Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 30 жовтня

Інформдень: 30 жовтня

Прикордонники вважають вирок Колмогорову “ідеологічною диверсією”

Засудження до 13 років ув’язнення учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова є ідеологічною диверсією проти всього українського воїнства та має руйнівні наслідки для нацбезпеки – Укрінформ.

Таку думку висловила спільнота “Патріотичне братство прикордонників України” на своїй сторінці у  Фейсбуці, де, зокрема, повідомляються деталі справи Колмогорова

“Патріотичному суспільству слід усвідомити, що засудження солдата Колмогорова є ідеологічною диверсією проти всього українського воїнства. Якщо патріота позбавляють волі на 13 років за оборону України – це руйнує мотивацію у інших, вони просто втрачають довіру в те, що їх жертовність дійсно необхідна. Це вигідно тільки ворогу України. Такий підхід до воїнів  АТО  має не менш руйнівні наслідки для національної безпеки в порівнянні із знищенням військових арсеналів”, – йдеться у повідомленні.

У “Патріотичному братстві прикордонників України” нагадали, що Приморський суд Маріуполя, незважаючи на відсутність доказів, оголосив вирок у вигляді 13 років ув’язнення воїну АТО, прикордоннику, старшому солдату Сергію Колмогорову. Його звинувачують у навмисному вбивстві, коли в 2014 році під окупованим Новоазовськом військові застосували зброю стосовно осіб, які проводили розвідку місцевості в зоні бойових дій, а при спробі їх затримання не виконали вимог на зупинку та намагалися втекти на автомобілі.

Авто з порушниками було зупинено. Водієм виявився уродженець окупованого росіянами м.Донецька, який не постраждав, проте від поранення загинула жінка, яка сиділа поряд з ним у автомобілі. Повідомляється, що водій після допитів виїхав до Росії на постійне проживання і жодного разу не був присутнім на суді.

Також відомо, що прицільний вогонь по колесах та радіаторній решітці автомобіля вели одразу 9 військовослужбовців, які перебували у патрульній групі. Слідство не змогло встановити чий саме постріл призвів до загибелі жінки, тому засудили саме Сергія Колмогорова, який начебто на час пострілу перебував найближче від автомобіля з порушниками.

Повідомляється, що у жовтні 2017 року помер батько Сергія  – хлопець не зміг навіть побачитись з ним напередодні. Також відомо, що його мати живе дуже бідно і родина не може звернутись до приватного адвоката.

Співробітники Держприкордонслужби, ветерани-прикордонники та учасники АТО сподіваються на чесність та об’єктивність Вищого спеціалізованого суду України, в якому 2 листопада відбудеться засідання у справі засудженого до 13 років ув’язнення учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова.

 

Справа прикордонника Колмогорова: Вищий спецсуд розгляне касацію 2 листопада

Співробітники Держприкордонслужби, ветерани-прикордонники та учасники АТО сподіваються на чесність та об’єктивність Вищого спеціалізованого суду України, в якому 2 листопада відбудеться засідання у справі засудженого до 13 років ув’язнення учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова.

Відповідне звернення розміщено на  сайті Держприкордонслужби – Укрінформ.

“Співробітники Держприкордонслужби, ветерани-прикордонники та учасники  АТО  висловлюють надію на неупередженість, чесність та об’єктивність Вищого спеціалізованого суду України, у якому 2 листопада поточного року відбудеться засідання по цій справі. Адже боєць Сергій Колмогоров захищав суверенітет та територіальну цілісність України у складі прикордонного наряду. Ним повністю було дотримано усі вимоги наказів та інструкцій щодо застосування зброї”, – йдеться у повідомленні.

Нагадується, що старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання у зоні проведення АТО, 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили неподалік від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував у бік блокпоста. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій лише натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу лише збільшилась. Після цього був відкритий вогонь на ураження.

“На жаль, пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії. Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив лише прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі”, – зазначається у повідомленні.

Представники Всеукраїнської організації ветеранів-прикордонників наголосили, що інформація про засудження учасника АТО Колмогорова викликає у них “подив, обурення, біль”: “Не вкладається в голові, як могло статися, що військовослужбовець під час неоголошеної війни українським судом визнаний винним у навмисному вбивстві. Прикордонник засуджений на 13 років ув’язнення за те, що виконав наказ зупинити машину з поплічником терористів, який діяв на користь сепаратистам”.

 

У рішенні Маріупольського суду, що засудив учасника АТО, прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення, немає ані справедливості, ані натяку на незаангажоване рішення.

Про це написав на своїй сторінці у  Фейсбуці  народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Дмитро Тимчук – Укрінформ

“Якщо ми говоримо про відрижку “русского мира” в наших судах – ласкаво просимо в Маріупольський суд, який засудив українського прикордонника С.Колмогорова до 13 років в’язниці за виконання наказу зупинити машину з порушниками на блокпосту у вересні 2014 року”, – написав Тимчук.

Депутат зазначив, що Україна бореться за право називатися правовою державою. “Нашим суддям на замітку: правова держава – це перш за все суверенна держава, яка приймає у т.ч. судові рішення не під диктовку іншої сторони, тим більше – держави-агресора “, – додав Тимчук.

Він також здивувався, що “незалежний” маріупольський суд не прийняв досі “ніяких рішень з приводу підписання в Маріуполі у 2014 році меморандуму з “ДНР” і організації “спільного патрулювання” з  бойовиками  “дружинників” Ахметова”. Замість цього, маріупольський суд засудив за виконання наказу українського силовика.

“У рішенні маріупольського суду ми не побачили ні права, ні справедливості, ні натяку на незаангажоване рішення”, – обурився депутат.

Він нагадав, що 2 листопада справу розгляне Вищий спеціалізований суд у Києві.

“Якщо ми зараз здамо нашого прикордонника – гріш ціна нашій незалежності, оплаченої кров’ю тисяч українців. Гріш ціна нашому “правосуддю”, – зазначив Тимчук.

Він також заявив, що як народний депутат готовий взяти на поруки Колмогорова. “Упевнений, знайду чимало однодумців в депутатському корпусі. Його місце – не в СІЗО, а в почесних рядах українських силовиків, які відстояли Україну”, – зазначив він.

Як повідомлялося, старший солдат Бердянського прикордонного загону Сергій Колмогоров, який неодноразово виконував бойові завдання в зоні проведення АТО 9 вересня 2014 року чергував на блокпосту в районі Маріуполя. Під час несення служби військовослужбовці помітили недалеко від берега моря автомобіль, який блимав фарами, подаючи якісь сигнали, а потім попрямував в сторону блокпоста. На вимогу зупинитися для перевірки документів водій тільки натиснув на газ автомобіля і пішов на прорив. Попереджувальні постріли не зупинили порушника, швидкість транспортного засобу тільки збільшилася. Після цього було відкрито вогонь на ураження.

У результаті пасажирка транспортного засобу загинула, а водій, уродженець Донецька, не постраждав. Пізніше, після кількох допитів, він виїхав до Росії.

Як з’ясувало слідство, вогонь по автомобілю одночасно вели дев’ять осіб. Але цивільний суд Маріуполя засудив тільки прикордонника Сергія Колмогорова до 13 років ув’язнення. Апеляційний суд залишив вирок у силі.

 

Росія, продовжуючи агресію на Донбасі, розгорнула терор в глибокому тилу, знищуючи захисників України. Вбивство Аміни Окуєвої – це виклик країні, на який повинна бути жорстка і адекватна відповідь.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов у своєму коментарі, опублікованому на  сайті РНБО – Укрінформ.

“Росія, продовжуючи агресію на сході України, розгорнула терор в глибокому тилу, знищуючи мужніх захисників нашої країни”, – сказав Турчинов.

Він наголосив, що вбивство  Аміни Окуєвої  – це виклик країні, на який повинна бути “жорстка і адекватна відповідь”.

“Сьогодні ми втратили Аміну Окуєву, яка стала справжнім героєм чеченського і українського народу. Для кожного патріота України вона стала рідною сестрою. І ворог повинен відповісти за вбивство нашої сестри”, – сказав він.

Як повідомлялося, ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області була вбита чеченський доброволець Аміна Окуєва. Автомобіль, у якому була вона та її чоловік Адам Осмаєв, розстріляли на залізничному переїзді.

 

Чоловік Окуєвої розповів про вбивство: Навколо мене все розліталося

Аміна Окуєва та Адам Осмаєв перед обстрілом поверталися до Києва з іншого регіону. За кермом автомобіля був Адам.

Про це він розповів в ексклюзивному коментарі  LB.ua – Укрінформ.

За словами Осмаєва, на залізничному переїзді автомобіль почали обстрілювати. “Навколо мене все розліталося, панель уся”, – згадав він.

Осмаєв каже, що одна з куль влучила Аміні у голову.

“Я скільки міг проїхав, тому що (нападники – ред.) влучили також у двигун, машина зупинилася. Намагався надати (Аміні – ред.) першу допомогу, але їй в голову влучили”, – розказав він.

Напад Осмаєв вважає замахом на них обох. Загрози своєму життю чоловік наразі не відчуває.

На його думку, тут присутній “російський слід”, – як і в ситуації з вибухом біля телеканалу “Еспресо” в Києві: “Це ланки одного ланцюга… Діє якесь терористичне угрупування”.

За даними LB.ua, Акуєва і Осмаєв жили неподалік від місця нападу. Будинок вони будували своїми руками.

Донедавна подружжя перебувало під охороною Державної служби охорони, але деякий час тому її зняли.

 

Прокурор Київської області Дмитро Чібісов заявив, що слідство вже має кілька головних версій вбивства Аміни Окуєвої, вони відпрацьовуються.

Про це він заявив журналістам на місці злочину, повідомляє  “5 канал” – Укрінформ.

“Аміна загинула, чоловіку зараз надається медична допомога. Вона була на пасажирському сидінні. Підключили усі технічні та правоохоронні засоби, що розкрити цей злочин. Я зараз їду, щоб оглядати одну з місцевостей, де можливо має місце причетність до злочину”, – зазначив прокурор.

Як повідомлялося, ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області була вбита чеченський доброволець  Аміна Окуєва. Автомобіль, у якому була вона та її чоловік Адам Осмаєв, розстріляли на залізничному переїзді.

Як повідомлялося, ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області була вбита чеченський доброволець  Аміна Окуєва. Автомобіль, у якому була вона та її чоловік Адам Осмаєв, розстріляли на залізничному переїзді.

 

Муфтій Духовного управління мусульман України “УММА” Саід Ісмагілов просить, щоб Аміні Окуєвій, яка загинула під час терористичного акту, посмертно дали звання Героя України.

Про це він написав в соцмережі  Фейсбук – Укрінформ.

“Надішло підтвердження смерті нашої героїчної сестри-мусульманки Аміни Окуєвої. Вона героїчна жінка-воїн. Вона дуже старанна мусульманка, вона завжди молилась, дотримувалась посту, і відповідала височайшим моральним якостям, що притаманні віруючим! Вона захищала Україну, і не боялась смерті. Я свідчу про те, що вона загинула шагідом – мучеником, що віддав життя заради Аллага на шляху справедливості…”, – зазначив він.

Муфтій переконаний, що Аміна Окуєва має бути прикладом для українських мусульман.

“Ми будемо за неї молитись, будемо любити її, пам’ятати її, і ставити її як приклад героїчної української мусульманки. Але важливо, щоб і в цьому житті зберігалась пам’ять про героїв. Тому я прошу, щоб  Аміні Окуєвій  посмертно дали звання Героя України. Я свідчу, що вона повністю гідна бути героєм нашої країни”, – підкреслив Ісмагілов.

 

На місці вбивства Аміни Окуєвої під Києвом перебуває очільник Національної поліції України Сергій Князєв, який особисто координує усі дії правоохоронців.

Про це заявив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк в ефірі “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз там перебуває очільник Національної поліції України Сергій Князєв, особисто координує усі дії правоохоронців. Здійснюються усі необхідні оперативні заходи для того, щоб реагувати на цю ситуацію. Працюють слідчо-оперативні групи”, – заявив він.

Шкіряк підтвердив інформацію, що Аміна Окуєва загинула в результаті збройного нападу, а її чоловік Адам Осмаєв поранений, “однак буде жити”.

Як повідомлялося, ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області була вбита чеченський доброволець  Аміна Окуєва. Автомобіль, у якому була вона та її чоловік Адам Осмаєв, розстріляли на залізничному переїзді.

 

На перших виборах до об’єднаних територіальних громад, що відбулися 29 жовтня, від партії «Блок Петра Порошенка» перемогли 60 кандидатів.

Про це повідомив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель у понеділок на прес-конференції – Укрінформ.

«За результатами виборів 29 жовтня ми можемо оприлюднити такі цифри щодо переможців голів об’єднаних  територіальних громад, яких висували політичні партії. «Блок Петра Порошенка» – перемогло 60 кандидатів. Партія заявляла про більше ста кандидатів, маючи на увазі кандидатів, яких вона підтримувала або які є її членами. Політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – перемогли 13 кандидатів, партія також заявляла про ще 11 кандидатів, які балотувались… «Аграрна партія» – перемогло 5 висуванців. «Наш край» – 5 висуванців від цієї політичної сили. Партія «За конкретні справи» – 3 переможців на виборах голів ОТГ. Партії «УКРОП» та «Сила людей» – по одному переможцю. Це дані нашого паралельного підрахунку… Я би не поспішав робити висновок про те, що більша кількість переможців є самовисуванцями, оскільки «БПП» і «Батьківщина» заявили про значну кількість кандидатів, яких підтримували”, – сказав Кошель

При цьому він зауважив, що вплив політичних партій на виборчий процес і їх участь у ньому є значним.

Як повідомляв Укрінформ, громадська організація «Комітет виборців України» зафіксувала численні випадки порушень законодавства з боку дільничних виборчих комісій і оцінює як низький рівень їхньої роботи на перших виборах до об’єднаних територіальних громад, що пройшли 29 жовтня.

 

Громадська організація “Комітет виборців України” занепокоєна фактами прямого і непрямого підкупу виборців під час кампанії з перших місцевих виборів до об’єднаних територіальних громад, що відбулись у неділю, 29 жовтня.

Про це на прес-конференції щодо підсумків спостереження за виборами в об’єднаних громадах сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз ми можемо опиратися на 4 задокументовані факти (прямого підкупу виборців – ред.), які мають місце. Якщо брати в масштабі України, в масштабі 201 округу – ця проблема є значно меншою, аніж на парламентських виборах, але проблема все одно залишається… Нас непокоять більше інші прецеденти, коли досить активно використовується технологія непрямого підкупу, і більше того, відбувається намагання легалізувати непрямий підкупу”, – наголосив Кошель.

Він зазначив, що “із підвищенням рівня мінімальної заробітної плати зріз поріг підкупу виборців”.

“Якщо раніше партії і кандидати – суб’єкти виборчого процесу могли надати виборцям сувенірної продукції із символікою партій на суму до 60 гривень, то зараз ця цифра виросла до 160. Таким чином низка кандидатів, низка політичних сил проводили відкритий підкуп виборців. Це підкуп виборців за всіма зовнішніми ознаками, але вони були переконані і вони подавали цю інформацію про те, що підкупу немає”, – зазначив гендиректор КВУ.

Зокрема, за його словами, в Луганській області масово роздавали цукор, а також продовольчі набори. Крім того, партія “За конкретні справи” роздавала виборцям туристичні послуги – поїздки до Почаєва, “де також виборцям в ході цих поїздок надавали ковдри, рушники і надавали інформацію про вплив, роль і про важливість саме цієї політичної сили”, сказав експерт.

При цьому він зазначив, що у “понад 90 відсотках випадків ці факти довести в судовому порядку буде майже неможливо”.

Як повідомлялось, у неділю, 29 жовтня, у 201 об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) в усіх без винятку областях України пройшли перші вибори  депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. До складу цих 201 ОТГ увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841).

За даними Громадянської мережі ОПОРА, явка виборців становила 48,2%.

 

Громадська організація «Комітет виборців України» зафіксувала численні випадки порушень законодавства з боку дільничних виборчих комісій і оцінює як низький рівень їхньої роботи на перших виборах до об’єднаних територіальних громад, що пройшли 29 жовтня.

Про це сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель на прес-конференції щодо підсумків спостереження за виборами в об’єднаних громадах, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це є достатньо серйозна проблема, цей безлад, повний хаос в роботі комісій. Для її уникнення потрібно змінити кілька речей. Перше – це чинне законодавство, яке має бути максимально виписане і чітко деталізоване. І друге – підготовка членів дільничних виборчих комісій», – наголосив Кошель.

Він підкреслив, що на виборах в неділю фіксували, зокрема, випадки голосування виборців без документів, що посвідчують особу.

«Ми фіксували різні приклади, коли на дільниці приходили із ксерокопіями паспортів. На одній із дільниць комісія прийняла рішення, що авторитетна особа може підтвердити особу виборця без документа. Фіксувались випадки спроб голосування за водійськими правами, заповнення бюлетенів олівцем замість ручки. Ми фіксували велику кількість порушень, пов’язаних із виборчою документацією, а саме в день виборів масово виявлялися помилки у виборчих бюлетенях», – відзначив Кошель.

Окрім того, він зазначив, що ряд партій вже заявили, що помилки і відсутність їхніх кандидатів у бюлетенях є «технологією по розправі з певними партіями». Водночас, на його думку, такі порушення свідчать про низький рівень роботи ДВК.

«Це є швидше низький рівень роботи дільничних виборчих комісій і ми також бачили приклади, коли порушення були помічені в переддень голосування. Комісії оперативно приймали рішення і передруковували бюлетені, і проблема зникала сама собою», – зазначив гендиректор КВУ.

При цьому він наголосив, що на попередніх виборах навчанням членів ДВК займались експертні організації, і проблем було дещо менше. «Зараз сплеск проблем серйозно піднявся», – додав Кошель.

Як повідомлялось, у неділю, 29 жовтня, у 201 об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) в усіх без винятку областях України пройшли перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів. До складу цих 201 ОТГ увійшли 933 місцеві ради (міських – 25, селищних – 67, сільських – 841).

Результати виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, а також  виборів сільського, селищного, міського голови мають бути встановлені не пізніш як на п’ятий день з дня голосування, тобто до 3 листопада включно.

У свою чергу результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі мають бути встановлені не пізніш як на десятий день з дня голосування, тобто до 8 листопада включно.

Протягом дня виборів до окремих територіальних громад поліція відкрила 10 кримінальних проваджень, 4 з них – за фактом підкупу виборців, усього ж за минулий день в поліцію надійшло 207 повідомлень, з яких 136 – в день проведення виборів.

За даними Громадянської мережі ОПОРА, явка виборців становила 48,2%.

 

Представники громадянської мережі ОПОРА розраховують, що правоохоронні органи дадуть правову оцінку озброєному нападу на виборчу дільницю у Зайцевській ОТГ Дніпропетровської області, де сталась спроба зірвати виборчий процес і підрахунок голосів.

Про це повідомила координатор виборчих та парламентських програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська у понеділок під час прес-конференції щодо підсумків громадського спостереження за  виборами у 201 об’єднаній громаді – Укрінформ.

“Якщо говорити про виборчу кампанію в цілому, то вона була вкрай конкурентною – набагато більше, ніж у грудні 2016 року. Це відбулося і за рахунок участі політичних партій у процесі висування кандидатів, формування виборчих комісій різного рівня та проведення виборчої агітації, яка розпочинається за два тижні до голосування. Конкурентність подеколи, на жаль, мала й негативний ефект, зокрема це той інцидент та трагедія, що сталась у Зайцевській ОТГ, у селі Майське Дніпропетровської області, де відбувся збройний напад. Майже три десятки осіб напали на приміщення для голосування: розбили вікна, ушкодження та травми отримали двоє поліцейських. Місцевою поліцією було оголошено план “Перехоплення” – 24 особи на семи автомобілях, в багажниках яких була значна кількість зброї, затримані. Ми сподіваємось, що правоохоронні органи нададуть реальну оцінку спробі зірвати виборчий процес і підрахунок голосів у конкретній територіальній громаді, бо це безпрецедентна подія”, – сказала Айвазовська.

Тим не менше, зазначила вона, члени дільничної виборчої комісії у межах цієї територіальної громади завершили підрахунок голосів і підписали протоколи.

Загалом, за словами Айвазовської, у всіх регіонах України працювали 69 довготермінових і 122 короткотермінових спостерігачів, які відслідковували весь процес – від ранкового засідання до складання підсумкових протоколів на рівні ТВК.

Як повідомлялося, 29 жовтня у 201 об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) в усіх без винятку областях України пройшли перші місцеві вибори.

 

У чинній політичній ситуації змінити виборчу систему в Україні на повністю пропорційну неможливо. 

Таку думку під час зустрічі із українською громадою у Торонто висловив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент Укрінформу.

«Щодо змін законодавства з мажоритарної на пропорційну систему. Я не впевнений, але думаю, що знайти сьогодні 226 голосів для зміни самої виборчої системи дуже важко», – сказав Гройсман.

На його переконання, чинні депутати, обрані у мажоритарних округах, не захочуть позбавляти себе влади.

«Це ж доля депутатів знаходиться у їхніх власних руках. Виходячи із того, що в парламенті присутні 225 депутатів із округів, те, що вони захочуть відмовитися від своїх мандатів і змінити саму систему є дуже сумнівним. Тож із цього приводу у мене немає ілюзій: досягти цього не вдасться», – зазначив прем’єр-міністр України.

Водночас, він визнав необхідність удосконалювати виборче законодавства і виступив на підтримку збільшення покарання за його порушення.

«Було б добре мати відкриті списки, таку собі партійно-окружну систему. Це був би оптимальний варіант», – підсумував  Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, Володимир Гройсман перебуває із кількаденним візитом у Канаді, де у нього заплановані численні зустрічі із керівництвом держави, громадою та бізнес-колами.

 

З початку року до Збройних сил України поставлено 875 одиниць озброєння та військової техніки.

Про це на брифінгу поінформував речник з питань АТО Міністерства оборони Андрій Лисенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“З початку року до  Збройних сил України  поставлено 875 одиниць озброєння та військової техніки. У тому числі, 10 літаків, 2 вертольоти, 67 одиниць бронетанкового озброєння і бронетехніки, 26 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, а також 319 вантажних, санітарних та пасажирських автомобілів”, – повідомив речник.

За його словами, цього року за результатами державних випробувань на озброєння ЗСУ прийнято 17 зразків нового і модернізованого озброєння та військової техніки. Серед них – легкий переносний ракетний комплекс “Корсар”, спеціальна автоматична зброя “Вулкан”, 30-мм автоматична гармата, 7,62-мм снайперська гвинтівка, броньований автомобіль “Козак-2” та інші.

Таким чином, за останні два роки на озброєння ЗСУ прийнято вже 36 зразків озброєння та військової техніки.

 

Під Пісками бойовики вчинили цинічну провокацію, обстрілявши власні позиції.

Про це заявив на брифінгу в понеділок речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко.

“У районі Пісок перед початком чергового  обстрілу  противник здійснив цинічну провокацію, накривши свої передові позиції вогнем запалювальними набоями із БМП”, – сказав Лисенко.

 

В естонському військовому містечку Тапа завершили будівництво великого оборонного комплексу для розміщення батальйонної групи НАТО.

Про це повідомляє газета  Postimees.ee – Укрінформ.

“Комплекс (на військовій базі НАТО в Тапі – ред.) урочисто відкриє міністр оборони Юрі Луйк разом з представником Сил оборони Естонії і представником союзників. В комплекс входять 20 будівель і споруд, у тому числі три казарми, їдальня, навчальні приміщення та допоміжні будівлі. Площа комплексу становитиме 38 тис. квадратних метрів”, – йдеться в повідомленні.

Нові казарми побудовані з огляду на сучасні вимоги і з урахуванням потреб сучасних солдатів. У кожній казармі – 300 спальних місць і 30 робочих місць. В одній із казарм знаходяться побутові та навчальні приміщення, а також кімнати для зберігання спорядження та його обслуговування.

Їдальня розташовується на площі 5500 квадратних метрів і є однією з найбільших в країнах Балтії. Вона здатна нагодувати в день 3200 осіб.

Вартість робіт склала 43 млн євро. На базі в Тапі базується, крім військовослужбовців Першої піхотної бригади Сил оборони Естонії, також бойова батальйонна група  НАТО  у складі 1200 осіб. До її складу входять солдати і офіцери з Великої Британії та Франції.

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій закликає Парламентську асамблею Євронест посилити санкції проти Росії.

Про це він заявив під час зустрічі з членами Бюро Парламентської асамблеї Євронест в понеділок у Києві,  повідомляє  прес-служба парламенту – Укрінформ.

«Має бути особливо важливим розуміння солідарності у відповідь викликам. Треба зупинити Путіна – це буде запорукою, гарантією безпеки і добробуту. А будь-яке загравання з агресором розглядатиметься ним як заохочення до нової агресії. Тому мають бути посилені санкції, і найголовніше – солідарність і спільна позиція», – наголосив  Парубій.

У свою чергу співголова ПА Євронест Маріан Лупу (Молдова) запевнив у повній підтримці України з боку кожної країни, що входить до цієї організації. Він також назвав «глибоко символічним той факт, що сесія ПА Євронест проходить в Україні».

«Це знак солідарності з Україною на підтримку її суверенітету і територіальної цілісності. Ми знаємо, що таке сепаратизм і воєнні дії. Ви маєте повну підтримку від нас з боку кожної країни, що входить до нашої організації. У нас одні завдання й одні і ті ж цілі – можете на нас розраховувати», – наголосив він

 

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко обговорила з міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Данканом безпекову ситуацію на Донбасі, порушення прав людини в окупованому Криму та пом’якшення візового режиму для українців.

Про це Геращенко, яка перебуває з візитом у Британії,  повідомила  у Фейсбуці – Укрінформ.

“Маю насичений візит до UK. Сьогодні у Форін Офісі зустрілася з міністром Великої Британії у справах Європи та Америки Аланом Данканом. Обговорили безпекову ситуацію на Донбасі, порушення прав людини в окупованому Криму”, – написала вона.

За словами Геращенко, вона закликала Велику Британію сприяти у звільненні заручників, залучити і включити всі можливі механізми, посередницькі зусилля.

Також, як зазначила перший віце-спікер, в ході зустрічі йшлося про миротворчу місію на Донбасі, про непристойність гібридної російської пропозиції “миротворців”, яка просто підміняє саму ідею миротворчої місії. “Добре, що британський уряд добре розуміє нюанси і різницю між мандатом справжньої миротворчої місії і гібридною пропозицією Москви, направленою на замороження конфлікту”, – додала Геращенко.

Крім того, за її словами, Британія активно підтримує проекти гуманітарного розмінування на Донбасі. Верховна Рада, в свою чергу, має якнайшвидше прийняти новий закон щодо гуманітарного розмінування, підкреслила Геращенко.

Також вона зазначила, що обговорила з британським міністром реформи в Україні. При цьому, за словами Геращенко, вона попросила міністра звернути увагу на скарги українців щодо безпідставних відмов в отриманні британських віз. Водночас  Геращенко  висловила думку в необхідності переговорів про пом’якшення для українців візового режиму з боку Британії.

“Ми маємо позитивний досвід безвізу з ЄС і мінімум порушень візових правил з боку українців в шенгенський зоні, тому думаю, варто говорити й про пом’якшення візового режиму з Британією. Очевидно, що це буде непростий і нешвидкий діалог, але варто його починати”, – наголосила вона.

 

Україна закликала в ООН підтримати суд, що розслідує агресію РФ

Українська держава підтримує зусилля Міжнародного кримінального суду (МКС) у розслідуванні російської агресії на Донбасі і в Криму та закликає міжнародну спільноту посилити підтримку цього органу в забезпеченні права на справедливість.

З такою заявою виступив у понеділок на пленарному засіданні ГА ООН заступник глави МЗС України Сергій Кислиця, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми знаємо, як важко без співпраці з МКС притягнути до відповідальності тих, хто здійснює найбільш серйозні злочини. У цьому зв’язку ми переконані, що міжнародне співтовариство повинно збільшити підтримку зусиль МКС у боротьбі з безкарністю та забезпечення права на справедливість для всіх жертв таких злочинів”, – заявив український представник.

У цьому зв’язку він позитивно відзначив продовження Міжнародним кримінальним судом розгляду ситуації в Україні.

“Ми особливо цінуємо попередні висновки Офісу прокурора МКС, в яких зазначається, що міжнародний збройний конфлікт між Україною і Російською Федерацією розпочався, коли Росія розгорнула свої збройні сили на українській території, а також, що до нинішнього стану окупації продовжує застосовуватися міжнародне право, яке регулює відносини в міжнародних збройних конфліктах”, – наголосив Кислиця.

Представник України також висловив підтримку зусиллям МКС у проведенні детального аналізу того, як російські державні структури сприяють бойовикам на Донбасі.

“Це сприяння включає постачання обладнання, фінансів та особового складу, а також загальне планування дій незаконних збройних угруповань у такий спосіб, що вказує на справжній контроль (Росії – ред.) над ними”, – зауважив Сергій Кислиця.

Як уточнили Укрінформу в Постійному представництві України при  ООН, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця прибув до Нью-Йорка з візитом для участі в засіданнях Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН. Крім того, заплановані його двосторонні зустрічі з метою просування оновленого проекту української резолюції “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

 

Для введення миротворчої місії ООН на Донбасі необхідно, що Росія перш за все вивела своїх військових з “Л/ДНР”.

Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер в інтерв’ю  “Громадському” – Укрінформ.

“Спершу сторони мають домовитися, що місія буде, й узгодити мандат. Потім утілити механізми, щоб вона розпочалася. Щоб миротворці зайшли, Росія мусить вивести свої сили… Сподіваюся, ми змусимо Росію не закріплюватися, а навпаки виводити свої сили, даючи дорогу миротворцям. Якщо ми зможемо це зробити, це змінить ситуацію й створить умови для складних рішень, які має ухвалити Україна в рамках “Мінська”… З боку України повинна бути координація з ООН. Паралельно ми маємо думати, як організувати вибори, узгодити послідовність дій. Але спершу мають бути погоджені базові питання”, – сказав він.

За словами Волкера, мета миротворчої місії — збереження миру, створення безпечних умов: “Якщо ви чули останні заяви Путіна на Валдайському форумі, він казав, що не можна допустити “ще одну Сребреницю”, ще одну бійню, як він сказав. Це ще одна з причин, чому має з’явитися миротворча місія, яка покриватиме всю територію конфлікту, зокрема, кордон. Тому що інакше вона не зможе ефективно контролювати безпеку”.

“Якщо казати про ефективність, миротворці повинні мати можливість виконувати три задачі: мати повний контроль над усією зоною конфлікту, а не лише лінією зіткнення, та вільно пересування нею; моніторити відведення тяжкого озброєння в місця постійної дислокації; контролювати російсько-український кордон”, – підкреслив Волкер.

Він також зазначив, що сторони можуть почати довіряти миротворчим силам з мандатом ООН. “Ця місія з безпековою компетенцією, озброєна, мобільна, з необхідним чисельним складом могла б контролювати територію, і бойових дій там більше не було б. Забезпечити нормалізацію ситуації, доступ, щоб організувати місцеві вибори та зробити інші кроки, передбачені “Мінськом”. І повернути полонених, що дуже важливо. З усім цим можна допомогти, якщо вдасться залучити миротворців”, – переконаний спецпредставник США.

На питання, чи готова Росія погодитися повернути контроль над кордоном перед тим, як будуть зроблені якісь політичні кроки,  Волкер  зазначив: “Це і є частина проблеми — брак послідовності Мінських угод. Коли Росія звертає увагу на речі, яких вона прагне й лишається незадоволеною, якщо їх не виконують. Але є й інші умови, як, наприклад, припинення вогню та відведення важкого озброєння, які також не виконані. Саме в цьому питанні є надія на те, що миротворча місія зможе розв’язати питання послідовності виконання вимог і створить безпечну зону, де всі умови можна буде виконати”.

“Так, ви праві, Росія категорично заперечує можливість установлення контролю України над власним кордоном. Тож сподіваємося на те, що контроль установлять миротворці й зможуть стабілізувати ситуацію, забезпечити супровід виконання “Мінська”, доки Україна не поверне повний контроль. Я не можу сказати, на що саме Росія не погодиться. Саме тому мушу говорити з ними. Саме тому ми проговорюємо всі ці ідеї”, – розповів Волкер.

“Усе починається з політичної волі. У “Мінська” є всі необхідні складові. Його просто не виконують. Це питання політичної волі, яке зумовлене відсутністю довіри. Ми сподіваємося створити цю політичну волю. Ми працюємо над концепцією резолюції миротворчої місії ООН. Якщо її схвалять, за неї проголосують і Росія, і Україна, бо обидві нині є членами Радбезу. Тож це буде інша ситуація”, – додав він.

Спецпредставник США також зауважив, що наразі трохи зарано говорити, які саме країни готові приєднатися до місії ООН та якою буде її чисельність: “Ми досі не дійшли згоди щодо конкретного мандату місії. Саме тут мусимо домовитися. Якщо це станеться, тоді вже почнемо обговорювати учасників і  чисельність. Оцінити кількість і природу самої місії можна буде лише тоді, коли буде згода щодо її мандату”.

На питання, якою буде роль самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” у цьому процесі, Волкер заявив: “Гадаю, щодо цього питання вирішено: Мінські угоди – між Росією, Україною та ОБСЄ. Ідея – відновити контроль України над цими територіями, провести там вибори. Тому так званим “республікам” тут не місце”.

 

Правоохоронні органи Сполучених Штатів Америки висунули обвинувачення за 12 пунктами колишньому главі передвиборчого штабу Дональда Трампа Полу Манафорту та його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу.

Про це повідомляє  CNN – Укрінформ.

“Манафорт і Гейтс, зокрема, звинувачуються у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях в якості незареєстрованого іноземного агента, наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA)”, – йдеться у повідомленні.

Відповідні звинувачення у п’ятницю, 27 жовтня, були схвалені колегією присяжних Федерального суду округу Колумбія.

За словами джерела, знайомого зі справою, Гейтс також здався федеральним органам влади.

Як зазначається, о 13:20 за місцевим часом Манафорт та Гейтс мають з’явитися на початкове слухання перед суддею окружного суду Деборою Робінсон. Повідомляється, що камер у залі суду не буде.

Раніше повідомлялося, що керівник передвиборчого штабу Дональда Трампа  Пол Манафорт  став обвинувачуваним у справі про втручання Росії у президентські вибори в США і здався федеральним органам влади.

Манафорт зайшов в офіс ФБР у Вашингтоні приблизно о 8:15 ранку за місцевим часом разом зі своїм адвокатом.

Іншим обвинуваченим у справі став колишній бізнес-партнер Манафорта Рік Гейтс, якому також було наказано здатися федеральним органам влади.

 

Керівник передвиборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт став обвинувачуваним у справі про втручання Росії у президентські вибори в США і здався федеральним органам влади.

Про це повідомляє  The New York Times  з посиланням на джерело, знайоме зі справою.

“Манафорт зайшов в офіс ФБР у Вашингтоні приблизно о 8:15 ранку за місцевим часом разом зі своїм адвокатом”, – йдеться у повідомленні.

Іншим обвинуваченим у справі став колишній бізнес-партнер Манафорта Рік Гейтс, якому також було наказано здатися федеральним органам влади.

Зазначається, що спроби з’ясувати місце знаходження Гейтса в понеділок були безуспішними.

Як повідомлялося, раніше сенатор-демократ та член Комітету юстиції Сенату США Річард Блументал заявив, що екс-радники президента США Дональда Трампа Пол Манафорт і Майкл Флінн “майже напевне” зіткнуться з кримінальними обвинуваченнями.

 

Колишній менеджер президентської кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт та його бізнес-партнер Річард Гейтс отримали через офшори понад $75 млн, частину з яких встигли відмити.

Загалом же, звинувачення проти них висунуті за понад десятком пунктів, йдеться у звинувачувальній заяві, оприлюдненій у понеділок, 30 жовтня – Укрінформ.

“У загальній кількості, з офшорних рахунків було отримано понад $75 млн”, – зазначається в документі.

При цьому встановлено, що Манафорт встиг “відмити” більше $18 млн. Ці кошти були використані для купівлі нерухомості, товарів та замовлення сервісу. Гейтс перевів понад $3 млн з офшорних рахунків до інших банків.

У документі Манафорт і Гейтс пов’язуються з Віктором Януковичем і “Партією регіонів”, ідентифікованою як проросійська партія в Україні. Незадекларовані прибутки вони отримали в період з 2006 по 2016 рр. Для того, щоб приховати їх, Манафорт і Гейтс використовували американські та іноземні корпорації, партнерські компанії та банківські рахунки. При цьому вказується список компаній в США, у Великій Британії, на Кіпрі та Гренадінах.

Як повідомляв Укрінформ,  Полу Манафорту  і Річарду Гейтсу висунуті звинувачення офісом спеціального прокурора Роберта Мюллера, який проводить розслідування щодо втручання Росії у президентські вибори в США.

 

Колишній радник з питань зовнішньої політики президентської кампанії Дональда Трампа Георгій Пападопулос визнав себе винним у хибному свідченні ФБР щодо його контактів з росіянами, наближеними до Кремля.

Про це йдеться в судовому документі, оприлюдненому в понеділок американським центральним виданням  The New York Times – Укрінформ.

“Обвинувачуваний Георгій Пападопулос, який був радником з питань зовнішньої політики президентської кампанії Дональда Трампа надавав хибні свідчення та замовчував факти під час інтерв’ю у Федеральному Бюро Розслідувань 27 січня 2017 року”, – наголошується в документі, який охоплює 14 сторінок тексту.

Зокрема, зазначається, що Пападопулос надав невірну інформацію про свою взаємодію з однією іноземною особою під час обговорення “брудного” компромату, пов’язаного з електронними листами Гілларі Клінтон.

Зараз він визнав свою провину.

У заяві Мюллера також сказано, що Пападопулос у березні минулого року провів зустріч з росіянкою, яка представилася як родич російського президента Володимира Путіна (хоча й не була такою). При цьому, радник Трампа мав намір використати цей контакт для того, щоб організувати зустріч між представниками президентської кампанії з російськими урядовцями.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок офіс спеціального прокурора США, який займається розслідуванням російського втручання у президентські вибори, висунув офіційні обвинувачення проти  Пола Манафорта  і Ричарда Гейтса.

 

У Facebook, Twitter і Google розповіли про масштаби активності РФ під час виборів в США

Компанії Facebook, Twitter і Google розповіли про масштаби активності російських сторінок під час проведення президентських виборів у США 2016 року, передає  УНН  з посиланням на Deutsche Welle.

За даними видання, представники соціальної мережі Facebook стверджують, що якась група російських користувачів опублікувала понад 80 тисяч записів на політичні теми протягом двох років під час і після президентських виборів в США 2016 року. Потенційна група охоплення склала 126 мільйонів чоловік.  Компанія повідомила також, що тільки в жовтні 2016 року деактивувала майже 6 мільйонів фейкових облікових записів.

Зазначається, що Facebook має намір розкрити ці дані в розмові з юридичним комітетом при Сенаті США.

Зі схожою заявою виступив і сервіс мікроблогів Twitter. Як повідомляють у компанії, автоматичні сторінки, пов’язані з Росією, відправили 1,4 мільйона твітів під час передвиборної кампанії 2016 року. Сумарно це склало 0,74 відсотка всіх твітів про американських виборах. Twitter заморозив понад 2750 облікових записів і повідомив представникам Конгресу адреси заблокованих сторінок.

Аналогічну  заяву зробили і представники холдингу Alphabet (власник Google – ред.). За їхніми даними, були знайдені “деякі докази” зловживань платформами Google з боку проурядових російських груп, проте їх активність була “обмеженою”. Компанія виявила, що під час передвиборної кампанії в США з двох облікових записів було витрачено 4700 доларів на рекламу.

Google також виявив 18 каналів на відеохостингу Youtube, імовірно підтримуваних російськими агентами. На цих каналах було розміщено 1108 відеозаписів сумарною довжиною 43 години. При цьому загальна кількість переглядів виявилося невеликим – менше 310 тисяч. За повідомленням Google, ці канали були заморожені.

Як повідомляв  УНН, Велика Британія  запросила у Facebook інформацію  про можливий вплив російських акаунтів на Brexit.

 

Національне агентство з питань запобігання корупції підозрює віце-президента корпорації “Антонов” Андрія Чабанова у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Про це  повідомляє  прес-служба агентства – Укрінформ.

“Згідно з приписом, НАЗК вимагає провести службове розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією і розглянути питання щодо притягнення винної особи до встановленої законом відповідальності”, – зазначають у  НАЗК.

Як уточнили в агентстві, припис про порушення Чабановим вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону спрямовано на адресу виконувача обов’язків президента ДП «Антонов» Олександра Кривоконя.

“За результатами перевірки, здійсненої Департаментом моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК, встановлено, що віце-президент ДП «Антонов», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, порушив вимоги частини першої статті 36 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не передав належні йому підприємства та корпоративні права в управління іншій особі протягом 30 днів після призначення на посаду, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією”, – йдеться в повідомленні НАЗК.

У прес-службі антикорупційного агентства нагадують, що припис НАЗК є обов’язковим до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 18846 КУпАП.

 

Фонд держмайна продасть “Укрнафтопродукт”, завод “Оріон”, 5 обленерго та знову готує до приватизації “Президент-готель”.

Про це повідомив керівник Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй сторінці у  Facebook – Укрінформ.

“Наразі проводиться оцінка, яка визначить початкову вартість”, – написав Трубаров.

Він також повідомив, що на фондову біржу буде виставлено 50% акцій ПрАТ “Укрнафтопродукт”.

Крім того, на Українській міжбанківській валютній біржі йдуть торги пакету акцій Тернопільського радіозаводу “Оріон”. Вартість 95,5 млн гривень.

Фонд державного майна також передав до уряду проект розпорядження щодо затвердження радників для приватизації контрольних пакетів акцій енергокомпаній – Тернопільобленерго, Запоріжжяобленерго, Харківобленерго, Хмельницькобленерго, Миколаївобленерго.

Крім того, Фонд також очікує від Кабінету міністрів постанови про зміну групи для “Президент-готелю”, аби розпочати приватизацію  об’єкту.

У липні поточного року  Фонд державного майна України  вже оголошував аукціон з продажу 100% акцій ПрАТ “Президент-Готель”. Тоді початкова ціна продажу пакета акцій складала 323,142 млн грн. Водночас, аукціон з продажу розташованого в центрі Києва “Президент-Готелю” зірвався через відсутність покупців.

Також наприкінці серпня 2017 року Фонд держмайна виставив на продаж блокуючі пакети акцій 8 енергокомпаній. У результаті чого продав структурам, пов’язаним із Рінатом Ахметовим, блокуючі державні пакети акцій п’яти обленерго – Київенерго, Західенерго, Дніпроенерго, Дніпрообленерго, Донецькобленерго.

Після цього ФДМУ розпочав повторну процедуру приватизації 25% акцій Одесаобленерго, Сумиобленерго та Донбасенерго, які залишилися непроданими у період проведення аукціонів з продажу блокуючих пакетів акцій 8 енергокомпаній. Проте про повторний аукціон з продажу цих об’єктів наразі не повідомлялося.

Водночас, минулого тижня в.о. глави Фонду державного майна Віталій Трубаров заявляв, що наразі підготований до приватизації інший важливий об’єкт – “Центренерго”. Раніше у Фонді держмайна також заявляли, що продаж державних 78% акцій ПАТ “Центренерго” навмисно затягується кредиторами компанії.

 

Зміни на рівні сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів розпочнуться вже з січня. Лікарі первинної ланки та заклади охорони здоров’я первинної ланки будуть отримувати оплату напряму від держави за кожного пацієнта.

З часом така сама схема оплати за пацієнта буде впроваджена і на вторинній та третинній ланках за операції, розповів Укрінформу розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк – Укрінформ.

«Держава починає напряму платити медичним закладам і вимагати від них тільки надання пацієнтам чіткого переліку медичних послуг, перелічених в Порядку надання Первинної медичної допомоги. Все, що лікарі та медичні заклади зможуть зекономити, вони отримають як власний прибуток. Також закон про автономізацію медичних закладів (2002) відміняє прив’язку зарплат лікарів до тарифної сітки. Відтепер заробітна платня буде залежати від кількості пацієнтів, яких підтримує конкретний сімейний лікар, терапевт, педіатр», – розповів Ковтонюк.

Заступник міністра  зауважив, що зміни першими відчують ті лікарі, які вирішать працювати у статусі фізичної особи-підприємця (ФОП).

«Вони зможуть найбільш оперативно налагодити ефективну практику та збільшити свої прибутки. Медична практика (лікар-ФОП або медичний заклад первинної допомоги) буде отримувати від 740 тисяч  гривень до мільйона гривень річного доходу за підтримку 2000 пацієнтів», – сказав Ковтонюк.

За розрахунками МОЗ, у ефективної практики близько половини від цього бюджету піде на її утримання, решта – на зарплати.

В той самий час, якщо пацієнту не буде подобатись його спільна робота з сімейним лікарем, він просто підпише декларацію з іншим лікарем, уточнив заступник міністра.

Стосовно оплати за медичні послуги на вторинній та третинній ланці (високоспеціалізована допомога, яка надається, зокрема, і в інститутах академії меднаук), заступник міністра повідомив, що оплата буде здійснюватися за пролікований випадок. Введення такої системи для вторинного та третинного рівня планується протягом 2019-2020 років.

«Оплата за операції на рівні спеціалізованого лікування (вторинний та третинний рівень медичної допомоги) буде відбуватись за моделлю “за пролікований випадок” (наприклад, проведення операції). Держава буде платити встановлений тариф за лікування кожного пацієнта з певним діагнозом. В тариф будуть включатись всі видатки: оплата праці лікарів та медичного персоналу, ліки, перебування в  лікарні, аналізи та діагностичні процедури, комунальні та капітальні видатки тощо», – сказав Ковтонюк.

Таку модель фінансування охорони здоров’я, яка впроваджує такий механізм оплати за медичні послуги, Верховна Рада ухвалила 19 жовтня, прийнявши медичну реформу.

«За всі послуги, які увійшли в програму медичних гарантій, тариф буде платити держава за пацієнта. В цьому є сенс реформи, щоб оплачувати лікування почала держава через страховий механізм фінансування. …Точні тарифи будуть розраховані ближче до подання бюджету на 2019 рік», – сказав Ковтонюк.

Весь обсяг послуг, який надаватиметься громадянам безоплатно, буде перелічено в Програмі медичних гарантій, яку буде щорічно затверджувати разом з Державним бюджетом Верховна Рада.

Заступник міністра уточнив, що пріоритетом для включення в Програму медичних гарантій завжди будуть послуги, які загрожують життю та здоров’ю. Послуги на рівні екстреної допомоги та пов’язане лікування завжди будуть надаватися безоплатно.

 

Як обрати сімейного лікаря: МОЗ оприлюднило інструкцію

Українці можуть уже шукати собі лікаря первинної ланки, у якого будуть обслуговуватися з початком медичної реформи – Укрінформ.

Обрати фахівця можна незалежно від місця реєстрації пацієнта, проживання чи сплати за обслуговування. Приписна кампанія пацієнтів до лікарів вже триває в пілотному режимі, повідомляє  сайт Міністерства охорони здоров’я.

“Тепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабара. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. А дата початку всеукраїнської кампанії буде визначена після того, як закон №6327 підпише Президент”, – йдеться у повідомленні.

Перший принцип, за яким потрібно обрати терапевта чи сімейного лікаря – власне бажання пацієнта обслуговуватися саме в цього конкретного спеціаліста. Якщо той спеціаліст, у якого пацієнт обслуговувався до цього часу, влаштовує, то угоду можна укласти з ним. Якщо пацієнт бажає змінити лікаря, при пошуку нового спеціаліста варто врахувати рекомендації родичів, знайомих. Також інформацію про лікарів первинної ланки можна отримати безпосередньо в реєстратурі медзакладу або в місцевому відділі охорони здоров’я.

Наступним кроком є укладання декларації з лікарем. Заклади первинної меддопомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт із Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Декларація підписується безстроково. З іншого боку, якщо пацієнту не сподобалося обслуговування у фахівця, він у будь який час може укласти  угоду з іншим лікарем. Для укладення угоди знадобляться паспорт та ідентифікаційний код. Для підписання декларації з педіатром – свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Лікар вносить дані пацієнта в систему і роздруковує декларацію у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря у будь-який час.

У  МОЗ  наголошують, що перед підписанням  потрібно уважно перевірити декларацію.

“Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з’явиться у системі”, – повідомляють у МОЗ. Зразки декларації  доступні за посиланням (https://goo.gl/PpXFPz).

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо пацієнту знадобиться допомога, а він знаходиться в іншому місті, то можна звернутися до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Виняток можуть складати ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше 2 тисяч людей.

До лікаря первинної ланки пацієнт може звертатися з будь-якими питаннями, пов’язаними із здоров’ям. У разі своєчасного звернення більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Також в МОЗ закликають українців не давати гроші за облуговуваня в державних та комунальних закладах охорони здоров’я

“У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір Планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 – 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів може мати річний дохід від 740 000 грн до 1 000 000 грн у 2018 та від 900 000 до 1 200 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри (фельдшера), прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів — видатки практики, все інше — зарплата працівників (лікаря, медсестер, фельдшерів)”, – повідомили у МОЗ.

За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити держава.

 

Парламент Каталонії скасував заплановане на вівторок, 31 жовтня, засідання після того, як центральний уряд у Мадриді ввів пряме управління автономією.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на джерело в каталонському парламенті – Укрінформ.

“Таким чином, джерело підтвердило, що регіональний законодавчий орган визнав рішення Мадрида про свій розпуск”, – йдеться у повідомленні.

Напередодні Мадрид позбавив  Каталонію  автономії і взяв на себе відповідальність за її уряд.

Тепер керувати регіоном буде віце-прем’єр-міністр Іспанії Сорайя Саєнс де Сантамарія.

Раніше прем’єр Іспанії Маріано Рахой заявив, що розпускає парламент Каталонії. За його словами, 21 грудня в регіоні мають відбутися позачергові вибори. Рахой також звільнив каталонського лідера Карлеса Пучдемона та його кабінет.

Як повідомлялося, у п’ятницю каталонський парламент проголосував за незалежність регіону, проігнорувавши рішення Конституційного суду Іспанії, який назвав референдум незаконним. Після цього верхня палата іспанського Сенату дозволила уряду Маріано Рахоя запровадити пряме правління в Каталонії.

 

Відсторонений урядом Іспанії лідер Каталонії Карлес Пучдемон разом з іншими усуненими членами уряду в понеділок прибув до Брюсселя.

Про це повідомляє  Reuters  з посиланням на каталонські ЗМІ La Vanguardia та El Periodico – Укрінформ.

“За даними газети La Vanguardia, колишній глава Каталонії та інші відсторонені члени регіонального уряду перебувають у Брюсселі, де вони зроблять заяву у другій половині понеділка”, – йдеться у повідомленні.

Інша каталонська газета El Periodico раніше також повідомила, що Пучдемон перебуває у столиці Бельгії, однак не надала ніяких додаткових деталей.

Як повідомлялося, у п’ятницю каталонський парламент проголосував за незалежність регіону, проігнорувавши рішення Конституційного суду Іспанії, який назвав референдум незаконним. Після цього верхня палата іспанського Сенату дозволила уряду Маріано Рахоя запровадити пряме правління в  Каталонії.

 

Ліва республіканська партія Каталонії, яка виступає за незалежність автономії, візьме участь у дострокових регіональних виборах 21 грудня.

Про це повідомляє  Reuters – Укрінформ.

“Участь у виборах 21 грудня – це можливість краще консолідувати республіку… Вони скликали незаконні вибори, пастку. Однак ми не боїмося урни для голосування”, – заявив представник партії Серджі Сабріа.

Як повідомлялося, раніше прем’єр Іспанії Маріано Рахой заявив, що розпускає парламент  Каталонії. За його словами, 21 грудня у регіоні мають пройти позачергові вибори. Рахой також звільнив каталонського лідера Карлеса Пучдемона і його кабінет.

При цьому уряд у Мадриді  не проти участі Пучдемона у виборах, якщо той не опиниться у в’язниці.

 

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з міністром закордонних справ Королівства Іспанія Альфонсо Маріа Дастіс Кеседо, який перебуває в Україні з візитом. 

У ході зустрічі Президент запевнив у підтримці територіальної цілісності Іспанії, а іспанський міністр – у підтримці територіальної цілісності України,  повідомляє  прес-служба Глави держави – Укрінформ.

“Петро Порошенко підтвердив незмінну позицію України щодо підтримки територіальної цілісності Іспанії у контексті останніх подій навколо  Каталонії. У свою чергу, міністр закордонних справ Іспанії також наголосив, що його країна повністю підтримує суверенітет та територіальну цілісність України”, – йдеться у повідомленні.

Іспанський міністр також наголосив на необхідності збереження існуючого режиму санкцій ЄС щодо Росії до припинення російської агресії проти України та відновлення територіальної цілісності і суверенітету.

Співрозмовники обмінялися думками з актуальних питань українсько-іспанських відносин. “Було відзначено важливість підтримання регулярних контактів на найвищому рівні, у тому числі шляхом обміну візитами”, – повідомили у президентській прес-службі.

Петро Порошенко та Альфонсо Маріа Дастіс Кеседо також дійшли згоди про наявність значного потенціалу для поглиблення взаємодії між Україною та Іспанією у торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

Глава іспанського зовнішньополітичного відомства відзначив прогрес реформ в Україні та підтвердив, що Іспанія продовжуватиме надавати сприяння Україні у реалізації її євроінтеграційних прагнень.

У контексті поглиблення міжлюдських контактів між двома країнами сторони домовилися про відкриття інституту Сервантеса в Києві, а також відкриття Українського інституту в Мадриді.

 

Паралелі між прагненням Каталонії до відокремлення від Іспанії і окупацією Росією Криму неможливі, спільною є лише спроба Росії вести гібридну війну і в Європі, і в Україні.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільному брифінгу з міністром закордонних справ Іспанії з Альфонсо Дастісом у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Тут за визначенням не можна проводити ніяких паралелей. Ви тільки уявіть, щоб зараз у Каталонії були 2 тисячі російських танків і броньованих машин, тисячі російських регулярних військ і десятки тисяч російських найманців, і все фінансувалося б і безпосередньо керувалося б Росією. В тому сенсі у нас немає жодного сепаратизму, у нас є реальна російська агресія спочатку в Криму, а потім на Донбасі”, – сказав  Клімкін.

Водночас він зауважив, що з огляду на російські спроби вести гібридну війну проти всієї Європи, щоб її послабити, Україна та Іспанія дійсно мають спільні виклики.

Міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс у свою чергу поінформував, що під час зустрічі з очільником МЗС України обговорювалися питання Каталонії, Криму і Донбасу, оскільки ці питання схожі тим, що і там, і там є загроза територіальній цілісності країн.

“Я хочу підкреслити, що позиції наших країн абсолютно солідарні по відношенню одна до одної”, – наголосив Дастіс.

 

Клімкін сказав, чим Росії вигідна ситуація в Каталонії

Російська Федерація намагається використати нинішні події в Каталонії, аби створити хибну думку про реальну ситуацію в Європі та дестабілізувати ЄС.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ і співробітництва Іспанії Альфонсо Дастіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми прекрасно знаємо, що Росія намагається використовувати ці події (в  Іспанії — ред.), щоб побудувати хибну логіку того, що відбувається в Європі. Намагаючись поставити в один ряд події щодо незаконної окупації Криму і того, що відбувається в Каталонії, або те, що відбувається навколо Косово, і так само підтримуючи ті сили в Європі, які намагаються дестабілізувати ситуацію і послабити Європу, таким чином продовжуючи гібридну війну проти європейського проекту”, – сказав Клімкін.

У цьому зв’язку він наголосив, що Україна та Іспанія мають спільні виклики та спільні завдання, над якими держави працюватимуть.

 

Мосійчук: Версію замаху на підполковника Морміля вигадали, щоб заплутати слідство

Народний депутат Ігор Мосійчук вважає, що версію замаху на підполковника МВС у відставці Михайла Морміля вигадали для того, щоб заплутати розслідування теракту, що стався біля будівлі телеканалу Еспресо ввечері 25 жовтня – Укрінформ.

Про це він заявив на прес-конференції у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Річ перша: вигадану історію про те, що замах був не на мене, а на Морміля, вигадали для того, щоб відвести слідство на хибний шлях. Це не піддається жодному сумніву”, – сказав Мосійчук.

Депутат заявив, що Морміль біля місця вибуху опинився випадково.

За словами  Мосійчука, “вибуховий пристрій був розташований у мопеді за 10 хвилин до закінчення ефіру”.

“Вже зараз можу сказати, що елементи спостереження за мною були, і були з самого ранку”, – сказав він.

За словами депутата, “все більше і більше з’являється тверджень, що за замовленням мого вбивства стоять спецслужби РФ”.

Самого Мосійчука на прес-конференцію вивезли в інвалідному візку.

Він додав, що ходити поки що не може, але наголосив, що робитиме все, “щоб наступного вівторка бути на засіданні парламенту за будь-яких обставин”.

Як повідомляв Укрінформ, близько 22:05 в середу, 25 жовтня, біля входу до будинку на вулиці Адама Міцкевича у Києві, де розташована редакція телеканалу Еспресо, стався вибух. Загинув особистий охоронець народного депутата Мосійчука – 31-річний старший сержант поліції Руслан Кушнір. При цьому сам Мосійчук, політолог Віталій Бала і ще двоє перехожих отримали поранення. Вранці 26 жовтня стало відомо, що у лікарні помер ще один постраждалий від вибуху. Це один з перехожих – підполковник МВС у відставці Михайло Морміль.

Подію кваліфіковано як терористичний акт. Розслідуванням займається СБУ.

 

Мосійчук хоче ТСК про розслідування замаху на себе

Адвокати нардепа Ігоря Мосійчука готують звернення до слідчих у справі про теракт 25 жовтня з вимогою додаткової кваліфікації цього злочину – про подвійне вбивство і про замах на державного діяча.

Про це сам Мосійчук заявив на прес-конференції у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Зараз мої помічники і адвокати готують звернення до слідчих щодо додаткової кваліфікації злочину. Окрім терористичного акту – щодо подвійного вбивства, оскільки загинуло дві людини, і як замах на державного діяча, що передбачає покарання у вигляді довічного ув’язнення”, – сказав Мосійчук.

Також  Мосійчук  зазначив, що його в лікарні відвідували лідер Радикальної партії Олег Ляшко, депутати від БПП, “Народного фронту”, “Батьківщини”, позафракційні, які висловлювали переконання у необхідності створити тимчасову слідчу комісію з розслідування замаху на нього.

“І всі ми єдині в одній думці: у вівторок наступного тижня парламентське засідання має початися зі створення тимчасової слідчої комісії по розслідуванню замаху на життя народного депутата Ігоря Мосійчука і терористичного акту, який відбувся внаслідок цього”, – сказав Мосійчук.

Як повідомляв Укрінформ, близько 22.05 в середу, 25 жовтня, біля входу до будинку на вулиці Адама Міцкевича у Києві, де розташована редакція телеканалу Еспресо, стався вибух. Загинув особистий охоронець народного депутата Мосійчука – 31-річний старший сержант поліції Руслан Кушнір. При цьому сам Мосійчук, політолог Віталій Бала і ще двоє перехожих отримали поранення. Вранці 26 жовтня стало відомо, що у лікарні помер ще один постраждалий від вибуху. Це один з перехожих – підполковник МВС у відставці Михайло Морміль.

Подію кваліфіковано як терористичний акт. Розслідуванням займається СБУ.

 

У Нацраді розповіли про ризики кодування телеканалів

Кодування супутникового сигналу навесні 2018 року, про яке домовились представники найбільших українських медіагруп – Inter Media Group, StarLightMedia, «Україна» та «1+1», призведе до того, що українцям будуть доступні переважно російські телеканали – Укрінформ.

Окрім того, це фактично закриє для жителів Криму та ОРДЛО доступ до українського телебачення,  написав на своїй сторінці у  Фейсбуці  член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

«З точки зору довгострокової стратегії розвитку телеіндустрії, кодування супутникового сигналу, загалом, є позитивним кроком, який стане імпульсом для додаткової капіталізації телеіндустрії, розвитку мереж провайдерів програмної послуги (кабельних мереж), IPTV/OTT, боротьби з піратством та безліцензійною діяльністю, виведення з практики телеперегляду на супутнику російських телеканалів. З середньо- та короткострокової стратегії, в умовах фактичної  війни  та боротьби за повернення окупованих/непідконтрольних територій маємо наступні ризики. Російські телеканали на супутнику не закодовані. Тобто кодування більшості українських телеканалів призведе до того, що українцям будуть доступні здебільшого російські телеканали, сигнал яких розповсюджується вільно», – зазначив Костинський.

Масштаб ризику, за його словами, є значним, адже супутникове телебачення дивиться близько третини українських сімей.

«Щоб нівелювати цей ризик, українці мають купувати тюнери та підписуватися на платних супутникових провайдерів, таких як Viasat та Xtra TV, або підключатися до кабельних мереж (мереж провайдерів програмної послуги, інтернет-провайдерів), якщо такі наявні в їхніх містечках, селах та селищах», – уточнив член Нацради.

Він акцентує, що без більшості українських телеканалів на супутнику на певний час залишаться українські села, прикордоння, а також окупований Крим і тимчасово непідконтрольні райони Донецької і Луганської областей.

«Українське прикордоння досить погано охоплене ефірним цифровим та аналоговим українським телебаченням. В ефірі вздовж прикордоння доступний, як правило, легальний сигнал російських, білоруських та інших іноземних телеканалів. Українське телебачення можливо дивитися, як правило, через супутник. Крім того, щоб якісно охопити прикордоння ефірним цифровим сигналом українських телеканалів, потрібно будувати десятки нових телевеж, отримувати згоду провайдера “Зеонбуд” на придбання та встановлення на цих вежах нового обладнання, а також отримувати згоду телеканалів платити за можливість мовлення у великій кількості прикордонних районів, в яких населення проживає дисперсно, в невеликих містечках та селах. Сьогодні і завтра супутникове телебачення – це єдина технологія розповсюдження телевізійного сигналу, яка охоплює всі окуповані території, все прикордоння, всю країну. Через супутник мешканцям окупованих територій доступні практично всі українські телеканали», – пояснює Костинський.

Він зазначає, що ефірне телевізійне мовлення – цифрове або аналогове – є локальним. Відтак, вежа з Чонгару не доставить якісний ефірний телевізійний сигнал на дистанцію більш ніж на 20-80 км.

«Це максимальний радіус мовлення на Крим, при тому, що ця вежа стоїть майже на адмінкордоні з Кримом. Аналогічна ситуація і з ОРДЛО. Але зауважте, що на “лінії розмежування” відбуваються бойові дії і найближчі вежі знаходяться на значній віддаленості від непідконтрольних територій. За умови блокування мовлення українських телеканалів в інтернет-мережах в ОРДЛО та Криму, єдиною технологією доставки сигналу на всі окуповані території також залишається супутник. Кодування сигналу українських телеканалів фактично закриє для мешканців Криму та ОРДЛО доступ до українського телебачення», – додав Сергій Костинський.

Як повідомлялося, медіагрупи Inter Media Group, StarLightMedia, «Україна» та «1+1» загалом транслюють 23 телеканали: «Інтер», К1, К2, НТН, «Мега», «Піксель», Zoom, Enter-фільм, СТБ, ICTV, Новий, М1, М2, «Оце», «Україна», НЛО-TV, «Індиго TV», «1+1», ТЕТ, «2+2», «Плюсплюс», «Бігуді» та УНІАН-ТБ.

 

Мєщанський районний суд Москви відмовився брати до розгляду позов журналіста Олександра Плющева до Федеральної служби безпеки (ФСБ) у зв’язку з її вимогою надати ключі шифрування листування в месенджері Telegram.

Про це  повідомляється  на офіційному сайті суду – Укрінформ.

Сам Плющев уточнив, що суддя Ірина Афанасьєва визнала, що вимога надати ФСБ доступ, у тому числі до його особистого листування, ніяк не зачіпає інтереси журналіста. Плющев і міжнародна правозахисна група “Агора”, що представляє його інтереси в суді, оскаржать це рішення.

Як повідомлялося раніше, журналіст Олег Кашин і ведучий “Ехо Москви” Олександр Плющев подали позови до Федеральної служби безпеки Росії, заперечуючи проти вимоги надати ключі шифрування листування в месенджері Telegram. Вони заявили, що вимога надати спецслужбі інформацію для декодування повідомлень зачіпає їхнє право на конфіденційне спілкування з джерелами інформації.

16 жовтня суд у Москві оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів за відмову надати ФСБ ключі від листування користувачів. Якщо рішення суду набуде чинності, Роскомнагляд отримає право заблокувати Telegram у Росії. Засновник месенджера Павло Дуров має намір оскаржити постанову про штраф. Він стверджує, що вимога ФСБ суперечить Конституції Росії, згідно з якою кожен громадянин має право на таємницю листування.

Обов’язок надавати  ФСБ  інформацію для розшифровки повідомлень був введений минулого року після ухвалення так званого “антитерористичного пакету законів Ярової”.

 

Серію навчальних семінарів для представників центральних, регіональних і місцевих ЗМІ щодо співробітництва України з НАТО та державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України розпочинають Держкомтелерадіо та Укртелерадіопресінститут.  

Про це повідомляє  прес-служба  Держкомтелерадіо – Укрінформ.

“Перші семінари – “Організація та методи інформування громадськості щодо євроатлантичної інтеграції” та “20 років особливого партнерства України і  НАТО: актуальні питання висвітлення співпраці з Альянсом” – відбудуться в Києві 24 листопада і 15 грудня відповідно”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, організатори розробляють окремий навчальний план проведення виїзних семінарів з цієї тематики у регіонах, передусім – прикордонних.

Головний наголос на семінарах буде зроблено на практичних методах інформування, використанні у публікаціях результатів соціологічних досліджень щодо співробітництва України з НАТО.

Серед спікерів, які вже дали згоду на участь у семінарах в наступному році, – народні депутати Борис Тарасюк та Іван Крулько, екс-президент України Леонід Кравчук, член Президії НАН України Володимир Горбулін, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучерів Ірина Бекешкіна, доктор наук, медіа-експерт Лада Рослицька (США), доктор наук, медіа-експерт, професор Амреас Умланд (ФРН), експерт Центру інформації та документації НАТО Вікторія Сієсете (Литва), президент Ліги “Україна – НАТО” Сергій Джердж.

 

Дві українські студії потрапили до  книги  найкращих дизайнів інтер’єрів закладів Appetizer, яку видає німецьке креативне агентство Gestalten. Це – сендвіч-бар “Orang+Utan” у Києві та ресторан “The Forest” в Алмати у Казахстані

Про це повідомила у  Фейсбуці  студія AKZ Architectura, яка створювала інтер’єр для київського закладу – Укрінформ.

“В цьому році вийшла нова книга від видавничого дому Gestalten під назвою Appetizer. На сторінках видання відзначені дві українські студії. Наша робота для сендвіч-бару Orang+Utan, а також робота студії S+T Architects для ресторану The Forest”, – зазначили у студії.

Як відомо, Appetizer – це книга, в якій зібрано список найнезабутніших місць, які дизайнери та архітектори інтер’єру створюють сьогодні, щоб встановити нові стандарти для ресторанів, барів та кафе.

Агентство Gestalten вважається авторитетним видавництвом в області дизайну і архітектури, починаючи з 1995 року Gestalten опублікувало понад півтисячі різних видань.

 

В Астані стартував сьомий раунд переговорів з врегулювання конфлікту в Сирії, в рамках якого представники делегацій Туреччини, Росії та Ірану проводять двосторонні переговори.

Напередодні ввечері сторони провели технічні консультації з питань звільнення ув’язнених з в’язниць режиму Башара Асада та обміну полоненими, повідомляє агентство  Anadolu – Укрінформ.

“У готелі Ritz Carlton Астани турецька і російська делегації проводять двосторонні переговори з питання випадків порушення режиму припинення вогню”, – йдеться в повідомленні.

Там же проходить консультативна зустріч сирійської опозиції з представниками ООН.

Як повідомляють джерела в опозиції, Ахмед Бирр, один з командирів Сирійської визвольної армії (СОА), який очолює делегацію сирійської опозиції, представить чотири документи: про порушення режиму припинення вогню силами режиму Асада, вбивства, скоєні проіранськими угрупованнями, стан ув’язнених у в’язницях режиму Асада і зміни етнічного складу населення, що обумовлено діями Ірану і бойовиків Робочої партії Курдистану, яка в ряді країн визнана терористичною організацією.

Очікується, що представники Туреччини, Росії та Ірану проведуть перше тристороннє засідання.

За інформацією джерел агентства Anadolu в Астані, в порядку денному переговорів – обговорення деталей розміщення наглядового контингенту Туреччини, Росії та Ірану в зоні деескалації в Ідлібі, а також обміну полоненими і заручниками. Крім того, буде обговорено питання розмінування районів місцезнаходження історичних об’єктів.

Також очікується обговорення питань включення в список спостерігачів представників Іраку та Китаю, кроків по підвищенню довіри в рамках місій по доставці гуманітарних вантажів в усі блоковані райони Сирії, в тому числі Східну Гуту.

Одночасно російська делегація планує озвучити ініціативу зі створення в Сирії Комітету національної згоди. Деталі цієї російської пропозиції, яка поки не знайшла підтримки у збройної опозиції Сирії, не розкриваються.

 

Порошенко схвалив ратифікацію двох протоколів до Конвенції з прав людини

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод”, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня.

Про це повідомляє  прес-служба  глави держави – Укрінформ.

“Ратифікація зазначених протоколів засвідчує прихильність України до ідей і цілей Конвенції – поваги та захисту прав і основоположних свобод людини в Європі, а також підтверджує намір України брати активну участь у реформуванні  Європейського суду з прав людини  з метою підвищення його ефективності. Прийняття закону забезпечить посилення ролі Європейського суду, що сприятиме імплементації Конвенції у національну правову систему”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до статті 10 протоколу № 16 до Конвенції також визначається, що найвищим судом, який зможе звертатися до Європейського суду з прав людини, є Верховний суд України.

Протокол № 15 набирає чинності у перший день місяця, що наступає після закінчення тримісячного терміну від дати, коли всі високі договірні сторони Конвенції із захисту прав людини та основоположних свобод висловили згоду на обов’язковість для них цього протоколу, крім статті 4, яка вступає в дію через шість місяців з дати набрання чинності проколу № 15.

Протокол №16 також набирає чинності в перший день місяця, що слідує після завершення тримісячного терміну від дати, на яку десять високих договірних сторін Конвенції виклали свою згоду на обов’язковість для них цього протоколу.

За інформацією на 6 вересня поточного року, протокол № 15 підписали 45 держав, 35 з них висловили згоду на обов’язковість для них цього протоколу. Протокол № 16 – підписали 18 держав, вісім висловили згоду на його обов’язковість для них.

 

В соціальних мережах набирає обертів флешмоб на підтримку звільнення фанатів луганської “Зорі” Владислава Овчаренка та  Артема Ахмерова, захоплених рік тому бойовиками в Луганську та “засуджених” нещодавно до тривалих термінів ув’язнення.

Як повідомляє Укрінформ, учасники акції поширюють хештеги #FreeOvcharenko та #FreeAkhmerov, а також розміщують фото з полоненими хлопцями.

“Це Влад Овчаренко та Артем Ахмеров. Вони фанати футбольного клубу “Зоря” Луганськ. Коли ворог прийшов до їхнього міста, хлопці спалили прапор ворога. Окупанти зловили наших друзів і засудили за законами неіснуючої держави. Тепер Влад проведе 17, а Артем 13 років в тюрмах суворого режиму. Хлопці з гідністю зустріли вирок, і розуміючи складність ситуації, навряд чи розраховують на диво звільнення. Але ми робимо все можливе для їх порятунку”, – йдеться на сторінці у  Facebook  групи “Зоря Ультрас”.

Ультраси “Зорі” звернулися, зокрема, до представників футбольних рухів всього світу з метою привернути увагу міжнародної спільноти для порятунку життів Овчаренка та Ахмерова.

До акції вже долучилася футбольні фани  “Динамо” (Тбілісі)“Верес” (Рівне)“Металіст” (Харків)“Шахтар” (Донецьк)“Дніпро”, які розгорнули на стадіонах банери на підтримку захоплених фанів “Зорі”.

 

Згідно з опитуванням «Левада-центру», 41% росіян вважають, що РФ має підтримувати «ДНР» і «ЛНР», що виникли в ході російської агресії, 43% виступили проти.

Про це повідомляє  сайт «Левади» – Укрінформ.

Всього 41% росіян вважають, що Росія має підтримувати «Л/ДНР». Ще 37% вважають, що Росія нікого не повинна підтримувати, і 6% опитаних заявили, що Росія має підтримувати в конфлікті Україну і центральний уряд.

Загалом цього року в період з травня по вересень частка респондентів, які стежать за останніми подіями в Україні, знизилася з 35% до 31%. Відсоток тих, хто вважає, що в результаті конфлікту може виникнути повномасштабна війна між двома країнами, не дуже змінився з червня минулого року: 40% в 2016-му і 42% у вересні 2017-го. Проте виріс страх перед тим, що цей конфлікт може стати причиною світової війни: в липні 2016 року так думали 29% респондентів, у вересні 2017-го – 40%.

«Левада-центр» разом з Київським міжнародним інститутом соціології вивчили і ставлення росіян і українців одне до одного. З’ясувалося, що росіяни за півроку стали краще ставитися до України, а українці – гірше до Росії. Але при цьому українці як і раніше в середньому ставляться до Росії краще, ніж росіяни до України.

У травні добре ставилися до України 24% росіян, а у вересні – 32%. У вересні 2013 року, до окупації Криму  Росією  і Революції Гідності в Києві, позитивно ставилися до України 69% росіян, негативно – 23%.

Частка українців, що ставляться до Росії добре, з травня знизилася з 43% до 37%. У вересні 2013 року позитивно ставилися до Росії 88% українців, негативно – 9%.

Зате 49% росіян вважають, що кордони між двома країнами мають бути відкритими, і рівно стільки ж українців (49%) вважають, що вони мають бути закритими. За відкриті кордони виступають 40% українців (у травні було 47%). За закриті кордони виступають 34% росіян.

Практично не змінюється відсоток росіян, які підтримують анексію Криму: 88% у березні 2014-го, 83% у вересні 2016-го і 84% у вересні 2017-го. 63% бачать у «приєднанні півострова» більше користі, ніж шкоди (у березні 2017 року – 64%, в лютому 2016 – 62%, у березні 2015 – 70%).

Дані опитування показали, що 11% (у травні було 9%) росіян виступають за об’єднання Росії і України в одну державу, і всього 4% українців виступають за об’єднання двох держав.

У коментарі до соцопитування зазначається, що частка росіян, які позитивно ставляться до України, нестійка й коливається від опитування до опитування між четвертиною і третиною населення.

Опитування «Левада-центру» проводилося 15-19 вересня 2017 року серед 1 600 осіб віком від 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів країни. Статистична погрішність не перевищує 3,4%.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що у вівторок, 31 жовтня, буде представлено проект нової жорсткої Резолюції ООН щодо порушення прав людини в анексованому Криму.

Про це він розповів під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ і співробітництва Іспанії Альфонсо Дастісом, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завтра ми вийдемо з новим дуже сильним і жорстким проектом Резолюції щодо стану справ з правами людини на території окупованого Криму”, – сказав  Клімкін, додавши, що метою подачі нової резолюції щодо порушення прав людини на територіях окупованого Криму є “не повторення минулорічного успішного досвіду, а намагання просувати дуже сильну резолюцію з однозначними формулюваннями”.

Він зазначив, що резолюція містить абсолютно нові положення. Це, зокрема, вимога до Росії виконати попередні рішення Міжнародного суду ООН з прав людини, а також надати доступ до території окупованого Криму для міжнародних організацій.

«Інакше ми не зможемо допомогти тим, хто страждає там (в окупованому Криму – ред.) вже зараз», – наголосив Клімкін.

Він поінформував, що під час зустрічі в суботу з представниками Меджлісу кримськотатарського народу відбулося обговорення, яким чином Україна просуватиме цю резолюція. Українська сторона також обговорювала основні підходи щодо цієї резолюції з міжнародними партнерами.

Клімкін зазначив, що Україна розуміє можливі складності, які можуть виникнути з просуванням цієї резолюції у зв’язку з тим, що деякі країни, які підтримують Україну в Нью-Йорку, кажуть, що питання прав людини має обговорюватися на женевському майданчику у Раді прав людини.

Клімкін спрогнозував, що Росія намагатиметься маніпулювати цим питанням у свідомості міжнародного співтовариства. У цьому контексті він зазначив, що Росія навіть перенесла майбутні президентські вибори на дату «начебто референдуму (в Криму), який є звичайно тотальним фейком».

«Тому ми бачимо необхідність дуже простих, але чітких формулювань резолюції без будь-якої дипломатії. Це буде пряма і дуже чітка політична резолюція», – наголосив Клімкін.

За його словами, ця резолюція має засудити дії Росії щодо недопуску міжнародних організацій і гуманітарних організацій до окупованого Криму, та закликати Росію виконувати свої зобов’язання.

Як повідомлялося, раніше віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала ООН підтримати Резолюцію «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь», який найближчим часом Україна подасть на розгляд в Третій комітет ООН.

 

В Ірані заявили, що переговори з США за ядерною програмою маловірогідні, поки американська сторона не змінить свій підхід.

Про це повідомляє  АР – Укрінформ.

“Іран заявив, що переговори зі Сполученими Штатами маловірогідні без фундаментальних змін в американській поведінці”, – говориться у повідомленні.

За словами прес-секретаря Міністерства закордонних справ  Ірану  Бахрама Гасемі, будь-які майбутні переговори знаходяться під знаком питання “з урахуванням політики, прийнятої президентом Дональдом Трампом”.

Як повідомлялося, у своїй промові на минулій Генасамблеї ООН Трамп закликав ООН засудити “безрозсудний і кривавий” режим Ірану, який не вважає продовження своєї ядерної програми порушенням міжнародних домовленостей.

ЗМІ також повідомляли, що через день після вищезгаданої мови Трамп запросив іранського колегу зустрітися, але Хасан Роухані відмовився. Білий дім спростував ці повідомлення

 

Лідери Азербайджану, Туреччини і Грузії відкрили 826-кілометрову залізничну лінію, яка зв’язує три країни і встановлює в обхід Росії вантажний і пасажирський зв’язок між Європою і Китаєм.

Про це  повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Баку – Тбілісі – Карс є частиною великого Шовкового шляху, і важливо, що ми виконали цей проект власним коштом”, – сказав  Ердоган.

У церемонії відкриття залізниці взяли участь президент Азербайджану Ільхам Алієв, президент Туреччини Реджеп Ердоган і прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі. Поїзди виходитимуть з Баку, столиці Азербайджану, потім робитимуть зупинку в Тбілісі, мінятимуть візки під іншу колію в грузинському місті Ахалкалакі і здійснюватимуть останню зупинку в турецькому місті Карс.

Керівник будівництва на грузинській ділянці, директор ТОВ “Залізниця Марабда – Карцахі” Олег Бічіашвілі заявив, що на першому етапі пропускна здатність нової залізничної лінії становитиме 5 млн тонн вантажів за рік, але надалі її планується збільшити до 15 млн. Переговори про будівництво лінії розпочалися ще в середині 1990-х років. Передбачається, що вантажі по новій магістралі, в обхід транспортних систем Росії,  перевозитимуться не лише з Азербайджану, а й держав Центральної Азії.

 

Кримчанин зазнав тортур у російській колонії за відмову від громадянства Російської Федерації.

Про це  повідомляє  Кримська правозахисна група, у приміщенні якої змушений проживати українець – Укрінформ.

“Кримчанин Григорій Ларіонов зазнав катувань у колонії РФ за те, що відмовився приймати російське громадянство і отримувати російський паспорт. Після того, як він відбув незаконний термін у колонії, Російська Федерація заборонила йому повертатися до рідного Криму, де живуть його дружина та діти”, – йдеться у повідомленні.

За даними правозахисників, у колонії Григорій отримав серйозні проблеми зі здоров’ям, але кошти на лікування та харчування йому надають небайдужі люди.

“Щоб отримувати допомогу від держави, я маю надати документи своєї дружини. Ви розумієте, що ані листування, ані поштових повідомлень, щоб отримати ці документи, зараз між Кримом і рештою України немає”, – розповів  Ларіонов “Громадському радіо”.

За його словами, він був заарештований у  Криму  в 2014 році, нібито за крадіжки, скоєні у 2011 і 2013 роках при тому, що про самі факти крадіжки у вироку нічого не зазначається. У кримчанина відібрали його підприємство і позбавили волі на чотири роки. Термін він відбував у таборі в селищі Лісовий Верхньокамского району Кіровської області РФ, потім був переведений до міста Кірово-Чепецьк.

Як розповів Ларіонов, за небажання приймати російське громадянство і підписувати документи, його позбавляли води, їжі і влаштовували катування та побиття, як адміністрацією колонії, так і російськими ув’язненими, що обслуговують її інтереси. Протягом останніх двох років через умови утримання Ларіонов захворів на цингу. Наразі він змушений жити у офісі Кримської правозахисної групи, оскільки іншого помешкання на материковій Україні знайти не може.

“Ми звертаємося до всіх небайдужих із проханням допомогти Григорію у вирішенні його матеріальних та житлових проблем”, – йдеться у повідомленні правозахисного центру.

 

Дії поліцейських у клубі Jugendhub були законними – Крищенко

Керівник столичної поліції Андрій Крищенко заявляє, що дії поліцейських під час обшуку в київському клубі Jugendhub були законними.

Про це повідомляє  Радіо Свобода – Укрінформ.

“Надходили скарги від місцевих жителів… було порушено кримінальне провадження за статтею 317 Кримінального кодексу (утримання місць для незаконного вживання наркотичних засобів), були отриманні санкції суду на проведення обшуків”, – сказав Крищенко.

За його даними, у ході слідчих дій було здійснено 17 фактів вилучення наркотичних засобів.

“Значна частина відвідувачів намагалася позбутися наркотичних речовин, приховати сліди злочину, тому поліція вживала дозволених заходів фізичного впливу і в межах дозволених законом”, – сказав керівник поліції Києва.

За його словами, наразі до поліції ніхто не звертався із заявами щодо дій поліцейських, побиття.

“Під час обшуку були присутні представники військового комісаріату, які уповноважені проводити розшук осіб, які ухиляються від призову на строкову службу. Вони розбиралися з тими людьми, доставляли їх до приміщення комісаріату. Поліція може брати участь у розшуку таких осіб за заявками військкоматів”, – додав він.

Як повідомлялося, 28 жовтня Нацполіція поінформувала, що в Києві її співробітники влаштували обшук у нічному клубі, у результаті якого затримали 17 осіб, в яких вилучили речовини, схожі на наркотичні. Окрім того, за даними поліції, ще 32 молодих чоловіків доставили до військкомату.

29 жовтня один із адвокатів затриманих Роман Стойчев повідомив, що усіх затриманих у ніч на суботу в клубі Jugendhub відпустили з військкомату.

Речник Уповноваженого з прав людини Михайло Чаплига заявив, що офіс наразі приймає заяви від затриманих, “буде реакція на адресу міністра внутрішніх справ щодо грубих порушень Кримінального процесуального кодексу під час того, що відбувалося”.

Водночас у військкоматі Києва наголосили на законності дій правоохоронців під час нічного рейду у клубі Jugendhub, вказавши на взаємодію з органами Національної поліції України “щодо розшуку призовників, які ухиляться від призову на строкову військову службу».

Згідно із президентським указом, призов на строкову військову службу громадян України здійснюється у жовтні – листопаді 2017 року. Кабмін постановив, що чисельність громадян, які підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді, становить 10 460 осіб.

 

Висновок Венеційської комісії щодо закону України “Про освіту” можна очікувати приблизно 11 грудня. 

Про це повідомила міністр освіти та науки Лілія Гриневич в коментарі телеканалу “112 Україна” – Укрінформ.

“Офіційні рекомендації будуть винесені на сесії Венеційської комісії в грудні. Орієнтовно, вони мають бути оприлюднені 11 грудня”, – сказала міністр.

Гриневич  відкидає імовірність того, що рекомендації комісії можуть суперечити інтересам України.

“Думаю, такого не трапиться. Ми спілкуватимемось із експертами, пояснюватимемо, що ми запобігаємо дискримінації дітей, які навчаються у школах нацменшин”, – підкреслила вона.

За її словами, попередніх висновків наразі немає.

“Ми написали нашу аргументації до комісії, чому саме така стаття і чому ми вважаємо, що ми не порушуємо наших міжнародних зобов’язань, не порушуємо Конституцію України”, – поінформувала Гриневич.

Вона зазначила, що у вівторок, 31 жовтня, проведе переговори із шістьма експертами Венеційської комісії.

“Ми будемо спілкуватися про всі нюанси і наші аргументи щодо статті про мову освіти. Я буду готова відповідати на питання експертів”, – наголосила міністр.

Як повідомлялося, 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, мовні положення якого, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні, викликали стурбованість ряду країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та Міністерству освіти і науки провести щодо цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи. Новим законом в Україні запроваджується 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеційської комісії.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) під час дебатів ухвалила резолюцію щодо українського закону “Про освіту”. Українську владу, зокрема, закликали дослухатися до зауважень Венеційської комісії, а також продумати “більш гнучку модель” двомовної освіти з урахуванням інтересів тих, хто належить до корінних народів та національних меншин.

 

Більше половини дітей, які відвідують школи з угорською і румунською мовами навчання, не можуть здати ЗНО з української мови, а половина – з математики рідною мовою.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі телеканалу “Еспресо”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“60% дітей шкіл з угорською мовою навчання, так само як і з румунською мовою навчання, не можуть здати навіть ЗНО з української мови. Тобто, доступу до вищої освіти у них вже немає. Більш того, до 50% не можуть здати математику на своїй рідній мові. Це теж велика проблема. І це свідчить ще й про низький рівень якості освіти в частині шкіл, тому що більшість з них – це школи на сільських територіях. І це теж робить свій вплив. І коли це сільська територія є місцем компактного проживання, то дитина не чує взагалі української мови”, – підкреслила  Гриневич.

Вона зазначила, що політики в деяких країнах Європи не сприйняли мовну статтю українського закону “Про освіту”, оскільки не заглиблюються в неї.

“Зустрічі з міністрами освіти різних країн, які виражали тим чи іншим чином свою стурбованість текстом статті, показали, що вони читають його нецілісно… Угорщина – це взагалі окремий варіант. В Угорщині зараз триває передвиборча кампанія. І, на жаль, треба визнати, що частина наших громадян мають угорські паспорти і голосують на виборах. І звичайно, що їх політики тепер змагаються, хто краще захистить інтереси угорців в Україні, іноді навіть не заглиблюючись всередину самої суті процесу”, – зазначила міністр.

Однак, за словами Гриневич, зустрічі з міністрами освіти, а також з міністром людських ресурсів Угорщини показали, що “вони розуміють повну адекватність наших аргументів”, і в результаті цих зустрічей “вже виникає більш конструктивна позиція”. А щодо поляків, то вони усвідомили під час переговорів, що сьогодні польські школи навчають так, як Україна пропонує в цьому законі, зазначила вона.

“Ми дійсно маємо можливість в початковій школі вчити в основному мовою меншини, поки діти оволодіють певним рівнем державної мови. Після цього, в залежності від готовності дітей, ми можемо відводити частину навчального часу на навчання державною мовою та збільшувати цей обсяг навчання державною мовою в старших класах. В результаті ми маємо частину предметів мовою меншини, а частину предметів – державною мовою. І саме те, що дитина не тільки вчить державну мову як предмет, а застосовує його для вивчення інших предметів, збільшує термінологічну базу, покращує лексичний запас дитини українською мовою”, – пояснила вона.

Як повідомляв Укрінформ, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон “Про освіту”, який, зокрема, регулює питання використання української мови в сфері освіти.

Зокрема, закон передбачає перехідний період для дітей, що вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин будуть починати вчитися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи декількох дисциплін.

В Угорщині, Румунії, Польщі висловили протест з приводу норми про мову навчання для представників національних меншин України.

У свою чергу Україна направила мовну статтю закону про освіту на експертизу в Раду Європи.

 

Всі держслужбовці мають складати стандартизований іспит-тест з української мови, який би підтверджував вільне володіння нею.

На цьому наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі телеканалу “Еспресо” – Укрінформ.

“На тому тижні ми мали нараду і співпрацювали з різними можливими партнерами щодо запровадження міжнародного стандартизованого іспиту з української мови. Тобто (застосовувати його – ред.) як є іспит з англійської мови, який може вас перевірити і позиціонувати який у вас рівень володіння мовою, починаючи від А1 до С2”, – сказала Гриневич.

Вона додала, що такий іспит, відповідно до європейських мовних рекомендацій, може бути інструментом і мотивацією для іноземців, які вивчають українську мову як другу, українців у діаспорі, а також для держслужбовців в Україні.

“British Council проводить такий іспит з англійської мови, Гете-Інститут – з німецької. Так само ми маємо мати свій стандартизований іспит з української. Цей іспит як інструмент може застосовуватися і при доступі до певних професій – якщо ви ідете в державну службу або в правничі професії, хочете бути суддею чи прокурором, ви повинні скласти і довести, що у вас є рівень С” з української мови. І тільки тоді ви можете іти на таку державну службу”, – підкреслила міністр.

За її словами, це, на жаль, не робиться в один рік, але вкрай потрібно, бо те, що всі чиновники зараз повинні складати іспит або пред’явити атестати про загальну середню освіту з оцінкою з української мови, не означає її знання.

“Я переконана, що пред’явлення атестатів – це тимчасовий захід. Треба переходити до стандартизованого тестування для всіх. Щоб кожен, хто заходить на державну службу, довів свою спроможність володіння державною мовою”, – сказала  Гриневич.

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень».

Про це  повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Реалізація норм Закону дозволить підвищити рівень якості фінансової звітності в Україні та забезпечити виконання зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом”, – йдеться в повідомленні.

Документом, зокрема, удосконалюються загальні вимоги, порядок надання та оприлюднення фінансової звітності, норми національного законодавства з бухгалтерського обліку приводяться у відповідність з положеннями законодавства Європейського Союзу.

Закон  набуває чинності з 1 січня 2018 року, крім положень, що стосуються оприлюднення річної фінансової звітності з аудиторським висновком на веб-сторінці великих підприємств та інших фінансових установ мікро – і малих підприємств, які набирають чинності з 1 січня 2019 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 жовтня ухвалила відповідний закон про бухгалтерський облік та фінзвітність.

 

На державному кордоні України з початку року встановлено понад 50 нових інженерних споруд та майже 60 кілометрів інженерних загороджень.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба – Укрінформ.

“Загалом від початку поточного року по всій ділянці кордону було додатково обладнано понад 50 нових інженерних споруд, встановлено майже 60 кілометрів інженерних загороджень, тривають роботи з вдосконалення фортифікаційного облаштування місць несення служби”, – йдеться у повідомленні.

Як зауважив заступник директора департаменту – начальник управління озброєння та техніки генерал-майор Сергій Букоємський, особлива увага зосереджується на всебічному облаштуванні підрозділів, які виконують завдання у смузі безпеки в районах проведення антитерористичної операції у Донецькій, Луганській областях та на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом.

Крім того, за даними  ДПСУ, цього року для забезпечення потреб підрозділів та органів охорони кордону було придбано 62 одиниці патрульних автомобілів, 5 одиниць бронетанкової техніки та 4 автобуси.

 

Питання нагальності офіційного визнання Голодомору актом геноциду українського народу регулярно порушується українською владою під час закордонних візитів.

Про це під час спілкування із українською громадою у Торонто заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Трагедія Голодомору – це величезна втрата для нас усіх і ми маємо про це пам’ятати. Немає жодного мого міжнародного візиту, де б я не порушував питання визнання Голодомору в Україні і приділення уваги цій трагедії”, – сказав Гройсман.

За його словами, історична пам’ять та висновки з минулого “дають можливість у сьогоденні і майбутньому бути сильними та сіяти добро у світі”.

Він додав, що Україна вирішила завершити спорудження у Києві меморіалу жертвам Голодомору. “Це наша пам’ять. Якщо ми не зробимо цього, то ніколи не зможемо бути успішними у житті. Треба зробити так, щоб кожен, хто ступає на українську землю, їхав туди, знайомився з тим, наскільки величний український народ, скільки у його історії було складних випробувань, скільки випало страждань”, – зазначив Прем’єр-міністр України.

На його переконання, подібний досвід зможе змінити світогляд багатьох людей. «Це питання є нашим пріоритетом і я вважаю моральним обов’язком кожного з нас зробити свій внесок у збереження пам’яті», – наголосив Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, Гройсман перебуває з візитом у Канаді, де у нього заплановані численні зустрічі із керівництвом держави, громадою та бізнес-колами.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман подякував громадським організаціям Канади та українській громаді за всебічну підтримку України та запевнив, що український уряд готовий запропонувати Канаді нові проектиу сфері реформи держуправління, охорони здоров’я, охорони довкілля, енергозбереження, в ІТ- та агросекторах.

Про це він сказав під час зустрічі з громадою та підприємцями Канади,  повідомляється  на Урядовому порталі – Укрінформ.

«Нам потрібно використовувати наш потенціал, бути більш об’єднаними навколо нашої ідентичності, культури і, врешті, успіху України. Зі свого боку ми готові запропонувати Канаді нові проекти на реалізацію оголошених пріоритетів – зокрема, у реформі державного управління, охорони здоров’я, охорони довкілля та енергозбереження, а також в ІТ-секторі та агровиробництві», – відзначив глава уряду.

За його словами, наразі настав час знову відкрити для себе Канаду і відкрити нову Україну для Канади.

«Цієї осені парламент прийняв безпрецедентні ініціативи – освітню, пенсійну і медичну реформи. Так, у нас ще дуже багато проблем. Але неправі ті, хто каже, що нічого не міняється. Ми зламали уже більшість тих схем системної, вертикально організованої корупції, на яких наживався попередній режим. Коли триває велика робота, для бізнесу, для тих, хто готовий інвестувати, – це добрий час», – підкреслив Гройсман.

Він також поінформував, що українська економіка демонструє поступове зростання, яке цього року, за прогнозами експертів та НБУ, становитиме не менше 2%, а наступного – 3-3,2%, і відзначив, що таке зростання – у тренді розвитку провідних європейських країн, проте за умов впровадження реформ та збереження набраної швидкості трансформацій може бути й більшим – до 5-6% щороку вже у короткостроковій перспективі.

У цьому контексті глава уряду наголосив, що  Канада  є однією з найбільш пріоритетних країн-партнерів для України, і нагадав, що товарообіг між двома країнами зріс на 74% з початку року, а послугами – на 58%. Окрема увага приділяється участі канадських бізнесменів у приватизації українських держактивів, а також реалізації спільних інвестиційних проектів, додав він.

Зі свого боку представники української спільноти Канади запевнили, що всебічно підтримують Київ – передусім, у питаннях соціальних реформ, приватизації, використанні можливостей Угоди про вільну торгівлю. За їх словами, Канада може і буде відігравати велику роль в економічній розбудові України та в питанні примирення, адже має великий досвід миротворчих процесів.

Згідно з повідомленням, участь у зустрічі взяли керівники Українсько-канадської палати, Конгресу українців Канади, відомий канадський бізнесмен і меценат українського походження Джеймс Темертей, українські та канадські дипломати.

Загалом українська діаспора в Канаді налічує 1,2 млн громадян. Cеред них – ціла плеяда видатних канадців українського походження: всесвітньо відомий скульптор Лео Мол, художник Вільям Курилик, єдиний українець – кавалер Хреста Вікторії Філіп Коновал, легендарний хокейний гравець Уейн Грецкі, меценат Петро Яцик, перша канадська жінка-космонавт Роберта Боднар, командувач Сухопутними військами Канади Пол Вінник. Українці також широко представлені серед політичної еліти Канади як на федеральному, так і провінційному рівнях. Посаду міністра закордонних справ Канади обіймає українка за походженням Христя Фріланд, зазначили в Кабміні.

 

Компанії, що вирішать інвестувати в Україні, зможуть суттєво примножити свої статки.

Про це під час Глобального форуму Торонто, який відвідали провідні підприємці Канади й світу, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент Укрінформу.

«Подивіться саме сьогодні абсолютно по-новому на Україну, проаналізуйте реальний стан справ у країні. Якщо ви ухвалите рішення інвестувати в Україну, я переконаний, що, як і тисячі компаній, які вже працюють в Україні, ви спільно з нашою державою досягнете успіху», – сказав Гройсман.

Він додав, що комерційний успіх інвесторів перетвориться у достаток українців.

«Цей успіх дасть нам можливість забезпечити високий рівень життя в країні і розвинути ваш бізнес. Тому закликаю усіх вас подивитися по-новому на Україну і досягати успіху разом», – зазначив прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ,  Володимир Гройсман  перебуває із кількаденним візитом у Канаді, де у нього заплановані численні зустрічі із керівництвом держави, громадою та бізнес-колами.

 

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов провів сьогодні екстрену нараду з урегулювання конфліктної ситуації на аеродромі “Шкільний”, пов’язаної із захопленням 29 жовтня представниками ТРЦ “City Center” частини території та майна військового об’єкту Повітряних сил ЗСУ.

Свої позиції з цього приводу висловили очільники Одеської мерії, регіональних управлінь Нацполіції, Військової прокуратури та інші учасники наради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Вважаю, що інцидент стався через затягування документального оформлення земельних ділянок та майна військових частин Збройних сил України. Мав сьогодні з цього приводу розмову з міністром оборони, під час якої дійшли висновку, що все військове майно має бути протягом двох-трьох місяців належним чином оформлене. Пропоную діяти за таким алгоритмом: представники ЗСУ надають облдержадміністрації перелік усіх об’єктів, а ми будемо сприяти в документальному їх оформленні відповідно до нормативно-правових актів чинного законодавства”, – зазначив Степанов.

За його словами, військові користуються документами на земельні ділянки, виданими ще 1948 року, наразі не володіючи правовстановлюючими документами. Це стосується і 218-гектарної земельної ділянки військової частини А3571.

З іншого боку, акцентував голова ОДА, “пропоную військовому прокурору дати відповідну правову оцінку діям тих, хто брав участь у вчорашніх подіях на території військової частини”.

Також Степанов запропонував військовим тимчасово дозволити спецтехніці ТРЦ “City Center” заїхати на територію військової частини, щоб забудовник міг звести за 8 місяців будівельний об’єкт, а незаконно “вивезені 29 жовтня бетонні плити з розібраної огорожі повернути господарям – військовій частині та відновити частину розібраної огорожі”.

У свою чергу, керівник Одеського главку Нацполіції Дмитро Головін заявив, що “інформація про самозахоплення і пошкодження майна військової частини А3571, яка надійшла від військових, не знайшла підтвердження. Мав місце конфлікт чисто майнового характеру між комерсантами і військовослужбовцями”.

На думку мера Труханова, військовим не варто було такими “заявами” як “рейдерське захоплення” привертати увагу до невирішених проблем. Міська влада візьме на себе роботи з установлення права власності військових частин в межах  Одеси.

Як повідомлялося, у Міноборони вважають, що в неділю було скоєно рейдерський напад на території військової частини А-3571 (військового “Шкільного аеродрому”) в Одесі.

29 жовтня на території військового містечка № 10 в Одесі, на базі якого розташована військова частини А3571 (діючий військовий аеродром “Шкільний”), приватні підприємці із залученням будівельників встановили тимчасову огорожу в межах території військового містечка. Одразу на місце події виїхала слідча група Військової прокуратури Одеського гарнізону та керівництво Військової прокуратури Південного регіону України. За результатами слідчих дій Військовою прокуратурою Одеського гарнізону внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 418 Кримінального кодексу України (порушення статутних правил вартової служби, вчинене в умовах особливого періоду) та невідкладно розпочато проведення досудового розслідування.

 

Польська нафтогазова компанія PGNiG підписала угоду з ПАТ “Укртрансгаз” про доступ до українських газосховищ.

Про це йдеться в повідомленні PGNiG, яке є в розпорядженні Укрінформу.

“Польська PGNiG підписала чергову угоду з українським оператором газопроводів і газосховищ “Укртрансгазом”. Новий контракт дасть можливість PGNiG користуватися підземними газосховищами на території України”, – йдеться в повідомленні польської компанії.

За інформації компанії, ця угода забезпечить додаткові можливості для розвитку діяльності PGNiG у сфері торгівлі природним газом на українському ринку.

Як підкреслив заступник голови PGNiG Мацей Возняк, компанія динамічно збільшує свою активність на європейських ринках.

“Підписання угоди з “Укртрансгазом” є важливим елементом діяльності компанії, спрямованим на посилення нашої конкурентної позиції в Україні”, – заявив Возняк.

Це вже другий контракт між PGNiG і ПАТ “Укртрансгаз”, підписаний в жовтні. Нещодавно обидві компанії підписали угоду про доступ польської компанії до українських газопроводів. До цього PGNiG у співпраці з українським контрагентом – компанією ERU Trading розпочало поставки газу в Україну у рамках виграного тендеру, який організував ПАТ “Укртрансгаз”.

Возняк зауважив, що польська компанія вже більше року продає газ в Україну і шукає шляхи нових можливостей для розвитку і збільшення продажів в Україні.

“На сьогодні оплата за сховища газу на українському ринку є на дуже привабливому рівні. Тому ми бачимо потенціал їх використання з врахуванням розвитку продажу газу в Україні”, – підкреслив Возняк.

Як повідомлялося, раніше в коментарі Укрінформу Возняк заявляв, що за результатами цього року PGNiG планує продати в Україну загалом 800 млн кубометрів газу, а у найближчій перспективі компанія планує збільшити обсяги продажів в Україну.

 

Більшість російських сімей хочуть, щоб їхні діти знали українську – Гриневич

В Україні з’явився новий тренд – більшість російських сімей прагнуть, щоб їхні діти володіли українською мовою і  здобували освіту саме в українських школах – Укрінформ.

На цьому наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі телеканалу “Еспресо”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Практика останніх років, після Революції гідності, демонструє, що значна частина дітей, які ідентифікують себе як росіяни, з сімей росіян, ідуть в українські школи. Більше того, вони зацікавлені, щоб їхні діти добре володіли українською мовою. Це цікавий тренд, який відбувається в Україні”, – підкреслила  Гриневич.

Водночас вона зазначила, що російськомовним дітям значно легше, навіть порівняно з поляками, перейти на спілкування українською мовою. І те, що вони будуть мати більше можливостей вживати  українську мову  в школі, при цьому спілкуючись вдома рідною мовою і вивчаючи російську мову як предмет, дає для них тільки повноцінне володіння державною мовною  і більші можливості для самореалізації.

“Коли російськомовна дитина приходить в початкову школу, початкову освіту вона здобуває рідною мовою і при цьому вчить українську мову. До 5-го класу ця дитина має вже той рівень, з якого ми можемо запроваджувати предмети українською мовою. При цьому вони будуть мати можливість продовжувати далі вчити російську мову, є факультативні курси, які можна обирати, російською мовою. Але в основному навчання всіх основних предметів буде здійснюватися державною мовою. Це цілком можливо для дітей російськомовних, при цьому в них буде можливість вивчати свою мову і, можливо, застосовувати її для певної частини предметів – наприклад, громадянська освіта, якийсь курс факультативний”. – пояснила міністр.

 

Китайська поп-зірка записала перший кліп, спецефекти до якого намалював штучний інтелект.

Про це повідомляє “Популярная механика” – Укрінформ.

“Компанія Intel розповіла ЗМІ про те, що її фахівці використовували  штучний інтелект  для створення спецефектів у кліпі китайської поп-зірки Chris Lee на пісню “Дощовий день, але ми разом”, – наголошується в публікації.

Цей кліп став першим у своєму жанрі, створеним за допомогою ШІ. Спецефекти — сріблясті краплі на обличчі співачки, мерехтіння, футуристичні інтер’єри — були намальовані нейромережею, яку навчали розпізнавати обличчя Chris Lee, відстежувати рухи і міміку, при цьому співачці не довелося надягати костюм з трекінговими маячками.

Зробити ефекти реалістичними творці кліпу не прагнули, тому ШІ ідеально підійшов під поставлені завдання. У компанії Intel не виключають, що створення спецефектів може стати одним з основних напрямків розробки найближчим часом.

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2150-VІІІ “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій”.

Про це повідомляє  прес-служба глави держави – Укрінформ.

“Документ прийнятий парламентом за основу та в цілому 3 жовтня 255 голосами. Закон уточнює перелік видатків, що здійснюються на соціальний захист та соціальне забезпечення громадян з державного  бюджету  України та місцевих бюджетів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що підписаний закон системно пов’язаний із законом від 3 жовтня №2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”. Реалізація його норм дозволить визначити джерела фінансового забезпечення окремих соціальних виплат та розмежувати зазначені видатки між бюджетами.

Документ набирає чинності одночасно із законом №2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

 

Досвід сусідньої Польщі свідчить, що дешева робота сила може призвести до дефіциту працівників уже в найближчому майбутньому, і Україну така криза може спіткати вже в 2019-2020 роках.

Як повідомили Укрінформу у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (Food and Agriculture Organization, FAO), про це заявив економіст інвестиційного відділу організації Андрій Ярмак, коментуючи перспективи розвитку сектору ягідництва та садівництва, а також обмеження, що найближчим часом можуть стати проблемою і для українських садівників.

“Спілкуючись із садівниками з Польщі, все частіше доводиться чути про те, що дешева робоча сила протягом тривалого часу була найбільшою проблемою садівництва цієї країни”, – зазначив Ярмак.

При цьому, за його словами, Україна може зіткнутися з цією проблемою вже в 2019-2020 роках.

“Найбільшою загрозою реалізації цих планів (розвиток садівництва та ягідництва в Україні – ред.) я вважаю дефіцит робочої сили, що стане дуже відчутним вже в 2019-2020 роках. Можливо, вже зараз варто починати думати про закордонних сезонних працівників, якщо не планується механізувати процес збирання та планується вирощування на великих площах”, – наголосив експерт.

На прикладі проблем садівництва у Польщі він продемонстрував, яким чином відбувається регіональний перерозподіл робочої сили внаслідок низької оплати праці.

“На першому етапі бурхливого розвитку садівництва в Польщі було багато поляків, які працювали практично за безцінь, якщо порівнювати з витратами на працю в країнах ЄС. Після того, як поляки отримали можливість працювати в ЄС, їх замінили українці. В 2007-2008 роках українців вже стало трохи бракувати, але наступні дві потужні фінансові кризи та війна в Україні, що призвели до падіння доходів громадян, знову підштовхнули наших гастарбейтерів до роботи в польських садах. Чому ж зараз українців знову стало бракувати? Адже рівень життя в Україні лишається невисоким. Безвіз дозволив нашим громадянам їздити на збирання врожаю до тих країн, де платять вдвічі і навіть втричі більше, ніж у Польщі, і при цьому забезпечують їм кращі умови для роботи, і – що теж важливо – краще ставлення до працівників”, – пояснив експерт.

Він підкреслив, що польські садівники вже сьогодні не можуть знайти робочої сили, навіть альтернативної.

“Очікуючи на 2018 рік, коли після цьогорічного відпочинку дерева можуть дати рекордний врожай, польські садівники шукають альтернативу робочій силі з України, але не можуть їх знайти”, – зазначив експерт.

На думку Ярмака, Україні, яка останніми роками почала робити ставку на розвиток сільського господарства, зокрема, фінансується рекордне зростання виробництва та експорту ягід, слід вже сьогодні врахувати ці помилки.

“Україна цілком може вийти в світові лідери за обсягами експорту малини за 7-10 років. Однак варто розуміти, що це стане можливим лише за певних умов”, – зазначив він.

Зокрема, за словами експерта, Україні не слід будувати бізнес лише на дешевій робочій силі.

“Не варто потрапляти в ту саму паску, що й Польща. Я впевнений, що вже за 2-3 роки робочої сили почне дуже бракувати, і питання буде зовсім не в ціні. Отже, найкращий шлях – це акцент на якості”, – зазначив він.

Крім того, експерт радить не будувати бізнес із розрахунку на сторонню робочу силу.

Ще однією перевагою, за словами Ярмака, може стати регіональна концентрація виробництва.

“Регіональна концентрація виробництва малини та інших ягід дозволить зробити систему більш ефективною. Я бачу два основні центри розвитку виробництва ягід в Україні – Львівська та Волинська області, що знаходяться на кордоні з ЄС. Ці регіони можуть масово експортувати свіжу ягоду протягом всього сезону та ефективно розвивати заморозку. Я думаю, що тут дуже перспективним було б вирощування ягоди на невеликих площах присадибних ділянок сільським населенням. Площі до 1 і навіть 2 га можуть оброблятися та збиратися силами однієї родини. Отже, це дозволить не боятися дефіциту робочої сили”, – підкреслив він.

 

9 листопада в турецькому місті Самсун відбудуться урочисті заходи, приурочені до відкриття “Чорноморської асоціації українців”. 

Про це повідомила голова Чорноморської асоціації українців Людмила Шимко у  Фейсбуці – Укрінформ.

“Друзі, ласкаво запрошуємо вас на урочисте відкриття Чорноморської асоціації українців в Самсуні, яке відбудеться 9 листопада о 18.30 годині Atakum Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi”, – написала вона.

Також Шимко попросила гостей заходу взяти речі з українською атрибутикою: прапорці, квіти, синьо-жовті хустки на шию, повітряні кульки.

Нагадаємо, 9 жовтня цього року в турецькому місті Самсун було зареєстровано громадську організацію “Чорноморська асоціація українців/Karadeniz Ukraynanilar Dernegi”, яка стала шостою офіційно зареєстрованою організацією українців в Туреччині.

Як відомо, в цій країні успішно діють осередки українських громад в таких містах, як Анталія – Товариство “Українська родина” (Ukrayna Ailesi Derneği), Анкара – “Українська спілка” (Ukrayna Derneği), Стамбул – “Товариство української культури” (Ukrayna Kültür Derneği) та “Українське товариство солідарності” (Ukrayna Dayanışma Derneği), Мугла/Мармаріс – “Товариство української культури та солідарності” (Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği).

 

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, який знаходиться в Києві, має намір повернутися до Криму після поїздки до Німеччини, куди його запросили на лікування та обстеження.

Про це він написав у  Facebook – Укрінформ.

“До Криму поїду після поїздки до Німеччини, пов’язаної із запрошенням на обстеження і лікування”, – повідомив  Умеров.

Він подякував усім, хто підтримав його цими днями і поділився, що не може звикнути до думки, що його “вивезли з Криму”.

“Дякую всім, хто підтримав мене цими днями. Ніяк не можу і не хочу звикнути до думки, що мене вивезли з Криму. Я дуже люблю і ціную свободу, але це повинно бути і в Криму теж. Боротьба триває”, – написав Умеров.

Як повідомляв Укрінформ, 27 жовтня Ільмі Умеров разом з Ахтемом Чийгозом, які після засудження у захопленому Криму були передані російською стороною Туреччині, прибули до Києва. Умеров був засуджений на два роки колонії-поселення за обвинуваченням у нібито публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Чийгоза було засуджено до восьми років позбавлення волі у “справі 26 лютого”. Звільнити Умерова, Чийгоза та інших кримськотатарських політиків і громадських активістів неодноразово вимагали міжнародні правозахисні організації.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Голосів: 2 Рейтинг: 5,00 out of 5)
Loading...
Переглядів: 869

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua