Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 червня

Інформдень: 28 червня

Українська сторона СЦКК застерігає, що незаконні збройні формування ОРДО можуть вдатися до серйозних провокацій і навіть терактів.

Про це повідомляє у Фейсбуці прес-центр штабу АТО із посиланням на українську сторону СЦКК – Укрінформ.

“Українська сторона СЦКК застерігає, що НЗФ ОРДО можуть вдатися до серйозних провокацій і навіть терористичних актів в населених пунктах на Донецькому напрямку, як на території підконтрольній уряду України, так і на території ОРДО, спрямованих проти мирного місцевого населення з метою скомпрометувати та звинуватити в цьому Збройні Сили України, з тим, аби зірвати перемир’я, оголошене на період збору врожаю”, – йдеться у повідомленні.

Такі дії керівництва ОРДО свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту, демонструють небажання дотримуватися режиму припинення вогню та свідоме невиконання Мінських домовленостей, переконана українська сторона СЦКК.

 

У Костянтинівському районі на Донеччині під час виконання службових обов’язків загинув співробітник Служби безпеки України полковник Юрій Возний.

Про це  повідомляє  прес-центр СБУ – Укрінформ.

“Попередня версія причини загибелі – підрив автомобіля. Ще троє осіб знаходяться у лікарні з пораненнями різного ступеню важкості”, – йдеться в повідомленні.

Слідство веде Військова прокуратура.

Як наголосили у відомстві, Юрій Возний став двадцять третім співробітником Служби, який віддав своє життя, захищаючи нашу Батьківщину.

СБУ висловлює співчуття рідним та близьким загиблого.

“Служба не залишить їх насамоті з трагедією”, – наголосив голова СБ України Василь Грицак.

 

Військова прокуратура сил АТО кваліфікувала підрив автомобіля у Донецькій області, в якому перебували військовослужбовці СБУ, як терористичний акт.

Про це повідомляє  прес-служба  Генпрокуратури – Укрінформ.

“27 червня 2017 року близько 19.00 по вул. Садовій у селі Іллінівка Костянтинівського району Донецької області невстановленою особою приведено у дію вибуховий пристрій, в результаті детонації якого знищено автомобіль марки Opel Vectra, в якому перебували військовослужбовці  СБУ, а також місцевий житель. У результаті вибуху один військовослужбовець Служби безпеки України загинув на місці події, іншим двом, а також місцевому жителю заподіяні тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості… Наведені обставини кваліфіковано як терористичний акт, що призвів до загибелі людини та заподіяння інших тяжких наслідків за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

На даний час потерпілих госпіталізовано до медичного закладу. Після надання їм невідкладної медичної допомоги, стабілізації їх стану здоров’я, за їх безпосередньої участі буде проведений комплекс необхідних слідчих та процесуальних дій.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура сил АТО.

З метою повного з’ясування обставин злочину призначено комплекс криміналістичних та судово-медичних експертиз, проведено огляд місця, допитані свідки події, а також встановлюється вичерпний перелік її очевидців.

Досудове розслідування триває.

 

Представники української громади та активісти Латвії пікетували посольство РФ в Ризі у зв’язку із масованою кібератакою та вбивством внаслідок теракту в Києві керівника спецназу ГУР МОУ.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Пікет було оперативно підготовлено Конгресом українців Латвії після нахабних атак на Україну – атакою на комп’ютери та сайти українських установ та вбивством керівника спецназу розвідки Максима Шаповала» – сказала один з організаторів пікету Тетяна Лазда.

Одним з головних гасел на пікеті була вимога негайного повернення на Батьківщину українських політв’язнів в Росії: «Let My People Go!».

Пікетування припало 28 червня, День конституції, напередодні якої було вчергове атаковано Україну засобами гібридної війни.

В пікеті також взяли участь латиські активісти, друзі України, Андрей Анценс, Імантс Лієпіньш, Рітварс Янсонс та інші.

 

Захоплення російського найманця є важливим доказом безпосередньої участі Росії у війні на Донбасі.

Про це у  Фейсбуці  заявила народний депутат України фракції «Блок Петра Порошенка», голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз.

“Вітаю весь склад 93-ої бригади із захопленням російського військовослужбовця-контрактника Віктора Агєєва на території Луганської області з повним комплектом доказів участі у бойових діях проти України. Оскільки російські військовослужбовці мужньо ховаються за спинами місцевого населення та російських найманців, такі захоплення є важливим доказом безпосередньої участі Росії у війні на Донбасі”, – наголосила Фріз.

Вона заявила, що факт підписання Агєєвим контракту у березні цього року свідчить про грубі систематичні порушення Росією Мінських угод, що вкрай важливо для доведення світовій спільноті брехливої політики Кремля, що “закликаючи інших до виконання Мінську, продовжують спрямовувати регулярні військові сили на схід України”.

За інформацією деяких російських ЗМІ, Міноборони Росії заявило, що Агєєв був звільнений в запас у травні минулого року, і за контрактом у лавах військ РФ взагалі не служив.

Як  повідомляв  прес-центр штабу АТО, в районі проведення антитерористичної операції біля села Жолобок Слов’яносербського району українські військові знешкодили диверсійно-розвідувальну групу терористів.

Зазначається, що чотирьох бойовиків затримали, а ще двох: командира та одного з диверсантів, які чинили злісний опір, ліквідували.

Під час затримання було вилучено зброю ПКМ – 2 одиниці, СВД – 2 одиниці, АК-74 – 2 одиниці РПГ- 26 – 1 одиниця.

 

Незважаючи на оголошене днями так зване “хлібне перемир’я”, ситуація в районі проведення АТО залишається напруженою. 

Про це повідомляє у  Фейсбуці  прес-центр АТО – Укрінформ.

“Упродовж сьогоднішнього дня російсько-терористичні бандформування не лише продовжували застосовувати зброю проти українських воїнів, але й вчергове  обстріляли житловий квартал одного з прифронтових населених пунктів. Станом на цю годину штабом операції зафіксовано 11 ворожих збройних провокацій вздовж усієї лінії зіткнення. Майже половина з них характеризується застосуванням противником мінометів різних калібрів”, – йдеться у повідомленні.

Приморський напрямок. Ще вночі бойовики, використовуючи 120-мм міномети та протитанкові гранатомети, здійснили обстріл невисокої інтенсивності позицій український військових у районі Лебединського. Вранці з мінометів калібру 82 мм окупанти били по одному з опорних пунктів сил АТО поблизу Гнутового. А вже по обіді незаконні збройні формування з таких же мінометів випустили понад півдесятка мін по оборонцях Красногорівки. Обстріл противник вів із західних околиць тимчасово окупованого Донецька. Водночас загарбники вдарили з міномету калібру 120 мм по житловому кварталу Красногорівки. На щастя, в результаті прильоту ворожої міни ніхто з місцевих мешканців не постраждав.

Донецький напрямок. На цій ділянці лінії зіткнення проросійські бандформування відкривали вогонь двічі. Спершу, ще до світанку, бандити з великокаліберних кулеметів обстріляли один з опорних пунктів сил АТО у південному передмісті Авдіївки. А вже у другій половині дня бойовики з мінометів калібру 120 й 82 мм відкривали вогонь поблизу Кам’янки.

Луганський напрямок. На цій ділянці фронту сьогодні зафіксовано найбільше ворожих обстрілів. Зокрема, під вогонь з 82-мм мінометів та озброєння БМП противника сьогодні потрапили оборонні укріплення ЗСУ поблизу Кримського. Окрім того, в районі Кримського, а також Старого Айдару та Новотошківського, підрозділи російсько-окупаційних військ обстрілювали позиції сил АТО із гранатометів різних модифікацій. Зі стрілецької зброї окупанти відкривали вогонь неподалік н.п. Шарів Кут.

Попри ворожі обстріли, втрат серед українських військовослужбовців сьогодні не було.

 

Українські силовики затримують бойовиків. Причому один із них, пройшовши солідний бойовий шлях, вирішив здобути освіту на підконтрольній українській владі території.

Про це поінформував сьогодні на брифінгу речник Міністерства оборони з питань АТО полковник Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На блокпосту біля Слов’янська поліцейські затримали 19-річного бойовика із солідним бойовим шляхом. У 2014-2016 роках він перебував у лавах незаконних збройних формувань “Восток”, “Б2” (це загін “казаків”) та “Сомалі”. За ці роки він будував фортифікації, отримав навички снайпера, возив боєприпаси на передову, пройшов навчальний курс бою в місті, охороняв склади тощо. Також в його біографії є цікавий епізод: це бойові дії між горлівськими та донецькими бойовиками, що не поділили сфери впливу. Юнак приїхав на територію вільної України, щоб здобути освіту”, – сказав Лисенко.

За його словами, на КПВВ “Новотроїцьке” правоохоронці затримали колишнього майора внутрішньої служби України, який працював у Макіївській виправній колонії №37. Після початку війни і окупації міста він залишився на посаді і до середини 2015 року продовжував працювати і отримувати зарплатню. Згодом він працював таксистом. Проти чоловіка відкрито кримінальне провадження.

Лисенко також повідомив, що, за інформацією ГУР МОУ, після успішної ліквідації диверсійно-розвідувальної групи з лав так званої “4-ої бригади” російсько-окупаційних військ 24 червня не менше 200 бойовиків зі складу вищезгаданого підрозділу висловили бажання звільнитися.

“Простіше кажучи, їх накрила паніка, оскільки вони не бажають ані безславно загинути, ані потрапити в полон, попри гуманне ставлення до затриманих бойовиків з нашого боку. Саме тому частина з них, не чекаючи прийняття рішення командуванням щодо їхнього звільнення, залишила так звану 4 бригаду самостійно”, – зазначив Лисенко.

 

Справжніми захисниками Конституції України є наші воїни, які боронять нашу державу на сході України.

На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у своєму вітанні з нагоди Дня Конституції України, що оприлюднене на офіційному  порталі  парламенту – Укрінформ.

“У цей день особливо хочу привітати справжніх захисників Конституції України – українських воїнів, які боронять незалежність, державний суверенітет та недоторканність наших кордонів від російського окупанта. Дякую українським солдатам, що можемо святкувати 21-шу річницю Конституції у вільній, незалежній, європейській Україні”, – зазначив  Парубій.

Водночас він висловив переконання, що спільними зусиллями всіх українців буде відновлено мир та територіальну цілісність України.

Голова українського парламенту також підкреслив, що українська європейська нація формувалася і гартувалася упродовж тисячоліття – “від “Руської Правди” Ярослава Мудрого, через Конституцію гетьмана Пилипа Орлика “Договори і постановлення прав і вольностей Війська Запорозького” до сучасної Конституції України.

“Конституція – це не лише Основний Закон України, це відображення наших фундаментальних цінностей. Цінностей свободи, справедливості, демократії, правової держави та миру”, – наголосив Парубій.

 

У місті Торецьк Донецької області склалася надзвичайно складна ситуація з водопостачанням. Виконуючий обов’язки мера міста Юрій Євсіков попереджає про можливість гуманітарної катастрофи.

Про це повідомляє у  Фейсбуці  прес-центр штабу АТО із посиланням на українську сторону СЦКК – Укрінформ.

“Вода надходить до міста водоводом «Горлівка-Торецьк». Ще на початку 2017 року, внаслідок обстрілів з боку НЗФ  ОРДО, було пошкоджено ділянку водоводу, що проходить через лінію зіткнення в районі шахти імені Гагаріна. За підрахунками комунальних служб Торецька, на землю щоденно витікає близько 15 тисяч кубометрів води. Через це в місті запроваджено жорсткий графік водопостачання: майже 35 тисяч мешканців отримують воду лише дві години на добу, в селища Північне та Залізне вода подається на дві години один раз за дві доби”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в багатоповерхівках в центральній частині міста вода доходить лише до другого поверху. При цьому з підвищенням температури повітря витрата води суттєво збільшилася і ситуація значно ускладнилася.

За словами Євсікова, в місті може спалахнути епідемія інфекційних захворювань. Міська санепідемстанція готується днями закрити усі дитячі садки.

З початку 2017 року торецькі комунальники відправили шість заявок на забезпечення безпечного виконання ремонтно-відновлювальних робіт на водоводі, по кожній з яких українською стороною СЦКК в найкоротші строки були отримані гарантії безпеки від сил Антитерористичної операції та неодноразово надіслані відповідні звернення російській стороні СЦКК щодо сприяння в отриманні письмових гарантій безпеки від представників ОРДО. Остання, шоста заявка була відправлена кілька днів тому.

Євсіков запевняє, що для обстеження та ремонту водоводу достатньо лише одного літнього світлового дня, але навіть і на цей нетривалий час НЗФ ОРДО не бажають забезпечити «режим тиші», незважаючи і на те, що із 24 червня в зоні АТО оголошено перемир’я на період збору врожаю, наголошує українська сторона СЦКК.

Тут додають, що ситуація, яка склалася з водопостачанням міста, наочно демонструє той факт, що керівництво ОРДО цинічно продовжує ігнорувати інтереси цивільного населення, всупереч зроблених ним заяв, демонструє абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу, переконані представники української сторони СЦКК.

 

Понад третина росіян відчуває військову загрозу, при цьому більшість із них – з боку США і України. При цьому ймовірними військовими супротивниками Росії вважаються в першу чергу США й Україна, а союзниками – Білорусь, Китай і Казахстан.

Про це повідомив Всеросійський  центр  вивчення громадської думки (ВЦВГД), представивши дані дослідження, проведеного “ВЦВГД-Супутник” – Укрінформ.

“Військову загрозу відчувають більше третини росіян. Потенційними джерелами агресії називають в першу чергу США (63% серед тих, хто вважає, що загроза військового нападу існує) та Україну (31%). Значно рідше, ніж в середньому за вибіркою, ці країни зазначають прихильники непарламентських партій (31% і 12% відповідно), а також мешканці Москви та Санкт-Петербурга (51% і 23%)”, – наголошується в повідомленні.

Далі в списку йдуть блок НАТО (7%),  Китай  (5%), Велика Британія (4%), ІДІЛ (4%), Сирія (3%), Німеччина (3%) та інші країни.

За даними дослідження, у складній ситуації союзницьку підтримку росіяни в цілому очікують переважно від Китаю (41%), Білорусі (25%) і Казахстану (18%). Країни колишнього СРСР – за сумою відповідей – набирають близько 20%. Але є й ті, хто розраховує на підтримку з боку США і України, проте таких небагато – по 2%.

“На думку кожного десятого (10%), шукати допомоги в разі військового нападу нам не було би в кого”, – зазначає ВЦВГД.

 

За фактами втручання в роботу комп’ютерних мереж розпочато 23 кримінальні провадження.

Про це  повідомляє  департамент комунікації Національної поліції України – Укрінформ.

“На даний час вже розпочато 23 кримінальні провадження за фактами несанкціонованого втручання в електронно-обчислювальні системи як державних так і приватних установ, організацій, підприємств (ст. 361 Кримінального кодексу). Ще по 47 фактах вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань”, – зазначається у повідомленні.

Як наголосили у Кіберполіції, виходячи з аналізу завантажувальної частини вірусу, можна з високим ступенем вірогідності стверджувати, що це нова модифікація трояна «Petya».

Зокрема, з’ясовано, що один із шляхів розповсюдження вірусної атаки на українські компанії став можливим через програму “M.E.doc”. Крім того, задокументовано її розповсюдження за допомогою розсилання фішингових електронних листів від імені відомих компаній або від імені адресатів, з якими до цього велася переписка. У цих листах присутні посилання на завантаження шкідливих додатків (документів Word, PDF-файлів, таблиць та інших).  Тому потрібно бути особливо пильними та не відкривати такі додатки.

На даний момент кіберполіція спільно з провідними фахівцями у сфері кібербезпеки докладають максимальних зусиль для створення декриптора, який дозволить розшифрувати уражені файли.

Усі працівники кіберполіції з 11-ї години вчорашнього дня підняті по тривозі та знаходяться на найбільш важливих об’єктах державної інфраструктури. Там оперативники Департаменту кіберполіції спільно з працівниками СБУ та представниками Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України вживають заходів для локалізації шкідливого програмного забезпечення, що вразило комп’ютерні мережі державних та приватних установ.

На даний час спеціалісти Департаменту кіберполіції та СБУ, інших профільних служб та компанії Cisco займаються розробленням декриптора.

 

Масштабну кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів влади, яка сталася вчора, 27 червня, – зупинено.

Про це повідомляє  Урядовий портал – Укрінформ.

“Ситуація під повним контролем фахівців з кібербезпеки. Наразі вони працюють над відновленням втрачених даних”, – зазначають у Кабміні.

Нагадаємо, вчора через  кібернапад  фахівці Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України звернулися до всіх суб’єктів критичної інфраструктури та особливо до установ державного сектору, з вимогою забезпечити кіберзахист ІТ-систем та розповсюдили рекомендації протидії атакам.

Як наголосили у Кабміні, стратегічні підприємства, в тому числі підприємства з забезпечення безпеки держави, працюють в штатному режимі.

 

Масована кібератака у вівторок, що вразила ряд країн, у першу чергу Україну, торкнулася і деяких німецьких компаній.

Про це повідомляє в середу  телеканал ARD – Укрінформ.

«Зазнала атаки Deutsche Post в Україні. У самій Німеччині вражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі», – йдеться в репортажі.

Європол і французькі правоохоронні органи почали розслідування за фактом поширення вірусу-здирника. Воно спрямоване на пошук осіб, поки що невідомих, які стоять за розробкою і запуском вірусу. Експерти припускають, що  вірус Petya.А  може бути версією вірусу «GoldenEye», який циркулює в мережі протягом декількох місяців.

Як повідомляв Укрінформ, у комп’ютерних мережах низки державних і приватних підприємств України вчора, 27 червня, були зафіксовані збої через втручання в їхню роботу.

За інформацією ЗМІ, хакерських атак зазнали банки “ТАС”, Ощадбанк, “Південний”, ОТП, Укрзалізниця, аеропорт Бориспіль, мережа “Епіцентр”, “Нова пошта”, ДТЕК, “Укренерго”, “Київенерго”, “Укрпошта”, “Укртелеком”, мережа заправок ТНК, ПБГ “Ковальська”, ТРК “Люкс”, “Київводоканал”, видання “Кореспондент”, сайт Кабміну і ряду міністерств, Пенсійний фонд, Київська міська державна адміністрація, а також “Запоріжжяобленерго”, “Дніпроенерго”, Дніпровська електроенергетична система та інші структури.

 

У ПАРЄ зібрали понад 100 підписів за відставку П.Аграмунта – В.Ар’єв

У ПАРЄ уже зібрано понад 100 підписів за ініціацію відставки президента Педро Аграмунта. Про це на сторінці у Facebook голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв, передає УНН.

“… в ПАРЄ понад 100 підписів за ініціацію відставки президента Аграмунта. На моїй пам’яті це рекордна кількість підписів, зібраних протягом двох днів. І це, здається, ще не вечір”, – написав В.Ар’єв.

 

Після виключення президента ПАРЄ Педро Аграмунта зі складу групи Європейської народної партії (ЄНП), обов’язки президента Асамблеї за регламентом має виконувати віце-президент ПАРЄ, член групи ЄНП. Наразі це народний депутат Георгій Логвинський.

Про це сам Логвинський заявив після голосування щодо виключення Аграмунта зі складу групи ЄНП, повідомляє  прес-служба  “Народного фронту” – Укрінформ.

“За регламентом обов’язки президента Асамблеї виконує віце-президент, який відноситься до групи ЄНП… Сьогодні мені буде надано честь виконувати обов’язки президента Парламентської асамблеї Ради Європи та вести засідання”, – повідомив  Логвинський.

Як повідомляв Укрінформ, 28 червня група ЄНП в Парламентській асамблеї Ради Європи виключила президента ПАРЄ Педро Аграмунта зі свого складу.

27 червня Парламентська асамблея Ради Європи підтримала запровадження процедури імпічменту. Розгляд питання про відставку Аграмунта з посади президента Парламентської асамблеї Ради Європи може відбутися вже у жовтні.

 

Група Європейської Народної партії в Парламентській асамблеї Ради Європи виключила президента ПАРЄ Педро Аграмунта зі свого складу.

Про це написав у  Фейсбуці  голова української парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв – Укрінформ.

“Група Європейської Народної партії в ПАРЄ щойно виключила  Педро Аграмунт а зі складу групи. Очищення триває”, – написав він.

Як повідомлялося, 27 червня Парламентська асамблея Ради Європи підтримала запровадження процедури імпічменту. Розгляд питання про відставку Аграмунта з посади президента Парламентської асамблеї Ради Європи може відбутися вже у жовтні.

Педро Аграмунт очолює ПАРЄ з 2016 року, він відомий своїми проросійськими поглядами.

У ПАРЄ почали вимагати відставки Аграмунта після його спільної із російськими депутатами поїздки до Сирії.

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи 28 квітня більшістю голосів висловило недовіру Аграмунту. Наразі він не має права робити будь-які заяви від імені ПАРЄ, здійснювати візити та робочі поїздки.

 

У Польщі вирішили не піднімати рівень загрози у зв’язку з кібератаками, які мають місце упродовж останніх днів в Європі та Азії.

Про це заявила у середу глава польського уряду Беата Шидло після засідання урядової групи кризового реагування, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Після аналізу ситуації й інформації, наданої службами, відповідними міністрами та секретарем урядового центру безпеки, ми вирішили не приймати рішення про підвищення рівня загрози”, – наголосила  Шидло.

За її словами, з цього приводу буде підготовлено інструкції та рекомендації для усіх урядових інституцій.

Глава МВС Польщі Маріуш Блащак повідомив, що рекомендації включатимуть, зокрема, проведення курсів для працівників, які відповідають за кібербезпеку, актуалізацію систем безпеки, створення резервних копій тощо.

Як повідомлялося, комп’ютерні системи урядових та неурядових інституцій України, а також Данії, Великої Британії, Нідерландів, Росії та окремих країн Азії стали жертвами вірусу типу ransomware під назвою Petya.

 

У Польщі з’явилися ознаки проблем з функціонуванням окремих компаній, що може бути результатом кібератак.

У зв’язку з кібератаками у світі та, ймовірно, Польщі глава польського уряду Беата Шидло скликала на середу урядову групу кризового реагування, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо йдеться про Польщу, то дійсно з’явилися поодинокі сигнали з деяких компаній. Ми аналізуємо ситуацію, чи ці проблеми є результатом якихось кібератак, чи інших причин”, – заявив у середу вранці в  ефірі радіо Plus  речник польського уряду Рафал Бохенек.

Він нагадав, що глава польського уряду Беата Шидло скликала на середу урядову групу кризового реагування. “Це буде хороша нагода проаналізувати ситуацію”, – заявив Бохенек.

Напередодні департамент національної безпеки польського уряду поінформував, що Агентство внутрішньої безпеки Польщі моніторить ситуацію, пов’язану із  кібератаками, і запевнив, що жодна з урядових інституцій чи об’єктів критичної інфраструктури країни не постраждала.

Як повідомлялся, комп’ютерні системи урядових та неурядових інституцій України, а також Данії, Великої Британії, Нідерландів, Росії та окремих країн Азії стали жертвами вірусу типу ransomware під назвою Petya.

 

У зв’язку із потужними кібератаками, які зазнала напередодні Україна, НАТО посилить співпрацю з Україною у цій сфері.

Про це заявив у середу Генеральний секретар  НАТО  Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Я думаю, що кібератаки, які ми бачили цього тижня, підтверджують важливість підтримки, яку НАТО надає Україні для зміцнення її кібероборони. Це важлива частина нашої співпраці з Україною і ми її будемо продовжувати», – наголосив глава Альянсу.

Він нагадав, що НАТО надає Україні технічну і дорадчу допомогу у сфері кібероборони, для чого створений і діє спеціальний трастовий фонд.

 

Microsoft повідомив про масовану хакерську атаку, яка розпочалася з України, а потім інформація про зараження почала з’являтися в 64 інших країнах.

Відповідна інформація з’явилася у  блозі компанії – Укрінформ.

У Microsoft підкреслили, що в Україні було інфіковано 12,5 тисяч комп’ютерів. За словами фахівців компанії, хакерську атаку було здійснено за допомогою віруса-здирника, що є новим варіантом Ransom:Win32/Petya, однак у той же час витонченішим за свого попередника.

Крім того, у Microsoft підтвердили провину софту M.E.Doc, який використовують у бухгалтерії та який створила українська компанія.

Зауважимо, що спочатку такі дані в компанії вважали виключно непрямими, але більш детальне дослідження підтвердило раніше подану заяву української кіберполіції – винен M.E.Doc. Весь процес було запущено в 10.30 27 червня і до обіду загроза поширилася на компанії по всій Україні. А сталося все після легального оновлення програми.

Загалом вірус виявився не таким “злим”, як WCry: тоді постраждало до 300 тисяч комп’ютерів у 150 країнах, зловмисники отримали понад 100 тисяч доларів, щоправда в межах України ця хакерська атака була найбільшою в історії.

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні мережі низки українських підприємств та установ зазнали масштабної кібератаки з 14 години за київським часом. Хакерські атаки здійснюють за допомогою  вірусу Petya.А,  який використовує недоліки операційних систем і шифрує файли.

 

Співробітники ФБР навідалися до помешкань щонайменше десятка працівників американського офісу російської ІТ-компанії «Лабораторія Касперського».

Про це із посиланням на поінформовані джерела пише  Reuters – Укрінформ.

«Агенти  ФБР  у кількох містах США навідалися до помешкань працівників «Касперського», однак ордерів на обшук видано не було», – стверджують співрозмовники агентства.

Своєю чергою у «Лабораторії Касперського» підтвердили факт спілкування представників ФБР із деякими її американськими співробітниками, назвавши це «бесідами належної обачності».

Reuters нагадує, що минулого року представники розвідувальних служб США у свідченнях перед Сенатом визнали, що переглядають практику використання на робочих комп’ютерах програмного забезпечення від «Лабораторії Касперського».

«Законодавці висловили занепокоєння, що Москва може використовувати продукцію компанії для вторгнення у американські комп’ютерні мережі», – йдеться у матеріалі.

 

Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель вирушив із візитом до Краснодара.

Свій крок він напередодні вильоту пояснив необхідністю продовжувати спілкування з Росією, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Навіть в політично важкі часи треба продовжувати діалог. Тільки так можна зберегти довіру, це єдиний спосіб вирішити проблеми мирним шляхом”, – заявив  Габріель.

У Краснодарі глава МЗС ФРН разом з російським міністром Сергієм Лавровим відкриють німецько-російську конференцію міст-побратимів. “Попри всі політичні відмінності, ми не повинні забувати, якими тісними й багатогранними стали відносини між росіянами та німцями після закінчення холодної війни”, – сказав Габріель.

Він знову повторив тезу, що часто наводиться берлінськими політиками, про те, що великі міжнародні конфлікти, такі, які вирують сьогодні, можливо подолати лише разом і за взаємної довіри. “Нам потрібна конструктивна Росія в Сирії, в Лівії й у Афганістані, а також в східній частині України”, – заявив міністр, зазначивши, що говоритиме про це з російськими чиновниками.

Також Габріель має намір обговорити і хід виконання Мінських домовленостей, заявив на брифінгу офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер, повідомляє кореспондент Укрінформу у Німеччині.

“Габріель матиме можливість грунтовно поговорити із російським колегою… Звичайно, він порушить цілу низку тем, які включають двосторонні відносини, але також важливі міжнародні теми, які стоять на порядку денному, у тому числі конфлікти у Сирії, питання Ємену та Лівії і звичайно ж конфлікт на сході України”, – сказав Шефер – Укрінформ.

Разом із тим він додав, що Берлін та Париж очікують від росіян кроків щодо виконання Мінських домовленостей, оскільки “подолання кризи можливе лише тоді, коли обидві сторони будуть готові сумлінно виконувати те, під чим вони самі підписалися”. Самі ці домовленості – з осені 2014 року та зими 2015 року – він назвав “хорошими”, здатними призвести до завершення конфлікту на сході України.

У питанні щодо Сирії мова піде, у тому числі, і про можливі плани застосування режимом хімічної зброї. Було б конструктивним, якби Росія з іншими учасниками міжнародної спільноти домагалася того, щоб Асад припинив війну із власним народом, допомогла зусиллям уповноваженого ООН Стефана де Містури, використала свій вплив на режим, сказав Шефер.

Це вже третій візит Габріеля до Росії у якості глави МЗС. У Краснодарі глава МЗС ФРН разом із колегою Сергієм Лавровим відкриють німецько-російську конференцію міст-побратимів. Габріель заночує там і повернеться до Берліна зранку у четвер.

 

Посилена військова присутність США та сил НАТО в Європі стала однією із головних тем зустрічі глави Пентагону Джеймса Меттіса і міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн у середу.

Про це офіційно повідомили за результатами переговорів в оборонному відомстві США, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Міністр оборони Джеймс Меттіс зустрівся сьогодні зі своєю німецьким колегою на півдні Німеччини, де обидва лідери обговорили низку пріоритетів безпеки, включаючи Афганістан та посилену присутність у Європі”, – зауважується в повідомленні.

Меттіс охарактеризував переговори як “стратегічний діалог”, а також можливість висловити “глибоку повагу союзнику, який прагне до свободи та людської гідності, а також визнає потужність трансатлантичних зв’язків”. При цьому він підкреслив, що взаємодія між США й Німеччиною будується на довірі.

Після зустрічі глава Пентагону підкреслив важливу роль німецьких військовослужбовців у посиленні місії НАТО зі стримування (агресії Росії – ред.) у Східній Європі, заявивши, що США й Німеччина працюють разом, “пліч-о-пліч”.

Після зустрічі глава оборонного відомства  США  вирушив до Брюсселя, де в четвер відбудеться міністерська нарада в штаб-квартирі НАТО.

 

Польща та Азербайджан підписали “дорожню карту” стратегічного партнерства і співпраці в різних сферах.

Це відбулося у ході дводенного візиту президента Азербайджану Ільхама Алієва до Польщі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Нинішній рівень політичних відносин між нашими країнами відкриває нові перспективи економічної співпраці. Вигідне географічне положення Азербайджану вздовж історичного “Шовкового шляху” дозволяє розпочати великі енергетичні і транспортні проекти, що дають можливість розширювати нашу співпрацю”, – заявив з цього приводу президент Польщі  Анджей Дуда.

Він підкреслив, що Азербайджан є важливим мостом між Європою та Азією.

“Я переконаний, що сьогодні при настільки складній міжнародній ситуації і завдяки партнерській співпраці ми маємо шанси реалізувати спільні ініціативи і заходи”, – констатував Дуда.

За його словами, у цьому контексті важливою є міжнародна угода у справі залізничного коридору “південь-захід” (Азербайджан – Грузія – Україна — Польща).

Представники урядів обох країн підписали двосторонні угоди, зокрема у сфері оборони, енергетики, транспорту і транспортної інфраструктури

 

Обласний суд Острави у Чехії остаточно ліквідував так зване “представництво ДНР”, визнавши його дільність незаконною.

Про це  повідомив  посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс у Твіттері – Укрінформ.

“Кінець чергового російського фейку: суд Острави в Чехії остаточно ліквідував т.зв. “представництво ДНР” як незаконне”, – написав Перебийніс.

У іншому пості він також висловив вдячність міністру закордонних справ Чехії Любоміру Заоралеку за послідовну позицію.

Раніше повідомлялося, що Міністерство закордонних справ України  вручило ноту протесту Посольству Чеської Республіки в Україні у зв’язку з підтвердженням інформації про реєстрацію владою міста Острава так званого “Представницького центру ДНР”.

Міністерство закордонних справ Чехії оголосило, що звернеться до крайового суду в місті Острава задля його ліквідації.

 

Президент України Петро Порошенко відзначив нагородами американця Джозефа Стоуна та українця Степана Чубенка, які загинули від рук бойовиків на Донбасі.

Про це  повідомляє  офіційне інтернет-представництво Глави держави – Укрінформ.

“З нагоди Дня Конституції України Президент Петро Порошенко підписав Указ про відзначення державними нагородами. Серед нагороджених американський парамедик, який працював у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні (SMM OSCE) Джозеф Стоун, та громадський активіст, воротар Краматорської молодіжної команди «Авангард», донеччанин Степан Чубенко”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Стоуна нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня посмертно, Чубенка – орденом за «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

Американський парамедик Джозеф Стоун працював у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні (SMM OSCE), яка здійснює спостережну місію щодо дотримання виконання Мінських угод на лінії розмежування та на тимчасово окупованій Росією території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Загинув 23 квітня 2017 року під час виконання своїх службових обов’язків у складі патруля спостереження.

Автомобіль Спеціальної спостережної місії ОБСЄ, в якому разом з Джозефом знаходилося ще двоє працівників місії, підірвався на фугасі закладеному терористами поблизу села Пришиб на Луганщині. Джозеф Стоун загинув від поранень, двоє його колег зазнали важких поранень.

16-річний воротар футбольного клубу «Авангард» Степан Чубенко — Народний Герой України, якого катували та розстріляли бойовики “ДНР” за проукраїнську позицію. Степан навчався у краматорській загальноосвітній школі №12, захоплювався спортом.

З 2014 року разом з друзями брав участь в мітингах на підтримку цілісності України, які проводилися в Краматорську. Вони допомагали українським військовим та місцевим жителям під час обстрілів, які здійснювались проросійськими бойовиками. Ризикуючи життям, Чубенко зняв з міської площі прапор так званої «ДНР».

У червні 2014-го Степана затримали бойовики батальйону «Керч» за жовто-блакитну стрічку на рюкзаку. Хлопця відвезли до Горбачево-Михайлівки, де після катувань розстріляли.

На честь Степана Чубенка у Краматорську був організований футбольний турнір, що проводився вже двічі — у 2015 і 2016 роках. 8 травня 2016 року він посмертно нагороджений орденом «Народний Герой України». 21 листопада 2016 року в школі, де навчався Герой, відкрито меморіальну дошку.

 

Євросоюз продовжив на шість місяців економічні санкції проти Росії.

Таке рішення затвердила у середу Рада ЄС, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Рада ЄС 28 червня продовжила економічні  санкції, спрямовані проти деяких секторів економіки Росії, до 31 січня 2018 року», – повідомили у керівній інституції ЄС – Укрінформ.

Як повідомляється, це рішення грунтується на доповіді президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера Німеччина Ангели Меркель щодо імплементації Мінських домовленостей.

 

Напрацювання щодо проектів з альтернативної енергетики, які допомогли б вирішити сміттєву проблему в Україні є, але для їх реалізації потрібні інвестиції.  

Про це в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук – Укрінформ.

“Весь світ вирішує  сміттєву  проблему через спалювання сміття і виробництво теплової електричної енергії. Тому ми зараз максимально працюємо з потенційними інвесторами над можливістю залучення інвестицій в заводи тих інвесторів, які вже працюють по всьому світу”, – сказав Савчук.

Він зауважив, що задача сьогодні спільно з органами місцевого самоврядування і з інвесторами знайти “точки входу” для переробки сміття саме в електричну теплову енергію. Це потрібно зробити величезний проект, погодити його на всіх рівнях, зокрема, з мерами. До того ж, іде робота на законодавчому рівні, щоб інвестиції були повернуті. Оскільки період окупності таких проектів при ціні за утилізацію сміття в Україні становить від 15 років, знайти інвестора, який зайде з такими “довгими” грошима, дуже важко.

Вихід Савчук бачить у державно-приватному партнерстві, щоб були залучені органи місцевого самоврядування, які мають на сьогоднішній день на рахунках від 12 млрд грн. “Органи самоврядування на місцях, навіть при тому, що немає великого тарифу на утилізацію, на збір сміття, мають бути задіяні. Вони мають взяти на себе частину капітальних вкладень. Щоб інвестору, який заходить з приватними інвестиціями, зменшити період окупності інвестиції”, – пояснив чиновник.

Савчук поінформував, що саме зараз над цим  працює, зокрема, з владою Одеси, Львова, Хмельницького.

Повний текст інтерв’ю читайте незабаром на сайті Укрінформу.

 

Американські  військові  кораблі та літаки приведені у бойову  готовність для здійснення удару по Сирії у разі чергової хімічної атаки.

Про це повідомляє  CNN  з посиланням на джерела в Пентагоні – Укрінформ.

“Кораблі готові здійснити удар, які тільки президент США Дональд Трамп віддасть відповідний наказ. Наразі сирійська авіабаза Шайрат залишається під постійним наглядом США щодо ймовірності до підготовки літаків, які можуть здійснити хіматаку”, – йдеться у повідомленні.

У Середземному морі напоготові перебувають авіаносець George Bush, 2 сторожових кораблі і 2 крейсера, оснащені крилатими ракетами Tomahawk. Також у готовності перебувають американські винищувачі.

Раніше  США  зафіксували потенційну підготовку ще однієї хімічної атаки військами режиму президента Башара Асада в Сирії.

Нагадаємо: 4 квітня у місті Хан-Шейхун в утримуваному повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом. Результати розтину підтвердили, що проти них була використана хімічна зброя.

Згодом Сполучені Штати запустили 59 крилатих ракет «Томагавк» по авіабазі сирійських урядових військ у відповідь на  хімічну атаку  в провінції Ідліб.

 

Радник президента США з питань національної безпеки генерал-лейтенант Герберт Макмастер наголосив на необхідності продовжувати зусилля з протистояння російській агресії в Європі та спробам Москви підірвати існуючий світовий устрій.

Про це він заявив у середу під час роботи форуму, організованого Центром нової американської безпеки та виданням The Washington Post, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Нам необхідно створити повний набір інструментів та прямий доступ до цих інструментів, щоб їх можна було інтегрувати в нашу стратегію з метою протистояння дестабілізуючій поведінці Росії”, – заявив радник президента США.

Макмастер  знову озвучив позицію, що президент докладає зусиль для того, щоб забезпечити гарантії та заспокоїти союзників у Європі на тлі агресії з боку Москви.

“Президент уже робить це”, – заявив радник глави Білого дому, нагадавши про витрати понад $1 млрд. на посилення військової присутності НАТО в Європі.

Крім того, генерал наголосив на необхідності протистояти втручанню  Росії у демократичні вибори в країнах Європи та Сполучених Штатах. Він назвав дії росіян “витонченою кампанією підриву довіри”, що охоплювала, в тому числі поширення теорії змови та дезінформації.

Він також підкреслив необхідність для США посилювати можливості для боротьби з кампанією російською пропаганди. За його словами, це може включати як взаємодію з російськими лідерами, так і конфронтацію, коли це необхідно.

 

Четверо колишніх політиків звернулися з відкритим листом до президентів США і РФ перед їх першою особистою зустріччю на полях саміту G20, який відбудеться в Гамбурзі 7-8 липня.

Серед них – екс-глава Міноборони Великобританії Десмонд Браун, колишній голова комітету в справах збройних сил Сенату США Сем Нанн, колишній посол ФРН в США, а нині голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер і екс-міністр закордонних справ Росії Ігор Іванов, передає кореспондент Укрінформу.

«Ваша перша зустріч в Гамбурзі стане унікальною можливістю підкреслити, що незважаючи на суттєві відмінності,  США, Росія і Європа можуть і повинні працювати разом у життєво важливих сферах спільних інтересів, головний серед яких – зниження ядерної та інших військових ризиків, запобігання катастрофічним терористичним атакам», – йдеться в листі.

Його листа пропонують чотири кроки. Перший з них – спільна заява про те, що в ядерній війні не може бути переможців, і вона ніколи не повинна бути розв’язана, як визнання взаємної відповідальності. Друге – створення Групи військового кризового управління Росія-НАТО, відновлення двостороннього військового діалогу. Третім кроком могла б стати спільна ініціатива по боротьбі з тероризмом, співробітництво у справі недопущення потрапляння до рук ІДІЛ та інших терорганізацій ядерних і радіологічних матеріалів, які легко дістати і використовувати для виготовлення «брудної бомби». І нарешті, досягнення «хоча б неофіційного розуміння» кіберзагроз в контексті втручання в системи раннього оповіщення, щоб уникнути загрози війни «помилково».

“Прірва між  Росією  та Заходом сьогодні представляється більш глибокою, ніж коли б то не було з часів завершення Холодної війни”, – пишуть автори відкритого листа.

За їх словами, вузол недовіри затягується все тугіше, не даючи зробити кроків у напрямку безпеки євро-атлантичного регіону.

 

У НАТО відзначають позитивну тенденцію до поступового зростання оборонних бюджетів союзників у Європі та Канади упродовж попередніх років та у 2017-му.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг напередодні засідання міністрів оборони країн-членів Альянсу, що відбудеться 29 червня у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Після років зменшення (оборонних бюджетів) ми спостерігаємо зростання, починаючи з 2016 року, серед європейських союзників та Канади. У 2017 році ми прогнозуємо зростання на 4,3%», – наголосив глава Альянсу.

Він пояснив, що тенденція зростання означає, що упродовж попередніх трьох років союзники в Європі та Канада витратили на оборону на близько 46 млрд більше, ніж раніше.

«Ми маємо намір продовжувати цю тенденцію», – запевнив генсек НАТО.

Як відомо, президент США Дональд Трамп піддає жорсткій критиці союзників по Альянсу, які не виконують зобов’язання з витрачання 2% ВВП на оборону.

 

Турецькі спецслужби, ймовірно, ведуть спостереження за депутатами німецького парламенту.

Про це повідомляє  Spiegel – Укрінформ.

“Нові звинувачення на адресу  Туреччини:  ймовірно розвідка збирає інформацію про членів парламенту”, – йдеться у повідомленні.

Федеральне кримінальне відомство (ВКА) збирає факти та провело співбесіди з деякими із депутатів. ВКА вважає, що турецька розвідка MIT наразі збирає інформацію про німецьких політиків. У поле їхнього зору потрапили депутати, пов’язані із внутрішньою, зовнішньою та оборонною політикою бундестагу.

Це не перший випадок, коли влада говорить про можливе стеження з боку Анкари. Ще у лютому з огляду на погіршення відносин між двома країнами журнал Spiegel писав про цю проблему. Імовірно спецслужби намагаються виявити зв’язок німецьких політиків із проповідником Фетхуллахом Гюлленом, на якого поклали відповідальність за невдалу спробу державного перевороту у липні 2016 року.

 

У швейцарському місті Кранс-Монтана розпочалися переговори щодо укладення угоди про об’єднання Кіпру.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Переговори щодо довготривалого конфлікту є найкращим шансом, але, можливо, не останнім, для сторін досягти угоди”, – цитує видання посланника ООН Еспена Барта Ейде.

У переговорах беруть участь президент  Республіки Кіпр, лідер грецьких кіпріотів Нікос Анастасіадіс, лідер турецьких кіпріотів Мустафа Акінчі, а також посланник ООН Еспен Барт Ейде, високопосадовці ЄС та міністри закордонних справ Греції та Туреччини.

Глава Міністерства закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон взяв участь у попередніх зустрічах та робочій вечері у вівторок, після чого залишив Швейцарію та вирушив на парламентське засідання у Великій Британії.

 

У столичній мерії підписали інвестиційний договір з компанією, яка побудує спортивний комплекс (багатофункціональну спортивну арену) на проспекті Генерала Ватутіна в Деснянському районі столиці.

Про це повідомляє  прес-служба КМДА – Укрінформ

«За результатами конкурсу, який провело Київське інвестиційне агентство, право зводити багатофункціональну спортивну арену на проспекті Ватутіна отримала компанія «А СКАЙ». І я радий, що сьогодні  місто підписує інвестиційний договір. І незабаром у столиці з’явиться нова сучасна арена», – зазначив Київський міський голова Віталій  Кличко, який був присутній під час підписання договору.

Він зазначив, що сучасна арена-трансформер, яку зведуть на ділянці у 1,5 га на проспекті генерала Ватутіна, буде обладнана за найвищими стандартами.

«Загальна площа – майже 14 тисяч квадратних метрів. Спортивна арена вміщуватиме в залежності від типу спортивної події від 4,5 до майже 8 тисяч глядачів. Тут можна буде проводити футбольні, баскетбольні, легкоатлетичні та змагання з інших видів спорту. Також арену можна використовувати для проведення музичних концертів, виставок», – розповів мер.

За словами Віталія Кличка, у Києва є величезна потреба у сучасній мультифункціональній арені, адже Палац спорту не відповідає сучасним вимогам.

«Під час проведення Євробачення у травні ми особливо відчули гостру потребу чотирьохмільйонного міста у такій арені. Приміщення-трансформери – це магніт, який притягує спортивні та культурні заходи у місто. Тому я надзвичайно радий, що інвестори допоможуть столиці отримати такий важливий інфраструктурний об’єкт і нададуть можливість створити кількасот нових робочих місць», – підкреслив Віталій Кличко.

За словами ж представниці компанії «А Скай» Юлії Ванченко, наразі проект перебуває у стадії проектування, а будівництво планують розпочати за 10 місяців. Орієнтовна вартість інвестицій у будівництво – близько 270 млн грн.

 

Міжнародна спільна слідча група (JIT) щодо збиття Боїнга МН17 відсьогодні поширюватиме відео, записане родичами загиблих, щоб знайти свідків катастрофи.

Про це повідомляє нідерландське видання  AD.nl – Укрінформ.

“На відео двоє родичів розповідають, який вплив мала катастрофа на їхні життя. Таким емоційним відео JIT сподівається привернути до кримінального розслідування увагу населення, особливо на сході України”, – йдеться у повідомленні.

За даними видання, у листі до родичів загиблих у катастрофі слідчі повідомили, що наразі встановлено, що сталося з літаком “Малайзійських авіаліній” – його було збито російським “Буком”. Зараз слідчі намагаються встановити, хто був відповідальним за збиття і яким був його мотив.

Як повідомлялося, у вересні минулого року міжнародна Спільна слідча група, яку очолює прокуратура  Нідерландів, оголосила результати розслідування, підтвердивши, що ракетний комплекс “Бук”, з якого був збитий літак “Малайзійських авіаліній”  МН17, був доставлений з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад у РФ.

17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинули 298 людей, найбільше жертв – громадяни Нідерландів.

 

У Києві на Банковій відбулися сутички між учасниками акції вкладників банку “Михайлівський” та правоохоронцями.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники акції в День Конституції України зібралися біля Національного банку і рушили вулицею Інститутською, маючи на меті зустрітися з Президентом Порошенком на вул.Липській, де Президент мав покладати квіти до пам’ятника Пилипу Орлику. На розі з вул.Шовковичною людей зупинили і почали відтісняти назад. Це переросло на сутички.

Хода, в якій беруть участь близько 200-250 людей, рушила назад. На розі вулиць Банкової та Інститутської їм теж перекрили дорогу – і до Адміністрації Президента, і на Хрещатик.

Наразі до “швидкої допомоги” лікарі саджають учасника ходи. Кажуть, з вивихом руки. Він намагався силою проштовхнутися повз поліцію. Кореспондента агентства теж ані до станції метро, ані до Хрещатика не пропускають.

Учасники акції, які вийшли з транспарантами “Президенте! Виконайте обіцяне вкладникам” та “Вимагаємо захисту конституційних прав”, мають намір дочекатися відповіді від Адміністрації Президента.

Як сказала одна з організаторів акції, вкладник банку “Михайлівський”  Ольга Алексютіна, вже минув рік, як їм було обіцяно повернути гроші з їхніх рахунків, але цієї обіцянки не дотримано.

“Також не виконується стаття 41 Основного закону нашої держави – Конституції України. Не виконується і стаття 56, де йдеться про бездіяльність чиновників, які заподіюють шкоду громадянам України. В даному випадку це стосується дій Фонду гарантування вкладів та інших чиновників, які не виконують закон, підписаний Президентом України 15 листопада 2016 року, яким він визнав вкладників банку “Михайлівський” ошуканими. Цей документ мав за мету виплату коштів всім вкладникам банку. В результаті цей закон грубо порушується”, – сказала  Алексютіна, уточнивши, що 10 тисяч вкладників завдяки цьому закону все ж таки отримали назад свої гроші.

За її словами, вчора вкладники зареєстрували в Адміністрації Президента свого листа з проханням про зустріч з Президентом як гарантом Конституції. Сьогодні з Адміністрації Президента до них ніхто не вийшов, тож вони чекатимуть на зустріч з Президентом або принаймні на “якусь відповідь”. В іншому разі вкладники мають намір рушити Автомайданом до місця проживання Президента у селище Козин.

 

Конституційна комісія отримала доручення Президента вирішити питання статусу Криму – Ю.Чижмарь

Конституційна комісія отримала доручення Президента Петра Порошенка щодо роботи над розділом 10 Основного Закону України, де описаний статус Автономної Республіки Крим. Про це в ефірі “5 каналу” в програмі “Підсумки дня” заявив член Конституційної комісії Юрій Чижмарь, передає  УНН.

“Нині Конституційна комісія отримала доручення Президента Петра Порошенка щодо роботи над розділом 10 Основного Закону України, де описаний статус Автономної Республіки Крим”, — сказав він.

“Що стосується сьогодні, то ми працюємо тільки по статусу Криму, тому що ми зрозуміли, що на сьогоднішній день Автономна Республіка Крим не може вже існувати у складі унітарної країни. Розділ 10, де описаний статус автономної республіки Крим — це єдине питання, над яким зараз працює Конституційна комісія України” — зазначив Ю.Чижмарь.

 

Проблема корупції в Україні з великими труднощами піддається усуненню через важку радянську спадщину.

В цьому переконаний президент України Петро Порошенко, пише “112.ua” – Укрінформ.

“Оскільки вона йде здалеку – від радянської системи корупції, яка була глибоко вкорінена в суспільстві та у свідомості кожного”, – сказав Порошенко в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro, відповідаючи на питання, чому корупцію в Україні так складно і довго викорінювати.

Президент підкреслив, що влада України просуваються вперед у боротьбі з корупцією.

“Ми добилися блискучих результатів у боротьбі з корупцією і в реформах, які торкнулися всіх секторів нашої економіки та суспільства”, – зазначив він.

Також Порошенко додав, що проводити реформи в країні, де йде війна, вкрай непросто.

“Але це, однак, саме те, що ми зуміли зробити. Ми стабілізували інфляцію, відновили економічне зростання і знизили бюджетний дефіцит”, – уклав він.

Раніше директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в країнах Східної Європи і Кавказу Френсіс Маліж порівнював боротьбу з корупцією в Україні зі спортивною риболовлею: “Боротьба з корупцією в Україні схожа на спортивну риболовлю. Спочатку ловиш рибу, фотографуєшся з нею, а потім відпускаєш”.

 

Президент Петро Порошенко сподівається, що парламент ухвалить найближчим часом закони для функціонування оновленого складу Верховного суду.

Про це він сказав під час урочистих заходів з нагоди Дня  Конституції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я дуже сподіваюсь, що найближчим часом Верховна Рада прийме в другому читанні відповідні законопроекти і ми будемо мати повне перезавантаження Верховного суду України”, – сказав Президент.

За словами Глави держави, такий суд забезпечить незалежність, неупередженість справ.

Наразі, за словами Президента, конкурс на обрання суддів до Верховного суду перебуває на завершальному етапі.

Крім того, Президент на своїй сторінці у  Фейсбуці  нагадав про унікальне історичне коріння української Конституції.

“Конституція України хоч і відносно молода, однак має унікальне історичне коріння. У квітні 1710 року, коли в світі ще домінували абсолютні монархії, до американської війни за незалежність і до Великої французької революції лишалися десятки років, а наші пращури вже склали по суті республікансько-демократичний маніфест”, – зазначив Глава держави.

Нагадаэмо, у середу, 28 червня, Україна відзначає 21 річницю ухвалення свого Основного Закону – Конституції. Цього дня 1996 року, о 9 год. 18 хв., після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України.

 

Президент України Петро Порошенко закликає Верховну Раду проголосувати за зміни до Конституції в частині зняття депутатської недоторканності.

Про це він сказав під час урочистих заходів з нагоди  Дня Конституції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Резонансні справи, рішучі кроки по боротьбі з корупцією, які зараз демонструє Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро, нагадують всім нам про такий анахронізм, як депутатська недоторканність. Відповідний проект змін до Конституції готовий. Вимагаю політичної волі від народних депутатів раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України. Так само, як ми зняли недоторканність з суддів”, – сказав Президент.

Порошенко висловив сподівання, що народні обранці в недалекому майбутньому ухвалять відповідні рішення і наголосив, що українці захищають не лише суверенітет, незалежність України, а й демократію, свободу, волю.

“І сьогодні ми, українці захищаємо наш суверенітет, нашу незалежність від російської агресії. Ми захищаємо не лише нашу землю, ми захищаємо не лише нашу територіальну цілісність. Ми захищаємо демократію, захищаємо свободу, захищаємо волю, стверджуємо свій європейський вибір”, – сказав він.

Урочисті заходи проходять біля пам’ятника гетьману Пилипу Орлику.

В урочистостях також беруть участь Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший Віце-прем’єр Степан Кубів, мер Києва Віталій Кличко, президенти Леонід Кучма (1994—2005) , Віктор Ющенко (2005 – 2010).

У середу, 28 червня, Україна відзначає 21 річницю ухвалення свого Основного Закону – Конституції.

Цього дня 1996 року, о 9 год. 18 хв., після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію України.

 

П.Порошенко про продовження санкцій щодо РФ: ціна агресії та неоімперських амбіцій зростає

Президент України Петро Порошенко привітав продовження економічних санкцій проти Росії Радою ЄС. Про це Глава держави написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

“Вітаю рішення Ради ЄС про продовження економічних санкцій проти Росії до 31 січня 2018 року. Солідарність з Україною міцніє, ціна агресії та неоімперських амбіцій зростає”, — написав П.Порошенко.

 

Всі спроби Росії своїми агресивними діями  зупинити Україну на її шляху європейських, демократичних цінностей – приречені.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов з нагоди Дня Конституції України,  повідомляє  прес-служба РНБО – Укрінформ.

“В Основному Законі, ухваленому вже більше 20 років тому, чітко зафіксовано, що Україна – унітарна, суверенна, незалежна, демократична, соціальна, правова держава – рівноправний член світової спільноти. Саме таку державу ми будуємо! І всі спроби російської недоімперії військовими діями, терактами, кібератаками або іншими агресивними діями зупинити нас на цьому шляху – приречені!” – підкреслив Турчинов.

За його словами, сьогодні тільки сильна національна держава здатна забезпечити захист і розвиток України. В основі цієї держави, наголосив Турчинов, повинен бути закон, один для всіх без виключень і обмежень. “Рівність прав, рівність обов’язків, рівність відповідальності за власну країну. Саме за це ми стояли на Майдані, саме за це віддають життя найкращі українці!” – зазначив він.

“Розсиплються, як замки з піску, імперії, зникнуть закомплексовані диктатори, а Україна була, є і буде!” – підсумував секретар РНБО.

У середу, 28 червня, Україна відзначає 21 річницю ухвалення свого Основного Закону –  Конституції.

Цього дня 1996 року, о 9 год. 18 хв., після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вірить в успіх європейської України.

Про це він написав у  Фейсбуці, вітаючи українців з Днем Конституції – Укрінформ.

“Шануймо символ нашої державності, Основний Закон України, що засвідчує – українці живуть у вільній, незалежній, демократичній країні. Впевнений, на нашу сильну європейську державу чекає успіх!” – наголосив Прем’єр.

Нагадаємо, 28 червня Україна відзначає 21 річницю ухвалення свого Основного Закону –  Конституції. Цього дня 1996 року, о 9 год. 18 хв., після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України.

 

Мер Києва Віталій Кличко привітав українців з Днем Конституції та взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника автору першої української Конституції Пилипу Орлику.

Про це повідомляє  прес-служба  КМДА – Укрінформ.

«Конституція  – це фундамент нашої державності, незалежності, демократії. Ухвалення Основного Закону у 1996 році стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина в нашій державі. Головне, щоби положення і норми української Конституції були не тільки деклараціями, а реально працювали на благо громадян України. Щоби кожен українець почував себе захищеним і відчував, незалежно від посади, соціального статусу, політичних і релігійних переконань, що живе у сучасній європейській демократичній державі, де панує закон і панує право», – наголосив Кличко.

Він зазначив, хоча сьогоднішня Конституція України доволі молода і їй виповнюється тільки 21 рік. Перша ж українська Конституція гетьмана Пилипа Орлика була упорядкована понад 300 років тому і однією з перших в Європі і в світі створила демократичні стандарти поділу влад в управлінні між законодавчою, виконавчою та судовою гілками.

«Я вірю, що Україна стане конституційно розвиненою та правовою європейською державою з високими стандартами життя і повним дотриманням демократичних прав і свобод наших громадян», – підкреслив мер Києва.

 

Патріотичний флешмоб до Дня Конституції України пройшов біля будівлі Дніпропетровської обласної держадміністрації.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Учасники взяли в руки жовто-блакитні картки, які разом склали обкладинку Основного Закону країни, прикрасивши композицію написом  «Конституція».

Участь у акції взяли близько 200 осіб, за нею з цікавістю спостерігали сотні містян.

Площа навколо держадміністрації була прикрашена національними символами.

Також цього дня на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулася святкова церемонія. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв, полеглих за демократичні перетворення України, її суверенітет та територіальну цілісність. Під спів хору Дніпропетровського академічного театру опери та балету квіти до монумента Кобзарю поклали керівники міста, області, районів, народні депутати України, представники силових структур, релігійних громад, Молодіжної ради Дніпра, політичних партій, громадських організацій та небайдужі містяни.

 

Національна енергетична компанія “Укренерго” сьогодні на Генеральній Асамблеї об’єднання європейських операторів енергоринку ENTSO-E підписала угоду про умови приєднання України до європейської енергосистеми.

Про це  повідомив голова “Укренерго” Всеволод Ковальчук у Фейсбуці – Укрінформ.

“Після двох років важкої підготовчої роботи, після десятків переговорів у Європі за останні півроку ми змогли відстояти наше право незабаром приєднатися до європейської енергомережі та одночасно розламати ще одну голку енергетичної залежності від російського агресора. Угода про умови приєднання сьогодні підписана у Брюсселі під час Генеральної Асамблеї об’єднання операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E. Ми стаємо на шлях, з якого Україна не має схибити. Кілька років спільної роботи уряду, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міненерговугілля, Укренерго та енергогенеруючих компаній попереду. Проект Дорожньої карти вже розроблено, всі вимоги до модернізації нашої енергосистеми містяться в Угоді”, – написав Ковальчук.

Водночас він висловив переконання, що “приєднання разом зі впровадженням нового закону про ринок електроенергії дозволить об’єднати ринки з сусідніми країнами, дасть справжню конкуренцію, поборе монополії”.

 

Екс-голова передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт протягом 2012-2013 років отримав 17 млн доларів від Партії регіонів.

Про це стало відомо з документів, які американець подав у мін’юст США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів, повідомляє  BBC Україна – Укрінформ

“Із заповненої форми, яку подав в мін’юст  Манафорт,  випливає, що в 2012-2013 роках його фірма писала передвиборчу програму для Партії регіонів, реалізовувала стратегію виборчої кампанії, розробляла партійну платформу і проводила міжнародне спостереження за виборами”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, угоду фірма укладала з виконувачем обов’язків голови Партії регіонів Володимиром Рибаком.

В анкеті, поданій в мін’юст, метою роботи фірми Манафорта на Партію регіонів названо “децентралізація влади з передачею максимальних повноважень регіонам, будівництво політичної партії західного зразка і перетворення України на найбільш привабливу для інвестицій державу в регіоні”.

Як повідомляється, компанія отримала від партії 17 млн доларів. На консультантів, роботу опитувальних агентств та інші послуги фірма Манафорта витратила понад 4 млн доларів, в тому числі на подорожі – 2,1 млн доларів.

Документи, передані компанією до мін’юсту США, опублікувала газета Washington Post. Про них також написали агентство Bloomberg і газета New York Times.

Як зазначає видання, консалтинговій фірмі екс-очільника передвиборчого штабу Трампа довелося зареєструватися іноземним агентом через роботу на українську партію. Відповідно до Акту про реєстрацію іноземних агентів (FARA), громадяни та юридичні особи США зобов’язані реєструватися іноземними агентами, якщо працюють в інтересах зарубіжних урядів. Відмова від реєстрації може переслідуватися в кримінальному порядку.

Манафорту довелося подати у відставку з посади голови передвиборчого штабу Трампа в серпні 2016 року на фоні скандалу, що спалахнув після публікації в New York Times, після того як газета написала про подробиці його діяльності в Україні.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 493

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua