Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24.04.2019

Інформдень: 24.04.2019

На Донбасі активізувались російські розвідгрупи

Командування російсько-окупаційних військ активізувало застосування мобільних груп тероризування(розвідувальних дій активного характеру) та збільшило кількість засад у «сірій зоні».

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони Максим Праута з посиланням на інформацію головного управління розвідки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування російсько-окупаційних військ активізувало застосування розвідувальних підрозділів з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ. Зокрема, збільшено кількість розвідувальних груп для розвідки передових позицій підрозділів Об’єднаних сил”, – зазначив речник.

За словами Праути, противник також намагається забезпечити безперервність та посилення розвідки шляхом облаштування додаткових постів технічного спостереження, оснащених експериментальними засобами розвідки та іншим обладнанням з обробки і передачі інформації російського виробництва.

Крім того, в Міноборони зазначили, що збільшилась інтенсивність залучення розвідувальних підрозділів противника для організації засад у так званій «сірій зоні». Особовому складу цих підрозділів дозволено на свій розсуд відкривати вогонь по позиціях Об’єднаних сил із застосуванням стрілецької зброї та гранатометів.

 

Окупанти чотири рази порушили “Великоднє перемир’я”, втрат немає

Російсько-окупаційні війська від початку доби 24 квітня здійснили чотири обстріли позицій Об’єднаних сил в районі Луганського, Новозванівки, Миколаївки та Новогнатівки. Втрат серед українських військовослужбовців немає.

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони Максим Праута, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Від початку поточної доби до 12-ї години відбулося 4 обстріли. Активність ворога спостерігалася вранці”, – повідомив речник.

Так, на Луганському напрямку з опів на шосту ранку російсько-окупаційні війська 10 хвилин з автоматичних станкових гранатометів обстрілювали опорні пункти підрозділів Об’єднаних сил поблизу Луганського. Після 8-ї окупанти з боку населеного пункту Калинове випустили 2 міни 120-го калібру по захисниках Новозванівки. Ще 2 міни калібру 120 мм розірвалися після 6-ї ранку на позиціях підрозділів Об’єднаних сил неподалік Миколаївки, що на Донецькому напрямку.

Крім того, за словами Праути, майже одночасно противник відкрив вогонь з великокаліберних кулеметів у районі Новогнатівки. Цей обстріл тривав 20 хвилин, до 7-ї ранку.

Втрат серед військовослужбовців Збройних Сил України немає, повідомив Праута.

 

Путін спростив отримання російських паспортів для “Л/ДНР”

Президент РФ Володимир Путін дозволив жителям окупованої частини території Донецької та Луганської областей отримати російське громадянство у спрощеному порядку.

Це передбачено указом «Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство Російської Федерації у спрощеному порядку», який підписав російський лідер, повідомляється на сайті Кремля – Укрінформ.

Зокрема, в указі йдеться, що “особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство Російської Федерації у спрощеному порядку відповідно до частини восьмої статті 14 Федерального закону від 31 травня 2002 р. № 62-ФЗ «Про громадянство Російської Федерації»”.

Зазначається, що указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Росія запустила абхазький сценарій на сході України — експерт

Російська влада шляхом підписання указу про спрощене надання громадянства РФ жителям окупованих територій Донбасу запустила абхазький сценарій на сході України.

Таку думку висловив у Facebook громадський і політичний діяч, доктор юридичних наук, колишній представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін – Укрінформ.

“РФ запустила абхазький сценарій на сході України. Громадянство РФ мешканцям окупованих територій є його першим формальним етапом. Через скільки саме державою-агресором буде визнано “незалежність” “народних республік” – питання відкрите. Але по суті воно вже вирішене Кремлем, вочевидь за підсумками 31 березня та особливо – 21 квітня”, – написав Бабін.

На його думку, тактично – це фіаско політики Мінських угод, а стратегічно – визнання РФ неможливості мати найближчим часом маріонеткову владу в цілій Україні.

У цьому контексті він поставив риторичне запитання міністру закордонних справ України: чому ми не розриваємо дипломатичних відносин з РФ.

“Вирішувати його всерйоз доведеться вже новій владній команді”, – спрогнозував Бабін.

Як повідомили російські ЗМІ, президент РФ Володимир Путін підписав 24 квітня указ, згідно з яким жителі окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Клімкін назвав продовженням агресії видачу паспортів РФ на Донбасі

Рішення президента РФ щодо видачі російських паспортів на окупованих територіях є продовженням агресії проти України і втручанням у наші внутрішні справи.

Про це заявив у Twitter міністр закордонних справ України Павло Клімкін – Укрінформ

“Рішення РФ щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях – це продовження агресії і втручання у наші внутрішні справи. Це новий “паспортний” етап окупації Донбасу”, – написав Клімкін.

Він закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не приймати російські паспорти.

“Росія позбавила вас сьогодення, а тепер зазіхає на ваше майбутнє”, – застеріг міністр.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін підписав сьогодні указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Україна звернулася до Радбезу ООН щодо російських паспортів на Донбасі

У середу, 24 квітня, Постійне представництво України при ООН звернулося до Ради безпеки ООН щодо указу Путіна про спрощення видачі російських паспортів на тимчасово окупованому Донбасі.

Звернення зроблене за дорученням Президента України Петра Порошенка, написав Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на своїй сторінці у Тwitter – Укрінформ.

“За дорученням Президента Порошенка вже звернулися до Ради Безпеки ООН”, – написав він.

За словами Єльченка, таким кроком Росія нехтує Мінськими домовленостями.

“Цей зухвалий крок суперечить схваленим Радою Безпеки Мінським домовленостям!” – зазначив дипломат.

Як повідомили російські ЗМІ, президент РФ Володимир Путін підписав 24 квітня указ, згідно з яким жителі окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Радбез ООН збереться на засідання щодо України через указ Путіна

Засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях України заплановане на четвер, 25 квітня, 22:00 за київським часом.

Про це речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко розповів в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу у Нью-Йорку.

“Засідання Радбезу ООН скликане на вимогу України та відбудеться у четвер о 15:00 за Нью-Йорком”, – повідомив Ніколенко.

Український дипломат додав, що рішення РФ порушує Статут ООН, резолюцію РБ 2202 (2015) про схвалення Комплексу заходів із імплементації Мінських домовленостей, за яку голосувала й Росія, та власне самі домовленості.

“Ми вдячні делегації Німеччини, яка нині головує у Раді Безпеки, та іншим партнерам України за оперативну реакцію на наш запит”, – додав він.

За київським часом, засідання почнеться о 22:00. Пряма трансляція буде доступна за посиланням на офіційному сайті ООН.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

Постійне представництво України при ООН звернулося до Ради Безпеки ООН щодо указу Путіна про спрощення видачі російських паспортів на тимчасово окупованому Донбасі.

Постійний представник України при ООН звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря А.Гутерріша та держав-членів ООН та поінформував їх про позицію України.

 

Рішення щодо паспортів РФ на Донбасі юридично нікчемне і має бути скасоване — МЗС

Провокативне та злочинне рішення Кремля про видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях є юридично нікчемним, воно не змінить приналежності мешканців окупованих територій Донбасу до українського громадянства.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

“МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з указом президента Росії, який відкриває шлях до незаконної видачі російських паспортів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України. Вважаємо цей документ юридично нікчемним та таким, що не змінить приналежність мешканців окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС акцентували, що Росія, вчергове порушуючи державний суверенітет та територіальну цілісність України, зробила ще один свідомий крок, спрямований на руйнування Мінських домовленостей, стороною яких вона є.

“Подібні дії є грубим втручанням у внутрішні справи і продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу. Вони мають на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчий період, демонструють намір Росії продовжувати агресію, свідчать про відсутність зацікавленості у будь-якій деескалації”, – наголошується в заяві.

У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що незаконна паспортизація громадян України є визнанням з боку Кремля самого факту російської окупації територій у Донецькій та Луганській областях України.

“Це вчергове розвінчує ключову тезу російської пропаганди про “внутрішньоукраїнський конфлікт””, – зазначили в МЗС.

Особливу стурбованість української дипломатії викликає той факт, що практика незаконної паспортизації на окупованих Росією територіях застосовувалася Кремлем в інших тривалих конфліктах як правовий та гуманітарний привід для подальшої агресії.

“У цьому зв’язку, ми вимагаємо від кремлівського режиму скасувати це ганебне рішення, а міжнародне співтовариство закликаємо відреагувати посиленням політико-дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора”, – наголошується в документі.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін підписав сьогодні указ, згідно з яким жителі окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Заява України про “російські паспорти” буде поширена як офіційний документ ООН

Заява МЗС України щодо рішення Кремля про видачу російських паспортів українцям на окупованих територіях буде поширена як офіційний документ Генасамблеї ООН.

Про це  Постійне представництва України при ООН повідомляє у Twitter – Укрінформ.

“Володимир Єльченко в листі генсеку ООН зазначив: рішення Кремля про видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях є нікчемним. Україна закликає міжнародне співтовариство відреагувати посиленням тиску на РФ. Лист буде поширений як офіційний документ Генасамблеї”, – заявили у дипломатичній установі.

Як повідомляв Укрінформ, в українському МЗС назвали указ Путіна, згідно з яким жителі окремих районів Донецькоїта Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою, “провокативним та злочинним”. У зовнішньополітичному відомстві України також вважають це рішення нікчемним і таким, що “не змінить приналежності мешканців окупованих територій Донбасу до українського громадянства”.

 

Указ Путіна про паспорти РФ на Донбасі ускладнить переговори для Зеленського – FT

Указ президента Росії Володимира Путіна щодо видачі паспортів РФ жителям окупованих територій на сході України вочевидь ускладнить позиції для новообраного президента України Володимира Зеленського у мирних переговорах по Донбасу.

Таку оцінку висловило впливове американське видання Financial Times – Укрінформ.

“Указ опублікований на веб-сайті Кремля лише через три дні після того, як Україна обрала нового президента”, – звертає увагу видання.

Кремль заявив, що запровадив це “з гуманітарними цілями” для того, щоб “захистити права і свободи” жителів району, численність яких оцінюється в 3,7 млн, пише газета. Однак, це “ймовірно, ще більше ускладнить згасаючі мирні переговори між Москвою і Києвом, які новообраний президент Володимир Зеленський пообіцяв відновити”.

Як повідомляв Укрінформ, у середу президент РФ Володимир Путін затвердив указ “Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство Російської Федерації у спрощеному порядку”. У документі зазначається, що мешканці окупованих територій України Донецької та Луганської областей України мають право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

 

У команді Зеленського відреагували на указ Путіна про видачу паспортів жителям Донбасу

Указом про видачу російських паспортів українцям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, Росія визнала свою відповідальність як держава-окупант.

Про це йдеться у заяві на сторінці команди Зеленського у Facebook – Укрінформ.

“Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово не підконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта”, – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що “ці дії є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії, як держави-агресора, яка веде проти України війну”.

“На жаль, цей указ не наближає нас до вирішення основної мети — припинення вогню”, – зазначається у повідомленні.

Уточнюється, що незважаючи на це, “Україна буде робити все від неї залежне, аби захистити, надати належну допомогу та забезпечити права своїх громадян, які вимушені перебувати на окупованих територіях”.

“Україна також розраховує на підтримку міжнародної спільноти у питанні захисту інтересів, прав та свобод українських громадян на тимчасово окупованих територіях, та розраховує на посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ. Донбас — це Україна”, – відзначається у повідомленні.

Підкреслюється, що одним з пріоритетів Володимира Зеленського буде “розв‘язання нагальних життєвих проблем переселенців та розширення можливостей для підтримки зв`язків з громадянами України на окупованих територіях, комплекс заходів задля припинення війни та деокупації наших територій”.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Держдума: Росія дала останній шанс жителям Донбасу, яких кинула Україна

Можливість отримати російське громадянство “життєво необхідна для багатьох жителів Донбасу, чиї права систематично порушуються українською владою”. Про це в середу в бесіді з кореспондентом російського агентства ТАСС заявив голова комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об’єднань Сергій Гаврилов, повідомляє УНН.

Він нагадав, що багато тисяч жителів Донецької і Луганської областей постійно проживають в прифронтовій зоні. “Вони не мають ніякого статусу, багато з них залишилися без громадянства, відмовившись від українського і не прийнявши жодного іншого. Вони не мають свободи пересувань по світу, тому що у них немає прав, не мають можливості отримувати освіту, — зазначив депутат. — Як показали вибори в Україні, ці люди були позбавлені і політичних прав, пасивного та активного виборчого права”.

“Для багатьох з них отримання російського громадянства — це єдиний шанс, тому що Україна робить все, щоб від них відмовитися, відгородитися стіною, порвати економічні, соціальні зв’язки”, — продовжив Гаврилов. Він сказав, що Київ довгий час назад припинив виплату соціальних допомог та пенсій жителям так званих “республік”. Політик також не виключив, що введення спрощеного порядку видачі паспортів жителям окремих районів Донбасу дозволить зробити ситуацію на цих територіях більш стабільною. “Ми вважаємо, що це гуманітарна міра. Вона не носить політичного характеру”, — підкреслив глава комітету.

Гаврилов також констатував, що на даний момент процес реалізації мінських домовленостей “заморожений з ініціативи української сторони”. “Наші оцінки бюджетних витрат показують, що це (рішення про надання громадянства РФ) — цілком оптимальне правозахисне рішення”, — резюмував він.

За словами Гаврилова, рішення про спрощений порядок надання громадянства РФ жителям так званих “Донецької і Луганської народних республік” відповідає загальноприйнятій міжнародній практиці.

“Ми бачимо, що схожим чином діють, скажімо, Румунія і Угорщина, також надаючи громадянство жителям України, які етнічно пов’язані з цими країнами”, — сказав він.

Гаврилов підкреслив, що прийняте рішення в повній мірі відповідає і нормам міжнародного права. “Росія зміцнює свою правозахисну політику. По-друге, це, безумовно, багато в чому прояснення позиції”, — додав парламентарій.

Нагадуємо, МЗС РФ розкритикувало заяву Волкера про рішення Росії видавати паспорти жителям Донбасу.

 

Путін пояснив рішення про спрощення видачі громадянства жителям ОРДЛО

Рішення спростити видачу російських паспортів на тимчасово окупованому Донбасі носить чисто гуманітарний характер. Про це заявив президент РФ Володимир Путін на зустрічі з членами ради законодавців РФ, передає УНН з посиланням на ТАСС.

“У нас немає ніякого бажання створювати проблеми новій українській владі, але терпіти ситуацію, при якій люди, що проживають на території цих Донецької і Луганської республік, взагалі позбавлені яких би там не було цивільних прав, це вже переходить межі з точки зору прав людини. Вони не можуть пересуватися нормально, не можуть реалізувати найелементарніші свої потреби і реалізувати свої елементарні права. Це питання суто гуманітарного характеру”, – заявив Путін.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав указпро спрощений порядок отримання громадянства РФ для жителів ОРДЛО.

Реагуючи на це рішення Путіна, у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і ВПО заявили: підписанням цього указу РФ підтвердила, що планує ескалацію конфлікту з Україною.

А перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що це рішення є порушенням Мінських угод.

Крім того, в Латвії засудили указ Путіна про спрощення оформлення російських паспортів на тимчасово окупованому Донбасі.

 

МЗС РФ розкритикувало заяву Волкера про рішення Росії видавати паспорти жителям Донбасу

Спецпредставник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер, критикуючи політику Росії з посиланням на мінські домовленості, “вважає за краще ігнорувати зневагу до цих домовленостей з української сторони”. Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, коментуючи висловлювання Волкера щодо рішення РФ надавати в спрощеному порядку громадянство жителям тимчасово непідконтрольних районів Донбасу, повідомляє УНН.

“Хотілося б нагадати Волкеру, як 18 квітня 2019 року Володимир Зеленський заявив, що, в разі своєї перемоги на виборах, він виступить проти надання Донбасу особливого статусу, а також підкреслив, що закон про амністію для ополченців Донбасу він не підпише… Ось якби Волкер або хто-небудь в Держдепі тоді відреагували на ці слова так само безкомпромісно, як і сьогодні, то хоча б не виглядали б нерозумно, — написала вона на своїй сторінці в Facebook. — Справа в тому, що особливий статус Донбасу і амністія — одні з ключових положень мінських домовленостей”.

Раніше Курт Волкер назвав провокаційним рішення Росії спростити процедуру отримання російського громадянства жителями Донбасу і додав, що рішення підриває реалізацію мінських домовленостей.

 

Китайська державна газета прибрала фразу-рекомендацію Путіна про анексований Крим з інтерв’ю

Число туристів з Китаю в РФ за останні п’ять років зросло майже вдвічі, а на запитання щодо рекомендацій регіонів РФ для відвідування — Путін, в інтерв’ю китайському державному виданню “Женьмінь Жибао”, порадив окупований Крим, проте у китайському тексті статті згадку про Крим — прибрали, передає УНН з посиланням на відповідний текст та на російське агентство ТАСС, яке наводить цитату про окуповану територію України.

За словами російського лідера, китайські туристи впевнено лідирують за числом іноземних гостей, які приїжджають в Росію. “За останні п’ять років їх кількість зросла майже вдвічі — на 93%”, — сказав Путін, зазначивши, що в 2018 році туристичні поїздки в РФ здійснили близько 1,7 млн громадян КНР.

“Улюбленими містами туристів з КНР залишаються Москва і Санкт-Петербург. В той же час вони прагнуть знайомитися і з іншими російськими регіонами”, — продовжив президент РФ. У зв’язку з цим він згадав Золоте кільце, Урал і Сибір, Далекий Схід і Кавказ, а також Сочі, “де після успішного проведення зимової Олімпіади 2014 року створена високоякісна курортно-спортивна інфраструктура”.

А далі у тексті новини зустрічаються розбіжності, адже російське агентство повідомило з посиланням на текст інтерв’ю, який опублікувала прес-служба Кремля, що Путін сказав: “Особливої згадки заслуговує такий самобутній регіон як Крим. В останні роки на півострові стрімко розвивається туристична індустрія, створюється розгалужена інфраструктура, будуються нові сучасні готельні та санаторні комплекси. Все це в сукупності з незмінною привітністю і гостинністю місцевих жителів створює прекрасні можливості для цікавих і корисних подорожей”.

Проте, згідно до опублікованної версії у китайському виданні (яке належить державі) — слова про окуповану АР Крим прибрали.

Варто нагадати, що офіційно Китайська Народна Республіка утрималася від голосування щодо резолюції Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України № 68/262 від 27 березня 2014 року та офіційно не визнає приналежність Криму до РФ, не беручи активної участі у конфлікті.

Нагадуємо, Путін заявив, що Росія не згодна зі спробами Заходу силою нав’язати свої “порядки”.

 

Путін заявив, що Росія не згодна зі спробами Заходу силою нав’язати свої “порядки”

Взаємодія Росії і Китаю є важливим стабілізуючим фактором в умовах, коли ряд країн Заходу “заявляють претензії на одноосібне глобальне лідерство”. Таку думку висловив президент Росії Володимир Путін в інтерв’ю виданню “Женьмінь Жибао” напередодні свого візиту до Пекіна, інформує УНН.

“Російсько-китайське зовнішньополітична взаємодія — це важливий стабілізуючий фактор у світових справах, тим більше що у наших країн збігаються або дуже близькі позиції щодо ключових проблем сучасності”, — сказав російський лідер.

Він зазначив, що, “на жаль, окремі держави Заходу заявляють претензії на одноосібне глобальне лідерство”. “(Вони) грубо зневажають норми і принципи міжнародного права, вдаються до шантажу, санкцій і тиску, намагаються силою нав’язати свої цінності і сумнівні ідеали цілим країнам і народам”, — сказав Путін.

“Ми з такими підходами категорично не згодні”, — продовжив президент РФ. За його словами, для оздоровлення міжнародної обстановки, “формування більш справедливого і демократичного світоустрою” Росія і Китай продовжать тісно координувати свої кроки з актуальних глобальних і регіональних питань, а також “плідно взаємодіяти на провідних багатосторонніх майданчиках”.

Як повідомляв УНН, Волкер назвав указ Путіна щодо паспортів частиною окупаційного плану.

 

Кримські татари вимагатимуть чітких відповідей від Зеленського

Якою буде політика обраного президента Володимира Зеленського щодо забезпечення прав кримських татар, поки що невідомо, вважає член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Про це він сказав  у кулуарах постійного форуму ООН з питань корінних народів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Для нас поки що залишається не з’ясованим питання про те, яким чином адміністрація нового президента, Зеленського, буде вести політику щодо реалізації прав кримськотатарського народу як корінного народу України”, – розповів Барієв.

Він нагадав, що перед другим туром голосування Мустафа Джемілєв офіційно звернувся до Володимира Зеленського з п’ятьма важливими для кримськотатарського народу питаннями. На них відповів штаб, а не сам кандидат, і відповіді, на думку Барієва, були “доволі розпливчастими та незрозумілими”.

“Ми як громадяни України, як корінний народ України, будемо продовжувати ініціювати отримання відповідей. Не лише відповідей, а конкретних дій”, – підкреслив Барієв.

Він додав, що кримські татари готові допомагати в залученні експертних механізмів із прав корінних народів ООН, аби адаптувати законодавство України до міжнародного права.

З 22 квітня до 3 травня у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку проходить 18-та сесія постійного форуму ООН з питань корінних народів, присвячена набуттю, розвитку та захисту традиційних знань.

 

США засуджують російську “паспортизацію” на Донбасі

Офіційний Вашингтон засуджує “абсурдний” указ президента РФ Володимира Путіна щодо надання російського громадянства за спрощеною процедурою жителям окупованих територій на Сході України.

Про це йдеться у заяві Посольства США в Україні, оприлюдненій у Twitter – Укрінформ.

“Крим – це Україна. Донецьк – це Україна. Луганськ – це Україна. Ми засуджуємо нещодавній абсурдний і дестабілізуючий указ Росії щодо російських паспортів для жителів Донецька і Луганська і підтверджуємо нашу рішучу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”, – наголошується в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, 24 квітня президент РФ Володимир Путін затвердив указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Держдеп США: указ Путіна це провокація та замах на суверенітет України

Указ Путіна про “паспортизацію” Донбасу є провокацією і замахом на суверенітет та територіальну цілісність України, що створює серйозні перешкоди для виконання Мінських домовленостей.

Про це йдеться в заяві речника Державного департаменту США Моргана Ортагуса, яка є у розпорядженні кореспондента Укрінформу.

“США засуджують рішення президента Путіна щодо прискореного надання російського громадянства українцям, які мешкають у контрольованій Росією східній Україні. Таким надзвичайно провокативним кроком Росія посилює свій напад на суверенітет і територіальну цілісність України”, – йдеться у заяві.

У Держдепартаменті додають, що рішення Путіна створює “серйозну перешкоду на шляху виконання Мінських домовленостей та реінтеграції Донбасу”.

Американське зовнішньополітичне відомство звертає увагу на те, що це сталося лише за три дні після “приголомшливої” перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, та нагадує, що він неодноразово наголошував на своїй готовності до серйозної розмови з Росією стосовно імплементації Мінських домовленостей, аби завершити конфлікт, який уже забрав життя більше ніж 13 тисяч осіб.

“Тепер рішення за Росією: чи вона хоче продовжувати ескалацію, а чи виконати свої зобов’язання згідно з Мінськими домовленостями”, – заявили у Державному департаменті США.

Як повідомляв Укрінформ, 24 квітня президент РФ Володимир Путін затвердив указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

Посольство США в Україні засудило цей указ.

 

Повзуча окупація: Україна закликає ЄС відреагувати на указ Путіна

Представник України при ЄС посол Микола Точицький закликав європейських партнерів рішуче відреагувати на дії Росії, яка оголосила про видачу російських паспортів мешканцям окупованої території на Донбасі.

Відповідне повідомлення розміщене у його акаунті у Twitter – Укрінформ.

“Кремль іде ще далі у його повзучій окупації територій України. Рішення Кремля видавати російські паспорти громадянам України в окупованих районах Донецької та Луганської областей є неприйнятним і жахливим. Ми закликаємо партнерів у ЄС відреагувати на це оперативно та рішуче», – йдеться в оприлюдненій заяві.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, яким мешканцям окремих районів Донецької і Луганської областей надається право на отримання громадянства РФ за спрощеною процедурою.

 

Волкер прокоментував рішення Кремля “паспортизувати” мешканців Донбасу

Рішення Москви щодо спрощення оформлення російського громадянства для мешканців українського Донбасу підриває Мінський процес.

Про це на своїй сторінці у мережі Твіттер написав спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер – Укрінформ.

“Нещодавнє рішення Росії щодо видачі паспортів є дуже провокативним та витягнутим безпосередньо із “книги сценаріїв окупації”, воно підриває зусилля із втілення Мінських домовленостй та повернення Донбасу під контроль України”, – наголосив Волкер.

Він додав, що “Донбас – це Україна і його мешканці – незалежно від мови, якій вони надають перевагу, – є українцям”.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін підписав сьогодні указ, згідно з яким жителі окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Кремль готується до наступного кроку агресії проти України – Порошенко

Росія вкотре перетнула червоні лінії, запровадивши спрощену процедуру видачі паспортів для жителів окупованих територій на Донбасі.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко у відозверненні – Укрінформ.

“Це чергове безпрецедентне втручання Росії у внутрішні справи незалежної держави, брутальне порушення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, повне зневаження своїх зобов’язань у рамках Мінських домовленостей. РФ знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі”, – заявив Порошенко.

Він підкреслив, що в такий спосіб Кремль свідомо порушує міжнародне та гуманітарне право, що забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованих територій.

За словами чинного Президента, проведення фейкових виборів 2014 і 2018 років, запровадження “рубльової зони”, експропріація українських підприємств, невизнання документів, виданих законними органами, – далеко не повний перелік тих деструктивних кроків, які зробила російська сторона впродовж останніх років.

Порошенко наголосив, що невипадковою є і категорична відмова Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження з 26 квітня “великоднього перемир’я”.

“Мета Росії очевидна — обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані її зобов’язання: припинити обстріли, вивести свої війська і озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном. Разом з Мінськими зобов’язаннями Москва розраховує позбутися санкцій, і незаконна видача паспортів РФ за так званим південноосетинським та придністровським сценаріями — це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії на окупованій частині українського Донбасу”, – підкреслив він.

Президент також закликав міжнародних партнерів “не допустити найгіршого сценарію і жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій”.

Глава держави додав, що у зв’язку із цим доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Климпуш-Цинцадзе: “Паспортизація” Донбасу – новий виток гібридної атаки РФ

Рішення Кремля про спрощений порядок видачі російських паспортів українцям, що мешкають на окупованих територіях, – це новий виток гібридної атаки проти України.

Про це у Facebook написала віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе – Укрінформ.

“Такі дії повністю суперечать духу Мінських домовленостей. Це створення підґрунтя для можливості введення Кремлем додаткових військ на терени України”, – переконана Климпуш-Цинцадзе.

Вона запевнила, що “ці маніпулятивні кроки Путіна не зупинять нас на шляху до членства в ЄС“.

“Ми вже ініціювали з цього приводу обговорення з нашими міжнародними партнерами. Ми використовуємо всі важелі впливу для того, щоб отримати цілковите засудження таких дій Російської Федерації стосовно наших громадян, що проживають на окупованій території. Розраховую на підтримку наших міжнародних партнерів”, – зазначила віце-прем’єр, додавши, що демократичний світ має засудити дії Кремля.

“Наше спільне завдання – не допустити, щоб на території України утворилося щось подібне на те, що утворилося в Абхазії чи Південній Осетії”, – наголошує Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомлялося, 24 квітня Путін підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

Засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях України заплановано на 25 квітня.

 

Черниш прокоментував спрощення видачі паспортів РФ жителям Донбасу

Підписанням указу про спрощений порядок набуття російського громадянства для жителів ОРДЛО РФ підтвердила, що планує ескалацію конфлікту з Україною.

Про це у Twitter написав міністр з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадим Черниш – Укрінформ.

“Президент РФ підписав указ про введення спрощеного порядку набуття громадянства для жителів окупованих територій Донбасу. Цим Росія вчергове підтвердила, що саме вона є стороною конфлікту з нашою Державою. І такі дії РФ направлені на ескалацію конфлікту, а не на його врегулювання”, – зазначив Черниш.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

Генсек ООН очікує від РФ поваги до Мінських домовленостей

Антоніу Гутерреш очікує, що духу й літери Мінських домовленостей буде дотримано, і всі питання вирішуватимуться через конструктивний діалог у наявних форматах перемовин.

Про це речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив у відповідь на письмовий запит власного кореспондента Укрінформу.

“Ми бачили (указ про спрощення процедури надання російського громадянства — ред.). Очікуємо, що всі відповідальні особи будуть діяти згідно з духом та літерою Мінських угод, схвалених Радою Безпеки, а всі питання вирішуватимуться завдяки конструктивному діалогу в наявних форматах”, – зазначив Дюжаррік.

Він додав, що ООН “підкреслює свою відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України”.

Як повідомляв Укрінформ, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, згідно з яким мешканці окремих районів Донецької і Луганської областей мають право звернутися із заявами про прийняття у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

Засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях України заплановано на четвер, 25 квітня, 22:00 за київським часом.

Фото: Георгій Тихий, Укрінформ

 

Путін створює привід офіційно застосувати армію проти України – Турчинов

Указ президента РФ Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства жителям окупованої території Донецької та Луганської областей – це свідома ескалація агресії проти України.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО – Укрінформ.

“Указ президента РФ Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей є нічим іншим, як свідомою ескалацією агресії проти нашої держави та тиском на керівництво України”, – йдеться у повідомленні.

За словами Турчинова, видачею російських паспортів мешканцям окупованих територій Донбасу “Путін створює правові умови для офіційного застосування збройних сил РФ проти України”.

“Це пов’язано з тим, що російське законодавство дозволяє використовувати збройні сили для захисту громадян РФ поза межами російської території”, – сказав секретар РНБО.

Він наголосив, що “відповідь на це може бути тільки одна – зміцнення нашого оборонного потенціалу, та відповідна міжнародна реакція на злочинні дії Кремля з посиленням санкційного тиску на країну-агресора”.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ, яким мешканцям окремих районів Донецької і Луганської областей надається право звернутися із заявами про прийом у громадянство РФ за спрощеною процедурою.

 

В ОРДЛО вже склали списки для отримання паспортів РФ – експерт

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський заявив, що на окупованих територіях вже склали списки для отримання російських паспортів.

Про це повідомляє 112 Україна – Укрінформ.

“У мене є така інформація від партнерських правозахисних організацій, з якими співпрацює офіс із приводу моніторингу порушень прав на окупованих територіях, що на сьогодні списки людей, які бажають отримати паспорти, сформовані. Вони після травневих свят активно почнуть видачу цих паспортів – усе це прогнозовано, вони до цього готувалися”, – заявив Лисянський.

За його словами, має місце чіткий сценарій. “Окупаційні адміністрації, які працюють у Луганській та Донецькій областях, до цього підготовлені, і цей указ є для них сигналом, щоб вони починали працювати. Інформація є у правозахисників, що такі списки складені, і людей запрошували, аби вони писали заяви, що бажають отримати ці паспорти. Ці заяви віддавалися представникам окупаційних адміністрацій”, – зазначив Лисянський, уточнивши, що сам цих списків не бачив.

Він також повідомив, що на окупованих територіях агітація за російські паспорти проводилася протягом двох років.

“У громадян України, які змушені проживати на окупованих територіях у Луганській та Донецькій областях, потреби в отриманні паспорта РФ немає. Якби вона була, вони б агітаційну кампанію не проводили, а просто пороздавали”, – зауважив Лисянський.

Як повідомляв Укрінформ, МЗС України назвало юридично нікчемним указ Путіна про спрощену видачу паспортів РФ українцям із ОРДЛО.

 

Річниця спротиву Донбасу окупації РФ: в Укрінформі провели медіамарафон

В Укрінформі пройшов медіамарафон, присвячений п’ятій річниці громадянського спротиву Донбасу російській окупації.

Про це повідомляє кореспондент агентства – Укрінформ

“Ми будемо говорити про квітень 2014 року, ми будемо говорити про Донецьк, ми будемо говорити про Маріуполь і про Донбас. Саме тоді розпочалась війна, відкрита агресія Росії перейшла в активну фазу, і Донбас відповів численним громадянським спротивом по всій Донеччині і Луганщині”, – зазначив керівник аналітичного центру “Фабрика думки “Донбас”, радник міністра інформаційної політики Дмитро Ткаченко, відкриваючи захід.

Під час медіамарафону презентували 10 документальних відеороликів з циклу “Громадянський спротив Донбасу”, в яких розповідаються факти розгортання російської окупації Донбасу та спротиву цьому жителів Донеччини та Луганщини.

Медіамарафон пройшов за підтримки Міністерства інформаційної політики України та Інституту національної пам’яті України.

 

У центрі Сімферополя пройшов одиночний пікет проти затримань мусульман

В окупованому Криму інвалід першої групи Олександр Сизиков вийшов на центральну площу м. Сімферополя з одиночним пікетом, тримаючи в руках плакат “Інваліди проти затримань мусульман Криму».

Про це в Facebook повідомив кримськотатарський активіст Наріман Джелялов – Укрінформ.

“На центральній площі Сімферополя стоїть хлопець-інвалід з одиночним пікетом. Поспішив до нього, щоб простежити, що з ним все в порядку. Приїхав він із Бахчисарайського району, щоб висловити публічно свою позицію», – повідомив Джелялов.

Він також розмістив відео, на якому Сизиков розповідає, що в селі Долинне Бахчисарайського району, звідки він приїхав, проживав також заарештований рік тому Едем Смаїлов. У 2009 році, коли Олександр після ДТП став інвалідом і повністю втратив зір, Смаїлов став допомагати йому в побуті.

“Минулого року 21 травня його і Сервера (Мустафаєва – координатора “Кримської солідарності” – ред.) затримали. З того часу моє життя ускладнилося», – сказав Сизиков.

Він зазначив, що вийшов з плакатом “Інваліди – проти затримань мусульман Криму”, тому, що крім Смаїлова у Криму заарештовано близько 60 мусульман, які також “непрямо допомагали” йому.

Як повідомляв Укрінформ, Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва було затримано у Криму 21 травня 2018 року. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської “справи” Хізб ут-Тахрір”.

Всього у даній справі проходять вісім осіб, у тому числі Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сервер Зекір’яєв і Ернес Аметов, заарештовані в жовтні 2017 року.

 

РФ продовжує перешкоджати проходу суден через Керченську протоку

23.04.2019

Росія цілеспрямовано організовує провокації в Азовському морі, перешкоджаючи проходженню кораблів в українські порти через Керченську протоку.

Про це UA|TV повідомив очільник ДПСУ Петро Цигикал.

“Триває постійний огляд суден у районі Керченської протоки, які заходять в порти України з економічними цілями, – наголосив він. – Практично немає таких, які б не оглядалися – принципово, особливо ретельно та довго. Їх пропускають останніми. У такій спосіб РФ створює штучну чергу“.

Крім того, за словами керівника Держприкордонслужби, морська охорона РФ демонстративно підходить близько до берегів Азовського моря в Україні.

“Ситуацію погіршує те, що це море вважається внутрішнім між двома державами. Тому важко визначити чіткі межі територіальних вод та прилеглих до них”, – додав Цигикал.

Він також звернув увагу на те, що особливо важливим для України залишається питання удосконалення морського законодавства. Над відповідними проектами ДПСУ вже активно працює, зокрема й з іноземними партнерами.

Як повідомлялося, у лютому через штучну затримку Росією суден, що проходить через Керченську протоку, час проходження цього відрізку маршруту затягувався у 3-4 рази. Так на вході до Азовського моря в кораблі витрачали – в середньому 30,8 годин, на виході з Азовського моря – в середньому 30,6 годин.

20 грудня 2018 року Президент Росії Володимир Путін заявляв, що РФ готова дотримуватися домовленостей з Україною по Азовському мору, не здійснювати ніяких односторонніх дій і не перешкоджати проходу суден. Але водночас він ствердив, що Росія не перешкоджає проходу через Керченську протоку.

У грудні 2018 року через блокування Росією Керченської протоки три судна зазнали аварії.

 

Військові човни РФ демонстративно підходять близько до українських берегів

Росія штучно створює черги в районі Керченської протоки та постійно оглядає судна, які прямують в українські порти.

Про це заявив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал в програмі на телеканалі UATV, повідомляє прес-служба відомства – Укрінформ.

«Триває постійний огляд суден у районі Керченської протоки, які заходять в порти України з економічними цілями. Практично немає таких, які б не оглядалися – особливо, які йдуть в Україну. Створюють штучну чергу заходу, і наші судна оглядають набагато довше і пропускають останніми», – наголосив Цигикал.

За його словами, морська охорона РФ також демонстративно підходить близько до українських берегів Азовського моря.

«Ситуацію погіршує те, що це море вважається внутрішнім між двома державами. Тому важко визначити чіткі межі територіальних вод та прилеглих до них», – розповів очільник ДПСУ.

Він також звернув увагу на те, що особливо важливим для України залишається питання удосконалення морського законодавства. Над відповідними проектами Держприкордонслужба вже активно працює, в тому числі й з іноземними партнерами. Зокрема, Цигикал зауважив, що саме зараз у Києві проходить Міжнародний круглий стіл, де присутні представники правоохоронних структур і Міноборони України та берегової охорони США. Сторони обмінюються досвідом у цій сфері, проводиться напрацювання законодавчої бази, яка буде направлена до Верховної Ради України.

 

Родичі політв’язнів чекають від Зеленського виконання “найважливішого завдання”

У російських тюрмах перебувають понад 30 українських політв’язнів та 24 моряків, на звільнення яких родини тепер покладають надії на новообраного главу держави Володимира Зеленського.

Про це йдеться у репортажі Німецького радіо, заснованому на історії незаконного засудженого кореспондента Укрінформу Романа Сущенка – Укрінформ.

«У російських в’язницях знаходяться 32 засуджених українців, яких Україна вважає політичними в’язнями. Ще більше перебувають під вартою під слідством», – зазначає кореспондент.

Він зауважує, що Зеленський у виборчій кампанії сформулював дуже загальні цілі, і лише в одному пункті він був більш конкретним, а саме: в питанні звільнення політв’язнів. Він висловлювався на цю тему кілька разів, навіть відразу після своєї перемоги на виборах. «Я вважаю, що нашим найважливішим завданням є звільнення всіх наших в’язнів у Росії, включаючи наших військовополонених… Я зроблю все, щоби вони повернулися додому», – цитує автор матеріалу Зеленського.

Кореспондент зустрівся з Юлією Сущенко – донькою Романа Сущенка, який знаходиться у російській в’язниці майже за 1000 кілометрів на північний схід від Москви за обвинуваченням у нібито шпигунстві. Вона розповіла про умови утримання батька і підкреслила, що боротьба за звільнення Сущенка триває майже три роки. За її словами, Петро Порошенко на посаді Президента багато зробив для сім’ї, але зараз родина сподівається, «що нова влада під керівництвом Зеленського досягне успіху» у справі звільнення політичних в’язнів. «Я не можу сказати як. Але не повинно бути так, що мій батько перебуватиме у в’язниці до 2028 року, це було б жахливо», – сказала Юлія.

Автор нагадує, що багато з тих, кого утримують в Росії, – це кримські татари, які не згодні з російською анексією Кримського півострова. Крім того, є військовополонені українські моряки, яких Росія захопила в Чорному морі в листопаді минулого року.

Зазначається, що на Зеленського покладаються великі надії. Втім, критики нагадують, що новообраний президент вже поставив себе таким чином під значний тиск, йдеться у матеріалі.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

7 листопада стало відомо, що Сущенка етапували до колонії № 11 у Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

 

В університеті ім. Шевченка провели флешмоб на підтримку Сущенка і в’язнів Кремля

Студенти Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели флешмоб на підтримку політв’язнів Кремля, серед яких і власкор Укрінформу у Парижі Роман Сущенко.

Про це повідомила викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Юлія Нестеряк у Facebook – Укрінформ.

“Флешмоб на підтримку бранців Кремля, ініційований Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Міністерства інформаційної політики. Серед бранців — Роман Сущенко, випускник Інституту журналістики, власний кореспондент Укрінформу у Парижі”, – написала вона.

Раніше повідомлялося, що у приміщенні Київського Інституту міжнародних відносин відкрилася виставка «В’язні Кремля», на якій представлені портрети засуджених і затриманих Росією українців і кримських татар. Серед них також є портрет Романа Сущенка.

Власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка на порушення міжнародних правил затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР Міноборони це спростували.

Мосміськсуд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

7 листопада стало відомо, що Сущенка етапували до колонії № 11 у Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно).

 

Україна vs Росія: “Морський” трибунал розповів подробиці щодо позову

На сайті Міжнародного трибуналу з морського права оприлюднено офіційне повідомлення про проведення 10-11 травня слухань у справі про застосування тимчасових заходів до Російської Федерації у зв’язку з порушенням імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів.

Його розміщено на сайті структури, штаб-квартира якої розташована у Гамбурзі – Укрінформ.

«Президент Трибуналу, суддя Чжин Хьон Пек, встановив 10 і 11 травня 2019 року як дату розгляду справи про затримання трьох українських морських суден (Україна проти Російської Федерації)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слухання відбудуться в головному залі суду і будуть відкритими для громадськості.

Напередодні заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила про призначення публічних слухань на 10-11 травня.

Як повідомлялося, 16 квітня 2019 року Україна подала до Трибуналу запит про призначення тимчасових заходів відповідно до пункту 5 статті 290 Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права у спорі між Україною та Російською Федерацією щодо «недоторканності трьох кораблів українського флоту та двадцяти чотирьох військовослужбовців на борту».

25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли й захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їх екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії «суд» в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за звинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз їх утримують у СІЗО в Москві.

24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій офіційно вимагає від Росії поводитися із захопленими в районі Керченської протоки українськими військовими моряками відповідно до Женевської конвенції про військовополонених.

 

Новообраний президент може розпустити Раду до 14 червня — суддя Вовк

Голова окружного адміністративного суду Павло Вовк вважає, що Президент України має повноваження розпустити Верховну Раду в строк до 14 червня 2019 року.

Таку думку він висловив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“На мою думку, Президент України має повноваження розпустити Верховну Раду в строк до 14 червня 2019 року”, – написав Вовк.

Як зазначив, до такого висновку він прийшов, проаналізувавши чинне законодавство та провівши “елементарні математичні підрахунки”.

Зокрема, він зазначив, що Конституцією України визначені виключні підстави дострокового припинення повноважень Верховної Ради України Президентом України.

“Необхідно акцентувати увагу, що чинне нормативне регулювання не передбачає іншого порядку встановлення обставин, визначених ч. 2 статті 90 Конституції України в якості підстав для Президента України достроково припинити повноваження Верховної Ради України, аніж їх констатація у відповідному указі Президента України. Тобто, прийняттю такого указу не мають передувати рішення судів або рішення інших органів, які б встановлювали наявність таких обставин”, – наголосив Вовк.

При цьому, зазначив він, ч. 5 ст.90 Конституції України вказує, що повноваження Верховної Ради не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку повноважень ВР або Президента України.

“Отже, для визначення кінцевої дати, до настання якої Президент України може скористатись своїм правом розпуску Парламенту, необхідно встановити дату закінчення повноважень Верховної Ради України, відносно якої і обраховується вказаний вище шестимісячний строк”, – сказав суддя.

Він нагадав, що відповідно до ч. 5 статті 76 Конституції України, строк повноважень Верховної Ради України становить п’ять років, при цьому згідно з ч. 6 статті 79 Конституції України, повноваження народних депутатів України починаються з моменту складення присяги.

“Саме на підставі двох наведених положень у ЗМІ поширюється твердження про те, що Президент України матиме можливість достроково припинити повноваження діючої Верховної Ради України виключно до 27 травня 2019 року включно, оскільки повноваження парламенту VIII скликання спливають 27 листопада 2019 року (27 листопада 2014 року чинні народні депутати України склали присягу)”, – нагадав Вовк.

Водночас він наголосив, що відповідно до ч. 1 статті 90 Конституції України, повноваження парламенту припиняються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.

Відповідно, зауважив Вовк, Конституція визначає, що Верховна Рада є повноважною не протягом п’яти років, обрахованих у календарних днях починаючи з дня складання присяги народними депутатами України, а протягом п’яти років, що закінчуються у день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання.

“Таким чином, беручи до уваги призначення чергових виборів до Верховної Ради України на 27 жовтня 2019 року, повноваження діючої Верховної Ради України можуть тривати і до 16 грудня 2019 року (27 жовтня 2019 року + 20 днів на офіційне оприлюднення результатів виборів + 30 днів на відкриття першої сесії новообраної Верховної Ради України), тобто ще протягом 50 днів після дня виборів, що надаватиме Президенту України право припинити повноваження Верховної Ради України у строк до 16 червня 2019 року”, – вважає Вовк.

Проаналізувати періоди, що пройшли між днем проведення виборів та початком роботи Верховної Ради декількох попередніх скликань, він вважає ймовірним сценарій, за якого повноваження діючої Верховної Ради можуть тривати до 14 грудня 2019 року, тобто ще протягом 48 днів після дня виборів, що надає Президенту України право припинити повноваження ВР у строк до 14 червня 2019 року.

 

Поки невідомо, скільки ще працюватиме нинішня Рада – депутат Ємець

Повноваження Верховної Ради поточного скликання, згідно із законом, закінчуються у день відкриття першого засідання парламенту нового скликання, яке скликається не пізніше як на третій день після офіційного оголошення про обрання конституційної більшості депутатів.

Про це написав народний депутат від фракції “Народний фронт”, перший заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ

“А оскільки повноваження ВРУ припиняються у день відкриття першого засідання ВРУ нового скликання (ст.90 Конституції), то і коли закінчаться повноваження минулого скликання, теж нікому невідомо”, – зазначив він.

За словами народного депутата, закон про вибори народних депутатів визначає, що чергові вибори відбудуться 27 жовтня, після чого ЦВК офіційно оголошує результати та реєструє депутатів.

Ємець підкреслив, що згідно зі ст. 15 Регламенту ВР, перше засідання, перед яким складають присягу новообрані депутати, скликається не пізніше як на 30-ий день після офіційного оголошення про обрання 2/3 конституційної більшості депутатів.

У цьому зв’язку Ємець наголосив, що встановити конкретну дату, коли саме наступна Рада 9-го скликання проведе перше засідання, де новообрані депутати складуть присягу, “просто неможливо”.

 

Росія у Мінську відмовилася обговорювати звільнення українських заручників

Росія на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську відмовилася обговорювати питання про звільнення українських політв’язнів та військовополонених.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Особлива тема: звільнення політв’язнів, заручників, військовополонених. Євген Марчук (представник України в ТКГ – ред.) прямо звернувся до представника РФ Бориса Гризлова з проханням негайного звільнення утримуваних, зокрема, моряків. Вибори закінчилися – й варто РФ припинити шантажувати Україну заручниками і розблокувати їх звільнення. На що отримали наступну відповідь: до закінчення судилищ над моряками не може бути ніяких звільнень, а потім, мовляв, побачимо”, – написала Геращенко.

Також, за її словами, українська сторона не отримала відповіді на вимогу припинити знущання над військовополоненими моряками і відмовитися від психолого-психіатричних експертиз, які є тортурами.

“РФ демонструє неготовність до компромісів, навпаки – поки що чітко прослідковується курс на замороження конфлікту”, – наголосила Геращенко.

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів анексованого Криму обстріляли й захопили три кораблі Військово-морських сил України. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

Підконтрольний Росії «суд» в окупованому Криму заарештував усіх затриманих українських військових за обвинуваченням у нібито незаконному перетині кордону. Зараз їх утримують у СІЗО в Москві.

 

Росія знову відмовилася оголосити “великоднє перемир’я” на Донбасі

Представники Росії у Тристоронній контактній групі щодо Донбасу знову відмовилися підтримати ініціативу України і ОБСЄ про оголошення перемир’я на Великдень з 26 квітня.

Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Вчергове зірвано пропозицію України і ОБСЄ ввести режим тиші, великоднє перемир’я на Донбасі з 26 квітня. Ця пропозиція вчергове не знайшла підтримки у представників РФ і ОРДЛО”, – написала вона.

Вона додала, що Україна сповідує негайне запровадження режиму тиші на Донбасі, а РФ категорично відмовляється брати відповідальність за дотримання режиму тиші окупаційними військами і своїми маріонетками.

Як повідомлялося, раніше, 18 квітня, Росія також відмовилася погодити припинення вогню на Донбасі на Великдень.

 

Ціни на газ: сайт Зе!команди оприлюднив “тарифну” заяву

НАК “Нафтогаз України” та Кабінет міністрів мають провести консультації з МВФ і ухвалити рішення для пониження ціни газу для населення з 1 травня у зв’язку зі зниженням світових цін на газ.

Про це йдеться у повідомленні команди новообраного президента Володимира Зеленського у Facebook – Укрінформ.

“Давайте не на словах, а на ділі покажемо, що ми можемо приймати рішення в інтересах людей. Останні 4 місяці ціни на газ у Європі знижувалися, і зараз ціна газу для населення в Україні вища, аніж ціна газу на біржі у Європі. Тому ми закликаємо НАК “Нафтогаз України” та Кабінет міністрів провести відповідні консультації з МВФ та, замість запланованого підвищення, вийти на відповідне пониження ціни газу для населення з 1 травня”, – йдеться у повідомленні.

У Зе!команді нагадали, що з 1 січня Росія також може припинити транзит газу через Україну.

“А з 1 січня Росією може бути зупинений транзит газу через Україну, що призведе до значних фінансових втрат та ризиків постачання газу. Окрім того, Росія з 1 червня може обмежити поставки енергоресурсів до України. Ці виклики вимагають від нас ефективних, швидких дій та об’єднання зусиль”, – зазначається у повідомленні Зеленського.

Як повідомляв Укрінформ, уряд та Нафтогаз у понеділок вже погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення та теплової генерації на травень поточного року до 8247 грн за тис. кубометрів. Якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів буде і надалі нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Минулого тижня з’явилося повідомлення про зміну режиму поставок нафтопродуктів з Росії до України. Експерти запевняють, що про обмеження поставок наразі не йдеться. Разом з тим, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд шукатиме альтернативні шляхи постачання нафтопродуктів в Україну.

 

Ягланд написав Зеленському про очікування Ради Європи

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд привітав Володимира Зеленського з обранням на пост Президента України та висловив сподівання на продовження демократичних реформ.

Про це генсек РЄ написав у листі Зеленському, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Вітаю Вас з обранням на пост Президента України. Цей процес був важливим свідченням відданості України демократичним цінностям. Без сумніву, Ви прийшли на посаду у час, коли Ваша країна переживає значні виклики у багатьох сферах. Я сподіваюся, що Ви будете спроможні застосувати мандат, який отримали, задля проведення демократичних реформ, відновлення миру і єдності в країни та прагнень українських людей до стабільності і процвітання», – йдеться у листі.

Ягланд наголосив, що Україна є важливим членом Ради Європи, і безпека її демократії життєво важлива для усього континенту.

«Рада Європи підтримуватиме Україну на шляху до досягнення цієї мети. Ми очікуємо на продовження нашого співробітництва з реформування і зміцнення незалежності судової системи, боротьби з корупцією та просування ролі громадянського суспільства», – зазначив Ягланд.

Генеральний секретар укотре запевнив, що Рада Європи підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Як повідомлялося, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів Президента. За попередніми даними ЦВК, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів, Петро Порошенко – 24,45%.

 

Діаспора обурена заявою у Зеленського про “жертв чорних технологій”

В українській діаспорі висловлюють жорстке обурення заявою представника команди Володимира Зеленського, що українці за кордоном стали «жертвою чорних технологій» і тому не підтримали новообраного Президента України на виборах.

У діаспорі обурені заявою представника команди Зеленського, що стали «жертвою чорних технологій»

Заява представника команди Зеленського – Дмитра Разумкова – активно обговорюється у соціальних мережах, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Шановні українці в діаспорах по всьому світу. Просимо вас відреагувати на заяву новообраного президента України і його команди. Так, це уже край! Це цинічна маніпуляція! Вони називають діаспору жертвою. Вони не поважають наш вибір. Ви будете мовчати?» – йдеться у заяві керівника Всесвітнього руху патріотів України Ірини фон Бург на її сторінці у Facebook.

Вона наголосила, що українці в діаспорах проголосували за європейський напрямок розвитку України.

Українська активістка у Парижі Оксана Чорна пояснила, що українці за кордоном віддавали свої голоси за Петра Порошенка тому, що підтримали незалежну Україну, сильну армію, реформи.

«Віддавали голоси за лідера, якому довіряють і яким пишаються… Я, активіст, волонтер, організатор багатьох культурних проектів, заявляю, що мій голос за Петра Порошенка був свідомим і єдино вірним», – заявила Чорна на своїй сторінці у Facebook.

Вона відзначила, що українська громада за кордоном за попередні п’ять років стала потужною силою боротьби за вільну Україну, за її імідж.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко переміг у закордонному виборчому окрузі з результатом 54,73% новобраного главу держави Володимира Зеленського.

Речник штабу новообраного глави держави Разумков заявив, що українська діаспора за кордоном, проголосувавши за Порошенка, стала «жертвою чорних технологій».

 

Україна вимагає від чеського ЗМІ вибачень через статтю про Зеленського

Посольство України в Чехії вимагає вибачень від видання Český rozhlas за публікацію матеріалу про новообраного президента України Володимира Зеленського під назвою «Єврей на чолі українських фашистів».

Про це повідомив Укрінформу посол України в ЧР Євген Перебійніс.

За його словами, дипломатичне представництво звернулося з відповідною вимогою до редакції.

«Поки що затвітили, реакції ще не було. Будемо звертатися офіційно», – сказав Перебійніс.

У Twitter посольства написано: «Шановний Český rozhlasPlus, ви вважаєте, що така стаття це нормально? Це огидно і ми очікуємо вибачень».

Автор статті – оглядач Ян Фінгерланд, зокрема, називає Зеленського «єврейською постаттю з нечіткою позицією в українському національному спорі». Він також стверджує, що «український антисемітизм є високим, а кількість антиєврейських нападів зростає», що Україна є «прикладом східноєвропейського типу сучасного антисемітизму, який іноді сильний і часто соціально прийнятий і не заважає людям, як Зеленський, досягти вершини».

Як повідомлялося, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів Президента. За попередніми даними ЦВК, Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів, Петро Порошенко – 24,45%.

Вище керівництво Чехії привітало Зеленського з перемогою на виборах та висловило впевненість у плідній співпраці.

 

Чеське видання вибачилося за статтю про Зеленського, але змінило лише заголовок

Редакція Český rozhlas Plus змінила заголовок матеріалу про новообраного президента України Володимира Зеленського, однак у самому тексті не вбачає нічого образливого і неприйнятного.

Про це йдеться у листі, який отримало й оприлюднило на своїй сторінці у Facebook Посольство України в Чеській Республіці, що зверталося до редакції за роз’ясненнями з приводу цього матеріалу – Укрінформ.

«Що стосується заголовка, то я вважаю його невдалим, і тому ми змінили його. Автор коментаря сподівався на те, що всі слухачі і читачі зрозуміють іронію, і передусім, що вони уважно читатимуть весь текст, щоб зрозуміти контекст», – йдеться у листі шеф-редактора.

Таким чином, заголовок матеріалу «Єврей на чолі українських фашистів» змінено на «Єврей очолив Україну».

Водночас, зміст коментаря Яна Фінгерланда про результати президентських виборів в Україні у програмі «Думки та аргументи» керівництво редакції вважає «фактично правильним» і нічого неприйнятного у ньому не вбачає, як не вбачає і причин для видалення тексту з сайту й аудіоархіву.

Як повідомлялося, українське диппредставництво у Празі просило видалити коментар Фінгерланда, опублікований 23 квітня 2019 року на сайті Český rozhlas Plus, з інтернет-сторінки й аудіоархіву, а також опублікувати вибачення.

Зокрема, посол Євген Перебійніс у своєму листі написав, що “нападки на Україну, країну, яка, на думку ряду міжнародних організацій, належить до найбільш толерантних щодо національної політики в Європі, неприпустимі”.

 

ЦВК прийняла протоколи з мокрими печатками від 152 округів

Центральна виборча комісія прийняла оригінали протоколів про підсумки повторного голосування на чергових виборах Президента України ще від 75 територіальних виборчих округів.

Про це повідомляється у прес-релізі ЦВК, який є у розпорядженні Укрінформу.

“Для розгляду та подальшого опрацювання було прийнято протоколи про підсумки повторного голосування окружних виборчих комісій 75 територіальних виборчих округів”, – ідеться у повідомленні.

Таким чином, станом на 15 годину 24 квітня ЦВК прийняла протоколи про підсумки повторного голосування від окружних виборчих комісій 152 територіальних виборчих округів.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%.

 

У ЦВК назвали області, які здали протоколи з мокрими печатками

Окружні виборчі комісії восьми областей повністю здали оригінали протоколів.

Про це сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко в коментарі каналу “Прямий”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вісім областей: Донецька, Івано-Франківська, Київська, Полтавська, Сумська, Чернівецька, Чернігівська та місто Київ. Ці області вже повністю здали протоколи, і протоколи зараз опрацьовуються”, – сказав Радченко.

Він додав, що на відміну від першого туру виборів, нині процес іде набагато швидше.

“Зараз дійсно ми прийняли протоколи 152 виборчих комісій, і ще поки що жоден протокол не йде на уточнення. Якщо така тенденція збережеться, це свідчить тільки про дуже хорошу роботу окружних та дільничних виборчих комісій. Нагадаю, що під час першого туру ми відправили на уточнення протоколи 43 окружних виборчих комісій”, – сказав Радченко.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня відбулося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%.

 

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження щодо п’ятьох членів ВККС

Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справах щодо визнання відсутності повноважень у п’яти членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Про це інформує прес-служба суду – Укрінформ.

“Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справах щодо визнання відсутності у Анастасії Заріцької, Михайла Макарчука, Миколи Мішина, Юрія Тітова та Валентини Устименко повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, позивач вважає, що у зазначених членів Комісії скінчився 4-річний термін здійснення ними відповідних повноважень.

У суді нагадують, що позивач просить суд визнати відсутність у Анастасії Заріцької, Михайла Макарчука, Миколи Мішина, Юрія Тітова та Валентини Устименко з 29 березня 2019 року повноважень членів ВККСУ, а також зобов’язати їх утриматися від здійснення повноважень членів Комісії.

Водночас, позивач просить суд визнати з 29 березня протиправними їхні дії як членів ВККСУ щодо здійснення ними повноважень членів Комісії.

Також серед позовних вимог – визнати протиправною із 29 березня бездіяльність голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова щодо неналежного здійснення повноважень з організації роботи та неналежного здійснення загального керівництва Комісією.

 

Вбивство Гандзюк: підозрюваним у нападі “пом’якшили” статтю

Генеральна прокуратура України змінила підозру ймовірним виконавцям нападу на Катерину Гандзюк на підставі оцінених доказів.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу речник ГПУ Андрій Лисенко.

“Підставою (для зміни підозри – ред.) було бажання обвинувачених надати додаткову інформацію, сприяти слідству”, – зазначив речник ГПУ.

Він відмітив, що це відбулось ще 4 квітня.

“Інша додаткова інформація в інтересах слідства не розповсюджується”, – додав Лисенко у відповідь на запитання кореспондента Укрінформу, яким був зміст свідчень і чи будуть висунуті нові підозри в рамках справи.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про “пом’якшення” підозри Сергієві Торбіну та чотирьом імовірним виконавцям убивства Катерини Гандзюк.

Як повідомлялось, ГПУ відтепер інкримінує фігурантам справи ч.2 статті 121 Кримінального кодексу України – “Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого”. Ця стаття передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років.

Раніше їх підозрювали в умисному вбивстві за частиною 2 статті 115, що загрожувало позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним ув’язненням.

Співробітницю Херсонської міськради, активістку Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля її будинку у Херсоні. Опіками було уражено 30% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій. 4 листопада 2018 року Гандзюк померла.

 

В уряді Німеччини підтвердили своє ставлення до проекту Nord Stream 2

Ставлення офіційного Берліна до газопроводу Nord Stream 2 залишається незмінним.

Про це заявила представник федерального уряду Ульрике Деммер, відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати висловлення кандидата від Європейської народної партії (ЄНП) на посаду президента Єврокомісії німця Манфреда Вебера щодо його негативного ставлення до проекту Nord Stream 2 – Укрінформ.

«Позиція федерального уряду щодо Nord Stream 2 не змінилася: ми завжди казали, що це в першу чергу є економічним проектом, який також має політичний вимір», – сказала Деммер.

Вона нагадала, що зараз тривають тристоронні переговори щодо продовження контракту на транзит газу через територію України за участі ЄК, які Берлін активно підтримує і підтримує тісній контакт з усіма задіяними сторонами.

Представниця Мінекономіки у свою чергу додала, що уряд ФРН виходить з того, що потреба в газі в ЄС буде зростати ближчими роками. Отже в інтересах Німеччини та Європи покривати ці потреби з різних джерел і у різній формі.

Деммер відмовилися коментувати заяву Вебера, яка була зроблена ним у рамках передвиборчої кампанії, а також те, як сприйняла канцлер Меркель цю заяву.

Як повідомляв Укрінформ, Манфред Вебер напередодні заявив в інтерв’ю польському виданню, що він є противником цього проекту.

Раніше канцлер неодноразово висловлювалися на підтримку Вебера як кандидата на пост Єврокомісії.

 

Рада розглянула 99% “мовних” поправок і закрилась

Перший заступник Верховної Ради Ірина Геращенко закрила засідання парламенту у середу.

Про повідомляє кореспондент Укрінформу – Укрінформ.

«Ранкове засідання оголошую закритим», – сказала Геращенко.

Водночас вона повідомила, що Раді залишилося розглянути ще близько 20 поправок до законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У четвер ВР продовжить розгляд поправок і має вийти на голосування за відповідний законопроект.

Як повідомлялося, засідання Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, на якому планують фіналізувати текст законопроекту про мову, відбудеться у середу, 24 квітня, о 14:30 на третьому поверсі кулуарів парламенту та проходитиме публічно.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 28 лютого розпочала розгляд у другому читанні законопроекту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.

У першому читанні “мовний” законопроект було ухвалено 4 жовтня 2018 року.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

 

Вакарчук заперечує, що може стати №1 у списках партії БПП

Лідер музичного гурту “Океан Ельзи”, український музикант і виконавець Святослав Вакарчук заперечує інформацію про свою можливу участь у виборах до Верховної Ради України за списками партії “Блок Петра Порошенка”.

Про це він написав на своїй сторінці у Twitter у відповідь на запитання однієї з журналісток, чи правда, що він може стати першим номером в оновленому списку БПП – Укрінформ.

“Як правило, я чутки не коментую. Але раз вже прямо запитали, відповім. Ні, це неправда!” – заявив Вакарчук.

23 квітня після зустрічі Президента України Петра Порошенка з народними депутатами фракції БПП деякі ЗМІ припустили, що Вакарчук очолить список БПП на цьогорічних парламентських виборах.

Раніше у січні цього року ЗМІ писали, що Вакарчук може балотуватися на пост Президента України. Однак сам музикант заявив тоді, що не братиме участі у виборах Президента, а працюватиме над тим, “щоб привести у владу якомога більше молодих професіоналів”.

 

Парубій готовий піти у відставку лише після підписання “мовного” закону

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що поставить на голосування питання про своє звільнення з посади відразу після того, як підпише закон “Про функціонування української мови як державної” і будуть зібрані підписи за його відставку.

Про це спікер повідомив під час ранкового засідання парламенту в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я наголошую на тому, що ані на йоту цей процес не буде затримуватись. Збирайте підписи, колеги, і я вам обіцяю наступне: як тільки будуть зібрані необхідні підписи, я невідкладно поставлю це питання на голосування з одним нюансом – після того, коли я, як Голова Верховної Ради України, поставлю підпис під законом про українську мову. А це підпис уже незадовго”, – наголосив Парубій.

Спікер зазначив, що після того, як в Апарат ВР 23 квітня надійшла заява про збір підписів про його відкликання і відставку, він невідкладно дав доручення видати підписні листи.

Парубій також зауважив, що його здивувало те, що написано в заяві про його відкликання з посади.

“Виявляється, для вас епоха беззаконня, несправедливості, безнаказаності завершена. Це 5 років. Я хочу вам сказати, цих 5 років український парламент прийняв усі закони для прийняття безвізу, яким ви сьогодні користуєтесь. Цей парламент прийняв усі антикорупційні закони, цей парламент прийняв усі закони для захисту національної ідентичності, мови, культури і телебачення. Це, колеги, ваша епоха завершується, і завершилась давно. Ви нас не повернете в епоху пітьми і брехні”, – сказав Парубій.

Голова ВР також нагадав, як ухвалювалися закони “16 січня”, мовний закон Колесніченка-Ківалова, і наголосив, що до тієї епохи український парламент більше не повернеться.

“Завтра ми будемо приймати закон про мову демократично, відкрито, публічно, без бойовиків, зверніть увагу, як ви приймали Колесніченка-Ківалова закон, бо український парламент має проукраїнську більшість, працює і працювати буде”, – підкреслив Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат із групи “Партія “Відродження” Валерій Писаренко розпочав збір підписів за відставку Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

 

“Народний фронт” і БПП проти відставки спікера

Депутатські фракції «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка» висловилися на підтримку Голови Верховної Ради Андрія Парубія у зв’язку зі збором підписів щодо відставки спікера, ініційованого напередодні народним депутатом Валерієм Писаренком із депутатської групи “Партія “Відродження”.

Про це з трибуни парламенту заявив голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Наші вороги весь час марять реваншем – їхні козачки присутні тут у залі. Учора один з них заявив, що спробує нашкребти до 150 підписів народних депутатів за відкликання Андрія Парубія з посади голови українського парламенту… Реваншу не буде, і це вам точно гарантує фракція «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка». Андрій Парубій залишається на посаді Голови Верховної Ради, і до жовтня ми ухвалимо ще десятки необхідних для України законів», – сказав Бурбак.

Він наголосив, що «наявність Андрія Парубія на посаді спікера – це можливість не лише вберегти проукраїнську більшість до парламентських виборів, але і гарантія незмінності курсів держави національного і зовнішньополітичного, незмінності курсу на ЄС і НАТО».

При цьому Бурбак підкреслив, що будь-які спроби розпустити парламент у цей час є шкідливими і незаконними, адже Верховна Рада ухвалює важливі закони.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат із групи “Партія “Відродження” Валерій Писаренко розпочав збір підписів за відставку Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

 

Морський спецназ ЗСУ відпрацьовує ведення ближнього бою

Бійці 73-го морського центру спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України в рамках тренувань VBSS (visit, board, search and seizure) в складі абордажних груп відпрацьовують ведення ближнього бою (Close Quarter Battle, CQB).

Про це повідомляє прес-служба 73-го морського центру ЗСУ на офіційній сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Особливістю ближнього бою (CQB) на кораблях у трюмах є те, що він може відбуватись у приміщеннях без освітлення або в умовах, коли команда веде боротьбу за живучість корабля. У випадку розвідників морського центру місце дії – трюми кораблів, на яких відпрацьовуються дії в рамках тренувань VBSS (visit, board, search and seizure)”, – зазначається в повідомленні.

Сьогодній етап навчання є четвертою частиною тренувань на воді, розпочатих 12 квітня, в яких беруть участь бійці морського центру. Два тижні тому розвідники відпрацьовували висадку на судна з повітря з метою їх захоплення, що є однією з основних складових морських абордажних дій. А 17 квітня спецпризначенці навчались діям на воді із захоплення суден силами абордажних груп у рамках тренувань VBSS.

Як повідомлялося, 73-й морський центр спеціального призначення ЗСУ сформовано на базі 7-ї Окремої бригади спеціальних операцій. Морські спецпризначенці – це військова еліта держави, що складається з трьох складових компонентів – Морська компонента, Повітряно-десантна і Сухопутна.

Фото: 73 морський центр спеціального призначення

 

Насіров подав в суд на Кабмін через конкурс на керівника податкової

До Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) надійшла заява про забезпечення позову від Романа Насірова, у якій він просить заборонити Кабінету міністрів України приймати рішення про призначення керівника Податкової.

Про це інформує прес-служба суду – Укрінформ.

Зокрема, позивач просить суд до вирішення спору по суті зупинити дію розпорядження уряду «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної податкової служби» та заборонити КМУ приймати рішення про призначення на посаду голови Податкової Сергія Верланова або Сергія Петухова.

Як повідомляється, наразі судом вирішується питання щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову до подання відповідного позову до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Згідно з частиною 2 статті 150 КАСУ, забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи.

У прес-службі нагадують, що раніше суд розглянув заяву про забезпечення позову народного депутата Андрія Антонищака щодо зупинення дії розпорядження уряду про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади голови Митниці.

Суд, зокрема, задовольнив відповідну заяву і ухвалив – зупинити дію розпорядження Кабінету міністрів України «Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної митної служби» та заборонив Комісії з питань вищого корпусу державної служби вчиняти дії з проведення відповідного конкурсу на підставі зазначеного розпорядження Кабінету міністрів України.

 

Транзит газу через Україну є найбільш конкурентним маршрутом – Нафтогаз

Транзит газу українською газотранспортною системою (ГТС) є більш конкурентним, ніж газопроводами, які будуються Російською Федерацією.

Про це написав у Facebook НАК “Нафтогаз України” – Укрінформ.

“Транзит газу українською ГТС є більш конкурентним за всі газпромівські потоки, якщо всі працюватимуть в однакових умовах в європейському законодавчому полі. Тож чесна конкуренція – вирок для російських обхідних маршрутів. Північний потік-2 не має економічного сенсу, лише посилює позиції Газпрому на європейському ринку, надає Кремлю додаткові важелі у вирішені своїх політичних питань у Європі”, – повідомили у Нафтогазі.

У компанії відзначили, що якщо європейські споживачі стануть заручниками одного постачальника, це вже стане питанням національної безпеки.

“Як ми знаємо, Газпром полюбляє мову шантажу і легко може створити дефіцит газу. Днями європейці показали, що рівність і однакові умови роботи для всіх газопроводів та продавців газу – це реальність”, – написали у Нафтогазі.

У НАК нагадали, що за європейськими правилами продаж і транспортування газу не можуть перебувати під контролем однієї компанії. Тому Газпром має відмовитися від контролю над трубопроводами на території ЄС.

“Але в Кремлі вважають, що загальноєвропейські правила не для них і стверджують, що російський проект Nord Stream 2 має право на виняток. І якщо Європейська комісія не побачить винятковості цього проекту, то підуть до суду”, – відзначили у Нафтогазі.

Як повідомлялося, компанія, що стоїть за газопроводом Північний потік-2, погрожує подати до суду на ЄС, якщо їй не вдасться уникнути нових положень, які, за її словами, ставлять під загрозу мільярди євро, інвестовані в проект.

 

На Донеччині триває ремонт великого моста через Сіверський Донець

У Донецькій області у напрямку Святогірська триває ремонт великого моста через ріку Сіверський Донець, роботи вартістю 30,4 млн грн фінансуються із державного та обласного бюджетів.

Про це повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександр Куць на своїй сторінці Facebook – Укрінформ.

«Міст через річку Сіверський Донець у селищі Богородичне ремонтуємо середнім ремонтом… Роботи вартістю 30,4 млн грн фінансуються із державного та обласного бюджетів – зі спеціального та загального фондів», – написав очільник області.

За його словами, вже демонтовано старе мостове полотно, йде відновлення захисного шару залізобетонних елементів мосту і влаштування нових шарів дорожнього одягу (стічний трикутник, температурні шви, гідроізоляцію та асфальтобетонне покриття).

Крім того, в процесі ремонту будуть відновлені пішохідні тротуари, опори освітлення та системи водовідведення. А нове металеве бар’єрне огородження проїзної частини матиме обов’язкові компенсатори, які дозволять посилити утримуючу здатність огородження та підвищать рівень безпеки дорожнього руху.

«Оскільки міст є частиною автомобільної дороги загального користування державного значення Т-05-21/М-03/, то залишається відкритим для проїзду автомобілів та руху пішоходів по одній смузі та одній пішохідній зоні відповідно», – додав Куць.

 

Антикорупційний комітет ВР розглядає ефективність роботи Ситника і Холодницького

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький і директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник беруть участь у слуханнях у Комітеті Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

Тема слухань: «Підсумки 4-х років роботи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури: аналіз ефективності і подальша стратегія боротьби з корупцією», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є сьогодні запрошений голова НАБУ Артем Ситник, у нас сьогодні є запрошений голова САП Назар Холодницький та інші члени цих підрозділів боротьби з корупцією”, – сказав перший заступник голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Юрій Савчук.

Він також додав, що на слухання були запрошені аудитори НАБУ Володимир Василенко, Михайло Буроменський, Павло Жебрівський і перший заступник директора ДБР Ольга Варченко, однак вони не з’явилися.

 

Жодного виправдувального вироку у справах НАБУ не було – Ситник

Жодного виправдувального вироку у справах, які розслідувало Національне антикорупційне бюро України і які були направлені до судів, немає.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогоднішній день із грудня 2015 року, коли було зареєстровано перше кримінальне провадження, жодного виправдувального вироку у справах, які скеровувалися до суду, винесено не було”, – сказав Ситник.

Водночас він відзначив, що фактично є лише одна справа, розслідувана НАБУ, яка швидко слухається в суді, – це справа, фігурантом якої є мер Одеси Геннадій Труханов (щодо заводу “Краян” – ред.).

Також він підкреслив, що зараз у роботі детективів знаходиться 720 кримінальних проваджень, до відповідальності притягуються майже півтисячі осіб.

Директор НАБУ уточнив, що серед держпідприємств, щодо яких у НАБУ здійснює розслідування, – це ДП “Запоріжжяобленерго”, Адміністрація морських портів України, Укрзалізниця, Укргазвидобування і багато інших.

Окремо він зазначив, що не НАБУ вирішує, винувата особа чи ні, а суд вирішує питання винуватості чи невинуватості особи.

 

Холодницький сказав, коли скоригує обвинувачення Труханову

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький планує погодити скориговане обвинувачення стосовно мера Одеси Геннадія Труханова після того, як вийде з відпустки.

Про це він казав на засіданні парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Справа Труханова дуже швидко слухається, надзвичайно швидко, просто блискавично. Але прокурори не встигають за такою швидкістю суду, оскільки виникла необхідність щодо зміни обвинувачення. Я, як керівник САП, повинен її погодити і буду погоджувати рівно стільки, скільки мені потрібно часу , щоб вивчити нове обвинувачення”, – сказав Холодницький.

За його словами, це обвинувачення міститься на 400 сторінках. “Я думаю, що найближчим часом, після мого виходу із найближчої відпустки, обов’язково погоджу це обвинувачення”, – сказав керівник САП.

Водночас він наголосив, що було б добре, якби ця справа , як і багато інших, розглядалася в антикорупційному суді.

Як повідомляв Укрінформ, 22 квітня колегія Малиновського райсуду Одеси під головуванням Сергія Черевка ухвалила рішення втретє відкласти слухання “справи Труханова”. Це пов’язано з неготовністю САП надати для розгляду учасникам процесу скоригований обвинувальний акт. Група прокурорів напередодні подала змінений обсяг обвинувачення фігурантам провадження, але керівник САП Назар Холодницький не встиг до 22 квітня розглянути й затвердити скоригований акт.

Як повідомлялося, 9 квітня прокурор САП Максим Кравченко звернувся з клопотанням до колегії суддів Малиновського райсуду про надання змоги у 3-тижневий термін змінити обсяг обвинувачення восьми фігурантам справи. Але суд вирішив задовольнити його частково – відклав лише на тиждень слухання справи, призначивши наступне засідання на вівторок, 16 квітня.

Однак після тижневої перерви у процесі прокурори САП, які мали змінити обсяг обвинувачення, до суду не з’явилися. І колегія суддів перенесла засідання за клопотанням керівника САП Холодницького на 22 квітня.

За даними слідства, мер Одеси Геннадій Труханов і декілька посадовців міськради та підприємців протягом липня-грудня 2016 року заволоділи значними коштами місцевого бюджету при придбанні за завищеною ціною – 185 мільйонів гривень – будівлі збанкрутілого одеського заводу “Краян”. Встановлено, що ринкова ціна об’єкта нерухомості становила 92 мільйони гривень, а незадовго до придбання мерією будівлі «Краяна» її було придбано за 11,5 мільйона гривень.

 

Нацбанк планує розширити канали продажу власної нумізматичної продукції

Національний банк України із 21 травня 2019 року планує розпочати продаж частини тиражів пам’ятних монет під час електронних біржових аукціонів на майданчику Універсальної товарної біржі “Контрактовий дім УМВБ”.

Про це повідомляє прес-служба НБУ – Укрінформ.

“Національний банк має намір розширити канали продажу власної нумізматичної продукції. Для цього регулятор планує продавати частину тиражів пам’ятних монет під час електронних біржових аукціонів на майданчику Універсальної товарної біржі “Контрактовий дім УМВБ” (далі – аукціон)”, – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що рішення про часткову реалізацію пам’ятних монет на аукціонах ухвалено для ефективного розвитку ринку нумізматичної продукції та збільшення можливостей придбати нумізматичну продукцію для широкого загалу, водночас зберігаючи існуючі канали її реалізації.

Під час першого такого аукціону Національний банк запропонує для продажу пам’ятні монети “Мгарський Спасо-Преображенський монастир”: 100 срібних монет (з футлярами), 1500 монет із нейзильберу.

Аукціон із продажу пам’ятних монет “Мгарський Спасо-Преображенський монастир” планується провести 21 травня 2019 року об 11:00 на майданчику Універсальної товарній біржі “Контрактовий дім УМВБ”.

Зокрема, під час цього аукціону лотом вважатиметься: для монет зі срібла – 10 монет; для монет із нейзильберу – 100 монет, початкова ціна встановлюватиметься на рівні роздрібних цін Національного банку на день проведення аукціону. Ціна кожного наступного лоту дорівнюватиме розміру початкової ціни плюс один крок (крок ціни на монети зі срібла становитиме 500,00 грн; на монети із нейзильберу – 300,00 грн).

Як відомо, Національний банк з 2005 року співпрацює з Універсальною товарною біржею “Контрактовий дім УМВБ”. На її публічних аукціонах у 2016 – 2019 роках відбувалася реалізація усього тиражу золотих пам’ятних монет “25 років незалежності України”, а також продаж оптових партій нерозрізаних аркушів банкнот гривні.

 

Український школяр здобув “золото” на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів

Четверо учнів з Києва стали переможцями Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів INFOMATRIX-2019 в галузі програмування, апаратного управління, комп’ютерного мистецтва, короткометражних фільмів та робототехніки, який відбувався з 20 по 24 квітня в Бухаресті.

Про це повідомляє Київська Мала академія наук – Укрінформ.

“Чотири юних киянини стали переможцями Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів INFOMATRIX-2019 в галузі програмування, апаратного управління, комп’ютерного мистецтва, короткометражних фільмів та робототехніки, учасниками якого є конкурсанти з 46 країн світу”, – йдеться у повідомленні.

Золоту медаль у категорії “Апаратне управління” завоював Сергій Лисін, учень 10 класу Політехнічного ліцею Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” м. Києва, вихованець КПНЗ “Київська Мала академія наук учнівської молоді” (відділення технічних наук) з авторською розробкою “Автономний робот-помічник із голосовим керуванням”.

Срібною медаллю у категорії “Програмування” було відзначено Леонтія Мойсеєнка, студента ІІ курсу Державного навчального закладу “Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою”, вихованця КПНЗ “Київська Мала академія наук учнівської молоді” (відділення “Київ-столиця”), з авторською розробкою Virtual Platform “Renewable Energy Systems.

Бронзові медалі отримали: у категорії «Короткометражний фільм» – Олексій Бобро, студент ІІ курсу Державного навчального закладу «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», вихованець КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» (відділення «Київ-столиця»), з авторською розробкою «Розмальований»;

У категорії «Роботи»: Drone racing: Павло Грицюк, студент ІІ курсу Державного навчального закладу «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою», вихованець КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» (відділення «Київ-столиця»), з авторською розробкою «DRONE-1».

 

Інфраструктурна субвенція дає змогу громадам швидше ставати «на ноги» – Мінрегіон

Інфраструктурна субвенція стимулює громади до розширення. За три останні роки ОТГ реалізували 6 380 проектів за кошти інфраструктурної субвенції, які дозволили вирішити проблеми, що не вирішувалися десятиліттями.

Про це сказав перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, повідомляє портал “Децентралізація” – Укрінформ.

«За три роки об’єднані громади реалізували 6380 проектів саме за кошти інфраструктурної субвенції. Кошти пішли на вирішення тих проблем, які в селах і селищах не вирішувалися роками: на ремонти будівель шкіл, дитячих садків, амбулаторій і ФАПів, на будівництво і ремонт систем водозабезпечення і водовідведення, на заклади культури і спорту, на оновлення і будівництво доріг, закупівлю спеціалізованого транспорту, планування територій. Це далеко не повний перелік. Але за кожним з проектів стоїть щось набагато більше – якісніші послуги для людей в громадах, нові робочі місця і новий досвід того, що насправді все можливо зробити, якщо не боятися відповідальності», – сказав Негода.

Загалом з 2016 по 2019 рік включно уряд виділив для об’єднаних громад 6,5 млрд грн на розвиток інфраструктури на їх територіях – в 2016 році це був 1 млрд грн на 159 ОТГ, в 2017 році – 1,5 млрд грн на 367 ОТГ, у 2018 році – 1,9 млрд грн на 665 ОТГ.

За словами Негоди, інфраструктурна субвенція дає змогу громадам швидше ставати «на ноги» і навіть стимулює їх до розширення. Бо формула розподілу цих коштів враховує кількість сільського населення громади та площу її території. Чиновник нагадав, що є ще й інші інструменти реформи, які сприяють швидшому розвитку громад: фінансова децентралізація, міжмуніципальне співробітництво, передача земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ та інші.

«Громади досвідчені, і переконаний, вони вже мають готові проекти, що планують реалізувати за кошти субвенції, які уряд сьогодні розподілив. Хто новачок у цій справі, він має в кого повчитися. Зрештою закликаю і обласні державні адміністрації долучитися і допомогти громадам, особливо новоствореним, підготувати якісні проекти з тим, щоб громади встигли їх реалізувати в цьому році», – сказав Негода.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів розподілив 2,1 млрд грн інфраструктурної субвенції на формування інфраструктури 806 обʼєднаних територіальних громад у 2019 році. Саме така кількість громад перейшла цьогоріч на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Інфраструктурна субвенція розподіляється між ОТГ за формулою, яка враховує чисельність сільського населення громади та площу її території.

 

У Київському ЦРМС розповіли про функції префектів

Інститут префектів має на меті контроль за дотриманням законів та Конституції на місцевому рівні, та служить зв’язком між центральними органами влади та місцевим самоврядуванням.

Про це в ефірі Українського радіо сказав Олег Любімов, керівник Київського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону.

“Основна діяльність префекта на відповідній територїї – це загальний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування, не втручаючись в їхню господарську діяльність. Тобто рішення можуть приймати (місцеве самоврядування — ред.), головне, щоб ці рішення відповідали законам та Конституції України, і відповідали загальному напрямку стратегії розвитку держави. По суті, префекти мають не просто контролювати органи місцевого самоврядування, а бути опорою, бути зв’язковим між центральною державною владою, між центральними органами виконавчої влади та місцевим самоврядуванням”, – розповів Олег Любімов.

Він відзначив, що питання про зміну інституту голів районних та обласних державних адміністрацій поставало ще з 2005 року. Втім реальні перспективи з впровадження цього інституту з’явилися з початком реформи децентралізації і передачі повноважень і фінансового ресурсу органам місцевого самоврядування.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко мав намір ініціювати зміни до Конституції щодо ліквідації посад голів облдержадміністрацій та у продовження реформи децентралізації ввести інститут префектів.

Інститут префектів з’являється після набрання чинності змінами до Конституції щодо децентралізації та, відповідно, після ліквідації місцевих держадміністрацій, відповідно до законопроекту «Про префектів».

Основна мета запровадження – створення ефективного нагляду за конституційністю та законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Префекти є місцевим органом виконавчої влади, є державними службовцями, посада префекта не належить до політичних посад, не змінюється зі зміною Президента чи уряду, не залежить від місцевих політичних еліт.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно з Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Закарпатцям пояснили, як скористатись децентралізацією ще до створення ОТГ

Наразі на Закарпатті всього шість ОТГ. Ще п’ять громад пройшли процедуру об’єднання, але поки не отримали позитивні висновки від Закарпатської ОДА. Однак і для мешканців майбутніх і потенційних ОТГ реформа децентралізації дає чимало нових можливостей.

Про те, як отримати такі преференції ще до об’єднання в ОТГ йшлося на семінарі для голів потенційних об’єднаних громад, організованому Закарпатським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Реформа децентралізації в країні йде, і не можна залишатися осторонь, це загальмує розвиток громад, – сказав директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук. – Для потенційних ОТГ є також чимало можливостей, які дає реформа, зокрема, це створення ЦНАПів, розробка стратегій та проектного менеджменту”, – наголосив він.

За словами радника з питань муніципальних послуг Закарпатського ЦРМС Петра Рябоконя, на Закарпатті громади активно беруть участь у конкурсі на створення ЦНАПів за Програмою “U-LEAD з Європою”. Задача номер один — використати можливості та подати заявки.

“За цією програмою уже завершують створення двох ЦНАПів на Закарпатті — у місті Хуст та селищі Вільхівці. Також відібрано в конкурсі ще шість закарпатських громад, у чотирьох з них, очікуємо, ЦНАПи будуть відкриті восени. Мова про Перечин, Дубове, Чоп та Рахів”, – сказав Рябоконь.

З його слів, зараз подачі заявок готують ще шість громад Закарпаття — це Вишково, Берегово, Великий Березний, Баранинська та Полянська ОТГ, Колочава.

“До травня триває остання 4 фаза проекту створення ЦНАПів, де по Україні буде відібрано 150 заявок. Ті, кого не відібрали в минулі рази, можуть знову подаватися, також до процесу долучаємо інші громади. До слова, Департаментом економічного розвитку Закарпатської ОДА передбачено створення на Закарпатті понад 30 ЦНАПів”, – акцентував Рябоконь.

Другий напрямок розвитку потенційних громад до об’єднання — це розробка стратегій громад.

Як уточнив радник з питань регіонального розвитку Закарпатського ЦРМС Микола Сюсько, зараз йде розробка стратегій розвитку в місті Хуст та селищі Великий Березний.

“Розробка стратегії триває від 9 місяців до року і є дуже важливою для громади. По-перше, вона визначає пріоритетні проекти для громад, максимально залучає місцевий бізнес, громадські об’єднання, позитивно впливає на залучення інвестицій в громаду. Ну й наостанок, це важливий момент при поданні на грантові проекти транскордонного співробітництва та ДФРР”, – каже Сюсько.

Щодо участі в проектах транскордонного співробітництва та ДФРР, то в Закарпатському ЦРМС приділяють цьому особливу увагу. Зокрема, надають юридичну допомогу, консультують з приводу проектного менеджменту, допомагають правильно оформити заявку згідно критеріїв участі в проектах. У цьому році на Закарпатті заплановано багато семінарів з проектного менеджменту для громад області.

Як повідомив директор ЦРМС Іван Дем’янчук, у минулому році Закарпатським Центром було проведено понад сотню заходів (тренінги, семінари, виїзні консультації тощо), участь у них взяли понад три тисячі осіб.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно з Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

В Україні держпідтримку надаватимуть ще 4 підприємствам літакобудування

Кабінет міністрів додав чотири компанії до переліку підприємств літакобудування, яким передбачено надання державної підтримки.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі – Укрінформ.

“24 квітня Кабінет Міністрів ухвалив рішення щодо розширення та уточнення переліку підприємств галузі літакобудування, яким передбачено надання державної підтримки згідно з вимогами, визначеними Законом України “Про розвиток літакобудівної промисловості”, – йдеться у повідомленні.

Ухвалене урядом рішення передбачає включення до переліку суб’єктів літакобудування, яким передбачена державна підтримка, чотирьох підприємств: ТОВ “Науково-виробнича фірма “МС АВІА-ГРЕЙД”, ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Авіа», ТОВ «Вінницький авіаційний завод», ТОВ «Інспецпром». Це дозволить підприємствам, яких включено до Переліку, поповнити обігові кошти, залучити інвестиції з метою оновлення і модернізації основних фондів, а галузі в цілому зміцнити економічний потенціал.

Як повідомлялося, згідно із вимогами Закону “Про розвиток літакобудівної промисловості”, підприємства, що претендують на державну підтримку, повинні відповідати як мінімум двом із трьох вимог: здійснювати розробку, виробництво, ремонт авіаційної техніки та авіаційних двигунів, виконувати державне або оборонне замовлення на розробку, виробництво, ремонт авіаційної техніки та авіаційних двигунів та забезпечувати виконання Україною міжнародних зобов’язань з реалізації міжнародних контрактів з розробки, виробництва, ремонту авіаційної техніки та авіаційних двигунів.

 

Музичний фест має повернути Заліщикам статус європейського туристичного центру

Музичний фестиваль InStrum Fest Zalischyky, який у червні розпочнеться у Заліщиках на Тернопільщині, має на меті повернути місту його колишній статус – туристичного центру європейського рівня.

Про це повідомляють організатори на сторінці фестивалю в Facebook – Укрінформ.

“Фестиваль сучасної камерно-інструментальної та симфонічної музики, поезії та живопису триватиме з 29 до 30 червня. Заліщики ще декілька десятиліть тому були одним із ключових європейських туристичних центрів. Фестиваль Zalischyky InStrum Fest має на меті повернути місту його гідний статус на туристичній мапі України та світових культурних подій і туристичних напрямків”, – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що головні виконавці фестивалю – оркестр піаніста-віртуоза, володаря статусу Yamaha Artis Євгена Хмари, симфонічно-роковий оркестр Brevis, ROCKOKO – інструментальний гурт, що відносить себе до жанру симфонічного року, симфотроніки.

Також, серед учасників – Єгор Грушин, львівський композитор і піаніст, що створює та виконує музику у стилі “неокласики”, та Double Blast – чортківський кавер-дует, що поєднує класичну музику та поп-рок.

Окрім музичної програми організатори планують створити зону з інтерактивом для гостей, фотозону, діятимуть майстер-класи, літературний майданчик.

Під час фестивалю особливий акцент робитиметься на розвитку туристичного потенціалу місцевості та її промоції, пропонуватиметься відвідувачам не тільки культурний, але й привабливий для подорожей контент.

 

Українські вузи запрошують на день відкритих дверей абітурієнтів з Криму і Донбасу

Одинадцятого травня пройде День відкритих дверей в українських вищих навчальних закладах для абітурієнтів з анексованого Криму і окупованої частини Донецької та Луганської областей.

Про це в Facebook повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і ВПЛ України – Укрінформ.

“Запрошуємо абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та м.Севастополя, а також їх батьків відвідати Дні відкритих дверей у закладах вищої освіти України”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, День відкритих дверей проводять Донбаська державна машинобудівна академія (бульв. Машинобудівників, 39, 2-корпус, м. Краматорськ, Донецька область), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (просп. Центральний, 59 а, м.Сєверодонецьк, Луганська область), Херсонська державна морська академія (просп. Ушакова, 20, м. Херсон).

Абітурієнтам та особам, які їх супроводжуватимуть, можливе надання для тимчасового проживання у період з 10 по 12 травня кімнат у гуртожитках.

 

Уряд визначив порядок повернення майна депортованим

Кабінет міністрів визначив порядок повернення майна чи відшкодування його вартості депортованим особам або спадкоємцям таких осіб.

Відповідна постанова „Про затвердження Порядку повернення майна чи відшкодування його вартості депортованим особам або у разі їх смерті спадкоємцям таких осіб” ухвалена на засіданні уряду в середу, інформує Мінсоцполітики – Укрінформ.

“Постановою Кабінету міністрів України забезпечено належну реалізацію прав осіб, депортованих за національною ознакою, щодо отримання втрачених внаслідок депортації будинків і майна чи компенсації за їх втрату”, – ідеться в повідомленні.

Зокрема, ухваленою постановою визначено процедуру повернення депортованій особі або її спадкоємцям будівель та іншого майна, якщо будинок не зайнятий, а майно збереглося, вилучених внаслідок депортації, а в разі відсутності такої можливості – відшкодування їхньої вартості.

 

У Віденському Концертхаусі з успіхом пройшов український концерт

У легендарному Віденському Концертхаусі, де 100 років тому виступала Українська республіканська капела, з успіхом пройшов український концерт.

Захід відбувся у вівторок увечері в рамках відзначення Двостороннього року культури Україна-Австрії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

“Дуже тішить, що наш фестиваль UStream, “хайлайтом” якого і став сьогоднішній святковий концерт, з кожним роком виходить на все вищий рівень. Свідченням того є, в тому числі, те, що ми отримали грант від мерії Відня, генеральним спонсором виступає австрійський бізнес, і врешті-решт – визнання Української держави, адже нас підтримав в цьому році і новостворений Український інститут”, – заявила організатор UStream Олександра Саєнко.

Під час святкового вечора під назвою “Від традиції до модернізму. Музика з України і всього світу” пролунали твори європейських та українських композиторів, що, за задумкою організаторів, має підкреслити включеність української музичної культури в загальноєвропейську культуру.

Зокрема, поціновувачі високого змогли насолодитися музикою засновника українського музичного модернізму Бориса Лятошинського, прем’єрним виконанням циклу романсів, написаних спеціально для концерту композитором Мирославом Скориком.

“Мій твір, який називається “До музи “, написаний на слова львівського поета Богдана-Ігоря Антонича, який жив у 20-30 роки і був, як кажуть, декадентом, такого експресіоністського плану. За радянських часів його забороняли. У своїх чотирьох невеликих віршах він говорить про музу, про своє натхнення, яке часом появляється, часом зникає, і як складно з цим жити. Сьогоднішнє виконання цього циклу романсів мені дуже сподобалося”, – зазначив М.Скорик.

Виконували твори на сцені відомі українські виконавці, які прибули на концерт з 4 країн світу: оперна співачка Тетяна Мельниченко, піаніст Роман Лопатинський, скрипаль Михайло Захаров, віолончеліст Олексій Шадрін.

 

Фестиваль “Холодний Яр” змінить локацію

Всеукраїнський “Фестиваль нескореної Nації “Холодний Яр” цьогоріч відбудеться в селі Суботів Чигиринського району Черкаської області.

Як повідомляють організатори заходу на офіційній сторінці в Facebook, цього разу вони не змогли домовитися з власником землі в селі Грушківка в Холодному Яру, де впродовж попередніх чотирьох років проходив фестиваль – Укрінформ.

“Переїзд із Грушківки є болючим не лише для багатьох наших гостей, а й для організаторів. Грушківка уже стала рідним, комфортним і “намоленим” фестивальниками місцем. Проте, спокійним та мирним це місце здавалося лише іззовні. Ви не знаєте цього, але щороку фестиваль був під загрозою зриву. Все це через те, що частина землі, на якій ми проводили фестиваль, перебуває в оренді. Орендар неодноразово погрожував організаторам зірвати фестиваль. Проте щоразу надзусиллями нам вдавалося залагодити конфлікт. Проте не цього року”, – йдеться в повідомленні.

Нова локація фестивалю розташована на території Національного історико-культурного заповідника “Чигирин”, поблизу купальні “Віра, Надія, Любов та їх мати Софія” в Суботові.

“Чекаємо українців із всього світу на новій мальовничій, історичній та сакральній локації. В одній із колисок українського духу – в Суботові. Там, окрім самого фестивалю, вам буде цікаво відвідати резиденцію Богдана Хмельницького, три криниці з цілющою водою та чудодійні купальні. Неподалік – столиця Гетьманської України Чигирин”, – наголошують організатори.

Фестиваль нескореної нації “Холодний Яр” відбудеться 5-7 липня 2019 року, детальну програму заходу обіцяють оприлюднити незабаром.

 

Рада повинна зосередитись на євроінтеграційних законах — віце-прем’єр

Верховна Рада повинна зосередитись на ухваленні євроінтеграційних законів, попри внутрішньополітичні зміни в країні, бо ці законопроекти наблизять нашу країну до ЄС.

На цьому наголосила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час засідання КМУ, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

“З боку уряду ми будемо наполягати на тому, щоб законопроекти, які чекають розгляду у Верховній Раді, були підтримані українськими парламентаріями. Таким чином ми виконаємо зобов’язання перед нашими громадянами і продовжимо рух на зближення з ЄС”, – підкреслила віце-прем’єр-мінстр.

Вона нагадала, що нині відповідальність за продовження європейського та євроатлантичного курсу країни покладена, передусім, на Кабінет міністрів і парламент. Відтак, законодавці та міністри повинні неухильно виконувати взяті на себе зобов’язання.

“Наша послідовність та передбачуваність – принципово необхідні та важливі. Нам потрібно підтримувати серйозний зв’язок з ЄС та Північноатлантичним Альянсом і далі працювати над пріоритетами, які пов’язані з європейською інтеграцією”, – додала Климпуш-Цинцадзе.

Вона закликала колег зосередитись на виконанні Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ухваленої наприкінці минулого року. Документ містить перелік із 57 законопроектів, які мають бути розглянуті в парламенті упродовж двох років.

 

Чавушоглу пояснив, навіщо Туреччині російські С-400

Туреччина як країна-член НАТО ініціювала створення комісії, аби переконати НАТО у відсутності загрози від розміщення систем С-400 на її території.

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, повідомляє Haber Turk – Укрінформ.

«Давайте створимо комісію, комісію всередині НАТО, і хай вона оцінить загрози (від розміщення С-400 на території Туреччини – ред.)», – заявив Чавушоглу.

Він також наголосив на тому, що придбання Туреччиною у РФ ЗРК С-400 не тягне за собою жодних небезпек для системи оборони НАТО, тим більше, що російські системи вже розміщенні в безпосередній близькості до країн-учасниць.

Очільник МЗС також вказав на те, що Туреччина матиме контроль над системами, після того як вони будуть розміщені на її території.

«Ми маємо намір використовувати їх (ЗРК С-400 – ред.) виключно для нашого власного захисту. Вони перебуватимуть під нашим постійним контролем”, – сказав Чавушоглу.

Як відомо, нещодавно міністр казначейства та фінансів Туреччини Берат Альбайрак відвідав США, де провів переговори з президентом США Дональдом Трампом, в ході яких у т.ч. йшлося про намір Туреччини купити у Росії С-400. Вчора президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган анонсував свою можливу зустріч з президентом США Дональдом Трампом.

 

Валовий національний дохід України торік збільшився майже на 20% — Держстат

Валовий національний дохід України за минулий рік збільшився на 19,3% у порівнянні з 2017 роком.

Про це повідомляє Державна служба статистики України – Укрінформ

Згідно з уточненими даними Держстату, за минулий рік валовий національний дохід Українистановив 3,64 трлн грн, що на 19,3% більше, ніж за 2017 рік.

Як повідомлялось, за даними Держстату, у 2017 році валовий національний дохід становив 3,05 трлн грн, що на 29,2% більше, ніж у 2016 році.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

 

Куди звертатися, якщо у лікарні немає вакцини — роз’яснення МОЗ

З 24 квітня по 30 квітня триває всесвітній Тиждень імунізації. Міністерство охорони здоров’я підготувало 7 фактів про імунізацію.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“Світовий тиждень імунізації триває з 24 до 30 квітня. Цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров’я визнала відмову від вакцинації глобальною загрозою людству. Наразі в Україні є достатньо вакцин проти всіх 10 захворювань за Календарем, а колективного імунітету (коли вакциновані 95-97% населення) – немає проти жодного”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві сформулювали головні тези, які громадяни мають знати про вакцинацію і про реальні загрози життю у разі відмови від щеплень.

Факт 1: Вакцинація – це захист від 10 смертельно небезпечних хвороб

Гепатит В викликає вірус, який вражає печінку, призводить до розвитку цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті.

Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом, призводить до ураження легень, кісток, туберкульозного менінгіту, смерті.

Поліомієліт викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді — повітряно-крапельним шляхом, вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна.

Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання і можуть призвести до смерті.

Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання.

Правець передається при потраплянні в рани зараженого ґрунту, предметів (наприклад, цвяхів), проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток.

ХІБ-інфекція (гемофільна інфекція) передається повітряно-крапельним шляхом, у дітей від 5 років провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), “зараження” крові (сепсису).

Кір передається повітряно-крапельним шляхом, може призвести до запалення мозку (енцефаліту), ураження органу слуху, інвалідності, смерті.

Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечна при вагітності.

Епідемічний паротит (свинка) передається повітряно-крапельним шляхом, особливо небезпечний при вагітності, в рідких випадках може призвести до смерті.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисту від хвороб і важких ускладнень.

Факт 2: Терміни вакцинації, визначені Календарем, гарантують максимальний захист

Коли і з яким інтервалом вакцинуватись – визначено національним Календарем профілактичних щеплень.

Дотримання цих часових проміжків гарантує найкращий захист. Наприклад:

у перші дні життя немовлятам важливо отримати захист від туберкульозу, оскільки у випадку зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, який вражає мозкові оболонки; три дози проти гепатиту В, введені до 6 місяців, виробляють довічний імунітет; другу дозу вакцини КПК важливо ввести в 6 років, оскільки до цього часу послаблюється дія першої дози, що вводиться в 1 рік.

Факт 3: Дорослі теж мають вакцинуватись – кожні 10 років, безоплатно

За національним Календарем профілактичних щеплень усі дорослі повинні вакцинуватись від дифтерії і правця. Вакцини проти цих хвороб формують імунітет на 10 років, тому важливо регулярно (кожні 10 років) робити щеплення.

Якщо в дитинстві не вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

В усіх областях України є безоплатна і якісна вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена, яку застосовують для дорослих. Наразі зробити щеплення можна у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу (там, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри). З літа зробити щеплення можна буде у вашого лікаря-ФОП чи у приватному медзакладі, в якому ви обрали свого лікаря.

Факт 4: Безоплатно вакцинуватись можна у “державних” медзакладах, з літа 2019 року – також і в приватних.

Перші вакцини – від гепатиту В і туберкульозу – дитина отримує в 1 і 3-5 добу від народження. Дуже важливо вчасно отримати ці щеплення, тому їх зазвичай проводять пологових будинках. Поки – лише в “державних”, але уже з літа цього року їх робитимуть у приватних пологових будинках та неонатологічних центрах. Це буде абсолютно безоплатно: сюди постачатимуться вакцини, закуплені за державний кошт.

Усі вакцини за Календарем щеплень (ті, що закупила держава і для пацієнтів є безоплатними) – наразі роблять ЛИШЕ у комунальних закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Їх ще часто називають “державними”. Це ті заклади охорони здоров’я, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. З літа цього року ви зможете вакцинуватись самі або вакцинувати свою дитину у лікаря-ФОП чи приватній клініці – у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, з яким підписали декларацію.

Безоплатно вакцинуватись чи надолужити пропущені щеплення можуть: усі діти до 18 років – від усіх хвороб за Календарем (вакцинуватись можуть навіть ті діти, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані); дорослі – проти дифтерії і правця; дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, медики, освітяни, студенти – проти кору, паротиту і краснухи.

Усі інші вакцини, що НЕ входять до Календаря щеплень – рекомендовані. Це, наприклад, вакцини проти грипу чи вірусу папіломи людини. Їх не закуповує держава за кошти Держбюджету. Їх можна купити за власний кошт в аптеці чи приватній клініці і пройти вакцинацію – у свого лікаря безоплатно. Зверніть увагу: найчастіше вакцини потребують особливих умов температурного режиму, тому перед тим, як купувати вакцину, порадьтеся зі своїм лікарем.

Факт 5: Нині в Україні є абсолютно усі вакцини за Календарем

Переглянути список вакцин, які закуповує держава, і перевірити залишок вакцин у вашому регіоні можна у на сайті МОЗ.

Якщо у вашому медзакладі немає вакцини:

Зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини.

Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.

Якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться на гарячу лінію Уряду з номером телефону 1545.

Факт 6. Вакцини не викликають аутизм і не перевантажують імунітет

Вакцини для України за кошти Державного бюджету закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Вони якісні і ефективні, мають гарантію якості (прекваліфікацію) Всесвітньої організації охорони здоров’я і широко використовуються у різних країнах світу.

Водночас тема щеплень активно використовуються російськими тролями і ботами в інформаційній війні проти цілих держав. Але не лише боти розповсюджують інформацію, що підриває національну безпеку: це різного роду “експерти”, “лідери думок”, політики.

Один із найбільш поширених міфів про вакцинацію – те, що вакцини можуть викликати аутизм. Це неправда. Десятки наукових досліджень спростовують такий зв’язок. Нещодавно опублікували чергові дані масштабного дослідження в Данії: вакцинація проти кору, паротиту та краснухи не підвищує ризик аутизму, навпаки – вакциновані КПК діти мали на сім відсотків меншу ймовірність аутизму, ніж невакциновані.

Так само вакцини не перевантажують імунітет. Віруси у вакцинах настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи. А от природне інфікування певними вірусами, яке підтримують антивакцинатори, може ослабити імунну систему. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації.

Факт 7: Підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції – нормальні реакції організму на вакцину.

Такі реакції організму пов’язані з механізмом дії певних вакцин і здебільшого тривають протягом одного-двох днів.

Щоби сформувати оптимальну імунну відповідь на введені антигени (компоненти вакцини, до яких, власне, і формується імунітет), до вакцин додають спеціальні речовини-ад’юванти. Вони підсилюють місцеву реакцію та сприяють тому, щоби більше клітин крові зреагували на введену вакцину. Таким чином наш організм помічає введені антигени, що є у вакцині, і вступає з ними в активну взаємодію.

В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть.

Детальніше про вакцинацію можна дізнатися на сайті Міністерства охорони здоров’я.

 

Уряд погодив зміни щодо забезпечення підрозділів ДФС, які стримують агресію Росії

Кабінет міністрів України погодив проект закону щодо забезпечення матеріально-технічними засобами підрозділів Державної фіскальної служби, які залучаються для стримування збройної агресії Російської Федерації.

Таке рішення було схвалене на засідання уряду без обговорення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як зазначається у пояснювальній записці до цього документа, Закон “Про боротьбу з тероризмом” визначає ДФС одним із суб’єктів, який здійснює цю боротьбу. Організація боротьби з тероризмом та забезпечення її необхідними ресурсами — лежить на уряді. Проте законодавчими актами не передбачено повноважень КМУ затверджувати порядок визначення матеріально-технічних засобів для ДФС.

Реалізація цього проекту закону в разі ухвалення дасть змогу врегулювати питання компетенції органів державної влади у частині переліку матеріально-технічних засобів для ДФС та норм їх забезпечення.

Це не потребує додатково фінансування з державного бюджету.

Найближчим часом цей законопроект буде внесений на розгляд Верховної Ради України.

 

Рахункова палата провела аудит Нафтогазу і передала в ГПУ

Рахункова палата здійснила аудит НАК “Нафтогаз України” і невдовзі оприлюднить деталі перевірки.

Про це у коментарі журналістам сказав голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Аудит провели, матеріали передали в Генпрокуратуру», – сказав Пацкан.

Деталі перевірки він пообіцяв оприлюднити згодом.

Як повідомляв Укрінформ, Рахункова палата розпочала аудит НАК наприкінці листопада минулого року, однак компанія відмовилася надати доступ палаті до необхідних баз.

Метою аудиту було дослідити планування та своєчасність надходження дивідендів від Нафтогазу у бюджет. НАК заявив, що не допустив Рахункову палату через відсутність повноважень на здійснення такої перевірки.

У березні цього року Рахункова палата повторно заявила про проведення аудиту і пообіцяла надати звіт про порушення, якщо вони будуть виявлені.

Як відомо, у 2018 році НАК «Нафтогаз України» як окрема юридична особа отримала 13,6 млрд гривень чистого прибутку; фінансові результати підтверджено незалежним аудитором – ПрАТ «Делойт енд Туш ЮСК».

Фінансову звітність Нафтогазу як окремої юридичної особи можна побачити за посиланням.

За інформацією Нафтогазу, незалежний аудитор також завершив перевірку консолідованої фінансової звітності Нафтогазу як групи. Її обіцяють незабаром опублікувати разом із річним звітом Нафтогазу за 2018 рік.

 

Закон про нову класифікацію кримінальних порушень опублікував “Голос України”

Закон про нову класифікацію кримінальних порушень, зокрема про введення кримінальних проступків, опублікований в офіційному парламентському виданні “Голос України”.

Про це повідомляє прес-служба МВС – Укрінформ

“Закон про нову класифікацію кримінальних порушень, зокрема про введення кримінальних проступків, опублікований в офіційному парламентському виданні “Голос України”. Він вступить в силу з 1 січня 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Так, у МВС пояснюють, що кримінальний проступок є діянням (дією чи бездіяльністю), за вчинення якого передбачене покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Водночас злочини поділяються залежно від строку покарання у вигляді позбавлення волі та розміру штрафу: тяжкі та особливо тяжкі.

Також закон вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком (покарання – штраф 17-34 тисяч гривень і заборона керувати до трьох років; а при повторному порушенні – до 51 тисячі гривень із забороною керувати від 2 до 3 років).

“До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо”, – додали у відомстві.

Як раніше зазначав заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, закон про кримінальні проступки дозволить розслідувати нетяжкі злочини за спрощенню процедурою, що значно розвантажить слідчих.

“До прийняття цього закону лише слідчі здійснювали досудове розслідування за всіма заявами та повідомленнями, в яких містяться відомості про кримінальні правопорушення. Після введення поняття «кримінального проступку» та спрощеної процедури його розслідування слідчі зможуть сконцентруватися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів”, – наголосили у МВС.

У відомстві поінформували, що проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі – службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції.

Так, розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках у строк до одного місяця.

Згідно з законом, прокурор зобов’язаний не пізніше трьох днів після отримання повідомлення про підозру особі разом із матеріалами дізнання (а якщо затримали нетверезого підозрюваного – впродовж 24 годин) або закрити кримінальне провадження, або повернути матеріали дізнавачу і подовжити строк дізнання, або звернутися до суду з обвинувальним актом, а при ознаках скоєння злочину направити провадження для проведення досудового слідства.

У свою чергу, суд, отримавши обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку, має протягом 5 днів або у разі затримання підозрюваного у визначенні строки затримання призначити судовий розгляд.

“Якщо обвинувачений не оспорює встановлені обставини порушення і згоден з розглядом обвинувального акта, суд розглядає обвинувальний акт без розгляду у судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження”, – уточнили у МВС.

З повним текстом закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” можна ознайомитись за посиланням.

 

Уряд виділив 2,1 мільярда на підтримку ОТГ

Кабінет міністрів затвердив виділення 2,1 мільярда гривень субвенції з Держбюджету об’єднаним територіальним громадам.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду 24 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми сьогодні затверджуємо 2,1 мільярда гривень субвенції на об’єднані територіальні громади. Йдеться про тисячі об’єктів, які будуть відремонтовані, побудовані, в тому числі і місцеві дороги, школи, садочки, амбулаторії – все те, що для громад, які об’єдналися, є відповідним пріоритетом», – сказав Гройсман.

За його словами, наразі 70% українців користуються перевагами децентралізації.

«Об’єднані територіальні громади за 2016-2018 роки отримали можливість будівництва, реконструкції, оновлення 6380 проектів – це дороги, школи, садочки, площі, сквери, транспорт», – зауважив Гройсман.

Він наголосив, що завдання влади забезпечити, аби реформа децентралізації охопила Україну на 100%.

 

Доступні ліки: Нацслужба здоров’я розпочала виплати аптекам

Національна служба здоров’я Україна (НСЗУ) розпочала перші виплати аптечним закладам за договором на участь в оновленій урядовій програмі реімбурсації “Доступні ліки”.

Про це Укрінформу заявив голова НСЗУ Олег Петренко.

“Оновлена програма “Доступні ліки” працює лише три тижні. Запровадження нових для України електронних інструментів потребує часу та зусиль, але електронний рецепт вже став реальністю. Електронна система охорони здоров’я має весь необхідний функціонал, НСЗУ готова відшкодовувати вартість лікарських засобів, які відпускаються за електронними рецептами в програмі “Доступні ліки”. І перші оплати, які сьогодні надійшли в аптечні заклади, підтверджують цю готовність”, – сказав Петренко.

Він наголосив, що Національна служба здоров’я робить максимум зусиль, щоб всі аптечні заклади, які уклали договір на участь в програмі реімбурсації, могли повноцінно працювати за програмою.

“Загалом, 7 805 608 грн отримали 309 аптечних закладів – юридичних осіб. Найбільші виплати за договором з НСЗУ направлені: у розмірі 615 198 грн – до аптечного закладу, зареєстрованого у Вінницькій області, у розмірі 343 138 грн – до аптечного закладу, зареєстрованого на Львівщині, понад 200 тис. грн – до аптечних закладів, зареєстрованих у Миколаївській, Харківській та Закарпатській областях”, – повідомив Петренко.

Також у прес-службі НСЗУ поінформували, що станом на 24 квітня за програмою реімбурсації “Доступні ліки” НСЗУ уклала договори з 903 аптечними закладами – юридичною особою.

“6 238 точок відпуску ліків за електронними рецептами зголосилися взяти участь у програмі. Серед них – 82,5% – приватних аптечних закладів, 11,6% – комунальні, 5,9% – ФОП. 2 435 аптек уже відпускають ліки за електронним рецептом. На 24 квітня виписано 979 163 електронних рецептів, відпущено – 563 410. Найбільш активно виписують електронні рецепти на “Доступні ліки” на Дніпропетровщині (130 711), Харківщині (75 200) та місті Києві (72 388). За кількістю відпущених лікарських засобів за електронними рецептами лідирує Дніпропетровська (70 952), Харківська (45 888) та Львівська (44 317) області”, – повідомили у НСЗУ.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 квітня урядова програма реімбурсації “Доступні ліки” перейшла в адміністрування НСЗУ і стала працювати за новими правилами. Лікарські засоби за програмою відпускаються лише за електронними рецептами. А виписує їх лікар первинки, з яким пацієнт підписав декларацію. Отримати необхідні лікарські засоби пацієнт може у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, незалежно від свого місця проживання чи прописки.

 

Уряд погодив зміни до закону про Фонд держмайна

Кабінет міністрів погодив проект закону про внесення змін до Закону України “Про Фонд державного майна України”.

Таке рішення було схвалене на засіданні уряду без обговорення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законопроект передбачає внесення змін до цього закону у частині приведення його у відповідність до норм п.12 ч.1 ст 85 Конституції України, зміни до закону про Кабінет Міністрів , а також про центральні органи виконавчої влади ( у частині призначення та звільнення керівництва ФДМ).

Найближчим часом цей законопроект буде внесений на розгляд Верховної Ради України.

 

Суд не зміг заборонити Авакову залишатись на посту — немає підстав

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у забезпеченні позову щодо заборони міністру внутрішніх справ Арсену Авакову виконувати повноваження.

Про це інформує прес-служба суду – Укрінформ

“Суд ухвалив рішення – відмовити у задоволенні заяви про забезпечення позову, оскільки суд дійшов висновку про її необґрунтованість та про відсутність підстав для задоволення, адже вимоги щодо забезпечення позову є передчасними”, – ідеться в повідомленні.

На думку суду, без розгляду справи по суті з встановленням усіх фактичних обставин справи та дослідженням доказів, що мають значення для вирішення цієї справи, неможливо в даному випадку забезпечити позов.

Водночас, в ухвалі про відмову у забезпеченні позову зазначено, що за жодних умов заходи забезпечення не можуть бути використані як санкція для відповідача або як спосіб примусити його діяти певним чином під загрозою заподіяння збитків шляхом вжиття заходів забезпечення позову.

Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо не подання до Верховної Ради України подання про звільнення очільника МВС.

Зокрема, позивач просив суд визнати дії Авакова протиправними відносно положень ст. 7 закону України «Про Кабінет Міністрів України», які стосуються вимог до членів уряду, а також визнати протиправною бездіяльність Прем`єр-міністра щодо нездійснення контролю за діяльністю очільника МВС і зобов’язати його внести до ВР подання про звільнення Авакова.

На порталі Судова влада України зазначено, що позов надійшов до суду 5 березня 2019 року від Олени Халагєри.

 

Тестування інтернету речей: нацкомісія пропонує заходи безпеки

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) запропонувала заходи для уникнення ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна при тестуванні технології інтернету речей для підвищення безпеки на дорогах.

Про це повідомляється на сайті НКРЗІ – Укрінформ.

“В межах реалізації пілотного проекту для Міністерства інфраструктури України «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку IoT LTE B3 на мережі оператора зв’язку ПрАТ «ВФ Україна», Комісія запропонувала Заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я та безпеки людей, домашніх тварин та майна, за умови яких можлива демонстрація радіообладнання ТОВ «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна»”, – йдеться у повідомленні.

Також НКРЗІ рекомендує компанії «Нокіа Солюшнз енд Нетворкс Україна» за результатами демонстрації радіообладнання направити до НКРЗІ письмовий звіт.

Як повідомлялося, тестування технології інтернету речей для підвищення безпеки на дорогах з демонстрацією відповідного радіообладнання триватиме з 25 квітня до 25 червня 2019 року. Воно буде реалізовуватися на 21 кілометрі Дніпровського шосе. Протягом двох місяців тестуватиметься технологія інтернету речей на дорозі за допомогою мережі LTE (4G). А вже з другого півріччя 2019 року — за допомогою зв’язку 5G.

 

У Світовому банку пояснили як поліпшити управління земельними ресурсами в Україні

У Світовому банку вважають, що основними інструментами для підвищення ефективності управління земельними ресурсами є: повний і коректний облік земель, прозорість даних та аналіз фактичного використання земель, а також захист прав власників.

Про це йдеться в прес-релізі Світового банку за підсумками Міжнародної конференції «Ефективне управління земельними ресурсами як передумова розвитку України», що є в розпорядженні Укрінформу.

“Інструментами для підвищення ефективності управління земельними ресурсами є: повний і коректний облік земель, прозорість даних та аналіз фактичного використання земель та можливостей, захист прав власників”, – йдеться в повідомленні.

На думку Світового банку, застосування цих інструментів дозволить збільшити економічну віддачу від земель та підвищити добробут як громадян – власників землі, так і місцевих громад, і держави в цілому.

За відсутності цих інструментів та з урахуванням того, що близько 80% державних та комунальних земель не зареєстровано у Державному земельному кадастрі, територіальні громади, у тому числі новостворені ОТГ, не мають повної інформації про переданий їм державою ресурс (станом на зараз це 1,5 млн га), а часто і достатніх знань, як ефективно розпоряджатися цим активом. Це значно зменшує їхні можливості використовувати земельні ресурси для зміцнення фінансової спроможності громад.

Без ефективних інструментів управління земельними ресурсами близько 10,5 млн га сільгоспземель у власності держави та територіальних громад стають «мертвим вантажем» для державного та місцевих бюджетів та часто – джерелом корупції.

Аби допомогти уряду України із впровадженням інструментів ефективного управління земельними ресурсами, Світовий банк та ЄС фінансують Програму «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами» (Land Transparency).

 

За продуктивністю агросектору Україна відстає від розвинених країн — Данилишин

Незважаючи на досягнуті успіхи, Україна відстає від розвинених країн за рівнем продуктивності праці у сільському господарстві.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин за підсумками засідання Ради – Укрінформ.

“В середньостроковій перспективі українське сільське господарство, що стало ключовою галуззю економіки країни, потребує серйозної уваги. Незважаючи на досягнуті успіхи, Україна відстає від розвинених країн за рівнем продуктивності праці в сільському господарстві внаслідок деіндустріалізації аграрного виробництва, не найвищої врожайності сільгоспкультур, надлишкової зайнятості, нераціональної організації виробництва”, – написав Данилишин.

Він зазначив, що Україна має в своєму розпорядженні 30% світового чорнозему. Це надзвичайно сильна відправна точка для подальшого розвитку сільського господарства. Воно як і раніше буде однією з найважливіших галузей української економіки. Причому, сектори, які пов’язані із сільськогосподарською галуззю — переробка, торгівля, постачання сировини — теж мають великий потенціал. Зернових, впевнений голова Ради Нацбанку, може вироблятися більше, ніж зараз, зокрема за рахунок підвищення врожайності, якість врожаю теж необхідно підвищити. За виробництвом соняшнику Україна посідає перше місце в світі, як і по експорту соняшникової олії, але ці позиції треба утримати.

Щоб залишатися конкурентоспроможними і розвиватися, українське сільське господарство, пише Данилишин, потребує розвитку інфраструктури, проведення досліджень, розробок та інновацій. Інновації він розділяє на три групи: організаційно-технічні, фінансово-логістичні та виробничі.

Окрім цього, підтримка дрібних фермерських господарств, на його думку, повинна бути найважливішою частиною стратегії розвитку сільського господарства України, оскільки ці господарства мають таку потенційну перевагу, як мобільність і адаптивність.

Втім, Данилишин вважає, що у перспективі потрібно переглядати ставлення до бюджетної підтримки галузі. На його думку, Україні потрібно вивчати і впроваджувати досвід організації агробізнесу в США і країнах Південної Америки, де дійсно працює бізнес, а не дотаційна модель, як у більшості європейських країн.

“Нарешті, необхідно вирішення принципового питання — сільгоспвиробникам необхідно забезпечити доступ до земельного ринку з прозорими правилами гри”, – підкреслив голова Ради НБУ.

Данилишин нагадав, що нинішнє становище українського сільського господарства дає йому шанси для закріплення лідируючих позицій в світі.

“До 2050 року населення Землі досягне 9 мільярдів чоловік, і Україна повинна бути ключовим гравцем у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки”, – наголосив він.

 

У МЗС назвали парадоксом намір Nord Stream 2 судитися з ЄС через газову директиву

У Міністерстві закордонних справ України вважають парадоксом погрози компанії-будівника “Північного потоку-2” судитися з ЄС через зміни до газової директиви на тлі ігнорування рішення Стокгольмського арбітражу стосовно боргу перед Україною.

Про це написала у Facebook заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль – Укрінформ.

“Компанія “Північний потік-2” судиться з ЄС через зміни до газової директиви, бо директива шкодить «інвестиціям» в побудову газопроводу… Парадокс. Бо до правосуддя апелює той, хто його ігнорує. Власник “Північного потоку-2” – Газпром – вперто вимагає від нас вибачити і забути про їхній борг за Стокгольмським арбітражем. А власник “Газпрому” – держава РФ – ігнорує наказ Міжнародного Суду ООН щодо відновлення роботи Меджлісу”, – написала Зеркаль.

Другим парадоксом, за її словами, є те, що компанія-будівник “Північного потоку-2” підтвердила своїм позовом, що після зміни Газової директиви не може завершити будівництво газопроводу без реорганізації у відповідності до права ЄС.

Зеркаль акцентувала, що “Північний потік-2” “як чорт ладану” боїться прозорих правил ЄС, бо, по суті, транспортування ним газу без дотримання правил є “звичайною контрабандою”.

У цьому контексті вона нагадала, що саме тому українська сторона так активно агітувала за поширення права ЄС на всі маршрути транспортування російського газу до Європи.

“В однакових європейських правових умовах стає зрозуміло, що українська газотранспортна система є найбільш вигідним маршрутом транспортування газу до ЄС. З цією метою було оновлено додаток XXVII до Угоди про асоціацію. Він підтверджує, що в Україні діють норми енергетичного права ЄС”, – підкреслила заступник міністра.

Вона зауважила, що до ідеї того, що за допомогою права ЄС можна зупинити лобістську машину “Північного потоку-2” і захистити інтереси України, багато хто ставився скептично.

“Але практика засвідчує, що системна і рутинна робота дозволяє добитися більшого, ніж голосні заяви та вимоги… У травні ми продовжимо тристоронні переговори з ЄС і РФ. А капітулювати перед РФ і благати про ефемерні знижки на газ на кабальних умовах наразі можуть лише люди, які переслідують власні шкурні інтереси”, – переконана Зеркаль.

Як повідомлялося, компанія, що стоїть за газопроводом “Північний потік 2”, погрожує подати до Суду ЄС, якщо їй не вдасться уникнути нових положень, які, за її словами, ставлять під загрозу мільярди євро, інвестовані в проект. Зокрема, виконавчий директор Nord Stream 2 Матіас Варніг написав у листі до президента Європейської комісії Жан-Клода Юнкера, що, якщо трубопровід не матиме права на відступ від нових газових правил, “цей захід буде дискримінаційним стосовно Nord Stream 2 як до інвестора”.

 

Референдум у Єгипті: діючий президент зможе керувати країною до 2030

На референдумі у Єгипті громадяни більшістю голосів підтримали зміни до конституції, які передбачають розширення повноважень президента Абделя Фаттаха ас-Сісі.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Згідно з оприлюдненими ввечері вівторка, 23 квітня, результатами триденного референдуму близько 89 відсотків тих, хто проголосував, схвалили збільшення повноважень чинного глави держави”, – йдеться у повідомленні.

Водночас зазначається, що 11 відсотків учасників референдуму проголосували проти додаткових повноважень для ас-Сісі.

За даними глави Національної виборчої комісії Лашина Ібрагіма, явка на референдумі становила понад 44 відсотки. Загалом у Єгипті право голосу мають близько 62 мільйонів громадян.

Глава відомства також наголосив на “демократичному” характері волевиявлення.

Натомість представники правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) вказали на “невільні й протиправні умови” під час проведення референдуму. Правозахисники також висловили побоювання щодо подальшого погіршення ситуації з правами людини в країні. У HRW переконані, що зміни до конституції за результатами волевиявлення лише “посилять утиски” та призведуть до ще більшого авторитаризму у країні.

Сам ас-Сісі у Twitter подякував громадянам за довіру та підтримку.

Схвалені парламентом поправки вносяться до майже 20 статей Основного закону Єгипту. Серед іншого передбачається збільшення терміну президентства з чотирьох до шести років. Тобто, нинішній термін 64-річного ас-Сісі завершиться 2024 року. Крім того, нововведення дозволяють чинному президентові висувати свою кандидатуру на виборах і на третій термін. Потенційно це дозволить ас-Сісі очолювати країну до 2030 року. Крім того, зросте й вплив президента на сферу юстиції.

Більш того, зміни до конституції значно розширюють повноваження військових. Приміром, відтепер цивільні громадяни можуть постати перед військовими трибуналами.

Як відомо, 2013 року армія на чолі з ас-Сісі повалила першого демократично обраного президента Єгипту – ісламіста Мухаммеда Мурсі. Наступного року ас-Сісі обрали президентом. Тоді за нього проголосувало понад 90 відсотків виборців. Приблизно з таким самим результатом ас-Сісі переобрали 2018 року.

 

СКУ відстежує дезінформацію про Україну у 28 країнах

Світовий конгрес українців здійснює медіамоніторинг у 28 країнах світу на наявність дезінформації про Україну в період виборчого процесу.

Про це розповів на брифінгу голова Місії СКУ Євген Чолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Місія СКУ зі спостереження за виборами 2019 року в Україні мала 122 довгострокових спостерігачів, які здійснюють медіамоніторинг 15 мовами від 4 березня на наявність дезінформації щодо України загалом та щодо виборів у 28 країнах світу”, – зазначив він.

Чолій відмітив, що медіамоніторинг проходив у Австралії, Азербайджані, Аргентині, Бельгії. Бразилії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, Латвії, Лівані, Мозамбіку, Молдові, Німеччині, ОАЕ, Польщі, Португалії, Сербії, Словаччині, Великобританії, США, Україні, Франції, Хорватії, Чехії та Швейцарії.

“Місія СКУ також зареєструвала у ЦВК 249 короткотермінових спостерігачів з 33 країн світу. Вони спостерігали за виборчим процесом в Україні, а також у дипмісіях України у 25 країнах світу під час двох турів президентських виборів. Місія СКУ оприлюднила свої попередні висновки і готує заключний звіт, який вийде через 8 тижнів після виборів”, – зазначив він.

Голова місії СКУ наголосив, що усі довгострокові спостерігачі попередньо пройшли спеціальний тренінг з дослідження особливостей медіасередовища у виборчий період.

Медіамоніторинг відбувався впродовж двох етапів – спочатку медіаспостерігачі на щотижневій основі надавали онлайн-звіти, надсилаючи базову інформацію про сумнівні новини та аналітику з елементами дезінформації. У другому етапі команда експертів аналізує цю інформацію та складає висновки.

Чолій наголосив, що Місія СКУ та її волонтери поставили перед собою завдання визначити ступінь дезінформації в різних країнах щодо України та її народу.

“Місія СКУ вважає, що дезінформація є важливим інструментом в арсеналі гібридної агресії РФ проти України. По всьому світу у різних медіа прослідковується низка дезінформаційних тематик, декотрі пов’язані з виборами, інші – зі спроможностями України як незалежної держави. І хоча робота спостерігачів продовжується, місія СКУ підтверджує розповсюдженість дезінформації про Україну загалом та про президентські вибори зокрема”, – сказав Чолій.

Він також відмітив, що через 8 тижнів Місія СКУ презентуватиме усі свої висновки після медіамоніторингу у заключному звіті.

 

Штучний інтелект упізнаватиме посттравматичний синдром за голосом

Вчені з Медичної школи університету Нью-Йорка розробили комп’ютерну програму, яка може допомогти діагностувати посттравматичний синдром у військових ветеранів завдяки аналізу їх голосу.

Про це повідомляє портал EurekAlert із посиланням на результати дослідження, які були опубліковані в журналі Depression and Anxiety – Укрінформ.

“Спеціально розроблена комп’ютерна програма може допомогти діагностувати посттравматичний синдром у ветеранів завдяки аналізу їх голосу”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з дослідженням, такий інструмент, розроблений на базі штучного інтелекту, може з вірогідністю 89% розпізнавати голос людей, у яких є посттравматичний синдром (ПТСР), від тих, у кого його немає.

Саме програмне забезпечення аналізує слова у поєднанні з частотою, ритмом, тонусом і артикуляційними характеристиками мови в ході спілкування людини.

За словами одного з авторів дослідження Чарльза Мармара, ця комп’ютерна програма може невдовзі з’явитися в американських лікарнях після подальшого удосконалення її роботи.

Зазначається, що дослідники в ході своєї роботи провели розширені інтерв’ю з понад сотнею американських солдатів, які брали участь у бойових діях в Іраку й Афганістану та мають ПТСР, а також з тими військовими, у яких немає цього синдрому.

 

У Запоріжжі створили туристичну карту європейського зразка

У Туристичному інформаційному центрі Запоріжжя презентували нову туристичну карту міста з позначенням найбільш привабливих об’єктів і маршрутів.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької міської ради – Укрінформ.

“Ми презентуємо перший варіант карти Запоріжжя. Далі будемо її вдосконалювати разом з туристичним активом. Тут не всі наші дестинації, які потрібно відвідати, але ми намагались позначити основні туристичні місця на цій карті. Вона розроблена за традицією туристичних карт найбільших європейських міст, я впевнена, що вона має бути надрукована масовим тиражем і розповсюджена повсюди”, – зазначила начальник управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Катерина Симонова.

За словами чиновниці, на карті позначені музеї, об’єкти історичної спадщини та культури, місця відпочинку, храми, а також основні туристичні локації о. Хортиця.

Карту розробили фахівці управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради спільно з представниками туристичного активу міста.

У міськраді переконані, що новий путівник містом допоможе зробити подорож Запоріжжям більш змістовною та цікавою.

Зараз триває розроблення нової, більш детальної версії туристичної карти та її англомовного варіанту. Спеціалісти управління туризму готові до співробітництва з представниками туристичного активу та чекають на професійні пропозиції щодо нової версії туристичної карти та її друку.

 

Укроборонпром готовий виробляти сучасні системи наведення для вертольотів

Низка державних та приватних підприємств оборонного комплексу розробила нові гіростабілізуючі платформи для вертольотів типу “Мі”, підвісний модуль ПМ-ЛКТ, який забезпечує пошук, виявлення, розпізнавання наземних цілей та оптико-прицільну станцію нового покоління ОПСН-І.

Це дасть змогу створювати якісні українські бойові вертольоти.

Про це повідомляє прес-служба концерну “Укроборонпром” – Укрінформ.

“Підприємствами Держконцерну “Укроборонпром”, у кооперації з ПАТ “Мотор Січ” та низкою інших приватних підприємств оборонного комплексу України, розроблено гіростабілізуючі платформи, в які інстальовано канал управління ракетою “Бар’єр”, для застосування її на бойових вертольотах типу “Мі””, – йдеться в повідомленні.

Крім того, ДП НВК “Фотоприлад” було розроблено підвісний модуль ПМ-ЛКТ, який забезпечує пошук, виявлення, розпізнавання наземних цілей типу танк, бронемашина та ін., а також наведення на них високоточних ракет. У 2018 році цей модуль вже пройшов польові випробування.

Водночас ДП “Ізюмський приладобудівний завод” у співпраці з іншими підприємствами ОПК розробив оптико-прицільну станцію нового покоління ОПСН-І. Наразі станція проходить перші етапи випробувань, які мають підтвердити її високі технічні характеристики та здатність працювати за екстремальних умов.

Як зазначається в повідомленні, ОПСН-І оснащена потужною оптикою, тепловізором, лазерним каналом управління та далекоміром, що дозволяє виявляти цілі та наводити на них високоточне озброєння. Під час розробки цієї станції фахівці підприємства керувалися стандартами НАТО та поєднали передові українські та західні розробки, зробивши ОПСН-І універсальною. Тобто, ця оптико-прицільна станція може встановлюватись на різні види військової техніки, зокрема на вертольоти, літаки, безпілотники, бронетехніку та кораблі, підкреслюють у прес-службі.

Застосування згаданих платформ дозволяє здійснювати прицільне наведення керованих ракет ракетного комплексу “Бар’єр-В”, розробки ДККБ “Луч”, за лазерним каналом із вертольотів, а в перспективі – і зі штурмовиків.

За словами гендиректора Концерну Павла Букіна, який відвідав запорізьке ПАТ “Мотор Січ”, наразі вкрай важлива державна підтримка у реалізації проекту, оскільки це дасть змогу вирішити питання забезпечення Збройних сил та інших силових відомств України вкрай необхідними зразками техніки.

 

Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо боротьби з сексуальним насильством

Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію щодо боротьби з сексуальним насильством.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Рада Безпеки ООН ухвалила запропоновану Німеччиною резолюцію щодо боротьби з сексуальним насильством під час збройних конфліктів. Під час голосування у вівторок, 23 квітня, ініційований ФРН документ підтримали 13 країн-членів Ради безпеки ООН, Росія та Китай утрималися”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, за наполяганням США, які погрожували заблокувати резолюцію, текст документа було дещо змінено. Йшлося про такі аспекти, як репродуктивне і сексуальне здоров’я жертв зґвалтувань. На думку представників Вашингтона, попередні формулювання могли б передбачати підтримку абортів.

Поінформовано, що сама резолюція закликає до зміни законодавства країн-членів ООН з метою посилення кримінальної відповідальності за такі злочини, як сексуальне насильство під час збройного протистояння. Крім того, резолюція закликає країни-члени ООН до кращої підтримки жертв сексуального насильства.

 

Суддям окружного адмінсуду досі загрожує небезпека – Миронюк

Керівник апарату Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Дмитро Миронюк заявив, що питання особистої безпеки суддів ОАСК та їхніх родичів поза межами судової установи досі невирішене.

Про це він сказав “Судово-юридичній газеті” – Укрінформ.

“Наразі залишається невирішеним питання забезпечення особистої безпеки суддів, членів їх сімей та працівників суду поза межами судової установи”, – зазначив Миронюк.

Водночас він зауважив, що на сьогодні Окружний адміністративний суд Києва охороняють підрозділи Національної гвардії України.

“Зазначу, що вперше за весь період роботи суду забезпечена необхідна кількість особового складу, що виділяється для несення служби, вчасно здійснюється ротація на постах охорони. Це важливий момент, адже Окружний адміністративний суд Києва розміщується не в одному приміщенні, і на вході до кожного з них знаходиться пост охорони”, – додав Миронюк.

За його словами, для утворення дієвої структури необхідний час. “Головне, щоб не повторилась ситуація 2014–2015 років, коли був розформований підрозділ судової міліції “Грифон” без покладення його функцій на інші спеціалізовані підрозділи, що призвело до того, що суди протягом тривалого часу взагалі залишились без охорони”, – зазначив Миронюк.

Він зазначив, що положення про Службу судової охорони передбачає достатній обсяг прав для виконання покладених на Службу завдань. Проте вважаю, що без поваги до самих себе та до суспільства, сльозогінним газом та гумовими кийками громадський порядок та безпеку забезпечити неможливо.

Він також зауважив, що проведення мітингів під стінами суду під час розгляду резонансних справ — не рідкість.

“Ми співпрацюємо в таких ситуаціях з підрозділами Національної поліції та Національною гвардією України для забезпечення громадського порядку на території та в приміщеннях суду, включаючи зали судових засідань”, – додав Миронюк.

Як відомо, функціонування Служби судової охорони передбачено законом “Про судоустрій і статус суддів”.

Нині охорону судових установ здійснюють співробітники Національної поліції та військовослужбовці Нацгвардії.

 

Янукович сподівається повернутися в Україну після інавгурації Зеленського

Засуджений екс-президент Віктор Янукович хоче повернутися до України після відходу з президентського поста Петра Порошенка.

Про це заявив російським ЗМІ адвокат Януковича Віталій Сердюк – Укрінформ.

«Намір повернутися Янукович має. І ми над цим працюємо з перших днів боротьби за його права», – заявив адвокат.

За його словами, юристи Януковича мають намір продовжувати відстоювати його права незалежно від того, яку позицію з даного питання займе новий Президент України.

Раніше колишній президент України Віктор Янукович привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах і заявив, що «хоче вклонитися українському народу за усвідомлений вибір». У штабі Зеленського заявили, що вони «обійдуться без цієї підтримки».

Як відомо, в січні суд Києва визнав екс-президента України Віктора Януковича винним у державній зраді. Його засудили до 13 років позбавлення волі.

 

Мей заявила Зеленському про необхідність стримування РФ

Прем’єр Великої Британії Тереза Мей в ході телефонної розмови з новообраним президентом України Володимиром Зеленським наголосила на необхідності працювати разом для стримування російської агресії та запросила відвідати Сполучене Королівство.

Про це повідомляє прес-служба британського прем’єра – Укрінформ.

Як зазначається, Мей привітала Зеленського з перемогою на виборах та підтвердила підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, бажання Британії розширити значну оборонну та безпекову співпрацю між країнами.

“Прем’єр-міністр наголосила на важливості спільної роботи наших двох країн разом з міжнародною спільнотою для стримування російської агресії”, – йдеться в заяві.

Мей також запевнила новообраного президента Зеленського у підтримці Великої Британії.

“Вона запевнила обраного президента Зеленського, що Велика Британія буде підтримувати його під час роботи на посаді глави держави, а також демократичне майбутнє України. Крім того, Велика Британія готова продовжувати зміцнювати нашу і без того глибоку співпрацю в низці сфер”, – йдеться у заяві.

Мей запросила обраного президента Зеленського відвідати Сполучене Королівство “при першій нагоді”. Також вони домовилися залишатися в тісному контакті.

Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант привітав Володимира Зеленського з перемогою на виборах Президента України і наголосив, що тепер він справді стане слугою народу.

 

Китай попри заборону використовує американські супутники – ЗМІ

Китай в обхід заборон використовує обладнання цивільних супутників американського виробництва, зокрема для нарощування можливостей Народно-визвольної армії КНР (НВАК), забезпечення зв’язку її підрозділами на спірних островах в Південно-Китайському морі, мовлення на віддалені території.

Про це повідомляє Fox News з посиланням на The Wall Street Journal – Укрінформ.

“Дев’ять з цих (американських – ред.) супутників були частиною зусиль, спрямованих на підключення зв’язку з китайськими солдатами на спірних передових постах в Південно-Китайському морі, зміцнення поліцейських сил проти соціальних заворушень та обмін повідомленнями на віддалені території”, – йдеться у повідомленні.

Десятий супутник, який будується компанією Boeing Co., використовуватиметься Китаєм для реалізації проекту, що конкурує з американською системою глобального позиціонування GPS. Окрім цивільного використання, навігаційна система могла б допомогти Китаю в потенційному конфлікті, наприклад, у керуванні ракетами до цілей.

Як зазначається, закони США досить ефективно запобігають продажу цивільних супутників американського виробництва Китаю, де внутрішні технології значно відстають від Америки. Однак законодавство не регулює, яким чином можна використовувати електронне обладнання таких апаратів, куплених ліцензованими суб’єктами і запущених на орбіту Землі. Ця обставина фактично дозволила КНР орендувати сервіси обладнання, встановленого на таких супутниках.

Заплутані процедури з володінням супутниками та офшорні фірми допомогли уряду Китаю досягти своїх цілей. Деякі з найбільших американських компаній, включаючи приватну акціонерну фірму Carlyle Group та Boeing, опосередковано сприяли зусиллям Китаю, повідомляє видання.

 

Кім Чен Ин прибув у Росію

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин прибув у Росію на прикордонну станцію Хасан Хасанського району Приморського краю, на станції він вийшов з потяга.

Про це повідомило агентству “Інтерфакс” інформоване джерело – Укрінформ.

“Кім Чен Ин прибув на Хасан і вийшов з потяга”, – сказав співрозмовник агентства.

На відеозаписі зустрічі північнокорейського лідера Кім Чен Ина зустрічають дівчата в російських народних костюмах з короваєм.

Кім Чен Ин не став пробувати коровай, який запропонували йому дівчата. Північнокорейський лідер одягнений у чорний довгий плащ, на голові у нього чорний капелюх.

Його супроводжує північнокорейська делегація, міністр з розвитку Далекого Сходу Олександр Козлов і губернатор Примор’я Олег Кожем’яко.

На приморській прикордонній станції Хасан знаходиться будинок російсько-корейської дружби, який також називають “будиночок Кім Ір Сена”. Цей будинок був побудований на прикордонній станції Хасан напередодні візиту північнокорейського лідера в СРСР у 1986 році. На шляху в Росію свого часу його відвідували північнокорейські лідери Кім Ір Сен і Кім Чен Ір.

Далі бронепоїзд з Кім Чен Ином поїде у Владивосток. Як повідомляє агентство Yonhap , туди він прибуде в середу в другій половині дня.

Раніше повідомлялося, що лідер КНДР Кім Чен Ин у середу, 24 квітня, приїде у Владивосток, де 25 квітня пройде його зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.

 

Трамп виступив проти слухань у Конгресі його помічників щодо “Рашагейтс”

Президент США Дональд Трамп заявив, що виступає проти того, аби теперішні й колишні представники апарату Білого дому свідчили на додаткових слуханнях у Конгресі після виходу повного звіту спецпрокурора США щодо “російської” справи.

На цьому він наголосив в інтерв’ю The Washington Post, оприлюдненому в вівторок – Укрінформ.

“Не існує жодних причин просуватися далі (по “російській” справі – ред.), особливо в Конгресі, де це має дуже однопартійний характер”, – зауважив глава Білого дому, натякнувши на протистояння між Білим домом і Палатою представників, яка зараз контролюється демократами.

При цьому він підкреслив, що задовольняти запити Конгресу щодо проведення слухань непотрібно, оскільки Білий дім повною мірою співпрацював з розслідуванням офісу спецпрокурора Мюллера.

Коментарі президента з’явилися на тлі заяв Білого дому про те, що там збираються відхилити запити Конгресу щодо надання додаткової інформації. Як пише видання, це може лише загострити протистояння між двома гілками влади в США.

 

Трамп не пускає підлеглих на урочисту вечерю для журналістів

Працівникам адміністрації президента США заборонено з’являтися на урочистому вечері, організованому для Асоціації кореспондентів Білого дому.

Таке розпорядження за п’ять днів до заходу видав особисто Дональд Трамп, повідомляє Голос Америки – Укрінформ

“Президент США Дональд Трамп заборонив своїм підлеглим з’являтися на щорічному урочистому вечері Асоціації кореспондентів Білого дому, який пройде у Вашингтоні в цю суботу”, – зазначається в публікації з посиланням на секретаря кабінету Білого дому Білла Макгінлі.

Наголошується, що це рішення викликало невдоволення серед працівників адміністрації. Багато з них вже прийняв запрошення від журналістської асоціації, вважаючи, що Трамп не стане заперечувати.

Сам президент заявив, що утримається від відвідування вечері (в такому разі цей захід пройде без його участі вже втретє поспіль). Натомість Трамп запланував поїздку до штату Вісконсін.

Нинішній господар Білого дому всупереч давній традиції жодного разу не відвідував вечері журналістської асоціації. На його думку, провідні американські видання, за винятком Fox News, регулярно публікують “фейкові новини”, оскільки критикують діяльність президента США.

 

У МОУ заявили, що закупівлі для армії гальмують виробники бронежилетів

Унаслідок конкурентної боротьби виробників засобів індивідуального захисту для військовослужбовців Міністерство оборони не має можливості вчасно провести тендери та закупити їх для армії.

Про це під час прес-конференції заявив начальник відділу розробки речового майна – заступник начальника управління розвитку речового забезпечення ЗСУ Василь Саковець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Учасники втягнули Міноборони у боротьбу між собою і тим самим затягують процес розробки нормативної документації. В результаті ми не маємо можливості випустити та затвердити кінцевий варіант технічного опису на дослідну партію бронежилетів. А це відтягує постачання до війська нового типу бронежилету», – заяви Саковець.

Як пояснили в Міноборони, один з учасників робочої групи, яка працює над формування вимог до бронежилетів, почав поширювати в соцмережах інформацію, яку інші учасники експертної групи розцінили як боротьбу компанії за доступ до тендерів.

У міністерстві відзначають, що окремі вимоги до характеристик бронежилетів виглядають як штучні перепони для того, аби нарешті затвердити необхідні папери.

Відповідаючи на питання Укрінформу, як в Міноборони бачать розв’язанням ситуації, начальник відділу зазначив: «Хочеться консенсусу, хочеться більше фахівців задіяти до роботи, але саме це й створює певні проблеми. Адже чим більше людей, тим менше шансів досягти консенсусу». Він додав, що максимальна відкритість МОУ та залучення великої кількості експертів для роботи над документацією наразі призводить фактично до її блокування.

У Міноборони також відзначили, що військовослужбовці, які входять до складу робочої групи і не мають стосунку до виробництва, не висловили заперечень щодо впровадження в користування більш ефективного бронежилету.

Разом з тим, в міністерстві не збираються обмежувати велику кількість експертів, які беруть участь в роботі. «Як тільки ми закриємось, буде багато підстав звинуватити нас в закритості, або в тому, що ми діємо в інтересах конкретного виробника. І це знову будуть звинувачення в корупції», – зазначили в Міноборони.

 

Контракт на село: абітурієнтам медичних та педагогічних вишів полегшать вступ

Вступникам в медичні та педагогічні виші пропонують першочерговий вступ на бюджет за відпрацювання в сільській місцевості за спеціальності.

Про це на засіданні Кабінету міністрів сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє корепсондент Укрінформу.

“З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників в медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати в сільскій місцевості. Якщо вони будуть укладати такий контракт, їхній результат (конкурсний бал) буде домножуватися на коефіцієнт 1,05, що дає вищі шанси для вступу на бюджет”, – сказала Гриневич

Крім того, за її словами, в цьому році зберігаються інші коефіцієнти для вступу на бюджет: сільский — 1,02, галузевий — 1,02, регіональний — 1,04.

Гриневич також повідомила, що з цього року впроваджується мінімальний конкурсний бал дал вступу на низку спеціальностей.

“Цьогоріч впроваджено мінімальний загальний конкрусний бал 130 для вступу на спеціальності “Право”, “Публічне управління і адміністрування”, “Міжнародні відносини” , “Міжнародні економічні відносини”, “Міжнародне право”, “Фармація”, “Промислова фармація”, – сказала Гриневич.

Для вступу на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина” та “Педіатрія” зберігається вимога мінімального балу в 150.

 

Гонтарева вважає виклик у Генпрокуратуру спробою дискредитації

Колишній голова Національного банку України Валерія Гонтарева вважає спробою дискредитації виклик її на допит до Генеральної прокуратури у справі про розслідування злочинів бізнесмена Сергія Курченка.

Про це вона заявила у коментарі Радіо Свобода – Укрінформ.

“Абсолютно очевидно, що це спланована акція з метою повної дискредитації мене особисто і всіх реформ фінансового сектору, які я і моя команда зробили”, – сказала Гонтарева.

При цьому вона згадала про три ухвалені раніше “повністю неправомірні”, на її переконання, рішення судів щодо “ПриватБанку”, і заявила, що “у країні просто повний правовий хаос”.

Як відомо, наприкінці березня Генеральна прокуратура спростувала інформацію про повідомлення підозр колишньому голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну, заступнику голови Адміністрації Олексію Філатову та екс-голові Нацбанку Валерії Гонтаревій у причетності до злочинів бізнесмена Сергія Курченка.

Проте, 22 квітня з’ясувалося, що на сайті ГПУ оприлюднені виклики Ложкіна, Філатова та Гонтаревої для вручення їм підозр і допиту.

 

У Держреєстрі підрахували, скільки виборців не голосували за власним бажанням

Загальна кількість виборців в Україні налічує 35 млн 566 тисяч 121 особу, і, якщо виходити з цієї цифри, під час повторного голосування на чергових виборах Президента України Володимира Зеленського підтримали 38% українців, Петра Порошенка — 13%.

Відповідну електоральну графіку опублікував керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Загальна кількість виборців за даними Державного реєстру виборців становить 35 566 121. Якщо взяти цю кількість за 100 відсотків, маємо таке”, – зазначив він під діаграмою.

Згідно з даними діаграми, від загальної кількості виборців голосували за Володимира Зеленського 38%, за Петра Порошенка — 13%.

Не голосували на президентських виборах за власним бажанням 32% виборців, не голосували у зв’язку з окупацією РФ — 13%, не голосували через штамп “вибув” у паспорті — 3%, зіпсовані бюлетені — 1%.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах президента.

За даними 100% електронних протоколів, перемогу на президентських виборах здобув Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% виборців, які прийшли на виборчі дільниці.

Явка виборців становила 62,07%. Загалом участь у голосуванні взяли 18 млн 491 тисяча 840 виборців.

Президентські вибори не організовуватимуться і не проводитимуться на території анексованого Криму та у 12 із 21 виборчих округів Донецької області й у 6 округах із 11 в Луганській області.

 

В Мінінформі анонсували новий відеопроект про Майдан, Крим і Донбас

Міністерство інформаційної політики реалізовує відеопроект “Свідки окупації” про події часів Революції гідності, анексії Криму та окупації Донбасу.

Про це під час медіамарофону в Укрінформі до 5-ї річниці громадянського спротиву російській агресії на Донбасі розповіла перший заступник глави МІП Еміне Джапарова.

“Якщо ми кажемо про нові проекти, то це ми однозначно зливаємо в єдиний певний “трек” історії захоплення і Криму, і Донбасу, починаючи від Майдану. І ми в принципі вже розпочали, дві серії фільму “Свідки окупації” вже відзняли: одна серія про Майдан, друга про Крим і третя буде про Донбас”, – розповіла Джапарова.

Перший заступник міністра інформполітики відзначила, що в подальшому усі три серії проекту об’єднаються в один фільм-триптих з чітким посилом, що “все, що відбувається в Україні, є злочином РФ проти України”.

Джапарова також зауважила, що наразі в інформаційному полі України існує потреба об’єднувати усі історії захоплення українських територій і показувати, що “все це має злочинця з абсолютно чітким обличчям “колективного Путіна”.

Як повідомлялося, 24 квітня в Укрінформі пройшов медіамарафон, присвячений п’ятій річниці громадянського спротиву російській агресії на Донбасі

 

НАБУ через суди розірвало контрактів майже на п’ять мільярдів — Ситник

Національне антикорупційне бюро домоглося в судах визнання недійсними майже 100 угод на суму у близько 5 мільярдів гривень.

Про це на засіданні Антикорупційного комітету Верховної Ради заявив директор НАБУ Артем Ситник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суттєвим повноваженням, яким наділив НАБУ парламент, є можливість подання позовів про визнання недійсними правочинів у ході розслідування кримінальних проваджень, які підслідні НАБУ. Всього на сьогодні НАБУ добилося анулювання в суді майже 100 угод на суму майже 5 мільярдів гривень. Відповідні судові рішення набули чинності”, – зазначив Ситник.

Він наголосив, що це додатковий інструмент для подолання корупції, бо, серед іншого, дає можливість повернення коштів державі.

“На сьогоднішній день по тих провадженнях, які розслідуються чи розслідувалися НАБУ, було відшкодовано збитків на півмільярда гривень. Але це те, що фактично було зроблено добровільно підозрюваними”, – зазначив Ситник.

Він поінформував, що також було накладено арешт на майно підозрюваних у справах на 9 мільярдів гривень.

Водночас директор НАБУ прокоментував ситуацію щодо розгляду Конституційним Судом скарги, яка стосується позбавлення НАБУ можливості через суд визнавати недійсними угоди за корупційними провадженнями.

“Яке буде рішення Конституційного Суду — важко уявити, але сподіваюся, що все ж таки здоровий глузд переможе, і ми не отримаємо таку ж саму ситуацію, яка була із відповідальністю за незаконне збагачення”, – наголосив Ситник.

Як відомо, Конституційний Суд 26 лютого 2019 року визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Нині КСУ розглядає подання щодо позбавлення Національного антикорупційного бюро права через суд визнавати недійсними угоди за корупційними провадженнями.

 

Супрун готова ввести команду Зеленського в курс справ

Міністерство охорони здоров’я планує продовжувати реформу системи охорони здоров’я і готове ознайомити команду нового президента з результатами та подальшими етапами медичної реформи.

Про це в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун написала на своїй сторінці у мережі Facebook – Укрінформ.

“Ми працюємо далі, роботи в нас багато. Зупинятися не плануємо. Трансформація охорони здоров’я — це поетапний процес складних змін. Він передбачає не лише аналіз реального стану справ, виявлення пріоритетних проблем, розробку найкращих варіантів втілення змін, консультації з усіма заінтересованими сторонами, пошук і оцінкe наявних фінансових ресурсів на втілення змін, розробку нормативних документів та адвокацію прийняття відповідних рішень парламентом та eрядом. Цей складний процес також передбачає постійні напади популістів і корупціонерів, безпідставні судові позови, політичну турбулентність, інформаційні атаки — всі подібні засоби, покликані відволікати від впровадження змін, забирати час, ресурси та енергію. Але це все уже не зупинить зміни, час яких настав”, – написала Супрун.

Вона зазначила, що зміни в системі охорони здоров’я проводяться вже два роки поспіль в умовах жорсткого опору, і кожен етап реформи побудований так, щоб нова система охорони здоров’я продовжувала працювати і розвиватися незалежно від політичних подій.

Головний фактор їхньої невідворотності, за словами Супрун, те, що свого лікаря обрали 27 мільйонів українців, 70% з них задоволені лікарями, з якими підписали декларацію, з’являються сервіси для всіх пацієнтів, є можливість записатись до лікаря по телефону або онлайн. Люди з серцево-судинними захворюваннями, астмою чи діабетом 2 типу отримують ліки безоплатно або з невеликою доплатою за програмою “Доступні ліки”.

“Хто при здоровому глузді захоче зупинити це все? Зміни, що відбуваються в охороні здоров’я зараз, — наймасштабніші та найсуттєвіші за всю історію незалежності України”, – написала Супрун.

“Розуміємо, що в найближчі місяці майбутньому президенту та його команді необхідно максимально зануритися в актуальний порядок денний держави в усіх сферах. Зі свого боку ми готові надавати всю необхідну підтримку для ознайомлення нової команди з реальними результатами і подальшими планами трансформації системи охорони здоров’я”, – зазначила очільниця МОЗ.

 

Соціологи пояснили, навіщо проводили опитування про “відокремлення Галичини”

У Київському міжнародному інституті соціології запевнили, що опитування про відокремлення Галичини від України мало на меті виявлення проявів сепаратизму в західних регіонах. Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор КМІС Володимир Паніотто, передає УНН.

“Опитування мало на меті, навпаки, виявити прояви сепаратизму, якщо вони є, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. КМІС не поширював нічого в інтернеті, а лише наші інтерв’юери особисто опитували людей”, – написав Паніотто.

Він зауважив, що українські соціологи регулярно проводять заміри рівня підтримки сепаратизму чи автономії окремих регіонів України.

Як зазначив Паніотто, у першій половині 2000-х років таке соцопитування регулярно проводилось у Львові. У ньому на запитання: “Якщо змоделювати ситуацію, за якої б Україна приєдналася до союзу Росії з Білоруссю, то як би з позиції галичанина Ви діяли?” 46% львів’ян відповіло: “Боролись би за самостійну Галицьку державу”.

“Якщо хтось знає спосіб, як досліджувати поширеність сепаратистських настроїв населення без такого роду запитань, напишіть, будь ласка, ми з задоволенням перейдемо на цю методику”, – додав Паніотто.

Нагадаємо, СБУ у Львівській області проводить перевірку за фактом поширення в інтернеті провокаційного опитування, у якому йдеться про так звані перспективи регіону на кшталт “окремої незалежної держави” чи “приєднання до іншої держави”.

 

Науковці — Гройсману: знищення медичної науки в Україні не може мати благих намірів

В Кабміні дійсно хочуть відмовити науко-дослідним медичним установам у бюджетному фінансуванні. Однак такий підхід знищить вітчизняну медичну науку, прогрес та цілі заклади охорони здоров’я. Про це у коментарі УНН розповів віце-президент Національної академії медичних наук України Володимир Коваленко.

За його словами, мова про унікальні медичні установи, які поєднують в собі роботу над науковими дослідженнями з практикою. А деякі з них змогли проіснувати понад 100 років до сьогоднішнього дня, коли опинилися на межі знищення.

“Зараз точаться дискусії з приводу доцільності фінансування науково-дослідних інститутів НАМН України. Національні інститути — це заклади, які об’єднують у собі одночасно і науку і практику. Унікальне поєднання, яке формувалося десятками років. Перші інститути були створені ще на початку Української народної республіки, на документах деяких з них ще стояли підписи Скоропадського, Петлюри — більше 100 років. За цей час вони пройшли величезний шлях, і ніколи не було сумнівів щодо доцільності їх існування. Було зроблено багато наукових розробок, були підготовлені кадри, які складають честь і гідність не лише української, але й світової науки. Це і відомий кардіолог на весь світ Микола Дмитрович Стражеско… Можна назвати десятки прізвищ, які прикрасили світову медичну науку. Саме якраз на цьому підґрунті й формується медичне середовище, прогрес медицини. Формування соціального статусу медицини без цих закладів просто неможливий”, — сказав він.

За словами Коваленка, руйнування науково-дослідних інститутів НАМН України призведе до того, що медична наука і прогрес медицини можуть зникнути.

“Оце найвразливіше у ситуації, коли не буде належного фінансування науки. Точиться багато думок — як фінансувати науку, чи це має бути гарантоване базове фінансування, чи це повинне бути грантове фінансування, багато до цього долучається людей з екстремальними поглядами — коли кажуть, що наша наука, нібито, не відповідає світовим стандартам, але це не так”, — зазначив науковець.

Він додав, що існує практика західних країн, яка передбачає подвійне фінансування наукових установ: коштом державних чи муніципальних бюджетів і паралельно екстра-фінансування на певні розробки за рахунок грантів.

Деякі ж країни “фінансують” науку лише на грантовій основі. Це, зокрема, Америка.

“В країнах ЄС — фінансування подвійне: базове та плюс екстра-фінансування наукових розробок”, — сказав він, і пояснив, що раптовий перехід на грантове фінансування для української науки просто унеможливить її існування.

Відповідно, держава повинна виважено підходити до цього питання, переконаний Коваленко.

“У будь-якому разі, ці наміри (Гройсмана та Супрун, — ред.) мені коментувати важко. Я вважаю, що недостатнє фінансування науки не може мати благі наміри”, — резюмував він.

Нагадаємо, як писав УНН, чиновники Гройсмана вирішили знищити меднауку в Україні, шляхом скорочення державного фінансування 36 науково-дослідних інститутів АМН. На захист лікарів та науковців стали народні депутати, які вже зареєстрували відповідний законопроект.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 1 222

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua