, поінформували в ІАЕ.

Третій рік поспіль активно експортує українську агропродукцію Індія, яка торік закупила вітчизняної сільгосппродукції на суму 1,856 млрд дол. Частка Індії у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік 9,9%.

За інформацією заступника директора ІАЕ, важливими споживачами аграрної продукції українського виробництва стали Китай (1,172 млрд дол.), Нідерланди (1,162 млрд дол.), Іспанія (1,042 млрд дол.), Єгипет (889 млн дол.), Туреччина (801 млн дол.), Італія (738 млн дол.), Німеччина (667 млн дол.), Польща (657 млн дол.) та Саудівська Аравія (589 млн дол.). Ці десять країн за минулий рік сформували для експортерів українського агропродовольства трохи більше 50% валютних надходжень.

Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові культури, олія, насіння олійних культур, макуха, м’ясо та субпродукти, на які припадає близько 81% його вартісних обсягів, підсумував заступник директора ІАЕ.

 

Кличко виступить на економічному форумі у Давосі

Мер Києва Віталій Кличко візьме участь у Всесвітньому економічному форумі, який відбудеться у швейцарському Давосі 22-25 січня.

Про це повідомляє прес-служба столичної влади – Укрінформ.

“Основними темами цьогорічної зустрічі, яка збере близько 3 тис. учасників зі всього світу, стануть: світова економіка та геополітика, кліматична криза, четверта хвиля глобалізації, психічне здоров’я сучасного світу, Брекзит та інші”, – йдеться у повідомленні.

Кличко виступить під час дискусії “Smart Financing for Smart Cities”, присвяченої розширенню співробітництва між «розумними» містами та використанню альтернативних фінансових інструментів.

Також Кличко разом з братом Володимиром візьме участь у панельній дискусії на тему: «Smart City. Smart Sport» у форматі Ukrainian House Davos.

Окрім того, мер Києва виступить на ланчі, що традиційно організовує американське видання The Washington Post, та який збере цього року найвпливовіших американських і світових політиків і найпотужніших гравців світового бізнесу.

 

Британці навчають українських морпіхів за програмою ORBITAL

Морські піхотинці ЗСУ під керівництвом британських інструкторів в рамках навчально-тренувальної місії операції “ORBITAL” розпочали підготовку до ведення бойових дій за стандартами держав-членів НАТО.

Навчання відбуватимуться за чотирма напрямками: курс підготовки молодшого сержантського складу, курс розвідки, курс контрснайперської боротьби та курс ведення бойових дій у нічний час, повідомляє прес-служба Міноборони – Укрінформ.

“На одному з військових полігонів, що на Одещині, розпочалися чергові курси за програмою навчально-тренувальної місії Великої Британії “ORBITAL”. Основна мета цих курсів — підготовка українських військових до ведення бойових дій за різних умов та приведення наших підрозділів у відповідність до стандартів держав-членів НАТО“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, британські інструктори передаватимуть свій досвід морським піхотинцям для виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних Сил. Під час занять українські морські піхотинці вивчатимуть тактику ведення бойових дій в різних умовах, вдосконалюватимуть особисті навички та тренуватимуться діяти малими підрозділами.

За словами командира групи британських інструкторів капітана Кортні Різа, якого цитує прес-служба, кожного разу навчальна програма вдосконалюється і українська сторона вирішує, які навички є найбільш актуальними для неї. “Усі курси постійно переглядаються та покращуються… Перед початком роботи відбувається зустріч з командуванням, під час якої визначаємо, що саме бажано викладати під час курсу. Тому ми діємо у відповідності до запиту представників Збройних сил України”, – повідомив Рівз.

Він також відзначив, що британські військові у свою чергу використовують досвід, який мають українські військові, і який вони потенційно можуть використати у майбутньому, повідомляють в Міноборони.

 

Охорону кордону з Росією посилюють через вибори

Кордон з РФ посилюється через проведення виборів в Україні для уникнення будь-яких непередбачених ситуацій.

Про це сказав кореспонденту Укрінформу помічник голови ДПСУ Олег Слободян.

“Посилення кордону з РФ продовжується у рамках воєнного стану… Нічого особливого немає, але це робиться для того, щоб уникнути загроз, пов’язаних з виборами”, – сказав Слободян.

Він підкреслив, що вибори – це період коли можуть відбутись будь-які дестабілізаційні заходи у тому числі на кордоні з РФ. “Тому ми робимо все, щоб убезпечити наших громадян від ризиків”, – сказав Слободян.

Як повідомляв Укрінформ, 17 січня Держприкордонслужба України залучила спецпідрозділи для посилення охорони кордону з РФ. До охорони ділянки державного кордону з Російською Федерацією в межах Сумської, Харківської та Луганської областей додатково залучені спеціальні підрозділи Східного регіонального управління Держприкордонслужби України.

 

ІДІЛ узяла відповідальність за напад смертника на конвой у Сирії

Терористична організація “ІДІЛ” взяла відповідальність за теракт, який сьогодні було здійснено в Сирії.

Про це повідомляє AFP у Twitter – Укрінформ.

«Джихадисти “ІДІЛ” взяли відповідальність за напад смертника в Сирії», – повідомляє агентство.

Як відомо, сьогодні в результаті атаки терориста-смертника на спільний військовий конвой сил США та Сирійських курдських сил (YPG) загинули 5 людей зі складу YPG. За оновленими даними, всі п’ятеро загиблі належали до Сирійських курдських сил, один американський військовослужбовець поранений.

 

Дітям запропонують зіграти разом з оркестром

У Києві відзначатимуть день народження композитора Вольфганга Амадея Моцарта концертом для усієї родини «Таємниці старого Відня». Він відбудеться 26 січня в Будинку архітектора.

Як повідомляють організатори з агенції “Музичний сад”, у програмі концерту – відомі твори віденських класиків, такі як «Дитяча симфонія» Гайдна, «Анна полька» Штрауса, «Аве Марія»  Шуберта та інші музичні шедеври. Їх виконуватиме камерний ансамбль «Артехатта» під керівництвом скрипальки Мирослави Которович.

Також організатори концерту готують елементи оркестрового інтерактиву для маленьких слухачів, яким запропонують зіграти з оркестром.

“Якщо Ваша дитина ще не бувала на концертах класичної музики, можливо, це саме той захід, на якому треба бути?” – зазначають організатори.

Крім того, на дітей чекають сюрпризи від театру пантоміми “Plastic On”.

 

Українська біржа розпочала бета-тестування нової торговельної платформи

Українська біржа розпочала тестування нової торговельної платформи із залученням учасників торгів.

Про це повідомляє прес-служба біржі – Укрінформ.

“21 січня 2019 року Українська біржа починає тестування нової торговельної платформи із залученням учасників торгів. Тестування буде проводитись на віртуальних активах без ризику втрати реальних грошових коштів або цінних паперів. Плановий термін бета-тестування – 2 тижні. На поточному етапі система буде доступна тільки членам біржі через торговельні термінали. Підтримка шлюзу для інтернет-трейдингу запланована на наступний етап після переведення системи в режим промислової експлуатації”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що біржа за короткий термін створила нову платформу, враховуючи свій досвід і очікування учасників ринку.

“Платформа Phoenix в версії 1.0 підтримує базовий функціонал, який дозволить виконувати торговельні операції та операції репо з акціями, облігаціями та інвестиційними сертифікатами. В подальшому ми будемо удосконалювати її та модифікувати під нові продукти, але відповідаючи на запити наших клієнтів ринок запрацює повноцінно вже найближчим часом”, – заявив директор з розвитку бізнесу Української біржі Олексій Сухоруков.

Українська біржа – провідний оператор українського ринку цінних паперів. З 2009 року біржа є технологічним лідером українського фондового ринку. Зокрема, вперше в Україні запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг, операції репо, операції через центрального контрагента і строковий ринок.

 

Фінансування на виплату субсидій вистачить – Розенко

У Державному бюджеті України передбачено достатній обсяг фінансування, якого вистачить на виплату субсидій.

Про це журналістам сказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Обсяг фінансування, зафіксований у Державному бюджеті, він, в принципі, людей не повинен турбувати. Всі люди, які потребують субсидій, вони їх отримають. Все інше, зокрема питання фінансування, – це питання внутрішньо-державного механізму. Реформована система субсидій уже працює 3,5 роки. Тобто проблем із фінансуванням систем субсидії не буде. Все робитиметься вчасно, тому фінансування, необхідне для системи субсидій, у Державному бюджеті України на 2019 передбачено в повному обсязі і нам його вистачить”, – пояснив Розенко.

 

У Брюсселі показали документальний фільм про “українську Венецію”

У Брюсселі в рамках міжнародного проекту «Bridges. East of West» з успіхом пройшов показ документального фільму Олександра Течинського «Дельта», який присвячений життєвому укладу жителів “української Венеції” Вілково у дельті Дунаю.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Зйомки проводилися протягом двох зим. Ми свідомо обрали цей час, який є вільним від туристів та літньої метушні. Ми показали те, що хотіли показати – як люди живуть і працюють один на один з природою, зберігають свій уклад і традиції», – зазначив під час обговорення перегляду автор стрічки.

Фільм вражає силою людських образів, які побачив та відобразив у стрічці документаліст. Відповідаючи на запитання глядачів, чому люди, які знаходяться в кадрі, ніколи не дивляться в камеру, Олександр Течинський пояснив, що вони просто не звертали уваги на те, що він веде зйомку. Адже автор стрічки на час роботи став одним з них – важко працював на заготівлі очеретяної тростини або деревини, ставив сітки та ловив рибу, і лише інколи знімав на камеру.

Цікаво, що прем’єрного показу цієї стрічки її герої ще не бачили, тож Олександр Течинський має намір особисто привезти її у Вілково.

«Це не єдина тема. Резонанс отримала ще одна наша стрічка – «Все палає», присвячена подіям на Майдані. Зараз ми працюємо з військовою темою, на Донбасі, часто – на самому «нулі». Ймовірно, на жаль, але ця тема ще довго буде актуальною для України», – сказав Олександр Течинський у бесіді з кореспондентом Укрінформу.

Підбиваючи підсумок участі українських митців у проекті «Bridges. East of West» Посол України в Бельгії Микола Точицький подякував глядачам у залі за активну участь та інтерес до події.

«Фестиваль дозволив нам будувати мости взаєморозуміння, але це саме те, що ми намагаємося робити протягом останніх 27 років. Українські стрічки викликали активне обговорення, великий інтерес до України та до подій навколо неї. Щоб збудувати такі духовні мости, ми маємо говорити про минуле, сьогодення, і про майбутнє. Дякую компанії Артхаус Трафік, яка організувала цей фестиваль, та Жюльет Дюре, директору кінотеатру BOZAR. Без їх підтримки це свято не могло б відбутися», – зазначив український дипломат.

В рамках проекту у Брюсселі глядачам були також представлені художні стрічки – драма Марисі Нікітюк “Коли падають дерева” та класика українського кіно – “Астенічний синдром” Кіри Муратової.

 

Brexit: Дублін не погодився на двосторонні переговори з Лондоном

Ірландія не братиме участі у двосторонніх переговорах щодо Brexit, віддаючи перевагу веденню переговорів тільки як частина Євроcоюзу.

Про це заявила міністр в європейських справах Ірландії Хелен Макінті, повідомляє Reuters – Укрінформ.

«Те, що ми не можемо зробити і не будемо робити, тому що ми не беремо участі в цьому процесі, – це брати участь в будь-яких двосторонніх переговорах з DUP або будь-якою іншою політичною партією в Північній Ірландії або Великої Британії. Це переговори між ЄС і Великою Британією», – заявила Макінті.

Раніше видання The Sunday Times повідомило, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей планувала спробувати укласти двосторонню угоду з Ірландією, щоб уникнути «запасного механізму» і прикордонних перевірок. Член партії Північної Ірландії, підтримуючи Мей в парламенті, зазначив, що прямі переговори між його партією та урядом Ірландії «були б корисні».

Як повідомляв Укрінформ, 15 січня британські парламентарії не підтримали запропоновану прем’єром Терезою Мей угоду щодо Brexit.

Сьогодні Мей виступить із промовою про те, як вона продовжить вихід Великої Британії з ЄС після того, як її угода була відхилена законодавцями на минулому тижні.

 

Brexit: Мей представила “План Б” стосовно виходу Британії з ЄС

Прем’єр-міністерка Великобританії Тереза Мей у понеділок, 21 січня, оприлюднила в британському парламенті “План Б” стосовно виходу країни зі складу Європейського Союзу. Суть плану полягає у відновленні переговорів з Брюсселем стосовно питання прикордонного контролю між Північною Ірландією та Республікою Ірландія. Про це повідомляє УННіз посиланням на DW.

За словами Мей, цього тижня вона планує провести додаткові переговори стосовно північноірландського питання в парламенті, зокрема з представниками північноірландської Демократичної юніоністської партії (DUP), а потім представити результат цих дискусій у Брюсселі. Прем’єр-міністерка виключила можливість проведення повторного референдуму про Brexit, а також перенесення на іншу дату терміну виходу Великобританії з ЄС.

Своїм “Планом Б” Мей намагалася здобути підтримку парламенту, який 15 січня відхилив узгоджену її урядом угоду про вихід з ЄС, щоб уникнути невпорядкованого Brexit. Реакція на її промову, однак, була переважно негативною. За словами лідера опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіна, Мей відмовляється визнавати реальну ситуацію навколо її угоди.

Прихильники Brexit, у свою чергу, відкидають досягнуту з Брюсселем домовленість про те, що Великобританія залишиться в митному союзі з ЄС, якщо про інше не буде домовлено на кінець перехідного періоду. На думку противників угоди, це прив’яже Сполучене Королівство до Євросоюзу.

Як повідомляв УНН, прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей пообіцяла, що надасть парламенту можливість грати більш активну роль під час обговорення майбутньої угоди Brexit з Брюсселем.

Як інформував УНН, 25 листопада минулого року країни-члени ЄС схвалили проект договору про Brexit, що регламентує ключові питання виходу Сполученого Королівства зі складу ЄС. Однак 14 січня британський парламент відмовився його ратифікувати.

Європейська комісія вже розробила план заходів на випадок Brexit без угоди. Передбачено 14 заходів, які необхідні для обмеження шкоди, що може бути спричинена реалізацією сценарію “без угоди”. Передусім мова йде про торгівлю, транспортне сполучення та фінансову сферу.

У випадку Brexit без угоди узгоджений раніше перехідний період до 2020 року скасовується, що може спричинити проблеми для понад трьох мільйонів громадян ЄС, які мешкають у Великій Британії, а також для мільйона британців у Євросоюзі. Єврокомісія виступає за те, щоб держави-члени ЄС погодили надання статусу підданим Великої Британії для узгодження соціальних виплат та медичного страхування. Вихід Великої Британії з ЄС запланований на 29 березня 2019 року.

 

Судна, що горять в Чорному морі, причетні до незаконного постачання газу в Сирію – МінТот

Судна “Маестро” та “Канді”, які під час перевезення скрапленого газу зайнялися в Чорному морі, залучені до незаконного постачання газу в Сирію, починаючи з 2016 року. Про це повідомляє УННіз посиланням на МінТОТ, яке має інформацію з даних Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC).

“За даними Офісу з питань контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна „Канді“ та „Маестро“ задіяні до незаконних поставок газу в Сирію, починаючи з 2016 року”, — повідомляється у прес-центрі міністерства.

Повідомляється, що на кораблях не працювала система AIS, яка надає можливість не тільки вчасно реагувати на аварії суден та надавати допомогу потерпілим, але й відстежувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів.

“За даними міжнародних моніторингових систем, танкер „Канді“ вийшов із російського порту „Темрюк“ 20 січня, але на момент аварії на судні не працювала система AIS (Automatic Identification System). Те ж саме спостерігалося і на танкері „Маестро“ — остання інформація про судно зафіксована AIS 9 січня 2019 року”, — додали у прес-центры міністерства.

“Такі дії іноземних компаній, причетних до морських перевезень, спрямовані на уникнення відповідальності з боку українського законодавства, а також намагання не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватись міжнародно-правові санкції”, — наголосили в МінТОТ.

У міністерстві кажуть, що наразі важко встановити походження газу, який перевозився, однак за наявною інформацією судна “Канді” та “Маестро” залучались до поставок газу, видобутого як з українського шельфу, так і з інших країн.

У міністерстві додається, що вказані судна раніше заходили до закритих портів тимчасово окупованого Криму та є порушниками режиму тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, в районі Керченської протоки сталася пожежа на двох суднах під прапором Танзанії — “Кандій” і “Маестро”. За попередньою інформацією, судна під прапором Танзанії йшли з Темрюка до Лівії зі скрапленим газом на борту. А в районі Керченської протоки, в 16 кілометрах від берега, на одному з них стався вибух. Щоб врятуватися, люди стрибали у воду.

У результаті пожежі на двох суднах біля Керченської протоки загинуло 11 осіб, 12 осіб врятовано.

 

Зросла кількість жертв пожежі у Керченській протоці

Рятувальники підняли з води в районі інциденту з двома суднами біля Керченської протоки тіло 11-го загиблого моряка.

Про це повідомили “Інтерфаксу” в Росморрічфлоті – Укрінформ.

“Підняли тіла 11 загиблих, за уточненими даними ще 12 підняли живими”, – сказали у відомстві.

Тим часом, джерело в службах морського пошуку і порятунку повідомило, що ще як мінімум троє моряків, скоріш за все, загинули. “Під воду пішли ще три тіла, їх не встигли підняти”, – сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, два судна загорілися в понеділок увечері в районі Керченської протоки. Раніше повідомлялося, що десять людей загинули, 14 моряків удалося витягнути з води живими, доля семи осіб залишалася невідомою.

За попередніми даними, на борту суден перебувала 31 особа – громадяни Туреччини та Індії. Громадян України серед екіпажів суден немає.

Пожежа сталася на двох суднах “Канді” й “Маестро” під прапором Танзанії, які перебували на якірній стоянці в нейтральних водах. Місце події розташоване за 15 морських миль від мису Такіль. За словами представника Росморрічфлоту, від суден, які перебували неподалік, було отримано інформацію, що на одному з двох суден, які знаходилися поруч, мабуть, йшла перевалка палива, потім стався хлопок зі спалахом; спочатку пожежу помітили на одному судні, потім вогонь перекинувся на друге

 

Луценко переконаний, що “плівки Мельниченка” були спецоперацією ФСБ

Юрій Луценко переконаний, що так звані “плівки Мельниченка”, були спецоперацією ФСБ Росії.

Про це він зазначив в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я глибоко переконаний, що “плівки Мельниченка” – операція ФСБ проти українського президента, який посмів заявити несміливо, але чітко про рух до НАТО. Решта було справою мистецтва”,- сказав він.

Генпрокурор нагадав, що раніше у ЗМІ були публікації і про те, що наприкінці 2004 року колишній майор держохорони президента Леоніда Кучми Микола Мельниченко з’явився у Москві.

“Знаходячись у міжнародному розшуку, Мельниченко раптом з’являється у Москві, показує газету з датою на Червоній площі і через керівництво ФСБ передає керівництву СБУ запрошення, щоб дві людини від Кучми – він назвав прізвища Пінчука або Бакая – прибули до нього на переговори про продаж плівок”,- зазначив генпрокурор.

“Бакай поїхав і вручив Мельниченку і Ляшкевичу 2 млн доларів. Після цього ФСБ плівки переслало СБУ”,- додав він.

При цьому генпрокурор зазначив, що не може стверджувати, що Мельниченко працював на ФСБ.

“Я думаю, що його використали всліпу… а далі я не можу розголошувати матеріали слідства”, – резюмував він.

Касетний скандал спалахнув після оприлюднення записів із кабінету президента восени 2000 року, які свідчать про нібито причетність Леоніда Кучми та інших високопосадовців і політиків до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

 

Луценко не побачив доказів провини Кучми у вбивстві Гонгадзе

Генеральний прокурор Юрій Луценко констатує, що юридичних доказів вини президента Леоніда Кучми в організації вбивства журналіста Георгія Гонгадзе немає.

Про це він сказав в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону, пише “Лівий Берег” – Укрінформ.

“Що я думаю про справу Гонгадзе. Коротко: у мене зараз немає юридичних доказів, що саме Кучма давав прямий наказ на вбивство Гонгадзе. На жаль, майор Мельниченко так і не здав оригінальних записів і записуючих пристроїв”, – заявив Луценко.

За словами генпрокурора, без цього юридичне вирішення долі Кучми в цій справі неможливо.

“…Але я вважаю, що Кучма створив атмосферу, при якій невдоволення Президента вловлювалося оточенням, і приймалося рішення, хто швидше знищить ворога керівника еліт, диктатора”, – наголосив Луценко.

Генпрокурор додав, що з цього приводу у Генпрокуратури є питання до Мельниченка але він відмовляється співпрацювати зі слідством.

Нагадаємо: у 2013 році Служба безпеки України відновила досудове слідство у відношенні Миколи Мельниченка за підозрою в розголошуванні державної таємниці. У 2014 році Генеральна прокуратура повторно вивчала раніше закрите кримінальне провадження щодо можливої причетності Кучми до вбивства Гонгадзе. У вересні 2018 Печерський районний суд Києва заарештував все майно колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка в Україні і дозволив його затримати.

 

Екс-міністр Кравченко покінчив життя самогубством – Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає, що екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко покінчив життя самогубством. Про це він заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону, передає УНН.

Генпрокурор зазначив, що не виключає те, що Кравченка могли до цього підштовхнути, але водночас екс-міністр сам прийняв таке рішення.

“Він сам до цього прийшов”, — сказав Луценко, не уточнивши при цьому, хто міг підштовхнути Юрія Кравченка до цього кроку.

Нагадаємо, екс-міністр внутрішніх справ (1995-2001) Юрій Кравченко був знайдений мертвим на своїй дачі вранці 4 березня 2005 року, напередодні свого дня народження, в елітному селищі “Золоті ворота” в Конча-Заспі під Києвом, з двома вогнепальними пораненнями в голову.

У той день він повинен був прийти за повісткою на допит до Генеральної прокуратури України з відновленим після “помаранчевої революції” розслідування “справи Гонгадзе”.

Як відомо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України — Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 13 років.

Ще один обвинувачений — Олексій Пукач — перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 року в селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Олексія Пукача затримали.

Слідством було встановлено, що О.Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка, який був знайдений мертвим 4 березня 2005 року в своєму будинку під Києвом з двома вогнепальними пораненнями в голову.

Нагадаємо, 29 січня 2012 Печерський районний суд Києва засудив Олексія Пукача до довічного ув’язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

 

Луценко виступає за легалізацію проституції і проти легалізації наркотиків

Генеральний прокурор Юрій Луценко виступає за легалізацію проституції в Україні і проти того, щоб були легалізовані наркотичні засоби. Про це він заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону, повідомляє УНН.

На питання, чи потрібно легалізувати в Україні проституцію, він відповів наступне: “Думаю, що так. Пам’ятаю, що в тому парламенті не знайшлося людини, яка захотіла б бути автором такого закону. Але те, що сьогоднішня проституція є джерелом величезної корупції, в першу чергу, у силовиків і вона дійсно є, треба негайно приймати рішення. Так, це непросто, але тим не менш, треба визнавати реалії і робити їх менш небезпечними для суспільства”.

Генпрокурор додав, що проституція під контролем – є більш вигідною для суспільства.

“Проституція під контролем є набагато вигіднішою суспільству ніж її нібито нелегальне процвітання. До речі тут є маленьке питання. Дуже багато вбивств серійних маніяків пов’язані з сексуальним незадоволенням, дуже багато. Я вважаю, що такий закон повинен бути прийнятий. Інше питання – хто і коли посміє це внести в парламент”, – заявив Генпрокурор.

На питання, чи потрібно легалізувати наркотики, він відповів: “Тут я категоричний противник”.

Як повідомляв УНН, плівки майора Мельниченка, на яких, колишній президент України Леонід Кучма, нібито, дає вказівки про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, є спецоперацією Федеральної служби безпеки Російської Федерації проти Кучми, заявив Луценко.

 

Франція викликає “на килим” посла Італії через заяви про Африку

У понеділок МЗС Франції викликало італійського посла через коментарі заступника голови уряду Італії Луїджі Ді Майо, в яких той звинуватив Париж у продовженні колонізації Африки.

Про це повідомляє Reuters – Укрінформ.

«Посол Тереза Кастальдо була викликана в понеділок вдень помічницею міністра європейських справ Франції Наталі Лоазо», – йдеться у повідомленні.

Заяву про те, що люди залишають Африку, бо європейські країни, зокрема Франція, ніколи не припиняли колонізувати її, Ді Майо зробив виступаючи у суботу під час поїздки до регіону Абруццо.

“Якби Франція не мала своїх африканських колоній, а це те, як вони повинні називатися, вона була б 15-тою економікою світу. Натомість вона входить до числа перших. Саме через те, що вона робить в Африці“, – додав італійський чиновник.

 

Додон підтримає проросійську партію на парламентських виборах

Президент Молдови Ігор Додон не братиме участі у чергових парламентських виборах, але надасть політичну підтримку проросійській Партії соціалістів.

Про це він заявив у своєму зверненні до громадян, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Хочу відповідально заявити, що прийняв рішення не брати участі у парламентських виборах в якості кандидата у депутати, а сконцентрувати свою увагу й увагу адміністрації президента на проведенні активної внутрішньо- і зовнішньополітичної діяльності щодо вирішення питань стратегічного розвитку країни», – заявив Додон.

Президент зазначив при цьому, що його моральна і політична підтримка буде на боці Партії соціалістів, яка висунула його на президентських виборах 2016 року і підтримувала протягом останніх двох років.

Раніше Додон заявляв, що не виключає своєї участі у майбутніх парламентських виборах.

Згідно з Конституцією Молдови, президент не може брати участі у парламентських виборах за партійними списками.

Чергові парламентські вибори пройдуть у Молдові 24 лютого. Вибори вперше пройдуть за змішаною системою: 50 депутатів (з 101) будуть обрані за партійними списками, а решта 51 – за одномандатними округами.

Цього ж дня у країні пройде консультативний референдум з питання скорочення кількості депутатів парламенту з 101 до 61. Якщо результати референдуму затвердить Конституційний суд, то на наступних виборах парламент Молдови складатиметься тільки з 61 депутата.

 

Суд вивчив швейцарські матеріали у справі Мартиненка

Суд у справі колишнього депутата Миколи Мартиненка закінчив досліджувати докази, надані на флешці прокуратурою Швейцарії.

Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook – Укрінформ.

“У Києві відбулось судове засідання у справі колишнього народного депутата та інших осіб, підозрюваних у незаконному заволодінні коштів ДП “НАЕК Енергоатом”. Cудом закінчено дослідження доказів, отриманих в результаті виконання запиту про міжнародну правову допомогу компетентними органами Швейцарської Конфедерації, що містяться на флеш-носії, зокрема досліджено документи щодо надходження коштів, отриманих за контрактом між НАК «ДП «НАЕК Енергоатом» та ШКОДА ДжіЕс на рахунок панамського офшору БРАДКРЕСТ, а також документи щодо використання вищевказаних коштів в інтересах родичів та близьких осіб екс-народного депутата”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, як повідомили у САП, 21 січня суд розпочав дослідження доказів, здобутих під час проведення обшуку у колишнього співвласника «Діамантбанку».

На наступному судовому засіданні, що відбудеться о 15:00 24 січня, заплановано продовжити дослідження доказів сторони обвинувачення.

Як повідомлялося, Шевченківський райсуд Києва 22 жовтня розпочав розгляд справи щодо екс-депутата Мартиненка. Окрім нього, у справі проходять ще п’ятеро обвинувачених: Володимир Богданець, Олександр Сорокін, Сергій Перелома, Руслан Журило та Валерій Васильков, які є посадовцями “Нафтогазу України”, “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії”, “СхідГЗК” та “Ядерного палива”.

За даними САП, Мартиненку та Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП “НАЕК “Енергоатом” при укладенні та виконанні контрактів на постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні й виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму 6 млн 400 тис. 777.

Крім того, Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами ДП “СхідГЗК” у розмірі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення та виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП “СхідГЗК” через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

 

Земельна реформа: у Раді взялися за підготовку правил купівлі-продажу

Робоча група при Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин напрацьовує пропозиції щодо земельної реформи.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради – Укрінформ.

“Відбулось засідання робочої групи, створеної при Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин, з напрацювання пропозицій щодо проведення земельної реформи”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що в засіданні взяли участь народні депутати – члени профільного комітету, представники Світового банку, Незалежної асоціації банків України, Національного банку, Держгеокадастру, керівники та фахівці профільних аграрних асоціацій, науковці.

“Учасники робочої групи обговорили питання щодо можливих шляхів надання банківськими установами довгострокових пільгових кредитів на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення після скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Із презентаціями з даного питання було заслухано координатора проектного офісу Незалежної асоціації банків України Дмитра Глінського та експерта Світового банку, провідного спеціаліста фінансового сектору Вахе Варданяна”, – розповіли в прес-службі ВР.

Також у прес-службі зауважили, що окрему увагу учасники робочої групи приділили обговоренню положень проекту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення”, зокрема, в частині етапів запровадження обігу земель, учасників ринку і площі земель, яка може бути придбана у власність фізичними та юридичними особами, концентрації максимальної площі земель у одного учасника ринку.

“За результатами обговорення учасники заходу наголосили на необхідності подальшого доопрацювання проекту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення” з урахуванням озвучених пропозицій та його обговорення на наступному засіданні робочої групи”, – ідеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

20 грудня 2018 року Верховна Рада подовжила заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення на рік — до 1 січня 2020 року.

 

Канадські офіцери дали майстер-клас поліцейським Прикарпаття

В Івано-Франківській області канадські поліцейські розпочали п’ятиденні курси для слідчих, дільничних та патрульних області. Офіцери-викладачі працюють в рамках канадської поліцейської місії.

Про це повідомляє Сектор комунікації ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області – Укрінформ.

«Сьогодні, 21 січня, на базі Тренінгового центру поліції в області розпочались п’ятиденні навчальні курси за тематикою вступу до кримінальних розслідувань, в яких взяли участь працівники слідчих підрозділів, дільничні офіцери поліції та патрульної поліції. Навчання підготували й проводять троє канадських поліцейських. які працюють в Україні в рамках канадської поліцейської місії», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що курс навчання сформований на канадських стандартах і адаптований під українське законодавство. Його пройдуть 24 правоохоронці Прикарпаття. По закінченню навчання вони отримають відповідні сертифікати.

 

Уряд Трампа допоміг Дерипасці отримати вигоди від угоди по санкціях – NYT

Угода між російськими “алюмінієвими” компаніями та мінфіном Трампа про скасування санкцій США за умови зменшення долі Олега Дерипаски в їхніх акціях насправді принесли дивіденди самому олігарху та залишили контроль над бізнесом у його руках.

Про це повідомило в понеділок впливове американське видання The New York Times із посиланням на засекречені деталі угоди, укладеної між компаніями Дерипаски й адміністрацією Трампа – Укрінформ.

“Конфіденційний юридичний документ, підписаний обома сторонами, свідчить, що угода, яку адміністрація обговорювала з підконтрольними російському олігарху Олегу Дерипасці компаніями, може зменшити покарання, ніж було заявлено раніше”, – зазначає видання.

Зокрема, таємна угода “містить положення, які звільняють його (Дерипаску – ред.) від сотень мільйонів доларів заборгованості” перед банком ВТБ, а також залишають компанії під переважним контролем олігарха та його близького оточення.

Так, адміністрація Трампа погодилась зняти санкції проти компаній “Русал”, En+ та “ЄвроСібЕнерго” за умови, якщо Дерипаска зменшить свою долю в акціях цих компаній з 70% до менше ніж 50%, тобто втратить контрольний пакет акцій. Мінфін оприлюднив основні положення домовленостей у листі Конгресу США на початку цього місяця, однак не розкрив конфіденційних деталей. Глава мінфіну лише заявив, що російська сторона виконала умови домовленості, й тому санкції можуть бути зняті.

Тим часом, після детального ознайомлення з документом, NYT зазначила, що Дерипаска передав 14% акцій своєї компанії EN+ банку ВТБ. Таким чином, він розплатився з банком із заборгованістю в сотні мільйонів доларів. Це, за попередніми оцінками, близько $800 млн плюс дивіденди, які отримає банк.

Крім того, інша частина акцій, яка начебто була виведена з-під контролю Дерипаски, передана благодійному фонду “Вольное дело”, заснованому самим же олігархом. Йдеться, зокрема про 21 млн акцій EN+, що становить 3,22% від усього пакету.

Водночас, олігарх заявив про передачу 10,55% акцій EN+ швейцарській компанії Glencore, яка є одним із найбільших споживачів російського алюмінію й щільно пов’язана з бізнесом Дерипаски.

Крім того, частина акцій зараз належить близьким до Олега Дерипски особам, зокрема, його колишній дружині Поліні Юмашевій та її батьку, Валентину Юмашеву (через акції компанії Orandy Capital). “Разом, пан Деріпаска, його фонд, його колишня дружина, її батько та компанія Orandy Capital володіють майже 57 відсотками EN+”, – зазначає The New York Times.

Водночас, у публікації йдеться, що після того, як мінфін Трампа заявив про готовність зняти санкції з компаній Дерипаски, акції “Русала” та EN+ різко зросли, що сприяло посиленню портфелів олігарха, його сім’ї та ВТБ. Якщо врахувати, що Дерипаска, його оточення та ВТБ тісно пов’язані з Кремлем, стає очевидним, хто виграв від угоди з урядом Трампа.

“Рахунок такий, що перемога залишилась за Путіним”, – наводить газета у цьому зв’язку висловлювання екс-посла США в Росії Майкла Макфола.

 

Трамп назвав економічне уповільнення в Китаї результатом суперечок зі США

Нинішній глава Білого дому Дональд Трамп вважає, що нинішнє економічне уповільнення, яке спостерігається в Китаї, стало результатом торгових суперечок зі США та запропонував Пекіну покінчити з цими “іграми”.

Таку заяву президент США розмістив на власній сторінці в мережі Twitter – Укрінформ.

“Китай відзначив найнижчі з 1990 року економічні показники – через торгівельні суперечки зі США, а також нову політику. Це створює сенс для Китаю нарешті укласти справжню угоду та припинити ігри!”- написав глава Білого дому.

Тим часом, у понеділок МВФ оприлюднив чергову доповідь “Перспективи розвитку світової економіки” у якій зростання ВВП Китаю визначено на рівні 6,6% за підсумками 2018 року. Водночас, за прогнозами Фонду, впродовж наступних двох років цей показник залишатиметься на рівні 6,2%, що відповідає й попередньому прогнозу МВФ.

У доповіді Фонду також йдеться, що торговельні суперечки між США і Китаєм є однією з головних причин уповільнення показників світової економіки в цілому.

 

Штати продовжують виведення військ із Сирії попри теракти ІДІЛ

Незважаючи на останні терористичні атаки ІДІЛ у Сирії, в тому числі проти військових США, американська сторона продовжує виведення сил з цієї країни та обговорює цей процес із союзними країнами в регіоні.

Як повідомили в Держдепартаменті США, це питання обговорили в понеділок глави зовнішньополітичних відомств Сполучених Штатів і Туреччині, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Держсекретар США Майкл Помпео мав сьогодні телефонну розмову з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу. Вони обговорювали триваючу американсько-турецьку взаємодію в рамках обдуманого й скоординованого виведення американських військ із Сирії”, – йдеться в заяві Держдепу за підсумками спілкування двох лідерів.

Крім того, держсекретар Помпео підкреслив важливість збереження безпеки турецького кордону, а також угруповань курдів, які працювали разом із силами Глобальної коаліції з протидії ІДІЛ на чолі зі США.

Нагадаємо: після оголошення президентом США рішення про виведення військ із Сирії, протягом останнього тижня відбулося щонайменше два терористичних напади, в тому числі, на американських військових.

Через це, на політичному рівні в Сполучених Штатах стало лунати дедалі більше закликів припинити процес виходу сил США із Сирії, принаймні до повної поразки терористів “Ісламської держави”.

 

У Північній Кореї знайшли таємну базу із балістичними ракетами

Розслідувачі виявили таємну базу балістичних ракет у Північній Кореї.

Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на доповідь Beyond Parallel, що фінансується Центром стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) – Укрінформ.

База виявилася одним із 20-ти заявлених північнокорейським урядом місць зберігання ракет.

Згідно з доповіддю, вона не є частиною договору з денуклеаризації між Сполученими Штатами та Північною Кореєю, так як про існування цього місце не було оголошено. Як повідомляється, база служить штабом для ракетної бригади стратегічних сил Nodong.

Нагадаємо: в кінці травня 2018-го КНДР урочисто і “на камери” ліквідувала ядерний полігон Пхунгері. У червні Трамп і Кім зустрілися на історичному саміті в Сінгапурі, підписавши документ про денуклеаризації КНДР під гарантії США протягом 2,5 років.

За тиждень до цього видання Bloomberg повідомляло про те, що Північна Корея розвиває свою ядерну програму всупереч заявам лідера КНДР Кім Чен Ина про припинення випробувань. Видання посилалося на профільних експертів, результати аналізу знімків, зроблених супутником, і витік в американській розвідці. За цими даними, Північна Корея виробляє ракети і боєголовки з звичайною швидкістю.

 

Ризики у світовій економіці продовжують накопичуватися – головний економіст ООН

Зростання світової економіки 2019-го року складе близько 3%, проте глибший аналіз свідчить про накопичення ризиків.

Про це Головний економічний експерт ООН, заступник Генерального секретаря ООН з економічного розвитку, Елліотт Гарріс розповів під час презентації “Світова економічна ситуація і прогнози на 2019 рік” в ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Серед таких ризиків він виділив безпрецедентно високі рівні зовнішніх боргів, нерівномірність розвитку, обмежені важелі для реагування у разі глобального економічного спаду. Водночас, довіра до багатосторонньої економічної співпраці продовжує падати.

“Накопичення ризиків у глобальній економіці посилюється. Вони здатні знизити економічну активність та нанести серйозну шкоду подальшим довгостроковим перспективам розвитку”, – заявив Гарріс.

Він додав, що згідно висновкам доповіді ООН, світова економіка продовжить зростати приблизно на 3% у 2019 році. Проте зауважив, що глибший аналіз свідчить про глибинні проблеми із базою та якістю цього зростання, яке залишається нерівномірним і часто не сягає країн і груп, які його найбільше потребують.

Головний економіст ООН звернув увагу на основні фактори ризику для світової економіки у 2019-му році.

“З минулого року посилилися торговельні суперечки, зокрема між США та КНР. Рівні внутрішніх та зовнішніх боргів різних країн зросли до історичних максимумів. Водночас, зросли фінансові вразливості”, – зауважив він.

Гарріс застеріг, що зовнішні борги нині сягли рівнів вищих за ті, які передували світовій фінансовій та економічній кризі 10 років тому. На його думку, нинішня ситуація ще й більш загрозлива, оскільки у разі початку глобального економічного спаду, країни матимуть значно “скормніші” важелі для реагування.

“У разі глобального економічного спаду, ключовим особам, відповідальним за економічну політику, буде складно відреагувати рішуче. Нині простір для дій у монетарній і податковій сфері набагато більш обмежений у багатьох країнах у порівнянні із ситуацією на початку глобальної економічної і фінансової кризи десять років тому”, – зауважив він.

Головний економіст ООН висловив жаль через те, що країни все більше відвертаються від багатосторонньої економічної співпраці, надаючи перевагу економічному націоналізму. На його думку, такий підхід є зрозумілим з огляду на незадоволення результатами глобальної економіки, але й створює додаткові загрози. Зокрема, у разі глобального економічного спаду, досягнути координації надзвичайних заходів, яка спостерігалася 10 років тому, буде значно складніше.

Нагадаємо: у понеділок, 21 січня, ООН презентувала доповідь щодо світової економічної ситуації та прогнозів на 2019 рік, наголосивши на загрозах зменшення багатосторонньої співпраці, ізоляціонізму, погіршення фінансових показників і посилення торговельних суперечок у світі.

 

Марина Порошенко та МЗС Ізраїлю розвиватимуть інклюзивну освіту в Україні

Дружина Президента України Марина Порошенко та керівництво Центру з розвитку міжнародного співробітництва МЗС Ізраїлю уклали угоду про співпрацю та впровадження кращих практик інклюзивної освіти в Україні.

Про це повідомляється на сторінці Петра Порошенка у Facebook – Укрінформ.

“Марина та керівництво Центру з розвитку з міжнародного співробітництва «MASHAV» при Міністерстві закордонних справ Ізраїлю уклали спільну угоду про співпрацю та впровадження кращих практик інклюзивної освіти в Україні”, – зазначив Президент.

Зокрема, за його словами, заплановано проведення спільних інформаційно-просвітницьких заходів для освітян, громадських організацій та батьківських об’єднань, а також профільних державних установ.

Також Перша леді зустрілася з українською громадою в Державі Ізраїль та подякувала їм за збереження історичної пам’яті, культурних традицій та духовного розвитку з Україною, а також – за гуманітарну допомогу українцям та популяризацію української культури в Ізраїлі через українську пісню.

 

Ще 10 кандидатів виключили з конкурсу до Антикорупційного суду

Ввечері 21 січня закінчилось друге спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо 12 кандидатів.

За його підсумками ще 9 сумнівних кандидатів виключили з конкурсу до Антикорупційного суду, ще один кандидат покинув конкурс за власним бажанням, повідомляє прес-служба вищої кваліфікаційної комісії суддів України – Укрінформ

З конкурсу виключили Петра Бурду, Миколу Дідика, В’ячеслава Дмитрієва, Олега Кімстачова, Віктора Онуфрієва, Івана Соловйова, Руслана Хитрика, Тетяну Черниш та Дмитра Ягунова.

Кандидат Микола Дідик зняв свою кандидатуру із конкурсу добровільно.

Кандидати мали можливість прокоментувати сумніви щодо їхньої доброчесності та професійності, висловлені міжнародними експертами, а також відповісти на додаткові запитання.

«За результатами засідання участь у конкурсі продовжують Інна Білоус, суддя, яка заборонила акцію протесту у Тернополі під час Революції Гідності та потрапила до списку негідних кандидатів до Антикорсуду на думку громадськості, та Петро Феськов, до майна якого попередньо були питання», — повідомляє Центр протидії корупції.

Наступні спільні засідання ВККС та ГРМЕ заплановані на 22 січня, 23 січня, 24 січня та 28 січня.

Раніше Громадська рада міжнародних експертів виключила з конкурсу до Антикорсуду 8 кандидатів. Рада міжнародних експертів сумнівалася у доброчесності майже половини зі 113 кандидатів.

 

Підозрюваних у нападі на депутата Гусовського судитимуть

До суду направили обвинувальний акт стосовно 19 осіб, підозрюваних у нападі на депутата Київради Сергія Гусовського. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу столичної прокуратури.

“Київською місцевою прокуратурою №10 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 19 осіб, які в приміщенні КМДА вчинили хуліганські дії відносно депутата Київської міської ради Сергія Гусовського”, – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, 4 жовтня 2018 року зазначені особи облили депутата Київської міськради розчином “брильянтового зеленого” та закидали його яйцями. Крім того, як повідомили у відомстві, коли працівники поліції намагалися припинити протизаконні дії хуліганів, останні чинили їм опір.

“Під процесуальним керівництвом прокурорів місцевої прокуратури зібрано достатньо доказів для обвинувачення зловмисників у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 296 КК України (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю (хуліганство), вчинене групою осіб) та за ч. 2 ст. 342 КК України (опір працівникам правоохоронного органу, у зв’язку з виконанням цими працівниками своїх службових обов’язків)”, – зазначили у прокуратурі.

Підозрюваним загрожує до чотирьох років позбавлення волі.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року вранці під будівлею Київської міської ради облили зеленкою депутата Київради Сергія Гусовського.

Київська поліція розглядає три версії нападу на депутата.

Поліція затримала 19 осіб, причетних до інциденту. Суд обрав їм запобіжні заходи.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 553

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua