Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 28 вересня

Інформдень: 28 вересня

Москва давала прямі вказівки своїм підопічним на Донбасі з приводу засобів і методів ведення інформаційної війни проти Києва.

Секретне листування сепаратистів на сході Україні з їх кремлівськими кураторами потрапило до рук німецьких журналістів – тележурналу Frontal21 каналу ZDF і видання DIE ZEIT, які поділилися новиною з берлінським кореспондентом Укрінформу.

«Проросійські сепаратисти, які панують на частині Східної України, виконують за дорученням московських консультантів пропагандистську кампанію проти уряду в Києві і проти Заходу», – кажуть німецькі колеги, посилаючись на «тисячі листів», що опинилися в їх розпорядженні, а також 41-сторінковий програмний документ, в якому містяться прямі рекомендації.

Так, у документі від серпня 2015 року вказується, що слід, що з уряду в Києві треба «ліпити образ хунти», а президента РФ, навпаки, представляти в позитивному світлі. Автори записки вимагають «інсценувати підтримку республік Росією». На 22 сторінці містяться такі конкретні проекти»: треба показати, як населення Сходу вдячно Путіну, наприклад, сюжетами про те, що «одна бабуся посилає шкарпетки для Путіна, діти малюють портрети Путіна», а також радять назвати ім’ям Путіна вулицю. Порадники рекомендують створити в Facebook та інших соціальних медіа спеціальні групи для написання відповідних коментарів, що повинно привести до ефекту того, що «так думає більшість». Ряд західних ЗМІ записаний у «ворогів Росії», серед них основні – Reuters та AP.

Витік інформації в обсязі близько 11 гігабайт стався з «Міністерства інформації» сепаратистів у Східній Україні. З електронної адреси «міністра» Олени Нікітіної навесні цього року було злито близько 10 тис листів, які розмістили в Інтернеті імовірно проукраїнські активісти.

Журналісти Frontal 21 і тижневика DIE ZEIT вивчали їх кілька місяців. Дослідження показують, що ховаються консультанти сепаратистів працюють у близьких Кремлю фірмах, таких як „Центр політичної кон’юнктури“, а то і зовсім в адміністрації президента. Донецьк відправляв свої звіти і відрядив своїх посланців до Москви регулярно.

 

Президент Петро Порошенко підписав зміни до закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей щодо перерахунку грошового забезпечення сім’ям захоплених у полон військовослужбовців.

Як повідомляє прес-службаГлави держави, документ було ухвалено Верховною Радою 6 вересня 2016 року – Укрінформ.

“Закон спрямований на посилення соціального захисту військовослужбовців. Документом встановлюються правові підстави для проведення перерахунку грошового забезпечення сім’ям тих військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які були захоплені в полон або стали заручниками на території проведення АТО під час бойових дій з незаконними збройними формуваннями”, – йдеться у повідомленні.

Так, згідно нової редакції пункту 6 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, за військовослужбовцями, захопленими в полон, або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім’ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, у тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, у порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом міністрів України.

Водночас ці положення закону не поширюються на військовослужбовців, які добровільно здалися у полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертували зі Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів.

 

Саме Бабин Яр став відправною точкою в історії Голокосту, вважає міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр.

Про це він заявив у середу з нагоди 75-ї річниці масового розстрілу євреїв у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

«У Бабиному Яру бере свій жахливий початок Голокост, кампанія з винищення євреїв Європи», – заявив дипломат.

Він нагадав, що через кілька місяців після приходу на українську землю нацисти знищили велику частину євреїв, які жили в Києві: за 48 годин в Бабиному Яру були по-звірячому вбиті 33 тисячі дітей, жінок і чоловіків. Але і до самого закінчення німецької окупації в 1943 році в цьому місці життя були позбавлені десятки тисяч військовополонених і мирних жителів – українців, росіян, білорусів та багато інших.

«Бабин Яр стоїть як символ усього того страждання, несправедливості і варварства, які приніс нацизм в Європі», – наголосив Штайнмайєр.

«Ми схиляємо голови з глибокою покорою перед жертвами жахливих вчинків, які були скоєні від імені Німеччини, і ми вдячні за те, що народ України сьогодні пов’язаний з нами узами дружби», – сказав міністр.

Як повідомляло агентство, напередодні у Берліні за участю глави німецького МЗС, а також за фінансової підтримки зовнішньополітичного відомства в меморіальному комплексі «Топографія терору» була відкрита виставка «Голокост між Балтійським і Чорним морями 1941-1944», яка триватиме до березня, після чого вирушить по містах Німеччини і країнах Східної Європи.

 

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін звинуватив бійців Організації українських націоналістів у пособництві масового знищення євреїв німецькими нацистами в роки Другої світової війни.

Про це він заявив у ході парламентських слухань “75-та річниця трагедії Бабиного Яру: уроки історії і сучасність”, передає прес-служба ВР – Укрінформ.

“Близько 1,5 мільйона євреїв були вбиті на території сучасної України під час Другої світової війни в Бабиному Яру і в багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах, біля ярів, зіштовхували в братські могили. Багатьма посібниками злочинів були українці. Серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям”, – заявив Рівлін.

Він підкреслив, що серед українців було і безліч “праведників світу” – людей, які, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв.

“Вірно і те, що було понад 2,5 тисяч праведників народів світу – ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчали”, – сказав Президент Ізраїлю.

Рівлін разом з тим зазначив, що нинішні відносини між єврейським і українським народом націлені в майбутнє.

“Відносини між українським і єврейським народами сьогодні спрямовані в майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія з її страшними, так і з її гарними подіями, забулася”, – сказав Рівлін.

Нагадаємо: під час німецької окупації Києва під час Другої світової війни урочищі Бабин Яр стало місцем масових розстрілів. Значна частина людей була розстріляна за етнічною ознакою, як євреї чи цигани, також окупанти розстрілювали противників гітлерівського режиму – радянських активістів, підпільників, а також і українських націоналістів. Тільки 29-30 вересня 1941 року було розстріляно близько 34 тис. євреїв.

Розстріляні були і 621 член ОУН, включаючи поетесу Олену Телігу, ім’ям якої названа вулиця, на якій зараз знаходиться урочище.

 

Йосип Зісельс не згоден з заявою президента Ізраїлю Реувена Рівліна про бійців ОУН, які нібито вбивали євреїв в Україні.

Про це громадський діяч, дисидент, голова Асоціації єврейських організацій і громад України  заявив в ефірі “Громадського радіо”, коментуючи вчорашню заяву президента Ізраїлю в українському парламенті – Укрінформ.

“Я не можу з ним (президентом Ізраїлю – ред.) погодитися. Він людина похилого віку. Він несе на собі стереотипи минулого, історіографію, яка на сьогодні не вважається об’єктивною. Він вихований на радянській історіографії. Ізраїль, принаймні старше покоління, досі живе під її впливом. Він не відображає думки молодих. Адже молоді, релігійні ізраїльтяни у нас стояли на Майдані. Такі погляди, як він висловив, – це вчорашній день”, – зазначив Зісельс.

Він нагадав, що в 2007 році тодішній президент України Віктор Ющенко приїхав до Ізраїлю, делегація прийшла до Яд Вашем і попросила показати документи, які свідчать про причетність Романа Шухевича до подібних злочинів. Але ніхто нічого не зміг показати.

“Цей стереотип не передбачає доказів, ніби всі це знають. Ні, не всі це знають. Я, наприклад, не довіряю тому, що не стоїть на підтвердженні архівних достовірних документів”, – наголосив Зісельс.

Він також вважає, що не слід надавати поодиноким фактам національного забарвлення. “Місцеві жителі України, які співпрацювали з німцями, йшли в поліцаї. Але знищували все ж таки німці. Іноді викривлення доходить до того, що здається ніби знищували українці. Я ще раз кажу, що місцеве населення співпрацювало з німцями у питанні винищення євреїв. І це треба засудити навіть через 75років, це злочин проти людяності. Але не можна одягати стереотипні ярлики на ОУН і УПА, які боролися, в першу чергу, за незалежність України”, – зазначив він.

При цьому Зісельс наголосив, що Бандера і Шухевич не його герої, але він знає, “що вони герої для більшості українців”. “Я не можу абстрагуватись від цього. Я з цим мирюся і не бачу в цьому великої трагедії. Зараз виросла нова генерація істориків, яка пише історію, працюючи не з стереотипами, а з документами. Вони пишуть історію для того покоління українців, яке зараз є дітьми. Я вдячний їм за це”, – зазначив Зісельс.

Як повідомлялося, напередодні президент Ізраїлю Реувен Рівлін під час парламентських слухань на тему “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність” заявив, що пособниками нацистів, які знищували євреїв в Україні під час Другої світової, були й українці – бійці ОУН.

“Близько 1,5 мільйона євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни – у Бабиному Яру і в багатьох інших місцях… Багато пособників злочинів були й українцями, і серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх та в багатьох випадках видавали німцям. Вірно й те, що було більше 2,5 тисяч праведників народів світу – ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчала”, – зазначив Рівлін.

Він підкреслив при цьому, що відносини між українським та єврейським народами сьогодні спрямовані в майбутнє, але не можна допустити, щоб історія як з її страшними, так і з її гарними подіями забулася.

“Антисемітизм слід визнавати таким, яким він був у минулому, і в його сьогоднішній подобі. І не можна реабілітувати і прославляти антисемітів. Ніякими політичними інтересами не виправдати байдуже мовчання або невиразне бурмотіння, коли мова йде про антисемітські структури. Лідери країн, що розділяють антисемітські, расистські та неонаціистські погляди, ніколи не стануть бажаними і повноправними членами сім’ї народів світу”, – зазначив президент Ізраїлю.

 

На думку фахівця з Сорбонни, президент Ізраїлю Реувен Рівлін напередодні у своєму виступі в українському парламенті сказав лише частину набагато більшої правди.

Відома радянська дисидентка, перекладач, письменниця, історик, доктор з питань релігії Сорбонни Галя Аккерман в інтерв’ю Укрінформу розповіла, у чому помиляється Реувен Рівлін.

«Це не те що неправда, це частина набагато більшої правди. Я вважаю, що потрібно дуже ретельно розслідувати усі переслідування євреїв, що мали місце на території України з тим, щоб встановити відповідальність конкретних осіб», – вважає Аккерман.

Вона поділилася своїми думками з цього приводу. По-перше, за її словами, безумовно, що до таких злочинів мали відношення все ж окремі люди або організації. «За цими переслідуваннями не стояла Українська держава, на відміну від того ж французького уряду Віші”, – сказала Аккерман.

По-друге, на її думку, злочини насправді були – і були українці, які брали у цьому участь. «Це безглуздо заперечувати. Але власне кажучи, не зрозуміло, чому усю провину за це покладають лише на українців, якщо практично у той час уся Європа в тому чи іншому вигляді брала участь у Голокості», – додала вчена. На її переконання, тут насправді, і Йосип Зісельс (голова Асоціації єврейських організацій і громад України, який категорично не погодився з ізраїльським посадовцем) має рацію, багато чого залишилося від старих радянських міфів. «І сьогодні дуже шкода, що окремі єврейські організації та їхні представники, і зокрема, й президент Ізраїлю продовжують користуватися цими радянськими по суті аргументами. У цьому Йосип Зісельс правий», – зазначила вона.

За словами Аккерман, оскільки після війни, коли західні області України були окуповані і боротьба українських націоналістів за незалежність продовжувалася, при чому аж до 1956 року, усіх їх проголосили ворогами радянської влади. «Ці люди насправді вбивали радянських партійних керівників, чиновників, працівників НКВД та військових. Проти них велася люта, тотальна і нещадна війна, тому комуністична влада ще й обвинуватила у вбивстві українських євреїв», – сказала вона, додавши, що при цьому потрібно пам‘ятати, що одночасно з цієї війною відбувалися антисемітські кампанії в усьому Радянському Союзі. «Усі вони були організовані Москвою, Кремлем та ініційовані особисто Сталіним. Це робилося для того, щоб відволікти увагу Заходу від СРСР та повісити ярлики «головних злодіїв» на ОУН. Це був один із пропагандистських радянських козирів, у т.ч. і щодо західного єврейства. Це залишилося саме з тих часів», – додала Аккерман.

Незабаром читайте в інтерв’ю Галі Аккерман Укрінформу.

 

Голова ОУН та заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак назвав заяву глави Ізраїля Реувена Рівліна плювком у душу українців.

Про це він написав у своєму Facebook – Укрінформ.

“Те, що зробив президент держави Ізраїль в українському парламенті, можна трактувати однозначно – плювок в душу українцям. Звинуватити ОУН в Голокості та ще під час парламентських слухань з нагоди 75-ої річниці трагедії Бабиного Яру – це зневажити українську націю”, – вважає Червак.

На думку голови ОУН, Рівлін так і не побачив нової України.

Червак також звернувся до єврейської громади в Україні з проханням переконати Президента Ізраїлю у тому, що “читати московські газети і дивитися росТБ не просто шкідливо, але й непристойно”.

Нагадаємо, 27 вересня президент Ізраїлю Реувен Рівлін під час виступу у Верховній Раді заявив, що українці і ОУН були пособниками масових вбивств близько 1,5 мільйона євреїв.

 

Перший заступник голови ВР Ірина Геращенко вважає, що президент Ізраїлю Реувен Рівлін, виступаючи в парламенті у вівторок, висловив деякі некоректні і недипломатичні оцінки щодо української історії, зокрема – ОУН.

Про це вона написала у Фейсбуці – Укрінформ.

“Під час виступу в українському парламенті президент Ізраїлю Реувен Рівлін дозволив собі, на мою думку, певні некоректні і недипломатичні оцінки деяких сторінок трагічної української історії, зокрема, ОУН. Мені дуже прикро, що президент Ізраїлю не чув УСІ попередні виступи…”, – написала вона.

Геращенко також зазначила, що учасники парламентських слухань, зокрема Праведники, лідери єврейських громад, представники різних релігійних конфесій, українські патріоти, як то академік Іван Дзюба, що першим голосно порушив тему Бабиного Яру, згадували невинно убієнних і їх спасителів, серед яких було дуже багато простих українців, “які ризикували своїм життям і життям своїх дітей, аби врятувати єврейські родини і єврейських дітей”.

Перший віце-спікер наголошує, що “ми не замовчуємо ані героїчних, ані драматичних і чорних сторінок нашої історії, але кожному слову, кожній оцінці – свій час і своє місце”.

“Як на мене, певні висловлювання нашого високого гостя були недоречними в ці дні жалоби, в парламенті країни, що сьогодні важко бореться за свою незалежність. Ми очікували від високого гостя в стінах українського парламенту також і слів на підтримку територіальної цілісності України. Цих слів, переконана, чекали і українські євреї, що сьогодні також на фронті, в аеророзвідці, в українській армії відстоюють незалежну Україну”, – написала Геращенко.

На її думку, висловлювання деяких керівників сучасних країн свідчать про те, що вони й досі користуються штампами радянської пропаганди часів замовчування трагедії Бабиного Яру…

“І це ще більше свідчить про те, як нам потрібно активізувати всі наші зусилля, аби світ знав більше правди про українську історію, в тому числі і про Бабин Яр, тему якого замовчували “совєти”, але голосно підняли саме українські патріоти”, – підсумовує Геращенко.

Як повідомляв Укрінформ, 27 вересня Президент Ізраїлю Реувен Рівлін під час парламентських слухань на тему “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність” звинуватив бійців Організації українських націоналістів у пособництві масового знищення євреїв німецькими нацистами в роки Другої світової війни.

 

В.В’ятрович про заяви Президента Ізраїлю: радянські міфи впливають на формування суспільної думки у цій країні

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін, у своїй промові в українському парламенті озвучив один з радянських міфів – нібито бійці ОУН брали участь у масових вбивствах євреїв на території України під час Другої світової. Про це в ефірі “5 каналу” заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає УНН.

“Парламентські слухання відбувалися на дуже високому рівні, нажаль завершення значною мірою перекреслило цю всю атмосферу. Я думаю, що це добра підстава почати говорити про необхідність якогось історичного діалогу, діалогу між істориками України та Ізраїлю, який мав би спростовувати ці міфи. Якщо в Україні нам значною мірою вдається долати міфи і стереотипи радянської доби і чимало тих людей, які цікавляться голокостом, не готові робити такого роду компрометаційні заяви. Проте із заяви ізраїльського Президента ми бачимо – ці радянські міфи і стереотипи, ще мають досить великий вплив на формування суспільної думки у цій країні”, – сказав В.В’ятрович.

 

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін перервав візит до України через смерть екс-президента держави Шимона Переса.

Про це повідомив телеканал “Аруц Шева” – Укрінформ.

Вже сьогодні Рівлін повернеться в Ізраїль.

Ветеран ізраїльської політики, екс-президент Шимон Перес помер на 94-му році життя. Стан Переса різко погіршився на цьому тижні – після перенесеного раніше в цьому місяці інсульту.

Нагадаємо, президент Держави Ізраїль Реувен Рівлін прибув 27 вересня в Україну з державним візитом, щоб відзначити 75 річницю трагедії Бабиного Яру. Він зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та виступив в Верховній Раді. Візит мав тривати до 30 вересня.

 

Авіалайнер “Малайзійських авіаліній” рейсу МН-17 був збитий над територією України з території, контрольованої сепаратистами, із зенітно-ракетної установки «Бук».

Про це повідомів прокурор Фред Вестербеке родичам загиблих в авіакатастрофі,інформують нідерландські ЗМІ – Укрінформ.

“Лайнер MH-17 був збитий з “Бука”, який був доставлений з Росії в Україну”, – зазначив він.

За даними Вестербеке, запуск був здійснений з території біля українського міста Первомайськ, яка в момент катастрофи перебувала під контролем сепаратистів.

“Пізніше “Бук” повернули до Росії”, – повідомив прокурор.

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинули 298 людей – усі пасажири та екіпаж. За кількістю жертв ця авіакатастрофа стала найбільшою в історії України.

На борту лайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими.

Такого самого висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка у жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Boeing рейсу МН-17. Голландський Радбез встановив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною із системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв’ю голландським ЗМІ сказав, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

Разом з тим, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній». Крім того, Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, у якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт із іменами та фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв авіакатастрофи.

 

На борту лайнера знаходилося 192 громадян Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійця (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один з них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), четверо німців, четверо бельгійців, троє філіппінців, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими.

Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка в жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Boeing рейсу МН-17. Голландський Радбез встановив, що літак був збитий боєголовкою 9N314M, випущеною з системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв’ю голландським ЗМІ сказав, що ракета, якою був збитий літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

У свою чергу міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній». Крім того, Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, в якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт з іменами і фотографіями військових група передала в нідерландську прокуратуру.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв авіакатастрофи.

Міжнародна слідча група, яка презентувала в середу, 28 вересня 2016 року, попередню доповідь щодо розслідування катастрофи MH17, аргументовано, спираючись на велику кількість свідчень, які доповнюють одне одне , заявила, що зенітно-ракетний комплекс “Бук”, який влучив у лайнер, був доставлений з Росії, а після катастрофи лайнера ЗРК був повернутий в РФ. Слідство продовжено до 2018 року.

 

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін вважає, що міжнародній комісії з розслідування збиття Boeing-777 рейсу МН17 доведеться визнати Росію прямими винуватцем цієї трагедії.

Про це він заявив Укрінформу, коментуючи оприлюднені в середу в Нідерландах дані міжнародної групи слідчих, яка займається справою збитого на Донбасі пасажирського авіалайнера компанії Malaysia Airlines – Укрінформ.

“Я не можу сказати, чи наважиться міжнародна комісія назвати (винуватцем катастрофи – Ред.) Росію, але їй не буде куди діватися”, – сказав Горбулін.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна комісія оприлюднила в середу в Нідерландах дані, які доводять,  що «Бук», з якого збили Boeing-777 рейсу МН17, був доставлений з Росії, а запуск ракети здійснювався з території, підконтрольної сепаратистам. Наступними питаннями розслідування буде визначення, хто стояв за цим запуском та ступінь причетності виконавців. При цьому міжнародна група слідчих планує завершити розслідування у жовтні, оскільки наступного місяця у них закінчується угода.

 

Депутат Європарламенту Ребекка Гармс заявила, що відповідальність за збиття над Донбасом малайзійського Boeing-777 рейсу MH17 несе Російська Федерація.

Про це вона написала на своїй сторінці у Twitter, коментуючи попередні результати кримінального розслідування катастрофи рейсу MH17 Спільної слідчої групи у Нідерландах – Укрінформ.

“Оскільки немає приватних “Буків”, то Російська Федерація несе відповідальність за MH17″, – зазначила євродепутат.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній рейсу МН17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад в РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

 

Прем’єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіля підтверджує, що країна дала згоду Нідерландам на проведення ракетних експериментів у рамках розслідування збиття малазійського боїнгу MH17, що сталося в 2014 році на сході України.

Про це повідомляє Yle – Укрінформ.

“За словами Сіпіля, голландці надіслали запит до Центральної кримінальної поліції, яка згодом дала на нього позитивну відповідь”, – йде мова в повідомленні.

За детальними коментарями прем’єр порадив звернутися до ЦКП.

Сіпіля перебуває на Аландських островах у рамках неофіційної зустрічі глав урядів Північних країн.

Про проведення секретних експериментів першим повідомило голландське видання De Telegraaf.

Голландські слідчі проводили експерименти з метою з’ясувати, якою ракетою було збито повітряний лайнер. Тести показали, що йдеться про російську ракетну установку “Бук”.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародне кримінальне розслідування падіння малайзійського лайнера “Боїнг 777”, ймовірно, дійде висновку, що літак було збито пострілом з системи “Бук” з території, яку захопили проросійські бойовики на сході України. Про це пише The Guardian, нагадуючи, що Спільна слідча група на чолі з Нідерландами збирала докази для можливого суду і надасть свої висновки у середу. Нідерландська поліція і прокурори співпрацювали в цій справі зі своїми колегами з Австралії, Бельгії, Малайзії і України.

 

Рада Безпеки ООН має зібратися і визначити свою позицію з приводу офіційних результатів голландського слідства по збитому МН17, а Голландія повинна подати проти Росії позов до Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі і вимагати переслідування винних у цій трагедії.

Про це в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в РП повідомив експерт з військових питань, колишній заступник міністра національної оборони Польщі, генерал Вальдемар Скшипчак.

“Якщо офіційний рапорт підтверджує, що літак збили росіяни, то по-перше, Рада Безпеки ООН має зайняти позицію у цій справі, адже це було вбивство росіянами невинних людей. По-друге, голландці повинні подати позов до Міжнародного суду в Гаазі про переслідування винних в цьому злочині”,- заявив Скшипчак.

Експерт додав: якщо росіяни блокуватимуть розгляд питання в Радбезі ООН, то це покаже, що “вони саботують цей процес, визнаючи, що є вбивцями”.

“Росіяни на Раді Безпеки ООН повинні попросити пробачення у голландців й усього світу, але вони цього не зроблять. Цим вони підтвердять, що серед них є злочинці, які вбивають невинних людей”,- констатував експерт.

За словами Скшипчака, нинішній голландський звіт є також ще одним приводом для продовження санкції проти Росії.

“Треба продовжити санкції проти Росії і вимагати від неї відповідальності за те, що вона зробила”,- наголосив польський генерал.

Нагадаємо, в середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад в РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинули 298 людей – усі пасажири та екіпаж. За кількістю жертв ця авіакатастрофа стала найбільшою в історії України.

 

Наступними питаннями розслідування щодо збиття Boeing-777 рейсу МН17 буде визначити, хто стояв за цим запуском, та ступінь причетності виконавців. При цьому міжнародні експерти планують завершити розслідування у жовтні.

Про це йшлося в ході прес-конференції в середу в Нідерландах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Неможливо точно сказати, скільки потрібно часу, але наступного місяця добігає кінця угода. Отож, маємо мету успішно завершити розслідування до цього терміну», – повідомили експерти.

Наступним кроком слідство планує визначити, хто саме стояв за запуском ракети, та рівень провини кожного.

«Є 100 підозрюваних осіб, які можуть бути пов’язані зі збиттям і транспортуванням цього комплексу… Інші особи також сприяли або якимось чином відігравали роль у інциденті. Вони не є автоматично підозрюваними, але маємо чітко уявляти ієрархію», – заявили експерти.

Окрім того, експерти вказали, що поки офіційних підозрюваних немає, та відмовилися називати імена потенційних підозрюваних.

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, що виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинули 298 людей – усі пасажири та екіпаж. За кількістю жертв ця авіакатастрофа стала найбільшою в історії України.

На борту лайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалася висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими.

Такого самого висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка у жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Boeing рейсу МН-17. Голландський Радбез встановив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною із системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв’ю голландським ЗМІ сказав, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

Разом з тим, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній». Крім того, Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, у якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН-17. Цей звіт із іменами та фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв авіакатастрофи.

 

У Євросоюзі наполягають на продовженні розслідування обставин збиття 17 липня 2014 року Малайзійського літака рейсу MH17 з метою притягнення винних у злочині до відповідальності.

Про це йдеться у заяві високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Могеріні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Щоб забезпечити притягнення до відповідальності та суду причетних до збиття MH17, необхідно продовжувати кримінальне розслідування за підтримки міжнародного співтовариства», – наголосили в Євросоюзі.

За словами високого представника ЄС, оприлюднені проміжні результати незалежного кримінального розслідування показали досягнення важливого прогресу та дали відповіді на багато запитань.

«Робота Спільної слідчої групи відносно конкретних підозрюваних продовжується. Критично важливо, щоб слідчі завершили свою роботу – незалежно та ретельно», – заявила Могеріні.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад до РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

Як відомо, до складу міжнародної групи з розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777 рейсу MH17 у липні 2014 року над Донбасом увійшли представники України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії.

Катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 298 осіб, у тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

 

Катастрофа “Боїнга” МН17, який був збитий із російського зенітно-ракетного комплексу “Бук”, за міжнародним правом кваліфікується як воєнний злочин.

Про це в ефірі  Громадського  заявив Володимир Василенко, суддя Міжнародного кримінального трибуналу із колишньої Югославії – Укрінформ.

“Росія є державою агресором, вона вчинила акт агресії проти України і в ході цієї агресії було знищено російським ЗРК цивільний літак і вбито близько 300 мирних громадян – це міжнародний злочин і це складова агресії. За міжнародним правом це кваліфікується як воєнний злочин, також його можна кваліфікувати як злочин проти людяності”, – сказав Василенко.

При цьому, він відзначив якість роботи міжнародної слідчої групи, яка проводить розслідування катастрофи літака: “Вона обробила колосальний обсяг матеріалу. Висновки слідчої групи не дають підстав, щоб ставити під сумнів результати її роботи. Слідча група довела, що літак було знищено російською ракетою, яка знаходилася на території, яку контролювали бойовики”.

“За цей злочин Росія має відповісти як держава. Росія повинна понести правову відповідальність, політичну відповідальність і матеріальну відповідальність”, – переконаний Василенко.

Нагадаємо, згідно із офіційним звітом слідчої комісії усправі, “Боїнг-777” МН17 був збитий з російського “Буку” з окупованої території Донбасу. Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до катастрофи.

Міжнародна слідча група з виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі “Боїнга” включає представників Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сподівається, що юридичні висновки нідерландських правоохоронців щодо катастрофи Боїнгу MH17 покажуть, хто є хто збройному конфлікті на Донбасі.

Про це він написав у Фейсбуці – Укрінформ.

“Переконаний, що юридичне рішення нідерландських правоохоронців вкотре доведе, хто є хто на Донбасі – хто прагне миру, а хто сіє зло та тисячі невинних смертей”, – заявив Гройсман.

Він також висловив надію, що це юридичне рішення об’єднає європейських політиків у відстоюванні правди, демократії, інтересів вільної, демократичної Європи й усього континенту.

Разом з тим, Прем’єр нагадав, що саме він очолював Державну комісію з розслідування катастрофи MH17 й уже тоді знав, що це був спланований теракт: “Коли я очолював Державну комісію із розслідування трагедії MH17 у мене ніколи не було жодних сумнівів, що це був спланований теракт – найбільший теракт у Європі за останні десятиліття, від якого загинули мирні люди – діти, жінки, чоловіки”, – додав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад в РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

Як відомо, до складу міжнародної групи з розслідування катастрофи малайзійського Boeing 777 рейсу MH-17 у липні 2014 року над Донбасом увійшли представники України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії.

Катастрофа літака Boeing-777 забрала життя 298 осіб, у тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

 

Прокуратура Нідерландів оприлюднила відео, на якому можна побачити відновлений хід подій того, як зенітно-ракетний комплекс “Бук” потрапив з Росії на територію України до місця його запуску, і куди його відвезли після катастрофи.

Ролік можна передивитися на YouTube – Укрінформ.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад в РФ . За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

Як відомо, до складу міжнародної групи з розслідування катастрофи MH17 у липні 2014 року над Донбасом увійшли представники України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії.

Катастрофа літака Boeing-777 забрала життя 298 осіб, у тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

 

Підтримка світовим співтовариством розслідування збиття Боїнга МН17 та готовність усіх сторін співпрацювати надзвичайно важливі для досягнення справедливості.

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Австралії Джулі Бішоп, оприлюдненійпрес-службою зовнішньополітичного відомства країни – Укрінформ.

“Украй важливо, щоб міжнародне співтовариство продовжувало підтримувати кримінальне розслідування. Австралія закликає ті держави, які можуть допомогти, в повній мірі співпрацювати із слідством і дізнанням, відповідно до резолюції 2166 (2014) Ради Безпеки ООН”, – йдеться у заяві.

На думку Джулі Бішоп, незалежна Об’єднана слідча група досягла значного прогресу у розслідуванні збиття малайзійського літака над Донеччиною. Країни-учасниці Групи “єдині у своїй рішучості забезпечити притягнення винних до відповідальності”, заявила вона.

“Хоча ми не можемо забрати горе тих, хто втратив своїх близьких у цей день, ми можемо зробити все можливе, щоб забезпечити незалежне, чесне і прозоре торжество справедливості. Ми продовжимо працювати, щоб гарантувати, що всі факти стали відомими, що було досягнуто справедливості для постраждалих сімей, а також збережено світопорядок, який базується на нормах міжнародного права”, – наголосила австралійський міністр.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений у РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яке на момент катастрофи перебувало під контролем бойовиків.

Як відомо, до складу міжнародної групи з розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777 рейсу MH17 у липні 2014 року над Донбасом увійшли представники України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії.

Катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 298 осіб, у тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що Міжнародний кримінальний суд в Гаазі покарає винних у катастрофі літака Boeing рейсу MH-17 та агресії проти Української держави, за якими б високими кремлівськими стінами вони не ховалися.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Гаагу як місце проведення прес-конференції міжнародні слідчі (щодо збитого Boeing MH-17 – ред.) обрали недаремно. Бо саме Міжнародний кримінальний суд в Гаазі виносить вироки міжнародним злочинцям. І вирок буде. За якими б високими кремлівськими стінами не ховалися вбивці”, – зазначив спікер.

Голова ВР нагадав, що сьогодні міжнародне слідство щодо збитого літака оприлюднило дані, які однозначно встановлюють: MH-17 збито з підконтрольної російським бойовикам території, із установки “Бук”, привезеної з Росії, після чого її спробували заховати знову на території РФ.

При цьому він наголосив, що міжнародне правосуддя працює, хоча “можливо, не так швидко, як нам би хотілося”.

“Крок за кроком ми наближаємося до того моменту, коли будуть названі конкретні імена вбивць. Хоча весь світ давно знає ім’я і прізвище головного злочинця. Це той, хто давав наказ російським ордам окупувати Крим. Це той, хто віддавав наказ з території Росії бити “Градами” по українських солдатах. Це той, хто дав наказ 40-тисячному російському військовому контингенту вторгнутися в Україну. Це – Владімір Путін», – підкреслив Парубій.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак “Малайзійських авіаліній” рейсу МН-17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад до РФ. За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

 

МЗС Росії називає доповідь щодо розслідування катастрофи MH17 упередженою і політично мотивованою.

Сайт зовнішньополітичного відомства розмістив коментарі з цього приводу офіційного представника МЗС РФ Марії Захарової – Укрінформ.

“Висновки голландської прокуратури підтверджують те, що слідство є упередженим і політично мотивованим. Самовільно призначати винного і вигадувати бажані результати стало нормою для наших західних колег. Хочеться запитати: скільки можна?”, – запитує Захарова.

Згідно з її заявою, те, що Україну зробили повноправним членом Спільної слідчої групи (ССГ), «звучить як злий жарт» і це нібито «подарувало Україні можливість підробляти докази і обертати справу на свою користь».

Як повідомляв Укрінформ, 17 липня 2014 року в небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 “Малайзійських авіаліній”, який виконував рейс Амстердам-Куала-Лумпур. У результаті цієї трагедії загинуло 298 людей – всі пасажири та екіпаж. За кількістю жертв ця авіакатастрофа стала найбільшою в історії України.

 

Звіт Спільної слідчої групи із розслідування збиття літака рейсу MH17 є важливим етапом на шляху до судового процесу.

Таку думку у коментарі власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі висловив словацький громадсько-політичний діяч Юрай Месік.

«Прецедент Нюрнберзького процесу показав, що насправді відповідальними є представники вищого командування, а не лише безпосередні виконавці», – прокоментував експерт заяву слідчої групи про наявність сотні підозрюваних, які причетні до скоєння цього злочину.

Відтак, зауважив Месік, важливим є той чинник, на якому рівні ланки командування зосередяться слідчі. За його словами, чи це буде «мала риба» на рівні офіцерів із екіпажу «Буку» та їхніх командирів у 53-й зенітно-ракетній бригаді (м. Курськ), або це включатиме також генералів і політиків у Москві, які віддали наказ направити «Бук»-убивцю в Україну.

Водночас, він наголосив, що звіт є важливим, адже його висновки мають дійти до суду, хоча для цього потрібний час.

«Також дуже важливо, що Спільна слідча група не повелася на будь-які фальшиві версії, які масштабно запускали російські спецслужби та пропагандистська машина», – відзначив Месік.

Як повідомляв Укрінформ, у середу нідерландські слідчі підтвердили, що ракетний комплекс “Бук”, з якого було збито літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений в Україну з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад в РФ . За інформацією голландського прокурора Фреда Вестербеке, запуск був здійснений з території біля міста Первомайськ, яка на момент катастрофи перебувала під контролем бойовиків.

Як відомо, до складу міжнародної групи з розслідування катастрофи малайзійського Boeing 777 рейсу MH17 у липні 2014 року над Донбасом увійшли представники України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії.

Катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 298 осіб, у тому числі 80 дітей. Найбільше серед загиблих було громадян Нідерландів, Малайзії та Австралії.

 

В результаті авіаудару по підконтрольним опозиції районам Алеппо в Сирії загинули шість мирних жителів, в тому числі жінки і діти.

Як повідомляє турецьке агентство Анадолу, поранення отримали 19 осіб.

“Представник сил цивільної оборони Алеппо Махмуд Алуш в бесіді з кореспондентом «Анадолу» повідомив, що ВКЗ Росії скинули «вакуумні бомби» на житловий масив Мешхед в Алеппо”, – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Сирії урядові війська 27 вересня почали наземну операцію по відновленню контролю над оточеним містом Алеппо, де зараз знаходиться близько 250 тис. цивільних.

Сили сирійського президента Башара аль-Асада зайняли центр міста, повідомляє Радіо Свобода. За повідомленням державного телебачення Сирії, війська аль-Асада, взяли під контроль квартал Фарафра, а головні бої йдуть біля історичного центру міста.

Нагадаємо: 20 вересня гумконвой ООН потрапив під авіаудари в Сирії, загинули 12 осіб. США звинуватили в атаці Росію. Крім того, міжнародні розслідувачі з Bellingcat заявили, що на фотографіях, які були зроблені на місці знищення колони з гумпомощью, можна побачити частини російських авіабомб.

Сирійська армія 22 вересня анонсувала операцію по відновленню контролю над східною частиною Алеппо. Це сталося на наступний день після припинення перемир’я, досягнутого за посередництва Росії і США. Обидві сторони звинуватили один одного в припиненні режиму тиші.

Після цього сирійська і російська авіація наносили удари по східних передмістям Алеппо, в результаті чого, за повідомленнями спостерігачів з прав людини у Сирії, загинули понад 200 осіб.

 

Державний секретар США Джон Керрі висунув ультиматум російській стороні, пригрозивши припинити подальшу співпрацю з Москвою щодо Сирії, поки Росія не припинить наступ на Алеппо та не відновить режим перемир’я.

Про це, як повідомив речник Держдепартаменту США, йшлося під час розмови Керрі і Лаврова в середу – Укрінформ.

“Керрі висловив серйозне занепокоєння у зв’язку із загостренням ситуації в Сирії, зокрема, щодо триваючих атак Росії і сирійського режиму по лікарнях, системах водопостачання, а також інших видах цивільної інфраструктури в Алеппо”, – йдеться в повідомленні.

При цьому держсекретар чітко заявив, що “Сполучені Штати й їхні партнери покладають відповідальність за цю ситуацію на Росію, у тому числі щодо використання запалювальних і протибункерних бомб в міському середовищі, а також різкої ескалації, яка ставить під великий ризик цивільних осіб”.

Держсекретар підкреслив, що на Росії залишається зобов’язання припинити цей напад і відкрити гуманітарний доступ до Алеппо та інших районів, які цього потребують.

“Він (Керрі. – Ред.) поінформував міністра закордонних справ (Лаврова. – Ред.) про те, що Сполучені Штати готуються до призупинення двосторонньої взаємодії США-Росія щодо Сирії, в тому числі, створення Спільного виконавчого центру, якщо Росія не застосує термінових заходів для припинення нападу на Алеппо і відновлення режиму припинення бойових дій”, – констатується в документі.

 

Патріарх московський Кирило підписав звернення про заборону абортів на території Росії.

Про це повідомляється на офіційному сайті Російської православної церкви – Укрінформ.

“Ми, громадяни Російської Федерації, виступаємо за припинення існуючої в нашій країні практики легального вбивства дітей до народження”, – йдеться у зверненні громадських рухів “За життя” і “Православні добровольці”.

Підписанти звернення виступають за заборону хірургічних і медикаментозних переривань вагітності, протизаплідних засобів з абортивною дією і “допоміжних репродуктивних технологій, невід’ємною складовою яких є приниження людської гідності і вбивство дітей, які перебувають на початкових етапах ембріонального розвитку”.

Прес-секретар патріарха Олександр Волков у коментарі агентству “Москва” заявив, що мова йде не про повну заборону абортів, а про виведення їх із системи обов’язкового медичного страхування. При цьому в тексті звернення йдеться саме про повну заборону переривання вагітності.

 

Дебати кандидатів у президенти США демократа Хілларі Клінтон і республіканця Дональда Трампа дивилися 84 млн телеглядачів, що стало рекордним показником з 1980 року.

Про це повідомила соціологічна компанія Nielsen, передає Reuters.

Аудиторія трансляції даних передвиборних дебатів перевищила показник у 80,6 млн телеглядачів – такий результат був зафіксований у 1980 році під час дебатів між Рональдом Рейганом і Джиммі Картером, які також претендували на пост президента США.

Наголошується, що при аналізі не враховувалася аудиторія, яка дивилася дебати онлайн через соціальні мережі та інші сервіси.

Як раніше повідомляло агентство, Клінтон перемогла Трампа в дебатах.

 

Кандидат у президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон заявила, що її конкурент – республіканець Дональд Трамп в ході дебатів 27 вересня збрехав 58 разів.

“Дональд Трамп збрехав американському народу, принаймні, 58 разів під час перших президентських дебатів. (Ми рахували), – написала вона в Twitter.

 

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо візьме участь у трирічному саміті Конгресу українців Канади, який розпочнеться 29 вересня у місті Реджайна.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили організатори заходу.

«Так, очікується візит прем’єр-міністра», – повідомили в Конгресі.

Як повідомляв Укрінформ, саміт пройде у столиці канадської провінції Саскачеван, місті Реджайна, і триватиме з 29 вересня по 2 жовтня. Учасники конгресу, які представлятимуть усі українські організації Канади, візьмуть участь у різноманітних дискусіях та за підсумками сформують політику української громади Канади на наступні три роки.

Разом із  Трюдо до Реджайни прилетять ще щонайменше чотири міністри федерального уряду Канади. Офіційний Київ на заході представлятимуть перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку України Степан Кубів, віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко та заступник міністра закордонних справ України – керівник апарату Вадим Пристайко, а також посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Канади у червні відвідав Канадсько-український бізнес-форум у Торонто, а в липні здійснив свій перший офіційний візит до України.

 

«Людина, яка проживає у багатоповерхівці чи «хрущовці», нічим не відрізняється від власника індивідуального будинку. Вона також мусить обслуговувати територію, як індивідуальний власник».

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє Урядовий портал – Укрінформ.

«Раніше кошти з місцевих бюджетів виділялися ЖЕКу, і він щось ремонтував, причому ніхто не був задоволений результатами. Зараз з’являється відповідальний власник, який починає контролювати, як утеплений будинок, як відремонтована мережа, скільки це коштувало тощо», – зауважив Зубко.

На його думку, одне із завдань муніципалітету – прийняття програм з підтримки житлового фонду на своїх територіях.

«Це справа депутатів місцевої ради та витрат місцевого бюджету. Якщо вони розуміють, що в їхньому місті є багато «хрущовок», мешканцям яких потрібно допомогти, нехай приймуть програму про відшкодування 20%, 30%, або навіть 80% витрат на поточний або капітальний ремонт», – зауважив Зубко.

Він наголосив на важливості створити альтернативу ЖЕКам у вигляді керівних компаній, які надають якісні комунальні послуги. «Ми боремося не за знищення ЖЕКів, а за те, щоб людина, яка управляє своїм будинком, мала альтернативу, могла б оголосити конкурс і отримати найнижчу ціну та найкращу якість», – заявив Зубко.

 

Процедура фінансового звітування політичними партіями у вересні виконується не повною мірою, а окремими політичними силами навіть саботується.

Про це зазначається в заяві експертів Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.

«Станом на вересень 2016 року звітування політичними партіями виконується не повною мірою, а деякими парламентськими силами відкрито саботується. Така ситуація викликає серйозне занепокоєння членів Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ, адже ці процеси сприяють політичній корупції та можуть мати негативний вплив на отримання Україною безвізового режиму з ЄС», – ідеться в повідомленні – Уккрінформ.

Експерти нагадали, що минулого тижня Національне агентство з питань запобігання корупції виділило партіям, які представлені у парламенті, 71 млн гривень, але паралельно з цим НАЗК оприлюднило заяву про неналежно оформлені звіти двох парламентських сил: ВО «Батьківщина» та «Опозиційний блок».

«Це, відповідно, унеможливлює їх фінансування з державного бюджету», – підкреслили в РПР.

Разом з тим, фахівці зауважили, що до цього часу від жодної партії, яка у 2016 році отримала право на щорічне державне фінансування статутної діяльності, у НАЗК не надходила офіційна заява про відмову від фінансування, «а отже ВО «Батьківщина» та «Опозиційний блок» продовжують претендувати на мільйони з державного бюджету, незважаючи на порушення у фінансових звітах».

Експерти також вказують, що проаналізовані центром «Ейдос» (організація – член громадської коаліції РПР) фінансові звіти партій за І та ІІ квартали 2016 року демонструють низку негативних тенденцій.

«Зокрема: партії, здебільшого, не показують своїх реальних спонсорів, доходи та видатки; не мають фактичної широкої фінансової підтримки населення, вказують неповні та недостовірні дані, допускають випадкові чи умисні неточності у звітності», – розповіли у РПР.

Крім того, занепокоєння у фахівців викликають зареєстровані у Верховній Раді законопроекти народних депутатів Сергія Капліна (№5084) та Олександра Вілкула (№5087), спрямовані на відтермінування дії закону про запобігання і протидію політичній корупції, закриття інформації про спонсорів партій, а також скасування державного фінансування політичних сил.

У цьому зв’язку Антикорупційна група РПР вимагає від партій, які отримують бюджетне фінансування використовувати ці кошти ефективно, прозоро та з уникненням корупційних ризиків, та надати фінансові звіти про використання бюджетних коштів громадськості для здійснення аудиту доброчесності.

 

Допомога Україні з боку Міжнародного валютного фонду та уряду Сполучених Штатів Америки буде тривати.

Про це заявила міністр торгівлі США Пенні Пріцкер під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Хочу подякувати вам за відданість реформам протягом останніх шести місяців: це стосується і митниці, і податків. Окремо хочу подякувати за долучення до нашої програми розвитку торгівлі. Наші уряди докладають багато зусиль до впровадження цієї програми”, – зазначила Пріцкер.

Окремо вона відзначила зусилля українського уряду, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату.

“Це вже третій мій візит до України, я ціную, що вашому уряду вдалося отримати підтримку МВФ та гарантію уряду США на $1 млрд. Допомога МВФ та Сполучених Штатів буде тривати”, – зазначила вона.

Гройсман у свою чергу зазначив, що Україна може успішно поглибити співпрацю зі Сполученими Штатами у міжнародній торгівлі, аграрно-промисловому комплексі, аекрокосмічній сфері, оборонному комплексі та енергетиці.

Він висловив подяку США за фінансову підтримку та підтримку щодо співпраці з Міжнародним валютним фондом. “Запозичення це як пісочний годинник. Час, який ми маємо на повернення запозичень, треба використати задля реформ, щоб Україна отримала макроекономічну стабільність і підвищення росту національної економіки”, – зазначив глава уряду.

Прем’єр також додав, що одним із пріоритетів українського уряду лишається створення бізнес-клімату для компаній, що інвестують у вітчизняну економіку та присутні на ринку.

“Після нашої останньої зустрічі у Вашингтоні за кілька місяців ми маємо прогрес, але маємо багато завдань, які мають забезпечити поглиблення наших економічних, торговельних відносин, інвестицій. Ми маємо величезний потенціал щодо поглиблення такої співпраці”, – розповів Гройсман.

За його словами, пріоритетом уряду лишається створення нормального бізнес-клімату: “Ми зацікавлені в тому, щоб компанії, які присутні на українському ринку та інвестують в українську економіку, були успішними. Хочу запевнити, що це є пріоритетом діяльності уряду”.

 

Рада національної безпеки й оборони схвалила рішення про внесення змін до Державного бюджету на 2016 рік щодо збільшення фінансування силових структур.

Відповідне рішення підтримано на засідання РНБО у середу ввечері, інформує прес-служба відомства – Укрінформ.

“Рада національної безпеки і оборони України на своєму засіданні у середу підтримала рішення Кабінету міністрів України щодо внесення змін до закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з метою збільшення фінансування Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України та інших силових структур”, – ідеться в повідомленні.

Зокрема, передбачено збільшити фінансування Міністерства оборони на 3 млрд 800 млн грн, Нацполіції – на 2 млрд 4 млн 800 тис. грн, Головного управління розвідки – на 175 млн грн, Державної прикордонної служби та інших силових структур – на 782 млн 700 тис. грн.

Крім того, планується також збільшити фінансування СБУ на 128 млн 500 тис. грн. та Управління державної охорони на 51 млн грн.

“Особливу увагу було приділено питанням соціального забезпечення військовослужбовців та поліцейських”, – підкреслили в РНБО.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко ініціює введення кримінальної відповідальності за незаконну вирубку, транспортування і переробку лісу.

Про це він заявив у середу на спільному брифінгу в Києві з головою МВС Арсеном Аваковим і першим заступником голови Нацполіції – керівником кримінальної поліції Вадимом Трояном, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступної середи відбудеться засідання профільного комітету Верховної Ради по боротьбі із злочинністю і, сьогодні я мав домовленість з паном Кожем’якіним (голова парламентського комітету. – Ред.), що він розгляне законопроекти, які будуть подані народними депутатами і ініціюються силовими відомствами”, – сказав він.

За словами Луценка, перший пакет документів передбачає введення кримінальної відповідальності не лише за незаконне вирубання лісу, але і за його транспортування та переробку.

“Це дасть нам можливість ще швидше навести порядок із браконьєрами в лісі, а також накладати арешт і, по рішенню суду, конфісковувати засоби незаконної рубки та переробки, так звані пилорами, які тисячами функціонують в кожній із західноукраїнських та центральноукраїнських областях”, – переконаний він.

За словами Луценка, на сьогоднішній день правоохоронці обмежені лише накладанням адміністративного штрафу, який має “мізерний розмір”.

Луценко також переконаний, якщо цей закон буде прийнятий, правоохоронні органи зможуть “наступати активно” на браконьєрів.

“Така сама норма для незаконного видобутку піску і бурштину. Це перший пакет про посилення кримінальної відповідальності за такі незаконні дії”, – наголосив він.

 

Замах на львівського бізнесмена Богдана Копитка, внаслідок чого загинули троє його охоронців, готувався організованою злочинною групою два місяці. Наразі поліція затримала організатора і ще трьох членів цієї групи.

Про це в середу на спільному брифінгу в Києві розповіли генпрокурор України Юрій Луценко, голова МВС Арсен Аваков і перший заступник голови Нацполіції – керівник кримінальної поліції Вадим Троян, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Нами вчора був затриманий замовник цього злочину. Це найголовніше. Чому є резонанс? Ця група планувала свій злочин за два місяці до того, як його скоїти”, – сказав Троян.

Він повідомив, що організатор пообіцяв виконавцям замовного вбивства 2 млн 600 тис. гривень; злочинна група складалась із 4 осіб, між якими були розподілені ролі.

За словами Трояна, за два місяці до скоєння замаху, коли по трасі, де стався злочин, вкладали новий асфальт, злочинці заклали керований фугас. Засідки були зроблені в двох місцях, через 3 кілометри було закладено ще 2 фугаси. Під час нападу на кортеж підприємця організатор “працював” з кулеметом, поруч з ним один виконавець був також з кулеметом і мав РПГ-26, інші двоє злочинців вели вогонь по кортежу з автоматів.

Правоохоронці затримали всіх членів цієї злочинної групи. Замовника після його затримання в Києві направлено до Львова для проведення слідчих дій.

За словами Луценка, у четвер над організатором ОЗГ має відбутися суд, який обиратиме йому міру запобіжного заходу. Генпрокурор уточнив, що мова йде про уродженця Львова.

“Організатор і всі три члени цієї організованої злочинної групи затримані відповідно до статті 208 Кримінального кодексу України”, – зазначив Троян.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, один з чотирьох затриманих є громадянином РФ, він прибув на територію України і останні 2 роки займається “такою вільною діяльністю”. На фото, яке продемонстрував Аваков, видно, що затриманий має на спині велике татуювання у вигляді свастики.

“Ми знаємо, що ця людина проходила службу в російській армії, і після цього вона була завербована і працювала в фашистських організаціях, які створюють, як ми розуміємо, якраз у Росії. Потім у 2014 році, коли в нас почалися події, він був засланий на нашу територію”, – розповів Троян.

Аваков також повідомив, що один із членів групи – колишній учасник АТО, боєць добровольчого батальйону “Айдар”.

Як поінформував Троян, під час обшуків був вилучений кулемет, з якого здійснювались постріли, і багато іншої зброї: “Зараз щодо неї проводяться експертизи. Гільзи і набої ми вилучили з місця злочину, тому я думаю, що ми швидко доведемо, що саме з цієї зброї був скоєний злочин”.

У гаражі організатора правоохоронці також вилучили пластид.

“Судячи з (результатів – ред.) обшуків, банда готувалася до скоєння інших злочинів, у тому числі не тільки на території Львова, але й на території столиці та навколишніх областей. Тому її ліквідація не тільки поставила крапку в розслідуванні скоєння замаху на життя громадянина Копитка, але й імовірних замахів на життя інших громадян України на території інших областей”, – переконаний генеральний прокурор.

Луценко назвав мотивом злочину боротьбу кримінальних елементів за сфери впливу.

У свою чергу Аваков охарактеризував підприємця Копитка, на якого був скоєний замах.

“Підприємець Богдан Копитко, відомий у західних областях України за кличками “Бодя”, “Копито”, “Долар”, – сказав міністр.

Замах на підприємця Копитка було скоєно 29 серпня. Бізнесмен є власником ПАТ “Львівський холодокомбінат” – одного з найбільших виробників морозива в Україні.

 

У мережі запустили тренажер із правопису української мови, який почав діяти ще влітку і щоразу оновлюється.

Про це повідомляє Всеукраїнське об’єднання «Рух захисту української мови» – Укрінформ.

«Тренажер із правопису української мови – цікавий ресурс для вивчення української мови, що створений на основі книги Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо».  Тренажер поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяють засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню навиків правопису. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. На тренажері української мови всі охочі можуть перевірити свої мовні знання, вивчити чи повторити правила, перевірити на правильність тексти, підняти свій освітній рівень загалом», – йдеться у повідомленні.

«Один зі шляхів підвищення культури мовлення – мовна самоосвіта» – стверджують автори проекту. Тренажер почав діяти влітку і щоразу оновлюється та поповнюється новим матеріалом.

Зайти на тренажер можна за посиланням: http://webpen.com.ua/index.html#howToWork

Як повідомлялось, Міністерство освіти і науки України зобов’язало своїх співробітників використовувати лише українську мову при виконанні службових обов’язків.

 

Генпрокуратура повинна самостійно вирішувати, які справи віддавати на розслідування до Національного антикорупційного бюро.

Про це повідомив під час прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко – Укрінформ.

“Останній документ, який ми хочемо ініціювати, це припинення спорів про підслідність між НАБУ та іншими правоохоронцями. В країні настільки багато злочинності, що віддати виключне право на боротьбу з проявами високопоставленої злочинності одному невеликому правоохоронному органу буде неефективно”, – сказав він.

Генпрокурор вважає, що повноваження НАБУ та САП зменшені не будуть.

“Ми не зменшуємо повноважень НАБУ і САП, вони як мали, так і мають право виходити на суддів, міністрів, депутатів, губернаторів. Дай Бог їм успіхів… Але якщо паралельно на такі самі посадові особи вийшли інші правоохоронні органи, то такі справи за рішенням генпрокурора можуть залишатися в цих органах. НАБУ має право витребувати ці справи для себе”, – додав Луценко.

 

В експозиції Музею революції 1917-1921 років напередодні дня народження відомого українського громадського та політичного діяча Михайла Грушевського відкрилася його кімната-кабінет.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко – Укрінформ.

“Сьогодні у переддень народження Михайла Грушевського в експозиції Музею революції 1917-1921 року відкрилася його кімната-кабінет”, – написав Розенко.

Він уточнив, що кімнату-кабінет Грушевського у Музеї революції 1917-1921 років було відкрито саме тому, що в цьому приміщенні у березні 1917 року почала працювати Центральна Рада.

За його словами, постать Грушевського і той історичний період, в який він жив, “настільки колосальні, що ми будемо відкривати все нові сторінки історії і про самого Грушевського, і про Українську революцію 1917-1921 років”.

“Відповідно до Указу Президента України, 2017 рік проголошений Роком Української революції 1917-1921 років, і вже найближчим часом розпочнеться підготовка до проведення відповідних урочистих та інших державних заходів. Масштабні, в тому числі просвітницькі, заходи, присвячені Українській революції, відбудуться по всій Україні”, – зазначив Розенко.

 

У рейтингу міжнародної організації “Всесвітній економічний форум” за критерієм “Інфраструктура” Україна отримала 75 місце з 138 країн.

Відповідний рейтинг оприлюднено на сайті організації – Укрінформ.

Згідно зі звітом про глобальну конкурентоспроможність країн у сфері транспорту Україна посіла 75 місце. Зокрема, якість вітчизняних залізничних шляхів фахівці оцінили 34 місцем, повітряний транспорт зайняв 103 місце, а от стан автодоріг має найгірший показник – 134 місце.

Серед сусідніх країн найвищу оцінку отримали транспортна галузь Росії (35 місце) і Польщі (53 місце).

 

Уряд вніс зміни до переліку платних послуг, які надаються державними та комунальними закладами охорони здоров’я, медичними закладами освіти та бюджетними науковими установами. Зокрема пропонується внести до переліку послуги із застосуванням телемедицини.

Відповідна Постанова Кабміну № 648 оприлюднена на Урядовому порталі – Укрінформ.

“Передбачено зміни щодо надання закладами охорони здоров’я медичної допомоги із застосуванням телемедицини, що забезпечить конституційне право громадян на якісну медичну допомогу та дозволить розширити доступ до таких послуг. Також це сприятиме ефективній організації надання меддопомоги в умовах, коли відстань є критичним чинником”, – йдеться у тексті пояснювальної записки до постанови.

Передбачається, що розширення переліку створить умови для залучення додаткових коштів юридичних та фізичних осіб за рахунок застосування телемедицини при наданні медичної допомоги як послуги, що може бути надана із більшим сервісом для пацієнта у будь-якому місці, де він її потребує.

Також до переліку платних послуг із застосуванням телемедицини внесені лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря; медична допомога хворим удома, зокрема діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд; медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України, в тому числі за договорами страхування; медичне обслуговування за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування України).

Крім того, платними будуть послуги з проведення та оформлення результатів мікробіологічних, паразитологічних, молекулярно-генетичних, хімічних, токсикологічних та фізичних досліджень, що не належать до медичної допомоги населенню.

 

Білий дім допускає можливість запровадження додаткових економічних санкцій щодо Росії через ситуацію в Сирії.

Про це заявив речник Білого дому Джош Ернест під час прес-конференції – Укрінформ.

“Ми не виключаємо можливе розширення економічних санкцій після обговорень. Санкції показали, що вони є дієвим інструментом підтримки наших інтересів у всьому світі. Тому ми, звичайно, не виключаємо можливі санкції після обговорень”, – сказав він.

За словами Ернеста, США не розглядають односторонні санкції, оскільки їх слід застосовувати в тісній взаємодії з партнерами задля максимального ефекту.

Речник Білого дому підкреслив, що США вважають Росію відповідальною за ситуацію з гуманітарним конвоєм ООН, який обстріляли поблизу Алеппо через кілька днів після досягнення домовленостей про перемир’я в Сирії.

 

Україна очолила список країн з найбільшою кількістю смертей від забрудненого повітря

Україна очолила список країн з найбільшою кількістю смертей від забрудненого повітря. Таку статистику оприлюднило видання The Guardian, передає УНН.

Так, відповідно до статистичних даних, кожні 120 чоловік на кожні 100 тисяч населення помирають від забрудненого повітря. У п’ятірку рейтингу за кількістю смертей також потрапили Болгарія, Білорусь, Росія та Боснія і Герцеговина.

Нагадаємо, експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) повідомили про стрімке забруднення повітря, особливо в країнах з середнім і низьким доходом.

Фахівці ВООЗ зазначають, що погіршення якості повітря загрожує серйозними наслідками для здоров’я населення.

До основних джерел забруднення повітря відносяться транспорт, спалювання палива і сміття, вугільні електростанції і робота промислових підприємств. Однак діяльність людини — не єдина причина забруднення повітря. Наприклад, на його якість можуть впливати пилові бурі, особливо в регіонах, розташованих близько до пустель.

 

У Лондоні бойовика “ДНР” із Британії звинуватили у тероризмі

У Великобританії жителю Олдхема пред’явили звинувачення за двома епізодами, пов’язаними з конфліктом на Донбасі, повідомляє УНН із посиланням на ВВС.

Відзначається, що 41-річному Бенджаміну Стімсону закидають вчинення злочинів на сході України відповідно до ст. 5 Закону про боротьбу з тероризмом від 2006 року.

За інформацією ЗМІ, британець перебуватиме під вартою до 7 жовтня.

Б.Стімсон, як відзначає видання, є першим з жителів Британії, який звинувачується за тероризм на Донбасі.

 

На столичному МайданіНезалежності 29 вересня відбудеться акція на підтримку Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це  зазначається  на сторінці Міністерства інформаційної політики у Facebook – Укрінформ.

«Міністерство інформаційної політики повідомляє, що 29 вересня з 11:00 до 12:30 на Майдані Незалежності відбудеться Акція підтримки Меджлісу кримськотатарського народу», – ідеться в повідомленні.

У Мінінформполітики відзначили, що акція пройд еодночасно із засіданням суду в Москві, на якомуможутьзаборонитиМеджліс.

Крім того, у міністерстві зауважили, що аналогічн акції відбудуться у низці країн світу біля посольст вРосійської Федерації «з метою висловити протест проти порушення прав людини та корінних народівРосією».

 

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер підкреслила, що у випадку з МН17 Росія намагалася ввести в оману міжнародне суспільство так само, як вона це робить під час усього конфлікту на сході України. Втім її спроби виявилися марними.

Про це йдеться в заяві американського дипломата, оприлюдненій у середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

“У доповіді (Спільної слідчоїг рупи – ред.) серед іншого мають місце об’ємні висновки, що вказують на спроби з боку Росії і підтримуваних Росією сепаратистів приховати рух цієї ракетної системи (“Бук”, – ред.) на утримувану сепаратистами територію на сходіУкраїни та з неї після атаки”, – зазначила представник США.

Вона назвала звіт “важливим кроком у напрямі відповідальності”. При цьому, за її словами, “не дивно, що Російська Федерація прагнула дискредитувати попередні висновки ще до того, як вони були оприлюднені, ставлячи під сумнів якість слідства та поширюючи конспірологічні теорії, які вже давно були вщент розвінчані”.

“Така поведінка Росії відповідає її спробам ввести в оману щодо озброєння, проведення навчань, а також участі в бойових діях разом із сепаратистами на сході України”, – наголосила Пауер.

Вона нагадала, що через чотири дні після інциденту з MH17, члени РБ ООН, включаючи Росію, одностайно прийняли резолюцію 2166. Документ висловлював підтримку проведенню незалежного міжнародного розслідування та закликав усі держави в повній мірі співпрацювати з цією метою.

“Ми продовжуємо підтримувати повне виконання резолюції 2166 і закликаємо Російську Федерацію зробити те ж саме”, – наголосила представник США.

 

Ввечері 28 вересня росіянин Антон Бєліков у Москві атакував виставку білоруського фотографа Олександра Васюковіча, присвячену українським військовим, які загинули під час боїв на Донбасі.

Про це повідомляє “Медіазона“. – Укрінформ

Бєліков увірвався в приміщення з експозицією в центрі імені Сахарова, почав зафарбовувати балончиком з фарбою фото і ображати автора. Деякі фотографії він зірвав і почав копати ногами.

При цьомуБєліков раз у раз називавгероїв на фото і самого Васюковіча “фашистами”.

“Я вас зневажаю. Ви – сором’язливий фашист”, – кричавБєліков.

Васюковіч на провокацію реагував спокійно, зазначивши, що саме нападник поводиться, як справжній фашист.

Повністю проект Олександра Васюковіча можна  подивитися на сайті BirdIn Flight.

 

Відмова російської сторони припинити наступ на Алеппо та інші бойові операції в Сирії призведе до того, що вона ще більше втягнеться у війну, що загрожуватиме їй не тільки втратою військ та авіації, але й навіть атаками екстремістів.

Таке переконання висловив у середу під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Джон Кірбі, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Наслідки (для Росії – ред.) будуть такими, що громадянська війна в Сирії продовжуватиметься, групи екстремістів й надалі використовуватимуть вакуум, який має місце в цій країні, щоб розширити свої операції, які можуть також включати атаки протиросійських інтересів і можливо навіть на російські міста”, – зазначив представник Держдепу.

Вінтакожзауважив, щоРосія “буде й надаліпосилативійськовихдодому в похороннихмішках та втрачатиресурси”,

За словами Кірбі, важко уявити, як продовження війни та різке посилення активності екстремістів може бути в інтересахРосії.

Представник Держдепартаменту також нагадав, що політика США “полягає в підтримці дипломатичного рішення”.

“Це не означає,що зараз не обговорюютьсяінші можливості та альтернативи. Але ми продовжуємо вважати, що жодна з них не буде кращою за те, щоб досягти дипломатичне рішення”, – зазначив Кірбі.

Як повідомляв Укрінформ, у середу держсекретар США Джон Керрі висунув ультиматум російському міністру Сергію Лаврову, пригрозивши припинити подальшу співпрацю з Москвою щодо Сирії, поки Росія не припинить наступ на Алеппо та не відновить режим перемир’я.

 

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ з Придністровського врегулювання, німецький дипломат Корд Мейєр-Клодт привітав зобов’язання Молдови виробити на початку 2017 року політичну концепцію особливого статусу Придністров’я.

Про це він заявив під час робочого візиту в Кишинів і Тирасполь, передає власний кореспондент Укрінформу в Молдові. – Укрінформ

«Ми вітаємо публічне зобов’язання Молдови виробити політичну концепцію особливого статусу Придністров’я на початку 2017 року, і паралельно зміцнити свій інституційний потенціал по просуванню процесу врегулювання. Такі публічно заявлені зобов’язання вселяють надію, але їх необхідно реалізувати на практиці», – зазначив посол.

Під час зустрічей в Кишиневі і Тирасполі з політичними представниками на переговорах щодоПридністровського врегулювання посол Майєр-Клодт закликав сторони слідувати своїм зобов’язанням, узятим у рамках Берлінського протоколу, підписаного в червні 2016 року.

Дипломат зустрівся також з постійними послами посередників і спостерігачів переговорного процесу у форматі «5+2» (Молдова, Придністров’я, ОБСЄ, Україна, Російська Федерація, Сполучені Штати Америки і Європейський Союз).

Раніше спікер парламенту Молдови Андріан Канду заявив, що парламент має намір обговорити на початку 2017 року пакет документів про надання Придністровському регіону спеціального статусу в складі єдиної Молдови.

 

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 439

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua