Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 29.07.2019

Інформдень: 29.07.2019

Україна буде серед пріоритетів польського головування у Радбезі ООН

Питання безпеки в Україні буде одним з пріоритетів місячного головування Польщі в Раді Безпеки ООН у серпні.

На цьому під час зустрічі з журналістами у Варшаві наголосив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Маємо деяку динаміку політичного процесу в Україні. Ми підтримуємо дії Президента Зеленського і його партії щодо реформування країни і гарантування миру”, – зазначив Чапутович.

Він нагадав, що дії Польщі як непостійного члена Радбезу ООН вже мали практичний вимір в українському напрямку. Зокрема, Варшава ініціювала призначення спецпредставника генсека ООН з питань України.

“Це поки що не прийнято, але дискусія триває”, – зауважив глава польської дипломатії.

Чапутович підкреслив, що під час місячного головування в Радбезі ООН Польща планує нагадати про чергову річницю російської агресії у Грузії.

“Цей день було встановлено шляхом прийнятої резолюції за нашою ініціативою”, – констатував Чапутович.

За його словами, серед пріоритетів Польського головування в ООН у серпні буде зміцнення ролі міжнародного права у світі, захист цивільного населення у збройних конфліктах і питання безпеки в європейському регіоні.

Чапутович також поінформував, що Польща подаватиме свою кандидатуру до Ради ООН з прав людини на 2020-2022 роки.

Польща є непостійним членом Ради Безпеки ООН упродовж 2018-2019 років.

 

Польща пропонує заснувати в ООН посаду спецпредставника по Україні – РБК-Україна

За словами Чапутовича, нормандський формат не приніс задовільних результатів

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович запропонував заснувати в ООН посаду спеціального представника по Україні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Oner Wiadomosci.

За його словами, Польща в Раді безпеки ООН назвав серед пріоритетів Польщі в раді безпеки ООН питання безпеки України.

“У нас є певний динамізм політичного процесу в Україні. Ми підтримуємо зусилля президента Володимира Зеленського та його партії з реформування держави і забезпеченню миру”, – заявив він.

Також Чапутович видвинул конкретні рішення щодо України, в тому числі призначення спеціального посланника для генерального секретяря ООН в Україні.

“Поки це не прийнято, але дискусія триває. Українські власті були вдячні за цю пропозицію”, – заявив глава МЗС.

За словами Чапутовича, нормандський формат не дав задовільних результатів.

“Ви повинні постійно думати про установу, яка все ще може займатися вирішенням цього конфлікту. З нашої точки зору, нормандський формат не дав задовільних результатів. Росія не відноситься до мінськими угодами. Можливо, варто розглянути пропозицію президента України про поширення нормандського формату, наприклад, на США і Великобританію. Це може бути гарним рішенням, тому що в даний час ми спостерігаємо блокаду і відсутність перспективи”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що Бельгія, Франція, Німеччина, Польща, Великобританія та Естонія зробили спільну заяву після засідання Радбезу ООН з української “мовного закону”. Також члени Ради безпеки ООН продовжують закликати РФ відновити навігацію в Азовському морі.

 

ПЦ МП створила “комісію з питань обміну полонених”

Українська православна церква Московського патріархату створила “комісію з питань обміну полоненими та звільнення ув’язнених”.

Про це повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП – Укрінформ.

“28 липня 2019 року, після Божественної літургії з нагоди 1031-ї річниці Хрещення Київської Русі та дня пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (МП), під час якого була створена комісія з питань обміну полоненими та звільнення ув’язнених”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 15 червня 2019 року митрополит Онуфрій звернувся до Патріарха Московського і всієї Русі Кирила з проханням сприяти у помилуванні та звільненні всіх українських полонених, які перебувають на території Російської Федерації. Також Онуфрій направив листа до Президента України Володимира Зеленського з проханням про відновлення процесу обміну полоненими, а також помилування і звільнення полонених, які знаходяться на території України.

Як повідомляє УПЦ МП, до комісії увійшли преосвященний архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, преосвященний єпископ Баришівський Віктор, вікарій Київської митрополії та протоієрей Владислав Діханов, голова синодального відділу Української православної церкви з соціально-гуманітарних питань.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві в грудні 2018 року відбувся об’єднавчий церковний Собор, на якому створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія, який на той час був намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета. У ході Собору до складу новоствореної церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату.

 

У Президента хочуть змінити законодавство щодо інформаційного поля країни

Необхідно змінити законодавство і визначити органи, які б займалися безпекою інформаційного простору України. Про це розповів секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю одному з телеканалів, передає УНН.

“По-перше, той телеміст (між українським і російським телеканалами — ред.) Не відбувся завдяки злагодженим діям, а також правильній реакції. Зрозуміло, що це була така провокація, спрямована на ту реакцію, яку не отримали. По-друге, простір вразливий до пропаганди. Треба змінювати законодавче поле. Повинні бути чітко визначені органи, які мають повноваження такі дії зупиняти і попереджати”, — сказав Данилюк.

За його словами, цього не відбувалося в попередні роки, крім того, відбувалося “величезне сприяння пану Медведчуку у входженні в медіа-простір”.

“Це потрібно зараз зупиняти. Ми зараз сформували групу. До речі, шукаємо людину, яка буде відповідати за цю роботу. Будемо пропонувати зміни в законодавство. Це не тільки санкції. Треба комплексно на це подивитися. Це є ключовою загрозою. Все повинно бути в законодавчому полі, все повинно бути логічно. Щоб якщо щось відбувається, абсолютно було ясно, якою має бути реакція. І це не повинна бути істерика в Facebook, в газетах. Є ситуація, є відразу дії. І інформування суспільства. А ще краще: ми повинні передбачати відповідні ситуації і повинні завжди бути до них готовими. Для того, щоб люди відчували себе захищеними”, — додав секретар РНБО.

Як повідомляв УНН, Офіс Президента України ініціює створення Ради з питань свободи слова після анонсування так званого “телемосту” між Росією і Україною.

 

Комісія з журналістської етики звернулася до Авакова через тиск на президента Академії української преси Іванова – Інтерфакс-Україна

Комісія з журналістської етики у відкритому листі до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та голови Національної поліції України Сергія Князєва закликає не допустити необґрунтованого тиску поліції на президента Академії української преси, професора Валерія Іванова.

“Комісія журналістської етики, чия діяльність підтримується провідними журналістськими та медійними громадськими організаціями України, висловлює рішучий протест проти грубого тиску органів слідства Національної поліції на нашого авторитетного колегу, президента Академії української преси, професора, доктора філологічних наук Валерія Іванова!” – йдеться в листі, оприлюдненому на офіційному сайті комісії в понеділок.

У листі наголошується, що вже третій місяць триває кампанія проти сім’ї професора Іванова, зокрема заарештовано доступ до банківських рахунків, а в будинку проведено обшук.

“Ми визнаємо право органів Національної поліції реагувати на можливі правопорушення та проводити досудові розслідування. Але досудове розслідування в кримінальному провадженні… стосується діяльності не Валерія Іванова, а рекламного бізнесу його дорослого сина – Дениса”, – зазначено в посланні.

Так, Комісія з журналістської етики закликає керівництво МВС і Нацполіції уважно з’ясувати всі зазначені обставини й захистити від необґрунтованих обвинувачень і тиску на Іванова.

Як повідомлялося, 7 травня Іванов заявив, що співробітники Нацполіції чинять незаконний тиск на нього і його дружину через розслідування групи журналістів за участю його сина Дениса Іванова про матеріальний стан і доходи осіб, які подавали свої кандидатури на конкурс до Держбюро розслідувань.

 

НСЖУ просить IFJ зробити запит до Спілки журналістів РФ щодо “журналіста-снайпера”

Національна спілка журналістів України звернулася з листом до Міжнародної федерації журналістів (IFJ, м. Брюссель), у якому поінформувала зарубіжних колег про акредитацію у Росії так званого “журналіста” із Сербії, який вбивав українців на окупованому Донбасі.

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

“До секретаріату Міжнародної федерації журналістів. Шановні колеги! Ми інформуємо вас, що дипломати Постійного представництва України при Міжнародних організаціях у Відні виявили факти про можливу участь журналіста Деяна Беріча у війні на сході України у складі терористичної організації “донецької народної республіки” (ДНР).

Базуючись на цій інформації, кореспонденти Укрінформу провели журналістське розслідування. Воно виявило, що Деян Беріч, громадянин Сербії (із позивним “Десі”), брав участь у російських окупаційних силах під час анексії Кримського півострову у 2014 році, а пізніше він воював снайпером у Донбасі за так звану “ДНР”, – заявили у НСЖУ.

Як відзначається, ця інформація підтверджується великою кількістю фотографій і нагород, які Беріч отримав від РФ за убивство українців.

У НСЖУ також вказують, що за такі дії Беріч повинен бути кримінально покараний за законодавством Сербії.

Зазначається, що Росія почала використовувати Беріча у якості реалізації своєї пропаганди на форумі ОБСЄ.

“Реагуючи, Національна спілка журналістів України засуджує надання статусу журналіста особі, яка причетна до військових злочинів. Ми також просимо Міжнародну федерацію журналістів зробити запит до Спілки журналістів Росії з метою отримання інформації про підтвердження факту, що сербський громадянин Деян Беріч є журналістом”, – заявили в НСЖУ.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ РФ акредитувало військового злочинця і терориста Беріча як іноземного журналіста.

 

Україна оголосила підозру сербу, який брав участь в анексії Криму

Під процесуальним керівництвом прокуратури Автономної Республіки Крим повідомлено про підозру учаснику «самооборони» та розвідгрупи «Северный ветер», який брав участь в анексії українського півострова.

Про це повідомила прокуратура Автономної Республіки Крим – Укрінформ.

“Прокуратура АР Крим здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом створення та діяльності на тимчасово окупованій території автономії незаконних збройних формувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України, яке перебуває у провадженні слідчого відділу Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі”, – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що в ході досудового розслідування здобуто докази причетності громадянина Сербії у діяльності незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя».

Будучи розвідником незаконного збройного формування розвідувальної групи «Северный ветер», яка входила до складу «Самооборони Севастополя», громадянин Республіки Сербія допоміг окупаційній владі встановити контроль за стратегічними об’єктами АР Крим, лініями електропередачі та пунктів газопроводу поблизу м. Севастополь, здійснював так зване патрулювання м. Севастополь.

Вказаному громадянину повідомлено про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України.

За даними джерела “Української правди” у правоохоронних органах, йдеться про Деяна Беріча, якого українська делегація в ОБСЄ називала бойовиком і військовим злочинцем.

 

На час окупації Росія етапувала з Криму 60 політв’язнів

На території Росії утримуються 60 кримських політв’язнів, незаконно етапованих з Криму.

Про це повідомляє “Кримськотатарський ресурсний центр” – Укрінформ.

“Після окупації Криму Російська Федерація активно використовує практику етапування політв’язнів на свої території. За даними “Кримськотатарського ресурсного центру”, на сьогоднішній день на території Росії утримується 60 кримських політв’язнів, які з 2014 року незаконно були етаповані з півострова”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що стосовно етапованих політв’язнів неодноразово порушувалися права на справедливий суд, на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я, на медичну допомогу.

“Такі дії є порушенням міжнародного права, зокрема, Женевської конвенції, Європейської конвенції з прав людини, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та ін. Попри те, що низка міжнародних правозахисних організацій, західних країн, резолюцій закликали звільнити українських політв’язнів, за сьогоднішній день вони продовжують утримуватися в СІЗО і в’язницях РФ”, – резюмували правозахисники.

За даними “Кримськотатарського ресурсного центру”, сьогодні серед утримуваних у Росії 60 кримських політв’язнів, які з 2014 року були незаконно етаповані з Криму, фігуранти севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваїт, Ферат Сайфуллаєв і Нурі Прімов, фігуранти «кримської справи» Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Олексій Чирній, фігуранти сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Айдер Саледінов, Рустем Ісмаїлов і Еміль Джемаденов, фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Енвер Бекіров, Вадим Сірук, Арсен Джеппаров і Рефат Алімов, фігуранти Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Енвер Мамутов, Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов і Рустем Абільтаров, фігуранти «справи українських диверсантів» Євген Панов, Володимир Присич, Гліб Шаблій, Леонід Пархоменко, Геннадій Лімешко, Дмитро Штибліков, Дмитро Долгополов, Анна Сухоносова, обвинувачений у вбивстві двох співробітників «Беркута» Андрій Коломієць, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський, звинувачений нібито у підготовці теракту Максим Філатов, обвинувачений нібито у публічних закликах до терористичної діяльності за переписку в ВКонтакті лівий активіст Євген Каракашев, український активіст Володимир Балух, цивільний журналіст Наріман Мемедемінов, фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Енвер Сейтосманов, фігуранти другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» – Тофік Абдулгазієв, Іззет Абдуллаєв, Владлен Абдулкадиров, Меджит Абдурахманов, Бєляєв Аділов, Енвер Аметов, Осман Аріфмеметов, Фарход Базаров, Акім Бекіров, Ремзі Бекіров, Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Різа Ізетов, Алім Карімов, Сейран Муртаза, Яшар Муєдінов, Ерфан Османов, Сейтвелієв Сеїтабдієв, Рустем Сеїтхалілов, Руслан Сулейманов, Шабан Умеров, Рустем Шейхалієв, Асан Яніков.

 

ОБСЄ засуджує напади на журналістів під час протестів у Москві

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння через щонайменше 15 нападів на журналістів та перешкоджанням діяльності ЗМІ під час суботньої акції у Москві.

Відповідна заява була поширена у понеділок Офісом представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я засуджую усі випадки, коли працівники ЗМІ зазнали жорстокого відношення або ж перешкоджання з боку правоохоронних органів під час висвітлення суботніх демонстрації в Москві. ЗМІ відіграють важливу наглядову роль, і журналістам слід гарантувати безперешкодний доступ до публічних заходів, а також безпечні умови праці в будь-який час, у тому числі при висвітленні протестів”, – заявив Дезір.

Зазначається, що 27 липня щонайменше 15 працівників ЗМІ, зокрема “Новой газеты”, “РБК”, “Медузы”, “Комсомольськой правды”, “Медиазоны”, Deutsche Welle, Associated Press, The Village та Wikinews, зазнали нападів, були затримані поліцією, або ж їх обладнання було пошкоджене поліцією під час висвітлення акції у центрі Москви. Крім того, головний редактор телеканалу “Дождь” Олександра Перепелова була викликана на допит до Слідчого комітету.

Дезір нагадав, що менше року тому, у грудні 2018 року, Рада Міністрів ОБСЄ ухвалила Рішення щодо безпеки журналістів, в якому міститься визнання важливої ролі ЗМІ під час висвітлення виборів та висловлюється серйозне занепокоєння з приводу погроз і насильства щодо журналістів під час висвітлення цих подій.

Як повідомлялося, у Москві у суботу, 27 липня, планувалася акція на підтримку незалежних кандидатів до Мосміськдуми. Влада її не погодила. За даними “ОВД-Инфо”, поліцейські із грубим застосуванням сили затримали 1373 особи. У відділах поліції на ніч залишили близько 150 затриманих.

Незалежні кандидати до Мосміськдуми проводять масові вуличні акції з 14 липня, вимагаючи їх зареєструвати.

Вибори в Московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

 

Комітет ПА ОБСЄ: Росія не поважає право на мирне зібрання

Комітет із демократії, прав людини та гуманітарних питань ПА ОБСЄ висловив занепокоєння з приводу недотримання в Росії фундаментального права на свободу мирних зібрань після затримання понад 1 тис. учасників мітингу в Москві.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ – Укрінформ.

“Після повідомлень про затримання понад 1000 учасників мітингу в центрі Москви на вихідних, керівники комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ з прав людини висловили занепокоєння з приводу ситуації навколо поваги свободи мирних зібрань у Росії. Голова Комітету Кірякос Хаджіянні (народний депутат, Кіпр), віце-голова Майкл Лінк (народний депутат, Німеччина) і доповідач Сусана Амадор (народний депутат, Португалія) закликали владу повністю дотримуватися основних свобод та зобов’язань у рамках ОБСЄ”, – йдеться у повідомленні.

Вказується на те, що мітинги в Москві, які влада не санкціонувала, були організовані протестувальниками проти, як вони вважають, незаконних рішень виборчої комісії про відмову в реєстрації опозиційним кандидатам на місцевих виборах.

“Росія, як і всі країни ОБСЄ, гарантувала своєму народу право мирних зібрань. На жаль, масові затримання та насильство з боку поліції в ці вихідні показують, що ця фундаментальна свобода не дотримується. Мирні громадяни не повинні каратися за те, що вони з’явилися і висловлюють свою думку”, – заявило керівництво загального комітету ПА ОБСЄ з питань демократії, прав людини і гуманітарних питань, зазначивши, що стаття 31 Конституції РФ передбачає, що “громадяни Російської Федерації мають право мирно збиратися, без зброї, проводити мітинги, зустрічі та демонстрації, марші і пікети”.

Також зазначається, що розгорнуті ОБСЄ спостерігачі на попередніх виборах в РФ неодноразово доходили висновку, що свобода мирних зібрань у країні не дотримується.

Як повідомлялося, 27 липня у Москві затримали понад 1300 учасників мітингу “За чесні вибори” на підтримку незалежних кандидатів на виборах до міської думи, яким відмовили в реєстрації. При цьому російські силовики діяли жорстоко, б’ючи демонстрантів кийками.

 

Україна закликає Радбез ООН відреагувати на насильство у Москві

Україна закликає Раду Безпеки ООН відреагувати на масові порушення прав людини під час акцій протесту у Москві на вихідних.

Про це йдеться у повідомленні Постійного представництва України при ООН у Twitter, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Цими вихідними у Москві сталося масштабне порушення базових прав людини – понад тисячу учасників акцій проти фальсифікації місцевих виборів були піддані насильству та арештовані силовиками”, – пояснили у представництві.

Українські дипломати додали, що внаслідок насильства багатьох людей поранено, а лідера російської опозиції було шпиталізовано.

“Ми закликаємо Раду Безпеки ООН відреагувати”, – заявили дипломати.

Як повідомлялося, незалежні кандидати до Мосміськдуми проводять масові вуличні акції з 14 липня. Учасники протестів не задоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Наразі слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею про перешкоджання роботі виборчої комісії.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

У Москві минулої суботи планувалася акція на підтримку незалежних кандидатів до Мосміськдуми. Влада її не погодила. За даними “ОВД-Инфо”, поліцейські затримали 1373 особи. У відділах поліції на ніч залишили близько 150 затриманих.

 

Кремль провокує власний Майдан – Der Standard

Відсутністю реакції на наявні проблеми та жорстоким придушенням протестів Кремль лише провокує власний Майдан, чого він найбільше боїться.

Про це йдеться у статті впливової австрійської газети Der Standard – Укрінформ.

“Кремль нічого не боїться більше, ніж Майдану у власній країні. Мирні протести у Москві від цього наразі далекі, оскільки протестує лише невелика частина населення. Але невдоволення серед всього населення зростає. Кремль не може постійно замовчувати проблеми, а має знайти відповіді. Жорстокістю та ігноруванням влада лише провокує власний сценарій жахів”, – пише московський кореспондент газети Андре Баллін.

Автор нагадує, що з середини липня опозиція в Москві протестує проти виключення своїх кандидатів з виборів до Московської міської думи, які пройдуть у вересні. І хоча протести мали мирний характер, влада їх не санкціонувала і, відповідно, старанно проводила затримання учасників.

“Цього разу силовики поводилося жорсткіше, ніж будь-коли. Навіть за офіційними даними, поліція заарештувала понад тисячу людей, веб-сайт ОВД-Інфо нарахував навіть 1373 затримання”, – зазначає журналіст.

Крім того, багато опозиційних лідерів були заарештовані поліцією напередодні протестів, щоб “обезголовити” ці демонстрації.

“Але, власне, поведінка Кремля продемонструвала лише власну безрозсудливість. В той час, коли поліція демонструвала силу, президент Володимир Путін втікає з гарячої Москви на холодне Балтійське море. Той факт, що російське телебачення показувало його саме під час занурення, має небажаний символізм. Цього разу Путін не ловив амфори, як це робив роками тому, а оглядав уламки радянського підводного човна. Але з нинішніми проблемами росіян, до яких він нібито хотів докопатися, його занурення має дуже мало спільного”, – зазначається у статті.

При цьому, те, що державне російське телебачення в цей час повністю проігнорувало протести в центрі столиці є “вірною ознакою того, що влада не вміє говорити”. Російська влада боїться проходження навіть поодиноких опозиціонерів у міську думу, яка має невеликий вплив.

“Але страх – це поганий порадник”, – констатує автор, додаючи також, що з часом приховування фактів може не спрацювати, а телевізор вже давно втратив монополію на формування думки.

Як повідомлялося, незалежні кандидати до Мосміськдуми проводять масові вуличні акції з 14 липня. Учасники протестів не задоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Наразі слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею про перешкоджання роботі виборчої комісії.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

У Москві минулої суботи планувалася акція на підтримку незалежних кандидатів до Мосміськдуми. Влада її не погодила. За даними “ОВД-Инфо”, поліціянти із грубим застосуванням сили затримали 1373 особи. У відділах поліції на ніч залишили близько 150 затриманих.

Низка урядів країни та міжнародних організації виступили із засудженням дій російських силовиків під час розгону мирного протесту у Москві.

 

До політв’язня Карпюка не пропустили єдину за рік посилку з продуктами

До засудженого в РФ українського політв’язня Миколи Карпюка не пропустили посилку з продуктами.

Про це повідомив адвокат політв’язня Олексій Барановський, передає Громадське – Укрінформ.

«Мій довіритель надіслав листа, в якому повідомив, що не отримав продуктову посилку вагою 27 кг, яку я йому відправив два тижні тому», — сказав захисник.

За його словами, формальним приводом стала надмірна вага, проте це спірне питання.

«Торік у Правила внутрішнього розпорядку виправних установ РФ був внесений ряд змін, одна з яких стосувалася граничної ваги посилок для ув’язнених. Ліміт у 20 кг, який діяв раніше, скасували», — пояснив адвокат.

Він розповів, що за погодженням з Карпюком підготував ​​27-кілограмову посилку, що складалася здебільшого з кави, сигарет і чорного шоколаду, при цьому, як наголосив адвокат, його підзахисний погоджував вагу бандеролі з керівництвом колонії.

«Однак згідно з поштовим трекером «адресат відмовився від отримання», адресат у цьому випадку — це Тюрма-2 — «Владимирский централ», де утримують Миколу Карпюка. У листі мій підзахисний прямо не говорить, чому тюремна установа не прийняла для нього посилку, вказуючи лише, що «у когось грудна «жаба» запалилася до втрати міри», — зазначив Барановський.

За його словами, відповідно до режиму відбування покарання Карпюку дозволена лише одна посилка на рік. Тож адвокат подав скаргу в Управління з відбування покарань у Володимирській області та прокуратуру, що наглядає за тюремними установами.

Водночас, за словами Барановського, це не єдина скарга на умови утримання, яку він чув від свого підзахисного. «Уже місяць він (Карпюк – ред.) знову не отримує газети за передплатою, в тому числі «Новую газету». Щодо цього я звернувся до Ради з прав людини при президентові РФ — до Андрія Бабушкіна», – зауважив адвокат.

За його словами, Бабушкін уже зателефонував з цього питання в регіональне тюремне відомство і є надія, що ситуація з пресою виправиться.

Крім того, додав Барановський, політв’язень скаржиться, що репертуар радіоточки, яка грає в його тюремному корпусі, викликає у нього суїцидальні думки.

«Помножте це все на невидачу газет, відмову в отриманні посилки й зрозумієте, що психологічний стан мого підзахисного зараз далеко не найкращий», — підсумував Барановський.

Він додав, що звернувся до начальника в’язниці з проханням змінити радіостанцію, яку змушені прослуховувати вдень ув’язнені.

Як відомо, 26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув’язнення, а Станіслава Клиха до 20 років за звинуваченням у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

 

Політв’язень Шумков із колонії передав побажання новому керівництву України

Український політв’язень у Росії Олександр Шумков у листі з колонії побажав новому керівництву України виправдати підтримку з боку народу.

Послання викладено на Facebook-сторінці латвійської організації “Ukrainas atbalsta biedriba/Товариство підтримки України” – Укрінформ.

«Новому керівництву України хочу побажати, по-перше, максимально виправдати ту підтримку, яку дав вам народ, яку ставить нинішня ситуація як у внутрішніх, так і в зовнішніх питаннях… А всім українцям – побільше сил духовних і фізичних, і креативу в діях!» – пише Шумков.

Він також передав особисте побажання новому Президенту Володимиру Зеленському, щоб його «марнославство і бажання увійти в історію як Президент, який почав реальний перелом ситуації на краще для України, перемогли в ньому всі інші бажання і пороки».

Як повідомляв Укрінформ, ексохоронець народного депутата Дмитра Яроша херсонець Олександр Шумков пропав наприкінці серпня 2017 року. Справу про його викрадення розслідувало Головне управління Нацполіції в області, а з 3 жовтня 2018 року підслідність визначена за Головним слідчим управлінням СБУ.

4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив українського військовослужбовця Олександра Шумкова до чотирьох років ув’язнення. У вироку зазначалося, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектора», що була «спрямована проти інтересів Росії».

Родина Шумкова збирає гроші на адвоката для підготовки подачі скарги до Європейського суду з прав людини.

22 квітня Шумкова відвідала адвокат “Громадського вердикту” Ірина Бірюкова. Вона повідомила, що українця повторно відправили в ШІЗО на 14 діб – приводом для цього стало те, що він зняв куртку, коли голився і вмивався в камері.

Правозахисники звернулися зі скаргою до Торжоцького міського суду в зв’язку з накладеними на Шумкова стягненнями. Також повідомлялося, що його було побито співробітниками СІЗО-1 в Твері під час етапування в колонію, а потім і у виправній колонії-4 у Торжку.

Політв’язня Шумкова на півроку помістили в приміщення камерного типу.

 

Батько Гандзюк назвав зустріч із Зеленським “обнадійливою”

Батько загиблої активістки Катерини Гандзюк мав зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським.

Про це чоловік розповів у інтерв’ю BBC Україна – Укрінформ.

“Вам першим розкажу, що ми зустрічалися з Зеленським. Але оскільки зустріч була не для піару, то єдине, що скажу – вона була обнадійливою”, – сказав Віктор Гандзюк.

У контексті розслідування справи про вбивство дочки він додав, що п’ятому Президентові Петрові Порошенку “бракувало політичної волі”.

“Після зустрічі з новим Президентом думаю, що йому у цьому напрямку політичної волі не бракує”, – зауважив Гандзюк.

Як повідомляв Укрінформ, 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла. Гандзюк перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

 

НАЗК виявило мільйонні “дірки” у деклараціях Кононенка і Філатова

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило в декларації народного депутата Ігоря Кононенка недостовірні відомості на суму понад 7,6 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК – Укрінформ.

“Ігор Кононенко, подаючи декларацію за 2015 рік (виправлену), зазначив недостовірні відомості щодо кількості та номінальної вартості акцій 3 акціонерних товариств, зареєстрованих на території України, та 2 іноземних компаній, які належали йому на праві власності, та не задекларував отриманий дохід члена сім’ї (невістки). Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації народного депутата за 2015 рік становить майже 7,6 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, НАЗК встановило недостовірні відомості у деклараціях Дніпровського міського голови Бориса Філатова, колишнього заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Діденка, судді Вишгородського районного суду Київської області Людмили Толкачової, першого заступника голови Бориспільської райдержадміністрації Київської області Руслана Садовського та голови Заставнівської районної ради Чернівецької області Сергія Капіцького.

“За результатами перевірки декларацій Бориса Філатова за 2016 та 2017 роки було встановлено, що Дніпровський міський голова не відобразив інформацію про земельну ділянку, мотоцикл та судно, які належать йому на праві власності, та земельну ділянку, яка належить йому на праві оренди, а також будинок, який належить дружині. Крім того, зазначив недостовірні відомості про джерело та розмір власного доходу та доходу дружини”, – повідомили в Національному агентстві.

Так, загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2016 та 2017 роки становить понад 485 тис. грн та 519 тис. грн відповідно.

Як зазначили у НАЗК, Ігор Діденко, подаючи декларацію за 2015 рік, не зазначив відомості про власний дохід у вигляді суми поворотної фінансової допомоги та дивідендів. Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2015 рік становить майже 4 млн грн.

“За результатами перевірки декларації Людмили Толкачової за 2017 рік будо встановлено, що суддя не відобразила відомості стосовно наявності житлових будинків, які належать дочці та зятю, а також зазначила недостовірні відомості про розмір отриманих ними доходів та власних фінансових зобов’язань, які виникли внаслідок неповернення коштів, отриманих як позика від третьої особи”, – відмітили у Національному агентстві.

Так, загальна сума недостовірних відомостей у декларації судді за 2017 рік становить понад 790 тис. грн.

Про виявлені правопорушення Національне агентство повідомило НАБУ, направивши обґрунтовані висновки.

Також НАЗК повідомило в Національну поліцію про декларування недостовірної інформації Русланом Садовським та Сергієм Капіцьким.

“Руслан Садовський у декларації за 2017 рік зазначив недостовірні відомості щодо низки земельних ділянок, які належать дружині, та не відобразив відомості про її корпоративні права. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації становить понад 1,6 млн грн”, – зазначили в агентстві.

За результатами перевірки декларацій Сергія Капіцького за 2016 та 2017 роки було встановлено, що голова райоhttps://meduza.io/https://meduza.io/нної ради зазначив недостовірні відомості про вартість майна, яке належить дружині на праві власності, не відобразив відомості стосовно наявності у нього та його дружини низки земельних ділянок, напівпричіп, який перебуває у нього на праві власності, дохід, отриманий дружиною від підприємницької діяльності та дохід у вигляді поворотної фінансової допомоги від низки підприємств, а також корпоративні права дружини.

Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2016 та 2017 роки становить понад 5,9 млн грн та 2,6 млн грн відповідно.

 

Нефьодов у Трускавці проводить “курс молодого бійця” для новообраних депутатів

Глава Державної митної служби Максим Нефьодов бере участь в освітному проекті в Трускавці для новообраних народних депутатів від партії “Слуга народу”.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“На жаль, мені ніхто не проводив курс молодого бійця, коли я прийшов у 2015-му. Тому вчились методом спроб та помилок. Дуже хочу побажати новому поколінню державотворців пройти цей шлях швидше і ефективніше за нас! Тому ділюсь тими уроками, які особисто я виніс за 5 років: більше фокусу. Краще щось зробити на 90%, аніж все на 10%, більше роботи із стейкхолдерами, а не антагонізму і конкуренції, більше довіри, а не “всі домовляються із всіма”, – написав Нефьодов.

Як повідомлялося, партія “Слуга народу” вирішила організувати освітній курс для своїх новообраних депутатів. Тижневий експрес-курс, підготовлений кращими українськими фахівцями від партії «Слуга народу» у партнерстві з Київською школою економіки, стане першим у серії навчальних програм для членів фракції, яка буде реалізовуватися протягом всього терміну роботи Верховної Ради IX скликання.

 

Нефьодов обіцяє нову митницю в Україні до кінця вересня

Нова митниця в Україні буде створена до кінця вересня, а її працівники пройдуть відповідну підготовку.

Про це розповів кореспондентові Укрінформу голова Державної митної служби Максим Нефьодов, який перебуває у Трускавці як один зі спікерів так званої Школи народних депутатів партії “Слуга народа”.

“У новій митниці я поки що єдиний співробітник. І нова митниця буде створена десь до кінця вересня”, – сказав Нефьодов.

За його словами, для майбутніх працівників нової митниці буде розроблено певний курс адаптації, свого роду “курс молодого бійця”, щоб підготувати їх до цієї роботи.

Свою участь у навчальній програмі, організованій “Слугою народу” спільно з Київською школою економіки для новообраних народних депутатів, Нефьодов пояснив тим, що, це дуже важливо для народних обранців. “Якщо депутати будуть працювати ефективніше, краще буде не тільки всій країні і платникам податків, але й мені реформу митниці буде проводити значно легше”, – сказав голова Держмитслужби.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України 5 липня призначив Максима Нефьодова керівником Державної митної служби.

 

Депутатский дневник: что и как учили нардепы Cлуги в первый день

(Роксолана Пидласа,народный депутат, партия Слуга Народа – Ліга-нет)

Депутат от Слуги Народа рассказывает, как проходит обучение нардепов в школе КШЭ, которая проходит в Трускавце с 29 июля по 2 августа (укр.)

В Трускавці в понеділок, 29 липня, гаряче. Журналісти полюють на новообраних депутатів із запитаннями “Хто написав гімн?”, “Скільки коштує хліб і 1000 кубів газу?”. Хто “стратить” – опиниться в черговому їдкому репортажі про “неосвічених слуг народу”. Хто відповість правильно, не опиниться ніде, бо це нецікаво. Все як у житті.

Більшість депутатів будь-якого скликання ніхто не знає поза межами, так званої, експертної фейсбук-тусовки. В публічне забуття відходять навіть чесні та ефективні. Особливо, чесні та ефективні. Наше скликання точно не стане винятком.

Тому перший день “Зе!Школи” був присвячений темі побудови особистої стратегії депутата. Чому? Бо відсутність фокусу, невміння комунікувати свої досягнення та вплив своїх рішень на життя людини породжує недовіру до парламенту загалом. Ніхто не розуміє, чим займаються усі ці люди, окрім натискання кнопок та селфі.

Для мене цінно, що ми говоримо про те, як не стати “селфі-депутатом” (хоча всі ми грішні). Ключове для цього – не розпорошувати зусилля. “Краще зробити щось на 90%, ніж багато речей на 10%”, – говорить нам Максим Нефьодов. “Працюйте за принципом 30/70, де 70% часу витрачається на великі системні реформи, а 30% – на важливі, але дрібні речі”, – пише до новообраних депутатів Остап Єднак.

Результатом цього дня школи має стати документ – особиста стратегія.

Більшість депутатів вже знають, які питання вони планують вирішувати, але стратегія міститиме вузький перелік топ-проблем, які будуть у фокусі; критерії оцінки ефективності та основні етапи для досягнення мети.

Звісно, що цей документ потрібен для того, щоб систематизувати ідеї та плани, а не для того, щоб придумати собі нову ідентичність.

Майбутній депутат має відповісти на питання: “Чим ти хочеш бути відомий через чотири роки?”. Якби кожен задавав собі це питання перед тим як скласти присягу, в нас не було б депутатів, які відомі тим, що ховаються за колоною сесійної зали під впливом психотропних речовин.

Моя особиста стратегія проста. За освітою я – економіст. Моє завдання – це вища якість життя для кожного українця: кращі товари та послуги за меншу ціну. Цього можна досягнути лише через розвиток економічної конкуренції. Тому разом з колегами планую працювати над вдосконаленням антимонопольного законодавства та деполітизацією АМКУ. Буду наполягати на скороченні державного сектору економіки та припиненні ручного управління державними підприємствами. Боротись за полегшення умов ведення бізнесу для малих підприємств.

 

Школа депутата: что должны знать “слуги народа” по версии KSE. Интервью с Миловановым – Ліга-нет

Как из безработных, комиков и свадебных фотографов за семь дней хотят сделать успешных парламентариев. Пытается Киевская школа экономики

Почетный президент Киевской школы экономики (KSE) Тимофей Милованов рассказал LIGA.net, чему будут учить избранных депутатов Слуги народа ближайшую неделю (тренинг проходит в Трускавце – вот детали) и почему далеко не все из студентов получат сертификат об успешном прохождении курса.

– В чем смысл курса?

– Много измерений, нет одной темы. Курс тщательно разработан под конкретные задачи партии. Каждый из участников должен будет сдать портфельный набор документов. Эти документы включают: личную стратегию, специализацию депутата, предложение публичной политики, законодательные проекты, а также план внедрения этой политики, ведь мы понимаем, что недостаточно принять закон, его необходимо сопровождать, иначе на каком-то этапе его могут сбить или саботировать. Прохождение курса даст участникам знания для старта работы депутата.

– Какой план обучения?

– Он состоит из двух уровней: хард и софтскиллы. Софтскиллы идут параллельно, а среди хард скиллов темы постоянно меняются. Первый день – стратегические цели. Второй – публичная политика. Третий – макроэкономика и бюджет. Четвертый – сектора экономики. Пятый – законодательный день. Шестой – проектный день, анализ стейхолдеров и как добиваться результата. Седьмой – защита портфолио.

– Какая система оценивания будет использована и зачем она нужна?

– Если депутат сдаст портфолио, он получит сертификат КSE.

– А если не сдаст?

– Не получит сертификат. Решать будем мы как школа.

– А журналистам сообщат, сколько депутатов не прошли курс?

– Думаю, что нет. Например, в США оценки никогда не являются публичными. Надо, чтобы люди не боялись учиться и не переживали, что могут оказаться в неудобном положении. Нам не шашечки, а ехать.

– Сколько времени понадобилось на разработку курса?

– Три недели с использованием половины ресурса школы. Мы сняли топовый менеджмент и преподавателей. Мы единственные в Украине, наверное, и в мире, кто может за такое короткое время поставить такую программу и ее не завалить. Мы одновременно ставим – публичную политику, экономику, менеджмент, хард и софт скиллы. Я знаю, что у партии были другие предложения от университетов с мировым именем, но никто не брался сделать это за короткое время.

– Есть депутаты с разным уровнем образованности. Как это совместить?

– Это определенный вызов в обучении, чтобы этих людей между собой объединить и сделать и одних, и других более эффективными.

– Какая может быть эффективность у семидневного курса на множество тем, сделанного с колес?

– За семь дней вы можете проработать не все, но очень многое, если к этому серьезно отнестись.

– Будут еще интенсивы?

– Партия говорит, что будут. Я надеюсь, что они постоянно будут обучать своих депутатов.

– Какой процент депутатов, по вашему мнению, завалит курс и утонет?

– Я думаю, что выплывут все за счет командной игры. Посмотрим, будут ли конфликты внутри команды. Руководство партии хочет создать команду, поэтому здесь много интерактива. Наша задача дать им инструменты для дальнейшего саморазвития. Это сложно.

– Сколько стоит курс из расчета на одного депутата?

– Коммерческая информация.

– Вы со сцены говорили, что хотите, чтобы депутаты искали новые экономические решения для роста экономики в 7%. Что вы имели в виду?

– Это будет одна из задач для брейншторма. Украинской экономике помогут только комплексные решения.

 

В Верховной Раде могут упразднить семь комитетов – Ліга-нет

Список комитетов Верховной Рады получили кандидаты от Слуги народа, некоторые действующие комитеты в нем отсутствуют

Кандидаты в депутаты от партии Слуга народа получили список комитетов Верховной Рады, чтобы они могли указать, в каком комитете собираются работать. Об этом сообщил theБабель источник в партии.

Если этот список соответствует планам партии, то в Верховной Раде не будет семи действующих комитетов:

– европейской интеграции;

– культуры и духовности;

– прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений;

– промышленной политики и предпринимательства;

– по делам ветеранов и лиц с инвалидностью;

– финансовой политики и банковской деятельности;

– специальной контрольной комиссии Верховной Рады по вопросам приватизации.

Появится новый комитет “по интеграции”, theБабель предполагает, что речь идет о реинтеграции оккупированных территорий.

Некоторые комитеты будут объединены: так, комитет по вопросам инфраструктуры заменит комитет строительства, градостроительства и жилищно-коммунального хозяйства и комитет транспорта. Комитет налоговой и таможенной политики объединится с комитетом бюджета и будет называться комитетом по вопросам таможенной, налоговой и бюджетной политики.

Многие комитеты будут переименованы: комитет по вопросам здравоохранения станет комитетом по вопросам медицины; комитет по вопросам аграрной политики и земельных отношений – комитетом аграрной политики; комитет государственного строительства, региональной политики и местного самоуправления – комитетом децентрализации и регионального развития; комитет экологической политики, природопользования и ликвидации последствий Чернобыльской катастрофы – комитетом по вопросам экологии; комитет по вопросам предотвращения и противодействия коррупции – комитетом антикоррупционной реформы; семьи, молодежной политики, спорта и туризма – гуманитарной политики, молодежи и спорта; топливно-энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности – энергетики и тарифов; информатизации и связи – диджитализации и IT.
Сохранит свое название комитет по вопросам экономической политики.

Ранее сообщалось, что будущие кандидаты от Слуги народа начали обучение на тренинге в Трускавце.

 

На Банковій запевняють, що “диктатури” при ухваленні рішень у Раді не буде

В умовах наявності у Президента України Володимира Зеленського більшості в парламенті ніхто не планує “влаштовувати диктатуру” при ухваленні рішень, але мають бути певні узгоджені командні дії.

Про це заявив заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

“Ніхто не змушуватиме депутатів у Верховній Раді натискати кнопки. Ми хочемо, щоб у нас усередині команди були максимальні дискусії, до втрати пульсу. Але перед виходом до сесійної зали парламенту ми маємо домовитися, як ми голосуватимемо”, – сказав він.

Тимошенко зазначив, що “ніхто не збирається переламувати когось”.

“Завжди буде якийсь відсоток тих, хто проти певного рішення. Але ми хочемо, щоб ця дискусія не виходила назовні, вона має бути всередині команди”, – додав він.

На його думку, підготовка законопроекту – це “не тільки однопартійна історія”, це й розмова з тими, хто буде проти того чи іншого рішення.

“Звісно, ніхто не приховує, що рушій усього цього – Президент. Але я думаю, що і з кроків Верховної Ради буде видно, що ніхто не планує влаштовувати диктатуру”, – запевнив заступник голови ОП.

Як повідомляв Укрінформ, у неділю, 21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За партію “Слуга народу” проголосували понад 43% виборців. Враховуючи результати голосування в одномандатних округах, “Слуга народу” отримує понад 250 місць у новому парламенті.

 

Українці хочуть прямого спілкування із Зеленським, а не через ЗМІ — Офіс Президента

Українці хочуть прямого спілкування з Президентом Володимиром Зеленським, коли глава держави говорить із ними “безпосередньо в камеру”, а не слухати його на пресконференціях або в інтерв’ю телеканалам.

Таке переконання висловив заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

“Люди хочуть слухати його безпосередньо – в камеру, хочуть прямої розмови з Президентом. Ми, коли вже заходили в адміністрацію після виборів, планували такий формат, але в режимі постійних оперативних завдань не встигали це реалізувати. Нещодавно зробили знамените вже “інтерв’ю в “Теслі” (Президент керував автомобілем і говорив – ред.). І воно спрацювало. Це саме те, що хотіли чути люди”, – заявив він.

Тимошенко пояснив, що наразі не в усіх є “цілісна картинка кроків Зеленського”.

“Є шматочками якась історія – Станиця-Луганська, наприклад, розведення сил, міст, щось іще, а навіщо це все робиться – в результаті незрозуміло. Люди хочуть, щоб Президент пояснив їм зрозумілою мовою, тому що їм легше сприймати його звичайну мову, а не пресконференцію”, – сказав заступник глави ОП.

 

Новий радник Зеленського розповів про гуманітарні ініціативи

Позаштатний радник Президента України Володимир Бородянський має намір створити робочу групу з депутатів і діячів культури, яка займеться напрацюванням гуманітарної стратегії держави.

Про це Бородянський написав у Facebook – Укрінформ.

“Отже, нині моя посада – радник президента з гуманітарних питань….Наразі завдання президента наступне: спільно з депутатами, індустрією, експертами, науковим співтовариством – створити гуманітарну стратегію, сформувати конкретну програму дій, підґрунтя для зміни законодавства та появи нового, трансформувати інфраструктуру гуманітарної сфери відповідно до затвердженої парламентом стратегії. Це виклик! Виклик, який ще жодного разу перед нами не поставав”, – написав Бородянський.

Він додав, що команду робочої групи добиратиме з найкращих професіоналів індустрії, в якій за кожним напрямком буде закріплений окремий куратор, що у свою чергу сформує свою робочу групу.

“Напрямків роботи багато: музеї та заповідники, театри, музика, консерваторії, філармонії, кіно, релігія, бібліотеки, книги. Медіа: ЗМІ (тв, преса, радіо), соціальні медіа та інтернет-видання. Інформаційна безпека (змістовна). Спорт, туризм. Благодійність. Ми будемо багато взаємодіяти з галуззю освіти”, – зауважив Бородянський.

Радник Президента додав, що для нього ця посада є можливістю зробити і реалізувати задуми та стратегії, які докорінно змінять гуманітарну галузь в Україні.

“Я хочу, аби держава могла запропонувати своїм митцям підтримку, захист та справедливі і прозорі KPI їх роботи. А закордонним – ті умови, що стимулюватимуть до праці тут. Ті умови, за яких Україна буде першою серед потенційних партнерів будь-якого міжнародного проєкту. Щоб знову навіть не з’являлося запитань чому серіал «Чорнобиль» HBO та Sky знімали не в Україні, а в Литві. Що це означає? Це означає прибуток, який можна інвестувати у власне виробництво і презентацію України світові”, – додав Бородянський.

Він наголосив, що саме гуманітарна сфера формує культурний капітал держави, а він у свою чергу формує “те, як ми живемо і які стосунки будуємо”.

Як повідомлялося, 29 липня Президент Володимир Зеленський призначив ексдиректора холдингу StarLightMedia і колишнього генерального директора телеканалу СТБ Володимира Бородянського своїм позаштатним радником.

 

Зеленський призначив ексдиректора СТБ своїм позаштатним радником

Президент Володимир Зеленський призначив екс-директора холдингу StarLightMedia і колишнього генерального директора телеканалу СТБ Володимира Бородянського своїм позаштатним радником.

Відповідний указ оприлюднено на сайті глави держави – Укрінформ.

“Призначити Бородянського Володимира Володимировича радником Президента України (поза штатом)”, – йдеться у документі.

Володимир Бородянський обіймав посаду директора холдингу StarLightMedia і генерального директора телеканалу СТБ з березня 2012 року до 15 грудня 2018 року.

У минулому Бородянський працював комерційним директором газети «Московский комсомолець в Украине». З 2000 року керував відділом з управління медіаактивами «Альфа-банку» в Україні, відповідав за реалізацію бізнес-проектів “Новий канал”, «Наше радіо», «Московский комсомолець в Украине».

У 2004 році очолив правління телеканалу СТБ, який перейшов у власність Віктора Пінчука.

 

До Мінського процесу треба долучити вихідців з Донбасу і нардепів – Безсмертний

Керівник політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України Роман Безсмертний вважає, що до Мінського процесу слід залучати представників громадськості та народних депутатів.

Про це Безсмертний заявив у інтерв’ю виданню “Лівий берег” – Укрінформ.

“Ми його (Мінський процес. – ред.) вже модифікували – там немає Медведчука… Тепер щодо фактора залучення інших кадрів. Залучення може бути різним: формальним, фактичним, аналітичним, безпековим і так далі. От я би попробував ці речі розвивати навколо. Більше того, чого явно не вистачає – не вистачає громадської складової”, – сказав Безсмертний.

У цьому контексті він підкреслив, що проти війни треба боротися усіма інструментами, “іноді навіть тими, які просто ми не усвідомлюємо, що вони зіграють свою роль”.

Він розповів, що наразі відновлює всі комунікації, тому що участь у політичній підгрупі – це робота з низкою зовнішніх, внутрішніх, спеціалізованих і комунікаційних інституцій.

“От, наприклад, коли обговорюється питання виборів, чи питання амністії, чи питання інших різних процесів різних – ну ти ж не можеш все знати, під такі речі вкрай потрібно залучати різних людей. В тому числі – з громадського сектору”, – переконаний він.

На думку Безсмертного, також до Мінського процесу потрібно долучити вихідців із Донбасу і народних депутатів, “бо одна справа, коли ти приходиш до них і починаєш розказувати, а інша – коли вони самі всередині процесу”.

 

Безсмертний готує юридичне оформлення української частини ТКГ

Представник України в підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Роман Безсмертний за погодженням з Президентом України готує документи для впорядкування роботи української частини ТКГ.

Про це Безсмертний заявив в інтерв’ю виданню “Лівий берег” – Укрінформ.

“На зустрічі я попросив Президента дати мені доручення підготувати відповідні укази і проєкти документів для організації її роботи. Він на це погодився і я вже почав над цим працювати: переговорив з Леонідом Даниловичем Кучмою як головою ТКГ, з Русланом Демченком як радником Президента. З учасниками Тристоронньої контактної групи, головами підгруп. Коли з’явиться чорновик документів, тоді треба буде обов’язково зустрітися із секретарем РНБО. Далі – переговори в уряді, оскільки все це потребує певного фінансового забезпечення. І так далі”, – сказав Безсмертний.

Він зауважив, що в цілому треба буде пройти “сім кіл пекла”.

“Але це те, що потрібно було зробити ще вчора. Бо підходять до мене люди і кажуть: «Ну от ми вчергове купили квитки за свої гроші. Скільки це буде продовжуватися?», – констатував він.

Безсмертний пояснив, що на сьогодні існує механізм компенсації, тобто спочатку витрачаються власні кошти, потім подається звіт, за яким людина отримує компенсацію.

Ще один аспект – українським учасникам ТКГ потрібні дипломатичні паспорти, зазначив Безсмертний, пояснивши, що, наприклад, він – нев’їзний у Білорусь. Окрім того, вирішення потребує питання безпеки.

“Ми всі в Білорусь заїдемо, але не всі можемо звідти повернутись. От я віз валізу, де був комп’ютер з інформацією закритого типу, документи на паперових носіях для службового користування, з технічним завданням, тактикою ведення переговорного процесу. На основі цих невинних документів, при бажанні, можна зробити таку «бомбу», що я потім додому не повернуся”, – вважає представник України у політичній підгрупі.

На думку Безсмертного, учасники ТКГ також повинні мати відповідний статус, щоб мати змогу отримувати необхідні для роботи документи від різних міністерств, відвідувати у разі потреби пенітенціарні заклади або відповідні позиції в ОСС.

“Я – Роман Безсмертний: так, колишній віцепрем’єр, але зараз просто громадянин України, якому потрібно працювати з Міністерством юстиції, Кабінетом міністрів, РНБО, Міністерством оборони. І щоб не сказали – «хто ти такий? Іди звідси» я і взяв на себе роботу підготувати відповідний указ і надати статус групі”, – резюмував він.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 9 липня призначив Безсмертного представником України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи.

Раніше, у 2015-2016 роках, Безсмертний вже був представником України в політичній підгрупі на переговорах у Мінську.

 

Кучма взяв участь у нараді щодо відбудови мосту в Станиці

Керівник української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма взяв участь у нараді під керівництвом віцепрем’єр-міністра Геннадія Зубка щодо обговорення проєкту відновлення мосту у районі КПВВ “Станиця Луганська”.

Про це повідомила прессекретар Кучми Дарка Оліфер у Facebook – Укрінформ.

“Проєкт відновлення мосту у районі КПВВ “Станиця Луганська” обговорено на нараді під керівництвом віцепрем’єр-міністра України Геннадія Зубка, в якій взяли участь керівник української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма, представники центральних відомств та місцевої влади”, – написала Оліфер.

Вона нагадала, що 24-25 липня урядова робоча група дослідила стан моста у Станиці Луганській. Було розроблено варіанти технічного завдання на відновлення мостового переходу, надано доручення щодо визначення термінів, обсягів та джерел фінансування, узгоджено параметри плану-графіка робіт.

За інформацією Оліфер, місцева влада та будівельники готові працювати над відновленням мосту цілодобово, проте роботі має передувати розмінування прилеглих територій.

Як повідомляв Укрінформ, у липня Президент України Володимир Зеленський і президент Європейської ради Дональд Туск побували у районі розведення сил і засобів №1 в Станиці Луганській, де наголосив на необхідності відбудови зруйнованого мосту.

Учасники Тристоронньої контактної групи на зустрічі в Мінську 17 липня дійшли порозуміння щодо ремонту й експлуатації мосту в Станиці Луганській.

Згідно з досягнутими домовленостями сторони одночасно мають розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО – покриття та огородження.

Сторони також узяли зобов’язання не використовувати міст із військовою метою, для диверсійної діяльності, а також політичної.

Віцепрем’єр-міністр Геннадій Зубко поінформував, що для відновлення мосту у районі КПВВ “Станиця Луганська” створено спеціальну робочу групу за участю представників Мінінфраструктури, Укравтодору, Міноборони, МінТОТ, Мінрегіону, Держприкордонслужби, Луганської ВЦА, проєктних та експертних організацій.

За словами Зубка, напрацювання робочої групи мають бути готові до чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську, запланованої на 31 липня.

 

Чапутович вважає, що “нормандський формат” не приніс бажаних результатів

Нормандський формат переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі не приніс бажаних результатів і його потрібно розширити, можливо за рахунок США і Великої Британії.

Таку думку в понеділок у Варшаві під час зустрічі з журналістами висловив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Потрібно подумати над інституцією, яка б займалася розв’язанням цього конфлікту. З нашої перспективи “нормандський формат” не приніс бажаних результатів, Росія не виконує Мінських домовленостей. Можливо варто подумати над пропозицією Президента України і розширити “нормандський формат” за рахунок США і Великої Британії”, – заявив Чапутович.

Він висловив думку, що це може бути хорошим виходом із ситуації в умовах недієздатності “нормандського формату” і відсутності перспектив.

 

МЗС Німеччини: 2 серпня “ракетний договір” стане історією

Німецький уряд хотів би, аби Росія повернулася до виконання Договору про ракети середньої та меншої дальності 1987 року, але не вірить, що це може статися.

Про це заявив в понеділок на брифінгу представник МЗС ФРН Крістоф Бургер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«З точки зору НАТО та з нашої точки зору, з боку Росії не було зроблено кроків щодо повернення до виконання Договору, які заслуговують на довіру. Тому ми з жалем очікуємо, що 2 серпня Договір піде в історію. Ми б дуже хотіли, щоб Росія використала час, що залишається до 2 серпня, але в даний момент Москва не вживає жодних зусиль, аби врятувати Договір», – заявив Бургер.

За його словами, треба підготуватися до того, що буде зберігатися загроза через російські ракетні системи, і Берлін немає підстав ставити під сумнів зібрані союзниками за останні роки дані про те, що Росія дійсно порушила Договір.

«З нашої точки зору, зобов’язання Росії полягає в тому, щоби, згідно Договору, зняти з озброєння дані крилаті ракети, але цього, на жаль, не сталося», – констатував дипломат.

Позиція ФРН, зазначив він, полягає в тому, що необхідно посилити світову архітектуру роззброєння та контролю над озброєннями та не допустити погіршення ситуації. Бургер нагадав слова генсека НАТО Єнса Столтенберга щодо того, що альянс не планує додаткового розміщення в Європі ракет середньої дальності з ядерними боєголовками.

Столтенберг днями в інтерв’ю німецькому виданню Spiegel закликав членів альянсу приготуватися до того, що через кілька днів Договір припинить існування. «Якщо Росія не зробить цього (повернення до умов) до 2 серпня, договір умре», – сказав генсек НАТО, додавши при цьому, що організація відповість «належним чином» на завершення дії договору. Хоча розгортання нових ядерних наземних систем середнього радіуса дії в Європі не планується, міністри оборони країн НАТО обговорили в червні, серед іншого, покращення системи протиракетної оборони і розвідувальної роботи.

Столтенберг також зауважив, що «кілька союзників самостійно підтвердили висновки Сполучених Штатів» щодо того, що нова російська зброя «мобільна, її важко виявити, і вона може досягти європейських міст, таких як Берлін, за лічені хвилини»

 

Підозри суддям Київського адмінсуду надійшли без доказів — ГПУ

До проєктів повідомлень про підозру керівництву і суддям Окружного адміністративного суду Києва не додано жодних доказів.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган – Укрінформ.

“До тексту підозри, що надійшла сьогодні о 10:55 до заступника генпрокурора, немає жодного доказу, жодного файлу. Тобто, текст не підкріплений фактажем”, – написала вона.

Сарган додала, що спільний брифінг керівника Управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка та директора НАБУ Артема Ситника не є юридичним доказом у кримінальному провадженні.

“У четвер генпрокурор Юрій Луценко заслухає справу і прийме рішення”, – поінформувала вона.

Раніше Сарган повідомила, що проєкти повідомлень про підозру керівництву і суддям Окружного адмінсуду вранці 29 липня надійшли на підпис заступнику генпрокурора Сергію Кізю.

Як повідомляв Укрінформ, 26 липня детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Суворовського райсуду Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували ухвалення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України задля уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

Керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що підготовлено повідомлення про підозру керівництву і чотирьом суддям Окружного адмінсуду Києва.

 

Слідчі готові надати докази до підозр суддям ОАСК – Горбатюк

Слідчі Управління спецрозслідувань готові надати усі докази до проєктів підозр керівництву і двом суддям Окружного адмінсуду Києва на нараді у керівництва Генпрокуратури.

Про це сказав Укрінформу керівник управління Сергій Горбатюк, коментуючи заяву прессекретаря генпрокурора Лариси Сарган про відсутність доказової бази до проєктів підозр.

“У тексті підозри викладається суть обвинувачення, ніякі докази не викладаються. Коли прокурор, який розглядає ці проєкти підозр, хоче вивчити матеріали провадження, він збирає нараду чи витребовує кримінальне провадження, вивчає і дивиться, чи підтверджуються факти доказами. Ніхто супровідним листом не направляє докази разом з проєктом підозри – лише текст. Відповідно, слідчі готові прийти і розповісти. Вони чекають вказівки від керівництва”, – сказав він.

Водночас, Горбатюк достеменно не знає, чи звертався хтось із керівництва ГПУ з проханням надати докази у цій кримінальній справі.

“Я у відпустці. Може, хтось комусь і дзвонив і витребовував докази, але мені це невідомо”, – сказав керівник Управління спецрозслідувань.

Раніше прессекретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що до проєктів повідомлень про підозру керівництву і суддям Окружного адмінсуду Києва відсутні докази не додано жодних доказів.

За її словами, у четвер генпрокурор Юрій Луценко заслухає справу і прийме рішення.

Як повідомляв Укрінформ, 26 липня детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Суворовського райсуду Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували ухвалення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України задля уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

Керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що підготовлено повідомлення про підозру керівництву і чотирьом суддям Окружного адмінсуду Києва.

 

“Голос” закликає Зеленського відреагувати на ситуацію навколо Київського адмінсуду

Політична партія “Голос” закликає Президента України Володимира Зеленського публічно викласти свою позицію щодо ситуації з окружним адміністративним судом міста Києва та сприяти притягненню до відповідальності фігурантів справи.

Про це ідеться в повідомленні на сторінці “Голос” у Facebook – Укрінформ.

“Щоб довести задекларований перед виборами намір оновити судову систему, закликаємо президента Володимира Зеленського публічно викласти свою позицію, сприяти притягненню фігурантів справи до відповідальності, гарантувати незалежне розслідування кримінальних проваджень щодо фактів саботажу судової реформи та пов’язаних корупційних схем, а також вжити заходів для зупинення проведення конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів від Уповноваженої Верховної Ради з прав людини”, – ідеться в повідомленні.

Також у “Голосі” вважають, що Уповноважена Верховної Ради з прав людини “сама є фігуранткою розслідування і має бути звільнена з посади парламентом”.

“Призначені під тиском представники Уповноваженої ВР з прав людини у ВККС повинні бути відкликані, а винесені під тиском накази про звільнення членів ВККС — скасовані”, – наголошують у партії “Голос”.

Також партія «Голос» вважає, що “зволікання з боку влади створює умови для уникнення відповідальності фігурантами розслідувань і може свідчити про намір зберегти «кишенькові» суди”.

Окрім того, “Голос” закликає Генеральну прокуратуру оперативно розглянути питання оголошення підозри голові й суддям ОАСК та іншим фігурантам розслідуваних злочинів.

 

Під час обшуків в Окружному суді вилучили справи щодо Горбатюка і Ситника – адвокат

Судді Окружного адмінсуду міста Києва готові отримати підозри щодо можливого вчинення кримінальних правопорушень, аби мати змогу себе захищати.

Про це сказав на брифінгу в понеділок адвокат суддів ОАСК Євген Солодко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Судді готові отримати підозри для того, щоб отримати певний обсяг процесуальних прав і обов’язків і захищати себе так, як передбачено Кримінальним процесуальним кодексом. Тобто, ніхто бігати не збирається”, – наголосив Солодко.

Коментуючи поширені НАБУ аудіозаписи, він зауважив, що особи, які фігурують у цих аудіозаписах, готові співпрацювати з правоохоронцями: “Вони готові з’ясовувати, що це відбувається, де знайдені ці записи”.

Солодко також розповів, що обшук у приміщенні ОАСК проводився досить тривалий час, були вилучені певні справи.

“Цікаво те, що, фактично, в процесі обшуку зазнав певних пошкоджень сервер адміністративного суду, були вилучені адміністративні справи, в яких стороною фігурує Вища кваліфікаційна комісія суддів України, було вилучено ще декілька справ”, – заявив адвокат.

Так, за його словами, у судді Арсірія було вилучено декілька адміністративних справ, “стороною в яких є як особисто (керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій) Горбатюк, так і пан (директор НАБУ Артем) Ситник”.

“Зокрема, є адміністративна справа № 640/713/19 за відповідним позовом до директора Національного антикорупційного бюро Ситника про оскарження його дій, які полягали у прийнятті на службу на посади старших детективів та детективів НАБУ без оголошення та проведення відкритого конкурсу… Тобто, оскаржуються дії безпосередньо директора”, – заявив адвокат.

Окрім того, зазначив він, вилучено справу за позовом Горбатюка Сергія Вікторовича до Генеральної прокуратури України і генпрокурора Луценка Юрія Віталійовича “про визнання протиправними дій та скасування наказу № 91 від 16.05 2018 року”.

Він також повідомив, що зранку 29 липня у Державному бюро розслідування зареєстрована заява про скоєння злочину за ознаками ст. 376 ККУ, а саме — втручання в правосуддя.

“Втручання полягає в тому, що суд протягом минулої п’ятниці був повністю заблокований”, – уточнив адвокат.

Як повідомляв Укрінформ, 26 липня детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Суворовського райсуду Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували ухвалення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з метою уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

Керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що підготовлено повідомлення про підозру керівництву і чотирьом суддям Окружного адмінсуду Києва.

Прессекретар генерального прокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook повідомила, що проекти повідомлень про підозру керівництву і суддям Окружного адмінсуду вранці 29 липня надійшли на підпис заступнику генпрокурора Сергію Кізю.

 

НАБУ спростовує заяву про вилучення в ОАСК справ щодо Горбатюка й Ситника

У НАБУ заявляють, що інформація, оприлюднена адвокатом Євгеном Солодком, що нібито в ході обшуків у ОАСК були вилучені справи, які мають стосунок до НАБУ чи Управління спецрозслідувань ГПУ, не відповідає дійсності.

Про це йдеться в коментарі, розміщеному на сторінці НАБУ у Facebook – Укрінформ.

“Інформація, розповсюджена адвокатом Євгеном Солодком під час пресконференції про нібито вилучення в ході обшуків в Окружному адміністративному суді Києва справ, що мають відношення до НАБУ чи УСП ГПУ, не відповідає дійсності”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що йдеться про санкціоновані слідчі дії, які детективи НАБУ провели спільно зі слідчими Управління спецрозслідувань ГПУ 26 липня у приміщеннях ОАСК та Суворовського районного суду м.Одеси в межах розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

Раніше, 29 липня, адвокат Євген Солодко, який представляє інтереси ОАСК, заявив, що директор НАБУ Артем Ситник і керівник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк могли переслідувати власні інтереси під час обшуку суду.

Зокрема, він зазначив, що “під час обшуку було вилучено, зокрема у судді Арсірія, декілька адміністративних справ, стороною яких є Горбатюк і Ситник”.

 

У Сирії загинули військові з російської ПВК “Щит”, які раніше воювали на Донбасі

У Сирії 15 червня загинуло троє людей, які працювали на приватну військову компанію “Щит”, з них двоє раніше брали участь у російській агресії на Донбасі.

Про це повідомляється в розслідуванні “Новой газеты” – Укрінформ.

За даними видання, у Сирії загинули Олексій Л. з Пермі з позивним “Танкіст”, Петро Ш. з Хакасії – “Шаман” і людина з позивним “Кайрат” (його ім’я поки встановити не вдалося).

Олексій Л. з 2004 до 2006 року служив у мотострілецькій частині, у 2014 році вступив до терористичного батальйону “Амур” в Україні, а навесні 2015 року перейшов до ПВК “Вагнера”. Імовірно, восени він потрапив до ПВК “Щит”. Його батьки відмовилися спілкуватися з журналістами.

Петро Ш. у 2014-2015 роках воював у терористичному батальйоні “Витязь” на території Луганської області України. У вересні 2015 року перейшов до ПВК “Вагнера”, а восени 2018 року – до “Щита”. Його поховали в Хакасії 25 червня 2019 року.

За інформацією журналістів, довідки про смерть росіян підписав сирійський генерал арабською мовою, а завірені вони були печаткою російської військової бази у Хмеймімі. У військкоматі родичам одного із загиблих сказали, що він працював на приватну організацію.

Видання з’ясувало, що ПВК “Щит” з’явилася у 2018 році. Її база знаходиться в підмосковній Кубинці і примикає до окремої гвардійської бригади спецназу ВДВ № 45. Передбачається, що бійці ПВК “Щит” можуть охороняти в Сирії об’єкти “Будтрансгазу” за щомісячну оплату від 120 до 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У компанії цю інформацію не підтвердили.

У Росії діяльність ПВК заборонена – згідно зі ст. 359 КК, за вербування, навчання, фінансування найманця, “так само як його використання у збройному конфлікті або військових діях” винним може загрожувати до 15 років позбавлення волі. При цьому ЗМІ не раз писали про існування в Росії декількох ПВК. Зокрема, мова йде про ПВК “Вагнера”, яку пов’язують з бізнесменом Євгеном Пригожиним, відомим як “кухар Путіна”.

 

У Судані під час акцій протесту снайпери застрелили п’ятеро студентів

У Судані під час акції протесту були застрелені п’ятеро студентів.

Про це повідомляє агенція Anadolu – Укрінформ.

“П’ять студентів загинули під час протестів у центральній частині Судану у понеділок”, – заявили у Центральному комітеті суданських лікарів.

У заяві зазначається, що снайпери відкрили вогонь по протестувальниках у місті Ель-Обейд у штаті Північний Кордофан.

Повідомляється також про кількох постраждалих від насильства. Стрільців наразі не ідентифікували.

Сьогоднішня акція проводилася з метою тиску на перехідну військову раду Судану, що обіцяла передати владу цивільній адміністрації. Як відомо, 12 квітня в результаті військового перевороту від влади був відсторонений багаторічний президент Судану Омар аль-Башир. Нині він перебуває у в’язниці. Функції уряду взяла на себе військова рада, однак активісти не сприйняли нову владу та закликали до подальшого опору.

 

Суд не дозволив перерахунок голосів в окрузі №67, переміг “слуга народу”

Житомирський окружний адміністративний суд відмовив у позові щодо здійснення перерахунку голосів в одномандатному виборчому окрузі №67.

Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА – Укрінформ.

“Народний депутат і кандидат у нардепи по одномандатному виборчому окрузі №67 (м. Чуднів) Віктор Развадовський подав позов до суду з проханням визнати протиправними дії окружної виборчої комісії та зобов’язати її здійснити перерахунок голосів на всіх дільницях округу. 27 липня Житомирський окружний адміністративний суд у задоволенні позову відмовив”, – йдеться у повідомленні.

За словами спостерігачки від ОПОРИ у цьому окрузі Тетяни Хмель, у позовній заяві кандидат зазначав, що протягом передвиборчої кампанії конкуренти поширювали листівки з неправдивою інформацією про нього, що підірвало його рейтинг.

“Також кандидат зазначав про порушення в день голосування, такі як агітація сільським головою голосувати проти Развадовського, а за іншого кандидата, один виборець виніс бюлетень за межі дільниці, також на одній з дільниць були заклеєні камери відеоспостереження. На його думку, такі порушення вплинули на результат виборів”, – додала Хмель.

Сам Развадовський на засідання суду не з’явився, а замість нього прийшли адвокати. Були присутні також представники ОВК і кандидат від партії “Слуга народу” Сергій Кузьміних, який отримав 36,35% голосів виборців у окрузі і був оголошений переможцем.

Віктор Развадовський балотувався як самовисуванець, за нього проголосували 34,29% виборців.

 

Прем’єр Греції назвав завершення турецької окупації Кіпру головним пріоритетом

Припинення окупації Туреччиною півночі Кіпру є «головним пріоритетом» Греції.

Про це заявив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, виступаючи після зустрічі з президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом у Нікосії, повідомляє Ekathimerini – Укрінформ.

«Припинення окупації Туреччини розділеної півночі острова є головним пріоритетом, оскільки возз’єднання без виведення турецьких військ було б немислимим», – заявив він.

Міцотакіс також висловив оптимізм з приводу запланованих мирних переговорів між Анастасіадісом і лідером турецької частини Кіпру Мустафою Акинджі.

Прем’єр-міністр Греції наголосив, що Нікосія може розраховувати на підтримку не тільки Афін, а й Брюсселя, якщо Туреччина продовжить розвідку енергоресурсів біля берегів Кіпру.

Як відомо, після турецького вторгнення у 1974 році Кіпр розколовся за етнічною ознакою на греків-кіпріотів і турків- кіпріотів.

 

Сміття на карті: на Львівщині презентували мобільний додаток для очищення Карпат

На Львівщині, у рекреаційному пункті “Водоспад на річці Кам’янка”, презентували додаток EcoHike для очищення Карпатських гір. Його розробили українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic.

Про це повідомила пресслужба облдержадміністрації – Укрінформ.

“Українські інженери міжнародної компанії GlobalLogic запустили EcoHike – додаток для очищення Карпатських гір. Його презентували 26 липня у рекреаційному пункті “Водоспад на річці Кам’янка”. Презентація стосувалась сортування побутових відходів та зменшення забруднення довкілля“, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, якщо туристи знайшли місце скупчення сміття, але не можуть прибрати самостійно, вони відзначають його на карті, додають опис проблеми та її фото. Інші користувачі можуть прокласти маршрут свого відпочинку так, щоб прибрати зазначену місцевість і змінити інформацію про неї в додатку. Таким чином, спільними зусиллями українці зможуть посприяти поліпшенню екологічної ситуації в Карпатах і в Україні в цілому.

Поки що EcoHike доступний лише в Україні, однак його розробники сподіваються, що згодом він запрацює і в інших країнах світу. Адже проблема забрудненості актуальна не лише для Карпат. Додаток вже можна завантажити у магазинах GooglePlay та AppStore.

“Після цього (завершення презентації – ред.) група, озброївшись пакетами для сміття, пішла в гори щоб перевірити додаток, як він діє на практиці та відповідно прибрати один з маршрутів”, – додали у пресслужбі.

 

Ранні зернові зібрали на 80% площ — Мінагро

Аграрії України станом на 29 липня 2019 року зібрали ранні зернові та зернобобові з площі 8 млн га, що становить 80% від запланованого.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства – Укрінформ.

“Станом на 29 липня українські аграрії зібрали ранніх зернових та зернобобових культур з площі 8,0 млн га або 80% до прогнозу. Так, намолочено 29,7 млн тонн зерна нового врожаю”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, зібрано 21,7 млн тонн пшениці з площі 5,5 млн га (80% до прогнозу при врожайності 39,7 ц/га); 7,2 млн тонн ячменю з площі 2,2 млн га (84% до прогнозу при врожайності 33,1 ц/га); 569 тис. тонн гороху з площі 249 тис. га (95% до прогнозу при врожайності 22,9 ц/га); 120 тис. тонн жита з площі 45 тис. га (38% до прогнозу при врожайності 26,8 ц/га); 60 тис. тонн вівса з площі 24 тис. га (13% до прогнозу при врожайності 24,9 ц/га).

Крім того, зібрано 2,9 млн тонн озимого ріпаку з площі 1,2 млн га (96% до прогнозу при врожайності 24,4 ц/га).

Як повідомляв Укрінформ, збиральна компанія у 2019 році почалася на 8 днів раніше, ніж у 2018 році. Темпи збирання завдяки сприятливим погодним умовам близькі до високих. Урожайність зернових і зернобобових культур цього року перевищує минулорічну на 5 ц/га і більше.

 

У Мін’юсті заявили, що реєстром корупціонерів з лютого опікується НАЗК

Реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, з лютого веде і наповнює Національне агентство з питань запобігання корупції.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції – Укрінформ.

“Відповідно до статті 59 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням корупційного правопорушення, вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, що формується та ведеться Національним агентством з питань запобігання корупції”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що до початку ведення Нацагентством цього реєстру повноваження щодо забезпечення його ведення було покладено на Мін’юст.

“1 лютого 2019 року Міністерством юстиції та Національним агентством відповідно до спільного наказу від 16 січня 2019 року № 140/5/4/19 “Про передачу нематеріального активу – бази даних” підписано Акт приймання-передачі нематеріального активу – бази даних “Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення”, – наголосили у Мін’юсті.

Таким чином, підкреслили у відомстві, з 4 лютого Національним агентством започатковано ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Тож віднині запити щодо проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посади, що передбачає зайняття відповідального або особливого відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком, наказів про накладання або зняття дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення, отримання інформаційних довідок за зверненнями фізичних осіб (уповноважених ними осіб) слід адресувати НАЗК.

Раніше платформа для роботи з відкритими даними Opendatabot поінформувала про те, що Міністерство юстиції з 25 червня припинило публікувати реєстр корупціонерів у форматі відкритих даних.

Водночас у НАЗК на запит Opendatabot повідомили, що процес створення сайту з реєстром корупціонерів перебуває на стадії оголошення тендеру для пошуку технічних підрядників

 

Шанс на допомогу у створенні ЦНАПів отримали ще 150 громад – “U-LEAD з Європою”

Під час четвертого раунду спеціальної Програми «U-LEAD з Європою» відібрали ще 150 громад, які отримали шанс на допомогу у створенні належних Центрів надання адміністративних послуг.

Про це повідомляється на порталі “Децентралізація” – Укрінформ.

“У квітні 2019 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила четвертий раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАП. Комісія у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабінету міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства соціальної політики України, проаналізувала 179 заявок з 24 областей України та відібрала 150 для подальшого аналізу спроможності громад та розробки технічних завдань для створення чи модернізації ЦНАП”, – йдеться у повідомленні.

Увагу кандидатів звертають на те, що включення до списку не означає безумовної підтримки або ж підтримки в повному обсязі, оскільки значна кількість заявок ще потребують належного офіційного підтвердження зобов’язань та перевірки інформації.

“Конкретні види допомоги та її обсяги будуть визначені спільно Програмою та громадою, з урахуванням методологічних підходів Програми до функціонування належного ЦНАП та за результатами візитів до кожної громади. Метою візитів є детальне оцінювання реальних потреб та визначення заходів щодо модернізації та створення ЦНАП. У разі виявлення непереборних перешкод для участі у Програмі або надання громадою недостовірної інформації заявка може бути відхилена на будь-якому етапі”,- додають у повідомленні.

Зазначається, що з 1 серпня 2019 року з кожною громадою будуть контактувати та відвідають уповноважені спеціалісти Програми. Впродовж серпня-грудня 2019 року для спроможних громад будуть розроблені технічні завдання для створення чи модернізації ЦНАПів.

Упровадження спеціального проєкту напряму з покращення надання адмінпослуг програми “U-LEAD з Європою” здійснюється з березня 2018 року по квітень 2020 року у форматі чотирьох раундів до 150 учасників у кожному. Кожен раунд включає наступні види підтримки: розробка технічних завдань (ТЗ) зі створення та модернізації ЦНАП для кожної відібраної громади; фізична підтримка: меблі, офісне обладнання та техніка, програмне забезпечення, дизайн приміщення ЦНАП; інституційна підтримка: створення інституційної структури ЦНАП, навчання персоналу, підвищення обізнаності та участі громадян, навчальні візити та обмін досвідом; відібраним партнерам буде надана спеціальна підтримка, що включає електронну систему управління чергою та транспортні засоби для мобільного надання послуг (мобільні ЦНАПи).

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Росія втручалась не лише у вибори 2016 року – держсекретар США

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що не має жодного сумніву щодо втручання Росії у президентські вибори в США 2016 року.

Про це він сказав під час розмови в Економічному клубі Вашингтона, повідомляє Голос Америки – Укрінформ.

Відповідаючи на запитання, чи є в нього сумніви, як у ексголови ЦРУ, щодо того, чи втручалась Росія в президентські вибори у США у 2016 році, Помпео сказав: “Жодних сумнівів, жодних. І у вибори перед цим, і перед цим, і перед цим, а також у вибори в 2018. Можливо, люди забули, але ми мали вибори після 2016 року. Дехто каже: ми маємо захистити кампанію 2020 року – і хороші люди, що балотувались у 2018, тоді хвилювались також. Нам вдалось зробити це дуже ефективно, і ми зробимо це знову у 2020”.

Водночас держсекретар додав, що йдеться не лише про втручання Росії.

“Це неправильне трактування, я поясню. Інші країни, крім Росії, хочуть підірвати американську демократію – це було правдою з часів заснування нашого великого народу. Ми маємо бути пильними”, – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, спеціальний прокурор США Роберт Мюллер під час відкритих слухань у комітеті з правоохоронної діяльності Палати представників Конгресу США 24 липня заявив, що за всю свою кар’єру не пам’ятає більшої загрози для американської дипломатії, ніж втручання Росії у президентські вибори США 2016 року.

Розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо можливих зв’язків і змови між співробітниками виборчої кампанії Трампа та Росією, яка втручалася у президентські вибори США 2016 року, тривало з червня 2017 до березня 2019 року.

За результатами був підготовлений звіт на більш ніж 400 сторінок, у якому йдеться про “систематичне та масштабне” втручання Росії у виборчий процес у США у 2016 році.

Водночас у висновках звіту йдеться про те, що доказів змови Трампа з росіянами, достатніх для висунення обвинувачення, знайдено не було. З іншого боку прокурори не виключили, що президент США намагався перешкодити правосуддю під час розслідування.

 

Помпео сподівається на креатив нової влади України щодо врегулювання конфлікту з РФ

У США сподіваються, що нова влада в Україні шукатиме креативніші шляхи врегулювання конфлікту із Росією.

Про це заявив державний секретар США Майк Помпео під час розмови в неурядовій організації Економічний клуб Вашингтона, повідомляє кореспондент Укрінформу

“Ми спілкуємося із новою українською владою, в країні лише минулого тижня пройшли парламентські вибори. Сподіваюся, це приведе до більш креативних ідей щодо вирішення проблеми. Конфлікт в Україні справжній, бої тривають – не щодня, але багато”, – сказав Помпео.

Він також додав, що позиція США стосовно анексії Криму залишається незмінною. “США вважають це неприйнятним. Крим має бути повернутий Україні”, – наголосив держсекретар.

 

“Російський звіт” Мюллера обійшов “Гру престолів” у соцмережах

Звіт колишнього спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року привернув значну увагу користувачів соціальних медіа.

Про це йдеться у звіті аналітичного центру NewsWhip – Укрінформ.

“Увага користувачів соціальних медіа у 2019 році до звіту колишнього спеціального прокурора Роберта Мюллера залишалася на постійному рівні, часом випереджаючи деякі найпопулярніші культурні події року”, – свідчать дані аналізу.

Зокрема, на піку уваги у соціальних медіа звіт Мюллера отримав 30,1 мільйона переглядів у соціальних медіа, випередивши кінофільм “Месники” (10,5 мільйона) та серіал “Гра престолів” (10,2 мільйона).

Як повідомляв Укрінформ, розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо можливих зв’язків і змови між учасниками виборчої кампанії Дональда Трампа та РФ тривало з червня 2017 до березня 2019 року.

За його результатами був підготовлений більш ніж 400-сторінковий звіт, у якому вказується на “систематичне та масштабне” втручання РФ у виборчий процес у США у 2016 році.

Водночас у висновках звіту йдеться про те, що доказів змови Трампа з росіянами, достатніх для висунення обвинувачення, знайдено не було. Однак прокурори не виключили, що президент США намагався перешкодити правосуддю під час розслідування.

 

Провідні ІТ-компанії долучаться до розробки eZdorovya

Державне підприємство “Електронне здоров’я” та Асоціація “ІТ України” підписали Меморандум про співпрацю з метою розробки ініціатив у сфері інформатизації охорони здоров’я.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“У найближчі роки вся система охорони здоров’я має працювати на основі електронних даних. Досвід і ідеї фахівців найбільших IT-компаній України допоможуть нам побудувати якісну та безпечну електронну систему охорони здоров’я для лікарів та пацієнтів”, – зазначив виконувач обов’язків генерального директора ДП “Електронне здоров’я” Андрій Сучик.

Таким чином, провідні ІТ-спеціалісти надаватимуть професійну підтримку в оцінці можливостей підприємства “Електронне здоров’я” та долучатимуться до стратегічного планування розвитку електронної системи охорони здоров’я, надаватимуть консультації щодо архітектури та формування Big Data.

Електронна система охорони здоров’я – система, що дозволяє справедливо розподіляти кошти, забезпечує чесну оплату медзакладу і лікарю за медичні послуги для пацієнта, мінімізує можливість маніпуляції даними та корупційні ризики; це інструмент для забезпечення прозорості процесів в охороні здоров’я.

Державне підприємство “Електронне здоров’я” (eZdorovya) відповідає за забезпечення розробки електронної системи охорони здоров’я в Україні, її адміністрування, безпеку даних в системі та залучення прогресивного IT-сектору.

На сьогодні до системи приєдналися понад 28 млн пацієнтів; понад 24,5 тисяч лікарів; майже 11 тисяч фармацевтів; понад 2 тисячі медичних та понад тисячу аптечних закладів; 23 оператори МІС, які законтрактовані та підключені до Центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я; виписано понад 4 мільйони електронних рецептів за програмою реімбурсації «Доступні ліки»; погашено понад 3 мільйони е-рецептів в аптеках.

У найближчих планах eZdorovya – запровадження електронних медичних записів в обсязі, а також розробка функціоналу для амбулаторної спеціалізованої та госпітальної медичної допомоги.

 

Продовження реформи: у Супрун розповіли про програму медичних гарантій

25.07.2019

У 2020 році має відбутися продовження медичної реформи, зокрема Верховна Рада має ухвалити програму медичних гарантій.

Про це на брифінгу сказав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наступного року відбудеться реалізація закону про медичну реформу в повній мірі і запрацює програма медичних гарантій для всіх громадян України. …Програма медичних гарантій – це вперше в історії інструмент для нас реалізувати право на охорону здоров’я. Це механізм зробити це право в реальності. Буде ухвалено парламентом перший раз програму медичних гарантій. До неї увійдуть медичні послуги за шістьма великими нарямками: це первинна допомога, спеціалізована амбулаторна допомога, спеціалізована стаціонарна або допомога в лікарнях, екстрена допомога, паліативна допомога і реабілітація. У 2020 році лікарні будуть надавати ці послуги за новою моделлю оплати — гроші за пацієнтом”, – сказав Ковтонюк.

Він нагадав, що цей принцип уже запроваджений на первинній ланці. На ланці спеціалізованої допомоги це займе до 2-3 років. Всі послуги по програмі медичних гарантій оплачуватиме Національна служба здоров’я.

Послуги планового лікування можна буде отримати за направленням лікаря, яке буде в електронному вигляді у сімейного лікаря, або від спеціаліста. Направлення буде обов’язковою умовою. Пацієнт може обрати лікарню та лікаря, у яких він отримає послугу планового лікування. Лікарні, які працюватимуть по програмі медичних гарантій, матимуть позначку Національної служби здоров’я та перелік послуг, які покриватимуться програмою медичних гарантій. Планове лікування відбуватиметься за попереднім записом.

Заступник міністра поінформував, що у пацієнта буде можливість повідомити НСЗУ про неякісні послуги, зокрема на гарячу лінію 16-77.

В оплату послуги медичних гарантій входять також лікарські засоби.

“Всі ліки, які необхідні нам у лікарні на ту послугу, яка оплачується НСЗУ і яка надається згідно з Національним переліком лікарських засобів, входять в оплату послуги і обов’язково мають бути надані. Все, що входить у Національний перелік лікарських засобів, ми не повинні купувати”, – сказав Ковтонюк.

Стосовно дороговартісних ліків, наприклад, у лікуванні онкозахворювань, ці препарати централізовано закуповуються на державному рівні і доставляються в лікарні, які мають їх видавати пацієнтам.

Водночас, за словами Ковтонюка, будуть послуги, які не входитимуть у програму медичних гарантій, і лікарні можуть надавати їх на платній основі.

Це: планове лікування без направлення лікаря, стоматологія (окрім дитячої та ургентної), щеплення поза національним календарем, медичні довідки (водійські права, віза, профогляди), оздоровчий масаж, гімнастика, покращені умови (палата, харчування), бальнеологія, інші немедичні послуги.

Повний список таких послуг має уточнити Національна служба здоров’я України.

За словами Ковтонюка, медичні заклади вторинної ланки також мають пройти процес автономізації до кінця 2019 року, щоб мати можливість працювати по Програмі медичних гарантій. А також місцева влада, яка є власником лікарень, має подбати про комп’ютеризацію цих медичних закладів, як це відбулося при реформуванні закладів первинної медичної допомоги.

 

Реорганізацію Укренерго завершили, статутний капітал — понад 37 мільярдів

ДП “НЕК “Укренерго” наказом Міністерства фінансів зареєстроване як приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі.

Про це повідомляє пресслужба Укренерго – Укрінформ.

“Укренерго зареєстровано як приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі. Наказ про перетворення ДП “НЕК “Укренерго” на акціонерне товариство Міністерство фінансів ухвалило 29 липня 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Також Мінфіном затверджено статут ПрАТ “Укренерго”, розмір статутного капіталу якого становить понад 37 млрд грн.

“Ми разом з Міністерством фінансів зробили ще один великий крок до сертифікації Укренерго як незалежного європейського системного оператора. Цей шлях тривав більше двох років. Перетворення компанії на акціонерне товариство дозволить суттєво підвищити ефективність управління та свідчить про невідворотність виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо інтеграції української енергосистеми у європейський енергетичний простір. Ми вдячні міністру фінансів Оксані Маркаровій за глибоке розуміння важливості цієї реформи та за підтримку розвитку нашої компанії в європейському напрямку”, — заявив т.в.о. голови Укренерго Всеволод Ковальчук.

Після реорганізації Укренерго отримає можливість самостійно залучати кредитні та інвестиційні кошти, виконає зобов’язання перед ЄБРР, за кошти якого фінансується будівництво високовольтних ліній з Рівненської та Запорізької АЕС до ПС “Київська”.

Крім того, це підвищить прозорість діяльності компанії (аудит та обов’язкове розкриття фінансової інформації), ефективність управління діяльністю, а також дозволить виконати сертифікацію.

“Наразі триває підготовка необхідних документів з метою подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У серпні відбудеться фінальна стадія перетворення (корпоратизації) Укренерго – планується отримання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій”, – додали в Укренерго.

 

МОЗ радить до вересня зробити щеплення від кору

За тиждень на кір захворіло 214 людей, з яких 104 – діти.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я – Укрінформ.

“За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 30-го тижня 2019 року на кір захворіли 214 людей — 110 дорослих і 104 дитини. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.”, – йдеться у повідомленні.

Із 19 до 26 липня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві (28 хворих: 17 дорослих і 11 дітей), Київській (21: 12 дорослих і 9 дітей), Хмельницькій (18: 6 дорослих і 12 дітей), Одеській (17: 7 дорослих і 10 дітей) та Вінницькій (17: 6 дорослих і 11 дітей) областях.

У МОЗ наголосили що зменшення кількості захворювань влітку відбувається завжди, щороку кількість випадків захворювання зростає з початком навчального року. Саме тому важливо зробити щеплення від кору до вересня.

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 26 липня 2019 р.) на кір захворіли 56 594 людей — 26 602 дорослих і 29 992 дитини, а від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли майже 115 тис. людей, 39 з яких померли.

У міністерстві закликали регіони проводити спецоперації з подолання спалаху кору.

 

Розподілення родовищ: Данилюк підтримав ініціативу Гройсмана щодо “Дельфіну”

Рішення шодо оголошення нового конкурсу на розробку вуглеводневої ділянки “Дельфін” на шельфі Чорного моря було б однозначно правильним.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк – Укрінформ.

“Рішення щодо оголошення нового конкурсу на шельф однозначно правильне. Цей конкурс був орієнтиром того, чи готова Україна відходити від “договірного” розподілення родовищ. Ключовою проблемою цього конкурсу було штучне обмеження часу на аналіз родовища та підготовку конкурсних пропозицій. Серйозні компанії на таких умовах приймати участь не будуть. При затвердженні нових умов необхідно передбачити терміни не менше 6 місяців. Енергонезалежність потребує інвестицій, інвестиції вимагають прозорих зрозумілих правил”, – написав Данилюк, коментуючи аналогічну заяву Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

Раніше Гройсман заявив, що запропонує уряду розглянути можливість оголошення нового конкурсу для залучення компанії з видобутку газу на українському шельфі Чорного моря.

Як повідомляв Укрінформ, 12 квітня уряд ухвалив рішення про проведення конкурсу на право видобутку вуглеводнів у межах ділянки “Дельфін”, на умовах угоди про розподіл продукції. Запропонована світовим та українським компаніям ділянка площею майже 10 тис. кв. км підготовлена Державною службою геології і надр України і розташована в північно-західній частині континентального шельфу Чорного моря.

Глава Держгеонадр Олег Кирилюк заявляв, що проведення такого конкурсу означає залучення щонайменше 1,5 млрд грн інвестицій у пошук і видобуток нафти й газу в Україні. А для інвестора це – відкритий конкурс, термін дії угоди – 50 років з правом продовження.

Згідно з умовами конкурсу частка держави у прибутковій продукції має становити щонайменше 11% її загального обсягу, а максимальна частка інвестора – 70% загального обсягу виробництва. Переможець конкурсу на розробку ділянки повинен буде забезпечити геологічне вивчення надр на ділянці, в тому числі і буріння щонайменше п’яти свердловин протягом першого п’ятирічного етапу геологорозвідувальних робіт.

На участь у конкурсі на право видобутку вуглеводнів на ділянці “Дельфін” у Чорному морі за угодою про розподіл продукції було подано чотири заявки: від Caspian Drilling International Ltd., Frontera, Trident BlackSea та українського ЗАТ “Укрнафтобуріння”.

Перемогла Trident BlackSea. Однак рішення конкурсної комісії Міненерговугілля має затвердити уряд.

 

Поліція розкрила деталі масштабної спецоперації у Білій Церкві

На Київщині діяло стійке ієрархічне злочинне угруповання, яке складалося з 5 організованих злочинних груп, що займалися тиском, зокрема, на паливо-енергетичний комплекс, сферу транспортних перевезень тощо.

Про це на брифінгу повідомив очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До нас надійшла оперативна інформація про існування у Білій Церкві певної організованої злочинної групи, яка, зокрема, займалася вимаганням грошових коштів. Було встановлено, що є стійке ієрархічне злочинне угруповання, яке складалося з 5 організованих злочинних груп, що діяли по різних напрямках”, – зазначив Нєбитов.

Встановлено, що злочинне угруповання було створено на території регіону ще у 2016 році.

За його словами, очолював це злочинне угруповання місцевий мешканець, який раніше також скоював злочини, розбійні напади, вимагання. До угруповання увійшли найближчі знайомі цього чоловіка, які виконували вказівки свого керівника.

“Керівник – походженням з кримінального світу. Стиль життя — підтримання так званих воровських традицій, підтримання “общака”, підтримання ув’язнених, збір коштів для поновлення “набору” нових кадрів, вербування молоді. Ніде чоловік фактично не працював, ніколи важкою працею, суспільно корисним трудом не займався, а лише його бандитська стежка, і такі ж усі його друзі”, – зазначив Нєбитов.

Так, було створено ці підгрупи, розподілено ролі, і почався тиск на окремих осіб.

“Наразі встановили, що тиснули на паливо-енергетичний комплекс, сферу транспортних перевезень, валютні операції, а також здійснювали контроль над незаконним гральним бізнесом і наркотрафіком”, – додав Нєбитов.

Він поінформував, що лідер угруповання або хтось із його наближених осіб отримували інформацію про певний бізнесовий конфлікт інтересів між двома суб’єктами господарювання.

“У подальшому вони впливали на одного з суб’єктів шляхом погроз, фізичної розправи, погроз знищення майна, здійснення безпосередніх хуліганських дій”, – додав він.

Також особам пропонували повернути певні неіснуючі борги, і сума боргу становила, як зазначив Нєбитов, з посиланням на дані слідства, від 20 до 80 тисяч доларів, причому гроші вимагалися як одноразово, так і періодично.

Нєбитов нагадав, що у суботу було проведено понад 50 обшуків, за результатами яких було вилучено три автомати, 7 пістолетів, понад 1000 боєприпасів, 50 розписок різних осіб на предмет неіснуючого боргу, 10 довіреностей і понад 100 тисяч доларів.

“12 осіб було затримано, у тому числі 5 лідерів організованих злочинних груп, які мали своїх виконавців, до яких ми ще будемо доходити, заарештовувати і притягати їх до відповідальності, і організатор угруповання. Є дві особи, які наразі переховуються від правоохоронців, але діяльність їх задокументована, і це — питання часу, вони притягнуті до відповідальності”, – додав Нєбитов.

За його словами, наразі у Святошинському суді розглядаються і будуть розглядатися клопотання про застосування запобіжних заходів. Як уточнив очільник поліції Київщини, запобіжний захід цим особам вимагатимуть у вигляді тримання під вартою.

Оперативне супроводження здійснює управління стратегічних розслідувань НПУ, проводяться досудові розслідування за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і за ч. 4 ст. 189 (вимагання) ККУ.

“Всі ці злочини є тяжкими і передбачають відповідальність на строк від 5 до 12 років позбавлення волі”, – уточнив Нєбитов.

Тривають слідчі дії.

Як раніше повідомляв Укрінформ, правоохоронцями Київської області знешкоджено злочинну організацію у складі 13 осіб на чолі з «кримінальними авторитетами» та під «кришуванням» працівників поліції, які вимагали грошові кошти у мешканців з погрозою та застосуванням насильства. Члени злочинної організації вимагали гроші в мешканців Київщини з погрозою та застосуванням насильства.

 

В Україні можуть створити об’єднане міністерство з гуманітарної політики – заступник глави ОП

У новому українському уряді може бути створено одне Міністерство з гуманітарної політики на базі міністерств культури, молоді та спорту, інформаційної політики.

Про це сказав заступник глави Офісу Президента України Кирило Тимошенко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” – Укрінформ.

“Ми вважаємо, що має бути не просто інформаційна стратегія – йдеться про велику гуманітарну сферу. Зараз напрацьовується стратегія щодо об’єднаного міністерства, куди увійдуть міністерства культури, молоді та спорту, інформаційної політики”, – заявив він.

Тимошенко зазначив, що інформаційна політика “не може існувати сама по собі”.

“Це більше гуманітарна сфера, звідки інформполітика і може черпати значну частину меседжів. Не можна побудувати лише верхній кубик. Гуманітарна політика – це ставлення до людей, ставлення людей до влади. Ми в цьому бачимо завдання. А інформаційно вже потрібно це доносити. Тому ми думаємо, що необхідно об’єднати ці міністерства”, – пояснив він.

Як повідомлялося, раніше кандидат у народні депутати від партії “Слуга народу”, генеральний директор “1+1” Олександр Ткаченко заявляв, що політсила розглядає можливість обʼєднання Міністерства культури, Міністерства інформаційної політики та Міністерства молоді та спорту в одне відомство.

Президент Володимир Зеленський підтримав цю ідею. За його словами, нова структура з’явиться найближчим часом, коли буде новий уряд.

 

Велика приватизація вже розблокована і м’яч на полі МЕРТ – Герус

Велика приватизація, яка раніше блокувалася судами, вже розблокована, і зараз все залежить від погоджень Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Про це сказав представник президента в Кабміні Андрій Герус в інтерв’ю РБК Україна – Укрінформ.

«Вже розблокована (велика приватизація – ред). Зараз м’яч на полі Міністерства економіки. Якщо воно дасть відповідне погодження, то можна вже запустити приватизацію Одеського припортового заводу, ОГХК, Електроважмашу, шахти Краснолиманської і ще кількох підприємств. У нас є процес по Центренерго, який не заблокований в суді “, – сказав він.

Герус додав, що в Україні є кілька об’єктів, які перебувають на балансі Держуправління справами, їх також можна продати.

“Якщо Мінекономіки приймає рішення, то далі Кабмін схвалює радників, і за кілька місяців ми можемо отримати успішні кейси з приватизації”, – сказав він.

Герус відмовився прогнозувати, які надходження держбюджет може отримати від великої приватизації до кінця цього року, і виступив за приватизацію Укрспирту. На думку політика, монополія цього підприємства «штучно вигадана».

“Цей товар точно не є настільки стратегічним, щоб держава тримала монополію в своїй власності, і всі розуміли, що там процвітає масова корупція. Очевидно, що з цього годувалися в тому числі певні клани, політики або навіть якісь кримінальні елементи”, – сказав Герус.

Він додав, що треба дати можливість бажаючим працювати у спиртовій галузі купити в свою приватну власність заводи, розвивати, але справно платити податки й акцизи.

 

Україна готується до найгіршого “газового” сценарію – Герус

Україна планує мати максимально повні газосховища, щоб бути готовою до найгіршого сценарію – припинення транзиту російського газу через українську територію.

Про це заявив представник Президента у Кабміні Андрій Герус в інтерв’ю РБК-Україна – Укрінформ.

“Якщо ти готовий до найгіршого сценарію, то він, скоріш за все, не відбудеться. Тому готуємось, щоб мати максимально повні газосховища і за рахунок цього ресурсу проходити зиму без транзиту”, – сказав він.

Герус додав, що є інтерес європейських компаній за своп-угодами, тобто вони зараз закачують газ в українські газосховища, умовно його продають і через рік викуповують назад.

“Приватні трейдери також закачують газ в ПГС для того, щоби його продавати взимку”, – зазначив Герус.

Представник Президента нагадав, що “Газпром” був готовий відновити переговори після виборів, коли буде зрозуміла українська політична палітра і новий уряд.

“Я думаю, що зараз воно вже очевидно зрозуміло, тому найближчим часом будуть відновлені перемовини з Росією стосовно транзиту і закупівель газу, тому що у нас є рішення Стокгольмського арбітражу, згідно із яким 5 мільярдів кубометрів газу має бути закуплено по ціні хабу без всіляких плюсів”, – зазначив Герус.

Як повідомлялося, контракт на транзит російського газу через територію України закінчується 31 грудня 2019 року.

У Нафтогазі заявляли, що на майбутніх переговорах запропонують Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щорічно протягом 10 років. За їх даними, пропозиція погоджена з європейськими партнерами, вона ґрунтується на європейському підході до формування транзитного тарифу.

Планується, що переговори України, Росії та Євросоюзу щодо нової угоди про транзит російського газу відбудуться у вересні.

Тим часом 26 липня міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що Росія запропонувала Україні продовжити на рік чинний контракт на транзит газу.

 

Коаліція забере всі міністерські крісла — Герус

Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що за підсумками позачергових парламентських виборів уже сформовано коаліцію, і це буде монобільшість.

Про це він розповів в інтерв’ю РБК-Україна – Укрінформ.

“Коаліція вже є, монобільшість”, – сказав Герус.

Відповідаючи на запитання про можливу коаліцію “Слуги народу” і партії “Голос”, представник президента у Кабміні наголосив, що це вже залежатиме від позиції та політичних побажань політсили Вакарчука.

Крім того, Герус зазначив, що коаліція забере всі міністерські крісла.

Коаліція забере всі міністерські крісла, немає такого, щоб опозиція була в уряді. У парламенті, думаю, деякі комітети віддадуть опозиції, щоб ні у кого не було сумнівів у демократичності нової влади, які саме, поки не знаю”, – додав він.

Як повідомлялося, позачергові парламентські вибори відбулися в Україні 21 липня.

Центральна виборча комісія вже опрацювала 100% електронних протоколів за підсумками голосування у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України.

Згідно з цими результатами, за партію “Слуга народу” проголосували 43,16% виборців. “Опозиційна платформа – За життя” набирає 13,05%, “Батьківщина” – 8,18%, “Європейська солідарність” – 8,10%, ВО “Голос” – 5,82%. Решта партій не подолали прохідний п’ятивідсотковий бар’єр.

 

Музей Шевченка запрошує на авторську екскурсію про перепоховання Василя Стуса

У Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться авторська екскурсія про перепоховання одного з найактивніших представників українського дисидентського руху Василя Стуса.

Про це повідомляється на сторінці музею в Facebook – Укрінформ.

Як зазначається, екскурсію проведе син поета – генеральний директор музею, письменник Дмитро Стус.

“На межі 80-90-х років на фоні краху СРСР розпочинається зміна усталеного пантеону героїв, сформованого комуністичною ідеологією. Виникає суспільний інтерес до людей, які мали сміливість висловлюватися проти системи, постраждали за це і вважалися “ворогами народу”. Рубіжною точкою для формування нового героїчного пантеону стає перепоховання останків Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина 19 листопада 1989 року. Суспільна атмосфера Перебудови перетворює перепоховання з особистої, родинної події на грандіозну політичну маніфестацію, в якій взяло участь 75-100 тисяч осіб. Більше про це – в авторській екскурсії Дмитра Стуса, що відбудеться 1 серпня о 17:00 в рамках виставки “Перепоховання=перетворення”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, реєстрація на подію доступна за посиланням. Вартість за вхідним квитком до музею (45 грн/25 грн).

 

У команді Зеленського заявляють, що воду до окупованого Криму не дадуть

Постійний представник Президента України в АРК Антон Кориневич вважає правильною позицію про відмову постачати воду до окупованого Росією Криму і заявив, що найближчим часом вона не зміниться.

Про це Кориневич сказав в інтерв’ю “Сегодня” – Укрінформ.

“Мені здається, що це недоречно. Позиція щодо непостачання води Північно-Кримським каналом до Криму є правильною і вірною. Україна повинна застосовувати механізми, які має, для тиску на державу-окупанта. Для держави-окупанта це питання, безумовно, є важливим, тому що це, власне кажучи, господарська діяльність на території Криму. Але я не думаю, що найближчим часом ми отримаємо якісь зміни в цьому підході. Ми не можемо говорити про подачу води. В тій ситуації, що ми маємо, ми не можемо говорити про подачу води Північно-Кримським каналом до Криму. Я вважаю, що це однозначна позиція”, – зазначив Кориневич.

Він також підкреслив, що така ж позиція в Офісі Президента Володимира Зеленського щодо окупованого Криму існує і з приводу постачання електроенергії з материкової України.

 

Харарі заявляє, що не погоджував зміну “окупації” Криму на “приєднання”

Письменник Ювал Ной Харарі пояснив, чому погодився на правку окремих абзаців перекладу своєї книги “21 урок для XXI століття” російською мовою.

Про це він заявив в інтерв’ю BBC – Укрінофрм.

“Російський переклад книги “21 урок для XXI століття” вийшов кілька днів тому й відразу викликав резонанс. Ті, хто порівняв переклад з оригіналом, помітили, що вони не ідентичні”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у розділі “Постправда” є такий абзац:

“Таким чином, у кінці лютого 2014 року російські спецпідрозділи в формі без розпізнавальних знаків вдерлися до України й окупували ключові об’єкти в Криму. Російський уряд і особисто президент Володимир Путін неодноразово заперечували наявність російських військ і стверджували, що це спонтанні “групи самозахисту”, які здобули екіпіровку, що виглядає, як російська, в місцевих магазинах. Озвучуючи це безглузде твердження, Путін і його помічники добре знали, що брешуть”.

У російському виданні цей абзац замінений таким:

“Головний винуватець, звичайно, Дональд Трамп. Так, за підрахунками газети Washington Post, за час після своєї інавгурації президент Трамп зробив понад 6000 неправдивих публічних заяв. У промові, яку він виголосив у травні 2018 року, з 98 фактологічних тверджень Трампа 76% були помилковими, такими, що вводять в оману або ні на чому не базуються. У відповідь Трамп і його прихильники незмінно називають Washington Post, New York Times, CNN та інші засоби масової інформації “брехунами” і звинувачують їх у поширенні “фейкових новин” з метою дискредитувати президентство Трампа”.

Повідомляється, що пресслужба історика оприлюднила заяву, в якій він уточнив, що правки мали на меті зробити книгу доступною для ширшої аудиторії.

В інтерв’ю BBC Radio 4 Харарі підтвердив, що правки внесені з його згоди й пояснив, чому пішов на цей крок.

“Мені сказали, що якщо я наведу цей приклад, то, ймовірно, не зможу опублікувати книгу в Росії. Один варіант — це розлучитися з ідеєю донести свої думки до російської аудиторії. Інший — змінити приклад так, щоб він потрапив до загальноросійського наративу, від чого я категорично відмовився. Третій варіант — скористатися іншим прикладом. Оскільки він не міняв суть послання, що містилося в цьому розділі, — а воно не про Путіна і Росію, це просто приклад того, яке значення мають фейкові новини, — я зважив, що прибрати цей приклад і замінити його іншим варте того”, – сказав письменник.

“Мене поставили перед дуже важким вибором: або я міняю кілька прикладів, або книгу не публікують у Росії. Що мені робити? Я не підтримую цензуру, я неодноразово і відверто говорив про це і у своїх книгах, і в лекціях. Але я не обираю світ, в якому живу. Ми живемо у світі, чимала частина якого існує при недемократичних режимах, де прийнята цензура. І один варіант — просто не публікуватися в цих країнах і усунутися від діалогу”, – додав Харарі.

Журналісти спитали автора, чи він схвалив зміни, за якими анексію Криму назвали “возз’єднанням з Росією”.

“Ні в якому разі. Я дізнався про це тільки що від читачів, і я рішуче проти цього заперечую. Я абсолютно ясно висловився, що це саме завоювання і ніщо інше. Я не говорю російською, я повинен з’ясувати, яке саме слово використали в перекладі. Якщо це так, мені доведеться поговорити зі своїм агентом і адвокатами й зрозуміти, що можна з цим зробити”, – відповів письменник.

Як повідомляв Укрінформ, у російському видавництві «Синдбад» замінили главу про президента РФ Путіна та Крим на главу про президента США Дональда Трампа у книзі «21 урок для XXI століття». У 11 розділі приєднання Криму до Росії названо «єдиним успішним вторгненням XXI століття, застосованим великою державою».

 

Україна може втратити навіть сумнівний статус “аграрної наддержави” – Данилишин

Для України, яка прагне забезпечити високі темпи економічного зростання, критично важливо, щоб поруч з поточною операційною структурою – Кабінетом міністрів, була створена адміністрація розвитку з особливими повноваженнями, підпорядкована Президенту.

Про це голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин написав у Facebook – Укрінформ.

“Не потрібно винаходити велосипед – всі заходи щодо стимулювання швидкого і якісного зростання давно відомі в міжнародній практиці. Частина з них описана вище – на прикладі Китаю. При цьому держава, яка прагне забезпечити високі темпи економічного зростання, формує для цього стратегію економіки, визначає контрольні точки, методи їх досягнення, інструменти реалізації цих методів. А також терміни реалізації заходів і необхідні для цього ресурси. Тому для України критично важливо, щоб поруч з поточною операційною структурою (Кабмін) була створена адміністрація розвитку, з особливими повноваженнями, підпорядкована Президенту. Так само, як це робилося в країнах «економічного дива». Вона повинна бути ставкою Верховного головнокомандувача в економіці”, – написав Данилишин.

Він зазначив, що стан нашої економіки після всіх виборів не дає приводу для оптимізму. Наприклад, індекс промислового виробництва в червні у порівнянні з травнем становив 98,7% – обсяг промвиробництва в червні поточного року знизився на 1,3% порівняно з травнем. До речі, аналогічна ситуація спостерігається і якщо застосувати «базовий» метод – в червні цього року по відношенню до червня 2018 року промвиробництво впало на ті ж 1,3%. Найбільш тривожна ситуація в переробній промисловості (зниження до травня поточного року на 2,8%, до червня минулого року на 4,8%) і виробництві товарів інвестиційного призначення (зниження до травня поточного року на 4,1%, до червня минулого року на 8,4%). У виробництві будівельної продукції в червні порівняно з травнем обсяги виробництва впали на 7,3%. Не виключено, що це випереджаючий індикатор, який свідчить про наближення уповільнення в будівельній сфері. Якщо порівняти промвиробництво за перше півріччя 2019 року з відповідним періодом минулого року, то воно зросло лише на 0,5%, що мізерно мало для економіки, яка повинна зростати на 5-7% на рік.

Данилишин також нагадав, що за 2016-2018 роки ДП «Антонов» не виробило і не поставило замовникам жодного серійного літака. У 2018 році АвтоЗАЗ виробив один легковий автомобіль. У 2019 році Крюківський вагонобудівний завод виробив 8 пасажирських вагонів, за січень-квітень 2019 року виробив 5 таких вагонів. Склався колосальний структурний перекіс, коли в одній з найбільших країн Європи стало вигідним виробляти тільки сировину і агропродукцію, а випуск звичайних промислових товарів, не кажучи вже про технологічну продукцію, стає дорожче, а сама продукція якісно гірше, ніж за кордоном. Товарні потоки між Україною та зовнішнім світом побудовані по нехитрій схемі: за кордон – сировина і напівфабрикати, до нас – машини, обладнання, ширвжиток.

“Якщо пустити все на самоплив, то доведеться не тільки забути про виробництво літаків або пасажирських вагонів, наша країна перетвориться в імпортера продовольства. Тоді і сумнівний статус «аграрної наддержави», яким справедливо обурюються українські промисловці та економічні експерти, стане недосяжною мрією”, – наголосив Данилишин.

 

За 5 місяців 2019 року компанія Пінчука експортувала до Росії труби та колеса на 1 млрд гривень – «Схеми»

Компанія олігарха Віктора Пінчука Interpipe лише за 5 місяців 2019 року експортувала до Росії труби та колеса на загальну суму понад 1 млрд гривень. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший») у розслідуванні «Пін-код до влади»Радіо «Свобода».

За даними джерел «Схем» на митниці, з січня по травень 2019 року компанія Interpipe експортувала до Росії труби та колеса на загальну суму близько 1 мільярда 360 тисяч гривень.

«Якщо говорити про основні бізнеси Пінчука, то зараз вони себе почувають набагато краще, ніж кілька років тому, в розпал української кризи, яка була спричинена геополітичними факторами, – пояснив аналітик Concorde Capital Олександр Паращій. – У нього більш-менш відновлюється виробництво основної продукції – труб і коліс. У тому числі, налагоджуються поставки труб і коліс в Росію».

Водночас аналітик відзначив важливість російського ринку для бізнесу Пінчука: «Росія, очевидно, була дуже важливим ринком для Пінчука у кінці нульових, коли Interpipe постачав значну частину продукції російським компаніям. На ринку коліс він в принципі свою частку зберіг. Росія купує десь приблизно до 50 відсотків його колісної продукції».

У листопаді 2018 року Віктор Пінчук потрапив під санкції Росії. Він опинився у списку осіб, щодо яких у цій країні передбачене заморожування грошових вкладів, цінних паперів, майна та заборона на виведення капіталу за межі Росії. Водночас, бізнес ці санкції, схоже, не зачепили – йдеться у розслідуванні.

«Наскільки ми бачимо, той же продаж залізничних коліс – він продовжується. І досить непогано себе почувають колеса Пінчука на ринках СНД і Росії, тому що там є певний дефіцит. Трубна продукція також постачається, наскільки ми можемо бачити. Тому можна сказати, що ті санкції, які були введені, вони не сильно зачепили саме бізнес Пінчука», – каже Паращій.

Віктор Пінчук – один із семи українців, які увійшли у рейтинг найбагатших людей світу за версією журналу Forbes у березні цього року. Його активи оцінюють в 1,4 мільярди доларів.

 

В Україні зросли борги із зарплати

За даними Держстату, за місяць загальна сума заборгованості збільшилася більш ніж на 5 відсотків – «Сьогодні».

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в Україні за станом на 1 липня 2019 року сягнула майже 2,86 млрд грн, тоді як на 1 червня становила близько 2,72 млрд грн. За місяць вона зросла на 5,1%.

Про це йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики від 29 липня.

При цьому заборгованість працівникам економічно активних підприємств на початок липня зросла на 10% – до 1,69 млрд грн.

Найбільше найманим працівникам заборгували:

в Донецькій області – 575,35 млн грн (на 1 червня було 507,66 млн грн);

в Луганській області – 465,16 млн грн (раніше 456,60 млн грн);

в Харківській області – 339,38 млн грн (раніше 295,16 млн грн);

в Сумській області – 313,13 млн грн (раніше 293,18 млн грн);

в Дніпропетровській області – 243,89 млн грн (раніше 210,56 млн грн).

Раніше новини “Сьогодні” писали, що до кінця 2019 року середньомісячна номінальна зарплата в Україні становитиме 10 329 грн, а до 2022 року вона може зрости до 15 224 грн або навіть до 16 682 грн. Такі цифри наведені в “прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки” Мінекономрозвитку.

Водночас у Мінфіні повідомили, що за рік зарплати українців зросли на 21%. Середня зарплата перевищила психологічний бар’єр в 10 тис. грн, склавши 10 239 грн.

 

Герус пояснив, чому не хоче називати прізвища претендентів на посаду прем’єра

Представник Президента Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що новий прем’єр-міністр має реалізовувати програму партії, яка перемогла на виборах, а не грати у свої політичні ігри.

Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна – Укрінформ.

“Прем’єр-міністр – це політична посада, ми це розуміємо, проте буде добре, якщо він не буде грати в свої політичні ігри, а буде займатися реалізацією економічної і соціальної програм партії, яка перемогла на виборах”, – зазначив Герус.

Він також вважає, що прем’єр-міністром не має бути політик в класичному розумінні цього слова, тому що прем’єр-міністри часто починають створювати свої партії і будувати власний політичний імідж.

“Нам потрібна людина, яка буде ефективно проводити реформи, які суспільство буде відчувати в реальному житті”, – додав він.

За словами Геруса, в процес підбору кандидатів залучений президент і політичні лідери з його команди.

“Очевидно, що буде важливим рішення президента. Ми хоч і маємо парламентсько-президентську республіку, але розуміємо, що роль і вага президента сьогодні дуже велика. Вибрати прем’єр-міністра через рекрутерів об’єктивно неможливо. Тому що це демократія, в країні владу обирав народ, він обирав президента і партію. Партія формує коаліцію і висуває прем’єр-міністра “, – пояснив він.

Герус також не назвав прізвища можливих претендентів на посаду прем’єр-міністра.

“Якщо зараз починати обговорювати якісь прізвища, то це, перш за все, буде шкодити цим людям”, – сказав він.

Герус додав, що коли якісь прізвища “світяться”, то їх починають збивати, а прем’єр-міністр не може подобатися всім, доведеться і наступати на інтереси якихось людей.

 

“Українські літаки” в Лівії: чергова спроба РФ дискредитувати Україну — експерт

Інформація про знищення в Лівії двох українських військово-транспортних літаків Іл-76 із забороненою зброєю на борту є черговою спробою спецслужб Росії дискредитувати Україну на міжнародній арені.

Про це заявив військовий оглядач Юрій Карін на своїй сторінці у Facebook – Укрінофрм.

«Бажання російських спецслужб перетворити за допомогою інформаційних атак чорне на біле часто має досить специфічний ефект, причому по-справжньому тішить те, що вони працюють за затвердженими шаблонами і нічому не вчаться. Досить згадати ситуацію з «поставками» ракетних двигунів до Північної Кореї. Спочатку здалося, що «креативна ідея» прив’язати до цього «Південмаш» мала певний резонанс, але «розігнавши хвилю» по чутливій темі, росіяни отримали зворотний ефект – системне розслідування західних країн показало, з яких саме уральських і сибірських міст витекли технології і зразки» , – зазначив експерт.

Зараз, за його словами, Росія для дискредитації України перед західними партнерами намагається тенденційно сформувати через підконтрольні спецслужбам РФ інструменти пропаганди думку, що Україна незаконно постачає зброю незаконним збройним формуванням і терористам в зони локальних конфліктів.

Водночас Карін констатував, що за останні 5 років російські спецслужби провели дюжину інформаційних операцій щодо фейкових постачань Україною зброї до Лівії, Сирії тощо, що було більше операціями прикриття і відведення уваги від власних незаконних дій у цих регіонах.

«Знову ж таки, хочеться відзначити деградуючий рівень цих фальшивок. Раніше, під час спроби «розігнати» хвилю за обвинуваченням України в неконвенціональних поставках зброї ісламістам, які захопили Тріполі, хоча б було спартачено «документ» – фейк невисокої якості у вигляді листа за підписом заступника міністра оборони України Петра Мехеда. Але він був настільки убого прив’язаний, що повірити в нього могли тільки постійні глядачі LifeNews. Пізніше, напередодні проведення найбільшого в світі ярмарку озброєнь IDEX-2015 ОАЕ, в арабську пресу з РФ транслювалася інформація про постачання Україною шиїтським повстанцям – хуситам в Ємені, які вчинили військовий переворот в цій країні і ось-ось погрожували перейти в наступ на прилеглі провінції Саудівської Аравії», – зазначив експерт.

Нинішня ж ситуація зі знищеними в Лівії двома українськими вантажними літаками Іл-76ТД, які за російською «легендою» були зафрахтовані в ОАЕ і «перевозили» з Туреччини заборонену до поставок до Лівії зброю, взагалі, за словами Каріна, нагадує «театр абсурду».

Зокрема, експерт звертає увагу, що «для «розгону» інформаційної хвилі російські спецслужби використовували як платформу «українську журналістку Діану Михайлову», яка неодноразово засвітилася в розгоні фейків. І з посиланням на джерело вкидання через федеральні ресурси почали масовану компанію про нібито участь України в лівійському конфлікті поставки озброєння».

Мета таких дій – формування негативного інформаційного фону для Європи, що Україна нібито «продовжує порушувати» санкції та ембарго на поставки зброї в зони військових конфліктів, тим самим їх підігріваючи, підкреслив військовий оглядач.

«Додаткова мета – використовувати це «болюче»для Європи питання в контексті «нового потоку біженців», в якому «винна Україна», ну і формування вигідної для себе громадської думки, що вже проявилася в «історіях» з другом Путіна Сальвіні і вироку нацгвардійцю Марківу», – додав Карін.

У цьому контексті, як заявив експерт, показово, що Росія сама є активним учасником лівійського і сирійського конфліктів. «Саме вона незаконно постачає зброю різним його сторонам у Сирії – Асаду, курдам, а також іншим незаконним формуванням в т.ч. ІДІЛ. В Афганістані – талібам через Таджикистан. У Лівії Кремль підтримує Хафтара і зброєю, і найманцями у вигляді ПВК, водночас поставляючи зброю ще іншим угрупованням. У цьому контексті згорілі літаки, швидше за все, були зафрахтовані самими росіянами, тим більше що базуються вони в ОАЕ», – пояснив він.

Карін також нагадав, що за повідомленням британського таблоїду The Sun, Росія відправила до Лівії військовий контингент. За даними газети, кілька десятків військовослужбовців спецназу і співробітників Головного управління Генштабу (раніше ГРУ) займаються підготовкою кадрів армії маршала Халіфи Хафтара, якому Москва і постачає зброю. Також, за даними видання, у Лівії Росія вже створила дві військові бази на північно-східному узбережжі країни – в містах Тобрук і Бенгазі, обидва об’єкти були розгорнуті під прикриттям «ПВК Вагнера».

«Від «свіжого» російського вкидання, схоже, слід очікувати зворотного ефекту – опублікування системного матеріалу з купою доказів про «брудні ігри» російських спецслужб і їхні ролі у «розігріві» і підтримці конфліктів, тим більше що особливо і шукати нічого не треба – все лежить на поверхні. А після всіх «дивацтв» РФ зі Скрипалями, втручань у вибори, референдуми та іншими спробами вплинути на думку населення Європи, такі речі на Заході починають розглядати під «мікроскопом», при цьому виділяючи на це спеціальні бюджети», – підкреслив військовий оглядач, додавши, зокрема, що інформаційні операції, які проводяться російськими спецслужбами, мають досить відчутний зворотний ефект.

Як повідомлялося, російські ЗМІ напередодні поширили інформацію про те, що в Лівії в результаті удару сил уряду національної згоди (УНЗ) по аеропорту Аль-Джуфра, який контролюють сили Лівійської національної армії Халіфи Хафтара, збито літак Іл-76. Всього в результаті ракетного удару могли бути знищені два транспортні літаки Іл-76, і обидва нібито належать Україні.

Також стверджувалося, що українські вантажні повітряні судна «були зафрахтовані ОАЕ і перевозили до Лівії з Туреччини заборонену зброю».

 

Посол розповів, як у США оцінюють політичні зміни в Україні

Після озвучення в Україні політичних ініціатив щодо люстрації всіх, хто обіймав високі державні посади за останні п’ять років, у тому числі активістів Майдану й ветеранів АТО, в Сполучених Штатах з’явилася настороженість в оцінках дій нової влади.

Про це сказав у інтерв’ю Укрінформу посол України в США Валерій Чалий, який ближчим часом завершить свою місію у Вашингтоні.

“Тут (у США – ред.) існує таке бачення, що результати виборів в Україні, перемога нового президента Володимира Зеленського з переважною підтримкою українців дали нове вікно можливостей для швидкого просування спільних ініціатив. Після того, як правляча партія отримала великий мандат довіри, з’явилися сподівання, що можна досягти швидких результатів з огляду на монопольний по суті контроль президента над парламентом і урядом”, – зазначив посол у відповідь на запитання, як у США оцінюють політичні зміни в Україні.

Однак, за його словами, у Вашингтоні почали звертати більшу увагу не стільки на форму, скільки на підходи нової української влади. “Якщо до форми є великий ентузіазм у США, то до деяких конкретних кроків з’явилося неоднозначне ставлення і певна обережність в оцінках. Тому завдання влади й дипломатії в США – зняти цю настороженість”, – підкреслив дипломат.

За його словами, одним із моментів, що викликали таку реакцію, було внесення законопроєкту про нову люстрацію.

“Тут це фактично сприйняли як люстрацію людей, які були на Майдані, воювали в АТО, ветеранів, які прийшли на державні посади у важкі часи, а не тільки корумпованих політиків та чиновників”, – уточнив Чалий.

Він зауважив, що в Сполучених Штатах “добре пам’ятають авторитарний режим Януковича, й дуже насторожено сприймають безпідставні атаки на тих, хто зупинив агресію Росії і, по суті, зберіг цілісність України у важкі часи”.

Для того, щоб зняти таку настороженість, необхідні відповідні дії та меседжі з боку Президента України, Верховної Ради й уряду, зазначив дипломат. “Сподіваюсь, цьому сприятимуть подальші інтенсивні контакти на різних рівнях. Чим більше контактів і зустрічей, тим краще пояснювати ситуацію й формувати спільні дії”, – підкреслив посол.

 

Людство вичерпало запас ресурсів Землі на 2019 рік

У понеділок, 29 липня людство вже вичерпало природні ресурси (воду, чисте повітря, ґрунт, які планета здатна відновити протягом року) на 2019 рік.

Про це пише DW з посиланням на звіт міжнародної організації Global Footprint Network – Укрніофрм.

“Людство використовує природу у 1,75 раза швидше, аніж екосистема нашої планети може відновитися. Це наче ми користуємося ресурсами 1,75 Землі”, – зазначається у повідомленні захисників довкілля.

Ціною такого екологічного марнотратства, йдеться далі у звіті, є зникнення лісів, ерозія ґрунту, втрата біологічного розмаїття і збільшення вмісту діоксиду вуглецю в атмосфері, що веде до кліматичних змін.

“У нас лише одна Земля – це визначальний контекст нашого існування. Ми не можемо користуватися 1,75 (своєї планети – ред.) без руйнівних наслідків”, – зазначив засновник Global Footprint Network Матіс Вакернаґель.

Як зазначається, опублікований у звіті показник розраховується з 1986 року. Перетин межі відновлення планетарних ресурсів щороку настає дедалі раніше. У 1993 році цю межу перетнули 21 жовтня. У 2003 це відбулося 22 вересня. У 2017 році – 2 серпня.

 

Супрун розкритикувала заяву радника Зеленського щодо “лікування для різних рас”

Засновник мережі приватних клінік Борис Михайло Радуцький, який пройшов до Верховної Ради за списком партії Слуга народу заявив, що існують особливості лікування “у представників різних рас”.

Це він сказав в інтерв’ю газеті “Ваше здоров’я” – Укрінформ.

«Адже, скажімо, генетичні відмінності в перебігу тих чи інших хвороб у представників різних рас визначають й особливості їх лікування. Тому протоколи мають бути тільки національними, написаними українською мовою, затвердженими МОЗ і Мін’юстом, адаптованими», — сказав Радуцький.

Виконувачку обов’язків міністра охорони здоров’я Уляну Супрун ці слова здивували.

«Ми вже нагадували народній депутатці Ользі Богомолець, що не буває жодних „імунних потреб нації“, а хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії», — написала вона у Facebook.

Супрун пояснила, що медичні протоколи є універсальними алгоритмами для лікарів, що створювались медичною спільнотою «на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування».

«Анатомія для українців, американців чи поляків — однакова. Процес перебігу тих чи інших захворювань теж однаковий», — підкреслила очільниця МОЗ.

 

Супрун назвала причини повільних змін у системі охорони здоров’я

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що з приходом нової команди у міністерство не повинна змінюватися державна політика.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Політики регулярно змінюються, але впровадження обраної державної політики має тривати. Старт з нуля з приходом кожного нового міністра — одна з причин, чому бажані зміни не відбулися раніше. Тому коли у 2016 році ми прийшли в Міністерство, то взяли стратегію, яку готували експерти до нас, і почали її втілювати. Спочатку ми понад рік боролися за прийняття закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Саме з його прийняття розпочалося системне впровадження трансформації медичної системи”, – зазначила Супрун.

За її словами, почалися зміни на рівні сімейної медицини, і цей етап трансформації практично завершено. “На черзі – зміни в поліклініках та лікарнях”, – написала очільниця МОЗ.

Вона звернула увагу на нещодавнє інтерв’ю у ЗМІ радника Президента з питань охорони здоров’я Михайла Радуцького.

“Нещодавно радник Президента з питань охорони здоров’я Mihail Radutsky дав розлоге інтерв’ю газеті “Ваше здоров’я”, яка, до речі, належить родині Загоріїв (власникам одного з найбільших фармацевтичних бізнесів в Україні). Вдячна Михайлу за можливість укотре нагадати українцям про вже втілені командою Міністерства охорони здоров’я України зміни та спростувати поширені міфи і маніпуляції, якими переповнений згаданий матеріал”, – написала Супрун.

Так, за її словами, деякі тези Михайла Радуцького не відповідають дійсності або є помилковими. Зокрема це намір затвердити національну стратегію розвитку системи охорони здоров’я.

Супрун нагадала, що така стратегія на період 2015-2020 років існує і затверджена.Також вона розкритикувала тезу Радуцького про адаптацію до українських потреб протоколів лікування інших країн. Зокрема в частині того, що інсують генетичні відмінності в перебігу хвороб тих чи інших рас.

За словами Супрун, медичні протоколи – це універсальні алгоритми дії лікарів.

“Ми вже нагадували народній депутатці Ользі Богомолець, що не буває жодних “імунних потреб нації”, а хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії. Так само з міжнародними протоколами. Такі гайдлайни — це універсальні алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнту. Вони створюються медичною спільнотою на основі багаторічних досліджень та пошуків оптимального шляху лікування. Анатомія для українців, американців чи поляків — однакова. Процес перебігу тих чи інших захворювань теж однаковий”, – написала Супрун.

Також, за її словами, МОЗ уже четвертий рік не проводить закупівель ліків – цим займалися міжнародні огранізації, а згодом – державне підприємство “Медичні закупівлі України”, яке поступово перебиратиме на себе функції закупівельника необхідних ліків.

Очільниця МОЗ також зазначила, що команда Міністерства охорони здоров’я за необхідності готова повторно презентувати команді президента зміст трансформації системи охорони здоров’я.

 

Естонський міністр порадив президенту скасувати зустріч з Путіним

Міністр культури Естонії Тиніс Лукас порадив президенту Керсті Кальюлайд скасувати зустріч з главою РФ через придушення протестних акцій у Москві.

Про це повідомляє портал ERR – Укрінформ.

За словами міністра, через придушення протестних акцій в Москві, Кальюлайд слід відкликати запрошення Путіну відвідати фіно-угорський конгрес в Тарту.

“У Москві знову силою розігнали акцію протесту, для якої потрібна елементарна демократія. Лідера опозиції отруїли. Наближається час, коли нашому президенту слід відкликати своє запрошення Путіну відвідати Естонію”, – написав Лукас у Facebook.

Приблизно через 20 хвилин після публікації міністр культури видалив свій пост.

Нагадаємо: президент Естонії Керсті Кальюлайд після зустрічі у квітні з російським лідером Владіміром Путіним повідомила, що вона запросила його відвідати всесвітній конгрес фіно-угорських народів, який відбудеться в Тарту влітку наступного року.

 

Кремль зупинить агресію, якщо не зможе маніпулювати українською політикою – Гербст

Подальші агресивні дії Кремля в Україні не виключені, але коли у Москві усвідомлять, що не здатні маніпулювати політичними процесами у Києві, їм доведеться ухвалити правильне рішення – забратися геть з Донбасу та припинити агресію.

Про це розповів у Вашингтоні в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту Укрінформу колишній посол США в Україні та директор Євразійського центру «Атлантичної Ради» Джон Гербст.

«Гадаю, у Москві є люди, які вже розуміють, що російська агресія не досягає успіху. Тому і продовження агресії, можливо, також не принесе успіху», – розповів Гербст.

Експосол переконаний, що «подальші агресивні дії» РФ не виключені, але сумнівається у можливості масштабного наступу, в якому Росія захопила би значну додаткову територію, адже це «послабило б їхню міжнародну позицію».

«Підозрюю, що коли вони усвідомлять, що не здатні маніпулювати політичними процесами в Україні, вони почнуть ухвалювати правильні рішення. А саме — забиратися геть з Донбасу і припинити агресію», – зазначив він.

Гербст також поділився очікуваннями від майбутнього візиту Президента України Володимира Зеленського у Вашингтон для зустрічі з Президентом Трампом.

«Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться, а лідери встановлять гарні персональні стосунки. Сподіваюся, що результатом візиту стане більша американська підтримка України у протистоянні російській агресії. Я також сподіваюся, що в результаті Україна візьме на себе певні зобов’язання здійснити потужні кроки проти корупції та на шляху здійснення реформ», – зазначив він.

Директор Євразійського центру «Атлантичної Ради» відзначив, що дата візиту поки не відома, і він може відбутися як наприкінці літа, так і пізніше – восени.

 

Аслунд розповів про очікування від зустрічі Зеленського з Трампом

Результатом майбутньої зустрічі президентів України та США у Вашингтоні мають бути як економічні домовленості, так і більше залучення Штатів до переговорних форматів з Росією.

Про це у Вашингтоні під час зустрічі Атлантичної Ради щодо результатів парламентських виборів в Україні сказав міжнародний експерт у сфері економіки й політики Андерс Аслунд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Результатом зустрічі (президентів України та США, – ред.) має бути більш активна участь США у перемовинах з Росією. Аби США брали участь у роботі мінської групи, аби вона набула нової форми”, – розповів Аслунд.

Експерт додав, що Росія “сприйматиме серйозно лише ті формати, у яких бере участь США”. Він також звернув увагу на можливі очікування президента США від зустрічі.

“З американської точки зору, Трамп, безсумнівно, має певні економічні інтереси щодо певних замовлень від України”, – пояснив він.

Аслунд розповів, що покладає високі сподівання на Президента Зеленського і його зусилля з проведення реформ, водночас усвідомлює, що концентрація влади в руках однієї політичної сили несе ризики для демократії.

“Нині це справді відповідальність Президента Зеленського – створити баланс, обмежити свою владу”, – підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент США Дональд Трамп запросив Президента України відвідати з візитом Вашингтон. Дата події поки не відома, раніше називалися терміни кінця серпня — вересня. Нині триває підготовка суттєвого наповнення двосторонньої зустрічі.

 

Чалий назвав теми, які радив Зеленському обговорити на зустрічі з Трампом

Для забезпечення безперервної та ефективної підтримки України з боку США потрібно вирішити низку невідкладних питань двосторонньої взаємодії, які доцільно обговорити в першу чергу на запланованій зустрічі президентів двох країн у Вашингтоні.

Про це розповів у інтерв’ю Укрінформу посол України в США Валерій Чалий, який завершує свою каденцію у Вашингтоні.

“Вони (невідкладні питання – ред.) стосуються подальшої нашої взаємодії у військово-технічному співробітництві включно із закупівлею озброєнь, співпраці в енергетичній сфері. Це також вирішення деяких проблемних питань у космічній галузі”, – розповів дипломат.

Він зазначив, що це й питання стосовно подальшого забезпечення двопартійної підтримки України з боку республіканців і демократів “з огляду на досить непростий період перед президентськими виборами в США”. Це також теми, пов’язані з перспективами діяльності Комісії стратегічного партнерства Україна-США.

Як зауважив посол, про це він доповів президентові Зеленському особисто, щоб українська сторона мала “сильну переговорну позицію” перед зустріччю у Вашингтоні.

Натомість, як зазначив Чалий, “з певного моменту посольство не займається змістовним наповненням візиту до США Президента України”.

“Ми допомагали організувати переговори представників президента у Вашингтоні, зокрема секретаря РНБО Олександра Данилюка та помічника президента Андрія Єрмака, які перебрали на себе питання підготовки візиту президента. Посольство виконує всі доручення, але очевидно, що питання по змісту візиту треба ставити тепер Офісу президента”, – пояснив він.

 

Матіос каже, що доказів отруєння Ющенка так і не знайшли

Прокурор, який розслідував можливе отруєння колишнього президента Віктора Ющенка, не знайшов складу злочину по даній справі.

Про це заявив заступник генерального прокурора — головний військовий прокурор Анатолій Матіос в ефірі спецпроекту Андрія Пальчевського в YouTube – Укрінформ.

“У мене працює заступником генерал Козлов, який був слідчим, який розслідував цю справу, і на нього був замах. І ось я можу це сказати, бо строки давності (пройшли, – ред.), я його запитав: “Ігор Миколайович, от скажи, ти ж розслідував, ти настільки занурений у цю ситуацію, що в тебе має бути своє бачення істини, яку ти зміг довести чи тобі не дали довести, скажи, було чи ні (отруєння, – ред.)?” Він сказав “Ні. Отруєння не було”, – розповів головний військовий прокурор.

Нагадаємо: 5 вересня 2004 року Ющенко, бувши кандидатом в президенти, зустрічався з керівництвом СБУ, після чого відчув нездужання і 10 вересня був госпіталізований у віденську клініку. Лікарі заявили, що Ющенко отруєний діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за п’ять днів до госпіталізації. Пізніше було проведено низку експертиз. Повторна експертиза в кінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Ющенка.

 

Помер легендарний український розвідник, який у 70-х отримав інформацію про вірус Еболи

На 87-му році життя помер полковник у відставці Анатолій Баронін — справжня легенда радянської та української зовнішньої розвідки.

Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України – Укрінформ.

“29 липня 2019 року на 87-му році життя зупинилося серце ветерана зовнішньої розвідки, полковника у відставці Бароніна Анатолія Вікторовича”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, саме Бароніну під час роботи в Нігерії у 1970-х роках вдалося отримати інформацію про нову небезпечну хворобу – лихоманку Ебола.

“Пробірки із зараженою цією лихоманкою кров’ю терміново були відправлені спеціальним рейсом “Аерофлоту” до СРСР. Німецький журнал “Штерн” у 1970-ті роки назвав його «видатним майстром шпигунства»”, – зазначають у СЗР.

Баронін тричі працював за кордоном резидентом радянської зовнішньої розвідки. У 1991 році він звільнився в запас. Після здобуття Україною незалежності багато років працював у Інституті Служби зовнішньої розвідки України, де готував майбутніх українських розвідників.

Він був відзначений орденом Данила Галицького, почесного звання «Заслужений працівник освіти України», найвищої відомчої відзнаки СЗРУ – «Почесний співробітник Служби зовнішньої розвідки України» та багатьох інших відомчих відзнак.

 

В Офісі Президента розробили російськомовний телеканал для “боротьби за уми”

В Україні для посилення позицій держави в інформаційній боротьбі буде створено всесвітній російськомовний канал.

Про це розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” заступник глави Офісу Президента Кирило Тимошенко – Укрінформ.

“У нас розроблений варіант запуску українського російськомовного каналу, яким ми зможемо покривати російськомовне населення у всьому світі”, – сказав Тимошенко.

За його словами, такий канал потрібен, щоб Україна могла боротися і за уми українців на окупованих територіях Донбасу та у Криму, і за уми росіян на території РФ.

Тимошенко зауважив, що в Офісі Президента дотримуються думки, що це має бути державний канал. “Але ми домовляємося з приватними каналами про передання прав на використання їхнього найкращого контенту”, – зазначив він.

 

У Сімферополі “розбирають” храм ПЦУ – Представництво Президента в АРК звернулось до прокуратури

Представництво Президента України у Криму звернулося до прокуратури АРК з приводу знищення окупаційною владою у Сімферополі Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України.

Про це повідомляється на сторінці представництва у Facebook – Укрінформ.

“У липні за вказівкою окупаційної влади, без відома Кримської єпархії ПЦУ, будівельники розібрали дах храму, повитягували двері, вікна, навколо храму встановили паркан, частину церковного майна, а саме: меблі, ікони, килими, посуд, столові прибори викинули на смітник, а частина речей взагалі зникла. На даний час собор перебуває у занедбаному, напівзруйнованому стані, перекрито доступ вірян до храму”, – наголошується у зверненні.

У представництві Президента в АРК наголошують, що зазначені факти свідчать про кричуще порушення державою-окупантом норм міжнародного гуманітарного права, основоположних прав та свобод людини, а саме права на вільне віросповідання, можливе порушення ст. 56 Положення про закони і звичаї війни на суходолі, що є додатком до IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі.

“Представництво звернулось до Прокуратури Автономної Республіки Крим з проханням надати правову оцінку вищевикладеним фактам та належним чином відреагувати на дії окупаційної влади”, – йдеться у повідомленні.

Раніше архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент заявив, що майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі після прийнятого 28 червня підконтрольним Росії Арбітражним судом Криму рішення про передачу в користування російського “Міністерства майнових і земельних відносин Криму” було розграбоване.

 

У Молдові планують скасувати закон про “антипропаганду”, бо пообіцяли Кремлю

Спікер молдовського парламенту від Партії соціалістів Зінаїда Гречаний повідомила, що закон про заборону російської пропаганди буде скасований й відповідне рішення готується. Про це повідомляє УНН з посиланням на молдовські ЗМІ.

“Ми повинні знайти вихід із цієї ситуації, оскільки постраждали не лише російських інформаційно-аналітичні телевізійні програми, але й інші. На даний момент ми готуємо рішення для розв’язання цієї проблеми”, — сказала Гречаний.

Так званий закон про боротьбу із пропагандою обмежує ретрансляцію інформаційних, аналітичних та військових програм із країн, які не ратифікували Європейську Конвенцію про транскордонне телебачення. Дія закону розповсюджується й на програми вироблені в Російській Федерації.

Гречаний додала, що скасування закону про “антипропаганду” та надання офіційного статусу російській мові в Молдові вона пообіцяла голові Державної Думи РФ В’ячеславу Володіну під час візиту делегації із РМ у Москву у квітні.

Як повідомляв УНН, закон про боротьбу з російською пропагандою був прийнятий в Молдові в січні 2018 року за ініціативи уряду демократів.

 

У Молдові оштрафували телеканал після показу російського фільму про “взяття” Криму

26.07.19

УНН. Координаційна Рада з питань телебачення і аудіовіщання Республіки Молдова оштрафувала телекомпанію RTRMoldova на суму 50 тисяч леїв, що еквівалентно близько 3 тисячам доларів США за недотримання положень Закону Республіки Молдова про боротьбу з пропагандою. Про це повідомляє УНН з посиланням на DEschide.md.

“На засіданні КСТР внаслідок моніторингу діяльності каналу були представлені докази численних порушень, допущених телекомпанією РТР Молдова. Керівництво телекомпанії не підпорядковані новим вимогами законодавства РМ і продовжило ретрансляцію програм новин, вироблених в Російській Федерації, перевівши їх в розряд “іноземних новин”, — повідомляє видання.

Крім того, за тією ж причиною була оштрафована телекомпанії ТВ БОКС на суму в 40 тисяч леїв за ігнорування національного законодавства в боротьбі з пропагандою.

Відзначимо, що в разі повторного порушення, штрафи становлять від 70 до 100 тисяч леїв, а після — відгук ліцензії на право мовлення.

Як повідомляв УНН, 12 лютого 2018 року вступили в дію положення закону про зміни і доповнення до аудіовізуальної Кодексу РМ. Національні мовники, зобов’язані припинити ретрансляцію новинних блоків і програм, країн, які не є підписантами міжнародного положення про транскордонне телерадіомовлення.

Відзначимо, що за повідомленням молдавських ЗМІ, цей телеканал минулого вечора показав фільм, зняті в 2014 році, який називався “Русский хакертер”, і мова йшла про обставини “взяття” Криму.

 

В українських політиків відпала потреба ставати на коліна в Москві щодо газових питань – Коболєв

Українські топ-політики більше не мають їздити і “ставати на коліна” в Москві щодо газових питань. Про це розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі каналу “KRYM”, відповідаючи на питання щодо енергетичної незалежності України, передає кореспондент УНН.

“Ні Президент, ні Прем’єр-міністр: попередній президент, діючий прем’єр-міністр і попередній прем’єр-міністр, жодного разу не їздили і не ставали на коліна в Москві щодо газових питань, як це було всі попередні роки. Є простий критерій. Чи можуть подзвонити з Москви і сказати „эй, пацаны, на ковёр, мы вам сейчас расскажем, как газ покупать“? Як це було в минулому. Це ж реально так було, я це бачив персонально, в цьому немає жодного секрету. І вони їздили, бо не було іншого виходу. Зараз така потреба відпала. Як на мене, це критерій”, — сказав Коболєв, відповідаючи на питання інтерв’юера щодо ролі “Нафтогазу” в енергетичній незалежності країни.

Як повідомляв УНН, раніше Коболєв розповів про долю української ГТС у разі відмови Росії від транзиту газу.

 

Коболєв розповів про найгірший варіант анбандлінгу ГТС

Найгіршим варіантом для проекту відокремлення Оператора газотранспортної системи України стане, якщо новий незалежний оператор опиниться в управлінні “якогось недолугого міністра”. Про це розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі каналу KRYM, передає кореспондент УНН.

“Самий поганий варіант – якщо цей новий незалежний оператор опиниться в управлінні не великої міжнародної компанії, яка керується принципами боротьби з корупцією і правильного корпоративного управління, а якогось недолугого міністра, який всі ті реформи, які ми робили 5 років, просто помножить на нуль буквально за два-три дні”, – сказав Коболєв.

Водночас, він зазначив, що в цьому напрямку не може оцінювати перспектив нової влади, бо “дуже мало знайомий з новою командою” влади.

Як повідомляв УНН, з анбандлінгом ГТС України допомагатимуть п’ятеро радників з ЄС.

Нагадаємо, компанію ТОВ “Оператор ГТС України” було створено у лютому 2019 року. На початку липня “Укртрансгаз” передав цій своїй філії функцію технічної експлуатації ГТС.

 

Коболєв розповів, чому “Газпром” боїться анбандлінгу української ГТС

“Газпром” боїться, що за умов правильного анбандлінгу Газотранспортної системи України, великий закордонний партнер викупить долю в операторі і стане партнером української держави в управлінні української ГТС. Про це розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі каналу “KRYM”, передає кореспондент УНН.

“У „Газпрому“ є своя історія. Вони не хочуть, щоб анбандлінг відбувся в правильному сенсі — не в якомусь сурогаті, який пропонують наші опоненти: якщо ви не можете зробити це, зробіть хоча б це. Для них чому це ризик? Чого насправді боїться „Газпром“? „Газпром“ боїться, що якщо ми зробимо анбандлінг правильно, а ми в „Нафтогазі“ як раз над цим активно працюємо, і з 1 січня буде незалежний від „Нафтогазу“ оператор, який на чітких юридичних підставах буде мати в своєму розпорядженні, наприклад, на підставі концесії або оренди, українську ГТС, при цьому залишаючись у державній власності, то є велика вірогідність, що є великий закордонний партнер і в цьому операторі, який не володіє системою але управляє нею, викупить долю, і стане партнером української держави в управлінні української ГТС. Тоді всі ці інсценуації і розповіді „Газпрому“ про неефективну українську ГТС, про поганих українців, про втрати, непрозорість, про те що вони так часто використовували проти нас і досі використовують, вони не зможуть використовувати”, — сказав Кобролєв.

Прикладом він навів ситуацію, за якої велика американська корпорація, у якої ринкова вартість вдвічі більша, ніж у “Газпрому”, опиниться перед ним як контрагент.

“З ними в такі ігри грати не вийде. І цей опонент — це саме те, що їх лякає більш за все. Тому анбандлінг, правильно зроблений, може стати великим елементом майбутньої енергетичної незалежності України”, — додав він.

Як повідомляв УНН, зі слів Коболєва, Росія блокує використання української ГТС третіми країнами.

 

Коболєв назвав три основні поразки “Нафтогазу”

Голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв вважає трьома основними поразками втрату ефективного діалогу з акціонером, програш у пропагандистській війні та чинний конфлікт всередині команди “Нафтогазу”. Про це він розповів в ефірі каналу “KRYM”, передає кореспондент УНН.

“Я думаю, що однією з найбільших наших поразок є втрата ефективного діалогу з акціонером, яка вже призвела до багатьох негативних наслідків”, – сказав Коболєв.

На його думку, це почалось більш ніж два роки тому – тоді відбулась низка подій, яка поступово до цього призводила.

“Друга поразка – це, знов таки, наш програш у пропаганді, у пропагандистській війні, з нашими основними клієнтами, тобто з населенням України. І цей програш є достатньо сильним, тому що, не маючи медійної можливості займатись пропагандою, якою займались наші опоненти, ми не змогли донести корисні речі, які несе з собою ринок газу”, – зазначив голова правління “Нафтогазу”.

Він висловив надію, що це може бути виправлено найближчим часом, тому що це є дуже важливим елементом будь-якого нового уряду.

Водночас, з його слів, більшість політиків, які спекулювали на цій темі, “вилетіли з тріском” з ВР і як політичні партії, і мажоритарними.

“Третьою поразкою для себе персонально я вважаю чинний конфлікт, який є зараз всередині команди “Нафтогазу” – поразку не в тому, що ми його програємо, а в тому, що він стався. Можливо, його можна було уникнути, можливо – ні”, – додав Коболєв.

Як повідомляв УНН, раніше Коболєв розповів про суперечності “Нафтогазу” з урядом щодо анбандлінгу.

 

Джонсон запускає масштабну рекламну кампанію для “жорсткого” Brexit – РБК-Україна

Рекламна кампанія передбачає безпрецедентний обсяг розміщення на білбордах, радіо та ТБ

Глава уряду Великобританії Борис Джонсон для того, щоб підготувати країну до “жорсткого” Brexit, запускає найбільшу урядову рекламну кампанію з часів Другої світової війни. Про це повідомляє видання The Telegraph.

Підкреслюється, що частина попередніх заходів передбачає до 100 мільйонів фунтів, які мають витратити на рекламу протягом наступних трьох місяців. Так, рекламна кампанія передбачає безпрецедентний обсяг розміщення на білбордах, радіо та телебаченні.

Видання вказує, що британський прем’єр наказав своїм міністрам щоденно проводити наради щодо прогресу в кабінеті комітету Cobra – місця, відведеного для координації реагування на надзвичайні ситуації у національних масштабах.

Джонсон у понеділок їде з першим візитом до Шотландії на новій посаді. Як пише Sky News, глава уряду хоче використати цю поїздку, щоб показати свою прихильність до стимулювання економічного зростання за межами Англії. Зазначається, що Джонсон оголосить про додаткове фінансування у 300 мільйонів фунтів для громад Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії, намагаючись зменшити побоювання щодо розпаду союзу після Brexit.

Крім того, новий прем’єр також планує поїхати в Уельс, щоб зустрітися з членами сільськогосподарської громади, та Північної Ірландії, щоб обговорити поточні зусилля із передачі центральними урядовими органами частини своїх повноважень місцевим органам влади.

Нагадаємо, Джонсон створив спеціальний воєнний кабінет міністрів Великобританії, що збиратиметься кожен день з метою забезпечення виходу країни з Євросоюзу (Brexit) 31 жовтня. Вказано, що спеціальний воєнний кабінет, що складається з шести старших міністрів, спостерігатиме за підготовкою до Brexit. Вони будуть зустрічатися у будні і вихідні, поки країна не вийде з ЄС.

Як писало РБК-Україна раніше, Великобританія категорично проти нового перенесення строку виходу з ЄС. Джонсон планує припинити членство Великобританії в Європейському союзі до встановленого строку – 31 жовтня 2019 року.

Так, глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер під час телефонної розмови з прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном відмовився відновити переговори про умови Brexit. Юнкер назвав нинішній варіант договору “найкращим і єдино можливим”. При цьому він заявив, що ЄС готовий проаналізувати пропозиції Джонсона на предмет їх відповідності існуючій угоді.

 

Росія блокує використання української ГТС третіми країнами – Коболєв

За президентство Володимира Путіна альтернативне існування Газотранспортної системи навряд чи буде можливим, тому що Росія блокує використання української ГТС третіми країнами . Про це розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі каналу “KRYM”, передає кореспондент УНН.

“Якщо не буде масштабних обсягів транспортування російського газу, то, я думаю, за каденції пана Путіна навряд чи якесь альтернативне існування української ГТС буде можливим. Росія банально блокує використання нашої ГТС третіми країнами. Наприклад, раніше країни Середньої Азії так само через Росію, через Україну постачали газ в Європу”, – сказав Коболєв.

Він зазначив, що наразі все це є заблокованим.

“Все це робиться, на моє глибоке переконання,… потакання Європейського Союзу за небажання їх антимонопольних органів коректно розслідувати діяльність “Газпрому” і за небажання займати жорстку позицію щодо Росії як постачальника газу. А у них на це є всі можливості”, – зазначив голова правління “Нафтогазу”.

Як повідомляв УНН, Україна розглядає можливість поставок газу з південного напрямку. 

 

Коболєв розповів про долю української ГТС у разі відмови Росії від транзиту газу

Якщо українська газотранспортна система не буде використовуватися для транспортування російського газу, вона буде використовуватись для внутрішніх потреб, для транспортування газу між країнами ЄС та для транспортування газу у підземні сховища. Про це розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі каналу KRYM, передає кореспондент УНН.

Так, зі слів Коболєва, за його оцінками, побудова “Північного Потоку-2” дозволить “Газпрому” повністю відмовитися від українського транзиту газу.

“Якщо “Газпрому” вдасться побудувати “Північний Потік-2″, то з великою вірогідністю наша система не буде використовуватися для транспортування газу з боку РФ. Вона буде використовуватись в такій ситуації виключно для внутрішніх потреб, для транспортування газу, можливо, між різними країнами ЄС, що зараз ми тестуємо. І вона може використовуватися для того, щоб транспортувати до підземних сховищ газу, які в нас є у великій кількості, влітку, і потім їх викачування взимку, що для України як для власника нафто-газових активів може бути досі привабливим бізнесом, особливо зважаючи на поточну тенденцію, поточну динаміку того, як розвивається європейський ринок газу: коли влітку ціна на газ сильно провалюється, а взимку очікується стрімке зростання”, – зазначив голова правління “Нафтогазу”.

Як повідомляв УНН, зі слів Коболєва, якщо Росії все ж вдасться побудувати газопровід в обхід Україні “Північний Потік-2”, то держава через “Нафтогаз” може отримати компенсацію за допомогою судових процесів у Стокгольмі.

 

За перше півріччя 2019-го громадянство РФ отримали майже 45 тисяч українців

За перше півріччя 2019 року Росія надала громадянство 44 898 українцям. Про це свідчить статистика російського міністерства внутрішніх справ, на які посилається видання “Радіо Свобода”, пише УНН.

За цей же період міграційна служба МВС Російської Федерації ухвалила рішення про видачу посвідок на проживання 30 772 українцям, ще понад 29 тисяч отримали дозволи на тимчасове проживання.

17 липня президент РФ Володимир Путін вчергове розширив категорії громадян України, які можуть претендувати на спрощене отримання російського громадянства. Згідно з документом, на отримання громадянства в спрощеному порядку зможуть розраховувати українці, які проживали не тільки в “окремих районах Донецької та Луганської областей України” (непідконтрольних уряду України територіях), а загалом жителі цих областей.

Українське МЗС засудило спрощення Росією набуття російського громадянства жителями Донбасу, вказавши, що укази Кремля щодо “паспортизації” не визнаються українською стороною.

Як повідомляв УНН, за даними ЗМІ, заявки на отримання паспортів РФ подали близько 30 тис. жителів ОРДЛО.

 

Коболєв назвав кінцеву мету переговорів з “Газпромом”

Кінцевою метою переговорів НАК “Нафтогаз-України” з російським “Газпромом” є підписання нового контракту на транзит газу на максимально довгий період та з максимально вигідними для України умовами. Про це розповів голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв в ефірі каналу “KRYM”, передає кореспондент УНН.

Так, Коболєв, відповідаючи на запитання журналіста, зазначив, що кінцева мета переговорів з “Газпромом” — це “підписання нового контракту на транзит”.

“На максимально довгий період, максимально вигідні умови для України, які в першу чергу повинні базуватись на принципах європейського права, які повинні враховувати наші зобов’язання і наш план по відокремлення оператора ГТС. Тобто це буде контракт вже не з „Нафтогазом“, а з новим оператором. І повне покриття економічно релевантних витрат нового оператора”, — заявив голова правління “Нафтогазу”.

З його слів, таке повне покриття можна забезпечити за рахунок доходів, які Україна буде отримувати від надання послуг транспортування газу за європейською моделлю.

Раніше ЗМІ повідомляли, що РФ запропонувала Україні тимчасовий контракт на транзит газу, аби добудувати обхідні шляхи.

 

У НБУ виступили за створення підпорядкованої Президенту адміністрації розвитку

Для України критично важливо, щоб поруч із поточною операційною структурою, тобто Кабінетом міністрів, була створена адміністрація розвитку з особливими повноваженнями, підпорядкована Президенту. Про це заявив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин у Facebook, передає УНН.

“Усі заходи щодо стимулювання швидкого та якісного зростання давно відомі в міжнародній практиці… При цьому, держава, яка прагне забезпечити високі темпи економічного зростання формує для цього стратегію економіки, визначає контрольні точки, методи їх досягнення, інструменти реалізації цих методів. А також терміни реалізації заходів і необхідні для цього ресурси. Тому для України критично важливо, щоб поруч з поточною операційною структурою (Кабмін) була створена адміністрація розвитку з особливими повноваженнями, підпорядкована Президенту. Так само, як це робилося в країнах “економічного дива”. Вона повинна бути ставкою Верховного головнокомандувача в економіці”, – написав Данилишин.

Нагадаємо, раніше Данилишин заявив, що економіки України після президентських та парламентських виборів “не дає приводу для оптимізму“.

 

Порошенко: Зеленский – не Голобородько, это точно – Ліга-нет

Это в кино президент ездил на велосипеде и расстреливал парламент. В жизни все по-другому, говорит пятый президент Украины

Пятый президент Петр Порошенко говорит, что будет рад, если выбор украинцев – нынешний глава государства Владимир Зеленский и его партия Слуга народа – оправдается, и страна станет сильнее и лучше при нынешней власти. Но считает, что эта команда продавала людям воздух, о чем рассказал Украинской правде.

“Это была блестяще проведенная Зеленским кампания. На востоке, западе, в центре сторонникам России, сторонникам ЕС и НАТО он говорил то, что они хотят слышать, на самом деле не представляя программу. Это тоже технология. Эта технология победила. Я должен это признать”, – сказал он.

Пока предыдущая власть несла на проигранных выборах пятилетнее “бремя ответственности” за страну, говорит Порошенко, Зеленский предлагал избирателям надежду и “шарики”.

“Буду счастлив, если этот их выбор оправдается. <…> Аргументом “за” вместо нашего бремени ответственности были фильмы “Сваты”, “Слуга народа”, ведомость 95 Квартала и виртуальная жизнь, что умелыми технологическими механизмами перекладывали на реальную жизнь. Вот тут я могу точно сказать, что этого не будет. <…> Зеленский – не Голобородько, это точно. Но люди это отождествляли. Это также технология, которая сработала”, – пояснил он.

При этом сейчас Порошенко настроены конструктивно к монобольшинству, которое будет в Раде.

“Абсолютно. Я настроен точно не контра, а проукраински”, – резюмировал он.

Финальные результаты досрочных выборов в Раду: 43,16% — Слуга народа, 13,05% — ОПЗЖ, 8,18% — Батькивщина, 8,10% — Евросолидарность, 5,82% — Голос.

 

100-річний Патон звернувся до команди Зеленського: міст Патона потрібно негайно реконструювати (документ)  – УНІАН

Директор Інституту електрозварювання Борис Патон звернувся до лідера столичної команди “Слуги народу” Олександра Ткаченка з приводу необхідності реконструкції моста Патона, названого на честь батька академіка – Євгена Патона. “Починаючи із середини 2018 року Науково-технічний комплекс “Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона” Національної академії наук України неодноразово звертався до керівництва КМДА з приводу критичного стану мосту ім. Є.О. Патона через р. Дніпро у м. Києві, який за результатами обстеження, виконаного TOB “Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського”, визнано як такий, що знаходиться в аварійному стані. На жаль, змушений констатувати, що не зважаючи на те, що рішення, які приймалися на нарадах у КМДА та КП “Київавтодор” щодо необхідності детального обстеження технічного стану головних балок мосту та розробленням проекту його реконструкції до теперішнього часу не виконані”, – йдеться у зверненні.

Патон застерігає, що подальше затягування даного процесу може призвести до руйнування мосту або його аварійної зупинки. “В результаті цього може бути втрачено не лише пам’ятка архітектури, якою є міст імені Є.О. Патона, а й суттєво обмежено рух автомобільного транспорту з одного берега Дніпра на інший, що призведе до транспортного колапсу у м. Києві”, – наголошує академік. “Прошу Вас та Ваших колег по партії “Слуга Народу” втрутитися в ситуацію та посприяти тому, щоб КМДА та КП “Київавтодор” в найкоротші терміни почали роботу з реконструкції мосту імені Є.О. Патона, який знаходиться в аварійному стані”, – йдеться у зверненні.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня на Осокорках у Києві відвалилася частина шляхопроводу, уламки впали на автомобіль, який проїжджав під ним.

 

Відставка секретаря Київради говорить про розкол “команди Кличка” – екс-мер Омельченко – УНІАН

Відставка секретаря Київради Володимира Прокопіва – політична заява без юридичних підстав, яка говорить про розкол умовної «команди Кличка» у столиці. Таку думку в коментарі УНІАН висловив екс-мер Києва, депутат Київради Олександр Омельченко.

За його словами, аргументуючи необхідність скласти з себе повноваження секретаря Київради, Прокопів зазначив про певний конфлікт інтересів, однак про конфлікт інтересів не йдеться. Читайте також Кабмін розгляне звільнення Кличка на найближчому засіданні – Гройсман «Це просто версія, яка влаштовує його і його оточення. Оскільки конфлікт інтересів – це щось інше.

Наприклад, якщо його родичі оформляють землю або нерухомість, він на сесії зобов’язаний (як службовець органів місцевого самоврядування) заявити, що таке-то питання є конфліктом інтересів. Зараз же мова йде про те, що найбільша фракція Київради «Солідарність» давно розпалася. «Солідарність» (БПП) відмовилася від Кличка, а УДАР Кличка – від Прокопіва», – зазначає він.

Омельченко нагадує, що ці політичні сили-соратники, складові пропрезидентської (Петра Порошенка) фракції в Київраді, порвали стосунки перед президентськими виборами. А парламентська виборча кампанія остаточно розділила. «Це було добре помітно, коли по одному округу йшли кандидати від УДАРу і від «Солідарності». Прокопів ж ішов на вибори самовисуванцем, щоб вийти з тіні «Солідарності» і не збирати на себе негатив», – звертає увагу депутат Київради.

За його словами, відставка Прокопіва – крок на випередження. Адже через розкол «команди Кличка» є висока ймовірність, що Прокопів на посаді секретаря Київради не зміг би зібрати і провести сесію, а це загрожує відставкою вже не з власної волі. «Він випередив цю ситуацію», – переконаний Омельченко. Разом з тим, на його думку, ця відставка б’є по Кличку. «Він, як голова Київради, повинен не тільки організовувати, але і проводити сесії, але ніколи цього не робив», – зазначив Омельченко. Як повідомляв УНІАН, Володимир Прокопів написав заяву про припинення повноважень секретаря Київської міської ради.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 574

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua