Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 24 жовтня

Інформдень: 24 жовтня

Держкіно відмовило у видачі державних посвідчень та скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними видані прокатні посвідчення ще на низку фільмів.

Про це повідомляється на  сайті Держкіно – Укрінформ.

“На підставі висновків Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів Держкіно України прийняло рішення відмовити у державній реєстрації та у видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування на художні фільми “На краю безодні”, реж. Володимир Савельєв, 2016 (українського виробництва) та “Одного разу в Ростові”, реж. Костянтин Худяков, 2012 (російського виробництва); телесеріали “Особиста справа”, реж. Володимир Мельниченко,  2005 (російського виробництва); “Втеча 2”, реж. Вячеслав Нікіфоров (російського виробництва), 2012 , та “Рижі”, реж. Юрій Владовський,  2013 (російського виробництва) як такі, що не відповідають вимогам чинного законодавства України, а саме ст.15-1 закону України “Про кінематографію”, – йдеться в повідомленні.

Реагуючи на інформацію Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, а також на інформаційні запити і скарги громадян, за висновками Експертної комісії, викладеними у рішеннях, прийнятих відповідно до пункту 3 статті 15-1 ЗУ “Про кінематографію”, Держкіно України анулювало державні посвідчення та скасувало державну реєстрацію на художні фільми “Пряники з картоплі”, реж. Сергій Гіргель,  2011, “Марна жертва”, реж. Володимир Янощук, 2012, “Кохання Каті 1”, “Кохання Каті 2”, реж. Дмитро Гольдман, 2012, “Кохання без зайвих слів”, реж. Фуад Шабанов, 2013, і на телесеріал “Несподівана радість”,  реж. Олександр Касаткін, 2012, у зв’язку з тим, що ці фільми містять ознаки порушення чинного законодавства України, а саме ст.15-1 закону України “Про кінематографію”.

 

Нові списки 42 регіональних Суспільно-спостережних комісій (ССК), опубліковані Громадською палатою Росії, свідчать, що десятки російських реально незалежних правозахисників втратили можливість контролювати дотримання прав ув’язнених в регіонах країни.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

З ССК виключено місцевих активістів, чия діяльність з виявлення порушень перестала влаштовувати Федеральну службу виконання покарань (ФСВП).

Наприклад, до складу ССК по республіці Комі не потрапили Ернест Мезак (багато працював у справі Геннадія Афанасьєва) та Ігор Сажин, до чуваської – Олексій Глухов, до нижньогородської – Ігор Каляпін (об’єкт персональних піар-атак керівництва Чеченської республіки), до мордовської – Сергій Мар’їн, до ростовської – Юрій Блохін. До складу свердловської комісії не пройшли В’ячеслав Башков, Ольга Діанова, Лариса Захарова, Сергій Кирилов, Дмитро Рожин, Олексій Соколов, до складу челябінської – Діна Латипова, Валерія Приходкіна, Оксана Труфанова, Микола і Тетяна Щур (допомагали Олегу Сенцову під час пересилки, зараз опікуються Олександром Кольченком), до складу іркутської – Наталія і Святослав Хроменкови. Журналістка The New Times і «Відкритої Росії» Зоя Свєтова, яка виявила 2 жовтня в Лефортово протиправно заарештованого Романа Сущенка, цього разу висувалася до мордовської ССК, однак її також не було включено до її складу.

З іншого боку, до складу московської ССК увійшов колишній начальник столичного СІЗО-2 «Бутирка» Дмитро Комнов, фігурант списку Магнітського, повідомляють  «Грани.ру». Голова московської ССК минулого скликання, лідер «Офіцерів Росії» Антон Цвєтков, який нещодавно організував погром фотовиставки у «Центрі Братів Люм’єр» у Москві, тепер став членом підмосковної комісії.

Рідкісні винятки з правила – новими членами ССК стали юристи московського відділення Комітету із запобігання тортурам Анастасія Гаріна та Дмитро Піскунов, а до підмосковної ССК увійшов функціонер “Яблука” Валерій Борщов.

За словами секретаря Громадської палати Росії Олександра Бречалова, процес формування суспільно-спостережних комісій “був максимально відкритим”.

Ряд правозахисників вже заявили про свій намір звернутися до суду, щоб оскаржити його підсумки. Вони кажуть, що тепер можливості контролю за ситуацією в колоніях і СІЗО ще більше скоротяться, зазначає  Радіо Свобода.

 

Відразу десять осіб звернулися до міжнародної слідчої групи щодо аварії “Боїнга” MH17 – вони готові надати визнавальні свідчення.

Про це написав  у своєму Facebook  відомий російський аналітик Валерій Соловей, який володіє інсайдерською інформацією – Укрінформ.

«Золотий ключик до правди. До міжнародної слідчої групи щодо аварії «Боїнга» MH17 звернулися десять осіб, які готові надати визнавальні свідчення в обмін на нідерландське громадянство та гарантії безпеки», – повідомив Соловей.

Як повідомляв Укрінформ, 28 вересня у Нідерландах Міжнародна слідча група оголосила, що літак “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 року із ЗРК “Бук”, який було переправлено з території Росії. Також розслідування навело докази, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка застосовується в сучасній модифікації російського ЗРК “Бук”, якого немає на озброєнні в Україні. Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.

 

Катастрофа MH17: Нідерланди назвали 2 варіанти, як покарати Росію

Уряд Нідерландів розглядає кілька варіантів залучення до відповідальності винуватців катастрофи Боїнга МН17.

Про це в листі до парламенту написав міністр юстиції країни Ард ван дер Стюре, – пише  Укрінформ з  посиланням на голландське видання AD.nl – Fakty.ictv.

– Опрацьовується дві опції. Перша фокусується на міжнародному трибуналі. Друга передбачає проведення національного судового процесу однієї з країн, яка бере участь у міжнародній спільній слідчій групі, – пише видання.

Також розглядається можливість, що Нідерланди будуть займатися цим процесом. Обидва варіанти є складними і мають юридичні перепони.

Однак відправною точкою для голландського уряду знайти можливість максимально підвищити шанси ефективного судового процесу.

Нагадаємо,  міжнародна слідча група оприлюднила доповідь про причини катастрофи літака рейсу MH17  Малайзійських авіаліній в Україні. У звіті фігурує російський Бук, який після атаки повернули на територію Росії.

17 липня 2014 року катастрофа малазійського літака над Донеччиною забрала життя майже 300 людей, більшість з яких були громадянами Нідерландів. За даними Києва, котрі підтвердила американська розвідка, літак збили проросійські бойовики із доставленої із Росії системи Бук.

 

У Генпрокуратурі реорганізували Департамент спеціальних розслідувань, який займався “справами Майдану”.

Про це інформує  прес-служба ГПУ – Укрінформ.

У Генпрокуратурі зазначають, що Департамент реорганізовано з “метою удосконалення організації роботи”.

“Для активізації та завершення досудового слідства і передачі в суд “Великої кримінальної справи” стосовно В. Януковича та його найближчого оточення створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. До складу управління увійшло 63 співробітники”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що “Велика справа” стосовно Януковича складається із багатьох епізодів, зокрема – узурпація влади, розвал економіки, послаблення обороноздатності країни та інформаційної безпеки, заволодіння державним майном – резиденцією “Межигір’я”.

У Генпрокуратурі запевнили, що Сергій Горбатюк і надалі залишається керівником Департаменту спеціальних розслідувань, до складу якого входять 56 співробітників. “За цим Департаментом залишається розслідування та передача до суду справ по Майдану”, – додали у відомстві.

 

Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк вважає, що передання так званої “Великої справи Януковича” у розслідування новоствореному департаменту несе загрозу доведенню сих справ до кінця.

Про це він сказав в коментарі “Українській правді“, коментуючи відповідне повідомлення ГПУ – Укрінформ.

“Руйнування цілісного департаменту, який працює над розслідуванням злочинів Майдану – це пряма шкода для цих проваджень”, – сказав він.

Горбатюк додав, що поки остаточно не вирішено, які саме справи залишать його департаменту, які передадуть новоствореному.

Відповідаючи на запитання про причини такого рішення керівництва ГПУ, він заявив, що причин є декілька. Однією з них Горбатюк назвав свою незгоду з існуючою процедурою заочного судочинства, яка, з його слів, може дозволити представникам колишньої влади уникнути покарань.

“Нинішній закон про спеціальне судочинство не відповідає конституції і європейським конвенціям. Він містить правові моменти, які можуть призвести до руйнації проваджень і уникнення відповідальності особами, які будуть засуджені на підставі цього закону”, – вважає прокурор.

За його словами, Верховна Рада повинна виправити помилки у цьому законі, про що він ще у серпні написав доповідну записку генпрокуророві, однак досі не отримав на неї відповіді.

Відповідаючи на запитання про те, чи продовжить він після цієї реорганізації працювати над справами, які залишаться у його департаменті, Горбатюк сказав, що, скоріш за все, продовжить.

Коментуючи догану, оголошену йому Луценком, Горбатюк заявив, що вона була безпідставною, а заявлені у ній підстави не відповідають дійсності. Зокрема, він назвав неправдою звинувачення на його адресу про те, що жодна справа не була направлена до суду – за його словами, декілька справ вже перебувають в суді.

Також він стверджує, що догана була винесена з грубим порушенням закону.

“Конфлікт виключно у моєму небажанні виконувати незаконні вказівки”, – впевнений прокурор.

Як повідомлялося, у Генпрокуратурі  реорганізували Департамент спеціальних розслідувань, який займався “справами Майдану”.  “Для активізації та завершення досудового слідства і передачі в суд “Великої кримінальної справи” стосовно В. Януковича та його найближчого оточення створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. До складу управління увійшло 63 співробітники”, – заявили у ГПУ. У Генпрокуратурі запевнили, що Сергій Горбатюк і надалі залишається керівником Департаменту спеціальних розслідувань, до складу якого входять 56 співробітників, і за цим Департаментом залишається розслідування та передача до суду справ по Майдану.

 

У ГПУ повідомили, хто ймовірно керуватиме розслідуванням “великої справи В.Януковича”

Керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що на посаду керівника новоствореного Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями пропонується кандидатура його заступника. Про це він сказав у коментарі УНН.

“Кандидатура пропонується Генеральним прокурором мого заступника, який був призначений після того, як було створено Департамент (спеціальних розслідувань – ред.), проти чого я висловлював Генеральному прокурору (свої зауваження – ред.), однак він зробив по своєму”, – сказав він.

Нагадаємо, у ГПУ повідомили, що з метою удосконалення організації роботи Генеральної прокуратури реорганізовано Департамент спеціальних розслідувань ГПУ.

Зокрема, створили Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, які й будуть розслідувати “Велику кримінальну справу” стосовно В.Януковича та його найближчого оточення.

Також у відомстві додали, що С.Горбатюк і надалі залишається керівником Департаменту спеціальних розслідувань, до складу якого входять 56 співробітників. За цим Департаментом залишається розслідування та передача до суду справ по Майдану.

 

У Греції мігранти вчинили бунт у центрі прийому біженців та підпалили його через незадоволення занадто тривалим процесом обробки заявок на надання притулку.

Про це повідомляє видання  Ekathimerini – Укрінформ.

«Сотні мігрантів збунтувалися в понеділок у центрі прийому біженців в місті Моріа на Лесбосі та вчинили підпали, висловлюючи незадоволення тривалим затягуванням (процесу прийняття заявок на притулок чи депортацію. – Ред.)», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що більшість бунтівників були мігрантами з Пакистану, які місяцями чекали на результат обробки їхніх заявок на притулок.

Гасіння пожежі триває, на місці події працюють поліцейські.

 

Під час “нормандської зустрічі” несподівано виявилося, що президент РФ возить пиво із собою. Він не став пити напій, “замовлений” спеціально для нього Ангелою Меркель.

Деталі зустрічі описує  Українська правда з посиланням на обізнане джерело.

Як відомо, переговори канцлера ФРН Ангели Меркель, глави Франції Франсуа Олланда, українського лідера Петра Порошенка і президента РФ Володимира Путіна тривали більше 4 годин.

Коли через дві з половиною години з початку переговорів до зали почали заносити їжу та вино, Порошенко від алкоголю відмовився, Меркель і Олланд взяли по келиху, а Путін заявив, що надає перевагу пиву. Тоді на прохання Меркель принесли найулюбленіше пиво російського президента – Radeberger.

Однак Путін попросив офіціанта, щоб йому принесли пляшку пива, яку він привіз із собою.

Також видання зауважує, що Порошенко  під час переговорів говорив трьома мовами – переважно українською і російською. Путін іноді забував одягати навушник, коли Порошенко говорив українською.

Він показово встромив навушник у вухо лише тоді, коли  на це звернув увагу у своїй промові Порошенко

Іще Путіна дратувало те, що Олланд і Меркель кілька разів давали зрозуміти, що вважають Росію стороною конфлікту на Донбасі.

 

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що ситуація навколо церковного банку «Пересвет» не є питанням Кремля.

Про це повідомляють  Ведомости – Укрінформ.

«Банком “Пересвет” займається наш мегарегулятор – Центробанк. Це не питання Кремля, Кремль не займається моніторингом, контролем і впорядкуванням діяльності фінансово-кредитних організацій», – сказав Пєсков.

ЦБ з 21 жовтня призначив тимчасову адміністрацію з управління банком «Пересвет» строком на шість місяців у зв’язку з незадоволенням вимог кредиторів за грошовими зобов’язаннями.

Російська православна церква контролює 49,7% банка «Пересвет», 24,4% належать АТ «Экспоцентр» (50,8% в ньому володіє Торгово-Промислова палата), глава правління і міноритарний акціонер Олександр Швець – 12,8% банка, Павло Панасенко через ТОВ «Внуково-Инвест» – 1,7%.

Як повідомлялося раніше, в банку РПЦ «зависли» 16 мільярдів рублів державних енергохолдингів.

 

Туреччина має намір надати США нові докази проти лідера організації FETO Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара обвинувачує в організації спроби військового перевороту в ніч на 16 липня.

Для цього 25 жовтня в США вилетить міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг, повідомляє агентство  Anadolu – Укрінформ.

«О 23:00 за турецьким часом 26 жовтня відбудеться зустріч міністра юстиції Туреччини з його американською колегою Лореттою Лінч. На зустрічі сторони обговорять чотири досьє з доказами провини Гюлена, які раніше були надані Анкарою», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Боздаг також передасть американській колезі нові документи, які були отримані в рамках розслідування з 10 вересня, коли Туреччина офіційними каналами звернулася до США з вимогою про тимчасовий арешт Гюлена.

Раніше повідомлялося, що турецька влада затримала племінника і племінницю опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена. Турецька розвідка підозрює їх у використанні програми Bylock, якою користувалися більшість учасників спроби військового перевороту в країні.

 

Єврокомісія готова виявити терпіння у питанні підписання Валлонією угоди про зону вільної торгівлі між Європейським Союзом і Канадою (СЕТА), скасувавши понеділковий ультиматум до валлонського уряду.

На цьому наголосив речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас, повідомляє  АР – Укрінформ.

«Нам потрібна терплячість. Комісія зазвичай не встановлює термінів та не ставить ультиматумів», – зазначив він, коментуючи відмову Валлонії піти назустріч Євросоюзу та підписати угоду про ЗВТ до вечора понеділка.

Схінас також зазначив, що «навіть якщо саміт ЄС-Канада доведеться скасувати, його завжди можна перепланувати, коли Валлонія погодиться підписати угоду».

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз дав Бельгії час до пізнього вечора понеділка, щоб подолати протистояння франкомовного регіону щодо угоди про зону вільної торгівлі з Канадою.

Натомість в парламенті Валлонії відмовилися підписати угоду CETA до вечора понеділка.

Як повідомлялося, перемовини між Канадою та ЄС, які тривали більше 7 років, опинилися на межі зриву, коли парламент бельгійського франкомовного регіону Валлонія відмовився дати свою згоду на укладення угоди. Хоча всі країни-члени ЄС підтримують угоду, валлонці вбачають у ній загрози для європейських фермерів та остерігаються надто великої влади міжнаціональних корпорацій.

 

Парламент бельгійської Валлонії не пішов назустріч ультиматуму Євросоюзу, аби Бельгія до вечора понеділка визначилася з угодою про зону вільної торгівлі між Європейським Союзом і Канадою (СЕТА).

Про це повідомляє  EUobserver – Укрінформ.

«Уряд франкомовного регіону Бельгії – Валлонія – відхилив свіжий ультиматум ЄС щодо прийняття угоди ЄС про вільну торгівлю з Канадою за вихідні», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що джерела, близькі до міністра-президента Валлонії Поля Маньєтта, повідомили виданню, що пропозиції, надіслані в неділю, були ще менш прогресивними, ніж отримані у п’ятницю та суботу.

За словами Маньєтта, такий ульматум ЄС є «несумісним із практикою демократичних прав».

Відзначалося, що якщо Бельгії не вдасться до понеділка включно отримати згоду від усіх своїх регіонів, то саміт ЄС – Канада у Брюсселі, на якому мав бути підписаний документ, буде скасовано.

Як повідомлялося, перемовини між Канадою та ЄС, які тривали більше 7 років, опинилися на межі зриву минулого тижня, коли парламент бельгійського франкомовного регіону Валлонія відмовився дати свою згоду на укладення угоди. Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд, яка терміново вирушила до Європи, аби владнати непорозуміння, в п’ятницю заявила, що припиняє перемовини і повертається додому. Вона додала, що «м’яч тепер на полі ЄС».

Хоча всі 28 країн-членів ЄС підтримують угоду, валлонці вбачають у ній загрози для європейських фермерів та остерігаються надто великої влади міжнаціональних корпорацій.

 

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що розчарована зустріччю з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей щодо виходу країни з ЄС.

Про це Стерджен сказала журналістам у понеділок, повідомляє  The Guardian – Укрінформ.

“Я можу сказати, що частини зустрічі дуже розчарували. Зараз я не знаю чогось додаткового про підхід уряду до переговорів з ЄС, аніж знала до зустрічі”, – сказала вона.

Водночас голова уряду Шотландії висловила сумнів щодо переговорної стратегії Великої Британії. “На даний момент я не бачу, щоб була якась переговорна стратегія Сполученого Короліства, що є одним з величезних джерел розчарування”, – відзначила Стерджен.

При цьому перший міністр заявила, що не готова спостерігати, “як Шотландія буде зіштовхнута зі скелі до жорсткого Brexit”.

Як повідомлялося, на зустрічі з главами урядів Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу, що відбулася у понеділок, прем’єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що автономні уряди Британії не повинні підривати позицію країни щодо виходу з Європейського Союзу і не повинні проводити свої власні переговори з ЄС.

Раніше перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що повторний референдум щодо незалежності країни “дуже можливий”. Це може статися у разі, якщо не буде можливості залишитися в рамках єдиного ринку Європи.

На відміну від британців, які більшістю голосів підтримали Brexit, шотландці проголосували за те, щоб залишитися у ЄС.

 

24 жовтня о 5-й ранку у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин.

Про це  повідомляє  Благодійний фонд Богдана Гаврилишина на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві», – йдеться у повідомленні.

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю Інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником кількох країн.

Був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-міністрів; Головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію «Відродження» в Женеві.

Автор книг – «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

За значний внесок в розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Вічна і світла пам’ять про Богдана Гаврилишина назавжди залишиться в серцях всіх, хто його знав.

 

Близько 40% українців хотіли б знайти роботу за кордоном, а майже 30% осіб готові повністю емігрувати.

Такі результати дослідження представив керівник соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович на прес-конференції в Укрінформі.

“30% українців хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання. Це третина України. При цьому, бажання знайти роботу за кордоном, тобто не еміграція, а просто робота, цікавить близько 40%. Це високі цифри, але хто ці люди? В основному, люди, які хочуть емігрувати і шукати роботу за кордоном – це мешканці західних регіонів України, молодь або ж середній вік, скоріше чоловіки, скоріше вища освіта і скоріше забезпечені”, – сказав Антипович.

Як зауважив експерт, серед готових емігрувати понад 50% пояснили це пошуком кращих умов життя, понад 40% – бажанням забезпечити краще майбутнє для своїх дітей, а ще 30% – відсутністю достойної роботи в Україні.

“Але які шанси, що українці отримають змогу або дійсно поїдуть у майбутньому за кордон? Про значні шанси говорить чверть опитаних – 27%. Цікаво також, що серед людей, які бажають працювати за кордоном і водночас уже працювали за кордоном, 40% оцінюють свої шанси на виїзд у майбутньому як значні. Тобто, грубо кажучи, половина українців, які уже були за кордоном, знову поїдуть за кордон”, – додав він.

При цьому, за словами Антиповича, 28% опитаних українців уже цікавилися можливостями працевлаштування за кордоном, а 11% осіб раніше уже мали такий досвід праці. Переважна більшість людей готові їхати на роботу за кордон від 1 до 5 років. Цікаво також, що серед тих, хто відстоює вступ України до ЄС, майже половина обирають 1-5 років. Натомість ті, хто орієнтовані на вступ до Митного союзу, готові поїхати за кордон не більше, ніж на рік.

Разом з тим, третина респондентів зазначили, що хотіли б працювати за кордоном за вже набутою спеціальністю, але кожен 5 готовий перекваліфіковуватися, аби бути затребуваним в нових умовах. І не дуже добрий показник – майже 40% говорять про те, що хочуть знайти будь-яку роботу, незалежно від спеціальності.

“Але у цьому всьому нашому дослідженні є дуже оптимістична цифра. Понад 60% опитаних українців говорять, що якби вони мали постійну роботу за кордоном, то вони все рівно через деякий час повернулися б в Україну. І це говорять як відвідувачі візових центрів, так і звичайні респонденти, які просто хочуть отримати роботу за кордоном. Найбільше хочуть повертатися мешканці західних регіонів, а найменше – східних. Тому звинувачувати людей, які їдуть за кордон, в непатріотизмі, напевно, не можна, бо ми бачимо, що є люди, які не їздять за кордон, але вони уже задають собі питання, чи повернуться назад”, – наголосив керівник соціологічної групи.

Опитування проводилося 16-22 вересня 2016 року. Було опитано 2 тисячі респондентів віком від 18 років (репрезентативна похибка – не більше 2,2%). Крім того, 16-27 вересня проводилося опитування відвідувачів візових центрів, які хотіли б працювати за кордоном (Львів, Житомир, Харків). Вибіркова сукупність: 450 респондентів, похибка – не більше 5%.

 

Найпопулярнішим напрямком для еміграції серед українців є Польща.

Про це заявив президент ГО “Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування” Василь Воскобойник під час прес-конференції в Укрінформі.

“Найцікавішим та найпопулярнішим напрямком для українців, які збираються виїхати за кордон, є Польща. Наразі у Польщі знаходиться близько 1 млн українців. При цьому, починаючи з 2014 року, загальна кількість віз, які видаються українцям, щорічно зростає на 30%. Виникає питання, чому настільки у Польщі потрібні наші робочі руки? Перше питання, звісно, лежить на поверхні – економіка Польщі росте стрімкими темпами”, – сказав Воскобойник.

При цьому, за його словами, самі поляки виїжджають на заробітки до інших країн західної Європи, де мають змогу отримати більш високий заробіток, ніж на батьківщині.

“Тому польська влада зацікавлена у залученні робочих рук із тих країн, які близькі полякам по ментальності і культурі. І тут мова йде про українців”, – наголосив президент ГО.

 

Українці, які працюють за кордоном, уже давно стали вагомим фактором економіки, оскільки за останні 5 років в Україну перераховано близько 35 млрд доларів.

Про це заявив президент ГО “Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування” Василь Воскобойник під час прес-конференції в Укрінформі.

“Наші заробітчани давно вже стали вагомим фактором української економіки. За останні 5 років в Україну було перераховано близько 35 млрд доларів”, – сказав Воскобойник.

За його словами, у 2013 році Національний банк України зафіксував рекорд із перерахунку грошей від заробітчан у сумі 8,5 млрд доларів. Ця сума значно перевищує всі іноземні інвестиції, що надходять в Україну.

Водночас, президент ГО зауважив, що більшість українців не мають на меті залишатися жити за кордоном, а, заробивши гроші, прагнуть повернутися додому.

“Але повертатися, ми сподіваємося, українці будуть уже європейцями, людьми, які звикли працювати по легальному трудовому контракту, легально платити податки, страхувати власне життя. Ми сподіваємося, що вони не будуть миритися як із чиновниками, так і з роботодавцями, які стараються максимально занизити рівень заробітних плат, таким чином виштовхуючи їх із країни. Сподіваємося, що, коли українці почнуть застосовувати свої знання на території України, то почнеться реальний процес євроінтеграції”, – підкреслив він.

Воскобойник також констатував, що наразі українцям заважають працювати за кордоном велика кількість шахраїв, які паразитують на ринку міжнародного працевлаштування. Так, наразі це близько 90% учасників ринку.

“Вирішити цю проблему може посилення умов роботи на цьому ринку. З одного боку, я виступаю за те, аби максимально полегшити вхід новим учасникам ринку шляхом переведення ліцензії виключно в ліцензію повідомного характеру, а інше – це введення окремої статті у Кримінальний кодекс з реально жорстким покаранням за протиправні дії, що здійснюються на цьому ринку”, – наголосив президент ГО.

 

Чиновники не поспішають подавати свої документи до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, побоюючись кримінальної відповідальності у разі якоїсь помилки. Однак заповнення електронних декларацій – це нова культура, яку чиновникам доведеться освоїти.

Таку думку висловила голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталя Корчак в ефірі «112 Україна» – Укрінформ

«Існує великий острах того, що невірне заповнення є підставою для застосування кримінальної відповідальності. Тому я, як голова державного органу, хочу сказати, що невірно у суспільстві були розставлені акценти щодо прямого зв’язку самої декларації та кримінальної відповідальності. Оцією  кримінальною відповідальністю відбувається процес залякування декларантів», – сказала Корчак.

Однак, як наголосила голова НАЗК, заповнення електронних декларацій – це нова культура, яку чиновникам доведеться освоїти.

Водночас вона визнала, що система електронного декларування та сама форма е-декларації не є досконала. «Тому оцей етап заповнення декларацій нами буде критично сприйнятий, і ми будемо вже знати, що треба удосконалювати в цьому процесі», – запевнила Корчак.

У законі про “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році” чітко прописано, що адміністративна відповідальність за надання свідомо недостовірних відомостей у декларації – штраф від 1 тис. до 2 500 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (НМДГ); кримінальна відповідальність – штраф від 2 500 до 3 000 НМДГ або громадські роботи 150 – 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Передбачається, що повна перевірка декларації може проводитися в період здійснення чиновником своїх повноважень, а також протягом 3 років після припинення такої діяльності.

 

Легкомоторний літак Fairchild Metroliner, що вибухнув одразу після зльоту в мальтійському аеропорту, мав на борту п’ятьох співробітників французької служби відстеження мігрантів та нелегального трафікінгу.

Про це повідомляє  AP  з посиланням на заяву уряду Мальти – Укрінформ.

«Рейс цього літака був частиною операції нагляду французької митниці за шляхами нелегального перевезення всіх видів, включаючи перевезення людей та наркотрафік», – пояснили в мальтійському уряді.

Як повідомляв Укрінформ, легкомоторний літак, що мав здійснити рейс із Мальти в Лівію, в понеділок загорівся одразу після зльоту в мальтійському аеропорту, загинули п’ятеро пасажирів.

 

Серед пріоритетних завдань уряду стоїть питання охоплення найширшої кількості населення України вакцинацією.

Про це під час круглого столу, присвяченого проблемам імунізації в Україні, сказав віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми визначаємо для уряду України, що питання вакцинації населення для нас є пріоритетним завданням і питанням національної безпеки. Нинішній стан імунізації на сьогоднішній день є недостатнім», – сказав Розенко.

Він зазначив, що в 2016 році Україна мала найнижчий рівень вакцинації в Європі і одне з останніх місць в у світі.

За даними ВООЗ, на сьогоднішній день вакциновано приблизно половину населення України, тоді як за рекомендаціями ВООЗ рівень імунізації має становити не менше 95%.

Розенко наголосив, що минулого року, коли уряд передав закупівлі за державними програмами лікування міжнародним організаціям, це створило певний прорив виключення корупційної складової при закупівлі ліків і дозволило зрушити з місця питання охоплення імунізацією дітей.

Втім він зазначив, що така схема закупівель є тимчасовою, і, згідно з законодавством, уряд повинен розробити власний механізм закупівель ліків та лікарських засобів до 2019 року. Серед нагальних питань він назвав також інформування населення щодо необхідності вакцинування.

«Ми розглядаємо це питання на найвищому рівні. Ми маємо підвищити інформаційну політику в цьому напрямку, адже сьогодні у суспільстві панує надто багато міфів. Багато хто на цьому робить велику політику і свідомо перекручує реальний стан речей», – сказав Розенко.

Він наголосив, що зараз 90% закуплених через міжнародні організації вакцин за бюджетними програмами 2015 року вже доставлені до регіонів, і не повинно бути жодих проблем з їх отриманням усіма охочими.

 

Генпрокуратура закрила кримінальне провадження проти екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Медяника, він вийшов на свободу.

Про це повідомляє адвокатське об`єднання  “Lawyer Association Lex & Buckler” – Укрінформ.

“Ми раді повідомити, що сьогодні, 24 жовтня 2016 року, Генеральною прокуратурою було звільнено з-під арешту Володимира Медяника, колишнього народного депутата України”, – йдеться у повідомленні.

Раніше глава ГПУ Юрій Луценко зізнався, що Генпрокуратура не змогла довести вину екс-регіонала Медяника.

Нагадаємо, Володимира Медяника затримали 6 серпня в межах справи іншого екс-регіонала Олександра Єфремова. Його підозрювали у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території України в порушення Конституції, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків (ст. 110 ч. 3 Кримінального кодексу) і в скоєнні організаційного та іншого сприяння створенню та діяльності терористичної організації “ЛНР” (ст . 258-3 ч. 1 Кримінального кодексу). 8 серпня суд заарештував Медяника. 1 жовтня суд продовжив на два місяці арешт Медяника, він  оголосив голодування.

 

У Євросоюзі питання скасування візових вимог українським громадянам поки що не просувається через відсутність домовленостей між Радою ЄС і Європарламентом щодо нового механізму призупинення безвізових режимів для усіх третіх країн.

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі повідомив офіційний співробітник Ради Євросоюзу.

«Не маю жодних новин про безвізовий режим для України. Переговори щодо нового механізму призупинення безвізових режимів ще тривають. Без рішення про новий запобіжний механізм питання безвізового режиму порушене не буде», – розповів співрозмовник агентства.

Напередодні Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалам заявив, що документи щодо надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом будуть підписані і ратифіковані Європарламентом до 24 листопада – дати саміту Україна-ЄС.

Як повідомляв Укрінформ, 26 вересня профільний комітет Європарламенту схвалив пропозиції Єврокомісії про скасування візових вимог для громадян України.

Наразі у законодавчому органі ЄС є переважна більшість для ухвалення відповідної законодавчої резолюції про безвізовий режим для України. За політичними та експертними оцінками, у найкращому випадку безвізовий режим для українців може запрацювати до кінця року.

 

Президент України Петро Порошенко представив нового начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко представив колективу нового начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майора Василя Бурбу”, – йдеться у повідомленні.

Глава держави відзначив, що за останні два роки суттєво покращилася робота управління розвідки та наголосив на кардинальній зміні якості інформації, наданої розвідниками.

Президент окремо звернув увагу на поліпшення рівня взаємодії між розвідниками та іншими силовими органами та обміну інформацією з відповідними структурами країн-партнерів України.

«Немає жодного сумніву, що це призначення дасть новий імпульс діяльності воєнної розвідки України», – зазначив Порошенко.

Президент наголосив на важливості активізації роботи розвідників задля забезпечення ефективної діяльності як українських військових, так і наших дипломатів.

Глава держави вручив державні нагороди співробітникам Головного управління розвідки Міноборони за проявлену мужність, героїзм у захисті територіальної цілісності України.

38-річний Василь Бурба закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю юрист. Тривалий час працював у Службі безпеки України. Є учасником бойових дій (АТО). Указом Президента України від 15 жовтня 2016 року призначений начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

 

Адвоката Олександра Онищенка Андрія Циганкова, якого сьогодні вранці з аеропорту “Бориспіль”доправили до СБУ, можуть підозрювати у шпіонажі.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів по телефону харківський адвокат, захисник у справі екс-нардепа Алли Александровської Олександр Шадрін.

Він знає про затримання, і також повідомив, що Циганков є водночас і адвокатом Кернеса.

“В аеропорту” Бориспіль “затримали одного із захисників Кернеса – Андрія Циганкова”, – зазначив Шадрін.

“За неперевіреними даними, захисник затриманий за підозрою в шпигунстві на користь Росії”, – додав Шадрін.

Як повідомляв Укрінформ, речник СБУ Олена Гітлянська зазначила, адвокат Олександра Онищенка Андрій Циганков не має статусу затриманого, він добровільно висловив бажання поспілкуватися з представниками СБУ.

 

Бланк українського паспорта, у якому вписано ім’я дружини вбитого в Донецьку терориста Мотороли (Арсена Павлова), був викрадений бойовиками ще в травні 2014 року в окупованому тоді Слов’янську.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Донецькій області В’ячеслав Аброськін, опублікувавши фотографію паспорта на ім’я Олени Павлової – Укрінформ.

“Декілька днів тому на деяких сайтах з’явились фотографії паспорта громадянки України, нібито виданого 11 лютого 2014 року Новоазовським РВ ГУДМС України в Донецькій області, ВТ 093466, на ім’я Павлової Олени Олександрівни, дружини бойовика “ДНР” Мотороли. Нами встановлено, що бланк паспорта із зазначеною серією та номером значиться викраденим за часів окупації Слов’янська незаконними збройними формуваннями”, – написав голова обласної поліції.

Він пояснив, що 6 травня 2014 року у Слов’янському відділі ГУДМС України в Донецькій області четверо озброєних членів НЗФ “ДНР” під загрозою застосування зброї примусили начальника відділу видати чисті бланки паспортів в кількості 160 штук. “Ось один із вкрадених бланків і “знайшовся”, в якому намалювали те, що захотіли. Чекаємо появи наступних викрадених бланків”, – додав Аброськін.

Факт викрадення та використання підроблених документів зареєстрований, проводиться відповідна перевірка слідчим підрозділом поліції Донеччини, запевнив Аброськін.

Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня один з лідерів терористичної організації “ДНР” Арсен Павлов з позивним “Моторола” загинув у результаті вибуху, який прогримів в ліфті його будинку. Смерть бойовика підтвердили українські силовики, а також у самопроголошеній “ДНР”. У “ДНР” заявили, що вже встановили замовників вбивства і шукають виконавця.

 

До тридцяти представників “Азова” у балаклавах пікетували Київський райсуд Полтави, де проходило чергове засідання у справі харківського мера Геннадія Кернеса, підозрюваного у побитті, тортурах і загрозі вбивством двох активістів харківського євромайдану в січні 2014 року.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіли в суді – Укрінформ.

“У дворі до тридцяти пікетувальників: це представники “Азова” та місцеві націоналісти. Вони в балаклаві і масках, вимагають якнайшвидшого суду над Кернесом”, – відзначили в суді.

Сьогодні в суді допитали трьох свідків з боку звинувачення.

На суді Кернес і його охоронці не визнають провину. Їм загрожує до 15 років в’язниці.

 

Керівник Національної поліції Хатія Деканоідзе ще не встигла ознайомитися із рішенням суду про притягнення до дисциплінарної відповідальності за незнання української мови.

Про це вона зазначила в коментарі журналістам, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я поки не ознайомилася з рішенням суду”, – сказала Деканоідзе.

Глава Нацполіції додала, що у неї дуже мало часу, щоб займатися вивченням мови, однак вона вчить: “Я хотіла б говорити по-українськи як ви, але це важко, коли немає фундаменту і бази”.

Як повідомляли ЗМІ, Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Святослава Літинського і змусив МВС притягнути до відповідальності голову Нацполіції за невикористання української мови у своїй службовій діяльності.

Раніше львівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов до Апарату Верховної Ради щодо надання автентичного перекладу українською мовою усіх реплік – коментарів, виступів, доповідей, заяв, – які опубліковані іноземною мовою у стенограмах засідань парламенту.

Крім того, він виграв справу щодо заповнення українського паспорта виключно державною мовою, добився того, щоб пральні машини, які завозяться до України, мали “українські” інструкції. Літинський також “змусив” Приватбанк надавати виписки

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала обвинувальний акт стосовно військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика до суду.

Про це інформує НАБУ на своїй сторінці у  Фейсбуці – Укрінформ.

“САПУ скерувала обвинувальний акт стосовно військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика до суду для розгляду по суті”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з детективами Національного антикорупційного бюро України вручили обвинувальний акт Кулику 21 жовтня. Його звинувачують у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.368-2 КК України (“Незаконне збагачення”).

Під час розслідування встановлено, що в період з 2011 по 2015 рік, перебуваючи на службі в органах прокуратури підозрюваний отримав сукупний дохід у розмірі 1,670 млн гривень. У той же час у цей же період витрати Кулика перевищили дохід на 2,6 млн грн і склали близько 3,4 млн грн.

Солом’янський районний суд Києва заарештував два автомобілі, три квартири, земельну ділянку, два паркувальних місця, нежитлове приміщення, а також банківські рахунки прокурора.

 

Українська сторона звернеться до Росії з вимогою пояснити причини відмови в екстрадиції українських політв’язнів Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Про це в ефірі  Эспрессо.TV  заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська – Укрінформ.

Лутковська зазначила, що після того, як російська сторона відмовилася від екстрадиції бранців, почала надходити тривожна інформація про те, що Олег Сенцов і Олександр Кольченко почали піддаватися тиску.

Для того, щоб перевірити цю інформацію, Лутковська має намір просити уповноваженого представника Верховної Ради з прав людини, який працює в Росії на громадських засадах, приїхати до місця відбування покарання для того, щоб переконатися в тому, що з українськими полоненими все нормально.

“Крім того, я буду просити російського омбудсмена втрутитися у цей процес, але втрутитися з точки зору умов відбування покарання, і щоб перевірити підстави для відмови передачі цих двох громадян для відбування покарання в Україні”, – підкреслила Лутковська.

Як повідомляв Укрінформ, незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова перевели 22 жовтня у штрафний ізолятор, існує підозра щодо застосування до нього тортур.

Раніше Міністерство юстиції Російської Федерації відмовило Міністерству юстиції України у передачі Сенцова Україні, мотивуючи це тим, що він є російським громадянином.

Сенцов і Кольченко були засуджені Північно-Кавказьким окружним військовим судом до 20 і 10 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Їм були пред’явлені звинувачення у підготовці підриву пам’ятника Леніну в Сімферополі, а також у підпалі офісів “Російської громади Криму” і “Єдиної Росії”. Обидва українця визнані правозахисним рухом “Меморіал” політв’язнями.

24 листопада 2015 року Верховний суд Росії залишив без змін вироки Сенцову і Кольченку. Їх етапували з київського СІЗО 4 лютого 2016 року.

 

У Слідчому комітеті Росії стверджують, що встановили імена командирів підрозділів Збройних сил України, які нібито «проводили артилерійський обстріл об’єктів цивільної інфраструктури і населення на південному сході України».

Про це йдеться у  повідомленні  на сайті російського відомства – Укрінформ.

«Порушено кримінальні справи відносно командира 57 окремої моторизованої бригади Збройних сил України полковника Сергія Сирченка, командира 17 окремого моторизованого батальйону 57 окремої моторизованої бригади Збройних сил України підполковника Александа Щербініна, командира 10 окремої гірничо-штурмової бригади Збройних сил України підполковника Василя Зубанича, командира 55 окремої артилерійської бригади Збройних сил України полковника Сергія Брусова, командира 30 окремої механізованої бригади Збройних сил України підполковника Івана Гараза, командира артилерійського дивізіону 30 окремої механізованої бригади майора Сергія Марценюка, а також інших невстановлених осіб вказаних підрозділів. У їх діях слідство вбачає ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни)», – йдеться в повідомленні.

Російське слідство стверджує, що у всіх випадках «військовослужбовці України діяли порушуючи положення міжнародних правових актів, що гарантує дотримання і захист прав мирного населення під час збройних конфліктів неміжнародного характеру».

 

Росія вкотре підтвердила акт своєї агресії проти України після того, як Слідчий комітет РФ заявив про порушення справи проти українських офіцерів за нібито обстріли населення на окупованих російськими військами районах Донбасу.

Так кореспондентові Укрінформу прокоментував високопоставлений співрозмовник у Генеральному штабі ЗС України відповідну заяву Слідкому РФ.

“Це – чергове підтвердження акту агресії, того, що РФ, російсько-окупаційні війська безпосередньо задіяні на території України. Адже це просто нісенітниця якась. Донбас – це територія України, її юрисдикція. Такі заяви не відповідають ні здоровому глузду, ні нормативно-правовій базі України та міжнародним договорам”, – наголосили в Генштабі, зазначивши, що реагування на такі заяви, передусім, в компетенції МЗС України.

Водночас співрозмовник агентства наголосив, що військовослужбовці ЗС України захищають свою землю і своїх громадян від, в тому числі, російських найманців та окупантів.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у понеділок  Слідчий комітет РФ заявив, що  порушив кримінальні справи проти шістьох українських офіцерів  нібито за “обстріли об’єктів цивільної інфраструктури та населення на південному сході України”.

 

Речник Міністерства оборони України з питань АТО полковник Андрій Лисенко прокоментував порушення Слідчим комітетом Росії кримінальних справ проти шести українських командирів за нібито обстріли цивільного населення на Донбасі.

Про це він написав у понеділок на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Слідчий комітет РФ порушив кримінальні справи щодо шістьох командирів підрозділів української армії за підозрою у “застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни”. Цікаво, а проти причетних до цього злочину слідчих Слідчого комітету РФ порушено кримінальні справи за сприяння терористичній діяльності (ст. 25 Закону України “Про боротьбу з тероризмом”)? А вони та їх діти відпочивають та навчаються у Європі… ” – написав Лисенко.

Як повідомляв Укрінформ, раніше у понеділок Слідчий комітет РФ заявив, що порушив справи проти шести українських військових – нібито за “обстріли об’єктів цивільної інфраструктури та населення на південному сході України”.

 

Україна сподівається, що керівництво Організації Об’єднаних Націй діятиме більш активно й конструктивно у питанні протидії російській агресії проти нашої держави.

Про це йдеться  на сайті Міністерства закордонних справ  з нагоди відзначення 71-ї річниці ООН – Укрінформ.

“Попри певний період міжнародної зневіри у спроможності ООН ефективно виконувати покладені на неї завдання згідно зі Статутом, сподіваємося на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва Організації у протидії військовій агресії РФ проти України”, – зазначається в повідомленні.

Так, у Міністерстві зауважили, що Україна як член ООН усвідомлює необхідність спільної протидії новітнім викликам і залишається на позиції неухильного дотримання Статуту Організації та фундаментальних засад міжнародного права, зміцнення ролі ООН у вирішенні питань глобальної і регіональної безпеки, у створенні економічних і соціальних передумов для запобігання небезпечним деструктивним тенденціям сучасного світового розвитку.

Водночас у відомстві наголосили, що у світлі реалій сучасного світу важливим є довести до практичної реалізації зусилля з реформування та удосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сьогодення.

“Протистоячи агресії з боку одного з постійних членів Ради Безпеки ООН – Російської Федерації, яка, здобувши в сумнівний спосіб місце в керівному органі Організації, впродовж більш ніж двох останніх десятиліть підживлює дестабілізацію у світі, наша держава заявляє про незмінність свого бачення Організації Об’єднаних Націй як ключового елементу сучасної світової архітектури безпеки”, – підкреслили в МЗС.

 

У чинного прем’єр-міністра Володимира Гройсмана є великі шанси обіймати посаду глави уряду не один рік.

Таку думку висловив кандидат політичних наук, політолог Олександр Палій, представляючи на прес-конференції результати експертного опитування “Перше півріччя роботи нового уряду: втрачені можливості чи успіх на шляху реформ?”.

«Було (серед очільників уряду — ред.) чимало людей мізантропічних, тобто вони не люблять людей, і це видно по телевізору. З Гройсманом цього немає, тому відповідно у людей до нього більша довіра. Вона тримається на достатньо непоганому рівні, як для Прем’єр-міністра, на якого у нас як завжди валяться усі гулі”, – сказав Палій.

У Гройсмана, додав політолог, є хороший шанс затриматися на цій посаді значно довше, ніж “однорічні” прем’єр-міністри, як це було в 90-роки та останнім часом. “Звідки цей шанс? Якщо він буде продовжувати з такою енергією працювати, як було ці півроку, то у нього є гарантована можливість достатньо довго протриматися», – пояснив він.

Палій додав, оскільки реформи будуть рухати країну уперед, люди будуть главою уряду задоволені. До того ж, нині  уряду вдається переконувати Верховну Раду ухвалювати закони, необхідні для розвитку держави. «230 голосів за бюджет у першому читанні. 240-280 голосів за реформаторські закони. До речі, за судову реформу більше 300 голосів», – нагадав експерт.

Крім того, відзначив Палій, навіть якщо парламентаріям спаде на думку відправити цей уряд у відставку, зробити це нереально. “У парламенті, в якому у нас 422 депутати, не всі депутати на місці, знайти 226 голосів, щоб відправити у відставку уряд працюючий не знайдеться. До наступних парламентських виборів , швидше за усе, не знайдеться, тому уряд має дуже хороший шанс пропрацювати усю каденцію цього парламенту» – прогнозує політолог.

Він розповів, що було проведено опитування 30 провідних українських експертів, яким запропонували оцінити наслідки формування нового уряду і результати його піврічної роботи. Фахівці переважно є оптимістами та вважають, що Гройсману вдалося намітити шлях виведення країни з кризи. «Певний соціальний оптимізм з’явився серед тих людей, які постійно займаються питаннями внутрішньої політики», – сказав Палій.

За його словами, на переконання респондентів, досягненням цього уряду є ремонт доріг – 33%. Експерти також вважають помітними зміни у сфері безпеки і оборони – 18%, реформування енергетичного сектору (14%) та відновлення економічного зростання (12%). Згадали деякі фахівці й про здобутки в інших сфери, зокрема охорона здоров’я (5%), освіта та наука (4%).

Власні варіанти висловили 11% експертів. Зокрема називалися: «продовження децентралізації» і «покращення макроекономічної ситуації».

 

У міській лікарні Дніпра двоє військовослужбовців, евакуйованих із зони АТО, влаштували дебош.

Про це радник голови Дніпропетровської ОДА Тетяна Губа повідомила на сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Було голосно на всю лікарню, в якій лікується чимало хворих у важкому стані. Медики були вимушені викликати поліцію і ВСП, так як заспокоїти їх не могли, отримували погрози і нецензурні вислови. Військовослужбовців затримали і доставили в райвідділ поліції. Вони виписані з лікарні за порушення режиму і переведені у військовий госпіталь», – написала Губа.

За її словами, двоє військовослужбовців 40 та 47-ми років, у яких поранення кисті, перебували в стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, один з військових став вимагати для себе окрему палату. До цього він жодного разу не висловлював скарг стосовно палат на 4 місця, обладнаних ліжками з Франції.

Губа нагадала всім пораненим бійцям АТО, що в цивільних лікарнях вони лікуються, в основному, за кошти волонтерів, благодійників і простих громадян.

«Спиртне і ліки – несумісні. А така поведінка – просто неприпустима. Не ганьбіть своїх бойових побратимів», – написала радник голови ОДА.

 

Екс-нардеп від КПУ Алла Александровська, яка перебуває під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом, потребує зміни запобіжного заходу, щоб отримати вільний доступ до медичної допомоги.

Про це кореспондентові Укрінформу заявив захисник Александровської Олександр Постернак – Укрінформ.

“Александровська вже написала заяву з проханням скасувати рішення суду про продовження цілодобового домашнього арешту, оскільки цей запобіжний захід зобов’язує її погоджувати зі слідством кожен крок щодо доступу до медичного обслуговування і довго чекати на результати. Так, тиждень тому ми подали заяву про необхідність для підзахисної стаціонарного або амбулаторного лікування, але відповіді досі немає”, – зазначив захисник.

За його словами, сам факт скасування рішення суду про продовження домашнього арешту тягне за собою пом’якшення умов утримання Александровської.

“Цілодобовий домашній арешт може бути змінено на частковий: у нічний час з правом вільного виходу вдень з будинку до аптеки або за продуктами. Можлива і заміна домашнього арешту на особисте зобов’язання”, – додав захисник.

За його словами, сьогодні-завтра скаргу з приводу продовження домашнього арешту Александровській буде передано до Апеляційного суду Харківської області.

Як повідомляв Укрінформ, 20 жовтня Київський райсуд Харкова продовжив Александровській перебування під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом на 60 днів: до 21 грудня.

13 жовтня Київський райсуд змінив запобіжний захід для Алли Александровської: з СІЗО її перевели під цілодобовий домашній арешт з браслетом.

23 вересня Європейський суд з прав людини відреагував на скаргу сторони захисту на умови утримання в СІЗО екс-нардепа від КПУ Алли Александровської та подав пріоритетний запит до уряду України.

Влітку минулого року Європейський суд з прав людини прийняв скаргу сторони захисту на нелюдяні умови утримання в СІЗО для 67-річної Александровської, в якої лікарі встановили ішемічну хворобу серця і аритмію з екстрасистолою, що може призвести до раптової зупинки серця.

Як стверджує слідство, у червні Александровська разом з оголошеним у розшук сином Олександром намагалася підкупити депутатів Харківщини для прийняття звернень до парламенту і до президента щодо змін у Конституцію з приводу федералізації.

 

Понад 200 родичів щонайменше 17 жертв Смоленської катастрофи не хочуть ексгумації тіл своїх рідних в рамках відновленого Національною прокуратурою Польщі слідства і просять цього не робити.

Про це йдеться у відкритому листі родичів загиблих до польської влади і духовенства, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Після шести років від цих страшних подій ми стаємо самотніми і безпорадними у світлі безжального і жорстокого акту: наших близьких мають вийняти з могил всупереч святому табу не тривожити мертвих, похованих з великою почестю. Ми, родичі, упродовж багатьох місяців безрезультатно висловлюємо свій спротив проти планів цього незрозумілого і нічим необгрунтованого кроку”, – йдеться в листі.

У ньому міститься заклик до церковних ієрархів захистити могили жертв катастрофи від “збезчещення”.

“Закликаємо можновладців: не дозвольте, аби було здійснено акт, якого не хочуть наші серця! Ми звертаємося до всіх людей доброї волі про допомогу!” – йдеться в листі.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні Національній прокуратурі Польщі передали від військової прокуратури, яку ліквідовано, розслідування справи Смоленської катастрофи. У червні прокуратура розпорядилася провести ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи. Ексгумація не стосуватиметься дев’яти тіл, які вже було ексгумовано упродовж 2010-2015 років. Вона також не стосуватиметься ще кількох жертв катастрофи, яких на прохання родин після перевезення до Польщі було кремовано.

Як повідомили у прокуратурі, повторна ексгумація усіх жертв катастрофи є необхідною, оскільки дані досліджень, проведених одразу після трагедії в Росії, містять численні неточності, що “не дозволяє визнати російську документацію повноправною доказовою базою” у слідстві.

Лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський нещодавно наголосив, що він підтримує ексгумацію тіл, а одним з перших (або й першим) буде його брат, екс-президент Лех Качинський.

Група, яка здійснюватиме ексгумацію, складатиметься з 14 польських та іноземних фахівців.

10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому “Північний” у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на заходи, присвячені 70-й річниці Катинського злочину. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака: президентське подружжя Лех та Марія Качинські, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко називає фантазією інформацію Сергія Лещенка про його ніби-то “величезний будинок”.

Про це генпрокурор написав у  Facebook – Укрінформ.

“Прочитав чергову фантазію депутата Лещенка на УП про те, що в мене є “величезний будинок в центрі Києва”, оформлений на бухгалтерку моєї дружини. Офіційно заявляю: ніяким будинком у Києві ні я, ні члени моєї родини не володіють. Ховати свої статки за жінками залишається виключною прерогативою Лещенка”, – написав Луценко.

Генпрокурор також додав, що вже заповнює електронну декларацію і пообіцяв здати її вчасно.

 

У домовленостях України з Міжнародним валютним фондом є умова щодо необхідності оптимізувати мережу шкіл шляхом переведення учнів до краще обладнаних шкіл.

Про це йдеться в рубриці “Спростування міфів” на сторінці Кабміну України у  Facebook  – Укрінформ.

«Сьогодні спростовуємо черговий міф про співпрацю з МВФ. Цього разу нас запевняють, що домовленості з міжнародним валютним фондом ведуть до деградації шкільної освіти. Насправді, це далеко не так», – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що у домовленостях України з МВФ йде мова про оптимізацію мережі шкільних закладів за рахунок переведення учнів до краще обладнаних шкіл. “Таким чином якість освітніх послуг підвищиться, оскільки укомплектовані школи матимуть кращу матеріальну  базу та кадровий ресурс”, – зазначається на сторінці Кабміну.

 

У російських вузах на громадських засадах ведеться робота з оцінювання «протестного потенціалу» студентів і професорів.

Про це пише  Коммерсантъ – Укрінформ.

За підсумками перевірки «складаються довідки «для службового користування» органів держвлади».

Про це розповіли учасники конгресу проректорів з виховної роботи, що пройшов у вихідні. Автори дослідження виявили, що серед професорсько-викладацького складу вишів «відбувається деструктивна пропаганда антидержавних ідей». Напередодні президентських виборів вони мають намір змістити фокус своєї уваги у бік регіональних ВНЗ.

Йдеться про освітню програму «Сценарії майбутнього Росії» – серії науково-просвітницьких лекцій «з питань протидії деструктивним політичним силам»: «щоб не дати державі «зануритися в хаос і безвладдя».

Заступник керівника Інституту стратегічних досліджень та прогнозів при РУДН Нікіта Данюк на заході заявив, що “західні планувальники” використовують “практику інспірації державних переворотів”, і визнав, що студентство є одним з головних «деструкторів».

«На жаль, на рівні професорсько-викладацького складу не відкрито, але не соромлячись відбувається деструктивна пропаганда антидержавних ідей», – стверджує Данюк

 

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр застеріг від розвалу Європейського Союзу.

Про це повідомило німецьке видання Süddeutsche Zeitung у неділю, 23 жовтня, пише  DW – Укрінформ.

Міністр вважає, що сприймати світ на континенті і Євросоюз як даність більше не можна.

“Фінансова криза, хвиля біженців, що прямують до Європи, та шок від британського референдуму штовхнули Європу в зону сильної турбулентності”, – сказав Штайнмайєр газеті.

Німецький міністр також звернув увагу на те, що все більше країн-членів ЄС критикують політику Брюсселя.

“Навіть найвідданіші прихильники Європи зараз бачать, що ми повинні заново переконувати людей… Якщо ми не будемо знати, як цінувати ЄС, він зійде нанівець”, – підкреслив він.

 

 

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр вважає, що Мінські домовленості допомогли запобігти повноцінній війні на Донбасі.

Про це він сказав німецькому виданню Markische Allgemeine в інтерв’ю, текст якого оприлюднено МЗС Німеччини в понеділок, 24 жовтня, повідомляє  DW – Укрінформ.

“Доречно тримати перед очима те, що ми, за всіх недоліків, маємо завдяки Мінському процесу: ми змогли запобігти переростанню конфронтації в східній частині України в повноцінний військовий конфлікт, який був би неконтрольованим, і міг би перерости в “пожежу” у самому центрі Європи”, – сказав Штайнмайєр.

Водночас він визнав, що втілення Мінських домовленостей рухається зі швидкістю “равлика”, а результати цих домовленостей “доводиться шукати зі збільшувальним склом”.

У відповідь на запитання, чи переживає світ повторення “холодної війни”, Штайнмайєр зазначив, що проводити такі чіткі паралелі було би занадто великим спрощенням.

“Світ “холодної війни” був поділений надвоє: країни прислухалися до Вашингтона або до Москви, червоні лінії були чіткими для обох сторін. Світ, в якому ми живемо, є складнішим та непередбачуванішим. Це видно на Близькому Сході, де регіональні діячі більше не рівняються суто на Москву чи суто на Вашингтон, але переслідують і власні інтереси”, – сказав міністр.

Штайнмайєр  зазначив, що бачить в діях Росії “прагнення творити політику на рівні зі США, бажання укріпити власну міць та розширити свої зони впливу”, однак не вважає наявність навіть сотень чи тисяч ісламістів у Алеппо достатнім виправданням для бомбардування міста авіацією.

 

Казахстан запропонував ввести в технічний регламент Євразес «Про безпеку іграшок» норму про те, що вони повинні обов’язково проходити психолого-педагогічну експертизу.

Як  повідомляє Радіо Свобода, якщо з’ясується, що вони «провокують на агресивні дії», «викликають прояв жорстокості», «пов’язані з аморальністю і насильством» або викликають нездоровий інтерес до сексуальних проблем», їх продаж буде заборонено – Укрінформ.

Якщо норма буде прийнята, всі іграшки, які ввозяться на територію країн-учасниць ЄврАзЕс, зможуть надійти в продаж лише за умови «відповідності критеріям психолого-педагогічної безпеки».

Під заборону можуть потрапити іграшки: які провокують ігрові сюжети, пов’язані з аморальністю і насильством», викликають «нездоровий інтерес до сексуальних проблем», ті, які провокують на «зневажливе або негативне ставлення до расових особливостей і фізичних недоліків людей».

До 30 листопада проект поправок в технічний регламент про безпеку дитячих іграшок буде проходити процедуру публічного обговорення. Якщо він буде прийнятий, то кожній країні (Росії, Казахстану, Білорусі, Таджикистану, Узбекистану та Киргизстану) необхідно буде вносити зміни в національне законодавство.

 

Росія та Сирія мають припинити масові бомбардування в Алеппо задля уможливлення доставки гуманітарної допомоги постраждалому населенню та відновлення миру в регіоні.

На цьому наголосив міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро, повідомляє  АР – Укрінформ.

«Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро закликав покінчити з масовими бомбардуваннями в Алеппо російськими та сирійськими урядовими силами та дозволити доставку гуманітарної допомоги населенню і відновити мирні зусилля щодо ситуації в Сирії», – йдеться в повідомленні.

Еро зазначив, що припинення вогню є «єдиним способом, яким гуманітарна допомога може дістатися населення, яке її потребує, єдиним способом відновлення переговорів».

Нагадаємо, запеклі бої почалися в обложеному сирійському місті Алеппо після того, як у суботу завершився триденний режим припинення вогню.

 

Сирійські урядові війська і їх російські союзники в понеділок захопили стратегічну висоту в Алеппо, вибивши звідти повстанців.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

“Урядові війська почали новий наступ і в понеділок взяли висоту Базо на південній околиці Алеппо, поруч із військовими базами, а також обстріляли райони повстанців, за словами активістів опозиції”, – йдеться у повідомленні.

У Сирійській обсерваторії з прав людини зазначили, що висоту було взято завдяки потужному бомбардуванню. За даними обсерваторії та Комітетів місцевої координації, у північно-західній провінції Ідліб від авіаударів загинули щонайменше 13 осіб.

Урядова армія випустила відео, в якому показані танки і гармати, що б’ють по позиціях повстанців у цьому районі. Водночас державне інформагентство SANA заявило, що повстанці обстріляли контрольовані урядом райони в західній частині Алеппо, убивши одну людину і поранивши сім.

Проопозиційні ЗМІ поширили заяву повстанської коаліції Джаїш аль-Фатх про те, що прорив урядової блокади на сході міста почнеться “протягом декількох годин”.

Тим часом заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив у Москві, що Росія не планує нових гуманітарних пауз в Алеппо найближчим часом. “Для того, щоб відновити їх, наші опоненти повинні переконатися, що антиурядові групи поводяться належним чином,” – сказав він у коментарях російським ЗМІ, звинувативши повстанців у зриві медичної евакуації під час “тиші”.

“Те, що мало відбутися, не відбулося … тому відновлення гуманітарної паузи не стоїть на порядку денному”, – сказав Рябков.

 

Держсекретар США Джон Керрі у понеділок мав розмову по телефону з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, під час якої дорікнув Москву за продовження бойових дій у Алеппо.

Про це поінформував під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Джон Кірбі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Держсекретар розмовляв сьогодні з міністром закордонних справ (Росії – ред.), і вони говорили про ситуацію в Алеппо”, – зауважив Кірбі.

При цьому Джон Керрі “висловив свою стурбованість у зв’язку з поновленням авіаударів та артилерійських обстрілів у Алеппо силами режиму (Асада – ред.) і Росії”.

Сторони обговорили важливість продовження багатосторонніх переговорів у Женеві, а також необхідність досягнення домовленості про припинення бойових дій.

При цьому, за словами Кірбі, увага під час спілкування приділялась і доставці гуманітарної допомоги до людей в Алеппо, які не отримали її навіть, враховуючи кількаденну гуманітарну паузу минулого тижня.

Як  повідомляв  Укрінформ, у понеділок сирійські урядові війська та їх російські союзники почали новий наступ на Алеппо та після потужного бомбардування взяли висоту Базо на південній околиці міста, поруч із військовими базами. Крім того, були обстріляні райони помірної опозиції. До цього в районі Алеппо діяла так звана “гуманітарна пауза”, яка означала тимчасове припинення бойових дій.

 

Україна і ще чотири країни приєдналися до продовжених до 15 березня 2017 року санкцій ЄС, запроваджених у зв’язку з порушенням територіальної цілісності України.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні, повідомляє  “Європейська правда” – Укрінформ.

“Країни-кандидати Чорногорія та Албанія, члени європейської економічної зони Ліхтенштейн та Норвегія, а також Україна приєдналися до рішення Ради ЄС (про продовження санкцій – ред.)” – йдеться у заяві.

Зазначається, що ці держави приведуть свою політику у відповідність до цього рішення Ради ЄС.

“Європейський Союз бере до уваги ці зобов’язання і вітає їх” – заявила Могеріні.

Як відомо, 15 вересня Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити на півроку санкції проти 146 осіб та 37 організацій за агресію проти України.

У Раді ЄС нагадали, що є кілька заходів Євросоюзу у відповідь на кризу в Україні, в тому числі: економічні санкції щодо конкретних секторів російської економіки, які діють до 31 січня 2017 року; і обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, які діють до 23 червня 2017 року.

 

Українці закликали П.Порошенка ввести в обіг купюру із зображенням С.Бандери

На офіційному сайті Президента України зареєстрували електронну петицію, у якій українці просять Петра Порошенка, ввести в обіг купюру з зображенням Степана Бандери номіналом 1000 гривень, передає  УНН.

Петиція, зареєстрована 24 жовтня, уже набрала 12  голосів.

“Пропоную ввести в обіг купюру номіналом 1000 гривень і прикрасити її зображенням Степана Бандери. Це буде яскравим свідченням, що ми пам’ятаємо й шануємо своїх Героїв, сприятиме підвищенню рівня патріотизму й національної свідомості українців. Прошу підтримати! Слава Україні!!!” — йдеться у тексті звернення.

Автором петиції виступив Роман Максимчук.

 

Н.Савченко подала е-декларацію

Народний депутат України Надія Савченко подала електронну декларацію про доходи за 2015 рік. Декларація розміщена в офіційному реєстрі е-декларацій, передає  УНН.

Згідно з декларацією, Н.Савченко з сестрою і матір’ю володіють квартирою в Києві загальною площею 72 кв. м. У власності матері нардепа, Марії Савченко, також є житловий будинок (54 кв.м.) і земельна ділянка (1500 кв.м.) в Житомирській області.

Також, сестра Н.Савченко має у власності два легкові автомобілі. Всі члени родини нардепа володіють акціями універмагу “Україна”.

У графі “Нематеріальні активи” Н.Савченко зазначила книгу “Сильне ім’я Надія”, вартість активу якої становить 30 тис. грн.

Крім того, у графі “Доходи, в тому числі подарунки” нардеп задекларувала Гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами на суму в 201,8 тис. грн та приз від Українського католицького університету на загальну суму 205 тис. грн.

Н.Савченко вказала, що заробітна плата отримана за основним місцем роботи Н.Савченко становить 15 тис. грн, і що нардеп отримала пенсію 19, 6 тис. грн.

 

А.Дуда про Росію В.Путіна: авторитаризму в Європі місця немає

Президент Польщі Анджей Дуда висловився на тему російської загрози для Європи і наголосив, що вирішувати, чи “Росія є частиною Європи”, повинні росіяни. Також вони самі повинні зрозуміти, яким чином їм формувати свої взаємини з Європою, і чи вони “хочуть бути європейцями”, передає УНН із посиланням на “Польське радіо”.

“Від них (росіян — ред.) залежить, які саме цінності вони вважають першочерговими у своїй політиці. Авторитаризму і агресії проти сусідів у Європі місця немає і не може бути. Насправді Путін стоїть перед вибором, а разом з ним уся Росія. Чи повернутися до нормальних відносин з Європейським Союзом та США, бути партнером Заходу і разом вирішувати найбільші проблеми сучасного світу? Чи наражатися на ненависть українців та остракізм через агресію та порушення міжнародного права?” — зазначив президент Польщі.

А.Дуда нагадав, що від початку президенства він повторює, що “дотримання міжнародного права і, таким чином, відмова від порушення територіальної цілісності України Росією, є першою та головною умовою для нормалізації відносин з цією країною”.

“Чи президент Путін зможе відмовитися від риторики часів холодної війни? Чи зможе він відмовитися від неоімперських амбіцій? На даний момент про це нічого не свідчить. Однак у дипломатії все можливо. Росія є і залишиться нашим сусідом. А тому для нас особливо важливо, аби для Заходу вона була передбачуваним і надійним партнером, а не геополітичним суперником”, — сказав А.Дуда.

 

У Кремлі заявили, що мови про створення поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі поки не йде

Мова про створення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі поки не йде. Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає  УНН з  посиланням на  РІА Новини.

Як  розповів Дмитро Пєсков, Володимир Путін відреагував згодою на ідею про поліцейської місії ОБСЄ, озброєну табельною зброєю.

“Причому я хочу підкреслити, що мова йшла виключно про табельну зброю. Те, скажімо так, на таку евентуальну ідею про таку місію президент Путін відреагував потенційною згодою. Але справа в тому, що це саме евентуальні розмови. Поки немає місії, немає розуміння у ОБСЄ, як цю місію можна сформувати, де її розміщувати і так далі Про це взагалі розмови не велися і не могли вестися, тому що це дуже предметна розмова, яка залежить від безлічі обставин ”, – заявив Д.Пєсков.

При цьому Д.Пєсков нагадав, що всі учасники переговорів “нормандської четвірки” погодилися на створення подібної місії ОБСЄ при необхідності.

“Поки ніхто не говорить взагалі, де така місія могла б розміщуватися, вона поки не існує”, — зазначив він.

Як  повідомляв  УНН,  20 жовтня Президент України П.Порошенко під час брифінгу після зустрічі лідерів країн “нормандської четвірки” у Берліні заявив, що під час переговорів у “нормандському форматі” було домовлено про створення збройної місії ОБСЄ на Донбасі.

 

“ДНР” і “ЛНР” проти збройної місії ОБСЄ на Донбасі – Д.Пушилін

Самопроголошені “ДНР” та “ЛНР” виступають категорично проти введення збройної місії ОБСЄ на Донбас. Про це заявив представник “ДНР” на переговорах у Мінську Денис Пушилін, передає УНН із посиланням на  ТАСС.

“Це позиція не тільки керівництва республік, а й наших громадян. Підтвердження тому – недавні багатотисячні демонстрації, на яких наші громадяни чітко заявили свій протест цим ініціативам Порошенко”, – сказав він.

Відповідаючи на питання, чи означає це, що вони не підкорятимуться рішенням Володимира Путіна, Д.Пушилін сказав: “Я розраховую, що ми будемо почуті. Місія може розглядатися тільки в тому випадку, якщо є згода обох сторін протистояння, однією стороною протистояння є ми, ми проти”.

Представник “ДНР” також зазначив, що це питання технічно складно вирішити в рамках ОБСЄ, оскільки потрібна згода 57 країн.

Як повідомляв УНН, 20 жовтня Президент України П.Порошенко під час брифінгу після зустрічі лідерів країн “нормандської четвірки” у Берліні заявив, що під час переговорів у “нормандському форматі” було домовлено про створення збройної місії ОБСЄ на Донбасі.

 

Росія вербувала бойовиків, щоб родини на Донбасі ненавиділи Україну – експерт

Росія збиралася повернути Донбас в Україну з максимальною кількістю сімей, у яких тато, брат, син, сусід, друг були поранені або вбиті українською армією. Про таке в ефірі “5 каналу” заявив політичний оглядач Кирило Сазонов, передає  УНН.

“Як на вашу думку, навіщо Росія закриваючи підприємства в Донецьку, закриваючи шахти, вбиваючи повністю економіку окупованого Донбасу, вербувала, по 500 дол. для рядових, бійців в так зване „ополчення“?” — наголосив експерт.+

“Це п’яниці, це безнадійні люди, в яких автомат трясеться в руках. Навіщо їх Росія вербувала, якщо всі питання бойових дій вирішувалися краще регулярною російською армією, яка там була. Тому що вони збиралися потім повернути Донбас в Україну з максимальною кількістю сімей, у яких тато, брат, син, сусід, друг були поранені або вбиті українською армією, що б і через 10 років там були родини, які ненавидять Україну, українські Збройні сили. Це міна сповільненої дії, заради цього вони вербували так зване „ополчення“”, — заявив К.Сазонов.

 

Співробітники Служби безпеки України у Кропивницькому перекрили контрабандний канал постачання спеціальних технічних засобів.

Про це повідомляє  прес-центр СБ України – Укрінформ.

«Правоохоронці встановили, що місцевий мешканець та його спільник з Хмельниччини замовляли спецзасоби через інтернет в одній із країн Далекого Сходу. В Україну товар надходив міжнародними відправленнями. Ділки реалізовували спецзасоби в обласному центрі, у тому числі представникам криміналітету. Під час обшуків за місцем проживання зловмисників співробітники спецслужби вилучили понад сто одиниць техніки. Прилади з функціями аудіо- відеозапису та спостереження були закамуфльовані під авторучки, наручні GPS/SMS/GPRS Tracker та звичайні розетки. Загальна вартість виявлених спецзасобів перевищує 150 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 359 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

 

Кабінет міністрів України на сзасіданні в середу ухвалить рішення щодо зниження цін на лікарські засоби.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав у понеділок в вечірньому ефірі “Свободі слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уряд післязавтра, в середу, прийме необхідні рішення, які приведуть нас за 3, 4, 5 місяців до істотного зниження цін на ліки. Це наше завдання, яку ми виконаємо”, сказав Гройсман.

На його переконання, ціни на ліки в Україні дуже завищені.

Гройсман навіть не сумнівається, що таке рішення уряду викличе опір тих, хто отримує прибуток від завищених цін.

 

Система оплати праці в Україні потребує реформування, оскільки нині ми опинилися у ситуації, коли за заробітну плату розмірі 10 тисяч гривень важко знайти фахівця високого рівня, бо спеціаліст із досвідом просто не погодиться працювати за такі гроші.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман с казав у понеділок в вечірньому ефірі “Свободі слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ситуація із зарплатою на державних підприємствах, я розумію, що вона дратує. Але я точно знаю, що у людини, яка ворочає на підприємстві мільярдами платить людям 10 тисяч гривень,то це означатиме тільки одне, що на 10 тис грн нормальна людина, я маю на увазі нормальна з точки зору освіти, не піде, бо розуміє, що там проблеми із менеджментом», – сказав Гройсман.

Він переконаний, підходи до оплати праці необхідно змінювати. «У мене немає жодного сумніву щодо цього і ми запропонуємо їх. З іншого боку, треба насправді привести до якогось логічного стандарту рівень заробітних плат у державному секторі, на державних підприємствах», -додав глава уряду.

 

Рівень життя та заробітної плати народних депутатів України мають збігатися.

Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сказав у понеділок в вечірньому ефірі “Свободі слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо вивести на абсолютне “світло” заробітну плату депутатів та рівень їхнього життя. А для цього є електронні декларації. Я б дуже хотів, щоб їхня заробітна плата збігалася з рівнем їхнього життя», – сказав Гройсман.

Він наголосив, слуги народу зобов’язані бути відкритими та публічними.

Гройсман наголосив, що збільшення заробітної плати парламентаріям можливо здійснити поступово, якщо платня була збільшена усім. Але нардепи у цій системі посідають за рівнем необхідності збільшення заробітної плати далеко не перше місце.

«Але має бути підвищена не тільки заробітна плата а й відповідальність. Якщо ти прийшов на засідання парламенту, працюєш в комітетах – маєш отримувати. Якщо ти цього не робиш, то мають бути серйозні відрахування», сказав глава уряду.

 

Мінсоцполітики найближчим часом внесе до Верховної Ради пропозицію щодо реформування системи оплати праці в Україні.

Про це заявив у понеділок міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми бачимо серйозну проблему, яка існує в системі оплати праці. Найближчим часом ми, в тому числі домовилися з профспілками, плануємо внести на розгляд Верховної Ради пропозицію щодо реформування системи оплати праці в нашій країні”, – сказав він.

Міністр наголосив, що праця простих українців недооцінена: “Про це Прем’єр говорив неодноразово, і ми внесемо конкретні пропозиції як змінити цю ситуацію”.

 

Суд сектора Центру молдавської столиці видав ордер на арешт строком на 30 діб і оголошення в міжнародний розшук керівника проросійської «Нашої партії», мера молдавського міста Бєльци Ренато Усатого, який є і довіреною особою кандидата в президенти Молдови Дмитра Чубашенка.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові – Укрінформ.

«Ордер на арешт Ренато Усатого було видано на підставі поданих прокуратурою доказів про те, що він неодноразово проігнорував виклик в прокуратуру для дачі показань по одній з кримінальних справ», – йдеться в рішенні судової інстанції.

Згідно з вердиктом, мер міста Бєльци може бути заарештований у будь-який момент і поміщений в один зі слідчих ізоляторів молдавської столиці.

Адвокати Усатого назвали обвинувачення надуманими і політично мотивованими, а кандидат в президенти від «Нашої партії» Дмитро Чубашенко заявив, що метою видачі ордера на арешт є зняття його кандидатури з президентських перегонів.

Раніше в молдавських ЗМІ було оприлюднено інформацію нібито про причетність Усатого до організації замаху на банкіра Германа Горбунцова, що знаходиться в Лондоні, а також про його зв’язки з одним з пасажирів румунської в’язниці кілерів.

Сам Усатий кілька днів тому полетів до Москви нібито для зустрічі з молдавськими виборцями перед виборами президента Молдови, які пройдуть 30 жовтня.

 

Прихильники жорсткої політики в Конгресі США вже давно підштовхували Білий дім до розгляду більш агресивних варіантів у Сирії, у тому числі ударів крилатих ракет. Але минулого четверга на одній із нарад у Капітолії пролунала пропозиція сміливішого підходу – ліквідації Башара Асада.

Про це поінформувало впливове американське видання  Foreign Policy – Укрінформ.

“А як щодо вбивства Асада?” – цитує видання сказане під час засідання помічником одного з республіканських конгресменів.

Питання оживило близько 75 інших учасників зустрічі, що відбулася в Раді з міжнародних відносин. Воно було адресоване Філіпу Гордону, колишньому координатору Білого дому на Близькому Сході. Але той відмовився від цієї ідеї, назвавши її нелегітимною і неефективною.

“Це протизаконно, і не змінить ситуації в будь-якому випадку, бо росіяни досі мають інтерес у Сирії, так само як і іранці”, – наводить видання відповідь Гордона.

У 1976 році у США був виданий указ, який забороняв убивства, пише видання. Це був документ, затверджений президентом Джеральдом Фордом після того, як стало відомо, що ЦРУ кілька разів намагалося вбити президента Куби Фіделя Кастро. Кожен із президентів США з того часу лишав чинною цю заборону, у якій йшлося, що “жоден працівник уряду Сполучених Штатів не повинен займатися або замишляти політичне вбивство”.

Foreign Policy вважає дуже малоймовірним, що наступний президент США змінить політику з метою вбивства Асада. Однак зовнішньополітичний істеблішмент у Вашингтоні все частіше вдається до пошуків більш агресивних військових рішень майже шестирічного кризи, йдеться в публікації.

Аналітичні центри, які готують варіанти політичних рішень для адміністрації США, закликають до форсованих військових дій з метою тиску на режим Асада і росіян у надії на просування політичного переходу, наголошує Foreign Policy.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 703

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua