Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 22.04.2019

Інформдень: 22.04.2019

Окупанти 11 разів обстріляли позиції ООС, є загиблий та поранений

Від початку поточної доби збройні формування Російської Федерації 11 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил, з них двічі – із застосуванням забороненого Мінськими угодами озброєння – мінометів калібру 82 мм.

Про це повідомляє у понеділок, 22 квітня, штаб операції Об’єднаних сил у Facebook – Укрінформ.

“Внаслідок обстрілів один військовослужбовець Об’єднаних сил загинув та один український захисник отримав поранення. На ворожі провокації підрозділи Об’єднаних сил дали адекватну відповідь. Втрати противника уточнюються”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” збройні формування РФ тричі обстріляли позиції Об’єднаних сил: з мінометів калібру 82 мм – поблизу населеного пункту Мар’їнка; з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – поблизу н.п.Павлопіль; з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – біля н.п. Авдіївка.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” противник 8 разів обстріляв позиції українських захисників: з мінометів калібру 82 мм – поблизу н.п. Новоолександрівка; тричі – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – біля передмістя н.п. Попасна; двічі – з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів, автоматичної стрілецької та снайперської зброї – поблизу н.п. Катеринівка; двічі – з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї – біля села Золоте-4.

У штабі ООС наголосили, що ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

 

Окупанти дев’ять разів порушили “тишу”, загинув військовий

Російсько-окупаційні війська від початку доби здійснили дев’ять обстрілів позицій українських оборонців. Унаслідок обстрілу один захисник загинув, ще один поранений.

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За уточненою інформацією, від початку поточної доби станом на 12.00 російсько-окупаційні війська здійснили вже 9 провокаційних обстрілів оборонних позицій українських героїв… Уночі, внаслідок обстрілів з боку російсько-окупаційних військ загинув один український герой, 1998 року народження. Окрім цього, внаслідок ворожих обстрілів отримав поранення один наш захисник. Наразі військовослужбовець отримує кваліфіковану допомогу в медичному закладі”, – повідомив речник.

Він уточнив, що вночі ворог тричі вів обстріли оборонців Новоолександрівки, де окупанти застосовували гранатомети різних типів та стрілецьку зброю. Також захисники після 01.00 ночі зафіксували розриви п’яти ворожих мін 82-го калібру. З 01.30 окупанти здійснили обстріл з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї оборонців Попасної. Ці ж види зброї ворог застосував з 06.45 по захисниках Катеринівки. О 07.10 поблизу Катеринівки зафіксовано ведення вогню ворожим снайпером.

З 07.20 до 08.10 російсько-окупаційні війська двічі застосовували гранатомети та інше піхотне озброєння по оборонцях Золотого-4. Крім того, за словами Гуцуляка, з 08.15 ворог розпочав обстріл з гранатометів різних типів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї по захисниках Павлополя. Ворожа збройна провокація тривала тут майже до 09.00.

Гуцуляк висловив щирі співчуття рідним та близьким загиблого героя, а також його бойовим побратимам.

 

У Гаазі завтра пройде зустріч Україна-РФ щодо звільнення моряків

У Гаазі, в Палаці Миру, 23 квітня пройдуть консультації між Україною та Росією щодо позову України до Міжнародного трибуналу ООН про звільнення українських суден та полонених моряків.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Facebook – Укрінформ.

“Буквально завтра (23 квітня) у Палаці Миру в Гаазі проводимо зустріч з російською стороною у форматі «обміну думками», передбаченого Конвенцією ООН з міжнародного права”, – написала Зеркаль.

За її словами, вимога до РФ лишається незмінною – усунути порушення міжнародного права і звільнити українських моряків і кораблі.

“Ми переконані у незаконності дій РФ по відношенню до наших моряків і не збираємося, як деякі політичні діячі, що без сумніву виходять не з інтересів України та уповають на добру волю Путіна, чекати на політичну “милостиню” з Кремля”, – сказала вона.

Зеркаль також наголосила на продовженні “доводити у судовому порядку нашу позицію щодо порушення Росією імунітету наших військових кораблів та моряків, гарантованого Конвенцією ООН з міжнародного морського права”.

Вона оприлюднила графік міжнародно-правової роботи на найближчі півтора місяця.

Так, 6-7 травня (попередньо) в Гамбурзі відбудуться слухання в Міжнародному трибуналі з морського права щодо вимоги звільнити моряків і кораблі.

3-7 червня в Гаазі тижневі слухання в Міжнародному Суді ООН щодо порушення Росією конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.

10-14 червня в Гаазі слухання у справі щодо порушення Росією прав України як прибережної держави.

 

У Києві висадили алею на честь політв’язнів та полонених Кремля

Активісти у Києві посадили понад сто дерев на честь політв’язнів та полонених моряків, яких незаконно утримують у РФ та окупованому Криму.

Про це Укрінформу повідомила журналістка Олександра Єфименко.

Акція відбулась у Новобіличах (вулиця Клавдіївська 40д). Територія під новою алеєю займає близько 40 соток.

«У нас було 24 саджанці верби. Ми подумали, що в таке символічне свято – Вербну неділю – варто не просто висадити дерева, а й нагадати про щось важливе, наприклад, про військовополонених моряків. А потім вирішили не обмежуватися тільки моряками і посадили по дереву для кожного політв’язня і військовополоненого. Ми хочемо, щоб, коли всі незаконно заарештовані повернуться додому, вони побачили, що ми їх чекали, і їх чекали їхні дерева», – розповіла активістка Олена Євич у коментарі Крим.Реалії.

Акція має символічну назву – “Садіть дерева, а не людей”. На кожному саджанці розмістили таблички з іменами українців, незаконно ув’язнених в РФ і анексованому Криму, у тому числі власного кореспондента Укрінформу в Парижі Романа Сущенка, журналіста Миколи Семени, режисера Олега Сенцова.

За даними МЗС України, загалом Росія незаконно утримує понад 70 українців. До їх числа не належать 24 моряки, захоплені РФ біля берегів Криму наприкінці листопада 2018 року, а також полонені в окупованих районах Донбасу.

Власного кореспондента Укрінформу Романа Сущенка на порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення в шпигунстві. У ФСБ заявили, що Сущенко є працівником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

4 червня 2018 року Сущенка засудили на 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд РФ визнав це рішення законним.

8 жовтня стало відомо про етапування Сущенка в місця відбування покарання. 7 листопада ФСВП Росії повідомила посольству України, що його етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

Олег Сенцов — український кінорежисер, сценарист та письменник, громадський активіст. Лауреат Премії Сахарова “За свободу думки” та Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

У травні 2014 року, після анексії Криму, Сенцов був затриманий російськими силовиками. За обвинуваченням у тероризмі засуджений на 20 років ув’язнення з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя, оголосив вирок автору “Радіо Свобода” і “Крим.Реалії” Миколі Семені. Журналісту призначили покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробним терміном три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Згодом суд пом’якшив вирок у частині додаткового покарання – зменшив термін заборони займатися публічною діяльністю з трьох років до двох.

 

РФ атакує політичний процес в Україні з 2016 року — Айвазовська

Спроби втручання Росії у вибори Президента України не мали системного характеру, але атаки на політичний процес у нашій країні через інтернет РФ розпочала ще в 2016 році.

Про це повідомила голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська в програмі “Свобода слова” на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“IT-втручання як такого не відбулося – воно було попереджено. Були певні спроби, але не системного характеру. ЦВК мала достатньо бюджетних коштів, кіберполіція та СБУ працювали в цьому напрямку, технічні мережі, які прокладено під землею, фактично були захищені та охоронялися, – все відбулося добре. Інше питання – це соціальні мережі та інтернет. Моє переконання в тому, що Росія почала атакувати політичний процес в Україні ще в 2016 році”, – зазначила Айвазовська.

Наслідками цього, за її словами, сьогодні є девальвація інститутів влади, недовіра та хейтерство, яке мало місце не лише під час виборів.

“На жаль, ми прийшли з цією емоцією до виборів – і нею ж таки закінчили”, – додала експерт.

 

Уряд знайде рішення для диверсифікації ринку нафтопродуктів – Гройсман

Уряд шукатиме рішення для подальшої диверсифікації ринку нафтопродуктів і зменшення залежності в цій сфері від Білорусі та Росії.

Про це у ефірі програми “Свобода слова” на ICTV сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас ринок достатньо диверсифікований, але ми, зрозуміло, ще певною мірою залежні від Білорусі, наприклад. Ми знайдемо рішення, яке дозволить вийти з ситуації з мінімальними втратами. Це непросте завдання, але ми його вирішимо”, – наголосив Гройсман.

Він додав, що в Росії є одне завдання – “поставити нас на коліна”. “Це не стосується нашого ставлення до Росії, це стосується їхнього ставлення до нас. Вони вважають, що ми маємо бути бідними, сірими і голодними, а вони годуватимуть нас подачками. Це їхній імперський погляд”, – сказав Гройсман.

Як повідомлялося, минулого тижня РФ заборонила експорт нафти і нафтопродуктів до України. А вчора Білоруська нафтова компанія тимчасово обмежила експорт нафтопродуктів у зв’язку з погіршенням якості нафти.

 

ЦВК завершує опрацювання протоколів – лишилося менше 1%

Центральна виборча комісія станом на 14.30 понеділка опрацювала 99,03 % електронних протоколів підрахунку голосів під час повторного голосування на чергових виборах Президента України.

Такі дані оприлюднені на сайті ЦВК – Укрінформ.

За результатами опрацювання 99,03 % е-протоколів лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22 % виборців.

Петра Порошенка підтримали 24,46 % виборців.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%.

 

У Зеленського зазначають, що єдиною державною мовою є українська

Одним із ключових пріоритетів для лідера президентських перегонів Володимира Зеленського є розвиток і підтримка української мови.

Про це сказав спікер виборчого штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що нехай спочатку Рада розбереться в усіх тих правках, які є до цього закону (про мову – ред.), нехай вони розглянуть і приймуть. Виходячи з позиції Зеленського, яка вчора була озвучена, єдиною державною мовою в Україні є українська мова. Розвиток і підтримка державної мови – один із ключових пріоритетів Президента”, – сказав Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 28 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроекту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.

У першому читанні “мовний” законопроект було ухвалено 4 жовтня 2018 року.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

 

Разумков про тарифи: цей процес доведеться пройти і Зеленському, і народу

У команді лідера президентських перегонів Володимира Зеленського наголосили, що питання зниження комунальних тарифів не є прерогативою Президента.

Про це повідомив політконсультант кандидата Дмитро Разумков в інтерв’ю “Факти ICTV”, відповідаючи на запитання, чи буде Зеленський добиватися зниження комунальних тарифів – Укрінформ

«Це не зовсім прерогатива Президента. Якщо ми говоримо про корупційну складову, яка часто лежить в основі тарифів – то позиція Президента багато в чому може вплинути на процес. Обіцяти, що це станеться через день-два, – (Зеленський) не може. Це процес, який буде непростим, цей процес доведеться пройти і Зеленському, і його команді, й українському народу”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) від 16 квітня, на думку 39% українців, наступний Президент у перші сто днів на посаді має знизити тарифи на комунальні послуги. Крім того, 35,5% українців очікують, що глава держави подасть законопроект про зняття недоторканності з суддів, депутатів і самого Президента. 32% респондентів очікують на початок або пришвидшення розслідування справ у резонансних корупційних питаннях, іще 23% очікують на початок переговорів з Росією. Водночас лише 3,3% респондентів вважають, що Президент упродовж ста днів на посаді має розпочати переговори про вступ до ЄС.

Як повідомлялося, за результатами опрацювання ЦВК 99,03% електронних протоколів у другому турі президентських виборів лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,46% громадян.

 

Тимошенко закликає Раду дати можливість Зеленському змінити голів силовиків

Лідер фракції ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко закликала колег по парламенту дати можливість новообраному президенту Володимиру Зеленському змінити керівників силового блоку і уряд, щоб негайно розпочати зміни в Україні.

Про це вона заявила на засіданні Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Люди не будуть чекати роками після цих виборів президента на зміни, тому нам потрібно повернутися до спільної відповідальності за ці зміни… Тому я хочу звернутися до всіх своїх колег у парламенті, щоб парламент, якому працювати ще півроку, не перетворився на гирі на крилах змін. Треба негайно дати можливість новому президенту поміняти силовиків – генерального прокурора, голову Служби безпеки України, міністра оборони, для того, щоб чітко подивитися, чи новий президент має політичну волю зі своїми новими силовиками притягнути всіх представників діючої влади, які були замішані в корупції за п’ять років, до кримінальної відповідальності. Це буде перший тест на зміни”, – сказала Тимошенко.

Вона також висловила сумнів у тому, що чинний уряд має працювати ще півроку до парламентських виборів, тому що “це буде та сама політика приниження людей, лобізму корупції і несправедливості”.

“Якщо в цього парламенту залишилась хоч крапля совісті, треба дати можливість сформувати новий уряд, який буде жити в абсолютно нових цілях і завданнях. Це буде означати, що невідкладні зміни мусять розпочатися сьогодні, а не завтра чи післязавтра або через півроку. І парламент мусить відіграти в цьому ключову роль. Треба … дати можливість здійснювати повноваження новому президенту абсолютно по новій концепції змін в Україні”, – переконана лідер фракції ВО “Батьківщина”.

 

Немає жодних юридичних чи політичних підстав для розпуску Ради – Парубій

Розпуск парламенту президентом можливий лише на чітко визначених у Конституції підставах, жодної з яких наразі немає.

Про це заявив на брифінгу в понеділок, 22 квітня, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Питання розпуску парламенту не є забаганкою будь-якого президента, розпуск може відбутися виключно на умовах, зазначених у Конституції”, – сказав Парубій.

Він нагадав, що президент може розпустити парламент, якщо протягом 30 днів у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій, коли протягом 30 днів Верховна Рада не може розпочати роботу або коли протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів не сформовано новий уряд.

“Жодної з цих умов на сьогодні немає”, – зазначив Голова Верховної Ради.

Він додав, що розпуск Верховної Ради також неможливий за 6 місяців до завершення каденції. За словами Парубія, юристи дискутують, чи йдеться про день виборів 27 жовтня, чи про день складання присяги 27 листопада, але в будь-якому разі 27 травня жодних передумов для розпуску парламенту не залишиться.

“Тому це насправді чергова політична дискусія, яка не матиме будь-якого продовження. Жодних юридичних чи політичних підстав для цього (розпуску парламенту – ред.) немає”, – резюмував Парубій.

21 квітня відбувся другий тур виборів Президента України. За результатами вже опрацьованих ЦВК понад 98% електронних бюлетенів, за Володимира Зеленського віддали свої голоси 73,19% виборців, за Петра Порошенка – 24,48%. Явка виборців становила 62,07%.

 

Парубій розповів, на коли передбачена інавгурація нового президента

Голова Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що інавгурація новообраного Президента України відбудеться виключно у термін, передбачений законодавством.

На цьому спікер наголосив під час брифінгу після Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я можу напевно сказати, що інавгурація відбудеться в термін, передбачений законом… Саму дату інавгурації визначатиме Верховна Рада своєю постановою. Очевидно це питання стане актуальним уже після того, як буде завершено підрахунок голосів та будуть опубліковані результати другого туру. Тоді це питання стане предметом дискусії, коли Верховна Рада на своїх пленарних засіданнях буде це визначати, узгоджуючи на консультаціях з новообраним президентом, яка має бути дата інавгурації», – пояснив Парубій.

Водночас Голова ВР нагадав, що згідно з законом передбачається 10 днів на оголошення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента України, які потім мають бути надруковані як рішення в газеті «Голос України». Після цього, за його словами, надається 30 днів на процедуру проведення інавгурації.

21 квітня відбувся другий тур виборів Президента України. За результатами вже опрацьованих ЦВК понад 98% електронних бюлетенів, за Володимира Зеленського віддали свої голоси 73,19% виборців, за Петра Порошенка – 24,48%. Явка виборців становила 62,07%.

 

Мей привітала Зеленського з перемогою на виборах

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей привітала Володимира Зеленського із перемогою в другому турі президентських виборів в Україні.

Про це вона повідомила у Twitter – Укрінформ

“Вітаю Володимира Зеленського з його успіхом на виборах”, – написала Мей.

Британський прем’єр зазначила, що стабільна Україна дуже важлива для безпеки Європи.

“Стабільність України має важливе значення для безпеки Європи, і я з нетерпінням чекаю тісної співпраці з вами”, – додала вона.

Мей також наголосила, що Велика Британія непохитно підтримує суверенітет України.

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах Президента України і наголосив, що тепер він справді стане слугою народу.

Як повідомлялося, у неділю, 21 квітня, пройшов другий тур виборів Президента України. За даними опрацювання Центральною виборчою комісією 97,24% електронних протоколів, лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,15% виборців. За Петра Порошенка проголосували 24,52%.

Вибори в Україні показали повну недовіру старому політичному класу — Гармс

Українці на президентських виборах виявили повну недовіру старому політичному класу.

Таку думку висловила голова делегації Європейського Парламенту Ребекка Гармз на прес-конференції Міжнародних спостерігачів за виборами в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я спостерігала за всіма виборами в Україні, починаючи з 2004 року, і хотіла б сказати, що, як на мене, під час цих виборів виборці справді показали, що вони невдоволені старим політичним класом, і висловили йому повну недовіру. Було б чудово, якби політики, яким цю недовіру висловили, подумали про цей сигнал, оскільки велика кількість українців висловила це саме таким чином”, – сказала Гармс.

Вона також запевнила, що Європейський Союз готовий продовжувати співпрацю з Україною, він буде підтримувати Володимира Зеленського як новообраного президента.

“Ми розуміємо, що очікування від пана Зеленського дуже високі, і новий президент має показати результати. Це дозволить зрозуміти, наскільки успішно пан Зеленський зможе з цими завданнями впоратися. Ми розуміємо, наскільки значні ці завдання, але ми готові допомогти”, – підкреслила Гармс.

 

Євродепутат Гармс назвала вибори президента “перемогою українців”

Депутат Європейського парламенту, німецький політик Ребекка Гармс привітала українців з тим, що вони мали можливість демократично та вільно здійснити свій вибір.

Про це йдеться в заяві Гармс від імені ЄП, переданій Укрінформу.

«Перш за все, ми хочемо привітати громадян України за їх глибоку прихильність до демократії, продемонстровану в конкурентній боротьбі, у якій вони мали вільний вибір», – заявила депутат.

Гармс також віддала належне «державній майстерності», продемонстрованій чинним Президентом України у сприйнятті демократичного вибору українців у ніч виборів, навіть після «розпеченої кампанії».

«Вчорашнє голосування – це, передусім, перемога українців», – заявила політик.

Вона оцінила перебіг голосування як мирний і впорядкований, без фактів насильства, а також такий, котрий проклав шлях для демократичного переходу влади. Це, на переконання Гармс, дуже важливо, враховуючи дуже «специфічну ситуацію», в якій відбулися ці вибори.

Гармс щиро шкодує, що багато українців не могли проголосувати, тому що Росія незаконно анексувала Крим, а агресія на сході триває.

«Вибори відбулися на тлі війни, що руйнує Східну Україну, війни, яка була розпочата російським президентом Путіним і має на меті дестабілізувати Україну», – йдеться у заяві, у якій нагадується про кількість жертв, поранених і внутрішньо переміщених осіб і біженців.

Гармс також звертає увагу на вплив «корозійної антиукраїнської пропаганди», яку Росія активізувала під час передвиборчої кампанії.

Європейський парламент, йдеться далі у заяві, заохочує та підтримує нового Президента у продовженні та посиленні реформ, зокрема, у сфері боротьби з корупцією та бідністю. Євродепутати-спостерігачі впевнені, що обраний Президент повністю усвідомлює свої обов’язки. Європейський Союз зі свого боку обіцяє йому повну підтримку у проведенні цих реформ.

Програму реформ слід проводити в тісній співпраці з усіма іншими державними установами, зокрема з Верховною Радою, особливо наголошується у заяві. Українські громадяни надали лідеру президентських перегонів сильний мандат з великою перевагою голосів, цей результат «також можна вважати як серйозну заявку на реформування до Верховної Ради».

Вона також нагадала, що європейський шлях України закріплений в українській Конституції. Це шлях, намічений Революцією гідності. Євросоюз та Європарламент твердо підтримуватимуть Україну в цьому процесі, йдеться у заяві.

Як повідомлялося, депутат Європарламенту від партії Зелених Ребекка Гармс очолювала групу спостерігачів Європарламенту на виборах Президента України.

21 квітня в Україні пройшов другий тур президентських виборів. За даними опрацювання Центральною виборчою комісією 99,3% електронних протоколів, лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,23% виборців. За Петра Порошенка проголосували 24,44% виборців.

 

Міжнародні спостерігачі зробили заяву щодо виборів Президента України

Міжнародні спостерігачі вважають, що 21 квітня другий тур виборів Президента України був добре організований, а зафіксовані незначні порушення не можуть вплинути на результати виборів.

Таку попередню заяву на брифінгу оприлюднив спеціальний координатор та керівник короткострокової місії спостерігачів ОБСЄ Георг Церетелі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Президентські вибори в Україні 2019 року були конкурентними і проводилися з повагою до базових свобод. Упорядкована передача влади має створити можливість для зміцнення демократичних інститутів та їхньої звітності”, – сказав він.

Водночас, за словами Церетелі, ця виборча кампанія не дозволила розкрити низку питань, які представляють загальний інтерес.

“Другий тур голосування був добре організований, проте були певні зауваження, та був обмежений час, нормативно-правові недоліки. Ми загалом оцінюємо виборчий день позитивно. Проведення підрахунку та встановлення результатів голосування відбувається набагато краще, ніж у першому турі” – сказав Церетелі.

Як повідомлялося, 21 квітня в Україні відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. До виборчого бюлетеня було включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, – шоумена Володимира Зеленського та чинного главу держави Петра Порошенка.

За результатами опрацьованих ЦВК 99,3% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,23% голосів, Петро Порошенко – 24,44%

 

Кримські татари будуть у конструктивній опозиції до Зеленського – Джемілєв

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв заявив, що кримські татари будуть у “конструктивній опозиції” до Володимира Зеленського, який, за попередніми даними, перемагає на виборах президента України.

Про це Джемілєв повідомив у коментарі Крим.Реалії – Укрінформ.

“Ми – команда Петра Порошенка, і кримські татари його активно підтримують. Майже очевидно, що ми будемо в опозиції, але в опозиції конструктивній. Все, що може зробити новий президент на благо держави і питань, які ми вважаємо правильними – повністю його підтримуватимемо. Але якщо щось суперечитиме нашим ідеям, українській державі, нашому народові – ми подаватимемо свій голос”, – наголосив Джемілєв.

За його словами, що для України зараз головне – зберегти стабільність.

Як повідомляв Укрінформ, 21 квітня в Україні відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. До виборчого бюлетеня було включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, – шоумена Володимира Зеленського та чинного главу держави Петра Порошенка.

За результатами опрацьованих ЦВК 99,3% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,23% голосів, Петро Порошенко – 24,44%.

 

Філарет побажав Зеленському сил у боротьбі зі злом, що “роками роз’їдає державу”

Святійший Патріарх Філарет привітав Володимира Зеленського з перемогою у президентських виборчих перегонах.

Про це Філарет написав у Facebook – Укрінформ.

“Хочу щиро привітати Вас із перемогою та висловити сподівання, що Ви будете свідомі довіри нашого народу та продовжите державницький, проєвропейський і євроатлантичний курс України. Згадані цінності українці не один раз боронили на Майдані, захищають вони їх і на війні з російським агресором”, – йдеться у дописі.

За словами Патріарха, український народ на президентських виборах продемонстрував високі стандарти демократії.

Філарет зазначив, що вибори відбулися в нелегкий час, коли продовжується російська агресіяпроти України. Тому, за його словами, зараз українцям надзвичайно потрібна єдність і національна консолідація.

“Переважна більшість наших співгромадян віддала голоси за Вас, бо прагнула миру та більш рішучої боротьби з корупцією. Корупція – страшна біда, яка роками роз’їдає нашу державу, підриває довіру не лише власних громадян, але й міжнародних партнерів. Сподіваюся, що Ви матимете сили кардинально змінити ситуацію та розпочнете реальну боротьбу з цим злом”,- акцентував Патріарх.

Він підкреслив, що консолідація всіх проукраїнських і державницьких сил в ім’я кращого майбутнього України, кожної людини – стане першим завданням на посаді президента.

“І Церква та я, як Патріарх, готовий допомагати Вам у цьому”, – підкреслив Владика.

За даними Центральної виборчої комісії при опрацюванні 99,3% електронних протоколів лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,23% виборців. За Петра Порошенка проголосували 24,44% виборців.

 

До суду Києва надійшов вже третій позов щодо заборони виїзду топ-чиновникам

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов вже третій позов щодо заборони після виборів виїзду з України топ-чиновникам.

Про це інформує прес-служба ОАСК – Укрінформ.

“До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов ще один позов до Національної поліції, Служби безпеки та Адміністрації Державної прикордонної служби щодо заборони після проведення парламентських та президентських виборів виїзду з України топ-чиновників”, – йдеться у повідомленні.

Так, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Нацполіції щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки та не протидії організованій злочинності особами, які обіймають політичні посади і які, на думку позивача, могли вчиняти корупційні злочини.

Також позивач просить визнати протиправною і бездіяльність СБУ щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки від організованої злочинності цими особами.

Також серед позовних вимог – визнати протиправною бездіяльність Адміністрації ДПСУ щодо не проведення систематизації та не розроблення пропозицій для внесення змін до законодавства України щодо заборони виїжджати за кордон цим високопосадовцям.

“Серед третіх осіб, окрім Президента України Петра Порошенка, спікера парламенту Андрія Парубія та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зазначено понад 50 народних депутатів президентської фракції, більше ніж 40 членів Уряду, голова правління НАК «Нафтогаз України», а також судді Верховного Суду і члени ВККСУ”, – додали у суді.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження за цим адмінпозовом.

Раніше у ОАСК повідомили, що до них надійшов позов від Давида Жванії до Нацполіції, СБУ та Адміністрації ДПСУ щодо заборони виїжджати за кордон Президенту Петру Порошенку, Голові Верховної Ради Андрію Парубію та іншим високопосадовцям, зокрема, і суддям Верховного суду та апеляційного суду, впродовж одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

Пізніше журналіст телеканалу “1+1” Олександр Дубінський також подав до ОАСК позов, у якому просить заборонити високопосадовцям виїжджати за кордон впродовж одного року після проведення парламентських та президентських виборів.

 

У Росії схвалили закон про ізоляцію Рунета

Рада Федерації – верхня палата російського парламенту – схвалила закон про ізоляцію російського сегмента інтернету.

Про це повідомляє в понеділок «Медуза» – Укрінформ.

За закон проголосував 151 член Ради Федерації, проти – четверо; ще один сенатор утримався.

Згідно із законом російська влада зможе контролювати точки з’єднання російського сегмента інтернету із зовнішнім світом. Ви також можете створити інфраструктуру, яка дозволить російському сегменту працювати в ізоляції, якщо оператори зв’язку не зможуть підключитися до зарубіжних кореневих серверів інтернету. Відповідати за «координацію забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування» інтернету буде Роскомнагляд.

Держдума прийняла закон про ізоляцію Рунета 16 квітня. Він набере чинності 1 листопада 2019 року. Окремі положення – про криптографічний захист інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

 

Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію Рунета

16.04.2019

Російська Держдума ухвалила в третьому, остаточному, читанні закон про «забезпечення безпечного і сталого функціонування» інтернету на території РФ.

Про це повідомляє «Медуза» – Укрінформ.

Закон про ізоляцію російського сегмента інтернету набере чинності 1 листопада 2019 року. Окремі положення – про криптографічний захист інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

Рада Федерації розгляне закон про ізоляцію Рунета 22 квітня, повідомив сенатор Андрій Клішас, який брав участь у розробці документа.

Згідно із законом російська влада зможе контролювати точки з’єднання російського сегмента інтернету з зовнішнім світом. Передбачена можливість створення інфраструктури, яка дозволить російському сегменту працювати в ізоляції, якщо оператори зв’язку не зможуть підключитися до зарубіжних кореневих серверів інтернету. Відповідати за «координацію забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування» інтернету буде Роскомнагляд.

Як повідомлялося, законопроект про створення «суверенного інтернету» в Росії було ухвалено у другому читанні 11 квітня. У нього було внесено ряд поправок, які стосувалися, зокрема, шифрування інформації держорганів і держпідприємств в інтернеті, а також затвердження урядом порядку встановлення, експлуатації та модернізації технічних засобів для протидії загрозам.

Глава комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв’язку Леонід Левін заявив, що мова йде про створення російського сегмента інтернету, який працював би стабільно «незалежно від зовнішніх умов». Він зазначив, що не варто порівнювати створення «суверенного інтернету» в Росії з тією системою мережі, яка нині працює в Китаї, пише «Новая газета» .

 

У Росії оштрафували Twitter за відмову надати інформацію про зберігання даних

05.04.2019

Cуд у Москві оштрафував соцмережу Twitter на три тисячі рублів за відмову надати дані про локалізацію в Росії баз даних користувачів соцмережі.

Про це повідомляє Медіазона – Укрінформ.

“Мировий суддя судової дільниці № 422 по Таганському району Москви оштрафував Twitter на три тисячі рублів за відмову надати дані про локалізацію в Росії баз даних користувачів соцмережі”, – йдеться в повідомленні.

Суддя визнав компанію винною в порушенні статті 19.7 КпАП РФ (ненадання інформації).

Як з’ясувалося на засіданні, в одній з відповідей Twitter на запит інформації про локалізацію даних йшлося, що компанія “цінує діалог з Роскомнаглядом”, і розповідалося про цінності соцмережі та нові функції налаштування повідомлень.

Ця відповідь не влаштувала Роскомнагляд – надалі Twitter повідомив, що ще вивчає запит відомства, і пообіцяв невдовзі надіслати необхідні дані.

Роскомнагляд склав адміністративний протокол на Twitter наприкінці лютого. Крім того, такий же протокол оформили на Facebook. Перед цим відомство вимагало від Twitter і Facebook надати інформацію про локалізацію баз даних, однак відповіді компаній Роскомнагляд визнав «формальними».

 

Вибухи на Шрі-Ланці організувала міжнародна терористична мережа – ЗМІ

На думку урядовців Шрі-Ланки, низка вибухів у неділю на Шрі-Ланці була організована за підтримки міжнародної терористичної мережі.

Про це повідомляє BBC з посиланням на місцеву владу – Укрінформ.

“Низка вибухів, унаслідок якої в неділю на Шрі-Ланці загинуло 290 осіб, здійснювалася за підтримки міжнародної мережі”, – повідомили місцеві чиновники.

Уряд звинувачує маловідому місцеву групу джихадистів, – Thowheed Jamath, хоча ніхто ще офіційно не взяв відповідальність за вчорашні атаки.

Як зазначається, місцева поліція заарештувала 24 людини у серії рейдів з метою пошуку організаторів терактів.

“Ми не віримо, що ці напади були організовані групою людей, які знаходяться всередині країни”, – заявили в уряді Шрі-Ланки.

“Працювала міжнародна мережа, без якої ці напади не могли бути здійснені”, – вважають чиновники. Як повідомляв Укрінформ, унаслідок низки вибухів на Шрі-Ланці загинуло вже щонайменше 290 осіб. 21 квітня у столиці Шрі-Ланки місті Коломбо та інших містах сталося щонайменше дев’ять вибухів. Зокрема, вибухи пролунали у трьох центральних готелях Коломбо, а також у трьох католицьких церквах. Уряд Шрі-Ланки оголосив комендантську годину. Також запроваджено обмеження на користування соціальними мережами. У місті Коломбо скасовані усі великодні меси.

 

У столиці Шрі-Ланки пролунав вже 9 вибух за добу – ЗМІ

Невеликий вибух стався біля церкви Кохчікаде у столиці Шрі-Ланки Коломбо невдовзі після того, як силовики спробували розрядити вибухові пристрої, які були знайдені у транспортному засобі.

Про це повідомляє журналіст BBC Аззам Амін у Twitter – Укрінформ.

“Невеликий вибух стався біля церкви Кохчікаде невдовзі після того, як сили безпеки спробували розрядити вибухові пристрої, які були знайдені у транспортному засобі”, – написав він.

За словами Аміна, в автомобілі знаходилося 87 маловибухових детонаторів.

Як повідомляв Укрінформ, 21 квітня у столиці Шрі-Ланки місті Коломбо та інших містах сталося щонайменше вісім вибухів. Зокрема, вибухи пролунали у трьох центральних готелях Коломбо, а також у трьох католицьких церквах. В результаті загинуло вже щонайменше 290 осіб, і понад 500 поранено. Уряд Шрі-Ланки оголосив комендантську годину. Також запроваджено обмеження на користування соціальними мережами.

 

ГПУ викликає на допит Філатова, Ложкіна та Гонтареву

Генеральна прокуратура викликає для вручення підозр і допиту екс-главу Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, заступника глави АПУ Олексія Філатова та екс-керівника Національного банку України Валерію Гонтареву.

Повістки розміщені на сайті ГПУ – Укрінформ.

 

Росія перекинула на Донбас модернізовані безпілотники – розвідка

Командування російських окупаційних військ суттєво підвищило інтенсивність ведення розвідки позицій Об’єднаних сил, використовуючи модернізовані зразки безпілотників, завезених з території РФ.

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони Дмитро Гуцуляк з посиланням на інформацію головного управління розвідки Міноборони, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За повідомленням Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування російських окупаційних військ суттєво підвищило інтенсивність ведення розвідки позицій підрозділів Об’єднаних сил. При цьому, для посилення можливостей розвідувальних підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ з початку минулого тижня було дозволено застосування модернізованих зразків безпілотних літальних апаратів, завезених з території РФ”, – повідомив речник.

Разом з цим, за словами Гуцуляка, застосування розвідувальними підрозділами додаткової кількості безпілотних літальних апаратів призвело до численних їх обстрілів власними підрозділами протиповітряної оборони російських окупаційних військ.

Зокрема, бойовим розрахунком протиповітряної оборони одного з підрозділів 2 АК ЗС РФ було знищено безпілотний літальний апарат “Орлан-10ˮ російського виробництва. Російським окупаційним командуванням створено спеціальну комісію, якою буде розслідувано дії розвідувального та протиповітряного підрозділів з метою визначення та покарання винних, повідомляють в Міноборони України.

 

З окупованого Донбасу передали ще 60 засуджених

На підконтрольну територію України з ОРДЛО передали 60 засуджених.

Про це у Facebook повідомила Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денісова – Укрінформ.

“Зараз у містечку Щастя завдяки проведеним перемовинам нам передали 60 громадян України, які перебували в пенітенціарних установах Луганської області та на момент окупації Донбасу були затримані або відбували покарання за скоєні злочини”, – написала вона.

Як зазначає Денісова, її команді загалом вдалося за період з грудня 2018 року по квітень 2019 перемістити з окупованої частини Луганської області 195 громадян України – з них вже 34 особи звільнені.

“Я готова забрати усіх громадян України, хто бажає переміститися на контрольовану урядом України територію для продовження відбування покарання”, – додала омбудсмен.

 

Гелетей прокоментував бажання Зеленського перенести АП із Банкової

Переносити Адміністрацію Президента з вулиці Банкової, про що говорив лідер президентських перегонів Володимир Зеленський, – не краща ідея з точки зору безпеки. Проте в Держохороні готові розглядати такий варіант.

Про це керівник Державної служби охорони України Валерій Гелетей заявив в інтерв’ю Громадському – Укрінформ.

“Я думаю, що це буде не кращий варіант для управління державної охорони”, – сказав Гелетей, відповідаючи на питання, чи можливо перенести адміністрацію з Банкової, як планує Зеленський.

“Звичайно, будь-яке рішення, яке ухвалить Президент, управління Державної охорони буде виконувати і буде йому забезпечувати безпеку незалежно від того, де це буде. В урядовому кварталі все ж таки він буде більш захищений, ніж в будь-якому іншому новому місці”, — пояснив Гелетей.

При цьому керівник Держохорони підкреслив, що перенесення Адміністрації Президента “не буде проблемою для управління державної охорони”.

“Ми маємо достатньо сил і засобів для того, щоб забезпечити нормальне функціонування адміністрації Президента і безпеку самого Президента”, – сказав Гелетей.

Він також додав, що як тільки Президент держави вступає на посаду, управління державної охорони бере його під державну охорону в місцях постійного і тимчасового перебування.

Як повідомляв Укрінформ, кандидат на пост Президента України Володимир Зеленський в інтерв’ю заявив, що не бачить сенсу в державних резиденціях, і готовий залишити будівлю Адміністрації Президента на вулиці Банковій в Києві та переїхати в ореn space.

21 квітня в Україні відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. До виборчого бюлетеня було включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, – шоумена Володимира Зеленського та чинного главу держави Петра Порошенка.

За результатами опрацьованих ЦВК 99,3% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,23% голосів, Петро Порошенко – 24,44%.

 

Порошенко заявив, що піде на наступні вибори президента

Президент України Петро Порошенко має намір брати участь у майбутніх виборах до Верховної Ради, а також у наступних президентських виборах.

Про це він заявив, виступаючи перед людьми, які прийшли до АП на акцію “Дякуємо”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу наголосити, що я вчора для всієї країни і для всього світу сказав, що я не йду з політики. Ми об’єднуємось для того, щоб забезпечити наші спільні перемоги вже в найближчому майбутньому. Спільно ми йдемо перемагати на парламентські вибори, спільно ми повернемося на вулицю Банкову після наступних президентських виборів”, – сказав Порошенко.

Після цих його слів натовп почав кричати “Через рік!”. На що Порошенко відповів: “Через рік, так через рік”.

 

Корупція, здача Криму та війна на Донбасі: у Зе-команді анонсували “посадки”

Усі причетні до корупційних схем в оборонній промисловості, а також винні у здачі Криму та найкривавіших епізодах війни на сході України будуть притягнуті до відповідальності.

Про це у своєму блозі на Obozrevatel заявив експерт з питань національної безпеки та оборони в команді лідера президентських перегонів Володимира Зеленського Іван Апаршин – Укрінформ.

“Можу абсолютно точно запевнити: всі, хто якимось чином дотичний до численних напівкримінальних схем щодо паливно-мастильних матеріалів, порушень в системі забезпечення ЗСУ – не уникнуть відповідальності. Документи по всіх цих посадовцях будуть передані до прокуратури для прийняття рішення. Очевидно: посадки будуть”, – наголосив він.

Апаршин також додав, що “правда стосовно Іловайська, Дебальцевого, початку війни у 2014 році, захоплення Криму – буде оприлюднена і максимально доведена до логічного завершення”.

“Вже найближчим часом люди дізнаються правду. Ніхто не збирається нічого ні від кого ховати. І посадові особи, які ухвалювали рішення чи бездіяли там, де треба було діяти, – будуть притягнуті до відповідальності”, – зазначив він.

Як відомо, 25 лютого ЗМІ оприлюднили інформацію про “багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень” з українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. Згідно з розслідуванням журналістів, підприємства Укроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів.

Президент Петро Порошенко 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

За результатами засідання 6 березня РНБО доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.

В Україні 21 квітня відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. За результатами опрацьованих ЦВК понад 99% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів виборців, Петро Порошенко – 24,46% голосів.

 

У Зе-команді розповіли, як збираються врегульовувати війну на Донбасі

Нормандський формат та Мінські угоди залишаються ключовим механізмом врегулювання на сході України, однак потрібно більш концептуально взаємодіяти з Британією і США.

Про це повідомив політконсультант Зеленського Дмитро Разумков в інтерв’ю “Факти ICTV”, відповідаючи на запитання, “чи є конкретні механізми, які допоможуть повернути наших хлопців з російських в’язниць і почати процес завершення війни на Донбасі?”. – Укрінформ

“Це тривалий процес, який не може закінчитися завтра. Нормандський формат залишається ключовим механізмом врегулювання конфлікту на сході. Так само Мінські угоди – від них відходити не можна. До Мінська підв’язані всі ті ключові санкції, які на сьогодні здійснюються стосовно РФ. Потрібно більш концептуально взаємодіяти з Британією як з державою, яка підписувала Будапештський меморандум, і з США”, – сказав він.

За словами Разумкова, “не менш важливим залишається внутрішнє питання – щодо реформ, боротьби з корупцією, економічного розвитку держави”.

Як повідомлялося, за результатами опрацювання ЦВК 99,03% електронних протоколів у другому турі президентських виборів в Україні лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,46% громадян.

 

У Зеленського пояснили, як вирішать ситуацію з добровольцями без посвідчень УБД

Член команди кандидата на пост Президента Володимира Зеленського, експерт з безпеки і оборони Іван Апаршин наголосив, що по кожному добровольцю, які досі не отримали посвідчення УБД, буде персонально прийняте рішення.

Про це він написав у своєму блозі на OBOZREVATEL – Укрінформ.

“Окреме питання – добровольці. Всі громадяни України, які брали участь у відсічі агресії і які до цього часу ще не отримали посвідчення УБД або документально не підтверджено, що вони є учасниками бойових дій – по кожному персонально буде вивчено стан його справ і по кожному персонально буде прийняте рішення. Персонально”, – наголосив він.

Апаршин додав, що до цього планують залучити добровольців.

Експерт також зазначив, що держава повинна забезпечити достойне життя військовослужбовця і під час служби, і після звільнення у запас або відставку.

“Службове побутове житло – у найкоротші строки. Соціальний пакет для військовослужбовців, куди входить медичне страхування, можливість навчання у вищих військових навчальних закладах, підтримка сімей військовослужбовців і так далі”, – пообіцяв він.

В Україні 21 квітня відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. За результатами опрацьованих ЦВК понад 99% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів виборців, Петро Порошенко – 24,46% голосів.

 

“Знай свого чиновника”, харчі, косметика: нацконкурс IT–проектів назвав переможців

Визначилися 11 фіналістів національного конкурсу інноваційних IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge 2019.

Про це повідомляє Державне агентство з питань електронного урядування України в Facebook – Укрінформ.

“Відбувся інтенсивний вікенд Open Data Challenge 2019: 2 дні напруженої роботи із менторами; 23 команди, які вдосконалювали свої рішення та презентації; 8 членів журі, які оцінювали пітчі команд; 11 проектів фіналістів, які проходять до наступного етапу: інкубаційної програми, яка триватиме чотири місяці”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що серед фіналістів є проект “Знай свого чиновника”, веб-сервіс, який надає аналітичну інформацію для оцінювання чиновника на основі задекларованих статків, зв’язків із компаніями чи особами та генерує загальний рейтинг чиновників за ризик-факторами. Також серед проектів є мобільний додаток для оцінювання екологічності харчових і косметичних продуктів DUCKTEST.

Іншими фіналістами стали проекти: Future Renovation Map, Перевірок.NET, EcoHolmes, Agroportex.Bio, EcoViewer, Сіті-бот Назар, Відкрита влада, Waste Ukraine Analytics, Inspect.in.ua.

Організатори конкурсу – Державне агентство з питань електронного урядування України та проект USAID/ UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS”.

Конкурс покликаний залучити розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів до використання відкритих даних для розробки сервісів та продуктів, які сприятимуть вирішенню проблем суспільства в будь-якій галузі, наприклад, будівництво, інфраструктура, право, захист довкілля, бізнес тощо.

 

Сенцов попросив мене знімати: Сеітаблаєв розповів про фільм “Номери”

Роботу над фільмом-антиутопією “Номери”, відзнятим за однойменною п’єсою Олега Сенцова, вже практично завершено, в майбутньому на стрічку чекає фестивальна доля.

Про це в інтерв’ю власному кореспонденту Укрінформу розповів режисер Ахтем Сеітаблаєв, який виступив співрежисером фільму разом з самим Олегом Сенцовим, який перебуває в незаконному ув’язненні в РФ – Укрінформ.

“Роботу над стрічкою “Номери” за п’єсою Олега Сенцова вже майже завершено, наразі йде постпродакшн – музика, кольорокорекція, доведення звуку”, – сказав він.

Сеітаблаєв розповів, що насправді тричі відмовлявся бути співрежисером: “По-перше, був зайнятий зйомками “Захара Беркута”. А по-друге, ми з Олегом працюємо трохи в різних жанрах: він на території більше авторського кіно, я ж на території жанрового, глядацького кіно. Крім того, я розумів, що можуть знову виникнути ці розмови, які іноді чув із приводу “Кіборгів”: “А, взяв актуальну тему, зробив кіно, піднявся на цьому хайпі”.

Сама п’єса Сенцова йому дуже сподобалася. “Вона – така антиутопія, дуже схожа на драматургію так званого “театру парадоксу”. А мені, як театральному режисеру за освітою, дуже подобаються представники цього жанру – Ежен Іонеско, Славомир Мрожик, Семюелль Беккет”, – зазначив режисер.

За його словами, він запропонував продюсеру стрічки зробити наступне: “Я сформулюю своє бачення та враження від цієї драматургії, мій варіант разом із баченням картини іншими режисерами буде надіслано Олегу Сенцову, і нехай він уже потім сам обирає”.

Десь за два тижні Сеітаблаєв отримав лист від Олега Сенцова, в якому той попросив саме його знімати фільм. “У ньому Олег, по-перше, нагадав, що ми разом грали у футбол на Одеському кінофестивалі, де ми, обоє вихідці з Криму, і познайомилися. Тоді на фестивалі він був зі стрічкою “Гамер”, я – зі своєю картиною “Чемпіони з підворіття”, і ми обоє, вихідці з Криму, перемогли. У листі Сенцов також написав, що “мій кримський брат, я хочу, щоб саме ти знімав мою стрічку”, – розповів режисер.

Далі вже відбувалося листування з Олегом Сенцовим з приводу акторського ансамблю, костюмів, сценографії: “Це був такий плідний діалог, але в листах – про те, як саме ми бачимо, як два режисери, цю стрічку”.

Коли буде прем’єра “Номерів” – ще не відомо. Ведеться робота над тим, щоб спершу стрічка мала фестивальна доля, “і Олег саме про це, передусім, мріяв”, додав Сеітаблаєв.

 

Сюмар хоче прописати у законі обов’язкові дебати кандидатів у президенти

Голова комітету ВР з питань свободи слова Вікторі Сюмар готує поправки до виборчого законодавства, які передбачатимуть обов’язковість дебатів для кандидатів у президенти, визнання порушенням агітації поза межами виборчої кампанії та оперативне спростування фейків.

Про це депутат повідомила на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Після виборів, результат яких зробили медіа, робимо деякі правки до законів про вибори. Дебати мають стати обов’язковими, з окресленими темами в межах компетенції. Агітація поза межами кампанії має визнаватися порушенням. А спростування інформації — обов’язковим та оперативним”, — зазначила вона.

Водночас Сюмар підкреслила, що “віртуальний світ без відповідальності замість омріяного “всього всіма” може призвести до краху світу реального”.

У коментарі Укрінформу політик уточнила, що напрацьовані нею поправки стосуватимуться, передусім, законів “Про вибори Президента України” та “Про вибори народних депутатів України”.

 

Збитки ДПЗКУ на $60 мільйонів: Обвинувальний акт щодо причетної особи направили до суду

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури направили до Печерського райсуду Києва обвинувальний акт стосовно працівника міжнародного зернотрейдера, причетного до завдання 60 млн доларів збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

Про це повідомляє у понеділок прес-служба САП у Facebook – Укрінформ.

“19.04.2019 року прокурорами САП направлено до Печерського районного суду м.Києва для розгляду по суті обвинувальний акт стосовно працівника міжнародного зернотрейдера за обвинуваченням у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 369; ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190; ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає САП, досудовим розслідуванням було встановлено, що впродовж липня-жовтня 2014 року ця особа сприяла міжнародному трейдеру зернової продукції, який є громадянином Угорщини, у заволодінні зерновою продукцією ПАТ «ДПЗКУ» загальною вартістю на понад 60 млн доларів.

Так, у подальшому отримані від продажу зерна кошти у сумі понад 40,9 млн доларів, як уточнили у відомстві, були легалізовані обвинуваченим через іноземні компанії, зареєстровані в офшорних юрисдикціях.

“При цьому встановлено, що для створення умов щодо заволодіння зерновою продукцією службовим особам ПАТ «ДПЗКУ» було обіцяно надати неправомірну вигоду у розмірі понад 667 тис. доларів”, – поінформували у САП.

Зазначається, що наразі у даному розслідуванні це вже четверта особа, стосовно якої обвинувальний акт направлений до суду.

Також наразі детективи НАБУ та прокурори САП вживають заходи щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, які переховуються від правоохоронних органів за межами України.

“Санкція статті за найбільш тяжкий злочин передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна”, – уточнюється у повідомленні.

 

ОБСЄ визнала вибори президента України конкурентними і вільними

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця прийняв Директора Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір та представників Міжнародної місії зі спостереження за президентськими виборами 2019 року в Україні.

Про це повідомляє прес-служба МЗС – Укрінформ.

“Директор БДІПЛ Інгібйорг Гісладоттір привітала українську сторону з успішною організацією виборчого процесу відповідно до міжнародних зобов’язань України та національного законодавства в сфері виборів”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Гісладоттір підкреслила, що відповідно до оцінок Міжнародної місії вибори Президента України 2019 року були конкурентними та супроводжувались повагою до фундаментальних свобод.

Водночас Місія зафіксувала, що вибори відбувалися на тлі постійних викликів територіальній цілісності України в умовах збройного конфлікту на сході країни та незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією.

Зокрема, Кислиця подякував представникам найавторитетнішої та найчисельнішої Міжнародної місії зі спостереження за виборами у складі Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї НАТО, за надзвичайно важливу роботу з незалежного та всестороннього моніторингу виборів Президента України. Він також підкреслив, що в Україні визнають виняткову важливість міжнародного спостереження за виборами для подальшого зміцнення демократичних процесів у країні.

Сторони домовилися про подальший розвиток співпраці у сфері демократичних виборів, насамперед у контексті підготовки міжнародного спостереження під час парламентських виборів 2019 року в Україні.

 

Американські спостерігачі назвали зразковими вибори в Україні

Вибори Президента в Україні були дуже конкурентними, а другий тур був проведений “зразково”.

Так на брифінгу 22 квітня заявив представник делегації спостерігачів Міжнародного республіканського інституту Девід Креймер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“І хоча будь-які вибори можна покращити, в тому числі і в нас у Сполучених Штатах, однак вчора було все зразково виконано. Це були дуже конкурентні вибори, було дуже багато кандидатів, і перед першим раундом ми навіть не знали, хто вийде у перший тур. Висока активність також нас вразила”, – зазначив він.

Креймер також відмітив, що ці вибори в Україні “тісно відображають волю виборця” і що українці змогли реалізувати своє виборче право.

“Були невеличкі порушення, але ми маємо зазначити, що все відбулося мирно, і це заслуговує на повагу”, – відзначив представник делегації спостерігачів МРІ.

Разом з тим Креймер наголосив, що для частини українського електорату – мешканців окупованих територій Донбасу та Криму, а також ВПО – виборчий процес став недосконалим з огляду на процедуру тимчасової зміни місця голосування.

Як раніше повідомлялось, 19 квітня до України прибула міжнародна місія зі спостереження за процесом повторного голосування під час виборів Президента України від Міжнародного республіканського інституту в складі 40 осіб.

21 квітня в Україні проходив другий тур президентських виборів. За результатами опрацьованих ЦВК понад 99% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22 голосів виборців, Петро Порошенко – 24, 46% голосів.

 

CNN перерахував найскладніші виклики для Зеленського

Перемога для Володимира Зеленського була легкою частиною, зараз йому доведеться одразу розв’язувати складні проблеми конфлікту з Росією, повернення захоплених моряків, формування коаліції в парламенті та низку інших викликів.

Про це йдеться в розгорнутій публікації за результатами виборів в Україні, оприлюдненій на редакційній сторінці сайту CNN – Укрінформ.

“Розібратися в тому, за що насправді виступає Зеленський у внутрішніх справах, нелегко, до того ж не менш нелегко – щодо міжнародних питань, в тому числі щодо майбутніх відносин з Росією”, – йдеться в публікації.

У цьому зв’язку автор пише про те, що втручання РФ і маніпуляції на виборах, очевидно, мали місце, втім не такі великі, як дехто стверджував.

“Можливо, Кремль вирішив просто відсидітися й простежити, як українці знімають Порошенка, людину, з якою Росія, можливо, відчуває, що більше не може вести справи”, – зазначає CNN.

Підкреслюється, що одним із перших пунктів у списку “що треба зробити” для новообраного президента стане “розв’язання киплячого конфлікту з Росією на сході України, а також повернення 24 моряків, захоплених Росією біля Керченської протоки в листопаді”. Доведеться також докладати зусиль для повернення захоплених земель на Донбасі, про що Москва може заговорити через Медведчука в надії позбавитися західних санкцій.

“Проте, це та сфера, де команді Зеленського доведеться ступати обережно, щоб уникнути того, аби не виглядати недосвідченою і наївною або, що найгірше, зрадницькою в очах патріотичних українців, яким можуть не подобатися переговори з Росією”, – зауважується в публікації. У цьому Зеленському може допомогти Франція, де він недавно побував і зустрічався з президентом Макроном, додає автор.

Крім того, Зеленському доведеться негайно розпочати переговори з розрізненими парламентськими фракціями, щоб отримати підтримку Верховної Ради. Втім це, за оцінками спостерігачів, буде нелегко для нього, зазначає CNN.

“Для Зеленського перемога була легкою частиною, – наводить видання оцінку старшого наукового співробітника Інституту міжнародних досліджень Мелінди Харінг. – Складною частиною завдання для нього стане створення коаліції в парламенті, інакше робота його адміністрації не буде успішною. І скоріше за все, це буде неможливим для нього протягом найближчих шести місяців з огляду на передвиборчу кампанію політичних партій на майбутніх виборах до Верховної Ради.

 

Українці шляхом голосування зробили “третій Майдан” – експерт

Вибори президента в Україні є ознакою “демократичного становлення країни”.

Про це заявив під час презентації заяв щодо попередніх висновків спостереження на виборах Президента України співголова делегації Національного демократичного інституту Вільям Тейлор, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна перевершила всі очікування вчора. Я думаю, що ми побачили третій Майдан. Лише різниця в тому, що українці це зробили шляхом голосування, а не на площі. Вважаю, що це велике досягнення і ознака демократичного становлення України. І хоча ці вибори не були нудними, вони були рутинними”, – зазначив він.

Тейлор також відмітив активність виборців і відповідність процесу голосування демократичним стандартам, “незважаючи на наявність війни з Росією”.

“Стратегічно важливим був жест Порошенка, який привітав пана Зеленського та пообіцяв перейти у конструктивну опозицію”, – додав Тейлор.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні спостерігачі вважають, що другий тур виборів Президента України 21 квітня було добре організовано, а зафіксовані незначні порушення не можуть вплинути на результати виборів.

За результатами опрацювання ЦВК 99,03% електронних протоколів, у другому турі президентських виборів лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,46% громадян.

 

Порошенко і Нетаньягу обговорили запуск вільної торгівлі між країнами

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу привітав внесок Президента Петра Порошенка у зміцнення українсько-ізраїльських відносин та відзначив високий рівень демократичних стандартів президентських виборів.

Про це повідомляє у понеділок прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу. Беньямін Нетаньягу привітав внесок Глави держави у зміцнення українсько-ізраїльських відносин та відзначив високий рівень демократичних стандартів президентських виборів”, – ідеться в повідомленні.

У свою чергу Глава держави подякував Прем’єр-міністру Ізраїлю за підтримку України на міжнародній арені.

Також було відзначено динамічний розвиток двостороннього партнерства, зокрема політичного діалогу на найвищому рівні, за останні п’ять років.

Окремо було підкреслено, що важливим індикатором результативності українсько-ізраїльського діалогу стане очікуваний запуск Угоди про зону вільної торгівлі, яка відкриє нові можливості для бізнесу, стимулюватиме створення робочих місць, що, відповідно, сприятиме зростанню добробуту обох народів.

Петро Порошенко також привітав Беньяміна Нетаньягу з успішним проведенням виборів до Кнесету Держави Ізраїль.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проходило повторне голосування на чергових виборах Президента України. Загалом по Україні, за результатами опрацьованих ЦВК понад 99% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів, Петро Порошенко – 24,45%.

 

Реформа ДФС є передумовою співпраці з ЄС та МВФ — Мінфін

Проведення прозорого і відкритого конкурсу на посади голів Державної митної служби та Державної податкової служби має дати поштовх до проведення податкової та митної реформи, що є передумовою для отримання макрофінансової допомоги від ЄС та програми МВФ.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів – Укрінформ.

“Реформа ДФС – надзвичайно важлива для проведення податкової та митної реформи. Чесні та некорумповані очільники Державної податкової та митної служб, як очікується, повинні запустити реформу відомств. Це як раз найбільші очікування бізнесу. Це передумова для отримання траншів допомоги в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС та в рамках програми МВФ“, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що уряд вживає всіх можливих заходів для недопущення зриву проведення конкурсів. Зокрема, вже подане клопотання про скасування ухвали суду про зупинення конкурсу на посаду голови митної служби.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову народного депутата Андрія Антонищака щодо зупинення дії розпорядження уряду про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби.

17 квітня суд задовольнив відповідну заяву про забезпечення позову і зупинив дію розпорядження Кабінету міністрів України «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби». Окрім цього суд заборонив Комісії з питань вищого корпусу державної служби вчиняти дії з проведення відповідного конкурсу на підставі зазначеного розпорядження Кабінету міністрів України.

Згодом з’явилось ще одне повідомлення, що конкурс на посаду очільника Державної податкової служби може бути заблокований за тією ж процедурою, що й у випадку з керівником митниці.

Останній етап згаданих конкурсів — співбесіда — має відбутися 23 квітня 2019 року.

 

Окружний адмінсуд Києва призупинив перейменування УПЦ (МП)

Окружний адміністративний суд Києва призупинив процес перейменування Української православної церкви (Московського патріархату).

Про це інформує прес-служба суду – Укрінформ.

“Судом було задоволено заяву Київської митрополії УПЦ (Московського патріархату – ред.) про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача. Крім того, на думку суду, реалізація на даний час (до вирішення справи по суті) оспорюваного акту та вчинення на його виконання дій може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи”, – йдеться у повідомленні.

При цьому суд наголошує, що вжиття заходів забезпечення позову не зумовлює фактичного вирішення спору, оскільки вони спрямовані виключно на збереження існуючого становища до завершення розгляду справи по суті.

“Слід зазначити, що судом до участі у справі в якості третіх осіб було залучено 265 релігійних організацій”, – додали також у суді.

Як повідомлялося, у березні 2019 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від Київської митрополії Української православної церкви (МП) до Міністерства культури про скасування наказу щодо внесення змін до статуту церков.

Мінкульт за результатами релігієзнавчої експертизи визначив, що п’ять релігійних організацій мають внести зміни до своїх статутів і назв відповідно до закону про перейменування. 26 січня цей перелік було оприлюднено в “Урядовому кур’єрі”.

Зокрема, у повідомленні вказувалося, що під дію частин сьомої та восьмої статті 12 ЗаконуУкраїни “Про свободу совісті та релігійні організації” підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу таких релігійних об’єднань: Руська (Російська) істинно-православна церква, Руська (Російська) старообрядницька церква (Безпопівська згода) (інша назва – Древлеправославна поморська церква), Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою), Руська (Російська) древлеправославна церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) православна старообрядницька церква (РПСЦ). Ці церкви мають у тримісячний термін внести до свого статуту зміни відповідно до частини сьомої статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, що законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”. Він набув чинності 27 грудня.

Варто також зазначити, що 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо націоналізації ПриватБанку.

 

Жоден суд не здатен зробити Московський патріархат не московським – Євстратій Зоря

Жоден суд не здатен зробити Московський патріархат – не московським.

Про це написав архієпископ ПЦУ Євстратій Зоря у Facebook – Укрінформ.

“Жоден суд не здатен зробити Московський Патріархат – не московським. До речі, за кілька днів Православна Церква згадуватиме про два найбільш ганебні засідання суду в цілій людській історії”, – зазначив архієпископ.

У коментарях він зауважив, що “питання в тому, що організація не хоче називатися тим, чим вона є насправді – МП, а хоче надалі свою приналежність до МП приховувати. В тому числі від тих, хто до неї йде”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адміністративний суд Києва призупинив процес перейменування Української православної церкви (Московського патріархату).

 

Рішення суду призупинити перейменування УПЦ МП є абсурдом – Парубій

Верховна Рада готова довести в суді правомірність ухвалення закону щодо перейменування Української православної церкви Московського патріархату.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій у програмі “Свобода слова” в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогоднішнє рішення окружного суду – це, звичайно, абсурд. Але я наголошую: не закон скасовано – він діє, він був прийнятий Верховною Радою, – це постанову призупинено. І у нас достатньо сильний юридичний відділ, щоб довести у будь-якому суді, котрий буде діяти безсторонньо, а не на замовлення, що ті закони прийнято відповідно до чинної Конституції, і вони будуть діяти”, – зазначив Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, 22 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов про скасування наказу Мінкульту, відповідно до якого Київська митрополія УПЦ МП та низка релігійних організацій повинні внести зміни до своєї офіційної назви.

18 січня до Конституційного Суду надійшло подання 49 народних депутатів щодо відповідності Конституції Закону “Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”.

Відповідний закон ухвалено 10 грудня 2018 року. Він зобов’язує УПЦ МП указати у назві належність до Росії.

 

У Макрона розповіли, про що домовилися із Зеленським

Президент Франції Еммануель Макрон і лідер президентських перегонів в Україні Володимир Зеленський домовилися інтенсифікувати двосторонній діалог між країнами, включаючи взаємні візити.

Про це розповіли в адміністрації президента Франції за результатами проведеної напередодні телефонної розмови Макрона із Зеленським, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Франції.

“Президент Республіки і пан Зеленський домовилися, щойно після передачі влади в Україні, про зміцнення двосторонніх відносин, включаючи можливості візитів до обох країн”, – повідомили в офісі французького лідера.

Макрон також високо оцінив демократичні процеси в Україні, що показала виборча кампанія та два тури президентських виборів.

“Президент Республіки вкотре підтвердив підтримку з боку Франції продовження реформ в Україні, боротьби проти корупції та зміцнення верховенства права”, – заявили у Макрона.

Французький лідер відзначив свою тверду відданість повному відновленню суверенітету і територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів та ефективній імплементації Мінських домовленостей.

У цьому зв’язку Макрон висловив прагнення Франції продовжувати разом з Німеччиною докладати зусиль у врегулюванні конфлікту у “нормандському форматі”.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проходило повторне голосування на чергових виборах Президента України.

За даними ЦВК, кількість виборців, які взяли участь у голосуванні у другому турі виборів Президента України в межах закордонного виборчого округу – 59 830. На закордонному окрузі, звідки ЦВК опрацювала вже 100% електронних протоколів, більшість голосів – 54,73% – отримав Петро Порошенко, а Володимир Зеленський – 43,78%.

Загалом по Україні, за результатами опрацьованих ЦВК понад 99% електронних протоколів, Зеленський набрав 73,22% голосів, Порошенко – 24,45%.

 

На Прикарпатті діє туристична рада, яка допомагає реалізувати проекти в ОТГ

В Івано-Франківській області туристична рада, яка діє при облдержадміністрації, пропонує допомогу об’єднаним територіальним громадам у реалізації інфраструктурних проектів.

Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА – Укрінформ.

«Влада і Туристична рада Івано-Франківської області прагнуть стати партнерами для ОТГ, допомагати їм інформаційно, навчально-методично і фінансово. Вже у цьому році буде реалізовано кілька мікроінфраструктурних проектів за співфінансування з комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму», – повідомляє прес-служба ОДА.

За їхньою інформацією, тренінг «Туризм: як зробити успішним розвиток своєї території» став першим етапом програми заходів управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації, яка передбачає проведення у поточному році навчань і «круглих столів». Мета – залучення представників громад до реалізації спільних проектів у сфері туризму, підвищення рівня професійної компетентності кадрів. У навчанні взяли участь представники Брошнів-Осадської, Витвицької, Космацької, Ланчинської, Печеніжинської, Рожнівської, Тлумацької ОТГ.

Відомо, що туристична рада – консультативно-дорадчий орган, створений при ОДА у 2017 році з метою налагодження дієвого механізму взаємодії органів виконавчої влади, бізнесу і громадськості .

Наразі в Івано-Франківській області працюють 30 ОТГ.

 

Міжнародні спостерігачі розкритикували виборчий процес за кордоном

Україні варто до парламентських виборів покращити процес голосування громадян за кордоном, оскільки вони були змушені стояти у дуже великих чергах заради того, щоб віддати свій голос за того чи іншого кандидата на посаду глави держави.

Про це спеціальний координатор та керівник короткострокової місії спостерігачів ОБСЄ Георг Церетелі сказав на прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дивився новини про величезні черги у великій кількості столиць. Необхідно працювати над цим питанням в плані організаційних моментів, в плані людських ресурсів. Я вважаю, що це необхідно змінити, оскільки ми знаємо про те, що незабаром відбудуться парламентські вибори. Не можна забувати про це”, – сказав Церетелі.

Як наголосила голова делегації Європарламенту Ребекка Гармс, українська діаспора є у багатьох країнах світу, і вона є великою. “Кількість виборчих дільниць є недостатньою. Ми можемо продовжувати піднімати це питання напередодні парламентських виборів. Ми бачимо фотографії з Праги, так там, мабуть, з кілометр була черга, люди стояли перед виборчою дільницею для того, щоб проголосувати”, – сказала вона.

Як повідомлялося, 21 квітня в Україні відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. До виборчого бюлетеня було включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, – шоумена Володимира Зеленського та чинного главу держави Петра Порошенка.

За результатами опрацьованих Центральною виборчою комісією 99,3% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,23% голосів, Петро Порошенко – 24,44%.

 

Пєсков: Вітати Зеленського рано, а легітимність виборів – під питанням

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що вітати Володимира Зеленського з перемогою на виборах Президента України і говорити про можливість спільної роботи поки що зарано.

Про це повідомляє «Дождь» – Укрінформ.

«Поки передчасно говорити про привітання президента Путіна пана Зеленського, а також про можливості спільно працювати», – сказав він.

За словами Пєскова, «судити можна буде тільки за конкретними справами», однак Москва з повагою ставиться до вибору українського народу.

«Легітимність виборів поставлена під питання, оскільки в них не брали участь три мільйони громадян України, зазначив прес-секретар президента», – йдеться також в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні спостерігачі вважають, що другий тур виборів Президента України 21 квітня було добре організовано, а зафіксовані незначні порушення не можуть вплинути на результати виборів.

За результатами опрацювання ЦВК 99,03% електронних протоколів, у другому турі президентських виборів лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,46% громадян.

 

У Зеленського не поспішають оголошувати решту команди

Частина команди лідера виборчих перегонів Володимира Зеленського – експерти, які беруть участь в роботі Кабінету Президента, – були представлені в четвер, а ключові призначення будуть озвучені пізніше.

Про це повідомив політконсультант Зеленського Дмитро Разумков в інтерв’ю “Факти ICTV” – Укрінформ.

“Частина команди була представлена в четвер – це група експертів, яка бере участь в роботі Кабінету Президента. Якщо ж ми говоримо про ключові призначення – ці позиції будуть озвучені пізніше”, – сказав він.

Як повідомлялося, за результатами опрацювання ЦВК 99,03% електронних протоколів у другому турі президентських виборів лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% виборців. Петра Порошенка підтримали 24,46% громадян.

 

Медведчук “не дуже ефективний” на Мінських переговорах — Разумков

Формат Мінських переговорів з обміну військовополоненими за участю Медведчука в них від імені України неефективний.

Про це заявив радник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков на прес-конференції в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не Володимир Зеленський його туди делегував. Віктор Володимирович Медведчук, в першу чергу, мав відповідати за повернення військовополонених і заручників, які перебувають як на тимчасово окупованій території, так і в РФ. По-моєму, останній серйозний обмін відбувався 25 грудня 2017 року. Тому мені здається, що цей формат взаємодії не дуже ефективний “, – сказав Разумков, відповідаючи на запитання, чи підтримує Зеленський кандидатуру Медведчука на міжнародних переговорах.

 

Борис Гудзяк подякував Порошенку за добрі справи та гідне слово

Моральний авторитет українців архієпископ Української греко-католицької церкви і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк подякував Президенту України Петру Порошенку за діяльність на посту глави держави.

Про це владика написав у Facebook – Укрінформ.

«Дякую, Пане Президенте, за всі добрі справи п’яти років, а сьогодні за гідне слово. Надіюсь не останнє…», – сказав владика Борис.

Архієпископ сказав, що молиться за захисників на фронті, за Порошенка та його прекрасну родину, за Україну і за майбутнього Президента.

Як повідомлялося, у лютому 2019 року Папа Франциск призначив владику Бориса Ґудзяка архієпископом – митрополитом Філадельфійським УГКЦ в США, перенісши його з Паризької єпархії святого Володимира Великого.

21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах Президента України. За результатами вже опрацьованих ЦВК понад 98% електронних бюлетенів, за Володимира Зеленського віддали свої голоси 73,15% виборців, за Петра Порошенка – 24,52%

Явка виборців становила 62,07%.

 

Княжицький закликає українців прийти під Раду й підтримати “мовний” закон

Голова Комітету з питань культури і духовності Микола Княжицький запрошує співгромадян 25 квітня прийти до Верховної Ради і підтримати ухвалення закону про мову.

Про це він заявив на засіданні Погоджувальної ради у понеділок, 22 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Запрошую всіх українських громадян прийти до Верховної Ради в четвер, 25 квітня, о 9 годині ранку і підтримати прийняття цього законопроекту (про мову – ред.). Наша солідарність і наша підтримка для нас і для всього українського суспільства є вкрай важливою”, – сказав Княжицький.

Він нагадав, що розгляд поправок до законопроекту має завершитися у вівторок, у середу збереться профільний комітет для обговорення його остаточного варіанту.

“Запрошую на комітет представників усіх парламентських фракцій і груп для остаточного обговорення того варіанту закону і тих правок, які, можливо, нам ще раз треба буде винести в зал у день голосування в четвер. Вірю, що в четвер ми проголосуємо за цей закон”, – зазначив Княжицький.

 

Зеленський сказав дружині, що вона може “повністю вийти з інформаційного поля”

Дружина Володимира Зеленського Олена ще думає над тим, чим буде займатися у випадку перемоги її чоловіка на президентських виборах.

Про це вона повідомила в інтерв’ю BBC News Україна – Укрінформ.

“Я про це дуже серйозно ще не думала. Але якщо це можливо, я б хотіла займатись тим, чим я займалась. З іншого боку, мені кажуть: є ж перші леді, які створюють фонди і займаються благодійністю. Я дуже серйозно до цього ставлюся, адже це величезна відповідальність. В це треба повністю зануритись, і я з цього приводу переживаю. З іншого боку, я розумію, що така персона, як перша леді, може привернути увагу до проблем тих, хто дійсно може допомогти. Тобто це персона, яка може гарантувати результат. Для мене це дуже складно”, – відповіла вона на запитання журналіста: “Якщо Володимир стане президентом, якою буде перша леді?”.

За словами Зеленської, чоловік їй сказав, що вона може “повністю вийти з інформаційного поля і бути відсутньою в ньому”. “Чесно, я б хотіла бути відсутньою. Як вийде. Будемо думати, говорити. Можливо, тут є обов’язки, які неможливо на когось перекласти”, – додала вона.

У відповідь на запитання, чи їй страшно, вона відповіла: “Звичайно”. “Я постійно себе налаштовую, починаючи з Нового року, коли це стало відомо”, – наголосила Зеленська.

Вона також повідомила, що працює сценаристом у “Студії Квартал 95” уже понад 15 років. “Мені подобається те, чим я займаюсь, адже насправді робота має приносити задоволення. Те, що я роблю, приносить мені максимум задоволення”, – зазначила дружина Зеленського.

Як повідомлялося, у неділю, 21 квітня, пройшов другий тур виборів Президента України. За даними опрацювання Центральною виборчою комісією 97,24% електронних протоколів, лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,15% виборців. За Петра Порошенка проголосували 24,52%.

 

Клімкін привітав Зеленського і сказав, що робитиме у перехідний період

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зробить усе від нього залежне, аби у перехідний період влади в Україні за зовнішню політику можна було не хвилюватися.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Вітаю українців із демократичним вибором, а Володимира Зеленського – з перемогою. Зроблю усе від мене залежне, аби у перехідний період за зовнішню політику можна було не хвилюватися”, – зазначив Клімкін.

Щодо власних планів він зауважив, що має їх багато як політичних, так і особистих.

“Але про це потім. Навіть відеозвернення запишу, щоб бути в тренді”, – додав міністр.

 

За три роки в Україні створять самодостатню Морську охорону

У найближчі три роки в Україні планується створити самодостатню Морську охорону, здатну ефективно захищати морські кордони та адекватно протидіяти викликам транснаціонального і протиправного характеру.

Про це заявив голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал під час міжвідомчого круглого столу з питань законодавства у сфері морської безпеки, повідомляє прес-служба Держприкордонслужби – Укрінформ.

«В умовах російської агресії Служба продовжує системно реформуватися, а курс на євроатлантичну інтеграцію закладено у наших стратегічних документах. Завдяки підтримці Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів Посольства США в Україні, зараз активно нарощуємо спроможності окремого Регіонального управління морської охорони. Таким чином, у найближчі три роки плануємо створити самодостатню Морську охорону, здатну ефективно захищати морські кордони та адекватно протидіяти викликам транснаціонального і протиправного характеру», – наголосив Цигикал.

У свою чергу заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян підкреслив, що забезпечення недоторканності державного кордону в акваторії Чорного та Азовського морів – стратегічне завдання для МВС. За його словами, Україна – морська держава, яка має найбільшу серед держав Азово-Чорноморського басейну довжину морського узбережжя – 2759,2 км, і понад 72 тис. кв. кілометрів виключної морської економічної зони. Саме тому наразі посилюється робота підрозділів МВС на цій ділянці та створюється єдина система безпеки, що складатиметься з прикордонників, гвардійців, поліцейських.

“Вона буде посилена підрозділами авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Це буде абсолютно новий механізм моніторингу та оперативного реагування, мобільні групи, обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі. Ми не будемо потурати агресивним побажанням країни-окупанта», – цитує Трояна прес-служба.

Як зазначається, на круглому столі учасники планують не лише напрацювати конкретні пропозиції щодо вдосконалення морського законодавства України, але й обговорити модернізацію катерів та кораблів Морської охорони ДПСУ, вдосконалення системи зв’язку та підготовки підрозділів спеціальних дій на воді.

Участь в заході, крім представників Держприкордонслужби та МВС, беруть представники берегової охорони США, провідні експерти у галузі морського права ЗСУ, правоохоронних органів, міністерств та відомств України, повідомляють у прес-службі.

 

“Народний фронт” назвав ключове завдання для нового Президента

Новообраний президент має представити Верховній Раді плани дій на певні періоди.

Про це заявив глава фракції “Народний фронт” Максим Бурбак на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Незабаром новий глава держави має заявити про свій порядок денний, про те, як президент, уряд і парламент будуть разом працювати і вести країну до успіху. Нас чекає важка робота. Маємо почути про кроки нового президента у перші сто днів, у перший рік і на весь термін”, – сказав Бурбак.

Він додав, що новий президент має знайти у собі сили і звернутися до виборців, які голосували за його опонента. “Він має довести, що посада глави держави — це переживання за долю усієї країни, за її майбутнє”, – сказав політик.

Бурбак вважає, що ключовим завданням для новообраного президента має стати повернення окупованих територій під контроль України, звільнення їх від російської агресії.

Як відомо, 21 квітня в Україні відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України. До виборчого бюлетеня було включено двох кандидатів, які за підсумками першого туру виборів 31 березня одержали найбільшу кількість голосів, – шоумена Володимира Зеленського та чинного Главу держави Петра Порошенка. Згідно з останніми даними ЦВК, за Володимира Зеленського свої голоси віддали 73,15% виборців, або 13 272 089 голосів, Петра Порошенка підтримали 24,53% виборців або 4447166.

 

У штабі Зеленського розповіли про майбутні відносини з Європою

У штабі лідера президентських перегонів Володимира Зеленського запевняють, що взаємини України з європейськими країнами дружніми і партнерськими.

Про це заявив радник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков на прес-конференції в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні в України і Європи, більшої частини європейських держав досить теплі, дружні, партнерські взаємини, і я впевнений, що якщо ця ситуація і змінюватиметься, то тільки на краще”, – сказав він.

Як повідомлялося, 21 квітня в Україні відбувся другий тур президентських виборів. За даними обробки Центральною виборчою комісією 95,21% електронних протоколів, лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,16% виборців. За Петра Порошенка проголосували 24,50% виборців.

 

ОПОРА назвала топ-3 порушень у другому турі виборів

Найбільш типовими порушення виборчого законодавства під час повторного голосування на виборах Президента України були видача бюлетенів без паспортів, демонстрація вже заповнених бюлетенів виборцями та спроби фотографування бюлетенів.

Про це заявив аналітик Громадянської мережі “ОПОРА” Олександр Неберикут під час прес-конференції в Укрінформі.

“Як і на голосуванні у межах першого туру, є основні три типи порушень, які фіксуються спостерігачами. Перший, найчастіший, стосується спроби видачі бюлетеня без пред’явлення належних документів – мова йде про паспорт громадянина України. Такі випадки були зафіксовані на 5,5 % дільницях станом на вчора”, – зазначив він, додавши, що 31 березня випадки видачі бюлетенів без паспорта траплялися на 14,5 % дільниць.

Інший тип порушень, за словами експерта, полягає в зумисному розголошенні виборцями таємниці голосування шляхом демонстрування бюлетенів. Неберикут розповів, що такі ситуації зафіксовані на 5% виборчих дільниць, тоді як у першому турі їх було удвічі більше.

Третім видом порушень аналітик назвав спроби фотографування бюлетеня, які були зафіксовані на 3,3% виборчих дільниць.

Водночас він запевнив, що робота самих виборчих комісій була якісною.

“Наші спостерігачі повідомили й констатували той факт, що на 99% виборчих дільниць послідовно і чітко дотримувалися процедури підрахунку голосів, порядку підрахунку голосів”, – відзначив він.

У свою чергу голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська підкреслила, що дані про відсутність на переважній більшості дільниць порушень під час підрахунку голосів є великим досягненням.

“Такі дані, як 1% дільниць, на яких наші спостерігачі фіксували порушення процедури підрахунку або лише на 1,5 % виборчих дільниць до протоколу було внесено окрему думку членами комісії від двох суб’єктів виборчого процесу, є насправді великими досягненням. Хай там що, демократія — це процедури і ми щасливі, що уже на рівні їх забезпечення є належний прогрес”, – зауважила вона.

Разом з тим, аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев нагадав, що процес повторного голосування на президентських виборах відповідав базовим стандартам, але такий етап передвиборчої кампанії як агітація супроводжувався суттєвими проблемами.

“Ця кампанія подарувала українському парламенту додаткове серйозно подумати про удосконалення Кримінального кодексу України, законів про вибори різних рівнів, у тому числі у частині легалізації фактичних витрат кандидатів на пост Президента України або інших учасників виборів на кадрове і логістичне забезпечення”, – сказав він.

При цьому Клюжев наголосив, що Центральна виборча комісія у цілому продемонструвала належний рівень готовності відповідати на виклики у виборчому процесі.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%.

 

Експерт пояснила, чому Зеленському буде важко “ламати” систему

Переконлива перемога Володимира Зеленського у другому турі президентських виборів засвідчує підтримку його народом, але йому самому буде вкрай важко зламати стару систему, яка панувала в країні десятиліттями.

Про це в коментарі Укрінформу сказала експерт берлінського Фонду науки та політики (SWP) Сюзен Стюарт.

«Малоймовірно, що йому вдасться «зламати» систему, як він стверджував, що зробить, під час дебатів з Порошенком», – каже Стюарт.

Вона вказує на те, що, з одного боку, олігархічний режим сам по собі є міцно встановленим, але й сам Зеленський досі був його частиною, працюючи з олігархом Ігорем Коломойським.

Експерт звертає увагу також на те, що Зеленський створив політичну партію, засновану переважно на особистості (свої власній), а не на принципах. До того ж він до цього часу не стикався безпосередньо з іншими моделями управління (окрім керування своїм проектом).

Незважаючи на зроблені коментарі Зеленського, дуже важко сказати, якою саме буде його програма, вважає Стюарт. Адже Зеленський зібрав «еклектичну суміш експертів і радників», і те, що він казав раніше, вказує на певні теми, що розглядаються як найактуальніші (боротьба з корупцією, ситуація на Донбасі, проблеми інвесторів тощо), але не на те, як він має намір їх вирішувати.

Але Володимир Зеленський має очевидний мандат на управління від українського народу, тому всім просто доведеться почекати і побачити, як він усього до цього досягне, підсумувала експерт.

 

Голова Львівської ОДА заявив про звільнення

Очільник Львівщини Олег Синютка оголосив, що звільняється з посади голови облдержадміністрації.

Про це рішення Синютка сказав під час апаратної наради в ОДА, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу подякувати перш за все мешканцям Львівщини, адже вони проявили себе як справжні патріоти, як люди державницького мислення, як зріле громадянське суспільство. Думаю, що результат на Львівщині – це результат системної, чотирирічної, професійної роботи багатьох людей, в тому числі тих людей, які зібралися в цьому залі”, – зазначив Синютка.

Він наголосив, що залишається з Львівщиною, залишається із Львовом, з людьми, чию підтримку має сьогодні.

Раніше повідомлялось, що Синютка заперечив, що буде балотуватися на посаду міського голови Львова.

Львівську облдержадміністрацію Синютка очолив у грудні 2014 року. На сьогоднішній час — це найбільший термін перебування на посту голови ОДА в Незалежній Україні.

Як повідомлялося, в Україні відбувся другий тур президентських виборів. Згідно з результатами опрацьованих ЦВК 97% електронних протоколів, Володимир Зеленський перемагає в усіх областях України, крім Львівської, де Порошенко набирає 62,81%.

 

EBA назвала сім кроків, яких бізнес очікує від новообраного президента

Бізнес очікує на сім першочергових кроків від новообраного Президента України, серед яких – забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ щодо продовження співпраці, захист і продовження структурних реформ.

Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес-асоціації (EBA) – Укрінформ.

“Забезпечення макроекономічної стабільності, включаючи підписання меморандуму з МВФ щодо продовження співпраці. Крім того, гарантування незалежності Національного банку та публічна підтримка політики низького дефіциту бюджету. Захист та продовження структурних реформ, проведених у минулі роки, включаючи, але, водночас, не обмежуючись, наступними: реформою публічних закупівель, продовженням автоматичного відшкодування ПДВ та дерегуляції, реформою ДФС, медичною реформою, децентралізацією тощо”, – перелічуються в повідомленні побажання до президента.

Крім того, бізнес очікує від майбутнього глави держави забезпечення незалежності ринкових регуляторів, починаючи з Антимонопольного комітету та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також усебічного сприяння продовженню структурних реформ, у тому числі, шляхом публічної підтримки та ініціації законодавчих змін, починаючи з відкриття ринку землі та проведення прозорої приватизації великих державних підприємств з можливістю застосування британського права.

“Подання на посади генерального прокурора та голови СБУ, міністра закордонних справ та міністра оборони професіоналів з бездоганною репутацію та відсутністю зв’язків з олігархами або ж великим бізнесом. Презентація плану реформування правоохоронних органів з метою зниження тиску на бізнес та всебічне сприяння виконанню цього плану новопризначеними особами. Перезапуск Національного агентства з питань запобігання корупції та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, підтримка діяльності НАБУ та Всеукраїнської Асоціації кредитних спілок”, – називають в асоціації інші першочергові кроки, що їх, на думку бізнесових кіл, має зробити президент .

 

Бекешкіна про вибори: Це лише ілюзія об’єднання

Попри високий результат Володимира Зеленського, останні вибори не об’єднали Україну, а тільки створили ілюзію такого об’єднання, вважає Ірина Бекешкіна, українська соціолог, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Таку думку вона висловила в ефірі Громадського – Укрінформ.

«Коли ми аналізували виборців Зеленського – вони діляться, вони діляться так, як ділиться країна. Насправді це ілюзія об’єднання, це наслідок невизначеності, тому що кожен у Зеленського вкладає свої мрії, свої побажання і очікування», – заявила Бекешкіна.

Вона навела приклад: серед виборців Петра Порошенка 80% виступають за членство в НАТО, а серед виборців Зеленського з цього ж питання зовсім інші цифри: 37% підтримують вступ в Альянс, 33% – за нейтральний статус, а 6% – за військовий союз з Росією.

«І по багатьох питаннях, які ділять країну, воно саме так. Тому я б не сказала, що це об’єднання стабільне і надійне», – зазначила соціолог.

На думку Бекешкіної, країну під час виборів об’єднало гасло «так далі жити не можна».

«Оце бажання – це певний вирок політичній системі, політичній еліті. Об’єднало, так би мовити, заперечення існуючого. А що стосується позитивної майбутньої програми, то тут, скоріше за все, Україна залишилась роз’єднаною», – резюмувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з результатами 90,1% опрацьованих ЦВК електронних протоколів, лідирує Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,17% виборців, за Петра Порошенка проголосували 24,50% виборців.

Явка виборців становила 62,07%

 

Голова Миколаївської ОДА заявив, що має піти разом із Порошенком

Голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко подав у відставку, заявивши, що він має піти разом з Президентом Петром Порошенком.

Про це він сказав в ефірі програми «Нині вже» на Громадському – Укрінформ.

«Я маю піти разом із Президентом України Петром Порошенком. Я вважаю, що так повинен зробити кожен глава обласної державної адміністрації — це по-перше. По-друге, ми стоячи повинні подякувати чинному президенту Петру Порошенку… незважаючи на всі ті речі, які відбувалися навколо нас. Я маю піти разом із ним», — сказав Савченко.

Як повідомляв Укрінформ, Олексій Савченко став головою ОДА 6 жовтня 2016 року, перемігши у конкурсі. Доти він був народним депутатом від фракції БПП «Солідарність», брав участь в АТО. Савченко – один з найбагатших голів ОДА. На посаду прийшов, уже маючи великі статки. Згідно з декларацією, в 2018 році він заробив понад 15,5 мільйона гривень від бізнесових угод, а 173 тисячі гривень заробітної плати перерахував на благодійність.

 

Гройсман піде на парламентські вибори з власною політичною силою

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман планує йти на вибори до Верховної Ради із власною політичною силою.

Про це він сказав у ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що стосується моєї політичної позиції, я розумію, що вибори будуть строкові і я братиму в них участь. Я вважаю, що професійні кроки, які робитиме український парламент, наближатимуть нас до мети – сильної, успішної, розвинутої країни. Я не хочу бути статистом у наступному політичному сезоні, а бути активним, впроваджувати політичні ідеї”, – заявив Гройсман.

Він наголосив, що йтиме у парламент разом із власною політичною силою, яка “об’єднає людей з гарною репутацією”.

“Буде сформовано силу з однодумців, з якими ми підемо на вибори та проситимемо довіри у людей. Якщо ми цей мандат отримаємо, я зроблю все, щоб жоден український громадянин про це не пошкодував”, – запевнив прем’єр.

Глава Кабміну висловив сподівання, що в Україні не відбудеться дострокових виборів за старою системою.

“Якщо йтиметься про дострокові вибори, то ми маємо бути готові, що все обереться за старою системою і через кілька місяців нас очікуватиме величезне розчарування: коли почнуть блокувати трибуни, не ухвалювати рішень… Ми напрацювали класну реформу українського парламенту: збалансовану, зі швидким ухваленням рішень. Якщо цього не зробити, то станемо на ті самі граблі”, – зазначив Гройсман.

На його переконання, уряд у міжвиборчий період має забезпечувати стабільність держави.

“Думаю, ми з цим завданням впораємося. Якщо ми виходимо з інтересів держави, у нас все нормально і логічно складається”, – відзначив прем’єр.

Він також повідомив, що своєю найбільшою політичною перемогою вважає децентралізацію.

“Для мене це є особиста і особлива реформа. Арсеній Яценюк у 2014 році запросив мене в уряд віце-прем’єром з регіональної політики, щоб той досвід, який я напрацював як міський голова, я впровадив в Україні. Я зібрав гарних експертів, ми зробили свою роботу. Вважаю, що це одна з найуспішніших реформ, яку мені вдалося реалізувати на посаді віце-прем’єра, голови парламенту, голови уряду”, – сказав Гройсман.

За його словами, реформа децентралізації потребує захисту через закріплення у Конституції.

“Це дуже важлива реформа, адже вона дозволяє віддати владу з центру людям. Ви ж самі обираєте своїх міських голів. Вони мають гроші та можливості приймати рішення. Коли я почав цим питанням опікуватися, місцеві бюджети становили 70 млрд, а сьогодні – вже 270 млрд. Центральна влада завжди претендуватиме на те, щоб забрати ці повноваження і кошти, тому їх треба захистити. Треба захистити децентралізацію у Конституції, щоб не так просто було її ліквідувати”, – наголосив Гройсман.

На його переконання, слід прибрати дублювання функцій місцевої та центральної влад.

“Там, де люди обрали свою владу, що там робити районним і обласним держадміністраціям, які призначаються з Києва? Їх треба просто ліквідувати. Невже люди не можуть собі обрати міського голову? Державна функція – це функція контролю і реалізації державної політики”, – наголосив Гройсман.

 

США очікують співпраці із Зеленським – Держдеп

Сполучені Штати вітають Володимира Зеленського з перемогою на виборах та відзначають демократичність і відкритість виборчого процесу в Україні.

Про це йдеться у заяві Державного департаменту США, оприлюдненій на сайті відомства. – Укрінформ

“США вітають новообраного президента Володимира Зеленського з перемогою на виборах. Ми також вітаємо український народ із проведенням виборів, що відображають активну українську демократію через п’ять років після Революції Гідності та в умовах неослабної російської агресії”, – зазначили у Держдепі.

У відомстві додали, що вибори були “мирними та конкурентними, а їх результати відображають волю народу”.

У заяві також наголошується, що США “продовжують непорушно підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів та надалі стоятимуть пліч-о-пліч з Україною в процесі проведення необхідних реформ”.

“Ми з нетерпінням очікуємо на співпрацю з новообраним президентом Володимиром Зеленським у досягненні спільної мети наших держав, а саме: безпечної, успішної, демократичної та вільної України”, – наголосили в Держдепі.

 

Корупція, МВФ і Росія – Аслунд окреслив три виклики для Зеленського

Міжнародний експерт у сфері економіки й політики Андерс Аслунд, який представляє аналітичний центр “Атлантична рада” назвав три головні виклики для нового Президента України на початку його каденції.

Про це Аслунд сказав у відповідь на запитання власного кореспондента Укрінформу.

“Одна зі сфер, у якій новий президент міг би оперувати, це правоохоронні органи. Якщо конкретніше, він може запропонувати нового генерального прокурора”, – зазначив Аслунд.

Окрім того, за його словами, люди чекають конкретних результатів у боротьбі з корупцією, тому необхідно запустити роботу антикорупційної прокуратури.

“Друге питання – це зосередження уваги на домовленостях із МВФ і черговому транші, який має надійти в травні”, – зауважив Аслунд, маючи на увазі 14-місячну програму співпраці МВФ і України обсягом $3,9 млрд, запущену в грудні минулого року. Як підкреслив експерт, над цим новій команді треба попрацювати.

“І, звичайно, третє основне питання – це протистояння Росії”, – наголосив Аслунд.

Як повідомляв Укрінформ, за останніми даними ЦВК, кандидат у президенти України Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів, Петро Порошенко — 24,46%.

 

Коломойський пояснив, коли повернеться в Україну

Олігарх Ігор Коломойський, який мешкає в Ізраїлі, збирається повернутися до України після офіційного оприлюднення результатів президентських виборів.

Про це повідомляє LB.ua – Укрінформ.

“Так, я повернуся в країну обов’язково, але не раніше офіційного оприлюднення результатів президентських виборів”, – прокоментував Коломойський інформацію про своє можливе повернення.

Зазначається, що сьогодні у Facebook з’явилася інформація, буцімто Коломойський повернеться в Україну вже 24 квітня.

Як повідомляв Укрінформ, Коломойський заявив, що в разі перемоги Зеленського на виборах Президента він повернеться до України.

 

Гройсман розповів, що Рада має встигнути до парламентських виборів

До парламентських виборів Верховна Рада повинна ухвалити Виборчий кодекс, внести зміни до Конституції щодо децентралізації, вдосконалити судову систему, а також здійснити реформу самого парламенту.

Про це Володимир Гройсман сказав у програмі “Свобода слова” в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До наступних парламентських виборів, які відбудуться у жовтні 2019 року, як заплановано, я думаю, що парламент ще може зробити багато правильних речей. Наприклад, я вважаю, що треба змінити виборчу систему. Якщо ми не змінимо виборчу систему в країні, то фактично новий парламент через два-три місяці буде нашим найбільшим розчаруванням”, – сказав Гройсман.

Наступним важливим рішенням, яке Рада мусить встигнути ухвалити до жовтня, прем’єр вважає внесення змін до Конституції в частині децентралізації.

“Ми маємо закріпити в Конституції децентралізацію – для мене це особлива та особиста реформа, з якою я прийшов працювати в уряд – для того, щоб реалізувати цю ідею. Цей процес конституційних змін треба здійснити, бо це важлива реформа, яка передає владу людям. І новий закон про вибори більше влади дасть людям. Тоді і місцева, і центральна влада буде більш ефективною і більш динамічною, на мій погляд”, – уточнив Гройсман.

Окрім того, на думку глави уряду, парламентарії мають узятися за перезавантаження судової системи.

“Для мене відбуваються абсолютно незрозумілі речі, ми вже не вперше з ними стикаємося, і думаю, суспільство це теж відчуває, – це абсолютна вакханалія, якою є деякі рішення наших судів. Фактично це призводить до того, що система судочинства в Україні не працює. Якщо на рівні перезавантаженого Верховного Суду ми бачимо рішення, які в принципі викликають повагу, в більшій частині, то суди приймають рішення, наприклад, зупинити дію повноважень уряду”, – зазначив премʼєр.

На його думку, ВР має ухвалити низку важливих економічних законів, а також здійснити реформу самого парламенту.

“Я гаряче підтримую голову парламенту Андрія Парубія в тому, що треба здійснити реформу самого парламенту. Повірте, так виписані процедури, що боротися за якісь закони рік-півтора – у нас просто немає часу. І я вважаю, що треба змінювати систему прийняття рішень у парламенті… Потрібні швидкі рішення, які мають бути професійними. Більше того, уряд повинен мати повноваження коригуючих дій, щоб забезпечити запит суспільства з багатьох питань”, – підсумував Гройсман.

 

«Нормандська четвірка» в червні навряд чи збереться – МЗС

Команда новообраного президента Зеленського навряд чи встигне підготувати зустріч із лідерами ФРН, Франції та Росії, тому саміту «нормандської четвірки» в червні найімовірніше не буде.

Про це заявив директор політичного департаменту МЗС України Олексій Макєєв в ефірі програми «Нині вже» на Громадському – Укрінформ.

«Треба працювати і думати над деталями. Насправді дипломатичні зустрічі дуже довго готуються. Не може бути зустріч заради зустрічі, вона має бути підготовлена, мають бути готові рішення зустрічі на вищому рівні. Очевидно, що цьому передуватиме потужна робота», – розповів Макєєв

Як зазначається, на його думку, немає високої ймовірності, що в перші дні президентства Зеленського відбудеться зустріч у «нормандському форматі» на найвищому рівні.

«Зустріч планувалася (Петром Порошенком – ред.), але змінилися обставини. Проте всяке може бути, новообраний президент може захотіти взяти участь у зустрічі… Але знову ж таки, дуже багато факторів треба буде врахувати», – резюмував дипломат.

Нагадаємо, Петро Порошенко після візиту до Франції та Німеччини заявив, що в червні має відбутися саміт «нормандської четвірки».

 

Росія може випробовувати Зеленського провокаціями – Гербст

Новому Президенту України доведеться продовжити реформи для консолідації своєї влади, а також мати справу з Путіним, який неодмінно захоче випробувати його провокаціями.

Про це заявив колишній посол США в Україні, нині директор Євразійського центру “Атлантичної ради” Джон Гербст, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Це був вибір не стільки за Зеленського, скільки проти Порошенка. Тож, аби консолідувати свою владу, Зеленський повинен просуватися шляхом реформ”, – зазначив Гербст.

Він також висловив припущення, що олігарх Коломойський, з яким багато хто пов’язував Зеленського, може певним чином спробувати “відігратися” через суди. “Будь-що подібне в цьому контексті може дуже зашкодити репутації Зеленського, і я сподіваюся, що він це усвідомлює”,- підкреслив екс-посол.

У зовнішній політиці головним викликом для нового лідера України залишатиметься Росія та Путін, наголосив експерт.

“Порошенко заслуговує високої оцінки як лідер, що очолював країну під час війни. Ті люди, які підтримували його, здебільшого робили це, враховуючи факт, що війна Росії, війна Путіна проти Україні триває. Зеленський – новачок, і це серйозний виклик, коли ви маєте справу з такими, як Путін”, – зауважив Гербст.

Водночас він вважає добрим знаком те, що Зеленський назвав Путіна ворогом України. “І це було сказано не просто так”, – зауважує експерт. На його переконання, цей факт може пояснити небажання Кремля відразу привітати Зеленського з перемогою.

Яку саме стратегію обере Зеленський у відносинах з РФ, зауважив Гербст, поки що невідомо. “Але я підозрюю, що він не зацікавлений і, безумовно, не зможе укласти угоду, яка хоч якось перечитиме українському суверенітету”, – підкреслив екс-посол США.

У Москві, за його словами, вичікують парламентських виборів у нашій країні. Зараз Україна продовжує ревно захищати свою територіальну цілісність, тож перед Путіним залишається важкий вибір – або йти на реальні компроміси й виконувати Мінські домовленості, або вдаватися до ескалації конфлікту.

“Утім, ескалація створить для Путіна дуже багато небезпечних моментів, тому я думаю, що він не піде цим шляхом”, – зазначив колишній дипломат.

Скоріше за все, на йог думку, Росія намагатиметься випробувати Зеленського провокаціями. “Я думаю, цього можна очікувати”, – підкреслив Гербст.

Він також додав, що нинішні вибори мають велике значення для пострадянського простору – “й особливо для Росії, де такого не відбувається”. “Отже, це продовження консолідації української демократії” , – підсумував екс-посол США.

 

Нова політична динаміка в Україні зможе задовольнити очікування виборців – ПА ОБСЄ

Вільні вибори стають нормою в Україні, де демократія стала більш стабільною.

Про це заявила голова делегації Парламентської Асамблеї ОБСЄ Доріс Барнетт у своєму коментарі з нагоди представлення міжнародними спостерігачами за виборами Президента України попередньої заяви щодо оцінки проведених виборів, повідомляє сайт ОБСЄ.

“Я рада, що вільні вибори стають нормою в Україні, що люди використовують своє право голосу. Ці вибори свідчать, що демократія в Україні стала більш стабільною”, – сказала вона.

Барнетт висловила переконання, що “нова політична динаміка в країні зможе задовольнити високі очікування виборців”.

“Тепер країна повинна зосередитися на подальшому економічному розвитку”, – додала голова делегації ПА ОБСЄ.

Як повідомляв Укрінформ, відповідно до оцінок Міжнародної місії вибори Президента України 2019 року були конкурентними та супроводжувались повагою до фундаментальних свобод. Міжнародні спостерігачі вважають, що другий тур виборів було добре організовано, а зафіксовані незначні порушення не можуть вплинути на результати виборів.

В Україні 21 квітня відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента. За результатами опрацьованих ЦВК 99,84% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів виборців, Петро Порошенко – 24,46% голосів.

 

Берегова охорона США: роль Арктики в геостратегічному суперництві – зросла

Роль Арктики в суперництві великих держав збільшується. Таку думку висловлено в оприлюдненій в понеділок новій Арктичній стратегії Берегової охорони США, передає УНН.

“Роль Арктики в геостратегічній конкуренції зростає. Багато в чому це відбувається через те, що скорочення площі вічних морських льодів оголило кордони узбережь і сприяло збільшенню масштабів життєдіяльності людини (в регіоні), в тому числі економічної”, — йдеться в документі.

За словами його авторів, “дві практично рівні Америці (за потужністю) держави — Росія і Китай — оголосили регіон національним пріоритетом” і вклали відповідні кошти в різні реалізовані в ньому проекти, “щоб розширити вплив” там. Як при цьому стверджує Берегова охорона, один з п’яти видів Збройних сил США, Росія і КНР кидають “постійні виклики міжнародному порядку, заснованому на правилах”, що є “причиною стурбованості з приводу подібних посягань на мирну стабільність арктичного регіону”.

“Росія домінує в Арктиці географічно, має в своєму розпорядженні відповідні домінуючі надводні засоби та інфраструктуру”, — відзначають укладачі стратегії. У зв’язку з цим вони визнають, що “у Росії як арктичної держави є законні суверенні інтереси в регіоні”, пов’язані, наприклад, із забезпеченням безпеки мореплавства, проведенням пошуково-рятувальних операцій, охороною навколишнього середовища. “Однак Росія в глобальних масштабах демонструє готовність застосовувати силу, щоб чинити тиск на інші країни з метою розширення своєї сфери впливу”, — вважає американська берегова охорона.

З її точки зору, “дії стратегічних конкурентів (США) будуть кидати виклик давно існуючим нормам, завдяки яким Арктика є регіоном миру і низької напруженості”. “Спроби Китаю розширити свій вплив можуть ускладнити доступ США до Арктики і свободу мореплавання там, оскільки робляться схожі спроби ускладнити США доступ до Південно-Китайського моря”, — вважає Берегова охорона.

Як повідомляв УНН, Пентагон змінює свої оперативні плани в Арктиці, щоб протистояти зростаючому впливу в регіоні Росії і Китаю.

 

Крючкову одягли електронний браслет і випустили під заставу

Екс-голову правління “Енергомережі” та колишнього депутата Дмитра Крючкова, якого 15 квітня екстрадували з Німеччини до України, випустили із СІЗО під заставу у 7 мільйонів гривень, які вніс його адвокат Олександр Лисак, передає УНН із посиланням на “Радіо Свобода“.

Тепер Крючков зобов’язаний носити електронний браслет, пише видання.

У коментарі ЗМІ Олександр Лисак підтвердив, що внесені як сума застави 7 мільйонів – це його власні кошти.

Захисник вніс ці гроші ще в п’ятницю, 19 квітня, після чого екстрадованому бізнесмену одягнули електронний браслет і того ж дня випустили із СІЗО.

Крім носіння браслету, Крючков зобов’язаний також не відлучатися з Києва без дозволу, здати на зберігання закордонний паспорт, не спілкуватися з іншими підозрюваними у справі та з’являтися до детектива, прокурора або суду за першою вимогою.

Солом’янський суд Києва взяв під варту бізнесмена Дмитра Крючкова 17 квітня з альтернативою застави у розмірі 7 мільйонів гривень – замість 346 мільйонів гривень, про які клопотали детективи і прокурори. Тоді ж прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявили, що планують оскаржити це рішення.

Раніше у НАБУ повідомили, що готують нові підозри для Крючкова у решті епізодів кримінального провадження.

За попередніми оцінками детективів, “діяльність” “Енергомережі” обійшлися бюджету України в 1,4 млрд грн.

Додамо, нещодавно журналісти проекту “Схеми” оприлюднили отримані ними телефонні розмови осіб, голоси яких схожі на Крючкова, нардепа від БПП Ігоря Кононенка, бізнесменів-братів Ігоря та Григорія Суркісів та ін. Переговори підтверджують, що зазначені особи можуть бути причетні до виведення грошей з обленерго в Харкові, Черкасах і Запоріжжі у “приватні кишені”.

Зокрема, на одному з записів звучить прохання відвезти гроші у сумі 600 тис. доларів в офіс Суркісів.

 

У Грузії від майбутнього президента України чекають посилення у протистоянні спільним викликам – експерти

Грузія та Україна мають спільні небезпеки та виклики, а тому від майбутнього українського президента очікують не лише поглиблення двосторонньої співпраці, а й посилення спільної боротьби на міжнародних майданчиках. Про це в коментарі УНН розповіли політичні експерти з Грузії.

“У Грузії від президента України чекають перш за все позитивних змін у вашій країні. Певна частина нашого населення дивиться на вибори в Україні у зв’язку з кейсом Саакашвілі, інші – просто вболівають за країну. Що стосується відносин між нашими державами, – ми просто приречені бути разом і підтримувати один одного”, – сказав грузинський політолог Гела Васадзе.

Перед Україною та Грузією стоять спільні загрози.

“Головне, що чекає Грузія від нового українського керівництва – це поглиблення двостороннього співробітництва. Воно зараз на хорошому рівні, але цього – недостатньо. Це не вина Києва, але обидві країни зобов’язані рухатися разом більш активно, з огляду на загальні виклики: війни, окупація і інші загрози ззовні, які покликані гальмувати розвиток наших країн. Все це повинно ще сильніше згуртувати два народи Грузії та України, щоб протидіяти пропаганді, дезінформації, втручанням Кремля в вибори в наших країнах. А також посилити роботу лініями Радбезів та інших спецслужб. Для Грузії важливо, щоб президент України продовжував активно виступати на міжнародних майданчиках, привертаючи увагу громадськості до анексії Криму, підтримки Кремлем війни на Сході України, так як перед Грузією ці проблеми також стоять дуже гостро. Також вкрай важливо, щоб курс на інтеграцію в ЄС і НАТО був не тільки продовжений, але і посилений. Наші країни давно визначили шлях розвитку – це інтеграції з ЄС. А співпраця з Кремлем – це не тільки “ручкання” з режимом, який стріляє в твоїх громадян, а й шлях в нікуди з точки зору рівня життя громадян”, – вважає політичний оглядач Єгор Куроптев.

Нагадаємо, УНН опитав експертів з різних країн про те, чого вони очікують від майбутнього глави України у площині міжнародних відносин. Детальніше можна прочитати у публікації “Неабиякі очікування від майбутнього президента у країн-сусідів і друзів України”.

Як повідомляв УНН, Орбан сподівається, що Зеленський покращить відносини між країнами.

 

“Люстраційний” закон суперечить міжнародним документам, ратифікованим Україною – юрист

Закон “Про очищення влади” суперечить низці міжнародних документів. Про це у своєму блозі написав юрист Олексій Бебель, передає УНН.

За його словами, діючий закон не узгоджується із частиною 2 статті 21 Загальної декларації прав людини, чинної з 1948 року.

“Там чітко вказано, що кожна людина має право рівного доступу до державної служби в своїй країні”, — наголосив Бебель.

Крім того, документ суперечить пункту с) статті 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ратифікованого Україною у 1973 року, продовжив юрист.

“Згідно з цим Пактом кожний громадянин повинен мати без будь-якої дискримінації і без необґрунтованих обмежень право і можливість допускатися в своїй країні на загальних умовах рівності до державної служби”, — уточнив він.

На додачу — стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною в 1997 році, пише юрист.

“Нею передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження”, — написав Бебель.

На думку юриста, приймаючи закон “Про очищення влади”, українські чиновники зігнорували міжнародні зобов’язання України, створивши умови для відсутності рівного доступу до державної служби частині громадян.

“Отже, у країні штучно створено групу людей, яка без рішення суду обмежена у своїх правах. Це свого роду „апартеїд“, але не у расовому, а політичному сенсі. Тобто громадяни України нібито рівні у своїх правах, але є кілька тисяч менш рівніших”, — написав Бебель.

Нагадаємо, минулого тижня КСУ мав повернутися до оцінки ЗУ “Про очищення влади”. Відповідний пункт було включено до порядку денного засідання КСУ. Однак, судді до розгляду питання так і не приступили, відклавши його на невизначений термін.

Також нагадаємо, ЄСПЛ наразі рекордно швидко бере в роботу скарги від “люстрованих” в Україні правоохоронців.

 

Свої права у ЄСПЛ відстоюють понад 120 люстрованих українці — Підгайний

18.04.2019

Сьогодні на розгляді у Європейському суді з прав людини перебуває щонайменше 122 скарги проти держави Україна щодо люстрації. Про це у Facebook написав екс-заступник прокурора Чернігівської області Олег Підгайний, передає УНН.

З них, 10 заяв перебуває на стадії комунікації, додав Підгайний.

“У першому кейсі (3 заяви) судді ЄСПЛ з лютого 2018-го знаходяться в нарадчій кімнаті (завершена стадія письмових дебатів, про що повідомлено сторонам). Рішення ЄСПЛ може бути будь-якої хвилини”, — зазначив він.

Підгайний припустив, що ЄСПЛ винесе рішення не на користь Держави.

Нагадаємо, як писав УНН, КСУ сьогодні повертається до розгляду люстраційного закону.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 428

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua