Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 29 грудня

Інформдень: 29 грудня

За минулу добу у районі проведення антитерористичної операції загинуло двоє українських військових, ще двоє були поранені. 

Про це поінформував речник Міністерства оборони з питань АТО Олександр Мотузяник на брифінгу у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За минулу добу двоє бійців загинуло, ще двоє зазнали поранень», – сказав Мотузяник.

Він уточнив, що один військовий загинув унаслідок штурму бойовиків у районі Крутої балки, другий боєць – під час робіт з розмінування у районі Троїцького.

Як повідомляв Укрінформ, вчора відбулася атака бойовиків у районі Крутої балки. Бій тривав близько тридцяти хвилин, завдяки злагодженим діям підрозділів сил АТО бойовики змушені були відступити.

 

Станом на 17 годину четверга бойовики здійснили 25 обстрілів позицій українських військових у зоні АТО.

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО на своїі сторінці у  Facebook – Укрінформ.

«Станом на 17 годину у зоні проведення АТО зафіксовано 25 обстрілів», – зазначили у штабі.

Зокрема, за даними прес-центру, на Маріупольському напрямку бойовики з мінометів  обстріляли  Красногорівку, а з гранатометів та стрілецької зброї вели вогонь в районі Широкиного, Талаківки, Павлополя, Гнутового та Водяного. По українських позиціях у районі Гнутового вогонь вів снайпер.

На Донецькому напрямку з тих самих видів озброєння були обстріляні позиції в районі Луганського, Троїцького, Зайцевого, Верхньоторецького, Авдіївки та Крутої Балки.

На Луганському напрямку з мінометів та гранатометів бойовики вели вогонь по Малиновому та Балці Крутенькій, йдеться у вечірньому зведенні.

 

На Донбасі російське командування незаконних збройних формувань звільняє 200-х заднім числом. 

Про це  повідомляє  Головне управління розвідки при Міністерстві оборони України – Укрінформ.

“Зростає напруженість у відносинах між особовим складом підрозділів противника, що виконує завдання на передових позиціях, та командним складом російських окупаційних військ через звільнення “заднім числом”, військовослужбовців, які загинули під час ведення  бойових дій. При цьому, особовий склад противника класифікується як такий, що отримав каліцтво в побутових умовах”, – зазначається в повідомленні.

У прес-центрі ГУР також зазначають, що такими заходами командний склад російських окупаційних військ намагається заощадити на виплатах бійцям.

“За рахунок цього командування противника уникає виплат грошових компенсацій та формує “фонд економії” для власного збагачення”, – уточнюється в повідомленні.

 

До процесу збору свідчень і доказів агресії Російської Федерації на сході залучатимуть регіональних представників Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ.

Про це заявив Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина під час засідання круглого столу “Механізми вдосконалення співпраці між органами влади та регіональними відділеннями Секретаріату Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ” у Львові, повідомляє  прес-служба  Мін’юсту – Укрінформ.

“Ми домовилися розширювати співробітництво та залучати регіональних представників Урядового уповноваженого до міждержавних справ, зокрема проти  Росії, до процесу збору свідчень і доказів агресії Російської Федерації”, – сказав Урядовий уповноважений.

Так, учасники заходу обговорили актуальні проблеми та шляхи їх вирішення, а також напрацювали стратегічне бачення подальшого поглиблення та інтенсифікації співпраці.

“Ми обговорили актуальні питання, що стоять перед Урядовим уповноваженим. Передовсім вони пов’язані з тривалим судовим розглядом в цивільних та кримінальних справах, а також із тривалим триманням під вартою та з представництвом у справах, що стосуються тортур у правоохоронних органах та невиконання судових рішень”, – зазначив Ліщина.

При цьому він розповів про заходи, що вживаються для виконання рішення Європейського суду з прав людини, та визначив стратегічні напрямки співробітництва з регіональними відділеннями Секретаріату Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ, у тому числі й щодо збору інформації, необхідної для підготовки позиції уряду у справах, які були комуніковані ЄСПЛ.

 

На виконання доручення начальника Генерального штабу Збройних Сил України – Головнокомандувача Збройних Сил України в Києві відбулась робоча нарада з питань підвищення ефективності взаємодії зі ЗМІ та інформування громадськості про ситуацію у зоні АТО.

Про це повідомляє  прес-служба  Генштабу – Укрінформ.

Головуючий на нараді генерал-лейтенант Сергій Бессараб зазначив, що необхідно формувати контент, який засвідчує агресію РФ.

«Необхідно формувати контент, що засвідчує агресію РФ, збір фактів для Міжнародного кримінального суду, який проводитиме в Україні розслідування стосовно дій, які вчиняє російська влада на Донбасі під час окупації цієї території України», – наголосив Бессараб.

Він підкреслив, що інформація є надзвичайно потужною зброєю, адже одна фраза може вразити серця мільйонів.

В свою чергу, учасники наради, в якій узяли участь посадові особи Міністерства оборони України та Генерального штабу  Збройних Сил України, які відповідають за збір, опрацювання та передачу інформації, висловили готовність до конструктивної співпраці та взяли зобов’язання у найкоротші терміни надати пропозиції у доповідь начальнику Генерального штабу Збройних Сил України для підвищення ефективності взаємодії зі ЗМІ.

 

Українська армія протягом останніх років зазнала кардинальних змін і стала значно потужнішою.

Таку думку висловив тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми живемо у нестабільний час. Усі розуміють небезпеки та жертви, які було зроблено. Українська добровільна армія, яка постала у відносно короткий період часу, дуже розвинулася за останні два роки», – сказав Безан.

Він також закликав уряд Канади продовжувати підтримку  Збройних сил  та інших силових відомств України у протидії російській агресії.

 

На засіданні Ради національної безпеки і оборони прийняли засади інформаційної безпеки та захисту критичної інфраструктури.

Про це повідомив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

Глава держави нагадав, що впродовж останніх двох місяців на об’єктах п’яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу виявлено близько шести з половиною тисяч спланованих кібератак.

«Розслідування низки інцидентів вказує на причетність до них напряму чи опосередковано спецслужб Росії, яка розв’язала кібервійну проти нашої держави. Подібні агресивні дії в кіберпросторі Росія веде і проти інших країн. Україна зробила необхідні висновки й оперативно реагуватиме на кіберзагрози», – наголосив Президент.

Як повідомляє  прес-служба  Глави держави, під час засідання РНБО Порошенко заявив, що загрози здійснення терористичних актів і диверсій на об’єктах критичної інфраструктури України досі залишаються досить імовірними.

«На сьогодні цілком імовірними залишаються терористичні акти та диверсії на об’єктах критичної інфраструктури. Добре, що ми збудували професійну СБУ, і служба вміє попереджати ці загрози. Але нам потрібна міжвідомча координація», – зазначив Порошенко і наголосив на важливості обміну досвідом у питанні боротьби з такими загрозами з країнами-партнерами.

Водночас він нагадав про затримання раніше групи озброєних осіб у районі Запорізької АЕС, здійснення диверсійних актів на наземному магістральному газопроводі високого тиску «Богородчани – Долина» в Івано-Франківській області та «Уренгой – Помари – Ужгород» у Полтавській області.

Крім того, Глава держави зауважив, що також мали місце цілеспрямовані дії терористичних угруповань щодо порушення функціонування та знищення об’єктів промисловості, транспортної інфраструктури, об’єктів електро-, газо- та водопостачання, передусім це було сконцентровано в Донецькій та Луганській областях.

У четвер під головуванням Петра Порошенка відбувається засідання  РНБО, яка розглядає основні засади інформаційної безпеки, у першу чергу загрози кібербезпеці та їхню нейтралізацію, а також невідкладні заходи із захисту критичної інфраструктури України.

 

РНБО затвердила Доктрину інформаційної безпеки України

Сьогодні, 29 грудня 2016 року, Рада національної безпеки і оборони України прийняла Доктрину інформаційної безпеки України, розроблену Міністерством інформаційної політики України. Про це  УНН  повідомили у прес-службі РНБО.

“Цей документ — наше політичне бачення, спрямоване на забезпечення національної безпеки України в інформаційній сфері”, — заявив міністр інформаційної політики Юрій Стець.

Зокрема, доктрина визначає національні інтереси в інформаційній сфері, мету, завдання, принципи, напрями, пріоритети і механізми формування та реалізації державної інформаційної політики.

У документі зазначається, що пріоритетами державної політики в інформаційній сфері зокрема є: створення та розвиток структур, що відповідають за інформаційно-психологічну безпеку, насамперед у Збройних Силах України, з урахуванням практики держав-членів НАТО; розвиток і захист технологічної інфраструктури забезпечення інформаційної безпеки України; забезпечення повного покриття території України цифровим мовленням, передусім прикордонних і тимчасово окупованих територій тощо.

Документ опрацьовано апаратом РНБО, також він включає зауваження від Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, МОУ, СБУ, НІСД. Нагадаємо, що важливий стратегічний документ розроблено Експертною радою при МІП, до складу якої входять народні депутати України, експерти у сфері інформаційної безпеки, науковці, журналісти та представники громадськості.

Крім того, у відомстві зазначили, що документ обговорено з європейськими партнерами.

 

Рада національної безпеки і оборони України запровадила додаткові санкції через триваючу гібридну агресію РФ проти України проти фізичних і юридичних осіб держави-агресора.

Відповідне рішення Рада нацбезпеки прийняла на засіданні 29 грудня, повідомляє прес-служба  РНБО – Укрінформ.

“Зокрема, застосовано санкції проти осіб, незаконно обраних до Державної думи Росії за результатами так званих виборів, проведених окупаційною владою на території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, членів так званих виборчих комісій, українських підприємств у Криму, що були незаконно перереєстровані за російським законодавством. Також санкції запроваджено щодо посадових осіб російських правоохоронних органів і судів, причетних до незаконного утримання українських громадян у Росії”, – йдеться у повідомленні.

РНБО також застосувала санкції до колишніх керівників України, які оголошені в розшук і переховуються за кордоном та причетні до фінансування терористичної діяльності і гібридної агресії Росії проти України.

Крім того, запроваджено  санкції  проти підконтрольних Росії юридичних осіб, причетних до ведення Росією гібридної війни проти України в інформаційній сфері та кіберпросторі. Для забезпечення прозорості і синхронізації дії всі санкції, застосовані до фізичних і юридичних осіб, продовжено на 1 рік.

 

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні у четвер підтримала проект Державної програми розвитку Збройних сил на період до 2020 року.

Про це повідомляє  прес-служба  РНБО – Укрінформ.

«Рада національної безпеки і оборони України підтримала розроблений Міністерством оборони України проект Державної програми розвитку Збройних сил України на період до 2020 року та зміни до військово-адміністративного поділу території України», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 29 грудня відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому були розглянуті питання запровадження обмежувальних економічних та інших заходів (санкцій), забезпечення  кібербезпеки, захисту критичної інфраструктури, а також ухвалено Доктрину інформаційної безпеки.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що протягом останніх двох місяців відбулося близько 6,5 тисяч кібератак на об’єкти п’яти відомств та 31 державного інформаційного ресурсу.

Про це він розповів під час засідання Ради Національної безпеки і оборони, яка розглядає основні засади інформаційної безпеки, у першу чергу загрози кібербезпеці та їхні нейтралізації, а також невідкладні заходи із захисту критичної інфраструктури України, повідомляє прес-служба  Глави держави – Укрінформ.

«Загалом впродовж останніх двох місяців на об’єктах п’яти відомств та тридцяти одного державного інформаційного ресурсу виявлено близько шести з половиною тисяч спланованих кібератак», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що внаслідок кібератаки 6 грудня було виведено з ладу мережу Державної казначейської служби та Мінфіну, що призвело до порушення казначейського обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів.

Крім того, він наголосив, що ці загрози стосуються не лише міністерств, та навів приклад втручання в роботу сайту «Укрзалізниці».

Водночас Порошенко зауважив, що розслідування низки інцидентів вказує на причетність до них напряму чи опосередковано спецслужб Росії, яка розв’язала кібервійну проти нашої держави.

Він також відзначив, що подібні агресивні дії в кіберпросторі РФ веде і проти інших країн, зокрема з такою ж проблемою зіткнулися США, а голова німецької розвідки заявляє про плани російських хакерів вплинути на результати виборів в Німеччині, шведські спецслужби публічно визнали Росію головним джерелом кібератак на цю скандинавську країну.

«Ми маємо справу з глобальним безпековим викликом, який Росія кидає всій євроатлантичній спільноті», – відзначив  Президент.

Глава держави також додав, що наприкінці 2015 – початку 2016 року здійснено кібератаки на об’єкти енергетичної галузі, атомних електростанцій, аеропорту «Бориспіль».

 

Криваві події в Україні впродовж останніх років були навмисно зрежисовані Росією для дестабілізації усього Європейського регіону.

Таку думку висловив тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мені довелося бути в Україні якраз тоді, коли маленькі зелені чоловічки з’явилися на вулицях Криму. Без сумніву, те, що ми бачимо зараз, не лише підтримується  Росією, а й організовано її спецпризначенцями та добровольцями, які не тільки навмисно вдерлися до України, а й дестабілізували цілий регіон, розладнавши економіку, кинувши виклик українській демократії, спричинивши внутрішнє переміщення понад 1,5 млн осіб», – сказав Безан.

За його словами, все це вимагає від міжнародної спільноти участі у вирішенні ситуації.

«Решта міжнародної спільноти має зробити свій внесок», – зазначив політик.

 

Депутат Верховної Ради Надія Савченко планує нові зустрічі з ватажками “ДНР” і “ЛНР” Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким і розраховує провести одну з них у Києві.

Про це вона сказала в четвер в ефірі “Шустер Live”, повідомляє “Лівий Берег” – Укрінформ.

“Я не вважаю, що ці зустрічі мають бути постійними і тривалими у часі, як Мінський процес. Але йшлося при нашій першій зустрічі, що можливі і наступні. Я вважаю, що не потрібно зустрічатися через 7-й, 12-й, 200-й кілометр. Ми знаходимося в Україні. І наступного разу можна зустрічатися в Луганську чи Донецьку, а потім – у Києві. І я роблю заявку на наступну зустріч”, – заявила вона.

Нагадаємо, що 7 грудня в Мінську Надія Савченко зустрічалася з ватажками так званих “ЛНР” і “ДНР”. Згодом вона розповіла, що з терористами Захарченко та Плотницьким на цій зустрічі вдалося домовитися про обмін 256 терористів на 52 українців.

Згодом лідери бойовиків заявили, що вони готові передати Україні полонених через Надію Савченко. Але при обміні самої Савченко не було – ъх передали керівнику українського Центру визволення полонених “Офіцерський корпус” Володимиру Рубану.

До слова, прямі переговори між владою України і ватажками бойовиків “ДНР” і “ЛНР” відкрито підтримує Росія.

 

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, що дозволяє співробітникам Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) застосовувати до ув’язнених фізичну силу, спецзасоби і вогнепальну зброю.

Про це повідомляє  ТАСС – Укрінформ.

Згідно з документом  співробітники кримінально-виконавчої системи мають право застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю  на територіях установ, що виконують покарання, слідчих ізоляторів, прилеглих до них територіях, на яких встановлено режимні вимоги, на об’єктах кримінально-виконавчої системи, що охороняються, у разі загрози насильства, небезпечного для життя і здоров’я співробітника відомства.

Цей документ після внесення в Держдуму  викликав широкий резонанс в ЗМІ і претензії з боку правозахисників, у зв’язку з чим до другого читання в нього було внесено численні поправки. Зокрема, з тексту було виключено норму, що дозволяє співробітникам ФСВП застосовувати силу і спецзасоби до ув’язнених за порушення режиму утримання.

До ухвалення закону ФСВП був єдиною структурою в  РФ, в якій не регламентувалося застосування спецзасобів.

 

Українська сторона закликає Кремль проявити гуманізм і розраховує на звільнення заручників, що утримуються в ОРДЛО і Москві, до Нового року.

Про це написала представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у  Facebook  у контексті передання ОРДЛО українською стороною в односторонньому порядку 15 осіб, що здійснили злочини, задля розблокування процесу звільнення заручників – Укрінформ.

«Це жест доброї волі напередодні Різдва і новорічних свят, і ми розраховуємо на милосердя та гуманізм іншої сторони. На передачі 15 осіб були мами і дружини українських заручників, священики, які звернулися до представників РФ і ОРДЛО звільнити хлопців, проявити милосердя!» – наголосила Геращенко.

За її словами, представники ОРДО пообіцяли, що до нового року будуть випущені підлітки, затримані за звинуваченням у “диверсіях і тероризмі”.

«Але ми очікуємо звільнення хлопців – і апелюємо до Москви і Кремля проявити гуманізм, відпустити  заручників,  що їх утримують в ОРДЛО і в Москві», – підкреслила вона.

Геращенко уточнила, що серед переданих сьогодні представникам ОРДЛО осіб – 6 жінок, також є літні люди і ті, хто мають хвороби.

 

Прокуратура АРК направила до суду обвинувальні акти стосовно 11 колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Про це повідомляє  прес-служба  відомства – Укрінформ.

«Прокуратурою Автономної Республіки Крим направлено до суду обвинувальні акти стосовно колишніх депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим Сергія Цекова, Світлани Савченко, Костянтина Бахарєва, Едіпа Гафарова, Анатолія Заїченка, Ремзі Ільясова, Григорія Іоффе, Володимира Кличнікова, Віталія Нахлупіна, Єфима Фікса, Сергія Шувайникова, які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України (державна зрада)», – йдеться у повідомленні.

В прес-службі підкреслили, що у ході розслідування кримінальних проваджень отримано беззаперечні докази того, що у березні 2014 року ці депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим надали допомогу та сприяли окупації Криму. Зокрема, вони незаконно прийняли низку постанов, в результаті чого було створено нелегітимне державне утворення «Республіка Крим».

Вказаним обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

 

Україна у форматі обміну «п’ятнадцять-нуль» передала представникам т.зв. Л/ДНР прихильників сепаратистів, раніше затриманих за участь у незаконних угрупованнях. 

Про це Укрінформу повідомили в  прес-центрі СБУ – Укрінформ.

“Українська держава пішла на такий жест доброї волі з надією остаточно “розморозити” процес обміну полоненими, який блокувався бойовиками. Ми готові йти на поступки в цьому питанні, аби найшвидше повернути наших бранців до родин”, – наголосив голова Служби безпеки України Василь Грицак.

За його словами, Україна також ініціювала обмін 58 підтверджених  бойовиками  заручників на 228 прихильників сепаратистів.

“СБУ докладатиме максимум зусиль, щоб цей обмін відбувся до Різдвяних свят”, – запевнив Грицак.

 

У справі про вбивство російського посла в Туреччині Андрія Карлова слідство виявило зв’язок вбивці Мевлюта Алтинташа з росіянкою, яка мешкає нині в Москві. Колишню коханку вбивці, громадянку РФ, допитали.

Про це повідомляє  РІА Новости  з посиланням на турецькі ЗМІ – Укрінформ.

За даними джерела в правоохоронних органах, деякий час жінка провела в Анкарі, і у неї був роман із злочинцем. Вона поїхала з Туреччини до замаху на Карлова.

Видання повідомляє, що російські слідчі органи знайшли жінку і викликали її на допит, на якому вона підтвердила, що деякий час підтримувала стосунки з Алтинташем.

Як повідомлялося, вбивство Карлова було скоєно 19 грудня на відкритті фотовиставки “Росія  очима турок” у Галереї сучасного мистецтва в турецькій столиці. Коли Карлов закінчував свою промову, Алтинташ вистрілив у нього зі спини. Нападник був оперативно знищений поліцейськими (у мережі опубліковано відео розстрілу російського посла). Вбивство розслідує група з російських і турецьких спеціалістів.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про безпідставність тверджень щодо загрози позбавлення телеканалу «1+1» ліцензії на мовлення.

Про це повідомляє  Радіо “Свобода” – Укрінформ.

Зокрема, Гройсман зазначив, що заяву від телеканалу він отримав 28 грудня, але остаточне рішення має ухвалити Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

«Наскільки мене поінформували, загроз невидачі ліцензії немає. Якщо таких загроз немає, будемо вважати, що виникло непорозуміння», – сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, редакція телеканалу “1+1” заявила у четвер, що їх намагаються позбавити ліцензії на мовлення. Про це йдеться в опублікованому на сайті “1+1” зверненні керівництва засобу масової інформації до Президента Петра Порошенка, спікера Андрія Парубія і Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

На телеканалі уточнили, що, за інформацією з “надійних джерел”, Адміністрація Президента намагається вплинути на ухвалення рішень Національною радою і передати контроль над каналом “в інші руки”.

У свою чергу голова Національної ради з телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко повідомив, що ліцензія на аналогове мовлення телеканалу “1+1” подовжена ще 15 грудня.

 

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко заперечує тиск на Нацраду з метою зміни власника телеканалу «1+1».

Про це він заявив  Радіо Свобода, коментуючи заяву телеканалу про тиск на Нацраду з боку Адміністрації Президента з метою не продовжувати ліцензію на мовлення для «1+1» – Укрінформ.

«Якби хтось мене примушував закрити телеканал, я б написав заяву про складання повноважень», – сказав Артеменко.

Водночас він закликав не шукати політичної складової у ситуації, що склалася.

Раніше телеканал “1+1” заявив, що 29 грудня спливає термін ліцензії на мовлення каналу, а Нацрада її не продовжує. Голова Нацради Юрій Артеменко наголосив, що телеканал “1+1” має подати оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарів через націоналізацію “ПриватБанку“.

Гендиректор “1+1 медіа” Олександр Ткаченко припустив, що ця ситуація пов’язана з позицією Адміністрації Президента, якій “невигідно мати непідконтрольний медіаресурс”.

В Адміністрації Президента заявили, що не втручаються в роботу Нацради і сподіваються, що канал “1+1” надасть інформацію про кінцевого бенефіціара і отримає бланк ліцензії.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» є у власності кількох компаній, зареєстрованих на Кіпрі, Британських Віргінських островах і Белізі. Про це свідчать дані, оприлюднені безпосередньо телеканалом навесні цього року відповідно до закону про забезпечення прозорості власності ЗМІ. Кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Ігор Коломойський, а власником істотної участі – Ігор Суркіс.

 

Тижневик “Демократична Україна” призупиняє випуск із січня 2017 року через брак коштів.

Про це Укрінформу повідомили в четвер у редакції видання – Укрінформ.

“Читачі отримали випуск газети “Демократична Україна” з порядковим числом 24151. Видання веде свій родовід від червня 1918 року. Редакційна колегія не без жалю змушена повідомити про призупинення виходу газети з січня 2017 року через брак коштів”, – йдеться у повідомленні.

У редакції висловили сподівання, “що спільними зусиллями негаразди буде подолано і незабаром випуск видання відновлено”.

 

На кордоні між Азербайджаном і Вірменією сталися сутички між військовими, внаслідок яких загинули щонайменше четверо солдатів і ще кілька були поранені.

Про це  повідомляє  «Радіо Свобода» – Укрінформ.

Зокрема, міністерство оборони Вірменії поінформувало про 3 загиблих і кількох поранених своїх військових під час сутичок, які вірменська сторона назвала «спробою проникнення Азербайджану».

У свою чергу Міноборони Азербайджану заявило про одного загиблого свого військового.

Речник Міністерства оборони Вірменії Артсрум Ованісян написав у Facebook, що  обстріли  з гранатометів та снайперських гвинтівок велися біля села Чінарі.

Як відомо, Вірменія й Азербайджан перебувають у стані конфлікту через Нагірний Карабах. Це автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, в односторонньому порядку проголосила 1991 року незалежність у перебігу протистояння кінця 1980-х і війни 1990–1994 років, унаслідок якого Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.

Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей, сотні тисяч стали біженцями.

 

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон може стати новим генеральним секретарем НАТО.

Про це повідомляє видання  Daily Mail  з посиланням на джерела в Північноатлантичному альянсі і близьких до Кемерона чиновників – Укрінформ.

«Чиновники вважають, що колишній прем’єр-міністр (Британії — Ред.) є найбільш імовірним кандидатом, щоб бути успішним на посаді (генсека НАТО — Ред.)», – йдеться у повідомленні.

За їх даними, Британія має намір зберегти сильні позиції в Альянсі і залишатися другою після США значущою країною в НАТО.

Крім того, вона планує грати більш активну роль після виходу з Європейського Союзу.

За словами близьких до Кемерона чиновників, він готовий розглянути можливість очолити  НАТО.

“Ми повинні знайти для нього роль і переконати його знову битися за Британію, адже він може запропонувати дуже багато”, – відзначив один з членів уряду Терези Мей.

Як відомо, нинішній генсек Альянсу Єнс Столтенберг залишить свій пост в 2018 або 2019 році.

 

У Фонді оплати праці для працівників бюджетних організацій передбачені кошти на премії і доплати, що допоможе уникнути зрівнялівки.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева сказав під час селекторної наради щодо підвищення рівня мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року, повідомляють кореспондент Укрінформу.

“Керівникам організацій і закладів бюджетної сфери з метою недопущення зрівнялівки у розмірах зарплати доручається забезпечити у межах фонду оплати праці диференціацію зарплат працівників, які отримують оплату праці на рівні мінімальної зарплати за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника і результатів його праці», – сказав Рева.

Як повідомляв Укрінформ, 26 жовтня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про наміри влади підвищити з нового року мінімальну  заробітну плату  вдвічі – до 3 200 грн. 3 листопада уряд на позачерговому засіданні схвалив та направив на розгляд Верховної Ради проект державного бюджету, в якому чітко прописав таке збільшення. Тоді Гройсман запевнив, що це перший крок у боротьбі з бідністю, і розрахунки є абсолютно реальними. 21 грудня парламент ухвалив головний фінансовий документ країни.

 

Міністерство інфраструктури веде перемовини з двома інвесторами, які готові як експеримент побудувати перший відрізок платних доріг в Україні.

Про це в інтерв’ю  Цензор.нет  сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян – Укрінформ.

«У нас проведено переговори з двома компаніями західними, які теоретично готові спробувати (побудувати платні дороги. – Ред.), як воно піде в Україні – взяти невеликі відрізки, декілька десятків кілометрів для того, щоб просто мати експеримент. Я думаю, що наступного року ми почнемо з ними цю роботу», – сказав Омелян.

Він підкреслив, що інвестори зможуть почати будувати через рік, а дорога буде через два-три роки. Паралельно з перемовинами з інвесторами ведеться робота над новим концесійним законодавством.

«Я думаю, що закон буде десь у березні-квітні, дай Бог, представлений у  Верховній Раді. Планувався на грудень, але трошки не встигає та міжнародна юридична компанія, яка взялася за його розробку. Це буде базою для концесійних доріг. Концесійні дороги можливі лише паралельно до наявних державних безплатних доріг», – зазначив міністр.

 

Виборці у Франції, Німеччині, Італії та Греції вважають, що їхні країни рухаються в неправильному напрямку, але у країнах немає настроїв іти шляхом Британії в бік виходу з Європейського Союзу.

Про це свідчать дані опитування WIN/Gallup, повідомляє агентство  Reuters – Укрінформ.

“Те, що виділяється, – це переважна думка громадян ЄС, що їхні країни рухаються в неправильному напрямку. Найбільш помітно це у Франції та Греції, де створюється сприятливий грунт для правих популістських партій”, – сказав представник компанії, яка проводила опитування.

Результати опитування, в якому взяли участь 14 969 людей, показали, що виборці були незадоволені в усіх країнах Європейського Союзу, однак підтримка членства в ЄС залишається вище 60% в більшості найбільших держав-членів.

Опитування показало, що 89% виборців у Греції вважають, що їхня країна рухається в невірному напрямку. У Франції цей показник становить 82%, в Італії – 79% та у Німеччині – 62%.

Хоча виборці ЄС явно незадоволені, лише невелика частка людей готові голосувати за вихід із блоку: 36% у 15 європейських країнах, в яких проводилося опитування, включаючи Велику Британію.

Відсоток людей у Німеччині, Франції і Бельгії, які проголосують за те, щоб залишити ЄС, знизився порівняно з минулим роком.

У Фінляндії та Греції спостерігається зростання підтримки виходу з ЄС – до 40% із минулорічних 29% та до 46% із 38% відповідно.

Опитування проводилося з 25 листопада по 7 грудня.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про існування сценарію дестабілізації роботи українського парламенту.

Про це він повідомив під час зустрічі з працівниками Апарату Верховної Ради, інформує  прес-служба  останнього – Укрінформ.

«Війна має на меті зсередини дестабілізувати ситуацію в нашій країні… Є сценарій дестабілізувати роботу українського парламенту, бо, на думку його авторів, криза в державі повинна починатися в парламенті», – сказав  Парубій.

За його словами, цього року «ми відчували атаки на український парламент».

 

Народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець (фракція «Народний фронт») повідомляє, що Президент Петро Порошенко підписав закон “Про Вищу раду правосуддя”.

Про це він написав на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Президент підписав  закон  “Про Вищу раду правосуддя”! Вітаю!» – зазначив Ємець.

Депутат також повідомив про плани комітету на 2017 рік: ухвалити закони про вибори народних депутатів за відкритими списками, про Антикорупційний суд, про Конституційний Суд, про адвокатуру.

Як відомо, закон «Про Вищу раду правосуддя» ухвалено 21 грудня.

На сайті  парламенту  наразі немає інформації щодо підписання закону Президентом.

 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян сумнівається у професіоналізмі команди голови правління ПАТ “Укрзалізниці” Войцеха Балчуна.

Про це він заявив в  інтерв’ю  “Фактам” – Укрінформ.

«За вісім місяців роботи не вдалося добитися серйозних зрушень на краще. Виникає дуже серйозне питання до професіоналізму цієї команди, в яку я, чесно кажучи, вірю усе менше й менше. Якщо держава наймає менеджерів і платить їм високу зарплату (зарплата Балчуна за різними відомостями – від 800 тисяч до мільйона доларів на рік. – Авт.), то вони мають давати якісний продукт», – сказав міністр.

Як повідомлялося, міністр вже не вперше висловлює невдоволення діями Балчуна.

Так, Омелян заявляв, що  процес адаптації нового керівника Укрзалізниці затягнувся.

Балчун стверджує, що є люди, які намагаються посіяти розбрат між ним і міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

Балчун та Омелян  обмінювалися критичними репліками  в мережі.

Нещодавно міністр казав, що в компанії  “Укрзалізниця” все ще фіксуються зловживання із закупівлі товарів, до того ж він поки що  не побачив очікуваного результату  роботи Войцеха Балчуна.

При цьому очільник УЗ каже, що його команда зберегла поточні можливості компанії, яку свідомо  доводили до банкрутства.  За словами Балчуна, йшлося про те, щоб показати: «прийшли поляки і нічого не змогли зробити».

 

Головна військова прокуратура вручила підозру ватажку незаконного збройного формування «Всевелике військо Донське» Миколі Козіцину.

Про це повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на своїй сторінці у  Facebook  – Укрінформ

«27 грудня 2016 року повідомлення про підозру за допомогою міжнародної кур’єрської служби доставлено на територію Російської Федерації за місцем проживання Козіцина М.І. та вручено йому особисто», – зазначив він.

За інформацією головного військового прокурора, зібраними доказами встановлено, що Козіцин у квітні 2014 року на території РФ утворив незаконне збройне формування «Всевелике військо Донське» з числа громадян РФ та інших осіб, на чолі якого незаконно вторгся на територію України, де до листопада 2014 року у складі терористичної організації «ЛНР» організовував та брав безпосередню участь у нападах на учасників антитерористичної операції.

Крім того, Козіцин організовував вчинення підлеглими йому терористами розбійних нападів на волонтерів, журналістів, священнослужителів та інших цивільних осіб, незаконне позбавлення волі та утримання в нелюдських умовах, побиття, знущання, мордування та інше жорстоке поводження з полоненими, у тому числі з вагітними жінками, зазначив Матіос.

Він уточнив, що загалом Козіцин підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (організація незаконного позбавлення волі, вчиненого щодо більше двох осіб, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалось заподіянням фізичних страждань, із застосуванням зброї), ч. 1 ст. 438 (віддання наказів про вчинення жорстокого поводження з цивільним населенням), ч. 2 ст. 187 (розбій, спрямований на заволодіння чужим майном, вчинений за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 357 (незаконне заволодіння паспортом та іншими важливими особистими документами, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. За вчинення цих злочинів передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.

“Підозрюваного оголошено в державний розшук. Готуються клопотання до слідчого судді про надання дозволу на затримання підозрюваного та доставку в  суд  для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а також про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування”, – повідомив головний військовий прокурор.

 

До кінця четверга грошова компенсація для інвалідів війни та сімей загиблих військовослужбовців АТО має бути виплачена в повному обсязі.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева сказав під час селекторної наради щодо підвищення рівня мінімальної зарплати з 1 січня 2017 року, повідомляють кореспонденти Укрінформу.

«У нас закінчується бюджетний рік, і сьогодні останній день, коли повинні здійснюватися проплати. Я хотів би звернути увагу на те, що в нас по кількох областях, зокрема у Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Київській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, – існує нагальна необхідність до кінця дня перерахувати кошти для сімей загиблих ветеранів АТО та інвалідів війни на загальну суму майже 50 млн грн на придбання для них житла. В еквіваленті це 74 квартири для цих людей. Це для вас наразі – завдання номер один», – наголосив Рева, звертаючись до керівників областей.

Як повідомляв Укрінформ, на своєму засіданні 19 жовтня  Кабінет міністрів України  прийняв постанову “Про забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов”.

Сім’ї загиблих учасників АТО та інваліди з числа учасників АТО зможуть самостійно обирати найбільш прийнятне для них житло та купуватимуть його за рахунок коштів компенсації, яку надасть їм уряд.

 

Працівники поліції під час затримання мешканця Кривого Озера на Миколаївщині, в результаті чого настала його смерть, діяли з особливим цинізмом. Зокрема, один з них наступав ногою на горло потерпілого.

Про це на брифінгу 29 грудня сказав заступник прокурора Миколаївської області Степан Божило, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочу відзначити той факт, з яким цинізмом відбувалося затримання мешканця Кривого Озера Олександра Цукермана. Особливо це стосується дій Дениса Ляхвацького. Відомо, що він наступав ногою на горло потерпілого. Загалом, слідством повністю встановлено, хто і як завдавав тілесні ушкодження потерпілому», – зазначив прокурор.

За його словами, також встановлено, що пошкодження Цукерману були нанесені не після того, як на нього одягли наручники, а до і під час цієї дії. «Говорити про те, що він отримував тілесні ушкодження уже після того, як був у спецзасобах, немає підстав», – заявив Божило.

Зупинився він і на виступах людей під час ток-шоу на одному з українських телеканалів, які заявляли, що вони, мовляв, були свідками злочину. Однак в ході розслідування стало відомо, що сусіди чули крики, шум, але з будинків не виходили і фактично нічого не бачили.

Балістична експертиза встановила, що саме з того пістолета, який був знайдений в річці Кодима, і були зроблені постріли в Цукермана, які стали причиною його смерті.

Як уже повідомляв Укрінформ, завершено слідство у справі про вбивство працівниками  поліції  мешканця Кривого Озера на Миколаївщині, обвинувальний акт скерований до суду.

Інцидент, що стався 24 серпня цього року, набрав величезного суспільного резонансу. Під час затримання працівниками поліції загинув 32-річний Олександр Цукерман.

За підозрою у скоєнні злочину по гарячих слідах було затримано трьох працівників поліції. Двох з них – Олександра Причипойду та Миколу Хоменка випустили під заставу у 120 тисяч гривень кожного.

15 листопада з’явився четвертий підозрюваний Роман Богач, який раніше проходив свідком. Йому також пред’явлено підозру по ст. 365 ч.2. До нього суд застосував запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з забороною залишати житло з 22 години вечора до 7 години ранку.

І лише Денис Ляхвацький досі перебуває під арештом.

 

Міністерство закордонних справ Польщі звернулося до Росії з вимогою негайно передати невідомі досі польській стороні записи з кабіни президентського літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом у 2010 році.

Про це повідомляє  Польське радіо – Укрінформ.

«Речниця відомства Йоанна Вайда пояснила, що йдеться про фрагменти розмов, які могли бути зареєстровані за мить до катастрофи біля смоленського аеропорту 10 квітня 2010 року», – йдеться у повідомленні.

Минулого тижня під час щорічної прес-конференції президент РФ Володимир Путін повідомив, що він читав стенограму розмов пілотів літака польського президента Лєха Качинського та «особи з охорони». За словами російського лідера, ця особа зайшла до кабіни пілотів і вимагала, щоб літак приземлився у Смоленську. На сумніви, які висловив екіпаж літака, ця особа відповіла словами: «Я не можу доповісти про це шефові. Роби, що хочеш, та приземляйся».

У цьому контексті глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський зазначив, що, можливо, Путін отримав нову інформацію про Смоленську катастрофу.

Водночас 28 грудня Посольство РФ у Варшаві заявило, що в Росії немає жодних невідомих раніше записів з кабіни польського Ту-154М, який розбився в Смоленську.

У Смоленській катастрофі загинуло 96 осіб, у тому числі президент Польщі Лєх Качинський з дружиною.

 

Аптеки повинні розпродати запас ліків за старими цінами протягом січня. З 1 лютого ціни на лікарські засоби в аптеках мають бути знижені.

Про це під час брифінгу заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Буде один місяць, січень, коли аптеки зможуть продавати ті ліки, які були закуплені за підвищеними цінами в минулому році. До 1 лютого ми дозволяємо, щоб вони розпродали те, що в них є на складах, а нові ліки, які вони закуповують і привозять, вони вже повинні продаватися по зниженим цінам”, – сказала Супрун.

В.о. міністра зазначила, що перевірку щодо дотримання аптеками вимог з продажу лікарських засобів за референтними цінами буде здійснювати Держлікслужба. Крім того, за її словами, до аптек буде висуватися вимога, щоб вони оприлюднювали у друкованому вигляді перелік референтних цін на ліки.

“В аптеках вони повинні бути вивішені, щоб люди не шукали ці ціни, а вони були надруковані в аптеках, щоб люди могли побачити. Державна служба з лікарських засобів буде перевіряти, щоб аптеки не підвищували ціни. Будемо просити, якщо пацієнти, або ті, хто здійснює закупівлі ліків, побачать, що ціни підвищені, щоб передавали інформацію МОЗ або Держлікслужбі. Тоді ми будемо проводити перевірку”, – сказала  Супрун.

Як повідомляв Укрінформ, уряд ухвалив постанову про введення референтного ціноутворення на лікарські засобі з 1 січня 2017 року. З 1 квітня 2017 року впроваджується програма реімбурсації лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 типу.

 

Українського політв’язня Миколу Карпюка етапували 5 грудня з Грозного у Владимир, але везуть його обхідним шляхом через Іжевськ.

Про це в четвер написав у  Twitter  один з адвокатів Карпюка Ілля Новіков – Укрінформ.

“Миколу Карпюка етапували з Грозного у Владимир 5 грудня. З’ясовується, що везуть його через Іжевськ. Це все, що потрібно знати про ФСВП (Федеральна служба виконання покарань, – ред.) РФ”, – пише Новіков, ілюструючи маршрут картою.

Як повідомлялося, 26 жовтня Верховний суд  Росії  визнав законним вирок громадянам України Миколі Карпюку і Станіславу Клиху, які засуджені до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. За версією російського слідства Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994-го – на початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Політв’язні через консулів передали документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням посприяти переведенню українця Станіслава Клиха в установу, розташовану якомога ближче до кордону з Україною.

 

Слідчі СБ України за погодженням з Генпрокуратурою повідомили Івану Без’язикову про підозру у вчиненні державної зради, тобто злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 ККУ.

Про це повідомляє  прес-центр  СБ України – Укрінформ.

«Служба має беззаперечні докази (показання свідків та оперативно-технічні матеріали) того, що зрадник співпрацював з розвідувальними структурами бойовиків, які підконтрольні російським спецслужбам, і навіть займав там одну з керівних посад», – наголосив заступник начальника Головного слідчого управління  СБ України  Віталій Маяков.

Як повідомляв Укрінформ, полковника ЗСУ Івана Без’язикова, влітку цього року звільненого з полону бойовиків, українські спецслужби затримали всередині грудня за підозрою у співпраці з терористичною організацією “ДНР”.

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева задекларувала 52,57 млн грн доходу від продажу акцій компанії ICU Holdings Limited.

Відповідні зміни відображено у ЄДР, повідомляє  прес-служба  Нацбанку.

«Голова Національного банку України Валерія Гонтарева подала чергове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. В  повідомленні  вказано дохід, отриманий в результаті відчуження цінних паперів та корпоративних прав, у сумі 52 572 026 грн. Дані кошти голова НБУ Валерія Гонтарева отримала як третій транш від продажу акцій ICU Holdings Limited», – йдеться у повідомленні.

В Єдиному державному реєстрі декларацій також відображено дохід голови Нацбанку у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи у грудні в сумі 193 967 грн.

Як повідомлялося раніше,  Гонтарева  перед призначенням на посаду голови НБУ продала свою частку акцій (22,74%) у компанії ICU Holdings Limited. Згідно з графіком виплат, Гонтарева отримує черговий транш наприкінці кожного календарного року, починаючи з 2014 року. Акції були викуплені ICU Holdings Limited згідно з узгодженим графіком розрахунків на 5 років.

 

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест Російській Федерації у зв’язку з репресіями, що тривають, незаконними затриманнями, обшуками й арештами, а також тортурами й жорстоким поводженням щодо громадян України і вимагає їх негайного звільнення.

Про це йдеться у  заяві  МЗС, оприлюдненій на сайті зовнішньополітичного відомства – Укрінформ.

“МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх  незаконно утримуваних  громадян України, припинити практику політичного переслідування та репресій стосовно наших співвітчизників”, – йдеться у документі.

У МЗС зазначають, що Україна разом з нашими міжнародними партнерами докладає всіх можливих політико-дипломатичних і правових зусиль для звільнення з російського полону своїх громадян. Однак Москва в порушення норм міжнародного права й надалі продовжує утримувати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Романа Сущенка, Миколу Карпюка, Ферата Сайфуллаєва, Сергій Литвінова, Олексій Чирнія, Руслана Зейтуллаєва, Станіслава Клиха, Валентина Вигівського, Юрія Прімова, Віктора Шура, Олександра Костенка, Євгена Панова, Рустема Ваітова, Енвера Бекірова, Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Мамутова, Арсена Джеппарова, Ремзі Меметова, Мустафу Дегерменджи, Зеврі Абсеїтова, Рустема Абільтарова, Алі Асанова, Андрія Коломійця, Володимира Балуха, Теймура Абдуллаєва, Узаїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Володимира Присича, Олексія Штиблікова, Олексія Бесараба, Володимира Дудка, Олексія Стогнія, Гліба Шаблія, Леоніда Пархоменка, Редвана Сулейманова, Еміля Джемаденова, Рустема Ісмаілова, Миколу Шиптура та багатьох інших українців. Ще двоє громадян України – Ільмі Умеров і Микола Семена, хоч і не перебувають сьогодні у в’язниці, однак продовжують піддаватись переслідуванню з боку російської окупаційної влади.

Водночас, незважаючи на численні заклики України й міжнародного співтовариства з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених українців, російське керівництво продовжує ганебну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави, підкреслюють у МЗС.

“Держава-агресор продовжує ігнорувати взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх». Хоча в Україну й повернулося шестеро бранців, їхня кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: наразі нам відомо про політично вмотивоване утримання на території держави-окупанта щонайменше 17 українців. Ще більше наших співвітчизників безпідставно затримано та заарештовано на окупованому Кримському півострові. Понад сто українців у жахливих умовах утримуються російсько-терористичними силами в окупованих районах Донецької та Луганської областей”, – наголошується у документі.

Окрім того, останнім часом особливого загострення набула ситуація з громадянами України, яких шахрайським способом було втягнуто в незаконні схеми із розповсюдження наркотичних речовин на території РФ, констатують в МЗС.

“Зловмисність дій Кремля стосовно громадян України набула настільки непрогнозованого і загрозливого характеру, що в Україні змушені застерігати співвітчизників від здійснення поїздок на територію Російської Федерації та на тимчасово окуповані нею українські території”, – зазначають у зовнішньополітичному відомстві.

У цьому контексті Міністерство закордонних справу України закликало  держави-члени ООН вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Російську Федерацію через злісне порушення нею ключових положень Загальної декларації прав людини, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, інших засадничих міжнародно-правових документів, а також нехтування вимогами Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/C.3/71/L.26 «Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)».

 

Маленька американська дівчинка Ешлінд Хауелл, якій виповнилося шість років, змогла обійти біометричний захист Touch ID в iPhone матері.

Про це пише  znaj.ua  з посиланням BGR – Укрінформ.

“Дитина оплатила на Amazon покемонів, тому що мама відмовилася їх купувати. Спритна дівчинка підійшла до сплячої власниці смартфону та притиснула її палець. Коли захист був знятий, Ешлінд замовила на 250 доларів 13 іграшок”, – йдеться в публікації.

Мама прокинулася та побачила зняті кошти. Жінка подумала, що її телефон зламали. Дочка її заспокоїла, гордо розповівши, що вона сама провернула цю операцію. Дівчинка пообіцяла, що всі її покупки привезуть до них додому. Жінка змогла скасувати тільки чотири замовлення.

Таким чином, маленька Ешлід стала першою дитиною, яка обійшла біометричний захист.

 

У США Федеральне бюро розслідувань і Міністерство внутрішньої безпеки 29 грудня опублікували доповідь про кібератаки під час президентської кампанії.

За даними відомств, до атак причетні російські спецслужби – Укрінформ.

У документі мовиться, що  хакери  здійснювали атаки на об’єкти інфраструктури, урядові та освітні установи з метою викрадення даних. Зокрема згадується злам серверів неназваної американської партії влітку 2015 і навесні 2016 року двома російськими хакерськими групами.

У відповідь на такі дії у Білому домі заявили, що дві російські дипломатичні установи – у Нью-Йорку та Меріленді, які, як вважають, займалися розвідкою, будуть закриті, а 35 російських дипломатів – видворені.

У Росії вже пообіцяли «адекватну» відповідь на нові санкції США.

Раніше американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що Москва та президент Росії Володимир Путін наштовхнуться на посилення санкції через кібератаки під час президентської кампанії у США, за якими, ймовірно, стоїть Росія.

Грем заявив, що Конгрес розслідуватиме обвинувачення щодо втручання Москви у президентські вибори у США.

У Росії заперечують будь-яке втручання у президентські вибори у США, які виграв республіканець Дональд Трамп.

 

Президент США Барак Обама підписав документ про введення додаткових обмежувальних заходів проти Росії через її кібер-діяльність, спрямовану проти США.

Санкції застосовані проти п’яти російських установ та чотирьох фізичних осіб, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні я розпорядився про низку дій у відповідь на агресивний тиск російського уряду на американські офіційні особи, а також у відповідь на кібероперацій, спрямовані проти виборів в США. Ці дії послідували за неодноразовими приватними і публічними попередженнями, які ми висловили російському уряду, і є необхідним і підходящою відповіддю на зусилля по нанесенню шкоди інтересам США в порушення встановлених міжнародних норм поведінки”, – йдеться в письмовій заяві Обами.

Серед тих, проти кого націлені нові  санкції:

– Головне розвідувальне управління

– Федеральна служба безпеки;

– Спеціальний технологічний центр (Санкт-Петербург);

– Zorsecurity (“Цифровий захист інформації), Москва;

– Автономна некомерційна організація “Професійна асоціація дизайнерів систем обробки даних”, Москва.

Крім того, у індивідуальному списку вказані:

– Коробов Ігор Валентинович;

– Гізунов Сергій Олександрович;

– Костюков Ігор Олегович;

– Алексеєв Володимир Степанович.

“Ці дії застосовані після неодноразових приватних і публічних попереджень, які ми висловили російському уряду, та є необхідною адекватною відповіддю на зусилля, що нанесли шкоду інтересам США в порушення встановлених міжнародних норм поведінки”, – йдеться в документі.

 

Президент США Барак Обама прокоментував рішення про висилку російських дипломатів і введені санкції проти РФ, назвавши такі дії “необхідним і адекватною відповіддю”.

Коментар президента  опубліковано  на сайті Білого дому.

За словами Обами, вся американська громадськість має бути серйозно стурбована діями Росії. Президент США підкреслив, що РФ не тільки впливала на президентські вибори за допомогою санкціонованих у вищих ешелонах російської влади кібератак, але й здійснювала безпрецедентний тиск на американських дипломатів у Москві.

“Тиск здійснювали співробітники спецслужб та поліції, що не могло залишитися без відповіді”, – заявив Обама.

Президент США підкреслив, що представлений громадськості пакет – ще не вся відповідь Росії за її діяльність. Будуть ще і непублічні дії, які запровадять тоді, коли це буде необхідно. Обама закликав друзів і союзників США у всьому світі об’єднати зусилля для протидії порушенню міжнародного законодавства Росією та її впливу на демократичні уряди.

Крім того, Обама повідомив, що його адміністрація представить у найближчі дні в Конгресі доповідь про зловмисному вплив Росії на вибори в США.

Як раніше повідомляло агентство, США  видворяють 35 російських дипломатів і запроваджують нові санкції  через кібератаки. У РФ пообіцяли вже сьогодні оголосити про заходи у відповідь.

 

Спікер Палати представників США, фактично, третя особа за ієрархією в американській владі, республіканець Пол Райан назвав введення нових санкцій проти Росії доречним, але запізнілим кроком, висловившись за сувору ізоляцію РФ.

Відповідну заяву він оприлюднив у четвер, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Росія не поділяє інтересів Америки. Фактично, вона постійно прагне підірвати їх, сіючи небезпечну нестабільність у всьому світі”, – заявив спікер нижньої палати Конгресу США.

При цьому впливовий республіканець не оминув можливості зайвий раз покритикувати адміністрацію Барака Обами.

“У той час, як сьогоднішні дії адміністрації є запізнілими, вони є доречним способом завершити вісім років невдалої політики з  Росією“, – наголосив Райан.

У цьому зв’язку він також зауважив, що це служить “яскравим прикладом неефективної зовнішньої політики нинішньої адміністрації, яка залишила Америку слабкішою в очах усього світу”.

Нагадаємо, у четвер адміністрація Білого дому запровадила розширені санкції проти п’яти російських установ, у тому числі ГРУ і ФСБ, а також чотирьох фізичних осіб. Крім того, у США були оголошеними “небажаними персонами”  35 співробітників дипломатичних і консульських установ  Росії в Сполучених Штатах.

 

Россия закрыла школу для детей американских дипломатов в  Москве в  ответ на  санкции

Российские власти распорядились закрыть англо-американскую школу в Москве, в которой учились дети дипломатов из США, Великобритании и Канады. Об этом CNN рассказали неназванные американские чиновники, сообщает Meduza.

Информация о закрытии школы поступила в ночь на 30 декабря после объявления о новых санкциях США против России в связи с кибератаками. Москва также запретила американцам посещать дом отдыха посольства США в Серебряном Бору.

Официально российские власти не сообщали о закрытии школы и дома отдыха.

Вечером 29 декабря президент США Барак Обама издал указ о применении против России санкций в связи с посягательством на кибербезопасность страны. Под санкции попало высшее руководство ГРУ, а также несколько юридических лиц: само ГРУ, ФСБ и три организации, которые, по данным США, оказывали им услуги.

Помимо этого санкции введены против Алексея Белана и Евгения Богачева — двух россиян, которых за различные преступления в сфере компьютерной безопасности разыскивает ФБР.

США также объявили персонами нон грата 35 российских дипломатов, им дали 72 часа, чтобы покинуть страну.

Москва уже пообещала, что в скором времени ответит на американские санкции.

 

Обраний президент США Дональд Трамп дистанціювався від планів адміністрації Барака Обами покарати Росію через її втручання в президентські вибори 2016 року.

З відповідною заявою він виступив перед журналістами у своєму маєтку на курорті Мар-а-Лаго (Флорида), пише  The Washington Post – Укрінформ.

“Я гадаю, що ми маємо жити своїм життям. На мою думку, комп’ютери дуже ускладнили життя”, – відповів обраний президент на запитання, що він думає про плани нинішньої адміністрації запровадити санкції проти РФ через її ймовірні хакерські напади на установи демократів під час виборів.

Водночас він висловив сумнів, що Сполучені Штати мають потрібний рівень кібербезпеки.

Журналісти попросили його також прокоментувати заяву сенатора Ліндсі Грема, що санкції мають вдарити особисто по президентові РФ Володимиру Путіну і його близькому оточенню. Але  Трамп  не став ні підтримувати, ні заперечувати цієї ідеї. “Я не знаю, що він (сенатор Грем. – Ред.) робить. Я не розмовляв з ним. Як ви знаєте, він виступає проти мене”, – сказав Трамп.

На запитання про те, як він планує відокремлювати свої глобальні бізнес-інтереси після набуття повноважень, обраний президент відповів: “Це дуже рутинна річ. Вона не має великого значення”. При цьому він зауважив, що “не збирається не мати нічого спільного” зі своїм бізнесом.

Як передавалося, президент США Барак Обама  заявив про відповідь Росії за хакерські атаки, які можливо вплинули на результат президентських виборів в США.

Раніше в Білому домі підтвердили звинувачення на адресу президента РФ Володимира Путіна в тому, що з його схвалення російська розвідка проводила хакерські атаки під час виборів президента США.

 

У Кремлі заявили, що адміністрація президента США Барака Обами, розширивши санкції проти РФ, хоче завдати удару по зовнішньополітичним планам обраного президента США Дональда Трампа.

Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, якого цитує російська агенція  ТАСС – Укрінформ.

«Поки я не можу сказати, якою буде відповідь (на санкції – ред.). Хоча, як ми знаємо, тут абсолютно безальтернативно діє принцип взаємності. Зрозуміло, буде дано адекватну відповідь. Відповідь буде сформульована у руслі того напрямку, який визначить президент Російської Федерації», – заявив 29 грудня речник Кремля.

У Кремлі назвали санкції “безпідставними звинуваченнями, що були озвучені на адресу російської сторони”.

“З нашої точки зору такі дії Вашингтона і чинної адміністрації є проявом непередбачуваної та агресивної зовнішньої політики… Ми шкодуємо, що подібне рішення було прийнято адміністрацією США і Обамою особисто, в даний час ми вивчаємо ці заяви і опубліковану інформацію”, – додав Пєсков.

Він наголосив, що такі дії чинної адміністрації, якій залишилося працювати три тижні, мають на меті “остаточно зіпсувати російсько-американські відносини, які і без того лежать на дні” та “завдати удару по зовнішньополітичним планам майбутньої адміністрації та обраного президента США”.

За словами Пєскова, майбутньому президентові та адміністрації нав’язується модель поведінки, але поки не зрозуміло, чи згоден  Трамп  з нею чи ні.

 

У РФ сподіваються на скасування рішення суду Києва щодо штрафу “Газпрому”

Міністр енергетики РФ Олександр Новак сподівається, що апеляція скасує рішення українського суду по штрафу “Газпрому” в 6,8 мільярда доларів з антимонопольного справі. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу “Росія 1”, передає  УНН.

“Звичайно, українські колеги дають усні запевнення, що не застосовуватимуть дію цього суду щодо транспорту (газу – ред.) в Європу, але юридично це можливо”, – сказав О.Новак.

Він нагадав, що звернувся до Єврокомісії з попередженням про те, що Україна може стягнути обсяги транзитного російського газу в якості плати за штраф.

“Сподіваємося, що ЄК буде вживати відповідні заходи, що рішення суду міста Києва буде скасовано”, – сказав О.Новак.

Нагадаємо, Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ про примусове  стягнення з ПАТ “Газпром” штрафу у сумі 172 млрд грн.

16 грудня російський  “Газпром” подав апеляційну скаргу  на рішення Господарського суду Києва, який зобов’язав компанію виплатити антимонопольний штраф в розмірі 171,8 мільярда гривень (близько 6,8 мільярда доларів).

 

Інтерпол оголосив у міжнародний розшук десятки «тітушок», які вчиняли злочини проти активістів Євромайдану.

Про це в  інтерв’ю  Укрінформу розповів начальник Робочого апарату Укрбюро Інтерполу Василь Неволя.

«Друга категорія – це цивільні особи, які не були представниками влади, але брали активну участь у розгоні протестувальників на  Майдані, це – так звані “тітушки”. Так от, щодо представників влади є питання, а щодо “тітушок”, то, у принципі, практично всі вони оголошені у міжнародний розшук», – сказав він.

За словами Неволі, переважна більшість «тітушок», які вчиняли злочини проти активістів Євромайдану, переховуються від українського правосуддя на окупованих Росією українських територіях та на території самої Російської Федерації.

На запитання, яка саме кількість «тітушок» сьогодні значиться в міжнародному розшуку, керівник Робочого апарату Укрбюро Інтерполу сказав, що йдеться про «десятки» людей.

 

Майже 40% українців припускають можливість Майдану-3 у 2017-му році – опитування

Майже 40% населення припускають у наступному році можливість проведення Майдану-3. Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, проведеного спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, передає УНН.

“Якщо мітинги та демонстрації відбудуться, 20% населення готові взяти в них участь (4% — обов’язково і ще 16% — скоріше за все). Не готові до участі в протестах 62%. Водночас 38% населення припускають можливість у наступному році нового Майдану-3”, — йдеться в результатах дослідження.

Зазначається, загальнонаціональне дослідження проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 20 грудня 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомляв  УНН, майже 40% українців визнали  вибори в  США  головною подією року у світі.

 

Р.Насіров намагається дискредитувати реформування Одеської митниці – Ю.Марушевська

Голова ДФС Роман Насіров намагається дискредитувати роботу Юлії Марушевської на посаді керівника Одеської митниці через звинувачення у корупції. Про це Ю.Мурашевська написала на своїй сторінці у Facebook, передає  УНН.

“Отримала черговий “привіт” від Романа Насірова, який у коментарі для Reuters згадав про якесь анти-корупційне розслідування щодо мене. Новітній символ вітчизняної корупції Насіров, як і його ідейний натхненник Азаров, апелює до показників виконання планів зі “збору” грошей з підприємців. Прикриваючись “успіхами” з виконання планів черговий “видатний” державник і проФФесіонал забезпечує функціонування злодійської корумпованої системи, яка позбавляє країну ресурсів для розвитку. Наслідком такого підходу є жахливий стан економіки і ганебна бідність країни”,- заявила Ю.Марушевська.

На її думку, відчуваючи повну безкарність і підтримку керівництва держави, Р.Насіров не полишає спроб дискредитувати її роботу з реформування Одеської митниці надуманими звинуваченнями і таким чином відвернути увагу від “свого корумпованого болота і оборудок своїх подільників-покровителів”.

Ю.Мурашевська підкреслила, що Р.Насіров продовжує знищувати сервісні та антикорупційні інструменти, які раніше були нею впроваджені на Одеській митниці.

Нагадаємо, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров повдіомив, що екс-голова одеської митниці  Юлія Марушевська підозрюється в корупційних діях.

 

Телеканал HBO назвав В.Ломаченка найкращим боксером світу

Телеканал HBO в заключному випуску передачі “Fight Game” в 2016 році назвав українського боксера, чемпіона світу в першій легкій вазі за версією WBO Василя Ломаченка найкращим боксером світу незалежно від вагової категорії, передає  УНН  з посиланням на сайт спортсмена.

Зазначається, що рейтинг каналу HBO трохи відрізняється від звичного. У звичайному варіанті враховуються заслуги за останні кілька років.

Проте список HBO представляє список боксерів без урахування їх давніх заслуг, а з урахуванням їх реальної сили на сьогоднішній день.

Так, у п’ятірці найсильніших боксерів світу за версією НВО перше місце посів В.Ломаченко.

 

З’явилася програма з інформування громадськості про євроатлантичну інтеграцію – експерт

Співпраця Україна-НАТО є дійсно успішною. Про це в ефірі “5 каналу” заявив голова ради зовнішньої політики “Українська призма” Геннадій Максак, передає  УНН.

“Співпраця з НАТО дійсно успішна. І те, що змінилося на краще в 2016 році, — ми отримали, скажемо так, політичного лідера. В нас до цього була певна інституційна рамка, як ми бачимо співпрацю. Але в нас не було лідера, який би вів, тому що ми знаємо, що політика дуже багато значить. І те, що в нас назначили віце-прем’єра європейської і євроатлантантичної інтеграції — це гарний процес, тому що політична воля вдихає в цей суцільний механізм певну силу і певне життя”, — сказав він.

Г. Максак зуважив: “В нас буквально вчора з’явилася програма з інформування громадськості про євроатлантичну інтеграцію. Це дуже гарний приклад, тому що в нас є трошки плаваючі рейтинги: то є більша довіра до НАТО, то менша”.

 

Київський окружний адміністративний суд відмовив у задоволені позову щодо скасування постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якою була введена так звана формула “Роттердам+”.

Про це “Економічній Правді” повідомив позивач Андрій Герус – Укрінформ.

“Суддя Іщук прийняв рішення у задоволені позову щодо відміни “Роттердаму+” – відмовити”, – написав Герус.

Крім того, за його словами, шість клопотань про залучення свідків, АМКУ, міністра енергетики також відхилено.

“Ідемо в апеляцію”,-  підсумував позивач.

Раніше Герус  подав позов у Київський окружний адміністративний суд  щодо скасування постанови НКРЕ від 3 березня 2016 року.

Стосовно методології “Роттердам+” Герус зазначав, що вона дає вигідну формулу для ціни вугілля, у той час інші види палива (газ, мазут) не привязані цією методологією до якихось європейських бірж.

“Запаси вугілля на кінець серпня на 40%-45% нижче, аніж рік тому, коли ніякого “Роттердаму+” не було. Тобто “Роттердам+” введений виключно для додаткової вигоди (“додаткових чайових”) деяким виробникам електроенергії”, – переконаний Герус.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

 

Кабінет міністрів України опублікував текст урядового плану пріоритетних дій на термін до 2020 року.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир  Гройсман  на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

Раніше прем’єр заявляв, що план містить 85 пріоритетних напрямів діяльності уряду впродовж 2017-2020 років.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 381

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua