Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 серпня

Інформдень: 28 серпня

Україна на сьогодні є форпостом європейських цінностей, і про це потрібно нагадувати світу.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст» у Львові, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Не можна переоцінити ту роль у збереженні та плеканні української ідентичності, в боротьбі за Українську державу та її розбудову, яку відігравала та відіграє наша діаспора. Також ми маємо пам’ятати та нагадувати світу, що сьогодні Україна – форпост європейських цінностей. Ми продовжуємо йти до НАТО та наближатися до європейських стандартів», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, доба Незалежності принесла нові виклики: нашому народові щодня доводиться відстоювати право бути собою, бути українцями – незалежними та успішними, і Світовий  конгрес українців гідно і повноцінно докладає усіх зусиль, щоб допомогти державі впоратись із цими викликами.

Климпуш-Цинцадзе виступила з доповіддю «Євроатлантична інтеграція України: Шлях вперед у співпраці з українською діаспорою» на першій пленарній сесії конференції.

В рамках конференції передбачено 4 сесії, які ставлять за мету проаналізувати посилення українських громад у формуванні громадської думки в країнах проживання, українську освіту як чинник збереження національної ідентичності за кордоном, просування іміджу нової України у світі та захист прав людини.

Учасники конференції визначать та розроблять дорожню карту діяльності СКУ на наступні 50 років.

Як повідомив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, конференція у Львові – започаткує цикл подібних засідань, які відбудуться у Нью-Йорку, Бразилії, Брюсселі. На цих заходах буде проаналізовано роботу СКУ за півстоліття та визначено пріоритети на майбутнє.

 

На нові посади державної служби у реформованих міністерствах мають прийти прогресивні професіонали, які забезпечать нову якість державного управління.

Чинні держслужбовці також зможуть брати участь у конкурсах. Про це заявив міністр КМУ Олександр Саєнко, повідомляється на  Урядовому порталі – Укрінформ.

“В першу чергу ми маємо залучити людей, які є найкращими фахівцями в тій чи іншій сфері. Це люди з дуже потужними аналітичними здібностями, з досвідом трансформації великих структур та реалізації успішних проектів в бізнесі або громадському секторі… Усіх чинних державних службовців ми також закликаємо приєднуватись та брати участь в конкурсах”, – розповів Саєнко.

Урядовець підкреслив, що завдання реформи міністерств полягає в тому, щоб привести критичну масу нових, професійних людей в систему державного управління, які, на його думку, мають дати новий поштовх реформі державної служби та забезпечити нову якість управлінських рішень.

Міністр запевнив, що конкурси на нові посади в міністерствах будуть відбуватись прозоро, й зауважив, що за підтримки ЄС уряд залучив міжнародну рекрутингову компанію, яка також буде здійснювати оцінку кандидатів.

Водночас він зазначив, що у конкурсній комісії, крім держслужбовців, працюватимуть представники громадськості, а самі конкурси проходитимуть з відеофіксацією.

“Ми створили єдиний он-лайн ресурс, де людина може податись на вакансію на держслужбі он-лайн. Це портал вакансій career.gov.ua. З вересня там будуть розміщені вакансії, а поки що портал працює в тестовому режимі. Вже зараз можна ознайомитись зі списком необхідних документів, вимогами до кандидатів на різні вакансії, заповнити форму заяви тощо”, – додав Саєнко.

Як повідомляв Укрінформ, 18 серпня уряд затвердив низку нормативних актів, що відкривають наступний етап реформи державного управління – реформування міністерств. Зокрема, Кабмін дозволив розпочати конкурси на нові посади в десяти міністерствах, а також Секретаріаті КМУ, Нацагентстві з питань держслужби та Державному агентстві електронного врядування.

У рамках  реформи  в міністерствах, які беруть участь у проекті, будуть створені нові функціональні підрозділи – директорати, що відповідатимуть за формування державної політики та стратегічне планування.

Конкурси на посади в міністерствах почнуть оголошувати у вересні, але проходитимуть вони не одночасно – кожне міністерство матиме власний їх графік.

 

Портал вакансій на посади державної служби, які з’являться у зв’язку з реформуванням десяти пілотних міністерств, розпочав роботу у тестовому режимі.

Про це написав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у  Facebook – Укрінформ.

“Розпочалося тестування єдиного порталу нових вакансій в міністерствах! Заходьте на www.career.gov.ua”, – зазначив глава уряду.

Гройсман  вважає надзвичайно важливим, щоб в органах влади відбулось оновлення кадрів, оскільки, за його словами, без змін у системі державного управління неможливо провести справжній “капітальний ремонт країни” й неможливо змінити підходи до вирішення проблем, які хвилюють людей.

“І ми цей процес розпочинаємо – реформування перших 10 міністерств стартує. І вже цієї осені в оновленій структурі ми відкриємо до 1000 вакансій, на які виберемо найкращих з найкращих, справжніх Лідерів змін”, – зауважив Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 18 серпня уряд затвердив низку нормативних актів, що відкривають наступний етап реформи державного управління – реформування міністерств. Зокрема, Кабмін дозволив розпочати конкурси на нові посади в десяти міністерствах, а також Секретаріаті КМУ, Нацагентстві з питань держслужби та Державному агентстві електронного врядування.

У рамках реформи в міністерствах, які беруть участь у проекті, будуть створені нові функціональні підрозділи – директорати, що відповідатимуть за формування державної політики та стратегічне планування.

Конкурси на посади в міністерствах почнуть оголошувати у вересні, але проходитимуть вони не одночасно – кожне міністерство матиме власний їх графік.

 

Німеччина виділяє додатково 1,5 млн євро гуманітарної допомоги Україні у рамках програм Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Про це повідомляється на  сайті Посольства ФРН  у Києві – Укрінформ.

“Буде надано підтримку проекту із невідкладної допомоги Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ („Emergency Response in Eastern Conflict Areas of Ukraine“) в розмірі додаткових 1,5 мільйона євро”, – йдеться у повідомленні.

Ця допомога знову надається безпосередньо тій частині населення, яка потребує особливого захисту і потерпає від конфлікту на Сході України, а саме немовлятам, дітям та їхнім матерям, молоді й людям літнього віку. При цьому насамперед йдеться про поліпшення медичної, психологічної й соціальної опіки, гарантоване забезпечення якісною питною водою, а також про заходи з поліпшення санітарних умов, повідомляють у дипмісії.

“Німеччина й надалі солідарна з народом України і стоїть на його боці. Ми і в майбутньому будемо допомагати людям, що потрапили в біду у зв’язку з подіями на сході України. ЮНІСЕФ є для нас у цій справі перевіреним партнером“, – зазначив посол ФРН Ернст Райхель.

Як повідомляв Укрінформ, днями Берлін ухвалив рішення про надання ще одного гранту в розмірі 1 мільйона євро на гуманітарні заходи Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Підтримка надається в рамках проекту «Захист і допомога внутрішньо переміщеним та іншим вразливим особам, які потерпають від кризи в Україні».

Німеччина у формі нинішнього гранту вкотре нарощує розмір своєї допомоги населенню України. Надавши лише у 2017 році понад 26 мільйонів євро фінансової підтримки діяльності УВКБ в Україні, Німеччина залишається найважливішим партнером України у сфері гуманітарної допомоги.

Загалом же по всьому світу Німеччина надає підтримку проектам гуманітарної допомоги на рівні 1,4 мільярда євро.

 

Президент Петро Порошенко заявив про досягнення домовленостей у питанні координації діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це він сказав на відкритті школи у Покровську під час робочої поїздки у Донецьку область, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нещодавно я повернувся зі Щастя й Станиці Луганської, де ми скоординували діяльність постійно діючої місії ОБСЄ, бо нас не влаштовує, коли інспектори ОБСЄ приїхали о 9-ій ранку, о 6-ій (вечора. – Ред.) поїхали, а всю ніч обстрілюють”, – сказав глава держави.

Водночас він запевнив, що метою України є встановлення миру на Донбасі, і  Київ  крок за кроком робить усе можливе для цього.

 

Звіт про роботу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб з реінтеграції окремих територій Донецької та Луганської областей буде представлено наприкінці року.

Про це заявив міністр Вадим Черниш у понеділок під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

“У січні уряд вперше за три роки ухвалив план дій, в якому зазначив напрямки, в яких ми зараз уже працюємо. Ми будемо звітувати, як рухається цей план, наприкінці року”, – сказав Черниш.

Він підкреслив, що відновлення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях – тривалий процес.

На думку міністра, питання реінтеграції неможливо розглянути в єдиному законі, а створення одного міністерства не є повноцінною відповіддю на всі виклики у цій сфері.

“Закон один нічого б не вирішив, яким би він ідеальним не був”, – заявив Черниш.

Як повідомляв Укрінформ, 11 січня 2017 року Кабінет міністрів ухвалив план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Окрім того, зараз у експертів з  Ради національної безпеки та оборони  перебуває законопроект про “Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України”, який орієнтовно у вересні має бути переданий до Верховної Ради.

 

Законопроект про реінтеграцію Донбасу на 99,9% готовий до внесення в український парламент.

Про це заявила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, передає “5-й канал” – Укрінформ.

“Завершений закон по  реінтеграції Донбасу, тобто закон про державну політику України і напрямки державної політики з повернення і відновлення Донбасу”, – наголосила Луценко.

Вона уточнила, що “це проект, фактично, на 99,9% завершений, розглянутий”. “Відбулися навіть консультації з нашими партнерами в “нормандському форматі” і додала: “До консультацій з приводу цього закону були долучені і США, експерти і фахівці. І я можу сказати, що він на 99,9% уже готовий до внесення і реєстрації в парламенті”.

Також представник президента у ВР сказала, що відповідний законопроект напрацьовувався за участю експертів, спеціалістів з Адміністрації Президента, робочої групи з представників депутатів парламентської коаліції, юристами, представниками Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції.

“Він (законопроект – ред.) є повноцінний. І я думаю, що окремі моменти з цього закону будуть також і в посланні Президента до Верховної Ради”, – сказала Луценко.

Вона також наголосила, що в новому Законі вперше на законодавчому рівні буде введено поняття Росія – агресор. Також, згідно з новим Законом про окуповані території, Україна має право самооборонятися та не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Як зазначалося, президент України Петро Порошенко повідомив про розробку за його дорученням законопроекту щодо  реінтеграції окупованого Донбасу.  За його словами, даний документ базується на мінських угодах.

 

Законопроект “Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України” у вересні має бути поданий на розгляд до Верховної Ради.

Про це заявив заступник заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у понеділок, 28 серпня, в ефірі телеканалу “112 Україна”. – Укрінформ

“Я можу припускати, що це досить складний документ як з юридичної точки зору, так і з політичної. Було дуже багато різного роду зауважень, побажань до цього документа, іноді діаметрально протилежних за змістом і духом. Робота буде непроста. Я сподіваюся, що, як і обіцяли, у вересні цей закон надійде до Верховної Ради”, – сказав Тука.

Він також зазначив, що законопроект передбачає зміну системи управління на підконтрольних уряду територіях Донеччини і Луганщини. Зокрема, передбачається створення штабу під керівництвом Збройних сил України, якому підпорядковуватимуться військово-цивільні адміністрації, а керівництво цим штабом буде здійснювати ЗСУ, а не СБУ, як це відбувається зараз. “Це головна мета цього законопроекту”, – підкреслив  Тука.

Як повідомляв Укрінформ, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наприкінці липня 2017 року заявляв, що законопроект уже готовий, проте експерти з питань безпеки та правознавці відпрацьовують окремі його деталі

 

Меркель та Макрон закликали Україну та РФ дотримуватись зобов’язань щодо Донбасу

Канцлер ФРН Ангела Меркель та Президент Франції Еммануель Макрон стурбовані тим, що ситуація з безпекою на сході України значно не покращилася і закликали Україну та РФ дотримуватись зобов’язань щодо Донбасу. Про це йдеться у спільній заяві Меркель та Макрона, яку поширив уряд Німеччини, передає УНН.

У спільній заяві зазначено, що після останнього телефонного дзвінка глав держав і урядів Нормандії 22 серпня 2017 року, Франція і Німеччина стурбовані тим, що ситуація з безпекою на сході України значно не покращилася.

“Незважаючи на спільну підтримку чотирьох глав держав і урядів формату Нормандії… як і раніше існують численні порушення перемир’я, включаючи важке озброєння. Місія спостерігачів ОБСЄ продовжує повідомляти про … обмеження на свободу пересування, особливо в районах, що не контролюються урядом України.

Ми настійно закликаємо президента Путіна і президента Порошенко повністю дотримуватися їх зобов’язання, підтримувати… дотримання припинення вогню і забезпечувати, щоб відповідні інструкції були спрямовані військовим і місцевим силам”, – йдеться у заяві.

Меркель та Макрон, відповідно до тексту заяви, також закликали до розширення співпраці в рамках СЦКК, а також наголосили на необхідності, аби усі сторони забезпечили безпечний і безперешкодний доступ Місії спостерігачів ОБСЄ.

“Ми продовжимо стежити за ситуацією в найближчі дні”, – резюмували європейські лідери.

Раніше Президент України Петро Порошенко наголосив, що  не задоволений частковим моніторингом спостерігачами ОБСЄ  зони Антитерористичної операції.

Нагадаємо, 23 серпня на засіданні тристоронньої контактної групи у Мінську обидві сторони конфлікту зобов’язали надати  доступ спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ по всій території України.

 

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко написав і видав книгу про загиблих воїнів АТО під назвою «Воїни Світла Миколаївщини». Це 151 історія про загиблих військовослужбовців.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА.

«Разом із щирим патріотом прокурором Тарасом Дунасом ми створили книгу «Воїни Світла Миколаївщини». Вона складається з історій про 151 загиблого військового з Миколаївської області. У цій книзі є малюнки дітей, батьки яких вже не повернуться додому. У цій книзі – розповіді про героїв, які загинули на сході країни, борючись за наш суверенітет. Я залишив місце, щоб цю книгу доповнювали батьки, родичі, побратими. Адже, на жаль, про деяких воїнів ми не змогли зібрати нічого, крім офіційної інформації», – сказав Савченко.

На обкладинці книги – молитва воїна, який відправляється на війну. Зазначимо, що голова Миколаївської ОДА – єдиний в Україні керівник такого рангу, який добровольцем брав участь у бойових діях на сході країни.

У передмові книги він розмірковує про розвиток української державності, про історію Миколаївської області. На його думку, ми повинні докласти максимум зусиль, щоб позбутися комплексу меншовартості, пишатися своїми державними символами, з пошаною ставитися до віросповідання, культивувати родинні цінності, повагу до батьків, знати свою родину до сьомого коліна. Адже, на його думку, саме така особистість не дасть себе принижувати і зможе, не вагаючись, стати на захист своєї сім’ї, дому, країни.

 

У Білорусі зник 19-річний хлопець, батько підозрює у викраденні ФСБ

У Гомелі (Білорусія) зник 19-річний хлопець з інвалідністю, який поїхав на зустріч з дівчиною. Батько підозрює, що його викрали співробітники ФСБ РФ. Про це на своїй сторінці у Facebook написав батько зниклого хлопця Ігор Гриб, передає  УНН.

“24 серпня 2017 року мій син Павло (19 років) поїхав до міста Гомель на зустріч з дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах, без особистого знайомства, спочатку в VK, а потім в Скайп, яка з його слів, мала приїхати на зустріч з Російської Федерації. За домовленістю, Павло мав повернутись в той же день. Коли на наступний день він не повернувся, то я поїхав до Гомеля на його пошуки”, – написав І.Гриб.

За його словами, у Гомелі з’ясувалося, що зниклий Павло перебуває в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт). При цьому ініціатором оголошення хлопця в розшук є ФСБ РФ по Краснодарському краю м. Сочі.

“У Гомельській прикордонній групі (аналог нашого прикордонного загону), звернувся до чергового з проханням повідомити, де знаходиться мій син, так як відповідно до інструкцій, прикордонники при виявленні в пункті пропуску осіб, відносно яких оголошено розшук, проводиться їх затримання з подальшою передачею відомству, яке ініціювало розшук. В мене спитали особисті данні на Павла та пообіцяли розібратись. Та через годину-півтори мені передали, що ніякої інформації стосовно сина прикордонники не мають, що є відвертою брехнею! І зустрічатись зі мною прикордонне керівництво відмовилось”, – написав І.Гриб.

Батько не виключає, що співробітники ФСБ “виманили” його сина до Гомеля під приводом зустрічі з дівчиною. І.Гриб також додав, що Павло був учасником Революції Гідності, а з початку російської агресії – активним дописувачем в соціальних мережах. За словами І.Гриба, його син не брав участі у бойових діях на Сході України.

“Він має інвалідність. Павло постійно змушений приймати підтримуючи препарати. Відсутність ліків може привести до фатальних наслідків. Не знаю, чи відомо про це тим провокаторам з ФСБ, які влаштували цю ганебну акцію”, – наголосив І.Гриб.

Нагадаємо, у березні співробітники прикордонного управління ФСБ Росії по республіці Крим  затримали на пунктах пропуску двох громадян України.

 

Держприкордонслужба наразі не отримала відповіді від білоруських прикордонників щодо факту перетину кордону громадянином України Павлом Грибом.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” сказав помічник голови ДПСУ Олег Слободян – Укрінформ.

“Ми направили відповідне звернення, щоб нам підтвердили факт перетину кордону. Поки такого підтвердження немає”, – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, посольство України в Білорусі направило до Міністерства закордонних справ Білорусі ноту з проханням з’ясувати місцезнаходження Павла Гриба.

Раніше батько юнака – член громадської ради при адміністрації Державної прикордонної служби України, радник голови Синодального управління військового духовенства УПЦ КП Ігор Гриб звернувся до правоохоронних органів щодо встановлення місця перебування його сина Павла.

За словами Гриба, 24 серпня його 19-річний син Павло поїхав до білоруського міста Гомеля на зустріч із дівчиною, з якою познайомився і спілкувався у соцмережах. Коли наступного дня син не повернувся, батько поїхав до Гомеля на пошуки, де з’ясувалося, що Павло перебуває в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), а ініціатором розшуку є  ФСБ РФ  по Краснодарському краю м.Сочі. Тож Ігор Гриб зробив висновок, що ФСБ виманила Павла до Гомеля під виглядом зустрічі з дівчиною та провела затримання.

За його словами, після військової агресії РФ проти України Павло був активним дописувачем у соцмережах, і батько не виключає, що це могло стати приводом для провокативних дій ФСБ РФ.

 

Посольство України в Білорусі надіслало ноту Міністерству закордонних справ країни з проханням встановити місцезнаходження зниклого 19-річного юнака Павла Гриба.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” сказала перший секретар посольства України в Білорусі Марія Гуцало – Укрінформ.

“28 серпня посольство України в Білорусі надіслало до Міністерства закордонних справ Білорусі ноту з проханням з’ясувати місцезнаходження Павла Гриба”, – зазначила вона, додавши що консул посольства України в Республіці Білорусь тримає це питання на контролі.

Як повідомляв Укрінформ, раніше батько юнака, який є членом громадської ради при адміністрації Державної прикордонної служби України, радником голови Синодального управління військового духовенства УПЦ КП Ігор Гриб звернувся до правоохоронних органів встановити місце перебування його сина Павла і вжити заходів для його повернення.

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян поінформував, що ДПСУ перевіряє інформацію Ігоря Гриба про те, що його сина російська ФСБ виманила до Білорусі, де хлопця затримали.

За словами Гриба, 24 серпня його 19-річний син Павло поїхав до білоруського міста Гомеля на зустріч із дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах. Коли на наступний день син не повернувся, батько поїхав до Гомеля на пошуки, де з’ясувалося, що Павло перебуває в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), а ініціатором розшуку є ФСБ РФ по Краснодарському краю м.Сочі. Тож Ігор Гриб зробив висновок, що ФСБ виманила Павла до Гомеля під виглядом зустрічі з дівчиною та провела затримання.

За його словами, після військової агресії РФ проти України Павло був активним дописувачем у соціальних мережах, часто не добирав слід щодо ворогів Батьківщини. Батько не виключає, що це могло стати приводом для провокативних дій  ФСБ РФ.

 

Член громадської ради при адміністрації Держприкордонслужби Ігор Гриб просить встановити місце перебування його 19-річного сина Павла, що зник у Білорусі, і вжити заходів для його повернення.

Про це він повідомив Укрінформу.

“Зараз я написав заяви в усі силові органи України – поліцію, СБУ – з проханням у межах компетенції докласти необхідних зусиль і повернути мого сина Павла в Україну”, – сказав офіцер-прикордонник запасу.

Окрім того, він повідомив, що Держприкордонслужба України вже надала офіційне підтвердження факту перетину юнаком державного кордону з Білоруссю.

Батько зниклого хлопця підозрює ФСБ РФ, яка оголосила у розшук Павла Гриба за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), у проведенні спецоперації з метою виманити юнака у Білорусь і затримати його. “Спецслужби Російської Федерації провели цю операцію з метою виманити його до Білорусі і одягти на нього там наручники за пости у соцмережах. Яким терористом він може бути, сидячи весь час перед комп’ютером?” – зазначив Ігор Гриб.

Водночас у Посольстві України в Білорусі йому повідомили, що його сина в країні не затримували.

Раніше речник Держприкордонслужби Олег Слободян поінформував, що ДПСУ перевіряє інформацію Ігоря Гриба про те, що його сина російська ФСБ виманила до Білорусі, де хлопця затримали.

За словами Гриба, 24 серпня його 19-річний син Павло поїхав до білоруського міста Гомеля на зустріч із дівчиною, з якою познайомився і спілкувався тільки в соціальних мережах. Вона, за його словами, мала приїхати на зустріч із Російської Федерації.

За домовленістю, Павло мав повернутись в той же день. Коли ж і наступного дня він не повернувся, батько поїхав до Гомеля на пошуки, де з’ясувалося, що Павло перебуває в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), а ініціатором розшуку є ФСБ РФ по Краснодарському краю м.Сочі. Тож Ігор Гриб зробив висновок, що ФСБ виманила Павла до Гомеля під виглядом зустрічі з дівчиною та провела затримання.

За його словами, після військової агресії РФ проти України Павло був активним дописувачем у соціальних мережах, часто не добирав слід щодо ворогів Батьківщини. Батько не виключає, що це могло стати приводом для провокативних дій ФСБ РФ.

 

Зниклого у Гомелі 19-річного українця Павла Гриба немає серед затриманих або заарештованих в білоруських СІЗО.

Про це  Радіо Свобода  повідомив український консул у Мінську Олександр Новосьолов – Укрінформ.

“Сьогодні я цим питанням займався. Його немає серед затриманих або заарештованих по лінії МВС Білорусі, тобто в слідчих ізоляторах його немає. Це точно. З огляду на це посольство підготувала та передало на адресу МЗС Білорусі ноту, де звернулася з проханням поінформувати та сприяти у його розшуку, якщо він затриманий, то повідомити причину його затримання, чи був адвокат, у зв’язку з чим затримання, чому не поінформували згідно з Віденською конвенцією про консульські зносини”, – сказав Новосьолов.

У свою чергу, в Держприкордонслужбі підтвердили, що Павло Гриб 24 серпня перетнув українсько-білоруський  кордон.

“Ми направили повідомлення до Республіки Білорусь з тим, щоб вони нам підтвердили факт перетину кордону цим громадянином, але досі відповіді ми ще не отримали”, – заявив помічник голови ДПСУ Олег Слободян.

Як повідомлялося, увечері 27 серпня громадянин України, колишній офіцер прикордонних військ Ігор Гриб звернувся у посольство України в Мінську з заявою, що на території Білорусі зник його син Павло Гриб 1998 року народження.

24 серпня юнак поїхав з Чернігова до Гомеля і там зник. Ігор Гриб спочатку шукав сина в Білорусі самостійно, і у Гомелі представники міліції повідомили, що його сина оголосили у розшук за вимогою ФСБ Краснодарського краю Росії за статтею “терористичний акт”.

Ігор Гриб раніше служив у прикордонних військах України, а тепер бере участь у створенні капеланської служби в силових органах. Він підозрює, що спецслужби Росії викрали його сина у Білорусі.

ФСБ РФ ситуацію не коментувала.

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Вікторія Лутковська звернулась до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням встановити місцезнаходження українського політв’язня в РФ Станіслава Клиха.

Про це  повідомляє  прес-служба уповноваженого – Укрінформ.

“Днями з’явилась інформація про те, що громадянина України Станіслава Клиха, який відбуває покарання у Челябінській області, було переведено до лікарні для проходження обстеження чи лікування. Водночас ані адвокат, ані родичі ув’язненого не володіють інформацією про те, до якого саме медичного закладу було переведено Станіслава Клиха, з якою метою і на який термін…. У своєму листі Валерія Лутковська просить російську колегу повідомити про місцезнаходження Станіслава Клиха, причини його госпіталізації, а також стан його здоров’я”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Лутковська й раніше зверталася до омбудсмена РФ щодо захисту прав  Клиха, зокрема, щодо проведення медичного обстеження (психіатричної експертизи), а під час особистої зустрічі – щодо можливості направлення Клиха до установи відбування покарання, яка розташована якомога ближче до кордону з Україною, щоб родичі могли відвідувати його.

Раніше адвокат Клиха Ілля Новіков повідомив журналістам, що українського політв’язня перевели з верхньоуральської в’язниці до лікарні, проте до якої – достеменно невідомо.

Верховний суд Чечні в травні 2016 року засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 років і 20 років колонії суворого режиму відповідно за звинуваченням у вбивстві російських військовослужбовців у Грозному в 1994-1995 рр.

Карпюк і Клих не визнали свою провину і категорично заперечували, що були в Чечні. Крім того, під час процесу вони розповіли, що надали визнавальні свідчення під тортурами.

Під час процесу Клих поводився неадекватно і демонстрував ознаки психічного розладу, проте його все ж визнали осудним. Згодом проти нього порушили справу про зневагу прокурора під час слухань. За це до терміну Клиха додали ще один місяць.

Правозахисний центр “Меморіал” визнав Клиха і Карпюка політв’язнями.

 

Проект пенсійної реформи передбачає підвищення із 1 жовтня розміру мінімальної пенсії і, як наслідок, будуть перераховані прив’язані до неї надбавки.

Про це написав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман у  Facebook – Укрінформ.

“Із 1 жовтня буде підвищена і мінімальна пенсія, яка є базою для обчислення, зокрема, для мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тож, уже від жовтня будуть перераховані пенсії, надбавки, підвищення, які прив’язані до показника мінімальної  пенсії“, – зазначив глава уряду.

Гройсман також розповів, що у разі підтримки реформи парламентом із 1 жовтня будуть осучаснені так звані “заморожені” пенсії, які не переглядалися по п’ять років.

За словами Прем’єр-міністра, реформа дасть змогу підвищити пенсії для 9 мільйонів пенсіонерів, а далі пенсії переглядатимуться автоматично.

 

Уряд Китаю схвалив злиття двох найбільших у країні виробників вугілля та електроенергії – Shenhua Group Corp. і China Guodian Corp. 

Про це повідомляє  Bloomberg – Укрінформ.

“З активами 1,8 трлн юанів ($ 271 млрд) новий суб’єкт господарювання буде другою за величиною компанією у світі за рахунок доходу та найбільшою за встановленою (електричною. – Ред.) потужністю”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, потужність нової компанії – Державної енергетичної інвестиційної корпорації – становитиме понад 225 ГВт.

У 2017 році компанії Shenhua Group і China Guodian corporation посіли 276-е і 397-е місця в рейтингу 500 найбільших світових компаній, складеному американським журналом Fortune, пише  Сіньхуа.

 

Українська сторона вивчає досвід Хорватії з повернення окупованих територій та пошуку порозуміння і разом з тим відповідальності для злочинців.

Про це перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко написала у Facebook – Укрінформ.

“В України своя історія, в нас зовнішня агресія, російські окупаційні війська, й це те, що докорінно відрізняє ситуацію на Донбасі від хорватської історії. Але багато мудрих речей і порад, як виграти і повернути території, як пройти шлях порозуміння, прощення для заблудших і відповідальності для злочинців, краще взяти в сусідів, аніж набивати свої шишки”, – написала Геращенко.

Геращенко зауважила, що надзвичайно корисною і цікавою для української сторони була дискусія з колишнім міністром юстиції Весной Шкаре-Озболт, і її колегами з інших міністерств. Третина території Хорватії майже 5 років була окупована, країна мала півмільйона біженців, це 13% населення. За повернення територій боролися в першу чергу політико-дипломатичним шляхом, аби уникнути жертв серед цивільного населення. В Хорватії було прийнято закон “Про прощення”, яким звільнялися від кримінальної відповідальності ті, хто були мобілізовані в окупаційну армію, але не причетні до військових злочинів. Амністія не проводилася, навпаки, всі причетні до військових злочинів, пішли під трибунал спеціальних судів і дехто був засуджений до 20 років за вбивства, катування, згвалтування.

Перемир’я оголошували і порушували 24 рази.

Як повідомляв Укрінформ, на запрошення Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України 28 серпня до Києва прибула делегація Республіки Хорватія з метою обміну досвідом з мирної реінтеграції територій.

 

Упродовж понеділка обстановка у районі проведення АТО не зазнала суттєвих змін. Як і декілька днів поспіль, після початку “шкільного” перемир’я, бойовики зменшили активність вздовж усієї лінії розмежування.

Про це інформує прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Водночас за сьогоднішній день зафіксовано 2 випадки відкриття вогню противником із мінометів калібру 82 міліметри”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, на Донецькому напрямку, у районі Авдіївської промзони, ворог не прицільно випустив одну міну 82 калібру. Також протягом дня у районі промзони декілька разів працювали ворожі гранатомети та великокаліберні кулемети.

На Приморському напрямку вночі бойовики застосовували міномет на підступах до Красногорівки. Крім того, під обстрілами окупантів тричі опинялись наші опорні пункти на околицях Водяного.

“Загалом від початку доби бойовики 10 разів відкривали провокативний вогонь по позиціях сил  АТО. Наші військові зброю не застосовували”, – додали у штабі.

 

Бойові дії низької інтенсивності у неділю велися по всьому “донецькому” фронту, за винятком Донецького аеропорту.

Про це заявив на брифінгу речник Міністерства оборони з питань АТО Олександр Мотузяник – Укрінформ.

“В Авдіївці серед дня стався мінометний обстріл та протягом всієї доби низка інцидентів із застосуванням легкого озброєння. Також окупанти порушували режим “тиші” на Світлодарській дузі та на трьох позиціях під Горлівкою”, – зазначив він.

Всього за минулу добу на Донецькому напрямку сталося 10 ворожих обстрілів.

Левова частка ворожих обстрілів у секторі “М” припала на Водяне, де противник порушував режим “тиші” і вдень, і вночі. Здебільшого окупанти застосовували стрілецьку зброю.

Окрім цього, противник порушував режим “тиші” у Богданівці, Гнутовому та Лебединському.

Всього за минулу добу на Маріупольському напрямку сталося 11 ворожих  обстрілів.

Як наголосив Мотузяник, абсолютно спокійно було вчора лише на Луганському напрямку.

 

Під час військових навчань Росії на території окупованого Криму здійнисни запуск крилатої ракети з берегового стаціонарного ракетного комплексу “Скеля”.

Про це повідомляє  міністерство оборони РФ – Укрінформ.

Запуск ракети провели в рамках планового залікового тактичного навчання угрупування різнорідних ударних сил Чорноморського флоту Росії на території окупованого Криму.

В навчаннях були задіяні 15 бойових кораблів і допоміжних суден флоту, а також морська авіація і безпілотні літальні апарати, додали в прес-службі.

“На кінцевому етапі польоту протикорабельної ракети багатофункціональний винищувач морської авіації флоту Су-30СМ перехопив повітряну ціль і знищив її, застосувавши авіаційну керовану ракету”, – йдеться в повідомленні Міноборони РФ.

Нагадаємо: в Генштабі України російські військові навчання в анексованому Криму визнають незаконними.

 

У Тернополі 28 серпня, в День міста, на позачерговій сесії міськради присвоїли звання “Почесний громадянин” ветерану АТО, депутату міськради Володимиру Стаюрі, який раптово помер позавчора.

Про це повідомляє прес-служба  Тернопільської міської ради – Укрінформ.

“У День міста Тернополя, 28 серпня, депутати Тернопільської міської ради зібралися на позачергову сесію. На засіданні було прийнято рішення про присвоєння звання “Почесного громадянина міста Тернополя” депутату міської ради, голові міської організації ВО “Свобода” Володимиру Стаюрі посмертно”, – йдеться у повідомленні.

Міський голова Сергій Надал відзначив, що саме Стаюра був першим, хто підняв синьо-жовтий прапор над Тернопільською міською радою. Він брав участь у майданах у Києві та “відстояв весь майдан у Тернополі”, одним з перших пішов добровольцем воювати на Схід.

Як  повідомили  у ВО “Свобода”, членом якого був померлий, сьогодні в Тернополі відправили панахиду за упокій душі Володимира Стаюри. Також речник Тернопільського осередку “Свободи” Андрій Тернопільський  поінформував  про відкриття іменної зірки героя-добровольця московсько-української війни Стаюри на “Алеї Слави” на вул. Сагайдачного в обласному центрі. Він же в коментарі місцевому телеканалу розповів, що депутат, перебуваючи на відпочинку в  Єгипті  з дружиною та семирічним сином, 26 серпня відчув погіршення самопочуття і помер у морі після прийому ліків.

ЗМІ  повідомляють, що тіло Стаюри до України зможуть доправити не раніше 1 вересня.

 

Арештований за хабар начальник Департаменту поліції охорони Національної поліції України Сергій Будник вийшов із Лук’янівського СІЗО під заставу.

Про це  Громадському  повідомили у прес-службі Міністерства юстиції – Укрінформ.

Раніше Печерський райсуд Києва обрав Буднику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю застави у 128 тисяч гривень.

Як повідомлялося, співробітники ГПУ 22 серпня викрили на  хабарі  начальника Департаменту поліції охорони Сергія Будника. Він через посередника вимагав, крім офіційних платежів, понад 80 тис. гривень щомісяця за надання послуг з фізичної охорони.

Будник – генерал поліції третього рангу, заслужений юрист України. У 2008-2010 роках працював заступником начальника Департаменту ДАІ. У 2010-2014 – начальником Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України. З жовтня 2014 – в.о. начальника Департаменту Державної служби охорони. Нині начальник Департаменту поліції охорони.

 

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян на сьогодні не вбачає необхідності в концесії міжнародного аеропорту “Бориспіль”.

Про це він заявив на прес-конференції у понеділок, 28 серпня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Є пропозиція уряду, яка базується на пропозиції Міністерства економіки, розглядати в далекому майбутньому можливість концесії  аеропорту “Бориспіль”. Якщо навіть це питання буде проголосовано в парламенті, це довгі роки підготовки у разі необхідності. Я, наприклад,  в необхідності цього кроку на цьому етапі до кінця не впевнений”, – заявив міністр.

Раніше деякі ЗМІ поширили інформацію про те, що міністр інфраструктури Володимир Омелян нібито проводить переговори з турецькою стороною щодо передачі їм у концесію аеропортів “Бориспіль” та “Львів”.

 

Перемогу в II Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2017» вибороли Червоне Житомирської області, Яворів на Івано-Франківщині та Ломачинці Чернівецької області.

Із 20 населених пунктів, які брали участь у змаганні, саме ця трійка отримала найбільшу кількість балів в онлайн-голосуванні, що проводилося з 16 липня, та найвищу оцінку членів експертної ради, повідомляє засновник конкурсу, онлайн-ресурс  AgroPortal. – Укрінформ

“Максимальний бал для кожного села-конкурсанта за результатами онлайн-голосування та оцінки експертної ради отримало селище Червоне – 78,9 із 100. На другій сходинці Яворів – 77,7, на третій позиції Ломачинці, які набрали 52,8 балів із сотні. Призовий фонд у 150 тис. грн (без врахування податків і зборів) між переможцями розподілено наступним чином: Червоне – 75 тис. грн; Яворів – 30 тис. грн; Ломачинці – 15 тис. грн. Решта 20% від загальної суми призового фонду – 30 тис. грн – рівномірно розподілено між учасниками, які посіли 4-10-е місця”, – зазначається в повідомленні.

Також переможець конкурсу отримає можливість відвідати восени цього року Німеччину з метою обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування.

Крім того, Посольство Франції в Україні в межах реалізації ІІ Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» надасть премію за внесок у збереження довкілля та біорізноманіття розміром 50 тис. грн (без врахування податків і зборів). Її отримає село Олександро-Калинове в Донецькій області.

Вручення дипломів та сертифікатів відбудеться у Києві 11 вересня під час Дня українського села в Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

Довідково. Селище Червоне, що в Житомирській області, засноване 1624 року воєводою брест-литовським Яном Тишковичем. Наприкінці XVIII ст. ним володів Адольф Грохольський, який пізніше продав його Миколі Терещенку. Селище перебувало у власності родини українських цукрових магнатів до революції 1917 р. У 2015 році Червоне стало центром ОТГ (об’єднаної територіальної громади), до якої приєдналися ще 7 навколишніх сіл.

Справжньою «родзинкою» селища є замок Терещенків, який зберігся і до наших днів, та маєтковий парк із озером у формі серця. Перед колишнім будинком культури можна побачити знамениту скульптурну композицію «Три грації», яка прикрашала фонтан перед маєтком в Червоному. Це чавунна копія роботи французького скульптора із Версалю, яка була виготовлена в Парижі на замовлення цукрового магната. Таких композицій у світі лише три: в Барселоні, Луврі та в смт Червоне.

Село Яворів – відомий осередок гуцульського народного декоративно-ужиткового мистецтва. В Яворові жили і творили основоположники гуцульської плоскої різьби по дереву Шкрібляки та їх продовжувачі Корпанюки. У селі бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Ольга Кобилянська, Гнат Хоткевич, Володимир Гнатюк, Володимир Шухевич. Два роки тому в місцевому присілку Вороничі поселився гурт молодих натхненників. Успішний бізнесмен зі Львова Олег Луканюк почав збирати однодумців навколо садиби свого прадіда. Разом оновили старе гуцульське обійстя, назвали його «Дідова хатчина».

Громада Яворова теж встигла успішно випробувати себе у сучасних проектах. Зокрема, 2014 року закумулювали понад 300 тис. грн на систему вуличного освітлення за допомогою сонячних батарей. Тепер автономні ліхтарі освітлюють усі куточки села завдяки коштам Європейського союзу, а також Програми розвитку ООН в Україні.

Ломачинці розташовані на крутому березі Дністра, неподалік кордону з Молдовою. Це одне з багатих сіл Бессарабії. Навколо в усьому – масштаб і глибина: потужності Дністровської ГАЕС з водосховищем, давній скельний монастир, величезні площі під молодими садами.

Село має цікаве історичне минуле. Відоме Ломачинське давньоруське городище, яке розміщується за 1,5 км на південний захід від села, на високому мисі р. Каютин, в урочищі Галиця. Воно є залишками общинного центру ІХ ст. та князівської фортеці Х-ХІІІ ст.

 

Бойківську дерев’яну дзвіницю – «Вежу пам`яті» встановили на горі Діл у Старосамбірському районі на Львівщині.

Тут в роки Другої світової війни діяла підстаршинська школа УПА, і в одному із боїв з німецьким військовим підрозділом загинули 43 повстанці, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вежа стала величним пам`ятником усім, хто віддав життя за волю і незалежність України. Ці хлопці не думали про гроші і славу, вони думали про Україну, про нашу землю. Я переконаний що саме так, як УПА, саме як добровольчі загони у свій час, наші захисники обов’язково наблизять той час, коли ми повернемо собі окуповані території. І такі «Вежі пам’яті» стоятимуть не тільки в Галичині, а й на Сході, де загинули наші хлопці. Тому що там буде наша пам’ять, там буде наша звитяга», – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Вежу пам’яті» вінчає хрест, який на сьогодні є найвисотнішим у Європі – він розташований на висоті 907 метрів над рівнем моря. Це досягнення зафіксували у Книзі рекордів України.

Ідея будівництва Вежі належить уродженцю с. Недільна Ігорю Піхоцькому, а втілення задуму в життя стало можливим завдяки львівському архітектору Олесю Дзиндрі, який розробив проект унікальної дерев’яної споруди.

 

Представники національно-культурних громад України закликають Президента запровадити посаду уповноваженого у справах національних меншин.

Про це йдеться у резолюції Всеукраїнської конференції «26 років Незалежності України: досягнення та перспективи розвитку державної етнонаціональної політики», ухваленої 28 серпня – Укрінформ.

«Учасники Всеукраїнської конференції… вирішили звернутися до Президента України з проханням надати сприяння в утворенні Координаційної ради національностей України як консультативно-дорадчого органу при Президентові України, запровадженні посади Уповноваженого Президента України у справах національних меншин», – йдеться у документі.

Учасники конференції також просять у глави держави посприяти у створенні Центру міжнаціональної співдружності України (Дому національностей) і відкритті Музею історії народів України у місті Києві.

Крім того, вони пропонують проголосити 20 листопада в Україні Днем міжнаціональної злагоди у зв’язку з ухваленням 20 листопада 1917 року ІІІ універсалу Центральної Ради, який вперше декларував права національних меншин в Українській державі.

У Міністерстві культури України пропонують під час реформування передбачити у структурі відомства генеральний директорат з питань етнополітики та релігії.

Про це повідомила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко під час Всеукраїнської конференції «26 років Незалежності України: досягнення та перспективи розвитку державної етнонаціональної політики», що відбулась 28 серпня в Укрінформі.

«Проводячи функціональне обстеження, ми запропонували структуру міністерства, в якому один із генеральних директоратів буде присвячений питанням етнополітики та релігії. На сьогодні у складі Міністерства культури існує департамент у справах релігії та національностей. Але ми хотіли б поглибити функціонал цього напряму, тому й запропонували створення генерального директорату», – сказала Фоменко.

За її словами, основними функціями та завданнями цього структурного підрозділу стануть, передусім, аналітика, вивчення потреб і проблем національних меншин.

Водночас Фоменко акцентувала увагу на необхідності розробки нового закону, який би захищав права національних менших в Україні.

«Звичайно, на часі стала розробка нового закону про національні меншини в Україні. Не є таємницею, що законодавство, яке ми маємо на сьогодні, ухвалювалось іще у 1990-ті роки і, звичайно, воно потребує певного вдосконалення і кореляції з викликами часу, які ми маємо на сьогодні», – уточнила посадовець.

 

Кінофільм “Червоний” за однойменним історичним романом Андрія Кокотюхи за перший вікенд зібрав у прокаті майже 1,5 мільйона гривень.

Про це на  Facebook  повідомив голова Держкіно України Пилип Іллєнко – Укрінформ.

“Бокс-офіс “Червоного” за перший вікенд склав 1 465 075 грн. Дані можуть трохи змінитися, але тільки в більшу сторону, бо від кількох кінотеатрів вони ще не надійшли”, – написав він.

За словами Іллєнка, такий показник є успішним.

Він також зазначив, що стрічку показують на 135 екранах.

Як повідомлялося, фільм “Червоний” грузинського кінорежисера Зази Буадзе вийшов на кіноекрани 24 серпня. Стрічка розповідає про воїна УПА Данила Червоного, який потрапляє у страшну м’ясорубку сталінських таборів.

Картина є одним із претендентів на висування від України на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Найкращий  фільм  іноземною мовою”.

 

Поліпшення рейтингу України є позитивною новиною напередодні планованого повернення уряду на ринок єврооблігацій.

Про це йдеться в коментарі інвестиційної компанії Dragon Capital, який передали у розпорядження Укрінформу.

“Впродовж останніх кількох років Moody’s був найбільш консервативним серед трьох рейтингових агентств щодо України. Зокрема, саме Moody’s першим знижував кредитні  рейтинги  держави у 2013-15 рр. і не поспішав повертати їх на передкризовий рівень після реструктуризації суверенного боргу. Після останнього підвищення рейтинг Moody’s залишається на дві позначки нижче рейтингів S&P і Fitch (B – із стабільним прогнозом). Частково це пов’язано з особливостями методології агентства, яка грунтується на річних даних і дозволяє вкрай обмежену суб’єктивну оцінку ситуації”, – йдеться у повідомленні.

У Dragon Capital відзначають, що проте, залишається можливість для подальшого поліпшення агентством Moody’s рейтингу України (швидше всього, наступного року), за умови, що країна залишиться в програмі МВФ і продовжить нарощувати золотовалютні резерви.

Нагадаємо, рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило кредитний рейтинг уряду України у національній та іноземній валюті на один рівень – до позначкики Caa2, а також змінило прогноз із стабільного на позитивний.

 

Задля підвищення привабливості Закарпатської області як туристичного регіону обласна рада планує виділити у цьому році три мільйони гривень на розвиток, зокрема, маркування нових туристичних шляхів, створення стоянок для подорожувальників.

Про це  повідомила  прес-служба Закарпатської облради – Укрінформ.

«На розгляд депутатам Закарпатської облради вноситься проект рішення «Про внесення змін до Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки, згідно з яким з обласного бюджету планують профінансувати галузь на 3 мільйони гривень в 2017 році», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, кошти планують спрямувати на утримання існуючих, знакування і маркування нових туристичних шляхів та маршрутів, забезпечення інформаційного облаштування об’єктів історико-культурної спадщини у складі регіональної та національної мереж туристично-екскурсійних маршрутів.

Разом із тим, на виділені кошти фінансуватимуть проектування та облаштування стоянок для авто-, велотуристів, оглядових майданчиків, рекреаційних місць вздовж автомобільних доріг та поблизу туристично-привабливих об’єктів.

У результаті очікується покращення якості туристичних послуг в регіоні, розширення мережі туристично-інформаційних центрів, збільшення туристичних потоків на територію області, інформують у прес-службі Закарпатської області.

 

Україна крок за кроком продовжуватиме розбудову мирного життя на Донбасі попри російську військову агресію та завдані нею біди. 

Про це, виступаючи на відкритті школи у Покровському під час робочої поїздки на Донбас, заявив Президент України Петро Порошенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дуже важливо, що останнім часом ми їздимо на Донбас не тільки і не стільки з метою перевірки обороноздатності наших Збройних Сил, нашої армії, її укріплення і озброєння, а ми їздимо демонструвати важливі кроки у відродженні Донбасу. Саме тому зараз ми відкриваємо не просто школу у Покровському, а три кардинально, комплексно реконструйовані школи – це Покровське, це Дружківка, це Часів Яр”, – сказав Порошенко.

За його словами, на реконструкцію цих закладів з бюджету було витрачено понад 55 млн грн. «Держава знайшла більше 55 мільйонів для того, щоб завершити цей комплексний процес реконструкції. Зроблені кроки і з підвищення енергоефективності, і зі створення комфортних умов. Зроблено багато і для спортивно-виховної роботи», – зазначив Порошенко.

Він підкреслив, що «і на визволеній Донеччині з кожним роком усе більше і більше учнів і вчителів будуть працювати і вчитися серед міцних і красивих стін».

Президент додав, що саме у стінах рідної школи формується особистість людини, закладається основа для досягнень і для звершень.

“Тому наголошую, що попри  російську військову агресію, всі біди, всі негаразди, що через неї трапилися з нами, ми й надалі крок за кроком будемо продовжувати розбудову мирного життя на Донбасі і відновлювати зруйновану війною інфраструктуру”, – наголосив Президент.

 

У 2018 році в Державному бюджеті України буде передбачено 520 мільйонів гривень на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть першокласників нової української школи.

Про це сказав Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки в Донецьку область, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У 2018 році 520 мільйонів гривень у державному бюджеті будуть виділені на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть першокласників нової української школи по всій Україні», – заявив  Порошенко.

Він також запевнив, що і надалі попри російську військову агресію Україна буде інвестувати в знання, виховання та навчання нових поколінь.

«Закон про освітню реформу зараз знаходиться у Верховній Раді. Сподіваюся, що найближчим часом він буде проголосований. Кардинально підвищуються стандарти навчання. Не в останню чергу пріоритетом є підвищення заробітної платні вчителів. Я розглядаю це підвищення не просто як додаткові статті бюджету, а як інвестиції держави. Інвестиції держави у своє майбутнє», – зазначив Порошенко.

 

Співробітники Служби безпеки України протягом серпня припинили діяльність декількох адміністраторів, які підтримували антиукраїнські спільноти у соцмережах «вКонтакте» та «Одноклассники».

Про це повідомляє  прес-центр  СБУ – Укрінформ.

«Правоохоронці встановили та затримали проросійських пропагандистів у Київській, Львівській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській, Чернігівській, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Сумській областях», – йдеться у повідомленні.

За даними оперативників, житель міста Ватутіне на Черкащині поширював на власних сторінках у соцмережах антиукраїнські матеріали. Пропагандиста затримали на Київському залізничному вокзалі, коли він повертався з Москви з чергового інструктажу.

У столиці так званий прес-секретар та активний учасник антиукраїнської сепаратистської організації створив низку ресурсів у соцмережах, які використовував для закликів до захоплення державної влади, поширення антиукраїнських матеріалів, підтримки військової агресії РФ проти України, просування ідей створення так званої «новоросії», інформують в СБУ.

А от сепаратистський адміністратор з Хмельниччини за вказівками координаторів з Росії поширював через підконтрольні ресурси матеріали з публічними закликами до зміни меж території та державного кордону України, антиконституційного усунення чинної влади, виправдовував агресію РФ і злочинні дії терористичних формувань “Л/ДНР”. В одній із груп він розмістив фото загиблих та поранених учасників АТО з цинічними коментарями.

На Львівщині за завданням російських кураторів антиукраїнський пропагандист створив розгалужену мережу веб-ресурсів та спільнот у соціальних мережах – понад два десятки сторінок. На них чоловік розміщував заклики до захоплення державної влади та поширював антиукраїнські матеріали на підтримку військової агресії РФ проти нашої країни.

Оперативники СБУ задокументували, що агітатори, яких фінансували куратори з російських спецслужб, отримали завдання активізувати антиукраїнську пропаганду саме напередодні  Дня Незалежності. Основним завданням кремлівських інформаційних найманців було створення картинки несприйняття центральної влади у декількох регіонах країни. Зловмисники, за вказівкою російських кураторів, зокрема, публікували заклики до повалення конституційного ладу, державної влади та порушення територіальної цілісності в країні.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів справ співробітники спецслужби вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої з доказами отримання завдань від російських кураторів та розміщення антиукраїнських матеріалів.

За виявленими фактами відкрито низку кримінальних проваджень: за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Загалом протягом 2014-2017 років Службою безпеки України зареєстровано сімдесят два кримінальні провадження, за матеріалами досудових розслідувань слідчих СБУ ухвалено понад шістдесят вироків особам, які здійснювали антиукраїнську пропаганду в російських соцмережах «вКонтакте» та «Одноклассники».

Оперативники спецслужби також припинили функціонування сімнадцяти інтернет-спільнот фейкових «псевдонародних республік» у різних регіонах України.

 

Сили режиму Башара Асада піддали артилерійському обстрілу населені пункти Айн Терма і Земелка у Східній Гуті (передмістя Дамаска), яка входить до зони деескалації, внаслідок чого загинули троє дітей.

Про це заявив представник прес-служби сил цивільної оборони провінції Дамаск Серадж Махмут, повідомляє  Anadolu – Укрінформ.

За словами представника прес-служби сил цивільної оборони, у результаті обстрілу загинули троє  дітей, ще 13 мирних жителів дістали поранення. Всіх поранених доправлено до лікарні.

Як зазначається, передмістя Дамаска Східна Гута вже п’ять років знаходиться в облозі сил режиму Башара Асада.

Відповідно до домовленостей від 3-4 травня, досягнутих Туреччиною, Росією і Іраном в Астані, Східна Гута увійшла до складу однієї з чотирьох зон деескалації у Сирії.

 

Законодавчі зміни у сфері судочинства у Польщі відповідають європейським стандартам, а застереження з боку Єврокомісії є безпідставними.

Про це  йдеться  у відповіді МЗС Польщі на лист Єврокомісії від 27 липня, в якому Брюссель попросив Варшаву розтлумачити сумніви щодо відповідності змін у судовій системі демократичним стандартам, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У відповіді на лист польська сторона підкреслила, що здійснювані законодавчі зміни, головною метою яких є реформа судової системи країни, відповідають європейським стандартам і зростаючим суспільним очікуванням у цій сфері, а тому вони безпідставно викликають занепокоєння в Єврокомісії”, – йдеться у документі.

Водночас у МЗС підкреслили, що процедура контролю верховенства права, яку ЄС ввів у дію щодо Польщі у січні 2016 року, викликає застереження у РП. У польському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що ЄС не повинен оцінювати законодавчі ініціативи ще до їх затвердження.

Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія наприкінці липня вирішила дати Польщі місяць на розв’язання проблем, пов’язаних із прийняттям законів у сфері судочинства. В іншому випадку Брюссель пообіцяв ввести негайне застосування щодо Варшави 7-ї статті договору ЄС, який не виключає накладення на країну санкцій. Віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс тоді висловив задоволення з приводу того, що президент Польщі  Анджей Дуда наклав вето на два з чотирьох законів (Про Національну раду судочинства і Верховний суд), покликаних змінити судову систему РП. Водночас він зазначив, що два інші прийняті та підписані президентом закони (Про суди загальної юрисдикції і раніше – про Конституційний суд) викликають у Єврокомісії занепокоєння. Відтак Брюссель ретельно слідкуватиме, чи їх реалізація не загрожуватиме верховенству права в Польщі. У випадку підтвердження таких побоювань чиновники обіцяють відразу реагувати.

Намагання влади у Польщі швидкими темпами змінити закони про функціонування судової системи країни викликали у липні значні суспільні протести.

 

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі заперечують зростання цін на скраплений газ через санкції СБУ.

Про це на своїй сторінці у Facebook  написав  перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов – Укрінформ.

«Скажу і я вам щось про скраплений газ, бо ця хвиля пошуку винних у раптовому стрибку цін дійшла і до Міністерства економічного розвитку і торгівлі.  МінЕк  не займається ринком скрапленого газу, у нас немає жодних інструментів і повноважень для цього. Це до МінЕнерго. Це не спроба “з’їхати”, це щире пояснення, що ми не слідкуємо за цим ринком, не маємо кнопок вкл-викл чи можливостей регулювати ціни. Санкції на зовнішньоекономічну діяльність, які ми адмініструємо за поданням СБУ, не зупинили діяльність жодного гравця на ринку», – написав Нефьодов.

Він зазначив, що коли виходить наказ про санкції, він набуває чинності за 40 днів – власне, аби можна було подати апеляцію.

«В даному випадку так і відбулось, СБУ змінило подання – і ми скасували наказ до його вступу в силу. Вже вийшли пояснення від профільних видань, що ж саме відбувається. Якщо коротко – ціни падали з початку року, всі тримали запаси низькими, потім росіяни поставили на ремонт свої НПЗ, а також дали власні експортні ліцензії тільки Роснефти плюс не вистачає цистерн для швидкої зміни логістики. Тому зараз дефіцит», – додав заступник міністра.

 

Апеляційний суд Києва переніс на 25 вересня розгляд скарги екс-члена Національного агентства з питань запобігання та протидії корупції Руслана Радецького на рішення суду про притягнення його до адмінвідповідальності та накладення штрафу.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила прес-секретар суду Тетяна Геведзе – Укрінформ.

“Суд задовольнив клопотання сторони захисту і переніс розгляд справи на 25 вересня на 12 годину 30 хвилин”, – зазначила вона.

Як повідомлялося, 2 серпня Дніпровський райсуд столиці ухвалив притягнути до адмінвідповідальності екс-члена  НАЗК  Радецького за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, та наклав стягнення у виді штрафу в сумі 6800 грн.

Зокрема, суд визнав винним колишнього посадовця у впливі на відтермінування перевірки судді райсуду столиці Христини Тарасюк. Раніше ця суддя у лютому поточного року ухвалила рішення про невинуватість Радецького у справі про керування автомобілем у нетверезому стані. Тоді на Радецького склали два адмінпротоколи за ч. 1, 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) КУпАП.

 

На Михайлівській площі у Києві проходить акція “Іловайськ – 2014 р.: час НЕ лікує”, присвячена річниці трагедії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь в заході беруть представники Всеукраїнської громадської організації “Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО”, бійці батальйону “Донбас”, духовенства, громадськості.

Матері та дружини загиблих в “Іловайському котлі” згадували своїх синів і чоловіків і закликали керівництво країни докласти всіх зусиль для якнайшвидшого припинення конфлікту на Сході.

У свою чергу представники батальйону “Донбас” наполягають на справедливому та об’єктивному розслідуванні Іловайської трагедії.

Ініціатори акції зауважили, що офіційно запрошені представники ГПУ та Генштабу на захід не прийшли. Від урядовців була присутня заступник міністра соціальної політики Наталка Федорович, яка розповіла, що днями на розгляд урядового комітету буде винесено пропозиції щодо розширення категорії осіб, які матимуть право на отримання коштів для придбання квартир. За її словами, існуючий квартирний список поповнюється учасниками добровольчих батальйонів і волонтерами. Ця програма зручна тим, що не чиновники обирають квартири, а самі люди мають право придбати житло у будь-якому місті країни, без прив’язки до прописки, уточнила Федорович.

На території Михайлівського собору у Києві відкрилася пересувна виставка у пам’ять про бійців АТО, які загинули під Іловайськом та Савур-Могилою у серпні 2014 року.

Експозиція працюватиме 28 та 29 серпня – це дні, коли сталася Іловайська трагедія. Тут представлені матеріали, що розповідають про події на Сході України, про загиблих у результаті військової агресії РФ.

Виставка «Блокпост Пам’яті» складається з тридцяти вітрин, зібраних із ящиків з-під боєприпасів. Вітрини заповнені предметами, зібраними на полі бою поряд із тілами загиблих українських військових. Це, зокрема, кишенькові іконки, натільні хрестики, уривки документів, шеврони, мобільні телефони та інші особисті речі. На внутрішній поверхні кришки кожної з вітрин розміщені фотографії з місць, де ці речі були зібрані – курган Савур-Могила, Іловайськ, Дебальцеве.

За офіційними даними, у боях під Іловайськом загинуло 366 бійців (157 військових не впізнані), ще 158 вважаються зниклими безвісти.

 

Правозахисний центр «Меморіал» визнав засудженого у Росії вченого Володимира Лапигіна політичним в’язнем.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

«77-річний творець космічних апаратів засуджений на сім років позбавлення волі за звинуваченням у державній зраді. Правозахисники вимагають негайно звільнити вченого, а також притягнути до відповідальності винних у його кримінальному переслідуванні», – йдеться у повідомленні.

Московський міськсуд засудив співробітника Центрального науково-дослідного інституту машинобудування Володимира Лапигіна у вересні минулого року. За версією слідства, вчений передавав за кордон секретну технологічну інформацію.

Сам Лапигін провини не визнав. Він стверджує, що працював в науково-дослідному інституті за сумісництвом і до державних секретів допущений не був.

У лютому 23 вчених звернулися з відкритим листом до президента Росії Володимира Путіна. Вони просили помилувати Лапигіна. За їхніми словами, перебування в колонії суворого режиму для літньої людини рівносильне смертному вироку. У березні Лапигін сам подав прохання про помилування на ім’я президента Росії.

 

Асиміляція є великою загрозою для української діаспори, особливо це стосується молоді.

Таку думку у розмові з  VIDIA  висловила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) Національного університету “Львівська політехніка” Ірина Ключковська – Укрінформ.

“Асиміляція є великою загрозою для діаспори. Це нормальні процеси, які відбуваються у чужих середовищах. Саме тому такою важливою є підтримка держави походження у питаннях збереження української ідентичності. Саме про це ми й говоритимемо на наших зустрічах (у рамках відзначення 50-річчя СКУ у Львові – ред.)”, – зазначила вона.

І.Ключковська відзначила, що питання залучення молоді до активної співпраці було і є на порядку денному Світового конгресу українців.

“Навчаючи й виховуючи молоде покоління в українських освітніх закладах, в родинах і церквах, СКУ готує молодь до активної громадської роботи, залучаючи активно “Пласт” та СУМ (Спілку української молоді). Окрім цього, створено молодіжне крило СКУМО, створюються нові українські громадські організації, які входять до структури СКУ або ж співпрацюють з ним”, – додала директор МІОК НУ “Львівська політехніка”.

 

Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що підвищення кредитного рейтингу України – це результат структурних реформ в енергетичному та банківському секторах.

Про це він  написав  на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

«Moody’s підвищив кредитний рейтинг України. Прогноз змінений зі “стабільного” на “позитивний”. Це результат структурних реформ в енергетичному та банківському секторах, у системі державних закупівель та в податковій сфері», – відзначив  Данилюк.

Як повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service (Moody’s), яке входить до трійки найбільших агентств світу, підвищило кредитний рейтинг України до рівня Caa2 і вперше за тривалий час видало позитивний прогноз.

 

Державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що президент Дональд Трамп виступає від свого імені, висловлюючись щодо акції білих націоналістів у Шарлоттсвіллі.

Про це повідомляє видання Time – Укрінформ.

“Ми в Держдепартаменті висловлюємо цінності Америки. Ми представляємо американський народ, ми представляємо цінності Америки, нашу відданість свободі, нашу відданість рівному ставленню до людей у всьому світі, і це послання залишається незмінним”, – сказав Тіллерсон.

Водночас на запитання журналіста Fox News Sunday щодо цінностей Трампа Тіллерсон відповів: “Президент говорить сам за себе”.

Як повідомлялося, спочатку президент  США  не засудив екстремістських поглядів, що спричинили акт насильства у місті Шарлоттсвіллі, штат Вірджинія. Тоді з бізнес-ради при Білому домі на знак протесту проти такої позиції президента вийшов керівник американської фармацевтичної фірми Merck афроамериканець Кеннет Фрейзієр. Він заявив, що мусить висловити свою позицію проти нетерпимості й екстремізму і що керівники США “мають поважати наші засадничі цінності, чітко відкидаючи прояви ненависті, нетерпимості і расової зверхності, що суперечать американському ідеалові, за яким усі люди створені рівними”.

Нагадаємо, 14 серпня суд відмовив у заставі чоловікові, взятому під арешт після наїзду автівки на демонстрантів проти расизму у Шарлоттсвіллі, внаслідок чого загинула учасниця акції протесту проти демонстрації расистів і ще 19 людей були поранені.

Таким чином, 20-річний Джеймз Алекс Філдз залишається під арештом. Але коли у нього з’явиться адвокат, то рішення про арешт може бути оскаржене. Наразі заарештований не має захисника через можливий конфлікт інтересів у юристів – унаслідок його наїзду серед потерпілих є родич одного з членів управління призначених адвокатів.

 

Одразу вісім радників Білого дому з питань кібербезпеки подали у відставку на знак протесту проти реакції президента США Дональда Трампа на насильство в Шарлотсвіллі та рішення вийти з паризької угоди щодо клімату.

Про це повідомляє “Новое время” з посиланням на  The Verge – Укрінформ.

Відтак вісім радників у листі про відставку заявили, що “дії президента загрожують безпеці Батьківщини”.

У листі йдеться, що адміністрація Трампа неадекватно ставиться до актуальних питань національної безпеки, і що Трамп приділяв недостатню увагу зростаючим кіберзагрозам, з якими стикаються США.

Радники, які подали у відставку, також зазначили, що  Трамп  не зміг засудити неонацистів та білих націоналістів після насильства в Шарлотсвіллі, а також розкритикували вихід з паризької угоди щодо клімату.

Нагадаємо: 14 серпня суд відмовив у заставі чоловікові, взятому під арешт після наїзду автівки на демонстрантів проти расизму у Шарлоттсвіллі, внаслідок чого загинула учасниця акції протесту проти демонстрації расистів і ще 19 людей були поранені.

Таким чином, 20-річний Джеймз Алекс Філдз залишається під арештом. Але коли у нього з’явиться адвокат, то рішення про арешт може бути оскаржене. Наразі заарештований не має захисника через можливий конфлікт інтересів у юристів – унаслідок його наїзду серед потерпілих є родич одного з членів управління призначених адвокатів.

 

Р.Тіллерсон планує реформувати інститут спецпосланців

Держсекретар США Рекс Тіллерсон має намір істотно реформувати інститут спецпосланців і спецпредставників Сполучених Штатів, скоротивши ряд відповідних посад. Про це повідомиляє  УНН  з посиланням на CNN.

Зокрема планується ліквідовати посади спецпосланців США по Сирії, Південному Судану і Арктиці.

Також припинить своє існування вакантна в даний момент посаду спецпосланця по клімату.

Окрім того, завдання, які стояли перед деякими іншими спецпредставниками, будуть передані у відомство вже існуючих відділів і агентств в структурі Держдепартаменту.

Спецпосланці і спецпредставники США представляють інтереси країни на міжнародних переговорах і консультаціях, що стосуються тієї чи іншої сфери. Дані пости входять в структуру зовнішньополітичного відомства. Особи, що їх займають звітують безпосередньо перед держсекретарем.Р.Тіллерсон раніше заявляв, що в Держдепартаменті відсутня сувора дисципліна, співробітники ухиляються від прийняття рішень, а відомство потребує реформи.

За словами держсекретаря, він має намір до кінця року розробити план реорганізації і вже найняв дві групи радників для цих цілей.

Нагадаємо, конгресмени закликали Тіллерсона  розробити стратегію протидії  російській пропаганді.

 

Вашингтон “серйозно розглядає” питання озброєння України – Волкер

Адміністрація США “серйозно розглядає” питання, чи змінити свою позицію і надати Україні летальну зброю. Про це заявив спецпредставник державного департаменту США Курт Волькер в інтерв’ю Financial Times, передає УНН.

Як зазначається, Вашингтон розглядає питання про те, чи слід надавати оборонну зброю, яку Україна давно просила для стримування і захисту себе від подальшої російської агресії, проти чого виступав колишній президент США Барак Обама.

“На що зараз дивиться адміністрація Трампа, так це те, чи продовжуємо ми відмовляти від часів адміністрації Обами, чи змінюємо (позицію – ред.)? Поки немає будь-якого нового рішення, але на дуже високому рівні люди ставляться до цього дуже серйозно”, – сказав К.Волкер.

“Звичайно, це має бути рішення президента (США – ред.)”, – зазначив він.

Також він додав, що Вашингтон занепокоєний тим, що Україна “зійшла з перших сторінок”, а адміністрація Д.Трампа – разом з Німеччиною і Францією – “знову порушила питання”.

“(Там), можливо, зростає відчуття, що сам конфлікт насправді стає все гірше і що він буде продовжувати погіршуватися, якщо ми нічого не зробимо”, – сказав він.

Ймовірно, Москва була “здивована” як рішучістю України, так і трансатлантичних єдністю щодо санкцій, додав він, і “хотіла перевірити, подивитися, наскільки твердим” є ця позиція після обрання Д.Трампа президентом США і його колеги Еммануеля Макрона у Франції.

“Але нічого не змінилося … Їм доведеться прийняти це до уваги”, – сказав він.

К.Волкер також описав те, що бачив під час візиту в східну Україну, як “гарячу війну”, де сепаратистські сили “під командуванням Росії” регулярно стріляють і блокують спостерігачів за припиненням вогню.

Говорячи про переговори з українськими, європейськими та російськими чиновниками, він сказав, що всі згодні з тим, що мінський процес “нікуди не дінеться”. США намагалися “надати імпульс процесу”, сказав він. При цьому він поклав відповідальність за знаходження виходу з глухого кута на Москву, додавши: “У Росії є сили на сході України і їй потрібно їх витягнути”.

Нагадаємо,  К.Волкер заявив, що відносини США і РФ будуть “покалічені” до вирішення ситуації на Донбасі .

 

У місті Києві вандали потрощили меморіальну дошку Героєві Небесної сотні Романові Сенику, встановлену в столиці його родиною з Яворівського району Львівської області.

Про це повідомляє  ZIK  із посиланням на сестру Сеника Лесю Лисак, яка мешкає у Яворівському районі Львівської області – Укрінформ.

За словами Лисак, фотографію понищеної меморіальної дошки їй прислала з Києва дружина іншого Героя Небесної сотні Олександра Бадери, дошка якого розміщена поряд.

“Світлана Бадера написала заяву в поліцію. А я чекаю інформацію, чи розпочалося розслідування, від неї до завтра. Можливо, доведеться їхати самій у Київ”, – сказала сестра Героя Небесної сотні.

Жінка додала, що матері про цей акт вандалізму не сказала: “Вона так тужить за Романом, що такої жахливої звістки не пережила б”.

 

Шахти на Кіровоградщині отримали ліцензію на видобуток уранової руди

.Державна служба геології та надр України надала ліцензію на видобуток уранової руди шахтам на Кіровоградщині. Про це під час апаратної наради повідомив голова ОДА Сергій Кузьменко, передає кореспондент УНН.

“Закінчилася велика епопея у отриманні ліцензії для того, щоб наші шахти продовжували роботу, маються на увазі “Інгульська” і “Смолінська” шахти. Більше немає ніяких адміністративних перешкод для того, щоб наші шахтарі спокійно працювали, видобували таку необхідну для енергетичного сектора руду і мали можливість заробляти для своїх родин”, – сказав Сергій Кузьменко.

Також він додав, що понад 1,5 місяці шахти не працювали через те, що юристи ДП “СхідГЗК” неякісно сформували пакет документів, необхідних для отримання дозволів.

Як повідомляв УНН, фахівці повідомили про ознаки радіаційної аварії у Кропивницькому.

 

Білорусь хоче впровадити європейську систему збору порожніх пляшок

До 2020 року Білорусь планує впровадити заставну систему збору тари. Про це повідомив на прес-конференції начальник управління з координації діяльності у сфері поводження з вторинними матеріальними ресурсами ГУ “Оператор вторинних матеріальних ресурсів” Анатолій Шагун, повідомляє УННз посиланням на  БЕЛТА.

“Зараз в депозит передбачається включити і упаковки з ПЕТ і алюмінію. Термін впровадження нової системи – орієнтовно 2020 рік. Це дозволить на 10% збільшити обсяги використання вторинної сировини з комунальних відходів”, – сказав А.Шагун.

Нагадаємо, така ж система збору тари (через фандомати) незабаром може з’явитися і в Україні.

Кілька комітетів ВР  вже підтримали  відповідний законопроект.

Згідно з пояснювальною запискою законопроекту 5614 “Про систему збору та утилізації тари”, впровадження депозитної системи передбачає, що виробники і імпортери повинні будуть брати участь у депозитній системі тари шляхом позначення її депозитними етикетками. Такі етикетки будуть свідчити про те, що споживач може повернути саме цю тару до точок збору використаної тари і відразу ж отримати відшкодування за кожну одиницю.

Автори законопроекту зазначають, що впровадження такої системи допоможе врегулювати критичну ситуацію зі сміттям в Україні, зокрема зупинити інтенсивне накопичення відходів на звалищах.

Принцип роботи системи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати цей спеціальний автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою.

Німці стверджують, що така система стимулює людей до цивілізованої здачі використаної тари. І для більшості німецьких сімей повернення порожніх пляшок через фандомати вже став традицією вихідного дня.

Крім Німеччини, така система діє в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандомати збирають 95% тари, в Фінляндії – 93,3%, а в Данії – 89%.

 

 

У дев’ятий день XXIX Всесвітньої літньої Універсіади в Тайбеї (Тайвань) “золото” завоювали представниці української художньої гімнастики

Чемпіонками студентських Ігор-2017 стали Марина Макарова, Валерія Гудим, Дар’я Сич, Анастасія Подрушняк та Аліна Бихно, які з сумою 33,550 бала посіли перше місце в групових змаганнях у двоєборстві, повідомляє Укрінформ.

“Срібло” виграли господарки Універсіади з Тайбея (32,000), “бронза” дісталася росіянкам (31,350).

В активі студентської збірної України вже 33 нагороди – 12 золотих, 11 срібних і 10 бронзових.

 

 

Фінляндія не дозволила російському кораблю “Крузенштерн” зайти в порт головного міста Аландських островів Марієгамн.

Відповідне рішення прийняв Генштаб сил оборони країни, повідомляє espreso.tv з посиланням на  Helsinki Sanomat – Укрінформ.

Зазначається, що РФ надіслала запит щодо дозволу на відвідування цієї території 18-20 вересня, однак фінська влада його відхилила. У Генштабі причини відмови не оголосили.

При цьому підкреслюється, що російське  судно  із 70 особами екіпажу та 164 кадетами на борту влітку вже відвідало два інших фінських міста – Котка і Турку.

 

Естонія відхилила запит на акредитацію співробітників російського державного інформаційного агентства “Russia today”, які повинні були висвітлювати неофіційні зустрічі глав міністерств закордонних справ країн Європейського союзу в Таллінні 7-8 вересня.

Про це йдеться на офіційному сайті платформи Ради Європи в захист журналістики та безпеки журналістів – Укрінформ.

У повідомленні говориться, що естонське головування в Раді Європейського союзу відхилило три запити на акредитацію від агентства “Russia today”. Запити були подані кореспондентом з Брюсселя Володимиром Добровольським і московськими журналістами Марією Кисельовою та Анастасією Сєдєльніковою.

Естонська влада не пояснила причин відмови. Перший заступник головного редактора Сергій Кочетков заявив, що “агентство стикається з такими обмеженнями у висвітленні подій на вищому рівні в ЄС вперше”.

 

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе закликає Організацію Об’єднаних Націй провести екстрене засідання Ради Безпеки, щоб обговорити зміцнення тиску на Північну Корею у зв’язку з черговим запуском ракети.

Про це пише передає британське видання  Independent – Укрінформ.

Посилити тиск на Північну Корею також закликав японський міністр закордонних справ Таро Коно. За його словами, Токіо приступив до процедури підготовки термінового скликання Ради Безпеки ООН.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Йосихиде Суга назвав запуск північнокорейської ракети у бік Японії “безпрецедентною, серйозною і суттєвою загрозою” для архіпелагу Східної Азії.

Нагадаємо: КНДР запустила ракету, яка пролетіла над Японією і впала в Тихому океані приблизно в 1180 км від острова Хоккайдо. За оцінками військових, запущена ракета КНДР подолала 2700 км і досягла максимальної висоти у 550 км.

 

В’єтнам планує легалізувати біткоїн в наступному році

В’єтнам готується узаконити біткоїни і визнати його офіційним платіжним засобом до 2018 року. Про це повідомляє  УНН  з посиланням на  VNA.

Прем’єр-міністр країни Нгуєн Суан  Фукдоручив Центробанку В’єтнаму, Міністерству фінансів і Міністерству громадської безпеки

“вивчити чинні правові рамки, провести всебічну оцінку і запропонувати урядувідповідні рішення по створенню нормативно-правового режиму для використаннякриптовалюта”.

Очікується, що уряд завершить оцінку легалізації біткоїни до наступного серпня. Всі юридичні документи будуть підготовлені до кінця 2018 року.

Зазначається, що також буде розроблений новий податковий режим для криптовалюти.

Як повідомляв раніше  УНН, Грошово-кредитне управління Сингапуру  прирівняло первинне розміщення цифрових токенів до звичайних цінних паперів.

 

Використання пластикових пакетів заборонили у Кенії

У Кенії набув чинності закон, яким заборонили використання, виготовлення і імпорт пластикових пакетів. Порушникам загрожує тюремне ув’язнення терміном до чотирьох років або штраф розміром до 38 тисяч доларів (мінімальний штраф – 19 тисяч доларів). Виняток зроблено лише для компаній, які виробляють мішки з пластику для промислових цілей. Жителям Кенії радять використовувати сумки багаторазового використання, про це повідомляє  УНН  з посиланням на  Deutsche Welle.

Уряд країни пішов на такий крок через важку екологічну ситуацію. Згідно з даними Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP), у Кенії щомісяця використовують близько 24 мільйонів нових пластикових пакетів. Згодом вони засмічують вулиці країни, а також потрапляють в океан, що призводить до загибелі риби, птахів та морських тварин.

“Якщо ми продовжимо так і далі, то до 2050 року у нас буде більше пластика в океані, ніж риби”, – повідомив координатор програми ООН із захисту навколишнього середовища в Кенії Хабіб Ель-Хабр.

Зазначимо, Кенія стала сороковою країною в світі, де на законодавчому рівні обмежується використання пластикових пакетів. Країна намагалася вже двічі запровадити заборону на використання пластикових пакетів, проте безуспішно. Така заборона діє також у Руанді, Мавританії та кількох інших країнах Африки.

Як повідомляв раніше  УНН, американські  вчені порахували, що світові обсяги пластику становлять 8,3 млрд тонн.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 334

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua