Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 31.08.2019

Інформдень: 31.08.2019

Окупанти з початку доби сім разів порушили “тишу”, є поранений

Впродовж суботи, 31 серпня, російські окупаційні війська та їх найманці 7 разів обстріляли позиції Збройних сил України, в результаті чого поранення отримав один військовослужбовець.

Про це повідомляє пресцентр штабу операції Об’єднаних сил – Укрінформ.

“Впродовж поточної доби збройні формування Російської Федерації та її найманці 7 разів порушили режим припинення вогню. Противник обстрілював позиції підрозділів Об’єднаних сил із забороненої Мінськими угодами зброї – мінометів калібру 82 мм, а також з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї“, – йдеться у повідомленні.

Так, в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Схід” противник здійснив 3 обстріли неподалік Водяного з напрямків Ужівки та Пікузів – із мінометів калібру 82 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ” окупанти здійснили 4 обстріли: двічі поблизу Зайцевого з напрямку Гольмівського – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї; неподалік Травневого з напрямку Гольмівського – з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів; поблизу Луганського з напрямку Нижнього Лозового – зі станкового протитанкового гранатомета.

Як повідомляв Укрінформ, в одному з випадків противник запросив режим “тиші” для “евакуації” тіл своїх загиблих біля Зайцевого, а через деякий час безпідставно відкрив вогонь по позиціях підрозділів Об’єднаних сил. Внаслідок ворожого обстрілу один військовослужбовець отримав поранення середнього ступеня важкості. Наразі його здоров’ю нічого не загрожує.

 

Окупанти 45 хвилин гатили з гранатометів біля Зайцевого

Станом на 12.00 суботи, 31 серпня, російсько-окупаційні війська чотири рази обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони – Укрінформ.

“Станом на 12.00 в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано чотири випадки порушення режиму перемир’я з боку противника”, – зазначається у повідомленні.

Так, о 05.40 російсько-окупаційні війська відкрили вогонь зі станкових та ручних гранатометів в бік захисників Водяного. Вогонь вівся з напрямку с. Ужівка.

Далі, рівно о шостій ранку, противник застосував піхотну зброю проти оборонців с. Зайцеве. Упродовж 45 хвилин окупанти зі сторони н.п. Гольмівський обстрілювали наші оборонні укріплення з автоматичних і ручних гранатометів. Приблизно о цій же порі ворог застосував ту ж саму зброю в бік н.п.Травневе. Цей обстріл також вівся з боку Гольмівського. В обох випадках військовослужбовці Об’єднаних сил були змушені відкрити вогонь у відповідь із застосуванням виключно піхотних зразків зброї.

Також близько 11.00 ранку противник здійснив повторний обстріл с. Зайцеве, цього разу ведучи вогонь зі стрілецької зброї.

Наразі ситуація стабільна. Військовослужбовці Об’єднаних сил продовжують надійно контролювати ситуацію на лінії зіткнення. Бойових втрат у лавах українських підрозділів з початку доби немає.

 

Окупанти запросили “тишу” під Зайцевим, але відкрили вогонь — поранений боєць ЗСУ

Російські окупаційні війська в районі населеного пункту Зайцеве запросили в української сторони режим тиші до 16:00, натомість самі відкрили вогонь, в результаті чого поранення отримав один військовослужбовець ЗСУ.

Про це повідомляє пресцентр ООС – Укрінформ.

“Сьогодні о 13.30. в районі населеного пункту Зайцеве, представники незаконних збройних формувань запросили в української сторони режим “тиша” до 16:00. У своєму зверненні вони закликали Об’єднані сили дати можливість забрати тіла своїх загиблих – членів диверсійно-розвідувальної групи, яких було нещодавно ліквідовано бійцями полку “Азов” в районі Світлодарської дуги”, – йдеться в повідомленні.

Українська сторона, дотримуючись основ міжнародного гуманітарного права, низки міжнародно-правових угод про захист жертв війни, а також морально-етичних норм підтвердила запит на режим “тиша” на вище вказаний період часу.

“Однак, ворог мав іншу мету – скористатися затишшям, приспати пильність і нанести ураження по наших підрозділах. З цією метою він порушуючи рижим “тиша”, зухвало розпочав обстріл із застосуванням гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї”, – додали у штабі.

Зазначається, що підрозділи ООС були готові до такого розвитку подій, але під час потужного ворожого обстрілу все ж не обійшлося без санітарних втрат – одного військовослужбовця було поранено. Наразі йому надано кваліфіковану медичну допомогу, стан здоров’я – середньої важкості.

 

Як українські моряки “знешкоджували” диверсантів

Протидиверсійна оборона військово-морської бази «Південь», установлення мінних загороджень у північно-західній частині Чорного моря та надання допомоги екіпажу корабля, що зазнав лиха.

Про це повідомляє пресслужба ВМС ЗС України – Укрінформ.

“Другий день зборів, на відміну від попереднього, виявився насиченішим за кількістю ввідних і реагуванням на події. Розпочався він з оголошення навчальної бойової тривоги та великого збору”, – йдеться у повідомленні.

За легендою, на пост оперативного чергового Морського командування надійшло повідомлення, що сили й засоби радіотехнічного підрозділу у 12 милях від порту «Одеса» виявили нерозпізнаний надувний моторний човен, що прямує на головний пункт базування флоту і не відповідає на запити. З командного центру ВМС відразу надійшли команди кораблям та командирам військових частин, де було приведено у бойову готовність № 1 сили та засоби протипідводнодиверсійної оборони.

У свою чергу, спецпризначенці зі складу флотського загону протидиверсійної оборони, бійці підрозділу охорони штабу ВМС і курсанти Інституту Військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія» посилили охорону військового містечка.

Крім того, командування дало “добро” на підготовку до профілактичного гранатометання, застосування патрульних плавзасобів і безпілотних літальних апаратів.

Водночас чергова служба Морського командування налагодила взаємодію з Держприкордонною службою України , оповістила регіональні управління Служби безпеки, Національної гвардії та Національної поліції.

Після виконання вогневої операції було затримано і взято під конвой плавзасіб-порушник, а також виявленого військовими водолазами підводного диверсанта.

Пізніше у Чорне море вирушив з пункту базування для відпрацювання протидиверсійних дій загін кораблів, які провели артилерійські стрільби по імітованих цілях противника і в повному обсязі виконали комплекс запланованих корабельних бойових навчань і тренувань з протидиверсійної оборони корабля та боротьби за живучість.

Окрім цього, бойові частини судна розмагнічування «Балта» відпрацювали вправи дій з мінами, організацію зв’язку в умовах активних і пасивних перешкод, а також з виявлення й висвітлення повітряної, надводної і підводної обстановки. Також на кораблях відпрацьовано дії вахтових офіцерів у різних ситуаціях, включно з підготовкою до виконання бойових вправ, а також разом із морською авіацією навчання – пошук і порятунок людини, що опинилася за бортом.

Як повідомлялося, командування Військово-морських сил Збройних сил України розпочало на одному з полігонів Одеської області масштабні збори з командирами бригад та полків. На зборах узагальнюється набутий досвід застосування підрозділів і частин бойового оперативного забезпечення ВМС, підготовки та ведення бойових дій і управління відповідними підрозділами.

 

Загибель прикордонника на Харківщині 30 серпня розслідують як нещасний випадок

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у відділі комунікації ГУ Нацполіції в Харківській області.

“Кримінальне провадження за фактом загибелі чоловіка відкрито за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) з приміткою “нещасний випадок”, зазначили у відділі.

Щодо уточнення обставин події, то додали у відділі, над цим працюють слідчі – призначено експертизи.

За словами старшого офіцера сектору взаємодії зі ЗМІ Східного регіонального управління Держприкордонслужби підполковника Юрія Трубачова, 35-річний військовослужбовець за контрактом – інспектор прикордонної служби Харківського загону – отримав смертельне поранення в шию внаслідок вибуху, який пролунав в момент розпалювання вогнища для розігріву їжі – сухого пайка. Що саме спричинило вибух, поки невідомо, зазначив Трубачов.

“Інший прикордонник негайно надав пораненому першу допомогу. На місце була викликана швидка, але чоловік – він родом з Черкаської області – помер під час транспортування”, – уточнив офіцер, додавши, що тіло загиблого знаходиться у Вовчанському морзі, йде слідство.

Як повідомляв Укрінформ, 30 серпня близько 19-ї години в Харківській області від вибуху невідомого предмета загинув співробітник Держприкордонслужби.

Прикордонний наряд Харківського загону виконував визначені завдання з довготривалим несенням служби неподалік державного кордону з Росією. Військовослужбовці прикривали підступи до держрубежу в межах Вовчанського району на певній віддаленості від підрозділу.

Для об’єктивного встановлення причин, що призвели до загибелі охоронця кордону, на місці працюють слідчі поліції та група офіцерів прикордонного відомства.

 

У Києві вшанували пам’ять нацгвардійців, які загинули від вибуху під Радою

У Києві на площі Конституції вшанували пам’ять нацгвардійців, які 4 роки тому загинули внаслідок вибуху бойової гранати під Верховною Радою.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу,

Вшанувати пам’ять загиблих прийшли рідні та близькі військовослужбовців, а також спікер парламенту Дмитро Разумков. Вони вшанували пам’ять нацгвардійців хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятної дошки загиблим.

У коментарі журналістам Разумков заявив, що народні депутати мали б взяти під свій контроль хід кримінальної справи щодо кривавої сутички біля парламенту у 2015 році.

“Хлопці загинули… є багато відеофіксації… Але ніхто досі не поніс покарання за ті страшні події. У народних депутатів є можливість більш ретельно вивчити ситуацію, поспілкуватися з близькими, відвідувати суд. Такий громадський контроль буде не зайвий”, – наголосив Разумков.

Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня 2015 року під стінами Верховної Ради сталися сутички після того, як парламент підтримав у першому читанні зміни до Конституції щодо децентралізації. “За” проголосували 265 депутатів. “Проти” виступили “Самопоміч”, Радикальна партія та “Батьківщина”, представники яких заявили про зраду і голосування в інтересах Росії.

Тим часом під Радою відбувалися сутички противників децентралізації. Хтось із протестувальників кинув бойову гранату, від вибуху якої загинули троє нацгвардійців, ще близько 150 бійців НГУ, правоохоронців та цивільних отримали поранення. Понад 100 з них були госпіталізовані, й один боєць Нацгвардії у вересні помер від отриманих ран.

Справу щодо подій під Верховною Радою розділили на два кримінальні провадження – “тероризм” (обвинувачені – Гуменюк і Крайняк) та “масові заворушення” (в цьому провадженні обвинуваченими проходять 15 осіб, зокрема члени ВО “Свобода” Ігор Швайка, Ігор Сабій, Ігор Сосна, Сергій Бойко, Юрій Сиротюк, Едуард Леонов тощо).

 

Разумков пообіцяв контроль нардепів за розслідуванням загибелі нацгвардійців під ВР

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков наголошує на необхідності громадського контролю з боку народних депутатів за розслідуванням обставин загибелі військовослужбовців під парламентом чотири роки тому. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.

Так, Разумков взяв участь у церемонії вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули 31 серпня 2015 року під час несення служби під стінами Верховної Ради України.

Він зазначив, що пройшло вже чотири роки, а результату з розслідування обставин загибелі військовослужбовців немає.

“Страшно, коли гинуть наші хлопці, захищаючи Україну на фронті, але в рази страшніше, коли гинуть люди під стінами парламенту, захищаючи громадян України, і це залишається без покарання”, – сказав Разумков.

Також він підкреслив, що парламент буде допомагати в розслідуванні злочину у межах діючого законодавства, щоб понесли покарання ті, хто винен у смертях людей. Окрім того, за його словами, буде надано підтримку родичам постраждалих.

За його словами, народні депутати більш ретельно вивчать обставини тих подій, спілкуватимуться з близькими загиблих і поранених, ходитимуть на засідання суду.

“Такий громадський контроль не буде зайвим. Не потрібно залишатися осторонь”, – додав він.

Окрім того, за особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння українському народові, зразкове виконання військового обов’язку указом Президента України нагороджені орденом “За мужність” ІІІ ступеню: Дебрін Ігор Анатолійович, Сластніков Дмитро Анатолійович, Костина Олександр Сергійович, Дацюк Богдан Вікторович.

Нагадаємо, слідство у справі загибелі правоохоронців 4 нацгвардійців в результаті вибуху гранати поблизу парламенту 31 серпня 2015 року завершено.

 

День авіатора. Хомчак відзначив мужність і героїзм військових льотчиків

Авіація усіх компонентів ЗСУ чітко і якісно виконує завдання за призначенням у будь-яких умовах.

Про це, вітаючи військовослужбовців із Днем авіації, сказав начальник Генштабу — головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Руслан Хомчак – Укрінформ.

“Сьогодні авіація усіх компонентів Збройних Сил України чітко і якісно виконує завдання за призначенням у будь-яких умовах. Підтвердженням цього є найвищий прояв мужності і героїзму, виявлений військовими льотчиками під час відбиття російської збройної агресії, ефективне несення бойового чергування та високий рівень проведення інших заходів в системі захисту територіальної цілісності та суверенітету нашої держави”, – зазначив він.

Головнокомандувач ЗСУ подякував усім воїнам-авіаторам та працівникам авіаційної галузі України за самовіддане виконання службових обов’язків та високу громадянську позицію і побажав їм “міцного здоров’я, добробуту та нових звершень”.

Генерал-лейтенант Хомчак став начальником Генштабу ЗСУ 21 травня 2019 року після того, як Президент Зеленський підписав наказ про звільнення його попередника Віктора Муженка.

 

Кличко відкрив пам’ятник Сікорському біля аеропорту “Київ”

Мер Києва Віталій Кличко відкрив пам’ятник видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському, що встановили біля столичного аеропорту ім. Сікорського (колишній аеропорт “Жуляни”).

Про це повідомляє kiev.klichko.org – Укрінформ.

“Сьогодні, в День української авіації, ми робимо ще один крок до увічнення пам’яті про видатного киянина. Відкриваємо пам’ятник всесвітньовідомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. І тепер він зустрічатиме киян та гостей, які прибувають в столицю авіасполученням”, – сказав Кличко.

Мер Києва подякував меценатам, за підтримки яких створили пам’ятник.

“Ідея увічнити пам’ять про Сікорського була моя, але місто не витратило бюджетних коштів на створення монумента”, – додав Кличко.

Автор пам’ятника – молодий скульптор Володимир Журавель.

За словами Журавля, пам’ятник є своєрідною алегорією – Сікорський повертається в Україну.

“Ігор Сікорський – справді видатна особистість. Більшу частину свого життя жив та працював у США. У кінці життя він мріяв повернутися в Україну”, – сказав Журавель.

 

Росія заявила про готовність до газових переговорів з ЄС і Україною

Росія готова провести тристоронні переговори з Єврокомісією і Україною щодо газу в першій половині вересня.

Про це заявив журналістам глава Міненерго РФ Олександр Новак, повідомляє Interfax – Укрінформ.

“Ми готові зустрічатися в першій половині вересня. Просто у нас теж є якийсь графік, моніторинговий комітет в Абу-Дабі та інші заходи. Треба вибрати час, щоб у всіх була можливість для зустрічі”, – пояснив він.

Раніше віцепрем’єр ЄС з енергетики Марош Шефчович пропонував провести тристоронню зустріч з 16 по 23 вересня.

“У нас є пропозиція від заступника голови Єврокомісії пана Шефчовича зустрітися. Або 16 числа, або може якісь інші дати. Ми обговоримо. Я думаю, це буде найближчим часом узгоджено”, – сказав Новак.

Одне з головних питань полягає в тому, хто братиме участь у переговорах з української сторони. На попередніх тристоронніх переговорах Україну представляв міністр закордонних справ Павло Клімкін. Російська сторона наполягала на проведенні переговорів з профільним міністр енергетики України.

У четвер Верховна Рада України затвердила Олексія Оржеля міністром енергетики та захисту навколишнього середовища. Чи вестиме він тристоронні переговори щодо газу — поки невідомо.

Російський міністр енергетики зі свого боку утримався від коментарів про призначення свого українського колеги. “Контакту у нас поки не було”, – сказав Новак.

 

Новий голова Мін’юсту пообіцяв боротися зі “схемами” у міністерстві

Новий міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що буде боротися з незаконними схемами в міністерстві. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

“…я знайомий з чутками про те, що: абсолютна більшість приватних виконавців і значна частина державних виконавців були вимушені передавати значну частину своєї винагороди нагору; існували “стоп списки” підприємств, з яких не можна стягувати заборгованість; окремим великим підприємствам нав’язали окремих приватних виконавців для стягнення їх дебіторки; комісія з розгляду скарг у сфері держреєстрації часто працювала за гроші; існують чорні реєстратори та нотаріуси. Цього більше не буде”, – написав Малюська.

Також він окремо звернувся до колег по Мін’юсту.

“Я точно знаю, що абсолютна більшість серед вас є чесними та порядними людьми. Але не усі. Якщо хто-небудь продовжить описані вище практики, я зроблю все, щоб карма спрацювала, і такий “герой” отримав те, що заслуговує”, – додав він.

Нагадаємо, новий міністр юстиції Денис Малюська – юрист, який спеціалізується у напрямках регулювання підприємницької діяльності, врегулювання спорів та банкрутства.

 

Арахамія збирається написати заяву на Луценка до правоохоронних органів

Голова парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що збирається написати заяву до правоохоронних органів на колишнього Генерального прокурора України Юрія Луценка через те, що він є акціонером мережі підпільних казино. Про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK, передає УНН.

“Я особисто напишу письмову заяву про те, що мені стало відомо (про нелегальний гральний бізнес Юрія Луценка – ред.)”, – сказав Арахамія.

Нагадаємо, голова парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що колишній Генеральний прокурор України Юрій Луценко є акціонером мережі нелегальних казино.

Як повідомляв УНН, голова парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що в міністра внутрішніх справ Арсена Авакова є гральний бізнес, який планують легалізувати.

 

У центрі Києва викрили підпільне казино з VIP-залою

У центрі Києва припинено діяльність підпільного грального закладу, яке працювало за сприянням працівників правоохоронних органів. Про це УННповідомляє з посиланням на пресслужбу СБУ.

Правоохоронці, як вказано, припинили діяльність підпільного казино у торгівельному центрі “Олімпійський”, де ділки організували нелегальний гральний заклад із різним рівнем “доступу”. За інформацією СБ України, незаконне казино працювало за сприянням працівників правоохоронних органів.

Для пересічних гравців працювали 113 гральних автоматів, елітні “клієнти” могли потрапити до замаскованої віп-зали, дотримуючись всіх умов конспірації. Правоохоронці понад годину заходили у приміщення, де було 17 гральних столів та шість рулеток.

Також під час проведення санкціонованих слідчих дій вилучено носії інформації, “чорну бухгалтерію”, які підтверджують здійснення протиправної діяльності. Було опитано понад десять осіб, які засвідчили участь у функціонування підпільного закладу.

Окрім того, триває досудове слідство у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 1 ст. 203-2 (зайняття гральним бізнесом) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, поліцейскі викрили організатора мережі підпільних казино.

 

Арахамія: в Авакова є нелегальний гральний бізнес, але ми його легалізуємо

Голова парламентської фракції “Слуги народу” Давид Арахамія заявив, що в міністра внутрішніх справ Арсена Авакова є гральний бізнес, який планують легалізувати. Про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK, передає УНН.

“Є багато питань, які асоціюють з цим міністром (Аваковим – ред.), багато корупційних. Наприклад, нелегальний гральний бізнес, але ми його легалізуємо нелегальний гральний бізнес”, – сказав Арахамія.

Як повідомляв УНН, 29 серпня Верховна Рада України затвердила новий склад Кабінету міністрів України. В результаті Арсена Авакова вкотре залишили на посаді міністра внутрішніх справ.

Також новопризначений Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пояснив, чому Авакова залишили у новому уряді.

Нагадаємо, українці звернулися до Президента України Володимира Зеленського з проханням покласти край нелегальному гральному бізнесу.

 

Голова ВР прокоментував президентський законопроект щодо скорочення держфінансування партій – УНІАН

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков прокоментував президентський законопроект щодо скорочення державного фінансування політичних партій. Як передає кореспондент УНІАН, у коментарі журналістам спікер наголосив, що парламент ще вивчатиме положення цього проекту закону. “Зараз ці законопроекти будуть проходити комітети. Після цього вже будемо розглядати і приймати рішення в залі”, – сказав спікер.

На прохання журналістів прокоментувати положення законопроекту щодо фінансування з держбюджету лише тих партій, які пройшли до ВР за результатами виборів, і чому взагалі б не скасувати виділення коштів партіям, Разумков сказав: “Це пропозиція президента. Я думаю, що народні депутати вивчать всі аспекти цього проекту закону, і вже після цього ми зможемо якісніше провести дискусію з цього приводу”. На питання, чи сам він підтримує таку ініціативу, голова ВР висловив думку, що вона має право на існування. “Але я ще раз кажу: для того, щоб більш компетентно про це говорити, треба вивчити закон”, – наголосив Разумков.

Як повідомляв УНІАН, президент Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроект (№1029), яким пропонує знизити обсяг державного фінансування партій і не виділяти кошти тим політичним силам, які не подолали 5% бар’єр на виборах.

Законопроектом передбачається, що право на держфінансування матимуть партії, які на останніх парламентських виборах набрали не менше 5% голосів у багатомандатному виборчому окрузі. Законопроектом пропонується щороку виділяти на державне фінансування партій 0,01 розміру мінімальної заробітної плати, помноженої на загальну кількість виборців, які взяли участь в голосуванні по багатомандатному виборчому округу на останніх виборах народних депутатів. Зараз цей коефіцієнт становить 0,02.

Відповідно до чинного закону про політичні партії, держфінансування отримують всі політичні сили, які набрали більше 2% голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. Голоси за мажоритарників в даному випадку не враховуються. Розмір фінансування залежить від явки виборців і від кількості голосів. Один голос виборця оцінюється в 2% від прожиткового мінімуму.

 

Разумков: у темі обміну утримуваними особами між Україною та Росією не повинно бути піару-УНІАН

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що у темі обміну утримуваними особами між Україною та Росією не повинно бути піару. Як передає кореспондент УНІАН, про це спікер сказав у коментарі журналістам, відповідаючи на запитання, чи має він якусь інформацію про обмін.

“Поки що я не готовий це коментувати. Я думаю, що ця інформація повинна вийти, все ж таки, від Офісу президента. Тому що вони докладали головні зусилля до цього процесу. І я завжди казав і повторюю: тут немає місця піару… Іноді краще, щоб ми дізналися інформацію постфактум, побачивши хлопців і дівчат вдома, а не створювали з цього піар-заходи, а потім розводили руками і казали: “Ой, вибачте, у нас щось не вийшло”, – сказав Разумков.

Як повідомляв УНІАН, 21 серпня в московському СІЗО «Лефортово» підтвердили, що до них перевели українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка і Павла Гриба. 29 серпня з’явилася інформація, що в «Лефортово» етапували українського політв’язня Олега Сенцова. Крім того, надходила інформація, що мають обміняти українського журналіста Романа Сущенка та 24 моряків.

Також повідомлялося, що обмін між Україною та РФ утримуваними особами має відбутися 29 чи 30 серпня. Однак 30 серпня в Офісі президента України наголосили, що процес переговорів щодо обміну полоненими триває. «Процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Інформація про його завершення не відповідає дійсності. Коли взаємне звільнення утримуваних осіб завершиться, Офіс президента повідомить про це на офіційних каналах», – зазначили в офісі.

 

Світові газети вийдуть з обкладинками 1939 року до річниці війни

Світові друковані видання цими вихідними вийдуть з обкладинками 1939 року у зв’язку з 80-ми роковинами початку Другої світової війни.

Про це повідомляє Polandin – Укрінформ.

«Заголовки з провідних газет нагадають про те, як вони повідомляли про напад Німеччини на Польщу у вересні 1939 року і початок найжорстокіших війн», – сказав президент Інституту нових медіа Ерік Містевич, який курує інформаційну кампанію.

Французькі видання Le Figaro і L’Opinion, американські Washington Post і Chicago Tribune, німецька газета Die Welt, іспанська El Mundo, бельгійська Le Soir і британська Sunday Express – всі ці популярні щоденні газети у ці вихідні вийдуть з обкладинками 1939 року у зв’язку з 80-ю річницею початку Другої світової війни. Крім того, вони опублікують тексти істориків і політиків про новітню історію Польщі.

«У текстах розповідається про тяжке становище і героїзм поляків, зупинку розвитку Польщі на кілька десятиліть, коли вона опинилася між Німеччиною і Росією», – додав Містевич.

 

“Мета російських виробників добрив – посадити наших аграріїв на голку” – радник Зеленського

Економічний радник президента України Олег Устенко заявив, що введення санкцій відносно продукції з Росії (зокрема – російських мінеральних добрив) – це питання геоекономічних процесів, які відбуваються зараз у світі, в тому числі і в наших взаєминах з РФ. Про це Устенко сказав під час круглого столу “Вплив санкцій щодо РФ на українську промисловість і економіку. Приклад хімпрому і АПК”, організованого Міжнародним фондом Блейзера та Інститутом Горшеніна, передає УНН.

Олег Устенко заявив, що ідея введення санкцій проти РФ виникла не вчора і не сьогодні. Радник президента нагадав, що торгово-економічні відносини України з РФ завжди були затьмарені обмежувальними заходами з російської сторони, навіть коли взаємини здавалися непоганими.

“З 2014 року вже очевидно просто різко змінилася ситуація, і обмежувальні заходи, які були введені для наших машинобудівників на території РФ, вони не були підкріплені фактично ніяким чином обмежувальними заходами з нашого боку. І 15 травня (2019 року – ред.) те рішення, яке було ухвалене в Україні з приводу введення санкцій проти частини виробників з боку РФ, абсолютно повністю підтримувалося офісом президента, і полягало в тому, щоб були введені обмежувальні заходи і щодо російського імпорту, включаючи хімічну продукцію, а саме – добрива”, – нагадав радник Зеленського.

“Уявіть собі, що наші підприємства-виробники добрив, які лежали в руїнах протягом як мінімум останніх кількох років, раптом почали слабо, але все-таки піднімати голову. Вони почали реально працювати. І тут я вас адресую до того послання, яке було у президента Зеленського під час інавгураційної промови, коли він сказав, що не хоче, щоб українці коли-небудь ще плакали. І в перекладі на економічну мову це означає, що він думає в тому числі не тільки про економічне зростання, але він думає і про зайнятість населення. А все-таки хімпром – це ще й величезні питання, пов’язані із зайнятістю населення. Я вже не кажу з приводу того, що є цілі регіони, де подібного роду хімпідприємства є фактично містоутворюючими підприємствами. Я не кажу з приводу того, що є ще безпосередні впливи на бюджетну ситуацію, тому що це великі платники податків. Я не кажу з приводу того, що це питання вирішення соціальних питань, які є в окремо взятих регіонах. Я вже й не кажу з приводу того, що деякі основні гравці нашого ринку хімдобрив перебувають на тих територіях, які, загалом близькі до зони проведення військових дій, і, як ви бачили в масі заяв, які робив президент Зеленський, він особливо таргетує той регіон і говорить про необхідність його відновлення”, – заявив Устенко.

За словами радника президента, ініціювати подібного роду дискусію необхідно, тому що на ринку мінеральних добрив сплетено відразу велику кількість гравців.

“З одного боку – хіміки, які мають свої власні вузькогалузеві інтереси, які, в тому числі, стикаються з нашими загальними державними інтересами. З іншого боку переговорного процесу і столу перебувають українські аграрії”, – зазначив Устенко.

За словами економіста, в короткостроковій перспективі завжди існує ризик можливого стрибка у вартості товару, який обмежується на ввезення в країну.

“Наскільки я розумію, саме в умовах України він і не спрацював через цілу низку причин. Але в той же час ми з вами маємо право і очікувати, що така ситуація не триватиме тривалий період часу”, – заявив Устенко.

На думку Устенка, стратегія з боку російських виробників добрив на українському ринку полягала в тому, щоб видавлювати з нього вітчизняного товаровиробника. “Щоб посадити на подібного роду голку в середній і довгостроковій перспективі вже наших аграріїв, які, очевидно, розуміють ризики, які для них би йшли в середній і довгостроковій перспективі від подібного захоплення ринку з усіма подальшими проблемами, які могли виникнути для української економіки”, – зазначив радник президента.

Олег Устенко припустив, що в найближчій статистиці найімовірніше будуть відображені скачки ввезення добрив з територій тих країн, які традиційно ці добрива не виробляли і активно з Україною добривами не торгували.

“Точно так само, як відбувалося з обхідними каналами для імпорту на територію України, але вже не з території РФ, а з території Білорусі, Казахстану, наших друзів на західних кордонах, які активно використовують подібного роду тимчасові переваги, які виникають в торгівлі”, – заявив Олег Устенко.

Під час круглого столу генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов також заявив, що ФРУ розробила і подала до Кабінету міністрів стратегію розвитку хімічної галузі України.

“Головне сьогодні в цій стратегії – це робоче місце. Без робочого місця у нас не буде ні людей, ні податків, ні країни. Ми повинні розуміти, що, експортуючи сьогодні сировинну групу товарів, а імпортуючи все, що пов’язано з хімією, як приклад, ми країну не побудуємо. Не буде ні семи відсотків, ні мільйонів робочих місць”, – заявив глава ФРУ.

 

Діаспора написала відкритого листа Зеленському в рамках його візиту до Польщі

Понад чотири десятки українських громадських організацій з більш як 40 країн світу звернулися з відкритим листом до Президента України Володимира Зеленського в рамках його візиту до Польщі.

Лист розмістила на своїй сторінці у Facebook лідерка громадської ініціативи «Євромайдан-Варшава» (Польща) Наталія Панченко – Укрінформ.

Українці діаспори, зокрема, просять Главу Української держави у рамках його офіційних закордонних візитів проводити зустрічі з громадянами України.

«Ми, представники українських організацій за кордоном, глибоко стурбовані тим, що в рамках Вашого офіційного візиту до Польщі, який відбудеться 31 серпня – 1 вересня 2019 року, не передбачено зустрічі з українською громадою», – зазначається у листі. Нагадується, що згідно з останніми дослідженнями, проведеними в 2019 році, в Польщі проживає близько 1,27 млн українців. Крім цього, за даними Світового банку, у 2018 році українці з-за кордону поповнили бюджет України на 14 мільярдів доларів, що дорівнює 11,4% ВВП країни.

«Ми глибоко засмучені тим фактом, що Президент України ігнорує найбільшу у світі закордонну українську громаду. Розглядаємо це як прояв нехтування інтересами більше 20% громадян України, які проживають за кордоном», – зазначається  у зверненні.

Іншим пунктом діаспоряни просять Президента створити посаду штатного радника з питань закордонних українців та міграційної політики при Кабінеті Міністрів України.

У листі також перераховано низку питань, які, на думку закордонних українців, потребують негайного обговорення та невідкладного вирішення. Серед них, зокрема, запровадження електронного голосування для громадян України, що перебувають за кордоном. Адже, за статистикою, з 10 млн українських громадян, які проживають за межами України, в першому турі президентських виборів змогли проголосувати лише 55 тисяч осіб, у другому турі — менше 60 тисяч, а на парламентських виборах трохи більше 30 тисяч громадян.

Діаспоряни просять також вирішити питання дотримання конституційного права громадян України бути обраними та мати своїх представників в органах державної влади. «Ми вважаємо, що представники діаспори мають бути представлені в українському парламенті. Це загальносвітова практика, реалізація якої в Україні є на часі», – переконані активісти. Зазначається, що, приміром, у парламенті Молдови представлені троє депутатів від діаспори, у Франції – 23 (11 у верхній і 12 у нижній палаті парламенту). «Наразі мільйони українців постійно проживають за кордоном і вони повинні мати право делегувати своїх представників в Парламент України», – вважають представники закордонних українських громадських організацій.

Питання запровадження множинного громадянства також на часі, переконані в діаспорі. «Велика частина українців, які проживають за кордоном, має множинне громадянство. На сьогоднішній день, з огляду на застаріле законодавство, це призвело до ряду правових колізій, які слід негайно вирішити шляхом прийняття змін до відповідних підзаконних актів», – йдеться у листі.

Зазначається, що наразі, згідно із законом про державну службу, держслужбовцем не може стати особа, яка має громадянство іншої держави (ст. 19 п. 2), навіть якщо це висококваліфікований фахівець з досвідом роботи на керівних посадах у великих міжнародних компаніях. Зауважується, що майже в усіх державах-членах ЄС дозволене множинне громадянство. При цьому у зверненні наголошується, що множинне громадянство в жодному разі не може бути запроваджено у відношенні до громадян країни-агресора.

Створення програми повернення для трудових мігрантів – ще одне питання, яке потребує невідкладного вирішення, переконані українці закордону. Вони нагадують, що у своїй передвиборчій кампанії Президент неодноразово піднімав тему українських “заробітчан”, яких потрібно повернути додому, і зазначають, що  поки що, на жаль, ця тенденція є зворотною. «Ми вбачаємо необхідним вибудувати чітку стратегію повернення українських трудових мігрантів в економіку України. Для цього необхідно розробити програму повернення українських трудових мігрантів в Україну. Вирішення саме таких задач може взяти на себе радник з питань закордонних українців та міграційної політики при Кабінеті Міністрів України», – вважають у діаспорі.

Підписанти листа висловили сподівання, що Президент долучиться до вирішення зазначених проблем.

Звернення до Президента, зокрема, підписали представники більше 40 українських громадських організацій Польщі, Канади, Іспанії, Італії, США, Португалії, Єгипту, Індії, Австралії, Швейцарії, Греції, Німеччини, Франції, Литви, Малайзії, Бразилії, Йорданії, Австрії, Молдови, Данії, Ірландії, ПАР, Румунії, Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) тощо.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський в суботу, 31 серпня,  розпочинає дводенний візит до Польщі.

У перший день відбудеться офіційний візит глави держави до Польщі, а другого дня у колі глав держав та урядів багатьох країн він візьме участь у пам’ятних заходах з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни.

 

У Зеленського пояснили, чому президент не зустрінеться з українською громадою в Польщі – УНІАН

Зеленський не зустрінеться з української громадою у Варшаві через щільний графік, пов’язаний з пам’ятними заходами з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни.

Про це “Європейській правді” повідомили в Офісі президента. “Я глибоко шаную українців, які проживають за кордоном, адже їхній внесок у розвиток і становлення Української держави та зміцнення національної економіки неможливо переоцінити. Українська діаспора завжди підтримує незалежність і територіальну цілісність України, й багато діаспорян долучилися до волонтерської справи у найважчий для рідної країни період – коли розпочалася російська збройна агресія на сході”, – цитує Зеленського його прес-служба.

Президент нагадав, що вже підписав указ про спрощення отримання громадянства України і хоче удосконалити законодавства щодо посилення культурних, соціальних і політичних прав закордонних українців та сприяння поверненню їх в Україну.  Питання делегування представників української діаспори до Верховної Ради та множинне громадянство також активно обговорюється президентом, урядом і народними депутатами. “Я також підтримую ідею впровадження посади радника з питань закордонних українців і міграційної політики при Кабінеті міністрів України, який долучився б до створення програми повернення для трудових мігрантів”, – зазначив президент. Він висловив сподівання, що матиме змогу зустрітися з українськими громадами під час наступних візитів до Польщі та інших країн. “Дякую українській діаспорі за активне просування інтересів України у світі, сприяння на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції та підтримку у протистоянні російській агресії”, – сказав він.

Нагадаємо, Зеленський у Варшаві заявив про готовність скасувати мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи на польських похованнях минулого сторіччя на території України. Він також запропонував своєму польському колезі Анджею Дуді побудувати на кордоні двох країн “спільний меморіал примирення”.

 

Зеленський запросив Польщу долучитися до відновлення інфраструктури Донбасу

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з головою Ради міністрів Республіки Польща Матеушем Моравецьким запросив Польщу долучитися до відновлення інфраструктури Донбасу.

Про це повідомляє сайт глави держави – Укрінформ.

“Глава Української держави запросив Польщу до участі в інвестиційних проєктах з відновлення інфраструктури Донбасу“, – зазначається в повідомленні.

Сторони також відзначили постійне зростання взаємного товарообігу та важливість проведення найближчим часом засідання Міжурядової українсько-польської комісії з питань економічного співробітництва.

Зеленський і Моравецький обговорили подальший розвиток двосторонніх торговельно-економічних відносин, співпрацю у промисловій, енергетичній галузях, а також можливість посилення прикордонного співробітництва.

На зустрічі ішлося й про можливість використання польського СПГ-терміналу у м. Свіноуйсьце для диверсифікації постачання газу в Україну, що є важливим кроком для забезпечення енергетичної безпеки нашої держави.

Ще однією темою перемовин було підвищення ефективності роботи пунктів пропуску на кордоні двох країн.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні триває офіційний візит Президента України до Польщі, в рамках якого зустрівся з Президентом Польщі Анджеєм Дудою та маршалком Сенату Станіславом Карчевським. Заплановані також зустрічі з лідером найбільшої опозиційної партії Польщі “Громадянська платформа”, головою комісії Сейму у закордонних справах Гжегожем Схетиною.

Увечері глава держави зустрінеться з представниками українського та польського бізнесу, а також українською студентською молоддю.

 

Дуда після зустрічі із Зеленським: Політика санкцій проти Росії має тривати

Санкційна політика Заходу проти Росії за її агресію повинна тривати до відновлення повної територіальної цілісності України у кордонах до 2014 року.

Про це заявив Президент Польщі Анджей Дуда під час спільної пресконференції з українським Президентом Володимиром Зеленським, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Наша позиції щодо Росії однозначна, ми вважаємо, що політика санкцій проти Росії має тривати”, – заявив Дуда.

Він додав, що це повинно тривати доти, доки не буде відновлено територіальну цілісність України у кордонах з Кримом й окупованим Донбасом.

За його словами, Варшава підтримувала і підтримуватиме Україну на шляху зближення з ЄС та НАТО, а також підтримуватиме внутрішні демократичні перетворення і реформи в країні.

Дуда зауважив, що Польща виступає за розвиток транспортної та прикордонної інфраструктури в Польщі, поглиблення товарообміну.

Він наголосив, що польська сторона вивчатиме питання можливості збільшення кількості пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, розвитку сполучень, зокрема річкового Південний Буг-Дністер.

Президент РП також запевнив, що намагатиметься з профільним міністром Польщі розв’язувати проблему щодо обмеження польською стороною ліцензій на вантажоперевезення для українських компаній.

Дуда зазначив, що можливий обмін полоненими між Україною і Росією може бути хорошим кроком для вирішення кризи на Сході України.

Президент РП наголосив, що для польської сторони вирішення історичних суперечок з Україною має “фундаментальне значення”.

Він висловив сподівання, що в рамках нормалізації міжлюдських контактів Україна зніме мораторій на проведення польською стороною пошуково-ексгумаційних робіт польських жертв в Україні.

Польський лідер також подякував українському колезі за участь у меморіальних заходах у Варшаві з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни.

 

Польща є другим найбільшим торговельним партнером України у ЄС — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що Польща є другим найбільшим торговельним партнером держави серед країн Євросоюзу, а також висловив сподівання, що економічна співпраця між країнами посилюватиметься.

Про це глава держави сказав на спільній пресконференції президентів України та Польщі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Під час зустрічі з Президентом Польщі (Анджеєм Дудою) ми обговорили й широку двосторонню співпрацю. Торговельно-економічні зв’язки між нашими країнами зростають та будуть зростати. Вже зараз Польща є нашим другим найбільшим торговельним партнером у ЄС. Але у потенціалі цієї співпраці немає меж. Тому очікуємо на активний діалог урядів наших країн у рамках міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. Дуже сподіваємося, що наступне засідання комісії відбудеться найближчим часом”, – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що слід також слід поліпшити і роботу пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

“Елементом нашого діалогу є й прикордонне співробітництво. Ми будемо покращувати роботу пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, що сприятиме економічній співпраці України та ЄС, а головне – посилення міжлюдських контактів”, – сказав Президент України.

Як відомо, сьогодні триває офіційний візит Президента України до Польщі, в рамках якого він зустрічається з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, маршалком Сенату Станіславом Карчевським, головою Ради міністрів РП Матеушем Моравецьким та лідером найбільшої опозиційної партії Польщі “Громадянська платформа”, головою комісії Сейму у закордонних справах Гжегожем Схетиною. Увечері глава держави зустрінеться з представниками українського та польського бізнесу, а також українською студентською молоддю.

 

Зеленський: Ми говоримо з Польщею в один голос – Nord Stream 2 несе загрози

Російський Nord Stream 2 неприйнятний і несе в собі загрози для всієї Європи.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив на спільній пресконференції президентів України та Польщі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми приділили увагу питанням енергетичної безпеки. І тут ми говоримо з Польщею єдиним голосом: Nord Stream 2 неприйнятний і несе в собі загрози для всієї Європи, серед іншого і воєнного характеру. Ми одночасно виступаємо за диверсифікацію джерел енергопостачання, а також енергетичну співпрацю в трикутнику Польща-США-Україна”, – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Україна зацікавлена стати учасником регіональних проєктів та ініціатив Польської держави, зокрема, Тримор’я.

“Зараз ми співпрацюємо у рамках будівництва транс’європейської магістралі Віа Карпатія. Також обговорили амбітний для нас проєкт міжнародного водного шляху Є40”, – сказав Зеленський.

Як повідомлялося, проєкт Nord Stream 2 передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини в на додаток до вже діючого Nord Stream. Передбачається, що потужність другої гілки Nord Stream 2 становитиме 55 млрд кубометрів газу щороку, довжина – більш як 1,2 тис. км.

Газопровід будує російський “Газпром” спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Під час запуску проєкту планувалося завершити його до кінця 2019 року.

Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Nord Stream 2 є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС у такому випадку підсяде на російську газову голку. Дональд Трамп погрожує заблокувати проєкт санкціями.

 

Перрі назвав “газовий” меморандум з Україною і Польщею перемогою

Меморандум про тристороннє співробітництво у сфері енергетики, підписаний сьогодні у Варшаві Україною, Польщею та США, є перемогою трьох країн та спрямований допомогти в забезпеченні постачання газу Україні.

Таку оцінку документу дав міністр енергетики США Рік Перрі, повідомляє Wysokie Napiecie – Укрінформ.

“Це дивовижна перемога для енергетичної безпеки, як і для національної безпеки трьох наших країн. Ми допомагаємо Польщі забезпечити постачання газу та стати вузлом, з якого газ експортується в сусідні країни, а також ми допомагаємо забезпечити постачання газу Україні”, – прокоментував міністр енергетики США Рік Перрі.

Видання також цитує коментар секретаря РНБО Олександра Данилюка з приводу підписання документа.

“Залежність від російського газу має не лише економічні, але й політичні наслідки. Єдиний спосіб — диверсифікувати поставки. Ми не купуємо газ безпосередньо у Газпрому. Наступним кроком є ​​імпорт СПГ”, – сказав Данилюк.

Як відомо, до підписання Меморандуму сторони обговорили важливість диверсифікації ризиків, продиктованих залежністю від поставок російського газу як для України, так і для Польщі. Секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив, що одним з кроків забезпечення енергетичної незалежності нашої держави стане налагодження поставок зрідженого газу через Польщу. Для цього буде побудовано спеціалізований інтерконектор, який об’єднає наші газотранспортні системи.

 

У США підтвердили можливість введення санкцій через “Північний потік-2”

Сполучені Штати розглядають можливість ввести додаткові санкції проти Росії у зв’язку з реалізацією російського проекту газопроводу “Північний потік-2”. Про це заявив міністр енергетики США Рік Перрі в суботу у Варшаві, передає УНН з посиланням на Money.pl.

“Відповідаючи на питання про те, чи введуть США додаткові санкції щодо Nord Stream II (“Північного потоку-2″), я б сказав, що, швидше за все, так. У адміністрації США тривають переговори, і (санкції) є реальним варіантом, який ми будемо використовувати в разі необхідності”, – сказав Перрі.

Нагадаємо, раніше в США підтримали проект санкцій проти “Північного потоку-2“.

 

Київ і Варшава скоординували кроки для припинення війни та повернення Криму — Зеленський

Україна та Польща скоординували свої подальші кроки для припинення війни на Донбасі та повернення Автономної Республіки Крим, який окупувала Росія.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив на спільній прес-конференції президентів України та Польщі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми скоординували наші подальші кроки задля припинення війни на сході України та повернення окупованого Криму. Наша спільна та принципова позиція: безумовне виконання Мінських домовленостей, відновлення територіальної цілісності України у міжнародно-визнаних кордонах, санкції ЕС можуть переглядатися у сторону їх посилення, а не навпаки”, – наголосив глава Української держави.

Зеленський також подякував Польщі за підтримку у складні для країни часи російської агресії.

“Сьогодні я щиро подякував Польщі та польському народу за підтримку у складний для нас час російської агресії. Дякую, що впевнено стоїте на захисті міжнародного права. Ми високо цінуємо принциповість, рішучість та високий професіоналізм вашої делегації у Раді безпеки ООН, Євросоюзі, НАТО та інших міжнародних організацій”, – сказав Зеленський.

Сьогодні триває офіційний візит Президента України до Польщі, в рамках якого він зустрічається з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, маршалком Сенату Станіславом Карчевським, головою Ради міністрів РП Матеушем Моравецьким та лідером найбільшої опозиційної партії Польщі “Громадянська платформа”, головою комісії Сейму у закордонних справах Гжегожем Схетиною. Увечері глава держави зустрінеться з представниками українського та польського бізнесу, а також українською студентською молоддю.

 

Зеленський обіцяє скасувати мораторій на ексгумацію польських поховань

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розблокувати заборону на ексгумацію польських жертв на Волині.

Про це глава держави заявив на спільній пресконференції президентів України та Польщі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми домовилися оновити та перезавантажити Двосторонню робочу групу, що працюватиме під патронатом обох президентів — Польщі та України. Щоб усі темні плями минулого, не завадили нашим народам будувати спільне світле майбутнє. Я у це дуже вірю. Я готовий розблокувати отримання дозволів на проведення пошукових робіт в Україні, а польська сторона упорядковуватиме українські місця пам’яті у Польщі”, – сказав Зеленський.

За словами Президента, він запропонував Дуді створити на кордоні України та Польщі спільний меморіал примирення.

Як повідомляв Укрінформ, українсько-польські історичні відносини загострилися у квітні 2017 року, коли польські націоналісти за підтримки місцевої влади знищили на кладовищі в селі Грушовичі поблизу Перемишля пам’ятник воякам УПА. Відразу після цього Київ заблокував проведення поляками ексгумацій в Україні, наполягаючи на відбудові знищених вандалами за останні роки на півдні Польщі українських місць пам’яті. Проблему не вирішено й досі. Польська сторона наполягає на розблокуванні можливості ведення пошуково-ексгумаційних робіт в Україні, а українська — на необхідності відбудови зруйнованих місць пам’яті.

В Україні та Польщі різне ставлення до подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1944 років. Сейм Польщі назвав Волинську трагедію геноцидом польського народу, українські історики це заперечують. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за злочини обох сторін.

У Польщі вважають, що в результаті етнічних чисток загинуло понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та до 20 тис. українців.

 

Напружені відносини між Україною та Польщею стали б для ворогів подарунком — Зеленський

Проти нацистської Німеччини під час Другої світової війни у польському війську воювали тисячі українців.

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив у Варшаві на спільній пресконференції президентів України та Польщі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Першого вересня 1939 року польський народ став на захист своєї Вітчизни від німецьких загарбників. Тоді пліч-о-пліч разом з поляками стояли представники українського народу. На той час — громадяни республіки Польща. За підрахунками істориків, у лавах польського війська воювали тисячі українців. Багато з них віддали життя у тяжкій боротьбі з нацистами, стали жертвами комуністичної тоталітарної системи, зазнавши мученицької смерті у Катині та Мідному. Ми завжди повинні пам’ятати про це, коли говоримо про міцні основи українсько-польської дружби та братерства”, – сказав Зеленський.

За його словами, сьогодні поляки допомагають Україні відстоювати територіальну цілісність.

“Сьогодні – 80 років потому – Польща активно та всебічно допомагає Україні боронити її територіальну цілісність. Зокрема, є представники польського народу, які роблять це пліч-о-пліч з українськими воїнами”, – зазначив глава держави.

Він також подякував Президенту Польщі Дуді за запрошення взяти участь у заходах, приурочених до початку Другої світової війни

“Я хочу подякувати пану Президенту за запрошення до Варшави та можливість взяти участь у заходах з нагоди 80-ї річниці з початку Другої світової війни”, – наголосив Зеленський.

За його словами, спільна історія України та Польщі має багато прикладів, якими треба пишатися.

“Водночас ми не заплющуємо очі на спільні трагічні сторінки. Сьогодні з Президентом Дудою ми дуже відверто обговорили усю історичну та сучасну проблематику. Я радий, що у наших відносинах немає жодних питань, які ми не змогли вирішити діалогом та порозумінням. Це найважливіше. Напружені відносини між Україною та Польщею стали б для наших ворогів прекрасним подарунком, а, отже, ми не повинні цього робити”, – сказав Зеленський.

Сьогодні триває офіційний візит Президента України до Польщі, в рамках якого він зустрічається з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, маршалком Сенату Станіславом Карчевським, головою Ради міністрів РП Матеушем Моравецьким та лідером найбільшої опозиційної партії Польщі “Громадянська платформа”, головою комісії Сейму у закордонних справах Гжегожем Схетиною. Увечері глава держави зустрінеться з представниками українського та польського бізнесу, а також українською студентською молоддю.

 

Данилюк обговорив безпеку в регіоні з керівниками Радбезів США, Польщі і Білорусі

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк обговорив безпеку в регіоні з керівниками Радбезів США, Польщі і Білорусі. Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку Олександра Данилюка у Facebook.

“Продуктивна зустріч з моїми колегами- керівниками РадБезів США, Польщі та Білорусі. Тема – безпека в регіоні”, написав Данилюк.

Нагадаємо, Україна, Польща і США підписали меморандум про газову співпрацю, польська сторона розраховує поставляти значні обсяги газу в Україну. Від України меморандум підписав Олександр Данилюк.

Під час супутньої конференції представник польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петер Наїмський зазначив, що можливість поставок газу в Україну з Польщі відкриється після розширення газового порту в Свіноуйсьце і будівництва газопроводу Baltic Pipe в 2022 році.

 

Зеленський назвав свій візит до Польщі проривом і “обнуленням” взаємних претензій

Президент України Володимир Зеленський назвав свій візит до Польщі проривом і “обнуленням” взаємних претензій. Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку глави держави у Facebook.

“Не відлига у відносинах, а прорив – я так охарактеризував би підсумки першого дня мого візиту до Польщі”, написав Президент.

“Ми зрушили з місця процес відновлення історичної справедливості: під нашим з Анджеєм Дудою патронатом буде відновлена робоча група зі, скажімо так, “обнулення” взаємних претензій – зокрема, спільні експедиції займатимуться пошуком і перепохованням на батьківщині загиблих польських та українських вояків і мирного населення. Це було дуже болюче питання, але величезна взаємна повага, політична воля будувати дружні стратегічні відносини України та Польщі допоможуть нам завершити цю роботу й перегорнути болючі сторінки спільної історії”, заявив Володимир Зеленський.

“Ми будемо не лише взаємно дбати про пам’ятники та поховання українців у Польщі та поляків в Україні, але я також запропонував звести на кордоні Меморіал примирення. У день початку Другої світової війни ми обов’язково згадаємо, що понад 100 тисяч українців під польськими прапорами боронили у 1939 році Польщу від нацистської навали. Етнічні українці були другою за чисельністю національною групою у польській армії”, повідомив Президент.

Крім того, президенти України і Польщі домовилися розв’язати проблему з вантажоперевезеннями через українсько-польський кордон. В енергетичній сфері вони обговорили співпрацю у форматі Вашингтон – Варшава – Київ.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський прибув до Польщі з офіційним візитом.

 

Росія використовує дезінформацію для розколу та маніпуляції

Дезінформація стала важливою стратегією, насамперед Росії, за допомогою якої вона намагається маніпулювати суспільною думкою.

Про це говорили учасники конференції “Дезінформаційні війни в Центральній і Східній Європі”, яка проходить у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Дезінформація стала зброєю, інструментом розпалення ворожнечі та поляризації, сіяння невпевненості, недовіри до демократичних інститутів”, – констатував президент Федерального агентства політичної освіти Томас Крюгер.

Він зазначив, що хоча дезінформація і пропаганда не є чимось новим, такі голоси лунали завжди, зараз вони стали більш гучними, а діджиталізація не тільки покращила наше життя, а й відчинила двері для дезінформації, пропаганди та фейкових новин. Ці інструменти використовують деякі уряди.

“Правда – ворог. Чому Росія така інша”. Саме так називається нова книга (2019 р.) Голіне Атай, кореспондентки телеканалу ARD, яка працювала в Москві у 2013-2018 роках і висвітлювала трагічні події 2014 року. Журналістка вирішила написати книгу, “щоби не втратилося те, що передувало анексії Криму” та що було потім, на тому зламі часів. Вона розповіла про перешкоди і переслідування, з якими стикалися іноземні журналісти, які писали про анексію та Донбас, як з боку влади, так і з боку російських ЗМІ.

Але здивування в журналістки викликала реакція на її репортажі власного роботодавця – громадсько-правового телеканалу ARD, редакція якого дуже критично сприймала повідомлення про події, вперто не бажаючи вживати слово “війна”. Більш критичні щодо ролі Росії щодо України репортажі почали з’являтися лише в 2016 році, та й то їх було небагато. “Є дуже велике незнання України. На неї дивляться очима Росії, через “великі окуляри”, – вважає Атай.

Політолог Сюзанне Шпан представила свій аналіз “Інформація як зброя”, в якому досліджується діяльність державних російських ЗМІ в Німеччині – “Супутник” і RT Deutschland. Активна їх робота, спроби маніпуляцій думкою ЗМІ в ФРН почалися з осені 2014 року. Ці ЗМІ позиціонують себе як джерело “альтернативних новин” і не відразу дають зрозуміти свій зв’язок з російською державою. Вплив таких ЗМІ не можна недооцінювати, переконана Шпан.

Головний редактор журналу “Східна Європа” Манфред Запперт також звернув увагу на те, що в Німеччині питання дезінформації стало дійсно відчутним лише “з Майданом, з російською інтервенцією, з маніпулюванням суспільною думкою, відкритою брехнею”. Брехня спрямована на руйнування суспільства, в такому суспільстві люди вже не мають можливості користуватися своїми власними правами та політичними свободами, додав він.

Історик із Парижа Галя Акерман говорила про те, що з приходом Путіна до влади в РФ виникла “нова ідеологія”, яку на Заході не дуже дослідили та яку не дуже розуміють багато хто навіть у самій Росії. “Російський націоналізм і імперіалізм не вмер, він живий”, – зазначила Акерман.

Небезпечним є й те, що для реабілітації “славного радянського минулого” переписується історія, а певні історичні схеми штучно накладаються на сьогоднішню ситуацію.

 

“Підкинуті” щоденники з картою без Криму: СБУ вжила заходи для утилізації

СБУ не займається розслідуванням за фактом продажу щоденників з картою України без окупованого Криму в магазинах мережі гіпермаркетів Metro в Києві.

Про це повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на відповідь СБУ на інформаційний запит – Укрінформ.

При цьому у відомстві уточнили, що були вжиті заходи для повернення та утилізації цієї продукції.

Про те, що українська мережа гіпермаркетів Metro продає дитячі шкільні щоденники компанії «Папірус» із картою України без Криму, повідомив на початку серпня представник Центру громадського здоров’я України Володимир Бируля.

«Майже місяць тому я вперше побачив у продажу такі цікаві щоденники на полицях супермаркету. Тоді Metro повідомили, що всі щоденники вилучені з продажу. «Папірус» відписав, що й так знав про цю прикрість і затребував їх у дистриб’юторів для подальшої утилізації. Так чому ж сьогодні я знов бачив їх на тих самих полицях у продажу?» – написав він у ​Facebook.

Ще 14 липня у Facebook компанія «Папірус» – виробник та постачальник товару – заявила, що тираж щоденника, на якому відображена неповна територія України, вийшов через «порушення процедури перевірки дизайнів».

«Цю помилку ми виявили самостійно, після чого одразу відправили запит на всіх дистриб’юторів про зняття товару з продажу та повернення постачальнику для утилізації. На жаль, частина продукції надійшла в продаж. Ми перепрошуємо за цю недолугу помилку. Винні у цьому будуть покарані. Позиція «Папірус» була, є і буде незмінною: Крим – це Україна», – заявили тоді у компанії.

Однак, про те, що українська мережа гіпермаркетів Metro й далі продає дитячі шкільні щоденники з картою України без Криму, повідомляли користувачі соцмереж, зокрема, 9-го і 11-го серпня.

У Metro відреагували на нове повідомлення про появу на своїх торговельних полицях щоденника з картою України без анексованого Росією Криму.

«11 серпня 2019 року клієнт нашої компанії знайшов на полиці ТЦ Metro за адресою місто Київ, проспект П. Григоренка, 43, шкільний щоденник, на обкладинці якого було зображено карту України без АР Крим. Повідомляємо, що цей товар було вилучено з продажів всіх ТЦ Metro ще 15.07.2019 – одразу після того, як ми отримали перше повідомлення стосовно нього від клієнта», – йшлося в повідомленні.

А 13 серпня компанія «Папірус» опублікувала відео, де показано, як утилізують щоденники.

Росія анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Президент пропонує Раді скасувати “поправки Лозового”

Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт №1009 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”, так звані “поправки Лозового”.

Текст документа оприлюднили на Офіційному порталі Верховної Ради – Укрінформ.

У пояснювальній записці до законопроєкту пропонується ухвалити вилучення змін до Кодексу, які були ухвалені у 2017 році, про порядок обчислення і продовження строків досудового розслідування, призначення і проведення експертизи, можливості оскарження повідомлення про підозру.

Законопроєктом, зокрема, передбачається надати Національному антикорупційному бюро України та Державному бюро розслідувань право самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій.

Законопроєктом також передбачається вилучення із КПК та закону про статус народного депутата норми, що забороняє без згоди Верховної Ради здійснювати обшук народного депутата, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції.

Як повідомлялося, 15 березня 2018 року набули чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу, ініціатором яких був депутат ВР Андрій Лозовий (Радикальна партія Олега Ляшка), так звані “поправки Лозового”.

Відповідний законопроєкт був прийнятий парламентом 3 жовтня 2017 року. Частина його положень набула чинності 15 грудня 2017 року, а частина, що стосується змін у КПК, через 3 місяці – 15 березня.

Цими положеннями вводиться обмеження термінів розслідування злочинів. Зокрема, правоохоронці зобов’язані встановити підозрюваного у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину протягом 18 місяців, середньої тяжкості – 12 місяців, а кримінального проступку – 6 місяців.

У разі нерозкриття злочину в установлені терміни кримінальне провадження слід закрити. У той самий час у виняткових випадках слідчий може попросити суд продовжити терміни розслідування.

Крім того, зміни в КПК вводять право підозрюваного оскаржити сам факт вручення йому повідомлення про підозру. Таке право він отримує через 2 місяці після вручення підозри.

Також слідчі і прокурори позбавляються права самостійно призначати експертизи, в тому числі для встановлення причин смерті і розміру матеріальних збитків. Тепер призначати експертизи має повноваження виключно суд.

Окрім того, районні управління правоохоронних органів не зможуть подавати свої клопотання у відповідні районні суди. Вони зобов’язані будуть подавати клопотання виключно в той суд, у межах територіальної юрисдикції якого зареєстровано орган слідства як юридична особа.

Також змінюються правила проведення обшуків силовиками. Зокрема, правоохоронці будуть змушені в клопотаннях про проведення обшуків вказувати, які саме предмети вони хочуть відшукати. Під час обшуку обов’язкова присутність адвоката, а самі слідчі дії слід фіксувати на аудіо- та відеоапаратуру.

 

Парламент “на паузі”: По всій Британії – акції протесту

По всій Великій Британії очікуються демонстрації проти рішення прем’єр-міністра країни Бориса Джонсона призупинити роботу парламенту.

Про це повідомляє AFP – Укрінформ.

“У суботу по всій Великій Британії очікуються демонстрації проти рішення прем’єр-міністра Бориса Джонсона про призупинення роботи парламенту в останні тижні перед Brexit”, – йдеться в повідомленні.

Протести почалися напередодні напруженого політичного тижня, під час якого противники Джонсона намагатимуться через суд і за допомогою прийняття законів заблокувати вихід Британії з Європейського Союзу без угоди.

Організатори сподіваються, що сотні тисяч людей візьмуть участь у демонстраціях, організованих під гаслом “Зупинити переворот”.

Напередодні Джонсон заявив, що спроби членів британського парламенту заблокувати вихід країни з ЄС 31 жовтня негативно позначаться на довірі до британських політиків у майбутньому.

Вихід Великої Британії з Євросоюзу заплановано на 31 жовтня.

 

Російського шпигуна з Укроборонпрому засудили до девʼяти років

До 9 років позбавлення волі засуджено агента російської воєнної розвідки, який працював на одному із підприємств державного концерну “Укроборонпром”.

Про це повідомляє Служба безпеки України – Укрінформ.

“Співробітники контррозвідки встановили, що мешканець Запоріжжя був завербований у 2014 році на тимчасово анексованій території АР Крим кадровим співробітником Головного управління Генштабу ЗС РФ для підтримки ідей “русского мира”, а також був матеріально зацікавлений”, – зазначили у СБУ.

Там поінформували, що зловмисник за грошову винагороду збирав для російської спецслужби інформацію про різні аспекти функціонування підприємств вітчизняного ОПК та соціально-політичну обстановку у Запорізькому регіоні.

“Зібрані розвідувальні дані він надсилав через відпрацьовані йому офіцером ГУ ГШ ЗС РФ канали електронного зв’язку, а також передавав під час особистих зустрічей на території РФ, Республіки Білорусь і тимчасово анексованого Криму. Правоохоронці затримали агента під час перетину державного кордону з матеріалами розвідувального характеру і вилучили прихований магнітний носій інформації (мікро-SD), на якому містилися зібрані для передачі за завданням російської сторони розвідувальні відомості”, – повідомляють у СБУ.

Зазначається, що Шевченківський районний суд міста Києва визнав фігуранта справи винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України, та призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.

“Під час проведення досудового розслідування агент визнав свою вину та підписав угоду між прокурором і підозрюваним про визнання винуватості, яка була передана до суду для ухвалення вироку”, – інформують у СБУ.

 

Вихід арештанта з карцеру Одеського СІЗО коштував $2 тисячі — ДБР

Співробітники ДБР завершили досудове розслідування щодо двох посадовців Одеського слідчого ізолятору, підозрюваних у вимаганні й одержанні хабарів від арештантів. Усього задокументовано переказів на банківську картку обсягом понад 2,3 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба ДБР – Укрінформ.

“Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, завершили досудове розслідування щодо заступника начальника установи виконання покарань з оперативної роботи – начальника оперативного відділу державної установи «Одеській слідчий ізолятор» та старшого оперуповноваженого цієї установи, підозрюваних у вимаганні 2000 доларів США. Установлено, що службові особи ДУ «Одеській слідчий ізолятор» вимагали по 2 тисячі доларів США від особи, що утримувалась в карцері ізолятора”, – йдеться у повідомленні.

За даними слідчих, неправомірну вигоду переказували у гривневому еквіваленті на вказану підозрюваними банківську картку; після отримання коштів особу мали перевести з карцеру до однієї із камер ізолятора й не погіршувати його умови тримання під вартою.

Протягом 2018 року на цю картку загалом було переведено понад 2,3 мільйона гривень. Наразі триває ознайомлення підозрюваних з матеріалами досудового розслідування, яке здійснено під процесуальним керівництвом Військової прокуратури Одеського гарнізону.

Обвинуваченим посадовцям інкримінують скоєння злочину за ознаками ч. 3 ст. 368 (одержання хабаря службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою, в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду) Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскацією майна.

 

ДБР затримало шахраїв, які видавали себе за довірених осіб Зеленського

Слідчі Держбюро розслідувань готуються вручити підозру чотирьом шахраям, які представлялися довіреними особами Президента і вимагали $570 тисяч за сприяння у  призначенні на керівну посаду в концерн “Укроборонпром”.

Про це повідомляє пресслужба ДБР – Укрінформ.

“Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Києві, спільно з Військовою прокуратурою викрили групу осіб, які вимагали 570 тисяч доларів США від колишнього співробітника державної компанії “Укрспецекспорт” за сприяння у його призначенні на керівну посаду в державний концерн “Укроборонпром””, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що до шахрайської групи входять чотири людини. Вони представлялися довіреними особами Президента України, які перебувають на керівних посадах в Офісі Президента України.

Шахраїв затримали під час передачі частини коштів у розмірі 250 тисяч доларів США. Затримання відбулося в Києві в одному з офісів по вул. Банковій – навпроти будівлі Офісу Президента України.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Військова прокуратура. Оперативний супровід – Служба безпеки України.

Затриманим готується вручення повідомлення про підозру. Також слідчі готують клопотання до суду про обрання їм запобіжного заходу. Кваліфікація: шахрайство в особливо великих розмірах (ч.4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

 

“Справу Калєтніка” закрили законно — Сарган

Прессекретар ексгенпрокурора Лариса Сарган заявила, що кримінальну справу щодо колишнього першого заступника спікера ВР Ігоря Калєтніка було закрито законно.

Про це вона написала у Facebook – Укрінформ.

“Щодо чергової “зради” від Горбатюка, поширеної всіма ЗМІ відразу після призначення нового генпрокурора. ‪Справа Калєтніка була заслухана заступником генпрокурора разом із прокурором із підрозділу Горбатюка. Трошки деталей. Стаття КК, яку 5,5(!) років Горбатюк пред‘являв Калєтніку – давно декриміналізована”, – наголосила Сарган.

За її словами, у справі є рішення судів, в яких чітко вказано на відсутність складу злочину.

“По цій же справі було відмовлено у проведенні заочного розслідування через відсутність складу злочину, є рішення суду про необхідність закриття справи. Але про це від Горбатюка ви не чули, бо то були його провали. Є ще кілька деталей, про які я вже не уповноважена говорити. Головне – справа нині закрита на законних підставах”, – написала Сарган.

Вона також спростувала інформацію, що Луценко забрав 20 кримінальних справ.

“20 кримінальних проваджень передані до ДБР, НП, СБУ – за підслідністю. Так. Провадження не мають відношення ні до справ Майдану, ні до колишніх високопосадовців. Це, наприклад, справи викрадення цукру, забудов Києва тощо передані за підслідністю. Саме концентрації зусиль управління Горбатюка по розкриттю насильницьких злочинів проти мирних демонстрантів, притягнення до відповідальності організаторів розстрілів вимагав 3,5 роки Луценко і вимагає суспільство”, – зазначила Сарган.

Вона також нагадала, що Генпрокуратура позбавлена слідства після створення ДБР і всі справи за законом мають бути передані слідчим ДБР чи іншим слідчим органам. “Тому чергове скиглення керівника УСР лишаються лише скигленнями. Бити в спину легко. Працювати важко. Ще важче – важко працювати і давати результати”, – написала Сарган.

Як повідомлялося, 30 серпня Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури заявило, що в останній день Юрія Луценка на посаді генерального прокурора ГПУ закрила кримінальне провадження проти колишнього першого заступника спікера Верховної Ради Ігоря Калєтніка, який є підозрюваним у справі “диктаторських законів 16 січня”.

Там також заявили, що увечері 29 серпня Луценко забрав від слідчих управління спецрозслідувань ГПУ 20 кримінальних проваджень на підставі “неефективного здійснення досудового розслідування”.

 

Баканов узяв участь у церемонії складання присяги курсантами Нацакадемії СБУ

Голова Служби безпеки України Іван Баканов узяв участь в урочистостях складання Військової присяги курсантами першого курсу Національної академії СБУ.

Про це повідомляє Служба безпеки України – Укрінформ.

“Присягаючи на вірність Українському народові, ви берете на себе великі зобов’язання та відповідальність, яка вимагає від вас бути професіоналами, патріотами, захисниками прав і свобод українців, оборонцями нашої країни… Хочу подякувати батькам, які виховали гідних синів і доньок, майбутніх захисників безпеки України! І запевнити – вони в надійних руках професіоналів”, – наголосив Баканов.

У СБУ зазначили, що серед курсантів половина курсу має середній бал атестату 180 і вище, є переможці та призери обласних олімпіад.

 

Коломойський розповів про зустріч із Порошенком після виборів

Ігор Коломойський заявив, що мав зустріч з п’ятим Президентом України Петром Порошенком після завершення президентських виборів.

Про це Коломойський розповів в інтерв’ю Цензор.НЕТ – Укрінформ.

За його словами, зустріч відбулася в Києві.

“Ми з ним ні про що не домовлялися, нічого не це саме. Ми просто поговорили. Про життя. Шанобливо. Як він почувається в ролі не президента, наприклад, які у нього відчуття. Нормально. Звикає”, – розповів Коломойський.

Він також заявив, що в минулих претензіях Порошенка до нього не було жодних особистих мотивів.

“Так він же мене не переслідував. У цьому ж і питання. Не було ж переслідувань. Не було проти мене висунуто жодних звинувачень, не було підозр. Так, були фактові кримінальні справи. Нічого особистого”, – додав Коломойський.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбулися чергові президентські вибори.

 

Газова схема: НАБУ і САП завершили розслідування шодо матері Онищенка

НАБУ та САП завершили розслідування щодо підозрюваної у “газовій схемі”- родички екснародного депутата України.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ у Facebook – Укрінформ.

“НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою однієї з учасниць так званої “газової схеми” у розкраданні коштів під час видобування і продажу газу за договорами спільної діяльності з ПАТ “Укргазвидобування”. 30 серпня 2019 року підозрюваній та її захисникам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду”, – йдеться у повідомленні.

Підозрювана є родичкою екснародного депутата України, якого НАБУ та САП обвинувачують в організації згаданої “газової схеми”. З серпня 2016 року вона перебувала у міжнародному розшуку. 25 липня 2019 року цю особу затримали працівники ДПСУ в аеропорту “Бориспіль”.

Дії підозрюваної кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 ККУ.

Досудове розслідування цього факту НАБУ та САП здійснювали з грудня 2015 року.

Загалом слідство встановило причетність до “газової схеми” 29 осіб. Наразі 3 особи перебувають у розшуку. 15 обвинувальних актів стосовно 25 осіб скеровано до суду, із них щодо 11 осіб набрав законної сили обвинувальний вирок.

Так звана “газова справа” – умовна назва кримінального провадження за фактом розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з публічним акціонерним товариством “Укргазвидобування” (далі — ПАТ “УГВ”). Організатором цієї корупційної схеми, за даними слідства, є народний депутат України VII-VIII скликання Олександр Онищенко.

У НАБУ вважають, що внаслідок цієї корупційної схеми державі було завдано збитків у розмірі близько 3 млрд грн.

Як повідомляв Укрінформ, 25 липня в аеропорту “Бориспіль” затримали матір екснародного депутата Олександра Онищенка Інессу Кадирову.

 

Президент Володимир Зеленський прокоментував поїздку керівника Офісу Президента Андрія Богдана на весілля у Сен-Тропе в День Незалежності України

Про це він сказав у інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я йому зателефонував і сказав, що він не правий у цій ситуації. Як один з реальних потужних людей у владі, він не має права на День Незалежності твоєї країни в Сен-Тропе гуляти. Чи порушував він закон? Не все міряється законами”, – сказав Президент.

Зеленський пояснив, що за кілька днів до поїздки у Сен-Тропе Богдан пішов у відпустку і був запрошений на весілля товариша.

“Богдан пішов у відпустку. Я навіть не знав, куди він поїхав – це не моя справа. Він пішов у відпустку, і це було не 24 (серпня, – ред.). Це важливо розуміти, що він не приїхав саме на День Незалежності в Сен-Тропе. Це неправда. Він поїхав за 4 чи за 5 днів до цього. Це його відпустка офіційна”, – зауважив Зеленський.

Також, коментуючи постійну присутність керівника ОП біля нього, Зеленський уточнив: Богдан – “нетерпляча людина”.

Як повідомлялося, на День Незалежності України Андрій Богдан був присутній на весіллі друзів-юристів у Сен-Тропе.

 

Богдан заявив, що варіантів переїзду ОП з Банкової поки немає

Керівник Офісу Президента Андрій Богдан заявив, що наразі немає варіантів переїзду Офісу Президента з вулиці Банкової у Києві.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “1+1” у рамках проєкту про 100 днів президентства Володимира Зеленського, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми не можемо знайти на сьогоднішній день варіант переїзду. Була абсолютно логічна конструкція переїзду в Український дім з розміщенням тут (на Банковій — ред.) музею, але час проведення там ремонтних робіт плюс всі ці системи секретності, зв’язку, безпеки — це настільки все складно, що немає сенсу це робити як тимчасове”, – сказав Богдан.

У свою чергу помічник президента Сергій Шефір зауважив, що переїзд ОП “не на часі”.

“І немає таких пропозицій, на які б усі сказали: так, це суперпропозиція, це недорого, це красиво і там зручно”, – додав Шефір.

 

Президент пояснив, чому вдягається не за протоколом: “Я не заморочуюся”

Президент Володимир Зеленський, коментуючи зауваження, що він часто ходить без краватки, відповів, що “не заморочується”, як на нього реагують люди.

Про це він розповів у інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, актор Станіслав Боклан, який виступив у спецпроєкті у ролі інтерв’юера, звернув увагу, що Президент часто з’являється на публіці без краватки. На його запитання, як на це реагують ті, хто хоче бачити Зеленського у краватці за протоколом, глава держави відповів: “Я, чесно кажучи, вибачте за таке слово, напевно, його немає в українській мові, – я не заморочуюся, як на мене люди реагують”.

Зеленський також розповів, що у керівника протоколу Офісу Президента відразу з’являється настрій, коли він бачить главу держави у краватці.

“Він каже: “О! Це Президент”, – сказав Зеленський.

У проєкті заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко розповів, що під час візиту в зону ООС Володимир Зеленський був у бронежилеті, але у світлій сорочці, і це було небезпечно.

“Це доволі небезпечно для цієї місцевості, охорона була, звісно в шоці від цього, але він сказав: “Я що, військовий? Я не буду одягати військову форму чи ще щось”, – пригадав Тимошенко.

 

Зеленський каже, що радиться з дружиною зі складних питань

Президент Володимир Зеленський з дружиною Оленою радиться з дуже складних питань та став ближчим зі своїми батьками після виборів.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я раджуся з нею, скажу відверто, по дуже складаних питаннях, тому що у неї дуже твереза думка. Завжди кожній людині потрібні люди, які кажуть правду”, – розповів Зеленський.

Водночас він висловив думку, що дружині Олені після його обрання президентом складно й дискомфортно, коли про неї говорять, навіть якщо і щось хороше.

“Вона дуже відповідальна людина. Мені здається, навіть більше відповідальна за мене, тому що кожну деталь розбирає”, – зазначив глава держави.

Крім того, Зеленський зауважив, що після виборів став ближчим з батьками, особливо з татом.

“Мама як дзвонила мені три рази на день, так це і відбувається”, – підкреслив він та додав, що з батьком почав говорити більше.

У свою чергу, Олена Зеленська в інтерв’ю запевнила, що намагатиметься справлятися з роллю першої леді якнайкраще і розповіла, що перебуває на етапі розроблення програми своєї діяльності.

“Є такі виклики, коли я повинна виходити зі своєї зони комфорту, повинна розуміти, що спілкування, вихід у люди, як то кажуть, – це необхідна складова статусу дружини Президента. Я намагатимуся робити це якнайкраще. Зараз в процесі розробки своєї програми. Будемо робити щось дійсно корисне для суспільства”, – поділилася дружина Президента.

 

Президент сказав, коли почнуться “посадки”

Президент Володимир Зеленський розраховує, що восени, після запуску Вищого антикорупційного суду, розпочнеться робота щодо притягнення корупціонерів до відповідальності.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“І я думаю, що восени, коли в нас з’являться й Антикорупційний суд, і генеральний прокурор, все почнеться. Все почнеться”, – відповів він на запитання, коли чекати на “посадки” корупціонерів.

Він нагадав про призначення генпрокурора і про те, що Антикорупційний суд в Україні починає працювати 5-го вересня.

На запитання, чи буде “аукціон кримінальних справ”, Зеленський відповів: “Подивимось”.

“Скільки грошей не буде вистачати державі. Може бути… Думаю, є такі кримінальні справи і є такі люди. Батьківщину продавати не можна, тому деякі справи в жодному разі не можна продавати. І під заставу деяким людям не можна виходити”, – додав Зеленський.

Як повідомлялося, 29 серпня Верховна Рада підтримала кандидатуру Руслана Рябошапки на посаду генерального прокурора. За відповідне рішення проголосували 312 народних депутатів. Під час президентських виборів Рябошапка був радником Володимира Зеленського з правоохоронної та антикорупційної політики, а до того працював у НАЗК. 21 травня 2019 року указом Президента Рябошапка був призначений заступником глави Адміністрації Президента, згодом – заступником голови Офісу Президента.

 

Зеленський сказав, чому не їздить на роботу велосипедом

Президент Володимир Зеленський розповів, що йому не дозволяють пересуватися на велосипеді, і вже було декілька прикладів, коли було “зовсім небезпечно”.

Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, на запитання, чому він не їздить на роботу на велосипеді, Зеленський відповів: “Я з цим боровся. І борюся. Я чесно скажу, що мені не дозволяють …я не хочу називати прізвища людей, від кого може бути небезпека. Так, ми отримуємо інформацію, і мені не дозволяють, тому що декілька вже було прикладів, коли, скажімо так, образно кажучи, зовсім було небезпечно”, – сказав Президент.

Також Зеленський запевнив, що для його проїзду не перекривають дороги. Він зазначив, що в попередньої влади в кортежах було від 8 до 12 автомобілів, а в нього – 2-3.

“Ви знаєте, що у нас є 2-3 машини. Попереду обов’язково їде машина поліції, і охорона знає, як я реагую, одна машина, буває, ховається. У мене з цим дуже багато прикольних моментів, як я виходжу, як вони тікають”, – розповів Володимир Зеленський.

Також у спецпроєкті заступник начальника Управління – начальник служби безпеки Президента Максим Донець прокоментував перекриття доріг у Києві під час нещодавнього візиту до української столиці прем’єр-міністра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу.

“Служба безпеки Ізраїлю поставила ряд вимог. І одна з цих вимог була – перекриття доріг для безперешкодного пересування кортежу делегації з Ізраїлю”, – пояснив Донець.

 

Зеленський розповів про дзвінки Путіну і домовленість про особисту зустріч

Президент Володимир Зеленський під час другої телефонної розмови говорив із президентом РФ Володимиром Путіним, що третьою їхньою комунікацією має стати особиста зустріч на перемовинах у “нормандському форматі”.

Про це глава Української держави заявив в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми це проговорили (про ситуацію на Донбасі — ред.) на другому дзвінку і про те, що ми продовжимо третій раз — це буде наша в “нормандському форматі” особиста зустріч. Нашою стороною вона була запланована. Чесно кажучи, він (Путін — ред.) мені сказав відверто, що були раніше такі стосунки, що ні про які зустрічі не може бути (мови – ред.), але щоб вирішувати у “мінському форматі” лідери повинні зустрічатися у “нормандському форматі”, – зазначив Зеленський.

За його словами, “тільки дивлячись очі в очі і в присутності західних лідерів ми можемо домовитись і підписатись – що найважливіше”.

Водночас він нагадав, що вперше подзвонив Путіну і говорив з ним близько 30 хвилин про виконання Росією рішення Міжнародного трибуналу і звільнення українських моряків, про війну на Донбасі тощо.

“Він (Путін — ред.) казав мені інформацію ту, якою він володіє, я йому говорив про інформацію, яку знаю я. І це різні інформації про те, що відбувається на Донбасі”, – зауважив Президент.

Вдруге Зеленський подзвонив президенту РФ після загострення на Донбасі і вбивства українських захисників: “Друга розмова була, я подзвонив йому після загибелі наших хлопців на Донбасі… Друга моя розмова була термінова, я сказав, що ми з вами домовилися про припинення вогню. А там (на Донбасі — ред.) відбуваються (обстріли — ред.). Був обмін інформацією”.

 

Президент прокоментував мовне питання в Україні

Президент України Володимир Зеленський зауважив, що мовне питання є дуже складним. Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу 1+1, повідомляє УНН.

“Яке б не було рішення, воно буде бити по президенту та парламенту дуже сильно. Я впевнений, що повинен бути законопроектпро захист прав меншин. І там повинно бутим все прописано, їх мова, їхня віра і достатньо – армія у нас одна, українська. Мені здається, що повинен бути такий законопроект, який захищає їхні права”, – сказав Зеленський.

За його словами, немає різниці яка мова для громадян України є рідною, якщо у нього або в неї є бажання вивчити українську мову.

“Та діти вже у цієї людини всі говорять українською, чи онуки. А якщо людина працювала 40-50 років на цю країну. Якщо так було і вона працювала на Україну, коли та була ще в складі СРСР. Вона що не така людина, щось змінилось? Тому треба захищати права меншин, я впевнений. Знайти оцю модель, про яку я сказав”, – розповів Зеленський.

Нагадаємо, Офіс Омбудсмена України оголошував конкурс з добору кандидата на посаду Уповноваженого із захисту державної мови.

 

Новий Кабмін піде у відставку, якщо не знизить тарифи, – Зеленський – РБК-Україна

Кабінет міністрів піде у відставку, якщо не впорається із завданням знизити тарифи на комуналку

Президент України Володимир Зеленський заявив про розпуск Кабінету міністрів, якщо уряд не впорається з завданням знизити плату за комунальні послуги. Про це Зеленський заявив в телеінтерв’ю, передає РБК-Україна.

“Завдання є, поставлена новому уряду: вони повинні показати модель. І якщо модель не буде зменшення комуналки, будемо прощатися з урядом. Все що вони зможуть, вони зроблять. Питання не в тому, яка ціна комуналки, питання в тому, який відсоток від того, що отримує людина пенсії або зарплати, він платить за комуналку. І така структурна проблема, така структурна ставиться завдання нового уряду”, – сказав президент.

Крім того, за словами Зеленського, така ж історія готується з приводу кредитування.

“Готують, щоб послабити цей відсоток, щоб відсоток був зменшений. Готують формат, щоб у 20-му році у людей була можливість купувати ті чи інші речі, нерухомість або землю. Купувати під інший відсоток. Тому що я розумію, що таке 17-18 відсотків”, – зазначив глава держави.

Нагадаємо, перед виборами в Раду в “Слуги народу” прямо не ризикнули говорити про зниження тарифів, обмежившись обіцянкою “впровадити державну стратегію оптимізації тарифів ЖКГ”. Оптимізація, на їх думку, має відбуватися за рахунок демонополізації енергоринків, збільшення видобутку енергоресурсів і виключення корупції при формуванні тарифів. Серед іншого, в партії Зеленського обіцяють ліквідувати формули, за якими розраховуються ціни на послуги, як, наприклад, “Роттердам+”.

 

Зеленський про партію Медведчука: “буде дуже гучна історія, яка погано закінчиться” – РБК-Україна

Зеленський заявив, що у нього є питання щодо фінансування партії, лідером якої є Медведчук

Президент Володимир Зеленський заявив, що знає інформацію про фінансування партії “Опозиційна платформа – За життя”, одним з лідері якої є Віктор Медведчук. Про це він розповів в телеінтерв’ю.

Зеленський заявив, що у нього є питання щодо фінансування цієї партії.

“Партія Медведчука, там є ще чимало запитань, це його партія або там тимчасове об’єднання, і хто вони такі. Є великі питання, звідки у них гроші на фінансування партії, звідки гроші на фінансування каналів. У нас є відповіді – обсяги кеша звідки і з якої країни вони все це отримують. І це буде дуже гучна історія, яка дуже погано закінчиться”, – заявив він.

Нагадаємо, раніше Зеленський заявив, що не дозволить Віктору Медведчуку монополізувати телебачення. За його словами, монополізація телевізійного простору, особливо людьми, які мають проросійські погляди, неприпустимо під час війни.

“Під час війни люди, у яких не проукраїнське бачення, не можуть монополізувати український канал. Ми повинні з цим розбиратися”, – заявив Зеленський.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що Зеленський назвав запланований телеміст телеканалу NewsOne (пов’язують з Медвечук) з російським ТБ дешевим піаром перед парламентськими виборами. Згодом телеміст відмінили.

 

Зеленський: Ми готові говорити з Америкою про бізнес між країнами

Президент Володимир Зеленський під час майбутнього можливого візиту до США запрошуватиме американців інвестувати в Україну та говоритиме з президентом Дональдом Трампом про підтримку Української держави в різних галузях, у тому числі безпековій.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу “1+1”, яке дав колезі-актору по серіалу “Слуга народу” Станіславу Боклану, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми повинні бути незалежною, сильною країною і пишатись нею. І їхати просто сказати: “Будь ласка, ви така велика країна, дайте нам трошки грошей, ми будемо вас підтримувати” – ні, ми нормальна країна, у нас просто іде війна, ми сильна країна, у нас дуже гарні люди. Тому давайте разом працювати. У вас (американців — ред.) є зацікавленість в економіці, в підприємствах, в землі, в енергетичному комплексі, тому давайте – давайте гроші, інвестуйте, ми готові говорити з Америкою про бізнес між країнами. Є ще питання міжнародних відносин, питання припинення війни, очікуємо на їхню підтримку”, – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що США — стратегічний партнер України в багатьох галузях, особливо, в економіці, енергетиці, безпеці енергетичного сектору, ОПК.

“Там дуже багато пунктів, про які ми повинні домовитись. І від них дуже багато залежить. Вони дійсно підтримують Україну”, – поділився глава державами планами на візит до США.

При цьому він підкреслив, що з президентом Трампом “треба зустрітись, познайомитись, подивитись в очі, почути, що їх цікавить в країні, ми скажемо – що нам потрібно від них”.

“Ми не будемо з простягнутою рукою йти до них, ми пропонуємо: інвестуйте в країну, нам потрібні більш дешеві гроші. Я розумію, що немає довіри до правоохоронної системи, але будемо над цим працювати”, – додав Зеленський.

 

У Сирії затримали “ката із Ракки”, який стратив більш як 100 осіб

У Сирії затримали уродженця Бельгії Ануара Хаддуші, більш відомого як “Кат із Ракки”.

Про це повідомляє DW – Укрінформ.

“35-річний Хаддуші – один із найвідоміших бойовиків “Ісламської держави”, його підозрюють у вбивстві більш як 100 жителів Ракки”, – наголошується в повідомленні.

Хаддуші разом із дружиною з 2009 року проживав у Великій Британії, 2014 року подружжя приєдналося до терористів ІДІЛ. Після від’їзду до Сирії він продовжував отримувати на свій банківський рахунок допомогу на житло в Бірмінгемі.

Є припущення, що ці гроші могли піти на фінансування терактів у Парижі і Брюсселі в 2015 і 2016 роках. Кошти з рахунку Хаддуші отримав один із екстремістів, засуджений до тюремного ув’язнення за підготовку терактів.

Хаддуші з дружиною знаходяться в руках “Демократичних сил Сирії”. Якщо його передадуть владі Іраку, йому може загрожувати страта.

 

Убивство у Берліні: чеченці вийшли на мітинг під посольство РФ

Представництво Чеченської Республіки Ічкерія в Берліні спільно з товариством Deutsch-Kaukasishe Geselschaft провели в суботу мітинг перед посольством РФ у ФРН.

Приводом стало вбивство 23 серпня в Берліні громадянином Росії чеченця Зелімхана Хангошвілі – Укрінформ.

“Ми зібралися на акцію протесту, тому що в центрі Європи було вбито нашого героя, який захищав свою землю; було скоєно чергове вбивство на замовлення. Звичайно, це політичне вбивство, звичайно його вбив Кремль”, – розповіла Рубаті Міцаєва, яка позиціонує себе як представницю Кабінету міністрів Ічкерії та представницю прем’єра Ахмеда Закаєва у особливо важливих справах у Європі.

За її словами, чеченська громада неодноразово заявляла в різні інстанції Берліна, що Хангошвілі потребував захисту, що на нього полюють, що він і інші особи, “які стояли у джерел свободи разом з Асланом Масхадовим”, знаходяться у списку на ліквідацію. Але реакції не було, а прохання про надання політичного притулку не було задоволено.

Міцаєва категорично заперечила повідомлення деяких ЗМІ, що Хангошвілі був “ісламістом”, членом якогось угруповання.

На мітингу говорилося про те, що чеченці, які живуть в Німеччині та Європі, дуже стурбовані демонстративними вбивствами чеченців у Катарі, Туреччині, Австрії та тепер – у Німеччині.

Чеченці вимагають не тільки покарання безпосереднього вбивці, але й пошуку замовників цього злочину та помічників.

За попередніми даними чеченської громади, вбивство скоїв російський агент, пов’язаний з посольством РФ у ФРН.

За даними німецького видання Spiegel, ресурсу Bellingcat і The Insider, вбивця приїхав до Німеччини за фальшивим паспортом, номер якого свідчить про його відношення до російської військової розвідки, до ГРУ. Ім’я в підробленому паспорті – Вадим Андрійович Соколов, 49 років, з Іркутська, мешкає в Санкт-Петербурзі. Проте в національному реєстрі паспортів громадян РФ людини з такими даними не існує.

“Соколов” в’їхав у ЄС через Париж, але так і не заселився в готель, адресу якого заявив при перетині кордону та при отриманні візи.

Харгошвілі був убитий в 11.50 ранку по дорозі в мечеть двома пострілами в голову з близької відстані. Вбивця під’їхав до нього ззаду не велосипеді.

Деякі німецькі ЗМІ написали про те, що жертва була відома органам безпеки як потенційний ісламіст. У МВС ФРН закликали не робити будь-яких спекуляцій, поки не буде проведено ретельне слідство.

 

Московська хода проти політичних репресій обійшлося без затримань

У Москві пройшла несанкціонована хода проти політичних репресій, обійшлося без затримань маніфестантів.

Про це повідомляють російські ЗМІ – Укрінформ.

«За оцінками МВС, у несанкціонованій ході взяли участь не більш як 750 осіб. Наші кореспонденти оцінюють число присутніх у півтори тисячі. Силу правоохоронні органи цього разу не застосовували», – зазначили в Ехо Москви.

Учасники несанкціонованої ходи пройшли маршем від Чистопрудного бульвару до Пушкінської площі, де шлях їм перегородила Росгвардія. Маніфестантів відтіснили до метро «Пушкінська».

На акції була присутня організатор ходи, незареєстрована кандидатка у депутати ММД Любов Соболь. Вона пояснила журналістам мету акції. Як зазначається, затримувати її не стали.

Крім протестувальників проти політрепресій, у ході брали участь люди, які виступають на підтримку сестер Хачатурян, яких звинувачують у вбивстві свого батька. Раніше Московська влада відмовлялася погоджувати так званий «Марш сестер» на підтримку дівчат.

 

Меркель натякнула, чим займатиметься на пенсії

Ангела Меркель отримала чергову відзнаку та трохи розповіла про свої плани на майбутнє, коли вона піде з політики.

Церемонія вручення докторського ступеню Лейпцизької бізнес-школі відбулася у суботу в місцевій опері, повідомляє Spiegel – Укрінформ.

“У канцлера Ангели Меркель зараз є ще один докторський ступінь. Під час присудження звання почесного доктора у Лейпцигу вона натякнула, чим хоче займатися після закінчення політичної кар’єри”, – йдеться у повідомленні.

На церемонії Меркель натякнула, що вона може знайти заняття у галузі вищої освіти та науки після закінчення її повноважень голови уряду.

“Всі університети, які зробили мене почесним доктором, все одно отримають від мене відстрочку, коли я більше не буду канцлером”, – сказала вона.

Для канцлера це вже 17-й почесний докторский ступінь. Крім усього іншого, вона є почесним доктором трьох ізраїльських університетів, Лейпцизького університету та елітного Гарвардського університету в США. Ступінь доктора фізики вона здобула у 1980-х роках.

Меркель, як повідомляв Укрінформ, неодноразово заявляла, що планує залишатися на посаді канцлера до кінця повноважень, тобто до 2021 року. Це вже четверта її каденція. Після її завершення вона, за власними словами, піде з політики назавжди та не обійматиме жодних політичних посад.

 

Вікторія Сюмар підтвердила, що у ДТП потрапив депутат від “Євросолідарності”

Депутат Верховної Ради Михайло Бондар потрапив у ДТП, яка сталася напередодні.

Про це повідомила член депутатської фракції Політичної партії “Європейська Солідарність” у Верховній Раді України дев’ятого скликання Вікторія Сюмар – Укрінформ.

“Мій колега з фракції. Вночі потрапив у важку автоаварію. Так, бо їхав додому на округ на бла-бла-кар. Так, тому що не має власного авто. Так, він двічі виграв мажоритарний округ на Львівщині. Не маючи авто і грошей на нього, зате маючи бойовий досвід, довіру і повагу людей”, – зазначила Сюмар.

Вона нагадала, що Бондар був сотником Майдану і вже 20 лютого 2014 пішов у Нацгвардію. Його було поранено у боях під Слов’янськом, також воював під Дебальцевим.

“Сьогодні, після того як автівка кілька разів перевернулася в аварії і він зламав кілька ребер, зранку він вже написав: у вівторок буду на сесії, обов’язково….”, – наголосила Сюмар.

Як повідомляла сьогодні поліція, у ДТП на трасі Київ — Чоп, поблизу Коростишева Житомирської області, постраждали 5 людей, серед яких був народний депутат. Трьох людей госпіталізовано.

Попередньо встановлено, що 25-річний водій Mitsubishi, прямуючи зі столиці, не впорався з керуванням та зіткнувся у правій смузі руху з вантажівкою “КамАз”, що їхала попереду. Від удару легковик перекинувся, а його праве переднє колесо від’єдналось від конструкції і, рухаючись по інерції, влучило у автомобіль Volkswagen, що їхав позаду.

У результаті травми отримали водії Mitsubishi та “КамАза” і три пасажири легковика.

 

Бойовики «ДНР» відкрили в окупованому Донецьку пам’ятник убитому ватажкові-УНІАН

У непідконтрольному українській владі Донецьку сьогодні був відкритий пам’ятник убитому екс-главі угруповання «ДНР» Олександру Захарченку. Про це повідомляють сепаратистські ЗМІ, пишуть “Новости Донбасса”.

Бюст встановлено в парку імені Ленінського комсомолу недалеко від «Донбас Арени». Сьогодні перша річниця з дня вбивства Захарченка.

Бюст був виготовлений на замовлення російського бізнесмена, вихідця з Донбасу Володимира Некрасова. Пам’ятник оцінили в 5 мільйонів 800 тисяч рублів (2,2 мільйона гривень). Пізніше сьогодні на кладовищі «Донецьке море» відбувся заупокійний молебень і мітинг. На місці поховання Захарченка влаштований меморіальний комплекс з могильним хрестом і пам’ятником екс-главі «ДНР» в повний зріст.

Зазначається, що на кладовище приїхали глава «ДНР» Денис Пушилін, голова «ЛНР» Леонід Пасічник, ряд депутатів Держдуми РФ, батьки Захарченка, його вдова Наталія. На цьому тижні «ДНР» назвала ім’ям Захарченка одну з площ Донецька.

Крім того, в краєзнавчому музеї виставили речі, пов’язані з життям Захарченка. Зокрема, предмети з кафе «Сєпар». Як повідомляв УНІАН, глава угруповання «ДНР» Олександр Захарченко був вбито 31 серпня 2018 року в результаті вибуху в кафе «Сєпар» на бульварі Пушкіна в Донецьку. «ДНР» і російська влада звинуватили у вбивстві Захарченка Україну. Українські спецслужби свою причетність спростовують. 30 вересня було опубліковано відео вибуху, в результаті якого загинув Захарченко.

 

Букмекери дали прогноз на боксерський бій Ломаченко – Кемпбелл

У суботу, 31 серпня, у Лондоні на O2 Arena, що вміщує 20 тисяч глядачів, пройде бій за звання чемпіона світу за версіями WBA, WBO та WBC в легкій вазі між українцем Василем Ломаченком та британцем Люком Кемпбеллом.

У цьому протистоянні букмекери вважають беззаперечним фаворитом українського боксера, повідомляє Укрінформ.

Лідер букмекерської справи – контора William Hill приймає ставки на перемогу Ломаченка з коефіцієнтом 1,06, на нічию – 26,0, на перемогу Кемпбелла – 9,00. Дострокова перемога Ломаченко оцінюється в 1,36, перемога Ломаченка за очками – в 3,50, дострокова перемога Кемпбелла – в 13,00, перемога Кемпбелла за очками – в 21,00.

Напередодні бою український боксер зазначив, що британця не можна недооцінювати: “Кемпбелл – високий лівша, з хорошим боксерським інтелектом. Знаю, що не можна недооцінювати бійців з такими навичками. Він завоював золоту медаль на Олімпіаді і досяг великого успіху як профі. Він – небезпечний супротивник. Якщо візьму третій титул, стану на крок ближчим до мрії про завоювання всіх поясів. Хочу об’єднати всі титули, це моя мета у боксі”, – заявив Василь Ломаченко, який має на профі-рингу 13 перемог (10 – нокаутом) і 1 поразку. У британця – 20 перемог (16 – нокаутом), 2 поразки.

Як інформувало агентство, поєдинок Ломаченко – Кемпбелл розсудить арбітр із Шотландії Віктор Лафлін. У разі потреби переможця визначить суддівська бригада у складі Омара Мінтуна-старшого (Мексика), Бенуа Росселя (Канада) і Жана-Робера Лайна (Монако/Франція).

 

Ломаченко переміг Кемпбелла і став чемпіоном за трьома версіями

Бій тривав 12 раундів, усі судді віддали перемогу українцю.

Український боксер Василь Ломаченко переміг британця Люка Кемпбелла і став чемпіоном світу в легкій вазі за версіями WBA, WBO і WBC. Про це повідомляє Укрінформ.

У Лондоні на Арені О2 відбувся вечір боксу, в головному поєдинку якого чемпіон світу в легкій вазі за версіями WBA і WBO українець Василь Ломаченко зустрівся з Люком Кемпбеллом. Український чемпіон переміг одноголосним рішенням суддів і завоював чемпіонський пояс за версією WBC.

У 11 раунді Ломаченко зумів відправити Кемпбелла в нокдаун, але британцеві вдалося продовжити бій. За підсумками 12 раундів усі судді віддали перемогу українському боксеру.

Ломаченко став чемпіоном світу в легкій вазі вже за трьома версіями – WBA, WBO і WBC. Щоб стати абсолютним чемпіоном світу українцеві залишилося виграти чемпіонський пояс за версією IBF.

 

Ломаченко назвав свою наступну мету після перемоги над Кемпбеллом- УНІАН

Українцю потрібен ще один пояс. Василь Ломаченко Український чемпіон світу за версіями WBA, WBO і WBC Василь Ломаченко (14-1, 10 КО) прокоментував свою перемогу над британцем Люком Кемпбеллом (23-3, 16 КО) в Лондоні. Ломаченко переміг одноголосним рішенням суддів. “Я хотів би подякувати всім, хто був присутній на арені, і тим, хто організував цей бій. Фанати в Англії – найкращі у світі. Звичайно, я хочу боксувати за четвертий пояс, але все буде залежати від того, що скаже Боб Арум”, – відзначив Василь відразу після поєдинку на Арені О2.

Кемпбелл, у свою чергу, визнав перевагу суперника: “Вдячний всім, хто прийшов підтримати мене. Атмосфера була неймовірна. Ломаченко дуже крутий. Це особливий боєць, але ми прагнули до перемоги. Трохи розчарований результатом. На сто відсотків впевнений, що ще зможу поборотися за чемпіонський пояс. Сьогодні була ніч Ломаченка. Мій час ще прийде”.

Також похвалив українця промоутер Боб Арум: “Тепер ми дивимося в сторону бою за четвертий пояс. Ломаченко – суперзірка. Кемпбелл не осоромив своє ім’я. Він однозначно ще повернеться. Ломаченко знаходиться в одному ряду з найкращими: Шугар Рей Леонард, Мухаммед Алі, Флойд Мейвезер, Менні Пак’яо, Оскар Де ла Хойя.

Він знаходиться на одному рівні з ними. Після абсолютного чемпіонства ми будемо проводити поєдинки з найкращими бійцями в напівлегкій, другій напівлегкій і легкій вазі”. Щоб стати абсолютним чемпіоном світу, Ломаченко повинен завоювати титул IBF. Він належить ганцю Річарду Коммі. УНІАН раніше повідомляв, що опубліковані фото минулого бою Ломаченка в Лондоні.

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 631

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua