Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 30.05.2019

Інформдень: 30.05.2019

Катастрофа вертольота на Рівненщині: стали відомі імена загиблих

У катастрофі вертольота Мі-8, який розбився під час тренувального польоту напередодні ввечері на Рівненщині, загинув командир 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України Ігор Мазепа.

Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України – Укрінформ.

“У результаті авіаційної катастрофи, за попередньою інформацією, загинули чотири члени екіпажу разом з командиром 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України (м. Броди Львівської області)”, – йдеться у повідомленні.

Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України повідомило на своїй сторінці у Facebook прізвища загиблих військових. Це командир військової частини полковник Мазепа Ігор Ярославович, льотчик-штурман старший лейтенант Попенко Владислав Валерійович, бортовий авіаційний технік-інструктор капітан Романюк Василь Миронович та бортовий авіаційний технік старший лейтенант Дацюк Павло Юрійович.

Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у середу, 29 травня, під час учбово-тренувального польоту біля села Сестрятин у Радивилівському районі Рівненської області розбився військовий вертоліт Мі-8.

Для з’ясування обставин на місце події виїхала комісія від Міністерства оборони, Генерального штабу та Командування Сухопутних військ ЗС України, проводяться слідчо-оперативні дії.

Президент Володимир Зеленський доручив начальнику Генштабу ЗСУ Руслану Хомчаку взяти розслідування обставин катастрофи військового вертольота під особистий контроль.

 

Військова прокуратура відкрила справу за фактом аварії вертольота Мі-8

Військова прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом падіння вертольота Мі-8 за статтею про порушення правил польотів або підготовки до них.

Про це повідомляє прес-служба військової прокуратури Західного регіону України – Укрінформ.

“За фактом падіння військового вертольота, що сталося 29 травня 2019 року близько 23.28 год. поблизу с. Сестрятин Радивилівського району Рівненської області, військовою прокуратурою Рівненського гарнізону зареєстровано кримінальне провадження за ст. 416 КК України (порушення правил польотів або підготовки до них, що спричинило катастрофу та інші тяжкі наслідки)”, – йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснює Територіальне управління ДБР, розташоване у м. Хмельницький, а процесуальне керівництво – військова прокуратура Рівненського гарнізону.

Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у середу, 29 травня, під час учбово-тренувального польоту біля села Сестрятин у Радивилівському районі Рівненської області розбився військовий вертоліт Мі-8. Загинули чотири члена екіпажу разом з командиром 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, яка базується у м. Броди Львівської області.

Президент Володимир Зеленський доручив начальнику Генштабу ЗСУ Руслану Хомчаку взяти розслідування обставин катастрофи військового вертольота під особистий контроль.

На Львівщині 30 травня оголосили Днем жалоби за вертолітниками Бродівської авіабригади.

 

“Гради” та “Гвоздики”: СЦКК заявляє про нарощення Росією озброєння на Донбасі

Російські окупаційні війська нарощують вогневі і оборонні позиції неподалік Вуглегірська та Дебальцевого.

Про це повідомляє прес-служба штабу ООС з посиланням на українську сторону СЦКК – Укрінформ.

“Окупаційні війська Російської Федерації нарощують вогневі і оборонні позиції неподалік Вуглегірська та Дебальцевого. За даними звітів СММ ОБСЄ, на непідконтрольних урядові України територіях існує озброєння, розміщене з порушенням ліній відведення. Так, 27 травня Місія зафіксувала 22 реактивні системи залпового вогню (РСЗВ БМ-21 “Град”, 122 мм) біля населеного пункту Хрустальний на південний захід від Луганська та 4 РСЗВ (БМ-21) поблизу населеного пункту Новоамвросіївське на схід від Донецька”, – йдеться в повідомленні.

Також на непідконтрольній урядові України території виявлено озброєння, розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння. Зокрема, 25 травня БПЛА Місії виявив дві самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) поруч із населеним пунктом Широке на південний схід від Луганська.

Водночас представниками Місії ОБСЄ зафіксовані місця розміщення відведеного важкого озброєння на непідконтрольних урядові України районах Донецької області, а саме 27 травня спостерігачі зауважили, що вісім буксированих гаубиць досі бракує.

Також є ознаки військової присутності в зоні безпеки у непідконтрольних урядові України районах. Зокрема, 22 травня БПЛА СММ малого радіусу дії вперше виявив дві траншеї загальною довжиною 50 метрів неподалік населеного пункту Вуглегірськ, що на північний схід від Донецька, де окупаційні війська Російської Федерації нарощують вогневі і оборонні позиції. Крім того, 25 травня БПЛА СММ зафіксував одну бойову машину піхоти (ймовірно БМП-1) біля населеного пункту Соснівське на північний схід від Маріуполя.

Як зазначається, 26 травня БПЛА СММ зафіксував 13 бронетранспортерів в Ленінському районі Донецька та дві бойових броньованих машини поблизу населеного пункту Бойківське на південний схід від Донецька. Окрім цього, БПЛА СММ вперше зафіксував п’ять траншей довжиною по 25 метрів у полі орієнтовно за 2 км на північний захід від населеного пункту Дебальцеве, виритих поблизу вже існуючих траншей.

Українська сторона СЦКК зазначає, що дії окупаційної адміністрації і збройних формувань РФ свідчать про їхню зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту.

 

Російські силовики затримали кримськотатарську активістку у Джанкої

У Джанкої, що в анексованому Росією Криму, російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву.

Про це заявив адвокат Еміль Курбедінов, повідомляє проект Крим.Реалії – Укрінформ

За словами Курбедінова, активістку затримали співробітники російського Центру з протидії екстремізму. Їй інкримінують «демонстрацію забороненої символіки», що передбачає адміністративний арешт.

Курбедінов сказав, що російські силовики везуть Зудієву до Сімферополя.

Як повідомив чоловік активістки Сейтасан Зудієв, її затримали на ринку. Чоловік каже, що силовики були одягнені у цивільне і заблокували авто, в якому була Лутфіє Зудієва, зажадавши, щоб та проїхала з ними до відділку.

Публічних коментарів російських силових відомств щодо затримання немає.

Як відомо, після анексії фактична російська влада практикує у Криму масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, діячів кримськотатарського Національного руху, членів Меджлісу, а також кримських мусульман.

 

У березні за добу було проведено 29 обшуків у кримських татар – Чубаров

У березні за добу в окупованому Криму було проведено 29 обшуків серед кримських татар. Про це заявив під час прес-брифінгу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає кореспондент УНН.

“Арешти, які відбулися у березні цього року… вони були наймасовіші, рекордно масовими протягом одного такого короткого часу. Тобто за добу вони провели 29 обшуків”, – сказав Чубаров.

За його словами, ще рік тому він знав напамя’ть і міг назвати прізвище та ім’я кожного ув’язненого, але за цей рік відбулося занадто багато змін.

Також Чубаров розповів, що їх не встигли заарештувати, як відразу “перекинули” у Ростовську область: Ростов, Шахти та Таганрог.

“Це не тільки тому, що там знаходиться так званий Окружний військовий суд. Тому що за російськими законами тих, кого підозрюють в екстремізмі, тероризмі, судять в спеціальних судах. Це для того, щоб максимально ускладнити становище цих політв’язнів”, – зазначив Чубаров.

Оскільки рідні не можуть так часто туди їздити, як, наприклад, до Сімферопольського СІЗО, адвокатам доводиться витрачати багато фінансових ресурсів.

Нагадаємо, 27 березня в анексованому Криму російські силовики влаштували обшуки в будинках кримськотатарських активістів і затримали понад 20 людей, включно з тими, хто прийшов підтримати кримських татар. Тих, хто знімали обшуки, заарештували на 5 діб та оштрафували. До 15 травня ж заарештували затриманих за підозрою у буцімто причетності до забороненої на території Росії і в анексованому нею Криму організації “Хізб ут-Тахрір”.

 

“Справа 24”: Адвокат заявляє, що окупанти вперше застосували у Криму тортури і масові облави

Справа 24 кримських татар, заарештованих окупантами після масових обшуків 26 березня, унікальна тим, що окупанти стали застосовувати масові облави по відношенню до мирних громадян і використовувати тортури в ході затримань.

Про це у четвер на прес-конференції в Києві розповів адвокат Едем Семедляєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Чим унікальна остання справа? До 27 березня не було таких масових затримань і облав. Облава – це, звичайно, не юридичний термін, але ми його використовуємо, бо все проходило саме таким чином, як облава. Коли вриваються в будинки рано вранці, знаючи що в будинках малолітні діти, вагітні, коли люди в масках і з автоматами перевертають весь будинок”, – розповів Семедляєв.

За його словами, після масових арештів в Криму 27 березня спочатку були відкриті справи щодо 24 осіб.

“23 людини було затримано, доля ще однієї поки що невідома. Через місяць затримують ще одного – Раїма Айвазова. В його будинку не проводився обшук і ніяких претензій до нього не було. Після 27 березня він спокійно виїжджав на територію України і через місяць вночі його затримують на адмінкордоні, більше трьох годин тримають, після чого приїжджають оперативні співробітники ФСБ, вивозять його в поле і починають знущатися, лякати, морально тиснути, стріляти в повітря, погрожувати вбивством. Змусили його дати якісь свідчення, від яких він згодом відмовився, заявляючи, що стосовно нього були застосовані тортури. Це перший випадок, коли в кримінальній справі є тортури, залякування, моральний тиск”, – розповів адвокат.

Семедляєв повідомив, що для захисту кримськотатарських активістів сформовано команду адвокатів з 24 осіб, двоє з них з Ростова, один – з Москви, інші – з Криму.

За словами юриста, “справу 24” він розглядає як тиск на активістів правозахисного руху.

“Цю кримінальну справу ми розглядаємо як тиск на кримських татар і на ” Кримську солідарність”, оскільки більшість затриманих людей – активні учасники об’єднання “Кримська солідарність”, – сказав він.

Як наголосив адвокат “хтось із заарештованих був публічний, хтось – не публічний”, але їх об’єднує те, що вони займалися питаннями допомоги політв’язням, і саме їх російська влада сьогодні хоче ізолювати від суспільства.

“Хтось із них займався питаннями передач в слідчий ізолятор, хтось допомагав сім’ям політв’язнів. Є журналісти, є правозахисники. Склад цієї групи говорить про те, кого на сьогодні російська влада намагається ізолювати від суспільства і показати всім іншим, що не варто займатися правозахисною діяльністю, не варто висвітлювати ті процеси, які відбуваються сьогодні в Криму, не варто допомагати сім’ям політв’язнів і самим політв’язням”, – резюмував адвокат.

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня в окупованому Криму силовики провели масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”.

27 і 28 березня Київський райсуд Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів. В даний час 23 заарештованих кримських татар тримають в п’яти СІЗО Ростовської області (Ростов, Шахти, Таганрог), один знаходиться в СІЗО Сімферополя. Місцезнаходження ще одного затриманого – Едема Яячикова – невідоме з 27 березня.

 

Україна закликає Європу не допустити повернення Росії до ПАРЄ

Українські делегати в ПАРЄ, громадські активісти, інтелектуали, правозахисники і журналісти закликають громадян Європи не допустити повернення Росії до організації без виконання нею своїх зобов’язань у РЄ, включаючи припинення агресії проти України та деокупацію Криму.

Про це йдеться у листі щодо спротиву спробам послабити спроможність Ради Європи накладати санкції на країни, які порушують права людини, демократію та верховенство права, який відкритий до підписання, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі – Укрінформ.

«Цінності, на засадах яких Рада Європи була заснована задля просування і захисту верховенства права, прав людини, незалежності судів та можливості позиватися до міжнародної організації проти шкоди, завданої урядовими структурами, перебувають перед дедалі більшою загрозою. Росія, без сумніву, є провідною у цих процесах. За умовами членства, вона має дотримуватися декількох важливих моментів. Однак РФ виявилася неспроможною поважати багато з них», – йдеться у листі.

Зокрема, як наголошується, РФ порушила ст. 46 Європейської конвенції прав людини, ухваливши закон, який може забезпечити невиконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Крім того, Росія не ратифікувала протокол ЄСПЛ про скасування смертної кари, анексувала український Крим, де порушує права людини та переслідує кримських татар; продовжує окупацію або надає військову підтримку деяким регіонам на Сході України (включаючи збиття літака рейсу MH17) та Грузії.

У листі нагадується, що у 2014 році ПАРЄ у відповідь на ці порушення з боку РФ позбавила російську делегацію права голосу. Але це рішення не забороняло російським депутатам продовжувати відвідувати засідання Асамблеї. Однак Росія вирішила надалі не брати участі у роботі ПАРЄ.

Також упродовж попередніх двох років РФ не сплачу своєї частки до бюджету РЄ, яка становить 33 млн євро щороку.

«Нині вона погрожує вийти із Ради Європи, якщо право голосу її делегації не буде відновлене», – наголошується у відкритому листі.

Водночас, як відзначається, Росія продовжує свою агресивну тактику: закрила спільне використання Керченської протоки; на порушення своїх міжнародних зобов’язань створює перешкоди для суден, які прямують до українських портів в Азовському морі; здійснила напад на українські кораблі з екіпажами і відмовляється звільнити їх.

Окрім цього, РФ розпочала нелегальну видачу своїх паспортів українським громадянам на окупованій частині Донбасу.

ПАРЄ у відповідь на порушення з боку Росії ухвалила резолюції, в яких міститься заклик до РФ припинити агресивні дії проти України та заборона скасовувати санкції, доки російська сторона не виконає ці резолюції.

«З огляду на ситуацію викликає шок, коли Німеччина і Франція – дві країни, які вважаються найнепохитнішими захисниками демократії, прав людини та верховенства права, – розпочали тиск на ПАРЄ, щоб послабити її повноваження у накладанні санкцій на національні делегації, які порушують основоположні засади Ради Європи», – підкреслили автори листа.

Як зауважується, замість того, щоб піддаватися російському залякуванню, Німеччина і Франція мали б запропонувати призупинення членства Росії у Раді Європи за невиконання зобов’язань, як це передбачено ст. 9 Статуту РЄ.

«З огляду на це ми закликаємо і очікуємо, що ПАРЄ повною мірою утвердить свою незалежність, як це було раніше. Асамблея не повинна відмовлятися від повноважень накладати санкції на делегації, які порушують основні засади Ради Європи. Європейські громадяни не зрозуміють іншого рішення», – наголошується у листі.

 

ЄС очікує від Росії термінового звільнення українських моряків

Європейський Союз очікує, що Росія терміново виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня і звільнить українських військовополонених моряків.

Про це у Twitter повідомила прес-служба постійного представництва ЄС при ОБСЄ – Укрінформ.

“ЄС очікує, що Росія вчасно виконає наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня з приводу інциденту, що стався поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року, і звільнить затриманих українських військовослужбовців і судна безумовно і без затримок”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, суд ООН з морського права 25 травня виніс рішення щодо тимчасових заходів у позові України проти РФ, яким зобов’язав Росію негайно відпустити і дати можливість повернутися до України 24 захопленим поблизу Керченської протоки морякам і 3 кораблям.

Росія заявила, що не визнає правомочності цього вироку, і позиція Кремля щодо звільнення українських моряків не змінилася.

Посол України у ФРН Андрій Мельник заявив, що в разі невиконання Росією рішення Трибуналу українська сторона готова буде ініціювати “гамбурзькі санкції”.

 

ЄС закликав Росію дотримуватися Мінських угод

ЗАЯВА

ЄС продовжує вимагати від Росії звільнення 24 українських моряків, очікує від Москви виконання зобов’язань у рамках Мінських угод, а також допуску спостерігачів у Крим.

Про це йдеться у Заяві ЄС щодо продовження агресії Росії проти України та незаконної окупації Криму, оприлюдненій у четвер на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні – Укрінформ.

“Ми неодноразово закликали Росію беззастережно та без зволікань звільнити затриманих членів екіпажу та захоплені кораблі. Ми очікували від Росії негайного виконання цього рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Ми продовжуємо цього очікувати”, – йдеться у заяві.

ЄС глибоко шкодує, що натомість суд у Москві подовжив арешт моряків до липня, ігноруючи рішення Міжнародного трибуналу.

У заяві констатується що минулий тиждень відзначився нестійкою безпековою ситуацією у зоні конфлікту на Донбасі, що є наслідком актів агресії РФ проти України. ЄС підкреслює, що присутність військової техніки й устаткування поруч із цивільною інфраструктурою посилює ризики, яких зазнає мирне населення вздовж лінії зіткнення. У в’язку з цим Брюссель вкотре закликав Росію скористатися її вагомим впливом на збройні формування задля поліпшення безпекової ситуації.

Згадуються у заяві й випадки отримання російського громадянства у районах, які перебувають під контролем підтримуваних Росією збройних формувань.

“Це є ще одним нападом на суверенітет України, що підкреслює намір Росії і надалі дестабілізувати Україну та поглиблювати конфлікт”, – наголошується в документі. ЄС закликає Москву утриматися від будь-яких дій, що підривають виконання Мінських угод та можуть перешкоджати повному відновленню українською владою контролю над своєю територією у кордонах, визнаних міжнародною спільнотою.

Також у заяві наголошується на неприпустимості перешкоджання роботі Спеціальної моніторингової місії, зокрема у застосуванні нею технічних засобів, у тому числі БПЛА (нещодавно зафіксовано три такі випадки, всі на непідконтрольних українській владі територіях: біля Первомайська, Золотого-5 та Білої Кам’янки). Обмеження свободи пересування Місії відбуваються переважно у районах, що їх контролюють підтримувані Росією збройні формування, вказують спостерігачі.

“Це також стосується і територій незаконно анексованого Кримського півострова та українсько-російського державного кордону, щодо яких Місія систематично отримує відмову в доступі”, – підкреслюється в заяві.

ЄС знову закликає Росію негайно припинити розпалювання конфлікту через надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням. Інформація про присутність російської військової техніки та військовослужбовців у районах, які контролюють збройні формування, підтримувані РФ, викликає в Брюсселі велике занепокоєння.

У документі нагадується, що чинність економічних санкцій Євросоюзу проти Росії пов’язана з повною імплементацією Мінських угод.

Стосовно ситуації в анексованому Криму ЄС закликає до повного дотримання на півострові міжнародних стандартів прав людини та негайного звільнення всіх, кого було затримано і засуджено з порушенням міжнародного права.

Насамкінець ЄС нагадує про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів. І закликає Росію робити те саме, дотримуватися засад, на які вона неодноразово посилалася, а також своїми діями та публічними заявами сприяти стабілізації ситуації і відвертати кроки, які суперечать цим принципам.

“Ми рішуче засуджуємо явне порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами агресії з боку збройних сил Росії від лютого 2014 року, а також незаконне приєднання Автономної Республіки Крим та міста Севастополь до Російської Федерації, якого ми не будемо визнавати. Європейський Союз залишатиметься відданим повному виконанню своєї політики невизнання, зокрема за допомогою обмежувальних заходів”, – наголошується в заяві.

 

Рада закликає світ засудити порушення прав корінних народів у РФ

ВР ухвалила постанову про звернення до ООН, ПАРЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, національних парламентів держав світу щодо засудження порушення прав корінних народів у Російській Федерації.

Постанову підтримали 234 народних депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сьогодні ми закликаємо світ звернути увагу на те, що робиться на території Російської Федерації… Москва проводить курс на асиміляцію корінних народів і національних меншин”, – сказала голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко під час виступу з трибуни парламенту.

Як ідеться у Пояснювальній записці до постанови, метою звернення є привернення уваги міжнародної спільноти до систематичного порушення прав корінних народів у Російській Федерації та посилення міжнародного впливу на РФ з метою припинення цих порушень.

 

Зеленський не має ніякої комунікації з Росією – секретар РНБО

Президент України Володимир Зеленський не веде жодних комунікацій з Кремлем. Про це в ефірі програми “Право на владу” заявив секретар РНБО Олександр Данилюк, повідомляє УНН.

“Питання взаємин з Росією не просте. Звучало багато закликів, але війна триває. Всі публічні заклики ми сприймаємо лише як інформацію”, — сказав він.

За словами Данилюка, весь діалог з Росією буде проходити виключно у “Нормандському форматі”.

“Це означає, що це не тільки Україна-Росія, але і Франція і Німеччина. Вони є певним модератором, щоб уникнути подальшої ескалації або неправильних кроків з обох сторін”, — сказав Данилюк.

Зокрема, секретар РНБО повідомив, що зустріч у “Нормандському форматі” може відбутись в середині липня.

Нагадаємо, раніше 21 травня німецький канцлер Ангела Меркель, французький президент Еммануель Макрон та президент РФ Володимир Путін обговорили в телефонній розмові, як можна досягти прогресу в реалізації мінських домовленостей після вступу на посаду нового президента України Володимира Зеленського.

 

Медведчук не буде учасником Мінського процесу – секретар РНБО

Віктор Медведчук не буде учасником Мінського процесу. Про це в ефірі програми “Право на владу” заявив секретар РНБО Олександр Данилюк, повідомляє УНН.

“Ми не бачимо Медведчука учасником мінського процесу”, — заявив він.

Секретар РНБО також повідомив, що найближчим часом буде змінено персональний склад мінських груп.

“Персональний склад мінських груп буде змінено і це відбудеться найближчим часом”, — наголосив він.

Нагадаємо, глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан не вважає проросійського політика Віктора Медведчука можливим помічником у налагодженні контактів із Росією.

Раніше секретар РНБО повідомляв, що зустріч у “Нормандському форматі” може відбутись в середині липня.

 

Путін вніс у Думу законопроект про припинення дії “ракетного договору”

Президент РФ Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект про припинення дії російсько-американського Договору про ракети середньої і малої дальності (РСМД).

Про це повідомив Інтерфакс з посиланням на спікера нижньої палати парламенту В’ячеслава Володіна – Укрінформ.

«Рада Думи протягом години визначить терміни його розгляду», – сказав Володін.

Законопроект передбачає, що президент РФ отримає право відновити дію Договору.

Напередодні Путін призначив заступника міністра закордонних справ РФ Сергія Рябкова представником президента при розгляді питання про припинення ДРСМД.

Як повідомлялося, в березні Путін підписав указ «Про припинення Російською Федерацією виконання Договору між СРСР і США про ліквідацію їхніх ракет середньої дальності і малої дальності».

4 грудня 2018 року Вашингтон дав Росії 60 днів для того, щоб повернутися до виконання Договору про РСМД.

США заявили, що з 2 лютого офіційно виходять з Договору про ліквідацію ракет малої та середньої дальності, підписаного в 1987 році президентами СРСР і США.

У Вашингтоні вважають, що РФ порушила ДРСМД тим, що створила ракети 9М729, які, за даними американської сторони, здатні пролетіти понад 500 кілометрів. Москва це заперечує.

 

Газпром оскаржив стягнення активів компанії у Люксембурзі на користь Нафтогазу

Російський монополіст ПАТ “Газпром” оскаржив в Апеляційному суді м. Люксембурга стягнення активів компанії на користь НАК “Нафтогаз України”.

Про це повідомляється в консолідованому проміжному фінанзвіті Газпрому – Укрінформ.

“24 травня 2019 року ПАТ «Газпром» з метою недопущення порушення своїх прав і законних інтересів оскаржило в Апеляційному суді м. Люксембурга рішення люксембурзького суду від 12 березня 2019 року про визнання і приведення у виконання на території м. Люксембурга арбітражного рішення щодо транзиту, яке не набрало чинності”, – повідомила російська компанія.

Дату слухань у справі не призначено.

Крім цього, Газпром у люксембурзьких судах намагається скасувати арешт своїх активів на території Люксембургу. Попередні слухання у цій справі заплановані на червень 2019 року.

Як повідомлялося, в лютому 2019 року Нафтогаз повідомив, що почав процес стягнення активів Газпрому на суму 2,6 млрд дол. за рішеннями Стокгольмського арбітражу в Люксембурзі.

 

Екс-посол Грузії просить Зеленського надати йому українське громадянство

Посол Грузії в Україні в 2000-2007 і 2009-2013 роках, президент Всеукраїнської громадської організації “Асоціація платників податків України” Григол Катамадзе публічно звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про надання українського громадянства.

Про це він розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню “ГОРДОН” – Укрінформ.

“Хочу скористатися нагодою поспілкуватися з вашим виданням і публічно звернутися до Президента Володимира Зеленського надати мені українське громадянство. Вже пройшло шість років, як я пішов з державної служби в Грузії. Колись давно я закінчив Київський державний університет імені Шевченка, майже 13 років був послом Грузії в Україні, багато років живу в Києві”, – розповів Катамадзе.

Він наголосив, що з травня 2015 року очолює Асоціацію платників податків України – об’єднання малих, середніх і великих бізнесів по всій країні, яке активно працює над розробкою та впровадженням нового сучасного українського податкового кодексу.

“Я не просто живу в Україні, але займаюся її проблемами і справами, намагаюся разом з її громадянами допомогти реформувати країну. Як президент Асоціації платників податків України разом з великою командою ми розробили новий податковий кодекс розвитку, ключовим в якому вважаю зниження навантаження на фонд оплати праці і запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток”, – зазначив Катамадзе.

Колишній представник дипломатичного корпусу нагадав, що у своїй інавгураційній промові Зеленський закликав представників української діаспори повертатися на батьківщину будувати успішну державу і пообіцяв надати їм громадянство України.

“У своїй інавгураційній промові Президент Зеленський закликав етнічних українців за кордоном повернутися на батьківщину і всім разом реформувати Україну. Цей заклик дуже важливий і для мене. Хоч я не етнічний українець, але щиро переживаю за майбутнє країни, з якою пов’язана велика частина мого свідомого життя. Чверть століття я пропрацював у дипломатичному корпусі, представляючи інтереси Грузії, але ніколи не зачіпав інтереси України, завжди послідовно відстоював свою позицію”, – пояснив Катамадзе.

Він наголосив, що рішення про зміну громадянства далося йому важко, але для нього дуже важливо “допомогти Україні стати успішною розвиненою державою”.

“Щиро зізнаюся, що відмовитися від громадянства Грузії було для мене важким і серйозним кроком. Але мені дуже важливо і цікаво бути причетним до позитивних змін, які – абсолютно в цьому переконаний – відбуватимуться в Україні. І ще. Вважаю себе боржником перед Україною. Знаєте, неможливо сповна повернути борг батькам, але можна добре виховати своїх дітей, щоб передати їм те, що заклали в тебе батьки. Так само і з боргом перед країною: неможливо повернути сповна, але можна робити все, щоб допомогти Україні стати успішною розвиненою державою. І я намагаюся це робити, в тому числі як президент Асоціації платників податків України. Саме тому прошу Президента Володимира Зеленського надати мені українське громадянство”, – підсумував Катамадзе.

 

Лондон уперше після отруєння Скрипалів дозволив РФ збільшити кількість дипломатів — ЗМІ

Уряд Великої Британії дозволив Росії збільшити кількість своїх дипломатів у Лондоні – уперше після отруєння екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Солсбері минулого року.

Про це повідомляє The Times із посиланням на джерела – Укрінформ.

“Британія дозволила Росії збільшити кількість дипломатів у Лондоні вперше після видворення (російських дипломатів — ред.) через отруєння Сергія Скрипаля минулого року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це рішення британського уряду викликало побоювання, що такий крок розглядатиметься як сигнал слабкості.

За останніми даними, нині у Британії акредитовані 44 російські дипломати, а ще у січні цього року їх було 40.

До того ж як Лондон минулої весни вислав 23 російських дипломатів через отруєння у Солсбері, їх було 58.

Як повідомляв Укрінформ, 4 березня 2018 року колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку Юлію знайшли непритомними в британському Солсбері і госпіталізували з отруєнням невідомою речовиною, яку згодом ідентифікували як нервово-паралітичний реагент “Новічок” російського походження.

30 червня відбулося отруєння “Новічком” двох людей у сусідньому місті Еймсбері. Потерпіла Дон Стерджесс померла, її партнер, 45-річний Чарлі Роулі, вижив.

5 вересня прокуратура Великої Британії назвала імена двох росіян, яких підозрюють у спробі замаху на Скрипалів. Британська розвідка встановила, що підозрювані – “Олександр Петров” (справжнє ім’я Олександр Мішкін) і “Руслан Боширов” (справжнє ім’я Анатолій Чепіга) – є офіцерами ГРУ.

Пізніше розслідувачі The Insider і Bellingcat повідомили про третього підозрюваного в отруєнні Скрипалів і опублікували фотографію співробітника ГРУ “Сергія Федотова”, справжнє ім’я якого Денис Сергеєв.

 

Сірий: Реформа судової системи або правоохоронних органів не може бути предметом переговорів з МВФ

Позицію, яку задав Порошенко, експерт вважає деструктивною – Лівий Берег.

Реформа судової системи або правоохоронних органів не може бути предметом переговорів із Міжнародним валютним фондом. Таку думку висловив Микола Сірий, юрист, старший науковий співробітник Інституту держави і права НАН України під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

“Прозвучали заяви, які свідчать, що в спілкуванні з МВФ ми продовжуємо озвучувати зобов’язання з проведення судово-правової реформи та ефективної роботи в сфері антикорупційної політики. Це означає, що команда нинішнього президента вирішила продовжити абсолютно неправильну і деструктивну позицію у відносинах з МВФ, яку задав Порошенко, прагнучи тільки отримати оплески міжнародного співтовариства. Тема судової реформи та роботи правоохоронної системи не може бути предметом спілкування з МВФ, тому що це суверенний обов’язок держави перед своїми громадянами і міжнародною спільнотою – забезпечити правопорядок на своїй території”, – заявив Сірий.

Юрист також зазначив, що президент Зеленський і його команда досі не озвучили чітку позицію щодо судово-правової реформи.

“Потрібні не просто заяви, необхідно озвучити осіб, дати їм повноваження і почати роботу. Насамперед це не управлінська робота, а ідеологічно-аналітична. Тому що реформа імені Порошенка, яка мала п’ятирічний термін, на виході дала 5% підтримки населення України. Суспільство заслуговує почути з вуст уповноважених президентом осіб, чому так сталося, в чому проблеми і що він буде робити принципово інакше”, – висловився експерт.

При правильній роботі судової реформи, на думку юриста, довіра суспільства до системи правосуддя повинна зростати щонайменше на 10 відсотків щорічно.

 

Мусіяка: У кожного президента України був свій правопорядок

Спроби розширити свої повноваження почалися вже при Кучмі – Укрінформ.

У кожного президента України була своя інтерпретація, яким повинен бути правопорядок у країні. Таку думку висловив Віктор Мусіяка, юрист, екс-віце-спікер Верховної Ради України під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

“Ми бачили різні інтерпретації правопорядку в країні, які насаджував кожен голова держави. Це при тому, що завжди була одна правова основа його функціонування – це Конституція. Спроби розширити свої повноваження почалися вже при Кучмі, який був першим президентом, який працював при Конституції”, – заявив Мусіяка.

“Ющенкові, який у передвиборній програмі обіцяв “нову Конституцію”, повернутися до повноважень 1996 року не вдалося. А Янукович це зробив. Спочатку вони планували провести зміни через референдум, але закон про референдум не пройшов. Після цього через антиконституційне рішення Конституційного Суду було повернуто редакцію Конституції 1996 року, що фактично було антиконституційним переворотом”, – розповів юрист.

Мусіяка нагадав, що працював у Конституційній асамблеї, створеній Януковичем, і, за його словами, в 2013 році її члени вже розуміли, що “в Адміністрації готується відповідний текст про судову владу, який необхідно було швидко внести в тіло майбутньої Конституції”.

“У 2014 році після всіх подій повернули в дію зміни до Конституції 2004 року і що сталося? Порошенко також почав шукати можливості розширення своїх повноважень. Він на початку червня став президентом і вже наприкінці місяця була пропозиція внести зміни до Конституції щодо розширення повноважень. На той момент система була вибудувана так, що парламент просто штампував усе, що йшло від АП. Це була авторитарна влада”, – підсумував Мусіяка.

 

Великі очікування від президента це наслідок повного невігластва, – Мусіяка

У більш ніж сотні законів України виписані повноваження президента, які не є конституційними – Лівий Берег.

Великі очікування від президента є наслідком масштабного невігластва суспільства. Таку думку висловив Віктор Мусіяка, юрист, екс-віце-спікер Верховної Ради України під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

“Великі очікування від президента є наслідком масштабного невігластва суспільства з точки зору знання і розуміння основ Конституції. Хоча б свої права подивіться, механізм функціонування влади, все розписано”, – сказав Мусіяка.

“Центр Разумкова проводив соціологічне дослідження. Близько 10% опитаних сказали, що вони повністю читали Конституцію, близько 40% – що читали окремі положення. Тобто 50% не відкривали Конституцію ніколи. Як можна говорити, що в нас є можливість через інститути громадянського суспільства контролювати діяльність влади? Це величезна проблема”, – вважає юрист.

Експерт підкреслив, що в Україні діє більш ніж сто законів про повноваження голови держави, які є антиконституційними.

“Понад 20 років відбувався процес створення того, що називається “жива Конституція”. Це маса різних законів і підзаконних актів, які всі разом створили ауру беззаконня. Зараз ми маємо квазідержаву. Я хотів би і, думаю, це очікування всього суспільства, щоб від президента Зеленського пішла ідея встановлення реального конституційного ладу в державі. Ми всі готові допомогти. Тому що від проголошення Конституції в нас жодного дня не було так, щоб усі її приписи виконувалися”, – висловився Мусіяка.

 

Рада прийняла за основу законопроект про повну загальну середню освіту

Депутати підтримали продовження реформ у сфері освіти – Лівий Берег.

Верховна Рада 30 травня ухвалила за основу законопроект про повну загальну середню освіту.

Урядовий законопроект №10204, який було внесено в Раду 5 квітня, підтримали 229 депутатів.

Прес-служба Міносвіти повідомила, що цей законопроект доповнює рамковий закон про освіту, прийнятий в 2017 році.

Серед новацій законопроекту – запровадження реального, а не декларативного вибору предметів варіативної складової. Він дозволяє створювати міжкласні групи для вивчення предметів, коли дисципліну слухає не один клас, а група учнів з різних класів однієї паралелі або суміжних класів.

Також законопроект передбачає три моделі імплементації мовних норм закону про освіту для національних меншин.

Перша модель передбачає можливість викладання мовами меншин усіх предметів з 1-го по 11 (12)-й клас поряд з українською мовою. Відзначають, що ця модель буде діяти для нацменшин з “уразливими” мовами, тобто тих, які не мають власної держави для розвитку мовної термінології, а також для тих, які не живуть у середовищі власної мови.

До цієї категорії входять кримські татари, оскільки ця нацменшина не має держави, яка займалася б розвитком термінології їхньої мови, а громада проживає винятково в україномовному або російськомовному середовищі.

Друга модель передбачена для нацобщин, мова яких належить до мов Європейського Союзу. Так, з 1-го по 4-й клас навчання буде проходити мовою нацменшини з вивченням української мови, а з 5-го класу – від 20% навчання українською мовою зі щорічним збільшенням його обсягу до не менш ніж 40% в 9-му класі. Для старшої школи передбачено не менш ніж 60% обсягу навчання українською.

Третя модель – для нацобщин, материнська мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також які проживають переважно в середовищі власної мови. До таких мов належить російська. Діти, які навчатимуться за цією моделлю, будуть переходити на навчання предметів українською мовою (не менш ніж 80% часу) відразу після 5-го класу.

Документ розширює можливості для вчителів під час створення програм, розробки власної системи заохочення учня, підвищення кваліфікації за власним вибором і за кошти держави.

Документ також передбачає доплати для вчителів у розмірі 10-20% від зарплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Також вони зможуть отримувати додаткові доплати, які завдяки закону зможе встановлювати засновник закладу.

Ще одна новація для вчителів – введення педагогічної інтернатури. Молодий учитель, прийшовши в школу, буде отримувати наставника, який його консультуватиме, направлятиме й опікуватиметься. Наставнику за це будуть нараховувати 20% доплати.

Законопроект передбачає проходження вчителями курсів підготовки з домедичної допомоги. Також батьки дітей з особливими освітніми потребами отримають можливість супроводжувати своїх дітей на уроках.

Батькам також гарантується право позапланового інституційного аудиту школи в разі конфлікту з адміністрацією установи. Якщо батьки бачать проблеми в роботі школи і вичерпали всі можливості вирішити це разом з адміністрацією, інституційний аудит допоможе знайти вихід із ситуації.

Також законопроект передбачає конкурсний відбір на зайняття посади директора школи з обов’язковою відеотрансляцією процесу. Директор може займати свою посаду не більш ніж два терміни по 6 років поспіль в одному закладі.

 

Порошенко отримав партквиток “Європейської солідарності”

П’ятий Президент України Петро Порошенко став повноправним членом партії “Європейська солідарність”.

Про це він повідомив у Twitter – Укрінформ.

“Приєднався до нашої партії “Європейська солідарність”! Сьогодні написав заяву і отримав членський квиток”, – написав Порошенко.

Він закликав симпатиків партії долучатися. “Лише ми забезпечимо рух нашої країни до ЄС та НАТО! Разом захистимо Україну!” – зазначив він.

Як повідомлялося, 24 травня на установчому з’їзді БПП партію “Блок Петра Порошенка“Солідарність” перейменували на “Європейську солідарність”.

Тоді ж було вирішено, що 31 травня відбудеться з’їзд оновленої партії, в якій “будуть широко представлені лідери громадських організацій, волонтери, добровольці, молоді професіонали”.

Водночас, як розповів Укрінформу заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко, партія “Європейська солідарність” 6 червня проведе з’їзд, на якому ухвалить рішення щодо висунення кандидатів від політичної сили на вибори до Верховної Ради.

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” була заснована у 2000 році як всеукраїнська партія миру і єдності. Іменною партія стала у 2015 році, після обрання Порошенка Президентом України. Президентські повноваження Порошенко склав після інавгурації Володимира Зеленського 20 травня 2019 року.

Лідером партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” наразі є міський голова Києва Віталій Кличко.

 

Партія Порошенка “ЄС” проведе з’їзд у Мистецькому арсеналі

З’їзд партії “Європейська солідарність” відбудеться 31 травня у Мистецькому арсеналі.

Про це повідомили Укрінформу у прес-службі цієї політичної сили.

“31 травня відбудеться з’їзд партії “Європейська солідарність”. З’їзд розпочне роботу о 13.00 за адресою: м.Київ, вул.Лаврська 10-12, Мистецький арсенал”, – йдеться у прес-релізі.

Як повідомлялося, 24 травня на установчому з’їзді БПП партію “Блок Петра Порошенка “Солідарність” перейменували на “Європейську солідарність”.

Тоді ж було вирішено, що 31 травня відбудеться з’їзд оновленої партії, в якій “будуть широко представлені лідери громадських організацій, волонтери, добровольці, молоді професіонали”.

Водночас, як розповів Укрінформу заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко, партія “Європейська солідарність” 6 червня проведе з’їзд, на якому ухвалить рішення щодо висунення кандидатів від політичної сили на вибори до Верховної Ради.

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” була заснована у 2000 році як всеукраїнська партія миру і єдності. Іменною партія стала у 2015 році, після обрання Порошенка Президентом України. Президентські повноваження Порошенко склав після інавгурації Володимира Зеленського 20 травня 2019 року. Лідером партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” наразі є міський голова Києва Віталій Кличко.

 

Кононенко каже, що не виходить з партії “Європейська солідарність”

Перший заступник голови фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігор Кононенко припиняє виконувати обов’язки члена президії партії “Європейська солідарність” і керівника обласної партійної організації, але із партії не виходить.

Про це він сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я прийняв рішення і написав заяву, причому … спеціально її написав напередодні з’їзду, для того щоб з’їзд зміг прийняти відповідне рішення, що я йду з керівних посад партії. Це означає, що я припиняю свої обов’язки керівника обласної партійної організації і припиняю свої обов’язки члена президії партії. Я прошу з’їзд завтра (31 травня – ред.) прийняти відповідне рішення”, – розповів Кононенко.

За його словами, у заяві він вказав, що не претендує на місце у списку оновленої “Європейської солідарності”, хоча “досить багато зробив і для країни, і для партії і мав би такі підстави”.

Депутат вважає, що потрібно дати дорогу молоді, щоб “якісно пройшло оновлення партії і складу майбутньої фракції”.

При цьому Кононенко наголосив, що у його заяві немає ані слова про вихід із партії “Європейська солідарність”.

“В моїй заяві жодного слова немає про те, що я вийшов з партії. Бо я підтримую статут партії, я підтримують цілі, які ставить перед собою партія, і я готовий далі як рядовий партієць працювати на тій ділянці, на якій я працюю. У мене є багато зобов’язань в Київській області щодо реалізації тих чи інших проектів, і незважаючи на моє місце, де я буду, я буду продовжувати реалізовувати ці проекти”, – підкреслив депутат.

Водночас, Кононенко зауважив, що він ще не прийняв рішення щодо участі у парламентських виборах.

“Що стосується мого особистого походу на вибори – я ще рішення не прийняв, бо я останнім часом багато працював у Київській області, багато спілкувався з громадянами, ввели багато проектів. Тому я буду радитися – в тому числі з активом, в тому числі з громадянами Київської області. Коли я прийму відповідне рішення, я обов’язково відразу повідомлю”, – сказав Кононенко.

Як повідомлялося, напередодні Ігор Кононенко у Facebook написав, що вирішив поступитися своїм місцем у партійному списку новим політикам і залишає партійні посади.

 

Справа Мамедова: Азербайджан не виконав рішення ЄСПЛ і може отримати санкції

Європейський суд з прав людини у рамках процедури притягнення до відповідальності країни-члена постановив, що Азербайджан не виконав інше рішення суду від 2014 року щодо порушення прав та незаконного ув’язнення опозиційного політика Ільгара Мамедова.

Зазначене рішення від 29 травня одноголосно ухвалила Велика палата ЄСПЛ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Велика палата Європейського суду з прав людини, оприлюднюючи своє перше рішення за процедурою притягнення до відповідальності за параграфом 4 статті 46 Європейської конвенції, з’ясувала, що Азербайджан не спромігся виконати свої зобов’язання у рамках рішення суду від 2014 року у справі політичного активіста Ільгара Мамедова», – заявили у ЄСПЛ.

Зазначене рішення суд розглянув у відповідь на запит Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) від 2017 року, який уповноважений наглядати за імплементацією країнами-членами рішень ЄСПЛ.

Зокрема, йдеться про те, що Азербайджан, реагуючи на рішення ЄСПЛ, не звільнив на безумовних засадах у 2014 році Мамедова.

Відтак, згідно з Європейською конвенцією з прав людини, ЄСПЛ звернувся до Комітету міністрів з метою подальшого обговорення питання відносно ухвалення заходів щодо Азербайджану (йдеться про можливе накладання санкцій).

Як повідомлялося, опозиційний активіст Мамедов у 2013 році балотувався на посаду президента Азербайджану. У березні 2014 році він був заарештований за нібито організацію заворушень та отримав вирок – 7 років ув’язнення.

У 2014 році ЄСПЛ постановив безумовно звільнити опозиційного активіста, але Баку виконав цю вимогу лише у серпні 2018-го.

Найближче засідання КМРЄ з питання розгляду стану імплементації рішень у справах ЄСПЛ відбудеться 4-6 червня у Страсбурзі. У порядку денному засідання першим пунктом винесена саме справа Мамедова, яка вже розглядалася Комітетом міністрів у грудні 2017 року.

 

Зеленський готовий відвідати Францію та Німеччину

Сьогодні, 30 травня, у Києві Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Івом Ле Дріаном і Федеральним міністром закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Гайко Маасом.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

«Хочу ще раз подякувати Президентові Франції Еммануелю Макрону за вітання з перемогою на виборах і за зустріч ще до того, як я став Президентом України. Хочу також подякувати німецькій стороні за те, що в мене була дуже предметна розмова з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель щодо вирішення пріоритетних завдань на сході України, припинення війни, виконання Мінських домовленостей», – сказав Зеленський.

Учасники зустрічі обмінялися думками щодо передумов і подальших кроків для активізації переговорного процесу стосовно Донбасу. Зеленський також наголосив, що його пріоритет – повернення всіх українських полонених.

Зі свого боку керівники зовнішньополітичних відомств Франції та ФРН відзначили прогрес, якого досягла Україна у розбудові співпраці з Європейським Союзом і Північноатлантичним альянсом та підтвердили готовність і надалі сприяти в реалізації європейської та євроатлантичної політики нашої держави і проведенні реформ.

Крім цього, Зеленський наголосив, що готовий відвідати Францію та Німеччину на запрошення лідерів цих країн.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні в Україні з візитом перебувають міністр Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Ів Ле Дріан і Федеральний міністр закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Гайко Маас.

У їх спільній заяві після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським йдеться, що Франція і Німеччина висловлюють тверду підтримку Україні у відновленні територіальної цілісності держави, відновленні переговорів у Нормандському форматі на найвищому рівні та продовженні реформ.

 

Глави МЗС Франції та Німеччини зробили заяву після зустрічі із Зеленським

Франція і Німеччина висловлюють тверду підтримку Україні у відновленні територіальної цілісності держави, відновленні переговорів у Нормандському форматі на найвищому рівні та продовженні реформ.

Про це йдеться у спільній заяві міністра Європи і закордонних справ Франції Жана-Іва Ле Дріана і міністра закордонних справ Німеччини Гейко Мааса, зробленої за результатами візиту до Києва у четвер, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Франція і Німеччина залишаються твердо зосередженими на вирішенні конфлікту у східній Україні та відновленні територіальної цілісності України. Ми вітаємо запевнення Президента Зеленського відносно пріоритету у відновленні миру та його зобов’язанням за Мінськими домовленостями, а також у Нормандському форматі задля досягнення рішення шляхом переговорів з Росією”, – наголосили міністри.

Вони побажали Президенту Володимиру Зеленському надати нового поштовху цьому переговорному процесу.

Глави МЗС Франції і Німеччини також висловили своє задоволення зустріччю з Президентом Зеленським у Києві, яка зміцнила підтримку з боку Франції і Німеччини України у період великих викликів для держави.

Ле Дріан і Маас порушили питання щодо інциденту у Керченській протоці, ризики якого залишаються доволі високими.

Тому, повідомили міністри, у Києві вони зустрілися з родинами протиправно ув’язнених у Росії українських моряків та висловили їм свою підтримку.

“Франція і Німеччина продовжать вимагати безумовного звільнення екіпажів у повному складі, про що заявляється упродовж декількох місяців, та як цього вимагає від 25 травня Міжнародний трибунал з морського права”, – зазначається у спільній заяві.

Глави МЗС Німеччини і Франції наголосили, що нині, як ніколи важливо, щоб Росія продемострувала політичну волю і відповідальність з відновлення атмосфери довіри між сторонами. Зокрема, від РФ очікують негайного звільнення 24 українських моряків.

“Німеччина і Франція підтримують сторони, щоб допомогти відновити конструктивні переговори. Дискусії продовжаться між сторонами незабаром, особливо, щоб забезпечити умови для проведення саміту глав держав або урядів у Нормандському форматі“, – відзначили міністри.

 

Зеленський відвідає Берлін у другій половині червня – МЗС

Президент України Володимир Зеленський відвідає Берлін, найімовірніше, у другій половині червня.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

“Ми працюємо над тим, щоб організувати візит найближчим часом. Найімовірніше, це буде у другій половині червня, поки дата в опрацюванні. Зокрема, сьогодні питання щодо візиту до Берліна буде обговорюватися у рамках зустрічі Президента Зеленського з двійкою міністрів закордонних справ Німеччини та Франції”, – сказав Боднар.

Він висловив сподівання, що будуть обговорюватися питання двосторонньої співпраці, реформи та протидія російській агресії.

 

Берлін і Париж підтримають реформи Зеленського – Маас

Німеччина і Франція продовжать підтримку України і її нового Президента у проведенні реформ.

Про це заявив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас перед відльотом до Києва, повідомляє МЗС країни – Укрінформ.

«Для мене важливо поїхати до Києва відразу після того, як Президент Зеленський вступив на посаду, разом з моїм французьким колегою, щоб чітко дати зрозуміти, що Німеччина і Франція не зменшують свої зобов’язання щодо України, а зовсім навпаки», – сказав міністр.

Він зазначив, що українці пов’язують з обранням нового Президента великі надії.

«Ми хочемо запропонувати Президенту Зеленському нашу підтримку в реалізації цих надій», – заявив Маас. Для цього, за його словами, необхідні подальші реформ, особливо в боротьбі з корупцією.

Він підкреслив, що люди на сході України, нарешті, потребують миру.

«Динаміка, породжена виборами, може дати можливість вийти з глухого кута і, нарешті, реалізувати мирний план Мінських угод», – сподівається голова німецького МЗС.

Німеччина і Франція, за його словами, хочуть зробити все можливе, щоб допомогти в цьому. Від Росії вони мають намір вимагати конструктивного вкладу.

Як повідомлялося, Хайко Маас здійснить візит до України разом з главою МЗС Франції Жаном-Івом Ле Дріанома. У Києві відбудеться їхня зустріч з Президентом Володимиром Зеленським, а також переговори з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Як стало відомо кореспонденту Укрінформу, візити Президента України до Парижа і Берліна планується організувати найближчим часом.

 

Зеленський доручив МЗС забезпечити НАБУ пряму співпрацю з міжнародними партнерами

Президент Володимир Зеленський доручив МЗС невідкладно поінформувати Раду Європи та ООН про законодавчі повноваження НАБУ здійснювати міжнародну співпрацю з антикорупційними органами іноземних держав.

Про це повідомляє у четвер прес-служба глави держави – Укрінформ.

Президент зазначив, що, згідно із Законом України “Про Національне антикорупційне бюро України” та Кримінальним процесуальним кодексом, НАБУ наділено повноваженнями центрального органу з міжнародного співробітництва у розслідуванні кримінальних проваджень, тобто Бюро може напряму комунікувати з міжнародними партнерами щодо розслідування корупційних діянь, надсилати та отримувати запити про міжнародну правову допомогу.

“Проте через відсутність політичної волі з боку колишнього Президента України та з метою перешкоджання роботі НАБУ реалізація повноважень Бюро здійснювати міжнародну співпрацю блокувалася”, – йдеться у повідомленні.

“З метою виконання Національним бюро згаданих повноважень прошу невідкладно повідомити депозитаріїв міжнародних багатосторонніх договорів про визнання Україною з 25 січня 2015 року Національного бюро центральним органом (разом із Міністерством юстиції України та Генеральною прокуратурою України) у сфері міжнародно-правового співробітництва у кримінальних провадженнях, надіславши відповідні заяви до шести визначених міжнародних багатосторонніх договорів, учасником яких є Україна”, – зазначається у дорученні Президента.

 

Розпуск Ради: сайт президента оприлюднив стенограму зустрічі з главами фракцій

Оприлюднена стенограма зустрічі Президента України Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та парламентських фракцій 21 травня.

Стенограма опублікована сьогодні увечері на офіційному інтернет-представництві глави держави – Укрінформ.

“У зв’язку з численними запитами публікуємо повну стенограму зустрічі Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та лідерами парламентських фракцій і груп, яка відбулась 21 травня 2019 року”, – йдеться в повідомленні.

З текстом стенограми можна ознайомитися за посиланням.

 

КСУ відкрив провадження щодо розпуску Ради

Конституційний Суд на засіданні 4 червня визначить форму провадження у справі щодо указу Президента про розпуск Верховної Ради восьмого скликання.

Про це йдеться у порядку денному, оприлюдненому на сайті КСУ – Укрінформ.

Зокрема зазначається, що 4 червня на засіданні Великої палати Конституційного Суду відбудеться “розгляд питання щодо визначення форми конституційного провадження у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів”.

Як повідомив у Facebook народний депутат Максим Бурбак, Конституційний Суд України зареєстрував провадження за заявою групи нардепів, які потребують визнати незаконним указ Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Він опублікував лист судді-доповідача Віктора Кривенка, в якому повідомляється про відкриття конституційного провадження.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня.

Вже 23 травня указ набув чинності після опублікування в “Урядовому кур’єрі”.

24 травня народні депутати від фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв внесли до КСУ подання про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР. Вони попросили розглянути це подання упродовж місяця.

 

Зеленський обговорив із сенатором Портманом ситуацію на Донбасі та вибори в Раду

Президент України Володимир Зеленський обговорив із сенатором США Робертом Портманом політичну ситуацію в Україні, зокрема дострокові парламентські вибори, а також ситуацію на Донбасі.

Зустріч відбулася 30 травня у Києві, повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

Зокрема, Зеленський зауважив, що розпуск парламенту відповідає запитам суспільства, а завдяки проведенню у липні виборів до Верховної Ради вже у вересні може бути сформований новий уряд.

«Якби цей парламент, що не працює, був і далі, то ми сформували б уряд у грудні. Ми не можемо чекати. У нас дві війни – війна з Росією і війна з корупцією всередині країни, яка є загрозою, перш за все, для економіки України», – наголосив глава держави.

Як зазначається, ще одне питання, яке порушувалося під час зустрічі, – ситуація на Донбасі та необхідні кроки для досягнення прогресу у мирному врегулюванні, передусім щодо припинення вогню та обміну заручниками. Зеленський розповів співрозмовнику, що свою першу робочу поїздку як Президент здійснив на Луганщину – до військових на передові позиції.

Президент також окремо відзначив активну позицію Сенату США у запровадженні санкцій проти Росії та наданні Україні військової допомоги.

“Було підкреслено необхідність подальшого тиску на РФ з метою забезпечення належного виконання Мінських домовленостей”, – наголосили у прес-службі Президента.

Крім того, як зазначається, співрозмовники обговорили актуальні питання реалізації реформ, які мають наблизити Україну до ЄС і НАТО.

Глава держави також подякував гостеві за підтримку України з боку Сенату США та лідерство Роберта Портмана як співголови Сенатського українського кокусу.

 

Обрання Зеленського може повалити путінський режим у Росії – британський журналіст

Обрання Володимира Зеленського Президентом України не лише руйнує російські пропагандистські міфи щодо України, але й може призвести до повалення режиму Путіна.

Про це пише у своїй статті для британського видання Standpoint “Два Володимири” відомий британський журналіст Едуард Лукас – Укрінформ.

“Володимир може призвести до падіння Владіміра… Обрання Володимира Зеленського Президентом України – це нічний кошмар для Владіміра Путіна та його чимдалі більш зношеного режиму у Росії”, – пише журналіст.

Лукас переконаний, що насамперед в Україні відбулися справжні вибори з повністю непередбачуваним результатом. Адже на перемогу сподівалися і Юлія Тимошенко, і Петро Порошенко, але переможцем став 41-річний Зеленський, який зіграв роль неочікуваного президента з простого народу у телесеріалі.

“На тлі цього меркне навіть кар’єра Дональда Трампа, який прийшов до Білого Дому після участі у реаліті-шоу”, – зазначає він.

Автор нагадує, що у Росії неочікувані зміни влади неможливі у її пильно контрольованій політичній системі: “Путін любить сюрпризи, але не тоді, коли вони йдуть від виборців”, адже у Росії влада не програє вибори, бо “як же ж можна?”

“Водночас, треба віддати належне президентові Порошенку, який не пішов на фальсифікації заради перемоги. Він програв чесно та гідно”, – йдеться у статті.

На думку Лукаса, сам знак того, що люди можуть робити вибір на справжніх виборах вже достатньо поганий для Путіна. Він руйнує стандартний наратив російської пропаганди щодо України – мовляв, це failed state з підробкою на демократію.

“Насправді ж Україна дала відпір і зупинила Росію. Економіка, суспільство, політична система України потрапили під шалений тиск – але Україна відмовилася зігнутися”, – наголошує він.

Автор також зазначає, що походження Володимира Зеленського руйнує міфи російської пропаганди, мовляв, Україною управляє “фашистська хунта, яка використовує нацистських хуліганів для розправи з опозицією”.

“Виявляється, це не так. І навіть найбільші російські патріоти тепер можуть побачити, що їхні володарі брехали їм про Україну. Вони також можуть замислитися – чому українці можуть вільно обирати свою владу, а росіяни – ні”, – зауважує Лукас.

Журналіст переконаний, що вигравши вибори, Зеленський має сильніший мандат, ніж Путін.

“У нього більш вагомий месседж: потужний коктейль зі свободи, законності та гідності, ставлення до інтеграції з зовнішнім світом як до можливості, а не загрози. Натомість, путінський режим пропонує своїм людям стагнацію, параною та ізоляцію”, – пояснює він.

Лукас також впевнений, що Зеленський набагато сильніший у сфері комунікацій, ніж Путін, і наводить приклад відповіді нового президента України після путінського указу про “паспортизацію” Донбасу.

Він також відзначає, що перед Зеленським постає і ряд великих викликів. У нього немає політичного досвіду, він протистоїть парламенту та мережі бюрократичних інтересів, часто переплетених з корумпованими інтересами: “Перед ним стоять виклики зовнішніх та внутрішніх проблем. До того ж Кремль може підвищити економічний та військовий тиск і використати свій вплив всередині України”.

“Саме тому для нас поза межами України потрібно допомогти новій владі Зеленського всіма можливими способами. Ми сприймали Україну як бастіон проти імперіалізму Кремля. Нині ставки набагато вищі. Успіх України може прокласти шлях до довгоочікуваного світанку демократії та свободи у Росії”, – переконаний Лукас.

 

Рада не відправила Гройсмана у відставку

Верховна Рада не назбирала голосів для відставки Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За” відставку прем’єр-міністра проголосували 97, “проти” – 63, утримались – 50 народних депутатів.

Як повідомляв Укрінформ, 20 травня Президент України Володимир Зеленський під час інавгурації заявив про наміри розпустити ВР та закликав членів уряду піти у відставку. Увечері того ж дня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про своє рішення піти з посади. Свою заяву він передав на розгляд Верховної Ради 22 травня. Відповідно до закону «Про Кабінет Міністрів України», парламент розглядає питання про відставку прем’єра не пізніше ніж на десятий день після надходження його заяви.

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя 29 травня розглянув заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про його відставку та рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування щодо цього питання.

У Конституції України визначено, що Кабінет міністрів складає повноваження перед Верховною Радою.

Відставка Прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабміну. У такому разі ВР має сформувати новий склад уряду. До початку його роботи свої повноваження виконуватиме той склад Кабміну, відставку якого було прийнято.

 

Оголошення дефолту спричинить неконтрольовану інфляцію — Прем’єр

Оголошення дефолту зупинить економічне зростання України та спричинить неконтрольовану інфляцію.

Про це під час виступу у Верховній Раді сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За останній тиждень пролунав ряд різних заяв, у тому числі почали говорити про дефолт. Що таке дефолт? Це обнуління доходів українців, це неконтрольована інфляція, це зупинка економічного зростання, це незрозумілий курс національної валюти. Хочу сказати: це не мій сценарій, це не сценарій українців”, – сказав Гройсман.

Він наголосив, що дефолт матиме наслідком економічні і соціальні втрати.

“А наше з вами завдання не допустити будь-яких криз у державі, а робити усе для того, щоб держава розвивалась. Усі зміни, які ми започаткували, не оцінювати як напівфабрикат, а завершити впровадженням дій”, – додав прем’єр.

Як повідомлялося, раніше бізнесмен Ігор Коломойський висловився за тимчасовий дефолт для України за боргами МВФ.

 

Зеленський не розглядає можливість оголошення дефолту – секретар РНБО

28.05.2019

Президент Володимир Зеленський не розглядає варіант оголошення Україною дефолту.

Про це заявив новопризначений секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я не думаю, що Президент зараз дослуховується до порад (олігарха Коломойського – ред). У нього є сформована команда людей, до яких він дослухається. Ще раз підкреслюю, що є позиція окремих бізнесменів, а позиція держави полягає в іншому — держава має захищати інтереси громадян”, – сказав Данилюк.

За його словами, зрозуміло, що невиконання боргових зобов’язань — це “дорога в нікуди”, крок, який може підірвати довіру міжнародних партнерів до України. “І це може призвести до таких наслідків, які негативно вплинуть на людей. Тому такі рішення навіть не розглядаються. Ми дослухаємося до конструктивних порад членів команди”, – заявив секретар РНБО.

Як повідомлялося, олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю виданню Financial Times заявив, що у відносинах з міжнародними кредиторами Україна має наслідувати приклад Греції й оголосити дефолт.

 

Зеленський вніс до Ради подання на звільнення Клімкіна, Полторака і Грицака

Президент Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Ради подання про звільнення з посад двох міністрів і голови Служби безпеки України.

Про це повідомляє прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Так, глава держави звернувся до парламенту щодо звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ України, Степана Полторака – з посади міністра оборони України. Третє подання стосується звільнення Василя Грицака з посади голови Служби безпеки України”, – йдеться у повідомленні.

У поданнях зазначається, що глава держави діє на підставі Конституції та відповідних законів України.

Зеленський наполягає на невідкладному розгляді парламентом цих питань.

Крім того, в Адміністрації Президента готуються матеріали щодо звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора України.

 

Разумков порівняв Зеленського з “третім Майданом”

Вибір народом України Президента Володимира Зеленського фактично був третім “Майданом”. Таку точку зору висловив глава партії “Слуга Народу”, член команди Зеленського Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів, передає кореспондент УНН.

“Якщо ми говоримо про Революції Гідності, там захотіли поміняти цивілізаційний вибір українського народу. Тут же (під час президентського виборів 2019 року — ред.) був теж Майдан. Не знаю чим би він закінчився, якщо б не було Зеленського. Зеленський фактично був третім Майданом. Слава Богу, він був мирним”, — сказав Разумков.

За його словами, у Зеленського вийшло об’єднати суспільство, завдяки чому він отримав таку високу підтримку.

“Сьогодні говорити про те, що це не був третій Майдан, напевно просто не правильно”, — додав він.

Відзначимо, Революція Гідності — це період політичних і суспільних змін в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію і подальшою протидією цьому курсу.

Нагадаємо, “Небесна Сотня” — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосереднє відношення до ідеї та акції Євромайдан (Революції Гідності) в грудні 2013 — лютому 2014 року.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнали жертвами загиблих мітингувальників Майдану. В цей день на Майдані відбулося прощання із загиблими героями, яких в траурних промовах назвали “Небесної сотнею”.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС запрацювало в повному обсязі з 1 вересня 2017 року. Його підписання відбувалося в два етапи. 21 березня 2014 року підписали політичну частину. А вже 27 червня того ж року — економічну. Угода синхронно ратифікували обидва — український і європейський — парламенти 16 вересня 2014 року. Цим документом передбачена і зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Тимчасове застосування Угоди відбулося з 1 листопада того ж року. При цьому тимчасове застосування торговельних положень почалося з 1 січня 2016 року.

 

Президент “розбереться” з тарифами для українців після виборів в Раду – Разумков

Президент України Володимир Зеленський зможе кардинально підійти до питання тарифів для українців тільки після парламентських виборів. Про це заявив глава партії “Слуга народу”, член команди Зеленського Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів, передає кореспондент УНН.

На питання про те, чи збирається Президент розібратися з тарифами для українців, політик відповів: “Так”.

“Для цього йому потрібна буде реально серйозна підтримка по всій вертикалі – починаючи від парламенту і закінчуючи Кабінетом міністрів. На тих позиціях, на яких сьогодні знаходиться він, знаходиться Адміністрація Президента – ним будуть зроблені окремі заходи з цього питання, але до кардинальних питань він зможе підійти тільки після парламентських виборів”, – заявив Разумков.

За його словами, Президент розуміє, що тарифи, які на сьогодні існують в країні, для багатьох являються “непідйомними”.

Раніше у Зеленського запевнили, що МВФ не буде вимагати підвищення цін на газ.

 

В АП повідомили про ціль візиту Зеленського до Брюсселя

Візит Президента України Володимира Зеленського до Брюсселя матиме на меті продемонструвати спрямування зовнішньої політики України. Про це повідомив журналістам заступник глави Адміністрації президента Вадим Пристайко, передає УНН.

”…цей візит продемонструє, що наша зовнішня політика, якою була – такою вона залишається”, – сказав Пристайко.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 4-5 червня здійснить візит до інституцій ЄС і НАТО у Брюсселі.

Заплановані зустрічі Зеленського з президентом Європейської Ради Дональдом Туском, президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером, генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, а також іншими високопосадовцями європейських та євроатлантичних структур.

В АП зазначили, що Президент поінформує партнерів у ЄС і НАТО про безпекову ситуацію на сході України, обговорить шляхи активізації міжнародних зусиль для завершення війни на Донбасі, обміняється думками з лідерам інституцій ЄС і НАТО щодо подальших ключових реформ в Україні.

 

Саакашвілі і Савченко не будуть представляти “Слугу народу” в парламенті

Ні Міхеіл Саакашвілі, ні Надія Савченко не будуть представляти партію “Слуга народу” в парламенті. Про це заявив глава партії “Слуга народу”, член команди Зеленського Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів, передає кореспондент УНН.

“Я так розумію, цікавить питання, чи будуть вони (Саакашвілі та Савченко – ред.) представляти партію “Слуга народу” в парламенті? Ні, не будуть, тому що Савченко є чинним народним депутатом – це, як мінімум, обмеження. Що стосується Міхеіла Ніколозовича, якщо я не помиляюся, він не проходить навіть по юридичним нормам, тому що він повинен був би прожити в Україні протягом 5 років”, – сказав він.

З точки зору Разумкова, у Саакашвілі є своя політична чи громадська діяльність, якою він буде займатися, а партія “Слуга народу” буде займатися реалізацією завдань, озвучених Президентом.

Раніше Разумков заявив, що Саакашвілі не може потрапити в список жодної партії, оскільки повинен для цього прожити на території України 5 років.

Як повідомляв УНН, Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство.

 

У Президента прокоментували можливість зміщення Супрун

Президент Володимир Зеленський не може впливати на позицію міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун. Новий глава МОЗ в Україні зможе з’явитися лише після парламентських виборів і створення нової коаліції. Про це заявив глава партії “Слуга Народу”, член команди Зеленського Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів, передає кореспондент УНН.

“Щодо Супрун: на жаль, станом на сьогодні, вплинути на позицію міністрів, крім глав МЗС, Міноборони, Президент не може. Всі інші міністерські позиції – прерогатива коаліції і Кабінету міністрів. На сьогодні ми бачимо параліч, дивлячись в тому числі на сьогоднішнє голосування за відставку Кабінету міністрів. Якісь рішення там навряд чи будуть прийняті. Я думаю, такі кадрові зміни можливо буде провести тільки після того, як пройдуть парламентські вибори і буде створена нова коаліція, яка і буде формувати новий Кабінет міністрів”, – сказав Разумков.

За його словами, після дострокових виборів до подібних кадрових питань підійдуть “більш глобально”.

Нагадаємо, у Зеленського пояснили, чому Президент ще не вніс постанову про звільнення Генпрокурора.

 

У Зеленського пояснили, чому Президент ще не вніс постанову про звільнення Генпрокурора

Є юридичні аспекти, які не дозволяють Президенту Володимиру Зеленському внести до парламенту постанову про звільнення Генерального Прокурора України Юрія Луценка. Про це заявив глава партії “Слуга Народу” Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів, передає кореспондент УНН.

“Є юридичні аспекти. Якщо я не помиляюся, дані діячі написали заяву, а Луценко говорив про те, що не бачить ні моральних, ні професійних причин, чому він мав би з цієї посади піти. Я абсолютно згоден з Президентом країни Зеленським, який говорив про те, що Генеральний Прокурор України повинен змінитися”, – сказав Разумков.

Він додав, що, з його точки зору, Генеральний прокурор повинен бути з юридичною освітою.

На питання про те, чи чекає Зеленський заяву Луценка про відставку, політик зазначив, що “Володимир Олександрович буде діяти в рамках українського законодавства і виконувати норми, приписані українським законодавством”.

“Якщо Генпрокурор вважає, що у нього є моральне право залишатися на цій посаді, то я думаю, що українське суспільство разом з Президентом вважають інакше. Час покаже, як будуть розставлені крапки над і. Я думаю, що це буде в найближчому майбутньому”, – додав він.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення міністрів закордонних справ і оборони Павла Клімкіна та Степана Полторака відповідно, а також голови СБУ Василя Грицака.

 

АП: готуються матеріали щодо звільнення Луценка з посади Генпрокурора

В Адміністрації Президента України Володимира Зеленського готуються матеріали щодо звільнення Юрія Луценка з посади Генерального прокурора України. Про це УНН повідомили у прес-службі АП.

“В Адміністрації Президента України готуються матеріали щодо звільнення Юрія Луценка з посади Генерального прокурора України”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 30 травня Зеленський вніс до ВР подання про звільнення голів МЗС, Міноборони та СБУ.

Раніше 30 травня Верховна Рада відхилила відставку Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, яка мала потягнути за собою відставку усього уряду.

 

Україні не потрібні інструкції Росії, як забезпечити мир – дипломат

Україні не потрібні інструкції чи вказівки з боку Росії, як забезпечити мир в державі. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ, передає УНН.

“Нам не потрібні інструкції чи вказівки з боку Росії, як забезпечити мир в Україні. Натомість, нам потрібно, щоб Росія припинила акти агресії та виконувала свої зобов’язання в рамках політико-дипломатичного шляху мирного врегулювання”, — сказав дипломат.

Також він заявив, що Україна очікує від РФ негайного і повного виконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права та звільнення українських моряків і суден.

“Ми вдячні всім делегаціям держав-учасниць ОБСЄ, які підтримували увагу до українських військовослужбовців у російському полоні”, — додав Прокопчук.

Нагадаємо, Міжнародний трибунал з морського права у німецькому місті Гамбург оприлюднив текст свого рішення щодо зобов’язання Росії звільнити українських моряків і повернути Україні захоплені судна.

Як повідомили у МЗС, Україна проситиме міністрів закордонних справ країн-партнерів у світі вимагати від Російської Федерації виконати наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків і суден.

 

Уряд готовий прозвітувати у ВР в будь-який час — Розенко

Кабінет міністрів вчасно подав до Верховної Ради звіт про свою діяльність і готовий прозвітувати у будь-який день, який визначить парламент.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко журналістам у кулуарах Верховної Ради у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Кабінет міністрів України згідно з Конституцією подав до Верховної Ради вчасно і в повному обсязі звіт про свою діяльність. Він у Верховній Раді. Кабінет міністрів готовий прийти до Верховної Ради і прозвітувати за свою роботу в будь-який час і момент, коли це визначить Верховна Рада”, – сказав урядовець.

 

Кабмін направить до Ради бюджетну резолюцію у найближчі тижні

Кабінет міністрів наразі готує бюджетну резолюцію, яка буде направлена до Верховної Ради найближчими тижнями.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко журналістам у кулуарах Верховної Ради в четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На сьогодні іде підготовка бюджетної резолюції. Сподіваюся, в найближчі тижні вона буде направлена до Верховної Ради“, – сказав урядовець.

 

Екс-голову “Укртранснафти” Лазорка зняли з розшуку – ЗМІ

Міністерство внутрішніх справ зняло з розшуку колишнього голову правління АТ «Укртранснафта» Олександра Лазорка.

Про це повідомляє сайт Enkorr з посиланням на дані на сайті МВС – Укрінформ.

Як зазначається в публікації, Лазорко був оголошений у розшук у вересні 2015 року за ініціативою Служби безпеки України. Йому інкримінували привласнення майна в особливо великих розмірах, що передбачало покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

Правоохоронці підозрювали Лазорка за чотирма епізодами: незаконне викачування технологічної нафти з магістральних нафтопроводів; підписання протиправних і антидержавних угод на зберігання нафти зі структурами «Привату»; незаконні (надмірні) витрати на страхування в ПАТ «Укртранснафта»; резервування нафтопроводу Кременчук-Одеса компанією «Синтез Ойл» (пов’язана з «Приватом»).

«Після оголошення в національний розшук колишній глава Укртранснафти оселився в Лондоні і намагався через українські суди домогтися відновлення на посаді. У грудні 2015 року МВС повідомило, що передало запит на Лазорка в Інтерпол, але чи був він у результаті оголошений у міжнародний розшук – з відкритих джерел невідомо», – пише видання.

Зазначається також, що в квітні 2018 року Лазорко на кілька днів був знятий з розшуку, але після резонансу в ЗМІ його картка знову з’явилася в базі осіб, які переховуються від правоохоронних органів.

Як повідомлялося, Лазорко очолював Укртранснафту з 2009-го по 2015 роки. Раніше він керував підприємствами групи «Приват» – Дрогобицьким і Надвірнянським НПЗ.

19 березня 2015 року наглядова рада ПАТ вирішила усунути його від виконання обов’язків. Основною причиною послужили маніпуляції з викачуванням технологічної нафти та її розміщенням на зберігання на заводах групи «Приват» у Надвірній, Дрогобичі та Кременчуці. У 2015 році компанія платила за зберігання близько 2,5 млн грн на день. За даними видання, за проект викачування технологічної нафти Ігор Коломойський пропонував нагородити Лазорка орденом.

 

Новий “Український правопис” запрацює з 3 червня — МОН

Фінальний текст нової редакції “Українського правопису” буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня.

З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, повідомляє у четвер прес-служба МОН – Укрінформ.

“3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції “Українського правопису” буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мовлення”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, як додали у міністерстві, зараз розробляється план імплементації нової редакції “Українського правопису”. Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

У МОН нагадали, що 22 травня 2019 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову № 437 “Питання українського правопису”, якою схвалено нову редакцію “Українського правопису”.

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 року № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також окремих громадян, додали у МОН.

 

Ужгородська міськрада не підтримала перенесення пам’ятника жертвам Голодомору

На сесії Ужгородської міськради у четвер депутати не підтримали зміну місця розташування монументу жертвам Голодомору «Свіча пам’яті».

Пам’ятник пропонували перенести з набережної Незалежності у центрі міста на вулицю Тиху, що біля підніжжя гори Кальварії, де розташоване найстаріше кладовище, повідомили у прес-службі Ужгородської міськради – Укрінформ.

“Сьогодні на сесії Ужгородської міської ради депутати не підтримали зміну місця розташування монументу жертвам Голодомору «Свіча пам’яті» – із набережної Незалежності (біля медичного факультету УжНУ), на вулицю Тиху (підніжжя Кальварії)” – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, із цього питання подавалася електронна петиція, яка набрала необхідну кількість голосів, а також з ініціативи міськради проводилися публічні консультації, де краще розташувати пам’ятник.

Монумент ”Свіча пам’яті” в Ужгороді встановили минулого листопада на набережній Незалежності до Дня пам’яті жертвам Голодомору. До листопада 2018 року Закарпаття залишалося єдиною областю в Україні, в якій не було встановлено меморіального знаку жертвам Голодомору.

Втім, естетичне рішення монументу викликало протести серед місцевих жителів, які й створили петицію до міськради з вимогою перенести монумент в інше місце Ужгорода.

 

“Острог – Ренесанс 2019” триватиме три дні

На Рівненщині три дні триватиме IV Всеукраїнський історико-культурний фестиваль “Острог – Ренесанс 2019”, який розпочнеться в п’ятницю, 31 травня.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА – Укрінформ.

“З 31 травня по 2 червня в Острозі пройде фестиваль “Острог – Ренесанс”. Мистецька подія стала традиційною та проводиться вже вчетверте. Ініціатори фесту – Острозька міська рада спільно з Острозькою академією. Цьогорічний фестиваль присвячений мистецтву й покликаний популяризувати культуру та історію давнього міста, а також це хороша можливість налагодити ділові зв’язки у туристичній сфері з іншими регіонами та країнами”, – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що фестивальну програму відкриють концертом скрипаля Кирила Стеценка та презентацією фільму Олега Чорного “Проект дощу”.

Крім цього, в програмі – живописна виставка про Острог, театралізована ренесансна хода зі смолоскипами, дитячий пленер від Київської державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка за участю учнів з художніх шкіл Острога, Нетішина та Рівного.

Гості фестивалю матимуть можливість взяти участь у родинному ART-пікніку, художніх майстер-класах, квесті “Подорож острозькими стежками”.

 

У Ямполі відкриють музеї царя Інесмея та вина й виноградарства

У місті Ямпіль, що на Вінниччині, у серпні відкриють два нових музеї – сарматського царя Інесмея та вина й виноградарства.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила перший заступник голови Ямпільської РДА Людмила Майорова.

“Туризм для нас є одним із пріоритетів розвитку району, і тому ми скористалися можливостями українсько-молдовського проекту, одним із заходів якого було створення двох нових музеїв, – царя Інесмея та вина й виноградарства. Ремонт приміщень ми вже зробили, а зараз починаємо працювати над наповненням експозицій. Сподіваємося, у серпні зможемо відкрити обидва заклади”, – повідомила Майорова.

За її словами, формувати експозиції музеїв ямпільчанам допомагають фахівці Вінницького обласного краєзнавчого музею. Зокрема, в музеї вина й виноградарства будуть відображені багаті традиції цієї місцевості з вирощування та переробки винограду. А базою для створення музею царя Інесмея стануть результати сенсаційної знахідки вінницьких археологів 80-х років минулого століття поблизу села Пороги Ямпільського району. Там відкопали поховання із золотим скарбом сарматського царя Інесмея, який у 80-ті роки першого століття н.е. був співправителем Ольвії.

Обидва музеї створюються з нуля. Половину фінансування ремонту приміщень забезпечив районний бюджет, решта – грантові кошти. Загалом, йдеться про інвестиції в культурно-туристичну інфраструктуру у понад 500 тис. грн.

Музеї розташуються в середмісті Ямполя, вони матимуть статус об’єктів районної комунальної власності.

Куруватиме їхню роботу районний туристично-інформаційний центр, який наразі також створюється у місті.

 

Львівська бібліотека отримала сучасне обладнання від Huawei

Компанія Huawei Ukraine передала Львівській національній бібліотеці імені В.Стефаника сучасний сервер для заміни застарілого обладнання в інформаційно-аналітичному центрі сховища.

Про це Укрінформу повідомили в Huawei Ukraine.

“Компанія Huawei Ukraine передала Львівській національній бібліотеці імені В.Стефаника сучасний сервер для заміни застарілого обладнання, що експлуатується вже майже 15 років. Відтепер один із найбільших в Україні інформаційно-аналітичних центрів матиме сховище для збереження цифрових копій унікальних пам’яток книжкової культури. Техніка забезпечить швидкий і надійний доступ до бібліотечних фондів”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сторони досягли домовленості щодо співпраці на початку року. Першим етапом був аудит ІТ-інфраструктури та підготовка технічного рішення. Експерти дійшли висновку, що потребам бібліотеки відповідає сервер FusionServer Pro 2288H V5. Він ідеально підходить для сценаріїв підтримки роботи баз даних і хмарних обчислень. Крім того, обладнання забезпечує збалансовану конфігурацію з надвеликою ємністю зберігання завдяки процесорам Intel® Xeon®Scalabl.

Також передано джерело безперебійного живлення серії UPS2000G. Завдяки режиму подвійного перетворення таке обладнання гарантує безперервне високоякісне електропостачання змінним струмом.

«Ми дуже пишаємося фондом нашої бібліотеки, який є безцінним надбанням як для України, так і для всього світу. Оцифрування фонду дозволить зберегти екземпляри рідкісних книг, фотоматеріали і документи для майбутніх поколінь, а також підвищити ефективність наукової та дослідницької діяльності», – зазначив під час передачі обладнання директор бібліотеки Василь Ферштей.

При цьому, як наголосив директор Huawei Ukraine Ма Ці, завдяки реалізації проекту, в недалекому майбутньому можна буде отримати доступ до документів Львівської національної бібліотеки з будь-якої точки – за допомогою цифрової інфраструктури, що активно розвивається.

Корпорація Huawei – світовий лідер в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, постачальник пристроїв №2 згідно з даними IDC за 1-й квартал 2019 року з часткою на світовому ринку 19%. Продукція компанії представлена в понад 170 країнах. Співробітниками з досліджень і розробок Huawei створено понад 70 000 продуктів і рішень. У компанії 16 дослідницьких центрів по всьому світу.

 

Стронгмени і телешоу: Kyiv Open Smile анонсував програму

У парку Шевченка на фестивалі «Kyiv Open Smile» 16 червня виступлять зірки спорту і гумору.

Про це повідомляє прес-служба КМДА – Укрінформ.

“Показові виступи від найсильніших людей планети, змагання за Літній кубок від Студентської Ліги Сміху Києва, стендап-виступи і телешоу: 6 червня з 12:00 до 20:00 в парку імені Тараса Шевченка пройде відкритий молодіжний фестиваль «Kyiv Open Smile» за участю зірок гумору та спорту”, – йдеться у повідомленні.

Для відвідувачів також підготують ласощі на фудкортах, інтелектуально-гумористичні змагання, спортивні змагання за участю стронгменів, алею шаржів і гумористичної творчості, зону дитячих розваг, відкритий мікрофон та багато іншого.

Монтаж конструкцій для проведення події триватиме в парку із 16:00 15 червня до 09:00 16 червня. Демонтувати їх мають з 22:00 16 червня до 08:00 17 червня.

 

Українську культуру представили на «Інтернаціональному дні» в Казахстані

Українську літературу, мистецтво, видатні місця і кухню презентували днями у рамках  “Інтернаціонального дня” у міжнародній школі м.Нур-Султан.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Республіці Казахстан – Укрінформ.

«У Міжнародній школі м.Нур-Султан (QSI International School Astana) відбувся щорічний «Інтернаціональний День», в якому взяли участь співробітники Посольства та члени їх сімей з метою просування іміджу України та популяризації української культури серед іноземців та дипломатичного корпусу, акредитованого в Республіці Казахстан», – йдеться у повідомленні.

Українські дипломати поадрували присутнім дитячу пізнавальну літературу про український фольклор. Співробітники посольства також продемонстровали  український національний одяг та витвори мистецтва, здійснили інтерактивний туристичний екскурс видатними місцями України.

У ході заходу дорослі та малеча отримали нагоду скуштувати українські солодощі, взяти участь в українознавчій вікторині, присвяченій просуванню української мови та культури. Найкращі учасники отримали у подарунок українські дитячі книжки та  сувеніри.

А під час спільної ходи на шкільному параді гордо майорів український прапор.

 

Кіберспорт: у Мадриді пройде фінал першої е-Ліги чемпіонів

31 травня УЄФА і EA SPORTS проведуть в Мадриді (Іспанія) фінал першої е-Ліги чемпіонів, щоб виявити чемпіона з цифрового клубного футболу.

Переможець отримає трофей на “Метрополітан” перед фіналом Ліги чемпіонів. Про це повідомляє офіційний сайт УЄФА – Укрінформ.

“31 травня в Мадриді вісім кращих гравців в EA SPORTS FIFA 19 з усього світу боротимуться у фіналі е-Ліги чемпіонів. Змагання проводиться разом з EA SPORTS. Гра ведеться лише на PlayStation. Переможцю вручать трофей на стадіоні “Метрополітан” перед фіналом Ліги чемпіонів УЄФА”, – йдеться в повідомленні.

Груповий етап за участю 64 гравців пройшов в Манчестері і визначив чвертьфіналістів: DrNightWatch (Болгарія), AlanAvi (США), coL Joksan (США), TG Zezinho (Бразилія), Rafsou (Франція), NYC_Chris (США), Marcuzo (Данія), xLevVinken (Нідерланди).

Переможець першої е-Ліги чемпіонів отримає кубок за кілька хвилин до фіналу Ліги чемпіонів між “Тоттенгемом” і “Ліверпулем”, VIP-квиток на фінал і 100 тис. доларів із призового фонду загальним розміром у 280 тис. доларів.

Популярність кіберспорту неухильно зростає, тому УЄФА не вагався над створенням е-Ліги чемпіонів.

“Ми розглядаємо e-Лігу чемпіонів як важливий крок у налагодженні контакту з існуючими та новими вболівальниками Ліги чемпіонів. Можливість передати ажіотаж Ліги чемпіонів УЄФА серії EA SPORTS FIFA 19 дозволила створити захоплюючий турнір для наших глядачів”, – сказав маркетинговий директор УЄФА Гі-Лоран Епстейн.

 

Кіберспорт: команда Avangar перемогла у Києві на турнірі по CS:GO

06.05.2019

Столиця України приймала великий міжнародний турнір з кіберспорту.

Казахстанська кібер-команда Avangar перемогла в першому сезоні WePlay! Forge of Masters по CS:GO (Counter-Strike). Фінальний етап турніру проходив з 3 по 5 травня в Києві. Про це повідомляє Укрінформ.

Avangar не програла жодної карти за турнір. У першій грі вона всуху здолала Dreameaters, а потім двічі виграла у Hellraisers з рахунком 2:0. Кращим гравцем фіналу став Алі Jame Джамі. Він закінчив гру із середнім рейтингом 1.62.

Avangar заробила 20 000 доларів за перше місце, а Hellraisers – 10 000 доларів за друге місце.

Турнір став великою подією для усіх фанатів кіберспорту в України. Концерт-холл ВДНГ у Києві на фіналі був заповнений вщерть. Одним з організаторів турніру виступила ТМ Parimatch.

 

Анкара запевняє, що не віддаляється від ЄС

Міністерство закордонних справ Туреччини розкритикувало звіт щодо реалізації політики розширення ЄС, презентований напередодні у Брюсселі.

Висновки та оцінки щодо Туреччині в документі не відповідають стану справ, зокрема щодо того, що країна віддаляється від ЄС, заявив заcтупник міністра закордонних справ Фарук Каймакчи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Невірними є тези доповіді про те, що Туреччина дистанціювалася від ЄС. Позиція Туреччина незмінна. Туреччина є частиною Європи. Туреччина – це Європа», – наголосив Каймакчи.

Він звинуватив країни ЄС в упередженому ставленні до Туречини.

«Ця доповідь відображає екзистенційні кризи ЄС. Країни ЄС, на жаль, не можуть бути неупередженими щодо нинішньої ситуації в Туреччині. Популістичне бачення поширилося на інституції. Основа наших відносин з ЄС ґрунтується на повному членстві, ми не виступаємо за відносини, які слугують інтересам ЄС», – сказав Каймакчі.

Як повідомляв Укрінформ, в середу був представлений звіт щодо реалізації політики розширення ЄС. Високий представник ЄС Федеріка Могеріні висловила жаль з приводу того, що Туреччина, яка залишається країною-кандидатом, віддаляється від ЄС. Вона також підкреслила, що Євросоюз не займає пасивну позицію очікування, але активно намагається переконати керівництво країни у необхідності повернення до повного дотримання демократичних норм та верховенства права.

У червні 2018 року Європейська Рада призупинила переговори з Туреччиною щодо членства в ЄС. За оцінкою Єврокомісії, результати чергової оцінки дій цієї країни в контексті політики розширення ЄС поки не дають підстав для зміни такої позиції.

 

Прямі інвестиції в Україну цьогоріч зросли на 13% — Держстат

За перший квартал 2019 року в економіку України надійшло на 13% більше прямих інвестицій, ніж за аналогічний період 2018 року.

Про це повідомляє Державна служба статистики України – Укрінформ.

За січень-березень 2019 року в економіку України надійшло 587,6 млн доларів прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що на 13% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Найбільший обсяг прямих інвестицій за вказаний період Україна отримала з Російської Федерації — 137,9 млн доларів. Друге місце серед країн-інвесторів посів Кіпр (106,4 млн доларів), третє — Швейцарія (54,6 млн доларів).

Більше половини суми прямих інвестицій за перший квартал 2019 року надійшло у галузь фінансової та страхової діяльності — 326,3 млн доларів (55,5%), промисловість отримала 122,3 млн доларів (20,8%), оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів — 47,3 млн доларів (8,1%).

Як повідомлялось, за даними Держстату, за 2018 рік в економіку України надійшло 2,87 млрд доларів прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що на 14,3% більше, ніж за 2017 рік.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

 

Військові Академії оборони Британії відвідали Дніпропетровщину

Група слухачів командно-штабного коледжу Академії оборони Великої Британії, а це офіцери із 12-ти країн, які практикуються у вивченні соціально-економічної та гуманітарної ситуацій в різних регіонах світу, побували на Дніпропетровщині.

Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської облдержадміністрації – Укрінформ.

«Дніпропетровщина стала тим форпостом, який стримав російську агресію, і не дав їй просунутися вглиб країни. Область – лідер за кількістю добровольців, які пішли захищати східні рубікони. Саме тут був створений перший центр допомоги учасникам АТО. Крім того, у нашому регіоні найбільше чоловіків, які підписали контракт із ЗСУ», – розказав заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.

Він додав, що попри це, Україна розвивається і впроваджує реформи. Одна з найефективніших – децентралізація. Дніпропетровщина, яка однією з перших включилася в реформу, має зримі приклади змін. В області осучаснюють медзаклади, зводять дитсадки, реконструюють школи, прокладають нові дороги, облаштовують стадіони, будують водогони.

Соціально-економічну ситуацію у Дніпропетровській області вивчала інтернаціональна група старших слухачів коледжу. Це майже 30 студентів з Америки, Великобританії, Індії, Саудівської Аравії, Японії та інших країн.

«Військова Академія оборони Великої Британії об’єднує виші, що готують офіцерів та цивільних в інтересах як національних, так і іноземних збройних сил. Вони вчаться адекватно реагувати на виклики національній безпеці, стратегічним підходам при управлінні військовими ресурсами. На курсі – слухачі 59 країн британської співдружності», – розповів заступник начальника Академії – директор курсу, комодор Королівських ВМС Гебер Акланд.

Іноземна делегація також відвідала Музей АТО, Алею пам’яті біля облдержадміністрації, КБ «Південне».

У Дніпропетровській ОДА відзначили, що гостей з Академії оборони Великої БританіїДніпропетровщина приймала вже втретє.

 

Робота щодо повернення у державну власність Укртелекому триває – ФДМУ

Продовжується робота щодо повернення у державну власність пакета акцій ПАТ «Укртелеком».

Про це на своїй сторінці у Facebook написав в. о. голови ФДМУ Віталій Трубаров – Укрінформ.

“За увесь час приватизації і контролю за виконанням приватизаційних умов у власність держави накопичувальним підсумком повернено 375 об’єктів приватизації. Робимо ми це винятково через невиконання умов договорів купівлі-продажу за рішенням судів. Так ось, з повернутих 87 – пакети акцій, 61 – об’єкт малої приватизації та 227 – об’єктів незавершеного будівництва. У першому кварталі 2019 року у державну власність повернено 3 об’єкти незавершеного будівництва. Також продовжується робота щодо повернення у державну власність пакета акцій ПАТ “Укртелеком”, – написав Трубаров.

Він зазначив, що з тих об‘єктів, які повернуті повторно уже продано 204 об’єкти, у тому числі: 49 – пакетів акцій; 32 – єдиних майнових комплексів; 123 – об’єкти незавершеного будівництва.

“Загальна сума коштів, отриманих від продажу повернених державі об’єктів накопичувальним підсумком становить 116,743 млн грн. Робота з продажу тих об‘єктів, які залишилися, триває”, – зазначив Трубаров.

Як повідомлялося, Фонд держмайна продав 92,79% акцій Укртелекому в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансуванню відповідної операції сприяв, зокрема, випуск облігацій ТОВ “ЕСУ” на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені Ощадбанком та Укрексімбанком. Відповідні папери мали бути погашені в березні 2017 року, однак, цього не відбулося. Згодом Фондом держмайна було подано позов до ТОВ “ЕСУ” (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій “Укртелекому” та стягнення 81,9 млн дол. пені. Свої позовні вимоги Фонд держмайна обгрунтовував тим, що ТОВ “ЕСУ” неналежним чином виконує зобов`язання, взяті під час приватизації “Укртелекому” в 2011 році: компанія не внесла інвестицій у визначеному розмірі, не створила та не передала у держвласність телекомунікаційну мережу спецпризначення.

 

В Остерській громаді на Чернігівщині заклали великий виноградник

Підприємці Остерської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області започаткували нетрадиційний для північного регіону України бізнес – виноградарство й заклали великий виноградник.

Про це журналісти дізналися в ході прес-туру до Остерської ОТГ, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Закладати виноградник ми почали в минулому році. Зараз у нас під ним 2 гектари землі, висаджено понад 500 кущів 200 сортів. Поки що ми просто експериментуємо, дивимося, які сорти найкраще адаптуються в наших краях. У підсумку вирощувати будемо тільки 5-6 сортів”, – поділився планами підприємець, директор ТОВ “Остер Агро-Трейд” Артем Севастьян.

Він розповів, що виноградний бізнес – це бажання зробити “щось таке, чого немає на Чернігівщині”. Його партнером став досвідчений місцевий виноградар Леонід Ющенко, який 15 років серйозно займався вирощуванням цієї культури і має великий досвід. Удвох чоловіки й працюють зараз на виноградній плантації. І вірять в успіх.

“Головне, щоб отут (показує на голову – авт.) включилося: виноград на Чернігівщині вирощувати можна. Зараз іде кліматичне потепління і умови для цього складаються сприятливі. Відставання від Криму у нас – 2-3 тижні”, – зауважив Ющенко.

За словами підприємців, ставку вони роблять на ранні й середньоранні столові сорти. Пізніх не садять, тому що вони в цих широтах, як правило, не достигають. Винних сортів винограду тут усього близько 100 кущів, і то – для себе.

Саджанці чоловіки закуповують переважно на Чернігівщині. Водночас слідкують за селекцією сортів у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській областях. Коли там з’являється щось новеньке – беруть і собі.

Для підживлення й обробки винограду від хвороб підприємці використовують виключно органіку – перегній та деревний попіл. Тому, зазначають, продукція тут буде екологічна.

Перші 2 га землі під виноградник, додав Севастьян, – товариство купило. На цій ділянці вирощуватиметься посадковий матеріал. Коли його буде достатньо, виноградник розширять до 10 га.

Перший врожай тут сподіваються отримати років через 3-4, а об’єми, які можна буде продавати – через 6. Кому – час покаже, але зараз уже є попередні домовленості з оптовими базами Житомирщини й білоруськими підприємцями.

В Остерській міській раді ініціативу підприємців вітають. Як зазначив заступник міського голови Андрій Скидан, кожен новий бізнес – це майбутні робочі місця і податки, а відтак, і розвиток громади.

Скидан повідомив, що Остерська ОТГ була утворена в липні 2016 року шляхом об’єднання Остерської міськради, Біликівської та Бірківської сільських рад Козелецького району. До її складу увійшли одне місто й 13 сіл із населенням понад 8 тис. осіб. Минулого року бюджет громади становив 54 млн. грн, з них власні доходи складали понад 21 млн.

Програма “U-LEAD з Європою” фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

 

Рада прийняла за основу законопроект про взаємосумісність ЗСУ з арміями країн НАТО

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №10181 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)”.

За ухвалення відповідного рішення з пропозицією скороченої процедури підготовки до другого читання проголосували 231 народний депутат при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це важливий законопроект, який ми напрацювали разом з Міністерством з питань ветеранів і нашими партнерами з країн НАТО. Без перебільшення, на ухвалення цього закону сьогодні чекають військовослужбовці Збройних сил України. Чому він настільки важливий? Тому що зміст цього закону відповідає курсу на створення дієвого, професійного сержантського корпусу і набуття ЗСУ взаємосумісності зі збройними силами країн-членів Альянсу”, – зазначила перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко, презентуючи законопроект.

За її словами, у законопроекті пропонується запровадити нову шкалу армійських і корабельних військових звань, зокрема скасовуються військові звання прапорщика, старшого прапорщика, а запроваджуються нові звання сержантського і старшинського складу Збройних сил України та забезпечується їхня відповідність еквівалентної колонки “NATO Code” згідно з STNAG 2116.

Також ухвалення цього документу сприятиме підвищенню ролі сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу та в підготовці і виконанні ними завдань за призначенням, створить додаткові мотиваційні чинники щодо проходження громадянами України військової служби за контрактом та сприятиме переходу ЗСУ на професійну основу, за зразком армій західноєвропейського зразка.

Співавторами законопроекту виступили 16 народних депутатів, зокрема Голова ВР Андрій Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, голова фракції “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов і перший заступник голови фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук.

 

Рада встановила відпустки для усиновлювачів

Верховна Рада ухвалила закон 6350 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування”.

За ухвалення рішення проголосували 248 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законопроект передбачає надання громадянам України, які усиновлюють дітей, право на 56-денну відпустку у разі усиновлення однієї дитини і на 70-денну відпустку – у разі усиновлення двох і більше дітей”, – зазначив перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергій Каплін, презентуючи законопроект.

За його словами, під час підготовки до другого читання до законопроекту надійшло вісім поправок, половину з яких комітет урахував.

“Законопроект є абсолютно збалансованим”, – наголосив Каплін.

 

На Херсонщині визначили переможців конкурсу проектів громадських організацій

У Херсонській обласній раді визначили переможців обласного конкурсу проектів громадських організацій.

Про це повідомляє сайт обласної ради – Укрінформ.

«29 травня в Херсонській обласній раді відбувся захист проектів громадськими організаціями у рамках проведення обласного конкурсу проектів громадських організацій, спрямованих на соціальний розвиток суспільства та підтримку молоді Херсонської області», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, бюджет конкурсу становить 255 тисяч гривень, було представлено 18 соціальних та творчих проектів.

За результатами захисту-презентації переможцями стали шість проектів. На першому місці ГО «Бізнес-асоціація «Ми – херсонці» з проектом «Громадський простір «Урбан Сад» – територія розвитку молоді». Його організатори передбачають створення ярмарку можливостей для молоді – навчання, робота, розвиток творчості та самоутвердження. На реалізацію цієї ідеї з обласного бюджету буде виділено 55 тисяч гривень.

Друге місце розділили між собою проекти двох громадських організацій: військово-патріотичного клубу «Каховка» та обласної організації підтримки дітей із синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти» – вони отримають по 50 тисяч гривень.

На третьому місці з фінансуванням у розмірі 40 тисяч гривень – проект благодійної організації «Фонд громади міста Олешки ім.Софії Фальц-Фейн» під назвою «Від юнацької творчості – до майстерності дорослих». У рамках проекту у с.Підлісне Олешківського району заплановано проведення змагань з повітряних видів спорту: повітряні змії, дрони, стрибки з парашутом тощо.

Проекти «Знання ціною у життя» та «Україна – кубок Суворовця», подані відповідно Херсонською обласною організацією товариства Червоного Хреста України та ГО «Спортивний клуб «Суворовець», профінансуються з обласного бюджету у розмірі по 30 тисяч гривень кожен.

 

ВР призначила за своєю квотою члена Нацради з питань телерадіомовлення

Верховна Рада призначила генерального директора запорізької телерадіокомпанії TV5 Максима Онопрієнка членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за своєю квотою.

За це рішення проголосували 233 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Отже, Онопрієнка Максима Валентиновича призначено членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Привітаймо члена Національної ради з призначенням на відповідальну посаду і побажаймо йому успіхів у цій нелегкій роботі”, – сказав Голова ВР Андрій Парубій після голосування.

Депутати обрали Онопрієнка з-поміж шести кандидатів. На цю посаду претендували також генеральний директор компанії Omega TV Олександр Глущенко, начальник управління Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Лахно, адвокат, співзасновник ГО «Фонд сприяння свободі слова» Володимир Чемес (висунуті, як і Онопрієнко, «Всеукраїнською асоціацією мовлення громад»), радниця екс-президента Віктора Ющенка, у минулому – PR-директор телеканалу «1+1», керівник Головної комунікаційної служби Секретаріату Президента України Валентина Руденко (висунута фракцією Радикальної партії Олега Ляшка) та менеджер філії НСТУ «UA: Донбас», член правління Національної спілки журналістів України Андрій Шаповалов (висунутий НСЖУ).

Як зазначила голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, рішення про призначення члена Нацради дась змогу розблокувати роботу регулятора, засідання якого не відкриваються після скасування указу Президента про призначення до його складу Володимира Горковенка. Через це, уточнила політик, не може відбуватися цифрове ліцензування регіональних телерадіокомпанії.

Під час обговорення питання вона розповіла, що на оголошений комітетом конкурс на цю посаду надійшло 10 заяв від кандидатів, а після перевірки документів такими, що відповідають вимогам, було визнано шістьох із них.

“Хочу наголосити, що це скликання парламенту не призначало своїх членів до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Та “четвірка”, яка зараз працює в Нацраді, вона була призначена парламентом минулого скликання, їхні повноваження завершуються 4 липня цього року, але очевидно, що ми вже не встигнемо провести конкурс і призначити всю “четвірку”, тому зараз мова йде про призначення одного члена – на місце Катерини Котенко, яка написала (заяву) на звільнення за власним бажанням, що було проголосовано Верховною Радою ще в 2016 році”, – нагадала Сюмар.

Як повідомлялося, до сьогодні у складі Національної ради з питань телебачення і радіомовлення було сім членів, хоча згідно із законом має бути вісім. Відповідно до пункту 20 частини першої статті 85 Конституції України до повноважень ВР належить призначення половини складу членів Нацради.

26 липня 2018 року Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики завершив прийом заявок на конкурс на цю вакансію. Перед цим, у 2016 році, комітет двічі оголошував відповідний конкурс, але його результатів так і не підбив.

Станом на 29 травня робота Нацради була заблокована четвертий тиждень поспіль. Регулятор призупинив ухвалення рішень до отримання висновків від парламентського профільного комітету або Президента України щодо коректності кадрових рішень, зокрема призначення на посаду члена Нацради Володимира Горковенка.

П’ятий Президент України Петро Порошенко 4 травня призначив завідувача відділу Головного департаменту інформаційної політики АП Володимира Горковенка членом Нацради замість звільненого за власним бажанням екс-голови регулятора Юрія Артеменка. Водночас перший заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк заявила, що вважає звільнення Артеменка оформленим неналежним чином, і відмовилась відкривати засідання.

24 травня Президент Володимир Зеленський скасував укази про звільнення Артеменка та про призначення Горковенка. Зі свого боку, Горковенко подав до суду на Зеленського. Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду відкрив провадження за цим позовом.

 

Конституційний суд закрив провадження щодо приватизації “Укррудпрому”

Конституційний Суд закрив провадження щодо приватизації об’єктів Державної акціонерної компанії “Укррудпром”.

Таке рішення ухвалене під час закритої частини пленарного засідання Великої палати Суду 28 травня, повідомляється на сайті КС – Укрінформ.

Зазначається, що судді розглядали конституційне подання 54 нардепів щодо конституційності положень абзацу шостого статті 3, частин другої – шостої статті 9, статті 12 Закону України «Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії «Укррудпром».

“Постановлено Ухвалу Великої палати Конституційного Суду України про закриття конституційного провадження у справі”, – йдеться у порядку денному.

Як повідомлялося, закон про особливості приватизацї “Укррудпром” був ухвалений ВР у 2004 році. Цим законом було визначено особливості приватизації пакетів акцій підприємств гірничо-збагачувального сектору, які були у власності державної акціонерної компанії “Укррудпром”.

На той час “Укррудпром” володів контрольними та блокуючими пакетами майже всіх підприємств гірничо-збагачувальної промисловості за винятком Полтавського ГЗК та Запорізького залізорудного комбінату.

Покупцями підприємств “Укррудпрому” стали АТ “СКМ” Ріната Ахметова, група “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і ТОВ “Смарт-груп” Вадима Новинського. Наразі переважною більшістю гірничорудних підприємств володіє група “Метінвест” і “Смарт-холдинг”.

У 2015 році Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом заволодіння майном ДАК “Укррудпром”.

Законом про приватизацію “Укррудпром” передбачалося, що придбати контрольні або блокуючі пакети акцій цих підприємств могли лише особи, які вже володіли блокуючими пакетами акцій в одному з підприємств, що входили до “Укррудпрому”. Цю вимогу закону і оскаржили у своєму поданні народні депутати.

Це вже друге оскарження у КС приватизації “Укррудпрому”. У 2005 році КС відмовив 62 депутатам у відкритті провадження щодо конституційності закону “Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії “Укррудпром”.

 

Легендарний ансамбль ім.Павла Вірського виступить у Казахстані

Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім.Павла Вірського виступить в м.Нур-Султан 4-16 червня на ІІІ Міжнародному фестивалі балетного мистецтва.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Казахстані – Укрінформ.

«У рамках ІІІ Міжнародного фестивалю балетного мистецтва «Eurasian Dance Festival» м.Нур-Султан, який проходить 4-16 червня на сцені театру «Астана Балет», Посольство України в Республіці Казахстан запрошує відвідати виступ Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім.Павла Вірського», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, виступ всесвітньо відомого колективу з України – це 100-відсоткова гарантія зарядження енергією і позитивом, це прилив натхнення і мотивації, це неповторні враження на все життя. “Для членів ансамблю танок є частиною ДНК, і кожного разу вони танцюють серцем!”. – йдеться в запрошенні.

 

В Україні відбудеться перший в історії чемпіонат Європи серед учасників бойових дій

Фінал зіграють 2 червня на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

З 30 травня по 2 червня  2019 року в місті Києві відбудеться перший в новітній історії футболу чемпіонат Європи серед військовослужбовців-учасників бойових дій та ветеранів війни ЧЄ УБД – 2019. Про це повідомляє Укрінформ.

Організатором першого чемпіонату Європи серед військовослужбовців-учасників бойових дій та ветеранів війни є Федерація футболу учасників АТО під егідою Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!» та за підтримки Футбольного клубу «Динамо» (Київ) і Федерації футболу України.

Всеукраїнська ветеранська громадська спілка – Федерація футболу учасників АТО, маючи вже п’ятирічну масштабну всеукраїнську футбольну історію, виходить якісно цього року і на міжнародну футбольну арену. На запрошення Федерації футболу учасників АТО відгукнулися збірні команди ветеранів війни з футболу Норвегії, Данії та Грузії, які планують прийняти участь в цьому чемпіонаті.

Програма чемпіонату:

31 травня об 11:00 на тренувальній базі «Динамо» в Конча-Заспі відбудеться відкриття та матчі першого туру.

1 червня на тренувальній базі «Динамо» в Конча-Заспі зіграють матчі другого туру.

2 червня о 08:00 біля стін Михайлівського собору молебен вшанування пам’яті по загиблим за Україну в російсько-українській війні 2014-2019 рр.

2 червня з 09:00 фінальні матчі та нагородження переможців першого ЧЄ УБД-2019 на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

 

У Києві проходить Національний молитовний сніданок

У Києві, в міжнародному конгрес-центрі “Український дім”, проходить VIII Національний молитовний сніданок.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У заході беруть участь Голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший Президент України Леонід Кравчук, почесний патріарх Православної церкви України Філарет, народні депутати України, члени уряду, депутати парламентів країн Євросоюзу і США, представники дипломатичних місій, релігійних і громадських організацій.

Молитовні сніданки за участю представників релігійних організацій, державних діячів, політиків, урядовців, бізнесменів є традиційними у багатьох демократичних країнах. Понад 60 років такі заходи проходять у Конгресі США, Європарламенті, у Німеччині, Норвегії та інших країнах.

 

Роман Труба хоче, щоб ДБР було в кожному обласному центрі

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба виступає за створення представництв цього відомства в кожному обласному центрі.

Про це він сказав на засіданні Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми розглядаємо варіант щодо подальшого створення у кожному обласному центрі представництв ДБР“, – зазначив Труба.

Він додав, що Законом “Про Державне бюро розслідувань” передбачено створення семи територіальних управлінь ДБР, однак час показав недоліки цього рішення. Нині, за словами директора відомства, “проходить робота з Генпрокуратурою для вироблення єдиної правильної позиції, яка надасть змогу слідчим, а у подальшому оперативним співробітникам бюро розміщуватися у кожному обласному центрі”.

Також Труба наголосив на необхідності збільшення кількості слідчих. “Однозначно потрібно змінювати штатну чисельність працівників ДБР для посилення територіальних управлінь”, – заявив він.

Директор ДБР зазначив, що в територіальних управліннях, повноваження яких поширюються на декілька областей, працює по 117 працівників, а навантаження на одного слідчого – близько 50 кримінальних справ. Для ефективної роботи відомства такої кількості працівників недостатньо, переконаний Роман Труба.

 

Україна vs Росія: Зеркаль очолила делегацію в “морський” трибунал

Президент Володимир Зеленський утворив українську делегацію для участі в слуханнях Міжнародного трибуналу ООН з морського права у спорі між Україною та Росією в Гаазі.

Відповідний Указ №339/2019 оприлюдено на сайті глави держави – Укрінформ.

“Утворити делегацію України для участі у слуханнях арбітражного трибуналу, створеного згідно з Додатком VII до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року, стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці (10 — 14 червня 2019 року, м.Гаага, Королівство Нідерланди)”, – йдеться у документі.

Очолює делегацію заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, агент України Олена Зеркаль.

До складу делегації також увійшли посол України в Королівстві Нідерланди Всеволод Ченцов, заступник директора Департаменту — начальник відділу тимчасово окупованих територій Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Оксана Золотарьова, перший заступник генерального директора державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» Андрій Кондатов та генеральний директор державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова (обоє за згодою) та представники Міністерства інфраструктури України і Державної прикордонної служби України.

Главі делегації також дозволено залучати в установленому порядку представників державних органів, адвокатів, радників, експертів і технічних працівників.

Кабінету міністрів доручено забезпечити фінансування витрат, пов’язаних із участю делегації України у слуханнях арбітражного трибуналу.

 

В Україну повернули грамоту Петра І щодо Київської митрополії

Міністерство культури офіційно передало Національній бібліотеці ім.В.І.Вернадського унікальний історичний документ, який був втрачений в роки Другої світової війни – грамоту Петра І щодо поставлення Йоасафа (Кроковського) на Київську митрополію.

У церемонії передачі взяли участь члени уряду України, представники Посольства Німеччини в Україні, українські та німецькі науковці та дослідники, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами віце-президента Національної академії наук України академіка Сергія Пирожкова, грамота Петра І, як історичний документ початку 18-го століття є, зокрема, свідченням складних стосунків між Україною та Російською імперією.

“Документ засвідчує волелюбний дух українців та прагнення тодішньої влади обмежити їхні права. Сьогодні ця пам’ятка повертається до свого першородного середовища, повертається додому. Це стало можливим завдяки, зокрема, роботі міністерств закордонних справ України та Німеччини, українсько-німецькій комісії з питань повернення культурних цінностей та реституційних процесів та за сприяння Посольства Німеччини в Україні”, – сказав Пирожков.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар висловив сподівання щодо продовження практики повернення культурних цінностей, що були втрачені під час Другої Світової війни.

“Сам факт передачі Україні артефакту є ознакою цивілізованої співпраці між Україною та Німеччиною”, – зазначив Боднар.

Міністр культури України Євген Нищук подякував усім причетним до повернення історичного документа в Україну.

“Робота велася понад 2,5 року. І це ще недовго. Це — момент довіри та добрих стосунків з німецькою стороною, що налагодилася останніми роками. Вона дала можливість пришвидшити цей процес. Думаю, що у стінах Національної бібліотеки раритет притягуватиме людей, що цікавляться історією, нашою спадщиною, державним творенням та релігійним становленням”, – сказав Нищук.

За його словами, є ще багато артефактів які зберігаються за межами України.

“Ми продовжуватимемо титанічну роботу з повернення їх додому. Зараз це близько 45 речей — образи, ікони, це можуть бути й останки наших видатних особистостей”, – сказав Нищук.

У свою чергу директор Інституту Східноєвропейських студій Тюбінгенського університету професор Клаус Гества висловив готовність продовжувати співпрацю з повернення та пошуку в Німеччині історичних раритетів українського походження.

“Діяльність українсько-німецької комісії має перспективи. У німецьких музеях, наукових закладах ще лишаються історичні артефакти”, – сказав Гества.

Як повідомляв Укрінформ, церемонія передачі Україні грамоти 1708 року, виданої Петром І митрополиту Йоасафу Кроковському щодо поставлення його на Київську метрополію, пройшла 14 березня в архіві Міністерства закордонних справ ФРН.

Артефакт був втрачений в час Другої Світової війни, а з кінця 50-х знаходився у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгену (федеральна земля Баден-Вюртемберг).

Дослідники зауважують: документ цікавий тим, що в ньому підкреслюється перебування київського митрополита під владою московського патріарха та заборона “відлучатись під благословення й поради вселенських патріархів”.

На думку істориків, це підтверджує намагання Москви запобігти намірам утвердити єдину українську православну церкву “під послухом святійшого апостольського трону константинопольського”, які були задекларовані у конституції Пилипа Орлика 1710 року, та доводить, що плани повернення Київської митрополії під омофор Константинополя у середовищі київського духівництва початку XVIII ст. були досить поширеними. Той факт, що пізніше, під час публікації цієї грамоти в XIX столітті із тексту “зникла” саме та частина, де Петро І нагадує митрополиту про обіцянку не звертатися до вселенських патріархів, свідчить про спроби замовчати тему перепідпорядкування Київської митрополії Москві, припускають науковці.

 

Уряд зменшив фінансування субсидій на вісім мільярдів

Уряд зменшив обсяг фінансування програми з надання субвенцій місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ на 13,6 млрд грн, водночас збільшивши програму з виплати субсидій у грошові формі на 5,5 млрд грн.

Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №357-р від 22 травня 2019 року – Укрінформ.

Зокрема, як зазначається у документі, уряд доручив перерозподілити кошти за рахунок зменшення обсягу видатків споживання за програмою з надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ на суму 13,558 млрд грн.

Разом з тим, на 5,544 млрд грн було збільшено фінансування програми “Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі”.

Таким чином, загальне фінансування виплати субсидій населенню зменшене на 8,014 млрд грн.

 

Італійський віце-міністр — прихильник “російського Криму” сяде до в’язниці

Суд Генуї визнав віце-міністра транспорту й інфраструктури Італії з правлячої правої партії “Ліга Півночі” Едоардо Ріксі винним у справі про розтрату бюджетних коштів.

Про це повідомляє ANSA – Укрінформ.

“У четвер суд Генуї визнав віце-міністра транспорту й інфраструктури Едоардо Ріксі винним у справі щодо витрат партій у регіональній раді Лігурії між 2010 й 2012 роками”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє ANSA, суддя призначив його покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки й 5 місяців за розтрату бюджетних грошей й неправдиве декларування. Йому також заборонено обіймати посади на держслужбі.

Прокуратура також просила 3 роки й 4 місяці для Ріксі.

Зазначається, що в Італії засудження є остаточним після рішення найвищої судової інстанції, коли більше немає змоги подати апеляцію на вирок.

У правлячій партії “Ліга Півночі”, представником якої є Ріксі, заявили, що до остаточного рішення він може не звільнятися, однак у партнерів по коаліції партії “Рух 5 зірок” наголошують на негайній відставці після рішення суду.

Як повідомляє Укрінформ, 30 червня 2016 року регіональна рада північноіталійського регіону Лігурія проголосувала за резолюцію з закликом до уряду і парламенту про перегляд політики ЄС щодо РФ і Криму. Прийнята резолюція уповноважує раду Лігурії активніше працювати з урядом, парламентом та європейськими інституціями з метою перегляду відносин між ЄС і Росією, просувати створення комітету, який вимагатиме скасувати санкції та заохочувати італійський уряд засудити політику ЄС щодо невизнання анексії Криму.

Автором ініціативи був регіональний секретар партії “Ліга Півночі” Едоардо Ріксі.

 

Місія МВФ завершила візит до України

Місія МВФ завершила візит до України та готова повернутися до Києва для продовження дискусій після парламентських виборів – щойно новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики.

Про це йдеться у заяві голови місії МВФ до України Рона ван Родена, яка є в розпорядженні Укрінформу.

“Команда фахівців МВФ мала дуже плідні дискусії з владою України, включно з Президентом Зеленським, стосовно перегляду програми стенд-бай між Україною та МВФ. Експерти МВФ дійшли висновку щодо реалістичності грошово-кредитної та податково-бюджетної політики. Місія готова повернутися до Києва для продовження дискусій після парламентських виборів щойно новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики”, – сказав ван Роден.

Як зазначається у повідомленні, місія МВФ на чолі з Роном ван Роденом відвідала Київ у період з 21 по 29 травня 2019 року для обговорення останніх політичних та економічних подій.

Повідомляється також, що заяви для преси з нагоди завершення місії відзеркалюють попередню оцінку експертів МВФ за підсумками їх візиту до країни. Думки, викладені в таких заявах, є точкою зору фахівців МВФ і не обов’язково є позицією Ради виконавчих директорів МВФ. Результати роботи цієї місії не будуть предметом розгляду на Раді виконавчих директорів.

Як повідомляв Укрінформ, 28 травня новопризначений секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що Рада нацбезпеки і оборони України активно співпрацюватиме з Міжнародним валютним фондом та до кінця літа планує розробити нову програму співпраці з МВФ, яка дасть поштовх для розвитку України.

29 травня на зустрічі Президента Володимира Зеленського із головою місії Міжнародного валютного фонду в Україні Роном ван Роденом та постійним представником МВФ в Україні Йостою Люнгманом підкреслювалася важливість продовження співпраці з МВФ, оскільки до кінця поточного року Україна має сплати понад 5 млрд дол. за зовнішніми і внутрішніми зобов’язаннями в іноземній валюті.

У грудні 2018 року виконавча рада МВФ ухвалила рішення про початок 14-місячної програми співробітництва з Україною в режимі Stand-By, яка передбачає виділення 3,9 млрд дол. Україна отримала перший транш у розмірі 1,4 млрд дол. одразу після цього рішення.

 

Канцлером Австрії вперше стала жінка

Президент Австрії Александер ван дер Беллен призначив суддю Конституційного суду Бріджит Бірлайн на посаду канцлера.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“Президент Австрії Александер ван дер Беллен призначив суддю Бріджит Бірлайн канцлером. Таким чином Бірлайн, суддя Конституційного суду, стала першою в країні жінкою-канцлером”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Бірлайн виконуватиме обов’язки канцлера до проведення дострокових парламентських виборів, які відбудуться у вересні.

Як повідомляв Укрінфом, 27 травня парламент Австрії проголосував за недовіру уряду Себастьяна Курца після скандалу, викликаного оприлюдненням німецькими виданнями Der Spiegel і Süddeutsche Zeitung відеозапису прихованої камери, зробленого під час розмови вже колишнього віце-канцлера Австрії, лідера Австрійської партії свободи Штрахе, екс-глави парламентської фракції АПС Йоганна Гуденуса і невідомої жінки на віллі на острові Ібіца в липні 2017 року.

На відео, опублікованому 17 травня, Штрахе обіцяє своїй співрозмовниці, яка представилася “племінницею російського олігарха”, державні замовлення в обмін на підтримку на виборах.

28 травня Президент Австрійської Республіки Александр ван дер Беллен підписав указ про розпуск уряду.

 

Президент зустрівся з родинами полонених українців

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з рідними та близькими українців, які незаконно утримуються в Російській Федерації та перебувають у полоні проросійських бойовиків на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей і в Криму. Про це повідомляє УНН, посилаючись на прес-службу АП.

“Ми запросили вас усіх, щоб вислухати, обмінятися думками та зрозуміти, як можна прискорити повернення наших хлопців”, – звернувся Володимир Зеленський до учасників під час зустрічі.

Глава держави повідомив, що за останні кілька днів він провів зустрічі та наради з Уповноваженою Верховної Ради з прав людини Людмилою Денісовою, начальником Генерального штабу Русланом Хомчаком та колишніми представниками України у Тристоронній контактній групі, щоб детально розібратися у питанні звільнення українців.

Президент наголосив на важливості співпраці влади, родичів полонених і представників громадськості, які борються за визволення полонених.

“Нам необхідна консолідована позиція та координація зусиль усіх правозахисників, представників громадських організацій, волонтерів заради повернення наших полонених додому”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Учасники зустрічі також відзначили важливість прийняття законопроекту про статус військовополонених.

Як повідомляв УНН, Володимир Зеленський утворив делегацію України для участі у слуханнях арбітражного трибуналу стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.

 

Данилюк (Спільна справа): не існує іншого способу завершити цю війну – крім перемоги

Протистояння з Російською Федерацією має завершитися перемогою України. Іншого завершення цього конфлікту немає, вважає керівник Центру оборонних реформ, лідер громадянського руху “Спільна Справа” Олександр Данилюк, передає УНН.

“Саме перемогу ми маємо шукати в протистоянні з Російською Федерацією. Не заморожування конфлікту, не збереження позиційної війни, не капітуляції, а саме перемоги. Зберігаючи та нарощуючи спроможності ЗСУ по стримуванню РФ, як на Донбасі, так і на інших напрямках потенційної військової агресії, посилюючи ефективність українських спецслужб, а особливо роботу контррозвідувальних підрозділів, ми маємо переходити до активної гібридної оборони”, — сказав Данилюк.

Він додав, що визначення фінансових, економічних, міжнародно-політичних вразливостей РФ і використання їх для завдання країні-агресору максимальних збитків має стати пріоритетом діяльності українського уряду.

“Жоден український чиновник не має ані юридичного, ані морального права йти на поступки не лише в питаннях відновлення територіальної цілісності, але й в питаннях повномасштабного відшкодування Росією збитків, які вона завдала нашому народу. Перемога в цій війні лежить не через дефолт України, а через дефолт Росії”, — стверджує військовий експерт.

Раніше Данилюк заявляв, що компроміс з Росією, котрий підтримується значною частиною українських олігархів, це спроба продати під виглядом миру капітуляцію — що означатиме, що Росія буде нарізати Україну як ковбасу.

Олександр Данилюк — екс-кандидат в президенти України, один з лідерів Революції гідності. В 2014 — радник міністра оборони. Брав участь в бойових діях на Донбасі. Спеціалізується на національній безпеці та протидії російській гібридній агресії. Читав лекції в Національному університеті оборони США, Школі спеціальної війни імені Кеннеді.

 

Нові політичні партії мають невеликі шанси пройти у Раду – соціолог

У нових політичних партій невеликі шанси подолати 5% бар’єр на дострокових виборах у Верховну Раду, які відбудуться 21 липня. Про це у коментарі УНН сказала директор фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

“Партії, які зараз в опитуванні не доходять до 2%, не кажучи вже до 1%, очевидно, не пройдуть. Тим більше вибори будуть достроковими, у період літніх відпусток, коли вони взагалі не зможуть донести ні себе, ні своїх програм”, – зазначила Бекешкіна.

Вона додала, що таким партіям важливо під час виборчої кампанії дати про себе знати, якщо у них є плани на далеку перспективу.

За словами Бекешкіної, серед нових партій є можливість подолати 5% бар’єр у партії Вакарчука, оскільки він відома людина, і вже зараз в опитуваннях його партія має 4,6%.

“Партія мерів” може мати такі перспективи, тому що мери мають у себе гарну підтримку. Однак, чи вистачить їм, скажімо, Одеси і Харкова, тим більше, що не вся Одеса і Харків будуть за них голосувати”, – додала Бекешкіна.

Як повідомляв УНН, мери українських міст об’єднуються для походу до парламенту.

 

В уряді підтвердили виведення однієї ТЕЦ із держвласності

Кабінет міністрів України на засіданні 22 травня ухвалив розпорядження про передачу цілісного майнового комплексу ДП “Калуська теплоелектроцентраль-нова” у власність територіальної громади міста Калуша. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Міненерговугілля.

“22 травня 2019 року Кабінетом міністрів України прийнято розпорядження № 359-р “Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства “Калуська теплоелектроцентраль-нова” у власність територіальної громади м. Калуша”, – вказали у відомстві.

Як вказано, у рішенні Калуської міськради встановлено, що після прийняття до комунальної власності Калуської ТЕЦ міська рада зобов’язується використовувати його за цільовим призначенням і не відчужувати у приватну власність.

Раніше представник Президента в Кабміні Андрій Герус заявив, що після того, як Прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив про свою відставку, на минулому “непрозорому” засіданні уряду було ухвалено рішення вивести із державної власності Калуську ТЕЦ у комунальну власність міста Калуша, економічна доцільність такої безкоштовної передачі є дуже сумнівною.

 

НАБУ провело на кордоні спецоперацію з польськими колегами

НАБУ і Центральне антикорупційне бюро Польщі (ЦАБ) провели спільну спецоперацію з метою протидії контрабанді.

Про це інформує ЦАБ – Укрінформ.

“Функціонери з відділу ЦАБ у Ряшеві у співпраці з НАБУ затримали під час отримання хабара двох осіб – з Польщі та України. Чоловіки, посилаючись на свої зв’язки в митних та прикордонних органах Польщі та України, за хабарі бралися організувати імпорт та експорт товарів на значну суму без офіційного декларування на кордоні”, – йдеться у повідомленні польського відомства.

Як зазначається, затримані пообіцяли організувати контрабанду на суму 1,2 млн злотих (понад $315 тис.), а за свої послуги вимагали 80 тис. злотих ($21 тис.).

Обидва затримані перебувають у регіональній прокуратурі в Любліні.

Триває слідство, правоохоронці встановлюють коло осіб, причетних до злочинної діяльності.

 

ЦВК дозволила ще 30 організаціям спостерігати за виборами до Ради

Центральна виборча комісія надала дозвіл мати офіційних спостерігачів на виборах народних депутатів 21 липня 2019 року 50 громадським організаціям.

Про це ідеться на сторінці ЦВК у Facebook – Укрінформ.

“Станом на 30 травня 2019 року Комісія надала дозвіл 50 громадським організаціям мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року”, – ідеться в повідомленні.

Зокрема, в четвер ЦВК надала дозвіл мати офіційних спостерігачів 30 громадським організаціям, а саме: Всеукраїнському об’єднанню “Антикорупційний блокпост”, Всеукраїнським громадським організаціям “Жінки Батьківщини”, “Комітет виборців України”, Всеукраїнській молодіжній громадській організації “Студентська республіка”, громадським організаціям “Адвокат” Правозахисна група”, “Асоціація Політичних Наук”, “Всеукраїнська громадська організація “Молодий Народний Рух”, “Всеукраїнська регіональна експертно-юридична асоціація впливу”, “Всеукраїнське об’єднання “Рух вільних селян”, “Всеукраїнське об’єднання “Спільна справа”, “Всеукраїнське об’єднання “Успішна варта”, “Всеукраїнський рух “Сила права”, “Громадське об’єднання Луганщини”, “Єдиний Союз Патріотів України”, “Захисти свій голос”, “Контроль за виборами”, “Миколаївщина – надійний партнер”, “Національний інтерес України”, “Національні Дружини”, “Сагарис”, “Свідома Громадськість”, “Справжні зміни”, “Фонд розвитку громадянського суспільства”, “Центр з надання правової допомоги”, “Центр контролю передвиборчих програм”, “Чернігівська правозахисна спілка”, “Чесне українське село”, Народно-демократичній лізі молоді, Хмельницькій обласній громадській організації “За конкретні справи”.

ЦВК також надала дозвіл мати офіційних спостерігачів за виборами громадській організації “Громадська ініціатива “Лад” на території Черкаської області.

 

Рада підтримала державне фінансування руху “Пласт” як напряму позашкільної освіти

Скаути зможуть користуватися державними та комунальними закладами культури на пільгових умовах – Лівий Берег.

Верховна Рада ввела фінансування Національної скаутської організації України “Пласт” і визнала “пластовий (скаутський) рух” одним з основних напрямів позашкільної освіти.

За відповідний законопроект №10184 за основу і в цілому проголосували 228 депутатів за мінімально необхідних 226.

Згідно з документом, пропонується визнати “пластовий напрям” одним з основних у позашкільній освіті і дозволити “Пласту” користуватися на пільгових умовах, передбачених законодавством, державними і комунальними закладами культури і позашкільними навчальними закладами культури.

Згідно з пояснювальною запискою, прийняття законопроекту дозволить законодавчо врегулювати практики підтримки “Пласту” з місцевих бюджетів, а також сприятиме формуванню потужного і ціннісно-орієнтованого покоління активних громадян.

Нагадаємо, “Пласт” – це національна скаутська молодіжна організація. В Україні пластуни також розповсюджують Вифлеємський вогонь у держустанови, лікарні, дитячі будинки, передають діаспорі в різних країнах, а також Українським військовим на передову.

 

Епіфаній вітає визнання “Пласту” на державному рівні

Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній вітає ухвалення Верховною Радою закону “Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України”.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook – Укрінформ.

“Гарною новиною сьогодні стало і те, що найбільша в Україні молодіжна організація Пласт – український скаутинг, яка виховує дітей та молодь на засадах християнської моралі, нарешті отримала визнання на державному рівні: Верховна Рада ухвалила відповідний закон. Радий вітати таке рішення парламенту, що дозволить підтримати діяльність українських скаутів, побудовану за принципами волонтерського руху, братерства і дружби”, – написав глава ПЦУ.

Він також зазначив, що ПЦУ відкрита для молоді, і “ми всіляко сприятимемо, щоб юнакам та дівчатам було цікаво й духовно комфортно відвідувати храми та жити за християнськими цінностями”.

Один із кроків ПЦУ в цьому напрямку – створення Синодального управління взаємодії з молодіжно-патріотичними громадськими об’єднаннями. Преосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький призначений головою цього управління, повідомив глава ПЦУ.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Верховна Рада ухвалила закон “Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України”. Цей закон вносить зміни до законів «Про культуру» та «Про позашкільну освіту» з метою визначення формату державної підтримки Пласту.

 

Україна, Грузія і Польща створили “Геополітичний альянс жінок”

Глобальна платформа “Геополітичний альянс жінок” з центром у Києві створена на базі трьох країн – України, Грузії та Польщі – і має намір залучити до своєї мережі інші країни світу.

Про це заявила автор і керівник проекту “Українські жінки в ООН”, ТоР-фасилітатор, співзасновниця ГО “ICA – Україна” Світлана Саламатова під час презентації проекту в Укрінформі.

“Грузія і Польща – це наші дуже близькі друзі. І сьогодні ми разом відкриваємо і анонсуємо глобальну платформу “Геополітичний альянс жінок” для жінок-лідерів з усього світу, для тих, хто розуміє нас, українців, хто розуміє Україну і її роль та вплив на ті глобальні процеси, які відбуваються. Я знаю, що з нами будуть усі країни світу, але сьогодні я дякую Грузії і Польщі за те, що вони надали привілей Україні відкрити і анонсувати цю платформу”, – сказала Саламатова.

За її словами, мета платформи “Геополітичний альянс жінок” – об’єднати жінок-лідерів для встановлення гендерного балансу та прийняття ключових рішень. Наразі її керівництво складається з трьох представниць країн-учасниць: це сама Світлана Саламатова (Україна); Нестан (Елізабет) Кіртадзе – політик, дипломат, професор, двічі депутат парламенту Грузії, автор політичних і законодавчих ініціатив (Грузія) та княгиня Анжеліка-Ева Ярославська-Сапега – посол підприємництва жінок Міжнародної мережі послів жіночого підприємництва, віце-президент Національного кластера інноваційних підприємств, президент Фонду пам’яті польських пілотів (Польща).

Саламатова повідомила також, що наразі ведуться перемовини щодо організації саміту для їхньої платформи в Європейському Союзі.

 

Вакарчук запевняє, що члени його партії не будуть “піаністами” у Раді

Лідер гурту “Океан Ельзи”, лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук заявив, що члени його партії ніколи не будуть продавати свої голоси.

Про це він сказав у інтерв’ю виданню “Ліга.Новости” – Укрінформ.

“Ми точно ніколи не будемо продавати свої голоси. Ми не будемо бігати, як піаністи, по рядах. Але партія “Голос” виступає за те, щоб ми змінили підхід до голосування. Була ідея, щоб для голосування використовувався відбиток пальця. Була ідея, що голосування проводяться від кількості присутніх. Партія все ще виробляє ідею на цей рахунок”, – зазначив Вакарчук.

За його словами, у парії “Голос” вважають, “якщо потрібен голос, якого не вистачає, то значить треба міняти регламент і тоді легалізувати, щоб хтось інший в цей момент міг проголосувати”.

“Якщо це неможливо, то ми переносимо голосування”, – додав Вакарчук.

На уточнення, чи може він пообіцяти, що кнопкодавства в партії “Голос” не буде, лідер політсили відповів: “Святослав Вакарчук може пообіцяти, що кнопкодавів не буде”.

 

Вакарчук профінансує “Голос” виручкою від концерту на ВДНГ

Святослав Вакарчук витратить на фінансування своєї партії “Голос” понад 2 млн грн, виручених від концерту “Океану Ельзи”, що відбувся в Києві в Національному комплексі “Експоцентр України”.

Про це Вакарчук сказав у інтерв’ю виданню “Ліга.Новости” – Укрінформ.

“Ми молода партія, нам треба набагато менше грошей, ніж іншим. Приблизно 70-80 мільйонів гривень. Ці гроші будуть підйомними для нас і наших друзів. Я ось, наприклад, всі виручені гроші за мій концерт “360” на ВДНГ витрачу на фінансування партії. І це будуть чималі кошти – більше 2 млн грн”, – заявив музикант.

Він розповів, що команда “Голосу” спілкується з багатими людьми, проте має кілька принципів: “Головний – ми не беремо грошей в олігархів. Кого можна назвати олігархами – думайте самі. Йдеться про ТОП-10 найбагатших людей України. Найголовніше, це ті люди, які контролюють ЗМІ. Ви розумієте, кого я маю на увазі”.

“Не буде такого, щоб хтось один фінансував нашу партію”, – додав лідер “Голосу”.

“У нас є близько десяти заможних людей, які приєдналися до фінансування. Найближчим часом ми будемо готові говорити про деяких з них. Я вважаю, що партія “Голос” повинна показувати іншим приклад. Поки, на сьогоднішній день, ви будете здивовані, але я особисто теж фінансую партію”, – зазначив Вакарчук.

Він уточнив, що витрачає на партію “кілька мільйонів гривень – десь два або три”.

На прохання журналіста назвати кілька прізвищ спонсорів, співак пояснив, що рішення оприлюднити їх буде ухвалено на з’їзді партії.

Також Вакарчук розповів, скільки заробляє за рік: “Щороку суми різні – за три роки я отримав 20 млн грн дивідендів. За 2018 рік – п’ять мільйонів”.

 

Росія посилить репресії в Криму, якщо відновлять її повноваження в ПАРЄ – Чубаров

Якщо у червні цього року повноваження російської делегації ПАРЄ буде відновлено, це не просто буде сприйнято Росією як перемога, це буде як індульгенція всім тим репресіям, які окупанти здійснювали досі в Криму і на Донбасі.

Таку думку висловив у четвер на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі в Києві народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми маємо деякі нові проблеми, і вони нас дуже турбують, зокрема, в Раді Європи. Не виключено (хоч і не обов’язково), що в червні повноваження російської делегації ПАРЄ можуть бути відновлені. Я намагаюся всюди кричати, особливо нашим західним партнерам, що це не просто буде сприйнято Росією як перемога, це буде помітна вакханалія на всіх каналах, а це буде як індульгенція всім тим репресіям, які вони здійснювали до цього часу в Криму і на тих територіях Донбасу, де ми не маємо контролю як держава. Тобто російська окупаційна влада зможе далі посилювати свої репресії проти кримських татар та інших людей, оскільки Рада Європи дала їм індульгенцію”, – наголосив Чубаров.

Він зауважив, що громадськість намагається робити все, щоби цього не сталося. Але тут лише зусиль правозахисників, Меджлісу кримськотатарського народу, частини депутатського корпусу недостатньо, тут, переконаний Чубаров, дуже багато залежить від того, якою є загальна ситуація в Україні.

“Не знаю, які будуть кроки нової влади, включаючи самого новообраного Президента. Інституції нібито поки що всі збережені: є Уповноважений з питань прав людини у Верховній Раді, але ВР іде на вибори. Зараз ця політична ситуація протягом як мінімум трьох, як не більше, місяців є не в допомогу кримським політв’язням і Криму. Українське суспільство все більше занурюється в тутешні економічні і політичні проблеми”, – сказав Чубаров.

Глава Меджлісу також закликав ЗМІ не послаблювати уваги до питання політв’язнів з окупованого Криму, зокрема й до останніх масових арештів у березні 2019 року.

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня в окупованому Криму силовики провели масові обшуки в будинках кримськотатарських активістів, зокрема й активістів громадського об’єднання “Кримська солідарність”.

27 і 28 березня підконтрольний окупантам Київський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих активістів. В даний час 23 заарештованих кримських татар тримають у п’яти СІЗО Ростовської області (Ростов, Шахти, Таганрог), один перебуває в СІЗО Сімферополя. Місцезнаходження ще одного затриманого – Едема Яячикова – невідоме з 27 березня.

 

Фестиваль «Діти просять миру» відбувся в Херсоні

На фестиваль патріотичної творчості «Діти просять миру» до Херсона завітали делегації з Польщі та Грузії.

Про це повідомляє офіційний сайт Херсона – Укрінформ.

«У Херсоні відбувся міжнародний фестиваль патріотичної творчості «Діти просять миру». До міста завітали делегації з Польщі та Грузії, а консули цих країн були почесними гостями заходу. Україну представляли колективи з Херсона, Одеси та Львова», – йдеться у повідомленні.

«Сьогодні діти різних країн співали про мир, ця тема є для них важливою», – зазначив аташе консульства Республіки Польща в Одесі Лукаш Вінни.

Консул-керівник консульства Грузії в Одесі Торніке Берекашвілі провів паралелі в історії наших двох країн і подякував Херсону за гостинність.

Міський голова Володимир Миколаєнко своєю чергою розповів про соціальний проект «Мій тато захищає Україну», який реалізовується в місті, і у межах якого група дітей з Грузії зараз перебуває в Херсоні. На його думку, фестиваль – це ще одне незабутнє враження про Україну, яке учасники повезуть додому.

«Юним гостям сподобався Херсон, наша річка Дніпро, дружня атмосфера фестивалю. Подібні заходи об’єднують дітей та зміцнюють дружбу між народами», – наголосив Миколаєнко.

 

Україні потрібен повноцінний реєстр учасників бойових дій – Мінветеранів

В Україні має бути створений повноцінний реєстр ветеранів – учасників бойових дій, які потребують допомоги.

Про це під час робочої поїздки до Сумської області повідомив перший заступник міністра у справах ветеранів Григорій Галаган, передає кореспондент Укрінформу.

«Реєстр дасть можливість отримати повну інформацію і про поранених, і про місце їх лікування, і про необхідність забезпечення протезами, санаторно-курортним лікуванням, пільгами тощо», – зазначив урядовець.

Як повідомив в.о голови Сумської ОДА Олександр Милаш, сьогодні в регіоні функціонує комплексна програма соціального захисту населення на 2017-2021 роки, відповідно до якої на допомогу учасникам АТО/ООС та їхнім сім’ям на 2019 рік в обласному бюджеті передбачено 10,6 млн грн.

У Сумській області мешкають майже 12 тисяч учасників бойових дій, із них 194 мають інвалідність унаслідок війни. 149 уродженців Сумщини загинули, захищаючи Україну.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 825

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua