Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 25.08.2019

Інформдень: 25.08.2019

Загинув командир взводу 24-го батальйону “Айдар” – УНІАН

Сьогодні, 25 серпня, під Горлівкою загинув командир взводу 24-го батальйону “Айдар” 53-ї механізованої бригади – позивний “Тихий”. Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

За даними журналіста, «Тихий» загинув в результаті обстрілу з кулемета чи снайперського вогню. «Противник в бою також активно застосовував автоматичні гранатомети, всіляко перешкоджав евакуації. Зрозуміло, дії ворога не залишилися без відповіді, бій під Горлівкою триває», – пише Бутусов.

Крім того, за його даними, від кульового поранення сьогодні загинув морський піхотинець. згідно з офіційним висновком – не бойові втрати. «Також сьогодні отримали бойові поранення два бійці 24-ї бригади – їх обстріляли з автоматичного гранатомета в Мар’їнці. І ще 1 воїн поранений в 72-й бригаді», – зазначив він.

Як раніше повідомляв УНІАН, посилаючись на дані Лановецького районного військового комісаріату 25 серпня під час виконання обов’язків військової служби в зоні проведення операції Об’єднаних сил загинув військовослужбовець 35-ї бригади морської піхоти Збройних Сил України Собко Віталій Олегович.

 

У військкоматі назвали ім’я бійця, який сьогодні загинув на Донбасі

Військовим, який загинув сьогодні на Донбасі внаслідок обстрілу, був Віталій Собко, військовослужбовець 35 бригади Морської піхоти ЗСУ, з міста Ланівці Тернопільської області.

Про це повідомляється у Facebook Ланівецького районного військового комісаріату – Укрінформ.

«25 серпня 2019 року під час виконання обов’язків військової служби в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил, загинув наш земляк, військовослужбовець 35 бригади Морської піхоти Збройних Сил України, Собко Віталій Олегович», – йдеться у повідомленні.

У військкоматі висловили співчуття рідним, близьким і друзям Віталія.

Як повідомлялося, у неділю, 25 серпня, в зоні операції Об’єднаних сил на Донбасі внаслідок обстрілів зазнали поранень четверо військовослужбовців, один з них помер під час евакуації до медичного закладу.

Інші троє поранених перебувають під наглядом медиків.

 

Окупанти 13 разів порушили “тишу”: загинув військовий, троє поранені

За добу 25 серпня окупанти 13 разів відкривали вогонь по позиціях ЗСУ.

Про це повідомляє пресцентр штабу ООС – Укрінформ.

“25 серпня збройні формування Російської Федерації та її найманці тринадцять разів порушили режим припинення вогню”, – йдеться у повідомленні.

Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив 10 обстрілів позицій Об’єднаних сил: неподалік МИКОЛАЇВКИ – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї; п’ять разів в районі ВОДЯНОГО – з гранатометів різних систем та стрілецької зброї; поблизу МАР’ЇНКИ – автоматичного гранатомета; у районі АВДІЇВКИ – автоматичного гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї; неподалік ПАВЛОПОЛЯ – з великокаліберних кулеметів; поблизу ТРОЇЦЬКОГО – з автоматичного гранатомета.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” противник здійснив 3 обстріли позицій Об’єднаних сил: поблизу ШУМІВ з напрямку району ШАХТА 6-7 – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та снайперської зброї; в районі ЗОЛОТОГО-4 з напрямку ЗОЛОТОГО-5 – з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї; неподалік ПІВДЕННОГО – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів.

У штабі повідомили, що впродовж минулої доби внаслідок ворожих обстрілів один військовослужбовець загинув, троє військовослужбовців отримали поранення.

Від початку поточної доби обстрілів позицій підрозділів Об’єднаних сил з боку збройних формувань Російської Федерації та їх найманців не зафіксовано.

 

Українська сторона призупинила демонтаж укріплень біля Станиці

Українська сторона призупинила демонтаж фортифікаційних споруд біля мосту в Станиці Луганській до початку синхронних робіт з боку окупантів.

Про це з посиланням на українську сторону Спільного центру з контролю та координації повідомив пресцентр штабу операції Об’єднаних сил у Facebook – Укрінформ.

Зокрема, як зазначається в повідомленні, 25 серпня піротехнічний підрозділ української сторони вчергове розпочав обстеження ділянки місцевості для проведення демонтажних робіт на ділянці Станиця Луганська. Водночас з боку окупаційної влади станом на 09.00 жодних інженерних робіт не проводиться.

Тому, як наголосили в СЦКК, “українська сторона змушена зупинити всі роботи до початку синхронного демонтажу на ділянці розведення номер 1”.

Також повідомляється, що на зазначену ділянку прибули представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з метою оцінки оперативної обстановки, з’ясування поточного стану справ та заходів.

Як повідомляв Укрінформ, учасники Тристоронньої контактної групи 17 липня дійшли порозуміння щодо ремонту й експлуатації мосту в Станиці Луганській. Згідно з досягнутими домовленостями сторони одночасно мають розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО — покриття та огородження.

31 липня Тристороння контактна група домовилася про початок розмінування прилеглих до мосту в Станиці Луганській територій з 1 серпня.

Напередодні, 24 серпня, підрозділ ДСНС України розпочав демонтаж фортифікаційної споруди ближнього до мосту опорного пункту в районі Станиці Луганської в рамках підготовки до ремонту мосту.

 

Україна не визнає фейкові “вибори” в Абхазії – МЗС

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує проведення під контролем Російської Федерації так званих президентських виборів в окупованому регіоні Грузії Абхазії.

Про це йдеться у заяві МЗС України – Укрінформ.

“Україна не визнає ці фейкові «вибори» та розглядає їх як чергову провокаційну спробу Російської Федерації легітимізувати проросійський сепаратистський режим окупованої грузинської території Абхазія”, – наголосили в МЗС.

У відомстві зазначають, що Україна незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та не визнає так званої незалежності окупованих Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, Грузія.

Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію до поваги й неухильного виконання норм і принципів міжнародного права та перегляду рішення щодо визнання «незалежності» так званих Республіки Абхазія та Республіки Південна Осетія.

Як повідомлялося, у самопроголошеній Абхазії 25 серпня проходять президентські вибори. На пост “президента республіки” претендують дев’ятеро кандидатів.

Територія Абхазії та Цхінвальського регіону офіційно оголошена в Грузії окупованою після військових дій між Росією і Грузією у серпні 2008 року. Тоді РФ визнала “незалежність” цих двох грузинських регіонів та перекинула туди додаткові війська і озброєння. Світові держави, окрім Венесуели, Нікарагуа, Науру і Сирії – таку «незалежність» не визнають.

 

У Грузії заявили про нелегітимність виборів в Абхазії – РБК-Україна

Президент Грузії вважає, що вибори порушують національний суверенітет країни

Президентські вибори в Абхазії є нелегітимними. Про це заявила президент Грузії Саломе Зурабішвілі Twitter.

“Де-факто влада Абхазії проводять сьогодні нелегітимні “президентські вибори”. Грузія засуджує цей фіктивний процес”, – написала вона.

Також Зурабішвілі додала, що вибори порушують національний суверенітет Грузії.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало, що Україна не визнає президентські вибори” на території Абхазії (Грузія), які почалися сьогодні, 25 серпня. У заяві МЗС йдеться, що Україна не визнає фейкові “вибори” і розглядає їх як чергову провокаційну спробу РФ легітимізувати проросійський сепаратистський режим окупованій грузинської території Абхазія.

Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів і не визнає так званої незалежності окупованих Абхазії, Грузія, і Цхінвальського регіону/Південної Осетії, Грузія.

Як відомо, сьогодні на території самопроголошеної Абхазії проходять “президентські вибори”. У них беруть участь дев’ять кандидатів.

 

Кравчук заявил об ошибке в тексте гимна Украины – Ліга-нет

Первый президент отметил, что был причастен к дискуссии по тексту гимна в 2003 году

В канонической версии украинского гимна авторства Павла Чубинского есть ошибка. Об этом в интервью каналу 112 Украина заявил первый президент Леонид Кравчук.

Он напомнил, что был причастен к дискуссии по тексту гимна в 2003 году во время принятия закона о государственном гимне Украины.

Кравчук утверждает, что в словах Чубинского при печати появилась ошибка.

“Правильно „и“, а не „а“: „ще не вмерли України ні слава, ні воля“. То есть не умерли слава и воля страны, а не „ще не вмерла Україна“, а дальше что – нелепость: и слава, и воля. Ни логики, ни сочетания, ни грамматической связи в речи. Поэтому это была ошибка”, – объяснил Кравчук.

 

Родичі померлих у російських СІЗО вийшли на пікет під час саміту G7 – ЗМІ

У французькому Біарріці під час саміту G7 вийшли на пікет росіяни, чиї родичі померли в російських СІЗО.

Про це повідомляє російський правозахисник, засновник соцмережі Gulagu.net Володимир Осєчкін, який виїхав і зараз живе у Франції, пише Радіо свобода – Укрінформ.

«Ми закликаємо лідерів саміту G7 звернути увагу на те, що в Росії де-факто не працює Декларація прав людини і Європейська конвенція з прав людини, влада не гарантує права на особисту недоторканність і безпеку, а тортури донині активно використовуються співробітниками ФСБ, МВС і Федеральної служби виконання покарань як одного з основних методів оперативно-розшукової діяльності і розкриття злочинів», – повідомив Осєчкін.

Осєчкін опублікував фото двох людей з плакатами «Декларація прав людини не працює у Росії» та «Валерій Пшеничний убитий у в’язниці Санкт-Петербургу 05.02.18. Убивця досі там».

Як повідомляв Укрінформ, на саміті Великої сімки у Франції обговорювалося питання повернення до формату G8 за участі РФ, лідери країн погодилися, що наразі для такого рішення ще занадто рано.

Під час саміту в Біарріці прем’єр-міністри Великої Британії та Канади Джастін Трюдо і Борис Джонсон зробили спільну заяву, що Росію не можна повертати до складу G7 доки вона не припинить агресію проти України.

Водночас Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає запрошення президента РФ Володимира Путіна на саміт “Групи семи” (G7) наступного року як гостя.

Російського президента не запрошують на засідання G7 з моменту окупації Криму в березні 2014 року.

 

Глава МЗС Ірану терміново прибув на саміт G7

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф терміново прибув до французького Біарріца, де проходить саміт «Групи семи» (G7).

Це підтвердило головування Франції у G7, яка цього року приймає зустріч високого рівня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Перед цим лідери G7, окрім президента США Дональда Трампа, узгодили спільну позицію щодо Тегерана з метою утримати його він невиконання зобов’язань за ядерною програмою та для уникнення торговельної війни зі Сполученими Штатами.

«Ми погодили, що повинні спільно сказати Ірану… Усі хочуть уникнути конфлікту, і Дональд Трамп був надзвичайно чітким у цьому питанні», – заявив у неділю президент Франції Еммануель Макрон.

Натомість Трамп заявив, що не обговорював це питання, а тому США діятимуть за власною позицією.

Як повідомлялося, президент Трамп вивів Сполучені Штати зі Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA) щодо іранської ядерної програми, який був підписаний у липні 2015 року, та відновив санкції проти Тегерана.

 

Макрон переконує Трампа дозволити Ірану торгувати нафтою

Президент Франції Еммануель Макрон запропонував своєму американському колезі Дональду Трампу дозволити Ірану продавати нафту.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела – Укрінформ.

“Президент Франції Еммануель Макрон спонукає президента США Дональда Трампа до припинення санкцій за недотримання зобов’язань згідно з ядерною угодою, щоб дозволити Ірану продавати нафту протягом обмеженого періоду в обмін на повернення Тегерану за стіл переговорів та виконання умов угоди”, – йдеться у повідомленні.

Від Тегерана вимагають виконання ще низки зобов’язань. Йдеться про дотримання умов чинної ядерної угоди, пошук шляхів зниження напруженості у Перській затоці, а також повернення до переговорів з приводу ракет, регіональних проблем та плану дій на період після 2025 року, коли термін дії ядерної угоди закінчиться.

Також повідомляється, що Макрон попередньо обговорив цю ініціативу з міністром закордонних справ Ірану Джавадом Заріфом.

Раніше США чинили опір будь-якому компромісу, який дозволив би Ірану відновити продаж нафти, наразі значно обмежений санкціями США. Вимога Ірану № 1 для повернення до столу переговорів полягає у тому, що потрібно дозволити Тегерану продавати нафту.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами саміту у Біарріці 24-26 серпня (де, серед іншого обговорюється також іранська проблема), лідери країн G7 не ухвалюватимуть підсумкове комюніке. Таке рішення ухвалив президент Франції, яка головує у G7. Це пов’язано із значними розбіжностями між лідерами держав щодо головних геополітичних проблем.

 

Трамп і Абе уклали уклали угоду між США і Японією на полях G7

Президент США Дональд Трамп та прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе уклали угоду між країнами у сфері сільського господарства та електронної торгівлі.

Про це лідери країн домовилися на полях саміту “Великої сімки” у Біарріці, повідомляє Білий дім у Twitter – Укрінформ.

“Угода попередньо укладена. Ми, вірогідно, підпишемо її десь у час Генеральної асамблеї ООН (наприкінці вересня – ред.), і ми чекаємо на це”, – сказав Трамп у відео, опублікованому Білим домом.

Президент США додав, що сторони дійшли згоди за всіма пунктами та внесли їх до тексту документа.

“Хочу подякувати прем’єр-міністру Абе та народу Японії. Ми чудові друзі, і ми це дуже цінуємо”, – сказав американський президент.

Трамп вважає угоду “неймовірною” для США, зокрема, для американських фермерів та сільського господарства. Він додав, що в угоді також йдеться про електронну торгівлю.

Як повідомляв Укрінформ, лідери G7 за результатами саміту у Біарріці 24-26 серпня не ухвалюватимуть підсумкове комюніке. Таке рішення ухвалив президент Франції, яка головує у G7. Це пов’язано із значними розбіжностями між лідерами щодо головних геополітичних проблем.

 

Трамп і Джонсон домовилися про торговельну угоду між країнами

США і Велика Британія домовилися про поглиблення економічних відносин та укладання всеосяжної торговельної угоди.

Про це йдеться у спільній заяві президента США Дональда Трампа і прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, ухваленій у неділю за результатами зустрічі у кулуарах саміту «Групи семи» (G7) у французькому Біарріці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Лідери визнали важливість вільної, справедливої і взаємної торгівлі та обговорили можливості для поглиблення торговельних відносин у майбутньому, що ґрунтуватиметься на взаємній повазі та принципах», – йдеться у заяві.

Як відзначається, вихід Сполученого Королівства із ЄС відкриває для Лондона і Вашингтона багато можливостей для поглиблення вже існуючого інтенсифікованого економічного і торговельного співробітництва, включаючи укладання всеохоплюючої торговельної угоди.

Сторони також започаткували «робочу групу з особливих економічних відносин» та призначили її співголів.

У свою чергу Трамп написав у Twitter, що мав «прекрасний робочий сніданок» з прем’єр-міністром Джонсоном.

 

Джонсон не хоче платити Євросоюзу £30 мільярдів у разі “жорсткого” Brexit

Борис Джонсон може відмовитися платити ЄС 30 млрд фунтів відступних у разі виходу Лондона з євроспільноти без угоди.

Про це пише The Mail on Sunday – Укрінформ.

“Борис Джонсон сьогодні попередить Брюссель, що не виплачуватиме 30 мільярдів фунтів відступних, якщо ЄС відмовиться переглядати угоду щодо Brexit”, – йдеться у повідомленні.

Так, узгоджена із ЄС урядом Терези Мей сума відступних за вихід з євроспільноти може бути скорочена з 39 млрд фунтів стерлінгів (47,7 млрд доларів) до 9 млрд фунтів (11 млрд доларів) через відсутність компромісу у питанні досягнення угоди про умови Brexit між Лондоном та Брюсселем.

Як зазначається, Джонсон планує попередити про це європейських лідерів на саміті G7, що триває у французькій Біарріці.

Як повідомлялося, Велика Британія зобов’язана покинути ЄС до 31 жовтня цього року. При цьому Brexit без жодної угоди називається найбільш вірогідним сценарієм, оскільки британський парламент раніше тричі провалив голосування за відповідну угоду, розроблену попередньою британською прем’єркою Терезою Мей та ЄС.

Сам Борис Джонсон є принциповим прихильником Brexit за будь-яку ціну.

 

Джонсону не потрібні поради щодо Brexit — Трамп

Президент США Дональд Трамп вважає, що новому британському прем’єр-міністру Борису Джонсону вдасться успішно завершити процедуру виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Про це Трамп заявив у неділю, 25 серпня, під час двосторонньої зустрічі з Джонсоном на полях саміту G7 у французькому Біарріці, повідомляє DW – Укрінформ.

За словами Трампа, Джонсон – “підходяща людина” для Brexit, він “чудово” впорається з обов’язками прем’єра і “не потребує порад” з приводу проведення Brexit.

Американський президент також висловив упевненість у тому, що Вашингтон і Лондон зможуть незабаром укласти угоду про вільну торгівлю, яка, за словами Трампа, стане “найбільшою” в історії торговельних відносин США з іншими країнами.

У свою чергу Джонсон напередодні закликав Трампа скасувати обмеження, запроваджені раніше на імпорт деяких видів британських товарів. Для угоди про вільну торгівлю Вашингтон має продемонструвати готовність до компромісів, відзначив прем’єр.

Джонсон планує обговорити Brexit також на зустрічі з главою Євроради Дональдом Туском, яка відбудеться в рамках саміту G7 пізніше того ж дня. Спочатку Велика Британія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього терміну так і не визначилася з планом Brexit. У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня. Після вступу на посаду Джонсон оголосив про намір реалізувати Brexit до цього терміну за будь-яких обставин.

 

Держдеп вимагає від Канади забрати своїх громадян-терористів ІДІЛ із Сирії

Канада та всі інші держави повинні забрати із Сирії своїх громадян, які воювали на стороні терористів ІДІЛ, а нині утримуються у в’язницях.

Про це в інтерв’ю канадському телеканалу CBC заявив державний секретар США Майк Помпео, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Канаді.

“Ми були дуже однозначними у спілкуванні із канадським урядом. Ми хочемо, аби вони забрали своїх людей”, – сказав Помпео.

Він наголосив, що “кожна держава повинна взяти відповідальність за своїх громадян, які поїхали до Сирії та воювали на стороні терористів”.

“Ми всі зобов’язані протистояти тероризму, де б у світі його не виявили. Канада робить для цього важливі кроки. Ви очолюєте зусилля у Іраку, маєте там тренувальну місію. Це – важливі контртерористичні дії. Щодо того, коли ми затримуємо терористів, то кожна держава зобов’язана переконатися, що вони не повернуться на поле бою”, – зазначив держсекретар.

Як повідомлялося, після перемоги над ІДІЛ у Сирії та Іраку в полон до сил міжнародної коаліції потрапила велика кількість терористів, які мають громадянство інших держава, часто – європейських. Цього тижня президент США Дональд Трамп пригрозив звільнити їх на території Європи, якщо держави не погодяться самостійно здійснити репатріацію.

 

Глави урядів чотирьох земель Німеччини хочуть повернути Росію до G7 — ЗМІ

Четверо з шістнадцяти керівників німецьких федеральних урядів заявили про необхідність повернення Росії до групи найбільш розвинених країн, саміт якої проходить в Біарріці, Франція.

Про це повідомляє Welt – Укрінформ.

«Глави урядів земель Бранденбург, Саксонія, Тюрингія та Саксонія-Ангальт вимагають повернення Москви до кола західних держав», – йдеться у статті. Видання пояснює таку позицію тим, що запроваджені проти Росії за окупацію Криму санкції обмежують економіку східної Німеччини.

«Я не хочу давати жодних порад учасникам зустрічі Великої сімки. Але чим більшою є кількість форматів, у яких можна говорити з Росією, тим краще», – заявив газеті прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер. (Цей політик з ХДС – партії влади – під час нещодавньої зустрічі з Володимиром Путіним заявляв про необхідність скасування санкцій і запрошував його відвідати Саксонію (у Дрездені Путін служив за радянських часів).

Тюрінгський прем’єр-міністр Бодо Рамелоу (Ліві) вважає, що «виключення Росії з тодішньої G8 через анексію Криму» було правильним на той час, але сьогодні можна констатувати, що воно не відіграло своєї ролі. Навпаки, на думку політика, політична ізоляція та економічне ослаблення сприяли самодержавним тенденціям у Росії.

«Європі та США потрібно якомога більше діалогу з Росією», – стверджує прем’єр-міністр Бранденбургу соціал-демократ Дітмар Водке.

Прем’єр-міністр Саксонії-Ангальт Райнер Газелофф (ХДС) також не бачить «особливого сенсу, щоби Росія залишалася назавжди виключеною з важливих зустрічей і була під санкціями». Бо вважає санкції дуже невигідними для економіки східної Німеччини, особливо для середніх компаній, та переконаний, що вони «не призвели до помітного покращення ситуації в Україні».

На ці заяви міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас відповів так: «G-7 та G-8 мають відношення до Криму та Сходу України, і поки нічого не рухатиметься там, також нічого не буде рухатися й у цьому питанні».

Як повідомляв Укрінформ, про неможливість повернення до формату G-8 до виконання Мінських угод заявила також канцлерка ФРН Ангела Меркель.

Під час саміту в Біарріці прем’єр-міністри Великої Британії та Канади Джастін Трюдо і Борис Джонсон зробили спільну заяву, що Росію не можна повертати до складу G7 доки вона не припинить агресію проти України.

Водночас Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає запрошення президента РФ Володимира Путіна на саміт “Групи семи” (G7) наступного року як гостя.

Російського президента не запрошують на засідання G-7 з моменту окупації Криму в березні 2014 року.

 

Лідери G7 вважають, що Росію повертати зарано

На саміті Великої сімки у Франції обговорювалося питання повернення до формату G8 за участі РФ, лідери країн погодилися, що наразі для такого рішення ще занадто рано.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“Лідери G7 підтримують зміцнення співпраці з РФ після її виключення з групи у 2014 році, але вважають, що наразі рано починати реінтеграцію Москви та повернення до формату G8”, – заявило дипломатичне джерело.

“Лідери країн Великої сімки виступають за посилення координації діяльності з РФ, але зараз ще рано думати про реінтеграцію”, – додали у джерелі агенції AFP.

Як повідомляв Укрінформ, про неможливість повернення до формату G-8 до виконання Мінських угод заявила також канцлерка ФРН Ангела Меркель.

Під час саміту в Біарріці прем’єр-міністри Великої Британії та Канади Джастін Трюдо і Борис Джонсон зробили спільну заяву, що Росію не можна повертати до складу G7 доки вона не припинить агресію проти України.

Водночас Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає запрошення президента РФ Володимира Путіна на саміт “Групи семи” (G7) наступного року як гостя.

Російського президента не запрошують на засідання G-7 з моменту окупації Криму в березні 2014 року.

 

Макрон переконує Трампа “нести у маси” ідею повернення Росії до G7 — журналіст WP

Лідери США, Франції та Італії виступили «за» повернення Росії до “Великої сімки”, а лідери Великої Британії, Німеччини, Канади та Японії заперечують проти таких планів.

Про це повідомив журналіст Washington Post Джош Рогін у Twitter – Укрінформ.

«За моєю інформацією, на вчорашній вечері (прем’єр-міністр Великобританії Борис – ред.) Джонсон, (канцлерка ФРН Анґела – ред.) Меркель і (прем’єр-міністр Канади Джастін – ред.) Трюдо виступили проти повернення Росії до Групи семи, у той час як (президент Франції Еммануель – ред.) Макрон підтримав цю ідею», – написав журналіст.

Рогін повідомив, що Італія також висловила підтримку поверненню Росії до “Великої сімки”.

«Макрон більш наполегливо просуває цю ідею у приватних розмовах. Складається враження, що він переконує Трампа бути публічним обличчям цього кроку», – додав він.

Американський журналіст також розповів, що «прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе відзначив, що прогресу з українського питання немає, і також нагадав про відносини Росії та Китаю».

Як повідомлялося, президенти США та Франції Дональд Трамп та Еммануель Макрон у телефонній розмові у вівторок, 20 серпня, домовилися повернути Росію до «Великої сімки» уже в наступному році. Уряди Німеччини та Великої Британії виступили з критикою цього рішення. Пізніше, за повідомленнями ЗМІ, Трамп допустив запрошення Росії на наступний саміт, який відбудеться у США у 2020 році, як «гостя».

Напередодні президент Європейської ради Дональд Туск наголосив, що на саміт “Групи семи” наступного року доцільно запросити як гостя українського лідера. А відновлення участі Росії – неприпустиме.

Нині членами “Великої сімки” є США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія та Канада.

Як повідомляв Укрінформ, лідери G7 за результатами саміту у Біарріці 24-26 серпня не ухвалюватимуть підсумкове комюніке. Таке рішення ухвалив президент Франції, яка головує у G7. Це пов’язано зі значними розбіжностями між лідерами щодо головних геополітичних проблем.

 

Трамп розповів про роботу над питанням про повернення РФ до G7 – РБК-Україна

Трамп заявив, що відновлення “Великої вісімки” було б вигідним кроком

Президент США Дональд Трамп перед зустріччю з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе заявив, що ведеться робота з повернення Росії в формат G7. Про це йдеться у тексті прес-конференції, повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Білого дому.

“Робота ведеться. Багато хотіли б повернути Росії”, – заявив Трамп, зазначивши, що відновлення “Великої вісімки” було б позитивним і вигідним кроком.

Нагадаємо, раніше лідери G7 на саміті у французькому Біарріце обговорили питання повернення до формату G8 з участю Росії. Представник японського уряду повідомив агентству, що лідери G7 обговорили вищезазначене питання, однак зміст цієї дискусії “ні за що не буде розголошена”.

Додамо, що президент Європейської ради Дональд Туск запропонував запросити України на наступний саміт “Великої сімки” замість Росії у відповідь на ініціативу президента США Дональда Трампа повернутися до формату G8.

Як відомо, саміт держав “Великої сімки” відкрився 24 серпня у французькому місті Біарріц. Саміт за участю лідерів Великобританії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії триватиме до 26 серпня. Серед тем для обговорення будуть відносини з РФ, ситуація в Ірані, протести в Гонконзі, сирійський конфлікт і ескалація між Індією і Пакистаном з-за Кашміру.

 

Трамп посварився з лідерами G7 через Росію, – The Guardian – РБК-Україна

Ідею президента США про повернення Росії в “Велику сімку” підтримав лише прем’єр Італії

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп посварився зі своїми колегами з “Великої сімки” (G7) на саміті в Біарріці, наполягаючи на поверненні Росії в G7 і відкидаючи аргументи тих, хто виступив проти цієї ініціативи. Про це повідомили дипломатичні джерела, передає РБК-Україна з посиланням на The Guardian.

За інформацією видання, конфлікт стався в суботу ввечері під час вечері на офіційному відкритті саміту.

Джерела стверджують, що Трамп наполягав, що Росії слід повернути в G7, але з усіх присутніх за столом лідерів G7 його підтримав лише прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте, який іде у відставку, а прем’єр Японії Сіндзо Абе зберігав нейтралітет.

Проти повернення Росії рішуче виступили прем’єр Великої Британії Борис Джонсон, канцлер ФРН Ангела Меркель, прем’єр Канади Джастін Трюдо, президент Франції Еммануель Макрон і голова Євроради Дональд Туск.

“У цей момент ситуація почала загострюватися, якщо не сказати більше. Більшість лідерів наполягали на тому, щоб G7 залишалася співтовариством ліберальних демократій, і тому вони сказали Трампу, що не можна дозволити президенту Путіну, який не відповідає цьому, повернутися”, – розповів неназваний європейський дипломат.

Трамп, своєю чергою, наполягав, що для обговорення таких питань, як Іран, Сирія і КНДР, необхідна присутність Росії.

За даними видання, після вечері було заплановане групове фото всіх лідерів G7 біля маяка Біарріца, проте захід було несподівано скасовано з невідомої причини. Пізніше було зроблено інше фото – у більш широкому складі – за участю запрошених лідерів Індії, Австралії, Іспанії, Південної Африки та інших африканських держав.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на саміті G7 обговорювалося питання повернення до формату G8 з участю Росії і лідери “Великої сімки” відхилили цю ідею, але вирішили посилити координацію з Москвою.

 

Лідери G7 погодилися посилити координацію з Росією – РБК-Україна

Однак лідери G7 поки не збираються повертати Росію в групу

На саміті G7 у Франції обговорювалося питання повернення до формату G8 за участі Росії. Про це повідомили дипломатичні джерела, передає 7dnews.com.

За даними джерел, лідери країн “Великої сімки” погодилися з тим, що обговорювати повернення до формату G8 та включення до нього Російської Федерації ще зарано.

Зазначається, що попри відхилення ідеї про повернення Росії до G8, лідери вирішили посилити координацію з Москвою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американський президент Дональд Трамп заявив про намір запросити президента Росії Володимира Путіна в якості гостя на наступний саміт лідерів G7, який відбудеться у США в 2020 році. Однак російський президент не зможе взяти участь в саміті в якості учасника.

Також РБК-Україна писало, що під час зустрічі з главою британського уряду Борисом Джонсоном прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив проти повернення Росії до складу G8. Лідери погодилися з тим, що повернення Росії до групи можливе лише після припинення агресії проти України.

Додамо, що перед початком саміту G7 у французькому місті Біарріц влада Німеччини заявила, що питання повернення Росії до “Великої вісімки” є неактуальним. В Німеччині наголосили, що це питання поки не обговорюється.

 

У Кремлі підтвердили опрацювання нового саміту “нормандської четвірки”

У Кремлі підтвердили опрацювання можливості проведення нового саміту “нормандської четвірки” (Франція, Німеччина, Росія, Україна). Про це УННповідомляє з посиланням на ТАСС.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков прокоментував слова канцлера ФРН Ангели Меркель і заявив, що опрацювання можливостей ведеться, але цій зустрічі повинна передувати велика “домашня робота”.

“Можливість організації такого саміту дійсно опрацьовується, але перед цим повинна бути проведена досить велика “домашня робота”, – заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Йдеться про заяву канцлера ФРН Ангели Меркель про те, що Німеччина і Франція працюють над організацією саміту “нормандської четвірки” найближчим часом в Парижі.

 

Меркель заявила про найближчі плани провести саміт в нормандському форматі – РБК-Україна

Саміт повинен відбутися в Парижі

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про планування саміту в нормандському форматі. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Sueddeutsche.

Меркель розповіла, що скоро планується саміт за участю президентів України і Росії – Володимира Зеленського і Володимира Путіна. Зустріч в нормандському форматі відбудеться в Парижі.

На початку липня президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому запропонував лідеру Російської Федерації Володимиру Путіну новий формат переговорів щодо ситуації на Донбасі за участю президента США Дональда Трампа, прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона.

Пізніше повідомлялося, що в Кремлі бачать початок і розвиток діалогу між президентом України Володимиром Зеленським і російським лідером Володимиром Путіним. Так, Путін заявив, що переговори з президентом України Володимиром Зеленським вселяють “обережний оптимізм”. Однак він додав, що переговори щодо вирішення конфлікту на Донбасі можливі лише в нормандському форматі.

Додамо, повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що пропозиція президента України Володимира Зеленського змінити нормандський формат, долучивши до нього США, розглядається у Вашингтоні. Тейлор зазначив, що у Вашингтоні вважають таку пропозицію цікавим.

 

Росія не обговорює питання виведення своїх військ з Придністров’я

Росія не ставила під сумнів продовження присутності свого контингенту в Придністров’ї. Про це заявив міністр оборони РФ Сергій Шойгу в час свого візиту в Молдову, повідомляє УНН з посиланням на ТАСС.

“Якщо говорити про миротворчість, ми його ніколи під питання не ставили і ставити не збираємося”, – сказав Шойгу.

Шойгу вважає, що російський контингент справляється із завданням підтримки миру.

Оперативна група російських військ у Придністров’ї (ОГРВ – колишня 14-а гвардійська армія) – об’єднання Збройних сил Російської Федерації, дислоковане з 1995 року на лівому березі річки Дністер в непідконтрольному Кишиневу регіоні.

За різними оцінками там постійно перебуває близько 1,5 тисяч російських військових.

Не один раз представники влади Молдови піднімали питання про виведення російських військ з цієї території.

 

Страны G7 поручили Макрону вести диалог с Ираном: о чем идет речь

По словам президента Франции, страны G7 стремятся к тому, чтобы удержать Иран от несоблюдения соглашения по его ядерной программе

Лидеры стран G7 согласовали план совместных действий в отношении Ирана. Об этом сообщил в воскресенье, 25 августа, президент Франции Эмманюэль Макрон, которому как главе председательствующего в G7 государства поручено передать Тегерану совместное послание группы семи промышленно развитых стран, передает Deutsche Welle – Укрінформ.

Макрон в интервью телеканалу LCI, документ содержит описание “наших целей”.

“Важно то обстоятельство, что мы их разделяем, это позволяет предотвратить разногласия”, – сказал Макрон.

По его словам, страны G7 стремятся к тому, чтобы удержать Иран от несоблюдения соглашения по его ядерной программе, а также сохранить возможность диалога.

Подробности о послании стан “группы семи” Тегерану не сообщаются.

 

У Тегерані заявили, що не вважають Трампа гідним співрозмовником

Іранський генерал Хуссейн Деган, заявив, що президент США Дональд Трамп не дотримується обіцянок, йому не можна довіряти, тому Іран не вестиме з ним перемовин за будь-яких обставин.

Про це повідомляє агенція MEHR – Укрінформ.

“Перемовини самі по собі не є добрими чи поганими. Однак для нас дуже важливо, хто є іншою стороною перемовин. Ми з повагою заявляємо, що не бачимо Трампа гідним співрозмовником, тому що не вважаємо його людиною, яка дає обіцянку та дотримується її”, -заявив іранський бригадний генерал Хуссейн Деган. Військовий додав: «Трамп прагне отримати поступки у переговорах, ми не приймаємо це. Переговори повинні проходити в атмосфері рівності та не з таким, як Трамп, звичайно”.

Деган зазначив, що Трамп прагне “внутрішнього піару” до президентських виборів 2020 року, а не вирішення питання з Іраном.

Як повідомлялося, президент Трамп вивів Сполучені Штати зі Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA) щодо іранської ядерної програми, що був підписаний у липні 2015 року та відновив санкції проти Тегерана.

 

У Росії збільшилася площа лісових пожеж – РБК-Україна

Площа лісових пожеж у зоні гасіння збільшилася на 7,7 тис. гектарів

У Росії за минулу добу площа лісових пожеж в зоні гасіння збільшилася на 7,7 тис. га і склала 50,1 тис. гектарів. Про це повідомляє Авіалісоохорона РФ.

Повідомляється, що на території РФ діяло 109 лісових пожеж на площі 50 140 гектарів, з яких проводилися роботи з активного гасіння.

За інформацією регіональних диспетчерських служб лісового господарства, за минулу добу 24 серпня в Росії ліквідовано 29 лісових пожеж на площі 429 га.

В даний час пожежонебезпечний сезон відкрито в 83 суб’єктах Росії, режим НС введено в двох суб’єктів – на всій території Красноярського краю, а також в одному муніципальному районі Республіки Саха. Особливий протипожежний режим введений в 42 суб’єктах РФ.

Нагадаємо, “РБК-Україна” писало, що у Міністерстві Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих вважають, що основною причиною пожеж в Сибіру є необережне поводження з вогнем.

При цьому раніше названі причини – спекотна погода, відсутність опадів та сухі грози не могли впливати на виникнення пожеж в Сибіру.

З-за масштабних лісових пожеж у Сибіру, а саме на території Іркутської області, Красноярського краю, в деяких районах Забайкальського краю, Бурятії і Якутії ввели режим надзвичайної ситуації.

 

Постачання дизпалива з РФ в Україну скоротилися вдвічі – РБК-Україна

Обсяги поставок дизеля з РФ зменшаться удвічі і складуть близько 20% нашого ринку

Обсяги поставок дизельного палива з РФ в Україну в серпні зменшилися вдвічі. Про це повідомив у неділю представник президента України Володимира Зеленського в кабінеті міністрів Андрій Герус, передає РБК-Україна з посиланням на його сторінку Facebook.

За його словами, серпні обсяги поставок дизеля з РФ зменшаться удвічі і складуть близько 20% нашого ринку, а не 45%, як було раніше. Герус зазначив, що мова про дефіцит дизпалива не йде, так як “збільшилися поставки з Білорусі, країн ЄС та з морських напрямків”.

Крім того, на цьому тижні ціни дизпалива знизилися ще на 20-80 коп. / л. Це доводить, що рішення введенні мит було “продуманим, своєчасним і ефективно імплементованим”, вважає Герус.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про створення оперативного штабу нафтотрейдерів. Глава МІУ зазначив, що в штабі будуть стежити за постачанням нафтопродуктів для уникнення дефіциту пального.

Як писало РБК-Україна раніше, глава правління компанії Євген Кравцов раніше заявляв, що в “Укрзалізниці” заблоковані всі тендери на закупівлю дизельного палива. Він зазначав, що в такій критичній ситуації “Укрзалізниця” йде на виняткову і термінову закупівлю партії пального з переговорної процедурою. До процедури будуть залучені Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро в якості спостерігачів.

 

Суд пом’якшив вирок двом нападникам на ромський табір у Львові

Суд пом’якшив вирок двом учасникам минулорічного нападу на табір ромів на околиці Львова, у результаті якого одна людина загинула, а ще троє, у тому числі, 10-річний хлопчик, потрапили до лікарні із ножовими пораненнями.

Старшокласників визнали винними у хуліганстві та замість 4,5 роки ув’язнення присудили 1,5 роки умовно, повідомляє Zaxid.net – Укрінформ.

“У серпні 2019 року Пустомитівський районний суд Львівщини закінчив розглядати справу щодо двох із 14 нападників – Андрія І. та Юрія Г., які навчаються у 11 класі ліцею ім. Івана Пулюя… Їх звинувачували у хуліганстві із застосуванням зброї, що карається позбавленням волі від 3 до 7 років. Андрій І. і Юрій Г. уклали угоду про визнання винуватості з прокурором”, – йдеться у повідомленні. Відтак суд визнав їхню угоду з прокурором, підтвердив, що вони винні в хуліганстві та призначив покарання у вигляді 4,5 роки тюрми кожному. Водночас від відбування їх було звільнено з випробувальним терміном 1,5 роки.

Згідно з матеріалами слідства, молодики заздалегідь підготували дерев’яні палиці, металеві труби, ланцюги, молоток і балаклави. Один із засуджених руйнував табір металевою трубою і “виганяв ромів із займаної території”, інший “стояв на шухері”.

Справу щодо інших 12 нападників, троє з яких обвинувачуються у навмисному вбивстві, продовжує розглядати суд.

23 червня у Львові група молодиків вночі напала на ромський табір. Молодики у масках і з ножами громили намети та ранили людей. Унаслідок нападу одна людина загинула, ще троє дістали поранення. Серед поранених були 10-річний хлопчик та його мати.

Поліція затримала 12 нападників. Більшість із них неповнолітні хлопці віком від 16 до 17 років, учні двох львівських шкіл, найстаршому — 20 років. За неофіційною інформацією, всі вони входили до організації «Твереза і зла молодь». За Законом України за навмисне групове убивство зловмисники могли сісти довічно.

Вісьмом затриманим було повідомлено про підозру в скоєнні злочину за статтею “хуліганство”, а найстаршому — Андрію Тичці – ще й за статтею “умисне вбивство”.

 

Суд Львова звільнив від покарання двох нападників на циганський табір – РБК-Україна

Раніше суд визнав винними в хуліганстві двох старшокласників, які 2018 році напали на циганський табір

Пустомитівський районний суд Львівської області визнав винними в хуліганстві двох старшокласників, які в червні 2018 року напали на циганський табір під Львова, в результаті чого був убитий один чоловік, але звільнив їх від покарання. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Zaxid.Net.

Повідомляється, що суд визнав їх винними і засудив до 4,5 років позбавлення волі, однак звільнив від відбуття покарання і призначив 1,5 роки в’язниці умовно.

протягом цього терміну вони повинні періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, а також повідомляти про зміну місця проживання, навчання або роботи. Справа про інших 12 обвинувачених продовжують розглядати в суді.

Нагадаємо, прокуратура Львова оголосила про підозру 11 учасників нападу на табір ромів. Співробітники Національної поліції встановили причетність 11 жителів Львова до нападу на табір ромів поблизу села Сокільники в ніч з 23 на 24 червня 2018 року.

Слідством встановлено, що група осіб, озброївшись предметами, спеціально пристосованими для нанесення тілесних ушкоджень (ножами, металевими трубами, ланцюгами), здійснила напад на табір, в якому тимчасово проживали особи циганської національності. Вони вчинили погром і побиття його жителів.

 

У Мартиненка заявили, що Ситник бере на себе роль слідчого, прокурора і судді

Директор НАБУ Артем Ситник продовжує порушувати презумпцію невинуватості щодо ексдепутата Мартиненка, згадуючи його так, нібито, його вина вже доведена у суді.

Так у пресслужбі народного депутата України ІІ-VІ скликань Миколи Мартиненка прокоментували Укрінформу заяву Ситника про те, що під час судових слухань щодо обрання запобіжного заходу у справі Мартиненка на суддю тиснули 18 народних депутатів та троє міністрів.

“Пан Ситник у публічних коментарях знову почав згадувати ім’я Миколи Мартиненка, без рішення суду подаючи його як нібито винного. Хоча судові слухання в суді першої інстанції засвідчили: доказова база щодо Мартиненка була сфабрикована, захист аргументовано показав юридичну нікчемність усіх звинувачень НАБУ“, – заявили у пресслужбі та додали, що Ситник “порушує презумпцію невинуватості і виходить за рамки закону і своїх повноважень, коли бере на себе роль одночасно слідчого, прокурора і судді щодо Миколи Мартиненка”.

Причину цього у пресслужбі Мартиненка вбачають в “політичній заангажованості” Ситника та його намаганнях “за будь-яку ціну втриматись на посаді”.

Як повідомляв Укрінформ, директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що проблема українського правосуддя не вичерпується корумпованістю, треба враховувати ще незахищеність суддів від тиску. Як приклад він навів справу Мартиненка, ствердивши, що коли слухався запобіжний захід, у залі судового засідання перебували 18 членів парламенту і три міністри, які, нібито, здійснювали безпосередній тиск на суддю.

НАБУ затримало ексдепутата Миколу Мартиненка 20 квітня 2017 року. 22 квітня суд відпустив його на поруки народних депутатів із фракції “Народний фронт” та міністрів. 17 серпня суд дозволив йому виїжджати за межі Києва і Київської області.

Шевченківський райсуд Києва 22 жовтня 2018 р. розпочав розгляд справи щодо Мартиненка. Окрім нього, у справі проходять ще п’ятеро обвинувачених: Володимир Богданець, Олександр Сорокін, Сергій Перелома, Руслан Журило та Валерій Васильков, які є посадовцями “Нафтогазу України”, “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії”, “СхідГЗК” та “Ядерного палива”.

За даними САП, Мартиненку та Василькову інкримінується заволодіння коштами ДП “НАЕК “Енергоатом” при укладенні та виконанні контрактів на постачання обладнання для цього підприємства від чеської компанії Skoda JS та укладенні й виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму 6 млн 400 тис. грн.

Крім того, Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами ДП “СхідГЗК” у розмірі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення та виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП “СхідГЗК” через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH.

 

Справа Мартиненка: на суддів тиснули 18 народних депутатів і 3 міністри — НАБУ

Проблема українського правосуддя не вичерпується корумпованістю, треба враховувати ще незахищеність суддів від тиску.

Таку думку в ефірі Українського радіо висловив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, наголосивши на важливості початку роботи Антикорупційного суду – Укрінформ.

“В цьому і була ідея створення Антикорупційного суду — і судді відбиралися іноземними експертами — що все ж таки правосуддя буде відрізнятися від того, коли судді керуються зовсім не законом, не доказами, а тими факторами, які зараз їх оточують”, — сказав директор НАБУ.

Він пояснив, що не хотів би “говорити про корумпованість суддів, тут потрібно говорити ще й про незахищеність суддів перед певними процесами”. Як приклад Ситник навів справу Мартиненка: “Повертаючись до справи Мартиненка — коли слухався запобіжний захід, у залі судового засідання перебувало 18 членів парламенту і три діючих міністри, які здійснювали безпосередній тиск на суддю. У таких умовах дійсно дуже важко здійснювати правосуддя”, — додав він.

Також директор НАБУ ствердив, що “справа ще жодна (з тих, що вело НАБУ — ред.) не розвалена, тому що жодне рішення не набрало чинності, жоден виправдувальний вирок не набрав чинності. І це тільки перша інстанція”, — сказав він.

Як повідомляють в антикорупційному бюро, станом на липень 2019 року детективи НАБУ та прокурори САП притягнули до відповідальності за корупцію 502 особи, 133 з них повідомлені про підозру, а стосовно 369 осіб – справи вже скеровані до суду. Загалом у роботі НАБУ — 751 кримінальне провадження.

Суддів Вищого антикорупційного суду України п’ятий Президент Петро Порошенко призначив у квітні 2019 року, і тоді ж 38 суддів склали присягу.

У серпні Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що готує для передачі до Вищого антикорупційного суду понад 200 кримінальних проваджень. А директор НАБУ Артем Ситник заявив, що Антикорупційний суд має запрацювати 5 вересня.

 

Порошенко закликає боротися за звільнення Сущенка, Сенцова та полонених моряків

Петро Порошенко на зустрічі зі спецпредставником Держдепартаменту США Куртом Волкером наголосив на необхідності продовження боротьби за звільнення Романа Сущенка, Олега Сенцова та інших в’язнів Кремля.

Про це Порошенко повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Я підкреслив необхідність продовження боротьби за звільнення всіх українських заручників Кремля, зокрема Романа Сущенка й Олега Сенцова та 24-х полонених українських моряків”, – написав він.

Також, за словами Порошенка, він подякував за незмінну і тверду підтримку з боку Сполучених Штатів у питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, але наголосив на передчасності та хибності розмов про запрошення Росії до участі у зустрічах країн групи “Великої сімки”.

На переконання Порошенка, для припинення російської агресії важливо ввести миротворчий контингент ООН на окуповану частину Донбасу та продовжити військово-технічну співпрацю України зі США.

Як повідомлялося, Трамп висловлювався про необхідність відновити членство Росії у G8, звідки її виключили у 2014 році через анексію Криму та війну на Донбасі.

Водночас лідери Великої Британії, Німеччини, Канади, Франції, а також президент Європейської ради виступили проти такої ініціативи, ураховуючи, що РФ продовжує агресію проти України, не виконує міжнародні зобов’язання, порушує міжнародне право.

Напередодні президент Європейської ради Дональд Туск запропонував лідерам країн “Великої сімки” запросити на наступну зустріч Україну, як гостя, а не Росію.

 

Гройсман побажав гірникам у професійне свято віри в успіх реформ

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітав гірників з професійним святом і побажав їм добра, достатку і віри в успіх реформ.

Про це повідомляється на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Від імені уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем шахтаря. Бажаю професійного зростання, нових трудових звершень, віри в успіх реформ, оптимізму, добра і достатку в родинах”, – йдеться у вітанні глави уряду.

За словами Гройсмана, вугледобувна галузь України має значний потенціал і є надважливою для подальшого сталого розвитку економіки та промисловості. “Вугільні та уранові шахти задовольняють потреби нашої країни в енергетичних ресурсах, створюють сотні робочих місць у регіонах. Вугілля є надійною основою роботи теплової генерації, яка забезпечує регулювання потужності в енергетичній системі України”, – зазначив він.

Також Гройсман підкреслив, що в Енергетичній стратегії України на період до 2035 року роботу галузі окреслено як пріоритетну. Серед головних факторів подальшого розвитку галузі необхідно назвати реструктуризацію вугільного сектору, забезпечення технологічно та екологічно безпечного функціонування підприємств, запровадження технологій використання шахтного метану, наголосив Прем’єр-міністр. Тому, за його словами, уряд послідовно здійснює заходи, що сприяють зміцненню енергетичної безпеки країни та розв’язанню питань вугледобувних регіонів.

При цьому він підкреслив, що за всіма здобутками галузі стоять передусім люди – професіонали своєї справи. “Шахтарська праця завжди була і є однією з найнебезпечніших професій, яку обирають мужні та відповідальні люди. Українські гірники демонструють відданість обраній професії, результативність та згуртованість у виконанні планових завдань”, – відзначив Гройсман і висловив подяку всім шахтарям України за важку, але надзвичайно необхідну для країни працю.

Як повідомлялося, День шахтаря щороку відзначається в Україні в останню неділю серпня. Свято встановлено згідно з указом Президента України від 16 серпня 1993 року.

 

Зеленський привітав гірників з професійним святом

Президент України Володимир Зеленський привітав українських гірників з їхнім професійним святом – Днем шахтаря.

Про це повідомляється на сайті глави держави – Укрінформ.

«Щоденна наполеглива праця й високий професіоналізм шахтарів є запорукою стабільної роботи вітчизняного паливно-енергетичного комплексу, здатного задовольнити потребу національного товаровиробника у якісному енергоносії та забезпечити теплом і світлом кожну українську домівку», – йдеться у вітанні Президента.

Зеленський наголосив, що сьогодні перед шахтарями постають нові виклики та відповідальні завдання.

«Вірю, що в процесі реформування та оновлення галузі ми спільними зусиллями досягнемо енергетичної незалежності країни. Упевнений, що ваша мужність і відданість справі й надалі сприятимуть сталому соціально-економічному розвитку держави та підвищенню рівня добробуту наших громадян», – зазначив Президент.

Глава держави побажав шахтарям міцного здоров’я, миру, родинного благополуччя й вагомих трудових звершень.

Також повідомляється, що з нагоди Дня шахтаря Президент вперше за останні роки відзначив українських гірників державними нагородами.

Як повідомлялося, День шахтаря щороку відзначається в Україні в останню неділю серпня. Свято встановлено згідно з указом Президента від 16 серпня 1993 року.

 

День шахтера. Зеленский заявил о новых вызовах – Лига-нет

Президент отметил украинских шахтеров государственными наградами

Президент Владимир Зеленский поздравил украинских горняков с их профессиональным праздником – Днем шахтера. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.

“Ежедневный упорный труд и высокий профессионализм шахтеров является залогом стабильной работы отечественного топливно-энергетического комплекса, способного удовлетворить потребность национального товаропроизводителя в качественном энергоносителе и обеспечить теплом и светом каждый украинский дом”, – говорится в поздравлении президента.

Зеленский отметил, что сегодня перед шахтерами появляются новые вызовы и ответственные задачи.

“Верю, что в процессе реформирования и обновления отрасли мы совместными усилиями достигнем энергетической независимости страны. Уверен, что ваше мужество и преданность делу и впредь будут способствовать устойчивому социально-экономическому развитию государства и повышению уровня благосостояния наших граждан”, – сказал президент.

 

Ахметов привітав шахтарів з професійним святом і 150- річчям Донецька – Інтерфакс-Україна

Український бізнесмен Рінат Ахметов привітав шахтарів з професійним святом і 150-річчям Донецька, повідомляє прес-служба бізнесмена.

“Професія шахтаря особливо важлива для Донецька. Шахтарі – справжні герої, гордість кожного двору, вулиці і кожного селища, гордість всього міста і всієї країни. Непроста праця шахтарів – це світло і тепло в кожному будинку, а отже, Шахтарська професія завжди була і буде потрібною, шанованою і почесною”, – зазначив Ахметов

У день 150-річчя Донецька Ахметов побажав якнайшвидшого відновлення миру на Донбасі.

“У день, коли моєму рідному місту виповнюється 150 років, хочу побажати йому одного: хай швидше в Донецьк, на Донбас прийде довгоочікуваний Мир! Дорогі друзі, саме в день міста і день шахтаря 10 років тому відкрилася “Донбас Арена” – одна з найкращих арен у світі, яка завжди була переповнена. Я переконаний, що ми всі живемо мрією, щоб на “Донбас Арені” знову грала рідна команда, щоб стадіон був знову переповнений і на ньому лунав гімн Ліги Чемпіонів”, – підсумував Ахметов.

 

Ізраїль повідомив про пуск трьох ракет із сектора Гази

Ізраїльська система ППО перехопила дві ракети, запущені із сектору Газа.

Всього було випущено три снаряди.

«Три ракети були випущені з сектора Газа по території Ізраїлю. Дві з них були перехоплені системою повітряної оборони “Залізний купол”»,— повідомила прес-служба Армії оборони Ізраїлю в Twitter – Укрінформ.

У місті Сдерот, селищі Ібим, а також в декількох кибуцах в районі кордону з палестинським приморським анклавом звучала сирена.

 

Ізраїль завдав авіаудару по сектору Гази – Укрінформ

Про це повідомляє Ехо Москви з посиланням на ізраїльських військових.

Метою авіації стала військова база руху ХАМАС.

Операція стала відповіддю на ракетний обстріл ізраїльської території.

 

“Хезболла” звинуватила Ізраїль в атаці дронів на Бейрут і пригрозила відповіддю- РБК-Україна

25 серпня над південною околицею Бейрута були помічені два дрона

Лідер ліванського угруповання “Хезболла” Сайед Хасан Насралла попередив Ізраїль, що його рух готує швидкий відповідь на атаку двох ізраїльських безпілотників в ніч на 25 серпня на Бейрут. Про це він заявив у телевізійному зверненні, передає РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Насралла підкреслив, що напад став “першим явним, серйозним, небезпечним порушенням правил застосування сили”, вироблених після закінчення конфлікту в 2006 році між Ізраїлем і “Хезболлою”.

“Якщо ми будемо мовчати про це порушення, це створить небезпечний шлях для Лівану”, – заявив лідер “Хезболли”.

За його словами, безпілотники намагалися вразити конкретні цілі, і буде зроблено все можливе, щоб запобігти подібні напади.

Зазначимо, в ніч на 25 серпня в небі над південною околицею Бейрута були помічені два дрона. Один з дронов вибухнув у небі, другий впав поряд з інформаційним центром руху “Хезболла”.

У результаті вибуху три співробітника центру отримали осколкові поранення, також було пошкоджено будівлю.

Нагадаємо, в березні ізраїльські військові заявили, що активісти “Хезболли” приступили до здійснення операції “Голанських проект” на контрольованій урядовою армією території Сирії для здійснення підривних операцій проти Ізраїлю.

 

В центрі Києва стріляли з гранатомета

У фасад будівлі Мостобуду, на вулиці Паньківській 5, невідомий вистрілив із гранатомета.

Про це повідомляє Інформатор – Укрінформ.

Зазначається, що на місці інциденту поліцейські виявили пошкоджений фасад будівлі. Під час відпрацювання було виявлено відстріляний тубус гранатомета.

Постріл по будівлі Мостобуду влучив у фасад на 4 поверсі. Інформації про жертв та постраждалих внаслідок інциденту на даний момент немає.

 

Набув чинності другий пакет санкцій США проти РФ у справі Скрипалів – Інтерфакс-Україна

Почав діяти другий пакет американських санкцій проти Росії у справі про отруєння в британському Солсбері екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

5 серпня Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Мінфіну США повідомило, що друга частина антиросійських санкцій за обвинуваченням у застосуванні хімзброї в британському Солсбері набуває чинності 26 серпня.

Пізніше, 23 серпня, держдеп США підтвердив інформацію щодо термінів реалізації другого пакету антиросійських санкцій.

Перші санкції стосовно Росії за недотримання Закону США про контроль над хімічною та біологічною зброєю (CBW Act) були введені рік тому. Для другого етапу санкцій за законом CBW Act потрібно було вибрати мінімум три заходи з шести, перерахованих у законі.

В результаті США зупинилися на наступних трьох заходах: Вашингтон виступатиме проти видачі всіх кредитів чи іншої фінансово-технічної допомоги Росії з боку міжнародних фінансових організацій, таких як Світовий банк і МВФ; США посилять ліцензування при продажу РФ низки товарів і технологій; заборонять американським банкам брати участь у первинному ринку валютного суверенного боргу Росії і видавати кредити уряду РФ.

Як повідомлялося, нові санкції США не зачіпають російські держкомпанії, а також вторинний ринок суверенного боргу, номінованого не в рублях (на борг в російській валюті обмеження не поширюються). Ці виключення пом’якшують ефект санкцій, зазначають аналітики дослідницько-консалтингової компанії Eurasia Group.

“Цей крок (новий пакет санкцій – ІФ) істотно знижує шанси на те, що “яструби” в Конгресі проведуть більш жорсткі санкції щодо суверенного боргу РФ, навіть якщо найзапекліші з них вважатимуть вжиті заходи недостатніми”, – цитує Bloomberg аналітичну записку Eurasia Group.

4 березня 2018 року Сергій і Юлія Скрипалі були виявлені без свідомості в Солсбері. Згодом британські слідчі дійшли висновку, що Скрипалі постраждали від нервовопаралітичної отруйної речовини, названої “Новачок” (А-234). Висновки британців підтвердила комісія Організації із заборони хімічної зброї. Відповідальність за замах на Скрипалів британська влада поклала на Росію.

 

Верховний суд знову скасував перемогу Рудика у окрузі №198 – РБК-Україна

Рішення ухвалене за позовом кандидата в депутати від “Слуги народу” Наталії Дяченко

Верховний суд України у складі Касаційного адміністративного суду 24 серпня скасував протокол Центральної виборчої комісії про результати виборів в окрузі 198 Черкаської області, згідно з яким самовисуванець Сергій Рудик був визнаний обраним народним депутатом. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Суд ухвалив відповідне рішення за позовом кандидата в депутати по 198 округу від “Слуги народу” Наталії Дяченко.

“Визнати протиправним та скасувати протокол Центральної виборчої комісії про результати виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі 198 від 21 серпня 2019 року”, – йдеться в рішенні суду.

Суд зобов’язав Центрвиборчком продовжити дії зі встановлення результатів виборів в окрузі 198 за результатами виконання рішень Шостого апеляційного адміністративного суду від 7 і 10 серпня, і Верховного суду від 12 серпня.

Нагадаємо, 12 серпня 2019 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів в окрузі №198 від 5 серпня. ВС тоді також зобов’язав ЦВК продовжити встановлювати результати виборів в окрузі з урахуванням постанов Шостого апеляційного адміністративного суду від 7 до 10 серпня.

21 серпня Центральна виборча комісія визнала обраним народним депутатом на виборах до Ради в мажоритарному окрузі №198 самовисуванця Сергія Рудика.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 343

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua