Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 29 грудня

Інформдень: 29 грудня

У ході кримінального провадження за фактом зловживань на ПАТ «Одеський припортовий завод» слідчі прокуратури Одеської області викрили корупційні схеми на сотні мільйонів гривень.

Про це заступник Генерального прокурора – прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе написав на своїй сторінці в  Facebook.

“Прокуратура Одеської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зловживань службовими особами ПАТ «Одеський припортовий завод», а саме: продажу продукції підприємства за значно заниженими цінами. У рамках провадження отримано відомості про те, що розпорядженням Кабміну України від 03.12.2014 «Про заходи щодо стабілізації роботи ПАТ «Одеський припортовий завод» підприємство зобов’язали отримати в Державному ощадному банку України кредит на суму 5 мільярдів гривень. За ці кошти ОПЗ також зобов’язали закупити за 100-відсотковою передоплатою природний газ в НАК «Нафтогаз України». У подальшому ці гроші перераховано в Російську Федерацію для придбання сировини”, – зазначив Сакварелідзе.

“З допитів посадових осіб публічного акціонерного товариства випливає, що підприємство на той момент мало кошти для купівлі природного газу в обсягах, необхідних для ведення господарської діяльності, і не потребувало позичкових коштів. Всупереч цьому ПАТ «Одеський припортовий завод» оплатило відсотки по непотрібному кредиту обсягом близько 700 мільйонів гривень, які доцільно було б спрямувати на розвиток підприємства”, – уточнив заступник генпрокурора.

Крім того, додав Сакварелідзе, “з допиту посадових осіб та отриманих документів випливає, що у травні цього року державою в особі Фонду держмайна України до складу керівництва заводу введені й наділені повноваженнями управляти фінансовою та зовнішньоекономічною діяльністю особи, які раніше не мали відношення до його діяльності. А згодом саме вони уклали з новими іноземними фірмами низку договорів про продаж продукції за цінами, що не відповідають ринковим. У тому числі 22 жовтня 2015 укладено договір з австрійською фірмою про переробку давальницької сировини (толінгу)”.

За словами заступника Генпрокурора, “такі дії призвели до недоотримання ПАТ «Одеський припортовий завод» прибутку, що може спричинити зниження інвестиційної привабливості державного підприємства, а відповідно і його вартості у разі можливої приватизації”.

Досудове розслідування триває, підсумував прокурор Одеської області і додав, що “про толінговий контракт і австрійські компанії буде інформувати окремо”.

 

Захист Геннадія Корбана заперечує достовірність доказів, які представила у вівторок Генпрокуратура.

Про це заявила адвокат Оксана Томчук, повідомляє  прес-служба  УКРОПу.

«Я як адвокат Геннадія Корбана офіційно заявляю, що жодна подібна документація у пана Корбана не вилучалася. Сьогодні на брифінгу було заявлено, що це начебто бухгалтерія, яка була вилучена у Геннадія Корбана. Все це не відповідає дійсності. Є протоколи обшуків, і, відповідно до них, такі документи не вилучалися ні за місцем мешкання Корбана, ні його батьків, ні за адресами, до яких він може бути причетний. Це офіційна позиція», – сказала Томчук.

Щодо аудіозаписів, то адвокат також спростувала сам факт подібних розмов: «Це чистої води вигадка. Якби подібні докази існували, вони були б оприлюднені до судилища».

Як повідомлялося, сьогодні прокурор Генеральної прокуратури Валерій Карпунцов повідомив, що в “чорній” бухгалтерії УКРОПа, яка була вилучена в Корбана, фігурують прізвища народних депутатів.

У Генпрокуратурі продемонстрували також нібито вилучені в Корбана документи зі схемами рейдерських захоплень низки підприємств.

6 листопада Печерський районний суд Києва обрав для Корбана запобіжний захід – домашній арешт терміном на 2 місяці цілодобово – до 31 грудня 2015 року. 1 грудня Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення райсуду про домашній арешт лідера УКРОПу. 28 грудня суд змінив запобіжний захід Корбану на взяття під варту терміном на 60 днів.

Корбан був затриманий правоохоронцями 31 жовтня

 

Кількість збройних провокацій з боку незаконних збройних формувань сьогодні, 29 грудня, значно зменшилась. Про це повідомляє  прес-центр АТО.

“Кількість збройних провокацій з боку незаконних збройних формувань сьогодні значно зменшилась. З початку доби бойовики лише 8 разів відкривали вогонь по українських захисниках”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, біля Луганського двічі прицільно бив снайпер бойовиків.

Зі стрілецької зброї бойовики тричі відкривали вогонь в бік наших позицій в районі Пісків. Також застосування ворогом стрілецької зброї зафіксовано біля Новгородського, Новоселівки-Другої та Кам’янки.

 

Особи, які незаконно працюють на керівних посадах у Державному концерні «Національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» та причетні до знищення колекції унікальних вин, нестимуть за це кримінальну відповідальність.

Так у Міністерстві аграрної політики та продовольства України  прокоментували  рішення окупаційної адміністрації «Масандри» про продаж 13 тисяч пляшок колекційних вин.

«Попереджаємо співробітників підприємства про кримінальну відповідальність, передбачену за незаконні розпродажі національного надбання України, яким є винна колекція «Масандри». Йдеться, у тому числі, про застосування міжнародних санкцій», – зазначив радник міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Лієв.

Він також застеріг можливих покупців вин з колекції «Масандри», що подібні дії будуть кваліфіковані відповідно до українського та міжнародного законодавства.

«Ми впевнені, що поважні міжнародні і російські колекціонери здають собі справу в тому, що ризикують потрапити під дії міжнародних санкцій за незаконні економічні дії у анексованому РФ Криму. Україна разом з партнерами з ЄС і США має широкі можливості відслідковувати подібні аукціони і формувати на основі їхніх результатів уточнені санкційні списки», – підкреслив Лієв.

Нагадаємо, у Криму окупанти оголосили про продаж колекційних вин відомого підприємства «Массандра». Йдеться про рідкісні вина, у тому числі 1930-40-х років. Перша партія, яку планують реалізувати окупанти, налічує близько 13 тисяч пляшок.

За словами так званого директора «ПАТ Массандра» Яніни Павленко повідомила, що зробить усе, щоб зберегти колекцію вин для наступних поколінь.

“Ми не ставимо перед собою мету розпродати колекцію «Масандри», раритерні зразки будуть продані «виключно на відкритих аукціонах».

Як повідомляв Укрінформ, в останній, грудневий список санкцій США проти Росії потрапив ряд кримських підприємств, у тому числі агрофірма «Магарач», «Масандра», «Азовський лікеро-горілчаний завод” і компанія з виробництва шампанського “Новый свет”.

Нагадаємо, після окупації Криму Росією в 2014 році «Масандра» була незаконно націоналізована і перейшла до управління справами президента Російської Федерації

 

Україна очікує в 2016 році на позитивне рішення Стокгольмського арбітражу на два позови Нафтогазу до Газпрому щодо контрактів по купівлі-продажу та транзиту газу.

Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час підсумкової прес-конференції за 2015 рік, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна переконана в своїй позиції щодо правильності позивних вимог і щодо того, що Росія відшкодує Україні мільярдні збитки пов’язані з несправедливими газовими контрактами контрактами», – сказав Яценюк.

За його словами, рішення Стокгольмського очікується в 2016 році.

«Окремо ми судимось з російським газпромом по 2 контрактах: по купівлі-продажу газу і по контракту по транзиту… Ми очікуємо що в 2016 році буде винесений фінальний вердикт», – уточнив Прем’єр.

 

Бюджет Луганської області на 2016 рік позитивний, але фінансів на розвиток недостатньо.

Про це  заявив  керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука під час підсумкової прес-конференції у вівторок у Луганській обласній ВЦА

«На 2016 рік, у принципі, можна сказати, що область має бюджет позитивний. Але я не можу сказати, що це бюджет розвитку, на жаль. Якщо в нас заплановані власні надходження до бюджету приблизно 2,4 мільярда, то на видатки заплановано 2,3 мільярда. Тобто на розвиток залишається надто мало, – зазначив Тука. – Звісно, нас це не задовольняє».

За його словами, з незалежних від української сторони причин фахівці не отримували дозвіл від протилежної сторони стосовно забезпечення безпеки ремонтних бригад для відновлення ліній електропередачі на лінії розмежування.

За останніми даними, стан готовності ліній електропередачі становить 83-85%, повідомив керівник ЛОВЦА.

Тука зауважив, що темпи промислового виробництва в області збільшилися з 13% у січні до 40% у грудні поточного року.

Він також поінформував, що протягом року вдалося призупинити процес консервації 4 шахт із 8, які залишилися на підконтрольній українському уряду території.

Посадовець також повідомив, що в області очищено від вибухонебезпечних предметів 2,840 тис. гектарів територій (у тому числі – 1,830 тис. га сільгоспугідь; 504 га територій населених пунктів; 242 га лісових масивів, 104 га смуг відведення ліній електропостачання; 76 га виробничих територій; по 34 га ліній водо- і газопостачання), і знешкоджено 18 тисяч 858 вибухонебезпечних предметів.

Тука повідомив, що на відновлення доріг у Луганській області планується залучити 3,3 млрд гривень з державного бюджету та за рахунок донорів

 

Президент України провів телефонну розмову з канцлером Німеччини, під час якої він скоординував з нею позиції напередодні телефонної розмови у «нормандському форматі», яка запланована на 30 грудня. Про це повідомляє  офіційний сайт Глави держави.

«Співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей, наголосивши на необхідності їх повного виконання», – йдеться у повідомленні.

Президент України звернув увагу на те, що проросійські бойовики все частіше порушують режим припинення вогню та здійснюють відверті провокації, зокрема обстріл Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Глава Української держави привітав спільне рішення ЄС щодо продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей.

Порошенко і Меркель також обговорили хід реформ в Україні та запровадження з 1 січня поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Президент України поінформував про деструктивні рішення РФ, яка призупинила дію зони вільної торгівлі з Україною.

Меркель також підтвердила незмінність політики щодо невизнання анексії Криму

 

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що наша держава зараз захищає кордони НАТО і Європейського Союзу від російської агресії.

Про це він заявив під  час підсумкової прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми зараз захищаємо кордони Альянсу. Ми захищаємо ЄС. Хочу, щоб це почула Європа і світ. Нашими вояками, солдатами, нашою кров’ю ми не даємо можливості російській агресії розповсюдитися на терени Європи, і нам потрібна реальна допомога”, – сказав Яценюк.

Він зауважив, що Росія протягом останніх десятиліть витрачала десятки мільярдів доларів, щоб  озброїтись “до зубів”.

“Це означає, що Україна повинна отримувати допомогу, в тому числі і від країн-членів НАТО, у вигляді оборонної зброї”.

 

Арсеній Яценюк сподівається, що новий Податковий кодекс повноцінно запрацює з 1 січня 2017 року.

Разом з тим, нові податкові ставки та система адміністрування ПДВ набудуть чинності з 1 січня 2016 року.

Про це прем’єр-міністр сказав під час прес-конференції за підсумками 2015 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мені б хотілося, що Податковий кодекс набув чинності з першої половини 2016 року, але знаючи українські реалії, сподіваюся, що новий податковий кодекс набуде чинності з 1 січня 2017 року, а податкові ставки і нова система адміністрування ПДВ набуде чинності 1 січня 2016 року”

Нагадаємо, що згідно зі змінами до Податкового кодексу, що були ухвалені ВР 24 грудня 2015 року, передбачаються наступні ставки податків: ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється на рівні 18% (замість двох діючих ставок – 15% та 20%); ставка єдиного соціального внеску (ЄСВ) встановлюється на рівні 22%, крім того, пропонується підвищити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат (близько 33,4 тис. грн)

 

Українці вважають, що безпеку може гарантувати тільки вступ до НАТО, а також підтримують приєднання до Європейського Союзу.

Про це сказала Ірина Бекешкіна – директор Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” – під час презентації в Укрінформі результатів соціологічного опитування.

“За останній рік не змінилася громадська думка щодо вибору зовнішньополітичних орієнтацій: це вступ до Європейського Союзу – 56%. Орієнтація на Митний союз продовжує падати – тепер лише 13% підтримують можливість вступу до Митного союзу, в грудні 2014-го було 16%”, – сказала Бекешкіна.

Вона уточнила, що на Півдні, Сході і Донбасі значна частина населення з орієнтаціями просто не визначилася – 53%, 41%, 43% відповідно. Вони відійшли від Митного союзу, але далеко не впевнені, що Україні треба рухатися до ЄС.

“Вже звично більшість населення вважає, що найкращим варіантом забезпечення безпеки для України є вступ до НАТО – так вважають 43%. Позаблоковий статус підтримують 29%. І тут теж існують істотні регіональні відмінності. Членство в НАТО абсолютно підтримують у Західному і Центральному регіонах, а в Південному, Східному і на Донбасі віддають перевагу нейтральному статусу”, – зазначила Бекешкіна.

Опитування провели Фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Київський міжнародний інститут соціології за фінансової підтримки ЄС з 15 по 25 грудня 2015 року. Опитано 2040 респондентів в усіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донбасу

 

Експертне опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” 18-28 грудня 2015 року, назвало найуспішнішим політиком року в Україні Міхеїла Саакашвілі.

Про це повідомила політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” Марія Золкіна під час презентації опитування в Укрінформі.

“Найбільш успішними політиками 2015 року, на думку експертної спільноти, стали Міхеїл Саакашвілі – 29 експертів з 58-ми, а також Петро Порошенко – 22 експерти. До трійки лідерів цього року також увійшла Юлія Тимошенко. Найменш успішними політиками цього року стали Арсеній Яценюк – 18 експертів, Петро Порошенко – 14 та Олег Ляшко – 11”, – сказала Золкіна.

Вона також зазначила, що найпозитивнішою і найважливішою подією 2015 року експерти здебільшого називають місцеві вибори, що відбулися в Україні. Крім того, важливими і позитивними були успіхи України щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС, а також початок реформи в системі Міністерства внутрішніх справ, зокрема запровадження патрульної поліції, створення Національної поліції.

Основними негативними подіями експерти вважають передусім здачу Дебальцевого, загалом війну на Донбасі, укладання Мінських домовленостей, а також існування корупції та продовження падіння економіки.

Головною поразкою у внутрішній політиці другий рік поспіль експерти називають відсутність структурних реформ в Україні і на другому місці – відсутність ефективної боротьби з корупцією.

Поразкою у зовнішній політиці експерти називають Мінський процес, програш Україною інформаційної війни, зменшення уваги міжнародної спільноти до питання Криму, зокрема повернення Криму під юрисдикцію України.

Рівень свободи слова у цьому році експерти оцінюють у 6,7 бала (у 2014 – 6,8, у 2013 – 4,9).

Водночас свободу підприємництва експерти оцінюють у 4,1 бала, така сама ситуація і з рівнем дотримання законності – 3,3 бала.

Рівень корупції в державі більшість експертів оцінює як високий, середня оцінка – 7,9 за 10-бальною шкалою, де 10 – це найвищий рівень корупції.

Рівень прогнозованості розвитку держави у наступному році експерти оцінюють у 4 бали, що на рівні показника 2014 року

 

Міжнародна коаліція на чолі зі США завдала в понеділок 31 авіаудар по об’єктах ІДІЛ в Іраку та Сирії. Про це повідомляє  Reuters.

«Сполучені Штати та їхні союзники з боротьби проти «Ісламської держави» завдали 31 удару з повітря під час останньої операції проти бойовиків групи в Іраку і Сирії», – йдеться у заяві коаліції.

Як зазначається, в Іраку було завдано 22 авіаудари поблизу міст Мосул та Рамаді. В результаті було вражено сім тактичних об’єктів, два нафтові танкери та кілька бойових позицій “Ісламської держави”.

В Сирії було завдано 9 авіаударів, внаслідок яких вражено 4 тактичні об’єкти ІДІЛ та кілька бойових позицій.

Нагадаємо, командувач ударного угруповання бойових кораблів ВМС Франції у Середземному морі, адмірал Рене-Жан Кріньола розповів, що ВПС Франції завдають 20% від загальної кількості повітряних ударів міжнародної коаліції по позиціях «Ісламської держави» на території Сирії та Іраку.

 

Однією з головних цьогорічних невдач уряду є те, що середня і дошкільна освіта та медицина залишилися поза реальними реформами.

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк під час підсумкової прес-конференції за 2015 рік, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що не вдалося. Номер один, що, я вважаю, потрібно було зробити, але тут результати не такі, як ми очікували, – це реформа середньої освіти… Тому зараз разом з профільним міністерством і віце-прем’єром ми ставимо ключове завдання на 2016 рік –  реформування середньої і дошкільної освіти», – сказав глава уряду.

Крім того, за його словами, не були проведені необхідні реформи й у сфері охорони здоров’я, зокрема тому, що низка законопроектів, які передбачали зміни у системі фінансування медичної галузі, не були проголосовані у парламенті.

Водночас глава уряду наголосив, що питання приватизації близько 10 разів  виносилося на розгляд Верховної Ради, але парламент жодного разу не підтримав позицію уряду. Тож Кабмін наступного року продовжить діалог з парламентаріями з цього питання.

Прем’єр-міністр також вважає недостатніми успіхи у реформуванні митниці.

«Ми очікуємо, що на тендері зробимо перший пілотний проект по українських митницях і передамо їх в управління (іноземним компаніям. – Ред.)», – зазначив він.

Яценюк підкреслив: «2016 рік – це рік виконання законодавства прозорих закупівель і боротьби з корупцією, зменшення вартості державних закупівель на підставі електронних тендерів, електронних торгів»

 

Конституційний Суд України почне розглядати звернення парламенту про відповідність Основному Закону президентського законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя 12 січня в 10:00. Про це повідомляється на  сайті суду.

Зокрема, у порядку денному КСУ на 12 січня зазначається: “Початок розгляду справи за зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України (усне слухання)

 

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вважає, що питання легалізації грального бізнесу в Україні потребує широкої дискусії.

Про це він заявив на підсумковій прес-конференції у вівторок, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

“Я вважаю, що навіть по трьох законопроектах (щодо легалізації грального бізнесу. – Авт.) є багато питань. Треба напрацювати такий законопроект, щоб ми не створили проблему, в тому числі і зловживання. Очевидно, що це питання потребує широкого обговорення, дискусій та консультацій з фахівцями”, – сказав Гройсман.

Він додав, що законопроект про легалізацію грального бізнесу має відповідати  європейським стандартам.

Нагадаємо, запропонований урядом законопроект №3632 про детінізацію ринку азартних ігор був вилучений з переліку “бюджетних” законопроектів під час ухвалення у Верховній Раді. Цей документ передбачав формування та реалізацію ефективної державної політики у цій сфері, маючи на меті цивілізований розвиток грального бізнесу, захист прав і законних інтересів громадян, залучення інвестицій в Україну, створення додаткових робочих місць та наповнення Держбюджету.

Проте у нардепів виникло багато заперечень щодо цього документа, були зареєстровані два альтернативні проекти законів

 

Україна наступного року матиме за пріоритети членство у НАТО, відновлення територіальної цілісності та зростання добробуту населення.

Про це сказав Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на прес-конференції за підсумками року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Національна мета держави – це відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. Це означає повернення Донбасу та Криму. Україна має стати членом  НАТО  – і це основна мета реформ оборонного та безпекового сектору нашої країни. Та ще одна мета полягає у зростанні грошових доходів громадян і створенні робочих місць у країні», – сказав Яценюк

 

Міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр стурбований ситуацією на сході України наприкінці року і обіцяє ще активніше працювати в «нормандському форматі» в 2016 році.

Про це йдеться в заяві Штайнмайєра, яка є у розпорядженні Укрінформу.

«Ясно одне: ми будемо і в новому році з повною силою підтримувати реалізацію пакету заходів Мінська в рамках «нормандського формату», – запевнив дипломат.

Водночас сторони мають керуватися графіком, який глави держав і урядів затвердили на засіданні «нормандської четвірки» 2 жовтня в Парижі, сказав він. Це передбачає, що на початку 2016 року мають бути «реалізовані в повному обсязі» заходи з проведення місцевих виборів і виконуватися пакет заходів Мінська-2, який передбачає, у тому числі, відновлення Україною повного контролю над своїм державним кордоном.

Серед інших невідкладних завдань – гуманітарні заходи, звільнення всіх полонених і заручників, зняття всіх обмежень для реєстрації добродійних організацій на Донбасі.

«Те, що число порушень перемир’я на сході України в дні різдвяних свят знову збільшилося, є нехорошим розвитком подій наприкінці року», – сказав глава німецького МЗС.

Він привітав ініціативу Тристоронньої контактної групи і її посла Мартіна Сайдіка з відновлення режиму припинення вогню в період Різдва і Нового року. Штайнмайєр «наполегливо закликає всі сторони зараз неухильно дотримуватися перемир’я заради людей в охоплених конфліктом регіонах».

«Навіть якщо події на сході України зникли з основних новин, це ще не дає підстав відступати. На початку року, що минає, ми стояли за крок від відкритої війни, але завдяки Мінським домовленостям нам удалося їй запобігти», – заявив глава МЗС однієї з країн-підписантів цих домовленостей. Він нагадав, що протягом року були зроблені важливі кроки у напрямі військової деескалації і відведення озброєнь.

Проте маса важливих питань, як і раніше, залишається невирішеною, зазначив міністр. Дотепер немає розуміння того, як працюватиме спеціальний закон з виборів у контрольованих сепаратистами районах Донбасу; крім того, гуманітарна ситуація в цих районах сильно погіршалася в останні місяці

 

Шістдесят відсотків українців наприкінці 2015 року вважають, що країна рухається в неправильному напрямку.

Про це сказала Ірина Бекешкіна – директор Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” – під час презентації результатів загальнонаціонального соціологічного опитування, що відбулася в Укрінформі.

“Уже традиційно більшість населення вважає, що Україна продовжує йти в неправильному напрямку – 60%. Це фактично стільки ж, скільки було і в минулому році – 58%, наприкінці 2013-го так вважали 52%. 22% вважають, що Україна йде-таки в правильному напрямку”, – зазначила Бекешкіна.

При цьому вона уточнила, що ті, хто впевнений у правильності напрямку, відзначають рух України в бік європейської інтеграції – 60%; зростання соціальної активності, поширення волонтерства -39%; здійснення, хоч і не швидко, потрібних реформ – 38%; зміцнення української армії, яка змогла дати відсіч агресору – 34%; більшу згуртованість та патріотичність – 33%.

Основні аргументи тих, які вважають, що Україна рухається в неправильному напрямку: продовження війни на Сході – 73%; зростання цін і не зростання зарплат – 69%; високий рівень корупції – 57%; невпевненість в майбутньому – 38%; різке зростання комунальних тарифів- 36%; те, що країною і досі правлять олігархи – 31%.

Індикатором правильного руху українці вважають закінчення бойових дій, встановлення миру на Донбасі – 73%; загальне зростання української економіки – 56%; загальне зростання рівня життя людей, пенсій, зарплат, стипендій – 52%; притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів – 50%; створення нових робочих місць – 37%.

“Тобто, оскільки тих, хто вважає, що Україна йде в неправильному напрямку, набагато більше – головні аргументи економічні. І економічні завдання є завданнями номер один, включаючи проблему корупції, яка сюди входить. І, звичайно, військові дії на Сході”, – резюмувала Бакешкіна.

Водночас вона додала, що у грудні 2014 року готові були терпіти матеріальні труднощі  43% населення. Нині ця цифра зменшилася на 10%, але 33% готові потерпіти ще. А серед тієї категорії, що не готова терпіти, відбулися зміни, і для них основна причина не стільки скепсис щодо успішності реформ, скільки неможливість терпіти нинішнє злиденне матеріальне становище – майже 40%.

Опитування провели Фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва” та Київський міжнародний інститут соціології за фінансової підтримки ЄС з 15 по 25 грудня 2015 року. Опитано 2040 респондентів в усіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донбасу

 

Проект змін до Конституції в частині децентралізації має бути прийнятий до кінця роботи нинішньої сесії Верховної Ради, тобто до 1 лютого 2016 року.

Про це він заявив Голова ВР Володимир Гройсман під час підсумкової прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За децентралізацію треба боротися. Зміни до Конституції мають бути розглянуті на цій сесії. І ми зараз проводимо консультації з політиками, щоб провести широку децентралізацію. Я вірю в те, що політики знайдуть в собі сили виконати це і проголосувати», – зазначив спікер.

За його словами, якщо проект змін до Конституції в частині децентралізації не буде схвалено на нинішній, 3-й сесії ВР, то за процедурою на внесення нового проекту потрібно буде чекати ще рік.

Водночас на запитання, чи знайдеться необхідна кількість голосів для ухвалення децентралізації в другому читанні, Голова ВР зауважив, що він оптиміст, та й інформації про нестачу голосів у нього немає

 

Депутатську недоторканність щодо кримінальних злочинів потрібно зняти в повному обсязі.

Про це заявив Голова Верховної Ради Володимир Гройсман на підсумковій прес-конференції, повідомляє коресподент Укрінформу.

“Недоторканність може бути і цукерочкою перед виборами, а потім вона стає жуйкою, яка вічно грає. Але, якщо говорити більш відверто, її треба скасовувати, це однозначно. Не тому, що це популярно, а тому, що вона призводить до нехтування взагалі будь-якими законами. Тому зараз, очевидно, нам потрібно буде роз’єднувати закон і перевносити закон про депутатську недоторканність”, – сказав Гройсман.

Він додав, що депутатська недоторканність має бути знята в частині будь-яких кримінальних злочинів.

“Але це має бути 100% захист щодо політичної позиції, політичних виступів, ідеології”, – заявив Гройсман

 

До літа наступного року Путін знову піде на деескалацію конфлікту на Донбасі.

Про це сказав науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, професор політології НаУКМА Олексій Гарань під час прес-конференції в Укрінформі.

“Прогноз такий, що зараз ми будемо мати можливу ескалацію конфлікту, але не до якихось масованих операцій – для Путіна це надто загрозливо. Водночас по мірі наближення завершення дії продовжених санкцій, тобто до літа наступного року, буде певний спад і певна деескалація конфлікту, тому що Путіну потрібно буде зняти санкції. Тому ближче до літа він змушений буде піти на деескалацію, ми знову почуємо про перемир’я”, – зазначив Гарань.

Щодо Мінського процесу Гарань вважає, що тут інтригою залишається можливість прийняття в другому читанні змін до Конституції, які стосуються децентралізації, і посилання в перехідних положеннях на закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО – “отдельных районах Донецкой и Луганской областей”.

За його словами, інтрига тут зберігається, тому що не просто знайти 300 голосів, більше того – ми маємо нині хорошу аргументацію для того, щоб не приймати посилання на цей закон, оскільки немає навіть перемир’я. Але проблема, що цей закон іде в пакеті з децентралізацією, і тому, якщо відкидається цей закон, то відкидається децентралізація в цілому. І буде продовжуватися тиск західних партнерів, хоча головна загроза навіть не в прийнятті посилання на цей закон у перехідних положеннях Конституції. А головна загроза – чи будуть і на яких умовах проводитися вибори на окупованій частині Донбасу, бо за вимогами Мінських домовленостей це має бути за українським законодавством.

“І тут абсолютно зрозуміло, що Росія намагається нав’язати свій порядок, своє бачення. Росії поки що це не вдається. І з цим я пов’язую загострення нині ситуації на фронті, тому що таким чином Росія шантажує Україну і Захід ескалацією конфлікту. І тут дуже важливе питання, яку позицію займе Захід, що конкретно буде прописано в цьому законі”, – сказав Гарань.

Він додав, що головна проблема щодо виборів на окупованій території Донбасу полягає навіть не стільки в тому, що там залишаються російські війська, а в тому, що там залишаються російські спецслужби, які реально контролюють цю територію. На жаль, це не завжди розуміють наші західні партнери, в тому числі дипломати, які ведуть переговори

 

За останній рік у Службі безпеки України відбулися кардинальні зміни.

Про це заявив Президент Петро Порошенко на засіданні колегії СБУ, присвяченій підбиттю підсумків року.

«Ми побудували фактично нову Службу безпеки України, і сьогодні весь Український народ і я, як Президент і як Верховний Головнокомандувач, бачу перед собою натхненних військовослужбовців, які впевнені у своїй надзвичайно почесній і важливій державницькій місії», – цитує главу держави його  прес-служба.

Президент відзначив надзвичайно високу ефективність антитерористичних і протидиверсійних дій СБУ. Зокрема, під час оперативних заходів було знешкоджено більше 20 ворожих диверсійно-розвідувальних груп, вдалося запобігти скоєнню понад 200 терористичних актів у різних регіонах України, припинено діяльність понад 70 екстремістських угруповань. За матеріалами СБУ розпочато і завершено розслідування кримінальних проваджень за статтями «шпигунство» і «державна зрада» (114 випадків шпигунства, де об’єктивно підозрювані вже залучені до кримінальної відповідальності; 27 особам вже винесені судові вироки). У затриманих вилучено близько 1,5 тис одиниць зброї, більше 2 тонн вибухівки.

«Ворог повинен знати, що український народ не зламати і не залякати! Ми, український народ, обрали свій шлях, знаємо його ціну і надалі будемо впевнено рухатись вперед, обороняючи український суверенітет і українську незалежність!» – заявив Президент

 

Так званий прокурор Криму Наталія Поклонська заявила, що створення добровольчого кримського батальйону, який дислокується на території Херсонської області, підпадає під кримінальну юрисдикцію Росії. Про це вона заявила  “РИА Новости”.

“Створення збройного добровольчого батальйону в Херсонській області України на кордоні з Кримом підпадає під статтю Кримінального кодексу РФ, усі матеріали щодо цього факту будуть зібрані і передані ФСБ”, – сказала Поклонська.

За її словами, дії організатора громадянської блокади Криму Ленура Іслямова, який анонсував створення цього батальйону, підпадають під частину 1 статті 208 Кримінального кодексу Росії.

У свою чергу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров,  коментуючи створення кримськотатарського батальйону у складі ЗСУ або МВС України, заявив, що ця ініціатива зараз проходить етап вивчення у різних штабах.

“Однак вже сьогодні можна ствердливо сказати, що цей військовий підрозділ не буде ані мононаціональним, ані монорелігійним, але ці фактори будуть ретельно враховані в організації служби і дозвілля особового складу”.

При цьому Чубаров наголосив, що “ініціатори формування даного військового підрозділу не зверталися і не планували звертатися до іноземних держав з проханнями про сприяння в його забезпеченні”.

За словами голови Меджлісу, головною мотивацією при створенні кримськотатарського батальйону в Херсонській області було створення елементарних умов для військовослужбовців різних конфесій.

“Постійне спілкування з бійцями, які пройшли через горнило АТО, аналіз бойового досвіду добровольчих батальйонів, у складі яких служили громадяни України різних віросповідань, дозволили мені і моїм колегам вийти з ініціативою формування у складі ЗСУ або МВС України військового підрозділу, в якому могли б бути забезпечені елементарні умови, які враховують деякі фактори. Наприклад, включення до складу військового підрозділу духовних осіб різних віросповідань, дотримання відомих вимог до армійської їди (халяль/кошер), введення “сухого” закону”, – наголосив Чубаров.

Крім того, політик вважає, що у бійців кримського батальйону можуть бути особливі мотивації у підвищенні їх боєздатності.

“До таких слід віднести відоме почуття болю бійців – уродженців окупованого Криму і частини територій Донецької і Луганської областей, контрольованих бойовиками і російською вояччиною. Вони прагнуть якнайшвидшої деокупації Криму, вигнання терористів і відновлення миру на Донбасі, щоб повернутися у свої домівки і возз’єднатися зі своїми близькими”.

 

Під час новорічний свят російські окупаційні війська можуть влаштувати нові провокації на зразок тих, які відбулись у Комінтерновому, по всій лінії розмежування у зоні антитерористичної операції.

Про це на брифінгу у вівторок заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З огляду на поточний розвиток ситуації в зоні антитерористичної операції, за аналізом Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у короткостровій перспективі – маються на увазі всі новорічні свята – слід очікувати нових провокацій зі сторони російських окупаційних військ по всі лінії розмежування” – сказав Скібіцький.

Він повідомив, що ситуація в Комінтерновому залишається стабільно напруженою.

За словами Скібіцького, станом на 29 грудня в населеному пункті перебуває до роти зі складу 9 окремого мотострілецького полку 1 армійського корпусу чисельністю близько 80-100 осіб.

“Частина особового складу переодягнута в цивільну форму одягу і видає себе за місцеве населення”, –   зазначив представник ГУР.

Відповідаючи на запитання журналістів, Скібіцький зауважив, що вхід російських військових груп у Комінтернове, не є грубим порушенням мінських домовленостей, оскільки, згідно з ними, населений пункт перебуває під контролем так званої “ДНР”.

Водночас він підкреслив, що грубим порушенням поточних домовленостей, які досягаються контактною групою в Мінську, є введення в Комінтернове техніки, бронетехніки та переміщення особового складу окупаційних військ саме після 22 грудня, коли було досягнуто домовленості про припинення вогню.

“Це реально провокаційні заходи, щоб спровокувати українську армію”, – наголосив Скібіцький

 

Протестуючи проти податкової політики уряду, аграрії Чернігівщини знову перекрили автодорогу “Київ – Чернігів – Нові Яриловичі” в селі Кіпті Козелецького району.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила представник управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в Чернігівській області Олена Царюк.

“Аграрії (в основному, чоловіки) перекрили дорогу об 11 годині в тому ж місці, що й учора – в Кіптях. Ходять туди-сюди тим же пішохідним переходом, тримають державні прапори. Пропускають тільки швидкі допомоги”, – розповіла вона.

За словами Царюк, з боку Києва на трасі стоїть близько 20 фур, з боку Чернігова – з десяток. Легкові автомобілі їдуть в об’їзд через село. Як і в понеділок, траса буде перекрита до 14 години.

Учора на акції протесту під Кіптями аграрії ще й спалили старенький трактор. Сьогодні, каже Царюк, вони нічого не палять, тільки рухаються пішохідним переходом

 

НБУ досі не має інформації про власників 7 банків, і якщо до кінця року не отримає цих відомостей, ці установи будуть визнані проблемними.

Про це на прес-конференції сказала голова Національного банку Валерія Гонтарева, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Рівень прозорості банківської системи – понад 98%. Нам не відомі власники лише семи банків. Банки, які не нададуть інформації про своїх власників до кінця цього року, будуть визнані проблемними”, – сказала Гонтарева.

Нагадаємо, з початку 2014 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам неплатоспроможних банків понад 64 млрд грн

 

До кінця січня наступного року буде розроблено план реформування парламенту, а вже в березні його презентують.

Про це під час підсумкової прес-конференція розповів Голова ВР Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“До кінця січня ми вже матимемо бачення реформи українського парламенту. У березні ми презентуємо це разом з європейськими партнерами”, – зазначив спікер

 

Українські конструктори розробляють оперативно-тактичну ракету, яка за своїми характеристиками навіть перевершує «Сапсан».

Про це заявив журналістам секретар РНБО Олександр Турчинов під час відвідування підприємства «Аеротехніка» у смт Макарів Київської області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо оперативно-тактичних ракет, зокрема «Сапсан», ця тема також знаходиться під жорстким контролем РНБО. І сьогодні я хочу сказати, що наші конструктори опрацьовують оперативно-тактичну ракету, яка перевищує за своїми показниками той проект, який свого часу отримав назву «Сапсан», – сказав Турчинов.

За його словами, в Україні створюється виробництво оперативно-тактичних ракет повного циклу, «починаючи від виготовлення ракетного палива і закінчуючи бойовою частиною ракет, яка буде відповідати найкращим стандартам оперативно-тактичних ракет у світі».

«Все це, безумовно, також буде відображено у державному оборонному замовленні, але більш детально я не можу вам про це сказати тому, що це є державна таємниця», – заявив секретар РНБО.

Нагадаємо, оперативно-тактичний ракетний комплекс «Сапсан»  – проект багатофункціонального ракетного комплексу, в якому як засоби ураження передбачається використовувати оперативно-тактичні, зенітні і протикорабельні ракети. Розроблений конструкторським бюро «Південне» спільно з Південним машинобудівним заводом імені Макарова. Орієнтовна дальність ракети – від 50 км до 480 км

 

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман ще не підписав закон про проведення повторних виборів мера Кривого Рогу.  Чекає розгляду заяви Опоблоку щодо порушення процедури прийняття такого закону.

Про це він заявив під час підсумкової прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що стосується закону про вибори мера Кривого Рогу. Ні, я ще не підписав його, оскільки він ще не надійшов з профільного комітету», – сказав спікер.

Водночас Голова ВР зауважив, що Опозиційний блок подав заяву щодо порушення процедури прийняття відповідного закону, тому підписати призначення повторних виборів зможе лише після розгляду цієї заяви в сесійній залі

 

Президент України Петро Порошенко вніс зміни до переліку посадових осіб, на яких покладається виконання функцій державного експерта з питань таємниць. Відповідний Указ №727/2015 оприлюднено на  сайті  Глави держави.

Таким чином внесено зміни  до Переліку посадових осіб, на яких покладається виконання функцій державного експерта з питань таємниць, затвердженого Указом Президента України від 1 грудня 2009 року № 987 (зі змінами, внесеними Указами від 25 січня 2012 року № 35, від 27 січня 2014 року № 51 і від 28 березня 2014 року № 347).

Зокрема, у Генеральній прокуратурі України замість трьох заступників такими експертами є двоє заступників і заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор.

У Міністерстві внутрішніх справ України повноваження експертів з держтаємниці, згідно з указом, мають міністр внутрішніх справ, його перший заступник, заступник міністра внутрішніх справ – керівник апарату та заступник міністра, а також командувач Національної гвардії і його перший заступник.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України експертами з держтаємниці визначено міністра економічного розвитку і торгівлі, його заступника і директора департаменту оборони і безпеки міністерства.

У Міністерстві оборони до списку експертів з числа заступників міністра додано заступника міністра оборони з питань європейської інтеграції, окрім того з нього виключено начальника Центрального управління військових сполучень Збройних Сил України.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  до списку експертів додано першого заступника міністра, а в Національній академії наук України замість трьох експертами стануть чотири віце-президенти НАНУ.

Окрім того, зі списку експертів Управління державної охорони України виключено заступника начальника управління – директора Департаменту охорони в Автономній Республіці Крим Управління державної охорони України.Указ набирає чинності з дня його опублікування

 

Відносини між Сполученими Штатами й Україною упродовж 2015 року досягли найвищого рівня насиченості за останній період часу.

Таку оцінку двостороннім взаєминам дав в інтерв’ю Укрінформу Надзвичайний і Повноважний посол України в США Валерій Чалий.

“Очевидно, цей рік можна назвати одним із найбільш насичених в українсько-американських відносинах, а головне, за якістю діалогу він став найбільш глибоким за всі останні роки”, – зазначив дипломат.

На його переконання, це пов’язано передусім із боротьбою України проти російської агресії, що значно вплинуло на інтенсивність контактів.

“Крім того, 2015-й став роком дуже серйозної уваги до України з боку американського політикуму, чого не було вже давно. На відміну від 1990-х, зараз американці чітко усвідомлюють, яку роль відіграє український народ, захищаючи не тільки суверенітет України, а й безпеку цілої Європи”, – сказав Чалий.

За його словами, це підтверджують “двопартійні рішення Конгресу в 2015 році та підтримка в багатьох питаннях з боку адміністрації США”. Зокрема, було закладено в бюджет США-2016 понад 658 млн дол. по лінії Держдепу, а також 250 млн дол. по лінії Пентагону.

Суттєві зміни відбулися також у військово-технічній співпраці. Зокрема, це стосується навчань інструкторами США підрозділів Міноборони України. Крім того, було успішно реалізовано проект реформи української поліції.

“Ми працюємо, щоб такого роду проекти практичних реформ відбулися в Україні й наступного року”, – зауважив посол України в США

 

Віце-прем’єр Росії Дмитро Рогозін напередодні Нового року потрапив до лікарні з вогнепальним пораненням.

Як стало відомо  “Інтерфаксу”, у тирі Рогозін випадково поранив себе в ногу. Його стан занепокоєння не викликає.

Відповідаючи на запитання, чому Рогозін не був присутній на останній зустрічі президента з членами уряду минулого тижня і на підсумковому засіданні кабінету міністрів у понеділок, співрозмовник агентства пояснив, що це пов’язано з нещасним випадком, що стався під час тренувальної стрільби в тирі.

 

Росія зірвала Мінські угоди, проте мирний процес у жодному разі не припинятиметься.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час ознайомлення з виробництвом та модернізацією техніки ППО на базі підприємства “Аеротехніка-МЛТ”, передає Укрінформ.

«Росія повністю зірвала виконання Мінських угод… Безумовно, Мінський процес не буде припинений, він буде продовжений у наступному році, і хочеться сподіватися, що більш ефективно і результативно, ніж у поточному», – заявив Турчинов.

Він нагадав, що головна вимога Мінських угод – виведення військ і поновлення контролю України над окремими ділянками кордону з РФ

 

Адвокат родичів убитого політика Бориса Нємцова Вадим Прохоров заявив, що слідство намагається відвести удар від найближчого оточення Кадирова. Про це пише  DW.

“Мухудинов є організатором нижчої ланки, але не замовником, самостійного мотиву для вбивства у нього не було”, – сказав DW адвокат родичів Нємцова Вадим Прохоров.

Він вважає, що слідство намагається “відвести удар від Руслана Геремеева і від найближчого оточення Рамзана Кадирова”. Прохоров підкреслив, що Мухудинов поки не затриманий, тому говорити про те, що він є замовником, не можна.

У повідомленні СКР також зазначено, що 29 грудня слідчі пред’являть звинувачення в остаточній редакції Заура Дадаеву, Анзору і Шадиду Губашевым, Темирлану Эскерханову і Хамзату Бахаеву. Вони підозрюються у скоєнні вбивства за наймом у складі організованої групи та в незаконному придбанні, перевезенні та зберіганні вогнепальної зброї. Очікується, що розслідування по кримінальній справі завершиться в січні 2016 року.

Раніше Слідчий комітет Росії (СКР) назвав бійця батальйону “Сєвєр” МВС Чечні Руслана Мухудинова замовником і організатором вбивства Нємцова. Справу стосовно нього буде виділено в окреме провадження, повідомляється у вівторок, 29 грудня, на сайті СКР.

Мухудинов оголошений у федеральний і міжнародний розшук, Басманний суд Москви заочно заарештував його

 

Вранці у вівторок, 29 грудня, половина виконкому Дніпропетровської міськради провела виїзну сесію, на якій обрала секретарем лідера ГО «Громадська сила» Загіда Краснова.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Міський голова Борис Філатов заявив про нелигітимність виїзної сесії міськради.

За кандидатуру Краснова проголосували 33 депутати – мінімальна необхідна кількість для прийняття рішення. Всього було 35 депутатів. При цьому, журналістам доступ на сесію був обмежений невідомими людьми.

Мер Дніпропетровська Філатов раніше заперечував проти цієї кандидатури категорично. За його словами, він готовий погодиться з будь-якою іншою персоною, тільки не з кандидатурою Краснова.

Коли депутати зібралися у сесійній залі, в поліцію надійшов дзвінок про замінування будівлі районної ради.

Після обстеження на предмет вибухових речовин, виїзна сесія продовжилася, й депутати проголосували за Краснова.

Філатов заявив про нелегітимність проведення цієї сесії, відповідно і незаконність обрання Краснова секретарем міськради: адже правом скликати сесію наділений мер, а депутати можуть ініціювати проведення сесії тільки за наявності обгрунтованих причин. З такими ж заявами, мовляв, Опозиційний блок до міськради не звертався.

Як повідомлялося, раніше нардеп від УКРОПу Сергій Денисенко у Фейсбук  стверджував, що депутати з “Опозиційного блоку” та “Громадської сили” у Дніпропетровській міській раді намагаються провести незаконне голосування за “свого” претендента на посаду секретаря

 

Мешканці окупованого селища Комінтернове, що розташоване неподалік Маріуполя в Донецькій області, скаржаться на мародерства бойовиків.

Про це сьогодні на брифінгу по відеозв’язку сказав речник Антитерористичної операції Антон Миронович, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Місцеві дедалі більше скаржаться на бойовиків, відкрито звинувачують їх у мародерстві. За нашими даними, люди вже навіть звернулися до так званої комендатури російсько-терористичних військ у місті Новоазовськ із проханням навести лад у лавах загарбників та залишити невинних жителів Комінтернового у спокої”, – зазначив Миронович

 

Народний депутат з фракції “Самопоміч” Єгор Соболєв подав заяву до Національного антикорупційного бюро щодо діяльності Генерального прокурора Віктора Шокіна.

Про це він заявив у ефірі телеканалу “ICTV”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я подав заяву до НАБУ щодо корупційних дій Віктора Шокіна. Арешт Шокіна буде кращою рекламою для новостворених антикорупційних органів», – сказав Соболєв.

Нагадаємо, народні депутати почали збирати підписи під проектом постанови Верховної Ради щодо винесення до сесійної зали питання відставки Генерального прокурора Шокіна ще влітку цього року. 11 грудня Соболєв заявив, що документ з підписами зник у сесійній залі парламенту

 

Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв визнав залежність російського бізнесу від Туреччини. За його словами, зокрема, це стосується туристичної індустрії, передає  Эхо Москвы.

Улюкаєв зізнався, що в уряді тільки зараз почали оцінювати наслідки санкцій, запроваджених проти Туреччини.

Раніше стало відомо, що ціни на плодоовочеву продукцію в Росії протягом двох тижнів грудня виросли на 3,7 відсотка. Особливо помітно подорожчали помідори і огірки.

Нагадаємо, 28 листопада Росія запровадила санкції щодо Туреччини. Обмеження передбачають заборони на чартерні польоти, торгові зв’язки і залучення громадян цієї країни до роботи на території Росії

 

Російські ЗМІ стали рідше згадувати Україну та США у ворожому контексті і переключилися на Туреччину.

Про це йдеться у підсумках дослідження компанії «Медіалогія», повідомляє  РБК.

“Україна лідирувала за кількістю негативних повідомлень у російських ЗМІ протягом дев’яти місяців. У ворожому контексті її згадували в півтора рази частіше, ніж США”, – йдеться у повідомлення.

Негатив у відношенні українського керівництва почав знижуватися після виборів президента країни у 2014 році. До кінця 2015 року російські ЗМІ перестали називати українські влади «нелегітимними» і «самопроголошеними». Крім того, з повідомлень майже зникло слово «фашисти», яке раніше вживалося стосовно українців.

Сплеск згадок Туреччини в негативному контексті стався після того, як 24 листопада турецькі ВПС збили російський винищувач. Кількість згадок цієї країни в контексті тероризму зросла з 20 разів в тиждень до півтори сотні. На телебаченні Туреччини стали називати «спонсором ІДІЛ», хоча раніше це словосполучення вживалося стосовно США.

Як пише видання, ніяких спеціальних вказівок з приводу Туреччини не спускали, говорить співробітник одного з федеральних телеканалів: в основному всі орієнтувалися на заяви Путіна. Відразу після атаки президент назвав дії Туреччини «ударом у спину», і це вираз відразу було підхоплено блогосферою

 

У 2015 році в світі загинуло 110 журналістів. Про це повідомляє DW.

Більше двох третин журналістів, загиблих в 2015 році під час виконання своїх обов’язків, за даними правозахисників, були вбиті цілеспрямовано. Їх вирішили знищити і навмисно вбили у зв’язку з їх журналістською діяльністю, йдеться в заяві Комітету захисту журналістів (CPJ), оприлюдненому у вівторок, 29 грудня.

Згідно з підрахунками цієї організації, за рік по всьому світу померли насильницькою смертю в цілому 69 журналістів, на 8 більше, ніж роком раніше.

У той же час правозахисна організація “Репортери без кордонів” у своєму річному звіті, опублікованому того ж дня, говорить про 67 журналістів, убитих при виконанні службових обов’язків, тобто на одного більше, ніж в 2014 році. Однак ще в 43 випадках мотиви вбивства поки не з’ясовані остаточно, так що всього за рік, за даними “Репортерів без кордонів”, загинули 110 журналістів.

Крім того, цього року втратили життя 27 представників громадянської журналістики та 7 співробітників ЗМІ.

40 відсотків з усіх загиблих журналістів були вбиті ісламістами терористичних організацій “Аль-Каїда” і “Ісламська держава”. Найнебезпечнішою країною залишається Сирія, хоча кількість загиблих там репортерів дещо зменшилася – через те, що в країні залишилося не так вже багато журналістів, а іноземні ЗМІ практично не посилають репортерів в зону військових дій.

Однак приблизно у двох третинах випадків журналісти втратили життя поза зон військових конфліктів. Так, вперше в список країн, небезпечних для журналістів, потрапила Франція – у зв’язку з нападом на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebd

 

До квітня 2017 року в Південній Осетії пройде референдум щодо входження до складу Росії.

Про це заявив лідер невизнаної республіки Леонід Тібілов, передає  «Дощ».

«Часові рамки поки не визначені, так як необхідно опрацювати коло юридичних питань, що стосуються десятої статті Конституції республіки про створення союзного органу… Референдум пройде задовго до виборів президента республіки, які пройдуть у квітні 2017 року», — сказав Тібілов.

Він також додав, що Південна Осетія проводить необхідні консультації з російською стороною.

Тібілов також запропонував перейменувати Південну Осетію на Південну Осетію-Аланію.

«Я доручу відповідним службам і зроблю пропозицію парламентарям розглянути це питання. Є Республіка Північна Осетія-Аланія, пропоную назвати нашу республіку Південна Осетія-Аланія, весь світ повинен знати, що є проблема розділеного народу», — заявив Тібілов.

Як відомо, в березні в Москві був  підписаний договір про союзництво  інтеграцію між Росією і невизнаної Південної Осетією. Деякі країни заявили про бажання РФ анексувати республіку.

 

Бойовики продовжують порушувати умови дотримання режиму «тиші» на Донбасі. Про це повідомляє прес-центр  АТО.

“Російсько-терористичні бандформування продовжують періодично порушувати умови дотримання режиму «повної тиші». Наші позиції на околиці Донецького аеропорту, неподалік Пісків та Опитного, бойовики продовжують систематично обстрілювати зі стрілецької зброї, гранатометів та великокаліберних кулеметів. Окрім того, по Пісках противник вчора пристрілював міномет калібру 82 мм”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, північніше Горлівки – позиції на підступах до н.п. Шуми, Кодема та Майорськ – загарбники хаотично та неприцільно обстріляли зі стрілецької зброї. А під Луганським пізно ввечері бандити прицільно били з гранатометів, великокаліберних кулеметів, «працював» й снайпер терористів.

На Маріупольському напрямку прицільний обстріл позицій сил АТО з гранатометів зафіксовано в районі Чермалика.

За інформацією штабу, біля Зайцевого ввечері відбулось нетривале бойове зіткнення із ДРГ проросійських злочинців, чисельністю до 15 осіб. Отримавши стрімку відсіч, бойовики відступили. Можливі втрати серед нападників з’ясовуються.

Впродовж вчорашньої доби зафіксовано 33 епізоди порушення бойовиками умов припинення вогню. З опівночі вогонь в бік наших позицій вони відкривали близько 5 разів, здебільшого зі стрілецької зброї.

 

Відносини між Росією і Туреччиною в наступному році продовжать загострюватися. Такий висновок міститься в прогнозі американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor,  пише РБК.

«Згідно з розрахунками аналітиків, Туреччина, швидше за все, здійсне військову акцію на півночі Сирії, а також спробує збільшити свою присутність на півночі Іраку. При цьому метою Анкари буде протистояння не тільки бойовикам “Ісламської держави”, але й стримання сирійських курдів. В цілому, за прогнозами аналітиків, Туреччина посилить свій вплив у регіоні», – пише видання.

Також Stratfor приходить до висновку, що ці дії збільшать ризик протистояння Туреччини з Росією та Іраном.

«Аналітики відзначають, що Росія найменше хотіла б конфліктувати з Туреччиною, так як Анкара контролює підходи до Чорного і Середземного морів, але цей сценарій неминучий», – зазначається у повідомленні.

Крім того, в Stratfor попереджають, що залученість Росії в сирійський конфлікт зростає і це може призвести до “розповзання” її початкового завдання в регіоні і необхідності вирішувати занадто багато завдань одночасно.

Як повідомляв Укрінформ, відносини між Росією і Туреччиною загострилися після того, як вранці 24 листопада винищувач ВПС Туреччини F-16 збив російський Су-24, який порушив повітряний простір країни в районі кордону з Сирією і не реагував на попередження. Услід за цим Росія ввела економічні санкції проти Туреччини, заборонила великий список продовольчих продуктів турецького виробництва, скасувала всю військову співпрацю з країною і відновлює візовий режим

 

Відомий російський артист, депутат Держдуми РФ Йосип Кобзон і музикант та екс-регіонал за сумісництвом Ян Табачник виявились власниками величезного пляжу на березі Дніпра у Дарницькому районі Києва. Про це повідомила депутат Київради від фракції “Самопоміч” Ганна Сандалова на своїй сторінці у  Facebook.

“На Осокорках, виявляється, є прекрасний парко-пляж “Прибережний”, – величезна територія, яка за якимись міфічними поняттями є власністю Яна Табачника та Йосипа Кобзона. Не те, щоб я не люблю музику, але я сильно не люблю, коли персони нон-грата позбавляють наших дітей можливості тусити біля Дніпра. Нашого Дніпра. Мого Дніпра. Прямо в Дарницькому районі”, – зазначає депутат Київради.

“Питання вже кілька тижнів обговорюється в нашому депутатському середовищі, а вчора ми з сімейством з’їздили туди на розвідку. Якщо закрити очі на тонни сміття і спробувати вимріяти тут парк – то це, повірте, просто бомба. Особливо якщо врахувати, що в наших кам’яних джунглях Дарницького району відпочивати особливо ніде”, – додала Сандалова

 

Вбивство одного з лідерів сирійської опозиційної організації “Джейш-аль-Іслам” Захрана Аллуша ускладнює зусилля, які докладають США та західні союзники в Сирії для забезпечення політичного переходу в країні від режиму Асада до демократичного уряду.

Таку оцінку висловив у понеділок у Вашингтоні заступник речника Державного департаменту США Марк Тонер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Нанесення авіаудару по Аллушу та організації “Джейш-аль-Іслам”, а також іншим опозиційним угрупованням ускладнює зусилля, які обумовлюють сутність політичних переговорів та припинення вогню на всій території Сирії”, – заявив Тонер.

Він підкреслив, що “Джейш-аль-Іслам” підтримала політичний процес, спрямований на завершення конфлікту, та бореться проти “ІДІЛ”.

“Вони також брали участь у конференції сирійської опозиції в Ер-Ріяді, яка стала ключовим кроком уперед у зусиллях на відновлення переговорів і політичного процесу з припинення конфлікту”, – нагадав Тонер, додавши, що прогрес на цьому напрямі потрібен вже впродовж найближчих тижнів.

При цьому представник держдепу висловив сподівання, що подібні авіаудари не заважатимуть надалі політичному врегулюванню, й сирійська опозиція братиме повноцінну участь у цих процесах. Він вкотре наголосив, що військового рішення конфлікту в Сирії не існує.

Як повідомлялося раніше, глава організації “Джейш-аль-Іслам” Захран Аллуш був ліквідований внаслідок авіаудару, нанесеному в передмісті Дамаска, де проходило зібрання сирійських опозиціонерів. За різними даними, авіаудар міг бути підготовлений за сприяння російських сил. В Росії заперечують це, наголошуючи, що операція проводилась силами урядових військ Сирії

 

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ відвідали Комінтернове (23 км на північний схід від Маріуполя), щоб перевірити дані про присутність бойовиків “ДНР” у селищі. Про це йдеться у щоденній  доповіді  Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні за 28 грудня, опублікованій у вівторок.

«У Комінтерновому СММ не зафіксувала озброєних людей чи зброї, окрім супроводжуючих «членів ДНР». Водночас СММ бачила численні сліди від коліс та гусениць військової техніки на головній вулиці. Супроводжуючі «члени ДНР» не дозволили СММ піти за межі головної вулиці з міркувань безпеки», – йдеться у документі.

Водночас у доповіді зазначається, що населення підтвердило спостерігачам ОБСЄ присутність бойовиків “ДНР” у Комінтерновому.

«На блокпості українських Збройних Сил на південний схід від селища СММ розмовляла з трьома цивільними, які йшли з Комінтернового, і вони зазначили, що «члени ДНР» все ще у селищі, де займають пусті будинки», – йдеться у доповіді.

 

Адміністрація Президента та бізнес-кола  вважають реформу сфери електронних комунікацій громадян з державою (C2G), бізнесу з державною (B2G), бізнесу з бізнесом (B2B) та сфери електронних довірчих послуг необхідними та такими, що відповідають стандартам ЄС.

Про це в ході круглого столу «Реформа електронної ідентифікації та довірчих послуг в Україні» в Укрінформі заявив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків.

«Державна влада разом з представниками українського бізнесу прямо зацікавлені у проведенні реформи сфери юридично значимих електронних послуг. Це означатиме запровадження послуг електронного документа, електронного підпису, електронної печатки, електронної зареєстрованої пошти, електронного часового штемпеля, електронного сертифікату веб-сайту та електронної ідентифікації громадян», – сказав Шимків.

При цьому він сподівається, що така реформа прискорить бізнес-процеси в Україні та допоможе виконати Угоду про Асоціацію з ЄС у частині інтеграції у єдиний цифровий ринок ЄС.

«Через відсутність юридично оформленого електронного документообігу наші компанії втрачають мільярди, які могли б заробити на світових ринках. Тому така реформа необхідна, тому така реформа принесе додаткові прибутки українському бізнесу. Таким чином ми і виконаємо Угоду про Асоціацію з ЄС у частині інтеграції у єдиний цифровий ринок ЄС», – наголосив Шимків.

 

Хакерське угруповання з Туреччини пригрозило Росії кібератаками – ЗМІ

Хакерське угруповання з Туреччини Ayyıldız оголосило про підготовку кібератак на російські сайти.

Напередодні, 28 грудня, хакери зламали сайт anonymoushackers.org, який, імовірно належить угрупованню Anonymous, що оголосила про запуск великомасштабної кампанії проти Туреччини. На ресурсі з’явився напис «Ви атаковані кіберармією Ayyıldız» і зображення турецького прапора, пише  Лента.ру з посиланням на газету Aksam.

“Ми дали урок тим, хто хоче принизити турецьку державу. На черзі — Росія”, — передає газета слова лідера хакерського угруповання Ayyıldız Джеткана Бір Яфеса. Організація має намір атакувати сайти російських міністерств, зокрема, портал Міноборони.

Як повідомляв УНІАН, раніше міжнародна  група хакерів Anonymous оголосила Анкарі кібервійну, оскільки, на думку хакерів, Туреччина підтримує “Ісламську державу”.

 

Порошенко дозволив ввести проти Росії санкції у відповідь

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє ввести проти Росії економічні санкції у відповідь.

Як повідомляється на  сайті  Верховної Ради, Порошенко підписав закон “Про зовнішньоекономічну діяльність” (щодо надання повноважень уряду застосовувати адекватні заходи економічного характеру до держави-агресора).

“Повернуто з підписом від президента (28.12.2015)”, — йдеться в статусі документа.

Нагадаємо, на тлі процесу підготовки введення ЗВТ Україна-ЄС президент Росії Володимир Путін 16 грудня підписав указ про припинення з 1 січня 2016 року дії договору про зону вільної торгівлі між Росією та Україною, який діяв у рамках ЗВТ СНД.

21 грудня прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що з 1 січня РФ таки  вводить продуктове ембарго на українські товари.

24 грудня Верховна Рада України прийняла закон,  що дозволяє Кабміну вводити торгові санкції  або інші обмежувальні заходи у відповідь на дискримінаційні або недружні дії з боку інших держав, насамперед Росії щодо України.

Такими заходами можуть бути заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення, а також скасування тарифних пільг за ставками Митного тарифу України шляхом призупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових або повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот

 

Соціологи: Довіра українців до влади за рік радикально впала, лідери довіри – волонтери і церква

Директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна заявляє про різке падіння довіри українців до владних інстанцій протягом року.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала під час презентації результатів проведеного 15-25 грудня опитування в рамках соціологічного дослідження «2015-й: політичні підсумки і прогнози».

За даними опитування, баланс довіри українців до Верховної Ради в грудні 2014 року склав -26%, а через рік -74%; до уряду -18% в грудні 2014 року і -67% в цьому році; до президента України в грудні минулого року +5% і 40% в цьому грудні.

Як сказала Бекешкіна, падає довіра і до місцевої влади. «Це від +10% у 2012 році до -15% в грудні 2014 року і -24% у грудні 2015 року», – повідомила вона.

У той же час вона зазначила, що зростає довіра до банків: від -71% в грудні 2014 року до -65% у грудні цього року.

Дослідження показало, що в 2015 році лідерами громадської довіри стали волонтери (у грудні їм довіряють 68%, не довіряють 19%, баланс довіри-недовіри становить +49%).

Далі за рівнем довіри йде церква (баланс довіри-недовіри +44%). Переважає довіру над недовірою щодо населення до Збройних сил України (+22%). Позитивний також баланс довіри-недовіри до громадських організацій (+10%), урівноважені довіра і недовіра до засобів масової інформації (0%).

Бекешкіна додала, що довіра до ЗМІ все ж має тенденцію до падіння, оскільки в 2010 році баланс довіри-недовіри був +26%. Найвищий рівень недовіри вже два роки поспіль, за її словами, українці мають до російських ЗМІ (-75% у 2015 році; -72% в 2014 році; -45% в 2010 році).

Далі за рівнем недовіри йдуть правоохоронні органи: суди (-72% у 2015 році); прокуратура (-66%).

“Конституційний Суд не має довіри, баланс довіри -58%. До Служби безпеки довіра трохи вище, хоча за 5 років вона теж істотно знизилася: від -9% у 2010 році до -35% у грудні 2015 року. А ось до новоствореної поліції довіра зростає, хоча баланс довіри-недовіри все ж залишається негативним, проте в липні цього року баланс довіри-недовіри до міліції склав -57%, а в грудні вже до поліції -24%”, – зазначила Бекешкіна.

Дослідження проводилося фондом «Демініціативи» і Київським міжнародним інститутом соціології. Опитано 2040 респондентів з усіх регіонів України, за винятком Криму. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на контрольованих Україною територіях. Похибка становить 2,3%

 

З окупованої території Донбасу до судів на контрольовані території передали 173 кримінальні справи.Про це УНІАН повідомили в прес-службі Уповноваженого ВР України з прав людини.

«Така ситуація склалася у зв’язку із проведенням АТО на сході України, внаслідок чого значну кількість осіб тримають під вартою на контрольованій урядом України території без будь-якої перспективи отримати найближчим часом рішення суду. Бо їхні справи знаходились у судах на непідконтрольній уряду України території, в той час як до них судом першої інстанції було прийнято рішення про тримання під вартою, або судом апеляційної чи касаційної інстанції прийнято рішення про скасування вироку та направлення справи на додаткове розслідування, або справа повернута до суду першої інстанції для проведення нового судового розгляду»,- йдеться в повідомленні.

Це було очевидним порушенням статей 5 та 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зокрема, порушення права на розгляд справи судом упродовж розумного строку, наголосили в прес-службі.

Зазначається, що у березні 2015 року Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Старобільського, Артемівського та Маріупольського районних судів із клопотаннями у порядку статті 206 КПК України щодо проведення перевірки законності тримання під вартою 99 осіб, які значилися за судами першої інстанції, що перебувають на непідконтрольній уряду України території.

«Наразі з них 43 особи звільнені з-під варти внаслідок розгляду зазначених клопотань»,- додали в прес- службі.

Також повідомляється, що упродовж 2015 року відбулося три передачі осіб із непідконтрольної уряду України Донецької області: у липні – передача перших дев’яти українських засуджених, в серпні вдалося забрати з Донецького слідчого ізолятора 20 в’язнів, частина з яких «транзитні», тобто ті особи, які минулого року прямували транзитом через СІЗО до інших установ, або ж прибули для участі у судових експертизах і залишилися в СІЗО внаслідок початку бойових дій.

8 грудня 2015 року було  передано ще 20 засуджених, які відбували покарання у Єнакіївській виправній колонії № 52

 

Росія різко активізувала інформаційну війну – Порошенко

Росія різко активізувала війну в інформаційному просторі з метою розколу і політичної дестабілізації України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив президент України Петро Порошенко на підсумковій колегії СБУ.

«Вже скоро два роки, як розпочалась агресія з боку РФ», – сказав президент.

За його словами, Україна довела, що здатна зупинити ворога, побудувати ефективну систему політичних, економічних, військових, зовнішньополітичних та інших безпекових заходів із протидії військовій стратегії агресора.

«Безперечно, агресор зараз робить ставку на диверсійну і терористично-підривну діяльність, використання можливостей впливу, на різку активізацію війни в інформаційному просторі з метою розколоти Україну, дестабілізувати її політичне становище», – наголосив президент.

За словами Порошенка, Росія намагається розколоти Україну за ідеологічними, національними, релігійними, мовними та іншими ознаками.

«Але агресор прорахувався – ніколи Україна не була такою єдиною, як зараз», – сказав Порошенко.

 

Росію чекає слабка економіка, конфлікти в Кремлі і посилення спецслужб – Stratfor

Основними пунктами протиріч в Кремлі стануть питання отримання державної допомоги та енергетичної політики.

Американська аналітична компанія Stratfor представила свій прогноз розвитку геополітичної ситуації в різних регіонах світу в 2016 році. Головні  прогнози для Росії  — слабкі економічні перспективи, зростаючі загрози з боку ісламізму і спроби російських силовиків використовувати ці загрози для розширення своїх повноважень всередині і за межами країни, пише  “Комерсант”.

В першу чергу аналітики Stratfor приділяють увагу триваючій загрозі з боку радикального ісламізму, у тому числі боротьбі проти ІД та участі Туреччини в цій боротьбі. Від неї експерти Stratfor чекають не тільки військового посилення на сирійському фронті, але і контролю за експансією курдів, а також продовження напружених відносин зі своїми старими суперниками — Іраном і Росією. Stratfor відзначає, що Росія не хоче конфронтації  з Туреччиною, проте цього навряд чи вдасться уникнути в міру того, як Росія активізує свої дії на сирійському фронті. Втім, боротьба з «Ісламською державою» буде лише частиною російської політики в Сирії. Росія буде намагатися знайти компроміс із США і сповільнити зростання їх впливу на пострадянському просторі. У свою чергу США будуть готові йти на переговори з тактичних питань, але не будуть піддаватися на спроби Москви використати боротьбу з тероризмом як важіль тиску в інших питаннях.

Важливий вплив на геополітичну ситуацію продовжать надавати низькі ціни на нафту, а вихід на ринок іранської нафти компенсує зниження видобутку нафти в США. При цьому Саудівська Аравія буде готова йти на зміну своєї політики у галузі видобутку нафти тільки після того, як переконається, який вплив надасть на ринок вихід іранської нафти.

В Азії Stratfor звертає особливу  увагу на Китай, влада якого  зштовхнулася з уповільненням зростання економіки і тепер змушена переглядати свою політику. Від китайської політики експерти чекають продовження поступової лібералізації фінансового ринку і пом’якшення адміністративного тиску на бізнес.

Говорячи про Росію, експерти Stratfor вважають, що ситуація багато в чому залежатиме від здатності уряду вирішувати економічні проблеми, оскільки вони «швидше за все, приведуть до зростання протестних настроїв. Кремль не буде сильно перешкоджати незначним протестам економічного характеру, однак буде чинити опір будь-яким великим і організованим акціям протесту, які будуть носити антиурядовий характер. Аналітики вважають, що посилення риторики уряду, спрямованої проти ІД, може викликати підйом ультранаціоналістичного руху, а це, швидше за все, виллється в переслідування мігрантів з боку націоналістів. При цьому Stratfor вважає, що «загрози від ІД та інших ісламістських угруповань ФСБ спробує використати для розширення своїх повноважень всередині і за межами Росії». Говорячи про політичну ситуацію, експерти вважають, що «напередодні вересневих парламентських виборів Кремль, швидше за все, спробує чинити тиск на опозицію та її лідерів». Крім того, боротьба всередині кремлівської еліти в 2016 році посилиться. Основними пунктами протиріч стануть питання отримання державної допомоги, енергетичної політики, у тому числі приватизації “Роснафти” і можливого  припинення монополії “Газпрому”  на газові трубопроводи. Розбіжності будуть виникати і з питань, пов’язаних з Україною, Сирією, а також розподілом повноважень і фінансових потоків серед різних угруповань військових і представників спецслужб

 

Порошенко вимагає від РНБО ухвалити за два-три місяці стратегію повернення Криму – політолог

У Раді нацбезпеки й оборони України досі відсутня державна стратегія повернення Криму під контроль держави.

Про це повідомив український політолог Тарас Березовець, передає “Крим.Реалії“.

За його словами, президент України Петро Порошенко поставив перед РНБО нові терміни для розробки документа.

“Я зустрічався з президентом України Петром Порошенком. Він сказав, що Радою національної безпеки й оборони України буде активізована робота з розробки й ухвалення стратегії деокупації Криму. Сьогодні необхідно вимагати від секретаря Радбезу, щоб із ухваленням такого документа не затягували, і він з’явився вже в березні-квітні. Принаймні, президент відвів два-три місяці для того, щоб ухвалити такий документ”, – повідомив Березовець.

“Насправді цього документа немає. Він знаходиться у стадії підготовки, але ще не готовий. Тому президент і поставив терміни перед РНБО з розробки документа”, – додав він.

Підтвердження цієї інформації з інших джерел немає, офіційні повідомлення на сайті президента поки відсутні.

Нагадаємо, раніше Рада визначила дату початку тимчасової окупації Криму. Законом у Законі України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” встановлюється, що  датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року

 

ІДІЛ розробила правила утримання рабинь – Reuters

«Ісламська держава» розробила детальні правила утримання рабинь. Поширені теологами «Ісламської держави» правила (фетви) отримав у своє розпорядження спецназ США в ході рейду на території Сирії у травні цього року.

Витяги з документа опублікувало агентство  Reuters, інформує  РБК.

У правилах, зокрема, прописано, коли бойовик може вступати з рабинею в інтимний зв’язок. Крім того, в документі міститься заборона для батька і сина вступати у зв’язок з однією і тією ж рабинею. Крім того, тому чоловікові, хто тримає в рабстві мати і дочку, забороняється вступати в зв’язок з обома жінками. У випадку, якщо жінка перебуває у “спільному володінні», вступити з нею в зв’язок можуть обидва господаря.

ООН і низка правозахисних організацій вже неодноразово звинувачували «Ісламську державу» у систематичних порушеннях прав та зґвалтуваннях тисяч жінок і дівчаток від 12 років.

Як випливає з доповіді правозахисної організації Human Rights Watch, яка опитала кількох жінок, яким вдалося втекти з контрольованих ІД територій в Іраку і Сирії, жінок продають у рабство або передають бойовикам «Ісламської держави» в якості подарунків.

Раніше Reuters повідомляло, що в «Ісламській державі» створюються міністерства, зокрема, були створені відомства, що відповідають за нафту і рабів.

Крім того, ІДІЛ  готує з викрадених дітей  шпигунів і терористів-смертників

 

Українське радіо глушать на території “ЛНР” — Г.Тука

Українське радіо глушать на території “ЛНР”. Про це повідомив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука, передає  УНН  із посиланням на прес-службу ВЦА.

У  селищі Широкий із  26 грудня 2015 року заглушуються  FM передавачі з  окупованої території — транслюється радіо “Родіна”. Також заглушуються “Громадське радіо” і  “Русское радіо — Україна”.

Український радіосигнал не  чують мешканці селищ, розташованих на  лінії розмежування та  на  окупованій території. Раніше сигнал можна було почути практично по  всьому Луганську та  прилеглих населених пунктах.

“Це  вкотре підтверджує, що  на  окупованій території працюють російські “спеціалісти” з  промивання мізків з  обладнанням, якого просто немає у  нас в  країні. Наші фахівці наразі працюють над вирішенням цього питання”, — Г.Тука.

 

На сайті Президента зареєстрували петицію про святкування Різдва 25 грудня

На сайті Президента України Петра Порошенка зареєстровано петицію щодо встановлення вихідного дня 25 грудня на честь Різдва Христового, передає УНН.

У петиції пропонується зробити 25 грудня вихідним днем.

Зігдно із текстом петиції, це дасть можливість частині християн України (католикам і протестантам), а також гостям України з інших країн світу, гідно відсвяткувати цей день, презентуючи власні традиції.

Також, на думку автора, це надасть можливість православним, греко-католикам і протестантам України, не відкидаючи власних традицій, започаткувати богослужбове і культурне вшанування Різдва Христового разом з християнами власних конфесій, які дотримуються нового стилю.

У той же час у петиції зазначається, що це рішення не має відміняти Різдва Христового як державного свята і вихідного дня 7 січня.

Петиція зареєстрована 28 грудня 2015 року. Її автором є Андрій Дудченко

 

Радник міністра оборони Василь Будик повідомив про звільнення українця Анатолія Полякова, який 9 місяців перебував у полоні бойовиків.

На окуповану територію журналіст заїхав із території Росії та мав збирати відомості тих, кого бойовики тримають в полоні, проте його самого терористи затримали на Луганщині, написав він на своїй сторінці у Facebook.

“Був у Донецьку, знайшов там кілька наших хлопців, нам вдалося тоді їх звільнити. Далі поїхав до Луганська. І в Луганську був заарештований, як розвідник української армії… Сильно виснажений організм, сильний психологічний тиск на нього чинився, є припущення що кололи психотропні медикаменти, ліки”, – розповів Будик “5-му каналу“.

У полоні Поляков пробув 9 місяців. За час полону журналіст схуд на 40 кг. Визволити його вдалося лише вчора, нині він вже вдома та отримує необхідну допомогу

 

У Вашингтоні називають “дуже тривожними” повідомлення авторитетних неурядових правозахисних організацій про зростаючу кількість жертв серед цивільного населення в Сирії внаслідок ударів російської авіації та артобстрілів.

Про це заявив у вівторок під час брифінгу в Державному департаменті США заступник речника відомства Марк Тонер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Повідомлення про російські удари по населенню Сирії є надзвичайно тривожними. За звітами неурядових організацій, російські авіаудари вбили сотні цивільних, у тому числі тих, хто надавав допомогу, були поцілені медичні установи, школи, ринки”, – зауважив представник держдепу.

Він також констатував, що впродовж жовтня – першої половини листопада понад 130 тис. людей стали вимушеними переселенцями.

Тонер підтвердив, що саме про це йшлося під час телефонної розмови держсекретаря США Джона Керрі і глави МЗС Росії Сергія Лаврова напередодні. Крім того, Керрі “вказав на стурбованість (США – ред.) у зв’язку з  вбивством лідера організації “Джейш аль-іслам” Захрана Аллуша”, що підтримувала процес політичного переходу Сирії.

“Ми бачимо помітне й тривожне зростання числа повідомлень про жертви серед цивільного населення після того, як Росія почала свою кампанію там”, – наголосив Тонер.

Він поінформував, що США постійно закликають усі сторони конфлікту вжити всіх заходів обережності, щоб знизити ризик ураження цивільного населення, а також дотримуватися взятих на себе зобов’язань та міжнародного гуманітарного права

 

Три колишніх посла Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст, Стівен Пайфер та Уїльям Тейлор виступили із закликом до американського Конгресу та адміністрації США, а також до Євросоюзу збільшити наступного року фінансову допомогу для України на $5-10 млрд.

Про це вони зазначили у спільній статті, що вийшла в вівторок у впливовому американському виданні  The New York Times, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Наступного року Україна може очікувати близько $3-4 млрд умовної підтримки з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу разом узятих. Ця сума є недостатньою”, – зауважили колишні дипломати.

Вони нагадали, що екс-міністр фінансів США Лоуренс Саммерс закликав європейців виконати обіцянки щодо підтримки реформ в Україні, збільшивши фінансування від $5 млрд до $10 млрд, назвавши це важливою “безпекою інвестицій.” “Він має рацію”, – зауважили експерти.

“Конгрес і адміністрація Обами повинна працювати разом, щоб забезпечити додаткові $2-5 млрд економічної підтримки. Водночас Вашингтон має прагнути переконати ЄС взяти на себе аналогічні зобов’язання, щоб досягти загальної суми $ 10 млрд – оптимального обсягу підтримки Уряд України мав простір для маневру”, – наголошується в публікації.

Якщо бюджети цього не дозволять зробити, то “важливо, щоб разом США і ЄС знайшли принаймні $5 млрд, що є мінімальним порогом для забезпечення життєздатності незалежної України”. Це може підкріпити її початкові зусилля у проведенні реформ та допомогти витримати вперту кампанію економічних диверсій з боку Росії”

 

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман у вівторок підписав закон про державний бюджет України на 2016 рік, документ направили на підпис Президенту України. Про це йдеться на  сайті  Верховної Ради.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили доопрацьований законопроект №3000 “Про Державний бюджет України на 2016 рік” рано вранці 25 грудня. За відповідне рішення проголосували 263 народні обранці.

Законопроект передбачає доходи державного бюджету у розмірі 595,081 млрд гривень та видатки у розмірі 667,733 млрд грн.

 

У Києві презентували документальну стрічку-розслідування “Хуізмістерпутін?” режисера-документаліста Валерія Балаяна.

Презентація фільму відбулася у вівторок в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У фільмі досліджується історія зв’язків президента Росії Володимира Путіна з російським та міжнародним криміналітетом від 1990-х років до сьогодення.

“Багато хто кричить “Путин – вор!”, але чому “вор”, як “вор” – ніхто не знає. Ми розповіли і розповіли з документами. За кожним твердженням там (у фільмі. – Ред.) – факти, документи. В цьому сила цього розслідування – воно документовано”, – сказав Балаян.

Who is mister Putin? – таке запитання прозвучало на Давоському форумі у 2000 році. Тоді зал зустрів це запитання сміхом, а представники російської делегації не одразу змогли дати відповідь. Режисер документальної стрічки “Хуізмістерпутін” Валерій Балаян зробив спробу відповісти на це запитання. В основу фільму лягли багаторічні розслідування двох російських журналістів, які зараз живуть в Європі – Анастасії Кириленко та Володимира Іванідзе, які дослідили зв’язки Путіна з російським криміналітетом та вибудовування кримінальних схем по відмиванню грошей ще з 90-х років.

“Я взяв всю есенцію, а насправді там томи різних документів, які потрібно аналізувати”, – наголосив Балаян.

За словами режисера, він адресував стрічку насаперед російському глядачу, але, на його думку, фільм варто було б подивится також громадянам Німеччини, Австрії, інших європейських країн, тому що махінації з відмиванням грошей та розкраданням державної власності Путіним і Ко виходять далеко за межі Росії.

“Непогано було б, щоб фільм подивилися і німці, і австрійці, кожному там вистачить інформації. Виходить так, що європейська демократія також пронизана корупцією, і Путін просто їх купив. Він просто купує всіх, і проти його грошей не може встояти ніхто”, – переконаний Балаян.

Юрій Макаров, який став редактором та “голосом” фільму, передбачає, що стрічку будуть намагатися видалити з тих ресурсів, на яких вона з’явиться.

“Якщо був такий скандал навколо передачі на “Эхо Москвы” (інтерв’ю з російським журналістом та письменником Віктором Шендеровичем, яке  видалили з сайту радіостанції. – Ред.), якщо вони на це так відреагували, то можна  припустити, що саме така реакція буде і на цей фільм”, – сказав він

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опублікувало перелік товарів, заборонених до ввезення з 10 січня 2016 року на митну територію України, що походять з Російської Федерації. Про це повідомляє  прес-служба  Мінекономрозвитку.

«Міністерство економічного розвитку і торгівлі України за участі центральних органів виконавчої влади підготувало пропозиції щодо дій України у відповідь на порушення Російською Федерацією норм міжнародного права щодо заборони ввезення товарів походженням з України та призупинення дії Договору про ЗВТ СНД. Пропонується запровадження ставок ввізного мита режиму найбільшого сприяння щодо імпорту товарів походженням з РФ, а також сформовано окремий перелік товарів, ввезення яких пропонується заборонити», – йдеться у повідомленні.

Міністерство пропонує повністю заборонити ввезення зокрема м’яса великої рогатої худоби, свинини, риби, шоколаду, пива, горілки, сигарет, обладнання для залізниць або трамвайних колій, інсектицидів.

Наголошується, що такі кроки здійснюються з метою захисту національних економічних інтересів та безпеки України, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави, викликаних діями держави-агресора – Російської Федерації

 

Вчені створили особливий вид пластику, який можна повністю переробити

Матеріал, відомий як гамма-бутиролактон, раніше в науковій літературі розцінювався, як потенційний будівельний блок для сучасних пластмас.

Хіміки знайшли полімер, який може бути синтезований у корисні матеріали, а потім перероблений на молекулярні будівельні блоки, щоб отримати “друге життя”.

Про це повідомляє  Facepla.net  з посиланням на матеріали Colorado State University.

Хоча деякі види пластику у великій кількості кожен день переробляються і можуть бути повторно використані в якості корисних предметів, багато з них все одно закінчують свій шлях на смітниках або в океанах.

Пластмаси, які можуть розкладатися в певних умовах, такі як полімолочна кислота (PLA), пропонують більш екологічні альтернативи, але у них теж є свої недоліки. Хоча рециркуляція — це теж хороший варіант, як засіб продовження життєвого циклу матеріалу, вона не може бути розкладена у вихідний молекулярне стан без отримання інших небажаних побічних продуктів.

У пошуках пластику, який може піддатися вторинній переробці і біологічному розкладанню, дослідники Університету штату Колорадо вивчали молекули, отримані через з’єднання біомаси, яку Міністерство енергетики США оцінили, як один з 12 найбільш відповідних замінників нафтопродуктів.

Матеріал, відомий як гамма-бутиролактон, раніше в науковій літературі розцінювався, як потенційний будівельний блок для сучасних пластмас.

Професор хімії Університету штату Колорадо Євген Чен (Eugene Chen) і старший науковий співробітник Мао Хонг (Miao Hong) почали роботу, відкриваючи шлях не тільки створення полімеру, використовуючи гамма-бутиролактон, але зробили його таким чином, щоб полімер зміг приймати різні форми, такі як лінійні і циклічні.

Команда каже, що полі гамма-бутиролактон є хімічно еквівалентним комерційному біопластику під назвою P4HB. Але так як P4HB отримують за допомогою бактерій, що є більш дорогим і складним процесом виробництва, ніж для більшості пластмас, команда сподівається, що її більш дешева версія може отримати комерційне використання, щоб запропонувати більш практичну версію покращеного пластику

 

Туреччина називала пропагандою російські твердження про підтримку створення кримськотатарського батальйону

У той же час в МЗС Туреччини підкреслили, що країна не визнавала і не визнає незаконну анексію Криму.

У Міністерстві закордонних справ Туреччини назвали російські твердження про підтримку створення  кримськотатарського батальйону  черговим проявом чорної пропаганди.

Про це йдеться у заяві речника Міністерства закордонних справ Туреччини Танжу Більгіча з приводу створення в Україні кримськотатарського батальйону.

Зокрема, в турецькому зовнішньополітичному відомстві прокоментували твердження у деяких ЗМІ про те, що Туреччина нібито забезпечувала або забезпечуватиме підтримку добровільним військам, які будуть створені в Херсонській області під назвами “Кримськотатарський батальйон” та “Батальйон Номана Челебіджіхана”.

“Заяви, зроблені російською стороною щодо цих необґрунтованих тверджень про те, що «Росія знову отримала удар ножем у спину», є продовженням кампанії з чорної пропаганди, яка останнім часом здійснюється проти Туреччини”, – йдеться у заяві речника турецького МЗС.

Водночас Танжу Більгіч наголосив, що “Туреччина не визвала і не визнає незаконну анексію Криму”.

У зв’язку з цим він заявив, що Туреччина і надалі з рішучістю продовжить вживати зусилля для захисту прав і свобод кримських татар.

Як повідомляв УНІАН, координатор громадянської блокади, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Криму Ленур Іслямов анонсував створення кримськотатарського батальйону, який увійде до Збройних сил України

 

Можливо доведеться залучати міжнародні інституції для повернення кордону – експерт

Якщо російсько-терористичні війська самі не  віддадуть контроль над українським кордоном, доведеться залучати міжнародні інституції. Про це  в  ефірі “5 каналу” заявив заступник керівника сектору “М” (2014-2015рр) Віктор Шидлюх, передає  УНН.

За  його словами, повернення під контроль українського кордону з  Російською Федерацією можливе за певних умов.

“Ми знаємо, що цей кордон слугує отвором для постачання зброї бойовикам. Гуманітарні вантажі, які йдуть, іноді вибухають по дорозі, тому що там зброя, яка надходить з Російської Федерації. Тому, звичайно, повернення під контроль кордону було б дуже важливим і логічним кроком. І можливе це за двох умов: або російсько-терористичні війська самі віддадуть контроль, або нам доведеться закликати міжнародні інституції для того, щоб допомогли взяти під контроль кордон”, — зазначив він.

Нагадаємо, військові дії на сході України почались навесні 2014 року. Згідно статистики за цей час загинуло близько дев’яти тис. людей. Окупантами східних областей утворено дві самопроголошених та невизнаних міжнародною світовою спільнотою республік — так звані “ДНР” та “ЛНР”

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 708

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua