Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24 грудня

Інформдень: 24 грудня

Авіадиспетчери не можуть встановити зв’язок з літаком Ту-154, що вилетів з Сочі. Повідомляється, що літак, який належить міністерству оборони, виконував рейс до сирійської Латакії.

Про це  повідомляє BBC  з посиланням на російське міністерство оборони – Укрінформ.

“При виконанні планового перельоту з аеродрому Адлера о 5:40, після зльоту, зникла позначка з радіолокаційних радарів літака Ту-154”, – йдеться в повідомленні.

За уточненими даними, на борту Ту-154 перебувала 91 особа – 83 пасажири і вісім членів екіпажу. Повідомляється, що пасажири літака – військовослужбовці, музиканти, журналісти Першого каналу і телеканалу “Звєзда”.

За словами джерела “Інтерфаксу” в екстрених службах, позначка літака на екрані радара пропала, коли він виконував маневр над російською акваторією Чорного моря.

Зниклий літак, швидше за все, впав в горах Краснодарського краю, повідомив РІА “Новости” співрозмовник у силових структурах.

За його інформацією, літак прилетів до Сочі з підмосковного Чкаловська на дозаправку.

“В якості основних версій падіння  літака  Ту-154 розглядаються технічна несправність повітряного судна і помилка в пілотуванні”, – сказав співрозмовник агентства.

 

Російська авіація посилила авіаудари по контрольованих повстанцями містах сирійської провінції Ідліб.

Про із посиланням на місцевих мешканців та джерела серед повстанців  пише Reuters – Укрінформ.

«Джерела повідомили про щонайменше вісім авіаударів, яких було завдано по містах Бініш, Саракеб та Жізр аль-Шакур – найбільших населених пунктів північно-західної провінції Сирії Ідліб. Надійшла також інформація про жертв обстрілів, переважно серед цивільних», – зазначає Reuters.

Посилення авіаударів зазнали також передмістя Алеппо, які досі утримуються повстанцями. «Місцеві мешканці та повстанці стверджують, що вже другий день, із часу виходу останніх членів повстанських угрупувань із Алеппо, російські та сирійські літаки завдають потужних ударів по контрольованих повстанцями західних та південних передмістях Алеппо», – пише агентство.

Авіаобстрілів касетними боєприпасами зазнало місто Асал, що за 14 км на захід від Алеппо. Кілька бомб впало і у містах Хрейтан, Андан та Атареб.

 

Міністерство оборони Польщі зажадало від Російської Федерації надати розшифровку переговорів з кабіни урядового лайнера, що розбився під Смоленськом у 2010 році.

Як повідомляє Deutsche Welle, витяги з цієї розшифровки цитував президент Росії Володимир Путін на своїй щорічній прес-конференції 23 грудня – Укрінформ.

“Як випливає з вчорашнього виступу президента Росії Володимира Путіна, російська влада має текст переговорів між пілотом і пасажирами, який ніколи не був доступний польській стороні”, –  йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті польського міністерства.

Представлена Путіним інтерпретація трагедії є, згідно із заявою, “хибною” і “призводить до систематичного очорнення Польщі російськими політиками”.

Польська сторона вважає, що процитований Путіним фрагмент переговорів є “фальсифікацією, зробленою російською стороною”, а Росія надає світовій спільноті “брехливу версію трагедії”, йдеться на сайті міністерства.

23 грудня Путін заявив, що “особисто читав” розшифровку переговорів пілота і людини з охорони польського президента. За словами  Путіна, охоронець, незважаючи на протести пілота, змусив його йти на посадку, побоявшись доповісти начальству про погані погодні умови.

 

Терористичні атаки, що сколихнули світ останніми днями, стали можливими завдяки ідеології, яка поширюється ІДІЛ.

Про це в інтерв’ю інформаційному агентству The Canadian Press заявив міністр закордонних справ Канади Стефан Діон – Укрінформ.

“Завжди всюди одна ідеологія: ідеологія, яка переконує молодь, що у разі вбивства тих, хто не поділяє її переконань, вони стануть героями у цьому світі і потраплять до раю в іншому”, – сказав Діон.

Він наголосив на кровожерливості таких переконань та важливості боротьби з ними. “Ця ідеологія є дуже кривавою. Нам треба буде знайти шлях дерадикалізувати цих людей, аби упевнитися що жодна терористична група не має змоги запанувати ніде, як це вдалося  ІДІЛ  в Іраку та Сирії”, – зазначив глава МЗС Канади.

Нагадаємо, посол РФ у Туреччині Андрій Карлов помер унаслідок збройного нападу в понеділок в Анкарі. Нападник після здійснення пострілів прокричав: “Пам’ятайте про Сирію! Пам’ятайте про Алеппо!”.

Того ж дня фура в’їхала у натовп відвідувачів Різдвяного базару в районі Курфюрстендам у Берліні. На місці загинули 9 осіб, до ранку вівторка їх число досягло 12. Ще близько півсотні осіб були доправлені до лікарень.

 

Президент Сирії Башар аль-Асад подякував президенту Росії Володимиру Путіну за «партнерство» у Алеппо.

Про це йшлося під час телефонної розмови між Путіним та Асадом,  повідомляє Reuters  із посиланням на заяву адміністрації президента Сирії.

«Президент Сирії Башар аль-Асад подякував президенту Росії Володимиру Путіну за те, що він був головним партнером у відбитті Алеппо у повстанців», – пише Reuters.

Асад також наголосив, що падіння  Алеппо  “відкриває двері для політичного процесу”.

Reuters додає, що лідери двох держав обговорили шлях “просування Сирії вперед” після майже шести років війни.

 

Єврокомісія виділить 279 млн євро на забезпечення шкільною освітою 70 тисяч дітей сирійських біженців у Туреччині.

Про це заявила у п’ятницю Єврокомісія, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

“Єврокомісія підписала контракт вартістю 270 млн євро на будівництво та облаштування шкільних приміщень для дітей сирійських біженців, які перебувають на території Туреччини”, – наголосили у керівній інституції ЄС.

Зазначається, що ця допомога дасть змогу побудувати та оснастити близько 100 шкіл для понад 70 тисяч сирійських дітей переважно у південних та південно-східних провінціях  Туреччини.

 

Перемога сирійських урядових військ за підтримки Росії над повстанцями у Алеппо стала дуже гіркою.

Таку думку в інтерв’ю інформаційному агентству The Canadian Press висловив міністр закордонних справ Канади Стефан Діон – Укрінформ.

“Це дуже гірко. Якщо вони називають це (падіння Алеппо – ред.) – перемогою, я б назвав це величезним провалом для людства”, – сказав Діон.

Він також розкритикував підтримку  Росією  режиму Башара аль-Асада у Сирії.

Натомість, глава МЗС Канади схвалив нещодавню резолюцію Радбезу ООН стосовно відправлення міжнародних спостерігачів до Сирії та закликав Росію робити більше для встановлення миру. “Єдиними, хто справді може домогтися змін, є росіяни”, – зазначив Діон.

Він додав, що Канада регулярно закликає РФ робити більше для боротьби із ІДІЛ у Сирії замість протистояння антиасадівським повстанцям.

Нагадаємо, на початку цього року Канада пообіцяла виділити 1,6 млрд дол протягом наступних трьох років на врегулювання ситуації у Сирії, Іраку та регіоні. До цієї суми входить безпекова та гуманітарна допомога, яка дозволить забезпечити потреби у харчуванні, житлі, охороні здоров’я, захисті та освіті постраждалих від кризи.

 

Незважаючи на впровадження у зоні АТО з опівночі 24 грудня режиму тиші, бойовики здійснили вже 5 провокаційних обстрілів позицій українських військових.

Про це повідомляє  прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Уже через 25 хвилин після опівночі  бойовики  розпочали провокаційний вогонь зі стрілецької зброї по наших позиціях в районі Жовтого, що на Луганському напрямку. З тих же видів озброєння з 6.54 до 7.10, а пізніше з 9.30 до 9.45 – по Мар’їнці. Широкине обстрілювали з 9.54 до 10.10… О 10.25-10.35 – обстріл Новотроїцького зі стрілецької зброї”, – йдеться в повідомленні.

Українські військові на провокації не відповідали, додали в штабі.

Як повідомлялося, на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську 21 грудня було досягнуто домовленості щодо впровадження додаткових заходів зі встановлення сталого та безстрокового режиму всеохоплюючого припинення вогню з 24 грудня. Президент України Петро Порошенко наголосив, що Україна підтверджує готовність виконати як цю, так і інші Мінські домовленості.

 

На Світлодарській дузі тривають масштабні бойові дії. Минула доба почалася з бою під Луганським, що тривав упродовж п’яти годин. 

Про це заявив у суботу на брифінгу речник Мінооборони з питань АТО Андрій Лисенко – Укрінформ.

Противник атакував  за підтримки бронетехніки, мінометів і гармат, випустивши десятки снарядів і мін. Пізніше на цих рубежах сталися ще два ворожі обстріли загальною тривалістю чотири години”, Також бойовики намагаються “промацати ґрунт” для удару з флангу. Зокрема, потужні обстріли з боку ворога відбувся в Троїцькому та у Воздвиженці. Противник цілими батареями застосовував важке озброєння: міномети і гармати. Також ворожа артилерія знову зачепила Миронівку. Внаслідок агресивних дій незаконних збройних формувань у Світлодарську пошкоджено житловий будинок та поліцейський автомобіль”, – зазначив Лисенко.

За його словами, на Донецькому напрямку окрім ділянки фронту Троїцьке – Новолуганське, активні бойові дії вчора велися по горлівському периметру, обстрілявши українські позиції у селищах-супутниках Торецька, а також у Верхньотрецькому та Новоселівці Другій.

“Половина обстрілів велася з важкого озброєння. У Північному пошкоджено два житлових будинки. В авдіївській промзоні сталося п’ять перестрілок між силами АТО та бойовиками. На позиції «Шахта Бутовка» вчора ввечері українські військові пережили потужний тригодинний мінометний обстріл з боку Спартака. В Донецькому аеропорту вчора було спокійно”, – уточнив  речник Міноборони з питань АТО.

Загалом за минулу добу на Донецькому напрямку бойовики здійснили 19 обстрілів, зокрема 13 – з важкого озброєння, та одне бойове зіткнення.

На Маріупольському напрямку на ділянці фронту Талаківка – Широкине і вдень, і вночі тривають потужні мінометні й артилерійські обстріли. “По наших позиціях випущено понад 120 боєприпасів відповідного калібру. На інших рубежах – майже ідеальне перемир’я. Також короткотривалий обстріл з боку противника відбувся під Докучаєвськом”, – сказав Лисенко.

Загалом за минулу добу на Маріупольському напрямку сталися 19 обстрілів з боку бойовиків, зокрема 11 – з важкого озброєння, та одне бойове зіткнення з ДРГ бойовиків, про яку повідомляли напередодні.

 

Незважаючи на впровадження у зоні АТО “режиму тиші”, з початку доби зафіксовано 23 обстріли українських позицій.

Про це повідомили в  прес-центрі  штабу АТО – Укрінформ.

“Російсько-окупаційні війська продовжують обстрілювати наші позиції з автоматичних гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Найбільша кількість обстрілів зафіксована на Маріупольському напрямку поблизу населених пунктів Мар’їнка, Широкине та Водяне. Двічі було здійснено обстріли по одній міні калібру 120 міліметрів в районі Талаківки”, – йдеться в повідомленні.

На Донецькому напрямку  бойовики  вели вогонь у районі Світлодарської дуги та Авдіївки, на Луганському напрямку – по Жовтому.

Оскільки обстріли несли суто провокаційний характер, українські військові вогонь у відповідь не вели, додали у штабі.

 

На Світлодарській дузі бойовики обстріляли групу гуманітарного проекту ЗСУ “Евакуація-200”, яка мала забрати тіло військовослужбовця противника.

Про це повідомив у  Фейсбуці  прес-центр АТО із посиланням на координатора групи Михайла Котелевського – Укрінформ.

“На нас вийшли представники військового підрозділу, який знаходиться безпосередньо на лінії зіткнення, і повідомили, що у визначеному місці може знаходитися тіло загиблого військовослужбовця  протилежної сторони. Сьогодні я очолював групу, яка виходила в так звану нейтральну зону, щоб забрати цього військовослужбовця  і найближчого часу передати представникам протилежної сторони. Але нас обстріляли. Протягом 40 хвилин довелося вибиратися з того місця”, – зазначив Котелевський.

За його словами, група виконала усі умови:  вийшла в однакових чорних костюмах та  світло-зелених жилетах, як і було погоджено з протилежною стороноюю, але бойовики все одно відкрили вогонь зі стрілецької зброї.

Як повідомляв Укрінформ, починаючи з 00.00 24 грудня 2016 року по всій лінії розмежування у зоні проведення АТО було запроваджено режим тиші. Та вже через 25 хвилин після опівночі бойовики розпочали провокаційний вогонь зі стрілецької зброї по українських позиціях в районі Жовтого, що на Луганському напрямку. З тих же видів озброєння з 6.54 до 7.10, а пізніше з 9.30 до 9.45 терористи відкривали вогонь по Мар’їнці. Широкине обстрілювали з 9.54 до 10.10. О 10.25-10.35 відбувся обстріл Новотроїцького зі стрілецької зброї.

 

На околиці селища Новолуганське, яке у п’ятницю перейшло під контроль Збройних сил України, встановили блокпост.

Про це на своїй сторінці у  Фейсбуці  написав речник АТО Леонід Матюхін – Укрінформ.

“Зважаючи на численні звернення мешканців селища Новолуганське, внутрішньопереміщених осіб, підприємств та приватних підприємців, 23.12.2016  Збройні сили  України встановили блокпост на південній околиці селища Новолуганське”, – написав Матюхін.

За словами речника, це дозволить безперешкодно забезпечувати 3800 жителів селища Новолуганське продуктами харчування та необхідними товарами повсякденного вжитку, відновити нормальне медичне забезпечення, зняти обмеження для відвідування рідними і близькими своїх родичів, а також забезпечити провезення підприємствами необхідних товарів та паливомастильних матеріалів.

Як повідомляв Укрінформ, учора населений пункт Новолуганське, розташований в районі Світлодарської дуги, перейшов під контроль Збройних сил України.

 

Співробітники Служби безпеки України за останні дні виявили п’ять схованок із боєприпасами у районі проведення антитерористичної операції.

Про це повідомляється на сторінці СБУ у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Схованки були облаштовані у лісопосадках та покинутих будівлях у селах Іванівка та Широкине на Донеччині, місті Старобільськ і селах Лиман та Муратове у Луганській області”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники спецслужби вилучили зі схронів два протитанкові гранатомети РПГ-26, мінометну міну, вісім гранатометних пострілів, десять гранат, один кілограм пластиду та понад тисячу набоїв різного калібру.

 

Над тимчасово окупованою територією Криму у п’ятницю фіксувалася активізація авіації РФ: російські вертольоти рухалися вздовж тимчасового адмінкордону, проте не перетинали її.

Про це повідомляє  прес-служба  Держприкордонслужби – Укрінформ.

“Прикордонники Бердянського та Херсонського загонів зафіксували політ 5 вертольотів окупантів. Мі-8 збройних сил  Росії  рухалися над територією окупованого півострова вздовж адмінмежі без її перетинання. У всіх випадках прикордонники інформували взаємодіючі підрозділи Збройних сил України”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, поблизу адміністративної межі спостерігалося незначне переміщення російської військової техніки та фіксувався рух катерів на повітряних подушках на морській ділянці, з яких здійснювалася висадка та посадка людей поряд з позиціями окупантів.

 

Російсько-окупаційні війська на Донбасі мають намір здійснити низку провокаційних обстрілів із застосуванням важкого озброєння як по підконтрольній українському уряду території, так і по підконтрольним бойовикам районам.

Про це написав у  Фейсбуці  речник прес-центру штабу АТО Леонід Матюхін – Укрінформ.

“За інформацією, що отримала розвідка штабу АТО, російсько-окупаційні війська планують здійснити низку провокаційних обстрілів із застосуванням забороненої Мінськими домовленостями зброї з метою викликати вогонь у відповідь та звинуватити українську сторону у порушенні режиму тиші. При цьому обстріли мають здійснюватися не лише по населених пунктах, що знаходяться на підконтрольній Україні території, а й по тим, що тимчасово контролюються бойовиками”, – йдеться у повідомленні.

Так, за даними розвідки, такі провокації  бойовики  планують здійснювати на Маріупольському напрямку по населених пунктах Саханка, Водяне – силами так званого “9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти”, який обіцяє влаштувати “святковий феєрверк” з невикористаних боєприпасів.

На Донецькому напрямку провокації плануються силами так званих “100-ї  бригади” та “3-ї окремої мотострілецької бригади” – по населених пунктах Ясинувата, Дебальцеве, а також Новолуганське, де розташоване відоме підприємство “Бахмутський агросоюз”.

“Зазначена штабом АТО інформація доведена до Спільного центру контролю та координації, а також до СММ ОБСЄ в Україні”, – повідомив Матюхін.

Як повідомляло агентство, розпочинаючи з 00.00 24 грудня 2016 року по всій лінії розмежування у зоні проведення АТО було запроваджено режим тиші. Та вже через 25 хвилин після опівночі бойовики розпочали провокаційний вогонь зі стрілецької зброї по українських позиціях в районі Жовтого, що на Луганському напрямку. З тих же видів озброєння з 6.54 до 7.10, а пізніше з 9.30 до 9.45 терористи відкривали вогонь по Мар’їнці. Широкине обстрілювали з 9.54 до 10.10. О 10.25-10.35 відбувся обстріл Новотроїцького зі стрілецької зброї.

Українські військові на провокації не відповідали.

 

Головне управління розвідки МО України заявляє про спецоперацію Кремля: російські політтехнологи готують дискредитаційні матеріали щодо зриву режиму тиші

Противник здійснює заходи з метою звинувачення української сторони у зриві досягнутих домовленостей щодо взаємного припинення вогню з 24 грудня ц.р., повідомляється ГУР МОУ на своїй сторінці у  Фейсбуці.

23 грудня ц.р. російськими окупаційними військами здійснено обстріли м. Дебальцево із застосуванням мінометів калібру 82 мм. Для фіксації наслідків провокації, підготовки та поширення пропагандистських матеріалів, що дискредитують ЗС України, залучено кореспондентські групи провідних російських ЗМІ під керівництвом офіцерів Центру інформаційно-психологічного протиборства Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного військового округу (Ростов-на-Дону) ЗС РФ

 

“Молим о дружбе с Россией”: пропаганду Путина “спалили” на новой технологии “вбросов” в СМИ Украины

Российская пропаганда через “вбросы” в СМИ призывает “во что бы то ни стало восстановить экономические отношения” Украины с Россией.

Об этом пишет “Детектор Медиа”, сообщает Обозреватель.

Технологию в течение нескольких месяцев внедряют через целый ряд сайтов, в частности “Таймер”, “Комментарии”, “112 Украина”, “Украинские новости”, “Подробности.ua”, “Голос.ua”, “Корреспондент”, “АиФ в Украине”, Вести.ua” и другие.

“С конца лета в украинских и российских СМИ была размещена целая серия заявлений украинских депутатов, которые призывали восстанавливать экономические отношения с Россией”, – говорится в материале.

Среди тех, кто выступал с такими призывами – народный депутат от “Оппоблока” Николай Скорик, внефракционные депутаты Евгений Мураев и Яков Безбах, представитель парламентской группы “Відродження” Антон Киссе, депутат от БПП Олег Недава, депутат Одесского облсовета от “Оппоблока” Виктор Баранский.

В октябре российский ресурс “Украина.Ru” опубликовал интервью олигарха Дмитрия Фирташа, в котором он настаивает на необходимости восстановления экономических связей с РФ, иначе “Украину ждет коллапс”.

“Новости с теми же заголовками и текстом, на сайте “Таймер”, регулярно публиковались и в российских СМИ, в первую очередь – на сайте “Лента.ру”, где новости о заявлениях украинских депутатов слово в слово повторяют украинские новости, “ТАСС”, а также на сайтах “Российская газета”, Взгляд.ру” и других, вплоть до “Лайф.ру” и “Первого канала”. Также внимание этим “петициям” уделил лично Виктор Медведчук, который в своем ЖЖ подробно описал, сколько и каких предприятий “обратились” к Порошенко”, – пишет автор.

Кроме заявлений нардепов в СМИ стали появляться призывы и петиции к президенту Петру Порошенко от различных трудовых коллективов и компаний с требованием “наладить экономические связи с Россией”.

Некоторые обнародованные “петиции” были размещены на сайтах, созданных за несколько дней до размещения на них информации, например, петиция харьковского ЗАО “Индустриальная научно-технологическая компания “ИНТЕК”, обращение коллектива “Карпатнефтехим” (украинская “дочка” российского “Лукойла”), или петиция компании “Євронасіння” на ее сайте.

В то же время, предприятия “Карпатнефтехим”, “Племзавод “Степной” и Лихачевский комбинат хлебопродуктов, “петиции” которых были обнародованы, сообщили, что ничего не подписывали и давали опровержение, однако эти опровержения “дальше местной прессы не пошли”.

“В декабре на сайтах облсоветов Полтавской, Черниговской и Днепропетровской областей и на сайте горсовета Кропивницкого появились петиции, в которых уже жители областей якобы также призывают срочно восстановить отношения с РФ. Все петиции быстро набрали необходимое количество голосов и преодолели барьер, необходимый для обсуждения на заседаниях советов. Однако сайт “СтопФейк” отмечает, что петиции областей имеют признаки того, что создавались не жителями этих регионов, а результаты голосования были сфальсифицированы”, – сказано в статье.

Как сообщал “Обозреватель”, накануне президент Российской Федерации Владимир Путин высказал надежду на нормализацию отношений с Украиной.

 

Г.Москаль доручив СБУ розібратися з інформаційними вкидами щодо “автономістських настроїв” на Закарпатті

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль доручив обласному управлінню Служби безпеки України з’ясувати, чи не стоїть за інформаційними вкидами щодо “автономістських настроїв” на Закарпатті хтось із закарпатців. Відповідна заява з’явилася сьогодні ввечері, 24 грудня, на персональному сайті Г.Москаля, передає УНН.

“На Закарпатті немає жодних “автономістських настроїв”, які так старанно намагаються зобразити російські інформагентства. На їхні потуги можна б узагалі не звертати уваги, якби деякі вітчизняні видання не передруковували фейкові повідомлення про “автономні економічні стосунки Закарпаття із сусідніми регіонами”, “вимоги Закарпатської облради про автономію”, “Збори русинів-автономістів” і т.д. Фальшивки створюються на знеособлених і маргінальних інтернет-ресурсах тільки для того, щоб стати “джерелом” для інформаційних вкидів, які організовують російські спецслужби… Я доручив Закарпатському обласному управлінню Служби безпеки України з’ясувати, чи не стоїть за інформаційними вкидами хтось із нашої області. Закликаю й центральний апарат СБУ жорстко реагувати на спроби деяких наших інтернет-ресурсів підігрувати російським спецслужбам у інформаційній війні проти України”, — заявляє Геннадій Москаль.

Нагадаємо, 3 листопада  голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль доручив обласному управлінню Служби безпеки України перевірити “народного губернатора” Івана Данацка на причетність до плану з дестабілізації ситуації на Закарпатті, про що йшлося в опублікованих листах з пошти помічника президента РФ Владислава Суркова.

 

Депутати Херсонської обласної ради на сесії у п’ятницю прийняли звернення до Голови Верховної Ради та прем’єр-міністра щодо необхідності зменшити фінансовий тягар місцевого самоврядування та забезпечити раціональні міжбюджетні відносини.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Звертаємось до парламенту та уряду України з вимогою захистити інтереси місцевого самоврядування та гарантувати умови для його належного функціонування. У доопрацьованому варіанті проекту Державного  бюджету  України на 2017 рік так і не внесено суттєвих правок щодо зменшення фінансового тягаря місцевого самоврядування та забезпечення раціональних міжбюджетних відносин”, – йдеться у зверненні.

Як зазначають депутати облради, серед наявних тут проблем – фінансування оплати праці непедагогічних працівників закладів освіти, яке передано на місцеве самоврядування без будь-якої компенсації з боку держави; перенесення на місцевий рівень без будь-якої державної компенсації надання пільг та виплат (працівникам поліції, шахтарям, чорнобильцям, і т.д.); відсутність жодного державного фінансового ресурсу на утримання закладів освіти та охорони здоров’я у містах обласного значення щодо оплати за енергоносії та комунальні послуги; відсутність компенсації місцевим бюджетам витрат за перевезення пільгових категорій громадян, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду; скасування права спрямовувати залишки медичної та освітньої субвенції на капітальні видатки та оптимізацію мережі закладів освіти та охорони здоров’я, що позбавляє органи місцевого самоврядування стимулу ефективно витрачати кошти; виникнення загрози для фінансування проектів за рахунок коштів програми Державного фонду регіонального розвитку через нереалістичні, на думку депутатів, джерела його наповнення.

Депутати Херсонської облради закликали парламент і уряд задля гарантування незворотності розпочатої рефорими місцевого самоврядування допрацювати держбюджет на 2017 рік “в частині зменшення фінансового тягаря місцевих бюджетів та забезпечення раціональних міжбюджетних відносин”.

Звернення підтримали під час голосування 46 депутатів із 53-х, присутніх у сесійній залі на момент голосування.

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич обговорила з послом США в Україні Марі Йованович впровадження “Нової української школи”, а також розвиток академічної мобільності та співпрацю з USAID.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства – Укрінформ.

“Підтримка, яку ми отримуємо від американської сторони, має важливе значення для наших зусиль з проведення реформи і розвитку освіти. Ви вже знаєте багато про Україну, але я сподіваюся, що наша сьогоднішня зустріч дасть вам ширше розуміння змін в системі освіти”, – зазначила Гриневич.

Вона наголосила, що у зв’язку із впровадженням “Нової української школи” на українську середню освіту чекають зміни.

Гриневич також подякувала посольству США і USAID за запуск та підтримку спільних освітніх проектів у 2016 році.

Зокрема, йдеться про пілотний проект щодо вступу в магістратуру за спеціальністю «Право» з використанням технологій ЗНО, що проходило у 9 українських університетах під час вступної кампанії цього року.

“Для нас цей проект важливий не лише з точки зору підвищення якості вищої освіти в Україні, а й з огляду на виховання суспільства з нульовою толерантністю щодо корупції. Для того, щоб викорінити це явище з українського суспільства нам, передусім, потрібно мати висококваліфікованих та чесних юристів”, – зазначила вона.

Крім того, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей додав, що програма обміну школярів «FLEX» є дуже важливою для України, і було б добре поширити цю практику на українських учителів, які хочуть ознайомитися з освітньою системою США.

 

У день католицького Різдва, 25 грудня, від імені Папи Римського Франциска Україні буде виділено перший транш гуманітарної допомоги у розмірі шести мільйонів євро.

Про це із посиланням на прес-службу Ватикану повідомляє  DW – Укрінформ.

Гроші, зібрані на заклик Папи Римського у церквах по всій Європі для допомоги постраждалим від конфлікту на сході  України, будуть спрямовані на потреби понад двох мільйонів українців, насамперед у Донецькій, Луганській, Харківській та Дніпропетровській областях.

У повідомленні зазначається, що у липні 2016 року Ватиканом був створений спеціальний комітет, який базується у Запоріжжі і який відбирав для фінансування програми гуманітарної допомоги для постраждалих від бойових дій на Донбасі. Гроші, що їх перерахує Ватикан, будуть розподілені між 20 масштабними проектами та 39 дрібнішими ініціативами, і спрямовані насамперед на потреби лікування, а також на продукти харчування, засоби гігієни та житло.

Загалом на заклик Папи Римського починаючи з квітня 2016 року було зібрано 12 мільйонів євро пожертв. Коли буде перерахована решта коштів, у повідомленні Ватикану не уточнюється.

 

Президент Петро Порошенко вшанував пам’ять Героя України В’ячеслава Чорновола з нагоди 79-ї річниці його народження.

Про це він написав на своїй сторінці у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Провідник українського визвольного руху, один з батьків нашої незалежності, Людина з великої літери. Сьогодні В’ячеславу Максимовичу виповнилося б 79 років. Ми пам’ятаємо”, – написав  Порошенко.

Також пам’ять В’ячеслава Чорновола вшанував Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

“79 років тому народився В’ячеслав Чорновіл – справжній лідер і патріот України, який боровся за неї усе життя”. – написав  глава уряду на своїй сторінці у  Фейсбуці.

Гройсман закликав завжди пам’ятати слова видатного українського політика: “Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі”.

 

Нова експозиція про історію музею відкрита в музеї Голокосту, на вулиці Ярослава Мудрого у Харкові.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла засновник та керівник музею, заслужений працівник культури України Лариса Воловик.

“Справа в тому, що наш музей Голокосту – перший музей подібного роду в Україні – створений рівно 20 років тому, у 1996-му. До ювілею саме і відкрита нова експозиція, що розповідає про друзів музею, членів обласного комітету “Дробицький яр”, тих, хто веде пошукову роботу, відтворюючи картину масового геноциду євреїв у роки фашистської окупації Харкова, хто поповнює загальну експозицію документальними свідченнями минулого, в тому числі, із сімейних архівів. Є тут і матеріали, що розповідають про харківську обласну організацію Праведників світу – земляків, які рятували євреїв у роки фашистської окупації”, – зазначила Воловик.

За її словами, основна частина експозиції – понад п’ять тисяч експонатів – розповідає про зиму 1941-1942 року, коли в Дробицькому яру, на околиці Харкова, фашисти розстріляли понад 16 тисяч харків’ян – в основному, євреїв.

“Зараз, коли в країні триває військовий конфлікт, особливо важлива діяльність установ культури, зберігають історичну пам’ять і культурну спадщину. Музей продовжує роботу, на наші конференції, виставки, зустрічі буде і надалі приходити молодь. Трагедія Голокосту не повинна повторитися”, – додала Воловик.

За її словами, нова експозиція відкрита за участю спеціально прибули на ювілей музею представників дипломатичних служб, включаючи Посольство Держави Ізраїль в Україні, і приурочена до Дня пам’яті жертв Голокосту.

Як повідомляв раніше Укрінформ, у 2002 році президент України Леонід Кучма взяв участь у відкритті в Харкові меморіального комплексу “Дробицький яр”, побудованого на пожертви харків’ян.

 

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав ганебною резолюцію ООН, що вимагає припинити будівництво єврейських поселень на палестинських територіях.

Про це повідомляє  BBC – Укрінформ.

“Ізраїль відкидає цю ганебну антиізраїльську резолюцію ООН і не буде дотримуватися її вимог”, – йдеться у заяві офісу Нетаньяху.

Ухвалена у п’ятницю ввечері резолюція ООН містить заклик “негайно і повністю припинити всю поселенську діяльність на окупованих палестинських територіях, включаючи Східний Єрусалим”.

За документ, підготовлений Єгиптом, проголосували 14 членів РБ  ООН, утримався лише представник США. Раніше американська влада завжди ветувала подібні резолюції.

“Адміністрація Обами не лише не змогла захистити Ізраїль від цієї змови в ООН, але й закулісно вступила в нього”, – переконаний ізраїльський прем’єр.

Раніше державний секретар США Джон Керрі пояснив таке голосування американської делегації в Радбезі ООН прагненням зберегти мирний діалог в палестино-ізраїльському конфлікті.

 

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив про скасування офіційного візиту свого українського колеги Володимира Гройсмана до Ізраїлю.

Про це  повідомляє Deutsche Welle  з посиланням на ізраїльське агентство новин Ynet – Укрінформ.

У такий спосіб висловлено протест проти підтримки Україною резолюції Ради Безпеки ООН щодо ізраїльських поселень. Візит Гройсмана був запланований на наступний тиждень.

Раніше Нетаньяху заявив про переоцінку Ізраїлем зв’язків із  ООН. “Я проінструктував міністерство закордонних справ завершити протягом місяця переоцінку наших контактів з ООН, включно з фінансуванням інституцій ООН та присутності представників ООН в Ізраїлі”, – цитує Нетаньягу Reuters.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю ввечері Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на палестинських територіях.

За документ, підготовлений Єгиптом, проголосували 14 членів РБ ООН, утримався лише представник США. Раніше американська влада завжди ветувала подібні резолюції.

 

МЗС РФ прокоментувало резолюцію Радбезу ООН щодо палестинських поселень

У Міністерстві закордонних справ Росії пояснили, чому Росія підтримала проект резолюції, що забороняє Ізраїлю зводити поселення на палестинських територіях, передає  УНН  з посилання на прес-службу МЗС РФ.

23 грудня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію 2334 по палестино-ізраїльського врегулювання з акцентом на проблему ізраїльських поселень на палестинських територіях. 14 членів РБ висловилися на його підтримку, США утрималися.

“Документ з цього питання схвалений в РБ ООН вперше за останні 8 років. Російська Федерація проголосувала “за”, виходячи з того, що його зміст ґрунтується на апробованих формулюваннях, що відображають загальну і неодноразово підтверджену позицію міжнародної спільноти про незаконність поселенської діяльності Ізраїлю”, – йдеться в повідомленні МЗС РФ.

Як наголошується в заяві, врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту з виходом на дводержавне рішення можливе лише через прямі переговори без попередніх умов між палестинцями та ізраїльтянами.

“Саме на це спрямовані зусилля Росії, яка продовжить енергійно сприяти переговорному процесу як учасник близькосхідного “квартету” міжнародних посередників. Хотілося б також нагадати про нашу готовність, яка зберігається, прийняти в Москві керівників Ізраїлю і Палестини”, – підкреслили в МЗС Росії.

Також в МЗС РФ додали, що Росія сподівається, що просування в близькосхідному врегулюванні запанує вже в найближчому майбутньому.

Як повідомляв УНН, Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію, що  закликає Ізраїль припинити ‎будівництво поселень на окупованих палестинських територіях.

Нагадаємо,  Ізраїль не буде виконувати резолюцію ООН щодо заборони будівництва поселень на спірних палестинських територіях.

 

Під час голосування в Раді Безпеки ООН Сполучені Штати, утримавшись від блокування резолюції, що засуджує будівництво ізраїльських поселень, мали на увазі можливість збереження мирного діалогу в палестино-ізраїльському конфлікті.

Так пояснив рішення американської делегації в окремій заяві державний секретар США Джон Керрі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні Сполучені Штати діяли з однією головною метою: зберегти можливість двохдержавного рішення, яке кожна адміністрація  США  протягом десятиліть вважала єдиним способом досягнення справедливого й міцного миру між ізраїльтянами і палестинцями”, – підкреслив глава американської дипломатії.

Він наголосив, що обопільна домовленість – це “єдиний спосіб забезпечити майбутнє Ізраїлю як Єврейської демократичної держави, що живе в мирі та безпеці зі своїми сусідами, а також свободи й гідності для палестинського народу”. Це майбутнє зараз перебуває під загрозою, з огляду на тероризм, насильство й підбурювання триваючого. Безпрецедентні кроки з розширення поселень були ініційовані заклятими ворогами дводержавного рішення, заявив Керрі.

Хоча США й не згодні з усіма аспектами прийнятої резолюції, “вона слушно засуджує насильство, підбурювання та дії з розширення поселень, а також закликає обидві сторони зробити конструктивні кроки, щоб припинити нинішні тенденції та просувати перспективи двох-державного рішення”.

Документ не нав’язує жодного рішення сторонам конфлікту, водночас він зберігає здатність для сторін вести переговори про припинення конфлікту, підкреслив держсекретар США.

 

Обраний президент Дональд Трамп різко розкритикував адміністрацію Обами за її рішення не накладати вето на резолюцію РБ ООН, яка засуджує поселення Ізраїлю, пообіцявши, що під час його президентства все буде по-іншому. 

Про це він написав у  Твіттері, повідомляє кореспондент Укрінформу

“Що стосується ООН, все буде інакше після 20 січня”, – написав  Трамп  напередодні.

Цей Twit з’явився після того, як Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою покласти край розбудові ізраїльських поселень на окупованих територіях. США мали можливість накласти вето на резолюцію, але утрималися від цього попри тиск на адміністрацію з боку Трампа, а також жорстку позицію прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та деяких законодавців у США, акцентує американське видання the Hill.

Водночас, рішення адміністрації Обами не блокувати резолюцію було прийнято в розрив давньої політики Сполучених Штатів, щоб захистити Ізраїль від докорів ООН.

У цьому зв’язку державний секретар США Джон Керрі пояснив (https://www.ukrinform.ua/rubric-abroad/2145519-kerri-poasniv-comu-ssa-ne-zablokuvali-v-oon-antiizrailsku-rezoluciu.html), чому американська делегація утрималась від голосування в Раді Безпеки по цій резолюції. “Сьогодні Сполучені Штати діяли з однією головною метою: зберегти можливість двохдержавного рішення, яке кожна адміністрація США протягом десятиліть вважала єдиним способом досягнення справедливого й міцного миру між ізраїльтянами і палестинцями”, – підкреслив глава американської дипломатії.

Він наголосив, що обопільна домовленість – це “єдиний спосіб забезпечити майбутнє Ізраїлю як Єврейської демократичної держави, що живе в мирі та безпеці зі своїми сусідами, а також свободи й гідності для палестинського народу”.

 

Інавгураційний комітет обраного президента США Дональда Трампа оголосив імена артистів, які виступатимуть на концерті, приуроченому до церемонії інавгурації 20 січня.

Про це повідомляє  BBC – Укрінформ.

На інавгурації виступлять нью-йоркський танцювальний колектив The Rockettes, Мормонський табернакальний хор і 16-річна співачка Джекі Іванко, учасниця шоу “Аmerica’s got talent”.

Однак кілька знаменитостей відмовилися від участі, серед них Елтон Джон і Селін Діон.

У 2009 році на інавгурації Барака Обама виступали U2, Стіві Вандер і Брюс Спрінгстін, нагадує ” 112 Україна”.

Президентські вибори в США відбулися 8 листопада. Перемогу на виборах здобув республіканець Дональд Трамп, він стане 45 президентом США. Його інавгурація відбудеться 20 січня 2017 р.

 

Пріоритетами роботи Міністерства соцполітики у 2017 році будуть продовження реформи системи соцзахисту та сприяння продуктивній зайнятості населення.

Про це на прес-конференції у п’ятницю заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо говорити про плани Мінсоцполітики на наступний рік, тобто які  реформи  планується провести, можна серед інших назвати продовження реформи системи соцзахисту, спрямованої на підвищення соцстандартів і гарантій зростання доходів населення. По-друге, це буде сприяння продуктивній зайнятості населення і залучення українців до ринку праці, а також модернізація послуг Держслужби зайнятості», – сказав Рева.

До інших пріоритетних напрямків роботи відомства міністр відніс запровадження механізмів легалізації зарплат, створення справедливої системи пенсійного страхування, забезпечення ефективної державної соціальної підтримки населення і контроль за правильністю призначення соціальних виплат.

«Для реалізації запланованих реформ уже частково створена відповідна законодавча база. Зокрема, у Верховній Раді 6 грудня цього року було прийнято закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, той знаменитий закон 5130. Ну і, звичайно, 21 грудня був прийнятий закон України про Державний бюджет на 2017 рік», – зазначив Рева.

 

Україна і Білорусь будуть спільно виробляти тролейбуси та розширювати модельний ряд ліфтів спільного виробництва.

Про це  повідомляє прес-служба  Міністерства економічного розвитку і торгівлі – Укрінформ.

“23 грудня заступник міністра  економічного  розвитку і торгівлі Юрій Бровченко та заступник міністра промисловості Білорусі Дмітрій Корчик зустрілися, щоб обговорити розвиток промислової кооперації у 2017-2020 році”, – йдеться в повідомленні.

Планується, що Україна і Білорусь будуть спільно виробляти тролейбуси, розширяти модельний ряд ліфтів спільного виробництва. Планується організація спільних виробництв – наприклад, сільськогосподарської техніки спільно з холдингом “Гомельмаш”.

За словами Юрія Бровченка, розвиток співпраці у сфері машинобудування – один із головних пріоритетів українсько-білоруської співпраці.

“У підготованій Дорожній карті з розвитку співробітництва на 2017-2020 роки відображені у першу чергу проекти машинобудівництва, зокрема виробництва тракторів, зерно- і кормозбиральних комбайнів, вагонів, будівної і комунальної техніки”, – сказав Бровченко.

 

Фахівці Українського інституту національної пам’яті підтвердили правомірність перейменування в Одесі вулиці Валентини Терешкової на Героїв Крут згідно з вимогами закону про декомунізацію.

Про це одеський громадський діяч Сергій Солтасюк  повідомив у Facebook. Він також опублікував фотокопію листа від голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича – Укрінформ.

“Об’єкти топоніміки України, названі зокрема на честь Валентини Терешкової – особи, яка обіймала керівні посади в комуністичній партії та вищих органах влади й управління СРСР, підлягають обов’язковому перейменуванню. Наразі Терешкова є чинним депутатом Державної думи РФ 6 скликання від правлячої партії “Єдина Росія”, голосувала за анексію Криму, за дозвіл Державної думи президентові РФ вводити російські війська на територію України та підтримує загарбницьку політику керівництва Росії щодо Держави, ставлячи під сумнів її суверенітет і територіальну цілісність”, – йдеться у листі, підписаному керівником УІНП.

Солтасюк нагадав, що після виконання закону “Про декомунізацію” колишнім головою Одеської ОДА і підписання відповідного розпорядження, яке було напрацьоване робочою групою, народний депутат від Опозиційного блоку Микола Скорик подав судовий позов з вимогою збереження на карті міста вулиці Валентини Терешкової.

 

Світовий конгрес українців закликає міжнародну спільноту слідкувати за ескалацією Росією насильства на сході України напередодні різдвяних свят.

Про це заявив президент СКУ Євген Чолій, передає кореспондент Укрінформу.

«Світовий конгрес українців засуджує ескалацію бойових дій та закликає міжнародну спільноту і далі бути пильною до перебігу подій в Східній Україні в цей Різдвяний час та здійснювати тиск на Російську Федерацію, щоб зменшити її кричущі порушення Мінських домовленостей», – сказав Чолій.

В українській організації додали, що «дуже стурбовані ескалацією атак підтримуваних РФ терористичних сил на позиції Збройних Сил України в Східній Україні, зокрема поблизу Світлодарська, який став об’єктом інтенсивних артилерійських обстрілів».

Нагадаємо: починаючи із 18 грудня російські сили на  Донбасі  значно посилили обстріли українських позицій. Бої призвели до значних втрат серед Збройних Сил України та пошкодили об’єкти цивільної інфраструктури, залишивши Світлодарськ та прилеглі села без електроенергії.

 

Спікер парламенту Молдови Андріан Канду переконаний, що між парламентом і президентом Ігорем Додоном буде встановленe суворо інституційне співробітництво, незважаючи на те, що у спікера і президента різні політичні погляди.

Про це він написав  на своїй сторінці в Facebook  після церемонії інавгурації президента Ігоря Додона – Укрінформ.

«З президентом Ігорем Додоном у нас буде суворо інституційне співробітництво. У нас різні, навіть протилежні політичні погляди, про що свідчать заяви і дії президента, однак, в інтересах громадян ми зобов’язані взаємодіяти і з повагою ставитися до очолюваних нами державним інститутам. Конституція чітко визначає компетенції президента і парламенту, а нехтування нормами законодавства може бути розцінене як зневажливе ставлення до країни та її народу», – написав спікер.

Голова парламенту підкреслює, що «Молдова  потребує стабільності, виваженості та консолідації зусиль, а внутрішні і зовнішні виклики загрожують принципам демократії та правової держави».

Канду закликає відмовитися від політичної самодіяльності та популізму, наголошуючи, що «відмова від вектора європейської інтеграції країни може бути розцінена як зрада національних інтересів».

«Саме з такими думками я і брав участь у церемонії офіційного вступу на посаду президента Ігоря Додона, якого привітав і побажав успіхів у його діяльності на цій посаді», – підсумовує спікер.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю, 23 грудня, в Кишиневі пройшла церемонія вступу на посаду нового президента Молдови Ігоря Додона.

 

Російський адвокат Марк Фейгін дав оцінку прес-конференції президента РФ Володимира Путіна, зазначивши зацикленість промовця на темах «Обама» і «Україна».

Про це він сказав кореспонденту Укрінформу.

“Загалом прес-конференція Путіна була традиційна, банальна. Але я б відзначив кілька моментів. Незалежно від поставлених питань, до деяких тем він повертався кілька разів. Насамперед, це «топтання» по колишньому президенту Обамі та його адміністрації”, – зазначив Фейгін.

На його думку, в цьому виявлялося неприховане злорадство президента РФ: «Ви йдете, а я залишаюся. І вестиму справи з вашими змінниками. Немає гарантії, що домовлюся з ними. Але шанс є!».

Друга тема, до якої Путін повертався з тими же задоволенням і зловтіхою – складнощі України щодо асоціації з Європою та отримання «безвізу».

Фейгін також зазначив практичну важливість деяких заяв президента РФ. «В авторитарній системі, яка нині оформилася у Росії, важливими є заяви голови, на зразок таких: «В Росії катувань немає». Він це сказав у зв’язку з  Пановим і Захтеєм. Зрозуміло, що це неправда. Але саме ті, хто здійснюють ці катування, сигнал почують. Вони ж знають, що тортури є. Але якщо головний так сказав, то значить треба катувати не сильно, катувати треба акуратно. При авторитаризмі гвинтики системи ловлять і сприймають кожен сигнал сюзерена», – резюмує Фейгін.

 

Адвокат журналіста Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін вважає, що Путіна просто марно просити про звільнення політв’язнів, питання перед ним потрібно ставити більш конкретно, пояснюючи невигідність їх утримання.

Про це він сказав кореспонденту Укрінформу.

“Перш за все, потрібно висловити подяку Роману Цимбалюку за те, що він зумів прорватися зі своїм запитанням на прес-конференції Путіна. Важливо, що тема сама по собі прозвучала. Але шкода, що форма питання полегшила президенту Росії ухилення від теми”, – сказав Фейгін.

На його думку, Роман даремно повторив форму недавнього звернення кінорежисера Олександра Сокурова. «Досвід звернення Сокурова до Путіна «Я вас благаю, звільніть Сенцова!» показав малу ефективність такої форми. Путіна безглуздо просити про звільнення, це дає йому комфортну позицію для уникнення відповіді. Йому потрібно показувати репутаційні втрати у зв’язку з існуванням українських політв’язнів і прямо питати про можливості вирішення цієї проблеми, причому проговорюючи конкретні варіанти – обмін, відправка на Батьківщину для відбування терміну тощо».

Нагадаємо, в п’ятницю на великій прес-конференції на запитання українського журналіста Романа Цимбалюка про можливість звільнення українських режисера Олега Сенцова і журналіста Романа Сущенка Володимир Путін відповів ухильно, сказавши, що не виключає можливості амністії в Росії політичних в’язнів з України.

Як повідомлялося, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було пред’явлено звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву, зазначивши, що воно не відповідає дійсності.

Термін утримання Сущенка під вартою було продовжено за рішенням Лефортовського суду до 30 січня 2017 року.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції – з 2010 року.

 

Президент України Петро Порошенко призначив Івана Куцика керівником Державного управління справами.

Відповідний  указ №574/2016  оприлюднений на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити Куцика Івана Марковича керівником Державного управління справами”, – йдеться у тексті документа.

Ще одним указом (№572/2016) Порошенко звільнив Куцика з посади заступника керівника Державного управління справами.

Крім того, указ від 23 липня 2016 року № 309 “Про тимчасове виконання обов’язків керівника Державного управління справами” визнано таким, що  втратив чинність.

Нагадаємо, у липні 2016 року  Президент  звільнив Сергія Борзова від тимчасового виконання обов’язків керівника Держуправління справами.

 

Червонозаводський районний суд Харкова задовольнив скаргу адвокатів Андрія Коваля, генерального директора ПАТ “Харківський тракторний завод”, на бездіяльність органів прокуратури під час розслідування порушеної проти нього справи.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі ХТЗ – Укрінформ.

Як зазначається, постанова суду від 23 грудня 2016 р. зобов’язує  прокуратуру  у триденний строк повторно розглянути клопотання про закриття кримінального провадження, а також скасувати як незаконну постанову прокурора від 05.09.2016, якою було відмовлено у задоволенні відповідного клопотання адвоката.

За словами в. о. гендиректора ХТЗ В’ячеслава Шевченка, ухвала суду дозволяє сподіватися на остаточне вирішення проблем заводу: “На сьогодні ключ до розблокування роботи ХТЗ в руках у прокуратури. Як тільки припиняється кримінальне переслідування Коваля, НБУ дозволить DCH відкрити нам кредитну лінію на 400 млн грн і ми зможемо почати наводити лад на виробництві. Тому ми віримо, що прокуратура дасть зелене світло розблокуванню роботи нашого заводу”.

Нагадаємо, голова і власник групи компаній DCH Олександр Ярославський у квітні 2016 викупив контрольний пакет акцій (62,44%) ХТЗ. На початку травня 2016 ХТЗ заявив про проведені представниками Служби безпеки України обшуки на підприємстві, в ході яких були вилучені фінансові та інші важливі документи, а потім були арештовані рахунки і майно ХТЗ, а його робота фактично зупинена. У червні за результатами зборів кредиторів ХТЗ було прийнято рішення про початок процедури досудової санації підприємства.

У вересні в групі DCH повідомили, що Національний банк України  зареєстрував договір, який дозволить групі DCH відкрити кредитну лінію у розмірі 400 млн грн для відновлення виробництва на Харківському тракторному заводі. Фінансування надається за умови, що завод вільно здійснюватиме господарську діяльність без якихось обмежень. Тобто майно позичальника має бути вільним від податкової застави, банківські рахунки – від будь-яких арештів, накладених компетентними органами, а щодо посадовців не повинно бути відкритих кримінальних справ.

 

Президент США Барак Обама підписав «Бюджет США на 2017 рік на потреби національної оборони», 350 мільйонів доларів відведено на допомогу безпеці України.

Про це повідомляє  сайт  Конгресу – Укрінформ.

Згідно з документом, розмір  бюджету  Пентагону становить близько 619 млрд доларів, з них 350 млн передбачені на допомогу Україні.

У тексті бюджету йдеться, що спочатку для підтримки Києва Пентагон може використати 175 млн доларів від загальної суми. Інша частина стане доступна тільки після того, як міністр оборони і держсекретар запевнять Конгрес у здійсненні урядом України істотних кроків з реформування оборонної сфери.

Також у тексті йдеться про заборону на виділення коштів на будь-які дії, які визнають суверенітет Росії над Кримом. Винятком можуть бути тільки ті випадки, коли міністр оборони і держсекретар визначать, що йдеться про національну безпеку США.

Раніше в грудні палата представників США переважною більшістю голосів (375 проти 34) ухвалила закон про бюджет Пентагону на 2017 рік.

 

Президент США Барак Обама підписав закон S.2943 щодо фінансування оборонних потреб США, який серед іншого надає Акту Магнітського статус глобального закону, що може застосовуватися не лише проти росіян, а й по відношенню до будь-якого іноземця.

Текст документа розміщений в офіційному  реєстрі законів  Конгресу Сполучених Штатів – Укрінформ.

“Президент може накладати санкції, описані в пункті (b) на будь-яку іноземну особу, по відношенню до якої президент визначить, грунтуючись на достовірних доказах”, – йдеться в законі.

Документ уточнює, що це стосується тих, хто був причетний до позасудових убивств, тортур чи інших грубих порушень міжнародно визнаних прав людини, скоєних проти інших осіб у будь-який іншій країні, які виступали проти незаконної діяльності влади або захищали права інших.

Крім того, під санкції можуть потрапити урядовці, що були співучасниками, віддавали розпорядження або контролювали процеси масштабної корупції. В тому числі, йдеться про експропріацію приватних чи державних активів для отримання особистої вигоди; корупцію, пов’язану з державними контрактами, видобутком природних ресурсів; хабарництвом або полегшенням чи передачею прибутків від корупції в іноземні юрисдикції. Під це положення також потрапляють особи, які здійснювали допомогу згаданим корупційним процесам.

Санкції охоплюють ряд обмежень індивідуального порядку. Зокрема, таким особам відмовляється у наданні візи  США, а діючі дозволи анулюються. Крім того, блокується доступ осіб до всього майна, власності та інтересів у Сполучених Штатах й того, що перебуває під юрисдикцією США.

Ці положення зафіксовані у розділі закону під назвою “Санкції, пов’язані з правами людини”. Водночас, у тексті документа вказується, що цей розділ може також трактуватися як “Глобальний Акт Магнітського про відповідальність за порушення прав людини”.

Як відомо, російський адвокат Сергій Магнітський був вбитий у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини. Пізніше подібний закон ухвалив Європарламент.

 

Б.Обама схвалив реорганізацію органів іномовлення США

Президент Сполучених Штатів Барак Обама схвалив закон, який дозволить реорганізувати американські державні органи іномовлення. Відповідні зміни внесені до щорічного законопроекту про оборонний бюджет США, який підписав напередодні президент, передає УНН  з посиланням на  Радіо Свобода.

Так, контроль над державними органами іномовлення США пропонується зосередити в руках нового керівника з широкими повноваженнями. Також законопроект передбачає реструктуризацію Ради керівників мовлення США (BBG).

Новим законом передбачається замінити раду BBG з представників обох партій США на призначену президентом консультативну раду без права ухвалення рішень. Натомість повноваження комісії будуть передані новому виконавчому директору, кандидатуру якого висуває Білий дім і затверджує сенат.

Прихильники законопроекту вважають, що ці зміни дозволять підвищити продуктивність іномовлення США і позбутися комісії, члени якої збиралися нечасто і працювали неповний робочий день. Тоді як критики цієї ініціативи вважають, що комісія є важливим бар’єром між журналістами і політиками, а її скасування позначиться на незалежності журналістської роботи. Противники законопроекту також попереджають, що обраний президент США Дональд Трамп, який відзначився суперечливими взаєминами із пресою, може спробувати встановити на посаді лояльного до його адміністрації виконавчого директора іномовлення.

Нинішній голова BBG Джон Ленсінг, який зберігає свої повноваження, на початку місяця у зверненні до співробітників заявив, що законодавчі зміни не порушать бар’єру між політиками і журналістами.

“Цей законопроект жодним чином не зачіпає бар’єр між федеральним урядом і журналістами п’яти наших органів мовлення. Цей бар’єр залишиться недоторканним, а новий виконавчий директор, за законом, зобов’язаний виконувати його функції”, — сказав Дж.Ленсінг.

 

Президент ФРН Йоахім Гаук у своєму різдвяному зверненні з палацу Бельвю закликав співгромадян не піддаватися почуттю ненависті і страху.

Зміст щорічного звернення багато в чому визначили трагічні події 19 грудня – теракт у Берліні на Різдвяному базарі, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Багато загиблих і поранених на Різдвяному базарі в Берліні налякали і глибоко стривожили нас… До нас прийшли почуття люті і гніву, але також страху і безсилля”, – сказав Гаук.

При цьому він попередив про небезпеку того, щоб ці емоції не стали переважаючими і не перетворилися на почуття ненависті і бажання відповісти на насильство силою. Лють і гнів можуть, за його словами, перетворитися на сили, щоб дати відсіч ненависті, насильству та презирству до інших. Тоді суспільство залишиться місцем солідарного взаєморозуміння.

Глава держави закликав до єднання перед лицем загальної загрози. “Особливо в часи  терактів  ми не повинні поглиблювати тріщини в нашому суспільстві, не підозрювати огульно певні групи або перекладати всю відповідальність на політиків”, – сказав Гаук про політику щодо біженців. Водночас він визнав, що цю політику треба обговорювати і вдосконалювати.

Президент закликав німців бути впевненими у своїй країні. Він запевнив, що держава буде робити ще більше для захисту своїх громадян.

 

Закиди на адресу НАБУ про безпідставність обвинувачень у справі “чорної бухгалтерії” – маніпулятивні. Висновки почеркознавчої експертизи підтверджують, що підписи та записи в “амбарній книзі” належать голові ЦВК Михайлу Охендовському.

Про це йдеться у заяві Національного антикорупційного бюро України, розміщеній у суботу на  сайті  відомства – Укрінформ.

“У зв’язку з високим суспільним інтересом до процесу розслідування справи “чорної бухгалтерії” Партії регіонів Національне антикорупційне бюро України оприлюднює результативну частину почеркознавчої експертизи “амбарної книги” із підписами, які належать голові Центральної виборчої комісії. Ці записи в тому числі стали підставою для складання повідомлення про підозру голові ЦВК. Обгрунтованість підозри підтверджується доказами”, – заявили в НАБУ.

Наголошується, що за даними слідства, підозрюваний поповнював свій власний банківський рахунок у ті ж дні, коли ставив підписи в “амбарній книзі”.

“Наприклад, відповідно до одного із записів “амбарної книги” 27.09.2012 голова Центрвиборчкому одержав від помічника одного з народних депутатів Партії регіонів 4,7 тис. дол. США, з яких, як вважає слідство, відповідно до наявних фінансових документів, поклав на власний банківський рахунок 4,5 тис. дол. США”, – зазначають в НАБУ.

Відповідно до експертизи, проведеної Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ), підписи та записи від імені підозрюваного у “амбарній книзі” належать саме голові ЦВК.

Як зазначається в заяві, висновок іншої експертизи, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції України, яка замість належних 10 днів з невідомих причин тривала 3,5 місяці, не підтверджує та водночас і не виключає ймовірність того, що підписи та записи у “амбарній книзі” належать голові ЦВК.

Крім того, наголосили в НАБУ, не відповідають дійсності заяви адвокатів підозрюваного про те, що у повідомленні йому про підозру відсутні відомості про особу, яка передавала кошти. Насправді, такі відомості існують та зазначені у повідомленні про підозру.

“На сьогодні досудовим розслідуванням зібрано достатньо доказів, якими підтверджено оригінальність “амбарної книги”, переданої Віктором Трепаком до  НАБУ. Про це свідчать висновки ряду інших почеркознавчих експертиз, які підтверджують оригінальність підписів ряду інших осіб, окрім вищезазначених, а також численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в “амбарній книзі” за отримання готівкових коштів у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт”, – йдеться у заяві.

У НАБУ також повідомляють, що з огляду на наведені факти та суспільний резонанс розслідування, детективи НАБУ припускають, що сторона захисту може чинити вплив на свідків.

“Тому на даному етапі їй відмовлено в наданні інформації про повний перелік зазначених осіб”, – зазначили в НАБУ.

 

Український народ вже добре розрізняє тих політиків, хто готовий робити реальні справи, від популістів усіх кольорів – “що з вилами, що з косами”.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час відеозвернення до учасників Форуму новообраних голів та депутатів об’єднаних територіальних громад, повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Український народ вже добре розрізняє тих, хто готовий нести відповідальність за країну та робити реальні справи, від популістів всіх кольорів – що з вилами, що з косами”, – зазначив він.

За словами  Президента, окремі політичні сили не полишають зусиль дестабілізувати ситуацію всередині країни, використовуючи для цього всі методи: від популізму до псевдомасових протестів.

Глава держави наголосив, що в економіці та соціальній сфері найгірший період позаду, але відкотитися назад дуже легко, якщо допустити дестабілізацію. За його словами, попри всі складнощі і необхідність витрачати величезні ресурси – 5% ВВП – на безпеку та оборону, вдалося підняти мінімальну заробітну платню вдвічі, суттєво з нового року підвищити зарплату вчителям та лікарям, забезпечити програму будівництва доріг.

“Головне – аби люди на місцях відчули зміни в країні, отримали надію на краще життя і справедливість. Вони чекають від нас конкретних справ і результатів. Впевнений, що разом зможемо їх забезпечити. Ми – тут, ви – там, а результат – спільний”, – підкреслив Президент.

 

Висока активність виборців під час обрання голів та депутатів об’єднаних територіальних громад  засвідчила віру українців у децентралізацію. Тепер люди мають відчути конкретні зміни та побачити результати.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час відеозвернення до учасників Форуму новообраних голів та депутатів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Вибори стали свого роду міні-плебісцитом на підтримку децентралізації. Така активність виборців вкупі з вашою перемогою демонструє, що люди не просто повірили в децентралізацію, а рішуче її підтримали. Вони зрозуміли, що передача повноважень та фінансових ресурсів на місця відповідає їхнім життєвим інтересам, бо це все дало можливість розпочати вирішувати застарілі проблеми, грошей на які бракувало протягом десятиліть. А тепер вони є”, – зазначив  Президент.

Говорячи про явку громадян на цих виборах, Порошенко зазначив, що у виборчих технологіях існує закономірність, характерна для всього демократичного світу: чим нижче рівень влади, що обирається, тим менш активно люди голосують. Однак на цих виборах явка громадян виявилася значно вищою, ніж на загальнонаціональних місцевих виборах минулого року, а деінде – взагалі вийшла на рівень президентських чи парламентських виборів.

Порошенко привітав новообраних голів та депутатів ОТГ і наголосив, що виборці обирали не тих, хто красиво виголошує гасла і добре виступає на мітингах, а тих, хто зі знанням справи здатен робити повсякденну рутинну роботу із покращення життя місцевих громад. Люди голосували за тих, хто відремонтує дорогу, покладе тротуар, поставить нові вікна в школі, залатає дах в ФАПі, збудує дитячий садок тощо.

“Вітаю кожного з вас із заслуженою перемогою. Але, водночас, попереджаю про колосальну відповідальність. Для ваших громад не Президент, а саме ви є обличчям влади. І партії – також”, – наголосив Глава держави.

Він підкреслив, що 1744 менші громади наразі об’єдналися в 367 більш фінансово спроможних громад і це відкрило нові можливості для понад 3 мільйонів громадян, які там живуть.

Порошенко зазначив, що за рік завдяки змінам до податкового та бюджетного законодавства надходження лише власних доходів місцевих бюджетів об’єднаних громад зросли більше ніж утричі. В цілому загальний фонд місцевих бюджетів збільшився ушестеро  порівняно із надходженнями до бюджетів місцевих рад, які увійшли до складу об’єднань. “Це показники по тих громадах, які цього року вже працювали за новою моделлю. Привабливий приклад для наслідування тим, хто в сімнадцятому розпочне працювати за новими правилами. І для тих, хто все ще розмірковує, об’єднуватися чи залишатися на узбіччі прогресу”, – наголосив Президент, додавши, що загалом по країні загальний фонд всіх місцевих бюджетів, тобто власні доходи та субвенції, зріс лише за рік в півтора разу.

 

Причини, з яких європейські країни оголосили штрафні заходи Росії, не зникли, а тому малоймовірно, що вони будуть скасовані.

Про це в інтерв’ю  “Тижню”  заявив екс-посол Франції в Україні Жак Фор – Укрінформ.

“Що ж до санкцій, то вони запроваджені, бо, хоч як це прикро констатувати, Росія (підписантка численних міжнародних угод, що гарантують незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України) не дотримується зобов’язань, які вписано до цих документів. РФ як правонаступниця СРСР входить до Гельсінського акта 1975 року, що вона уклала з незалежною Україною угоду про військову співпрацю на період 1997–2017-го. Угоду цю змінив колишній президент  Янукович, продовживши термін її дії до 2042-го. Цей договір якраз і гарантував Росії присутність її солдатів та моряків у Криму, але водночас гарантував і повагу до державного кордону України, суверенітету, незалежності. Усі ці зобов’язання не виконуються. Саме із цієї причини Франція та її європейські партнери оголосили штрафні заходи! Оскільки причини, з яких було накладено санкції на Росію, не зникли, малоймовірно, щоб хтось вирішив би отак зненацька, раптово їх скасувати”, – зазначив Фор.

При цьому, Фор підкреслив, що політика європейських країн полягає у підтримці жертви, а не нападника.

Політика Франції та її європейських партнерів стосовно анексії Криму, збройної агресії проти України, себто конфлікту, створеного Росією, полягає в тому, що ми на боці жертви, а не нападника. І жертва — це саме Україна, а не її супротивник”, – зазначив він.

 

У Туреччині десять тисяч осіб перебувають під слідством за підозрою у пропаганді тероризму та ображанні вищих посадовців держави в соціальних мережах.

Про це повідомляє  Turkish Minute  з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Туреччини – Укрінформ

«10 000 людей наразі перебувають під слідством за підозрою в  терористичній  пропаганді та ображанні вищих посадовців держави в соціальних медіа», – йдеться у повідомленні.

1 203 людини були умовно звільнені.

У Міністерстві стверджують, що користувачі соціальних мереж, щодо яких ведеться розслідування, займалися пропагандою тероризму і розпалюванням ворожнечі, заявляли про зв’язок з терористичною організацією та ображали вищих посадовців держави.

Також у турецькому МВС повідомили, що за останні 6 місяців велося слідство щодо 3 710 користувачів соціальних мереж, з яких було затримано 1 656 осіб.

 

Більш як 60 членів Всесвітньої організації письменників (Російський ПЕН-центр) підписалися під листом президентові Росії Володимиру Путіну з проханням помилувати українського режисера Олега Сенцова, засудженого нібито за організацію терактів у Криму.

Про це із посиланням на Російський ПЕН-центр повідомляють  РІА Новости – Укрінформ.

“Ми просимо Вас, пане президенте, застосувати до Олега Сенцова норму закону, яка дозволяє очільнику держави приймати рішення про помилування засуджених без визнання вини з їх боку, просимо використати усі наявні ресурси і механізми для якнайшвидшого звільнення нашого колеги  Олега Сенцова“, – йдеться на сторінці Російського ПЕН-центру у Фейсбуці.

Лист підписав 61 член організації, серед яких – Олександр Архангельський, Вероніка Доліна, Денис Драгунський, Тимур Кібіров, Майя Кучерська, Олександр Кушнер та інші письменники, поети і журналісти.

Звернення до президента з проханням помилувати Сенцова також направили російські письменники – учасники Конгресу інтелігенції.

Як повідомлялося, український кінорежисер з Сімферополя Олег Сенцов був засуджений в РФ до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням у причетності до тероризму. «Меморіал» визнав його політичним в’язнем.

 

CША додали до списку суб’єктів, на які поширюються санкції, ще 23 організації Росії та окупованого Криму.

Про це повідомляється у документі, опублікованому на  сайті  Федерального Реєстру – Укрінформ.

“Бюро промисловості і безпеки (BIS) вносить зміни до Правил експортного адміністрування (EAR), додавши двадцять три організації до Списку Суб’єктів. Двадцять три юридичні особи, які будуть додані до списку організацій, були визначені урядом  США  як діючі всупереч національній безпеці або зовнішній політиці”, – йдеться у документі.

У цьому списку в ознайомлювальному порядку представлені 21 суб’єкт з Росії і 2 з Криму.

Зокрема, до нього потрапили такі російські компанії, як сім дочірніх організацій концерну “Алмаз-Антей” і вісім дочірніх компаній концерну “Радіоелектронні технології”. Російськими компаніями в окупованому Криму зі списку є “Кримські порти” і “Кримська залізниця”.

Перелік нових суб’єктів офіційно буде оприлюднений 27 грудня, після чого санкції проти них і почнуть діяти.

 

Прем’єр РФ підписав розпорядження про електроенергію в окупованому Криму

На сайті уряду Росії було опубліковано постанову і розпорядження про функціонування ринків електроенергії в  окупованому Криму і Севастополі, підписане прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, передає УНН.

Згідно з постановою внесено ряд змін і доповненнь. Зокрема, визначено перелік генеруючих об’єктів, розташованих в анексованій Республіці Крим і Севастополі. Перелік включає всі об’єкти теплової генерації, розташовані на територіях Криму і Севастополя, технічні характеристики яких дозволять здійснювати торгівлю електричною енергією на оптовому ринку.

“Правилами оптового ринку електричної енергії і потужності…передбачена торгівля потужністю на підставі довгострокових конкурентних відборів потужності з періодом поставки потужності за підсумками таких відборів з 1 січня календарного року, що настає через три календарні роки після проведення довгострокового конкурентного відбору потужності,” — йдеться в заяві.

Відзначається, що генеруючі об’єкти в Криму і Севастополі які раніше не зараховувалися до цінових зон оптового ринку і не могли брати участі в конкурентних відборах потужності, проведених до включення даних територій до складу цінових зон на 2017-2020 роки.

Як повідомляв УНН, в окупованому Криму збираються святкувати  “День енергонезалежності”.

 

МЗС Росії: поправки про комунізм у Польщі ускладнять відносини з Москвою

Міністерство закордонних справ Росії попередило про те, що нові поправки в законодавство Польщі про пропаганду комунізму можуть призвести до масового знищення радянських і російських пам’ятників, що, в свою чергу, може ще більше ускладнити відносини Росії і Польщі, передає  УНН  з посиланням на ВВС.

У Польщі готуються прийняти поправки, які забороняють “пропаганду комунізму або іншого тоталітарного ладу”.

МЗС РФ заявив, що польській стороні варто утриматися від “необдуманого кроку, щоб уникнути додаткових ускладнень в наших і без того непростих двосторонніх відносинах”.

Російський МЗС виступив з такою заявою в зв’язку з демонтажем пам’ятника подяки радянським воїнам, які визволяли Польщу від нацистської окупації, в польському місті Ланьцут.

Законопроект, який би полегшив демонтаж пам’ятників радянської епохи, обговорювавя ще при президенті Леху Качинському в 2007 році.

Тоді остаточного рішення прийнято не було, проте нечисленні випадки демонтажу і перенесення пам’ятників радянським військовим щоразу викликали негативну реакцію з боку російського МЗС: так було і з пам’ятником генералу Черняхівському в Пенежно, і з рішенням польської влади перенести 200 пам’ятників в музей.

Росія вважає меморіали, присвячені радянським солдатам, даниною пам’яті жертвам, яких зазнав Радянський Союз при звільненні Європи від нацистів.

Однак для багатьох громадян Польщі ці пам’ятники служать нагадуванням про скоординоване вторгнення Гітлера і Сталіна в 1939 році і про більш ніж чотири десятиліття панування комуністичного режиму.

 

У суботу в Київському палаці спорту стартували “Ігри героїв”- змагання серед бійців АТО, які внаслідок бойових дій отримали поранення або втратили кінцівки.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Змагання відкрив міністр молоді та  спорту  Ігор Жданов. Він подякував учасникам за мужність та героїзм, проявлені в зоні АТО.

“Я хотів би вклонитися учасникам змагань і подякувати за їхній приклад нашій молоді”- сказав Жданов.

Співорганізатор громадської ініціативи “Спільна перемога” Володимир Бульба зазначив, що наступного року найкращі спортсмени відвідають Брюссель з показовими виступами.

“Наступного року найкращі поїдуть у Брюссель, до штаб квартири НАТО з показовим виступом. Ми вже надіслали виклик на своєрідний батл іншим країнам, щоб спільно провести такі змагання”- підкреслив Бульба.

Бійці-спортсмени проходять ряд завдань, серед яких підняття штанги, велотрек та інші вправи. Учасники змагань розділилися на три категорії: спортсмени на протезах, поранені, бійці на візках. Наразі свої змагання закінчила перша четвірка учасників – бійці на протезах.

Організатори планують визначити переможців у кожній категорії учасників та нагородити їх призами.

Змагання “Ігри героїв”  проходять за ініціативи Міністерства оборони, Міністерства молоді та спорту, КМДА та громадської ініціативи “Спільна перемога”.

 

Корейські ЗМІ звинуватили генсека ООН у хабарництві

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун міг отримувати хабарі, перебуваючи на посаді міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі Республіки Корея. Про таке за підсумками власного журналістського розслідування повідомили в Sisa Journal, передає  УНН.

За даними журналістів, генсек отримав близько 200 тис. дол. навесні 2005 року, на вітальному обіді на честь глави зовнішньополітичного відомства В’єтнаму.

Відзначається, що хабар міг передати глава компанії Taekwang Пак Ен Ча, так як в його записнику двічі вказується ім’я генерального секретаря ООН разом із записами про різні грошові суми.

Нагадаємо, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун натякнув про намір  брати участь в дострокових президентських виборах  в Республіці Корея.

 

Н.Савченко розповіла, що може відчувати народ за нинішньої влади

Народний депутат України Надія Савченко висловилася щодо відчуттів народу стосовно нинішньої влади. Про це нардеп заявила в ефірі “112 Україна” , передає УНН.

“Зараз підсилюють владу нинішнього президента. Але якщо народ відчуває на собі, що нинішня влада не менш злочинна, ніж попередня, то чи варто посилювати такого президента? Що було б, якби ми підтримували Януковича? Ми б ще терпіли два роки? Що буде, якщо будемо терпіти це зараз?” – сказала Н.Савченко.

Нагадаємо, Верховна Рада внесла зміни до звернення до Парламентської асамблеї Ради Європи щодо  позаквотного включення до делегації Надії Савченко.

 

Сколько украинцы зарабатывают за 1 час работы

Премьер-министр Владимир Гройсман заявил о том, что с 1 января 2017-го никто в Украине не будет зарабатывать меньше 3200 гривен.

В Украине с первого января размер минимальной заработной платы увеличиться до 3200 гривен. В результате час работы украинца будет стоить как минимум 19,34 грн, в то время как американец за час работы получает не меньше семи долларов. Минимальный час работы в Европе оценивают в 5-19 евро (зависимо от страны), пишет Hyser.

Минимальная сумма оплаты часа работы в разных странах:

Украина – 0,71 доллара

Россия – 0,75 доллара

Европейский Союз – 5-19 евро

США – 7 долларов

Премьер-министр Владимир Гройсман заявил о том, что с 1 января 2017-го никто в Украине не будет зарабатывать меньше 3200 гривен. При этом планируется, что размеры должностных окладов чиновников больше не будут зависеть от минимальной зарплаты, а другие социальные стандарты (прожиточный минимум и первый тарифный разряд) вырастут незначительно.

Руководитель крупнейшего в Украине регионального бизнес-союза Елена Еременко отмечает: далеко не у всех предпринимателей есть возможность повысить официальную зарплату в два раза. А те, кто будет вынужден платить больше, повысят стоимость своей продукции для того, чтобы компенсировать дополнительные расходы.

 

«Кризисный рынок труда». Кто и где в Украине зарабатывает больше всех и как вырастут зарплаты

Легче всего найти работу жителям столицы, здесь же, согласно данным Госстата, самые высокие заработные платы. В то же время меньше всех зарабатывают жители Черниговской области. Эксперт Сергей Марченко полагает, что в Украине, после затяжного кризиса на рынке труда, по всем профессиям наблюдается рост количества вакансий и уровня заработных плат, пишет Hyser.

Было выяснено, как изменился рынок труда за прошедший год и что ожидает украинцев в 2017 году.

Итоги 2016-го: рынок труда постепенно развивается

2016-й – первый год, который был относительно спокойным на фронте и это, уверен Сергей Марченко, повлияло на рынок труда: работодатели развивали свой бизнес и активно нанимали сотрудников. «Были месяцы, когда количество вакансий вдвое превышало показатели аналогичных периодов прошлого года», – отмечает эксперт. Пик роста количества вакансий припал на вторую половину года, а в среднем по году рост составил 62%. Рынок труда постепенно выходит из затяжного кризиса.

Традиционно легче всего найти работу специалистам в сфере продаж. В пятерку лидеров по количеству вакансий попали: менеджер по продажам, продавец-консультант, водитель, бухгалтер и торговый представитель. При этом две из перечисленных профессий, по мнению экспертов, вскоре вообще могут исчезнуть с рынка. Из-за автоматизации со временем сложнее будет найти работу бухгалтерам. А несколько недель назад в одном из американских штатов разрешили передвигаться автомобилям под управлением роботов. Сергей Марченко уверен: вскоре это новшество дойдет и до нас.

Также эксперты отмечают рост вакансий в сфере строительства. Здесь средний месячный рост составил 102%. Как поясняет эксперт, бурный рост в строительстве говорит о том, что уже сейчас строятся объекты, которые в следующем году будут достроены и начнут производить продукцию, оказывать услуги и повышать ВВП. Еще больше вырос спрос в разделе «Рабочие специальности, производство». Тут вакансий стало в среднем на 106% больше, чем в прошлом году. «Промышленность и строительство – два базовых сектора экономики и рост в них приведет к росту активности во многих смежных отраслях. Также активно размещались вакансии в разделах: «Логистика и ВЭД» – 99%, «Сфера обслуживания» – 91%, «Транспорт, автобизнес» – 84%. Похоже, Украина все сильнее интегрируется в мировую торговлю и транспортное сообщение», – уверен Марченко.

Кто зарабатывает больше всех

На данный момент украинские водителям зарабатывать больше других «популярных коллег». Так, средняя зарплата водителя – 9195 гривен, а продавца-консультанта – всего 6162 гривны.

Легче всего найти работу киевлянам, в пятерку также вошли Днепр, Харьков, Одесса и Львов. А вот по уровню заработных плат Днепр опередила Одесса. В Киеве в среднем зарабатывают, по данным work.ua, 8309 гривен, в Одессе – 7892, а в Днепре – 6926 гривен. В десятку городов по уровню заработных плат попали четыре областных центра из западной Украины. В то же время по данным Госстата, по уровню заработных плат на втором месте находится Донецкая область.

Традиционное представление о том, что жители этих регионов зарабатывают меньше всех украинцев, уже неактуально. Сейчас самыми бедными можно считать жителей северной части страны. «Ровенская, Житомирская, Волынская, Сумская и Черниговская области – лидеры по низким зарплатам», – рассказывает Сергей Марченко.

В среднем за прошедший год зарплаты по данными work.ua выросли на 17%, а по данным Госстата – на 22%. Согласно государственной статистике, среди профессий традиционно первенство по уровню заработка занимают специальности в сфере авиационного транспорта – средняя зарплата 27 237 гривен. Зарплаты финансистов и страховиков поднялись до 10 507 гривен, в то время как ITшники в Украине в среднем зарабатывают 9636 гривен.

В то же время в рейтинге кадрового портала на первом месте оказались преподаватели китайского языка (it-специальности не учитывались) со средней зарплатой больше 29 тысяч гривен. На втором месте финансовый директор (22,7 тысячи гривен). А замыкают десятку стюардессы со средней зарплатой 16,5 тысячи гривен.

Напомним, Кабинет министров принял решение пойти на радикальный шаг и резко увеличить минимальную зарплату с 1600 гривен в декабре 2016-го до 3200 гривен в январе 2017-го. Владелица продуктового магазина в Днепропетровской области Ирина рассказывает: из-за роста минимальной зарплаты одного из пяти сотрудников придется уволить, или же значительно снизить реальную зарплату. «У нас работает пять человек, по факту я плачу процент от выручки, это получается примерно по 4 тысячи гривен. Все оформлены на минимальную зарплату. Ну а как еще жить? Продавцы у меня женщине, две разведенные, у всех субсидия. Если мне придется платить налоги с их зарплат не с 1600 гривен, как сейчас, а с 3200, придется либо кого-то уволить, либо всем по факту платить меньше, но при этом больше отдавать налогов. И тогда им и субсидию пересчитают. Все от этого потеряют. Что делать, я не знаю. Думаем», – рассказывает предпринимательница.

Опрос work.ua свидетельствует о том, что большинство работодателей рост минималки не почувствуют. Только 8% респондентов заявили, что они готовы уволить сотрудников, только бы не платить больше. Соискатели же отмечают, что повышение минимальной заработной платы недостаточное. 84% опрошенных считают, что минималка должна быть выше 3200 гривен. С другой стороны, больше работать в случае повышения своей зарплаты готовы только 41,3% опрошенных. 36,4% считают, что и так много работают, еще 9,1% не готовы работать больше по другим причинам.

Чего ждать в следующем году

Перспективу развития имеет сфера гостеприимства, особенно в столице, Одессе, Львове, городах-миллиониках, считает эксперт. В следующем году будут востребованы повара, официанты, считает HR-эксперт Татьяна Пашкина.

«IT будет расти, но не так быстро, особенно если будут продолжаться обыски в компаниях. Если будут преференции, то скорость развития вакансий в сфере IT увеличится. Очень бы хотелось (хотя, скорее всего этого не будет), чтобы наши крупные компании, которые из-за неблагоприятной конъектуры вынуждены были сокращать персонал, сумели переориентироваться на другие рынки», – рассказывает Татьяна Пашкина.

Кроме того, как отмечает эксперт, за последние полтора года число вакансий в других странах для украинцев утроилось. Половина – польские вакансии. 2/3 – разнорабочие, строительные специальности, сфера обслуживания, слесари, водители-дальнобойщики. На втором месте по количеству вакансий – Чехия (также больше всего востребованы разнорабочие) В Литве есть достаточное количество вакансий для водителей-дальнобойщиков. «Если мы говорим о Германии, там часто встречаются вакансии для программистов и врачей, но при этом нужны и рабочие. Временами случаются вакансии от наших коллег из СНГ, это Грузия, Казахстан. В Казахстане, как правило, требуются агрономы, химики. Большая часть – производственные рабочие», – отмечает эксперт.

Зарплаты в частном секторе в следующем году могут увеличиться на 10-30%. «То, что касается бизнеса, он прибавляет зарплаты в коридоре от 10 до 30% по разным сотрудникам в год. Но это средняя температура по больнице. В принципе, при хорошей «погоде», 30% – тот максимум, на который повышаются зарплаты. Если компании в 2016-м сработали хорошо, и у них амбициозные планы на 2017-й, зарплаты могут вырасти максимально. Если будут какие-то сдерживающие факторы – 10-20% это столько, сколько можно прибавить к зарплате», – отмечает HR-эксперт.

Последнее время украинские компании не стремятся ставить высокие официальные зарплаты, они делают так, чтобы сотрудник работал на результат. Очень часто зарплата формируется по принципу «накопи себе сам». Есть номинальная часть оклада, а все остальное – бонусы, проценты, надбавки, которые позволяют приумножить оклад.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 821

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua