Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 25.10.2019

Інформдень: 25.10.2019

Донбас: під час обстрілу поранений боєць ЗСУ, двоє підірвалися на розтяжці

Під час вечірнього брифінгу ООС оприлюднено дані про поранення на Донбасі трьох українських захисників.

Про це повідомляє пресцентр штабу Операції об’єднаних сил – Укрінформ.

“Упродовж поточної доби поранення отримали три військовослужбовці Об’єднаних сил. Один – внаслідок обстрілу, інші двоє – внаслідок підриву на встановленій раніше ворогом розтяжці, яку той залишив, відступаючи з певних позицій”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, збройні формування Російської Федерації та її найманці 9 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстріляв позиції наших підрозділів із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

Так, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “СХІД” противник здійснив 5 обстрілів по позиціях Об’єднаних сил: неподалік Новомихайлівки – з мінометів калібру 82 мм; біля Красногорівки – з СПГ та великокаліберних кулеметів; двічі поблизу Водяного з напрямку Пікузів – зі стрілецької зброї і станкових та ручних протитанкових гранатометів; неподалік Лебединського з напрямку Саханки – з великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “ПІВНІЧ” російські окупаційні війська здійснили 4 обстріли наших позицій: двічі поблизу Новозванівки – з автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів; неподалік Хутора Вільного – зі стрілецької зброї; біля Луганського – з СПГ, автоматичних гранатометів та великокаліберних кулеметів.

 

Окупанти обстріляли Богданівку і знову зірвали розведення сил

Окупанти здійснили обстріл з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї на ділянці розведення №3 (Богданівка).

Про це йдеться у повідомленні штабу ООС – Укрінформ.

“24 жовтня противник, імітуючи готовність провести розведення сил і засобів на ділянці розведення №3, здійснив обстріл з ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї на ділянці розведення №3 (Богданівка)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що незважаючи на готовність ЗСУ, провести розведення сил і засобів на ділянці розведення №3 окупанти демонструють своє небажання дотримуватися Мінських домовленостей та взятих на себе зобов’язань.

 

На Донбасі з початку доби – три обстріли, поранений боєць

Сьогодні російсько-окупаційні війська станом на 12.30 тричі обстріляли позиції Об’єднаних сил на Луганському напрямку. Один український військовий внаслідок обстрілу зазнав поранення.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Максим Праута – Укрінформ

“Від початку поточної доби до 12.30 російсько-окупаційні війська здійснили три обстріли на Луганському напрямку… До медичного закладу евакуйовано одного військовослужбовця зі складу Об’єднаних сил, який зазнав поранення внаслідок ворожого обстрілу”, – повідомив речник.

Зокрема, за словами Праути, після 6-ї ранку противник зі стрілецької зброї вів вогонь по опорних пунктах підрозділів Об’єднаних сил біля Хутора Вільного. Крім того, з автоматичних гранатометів окупанти обстрілювали позиції наших військ, обладнані в районах Новозванівки та Луганського.

 

Окупанти маскують на передовій танки і САУ – розвідка

Російські окупаційні війська продовжують утримувати танки та самохідні артилерійські установки біля лінії зіткнення, маскуючи їх від спостерігачів.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Максим Праута з посиланням на інформацію Головного управління розвідки Міноборони – Укрінформ.

“В окремих районах поблизу лінії зіткнення окупанти продовжують, у порушення Мінських домовленостей, приховано утримувати танки, самохідні артилерійські установки та інше важке озброєння. При цьому, аби не допустити виявлення замаскованих об’єктів, здійснюють постійне спостереження місцевості з використанням власних безпілотних літальних апаратів”, – повідомив Праута.

Він також наголосив, що командування російсько-окупаційних військ продовжує використовувати тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях як полігон для відпрацювання тактики дій в умовах інтенсивного застосування безпілотних літальних апаратів, у тому числі щодо маскування та прихованого переміщення бронетехніки.

 

В окупованій Макіївці підземні поштовхи руйнують будинки – ЗМІ

В окупованій Макіївці на Донеччині через незрозумілі підземні поштовхи відбувається процес руйнування житлових будинків.

Про це повідомляє регіональне інтернет-видання «Східний варіант» – Укрінформ.

«Жителі селища Об’єднане в Макіївці скаржаться на регулярні підземні поштовхи невідомого походження, через які тріскаються і зруйнуються їхні будинки», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що точна причина локальних землетрусів в окремо взятому селищі, які тривають уже близько року, не встановлена, і люди губляться в здогадах щодо того, що відбувається. Жителі активно повідомляють про свою біду в соцмережах і викладають фотографії руйнувань у будинках.

«Сьогодні вночі стався обвал даху підвалу, ось що роблять поштовхи підземні, шифер тримається ні на чому практично! Просимо акт про обвалення, в жеку поки що тихо, навіть ніхто не прийшов», – повідомляє один із жителів селища.

Інший користувач мережі з Макіївки пише: «Та всім начхати! Я заяви вже рік як пишу з приводу будинку … Сьогодні стіна тріщала в спальні, під шпалерами поки що не видно, але злякалася дуже! Днями після чергового землетрусу, посипалася штукатурка».

У так званій «ДНР» окупаційна влада вже визнала наявність цих поштовхів і навіть створила робочу групу з їх вивчення. «Створена робоча група зі встановлення природи негативних динамічних явищ у зоні ведення робіт шахти «Калинівська-Східна» державного підприємства «Макіїввугілля»», – оголосили людям у так званій адміністрації міста Макіївка. Водночас у сепаратистських міських ЗМІ опублікували думку одного з місцевих вчених про те, що «підземні поштовхи в Макіївці не пов’язані з природними коливаннями земної поверхні».

І паралельно окупаційна адміністрація міста Макіївки в ЗМІ оголосила, що Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ), який залишився на окупованій території, з 22 жовтня почав випробування промислового вибухової речовини. «З 22 по 25 жовтня в період часу з 9:00 до 15:00 на території МакНДІ проводитимуться випробування промислової вибухової речовини для допуску її до застосування на вугільних шахтах ДНР», – зазначили в «мерії». У зв’язку з цим попросили жителів міста зберігати спокій.

 

Київ направив Москві ноту протесту через “контрабандний конвой” на Донбасі

Міністерство закордонних справ України направило Російській Федерації ноту протесту у зв’язку з черговим конвоєм, який перетнув кордон у напрямку Донбасу.

Про це речниця МЗС Катерина Зеленко написала у Тwitter – Укрінформ.

“Росія не зупиняється і далі порушує міжнародне право. Черговий контрабандний конвой перетнув український кордон у напрямку Донбасу. Направили РФ ноту протесту, закликаємо міжнародну спільноту відреагувати належним чином”, – йдеться у повідомленні.

Донбасу зайшов 86-й російський конвой у складі 16 вантажівок.

Як відомо, Росія з серпня з 2014 року незаконно відправляє на Донбас колони вантажівок, які називає “гуманітарним конвоєм”.

Офіційний Київ заявляє, що російський “гумконвой” потрапляє на територію України з порушенням усіх процедур, оскільки його не перевіряють належним чином ні українські прикордонники і митники, ні представники Міжнародного комітету Червоного Хреста. МЗС неодноразово вимагало від Росії припинити порушення суверенітету України під приводом так званої “гуманітарної допомоги”.

 

У МЗС назвали “абсолютно нахабною” пропозицію Росії визнати анексію Криму

Речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко назвала «абсолютно нахабною» пропозицію одного з чиновників МЗС Російської Федерації визнати анексію українського Криму.

Про це вона сказала в коментарі Радіо Свобода – Укрінформ.

«Для всіх очевидно, що Росія здійснила міжнародний злочин – акт агресії проти України. І вимогу чиновника Російської Федерації, про яку ми почули, вважаємо абсолютно нахабною. Вона полягає в тому, що Україні варто було б визнати незаконну окупацію Криму. Ми вважаємо це черговою брудною маніпуляцією Кремля, і нагадуємо Російській Федерації вкотре, що в міжнародних правових документах, а саме в Конвенції ООН з морського права, чітко зафіксовано положення щодо того, якими є права і що саме належить для виконання прав і обов’язків держави, яка є прибережною. Саме Україна є прибережною державою в Чорному, Азовському морі і Керченській протоці, у водах, прилеглих до українського Криму», – наголосила Зеленко.

Водночас вона зазначила, що офіційний Київ готовий до переговорів «у будь-якому форматі» задля повернення своїх територій і утримуваних Росією бранців.

«Ми чітко наголошуємо на тому, що на додаток до тих перемовин, які ведуться в «нормандському форматі» задля того, щоб відновити державний суверенітет і територіальну цілісність, для того, щоб повернути окуповані Росією території, ми готові до переговорів у будь-якому форматі, головне – щоб наші землі до нас повернулися, а наші люди, які зараз перебувають або на тимчасово окупованих територіях, або на території Росії за ґратами, повернулися додому», – сказала речниця МЗС.

Заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко 22 жовтня сказав в інтерв’ю одному з російських ЗМІ, що врегулювати питання про морське розмежування між Україною і Росією допоможе визнання Києвом анексії Криму.

Як повідомляв Укрінформ, Держгідрографія виступає з ініціативою створити морський режимний район навколо окупованого Криму, щоб заборонити захід суден в усі порти півострова.

Зазначається, що Держгідрографія видає та підтримує на рівні сучасності колекцію офіційних морських навігаційних карт на води юрисдикції України. Водночас на акваторіях, прилеглих до АР Крим у Чорному та Азовському морях, та українського узбережжя Азовського моря Російська Федерація, всупереч усім міжнародним принципам та нормам, також створює та реалізує електронні навігаційні карти (ЕНК). Такі дії країни-агресора спричинили дублювання ЕНК виробництва України з ЕНК виробництва РФ та створили загрозу для навігації, оскільки таке дублювання під час використання карт у судновому обладнанні (ЕКНІС) може призвести до непередбачуваної поведінки суден та їх зіткнення. Наразі існує 32 випадки такого дублювання.

За допомогою зазначених комплексних дій Держгідрографія збирається домогтися вилучення з незаконного обігу електронної картографічної продукції Росії на води України. Крім того, вони дозволять повністю припинити заходження в кримські порти іноземних суден та частково російських суден. Тому Держгідрографія закликає органи державної влади України, українську та міжнародну спільноту долучитись до ініціативи установи і захистити інтереси України.

 

Іспанія розслідує купівлю близьким до Кремля олігархом мережі Dia

У Іспанії відкрили розлідування того, як російський олігарх Михайло Фрідман, близький до Кремля, штучно зменшив ціну акцій мережі супермаркетів Dia перед її купівлею.

Про це повідомляє The Local – Укрінформ.

«Головний кримінальний суд Іспанії почав розслідування того, як російський олігарх Михаїл Фрідман штучно знизив ціну акцій мережі супермаркетів Dia перед її купівлею», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що слідчий суддя при Національному суді Іспанії почав розслідування скарги проти Фрідмана і його Люксембурзької інвестиційної компанії LetterOne у зв’язку з придбанням Dia. Суддя розслідує твердження, зроблені в анонімній скарзі, що LetterOne «підтримувала підвищену фінансову напруженість, щоб знизити ціну акцій, поки їй не вдалося купити компанію». Верховний суд Іспанії у вересні дав Національному суду мандат на розслідування цієї справи, яка може мати серйозні наслідки для економіки Іспанії з урахуванням розміру мережі супермаркетів.

Як відомо, у травні 2019 року LetterOne придбала контрольний пакет акцій цієї мережі супермаркетів після запеклої суперечки з її попереднім керівництвом, оскільки ціна акцій фірми впала.

Варто зауважити, що цей тісно пов’язаний із Кремлем російський олігарх з’явився у суді в Мадриді у понеділок в рамках ще одної аналогічної справи щодо заниження вартості і поглинання іншої іспанської фірми Zed Worldwide. Але Фрідман заперечує всі звинувачення.

 

“Ні капітуляції!”: Нацкорпус мітингував у Запоріжжі із фаєрами та сигнальними ракетами

У Запоріжжі на площі Героїв кілька десятків активістів та жителів міста зібрались, аби нагадати владі вимоги щодо “формули Штайнмаєра”.

Акція проходила із запуском сигнальних ракет та фаєрів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні пройшло 10 днів з того моменту, як були озвучені вимоги в столиці. Ми не отримали конкретних відповідей. Так, ми почули від Президента Зеленського про те, що він поділяє наші погляди і не буде здавати території. Однак, на жаль, жодного документального підтвердження цих слів немає. Ми прийшли під стіни ОДА аби передати вимоги Офісу Президента”, – заявив керівник запорізького осередку Нацкорпусу Максим Зайченко.

Він також зачитав вимоги, які були сформовані запорізьким штабом спротиву капітуляції. До переліку входить шість пунктів: заборона впровадження особливого статусу для територій ОРДЛО чи будь-яких інших регіонів України, заборона впровадження амністії для бойовиків “ЛНР”, “ДНР”, заборона відведення українських військ від лінії розмежування, заборона утворення будь-яких недержавних воєнізованих формувань, зокрема народних міліцій на території ОРДЛО, заборона проведення виборів на території ОРДЛО до отримання повного контролю по всій довжині кордону, а також вийти з Мінського формату та ініціювати новий формат перемовин.

“Ми запускаємо три сигнальні ракети червоного кольору, як символ того, що ми виступаємо проти здачі українських територій. Ні – капітуляції”, – заявив Зайченко.

До мітингувальників вийшли представники обласної влади, які обіцяли передати вимоги до ОП.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання цієї “формули Штайнмаєра”. Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

1 жовтня на Майдані Незалежності відбувся перший мітинг проти капітуляції та імплементації “формули Штайнмаєра”. Мітинг тривав кілька годин, і участь у ньому взяли близько півтисячі людей.

Ініціативу “Ні капітуляції!” згодом підтримали й інші області України, де відбулись аналогічні мітинги. Згодом, акції протесту під згаданим гаслом відбулись 6 та 14 жовтня, участь у яких брали десятки тисяч громадян.

Сьогодні акції проходять в Києві та обласних центрах під адмінбудівлями ОДА.

 

Під Київською ОДА мітингують Нацдружини і Нацкорпус

Біля Київської облдержадміністрації розпочалась акція Штабу спротиву капітуляції “Ні капітуляції! Час діяти”, участь у якій станом на 11.00 беруть понад 100 представників Нацкорпусу та Нацдружин.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, в руках пікетувальники тримають гасла “Ні капітуляціі” та блакитно-жовті стяги.

Біля входу до ОДА чергують представники Поліції діалогу, близько 20 представників Нацполіції та Нацгвардії.

На початку акції активісти здійснили постріл із петарди, як символ того, що в Україні триває війна, і Росія не збирається її зупиняти.

Активісти вимагають від голови Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна звернутися до Президента України Володимира Зеленського та вручити йому вимоги Штабу спротиву капітуляції.

Зокрема, активісти вимагають, аби Президент зустрівся з делегатами Штабу, гарантував недопущення відведення українських військ від лінії розмежування в односторонньому порядку, амністії терористам і впровадження будь-яких антиконституційних особливих статусів окупованих територій, а також неможливість проведення виборів в ОРДЛО до вирішення безпекових питань і встановлення контролю України на всій території Донбасу.

Ще одним пунктом вимог учасників акції є вихід з мінського формату переговорів “Вийти з безперспективного мінського формату та ініціювати новий формат перемовин”, – йдеться в останньому пункті вимог.

Олексій Бик під час виступу також заявив, що 9 жовтня “представники Нацкорпусу, громадських організацій поїхали до Золотого і зупинили капітуляцію”. Однак активісти висловили побоювання, що влада до кінця не усвідомлює, що українці не погоджуються на мир за будь-яку ціну.

“Влада нас досі не почула… Сьогодні ми збираємось на акцію для того, щоб представники обласних адміністрацій по всій Україні передали наші листи Володимиру Зеленському, щоб він нас почув, що попри втому від війни, українці не хочуть закінчувати війну саме такими розведеннями військ. Ми, люди, які воювали, розуміємо одну просту річ: звісно, ми можемо піти з Золотого й інших населених пунктів у “сірій зоні”, але слід пам’ятати, що кожен відхід від цих позицій означає, що нам їх треба буде повертати силою”, – зазначив речник.

За словами організаторів заходу, аналогічні акції відбуваються одночасно у всіх обласних центрах країни.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра“. За його словами, вона передбачає схвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Водночас ряд українських партій, активісти та громадські діячі виступили з різкою критикою можливості підписання цієї “формули Штайнмаєра”. Вони вважають, що спочатку має бути виконана безпекова частина Мінських угод. Тобто, виведення військ і контроль над кордоном мають передувати виборам і обговоренню статусу Донбасу.

1 жовтня на Майдані Незалежності відбувся перший мітинг проти капітуляції та імплементації “формули Штайнмаєра”. Мітинг тривав кілька годин, і участь у ньому взяли близько півтисячі людей.

Ініціативу “Ні капітуляції!” згодом підтримали й інші області України, де відбулись аналогічні мітинги. Згодом, акції протесту під згаданим гаслом відбулись 6 та 14 жовтня, участь у яких брали десятки тисяч громадян.

 

“Формула Штайнмаєра” до миру на Донбасі не приведе — Кучма

Так звана формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не приведе, оскільки вона не є формулою миру.

Про це у Чернігові, після традиційного вручення стипендій Благодійного фонду “Україна” кращим студентам Чернігівського національного технологічного університету, сказав експрезидент України Леонід Кучма.

“Формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час політично чи так – а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося… Це взагалі “здати нас із потрохами”, так би мовити”, – зазначив політик.

За словами Кучми, проведення виборів на Донбасі без попереднього виведення військ, роззброєння, відновлення українського кордону – це повний абсурд. Бо за нинішніх умов контролювати виборчий процес туди не поїдуть ні спостерігачі, ні журналісти.

Не може бути мови і про особливий статус Донбасу, вважає експрезидент, тому що це – шлях до конфедераційного устрою України, який для нашої держави є неприйнятним.

Ще одним нюансом, який треба враховувати, перш ніж погоджуватись на якісь умови, зауважив Кучма, є стан окупованої території.

“Цей регіон практично зруйнований. За найскромнішими розрахунками, на його відновлення потрібно 100 млрд євро”, – сказав він.

Відтак, додав політик, відновлення миру на Донбасі – процес тривалий, відповідальний і значною мірою залежить від позиції лідерів європейських країн, а, особливо, від позиції Президента США Дональда Трампа.

“Бо сьогодні тільки ця країна більш-менш має вплив на Росію”, – зауважив Кучма.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

 

Росія готова сприяти виконанню “Мінська” з боку ОРДЛО – Лавров

РФ налаштована “всіляко сприяти” врегулювання ситуації на сході України на підставі Мінських угод.

Про це заявив у п’ятницю міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з главою МЗС Норвегії Іні Еріксен Серейде, повідомляє ТАСС – Укрінформ.

“Ми сподіваємося, що ситуацію на сході України все-таки вдасться врегулювати на основі Мінських домовленостей. Ми чуємо регулярні підтвердження з боку Президента (України Володимира – ред.) Зеленського про те, що він хоче це зробити. Будемо сподіватися, що у нього вийде. Ми готові всіляко сприяти виконанню цих домовленостей по лінії Донецька і Луганська”, – сказав Лавров.

Як повідомляв Укрінформ, 15 жовтня Україна на Тристоронньої зустрічі контактної групи в Мінську заявила про вимогу повністю припинити вогонь на Донбасі і розпустити “Л/ДНР”. Причому, як зазначила прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер, ці умови повинні бути виконані перед реалізацією політичної частини “Мінська”.

“Українська сторона підкреслила, що виконання політичного блоку питань Мінських угод можливо тільки за умови виконання наступних пунктів: розпуск квазіугруповань “Л/ДНР”, повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил і засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної виборчої комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю над непідконтрольним Україні ділянкою російсько-українського кордону і виконання інших пунктів, передбачених українським та міжнародним законодавством і мінськими угодами”, – зазначила Оліфер.

У свою чергу, в РФ заявили, що вимога України про розпуск самопроголошених Донецької та Луганської “народних республік” була несподіваною.

 

Щоб провести вибори в ОРДЛО, потрібен новий закон – голова ЦВК

Голова ЦВК Олег Діденко впевнений, що зараз на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей немає можливоссей проведення місцевих виборів, спочатку слід гарантувати безпеку і змінити законодавство.

Про це заявив в інтерв’ю виданню “Фокус” – Укрінформ.

«Чи можливі вибори на Донбасі взагалі? На мою думку, на даний момент – ні. Щоб їх там провести, необхідно гарантувати безпеку. Україна повинна взяти під контроль державний кордон, іноземні збройні формування з цієї території потрібно вивести. Зеленський відкрито говорить, що вибори під дулами автоматів не відповідатимуть стандартам», – сказав Діденко.

Крім того, за його словами, необхідно законодавчо врегулювати це питання.

Глава ЦВК зазначив, що в Україні діє закон про правовий режим на тимчасово окупованих територіях, відповідно до якого вибори на тимчасово окупованих територіях не проводяться.

«Щоб хоча б теоретично говорити про проведення виборів на цих територіях, потрібно прийняти інший закон. Це компетенція Верховної Ради. Які вона пропише процедури, що передбачить, поки прогнозувати складно», – наголосив Діденко.

Він додав, що якщо йтиме робота над законопроектом про вибори на деокупованих територіях, ЦВК теж візьме участь в цьому процесі, запропонує «якийсь дієвий шлях».

Крім того, глава Центрвиборчкому повідомив, що на момент окупації у 2014 році були зафіксовані дані виборців на Донбасі і в Криму, але після того було втрачено контроль над відділами ведення реєстру на окупованих територіях і що там відбувається зараз, ніхто не знає.

Діденко розповів, що відновлення роботи структур з ведення реєстру виборців – одна з ключових проблем, яку доведеться вирішити перед проведенням виборів на тимчасово окупованих територіях після їх звільнення.

 

Дострокові місцеві вибори по всій Україні неможливі без змін у Конституції — ЦВК

Підстави для проведення дострокових місцевих виборів по всій Україні можуть з’явитися тільки в разі внесення змін до Конституції.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко в інтерв’ю виданню “Фокус” – Укрінформ.

“Одна справа, якщо ми говоримо про місцеві вибори в якомусь конкретному місці. Інше – коли мова йде про місцеві вибори по всій країні. Без внесення змін до Конституції я не бачу підстав достроково проводити їх в цілому по Україні”, – сказав він.

При цьому Діденко нагадав, що зараз обговорюється питання перших місцевих виборів, які повинні стати результатом реформи адміністративно-територіального устрою.

“Планується внесення змін до Конституції, новий закон про адміністративно-територіальний устрій, розширення адміністративно-територіальних утворень, які у нас вже є (громада, округ, регіон). І як результат – перші вибори. Коли це станеться, залежить від Верховної Ради” , – розповів глава ЦВК.

Водночас він зазначив, що якщо говорити про “точкові” місцеві вибори в конкретних містах, то підстави для них прописані в законі про місцеве самоврядування.

Як приклад Діденко навів випадок, коли рішенням суду буде встановлено якесь порушення, то, за його словами, після звернення обласної (в разі Києва – міськиої) державної адміністрації Верховна Рада може призначити позачергові вибори.

На уточнююче запитання, чи можливі вибори в Києві на 8 грудня, глава ЦВК наголосив, що технічно це неможливо вже.

“Відповідно до закону, виборчий процес на місцевих виборах триває 50 днів, а призначаються вони за 70 днів до голосування. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували нову редакцію закону про столицю, в якій передбачені вибори в Києві 8 грудня. Але, наскільки я пам’ятаю, документ не прийняли навіть у першому читанні”, – пояснив Діденко.

Як відомо, згідно з чинним законодавством чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися в жовтні 2020 року.

 

У Зеленського прокоментували “злив” російськими ЗМІ інформації про “формулу Штайнмаєра”

Представник ОП у Раді зі свободи слова та захисту журналістів Максим Кречетов пояснив, чому російські ЗМІ першими дали інформацію про підписання “формулу Штайнмаєра”.

Про це він сказав 25 жовтня під час форуму National Media Talk, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чому повідомили першими росіяни? Їм було так вигідно… Є така домовленість в Мінську, що жодна зі сторін не повідомляє нічого до тих пір, поки не відбудеться брифінг Сайдіка. Україна як країна, яка взяла на себе певні зобов’язання, і як відповідальні переговорники ми зобов’язалися не видавати жодну інформацію до тих пір, поки не відбудеться брифінг Сайдіка. Інформація про нібито підписання “формули Штайнмаєра”, причому в некоректному формулюванні, з’явилася відразу, щойно закінчилися переговори, чим Росія порушила взяті на себе зобов’язання і домовленості, які були в Мінську”, – пояснив він.

Нагадаємо, що російські ЗМІ 1 жовтня першими повідомили про те, що українці делегація підписала “формулу Штайнмаєра” на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи.

Пізніше 1 жовтня Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

 

Українські ЗМІ відрізняються від російських, як Сатурн і Уран – Сущенко

Журналіст Укрінформу Роман Сущенко розповів, що в ув’язненні не мав доступу до українських засобів масової інформації, а в російських ЗМІ інформація про події в Україні подавалася однобоко та переважно в ключі пропаганди.

На цьому він наголосив під час форуму National Media Talk, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Різниця між тією інформацією, яку я отримував в ув’язненні та на свободі, – величезна: це як дві різні планети – Сатурн і Уран. Тобто, та повна ізоляція, в якій я перебував, вона дуже обмежувала доступ до конкретних якихось висновків, якоїсь аналітики, тому доводилося користуватися ЗМІ, які мені надавалися. На жаль, наших ЗМІ серед них не було. На “Дзеркало тижня” мені впродовж двох місяців вдалося підписатися – там були цікаві речі, які повертали мене до життя як журналіста. Але коли це все припинилося, то доводилося користуватися однобоким висвітленням, інтерпретаціями конкретних подій, які відбувалися в Україні… Дуже багато ЗМІ в Росії існують лише у форматі пропаганди, а тому відрізнити реальний стан речей від того, що там надумано і вкладається в свідомість, дуже важко. Доводилося читати між рядками, дивитися ті чи інші передачі. Але певна можливість була. Якщо ставитися критично до всіх цих речей, то якийсь аналіз можна проводити”, – зазначив Сущенко.

Водночас він додав, що в Росії все ж залишалися деякі, умовно опозиційні видання, читаючи які “певна картина складалася, у тому числі й про Україну”.

“Зокрема у сфері релігії та отримання Томосу дуже фахово люди писали”, – відзначив Сущенко.

Водночас він додав, що повернувшись до України, “по-перше, місяць десь приходив до тями, оскільки м’язи забули, як керувати смартфоном, клавіатуру також наново довелося згадувати”.

“І той масив інформації, який надходить, – потрібен час, щоби мізки стали на необхідні рейки і можна було оцінювати його повністю”, – зазначив журналіст.

 

Поняття “пропаганда” слід прописати в законі – Сущенко

Журналіст Укрінформу Роман Сущенко вважає доцільним законодавчо визначити поняття “пропаганда”, що дозволить регулювати інформаційний простір в Україні.

На цьому він наголосив під час форуму National Media Talk, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мені видається, що однозначно, потрібно ухвалити відповідний закон чи якісь норми – і тоді буде трошки легше протистояти і чинити опір. Я просто переконаний у тому, що це потрібно, щоб не дарувати опонентам можливості спекулювати. Треба визначити, що таке пропаганда, залучити до цього коло експертів, фахівців, юристів і вже відштовхуючись від цих понять, як у будь-якому демократичному суспільстві, відповідно, регулювати ринок і дії тих чи інших каналів, засобів масової інформації”, – зазначив Сущенко.

За його словами, коли “всі ці поняття розмиті”, то кожен може трактувати їх, “як йому заманеться”.

“А ми знаємо, що не просто як заманеться, а переслідуються конкретні цілі й інтереси. І тоді набагато складніше регулювати інформаційний простір, оскільки створюють хмари, в яких ідуть дискусії, а справа не вирішується”, – уточнив журналіст Укрінформу.

Як  повідомляв Укрінформ,  колишній політв’язень Кремля журналіст Укрінформу Роман Сущенко узяв участь у форумі National Media Talk, де виступив із доповіддю.

 

Сущенко порадив, як запобігти поширенню фейків у ЗМІ

Журналіст Укрінформу Роман Сущенко вважає, що запобігти поширенню фейків у засобах масової інформації можна лише завдяки принциповій позиції самих журналістів і дотриманню ними професійних стандартів.

На цьому він наголосив під час форуму National Media Talk, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У мене інших рецептів немає, крім того, що триматися принциповості та професійних стандартів”, – сказав Сущенко.

На його переконання, кожен журналіст має сам визначатися щодо того, в яких медіа працювати, враховуючи рівень дотримання у них професійних стандартів.

“Насправді є журналісти, які пишуть, вкладають свої думки і інформують суспільство, використовуючи свої погляди та переконання і дотримуючись водночас норм, критеріїв і стандартів. А є окремо бізнес, який приносить кошти, на які ці журналісти також живуть, працюють і створюють якісь колективні речі. І от ця золота середина, вона, стосується якихось моральних речей. Тобто якщо існують певні стандарти, то, мені здається, саме журналіст має визначатися, працювати в цьому медіа чи ні”, – пояснив Сущенко.

Як повідомляв Укрінформ, власний кореспондент Укрінформу у Франції Сущенко перебував у незаконному ув’язненні в Росії за надуманими обвинуваченнями три роки. Його затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму; 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення “законним”.

7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбувся обмін утримуваними особами у форматі “35 на 35”. В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених українців, серед яких і Сущенко, і 24 моряки, захоплені у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

 

Сущенко закликає журналістів бути обережними при висвітленні теми політв’язнів

Журналіст Укрінформу Роман Сущенко закликав колег бути обережними при висвітленні теми звільнення політв’язнів, щоб не поширювати фейки, які можуть нашкодити їхнім родинам.

Про це він сказав 25 жовтня під час форуму National Media Talk, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Фейкові технології – це технологія постправди, вони легітимізуються у публічному просторі. Моя родина і особисто я стали на останньому етапі нашого повернення, політв’язнів із полону, саме жертвами таких фейків. Йдеться зокрема про повідомлення, що 29-30 серпня відбудеться обмін. Я знаю, що багато хто із журналістів зібрали речі, камери, диктофони і вже навіть вирушили до аеропорту, піддавшись не дуже надійній інформації. Завдяки ЗМІ ця інформація була поширена, і моя мама, коли дізналася, дуже хвилювалася, бо її надії знову були відкладені (це була вже шоста така спроба), їй стало зле”, – зазначив Сущенко.

При цьому він підкреслив, що наслідки цього фейку були жахливими.

“Коли я повернувся вже додому, і мав телефонну розмову з мамою, вона не могла навіть говорити і довелося через кілька годин пояснювати їй реальний стан речей. Тому на основі цього прикладу я закликаю журналістів бути обережними, особливо в контексті висвітлення подій, пов’язаних із політв’язнями, бо інакше можна нашкодити рідним, підштовхнути до нових мук і страждань”, – зауважив Сущенко.

За його словами, найкращий спосіб боротися з проявами маніпулювання і фейками – це “дотримуватися стандартів журналістики, які є – загальновідомими, та не забувати про Етичний кодекс”.

“Мені видається, щоб не піддаватися маніпулюванню й навіюванню, потрібно виховувати в собі здатність аналізувати інформацію, перестати пасивно спостерігати за перебігом подій, а також шукати й аналізувати факти навіть тоді, коли вони не подобаються, користуватися різними джерелами”, – наголосив журналіст.

Водночас, звертаючись до колег-журналістів, він подякував їм за підтримку всіх українських політв’язнів, а також висловив сподівання, що ця тема й надалі лишатиметься важливою для вітчизняних медіа.

“Передусім, я би хотів вам подякувати за ту увагу, за ту підтримку, за емпатію, розуміння ситуації, яка відбувалася впродовж усіх цих років із нашими політв’язнями і бранцями Кремля. Сподіваюся, що й у майбутньому ця тема перебуватиме у фокусі вашої уваги і ми намагатимемося якомога більше привертати увагу як нашого суспільства, влади, так і світових, міжнародних партнерів до цієї теми”, – сказав Сущенко присутнім на форумі медійникам.

Як повідомляв Укрінформ, власний кореспондент Укрінформу у Франції Сущенко перебував у незаконному ув’язненні в Росії за надуманими обвинуваченнями три роки. Його затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня 2016 року йому висунули обвинувачення у “шпигунстві”. Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму; 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення “законним”.

7 вересня 2019 року між РФ і Україною відбувся обмін утримуваними особами у форматі “35 на 35”. В Україну повернулися 35 осіб, зокрема 11 незаконно засуджених українців, серед яких і Сущенко, і 24 моряки, захоплені у районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

 

Референдуми та “народне вето”: що пропонують до законопроєкту про народовладдя – 24.10.19

У четвер, 24 жовтня, під головуванням першого заступника Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука відбулося засідання робочої групи із підготовки законопроєктe про народовладдя.

Стефанчук, зокрема, наголосив на необхідності залучення якомога більшої кількості зацікавлених осіб до фахового обговорення механізмів врегулювання законодавства щодо розширення меж прямої демократії в Україні, повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради.

“У межах цієї робочої групи передбачається напрацювання пропозицій щодо регулювання таких форм безпосередньої демократії, як референдуми, народні ініціативи, відкликання депутатів, дострокове припинення повноважень рад за народною ініціативою, визнання закону України таким, що втратив чинність (“народне вето”) та інших форм реалізації громадянами України права брати участь в управлінні державними та місцевими справами”, – йдеться у повідомленні преслужби Центральної виборчої комісії, від якої участь у заході взяли Павло Любченко та Володимир Перепелюк.

Голова ГО “Український інститут прямої демократії” Павло Куфтирєв окреслив напрацьовані моделі та законопроекти у сфері прямої електронної демократії. А представники Міністерства цифрової трансформації України презентували сервіси прямої демократії та електронного урядування, над якими вони працюють.

Також учасники заходу наголосили, що ці інститути планується впроваджувати із залученням новітніх електронних технологій.

 

“Слуга народу” може до кінця року внести до ВР законопроєкт про референдум

16.10.2019

Фракція партії “Слуга народу” планує до кінця 2019 року зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт щодо народовладдя, який, передбачатиме і процедуру проведення референдуму.

Про це у коментарі журналістам сказав перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко перед початком засідання фракції 16 жовтня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз ми працюємо на системним законопроєктом щодо здійснення народовладдя… Це комплексне питання, яке треба розглядати і в сукупності з проектом “Держава в смартфоні”, і з діджиталізацією… Цей законопроєкт точно не подаватиметься як альтернативний до проєкту “Батьківщини”, тому що ми дійсно дещо по-іншому бачимо – це взагалі два різних тексти. Він (законопроєкт від “Слуги народу” – ред.) буде не просто про референдум, а більш широко про інструменти народовладдя і, зокрема, про референдум”, – пояснив Корнієнко.

При цьому на уточнююче запитання, коли саме відповідний законопроєкт може буде зареєстрований у Верховній Раді, депутат уточнив, що, ймовірно, це може відбутися до кінця 2019 року.

“Я думаю, що найближчим часом, до кінця року ми будемо виходити на це рішення”, – сказав він.

Як повідомлялося, народні депутати від “Батьківщини”, серед яких і Юлія Тимошенко, 26 вересня зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт “Про проведення всеукраїнських референдумів за народною ініціативою” і наполягають на невідкладному ухваленні документа.

При цьому Тимошенко звернулася до Президента Володимира Зеленського з вимогою провести референдум щодо продажу землі.

 

Facebook незабаром представить вкладку “Новини” — ЗМІ

Соціальна мережа Facebook представить у п’ятницю, 25 жовтня, нову вкладку «Новини», де будуть з’являтися матеріали сотень новинних організацій.

Про це повідомляє The Columbian з посиланням на поінформовані джерела – Укрінформ.

“Facebook планує запустити в п’ятницю вкладку «Новини», яка пропонує повідомлення сотень новинних організацій, за деякі з них потрібно буде заплатити за подачу контенту на сервіс”, – йдеться у повідомленні.

Загалом у переліку представлені 200 новинних організацій, серед яких The Washington Post, The Wall Street Journal, Business Insider, BuzzFeed News та ін. Також можуть бути представлені матеріали The New York Times, однак газета відмовилася коментувати дану інформацію.

“Робота з індустрією ЗМІ, щоб зробити вкладку «Новини» правильною, є нашою метою і фокусом цього року. Ми отримуємо велику кількість відгуків партнерів про продукт і з нетерпінням чекаємо його запуску найближчим часом. Я вважаю, що ми можемо надати людям у Facebook кращі новини”, – зазначив віце-президент Facebook з глобального новинного партнерства Кемпбелл Браун.

Очікується, що вкладку з новинами буде представлено сьогодні на заході у Нью-Йорку, де буде присутній CEO Марк Цукерберг.

 

Сенатори США вважають китайський додаток TikTok загрозою для нацбезпеки

Китайський додаток TikTok, призначений для створення та поширення відеофайлів і прямих трансляцій, може загрожувати нацбезпеці США.

Про це йдеться у листі американських сенаторів Чака Шумера та Тома Коттона в.о. директору нацрозвідки Джозефу Магвайру, повідомляє CNN – Укрінформ.

«Сенатори Чак Шумер та Том Коттон хочуть, щоб американська розвідувальна спільнота дала оцінку ризикам національної безпеки з боку TikTok та інших китайських платформ», – йдеться у повідомленні.

На їхню думку, такі додатки можуть використовуватися для шпигунства за громадянами США або стати мішенями іноземних кампаній впливу, таких як російська кампанія, що займалася втручанням у президентські вибори в 2016 році.

Тому сенатори закликають відповідні регулятори та спецслужби США розслідувати зв’язки TikTok з Китаєм.

TikTok, який належить пекінській материнській компанії Bytedance, швидко набрав популярність і став одним з небагатьох китайських додатків, якими активно користуються у західних країнах.

Додаток було завантажено 177 мільйонів разів у минулому кварталі. За даними Sensor Tower, близько 100 мільйонів його користувачів є громадянами США.

TikTok також заробив 40 мільйонів доларів у App Store в минулому кварталі.

Оскільки материнська компанія TikTok – ByteDance – базується в Китаї, її можна змусити “підтримувати та співпрацювати з розвідувальною діяльністю, яку контролює Комуністична партія Китаю”, – наголосили сенатори в листі.

У TikTok, зі свого боку, заявили, що компанія зберігає всі дані американських користувачів у США та створює резервні копії в Сінгапурі.

“Наші центри обробки даних розташовані повністю за межами Китаю, і жодні з наших даних не підпадають під дію китайського законодавства. Крім того, у нас є спеціалізована технічна команда, орієнтована на дотримання жорсткої політики щодо кібербезпеки, а також щодо конфіденційності та безпеки даних”, – йдеться в повідомленні компанії у п’ятницю.

 

Бородянський назвав образи Коломойського на свою адресу “хамством”

Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський назвав “хамством” образи бізнесмена Ігоря Коломойського на свою адресу.

Про це Бородянський сказав в інтерв’ю Радіо Свобода – Укрінформ.

“Я вважаю, що… Ну, це хамство! Вищого ґатунку. Як я ставлюся до хамства? Погано. Але є такі люди”, – заявив міністр.

Він вважає, що “реакція Ігоря Валерійовича була як реакція невихованої людини”.

Також Бородянський пояснив, чому вирішив вибачитися перед ексголовою Національного банку Валерією Гонтаревою.

“Моє вибачення я написав з точки зору мого розуміння, моїх цінностей, коли я щось вважаю допустимим або недопустимим. Те, що відбулося, на мій погляд, я вважаю недопустимим. Воно не є смертельним, воно є недопустимим”, – зазначив міністр.

Раніше, 21 жовтня, коментуючи вибачення Бородянського перед Гонтаревою за дії хору Верьовки, Коломойський назвав міністра «покидьком» і закликав його вибачитися перед “всіма постраждалими від Гонтаревої”.

Як повідомлялося, в останньому випуску “Вечірнього кварталу” за 19 жовтня на телеканалі “1+1” гумористи разом з хором Верьовки фактично висміяли підпал будинку колишньої голови НБУ Гонтаревої.

Остання назвала подію “соромом”, вказавши, що у цивілізованому суспільстві неможливо уявити, щоб хтось “насміхався над людським горем”. Український олігарх Коломойський, про якого у “пісні” теж неопосередковано згадували, прокоментував номер фразою “браво!” і зазначив, що найдужче йому сподобалася фраза “Валерія думає на Валерича”.

Генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Григорія Верьовки Зеновій Корінець визнав, що пісня – “некоректна”.

У студії “Квартал 95” назвали номер “гострою сатирою”.

Колишня голова НБУ Гонтарева заявила, що вночі 17 вересня спалили її будинок в селі Гореничі під Києвом. Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне пошкодження майна.

Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки заснований майже вісім десятиліть тому і об’єднує в своєму складі близько півтори сотні професійних співаків. Колектив відзначений численними національними та міжнародними нагородами. Його діяльність головним чином фінансується державою.

 

У Меркель поки не можуть назвати точної дати “нормандського саміту”

У Берліні поки не знають, коли відбудеться зустріч у “нормандському форматі” на найвищому рівні, але запевняють, що підготовка до неї триває.

Про це сказала у п’ятницю на брифінгу представниця федерального уряду Ульріке Деммер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Так, само собою”, – відповіла вона на запитання, чи залишаються плани з підготовки до саміту.

Водночас щодо термінів його проведення Деммер заявила, що не може їх назвати.

Як повідомляв Укрінформ, ініціатором зустрічі у нормандському форматі виступила Україна ще в серпні. Попередньо планувалося, що саміт відбудеться у жовтні. Утім, Росія висунула низку вимог, зокрема щодо “формули Штайнмаєра” та розведення військ.

Президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Розведення було заплановане на 7 жовтня, але обстріли бойовиків його зірвали.

15 жовтня у Мінську на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі не вдалося домовитися про нову дату розведення сил у Золотому і Петрівському.

16 жовтня Зеленський заявив, що розведення сил і засобів у Петрівському і Золотому не відбудеться, доки не буде дотримано сім днів “тиші”, зафіксованих місією ОБСЄ.

22 жовтня речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що підготовка саміту “нормандської четвірки” ускладнилася через нові підходи і запити “однієї зі сторін”.

23 жовтня Зеленський наголосив, що умовами зустрічі лідерів країн нормандського формату є погодження “формули Штайнмаєра” та розведення військових сил і засобів на трьох ділянках – Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.

 

Розстрільні списки змусили священників ПЦУ залишити Крим і Донбас — Епіфаній

Російська окупаційна влада на Донбасі та Кримському півострові докладає всіляких зусиль для того, аби позбавити Православну Церкву України можливості проводити богослужіння, залякуючи священників і віруючих, а також позбавляючи їх приміщень.

Про це йшлося під час зустрічей Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія з представниками американської влади, що відбулися цього тижня.

“Ми говорили про наші успіхи, яких досягли впродовж останніх років як Церква. Крім того, ми говорили про ті внутрішні і зовнішні виклики, які зараз існують, особливо в окупованому Криму і на Донбасі”, – розповів митрополит у інтерв’ю Укрінформу.

При цьому він конкретизував, що в Криму відкрито намагаються забрати приміщення Кафедрального собору і єпархіального управління. “Я особисто спілкуюся з Владикою Климентом, Архієпископом Кримським. Учора він повідомив, що прийшли нові судові рішення, і до 11 листопада він повинен залишити та передати приміщення. Крім того, подібні спроби відбуваються в Сімферополі, в інших містах окупованого півострова, де наші громади звершують богослужіння”, – повідомив митрополит.

На окупованій території Донецької і Луганської областей, за його словами, створилася більш складна ситуація. “Там не дозволено навіть офіційно звершувати богослужіння. І наші священнослужителі були змушені покинути цю територію, бо вони були свого часу внесені навіть в розстрільні списки”, – підкреслив він.

Епіфаній також розповів про смерть священнослужителя ПЦУ при переході лінії розмежування: “У нього не витримало здоров’я, і він упокоївся прямо там, на тому місці”.

За його словами, переслідування спрямовані й проти віруючих. “Їм перешкоджають, не дозволяють, і вони змушені звершувати богослужіння підпільно або взагалі не збираються громадою у святкові дні”, – зауважив митрополит Епіфаній.

У цьому зв’язку він поінформував, що ПЦУ звертається до всіх, “щоби якимось чином дипломатично можна було вплинути на Російську Федерацію, щоби вони не порушували так жорстко права наших віруючих”.

 

Епіфаній вірить, що дипломатія захистить ПЦУ від російських окупантів

Православна Церква України інформує зарубіжних партнерів про утиски релігійних свобод на окупованих Росією територіях, і міжнародні меседжі дуже часто мають позитивний вплив.

Про це розповів Укрінформу під час візиту до Вашингтона Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній – Укрінформ.

“Звичайно, ми зараз хочемо в дипломатичний спосіб вплинути на Російську Федерацію і на окупаційну владу, щоб вони припинили такий шалений тиск на вірних, на священнослужителів нашої помісної Української Православної Церкви. Ми бачимо, що такі дипломатичні меседжі дуже часто позитивно спрацьовують”, – підкреслив митрополит.

Він зауважив, що, зокрема, у Вашингтоні мав “багато зустрічей із сенаторами, конгресменами і з державним секретарем Майком Помпео”, де обговорював ці питання.

“Тобто, якщо ми наголошуємо й інформуємо нашу міжнародну спільноту по тій проблемі, що існує в Україні, то звичайно, що супротивник все ж таки зважає на ці заклики та певною мірою реагує, й частково припиняються ті гоніння, які зараз є там”, – підкреслив митрополит.

Як повідомляв Укрінформ, Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній цього тижня здійснив візит до Сполучених Штатів, під час якого відвідав, зокрема, Нью-Йорк і Вашингтон.

 

За ексдепутата Микитася внесли 80 мільйонів застави

За колишнього народного депутата Максима Микитася внесли заставу у розмірі 80 млн грн.

Про це повідомила у коментарі Укрінформу прессекретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

“Сьогодні за Максима Микитася внесли заставу розміром 80 млн грн”, – сказала вона.

За словами Постолюк, згідно з умовами запобіжного заходу, Микитась має вдягнути електронний браслет, здати закордонний паспорт і з’являтися до слідчого за першою вимогою.

Як повідомляв Укрінформ, 4 жовтня колегія суддів ВАКС обрала Микитасю запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у 5,5 млн грн. Невдовзі за колишнього нардепа внесли заставу і він вийшов на волю.

Дане рішення суду САП оскаржила у Апеляційній палаті ВАКС. Зрештою суд задовольнив скаргу прокуратури в частині збільшення застави і обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 80 млн грн. Після винесення даного рішення екснардепа було арештовано у залі суду.

3 жовтня САП повідомила про підозру екснардепу Микитасю у справі стосовно оборудки з квартирами для працівників Нацгвардії.

Підозрюваному інкримінується організація укладання низки договорів між підконтрольними йому особами – керівниками будівельної компанії, бенефіціарним власником якої був народний обранець, та командувачем Нацгвардії України щодо обміну належної Нацгвардії нерухомості в Печерському районі м. Києва на нерухомість у житловому кварталі, що знаходиться на околиці Києва. Як наслідок такого нерівнозначного обміну державній установі відповідно до експертних висновків завдано збитки на суму 81 635 448,00 грн.

 

Євростат: українці — перші в ЄС за дозволами на проживання

Країни Європейського Союзу у 2018 році видали громадянам інших країн 3,225 млн перших дозволів на проживання, з них – 527 тис. отримали громадяни України.

Таким чином Україна посіла перше місце за дозволами проживання в країнах ЄС, повідомляє Євростат – Укрінформ.

«У 2018 році громадяни України (527 тис. осіб, з яких майже 78% отримали дозвіл на проживання у Польщі) продовжили отримувати найбільшу кількість дозволів у ЄС, випереджаючи громадян Китаю (206 тисяч осіб, з яких майже половина отримала проживання у Великій Британії), Індії (197 тис., з них 38% – у Великій Британії), Сирії (174 тис., з них 71% – у Німеччині), Білорусі (138 тис., з них 92% – у Польщі), Марокко (127 тис., з них 45% – в Іспанії), США (120 тис., з яких 36% – у Великій Британії), Бразилії (88 тис., з них 32% – у Португалії), Туреччини (80 тис., з них 29% – у Німеччині) та Росії (75 000, з них 18% – у Німеччині)», – йдеться у документі статистичного відомства ЄС.

Близько половини (54%) усіх перших дозволів на проживання у країнах ЄС у 2018 році було видано громадянам цих десяти країн.

Як зазначається, українці отримали дозвіл на проживання у країнах ЄС переважно з міркувань працевлаштування (65% усіх перших дозволів на проживання, виданих українцям у 2018 році), китайці – через освіту (67%), а марокканці (61% ) скористалися дозволами на проживання за сімейними обставинами.

Дані Євростату за 2018 рік про видані дозволи на проживання у країнах ЄС на 0,4% більше за показники 2017 року.

Як повідомлялося, за останні п’ять років кількість трудових мігрантів з України в Польщі зросла в п’ять разів – з 300 тисяч до близько 1,5 млн.

 

Дуда хоче діалогу з Україною, бо існують деякі “історичні проблеми”

Польща рішуче виступає за повернення Україні усіх територій, які окуповані Росією.

На цьому в ефірі телеканалу Trwam і радіо Maryja наголосив президент Польщі Анджей Дуда – Укрінформ.

“Ми підтримуємо європейські амбіції України, підтримуємо Україну, на яку напали, і сьогодні частина її території не перебуває під її контролем. Ми твердо вимагаємо, щоб ці території було повернуто Україні, щоб Україна відновила свої кордони до анексії (Криму – ред.)”, – заявив Дуда.

Водночас він додав, що у відносинах Польщі й України є “деякі проблеми” історичного характеру, і Польща хоче діалогу на цю тему, оскільки політичні відносини на рівні суспільств обох країн мають спиратися на правду.

Відновлення ексгумацій є важливим кроком, який здійснений новою українською владою. Я задоволений, особисто порушував цю проблему з президентом Зеленським”, – наголосив президент РП.

Як інформувалося, українська влада нещодавно дозволила польській стороні відновити пошукові роботи в Україні, які було призупинено після руйнування українського місця пам’яті у селі Грушовичі поблизу Перемишля в 2017 році. Польська сторона вже подала пропозиції щодо місць в Україні, де вона хоче вести пошуки останків польських жертв з першої половини XX століття.

 

Ердоган вимагає від США видачі лідера YPG із “червоного списку”

Туреччина вимагатиме від США екстрадиції одного з лідерів YPG Ферхада Абді Сахіна, відомого під ім’ям Мазлум Кобані, який числиться у “червоному” переліку особливо небезпечних терористів та перебуває у міжнародному розшуку.

Про це сказав Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, спілкуючись із журналістами на телеканалі TRT1, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас була угода про екстрадицію зі Сполученими Штатами. Америка повинна повернути цю людину (Ферхада Абді Сахіна – ред.) до нас. Тому що він у розшуку, його ім’я в “червоному бюлетені”, – сказав Ердоган.

Він уточнив, що питанням займається міністр юстиції, який відправить відповідний запит про екстрадицію у Вашингтон.

Президент Туреччини також висловився критично на адресу країн, які вбачають в Мазлумі Кобані “політичну фігуру”. Зокрема таке зауваження стосується Президента США Дональда Трампа, який написав про своє позитивне враження від зустрічі з лідером YPG у Twitter.

“Мені дуже сподобалася моя розмова з генералом Мазлумом Абді. Він цінує те, що ми зробили, і я ціную те, що зробили курди. Можливо, настав час курдам направитися до нафтового регіону!” – написав Трамп.

Сьогодні турецькі ЗМІ висловили критичну оцінку дій самого Twitter по відношенню до Мазлума Кобані. Його профіль отримав “синю галочку” у Twitter, що означає проходження аккаунтом офіційної верифікації та популярність серед читачів.

 

У Варшаві проходять переговори щодо збільшення квоти на перевезення для України

У Варшаві 24-25 жовтня проходять переговори української та польської делегацій щодо збільшення квоти на автомобільні вантажоперевезення для української сторони.

Про це повідомило посольство України в Польщі – Укрінформ.

“Українська та польська делегації на чолі з міністрами інфраструктури України та Польщі Владиславом Криклієм та Анджеєм Адамчиком обговорюють у Варшаві питання двостороннього співробітництва у сфері транспорту і міжнародних перевезень”,- йдеться в повідомленні.

Як інформувалося, кілька днів тому у телефонній розмові Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук з главою польського уряду Матеушем Моравецьким зазначив, що нестача дозволів з боку Польщі на здійснення Україною міжнародних вантажних автомобільних перевезень “створює проблеми для тисяч українців, а також є чинником штучного обмеження розвитку двосторонніх торговельних відносин”.

Як повідомляв Укрінформ, у 2019 році Польща знизила кількість дозволів для перевезень до Польщі або транзитом через Польщу українських вантажів до 160 тис. Тоді як у 2018 році Польща видала Україні 260 тис. таких дозволів.

 

Євросоюз погодився відкласти Brexit, але не домовився про термін

Посли 27 країн-членів Європейського Союзу прийняли рішення щодо принципу відтермінування виходу Британії з блоку, не домовившись про його період.

Про це заявила речниця Єврокомісії Міна Андрєєва, повідомляє dpa – Укрінформ.

“(Посли -ред.) 27 країн ЄС домовилися щодо принципу відтермінування (Brexit — ред.), і продовжать працювати впродовж наступних днів”, – сказала вона.

Андрєєва також додала, що нині немає планів для скликання позачергового саміту лідерів ЄС для вирішення питання щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу.

Зазначається, що країни-члени блоку розділилися щодо періоду відтермінування, адже одні хочуть надати Лондону 3 місяці, з можливістю дострокового Brexit, а інші країни пропонують надати нетривале відтермінування для того, аби Лондон зміг ратифікувати угоду.

Як повідомлялося, дипломати 27 країн ЄС після засідання 23 жовтня ще не визначилися з відповіддю на прохання Лондона про нове відтермінування Brexit, але, найімовірніше, Великій Британії дадуть іще три місяці.

Президент Європейської ради Дональд Туск хоче, щоб лідери ЄС схвалили відстрочку Brexit до 31 січня, та ще й у письмовому вигляді. Однак якщо позиції європейських лідерів будуть істотно відрізнятися, у понеділок може бути скликаний екстрений саміт.

Якщо країни ЄС не знайдуть спільного рішення, Британія буде зобов’язана залишити Європейський Союз без будь-якої угоди 31 жовтня цього року.

 

Пристрасті навколо Brexit: Джонсон хоче дострокових виборів 12 грудня

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон готовий дати депутатам більше часу для обговорення угоди по Brexit за умови, якщо вони погодяться на загальні вибори 12 грудня.

Про це повідомляє ВВС – Укрінформ.

“… Якщо вони (парламентарії – ред.) дійсно хочуть більше часу, щоб вивчити цю чудову угоду, вони отримають його, але повинні будуть погодитися на загальні вибори 12 грудня”, – сказав Джонсон.

За словами прем’єра, він очікує, що ЄС погодиться на відстрочення Brexit до січня, проте він не хотів би цього.

Джонсон закликав лейбористів підтримати проведення виборів під час голосування у парламенті, яке він планує провести наступного тижня.

У листі лідеру лейбористів Джеремі Корбіну Джонсон зазначив, що волів би мати коротку відстрочку, “скажімо, до 15 або 30 листопада”. У цьому випадку Джонсон знову спробує провести угоду з Євросоюзом через парламент. Якщо в ЄС погодяться на тримісячну відстрочку, Джонсон має намір провести голосування в Палаті громад про проведення виборів 12 грудня.

Очікується, що ЄС винесе свій вердикт про відстрочку Brexit у п’ятницю.

 

У Сенат США подали резолюцію, що засуджує імпічмент Трампу

У США сенатор-республіканець Ліндсі Грем подав до Сенату резолюцію, що засуджує процедуру імпічменту президента Дональда Трампа, яку ініціювали демократи у Палаті представників.

Про це він повідомив у себе в Twitter – Укрінформ.

“Процедура імпічменту ініційована Палатою представників – це не що інше, як таємні слухання та вибіркові звинувачення, зроблені для того, щоб обманути громадську підтримку та нашкодити іміджу Дональда Трампа. Це політичний крок, повністю позбавлений рис юридичного процесу. Це погана послуга для американського народу”, – написав сенатор.

У документі наголошується, що Палата представників всупереч всім прецедентам та традиціям, позбавляє президента Трампа принципів справедливості, право на які має кожен громадянин США. Крім того, резолюція Грема закликає Палату представників проголосувати за початок офіційного розслідування та надати Трампу передбачені Конституцією США гарантії.

Як повідомляв Укрінформ, 24 вересня демократи у Палаті представників ініціювали формальну процедуру розслідування щодо імпічменту президента США Дональда Трампа. Його звинувачують у спробах тиску на Україну з метою проведення розслідування проти Джо Байдена, головного конкурента Трампа на президентських виборах у США. Для того, аби відсторонити президента США від посади за процедурою імпічменту, необхідні голоси 2/3 сенаторів (67 голосів). Проте, наразі у Сенаті республіканці мають більшість, тому дуже малоймовірно, що Дональд Трамп невдовзі припинить виконувати повноваження президента Сполучених Штатів.

 

Кулеба назвав гендерну умову українського “економічного дива”

Економічне диво в Україні є неможливим без повноцінного залучення жінок до всіх сфер економіки та суспільного життя.

Про це сказав віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час медійного марафону “Рівність у політиці” – Укрінформ.

“Економічне диво, яке є одним із найважливіших завдань нового уряду, є неможливим без повноцінного залучення жінок до всіх сфер економіки та суспільного життя – на рівних із чоловіками умовах, із рівними правами”, – сказав Кулеба.

Він зазначив, що наразі Україна дуже багато робить для забезпечення рівності можливостей чоловіків та жінок. За його словами, нині триває активна робота над ухваленням комунікаційної стратегії уряду з досягненням гендерної рівності та повноцінним запуском Центру гендерних компетенцій, аби найкращі стандарти та практики НАТО системно впроваджувалися в Україні.

“Ми розуміємо, що подолання стереотипів – це складний шлях. Тому також розробляємо масштабні національні комунікаційні кампанії”, – сказав Кулеба.

Він зазначив, що питання гендерної рівності важливе не лише з точки зору суспільної, політичної чи економічної сторони, воно має бути важливим для кожної людини. “Рівність – це можливість відкривати нові можливості розвитку і нові можливості руху вперед”, – додав Кулеба.

У Києві проходить медійний марафон «Рівність у політиці», присвячений обговоренню рівного доступу до участі у політиці жінок та чоловіків на всіх рівнях.

Захід організовує Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) завдяки підтримці американського народу через Агенцію США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна), британського народу через Фонд розвитку ефективного врядування Великої Британії (British Embassy, Kyiv), Швеції та канадського народу через Посольства Канади в Україні (Embassy of Canada in Ukraine)).

Під час марафону відбудеться презентація посібника НДІ “Навички ведення виборчих кампаній”, електронну версію якого можна завантажити на сайті.

 

Призначення росіянина радником Гончарука неможливе — пресслужба прем’єра

Інформація про можливе призначення радником Прем’єр-міністра Олексія Гончарука громадянина Росії не відповідає дійсності.

Про це йдеться у заяві пресслужби Прем’єр-міністра з приводу призначення радником Сергія Алєксашенка – Укрінформ.

“За останні два дні в ЗМІ почала поширюватись інформація про можливе призначення громадянина РФ Сергія Алєксашенка радником Прем’єр-міністра України. Ця інформація не відповідає дійсності”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що Алєксашенко не є радником Прем’єр-міністра України.

Нещодавно низка ЗМІ розповсюдила інформацію про те, що радником Прем’єр-міністра на громадських засадах планують призначити колишнього російського чиновника Сергія Алєксашенка.

 

Україна серед лідерів у відкритості даних суверенних емітентів

Україна згідно зі щорічним рейтингом Інституту міжнародних фінансів (IIF) увійшла до ТОП-3 країн із найбільшим прогресом серед країн, що розвиваються, у відкритості даних суверенних емітентів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів – Укрінформ.

“Інститут міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF) випустив щорічний рейтинг якості взаємодії суверенних емітентів із міжнародними портфельними інвесторами та відкритості даних і відзначив Україну як одну з топ 3 країн з найбільшим прогресом у відкритості даних серед країн, що розвиваються”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2019 році оцінка України в сфері відносин з інвесторами (investor relations, IR) зросла на 3,5 бала, збільшившись з 36,5 до 40 з максимальних 42 балів завдяки продовженню політики відкритості та прозорості, застосування Мінфіном найкращих світових практик у сфері взаємодії з міжнародними портфельними інвесторами.

У міністерстві додали, що у цьогорічному звіті IIF Україна стала однією з трьох країн (разом з Ганою та Угорщиною) з найбільшим прогресом у сфері якості поширення даних суверенними емітентами: оцінка відкритості даних зросла на 4 бали – з 32 до 36 з 44 максимальних.

Зокрема, IIF відзначив у своєму звіті, що прогресу вдалось досягти завдяки частковому впровадженню обліку за методологією IMF GFSM 2001, оприлюдненню графіка погашення державного боргу щоквартально та публікації графіка погашення валового зовнішнього боргу.

Як повідомлялось, Інститут міжнародних фінансів (IIF) – це глобальна асоціація фінансових інституцій, яка налічує близько 450 членів з більш як 70 країн. Місія інституту полягає в підтримці фінансової індустрії, сприянні стратегічному управлінню ризиками; розробці найкращих практик галузі. Членами ІІF є комерційні та інвестиційні банки, компанії з управління активами, страхові компанії, суверенні інвестиційні фонди, хедж-фонди, центральні банки та банки розвитку.

IIF розробив 20 критеріїв для оцінки практик відносин з інвесторами (IR) та 23 критерії для оцінки якості поширення даних суверенними емітентами, що представлені на міжнародних ринках капіталу.

У 2018 році Інститут міжнародних фінансів також визнав найбільший прогрес України: оцінка практик України в сфері відносин з інвесторами зросла на 20 балів – із 16 до 36,5 із максимальних 42.

 

Приватизація Укренерго: у компанії протестують інтерес інвесторів

ПрАТ “НЕК “Укренерго” хоче протествувати, чи є інтерес західних інвесторів до компанії, перш ніж визначитися із доцільністю приватизації.

Про це під час дебатів “Державні інфраструктурні монополії: залишити не можна приватизувати” сказав заступник директора з інвестицій “НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький – Укрінформ.

“У нашому випадку з Укренерго підхід до приватизації має бути більш продуманим. Адже на сьогодні наш прибуток залежить від регулятора, а щоб залучати приватні інвестиції, ця модель регулювання має бути змінена. Тому для правильної приватизації нам треба, по-перше, змінити регулювання, а по-друге, на якійсь частині акцій попередньо протестувати, чи є інтерес у західних інвесторів до підприємства”, – сказав Кудрицький.

Як повідомляв Укрінформ, наразі Укренерго проходить сертифікацію як незалежний оператор системи передач. Нещодавно Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила попереднє рішення про сертифікацію та вказала на ряд недоліків, що мають бути усунуті перед остаточним рішенням.

 

В Україні промислове виробництво залишається на минулорічному рівні

За три квартали 2019 року обсяги промислового виробництва в Україні не змінились у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Про це повідомляє Державна служба статистики України – Укрінформ.

За січень-вересень 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року виробництво промислової продукції не змінилось. Втім, у переробній промисловості виробництво зменшилось на 0,6%, у добувній промисловості та розробленні кар’єрів воно збільшилось на 2,2%.

За три квартали 2019 року в Україні було видобуто 19,3 млн тонн кам’яного вугілля (на 1,7% більше, ніж за три квартали 2018 року), 1,28 млн тонн сирої нафти (на 6,4% більше), 534 тис. тонн газового конденсату (на 9,1% більше), 15,3 млрд кубометрів природного газу (на 0,6% більше), 121 млн тонн залізних руд (на 0,2% менше).

Також за вказаний період було вироблено 1 296 тис. кубометрів цегли керамічної (на 4,4% менше, ніж за січень-вересень 2018 року), 6,8 млн тонн цементу (на 1,4% менше), 15,47 млн тонн чавуну (на 1,3% більше), 7,24 млн тонн пласких напівфабрикатів із нелегованої сталі (на 2,0% більше).

Електроенергії за три квартали 2019 року було вироблено на 2,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року — 112,2 млрд кВт-годин.

Як повідомлялося, за даними Держстату, у 2018 році зростання промислового виробництва становило 1,1% відносно 2017 року. Зокрема, у переробній промисловості виробництво в минулому році збільшилось на 0,2%, у добувній промисловості та розробленні кар’єрів — на 2,1%.

 

Цьогоріч роздрібний товарообіг в Україні збільшився на 20%

24.10.2019

За три квартали 2019 року товарообіг роздрібних підприємств України збільшився на 20% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє Державна служба статистики – Укрінформ

За січень-вересень 2019 року роздрібний товарообіг підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) становив 568,6 млрд грн, що на 20,0% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Лідером за обсягами роздрібного товарообігу за три квартали 2019 року було місто Київ (132,16 млрд грн). Серед регіонів країни перше місце за цим показником посіла Дніпропетровська область (56,5 млрд грн); друге — Одеська (46,16 млрд грн); третє Київська — (45,66 млрд грн) області.

Найменші обсяги роздрібного товарообігу у січні-вересні 2019 року продемонстрували роздрібні підприємства Луганської (3,57 млрд грн), Чернівецької (6,1 млрд грн) та Тернопільської (6,3 млрд грн) областей.

Як повідомлялося, за даними Держстату, у січні-вересні 2018 року роздрібний товарообіг підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб) становив 473,75 млрд грн, що на 13,9% більше, ніж за три квартали 2017 року.

Дані наведено без урахування роздрібного товарообігу фізичних осіб-підприємців, а також тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

 

Відносини з Угорщиною на Закарпатті вже не будуть такими, як раніше – Кулеба

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що у відносинах з Угорщиною на Закарпатті вже не буде так, як до ухвалення Україною нового закону про освіту, й угорські партнери мають це зрозуміти.

Про це він зазанчив в інтерв’ю виданню “Сегодня” – Укрінформ.

“Наші угорські друзі і партнери, а я, попри цю нашу з ними таку дискусію і сварку, все ж вважаю, що це друзі і партнери, ніяк не можуть прийняти один простий факт. Так, як було до ухвалення закону про освіту, вже ніколи не буде”, – сказав він.

За його словами, ситуація, коли Угорщина домінує в угорській громаді Закарпаття, коли угорці Закарпаття не володіють українською і навіть російською мовою, а володіють лише угорською, є неприйнятною.

Урядовець наголосив, що Україна хоче, аби ці люди шанували свою культуру, пам’ятали, що вони є угорцями, вільно володіли угорською мовою і могли вільно подорожувати до Угорщини.

Водночас він підкреслив, що так само Україна прагне, щоб вони завжди пам’ятали, що вони громадяни України і це теж їхня земля, що це їхня країна, і щоб вони розмовляли мовою цієї країни, розуміли її історію та історичне значення.

“Але ситуації, коли лише угорська частина історії працювала, а Україна, по суті, була відсутня, вже не буде. Коли наші угорські партнери сприймуть цей факт, тоді вони будуть здатні знайти з нами збалансоване рішення, до якого ми готові, коли інтереси і Угорщини, і України будуть враховані”, – прокоментував Кулеба ситуацію з блокуванням Будапештом роботи комісії Україна-НАТО.

Як повідомляв Укрінформ, угорсько-українські відносини вкотре загострилися після того, як Верховна Рада України ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». В Угорщині негативно відреагували на ухвалення цього закону.

Раніше угорська сторона також різко критикувала ухвалення закону України про освіту 5 вересня 2017 року, який, серед іншого, виділяється низкою нововведень, у тому числі й ширшим впровадженням української державної мови, включно у навчальних закладах національних меншин.

Попри численні спроби угорської та української сторін врегулювати спірні питання дипломатичним шляхом, повного порозуміння досягти не вдалося. Офіційний Будапешт намагається блокувати євроатлантичні ініціативи України.

 

Хочемо “підкрутити” дещо і зробити Угоду з ЄС більш ефективною – Кулеба

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба переконаний у необхідності оновлення Угоди про асоціацію задля приведення її тексту у відповідність до реальних умов.

Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Сьогодні” – Укрінформ.

“Наша Угода про асоціацію складається з двох частин: політичної та економічної. Ми хочемо привести Угоду у відповідність до реальності. Тому що її зміст був погоджений 6-7 років тому. Тобто, реальність кардинально змінилася і наші можливості щодо торгівлі вже просто вийшли за ті норми і стандарти, які закладені в Угоді”, – сказав урядовець.

Він, зокрема, зауважив, що за 8 місяців 2019 року порівняно з аналогічним періодом минулого року ріст торгівлі з ЄС склав 8,1%. За його словами, це дуже висока динаміка і є цілі групи товарів, за якими українська сторона готова більше постачати, більше продавати в ЄС, а ЄС готовий більше купувати.

Кулеба підкреслив, що для цього треба змінити угоду.

Крім того, він зауважив, що є ще й другий блок – політична частина, яку також потрібно привести у відповідність до “реальних амбіцій і потенціалу”.

“Ми не хочемо розкласти цю Угоду по поличках, вона має залишитися цілісною. Ми не хочемо зруйнувати те, що є. Ми хочемо, як-то кажуть, “підкрутити” деякі речі для того, щоб зробити цю Угоду більш ефективною”, – запевнив Кулеба.

 

“Європейська солідарність” підготувала для Ради проєкт заяви щодо ПДЧ

Партія “Європейська солідарність” підготувала проєкт заяви Верховної Ради щодо Плану дій щодо членства в НАТО і пропонує уповноважити керівництво держави підписати звернення з цього приводу до грудневого саміту НАТО.

Про це повідомив лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко у Facebook – Укрінформ.

“Наша команда підготувала проєкт заяви Верховної Ради. Пропонуємо уповноважити голову Верховної Ради разом з Президентом і Прем’єр-міністром поставити підпис під відповідним зверненням до грудневого саміту НАТО. Воно має продемонструвати консолідовану позицію законодавчої і виконавчої влади у питанні євроатлантичної інтеграції”, – написав Порошенко.

Він наголосив, що сталий мир та надійна безпека можливі лише, якщо Україна стане членом НАТО.

“Поставити на порядок денний питання про План дій щодо членства в НАТО – в першу чергу обов’язок українського Президента. А парламент нового скликання має нагоду продемонструвати політичну волю щодо вступу України до Альянсу”, – додав Порошенко.

Він закликав колег по Верховній Раді – і хто у владі, і хто в опозиції – підтримати пропозицію “Європейської солідарності” вже наступного тижня.

“У чому-чому, а в цьому питанні маємо бути єдиною українською командою. І тоді ми зможемо досягти амбітних цілей. Як це було з Угодою про асоціацію. Як це було з безвізом. Як це стане з ПДЧ, а згодом – і зі вступом України до НАТО та Європейського Союзу”, – акцентував п’ятий президент України.

Як повідомляв Укрінформ, 24 вересня Президент України Володимир Зеленський на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку провів двосторонню зустріч із генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Єнсом Столтенбергом та обговорив подальшу активну співпрацю з НАТО.

 

Україні не потрібна ще одна заявка на ПДЧ у НАТО, бо є чинна – Кулеба

Україна 2008 року вже подала заявку на отримання Плану дій щодо членства у НАТО, документ досі є чинним.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню “Сегодня” – Укрінформ.

“Україна вже подала заявку на отримання ПДЧ. Це було зроблено у 2008 році. Бухарестський саміт НАТО її розглянув і підтвердив, що колись Україна стане членом НАТО, але ПДЧ нам не дали. Подавати другу заявку зараз, якщо перша залишається чинною? В НАТО виходять з того, що заявка, подана у 2008 році, залишається чинною. Ми в уряді України також розуміємо, що ця заявка залишається чинною. Тому нову подавати не потрібно”, – зазначив Кулеба.

За його словами, нинішній уряд спрямовує свої сили не на те, щоб створити якісь “додаткові символічні речі”, а щоб реальну інтеграцію до НАТО запустити як повноцінний механізм.

Віцепрем’єр запевнив, що Річна національна програма з інтеграції до НАТО на наступний 2020 рік буде максимально за змістом і за формою наближена до ПДЧ.

“Я хочу засмутити всіх, хто очікує, що ми відмовимося, чи щось зупинимо, загальмуємо. Не дочекаєтеся. І спеціально для наших сусідів з Росії: не дождетесь”, – відповів Кулеба на запитання, чи не відмовляється Україна від європейської і євроатлантичної інтеграції.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна не знімає з порядку денного питання про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, однак не порушуватиме його на лондонському саміті НАТО в грудні, оскільки цей захід не передбачає партнерської частини.

7 лютого 2019 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)”, ініційований тодішнім Президентом Петром Порошенком.

 

Генсек НАТО наступного тижня виступить у Раді — Кулеба

У рамках візиту Північноатлантичної ради в Україну 30-31 жовтня партнери з НАТО відвідають Одесу і Київ, на Донбас не поїдуть, зустрінуться з Президентом Володимиром Зеленським, а Генеральний секретар Альянсу виступить у ВР.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню “Сегодня” – Укрінформ.

“Цього разу візиту на Схід не буде. Але дійсно буде візит в Одесу. Північноатлантична рада – це дуже серйозний орган. Це не просто зібрання послів. Це, власне, інституція, яка ухвалює всі ключові рішення в НАТО. Це як Рада Безпеки ООН. От уявіть, що до нас приїхали не просто посли Німеччини, Франції, США, Китаю, а Рада Безпеки як цілий орган. Так само це працює і з Північноатлантичною радою”, – зазначив урядовець та додав, що також представники ради побувають і в Києві.

За його словами, цей візит – надзвичайно потужний сигнал підтримки України.

“Північноатлантична рада під час візиту матиме дуже насичений порядок денний. Буде і зустріч із Президентом Володимиром Зеленським, і виступ Генерального секретаря НАТО в українському парламенті”, – відзначив віцепрем’єр.

Кулеба наголосив, що “все буде відпрацьовано по максимуму”, тому що на основі тієї інформації, яку представники НАТО отримають в Україні, вони будуть надалі ухвалювати свої рішення щодо нашої держави.

Як відомо, візит Північноатлантичної ради в Україну заплановано на 30-31 жовтня.

 

У Раді пропонують допомогти США з’ясувати інформацію про “Азов”

Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко пропонує американським колегам надати необхідну допомогу у з’ясуванні об’єктивної та неупередженої інформації про загін спеціального призначення «Азов».

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Вважаю такими, що не можуть залишитися без реагування народних депутатів України, спроби публічного очорнення одного з найбільш заслужених і боєздатних підрозділів Національної гвардії України – окремого загону спеціального призначення «Азов». Тому підготував проект листа до 40 американських конгресменів, які звернулися до Державного секретаря США М.Помпео із закликом занести «батальйон «Азов» до списку терористичних організацій”, – зазначив парламентарій.

Яременко нагадує, що цей військовий підрозділ створений активістами і учасниками Революції Гідності, “азовці” брали участь у звільненні з російської окупації Маріуполя і великої кількості інших населених пунктів.

Він підкреслив, що 26 “азовців” віддали життя за незалежність України.

“З огляду на поширені в ЗМІ звинувачення проти цього славного бойового підрозділу та з метою зняття усіх непорозумінь у листі до Конгресу США міститься пропозиція надати будь-яку необхідну допомогу у з’ясуванні об’єктивної та неупередженої інформації про загін спеціального призначення «Азов», а також звернення до правоохоронних органів України опублікувати результати перевірки усіх фактів та тверджень, що наведені в листі американських конгресменів”, – підкреслив народний депутат.

За його словами, текст листа відкритий для підпису для всіх членів фракції «Слуга народу» та представників інших фракцій Верховної Ради.

Парламентарій додав, що підписання і передача листа американській стороні відбудеться у вівторок, 29 жовтня.

Раніше повідомлялося, що 40 членів Палати представників США 20 жовтня підписали звернення до держсекретаря США Майка Помпео з вимогою внести полк “Азов” та дві праворадикальні організації в Європі до списку іноземних терористичних організацій.

 

Аваков: “Азов” дискредитують, бо добре воює

Спроба дискредитації спецпідрозділу Нацгвардії полку “Азов” є свідченням якості його боротьби за незалежність та територіальну цілісність України.

Про це зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з головою місії США пані Крістіною Квін, коментуючи офіційну позицію України щодо інформаційної кампанії з дискредитації підрозділу «Азов», інформує пресслужба відомства – Укрінформ.

За його словами, підрозділ спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ є законним регулярним підрозділом Національної гвардії України. Особовий склад підрозділу зразково виконує службово-бойові завдання із захисту Батьківщини.

“Ганебна інформаційна кампанія про начебто розповсюдження нацистської ідеології серед особового складу окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ є навмисним намаганням дискредитувати підрозділ «Азов» та Національну гвардію України, перш за все, у свідомості міжнародних партнерів України, спровокувати кризу у відношеннях з нашими союзниками, послабити позицію нашої держави у світі”, – сказав Аваков.

Міністр зазначив, що бойова ефективність спецпідрозділу «Азов» у захисті держави від військової агресії є справжньою причиною намагання зупинити його гібридним методом.

Аваков висловив сподівання, що чесна і відкрита позиція України буде врахована партнерами та соратниками по боротьбі щодо захисту демократії.

 

Росія відправила в Сирію 300 поліцейських із Чечні

Росія додатково перекинула в Сирію ще близько 300 військових поліцейських з Чечні для виконання спецзавдань у 30-кілометровій зоні на сирійсько-турецькому кордоні.

Про це повідомило ТАСС з посиланням на реліз Міністерства оборони Росії – Укрінформ.

«Близько 300 військовослужбовців підрозділу військової поліції Збройних сил Російської Федерації, дислокованого в Чеченській Республіці, прибули в Сирійську Арабську Республіку для виконання спеціальних завдань», – йдеться в релізі.

У повідомленні уточнюється, що військовослужбовці вирушили з аеродрому в Північній Осетії. Також з аеродромів Ростовської області та Краснодарського краю на авіабазу Хмеймім літаками військово-транспортної авіації для військових поліцейських перекинуть більш як 20 бронеавтомобілів “Тигр” і “Тайфун-У”.

У російському військовому відомстві запевняють, що завданням підрозділу є підтримка правопорядку, патрулювання призначених районів, забезпечення безпеки населення. Також поліцейські мають “сприяти” виведенню підрозділів курдських загонів самооборони разом з озброєнням на 30 км від сирійсько-турецького кордону.

У Міноборони РФ уточнили, що в Сирію прибули «найбільш підготовлені військовослужбовці», з досвідом таких операцій, які пройшли навчання в Центрі військової поліції у Владикавказі.

Перша група російських військових поліцейських прибула в Сирію 23 жовтня, того самого дня вона почала виконувати завдання в 30-кілометровій зоні біля сирійсько-турецького кордону.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп 6 жовтня вирішив вивести американські війська з північної Сирії і припинити військову допомогу курдам.

Після цього Туреччина 9 жовтня почала масштабний наступ на територію, яка утримується курдськими силами на північному сході Сирії. Турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що мета Анкари – запобігти створенню “терористичного коридору” на кордоні Сирії та Туреччини.

Операцію розкритикували ряд країн і міжнародних організацій. Туреччину закликали зупинити військову операцію в Сирії, оскільки вона може призвести лише до швидкого погіршення гуманітарної, військової, політичної та стратегічної ситуації в цій країні.

17 жовтня Туреччина і США домовилися про припинення військової операції Анкари на півночі Сирії. Зокрема, Туреччина погодилася зупинити на 120 годин військову операцію, щоб курдські сили вийшли з того району на півночі Сирії, де Анкара хоче створити так звану зону безпеки.

Про врегулювання ситуації на північному сході Сирії цього тижня також домовлялися президенти Росії і Туреччини. Відповідно до цього плану курдським формуванням дається 150 годин на те, щоб залишити прикордонну зону. Після цього військові двох країн розпочнуть спільне патрулювання.

 

У Запоріжжі обговорили результати та перспективи реформи

Запорізька область посідає 5 місце у всеукраїнському рейтингу впровадження реформи децентралізації. На сьогодні в області добровільно об’єдналися вже 57 громад, до кінця року вибори пройдуть ще у 8.

Про результати реформи децентралізації та перспективи розвитку говорили під час круглого столу, який відбувся у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». У ньому взяли участь представники обласної влади та ОТГ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Запорізька область у всеукраїнському рейтингу впровадження реформи децентралізації посідає 5 місце. По багатьох показниках ми займаємо високі місця. Наприклад, наша область посідає перше місце по покриттю територій громадами, за кількістю громад — ми на 3 місці. На початку старту реформи децентралізації в області існувало 299 громад. На сьогодні об’єдналися 206 (68,6%). Вже створено 57 з 76 ОТГ передбачених Перспективним планом», – зазначила керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко.

За її словами, в області не має ні одного району, де б не об’єдналось жодної громади. 4 райони повністю покриті громадами (Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський, Більмацький райони), 10 районів об’єднали від 50 до 99% і тільки 6 районів, де об’єднання складає від 1 до 49% (Василівський, Вільнянський, Новомиколаївський, Пологівський, Приморський і Токмацький).

«У 8 громадах Запорізької області вибори відбудуться 22 грудня, ще одна новоутворена громада – Костянтинівська Мелітопольського району матиме вибори пізніше, бо не встигла у встановлені законодавством терміни подати документи», – пояснив радник з питань децентралізації Запорізької області Станіслав Жолудєв.

Об’єднані громади навчились працювати з проєктами, залучати донорські кошти та співпрацювати з міжнародними партнерами, одним з яких є «U-LEAD». Якщо у 2018 році громадами було реалізовано 134 проєкти, то цього року — 148, розповіла Бойко. Вона навела приклад Гуляйпільської громади, яка захистила два проєкти вартістю 58 млн грн, що будуть реалізовані за кошти міжнародного банку.

Фонд соціальних ініціатив впровадив 11 мікропроєктів у Запорізькій області (відремонтовані 5 житлових приміщень, 3 дитячі садочки, 2 школи, інтернат). Загальна вартість проєктів – 62 млн грн.

Окрему увагу приділили громади створенню Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). В 7 ОТГ такі центри вже працюють у повному обсязі (Берестівська, Веселівська, Воскресенівська, Гуляйпільська, Комиш-Зорянська, Смирнівська, Широківська громади). До кінця року планується відкриття ще 15 ЦНАПів.

Програма«U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

В Україні запустили сайт про земельну реформу

В Україні запустили електронний інформаційний ресурс, присвячений земельній реформі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – Укрінформ.

“В Україні запущено інформаційний ресурс, який дає відповіді на актуальні запитання щодо земельної реформи в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на сайті розміщено інформацію про складові земельної реформи, надаються роз’яснення для землевласників, орендарів та потенційних покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення, містяться корисні посилання.

Дізнайтися більше про земельну реформу можна за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

Наразі у Раді зареєстровано 11 різних законопроєктів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Влада планує скасувати мораторій на продаж землі та запустити ринок землі восени 2020 року.

 

Верховний суд проситиме Зеленського ветувати закон про судову реформу

Верховний суд звернеться до Президента Володимира Зеленського з тим, щоб він наклав вето на закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування”.

За відповідний проєкт звернення під час пленуму Верховного суду у п’ятницю проголосували 160 суддів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У зверненні, зокрема, зазначається, що пленум Верховного суду вважає ухвалений закон таким, що формує потенційні загрози незалежності всіх суддів, а набуття його чинності призведе до посягання на їхню незалежність. А це матиме негативний вплив на дію верховенства права як на невід’ємну складову правової держави.

Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування” (законопроєкт №1008). Ухвалений закон передбачає внесення змін до законів “Про судоустрій і статус суддів”, “Про очищення влади” та “Про Вищу раду правосуддя”.

Закон, зокрема, визначає необхідність скоротити склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, при цьому їхні посадові оклади зменшаться із 75 до 55 прожиткових мінімумів, тобто зі 145 тис. 200 грн до 106 тис. 480 грн.

Документ також передбачає створення Вищою радою правосуддя комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Окрім того, закон розширює категорії посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади (люстрації). Так, вона поширюватиметься на керівників ВККС і Державної судової адміністрації, які обіймали свої посади не менше ніж рік у період від 21 листопада 2013 року до 19 травня 2019 року.

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич 1 жовтня у листі до міністра закордонних справ України Вадима Пристайка висловила занепокоєння щодо законодавчих пропозицій з проведення судової реформи в Україні, які можуть обмежити незалежність судочинства. Ішлося про проєкт закону №1008. Генсек РЄ зазначала, що законопроєкт запроваджує широкомасштабні зміни, які “можуть призвести до значних наслідків для незалежності судової системи, особливо щодо статусу, кваліфікаційних вимог до суддів та пов’язаних з цим процедур”.

В Євросоюзі підтримали позицію Пейчинович-Бурич, яка розкритикувала законодавчі ініціативи щодо судової реформи в Україні. Про це заявив голова делегації ЄС в Україні посол Матті Маасікас.

15 жовтня три найбільші бізнес-асоціації України висловили занепокоєння щодо запропонованих змін до відбору суддів та складу Верховного суду, викладених у проєкті закону №1008.

Раніше експрезидент Петро Порошенко назвав закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування” “атакою” на судову систему України.

У Верховній Раді зареєстровано два проєкти постанов (№1008-П1 і №1008-П2), які можуть заблокувати підписання закону про перезапуск судової реформи.

 

Голова ВСУ: Я не вважала би те, що відбувається, судовою реформою

17.10.2019

Судова реформа, яку здійснює чинна влада, може знищити незалежність судової системи та надмірно її завантажить.

Про це голова Верховного Суду Валентина Данішевська сказала в інтерв’ю Радіо Свобода – Укрінформ.

«Я не вважала би те, що відбувається, судовою реформою. Тому що судовій реформі повинен передувати, як мінімум, аналіз того, що вже зроблено, які проблеми існують, побачити декілька альтернатив вирішення цих проблем, а потім у співпраці з судовою гілкою влади знайти найкращі шляхи, щоб подолати виклики, які існують, і покращити судочинство, а не навпаки – створити умови для того, щоб судова система не змогла надати суспільству очікувані послуги», – заявила Данішевська.

За її словами, зараз у судах не вистачає 2 тисячі суддів, у більшості судів працює лише третина від належного складу, і скорочення суддівського корпусу призведе до того, що люди ще довше чекатимуть рішень.

Те саме стосується Верховного Суду, зазначила Данішевська: «Зменшується кількість суддів вдвічі. Це при тому, що на розгляді у ВСУ знаходиться величезна кількість справ. Ті, які ми отримали від своїх попередників, від тих, хто раніше розглядав касаційні скарги».

Окрім того, як поінформувала Данішевська, до ВСУ щодня надходить 360 звернень.

«Те, що відбувається з судовою системою, з судами, такий шалений тиск, який чиниться на суд, не дає мені можливості прогнозувати, що буде далі. Вплив йде не лише через закон. Залякування суддів, залякування Вищої ради правосуддя перезавантаженням може призвести до будь-яких результатів», – резюмувала голова Верховного Суду.

 

Спілка української молоді у Ковентрі готується відзначити 70-річчя

Спілка української молоді (СУМ) у Ковентрі 26-27 жовтня відзначатиме 70-у річницю.

Про це йдеться на сторінці події у Facebook – Укрінформ.

«СУМ у Ковентрі у рамках відзначення свого 70-річчя запрошує приєднатися до наших святкових заходів», – йдеться у повідомленні.

У програмі заходу – концерт, буфет, ігри та розваги. Планується також виставка архівних світлин, присвячена діяльності місцевого осередку СУМ.

Святкування відбудеться за адресою: 103 Leicester Causeway, CV1 4HL, Ковентрі.

Організаторами заходу виступили українська громада Ковентрі та Спілка української молоді у Великій Британії.

Як відомо, Спілка української молоді (СУМ) — громадська організація, яка об’єднує українську молодь на добровільних засадах та виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, що виробляють світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією протягом століть.

Заснована 1925 року. Відновила свою діяльність у діаспорі після Другої світової війни, а згодом повернулася і до свого місця заснування в Україну.

Сьогодні СУМ — це багатотисячне членство, яке діє в Україні та українській діаспорі Австралії, Аргентини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини і США. Організація працює для того, щоб молоді українці з різних країн могли спілкуватися між собою, допомагати одне одному в духовній, розумовій, соціальній, культурній, освітній і фізичній сферах, зростати в дусі патріотизму і любові до України.

 

Світовий конґрес українців призначив нового виконавчого директора

Світовий конґрес українців (СКУ) після тривалого глобального конкурсу призначив Марію Купріянову виконавчим директором.

Про це йдеться на сайті СКУ – Укрінформ.

“Починаючи з 1 листопада 2019 р., Марія очолить операційну діяльність та команду працівників СКУ, а також забезпечуватиме підтримку роботи волонтерських комітетів. У співпраці з Радою директорів та Екзекутивним комітетом вона представлятиме та відстоюватиме позиції СКУ перед його партнерами в світі, у тому числі й перед урядами, громадянським суспільством та прихильниками СКУ”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Марія Купріянова працюватиме над ініціативами в рамках трьох стратегічних пріоритетів: припинення агресії Росії проти України та захист інтересів українців у всьому світі; підтримка розвитку України як успішної і суверенної європейської держави та розбудова сильної світової української діаспори.

Представляючи нового виконавчого директора, президент СКУ Павло Ґрод наголосив: “Радію, що Марія приєднається до роботи СКУ в цій керівній якості. Під час тривалого міжнародного конкурсу на посаду Виконавчого директора ми мали нагоду поспілкуватися з багатьма кваліфікованими кандидатами. Вдячний членам комітету з підбору кандидатур, адже завдяки їх роботі ми змогли призначити компетентного фахівця”.

Павло Ґрод додав, що “Марія має значний досвід у сфері взаємодії з органами державної влади та розбудови партнерських відносин, глобальне бачення, глибоке розуміння сучасної України та, що найголовніше, – відданість місії та візії СКУ”.

Президент СКУ вважає, що лідерські здібності Марії, її досвід з управління проєктами та збору коштів стануть вагомим доповненням для команди Світового конґресу українців і посилять вплив СКУ в Україні та серед наших громад у всьому світі.

Повідомляється, що до призначення виконавчим директором СКУ Марія Купріянова тривалий час працювала в британських та українських урядових організаціях, а також у неприбутковому секторі Канади. На попередній посаді в складі Департаменту міжнародної торгівлі в Посольстві Великої Британії в Україні Марія очолювала команду фахівців, сприяючи розбудові тривалих партнерських відносин та реалізації низки масштабних двосторонніх торговельних та інвестиційних проектів. Роботу Марії було відзначено престижними нагородами, зокрема, відзнакою  Global Champion Awardfor Outstanding Leadership Департаменту міжнародної торгівлі Великої Британії (2018 р.).

“Маючи досвід співпраці з Марією в низці впливових проєктів під час її роботи в Посольстві Великої Британії в Україні, приємно бачити, що вона приєднується до СКУ. Марія представляє нове покоління українських лідерів, відданих справі процвітання України. Її міжнародні адвокаційні навички та досвід розвитку ефективного партнерства стануть важливим надбанням у здійсненні амбітних планів діяльності СКУ, допоможуть і надалі укріплювати солідарність серед світової української діаспори та просувати інтереси українського народу в усьому світі”, – зазначив голова наглядової ради Офісу із залучення та супроводу інвестицій при Кабінеті Міністрів України (UkraineInvest) Данило Білак.

Марія Купріянова особливо пишається успішними проєктами зі збору коштів, які вона втілювала в життя в Україні протягом останніх 10 років, залучаючи жертводавців та координуючи роботу команд волонтерів.

Новий виконавчий директор СКУ володіє п’ятьма мовами (англійською, українською, французькою, російською та іспанською). Вона здобула ступінь MBA (майстер ділового адміністрування) в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана (спільна програма з Groupe ICN Ecole de Management, Nancy), а також магістра з французької мови та літератури (з відзнакою) в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

“Для мене є честю співпрацювати з динамічною світовою українською спільнотою, відданими волонтерами, партнерами та жертводавцями, досвідченим проводом та талановитим персоналом задля реалізації візії СКУ. Знаю з власного досвіду, наскільки значну роль відіграє діаспора у розбудові сучасної України для наступних поколінь. Ми всі українці, де б ми не жили, і саме в цьому дусі я розпочинаю свою роботу в СКУ”, – відзначила Марія Купріянова.

Виконавчий директор підзвітний президенту і Екзекутивному комітету СКУ та несе відповідальність за послідовне втілення в життя місій та фінансових цілей СКУ.

Нагадується, що СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців у 64 країнах світу. СКУ є членом Економічної та соціальної ради Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом та має статус учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи. Головний офіс СКУ знаходиться в Торонто, а представництва – в Києві, Брюсселі та Нью-Йорку.

 

Уряд призначив міністру оборони заступника

Кабінет міністрів вирішив призначити заступником міністра оборони України Олександра Поліщука.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну – Укрінформ.

“Призначити Поліщука Олександра Миколайовича заступником міністра оборони України”, – йдеться в тексті розпорядження №1001-р від 23 жовтня 2019 року.

Поліщук – військовий дипломат, експерт з питань оборонного будівництва і безпеки. Після завершення військової служби в 2010 році працював на посаді заступника директора департаменту військової політики і стратегічного планування Міноборони.

У 2012-2013 роках працював в РНБО на посаді державного експерта, у 2014-2017 роках був керівником департаменту з питань воєнної безпеки Апарату РНБО.

 

Україна може розширити участь у миротворчих місіях НАТО — Кулеба

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив про можливе розширення української присутності у миротворчих місіях НАТО.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Сьогодні” – Укрінформ.

“Місяць тому ми поінформували Альянс про нашу згоду на розширення участі України в місії в Косові. Поки не розкриватиму всіх деталей, але будемо зміцнювати свою присутність у ще одній місії. Ми виходимо з того, що це дуже корисна практика. Тому що не лише Україна отримує підтримку Альянсу, але і Альянс отримує підтримку від України. І це надзвичайно цінується нашими партнерами в НАТО”, – зазначив Кулеба.

Також урядовець переконаний, що трастові фонди Альянсу, які зараз працюють в Україні, продовжили працювати і стали ще більше ефективними.

“Ми розуміємо проблеми, які існують в окремих трастових фондах. Цього літа у нас сталася прикра ситуація – закрився трастовий фонд НАТО з кібербезпеки у зв’язку з виконанням ним свого завдання. Коли я про це дізнався, прийшовши на посаду, яку зараз обіймаю, негайно дав доручення ініціювати перед Північноатлантичним альянсом питання щодо відновлення роботи цього трастового фонду або формування нового формату”, – підкреслив він.

За його словами, можливо, це буде і не трастовий фонд, але Україні потрібна чітка програма підтримки з кібербезпеки.

 

МВС щокварталу звітуватиме про розслідування злочинів проти журналістів

Міністерство внутрішніх справ України готове публічно представляти щоквартальні звіти щодо ходу розслідування злочинів проти журналістів.

Про це повідомив у п’ятницю у Facebook голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко – Укрінформ.

“Міністерство внутрішніх справ України готове публічно представляти щоквартальні звіти щодо ходу розслідування злочинів проти журналістів. Також МВС уповноважує заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка та голову Національної поліції Ігоря Клименка координувати зусилля МВС та Нацполіції для ефективного реагування на факти перешкоджання журналістській діяльності”, – зазначив голова НСЖУ.

Томіленко також повідомив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відповідні доручення дав під час зустрічі з ним. На зустрічі також обговорювалася підготовка до майбутніх парламентських слухань з безпеки журналістів, які пройдуть 6 листопада.

“Призначити у структурі МВС осіб високого рівня, відповідальних за ефективність розслідування злочинів проти журналістів, та регулярно звітувати про зусилля щодо захисту медійників – головні ініціативи НСЖУ, яка від липня 2017 року вимагала призначення спеціальних парламентських слухань з безпеки журналістів”, – йдеться у повідомленні.

За словами Авакова, Міністерство внутрішніх справ відкрите до діалогу щодо покращення безпеки українських журналістів. “Перед Національною поліцією ставимо завдання запровадити режим ефективного оперативного реагування на факти перешкоджання (діяльності – ред.) журналістів”, – додав міністр.

За даними Томіленка, Аваков також погодився забезпечити персональне реагування на перелік резонансних нападів на журналістів у регіонах, який підготувала НСЖУ.

“Професія журналіста в Україні є небезпечною, а безкарність за напади – системною. Мета і парламентських слухань, і нашого діалогу з МВС одна – захистити журналістів. Для цього мають з’явитися прецеденти ефективних розслідувань атак на журналістів та вагомого покарання нападників”, – наголосив Томіленко.

Серед переліку справ, який НСЖУ передала для ретельного відпрацювання МВС, зокрема, справа підпалу автомобіля журналіста Сергія Гузя в Кам’янському Дніпропетровської області, жорстокого побиття телеоператора Вадима Макарюка у Харкові, напад радикалів на агентство Укрінформ, стрілянина по прес-центру газети “Новий день” у Херсоні, побиття журналістів у Вінниці, на Чернігівщині, Житомирщині та Одещині. Окремо має пройти належне службове розслідування факту побиття фотокора Ігоря Єфімова співробітниками міліції у часи Євромайдану в лютому 2014-го року.

 

Моніторингова місія ООН назвала головну загрозу для журналістів в Україні

16.10.2019

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні вважає, що основною загрозою для безпеки журналістів в Україні є безкарність осіб, що скоїли злочини проти представників преси.

Про це сказав заступник голови моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Бенджамін Моро під час засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У всіх наших звітах ми постійно згадуємо, що основною загрозою для безпеки є безкарність порушників за попередні злочини. Ми постійно підкреслюємо, що доки ці порушники насолоджуються безкарністю за свої попередні злочини, неможливо забезпечити безпечне середовище для журналістів. Отже, ми закликаємо депутатів та членів комітету публічно засудити безкарність злочинців”, – сказав Моро.

Він також нагадав убивство журналістів Вадима Комарова і Павла Шеремета, за які ще ніхто не поніс відповідальність.

За словами Моро, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні наполягає на продовженні практики створення тимчасових слідчих комісій у справах нападів на журналістів, як це було у справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

“Другий аспект, який нас непокоїть, – це бездіяльність правоохоронних органів у випадках скоєння нападів”, – сказав Моро. При цьому він навів як приклад зрив молодиками пресконференції в Укрінформі 30 липня.

Також, за словами Моро, моніторингова місія ООН з прав людини в Україні просить членів парламенту ініціювати закриття сайту “Миротворець”. На думку представників організації, він містить особисті дані осіб, що є порушенням законодавства і становить небезпеку.

 

Сенцов отримав нагороду за творчу нескореність на кінофестивалі у Польщі

Колишній бранець Кремля, український кінорежисер Олег Сенцов отримав під час міжнародного кінофестивалю Tofifest у польському місті Торунь спеціальну нагороду – “Золотого ангела” за творчу нескореність.

Кінорежисер подякував за нагороду і закликав Польщу і поляків і надалі підтримувати Україну та українців у боротьбі за свободу, інформує Dzieje.pl – Укрінформ.

“Дуже дякую за нагороду. Найважливішою є підтримка, яку я отримував весь час від польських кіномитців і звичайних людей. Я отримував фотографії з польських фестивалів, мені про це писали. Завдяки цьому я почувався більш впевненим, знаючи, що докладаються зусилля до мого звільнення”, – зазначив Сенцов під час нагородження.

Він звернув увагу, що в Росії перебуває ще понад 100 українських політв’язнів, а в руках бойовиків на окупованих територіях – ще близько 200 осіб.

“Я вже в безпеці, а про них потрібно пам’ятати і говорити. Сподіваюся, що поляки підтримуватимуть прагнення України до свободи, підтримуватимуть моїх земляків”, – підкреслив Сенцов.

Маршалок Куявсько-Поморського воєводства Польщі Пьотр Цалбецький порівняв Сенцова з капеланом польської “Солідарності” Єжи Попелушком, який був убитий комуністичними спецслужбами Польщі 35 років тому, назвавши його героєм XXI століття.

Мер Торуні Міхал Залеський подякував Сенцову за боротьбу заради свободи.

Директор кінофестивалю Tofifest Кафка Яворська підкреслила, що колишній бранець Кремля може бути взірцем для всіх, зокрема для тих, хто симпатизує бунтарському кіно.

У п’ятницю Сенцов відвідає Гданськ, де в Європейському центрі Солідарності отримає від мера міста статуетку “Нептуна”, яку йому було присуджено у серпні під час фестивалю Solidarity of Arts.

 

Парламент Німеччини відмовився скасувати санкції проти Росії

Парламент Німеччини відхилив пропозиції “Лівої партії” та партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН), про зміни політики щодо Росії.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Проект “лівих” називався “Ослаблення напруженості з Росією – ні продовженню санкцій проти Росії”. Проти нього проголосували всі партії, крім представників АдН, які утрималися. У свою чергу документ АдН під назвою “За нову політику щодо Росії – співпраця замість конфронтації” також був відхилений. Обидві ініціативи супроводжувалися негативною рекомендацією Комітету у закордонних справах бундестагу”, – йдеться в повідомленні.

У своєму документі “Ліва партія” закликала уряд Німеччини провести роботу з ЄС для зняття економічних санкцій проти Росії, “оскільки вони не є ні ефективними, ні економічно значущими і швидше викликають проблеми, ніж вирішують їх”.

Крім того, “ліві” заявили, що федеральному уряду слід використовувати форум “Петербурзький діалог” як двосторонній інструмент для зниження недовіри між Росією і Німеччиною і початку “конструктивного діалогу”.

Щодо ситуації на сході України, “Ліва партія” зажадала від Берліна “рішуче вимагати виконання зобов’язань” усіх сторін.

 

Пенс розкритикував NBA і Nike за “неамериканську” поведінку на китайському ринку

Віце-президент Сполучених Штатів Майк Пенс розкритикував Національну баскетбольну асоціацію (NBA) і виробника спортивного одягу та взуття Nike за “неамериканську” поведінку в питаннях роботи на китайському ринку.

Про це він заявив виступаючи в Міжнародному дослідницькому центрі імені Вудро Вільсона у Вашингтоні, повідомляє Telegraph – Укрінформ.

“Деякі великі гравці і власники NBA, які звично користуються свободою критикувати цю країну (США – ред.), втрачають голос, коли мова заходить про свободу і права інших народів. Підтримуючи Компартію Китаю і придушення нею свободи слова, NBA стає дочірньою фірмою авторитарного режиму”, – заявив Пенс.

Віце-прем’єр посилався на ситуацію з NBA і КНР, коли Деріл Морлі, генеральний менеджер баскетбольного клубу “Х’юстон Рокетс”, опублікував твіт в підтримку протестуючих в Гонконзі, а у відповідь Китай скасував телевізійне висвітлення передсезонних ігор NBA, і кілька китайських компаній призупинили зв’язки з “Рокетс”. В баскетбольній організації одразу спробували дистанціюватися від дій Морлі, назвавши його твіт “прикрим”, і зіткнулися з критикою в США за нібито спробу таким чином задобрити китайський уряд.

Крім NBA, Пенс звинуватив у лицемірстві компанію Nike, яка позиціонує себе, як “захисника соціальної справедливості”, однак, коли справа стосується ситуації в Гонконзі, в компанії воліють мовчати”.

“Прогресивна корпоративна культура, яка навмисно ігнорує зловживання правами людини, не є прогресивною, а репрессивною”, — заявив Пенс.

Як підкреслив віце-президент, американські компанії повинні “відстоювати американські цінності”.

Свою промову у Вашингтоні Пенс вимовив за день до початку нового раунду торгових переговорів між США і Китаєм, які, як відомо, стартують 25 жовтня. Обидві сторони працюють над завершенням проєкту угоди про закінчення торгівельної війни, яку президенти США і Китаю, Дональд Трамп і Сі Цзіньпін, могли б підписати під час саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Чилі.

 

У США завели кримінальну справу на ініціаторів “російського” слідства – NYT

Понад два роки Трамп дошкуляв розслідуванню щодо втручання Росії в американські вибори, тепер мін’юст США відкрив кримінальне провадження проти ініціаторів “російської” справи.

Про це повідомляє The New York Times – Укрінформ.

“Чиновники міністерства юстиції перейшли від адміністративного розгляду передумов для розслідування щодо втручання Росії (ретельно контрольованого генпрокурором Вільямом Барром) до кримінального провадження”, – повідомляє газета.

Слідство очолює прокурор Джон Даргем, який має повноваження вимагати повістками документи й викликати свідків, а також скликати журі присяжних та висувати кримінальні обвинувачення.

Як зауважує видання, кримінальне переслідування ініціаторів вивчення впливу Росії на вибори в США неминуче наводить на думку, що президент користається мін’юстом, аби переслідувати політичних опонентів.

Свого часу глава Білого дому звільнив директора ФБР Джеймса Комі, котрий був одним із перших керівників розслідування, яке вивчало в тому числі зв’язки кампанії Трампа з урядом РФ.

“Цей крок також створює незвичайну ситуацію, коли міністерство юстиції проводить кримінальне розслідування проти себе”, – зауважує NYT.

 

У США звільнили російську шпигунку Бутіну — CNN

Громадянка Росії Марія Бутіна, діяльність якої пов’язують з інтересами російської розвідки в Національній стрілецькій асоціації США, звільнена з федеральної в’язниці та буде депортована в Росію.

Про це повідомив у п’ятницю центральний американський телеканал CNN із посиланням на Федеральне бюро в’язниць Сполучених Штатів. – Укрінформ

“Марія Бутіна звільнена з Федеральної виправної установи Таллахассі в п’ятницю після того, як провела понад 15 місяців за гратами”, – зазначається в повідомленні.

Очікується, що вона буде негайно депортована до Москви.

Марія Бутіна, яка прибула до США за студентською візою, стала першою громадянкою Росії, засудженою у справі втручання в американські вибори. Вона позиціонувала себе як активістка за права володіння зброєю та встановила знайомства в керівних колах Національної стрілецької організації, близької до Республіканської партії. Бутіну підозрювали у шпигунстві на користь Росії, а також у спробах втрутитися в виборчу кампанію в США.

Американське слідство встановило прямий зв’язок Марії Бутіної із заступником глави Центробанку Росії Олександром Торшиним, який в матеріалах розслідування називався її куратором. У Вашингтоні вважали, що російська сторона намагалася таким чином встановити канал комунікацій у передвиборчий період зі штабом кандидата в президенти Дональда Трампа.

 

Шпигунка Бутіна переконувала Мінфін США, що росіяни не збивали MH

1710.05.2019

Засуджена в США російська шпигунка Марія Бутіна, а також її куратор –екс-заступник глави Центробанку Росії Олександр Торшин намагалися переконати керівництво Мінфіну США в тому, що Росія не збивала Boeing рейсу МН17 над Донбасом.

Про це повідомило в п’ятницю американське радіо NPR із посиланням на документи, які отримало на свій запит – Укрінформ.

“Недавно отримані документи описують події, пов’язані з тим, як двоє нині опальних росіян проводили свою інформаційну кампанію в Міністерстві фінансів США і Федеральному резерві в 2015 році”, – зазначається в повідомленні.

Тоді Олександр Торшин, на той час один із представників центробанку РФ, привіз свою протеже, Марію Бутіну, на зустрічі з високопоставленими представниками адміністрації США.

“Торшин і Бутіна намагалися звести мости між російським урядом і впливовими американцями через свій ентузіазм щодо прав на зброю. Обидва мали довічне членство в Національній стрілецькій асоціації США (NRA)”, – йдеться в публікації.

Як стало відомо з нових документів, спілкування на зустрічі з керівництвом Мінфіну США стосувалося не стільки банківської сфери, яку представляв Торшин, скільки “заперечення причетності Росії в інциденті зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines”, пише видання.

“Зустріч мала стосуватися економіки, але чоловік просто впродовж години говорив і говорив про те, що росіяни не збивали MH17”, – засвідчив у документах чиновник Міністерства фінансів.

Інша зустріч за участю Торшина й Бутіної, яка пройшла з керівництвом Федеральної резервної системи, стосувалася вже економіки Росії, включаючи питання кредитної політики РФ та інфляції.

Як повідомлялося, влітку минулого року в США була арештована росіянка Марія Бутіна, діяльність якої пов’язують з інтересами російської розвідки в Національній стрілецькій асоціації США. За інформацією справи, куратором Бутіної був заступник глави Центробанку Росії Олександр Торшин. У Вашингтоні вважають, що російська сторона намагалася встановити канал комунікацій між на той час кандидатом у президенти Дональдом Трампом і російським керівництвом.

Наприкінці минулого місяця суд США виніс вирок Марії Бутіній у вигляді 18 місяців ув’язнення. Олександр Торшин перебуває під санкціями США.

 

У Харкові вбили свідка у справі Вороненкова – ЗМІ

У Харкові на вул.Клочківській сталася стрілянина. Двох чоловіків було поранено, один з них помер по дорозі в лікарню.

Згодом переслідуваний поліцією стрілець підірвав себе гранатою.

Про стрілянину повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області – Укрінформ.

“Інформація про те, що по вулиці Клочківській у Харкові чутно звуки пострілів, надійшла до поліції о 12:05… За первинною інформацією, двоє невідомих осіб здійснили постріли зі зброї у двох чоловіків. Один з потерпілих помер по дорозі у лікарню, іншому медики надають необхідну допомогу. Особи потерпілих наразі встановлюються”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, автомобіль, на якому зловмисники зникли, знайдений підпаленим неподалік від місця скоєння злочину.

Проєкт “Ґрати” з посиланням на адвоката Святослава Пархоменка інформує, що загиблий – Володимир Борох, один зі свідків у справі про вбивство ексдепутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.

Суспільне. Харків” взяло коментар в очільника поліції Харківщини Валерія Сокуренка. Той розповів, що стрілянина на Клочківській – “бандитські розборки”. Поліція переслідувала стрільця, але, коли його наздогнали, чоловік дістав гранату і підірвав себе. У нього було ще 4 гранати і пістолет.

Як повідомлялося, у Києві 23 березня 2017 року застрелили колишнього депутата російського парламенту Дениса Вороненкова.

Слідство у даній справі було завершено у травні 2018 року. Про підозру повідомлено організатору та п’ятьом співучасникам. Усі учасники злочинної групи залежно від відведеної ролі здійснювали організацію та підготовку до злочину, яка включала оренду квартир, автомобілів, зовнішнє спостереження за жертвою тощо.

Прокуратура оголосила про підозру у співучасті у вбивстві ексдепутата Держдуми РФ Ярославу Тарасенку та Олександру Лосю. Вони обидва перебувають під вартою.

Матеріали щодо організатора убивства – громадянина РФ Володимира Тюріна та двох інших співучасників злочину, які перебувають у розшуку, виділено в окреме провадження, досудове розслідування у якому триває.

Нещодавно Печерський райсуд столиці скасував повідомлення про підозру російському кримінальному авторитету Володимиру Тюріну у причетності до вбивства Вороненкова через зміну свідчень потерпілої Марії Максакової.

Справу про вбивство Вороненкова розглядає Шевченківський районний суд Києва.

 

Поліція встановила особу кілера, який підірвав себе гранатою у Харкові

Поліція встановила особу чоловіка, який влаштував стрілянину в Харкові біля супермаркету на вул.Клочківській, а потім, переслідуваний правоохоронцями, підірвав себе гранатою. Це раніше судимий мешканець нині окупованої Горлівки на Донеччині.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Харківської області – Укрінформ.

“Поліція встановила особу кілера. Ним виявився житель міста Горлівка Донецької області, який раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у поліції, після скоєння злочину нападник кинув зброю на місці події та зник на автомобілі Toyota. Через кілька кварталів він зупинився та підпалив іномарку.

У місті та області було введено в дію поліцейську операцію «Сирена». В ході її здійснення патрульні виявили в районі Південного залізничного вокзалу особу, за прикметами схожу на розшукуваного. Штани зловмисника були у крові. Патрульні поліцейські дістали зброю, утікач відвернувся і підірвав себе гранатою.

За словами начальника ГУНП в Харківській області Валерія Сокуренка, слідство розглядає версію, що зловмисник навмисно покінчив життя самогубством.

“Мабуть, він замовників убивства боявся більше, ніж поліцію. Тому замість того, щоб здатися патрульним, підірвав себе гранатою”,- зазначив очільник поліцейського главку.

Відомості про вказану подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ч.2 ст.15 ч.2 ст. 115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні близько 12:05 по вулиці Клочківській у Харкові сталася перестрілка: двоє харків’янин вийшли з супермаркету та попрямували до свого автомобіля. Там їх очікував зловмисник, який відкрив вогонь. Чоловіки теж були озброєні, тому зав’язалася перестрілка.

У результаті події один з потерпілих помер у кареті швидкої, інший наразі знаходиться у реанімації у тяжкому стані. Як повідомив начальник ГУНП в Харківській області Валерій Сокуренко, біля лікарняної палати потерпілого встановлено цілодобову охорону з числа працівників батальйону поліції особливого призначення.

Проєкт “Ґрати” з посиланням на адвоката Святослава Пархоменка інформує, що загиблий – Володимир Борох, один зі свідків у справі про вбивство ексдепутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова. Вороненкова застрелили у Києві 23 березня 2017 року.

Слідство у даній справі було завершено у травні 2018 року. Про підозру повідомлено організатору та п’ятьом співучасникам. Усі учасники злочинної групи залежно від відведеної ролі здійснювали організацію та підготовку до злочину, яка включала оренду квартир, автомобілів, зовнішнє спостереження за жертвою тощо.

Прокуратура оголосила про підозру у співучасті у вбивстві ексдепутата Держдуми РФ Ярославу Тарасенку та Олександру Лосю. Вони обидва перебувають під вартою.

Матеріали щодо організатора убивства – громадянина РФ Володимира Тюріна та двох інших співучасників злочину, які перебувають у розшуку, виділено в окреме провадження, досудове розслідування у якому триває.

Нещодавно Печерський райсуд столиці скасував повідомлення про підозру російському кримінальному авторитету Володимиру Тюріну у причетності до вбивства Вороненкова через зміну свідчень потерпілої Марії Максакової.

Справу про вбивство Вороненкова розглядає Шевченківський районний суд Києва.

 

Розстріл Майдану: ексначальника СБУ Києва відпустили з-під домашнього арешту

Шевченківський райсуд Києва 25 жовтня відпустив з-під домашнього арешту колишнього начальника управління СБУ в Києві та області Олександра Щеголєва.

Про це повідомляє у Facebook Адвокатська дорадча група, яка об’єднує адвокатів родин Небесної сотні – Укрінформ.

«Олександра Щеголєва тільки що Шевченківський суд відпустив під особисте зобов’язання. До сьогодні він перебував під цілодобовим домашнім арештом з електронним браслетом», – йдеться у повідомленні.

Адвокати також наводять слова прокурора Олександра Супруна, який сказав, що захист Щеголєва обґрунтував зміну запобіжного заходу необхідністю його виїзду за кордон для лікування.

«Серед обов’язків, покладених на Олександра Щеголєва колегією суддів, відсутній обов’язок не покидати межі Київської області без дозволу суду чи прокурора і носити електронні засоби контролю», – зазначається також у заяві адвокатів.

Водночас адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська нагадала, що наступне судове засідання у справі призначене на 20 листопада.

«Цікаво, чи з’явиться на нього Щеголєв. Чи поїде лікуватись в Російську Федерацію, Німеччину, чи Ізраїль», – зазначила вона.

Закревська також попросила генерального прокурора Руслана Рябошапку звернути увагу на цю справу.

Як повідомляв Укрінформ, 26 червня 2019 року Шевченківський райсуд Києва вирішив відпустити з-під варти ексначальника управління СБУ в Києві та області Олександра Щеголєва, обвинуваченого у злочинах проти учасників Революції Гідності, змінивши запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

18 липня суд продовжив цей запобіжний захід.

Щеголєв обвинувачується в організації та здійсненні силового штурму протестуальників на Майдані шляхом проведення антитерористичної операції, у тому числі її силової фази, у Будинку профспілок у Києві.

Щеголєв був затриманий 20 серпня 2015 року, а наступного дня Печерський райсуд Києва заарештував його.

29 вересня 2015 року ГПУ завершила щодо Щеголєва досудове розслідування. Увесь цей час він перебував під вартою.

 

Зеленський доручив наступного року урізати витрати на чиновників

Президент Володимир Зеленський провів нараду щодо підготовки державного бюджету на 2020 рік і доручив на 10% скоротити видатки на утримання чиновників.

Про це глава держави повідомив у Facebook – Укрінформ.

“Провели нараду з підготовки держбюджету-2020 до другого читання. Заслухав міністра фінансів щодо основних показників. Поставив завдання скоротити видатки держбюджету на наступний рік на утримання чиновників на 10%. Це дозволить зекономити кошти та направити їх на соціально важливі статті бюджету”, – йдеться у дописі.

Водночас Президент запевнив, що це скорочення не має торкнутися учителів та лікарів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 18 жовтня ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про Державний бюджет України на 2020 рік” (№2000).

Згідно з документом, доходи держбюджету передбачено у сумі 1079,5 млрд грн, в тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн. Витрати – в сумі 1170 млрд грн.

Зростання економіки України в наступному році має прискоритися За словами Зеленського, таке зменшення видатків на чиновників дозволить зекономити кошти та направити їх на соціально важливі статті бюджету.до 3,3% ВВП з одночасним уповільненням інфляції до 6%. Мінімальну зарплату у проєкт держбюджету-2020 закладено на рівні 4723 гривень.

Проєкт держбюджету на 2020 рік розраховано за курсом 28,2 грн/дол.

 

Бородянський спрогнозував шанси України у справі “скіфського золота”

Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський вважає, що у України високі шанси виграти «справу про скіфське золото», яке розглядається в апеляційному суді Амстердама.

Про це повідомляє Крим Реліі- Укрінформ.

«Йде судовий процес. Ми в судовому процесі. На нашому боці правда. Тому я оцінюю як хороші (шанси – ред.) … ніколи не буває гладко в таких складних переговорах. Я вважаю, що коли правда на твоєму боці, ти маєш стояти до кінця. І ми будемо стояти до кінця », – сказав Бородянський.

Як повідомляв Укрінформ, суд Амстердама 11 березня розпочав розгляд апеляції у справі щодо повернення в Україну колекції “скіфського золота“, яке було відправлено з кримських музеїв на виставку в Нідерландах ще до окупації півострова Росією.

Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв мають бути повернуті в Україну. Рішення було прийнято на підставі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, яка їх надала для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду. “Скіфське золото”, поки триває судова тяганина, зберігається в музеї Аллард Пірсона в Амстердамі.

У липні 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав ухвалення остаточного рішення у цій справі. У рішенні суду йдеться, що сторонам виділено 2 місяці для надання затребуваноїї судом інформації, а вже потім суд розглядатиме справу далі. Таким чином, остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців.

 

Укроборонпром почав службове розслідування підозрілої закупівлі юридичних послуг

Держконцерн “Укроборонпром” за рішенням гендиректора Айвараса Абромавичуса розпочав службове розслідування щодо можливих фактів порушення закупівлі юридичних послуг ДП “Завод 410 ЦА”, що входить до складу оборонно-промислового об’єднання.

Про це повідомляє пресслужба концерну – Укрінформ.

“Рішення про проведення службового розслідування було прийнято у зв’язку з інформацією, яка з’явилась у медіа щодо отримання ДП “Завод 410 ЦА” необґрунтованої податкової вигоди у вигляді сум податкового кредиту з ПДВ. Відповідно до оприлюдненої ухвали суду, мова йде про події які розпочались задовго до призначення нового керівництва концерну “Укроборонпром”, а саме з 2017 році. Розслідування кримінального провадження не завершене, процесуальне керівництво ведеться військовою прокуратурою Центрального регіону України”, – повідомили у пресслужбі.

Як зазначається, у цій ухвалі йдеться про прийняття неефективних управлінських рішень ДП “Завод 410 ЦА” у сплаті за юридичні послуги. За вже наявним аналізом закупівлі цих послуг встановлено недотримання основних принципів її здійснення, а саме: добросовісної конкуренції, прозорості та ефективності. За результатами аналізу цих торгів на юридичні послуги для “Заводу 410 ЦА” виявлено порушення наказів концерну, оскільки до участі в тендері були запрошені пов’язані юридичні особи. Концерн також не отримав переконливих доказів необхідності проведення закритого тендеру та конкретних результатів кваліфікаційного відбору запрошених компаній.

“Всі ці дії попередньо свідчать про можливість штучного обмеження конкуренції, що не забезпечують ефективного використання коштів державного підприємства. Результати розслідування будуть передані до правоохоронних органів”, – запевнили в концерні.

У пресслужбі також нагадали, що Укроборонпром та компанія “Baker Tilly Ukraine” підписали контракт на проведення аудиту. Це стане першим консолідованим аудитом концерну за всю історію його існування. Також концерн прийняв нове положення про допорогові закупівлі – відтепер закупівлі від 25 тис. грн будуть обов’язково проводити через Prozorro.

 

Суд Амстердама на вимогу Нафтогазу заарештував акції “Південного потоку”

Окружний суд Амстердама за заявою НАК “Нафтогаз України” дав дозвіл на арешт акцій компанії South Stream Transport BV – дочки “Газпрому”, яка відповідає за будівництво Турецького потоку через Чорне море.

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу – Укрінформ.

“22 жовтня 2019 року Окружний суд Амстердама задовольнив вимогу Нафтогазу про арешт з 23 жовтня 2019 року 100% акцій дочірньої компанії ПАТ “Газпром” – South Stream Transport B.V. Нафтогаз продовжує вживати заходів для забезпечення виплати Газпромом боргу у сумі 2,56 млрд доларів з відсотками, який російська компанія має сплатити за результатами рішення Стокгольмського арбітражу”, – йдеться у повідомленні.

Як написав у Facebook виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, це було зроблено у зв’язку з розглядом справи про шахрайські дії Газпрому при передачі цих акцій компанії Трансгаз Краснодар (Transgaz Krasnodar LLC) за день до того, як судові виконавці почали заморожування активів Газпрому в Нідерландах за позовом Нафтогазу.

Станом на сьогодні Газпром відмовляється виплачувати борг та вже вдався до заходів, метою яких є запобігання примусовому виконанню арбітражного рішення, в тому числі – передачі активів, таких як акції SouthStream Transport B.V., у володіння інших суб’єктів господарювання.

Саме тому Нафтогаз ініціював окремий судовий процес в Окружному суді Амстердама, де доводив неправомірність дій Газпрому щодо переміщення акцій South Stream Transport B.V. своїй дочірній компанії. Тепер акції South Stream Transport B.V. арештовані.

“Південний потік” (South Stream) — раніше планований російсько-італійський проєкт системи газопроводів, що мав пройти дном Чорного моря з Новоросійська в болгарський порт Варну і далі через Балканський півострів в Італію й Австрію.

Перші поставки газу по трубопроводу мали відбутися наприкінці 2015 року. Крім Росії в проєкті беруть участь Болгарія, Австрія, Угорщина, Греція, Сербія, Словенія і Хорватія.

Навесні 2014 року, після анексії Криму Росією, європейські політики називали проєкт газопроводу “мертвим”, а 17 квітня 2014 Європейський парламент прийняв резолюцію, у якій йшлося про відмову від побудови “Південного потоку”. В середині квітня 2014 року секція газопроводу “Південний потік” була розібрана у Болгарії.

 

Загороднюк зустрівся з генсеком НАТО

У рамках робочого візиту до штаб-квартири НАТО в Брюсселі міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що вступ України до НАТО залишається ключовим пріоритетом військового відомства.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“В рамках робочого візиту до штаб-квартири НАТО в Брюсселі міністр оборони України Андрій Загороднюк взяв участь у засіданні Північноатлантичної ради НАТО на рівні міністрів оборони держав-контрибуторів тренувально-дорадчої Місії НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, під час бесіди з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом, міністр оборони розповів про стан реформування Міноборони та ЗСУ, наголосивши при цьому, що вступ до НАТО залишається ключовим пріоритетом військового відомства України. Йшлося також про поточну ситуацію на сході України та Азово-Чорноморському регіоні. Загороднюк вніс пропозицію щодо переведення формату співпраці в більш практичну площину.

Також керівник вітчизняного оборонного відомства провів важливі двосторонні зустрічі зі своїми іноземними колегами з Франції, Італії, Грузії та Швеції, повідомляють в пресслужбі.

 

Україна і НАТО запускають новий формат співпраці — Загороднюк

Україна і НАТО погодили перехід до нового формату співпраці «Одна країна – один план», який вбере у себе всі попередні напрацювання та зосередить їх під єдиною структурою контролю й координації.

Про це у п’ятницю у Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками візиту та переговорів з міністрами оборони країн НАТО заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми перезапускаємо формат роботи з НАТО, робимо його набагато практичнішим, націленим на конкретні результати. Йдеться не лише про підписання документів, а й про імплементацію стандартів НАТО, які відчують на собі військовослужбовці вже в конкретній перспективі», – запевнив урядовець.

За його словами, НАТО має намір запропонувати такий формат «Одна країна – один план» для оптимізації та вдосконалення співробітництва з усіма країнами-партнерами, і Україна буде першою країною, яка напрацьовуватиме такий досвід. Головна відмінність нового формату – його конкретизація за завданнями та термінами їх досягнення, з чіткою системою контролю виконання як з боку України, так і зі сторони НАТО.

Міністр оборони виклав деякі пріоритети такої спільної роботи. Вони стосуються, в першу чергу, трансформації системи управління Збройними силами, яка відбувається вже зараз. Змінюється структура Генерального штабу та управління Збройними силами, переглядається функціонал керівних органів, які адаптуються під формати, які є взаємосумісними з підходами НАТО. За словами Загороднюка, перші результати такої роботи мають бути досягнуті вже до кінця поточного року, а також у наступному році.

Паралельно із оптимізацією системи управління будуть розроблятися нові статути та настанови, також на основі стандартів НАТО (STANAG – Standardization Agreement). При цьому, зазначив міністр, така адаптація стосуватиметься всіх трьох класів стандартів – адміністративних, матеріальних та організаційних, по кожному зі згаданих напрямків роботи буде розроблена своя й дуже конкретна дорожня карта. Це буде відкритий та транспарентний процес, після завершення якого можна буде говорити, що Збройні Сили України вже працюють за стандартами НАТО.

Міністр оборони окремо наголосив на тому, що всі корисні форми співпраці з НАТО, які вже довели свою ефективність, включаючи Трастові фонди, цільові програми двосторонньої співпраці у різних сферах, досягнення у системі управління персоналом, військовій освіті та підготовці військ, підготовка сержантського та старшинського складу й інші напрямки, – будуть збережені й розвинуті.

Відмінність нового підходу полягає в тому, що всі ці програми двостороннього співробітництва з НАТО та країнами-союзницями будеуть знаходитися під контролем визначених фахівців як з боку України, так і з боку НАТО, які працюватимуть для досягнення результату у визначені терміни.

Основою співпраці між Україною і НАТО залишатиметься РНП – Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО.

«Нам від НАТО потрібна практична підтримка, підтримка системна, з методологією, з радниками, які дадуть нам можливість опрацювати кожне провадження й ініціативу, яким чином вони мають відбуватися, і якого результату досягти», – наголосив Андрій Загороднюк.

Як повідомляв Укрінформ, у рамках дводенного робочого візиту до штаб-квартири НАТО в Брюсселі міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що вступ України до НАТО залишається ключовим пріоритетом військового відомства.

 

Всі партнери по НАТО підтримують реформи в Україні – Загороднюк

Міністр оборони України Андрій Загороднюк відзначив, що візит до Брюсселю, який здійснила українська делегація, був дуже вдалим, всі партнери по НАТО висловили підтримку реформам в Україні та солідарність у боротьбі з російською агресією.

Про це у п’ятницю у Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками візиту та переговорів з міністрами оборони країн НАТО розповів міністр, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Візит був дуже успішним та інтенсивним… Головне – це те, що ми домовилися про досить серйозні кроки, які дозволять нам вийти на якісно новий рівень співробітництва», – зауважив український урядовець.

За його словами, в ході візиту відбулися зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, із його заступником з операційних питань, а також низка двосторонніх зустрічей з міністрами оборони або керівниками делегацій таких країн, як США, Канада, Велика Британія, Польща, Литва, Швеція, Франція, Грузія та Італія. Українська делегація взяла участь також у зустрічі міністрів оборони країн-контрибуторів тренувально-дорадчої Місії НАТО «Рішуча підтримка», яка проводиться в Афганістані під егідою НАТО та за участі країн-партнерів, включаючи Україну.

«Усі країни висловили підтримку України, всі виявили чітке розуміння щодо російської агресії, яка продовжується. Ми також дали абсолютно чіткий сигнал щодо нашого абсолютного пріоритету захищати національні інтереси, і нас повністю у цьому підтримує як НАТО, так і ті країни, які я назвав. Головна наша мета – визначити позиції щодо майбутнього вступу України в НАТО, щодо нашої євроатлантичної інтеграції», – розповів Загороднюк.

Як повідомляв Укрінформ, у рамках дводенного робочого візиту до штаб-квартири НАТО в Брюсселі міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що вступ України до НАТО залишається ключовим пріоритетом військового відомства.

 

Україна не вестиме з РФ жодних дискусій щодо визнання анексії Криму — Міноборони

Міністр оборони України Андрій Загороднюк вважає заяву російського МЗС з приводу того, що для розблокування руху у Керченській протоці Україна має визнати законною анексію Криму, є відвертою провокацією.

Про це він сказав у п’ятницю у Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками дводенного візиту до штаб-квартири Альянсу та переговорів з міністрами оборони країн НАТО на прохання кореспондента Укрінформу прокоментувати заяву МЗС РФ.

“Насправді, варто розділити ці два питання. Перше – як ми ставимося до таких заяв? Ми абсолютно ставимося до таких заяв як до провокації, яка спрямована та те, щоб посилити тиск на Україну, підштовхнути до якихось домовленостей. Тобто, абсолютно ніяких дискусій стосовно будь-яких “визнань” не буде – про це навіть не серйозно говорити”, – зауважив урядовець.

Він визнав, що поточна ситуація в Азовському морі дійсно є дуже напруженою.

“Наше завдання – підсилювати наші спроможності, точніше, їх будувати. Цим ми і займаємось. Це наша стратегія, це наш флот і берегова оборона, підготовка військ, нарощування спроможностей. Ті кораблі (НАТО), які заходять в Чорне море – це частина того плану, який ми починаємо”, – сказав Загороднюк.

Він зауважив, що деталі такого плану будуть обговорюватися під час майбутнього візиту Північноатлантичної Ради на рівні послів до Одеси, який відбудеться вже наступного тижня.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Росії Андрій Руденко 22 жовтня сказав в інтерв’ю одному з російських ЗМІ, що врегулювати питання про морське розмежування між Україною і Росією допоможе визнання Києвом анексії Криму.

Як повідомляв Укрінформ, речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко назвала “абсолютно нахабною” пропозицію одного з чиновників МЗС Російської Федерації визнати анексію українського Криму.

 

Загороднюк: Україна переосмислить співпрацю з НАТО – потрібні конкретні результати

Нова команда керівників, які прийшли у Міністерство оборони України, має намір прискорити перехід Збройних сил України на стандарти НАТО для досягнення повної оперативної сумісності.

Про це у п’ятницю у Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками дводенного візиту до штаб-квартири Альянсу та переговорів з міністрами оборони країн НАТО заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас було дуже багато напрацювань за минули роки, які просто не використовувалися. Ті плани, які підходять під нашу стратегію, а багато з них мали на меті рухатися саме туди, куди ми йдемо зараз (до НАТО), – звичайно ми їх будемо використовувати. Була розроблена, наприклад, цікава логістична доктрина, яка ніколи не була імплементована і довгий час просто “лежала”… Зараз ми будемо активно просувати цю роботу”, – зазначив український урядовець, відповідаючи на питання кореспондента агентства, чи забезпечить нове керівництво військового відомства спадковість у відносинах з НАТО та чи має намір використовувати напрацювання, які вже були виконані у цій сфері.

Загороднюк також зауважив, що часто плани реформування не конкретизували, коли, нарешті, Україна має перейти на стандарти НАТО, і яким чином вони відрізнятимуться від тих стандартів, за якими ЗСУ працюють наразі.

“На це відповіді не було ніколи. Була програма дій, але без кінцевого результату. На етапі опрацювання з НАТО ми не ставили перед ними завдань – що від них потрібно, щоб ця робота пройшла. Таким чином, вона була не дуже ефективна, а в деяких випадках – взагалі не ефективна. Тепер нам така методика не підходить, і ми запропонували (НАТО) – давайте повністю переосмислимо нашу співпрацю, тому що потрібні конкретні результати на найближчу перспективу”, – наголосив міністр оборони України.

Відповідаючи на уточнююче запитання Укрінформу, міністр зауважив, що система підготовки військовослужбовців Збройних сил України за участю інструкторів з країн НАТО буде продовжуватися у повному обсязі, ніхто не збирається її згортати або скорочувати.

“Ця система буде не лише збережена, вона буде розширена. Ніхто її не буде скорочувати. Але це питання не стільки до НАТО, скільки до двостороннього співробітництва. І співробітництво з НАТО, і двостороннє співробітництво – воно ввійде в єдину Програму досягнення критеріїв членства. Тобто, наша мета – досягти критеріїв, необхідних для членства в НАТО, щоб наші Збройні сили були готові до взаємосумісних дій. Ця Програма передбачає велику кількість двосторонніх ініціатив, вони, звичайно, будуть збережені і розвинуті”, – сказав Загороднюк.

Він зауважив також, що партнери по НАТО погодилися надавати незалежну оцінку таким зусиллям військового відомства та Збройних сил України.

“Зміна табличок – це не реформа. Якщо змінилася назва департаменту – це ще не означає, що ми перейшли на стандарти НАТО. Зміна структури важлива, але це лише частина великого плану. Щодо конкретних результатів – коли ми їх досягаємо, то перевіряємо самі себе, тобто, у нас буде застосуватися проєктний програмний підхід, який передбачає власний контроль над виконанням цього плану. Також ми домовилися з НАТО, що в них будуть команди, які будуть приїжджати та видавати конкретний звіт щодо того, чи досягли ми результату. Тобто, буде незалежна оцінка на кожному етапі”, – наголосив міністр оборони України.

 

Про особливий статус Донбасу можна буде говорити після “нормандської зустрічі” – Разумков

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков запевняє, що всі законодавчі ініціативи щодо окупованих територій широко обговорюватимуться з суспільством.

На цьому Разумков наголосив під час зустрічі з президентом Національної ради парламенту Австрії Вольфгангом Соботкою, повідомляє пресслужба Верховної Ради – Укрінформ.

Під час обговорення подальших кроків вирішення ситуації на Донбасі Разумков підкреслив необхідність перемовин у Нормандському форматі, після чого можна буде перейти до обговорення законопроекту про особливий статус Донбасу.

“Президент є ключовою фігурою у переговорному процесі, і багато залежить від результатів Нормандського формату. Але всі законодавчі ініціативи з цього питання будуть широко обговорюватись як у парламенті, так і в українському суспільстві”, – запевнив Разумков.

Також під час зустрічі обговорювалися перші результати роботи Верховної Ради ІХ скликання.

Разумков висловив сподівання на поглиблення співпраці між парламентами держав і зазначив, що одним із напрямів спільної роботи має стати забезпечення однакових правил перед законом на національному та міжнародному рівнях.

“Сьогодні ми реально боремося з корупцією. Це негативне явище глибоко вкоренилося в усі вертикалі та рівні української держави. І швидко виправити ситуацію, на жаль, не вийде, але перші кроки ми вже робимо. Частина з 69 законів, що були ухвалені новим парламентом за перші 50 днів роботи, спрямована саме на боротьбу з корупцією. Одним із таких рішень стало скасування депутатської недоторканності, за якою українські парламентарі ховалися від відповідальності за свої дії”, – зауважив голова парламенту.

 

Разумков зустрівся з головами парламентів групи “Балтік+”

У межах Європейської конференції глав парламентів держав-членів РЄ пройшла робоча зустріч групи “Балтік +”, за участі Голови ВР України Дмитра Разумкова.

У зустрычы також узял участь спікер Сейму Латвії Інара Мурнієце, спікер Сеймасу Литви Вікторас Пранцкєтіс і президент Рійгікогу Естонії Хенн Пиллуаас. повідомляє пресслужба парламенту.

Зазначається, що Разумков висловив подяку головам парламентів за послідовну та непорушну підтримку України у питанні територіальної цілісності та за висловлену в межах конференції позицію.

“Для нас це дуже важливий сигнал, адже потрібно розуміти, що ситуація в Україні – це глобальна проблема, яка сьогодні і в майбутньому буде впливати на безпеку в світі. Тож сподіваюсь, що надалі ми будемо бачити таку ж стійку позицію у все більшої кількості країн”, – сказав він.

Голова Верховної Ради також підкреслив важливість функціонування групи «Балтік +» в умовах, коли порушуються базові принципи, що закладалися як фундамент для створення єдиної, вільної, демократичної Європи.

“Компроміси з сумлінням та мораллю, на жаль, призводять до жахливих наслідків. Тому дуже важливо, коли держави об’єднуються не навколо якоїсь країни, а навколо ідеї та підходів. Захищаючи інтереси наших країн у Раді Європи, ми захищаємо перш за все саму Раду Європи”, – наголосив він.

Голови парламентів підтримали позицію щодо важливості роботи та розширення складу групи “Балтік +”.

Як зазначив президент Рійгікогу Естонії, важливо, щоб якомога більше країн об’єдналося навколо спільної ідеї у момент, коли у самому серці Європи відбувається збройний конфлікт і гинуть люди.

 

Добродомов підозрює “злив” спиртової галузі України під РФ

Колишній народний депутат України Дмитро Добродомов підозрює, що українську спиртову галузь хочуть “злити” під Росію. Про це він повідомив в ефірі телеканалу “112 Україна”, передає УНН.

Свою версію він аргументовує останнім кадровим призначеням в ДП Укрспирт. За його словами, новим очільником державного спиртового монополіста став Сергій Блескун, який раніше працював на Росію, горілчаних гігантів і в 2016 році вже очолював Укрспирт, звільнившись звідти зі скандалами.

“Топ-менеджер російської компанії (Сергій Блескун, — ред.), по діяльності якого відкрита справа в НАБУ за закупівлю за завищеними цінами газу на пів мільярда гривень, а також за те, що були втрачені 200 млн в одному з банків, котрий прямо належить його колишньому господарю („Платинум банк“ Бориса Кауфмана — ред.), у якому він прямо працював до цього… І міністр економіки, який виходить на прес-конференцію у вишиванці (Тимофій Милованов, — ред.) — це перше, що викликає подив. Але коли починаєш аналізувати, як співпадають пазли: законопроект про демонополізацію, пропонований парламентом, і людина котра це реалізує — то закінчиться це тим, що всі наші спиртзаводи, а це — робочі місця, будуть знищені, а спирт ми будемо купувати де? В Росії”, — сказав він.

Нагадаємо, Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Кабмін призначив на посаду в.о. керівника Укрспирта Сергія Блескуна, який донедавна був радником міністра економіки з питань спиртової галузі.

Довідка. Сергій Блескун — впродовж 2001-2006 років проживав і працював у Москві (РФ). Був директором по роботі з клієнтами ВАТ “Лебедянский” (соки ТМ “Я”, “Тонус”, “Фруктовый сад”, “Фрустайл” і “Фрутоняня”). Впродовж 2006-2008 років був директором концерну “Оверлайт” (ТМ “Мягков”, “Штурман”, “Одесса”, L’Odessika), власником якого був Борис Кауфман — він же був бенефіціаром “Платинум банк”, в який Блескун під час свого керівництва в ДП Укрспирт направив кошти. Впродовж 2008 −2015 років Блескун був комерційним директором компанії Nemiroff, звідки і потрапив в ДП Укрспирт.

 

Спокуса простих рішень

24.10.19

Бійтесь теоретиків! Їх насамперед цікавлять стрункі красиві теорії, а не складна і не до кінця досліджена правда життя.

Сьогодні розповім одну історію, яка мала б пролунати застереженням для лібералів з українського уряду. Особливо для тих, кому кортить якнайшвидше дорозпродати рештки держвласності. Отже…

1968 року Гарретт Гардін оприлюднив в журналі Science свою сенсаційну статтю “Tragedy of commons”. В ній він з позиції теорії ігор обґрунтовував трагедію спільного володіння природними ресурсами, яку він ілюструє на прикладі громадського пасовиська, яким користуються усі навколишні пастухи. Науковець прийшов до висновку, що “Кожен пастух є заручником системи, яка спонукає його безмежно збільшувати чисельність отари – у світі, де ресурси обмежені. Напрям, в якому рухається кожен пастух, керуючись своїм власним інтересом в суспільстві, яке вірить у вільне використання спільних ресурсів, називається руїна”.

Ця гіпотетична модель людської поведінки, яка стверджує, що особистий інтерес провокує людину руйнувати спільний ресурс, чудово перегукувалась з іншою поведінковою моделлю, відомою як “дилема в’язня”. Українська вікіпедія описує її так “Двоє підозрюваних, А і Б, арештовані. У поліції немає достатніх доказів для звинувачення, і ізолювавши їх один від одного, вони пропонують їм одну і ту ж операцію: якщо один свідчить проти іншого, а той зберігає мовчання, то перший звільняється, а другий одержує 10 років в’язниці. Якщо обидва мовчать, у поліції мало доказів, і вони засуджуються до 6 місяців. Якщо обидва свідчать проти один одного, вони одержують по 2 роки. Кожен ув’язнений вибирає, мовчати або свідчити проти іншого. Проте жоден з них не знає точно, що зробить інший.” Теорія ігор стверджує, що підозрювані здадуть одне одного – і замість півроку, отримають кожен по 2 роки в’язниці.

Нарешті третя теорія – теорія “колективної дії” чудово підтверджує перші дві. Її автор Манкур Олсон у своїй відомій праці “The Logic of Collective Action” стверджує, що “якщо кількість недостатньо мала, або якщо відсутній примус чи інший спосіб змусити індивідуумів діяти задля їхнього спільного блага, раціональна людина, що діє в своїх інтересах, не діятиме задля досягнення спільного інтересу”.

На підставі цих модних теорій у 1960-х-1980-х роках провідні експерти та науковці стверджували, що аби зберегти спільні ресурси (як-то іригаційні системи, риба в річках і затоках, підземні води тощо) від знищення, їх потрібно або приватизувати, або встановити над ними жорсткий державний контроль. В противному разі не уникнути катастрофи.

Дослідниця Індіанського університету Елінор Остром, яка 2009 року стала першою жінкою, що отримала Нобелівську премію з економіки, вирішила піддати сумніву цей підхід. Тільки замість складати свою оригінальну теорію, вона разом з колегами роками колекціонувала факти і вивчала, як громади управляють своїми спільними ресурсами. І виявилось, що окрім приватизації та державного контролю є десятки інших опцій. Кожна успішна модель управління спільними ресурсами оригінальна по своєму. Немає універсальної відповіді, як запобігти tragedy of commons, але наголос в цьому реченні на слові “універсальних”, а не на слові “немає”. Ба більше, нерідко віра в універсальні рецепти призводила до справжніх трагедій, як-от встановлення державного контролю над лісами, якими раніше опікувалися місцеві громади, в Таїланді, Індії чи Нігерії чи створення державних органів, що мали контролювати вилов риби.

Натомість Елінор Остром наводить показовий приклад, як рибалки Аланії упорядкували вилов риби у прибережних водах ані приватизуючи їх, ані передаючи під державний контроль. Ранні 1970-ті були яскравим підтвердженням “трагедії спільних ресурсів” в цьому портовому місті. Рибалки хаотично конкурували за найбільш рибні місця, нерідко доходило до бійок, дорвавшись до таких місць кожен намагався виловити якомога більше, від чого врешті-решт потерпали усі. У відповідь на цей хаос, члени місцевого риболовецького кооперативу почали розробляти і поступово запроваджувати справедливу систему вилову риби, яка ліквідувала конфлікти і вберегла цей вичерпний ресурс від знищення через дику конкуренцію.

Якщо коротко, то кожен рибалка, який виходив в море, щодня мав змінювати місце вилову на один слот східніше з вересня по січень, і на один слот західніше з січня по травень. Початковий слот витягували за жеребом. Таким чином впродовж сезону кожен рибалка по черзі рибалив на кожному слоті. Ця система влаштовувала всіх, оскільки зробила вилов риби прогнозованим, а розподіл спільного ресурсу справедливим. Дрібні непорозуміння, які зрідка виникали, швидко залагоджувались у місцевій кав’ярні шляхом перемовин.

У своїй книзі “Governing the commons” Елінор Остром наводить багато подібних прикладів, які не вписуються в дихотомію приватизація-націоналізація, але успішно працюють. Врешті-решт саме за це вона отримала Нобелівську премію у 2009 році: роботи Остром в цій галузі ставлять під сумнів загальноприйняті уявлення, показують, що загальні ресурси можуть успішно обійтися без державного регулювання та приватизації, «показуючи, як загальні ресурси — ліси, рибні запаси, родовища нафти або пасовищні угіддя, можуть були керовані успішно людьми, які їх використовують, а не урядами або приватними компаніями».

Грузії вдалося тому, що архітектором реформ у Сакартвело часів Саакашвілі був не теоретик Мілованов, а великий практик Каха Бендукідзе. Франклін Делано Рузвельт, який врятував США від великої депресії і став єдиним президентом в історії, якого переобирали на посаду чотири рази поспіль, стверджував, що немає готового рецепту порятунку економіки – є тільки воля експериментувати і віра в перемогу: “Країна потребує, і якщо я не помиляюсь щодо її характеру, країна вимагає постійного сміливого експерименту. Здоровий глузд підказує розробляти метод і пробувати його; якщо він не дає потрібного результату, відверто визнавати це і пробувати інший. Але понад усе пробувати, пробувати, пробувати!”

Немає універсальних рецептів! Два найвеличніших президенти США ХХ століття дотримувались протилежних економічних поглядів: ФДР був майже соціалістом, а Рональд Рейган – ринковим фундаменталістом та неолібералом. Два найвидатніші прем’єри Британії ХХ століття мали настільки різні візії Об’єднаного Королівства, як Нова Зеландія різниться від Канади: войовничий консерватор та імперіаліст Вінстон Черчіль та його наступник соціаліст Клемент Еттлі, який почав деконструкцію імперії і заклав підвалини сучасної системи соціального забезпечення Великобританії.

Не бійтесь великих експериментаторів, які чогось досягли у своєму житті. Вони відчувають пульс життя і знають, що таке опір матеріалу. Вони легко відкинуть хибну гіпотезу, якщо вона шкодить практиці. Вони безперервно експериментуватимуть доки не знайдуть практичний розв’язок проблеми. Бо вони знають, що життя складніше за будь-яку теорію. Кличте їх до уряду та благайте йти у владу.

Натомість бійтесь теоретиків-експертів, які все життя тільки професійно радили. Вони надто люблять елегантні теорії, і надто нечутливі до реального неелегантного життя. Вони знають, як реіндустріалізувати країну, хоча за своє життя не побудували жодної пекарні. Вони знають, як виграти війну , хоча в житті ніколи не тримали в руках автомат. Вони знають, як створити ринок землі, хоча ніколи не мали стосунку до аграрного виробництва.

Бійтесь простих трафаретних рішень! Бо саме стрункі “загальновизнані” теорії ведуть до великої руїни. Будьте як Елінор Остром – намагайтесь збагнути розмаїтість життя і шукайте індивідуальні розв’язки для кожної конкретної проблеми. І може колись ви також отримаєте свого Нобеля! ( Геннадій Друзенко, Лівий берег)

 

Кучма: Навчати людей на високих посадах – дуже дорого для держави

Керувати країною мають професіонали, а навчати цьому людей, призначених на високі посади, для держави дуже дорого.

Таку думку висловив на зустрічі зі студентами й викладачами Чернігівського національного технологічного університету експрезидент України Леонід Кучма, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Насамперед має бути команда професіоналів. І формуватися не за принципом партійної приналежності, а щоб дійсно у людей була школа, щоб вони знали, за що беруться, і щоб потім можна було спитати. А сьогодні проходити ще один курс навчання після університету чи ще якогось закладу уже на високих державних посадах – це для країни занадто дорого”, – сказав політик.

Він погодився з тим, що зміна поколінь повинна відбуватися, однак при цьому, вважає, не можна відкидати всі попередні надбання.

Водночас Кучма піддав критиці закон про люстрацію і звільнення за ним тисяч людей.

“Це ж жах, що зробили. Прийняли закон про люстрацію – і всіх, хто працював при Януковичі, звільнили. І більшість висококласних спеціалістів пішли в нікуди. Але хіба вони були винні в тому, що президентом був Янукович, обраний, до речі, народом? Професіонали всюди потрібні, а просто так, на революційних гаслах “шашки наголо!” нічого не досягнеш”, – наголосив експрезидент.

У Чернігові Леонід Кучма перебував у п’ятницю з метою вручення (уже вдесяте – ред.) стипендій заснованого ним Благодійного фонду “Україна” кращим студентам Чернігівського національного технологічного університету. Винагороду з його рук отримало п’ять молодих людей. Після вручення стипендій Кучма відповів на запитання аудиторії.

 

Великі землевласники швидко скуповують землю, очікуючи хаосу — Кучма

В очікуванні відкриття ринку землі латифундисти, які працюють в Україні, стали швидко скуповувати паї.

Про це у Чернігові на зустрічі зі студентами й викладачами Чернігівського національного технологічного університету сказав колишній експрезидент України Леонід Кучма, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні латифундисти стали швидко скуповувати землю в пайовиків”, – сказав Кучма.

За словами політика, роблять вони це сподіваючись на хаос, який може настати після відкриття ринку землі без попереднього створення потужної законодавчої бази. За землю вони платять людям зовсім не стільки, скільки вона коштує, а селяни, не знаючи справжньої ціни, не можуть вимагати більше.

Отож відкривати ринок землі, вважає Кучма, треба тільки після прийняття низки законів, у яких все буде обумовлено: ціни за гектар, неможливість продажу землі іноземцям та багато іншого.

“Повинна бути сильна законодавча база з усіх точок зору. А сьогодні, коли нічого цього немає, просто оголосити про продаж землі – буде хаос. Латифундисти на нього й сподіваються. Тому давайте до цього ставитися, як ставляться в цивілізованому світі”, – закликав Кучма.

Він нагадав, що навіть вступаючи у Євросоюз, східноєвропейські країни на 10-15 років вводили мораторій на продаж своєї землі, аби вона не опинилася в чужих руках. І тому Україні теж треба зважено підходити до цього питання.

Як повідомляв Укрінформ, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

Наразі у Раді зареєстровано 11 різних законопроєктів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Влада планує скасувати мораторій на продаж землі та запустити ринок землі восени 2020 року.

 

Пристайко розповів, чим буде займатись український Офіс інновацій в Єрусалимі

Міністр закордонних справ Держави Ізраїль Ісраель Кац вітає рішення України щодо відкриття філії українського посольства в Єрусалимі, а український очільник МЗС Вадим Пристайко пояснив, чим буде займатися Офіс інновацій в цьому місті. Про це повідомляє УНН із посиланням на мікроблоги Twitter Каца та Пристайко.

“Я вітаю рішення уряду України щодо відкриття дипломатичної філії посольства України в Єрусалимі в рамках домовленостей між президентом України Володимиром Зеленським і прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу. Це сприятиме зміцненню позиції Єрусалима у світі”, — повідомив Кац.

Він також заявив, що надав розпорядження до МЗС своєї країни щодо негайного впровадження цього рішення.

У свою чергу, очільник МЗС України Вадим Пристайко написав, що Україна планує відкрити офіс інновацій в Єрусалимі.

“Україна та Ізраїль стають ближче — важлива подія. За результатами домовленостей президента України Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу плануємо відкриття офісу інновацій в Єрусалимі, який разом з українським посольством у Тель-Авіві допомагатиме новим індустріям двох країн знаходити партнерів”, — заявив Пристайко.

Як повідомлялося раніше, Україна та Ізраїль співпрацюватимуть у сфері промислової власності.

 

Трамп відновив угоду про безмитну торгівлю з Україною

Сполучені Штати відновили угоду про безмитну торгівлю з Україною по ряду позицій у зв’язку з успіхами у переговорах з Києвом у питаннях захисту інтелектуальної власності. Про це йдеться в опублікованому в п’ятницю Білим домом указі президента США Дональда Трампа, передає УНН із посиланням на The Washington Post.

“Я зробив це, бо вважаю, що Україна забезпечила адекватний та ефективний захист прав інтелектуальної власності. Україна домоглася прогресу в забезпеченні захисту прав інтелектуальної власності. Відповідно до цього скасувати призупинення угоди про безмитну торгівлю згідно з Генеральною системою преференцій щодо ряду українських товарів”, — йдеться у повідомленні.

Президент Трамп частково призупинив дію торгових пільг відносно України в грудні 2017 року, посилаючись на нездатність України захистити права інтелектуальної власності.

Нагадаємо, раніше Держсекретар США Майк Помпео запевнив журналістів, що Америка провадить єдину політику щодо України.

 

The Economist: Заходу варто повчитися у Путіна, щоб врятувати Україну і себе від нього ж- УНІАН

За п’ять років російський автократ зміг зробити так, щоб Захід почав тиснути на жертву його агресії заради пошуків зближення з ним. Коли Володимир Путін прибув на саміт G20 у Брісбен п’ять років тому, він був ізольованим й відірваним від цивілізованого світу через анексією Криму, вторгнення в Україну і знищення пасажирського лайнера з нідерландцями й австралійцями на борту. Західні лідери видворили Росію з G7 і запровадили санкції. Деякі з них відмовлялися навіть вітатися з Путіним. Він рано поїхав додому, зневажений і принижений. Через п’ять років після того він знову видерся на світову арену, керуючи конфліктом на Близькому Сході, будуючи стратегічний альянс з Китаєм і вбиваючи клин між союзниками НАТО, – пише The Economist.

Саме на його резиденцію в Сочі, а не маєток Дональда Трампа в Флориді 22 жовтня прибув президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган, щоб вирішити долю Сирії. Сюди ж 23 жовтня з’їхалися лідери 40 країн Африки в пошуках грошей і зброї. Читайте також The Times: Згода на мир в Сирії на умовах Путіна – це не прояв гуманності Зустріч з Ердоганом закріпила домінування Росії на Близькому Сході за допомогою угоди про встановлення спільного військового контролю над територією, яка належала курдам. На початку місяця Путіна зустрічали в Саудівській Аравії, країні з третім найбільшим видобутком нафти у світі. Його зустрічав крон-принц Мохаммед бін Салман. Військовий оркестр Саудівської Аравії грав національний гімн Росії, а літаки розпилили в небі дим в кольорах російського прапора. Росія, другий у світі виробник нафти, тепер має кращі можливості впливати на видобуток і ціни. Путін також збудував тісні відносини з Китаєм. Його лідер Си Цзиньпін розглядає російського колегу як актив, який допомагає Пекіну проектувати свій дедалі більший вплив. Путін зголосився допомогти Китаю збудувати систему раннього ядерного попередження.

Ця домовленість допоможе змінити глобальний баланс сил на користь Китаю. Підхід Європи до Росії теж змінюється завдяки зростанню хватки Путіна на Близькому Сході й його тісним відносинам з Китаєм. Президент Франції Еммануель Макрон почав говорити, що Росія надто важлива, щоб її відрізати. Тому потрібно включити її у архітектуру безпеки Європи. А Україна, яка втратила 13 тисяч людей через війну на Донбасі, тепер під тиском як США, так і Європи, які вимагають якомога швидшого закінчення війни з Росією, щоб вони могли скасувати санкції.

Як країна з економікою завбільшки з Іспанію, корупцією на рівні Папуа Нової Гвінеї й тривалістю життя нижчою, ніж в охопленій війною Лівії змогла досягти всього цього? Військова модернізація зіграла важливу роль. За 20 років Путін перетворив російські Збройні сили з некерованого натовпу погано забезпечених призовників у добре озброєну й здебільшого професійну силу.

Але політично він виявився більш проникливим, ніж Захід, швидко використовуючи можливості й підтримуючи своїх союзників. × Президент США Барак Обама провів червоні лінії проти застосування хімічної зброї у Сирії, але не був готовий застосувати силу, щоб захистити їх.  Трамп покинув союзників курдів на початку цього місяця, вивівши свої війська, коли Туреччина погрожувала вторгнутися на північ Сирії. Путін помітив, що небажання Заходу використовувати армію створило вакуум влади. Він зміг вторгнутися в Україну, відправити війська для окупації колишніх американських позицій і бомбардування цивільних цілей в Сирії, при цьому не сумніваючись, що Захід буде мовчати. Коли Путін виступив на боці сирійського кривавого диктатора Башара Асада, інші актори на Близькому Сході включно з Саудівською Аравією, яка традиційно була союзником США, зробили висновок, що російський лідер буде підтримувати їх не дивлячись на всі порушення прав людини. На його фоні Захід почав здаватися їм непостійним і надто схильним до повчань.

Захід схильний відступати. І це помилка, яку Путін ніколи б не допустив, якби був на місці Трампа чи Макрона. Він би наполягав на своєму і шукав слабкості, які можна було б використати. Успіхи Путіна маскують вразливості. За кордоном йому дедалі важче бути міноритарним партнером Китаю. Вдома доходи населення скорочуються от вже шостий рік поспіль. Пенсійний вік довелося підвищити, а люди втомилися від корупції. Дорогі військові авантюри Путіна раніше генерували великий ентузіазм в суспільстві, але тепер вони стали джерелом невдоволення. Путін хоче, щоб Захід скасував санкції й змирився з його планом залишитися при владі до смерті. Але Захід не повинен заохочувати його авантюризм. Йому краще повчитися окремим речам у Путіна. Зокрема, що потрібно підтримувати союзників, використовувати свої сильні сторони, не згинатися під тиском і не створювати вакуум, який може заповнити ворожа сила. Заходу потрібна більш потужна зовнішня політика, щоб розібратися з новим світовим автократом.

 

Сенатори США вимагають розслідувати застосування Туреччиною фосфорних бомб у Сирії – РБК-Україна

Представники двох партій надіслали листа Помпео

Американські сенатори, які представляють Республіканську і Демократичну партії вимагають від держсекретаря Сполучених Штатів Майкла Помпео розслідувати роль Туреччини в застосуванні на півночі Сирії боєприпасів з білим фосфором проти цивільних. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Foreign Policy.

Кріс Ван Голлен (демократ, штат Меріленд), Патрік Ліхі (демократ, штат Вермонт), Річард Блюментал (демократ, штат Коннектикут) і Марша Блекберн (республіканка, штат Теннесі) надіслали держсекретареві відповідного листа, вимагаючи надати відповідь до 1 листопада.

Сенатори вимагають з’ясувати, як боєприпаси з білим фосфором могли потрапити до турецьких військових, чи було їх застосування порушенням міжнародного права, і якщо так, то як на це реагуватиме американська адміністрація.

Вони також хочуть знати, чи ухвалювали підрозділи Збройних сил Туреччини рішення про застосування білого фосфору самостійно чи ж діяли за вказівкою влади країни.

Крім того, сенатори вимагають з’ясувати, які саме турецькі підрозділи могли бути причетні до використання боєприпасів і чи має намір турецька влада притягнути до відповідальності винних.

Нагадаємо, після виведення військових Сполучених Штатів Америки з півночі Сирії Пентагон має намір використовувати додаткові сили для захисту родовищ нафти на сході країни.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 821

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua