Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 26 вересня

Інформдень: 26 вересня

Законопроект про створення військової поліції внесуть до ВР найближчим часом – нардеп

Зараз дуже гостро стоїть питання щодо створення військової поліції. Про це в ефірі “5 каналу” заявила народний депутат від фракції “Блоку Петра Порошенка” Тетяна Ричкова, передає  УНН.

“Я неодноразово порушувала питання, що у наших поліцейських не завжди вистачає часу розслідувати і переслідувати військових злочинців. Тому зараз дуже гостро стоїть питання про військову поліцію, яка буде займатися конкретно військовими злочинами”, — сказала Т.Ричкова.

“Оперативно-розшуковою діяльністю і кримінальним розшуком має займатися військова поліція. Відповідний закон вже на підтвердженнях у міністерствах і силовиків, і буде вноситися мною до зали Верховної Ради найближчим часом”, — зазначила нардеп.

 

Два російські бомбардувальники Ту-22М пролетіли поряд з пасажирським літаком, який прямував з Рейк’явіка до Стокгольма.

Про це повідомляє видання  mbl.is – Укрінформ.

«Надзвукові російські бомбардувальники далекої дальності пролетіли прямо під ісландським пасажирським літаком на шляху від міжнародного аеропорту Кефлавік в Ісландії до Стокгольму, Швеція, в четвер», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інцидент стався у зоні повітряного контролю Ісландії неподалік від межі зони повітряного контролю Норвегії.

За даними джерел видання, у НАТО відстежували політ бомбардувальників. Імовірно, вони бути типу Ту-22M, літаки полетіли в бік Іспанії, після чого розвернулися і полетіли у бік Росії.

Бомбардувальники, здатні нести ядерні ракети і розвивати надзвукову швидкість, летіли з вимкненими передавачами і перед цим не надали плану польоту.

Зазначається, що коли російські бомбардувальники наблизилися до пасажирського літака на відстань 55 миль, центр контролю за польотами Ісландії зв’язався з капітаном лайнера і попередив про бомбардувальники.

Капітан намагався зв’язатися з екіпажами бомбардувальників, однак його спроби були марними. За його словами, бомбардувальники пролетіли біля пасажирського літака на відстані 15 миль, при цьому вони знаходилися нижче.

 

Компанія Microsoft вже не раз піддавалася критиці за те, що Windows 10 “стежить” за користувачами, збираючи дані, необхідні для діагностики помилок і поліпшення стабільності.

Однак якщо нещодавно запатентована технологія вийде в масове виробництво, компанії варто підготуватися до шквалу обурення, пише  SecurityLab.

“Технологія “Query formulation via task continuum” здійснює безперервний моніторинг дій користувача на комп’ютері, навіть якщо він працює зі сторонніми додатками. Метою є спрощення пошуку в інтернеті шляхом встановлення зв’язку між сторонніми програмами і сервісами Microsoft”, – йдеться у публікації.

У компанії впевнені, що, слідкуючи за діями користувача (наприклад, за створенням текстового документа), пошукова система завжди буде напоготові видати найкращі результати пошуку. Скажімо, користувач пише в Word про танці, тоді Bing буде точно знати, який контент його зацікавить, і зможе надати оптимальні результати пошуку.

Згідно патентній заявці, нова функція зможе збирати “сигнали” будь-якого роду, в тому числі текст, що відображається на екрані, текст на зображеннях, аудіосигнали відтворюваних пісень та багато іншого.

В даний час Microsoft поки не готова реалізувати технологію Windows. Тим не менш, якщо компанія вже навіть запатентувала її, значить, рано чи пізно функція може вийти у світ світ.

 

М.Ле Пен: якщо стану президентом Франції – визнаю Крим російським

Лідер опозиційної французької партії “Національний фронт” Марін Ле Пен заявила РІА “Новости”, що в разі перемоги на президентських виборах у Франції вона визнає Крим російською територією, передає  УНН.

ЗМІ відзначає, що в лютому 2016 року Марін Ле Пен оголосила про своє рішення брати участь в якості кандидата на пост президента Франції на виборах в 2017 році, перший тур яких заплановано на 23 квітня. У травні вона сказала в інтерв’ю RT France, що Париж може визнати законність возз’єднання Криму з Росією в разі, якщо вона займе пост глави держави.

“З огляду на історичні реалії, а також вибір, який був ясно виражений в результаті референдуму про приєднання, я в разі свого обрання визнаю Крим російською територією”, — заявила М.Ле Пен.

“Європейські санкції, блокада або навіть відмови в постачанні „Містралів“ Росії — це не тільки суперечить інтересам Франції, а й порушує нашу багатовікову традицію держави, що не рівнялась на інших”, — зазначила М.Ле Пен, додавши, що відносини між Росією і Францією є важливими в багатополярному світі і необхідними для врегулювання міжнародних криз.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

 

Кабінет міністрів затвердив чисельність громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу в жовтні – листопаді 2016 року.

Про це йдеться у розпорядженні КМУ від 22 вересня 2016 року, опублікованому на Урядовому порталі – Укрінформ.

Згідно з документом, у жовтні – листопаді 2016 року до ЗСУ та інших військових формувань на строкову службу буде відправлено 13908 осіб, з них до ЗСУ буде направлено 7908 осіб, до Нацгвардії – 5 тисяч осіб, до Держспецтрансслужби – одну тисячу осіб.

У тексті розпорядження зазначається, що найменша кількість призовників очікується з Луганської області (170 осіб), а найбільша – з Дніпропетровської (1500 осіб).

З Києва на строкову військову службу у жовтні – листопаді 2016 року направлять 570 осіб.

Крім того, у тексті документу уточнюється, що загальний обсяг видатків для проведення призову громадян України на строкову військову службу у жовтні – листопаді 2016 року становитиме понад 41,6 млн грн, з них на ЗСУ – понад 23,6 млн грн, на Нацгвардію – майже 15 млн грн, на Держспецтрансслужбу – майже 3 млн грн.

Обсяг видатків на одного призовника становитиме 2993 гривні 13 копійок, із них 2900 гривень надаватимуться для виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, а  93 гривні 13 копійок – для підготовки та проведення призову на строкову військову службу.

 

В Росії побільшало випадків примусового призову чоловіків для участі в бойових діях на Донбасі шляхом фальсифікації дрібних кримінальних справ. 

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України у  Facebook – Укрінформ.

“З початку вересня ц.р. на території Ростовської та Воронезької областей, а також Краснодарського краю РФ та на тимчасово окупованих територіях України зросла кількість випадків, коли особам, затриманим за дрібні правопорушення, навмисно підкидається зброя, набої, вибухові речовини та засоби підриву для примушення до підписання контрактів щодо проходження військової служби під загрозою кримінального переслідування”, – йдеться в повідомленні.

В ГУР пояснюють, що на такі дії окупаційне військове командування пішло через проблеми з комплектуванням особовим складом військовослужбовців РФ, які незаконно воюють на території тимчасово окупованого Донбасу.

“З огляду на проблеми з комплектуванням особовим складом 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ, а також масових випадків відмови продовжувати участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України, російське окупаційне командування, спільно зі співробітниками ФСБ РФ, нарощують заходи “примусово-добровільної” мобілізації, у т.ч. шляхом фальсифікації кримінальних правопорушень”, – зазначається в повідомленні.

 

Президент України Петро Порошенко не вважає президента Росії сильним лідером, оскільки він не дотримується даного слова.

Про це Порошенко заявив у неділю ввечері в інтерв’ю телеканалу  CNN, повідомляє  Радіо Свобода.

«Якщо ви досягли якоїсь угоди з Путіним, це нічого не означає…Якщо говорити просто, то бути сильним лідером означає бути відповідальним. Сильний лідер означає яскраву перспективу для країни. Сильний лідер означає тримати слово, сильний лідер здатний забезпечити реформи у державі та зробити життя свого народу краще. Виходячи з цього розуміння сильного лідера я бажаю Путіну стати сильним лідером», – сказав Порошенко.

Також він заявив, що риторика Кремля у світі спрямована на заперечення дій, які підтверджує міжнародна спільнота.

«Росія просто живе в паралельному всесвіті. Брехня – це козир Путіна. Такий тип поведінки робить майже неможливим або дуже ускладнює проведення переговорів з ним», – сказав Президент.

Порошенко також висловився і щодо слів кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа про можливе визнання Криму російським.

«Це частина передвиборчої риторики. Майбутній президент незалежно від того, хто ним буде, буде дуже відповідальною людиною», – заявив Порошенко.

Нагадаємо, Президент України Порошенко відвідував минулого тижня США, де взяв участь у засіданні 71-ї Генасамблеї ООН і мав виступ на загальних дебатах Генасамблеї.

 

Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю американському телеканалу CNN розповів, що на окупованих територіях Донбасу знаходяться тисячі одиниць російської військової техніки та зброї.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“В окупованих районах Донбасу перебуває більше 700 російських танків, 1250 артилерійських систем, більше 1000 БТРів та 300-т систем залпового вогню”, – йдеться в повідомленні.

За словами Президента, ця величезна армія підтримується Росією, окуповує території та нападає на Україну.

Порошенко навів приклад (відповідаючи на запитання про те, що росіяни, включно з президентом РФ, часто говорять, що “їх нема у східній Україні”), коли українськими військовими в серпні 2014 року було затримано 22 російських десантників.

“Ми показали їх усьому світові. Їх батьки просили мене, як Президента, про помилування та їх повернення. Наприкінці дня, коли ми показали їхні танки, їхні посвідчення, їхню уніформу, російське керівництво заявило, що вони загубились…”, – нагадав він.

Глава держави наголосив, що ці особи не просто “загубилися”. Вони пройшли вглиб території України на 72 кілометри, вбивали українських солдат та мирне населення, здійснюючи наступальну операцію. Такі дії Президент назвав агресією. Порошенко також підкреслив, що ці дані підтверджені свідченнями російських військових у суді.

 

Депутат Державної думи РФ Йосип Кобзон на зустрічі з журналістами Забайкальського краю, який він представляє в Думі, назвав фінансування окупованої Росією Криму “непосильною ношею для мізерного федерального бюджету”.

Про це повідомив читинський сайт “Zabmedia” – Укрінформ.

«Ми взяли на себе непосильну ношу – Крим. Це споконвічно російська територія, але яку ми фінансуємо з нашого мізерного російського бюджету. Від цього страждають такі галузі, як охорона здоров’я, освіта, культура та інші важливі сфери», – сказав Кобзон.

Він також розкритикував бюджетну політику, назвавши бюджет Забайкальського краю “жебрацьким”.

Наразі у мережі обговорюють два питання. По-перше, чи випадковий вислів Кобзона, який вважається «недоторканим депутатом». По-друге, чи понесе він в зв’язку з цим якусь відповідальність.

Нагадаємо: у березні 2014 року народний артист СРСР Йосип Кобзон підписав звернення діячів культури на підтримку політики президента Росії щодо Криму, а згодом неодноразово приїжджав в самопроголошені «ЛНР»-«ДНР», публічно висловлювався на підтримку сепаратистів. Україна назвала Йосипа Кобзона персоною нон-грата.

 

Військовий прокурор України Анатолій Матіос підтримав ініціативу “презумпції правоти” поліцейських.

Таку думку він висловив у прямому ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, передає кореспондент Укрінформу.

“Щодо презумпції правоти поліцейського – це дуже правильно. Від цієї анархії, правового нігілізму і будь-якої неповаги до норм закону, які всі в соцмережах сповідують, а в житті не зовсім коректно застосовують, є тільки один шлях – це підвищення відповідальності і невідворотність миттєвого покарання за вчинений злочин”, – заявив він.

Матіос також підкреслив, що саме “Верховна Рада повинна нівелювати і попереджати ті проблеми, які народжує сучасний день і сучасні реалії, в яких живе Україна, а Україна живе у війні”.

Нагадаємо: Міністерство внутрішніх справ готується внести до парламенту пакет законів щодо розширення прав поліцейських за принципом “презумпції правоти” поліцейського.

 

Офіційний Вашингтон визнав, що він не має “плану Б” в процесі сирійського врегулювання, натомість є домовленості, досягнуті в Женеві, які треба виконувати.

Про це заявив під час брифінгу в понеділок заступник речника Державного департаменту США Марк Тонер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Немає “Плану Б”, але я хочу чітко зазначити, що ми продовжуємо розглядати Женевську угоду та її виконання, і намагаємося просунути цей дипломатичний процес, який є найкращим шляхом вперед”, – зазначив представник Держдепартаменту США.

Він підкреслив, що попри нехтування Москвою і Асадом мирними домовленостями, в Вашингтон хочуть, щоб Росія і режим не втратили остаточно довіри та почали робити кроки, які “доведуть, що вони досі віддані цьому процесу”.

“Це і є та причина, чому ми продовжуємо наше спілкування”, – пояснив Тонер.

Водночас він визнав, що діалог з цього питання ведеться доволі складно. Представник Держдепу також поінформував, що держсекретар США Джон Керрі не спілкувався особисто з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим з минулої п’ятниці.

 

Сенатори-республіканці Джон Маккейн і Ліндсі Грем жорстко розкритикували дипломатичні підходи “без важелів” адміністрації Обами щодо врегулювання ситуації в Сирії та закликали президента “зробити кроки”, щоб припинити війну.

Про це йдеться у спільній заяві двох законодавців, оприлюдненій в понеділок, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Політика президента Обами в Сирії продовжує доводити жахливе підтвердження визначення Ейнштейна про божевілля: робити те саме знову і знову, чекаючи різні результати”, – наголошується в документі.

Кривава бійня в Сирії продовжується, режим припинення вогню зруйновано, констатували сенатори.

“Скільки лікарень, ринків, шкіл, а також дитячих майданчиків мають розбомбити російські і сирійські літаки, перш ніж ми зрозуміємо, що Путін і Асад не зацікавлені у припиненні насильства? Скільки складів з продовольством та гуманітарних конвоїв ООН вони повинні знищити, перш ніж ми зрозуміємо, що Путін і Асад не зацікавлені в наданні допомоги нужденним?”- йдеться в заяві.

Законодавці підкреслили, що після загибелі понад 400 тис. цивільних сирійців зрозуміло, що Росія і Сирія не зацікавлені в дипломатії.

“Путін і Асад не хочуть бути посередниками миру. Вони хочуть виграти війну. І бездіяльність американської сторони допомагає їм зробити це”, – наголосили представники Сенату.

Дипломатія за відсутності важелів є рецептом поразки, йдеться в заяві Маккейна і Грема.

“Поки Сполучені Штати не будуть готові зробити кроки, щоб зміни умови на місцях у Сирії, війна, терор, потоки біженців, а також нестабільність продовжуватимуться”, – наголошується в документі.

 

Всесвітній академічний самміт відкрився в Каліфорнії

Цього року академічний самміт, участь в якому беруть понад 200 представників найбільших вищих навчальних закладів США і інших країн світу, проходить в стінах Каліфорнійського університету в Берклі. Триденний захід, який завершиться 28 вересня, являє собою майданчик для дискусії та обміну ідеями між вузами, науковими інститутами, освітніми асоціаціями та приватним сектором, передає УНН з посиланням на  ТАСС.

Цього року зліт буде присвячений темі взаємозв’язку між діяльністю провідних вузів світу і громадськими інтересами.

“Успіх протидії глобальним викликам залежить від здібностей вузів по всьому світу співпрацювати, координувати свої зусилля і обмінюватися знаннями,” – заявив ректор Каліфорнійського університету Ніколас Діркс.

“Майбутнє провідних університетів вимагає не тільки розвитку відносин між приватними і державними вузами, а й взаємодії між університетами по всьому світу, в той час як ми займаємося пошуком глобальних шляхів розв’язання глобальних проблем”, – додав ректор.

 

У вівторок під посольством Росії у Києві проведуть акцію на підтримку українців, які перебувають у полоні бойовиків.

Про це Укрінформу повідомили організатори акції – Укрінформ.

“У вівторок, 27 вересня 2016 року, об 11.00 біля посольства РФ в Україні заплановано проведення мирного протестного заходу з метою привернення уваги громадськості до проблеми катувань українських громадян, які перебувають у полоні терористів незаконних збройних формувань, що діють на території окупованих районів Донецької та Луганської областей”, – зазначили в оргкомітеті.

Нагадаємо, Служба безпеки України встановила адреси 8 катівень, де утримували українських полонених на території ОРДЛО: 6 – у Донецьку, 2 – у Луганську. СБУ збирає свідчення колишніх заручників за фактами катувань і знущань з них з боку терористів і військових Росії.

 

Орден загиблого бійця АТО вкрали на Рівненщині

УНН. Невідомі вкрали орден “За мужність” ІІІ ступеня загиблого на Донбасі 20-річного бійця. Про це кореспонденту УНН повідомили у відділі комунікації управління НП у Рівненській області.

Про крадіжку повідомила мати солдата, 44-річна жителька села Курозвани Гощанського району.

Власник нагороди загинув 7 травня 2015 року в результаті мінометного обстрілу бойовиків біля селища Луганське Донецької області.

За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 23 вересня у Кропивницькому на вулиці імені загиблого воїна Ігіта Гаспаряна  відбувся мітинг–реквієм на честь відкриття меморіальної дошки героя АТО.

 

При МЗС Польщі створено Раду історичної дипломатії

У Міністерстві закордонних справ Польщі представлено Раду історичної дипломатії, передає УНН  з посиланням на Польське Радіо.

Головний завданням Ради буде пропагування історії Польщі серед закордонної аудиторії.

Роботою керує заступник міністра закордонних справ Ян Дзєдзічак, який переконаний, що Польща віддавна повинна чітко реалізувати історичну політику.

“У випадку Польщі важливо, аби ми просто боролися за правдиву інформацію, про правдиве озвучення різних подій”, – каже міністр Дзєдзічак.

Темою першого засідання Ради історичної дипломатії стали польсько-українські взаємини. Її секретар, професор Кшиштоф Стжалка наголосив, що така тема актуальна, бо цього року відзначаємо річниці.

“Цього року ми відзначаємо двадцяп’ятиріччя відродження української держави, двадцяп’ятиріччя встановлення дипломатичних відносин між Польщею і Незалежною Україною. Я хочу наголосити, що це саме Польща першою визнала Незалежність України. Але, ми також маємо складні справи історичного діалогу, які стосуються різних сфер нашої сучасної історії, історії 20-го століття”, – каже Кшиштоф Стжалка.

Як повідомялв  УНН,  Президент Петро Порошенко заявив, що ніщо не здатне похитнути єдності і солідарності народів України і Польщі.

 

Глава міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що Росія не може бути примирителем в Сирії після своїх дій на території України.

Про це він написав на своїй сторінці у  Twitter – Укрінформ.

“Напруженість у Сирії викриває справжню роль Росії. Будучи агресором в Україні, вона не може бути миротворцем деінде”, – написав Лінкявічюс.

Таким чином він прокоментував авіаудари російських військових у Сирії, внаслідок яких протягом останнього тижня загинули більше 300 осіб.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні глави МЗС Франції, Італії, Німеччини, Великої Британії, США та верховний представник ЄС Федеріка Могеріні зробили спільну заяву щодо Сирії. Дипломати відзначили стрімке погіршення ситуації в сирійському Алеппо протягом останніх 48 годин. П’ять країн і ЄС підкреслили, що терпіння до неможливості або небажання Росії дотримуватися зобов’язань не безмежне.

 

Ініціатива Берліна і Парижа щодо зміцнення єдиної європейської оборонної політики і більшого її фінансування не мають на меті послаблення НАТО.

Про це заявив офіційний представник Міністерства оборони ФРН Борис Наннт на брифінгу у Берліні в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Питання не ставиться “або-або”. Нам потрібний сильний НАТО і сильний Європейський Союз. І чим міцніше буде спільна оборонна політика ЄС, тим сильніше буде НАТО”, – запевнив Наннт.

Спільна німецько-французька ініціатива серед іншого обговорюватиметься в понеділок увечері і у вівторок на неформальній зустрічі голів оборонних відомств ЄС у Братиславі. Жодних офіційних заяв за її підсумках не очікується. Але такі можуть бути прийняті за підсумками формальної зустрічі Ради в грудні, відзначив Наннт.

У Братиславі ж ініціатива буде представлена і міністри її обговорять – зокрема, такі аспекти як створення постійно діючих структур, штаб-квартири, мобільних госпіталів, використання повітряного транспорту тощо. На порядку денному зустрічі також спільна політика оборони і безпеки, інтенсифікація роботи між НАТО і ЄС, обговорення можливостей у рамках вже діючих місій.

У бундесвері вважають, що протидії проекту з боку Лондона, про що повідомили деякі ЗМІ, не буде. Більше того, переговори з Великою Британією на цю тему ведуться і, за словами Наннта, “слід створити структуру, в якій британці із задоволенням візьмуть участь”.

 

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль доручив начальнику Закарпатської митниці ДФС відсторонити з посад і переформатувати керівний склад митного посту “Тиса”, що на українсько-угорському кордоні в місті Чоп.

Про це повідомляє  сайт Закарпатської ОДА – Укрінформ.

“Керівництво посту буде відсторонено від своїх посад, а на їх місце призначать нових людей, які чітко усвідомлюють, що поставлені на службу для відстоювання інтересів держави”, – заявив Москаль.

Зазначається, що причина зміни керівництва – грубі порушення Митного кодексу України при виконанні митниками своїх посадових обов’язків.

“Термінове оформлення лікарняних чи якісь інші хитрощі тут нікому не допоможуть, на митниці мають працювати професіонали і патріоти, а не “заробітчани”, – наголосив губернатор.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 27 вересня проведе зустріч із керівництвом Світового Конгресу Українців.

Про це  повідомляється  на Урядовому порталі – Укрінформ.

“27 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман проведе зустріч з керівництвом Світового Конгресу Українців на чолі з його президентом Євгеном Чолієм.  Початок заходу: 16:00”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на цій зустрічі Гройсман та Чолій підпишуть Меморандум про співпрацю між Кабміном України та Світовим Конгресом Українців.

 

Телеканал “112 Україна” заявляє про тиск у контексті історії навколо його купівлі-продажу, а також підкреслює, що залишається незалежним і об’єктивним джерелом інформації.

Про це йдеться в заяві телеканалу,  розміщеній  на його сайті – Укрінформ.

“Питання тиску на телеканал вже не розглядається як питання тиску на свободу слова, а стає лише предметом політичних баталій. Тому “112 Україна” ставиться з побоюванням до нового витка скандалу навколо купівлі-продажу телеканалу, тоскільки досі невідомо, яку мету переслідують його ініціатори”, – йдеться в заяві.

Зокрема, йдеться про те, що телеканал “112 Україна” продовжує залишатися незалежним і об’єктивним джерелом інформації.

“Телеканал не контролюється ні адміністрацією президента, ні урядом, ні будь-якої парламентської чи позапарламентської політичної силою”, – сказано в тексті заяви.

Крім того, зазначено, що канал “112 Україна” не є учасником переговорів про продаж або пом’якшення своєї редакційної політики ні з ким з політичних діячів країни а про будь-які спроби тиску обіцяє інформувати глядача.

Раніше розшукуваний в Україні через підозру в розкраданні газу народний депутат від “Волі народу” Олександр Онищенко заявив, що президент Петро Порошенко намагався через нього купити телеканал “112 Україна” і у нього буцімто є листування з народним депутатом фракції БПП Сергієм Березенком та інвестиційним банкіром, засновником інвестиційної групи ICU Макаром Пасенюком про деталі майбутнього угоди.

Останній спростував звинувачення про свою участь у невдалій операції і назвав заяви Онищенка “дурістю і брехнею”.

 

Російський політичний адвокат Марк Фейгін заявив про створення фонду допомоги українським політв’язням.

Про це він написав у своєму  Facebook – Укрінформ.

«Адвокати та групи підтримки зіткнулися з байдужістю людей, які голосно заявляють про свої зусилля щодо підтримки політв’язнів. Тому ми і вирішили створити Фонд допомоги політв’язням. Більшою мірою ми розраховуємо, зрозуміло, на українських друзів, готових допомогти нам. Цілі і завдання створеного Фонду фінансової та організаційної допомоги політв’язням, і насамперед у забезпеченні безкоштовної юридичної допомоги, сприяння публічній підтримці таких справ», – пише Фейгін.

Він нагадує, що з травня, коли були відпущені троє українських політв’язнів, були сподівання, що їх звільнення складеться в послідовну політику Кремля щодо пом’якшення репресивної політики: «Однак з десяток вже засуджених у Росії українців, так і власних громадян, у політичних справах, пов’язаних з війною в Україні, не відпущені, не помилувані, не відправлені додому».

На думку адвоката, надію остаточно втратили після серпневої історії з арештом “українських диверсантів” у Криму. Тепер українцям, які відбувають покарання в РФ, розраховувати на швидке повернення додому не доводиться. Як немає сподівання і на ослаблення репресій в Криму, «буде тільки гірше». У зв’язку з тим, «що допомоги чекати нізвідки», Фейгін і заявляє про необхідність створення подібного фонду.

 

Солом’янський райсуд Києва відмовив детективу НАБУ у задоволенні клопотання про надання тимчасового доступу та дозволу на вилучення завірених копій всіх наявних документів та відомостей щодо відкриття та використання «Дельта Банком» кореспондентських рахунків у «Meinl Bank Aktiengeselschaft» (Австрія).

Про це  йдеться  в ухвалі суду – Укрінформ.

У документі зазначається, що до слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва надійшло клопотання детектива НАБУ О.Кривоспицького про надання тимчасового доступу та дозвіл на вилучення (виїмку) завірених копій всіх наявних документів та відомостей (у паперовій та електронній формі) щодо відкриття та використання ПАТ «Дельта Банк» кореспондентських рахунків у «Meinl Bank Aktiengeselschaft» (Відень, Австрія), документів, що визначають повноваження керівних органів банку та порядок прийняття рішень щодо укладення банком договорів застави, за якими банк забезпечує кредити третіх осіб власним майном та коштами, бухгалтерського обліку, наданого фінансового поручительства, залучення ПАТ «Банк» протягом 2012-2015 років коштів на умовах суборендованого боргу, які перебувають у володінні службових осіб уповноважених на здійснення процедури ліквідації ПАТ «Дельта Банк».

Тому, враховуючи те, що детективом не доведено наявність достатніх підстав вважати, та не підтверджено доказами, що речі і документи, доступ до яких необхідно отримати, перебувають у володінні юридичної особи, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання.

Як раніше повідомляли деякі ЗМІ, в період 2014-2015 років службові особи НБУ за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ «КБ Південкомбанк», ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «Міський Комерційний Банк», ПАТ «Автокразбанк» (ПАТ «АКБ»), ПАТ «Терра Банк», ПАТ «Дельта Банк», ПАТ «КБ «Хрещатик» та АТ «Банк «Фінанси та Кредит» розтратили 12 млрд грн рефінансування. Саме ці банки НАБУ підозрює у використання кореспондентських рахунків «Meinl Bank» для відмивання коштів через схему погашення заборгованості підконтрольних фірм перед австрійським банком.

 

Генпрокурор Юрій Луценко стверджує, що погодився очолити силове відомство після слів сина про ситуацію на фронті.

Про це він повідомив журналісту  “Української правди”  в рамках проекту “Один день з …”.

Призначення Луценка на посаду генпрокурора тривало кілька місяців і супроводжувалося змінами законодавства.

Перейшовши працювати в ГПУ з посади голови фракції БПП, Луценко отримав порцію критики депутатів, суспільного негативу і безліч нерозкритих його попередниками справ.

«Чому я погодився піти в цю м’ясорубку? Через сина. Я працював у парламенті, ми з колегами ухвалювали безліч потрібних, нерідко революційних законів. Але син, який повернувся з фронту, сказав, що нічого не змінюється. Саша вже дорослий, може і підняти голос на батька. Він мені сказав, що мої закони – папір, і вони в житті не працюють. І ось це стало останньою краплею. Якщо вже син не вірить в те, що я роблю – треба йти і змінювати ситуацію», – говорить Луценко.

Видання стверджує, що його тактика проста – вихоплювати з усього масиву справ, що почили у стінах відомства, найбільш перспективні, і доводити їх до кінця. Саме тому, мовляв, Луценко забиває свої дні десятками нарад.

Увечері, наголошується в статті, Луценко – «інша людина. Втомлений, виснажений численними нарадами, у м’ятій сорочці. Він сідає у крісло і підпирає підборіддя лівою рукою. Каже, що іноді увечорі з’являється відчуття, ніби так нічого і не зробив за день».

 

Генпрокурор Юрій Луценко у рамках кримінального провадження  хоче повернути “Укрзалізниці” 10 тисяч вагонів, які орендує фірма “Лемтранс” олігарха Ріната Ахметова.

Про це генпрокурор розповів кореспондентові  “Української правди”  у рамках проекту “Один день з…” – Укрінформ.

“Товариш Кривопішин знахабнів. Мало йому всього накраденого, так він відновлюється через суди і активно засилає гінців. Але мене найбільше цікавлять 10 тисяч віджатих у держави вагонів приватної компанії, за які я воюю з 2006 року”, – говорить слідчим Луценко.

“Ці вагони “Лемтрансу” – довгограюча історія. Якщо опустити подробиці, суть у тому, що у 2006, а потім і в 2010 році “Укрзалізниця” фактично передала вагони в оренду компанії, акціонером якої є Рінат Ахметов”, – додав він.

Генпрокурор наголосив, що повернення “Укрзалізниці” 10 тисяч вагонів для нього питання номер один.

“А конкурс був? На яких підставах вони взагалі передали ці вагони. Якщо тендеру не було – розривайте договір до бісової матері. Може хтось дасть вигіднішу ціну, і готуйте лист на прем’єра. До вигоди договору, а саме до передбаченої ним знижки, у ГПУ дійсно є питання. Є підозра, що вона була надана неправомірно, і держава зазнала збитків у розмірі 700 тисяч доларів”, – резюмував Луценка.

У липні цього року Шевченківський районний суд Києва відновив Олексія Кривопішина на посаді начальника Південно-Західної залізниці. Згідно з рішенням суду від 8 липня 2016 року, позов Кривопішина задоволений частково. Також суд постановив стягнути з ПЗЗ 444,4 тис. грн на користь позивача. Кривопішин, за даними ЗМІ, на кошти держави побудував спортивний комплекс “Олімпік Віллідж”. Кабінет міністрів 25 березня 2015 року звільнив Кривопішина з посади начальника ПЗЗ.

 

До генпрокурора Юрія Луценка постійно навідуються «ходоки» від олігархів та народних депутатів

Про це генпрокурор розповів кореспондентові  УП  в рамках проекту “Один день з…” – Укрінформ.

“У мене з будь-якого приводу ходоки. А толку? 2005 рік багато чому мене навчив. Тоді я часто брав лайно на себе, але тепер не буду цього робити. Проблема лише в тому, що вони в це не вірять. Все ще думають, що це гра і можна домовлятися. Але не зі мною. Рано чи пізно зі своїми 98% впізнаваності мені нести відповідальність перед людьми на вулиці, – сказав він.

Також Луценко розповів, що голова фракції “Відродження” в Раді Віталій Хомутиннік просив його випустити з-під арешту сина депутата франції, екс-заступника голови “Нафтогазу” Олександра Кацубу. “Він мені каже, мовляв, ви ж розумієте, нам доведеться голосувати, а син нардепа у в’язниці. Я йому відповідаю: Віталік, ти повинен бути щасливий, що син, а не сам народний депутат”, – сказав Луценко.

У публікації йдеться, що зазначена розмова генпрокурора відбулася на тлі все частішої останнім часом підтримки групою “Відродження” рішень влади.

Нагадаємо, 17 червня слідчі ГПУ затримали, а 18 червня суд арештував на два місяці  представника сумнозвісного клану Кацуб Олександра.  У середині серпня суд продовжив його арешт ще на два місяці. Кацубу затримали в рамках розслідування “бензинової” справи Курченка.  За версією слідства, Кацуба-молодший після свого переходу із “Чорноморнафтогазу” на посаду заступника глави “Нафтогазу” допоміг компанії Курченка “Газ України 2020” вкрасти у державного холдингу бензину на 500 мільйонів гривень.

 

Юрій Луценко, говорячи про своїх короткострокових цілях, заявив, що хотів би розкрити справи Арбузова, Клименко і Курочкіна. Аркуш формату А-4 зі списком найбільш цікавих справ лежить у столі генпрокурора.

Цей лист Луценка показав кореспонденту Української правди, затверджується в репортажі «Один день» – Укрінформ.

Отже, короткострокові цілі генпрокурора: «Справа Кернеса-Добкіна – показова річ. Безумовно, Арбузов, Клименко та Курченко. Мене цікавить “Лікарня майбутнього”, Злочевський, вишки Бойка, ряд депутатів з офшорними схемами, Укрзалізниця, Укрспирт в різні періоди, Укргеологія. Мене цікавлять зловживання при будівництві Євро-2012, рефинанс НБУ в різні періоди, де 75 млрд. неповернення,– побіжно читає він».

Видання нагадує, що Луценко поставив собі тимчасові рамки роботи в ГПУ на рік-півтора.

 

Генпрокурор Юрій Луценко їздить на Toyota Camry і, як і інші водії, періодично стоїть у пробках.

Так стверджує “Українська Правда” в  репортажі “Один день” – Укрінформ.

У підземному паркінгу ГПУ Луценка, кивнувши в бік автомобіля Mercedes “кубик”, заявив: «Бачиш, на таких машинах раніше їздили генпрокурори, але мене і ця влаштовує. Можливо, рано чи пізно доведеться пересісти на таку в цілях безпеки. Тарас (Кутовий, міністр аграрної політики – УП) пересів у “бронь” після того, як перекрив схеми на “Укрспирті”.

 

Норми інструкції по використанню зброї, а також дії поліції у критичних ситуаціях стануть більш жорсткими. У роботі також почнуть активніше використовувати електрошокери.

Про це під час брифінгу у Дніпрі заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, інформує прес-служба МВС – Укрінформ.

За його словами, Закон про Нацполіцію передбачає використання електрошокерів, однак поки що вони не активно використовувалися патрульними.

“Кожен повинен знати, якщо якийсь бандит буде дестабілізувати ситуацію, будуть застосовуватися електрошокери з усіма можливими ризиками. Без додаткових сентиментів буде також застосовуватися зброя”, – зазначив Аваков.

Він додав, що першу партію закупівель шокерів, якими будуть оснащені поліцейські, вже підготували.

“Ми почнемо їх застосовувати після того, як вони пройдуть відповідний процес реєстрації: від Міністерства охорони здоров’я до Генеральної прокуратури. Сподіваюся, що це буде дуже коротка процедура”, – повідомив міністр.

 

Водій маршрутного таксі Валерій Тімонін, який у Дніпрі намагався своїм мікроавтобусом заблокувати машину озброєного екс-торнадівця Пугачова, відмовився від грошової допомоги на відновлення машини.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко – Укрінформ.

“Після закінчення процедури вшанування сміливого мешканця Дніпра Валерія Тімоніна, я підійшов до нього і сказав:” У соцмережах просять дати номер Вашої картки, щоб перерахувати Вам гроші на ремонт машини і просто на знак визнання Вашого героїзму”. Валерій сказав мені:”Дякую! Мені нічого не треба. Я просто не міг дивитися, як на моїх очах убивають дітей. Я просто зробив те, що мав зробити. Краще опублікуйте картки сімей загиблих поліцейських”, – написав Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, злочинець випустив у Тімоніна дві кулі на ураження, які влучили у капот автомобіля.

За виявлену мужність і сміливість, спробу затримати озброєного злочинця, ризикуючи своїм життям, водія маршрутного таксі, 62-річного Валерія Тімоніна за наказом міністра МВС Арсена Авакова нагороджено нагородною зброєю – пістолетом “Форт-17”.

У неділю вранці екіпаж патрульної поліції зупинив автомобіль марки Citroen за порушення правил дорожнього руху. Водій автомобіля почав чинити опір працівникам поліції, а потім застрелив патрульного Артема Кутушева і смертельно поранив його напарника Ольгу Макаренко. Одного з підозрюваних у нападі на правоохоронців затримали, коли він звернувся до лікарні з приводу вогнепального поранення.

 

Голова Служби безпеки України Василь Грицак закликав церкви допомогти державі у  звільненні заручників, які незаконно утримуються на території ОРДЛО. 

Про це він сказав під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій, йдеться на  сайті  СБУ – Укрінформ.

Грицак нагадав, що на сьогодні Службою встановлено 111 українців, які незаконно утримуються на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей, ще 499 – вважаються зниклими безвісти. На його думку, церкви, зі свого боку, через своїх священнослужителів можуть допомогти встановлювати місцезнаходження заручників та сприяти процесу їх звільнення.

“Навіть якщо ми спільними зусиллями звільнимо хоча б ще одного заручника – це теж буде велика справа”, – наголосив голова СБУ.

Грицак назвав важливим донесення правди про нелюдські умови утримання наших полонених. Він передав членам Ради брошуру зі спогадами 124 заручників про тортури, яких вони зазнали під час перебування в катівнях ОРДЛО.

У ході зустрічі Грицак підтримав ініціативу Ради церков на законодавчому рівні запровадити інститут військових капеланів та пообіцяв повне сприяння Служби в реалізації цього питання.

Учасники зустрічі обговорили питання об’єднання України та вирішили організувати наступне засідання Ради церков у районі проведення антитерористичної операції.

 

Офіційний Берлін черговий раз закликав Москву припинити бомбардування і підтримку дій сирійської армії в Алеппо, вважаючи те, що відбувається в цьому місті “варварством” і “військовим злочином”.

Про це заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт на брифінгу в Берліні в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині – Укрінформ.

“Росія з урахуванням її суттєвої військової допомоги сирійському режиму несе відповідальність. Без підтримки Росії цей режим не зміг би в таких масштабах вести війну проти власного народу”, – заявив Зайберт.

Він також зазначив, що “варварською поведінкою сирійського режиму є кричуще порушення прав людини і військовим злочином, як охарактеризував його генеральний секретар ООН Пан Гі Мун”.

Уряд Німеччини черговий раз закликав Росію вжити негайних заходів для того, щоб повернути довіру до зусиль міжнародної спільноти, спрямованих на те, щоб все-таки завершити цю війну і дати доступ гуманітарній допомозі. “Ми засуджуємо вчинені сирійським режимом свідомі і систематичні перешкоджання гуманітарній допомозі”, – сказав його речник.

“Росія повинна припинити невибіркове бомбардування з боку режиму мирних кварталів, ми очікуємо від російської сторони припинення перешкоджання гуманітарній підтримці населення”, – зазначив представник Меркель.

Зайберт також нагадав про прийняту напередодні заяву глав МЗС ФРН, США, Великої Британії, Франції, Італії та ЄС, в якій зазначається про “кричуще протиріччя між заявами Росії про підтримку дипломатичного рішення і повідомленнями про бомбардування гуманітарного конвою, заяву режиму про припинення узгодженого перемир’я, застосування хімічних озброєнь режимом і постійні атаки  режиму, які підтримуються Росією, в оточеному Алеппо”.

Водночас представник МЗС Німеччини Мартін Шефер дипломатично не став називати Росію винуватицею в скоєнні військових злочинів, підкресливши, що з боку уряду жодного разу не лунали  такі звинувачення. На відповідне запитання він відповів фразою про те, що “винними у варварстві і скоєнні військових злочинів зробили себе всі ті, хто має відношення до того, що там відбувається, з гуманітарним конвоєм”. У Берліні визнають, що не має власних достовірних даних про те, хто стоїть за бомбардуванням конвою.

Представник МЗС також повідомив, що в ході нещодавніх зустрічей в Нью-Йорку, в тому числі Групи підтримки Сирії, двоє учасників, серед яких і Росія, не готові були підтримати пропозицію німецького міністра Франка-Вальтера Штайнмайєра про закриття повітряного простору над Сирією для військових літаків на час перемир’я.

 

Президент Всесвітньої боксерської організації Франсиско “Пако” Валкарсель повідомив, що У понеділок, 26 вересня, Чемпіонський комітет WBO відправить запит з вимогою отримання медичних документів, які підтверджують хворобу чемпіона світу за цією версією у суперважкій вазі британця Тайсона Ф’юрі.

Аналогічним чином збирається вчинити і ще одна організація, пояс якої нині теж належить Тайсону Ф’юрі, – WBA, повідомляє  Boxingnews – Укрінформ.

“Якщо Тайсон Ф’юрі не надасть вагомих доказів наявності у нього захворювання, через яке він не може проводити захист своїх титулів у матчі-реванші проти українця Володимира Кличка, він позбудеться своїх чемпіонських поясів”, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, 24 вересня стало відомо, що реванш Володимира Кличка та Тайсона Ф’юрі, запланований на 29 жовтня, не відбудеться. Бій вже вдруге було скасовано: влітку Ф’юрі отримав травму, а тепер у нього знайшлися “проблеми психологічного характеру”.

 

Президент Петро Порошенко підписав указ про демобілізацію військових, призваних на службу у 2015 році під час “шостої хвилі” часткової мобілізації, яким передбачається, що звільнення військових розпочнеться вже у поточному місяці.

Про це інформує  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Президент Петро Порошенко підписав указ “Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до указу Президента України від 14 січня 2015 року №15″. З військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані у 2015 році під час 6 хвилі”, – йдеться у повідомленні.

Так, наразі це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014–2015 роках під час дії особливого періоду. Прийняття рішення щодо звільнення військовослужбовців стало можливим завдяки успішній реалізації у Збройних Силах України та інших військових формуваннях завдання Президента щодо професіоналізації війська та поступової заміни мобілізованих військовослужбовців на більш мотивованих добровольців – контрактників.

Зокрема, відповідно до указу, в запас будуть звільнені військовослужбовці, які відслужили встановлені строки військової служби в особливий період, та не виявили бажання продовжити службу у лавах ЗСУ чи інших підрозділах за контрактом.

Повернення звільнених військовослужбовців до своїх родин розпочнеться вже у поточному місяці, одразу після набрання чинності цим указом. Всі звільнені у запас військовослужбовці в обов’язковому порядку будуть зараховані до оперативного військового резерву першої черги.

При цьому, у документі зазначається, що звільнення військовослужбовців у визначені терміни мають провести МОУ, МВС, СБУ, адміністрація Держприкордонслужби та Державна спеціальна служба транспорту.

Крім того, глава держави доручив Кабінету міністрів забезпечити фінансування та вжити у межах повноважень інші заходи, пов’язаних зі звільненням у запас військовослужбовців, зазначених у статті 1 цього указу, у тому числі – пов’язані з їх перевезенням до місць проживання. Звільнені у запас також мають бути забезпечені комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час прямування додому.

 

Впровадження пакету реформ, яких потребує Україна, вимагає радикального покращення координації серед реформаторів. Саме відсутність комплексних реформ призвела до того, що Україна набагато бідніша, ніж Польща.

Про це заявив співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ, радник президента, відомий економіст та політик Лешек Бальцерович в інтерв’ю  Українській правді – Укрінформ.

«Впровадження пакету реформ, яких потребує Україна, вимагає радикального покращення координації серед реформаторів. Популісти кажуть, що реформи болючі для суспільства. Це міф. Саме відсутність комплексних реформ призвела до того, що Україна набагато бідніша, ніж Польща», – сказав він.

За словами Бальцеровича, найголовніші реформи болючі не для суспільства, а для деяких груп інтересів.

«Але ці групи не повинні вирішувати за Україну. Ось тут важливо проявити себе політичним лідерам. Це історичний тест для них. Наприклад, дерегуляція для кого болюча? Для бюрократії, але не для суспільства. Приватизація для кого болюча? Для тих, хто живе з корупції», – зазначив співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ.

 

Якщо проект бюджету-2017 за узгодженням з Міжнародним валютним фондом буде визнано ним нереалістичним, то Україна може не отримати фінансування від МВФ.

Про це заявив співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ, радник Президента, відомий економіст і політик Лешек Бальцерович в інтерв’ю  Українській правді – Укрінформ.

«Нинішні плани щодо виходу на дефіцит в 3% ВВП — досить реалістичні. Дуже важливо, щоб на подальших етапах роботи цей фінансовий реалізм не був зруйнований. Я точно знаю, що не можна збільшувати витрати. Проект бюджету узгоджуватиметься з МВФ, і якщо бюджет виявиться нереалістичним, Україна може не отримати фінансування від Фонду», – сказав він.

За словами Бальцеровича, зараз потрібно звернути увагу на усунення патології в податковій частині.

«Можна і треба усувати патології в податковій частині. Але фокус має бути на скороченні витрат. Дуже важливо, щоб цей бюджет став бюджетом стабілізації. Під час уряду Яценюка і Яресько вдалося уникнути фінансової катастрофи, але стабілізації немає», – зазначив радник.

 

Стратегічна група радників з підтримки реформ розробила і передала політичним лідерам України пакет реформ по зміцненню стабілізації та економічного зростання в Україні.

Про це заявив співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ, відомий економіст і політик Лєшек Бальцерович в інтерв’ю  Українській правді – Укрінформ.

“Останні кілька місяців ми працювали над пакетом рішучих реформ, в якому визначили суть змін, необхідних для зміцнення стабілізації та економічного зростання в Україні. Цей пакет готовий і був переданий політичним лідерам України. Тепер почалася найголовніша фаза – впровадження. Програм в Україні було багато, але з їхнім впровадженням завжди не дуже добре… Я впевнений, 2016 – останній рік для прискорення реформ в Україні перед виборами 2019 року. Чим довше затягувати, тим важче з економічної та політичної точки зору”, – сказав він.

За словами Бальцеровича, реформи краще проводити пакетно, і саме це показує міжнародний досвід. Тоді зберігається внутрішня логіка між реформами – приватизація, стабілізація економіки, дерегуляция, боротьба з корупцією тощо. Парламент легше голосує за весь пакет, ніж за окремі закони.

Співголова Стратегічної групи радників з підтримки реформ розповів, що пакет реформ складається з тринадцяти частин.

“П’ять з них торкаються структури і процедур держави: децентралізація, електронне адміністрування, реформа прокуратури та судової системи, антикорупція. Два розділи присвячені публічним фінансам. П’ять розділів присвячені структурним реформам, необхідним для зміцнення економічного зростання, включаючи приватизацію, дерегуляцію, демонополізацію, реформи енергетичного сектору і ринку газу, ринок землі. Також є пропозиції щодо системи охорони здоров’я”, – уточнив він.

Бальцерович відзначив, що багато проектів законів вже підготували, проте не були проголосовані Верховною Радою. Але їх необхідно прийняти, за їхнє прийняття, на його думку, несуть відповідальність політичні лідери України, у першу чергу, Президент.

“Я знаю, що Президент багато зробив для зміцнення армії та у зовнішній політиці. І абсолютно переконаний, що сьогодні головний пріоритет для України – це прискорення реформ держави та економіки”, – вважає радник.

 

Встановлення лічильників на газ було закладено у тарифі на постачання блакитного палива.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева на зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вартість встановлення лічильника закладена у тариф на послугу», – сказав Рева.

Він також нагадав послідовність, у якій лічильники мають бути встановлені домогосподарствам.

«У законі про комерційний облік газу чітко йдеться: ті домогосподарства, які використовують газ комплексно для опалення, підігріву води і приготування їжі, повинні бути забезпечені лічильниками газу до 1 січня 2011 року. До 1 січня 2016 року лічильники повинні бути встановлені тим, хто використовує газ для приготування їжі та підігріву води. До 1 січня 2018 року лічильники мають бути встановлені тим, хто використовує газ для приготування їжі», – сказав Рева.

 

Німецька медіакорпорація Deutsche Welle подала 26 вересня позов до суду Анкари у зв’язку з неповерненням їй конфіскованого відеоматеріалу інтерв’ю з міністром Туреччини у справах молоді та спорту Акіфом Чагатайєм Киличем.

Про це кореспондентові Укрінформу у ФРН повідомили в прес-службі холдингу – Укрінформ.

“Deutsche Welle подала цивільний позов до суду Анкари, вимагаючи повернення відеоматеріалу з інтерв’ю з турецьким міністром”, – заявив представник DW Бертольд Стевенс.

Він наголосив, що турецька сторона не виконала термін повернення зафільмованого матеріалу двічі, після чого юристи компанії вимушені були вдатися до правових заходів.

Генеральний директор DW Петер Лімбург засудив таку поведінку турецької влади, назвавши її такою, яка «не має нічого спільного з принципом верховенства закону і демократії». Рада директорів компанії на своєму засіданні 23 вересня схвалила звернення до суду, закликавши турецьку владу до дотримання принципів свободи преси.

Як відомо, 5 вересня після запису в Анкарі бесіди з Киличем для англомовної програми Conflict Zone (у формі жорсткого інтерв’ю, коли ведучий перебиває співрозмовника і ставить йому незручні запитання) знімальну групу зупинили і змусили віддати увесь знятий матеріал. Причиною стало те, що міністр змушений був відповісти на питання, що стосуються спроби держперевороту в Туреччині 15 липня, про масові переслідування громадян, а також щодо ситуації зі свободою слова і становища жінок у країні.

 

Ціна на вугілля повинна бути ринковою, але об’єктивною, тому лишається питання визначення формули вартості енергоресурсу.

Про це заявив Прем`єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ціна на вугілля повинна бути ринковою, але об’єктивною. Є дуже велике питання, яку формулу застосовувати на визначення ціни вугілля. Міненерговугілля переконане, що треба застосовувати формулу Варшавської біржі, бо вона ближча до нас”, – сказав Гройсман.

Прем`єр також зазначив, що уряд ставить завдання реструктуризувати неефективні шахти та водночас не накопичувати борги по заробітній платі.

“Вугільна галузь є достатньо проблематичною з точки зору видобутку вугілля. У нас є шахти, де зараз видобуток обходиться в 2-4 рази більше, ніж на ринку. Тому важливо здійснити реструктуризацію шахт та не накопичувати заборгованість по заробітній платні”, – підкреслив він.

Глава уряду нагадав, що в проекті держбюджету-2017 закладено 800 млн грн на реструктуризацію вуглевидобувних підприємств та 1 млрд грн на підтримку операційної діяльності шахт.

Як повідомлялося, в квітні 2016 року НКРЭКУ затвердила ринкову методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля. За інформацією голови НКРЭКУ Дмитра Вовка, гранична ціна на вугілля мала формуватися на основі ціни (індекс API2), яка формується в результаті торгів на біржі в Роттердамі (Нідерланди), разом з вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (так звана формула “Роттердам плюс транспорт”).

21 червня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що має намір більш детально розібратися з використанням формули “Роттердам плюс” при закупівлі вугілля.

12 липня голова НКРЭКУ повідомив, що незважаючи на введення формули ціноутворення “Роттердам плюс”, вартість українського вугілля залишилася практично колишньою.

13 липня міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що Міненерго має намір закладати в основу ціни вугілля для вітчизняних споживачів середню вартість палива на біржі в Польщі, а не в Роттердамі.

 

Урядовці, народні депутати та медичні фахівці мають спільне бачення щодо шляхів реформування охорони здоров’я, тож ця реформа буде успішною.

Про це під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Перед новою командою Міністерства охорони здоров’я стоїть завдання формування підходів до реформування системи охорони здоров’я. На минулому тижні ми провели чергове засідання з депутатами парламенту, запросили з регіонів фахівців, де обговорили підходи до зміни  самої системи охорони здоров’я. Я можу сказати, що на 99% у всіх збіглися думки. Це свідчить про те, що реформа буде успішною”, – сказав Гройсман.

Він зазначив, що система охорони здоров’я в Україні важко хвора, і вилікувати її можливо достатньо кардинальними діями, “але це наш обов’язок”.

“На превеликий жаль, є один надзвичайно несправедливий показник, ви всі це  знаєте, – українці йдуть із життя занадто рано. Це найголовніше проблема, на яку ми маємо дати відповідь. А відповідь полягає у вчасному виявленні хвороб і якісному лікуванні, в  тому числі й медикаментозному забезпеченні”, – наголосив Прем’єр-міністр.

 

Член робочої групи при адміністрації президента Росії, керівник компанії InfoWatch Наталія Касперська заявила, що влада Росії шукає методи дешифрування всього інтернет-трафіка росіян.

Про це повідомляє  «Коммерсантъ» – Укрінформ.

«Розшифровка та аналіз усього інтернет-трафіка росіян дійсно обговорюється органами влади», – підтвердила Касперська.

Питання лобіюють ФСБ і Роскомнагляд, щоб вирішити проблему з «непідконтрольною» Росії частиною інтернету. Для російських інтернет-сервісів дешифрування може обернутися репутаційними ризиками.

При цьому Касперська вважає, що вимога про передачу сертифіката для дешифрування трафіка – абсолютно правильна річ: «Збір даних здійснюється у глобальному масштабі багато ким, і, на жаль, ці «багато хто» знаходяться за межами нашої держави, це абсолютно неправильно. Ви поклали мобільний пристрій до кишені – все, на цьому приватність закінчилася, давайте дивитися правді в очі».

Про те, що ФСБ у рамках виконання «пакету Ярової» шукає можливість дешифрування всього інтернет-трафіка в Росії, стало відомо 21 вересня.

 

Україна створить якісну дорожню інфраструктуру протягом кількох років.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних засобів масової інформації, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми передбачаємо створення дорожнього фонду, який буде наповнений акцизами і зборами на рівні 14,2 млрд грн. Крім того, ми залучимо міжнародні фінансові організації. Загальний бюджет дорівнюватиме 30-40 млрд дол., які ми будемо вкладати у розвиток доріг», – сказав Гройсман.

За його словами, у сфері доріг відбудеться децентралізація, дороги місцевого значення перейдуть у підпорядкування місцевої влади, що збільшить якість виконання робіт.

«Ми створимо якісну дорожню інфраструктуру протягом кількох років. А дороги – це те, що впливає на економіку. Це робочі місця, це заробітна плата», – наголосив голова уряду.

 

Продовольча організація ООН (FAO) закликала українських виробників продовольства та інших товарів та послуг долучитись до участі в програмі «Глобальний ринок ОНН» (WFP). 

Про це йдеться у прес-релізі FAO, котрий є у розпорядженні Укрінформу.

«Закликаємо українських виробників продовольства та інших товарів та послуг стати частиною Глобального ринку ООН», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до участі у вищезазначеній програмі вже долучились такі українські компанії, як Державна продовольчо-зернова корпорація України, «Нібулон», Cereal Planet, «Олімп» та «Ранок».

Як розповідають у FAO, «Всесвітня продовольча програма» передбачає надання термінової продовольчої допомоги країнам, що постраждали від стихійних лих та військових дій.

Обсяг закупівель у 2015 році у рамках програми WFP становив 1,66 млрд дол, з яких 1,07 млрд дол. припадає на витрати на продовольство, 587 млн дол. – інші товари та послуги.

Наразі учасниками такої програми є 97 країн, при цьому у топ-10 країн-постачальників товарів та послуг в закупівлях WFP – Ефіопія, Італія, Судан, США, Кенія, Південний Судан, ОАЄ, Афганістан, Об’єднане Королівство та Пакистан.

Аби долучитись до участі у програмі WFP, потрібно зайти на сайт програми, до розділу Register/Login and New registrations та ввести контактні дані компанії, перелік країн ведення бізнесу та класифікацію запропонованих товарів та послуг.

При цьому для класифікації постачальників існує акредитація першого та другого рівнів.

Акредитація першого рівня дає право на участь у тендерах вартістю до 500 тис. дол. Для такої акредитації необхідно надати копії реєстраційних документів постачальника; також – контактні дані трьох компаній-партнерів, що можуть рекомендувати постачальника для співпраці та дані про власників та топ-менеджмент компанії-постачальника.

Акредитація другого рівня дає постачальникові право на участь у тендерах вартістю більше 500 тис. дол., і вимагає таких підтверджень його надійності: рекомендаційні листи (англійською мовою) від трьох партнерів та фінансова звітність постачальника за останні три роки.

 

Міністерство фінансів оприлюднило попередню версію пакету змін до Податкового кодексу для чергового обговорення.

Про це повідомляє  прес-служба  міністерства – Укрінформ.

Як зазначається у пояснювальній записці, метою зазначеного законопроекту є покращення інвестиційного клімату в Україні за рахунок спрощення податкової системи та адміністрування податків.

Окрім цього, законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, якими передбачається переведення всієї методології на Мінфін, запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків. Також зміни вводяться в частині податку на прибуток, а саме – планується запровадити на період до 31 грудня 2021 року податкові канікули (застосування нульової ставки податку на прибуток підприємств), для підприємств, у яких річний дохід не перевищує 3-х мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати тощо. Окрім цього, пропонується збільшити розмір добових при відрядженнях за кордон з 0,75 розміру мінімальної заробітної плати до 40 євро на день тощо.

 

Підозрюваний у вбивстві двох поліцейських у Дніпрі колишній боєць роти спецпризначення МВС «Торнадо» Пугачов мав при собі посвідчення, що підтверджує статус учасника бойових дій.

Про це на своїй сторінці у  Facebook  повідомив український журналіст Юрій Бутусов – Укрінформ.

«Вбивця мав при собі дуже цікавий документ (що засвідчує – ред.) – статус учасника бойових дій, виданий 5 листопада 2015 року. Хоча згідно з базою розшуку «Миротворець» він був оголошений у розшук Національною поліцією ще 2 жовтня 2015 року. Дата зникнення – 3 вересня 2015 року. Тобто треба перевірити для початку – чи є даний документ справжнім. Якщо так, то статус УБС Пугачов отримав уже після того, як почав переховуватися від правоохоронних органів», – написав Бутусов.

Він зазначив, що за це мають понести покарання «конкретні особи», причетні до видачі цього документа.

Нагадаємо, сьогодні у Дніпрі попрощаються з двома загиблими поліцейськими – Артемом Кутушевим і Ольгою Макаренко, які загинули вчора від поранень водія автівки «Citroen», зупиненої за порушення ПДР.

Підозрюваного у вбивстві поліція затримала у лікарні ім. Мечникова, куди той звернувся з вогнепальним пораненням під чужим прізвищем. Наразі з нього вилучено кулю, а його самого взято під варту. Крім того, в нападі на поліцейських підозрюється ще одна особа, ім’я якої поліція не називає.

Відкрито провадження за трьома статтями за фактом убивства патрульних.

26 вересня у Дніпрі оголошено жалобу.

 

Екс-прем’єр міністр Арсеній Якенюк вітає рішення Комітету Європаламенту з прав і свобод громадян, порядку та внутрішніх справ, який підтримав безвізовий режим з Україною.

Про це йдеться на його сторінці у  Фейбсуці – Укрінфор.

“Зроблено ще один крок до мети, визначеної і забезпечуваної нашим урядом ще понад два роки тому. Добрі новини. Вітаю всіх колег і всіх співвітчизників. Цей рух уперед має продовжуватися!”, – написав він.

Нагадаємо, 26 вересня Комітет Європарламенту із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ переважною більшістю голосів  затвердив доповідь та проект законодавчої резолюції щодо надання Україні безвізового режиму.

Документ схвалює рішення про внесення України до переліку третіх країн, для громадян яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей країнами Євросоюзу (за виключенням Великої Британії та Ірландії).

Далі, за процедурою, Європарламент, Рада ЄС і Єврокомісія мають розпочати міжінституційні переговори про безвіз для України.

Очікується, що це рішення буде винесене на остаточне голосування на парламентській сесії Європарламенту восени.

Далі – на 21 день після затвердження Радою ЄС, безвізовий режим для України має набути чинності, якщо країни-члени не зазначать інші умови (наприклад, про набуття чинності з 1 січня 2017 року).

У першому пункті проекту законодавчої резолюції пропонується ухвалити позицію Європарламенту, виходячи із пропозицій Єврокомісії.

 

Чотири впливових у США видання майже одночасно надрукували публікації, у яких порівнюють ступінь правдивості заяв двох кандидатів у президенти – республіканця Дональда Трампа і демократки Гілларі Клінтон.

Увагу на це звернув у понеділок центральний американський телеканал  CNN.

“У вихідні, напередодні перших президентських дебатів 2016 року, одразу чотири новинних організації дійшли однакового та рішучого висновку: Дональд Трамп бреше частіше, ніж Гілларі Клінтон”, – йдеться в повідомленні.

У будь-який інший рік виборів було б незвичним проводити таке дослідження, зараз же редактори та журналісти використовують інший термін – це робити необхідно.

Першим на цю тему висловилась газета The New York Times, розмістивши в суботньому номері публікацію “Тиждень зухвалої брехні”. Впродовж наступних годин про це висловилися Politico, The Washington Post і The Los Angeles Times.

Деякі з редакторів, які працювали з випуском матеріалів, сказали, що майже одночасний випуск став збігом. Але “було очевидним бажання опублікувати ці історії, перш ніж у понеділок пройдуть дебати”, коли правдивість висловлювань Трампа і Клінтон, безумовно, перебуватимуть у полі уваги.

“Ніколи в сучасній президентській політиці головний кандидат не робив таких фальшивих заяв, як регулярно це робить Трамп”, – наголосила в недільному випуску на першій сторінці The Los Angeles Times.

Команда журналістів Politico проаналізувала кожну заяву, зроблену як Трампом, так і Клінтон упродовж п’яти днів. “Висновок невідворотний: неправильна інтерпретація фактів Трампом та його схильність до перебільшення настільки перевершує Клінтон, що робити порівняння майже смішно”, – зазначає видання

Politico виявив, що в середньому Трамп “бреше кожні 3 хв. 15 сек. упродовж майже п’яти годин своїх ремарок”. Водночас Клінтон висловлює неправду “кожні дванадцять хвилин”. У цілому, видання нарахувало 87 перебільшень, спотворень та брехні у промовах Трампа та вісім у Клінтон.

The New York Times назвала “найзухвалішою брехнею” Трампа 31 його висловлювання, зазначивши, що пропустила “десятки інших”.

При цьому, всі чотири редакції відзначили різницю між неправдивими заявами Клінтон і тим, що робить Трамп.

“Клінтон зробила у своїх промовах сумнівних заяви”, – стверджує WP, у той час як Трамп “здається, часом однозначно не переймається фактами”.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на вівторок у США відбудуться перші теледебати кандидатів у президенти, які зазвичай збирають найбільшу аудиторію в країні.

 

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко зустрівся із офіційною делегацією Кнесету Ізраїлю, яка перебуває в Україні з нагоди вшанування 75-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Про це повідомляє Урядовий портал. “Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко зустрівся із офіційною делегацією Кнесету Держави Ізраїль, яка перебуває в Україні з нагоди вшанування 75-х роковин трагедії Бабиного Яру”, – йдеться у повідомленні.

Кириленко зазначив, що події 75-річної давнини, які сталися у Бабиному Яру, є жахливою трагедією і це спільна пам’ять про невинні жертви під час Другої Світової війни. Також він повідомив, що уряд приділив значну увагу підготовці жалобних заходів щодо вшанування загиблих у Бабиному Яру.

Представники делегації Кнесету Держави Ізраїль подякували Україні за підготовку та проведення на високому рівні офіційних заходів, присвячених трагедії Бабиного Яру, які відбудуться 29 вересня. Вони також засвідчили значне посилення співпраці між Україною та Ізраїлем за останні роки.

У зустрічі взяли участь віце-спікер Кнесету, голова парламентської групи ізраїльсько-української дружби Талі Плосков, віце-спікери Кнесету Нава Бокер та Єхіель Бар, голова парламентської коаліції Давід Бітан, генеральний директор Кнесету Альберт Сахарович, заступник посла Держави Ізраїль в Україні Еміль Бен Нафталі, почесний консул Ізраїлю в місті Львові Олег Вишняков.

 

Рада Євросоюзу доручила Європолу підписати угоду з Україною про оперативне і стратегічне співробітництво.

Таке рішення було оголошено на засіданні комітету Європарламенту із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У відповідності до угоди, Україна є пріоритетним партнером у європейській політиці сусідства, а також у Східному партнерстві”, – заявили у Головуванні Словаччини у Раді ЄС.

Планується, що ця угода буде підписана на саміті Україна-ЄС, що має відбутися до кінця року.

У свою чергу болгарський парламентарій Марія Габріел наголосила, що така угода є дуже важливою у процесі надання Україні безвізового режиму, який вже вийшов на фінальний етап.

 

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв у п’ятницю, 23 вересня, зустрівся з представниками Ради голів профкомів працівників ПАТ «Укртрансгаз»

Про це стало відомо з  сайту Нафтогазу  26 вересня – Укрінформ.

«Нафтогаз судиться з Газпромом у Стокгольмі щодо нашого контракту на транзит газу. Однією з вимог Нафтогазу у Стокгольмі є передача прав за контрактом на транзит від Нафтогазу до оператора ГТС. Ми вимагаємо, аби суд примусив Газпром працювати безпосередньо з оператором ГТС, а не з нами – вже зараз, а не після 2019 року. Для того, щоб це стало можливим, необхідно, аби одна особа зберігала і права за чинним контрактом, і контроль за оператором ГТС», – сказав Коболєв у своєму зверненні.

Як нагадав Коболєв, особою, що зберігає права за чинним контрактом, є Нафтогаз, і це неможливо змінити.

«Будь-яка інша особа не відповідатиме цим вимогам, і домогтися цих цілей буде неможливо. До завершення процесу у Стокгольмі залишилося зовсім небагато. Згідно з планом, затвердженим урядом України та погодженим із нашими міжнародними партнерами, Нафтогаз має передати управління ГТС новому оператору протягом 30 діб після того, як рішення арбітражу стануть чинними», – зазначив голова правління НАК.

Він підкреслив, що це найшвидший шлях до створення дійсно незалежного європейського оператора в Україні.

Як інформує прес-служба НАКу, під час зустрічі також обговорювалися питання реформування газового ринку та реформа корпоративного управління групи Нафтогаз.

Учасники зустрічі дійшли згоди щодо необхідності активізації спільних зусиль перед загрозою втрати транзитного статусу України. Також було визнано необхідність більш активного інформаційного обміну між Нафтогазом та трудовим колективом Укртрансгазу для запобігання конфліктам, спричиненим нестачею інформації.

 

У понеділок у Таврійському національному університеті пролунав перший дзвінок. Початок нового навчального року в ТНУ, що не має поки своїх приміщень, відзначили у будівлі Міністерства освіти і науки України.

Про це повідомляє агенство  QHA – Укрінформ.

“Таврійський національний університет із запізненням, але все-таки відкрив навчання для понад 600 студентів у Києві. Церемонію відкриття навчального року провели у будівлі Міністерства освіти і науки”, – йдеться у повідомленні.

Викладачі та студенти ТНУ переїхали на територію материкової України після анексії Криму. З початком нового навчального року студентів привітав Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

“Цей університет готуватиме кадри для деокупованої Кримської автономії. Бажаю студентам успішного навчання і дуже сподіваюся, що вони братимуть найактивнішу участь у звільненні Криму від окупантів”, – сказав у своєму привітанні Джемілєв.

За його словами, кримський університет, що відновив свою роботу в Києві, буде орієнтований на підготовку кадрів для українського півострова, “тому що після звільнення Криму проходитиме грунтовна дезінфекція усіх адміністративних, господарських структур від окупантів, від колабораціоністів, і у нас буде гостра нестача кадрів”.

Навчання у ТНУ відбуватиметься чотирма мовами – українською, кримськотатарською, російською та англійською. “Постараємося, звичайно, щоб цей університет був досить високого рівня, не гірше, ніж він був раніше, а може, і краще. І тут будуть кадри – дійсно патріоти своєї країни”, – резюмував Джемілєв.

Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня кримські громадські організації провели пікет біля Міністерства освіти і науки України у зв’язку з тим, що з вини чиновників в університеті, що поновлює свою роботу в Києві, не затверджено штатний розпис викладачів. Крім того, кримському вузу ніде проводити заняття і ніде розселяти студентів. За день до акції 22 вересня Міносвіти України подало громадським діячам “дорожню карту забезпечення повноцінного функціонування ТНУ”, а 23 вересня затвердило штатний розпис у кількості 66 викладачів. Крім того, Мін’юст України фактично погодив проект розпорядження КМУ про передачу ТНУ будівель Академії муніципального управління. Це рішення уряд планує розглянути на своєму засіданні.

 

Українець Станіслав Богданович став переможцем міжнародного шахового фестивалю Baku Open 2016, який в понеділок завершився в Баку (Азербайджан).

23-річний міжнародний майстер з Одеси набрав 7,5 очка з 9-ти можливих, випередивши на п’єдесталі росіян Санана Сюгірова і Владислава Артем’єва, у яких на 1 очко менше, повідомляє Укрінформ.

У головному турнірі Baku Open 2016 грали 52 шахіста з 9-ти країн світу, в тому числі 16 гросмейстерів.

 

Науковці виступили за взаємодію бізнесу із наукою

Під час спільної зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із вченими щодо проблемних питань наукової сфери , науковці виступили за взаємодію бізнесу із наукою, а також зміни системи фінансування науки. Про це УНН повідомили у прес-службі Кабміну.

Сьогодні, 26 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із вченими щодо проблемних питань наукової сфери. Учасники зустрічі обговорили сучасний стан наукової сфери та академічної науки в Україні, основні проблеми галузі, пропозиції щодо зміни ситуації. Науковці, зокрема, наголосили на необхідності зміни системи фінансування науки, а також забезпечення взаємодії бізнесу із наукою.

В свою чергу В.Гройсман наголосив, що держава має інвестувати в науку, а сама наука сьогодні потребує якісного діалогу, у тому числі з владою.

“Я хочу, щоб Україна була сильною. Щоб ми змогли реально зсередини змінити нашу країну, через якісну освіту, через вимоги до наших студентів, через те, щоб в професійно-технічній освіті готували фахівців, яких потребують сьогодні на ринку праці, через те, щоб ми науку перевели на прикладні рейки, де до неї долучиться бізнес”, — підкреслив Прем’єр-міністр.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 619

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua