Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 22 листопада

Інформдень: 22 листопада

Український інститут національної пам’яті 22-26 листопада ініціює заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору.

Про це повідомляє прес-служба УІНП – Укрінформ.

Основні заходи відбудуться 26 листопада, в суботу. У програмі:

14:30 – вшанування біля Національного меморіалу жертв Голодомору за участю свідків Голодомору, Президента України Петра Порошенка, очільників українських церков, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, членів Платформи європейської пам’яті та сумління, представників дипломатичних установ, громадськості (вул. Лаврська, 3);

16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція “Запали свічку пам’яті”;

17:30-19:00 – благодійно-просвітницька акція “Свічка пам’яті” в Національному палаці мистецтв “Україна”. Під час заходу прозвучать народні псалми від гурту “Стодивниця” (керівник Ірина Барамба) та духовна музика у виконанні хору Київської православної богословської академії “Axios” (регент Надія Купчинська), поезія у виконанні Ахтема Сеїтаблаєва, Каті Степанкової, Наталі Васько, Лариси Руснак, Анатолія Матвійчука, “Свічка” від народної артистки Оксани Білозір.

У малому залі палацу відбудеться відкрита лекція про Голодомор Людмили Гриневич. Також збиратимуть кошти на підтримку геріатричного центру в Станиці Луганській, що на лінії перетину з окупованою територією.

Серед заходів 22 листопада – круглий стіл “Український Голодомор. З якими аргументами треба звертатися до ООН для визнання Голодомору геноцидом?” та презентація книжки “1933: “І чого ви ще живі?” (упорядник Тетяна Боряк) у Київському міському будинку вчителя (о 17:00); презентація сайту та логотипу Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”, майстер-класи для військовослужбовців з військового госпіталю від іконописця Левка Скопа та майстрині з соломоплетіння Раїси Павленко (15:00, вул. Лаврська, 3).

24 листопада у Києві стартує триденне засідання Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience) – міжнародного проекту, покликаного досліджувати діяльність і злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму. Платформа створена 14 жовтня 2011 року в Празі під час саміту прем’єр-міністрів Вишеградської групи. Станом на травень 2015 року вона об’єднувала 51 учасника з 13 країн ЄС, Молдови, України, Ісландії, США та Канади. Від України до Платформи входять Український інститут національної пам’яті, Меджліс кримських татар, Центр дослідження визвольного руху (о 13:00, комітети Верховної Ради України).

Також 24 листопада УІНП презентує проект “Незламні”, що розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932-1933 роках не знищило ні фізично, ні духовно. Це – автор Акта проголошення незалежності України у 1991-му Левко Лук’яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, видатна художниця Катерина Білокур, письменники Василь Барка, Олесь Гончар, лікарка Нонна Ауска, поет Дмитро Білоус, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, творець музеїв Михайло Сікорський, кінодраматург Борис Хандрос, прозаїк Анатолій Дімаров, живописець Опанас Заливаха (Національний музей “Меморіал жертв Голодомору”, 12.00).

25 листопада відбудеться презентація документального фільму “Окрадена Земля”, що базується на раніше не відомих архівних документах, коментарях провідних дослідників і спогадах свідків Голодомору. В тому числі – із пограниччя з Російською Федерацією, з Харківщини та Донеччини (о 18:00, Український дім).

 

Більшість українців (72%) погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом, не погодились із цим 14%, не визначились – 14%.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2016 року.

«Незважаючи на те, що кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, дещо зменшилась у порівнянні з минулим роком (з 80% до 72%), водночас вона є такою ж як у 2014 році і вищою, аніж була у 2010-2012 рр. (близько 60%)», – йдеться в повідомленні на сайті соцгрупи.

Твердження, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, поділяють практично всі жителі Заходу країни (97%), більшість опитаних Центру (78%), майже дві третини Півдня (57%) та трохи менше половини Сходу (48%).

Мешканці сіл більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, аніж мешканці міст (79% проти 68%). Серед респондентів, рідна мова яких українська, прихильників тези 83%, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 47%. У віковому розрізі кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 70 до 75% у різних категоріях. Водночас простежується різниця у кількості противників цієї тези у вікових групах: чим старші опитані, тим їх більше.

Серед прихильників євроінтеграції тих, хто погоджується, що Голодомор 1932-1933 був геноцидом 86%, серед противників майже удвічі менше – 48%. Подібна тенденція і серед тих, хто за чи проти вступу до НАТО (91% проти 53%).

У групі «Рейтинг» наголосили на відсутності зв’язку між ностальгічними настроями за СРСР та сприйняттям Голодомору як геноциду. Так, 59% тих, хто жалкує про розвал Радянського Союзу у 1991 році, все одно погоджуються з тим, що Голодомор був геноцидом (25% – не погоджуються). Серед тих, хто не жалкує, таких 85%.

Дослідження проводилося 16-22 вересня. Було опитано 2 тисячі респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки – не більше 2,2%.

 

У разі проведення парламентських виборів найближчим часом, до парламенту потрапили би БПП, «Батьківщина», «Самопоміч», Радикальна партія та партія «За життя». 

Про це свідчать дані соціологічного опитування Центру політичних та економічних досліджень імені Разумкова – Укрінформ.

За даними соціологів, 5-відсотковий бар’єр, необхідний для проходження до Верховної Ради, подолали би 5 партій – «Блок Петра Порошенка «Солідарність», за який ладні віддати голоси 13,3% респондентів, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» з підтримкою 12,2% опитаних, Опозиційний блок  – 10,6%, «Об’єднання «Самопоміч» – 8,9%, Радикальна партія Олега Ляшка – 6,3%, а також партія «За життя» – 5,1%.

Крім того, опитування показало, що за партію «Громадянська позиція» готові проголосувати 4,2% громадян України, а за ВО «Свобода» – 3,1%. Інші ж політичні сили набрали би менше 3% голосів виборців кожна.

 

Детективи Національного антикорупційного бюро підозрюють громадянина Російської Федерації у спробі заволодіти державними коштами, виділеними Україні на підставі Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Про це повідомлляє прес-служба НАБУ – Укрінформ.

“Детективи встановили дев’ятого підозрюваного у вчиненні замаху на заволодіння державними коштами, виділеними Україні на підставі Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Ним виявився громадянин Російської Федерації, який разом із раніше встановленими спільниками взяв участь у придбанні фіктивних підприємств та виготовив документацію конкурсних торгів від їх імені, яку використали під час проведення процедур закупівель LED-світильників наприкінці 2015 року”, – йдеться у повідомленні.

У НАБУ зазначили, що після викриття детективами злочинної схеми заволодіння державними коштами підозрюваний у травні поточного року виїхав за межі України. Наразі детективи готують матеріали для оголошення його у міжнародний розшук.

21 листопада за місцем реєстрації та за колишнім місцем роботи (офісне приміщення) підозрюваного проведено обшуки. За їхніми результатами вилучено документи, які буде використано як доказову базу.

У НАБУ запевняють, що досудове розслідування у кримінальному провадженні перебуває на завершальній стадії.

У Бюро нагадали, що 21 січня 2016 року детективи НАБУ внесли до ЄРДР відомості, кваліфіковані за ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, за фактом замаху на розтрату державних коштів (480 млн грн), виділених Україні на підставі Кіотського протоколу. Замах відбувся у ДП «Українські екологічні інвестиції», що входить до сфери управління Міністерства екології та природних ресурсів України під час проведення тендерних процедур щодо капітального ремонту шляхом технічного переоснащення світильників з лампами розжарювання на світильники на основі LED-технологій. На причетність до розкрадання державних коштів НАБУ перевіряло всіх учасників тендеру.

В ході зазначеного кримінального провадження трьох осіб заарештовано (двом особам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, одна – перебуває під домашнім арештом), стосовно двох ухвалено обвинувальні вироки, двох осіб оголошено у національний розшук та одну особу – у міжнародний. Стосовно ще однієї особи готуються матеріали для оголошення в міжнародний розшук. Завершення досудового розслідування заплановане на початок грудня 2016 року.

 

Цикл тренінгів і наукову конференцію для молодих українських журналістів і студентів проведуть у Києві представники ЗМІ з Німеччини, Польщі та Білорусі.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо – Укрінформ.

“Тренінги пройдуть у рамках спільного проекту “Громадянська журналістика для цифрового медіадіалогу з суспільством”, який реалізують за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН громадські організації Німеччини, ГО “Форум українських журналістів”, Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Білоруська асоціація журналістів”, – ідеться в повідомленні.

Із зарубіжними журналістами, які прибули в Київ, зустрівся голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко. Він розповів гостям про хід реалізації в Україні медійних реформ – створення Суспільного мовлення та реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ.

Медіаексперт Вольфганг Рессман наголосив на значенні підготовки представників мас-медіа до роботи в умовах свободи слова.

Про ініціативу Національної спілки журналістів створити в Україні на базі спілки мережу недержавних корпунктів із розвитку та висвітлення реформ громад на рівні областей, районів, великих міст і селищ та співпрацю з німецькими медійниками щодо підготовки кадрів для таких корпунктів поінформував секретар Волинської обласної організації НСЖУ, голова правління ГО “Форум українських журналістів” Володимир Данилюк.

 

Микола Коханівський, який був організатором вчорашніх погромів у Києві та представляється лідером “добровольчого руху ОУН”, насправді не має жодного відношення до Організації українських націоналістів.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомив голова ОУН Богдан Червак – Укрінформ.

“ОУН до вчорашніх подій у центрі Києва не має жодного відношення. Вони скоріше дискредитують ідею Майдану та ідею Української революції, аніж є відзначенням річниці Майдану. Вчорашні події аж ніяк не віддзеркалюють реальну ситуацію з оцінкою та значенням того, що відбулося три роки тому”, – заявив Червак, коментуючи погроми двох будівель у центрі Києва.

Він висловив переконання, що подібні події “використовують вороги України, зокрема Москва, яка, як правило, їх анонсує, а потім використовує для пропаганди на своїх телеканалах”.

Щодо Миколи Коханівського, який повів активістів з Майдану на штурм “штабу Медведчука”, то, за словами голови ОУН, він не має жодного відношення до Організації українських націоналістів: “Вони лише використовують назву “ОУН”, але ці люди до ОУН не мають жодного відношення. Так з нашою організацією було завжди. Пригадуйте ті ж події Другої світової війни, коли у форму ОУН та УПА переодягалися більшовики і чинили безчинства під маркою ОУН. У наші часи теж такі історії були. Завжди хтось хотів використати абревіатуру “ОУН” для того, щоб дискредитувати національно-визвольних рух, Україну та українців. Те, що відбувається сьогодні, – саме з цієї опери”.

При цьому Червак не став відповідати на запитання про те, чому Коханівський зараз грає на руку Москви. “Я б не хотів давати характеристики відверто маргінальному діячеві і вступати в полеміку з людиною, яка не становить якоїсь реальної політичної чи суспільної ваги. Як голова ОУН я не можу опускатися нижче плінтуса”, – пояснив він.

Водночас голова ОУН порадив поспілкуватися з цього приводу “з реальними бійцями батальйону ОУН, не фейковими, яким є Коханівський, та почути їхню думку з цього приводу”. Зокрема, таким він назвав колишнього заступника командира батальйону ОУН Бориса Гуменюка: “Він член нашої організації, воював. Не бігає по Майдану і нічого не палить, хоча запідозрити його у лояльності до нинішньої влади теж не можна”.

Реальні ж бійці батальйону ОУН вчора участь у погромах у Києві не брали, переконаний Червак: “Та немає там нікого, хто воював. Ті, хто воював, вони і далі воюють. Але ніколи ті, хто воювали, не будуть робити те, що виробляє Коханівський. Поговоріть з бійцями, і вони вам розкажуть чому”.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 21 листопада частина учасників віча на Майдані Незалежності дісталася до вул. Великої Васильківської та почала трощити скло однієї з будівель. Протестувальники побили вікна в офісі об’єднання “Український вибір”, що належить Віктору Медведчуку, кумові президента РФ Володимира Путіна, та салону краси. Останній також розташовується за цією адресою.

Інша частина мітингарів відділилася від натовпу, що громив будівлю на Великій Васильківській, та вдалася до погрому відділення російського “Сбєрбанка” біля станції метро “Льва Толстого”.

 

У справі щодо погромів будівлі в центрі Києві у понеділок, 21 листопада розпочато кримінальне провадження за статтею “Хуліганство”, проте затриманих немає. Наразі встановлюються особи, причетні до події.

Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу розповів народний депутат від фракції “Народний фронт”, секретар Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Антон Геращенко.

“Це – звичайне хуліганство. Із цього приводу розпочато кримінальне провадження й винні будуть притягнуті до відповідальності. Нічого подібного з цінностями Революції Гідності, за які люди виходили три роки тому, погром салону краси не має”, – зазначив він.

За його словами, затриманих за цим фактом поки немає, проте на основі відеозаписів встановлюються особи причетних.

Парламентарій зауважив, що провадження розпочато за статтею “Хуліганство”, винні можуть понести покарання у вигляді штрафу чи відбуття умовного строку.

Разом з тим, на запитання, чи була дана акція з погрому будівель спеціально організованою як провокація саме під час святкування Дня Гідності і Свободи й чому звучало ім’я Віктора Медведчука, Геращенко відповів: “Служба безпеки вивчає подібного роду питання, але поки результату цього немає”.

Як повідомляв Укрінформ, увечері 21 листопада частина учасників віча на Майдані Незалежності дісталася до вул. Великої Васильківської та почала трощити скло однієї з будівель. Протестувальники побили вікна в офісі об’єднання “Український вибір”, що належить Віктору Медведчуку, кумові президента РФ Володимира Путіна, та салону краси. Останній також розташовується за цією адресою.

 

Необхідно зробити все, аби інформація про Крим була цікава світу. Але комунікації не вирішать усіх проблем, в першу чергу потрібна державна стратегія щодо Криму.

Про це у вівторок в Укрінформі на презентації дослідження “Крим після анексії. Державна політика, виклики, рішення і дії. Біла книга” заявила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

“Інформаційна політика – це питання номер два. В першу чергу має бути державна політика і далі вже комунікації з аудиторією на основі того, що робить держава”, – сказала Джапарова.

Вона наголосила, що основне завдання її відомства щодо Криму – зробити так, аби інформація про Крим була цікава світу і Україні.

“Останні мої поїздки, пов’язані з консультаціями в Європейському Союзі і ООН показали, що світ сприймає Крим через стереотипи, які існуючі як з часів радянської історіографії, так і через нові міфи, які сьогодні поширює Росія через свою потужну мережу журналістів, яких і журналістами назвати важко, це відкриті маніпулятори і пропагандисти”, – заявила заступник міністра.

Вона відзначила, що в Україні “є контент англійською мовою, але єдиний момент – треба зробити так, щоб в інформаційному потоці світу було цікаво дізнаватися про Крим”.

“Це ми в Україні думаємо, що весь світ тільки Кримом живе. Насправді – це не так, у світі сьогодні багато викликів, таких як Сирія, ІДІЛ, які Крим відтісняють назад у соціальному, політичному та інформаційному порядку денному. Сьогодні ми маємо шукати таке подання інформації, щоб світу було цікаво читати про Крим”, – відзначила Джапарова.

Що стосується української аудиторії, то за словами заступника міністра, її насторожують результати соцдослідження, згідно з якими понад 42% українці не вважають, що Крим необхідно повертати, при тому, що більшість не сумнівається в українській приналежності півострова: “Ця цифра говорить про те, що нам треба працювати і доводити внутрішній українській аудиторії, що Крим треба відвойовувати”.

За словами Джапарової, одна з проблем – ситуація страху, в якій живуть люди в окупованому Криму.

“Люди живуть у Криму в складних умовах, рівень страху настільки високий, що люди не готові розмовляти ні з журналістами, ні з експертами, оскільки вони ризикують, оскільки Росія контролює цю територію і демонструє свою картину про те, як у Криму живеться і розповідає світу, що там все добре і люди підтримують російську дійсність”, – повідомила заступник міністра.

На її думку, жителі Криму мають знати, що для України вони залишаються українськими громадянами і держава повинна максимально вирішувати питання освіти, надання адміністративних послуг та інші проблеми людей.

Як підкреслила Джапарова, до наступного року її відомство планує представити Стратегію інформаційної політики щодо Криму, і вона міститиме “ключові месиджі до кожної з основних інформаційних аудиторій – в Криму, в Україні і в світі”.

 

Серед інститутів держави та суспільства найбільшу довіру громадян мають волонтерські організації.

Такі дані оприлюднив Центр політичних досліджень Разумкова – Укрінформ.

За даними опитування, серед інститутів держави та суспільства найбільшу довіру громадян мають волонтерські організації – їм довіряють 65,5% респондентів.

Високим рівнем довіри населення також користуються Церква – 58,8%, Збройні Сили України – 58%, добровольчі батальйони – 57,1%, Національна гвардія України – 54,5%, громадські організації – 51,8%, ЗМІ України – 47,7%, патрульна поліція – 43,9%.

В Центрі Разумкова зазначають, частка тих, хто довіряє владним інститутам, менша за частку тих, хто їм не довіряє. Районним державним адміністраціям  довіряють 31,7%, не довіряють – 55,6%, обласним державним адміністраціям – відповідно 29,8% і 57,9%, Президенту України – відповідно 24,4% і 66,7%, уряду – відповідно 17,5% і 74,1%, Національному банку – відповідно 16,1% і 75,2%, Верховній Раді – відповідно 13,1% і 79,4%, прокуратурі – відповідно 12,4% і 76,2%, судам – відповідно 10,5% і 79,1%.

«Лише 17,4% опитаних вважають, що ситуація в країні розвивається у правильному напрямі, 66,8% – що в неправильному. Водночас, 17,8% респондентів дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років (у квітні 2016 р. так вважали 16,5%), 43,2% – що труднощі можуть бути подолані у більш віддаленій перспективі (у квітні 2016р. таку відповідь дали 47,2%), 23,9% – що взагалі не здатна їх подолати (у квітні 2016 р. –  22,6%)», – йдеться в повідомлені Центру Разумкова.

Зазначимо, дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 листопада 2016 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками.

 

Ініціатива щодо повернення через суд майна поляків, які колись проживали на землях Західної України, належить представникам маргінальної групи, які хочуть створити проблеми і думають “не у польських категоріях”.

Про це заявив журналістам у вівторок посол Польщі в Україні Ян Пєкло, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“По-перше, це ініціатива не держави, а якоїсь маргінальної групи, яка хоче створити проблему. Я знаю, що там є людина, яка просто думає не у польських категоріях”, – сказав Пєкло.

Підстави, на яких майбутні позивачі мають намір вимагати повернення свого колишнього майна або компенсації за нього, він назвав “дуже дивними”.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи може подібна ініціатива знайти підтримку у польських політиків, Пєкло зазначив, що не може говорити від імені польського сейму, але не думає, що існує “така загроза”.

У цьому контексті посол Польщі в Україні закликав думати про майбутнє і спокійно працювати. “Це найкращий рецепт, щоб ми могли перемогли”, – резюмував Пеєкло.

Як повідомляли ЗМІ з посиланням на польське видання Prawica, голова Товариства кресов’яків (поляків, які колись жили на землях Західної України) Конрад Ренкас заявив, що вже підготовлено до подачі в суди Луцька і Тернополя перші два позови нащадків власників польських маєтків, які мають намір скористатися правом реституції. За його словами, вимоги позивачів різні: хтось хоче компенсацію за користування майном, хтось – виплату збитків від неотриманого прибутку через конфіскації засобів виробництва, а хтось – просто прагне повернути свою вотчину. За його словами, серед об’єктів нерухомості, які вимагають поляки, – житлові будинки, десятки гектарів землі і навіть якась мідна копальня у Харківській області, який оцінили в півтора мільйона доларів.

 

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявляє, що ставлення до українців у Польщі після виходу фільму “Волинь” не погіршилося і залишається дружнім, жодних проблем з їхньою безпекою немає. 

Про це він заявив журналістам у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У Польщі працюють, навчаються, інвестують близько мільйона українців, і жодної проблеми чи загрози для них немає, ставлення просто добре. Нам треба над цим працювати, а не намагатися знайти якийсь історичний диспут, який не потрібен ані українцям, ані полякам”, – сказав Пєкло.

Він розповів, що фільму “Волинь” не бачив, але, на його думку, його не можна трактувати як документ, бо “це просто не документ, це просто артистична візія режисера”.

Пєкло зазначив, що сьогодні у Києві зустрілися польські і українські історики, щоб на основі документів виробляти спільні рішення стосовно білих плям нашої історії.

“Я думаю, що розв’язання цього питання – в руках істориків, а нам, полякам і українцям, дуже важливо думати про майбутнє і наше стратегічне партнерство в регіоні”, – переконаний посол Польщі в Україні.

 

Нинішня гібридна війна Росії головним чином спрямована на роз’єднання України та Польщі. Тож завдання українських і польських науковців – написати правдиву історію, що стосується обох наших народів.

На цьому наголосив посол Польщі в Україні Ян Пєкло під час круглого столу в Укрінформі “Польща та Україна в архівах комуністичних спецслужб. 20 років діяльності спільної робочої групи”, повідомляють кореспонденти агентства.

“Зараз гібридна війна, яка ведеться Росією, зосереджується в основному на одному моменті, що полягає в тому, яким чином роз’єднати український і польський народи, використовуючи спільну історію. Саме тому так важливо зробити історію правдивою – такою, якою вона була насправді, а не такою, якою її представляє російська чи радянська пропаганда. Я переконаний, що результати вашої роботи стануть важливим елементом створення ефективної системи безпеки”, – підкреслив Ян Пєкло.

Водночас посол зазначив, що ця історична робота є дуже важливою, оскільки комуністична влада завжди намагалася фальсифікувати історію.

“Дуже добрим доказом цієї фальсифікації є комуністична пропаганда стосовно Другої світової війни, згідно з якою війна нібито почалася після нападу Гітлера на Радянський Союз в 1941 році, хоча насправді вона почалася в 1939 році, коли Гітлер і Радянський Союз разом напали на Польщу. І згідно з цим міфом під час Другої світової війни гинули саме росіяни – не українці, білоруси, грузини, вірмени, азербайджанці”, – підкреслив дипломат.

Він додав, що про це йдеться, зокрема, в останній книжці Тімоті Снайдера “Криваві землі: Європа поміж Гітлером та Сталіним”.

Як зазначалося, впродовж 20 років діяльності спільної українсько-польської робочої групи вийшло у світ 8 збірників, опубліковано 1293 архівних документи комуністичних спецслужб.

 

Активісти громадської організації “Крим SOS!” встановили перед брамою Генерального консульства Росії у Львові інсталяцію: імпровізований пляж, де замість відпочивальників господарює тисяча “зелених чоловічків”.

Так вони відзначили сумну дату – 1000 днів анексії півострова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми проілюстрували, що відпочинкова зона Криму здобула мілітарі-забарвлення, а замість пляжників на курортах півострова господарюють зелені чоловічки”, – зазначив організатор акції Алім Алієв.

Крім того, активісти зробили паперові літачки з листків, на яких надрукована резолюція Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року про територіальну цілісність України. Літачки відправили за паркан консульства.

Як зазначили організатори, на півострові за час його окупації Росією сталося 269 випадків порушень прав людини, дев’ятьох кримчан убили і 15 зникли безвісти.

“Ми не сумніваємось, що настане той день, коли ми повернемось на свою батьківщину, але хочемо нагадати росіянам, що їх божевільний диктатор трохи загрався”,- сказав співорганізатор мирної акції Енвер Бекіров.

Із приміщення консульства до активістів ніхто не вийшов. За словами представника Нацгвардії, який охороняв дипустанову, на час проведення акції вона не працювала.

 

Більше 1300 співробітників Служби безпеки України перейшли на бік Російської Федерації після анексії Криму.

Про це на брифінгу у вівторок заявив голова СБУ Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Більше 1300 співробітників СБУ перейшли на бік Росії після окупації Криму”, – повідомив він.

Грицак нагадав, що СБУ святкує 25 березня своє професійне свято. “У цей же день ми також згадуємо зрадників і поширюємо інформацію про них. Ми будемо робити все можливе, щоб цих потвор дістати і притягнути до відповідальності”, – сказав голова СБУ.

 

Голова СБУ Василь Грицак вважає неправильним рішення миколаївського райсуду про можливе внесення застави за дезертирів з української армії, яких затримали у пункті пропуску “Чонгар” у Криму.

Про це він заявив на прес-конференції у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це дезертири, які перейшли на бік окупанта, і тому нас обурює можливість внесення за них застав”, – сказав Грицак.

Він повідомив, що Служба безпеки буде оскаржувати це рішення. Грицак нагадав, що розмір застави за одного 250 тисяч, за іншого – 350 тисяч гривень. “Це ціна державної зради”, – додав глава СБУ.

Як повідомляв Укрінформ, Центральний районний суд міста Миколаєва 22 листопада обрав запобіжний захід у вигляді двох місяців перебування під вартою з правом внесення застави двом колишнім українським військовим, яких затримали у пункті пропуску “Чонгар” при спробі перетнути український кордон. Обох колишніх українських військовослужбовців звинувачують за статтею “дезертирство”.

Раніше СБУ заявила про затримання на адміністративному кордоні з Кримом двох дезертирів, які після анексії півострова перейшли служити в російську армію.

Водночас у Міноборони Росії заявили, що 20 листопада СБУ затримала і вивезла з Криму на територію Миколаївської області російських військовослужбовців – прапорщика Максима Одинцова та молодшого сержанта контрактної служби Олександра Баранова.

 

Російська сторона хотіла викрасти кур’єра, який мав передати дезертирам з української армії, затриманим у пункті пропуску “Чонгар” у Криму, документи про вищу освіту, нібито отриману в Україні.

Про це заявив під час прес-конференції у вівторок голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Затримані горе-бійці, дезертири, зараз дають свідчення про те, що прикордонники РФ запропонували їм: для чого платити гроші? Витягуйте сюди цього кур’єра, ми з ним трохи поспілкуємося, а гроші краще нам. Ми його хапнемо, в мішок, і передамо ФСБ. Десь приблизно так”, – заявив Грицак.

Він додав, що під час зустрічі мала місце спроба виманити кур’єра на підконтрольну окупантам територію. “Кур’єр, громадянин України, дійсно ризикував”, – заявив голова СБУ.

Затриманим двом дезертирам загрожує до 15 років ув’язнення.

 

Затримані СБУ на адмінмежі з Кримом двоє зрадників-колишніх військовослужбовців Збройних сил України хотіли купити в Україні документи про вищу освіту, щоб потім стати офіцерами російської армії.

Про це заявив на прес-конференції у вівторок голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Контррозвідка СБ України провела спеціальну операцію, у результаті якої були затримані двоє колишніх військовослужбовців ЗСУ, які після анексії Криму зрадили присязі, яку давали на вірність українському народові, та перейшли на бік ворога. Затримані дезертири – Олександр Баранов та Максим Одинцов – служили у військовій частині №1100 10-ї морської авіаційної бригади ВМС України”, – повідомив Грицак, коментуючи затримання двох кримських дезертирів.

За його словами, коли ця військова частина була штурмом взята 22 березня 2014 року, частина військовослужбовців, не зрадивши присязі, залишилися служити в українському війську, інша частина все ж залишилася у Криму. “За фактом дезертирства та державної зради стосовно цих та інших військовослужбовців військовою прокуратурою були порушені відповідні кримінальні провадження. Робота правоохоронців, в т.ч. і контррозвідки СБ України, в тому і полягає, щоб виявляти дезертирів та зрадників і притягати їх до відповідальності”, – підкреслив голова СБУ.

Затримання злочинців відбулося поблизу КПВВ, фактично на пункті пропуску “Чонгар” на адміністративному кордоні з анексованим Кримом, зазначив Грицак.

“СБ України отримала інформацію, що зазначені колишні військовослужбовці, дезертири, спочатку їх було троє, хотіли провернути корупційну оборудку, отримати за гроші документи про (дійсно, росіяни тут праві) закінчення вищого навчального закладу. Ініціювали спілкування з певними особами з числа громадян України для цього і захотіли купити ці документи, щоб стати офіцерами вже російської армії. Для цього вони прибули на КПВВ “Чонгар”, де мали зустрітися з кур’єром. Відслідкувавши пересування кур’єра, нам вдалося встановити місце знаходження зрадників”, – повідомив він.

СБУ також продемонструвала оперативне відео затримання дезертирів на Чонгарі. “Хочу зазначити, що відео оригінальне, це не відтворення. Прапори – справжні, дійові особи – справжні, зрадники – справжні. І російський прикордонник, який тікає в будку, – справжній”, – прокоментував Грицак відео.

Керівник спецслужби додав, що третій дезертир, який також хотів купити документи про вищу освіту в Україні, напевно, “спинним мозком почув” і не поїхав на зустріч з кур’єром.

 

В офісі прокурора Міжнародного кримінального суду висловили високу оцінку результатам розслідування кримінальних справ стосовно вбивств на Майдані. 

Про це повідомив під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко, який наразі перебуває з робочим візитом у Гаазі – Укрінформ.

“Ми протягом року обмінювалися документами і вчора на зустрічі з прокурором Міжнародного кримінального суду я почув високу оцінку наданої нами інформації. Вона сказала про серйозний прогрес у розслідуванні цієї справи. Ми і надалі домовилися надавати більшу інформацію як самостійно, так і ту, що витребовують від нас колеги з Міжнародного кримінального суду”, – сказав він.

Генпрокурор зазначив, що наразі українські правоохоронці не мають змоги притягнути до відповідальності організаторів цих злочинів, а тому звернулися за допомогою до офісу прокурора МКС.

 

Україна потребує допомоги міжнародного правосуддя для притягнення до відповідальності організаторів злочинів на Майдані, у Криму та на сході України.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час дискусії в рамках сесії Асамблеї країн-членів Міжнародного кримінального суду у Гаазі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми потребуємо міжнародних правових інституцій для притягнення до відповідальності організаторів цих злочинів”, – сказав він.

Генеральний прокурор відзначив, що Україна в рамках національних можливостей проводить розслідування та передає до суду обвинувачення щодо причетних до трагічних подій на Майдані.

Він відзначив, що на цей момент у судах знаходиться 150 справ щодо тяжких злочинів проти учасників мирних протестів, 35 осіб засуджено. Ще 190 справ щодо осіб знаходиться на стадії досудового слідства.

“В основному це рядові виконавці злочинних наказів, яких використовували для розгону, а потім і вбивств мирних демонстрантів. Так само і на сході України ми притягуємо за скоєні злочини проти особи військовослужбовців або озброєних сепаратистів”, – сказав він, додавши, що співпраця з міжнародними правовими інституціями потрібна для притягнення до відповідальності організаторів цих злочинів.

За словами Луценка, Янукович, його найближче оточення та керівництво Збройних сил РФ знаходяться поза можливостями українського правосуддя.

“Ми встановили причетність міністра оборони РФ та 18 генералів Збройних сил РФ до ведення агресивної війни з порушенням Женевської конвенції на нашій території. Але, очевидно, що ми не зможемо використати наше правосуддя для ефективного покарання. Так само ми не маємо можливості покарати тих, хто грубо порушує ключові права людини в окупованому Криму”, – сказав він.

За його словами, у зв’язку з цим Україна звертається до Міжнародного кримінального суду з пропозицією спільної діяльності.

“Мені здається це було б дуже важливим прикладом покарання диктатури наднаціональними інституціями”, – підкреслив він.

 

Україна надала Міжнародному кримінальному суду (МКС) всі докази причетності колишнього режиму до злочинів на Майдані Незалежності.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” повідомив міністр юстиції Павло Петренко – Укрінформ.

“Я думаю, що та доказова база, яку ми зібрали протягом останніх 2,5 років по злочинах часів Майдану, буде додатковим аргументом для Гаазького трибуналу, щоб розпочати судовий процес. Всі ознаки, що визначені Римською конвенцією щодо масовості, щодо відповідних злочинів проти людяності, щодо причетності тодішнього керівництва держави до цих злочинів, ми навели”, – зазначив він.

На переконання Петренка, рішення Міжнародного кримінального суду, яке б зафіксувало масові злочини, що вчинялися проти українських громадян з боку режиму, було б і юридичною, і історичною справедливістю.

Як відомо, сьогодні в Гаазі проходить засідання Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду, на якому розглядатиметься і українське питання. Делегація ГПУ мала намір наголошувати на пов’язаності злочинів, вчинених на Майдані, в Криму та на Донбасі.

Раніше офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі ухвалив рішення про залучення до справи “Ситуація в Україні” представлення членів сімей загиблих в ході протестів в 2014 році, в якому міститься інформація про те, що насильницькі дії української влади проти протестувальників були організованими.

 

Делегація Генпрокуратури надала Міжнародному кримінальному суду докази причетності низки російських генералів до Іловайської трагедії.

Про це повідомив під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко, який наразі перебуває з робочим візитом у Гаазі – Укрінформ.

“Вчора в офісі прокурора ми надали докази, як під час подій під Іловайськом Російська Федерація ввела регулярні війська Збройних сил, порушила домовленості про зелений коридор, відступ наших військовослужбовців. Наші докази визнані серйозними”, – зазначив він.

Генпрокурор додав, що після отримання доказів причетності російських військових до подій під Іловайськом відбудеться офіційні процедури Міжнародного кримінального суду по їх опрацюванню, які можуть тривати “достатньо довгий час”.

Луценко нагадав, що військова прокуратура надала докази причетності до розв’язання та ведення агресивної війни цих подій 18 російських генералів та низки інших високопосадовців ЗС РФ.

“Наразі саме цим колам осіб від міністра оборони до його підлеглих, а також до екс-президента Януковича, який закликав до вторгнення на територію України російських військ, обмежується діалог із нашими колегами в Гаазі”, – резюмував генпрокурор.

 

ПАТ “Укрзалізниця” підписала контракт на постачання 650 вантажних вагонів.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Маємо ось таку новину – ПАТ Укрзалізниця підписала контракт на постачання 650 вантажних вагонів. На мій погляд, ця новина знакова відразу з декількох точок зору. По-перше, маємо сигнал, що Укрзалізниця починає врешті-решт оживати і оновлювати свої потужності. По-друге, очевидно, що оживає економіка, на ринку є попит на перевезення і він буде зростати. І по -третє, ці вагони замовлені у вітчизняних виробників, а це означає відродження нашої промисловості і додаткові робочі місця”, – зазначив Гройсман.

Він вважає, що саме з таких конкретних речей складається відродження вітчизняної економіки. “І моє завдання, щоб таких новин було більше і отримували ми їх частіше, тому що саме в них виражаються в кінцевому рахунку результати наших зусиль як уряду”, – додав Прем’єр-міністр.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман радить представникам фармацевтичних компаній змиритися із тим, що в Україні змінюються підходи на ринку ліків, тому не радить їм навіть намагатися створювати штучний дефіцит медпрепаратів.

Про це Глава уряду сказав на зустрічі із представниками фармкомпаній, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я переконаний в тому, що ви підійдете до цього добросовісно, але якщо ми будемо відчувати, що хтось намагається створювати штучний дефіцит ліків або несумлінно виконувати рішення (уряду – ред.), або завищувати ціни, у нас не буде іншого виходу… Принцип буде такий: бачу ціль — не бачу перешкод. Я б дуже не хотів, щоб ми вдавалися до таких стосунків», – сказав Гройсман.

При цьому він відзначив, що не виключає спроб такого розвитку сценарію, оскільки відповідні випадки вже траплялися в країні. «Я про них знаю. І думаю, що вони точно не принесуть користь жодному ініціатору таких кроків», – наголосив Гройсман.

При цьому Прем’єр відзначив, що із фармацевтичними компаніями він дуже хоче будувати партнерський діалог, завдяки якому українські громадяни відчують зміни.

Він запевнив: уряд боротиметься за те, щоб в Україні вже наступного року з’явилися дійсно якісні, але при цьому недорогі ліки.

«Я зроблю все можливе та неможливе для того, щоб домагатися вирішення цього питання, щоб в Україні було справедливе ціноутворення на ліки, щоб була відповідна якість, щоб ми проводили закупівлі ліків за чесними цінами та вчасно доставляли ці ліки у лікарні. І це завдання є дуже важливим», – сказав Гройсман.

За його словами, робота усіх державних структур буде направлена на досягнення цієї мети.

«Але найголовніше, що ми можемо зробити, – за таким круглим столом достукатися до кожного з вас і попросити дуже відповідально поставитися до тих рішень, які будуть прийняті урядом», – сказав Прем’єр-міністр.

Він нагадав, що Кабмін заклав у проект державного бюджету на наступний рік 5,9 млрд грн на проведення публічних закупівель ліків через міжнародні організації.

Крім того, уряд цьогоріч ухвалив рішення щодо спрощення процедури реєстрації ліків, виготовлених у розвинених країнах світу.

«Ми маємо у 2017 році отримати якісні ліки в Україні, справедливу ціну на них, захистити тих хворих, які не можуть придбати собі ліки та компенсувати вартість цих ліків з державного бюджету, на це кошти передбачені», – додав прем’єр.

«Це не всім подобається і не всі готові змиритися з тим, що настав час, коли все буде абсолютно прозоро, без корупційних чинників, будь-яких корупційних проявів з боку влади, а треба зробити таку систему, щоб вона була відкритою та чесною», – констатував Гройсман.

 

Російський інтернет-холдинг Mail.ru припиняє доставляти трафік у точки обміну трафіком в Україні.

Про це повідомляє ЛІГА.net з посиланням на джерела – Укрінформ.

Як повідомив редакції директор з розвитку української точки з обміну трафіком UA-IX (Укрмот) Михайло Половинка, Mail.ru надіслала їм повідомлення, згідно з яким група компаній припиняє доставку трафіку в Україну з 20 грудня.

“За їх словами, транспорт в Україну – для них дорого”, – уточнив Половинка причину відключення від UA-IX.

Повідомляється, що аналогічний лист надійшов і в точку обміну Giganet.UA, яка попередила інших учасників обміну трафіком про вихід Mail.ru: “Шановані учасники Giganet.UA! На прохання компанії Mail.ru повідомляємо Вам, що компанія Mail.ru перестає доставляти свій трафік в Україну. Відповідно, з 20.12.2016 їх анонсів не буде в Giganet.UA. Прохання спланувати міграцію свого трафіку”.

За приблизними підрахунками Половинки, відключення від українських точок обміну трафіком допоможе Mail.ru заощадити на доставці трафіку приблизно 50 000 Євро на місяць. При цьому альтернативні з’єднання з Mail.ru, за яке група нічого не платить, збережуться.

Ще один співрозмовник редакції не виключає політичних причин. За його словами Mail.ru могли вказати вийти з точок обміну трафіком України. Щоб не чекати такого повороту, холдинг міг самостійно прийняти рішення, пояснивши його необхідністю заощадження на трафіку.

 

Український олігарх Віктор Пінчук, відомий своєю підтримкою на минулих виборах в США Гілларі Клінтон, як виявилося, виділяв кошти і на кампанію Дональда Трампа.

Про це пише американське видання Fast Company – Укрінформ.

Зазначається, що згідно зі звітами Фонду Трампа, у 2015 році Пінчук виділив Трампу $150 тисяч.

“Здається Фонд Трампа має спільного донора з Фондом Клінтон – українського мільярдера, бізнесмена і філантропа Віктора Пінчука. Олігарх дав 150 тисяч доларів у Фонд Трампа у 2015 році”, – написало видання.

Як повідомляє “Українська правда”, упродовж кількох років український бізнесмен перерахував родині Клінтонів не менше $8,1 мільйон.

За підрахунками видання The Wall Street Journal до 2014 року українці були найщедрішими донорами Clinton Foundation, і ця сума сягала $10 млн.

 

Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил генерал армії України Віктор Муженко заявив, що бойовий досвід, набутий в АТО, має обов’язково враховуватися в організації бойової підготовки військ.

Про це він сказав під час зборів з командирами бригад та полків, їх заступниками і начальниками родів військ, повідомляє прес-служба Міноборони – Укрінформ.

«Бойовий досвід, набутий в АТО, має і надалі обов’язково враховуватися в організації бойової підготовки військ. Вже сьогодні всі без виключення інструктори навчальних центрів брали участь в АТО. Здобутий бойовий досвід зробив нашу армію однією з найбільш боєздатних в Європі. Нині ми маємо професійну армію, яка спроможна виконати будь-які поставлені завдання, ми показали спроможність дати відсіч збройній агресії», – заявив Муженко.

Начальник Генерального штабу звернув увагу офіцерів на організацію належного комплектування військових частин резервістами оперативного резерву, а також цивільно-військового співробітництва в умовах АТО.

“Збройні сили України вийшли на новий – професійний рівень, як у підготовленості особового складу та частин і підрозділів, так і в забезпеченні. На теперішньому етапі ми повинні тільки нарощувати свої спроможності”, – наголосив Муженко.

Учасникам зборів продемонстровано нові зразки озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва, а також методику виконання вогневих завдань окремими підрозділами Сухопутних військ ЗС України. Командири військових частин та їхні заступники виконали низку групових вправ зі спеціальних дисциплін за напрямками діяльності.

 

Начальник Тилу Збройних сил України Іван Гаврилюк заявив, що з нового року кожен військовослужбовець буде отримувати 4 комплекти форми на рік.

Про це він сказав під час брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На виконання наказу міністра оборони, прийнято рішення форму військовослужбовцям змінювати 4 рази на рік, тобто, кожні 3 місяці, а не раз в півроку, як це було раніше”, – зазначив Гаврилюк.

Він додав, що відтепер військовослужбовці будуть отримувати спецодяг, який використовуватимуть під час ремонту техніки. Зокрема, новим спецодягом  будуть забезпечені танкові та ремонтні бригади.

 

Зіткнувшись з агресією Росії, уряд Швеції вирішив розконсервувати бойові одиниці і розмістити на острові Готланд протикорабельні ракети часів холодної війни, які раніше знаходилися на зберіганні в музеях.

Про це інформує The Times – Укрінформ.

“Зіткнувшись з новою агресією Росії, Швеція знімає законсервовані ракетні пускові установки часів холодної війни зі зберігання в музеях, щоб зміцнити оборону на своїй передній лінії Балтійського моря”, – йдеться в повідомленні.

На острів Готланд будуть відправлені наземні установки Kustrobotbatteri 90 (1987 рік), які були виведені з експлуатації в 2000 році.

Як відомо, раніше, 14 листопада, верховний Головнокомандувач Швеції віддав наказ про постійну дислокацію 150 солдатів на острові Готланд.

 

Україна та Євросоюз підпишуть меморандум про порозуміння щодо стратегічного співробітництва в енергетичній сфері. Новий документ замінить меморандум про співпрацю у сфері енергетики від 2005 року.

Сторони планують підписати стратегічний документ на саміті Україна-ЄС 24 листопада, повідомили власному кореспондентові Укрінформу в керівній інституції Євросоюзу.

«У кулуарах саміту планується підписання між ЄС і Україною меморандуму про порозуміння щодо стратегічного співробітництва в енергетичній сфері», – заявили в ЄС.

Як пояснив офіційний співробітник Єврокомісії, новий стратегічний документ покликаний замінити меморандум про співробітництво у сфері енергетики від 2005 року.

«Вже минуло більше десяти років. Нині прийшов час оновити наші відносини з Україною у сфері енергетики, особливо адаптувати їх до Угоди про асоціацію. Йдеться про всі питання, включаючи енергетичну ефективність, відновлювальні джерела енергії, дослідження та технології. Ми сподіваємося, що новий стратегічний меморандум дозволить активізувати співпрацю, а також процес реформ в Україні», – розповів співробітник агентства.

 

Можливість зустрічі міністрів “нормандської четвірки” (РФ, Німеччина, Франція, Україна) поки не розглядається, оскільки не узгоджена “дорожня карта” по Донбасу, яку вони повинні схвалити.

Про це повідомив глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров, інформує ТАРС.

“Зовнішньополітичні помічники (лідерів “нормандської четвірки” – ред.) знаходяться в постійному контакті… Проведення зустрічі міністрів “нормандської четвірки” обумовлено наявністю “дорожньої карти”, яку можна схвалити. Поки такий консенсус не проглядається”, – сказав Лавров.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дата наступної зустрічі глав МЗС “нормандської четвірки” поки точно невідома, оскільки немає спільного з РФ бачення “дорожньої карти” з даного питання.

 

Бомбардування у східній частині Алеппо не припиняються з минулого вівторка. За останні кілька днів були вбиті сотні цивільних осіб.

Про це членам Ради Безпеки ООН розповів Координатор надзвичайної допомоги ООН Стівен О’Браєн, додавши, що Сирія і Росія відкрили гуманітарні коридори для мирних жителів, але люди бояться ними скористатися, інформує Центр новин ООН – Укрінформ.

“Заради точності і повноти надання інформації, дозвольте мені повідомити, що Російська Федерація неодноразово запевняла, що вона привела в дію свої повітряні сили та відновила авіаудари тільки в Ідлібі і Хомсі, але не над східною частиною Алеппо”, – заявив О’Браєн.

Він наголосив, що минулого тижня в Алеппо і прилеглій сільській місцевості спостерігалися інтенсивні воєнні дії зі справді руйнівними наслідками для цивільного населення.

“Пауза в повітряних діях над східним Алеппо була порушена, і ми знову бачимо руйнування і загибель людей”, – сказав заступник Генерального секретаря ООН.

За його словами, надходить інформація про інтенсивні авіаудари та артобстріли недержавних збройних угруповань, які контролюють окремі райони міста Алеппо. Вони почалися 15 листопада і здійснюються сирійськими урядовими силами.

Крім того, наголошується, що в східній частині міста не залишилося жодної лікарні, а останні запаси продовольства, завезені ООН, були видані ще 13 листопада.

“З липня 275 тисяч цивільних осіб в Алеппо перебувають у пастці через те, що сирійська влада і їх союзники використовують облогу як військову тактику. Росія і Сирія відкрили гуманітарні коридори для мирних жителів, аби вони могли покинути місто, проте, згідно з повідомленнями, вони або небезпечні, або сприймаються людьми як небезпечні”, – сказав представник ООН.

Він також додав, що надходять повідомлення про те, що неурядові збройні групи у східному Алеппо не дозволяють мирним жителям вибратися з міста.

Координатор надзвичайної допомоги ООН назвав ганьбою те, що міжнародна спільнота не змогла припинити страждання жителів східної частини Алеппо та інших сирійських міст. Стівен О’Браєн нагадав про план ООН щодо надання гуманітарної допомоги жителям Алеппо, наголосивши, що згоди усіх сторін на його реалізацію в повному обсязі немає.

Говорячи про ситуацію у західній частині Алеппо, представник ООН сказав, що неурядові збройні угруповання продовжують обстрілювати житлові райони. Так, з 1 листопада вони випустили приблизно 350 ракет, що призвело до загибелі більш як 60 людей, включаючи жінок і дітей.

Заступник Генерального секретаря ООН заявив, що кількість жителів Сирії, які опиняються в облозі, стрімко зростає. Рівно рік тому їх було трохи менш як 400 тисяч, а наразі – майже мільйон.

 

Мешканці львівських районів Рясне-1, Рясне-2 та Левандівки, а також  приміського села Білогорща готові перекривати дороги та зупиняти сміттєвози, аби не допустити жодної сміттєвої діяльності на території колишнього заводу «Львівсільмаш».

Про це вони заявили напередодні, увірвавшись на засідання комісії з архітектури, містобудування та охорони історичного середовища міськради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На громадських слуханнях ми  вже сказали своє категоричне «ні» цьому авантюрному проекту. Адже не в інтересах комерційної структури утилізувати сміття. Вона прагне відсортувати для себе скло, папір, пластик та інші потрібні матеріали, а непотріб закопати чи й так залишити на території заводу «Львівсільмаш», де їм збираються виділити 10 гектарів. Для нас це означає рої мух, нашестя щурів та інші «переваги» такого сусідства. Найближчі ж житлові будинки знаходяться на відставні 700 метрів від майбутнього сміттєвого епіцентру»,- зазначив житель Білогорщі Василь.

Його підтримують і інші активісти, зазначаючи, що попри відсутність рішення на виділення землі приватне підприємство ТзОВ «Західресурс плюс» вже завезло на ділянку пресувальне обладнання.

Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич зазначила, що це питання швидше за все не буде виноситись на наступне пленарне засідання сесії Львівської міської ради, що відбудеться 1 грудня.

«Я буду рекомендувати міському голові це питання на розгляд сесії міської ради не виносити. Це землі міста і без рішення ради ніхто розпорядитися ними не може. Питання в такому вигляді, в якому воно було, виноситись не буде», – сказала Пайонкевич.

Вона зазначила, що згідно із законодавством, полігону ТПВ на території населеного пункту бути не може.

Як повідомлялось, на сесії міської ради, яка відбулась 10 листопада, на розгляд депутатів було винесено питання про виділення 10 га землі ЛКП «Львівспецтранс» на вул. Шевченка, 327 г під сміттєпресувальні лінії. Тоді депутати розгляд цього питання перенесли.

 

Так звана збірна команди з футболу, створена в окупованому Криму, зможе проводити матчі будь-якого рівня тільки з дозволу Футбольної федерації України (ФФУ).

Про це заявив почесний президент Російського футбольного союзу (РФС) В’ячеслав Колосков, повідомляє російське агентство “Р-Спорт” – Укрінформ.

“На сьогодні ця збірна може проводити матчі тільки з дозволу ФФУ. Звичайно, вони мають повне право збиратися, тренуватися і навіть десь там грати зі своїми кримськими командами. Але ніяких офіційних і навіть товариських матчів проводити не можуть, оскільки вони не є самостійною федерацією, що входить до складу ФІФА й УЄФА, і досі знаходяться під юрисдикцією ФФУ”, – повідомив Колосков.

За його словами, перспектива у такої команди буде “у міру визнання правомірності входження Криму до складу Російської Федерації”.

“Перспектива, безумовно, у такої команди є. У міру визнання правомірності входження Криму до складу Російської Федерації, вирішуватиметься питання про те, яким чином збірна команда зможе виступати в різних турнірах. Питання співробітництва з РФС на даний момент взагалі ніяк з цією історією не поєднуються. Тим більше навіть простого товариського матчу зі збірною Росії вони провести ніяк не зможуть. Тільки з дозволу ФФУ», – резюмував Колосков.

Як повідомлялося, в понеділок в окупованому Криму було оголошено про створення “збірної команди з футболу Республіки Крим і міста федерального значення Севастополь”. Її головним тренером призначено Валерія Петрова. Презентація так званої збірної запланована на 9 грудня 2016 року в Сімферополі у рамках “I Кримського футбольного Форуму”.

 

У випадку непідтримання Сполученими Штатами Транстихоокеанського партнерства (ТТП), Америку в Угоді може замінити КНР. 

Про це повідомляє видання The Australian – Укрінформ.

«Ми готові підтримати ідею партнерства, незалежно від позиції Сполучених Штатів», – заявив австралійський міністр торгівлі та інвестицій Стівен Чобо.

За інформацією видання,під час саміту АТЕС у Лімі (Перу) лідери низки країн-учасниць ТТП досягли неформальної домовленості про просування цього співробітництва навіть у разі виходу з нього США. У цьому контексті учасники саміту обговорили можливість приєднання до ТТП Китаю, який було спочатку виключено з переговорів щодо створення ТТП.

Угоду про формування ТТП було підписано міністрами торгівлі 12 країн на початку цього року в Окленді (Нова Зеландія). Учасниками цієї найбільшої регіональної зони вільної торгівлі повинні були стати Австралія, Бруней, В’єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінгапур, США, Чилі і Японія.

Однак новообраний президент США Дональд Трамп оголосив, що одразу після інавгурації має намір почати процедуру виходу Вашингтона з ТТП. У свою чергу прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що Угода зі створення Транстихоокеанського партнерства без участі США не матиме сенсу.

 

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з катарським шейхом  Емадом Абу Алрубом, який приїхав на Закарпаття для ознайомлення з напрямками, цікавими для інвестування.

Про це повідомляє прес-служба Ужгородської міськради – Укрінформ.

«Фірма шейха із Катару – одне з найбільших на Близькому Сході підприємств зі спорудження доріг, мостів, аеропортів. Проте на зустрічі в міській раді Ужгорода зазначалося, що бізнесменів не лише Катару, а й Саудівської Аравії, Бахрейну та інших країн цікавлять різні напрямками потенційного вкладання коштів – туристична індустрія, сільське господарство, медичні і рекреаційні послуги, мінеральні води», – повідомили у міськраді.

Зі свого боку, мер Ужгорода  розповів про напрямки, куди місто  хотіло б залучити іноземні інвестиції. Зокрема, йшлося про проект рекреаційно-спортивного комплексу на термальній воді Aquatic Center Uzhgorod, який презентували  наприкінці вересня на інвестиційному форумі за участю дипломатичних представників 39 країн світу.

Як зазначили у прес-службі мерії, нинішній візит  Емада Абу Алруба був лише  ознайомчим.

 

Російська армія розмістила на Курильських островах берегові ракетні комплекси “Бал” і “Бастіон”.

Про це повідомляє “Інтерфакс” із посиланням на газету Тихоокеанського флоту Росії “Бойова вахта” – Укрінформ.

“На сьогодні з’єднання готується до чергових стрільб береговим ракетним комплексом “Бастіон”, – зазначає видання.

За його даними, бойове чергування посиленими батареями несе дивізіон берегового ракетного комплексу “Бастіон” на острові Ітуруп і дивізіон берегового ракетного комплексу “Бал” на острові Кунашир.

Напередодні стало відомо, що ракетний комплекс “Бастіон” розгорнуто в Калінінградській області.

Про плани розмістити на Курилах новітні берегові ракетні комплекси раніше говорило керівництво військового відомства.

У березні військовий експерт, колишній начальник головного штабу ВМФ РФ адмірал Віктор Кравченко, коментуючи ці плани, зазначав, що розміщення “Балу” і “Бастіону” дозволить зміцнити кордони РФ в районі Курил.

Рухливий береговий ракетний комплекс “Бастіон” з уніфікованою надзвуковою протикорабельної ракетою “Онікс” розроблений і виробляється в НВО машинобудування (Реутов, Московська область, входить до корпорації “Тактичне ракетне озброєння”). Комплекс “Бастіон” призначений для захисту морського узбережжя довжиною понад 600 км і ураження надводних кораблів різних класів і типів, що діють у складі десантних з’єднань, конвоїв, корабельних і авіаносних ударних груп, а також одиночних кораблів і наземних радіоконтрастних цілей в умовах інтенсивної вогневої і радіоелектронної протидії.

Боєкомплект одного комплексу може включати до 36 ракет. Ракета має загоризонтную дальність стрільби.

Комплекс “Бал” прийнятий на озброєння РФ в 2008 році. Включений до складу сил берегової оборони, він призначений для захисту територіальних вод, військово-морських баз, прибережних об’єктів інфраструктури і для протидесантної оборони узбережжя. “Бал” оснащується протикорабельної ракетою Х-35 (3М24). Дальність ураження – 120 км з ракетою Х-35Е і з ракетою Х-35У – 260 км.

 

В.Путін схвалив створення об’єднаного угруповання військ РФ і Абхазії

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про ратифікацію угоди про об’єднане угруповання військ збройних сил Росії та невизнаної республіки Абхазія, передає УНН з посиланням на РИА Новости.

“Ратифікувати угоду між Російською Федерацією і Республікою Абхазія про об’єднане угруповання військ (сил) збройних сил Російської Федерації та збройних сил республіки Абхазія”, – сказано в документі.

Як зазначається, угода підписана 21 листопада 2016 року.

Нагадаємо, після російсько-грузинського конфлікту 26 серпня 2008 року тодішній президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ про визнання незалежності Абхазії й Південної Осетії. Їхню незалежність, крім Росії, визнали лише декілька країн, зокрема, Венесуела і Нікарагуа. Решта країн світу визнають Абхазію частиною Грузії у статусі автономної республіки.

 

Президент РФ Володимир Путін заявив, що введені санкції проти Росії пішли на користь і обіцяє “тягнути якомога довше”.

Про це він сказав на зустрічі з активом Загальноросійського народного фронту, так званому підсумковому “форумі дій” ЗНФ, повідомляє РИА Новости.

“Тепер я скажу абсолютно несподівану, може навіть, кримінальну, на ваш погляд річ, але споживач зацікавлений в тому, щоб отримувати товари хорошої якості за найменшою ціною, і тому нам потрібно створювати конкурентні умови… Будемо тягнути (санкції – ред.) як можна довше”, – заявив Путін.

Російські інформагенції уточнюють, що заявивши це, Путін мав на увазі саме “продембарго”.

Президент РФ, роблячи цю заяву, суперечить своїй заяві початку жовтня. Тоді, ставлячи ультиматум Вашингтону з приводу угоди зі США про обопільну утилізацію збройового плутонію, Путін говорив про необхідність компенсувати шкоду, заподіяну санкціями. Що має на увазі їх ефективність.

 

Президент РФ Володимир Путін передбачає проблеми з набором в російську армію через “демографічний провал 90-х”.

Про це він сказав на зустрічі з активом Загальноросійського народного фронту, так званому підсумковому “форумі дій” ЗНФ, повідомляє РИА Новости – Укрінформ.

“Ми всі добре знаємо і пам’ятаємо, в 90-і роки у нас був великий провал у демографії. У зв’язку з цим у нас навіть з набором в армію будуть проблеми найближчим часом… Цей тренд провалів, він дасть про себе знати через… він дає про себе знати зараз, найближчим часом”, – сказав Путін.

При цьому президент РФ назвав великим успіхом, що з 2007 року в країні зростає народжуваність.

 

Гроші від продажу активів ЮКОСа пішли на переселення росіян з аварійного житла, будівництво інфраструктури і створення “Роснано”.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін, виступаючи на Форумі дій ОНФ”, передає РИА Новости – Укрінформ.

За його словами, після продажу активів ЮКОСа фонд розселення аварійного житла отримав близько 200 мільярдів рублів. “І думаю, що ті, хто виїхав з аварійного житла, ніколи не скажуть, що ця програма має якийсь дискредитаційний елемент”, – сказав Путін.

Він також додав, що гроші від продажу ЮКОСа пішли на фінансування відразу кількох проектів: “Будівництво мостів, які будували ще за радянські часи, починаючи з 80-х років, і вони не були добудовані, були кинуті, мости через наші найбільші річки, і розселення аварійного житла. Ось туди були направлені гроші. І ще частково на створення компанії “Роснано”.

При цьому Путін сказав про те, куди зникла основна частка розгромленого ЮКОСа. Як відомо, У 2004 році на основі першого аукціону з продажу активів ЮКОСа 76,79% акцій найбільшої нафтовидобувної “дочки” ЮКОСа – компанії “Юганскнефтегаз” купила маловідома компанія-одноденка “Байкалфінансгруп”. Незабаром 100-процентну частку в “Байкалфінансгруп” купила державна компанія “Роснефть”, керована нині Ігорем Сечіним.

 

На Львівщині співробітники СБУ затримали двох офіцерів, які крали і перепродавали боєприпаси із військових складів.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила речниця обласного управління СБУ Мирослава Клячківська.

«Правоохоронці затримали двох капітанів у населеному пункті поблизу місця дислокації частини під час спроби продати партію боєприпасів. При обшуках зловмисників та їх автомобіля співробітники спецслужби спільно з військовою прокуратурою вилучили понад п’ять тисяч набоїв різного калібру, двадцять зарядів до гранатомета РПГ-7, п’ятдесят дві тисячі гривень, отриманих від покупця», – зазначила Клячківська.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 410 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії, у тому числі обшуки за місцем проживання військових.

 

Президент Пакистану Мамнун Хусейн запропонував делегації України, на чолі з міністром оборони Степаном Полтораком, активізувати співробітництво між нашими державами у питаннях військово-промислової сфери.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони – Укрінформ.

«Мені відомо, що військово-промисловий комплекс України досить розвинутий. Тому, я би хотів ініціювати поглиблення наших взаємовідносин та розглянути можливість створення спільних підприємств у цій галузі. Також нам цікавий ваш досвід в галузі суднобудівництва та розвитку інформаційних технологій», – заявив Мамнун Хусейн.

У свою чергу міністр оборони України подякував президенту Пакистану за можливість зустрітися та обговорити важливі для обох країн питання.

«Я також переконаний, що потенціал нашого співробітництва ще не вичерпаний, адже у нас є низка довготривалих проектів. Зокрема, йдеться про сферу танкобудування. Наразі, нам цікавий ваш досвід у створенні концерну з виготовлення озброєння та боєприпасів. І ми вже досягли певних домовленостей у цьому напрямку. Так, ми домовилися, що найближчим часом наші експерти приїдуть до вашої країни для вивчення досвіду розгортання такого виробництва. Щодо поглиблення нашого співробітництва я хочу наголосити, що Україна завжди виконує свої обіцянки та домовленості», – підкреслив Полторак.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили питання можливої торгівлі боєприпасами між країнами. Торкнулися також питань співробітництва у сфері культури, освіти та обміну спеціалістами між двома державами.

 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко та народні депутати від фракції БПП Ірина Фріз, Марія Іонова та Ірина Луценко внесли на розгляд парламенту проект закону “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти”.

Про це інформує прес-служба політсили – Укрінформ.

“Відсутність належного регулювання правового статусу осіб, зниклих безвісти, є прогалиною чинного законодавства України, необхідність усунення якої загострилася у зв’язку зі збройним конфліктом в Автономній Республіці Крим та на сході України”, – цитує зазначила Геращенко, презентуючи законопроект представникам міжнародних гуманітарних організацій.

За її словами, під час розробки законопроекту за основу було взято керівні принципи щодо осіб, зниклих безвісти, розроблені Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Документ дає визначення поняття “особа, зникла безвісти” в контексті міжнародного гуманітарного права, закріплює права таких осіб та надає їм відповідний захист.

На переконання авторів, з прийняттям законопроекту, окрім вже існуючого поняття “безвісно відсутньої особи”, що міститься у Цивільному кодексі України, законодавство України включатиме в себе також поняття “особи, зниклої безвісти”, що є критично необхідним як у нинішній ситуації збройного конфлікту, так і у подальшому постконфліктному відновленні.

Законопроект закріплює право осіб знати про долю своїх зниклих родичів, а також визначає процедуру розшуку осіб, зниклих безвісти – від подання заяви про розшук і до його припинення.

Згідно з законопроектом, з метою розшуку осіб, зниклих безвісти, у зв’язку зі збройним конфліктом має бути створена Комісія з питань осіб, зниклих безвісти – орган, що відповідає за з’ясування долі та місцезнаходження таких осіб.

 

Україна лише на один бал погіршила свій рейтинг свободи в Інтернеті за останній рік.

Про це під час круглого столу розповіла автор розділу про Україну у звіті Міжнародної неурядової правозахисної організації Freedom House “Свобода у мережі 2016” Тетяна Локоть, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За останній звітний період, який почався в червні 2015 року і закінчився в травні 2016 року, порівняно з попереднім роком Україна в цілому погіршила показник лише на 1 бал – якщо в минулому році оцінка України склала 37, цього року – 38”, – сказала Локоть.

Вона пояснила, що у ході складання звіту експерти беруть до уваги три основні критерії – перешкоди для доступу до Інтернету, обмеження певного контенту в Інтернеті з тих чи інших причин і порушення прав користувачів на будь-яких рівнях.

Із цих трьох показників, за її словами, складається загальна кількість балів, максимум становить 100 балів, і чим більше балів, тим гірший стан свободи в мережі.

При цьому вона зауважила, що деяке погіршення ситуації зі свободою в українському сегменті Інтернету пов’язано здебільшого з обмеженням доступу до певного контенту, позбавленням доступу до багатьох українських сайтів на тимчасово окупованих територіях.

“З одного боку, українська влада стала менш терпимою до висловлення в Інтернеті поглядів, що відображають критичне ставлення до позиції України в конфлікті, й цього року особливо активно переслідували користувачів соціальних мереж за сепаратистську й екстремістську діяльність – люди затримувалися, штрафувалися, отримували якісь строки за цю діяльність”, – підкреслила Локоть і додала: “Водночас на окупованих територіях України сепаратистські сили посилили заходи з блокування контенту, пресування місцевих провайдерів, створення “чорних списків” і блокування контенту, який вони вважають спрямованим на підтримку української влади або української культурної ідентичності навіть”.

 

Лише упродовж 2016 року завдяки роботі системи СЕТАМ щодо реалізації арештованого майна до державного бюджету України було направлено понад 200 млн грн.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко на прес-конференції в Укрінформі.

“Лише протягом цього року наша система принесла до державного бюджету понад 200 млн грн відповідних надходжень. Це ті кошти, які раніше просто губилися у приватних кишенях тих торговців, які були наближеними до тодішнього Міністерства юстиції та уряду”, – сказав Петренко.

Він нагадав, що систему СЕТАМ було запроваджено як пілотний проект у 2014 році, тоді український уряд підтримав ініціативу Мін’юсту і зламав багаторічну системну корупційну схему непрозорої реалізації арештованого майна. “У 2014 році, коли ми аналізували роботу усіх напрямків Міністерства юстиції, то зрозуміли, що це один із найбільших корупційних пластів, які Міністерство будувало. Саме тому тоді було прийнято дуже амбітне рішення – ми фактично відмовилися від класичної для тих часів системи реалізації арештованого майна, створили спільно з громадськими організаціями та волонтерами ІТ-майданчик – систему електронних торгів, яка потім отримала назву СЕТАМ і на цьому майданчику по принципу вільного доступу будь-якого бажаючого покупця почали розміщувати лоти, спочатку у пілотних областях, а потім вся Україна підключилася до цього електронного майданчику”, – розповів Петренко.

Міністр зауважив, що арештоване майно, яке знаходиться у системі виконання судових рішень – це величезний обсяг різного роду товарів, починаючи від цілісних майнових комплексів, заводів, квартир, автомобілів, закінчуючи мобільними телефонами, одягом та іншими речами, які конфісковуються під час проведення перевірки на митному кордоні України. Обсяг майна, яке знаходилося у цій сфері по різних оцінках становило до 80 млрд грн у різні роки. Однак, до 2014 року усе реалізовувалося через непрозорі схеми, зокрема, спочатку три компанії мали ексклюзивні права від тодішнього керівництва Мін’юсту на реалізацію усього конфіскованого майна, а у 2014 році залишилася лише одна компанія монополіст.

“Перший рік роботи системи СЕТАМ показав дуже дивні і приємні для нашої команди результати. Фактичне зростання від стартової ціни тих лотів, які виставлялися на електронний майданчик складало 20-25%. Абсолютна більшість лотів продавалися без уцінки. Це показало величезний корупційний пласт, який ми знищили, виставивши ті лоти, які раніше продавалися непрозоро, на електронний майданчик”, – підкреслив він.

Петренко також поінформував, що почали реалізовуватися й ті товари, які раніше просто списувалися – мобільні телефони, побутова техніка, одяг.

“Зараз структура продажів у системі СЕТАМ є абсолютно прозорою і рівномірною, частина продажів – це близько 30-40% – це те майно, яке є конфіскатом – побутова техніка, рухоме майно. Інша частина продажів – це великі об’єкти, нежитлові приміщення, транспортні засоби. Можна сказати, що система СЕТАМ – це чіткий інструмент по боротьбі з корупцією у сфері реалізації арештованого майна”, – додав він.

Міністр також наголосив, що наразі близько 500 тис. користувачів заходять на цей майданчик та приймають участь у торгах.

“Ми вирішили, що не будемо на цьому зупинятися, маємо амбітний план, аби система СЕТАМ була ширшою, ніж тільки реалізація арештованого майна. Протягом минулого року ми мали низку позитивних контактів та угод з працівниками банківського сектору. До системи СЕТАМ підключилися комерційні банки та державні банки, які реалізовують власне майно через даний майданчик. Буквально сьогодні мене поінформували, що відбуваються торги по лоту, який виставив “Ощадбанк”. Це один із найбільших лотів, який зараз перебуває на нашому майданчику – понад 75 млн грн. Ми розраховуємо, що така практика буде сталою для всієї банківської системи і навіть для небанківських установ, які зацікавилися співпрацею з нашою системою”, – резюмував Петренко.

Під час заходу було також презентовано мобільний додаток системи, завдяки якому можна буде через гаджет вступити у торги за лот.

 

Депортований з Криму в Краснодарський край кримський татарин Недім Халілов, знаходячись в спецустанові тимчасового утримання в селищі Вардане Лазаревського району, оголосив голодування з вимогою повернути його на батьківщину.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на його сторінці в Facebook – Укрінформ.

“На підтримку своїх вимог з 21 листопада 2016 року оголошую часткове голодування: переходжу на хліб і воду. У разі невиконання моїх вимог, через три дні, а саме, з 24 листопада 2016 року, перейду на повне голодування”, – написав  Халілов.

У заяві, адресованій начальникові управління спеціальної установи тимчасового утримання іноземних громадян, Халілов зажадав також повернути його на батьківщину до Криму і надати йому статус особи без громадянства з відміткою у свідоцтві національності «кримський татарин».

Як повідомляв Укрінформ, 7 листопада окупаційна влада в Криму за рішенням «суду» етапувала з території півострова правозахисника, координатора організації «Рух опору кримських татар» Недіма Халілова за спробу відновлення статусу кримськотатарської мови в Криму.

 

Генпрокуратура виявила факти порушень народними депутатами України обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Про це інформує прес-служба ГПУ – Укрінформ.

“Генеральною прокуратурою України за результатами співставлення відомостей, зазначених в е-деклараціях, з інформацією, розміщеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, встановлено, що 7 народних депутатів України порушили обмеження, передбачені ст. 25 закону України “Про запобігання корупції”, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що незважаючи на набуття депутатських повноважень, ці особи продовжили займатися іншою оплачуваною діяльністю, входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, підприємств, організацій, що мають на меті одержання прибутку: “При цьому одним із цих народних депутатів України навіть у е-декларації відображено дохід від зайняття такою діяльністю”.

У ГПУ наголосили, що невиконання зазначених обмежень є правопорушенням, пов’язаним з корупцією, і має наслідком адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 та 2 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У Генпрокуратурі також зазначили, що зібрані матеріали скеровано до Національного агентства з питань запобігання корупції для вжиття заходів відповідно до закону.

 

Створювані за підтримки Держкіно кінопроекти “Ізі” та “Межа” отримали нагороди конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Талліннського міжнародного кінофестивалю “Чорні ночі” (Тallinn Black Nights Film Festival).

Про це повідомляє прес-служба Держкіно – Укрінформ.

“Українсько-словацький проект “Межа” Петера Беб’яка, переможець дев’ятого конкурсного відбору Держкіно, нагороджений головним призом конкурсу Works-in-progress, а переможець четвертого конкурсного відбору – українсько-італійський кінопроект “Ізі” режисера Андреа Маньяні – отримав спеціальну відзнаку журі”, – ідеться в повідомленні.

Серед останніх перемог підтриманих агентством кінопроектів – короткометражний фільм “Кров’янка” режисера Аркадія Непиталюка, визнаний найкращим фільмом Національного конкурсу 46-го Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”. Кінопроект режисера Ярослава Лодигіна “Ворошиловград” отримав нагороду Best Pitch Аward на найбільшому ринку копродукції Східної та Західної Європи Connecting Cottbus 2016. Стрічка “Гніздо горлиці” режисера Тараса Ткаченка, створена за підтримки Держкіно, отримала Приз екуменічного журі Міжнародного кінофестивалю Мангейм-Гайдельберг (International Filmfestival Mannheim-Heidelberg). Крім того, головна героїня “Гнізда горлиці” Римма Зюбіна отримала Приз за найкращу жіночу роль. А створений за підтримки Держкіно фільм “Моя бабуся Фані Каплан” режисера Олени Дем’яненко переміг у номінації “Найкращий іноземний фільм” на London Crystal Palace International Film Festival.

На ХХ Міжнародному кінофестивалі Tallinn Black Nights Film Festival (POFF) Держкіно України, Фонд Янковського і громадська організація “Ініціатива заради майбутнього” організували і провели низку подій, об’єднаних назвою “Український фокус”. В рамках Industry @ Tallinn & Baltic Event 2016 пройшла презентація кінопроектів у секції International Works-In-Progress, куди відібрали 14 найперспективніших кінопроектів з усього світу, які перебувають у виробництві.

 

Л.Гриневич: якість освіти не може бути заручником бажання зберегти стару систему

Зміна системи освіти в опорних школах стикається з неготовністю адміністрації та вчителів молодших шкіл до змін, що призводить до збереження старої системи і сповільнює її розвиток. Про це під час відкриття круглого столу на тему: “Управління освітою та якість освіти в сільській місцевості” сказала Міністр освіти України Лілія Гриневич, передає кореспондент УНН.

“Це складний процес, тому що не всі його розуміють і чинять опір, особливо ті школи, де ми, наприклад, понижуємо ступінь. Тому що принцип у нас такий: маленькі діти мають навчатися якнайближче до місця проживання, і, в принципі, навчання в малокомплектній школі цих дітей може бути досить ефективним. Але якщо ми говоримо про дітей старшого віку, де є необхідність навчатися в кабінетах хімії, фізики, біології, де інтенсивне вивчення іноземних мов, комп’ютерних технологій: цього в малокомплектній школі забезпечити неможливо. Тому ми повинні цих дітей довозити до опорних обладнаних шкіл з відповідними кваліфікованими кадрами. Чинять опір в першу чергу адміністрація і вчителі малих шкіл, які, на превеликий жаль, втрачають своє навантаження, свої години. Зрозуміла їх ситуація, коли їм, наприклад, зручніше ходити на роботу за місцем проживання, в свою школу, ніж потім доїжджати, тому що ми намагаємося їх направити в іншу школу. Але діти, їхня якість освіти і їхні життєві шанси не можуть бути заручниками просто бажання зберегти стару неефективну систему”, — сказала вона.

Також вона зазначила, що шкіл досі не вистачає для тих, хто їх потребує. Зараз ведеться інтенсивна робота над збільшенням їх кількості. На 2017 рік з держбюджету на оснащення шкіл виділено 300 млн грн. Також 200 млн грн виділено на закупівлю шкільних автобусів.

Як раніше повідомляв УНН, дитячий фонд ООН пообіцяв забезпечити спортивним інвентарем та обладнанням для дитячих спортивних майданчиків опорні школи Донецької області.

 

Міністерство юстиції призначилов.о. директора департаменту з питань люстрації Ганну Калинчук.

Про це повідомляє видання “УкраїнськіНовини” із посиланням на міністра юстиції Павла Петренка – Укрінформ.

Петренко наголосив, що відставка Тетяни Козаченко – екс-начальника люстраційного департаменту Міністерства юстиції – була плановою, оскільки вона не мала наміру перебувати на державній службі понад 2 роки.

За словами міністра, в найближчі 2-3 тижні відбудеться оновлення складу Громадського люстраційного комітету.

Ганні Калинчук 23 роки. Народилася в Бориславі Львівської області, закінчила Національну Острозьку академію, працювала в адвокатському об’єднанні “Юридична компанія “Капітал”.

Раніше обіймала посаду помічниці Козаченко, яка очолювала вищезазначений департамент.

 

В університеті Альберти, розміщеному у столиці однойменної канадської провінції, місті Едмонтоні, відкрилася виставка, присвячена Голодомору-геноциду в Україні.

Як передає кореспондент Укрінформу, ініціаторами виставки виступила Українська студентська спілка університету Альберти.

«Ми згадуємоцютрагедію, абипоширити про неї правду та гарантувати, щоцейзлочинпродовжуватимутьвизнавати по всьомусвіту як акт геноциду українськоїнації», – повідомили у Спілці.

Нагадаємо: у Канаді розпочався тиждень вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні. Протягом тижня по всій країні відбуватимуться численні заходи, присвяченніцій трагедії.

Додамо також, що Канада стала першоюЗахідною державою, яка визнала Голодомор актом геноциду українцівще у 2008 році.

 

У РФ занепокоєні створенням при уряді Хорватії робочої групи зі співробітництва з Україною, у коло завдань якої передбачається включити передачу хорватського досвіду щодо “мирної реінтеграції окупованих територій”.

Про це  повідомляє  МЗС РФ – Укрінформ.

“Цей крок, офіційно підтверджений головою уряду Хорватії АндріємПленковичем в ході візиту в Київ 21 листопада ц. р., викликає серйозну занепокоєність. Нова паралельна структура буде, як мінімум, відволікати увагу київської влади від роботи, яка і так буксує, щодо всеосяжного виконання своїх зобов’язань в рамках Мінських домовленостей”, – зазначили у МЗС РФ.

 

Обраний президент Молдови Ігор Додон переконаний, що вперше за останні 20 років з’явився шанс вирішитиПридністровське питання.

Принципи врегулювання він назвав в інтерв’ю російським ЗМІ – Укрінформ.

На першому етапі врегулювання, на його думку, Кишиневу і Тирасполю необхідно домовитися на двосторонній основі, щоб намацати принципи політичного врегулювання.

Вінзазначив, що прикладом у цьому плані може стати Гагаузія, в законі про яку написано, що якщо Молдова втрачає державність, у Гагаузії є право на самовизначення.

На другому етапі Додон пропонує включити в угоду між Кишиневом і Тирасполем аналогічний пункт щодо НАТО: якщо, за його словами, раптом у Кишиневі хтось надумає вступати в цю організацію, то Придністров’я, як і Гагаузія, матимуть право на самовизначення.

Згодом, Додон пропонує приступити до обговорення цього питання на переговорах у форматі «5+2».

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 535

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua