Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 23.11.2019

Інформдень: 23.11.2019

Окупанти гатили із заборонених мінометів по українських позиціях під Пісками

Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє штаб ООС у Facebook – Укрінформ.

“Противник обстріляв позиції наших підрозділів з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Три обстріли позицій українських захисників російські окупаційні війська здійснили у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” біля населеного пункту Південне. Ворог вів вогонь із ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї”, – йдеться у повідомленні.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив чотири обстріли по позиціях Об’єднаних сил. Двічі бойовики стріляли біля Пісків – з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї. Поблизу Водяного – з автоматичних гранатометів; неподалік Верхньоторецького – з автоматичних гранатометів і стрілецької зброї, з великокаліберними кулеметами включно.

Втрат внаслідок обстрілів серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано.

 

Окупанти обстріляли українські позиції біля Південного, втрат немає

У суботу після 10-ї ранку російські окупаційні війська обстріляли Південне, що на Луганському напрямку, втрат немає.

Про це повідомив під час брифінгу речник Міноборони Максим Праута – Укрінформ.

“Від початку поточної доби противник зі станкових протитанкових гранатометів та стрілецької зброї обстріляв позиції підрозділів Об’єднаних сил у районі Південного, що на Луганському напрямку”, – поінформував Праута.

За його словами, сталося це після 10-ї години ранку, окупанти вели вогонь 10 хвилин з боку шахти імені Гагаріна.

За наявною на 12.30 інформацією, додав Праута, втрат з боку військовослужбовців немає.

Як повідомляв Укрінформ, протягом минулої доби, 22 листопада, російські окупаційні війська 14 разів відкривали вогонь по позиціях Об’єднаних сил, застосовуючи в тому числі заборонену Мінськими угодами зброю. В результаті обстрілів поранення отримав один військовослужбовець. Ще один боєць загинув в ДТП.

 

Президент взяв участь у заходах до Дня пам’яті жертв голодоморів

Президент Володимир Зеленський з дружиною взяли участь у жалобних заходах на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” до Дня пам’яті жертв голодоморів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Участь у церемонії вшанування пам’яті загиблих від голодоморів також взяли Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземні гості.

О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також почато загальноукраїнську акцію “Запали свічку”. У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та поставити запалену свічку на підвіконні.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше трьох мільйонів українців.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

 

“Життя – найвища цінність”: Разумков звернувся до українців у День пам’яті жертв голодоморів

Щоб такі злочини проти людства, як Голодомор, ніколи не повторювалися, необхідно пам’ятати, що людське життя – це найвища цінність.

Про це йдеться у зверненні голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів – Укрінформ.

“Шановні українці! Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, що загинули від голоду у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках”, – зазначив Разумков.

Він наголосив, що найбільшою трагедією в історії України став Голодомор 1932-1933 років, який у багатьох країнах світу наразі визнано геноцидом українського народу.

“Людське життя – це найвища цінність, і ми маємо пам’ятати про це, щоб подібні злочини проти людства більше ніколи не повторилися у цивілізованому світі. Вічна пам’ять”, – підкреслив спікер ВР.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

 

Зеленський – про Голодомори: Людство ще не вигадало слів, аби передати біль українців

Президент Володимир Зеленський наголошує, що в українській історії є сторінки, які дуже боляче згадувати, але які неможливо забути.

Про це він заявив під час заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” до Дня пам’яті жертв голодоморів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Людство ще не вигадало слів, аби описати той біль, який пережили українці… Величезний об’єм фактів та доказів все одно не дає ані розуму, ані серцю відповіді на просте питання: За що? Як взагалі може з’явитися думка знищити цілий народ? Як можна забрати у людей останню крихту хліба, а з нею – останню крихту надії? Надії, що ти, або хоча б твої діти доживуть до наступного ранку”, – сказав Глава держави.

“Ми – українці. І нам усе до снаги. Але є дві речі, яких ми ніколи не зможемо. Не зможемо це забути. І не зможемо це пробачити”, – наголосив Зеленський.

Під час заходу Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відслужив молебень за загиблими від Голодоморів українцями.

Керівники держави, а також третій Президент Віктор Ющенко з дружиною Катериною взяли участь у церемонії “Свічка вічної пам’яті”. До акції долучилися представники усіх регіонів України, в тому числі Автономної Республіки Крим, Севастополя, Донеччини та Луганщини.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше трьох мільйонів українців.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

 

Голодомор: унікальні фото від австрійського інженера

Радянський Союз у 30-і роки XX століття вже був досить ізольованим від зовнішнього світу й отримати достовірну інформацію звідти було складно.

І хоча в Москві на той час перебували кілька закордонних журналістів, джерелами інформації про масовий голод, зазвичай, ставали іноземні фахівці, залучені в індустріалізації, та деякі мандрівники – Укрінформ.

Одним із них і став австрійський інженер Александр Вінербергер, який і зробив ті нечисленні знімки процесу Голодомору, документально зафіксувавши цей злочин проти людськості з боку радянської влади.

Отець Юрій Коласа, який ознайомився в єпархіальному архіві у Відні з оригінальними фото Вінербергера та його постаттю, повідомляє, що віденський хімік за спеціальністю Вінербергер прожив і пропрацював у Радянському Союзі близько 20 років. У 1932 році він займав посаду технічного директора фабрики з виготовлення пластмаси в Любучанах – поселенні на півдні Московської області. Згодом переїхав працювати до тогочасної столиці України міста Харкова, на вулицях якого його і застав страшний голод.

Більшість зі зроблених ним знімків на фотоапарат “Лейка” були зняті саме в Харківській області. У жовтні 1933 року з допомогою австрійського дипломата Гейнріха Пахера вони були передані диппоштою до Відня.

Там Вінербергеру вдалося потрапити до Архиєпископа Віденського та надати йому 26 фотографій з відповідними підписами про трагедію Голоду в Україні.

Копії фотографій, зроблених віденським інженером Александром Вінербергером у 1933 році в Україні. Копії зроблено на основі оригіналу в єпархіальному архіві Відня генеральним вікарієм Ординаріату для вірних усіх Східних католицьких церков в Австрії отцем Юрієм Коласою та надано Укрінформу

 

У Запоріжжі вшанували пам’ять 788 дітей, загиблих під час Голоду

Кількадесят запоріжців та представники Греко-католицької церкви взяли участь в акції з вшанування пам’яті дітей – жертв Голодомору.

Люди принесли квіти, яблука та цукерки до будинку немовляти, де від голоду в 1932-1933 роках померли 788 дітей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Більшість людей, коли чують про голод у Запоріжжі, не вірять. Кажуть: «Ну який тут міг бути голод, якщо будувалася ДніпроГЕС, заводи?» Але я натрапив у газеті «Наш город» на матеріал, що у будинку немовляти з 5 по 15 травня 1933 року загинуло 35 дітей. Потім почав розшукувати будинок, пішов до архіву, де попросив акти про смерть на цей період. Побачив, що у травні 1933 року загинули не 35 дітей, а 120. Почав підніматись вгору до 1932 року, потім вниз, і виявилось, що у цьому будинку загинуло 788 дітей з травня 1932 по листопад 1933 року», – розповідає краєзнавець Анатолій Пеньок.

Де були поховані діти, наразі не відомо. Але запоріжець не виключає, що їх могли ховати в декільком місцях.

Завдяки Пеньку на фасаді будинку у 2014 році з’явилась меморіальна дошка у пам’ять про страшні події, які відбулись тут в роки Голодомору.

 

Щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного загиблого у Голодоморі, треба 13 років – Епіфаній

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній переконаний, що українці повинні згадувати жертв Голодомору-геноцициду і називати винуватців трагедії для того, щоб це масове вбивство людей ніколи не повторилося.

Про це він зазначив на сторінці у Facebook з нагоди День пам’яті жертв голодоморів.

“Живучи сучасним життям, нам подекуди важко повною мірою осягнути глибину трагедії, яку пережили наші співвітчизники у минулому столітті, зрозуміти весь масштаб дії зла і злочинів проти людяності… Все це сталося через втілення в життя настанов безбожної, антилюдської ідеології більшовизму і сталінізму. Слава Богу, сьогодні ми можемо говорити правду і маємо це робити голосно, бо зло не повинне приховуватися, як це робилося раніше, впродовж десятиліть, режимом радянської влади. Ми маємо згадувати жертв Голодомору-геноциду, прямо називати винуватців трагедії для того, щоби це найжорстокіше сплановане масове вбивство людей ніколи більше не повторилося”, – зазначив Епіфаній.

Він також нагадав, що дослідники підрахували, що на те, щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного із мільйонів загиблих у Голодоморі, знадобиться майже 5 000 діб, або понад 13 років.

“Вшануймо спільною молитвою пам’ять усіх жертв Голодомору – тих, хто загинув, хто терпів, хто постраждав. І нехай подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову! Вічна пам‘ять і вічний спокій душам загиблих від Голодомору-геноциду 1932-33 років!”, – додав Епіфаній.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

 

Коржики з тирси і юшка з листя: у столичному метро з’явилися плакати про Голодомор

Команда Музею Голодомору до Дня пам’яті жертв трагедії створила соціальну рекламу, яка розповідає, чим рятувалися українці під час Великого Голоду.

Про це Укрінформу повідомила пресслужба музею.

“Її (соціальної реклами – ред.) мета не лише розповісти про способи виживання під час Голодомору, а й змусити кожного зупинитися і усвідомити весь масштаб геноциду українців”, – йдеться у повідомленні.

Розроблено серію тематичних постерів, на яких міститься інформація про те, що доводилося вживати у їжу українцям у страшні роки влаштованого тоталітарним режимом геноциду, а також міститься заклик долучитися до акції “Засвіти свічку”.

“Те, що зображено на плакатах, важко назвати їжею. Щоб вижити, люди вживали в їжу шкіряні ремені й чоботи, юшку з листя дерев й подорожників, коржики із тирси, товчені жолуді”, – зазначають організатори.

Зокрема, цитуються слова Олександра Форменка, який у віці 11 років пережив Голодомор: “Навесні 1933 ми з батьком і братом часто ходили в поле ловити мишей і ховрахів. М’ясо впійманих тварин з’їдали, а шкурки мама здавала і могла отримати за них трохи пшона або борошна”.

Тематичні плакати розміщені на станціях метро “Хрещатик”, “Печерська”, “Дорогожичі”, “Палац спорту”, а також на сітілайтах у Печерському, Шевченківському, Подільському районах Києва. Вони демонструватимуться до кінця листопада.

День пам’яті жертв голодоморів відзначають щороку в четверту суботу листопада.

Зокрема, о 16:00 23 листопада в Україні буде оголошено хвилину мовчання на вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку».

 

День пам’яті жертв Голодомору: ветерани масово вийшли до консульств РФ – УНІАН

Ми маємо нагадувати винуватцям трагедії, що це саме вони заморили мільйони людей, заявили у ветеранській організації. У день пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні до консульств Росії вийшли ветерани АТО/ООС та добровольці. Акції протесту пройшли у Києві, Львові, Одесі та Харкові, повідомляє об’єднання добровольців.

Таким чином учасники акції хочуть нагадати винуватців смертей мільйонів українців. До консульств ветерани принесли плакати з написами: Голодомор 1932-1933. Пам’ятаємо. Помстимось» та «Тоді їх міг врятувати хліб – тепер нас врятує пам’ять».

«Люди загинули лише за те, що вони були українцями. Їх не могла зламати система, їх заморили голодом… Ми маємо нагадувати винуватцям трагедії, що це саме вони заморили мільйони людей – від немовлят до немічних бабусь», – заявила керівниця «Об’єднання добровольців» Олена Живко.

Як повідомляв УНІАН, в Україні сьогодні, 23 листопада, вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Питання кількості людських втрат України від Голодомору досі залишається відкритим. Більшість науковців відстоює число вбитих понад 7 мільйонів осіб в УРСР та 3 мільйони українців в інших регіонах СРСР.

Разом з тим, згідно з даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, втрати населення на території України через надсмертність під час Великого Голоду становили 3,9 млн осіб. У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Однак наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

 

І через 80 років після Голодомору агресор заперечує, бреше та маніпулює – Баканов

Через більш як 80 років після трагедії Голодомору ворог продовжує використовувати старі чекістські методи.

Про це заявив голова Служби безпеки України Іван Баканов, повідомляє офіційний сайт СБУ – Укрінформ.

Зазначається, що СБУ долучилася до загальнонаціональної акції з вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років та штучних Голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

«Через більше ніж 80 років після трагедії ворог продовжує використовувати старі чекістські методи. В умовах неоголошеної війни агресор за звичкою заперечує, бреше та маніпулює. Інформаційний простір перетворився на ще одне поле бою. Впевнений, що у цьому протистоянні голос правди стане нашою переможною зброєю», ‒ підкреслив Баканов.

Уточнюється, що у день скорботи свічки пам’яті про жертв сталінського режиму загорілись у вікнах будівель СБУ, а керівництво та співробітники спецслужби взяли участь у меморіальних заходах.

“Сплановане вбивство українців голодом є однією з найчорніших та найбільш трагічніших сторінок вітчизняної історії. Тоталітарний комуністичний режим намагався знищити самостійність українських селян насильницькою колективізацією та розкуркуленням, обезкровити непосильними хлібозаготівлями, залякати масовим терором. Не зумівши зламати національний дух, карально-репресивна машина вдалася до свідомого та цілеспрямованого винищення цілого народу. За короткий час Москва заморила голодом щонайменше 4,5 мільйона українців”, – зазначили в СБУ.

Впродовж десятиліть Голодомор замовчувався радянською владою, і будь-які згадки про трагедію були під суворою забороною, а окремі спроби розкрити правду ‒ таврували як «підступи ворога» та «антисовєччину».

Із здобуттям Незалежності “мури радянської брехні впали”, і наразі у вільному доступі знаходиться величезний масив документів про Голодомор, а також триває постійний пошук, систематизація, розсекречення та оприлюднення матеріалів про винищення українців, зазначили у СБУ.

Як повідомлялося, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

День відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

 

На Херсонщині до Дня пам’яті жертв Голодоморів показали спогади очевидців

На Херсонщині до Дня пам’яті жертв Голодоморів підготували відео зі спогадами очевидців – місцевих мешканців.

Відеоматеріал оприлюднив на своїй офіційній сторінці у Facebook голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв – Укрінформ.

“Майже не залишилося очевидців, які можуть розповісти про найстрашніший геноцид українського народу, але є й ті, хто досі береже страшні спогади та пам’ять про ті роки. Подружжя Сосуновичів – Анатолій Павлович та Любов Григорівна – згадують з болем в серці Великий Голод, неначе це було вчора. Йому було 10, їй – 9, однак їх духовні рани вже ніколи не загояться”, – написав Гусєв.

Як зазначається у відеоматеріалі, на Херсонщині нараховано 305 населених пунктів, що постраждали від Голодомору у 1932-33 роках, виявлено 43 місця масового поховання.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

 

Держдеп США оприлюднив звернення до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні

У Державному департаменті США заявили, що Сполучені Штати вшановують пам’ять мільйонів українців, які загинули 86 років тому під час Голодомору. Про це йдеться у поширеній американським посольством у Києві заяві речниці Держдепартаменту Морган Ортегус, передає УНН.

“Ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які загинули вісімдесят шість років тому під час Голодомору. Ми разом з усім світом пам’ятаємо про невинні жертви часів Голодомору, жахливого голоду, створеного варварською політикою сталінського режиму… І хоча ця жахлива трагедія була однією із найбільш жорстоких подій 20-го століття, Радянському Союзу не вдалося зламати дух народу України… І тепер Україна знову зазнала нападу. Окупація Криму Росією та її поточна агресія на сході України, яка призвела до загибелі близько 13 тис. осіб. Москва ще й намагається маніпулювати та нищити прагнення народу України. Але у своїй підступній кампанії Росія недооцінює стійкість українців і не враховує її прагнення кращого майбутнього. Ця кампанія приречена на провал”, – вказала Ортегус.

Також вона запевнила у підтримці США демократичної та суверенної України.

“США вчергове засвідчують свою підтримку демократичної та успішної України, захищеної в межах міжнародно визнаних кордонів, вільної у визначенні власної долі”, – зазначила представник Держдепу.

Водночас у посольстві США відзначили, що “ми разом з народом України з сумом згадуємо всіх, хто втратив життя під час трагічного періоду Голодомору 1932-33 років”.

Нагадаємо, 23 листопада в Україні День пам’яті жертв голодоморів.

 

Голодомор визнано геноцидом українського народу в 18 країнах світу

Голодомор на сьогодні офіційно визнано геноцидом українського народу у 18 країнах світу. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Омбудсмена України, передає УНН.

“Наразі Голодомор офіційно визнано геноцидом українського народу в 18 країнах світу. Російська Федерація як правонаступниця Радянського Союзу не лише не визнає Голодомор геноцидом, а й чинить тиск на інші країни світу в ухваленні такого рішення. У свою чергу, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини наголошує, що невизнання таких очевидних речей як Голодомор та геноцид нації рівнозначне приховуванню злочинів проти людяності”, – повідомили в Офісі Омбудсмена.

Також в Офісі відзначили, що Закон України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухвалений Верховною Радою у 2006 році, став основою для офіційного розслідування трагедії та публікації даних про жертви, які стали відомі громадськості.

“Визнання Голодомору геноцидом українського народу не лише данина пам’яті усім тим, хто помер голодною смертю, не лише відновлення історичної справедливості, а й заклик до притягнення винних до відповідальності та неприпустимості методу державного терору в управлінні країною в майбутньому”, – вказали в Офісі.

Нагадаємо, 23 листопада цього року в Україні – День пам’яті жертв голодоморів.

 

Голодомор українців є прикладом безглуздої жорстокості влади СРСР — Гончарук

Голодомор 1932-33 років є не лише жахливим злочином проти людяності, а і прикладом безглуздої жорстокості влади СРСР.

Про це написав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук у Facebook – Укрінформ.

“Світла пам’ять тим, хто пройшов через страшні муки Голодомору 1932-1933. Складно в Україні найти родину, чиї бабуся чи дідусь не стали жертвами радянський катів. Цей акт геноциду українців – приклад безглуздої жорстокості влади СРСР. Жахливого злочину проти людяності”, – наголосив прем’єр.

Він закликав усіх, де б хто не був, о 16:00 запалити свічки пам’яті мільйонів українців, вбитих Голодомором.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила понад три мільйони українців.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

 

Надто довго існування Голодомору приховувалося — Трюдо

Канада рішуче підтримує Україну у її боротьбі за захист власного суверенітету.

Про це йдеться у зверненні прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо з нагоди 86-х роковин Голодомору, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні й завжди Канада — непохитна у підтримці народу та уряду України в захисті їх суверенітету й територіальної цілісності, а також у їх роботі з розбудови кращого й світлішого майбутнього”, – сказав Трюдо.

Він наголосив, що злочин Голодомору надто довго приховували й замовчували. “Надто довго винуватці Голодомору заперечували його існування та приховували від міжнародної спільноти справжній масштаб невимовних страждань. Кожен із нас мусить забезпечити, щоб їхні історії ніколи не були стерті. Лише пам’ятаючи загиблих жінок, чоловіків та дітей, ми можемо упередити майбутні масові злочини та захистити права людини, де б їм не загрожувала небезпека”, – зазначив глава уряду Канади.

Трюдо закликав усіх канадців “вшанувати пам’ять жертв Голодомору та подумати про те, як багато українська громада Канади робить для покращення нашої держави”.

Канада стала першою державою після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців ще у 2008 році. З того часу у країні на офіційному рівні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 23 листопада, в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

 

Зеленський нагородив трьох іноземок за висвітлення правди про Голодомор

Президент України нагородив за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років та подвижницьку діяльність трьох громадянок інших держав.

Про це інформує пресслужба Президента – Укрінформ.

Зазначається, що за вагомий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор  Орденом княгині Ольги III ступеня нагороджено:

Діану Варнайтє – радника канцелярії уряду Литовської Республіки;

Агнєшку Голланд – режисерку, голову Європейської академії кіно (Польща);

Енн Елізабет Епплбом – історика, журналістку газети Washington Post (Польща).

Окрім того, відзнакою Президента України – Хрестом Івана Мазепи – нагороджено Леоніда Трегуба, голову Асоціації прибалтійських українців (Клайпеда, Литва).

 

Крим потрібен Росії, аби панувати вже у Середземному морі — Хомчак

Припинення анексії Криму та повернення його до складу України є можливим лише за умови міжнародної солідарності, при цьому Захід має розуміти, для чого саме Російська Федерація захопила Кримський півострів.

Таку думку в інтерв’ю кореспонденту Укрінформу у Брюсселі висловив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак, який взяв участь у заходах в рамках засідання Військового комітету ЄС – Укрінформ.

Відповідаючи на запитання щодо ставлення західних партнерів до ситуації навколо Криму, український воєначальник наголосив, що «питання Криму» ніколи не буде вважатися закритим.

«Крим – це Україна, і в жодному разі про це не можна забувати. Повернути Крим можна лише разом, щоб ви (Захід) нам допомагали, щоб ваші бізнесмени туди не їхали. Щоб ви розуміли – Крим Росії потрібен зовсім не як місце для відпочинку росіян. Він розглядається як російська база, потужна, яка повинна «кошмарити» всю Європу і північну Африку, і має дати їм, росіянам, можливість панувати вже в Середземному морі. Я не помилився – саме в Середземному морі», – сказав начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

Він зауважив, що зараз Росія не лише Азовське море, але й весь Чорноморський басейн намагається позиціонувати ледь не як російські внутрішні води, і на це ані Україна, ані її партнери не будуть закривати очей.

«Звичайно, там є Туреччина, яка цього не дозволить, яким би чином Росія не хотіла б з ними зблизитися. Там є країни НАТО – Румунія і Болгарія. З начальником штабу Румунії мав щойно розмову, він повністю підтримує співпрацю з нами. Тож Чорне море найближчим часом буде регіоном, де різні сили будуть випробувати свої можливості і своє терпіння», – зазначив Хомчак.

Він згадав про нещодавній візит Північноатлантичної Ради до Одеси і висловив впевненість, що співпраця з країнами НАТО у розвитку військово-морських спроможностей України значно прискорить формування сучасних ВМС України.

«Така співпраця не лише допоможе – вона набагато прискорить таку роботу. Тому що концепція у нас є, стратегія є, є всі відповідні розрахунки. Але, якщо ми робитимемо це самотужки – це забере десятки років. Ми розуміємо, що побудувати корабель, або навіть один катер – це роки потрібні. Зараз кроки є реальними», – сказав начальник Генерального штабу.

Він нагадав, що американська сторона вже передала Україні два військові кораблі типу Айленд (Island), невдовзі, після того, як на них буде поставлено озброєння, вони остаточно встануть у стрій. Як очікується, наступного року американська сторона передасть України ще три такі швидкісні патрульні катери, що наростить спроможності України у Чорному морі. Водночас, Україна продовжує докладати зусилля для розвитку комплексів берегової охорони, щоб надійно захистити українське узбережжя.

Повний текст інтерв’ю з генерал-лейтенантом Хомчаком буде оприлюднений у понеділок, 25 листопада.

 

Хомчак підтвердив, що захоплені РФ кораблі відремонтують і повернуть на службу

Те, що російська сторона зробила з кораблями, які захопила під час збройної провокації поблизу Керченської протоки, не має військової логіки, ці кораблі були розграбовані мародерами.

Про це заявив в інтерв’ю кореспонденту Укрінформу в Брюсселі начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак, який взяв участь у заходах в рамках засідання Військового комітету ЄС.

Відповідаючи на запитання щодо стану, в якому українська сторона отримала від росіян кораблі “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, Хомчак підтвердив, що всі повідомлення про їх розграбування не підлягають сумніву.

«Коли їх (кораблі) забирали, був складений акт, все було описано. Те, що мені доповів командувач ВМС, – це навіть соромно коментувати. Як військова людина можу зрозуміти, чому Росія зняла з кораблів засоби зв’язку і навігації. Але коли мені говорять, що вони навіть в гальюні унітази познімали – цього я не розумію. Коли мені кажуть, що на “Яни Капу”, на буксирі, познімали оці трубопроводи мідні, як кольоровий метал, – я так розумію, що це не військові працювали, це мародери. По-іншому я не можу назвати тих істот, які так вчинили з військовим кораблем», – сказав генерал.

Він підтвердив, що українська сторона, має намір швидко відремонтувати ці кораблі, і вони продовжать службу в ВМС України.

Повний текст інтерв’ю з генерал-лейтенантом Хомчаком буде оприлюднений у понеділок, 25 листопада.

 

Найманець “Вагнера”, який розчленував чоловіка у Сирії, навчає патріотизму російських дітей – УНІАН

Імовірний кат і член угрупування «Вагнер» росіянин Руслан, який показав на відео, як розчленовує араба, зараз працює з дітьми. Цю інформацію встановило петербурзьке видання Фонтанка. Перший ролик жорсткої розправи чоловіка найманцями групи «Вагнер» потрапили у мережу кілька років тому. У листопаді 2019 року у мережі з’явилося продовження історії – ще три частини відеозапису, з яких, зокрема, стало зрозуміло, що сталося з арабом. Його спочатку знівечили кувалдою, потім відрізали голову і спалили під музику.

На відео всі учасники розправи закривали свої обличчя, крім одного. Завдяки цьому журналістам вдалося встановити його особу.  Руслан – колишній військовий. У 19-річному віці він брав участь у бойових діях у Чечні.

Отримав травми та лікувався у двох госпіталях. У 2001 році його визнали ветераном бойових дій. У розмові з журналістами Руслан не зізнався, що катував людину на відео, а на запитання, чому у нього такі ж дані паспорта, що й у ката, відповів, що не знає. Також він утік від запитання, чи має татуювання на лівій частині грудей. Водночас Руслан підтвердив, що бере участь у військово-патріотичному вихованні молоді. «Ну, волонтерами виступаємо. На шкільних зборах з орієнтування, туризму. Зарплату не отримуємо. Ну, діти ж, по 12 років. У них, наприклад, не вистачає педагогів. Подумаєш, постояти три години, поки вони смугу перешкод подолають», – заявив він. У соцмережі журналісти знайшли світлини Руслана у козачій формі. Він присутній на заходах патріотичного виховання з участю дітей.

 

МВФ: дискусії щодо нової програми для України триватимуть наступними тижнями

Дискусії щодо нової програми Міжнародного Валютного Фонду, місія якого відвідала Україну в період 14-22 листопада, триватимуть наступними тижнями.

Про це Укрінформу повідомили в представництві МВФ в Україні з посиланням на заяву керівника місії МВФ Рона ван Родена.

“Місія досягла помітного подальшого просування у дискусіях щодо заходів та реформ, що могли би лягти в основу нової програми, підтриманої МВФ. Серед таких кроків – заходи у грошово-кредитному, податково-бюджетному та фінансовому секторах, так само як і реформи, спрямовані на поліпшення бізнес-середовища, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання. Дискусії триватимуть наступними тижнями”, – йдеться у повідомленні.

За словами керівника місії МВФ, команда фахівців МВФ провела конструктивні та плідні обговорення з представниками влади України. “Місія МВФ віддала належне істотному прогресу, що його було досягнуто в останні кілька місяців на шляху поступу реформ та дотримання виваженої економічної політики”, – додали у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом 14 листопада розпочала свою роботу в Києві.

МВФ готує для України програму у форматі розширеного фінансування (EFF), розраховану на три роки.

У Нацбанку вважають, що Україні слід укласти нову довгострокову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом на загальну суму 5-10 млрд дол. Перший транш нової програми МВФ, за прогнозами НБУ, може надійти до кінця 2019 року. Національний банк очікує, що він становитиме близько 2 млрд дол.

Попередня програма кредитування Міжнародного валютного фонду для України stand-by була затверджена наприкінці 2018 року і розрахована на 14 місяців. Вона передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

 

Стрілянина на кордоні: голова Держприкордонслужби каже, що ДБР вже почало розслідування

Голова ДПСУ Сергій Дейнеко готовий особисто відповідати за перевищення службових повноважень своїми підлеглими, якщо таке було під час застосування зброї прикордонниками, які намагалися затримати порушників на кордоні в Чернівецькій області.

Про це Дейнеко сказав у коментарі кореспонденту Укрінформу.

“Попередньо я можу сказати, що зброя застосована прикордонниками законно. На жаль, це не перший випадок, коли особи, які причетні до протиправної діяльності на кордоні, зухвало намагаються фактично вбити прикордонників. І на фоні того, що нещодавно була річниця з дня трагічної загибелі нашого військовослужбовця підполковника Вадима Березинського, який був начальником відділу прикордонної служби Ділове Мукачівського загону. Я вам скажу відверто, я готовий особисто відповісти за перевищення службових повноважень, якщо воно є з боку моїх підлеглих, ніж на їхніх похоронах, не дай Боже, пояснювати їхнім мамам, чому я не зберіг їх дітей”, – заявив Дейнеко.

Він також підкреслив, що “ніхто не має права зухвало, зневажливо діяти по відношенню до представника закону”.

Дейнеко повідомив, що один із двох прикордонників, які застосували зброю по машині контрабандистів, військовослужбовець строкової служби, інший – контрактник.

“Обидва прикордонники входили до складу прикордонного наряду, і їхні вимоги щодо припинення протиправної діяльності були абсолютно законними. За це не вбивають. А як можна розцінити намагання наїхати транспортним засобом на прикордонників? Я розцінюю це як замах на умисне вбивство”, – сказав керівник ДПСУ.

Наразі, за його словами, з прикордонниками, які застосували зброю, працюють психологи. А працівники Державного бюро розслідувань проводять досудове розслідування у цій справі. “Зрозумійте, що застосування зброї по транспортному засобу, в якому їдуть люди, – це стрес. І це нормально, коли людина після цього перебуває в такому шоковому стані”, – додав Дейнеко.

Він також зауважив, що взагалі, межа застосування зброї “дуже розмита”.

“На жаль, за нашим нинішнім законодавством зброю треба застосовувати, коли ти точно впевнений, що уже майже вбитий. Я маю сподівання, що Державне бюро розслідувань зможе в рамках досудового розслідування перевірити всі обставини, вивчити всі речові докази, транспортні засоби та дати відповідь і мені, як керівнику відомства, і суспільству”, – каже Дейнеко.

Як повідомляв Укрінформ, пізно увечері 21 листопада у Чернівецькій області під час спроби прикордонників затримати контрабандистів сигарет з Молдови до України порушники направили свій автомобіль в бік прикордонників. Ті, у свою чергу, застосували зброю, внаслідок чого троє контрабандистів дістали вогнепальні поранення. У ДПСУ зазначили, що прикордонники застосували зброю відповідно до законодавства, адже попереджувальні постріли також не зупинили порушників.

Для з’ясування всіх обставин цієї події на ділянку Чернівецького прикордонного загону поїхав голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

Начальник відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону на Закарпатті майор Вадим Березинський помер у лікарні увечері 17 листопада від отриманих травм, не приходячи до свідомості. 16 листопада на Березинського здійснив наїзд автомобілем чоловік, підозрюваний у контрабанді сигарет.

 

Забруднення води на місці аварії танкера “Делфі” вище за норму у 157 разів — Держекоінспекція

Фахівці Держекоінспекції встановили перевищення у 157 разів вмісту нафтопродуктів в епіцентрі події за участю танкера “Делфі” в Одесі.

Про це у Facebook написав виконувач обов’язків глави Держекоінспекції Єгор Фірсов.

“Тримаю на особистому контролі ситуацію в Одесі. Станом на зараз ситуація не є критичною, але рекомендую відмовитись від купання у морі. Нашими фахівцями встановлено перевищення вмісту в епіцентрі події нафтопродуктів у 157 разів”, – написав Фірсов.

За його словами, інспектори наразі працюють на місці і продовжують моніторинг забруднення у межах своїх повноважень і зони відповідальності.

“Координуємо дії з АМПУ (Адміністрація морських портів України – ред.), на жаль, наразі через шторм зробити можна небагато — вздовж берега розтягнули сорбуючі бони. Як тільки шторм вщухне, бони встановлять навколо аварійного буксира, щоб уникнути поширення плям паливно-мастильних матеріалів у море. Отримавши доступ до судна, фахівці зможуть провести обстеження і встановити більш точні показники забруднення”, – додав він.

В.о. глави Держекоінспекції додав, що наразі вже є певна інформація про саме судно.

“Це рейдово-портовий нафтоналивний плавбункеровщик болгарського проєкту 585. Його довжина 59 метрів, ширина – 10 метрів, вантажопідйомність 1565 тонн. Відомо, що власник судна «Фактор груп лімітед» зареєстрований у Харкові і належить Джавадову Шамсаддіну Алі Огли”, – зазначив Фірсов.

Як повідомлялося, вночі 22 листопада в районі міського пляжу «Дельфін» в Одесі виявлено підтоплений танкер “Делфі” (прапор Молдова), що ліг на мілину.

Рятувальники зняли з судна двох членів екіпажу та капітана, попри те, що судновласник заборонив команді залишати борт судна і подавати сигнал SOS.

За інформацією журналістів, з корпусу танкера, що, можливо, зазнав пошкоджень при зіткненні з хвилеломом, витікають нафтопродукти, а також із бочок, знесених з палуби судна.

Танкер “Делфі” спущено на воду в 1974 році в Болгарії. До 2010 року він ходив під прапором України з портом приписки Одеса. Зараз власником судна є компанія Atenia Holding Ltd, а порт приписки — Джурджулешти.

 

Через три місяці запускаємо мовлення на окупованій території — Бородянський

Інформаційне мовлення на окупованій частині української території буде запущене через три місяці на базі телеканалу UA/TV.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський в інтерв’ю виданню “Новое время“.

“Через три місяці запустимо. У нас фінансування є. Це буде на базі каналу UA/TV. Плюс ми ведемо переговори про наявність на цьому каналі контенту українських телевізійних груп”, – розповів він.

За словами Бородянського, в бюджеті UA/TV приблизно 440 млн грн (ця сума також передбачає фінансування інформаційного агентства Укрінформ).

“Ми хочемо, щоб люди на тій території знали правду. Ми хочемо, щоб люди на тій території не керуватися маніпулятивною думкою Володимира Соловйова, Ольги Скабєєвої або ще кого-небудь. Щоб вони розуміли, що є інша точка зору, правдива точка зору. Ми хочемо залучити їх до діалогу і в рамках цього діалогу шукати спільне рішення”, – сказав міністр.

Раніше Бородянський повідомляв, що мовлення на окупованих територіях проводитиметься українською та російською мовами.

Як повідомлялося, заступник глави Офісу Президента України Кирило Тимошенко наприкінці липня 2019 року заявляв, що в Україні створять всесвітній російськомовний канал для того, щоб боротися і за уми українців на окупованих територіях Донбасу і Криму, і за уми росіян на території Росії.

 

Федоров вірить, що Україна за темпами діджиталізації випередить Японію та Сінгапур

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вірить, що Україна зможе стати світовим лідером у сфері діджиталізації вже за п’ять років.

Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода – Укрінформ

“Перша ціль – це відцифрувати на 100% всі послуги електронні. Це всі наші цілі на п’ять років. Країнам цивілізованим потрібно було 15-20 років. Ми на п’ять років ставимо це. Я скажу по секрету, наша внутрішня ціль – на три роки. Але публічно – на п’ять років”, – сказав він.

Федоров повідомив, що вже у грудні цього року буде презентовано мобільний додаток “Дія” (“Держава у смартфоні”). Перші проєкти, які вже будуть у смартфоні – це водійські права, технічний паспорт на авто.

Окрім того, за словами віцепрем’єра, досить скоро будуть електронні студентські, електронні посвідчення пенсіонера.

Після цього заплановано впровадження електронної прописки, зміни місця реєстрації, отримання пенсії тощо.

Федоров також розповів, що також у грудні буде презентовано “Кабінет забудовника”, коли громадянин зможе подати документи, сповістити державу про те, що почав будівництво, в електронному форматі й без участі жодного чиновника.

“І ми сподіваємося, що за 3-5 років всі послуги в державі будуть відцифровані і будуть на єдиному порталі”, – наголосив віцепрем’єр.

Він також повідомив про плани “запустити” паспорт в електронному форматі на початку наступного року.

Також, окрім мобільного додатку, планується мобільний портал з електронними послугами.

“На порталі ми будемо запускати перші послуги – це відкриття ФОП, це відкриття ТОВ, це допомога при народженні і “е-малятко”. Це будуть перші послуги. І наше внутрішнє завдання – вийти на відцифрування і запуск чотирьох послуг на місяць, починаючи вже з весни”, – зазначив Федоров.

Він вірить, що Україна за темпами діджиталізації випередить навіть Японію, та Сінгапур.

“Я розумію, великим державам, у яких вже є стійкий якийсь “діджитальний фундамент”, дуже важко трансформуватися. А у нас немає нічого. Взагалі немає нічого. Ми бачимо тренди, ми бачимо, що буде в майбутньому, і сьогодні можемо просто “переплюнути” ці еволюційні етапи й створити те, що буде популярним завтра”, – підсумував Федоров.

Як повідомлялося, Михайло Федоров під час президентської кампанії 2019 року керував діджитал-напрямком у команді Володимира Зеленського.

У 2019 році був обраний народним депутатом від партії “Слуга народу”. 29 серпня 2019 року призначений міністром цифрової трансформації України.

Закінчив факультет соціології та управління Запорізького національного університету.

 

Труба не відповів на питання, чий голос на аудіозаписах з його кабінету

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба не відповів на питання, чий голос чутно на оприлюднених аудіозаписах з його кабінету.

Про це він говорив в ефірі програми “Свобода слова” Савіка Шустера, повідомляється на сторінці програми у Facebook – Укрінформ.

“Труба не відповів на пряме запитання про те, чий голос у записах”, – йдеться у повідомленні.

Труба назвав ці записи очікуваними.

“З приводу записів, що були оприлюднені, скажу наступне: вони були очікувані. Зверніть увагу, хто їх оприлюднив і розганяв. За шоу, яке відбувається із записами, я не несу відповідальності. Шоу із записами – не стиль роботи директора ДБР. З офісом Президента відбуваються наради, але я ніколи не отримував ніяких вказівок щодо розслідувань. Провокації можуть продовжуватись” – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, в телеграм-каналі “Трубу прорвало” було оприлюднено записи з розмовами директора Державного бюро розслідувань Романа Труби в його кабінеті, які свідчать, що всі резонансні справи в Україні контролюються керівником Офісу Президента.

Труба назвав фейком оприлюднені аудіозаписи з його кабінету.

 

Апеляційний суд залишив ексбійців “Торнадо” за ґратами

Київський апеляційний суд залишив без змін вирок суду у кримінальному провадженні відносно колишніх бійців батальйону “Торнадо”.

Про це йдеться у повідомленні на сайті суду – Укрінформ.

“Київський апеляційний суд залишив без змін вирок суду у кримінальному провадженні відносно колишніх бійців батальйону МВС України “Торнадо”, – сказано у повідомленні.

Уточнюється, що ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду від 22 листопада апеляційні скарги з доповненнями прокурора відділу Головної військової прокуратури ГПУ Руслана Кравченка, обвинуваченого Миколи Цукура, захисників Дмитра Іванова і Валерія Горда в інтересах Цукура; обвинуваченого Анатолія Пламадяли, захисника Володимира Якімова в інтересах обвинуваченого Пламадяли; обвинуваченого Микити Куста, захисника Валерія Горда в інтересах Куста, захисника Горда в інтересах обвинуваченого Романа Іваша; обвинуваченого Руслана Оніщенка, захисника Якімова в інтересах Оніщенка, захисника Миколи Кушніренка в інтересах Оніщенка, захисника Вадима Костенка в інтересах Оніщенка; обвинуваченого Данііла Ляшука, захисника Олександра Глухенького в інтересах обвинуваченого Ляшука; обвинуваченого Бориса Гульчука, захисника Вадима Дроговоза в інтересах обвинуваченого Гульчука, обвинуваченого Іллі Холода, захисника Дроговоза в інтересах Холода; обвинуваченого Максима Глєбова, захисника Дроговоза в інтересах Глєбова; захисника Якімова в інтересах обвинуваченого Микити Свиридовського, захисника Якімова в інтересах обвинуваченого Андрія Демчука, та захисника Романа Сушка в інтересах Цукура, Холода та Глєбова залишено без задоволення.

“Вирок Оболонського районного суду міста Києва від 7 квітня 2017 року стосовно Оніщенка Руслана Ілліча, Глєбова Максима Валерійовича, Гульчука Бориса Павловича, Демчука Андрія Несторовича, Іваша Романа Юрійовича, Куста Микити Володимировича, Свиридовського Микити Васильовича, Шевченка Юрія Миколайовича, Ляшука Данііла Алєксандровіча, Цукура Миколи Володимировича, Холода Іллі Івановича та Пламадяли Анатолія Миколайовича залишено без змін”, – зазначається у повідомленні.

Повний текст ухвали буде оголошений учасникам судового провадження 2 грудня 2019 об 11:00.

Як повідомлялося, 7 квітня 2017 року суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти “Торнадо”.

Вісьмох ексбійців спецроти “Торнадо”, звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовували дію “закону Савченко”.

 

Малайзія затримала лише судно, де знаходилися українці, а не екіпаж — МЗС

Управління морської поліції Малайзії затримало судно, на якому знаходилися 23 члени екіпажу, включно з громадянами України, а не сам екіпаж – Укрінформ.

Про це у коментарі Укрінформу повідомив заступник директора Департаменту консульської служби МЗС Василь Кирилич.

“За інформацією морської поліції Малайзії, затриманим є судно, а не екіпаж, у складі якого – українці”, – повідомив він.

Кирилич уточнив, що підставою для затримання, як повідомила морська поліція, було порушення норм морського судноплавства – опускання якоря без одержання на те згоди.

“Консул встановив контакт з екіпажем, обговорено алгоритм подальших дій. Тримаємо справу на контролі”, – поінформував Кирилич.

Як повідомлялося, 22 листопада Управління морської поліції Малайзії (MMEA) затримало судно з 23 членами екіпажу, серед яких є громадяни України.

 

 

Китай побудує завод на Тернопільщині, ще два – у планах

Інвестори з Китаю зголосилися побудувати у Чорткові Тернопільської області завод з переробки кукурудзи.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє міський голова Чорткова Володимир Шматько – Укрінформ.

«Китайські інвестори мають намір побудувати у межах індустріального парку «Chortkiv-West» завод з переробки кукурудзи. У подальших планах – ще два. На першому заводі виготовлятимуть фруктозу (орієнтовні розміри земельної ділянки, яка необхідна для цього, – 15 га), на другому – лізин (натуральна харчова добавка, здебільшого для тварин), на третьому – глютамінову кислоту (теж харчова добавка, використовують як підсилювач смаку). Для будівництва трьох заводів максимально може знадобитись 75 га землі», – заявив Шматько, коментуючи наслідки перемовин із китайською стороною.

За його словами, згідно з розрахунками, будівництво трьох заводів повинно створити орієнтовно 1500-1800 робочих місць. На заводі, що будуватиметься у першу чергу, працюватиме близько 350 осіб. Вартість будівництва одного заводу – 200 млн доларів.

 

Moody’s поліпшило прогноз рейтингів українського уряду

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service поліпшило прогноз рейтингів уряду України зі “стабільного” на “позитивний”.

Про це повідомляється на сайті агентства – Укрінформ.

“Moody’s Investors Service “Moody’s” сьогодні (22 листопада — ред.) змінило прогноз рейтингів уряду України зі стабільного на позитивний”, – йдеться в повідомленні.

Водночас аналітики Moody’s підтвердили довгострокові рейтинги емітента та пріоритетних незабезпечених кредитів України на рівні Caa1.

Оцінка кредитоспроможності держави “Caa1” означає “дуже високий кредитний ризик”.

“Підтвердження рейтингів України на рівні Caa1 відображає її значну зовнішню вразливість, хоча і показує ознаки поліпшення”, – зазначили аналітики.

Ключовими факторами для зміни прогнозу на “позитивний” за оцінками Moody’s стали: відновлення валютних резервів України, яке знизило зовнішню вразливість країни у контексті великих зовнішніх виплат; а також поліпшення макроекономічної стабільності України і перспективи відновлення реформ, які посилюють економічну стійкість країни.

Як зазначає агентство, значні виплати за зовнішнім боргом України в наступні роки — у відсутність нової програми Міжнародного валютного фонду — потребують постійного доступу до ринків. Одночасно стримувати висхідний рух кредитного рейтингу продовжує ризик нового загострення геополітичної напруженості.

 

Світовий банк напрацьовує моделі відновлення Донбасу

Світовий банк розпочав роботу щодо глобального відновлення життєздатності економіки Донбасу.

Про це розповіла директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня” – Укрінформ.

“Зараз Світовий банк розпочав дослідження моделей економічного відновлення Донбасу. Ми хочемо краще зрозуміти, які шляхи розвитку підходять різним регіонам Донбасу — Донеччині та Луганщині. І ми сподіваємося, що потім результати нашої роботи стануть підґрунтям стратегії розвитку Донбасу, яка розроблятиметься урядом України”, – зазначила вона.

За її словами, досвід роботи Світового банку в інших країнах, які пережили конфлікти, говорить про те, що, крім інфраструктури, є потреба у наданні якісних державних послуг, покращенні роботи місцевих органів влади, створенні здорового соціального середовища, формуванні соціальної єдності.

Сату Кахконен підкреслила, що йдеться не просто про відбудову колишніх економічних моделей у регіоні. Адже, за її словами, ще до кризи економіка Донбасу йшла на спад, тож просте її відтворення не буде правильним рішенням. “Ми шукаємо нові економічні моделі, нові рушії та стимули для його економічного зростання”, – розповіла директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

Вона зауважила, що відновлення Донбасу не буде швидким і не може обмежуватися лише відновленням інфраструктури.

Як відомо, війна на Донбасі спричинена російською агресією проти України після того, як навесні 2014 року Росією був анексований український Крим. Наразі частина Донецької та Луганської областей непідконтрольні українському урядові.

 

Світовий банк задоволений темпами економічного зростання України

У Світовому банку задоволені темпами економічного зростання в Україні і очікують на результати розпочатих перетворень уже в найближчі місяці.

Про це розповіла директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня” – Укрінформ.

“Ми дуже задоволені, що темпи економічного зростання України почали прискорюватися і прогнозуємо, що вони збільшаться до 3,4%”, – сказала Кахконен.

За її словами, Україна рухається в правильному напрямі.

Водночас, підкреслила вона, якщо Україна зможе утримати економічне зростання на рівні 3–4% на рік, їй знадобиться близько п’ятдесяти років для того, аби наздогнати нинішній рівень розвитку Польщі. Якщо темпи знову знизяться, то й цього часу не вистачить.

Кахконен вважає, що для того, аби зростати швидше, потрібно прискорювати темпи економічного росту.

“Але для цього знадобиться багато кропіткої роботи і реформ. Якщо з цієї точки зору дивитися на це питання, то ми також задоволені, — темп реформ прискорюється, нова влада має амбітні цілі та хороші ініціативи”, – наголосила вона.

За її словами, насправді саме нинішній турборежим потрібен для того, щоб прискорити економічне зростання.

“Тому ми уважно слідкуємо за процесами і з нетерпінням чекаємо результатів розпочатих перетворень уже в найближчі місяці”, – резюмувала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

 

СБУ викрила схему фінансування “Л/ДНР” через вугільні оборудки

Служба безпеки України заблокувала механізм фінансування терористів з Луганської та Донецької областей через незаконний видобуток вугілля на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресцентр СБУ.

“Служба безпеки України блокувала масштабний механізм фінансування терористичних організацій “Л/ДНР” через незаконний видобуток тимчасово окупованих територіях вугілля та подальшого його постачання до України та країн Європи”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що спецслужби встановили, що організатори оборудки зареєстрували в Україні низку комерційних структур.

“Через них ділки постачали на підконтрольну територію України продукцію, видобуту на захоплених членами незаконних збройних формувань українських вугільних об’єднань, розташованих на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. Так звані податки вони вносили до бюджетів псевдореспублік”, – зазначили в пресцентрі.

Також зазначається, що в Україну вугілля надходило як нібито видобуте на території Росії. Надалі ділки за підробленими документами реалізовували вугілля українським ТЕЦ та до країн ЄС.

Одному з учасників нелегального бізнесу оголошено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Здійснюються заходи щодо притягнення інших фігурантів кримінального провадження до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, на Донеччині викрили факт незаконного видобутку 2 тис. тонн вугілля.

 

У Британії партія Джонсона випереджає лейбористів на 10% – опитування

Рейтинг британської Консервативної партії, яку очолює прем’єр-міністр Борис Джонсон, значно випереджає показник підтримки опозиційної до неї Лейбористської партії. Згідно з представленими в п’ятницю, 22 листопада, результатами нещодавніх опитувань компанією Panelbase, консерватори мають рівень підтримки в 42%. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW і Reuters.

Нинішній результат на один відсотковий пункт менше показника за минулий тиждень. Попри це торі на 10% випереджають своїх опонентів лейбористів, у яких 32% підтримки. Утім, за останній тиждень популярність Лейбористської партії зросла на два відсотки, зазначають соціологи.

Рейтинг Ліберальних демократів становить тепер 14%, що на один відсотковий пункт менше за результат минулого тижня, а партія Brexit набирає 3% підтримки, що на два відсоткових пункти менше за показник тижневої давності.

Нагадаємо, 29 жовтня Палата громад проголосувала за проведення запропонованих прем’єр-міністром країни Борисом Джонсоном позачергових виборів 12 грудня цього року.

Раніше британські ЗМІ повідомляли про наміри Бориса Джонсона набрати більшість у нижній палаті британського парламенту, щоб ухвалити запропоновану ним угоду про вихід Сполученого Королівства зі складу ЄС – так званий Brexit.

 

Депутати “ОПЗЖ” внесли до ВР законопроект про внесення змін до закону про порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО – Інтерфакс-Україна

Народні депутати від партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук, Юрій Бойко, Вадим Рабінович і Нестор Шуфрич внесли до Верховної Ради законопроект №2491 про внесення змін до ст. 1 закону України “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, законопроект зареєстровано 22 листопада. Тексту законопроекту на сайті парламенту наразі немає.

Як повідомлялося, 18 листопада голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що новий законопроект “Про особливий статус Донбасу” буде розроблено за результатами зустрічі лідерів країн “нормандської четвірки” спільно з парламентом і суспільством.

На запитання, як за 11 днів календарних днів після зустрічі лідерів “нормандської четвірки” 9 грудня (останнє в 2019 році засідання Верховної Ради відбудеться 20 грудня – ІФ) буде вироблено текст нового документа про особливий статус для ОРДЛО, голова Верховної Ради відповів, що парламент вміє працювати у прискореному режимі.

Лідери країн “нормандської четвірки” (Україна, Німеччина, Франція, РФ) мають намір зустрітися 9 грудня у Парижі.

 

Загороднюк зустрівся із держсекретарем ФРН – говорили про “нормандську зустріч”

В рамках Міжнародного безпекового форуму в Галіфаксі відбулася зустріч міністра оборони України Андрія Загороднюка з держсекретарем Федеративної Республіки Німеччина Бенедиктом Зіммером.

Під час зустрічі сторони, зокрема, обговорили безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні, повідомляє офіційний вебсайт МОУ – Укрінформ.

“Сторони обговорили безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та можливі ризики майбутньої зустрічі у “Нормандському форматі”. У цьому контексті було наголошено на необхідності мати спільну сильну позицію під час цієї зустрічі”, – йдеться у повідомленні.

Німецьким колегам було запропоновано долучитися до вивчення українського досвіду протидії гібридним агресіям та побудові системи lessons learned. Т

акож було приділено увагу потенційному візиту німецької делегації в Україну на початку наступного року.

 

Загороднюк: Україна готова ділитись з Канадою уроками, засвоєними за п’ять років боротьби з РФ

Канада є постійним українським союзником та партнером, і Україна готова ділитись своїми засвоєними уроками, отриманими під час 5-річної оборони від російських зазіхань. Про це в інтерв’ю CTV News заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк, який перебуває з візитом на Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі, передає УНН.

“Канада один з наших найбільших союзників і партнерів увесь цей час… Багато підтримки і допомоги – як матеріальної, так і не матеріальної. Звичайно, розширення взаємовідносин – у наших інтересах. І оскільки ми вже маємо п’ять років досвіду боротьби з Росією, ми хотіли б допомогти нашим друзям за допомогою засвоєних уроків, досвіду. Я знаю, що Канада також зацікавлена у цьому”, – відзначив міністр.

З приводу того, що місія Канади, яка допомагає з навчанням українських військових, продовжена до весни 2022 року, і чи є це достатнім, Загороднюк відзначив, що “думає, це повторювана програма”. “Не думаю, що ми вирішимо всі питання з Росією до того часу, але ми тренуємо наших солдатів, наближаємося до стандартів НАТО – це те, з чим Канада і наші союзники допомагають нам”, – вказав голова українського оборонного відомства.

Нагадаємо, раніше Загороднюк заявляв, що фінансово-економічні відносини з Росією неможливі.

 

Загороднюк розповів міністру оборони Канади про ситуацію на Донбасі

Міністр оборони України Андрій Загороднюк під час візиту до Канади провів зустріч з канадським колегою Харджитом Сінгхом Саджаном, поінформувавши його про ситуацію на Донбасі. Про це сам Загороднюк повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

“Зустрівся з міністром національної оборони Канади паном Харджитом Сінгхом Саджаном. Ми обговорили “сьогодні” та “завтра” оборонної співпраці між Україною та Канадою. “Сьогодення” – це всебічна допомога Канади Збройним силам України, яку сам міністр на своїй сторінці у Facebook вже назвав “непохитною” (steadfast). Крім того, я поінформував пана Харджита Саджана про ситуацію на Сході України та наголосив, що Україна дуже цінує підтримку Канадою наших євроатлантичних прагнень”, – вказав Загороднюк.

Нагадаємо, міністр оборони Загороднюк заявив, що Україна готова ділитись з Канадою уроками, засвоєними за п’ять років боротьби з РФ.

 

Коболєв готовий свідчити у Нью-Йорку в справі Джуліані – ЗМІ

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв готовий свідчити у розслідуванні, яке проводить США, щодо бізнесових відносин особистого адвоката президента Дональда Трампа Руді Джуліані.

Про це Коболєв заявив у інтерв’ю Time – Укрінформ.

“Дуже ймовірно, що мене запросять для надання показань у цій справі”, – сказав він виданню, посилаючись на своїх адвокатів та контакти у США.

Федеральні прокурори у Нью-Йорку, нагадує Time, розслідують діяльність Джуліані на предмет порушення ним законодавства про фінансування виборчих кампаній та незаконного лобіювання. Розслідування пов’язане зі справою проти двох соратників Джуліані – Ігоря Фрумана та Льва Парнаса, яким минулого місяця висунули підозру щодо порушення законів про фінансування виборчих кампаній.

Показання Коболєва можуть пролити світло на нещодавні заяви керівників енергетичних відомств США та України про те, що Парнас і Фруман намагалися використати свої зв’язки з Джуліані та адміністрацією Трампа для заміни керівництва Нафтогазу, яке чинило опір їхнім спробам укласти вигідну для них угоду в Україні.

На запитання, чи готовий керівник Нафтогазу надати прокурорам інформацію про Джуліані або про Парнаса й Фрумана, він відповів: “І те, й друге. Усе пов’язано”.

Водночас Коболєв відмовився коментувати що саме він планує розповісти про Джуліані чи двох його соратників.

“Я б не хотів випереджати мої показання”, – сказав він Time.

Свідчення Коболєва доповнять показання, які дав голова дивізіону “Газ” у НАК “Нафтогаз України” Андрій Фаворов у Нью-Йорку в четвер.

Коболєв перервав своє інтерв’ю, яке давав у своєму офісі в Києві, зазначивши, що хоче уточнити у свого колеги Фаворова як пройшла його зустріч з федеральними слідчими.

Після розмови голова Нафтогазу продовжив: “Він (Фаворов — ред.) закінчив учора. Сказав, що це був дуже незвичайний досвід… Що він ніколи не проходив такі допити. Я також чув, що ці хлопці – прокурори південного округу – дуже жорсткі. Вони одні з найкращих у Штатах”.

Раніше повідомлялося, що федеральні прокурори в Нью-Йорку виявили осіб, пов’язаних з Нафтогазом, у рамках розслідування справи Джуліані. Адвокат Фаворова в США підтвердив, що його клієнт добровільно планує зустрітися зі слідчими. Про спроби співробітників Джуліані поставити нове керівництво в Нафтогазі, нагадує Time, стало відомо у жовтні 2019 року.

 

Ми провели конструктивні перемовини з МВФ — Гончарук

Місія Міжнародного валютного фонду під керівництвом Рона ван Родена, яка працювала в Україні 14-22 листопада, відзначила прогрес у просуванні реформ, досягнутий за останні кілька місяців.

Про це заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“Ми провели конструктивні перемовини. Місія оцінила істотний прогрес, досягнутий за останні кілька місяців”, – зазначив Гончарук.

Місія акцентувала увагу і на продовженні виваженої економічної політики.

Також за словами міністра фінансів України Оксани Маркарової та голови місії Рона ван Родена досягнуто прогресу і в дискусіях щодо політики та реформ, які можуть бути основою нової програми МВФ, що включає підтримку грошово-кредитного, фіскального та фінансового секторів, а також реформ для поліпшення бізнес-середовища, зміцнення верховенства закону та економічного зростання.

“Ми продовжуємо роботу над новою програмою у тісній співпраці”, – зазначив Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у представництві МВФ в Україні поінформували, що дискусії щодо нової програми Міжнародного валютного фонду, місія якого відвідала Україну в період 14-22 листопада, триватимуть наступними тижнями.

МВФ готує для України програму у форматі розширеного фінансування (EFF), розраховану на три роки.

У Нацбанку вважають, що Україні слід укласти нову довгострокову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом на загальну суму 5-10 млрд дол. Перший транш нової програми МВФ, за прогнозами НБУ, може надійти до кінця 2019 року. Національний банк очікує, що він становитиме близько 2 млрд дол.

Попередня програма кредитування Міжнародного валютного фонду для України stand-by була затверджена наприкінці 2018 року і розрахована на 14 місяців. Вона передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

 

“Зради немає”: Маркарова підтвердила прогрес у переговорах з МВФ

Міністерство фінансів України підтверджує прогрес і узгодження багатьох параметрів майбутньої програми з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова у Facebook – Укрінформ.

“Колеги з МВФ завершили роботу в Києві і опублікували заяву по завершенню місії. Мінфін підтверджує досягнутий значний прогрес і узгодження дуже багатьох параметрів майбутньої програми”, – зазначила вона.

Водночас, вона звернула увагу, що в заяві місії МВФ не йдеться про “зраду”.

“Хто регулярно читає заяви, помітили, що в ній немає фрази після “але”. Зради немає. Активно просуваємося до узгодження програми”, – наголосила Маркарова.

Як повідомляв Укрінформ, в представництві МВФ в Україні поінформували, що дискусії щодо нової програми Міжнародного валютного фонду, місія якого відвідала Україну в період 14-22 листопада, триватимуть наступними тижнями.

МВФ готує для України програму у форматі розширеного фінансування (EFF), розраховану на три роки.

У Нацбанку вважають, що Україні слід укласти нову довгострокову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом на загальну суму 5-10 млрд дол. Перший транш нової програми МВФ, за прогнозами НБУ, може надійти до кінця 2019 року. Національний банк очікує, що він становитиме близько 2 млрд дол.

Попередня програма кредитування Міжнародного валютного фонду для України stand-by була затверджена наприкінці 2018 року і розрахована на 14 місяців. Вона передбачала виділення трьох траншів. Перший і єдиний транш від МВФ за цією програмою Україна отримала 21 грудня 2018 року.

 

Вибухи на складах у Балаклії: Хомчак гарантує, що “полетять голови”

Нещодавня трагедія на складах боєприпасів у Балаклії, внаслідок якої загинули українські військовослужбовці, стала результатом службової халатності, за яку понесуть відповідальність конкретні посадові особи.

Про це заявив в інтерв’ю кореспонденту Укрінформу в Брюсселі начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних сил України генерал-лейтенант Руслан Хомчак, який взяв участь у заходах в рамках засідання Військового комітету ЄС – Укрінформ.

«Це був перший випадок у Збройних силах, коли під час інциденту на складах боєприпасів загинули військові сапери. Хочу висловити співчуття родинам людей, які втратили життя. Розслідування цієї трагедії, що сталася в Балаклеї, зараз триває», – сказав Хомчак.

Він висловив переконання, що останні події в Балаклії не мають нічого спільного із підривами військових арсеналів, які сталися у попередні роки.

«Я брав участь у розслідуванні по всіх тих арсеналах як головний інспектор Збройних Сил, тож можу ці події порівнювати. Тут був випадок халатності тих, хто мав контролювати та організовувати цю роботу. Тому, коли завершиться розслідування, гарантую, багато хто позбудеться своїх посад, а можливо, й піде зі Збройних сил за те, що вони це допустили. Я нікому не буду вибачати таких випадків, тому що безкарність вона породжує лише більший безлад і небезпеку», – наголосив начальник Генерального штабу Збройних Сил України.

Повний текст інтерв’ю з генерал-лейтенантом Хомчаком буде оприлюднений у понеділок, 25 листопада.

 

У ПриватБанку підтвердили, що голова правління потрапив до лікарні

Голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл потрапив до лікарні, утім, не з діагнозом “інфаркт”. Це була перевтома, і наразі його здоров’ю нічого не загрожує. Про це заявив у коментарі УНН прессекретар ПриватБанку Олег Серга.

“Ми не підтверджуємо госпіталізацію з інфарктом. Пану Крумханзлу була надана медична допомога, але не за діагнозом інфаркт. Він перебуває зараз у лікарні, в амбулаторії. І стан здоров’я нормальний, нічого не загрожує”, – повідомив Серга.

На уточнювальне запитання щодо того, чи пан Крумханзл перебуває у лікарні за кордоном, чи в Україні, прессекретар ПриватБанку повідомив: “В Україні”.

“Це не інфаркт. Це була перевтома”, – додав він.

Нагадаємо, раніше 23 листопада народний депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський у своєму Telegram-каналі заявив, що у голови правління Приватбанку Петра Крумханзла “стався інфаркт”. Відразу після появи таких даних у пресслужбі ПриватБанку заявляли, що не мають такої інформації.

 

Bellingcat встановив співробітників ГРУ, що брали участь в отруєнні болгарського бізнесмена – РБК-Україна

Вісім офіцерів ГРУ РФ можуть бути причетні до отруєння болгарського підприємця Омеляна Гебрева

Вісім офіцерів ГРУ Росії можуть бути причетні до отруєння болгарського підприємця Омеляна Гебрева з допомогою отрути “Новачок” у квітні 2015 року. Про це йдеться в спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel.

Повідомляється, що під час двох передбачуваних отруєнь бізнесмена в Болгарії перебував генерал-майор Денис Сергєєв. Ця ж людина могла брати участь в отруєнні Сергія і Юлії Скрипаль в англійській Солсбері в 2018 році.

Крім Сергєєва в підготовці до отруєння брали участь Сергій Лютенко і Петро Борисов. Вони були в Болгарії з 15 по 22 лютого 2015 року. Потім їх змінили Терентьєв Іван, Микола Єжов і Олексій Калінін, які перебували в країні з 26 лютого по 8 березня. З 6 по 11 березня в Болгарії був Володимир Моісеєв, якого журналісти-розслідувачі вважають причетним до спроби перевороту в Чорногорії.

У момент отруєння Гебрева у квітні в Болгарії перебували Сергєєв, Лютенко і Борисов. Крім того, Сергєєв і ще один співробітник ГРУ Данило Капралов прилітали в країну в травні, коли, імовірно, сталася друга спроба отруєння Гебрева.

Реальні імена офіцерів ГРУ встановили за допомогою даних їхніх закордонних паспортів, а також порівнюючи фотографії в російських базах даних зі знімками, які ті робили, подаючи документи на шенгенську візу.

Нагадаємо, РБК-Україна писало, що ще одним постраждалим в результаті отруєння нервово-паралітичним речовиною “Новачок”, якій отруїли сім’ю Скрипалів, виявився бізнесмен з Болгарії.

 

Telenor больше не держит долю в Киевстар. Норвежцы вышли из игры – Ліга-нет

Крупнейшим акционером Veon, в который входит Киевстар, остался российский олигарх, уроженец Львова, Михаил Фридман

Норвежский телеком-холдинг Telenor продал 157 млн акций (8,9%) группы компаний Veon. В него входят российский мобильный оператор «Вымпелком» (Beeline) и украинский Киевстар, крупнейший оператор в стране. Сумма сделки – $362 млн. Норвежцы полностью вышли из капитала Veon. Об этом говорится в сообщении Telenor на фондовой бирже Осло.

О планах продажи своей доли в Veon норвежский Telenor начал заявлять еще в 2015 году. Тогда у него было 33% акций. Первый пакет (9,3%) Telenor продал в 2016 году за $570 млн. В 2017 году Telenor продавал свои доли дважды: пакет в 4% – за $263 млн и еще 5% – за $365 млн. В марте 2019 году Telenor продал еще 5,7% в Veon за $216 млн.

На момент выхода Telenor из капитала Veon крупнейшим акционером Veon является LetterOne (Альфа Групп) Михаила Фридмана (47,9%). 8,3% акций компании находятся под управлением голландского штихтинга. В свободном обращении – 34,9% акций.

 

США нагадали Росії про Мінські угоди

Заступник держсекретаря США Джон Салліван у розмові з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим наголосив на необхідності дотримання Мінських угод.

Про це повідомляє DW з посиланням на Держдепартамент США – Укрінформ,

“У Вашингтоні вважають, що поліпшення відносин між Білим домом і Кремлем залежить від прихильності Москви Мінськими угодами щодо врегулювання військового конфлікту на сході України, а також відмови Росії від спроб підірвати “демократичні процеси” США”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, про це заступник держсекретаря США Джон Салліван заявив у ході зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. Політики спілкувалися в суботу, 23 листопада, в японській Нагої в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн G20.

Крім цього Салліван і Лавров обговорили “широке коло регіональних і двосторонніх питань”, у тому числі ситуацію в Північній Кореї та Сирії, а також співпрацю в боротьбі з тероризмом.

 

Центральна та Східна Європа перетворилася на плацдарм гібридної агресії РФ – експерти

Регіон Центральної та Східної Європи перетворився на плацдарм гібридної агресії Росії, спрямованої на руйнування ЄС.

Про це йшлося на конференції «Україна та Республіка Молдова: реалії, перспективи та виклики», яка відбулася в Кишиневі, повідомляє Посольство України в Молдові – Укрінформ.

«РФ використовує регіон Центральної та Східної Європи як плацдарм для гібридної агресії, бо вважає його полем власного беззастережного впливу. Росія прагне зруйнувати ЄС та відновити власний імперський статус. Боротися проти гібридного впливу ми, серед іншого, можемо шляхом збільшення знань про сусідів. Знаючи більше про них, будемо дізнаватися і про себе. У справі протидії фейкам заборони не працюють», – наголосив у своєму виступі директор Інституту світової політики Євген Магда.

Придністровський конфлікт був серед перших конфліктів, ініційованих Москвою на пострадянському просторі з метою утримати колишні радянські республіки в складі СРСР, нагадав експерт Національного інституту стратегічних досліджень Артем Филипенко.

«Подібні спроби територіальної дезінтеграції були зроблені й в Україні. Саме в 90-ті роки вперше з’явилася ідея «Новоросії», яка мала охоплювати південні області України. Тоді ж була спроба створити на півдні Одеської області «Бессарабську республіку» та вперше розіграти карту Криму», – зазначив експерт.

Він також указав на те, що в Придністров’ї були випробувані політичні технології та методи гібридної війни, які сьогодні активно застосовуються в Україні. Це, зокрема, активне використання ЗМІ для формування негативного іміджу супротивника, використання гібридних військових формувань, участь конвенційних збройних сил на боці сепаратистів.

«Ті особи, які в 90-ті роки брали участь у створенні Придністровської Молдавської республіки, у 2014 році були залучені до окупації Криму та Донбасу», – додав експерт.

Виступ директора Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка Сергія Корсунського стосувався питання енергетичної безпеки в регіоні Чорного моря, викликів, які постали перед країнами регіону в цілому та Україною зокрема.

Конференція була організована Посольством України в Республіці Молдова спільно з Інститутом юридичних, політичних і соціологічних досліджень міносвіти Молдови та Асоціацією зовнішньої політики Молдови. У заході взяли участь представники уряду, парламенту, дипломатичного корпусу, української громади, науковці, експерти, політологи, журналісти, студентська молодь.

 

Заступниця міністра оборони Аліна Фролова про умови перемоги у гібридній війні  – Радіо Свобода

20.11.2019

Якою може бути перемога у гібридній війні? Чому такою важливою є інформаційна складова оборони? Як міністерство оборони вибудовує стратегічні комунікації із НАТО? Чи будуть зміни статутів? Як міністерство оборони реагує на так звану «справу генерала Марченка»? Що найбільше впливає на рівень довіри до армії? Про це Радіо Свобода поговорило із заступницею міністра оборони України Аліною Фроловою.

– Я доєдналася до міністерства тільки більше місяця тому. Відповідаю за два вже існуючі напрямки роботи, а також за той, який ми хочемо сформувати.

Існуючі напрямки: це, по-перше, міжнародні відносини з партнерами України в оборонній сфері, тобто розбудова відносин із НАТО та іншими ключовими партнерами; а по-друге, це все, що пов’язане зі спільними навчаннями, а також усі необхідні для цих напрямків комунікації.

А третій напрямок, який ми маємо тільки розбудувати – це спроможності до захисту у гібридній війні.

– Чому Міністерство оборони займається комунікаціями і протидією у гибридній війні?

– Тому, що тепер війна найперше ведеться в інформаційному просторі.

Військова доктрина Росії, так звана доктрина Герасимова, чітко зазначає, що 3/4 це інформаційний компонет або економічний вплив, і лише 1/4 – це застосування фізичної сили.

Наш ворог сприймає інформаційне поле, як поле битви. Тому, якщо ми кажемо про оборону держави, то ми повинні мати змогу захистити країну в інформаційному просторі і протидіяти інформаційним впливам.

Тепер фізичне застосування сили іде разом із інформаційною складовою, яка підсилює цю спробу фізичного впливу.

Наприклад, якщо раніше більшість людей могли ніколи не дізнатися про якийсь терористичний акт, що відбувся десь далеко, то тепер про це знають усі і реагують на це. Це вносить дисонанс у життя людей.

А це означає, що зараз загибель однієї людини може вплинути на весь світ, якщо вона подана інформаційно дуже сильно. Тому, ті, хто хоче дестабілізувати ситуацію у світі, це використовують.

Отже, Міністерство оборони повинно мати спроможності для захисту своїх територій інформаційно.

Ми вже бачили, що перед тим, як окупувати Крим і частину Донбасу, Росія спочатку інформаційно «захопила» ці території.

Ми тепер чітко розуміємо, що тоді людей готували до вторгнення, а зараз – доступ інформації на окуповані території ретельно блокується.

– Але ж цим займалося міністерство інформаційної політики?

– Це загальне завдання, яке стоїть перед державою, сформувати систему, яка стимулюватиме людей критично мислити, тобто бути спроможним захищати себе від інформаційних впливів. Зі школи дітей треба вчити аналізувати інформацію, перевіряти її і намагатися докопатися до глибини.

І тому, це завдання, яке стоїть перед усіма.

Усі державні органи мають координовано брати участь в інформаційному захисті держави

Мова іде не тільки про міністерство оборони, і про міністерство інформполітики, яке зараз трансформовано в нове міністерство, і міністерство освіти, і міністерство культури – усі державні органи мають координовано брати участь в інформаційному захисті держави.

Знаєте, гібридна протидія – попри те, що ми усі вже якийсь період це намагаємося робити – це абсолютно нова складова безпеки для усіх країн. Зараз усі країни – і європейські, і США – намагаються вибудувати концепції цієї протидії. Усталеної практики немає.

– Що міністерство оборони України збирається робити?

– Ми пропишемо, що таке гібридний захист і протидія гібридним загрозам. Розподілимо між нашими державними органами хто і за який напрямок відповідає і будемо це робити.

Для нас є важливим, як захист населення, так і захист Збройних сил, адже тиск здійснюється, зокрема, і на військовослужбовців.

Є багато експериментів, які показують, що навіть дуже дешевими засобами можна здійснити потужний інформаційний вплив.

Наприклад, такий експеримент був проведений у центрі Centre of Excellence НАТО у Ризі, коли майже уся частина під час навчань вийшла із зони призначення через інформаційний вплив.

Це речі, які ми маємо навчитися тримати під контролем.

– А як на Вашу думку треба використовувати інформацію, яка прояснює ситуацію? Наприклад, нещодавно оприлюднені Спільною слідчою групою (JIT) у кримінальному розслідуванні катастрофи рейсу MH17 записи періоду початку липня 2014 року, в яких говорять про «людей Шойгу (міністра оборони Росії Сергія Шойгу, – ред.)?

– Це добрий аргумент на переговорах. У 2014 році Україна зіштовхнулася з проблемою, їй не вірили. Багато часу було витрачено на те, щоб західні партнери зрозуміли, що якщо Україна надає якісь факти, то їм треба вірити. Зараз рівень довіри дуже високий. Тобто, Україні вірять, якщо вона надає якусь інформацію.

Що стосується доказів у розслідування щодо збиття MH17, і особливо, коли вони з’являється від міжнародних розслідувачів, то для нас – це завжди додаткові дуже важливі аргументи у переговорах на міжнародних майданчиках, де іде боротьба за ухвалення резолюцій щодо того, хто є агресором, де іде боротьба за визнання факту окупації. Бо це все дуже важливо прописувати.

Ці аргументи треба активно використовувати у перемовах із західними партнерами і самою Росією.

– А ще є необхідність доводити у комунікаціях із західними партнерами, що Росія є агресором?

– Серед військових – ні, це уже не доводиться їм доводити. Вони самі знають. Можуть бути на політичному рівні коливання, але військові уже все чітко розуміють, бо мислять чіткими категоріями.

Ще у 2014-2015 році навіть у НАТО були країни, які казали, що «можливо, все не зовсім так, і хоч є якісь факти, але ми не можемо казати про агресію». Зараз вже навіть не обговорюється на військовому рівні. Тобто, всі військові всіх європейських країн чітко розуміють, що насправді відбувається.

– В контексті нашої розмови про, власне, інформаційну боротьбу і інформаційний захист. Коли тільки нова політична команда приступила до роботи, то з різних причин почала поширюватися теза, що нібито «Україна зупиняє свій рух до НАТО». Потім, урядовцям, і зокрема міністру оборони Андрій Загороднюку довелося доводити, що це не так. Яким чином міністерство оборони планує інформувати внутрішню українську аудиторію про співпрацю із НАТО?

– Ну, по-перше, так – ми йдемо в НАТО, нічого не змінилося, і це не тільки закріплено в Конституції, але це також і ті засади на яких прийшла нова команда. І це є нашим принципом.

По-друге, просування в НАТО може відбуватися різними шляхами. Власне, про це і йшлося, коли давалися роз’яснення про те, що одна команда вважає, що це краще робити таким чином, а інша – бачить інший шлях. Але ціль залишається незмінною із 2014 року – це членство в НАТО.

Заявка на ПДЧ (план дій щодо членства в НАТО, – ред.) була вже подана раніше і вона не відкликана, вона зберігається.

Ми зараз хочемо зосередитися на практичних кроках, щоб і ми, і наші союзники по НАТО чітко бачили, як ми рухаємося.

Адже рух в НАТО має дві мети: перша, доєднатися, але друга, не менш важлива мета, це зробити нашу армію найкращою. Ми беремо ті стандарти, які спрацювали в інших країнах, які є найкращими в інших країнах, і ми дотягуємо нашу армію до цих стандартів, бо ми в цьому зацікавлені.

Що стосується інформування – так, звичайно, у будь-якій військовій структурі, і в нашій теж, є цілий напрям, який пов’язаний із комунікаціями. Є комунікації у Генштабі, комунікації є у штабі ООС, є в Міністерстві оборони, вони є у кожному з видів військ. Тобто, є люди, або ж навіть, структури, обов’язок яких вести ці комунікації.

Але, мушу сказати вам, що поки що нам не вдалося зробити підхід до інформування системним. Власне, над цим ми і працюємо.

Так, в нас є люди, є можливості робити системну комунікацію, і ми робимо «розбір помилок», які ми допускаємо та намагаємося вибудувати системну комунікацію за кількома напрямками, включаючи те як ми рухаємося в НАТО, що означає цей рух і як він відображається у щоденному житті військовослужбовців, на що впливають ці стандарти.

Ось, наприклад, День сержанта. Те, що він є, вказує на те, що роль сержантів у ЗСУ змінилася. Вдалося ухвалити закон, надати повноваження сержантам і створити сержантський корпус.

Це шалена перемога, бо це змінює ціннісний компонент в армії, це змінює підхід до того, як в армії вибудовуються відносини між командирами і підлеглими. Сержанти – це така інституційна пам’ять армії, це кістяк армії.

Сержанти – це така інституційна пам’ять армії, це кістяк армії

Якщо ми говоримо про професійну армію, то сержанти – це люди, які на собі тримають усіх військовослужбовців. Тому, вітаючи сержантів, я бажаю, щоб ми отримали потужний розвиток сержантського корпусу найближчим часом.

– А як із «живучим вірусом радянської армії», яким інфіковані дуже багато старших армійських чинів? Вони ж в свою чергу, щодня передають його іншим.

– Не можу погодитися, що українська армія зберігає «радянський стиль». Швидше, це таки пострадянський стиль, це вже міксований стиль.

Багато чого зараз залежить від командирів, які на місцях. Тобто, якщо ми маємо більш прогресивну людину, то у підрозділі все нормально, якщо менш прогресивну, то є нюанси.

Нам потрібно змінити застарілі статути, нам потрібно перепрописати цілі

Але ми маємо зробити так, щоб системно все менше залежало від командира, щоб була інша структура відносин. Нам потрібно змінити застарілі статути, нам потрібно перепрописати цілі, де буде чітко зазначено, для чого ми взагалі як армія і збройні сили існуємо. І так, звичайно, нам треба проводити роботу з людьми, для того щоб роз’яснювати це.

Ще одна річ – це мотивація. Саме мотивація є ключовою для будь-якої людини і для того, щоб вона добре виконувала свою роботу. А бути військовослужбовцем – це теж робота. Досить специфічна, але робота.

Як Збройні сили, ми конкуруємо на ринку праці з будь-яким іншим роботодавцем, і люди які йдуть до нас працювати мають різну мотивацію, але будь-яка мотивація має бути врахована і з людьми треба працювати, а не тільки віддавати наказати і контролювати.

Зміна культури – це найбільш складний процес і над цим ми працюємо.

Буде відбуватися зміна статутів, буде змінюватися роль сержантів, роль офіцерів.

Візуально ми вже бачимо, що дуже сильно відірвалися від старої моделі. Форма змінена, багато елементів змінено у внутрішньому житті нашої армії. Але ще треба наростити нові традиції. Ми втратили чи відкинули радянські традиції, але не набули достатньої кількості нових.

Проте, армія – тримається на традиціях. Тому, так важливо зараз привносити нові звичаї, започатковувати нові свята, нові елементи, які використовуються під час святкування.

Якщо ми подивимося на армії інших країн світу, то ми бачимо і спеціальні вечори присвячені подіям і спеціальні традиції, пісні. Все це формує елемент культури, який про відносини, про повагу до військових.

– Критика старих підходів в армії і стримуючих факторів ще вказує на загальний низький рівень знання англійської мови.

– Це дуже болюче питання. Це не тільки про вступ до НАТО, і про інтеграцію, але й про можливість читати англійською мовою статті, наукові дослідження і переймати досвід інших країн.

Вкрай необхідно, щоб люди на ключових щодо інтеграції з НАТО позиціях, добре володіли англійською мовою

Міністерство оборони розуміє, що це проблема і визначило, що у нас буде спеціальний напрям. Ми розклали його на три компоненти. Перше – ввести англійську мову в систему військової освіти. Це дієво, але потребує часу, щоб поступово усі збройні сили у тих чи інших формах проходили навчання. Друге – це спосіб терміново залагодити найбільш проблемні питання – ми зробимо перелік посад, для яких знання англійської мови буде обов’язковим. Ми дамо час – за рік чи два, але обов’язково на цій посаді вивчити англійську мову.

Нам украй необхідно, щоб люди на ключових із точки зору інтеграції з НАТО позиціях, добре володіли англійською мовою.

І третє – ідея створення модульних або пілотних бригад, у яких повністю застосовані всі принципи і стандарти НАТО. У цих бригадах, всі військовослужбовці також будуть проходити навчання англійської мови.

Тож, у нас є фіксація цієї проблеми і довгостроковий план та термінові засоби її подолання.

–– Українські бригади останні роки дуже успішно себе проявляють на міжнародних військових навчаннях, адже мають унікальний досвід ведення реальних оборонних бойових дій у дуже специфічних умовах. Наприклад, у Донецькому аеропорті. Однак, ці навчання, вочевидь, показують і проблеми або напрямки, по яких треба вдосконалюватися?

– Так. Потрібно, умовно кажучи, «делегувати прийняття рішення вниз». Ця ключова зміна буде відбуватися зараз. Це головне, бо у нас дуже централізована система ухвалення рішень і цим, власне, ми поки дуже відрізняємося від армії НАТО.

Потрібно, умовно кажучи, «делегувати прийняття рішення вниз»

Тобто, якщо є командир батальйону, який перебуває у зоні бойових дій, то саме він має право ухвалювати рішення під час бою, маючи звичайну кваліфікацію.

Буквально за пару тижнів ми маємо прийняти нову структуру Збройних сил, яка є переходом на структуру, що відповідає стандартам і вимогам НАТО. Туди закладаються принципи дерегуляції і децентралізації прийняття рішень.

Спочатку це буде формальне рішення, воно буде потребувати імплементації, зокрема, зміни правил, зміни культури, зміни поведінки. Але цей процес вже розпочато, і я думаю, що ми вже за рік – за два побачимо практичні зміни.

– І на звершення розмови… Як видається, армія важко реагує на затримання офіцерів із бойовим досвідом. Я кажу про так звану «справу генерала Марченка». Як ви можете прокоментувати цю ситуацію?

– По-перше, можу сказати, що ми теж стурбовані цим процесом і ми про це говорили. Ми, як Міністерство оборони не можемо і не будемо впливати на саме розслідування.

Але, можу сказати, що ця ситуація проявила комплексну проблему захисту військовослужбовців та юридичного захисту.

Адже офіцери, люди, які ухвалюють рішення – чи то під час бойових дій, чи в тилу – вони завжди у зоні ризику, бо на них лежить відповідальність.

У нас система зараз побудована таким чином, що це право на захист майже відсутнє

Кожна людина, і військовослужбовець теж, повинна мати право на захист. У нас система зараз побудована таким чином, що це право на захист майже відсутнє, тому що у людини не дуже багато грошей, вона не може найняти собі нормальних адвокатів, і я зараз кажу не про Марченка, а про систему взагалі. І в момент, коли військовослужбовець потрапляє в суд, де загальна підсудність, то не завжди люди, які розслідують справу, розбираються в аспектах ведення бойових дій і у армійській специфіці.

Тобто, є комплексна проблема, яка потребує вирішення. Ми, як Міністерство оборони, можемо змінити це. Ми можемо вибудувати систему надання юридичної правової допомоги військовослужбовцям, офіцерам, які її потребують.

Ми здивовані такою мірою запобіжного заходу. Але ми готові співпрацювати для того, щоб ця справа якомога швидше розслідувалася

Що стосується справи Марченка, то міністр оборони виклав свою позицію, яка збігається із позицією багатьох. Ми здивовані такою мірою запобіжного заходу. Але ми готові співпрацювати для того, щоб ця справа якомога швидше розслідувалася і дійшла до зрозумілого і логічного кінця.

Ми хочемо, щоб розслідування йшло якомога швидше і надаємо повне сприяння.

Крім того, є намір провести внутрішнє розслідування. Ми хочемо для себе з’ясувати: що насправді відбувається, яка якість бронежилетів, про що йдеться, як відбувалося ухвалення рішень і таке інше.

Також, ми розуміємо, що дуже забюрократизована система завжди є полем для порушень. Ми маємо максимально спростити цю систему, щоб забрати якомога більше тих моментів, що можуть провокувати на порушення.

Є намір провести внутрішнє розслідування. Ми хочемо для себе з’ясувати: що насправді відбувається, яка якість бронежилетів

Ми ж розуміємо, що у нашій ситуації, багато людей були вимушені ухвалювати рішення під тиском обставин. У західній системі є протокол фіксації дій у кризовій ситуації, що потім дає можливість все детально розглянути, зважити і при потребі, на основі цього кризового досвіду, змінювати підходи чи писати нові інструкції.

Армію взагалі треба перевести на дуже зрозумілі і конструктивні рейки. Це зробить армію сильнішою і ефективнішою.

– А як загалом зараз, на вашу думку, із рівнем довіри до армії?

– Останні дослідження Центру Разумкова показали високий рівень довіри до армії. Збройні сили України довели, що здатні дати відсіч ворогу. Реальна загроза агресії мотивує і є потужним стимулом вдосконалення. За це вдосконалення платять життями.

Дуже важливо чітко розуміти, що армія є поза політикою. Президент і парламент займаються політикою, а у Збройних сил є постійне чітке завдання – обороняти країну і народ. І ця місія не залежить від змін політичних еліт.

Окрім цього, важливо зрозуміти, що у гібридній війні неможлива перемога старого типу – підняти прапор над штабом ворога. У гібридній війні перемога теж гібридна. І вона, найперше, полягає у внутрішньому зміцненні, консолідації і розвиткові, у чіткому розумінні мети і шляхів її досягнення.

У гібридній війні перемога теж гібридна. І вона, найперше, полягає у внутрішньому зміцненні

Необхідно зосередитися на вирішенні внутрішніх проблем армії: треба зменшити бюрократію, щоб не треба було заповнювати стільки паперів; треба підняти рівень військової освіти; треба підняти рівень оплати праці військовослужбовців та соціальні стандарти для їхніх родин; треба зробити професію військовослужбовця престижною і шанованою.

 

Загороднюк: Важливо, що народ та уряд США – з Україною в боротьбі проти Росії

Україна відчуває незмінну підтримку США, незважаючи на ситуацію з розслідуванням щодо імпічменту.

Про це в інтерв’ю канадському телеканалу CTV News розповів міністр оборони України Андрій Загороднюк, передає кореспондент Укрінформу.

“Україна має справу з багатьма людьми з Держдепу, Пентагону тощо – й усі  говорять, що цю ситуацію жодним чином не варто розглядати як ознаку зміни політики. Для нас дуже важливо, що американський народ та уряд – з нами у боротьбі проти Росії”, – відповів Загороднюк на запитання про вплив розслідування щодо імпічменту в США на міждержавні відносини.

Міністр наголосив, що підтримка США ґрунтується на спільних з Україною цінностях, які не зазнали змін.

“Ідеться про цінності вільного світу, верховенство права й територіальну цілісність, які залишилися незмінними. Ми спілкуємося із сенаторами, дипломатами, військовими – й усі вони стверджують, що підтримка ґрунтується на цінностях та не може змінитися за короткий час. Загальна політика не зазнала змін, ми абсолютно впевнені щодо цього”, – зауважив Загороднюк.

Водночас він визнав, що Україна воліла б “не бути у світлі софітів цих новин”.

Як повідомляв Укрінформ, у нижній палаті Конгресу США на рівні профільних комітетів проходять публічні слухання у справі розслідування щодо імпічменту Дональда Трампа. Палата представників має сформулювати звинувачення щодо імпічменту і проголосувати за них. Очікується, що цей процес триватиме до Різдва. Далі справу буде передано на розгляд Сенат

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 693

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua