Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 30 січня

Інформдень: 30 січня

Пайєтт: Найбільша помилка української влади – створення “фабрики тролів” та “Мінправди”

За словами Пайєтта, єдиною “зброєю” України у гібридній війні має стати успішний розвиток. Посол США Джеффрі Пайєтт запропонував Україні боротися з впливом  російської пропаганди  економічним розвитком і реальною боротьбою з корупцією. Дану заяву розповсюдила прес-служба  посольства США.

“Найбільша помилка українського уряду, українського народу – створювати “фабрику тролів” на зразок тієї, яка знаходиться в Санкт-Петербурзі, для штампування контрпропаганди в соцмережах. Величезна помилка – створювати “Міністерство правди”, яке намагається генерувати альтернативні історії. Це не спосіб виграти інформаційну війну”, – вважає посол.

“Найбільша помилка, яку може допустити Україна – використовувати весь час і всі зусилля, щоб спростувати всю цю брехню. Це все одно, що витратити увесь запас повітря на слова “Тут немає фашистів! Про що ви?” Ось, чого хоче Росія”, – сказав він.

За словами Пайєтта, єдиною “зброєю” України в гібридній війні має стати успішний розвиток.

“Фактично Україна не потребує в медіа, які фінансуються державою. Чого Україна потребує – це успішна Україна”, – заявив він.

Пайєтт також підкреслив, що “пріоритетом номер один” для України у 2016 році повинна стати успішна боротьба з корупцією.

“Це ключове питання для демонстрації того, що Україна рухається вперед”, – заявив посол.

Пайєтт зазначив, що США рішуче підтримують Національне антикорупційне бюро України.

 

Україна не потребує медіа, які фінансуються державою – Д.Пайєтт

Україна не  потребує медіа, які фінансуються державою. Що  потрібно Україні  — це  успішна Україна. Про це  сказав 29  січня під час конференції посол США в  Україні Джеффрі Пайєтт, присвяченій протидії інформаційній війні з  боку Росії, передає  УНН  з посиланням на  прес-службу посольства США.

“Єдиною найбільш сильною відповіддю на  гібридну війну Кремля і  інформаційну кампанію проти цієї держави є  успішна, модернізована, європейська, демократична Україна”, — сказав Д.Пайєтт.

Пріоритетом номер один для України і  українського товариства в  2016 році повинна стати війна з  корупцією: “Це  ключове питання для демонстрації того, що  Україна рухається вперед. У  цьому сенсі краща зброя проти „Кисельових“ всього світу — це  ваш антикорупційний прокурор, це  заступники генпрокурора, як  Давид Сакварелідзе, які привертають злочинців до  відповідальності. Це  ваше Національне антикорупційне бюро. Всі інститути, які США будуть рішуче підтримувати”,  — сказав посол США.

Для України важливо розвивати професійні та  вільні від олігархічного контролю медіа  — прикладом такої журналістики Д.Пайєтт вважає ГромадськеТБ, яке представляє модель об’єктивної та  незалежної журналістики, яка не  залежить від політиків чи  олігархів: “Я  не  думаю, що  Україні потрібна пропагандистська машина. Що  потрібно Україні, так це  об’єктивна інформація”.

Посол також наголосив на  необхідності захищати свободу слова та  плюралізм думок. Для журналістів, на  його думку, важливим лишається дотримання професійних стандартів: “Повідомляти факти. Відмовлятись, коли хтось хоче купити їх  матеріали. І  не  потрапляти у  пастку, в  яку, іноді потрапляють міжнародні медіа  — дотримуючись переконання, що  критерієм об’єктивності є  публікація точки зору обох протиборчих сторін, навіть якщо одна сторона є  безсумнівно сфабрикованою”.

 

Конституційний Суд України у понеділок, 1 лютого, оприлюднить наданий 30 січня висновок у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України. Про це йдеться в прес-релізі, що є в розпорядженні Укрінформу.

“У понеділок, 1 лютого, о 12 годині Конституційний Суд України офіційно оприлюднить наданий 30 січня Висновок у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. № 3524 в редакції від 26 січня 2016 року) вимогам статей 157 і 158 Конституції України (Постанова Верховної Ради України від 28 січня 2016 року № 950-VIII)”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада направила до Конституційного Суду доопрацьований проект закону “Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)”, аби перевірити його відповідність основному закону. На відміну від попереднього варіанту у законопроекті змінено лише те, що за парламентом України залишається право на висловлення недовіри Генеральному прокурору України. В першому варіанті змін до Конституції передбачалося позбавити парламент цього права.

 

У столиці Швеції Стокгольмі відбувся ряд нападів на мігрантів. Про це повідомляє видання  The Local.

“Банда з близько ста одягнених в чорне чоловіків у масках пройшла в центрі Стокгольма в п’ятницю ввечері, побивши мігрантів. Вони роздавали листівки з погрозами та агітацією про подальші насильницькі напади на біженців”, – йдеться у повідомленні.

За свідченнями очевидців та поліції, у нападах могли брати участь футбольні хулігани та неонацистські угруповання.

Як повідомляє газета Aftonbladet, нападники били “осіб іноземної зовнішності” і поширювали листівки із закликами “покарати мігрантів Північної Африки”.

У результаті інциденту в п’ятницю ввечері було затримано троє осіб, та на ранок суботи всі вони були звільнені.

 

Майстриня-аматорка з Херсона вишила Національний герб і прапор на пшеничному зерняткові. Унікальність роботи визнали експерти Книги рекордів України. Про це йдеться у сюжеті телеканалу новин “24”.

Таку роботу краще розглядати через лупу або окуляр. Адже розмір зернятка лише 3 на 8 міліметрів. Національні символи, вишиті на ньому, виявилися найменшими у світі. Це визнали експерти Книги рекордів України.

Майстриня поділилися секретом – вся справа у найменшій голці і найтонших нитках. Зернятко жінка спочатку обшила, а вже потім створила на ньому обриси.

Сама майстриня щаслива, що робота вийшла саме на зерні, бо воно символізує плодючу українську землю.

Рекордне зернятко майстриня в жодному разі не збирається продавати, шедевр залишить нащадкам. А ще, можливо, він колись потрапить до музею.

 

Під час гасіння пожежі у домі милосердя для людей похилого віку трагічно загинув 49-річний архимандрит Свято-Успенської Почаївської лаври Іов (Стратулат). Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у Тернопільській єпархії УПЦ.

«Отець Іов супроводжував місцеву пожежну команду. Під час гасіння пожежі він вийшов на проїжджу частину і потрапив під колеса іншого автомобіля. Від отриманих травм архимандрит помер у кареті швидкої допомоги», – йдеться у повідомленні.

Причини виникнення пожежі та матеріальні збитки встановлюються.

Водночас, правоохоронці зіткнулися з труднощами, що стосуються транспортування тіла отця Іова на розтин. Священики лаври забороняють його вивезти з Почаєва, посилаючись на церковні канони.

 

Німецька служба розвідки BND і Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини застосовують практику використання мігрантів в якості інформаторів. Про це пише Spiegel Online  з посиланням на відповідь уряду ФРН, яку отримала на свій запит фракція Лівої партії в Бундестазі.

У відомстві, зокрема, повідомили, що протягом 2000-2013 років BND і відомство з охорони конституції звернулися до 850 претендентів на притулок у Німеччині з тим, щоб отримати від них розвідувальну інформацію, повідомляє  Європейська правда.

Видання також повідомляє, що мігрантам, які погодилися на таку співпрацю, найчастіше надають притулок у Німеччині, навіть у тих випадках, у яких за інших осбтавин, мігранти його не отримали б.

Відзначимо, що відділ BND по роботі з шукачами притулку був закритий ще у червні 2014 року, проте розвідслужба продовжує отримувати інформацію від мігрантів-інформаторів “на добровільній основі”.

Варто додати, що подібна практика розкритикована опозицією.

“Якщо спецслужби продовжують чинити тиск на біженців, то це просто ганьба. Достовірність такої інформації має бути поставлена під сумнів”, – відзначила  Мартіна Реннер, заступник голови парламентської фракції Лівої партії.

Як відомо, минулого року Німеччина прийняла понад мільйон мігрантів. Віднедавно Німеччина щодня відмовляє у в’їзді 100-200 біженцям.

 

У п’ятницю, 29 січня, на території Криму був заблокований провідний новинний сайт «События Крыма». Як повідомили  Крим.Реалії  в редакції, починаючи з 16:00 29 січня читачі почали масово скаржитися на недоступність інтернет-ресурсу на території півострова.

При спробі зайти на сайт з’являється традиційне повідомлення про те, що «доступ до запитуваного ресурсу обмежений».

Причина обмеження доступу – сайт «включений до Єдиного реєстру доменних імен, покажчиків сторінок сайтів мережі Інтернет і мережевих адрес, які дозволяють ідентифікувати сайти в мережі Інтернет, що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено».

Восени 2015 року Роскомнагляд уже повідомляв редакцію порталу «События Крыма» про плани обмежити доступ до сайту на території Росії. У листі, надісланому на адресу редакції, відомство повідомляло, що інформація, розміщена на сайті, нібито «містить заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».

Втім, до теперішнього часу більшість кримських інтернет-користувачів мали доступ до сайту. А 29 січня 2016 року постфактум, уже після фактичного відключення, Роскомнагляд направив аналогічний лист на адресу редакції, проте в ньому вже містилася нездійсненна вимога видалити головну сторінку сайту, оскільки на ній нібито розміщена інформація, що закликає до «масових заворушень та екстремістської діяльності» .

При цьому, всупереч російському законодавству, в листі не уточнювалося, про яку конкретно інформацію йде мова. Однак блокувати сайт почали в той же день, не чекаючи відведеної законом доби на видалення «екстремістського» контенту.

«Цей підхід говорить про те, що Кремль не влаштовує інформаційна політика сайту в цілому, і вже навіть не шукають законних приводів для його блокування. Причину такої пильної уваги саме до нашого порталу ми вбачаємо в тому, що у нього найбільша кримська аудиторія (понад 300 тис. з 500 тис. людей на місяць) серед кримських незалежних ЗМІ, що відстоюють проукраїнську позицію», – прокоментували ситуацію в редакції.

У п’ятницю, 29 січня, Роскомнагляд заблокував інтернет-видання «РБК Україна».

У Криму, який з початку 2014 анексований Росією, за рішенням Роскомнагляду вже заблоковано низку інформаційних ресурсів. Російське відомство регулярно виступає з вимогою до інтернет-провайдерів обмежити доступ до ресурсів під приводом протидії «розпалюванню міжнаціональної та релігійної ворожнечі» і вмісту «екстремістських матеріалів».

Російська прокуратура Криму  ініціювала обмеження доступу до 54 сайтів, які, як вважають у відомстві, містять екстремістський контент.

 

У районах Донецька та Мануйлівки помічені заборонені Мінськими домовленостями озброєння – танки, САУ та “Гради”. Про це повідомляє  ГУР МО України.

“Представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ надана інформація про наявність у районах Донецьк та Мануйлівка забороненого Мінськими домовленостями озброєння – танків, САУ та 122-мм РСЗВ “Град”, – йдеться в повідомленні.

 

Всі біженці з Сирії та Іраку, які попросили притулку в Німеччині, повинні усвідомлювати, що їм доведеться повернутися додому, коли конфлікти в їх країнах завершаться, заявила канцлер ФРН.

“Ми повинні сказати людям, що це тимчасовий статус резидента, і ми сподіваємося, що коли буде знову досягнуто миру в Сирії, коли “Ісламська держава” буде переможена в Іраку, тоді ви повернетеся додому”, – Інтерфакс  з посиланням на німецькі ЗМІ наводить слова канцлера.

Заяви Меркель прозвучали на тлі опублікованих напередодні даних опитувань, які свідчать про те, що 40% німців хочуть, щоб канцлер покинула свій пост. У минулому році рекордні 1,1 млн мігрантів прибули в Німеччину.

 

На тимчасово окупованій території Донбасу так зване  “Міністерство держбезки ДНР” роззброїло “роту спецпризначення “Троя”, яка кілька разів переходила дорогу ватажку “ДНР” Олександру Захарченку. Про це йдеться у  повідомленні  Головного управління розвідки Міноборони України.

У ГУР МОУ зазначили, що  випадки “непокори” з боку командування окремих збройних формувань фіксуються  у зв’язку зі зменшенням Росією обсягів фінансування угруповання бойовиків на Донбасі.

“29 січня у районі н.п. Озерянівка біля Горлівки підрозділами т.зв. “МГБ ДНР” та 3 окремої мотострілецької бригади 1 АК здійснено роззброєння особового складу “роти спеціального призначення “Троя”, – зазначили у розвідці.

Того ж дня у Горлівці під особистим керівництвом “міністра МВС ДНР” Дикого проведено затримання командування роти.

«Українська правда»  наводить інформацію блогера Дениса Казанського, який у своєму Facebook повідомив: “Багатостраждальну “Трою”, яка бунтувала проти Захарченка, нарешті зачистили силами “міністерства оборони “ДНР”. Пишуть, що люди Захарченко били по базі “Трої” з артилерії, там десятки загиблих”. За повідомленням бойовиків у соцмережах, на базі “Трої” перебувало близько 100 бойовиків.

 

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про позачергові вибори Криворізького міського голови», ухвалений Верховною Радою 23 грудня 2015 року. Про це повідомляє  прес-служба Глави держави.

“Законом вибори мера у Кривому Розі призначені на 27 березня. Також Центральній виборчій комісії доручено з урахуванням пропозицій відповідної територіальної виборчої комісії визначити обсяг бюджетних видатків, необхідних для проведення вказаних виборів, та вжити заходів щодо матеріально-технічного забезпечення для їхньої підготовки та проведення”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, народні депутати 26 січня відмовились ухвалити проект постанови № 3613-П, запропонований Опозиційним блоком, про скасування рішення щодо проведення позачергових виборів криворізького міського голови. Раніше Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявляв, що після розгляду цієї постанови він зможе підписати закон про призначення позачергових виборів мера Кривого Рогу, який ВР ухвалила ще 23 грудня 2015 року.

 

Атака хакера на німецький парламент в 2015 році була зроблена російськими фахівцями і за дорученням уряду РФ. Про це заявило високопоставлене джерело в структурах безпеки ФРН німецькому виданню  Der Spiegel, суботній випуск.

“Кібератака на бундестаг торік ясно була здійснена  російською військовою розвідслужбою”, – наводить журнал думку свого джерела, яке не сумнівається в тому, що зроблено це було “за дорученням російського уряду”.

Співбесідник видання повідомив, що за минулі роки було здійснено за тією же схемою кілька атак хакерів на оборонні підприємства ФРН та інші країни НАТО.

C 15 січня ц.р. федеральна прокуратура в Карлсруї проводить розслідування за підозрою в агентурній діяльності спецслужб.

Як раніше повідомляв Укрінформ, в травні 2015 року комп’ютерна система бундестагу стала мішенню небувалої донині багатоденної атаки хакерів, які намагалися інсталювати програмне забезпечення, що давало довготривалий доступ і можливість інфікувати комп’ютери. Хакери протягом тижня зламали 14 серверів бундестагу, включаючи головний, де зберігаються всі коди доступу до бази даних парламенту. Яка саме інформація була викрадена, поки не ясно. Відразу ж після атаки німцями було висунуто підозри в тому, що за цими кібератаками можуть стояти російські умільці. Німецьким IT-шникам вдалося зібрати дані щодо ідентифікації програми, які використалася під час атаки, і навіть частково розшифрувати початкові коди. “Структура так званого “трояна” схожа на програму, за допомогою якої вже була здійснена кібератака на німецькі мережі в 2014 році”, – повідомляв тоді все той же Spiegel.

У  2014-2015 роках Федеральне відомство з безпеки у сфері інформаційної техніки ФРН щодня зазначало по 15-20 нападів хакерів на урядові сайти. Відомо, що деякі з них робилися проросійською групою з України “Кіберберкут”.

 

Голова Донецької військово-цивільної обласної держадміністрації Павло Жебрівський не виключає закриття контрольних пунктів пропуску в’їзду-виїзду, якщо терористи не припинять їх обстрілювати. Про це він повідомив у  Фейсбуці  після особистого інспектування пунктів пропуску в районі Майорська і Мар’їнки.

«Два дні тому терористи з тимчасово окупованої території обстріляли контрольні пункти в’їзду-виїзду в районі Майорська і Мар’їнки. Сьогодні обстановку довкола населених пунктів проінспектував особисто. Є побоювання повторення ситуації а-ля Волноваха, коли був розстріляний автобус із людьми. Якщо зі сторони бойовиків триватимуть обстріли по КПВВ, не виключаю їх тимчасового закриття», – написав губернатор. При цьому він додав, що на сьогодні поки такої необхідності не бачить.

 

У зоні проведення АТО незаконні збройні формування продовжують обстрілювати українські позиції. Про це на брифінгу заявив речник Адміністрації Президента України з питань АТО полковник Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На Луганському напрямку спостерігається активізація незаконних збройних формувань. Бойовики двічі застосували заборонені Мінськими домовленостями міномети калібром 82 мм та гранатомети, стріляючи по наших позиціях біля Новозванівки, що на півдні від Попасної”, – зазначив Лисенко.

За його словами, на Донецькому напрямку найбільше порушень режиму припинення вогню було зафіксовано в районі Донецького аеропорту та околицях Горлівки. “Вчора ввечері бойовики стріляли із заборонених мінометів калібром 82 та 120 мм неподалік Зайцевого, а біля Новгородського зафіксовано обстріл з ворожого БМП”, – сказав він.

Речник поінформував, що на Маріупольському напрямку активізувалися ворожі снайпери, їх провокації зафіксовані поблизу Мар’їнки та Красногорівки.

За його словами, біля Широкиного і Старогнатівки бойовики також порушили перемир’я, стріляючи зі стрілецької зброї та великокаліберних кулеметів, а поблизу селища Гнутове бойовики застосували міномет калібром 82-мм.

“Неподалік села Березове було зафіксовано політ безпілотника бойовиків який здійснював аеророзвідку”, – додав Лисенко.

 

Мер Дніпропетровська Борис Філатов зазначив, що жоден прихильник «опоблоку» не прийшов захищати «Петровського». Про це написав він у  Facebook.

«Жоден прихильник «опоблоку» не прийшов захищати «Петровського». Обмежилися обуренням дистанційно. Боягузи. Включаючи депутатів, які слали прокльони на мою голову», – додав Філатов.

Окрім того, Борис Філатов назвав «боягузами» місцевих прихильників та депутатів «Опозиційного блоку».

Він також заявив, що не має ніякого стосунку до повалення пам’ятників у місті і не може «протистояти ініціативі вільних громадян».

Водночас, за даними з міськради, пам’ятник радянському діячеві майже повністю вцілів: під час демонтажу Петровський втратив лише нижню частину ніг.

«Після того, як подальшу долю пам’ятника буде вирішено, їх обіцяють прилаштувати йому знову», – заявили в міськраді.

Виконувач обов’язків заступника міського голови Михайло Лисенко повідомив, що долю поваленого монумента вирішуватимуть разом із жителями Дніпропетровська. Ймовірно, поки його перевезуть на територію одного з комунальних підприємств.

Пам’ятник Григорію Петровському в Дніпропетровську був встановлений 40 років тому. Ідея його знесення обговорювалася щонайменше десятиліття. Кілька років тому патріотично налаштована громадськість пропонувала демонтувати скульптуру й переплавити її на монумент жертвам Голодоморів.

 

Засновник американської компанії SpaceX Ілон Маск заявив про плани з відправки першої людини на Марс до 2025 року. Про це передає  РІА «Новости».

“Стосовно перших польотів на Марс — ми сподіваємося це зробити приблизно в 2020-2025 роках, приблизно за дев’ять років”, — сказав Маск, відповідаючи на питання про першу місію SpaceX із людиною під час виступу на форумі в Гонконзі InvestHK.

“Для мене дев’ять років здається тривалим відрізком часу”, — зазначив Маск, відповідаючи на репліку журналіста про порівняно невелике часове вікно для такого грандіозного проекту. Маск також зазначив, що сам планує полетіти в космос приблизно через 5 років.

Раніше фахівці НАСА заявляли про можливість відправити експедицію з людиною на Марс до 2030 року.

 

Проект газопроводу “Північний потік-2” прогресуватиме лише в тому разі, якщо Україна збереже статус транзитної держави і Росія надасть гарантії надійного постачання газу до країн Східної Європи.  Про це заявив віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель під час переговорів із польським урядом у п’ятницю, 29 січня, в Варшаві, повідомляє  DW.

Окрім продовження транзиту газу до Європи через Україну після 2019 року,  Росія повинна гарантувати безперервне постачання газу до Польщі, Білорусі та Німеччини через газопровід “Ямал”, уточнив віце-канцлер. Він заявив, що вже говорив про це з Москвою. Газопровід “Північний потік-2” для Німеччини є питанням бізнесу, а для Польщі – політичним питанням, сказав він.

Керівництво Польщі виступає проти будівництва “Північного потоку-2”, вважаючи це не економічним, а політичним проектом, який суперечить європейському законодавству і підриває енергетичну солідарність у Європі.

Нагадаємо, російський “Газпром” і група європейських компаній у 2015 році домовилися про будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

У грудні 2015 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель визнала наявність розбіжностей між окремими державами ЄС щодо “Північного потоку-2” на саміті Євросоюзу, а також назвала проект спорудження газопроводу “приватним”

 

Роскомнадзор на вимогу Генпрокуратури РФ заблокував у Росії доступ до сайту “РБК-Україна”, нібито, за публікацію матеріалів із закликами до війни з Росією. Про це повідомляє  РІА Новості  з посиланням на прес-секретаря відомства Вадима Ампелонського.

“Сайт заблоковано на вимогу Генпрокуратури. Там було опубліковано кілька матеріалів екстремістського змісту, в тому числі заклик до України і кримських татар воювати з Росією”, — стверджує Ампелонський.

“У листуванні з нами вони рекомендувалися як “Російська Бандерівська Компанія – Україна”. У Росії фашистська бандерівська ідеологія поза законом”, — додав він.

За словами Ампелонського, на сьогодні недоступний тільки один з матеріалів, до яких є претензії. Однак до реєстру забороненої інформації, за його словами, внесений весь сайт.

 

Український район в Чикаго очолив рейтинг найбільш привабливих районів у США в сфері нерухомості. Відповідний рейтинг опублікував американський сайт нерухомості  Redfin.

“Для тих, хто хоче мати будинок для однієї сім’ї і одночасно насолоджуватися міським життям, локація є ідеальною”, — говорить агент з нерухомості Ніко Ваутсінас.

Експерти також відзначають, що за останні кілька років найбільша комерційна вулиця української околиці — Chicago Avenue — продемонструвала справжній бум у появі нових магазинів, ресторанів і апартаментів.

Для складання рейтингу фахівці Redfin проаналізували 32 району в різних містах США, грунтуючись на переглядах сторінок сайту та відгуках користувачів у другій половині 2015 року.

 

Вулиця Андрія Шкуро існує вже кілька років, однак скандал розгорівся після того, як місцевий житель звернувся із запитом до мерії.

Маленька вуличка розташована на околиці селища Борисівка, на картах вона не позначена. В її назві увічнили ім’я генерала Андрія Шкуро, який служив нацистам, пише Эхо Москвы.

Землю під козацьке поселення Борисівка виділили 25 років тому, зараз там зводять нові будинки. У відповідь на звернення місцевого жителя у мерії не змогли знайти офіційних паперів про присвоєння назви, пише «Комсомольская правда».

Козак Андрій Шкуро в роки Другої світової війни перейшов до фашистів, у 1944-му указом Генріха Гіммлера він був зарахований на службу як группенфюрер СС. Через рік його видали Радянському союзу, де невдовзі стратили.

Влада Новоросійська повідомила, що вже обговорюється питання про перейменування вулиці. Перед прийняттям рішення про нову назву планується провести історико-культурологічну експертизу.

 

Слідчим відділом прокуратури Сумської області встановлені всі особи, які надавали злочинні накази про застосування сили до учасників мирної акції протесту під час Революції Гідності. Про це повідомляє прес-служба  обласної прокуратури.

«На цей час з обвинуваченням у вчиненні вказаного злочину до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника УМВС України в Сумській області. Триває судове провадження.

Кримінальне провадження стосовно колишнього начальника УМВС України в Сумській області, який підозрюється у наданні своєму заступнику злочинного наказу на організацію силового витіснення громадян із приміщення Сумської обласної ради, зупинене у зв’язку з переховуванням його від органів досудового розслідування на території Російської Федерації, судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та надано дозвіл на його затримання. 19.02.2015 він оголошений у розшук.

По-друге, слідчим відділом прокуратури Сумської області встановлені всі особи, які приймали процесуальні рішення щодо безпідставного затримання та повідомлення про підозру учасникам мирних акцій. З обвинуваченнями у вчиненні вказаних злочинів до суду скеровано обвинувальні акти стосовно двох суддів Ковпаківського районного суду м.Суми, колишнього прокурора Сумської області, двох прокурорів прокуратури м.Суми та слідчого СВ Сумського МВ УМВС України в Сумській області. Триває судове провадження.

По-третє, слідчим відділом розслідується кримінальне провадження стосовно працівників одного з підрозділу міліції, які, виконуючи явно злочинні накази свого керівництва, умисно спричинили у ніч з 26 на 27 січня 2014 року легкі тілесні ушкодження дев’ятьом учасникам мирних акцій. Проблемною обставиною у кримінальному провадженні є перебування працівників підрозділу міліції, які можуть бути причетні до скоєння зазначених злочинів, у однаковій уніформі, балаклавах і захисних шоломах, що унеможливлює їх ідентифікацію, незважаючи на наявність відеозаписів згаданих подій», – зазначає прес-служба.

Як вказується, з метою встановлення вказаних осіб призначені комплексні портретні (антропометричні) експертизи та експертизи відеозвукозапису, проведення яких доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, але це довготривала процедура. Досудове розслідування у кримінальному провадженні контролюється керівництвом прокуратури області.

 

У  Попасній  на Луганщині Служба безпеки України затримала бойовика терористичної організації «ЛНР». Про це повідомляє  прес-служба СБУ.

У  червні  2014 року  він приєднався до терористів і зі зброєю в руках чергував  на  одному з  блокпостів  поблизу Троїцького.  Старшим на блокпосту був російській «казак» на прізвисько «Атаман», який видавав бойовикам зброю.

Розчарувавшись в ідеях «новоросії», бойовик залишив спільників і виїхав до Росії. У січні 2015 року він повернувся додому, де переховувався від правоохоронців.

Затриманого передано до поліції для вирішення питання щодо відкриття кримінального провадження  за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України.

 

Поліція викрила підпільне казино, серед відвідувачів якого був секретар Криворізького виборчкому. Про це  повідомляє прес-центр  Управління захисту економіки Національної поліції України в Дніпропетровській області.

«Заклад знаходився у центрі міста. На момент появи правоохоронців у залі перебували 37 гравців та 8 осіб персоналу. Круп’є приймали від клієнтів ставки, а касир обмінював гроші на гральні фішки. Прикметно, що серед відвідувачів казино опинився Павло Демченко, секретар виборчкому Кривого Рогу. Після того, як правоохоронці увійшли до приміщення, Демченко разом з іншими «клієнтами» робив вигляд, що просто випиває за столом. Як і інші відвідувачі, він був неабияк п’яний і просив не згадувати про те, що  був у гральному закладі», – зазначається в повідомленні.

Шансів потрапити до приміщення казино у пересічного громадянина не було. Двері відчинялись тільки для постійних клієнтів у будь-який час. Адміністрація закладу стежила за своїми клієнтами не тільки у приміщенні закладу. Прилегла територія також контролювалась камерами зовнішнього відеоспостереження.

Усього під час санкціонованого обшуку вилучено ігрове обладнання на загальну суму близько мільйона гривень, а з каси –  200 тисяч гривень та 5 тисяч доларів США, отриманих від незаконної гри.

Слідчим відділом Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області відкрито кримінальне провадження за ст. 203-2 (Зайняття гральним бізнесом) Кримінального кодексу України.

 

Хмельницький повідомив до органів влади російських міст Іваново та Твер – колишніх своїх побратимів – про бажання розірвати партнерські відносини. Відповідні листи за підписом мера Хмельницького Олександра Симчишина були направлені у думи цих міст,  повідомляє офіційний сайт  Хмельницької міськради.

“Враховуючи військову агресію Росії проти України, анексію Криму та окупацію частини Донецької та Луганської областей, що призвела до тисяч жертв серед громадян України, ми не маємо права навіть формально мати жодних партнерських відносин із містами Твер та Іваново, – пояснив свою позицію Семчишин.

Знаковим є те, що, за інформацією очевидців, саме Іванівська 98-ма десантна дивізія брала участь у боях під Іловайськом, у яких загинули зокрема і хмельничани.

 

Літаки російських ВПС завдали ударів по гуманітарному конвою в районі міста Азез, в результаті чого загинули 2 людей, 10 отримали поранення.

Кореспондент агентства «Анадолу»  з посиланням на місцеві джерела повідомляє, що російські літаки в районі міста Азез завдали удару по гуманітарному конвою, який прямував з Туреччини.

В результаті атаки більшість вантажівок конвою спалахнули, 12 осіб отримали поранення.

Поранені були доставлені в лікарню міста Кіліс. Незважаючи на зусилля лікарів, двох із них не вдалося врятувати.

 

Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділяє 300 млн доларів для модернізації систем теплопостачання. Про це  повідомляє Міністерство регіонального розвитку  України.

«Проект впроваджується за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Загальна вартість робіт, що будуть профінансовані в рамках Проекту, складе понад 300 млн дол. США. На першому етапі учасниками проекту стане вісім міст: Вінниця, Дніпропетровськ, Кам’янець-Подільській, Миколаїв, Херсон, Харків, Чернігів та Тернопіль», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який впроваджується за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку, спрямований на підвищення енергетичної ефективності та якості послуг, що їх надають підприємства централізованого теплопостачання, із зміцненням їх фінансової життєздатності та поліпшенням екологічного стану довкілля за рахунок скороченням викидів CO2 в атмосферу.

 

У п’ятницю, 29 січня, в оновленому Житомирському аеропорту “Житомир-Смоковка” приземлився перший за останні 25 років літак – Saab 340.

“Подивитися, як запрацює оновлений аеропорт приїхали журналісти, глава ОДА Сергій Машковський і мер Житомира Сергій Сухомлин”, – йдеться у повідомленні.

Перед тим, як літак зайшов на посадку, представники компанії YanAir провели екскурсію відремонтованим аеропортом.

Раніше Сухомлин повідомляв, що перший літак, який приземлиться після такої тривалої перерви в Житомирі, буде пасажирський, але порожній.

П’ять років тому аеропорт “Житомир (Смоковка)” було виключено з Держреєстру цивільних аеропортів України, а свідоцтво про його реєстрацію було анульовано. Однак торік видане нове свідоцтво про реєстрацію аеропорту “Житомир-Смоковка”, а перед самим Новим роком – сертифікат аеропорту.

 

26-річна британка, яка разом зі своїм немовлям вирушила до Сирії та надсилала фотографії на фоні зброї, була обвинувачена у належності до ІДІЛ. Про це  інформує Reuters.

«Бірмінгемський королівський суд визнав Таріну Шакіл винною у приєднанні до лав ІДІЛ та заохоченні за допомогою соціальних мереж до проведення терористичної діяльності», – пише Reuters.

Шакіл разом зі своїм однорічним сином полетіла до Туреччини у жовтні 2014-ого, звідки перейшла кордон до Сирії, де провела три місяці. Вона заперечує свою причетність до ІДІЛ але детективи стверджують, що вона долучилася до екстремістської групи і навіть мала стати нареченою джихадиста.

Її арештували після повернення до Британії у січні 2015-ого. На оприлюднених правоохоронцями фотографіях вона позує під прапором ІДІЛ та на фоні зброї разом із дитиною. «Тарена Шакіл саморадикалізувалася, переглядаючи екстремістські матеріали в Інтернеті перед тим, як покинути Великобританію. Ми припускаємо, що вона свідомо залишила Великобританію, надсилала повідомлення у Твіттері, в яких заохочувала до вчинення терористичних актів тут, та забрала свою дитину до ІДІЛ у Сирію», – сказав помічник начальника поліції Маркус Беаль.

Вирок жінці буде оголошено у понеділок.

Reuters додає, що за оцінками спецслужб, близько 600 британців приєдналися до ІДІЛ та інших збройних груп у Сирії та Іраку. Близько половини із них, вірогідно, повернулися до Великобританії.

 

Сполучені Штати привітали рішення сирійської опозиції взяти участь у Женевських переговорах щодо ситуації в країні, водночас нагадали урядовим силам і опозиції про необхідність зняття облоги з оточених районів, відповідно до резолюції РБ ООН.

Про це йдеться в офіційній заяві держсекретаря США Джона Керрі, поширеній у п’ятницю, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Сполучені Штати вітають важливе рішення Високого комітету з ведення переговорів сирійської опозиції щодо приєднання до переговорів під егідою ООН у Женеві”, – наголошується в документі.

Крім того, в заяві наголошується, що “Резолюція 2254 Ради Безпеки ООН має бути повністю реалізована всіма сторонами процесу, у тому числі що стосується нагальної необхідності гуманітарного доступу до районів Сирії, які перебувають у облозі”.

Американська сторона очікує, що обидві сторони переговорного процесу працюватимуть сумлінно та досягнуть швидкого й суттєвого прогресу впродовж найближчих днів.

 

Активісти ВО «Свобода» провели у Києві смолоскипову ходу до дня вшанування Героїв Крут. Кількасот активістів пройшли від станції метро «Арсенальна» до алеї Героїв Крут і церкви на Аскольдовій могилі, де поховані бійці. Про це  повідомляє Радіо Свобода. До акції долучились також представники «Правого сектору», однак збір активістів був у парку імені Шевченка.

Як повідомив кореспондентові Радіо Свобода спікер «Правого сектору» Олексій Бик, акцію вшанування Героїв Крут вирішили пов’язати з закликами до звільнення «політичних в’язнів» в Україні.

В столичній поліції повідомили, що біля будівлі Адміністрації президента на вулиці Банковій активісти хотіли запалити шини, проте їхнім діям запобігли правоохоронці.

«Грубих порушень правопорядку не зафіксовано», – заявили в поліції, додавши, що до забезпечення правопорядку, крім поліції, залучили також військових Нацгвардії

 

Ісламський культурний центр відкрили у Дніпропетровську. Мусульмани тут можуть виконувати не лише релігійні ритуали, а й навчатися та вирішувати соціальні питання. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами голови товариства мусульман у Дніпропетровську «Умма» Павла Федосова, ісламський культурний центр на вулиці Столярова  став першим в області й дев’ятим в Україні у мережі «Альраід».

«Раніше наша мусульманська громада не мала своєї мечеті, а зустрічі та молитви проводили в орендованих приміщеннях або наданих установами. При цьому за останні п’ять років чисельність членів громади, які постійно відвідуюють молитви, зросла майже до 400, а загалом у Дніпропетровську – кілька тисяч мусульман», – зазначив Федосов.

Комплекс, крім мечеті, включає бібліотеку, навчальні класи для охочих ознайомитися з ісламською культурою. Загальна площа приміщення складає 400  кв м, а мечеті – 200 кв м.

Як зазначив голова громади, зростання чисельності мусульман у Дніпропетровську пов’язують із переміщенням їх з окупованих Луганської та Донецької областей та Криму.

 

Гройсман: Річний звіт уряду може відбутися з 16 по 19 лютого

Говорячи про переформатування уряду, Гройсман наголосив, що кадрові ротації в керівництві міністерств мають відбуватися відповідно до плану дій щодо реформування тієї чи іншої галузі.

Звіт Кабінету міністрів України у Верховній Раді про  рік діяльності уряду  може відбутися у період з 16 по 19 лютого. Про це сказав голова Верховної Ради Володимир Гройсман журналістам у Вінниці.

Як повідомляє прес-секретар голови ВР, Гройсман зазначив: “Є декілька дат. Я думаю, (звіт уряду) може бути на пленарному тижні – від 16 до 19-го (лютого)”.

Говорячи про переформатування уряду, Гройсман наголосив, що кадрові ротації в керівництві міністерств мають відбуватися відповідно до плану дій щодо реформування тієї чи іншої галузі. Водночас, переформатуванню уряду має передувати оновлення Коаліційної угоди та передбачених нею завдань, зазначив Гройсман.

“Важливо зараз проаналізувати все те, що виконано, і оновити (Коаліційну угоду) – і під ці завдання сформувати уряд”, – заявив голова Верховної Ради.

 

У Німеччині пропонують визнати Україну безпечною, що позбавить українців права на притулок

На думку прем’єра німецької землі Баварія, в список безпечних країн слід, крім Марокко, Алжиру і Тунісу, включити ще 11 держав, у тому числі Україну, Вірменію та Молдову. Як передає  Deutsche Welle, відповідну заяву уряд Баварії направив у бундесрат (представництво німецьких федеральних земель).

Прем’єр-міністр Баварії Хорст Зеехофер оголосив про цю пропозицію в Берліні 29 січня.

Напередодні керівники партій правлячої коаліції (ХДС, ХСС та СДПН) домовилися про включення в список безпечних країн Марокко, Алжиру і Тунісу.

На думку баварського прем’єра, безпечними слід визнати також такі держави як Бангладеш, Бенін, Гамбія, Грузія, Індія, Малі, Монголія, Нігерія, а також Вірменія, Молдова і Україна. Баварський держміністр у справах федерації і особливих доручень Марсель Хубер зазначив, що ці країни вже включені до списку безпечних іншими країнами Євросоюзу.

Визнання тих чи інших країн безпечними означає, що їх громадяни в більшості випадків не мають права на надання притулку. Наприклад, такими визнані балканські країни.

 

В зоні антитерористичної операції сьогодні, 30 січня 2016 р., загинув український військовий – сапер 93-ї бригади ЗСУ. Про це  повідомляє прес-служба батальйону «ОУН».

«Сьогодні при виконанні бойового завдання в підрозділі ОУН 93-ї ОМБ загинув сапер Анатолій Гаркавенко, друг «Морячок».

За своє недовге життя 25-річний хлопець з Івано-Франківщини встиг поборотися: воював у лавах ДУК ПС, ОУН, 93-ї ОМБр. Мріяв про перемогу і про достойне життя українців на своїй землі. Знайшов на війні своє кохання», – йдеться в повідомленні.

Водночас, за даними представника Адміністрації президента з питань АТО,  за минулу добу на Донбасі не було загиблих серед українських військових.

 

Якщо до кінця січня у Верховній Раді будуть блокувати внесення змін до закону про Державне бюро розслідувань, головний військовий прокурор Анатолій Матіос зареєструє досудове кримінальне провадження на депутатів.  Про це Матіос заявив в  інтерв’ю інтернет-виданню “МИР”.

“Кримінальний розшук знищений, зараз  дознищують  прокуратуру. … Якщо до кінця січня законодавці будуть блокувати внесення змін до закону про Державне бюро розслідувань, я готовий зареєструвати відповідне провадження, в  якому буде зазначено, що, не приймаючи рішення про внесення необхідних змін до даного закону, депутати свідомо зазіхають на основи національної безпеки держави, умисно знищуючи єдину правоохоронно-слідчу систему України”, – заявив Матіос.

“Для реєстрації провадження потрібно лише моє глибоке переконання про наявні ознаки злочину. А от докази здобуваються в процесі розслідування. Підстав для реєстрації, повірте мені, буде достатньо”, – додав він.

Матіос зауважив, що “бажання щось зробити без розуміння, як саме, призведе до повного хаосу в слідчій роботі правоохоронних структур”.

“Юридичні тонкощі суспільству абсолютно байдужі. Але коли дійде до питання, хто ж далі буде розслідувати справи по Майдану, виникнуть питання. Тому що чим більше часу розслідується будь-яка справа, тим менше шансів отримати належні докази. Ми вже провели спільну нараду з секретарем РНБОУ, міністром юстиції, представниками усіх зацікавлених відомств, парламентських комітетів, на якій обговорювалася необхідність внесення змін у прийнятий закон”, – цитує військового прокурора Українська правда.

При цьому Матіос зазначив, що президент йде на внесення невідкладних змін до закону про ДБР.

 

У Гадяцькому районі Полтавщини демонтували три пам’ятники діячам комуністичного режиму.  Як  інформує прес-служба ГУ НП Полтавської області, повідомлення про демонтаж у трьох різних селах надійшли до поліції Гадяцького відділу у ніч на 30 січня.

Як ідеться в повідомленні, у селі Краснознамянки демонтували пам’ятник Дзержинському, у селі Харківцях – пам’ятник Чапаєву, у селі Лисівка – пам’ятник Кірову.

 

У столиці Фінляндії в суботу пройшли ходи супротивників мігрантів і антирасистів. Про це  повідомляє Postimees.

“У демонстрації руху “Закрити кордони”, який виступив проти приїжджих і за безпеку жінок, взяли участь, за даними поліції Гельсінкі, близько 200 осіб”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на Сенатській площі противники міграції запалили свічки в пам’ять про дівчину, убиту торік у місті Порі. Поліція затримала трьох осіб, які заважали демонстрантам.

На противагу маршу супротивників мігрантів на Вокзальній площі пройшов мітинг під гаслом “Ні расизму від мого імені”. На нього прийшло близько 200 людей, хоча про своє бажання взяти участь заявили в соцмережах близько 1300 осіб.

За даними порталу Yle, мітинг пройшов спокійно, на ньому не висловлювалися радикальні заклики. У людей були з собою плакати “Ні расизму”, присутні співали пісні.

 

У британському місті Дувр, графство Кент, відбулися заворушення під час демонстрації проти мігрантів, в результаті чого було поранено літню людину та завдано матеріальної шкоди місту. Про це пише газета  Express.

“Поліція Кента прибула за викликом про заворушення на M20. Кілька автобусів були пошкоджені. Один чоловік був заарештований за носіння зброї для нападу. Ведеться розслідування”, – йдеться у заяві прес-секретаря поліції Кента.

Зазначається, що інцидент стався в районі автобусної станції на шосе M20.

Протестувальники вийшли на вулиці якраз у той час, коли в Дувр прибули біженці з Кале. Демонстранти були вороже налаштовані, їх обличчя були розмальовані кров’ю.

За даними видання, в ході інциденту літній чоловік, який працює водієм автобуса, отримав поранення. Заворушення влаштували противники прибуття мігрантів. Поліція оточила місце події.

 

Делегація сирійської опозиції прибула до Женеви

Делегація сирійської опозиції прибула до  Женеви на  мирні переговори, що  проходять під егідою ООН. Делегацію очолює керівник переговорної групи Асаад аз-Зоубі, передає  УНН  з посиланням на  ТАСС.

Координатор Вищого комітету по  переговорам (ВКП), екс-прем’єр Сирії Ріад Хіджаб, не  прилетів до  Женеви. За  інформацією співрозмовника агентства, допомагати з  координацією буде також відомий опозиціонер Джордж Сабра.

Як  очікується, перша координаційна зустріч ВКП зі  спеціальним посланником генерального секретаря ООН по  Сирії Стаффаном де Містура пройде 31 січня. При цьому про зустріч з  делегацією уряду САР, яка ще в п’ятницю прибула в Женеву, мови не  йде.

Де  Містура раніше повідомляв, що  на  перших етапах мирні переговори, розраховані на  півроку, вестимуться в  непрямому форматі. Посередником між двома делегаціями буде емісар міжнародного співтовариства, на переконання якого подібний підхід дозволить йому проявити максимальну гнучкість під час дискусій, покликаних покласти край п’ятирічної громадянської війни.

ВКП отримав від де  Містури запрошення прибути до  Женеви ще  у  вівторок, 26  січня. Однак делегація опозиції, що  представляє різні воюючі в Сирії угруповання, протягом декількох днів засідала в  столиці Саудівської Аравії. Перш, ніж сказати “так”, опозиціонери хотіли отримати гарантії від ООН, що  будуть виконані положення прийнятої в  грудні минулого року резолюції РБ  ООН.

Зокрема, вони вимагали припинити облогу міст і  допустити в  них гуманітарну допомогу, припинити напади на  цивільних осіб, а  також випустити ув’язнених. При цьому, як  ООН, так Росія і  США підкреслювали, що  всі без винятку сторони переговорів повинні приїхати до Женеви, не  висуваючи ніяких попередніх умов.

Чотирма головними темами дискусій, за  словами де Містури, стануть політичний процес, що включає в  себе питання управління країною, розробки нової конституції і  проведення виборів, припинення вогню, гуманітарний доступ в  усі куточки понівеченої громадянською війною країни і боротьба проти тероризму.

 

У Берліні з натхненням сприйняли початок женевських переговорів щодо Сирії, але попереджують про труднощі. Початок зустрічі прокоментував міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає кореспондент Укрінформу в Німеччині.

“Те, що женевські переговори по завершенню кривавої громадянської війни в Сирії фактично почалися ще в січні, є обнадійливим сигналом”, – наводить слова міністра його прес-служба.

Глава німецького МЗС оцінив важливу роль Саудівської Аравії у тому, що вона змогла переконати опозицію взяти участь у переговорах, і висловив “розуміння” з приводу побоювань сирійської опозиції, яка боїться бути втягнутою у тривалий переговорний процес без очевидних результатів. Проте, підкреслив Штайнмаєр, “тільки за столом переговорів стане зрозуміло, чи готові обидві сторони піти на найболючіші компроміси”.

Штайнмаєр також повідомив, що говорив по телефону з координатором Вищого комітету сирійської опозиції Раїдом Хіджабом і переконував того взяти участь у переговорах. “Ми просуваємо зараз теж цілком конкретно переговорний процес шляхом політичного супроводу, консультацій експертів і за допомогою фінансової підтримки”, – підкреслив дипломат.

Міністр попередив, що попереду “важкі переговорні тижні”, під час яких неминучі невдачі. Він закликав не випускати з уваги те, що метою переговорів є досягнення дійсного політичного перехідного процесу в Сирії. Це стане підставою і для боротьби з ІДІЛ, підкреслив Штайнмаєр. Він назвав невідкладні заходи, які мають бути зроблені для успіху переговорів: забезпечення їжею і ліками оточених регіонів, звільнення полонених, припинення бомбардувань цивільного населення.

 

У Міноборони Росії назвали «голослівною пропагандою» заяву Туреччини про порушення російським Су-34 сирійсько-турецького кордону. Про це заявив офіційний представник Міноборони РФ генерал-майор Ігор Конашенков, передає  РІА «Новости».

“Ніяких порушень повітряного простору Туреччини літаками російської авіагрупи в Сирійській Арабській Республіці не було. Заяви турецької сторони про нібито факт порушення російським літаком Су-34 повітряного простору – голослівна пропаганда», – заявив Конашенков.

Представник російського військового відомства сказав, що турецькі фахівці ППО «знають», що радіолокаційні станції (радари), здійснюють контроль повітряного простору, «можуть фіксувати лише висоту, курс і швидкість об’єкта в повітрі», та «жоден з таких радарів не здатний встановити тип і державну належність повітряного об’єкта – Росії або очолюваної США так званої «антиіділівської коаліції». Це можливо тільки за допомогою прямого візуального контакту з іншого літака, якого не було».

«Говорити всерйоз про те, що з допомогою цих радарів хто-то кого-то ще й попереджав на «російською та англійською мовами», можуть лише безграмотні пропагандисти, надивившись голлівудських бойовиків», — заявив представник відомства.

Він стверджує, що ані російськими засобами ППО Сирії, ані сирійськими РЛС контролю повітряного простору, ніяких порушень сирійсько-турецького кордону не зафіксовано. «Не кажучи про те, що будь-яких голосових контактів турецької сторони з нашими пілотами вже давно немає», — сказав Конашенков.

Раніше влада Туреччини оголосила, що у минулу п’ятницю російський винищувач-бомбардувальник Су-34 порушив турецький повітряний простір, і висловила обурення такою “безвідповідальною поведінкою”. Відповідно до турецького МЗС, екіпаж Су-34 не реагував на попередження російською та англійською мовами. У зв’язку з цим інцидентом МЗС Туреччини викликав російського посла “для вираження протесту й обурення”.

Глава НАТО Йенс Столтенберг у зв’язку з інцидентом  закликав  РФ «поважати повітряний простір НАТО».

 

В окупованому Донецьку терористи «ДНР» схопили і вже кілька днів утримують у себе відомого вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Цей факт кореспондентові Укрінформу підтвердили знайомі та друзі вченого, які наразі перебувають в окупованому Донецьку.

За їх словами, Козловський залишався і не виїжджав з Донецька у у зв’язку з тим, що доглядав за хворим сином. А приводом для затримання вченого, на думку співрозмовників кореспондента, стало те, що «силові структури «ДНР» посилили пошуки ворогів «республіки» після недавнього підриву невідомими пам’ятника Леніну на центральній площі Донецька».

Друзі вченого розповіли, що до Козловського додому в середу увірвалися «силовики «ДНР», забрали техніку, комп’ютер, вилучили документи, в тому числі і на квартиру, і відвезли його в невідомому напрямку.

«Поки ніяких звісток про нього немає. Причина його затримання нам теж невідома. І як і раніше залишаються побоювання за його життя», – кажуть друзі Козловського.

Вони нагадали, що Ігор Козловський – це український вчений і громадський діяч, кандидат історичних наук, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент Донецької обласної громадської організації «Центр Діскавері», керівник Міжнародного центру християнсько-мусульманського діалогу та співробітництва. Відомості про численних наукових публікаціях та нагороди Козловського внесені в Вікіпедію.

 

Пам’ятник Петровському в Дніпропетровську не числиться у жодному реєстрі пам’яток – ні національного, ні місцевого значення. Про це написав у twitter  віце-прем`єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко.

“У жодному реєстрі пам’яток – ні національного, ні місцевого значення – пам’ятника Петровському у Дніпрі немає.Чому кримінальна справа – невідомо”, – написав він.

Як повідомлялось, поліція  відкрила кримінальне провадження  через повалення пам’ятника Григорію Петровському в Дніпропетровську.

За повідомленням прес-служби обласного управління Національної поліції, провадження розпочате за частиною 2 статтею 298 Кримінального кодексу України (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини).

 

КСУ 2 лютого продовжить закритий розгляд справи про “наступну чергову сесію” ВР для змін до Конституції

Конституційний суд України у вівторок, 2 лютого, у закритому режимі продовжить розгляд у справі за конституційним поданням 51 народного депутата про тлумачення статті 155 Конституції України “на наступній черговій сесії Верховної Ради України” щодо ухвалення змін до Основного Закону, передає  УНН  з посиланням на прес-службу суду.

Продовження розгляду справи на закритій частині пленарного засідання заплановано на вівторок, 2 лютого о 14:00.

Конституційний суд України 29 січня завершив письмове слухання у справі за конституційним поданням 51 народного депутата про тлумачення статті 155 Конституції України “на наступній черговій сесії Верховної Ради України” щодо ухвалення змін до Основного Закону.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада ухвалила внесення змін до статті 149 Регламенту Верховної Ради щодо процедури внесення змін до Конституції України. У той же день Президент України Петро Порошенко підписав цей закон. Ним продовжується термін затвердження змін до Конституції.

29 січня закон був опублікований у парламентській газеті “Голос України”. 30 січня закон набув чинності.

 

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 894

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua