Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 25 березня

Інформдень: 25 березня

Тероризм у наш час набув інших рис порівняно з ХІХ сторіччям. Він став проектом демократії.

Таку думку висловив на прес-конференції у п’ятницю відомий соціальний психолог Олег Покальчук.

“Тероризм – це комплексний інструмент війни, це інструмент впливу. Він має абсолютно іншу конфігурацію сьогодні, ніж у ХІХ сторіччі. І це принципово, тому що тероризм – це породження демократії. Тому що до ХІХ сторіччя люди не були цінністю… Коли в демократичних країнах звичайні люди стали цінністю, вони стали об’єктом терористичних атак і вразливим місцем. По-друге, сьогоднішній тероризм – це тероризм багатих людей. Вони використовують бідних або не дуже бідних як інструмент”, – зазначив Олег Покальчук.

Він додав щодо останніх подій, зокрема у Брюсселі та Парижі, що терористи – “це все люди, які мали громадянство Бельгії, і в Парижі так само. Тобто це не нужденні і злиденні феллахи, які десь мотижили землю в Афганістані”.

За його словами, тероризм подібний до корупції за своїми параметрами, оскільки його загроза існує в кожній країні і уникнути його до кінця не вдасться, так само, як і корупції. Можна лише мінімізувати потенційні збитки або об’єкти загрози, які можуть бути піддані терористичним атакам.

Серед ознак сучасного тероризму він назвав те, що він завжди здійснюється в ім’я народу, хоч народ, як правило, не в курсі цього. І тероризм – це конфлікт між консервативними цінностями і прогресивними ідеями. Ще одна ознака – “він ніколи не здійснюється двоходовкою, це, зазвичай, довгий ланцюжок, мінімум 3-4 складових. Це завжди комплексна операція, яка виглядає як одномоментний акт відчаю, помсти чи чогось дуже пафосного одної особи чи групи людей”. Чим більше і пафосніше говорять про ідеї, тим більше ймовірності, що головною причиною є гроші.

Покальчук відіслав охочих ближче ознайомитися з темою сучасного тероризму до роботи Жана Бодрійяра. “Там докладно розказано про духовні основи тероризму, оскільки культ смерті протиставляється матеріальному добробуту, благополуччю і спокою громадян, не має перед собою альтернативної ментальної відповіді в сучасному часі. І ніяка ідеологія не може протистояти терористичній ідеї, оскільки терористична ідея – це смерть того, хто здійснює терористичний акт”, – сказав психолог.

 

Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила, що існує домовленість щодо передачі Україні льотчиці Надії Савченко, незаконно ув’язненої в Росії.

Про це вона сказала в ефірі “Шустер Live”, інформує Укрінформ.

“За нашою інформацією, є рішення про те, що вона буде передана в Україну або в обмін, або вона може бути передана в Україну за міжнародними правовими документами для відбування покарання в Україні. Є великі шанси. І ці шанси здобули світові лідери першого рівня. Це є президент Сполучених Штатів і це є федеральний канцлер Німеччини, які переконали Путіна Надю віддати”, – цитує Тимошенко  “Українська правда”.

“І я сподіваюся на те, що це відбудеться”, – додала вона.

Тимошенко також попросила захист Савченко переконати льотчицю повернутися до нормального харчування і “дочекатися того дня, коли ми будемо її зустрічати на рідній українській землі”.

Лідер “Батьківщини” зазначила, що вірить у те, що Савченко можна буде побачити в Україні вже найближчими тижнями.

 

У Кремлі заявили, що “істерика” навколо Савченко ускладнює рішення, “у тиші такі справи вирішуються легше”

У Кремлі заявили, що «істерика» навколо засудженої в Росії українського військовослужбовця Надії Савченко ускладнює рішення, «в тиші такі справи вирішуються набагато легше» – УНІАН.

Про це в програмі «Право знати», яка вийде завтра ввечері на російському телеканалі ТВЦ, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Він зазначив, що «тема Савченко» не ставилася на чільне місце, але піднімалася під час візитів до Москви міністра закордонних справ Німеччини і держсекретаря США. «Ця тема порушувалася», – сказав він.

За його словами, «в Києві близька до істерики екзальтація відбувається», а також накручується західна громадська думка.

«Я б відніс це до результатів такої загальної русофобської істерики, яка має місце, причому це прояв жодним чином не сприяє, а робить набагато більш складним рішення цієї проблеми. У такому шумі такі теми не обговорюються і ніяк не вирішуються», – сказав Пєсков.

«Поки ситуація по Савченко гранично проста і гранично зрозуміла. Савченко є засудженою, у неї є певна кількість днів на апеляцію, але від такої вона начебто відмовилася. Далі все відбувається в суворій відповідності з законом і законодавством РФ. Вона буде відбувати термін. Інші рішення, які можуть ініціюватися або в Москві або можуть пропонуватися Москві, можуть прийматися тільки главою держави, тільки президентом», – додав він.

При цьому він підкреслив, що поки ніяких рішень немає.

«Ми глибоко шкодуємо, що така істерика є. Це робить рішення цієї проблеми набагато більш складним процесом, в тиші такі справи вирішуються набагато легше», – сказав Пєсков.

 

Поховання Георгія Гонгадзе, яке відбулося 22 березня, через майже 16 років після убивства журналіста, не було несподіваною подією. Родина Гонгадзе планувала цей похорон давно, весь цей час брали дозволи та організовували процес.

Про це розповіла в  інтерв’ю виданню “Новое время”  вдова Георгія, журналістка Мирослава Гонгадзе, яка зараз живе і працює у США, інформує Укрінформ.

“Ніякої несподіванки не було. Родина планувала цей похорон давно. Брали дозволи та організовували процес. Тіло Георгія перебувало в морзі понад 15 років. З багатьох об’єктивних та суб’єктивних причин, у тому числі, через тривале слідство та судовий процес, ми не могли його поховати. Лише за два тижні до похорону нам вдалося зняти з речових доказів череп Георгія, який знайшли після арешту генерала Олексія Пукача у місці, на яке він вказав. Отже, настав момент, коли ми могли тіло поховати разом з головою”, – розповіла Мирослава Гонгадзе.

Вона додала, що слідство щодо замовників злочину триває.

“Ми чекаємо найближчим часом його результатів. Ця справа не має строку давності – доведення її до кінця важливо не лише для родини, але для суспільства в цілому”, – наголосила вона.

Гонгадзе зазначила, що донині справа Георгія – єдина зі злочинів проти журналістів, у якій вдалося притягнути до відповідальності усіх виконавців злочину. “Решта розслідувань злочинів проти журналістів зупинялася, навить не розпочавшись”, – сказала вона.

На питання, як у США сприймають все, що відбувається в Україні зараз, Гонгадзе відповіла, що у Сполучених Штатах хочуть бачити Україну успішною демократичною державою. “У Вашингтоні є велика підтримка України, є сильне українське лобі. Законодавці обох партій, як республіканської, так і демократичної, вважають і заявляють, що адміністрація Обами повинна значно більше підтримувати Україну. І не лише фінансово та дипломатично, але й військово”, – зазначила вона.

Гонгадзе також висловила думку, що Україні, аби стати європейською державою, змінити треба багато, але починати кожному українцю треба з себе. “Треба припинити красти, обманювати, лінуватись і нити, а почати мити власні під’їзди, платити податки, проявляти ініціативу, брати на себе відповідальність. Якщо б кожен із 40 мільйонів завтра прокинувся і це зробив, ми б не впізнали Україну”, – наголосила вона.

 

Завдяки спостерігачам місії ОБСЄ вдалося відновити водопостачання близько 400 тисячам мешканців Донецька та околиць.

Про це на брифінгу заявив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вдалося відновити водопостачання близько 400 тисячам абонентів в населених пунктах навколо Донецька і в частині самого Донецька. Як ви знаєте, до втручання СММ ОБСЄ спеціальна фільтрувальна станція не працювала, тому що ремонтні бригади не могли доїхати туди через постійні обстріли”, – сказав Хуг.

Як повідомляло агентство, Донецька фільтрувальна станція зупинилася 13 березня через обстріли, в зв’язку з чим були задіяні резервні лінії водопостачання. Група спостерігачів ОБСЄ здійснювала чергування на Донецькій фільтрувальній станції.

 

Відома радянська дисидентка, перекладач, письменниця, історик, журналіст, доктор з питань релігії Сорбонни Галя Аккерман презентувала у французькій столиці свою книгу «Перетинаючи Чорнобиль».

Презентація відбулася у польській книгарні у центрі Парижа за участю громадських та політичних діячів Франції, вчених, представників української громади та парижан, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Ця книга є розповіддю про мої подорожі і мої зустрічі в Чорнобилі і на забруднених в результаті ядерної катастрофи територіях. Ці подорожі і розмови відносяться до найбільш напружених моментів мого життя», – сказала Аккерман.

Автор у процесі підготовки до написання книги зустрілася з численними вченими, художниками, письменниками, краєзнавцями та простими людьми, які, попри заборону, залишилися жити і працювати у зоні відчуження. «Діалоги і жорсткі розмови з білоруським вченим Василем Нестеренком, нобелівським лауреатом з літератури Світланою Алексієвич, поетесою Ліною Костенко, відомим фотокореспондентом Ігорем Костіним (автором відомих знімків про катастрофу) та іншими дозволили глибше усвідомити та представити катастрофу», – зазначила вона. Аккерман змалювала не лише унікальну  картину Чорнобильської катастрофи та її наслідків, а й відобразила стан депресії після розпаду Радянського Союзу, та що сталося на цій території згодом.

Аккерман також розповіла про річку Прип’ять, ліси, населені дикими тваринами, занедбаний єврейський цвинтар, про околиці найбільшої радіолокаційної станції з виявлення міжконтинентальних ракет, що працювала на увесь СРСР, ядерні смітники. Вона нагадала французам про трагедію 50 тисяч мешканців міста Прип’яті, які за кілька днів вимушені були залишити майже 20 тисяч помешкань і у стані депресії виїхати із зони катастрофи. «Колись привілейована зона, з високим рівнем зарплат, медичним обслуговуванням, щастям тисяч людей «за мить» перетворилася на пекло, і досі це місце овіяне ореолом містерії», – зазначила вона.

У рамках презентації відбулася дискусія автора з гостями, а також автограф-сесія. Гості творчого вечора цікавилися ступенем забрудненості регіону, будівництвом саркофага на АЕС, кількістю жертв (офіційних та прихованих), життям мешканців Чорнобильської зони, музеєм «Чорнобиль» у Києві, туризмом у цій зоні, мотивацією людей, що повернулися до своїх домівок навколо річки Прип’ять.

Французький професор філософії Жан-П’єр Дюпюї (є автором досліджень та книги про Чорнобиль) позитивно відгукнувся про нову книгу. За його словами, офіційні дані суттєво применшують справжню кількість людей, що загинули в результаті трагедії. «На її момент у зоні проживало 2,3 млн осіб, а загальна чисельність населення заражених територій становить понад 10 млн осіб, включаючи Україну, Білорусь та РФ. Складним є алгоритм визначення загальних жертв, сьогодні це вже більш філософське поняття, ніж суто статистичне», – зауважив вчений.

Аккерман упродовж 20 років працювала з архівами Чорнобиля і неодноразово бувала у зоні відчуження. Вона вже брала участь у написанні двох книг про Чорнобильську катастрофу, зокрема, «Мовчання Чорнобиля» (2006 р.) та «Чорнобиль, повернення до лиха» (2007 р.), а також у підготовці та проведенні найбільшої виставки про Чорнобиль у Центрі сучасної культури в Барселоні (Іспанія, 2006 р.). За словами автора, книгу «Перетинаючи Чорнобиль» буде на початку квітня презентовано в Україні, зокрема, у Києві та Харкові.

 

У БПП сподіваються, що у вівторок заява про відставку генпрокурора Віктора Шокіна буде задоволена парламентом.

Про це в ефірі “5 каналу” заявила депутат від фракції “Блоку Петра Порошенка” Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми надіємося, що у вівторок все-таки Шокін буде знятий. Для нас це, навіть для партії і фракції, яка підтримувала його…, це надзвичайно негативно сприйнято було і членами фракції також, не говорячи вже про суспільство”, – сказала Луценко.

Вона зазначила, що новим генпрокурором має бути людина, яка має юридичну освіту та досвід в прокуратурі.

Водночас, наголосила народний депутат, про призначення генпрокурором її чоловіка (лідера фракції БПП Юрія Луценка) не йдеться.

“Він не може бути призначений по одній простій причині – в нього немає юридичної освіти і йому ніхто не пропонував йти генеральним прокурором”, – пояснила Луценко.

 

Екс-міністр юстиції України Олена Лукаш заявляє, що суд ЄС нібито зобов’язав Україну виплатити президенту-втікачеві Януковичу і його синам 6,3 млн грн в якості компенсації їх витрат як позивачів у справі про скасування майнових санкцій.

Про це вона написала у  Фейсбуці, інформує Укрінформ.

“24 грудня 2014 року Україна повідомила Суд ЄС про відкликання своїх заяв про вступ в процес (у справі розгляду скарг українських чиновників у Суді ЄС. – Ред.). Цей відгук став причиною того, що Суд ЄС наказами від 11 березня 2015 року виключив Україну з реєстрів у трьох справах. Суд ЄС ухвалив рішення про необхідність відшкодувати витрати ряду позивачів, яких ті зазнали в зв’язку з подачею Україною таких заяв… Сума, яку Україна тепер повинна компенсувати трьом позивачам –  В.Януковичу, О.Януковичу, В.Януковичу-мол., – становить (!!) 57 317,50 фунтів стерлінгів (!!) кожному. Підсумок: через недбальство Мін’юсту сума боргу України вже становить 171 952,5 фунтів стерлінгів. Це 6 мільйонів 378 тисяч 436 гривень”, – зазначила екс-міністр.

При цьому Лукаш заявила про “безглуздість” майнових санкцій, які застосувала влада ЄС на прохання української влади.

 

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку з тиском представників міграційної служби Російської Федерації в Чеченській Республіці на свідків у справі незаконно утримуваних російською владою громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

Про це йдеться у  коментарі зовнішньополітичного відомства.

“24 березня ц.р. співробітники російської міграційної служби без обґрунтованих підстав прибули до приміщення, в якому тимчасово розміщені свідки у справі  Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, і склали протокол про нібито порушення ними дозволеного законодавством терміну перебування на території Росії”, – заявляють дипломати.

Враховуючи відсутність у діях громадян України ознак порушення міграційного законодавства РФ, подібні дії російської сторони розцінюються як тиск на свідків підсудних з боку судової влади та місцевих чиновників з метою ускладнення їх участі у судовому процесі.

“Намагання російської влади у будь-який спосіб перешкодити об’єктивному розгляду справи щодо незаконно утримуваних Миколи Карпюка та Станіслава Клиха свідчить про її сфабрикований і політичний характер, як і справ проти інших громадян України – політичних в’язнів Російської Федерації”, – зазначають у  МЗС.

Українські дипломати вимагають від російської сторони “забезпечити безпечне перебування та пересування територією Російської Федерації рідних і свідків у справах проти незаконно утримуваних громадян України”.

 

Ердоган назвав терористичні організації ворогами людства і свободи

Всі структури терористів, включаючи “Ісламську держава”, Аль-Каїду, Боко Харам, ель-Шахаб є ворогами людства, демократії і свободи – УНІАН.

Таку заяву зробив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, підкресливши, що “цю істину необхідно чітко засвоїти”, передає  Анадолу. “Я знову звертаюся до світової спільноти. Терористична організація, постійно змінює назви, намагаючись ввести в оману весь світ. Однак які б назви не використовувалися терористами – це представники однієї і тієї ж структури”, – заявив турецький президент.

Президент Туреччини наголосив, що  смерті турецьких військовослужбовців  і мирних жителів не залишаться невідплаченими. “Звичайно ж, ми сумуємо за нашим військовослужбовцям, поліцейським і мирними громадянами, загиблим від рук терористичної організації. Але будьте впевнені – кінець терористів близький”, – зазначив він.

Крім цього, глава турецької держави привернув увагу до позиції Європейського союзу щодо кризи мігрантів. “У них у кишенях є щось, чого вони ніяк не виймуть. Заявляють, що для початку виділять 3 млрд євро, а також потім буде направлено стільки ж”, – зазначив Реджеп Тайіп Ердоган. Разом з тим він зазначив, що незалежно від того, чи виділять ці кошти країни ЄС, Туреччина готова  продовжити підтримку мігрантів.

 

У промисловій зоні Авдіївки Донецької області, де активізувалися бойові дії, загинув один боєць 81 окремої аеромобільної бригади.

Про це  LB.ua  повідомили військові, інформує Укрінформ.

Крім того, двоє бійців отримали поранення. Інших подробиць не повідомляється.

Нагадаємо, бої навколо промзони  Авдіївки  активізувалися на початку березня. Сили АТО вибили бойовиків з їх позицій і отримали можливість встановити вогневий контроль над трасою Донецьк-Горлівка. Окупанти намагаються повернути втрачені позиції, обстрілюючи опорні пункти українських військових, а також цивільні об’єкти.

 

МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із продовженням утримання незаконно засудженої російською владою громадянки України Надії Савченко, що зумовило значне погіршення стану її здоров’я і становить небезпеку життю.

Про це йдеться у  заяві зовнішньополітичного відомства.

“Обурення викликає безпідставна відмова російської сторони у дозволі на відвідання утримуваної Надії Савченко кваліфікованими українськими лікарями, що свідчить про намагання російської влади приховати реальний стан її здоров’я та ввести в оману світове співтовариство щодо задовільного самопочуття”, – заявляють дипломати.

У відомстві вкотре заявляють, що “за існуючих умов утримання незаконно засудженої Надії Савченко, відповідальність за стан здоров’я та її життя несе російська сторона”.

“МЗС України звертається до російської сторони невідкладно надати дозвіл на відвідання Надії Савченко українськими медиками і негайно звільнити її, як це передбачено Мінськими домовленостями, підписантом яких є також Російська Федерація”, – йдеться у заяві.

Крім того, дипломати закликають міжнародну спільноту продовжити тиск на Російську Федерацію задля збереження життя  Савченко  та повернення її на Батьківщину.

 

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні у п’ятницю розглянула і одностайно підтримала питання стосовно застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти осіб, причетних до протиправних дій щодо Надії Савченко, Олега Сенцова та інших українських громадян.

Про це повідомляє  прес-служба РНБО, інформує Укрінформ.

“Санкції безстроково застосовуються до осіб, які скоїли злочин проти громадян України: Надії Савченко, Олега Сенцова та інших патріотів. До списку внесені особи, які причетні до викрадання, незаконного затримання, катування, фальшування справ, організації та проведення замовних та нікчемних з правової точки зору “вироків” російських судів. Серед осіб, які увійшли до санкційного списку, – керівники та працівники ФСБ, слідчого комітету Російської Федерації, прокуратури, суддівського корпусу, військові та інші”, – зазначається у повідомленні.

Під час засідання Президент України Петро Порошенко наголосив, що “Україна ніколи не визнає “вироків” російських судів стосовно незаконно затриманих українських патріотів”.

Також Президент України доручив розширити санкційний список за рахунок громадян Росії, причетних до переслідування українських громадян, зокрема, кримських татар на окупованій території Автономної Республіки Крим.

 

Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення у запас військовослужбовців, призваних під час так званої четвертої хвилі часткової мобілізації.

Це зазначає  прес-служба Глави держави, інформує Укрінформ.

«Хочу почати з дуже приємної новини для 45 тис. військовослужбовців, які у непростих умовах боронять нашу державу. Йдеться по військовослужбовців так званої четвертої хвилі мобілізації. Я підписав Указ про демобілізацію військовослужбовців, призваних на службу Указом від 21 липня 2014 року та Указом від 14 січня 2015 року», – повідомив Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони України.

«Цей указ про демобілізацію жодним чином не вплине на високий рівень обороноздатності держави, а також на зменшення чисельності угрупування, яке знаходиться на Сході держави та біля кримського перешийку», – підкреслив Президент.

Він наголосив, що «держава докладає максимум зусиль для того, щоб забезпечити Збройні сили України та інші силові підрозділи».

Глава держави також відзначив успішність кампанії з укладання контрактів з військовослужбовцями, яка ведеться значно більш високими темпами у порівнянні із минулими періодами. Президент підкреслив, що державою забезпечується достойний рівень грошового утримання військовослужбовців. Солдат-контрактник отримує грошове забезпечення поза зоною АТО не менше 7 тис. грн., а у зоні АТО – 11 тис. грн., нагадав Президент.

Глава держави висловив переконання в тому, що вже з початку цього року буде укладено  близько 14 тис. контрактів з військовослужбовцями на проходження служби в українському війську.

 

Члени партії “БПП “Солідарність”” під час з’їзду ухвалили рішення про виключення зі своїх лав народних депутатів Єгора Фірсова та Миколи Томенка.

Про це журналістам за результатами з’їзду, який відбувався в закритому режимі, зазначив народний депутат від БПП Артур Герасимов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Було обговорення відносно оцінки результатів діяльності депутатів від БПП у парламенті. З’їзд дав задовільну оцінку діяльності депутатів в цілому, але окремо обговорення стосувалося тих депутатів, які написали заяви і вийшли з фракції Блоку Петра Порошенка. Згідно з 81 статтею Конституції з’їзд прийняв рішення відносно виключення цих депутатів і складання ними їх депутатських повноважень», – сказав Герасимов.

При цьому він уточнив, що виключення стосується Єгора Фірсова та Миколи Томенка.

 

Томенко заявляє, що БПП не може позбавити його мандата

Народний депутат Микола Томенко заявляє, що партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» не може позбавити його мандата народного депутата, оскільки він є позапартійним – УНІАН.

Про це йдеться у переданому УНІАН коментарі Томенка щодо рішення з’їзду партії «Блок Петра Порошенка Солідарність» про дострокове припинення його депутатських повноважень через його вихід із фракції.

Томенко наголосив, що вже більш ніж два роки він був і залишається позапартійним.

«За мене голосували українські громадяни як за позапартійного, який йшов за списком «Блоку Петра Порошенка», тому і не цій партії забирати в мене мандат», – зазначив Томенко.

Таке рішення «БПП» Томенко пояснює бажанням партії позбавитися тих депутатів, які у Верховній Раді говорять правду про відхід від передвиборчих обіцянок, наданих після Революції Гідності нинішніми президентом і прем’єром.

«Але сьогоднішнє рішення з’їзду «БПП» приблизно таке ж саме, як, наприклад, ухвалити рішення про те, що партія виступає за щасливу, багату і некорупційну Україну… А для того, щоб позбавити мене депутатського мандату, згідно зі ст. 81 Конституції України, треба спочатку ухвалити закон про імперативний мандат, далі у Верховній Раді заслухати інформацію стосовно того, чи порушував позапартійний Томенко передвиборчу програму «БПП», з якою йшов на вибори, а потім проголосувати більшістю від конституційного складу Верховної Ради», – наголосив Томенко.

«Тому я спокійно ставлюся до такого рішення партії Порошенка і планую далі працювати над виконанням своїх передвиборчих обіцянок у Верховній Раді України», – підсумував Томенко.

Як повідомляв УНІАН, Томенко 25 грудня 2015 року заявив про вихід із фракції партії «Блок Петра Порошенка».

Він пояснив своє рішення незгодою з ухваленим у парламенті держбюджетом-2016, який, за його словами, спрямований проти українського народу.

Сьогодні, 25 березня, з`їзд партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» ухвалив рішення про дострокове припинення повноважень Томенка у зв’язку з його виходом із складу парламентської фракції «БПП».

Стаття 81 Конституції передбачає, зокрема, що у разі невходження народного депутата, обраного від партії (виборчого блоку партій), до складу депутатської фракції цієї партії (виборчого блоку партій) або виходу народного депутата із складу такої фракції, його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної партії (виборчого блоку партій) з дня прийняття такого рішення.

В той же час в Україні немає закону про імперативний мандат, що передбачає процедуру припинення депутатських повноважень, зокрема, за вихід із фракції, що була сформована відповідною політичною партією. Таким чином, на даний час не зрозуміло, як в подальшому вирішуватиметься питання щодо Томенка.

 

В Європарламенті виступають за створення Європейського розвідувального агентства.

Про це заявив президент політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу у Європарламенті Гі Верхофстадт, реагуючи на терористичні атаки у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Відкидати ідею щодо Європейського розвідувального агентства, посилаючись на принцип національного суверенітету – абсурдно і небезпечно. Безпека повинна переважати над суверенітетом», – наголосив бельгійський політик.

Він виступив за запровадження обов’язкової системи обміну оперативною розвідувальною інформацією між національними службами безпеки усіх 28 країн ЄС.

«Це має бути перший крок до створення дійсної європейської розвідувальної спроможності, яка буде здатною об’єднати розвідку та проводити операції по всьому ЄС. Якщо терористи не мають кордонів, чому наші спеціальні служби повинні бути ними обмежені?» – зауважив лідер європейських лібералів.

 

Диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) російських-окупаційних військ протягом минулої доби вели активну розвідку позицій українських військових у районі промислової зони Авдіївки та на захід від Донецької фільтрувальної станції.

Про це інформує  Головне управління розвідки Міністерства оборони України, інформує Укрінформ.

“Диверсійно-розвідувальні групи із складу 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) та 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ вели активну розвідку позицій сил АТО у районі промислової зони Авдіївки та на захід від Донецької фільтрувальної станції”, – йдеться у повідомленні.

В ГУР також зазначили, що вчора зберігалася висока інтенсивність обстрілів позицій сил АТО у районі н.п. Авдіївка  у т.ч. із застосуванням гранатометів, 82-мм та 120-мм мінометів.

 

Інформаційну кампанію з метою дискредитувати люстраційний закон розпочали ті, хто хоче повернутися до влади. 

На цьому наголосила на брифінгу у п’ятницю голова Ради ГО “Громадський люстраційний комітет” Олександра Дрік, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз вороги люстрації розпочали надзвичайно активну інформаційну кампанію. Розповсюджуються дві абсолютно протилежні думки. Перша – що люстрація не працює, нікого не звільнили, очищення влади не відбувається. Друга думка – що звільняють усіх без розбору, порушуються права людини і взагалі люстраційний закон не відповідає європейським нормам. В цьому полягає насправді суть того процесу дискредитації люстрації тими, хто хоче повернутися на посади, але кому люстраційний закон забороняє це зробити”, – підкреслила  Дрік.

За її словами, їхня громадська організація впродовж останнього року займалася моніторингом виконання закону про очищення влади і склала свій реєстр осіб, що підлягають люстрації. Завдяки департаменту з  питань люстрації Міністерства юстиції вони поповнили цей список. На сьогодні, за їхніми даними, під так звані “автоматичні” критерії підпадають близько 5,5 тисяч осіб.

“У нашому реєстрі є інформація, що під люстраційні заборони підпадає 21 народний депутат цього скликання парламенту. В основному це депутати Опозиційного блоку, зокрема Льовочкін, Ківалов, Лукаш. Це люди, які очолювали керівні органи в період режиму Януковича і які зараз залишилися в Україні, але хочуть повернутися на керівні посади… Зараз в Конституційному суді знаходиться клопотання тих самих депутатів Опозиційного блоку – колишніх регіоналів, які хочуть скасувати ту частину закону про корупцію, яка зараз запускає систему електронного декларування. Це є та система, яка має допомогти Україні нарешті розпочати реальну боротьбу з корупціонерами”, – сказала громадська активістка.

Вона висловила думку, що до переговорів, які зараз ведуться стосовно формування нового уряду, залучені  люди, яким люстраційний закон забороняє повертатися на посади. І нагадала про претензії директора департаменту Мін’юсту з питань люстрації Тетяни Козаченко до Президента Петра Порошенка щодо того, що він і досі не звільнив суддів Конституційного суду, які надали Януковичу “диктаторські” повноваження, – а саме голову КСУ Юрія Бауліна та суддю Сергія Вдовиченка, які призначаються в цей суд за квотою президента.

“Зараз він використовує їх в своїх інтересах – для того, щоб вони погоджували ті зміни і ті законопроекти, які потрібні йому”, – сказала  Дрік.

 

У Вищому господарському суді України заявляють, що СБУ не затримувала суддю Віктора Швеця і він на своєму робочому місці.   

Про це повідомляє  відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ ВГСУ, інформує Укрінформ.

“Засобами масової інформації розповсюджено повідомлення про затримання судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця. Водночас таке затримання не здійснювалось, а суддя перебуває на своєму робочому місці”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сам Швець стверджує, що розповсюджена інформація про його затримання сталася через приватний конфлікт.

“За повідомленням самого Віктора Швеця, у нього існує приватний конфлікт, який виник з цивільно-правових відносин”, – зазначається в повідомленні.

Водночас прес-секретар СБУ Олена Гітлянська у  своєму відеозверненні  заявила, що СБУ відкрила кримінальне провадження щодо затриманого судді Вищого господарського суду Віктора Швеця. За її інформацією, наразі проводять бесіди з суддею і вирішується питання щодо висунення йому підозри. Проти нього порушено кримінальне провадження за  частиною 4 ст. 368 Кримінального Кодексу України “Неправомірна нагорода”.

“Служба безпеки України затримала суддю Вищого господарського суду. Він отримав хабар від одного з підприємців. Ми затримали його на гарячому під час отримання значної суми”, – сказала Гітлянська.

Вона зауважила, що “під час обшуків в помешканнях та робочому кабінеті були вилучені інші суми грошей та боргові розписки, а також паспорт на ім’я громадянина іншої країни”.

За її словами, зараз вивчаються всі факти, щодо отримання ним інших хабарів. “Слідчі проводять з ним бесіду і вирішується питання щодо висунення йому підозри, а також щодо направлення документів у суд для обрання запобіжного заходу”, – додала вона.

Гітлянська наголосила, що порушено кримінальне провадження за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заявив, що Служба безпеки України затримала суддю Вищого Господарського Суду Віктора Швеця під час отримання хабара в особливо великому розмірі.

 

Незаконно засуджений у Росії житель окупованого Криму Олександр Кольченко заявив, що не буде просити про помилування.

Про це він розповів у листі, який передав через свого адвоката, повідомляє  ТСН.uа, інформує Укрінформ.

Як зазначається, цього тижня адвокат Світлана Сидоркіна вперше змогла зустрітися зі своїм підзахисним після його етапування в одну з колоній Челябінської області. За словами адвоката українця, її дві години не пускали до Олександра, пояснивши це тим, що встановлювали її особистість.

Сидоркіна повідомила, що до Кольченка застосовуються невідповідні дисциплінарні стягнення.

“Щодо нього дійсно відразу після прибуття в колонію були застосовані два дисциплінарних стягнення у вигляді поміщення в ШІЗО терміном на сім діб, в цілому він провів у ШІЗО 15 діб. Підстави для застосування зазначених дисциплінарних стягнень були абсолютно неспівмірні з дисциплінарним проступком – за використання жаргонної лексики в розмові і за те, що не привітався зі співробітниками. Таке ставлення до політичних в’язнів, схоже, у нас стає традицією”, – повідомила адвокат.

Як повідомлялося, Кольченко був засуджений в Росії до десяти років колонії нібито за підготовку і вчинення терористичних актів у Сімферополі. На початку березня 2016 року його етапували до виправної колонії №6 Копейська Челябінської області. Російська влада офіційно визнала Кольченка громадянином України.

 

В аеропорту “Жуляни” евакуювали пасажирів рейсу “Дубай-Київ” через повідомлення про вибухівку на борту літака. Під час перевірки вибухових речовин у літаку виявлено не було.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” повідомив керівник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук інформує Укрінформ.

“Близько 2-ї години дня у аеропорту “Жуляни” здійснив планову посадку літак рейсу  “Дубай-Київ”. На борту знаходилося 149 пасажирів, одна дитина та 7 членів екіпажу. Приземлення відбулося у штатному режимі, але одразу після приземлення один із пасажирів повідомив про те, що на борту літака знаходиться вибухівка, і він планує її підірвати. Служби відреагували на цю ситуацію, і літак був відтягнутий на запасну стоянку, а пасажири були евакуйовані”, – сказав Ткачук.

За його словами, наразі затримано ту особу, яка повідомляла про знаходження вибухівки, -“нею виявився громадянин РФ Міщук В. Крім того, наразі затримано іншого громадянина РФ, В. Кучера, який також причетний до цієї події”.

Ткачук зазначив, що зараз проводиться перевірка наявності вибухівки у літаку. “Пасажирам літака і аеропорту “Жуляни” нічого не загрожує, нашими службами проводяться перевірочні заходи”, – додав він.

Водночас, як повідомила прес-секретар аеропорту Галина Богданенко, вибухівки на борту літака виявлено не було.

“Після перевірки літака на наявність вибухонебезпечних речовин нічого не виявлено на борту, тобто вибухівку не знайшли. Вже на наступний рейс зареєстровані пасажири”, – додала Богданенко.

 

У МЗС РФ заявили, що українські органи влади повинні вжиті необхідних заходів для розшуку та притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до вбивства адвоката Юрія Грабовського.

Про це повідомляє  ТАСС, інформує Укрінформ.

“25 березня з Києва прийшла трагічна звістка. За даними національної асоціації адвокатів України, знайдений вбитим адвокат Юрій Грабовський, – зазначили в міністерстві. – Він відомий як захисник громадянина Росії, колишнього російського військовослужбовця Олександра Александрова, справа якого разом із справою іншого росіянина – Євгенія Єрофеєва – розглядається українським судом”.

“Виправдалися наші найгірші передчуття. Київська влада, незважаючи на всі попередження, так і не змогли або не захотіла забезпечити безпеку Юрія Грабовського”, – констатували в МЗС.

У відомстві також заявляють, що “в Україні явно не мають наміру дотримуватися правових методів, миритися з тим, що не вкладається в вибудувану правлячими колами схему, що грунтується на антиросійської, а часом і відверто русофобській істерії”.

“Перехід знову до залякування та фізичного знищення незгодних, а тепер вже і адвокатів, свідчить про посилення в Україні антидемократичних, тоталітарних тенденцій, які ніяк не вкладаються в європейські норми моралі і права, про що так люблять говорити в Києві”, – вважають в МЗС РФ.

Як повідомляв Укрінформ, про зникнення Юрія Грабовського стало відомо 5 березня. В останній раз його бачили в Одесі.

9 березня Грабовський не з’явився на судове засідання свого клієнта. У зв’язку з його неявкою суд було перенесено на 15 березня.

10 березень Грабовський заявив, що покинув Україну не з власної волі, а з міркувань безпеки. Позначка його геолокації вказувала на Шарм-ель-Шейх.

Пізніше Шевченківський відділ поліції Приморського району Одеси відкрив кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу.

20 березня  Матіос  заявив, що правоохоронці затримали підозрюваного в організації зникнення адвоката. За його словами, затриманий активно співпрацює зі слідством і визнає свою провину.

 

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг закликав сторони прискорити процес розмінування на Донбасі і нагадав, що цей термін спливає 31 березня.

Про це він сказав на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нагадую сторонам, що термін завершення розмінування особливо навколо блокпостів вздовж лінії зіткнення і у регіонах, де треба ремонтувати інфраструктуру, спливає 31 березня. До цієї дати сторони мають завершити роботи по розмінуванню не тільки тому, що вони взяли на себе це зобов’язання, а через те, що вони винні людям, які живуть у цих регіонах», – наголосив Хуг.

Він висловив сподівання, що наступного разу, коли перебуватиме в Новоолександрівці, ситуація зміниться на краще і люди зможуть безперешкодно пересуватися по території.

Як повідомлялося, 2 березня в Мінську члени Тристоронньої контактної групи підписали документ про розмінування на 12-ти узгоджених ділянках вздовж лінії зіткнення. Сторони зобов’язалися до 31 березня позначити райони та скласти карти розмінування.

На думку голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгія Туки, на розмінування території в Луганській області потрібно близько 10 років.

 

Чеські компанії, які відчувають нестачу в зварювальниках, слюсарях, слюсарях-інструментальниках і сантехніках, готові прийняти на роботу п’ять тисяч українців.

Про це повідомляє  “Радіо Прага”, інформує Укрінформ

“Приймати на роботу українців, по суті, вже стає необхідністю, оскільки без них багато хто з фірм збанкрутують, тому що будуть не в змозі виконувати замовлення. Є вже навіть перші сигнали, які говорять про те, що, їм доведеться перенести виробництво до країн, де буде простіше знайти співробітників”, – заявила віце-президент економічної палати ЧР Ірена Бартонєва Палкова.

За  останніми доступними статистичними даними Управління з працевлаштування, на кінець 2014 року в Чехії були працевлаштовані 35 тисяч українців з 65 тисяч иноземців, які прибули до Чехії з країн, що не входять до складу ЄС.

Пропозиція на розширення проекту з возу українських робітників зараз проходить процедуру внесення правок. Поки що проект, який стартував у листопаді 2015 року, мав відношення лише до спеціалістів с вищою освітою. На даний час до нього будуть включено і людей з найнижчою кваліфікацією.

З опитування, яке було проведене Економічною палатою для видання MF DNES, випливає, що 37% компаній готово прийняти на роботу іноземців, які не спілкуються чеською мовою. У випадку з українцями, це обмеження, завдячуючи культурній близькості, значно нижче.

Незважаючи на те, що на чеських біржах праці зареєстровано більше 430 тисяч безробітних, фірмам практично немає з чого обирати.

 

Бельгія може направити винищувачі F-16 до складу міжнародної коаліції у боротьбі з “Ісламською державою”.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Шарль Мішель за результатами зустрічі з державним секретарем США Джоном Керрі у п’ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Мандат цієї  місії  вже був обговорений з парламентом», – сказав бельгійський прем’єр.

 

Рішення про підняття соціальної ціни на газ має бути прийняте найближчим часом. Інакше “Нафтогаз” взагалі не зможе поставляти газ, а облгази будуть вимушені закуповувати його за ринковою вартістю.

Про це журналістам сказав глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Якщо рішення не буде прийняте, ми взагалі не зможемо поставляти газ для населення. Облгази швидше за все купуватимуть його за ринковою вартістю. Рішення має бути прийняте в максимально короткі терміни, буквально до понеділка”, – сказав Коболєв.

В той же час, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус зазначив, що цим питанням повинне займатися Міністерство енергетики і вугільної промисловості, а не МЕРТ, в управлінні якого знаходиться “Нафтогаз”.

Як повідомляло агентство, підписаний минулого року з МВФ меморандум передбачає підвищення цін на газ для населення з 1 квітня 2016 до рівня, що відповідає 75% ціни імпортного газу.

 

З’їзд членів партії БПП “Солідарність” підтримав висунення кандидатури Володимира Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра.

Про це журналістам за результатами з’їзду, який відбувався в закритому режимі, зазначив народний депутат від БПП Артур Герасимов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми підтримали кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра”, – сказав Герасимов.

 

Під стіни Кабінету міністрів вийшли близько сотні людей помітингувати проти реформ державних закупівель.

Про це у  Фейсбуці  написав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

“Мітинг проти реформ закупівель перед Кабінетом міністрів України. Купка однакової молоді в балаклавах, купка однакових бабусь із плакатами. Почали рівно о 9:00, за що стоять, звичайно, не знають…”, – написав Нефьодов.

Він також висловив свою думку, що в такий спосіб демонстранти хочуть чинити тиск на реформаторів, що проводять очищення державних закупівель та вводять електронну систему держзакупівель.

“Сумно і дико… Якщо ви хочете побачити, що таке тиск на реформи – ну так от”, – наголосив Нефьодов.

 

У складі Конституційного суду Україні є судді, які не мають права там перебувати через конфлікт інтересів.

На цьому наголосила під час брифінгу у п’ятницю директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“В Конституційному суді є 6 суддів, які не мають права перебувати в складі Конституційного суду щодо розгляду питання про очищення влади, тому що мають потенційний та реальний конфлікт інтересів”, – підкреслила Козаченко.

Вона нагадала, що оприлюднено лист, який був наданий Генеральною прокуратурою народному депутату Єгору Соболєву щодо наявності кримінального провадження, “в рамках якого зазначено, що ці судді з кар’єрного інтересу фактично прийняли завідомо неправосудне рішення щодо узурпації влади президентом Януковичем”.

Козаченко підкреслила, що закон про очищення влади “зараз достатньо серйозно саботується”, є намагання його дискредитувати “з боку так званої нової влади, в тому числі й Адміністрації Президента”.

Як повідомляв Укрінформ, 22 березня представники від Верховної Ради, один з авторів законопроекту «Про очищення влади» нардеп Єгор Соболєв, перший заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, від Кабміну – директор департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко залишили приміщення КСУ після того, як суд відмовив їм у задоволенні клопотання про відвід шістьох суддів, зокрема голови Конституційного суду Юрія Бауліна, від розгляду питання щодо конституційності окремих положень закону про люстрацію.

 

Начальник ракетних військ і артилерії Південного військового округу ЗС РФ генерал-майор Степан Ярощук є безпосереднім відповідальним за бойове застосування ракетних військ та артилерії на тимчасово окупованих територіях Донбасу, а також за обстріли підрозділів ЗСУ і мирного населення з території Росії.

Про це  повідомляє  Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

“Встановлено, що на посаді “начальника ракетных войск и артиллерии Южного военного округа (Ростов-на-Дону, Россия) ВС РФ” перебуває генерал-майор ЗС РФ Ярощук Степан Степанович (Ярощук Степан Степанович), 23.04.1964 р. н.”, – йдеться у повідомленні.

За даними військової розвідки, з початком військової агресії Росії проти України генерал-майор ЗС РФ Ярощук “безпосередньо відповідає за бойове застосування ракетних військ та артилерії на тимчасово окупованих територіях Донбасу, а також за обстріли підрозділів Збройних сил України, мирного населення та об’єктів інфраструктури з території Росії”.

“Для виконання злочинних наказів воєнно-політичного керівництва Росії генерал Ярощук регулярно незаконно перетинає російсько-український кордон”, – підкреслили в ГУР.

Зазначається, що генерал Ярощук закінчив Тбіліське вище артилерійське командне Червонопрапорне ордена Червоної зірки училище у 1985 р, попередня посада та місце проходження служби: начальник штабу ракетних військ та артилерії Далекосхідного військового округу ЗС РФ (м. Хабаровськ).

“Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо участі військовослужбовців ЗС РФ у військових злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі їх визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні військових злочинів та території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку”, – наголошується у повідомленні.

 

Начальником артилерії 1 армійського корпусу російських окупаційних військ (сформований на території “ДНР”) є полковник ЗС РФ Ігор Ягельський.

Про це повідомляє  сайт  Головного управління розвідки Мініоборони, інформує Укрінформ.

“На посаді “начальника артиллерии 1 АК (Донецк, Украина) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного военного округа ВС РФ” перебуває полковник Ягельський Ігор Валентинович (Ягельский Игорь Валентинович), 05.02.1964 р. н.”, – йдеться у повідомленні.

За даними ГУР, полковник Ягельский є однокласником начальника ракетних військ і артилерії Південного військового округу ЗС РФ генерал-майора Сергія Ярощука по навчанню у Тбіліському вищому артилерійському командному училищі.

Таким чином, полковник Ягельський є безпосереднім виконавцем його злочинних наказів щодо обстрілів мирного населення та об’єктів інфраструктури України.

“Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти щодо участі військовослужбовців ЗС РФ у військових злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі їх визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні військових злочинів та території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку”, – наголошується у повідомленні.

 

Метою тероризму є посіяти страх. І вбивство Юрія Грабовського – захисника російського ГРУшника – не є актом терору.

Про це сказав під час прес-конференції у п’ятницю відомий соціальний психолог Олег Покальчук, інформує Укрінформ.

“Кінцевою метою тероризму не є фізичне знищення людей. Кінцевою метою тероризму є розмови про тероризм, є імплементація його в сучасну ментальність, обговорення його, страх перед ним. Тобто метою є емоційний слід, який залишається після акту. Тому вбивство адвоката російських ГРУшників  не можна назвати в цьому сенсі тероризмом. Це – політичне вбивство, яке переслідує інші цілі”, – зазначив Олег Покальчук.

Він додав: те, що не набуває широкого резонансу в суспільстві, яке є атаковане, не можна точно називати тероризмом.

 

Під стінами Генпрокуратури проходить акція на підтримку звільнених з Генеральної прокуратури 17 працівників раніше ліквідованих Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділу процесуального керівництва, які займалися справою так званих “діамантових прокурорів”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Участь в акції беруть близько 200 громадських активістів, зокрема представників “Демальянсу” та Автомайдану. Вони стоять з плакатами: “Кращі друзі Шокіна – діаманти”, “Так чесним прокурорам”, “Досить годувати корупціонерів”. У мітингу беруть участь народні депутати Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Віктор Чумак і Остап Єднак.

“Пропонуємо негайно піти у відставку генеральному прокурору Віктору Шокіну. Зараз проходять різні інсинуації навколо того, що нібито у парламенті немає голосів за відставку генерального прокурора. Насправді голоси є. Після його відставки ми пропонуємо прозоро на комітеті ВР обговорити кандидатуру на посаду генпрокурора”, – заявив Найєм.

Він зауважив, що хоча право призначати генпрокурора належить Президенту, однак той двічі призначав людей, які не боролися з корупцією.

“Ми пропонуємо поновити на посадах тих людей, які займалися розслідуванням справи “діамантових прокурорів”, і припинити їх переслідування”, – зазначив Найєм.

Він також заявив, що депутатське об’єднання “Єврооптимісти” робитиме все для того, щоб начальник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк не був звільнений, його не переслідували. Найєм нагадав, що позавчора генпрокурор Шокін запропонував Горбатюку, управління якого займається розслідуванням справами Майдану, своєрідне “заслання” – посаду очільника прокуратури Львівського області. Після того, як він відмовився, йому погрожували звільненням.

Як повідомляв Укрінформ, 24 березня заступник генерального прокурора України Давід Сакварелідзе розповів про звільнення з ГПУ працівників ліквідованого Управління з розслідування кримінальних проваджень стосовно працівників прокуратури та Відділу процесуального керівництва, які займалися так званою справою “діамантових” прокурорів.

Нагадаємо, 5 липня під час спецоперації СБУ та ГПУ були затримані заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць та перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін. Під час обшуків у них виявлено понад 500 тис. дол. готівкою, коштовності, цінні папери і незареєстровану вогнепальну зброю. У помешканні Корнійця, серед іншого, знайшли 65 діамантів. Прокурорам повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 ККУ (стаття передбачає безальтернативне позбавлення волі терміном від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати посади, спеціальну конфіскацію та конфіскацію майна). Кримінальну справу стосовно хабарництва, а також незаконного зберігання зброї та засобів негласного спостереження було передано до Печерського райсуду 4 січня поточного року. Водночас на початку лютого Корнійцю було повідомлено нову підозру – за незаконне привласнення компанії “Ніколсан”, яка в подальшому була оформлена на його рідну сестру.

 

Очільники майже всіх обласних прокуратур підписалися під заявою, у якій йдеться, що заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе ганьбить відомство.

Про це Сакварелідзе заявив на акції під стінами ГПУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні всіх обласних прокурорів окрім двох – одеського і львівського заставили підписатися під заявою, що Сакварелідзе ганьбить прокуратуру”, – повідомив заступник генпрокурора.

За словами Сакварелідзе, він не вважає свою поведінку такою, що дискредитує відомство.

Навпаки,  Сакварелідзе  вважає, що до ганебного стану Генпрокуратуру довели її очільники на чолі з Віктором Шокіним: “Генеральний прокурор Шокін не в змозі відповідати за потреби українського народу. Він повинен піти якомога швидше”.

Він додав, що не тримається за посаду заступника генпрокурора, і не претендує на посаду глави ГПУ.

Сакварелідзе також повідомив, що на наступному тижні має з’явитися нова кандидатура на посаду генерального прокурора.

Говорячи про звільнених прокурорів та слідчих, які займалися справою так званих “діамантових прокурорів”, Сакварелідзе заявив, що вони не збираються нікуди йти, а чекатимуть нового генпрокурора, який першим своїм рішенням відновить їх на посадах.

Як зазначається у колективному зверненні керівників регіональних прокуратур до генерального прокурора України, яке є в розпорядженні Укрінформу, прокурори “занепокоєні ситуацією щодо спроб дискредитувати органи прокуратури України”. Зокрема, їх обурила інформація про підготовку Сакварелідзе акції “з метою вчинення тиску на працівників Генеральної прокуратури України”.

Прокурори стверджують, що своїми закликами Сакварелідзе порушив вимоги ст. 44 Конституції України, ст. 5, 16 Закону України “Про державну службу”, ст. 1, 3, 4, 16 Закону України “Про прокуратуру”, ст.1, 2, 5, 7 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, та заявляють, що це, на їхню думку, несумісне з перебуванням його на посаді заступника генпрокурора України та в органах прокуратури.

 

Бойовики примусово відселяють або руйнують помешкання місцевих жителів окупованих територій Донбасу, намагаючись тим самим розширити так звану “сіру зону”.

Про це на брифінгу у п’ятницю заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Бойовики збільшили інтенсивність обстрілів та проводять локальні штурмові дії у районах населених пунктів Авдіївка та Новотроїцьке. Проводиться перегрупування підрозділів першого та другого армійського корпусів на передових позиціях, а також вдосконалення інженерного обладнання цих позицій. У рамках зазначених робіт, бойовики здійснюють примусове відселення місцевих жителів, руйнують їх помешкання та намагаються розширити так звану “сіру зону”, – сказав Скібіцький.

Він також зауважив, що останнім часом спостерігається активізація російських військ на Слов’янському, Донецькому і Волноваському напрямках.

“Противник не припиняє спроби розширити підконтрольні території”, – наголосив представник ГУР.

 

“Батьківщина” підтримає кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду Прем’єр-міністра, якщо будуть гарантії прийняття протягом наступних двох тижнів законопроектів, на яких наполягає фракція.

Про це журналістам після завершення робочої наради у Верховній Раді заявив заступник керівника фракції Андрій Кожем’якін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Фракція і партія «Батьківщина» готова підтримати кандидатуру пана Гройсмана, але тільки після того, як наші умови гарантовано будуть поставлені, обговорені і подані до коаліційної угоди фракціями, які входять в коаліцію», – сказав він.

За його словами, мало того, що вимоги фракції були обговорені на фракціях, але Президент і майбутній Прем’єр-міністр повинні дати гарантії, що ті вимоги будуть виконані протягом наступних тижня – двох.

«Умови (підтримки Гройсмана – ред.) можуть бути трішки пом’якшені і, скажімо, не перед вступом у коаліцію прийняти всі 12 чи 15 законопроектів по п’яти розділах, на яких ми наполягаємо, а повинні бути, можливо, надані конкретні гарантії від Президента, від майбутнього Прем’єра про те, що вони будуть розглянуті на найближчому тижні або на найближчих двох тижнях», – підкреслив Кожем’якін.

 

В Україні потрібно розпочинати проведення відкритої дискусії щодо внесення змін до Основного Закону.

Про це Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив на засіданні уряду в п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Щоб державна машина працювала ефективно, навіть немає сумніві, що нам потрібно починати процес широкої дискусії про внесення змін та доповнень до української Конституції”, – сказав Яценюк.

На його думку, потрібне збалансування законодавчої та виконавчої гілок влади, повна незалежність судової гілки влади, визначення компетенції усіх ключових інститутів держави: Президента України, уряду, парламенту, органів прокуратури та незалежної  української системи юстиції.

“Таким чином, ми зараз формуємо реальну базу для нової системи управління країною, яка передбачає противаги, баланс та відповідальність кожного за ту ділянку роботи, на яку його призначили або за ту ділянку, на який той чи інший був обраний або призначений парламентом, або народом України”, – додав глава уряду.

 

Народний депутат із фракції «Народний фронт» Леонід Ємець прогнозує, що керівники фракцій зустрінуться із Президентом Петром Порошенком ще до понеділка, 28 березня.

Про це він розповів журналістам після наради представників фракцій у ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми обговорювали це, представник Президента озвучив кілька часових періодів. Думаю, що  керівники фракцій будуть до понеділка зустрічатися з Президентом», – відповів Ємець на запитання, чи дійсно відбудеться зустріч фракцій коаліції з Президентом у понеділок 28 березня.

Раніше заступник керівника фракції “Батьківщина” Сергій Соболєв повідомляє, що ймовірна зустріч Порошенка з представниками фракцій має відбутися 28 березня.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні на засіданні представників фракцій колишньої коаліції у ВР обговорювалися принципи формування нової парламентської коаліції.

 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає якнайшвидшого вирішення політичної кризи у державі.

Про це він заявив на засіданні уряду в п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не я цю кризу створював, але я вимагаю якнайшвидшої її вирішення. Персоналізація української політики призводить до втрати довіри до України як усередині між громадянами, так і серед наших зовнішніх партнерів», – сказав Глава уряду.

Він вкотре зазначив, що прийме будь яке рішення політикуму та Президента, яке сприятиме стабілізації ситуації в країні та дасть можливість рухатися уперед. «Зберіть 226 голосів, представте Кабінет (міністрів – ред.), програму і реальну коаліцію, яка буде це виконувати або підтримайте цей склад Кабінету міністрів», – наголосив Яценюк.

 

У Верховній Раді створять робочу групу, яка доопрацьовуватиме коаліційну угоду.

Про це повідомив позафракційний народний депутат Сергій Тарута після завершення наради  у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми говорили про те, що необхідно буде повернутись до проекту закону по податковому кодексу, бо сьогодні необхідно створити максимум умов для розвитку малого і середнього бізнесу…Також говорили про те, що стосується судової системи, корупції. Буде створена робоча група, яка має доопрацювати  коаліційну угоду, що буде взята за основу”, – сказав він.

 

Російські окупаційні сили на Донбасі проводять демонтаж обладнання ливарного цеху та протипожежного обладнання “Харцизького машинобудівного заводу” з метою вивезення його на територію РФ.

Про це інформує  Головне управління розвідки Міністерства оборони України, інформує Укрінформ.

“Під прикриттям бойових зіткнень продовжується розкрадання промислових об’єктів на тимчасово окупованих територіях Донбасу. 23 березня ц. р. військовослужбовці 1 мотострілецького батальйону 11 омсп демонтували обладнання ливарного цеху та протипожежного обладнання “Харцизького машинобудівного заводу” (м. Харцизьк) з метою вивезення його на територію Росії”, – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося про розкрадання і вивезення до РФ “Харцизького трубного заводу” (н.п.Харцизьк, Донецька обл.); “Інтерсплав” (н.п.Свердловськ, Луганська обл.);  молокозавод (н.п.Свердловськ); шахта ім.Менжинського (н.п.Первомайськ, Луганська обл.).

 

Мер Києва Віталій Кличко з братом Володимиром вручили ключі від нової трикімнатної квартири Марії Стус, сестрі відомого українського поета.

Це зазначається на сайті  мера Києва, інформує Укрінформ.

«Володимир  Кличко придбав квартиру  у Святошинському районі столиці і подарував її Марії Стус, яка внаслідок російської агресії на Сході і військових дій була вимушена покинути рідний Донецьк і переїхала до Києва. Віталій і Володимир Клички зустрілися з Марією Стус та її онукою і правнуками, вручили ключі та показали родині нове помешкання», – йдеться у публікації.

Як зазначив мер, Марії Стус подарували трикімнатну квартиру в новому будинку, розташованому поблизу скверу Василя Стуса.

Володимир Кличко вручив Марії Стус ключі від помешкання і пообіцяв зробити в ньому ремонт. Сестра відомого поета подякувала братам і подарувала їм книжки Василя Стуса.

 

Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вважає, що українці упродовж останніх років демонструють рішучість побудувати демократичну європейську країну.

Про це посол США, що брав участь у міжнародному форумі з питань безпеки в Чорноморському регіоні, заявив у прямому ефірі одного з одеських телеканалів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Головні зміні, що стали помітними в останні роки в Україні, є налаштованість і рішучість українців реалізувати на практиці європейський вибір, який було зроблено на столичному Майдані. Психологічні зміни є найбільшими з тих, що відбулися в українському суспільстві. Безумовно, треба посилити протидію корупції, утверджувати верховенство права, реформувати прокуратуру тощо. Я впевнений, що 2016 рік буде свідченням і доказом того, що повернення назад не буде”, – зазначив Пайєтт.

За словами посла США, свідченням змін в Україні стало, зокрема, введення нової патрульної поліції, започаткування реформ митної служби, відкриття Центру адмінпослуг в Одесі.

“Якщо порівнювати перебіг реформ, що відбулися свого часу в Грузії, доводиться брати до уваги проблеми зовнішньої агресії – Україна перебуває у війні – та впливу олігархічної системи на економіку. Водночас низку уроків Україна може засвоїти з досвіду Грузії. Одним з таких прикладів є створення Центру адмінпослуг в Одесі з партнерською підтримкою США”, – сказав Пайєтт.

“Зараз ми бачимо, як глави інших облдержадміністрацій хочуть ввести аналогічні центри, взявши Одесу за взірець. Це підтверджує, що завдяки лідерству і політичній волі зміни можливі, варто продовжувати створювати нові інституції та державні органи, які служать людям”, – зауважив посол.

Американський дипломат зазначив, що в Україні є люди, що наполегливо працюють заради змін. “На мене, зокрема, справляють враження особистості, які хочуть зламати правила старої олігархічної системи і рухатися вперед. Такі політики є справжніми архітекторами змін і реформ в Україні”, – сказав він.

Пайетт додав, що Одесу упродовж двох з половиною років відвідував найчастіше з українських міст. При цьому завжди помічав налаштованість місцевих мешканців “будувати європейську країну і самим визначати своє майбутнє”.

Глава американської дипмісії закликав одеситів “продовжувати реформи. США завжди будуть поряд, підтримуючи на шляху європейського вибору”, – резюмував Пайєтт.

Як повідомляв Укрінформ, 24 березня в Одесі відбувся  Міжнародний форум “Гібридні рішення щодо безпеки в Чорноморському регіоні”, в роботі якого взяли участь депутати різних рівнів, експерти, політоги, дипломати, в тому числі посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Відбулася дискусія експертів та політологів – учасників форуму, що проводиться за підтримки міжнародного інформаційного телеканалу Ukraine Today та Гарвардського інституту державного управління імені Джона Кеннеді.

 

Держкомтелерадіо підтримує проект про так зване квотування україномовного контенту в радіоефірі.

Про це у коментарі  «Детектору медіа»  повідомив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

За словами Олега Наливайка, законодавча та виконавча гілки влади разом з медіаспільнотою поступово наближає законодавство в сфері засобів масової інформації до європейських стандартів.

«Я пригадую, як в 2006 році Нацрада зібрала керівників великих медіагруп для обговорення змін до Закону «Про телебачення і радіомовлення»  в частині запровадження 50% квоти для української музики. Була дуже запекла дискусія але бізнес підтримав захисні кроки держави. Почалось поступове збільшення в ефірі радіостанцій української музики і зараз, абсолютно, всі погоджуються, що це був правильний крок. Пройшло 10 років, ми живемо в іншій країні, країні,у якій відбулася Революція Гідності, країні, проти якої здійснюється військова агресія. Тому, напевно, Гімн України є найрейтинговішим музичним твором. Ми повинні реагувати на ці виклики, на запит україномовності» – сказав Наливайко.

«Автори законопроекту №3822 пропонують в рамках існуючої 50% квоти зробити 75% українською мовою. Тобто загалом десь 37% українською мовою. Після першого читання проект закону треба направити на експертизу в Раду Європи і в цілому затвердити з її зауваженнями та побажаннями. Якщо згадати європейський досвід, то у Польщі діє 33% квота контенту польською мовою, у Франції 40%», – зауважив він.

На думку Наливайка, абсолютно прийнятною є вимога того, щоб українські пісні звучали рівномірно, протягом усього ефірного часу, а не вночі, як сьогодні чинять радіостанції щоб формально виконати квоти.

Він вважає, що квотування повинно стати фактором стимулювання розвитку галузі, оскільки підштовхнуть індустрію вкладати кошти в якісний продукт українською мовою. «Під це повинна бути розроблена спеціальна урядова програма з відповідним фінансуванням. Уряд має інвестувати в розвиток молоді таланти, дбати про захист авторських прав, щоб музиканти мали можливість капіталізувати власні твори, надавати ліцензійні пільги», – сказав голова Комітету.

Нагадаємо, народні депутати пропонують встановити для радіоринку квоти не лише музичних творів українських авторів і виконавців, а й пісень українською мовою. Відповідний законопроект № 3822 «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» зареєстрували 28 січня народні депутати Олег Медуниця («Народний фронт»),Ігор Артюшенко («Блок Петра Порошенка»), Іван Крулько («Батьківщина») таОлег Ляшко («Радикальна партія»).

З ініціативою подібного законопроекту виступив на початку січня віце-прем’єр – міністр культури В’ячеслав Кириленко, який закликав прийняти зміни до закону, які дозволять відбирати ліцензії у FM-радіостанцій, що не транслюють в ефірі пісні українською мовою.

 

Спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що Росія готова відновити відносини з Анкарою, якщо турецька влада визнає відповідальність за збитий російський літак Су-24.

Про це повідомляє  “Дождь”, інформує Укрінформ.

“Російсько-турецькі відносини, м’яко кажучи, залишають бажати кращого. Як ви знаєте, охолодження настало не з нашої вини. Ми готові їх “розморозити” за умови, що керівництво Туреччини визнає свою відповідальність за знищення російського літака над територією Сирії. Однак з турецької сторони поки немає навіть натяків на це”, – сказала Матвієнко.

На її думку, Туреччина перешкоджає розвитку мирного процесу в Сирії та консолідації сил, які виступають проти міжнародного тероризму.

Як повідомляв Укрінформ, російський бомбардувальник  Су-24 був збитий турецькими військовими  24 листопада 2015 року. Анкара заявила, що літак порушив повітряний кордон Туреччини та екіпажу були дані десять попереджень про це. У свою чергу Міноборони Росії стверджує, що Су-24 перебував на території Сирії.

 

Презентація програми Володимира Гройсмана проходила у закритому режимі, тому що досі тривають консультації щодо нового уряду.

Таку думку в прямому ефірі “5 каналу” висловила депутат Верховної Ради від фракції “Блоку Петра Порошенка” Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що основна позиція закритості такого засідання пов’язана із консультаціями, які відбуваються стосовно кандидатури”, – сказала Луценко.

За її словами, “програма Гройсмана побудована на продовженні реформ, які були прописані ще першою, старою коаліцією, яка заходила у Верховну Раду 8-го скликання. Це програма, яка говорить про продовження і про прискорення тих реформ, які були не зроблені, а ми знаємо, що було зроблено за попередній період лише 30%”.

Луценко зазначила, що крім програми ідуть консультації стосовно можливих представників Кабінету міністрів, кого запропонує Гройсман. “Тому спішити і розкривати її до кінця, я думаю, є передчасним”, – додала вона.

 

Президент Петро Порошенко присвоїв голові Служби безпеки України Василю Грицаку військове звання генерала армії.

Відповідний указ глава держави підписав у п’ятницю, повідомляє його  прес-служба.

Порошенко високо оцінив діяльність Грицака і як голови СБУ, і як керівника Антитерористичного центру. “Це людина, яка ризикуючи життям завжди була разом з бойовими побратимами на передньому краї”, – сказав Президент під час урочистого зібрання Служби безпеки України з нагоди її 24 річниці.

“У важкий для України час ви взяли на себе складний тягар відповідальності і прийняття вагомих рішень. Це стосується як захисту держави, так і реформування Служби, як налагодження координації і ефективної співпраці з нашими партнерами, так і ефективної координації зі Збройними Силами і іншими силовими відомствами. Під вашим керівництвом СБУ демонструє всій країні, зарубіжним партнерам всьому світові свою здатність і вміння захищати державу”, – наголосив  Порошенко.

 

Офіційне представництво України в ЮНЕСКО поінформувало керівництво та іноземних представників цієї організації про поточну ситуації в АРК у сферах компетенції ЮНЕСКО та навело конкретні факти репресій на півострові проти національних меншин, свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою, безпеки журналістів та проблеми безкарності

Про зустріч, яка відбулася напередодні 24 березня у штаб-квартирі ЮНЕСКО під головуванням її гендиректора Ірини Бокової, на своїй сторінці у  Фейсбуці  написав заступник представника України в цій організації Віктор Войтович.

«Відбулась інформаційна зустріч щодо моніторингу ситуації у Автономній Республіці Крим (Україна) у контексті відповідного рішення 197-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО. У ході зустрічі промовці надали детальну інформацію щодо поточної ситуації в АРК у сферах компетенції ЮНЕСКО та навели конкретні факти порушень прав людини та утисків національних меншин, свободи віросповідання, доступу до освіти рідною мовою, безпеки журналістів, проблеми безкарності тощо», – написав дипломат.

За його словами, посол України у Франції, постійний представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур довів до відома учасників поточну ситуацію на півострові та наголосив на необхідності запровадження дієвого механізму ефективного моніторингу ситуації у Криму.

«Зокрема йшлося про посилення координації між Секретаріатом ЮНЕСКО та керівними органами відповідних конвенцій Організації, запровадження Центру координації моніторингу у Секретаріаті ЮНЕСКО, а також необхідності направлення моніторингових місій для вивчення ситуації на місці», – написав Войтович.

За словами дипломата, у дискусії взяли участь представники постійних представництв Швеції, Німеччини, Франції та Туреччини, які підтвердили свою незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та висловили серйозну стурбованість невпинним погіршенням ситуації у Криму. Захід також відвідали близько 100 акредитованих при ЮНЕСКО керівників постійних представництв країн-членів та співробітники Секретаріату Організації.

«З боку ЮНЕСКО – найбільш представницької міжнародної організації системи ООН було у черговий раз підтверджено незаконність анексії Криму та Севастополя», – підкреслив дипломат.

Він також додав, що у якості доповідачів на зустрічі, крім українського посла виступили уповноважений секретаріату представника з питань свободи преси ОБСЄ Ботагаров, представник офісу Верховного комісара ООН з прав людини Бояніч, директор французького офісу неурядової правозахисної організації Amnesty International Гарріго та директор секретаріату ІКОМОС Юнгенблот.

 

Північноатлантичний альянс повинен відреагувати на порушення Росією міжнародного права, зокрема на замах на територіальну цілісність України.

Про це президент Польщі Анджей Дуда заявив в інтерв’ю американському виданню  The Washington Post, інформує Укрінформ.

“Що стосується України, то я не маю сумнівів, що Росія порушила міжнародне право, територіальну цілісність країни було порушено. Складно не перейматися цією ситуацією: Росія багато разів порушувала міжнародне право за останні кілька років: з Грузії через Україну і до Сирії”, – зазначив Дуда.

У цьому зв’язку, на його думку, НАТО має продемонструвати готовність відповісти на цю ситуацію.

Дуда наголосив, що Північноатлантичний альянс повинен зміцнити військовий потенціал у Східній Європі настільки, щоб (Росії) стало зрозуміло, що невигідно атакувати жодну з країн-членів НАТО.

 

СБУ запобігла понад 200 терактам, організатори яких були підготовлені у РФ – Порошенко

СБУ запобігла понад 200 терактів, підготовлені у РФ.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, передає кореспондент УНІАН.

«Порошенко зазначив, що тільки за 2015 рік в Україні було виявлено понад 200 терористичних атак, організатори більшості яких були підготовлені на території Ростовської та Бєлгородської областей», – йдеться в повідомленні.

«Вони планували  терористичні атаки в Києві, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Харкові, Львові проти мирних громадян України. Їх мета – залякати країну, дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію. Вони є ключовим елементом тієї гібридної війни, яка ведеться проти нашої країни», – констатував президент.

 

У Конча-Заспі на території дитячого табору звели будинки, власниками яких стали Гелетей та інші чиновники

В Конча-Заспі на  місці дитячого табору під виглядом реконструкції збудували 50 будинків, власниками котрих виявилися колишній міністр оборони, суддя Вищого господарського суду, народний депутат та інші подібні особи – УНІАН.

За документами будинки провели як дитячий оздоровчий комплекс, пишуть журналісти  проекту “Наші гроші“.

15 років тому на цьому місці був дитячий табір заводу ВАТ “Київгума”. Згодом його купило ЗАТ “Київгума” під керівництвом Сергія Шевченка. “За скільки (продали – ред.) не пам’ятаю, але це був 2001 рік”, – розповів він. Понад 9 га рекреаційної землі під табором перебували в комунальній власності, тож у 2003 році ЗАТ “Київгума” оформило землю в оренду “для обслуговування дитячого оздоровчого табору”.

Невдовзі власник захотів перетворити табір на “дитячий оздоровчий комплекс сімейного типу”. За словами Сергія Шевченка, піонерський табір заводу “Червоний гумовик” не експлуатували вже 10 років, він його купив – і розробив проект реконструкції.

У 2004 році проект отримав позитивний висновок держекспертизи, у 2008 році Державна архітектурно-будівельна інспекція дала дозвіл на будівельні роботи. Результатом яких стали 50  приватних будинків. Так зване “Французьке містечко” вийшло вдвічі більшим за орендовану “Київгумою” ділянку, оскільки парканом зараз обгороджено ще й прилеглі 8 га лісу ЛПГ “Конча-Заспа”.

Сам Шевченко порушень зі свого боку не бачить. За його словами, все побудовано відповідно до затвердженого проекту і, за його запевненнями, жодна з будівель не є “житловим будинком”.

Але попри ствердження Шевченка, виявилось, що один із будинків належить екс-міністру оборони, а зараз керівнику Управління держохорони  Валерію Гелетею. Його будинок – один із перших на в’їзді в комплекс. Право власності на цей будинок Гелетей посвідчував  через судовий позов  у 2012 році, коли він не працював на держслужбі, а був віце-президентом “Авант-Банку”. Отримати коментар Гелетея журналістам програми не вдалося.

Ще один будинок з приватним озером за договором дарування від жовтня 2013 року записаний на  Дар’ю Черновську, дочку колишнього прокурора Києва Анатолія Мельника. Він все життя служив у прокуратурах. Був заступником Віктора Пшонки в ГПУ в 2011 році, рік очолював столичну прокуратуру, з кінця 2012 по 2014 рік очолював  Луганську обласну прокуратуру. Після втечі Віктора Януковича Мельник звільнився за власним бажанням.

Будинком на 360 кв м володіє Неля Трунова, дружина колишнього заступника Анатолія Мельника у столичній прокуратурі, згодом Дніпровського екологічного прокурора та прокурора Одеської області.

Крім того, за даними “Наших грошей”, будинок на 593 кв м належить судді Вищого госпсуду  Ірині Кондратовій, батько якої Дмитро Притика 15 років очолював той же суд. Кондратова пояснила, що будинок придбала за кошти від продажу частки в бізнесі, котрий мала ще до того, як стати суддею. Що це дитячий оздоровчий комплекс – нібито не знала.

У будинку на 650 кв м планує оселитися нардеп  Сергій Лабазюк (“Воля народу”). Маєток він придбав у 2014 році, вказавши у декларації купівлю житлового будинку за 2,3 млн грн.

А будинок бізнесмена Арсена Демченка нещодавно арештували у рамках кримінальної справи, пов’язаної з держзакупівлями “Укртрансгазу” у 2009 році.

Крім того, нерухомість у так званому “Французькому містечку” мають:

– Галина Фаринник  (550 кв м), дружина колишнього керівника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника.

– Олена Шелудченко й Ольга  Троян  (два будинки по 580 кв м), дружина й дочка екс-глави НАК “Нафтогаз” Володимира Шелудченка.

– Олег Рафальський  (530 кв м), син Олега Рафальського, екс-заступника голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна.

– Наталя Запорожан  (580 кв м), дружина ректора Одеської медичної академії Валерія Запорожана.

 

Спад кримської патріотичної лихоманки і зниження рейтингу Путіна: Соціолог розповів про провал PR-проекту щодо Криму

Кримський PR-проект виявився ефективним тільки в короткостроковій перспективі: вперше після анексії півострова соціологи зафіксували зниження рівня довіри до Путіна – УНІАН.

Таку думку висловив соціолог, публіцист, автор книг “Соціологія інтернет-революції”, “Нова національна ідея Путіна” Ігор Эйдман у коментарі  Deutsche Welle.

Так, незважаючи на всі  зусилля російської влади, кримська патріотична лихоманка явно починає йти на спад. Дослідження соціологів свідчать про те, що число людей, які безумовно підтримують анексію півострова Росією, останнім часом скорочується (їх вже менше половини). Та й святкування дворіччя цієї анексії пройшли хоча і пафосно, але якось казенно, без колишнього відчайдушного ентузіазму. Характерно, що серед “відзначаючих” було багато підневільних людей – працівників комунальних служб і студентів, а деяким навіть платили по 500 рублів за 2 години публічного захвату.

Але найголовніше, зазначає соціолог, – відразу ж після кримських урочистостей “Левада-центр” зафіксував зниження рівня довіри Путіну. Причому істотне: на 10 процентних пунктів порівняно з березнем попереднього року. Це свідчення вже не просто про втому від переможних реляцій, а починається розчарування людей в посткримському політичному курсі.

“Приєднання Криму було для Путіна одночасно і реалізацією якоїсь “історичної місії”, і особистим PR-проектом, і спробою почати політику реваншу за поразку у холодній війні. З усього задуманого вдався лише PR-проект, причому і він виявився ефективним лише на нетривалий час”, – пише Эйдман.

Соціолог підкреслює, що влада намагалися закріпити різко підскочивший після анексії Криму рейтинг Путіна, зробивши поклоніння “кримського тріумфу” Путіна якоюсь громадянською квазірелігією.

“Крим оголосили “священною” для росіян територією. А російському президенту спробували створити образ лубочного “великого государя”, що повернув вітчизні його найважливіший сакральний центр. Прокремлівські креативники навіть створили картинку “Владимир Восстановитель”, де іконописний образ російського президента поставлений разом з Олександром Невським, Петром Великим, Катериною II в ряд “семи стовпів Росії”, – зазначає публіцист.

Однак “кримська релігія” не прижилася, так як більшість росіян вважає, що “велика держава повинна перш за все забезпечити матеріальний добробут своїх громадян”, а у посткримській реальності люди, навпаки, стрімко бідніють: за 2015 рік число росіян, що живуть за межею бідності, зросло більш ніж на 3 мільйони чоловік.

“Але і для патріотично стурбованої меншини, що готова змиритися з матеріальними труднощами заради “величі держави”, захоплення Криму мало. Вона чекає нових перемог, чергових підтверджень новознайденого імперського статусу країни”, – вважає Эйдман.

На думку соціолога, російська влада в “посткримський” період хотіла компенсувати економічні провали новими військовими тріумфами, однак протидія Заходу і мізерність власних матеріальних ресурсів не дали шансів на це: звідси метання Кремля від активізації війни до перемир’я на Донбасі і у Сирії.

“Загравшись в протистояння з головними світовими силами, Кремль нарвався на санкції, вліз в непосильні витрати і втратив економічну стабільність. Все це стало першим покаранням за “кримський злочин” – грубе порушення міжнародного права і власних договірних зобов’язань. Є всі підстави вважати, що російська влада ще тільки починає платити за кримським рахунками”, – резюмував Эйдман.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 886

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua