Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 30 травня

Інформдень: 30 травня

Представники медіа з Росії та України продовжили на початку тижня у Відні діалог щодо питання безпеки журналістів та професійної етики.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили з штаб-квартири ОБСЄ у Відні -Укрінформ.

“Представники керівництва Спілок російських і українських журналістів у понеділок домовилися співпрацювати щодо заходів підвищення безпеки журналістів і професіоналізму під час їх чергової зустрічі у Відні”, – зазначили в організації.

Зустріч була організована представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунею Міятович з метою планування подальшої спільної діяльності, щоб поліпшити ситуацію для ЗМІ, які працюють в і навколо України.

Міятович відкрила засідання, наголосивши на необхідності відкритого та толерантного діалогу з питань свободи ЗМІ в регіоні.

“Я сподіваюся, що, продовжуючи діалог, ми наголошуємо на важливості нашої спільної направляючої стратегії, щоб зробити діяльність журналістів безпечніше, покращити доступ до інформації і професійним стандартам серед представників ЗМІ”, – сказала вона.

Представники української незалежної Медіа-профспілки та Національної Спілки журналістів, а також Спілки журналістів Росії домовилися, серед іншого, про те, щоб терміново вирішувати питання забезпечення прав журналістів в Криму і сприяти спільній місії по встановленню фактів; працювати над скликанням спільної конференції з питань безпеки журналістів та етики під час конфлікту; розширювати спільні програми для молодих журналістів з обох країн; співпрацювати в галузі безпеки і професійних стандартів при висвітленні конфлікту.

У зустрічі взяли участь представники Міжнародної федерації журналістів, Репортерів без кордонів”, Міжнародного інституту преси. Вони виступили зі спільною заявою, в якій закликали журналістів України та Росії до діалогу, взаємної поваги і стриманості від агресивної риторики.

 

У боротьбі проти Росії України захищає не лише свій суверенітет та територіальну цілісність, а мир та порядок у світі.

Про це у своєму виступі перед комітетом з цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї НАТО заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

«СКУ звертає увагу Комітету на те, що боронячи свої східні кордони, Україна одночасно захищає спільні демократичні цінності євроатлантичної спільноти та зупиняє загарбницькі амбіції РФ щодо просування далі на захід. Таким чином, успіх України у цьому, безперечно, є в інтересах НАТО», – сказав Чолій.

На його переконання, кінцевою метою агресивних дій Росії є «не Абхазія, Південна Осетія, Крим, Луганськ чи Донецьк, а відновлення Радянського Союзу», чого неможливо досягти без загарбання України.

«Агресія РФ проти України є частиною ширшого імперіалістичного плану дій, який загрожує стабільності у світі. Незалежна, територіально цілісна та реформована Україна є однією з найкращих гарантій дотримання миру та стабільності у Європі та поза нею», – наголосив президент СКУ.

Він наголосив також на потужній дезінформаційній кампанії, яку провадить РФ.

«СКУ також звертає увагу на потужну дезінформаційну кампанію, розроблену задля переконання світу, що Україна – це держава, яка не відбулася. Ця кампанія має на меті приведення України до Росії без заперечень з боку євроатлантичної спільноти», – зазначив Чолій.

Він закликав НАТО вжити «додаткових вагомих кроків», які б сприяли Україні у її боротьбі.

«Парламентська асамблея НАТО може зробити дуже цінний внесок, надіславши чіткий сигнал своєї непохитної підтримки незалежності та територіальної цілісності України, та заохотивши держав-членів НАТО наповнити цей сигнал конкретними діями», – підсумував Чолій.

 

Розміщення військ НАТО в Польщі буде сигналом ля потенційного агресора, що атака на країну буде рівноцінною атаці на увесь Північноатлантичний альянс.

Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг під час спільної прес-конференції у Варшаві з президентом РП Анджеєм Дудою, інформує варшавський кореспондент Укрінформу.

“У Польщі буде більше військ НАТО після саміту у Варшаві, аби вислати чіткий сигнал кожному потенційному агресору, що атака на Польщу вважатиметься атакою на весь Альянс”, – заявив Столтенберг.

За його словами, саміт НАТО у Варшаві буде “переломним”, оскільки зміцнить оборону і можливості для відлякування, а також посилить зусилля країн організації щодо розширення зони стабільності за межами Альянсу.

“Ця присутність буде багатонаціональною і матиме ротаційний характер… Ми ведемо переговори про конкретні місця передової, збільшеної присутності військ НАТО”,- зазначив генсека НАТО.

Він додав, що остаточне рішення з цього приводу буде прийнято ще до саміту 8-9 липня у Варшаві.

У свою чергу Дуда підкреслив, що у даний момент тривають останні узгодження між країнами-членами щодо остаточних рішень, які буде прийнято на саміті.

За його словами, в середині червня відбудеться зустріч глав міноборони країн НАТО, на якій обговорюватимуть ці питання.

Президент Польщі нагадав, що в рамках солідарності Польщі в Альянсі фрегат “Костюшко” незабаром вирушає в Егейське море для підтримки місії НАТО у зв’язку з міграційною кризою на півдні.

Нагадаємо: прем’єр Фінляндії хоче  обговорити вступ до НАТО на референдумі.

 

Президент Петро Порошенко закликав народних депутатів підтримати зміни до Конституції в частині судової реформи та нову редакцію Закону “Про судоустрій та статус суддів”.

Про це  повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Судова реформа – це реформа реформ. Це захист прав громадян на справедливість, на правду… Це незалежність судової гілки влади, деполітизація, ефективна відповідальність судової гілки влади і перезавантаження та оновлення суддівського корпусу”, – сказав Порошенко під час зустрічі з керівниками парламентських фракцій та депутатських груп ВР, назвавши ці зміни революційними, бо “вони передбачають реальне перезавантаження судової системи”.

Президент констатував, що попередні “косметичні” зміни – починаючи від зміни процедури переобрання і закінчуючи зміною процедури переведення суддів, які до цього часу пропонувалися, ситуацію у судовій сфері не виправляють.

Щодо суті реформи, Президент зазначив, що нею передбачається кардинальна зміна системи імунітетів суддів, що дасть можливість ефективно притягувати до відповідальності суддів-корупціонерів, які викривлюють систему правосуддя.

Крім того, ліквідуються вищі спеціалізовані суди, створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а до Вищої ради правосуддя додається громадська рада, яка забезпечуватиме реальний вплив громадськості на прозорість конкурсу і кандидатури.

Порошенко підкреслив, що новий законом передбачаються рішучі кроки з деполітизації судів, а також значно звужується вплив на судову систему і його як Глави держави. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів Президентом на п’ятирічний термін, залишається лише право підпису щодо тієї кандидатури, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Президент акцентував на тому, що проект змін до Конституції в частині правосуддя отримав повну підтримку з боку партнерів України – керівництва Єврокомісії, керівників країн-партнерів Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Ради Європи, Венеціанської комісії, рекомендації якої були повністю враховані.

Глава держави також звернувся до народних депутатів з проханням “зробити все можливе, щоб ми забезпечили результативне голосування”.

“Спроба зруйнувати прийняття цих змін надовго законсервує існуючу систему судоустрою”, – наголосив Порошенко, адже згідно з чинною Конституцією парламент зможе розглядати зміни до Основного Закону не раніше, ніж через рік.

 

Обсяг піратського програмного забезпечення в Україні становить понад 80% – дослідження

Обсяг неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ), яке нелегально використовується в Україні, становить близько 82%, що є основною причиною хакерських атак на комп’ютери користувачів.

Про це повідомляється в аналітичному дослідженні міжнародної асоціації BSA – УНІАН.

«Згідно з опитуванням, в Україні 82% програмного забезпечення, встановленого на комп’ютерах, не ліцензовано належним чином. Так, відбулося зниження обсягів (піратського ПО – УНІАН) на 1% порівняно з попереднім дослідженням BSA у 2013 році», – йдеться в повідомленні.

В цілому, згідно з даними аналітиків, до 2015 року обсяг неліцензійного ПО в світі склав 39%, що на 4 п.п. менше результатів минулого дослідження в 2013 році. Зокрема, зазначається, що найбільший рівень використання піратського ПЗ спостерігався в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (61%), а найменший – у Північній Америці (17%). В Європі цей показник коливається від 28% до 58%.

Як повідомляв УНІАН, на початку травня 2016 року офіс Торгового представництва США в оприлюдненому щорічному звіті щодо рівня захищеності прав інтелектуальної власності в світі Special 301 Report відзначив  недостатній рівень захисту прав інтелектуальної власності  в Україні. Україна, як і в минулому році, опинилася в групі з 11 країн в так званому списку Priority Watch List (Пріоритетний список спостереження). Країнам цієї групи рекомендується вжити активних заходів для боротьби з «піратством». В цю групу, крім України, увійшли Китай, Аргентина, Чилі, Росія та ін.

 

Прем’єр Чорногорії на зустрічі НАТО заявив, що не віддасть майбутнє країни Кремлю

Чорногорія має добрі відносини з Росією, але це не означає, що вона віддасть своє майбутнє Москві – УНІАН.

Про це заявив прем’єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович, який вперше взяв участь у засіданні Парламентської асамблеї НАТО, передає радіо “Свобода“. Також він пообіцяв продовжити процес реформ, щоб досягти успіху на євроатлантичному шляху.

При цьому, сказав чорногорський прем’єр, політичні сили, що хочуть зупинити процес євроатлантичної інтеграції, ще не переможені остаточно, і цього факту не можна ігнорувати.

Представники НАТО, що брали участь у роботі Парламентської асамблеї НАТО у столиці Албанії Тирані, зі свого боку, привітали недавнє підписання протоколу про майбутній вступ Чорногорії до НАТО.

Зокрема, голова асамблеї Майкл Тернер сказав, що Чорногорія може завершити процес інтеграції до НАТО вже найближчим часом, можливо, вже й до кінця цього року. “Чорногорія засвідчила, що поділяє наші погляди і готова захищати їх”, – додав він.

Тим часом у Москві постійний представник Росії при НАТО Олександр Грушко знову заявив, що вступ Чорногорії до НАТО “абсолютно негативно” відіб’ється на європейській безпеці і створить “ще одну лінію розподілу на Балканах”.

Як повідомляв УНІАН, 19 травня  Чорногорія і НАТО підписали протокол про майбутній вступ цієї балканської країни до Альянсу. Набуття членства відбудеться після того, як цей протокол ратифікують всі 28 членів НАТО. Прогнозується, що  на це піде приблизно рік. Після вступу  Чорногорія стане 29-м членом  Північноатлантичного союзу і третім представником у ньому регіону Західних Балкан після Хорватії й Албанії. Наразі вона бере участь у заходах НАТО як спостерігач.

 

За минулу добу у зоні проведення АТО, внаслідок військових дій загинули троє українських військовослужбовців і восьмеро зазнали поранень.

Про це заявив у понеділок на брифінгу речник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За минулу добу внаслідок  бойових дій  троє українських військовослужбовців загинуло і ще восьмеро отримали порання. Ці втрати українські сили понесли на Донецькому та Маріупольському напрямках”, – сказав Лисенко.

 

Протягом двох років проведення Антитерористичної операції бойовики спільно з військовими РФ вбили близько 10 тисяч українців, ще 20 тисяч громадян поранені.

Про це під час засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща заявив перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вже більше двох років наша країна є ціллю російської агресії. За цей час бойовики та їхні російські господарі вбили 10 тисяч українців, понад 20 тисяч поранено», – сказав він.

Крім того, Коваль нагадав, що близько 2 мільйонів громадян України були змушені тимчасово залишити свої домівки. Водночас він нагадав міжнародним партнерам, що на сьогодні в Україні з боку Росії триває «гібридна війна» й Росія продовжує реалізацію своїх планів з руйнування української незалежності та повернення нашої держави до «своєї геостратегічної орбіти».

 

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган вважає, що бойовики Робітничої партії Курдистану отримують з Росії засоби протиповітряної оборони.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Росію у постачанні бойовикам Робітничої партії Курдистану (РПК), яку в Туреччині вважають “сепаратистською терористичної організацією”, засобів протиповітряної оборони та ракет до них – Укрінформ.

Таку заяву він зробив у понеділок, 30 травня,  передає Deutsche Welle з посиланням на місцеві ЗМІ і  Reuters.

“Зараз терористи використовують засоби протиповітряної оборони та ракети до них, які постачає Росія… Їх доправляють через Сирію та Ірак”, – заявив Ердоган журналістам на борту літака, яким президент повертався з провінції Діярбакір на південному сході країни, де тривають бойові дії між турецькими військовими та РПК.

 

“Росатом” відклав вивезення першої в 2016 році партії відпрацьованого ядерного палива з території України через проблеми з платежами.

Про це повідомив директор російської держкорпорації  у сфері поводження з ВЯП Олег Крюков, передає  Інтерфакс – Укрінформ.

“З Україною є проблеми з платежами. Перший рейс відкладено”, – сказав він.

За словами Крюкова, у “Росатома” є контракти з Україною на зберігання і переробку ядерного палива, і держкорпорація має намір їх продовжувати. Він також заявив, що Україна планує  побудувати своє сховище відпрацьованого ядерного палива.

Як відомо, на території України розташовані чотири діючі атомні станції, на яких експлуатуються 15 атомних енергоблоків. “Росатом” поставляє в Україну паливо для АЕС і вивозить з країни відпрацьовані ядерні матеріали. Як повідомляло наприкінці 2015 року керівництво “Енергоатома”, вивезення відпрацьованого палива з українських АЕС у Росію щороку коштує 150-200 мільйонів доларів. Україна планує побудувати власне сховище відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні.

 

Поїздка глави Єврокомісії Жана-Клода Юнкера до Росії може створити помилкове враження, ніби Брюссель і Москва підтримують звичайні відносини, а також – що вся відповідальність за нормалізацію двосторонніх відносин лежить на ЄС, а не Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, передає  Delfi – Укрінформ.

“Я сподіваюся, що президент ЄК відповість на ці питання і, може, цим візитом досягне якогось прогресу”, – сказав Лінкявічюс.

“Він (візит – ред.), може, несвоєчасний, пройде в той час, коли російська агресія в Україні анітрохи не зменшилася”, – додав міністр.

За словами  Лінкявічюса, відносини між Росією і Заходом покращилися б, якби Москва стала виконувати міжнародні закони і припинила агресію в Україні.

“У цьому випадку ми не можемо сказати, що ситуація покращилась і що є ознаки доброї волі і бажання змінити ситуацію з боку Росії. Тому й викликає сумнів час і мета таких візитів”, – сказав міністр.

Як повідомлялося, Юнкер прийняв запрошення 16 червня відвідати Міжнародний економічний форум у Санкт-Петербурзі.

Країни ЄС ввели економічні санкції проти Москви після того, як Росія анексувала Кримський півострів України. До кінця липня ЄС має прийняти рішення про продовження санкцій.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з послом ЄС Яном Томбінським і послом ФРН Крістофом Вайлем з приводу сайту “Миротворець” висловив точку зору, що ця ситуація має етичний бік і питання законності.

Про це він заявив в  інтерв’ю Укрінформу.

“Між нами немає ніякого конфлікту, ми про все відверто поговорили, я сказав, що не можу впливати ані на сайт, наприклад, Укрінформу, ані на сайт “Миротворець”, але у мене є своя особиста оцінка ситуації. Не як держслужбовець, а як політик, який займається МВС, я висловив свою точку зору, що тут є дві сторони медалі. Так, є питання безпеки, і якби я був головним редактором “Миротворця”, то не публікував би ці списки. Але є питання етичне, а є питання законності”, – сказав Аваков.

Він зазначив, що журналісти, які відвідали Україну, заїхавши в неї через Російську Федерацію, порушили українські закони, а ті, хто зайшов через український кордон, мали на це право.

Аваков також звернув увагу на той момент, що журналісти, отримуючи акредитацію у Гіркіна і Безлера з товаришами, не боялися надавати свої персональні дані визнаним терористам, а тепер переживають, що це стало комусь відомо.

За його словами, це був вибір журналістів, і тут не треба звинувачувати “Миротворець”, бо він за півтора року роботи на ниві контрпропаганди зробив досить багато.

“Так, вони вдалися до такого юнацького максималістского вчинку. Але реальність така, що я не можу сказати всім радикально налаштованим людям: “Не робіть того чи цього”, і мене всі послухають … Разом з тим – очевидно: 1.Нацполіція розслідує факт будь-якої погрози журналістам з боку громадян України і діятиме превентивно і швидко – як тільки отримає такі факти. 2. У рамках порушеної кримінальної справи за ст. 182 КПК слідчі перевіряють, чи був порушений закон про персональні дані”, – зазначив міністр.

 

Стабілізація на валютному ринку дає змогу Національному банку зняти обмеження на репатріацію дивідендів за 2014 – 2015 роки.

Про це повідомила голова Національного банку України Валерія Гонтарева на зустрічі з керівниками найбільших 40 банків, повідомляє прес-центр НБУ – Укрінформ.

“Ми вже отримали від банків орієнтовні обсяги дивідендів, які необхідно виплатити. Після уточнення інформації планується скласти графік виплати дивідендів. Передбачається, що виплата буде здійснюватися після того, як Міжнародний валютний фонд підтвердить програму співпраці з Україною”, – зауважила Гонтарева і додала, що Національний банк налаштованій і надалі здійснювати лібералізацію валютного регулювання.

Глава Нацбанку нагадала, що останні місяці на валютному ринку спостерігається переважання пропозиції над попитом, тому регулятор активно купував іноземну валюту на міжбанку. “З середини березня чиста купівля валюти центробанком сягнула понад 1 мільярд доларів, якими ми поповнили золотовалютні резерви, ще 1.1 млрд. доларів викупили у населення банки”,  – зазначила Гонтарева.

 

Першопричини та слабкі місця під час криз у Швеції та Україні можуть відрізнятися, проте загальні принципи їх вирішення стосуються обох країн.

Про це заявив голова Ріксбанку (Швеція) Стефан Інгвес, який виступив із лекцією перед представниками Нацбанку, Адміністрації Президента, Мінфіну, Фонду гарантування вкладів та інших представників фінансового сектору України, повідомляє  прес-служба НБУ – Укрінформ.

“У 1990-і рр. криза була спричинена проблемами платоспроможності шведських банків, у 2008 р. – міжнародною кризою ліквідності. Незважаючи на те, що походження криз відрізняється, вихід із них завжди має єдину основу. Ключ для успішного антикризового менеджменту – відновлення довіри до банківської системи”, – наголосив він.

Інгвес озвучив уроки, які може винести Україна з досвіду Швеції у стабілізації фінансового сектору: слабкий банківський нагляд у довгостроковій перспективі спричиняє проблеми, вирішення яких потім дорого коштуватиме системі; в антикризовому менеджменті ключовим є швидке реагування, адже ситуація навряд чи покращиться сама по собі; фінансова стабільність часто залежить від доступу до ліквідності в іноземній валюті; необхідно обмежувати зобов’язання локальних банків в іноземній валюті; політична стабільність та виважена фіскальна політика – обов’язкові складові реформи фінансового сектору.

Із ціллю зменшення дефіциту ліквідності в шведській банківській системі, Ріксбанк запровадив низку нових механізмів з підвищення ліквідності як у локальній, так і в іноземній валюті. Шведський національний офіс зі страхування вкладів також збільшив кількість аукціонів з продажу казначейських облігацій. Проте декілька невеликих фінансових інституцій, ліквідність яких підтримали, пізніше довелося націоналізувати або реструктуризувати.

Голова НБУ Валерія Гонтарева зазначила, що технічна та консультаційна допомога шведських колег є неоціненною для України.

 

Юний шахіст із міста Краматорська Донецької області Семен Митусов завоював у м.Буча Київської області золоту та бронзові медалі на чемпіонаті України з шахів серед дітей до 12 років, і тепер представлятиме Україну в юнацьких чемпіонатах Європи та світу.

Про це в понеділок  повідомили  в Управлінні з питань фізичної культури та спорту Донецької обласної військово-цивільної адміністрації  – Укрінформ.

«Виступаючи у фіналі чемпіонату України з класичних шахів серед юнаків до 12 років, який проходив із 17 по 27 травня у м.Буча, Семен набрав 8 очок із 11 можливих. Цей результат був більшим на очко, ніж у найближчих переслідувачів, і дав змогу спортсменові впевнено посісти перше місце», – йдеться в повідомленні.

Крім того, юний шахіст також став бронзовим призером чемпіонату України з бліцу, набравши 8,5 очка з 11 можливих.

За підсумками травневих шахових виступів Митусов отримав право представляти Україну в юнацьких чемпіонатах Європи та світу 2016 року, які прийматимуть Чехія і Грузія в серпні й жовтні відповідно.

 

Ситуація в зоні проведення АТО залишається неспокійною, хоча кількість обстрілів значно зменшилась.

Про це інформує  прес-центр штабу АТО – Укрінформ.

“Всього впродовж сьогоднішнього дня зафіксовано 5 обстрілів. Зокрема, вночі з мінометів калібру 120 мм російські найманці обстріляли наші опорні пункті в районі Верхньоторецького та Новобахмутівки, а зі стрілецької зброї – неподалік Красногорівки. Близько 6 ранку зі стрілецької зброї та автоматичних гранатометів бойовики вели вогонь біля Талаківки”, – йдеться у повідомленні.

Поблизу Новотроїцького ворог використовував стрілецьку зброю та кулемети великого калібру.

 

Кінцевого тексту меморандуму з Міжнародним валютним фондом не існує.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, йдеться на його сторінці у Фейсбуці – Укрінформ.

“Вважаю, що публікування фейкового документу – це пряма спроба дискредитувати нашу взаємодію з  МВФ, а також спроба поставити під загрозу економічну стабільність у країні. Проект меморандуму знаходиться на стадії розробки і коли він буде готовий, ми чітко про це оголосимо!”, – зазначив глава уряду.

Гройсман також наголосив, що основним завданнями Кабміну є економічне зростання і забезпечення соціальної справедливості: “Нашим пріоритетом залишається перехід від сировинної економіки до економіки з високою доданою вартістю і я переконаний, що Україні це під силу”.

 

Відомий російський бізнесмен Костянтин Григоришин звернувся до одного з підрозділів міграційної служби із заявою про набуття громадянства України.

Це підтвердили в  Державній міграційній службі – Укрінформ.

“Громадянин Російської Федерації та Республіки Кіпр Григоришин Костянтин Іванович звернувся до одного з підрозділів міграційної служби із заявою про набуття громадянства України у спрощеному порядку за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України “Про громадянство України”, у зв’язку з тим, що народився на території України”, – йдеться в повідомленні.

У міграційній службі також зазначили, що разом із відповідною заявою у такому випадку подаються всі необхідні документи, передбачені порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України, у тому числі зобов’язання припинити громадянство Російської Федерації та Республіки Кіпр.

Разом з тим, у відомстві зазначили, що наявність будь-якого кримінального провадження на території України або наприклад, Російської Федерації стосовно особи не є підставою для відмови у прийнятті позитивного рішення про набуття особою громадянства України за територіальним походженням.

“Реалізація права на набуття громадянства України за територіальним походженням є суб’єктивним правом, залежить лише від волевиявлення особи та не може бути обмежено державою”, – зазначили в ДМС.

Нагадаємо, Басманний суд Москви санкціонував заочний арешт російського мільярдера українського походження Костянтина Григоришина, обвинуваченого в організації ухилення від сплати податків на майже 675 млн рублів.

 

Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив інформацію, що відомство призупинило слідство у справі колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Про це він заявив під час прес-конференції в понеділок  – Укрінформ.

Луценко зазначив, що у кримінальному провадженні відносно Лавриновича приблизно однаковий стан справ як і у  провадженні Лукаш. Зокрема, слідство очікує на завершення експертизи від однієї з державних установ.

“Там і там аналогічне рішення. Як тільки воно буде отримано, ми обов’язково зробимо законний фініш у цій справі”, – резюмував глава ГПУ.

Нагадаємо, у липні 2015 року ГПУ повідомила про підозру Лавриновичу. Екс-чиновника підозрюють у розтраті шляхом зловживання службовим становищем державних коштів у сумі понад 8,5 млн грн, незаконно та безпідставно витрачених на залучення іноземної фірми з метою приховування фактів злочинного порушення законодавства правоохоронними органами та судом під час здійснення розслідування та судового розгляду в суді справи Юлії Тимошенко.

 

У Німеччині не бачать перешкод для введення безвізового режиму для України.

Про це в  Твіттері  за підсумками переговорів з главою Федерального кримінального відомства Німеччини Хольгером Мюнхом повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник – Укрінформ.

“Важливі переговори з президентом Федерального кримінального відомства Німеччини Хольгером Мюнхом… Мюнх: зі свого боку не бачу перешкод безвізовому режиму для України”, – написав він.

 

Міністерство освіти та науки пропонує різке збільшення держзамовлення на спеціалістів у сфері ІТ і скорочення на економістів та правників.

Про це заявила в понеділок на прес-конференції в Укрінформі міністр освіти і науки Лілія Гриневич – Укрінформ.

“Для нас є дуже важливим відреагувати на потреби ринку праці, які більш-менш прогнозовані. Зокрема у сфері ІТ у нас різко зросте державне замовлення. Ми пропонуємо понад тисячу  місць  державного замовлення додатково на ІТ-спеціальності. Це дуже важливо. І на це є потреба у ринку праці. Скорочується державне замовлення на правників, економістів”, – сказала Гриневич.

За її словами, так само будуть відбуватися зміни у державному замовленні відповідно до того, як буде на них реагувати і сам абітурієнт. І в цьому відмінність розподілу місць держзамовлення. Якщо раніше переважно це розподілялося виключно вручну між університетами, то зараз місце держзамовлення іде за абітурієнтом з високими балами ЗНО. Але при цьому на кожну спеціальність є визначений обсяг місць держзамовлення.

“У цій вступній кампанії ми визначаємо мінімальний і максимальний поріг державного замовлення для вищих навчальних закладів. Наприклад, якщо наші абітурієнти з високими балами ЗНО будуть обирати якийсь певний вищий навчальний заклад, то він зможе мати можливість трохи збільшити своє державне  замовлення – коли вони приходять з цими місцями державного замовлення у цей вищий навчальний заклад. Але це також буде обмежуватися –  не більше ніж 25% від того порогу держзамовлення, який був попередньо визначений для абітурієнтів”, – уточнила міністр.

 

Від початку цього року зафіксовано 699 випадків присутності важкого озброєння бойовиків, які згідно з Мінськими домовленостями мали бути відведені.

Про це під час засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща заявив перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Постійно фіксуються факти невиконання російськими окупаційними військами Мінських домовленостей у частині, що стосується відведення важкого озброєння на визначені відстані. Із початку 2016 року підтверджено 699 випадків присутності танків, артилерійських систем калібру понад 100 міліметрів, реактивних систем залпового вогню та мінометів поблизу лінії розмежування», – сказав Коваль.

За його словами, це підтверджують дані повітряної та космічної розвідки й відповідні знімки.

Крім того, розповів Коваль, бойовики ведуть активну розвідку з безпілотних літальних апаратів та з використанням диверсійно-розвідувальних груп.

Перший заступник прес-секретаря РНБО додав, що окрім розвідки терористи використовують безпілотники з нанесенням вогневих атак на українських військовослужбовців.

«Загалом зафіксовано понад 50 випадків скидання з безпілотних літальних апаратів запалювальних та осколкових засобів ураження», – зазначив Коваль.

 

В Естонії розпочалися міжнародні штабні навчання Saber Knight, в яких беруть участь понад 600 військовослужбовців.

Про це повідомляє  ERR.ee  з посиланням на прес-службу Першої піхотної бригади  – Укрінформ.

“У понеділок, 30 травня, у військовому містечку Сил оборони в Тапа в Естонії розпочалися міжнародні штабні навчання Saber Knight, в яких беруть участь понад 600 військовослужбовців”, – сказав прес-секретар бригади.

У навчаннях беруть участь військові з Великої Британії, Данії, Латвії, Литви, США та Естонії. Основним завданням є відпрацювання навичок планування та проведення військових операцій в Балтійських країнах – згідно з легендою навчань, учасникам належить відбити напад фіктивної держави під вигаданою назвою “Ботнія”.

Тактичні етапи навчань, які триватимуть до 9 юиня, пройдуть у Тапа, на центральному полігоні Сил оборони і в Емарі, а також на полігонах в Литві та Латвії.

Як раніше повідомляв Укрінформ, сьогодні у Східній Європі стартували масштабні навчання НАТО під назвою  “Dragoon Ride II”, загальний сценарій яких – оперативний перекидання військових частин до російського кордону з метою дати відсіч можливій агресії.

 

Російські війська готуються до відновлення активних наступальних дій та виходу на адміністративні кордони Донецької, Луганської областей й прокладення сухопутного шляху до анексованого Криму.

Про це під час засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща заявив перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Російські війська готуються до відновлення активних наступальних дій з метою виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, а також пробиття сухопутного коридору до  Криму“, – сказав він.

Коваль також наголосив, що міжнародні санкції проти Росії “залишаються дієвим механізмом”, але недостатнім для примушення Москви відмовитися від агресивних планів щодо України.

 

Військовий окружний суд у Варшаві засудив офіцера польської армії за 6 років за шпигунство на користь Росії.

Про це повідомляє  tvn24.pl – Укрінформ.

“Окружний військовий суд у Варшаві засудив офіцера польської армії підполковника Збігнева Й. на 6 років за шпигунство”, – йдеться в повідомленні.

Підсудний буде також позбавлений громадянських прав на п’ять років. Суд конфіскував у підсудного мобільний телефон і 16,5 тис. злотих, які той отримав в рамках своєї шпигунської діяльності.

Рішення суд прийняв ще місяць тому, однак про нього стало відомо лише зараз.

Вирок ще не набув чинності і захист підсудного має намір подати апеляцію.

Збігнев працював у департаменті виховання і промоції обороноздатності міністерства національної оборони РП. Він був арештований в жовтні 2014 року і відтоді перебував під слідством.

Як раніше інформувалося, особа співпрацювала з ГРУ Росії. Разом з ним тоді ж було арештовано у Варшаві юриста з подвійним польським і російським громадянством Станіслава, якого також підозрювали у шпигунстві на користь РФ.

 

У штабі АТО спростували черговий фейк окупантів про відступ української армії з трьох населених пунктів Донецької області.

Про це повідомляє  прес-центр штабу – Укрінформ.

“В соціальних мережах поширюється неправдива інформація про те, що підрозділи ЗС України залишили позиції в районі Зайцевого, Гнутового та Авдіївки. Ця інформація не відповідає дійсності та є черговим ”фейком” ворога. Це – інформаційна провокація російсько-окупаційних військ, спрямована на дискредитацію України та її Збройних Сил”, – наголошується в повідомленні.

У штабі просять журналістів бути обачними.

“Підрозділи ЗС України знаходяться на своїх позиціях та виконують поставлені завдання. Ситуація в зоні АТО напружена, проте контрольована ЗС України”, – запевняють у прес-центрі.

 

З початку 2016 року від  обстрілів бойовиків в зоні АТО загинули 42 українські військовослужбовці, 350 отримали поранення.

Про це повідомив перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль під час засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України,  сейму Литовської Республіки та сейму і сенату Республіки Польща, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Противник продовжує обстріли позицій АТО…  З початку 2016 року втрати української сторони становлять: загиблих – 42 військовослужбовці. Поранених – 350 військовослужбовців», –  сказав він.

Коваль також зазначив, що, загалом, від початку року зафіксовано 6 380 обстрілів.

«Більшість з яких були здійснені на Донецькому та Слов’янському напрямку», – додав перший заступник секретаря РНБО.

Також Коваль наголосив, що постійно фіксуються випадки невиконання російськими окупаційними військами Мінських домовленостей в частині відведення важкого озброєння на визначені відстані.

 

Під час військових навчань Збройних сил Російської Федерації постійно відпрацьовуються питання доставки ядерних боєприпасів на територію Криму.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На території окупованого Криму є носії ядерної зброї – це і авіація, надводні кораблі, які здатні нести і застосовувати ядерні боєприпаси. Крім того, під час  навчань  угруповання Збройних сил Російської Федерації постійно відпрацьовуються питання доставки ядерних боєприпасів на територію Криму та їх застосування. Останні такі навчання були у квітні”, – сказав він.

Скібіцький також підкреслив, що РФ у своїх сценаріях досі розглядає можливість взяття під контроль південних областей України, і такі сценарії відпрацьовувалися ще з 2014 року. Однак, вони ці плани реалізувати поки не здатні завдяки професійному українському війську.

 

Торгівля з окупованими частинами Донецької та Луганської областей ніколи не припинялася і здійснюється офіційно, за умов, визначених Кабміном та СБУ.

Про це у  Фейсбуці  повідомив заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“Щодо торгівлі з ОРДЛО. Повної блокади немає і ніколи не було! Для вас це – відкриття Америки? Товарообмін здійснюється за дотриманням низки умов, передбачених певними документами (КМУ, СБУ)”, – зазначив він.

Такими умовами, за словами Туки, є, зокрема, сплата податків в Україні.

“Всі суб”єкти мають бути зареєстровані на території України, платити податки Україні (в тому числі – військовий збір). Які тут питання?”, – заявив заступник міністра.

 

Маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський наголосив, що у зв’язку з запровадженням економічних санкцій Росії проти України Європейська комісія працює над наступною програмою надання допомоги нашій державі.

Про це він заявив під час засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща в українському парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Відсутність взаєморозуміння у цьому питанні (торговельно-економічні відносини – авт.) і низка санкцій,  запроваджених Росією проти України, призвели до того, що Європейська комісія працює над наступною програмою надання допомоги Україні. Одним з елементів будуть наступні торговельні преференції, зокрема додаткові контингенти, зокрема сільськогосподарські продукти. Розраховую, що Литва спільно з Україною підтримають роботу комісії стосовно технічної та фінансової підтримки для України, щоб вона пристосовувалася до стандартів ЄС», – заявив Карчевський.

Він також наголосив на Міжпарламентській асамблеї, що трьом країнам необхідно спільно протидіяти організованій злочинності, терористичним атакам, порушенням територіальної цілісності, які «обурюють світ протягом сталого часу».

«У Польщі ми матимемо нагоду порушити ці питання 8-9 липня на саміті НАТО. Це буде ключова подія з безпеки в цьому році не лише через питання України, конфлікту з Ісламською державою, а також у зв’язку зі зміцненням  східних флангів НАТО», – сказав маршалок Сенату Польщі.

 

В рамках розслідування кримінальної справи стосовно мисливських угідь Сухолуччя екс-президента Віктора Януковича є всі підстави для оголошення підозри тодішній голові Київської обласної державної адміністрації Вірі Ульянченко.

Про це під час прес-конференції заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Одна з найбільш доведених справ по діяльності Януковича пов’язана зі справою в Сухолуччі. Рішення про виділення цієї землі приймала Віра Іванівна Ульянченко. Я її добре знаю. Навіть зустрівся на одному з днів народжень у спільного знайомого. Вона мене спитала, чи буде вона першою. Кажу не знаю, чи будеш першою, але точно будеш, бо є підстави для пред’явлення звинувачення”, – сказав Луценко.

Генпрокурор порадив усім, хто приймав незаконні рішення в часи режиму Януковича, співпрацювати зі слідством.

“Є цивілізований метод і як з цим жити. Всі ті, хто не вистояв і прийняв незаконне рішення в часи Януковича, прийдіть до слідства і укладіть угоду”, – резюмував Луценко.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2015 року Сухолуцькі угіддя вартістю понад 7 млн грн, які належали екс-президенту Януковичу, повернули державі. Це сталося після того, як прокуратура Київської області в суді касаційної інстанції відстояла повернення з незаконного володіння земель, які привласнило ТОВ “Будинок Лісника”.

 

Голова Сейму Литовської Республіки Лорета Граужінене заявила, що Росія не виконує свої зобов’язання по Мінським домовленостям, тому санкції мають діяти і надалі.

Про це вона зазначила, виступаючи на засіданні Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На жаль, ми мусимо визнати, що зараз Російська Федерація продовжує свою агресію і не виконує Мінські домовленості», – сказала Граужінене.

У зв’язку з цим вона підкреслила, що санкції проти РФ мають бути продовжені.

«Ми розуміємо, що санкції (щодо РФ – ред.) повинні і надалі діяти», – наголосила голова литовського Сейму.

 

Візит російського президента Володимира Путіна на Святу гору Афон у Греції, де він “сів” у крісло візантійських імператорів, вже кілька днів обговорюють соцмережі.

Незадовго до втечі Янукович теж “зійшов на престол Афону”:

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов обговорив з головою Сейму Литовської Республіки Лоретою Граужинєнє ситуацію в Україні та агресію РФ.

Про це інформує  прес-служба РНБО.

Секретар РНБО наголосив, що європейські країни в контексті пошуку мирного врегулювання ситуації на Донбасі мають чітко розуміти, що “Росія – не третя сторона, а агресор”. “Це з їх зброї ведеться вогонь на сході, це їх солдати вбивають українців, це вони розв’язали війну”, –  заявив він.

Турчинов також підкреслив, що Росія на сході України системно випробовує нову зброю: “Ми бачимо, як Росія щоденно прицільно обстрілює українські позиції, при цьому використовує нову зброю та відпрацьовує нові прийоми ведення бою, повністю ігноруючи базові позиції Мінських угод”, – зазначив він, додавши, що внаслідок обстрілів “ми щодня втрачаємо вбитими та пораненими наших захисників”. Секретар РНБО України заявив, що небезпечні тенденції, які спостерігаються в травні, “можуть перерости у повномасштабні воєнні дії” – Укрінформ.

“Тому, – наголосив  Турчинов, – ми змушені готуватися до адекватної відповіді на дії Росії. Сподіваємось, що наші стратегічні партнери не будуть лише спостерігати за загостренням ситуації”.

За словами Секретаря РНБО, єдине, що може стримати Росію – сильна українська армія. Тому, зазначив він, “надзвичайно важливо отримати військово-технічну допомогу від Заходу”.

“Ми активно розвиваємо оборонно-промисловий комплекс, але повністю не можемо забезпечити потреби у всьому спектрі озброєння, що необхідне для захисту України”, – наголосив він, додавши, що рішення союзників про військово-технічну допомогу потрібні “не після активізації воєнних дій, а як превентивні заходи”.

Турчинов зазначив, що для України Литва – не просто партнер, а “друг, підтримку якого ми відчували під час Революції Гідності й упродовж воєнного протистояння з Російською Федерацією” останні два роки.

Співрозмовники констатували, що “поки Росія продовжує агресивні дії та окупацію частину української території, зокрема, Автономну Республіку Крим, треба не скасовувати, а посилювати санкції”.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко покладає великі надії на департамент спецрозслідувань під керівництвом Сергія Горбатюка.

Про це Луценко заявив на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я нічого не підганяю, але впевнений, що департамент Горбатюка, отримавши статус департамента, має більше людей і можливостей. Постараємося йому допомогти ще і з технікою. Він дасть суспільству відповідь на найбільш глобальні запитання: за чиїм наказом вбивали і хто грабував Україну. Ми не маємо можливості діяти, як в одній із балтійських країн, коли напад на телевежу розслідувався 18 років. У нас немає навіть 18 місяців. Відповідь має бути дана за законом, але швидко”, – сказав генпрокурор.

Так, Луценко зауважив, що навантаження на слідчих у департаменті Горбатюка наразі найнижче з усіх у системі прокуратури.

“Справи важкі, глобальні, але тим не менше – треба маневрувати наявними силами. На цей момент близько 110 слідчих знаходиться у цьому департаменті, це трохи менше, ніж у головному слідчому управлінні. Це величезна армія”, – наголосив Луценко.

 

Три вантажні автомобілі та чотири мотопомпи для незаконного видобутку бурштину вилучили поліцейські на Рівненщині.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила прес-офіцер ГУ Національної поліції в області Ольга Олійник.

«Неподалік селища Соснове Березнівського району поліцейські зупинили три автомобілі «ЗІЛ-131» без державних номерних знаків. Під час огляду вантажівок правоохоронці виявили чотири мотопомпи та обладнання для видобування бурштину», – розповіла Олійник.

Керували автомобілями жителі Рівного. За їхніми словами, вони прямували із міста Олевськ Житомирської області до селища Соснове, де мали передати автомобіль та мотопомпи невідомим особам.

Транспортні засоби та обладнання для видобування бурштину поліцейські вилучили.

Як  повідомляється  на сайті ГУ НП в Рівненській області, за цим фактом відкрито кримінальне провадження за частинами 2 статті 240 (порушення правил використання надр) Кримінального кодексу України.

 

ПАТ “Київенерго” може відключити вже найближчими днями послугу гарячого водопостачання для 110 установ та організацій, що фінансуються з державного бюджету, а також близько 90 установ, фінансування яких здійснюється з місцевого бюджету (міського та районних бюджетів Києва).

Про це йдеться у прес-релізі, що є у розпорядженні Укрінформу.

“ПАТ “Київенерго” після реалізації усіх процедур із врегулювання дебіторської заборгованості за теплоенергію починає відключати бюджетні організації столиці від гарячого водопостачання. Серед найбільших боржників, яким вже найближчими днями може бути відключено послугу гарячого водопостачання, – 110 установ та організацій, що фінансуються з державного бюджету, а також близько 90 установ, фінансування яких здійснюється з місцевого бюджету (міського та районних бюджетів Києва)”, – інформують у компанії.

Зокрема, за даними Київенерго, загальна заборгованість бюджетних установ та організацій станом на 1 травня сягнула 206 млн грн. За 4 місяці вона зросла майже утричі. Так, борг за теплову енергію установ та організацій, фінансування яких здійснюється з державного бюджету, на 1 травня 2016 р. становив 146,4 млн грн, а заборгованість установ та організацій, фінансування яких здійснюється з міського та районних бюджетів столиці, – 59,5 млн грн.

Зазначається також, що заборгованість за теплову енергію усіх категорій споживачів столиці досягла 2,2 млрд грн, що в 3,7 раза перевищує заборгованість компанії перед НАК “Нафтогаз України” за природний газ, який був використаний для виробництва теплової енергії в Києві.

У компанії додали, що найбільше за теплоенергію заборгували установи, розпорядником фінансування яких є Міністерство освіти та науки України. Найгірші розрахунки – у Київського Національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Борг університету станом на 23 травня без урахування обсягів споживання у поточному місяці перевищив 16 млн грн.

Серед боржників Київенерго також опинилися Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м.Києві, Управління державної автомобільної інспекції Головного Управління  МВС України в м.Києві, Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського, Державна фіскальна служба України, лікарня для вчених Національної академії наук України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, комунальне підприємство “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” тощо.

 

Заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов переконаний, що Україна має унікальний шанс оновити судову систему.

Про це він заявив у понеділок під час круглого столу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Скільки існує українська держава, стільки точиться питання реформування судової системи. Але ми бачимо, що за 25 років прогрес на цьому шляху скромний. Зараз у нас є час, коли ми все ще можемо зрушити цю глибу з мертвого місця і все ще можемо отримати суттєві, кардинальні зміни в тій незадовільній ситуації, в якій знаходиться система правосуддя”, – говорить Філатов.

Він переконаний, що для реформи судової системи потрібно вирішити три ключові питання – деполітизації, відповідальності суддів та вироблення механізму оновлення судового корпусу.

“Перше –  це абсолютна деполітизація та незалежність судової системи. Верховна Рада, Президент, уряд мають бути максимально віддалені від будь-яких питань суддівської кар’єри. Пропонується, щоб цими питаннями опікувався незалежний і не політизований орган – Вища рада правосуддя. Друге питання – це відповідальність. Зараз Конституція передбачає, що суддя користується необмеженим імунітетом. Пропонується надати йому імунітет, але лише стосовно тих функцій, які він виконує. Поза цією функцією суддя має бути рівним до громадянина і нести відповідальність. Третій блок – механізми оновлення суддівського корпусу. Кожен суддя проходить оцінювання, якщо суддя не відповідає критеріям, його звільняють”, – зазначає заступник глави Адміністрації Президента.

Філатов наголошує, що у разі ухвалення відповідного законодавства Верховною Радою, вже через півроку можна буде створити Верховний суд.

 

Громадянин Росії і Республіки Кіпр Костянтин Григоришин отримає громадянство України.

Про це повідомляє  Цензор  з посиланням на джерело – Укрінформ.

“Відомо, що Григоришин звернувся до міграційної служби із заявою про набуття громадянства України у спрощеному порядку за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України “Про громадянство України”, у зв’язку з тим, що народився на території України”, – зазначається в публікації.

Як зазначається, що положення статті 8 Закону “Про громадянство України” не містять підстав, які робили б неможливим отримання громадянства України за територіальним походженням. Отже, наявність якого-небудь кримінального судочинства на території України або, наприклад, Російської Федерації, щодо особи не є підставою для відмови в прийнятті позитивного рішення про набуття особою громадянства України за територіальним походженням.

 

Генеральна прокуратура аналізує, як українські компанії, пов’язані у “панамському списку” з Юрієм Іванющенком, перейшли у власність цих офшорів, і просить бізнесменів, у яких відібрали бізнес-активи, звертатися до ГПУ з офіційними заявами.

Про це генеральний прокурор Юрій Луценко заявив на прес-конференції в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“По відомому пану Іванющенку є декілька проваджень, але ми звернули увагу на те, що у “панамському списку” є більше десяти офшорів, які пов’язані з паном Іванющенком, і зараз аналізуємо, який український бізнес у відповідний період раптом перейшов у власність цих офшорів”, – сказав  Луценко.

Він додав, що хотів би, щоб український бізнес в офіційному порядку звернувся до ГПУ із заявами про те, у кого забрали будь-який бізнес-актив або примушували сплачувати кошти.

“Я хотів би звернутися до українського бізнесу: я очікую заяви про відбирання бізнес-активів, …і часів Януковича, і якщо це відбувається, то й сьогодні”, – зазначив Луценко.

 

У Міноборони планують вже у червні розпочати будівництво нового воєнного містечка на полігоні Широкий лан на Миколаївщині.

Про це заявив міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, повідомляє  Урядовий портал.

«У червні ми плануємо приступити до будівництва воєнного містечка на полігоні Широкий лан на п’ять тисяч осіб. Це робиться для того, щоб підрозділи, які приходять на відновлення із району проведення АТО, могли розташовуватися в нормальних умовах і нормально готуватися до виконання подальших завдань”, – сказав Полторак.

Він переконаний, що бійці мають відпочити від бойової ситуації, тих завдань, які виконували на лінії зіткнення.

 

На посаду першого заступника генерального прокурора України призначений Дмитро Сторожук.

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив у понеділок на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Стосовно Сторожука – це рішення моє. Я вважаю, що сюди мають прийти нові люди”, – сказав  Луценко.

За його словами, заступником генпрокурора, відповідальним за міжнародно-правову діяльність, призначено Євгена Єніна. Заступником генпрокурора з реформ стала адвокат Валентина Теличенко.

Водночас трьох заступників генпрокурора Юрія Севрука, Олега Заліска і Романа Говду Луценко попросив написати заяви про відставку. “Де буде пан Заліско, пан Говда і пан Севрук – це питання їхнє. Я попросив написати їх заяви про звільнення”, – сказав генпрокурор.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко передав першому заступнику військового прокурора Володимиру Жербицькому справу колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка та бізнесмена Сергія Курченка.

Про це заявив на прес-конференції генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“По Клименку передано чотири справи. Я взагалі прихильник того, аби різні елементи однієї справи були в одних руках. Мене не задовольняє прогрес у справі Клименка. Якщо ви вважаєте, що 100 слідчих вийшли аж на двох районних інспекторів податкової, то я не вважаю це прогресом. Я хочу дізнатися, що таке площадки Клименка, хто зрештою збирав мільярди”, – сказав  Луценко.

Він зауважив, що передав ці справи Жербицькому, у фаховості якого не сумнівається. “Саме для того, аби вони підняли масштаб. Горбатюк – чесний, порядний слідчий, але у цих справах у нього не було відповідного масштабу”, – наголосив генпрокурор.

Луценко також поінформував, що передав Жербицькому і справу Курченка – 10 проваджень.

“Я хочу, аби за це відповіли не окремий директор нафтобази, не окремий чиновник будь-якої державної установи, я хочу бачити мафіозну піраміду. Я впевнений, що ми отримаємо ці результати. Думаю, що літом ми побачимо активну наступальну позицію підрозділу Жербицького”, – констатував генпрокурор.

Він назвав Жербицького бойовим і досвідченим працівником: “Він б’є копитом так, що молодим ще не снилося”, – наголосив генпрокурор.

 

Міністр юстиції Павло Петренко переконаний, що судову реформу мають проводити інші, більш демократичні, інституції, а не самі судді. 

Про це він заявив у понеділок під час “круглого столу” на тему: “Чи будуть створені Антикорупційні суди в Україні та проведена якісна судова реформа”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Реформи  судової системи не просто потребують, вона вже перезріла в українському суспільстві. У судової системи було кілька шансів провести самоочищення. Перша можливість була надана, коли відразу після Революції Гідності суддям дали можливість обирати через публічну, прозору процедуру нових голів судів. Розраховували на те, що ті голови судів, які обиралися Януковичем, відійдуть в історію. Так не сталося, бо 80% старих голів судів біли переобрані суддями через таємне голосування”, – сказав Петренко.

Другий шанс, за словами міністра, був наданий системі після ухвалення закону про очищення влади: цей закон передбачив звільнення і притягнення до відповідальності тих суддів, які брали участь в переслідуваннях учасників Революції Гідності.

“На жаль, судова система почала опиратися цьому закону, жоден суддя не був люстрований законом про очищення влади. Всім зрозуміло, що судову реформу треба проводити іншими демократичними інституціями, а не самими суддями”, – зазначив Петренко.

Міністр наголосив, що нова судова система має бути спрощена, а новий Верховний суд, який буде обраний через публічну процедуру, повинен викликати довіру у населення.

“Судова система має бути спрощена, ми маємо одну з найбільш складних систем в Європі, коли людина потрапляє в цю систему, вона губиться. Фактично ми маємо отримати новий Верховний суд і по суті, і по якості. Люди будуть обрані через публічну процедуру, до якої буде довіра суспільства”, – підкреслив міністр.

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко хоче переглянути процедуру призначення регіональних та місцевих прокурорів, зокрема, наповнити місцеві прокуратури юристами, які не працювали у ГПУ.

Про це він заявив на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Буде переглянуто рішення щодо призначення  регіональних та місцевих прокурорів. Хочу наповнити місцеву прокуратуру юристами, які не працювали у Генеральній прокуратурі. Безумовно, є чесні, віддані молоді професійні прокурори, це не означає, що усі вони втратять роботу. Але тим не менш, я не припускаю для себе, аби з 3 тис. 388 кандидатів іззовні, які балотувалися на конкурсах у місцеву прокуратуру, дійшло до посад аж двоє, при 180 місцевих прокуратурах”, – сказав Луценко.

Так, він підкреслив, що кожна вакансія буде заповнюватися професійними людьми, які пройдуть конкурс, але акцент усе ж робитиметься на допуск зовнішніх кандидатів, які мають юридичну освіту, але не працювали в органах прокуратури.

“Хочу, аби саме у місцевих прокуратурах за 1,5-2 роки створилася нова корпоративна культура, яка перестане розглядати людину або бізнес як об’єкт наживи, хочу, щоб звідти ця нова генерація пробилася у регіональні прокуратури і станом на 1 квітня наступного року саме ці нові люди мають створити нові органи самоуправління, котрі будуть займатися за європейським взірцем призначенням та зняттям з адміністративних посад на всіх щаблях діяльності органів прокуратури”, – наголосив Луценко.

 

У генеральній прокуратурі вже є декілька кримінальних проваджень, які стосуються того, що працівники ГПУ передають підозрюваним план слідчих дій.

Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив на прес-конференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У нас є декілька кримінальних проваджень про те, що працівники Генпрокуратури, наприклад остання інформація, що по системі Вайбер передають підозрюваним увесь план слідчих дій», – сказав  Луценко.

 

Посол Японії в Україні Шигекі Сумі ще раз заявив, що Японія не скасує санкції проти Росії, поки не буде відновлено суверенітет України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це посол сказав сьогодні в Маріуполі, виступаючи на урочистій церемонії прийняття присяги 172 працівниками нової патрульної поліції.

“Японія не скасує санкції, поки Росія повною мірою не виконає Мінські угоди і не буде відновлено суверенітет України”, – сказав дипломат, наголосивши, що Японія також засуджує анексію  Криму.

 

Російські військові змагання “Авіадартс 2016”, які розпочалися в окупованому Криму, порушують баланс сил у Чорному морі та посилюють рівень воєнної загрози країнам регіону.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький на брифінгу у понеділок в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Черговим етапом нарощування військової присутності Російської Федерації в анексованому Криму стало проведення у період 25 травня – 8 червня на території та у повітряному просторі півострова загальноросійського армійського конкурсу з повітряного вишколу льотних екіпажів “Авіадартс 2016″. Таким чином, за оцінками розвідки, Російська Федерація продовжує демонструвати перед західними країнами здатність відстоювати інтереси із застосуванням воєнної сили. Це також порушує баланс сил у Чорному морі та посилює рівень воєнної загрози країнам регіону”, – сказав Скібіцький.

Він нагадав, що офіційна церемонія відкриття цього конкурсу відбулася 28 травня на аеродромі Бельбек. Такий захід на території окупованого Криму проводиться вперше. У ньому беруть участь близько 70 літаків тактичної авіації, 58 з яких перекинуто на аеродроми з території Росії. Передбачається також залучення до конкурсу літаків дальньої авіації Ту-22М3 зі складу авіаційної бази “Енгельс” у Саратовській області, а також літаків військово-транспортної авіації.

Представник ГУР МОУ зауважив, що більшість перекинутих на півострів літаків за своїми тактико-технічними характеристиками можуть виконувати бойові завдання у повітряному просторі усіх країн Чорноморського регіону. Практичне відпрацювання польотних завдань заплановано на 1, 3 і 4 червня на військовому полігоні на мисі “Чауда”. Загальне керівництво заходом здійснює головнокомандувач повітряно-космічних сил РФ генерал-полковник Бондарєв.

Таким чином, за оцінками Головного управління розвідки Міністерства оборони України, шляхом проведення армійського конкурсу “Авіадартс 2016” у Криму керівництво Росії переслідує ряд політичних та військових цілей, серед них: намагання у черговий раз продемонструвати країнам Чорноморського регіону та міжнародній спільноті належність окупованого Криму Російській Федерації; підвищення готовності повітряного компоненту Збройних сил Росії до проведення широкомасштабних наступальних операцій у Чорноморському регіоні, а також здійснення підтримки російських військ повітрям на півночі анексованого Криму; перевірка можливості повітряно-космічних військ Росії з нарощування авіаційного угруповування у Криму та готовності аеродромної мережі півострова до прийому і обслуговування усіх типів бойових літаків; демонстрація країнам регіону, насамперед державам-членам НАТО, здатності оперативно посилити бойові можливості Чорноморського флоту за рахунок посилення авіаційного компоненту угруповання російських військ у Криму.

“З практичної сторони проведення такого потужного заходу бойової підготовки російських військ на території Криму негативно впливатиме на курортний сезон, тому що більшість заходів будуть проведені саме у тих місцях, де відпочивають туристи”, – наголосив Скібіцький.

Він також поінформував, що під час проведення більш активної частини цього змагання – 1,3 і 4 червня – буде посилено увагу української розвідки та засобів протиповітряної оборони (ППО) щодо польотів, які здійснюватимуться на території Криму. “Ми будемо відслідковувати усі заходи, які будуть там проведені з тією метою, аби під їх прикриттям не було здійснено провокацій”, – резюмував представник розвідки.

 

Кримські журналісти Ліля Буджурова і Заїр Акадиров продовжують піддаватися тиску з боку окупаційної влади Криму.

Про вручення підозри у  Фейсбуці  написала Ліля Буджурова – Укрінформ.

“Заклик допомогти дітям – це, виявляється, екстремізм. Сьогодні співробітники прокуратури м.Сімферополя вручили мені чергове “Застереження про неприпустимість порушення законодавства про протидію екстремістській діяльності та законодавства про засоби масової інформації”. Ці “злочини” були виявлені в моїх постах на Фейсбуці, а також у блозі “Тепер це наші діти” на Crimeantatars.club”. – написала вона, виклавши відповідний документ.

До того ж, як повідомив у  Фейсбуці  голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, надійшла інформація про затримання на адміністративному кордоні між окупованим Росією Кримом і материковою Україною відомого кримського журналіста Заїра Акадирова.

“Заїр в’їжджав додому, до Криму”, – написав Чубаров, згодом додавши, що о 12.37 отримана додаткова інформація: Заїр Акадиров після “бесіди” відпущений, і вже перебуває у Криму.

 

Російська Федерація продовжує розгортання потужного угруповання своїх Збройних сил на Кримському півострові, яке станом на травень становить майже 24 тисячі військових.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Росія приділяє посилену увагу півдню України, західній частині Чорного моря, Керченській протоці та Азовському морю, а також Абхазькому узбережжю Грузії та східній частині Середземного моря. Для реалізації зазначених завдань Російська Федерація продовжує розгортання потужного угруповання своїх Збройних сил на  Кримському півострові, яке станом на травень поточного року включає: близько 24 тис. військовослужбовців, 613 танків та бронетранспортерів, 162 артилерійські системи, близько 100 бойових літаків, 56 вертольотів, 16 берегових ракетних комплексів, 30 бойових надводних кораблів та 4 підводні човни”, – розповів Скібіцький.

Він підкреслив, що усе це значно перевищує угруповання російських військ у Криму, яке знаходилося на території півострова до його анексії РФ. “У подальшому до 2020-2025 року чисельність російських військ у Криму та кількість їх озброєння планується збільшити у півтора-два рази за основними показниками”, – зауважив він.

Представник ГУР констатував, що протягом останнього часу значні зміни також відбулися у повітряному компоненті угруповання Збройних сил РФ у Криму. На додаток до існуючої морської авіації Чорноморського флоту, на півострові розгорнуто 27 змішану авіаційну дивізію у складі трьох різнорідних полків. Таким чином, у цілому авіаційне угруповання здатне виконувати завдання на всю глибину Чорноморського театру воєнних дій, а також здійснювати підтримку російських військ з повітря на півночі Криму.

“Результат окупації Російською Федерацією Криму у 2014 році слід розглядати як суттєвий чинник, який впливає на безпекову ситуацію як навколо півострова, так і загалом у Чорноморському регіоні. При цьому, головною метою дій режиму Путіна з анексії Криму є зміцнення позицій Росії у Чорноморському регіоні, а також створення потужного військового форпосту на противагу США і НАТО”, – наголосив Скібіцький.

 

Державний секретар США Джон Керрі цього тижня розпочинає турне до Франції, Монголії і Китаю, де на високому рівні обговорюватиме питання безпеки, передусім, боротьби з тероризмом, стратегічного й економічного діалогу, а також регіональної співпраці.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Державного департаменту США, оприлюдненому в понеділок, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“У Парижі держсекретар Керрі перебуватиме з 2 по 4 червня. Він візьме участь у зустрічі міністерського рівня, яка організована французькою стороною, з питань миру на Близькому Сході”, – йдеться в документі.

Крім того, Керрі  проведе окрему зустріч з міністром закордонних справ країни Жаном-Марком Еро для “обговорення зусиль коаліції по боротьбі з ІДІЛ у Іраку й Сирії”. При цьому зазначається, що сторони “обговорять також цілий ряд інших питань”, однак конкретно не вказується, чи йтиметься під час зустрічі про врегулювання конфлікту на Донбасі.

Після Франції глава Держдепартаменту США відправиться до Улан-Батора, де проведе зустрічі з урядовцями Монголії та молодими лідерами.

У неділю, 5 червня Керрі прибуде з триденним візитом до Пекіна, де разом з міністром фінансів США Джейкобом Лью візьме участь у Восьмому американсько-китайському стратегічному і економічному діалозі. Як повідомили в Держдепі, сторони “обговорюватимуть проблеми й можливості, які стоять зараз перед двома країнами, в рамках широкого кола двосторонніх, регіональних і глобальних сфер, а також коротко- і довгострокових економічних та стратегічних інтересів”.

 

Стало відоме ім’я підозрюваного у згвалтуванні та вбивстві 35-річної кримської татарки в Криму. Ним виявився житель міста Старий Крим Олексій Гнездилов.

Про це у  Фейсбуці  написав голова Меджлісу Рефат Чубаров – Укрінформ.

«День 30 травня почався зі страшної звістки про черговий злочин, скоєний у Криму проти кримських татар. 29 травня 2016 року у Старому Криму поглумилися і вбили Алієву Муміне, 35 років, мешканку села Ізюмівка Іслям-Терекського району (колишнього Кіровського). За гарячими слідами завдяки братам вбитої Муміне, один з гвалтівників і вбивць впійманий. Ним виявився Гнездилов Олексій, житель Старого Криму», – написав Чубаров.

За його словами, похорон Алієвої Муміне відбудеться сьогодні о 15.00 у с.Ізюмівка.

Глава Меджлісу повідомив, що на похорон вже прийшло багато людей з усіх кінців Криму, і сім’я вбитої Муміне – мама і два брати – потребують моральної та матеріальної підтримки.

Як повідомляв Укрінформ, 29 травня у місті Старий Крим в неділю викрали кримську татарку, а потім згвалтували і вбили її.

 

У Німеччині антифашистський активіст жбурнув торт в обличчя одному з лідерів ліворадикальної опозиційної партії Сарі Вагенкнехт, яка є затятою прихильницею голови Кремля Володимира Путіна.

Інцидент стався під час з’їзду лівих сил в Магдебурзі, передає  НВ – Укрінформ.

“Нападником виявився активіст антифашистського руху “Торти для ворогів людства”, що виступає проти обмеження кількості мігрантів у Німеччині, як на тому наполягає Вагенкнехт”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, після інциденту поліція вивела його із залу, а засідання було перервано.

Сара Вагенкнехт, відома своєю прокремлівської позицією, раніше заявляла, що німецька влада є “ідіотами”, якщо “зібралися воювати з Путіним”.

“Я не раджу вам воювати з Росією, фрау Меркель! Ви ідіоти! Ви зібралися воювати з Путіним?”, – заявила вона під час свого виступу в Бундестазі.

 

П’ятеро землевласників подали позов до Європейського суду з прав людини через обмеження державою Україна їх права власності на землю сільськогосподарського призначення, зокрема у частині можливості продажу землі.

Відповідне повідомлення розміщено на сайті ЄСПЛ. http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-163364#{“itemid”:[“001-163364”]}

“Заявники скаржаться, що законодавче обмеження на відчуження їх землі негативно впливають на економічну цінність землі”, – йдеться у повідомленні.

З тим, в ЄСПЛ хочуть з’ясувати, чи є законним мораторій на продаж землі сільськогосподарського значення в Україні, який діє до 1 січня 2017 року, і чи не обмежує такий мораторій прав власників землі. Також там хочуть почути від уряду України інформацію щодо нормативних документів, які обмежують можливості продажу землі в Україні.

Як свідчать дані сайту, всі 5 позивачів проживають у містах, зокрема 4 – в обласних центрах. Всі вони є пенсіонерами віком від 70 років і більше. Троє з них отримали свої землі внаслідок розпаювання, двоє – як спадщину. Розмір земельних ділянок коливається від 2 га до 5 га.

Перше подання у цій справі надійшло до ЄСПЛ від жительки Києва, 1933 року народження, ще у жовтні 2012 року, інші 4 подання – у грудні 2015 року.

 

Нинішня активізація російської військової агресії на Донбасі є намаганням змусити Україну піти на поступки, які можуть взагалі загрожувати українській державності.

Таку думку під час засідання Погоджувальної ради висловив керівник фракції “Народний фронт” Максим Бурбак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Активізація російської агресії – це намагання схилити Україну до поступок, метою яких є руйнування української державності”, – зазначив він, підкресливши, що протягом лише одного минулого тижня “ми втратили більше хлопців, ніж у попередні місяці 2016 року”.

Водночас Бурбак наголосив, що до політичного врегулювання ситуації на Сході, а також у Криму, можна буде підходити лише після повного виконання Росією Мінських угод.

“Москва вкотре демонструє, що не збирається дотримувати Мінських домовленостей, і ні про яке виведення російських військ і припинення вогню не йдеться”,- окреслив Бурбак нинішній стан справ на Донбасі.

 

Репресії проти кримських татар у тимчасово окупованому Криму посилюються.

Про це кореспондентові Укрінформу заявив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров перед Міжнародним молодіжним форумом “Майбутнє Криму”.

“В Криму щоденно нарощуються репресії кримських татар…Заборонений Меджліс. До кримських татар вламуються з обшуками”, – зазначив Чубаров.

За його словами, минулого тижня насильницьким шляхом зник член виконавчої ради Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов.

“Його викрали, молоду людину – 31 рік. Протягом 4-5 днів про нього немає жодної звістки”, – уточнив Чубаров.

Він наголосив, що в Криму наразі 18 політв’язнів.

“Це люди, які несуть тяжких хрест. Люди, родини яких страждають, бо забрали їх чоловіків. Люди, які виступали і виступають за територіальну цілісність України. Українська держава з міжнародною спільнотою має захистити кожного. Ми почали з такої зірочки, як Надія Савченко, а тепер маємо говорити про обмін всіх на всіх”, – заявив Чубаров.

 

Голова Центру стратегічних розробок і колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін на засіданні президії економічної ради умовляв президента РФ Володимира Путіна знизити геополітичну напруженість для скорочення технологічного відставання.

Про це повідомляє газета «Ведомости» з посиланням на трьох учасників ради – Укрінформ.

Однією з необхідних умов Кудрін назвав залучення іноземних інвестицій. За словами джерел, Кудрін переконував, що Росія технологічно відстала, і тому країна повинна, нехай і на других ролях, вбудуватися у міжнародні технологічні ланцюжки. А для цього слід понизити геополітичну напруженість.

Путін, у свою чергу, у завершальній промові на засіданні нагадав про тисячолітню історію і заявив, що “країна не почне торгувати суверенітетом”, нехай вона в чомусь і відстала. При цьому джерела газети заявили, що він у цьому ж виступі пообіцяв захищати суверенітет Росії до кінця свого життя.

Ще одне джерело видання заявило, що до цієї промови Путін додав примирливу фразу про те, що не треба збільшувати напруженість і піддаватися на провокації. При цьому він висловив впевненість, що з країни не піде іноземний бізнес, якому вигідно працювати в Росії.

Офіційно в Кремлі не коментують подробиці завершальної промови Путіна, вказуючи на те, що це була непублічна частина засідання. Представник Кудріна теж не коментує дискусію.

Одне з джерел припускає, що Путіну може не сподобатися «пораженська позиція» Кудріна. З іншого боку, президента у концепції колишнього міністра фінансів влаштовує те, що вона має на увазі збереження резервів, які гарантують безпеку.

В цілому експерти нагадують, що геополітичний чинник гальмує зростання економіки Росії: позбавляє доступу до ринків капіталу, до технологій. Проте в нинішній РФ навряд чи пожертвують імперськими політичними принципами заради економіки.

 

Голова Спілки журналістів Москви і головний редактор газети “Московський комсомолець” Павло Гусєв відповів ведучому програми “Вєсті нєдєлі” Дмитру Кисельову, який висміяв реакцію Гусєва на новий санкційний список України.

Текст головреда  розміщений  у колонці “Московського комсомольця” – Укрінформ.

“Сьогодні – 33 роки, як я головний редактор газети. На своєму віку я побачив дуже багато політиків, політичних подій, розумних і не дуже розумних людей. Бачив я і багато провокаторів. Ти – не найкращий з них, тому що дурний і обмежений. Раджу тобі, Діма, утриматися від зустрічей зі мною. Це не погроза. Бити не буду, але від спілкування ти задоволення не отримаєш”, – пише головред “МК”.

У колонці Гусєв називає Кисельова “сексотом і негідником, який примазався до російської журналістики” і людиною, що “виляє задом від однієї новини до іншої”, а також не вміє “читати і слухати”.

Нагадаємо, Кисельов в ефірі “Вєстєй нєдєлі” від 29 травня звинуватив “Московський комсомолець” у брехні щодо помилок в сюжетах програми і висловив здивування щодо реакції головреда “МК” Гусєва з приводу внесення до українського санкційного списку. “Але лише Павло Гусєв у відповідь обурився, мовляв, як же так, я ж свій, буржуїнський!” – сказав Кисельов.

 

Голова Генштабу Віктор Муженко позбавив військових звань співробітників військової комендатури у Волновасі за отримання хабаря.

Про це він повідомив у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Завершено службове розслідування за фактом вимагання та отримання хабара у розмірі 6000 грн. військовослужбовцями військової комендатури м. Волноваха капітаном Машкіним А.А. та старшиною Брудковим К.О”, – написав  Муженко.

“Прийняв рішення щодо позбавлення військових звань вищезазначених військовослужбовців. Їхню подальшу долю визначить суд, а найближчі 60 діб хабарники проведуть за гратами”, – додав він.

Як повідомлялося, 26 травня Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою Маріупольського гарнізону затримала на хабарі співробітників військової комендатури.

За непритягнення до кримінальної відповідальності за хуліганство офіцер та сержант військової служби правопорядку вимагали у військовослужбовця ЗСУ, який проходить службу в АТО на Донеччині, неправомірну вигоду у розмірі 6 тисяч гривень.

При отриманні останніх 4 тисяч гривень неподалік адмінбудівлі комендатури у Волновасі обох затримали співробітники Управління СБУ в Донецькій області. Вимагачі намагалися чинити опір.

При обшуках їх робочих кабінетів вилучено три РПГ-26, сім РГД, дев’ять Ф-1, три протитанкові міни, 25 сигнальних ракет, 5 димових шашок, 2700 набоїв до вогнепальної  зброї, два штик-ножі.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 1 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 568

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua