Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 листопада

Інформдень: 28 листопада

В.Янукович: якби я залишився, то війна почалася б на всій території Україні

Екс-президент України Віктор Янукович заявив, що  якби він не  виїхав з  країни, то така війна як на Донбасі почалася б на всій Україні. Про це він сказав від час відеодопиту, передає кореспондент  УНН.

“Я боявся, що така війна як на Донбасі, вона почалася б на всій території України, якби я залишився. Це було б так”, — наголосив він.

Нагадаємо,  В.Янукович заявив, що не давав вказівки застосовувати зброю проти активістів Майдану.

Як повідомляв УНН, екс-президент України Віктор Янукович вважає, що співробітники спецпідрозділу “Беркут” перевищили свої повноваження під час розгону активістів Євромайдану з 30 листопада на 1 грудня 2013 року

 

Колишній президент Віктор Янукович в ході судового засідання в Святошинському райсуді Києва звернувся з вибаченням до сімей загиблих на Майдані під час подій 2013-2014 років.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я хочу звернутись до сімей постраждалих чи тих, хто представляє їх інтереси зараз в залі. Я хочу перед вами вибачитись, щоб ви зрозуміли і знали, що я робив все для того, щоб тієї трагедії не сталося. Я готовий подивитися вам в очі”, – сказав він.

Янукович  також стверджує, що не обговорював ні з ким, в тому числі, з керівництвом Російської Федерації, питання “придушення  Майдану“.

 

Євромайдан SOS та адвокати родин Небесної сотні закликають активістів не блокувати проведення допиту В.Януковича

Євромайдан SOS та Адвокатська дорадча група (адвокати родин Небесної сотні) закликають активістів не блокувати проведення допиту колишнього президента України Віктора Януковича, передає УННз посиланням на Facebook організації.

“Ми хочемо бачити В.Януковича безпосередньо в суді на лаві підсудних і допитувати в якості обвинуваченого. Але поки він у Росії. В Україні проти нього розслідується вісім кримінальних проваджень, які ще не передані до суду,” — йдеться в повідомленні.

Обвинувачення п’ятьом беркутівцям у вбивствах 48 людей 10 лютого 2014 року на вулиці Інститутській вже розглядаються Святошинським районним судом.  У цьому процесі не може вже бути інших обвинувачених. Навіть якщо завтра президент-втікач з’явиться в Україні, у процесі проти п’ятьох беркутівців він не зможе бути обвинуваченим. Інакше доведеться розглядати справу спочатку. Тому допитати його саме в цьому процесі можна лише як свідка,” — зазначають в організації.

Так, ініціатива допитати В.Януковича з території Росії за допомогою конференц-зв’язку надходила від захисту беркутівців, а адвокати родин Небесної сотні наполягали на його виклику в суд і особистому допиті.

У повідомленні також стверджується, що адвокати родин Небесної сотні готові до цього допиту, проте “впевнені, що цей свідок не скаже правди”.

“Ми не боялися В.Януковича і в час масштабних репресій проти мирного протесту. Готові і до його брехливих свідчень,” — додали адвокати.

До того ж у спільноті вважають, що “українська сторона має зробити все, щоб забезпечити справедливий судовий розгляд. Зрив або незабезпечення проведення допиту, необхідність якого визначив український суд, з боку українських органів влади, — це і буде перешкоджання правосуддю. Це — ознака слабкості. А ми — сильні”.

Однак спільнота також зауважила, що їх насторожує дезінформація активістів про те що нібито беркутівців збиралися відпустити, тому що відомо, що суд ще минулого засідання продовжив термін тримання під вартою всім обвинуваченим на два місяці.

Як  повідомляв  УНН, 25 листопада  Святошинський районний суд Києва вирішив перенести відеодопит екс-президента України Віктора Януковича у справі Майдану на 28 листопада.

Нагадаємо, 25 листопада до Святошинського районного суду, де очікувався відеодопит екс-президента України Віктора Януковича у справі Майдану, не були доставлені екс-беркутівці через блокування Лук’янівського СІЗО.

 

Прокуратура поставить питання перед судом про недостовірність свідчень В.Януковича – О.Донський

Прокуратура поставить перед судом питання про недостовірність свідчень екс-президента України Віктора Януковича як свідка, оскільки він не конкретизував певні моменти і повідомив інформацію, що не відповідає дійсності. Про це сказав після відеодопиту В.Януковича прокурор Олексій Донський, передає кореспондент  УНН.

“Враховуючи той допит, який пройшов, я впевнений, що ми зможемо перед судом поставити питання про недостовірність його показань, оскільки саме елементарні речі, які б дозволили конкретизувати певні моменти, він або не відповів на них, або відверто збрехав. Тобто, повідомив інформацію, яка не відповідає дійсності”, – сказав прокурор.

За словами О.Донського, таким чином прокуратура зможе спростувати ту інформацію, яка наведена В.Януковичем під час допиту і поставить, при оцінці цього доказу судом, питання про його недостовірність.

Нагадаємо, 28 листопада суд у справі екс-беркутівців допитав екс-президента України Віктора Януковича.

Після допиту екс-президента, Святошинський районний суд Києва ухвалив рішення про призначення допиту у режимі відеозв’язку свідка у справі екс-беркутівців колишнього екс-командувача Внутрішніх військ МВС Станіслава Шуляка на 2 грудня.

 

Святошинський райсуд Києва завершив допит екс-президента Віктора Януковича в якості свідка в рамках справи щодо розстрілу 48 активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, який тривав понад шість годин.

Про це в понеділок заявив суддя Сергій Дячук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Суд  констатує, що всі сторони мали змогу задати свої запитання”, – сказав він і наголосив, що допит Януковича вважається закінченим.

На всі запитання адвокатів колишніх бійців “Беркута”  Янукович надавав вичерпні відповіді. Водночас, на питання прокурорів і представників потерпілих Янукович надавав розлогі відповіді. Більшість відповідей Януковича не стосувались конкретних запитань прокурорів та представників постраждалих, а мали характер політичних заяв.

Відповідаючи на питання прокурорів про контакти по телефону із Захарченком і Якименком зранку 20 лютого 2014 року, Янукович повідомив, що не пам’ятає про такі контакти, а тим більше про їх суть.

Янукович також розповів про збройний напад на кортеж, в якому він їхав до АР Крим, про контакти з лідерами опозиції, з послами іноземних держав,  про телефонні розмови з лідерами іноземних держав.

Екс-президент зазначив, що він не надавав жодних наказів силовикам на застосування зброї проти активістів Майдану. Наголосив на тому, що намагався вирішити ситуацію “мирним шляхом”. При цьому Янукович переконаний, що вбивства на Майдані необхідно розслідувати і “встановити організаторів”.

 

Президент Росії Володимир Путін регулярно отримує інформацію про колишнього президента України Віктора Януковича.

Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, повідомляє ТАСС – Укрінформ.

“Безумовно, президент (РФ Путін – ред.) отримує регулярно інформацію про те, що відбувається навколо Віктора Януковича, які він робить кроки і в яких процесах він бере участь”, – сказав Пєсков. Так він відповів на запитання, чи інформують Путіна про судовий процес у справі “Беркуту” і про участь у ньому  Януковича.

При цьому представник Кремля не зміг відповісти на запитання, чи спілкувалися Путін і Янукович останнім часом. “Я не маю такої інформації”, – заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, раніше в понеділок під час перехресного допиту колишній президент України Віктор Янукович заявив, що не пам’ятає, чи були у нього телефонні контакти з президентом Росії Володимиром Путіним у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

Екс-президент Віктор Янукович не зміг пояснити на суді, як він опинився на території Російської Федерації в ніч на 23 лютого 2014 року.

Він не відповів на запитання сторони обвинувачення, яка стверджувала, що Янукович був у російському місті Єйськ о 3.51 23 лютого 2014 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Натомість Янукович розповів, як він вирішив дістатися до Криму, а на цьому шляху, “в районі Мелітополя ми натрапили на засаду”.

Крім того, він зазначив, що перед цим заїхав до Донецька, де зупинився в будинку бізнесмена Ріната Ахметова, але того вдома не було. За словами Януковича, там він мав зустріч зі своїми двома синами, яких викликав. Пізніше на уточнююче запитання обвинувачення Янукович зізнався, що тоді ж зустрівся і з Ахметовим.

Екс-президент також відкинув твердження обвинувачення про його знайомство з командувачем Південного військового округу збройних сил РФ Олександром Галкіним. “Я ніякого генерал-полковника не знаю”, – сказав він.

Раніше  Янукович  повідомив в ході відеодопиту, що до 23 лютого він не покидав Україну.

 

В.Янукович сказав, що не зустрічався з помічником президента РФ В.Сурковим під час Майдану

Екс-президент України Віктор Янукович сказав, що не зустрічався з помічником президента Росії Владиславом Сурковим під час Революції Гідності. Про це він сказав під час відеодопиту, відповідаючи на запитання прокурора, передає кореспондент УНН.

На запитання прокурора О.Донського про те, чи часто В.Янукович в період подій Революції Гідності контактував з помічником президента РФ В.Сурковим, екс-президент відповів: “З Сурковим я не зустрічався жодного разу”.

Також В.Янукович сказав, що не мав телефонних розмов з помічником В.Путіна.

“Чи відомо вам про те, що він під час подій Революції Гідності, неодноразово приїжджав до України?” — запитав прокурор.

“Я це читав із засобів масової інформації, в чому саме його звинувачували, але будь-якої провини його не було встановлено. Я про це читав”, — відповів екс-президент.

Крім того, В.Янукович не підтвердив інформацію про те, що В.Сурков був у Києві під час Революції Гідності.

Раніше прокурор Олексій Донський під час допиту В.Януковича заявив, що Президент Росії Володимир Путін двічі телефонував у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року по спецзв’язку екс-президенту України Віктору Януковичу.

Крім того, прокурор повідомив, що екс-прем’єр-міністр України Микола Азаров зустрічався з президентом Росії Володимиром Путіним з 18 на 19 лютого у Російській Федерації.

 

Колишній президент Віктор Янукович заявляє, що у день розстрілів на вулиці Інститутскій та поблизу Жовтневого палацу, у його робочому графіку не відбулося нічого незвичайного.

Про це він сказав під час відеодопиту у Святошинському райсуді Києва у справі про розстріл активістів на Інститутській у лютому 2014 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нічого надзвичайного у цей день у моїй роботі не відбулося. Я прийняв інформацію про те, що у Київ приїде делегація Європейського Союзу в складі трьох міністрів закордонних справ, і я розпочав готуватися до цієї зустрічі”, – сказав Янукович.

За його словами, він як чинний на той час президент провів зустрічі по врегулюванню ситуації, що склалася, провів також низку зустрічей із представниками правоохоронних органів. Крім того, провів телефонну розмову із президентом Польщі Броніславом Коморовським.

Відповідаючи на запитання представника прокуратури, Янукович наголосив, що про події на  Майдані  його постійно інформували. “Інформація надходила з різних джерел. По-перше, у мене цілободово працювала прес-служба, яка готувала інформацію… Це була стандартна ситуація – я маю на увазі отримання інформації”, – сказав він.

 

Колишній президент Віктор Янукович стверджує, що не пам’ятає, чи були у нього телефонні контакти з президентом Росії Володимиром Путіним в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

Про це він сказав під час перехресного допиту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Скоріш за все, такої розмови не було, але я не пам’ятаю”, – сказав він, відповідаючи на твердження сторони обвинувачення про те, що в ніч на 19 лютого йому нібито двічі телефонував Путін.

Янукович також відкинув твердження сторони обвинувачення щодо того, що нібито начальник його охорони Костянтин Кобзар готував поїздку тодішнього прем’єр-міністра Миколи Азарова і його сина до Санкт-Петербурга для зустрічі з Путіним. Як стверджує обвинувачення, така зустріч відбувалася в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

 

Екс-президент Віктор Янукович стверджує, що не було спеціального штабу у зв’язку з подіями на Майдані у 2013-2014 роках.

Про це він заявив у понеділок у ході відеодопиту з приміщення Ростовського обласного суду РФ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ця робота відбувалася в звичайному режимі і в режимі телефонного опитування, доповіді всіх представників правоохоронних органів”, – сказав  Янукович.

Відповідаючи на запитання, чи давав він наказ про припинення вогню 20 лютого 2014 року, він зазначив, що не було кому давати такі накази.

“Мені доповідали, що вогонь вівся з будинків, які контролювалися опозицією. І такі команди надавати припинити вогонь з тих будинків, не було кому їх давати, ці команди”, – підкреслив Янукович.

Відповідаючи на питання, від кого він дізнався, що ці будинки контролюються опозицією, екс-президент сказав, що дізнавався зі ЗМІ в режимі онлайн.

 

Під час подій на Майдані Дмитро Фірташ та Сергій Льовочкін намагалися зруйнувати Партію регіонів зсередини.

Про це колишній президент Віктор Янукович заявив під час відеодопиту в Святошинському районному суді міста Києва у справі про розстріл активістів на Інститутській у лютому 2014 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами  Януковича, свого часу під час особистої розмови з Сергієм Тігіпком той підтвердив це. “Він відверто мені казав: я з вами згоден, Віктор Федорович, але мене схиляє пан Фірташ. І поруч з ним пан Льовочкін, який також грав у свої ігри. І врешті-решт вони зруйнували коаліцію і врешті-решт вони зруйнували фактично стабільність в країні”, – сказав Янукович.

Він заявив, що у “фракції Партії регіонів працювала опозиція і депутати, які залежали від деяких олігархів, вони почали схилятися в бік опозиції. Це було не раз, не два – за останній тиждень їхня позиція була такою: як скаже господар”.

 

Екс-президент Віктор Янукович заявив, що про запровадження ним режиму антитерористичної операції в центрі Києва 18 лютого 2014 року дізнався зі ЗМІ.

Про це він зазначив під час відеодопиту у Святошинському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З приводу АТО – я також знаю про це із ЗМІ. Я про нього нічого не чув», – відповів  Янукович  на запитання, чи погоджував він введення  в центральній частині міста Києва  18 лютого 2014 року режиму АТО.

Екс-президент також переконує, що й інформацію про те, хто застосував зброю проти мітингувальників 20 лютого, має лише ту, яка була оприлюднена у ЗМІ.

 

Колишній президент Віктор Янукович заявляє, що у 2013 році не було доказів причетності глави його адміністрації Сергія Льовочкіна до розгону студентського Майдану 30 листопада 2013 року.

Про це він сказав під час відеодопиту з приміщення Ростовського обласного суду РФ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мені весь час кажуть про Льовочкіна – главу Адміністрації. Я відповідав: так, можливо він мав до цього причетність. Можливо, але ніяких доказів цього у мене особисто не було”, – сказав Янукович, зазначивши, що і слідство не знайшло таких доказів.

У той же час екс-президент зауважив, що “якби це було так, хай зараз влада це докаже”. При цьому за словами Януковича, якщо це (причетність Льовочкіна до розгону  Майдану) справді було, то “нехай це буде на його совісті”, а якщо ні, то перед Льовочкіним мають вибачитися.

Крім того, відповідаючи на питання щодо подій 30 листопада 2013 року, Янукович зазначив, що студентів на той час на Майдані майже не було, а були провокатори.

При цьому Янукович наголосив, що під час розгону учасників протесту “Беркут” перевищив повноваження.

 

Екс-президент Віктор Янукович просить суд долучити до справи проти колишніх бійців “Беркуту”, яких підозрюють у розстрілі учасників Революції Гідності, своїх три томи доказів.

Про це він заявив під час відеодопиту в Святошинському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Три томи доказів я передав адвокату… І просив би долучити ці докази також до справи”, – сказав Янукович.

Крім того, за його словами, незабаром він передасть і четвертий том.

Екс-президент також попросив суд додати до справи хронологію заходів, які він проводив “для врегулювання кризи” протягом листопада 2013 року – 22 лютого 2014 року.

У свою чергу, головуючий на засіданні суддя зауважив, що докази мають право долучати до справи лише сторони провадження, але не свідок, і звернувся до  Януковича  з проханням врахувати це.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко стверджує, що українська сторона повідомила “по всіх відомих адресах у Російській Федерації” захист екс-президента Віктора Януковича про підозру йому.

Про це він заявив журналістам у перерві судового засідання в Святошинському райсуді, де відбувається відеодопит Віктора Януковича, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Воно (повідомлення про підозру – ред.) вручене захиснику  Януковича, який знаходиться в приміщенні Святошинського райсуду Києва”, – сказав Луценко.

Він також додав, що є письмове підтвердження того, що повідомлення про підозру доставлено за адресою в Російській Федерації.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко оголосив про підозру у вчиненні державної зради екс-президенту Віктору Януковичу.

 

Екс-президент Віктор Янукович стверджує, що не притягувався до кримінальної відповідальності.

Про це він заявив перед початком відеодопиту в Святошинському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, на запитання судді про національність  Янукович  відповів, що є українцем.

Крім того, головуючий на засіданні запитав, чи влаштовує його українська мова спілкування й екс-президент дав ствердну відповідь.

Водночас на запитання “чи притягувався він до кримінальної відповідальності?” Янукович зазначив: “Ні!”.

Крім того, на питання про місце реєстрації і проживання Янукович сказав: “Ростовська область”. При  цьому, його адвокат попросив суд не розголошувати інформацію про точну адресу “з метою безпеки”.

 

Колишній президент Віктор Янукович заявив, що він досі не зняв з себе відповідальності перед українським народом.

Про це  Янукович  сказав під час відеодопиту в суді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це питання складне. Я на сьогоднішній день особисто не зняв із себе цієї відповідальності. Я її несу перед українським народом”, – сказав Янукович, відповідаючи на запитання, коли він перестав себе вважати президентом України.

 

Колишній президент України Віктор Янукович вважає, що лідери Євромайдану також мають дати свідчення у суді.

Про це він зазначив під час прес-конференції у понеділок у Ростові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Суду було б правильно, або справедливо всіх учасників Майдану, активістів Майдану, лідерів опозиції також допитати в  суді. Що вони скажуть, як вони дивляться на це, як вони можуть це пояснити, що відбувалося, хто захоплював будівлі, з яких велася стрілянина снайперів, хто охороняв будівлі. Лідери Майдану повинні в суді виступити, і це було б справедливо, щоб їх почули сім’ї потерпілих”, – сказав Янукович.

Також Янукович запевняє, що з тих пір, як залишив Україну, за межі  Російської Федераціїне виїжджав.

“Я за межі Росії не виїжджав. Так, у такій ситуації, у якій я живу – у відриві від батьківщини… Якщо згадати моє життя, чим я займався усе життя, то це, напевно, найважчі роки мого життя”, – сказав  Янукович.

Він також зауважив, що цей період є важким не лише для нього особисто, але й для його близьких.

 

Колишній президент України Віктор Янукович вважає, що генпрокурор Юрій Луценко своєю присутністю у Святошинському суді чинив тиск на суд.

Про це він зазначив на прес-конференції у понеділок у Ростові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ви бачите спроби заблокувати цей процес і сьогоднішній день, спроба Луценка натиснути на суд, ви знаєте про його заяву. Я не хочу ніякі ярлики ні на кого вішати, але у мене дуже велика тривога, але є і надія”, – сказав  Янукович.

Крім того, президент-втікач порадив Луценку призупинити функції генпрокурора на час розслідування справи Майдану.

“Можливо, на час розслідування йому не в суд треба ходити, а йому треба було б сказати, поки ідуть тут розслідування, я роблю паузу і не виконую добровільно функції генерального прокурора, не заважаю слідству. Наприклад, зробив би такий красивий жест”, – заявив Янукович.

Як повідомлялося, Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському райсуді Києва оголосив про підозру у вчиненні державної зради екс-президенту Віктору Януковичу. Луценко також стверджує, що захист Януковича отримав повідомлення про підозру екс-президенту.

 

В.Янукович: скоріш за все мене б обрали на другий термін після підписання УА з ЄС

Екс-президент України Віктор Янукович зазначив, що з політичної точки зору йому було вигідно підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом у той час. Про це він сказав під час відеодопиту, передає кореспондент УНН.

“Я робив все для того, щоб люди зрозуміли, що я захищаю їхні інтереси, а не свої власні. Я добре розумію, що з політичної точки мені було набагато вигідніше підписати, як кажуть, заплющити очі, “одморозитися”, як кажуть. І скоріш за все потім би мене обрали на другий термін”, – сказав він.

Однак, за його словами, людям від цього краще б не стало.

“Я намагався не гальмувати процес Європейської інтеграції, а навпаки зробити його ефективним і щоб він якомога скоріше рухався. Сама процедура референдуму – це процедура, яка в Україні не була відпрацьована, вона не була започаткована. І як тільки я зробив би навіть натяк на те, що я хочу зробити референдум, це б означало набагато гірше, ніж те, що ми зробили, я вам скажу цілком зрозумілий крок, призупинили підписання цієї угоди”, – зазначив він.

Нагадаємо, екс-президент України Віктор Янукович не пам’ятає, про яку кількість загиблих на Майдані йому доповідав колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко.

 

В.Путін двічі телефонував В.Януковичу по спецзв’язку у ніч із 18 на 19 лютого 2014 року – прокурор

Президент Росії Володимир Путін двічі телефонував у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року по спецзв’язку екс-президенту України Віктору Януковичу. Про це сказав прокурор Олексій Донський під час допиту В.Януковича, передає кореспондент УНН.

“Встановлено, що у ніч 18 −19 лютого вам двічі по спецзв’язку вам телефонував Путін. А саме з 22:43 до 22:51 тривала розмова і з 23:28 до 23:37. Прошу вас пояснити предмет цих розмов”, — запитав прокурор О.Донський.

Водночас В.Янукович сказав, що не пам’ятає, але додав, що “скоріш за все, такої розмови не було”.

Нагадаємо,  В.Янукович заявив, що не давав вказівки застосовувати зброю проти активістів Майдану.

Як повідомляв УНН,  екс-президент України Віктор Янукович вважає, що співробітники спецпідрозділу “Беркут” перевищили свої повноваження під час розгону активістів Євромайдану з 30 листопада на 1 грудня 2013 року.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко обурений фактом зміни порядку щодо дослідження доказів у справі екс-беркутівців, визначивши необхідність допиту Віктора Януковича як свідка.

Про у  Фейсбуці  заявляє прес-секретар Луценка Лариса Сарган – Укрінформ.

“Генпрокурор Юрій Луценко обурений тим фактом, що суд змінив порядок щодо дослідження доказів, визначивши необхідність допиту екс-президента Януковича як свідка за клопотанням адвокатів підсудних. Проте, це не має вплинути на сам судовий процес над колишніми співробітниками “Беркута”, – написала вона.

На переконання Луценка, суд над підозрюваними колишніми бійцями “Беркута” має відбуватися попри різне ставлення до допиту Януковича на ньому.

Як відомо, екс-президент  Віктор Янукович  виступатиме свідком у справі розстрілів на Майдані. Відповідати на запитання Янукович має із зали райсуду Ростова (РФ).

Попереднього разу допит не відбувся через недоставку колишніх бійців спецпідрозділу “Беркут” із СІЗО.

 

Екс-президента України Віктора Януковича звинувачують у державній зраді, зокрема, в тому, що він звернувся до президента РФ Путіна з письмовим проханням ввести ЗС РФ на територію України.

Про це Генпрокурор Юрій Луценко пише у  Фейсбуці. Текст підозри опубліковано на  сайті ГПУ – Укрінформ.

“В режимі скайп-зв’язку оголосив біглому Януковичу, що переховується від українського правосуддя, підозру у вчиненні державної зради, пособництва владі РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону Україна та веденні агресивної війни”, – пише він.

Відповідно до змісту повідомлення,  Янукович  підозрюється в тому, що “01 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи у невстановленому місці на території Російської Федерації, діючи умисно, в порушення вимог ст.ст. 1, 2, 65, 68, 132-134 Конституції України, вчинив державну зраду, а також з метою сприяння Російській Федерації та її представникам у порушенні суверенітету і територіальної цілісності України, сподіваючись отримати підтримку та захист від представників влади Російської Федерації для подальшого тривалого проживання на території цієї країни та уникнення кримінальної відповідальності в Україні, для створення уявлення про легітимність дій представників влади і службових осіб Збройних сил Російської Федерації, надання видимості законності вторгнення та окупації підрозділами Збройних Сил Російської Федерації території півострову Крим, усвідомлюючи явну протиправність власних дій, склав, підписав та звернувся з письмовою заявою до Президента Російської Федерації  Путіна  В.В. з проханням використати Збройні Сили цієї держави на території України, чим надав іноземній державі – Російській Федерації, та її представникам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, “а також сприяв представникам влади і службовим особам Збройних Сил Російської Федерації у веденні агресивної війни проти України та вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення суверенітету та територіальної цілісності України”, – йдеться в повідомленні.

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив підозру у вчиненні державної зради екс-президенту Віктору Януковичу.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це він оголосив під час перерви в судовому засіданні Святошинського райсуду столиці, де має відбутися відео допит Януковича.

“Повідомляю, що ви, Янукович Віктор Федорович підозрюєтесь у вчиненні державної зради , пособництві представникам влади Російської Федерації в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України. На порушення порядку, встановленого Конституцією України та ведення агресивної війни, тобто злочинів, передбачених ст.111 , ч. 5 ст 27, ч.3 ст 110, ч.5 ст. 27, ч. 2 ст.437 Кримінального кодексу України”, – оголосив генпрокурор.

“Враховуючи, що Янукович перебуває за межами України, не прибуває на виклики, фактично переховується від правоохоронних органів України зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру сьогодні, годину тому, надіслано на всі відомі адреси  перебування Януковича , а також після закінчення мого виступу буде вручене адвокату останнього”, – додав він.

Луценко розповів, що повідомлення про підозру складене у кримінальному провадженні № 42016000000001594, яке розслідується Головною військовою прокуратурою.

“Відповідно  до змісту повідомлення,  Янукович  підозрюється у тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи в невстановленому місці, вчинив державну зраду, з метою сприяння РФ у порушенні суверенітету та територіальної цілісності для надання видимості законності вторгнення збройних сил РФ та території півострові Крим , склав підписав та звернувся з письмовою заявою до президента РФ Путіна з проханням використати Збройні Сили цієї держави на території України, чим надав іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності”, – зазначив генпрокурор.

“Я звинувачую Януковича як українець у тому, що він відкрив двері агресивній війні проти нашої держави. У тому, що він зруйнував суверенітет держави, якій присягав на Конституції. У тому, що в результаті було вбито 2 263 військовослужбовці України, 8394 – поранено, 1 млн. 700 тис. біженців, не облікована кількість вбитих і поранених цивільних. Це все на совісті того, хто сміє сьогодні брехати в очі українському народові. На все настане час розплати”, – наголосив Луценко.

 

Ю.Луценко: під час оголошення підозри зв’язок з В.Януковичем був

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що відеозв’язок з Ростовським обласним судом під час технічної перерви в засіданні у справі про вбивства учасників Євромайдану, коли Генпрокурор оголошував підозру екс-президенту Віктору Януковичу, був. Про це він заявив журналістам під стінами Святошинського районного суду Києва, передає УНН.

“Зв’язок був. У мене є довідка про те, що зв’язок з Російською Федерацією був. Картинка була вимкнута. Шлепер є шлепер. Але все він чув і всі документи на руках у захисту, а завтра… доставлять по місцю знаходження”, — заявив Ю.Луценко.

Нагадаємо,  Ю.Луценко у відеорежимі оголосив В.Януковичу підозру у держзраді.

Як повідомляв  УНН,  екс-президент України Віктор Янукович запевнив, що не знає, на якому рівні ухвалювалося рішення про видачу зброю співробітникам правоохоронних органів під час Майдану. Про це він сказав під час відеодопиту з Ростовського суду РФ.

Генеральна прокуратура України оприлюднила текст підозри екс-президенту України Віктору Януковичу у державній зраді, яку сьогодні президенту-втікачу оголосив Генеральний прокурор Юрій Луценко через відеозв’язок з ростовським судом.

 

Генпрокуратура найближчим часом має намір завершити досудове розслідування у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича і направити до суду обвинувальний акт.

Про це сьогодні повідомив у Святошинському райсуді столиці глава ГПУ Юрій Луценко, передає кореспондент Укрінформу.

“Зараз відбуваються відповідні експертизи і найближчим часом підозра переросте  в обвинувальний акт”, – сказав він.

Луценко додав, що оголосив в суді текст підозри Януковичу в держзраді та нанесенні шкоди суверенітету та територіальної цілісності України.

“Зміст підозри зводиться до того, що Янукович 1 березня 2014 року підписав лист на ім`я президента Російської Федерації, в якому запросив ввести на територію України окупаційні війська. Тим самим Янукович вислужувався перед владою Росії, намагаючись отримати їх подальший захист”, – зазначив Луценко.

Генпрокурор звернув увагу, що 25 листопада поточного року в інтерв`ю ЗМІ Янукович “особисто  підтвердив, що підписував відповідний лист”. Про зміст листа також відомо з виступу представника РФ в ООН Чуркіна, який оголосив його відразу після підписання у 2014 році.

Загалом, зауважив Луценко, відносно  Януковича  Генпрокуратура підготувала близько 10 підозр про вчинення злочинів.

 

Під Святошинським районним судом у Києві, де очікується допит екс-президента Віктора Януковича за допомогою відеоконференцзв’язку, родичі загиблих і потерпілі на Майдані вимагають тюремного ув’язнення Януковичу.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми сподіваємося, що представники сторони звинувачення будуть ставити правильні запитання Януковичу для того, щоби притягти його до відповідальності вже як головного злочинця, який винен у розстрілі активістів на Майдані”, – сказав координатор ініціативи потерпілих і поранених на Майдані Павло Сидоренко.

Він зазначив, що акція не спрямована на блокування роботи суду.

“Ми не блокуємо суд, ми прийшли заявити про те, що Янукович головний злочинець у розстрілах на  Майдані  – й він повинен сидіти на нарах”, – підкреслив він.

Близько 20 активістів і родичів загиблих на Майдані скандують: “Зека на нари”.

Учасники акції тримають в руках листівки, на яких написано: “Я вижив. Вимагаю: зека – на нари”, “Мій батько загинув. Вимагаю: зека-на нари”, “Мій син загинув. Вимагаю: зека на нари”.

Біля суду охорону громадського порядку забезпечують близько 100 правоохоронців. Ситуація спокійна, провокацій не було. На захід акредитувалися 51 українських і міжнародних ЗМІ.

5 підозрюваних колишніх бійців “Беркута” вже доставили в суд.

У залі суду ажіотаж: місця для більшості представників ЗМІ немає. Журналісти спостерігатимуть за судовим засіданням із сусідньої зали, де організована онлайн-трансляція.

 

Представник державного обвинувачення вважає нікчемними покази екс-президента Віктора Януковича під час допиту в суді у справі щодо розстрілу активістів Євромайдану.

Про це журналістам заявив у понеділок під час перерви в судовому процесі в Святошинському районному суді міста Києва прокурор Олексій Донський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Він на конкретні питання не відповідає… Жодне з конкретних питань, тобто або він давав вочевидь неправдиву відповідь, а коли ж ми конкретизували ці питання, він відмовлявся на них відповісти чи не надавав на них ніякої відповіді, чи його захисники ці питання намагались блокувати. Це власне те, що я казав, нам треба було довести нікчемність тих показань, які він надав у вільному режимі, у режимі вільної розповіді, а не з папірця. Я думаю, нам це вдалося зробити, оскільки він не зміг конкретно пояснити жодну обставину, яка відноситься щодо чого ми ставили запитання”, – сказав він.

Донський наголосив, що той факт, що Янукович відмовився відповідати на низку запитань сторони обвинувачення не дає можливість перевірити його заяву про те, що він не давав ніяких злочинних наказів.

“Ця позиція ще раз довела, що його показання нікчемні, що його показання ні про що, і що по суті він відповідати не збирається”, – зазначив прокурор.

Донський заявив, що Янукович неправдиво повідомив про відсутність своїх контактів з Медведчуком. За словами прокурора, “це доведено слідством і прямими доказами і побічними, тобто це було повністю встановлено у кримінальному провадженні”.

Водночас, прокурор наголосив, що ніхто не почув відповіді від  Януковича, як він 23 лютого 2014 року о 3.51 потрапив до міста Єйська (РФ) звідки його військовим літаком назад повертали до Криму.

Донський наголосив, що чимало питань Януковичу він не встиг задати.

“У нас було багато до нього питань. Тобто все те ключове, що ми хотіли йому поставити або залишилося без відповіді або відверто брехливі відповіді. Зокрема, це і Суркова стосується, вони зустрічались в Межигір’ї з Сурковим. У нас є конкретний час, день, коли відбулась ця зустріч”, – сказав він.

 

Екс-президент Віктор Янукович заявив, що не контактував з Віктором Медведчуком під час подій Революції Гідності, хоча прокуратура наполягає на зворотному.

Про це він сказав під час відеодопиту в Святошинському райсуді Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Із Медведчуком у мене були дуже обмежені стосунки. Ми з ним зустрічалися, якщо він бував на деяких заходах, які проводилися… Особистих стосунків у нас з ним не було. Я пам’ятаю, дуже обмежені були ці стосунки”, – сказав Янукович.

Він заперечує, що мав будь-які телефонні розмови з кумом  Путіна  взимку 2013-2014 років.

У свою чергу, прокурор розповів, що слідством встановлено щонайменше 54 телефонних контактів між екс-президентом та Медведчуком у грудні 2013 року – лютому 2014 року.

Янукович відповів на це, що не пам’ятає “таких численних контактів з будь-якою людиною, не тільки з Медведчуком”.

Водночас, прокурор наголосив, що згідно з отриманою слідством інформацією, безпосередньо перед початком розстрілу людей 20 лютого 2014 року колишній президент знову говорив з Медведчуком.

“20 лютого в період 8.56-8.58 хвилин, якраз перед тим часом, коли почалися масові розстріли протестувальників працівниками міліції зафіксовано 3 вихідних дзвінків з вашого особистого мобільного телефону російському абоненту, після чого о 8.59 ви зі свого мобільного телефону здійснили дзвінок на телефон Медведчука тривалістю 144 с…. О 9.11 ви вже з іншого мобільного телефону, яким користувалися постійно, здійснили ще один дзвінок на телефон Медведчука”, – звернувся прокурор до Януковича.

У відповідь на це, екс-президент заявив, що його особисті телефони “завжди були у помічників” й подібних розмов він не проводив.

 

Екс-президент України Віктор Янукович під час відеодопиту збрехав про те, що не спілкувався по телефону у день розстрілів на Майдані з лідером “Українського вибору” Віктором Медведчуком.

Ця брехня ставить під сумнів усі його покази, заявив у ефірі “Свободи слова” на ICTV прокурор ГПУ Олексій Донський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Можна сказати, що  Янукович  у цю пастку втрапив – що він просто заперечив факт цих розмов (54 телефонні розмови з Віктором Медведчуком з грудня 2013 року по лютий 2014 року, у тому числі в день розстрілів на Майдані 20 лютого 2014 року – ред.). І в такому випадку, знаючи, що факт цих розмов підтверджений у нас доказами у справі, ми надалі зможемо це суду надати і, таким чином, довести недостовірність його показів”, – наголосив він.

Прокурор додав, що ГПУ надасть докази щодо брехні Януковича: “Ми далі надамо докази, які підтверджують, що він конкретно брехав по тим питанням, які йому сьогодні ставилися”.

При цьому, за словами Донського, допит лідера “Українського вибору” Віктора Медведчука у справі про вбивства на Майдані був дуже детальний, з відеофіксацією, і мав “багато цікавих документів”.

“Допит Медведчука вже було проведено у даному кримінальному провадженні (у справі про вбивства на Майдані – ред.), з відеофіксацією, під час досудового розслідування… Це був допит дуже тривалий, дуже детальний. І там було теж багато цікавих моментів”, – заявив він.

Загалом же Донський зазначив, що задача ГПУ дискредитувати покази Януковича під час відеодопиту, ініційованого його адвокатами, сьогодні була досягнута.

Прокурор також наголосив на тому, що Янукович не є самостійною особистістю і залежить від осіб, які його приютили на території РФ і керували у подальшому його діями.

Коментуючи питання щодо того, чи не був відеодопит Януковича “спецоперацією Кремля”, Донський заявив: “Якщо і було це спецоперацією Кремля – то дуже невдалою”.

 

Адвокат біглого екс-президента Віктора Януковича Віталій Сердюк зловживав своїми адвокатськими правами під час свідчень свого підопічного у ході сьогоднішнього відео допиту.

Про це заявив в ефірі “Свободи слова” на ICTV прокурор ГПУ Олексій Донський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На мій погляд, дуже суттєвим були зловживання правами захисту з боку адвоката Януковича Сердюка. Справа в тому, що  Янукович, хоч і є підозрюваним, але у даному провадження він допитувався як свідок. І права адвоката в цьому провадженні, мається на увазі, захисника свідка, зводяться лише до прав надання допомоги. Тобто, говорити про те, що питання відноситься чи не відноситься до справи – він просто не мав ні права, ні повноважень, оскільки він незнайомий з матеріалами провадження. Він не знає, які там докази є і не може робити висновків, чи відноситься певне питання до цього чи ні. Тому там були явні ознаки зловживання правами юридичного рейдерства”, – сказав він.

Донський зауважив, що якби допит Януковича відбувався у звичайному режимі, то він “можливо був би десь більш ефективним”.

 

Лише відсьогодні В.Янукович став підозрюваним – нардеп

Лише сьогодні екс-президент України Віктор Янукович офіційно став підозрюваним, до цього в деяких справах він був свідком, в інших – без статусу. Про це в ефірі “5 каналу” розповів народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Валерій Карпунцов, передає  УНН.

Юрист назвав гідною і фаховою роботу прокурорів та адвокатів, які сьогодні представляли Україну в цьому процесі.

Він зауважив, що саме оголошення підозри як юридичний факт відбулося шляхом процесуального спілкування прокурора і адвоката, а генеральний прокурор Юрій Луценко сьогодні анонсував цю підозру.

Він уточнив, що лише від сьогодні В.Янукович став підозрюваним.

“А до цього він мав різний статус в різних провадженнях. В одних був свідком, в інших – без статусу. Зважаючи на те, що він бігає. Такі особливості Кримінального-процесуального кодексу, що певні дії без фізичної присутності особи неможливо продовжувати, – пояснив юрист.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва, оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України Віктору Януковичу.

Ю.Луценко наголосив, що враховуючи те, що В.Янукович перебуває за межами України, не прибуває на виклики, фактично переховується від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру сьогодні годину назад надіслано на всі відомі адреси проживання та останнього перебування В.Януковича, а також буде вручено його адвокату.

 

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що екс-президент України Віктор Янукович уже має статус підозрюваного після того, як генеральний прокурор України Юрій Луценко зачитав повідомлення про це.

Як сказав він в ефірі телеканалу «112 Україна», все було зроблено відповідно до чинного українського законодавства – Укрінформ.

«Крім того, що була підготована підозра, вона була спрямована на всі відомі адреси його реєстрації, проживання, тимчасового перебування як у Росії, так і в Україні. В тому числі, ці підозри належним чином були вручені захисникам Януковича, які перебували у приміщені Святошинського суду… Наявність їхніх повноважень як захисників Януковича була підтверджена секретарем судового засідання перед початком», – сказав Матіос.

“Я сьогодні пишався чіткістю, ясністю, толерантністю і законністю процедури, яку забезпечила трійка суддів і головуючий у справі суддя Дячук, у тому числі активну позицію захисників потерпілої сторони. Це було досить емоційно, виважено, законно і справедливо”, – додав головний військовий прокурор.

Нагадаємо: раніше в понеділок генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському суді усно оголосив Віктору Януковичу  повідомлення про підозру у державній зраді. Генпрокурор заявив, що повідомлення про це також було надіслане до Росії.

При цьому Луценко зачитував повідомлення під час перерви в засіданні суду, в час, коли відеозв’язку з Ростовом-на-Дону не було. Пізніше він заявив, що не працювала тільки передача зображення, а звуковий зв’язок у той час був.

Копію повідомлення також вручили одному з адвокатів екс-президента, який перебував у залі суду в Києві. Той прийняв документ від представників прокуратури, але наголосив, що вручення копії підозри адвокату не рівнозначне оголошенню підозри особі.

 

Через недосконалість чинного Кримінально-процесуального кодексу (КПК) є ризик закриття кримінальної справи, підозрюваним у якій є екс-президент Віктор Янукович.

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос,  передає телеканал “112-Україна” – Укрінформ.

“Я поставив до відома генерального прокурора, ми зібралися групою слідчих і направили 18 листопада Президентові України листа з моїм підписом як заступника генерального прокурора і слідчих, які розслідують економічний блок злочинів Януковича… Ми попросили Президента невідкладно внести розроблений ГПУ, слідчими підрозділами ГПУ, зміни до КПК. Тому що якщо не буде зібрано достатньої кількості доказів, прокурори будуть змушені впродовж грудня-січня 2017 року прийняти процесуальні рішення про закриття кримінальних проваджень щодо членів злочинної організації, у створенні та управлінні якої підозрюється  Янукович Віктор Федорович“, – розповів він.

За словами Матіоса, це може статись у зв’язку з закінченням передбаченого чинним КПК граничного терміну 12-місячного розслідування, яке проводив департамент спеціальних розслідувань ГПУ.

Як раніше повідомляло агентство,  суд вирішив, що допитає Шуляка 2 грудня.

 

Рада Європейського альянсу інформаційних агентств (European Alliance of News Agencies – EANA) висловила стурбованість продовженням арешту журналіста Укрінформу Романа Сущенка та повторно звернулася до російської влади із закликом звільнити його, якщо переконливі докази вини не будуть представлені.

Про це йдеться у заяві Ради EANA, надісланій Укрінформу та підписаній її президентом Альянсу Юнасом Ерікссоном та генеральним секретарем Еріком Ніленом.

“Рада Європейського альянсу інформаційних агентств знову висловлює свою стурбованість щодо арешту українського журналіста Романа Сущенка… Російська влада повинна надати більше деталей, що пояснюють арешт Романа Сущенка. Якщо переконливі докази проти нього не можуть бути негайно представлені, він повинен бути звільнений і мати змогу повернутися на батьківщину”, – йдеться у заяві.

Європейський альянс інформаційних агентств (EANA) заснований у 1956 році й на сьогодні об’єднує понад 30 провідних інформагентств Європи. Україна представлена в Альянсі Укрінформом, який є членом EANA з 1995 року.

Як повідомлялося, Лефортовський суд Москви у понеділок, 28 листопада, продовжив на два місяці  арешт журналісту Укрінформу Роману Сущенку  до 30 січня 2017 року.

Власного кореспондента агентства у Франції  Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто звинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву, наголосивши, що вона не відповідає дійсності.

27 жовтня Мосміськсуд відхилив апеляцію на утримання  Сущенка  під вартою.

Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції – з 2010 року.

 

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Лефортовського райсуду Москви продовжити на два місяці арешт українського журналіста Романа Сущенка.

Про це повідомляє  прес-служба  МЗС – Укрінформ.

“Сприймаємо відмову російського суду задовольнити клопотання про зміну запобіжного заходу для українського журналіста на непов’язаний з триманням під вартою та проведення судових слухань у закритому режимі як яскравий доказ упередженості розгляду його справи та її політичної вмотивованості. Діючи протиправними методами, російська влада чинить свідомий тиск на незаконно утримуваного Романа Сущенка, його близьких та колег по журналістському цеху”, – йдеться у заяві.

МЗС  вимагає звільнити Романа Сущенка та інших незаконно утримуваних на території РФ громадян України.

“Міністерство закордонних справ України вимагає від Російської Федерації негайно припинити цю режисовану та змонтовану “кримінальну справу”, звільнити Романа Сущенка, як і решту українських громадян, що стали заручниками триваючої агресивної політики РФ проти України, та повернути їх на Батьківщину”, – наголосили у Міністерстві.

Як повідомлялося, Лефортовський суд Москви у понеділок, 28 листопада, продовжив на два місяці арешт журналісту Укрінформу Роману Сущенку до 30 січня 2017 року.

Власного кореспондента агентства у Франції  Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

7 жовтня йому було висунуто звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ спростували цю заяву, наголосивши, що вона не відповідає дійсності.

27 жовтня Мосміськсуд відхилив апеляцію на утримання Сущенка під вартою.

Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції – з 2010 року.

 

У Науково-методичному центрі кадрової політики Міністерства оборони в рамках Другого антикорупційного тижня відбувся науково-практичний семінар «Психологічний аналіз мови та поведінки при проведенні службових розслідувань».

Як  повідомляє прес-служба МО, захід було проведено спільно з громадською організацією «Українське бюро психофізіологічних досліджень та безпеки» – Укрінформ.

Участь у семінарі взяли спеціалісти поліграфа Міністерства оборони України, представники Головного управління розвідки та Центрального управління Військової служби правопорядку у ЗС України, провідні науковці Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, психологи та юристи військових частин.

Семінар мав на меті розглянути психологічний аналіз невербальної комунікації та психологічної оцінки достовірності інформації, яка повідомляється в межах кримінальних і службових розслідувань. Учасники переглянули відеозаписи інтерв’ю реальних розслідувань з метою аналізу стереотипів поведінки причетних та непричетних осіб.

Заступник директора «Українського бюро психофізіологічних досліджень та безпеки» Віталій Шаповалов запропонував учасникам заходу модель оцінки поведінкових маркерів в ході спеціального інтерв’ю згідно з теоретичними та методичними основами сучасних і найбільш ефективних зарубіжних методик.

Захід мав вагому практичну цінність у підвищенні якості проведення службових розслідувань як для спеціалістів поліграфа  Міноборони України, так і Військової служби правопорядку, зазначає прес-служба

 

Президент Петро Порошенко взяв участь в урочистому заході – показі документального фільму “Лобановський назавжди”, присвяченого 90-річчю футбольного клубу “Динамо Київ”.

Про це повідомляє  прес-служба  Глави держави – Укрінформ.

Президент  відзначив унікальні якості видатного тренера Валерія Лобановського, який поєднав в собі “любов до України та любов до футболу”. Він нагадав особисту роль тренера в створенні нової унікальної школи світового футболу. Завдяки його величезним досягненням київське “Динамо” славило і просувало Україну у світі”, – йдеться у повідомленні.

Порошенко також подякував авторам та усій творчій групі за чудовий фільм: “Дуже важливо показати українцям, якою сильною є наша нація, якою сильною є наша держава, який сильний ми народ, які у нас були, є, і, я абсолютно впевнений, будуть наші майбутні перемоги”.

Він наголосив, що “нині нам як ніколи потрібні такі фільми – фільми про нашу державу, про наш народ, про наші команди, про перемоги українців і про наш незборений дух”.

У свою чергу, президент футбольного клубу “Динамо (Київ)” Ігор Суркіс нагадав переможний для клубу 1961 рік, коли кияни вперше в своїй історії вибороли золоті медалі чемпіонату СРСР та “кинули виклик Москві”.

Учасники урочистого зібрання, серед яких автори фільму, сучасники та колеги Лобановського, згадували його особистий внесок в розвиток футбольного клубу “Динамо Київ” та найвищі спортивні досягнення клубу у 1975-76, 1985-86 та 1998-99 роках.

Перед показом фільму дочка великого тренера Світлана Лобановська згадала його життєве кредо: “Спочатку Батьківщина, потім думай про себе”.

Документальний фільм “Лобановський назавжди” знімали впродовж двох років. У фільмі відображена славетна історія великого тренера, який привів київське “Динамо” до найвищих вершин європейського футболу та виховав цілу плеяду українських футболістів зі світовим ім’ям, які ставали володарями “Золотого м’яча” – Олега Блохіна, Ігоря Бєланова, Андрія Шевченка.

В урочистому заході взяли участь керівництво клубу “Динамо Київ”, футболісти клубу різних поколінь, відомі українці, які доклали зусиль для розвитку “Динамо”, відомі діячі культури та вболівальники клубу.

 

Держкіно підписало договір на виробництво фільму “Межа” – переможця конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Талліннського міжнародного кінофестивалю “Чорні ночі” (Тallinn Black Nights Film Festival).

Про це  повідомляє  прес-служба агентства – Укрінформ.

“28 листопада Державне агентство України з питань  кіно  уклало з компанією ТОВ “Гарнет Інтернешнл Медіа Груп” контракт про надання спільному українсько-словацькому кінопроекту “Межа” державного фінансування розміром 6 969 200 грн. Загальна вартість виробництва фільму – 36 680 000 грн. Стрічка створюється у копродукції зі словацькою компанією “Wandal Production, s.r.o.”.

Кінопроект “Межа” словацького режисера Петера Беб’яка став одним із переможців останнього, Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. 21 листопада цього року кінопроект отримав головний приз конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю Tallinn Black Nights Film Festival (POFF). Автор сценарію – Петер Балко (Словаччина), продюсери фільму – Ванда Адамік-Грицова (Словаччина) та Андрій Єрмак (Україна).

За словами режисера Петера Беб’яка, “Межа” – це кримінальна історія з елементами триллера, яка відбувається у містичному просторі, що поєднує в собі культури, діалекти та людські долі. Фільм розповідає про українсько-словацький кордон і долі людей, які живуть у прикордонній зоні. Найпотужніша сила, яка об’єднує цих людей – сім’я: цінність, яка у цьому регіоні є недоторканною.

 

Сирійські державні ЗМІ повідомили в понеділок, що армія і її союзники відбили у бойовиків район Ес-Сахур на сході Алеппо, тим самим погрожуючи розколоти утримувану опозицією територію на дві частини.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Держтелебачення повідомило з посиланням на військове джерело, що армія і її союзники захопили увесь район і проводили роботи з його розмінування”, – йдеться у повідомленні.

При цьому не уточнюється, чи був район захоплений увечері в неділю або вранці в понеділок.

За даними Наглядової ради з прав людини в  Сирії, урядові сили захопили стратегічно важливий район Ес-Сахур в понеділок у рамках ширшого наступу, який в останні дні дозволив витіснити бойовиків з третини раніше контрольованої ними території.

“Це найбільша поразка для опозиції в Алеппо з 2012 року”, – сказав директор правозахисної організації Рамі Абдулрахман.

Він додав, що “опозиція втратила більш ніж третину території, яку контролювала в місті Алеппо до початку великого наступу”.

Раніше повідомлялося, що сирійські урядові війська 27 листопада відбили ще два утримуваних повстанцями райони Алеппо.

 

У вівторок, 29 листопада, керівні інституції обговорить новий механізм призупинення безвізових режимів, від чого залежить скасування візових вимог для українських громадян.

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі повідомили у керівній інституції ЄС.

«Словацьке головування скликає чергову тристоронню зустріч за участю представників країн-членів при Раді ЄС, Європарламенту та  Єврокомісії. Метою є завершення переговорів про запровадження нового механізму призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами», – розповів співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, якнайшвидше завершення процесу надання Україні та Грузії безвізового режиму з ЄС політично прив’язане до ухвалення так званого нового механізму призупинення безвізових режимів.

 

Україні потрібно буде вийти на ринок єврооблігацій, щоб залучити кошти на фінансування дефіциту бюджету і рефінансування 2,3 млрд дол. запланованих бюджетних платежів на обслуговування зовнішнього боргу.

Про це йдеться в прес-релізі Dragon Capital, що є у розпорядженні Укрінформу.

“Наміри міністерства (фінансів – ред.) вийти на ринок єврооблігацій збігаються з нашим базовим макроекономічним прогнозом (ми очікуємо розміщення в обсязі 1,5 млрд дол.), а також з програмою  МВФ  (у обсязі 1,0 млрд дол.). Україні дійсно потрібно буде вийти на ринок єврооблігацій, щоб залучити кошти на фінансування дефіциту бюджету і рефінансування 2,3 млрд дол. запланованих бюджетних платежів на обслуговування зовнішнього боргу. Водночас, доходність розміщення на рівні 5-6% річних виглядає амбітно”, – йдеться в повідомленні.

Також відзначається, що за останні роки, найнижча ставка доходності при розміщенні суверенних єврооблігацій, деномінованних у доларах США, становила 6,25% річних. Цей випуск п’ятирічних паперів було розміщено в червні 2011 р. Проте на той час  кредитний рейтинг України був на порядок вище за поточний (B+/B2/B за оцінками S&P/Moody’s/Fitch відповідно), а співвідношення держборгу до ВВП становило 36% порівняно з поточним рівнем 80%. З урахуванням цього, вірогіднішим виглядає розміщення доларових паперів з доходністю 7-8% річних. Випуск єврооблігацій, деномінованих в євро, ймовірно, буде дешевшим. Але, зважаючи на те, що більшість інвесторів мають рахунки в доларах США, попит на папери деноміновані в євро навряд чи буде достатнім, особливо для дебютного випуску.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Мінфін готується до повернення на кредитні ринки в другій половині 2017 року у зв’язку із запланованим закінченням програми МВФ у найближчі роки (за планом 2018 року). Дебютний випуск єврооблігацій після реструктуризації суверенного і квазісуверенного боргу в 2015 році планується невеликим і з доходністю розміщення на рівні 5-6% річних. За словами Данилюка, перед розміщенням Україні необхідно підняти кредитний рейтинг, оскільки поточні значення (B-, CCC-, B-, присвоєні агентствами S&P, Moody’s, Fitch) не дозволяють залучати запозичення з доходністю нижче 8%.

 

Міністр охорони здоров’я Бельгії Маггі Де Блок заявила, що влада королівства офіційно визнає «професійне вигорання» захворюванням.

Про це повідомляє “Газета.ру” – Укрінформ.

«Ми визнаємо його (burn out — професійне вигоряння, ред.) захворюванням, пов’язаним з роботою, що дозволить нам вжити заходів щодо його профілактики на робочому місці», — сказала міністр, повідомляє бельгійський телеканал VRT.

Уточнюється, що, якщо «вигорання» буде визнано захворюванням, пов’язаним з трудовою діяльністю, це дозволить до 70% підвищити суму відшкодування на  медичні витрати від страхової компанії.

Крім того, наголошується, що в Бельгії «професійне вигорання» змушує звертатися за медичною допомогою до 10 тис. осіб щорічно.

 

Кабінет міністрів України призначив заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Льва Парцхаладзе.

Відповідне розпорядження № 882-р від 23 листопада 2016 р.  опубліковане  на офіційному сайті Кабінету Міністрів України – Укрінформ.

“Призначити Парцхаладзе Льва Ревазовича заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України”, – йдеться в розпорядженні.

Нагадаємо, раніше Віце-прем’єр-міністр України  Геннадій Зубко  окреслив завдання для розвитку будівельної галузі. Це дерегуляція та усунення корупції у будівельній сфері, а також упорядкування системи державних будівельних норм згідно з міжнародними практиками та залучення інвестицій. За виконання цієї маршрутної карти і відповідатиме новий заступник Міністра.

 

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні затвердило План заходів щодо запобігання корупції, зокрема, щодо створення механізму залучення громадськості до формування та моніторингу антикорупційної політики. 

Таке рішення прийнято на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 року, повідомляє прес-служба НАЗК – Укрінформ.

“Відповідно до Плану, Національне агентство з питань запобігання корупції створить механізм залучення громадськості до формування, реалізації та моніторингу антикорупційної політики. Метою створення такого механізму є формування нетерпимості до будь-яких видів корупційних проявів та мотивація громадян до активної протидії  корупції”, – йдеться у повідомленні.

У рамках Плану заходів також буде розроблено Типову антикорупційну програму юридичної особи та Методичні рекомендації щодо запобігання корупції у приватному секторі. НАЗК визначить заходи щодо підвищення ефективності роботи уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції у діяльності державних органів шляхом розроблення методичних рекомендацій, надання роз’яснень, консультаційної допомоги тощо.

При цьому, НАЗК розробило тренінговий навчальний курс для працівників державних органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Такі заходи сприятимуть формуванню єдиної практики застосування норм антикорупційного законодавства посадовими особами вказаних органів.

 

Прокуратура Запорізької області розпочала розслідування за фактом створення кримінальним авторитетом Євгеном Анісімовим злочинної організації у Запорізькому регіоні.

Про це  повідомляє  прес-служба прокуратури Запорізької області – Укрінформ.

«Розслідування розпочато у зв’язку з тим, що досі не була дана оцінка діям цілої групи осіб, які діяли під керівництвом і за вказівками кримінального авторитету «Анісіма». Прокуратурою Запорізької області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію за ч. 1 ст. 255 КК України про створення у 2010 році цим кримінальним авторитетом злочинної організації для вчинення злочинів на території Запорізької області», – йдеться у повідомленні.

«Анісім» відомий як запорізький кримінальний авторитет. Після затримання Анісімова співробітниками УБОЗ ГУ МВС України в Запорізькій області у жовтні 2013 року за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.189 –  «Вимагання» Кримінального кодексу України в його офісі і домоволодінні були проведені обшуки. Співробітниками міліції були вилучені пачки грошових коштів з написами, які свідчать про те, що це надходження від запорізьких комунальних підприємств. У січні 2014 року Анісімов, щодо якого було відкрито ряд кримінальних проваджень, був звільнений з-під варти і втік. Зараз його місцезнаходження не відоме, він, як і ряд членів його угруповання, оголошений в міжнародний розшук.

На Майданах, які з кінця грудня 2013 року традиційно по неділях проводилися в Запоріжжі перед будівлями ЗОДА, мерії висувалися вимоги не лише про люстрацію центральної влади, а й про відставку через зв’язки з  Анісімовим голови Запорізької ОГА Олександра Пеклушенка і мера Запоріжжя Олександра Сіна.

 

Тетяна Навка, дружина речника президента Росії, спричинила хвилю обурення по всьому світу своїм виступом на льоду, тематикою якого став Голокост.

Про це повідомляє  CBS News – Укрінформ.

«Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Тетяна Навка, дружина речника президента  Росії  Володимира Путіна, спричинила обурення виступом з тематикою Голокосту разом з актором Андрієм Бурковським», – йдеться у повідомленні.

Причиною негативної реакції людей по всьому світу став номер на ковзанах, який днями Навка виконала в парі з Андрієм Бурковським на танцювальному реаліті-шоу. Артисти постали перед глядачами як жертви Голокосту, одягнувшись у тюремні роби в’язнів концтабору з жовтими зірками Давида на грудях.

У своєму Instagram Тетяна поділилася коллажем світлин з номером, в основу якого ліг фільм «Життя прекрасне», і назвала виступ одним зі своїх улюблених.

Проте захоплення Навки підтримали не всі користувачі всесвітньої мережі, багато хто вважає використання цієї теми на розважальному телешоу блюзнірством.

«6 мільйонів померли. Це не мистецтво, це дуже огидно. Ви повинні вибачитися», – прокоментував допис Навки один з користувачів Instagram.

Як зауважили в The Jerusalem Post, це не вперше, коли російські реаліті-шоу показують в своєму ефірі виступ за темою Голокосту. Так, у російській версії «Танців із зірками» у квітні показали номер, де чоловік, одягнутий як нацистський офіцер, шукав молоду єврейську дівчину. Танець був поставлений на пісню Френка Сінатри «Fly Me To The Moon».

 

Комісію з перетворення Національної телекомпанії України в Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ) замість  Зураба Аласанії очолив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Про це на сьогоднішній нараді в Держкомтелерадіо повідомив сам Наливайко – Укрінформ.

«1 листопада Зураб Аласанія добровільно пішов у відставку…  У своїй заяві Зураб наголосив, що він не знає, як в існуючих умовах завершити реформу і підготуватись до проведення  “Євробачення”. Ми шукали тимчасового, до створення ПАТ НСТУ, керівника серед заступників.  Але знайти того, хто консолідує менеджмент, сформований Зурабом, не змогли. Будь-яке призначення одного викликало демарші і несприйняття інших… Ми не можемо більше втрачати час на вирішення кадрового питання. Треба брати відповідальність, а не маневрувати…», – пояснив своє рішення голова Держкомтелерадіо.

«Комісію з перетворення НТКУ очолю я (так само як і комісію першого етапу, коли ОДТРК приєднувались до НТКУ). На посаду генерального директора НТКУ призначення не буде. Комісія з 30 вересня виконує функції правління», – повідомив Наливайко.  Він також висловив сподівання, що весь менеджмент залишиться на місцях.

«Обидві медіареформи:повноцінне створення суспільного і реформування друкованих  ЗМІ до кінця року мають розпочатись і вони розпочнуться», – запевнив Наливайко.

Голова Держкомтелерадіо зазначив також, що песимістичні настрої керівництва НТКУ щодо проведення Євробачення в Україні вміло використовує російська пропаганда – хітом в російському інформпросторі стала новина «Україна втрачає Євробачення». «Євробачення в Україні буде і ми його гідно проведемо», – пообіцяв Наливайко.

Як повідомляв Укрінформ, 7 листопада Олег Наливайко підписав наказ про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії за згодою сторін.

Зураб Аласанія до сьогодні залишався головою комісії з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ.

Наразі триває другий етап реформи суспільного мовлення. Другий етап реформування проходить із жовтня 2016-го по січень 2017 року. До 30 листопада заплановано визначити вартість статутного капіталу ПАТ НСТУ. У січні 2017 року має бути зареєстрована юридична особа ПАТ НСТУ.

 

На засіданнях Тристоронньої контактної групи в Мінську Україні найперше потрібно відстоювати мир.

Про це заявив другий президент України Леонід Кучма, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Українській стороні найперше треба відстоювати мир, а потім вже все інше. Якщо Україна піде на поступки російській стороні щодо виборів на окупованій території, нам буде тільки гірше. Там не можна сьогодні проводити вибори, бо то буде не українська влада. Це та межа, яку ми не маємо права переступати у  мінському форматі“, – сказав він.

Разом із тим, Кучма зазначив, що мінський формат перемовин не є ефективним, бо у політичної еліти немає єдиної позиції щодо нього. Однак, на думку другого президента України, “мінський формат переговорів буде успішнішим, якщо до нього долучаться інші держави, зокрема США”. “Якщо повною мірою не підключаться США – нічого не буде. Буде далі гра в мир і дружбу. А у нас небагато перспектив у цій грі”, – сказав Кучма.

 

За минулу добу в зоні антитерористичної операції загиблих серед українських бійців не було, але шестеро з них отримали поранення внаслідок обстрілів.

Про це під час брифінгу в понеділок заявив речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За минулу добу в зоні проведення  антитерористичної операції  загиблих немає, 6 військових отримали поранення», – сказав Лисенко.

Він додав, що на Луганському напрямку зафіксовано 14 обстрілів з боку бойовиків, один з важкого озброєння. На Донецькому напрямку зафіксовано 5 обстрілів, один з важкого озброєння.

На Маріупольському напрямку, за словами Лисенка, обстановка  дещо заспокоїлася – зафіксовано 18 обстрілів з боку бойовиків, два з них з важкого озброєння.

 

Слідчий комітет РФ відкрив кримінальні справи стосовно шести командирів ЗСУ за обвинуваченням нібито у застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни.

Про це повідомляє  сайт  Слідкому РФ – Укрінформ.

Серед обвинувачених командир 53-ї окремої механізованої бригади полковник Олександр Грузевич; командир 58-ї окремої мотопіхотної бригади підполковник Михайло Драпатий; командир 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади полковник Сергій Шаптала; командир 40-ї окремої артилерійської бригади полковник Сергій Панченко; командир 56-ї окремої механізованої бригади полковник Сергій Перець, командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил  України полковник Дмитро Делятицький.

Командирам інкримінують обстріли з важких видів озброєння об’єктів цивільної інфраструктури, що не є військовими цілями в населених пунктах самопроголошеної ДНР під час дії режиму припинення вогню.

“Слідством стосовно перелічених командирів Збройних Сил України порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.356 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни)”, – зазначається в повідомленні.

Як повідомлялося, раніше Слідком РФ вже висував заочні обвинувачення командирам ЗСУ.

 

Бойовики не дають жодних гарантій режиму тиші, щоб відремонтувати водогін до Торецька.

Про це повідомляє голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський у Фейсбуці – Укрінформ.

“Російські бойовики й далі не дають гарантій режиму тиші та можливості відремонтувати водогін до Торецька. У “сірій зоні” нам потрібно відремонтувати пошкоджену вибухами ділянку 900-мм труби. Насправді, нам потрібно 2-3 дні, щоб замінити пошкоджену ділянку”, – написав Жебрівський.

За його словами, усе необхідне для ремонту є, і працівники готові в будь-який момент розпочати роботу. “Однак російська сторона у Спільному координаційному центрі з припинення вогню, яку очолює російський генерал Романчук, шостий день відмовляється надавати гарантії припинення вогню на цій ділянці, щоб з того боку не обстрілювали ремонтників”, – наголосив Жебрівський.

На його думку, позиція тут очевидна – “вони навмисне затягують із гарантіями режиму тиші, щоб якомога більше напакостити нам. Їх, насправді, найбільше цікавить погіршення ситуації на нашому боці. Абсолютно фашистські методи росіян”.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації повідомив, що до Торецька щодня підвозиться 260-300 тонн води, працює 18 водовозів. “Якщо все буде за планом, сьогодні відкриємо в Торецьку школи і дитсадки. Тому, що водою вони вже забезпечені”, – додав він.

Жебрівський повідомив, що без опалення сьогодні залишається 35 будинків, де проживає 2356 людей, тому сьогодні він збирає нараду разом з військовими, щоб визначитися про подальші роботи.

 

Бойовики “ДНР” планують завтра передати представникам Києва тіла двох військових

Представники самопроголошеної ДНР планують передати представникам Києва у вівторок тіла двох українських силовиків. Про це повідомив журналістам представник “міністерства оборони ДНР”, передає УНН із посиланням на РІА “Новости”.

“Завтра ми плануємо передати тіла двох українських силовиків. Вони загинули у 2014 році, після ідентифікації стало ясно, що це українські військовослужбовці”, — повідомив представник “міноборони ДНР”.

Раніше радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив, що з початку проведення антитерористичної операції на сході України було звільнено і знайдено 3083 заручники.

Як повідомляв УНН, колишній президент України Віктор Янукович розповів про російських “добровольців” на Донбасі.

 

Л.Кучма прокоментував вимогу російської сторони проведення виборів на Донбасі

Президент України Леонід Кучма (1994 – 2005 роки) скептично оцінив вимогу російської сторони щодо виборів на тимчасово окупованих територіях сходу України. Про це сьогодні, 28 листопада, він заявив під час одноденного візиту до Закарпатської області, передає кореспондент УНН.

“…Ми розуміємо, що якщо російська сторона вимагає від нас зараз провести вибори, то у таких умовах здійснити виборчий процес практично неможливо. Це буде абсолютно не українська влада. Сподіваюся, українській стороні вдасться з допомогою Німеччини, насамперед, переконати російську сторону щодо недоцільності виборів на неконтрольованій території. Я, наприклад, не знаю жодного прикладу у світі, щоб на окупованій території проводили вибори… Нам треба досить серйозно поставитися до таких викликів, адже з цього може вийти величезна проблема, з якої ми потім не вийдемо”, — зауважив Л. Кучма.

Політик висловив сподівання, що завтрашня зустріч міністрів закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини завершиться ухваленням рішень, які задовільнятимуть українську сторону.

“Як на мене, для нас, у першу чергу, потрібен мир, а потім все інше”, — додав Л. Кучма.

 

Дипломати і військові з Росії консультували і тренували членів угорської неонацистської організації “Рух національний фронт” (MNA).

Про це, як повідомляє “Медуза“, пише  The Financial Times  з посиланням на заяву угорських спецслужб – Укрінформ.

“За даними джерел у спецслужбах, про підтримку Росією воєнізованих [неонацистських] угруповань було відомо вже протягом декількох років, але через тісні політичні зв’язки з Москвою і побоювань за ряд спільних економічних проектів влади [Угорщини] ніяк не реагували”, – пише The Financial Times.

З листування членів керівництва MNA, що опинилася в розпорядженні угорських ЗМІ, повідомляє FT, також випливає, що неонацистський рух отримувало фінансування з Росії.

Лідер MNA Іштван Дьоркош наприкінці жовтня був узятий під варту після того, як відкрив вогонь по поліцейських, які прийшли перевірити його будинок на предмет незаконного зберігання зброї. Після арешту Дьоркоша поліція провела обшуки за дев’яти адресами, пов’язаними з MNA, в ході яких були виявлені арсенали сучасної зброї, походження якого поки не встановлено.

Влада Угорщини, як повідомили FT місцеві експерти, імовірно, знали про зв’язки MNA з російськими дипломатами, однак не вживали ніяких дій з цього приводу. Угорщина, зазначили вони, на відміну від сусідніх з нею держав за останні кілька років не вислала ні одного російського дипломата.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, коментуючи повідомлення про зв’язок неонацистських угруповань з російськими дипломатами, заявив, що будь-які дипломатичні кроки щодо РФ будуть зроблені тільки після всебічного вивчення матеріалів справи.

Як зазначається, Росію раніше неодноразово дорікали підтримки, в тому числі фінансової, вкрай правих партій та рухів на території країн-членів Євросоюзу. Про підтримку РФ таких сил говориться, зокрема, в резолюції проти російської пропаганди, ухваленої Європарламентом в листопаді.

 

Зміна президента США не призведе до погіршення стосунків між нашими державами, бо гірше, ніж за Обами, який за 2 роки не зміг виробити політику стримування Росії, просто бути не може.

Таке переконання висловив Борис Тарасюк – віце-президент Парламентської асамблеї “Східного партнерства”, заступник голови Комітету ВР у закордонних справах – під час сьогоднішнього семінару в Укртелерадіопресінституті – Укрінформ.

“Позиція  Трампа  була досить суперечливою, деякою мірою навіть провокативною – і по відношенню до союзників по НАТО і країн ЄС, і по відношенню до України. Він говорив, що треба визнати те, що АР Крим, яка є тимчасово окупованою територією України, належить РФ. Водночас Трамп ставить головним завданням відновлення величі США. Тобто США і президент Трамп будуть все робити, щоб збільшити потужність США у світі. І це є для нас позитивний сигнал. Тому що Трамп звинувачував Обаму в тому, що здача Криму – це є програш адміністрації Обами. Виходячи із зворотнього, можна дійти висновку, що новообраний президент США негативно оцінює факт здачі Криму і трактує це як відступ адміністрації на чолі з Обамою”, – сказав Борис Тарасюк.

На переконання Тарасюка, це відповідає дійсності, тому що США за часів адміністрації Обами втратили роль глобального лідера.

“Це є найбільша за військовою потугою держава в світі. І, звичайно, те, що США розгубилися перед наглістю російської агресії проти України в 2014 році, свідчить про слабкість адміністрації, нерішучість і неспроможність швидко виробити нову політику стримування Росії. Фактично протягом 2 років адміністрація Обами перебувала в стані паралічу, не знаючи, що робити”, – підкреслив він.

Тарасюк також зауважив, що Трамп критично оцінював роль провідних європейських країн у спробах врегулювання конфлікту на Донбасі.

“Трамп підкреслював, що захист інтересів ЄС в контексті цієї агресії має полягати в більш активній ролі провідних європейських країн – це натяк на Німеччину і Францію, що взяли на себе функцію основних речників ЄС і НАТО в переговорах з Росією щодо врегулювання конфлікту між Україною і Росією – і в зв’язку з цим відбувся перехід від женевського формату, який включав США і ЄС як інституцію, на так званий нормандський формат, що виключив цих двох глобальних гравців, а саме США і ЄС як інституцію, і це фактично призвело до поразки. Німеччина і Франція не впоралися з роллю представників ЄС і НАТО в урегулюванні конфлікту. В результаті ми є свідками провалу Мінських домовленостей”, – зазначив Тарасюк.

Він також додав, що одна справа – передвиборчі заяви, інша – конкретна політика. Адже є платформа Республіканської партії, з якою вона висувала свого представника на президентські вибори, і вона більш збалансована, ніж висловлювання Трампа, і треба більше уваги звертати саме на платформу.

“Конкретна політика США стане більш зрозумілою після 20 січня наступного року (після інаугурації нового президента США – ред.) – як щодо Європейського Союзу і НАТО, так і щодо України. Гірше Україні від обрання президентом США Трампа не буде, аніж за часів нинішнього президента Обами. Оскільки попри двопартійні рішення американського Конгресу надати Україні військову допомогу у вигляді летальної зброї блокувала саме адміністрація Обами.  А чи буде легше, подивимось. Судячи з політики Республіканської партії, яка завжди тяжіла до більш жорстких підходів у зовнішній політиці, це буде реалізовуватися і по відношенню до Росії”, – сказав Тарасюк.

 

Обраний президентом США Дональд Трамп заявив, що виграв би народне голосування, якби мільйони людей не проголосували незаконно. Жодних доказів цього він не надав.

Про це повідомляє російська служба  ВВС – Укрінформ.

“На додаток до впевненої перемоги в колегії вибірників я виграв народне  голосування, якщо відняти голоси мільйонів людей, які проголосували незаконно”, – написав Трамп у своєму Твіттері.

Раніше Трамп назвав аферою запит Партії зелених на перерахунок голосів, поданих на виборах глави держави в штаті Вісконсін.

У суботу виборча комісія штату Вісконсін погодилася провести повний перерахунок голосів, поданих на виборах президента США.

Запит був відправлений кандидатом в президенти від Партії зелених Джилл Стайн. На виборах вона набрала 1% голосів. Стайн також вимагає перерахунку в штатах Мічиган і Пенсільванія.

 

Обраний президент США Дональд Трамп регулярно консультується з чинним главою держави Бараком Обамою з ключових питань внутрішньої та зовнішньої політики.

Помічниця Трампа Кілліан Конвей повідомила, що після перемоги на виборах він спілкувався з Обамою загалом близько 30 годин. Зокрема,  Трамп  консультировалися з чинним президентом після смерті Фіделя Кастро,  передає CNN – Укрінформ.

“Трампу подобається розмовляти з президентом Обамою, вони говорять про серйозні проблеми, які стоять перед країною і світом”, –  цитує повідомлення DT,ua.

Конвей додала, що в суботу, 26 листопада, президенти спілкувалися близько 45 хвилин.

Як повідомляв Укрінформ, обраний президент США Дональд Трамп планує призначити на посаду міністра торгівлі країни мільярдера Уілбура Росса, який допоміг йому у формуванні економічного сектору президентської кампанії, а також хоче підготувати “справедливий і чесний” законопроект про імміграцію і зайнятися іншими важливими питаннями, залишивши позаду вибори і кримінальне переслідування Гілларі Клінтон.

 

Кілька інтерв’ю центральним ЗМІ та дописів у соцмережах помічниці Дональда Трампа Келліан Конвей щодо неприпустимості призначення колишнього критика мільярдера Мітта Ромні на посаду держсекретаря розлютили обраного президента та засвідчили наявність ознак розколу в республіканській адміністрації.

Про це пише в понеділок у статті на власному веб-сайті центральний американський телеканал  NBC News – Укрінформ.

“Що стосується коментарів Келліан Конвей про Ромні, вони надають присмаку найбільшої кадрової битви в оточенні  Трампа  – між Руді Джуліані та Міттом Ромні за пост державного секретаря”, – йдеться в публікації.

При цьому цитується визначення іншого видання, The New York Times, яке називає ситуацію ознаками “невиліковного розколу в Республіканській партії між представниками істеблішменту”.

Тим часом, два джерела високого рангу в перехідній команді підтвердили журналістами, що “Дональд Трамп був розлючений коментарями Конвей у неділю”, яка наполягала на неприпустимості призначення Мітта Ромні на посаду держсекретаря США.

Інші високопоставлені помічники Трампа зазначили, що коментарі Ковней “збили їх з пантелику”. На їхню думку, вона намагалася проштовхнути власний порядок денний у процес формування нової команди.

Однак, боротьба за посаду головного дипломата в новій адміністрації США продовжується. Наразі на неї претендують крім Мітта Ромні і Руді Джуліані ще колишній постійний представник США при ООН Джон Болтон та глава міжнародного комітету Сенату Боб Коркер.

Водночас,  агентство Bloomberg повідомило, що Трамп розглядає на пост глави Держдепартаменту США також екс-главу ЦРУ Девіда Петреуса.

Обраний президент призначив зустріч з кандидатом на понеділок.

 

Маніпуляції в інформаційному просторі з перекручуванням фактів, безумовно, турбують Державний департамент США, однак відомство не має намірів забороняти журналістам російських ЗМІ приходити на брифінги, щоб отримувати останню інформацію про позицію офіційного Вашингтона.

На цьому наголосив під час брифінгу в понеділок речник зовнішньополітичного відомства  США  Джон Кірбі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми занепокоєні зусиллями російської сторони щодо маніпулювання інформаційним простором”, – наголосив представник Держдепу, підкресливши, що російські ЗМІ не вважають обов’язковою вимогою подавати інформацію, що відповідає правдивій ситуації та фактам.

Водночас, Кірбі підкреслив, що брифінги в Держдепартаменті відкриті для російських журналістів, у тому числі для таких англомовних пропагандистських ресурсів як “Russia Today” та “Sputnik”.

“У мене є певні занепокоєння щодо незалежності редакцій деяких російських ЗМІ, але вам дозволено бути присутніми тут, і це буде дозволятися й надалі для того, щоб ви могли ставити будь-які запитання мені”, – зауважив речник американського зовнішньополітичного відомства.

Він наголосив, що для США важливо поширювати свої погляди на події, і у світі не так багато країн, де медіа мають такий широкий доступ.

“Я душе пишаюся цим”, – резюмував Кірбі.

 

Канада розширила перелік фізичних і юридичних осіб Росії, щодо яких діють персональні санкції.

Про це  повідомляє  Міністерство закордонних справ Канади – Укрінформ.

До списку додані 15 осіб, у тому числі шість “депутатів Держдуми РФ”, які були обрані на території анексованого Криму.

“Санкційний список поповнився для підтримання необхідного тиску на Росію, поки вона повністю не виконує свої міжнародні зобов’язання щодо України”, – йдеться у повідомленні.

Санкції є відповіддю на обрання в Держдуму РФ 18 вересня “депутатів”, які проживають в анексированому Криму.

У МЗС зазначили, що Канада не підтримує легальність і підсумки виборів, проведених на окупованому Кримському півострові, як ніколи не визнає незаконну анексію Росією Криму і Севастополя. Дане рішення Канади також слугує для підтримки ефективності існуючих санкцій, а головне – для підтримки тиску на Росію для виконання нею Мінських угод.

 

Засідання офіційних представників 68 країн Глобальної коаліції, що бореться з терористичним угрупованням “Ісламська держава” проходить в понеділок у будівлі Державного департаменту США в Вашингтоні.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Держдепу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Посли й високопоставлені дипломатичні представники 68 членів Глобальної коаліції з протидії  ІДІЛ  зібралися сьогодні на пленарному засіданні в Державному департаменті для розгляду стану справ нашої глобальної кампанії, що має на меті розгромити цю терористичну організацію”, – зауважується в документі.

Члени коаліції зосереджують увагу на координації військових дій, обміну розвідувальними даними, а також активності цивільних сил безпеки, що помітно відображається на поразці ІДІЛ у регіоні. Крім того, обговорюється нагальна необхідність звільнення територій, досі підконтрольних терористам у Іраку й Сирії, а також відновлення населених пунктів, які раніше займала ІДІЛ.

Учасники засідання також привітали Лівію, яка приєдналася до коаліції останньою, підкресливши прогрес у боротьбі цієї країни проти ІД, особливо в місті Сирт, зауважується а в повідомленні.

 

В Україні, в рамках декомунізації замінять Діда Мороза на Святого Миколая

У новорічні свята мешканці Києва та багатьох інших українських міст побачать Святого Миколая замість Діда Мороза і його внучки.

Про це заявив засновник етнокультурного проекту Folk Ukraine Ігор Добруцький, який займається організацією головної ялинки країни на Софійській площі, – повідомляє Патріот України, пише Zik.

За його словами, тенденція до заміни Діда Мороза іншими героями пов’язана з політикою декомунізації в країні.

«Ми довгий час популяризували цю ідею і тепер це дійсно набуло масового характеру. Дід Мороз – вигаданий персонаж і пережиток радянського минулого. Від цього потрібно йти», – сказав Добруцький в коментарі.

До слова, в івент-агентствах кажуть, що українці відмовляються від Діда Мороза та Снігуроньки і на корпоративах.

 

“Вместо обещанного фильма о  полицейских показали о  донбасских сепаратистах”

— Вместо обещаного фильма о полицейских показали о донбасских сепаратистах. Его продолжительность была минут 15. Выдержала половину. Когда началось прославление того, что сейчас делается на Донбассе — я встала и вышла. Со мной еще человек 30–35. Какие-то люди просили остаться, заграждали дорогу. Но мы их не слушали, — каже Катерина, студентка другого курсу економічного факультету.

У Миколаївському національному університеті імені Василя Сухо­млинського студентів запросили на лекцію про права поліцейських. Натомість показали фільм “Ті, хто прийшов до влади” — про бойовиків Донбасу. У стрічці місцеві жителі виступають проти України, прославляють Росію й Путіна. Студенти назвали фільм сепаратистським. На знак протесту вийшли з аудиторії та звернулися до Служби безпеки України, пише Gazeta.ua.

— На початку жовтня до керів­ництва університету ­звернулося громадське об’єднання “ДАНА”. Просили допомогти з організацією показу документального кіно про права людини, — говорить голова студентської ради 22-річний Вадим Гавриліце. — Зробили оголошення. Після пар лишилося близько 100 студентів. Коли ввімкнули фільм, більшість обурилися. Не розуміли, як він пов’язаний із заявленою темою. У переселенки з Донбасу Катерини сталася істерика. Заспокоювали в деканаті. Зараз студенти розділилися на два табори. Одні засуджують, інші — захищають фільм.

— Організатори нас не попередили, що змінять тему дискусії. Той фільм став несподіванкою для всіх присутніх. Студенти просили зупинити показ, однак їхнє прохання ігнорували. Після цього більшість демонстративно покинули аудиторію, — каже проректор Наталія Василькова.

Організатор лекції 62-річна Олена Кабашна стверджує, що проти неї влаштували провокацію.

— Очень обидно, что этот фильм использовали в своих корыстных целях заинтересованые люди, — каже Олена Кабашна. — Я все життя виступаю за єдність України. Багато років працювала в мережі “Опора” (Всеукраїнська мережа громадських активістів. — ГПУ). 2004-го організовувала Майдан у Миколаєві. Підтримувала Революцію гідності.

Олена Кабашна чотири роки організовує перегляди документального кіно про права людини в університетах.

— Цього року відібрали 49 фільмів. У п’яти університетах все пройшло без проблем. У Сухомлинського також сподівалися на конструктивну дискусію. Фільм “Ті, хто прийшов до влади” показували як хроніку подій на Донбасі. Чекали обговорення після перегляду. Адже в залі були майбутні історики. Натомість посипалася критика й обурення. Звідкись узялися представники опозиційних партій, купа телебачення. Я їх не запрошувала. Думаю, це була спланована провокація проти нашої діяльності.

Допит Олени Кабашної в СБУ тривав 4 год.

— Допитували як свідка. Дійшли висновку, що сепаратизму в фільму не було. А студентів дійсно хтось спровокував, — каже Олена Миколаївна.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 514

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua