Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 серпня

Інформдень: 28 серпня

У понеділок УКРОП проведе всеукраїнську акцію “Зміна Конституції – право народу”.

31 серпня «Українське об’єднання патріотів –УКРОП» проведе мирні пікети під стінами Верховної Ради та біля будівель обласних держадміністрацій у всіх регіонах України. 

Таким чином «укропи» мають намір висловити своє неприйняття запропонованих Президентом змін до Конституції щодо децентралізації і спроб «продавити» їх без урахування думки громадськості. Про це йдеться в заяві партії, опублікованій наофіційному сайті політичної сили.««Політична партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» виступає категорично проти змін до Основного закону в період війни та проти надання в будь-якій формі автономного статусу окупованим територіям Донбасу. Внесення відповідних змін до Конституції  веде до знищення державного суверенітету й територіальної цілісності України», – зазначено в заяві.

У зв’язку з цим «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» закликає народних депутатів України не підтримувати запропонованих змін до Конституції України, «які спрямовані на фактичну капітуляцію української держави у війні з ворогом, і закликає всі органи місцевого самоврядування звернутися до народних депутатів з аналогічним закликом та розглянути питання змін до Конституції на позачергових засіданнях місцевих рад». «Ми закликаємо народних депутатів України вилучити з проекту змін до Конституції України пункт 18 перехідних положень. Ми закликаємо Президента України відмовитися від політичного тиску на Верховну Раду України щодо ухвалення вказаних змін. Ми закликаємо всіх патріотів України стати на захист конституційного ладу і заявити про свою позицію біля стін Верховної Ради в понеділок, 31 серпня, о 10.00 та біля будівель обласних державних адміністрацій в усіх обласних центрах країни», – наголосили в УКРОПі.

Нагадаємо, 31 серпня 2015 року відбудеться позачергова сесія Верховної Ради України, на якій, ймовірно, розглядатимуть зміни до Основного закону України.

 

Гройсман: Моя мрія – абсолютно прозорий електронний парламент

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає, що парламенту потрібні кілька важливих фундаментальних змін.Про це він розповів в ефірі телеканалу “112 Україна”.”Перше – закони, які приймає парламент, повинні бути потрібні суспільству і адекватно реагувати на виклики. Друге – закони для України, які готуються до прийняття, повинні отримувати відповідну якість. Третя позиція, яка надзвичайно важлива, – треба, щоб процедура проходження цих документів дотримувалася ідеально. І четверте – апарат парламенту має бути якісною сервісною службою”, – заявив спікер.

За його словами, сьогодні у ВР є засоби для проведення онлайн трансляцій засідань комітетів, створюються системи доступу до інтернету.”Зараз буде переведений (документообіг, – ред.) на електронну форму, треба вносити зміни в регламент документи до другого читання, це 1,5-2 млн засобів тільки на папері… загалом, моя мрія в тому, щоб швидко перетворити парламент абсолютно прозорий і електронний”, – заявив Гройсман.Як повідомляв УНІАН раніше, реформування роботи Верховної Ради України, за словами Володимира Гройсмана, розпочнеться у вересні за підтримки Європейського парламенту.

 

Вільній торгівлі з Європою бути попри російські погрози – Яценюк

Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною з Євросоюзом почне діяти з 1 січня 2016 року, незважаючи на погрози Росії ввести ембарго на українську продукцію.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі з прем’єр-міністром Литви Альгірдасом Буткявічусом.”Угода про ЗВТ між Україною і ЄС за будь-яких обставин набуде чинності з 1 січня наступного року. Росія заявила, що запровадить ембарго щодо української продукції у випадку, якщо угода про ЗВТ набуде чинності, тому я хотів би ще раз для Росії, у першу чергу, зазначити: угода набуде чинності”, – сказав він.Яценюк наголосив, що ембарго, яке ймовірно запровадить РФ, – це “ембарго не на українську продукцію, а проти російських громадян”.

Глава українського уряду зазначив, що європейський ринок для України є ключовим.

На невідворотності запровадження ЗВТ між Україною і Євросоюзом з 1 січня наступного року також наголосив литовський прем’єр-міністр.Крім того, у рамках сьогоднішньої зустрічі прем’єр-міністрів двох країн відбулося підписання угоди між урядами двох країн щодо молодіжних обмінів.Відбулося також підписання протоколу між Міністерством інфраструктури України та Міністерством транспорту і комунікацій Литовської Республіки.

 

Армія Саудівської Аравії увійшла на територію Ємену

Війська Саудівської Аравії увійшли до північного Ємену уперше після березневого конфлікту з повстанцями угруповання “Хуті” військаПро це повідомляє Al Jazeera. Як зазначається, Саудівська Аравія називає вторгнення військ на територію суміжної держави тимчасовим.

Коаліція на чолі з Саудівською Аравією завдала повітряних ударів по позиціях повстанців у Ємені, але хусити та їхні союзники і солдати, лояльні до колишнього президента Алі Абдалли Салеха, залишаються серйозною бойовою силою.

Нагадаємо, у липні сили президента Ємену Абд-Раббу Мансура Хаді витіснили хуситів та їхніх союзників з південного портового міста Аден, через яке почалася повітряна кампанія арабської коаліції.Згідно з даними ООН, з початку конфлікту в Ємені загинули близько 4,3 тис. осіб, з яких більше половини – жертви серед мирного населення.

Щонайменше 50 людей загинули у Саудівській Аравії через теракти хуситів.

 

В охоронців Укртатнафти знайшли понад 200 незаконних «стволів» – Пасішник

В охоронців ПАТ «Укртатнафта» вилучили 196 одиниць нарізної зброї та 20 одиниць гладкоствольної зброї, яка незаконно зберігалася під виглядом мисливської.

Про це написав у Фейсбуці виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Андрій Пасішник.

«Вчора працівниками МВС було роззброєно приватну армію відомого олігарха, яка нещодавно, за викликом господаря, виїжджала на «допомогу» в Укрнафту та інші державні підприємства нафтогазового напрямку. Також, ці бійці вже місяць блокують Кременчуцьку філію Укртранснафти

Всього вилучено 196 одиниць нарізної зброї та 20 одиниць гладкоствольної зброї», – написав Пасішник.

За його словами, зброя незаконно зберігалася під виглядом мисливської в спеціально облаштованих казармах, в яких дислокувався цей «батальйон мисливців».

З огляду на те, що проблему намагаються вирішити “по-тихому”, Пасішник закликає завадити поверненню зброї в незаконний обіг. “Прошу народних депутатів та ЗМІ не допустити повернення цієї зброї в незаконний обіг та взяти це під особистий контроль!”- написав виконавчий директор НАК. 

 

Путінський “воєнторг” відправив на Донбас 150 танків – Тимчук

На окупований Донбас з Росії усього за останній місяць переправили 150 танків і більш як 250 вантажівок з боєприпасами.Про це у Фейсбуці повідомив керівник групи “Інформаційний Спротив” Дмитро Тимчук.

“За даними групи «Інформаційний Спротив», упродовж останнього місяця (25 липня – 28 серпня 2015 р.) з Росії в окуповані райони Донбасу було перекинуто: близько 150 танків; близько 50 ББМ; 48-50 ствольних буксируваних артсистем і САУ; 32 реактивних системи залпового вогню (РСЗО)», – відзначив він.

Крім того, за словами Тимчука, за цей період путінський “воєнторг” відправив на Донбас понад 250 вантажних автомобілів з боєприпасами, амуніцією і спорядженням, а також 15 ешелонів з боєприпасами і паливом. “Перевезення здійснює ВАТ “РЖД”, – додав керівник “ІС”.

 

Кабельний музичний гуманітарний конвой

Поки теща плела маскувальну сітку, вирішив навести лад у її телевізорі — переставити місцями канали, видалити ті, що замовчали, додати ті, що заговорили…

У користувачів найдешевшого пакету послуг “Воля кабель” (колись він називався “соціальним”, зараз ”Легкий” ) заговорив, точніше – заспівав –  ще один музичний канал!

На додачу до трьох, що цілодобово гонять вітчизняну та російську попсу, моя теща зможе насолоджуватись…

Ні, не VH1, що спеціалізується на західній попсі 70-х — 80-х років минулого сторіччя.

Ні, не MTV, що віддає перевагу західній попсі, але сучасній.
Ні, не Mezzo, який чомусь вважає, що людям цікаво класичне мистецтво.

RU MUSIC!

Такий собі позачерговий музичний гуманітарний конвой – прямісінько у столицю України.

О, ні, я анітрохи не підозрюю “Волю” у заангажованості. Компанія, як і лічить підприємству з американськими власниками, завжди була підкреслено аполітичною: і коли переводила багатостраждальний ТВІ з найбільш доступного пакету у набагато дорожчий, і коли впихувала у найдешевший пакет канали 112 (пов’язаний з уже колишнім міністром МВС Захарченком), Xsport (дітище регіонала Колеснікова), БТБ (державний, але прозваний чомусь Арбуз-ТБ), Гамма (забава молодої дружини Симоненка), та ще купу каналів “ні про що” з каламутними власниками. Ніколи не вимикала мовлення “Путін-ТБ” на початку російської навали.

Ніякої політики, тільки бізнес – кияни хочуть російської попси під час російської агресії! — а заради бізнесу “Воля” готова на будь-що. От інтернет-провайдер, послугами якого користується автор, за менші гроші надає інтернет і можливість дивитись усі вищезгадані канали, і ще багато інших — загалом 120. Залишаючи за користувачем право вибору — Mezzo чи RU Music. То ж не дивно, що “Воля” перейнялась моїми проблемами — чи не став я жертвою брутального демпінгу, чи не настав час мені платити більше, і забути про складнощі вибору?  

Втім, репертуарний маркетинг “Волі” можна розглядати і як витончену популяризацію української культури.

Дійсно, якщо люди, які зараз заповнюють зали оперного театру чи філармонії матимуть можливість просто вдома подивитись на Mezzo трансляцію з “Метрополітен Опера” чи “Ла Скала” — стануть вони витрачати живі гроші на недешеві квитки? Якщо пересічний киянин буде мати можливість дізнатись про устрій Всесвіту завдяки каналу Discovery чи National Geographic – хіба стане він цікавитись адресою Київського планетарію? Хтось піде у зоопарк, надивившись Animal Planet?

Додай, “Воля”, ще “Шансон ТВ” –  може поменшає у маршрутках і генделиках – Віктор Мішковський

 

Меркель: Ми не хочемо ситуації “Україна або Росія”

Канцлер ФРН Ангела Меркель поки що не бачить умов для скасування антиросійських санкцій.

Про це глава німецького уряду заявила у Відні, виступаючи на урочистому заході, присвяченому 60-річчю Німецько-австрійської торгової палати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Враховуючи серйозні порушення міжнародного права і все ще нестабільну ситуацію на сході України, цей пункт (зняття санкцій), на жаль, ще не досягнутий”, – сказала Меркель.

Канцлер визнала, що від обмежувальних заходів зазнають збитків західні бізнесмени. У політичному контексті Захід теж зацікавлений у конструктивній роботі з Росією. “Тому ми хочемо, звичайно, знову досягти політичних рамкових умов, які дали б змогу зняти санкції”, – сказала вона.

Меркель нагадала про бажаність і важливість участі Москви у вирішенні ряду міжнародних проблем. “Ми не хочемо ситуації “або Україна, або Росія”, ми хочемо вільного розвитку України, так само як і хороших відносин з Росією”, – резюмувала канцлер ФРН.

 

Українець Карпюк «загубився» у російських в’язницях – правозахисники

Правозахисники не можуть знайти громадянина України Миколу Карпюка, який імовірно утримується в слідчому ізоляторі в Челябінській області.За словами журналіста Зої Світловий, представники громадської наглядової комісії приїхали в ізолятор, але їм сказали, що Карпюк відсутній. Його нібито відправили на флюорографію, повідомляє Ехо Москви.Слідчий комітет РФ досі не дозволив українським консулам відвідати Карпюка, стверджують правозахисники.

Раніше Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Елла Памфілова у відповідь на звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської заявила, що перевіряє інформацію про місцезнаходження Миколи Карпюка і забезпечення його права на захист. Водночас Памфілова повідомила, що має намір ознайомитися з умовами утримання Карпюка, а також посприяти його зустрічі з адвокатами.Як повідомляв Укрінформ, 26 серпня Слідчий комітет Росії завершив розслідування стосовно громадян України Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, яких обвинувачують в участі у бойових діях у Чечні в 1990-х роках на боці озброєних угрупувань Шаміля Басаєва й Аслана Масхадова.

Як заявили в СКР, у період з грудня 1994 по січень 1995 року Карпюк і Клих нібито «спільно з іншими учасниками банд не раз брали активну участь у боєзіткненнях з військовослужбовцями Збройних сил РФ на території Президентського палацу, площі «Хвилинка» і залізничного вокзалу міста Грозного, в ході яких позбавили життя не менш як 30 військовослужбовців і не менш як 13 військовослужбовцям завдали поранень різного ступеня тяжкості».

Заявлено, що «слідством зібрана достатня доказова база, у зв’язку з чим кримінальну справу стосовно Карпюка і Клиха із затвердженим обвинувальним висновком надіслано до суду для розгляду по суті». СКР називає Карпюка і Клиха членами УНА-УНСО.

Російські спецслужби затримали Карпюка 21 березня 2014 року в Чернігівській області, а звідти вивезли в Росію. Його обвинувачують у бандитизмі і відправленні найманців у Чечню. Адвокат Ілля Новіков висловлював думку, що заарештований у Росії представник центрального штабу “Правого сектору” Микола Карпюк, можливо, вже мертвий. Київського журналіста Станіслава Клиха затримали 11 серпня. Він поїхав до дівчини в місто Орел, але в Україну так і не повернувся. Нещодавно рідні знайшли його в СІЗО П’ятигорська. Український МЗС раніше висловлював протести у зв’язку з тим, що консула України в Росії не пускають до заарештованих.

 

Кличко з 18 однопартійцями увійшли до «Солідарності»

Партія БПП «Солідарність» прийняла до свого складу 19 представників партії УДАР.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення було ухвалено під час з’їду БПП одноголосно.

«Перше рішення з’їду партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – про прийом 19 осіб до складу партії БПП «Солідарність», які виявили бажання стати членами нашої партії. Рішення з’їзду: прийняти до складу партії БПП «Солідарність» 19 осіб», – сказав керівник фракції БПП Юрій Луценко.

До цього Луценко зазначив, що до Блоку Петра Порошенка «Солідарність» надійшло 19 заяв від представників УДАРу з проханням прийому до партії.

Серед них – заяви мера Києва Віталія Кличка, Сергія Алексєєва, Валерія Іщенка та інших.   

 

Саакашвілі анонсував «чистку» в ОДА

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі погодив із керівництвом МВС створення спеціального підрозділу міліції для протидії корупції в облдержадміністрації та облУВС.

Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці у Facebook, аргументуючи ініціативу скандальним затриманням на хабарі нещодавно призначеного очільника Одеського міськУВС Олега Макухи.

“Учора на місці злочину при отриманні хабара за кришування був затриманий керівник одеської міліції. Підтвердилося те, що я завжди стверджував: одеська міліція – це добре організований кримінальний синдикат. З моєї точки зору, їх треба повністю розпустити і по-новому організувати. На цьому етапі спільно з Арсеном Аваковим (глава МВС – Ред.) ми створюємо спеціальний підрозділ всередині МВС, співробітників якого відберемо ретельно, і вони займуться корупцією всередині адміністрації та міліції”, – зазначив  Саакашвілі.

За його словами, поки необхідно ” продовжити арешти не тільки стрілочників, а й, як було вже у випадку з військкомом області та очільником міськУВС, високих посадових осіб. У тому числі в облдержадміністрації слід провести таку ж чистку”.

Як повідомляв Укрінформ, оперативники Військової прокуратури та спецпідрозділу “К” Управління СБУ в Одеській області затримали у четвер за отримання хабара на загальну суму 20 тисяч доларів начальника Одеського міського управління МВС України, що був призначений на цю посаду 1 липня 2015 року. До того уродженець Донецька Макуха служив на посаді начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Миколаївській області. 

 

Москаль обурився «цирком», який влаштувала облрада

Голова Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль обурений тим, що облрада не дала згоди на утворення двох спроможних громад у Тячівському районі, і порівняв саботаж депутатів із безпідставними перешкодами у створенні сім`ї.Про цеповідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.«Уявіть ситуацію, що молода пара зі щирих почуттів, отримавши згоду батьків, вирішила створити власну сім’ю й прийшла до священика обвінчатися. А він їм із порогу без жодних пояснень: «Не обвінчаю, і все!» Тут – аналогічна ситуація. Дві громади вирішили жити спільно, пройшли всі передбачені для цього процедури – слухання, сесії, погодження і т.д. Усе, що залишилося, — отримати формальну згоду облради. А вона її не дає», – зазначив керівник області.

Питання про об’єднання громад на вчорашній сесії піднімалось тричі, але ухвалене так і не було. Врешті-решт частина депутатів просто залишила зал. На думку Москаля, весь цей «цирк» знадобився, щоб «показати Києву – Закарпаття готується як полігон для провалу у Верховній Раді конституційної реформи з децентралізації». Однак він вважає, що цей демарш  не дасть результату: громади звернуться з позовом до Окружного адміністративного суду, який зобов’яже облраду прийняти це рішення.

Після провалу вчорашнього голосування за Перспективний план об’єднання громад Закарпаття залишилось єдиною областю в Україні, яка не розглянула цей План, і однією з двох (разом із Тернопільщиною. – Ред.), яка не оголосила жодну об’єднану громаду.

При цьому підкреслюється, що саме від прийняття цих рішень залежить виділення області з Держбюджету 119 мільйонів гривень цього року і 170 мільйонів – наступного для фінансування проектів регіонального розвитку. 

 

РФ заборонила Казахстану і Білорусі купувати норвезьку рибу

Россільгоспнагляд обмежив постачання риби з 14 норвезьких підприємств, закривши її імпорт і в інші країни Митного союзу – Білорусь, Казахстан і Вірменію.У РФ переконані, що це необхідний захід, щоб уникнути реекспорту в Росію забороненої продукції через країни Митного союзу, пише 365info.kz.”Росія перестала обмежуватися санкціями тільки на своїй території і в односторонньому порядку включила в торгову війну і Казахстан. Напередодні Россільгоспнагляд заборонив поставки норвезької риби в нашу країну”, – йдеться в повідомленні.

Видання нагадує, що Росія ввела заборону на норвезьку рибу в серпні 2014 року як контрзахід санкціям, запровадженим Євросоюзом щодо РФ. Цього року термін дії санкцій був продовжений ще на рік – до 6 серпня 2016 року.”Але причому тут ми, казахи?” – риторично запитує автор матеріалу.

Казахстанські постачальники обурені таким рішенням Россільгоспнагляду і вважають, що Росія почала застосовувати улюблену тактику військових стратегів – війну на чужій території.

“Вже три роки як в рамках Митного союзу Казахстан керується інструкціями Россільгоспнагляду при визначенні звідки і що можна завозити до нас в країну. Ми як виробник продуктів харчування відчуваємо на собі, як з кожним роком звужується вибір і можливості для ввезення доступних продуктів харчування і сировини для їх виробництва. Россільгоспнагляд вже неодноразово вводив заборони на ввезення різних продуктів в нашу країну. Кожного разу ми зітхали, рахували втрати і шукали нових постачальників”, – розповів фінансовий директор і співзасновник компанії-постачальника KingFisher Санжар Абдіхалик.

 

Біля узбережжя Лівії перекинулися човни з 500 мігрантами

Біля берегів Лівії триває рятувальна операція, де перекинулися два човни, що перевозили близько 500 мігрантів.За даними влади країни, щонайменше 20 осіб вдалося врятувати, повідомляє ВВС.

“Ще сотні людей вважаються зниклими безвісти. Ймовірно, вони не встигли залишити судно й були заблоковані в ньому”, – йдеться у повідомленні.Нагадаємо: раніше біля берегів Лівії рятувальники витягли з води близько 3 тисяч мігрантів, в основному з країн Африки та Близького Сходу. Всього ж з початку цього року понад 2 тисячі мігрантів, які намагалися потрапити з Лівії до Італії, загинули в морі.

 

Запорізька облрада хоче для регіону спеціального статусу

Сесія Запорізької обласної ради підтримала проект Закону України “Про спеціальний правовий режим застосування норм законодавства України в соціально-економічній, бюджетній та інших галузях на територіях з ускладненою екологічною ситуацією”.У ході сесії 27 серпня звернення на підтримку проекту закону зібрало депутатську більшість – спецстатус Запоріжжя підтримали 66 з 69 присутніх депутатів, пише “Голос Запоріжжя”.

Основною ідеєю законопроекту стало розширення адміністративних і бюджетних повноважень місцевих рад і комплексна соціальна підтримка жителів Запорізької області.Йдеться про можливість поліпшення соціально-економічної ситуації шляхом перерозподілу податкових зборів для збереження коштів у місцевих бюджетах. Надалі збережені кошти мають спрямовуватися на реалізацію медичних, екологічних та освітніх проектів, соціальну підтримку населення.”Законопроект націлений на процвітання області і всієї України. Крім того, він вписується в рамки адміністративно-територіальної реформи, яка була оголошена в Україні та може стати її невід’ємною частиною”, – стверджує депутат обласної ради Олена Семененко.

Запорізька облрада звертається до Президента та Верховної Ради України із закликом розглянути і прийняти закон.

 

ІДІЛ захопив нові території біля кордону Туреччини

Бойовики терористичного угрупування “Ісламська держава” захопили нові території в Сирії, які до цього контролювали місцеві повстанці.Про це пише “Радіо Свобода”.Спостерігачі за правами людини в Сирії повідомили, що бойовики “ІДІЛ” захопили 5 сіл, в тому числі два поблизу кордону з Туреччиною. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу у свою чергу заявив, що незабаром буде проведена операція проти бойовиків на кордоні.

Нагадаємо, нещодавно Туреччина увійшла в коаліцію боротьби з “Ісламською державою”.

 

Латвія теж хоче відгородитися від Росії стіною

Через нелегальну міграцію в Латвії обговорюють можливість будівництва стіни на окремих ділянках кордону з Росією, заявив міністр внутрішніх справ країни Ріхард Козловскіс.За його словами, які наводить LSM, російсько-латвійський кордон перетинають в основному в’єтнамці, зокрема, у цьому році було вже 300 таких нелегалів.”Обговорюється можливість будівництва паркану на кількох ділянках, але якщо паркан не буде забезпечений відповідною технікою, він не зможе зупинити потік біженців”, – констатував міністр і додав, що зараз через політичну ситуацію практичне співробітництво з Росією у цій сфері погіршилося.”Нелегали прибувають не з В’єтнаму, а з Росії, де свого часу працювали як нелегально, так і в легальній сфері”, – уточнив Козловскіс.

За його словами, в’єтнамці втікають з Росії в країни Євросоюзу через економічну ситуацію, а також в результаті діяльності імміграційної служби РФ.

Нагадаємо: 25 серпня про намір побудувати стіну на кордоні з Росією заявила Естонія. Її довжина становитиме 100 кілометрів, висота – 2,5 метра, а роботи з технічного оснащення естонсько-російського кордону почнуться лише з 2018 року.Як відомо, стіну на кордоні з Росією будує й Україна, її будівництво планують завершити до 2018 року.

 

Кличко очолив «Солідарність»

Мер Києва Віталій Кличко став головою партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення було ухвалено під час з’їзду партії «БПП «Солідарність».

Своїм рішенням партійці звільнили з посади голови партії «БПП» Юрія Луценка та призначили Кличка новим головою.

Кандидатуру Віталія Кличка запропонував керівник фракції БПП у парламенті Юрій Луценко.

«Сьогодні необхідно проголосити про об’єднання двох партій (БПП і «УДАР» – ред.), яке розпочнеться з цього з’їзду. Правильне політичне рішення, яке має ухвалити з’їзд… Пропоную, щоб головою партії «БПП «Солідарність» став Віталій Кличко, що символізуватиме повне розуміння єднання оновленої партії «Солідарність», – зазначив Луценко.

Нагадаємо, під час сьогоднішнього з’їзду партія «БПП «Солідарність» ухвалила рішення про прийняття до свого складу 19 «УДАРівців», серед яких і Віталій Кличко.

 

Кличко каже, що прийшов до БПП, щоб “чума не прослизнула”

Київський міський голова Віталій Кличко, якого 28 серпня обрано лідером БПП, наголосив, що наразі можливий реванш старих сил, і необхідно об’єднатися для протистояння.Про це він зазначив у Твіттері.

«Ми сьогодні робимо відповідальний крок, бо як ніколи можливий реванш старих сил. Треба зімкнути ряди, щоб ця чума не прослизнула знову!», – написав він.

До того ж, новообраний голова БПП виступив за проведення децентралізації: «Нам потрібна децентралізація. Бо життя кожної окремої громади змінює місцева влада», оскільки Києву потрібні ті фінанси, які заробляє місто. «Тоді будуть і всі дороги відремонтовані, і будуватимуться нові школи та дитсадки», – написав він.

 

Дуда назвав найефективніший спосіб стримування російської агресії

Санкції є найкращим способом стримати російську агресію.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю німецькому виданню Die Welt, передає “ЄвроПравда”. Водночас, за його словами, такі санкції мають бути “ефективними”.

“Ефективні санкції є найкращим способом стримати агресивні дії. І мені шкода, що європейські політики не єдині в цьому відношенні”, – сказав Дуда.

Відповідаючи на запитання, чи має захід постачати зброю Україні, якщо РФ і далі дестабілізуватиме ситуацію, надаючи сепаратистам зброю і техніку, президент Польщі відповів: “Захід має робити все, щоб утримати Росію від таких дій”.

Крім того, за його словами, Захід має підготуватися до часу, коли перестануть діяти мінські домовленості.

“Мінські угоди закінчуються наприкінці року, а конфлікт триває. По обидві сторони гинуть люди, в тому числі мирні”, – зауважив він.

На думку президента, Європа повинна задуматись над новими мирними угодами.

“На мою думку, Німеччина і Франція, а також інші держави, в тому числі Польща повинні діяти спільно у пошуках ефективного рішення” – сказав Дуда.

Раніше УНІАН повідомляв, що президент Польщі Анджей Дуда заявив, що під час свого візиту до Німеччини хоче порушити питання про введення нового формату переговорівщодо врегулювання ситуації в Україні.

 

Заповідник “Херсонес Таврійський” за указом Путіна перейшов у власність Росії

Херсонеське городище розташоване на території Гагарінського району анексованого Севастополя і є історико-археологічним заповідником. У 2013 році Херсонес разом з його хорою на Гераклейському півострові внесено до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нелегітимна влада окупованого Росією Севастополя передала національний заповідник «Херсонес Таврійський» у власність РФ, передають “Новини Криму”.Як заявив нелегітимний голова “комісії Законодавчих зборів міста по бюджету” В’ячеслав Аксьонов, рішення прийнято у зв’язку з відповідним указом президента Росії Володимира Путіна.Аксьонов додав, що також на підставі указу віце-прем’єра РФ Дмитра Козака прийнято рішення про передачу об’єктів залізничного господарства у власність окупованого Кримуз метою подальшого приєднання до ДУП «Кримська залізниця».Нагадаємо, на початку серпня Путін прийняв рішення включити пам’ятники і території національного заповідника «Херсонес Таврійський» в Єдиний державний реєстр об’єктів культурної спадщини народів РФ.

 

Вороги України розробили цілий план, як не допустити децентралізації – Гройсман

Голова Верховної Ради Володимир Грйосман переконаний, що у ворогів України є план того, як не допустити проведення реформи децентралізації влади.Про це він заявив в ефірі телеканалу «112-Україна.«На превеликий жаль, я думаю, що є, у тому числі й план, Україну зупинити на шляху цієї реформи (децентралізації – ред.) заради того, щоб вона не добилася успіху», – зазначив спікер.

Гройсман переконаний, що одним із завдань «ворогів» нашої держави, як внутрішніх, так і зовнішніх, є не допущення «європейської реформи Конституції й обмеження українців у владі». На його думку, це дасть змогу «перекреслити» євроінтеграційний рух України та посварити нас із західними партнерами.Крім того, за словами Голови ВР, інше завдання противників реформи децентралізації полягає «в нав’язуванні будь-яких страхів, щоб змін всередині України не відбулося»

 

Захарченко розповів про свої ванільні мрії щодо захоплення нових територій

На Донбасі бойовики не збираються припиняти бойові дії, а збираються воювати і далі, щоб захопити всю Донецьку область.

Про це заявив ватажок незаконній організації “ДНР” Олександр Захарченко в інтерв’ю одному з сепаратистських видань.

“Я вже не раз говорив, що програма-мінімум – це “ДНР” в межах колишньої Донецької області. Власне, досягнення цієї мети багато в чому стане і так званим« примусом до миру». Навряд чи карателі зможуть швидко впоратися з таким поразкою. Швидше за все, в цьому випадку в Києві знову відбудеться який-небудь «майдан», і до влади прийдуть зовсім інші люди. Можливо, з ними ми зможемо знайти спільну мову. Що стосується Новоросії, то про це говорити поки рано. Це питання ми будемо вирішувати, коли переможемо”, – сказав він.

Захарченко впевнений, що терористів чекають “не тільки в Маріуполі і Слов’янську, а чекають його і в Харкові з Одесою, і в Миколаєві, і в Херсоні. І навіть далі”.

 

РПЦ має намір постачати в магазини форель, моцарелу і овочі

Монастирські господарства Росії готові збільшити кількість вироблених в своїх господарствах продуктів харчування, вони вже стали вирощувати більше овочів і зерна, розводити рибу і зробили багатшими асортимент своїх сирів — в тому числі це моцарелла, качотта, рікотта. Частина господарств планує вийти в торгові мережі і поставляти продукти в Москву, Санкт-Петербург і інші російські міста, пишуть “Известия”.

Як розповів заступник голови Синодального відділу по взаємодії Церкви й суспільства Російської православної церкви (РПЦ) – священик Роман Багдасаров, в монастирях відроджується традиція годувати людей під час важких ситуацій – монастирські господарства готові внести свій внесок у імпортозаміщення і можуть його з часом збільшувати.”Потрібно, щоб прийшов рітейлер і сказав, що хоче, припустимо, налагодити продаж лінійки православної продукції — від молока до глазурованих сирків. Все, будь ласка! Монастирські господарства можуть це робити. Але самі вони займатися просуванням товару на ринок не будуть, тому що це – не їхня компетенція. Поки ж господарства, які не звикли працювати на великому ринку, орієнтуються насамперед на потреби місцевих жителів”, – сказав Багдасаров.Він додав, що господарства при монастирях можуть постачати і непродовольчі товари.”Наприклад, це можуть бути православні інтер’єри — щоб люди мали можливість придбати меблі, зроблені у нас, — більш дешеві і які відповідають традиціям, а не тільки італійські або німецькі”, — зазначив він.

Рітейлери, за їх словами, готові працювати з ким завгодно, лише б продукти були якісними.Гендиректор аналітичного агентства «Сегмент» Денис Нікітас вважає, що монастирські продукти будуть затребувані мережами преміум-класу. А для власників магазинів економ-класу закупівля такої продукції буде невигідна.Керуючий партнер Management Development Group Дмитро Потапенко вважає, що ні одну мережу не зможуть зацікавити монастирські продукти.”Богу — Богове, кесарю — кесареве, — сказав він. — Це все одно що на автомобільному заводі ставити на машини ковані болти. Мережі — це, по суті, заводи, і з ними повинні працювати виробники, які теж як заводи, а не як дрібні крамнички. Не буде ж монастир 20-тонними машинами поставляти в мережу свою продукцію”.

 

Головне протистояння на місцевих виборах буде відбуватися по лінії “Порошенко – Коломойський”. Про це заявила політолог Олеся Яхно-Бєлковська в ефірі Еспресо.ТV.

“На місцевих виборах вибудовується своєрідна конструкція: яка з партій буде головним кандидатом від влади і яка партія буде головними кандидатом від опозиції. Прослідковується певна дихотомія. Я маю на увазі “Блок Петра Порошенка” від влади. Щодо опозиції, йдеться не про “Опозиційний блок”, а про команду, яка представлена Коломойським. Я вважаю, що це буде головна лінія протистояння на місцевих виборах”, – сказала політолог.

“З “Опозиційним блоком” ніхто не захоче об’єднуватися, тому що в українській політиці постійно діє запит на нові політичні сили. Через шлейф участі його представників у владі і асоціацію зі “старою опозицією” політичні сили з опозиційної ніші навпаки будуть відмежовуватися від “Оппоблоку”, – додала вона. 

 

Мілонов хоче зробити із російської молоді “доброделов” і попросив створити патріотичний орден. Депутат законодавчих зборів Санкт-Петербургу Віталій Мілонов звернувся з пропозицією про створення патріотичної організації для дітей до прем’єра Дмитра Медведєва.

Про це пише газета “Известия”.Вступ до організацію з назвою «Доброделы» або «Союз святого Георгія» буде обов’язковою для дітей після дитячого саду.Члени всеросійської організації повинні будуть займатися громадськими роботами, а також відвідувати патріотичні гуртки та лекції з історії Росії. Символами дитячо-юнацької структури стануть зображення Георгія Побідоносця і георгіївські стрічки.«Саме молодь, як правило, перебуває в перехресті ідеологічної зброї, стає жертвою західної пропаганди», – підкреслює депутат.На його думку, в лавах «Доброделов» повинні виявитися абсолютно всі діти Росії поза залежності від соціального положення.«Аморальна, нехай і якісна, освіта не гарантує виховання людини як патріота і особистості», – говорить Мілонов і додає, що участь держави у духовному і моральному формуванні людини має бути відчутна.

Мілонов також нагадав, що радянські піонерська та комсомольські організації – не перші в країні дитячі співтовариства, ще до революції у Росії був скаутський рух.

Як повідомляв УНІАН, раніше його колега депутат Держдуми Олена Мізуліна запропонувала прокуратурі РФ перевірити шкільні зошити.

 

Голова Пентагону вважає ІДІЛ і Росію головними загрозами для США і пообіцяв вжити заходів щодо їх стримування. Міністр оборони США Ештон Картер пообіцяв вжити заходів зі «стримування» Росії і її президента Володимира Путіна, який, з його точки зору, «веде Росію в неправильному напрямку», і являє загрозу порівняно з тією, яка виходить від «Ісламської держави».

Про це повідомляє “Голос Америки”.Виступаючи на базі морської піхоти Кемп-Пендлтон у Каліфорнії, Картер назвав дві найбільші загрози безпеки США. За словами глави Пентагону, ними є більш агресивна розстановка російських сил і засобів забезпечення безпеки і поява «Ісламської держави».

При цьому міністр оборони не запропонував жодних конкретних планів щодо протидії їм.

Картер назвав «сумним» розвиток подій у Росії, але зазначив, що адміністрація США повинна реагувати на дії російського уряду при Володимирі Путіні, які, на його думку, «ведуть Росію в неправильному напрямку для його власного народу».

«Але судячи з усього, це саме той напрямок, в якому він хоче їх вести – до чергової конфронтації, – продовжив міністр. – Нам просто доведеться стримати це. Як в інтересах нашої власної безпеки, так й тому, що у нас є важливі союзники і друзі в цьому регіоні світу, і у нас є важливі договірні зобов’язання по лінії НАТО».

Торкаючись теми «Ісламської держави», яка неухильно нарощує контрольовані їй території, Картер заявив, що США «повинні перемогти і переможуть» це угруповання. При цьому морські піхотинці будуть брати участь у заподіянні цієї поразки, сказав він присутнім.

За словами Картера, тих викликів, які представляють «Ісламська держава» і Росія, не існувало ще 18 місяців тому.

«За останній рік вони взяли більш загрозливі розміри, – зазначив він. – Нам потрібно протистояти їм обом».

Раніше Ештон Картер сказав, що Сполучені Штати та їх союзники у НАТО очікують, що напруженість у відносинах з Росією збережеться на тривалий час.

 

Новий світовий рекорд: Tesla проїхала більше 700 кілометрів на одному заряді

Мешканці Данії встановили новий світовий рекорд, змусивши свій електромобіль Tesla Model S P85D проїхати на одному заряді майже 730 км.

Данці «заправилися» на Tesla Supercharger і вирушили в подорож, яка тривала майже добу, повідомляє Autogeek.

Як зізналися самі рекордсмени, вони трохи не розрахували час. На їх думку, потрібно було виїжджати раніше, щоб якомога більший шлях проїхати в світлий час доби. Так можна було б збільшити цифру пробігу на кілька кілометрів.

Для подовження шляху данці навіть не користувалися кондиціонером, хоча температура за бортом була близько +27 градусів за Цельсієм.

При цьому вони намагалися дотримуватися мінімальної швидкості руху.

Їх обганяли навіть фури. Щоправда, вони одразу попередили потік про свою повільність спеціальними наклейками на автомобілі.

Першу зупинку зробили після 7 годин безперервної їзди.

Всього ж їх подорож зайняла 19 годин і 40 хвилин, 1 година з яких припала на зупинку для відпочинку.

За цей час вони зуміли проїхати 728,7 км, витративши 77,5 кВт енергії. Тобто, в середньому їх Tesla витрачала 106 Вт на кілометр.

Середня швидкість склала 39 км/год, перепад висот на трасі виявився близько 94 метрів.

Раніше УНІАН повідомляв, що Великобританія збирається почати експеримент щодо практичного застосування так званої технології сharge-as-you-drive, в рамках якої акумулятори електромобілів будуть отримувати енергію безпосередньо від дорожнього полотна.

 

Чисельність російських бойовиків, які добровільно воювали на Донбасі, становить від 30 до 50 тис.Як передає власний кореспондент УНІАН в РФ, про це сьогодні на прес-конференції в Москві заявив колишній керівник терористичної організації «Донецька народна республіка», житель Москви Олександр Бородай.«Чисельність потенційну ми оцінюємо приблизно, за нашими даними, це від 30 до 50 тисяч чоловік. Не всі воюють півтора року, хтось «заходив» туди по другому разу. Списки деякі є, люди добре знають один одного», – сказав Бородай.

При цьому він наголосив, що російські бойовики продовжують залишатися в окупованих районах Донбасу.

Крім того, Бородай заявив, що в РФ буде створено організацію «Союзу добровольців Донбасу в Росії», восени планується провести установчий з’їзд організації, обрати органи управління.

«Це буде організація взаємодопомоги, яка покликана об’єднати добровольців. Нормальний ветеранський союз. Нам треба допомагати цим людям соціалізуватися», – сказав бойовик.

При цьому він заявив, що організація не буде зосереджуватись на роздачі гуманітарної допомоги, а буде «давати не рибу, а вудочку».

За словами терориста, зараз документи громадської організації перебувають у Мін’юсті.

Бородай також заявив, що організація добиватиметься прирівнювання російських бойовиків «до ветеранів бойових дій».

«Російські добровольці вже давно проявляють себе як певна сила соціально активних людей, які борються за Росію і «русский мир». Але у них відсутній соціальний захист в будь-якій формі. І ми вважаємо, що ті, хто взяв участь у цій війні на Донбасі, повинні бути об’єднані і допомагати один одному», – сказав Бородай.

Довідка УНІАН. Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим і почала дестабілізувати обстановку на Донбасі. Росія постачає терористам «ДНР» і «ЛНР» озброєння і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська.

12 лютого 2015 року в Мінську було підписано угоди про врегулювання ситуації в Луганській і Донецькій областях, зокрема, документами передбачено припинення вогню з 00.00 15 лютого, відведення всіх важких озброєнь, обмін полоненими.Однак бойовики порушують всі домовленості.

 

Голова Держдуми РФ назвав реєстрацію партії УНА-УНСО перевіркою для Заходу

Голова Держдуми Сергій Наришкін вважає, що реєстрація на Україні партії УНА-УНСО буде перевіркою для Євросоюзу і США, передає УНН з посиланням на ТАСС.”Думаю, цей факт – це ще одна перевірка для наших і європейських, і американських партнерів і колег. Цікаво, якими захопленими словами вони будуть хвалити черговий прояв “демократизму” на Україну”, – зазначив С.Наришкін.

Нагадаємо, 20 серпня Міністерство юстиції Україні зареєструвало партію УНА-УНСО.

 

Три сценария, как Украина может вернуть Крым и Донбасс

Украина должна сосредоточиться на расширении пространства своей субъектности. Стабильность государственных институтов приведет к росту экономической мощи, это увеличит военно-политическую мощь и расширит пространство для маневра во внешней политике. Когда внешние партнеры будут уверены, что Украина способна реализовать то, о чем говорит, то появятся возможности отыграть потери по Донбассу и Крыму, если в тот момент будут рациональные мотивы для этого.

Если Киев будет видеть, что выгоды возврата потерянных территорий будут превышать издержки, то он сможет применить несколько методов их возврата.

Вариант первый: война за Донбасс и Крым с помощью модернизированной армии. При этом Украина должна быть уверена, что РФ не нанесет тактический ядерный удар по ее территории или армии. Для этого она должна либо иметь в союзниках США, или должна иметь ядерное оружие плюс систему ПРО. Все это потребует десятков, а то и сотен миллиардов долларов, которые сможет сгенерировать только мощная экономика без последствий изъять из себя ресурсы на такую политику, Это значит, что к этому моменту должны быть проведены реформы, они должны быть успешными и страна успела накопить “жирок”. Ах, да, забыл в войне нужно будет победить, а для этого нужно будет иметь агрессивную и современную армию под руководством агрессивных, современных командиров, которых нужно будет соответствующим образом подготовить.

Вариант второй: сформировать международную коалицию, которая посредством санкций, изоляции принудит Россию вернуть Украине захваченные территории. Если вследствие таких действий, а также внутренних проблем Россия провалится в коллапс, то тогда появляется возможность используя хаос в Москве вернуть территории сравнительно мирным путем. Если же РФ будет сопротивляться, то опять возвращаемся к варианту один.

Что нужно сделать, чтобы сформировать такую коалицию? Время и деньги.

Время, чтобы ее сформировать путем убеждения, что стратегические мотивы членов коалиции совпадают.

Деньги для того, чтобы купить партнеров. Если выгоды от сотрудничества с Украиной будут больше, чем с Россией, то тем сильнее будет мотивация поддерживать Украину. Это означает, что опять-таки нужна мощная экономика, которая будет вовлекать внешних партнеров в в экономический обмен с нами. Это опять-таки потребует времени и стратегического подхода в рефомах.

Таким образом, ключевым ресурсом возврата утерянных территорий есть время, деньги и стратегия, положенная на видение перспектив развития страны.

Наконец, есть третий вариант, который имеет большее количество фанатов среди многих украинцев. Он заключается в том, что можно в течение ближайшего времени опираясь на разваливашуюся экономику и прогнивший государственный аппарат каким то чудом отбить у ядерной России потерянные территории, опираясь на лозунги «Наше дело правое, мы победим!». В финале этого сценария наиболее прозревшие произнесут сакраментальную фразу Петлюры: «Мы все про*бали» – Юрия Романенко

 

Тримати позицію по Конституції

Позиція громадськості по Конституції похитнулася під дією політичної активності політичних сил. Ця активність зумовлена позицією Президента України, на якого серйозний тиск справляють Росія та Європа, і позицією парламентських партій, на яких тисне ситуація війни та Президент.

Позицію громадськості можна сформулювати наступним чином:

1) Зміни до Конституції приймаються в ситуації війни під тиском Росії, яку підтримує Європа;

2) Зміни до Конституції не дають Україні реального самоврядування – вони є недосконалі з точки зору загальної моделі самоврядування;

3) Зміни до Конституції не є також реальною децентралізацією, бо вони є лише зміною способу централізації, яка на думку деяких експертів навіть посилюється;

4) Зміни до Конституції фіксують можливість втрати суверенітету над частинами території України;

5) Відтак потрібно ввести мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції, оскільки цього вимагає Конституція у статті 157 частині 2: “Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.”

Отже громадські діячі у своєму зверненні до Президента зафіксували порушення Конституції щодо змін Конституції і запропонували відкласти ці зміни на час війни.

Натомість Президент зібрав громадських діячів, підписантів звернення, на зустріч 26-го серпня 2015 року і спробував їх переконати у тому, що зміни до Конституції саме в пропонованій ним редакції потрібні.

Про цю зустріч доволі детально розповідає Андрій Длігач на своїй сторінці у Фейсбук.

Після цієї зустрічі позиція громадських діячів стала, так би мовити, більш толерантною до позиції Президента.

Проблема не в тому, що в ситуації війни Президент завжди заслуговує на підтримку. Я сам щиро так вважаю.

Проблема в іншому – як же все-таки бути з Конституцією? Адже ситуація принципово не змінилася.

Окрім того, нагадую суттєву обставину, яку вже раніше описував, – українська політична еліта принципово не здатна до змін Конституції в спокійній ситуації: так щоб можна було рік подумати, рік обговорити, рік попрацювати над доведенням до досконалого стану тексту.

Ну не здатна до цього українська політична еліта. Не зрозуміло чому це так, але практика це підтверджує. Тільки в ситуації жорсткої політичної кризи українська політична еліта здатна до змін Конституції.

Саме тому Конституція всі роки незалежності України з 1991 року завжди приймається похапцем і під тиском обставин. Відтак Конституція у нас завжди погана, суперечлива, неефективна щодо розподілу влади між гілками та між центром і самоврядуванням.

Причому наша політична еліта кожного разу після її зміни переконує громадськість у тому, що тепер у нас Конституція вже одна з найкращих в світі. І так до наступної політичної кризи.

Тобто я питаю про наступне – як нам змінити Конституцію, в нормальному стані, не під тиском кризи чи війни, обдумавши усе, обговоривши з усіма і довівши її до ідеального стану?

Є тільки один спосіб громадськості домовитись з Президентом у питанні змін до нинішньої Конституції.

Потрібна спільна заява Президента і Парламенту про те, що нинішні зміни до Конституції є тимчасовими.

Суть заяви у тому, що після закінчення війни, навіть якщо відбудеться зміна Президента і Парламенту, політична еліта негайно (одразу ж) почне розробку нової редакції Конституції з наступними умовами:

  1. Публічно оголошуються цілі змін до Конституції, в яких засвідчується модель держави з ліквідацією подвійної виконавчої влади (Президент-Уряд), зі справжньою децентралізацією, включаючи чіткі повноваження самоврядування без ручного керування з центру обсягом фінансів, які направляються в самоврядні бюджети, без втручання центру в роботу самоврядування в мирний час, з чіткими нормами про електронне врядування та самоврядування, з чіткими нормами громадського контролю над кожною гілкою влади і т.д.
  2. Зміни до Конституції розробляють не підвладні державним органам юристи, а незалежні від влади правові експерти, включно з міжнародними експертами. Ці зміни ще на етапі розробки стають публічними і обговорюються. Тобто широке обговорення починається не після написання тексту, а ще на етапі його написання. У нас дуже часто намагаються надати будь-якому правовому тексту сакральності (він зрівноважений, результат багатьох політичних компромісів і т.д.) Громадськість має ігнорувати внутріполітичні компроміси і визнавати тільки свій компроміс з політиками.
  3. Конституцію розробляють у три етапи: 1) обговорення цілей, моделей, концептів; 2) обговорення текстуальних пропозицій; 3) доведення тексту до досконалості у дрібницях без змін суті (як це у нас люблять робити у Парламенті, не гребуючи навіть прямими підлогами).

Отже, якщо буде така заява від Президента і Парламенту, то на нинішні зміни до Конституції можна погодитися.

Якщо такої заяви не буде, громадським діячам потрібно тримати позицію мораторію на зміни до Конституції. Бо позиція громадських діячів не є політичною і не може бути змінена в політиці. Ця громадянська позиція є позицією довгострокової стратегії України. Не під кризу, не під революцію, не під війну, не під тиск Росії та Європи, щоб там не говорив Президент.

Тримати позицію громадськості щодо Конституції це означає тримати її навіть тоді, коли на неї тиснуть політики.- С.Дацюк

 

Відкритий лист до експертного співтовариства та Міністерства фінансів від групи економістів VoxUkraine

Лист є консолідованою думкою групи економістів VoxUkraine

В останні декілька тижнів в українському експертному співтоваристві розгорнулась активна дискусія на тему податкової реформи.

Українська економіка знаходиться в кризовому становищі, і податкова реформа – це одне з пріоритетних завдань для уряду.

Надзвичайно важливо уникнути перетворення обговорення реформи на “інтелектуальний популізм”, коли різні сторони роблять гучні заяви з дуже спрощеним змістом без ретельного та якісного економічного обґрунтування. У світі існують успішні країни з абсолютно різними податковими системами та рівнем перерозподілу ВВП через бюджет. Тому твердження, що певна податкова ставка має дорівнювати Х відсоткам, або що рівень витрат держави відносно ВВП має бути не менший (чи не більший) Y відсотків і ніяк інакше – знижують рівень дискусії і роблять її неконструктивною. Результати таких обговорень не несуть цінності для прийняття рішень. Кризовий стан української економіки, відсутність якісних даних, часті зміни в законодавстві – усі ці чинники не дозволяють стверджувати, що існує “єдиний вірний рівень податкових ставок і розмір держвитрат”.

Більше того, фокус на абсолютних значеннях ставок податків і рівня витрат бюджету неприйнятно спрощує тему податкової реформи. Економічна теорія підказує, що, незалежно від бажаної суми податкових надходжень, слід шукати механізми збору податків, які мінімально спотворять ціни, виробництво, споживання та розподіл ресурсів в економіці. Тобто, важливою частиною податкової реформи має бути мінімізація структурних викривлень, спричинених збором та адмініструванням податків. Зокрема, це означає, що податки повинні збиратися з тих товарів і послуг, попит і пропозиція яких нееластичні, а ефекти заміщення (з метою ухилення від сплати податків) низькі.

Податкову реформу неможливо обговорювати окремо від загального стану бюджету та його структури. Дискусія про бюджет часто зводиться до вимог скоротити витрати до певного рівня. Оптимальний рівень витрат бюджету в умовах війни і рецесії неочевидний, але набагато важливіше зрозуміти, наскільки ефективно використовується наявний бюджет, як можна зменшити неефективні витрати та які напрями фінансування мають бути пріоритетними.

Податки й бюджет – це не лише економічне, але також і політичне питання. З політичної точки зору, не існує єдино правильної відповіді на питання про те, якими мають бути податки і бюджет. У деяких суспільствах громадяни хочуть бачити активну участь держави в економіці, а в інших – мінімальну.

Низька якість діалогу між українським суспільством, експертами та урядом несе в собі небезпеку конфліктів і поляризації, а в результаті – недовіру до податкових змін, які будуть впроваджені урядом. Якщо суспільство не розумітиме суть реформи і не довірятиме уряду, податкові зміни будуть неефективними і не досягнуть своєї мети.

Важливо, щоб суспільство чітко розуміло, хто відповідальний за податкову реформу і з яких кроків вона складається. Можливо, для підвищення взаємної довіри і зменшення конфліктів, слід формалізувати процес обговорення реформи, як це зроблено в деяких розвинених країнах. Наприклад, уряд може надати своє бачення реформи, тексти законопроектів, і попросити експертів, що користуються повагою в цій сфері, а також громадськість, надати (письмово) свою аргументовану і, в ідеалі, ґрунтовану на розрахунках оцінку пропозицій з податкової реформи. При цьому зробити це не формально, а з відповідною кампанією, організацією круглих столів з доступом медіа і так далі. Після цього уряд зможе надати формальну відповідь на зауваження і відгуки, пояснивши свою позицію, або змінити свої пропозиції, якщо це необхідно. Такий процес зробить обговорення реформи конструктивнішим і якіснішим і, за умови достатньої відкритості та участі фахівців із доброю репутацією, забезпечить високу підтримку реформи в суспільстві.

Підписали:

Олена Білан, DragonCapital

Володимир Білоткач, PhD, NewcastleUniversity

Юрій Городніченко, PhD, UCBerkeley

Тимофій Милованов, PhD, UniversityofPittsburgh

ВеронікаМовчан,The Institute for Economic Research and Policy Consulting (IER)

ОлександрТалавера, PhD, University of Sheffield

ТомКупе, Kyiv School of Economics

ІлонаСологуб, Kyiv School of Economics

ОлександрЖолудь, International Center for Policy Studies

НаталяШаповал, Kyiv School of Economics

 

Децентрализация, которой не будет

Децентрализация власти – самый эксплуатируемый тренд последнего года.

Нам преподносят ее как панацею от большинства проблем украинского общества. Действительно, реальное перераспределение бюджетных потоков и смещение центра принятия решений на места крайне необходимо динамично развивающемуся гражданскому обществу.

Громады готовы взять на себя больше ответственности, но готов ли государственный аппарат делиться своей властью и влиянием?

Последние события в Мариуполе дают красноречивый ответ. Нет, не просто не готова, но и откровенно стремиться к усилению влияния на местные органы власти.

Заявления о необходимости переноса выборов в Донецкой области со стороны Донецкой ОДА уже никто не мотивирует безопасностью. Председатель ОДА Жебривский откровенно заявляет, что необходимость переноса продиктована ожидаемым реваншем возродившейся партии регионов под брендом “Оппозиционного блока” и что противодействовать этому можно только путем концентрации власти в руках военно-гражданской администрации.

Безусловно, это объективная действительность. И можно было бы согласиться с доводами Жебривского, если бы не одно “но”. Требование перенести выборы – это не просто нарушение конституционных прав и жесткая централизация со всеми возможными рисками. Это лечение подобное подобным.

Вместо того чтобы с первого дня, используя личный авторитет и врожденный страх мариупольских чиновников перед “новой” властью, положиться на гражданский актив Мариуполя, поддержать реформирование и борьбу с коррупцией, Жебривский положился на одиозного мэра Мариуполя.

Причем, не просто положился, но и судя по последнему интервью о формировании “новой” политической партии  крепких хозяйственников “Наш край”, решил оказать ему всестороннюю поддержку в случае, если местные выборы в Мариуполе состоятся.

С одной стороны, это кажется, как минимум, странным. Как глубоко проукраинский чиновник, прошедший АТО, может поддерживать мэра, который во время Майдана украшал себя “колорадской” ленточкой и заявлял о полной поддержке преступного режима Януковича.

Да, сегодня он публично демонстрирует покаяние и свою проукраинскую позицию, но при этом остается символом отсутствия изменений и центром коррупционных скандалов в городе.

А реакция Павла Жебривского на резонансный факт нецелевого использования 2 млн. грн. субвенции Кабинета Министров Украины, выделенных на восстановления Восточного, со стороны мариупольских органов местной власти не просто удивляет, но и наталкивает на неприятные выводы.

После “показательной” экскурсии по Восточному, так вовремя устроенной мэром Мариуполя, Жебривский заявил активистам, чторезультатом их расследования может быть судебное разбирательство по привлечению их к гражданско-правовой ответственности за оскорбление чести и достоинства представителей мариупольской власти.

Все это красноречиво говорит о том, что власть не готова отказаться и от части своих полномочий.

Настолько, что даже в случаях, когда громада самостоятельно берет на себя дополнительную ответственность, чтобы двигать общество вперед, власть готова мириться с конформизмом, коррупцией и ретроградством, сомнительным прошлым и настоящим местных “элит”, но не допустить ослабления собственного влияния на  региональные процессы. 

На деле декларируемая “децентрализация” все больше похожа на морковку, за которой бежит “ослик” украинского общества – Петр Андрющенко, активист инициативной группы “Вместе!” (г. Мариуполь)

 

Проєвропейська інформаційна політика Vs Російська пропаганда

Автор за то, чтобы из украинской политики навсегда исчезли все, кто проголосовал за законы 16 января. За то, чтобы вслед за ними в политическое небытие массово отправились коррупционеры и чинители беспредела.

Но знаете, в Харькове на днях коллективно побили человека, одетого в футболку с надписью “СССР”. И я с этим не согласен.

Можно найти значительно лучшие аргументы в пользу европейского выбора Украины и намного достойнее проиллюстрировать, что мы – другие…

Если Украина – страна, живущая в логике отражения внешней агрессии, а не “гражданской войны” (мифа, активно навязываемого прокремлевскими СМИ), пора остановиться и задуматься: все ли мы правильно делаем в смысле пропаганды?

В частном случае с “СССР”, например, постараться принять, что ностальгия по Советскому Союзу сплошь и рядом – это ностальгия не просто по “колбасе за 2,20”. И тем более не по КПСС, КГБ, ГУЛАГу или Голодомору.

Это – ностальгия по времени. Точнее – по периодам, когда государство массово строило социальное жилье, пацанов звали “на пыльные тропинки далеких планет”, намного лучше работал КЗоТ и тому подобное. А часто – просто по утраченной молодости, когда “и трава была зеленее, и девушки моложе”.

Запрету подлежит совсем не это. Так же, как не подлежит запрету преподаваемый в лучших западных вузах в качестве экономиста Маркс.

Родившимся в независимой Украине это нелегко понять. Но, все-таки, понять можно. А главное – нужно.

В большинстве случаев ностальгия по СССР – это ностальгия по всему, что воплотил, но несравненно качественнее и гуманнее – Запад.

Именно это надо на каждом шагу разъяснять ностальгирующим и показывать делом. Самим не забывая, что Запад смог отстроить все перечисленное, и намного больше, именно потому, что не стал “черно-белым”. Он не подавлял разные точки зрения, а интегрировал – в огромную, яркую, богатую палитру. И исторически победил. Потому что такая палитра соответствует Жизни, окружающему нас нормальному разноцветному миру, а не серому убожеству сталинских бараков.

В этом сила и незыблемый закон эволюции.

Современная западная цивилизация считает среднестатистического человека разумным и постоянно апеллирует к его здравому смыслу.

Автору, воспитанному во времена бесчисленных советских запретов, в том числе в детстве посещавшему советские зоопарки, увешанные многослойными решетками и пестрящие запретительными табличками, довелось в 90-х в Берлине испытать небольшой шок. Здесь в зоопарке не было решеток. Только, почти незаметные с высоты человеческого роста рвы с водой. Одну запретительную надпись я все же нашел – в закрытом павильончике, с мостиком, нависающим над крокодилами. Знаете, что было написано? “Не курить!”

…В СМИ часто появляются материалы, в которых утверждается, что в Украине отсутствуетинформационная политика.

С таким рассуждением автор не готов согласиться полностью. У Украины существует информационная политика.

Другое дело, насколько она выстраивается по инерции, исходя из логики околопартийных проектов, на которых оттачивались применяемые сейчас инструменты, – а насколько, исходя из реальных задач, стоящих перед страной. Насколько она выстраивается обдуманно и самостоятельно, – а насколько в рамках механического ответа на российскую пропаганду и агрессию.

Главный запрос к информационной и любой другой политике в Украине четко обозначен обществом. Она должна обеспечить интеграцию в цивилизованный мир, работать на европейский и евроатлантический выбор.

Исходя из этого, автор предлагает несколько упрощенную, но удобную для практического наблюдения двухполюсную модель выбора информориентиров: “Россия – Европа” (шире “Россия – Запад”).

Для читателя УП очевидно, что российская медиа-машина работает не на общественный запрос, а на частные интересы лиц, приватизировавших власть. Она целиком и полностью построена на отрицании реальности, популизме, нетерпимости к отличной точке зрения, единообразии, неуважении к населяющим Россию народам и так далее.

Российская информполитика иррациональна и не апеллирует к разуму.

Идентичной модели, сугубо манипулятивного воздействия на индивидов как на умственно и морально незрелую массу, придерживаются радикальные, антиевропейские партии внутри самой Единой Европы.

Эта модель неплохо ложится на модель военной пропаганды. Так как пропаганда, по сути, является разновидностью оружия, – ее задача атаковать и оборонять, то есть разрушать, отрицать или консервировать. Военная пропаганда не допускает критичности и работает в рамках жесткого, возведенного на пьедестал, неприкосновенного мифа.

Причем все перечисленное неизбежно, а значит уместно для армии воюющей страны. Дляукраинской армии…

Поэтому вполне естественным откликом на информационную и военную агрессию со стороны России автору видится ужесточение риторики с украинской стороны границы. Нас вынуждали, и таки вынудили отвечать симметрично.

Проблема состоит в том, что Россия не намерена проводить проевропейские реформы, а для Украины такие реформы – условие выживания.

Наше общество ждут трудности, связанные с реальным вступлением страны в сложные процессы реальной демократизации, глубокой рыночной и антикоррупционной перестройки и глобализации. Именно эти процессы открывают выход из хронической советской-постсоветской бедности и сопровождающей ее узости кругозора.

Нам предстоит построить современное, сложное, адаптирующееся, креативное, терпимое к меньшинствам и инакомыслию, законопослушное, духовно богатое общество. Никакая примитивная, российского или симметричного ей типа, информполитика – не справится с сопровождением этой цивилизационной задачи. На фоне объективных трудностей, она только породит массовое сопротивление, скрытое или открытое,.

Отсюда вытекают принципиально разные задачи и формы реализации информационной политики в путинской России и в проевропейской, демократической Украине.

В рамках этой статьи сосредоточимся только на самом трудном, но “базовом” аспекте проблемы – принятии реальности. Из него вытекают прививка от популизма, законопослушание, терпимость к отличной точке зрения, адаптация к разнообразию среды, апелляция к разуму, рациональный порядок, гуманность и персональная ответственность.

Автор использует два примера столкновения пропаганды с реальностью, хотя их, на самом деле, больше.

Наример, случай с Алексеем Мочановым. Алексей, как известно, отправился в ДНР с абсолютно человечной, патриотичной, гражданской миссией. Но вернулся с выводами, не вписывающимися в упрощенную пропагандой картину мира.

В Донецке, оказывается, есть не только конфеты фабрики “Рошен”, но и “Львовская кофейня шоколада”, где говорят по-украински. “Город очень чистый”, “часть народа подходит, здоровается, узнает, просит сфотографироваться, оставить автограф”. По Донецку не ходят “люди с пулеметами, все заросшие, сплошь чечены, какие-то зомби с непонятными выпученными глазами с криками “Путин, помоги!”

Мочанов делится намного большим количеством наблюдений и выводов. Но слегка подпорченная партийным агитпропом компания информработников акцентирует внимание именно на этих “еретических” фрагментах.

Дальше в соцсетях и комментариях начинается… мягко скажем, очень советский по духу “коллективный осуждам-с”. “Я не читал Пастернака (в Донецке не был), но считаю, что советский писатель должен…”, – некто Шелепин так однажды выразился.

Не важно, что свой патриотизм Мочанов демонстрирует повседневной деятельностью. Важно, что он поставил под сомнение черно-белую картину мира, где мы “белые”, а другие – “черные” и не имеют права на то, чтобы называться людьми.

Примерно в том же, оторванном от реальности ключе, многократно звучали претензии кГеоргию Туке. Сначала, когда он согласился стать губернатором Луганской области. Мол, страну нужно менять, но не с помощью же специально предназначенных для этого механизмов!

Затем по поводу “торговли с оккупантами”.

Тука ответил на эту претензию настолько точно и достойно, что автор позволит себе привести большую цитату (пунктуацию тоже сохраним, так как она выразительна):

“И что? Вы предлагаете оставить мирных людей (пусть даже и ватников в своем большинстве) без воды??? А вы понимаете, что это – кратчайший путь к эпидемии? А вы понимаете, что эта эпидемия неизбежно перекинется на нашу территорию? А вы понимаете, что террористы, “в ответку”, запросто могут обесточить всю область, разрушив ЛЭП?..

Имеем ли мы право бросить этих людей? У меня не вызывают сострадания те, кто бегал с триколорами, те, кто, прогибаясь, организовывал “референдум”. Но! Я вижу их детей! И за этих маленьких человечков, за будущее Украины мы ОБЯЗАНЫ бороться! И я буду бороться!”

Думаю, читатель согласится, что эти слова намного ближе к трудному, но европейскому выбору, чем призыв в духе: “Лес рубят – щепки летят”. И они основаны на принятии реальности такой, какая она есть – а не какова она на воображаемой благостной картинке “госстроительства в сферическом вакууме”.

Сказанное Тукой не помешало ему же выступить против выборов в области. Что тоже вытекает из реальности госстроительства в конкретном регионе.

В реплике Луганского губернатора автору видится ключ ко всей правильнойинформационной политике на Востоке и Юге страны; Запад и Центр Украины не являются настолько проблемными с этой точки зрения. Признавать людей – людьми, детей – детьми, заботиться и работать на будущее. Именно это и есть настоящая прививка от попыток реставрации, популизма или путинизма.

Заметим, что другой губернатор, в другом проблемном районе – Одесской области,обозначил примерно тот же реалистичный вектор:

“Патриотизм – это не просто флаг поднимать и ходить в вышиванках. Патриотизм – это когда власть помогает людям… Если здесь, в украинский Бессарабии, будет мир – Украина выживет. Мы должны все вместе собраться и сказать: это наша земля, наша власть и мы заставим ее работать на людей”.

Украинская информационная политика, практически обеспечивающая европейский выбор, должна быть однозначна в главных вещах: необсуждаемой территориальной целостности страны, праве граждан Украины на европейское будущее, главенстве прав человека.

Когда за нами правда и на нашей стороне миллионы умных людей – нет никаких причин бояться дискуссий. И если нам оппонируют цивилизованно, нет причин реагировать в духе хунвейбинов.

А власти надо почаще помогать проукраинской общественности делом. Потому что мало хорошо и правильно подавать добрые дела – их надо совершать.

Как делает теперь не только киевская патрульная полиция. К ней нарушители имеют массу претензий, но зато остальные граждане питают доверие и чувство благодарности.

Почему вдруг насчет полиции? На днях наблюдал красноречивую и важную в смысле цивилизационного выбора сценку. Патрульные полицейские стояли вблизи машины, припарковавшейся на пешеходном переходе. Ждали водителя. Каждые минуту-две к ним подходили граждане и чем-то интересовались. Улыбались, обсуждали ситуацию.

И мне подумалось, что такое было бы невозможно при старой ГАИ, которая заведомо относилась к человеку как к нарушителю. И которой люди избегали или боялись.

И еще подумалось, что именно так, как с киевскими патрульными, общаются с армией-освободительницей. Освободительницей от внешних агрессоров и от внутренних беспредельщиков.

Украинское общество, по понятным причинам, очень недоверчиво.

Но, мне кажется, оно ищет повода доверять.

Дмитрий Пастернак-Таранушенко, независимый журналист, политолог, специально для УП

 

За минулу добу терористи вели активний обстріл Старогнатівки, Новогригорівки і Гранітного з важкої артилерії.Про це написав у Фейсбуці керівник групи “Інформаційний Спротив” Дмитро Тимчук.”У районі н.п. Старогнатівка, Новогригорівка, Гранітне терористи протягом доби вели активний артилерійський обстріл, неодноразово завдаючи вогневих ударів 122-мм і 152-мм ствольною артилерією по передових позиціях українських військ. На цій ділянці обстріли здійснює 2-і артилерійські групи бойовиків трьох-батарейного складу кожна, про зосередження яких у районі Староласпи і Краснопілля (північніше Тельманового) раніше повідомляла група ІС”, – написав Тимчук.Крім того, за його даними, на північ від цієї ділянки у напряму Петрівське – Богданівка терористи тричі поспіль залпами 152-мм артилерії накривали передові позиції сил АТО і опорні пункти в тактичній глибині. Фіксувалася робота двох артбатарей противника (всього 10 од., половина з них – САУ 2С3 «Акація», раніше перекинуті від Старобешевого).У районі н.п. Миколаївка, Чермалик і на південь від цього населеного пункту бойовики активно використовували відразу декілька мінометних підрозділів (як 82-мм, так і 120-мм мінометів). З 122-мм артилерії були завдані ударів по позиціях сил АТО в районі н.п. Орловське, Лебединське і Павлопіль.

 

Іноземці-добровольці вийшли на пікет: вимагають українських паспортів

Представники “Правого сектора”, батальйону ОУН та “Чорного комітету” у п’ятницю провели акцію протесту під стінами Державної міграційної служби в Києві на підтримку іноземців, які воювали за Україну на Донбасі.На мітинг прийшли близько 25 осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вимогою учасників акції є надання всім іноземним добровольцям громадянства чи дозволу на проживання на території України. Наразі ми бачимо відвертий саботаж з боку державних структур, а саме Державної міграційної служби. Людям масово відмовляють в отриманні громадянства. Тепер їм загрожує депортація. А у випадку з російськими та білоруськими добровольцями – це автоматичне ув’язнення чи смерть від рук спецслужб. Іноземних добровольців в українських батальйонах не одна сотня. Сьогодні ми заявили про свої проблеми, але отримали відповідь від чиновників, що їм немає до нас ніякого діла”, – сказав представник “Чорного комітету” Богдан Тицький.  

За його словами, депортації людей не можна допустити. “Події цієї війни вже довели, що жодній державі ми не потрібні і ніхто не збирається нам допомагати. Здебільшого оборона України лягла на плечі добровольців. І якщо ми почнемо видавати наших союзників тоталітарним режимам і ворожим державам – це занапастить передусім нас же самих”, – заявив Тицький.

Він зазначив, що ще у грудні минулого року Президент України Петро Порошенко у Верховній Раді заявив, що всі росіяни, білоруси, та громадяни інших держав, які воюватимуть на боці України у добровольчих батальйонах, отримають українське громадянство. “Але далі слів справа не пішла”, – сказав Тицький.

 

Розпочав роботу офіційний сайт з петиціями до Президента

Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив порядок розгляду електронних петицій, адресованих Президентові України та дав старт роботі відповідного сайту.

Про це повідомляє прес-служба глави Української держави.

В Указі, зокрема, зазначено, що відповідно до Закону “Про звернення громадян” на розгляд Глави держави подаватиметься електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менш як 25 тисяч підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня її оприлюднення.

Розгляд громадського звернення здійснюватиметься невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Забезпечення їх розгляду покладається на Адміністрацію Президента України.

Для розгляду петиції створюватиметься робоча група для опрацювання порушених у зверненні питань із залученням до складу такої групи представників заінтересованих органів, а за потреби – представників інститутів громадянського суспільства, експертів, фахівців, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, зазначається у документі. У випадку, коли порушені в петиції питання стосуються не лише повноважень Президента України, а належать до повноважень також інших органів, до роботи залучатимуться відповідні органи.

Формування пропозицій щодо підтримки чи непідтримки звернення, проекту відповіді Президента здійснюватиметься протягом семи робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок розгляду електронної петиції. Після чого вони подаються на розгляд Президентові України.

Публічне оголошення про підтримку або непідтримку Главою держави електронної петиції, розміщуватиметься на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України, а його відповідь – у спеціальному розділі з питань електронних петицій зазначеного сайту.

У разі визнання за доцільне реалізовувати викладені в електронній петиції пропозиції шляхом видання акта Президента України або внесення на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту Адміністрація Президента України вживає в установленому порядку заходів щодо підготовки таких проектів актів.

“Запровадження петицій – це реальний механізм прямого звернення громадськості до Президента. Це ініціатива Петра Порошенка, яка спочатку реалізувалася в ухваленні Закону «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», який Глава держави підписав місяць тому, а тепер трансформувалася в його Указі”, – зазначив заступник глави АП Дмитро Шимків, коментуючи підписання документу.

Сайт електронних петицій на адресу Президента України працює за посиланням: https://petition.president.gov.ua/

 

Меркель і Олланд на вихідні поговорять з Путіним – ЗМІ

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд планують упродовж вихідних провести телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, аби обговорити конфлікт в Україні.Про це повідомляє агентство Bloomberg.

“Перша з 22 червня тристороння розмова європейських лідерів з Путіним стане сигналом від Меркель та Олланда, що вони посилюють зусилля щодо врегулювання конфлікту в Україні після того як були вирішені проблеми фінансової кризи у Греції”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання з посиланням на німецького посадовця, який забажав залишитися неназваним, Путін виявив “конструктив” у переговорах, які привели до угоди з Іраном, а також тоді, коли не використав фінансові проблеми Греції. Хоча при цьому збройне протистояння на сході України залишається далеким від врегулювання.

 

До справ Савченко та Сенцова можуть підключити міжнародний трибунал

Адвокат української льотчиці і народного депутата Надії Савченко Ілля Новіков вважає, що у справах Сенцова і Савченко із часом створять великий міжнародний трибунал, який розгляне, коли, як і в чому судова влада РФ порушила закон.Про це він заявив в інтерв’ю кореспондентові Укрінформу.

“У перспективі, думаю, буде велике міжнародне розслідування справиСенцова, справи Савченко, інших справ, під час якої детально розглянуть, хто, коли і в чому порушував закон”, – сказав Новіков.

Окрім того, адвокат зауважив, що в Росії незабаром пройде низка процесів над громадянами України, і їх треба висвітлювати так само детально, як процеси Савченко та Сенцова.

«Дуже важливо, щоб ЗМІ не забували про Карпюка і Клиха і якомога детальніше висвітлювали хід їх справи. Так само, як це зараз відбувається зі справою Савченко і справою Сенцова», – підкреслив Новіков.

За його словами,  перепони створює слідство РФ, щоб не пустити адвокатів до Миколи Карпюка і Станіслава Клиха (обвинувачених у тому, що вони брали участь у Чеченській війні на стороні Басаєва). «Оскільки максимальний термін тримання під вартою до суду – півтора року, СКР саме зараз заявив, що слідство закінчене. Справа слухатиметься в Чечні. Карпюк і Клих нарівні з Савченко, Сенцовим, Кольченком та іншими включені МЗС України до списку політичних в’язнів», – наголосив адвокат.

 

Українське ТБ повернули на окупований Донбас – Стець

На тимчасово окупованих територіях Донбасу вдалося налагодити ретрансляцію українських телепрограм та радіо.

Про це у п’ятницю в ході звіту під час засідання Кабінету міністрів України повідомив міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

«Сьогодні український Донбас, в тому числі тимчасово окупований Донецьк, можуть бачити українські телеканали та радіостанції «1+1», «Еспрессо-ТВ», «5-й канал», та, що мені дуже подобається, Суспільне телебачення України, Перший національний, і крім того, можуть чути «Радіо 24», – сказав урядовець.

 

Дуда каже, що через бойові дії на Донбасі до Польщі втекли тисячі українців

Ескалація конфлікту на Донбасі може призвести до зростання кількості біженців з України в Польщі. Варшава зацікавлена в тому, щоб конфлікт на сході України завершився якомога швидше.

Про це під час прес-конференції у Берліні з президентом Німеччини Йоахімом Гауком заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РП.

“Якщо говорити про біженців, то я скажу наступним чином: хвиля біженців також стосується і Польщі. Це відбувається не в таких масштабах як у Німеччині. Проте, фактом є те, що у світлі війни в Україні тисячі громадян України перетнули кордон і намагаються сьогодні отримати право на перебування в Польщі ”,- заявив Дуда.

Він підкреслив, що в інтересах Польщі є завершення “тліючого” конфлікту в Україні, щоб не допустити до чергової ескалації. “В іншому випадку це означатиме, що біженці з України, що є, на жаль, природним наслідком війни і загрози життю, прямуватимуть у напрямі польського кордону, в напрямі угорського кордону і будуть перетинати кордон”,- наголосив польський президент.

 За даними управління з питань іноземців Польщі, в 2014 році про статус біженця в Польщі попросили 2318 громадян України, а з 1 січня по 23 серпня 2015 року – 1620 українців. В цьому році статус біженця в Польщі отримали двоє українців, а ще вісім – спеціальний захист. Більшість звернень українців отримують негативну відповідь з мотивацією, що громадяни України можуть знайти у своїй країні безпечні місця для проживання.

 

Яценюк про відмову від виборів: Мене не цікавлять політичні рейтинги

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк розповів, чому партія «Народний фронт»не висуватиме своїх кандидатів на місцеві вибори.Про це він заявив на засіданні КМУ, повідомляє кореспондент Укрінформу.«Звертаюся до всіх учасників коаліції: це всього-на-всього ще одні місцеві вибори. Жоден додатковий голова сільської ради чи додаткові два-три депутати районної ради не вартують нічого у порівнянні з долею країни в цілому», – сказав Яценюк.

За словами Прем’єра, він не хоче «бути зв’язаним по рукам і ногам в питанні проведення реформ».«Ми прийшли провести ці реформи, і я чудово усвідомлював, на що йду разом з іншими членами уряду. Я це зроблю. Ми робимо це кожен день. Мене не обходять тимчасові політичні рейтинги політичних партій. Мене обходить майбутнє країни», – наголосив Яценюк.

 

РФ розриває з Україною угоду про пряме сполучення через анексований Крим

Росія розриває угоду з Україною про пряме залізничне і поромне сполучення через порти “Кавказ” і “Крим”.Про це йде мова в документі російського уряду, передають РИА Новости. Мова йде про угоду від 12 листопада 2004 року.”Мінтрансу Росії повідомити українську сторону про прийняте згідно з цим розпорядженням рішення”, – йдеться у розпорядженні уряду РФ.

Як повідомляв УНІАН, 26 грудня 2014 року “Укрзалізниця” повністю припинила залізничне сполучення з Кримом. Для безпеки пасажирів з 27 грудня маршрут прямування поїздів у кримському напрямку обмежується станціями Новоолексіївка і Херсон.

 

Стало відомо, у скількох населених пунктах окупованого Донбасу місцеві вибори не відбудуться

Чергові місцеві вибори не проходитимуть на тимчасово окупованих територіях в 125 населених пунктах Донецької області і 146 – Луганської області.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення прийняла до відома на своєму сьогоднішньому засіданні Центральна виборча комісія України.

Під час сьогоднішнього засідання ЦВК розглянула подання голів Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій та прийняла до відома перелік місцевих рад, де вибори не відбудуться.Так, у Луганській області вибори не пройдуть, зокрема: у Алчевську, Антрациті, Брянці, Кіровську, Краснодоні, Красному Лучі, Луганську, Первомайську, Стаханові.

У Донецькій області: у Горлівці, Донецьку, Єнакієвому, Торезі, Шахтарську.

 

Пентагон заявив про ліквідацію лідера хакерського угруповання прихильників ІД

Пентагон підтвердив ліквідацію Джунаїд Хуссейна, лідера хакерського угруповання, що відносить себе до радикального угрупування “Ісламська держава”, повідомляє УНН з посиланням на телеканал CNN.

“Ми провели низку авіаударів по території Сирії за останні 72 години, метою яких було керівництво ІД”, – заявив в четвер прес-секретар Пентагону Джеф Девіс у відповідь на запитання журналіста.

Як повідомлялося раніше, 20-річний Джунаїд Хуссейн був убитий в результаті авіаудару американського безпілотника в Сирії в четвер. За даними ЗМІ, Хуссейн був лідером хакерського угруповання CyberCaliphate, яка, зокрема, стояла за зломом акаунтів Центрального командування збройних сил США (CENTCOM) в Twitter і Youtube.

Ліквідований терорист був підданим Великобританії та раніше проживав в місті Бірмінгем.

 

С.Полторак: В ВМС України будуть сили спеціальних операцій та реорганізовані високомобільні десантні війська

Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що на завершальному етапі знаходиться пілотний проект з відродження та розвитку Військово-морських сил ЗСУ. Про це він сьогодні сказав під час публічного звітування уряду, передає кореспондент УНН

“На завершальному етапі знаходиться пілотний проект з відродження та розвитку Військово-морських сил. Формуються нові сили спеціальних операцій та реорганізуються високомобільні десантні війська”, – розповів міністр.

 

Анастасія Тейлор-Лінд уперше приїхала до Києва в розпал Євромайдану.

Як фотографа-портретиста, її привабили люди, які творили історію на очах у враженого світу. Щодня.

Відтоді Анастасія поверталася в Україну вже кілька разів. Фотографувати людей – українців, які і є головними дієвими особами в історії своєї країни і в історії Європи.

Останній її проект вийшов за рамки суто фотографії.

“Ласкаво просимо до Донецька”

Тейлор-Лінд працювала без упину 10 днів поспіль, списала три ручки, використала 1000 поштівок з видами Донецька і марок на суму $1000, щоб поділитися зі світом іменами убитих у збройному конфлікті на Донбасі.

“Улітку минулого року в Слов’янську я купила серію листівок, яка називалася Welcome to Donetsk. Там були зображені мирні сцени життя Донецька, майже ідилічні картинки, зняті до війни, які багатьом у світі нагадали б їхнє рідне місто, – сказала Анастасія в інтерв’ю програмі BBC Newsday. – Донецьк там виглядає як будь-яке інше європейське місто, не зачеплене війною. Бо це зараз Донецьк асоціюється зі збройним конфліктом, а колись його пестливо називали “містом мільйона троянд””.

На багатьох поштових листівках із колекції, яку придбала Анастасія, – кущі троянд та інших квітів з міських парків і скверів.

З одного боку ми маємо троянди, закоханих під вуличними ліхтарями, а з другого – напис “Юрій Березнов був убитий у Донецьку в понеділок, 26 травня, 2014 року” Анастасія Тейлор-Лінд

“А на зворотному боці цих листівок я почала збирати списки – поки 1000 із майже 7000, за останніми даними ООН, убитих у війні на сході України. З одного боку ми маємо троянди, закоханих під вуличними ліхтарями, а з другого – напис “Юрій Березнов був убитий у Донецьку в понеділок, 26 травня, 2014 року””, – пояснила фотограф свій задум.

Анастасія каже, що про свій проект повідомила через соцмережі, де запросила людей, які хочуть узяти в ньому участь, надсилати свої адреси.

Отримувачі її листівок у більш як 60 країнах світу – від США до Нігерії чи Таїланду – прочитали вголос написаний нею від руки рядочок.

 

Открытое обращение адресовано напрямую Арсению Петровичу Яценюку, от десантников и тех, кто воевал и воюет в АТО.

Арсений Петрович, с того момента, как вы утвердили постановление 389, в семьях наших погибших товарищей создалась довольно щекотливая ситуация. Так уж вышло, что нам приходится не только хоронить своих братьев, но еще и объяснять жене и другим близким родственникам, что субсидий они не получат. Собственно потому, что вы Арсений Петрович решили, что субсидии будут выдаваться только семьям, чей доход на человека составляет чуть более полутора тысяч гривен…

Вы пытались прожить на полторы тысячи гривен, Арсений Петрович? Мы слышали о вашей экономности, но скажем вам честно – нас абсолютно не радует, когда вы меняете в самолете бизнес-класс на эконом . Потому что семьи погибших после потери кормильца меняют жизнь на существование. Вы понимаете разницу между этим? Надо же, в эконом – классе летаете, а к народу так и не приблизились…

Да, нам уже объяснили, что, по вашему мнению, 609 000 грн. как компенсации погибшему, должно хватить на все. Скажите Арсений Петрович, благодаря какому расчету появилась эта сумма? Исходя из вашей логики закрывающая «стоимость» воина, отдавшего жизнь за свою страну? Судя по точности, она выведена так, что на субсидии денег не осталось? Неужто мы стоим так дешево для вас?

Получается не вполне адекватная ситуация, когда умирать выходит слишком дорого…

Живой боец, вернувшись и получив УБД получает субсидии. Семья погибшего же имеет выбор, либо перейти на нищенское существование и получить субсидию, либо не иметь её вообще. В нашей практике есть семьи, где превышение дохода было всего на две гривны, субсидия немало бы помогла семье с низким уровнем жизни. Но…

Арсений Петрович, мы воины. Мы не политики, мы не должны ходить под ВР, устраивать Вече, ходить с флагами и делать прочие вещи которые мы считаем неприемлемыми в период войны с Россией. Мы превыше этого. Мы уважаем свою страну, обязаны уважать Гаранта Конституции и институты власти. Мы сами являемся частью одного из институтов. Но умираем мы здесь лишь по тому, что обязаны защитить народ и наши семьи !!!!И уж поверьте не за Вас и вам подобных!!!

Но ведь никто не мешает нам прийти лично к вам, Арсений Петрович. Прийти под забор одного из ваших особняков, либо вашей квартиры, дождаться вас и поговорить с вами. С глазу на глаз. Поверьте, вы нас выслушаете и в тот момент будете очень озабочены сложившейся проблемой. Мы – десантники. Думаю, не стоит вам объяснять, что мы делаем в АТО и какой ценой нам обходятся наши победы? Мы могли бы рассказать вам о цене за сектор Д, Мариуполя, Саур-Могилы,, Зеленополья, Красного Лимана, Логвиново, ДАП. И готовы выслушать вашу аргументацию, во сколько вы оцениваете наши усилия по защите своей страны.

Арсений Петрович, пока что наше послание разойдется по сети письмом. Мы надеемся, что люди нас поддержат и распространят его. Если вы нас не услышите, мы составим коллективное письмо. Если и после этого вы останетесь глухим к своему народу, ну что ж, тогда ждите нас в гости. Поверьте, нам будет, о чем поговорить.

Наши требования просты: отмените этот бредовый документ и компенсируйте семьям погибших бойцов суммы которые они выплатили…благодаря вашей некомпетентности!!! Это своего рода акт протеста и недоверия Вам и вашей команде!!СЛАВА ПОГИБШИМ ГЕРОЯМ!!!!

Дмитрий Марченко с Позывной Маршал и еще 6, facebook

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 374

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua