Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 26 лютого

Інформдень: 26 лютого

Україна має вирішити питання статусу Криму, як кримськотатарської національної автономії, ще до того, як він повернеться в Україну – Укрінформ.

Про це у ході міжнародного форуму у Києві «Крим – це Україна» заявив дипломат, глава благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

«Крим треба буде повертати силою, коли Україна буде в змозі. Але до того, як у Крим увійдуть наші війська, ми повинні вирішити питання статусу Криму, як кримськотатарської національної автономії», – заявив Яременко.

Новий статус Криму, на його думку, буде сигналом для всіх людей, які живуть у Криму, і гарантією того, що Крим не повернеться в Росію.

Нині корінне населення півострова знаходиться під загрозою російської агресії, вважає Яременко.

«Доля кримських татар сьогодні – це велика проблема, народ під загрозою. Поки що не йде мова про депортацію у Сибір і фізичне знищення людей. Але російська влада відпрацьовує у Криму нові методи боротьби з нелояльністю», – зазначив він.

На думку Яременка, головною причиною тиску на кримських татар є те, що це «найбільш організована, консолідована й нелояльна частина населення Криму».

 

Шевченківський райсуд Києва відправив під домашній арешт Миколу Коханівського, звинуваченого в погромі офісів Сбербанку Росії, Альфа-банку та СКМ у столиці – Укрінформ.

Про це  у Facebook повідомив  активіст Богдан Тицький.

Зокрема суд Києва обрав командирові батальйону ОУН запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 20:00 до 6:00 з електронним браслетом.

24 лютого Шевченківський райсуд відправив під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету учасника зазначених погромів у Києві вихідця з Білорусі, бійцю добровольчого батальйону ОУН Василя Парфенкова.

 

Туреччина припинила мовлення недержавного опозиційного каналу IMC TV через звинувачення в «пропаганді тероризму», повідомляє Укрінформ з посиланням на  повідомляє Reuters.

«Оператор супутникового телебачення Turksat зупинив мовлення IMC TV на прохання прокурора в Анкарі, який розслідує можливість підтримки каналом терористичної групи», –  пояснив програмний директор каналу Ейюп Бурж.

Бурж відкидає всі звинувачення у пропаганді тероризму. «У Туреччині все, що суперечить офіційній позиції, таврують тероризмом. Це було безсумнівно політичним рішенням. Прокурор не має законного права домагатися нашого закриття, базуючись на голослівному твердженні», – каже він.

Відключення відбулося у прямому ефірі під час інтерв’ю з редакторами опозиційної газети «Cumhuriyet», яким загрожує довічне ув’язнення за публікацію матеріалу з доказами причетності турецької розвідки до контрабанди зброї до Сирії.

 

У другу річницю початку російської збройної агресії проти України, Конгрес українців Канади нагадав депутатам канадського федерального парламенту про порушення Росією своїх міжнародних зобов’язань.

Про це йдеться у поширеному серед парламентарів зверненні, текст якого є у розпорядженні Укрінформу.

«Дії Росії у Криму вперше із часів Другої світової війни змінили державні кордони у Європі та порушили численні міжнародні угоди, включно із Будапештським меморандумом 1994 року, у якому РФ, США та Великобританія погодилися поважати територіальну цілісність та політичний суверенітет України», – зазначається у документі.

У зв’язку із цим парламентарям пропонується залишати санкції проти Росії чинними аж до завершення окупації Криму та повернення Україною контролю за усіма своїми кордонами. «Незважаючи на дедалі голосніший хор пропутінських голосів у Європі, ЄС повинен рішуче зберігати санкції до повного виконання мінських угод та виведення російських підрозділів з України», – йдеться у зверненні.

Воно також закликає називати кремлівську анексію Криму та війну на Донбасі вторгненням та окупацією незалежної держави, а не евфемізмами на кшталт “втручання” або “дії”. «Прийшов час канадським, європейським та американським політикам, а також західним медіа називати речі своїми іменами. Евфемізми лише грають на руку кремлівській версії подій, підривають єдність міжнародного співтовариства проти агресії Москви та ускладнюють формування послідовної політики Заходу проти ревізіоністських амбіцій Кремля», – підсумовується у документі.

 

Росія досі намагається видавати себе за посередника в сирійському конфлікті, хоча фактично є стороною, та намагається застосовувати в Сирії тактику, відпрацьовану раніше на Донбасі.

З такою заявою виступив у п’ятницю під час засідання РБ ООН щодо припинення вогню в Сирії Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Саме підтримка Російською Федерацією режиму Асада призвела до нинішньої катастрофи в Сирії та спричинила новий рівень насильства впродовж останніх місяців”, – наголосив український дипломат.

Він відкрито заявив, що “Росія де-факто є стороною конфлікту, яка намагається штучно нав’язати себе в якості посередника” в процесі сирійського врегулювання.

Російська тактика в Сирії є тією ж, що і на Донбасі, продовжив Єльченко.

“Нинішня ситуація в самому Алеппо та навколо нього має занадто багато спільного з тактикою, яка застосовувалась російськими збройними силами під час блокади українського міста Дебальцеве в лютому 2015 року після підписання Мінського пакету заходів”, – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН у п’ятницю одностайним голосуванням прийняла резолюцію 2268 щодо підтримки домовленості про припинення бойових дій на території Сирії з опівночі 27 лютого.

 

Лінкявічюс: Вирішення російсько-українського конфлікту залежить тільки від Росії – УНІАН

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що вирішення російсько-українського конфлікту залежить тільки від Росії.

Про це він повідомив в ефірі одного з українських телеканалів, передає  LB.ua.

“Ключ від вирішення питання, по-перше, все-таки знаходиться в Москві. Ми не повинні забувати, хто в цьому конфлікті є агресором, а хто є жертвою”, – підкреслив Лінкявічюс.

На його думку, російська техніка та військовослужбовці на території Донбасу можуть бути активізовані в будь-який момент.

“Ми бачили відносне поліпшення було, навіть можна сказати, якесь перемир’я, але зараз в останню добу та останнім часом, ми щодня отримуємо інформацію про поранених, обстріли, близько півсотні стає нормою. Це назвати перемир’ям дуже складно… Якщо ми говоримо про відвід важкого озброєння від лінії зіткнення, оскільки цього не відбувається, ми бачимо тільки передислокацію. Мало хто про це говорить, взагалі-то, про це говорилося раніше часто, про російську техніку та озброєння, що знаходяться на території самої України, військовослужбовців, у тому числі про тих, які можуть бути активізовані в будь-який момент”, – сказав міністр.

За словами Лінаса Лінкявічюса, не можна проводити вибори на окремих територіях Донецької і Луганської областей, поки там не відновлений контроль української влади.

“Як можна проводити на території вибори за українськими законами, якщо навіть немає ознак присутності України у жодній формі. Я не кажу вже про спостерігачів, яких там менше, ніж російських танків”, – додав він.

 

М.Катеринчук: в Україні йде війна, а не АТО

Україні потрібно перестати займатися АТО, а  натомість — оголосити, що  йде війна. Про це  заявив лідер “Європейської партії України” Микола Катеринчук, у  прямому ефірі Шустер LIVE, передає  УНН.

“..Нація і  народ бореться за  свою територію. І  нам треба перестати займатися цим АТО, а  казати, що  іде війна. І  тоді все стає на  свої місця  — ми  захищаємо свою територію і  своїх людей”,  — зазначив М.Катеринчук.

Він також зазначив, що  півтора млн біженців, які звідти поїхали, хочуть повернутися назад, і  вони повернуться.

“Завдання держави  — зробити все можливе для того, щоб вони повернулися”,  — додав він.

 

А.Яценюк вимагає затвердження програми дій Уряду – прес-секретар

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає затвердження Парламентом розробленої Кабінетом Міністрів програми дій Уряду України на  наступний рік і  політичної відповідальності Блоку Петра Порошенка та  решти політичних сил, які прийшли до  Парламенту за  результатами виборів 2014  року. Так прокоментувала поширену в  ЗМІ інформацію прес-секретар Прем’єр-міністра України Ольга Лаппо, передає  УНН  з  посиланням на  прес-службу КМУ.

“Мова йде про країну, про мільйони українців, які вимагають змін в  державі”,  — йдеться в  коментарі.

Прес-секретар Прем’єр-міністра нагадала, що  А.Яценюк у  Парламенті сам поставив питання про висловлення недовіри цьому Уряду. Це  питання не  набрало більшості голосів.

“Жодних пропозицій ні  щодо складу Уряду, ні  щодо програми дій від жодної політичної сили не  надійшло. Під час звіту Уряду жодної предметної критики по  відношенню до  його діяльності не  прозвучало”, — наголосила О.Лаппо.

“Брехня і  популізм не  є  рецептами успішної України. Єдиний рецепт  — це  спільна відповідальність, спільні цілі та  спільні цінності, чим є  Угода про асоціацію з  Європейським Союзом та  програма реформ, запропонована Урядом і  підтримана міжнародною спільнотою. Зараз усе в  руках Президента України. Прем’єр-міністр України заявив, що  готовий простягнути йому руку”,  — йдеться в  коментарі.

 

Громадські активісти зібралися під стінами Адміністрації Президента та вимагають від Петра Порошенка накласти вето на скандальний закон про електронне декларування. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Активісти показують театралізовану виставу про махінації з зазначеним законом.

До учасників мітингу приєднався народний депутат, голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв.

До активістів вийшов представник Адміністрації Президента – заступник голови Олександр Даниленко і повідомив про те, яка робота наразі ведеться по скандальному закону.

“Зараз опрацьовуються зміни до законопроекту. Це робиться з Єврокомісією, з МФВ. Там досить серйозні експерти. Також залучаються експерти з РПР. Я хочу сказати, що ваші пропозиції також будуть враховані, але це не означає, що вони автоматично зарахуються за вашими вимогами”, – сказав Даниленко.

Під час дискусії серед активістів виникла суперечка з представником АП. Даниленко запропонував активістам, що мають юридичну освіту, приєднатися до нього і піти до Адміністрації Президента, щоб доопрацювати цей закон спільно. Активісти погодилися.

Нагадаємо, 16 лютого Верховна Рада внесла зміни до закону “Про запобігання корупції” щодо електронної системи надання та оприлюднення декларацій, до якого з голосу було внесено правку щодо відтермінування до 2017 року введення кримінальної відповідальності за неправдиву інформацію в таких деклараціях, а також щодо підвищення вартості майна, яке потребує електронного декларування, до 150 розмірів мінімальних заробітних плат.

Саме ці норми викликали найбільші суперечності та отримали різкі негативні відгуки від представників Європейського Союзу, оскільки сам закон входить до так званого “безвізового пакету”.

 

Київ із запізненням усвідомив необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар повідомляє Укрінформ. Про це  заявив Президент Петро Порошенко  з приводу другої річниці початку опору російській окупації.

“Москва неначе намагається повернути кримських татар у 1944 рік, а Київ, хоча із запізненням, усвідомив необхідність створення в Криму національної автономії кримських татар з повним, зрозуміло, гарантуванням рівних прав і громадянських свобод етнічних росіян, українців, інших етносів півострова”, – сказав він.

Президент запевнив, що “все буде так, як і належить бути в європейській країні”.

“Ця війна для Україні буде завершена тільки тоді, коли нога останнього окупанта залишить священну українську землю на Донбасі та в Криму. Але для цього ми маємо бути сильними й непохитними в своїй вірі”, – наголосив він.

Порошенко подякував кримчанам, які “в надзвичайно складних умовах авторитарного режиму та переслідування інакодумства в Криму не переривають свого громадянського та духовного зв’язку зі своєю справжньою Вітчизною – Україною”.

“Особливо ціную той спротив окупантам, який чинить мужній та багатостраждальний кримськотатарський народ, Меджліс та його провідники, розпочатий ще 26 лютого 2014 року”, – підкреслив Президент.

“Всеукраїнським визнанням їхньої ролі стала та підтримка, яку минулого тижня вся Україна надала своїй видатній кримськотатарській доньці  Джамалі. Вона отримала і мій голос”, – додав Порошенко.

 

Один із організаторів так званого третього майдану Роман Стойка – це агент, який влився в “Правий сектор” для того, аби розвалити рух зі середини. Про це в  інтерв’ю Укрінформу  сказав активіст, координатор блокади російських вантажівок Тарас Деяк.

“Не знаю, чому його взяли в ПС. Розумієте, народ створив “Правий сектор”, аби вигнати Януковича, народ створив добробати, щоби встояти на війні, народ створив волонтерський рух.  Влада розуміє, що народ виживе, саморганізовуючись щоразу з новими силами. Значить, треба розривати це все зсередини. Почали розривати батальйон “Айдар”: скандали, схеми, кримінальні елементи. Закидали агентів. Згодом створилося мільйон добробатів, комбатів – таке враження, що у нас уже просто полки цілі! Так само з волонтерами: створилося мільйон організацій, мільйон липових звітів! Нема довіри. Так само з ПС. Ярош не витримав – пішов зі своїми людьми, Стойка почав своє щось формувати, якусь нову УПА. Його нова УПА – упівці там у могилах перевертаються від того, що у нас тут такий провідник УПА з’явився», – сказав Деяк.

 

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні” повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Глави держави.

“Зазначена Угода передбачає заснування Представництва НАТО в Україні, яке складатиметься з Офісу зв’язку НАТО та Центру інформації та документації НАТО. Нова дипломатична установа та її персонал отримає привілеї, імунітети та сприяння, що надаються дипмісіям відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року”, – йдеться у повідомленні.

Документ був підписаний 22 вересня 2015 року під час візиту в Україну Генерального секретаря Північноатлантичного Альянсу Єнса Столтенберга.

Також, згідно з Угодою, передбачається звільнення від податків, митних та інших зборів, кількісних обмежень діяльності у рамках проектів, що реалізуються в Україні за рахунок фінансування НАТО (зокрема, це стосуватиметься ввезення та вивезення товарів, контрактів на придбання товарів та послуг для проектів у рамках трастових фондів, наукових, освітніх та інших програм).

Представництво НАТО сприятиме посиленню та розширенню участі України у всіх формах співробітництва, узгоджених між Україною та НАТО, включаючи надання дорадчої допомоги.

 

Україна не визнає і ніколи не збирається визнавати де-юре російськими громадянами тих мешканців Криму, які отримали російські паспорти повідомляє Укрінформ.

Про це йдеться у  зверненні  Президента Петра Порошенка з приводу другої річниці початку опору російській окупації.

“В Криму не живуть громадяни Росії, він населений винятково громадянами України, там наші люди живуть на нашій території, яка лише тимчасово окупована”, – наголосив він.

За словами Порошенка, до моменту ж повернення Криму на визначене йому історією місце у складі України “ключовим нашим завданням є захист прав та свобод громадян в Криму, підтримка будь-яких джерел законного спротиву окупаційній російській владі та її місцевим “гоблінам-маріонеткам”.

“У Криму окупаційна влада масово порушує фундаментальні права і свободи людини, здійснює примус до громадянства РФ, впроваджує цілеспрямовану політику щодо зміни складу населення, витискання етнічних українців, кримських татар, інших етнічних меншин, нищить українську мову і переслідує її носів. Утисків та репресій зазнають і українські церкви”, – підкреслив  Президент.

Він запевнив, що Україна рішуче захищатиме колективні права культурних і релігійних спільнот на території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, зокрема права етнічних українців, а також корінних народів – кримських татар, кримчаків і караїмів, інших національних меншин, всіх українських патріотів, які не визнали окупаційного режиму і в доступний їм спосіб чинять опір. “Для захисту їхні прав, в тому числі і права на протест, ми будемо широко залучати міжнародні організації”, – повідомив Порошенко.

“Київ вживатиме всіх заходів щодо утримання питання незаконної окупації території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя як безпрецедентного після Другої світової війни факту порушення міжнародного права на порядку денному європейської і світової політики”, – заявив глава держави.

 

Дебати щодо обрання президента у парламенті Косового було зірвано, коли представники опозиції відкрили каністри із сльозогінним газом на знак протесту проти призначення президентом міністра закордонних справ Хашима Тачі повідомляє Укрінформ з посиланням на  Reuters.

«Після чотирьох годин дебатів, очолюваних «Демократичною партією Косового» Тачі, законодавці опозиції відкрили три каністри із сльозогінним газом», – йдеться у повідомленні.

Опозиційні партії прагнуть не допустити Хашима Тачі до президентства через його угоду з Сербією, яка надає косівським сербам більше автономії.

Протести проти угоди з Сербією тривають в Косовому вже чотири місяці. За цей час опозиційні партії організували вуличні протести, кілька разів розпиляли сльозогінний газ у парламенті, вступали в зіткнення з поліцією, а минулого місяця підпалили будівлю парламенту.

Спікер парламенту Кадрі Веселі попередив, що у випадку, якщо президента обрати не вдасться, парламент буде розпущено до позачергових виборів.

 

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський сумнівається, що в нинішньому скликанні Верховної Ради знайдеться 226 голосів для ухвалення закону про запровадження пропорційної виборчої системи з виборів народних депутатів з відкритими виборчими списками.

Про це голова ЦВК розповів під час спілкування з журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У цій Верховній Раді точно ніколи не знайдеться 226 голосів за закон про вибори народних депутатів за відкритими списками. Це все є реальність”,- сказав Охендовський, зазначивши при цьому, що це є швидше позиція його як громадянина, а не як голови ЦВК.

При цьому він зауважив, що закон про запровадження в Україні виборчої системи з відкритими списками задекларований і в коаліційній угоді, і, на його думку, у парламенті також не знайдеться жодного народного депутата, який би виступав проти такої системи.

Проте  Охендовський  підкреслив, що в парламенті, половина якого обрана за мажоритарною складовою, важко буде знайти необхідну кількість голосів для прийняття відповідного рішення.

“Дуже складно очікувати від Верховної Ради України, половина депутатів якої обрані за мажоритарними виборчими округами, підтримки закону про відкриті партійні списки”, – підкреслив голова ЦВК.

 

Голова Федерації футболу України Андрій Павелко одним із перших проголосував за обрання Президентом ФІФА Джанні Інфантіно повідомляє Укрінформ. Як відомо, вибори відбулися на позачерговому конгресі ФІФА у Цюріху.

Крім генерального секретаря УЄФА Інфантіно, на посаду президента ФІФА претендували принц Йорданії Алі бін аль-Хуссейн, президент Азіатської конфедерації футболу шейх Салман бін Ібрагім аль-Халіфа, колишній заступник генерального секретаря ФІФА Жером Шампань і південноафриканець Токіо Севаль. Останній перед початком голосування зняв свою кандидатуру, оголосивши про це наприкінці своєї передвиборної промови.

Для перемоги у першому турі кандидату необхідно було набрати 2/3 голосів, у другому – понад 50%. Усього у голосуванні взяли участь представники 207-ми національних асоціацій.

Посада президента ФІФА була вакантною після відставки Йозефа Блаттера, який очолював Федерацію з 1998 року. Блаттера відсторонили від футбольної діяльності через звинувачення у корупції.

 

ГПУ заперечує інформацію заступника генпрокурора Давіда Сакварелідзе щодо порушення проти його команди кримінальних проваджень та називає його заяви маніпуляцією повідомляє Укрінформ.

Таку позицію Генпрокуратури висловив прокурор ГПУ Владислав Куценко у коментарі “Українській правді”.

“Вважаю такі дії свідомою маніпуляцією та намаганням ввести в оману суспільство”, – зазначив Куценко.

Він заявив, що документи, які виклав Давід Сакварелідзе у Фейсбуці, стосуються лише 4, а не 7 кримінальних проваджень.

Куценко також зазначив, що жодне з цих проваджень не розслідується по відношенню до конкретної особи.

“Всі вказані провадження є фактовими, а отже не стосуються конкретних осіб. При цьому що цікаво, одне з проваджень, вказаних Давідом, взагалі розпочато його безпосереднім підлеглим. Його зареєстрував Безрукий Т.Р., який прямо підпорядковується Сакварелідзе, та якого він сам рекомендує на одну із посад в Генінспекції”, – заявив Куценко.

Два інші кримінальні провадження (останні цифри в номерах – 1343 та 1453), за словами прокурора, закрили в липні минулого року.

“Єдиними відкритим провадженням, з тих, про які зазначив Давід, є провадження (останні цифри в номері 1610) відкрите за заявою адвокатів Корнійця у відповідності до статті 214 ст. КК. Адвокати підозрюють прокурорів у фальсифікації експертиз щодо вартості діамантів, знайдених у “діамантових прокурорів”, – заявив Куценко.

Він вказав, що за першою експертизою вартість знайдених у так званих “діамантових прокурорів” коштовностей було оцінено у $700. “При цьому друга експертиза вже демонструє, що вартість діамантів складає біля $15 тис, а третя – біля $25 тис”, – заявив Куценко.

“Відповідно до норм КПК ми не мали права відмовити адвокатам Корнійця у відкритті кримінального провадження. Але знову таки воно є фактовим. Жодній особі не повідомлено підозру. І жодного тиску на слідчих чи прокурорів не здійснюється”, – додав він.

Нагадаємо, раніше заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе опублікував  виписки по кримінальних справах, які були ініційовані різними підрозділами прокуратури проти реформаторів в ГПУ.

 

Рейтинг президента РФ продовжує падати. Діяльність Путіна схвалюють вже 81% росіян, незадоволені його роботою 19% респондентів. Такі дані лютневого соціологічного опитування “Левада-Центру”, повідомляє  Укрінформ з посиланням на ВВС Україна.

“Кількість задоволених діяльністю Путіна за рік упала на 5%, кількість незадоволених – зросла на 6%. 51% опитаних вважають, що країна у цілому рухається в правильному напрямку. Протилежної думки дотримують 34%”, – йдеться у публікації.

Опитування провели 19-24 лютого.

Нагадаємо, рейтинг схвалення роботи Путіна на посту президента в січні 2016 року становив 82%, зменшившись на 3% за місяць.

У жовтні-2015  рейтинг Путіна  досяг рівня 89,9%, встановивши історичний максимум за версією Всеросійського центру вивчення громадської думки.

 

Положення закону так званої “партійної диктатури” не є чимось новим для українського законодавства. Подібні норми існують і в нинішньому законодавстві щодо місцевих депутатів, а також існували у 2007 році по відношенню до парламентаріїв. Про це під час спілкування з журналістами розповів голова ЦВК Михайло Охендовський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз ці норми не є нічим новим, подібні норми містяться, до речі, щодо вже обраних депутатів місцевих рад у законі про статус депутатів місцевих рад, зміни до якого були внесені під час прийняття останньої редакції закону про місцеві вибори. Ви знаєте, вони наберуть чинності через рік після проведення місцевих виборів 2015 року, але там також є механізм, скажімо, відкликання вже депутата, не кандидата, а депутата місцевої ради або за ініціативою виборців, або за ініціативою місцевої організації політичної партії, від якої такого депутата було обрано”, – сказав Охендовський, додавши, що існування такої норми по відношенню до депутатів місцевих рад “не викликало якогось особливого занепокоєння у наших політиків”.

Крім того, за словами голови ЦВК, подібна норма, яка наразі міститься в законі про внесення змін до закону “Про вибори народних депутатів України” щодо можливості відкликання кандидата в народні депутати з виборчого списку партії до моменту визнання його обраним народним депутатом, дозволила в 2007 році провести позачергові парламентські вибори.

“Підхід, запропонований законопроектом 3700, не є абсолютно новим для українського законодавства. Але наявність подібних норм у 2007 році дозволила провести позачергові вибори народних депутатів України. Тоді певні політичні сили скасували рішення з’їздів реєстрації своїх кандидатів у народні депутати, тобто осіб, які були внесені до виборчих списків, але ще не набули депутатських мандатів через вичерпання черговості для заміщення народних депутатів у списках окремих політичних партій”, – підкреслив Охендовський.

При він наголосив, що Центрвиборчком виконуватиме даний закон до моменту, поки Конституційним судом не буде встановлено його неконституційність.

“Незважаючи на те, що певна частина політиків бачить у цьому законі ознаки неконституційності, цей закон, набравши чинності з дня наступного за днем його опублікування, тобто з 27 лютого, буде безумовно виконуватися Центральною виборчою комісією у частині її повноважень”, – додав Охендовський.

 

Для організації та проведення проміжних виборів народних депутатів в одномандатних виборчих округах №23 (Волинська область), №27 (місто Дніпропетровськ) та № 206 (місто Чернігів), які наразі з різних причин не представлені парламентаріями у Верховній Раді, необхідно 12 млн 681 тис. грн.

Про це заявив журналістам голова ЦВК Михайло Охендовський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо ми говоримо про загальну вартість виборів у трьох округах (23, 27, 206 – ред.), то вона становитиме 12 млн 681 тис. грн, за попередніми підрахунками ЦВК», – сказав він.

Зокрема, голова ЦВК уточнив, що вибори в 23 окрузі коштуватимуть 5 млн 750 тис. грн, 27 – 2 млн 680 тис. грн, 204 – 4 млн 241 тис. грн.

Водночас голова ЦВК додав, що ця цифра може дещо змінитися, якщо вибори проводитимуться після 1 травня. За його словами, швидше за все так і відбудеться, оскільки з цього часу планується зростання мінімальної заробітної плати.

Охендовський також зазначив, що загалом законом про Державний бюджет на 2016 рік Центральній виборчій комісії на проведення виборів народних депутатів, а фактично йдеться про проміжні вибори, передбачено 19 млн 667 тис. грн.

Разом з тим, він наголосив, що наразі до ЦВК вже надійшла постанова ВР про дострокове припинення повноважень народного депутата Владислава Атрошенка, обраного на позачергових парламентських виборах 2014 року по ОВО № 206, що дає змогу Комісії призначати у відповідному окрузі проміжні вибори. Проте голова ЦВК відзначив, що крім 206-го округу проміжні вибори потрібно буде також призначати і в округах № 23 і 27, але, за його даними, у Комісії поки відсутні всі необхідні документи, аби мати змогу прийняти відповідне рішення.

Так, Охендовський зауважив, що Верховною Радою було проголосовано постанову про дострокове припинення повноважень народного депутата Бориса Філатова (округ № 27 – ред.), проте невдовзі була зареєстрована постанова про скасування цього голосування, до моменту огляду якої Голова ВР не може підписати постанову про припинення депутатських повноважень Філатова й відповідно направити її до ЦВК. Також він наголосив, що досі до Комісії не надійшло і документів, що підтверджують смерть народного депутата Ігоря Єремеєва (округ № 23 – ред.).

За його словами, без зазначених документів проміжні вибори не можуть бути призначені. Охендовський підкреслив, що наразі питання призначення проміжних виборів в зазначених округах вже вийшло за межі правового поля, тому виходячи «з критерію розумності» мають бути призначені на одну дату після надходження до ЦВК всіх необхідних документів.

«На цьому тижні члени Комісії – куратори відповідних регіонів України звернулись до Верховної Ради з проханням, по-перше, надати копію свідоцтва про смерть народного депутата Єремеєва, а також надіслати невідкладно після її підписання і оформлення постанови Верховної Ради про дострокове припинення повноважень народного депутата України в окрузі № 27», – додав Охендовський.

 

Президент США Барак Обама вважає, що досягнута угода про припинення бойових дій у Сирії забезпечить основу для проведення переговорів щодо політичного врегулювання конфлікту в цій країні та переходу влади повідомляє Укрінформ.

Про це, як повідомила в п’ятницю прес-служба Пентагону, Обама заявив напередодні ввечері після засідання Ради національної безпеки.

“Це (припинення бойових дій в Сирії – Ред.) могло б урятувати життя. Потенційно це може також привести до переговорів щодо політичного врегулювання, щоб покласти край громадянській війні, а також щоб усі могли зосередити свою увагу на знищенні “ІДІЛ”, – зазначив  Обама.

Він підкреслив, що Сполучені Штати робитимуть все можливе, аби забезпечити успіх перемир’я в Сирії. “Водночас я хочу чітко заявити, що не буде абсолютно жодного припинення вогню по відношенню до “ІДІЛ”. Ми продовжимо невпинно переслідувати їх”, – уточнив глава Білого дому.

 

Для уточнення стратегії щодо реінтеграції Криму в Україну Президент Петро Порошенко доручив підготувати спеціальне засідання Ради нацбезпеки та оборони, повідомляє Укрінформ. Про це йдеться у  зверненні  з приводу другої річниці початку опору російській окупації Криму.

“Від Кабінету міністрів очікую детального план-графіку захисту національних інтересів України в міжнародних судах, притягнення держави-агресора до відповідальності перед Україною, як державою, та українськими приватними компаніями”, – зазначив Президент.

Крім того, додав він, уряд має внести на розгляд РНБОУ і питання щодо тимчасового режиму спеціального митного захисту вздовж лінії адміністративного кордону Херсонської області та АРК, а також енергетичну стратегію щодо Криму.

“Міністерству оборони та Генштабу Збройних Сил України наказано подати пропозиції щодо істотного посилення військових спроможностей України на Херсонщині та вздовж усього чорноморського узбережжя. Росія значно наростила військову присутність у регіоні, завершує перетворення півострова з квітучого міжнародного курорту на велику військову базу, яка створює загрозу, в тому числі і ядерну, не лише Україні, але й всім країнам Чорноморського регіону”, – зазначив  Порошенко.

Очевидною, за його словами, “є провідна роль Міністерства закордонних справ у забезпеченні політико-дипломатичних умов для повернення Криму, у підготовці вищезгаданих позовів і в збереженні режиму міжнародних санкцій проти Росії, які стали наслідком її агресії проти України в Криму та на Донбасі”.

 

Україна розраховує повернути Крим завдяки випереджальному розвитку своєї економіки, повідомляє Укрінформ.

Про це сказав президент Петро Порошенко у  зверненні  з приводу другої річниці початку опору російській окупації Криму.

“Головною ж передумовою реінтеграції тимчасово окупованої території є випереджальний розвиток економіки України, її демократичних інститутів та механізмів захисту прав людини, зростання рівня і якості життя людей”, – зазначив він.

За словами Президента,  Крим  був, є і залишиться невід’ємною частиною Української держави, а країну-злодія буде примушено повернути вкрадене.

“Саме так станеться рано чи пізно, яким би тривалим не виявився процес деокупації півострова. Такий злочин, як анексія, не має строку давності. Втім, термін “анексія” ми вживаємо лише як міжнародно-правову дефініцію того, що сталося. Якщо ж говорити більш емоційно та образно, то краще вживати слово “аншлюс”, надто вже виразними і абсолютно доречними виглядають історичні паралелі”, – вважає Порошенко.

“Ми обов’язково повернемо під український суверенітет ці дві адміністративно-територіальні одиниці (Крим та Севастопіль – ред.). Цей надзвичайно складний та перспективний процес вже почався”, – наголосив глава держави.

 

Події 26 лютого в Сімферополі показали всьому світу, що насправді Крим хоче бути у складі України.

Про це на міжнародному форумі “Крим – це Україна. Анексований півострів між минулим і майбутнім” заявив народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“26 лютого 2014 року світу було продемонстровано, що кримське суспільство в значній своїй частині не приймає, не хоче, не бажає іншого майбутнього для Криму, ніж у складі України, де на той момент були труднощі”, – сказав Чубаров.

За його словами, цього дня мітинг у Сімферополі, організований Меджлісом кримськотатарського народу, зібрав людей різних національностей, які виступили за збереження єдиної України.

Як вважає політик, 26 лютого був назавжди похований міф про добровільне приєднання Криму до Росії, оскільки 27 лютого їй довелося використати “грубу військову силу для захоплення громадських органів управління в  Криму“.

“Без цього мітингу, без смерті кримського татарина Решата Аметова Україні і світу було б дуже важко доводити ненасильницький характер приєднання півострова до Росії”, – переконаний Чубаров.

Водночас, сказав він, “кримська ситуація – велике випробування для міжнародного співтовариства, для всієї конструкції міжнародних організацій”.

Голова Меджлісу закликав міжнародне співтовариство “позбутися подвійних стандартів”, коли в статутах міжнародних організацій пишеться одне, а в реальному житті – інше.

 

Міністерство закордонних справ Болгарії вважає недоречними заяви офіційного представника МЗС РФ Марії Захарової з приводу рішення Народного зібрання (парламенту) Болгарії про створення комісії з вивчення фактів втручання Туреччини і Росії у внутрішні справи країни.

Про це йдеться у поширеному коментарі болгарського зовнішньополітичного відомства, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У нинішньому складному міжнародному стані, в умовах криз, конфліктів і викликів, ми б чекали від Росії конструктивного відношення і відповідного вкладу у врегулюванні міжнародних проблем, а не недоречних коментарів про діяльність законодавчого органу Болгарії”, – йдеться в коментарі.

Підкреслюється також, що в Болгарії діє парламентська демократія, а Народне зібрання приймає суверенні рішення, продиктовані національними інтересами Болгарії.

Раніше на брифінгу в Москві офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, коментуючи  створення Народним зібранням Болгарії комісії з вивчення фактів і обставин, пов’язаних з твердженнями про втручання Російської Федерації і Турецької Республіки у внутрішні справи Болгарії, заявила, що “безглуздість цієї ситуації виражається в найабсурднішій назві комісії”.

 

Співробітники Служби безпеки затримали в Лисичанську двох диверсантів, які минулоріч підірвали стратегічний міст через річку Сіверський Донець, що з’єднував Сєверодонецьк та Лисичанськ повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-центр  СБУ.

“У травні 2014 року диверсійна група терористичного угруповання «Призрак» зруйнувала автотранспортний міст, щоб зупинити сили антитерористичної операції. Співробітники спецслужби оперативно встановили особи бойовиків, які після його підриву залишилися на тимчасово окупованій території”, – йдеться у повідомленні.

У лютому поточного  року диверсанти повернулися на територію Луганщини, що контролюється українською владою, для здійснення нових терактів. У результаті спецоперації правоохоронці затримали їх за двома різними адресами у Лисичанську. Під час обшуків співробітники СБ України вилучили саморобний вибуховий пристрій, гранату із запалом, шістдесят набоїв різного калібру та альпіністське спорядження.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 113 Кримінального кодексу України.

Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії для встановлення конкретних об’єктів, на яких диверсанти збиралися здійснити теракти.

 

Депутати Держдуми ухвалили у третьому читанні законопроект, що обмежує доступ журналістів до роботи на виборах повідомляє Укрінформ.

Документ підтримали 242 депутати, 202 виступили проти, ніхто не утримався, повідомляє Slon.

Документ вносить зміни до законів «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації» і «Про вибори депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації».

Згідно із законодавчою ініціативою, тільки акредитовані журналісти зможуть постійно знаходитися у приміщенні комісії й стежити за підрахунком голосів. Акредитацію можуть видати тільки тим, хто пропрацював у ЗМІ за трудовим або цивільним договором не менше двох місяців.

Журналістів без акредитації допускатимуть у приміщення для голосування тільки на попередні засідання дільничних виборчих комісій.

Про підготовку законопроекту стало відомо 20 лютого, через чотири дні документ схвалив Комітет Держдуми з конституційного законодавства. Депутат із фракції «Єдиної Росії» Дмитро Вяткін запевняв, що акредитація надасть журналістам право працювати на будь-яких виборчих дільницях у межах одного регіону.

На думку співголови організації «Голос» Григорія Мелконьянца, законопроект спрямований на скорочення незалежних спостерігачів на виборах.

Раніше в лютому набув чинності ще один закон, що обмежує кількість спостерігачів на виборах: кожен кандидат або партія зможе направляти у кожну дільницю не більше двох спостерігачів.

 

Блокування російських фур відновлюють у суботу зранку на Рівненщині. Про це у телефонній розмові з кореспондентом Укрінформу сказав координатор активістів, депутат Рівненської обласної ради Олександр Гомон.

“Зранку збираємо хлопців і почнемо облаштовувати блокпост біля селища міського типу Дубровиця. Саме там сходяться дороги із Білорусі. Перепинятимемо фури з російськими номерами і ввічливо рекомендуватимемо водіям повертати назад. Зранку їдемо туди легковими автомобілями, упродовж дня будемо змінювати один одного”, – сказав Гомон.

За його словами, такі дії активістів – реакція на те, що уряд прийняв рішення на відновлення проїзду через українську територію російського вантажного транспорту. Поки що на імпровізованому блокпосту у Дубровиці чергуватимуть активісти, які приїдуть на автівках. За необхідності там облаштують наметове містечко.

За твердженням координатора акції, подібні дії планують завтра почати і в сусідній Волинській області.

 

Сирійська опозиція повідомила у п’ятницю, що озброєні угрупування, які воюють проти президента Башара Асада, дотримуватимуться погоджене США й Росією двотижневе перемир’я, яке розпочнеться опівночі, повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters..

Проте закликали Асада та його союзників не використати привід боротьби з тероризмом для продовження атак.

“Високий переговорний комітет підтверджує згоду підрозділів Сирійської вільної армії й озброєної опозиції на тимчасове перемир’я з півночі суботи”, – зазначається у заяві комітету.

Опозиція також закликала Асада і його союзників в особі російських ВПС, іранських військових і бойовиків-шиїтів ліванської “Хесболи” не використати “запропонований текст для продовження ворожих операцій проти опозиційних угрупувань під приводом боротьби з тероризмом”.

Воюючі сторони повинні були повідомити до полудня п’ятниці про те, чи готові вони дотримуватися погодженого плану про “припинення військових дій” і припинити вогонь до півночі у суботу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за дванадцять годин до запланованого припинення вогню в Сирії  російська авіація продовжує завдавати ударів  по територіях, контрольованих повстанцями.

 

У “Правому секторі” відбуваються неконтрольовані процеси повідомляє Укрінформ.

На цьому наголосив народний депутат України Дмитро Ярош, який 26 лютого в Івано-Франківську презентував рух “Державницька ініціатива Яроша” (ДІЯ).

“Нині у “Правому секторі” існують неконтрольовані процеси. Втім, попри це, новостворений рух ДІЯ готовий до співпраці з “ПС”. Якщо хлопці наведуть порядок у лавах “Правого сектору”, думаю, вони мають перспективу”, – підкреслив Ярош.

Він також запевнив, що між ним та ПС не існує особистісних конфліктів.

“Хлопці мають свою дорогу, свій шлях, і най їм Бог у тому помагає”, – зазначив Ярош.

 

В житті бувають помилки, в тому числі і тактичні, – так голова координаційного штабу Громадської блокади Криму Ленур Іслямов пояснив той факт, що спочатку він 20 днів працював на окупаційну владу в Криму, повідомив Укрінформ. Про це він розповів в інтерв’ю  «Українській правді».

«Стратегічно у нас мета одна – ми стоїмо за кримськотатарську автономію.

Але ми розуміли, що російська армія наступає, а Україна не буде боротися за Крим. Всі українські керівники говорили Чубарову “Ми не знаємо, що робити”, – розповів Іслямов. А що робити кримським татарам? Ми на референдум не приходили, української влади немає – повний бардак».

За його словами, його кандидатуру запропонував Рефат Чубаров, оскільки Іслямов – «не член Меджлісу», і у нього на той момент вже 20 років як було російське громадянство.

Меджліс довірив йому і Зауру Смирнову (колишній член Меджлісу, зараз чиновник “кримського уряду” – УП) представляти інтереси кримських татар в окупаційний уряді Криму, «і ми взяли мандат на два тижні, щоб побачити, як буде діяти кримська влада».

«Але в якийсь момент дійшло до того, що нам заборонили відзначати 18 травня, – розповів Іслямов. – І нам довелося зайняти більш жорстку позицію. Я більше не міг терпіти».

«І після того, як ми зрозуміли, що 18 травня нам провести не дадуть, Меджліс написав папір, що ми не приймаємо цю владу. Природно, нам було сказано: Іслямова знімемо, Чубарова – депортуємо».

Також Іслямов стверджує, що йому взамін на лояльність «пропонували гроші Газпрому, гроші Роснєфті – на мій банк». За його словами, ціна була – «мільярди». «За телеканал мені пропонували 25 млн доларів», – уточнив Іслямов.

 

Сквер Небесної сотні залишиться сквером, і на цьому місці не буде жодних забудов, повідомляє Укрінформ.  Про це заявив у п’ятницю журналістам мер Києва Віталій Кличко, повідомляє  прес-служба КМДА

“Сквер Небесної сотні розташований на двох земельних ділянках. Ми повернули до комунальної власності одну ділянку – ту, яку перебувала в оренді. Друга ділянка – у приватній власності. Сьогодні ми ведемо переговори з власником, щоб знайти компроміс і повернути її місту. Але я чітко сказав: на цьому місці ніколи не буде жодних забудов, ніяких будівель, там буде сквер”, – підкреслив Кличко.

Відповідаючи на запитання, якщо власник все одно захоче здійснювати будівництво на своїй приватній ділянці, то як зможе столична адміністрація його зупинити, Міський голова Києва запевнив, що міська влада не надасть на будівництво необхідних погоджень і дозволів.

“Ділянка може перебувати у приватній власності, але щоб на ній щось побудувати, необхідно пройти певні процедури і погодження з міською владою. Жодних погоджень по цій ділянці від столичної влади не буде. Там буде сквер!” – наголосив Кличко.

 

У Європі повинні усвідомити, що президенту Росії Володимиру Путіну довіряти не можна. Таку думку висловила Укрінформу заступник голови комісії Сейму із закордонних справ Малгожата Госевська, коментуючи другу річницю початку заворушень у Криму, що призвело до окупації півострова Росією.

“Президенту  Путіну  просто не можна довіряти, для нього не є важливими підписані домовленості, і я сподіваюся, що врешті-решт усі європейські політики це зрозуміють”, – підкреслила вона.

Госевська назвала характерною ситуацію, що чим далі європейська країна розташована від зони конфлікту, тим менше вона знає і розуміє про ситуацію в Україні.

За її словами, Польща робить усе можливе, щоб сформувати коаліцію країн у східній частині Європи, яка протидіятиме впливу Росії і займатиме активну позицію щодо російської агресії в Україні.

“Ми робимо свою роботу: відбудовуємо блок країн цієї частини Європи, ведемо переговори, як це колись робив президент Лех Качинський (2005-2010 рр.), і власне такі дії вберегли Грузію від повномасштабної агресії Росії. Ми зараз намагаємося відновити цей союз і сподіваємося, що це буде ефективний голос, зокрема у справі України і того, що робить Росія”, – наголосила польський політик.

Госевська також висловила жаль з приводу того, що тема окупації Криму недостатньо звучить в переговорах на міжнародному рівні, наголосивши, що підхід європейських організацій та інституцій до брутального порушення Москвою міжнародного права має бути більш рішучим.

 

У 1991 році Україну «задурили» незележністю, але насправді суспільство перетворилося на господарів і рабів. Таку думку в  інтерв’ю Укрінформу  озвучив активіст, координатор блокади російських вантажівок Тарас Деяк.

Відповідаючи на питання, навіщо було створювати «Карпатську січ», якщо незалежність вже фактично була (на відміну від умов, в яких діяли «справжні» січовики), Деяк сказав: «Ключове слово – фактично. Так, у нас в 1991 році її проголосили, нас задурили тою незалежністю. Бо що сталося насправді? Нашу армію звели на ніц, ядерну зброю забрали, до влади прийшли ті самі комуністи, тільки перефарбовані. У результаті наше суспільство зараз перетворилися на суспільство господарів і рабів». І додав: «А коли президентом став Янукович, почалися серйозні репресії проти патріотичних організацій. Ми почали об’єднувати патріотів Закарпаття».

«Накипіло» – так він пояснив причини «ведмежої блокади» російських фур, й процитував Москаля: «Або ми з ними воюємо, або торгуємо». «Хто знав, що нас підтримає вся Україна? – запитав Дияк. – А чого вийшли на траси? Бо накипіло».

 

Залишаючи Широкине, російські окупаційні сили замінували майже кожен будинок.

Про це заявив на брифінгу у п’ятницю речник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Уже другу добу поспіль українські сапери ведуть розмінувальні роботи у Широкиному. Залишаючи село,  бойовики  замінували майже кожен будинок, поставили десятки розтяжок та мін-пасток. Зараз це село знаходиться в руїнах, понівечене артилерією окупантів”, – зазначив він.

Речник повідомив, що наразі українські сапери вже знешкодили численні закладки вибухівки у погребах, подвір’ях та городах, які становлять смертельну небезпеку для мирних мешканців.

Він також порадив місцевим мешканцям поки не повертатися у Широкине.

 

Греція відхилила прохання на візит від міністра внутрішніх справ Австрії Йоганни Мікль-Ляйтнер, повідомляє Укрінформ з посиланням на австрійське видання  The Local.

«Джерело у міністерстві закордонних справ підтвердило повідомлення Афінського агентства новин ANA про те, що прохання на візит міністра внутрішніх справ Австрії Йоганни Мікль-Ляйтнер було відхилено», – пише видання.

Ця відмова стала черговим симптомом зростаючого напруження між двома країнами, спричиненого кризою мігрантів. Раніше Австрія неодноразово звинувачувала Грецію в неспроможності захистити свої кордони і зменшити потік мігрантів, що проходить через країну.

«Якщо зовнішній кордон Греції дійсно неможливо захистити, чи може він залишатися зовнішнім кордоном Шенгенської зони?» – запитала Мікль-Ляйтнер на зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС у четвер.

Грецький міністр з питань міграції Іоанніс Музалас у відповідь звинуватив Мікль-Ляйтнер у «фальсифікації правди» та запевнив, що Греція «обороняє свої кордони, які також є кордонами Європи, найкращим чином».

Нагадаємо, за день до цього Греція відкликала з Австрії свого посла

 

Автор інтернет-петиції про приєднання Латвії до Росії отримав реальний тюремний строк, повідомляє Укрінформ з посиланням на Delfi.

“Суд Курземського району Риги виніс вирок Максиму Коптєлову – автору петиції про приєднання Латвії до Росії. Згідно з рішенням суду, найближчі шість місяців Коптєлов проведе за гратами”, – йдеться у повідомленні.

За словами адвоката Ілони Булгакової, повне рішення суду буде доступне 11 березня, після чого воно буде обов’язково оскаржене, оскільки це “ганьба для Латвії”.

Згідно з матеріалами справи, Максим Коптєлов розмістив в інтернеті повідомлення (петицію): “Звернення до всіх жителів Латвії! Збір підписів за входження Латвії до складу Російської Федерації”. Підсудний закликав користувачів інтернету на конкретному сайті підписуватися за висунуту ним ініціативу.

Петиція була розміщена (і досі доступна) на  сайті. Проте постскриптум петиції такий, що насправді документ не несе ніякої значущості і є жартом. Однак станом на 26 лютого її підтримали 7 340 людей.

Розслідування справи, початої 17 березня 2014 року, вела Поліція безпеки. Щодо Коптєлова був розпочатий кримінальний процес за пунктом 1 статті 82 Кримінального закону Латвії (Публічний заклик до підриву територіальної цілісності Латвійської Республіки).

 

Директор закритого в Криму телеканалу ATR Айдер Муждабаєв закликає владу та ЗМІ реагувати на репресії проти кримських татар, які тривають на анексованому півострові.

Про це Муждабаєв заявив на Міжнародному форумі “Крим-це Україна. Анексований півострів між минулим та майбутнім”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я прошу (Президента України – ред.) Петра Порошенка стати голосом кримських татар, яким не дають висловлювати власну позицію в суспільстві. Прошу журналістів, партійних лідерів і непартійних реагувати на репресії проти кримських татар”, – сказав Муждабаєв.

Експерти додали, що Україна має проводити просвітницьку діяльність на території Криму та знайти  спосіб нагадати світові про унікальний випадок анексії Криму.

 

Через недоліки у системі управління, Європейський союз зайшов у глухий кут, повідомляє Укрінформ з посиланням на Delfi.. Про це заявив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич. “Зрозуміло, що основна проблема ЄС – це система управління, особливо у таких сферах, які, як правило, більше стосуються до національної держави: єдина валюта, простір для переміщення (Шенгенська зона)”, – зазначив Рінкевич.

За його словами, ЄС дійсно зайшов у глухий кут, його внутрішні й зовнішні проблеми накопичувалися роками.

Міністр згадав різні компроміси й заперечення з боку членів ЄС проти тих механізмів та інструментів, які могли б зробити дійсно ефективною й Шенгенську зону, і єврозону.

Криза 2008 року ясно показала, що не можна покладатися тільки на національні механізми, вважає Рінкевич.

“Ми пережили грецьку кризу й статистичні помилки, відсутність банківського регулятора”, – додав він.

Друга важлива проблема, з точки зору міністра – це міграція й боротьба з тероризмом.

“На жаль, політики Центральної, Західної або Східної Європи, замість того, щоб слухати одне одного, займаються непотрібною й неприйнятною риторикою”, – підкреслив міністр.

Третє питання на думку Рінкевича – що скажуть цього року британські виборці.

“Якщо вони скажуть “так” членству країни в ЄС, деякі згадані проблеми вдасться вирішити”, – сказав Рінкевич, додавши, що Велика Британія була відмінним партнером і союзником у вирішенні багатьох питань ЄС і НАТО.

Нагадаємо, раніше Едгар Рінкевич  заявляв, що на референдумі про членство Великої Британії в ЄС необхідно, щоб британці проголосували проти виходу з блоку.

 

Кримським татарам, які вимушено переїхали з окупованого півострова на материк, Україна говорить: от вам видовища, хліб – живіть як всі повідомляє Укрінформ.

Про це заявив голова координаційної штабу Цивільної блокади Криму Ленур Іслямов в інтерв’ю  «Українській правді».

У минулому великий бізнесмен, що втратив бізнес у Криму: дистриб’юторську компанію “Квінгруп”, транспортну – “СимСитиТранс”, Джаст Банк, Іслямов каже, що через два місяці після переїзду в Київ, його охопило відчуття безвиході.

«Я зрозумів, що нікому ми не потрібні там. Нас готові жаліти, цмокати, втішати, але допомагати – ні», – так він описав ситуацію.

«З ким я лише не спілкувався – з Яценюком, президентом. Ладно там – Іслямов – з ним ще якось можна розібратися. А з рештою народу що робити? Народ там залишився… – каже Іслямов. – А чим живе народ – він же не живе одним печивом, він живе своєю культурою, традицією. Україна думає практично так, як і окупант: “Ось вам видовища, хліб – живіть як всі. Ну що у вас там, 18 травня (день пам’яті жертв депортації)? Запаліть пару свічок, помоліться там”.

А для нас це – все. Тому що ми живемо і завдяки цьому зберігаємось. Як ті індіанці – цей внутрішній стан передається дітям і онукам».

«Україна зараз, досі не розуміє, хто до неї прийшов. До неї прийшов цілий народ», – вважає Іслямов.

 

Прапорщик ЗС РФ Глазунов, який служить в окупаційних військах у Горлівці, намагався пограбувати гаражі місцевих жителів, однак отримав рішучу відповідь та поранення у сідницю, повідомляє Укрінформ з посиланням на Головне управління розвідки Міноборони України.

“25 лютого ц.р. прапорщик ЗС РФ Глазунов, який проходить службу в Горлівці, при спробі пограбування гаражів місцевих жителів отримав рішучу відповідь, був поранений у сідницю та доставлений до лікувального закладу”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, за даними  ГУР, 24 лютого у Горлівці військовослужбовці ЗС РФ лейтенант В. Шевчук та рядовий Я. Скицар здійснили збройний напад на місцевого мешканця та заволоділи його автомобілем “Daewoo Lanos”.

 

Майже половина голландців не знають про наближення консультативного референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який має пройти у Нідерландах 6 квітня, повідомляє Укрінформ. Про це свідчать дані  опитування  компанії TNS NIPO.

Зокрема, кількість тих, хто не знає про референдум, становить 49%. 51% сказали, що їм відомо про референдум. Точну дату голосування змогли назвати 12% респондентів.

Загалом, наразі тільки 21% відсоток планує “точно” піти на референдум, 28% відповіли, що “вірогідно підуть”. 15% “точно не планують” іти.

За даними опитування, на даний момент 23% опитаних готові проголосувати “за” ратифікацію угоди, 27% – “проти”. Третина виборців (34%) ще не визначилася.

Як повідомляв Укрінформ, 6 квітня у Нідерландах пройде консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Згідно із законом, він буде вважатися чинним, якщо на голосування прийде не менше 30 % виборців.

Угоду про Асоціацію вже ратифікували обидві палати парламенту Нідерландів. Однак згідно з законом, що набув чинності у країні 1 липня, практично будь-який проголосований парламентаріями документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тис. підписів.

 

Працівники комунальних служб КМДА розібрали останній намет представників так званих «Революційних правих сил», який ті встановили на Майдані Незалежності в Києві, повідомляє Укрінформ з посиланням на  Громадське.

«Близько 7 години ранку між «РПС» та групою невідомих осіб сталася сутичка, внаслідок якої повалили намет», – йдеться в публікації.

Нагадаємо, раніше на Майдані розібрали «барикади» представників «РПС». Через це між представниками полку «Азов» та «РПС» сталася бійка.

 

Російське міністерство оборони заперечує переміщення російських протиповітряних комплексів “Бук” по території України і взагалі якусь причетність російських військових до трагедії рейсу MH17, повідомляє Укрінфом.

Заступник начальника управління прес-служби і інформації Міноборони РФ Олексій Комаров надіслав  РБК  відповіді з коментарями до доповіді Bellingcat

“Жоден комплекс протиповітряної оборони, що стоїть на озброєнні, російсько-український державний кордон не перетинав”, – заявляє Комаров.

Представник міністерства назвав доповідь експертів “конспіративними теоріями, які не підлягають серйозному коментуванню”. Як наголосили ЗМІ, це перший випадок, коли міноборони Росії публічно коментує доповідь Bellingcat.

Нагадаємо, 23 лютого дослідники Bellingcat опублікували на своєму сайті звіт під заголовком “MH 17: Потенційні підозрювані і свідки з 53-ї зенітно-ракетної бригади”, присвячений обставинам трагедії малазійського рейсу MH17. Автори доповіді змогли визначити коло російських військових, які з високим ступенем імовірності брали участь у транспортуванні самохідної вогневої установки ЗРК “Бук-М1” до російсько-українського кордону. Дослідники назвали більш як два десятки солдатів і офіцерів 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська, які могли керувати тим самим “Буком”. Імена і прізвища команда передала зведеній групі слідчих (JIT, Joint Investigation Team) у Нідерландах.

При цьому один із основних авторів чергової доповіді “Bellingcat” Даніель Ромайн вважає, що рішення про відправку в Україну комплекса “Бук”, з якого збили літак рейсу МН-17, навряд чи приймалося без президента Росії Володимира Путіна.

 

Президент Петро Порошенко привітав Верховного архієпископа-емерита Української греко-католицької церкви Любомира Гузара з днем народження повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу  Глави держави

“Щиро вдячний за Вашу невтомну турботу за долю нашого народу,  утвердження  в суспільстві ідеалів духовності, милосердя і злагоди та зміцнення авторитету Української держави на міжнародній арені”, – йдеться у привітанні.

Порошенко побажав Гузару міцного здоров’я, добра, душевної радості та Божої милості.

 

Ватикану слід визначитися, яке бачення світу він підтримує: об’єктивне міжнародного співтовариства чи його викривлену російську версію.

Таким чином у Світовому конгресі українців прокоментували слова Папи Римського про нібито невизначеність причин війни в Україні.

«Світовий конгрес українців пригадує, що є лише дві версії щодо цієї війни – світового співтовариства, яке рішуче засудило агресію Російської Федерації в Криму і на Сході України, та російського Президента Владіміра Путіна, який цей факт прикриває «зеленими чоловічками», – заявили у СКУ.

В організації висловили сподівання, що «Ватикан стоїть на боці світового співтовариства».

Своєю чергою президент СКУ Євген Чолій закликав Святий престол обговорювати питання, що стосуються України, лише у присутності представників країни.

«Світовий конгрес українців закликає світове співтовариство, включно з Ватиканом, обговорювати питання щодо України в присутності українських ієрархів та владних структур, а не за їх відсутності», – наголосив Чолій.

Нагадаємо: Папа Римський Франциск провів зустріч із патріархом Російської православної церкви Кирилом, після чого обидва церковні очільники  ухвалили спільне комюніке, в якому йшлося й про Україну.

Після цього  в інтерв’ю Католицькому агентству новин  Папа Римський, говорячи про війну в Україні, заявив, що «кожен має свої власні ідеї про цю війну, хто розпочав її, що робити, і є очевидним, що це історична справа».

 

Нарощування обстрілів українських позицій на Донбасі з боку російсько-сепаратистських сил у владних кабінетах Вашингтона сприймають як пряме порушення Москвою домовленостей за Мінськими угодами повідомляє Укрінформ.

Про це зазначив у коментарі Укрінформу науковий співробітник з питань Росії Американської ради зовнішньої політики доктор Стівен Бланк.

“Я думаю, уряд Сполучених Штатів оцінює загострення ситуації на Донбасі як порушення Мінських домовленостей з російського боку”, – зауважив експерт.

На підтвердження цьому він нагадав останню розмову президента США Барака Обами з Володимиром Путіним у понеділок.

“Вони окремо обговорили необхідність Росії виконувати Мінськ-2”, – звернув увагу Бланк.

Водночас він зазначив, що попри це Москва не полишає спроб тиснути на Київ щодо виконання ним конституційної реформи, яка може перетворити Донбас на сателіт РФ всередині України з метою впливати на рішення влади. У цьому зв’язку він наголосив, що такий розвиток подій був би самовбивством для України.

З іншого боку, продовжив Бланк, у Кремлі також не мають намірів виконувати Мінської угоди.

“Отже я не бачу можливості реалізації цього документа в сьогоднішніх умовах”, – зауважив американський експерт.

Він також наголосив, що керівництво Кремля свідомо залякує Захід можливістю більш жорсткого і більш широкого протистояння.

“Москва створила військову загрозу для всієї Європи, у тому числі, ядерну загрозу”, – підкреслив Бланк, звернувши увагу на таку небезпеку для Туреччини.

 

Наразі світ навіть близько не наблизився до масштабу протистояння часів Холодної війни, тому говорити про її відновлення немає підстав повідомляє Укрінформ.

Таку думку в ефірі телеканал СВС висловив колишній командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс.

«Твердження про нову Холодну війну значно перебільшує сучасний стан наших стосунків із Росією. Ми маємо певні розбіжності, деякі з них – досить значні, втім є і сфери співпраці. Переконаний, ми можемо дипломатичними методами досягти тямущих стосунків із РФ», – сказав Ставрідіс.

Водночас, НАТО все ж має бути готовим дати відсіч російській гібридній війні.

«Росія проводить так звану «гібридну війну», яка поєднує застосування спецппризначенців, підрозділів без розпізнавальних знаків, кібер- та інформаційну війну і пропаганду. Вони дуже успішно застосували це в Україні та під час захоплення Криму. НАТО має знайти відповідь на такі дії і бути готовими до їх стримування», – зазначив адмірал.

На його переконання, стосунки НАТО із Росією мають будуватися на трьох принципах: військове стримування та політичне і правоохоронне співробітництво. При цьому він приділив важливе значення перебуванню військ НАТО на ротаційній основі на території країн східної Європи.

«Ми маємо стримувати, а це значить утримувати ротаційні сили у східній Європі, аби наші російські колеги навіть не думали над ідеєю про застосування гібридної війни проти малих європейських держав, наприклад Естонії», – пояснив колишній командувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі.

На його переконання, Росію також необхідно долучати до всіляких спільних із НАТО та країнами-членами Альянсу проектів.

«Нам слід вести із Росією діалог співпраці, що значить відновлення роботи ради Росія-НАТО, окремих двосторонніх перемовин, обміну інформацією між арміями. Слід також знайти способи практичної співпраці із РФ, що може передбачати протидію тероризму, піратству, поширенню наркотиків, контроль за обігом зброї. Є сфери, де ми можемо співпрацювати», – наголосив адмірал.

У підсумку він заявив, що «нам (з РФ, – ред.) слід протистояти, де необхідно, але взаємодіяти, де це можливо».

 

Вибори на окупованій частині Донбасу можливі лише за умови їх проведення за українським законодавством та за присутності спостерігачів місії ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

На цьому в ефірі “5-го каналу” наголосив представник України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

Дипломат впевнений, що за інших умов волевиявлення не визнає європейська спільнота.

Нагадаємо: у четвер про вибори на окупованих територіях висловився міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус. За його словами, проводити їх на Донбасі зараз неможливо, оскільки там цілковито відсутня українська влада.

Також він наголосив, що доки Росія не визнає себе стороною конфлікту, говорити про виконання Мінських угод було б наївно.

 

Росія і нестабільність на південному фланзі Європи представляють серйозну загрозу для США і європейських інтересів у сфері безпеки.

Про це зазначив у четвер у Вашингтоні командувач Європейського командування Збройних сил в США (EUCOM) генерал Філіп Брідлав, передає власний кореспондент Укрінформу.

“І без того складна ситуація безпеки в Європі стала ще більш серйозною та більш складною впродовж останніх місяців”, – цитує прес-служба Пентагону слова генерала, який надав свідчення на слуханнях в Конгресі.

Виступаючи перед комітетом з питань збройних сил палати представників з доповіддю про проблеми безпеки в Європі, Брідлав підкреслив, що Росія “являє собою реально існуючу довготривалу загрозу” для союзників і партнерів Сполучених Штатів, а також для сил США в Європі. Він наголосив, що РФ не лишила намірів “переписати” узгоджені правила міжнародного порядку.

Зараз, за його словами, EUCOM разом із союзниками та партнерами запроваджує заходи стримування та готовий до подальшої виграшної боротьби.

Генерал також порушив тему військової участі РФ у Сирії. За його словами, це “різко посилює проблему”, змінюючи динаміку бойових дій як у повітрі, так і на землі.

Брідлав також звинуватив Росію і режим Асада у “навмисному використанні міграції з території Сирії в якості зброї, намагаючись таким чином приголомшити європейські структури та зламати європейську рішучість”.

 

Збільшення терористами на сході України інтенсивності бойових дій є спланованим сценарієм Кремля, розрахованим на досягнення однієї з трьох конкретних цілей повідомляє Укрінформ.

Кожна з них пов’язана з продовженням агресивної політики РФ по відношенню до України, розповів у коментарі Укрінформу президент Американської ради з питань зовнішньої політики (AFPC) Герман Перчнер.

“З цього приводу (посилення насильства на Донбасі – ред.) може існувати три пояснення. По-перше, це може робитися Кремлем для створення нових важелів у переговорному процесі. По-друге, не виключена підготовка до подальшого більш серйозного вторгнення. Й, по-третє, це може бути спрямовано на підтримку нестабільності в регіоні та в Україні в цілому”, – зауважив президент AFPC.

У цьому зв’язку він зазначив, що уряди і в Києві, і в Вашингтоні, і в інших західних столицях “мають бути готовими до розвитку ситуації за будь-яким із зазначених трьох сценаріїв”.

Крім того, за словами експерта, існують додаткові фактори, які можуть вплинути на рішення Кремля. Один із них – це внутрішньополітична ситуація в самій Росії, де поступово зростає рівень невдоволення людей діями влади.

Україна в цій ситуації, як порадив Перчнер, має зосереджуватися на продовженні процесу реформ та зміцненні військової потужності.

“Час поки грає на боці українців, і вони мають використати його якомога ефективніше”, – зауважив він.

Захід же, переконаний президент AFPC, має збільшити допомогу Україні. І це, на його переконання, може відбутися з приходом нової президентської команди в Білий дім.

“Я думаю, після нинішніх виборів у США ми зможемо надати більшу підтримку, оскільки наступний президент, незалежно від того, хто з кандидатів переможе, скоріше за все, буде більш сприятливим у відносинах з Україною”, – наголосив Перчнер.

 

Порошенко підписав указ про сприяння розвитку громадянського суспільства – УНІАН

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками громадських організацій підписав указ “Про сприяння розвитку громадянського суспільства”.

Як зазначили у прес-службі глави держави, Порошенко подякував громадськості за участь в підготовці проекту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

Президент підкреслив, що «Революція Гідності дала нові можливості для розвитку громадянського суспільства та поглиблення демократії в Україні. Зокрема, глава держави відзначив вклад волонтерського руху в підтримку Збройних Сил України та реформування Міністерства оборони, а також активну участь громадськості в євроінтеграційних процесах країни та сприяння покращенню ставлення українців до євро- та євроатлантичної інтеграції».

«Щодо євроінтеграційних процесів, так само як і щодо захисту безпеки та оборони держави, роль громадянського суспільства є надважливою», – підкреслив Порошенко.

Окремо президент наголосив на участі громадськості в реформуванні країни. «Вкрай важлива, а можливо найбільш важлива після національної безпеки та оборони сфера реформ – це антикорупційне законодавство. Подобається комусь з влади чи не подобається, як вони (представники громадськості) їх критикують, але ми маємо в умовах демократії навчитися взаємодіяти, щоб завоювати довіру як всередині країни, так і продемонструвати на ззовні, що ми працюємо єдиною командою», – зазначив глава держави.

Зокрема, за словами Порошенка, критично важлива участь громадськості в конкурсних комісіях з відбору кандидатів в антикорупційні органи для того, щоб забезпечити роботу новостворених інституцій максимально прозорою та незалежною.

Порошенко додав, що розчарований затягуванням процесу створення Національного агентства із запобігання корупції, оскільки це є фактично єдиним невирішеним інституційним питанням щодо  зобов’язань України  в рамках отримання безвізового режиму.

Президент також закликав громадськість підтримати та продемонструвати активну позицію щодо Конституційних змін в частині судової реформи.

«У підготовці проекту Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства взяли участь понад 700 представників організацій громадянського суспільства, органів державної влади та місцевого самоврядування, провідних українських аналітичних центрів», – додали в прес-службі.

 

ЗМІ: В Чечні у військовій частині сталася масова бійка між місцевими та російськими солдатами.

У військовій частині в чеченському селищі Борзой сталася масова бійка між місцевими солдатами і контрактниками з інших регіонів РФ.

Як повідомляє Росбалт  з посиланням на користувача Facebook Надію Іванову, яка поширила відео бійки, інцидент стався напередодні у військовій частині, розташованій в чеченському селищі Борзой.

“За однією з версій, приводом для конфлікту між чеченськими військовослужбовцями та контрактниками з інших регіонів РФ стала нецензурна лексика. Жінка, що контактувала з одним з очевидців, розповіла, що ввечері того ж дня військовослужбовці – уродженці Чечні – зібралися з битками, арматурою, травматичними пістолетами, дочекалися  солдатів, що йшли з вечері, і напали на них”, – йдеться в повідомленні.

На поширеному відео зображені певні заворушення за участю російських військовослужбовців з коментарями людей,  що ведуть  зйомку,  чеченською мовою.

Відзначається, що важко визначити, коли і де було знято відео, однак час року може відповідати кінця лютого в Чечні.

Згідно з повідомленням, автор публікації уточнила, що постраждали близько 20 осіб, всі вони перебувають у місцевій санчастині з переломами рук і ніг. Одному з солдатів проткнули живіт арматурою, в інших — перелом щелепи, розповіла жінка. «Там зараз працює комісія. З частини нікого не випускають», — зазначила вона.

В організації «Солдатські матері» повідомили, що постараються з’ясувати подробиці інциденту в Чечні.

 

“Свободівці” блокують російські фури у чотирьох областях – УНІАН

Блокування відбувається в чотирьох областях, повідомили у прес-службі політсили.

Зокрема, “свободівці” блокують фури РФ у Чернівецькій (п.п. “Порубне”), Волинській (“Доманове”), Львівській (при в’їзді до міста Стрий) і Закарпатській областях (на Верецькому перевалі, що на межі Львівської та Закарпатської областей).

“Продовжуємо акцію з блокування руху російських вантажівок. До обіду їх узагалі не було, однак опісля зупинили та розвернули 7. Загальний рух транспорту відбувається без змін, конфліктів немає”, – розповіли у “Свободі”.

Сьогодні вранці, 26 лютого, керівник Департаменту автомобільного транспорту та стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства інфраструктури України Роман Хміль повідомив, що Мінінфраструктури вдалося домовитися з громадськими активістами про  припинення блокування руху російського вантажного транспорту, який прямує транзитом через Україну.

Пізніше лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок заявив, що “Свобода”  відновлює загальноукраїнську акцію  з блокування проїзду російських вантажних автомобілів.

 

Расмуссен: потрібно посилити кордони НАТО так, щоб Росія навіть не думала про те, щоб на когось напасти – УНІАН

Сил швидкого реагування НАТО мало, щоб налякати Росію і змусити її назавжди забути про вторгнення в країни Східної та Центральної Європи.

Таку думку висловив колишній генеральний секретар НАТО Андрес фог Расмуссен передає  DT.UA  з посиланням на Gazeta Wyborcza. Тому необхідно посилити військову присутність об’єднання в регіоні, вважає він.

На початку лютого міністри оборони країн-учасниць Північноатлантичного альянсу домовилися про зміцнення східних кордонів. Про те, що саме треба зробити, вони збираються поговорити в липні на саміті у Варшаві. У свою чергу Андерс фог Расмуссен переконаний, що Росія буде докладати зусиль, щоб якось вплинути на рішення міністрів. “Що б не вирішив НАТО, Росія завжди може  придумати привід, щоб бути проти. В такому разі чому б нам не прийняти правильне рішення? А саме рішення збільшити нашу присутність на сході настільки, щоб Росія навіть не думала про те, щоб на когось напасти”, – підкреслив колишній генсек НАТО.

Таким чином, на його думку, у Варшаві міністри оборони повинні обговорювати тільки одне питання: чи варто розмістити в Східній і Центральній Європі постійні військові бази або ж створити настільки щільний графік ротації контингенту НАТО в цьому регіоні, щоб війська постійно були там.

Раніше Андерс фог  Расмуссен заявляв, що Росія  небезпечніше ніж СРСР і веде “гібридну” війну проти Європи. Хоча в той же час вона не соромиться демонструвати “зуби” і звичним способом, погрожуючи Заходу ядерною зброєю.

Також експерти НАТО заявили про уразливість східних кордонів Європи перед Росією. У підготовленій військовими доповіді говориться, що багато ключових членів альянсу як і раніше страждають від “хронічного недофінансування” і “критичних недоліків” у сфері обороноздатності.

 

В “Опозиційному блоці” Дніпропетровська розповіли про розкол всередині партії-УНІАН

Керівник Дніпропетровської міської організації партії “Опозиційний блок” Світлана Єпіфанцева заявила, що на сьогодні у політичній силі стався розкол.

Про це вона заявила під час прес-конференції, передає “Мост-Днепр“.

Єпіфанцева наголошує, що ні вона, ні низка інших політиків не зрадили своїм політичним та ідеологічним принципам, досі залишаючись членами “Опозиційного блоку” і продовжуючи обіймати свої посади.

“Ні для кого не секрет, що в партії “Опозиційний блок” стався розкол. Всі знають, що особисто я стояла біля витоків і підняла перший прапор “Опозиційного блоку” в Дніпропетровську. Ні для кого не секрет, що моя позиція принципова, і я хочу з повною відповідальністю заявити, що ні моя думка, ні мої переконання на сьогодні не змінилися”, – зазначила вона.

Єпіфанцева розповіла, що у партії стався розкол, тому що в політсилі утворилася внутрішня течія. “Після виборів у жовтні минулого року по лютий цього міська рада перебуває у повному деструктиві. Під прапори “Опозиційного блоку” ми стали для того, щоб бути конструктивною опозицією, яка реально б вирішувала проблеми наших виборців”, – зазначила вона.

Крім того, керівник Дніпропетровського “Опоблоку” заявила, що вступ до коаліції з партіями УКРОП і “Самопоміч” зумовлений необхідністю якнайшвидшого запуску роботи міської ради і не має під собою жодних фінансових інтересів.

“Коли постало питання про те, що панує деструктив, у нас з’явилося особливе бачення вирішення цієї ситуації. Неприпустимо, щоб протягом 1/10 каденції блокувалася робота міста. Сьогодні Дніпропетровськ – це єдине місто України, яке не прийняло бюджет”, – додала вона.

Нагадаємо, що 24 лютого в Дніпропетровській міській раді  була створена коаліція, до якої увійшли 35 депутатів, які представляють партії УКРОП, “Самопоміч” та частина депутатів від “Опозиційного блоку”.

 

УКРОП офіційно висунув куратора батальйону “Кривбас” кандидатом на посаду міського голови Кривого Рогу

Сьогодні політична партія “Українське об’єдання патріотів – УКРОП” офіційно висунула свого кандидата на посаду міського голови Кривого Рогу.

Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомила прес-секретар партії Євгенія Кравчук. «Миколу Колесника, куратора батальйону «Кривбас», лідера місцевого осередку партії, одноголосно підтримали 14 учасників міської партконференції. Нещодавно його кандидатуру схвалили й делегати сьомого  з’їзду УКРОПу», – написала вона.

Як повідомляв УНІАН, Криворізький міськвиборчком за результатами другого туру виборів міського голови, які відбулися 15 листопада 2015 р., оголосив переможцем представника “Опозиційного блоку” Юрія Вілкула. За інформацією, розміщеною на сайті ЦВК, він отримав 89 209 тис. голосів виборців (49,25%), а його суперник, представник “Самопомочі” Юрій Милобог – 88,457 тис. голосів (48,83%).

Кандидат від “Самопомочі” заявив про фальсифікації та оскаржував оголошені результати виборів в судах. Однак суди відхилили його позови.

23 грудня Верховна Рада ухвалила закон про проведення 27 березня 2016 року позачергових виборів Криворізького міського голови. 30 січня президент Петро Порошенко підписав цей закон.

 

Екс-депутат ВР Сенченко розповів про трагічну роль Кличка в анексії Криму-УНІАН

Андрій Сенченко розповів, як вплинула позиція Віталія Кличка на перебіг подій під час окупації та подальшої анексії Криму Росією.

Депутат Верховної Ради 5-го, 6-го та 7-го скликань та керівник колишньої Кримської республіканської організації партії “Батьківщина”, а згодом в.о. заступника голови Адміністрації президента Андрій Сенченко розповів про можливість 23-25 лютого 2014 року змінити керівництво Криму за ініціативою з Києва, якій тим не менш завадив Віталій Кличко, що на той момент був керівником фракції парламентської УДАР.

Про це він розповів в ефірі ток-шоу  “Право на владу”  на 1+1.

За його словами, 23-25 лютого “була можливість змінити уряд і керівництво кримського парламенту”.

“Більш того, відбулися переговори з кримськими депутатами. 70 із 100 депутатів були готові проголосувати. Могильов – я з ним особисто розмовляв телефоном – сказав: я не буду перешкоджати, я кладу заяву на стіл. І вони були готові усунути Константинова, який там ніколи ніякий авторитет не мав”, – сказав Сенченко.

Однак, для того щоб це зробити, потрібно було письмове подання президента або на той момент виконуючого обов’язки президента на кандидатуру прем’єр-міністра Криму.

“І от це питання заблокував пан Кличко. І він у цьому плані у кримській історії зіграв взагалі трагічну роль. Як це сталося? Справа у тому, що уряд України, нагадаю, формувався лише 27-го ввечері. А до того дуже важливо було, щоб не відбувся розбрат. Саме тому Турчинов сказав, що треба провести консультації”, – зазначив Сенченко.

За його словами, такі консультації були проведені в кабінеті Турчинова, на них були, зокрема, присутні сам Сенченко, Сергій Пашинський, Юлія Тимошенко та лідери фракцій Ради.

“І коли спитали (лідера фракції “Свобода” Олега) Тягнибока: а як ви вважаєте? Він каже: треба рятувати Крим, тому що вже горіло все, і я згоден на будь-яку пропозицію. Наступний був Віталій (Кличко). Йому задають питання: а що ти думаєш? А він відповідає, причому в ультимативній формі, що до тих пір, поки не буде розписана “шахматка” по країні до районних адміністрацій, я категорично проти”, – розповів екс-депутат.

Сенченко зазначив, що Кличка намагалися вмовити три дні.

“25-го у кабінеті Турчинова Тимошенко запропонувала: Олександре Валентиновичу, приміть самостійне рішення без Кличка. Знаєте, що сказав Кличко? Він сказав: а я в такому випадку не підпишу коаліційну угоду. Ціна питання – несформування легітимного уряду країни. Ось що таке, вибачте, особістість у історії”, – сказав він.

Окрім того, політик також розповів, що ще 23 лютого пропонував тодішньому голові парламентської фракції “Батьківщина” Арсенію Яценюку, що “почував себе без 5 хвилин прем’єр-міністром”, у структурі майбутнього уряду створити урядовий комітет, очолюваний віце-прем’єром, який повинен займатися питаннями Криму й Донбасу.

“Він здивовано спитав: а чого Донбасу? Я кажу: тому що Донбас підпалять через 5 хвилин. Ну, не пройняло. Не зрозумів Арсеній Петрович. При чому не зрозумів до сих пір”, – сказав Сенченко.

 

Європа тільки починає реагувати і розуміти, що відбувається на Донбасі – Безсмертний – УНІАН

Протистояти Росії в Європі може союз чотирьох країн: Німеччини, Франції, Польщі та України.

Про це в ефірі  5 каналу  заявив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний.

“Насправді, протистояти агресії Росії може тільки союз чотирьох держав в Європі – Німеччини, Франції, Польщі й України. … тому невипадково в Києві перебувають представники Німеччини і Франції, тому невипадково існує “нормандська четвірка”. … А чи усвідомлює Німеччина і Франція небезпеку, перед якою стоїть Європейський Союз, неадекватно реагуючи на агресію Путіна? Європа тільки починає на другий рік початку цієї війни реагувати і розуміти, що відбувається”, – сказав він.

За словами Безмертного, європейці тільки починають усвідомлювати, що треба не лише говорити, а необхідно  діяти.

“Тільки зараз вони починають усвідомлювати, що не тільки словами треба діяти, а треба починати формувати нову модель безпеки”, – зауважив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

Він наголосив: “Я розцінюю ці поїздки (МЗС Німеччини і Франції – 5.ua), розмови навколо Конституції, модальності виборів – це та пауза, яку змушена Україна тримати для того, щоб Європа прийшла до тями в питаннях формування власної безпеки”.

 

У Севастополі місцева влада без судів почала зносити торгові намети. Позбутися роботи можуть не менш як 1500 осіб – Укрінформ.

Як пише  “Нова газета”, схема знесення така ж, як у Москві.

“Нам кажуть, що Севастополь йде шляхом Москви і Петербурга. Що це місто федерального підпорядкування і повинно відповідати статусу. Але подивіться – ми не Москва, і не Пітер: у нас зарплати по 10 000 рублів, ціни високі, розбиті дороги, окремі санкції нарешті”, – скаржаться торговці.

За словами голови севастопольської Спілки підприємців Марата Тюніна і юриста цієї організації Володимира Новікова, уряд, очевидно, планує поставити на торгові точки “потрібних людей”.

“Ми не проти Росії, ми – за. Але якщо нас поставлять перед вибором вмирати з голоду, або протестувати, – ми вийдемо на майдан”, – заявив Тюнін.

У так званому “уряді” Севастополя демонтаж торгових об’єктів вважають кроком до створення у місті атмосфери затишку”.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 689

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua