Головна » Інформкон'юнктура доби » Інформдень: 4 січня 2019 року

Інформдень: 4 січня 2019 року

У Чернівцях попрощались із загиблим на сході військовим

У Чернівцях попрощались із військовим Віталієм Онофрейчуком, який загинув від прямого попадання міни у бліндаж ще в листопаді минулого року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Тіло Онофрейчука зустріли у с. Атаки на межі Чернівецької області сьогодні вночі. З самого ранку відбулася служба в церкві Різдва Пресвятої Богородиці і святого Антонія. Церемонія прощання відбулася на Центральній площі Чернівців, а поховали Героя на Алеї Слави у Чернівцях.

«Віталій Онофрейчук служив сержантом, командиром 2-го відділення 2-го взводу 1-ї гірсько-штурмової роти 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Він загинув 17 листопада минулого року в районі селища міського типу Новотошківське Попаснянського району Луганської області внаслідок прямого попадання міни в бліндаж. До цього часу тривала експертиза ДНК, яка підтвердила його загибель», – розповіли у Чернівецькому обласному військовому комісаріаті.

Віталій Георгійович Онофрейчук народився 22 квітня 1981 року. З 2001 по 2006 роки служив у складі 80-ї окремої аеромобільної бригади, в 2001-2002 брав участь у миротворчій місії в Косово. 30 січня 2017 року вступив на військову службу за контрактом, 27 серпня 2018 року підписав черговий контракт.

 

На Донбасі окупанти три рази порушили “тишу”

За добу 4 січня окупанти 3 рази відкривали вогонь по позиціях ЗСУ.

Про це повідомляє прес-центр ООС – Укрінформ.

“4 січня російські окупаційні війська 3 рази порушили режим припинення вогню. При цьому випадків застосування озброєння, забороненого Мінськими угодами не зафіксовано”, – йдеться у повідомленні.

Опорні пункти наших військ були обстріляні з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї в районі хутора Вільний на Луганському напрямку та двічі поблизу населеного пункту Водяне на Маріупольському напрямку.

У штабі повідомили, що протягом минулої доби жоден військовослужбовець Об’єднаних сил не отримав поранень.

У відповідь на провокації противника підрозділи Об’єднаних сил застосовували чергові вогневі засоби.

Протягом поточної доби ворог вогонь не відкривав.

 

Окупанти один раз порушили новорічну “тишу”, поранений український військовий

Окупанти з опівночі відкривали вогонь один раз, унаслідок чого зазнав ушкодження український військовослужбовець.

Про це повідомляє прес-центр штабу ООС – Укрінформ.

“Протягом поточної доби, у період з 00.00 до 18.00, російські окупаційні війська один раз порушили режим припинення вогню… Внаслідок обстрілів російсько-окупаційних військ один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав ушкодження”, – йдеться у вечірньому зведенні.

Як уточнили у прес-центрі, опорні пункти українських військ були обстріляні з гранатометів різних систем та стрілецької зброї в районі хутора Вільний на Луганському напрямку.

У штабі підкреслили, що українські військові продовжують надійно контролювати противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов повного припинення вогню. Ситуація в районі проведення ООС залишається під контролем.

 

Окупанти продовжують мінувати території біля лінії розмежування

Збройні формування Російської Федерації нахабно продовжують мінувати території поблизу лінії розмежування сторін, наражаючи на небезпеку мирних громадян Донбасу.

Про це повідомляє прес-служба штабу ООС з посиланням на інформацію української сторони СЦКК – Укрінформ.

«За даними звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 03.01.2019 року, 31 грудня минулого року спостерігачі Місії вперше зафіксували два попереджувальні знаки про мінну небезпеку (червоного кольору з написом білими літерами російською мовою «Обережно! Міни!»), які були прикріплені на паркан біля в’їзду на територію об’єкту в місті Дебальцеве на північний схід від Донецька. А вже 2-го січня поточного року спостерігачі вперше бачили щонайменше вісім попереджувальних знаків про мінну небезпеку, розміщених на стінах і розбитих вікнах об’єкту в житловому районі на південному кінці вулиці Леніна у Докучаєвську. На червоному тлі знаків білими літерами було написано російською мовою «Міни» – йдеться у повідомленні.

Українська сторона СЦКК вкотре закликає окупаційну адміністрацію та збройні формування Російської Федерації не ігнорувати інтереси цивільного населення по обидва боки лінії зіткнення, проявляти зацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону, а також відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.

 

Озброєні бойовики на Донбасі заблокували спостерігачам ОБСЄ в’їзд до селища

Збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі, прикриваючи ворожі плани, своєю агресивною поведінкою навмисно перешкоджають роботі СММ ОБСЄ. Про це передає УНН з посиланням на повідомлення прес-центру штабу ООС у Facebook.

“31 грудня минулого року, у пункті пропуску на кордоні у Вознесенівці, а також на залізничній станції „Червона Могила“ в цьому ж населеному пункті, де спостерігачі зафіксували орієнтовно 20 нерухомих залізничних вагонів для перевезення вугілля (побачити, чи були вагони повними/порожніми, не вдалося), неозброєні найманці збройних формувань Російської Федерації наказали патрулю СММ (ОБСЄ — ред.) негайно залишити район та залізничну станцію”, — йдеться у повідомленні.

Зазначають, другого січня поточного року на під’їзді до селища Софіївка (колишнє Карло-Марксове), на непідконтрольній владі України території Донецької області, два озброєні найманця збройних формувань РФ зупинили патруль Місії і відмовили в подальшому проїзді, посилаючись на те, що цей район є “військовою територією”. Два інші окупанти словесно ображали співробітників СММ, які перебували в іншому автомобілі.

Як повідомляв УНН, раніше українська сторона СЦКК повідомила про те, що російсько-окупаційні війська продовжують нарощувати важке озброєння, насамперед танки та гаубиці, на луганському напрямку та не бажають адекватно реагувати на висновки міжнародних спостерігачів СММ ОБСЄ.

 

Засудженого в окупованому Криму “диверсанта” Захтея помістили до карцера

Засужденого в окупованому Криму у справі «українських диверсантів» Андрія Захтея помістили до карцеру Сімферопольської колонії №1.

Про це 4 січня повідомила його дружина Оксана Захтей, передає Крим.Реалії – Укрінформ.

«До карцеру Андрія помістили імовірно вчора у першій половині дня. Точної інформації про причини його переведення до карцеру і наскільки довго він там буде знаходитися у мене поки немає», – розповіла Оксана Захтей.

За словами дружини, чоловік не розповідав про те, чи були у нього останнім часом якісь дисциплінарні стягнення або порушення. Однак, додала вона, “пару тижнів назад йому погрожували: мовляв, відправишся до карцеру, як мінімум, на 15 днів”. “З чим були пов’язані ці погрози, мені теж не відомо”, – зазначила Захтей.

Як повідомлялося, Андрій Захтей був затриманий разом з Євгеном Пановим у Криму в серпні 2016 року. Їх утримували у московському СІЗО в Лефортово, після – повернули до Криму. Російські спецслужби заявляють, що Панов і Захтей були членами “групи диверсантів”, яка нібито планувала теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова.

У лютому 2018 року Андрій Захтей був засуджений до шести з половиною років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці диверсій на території Криму. Судовий процес проходив у закритому режимі, без участі незалежних адвокатів, що було однією з умов угоди зі слідством.

8 червня Захтея етапували з СІЗО до виправної колонії №1 у Сімферополі.

У листопаді стало відомо, що Захтей подав документи на екстрадицію з метою відбування покарання на материковій частині України.

 

Міноборони: РФ планує звинуватити Україну у підготовці терактів

Для посилення антиукраїнської інформкампанії та виправдання агресивних дій на Азові РФ готує звинувачення на адресу України у нібито підготовці терактів на тимчасово окупованих територіях Донбасу та в Криму.

Про це під час брифінгу повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник, інформує МОУ – Укрінформ.

“Як інформує Головне управління розвідки Міноборони України, російський режим для посилення антиукраїнської інформаційної кампанії та виправдання агресивних дій в Азовсько-Чорноморському регіоні планує сфабрикувати чергові інформаційні приводи для дискредитації України”, – наголосив речник, додавши, що з цією метою російська сторона готує звинувачення України у нібито підготовці терористичних актів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та АР Крим.

“Наголошуємо та підкреслюємо, що ці дії є черговою провокацією Російської Федерації проти України”, – наголосив Мотузяник.

Він наголосив, що українська розвідка не виключає проведення Росією диверсій на власних об’єктах критичної інфраструктури, таких як ТЕС, порти, мости, підприємства, які використовують у виробництві шкідливі речовини, на транспорті тощо з подальшим звинуваченням української сторони у причетності до їх скоєння.

 

У ЄС визначили, коли Росія почала готувати “підгрунтя” Керченської кризи

Дезінформаційна кампанія Кремля на тему Азовського моря розпочалася ще наприкінці 2017 року, поступово стаючи все більш інтенсивною та готуючи інформаційне поле для реальних подій.

Про це повідомляє проект “ЄС проти дезінформації” (EUvsDisinfo), який спеціалізується на боротьбі з дезінформацією з боку Росії – Укрінформ.

“Кінець року супроводжувався серйозною ескалацією в Азовському морі, коли Росія захопила три українські кораблі та їх команду після відкриття вогню 25 листопада. Але дезінформаційна кампанія щодо Азовського моря розпочалася понад рік тому і поступово ставала інтенсивнішою”, – йдеться у повідомленні проекту, організованого оперативною групою зі стратегічних комунікацій (East Stratcom Task Force), яка була створена зовнішньополітичною службою ЄС.

Зазначається, що в серпні 2017 року російська пропаганда стала поширювати фейк про те, що Україна поглиблює дно Азовського моря з тим, щоб кораблі НАТО могли зайти до нього. У липні 2018 року був запущений новий фейк про те, що Україна нібито займається отруєнням холерою Азовського моря, а у вересні 2018 року – новий фейк про “ініційовані Заходом провокації на узбережжі Азовського моря”. У жовтні 2018 року кремлівська пропаганда активно “розганяла” інформацію про те, що Азовське море нібито є російським “внутрішнім морем”. А вже після збройного захоплення кораблів ВМС України поширювалася російська деза про те, що ці кораблі нібито було отруєні Сполученими Штатами.

“Справа Азовського моря демонструє довгу партію дезінформаційної кампанії, ціллю якої є не лише відвернути увагу та перекрутити факти, але й підготувати інформаційне поле заздалегідь для подій, які можуть відбутися в реальності”, – підкреслили в EUvsDisinfo.

Європейські дослідники підрахували, що з 1001 фейка російської пропаганди протягом 2018 року 461 стосувався України, яка зображувалася як “нацистська держава”.

 

Від “холери” до “Третьої світової”: експерти розказали, навіщо РФ розкручує фейки

Основною ціллю прокремлівських дезінформаторів є Україна. Таких висновків дійшли експерти спеціальної групи дипломатичної служби ЄС – Stratcom, завданням якої є виявлення маніпуляцій зі ЗМІ.

Свої висновки експерти пропонують на веб-сайті EU vs Disinfo .

«З-понад 1000 випадків, які ми зібрали того року, Україна знову виступає в якості основної (і постійної) цілі», – йдеться в матеріалі.

Зокрема, із зазначеної тисячі 461 інформаційне повідомлення було витримано в дусі «Україна – нацистська держава» або схожому.

Кінець цього року ознаменувався серйозною ескалацією в Азовському морі, коли 25 листопада Росія відкрила вогонь по трьом українським суднам і захопила їх екіпажі. «Однак кампанія з дезінформації навколо Азовського моря почалася більше року тому, поступово стаючи дедалі більш інтенсивною і підводячи до того, що повинно було статися»., – випливає з аналізу. Зокрема, ще у вересні 2017 року розпочали з’являтися повідомлення про те, що Україна нібито поглиблює фарватер в Азовському морі для того, щоб зробити можливим входження туди кораблів НАТО, в липні 2018 року – про те, що Україна поширює холеру в регіоні, потім була кампанія на тему «Азовське море – внутрішнє російське море». Тобто, випадок з Азовським морем виявив тривалу кампанію дезінформації, метою якої було не тільки відвернути і спотворити факти, а й завчасно підготувати інформаційний простір до подій, які можуть відбутися на місці.

Також улюбленими об’єктами дезінформації Кремля були США як «організатори кольорових революцій і розпалювачі Третьої світової війни», ЄС як «союз русофобів, який приходить в занепад» і Велика Британія, яка «влаштувала отруєння Скрипалів». В останньому випадку була застосована «класична» і відпрацьована з часів аварії МН-17 і війни в Сирії технологія: якомога більшою кількістю версій, що суперечать одна одній, заплутати читачів/глядачів і відвернути увагу російської громадськості від домашніх проблем, активізуючи лояльну аудиторію дезінформаторів, готових захищати Росію. «І що найбільш підступне, велика кількість суперечливих наративів створює ілюзію того, що об’єктивна, заснована на фактах істина неможлива і тому не існує», – зазначають експерти.

Разом з тим, йдеться в звіті, 2018-й був також роком, коли значна частина прокремлівської дезінформаційної машини була виставлена на огляд світової громадськості. Ряд кримінальних обвинувачень, висунутих владою США, публічно розкрили масштаби, схеми фінансування персон і організацій, що стоять за прокремлівськими кампаніями з дезінформації, а також їх методи роботи. Платформи соціальних мереж також почали активізувати свої дії проти дезінформації. У червні і липні Twitter заблокував понад 70 мільйонів підозрілих акаунтів і продовжив роботу в наступні місяці. Крім закриття підозрілих сторінок і облікових записів на платформі, Facebook створив «кімнату воєнних дій», в якій працюють фахівці з даними і експерти з безпеки, щоб захистити вибори від спроб дезінформації.

Це обнадійливі кроки. Однак розслаблятися не можна, попереджають експерти. Деякі з прикладів минулого року нагадують про те, що дезінформація – це багатовікова традиція, яка тепер адаптована до цифрової епохи.

 

Джапарова розповіла, як Україна бореться за інформаційний простір в ОРДЛО та Криму

Спілкування з окупованими територіями, спеціалізовані газети та журнали, комунікаційні кампанії й розбудова телевеж – так Україна бореться за інформаційний простір в ОРДЛО та Криму.

Про це в ефірі 5 каналу розповіла перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова – Укрінформ.

“За ці кілька років ми спромоглися (це те, що вперше; це безпрецедентні речі!) запустити чотири вежі – Карачун, Чонгар (Херсонська область), Бахмутівка (Луганська обасть), Гірник. У планах на цей рік – збільшити висоту кількох веж у Попасному та Широкому і в Каланчаку (Херсонська область). На цих вежах так само прорахувати частоти і запустити радіоефір (fm), середні хвилі, цифрове мовлення і, в принципі, аналогове мовлення на окупованій території ми теж не відключали”, – сказала Джапарова.

Крім того, урядовці проводять спеціальні комунікаційні кампанії, що стосуються окупованих територій.

“Дуже важливим треком є контент. По Криму, наприклад, у нас є кілька ключових дат, комунікаційних кампаній, мета яких – привернути світову увагу на те, що відбувається в Криму; консолідувати позицію українців”, – зазначила перший заступник міністра.

Джапарова також наголосила на важливості ще одного моменту – спілкування з окупованими територіями.

“Для того, щоб мати контакт і через переселенців, і через КПВВ, на сході країни ми друкуємо газету “Донбас Інформ”. Приблизно 250 тис. примірників щодва тижні. Це газета, яка, фактично, збирає всю інформацію з точки зору послуг, які можуть отримати мешканці окупованих територій; кампаній, які ми проводимо; новини. По Криму в нас теж є журнал, який ми системно випускаємо, – “Крим Інформ”, але його головний читач – це дипломатичний корпус”, – поінформувала Джапарова.

 

Затримання американського “шпигуна”: Британія застерігає РФ від таких ігор

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант застеріг Росію від використання іноземних громадян у дипломатичній грі з шахів після затримання в Москві громадянина США й Британії Пол Вілана, якого вже офіційно збвинуватили в шпигунстві.

Про це він заявив у п’ятницю, повідомляє Reuters – Укрінформ.

“(Росія – ред.) не повинна використовувати людей як пішаків в якості важелю впливу або використовувати їх в дипломатичній грі з шахів”, – сказав Гант.

Він також додав, що в цій справі Сполучені Штати взяли на себе передову роль через те, що Пол Вілан має подвійне громадянство (американське й британське).

Як повідомлялося, співробітники ФСБ затримали Вілана у Москві наприкінці грудня за підозрою у шпигунстві. Брат Вілана Девід повідомив, що Пол приїхав у Москву на запрошення на весілля. Брат затриманого також розповів, що Вілан – відставний морський піхотинець. Сім’я затриманого звернулася за допомогою у Конгрес США, посольство США в РФ і Держдеп.

3 січня Вілану висунули офіційні звинувачення в шпигунстві.

 

Затриманий в Москві американець має громадянство чотирьох країн – АР

Затриманий в російській столиці й звинувачений у шпигунстві громадянин США Пол Вілан має також громадянство Канади, Великої Британії й Ірландії, отже дипломатичний тиск на Росію зростає в кілька разів.

Про це йдеться в повідомленні американського інформагентства АР, оприлюдненому в п’ятницю – Укрінформ.

“Колишній американський морпіх, затриманий в Москві з обвинуваченнями в шпигунстві, має також громадянство Великої Британії, Ірландії та Канади”, – зауважується в повідомленні.

Інформація про те, що Пол Вілан має громадянство чотирьох країн, посилює міжнародний тиск на Росію одразу по кількох фронтах. Британія, Ірландія й Канада вже відправили звернення, щоб їхні дипломати мали можливість відвідати їхнього громадянина, так як це зробив американський посол.

Тим часом, міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант заявив у п’ятницю, що Росія намагається використати Вілана у якості “пішака” у своїх геополітичних іграх. Гант також підкреслив, що британський уряд налаштований всіляко допомагати Вілану.

“Міністерство закордонних справ Ірландії в п’ятницю підтвердило, що Вілан також має ірландське громадянство і заявило, що звернулося за консульським доступом до нього.

Водночас, МЗС Канади зазначило, що надає консульську допомогу Вілану й вимагає у російських органів влади надати більше інформації по його справі”, – зауважує видання.

Нагадаємо, ФСБ затримала в Москві 48-річного директора з питань безпеки американської компанії поставко автозапчастин Пола Вілана 28 грудня. Російська влада звинуватила його в шпигунській діяльності. Тим часом, з Віланом, за офіційною інформацією, вдалося зустрітися послу США в Москві Джону Гантсману.

 

З піратського полону повертаються 2 українських моряків – Клімкін

З піратського полону повертаються двоє українських моряків-членів екіпажів суден ARK TZE та ANUKET AMBER.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін – Укрінформ.

“Починаємо 2019-й з гарних новин: з піратського полону додому повертаються двоє українських моряків-членів екіпажів суден ARK TZE та ANUKET AMBER”, – написав він.

За його словами, вони є останніми з 12 звільнених українських моряків,які утримувалися піратами з минулого року.

У районі вод Західної Африки атаки пірати захопили ARK TZE і ANUKET AMBER у листопаді минулого року.

 

Порошенко пропонує змінити процедуру публічних закупівель під час воєнного стану

Президент Петро Порошенко зареєстрував законопроект №9460 “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей процедури публічних закупівель під час дії правового режиму воєнного стану”.

Законопроект опублікований на сайті Верховної Ради – Укрінформ.

“Метою проекту закону є законодавче закріплення особливостей процедури публічних закупівель та внесення змін до умов укладених договорів під час дії правового режиму воєнного стану”, – ідеться в пояснювальній записці до документа.

Проект передбачає внесення змін до законів “Про публічні закупівлі” та “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”, спрямовані на “оптимізацію та удосконалення проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг у більш стислі строки для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану”.

Ухвалення законопроекту також дозволить вносити, за необхідності, зміни до істотних умов договорів у частині збільшення обсягу продукції, сум договору, продовження строку його дії, а також строку виконання зобов’язань за договором.

Законопроект визначено як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою.

 

З 8 січня в Україну заборонили ввозити ще одну продукцію з Росії

З 8 січня 2019 року набуває чинності постанова Кабінету міністрів, якою заборонено ввезення на митну територію України крохмале-патокової продукції, що походить з Російської Федерації – Укрінформ.

Відповідна постанова Кабінету міністрів від 27 грудня 2018 р. № 1154 “Про внесення змін до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації” була опублікована в “Офіційному віснику України” 29 грудня 2018 року та набуває чинності через 10 днів з моменту опублікування.

Згідно з документом, забороняється ввезення на територію України крохмале-патокової продукції за кодами згідно з УКТ ЗЕД: 1108 12 00 00 (крохмаль кукурудзяний), 1702 30 (глюкоза та сироп з глюкози, без вмісту фруктози або з вмістом менш як 20 мас.% фруктози у сухому стані), 1702 40 (глюкоза та сироп з глюкози, з вмістом у сухому стані не менш як 20 мас.%, але менш як 50 мас.% фруктози, крiм iнвертного цукру), 1702 90 50 00 (мальтодекстрин і мальтодекстриновий сироп) походженням з Російської Федерації.

Як пояснювали раніше в Кабміні, постанова була ухвалена з метою вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії щодо України, що застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором, та відповідно до частини одинадцятої статті 29 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, а також з урахуванням звернень Асоціації “Укркондпром” щодо необхідності збереження вітчизняної галузі та недопущення залежності держави від імпорту крохмале-патокової продукції з РФ.

За твердженням Кабміну, на даний час виробничі потужності українських підприємств здатні повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку України.

Зазначений захід призведе до поліпшення господарського становища українських виробників у цій галузі, збереження і збільшення кількості робочих місць, зменшення соціальної напруги в регіонах.

 

Варфоломій закликав православних патріархів визнати українську церкву автокефальною

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів та архієпископів автокефальних православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України.

Про це йдеться у листі Варфоломія, повідомляє Ortodoxia Info – Укрінформ.

“Реалізація усіх наших зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення, коли ми маємо намір надати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної Православної церкви України”, – йдеться у листі.

У своєму листі Варфоломій також закликав патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати українську церкву автокефальною.

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об’єднавчий собор православних церков України. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля – митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Саме йому передадуть Томос про автокефалію Православної церкви України 6 січня у Стамбулі

 

До Вселенського патріарха доставили текст-оригінал Томосу про надання автокефалії

4 січня 2019 року ієромонах Лука, іконописець і каліграф, привіз до Константинополя (Стамбула — ред.) текст-оригінал Томосу про надання автокефалії Православній Церкві України. Про це повідомляє УНН з  посиланням на сайт Бігорського монастиря  у Македонії.

4 січня 2019 року ієромонах Лука, іконописець і каліграф, привіз до Константинополя текст-оригінал Томосу про надання автокефалії Православній Церкві України. Текст каліграфічно оформлений на пергаменті з благословення ігумена Ксенофонтського монастиря на Афоні, архімандріта Олексія.

Саме цей Томос буде вручено Предстоятелю ПЦУ Митрополиту Київському Епіфанію 6 січня 2019 року після Божественної літургії в Константинополі.

“Делегати церкви з України разом з київським митрополитом Епіфанієм вже знаходяться в місті, де завтра вони будуть присутні на Фанарі для офіційного підпису Томосу Вселенським Патріархом. У неділю, на свято Богоявлення, два священики возз’єднаються у Великій Церкви. Під час Божественної літургії Патріарх передасть Томос митрополиту Епіфанію”, — вказано у повідомленні.

Нагадуємо, Варфоломій закликав патріархів визнати автокефалію УПЦ.

 

На Різдво у Софії Київській проведуть святкове богослужіння і продемонструють Томос

У понеділок, 7 січня у Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю Президента Петра Порошенка, де буде продемонстровано Томос про автокефалію.

Про це повідомляється на сторінці Православної церкви України у Facebook – Укрінформ.

“На свято Різдва Христового в давній святині українського народу – святій Софії Київській – Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить Божественну літургію свт. Василія Великого. Його Блаженству співслужитиме єпископат і духовенство об’єднаної Церкви”, – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що богослужіння розпочнеться 7 січня 2019 року о 10-ій годині ранку.

У спільній молитві запланована участь Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України, членів Кабінету міністрів України, української інтелігенції, капеланів та волонтерів.

“Знаковість та історичність цього богослужіння полягатиме в тому, що в цей день український народ відзначатиме не лише спасительну подію народження у світ Богонемовляти, але й відродження та утвердження єдиної помісної Української Православної Церкви. Як видимий знак підтвердження церковної автокефалії й незалежності в соборі Святої Софії – Премудрості Божої під час богослужіння перебуватиме довгоочікуваний томос”, – розповіли в ПЦУ.

Під час богослужіння вхід до собору Святої Софії та на його територію буде обмежений. Віряни матимуть змогу взяти участь у молитві та спостерігати за богослужінням з великого екрану на Софійській площі.

Після літургії, за даними ПЦУ, Томос буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожний бажаючий зможе його побачити в будь-який день з 8-ої години ранку до 18-ої години вечора.

Планується, що вхід до трапезного храму Софії Київської, де зберігатиметься Томос – вільний.

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня у соборі Святої Софії у Києві відбувся Об’єднавчий собор православних церков України. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, представники УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України, ухвалили її статут і обрали предстоятеля – митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Саме йому передадуть Томос про автокефалію Православної церкви України 6 січня у Стамбулі.

 

Експерт пояснив, як відбуватиметься перехід парафій УПЦ МП до ПЦУ

Процес переходу парафій від української православної церкви московського патріархату до Православної Церкви України має два виміри: церковний та юридичний. Церковний вже зараз розпочався, а для юридичного переходу необхідно пройти відповідну до статуту парафії процедуру. Про це журналісту УНН розповів експерт з релігієзнавства Дмитро Горєвой.

“Перейти з церковної точки зору вони можуть і вже це роблять: не поминають Онуфрія, не поминають Кирила, а поминають Епіфанія. Але, щоб закріпити це законодавчо, потрібно дотримуватись усіх процедур, щоб ПЦУ була зареєстрована. А наскільки мені відомо, ще не зареєстрована релігійна організація Православна Церква України, до якої могли б юридично приєднуватись локальні парафії”, – сказав Горєвой.

Він пояснив, що у кожної парафії є статут, у якому прописана процедура, за якою ухвалюється рішення про перехід парафії в підпорядкування іншій церкві.

“В кожній парафії є власний статут, як статут юридичної особи. Вони різняться. Для парафіяльних зборів і внесення змін до статуту десь необхідні збори усіх парафіян, десь це вирішує рада старійшин, десь це вирішує священик – все це залежить від статуту релігійної громади”, – зазначив Горєвой.

Водночас експерт уточнив, що сам статут не може суперечити українському законодавству і в ньому не можуть бути прописані норми, які суперечать законам України.

“Сам статут не повинен суперечити законодавству. Тобто не можна в статуті написати, що дозвіл на вихід парафії дає єпископ, тому що це протирічить законодавству: у нас кожна релігійна парафія є незалежною в організаційно-юридичних питаннях і від єпархій, і від релігійних центрів”, – пояснив Горєвой.

Як повідомляв УНН, 6 січня Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та члени делегації візьмуть участь у Церемонії вручення Томосу, Божественній Літургії (Спільне відправлення Вселенським Патріархом Варфоломієм і Митрополитом Епіфанієм), у Церемонія освячення води у затоці “Золотий Ріг”.

 

Порошенко і Парубій візьмуть участь у церемоніях підписання і передачі Томоса

Українська делегація на чолі з Президентом Петром Порошенком, до складу якої входить і Голова Верховної Ради Андрій Парубій, у ці вихідні у Туреччині візьме участь у підписанні Томоса про автокефалію та передачі його предстоятелю Православної церкви України.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради – Укрінформ.

“5-6 січня 2019 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій разом з делегацією на чолі з Президентом України Петром Порошенком здійснить робочий візит до Турецької Республіки”, – ідеться у повідомленні.

Як зазначається, у суботу, 5 січня, учасники делегації візьмуть участь у церемонії підписання Томоса Вселенським Патріархом Варфоломієм та у молитві у патріаршому храмі св.Георгія. Після процедури підписання Томоса пролунають заяви Вселенського патріарха Варфоломія, митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Президента Петра Порошенка.

Програмою візиту також передбачено зустріч Президента України і спікера з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

У неділю, 6 січня, українська делегація візьме участь у церемонії вручення Томоса, Божественній літургії, яку спільно відправлять Вселенський патріарх Варфоломій і митрополит Епіфаній, та у церемонії освячення води у затоці «Золотий Ріг».

“Члени делегації також відвідають могилу українського політичного діяча В.В.Мурського на Католицькому кладовищі, візьмуть участь у церемонії освячення води в патріаршому храмі св.Георгія”, – інформує прес-служба ВР.

Як повідомлялося, 15 грудня в Києві у Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

 

У Вінниці священики Московського патріархату пікетували ОДА

У Вінниці в п’ятницю священики Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій УПЦ Московського патріархату пікетували будівлю ОДА.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Вінниці в п’ятницю священики Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій УПЦ Московського патріархату пікетували ОДА. За оцінками очевидців, участь у протестній акції взяли близько ста священнослужителів.

Під стіни будівлі облдержадміністрації вони прийшли після загальних зборів духовенства Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій, які відбулись у Вінниці в храмі Стрітення Господнього, скликаних відповідно до рішення «Координаційної ради канонічних архієреїв єпархій УПЦ у Вінницькій області».

Учасники пікетування принесли плакати, в яких закликали припинити «гоніння на канонічну церкву» та заявляли, що Вінниччина «за блаженнішого Онуфрія». Вони передали до облдержадміністрації звернення на адресу голови ОДА Валерія Коровія, утім, повідомити журналістам його зміст та прокоментувати причину проведення акції відмовлялися, посилаючись на те, що згодом опублікують офіційну інформацію на сайті Вінницької єпархії УПЦ.

Звернення духовенства УПЦ МП в ОДА прийняли та зареєстрували. Акція священиків завершилась без інцидентів.

Раніше Укрінформ повідомляв, що у Вінниці у п’ятницю скоєно напад на журналістів газети «33 канал», які намагалися потрапити на загальні збори духовенства Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій УПЦ Московського патріархату. Силу до фотокореспондента застосував сторож храму, ніхто зі священиків участі в конфлікті не брав.

Як повідомляв Укрінформ, на Вінниччині перейти під юрисдикцію Православної церкви України зголосилися понад 20 парафій УПЦ МП. Так, у м. Вінниці до Православної церкви України приєдналася парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого у колишньому командному бункері радянської армії, у гранітних скелях на березі Південного Бугу. Громада храму майже стовідсотково підтримала свого настоятеля протоієрея Олексія Волкова, відомого у Вінниці місіонера, а також капелана-волонтера, який першим із священиків Вінниччини у 2014 році розпочав регулярні поїздки на схід для підтримки бійців української армії.

До ПЦУ приєдналася й громада найбільшого і найстарішого 120-річного храму Вінниччини – ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», розташованого у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру.

15 грудня в Києві у Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення Єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Єпіфанія. Саме йому повинні дати Томос про автокефалію Православної церкви України, рішення про це 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу). Передача Томоса відбудеться 6 січня у Стамбулі після спільної літургії.

 

УПЦ МП незаконно набудувала у Лаврі 20 тисяч квадратних метрів – Ігор Луценко

УПЦ МП, якій було передано нерухомості площею 30 тисяч кв м на території Києво-Печерської лаври, набудувала там в незаконний спосіб ще майже 20 тисяч кв м.

Про це заявив на прес-конференції у п’ятницю народний депутат України Ігор Луценко.

“Площа всіх будівель Лаври – 60 тисяч кв м. 30 тисяч було передано УПЦ МП, плюс 20 тисяч кв м нерухомості було нею незаконним чином споруджено — це добудови, надбудови, побудови нових корпусів. Серед об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лавра може претендувати на рекордсмена у кількості перебудов”, – сказав Луценко.

Він висловив сподівання, що найближчим часом ця цифра буде офіційно уточнена і хтось за це відповість.

Нардеп наголосив, що держава мусить вжити необхідних заходів для того, аби врятувати свій історико-культурний спадок, який свого часу було передано окремим релігійним організаціям. І перш за все це об’єкти нерухомості, передані у власність УПЦ МП.

“Це майно — сотні храмів по Україні, що мають високу історико-культурну цінність. Як правило, це все давалось із зобов’язанням укласти охоронний договір. Наразі можна говорити про те, що принаймні частково ці вимоги не були дотримані. Проблеми, які є в усіх регіонах, можна побачити на прикладі Лаври”, – сказав Луценко.

За його словами, УПЦ МП має таку велику кількість приходів за рахунок українського народу, тому що український уряд, починаючи з 1991 року, у 2010-их роках продовжував передавати ці об’єкти у власність релігійних громад цієї конфесії.

“Найбільш кричущим є випадок, коли в 2013 році Кабінет міністрів Азарова передав декілька десятків великих об’єктів нерухомості просто так — без договору взагалі. Потрібно скасувати всі ці розпорядження — і нехай вони ідуть у суд і доводять, що ми їхні права порушили… В даній ситуації потрібна хоча б якась політична дія з боку Кабінету Міністрів, політична воля. Ніхто, крім Кабінету міністрів, цю проблему не вирішить, він має всі права скасувати рішення уряду Азарова”, – зазначив Луценко.

Він також додав, що нині у контексті переходу громад з однієї конфесії в іншу велике завдання перед державою – промоніторити, що відбулося з цими пам’ятками, який їх стан збереження, чи були укладені охоронні договори. Наступна частина роботи — це покарання винних.

“Необхідно зафіксувати всі факти нищення, руйнування, протиправного перетворення пам’яток, порахувати збитки і почати претензійну роботу. Так само покарати тих чиновників, котрі роками закривали очі на порушення”, – підкреслив депутат.

Луценко зазначив, що Мінкультури має включити у склад комісії по інвентаризації Лаври громадськість і народних депутатів і ця комісія має також провести інвентаризацією незаконного будівництва на території заповідника, щоб передати це майно на баланс держави.

 

Лавра може потрапити у “чорний список” ЮНЕСКО через незаконні забудови — адвокат

Об’єкт Всесвітньої спадщини “Софійський собор і Києво-Печерська лавра” ризикує потрапити цьогоріч до “чорного списку” ЮНЕСКО через незаконні забудови у Лаврі.

Про це заявила на прес-конференції у п’ятницю громадський діяч, адвокат Марина Соловйова – Укрінформ.

“Сьогодні на території Києво-Печерського заповідника ведеться будівництво. З 2011-го по 2014-ий роки Мінкультури надавало дозволи на ремонтні та реконструкційні роботи. Але під виглядом цих робіт ведеться нове будівництво – це 20 тисяч кв метрів, і це дуже великі цифри, які просто лякають. Це може стати підставою для того, щоб наш єдиний київський об’єкт потрапив до так званого чорного списку”, – наголосила Соловйова.

За її словами, сьогодні на території Лаври, зокрема, будуються овочесховище, економічний корпус, 4-поверхова будівля під виглядом підпірної стіни, нова масштабна дзвіниця.

“Тому варто звернутися до дирекції заповідника і Міністерства культури з проханням зупинити незаконні забудови, зробити інвентаризацію всіх забудов, які відбуваються на території Лаври”, – закликала адвокат.

Вона додала, що тривають будівництва в буферній зоні Лаври і Софії Київської, і ця зона в цьому році має бути розширена – питання буде розглядатися на сесії ЮНЕСКО у червні ц.р. Це також свідчить про те, що Україна не дотримується настанов Конвенції ЮНЕСКО, яку Україна ратифікувала у 1988 році.

“Якщо на території об’єкта чи в буферній зоні об’єкта має бути якась перебудова чи велике будівництво, про це має бути заздалегідь попереджений Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, – нагадала Соловйова.

Водночас вона висловила переконання, що необхідно внести відповідні зміни до українського законодавства та підсилити кримінальну відповідальність за нищення і спотворення наших пам’яток – і всесвітньої спадщини, і національних.

Своєю чергою представник “Андріївсько-Пейзажної ініціативи” Ірина Нікіфорова нагадала, що Україна щороку має надавати національний звіт до ЮНЕСКО. І торішній звіт, за її словами, було сфальсифіковано — варіант, надісланий до Комітету Всесвітньої спадщини, не містив абзацу з оригіналу звіту, попередньо оприлюдненого на сайті Мінкультури. Саме в цьому абзаці йшлося про скандальні новобудови, зокрема будівництво в буферній зоні Софії Київської.

“Черговий звіт, який має бути відправлений цьогоріч, може містити, зокрема, запевнення, що на сьогодні на території заповідника Києво-Печерська лавра “не заплановані роботи з реконструкції, які можуть мати згубний вплив на його невід’ємні характерні особливості і можуть негативно вплинути на його визначну універсальну цінність”, – сказала Нікіфорова.

За її словами, у звіті можуть не згадати про те, що побудовано 16 нових об’єктів на території заповідника.

“Натомість ми бачимо, що відбувається в реальності. Зокрема, 8 грудня Міністерство культури дало припис заповіднику негайно зупинити роботи і демонтувати споруду, що мала один поверх. Роботи зупинили 23 грудня, і на той час будівля встигла підрости, практично закінчено опалубку даху”, – констатувала вона.

 

Супрун заявляє, що Закарпаття не потребує допомоги Угорщини з вакцинами

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що Закарпаття отримує в достатній кількості вакцини від МОЗ, їх вистачить на планову і позапланову вакцинацію в області.

Про це Супрун, яка перебуває з робочою поїздкою на Закарпатті, заявила на прес-конференції в Ужгороді у п’ятницю, 4 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Відтак, на Закарпатті немає потреби в гуманітарній допомозі по вакцинах від Угорщини. Те, що Закарпаття їх постійно отримує таку допомогу — політична позиція голови ОДА Геннадія Москаля.

“На Закарпатті зараз досить вакцин — і на планову, і на позапланову вакцинацію. Ми стовідсотково передаємо вакцини в області у тих кількостях, скільки було замовлено від департаменту охорони здоров’я ОДА. Тільки у разі, якщо департамент неправильно прорахував, область отримує менше”, – наголосила вона.

За її словами, “через Закарпатську область і ще дві-три таких по країні, які так само не розуміли, як правильно замовляти вакцини, ми змінили процедуру замовлень і зараз користуємося новою формулою: дивимося, скільки було народжених за останні три роки, прогнозуємо ще додаткову кількість — і таким чином за вас замовляємо необхідну кількість вакцин в ЮНІСЕФ”.

“Те, що на Закарпатті беруть додатково вакцини як гуманітарну допомогу від сусідньої держави — це, очевидно, політична ідея очільника області,” – заявила Супрун.

За останні півроку Угорщина щонайменше тричі передавала Закарпатській області вакцини та інсуліни в якості гуманітарної допомоги.

 

ЦВК зареєструвала першого кандидата у президенти

Центральна виборча комісія зареєструвала самовисуванця Ігоря Шевченка кандидатом на посаду Президента на виборах 31 березня 2019 року.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Пропоную зареєструвати кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року Шевченка Ігоря Анатолійовича, 1971 року народження, освіта вища, проживає у місті Києві, президент БО “Успішна Україна”, безпартійний, шляхом самовисування”, – зазначила член ЦВК Тетяна Юзькова перед голосуванням відповідної постанови.

Рішення про реєстрацію Шевченка кандидатом у Президента прийнято членами Центрвиборчкому одностайно.

Під час засідання голова ЦВК також вручила Ігорю Шевченку посвідчення кандидата у президенти.

Водночас ЦВК відмовила у реєстрації кандидатом на посаду глави держави юристу і правозахиснику Володимирові Ратушу.

Як пояснив член ЦВК Леонід Шипілов, таке рішення пов’язане з невідповідністю поданих Ратушем документів чинному законодавству. Зокрема, за його словами, не було подано виписки про внесення обов’язкової грошової застави у розмірі 2,5 млн гривень, а також виявлені помилки в оформленні заяви й автобіографії.

Екс-міністр екології Шевченко і Ратуш подали свої документи для реєстрації кандидатами в Президенти 31 грудня 2018 року, у перший день виборчої кампанії.

Таким чином, станом на вечір п’ятниці на розгляді ЦВК перебувають документи для реєстрації кандидатами на посаду глави держави від чотирьох осіб – народного депутата Сергія Капліна, голови Аграрної партії України Віталія Скоцика, голови партії “Справедливість” Валентина Наливайченка, Львівського міського голови Андрія Садового.

Як повідомлялося, в Україні 31 грудня стартувала виборча кампанія з виборів Президента. Висування кандидатів та подання ними документів триватиме до 3 лютого включно, а їх реєстрація відбудеться протягом п’яти днів і завершиться 8 лютого 2019 року.

ВК відмовила правозахиснику Ратушу в реєстрації кандидатом у президенти

Центральна виборча комісія відмовила правозахиснику Володимиру Ратушу в реєстрації кандидатом у президенти.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” – Укрінформ.

Він подав необхідні документи 31 грудня, однак комісія встановила їх невідповідність вимогам виборчого закону. Зокрема, його заява про самовисунення кандидатом на пост президента не була засвідчена в установленому законом порядку.

Згідно з повідомленням, до заяви про самовисунення Ратуш не додав документ про внесення у безготівковому порядку на спеціальний рахунок ЦВК грошової застави в розмірі 2,5 мільйона гривень. Крім того, обсяг його автобіографії перевищував дозволені дві тисячі друкованих знаків.

4 січня Центральна виборча комісія зареєструвала першим кандидатом на посаду президента колишнього міністра екології і природних ресурсів Ігоря Шевченка. Чергові вибори президента призначені на 31 березня 2019 року.

Передвиборна кампанія почалася 31 грудня.

 

Ще три ГО стануть офіційними спостерігачами на виборах Президента

Центрвиборчком надала дозвіл громадським організаціям “Стоп корупція”, “Стоп нелегал” і “Центр професійної та трудової реабілітації інвалідів судової системи” мати офіційних спостерігачів під час виборів Президента 31 березня.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Таким чином, станом на 4 січня ЦВК надала дозвіл шести громадським організаціям мати офіційних спостерігачів на президентських виборах 31 березня цього року.

Як повідомлялося, в Україні 31 грудня стартувала виборча кампанія з виборів Президента України. Висування кандидатів та подання документів кандидатів у президенти триватиме до 3 лютого включно, а їх реєстрація відбудеться протягом п’яти днів і закінчиться 8 лютого 2019 року.

 

Симоненко може піти на вибори президента лише як самовисуванець — КВУ

ЦВК не зможе зареєструвати лідера Комуністичної партії Петра Симоненка кандидатом на пост Президента, висунутим своєю партією, проте політик може піти на президентські вибори як самовисуванець.

Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України” (КВУ) Олексій Кошель у коментарі Укрінформу.

“Заява комуністичної партії — це не більше, ніж порожні політичні заяви, які не мають під собою жодних підстав. Відповідно до закону про вибори Симоненко як висуванець КПУ не може бути зареєстрований Центральною виборчою комісією. Натомість є всі підстави для того, щоб Центрвиборчком зареєстрував Симоненка як самовисуванця”, – зазначив експерт.

Водночас, за словами Кошель, КПУ може заявити про підтримку Симоненка як самовисуванця на пост Президента і провести потужну агітаційну кампанію із використанням своєї символіки.

“Сьогодні КПУ продовжує залишатися однією зі 153 офіційно зареєстрованих політичних партій України, судовий процес щодо її заборони триває уже понад два роки”, – пояснив голова КВУ.

Водночас Кошель висловив думку, що метою Симоненка в участі у президентських виборах може бути бажання надати політичного забарвлення кримінальним справам, порушеним проти нього особисто, чи можливим кримінальним справам.

Так, експерт нагадав, що до лідера КПУ “були запитання” з боку правоохоронних органів. Крім того, він додав, що, за даними аналітичних звітів КВУ, офіційні фінансові звіти Компартії не корелюються із тими видатками, які партія реально може здійснювати і здійснює.

Як повідомлялося, заборонена в Україні Комуністична партія 3 січня висунула свого лідера Петра Симоненка кандидатом на пост Президента на виборах 31 березня цього року.

Відомо, що 16 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Міністерства юстиції і заборонив діяльність Комуністичної партії України, але Компартія оскаржувала це рішення в Київському апеляційному адміністративному суді.

У липні 2018 року кіберполіція припинила роботу сайту «kpu.ua» за поширення комуністичної символіки.

В Україні 31 грудня стартувала виборча кампанія з виборів Президента України. Висування кандидатів та подання документів кандидатів у президенти триватиме до 3 лютого включно, а їх реєстрація відбудеться протягом п’яти днів і закінчиться 8 лютого 2019 року.

 

Трамп офіційно вніс Барра на пост генпрокурора США

Президент США Дональд Трамп вніс до Сенату на затвердження кандидатуру Вільяма Барра на пост Генерального прокурора.

Про йдеться у заяві Білого дому – Укрінформ.

“(Кандидатура внесена до Сенату на затвердження – ред.): Вільям Барр на пост Генерального прокурора замість Джеффа Сешнса, який подав у відставку”, – йдеться у заяві.

Як повідомляє Reuters, слухання в Комітеті з юридичних питань Сенату США заплановані на 15 та 16 січня.

Зазначається, що після слухань у профільному Комітеті, кандидатуру повинен ще схвалити Сенат, простою більшістю голосів. В разі успіху Барр прийде на заміну Джеффу Сешнсу, який подав у відставку на вимогу президента у листопаді 2018 року.

Як повідомлялося, 7 грудня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив про своє рішення номінувати на посаду генерального прокурора країни Вільяма Барра, який уже мав досвід керування міністерством юстиції за часів президента Джорджа Буша-старшого.

 

У центрі Відня вибухнуло авто

У центрі Відня, на площі Карлсплатц, у п’ятницю вибухнув автомобіль.

Наразі точно невідомо, що стало причиною вибуху і чи є постраждалі, повідомляє власний кореспондент Укрінформ в Австрії.

В результаті вибуху автомобіль зайнявся.

На місце прибула поліція, “швидка” та пожежники.

Деякі очевидці стверджують, що в машині не було людей.

 

У Берліні запевняють, що “чутливі” дані Меркель хакерам не дісталися

В уряді ФРН дуже серйозно поставилися до ситуації з витоком даних німецьких політиків і відомих людей і закликають не робити передчасних висновків.

Про це заявила представник федерального уряду Мартіна Фітц на брифінгу у п’ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це торкнулося політиків усіх рівнів… Ми повинні все проаналізувати, які будуть зроблені висновки, буде видно в найближчі години і дні», – сказала Фітц.

Зазначається, що це торкнулося, в тому числі, всього німецького уряду, включаючи його главу. При цьому, за даними Фітц, витоку «дуже чутливих даних» не відбулося, принаймні, що стосується канцлера Ангели Меркель. Було викладено номер факсу, одну електронну адресу і кілька листів на адресу канцлера і від неї. При цьому представник уряду зауважила, що поряд з актуальними даними можуть бути й фальшиві.

Мова в цілому йде про «сотні» осіб, точне їх число у МВС не називають. Це депутати Європарламенту від ФРН і Бундестагу різних фракцій (за деякими даними, крім Альтернативи для Німеччини), відомі журналісти й артисти.

Серед викладених даних – адреси, номери телефонів і банківських карток, листи, листування в чатах і приватні фотографії. Дані як нові, так і вже застарілі. Як вони були отримані, належить з’ясувати.

Компетентним органам належить з’ясувати, як ці дані були отримані й мета атаки. Координує питання Центр кіберзахисту, підлеглий Федеральному відомстві з інформаційної безпеки (BSI). Справу веде Генеральна прокуратура, повідомили у МВС. Питання обговорюватиметься на закритому засіданні профільного комітету парламенту. Це найбільший подібний витік даних в історії ФРН.

Дані було викладено у Twitter акаунті, зареєстрованому в Гамбурзі (17 тис передплатників), в кінці минулого року, проте це привернуло увагу лише минулого четверга. Акаунт у п’ятницю було заблоковано.

 

У Данії поменшало євроскептиків через важкий приклад Breхіt

Після проведення у Великій Британії референдуму щодо виходу з ЄС (Breхіt) у Данії зменшилася кількість євроскептиків, а кількість прихильників ЄС сягнула історичного рекорду.

Відповідні дані оприлюднило видання EUOBSERVER – Укрінформ.

«Лише за чотири місяці до виборів у Європарламент дані соціологічних опитувань демонструють історичний рівень підтримки громадянами Данії членства в ЄС – 66 відсотків виступають за те, щоб залишатися в Євросоюзі, в той час як до референдуму щодо Breхіt цей показник складав 54 відсотка», – йдеться у повідомленні.

Згідно з оприлюдненою інформацією кількість громадян Данії, які підтримують вихід з ЄС, зменшилася з 29 до 22 відсотків.

Водночас, як повідомляє EUOBSERVER, в самій Великій Британії триває підготовка додаткових поліцейських сил для реагування на прояви громадського неспокою у разі неспроможності британського парламенту ратифікувати погоджену з ЄС угоду щодо Breхіt, яка може спричинити встановлення «жорсткого кордону» між Ірландією та Північною Ірландією. Близько 1000 офіцерів поліції з Англії й Шотландії наразі проходять тренування.

 

Більшість однопартійців Мей проти її угоди про Brexit

Більшість членів Консервативної партії прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей не підтримують її угоду про вихід країни з ЄС.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на опитування британської аналітичної компанії YouGov – Укрінформ.

“Більшість членів Консервативної партії прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей не підтримують її Brexit-угоду, про яку вона домовилася з ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначає Reuters, 59 відсотків членів виступають проти угоди Мей про вихід Великої Британії з ЄС, і лише 38% схвалюють цю угоду.

Також понад половина членів партії вважають, що ця угода не поважає результат референдуму щодо Brexit від 2016 року.

В опитуванні, яке проводилося з 17 по 22 грудня 2018 року, взяли участь 1 215 членів Консервативної партії Великої Британії.

Як відомо, Велика Британія повинна вийти з ЄС 29 березня 2019 року, через два роки після того, як Лондон подав заяву про вихід зі співтовариства відповідно до результатів референдуму у червні 2016 року, на якому підтримали Brexit.

10 грудня 2018 р. прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей вирішила відкласти фінальне голосування у британському парламенті щодо угоди про вихід країни з ЄС через питання кордону з Північною Ірландією.

Нове голосування у Палаті представників щодо угоди про вихід Великої Британії з ЄС може відбутися до 21 січня 2019 року.

 

Берлін не очікує поліпшення з Росією у 2019 році

Відносини Німеччини з Росією і в новому році не обіцяють бути простими.

Таку думку в інтерв’ю Saarbrücker Zeitung висловив уповноважений уряду ФРН з контактів із Росією, країнами Східного партнерства та Центральної Азії Дірк Візе – Укрінформ.

«Що стосується великих проблем у відносинах з Росією, я – скептик. Ми стикатимемося з невдачами», – сказав Візе.

Політик не береться прогнозувати, з якими саме, але вказує, що минулого року Москва продемонструвала, наскільки непередбачуваною вона може бути. Зокрема, він нагадав про отруєння Скрипалів, вихід Москви з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, «закручування спіралі озброєнь», а також про «небезпечну гри м’язами в Азовському морі».

До ситуацій, в яких у Німеччини буде «мало простору для компромісу» у відносинах з Росією Візе відносить березневі президентські вибори в Україні.

Також політик припускає, що очікувати зрушень у мирному процесі можна не раніше, ніж після другого туру виборів глави Української держави. Тим не менш, поки не буде просування у виконанні Мінських угод, говорити про зняття або послаблення санкцій зарано, підкреслив Візе.

 

У Харківському університеті розказали про вбитих студенток

Обидві студентки з Туреччини, які загинули від руки невідомого вбивці у Харкові, цієї осені почали навчатися на медичному факультеті Харківського університету імені Каразіна.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів директор Інституту міжнародної освіти університету імені Каразіна Олексій Навроцький.

“Обидві дівчини – їхні імена Букет, їй 22 роки, і Зейнеп, їй 20 років, минулого року закінчили наше підготовче відділення разом з іншими іноземцями, а восени зараховані на перший курс медичного факультету університету. Про першу сесію не йдеться, у всіх недавніх випускників підготовчого відділення ще триває навчальний процес, але обидві дівчини відомі виключно сумлінним ставленням до навчання. Обидві характеризуються позитивно і в побуті, ми жодного разу не отримували інформацію про будь-які проблеми їхніх взаємовідносин з однокурсниками”, – зазначив Навроцький.

За його словами, батьки обох дівчат інформовані про те, що сталося: “Поки тривають слідчі дії, говорити про їхній приїзд до Харкова рано. Проте, університет готовий надати необхідну допомогу у вирішенні питань про транспортування тіл студенток на батьківщину”.

Як повідомляв Укрінформ, 3 січня близько 09:30 до Київського райвідділу поліції міста Харкова зателефонував 19-річний чоловік з проханням встановити місцезнаходження його подруг, з якими він вчиться в університеті імені Каразіна. Обидві студентки з 31 грудня не відповідали на телефонні дзвінки.

В орендованій квартирі багатоповерхового житлового будинку на вулиці Валентіновській у Київському районі Харкова співробітники поліції знайшли тіла двох молодих жінок з колото-різаними ранами в області горла.

Розпочато розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 115 КК України (“Умисне убійстов) з санкцією від 10 до 15 років позбавлення волі.

Інформацію у мережі, що у вбивстві підозрюється громадянин Туреччини, 1992 року народження, відомий як фітнес-тренер, у поліції спростували.

У поліції також не підтверджують інформацію про те, що жінка, яка здавала квартиру на Валентинівській, померла десять днів тому за нез’ясованих обставин.

 

В Україні розпочинають сертифікацію вчителів початкової школи

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив терміни пілотної сертифікації вчителів початкової школи в 2019 році.

Відповідна інформація розміщена на сторінці УЦОЯО у Facebook – Укрінформ.

Так, реєстрація для проходження сертифікації триватиме з 15 січня до 1 лютого. Проводити реєстрацію буде Український центр оцінювання якості освіти.

Протягом травня-лютого Державна служба якості освіти проводитиме вивчення практичного досвіду вчителів.

До 1 липня вчителі, які зареєструвалися на проходження сертифікації, мають завантажити електронне портфоліо.

З вересня по жовтень Держслужба якості освіти проведе вивчення професійного досвіду вчителів.

Незалежне тестування, яке проводитиме Український центр оцінювання якості освіти, відбудеться протягом жовтня-листопада.

Визначення результатів сертифікації буде протягом листопада-грудня комісією з представників МОН, Центру оцінювання якості освіти та Держслужби якості освіти.

Як повідомляв Укрінформ, у 2019 році МОН планує провести пілотну сертифікацію близько 1000 вчителів початкової школи. Сертифікація відбувається на добровільній основі. За словами міністра освіти та науки Лілії Гриневич, непроходження сертифікації не несе жодних наслідків для вчителя. Натомість ті вчителі, які пройдуть процедуру сертифікації, отримають 20% до заробітної плати та можливість зарахування сертифікації як атестації. Сертифікат чинний три роки.

 

Міжнародні експерти ініціюють вето щодо 8 кандидатів до Антикорупційного суду

Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) ініціювала вето щодо перших 8 сумнівних кандидатів на посади у Вищому антикорупційному суді.

Таке рішення прийнято на першому засіданні Громадської ради міжнародних експертів, що відбулося 4 січня, повідомляє Центр протидії корупції – Укрінформ.

“Рада міжнародних експертів ініціювала ветування перших 8 сумнівних кандидатів до антикорсуду”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, під сумнівом опинилися кандидати Оксана Голуб, Анатолій Квятковський, Анатолій Загородній, Ігор Штульман, Юрій Кулініч, Дмитро Тішко, Тарас Заєць та Євген Мартинов.

“На думку міжнародних експертів, є обгрунтовані сумніви щодо відповідності цих кандидатів критеріям відбору суддів до майбутнього Вищого антикорупційного суду”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що тепер ГРМЕ має звернутися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, щоб провести спільне засідання, на яке запросять згаданих кандидатів та проведуть голосування щодо відповідності кандидатів критеріям доброчесності та професійності.

“Якщо 9 членів ВККС та 3 із 6 членів ГРМЕ не підтвердять відповідність кандидата, він чи вона не зможе претендувати на посаду судді”, – інформують у ЦПК.

Як зазначається, на першому засіданні Громадської ради міжнародних експертів були присутні її голова Сер Ентоні Хупер, Флемінг Денкер та Ауреліюс Гутаускас, а через онлайн-зв’язок долучилися Тед Зажечни, Лорна Харріс та Мір’яна Лазарова Трайковська.

У ЦПК нагадують, що наприкінці грудня ВККСУ опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити.

Після цього до роботи стала Громадська рада міжнародних експертів, яка має час до 26 січня для ветування сумнівних кандидатів.

Згодом кваліфікаційна комісія суддів на власний розсуд обере переможців конкурсу з-поміж решти кандидатів.

Як повідомлялося, відповідно до частини першої статті 9 закону України «Про Вищий антикорупційний суд» Громадська рада міжнародних експертів утворюється строком на шість років Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для сприяння їй у підготовці рішень з питань призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та є її допоміжним органом.

 

Тайхо Кокі : українець, який з торговця бобами виріс у символ могутності Японії

В Японії українця Івана Боришка знають як Ная Кокі чи Тайхо Кокі – легендарного бійця сумо, якого прозвали «великим йокодзуною 20 століття». До січня 2015 року він був єдиним сумоїстом, який виграв Імператорський кубок 32 рази.

Тайхо Кокі помер 19 січня 2013 року. Видання 24tv.ua з цього приводу пропонує згадати нелегкий шлях спортсмена до слави – Укрінформ.

“У 1961 році Тайхо Кокі отримав статус йокодзуна. У фінальній сутичці поєдинку він ухопив суперника за мавасі і виштовхав його з майданчика. Глядачі не могли повірити: щойно на їхніх очах Ная Кокі здобув найвищий та довічний титул – йокодзуна – лише у 21 рік. Такого молодого чемпіона за всю історію сумо ще не було”, – йдеться у публікації.

Здіймаючи кубка над головою, Тайхо дивився на овації публіки і шкодував лише про одне – його тріумфу не побачив батько, уродженець Харківщини Маркіян Боришко.

Востаннє вони бачились, коли хлопчику було п’ять років. Тоді сім’я жила на острові Сахалін. Той ще належав Японії, а коли перейшов Радянському Союзу – батькові швидко пригадали антикомуністичні настрої і кинули до в’язниці. Дружина з дітьми переїхала до Японії — на острів Хоккайдо, де й змінила ім’я сина з Івана Боришко на Кокі Ная. Контакти з батьком втратилися назавжди.

Аби заробити на життя, вони з мамою торгували соєвими бобами на базарі, а у 16 років хлопця з дещо незвичною зовнішністю запросили на заняття з сумо. На початку кар’єри Ная важив якихось 75 кілограмів, а тому перемоги доводилося здобувати не силою, а технікою. Згодом він набрав ще 60 кілограмів, став дужчим, та своїх прийомів не забув. Це поєднання зробило сумоїста непереможним. Йому вдалося провести серію із 45 боїв без жодної поразки. У 46-у суперник виявився спритнішим.

Наступного дня в газеті з’явилося фото – де ноги обох суперників були за межами майданчика. Почали закрадатись сумніви щодо суддівського рішення. Після цього сталася безпрецедентна подія — в сумо ввели відеоповтори суперечливих моментів. Ще раз переглянули запис і побачили, що Тайхо таки мав перемогти. Цей момент обурені глядачі назвали “помилкою століття”.

Тайхо обожнювали всі: чоловіки захоплювалися видовищними боями, адже третину матчів той вигравав, просто виштовхуючи кремезних противників із круглого рингу. Жінки вважали його найгарнішим чоловіком Японії. Коли Ная одружувався, на весілля зібралася тисяча гостей і понад 200 журналістів.

У 60-х роках, коли Японія переживала стрімкий економічний ріст, сумоїст став символом японської могутності: простий торговець бобами, що завдяки своїй наполегливості став непереможним бійцем. За свою спортивну кар’єру Тайхо 32 рази перемагав на імператорських турнірах. Цей рекорд побили лише у 2014 році.

Легендарного сумоїста і досі ставлять у приклад молодим спортсменам як еталон працьовитості, старанності і цілеспрямованості.

 

Працівникам “Селидіввугілля” почали виплачувати зарплатні борги

Працівникам ДП “Селидіввугілля” почали перераховувати заборговану зарплату – залишок недоплаченої зарплати за червень і 70% заробленого за вересень 2018 року.

Але протести тривають: четверо з п’яти голодувальників продовжують свою акцію, страйкують співробітники непромислових відділів. Про це повідомляє прес-служба Конфедерації вільних профспілок України – Укрінформ.

“За словами Сергія Павлова (голова первинного осередку НПГУ шахти «1/3 Новогродівська» ДП «Селидіввугілля». – ред.), комісія з розподілу коштів, які вчора надійшли на рахунок ДП «Селидіввугілля» від ДП «Держвуглепостач» за раніше відвантажене вугілля, закінчила свою роботу, й зараз на банківські картки працівників непромислової групи усіх чотирьох шахт ДП перераховується залишок недоплаченої зарплати за червень і 70% заробленого за вересень. Учасники акції протесту припиняти її не мають наміру, бо хочуть отримати усі заборговані кошти”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Павлова, сьогодні зранку через погіршення стану здоров’я припинила голодування працівниця вуглехімічної лабораторії №3 шахти «Курахівська» Тетяна Анайко. Четверо співробітників копальні третій день продовжують голодування.

Продовжується також і акція протесту працівниць непромислової групи ДП «Селидіввугілля»: працівниці лабораторії, відділів технічного контролю, планового та інших приходять на роботу, але до виконання своїх обов’язків не приступають. Тому підприємство й надалі не здає звітів, не вирішуються й інші питання.

Як повідомляв Укрінформ, 2 січня двоє працівників шахти “Курахівська”, що на Донеччині, оголосили голодування через невиплату зарплат.

 

Львівщина: МОЗ оголосив масову вакцинацію дітей від кору

Дорожню карту з впровадження пілотного проекту МОЗ щодо імунізації від кору розробили на Львівщині. Вона передбачає щеплення дітей від 6 до 18 років, які раніше не були вакциновані.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Львівська область є “лідером” за кількістю зареєстрованих випадків захворюваності на кір і одним із антилідерів за рівнем охоплення щепленнями проти цієї інфекційної хвороби: тут захворіли 12 тисяч людей, з них понад 7 тисяч взагалі не були щеплені, інші мали лише 1 вакцинацію, двоє дітей померли від ускладнень, які дала хвороба. Тому зараз, коли небезпечна інфекція набирає темпів, вирішено провести щеплення у тій групі ризику, яка свого часу правдами і неправдами уникла вакцинації”, – розповів генеральний директор ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, доктор Володимир Курпіта.

За його словами, вже з наступного тижня розпочнеться планування до вакцинації тих дітей, яким за останні 10-15 років не робили щеплень від кору. Таких в області є понад 20 тисяч. Планування передбачає збір інформації про те, де мешкають і навчаються невакциновані діти. У цей же період із батьками, вчителями та медпрацівниками будуть проводити роз’яснювальні бесіди про необхідність вакцинації. Бесіди покликані розвіяти фобію щодо вакцинації, яка роздмухувалась окремими ЗМІ.

“Люди повинні знати, що вакцина, якою в Україні будуть проводитись щеплення від кору, найкраща у світі. Вона виготовлена у США і Бельгії і закуплена для країни Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Якість усіх вакцин перевірена Всесвітньою організацією охорони здоров’я — вони є якісні, ефективні і безпечні. Крім того, завезені в Україну і в регіон за технологією “холодного ланцюга” – із дотриманням низькотемпературного режиму зберігання. Кожна ампула вакцини має індикатор, за яким можна перевірити її якість. І батьки зможуть самі це зробити під час вакцинації своїх нащадків”, – сказав Курпіта.

Вже із середини лютого у школах запрацюють пункти щеплень. Вакцинацію школярів будуть проводити мобільні бригади, які курсуватимуть від школи до школи. Дітей перед щепленням оглядатимуть та вимірюватимуть їм температуру.

За словами Курпіти, в області є 52 підготованих експерти щодо вакцинації, вони увійдуть до складу мобільних бригад. Батьки, які не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі, можуть звернутись до свого лікаря і зробити щеплення за місцем проживання. При цьому пункти вакцинації при поліклініках, які раніше працювали раз на тиждень, будуть переведені на щоденну роботу.

В той же час, за словами Курпіти, проти волі батьків щеплення дітям робити не будуть. Це абсолютно добровільна справа. Проте вони повинні розуміти, на який ризик наражають дітей. Крім того, не щепленим дітям заборонено відвідувати дитсадки та навчальні заклади.

“Лікування від кору немає. Для того, щоб людина одужала, вона повинна самостійно сформувати імунітет. Але цей імунітет можна отримати завдяки щепленню. Це єдиний і ефективний метод запобігання захворюванню”, – каже Курпіта.

“В рамках заходів, – додає він, – які ми плануємо спільно із департаментом охорони здоров’я та департаментом освіти, під керівництвом МОЗ та облдержадміністрації пропонуємо зробити активний захист. На даний момент на Львівщині є 52 тисячі доз вакцини. І додатково МОЗ готове поставити таку ж кількість доз, якщо це буде потрібно. При цьому планово діти будуть щеплюватись в рік і шість років, як це передбачено календарем. Але тих, хто пропустив вакцинацію, або “випадково” вписав собі вакцинацію у медичні картки, закликаємо звернутися і отримати щеплення, щоб запобігти хворобі і її наслідкам”, – зазначив Курпіта.

За його словами, в області сподіваються, що приклади Польщі, Німеччини, Великобританії, Франції та інших країн які вже запровадили такі превентивні методи, і на Львівщині покажуть свої результати досить швидко.

Як зазначила напередодні на брифінгу у Львівській ОДА в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, імунізація від кору є питанням національної безпеки. Більше 50 тисяч людей в Україні захворіли під час спалаху кору і 21 людина померла. І зараз це така сама загроза здоров’ю та життю людей, як війна чи інші надзвичайні ситуації.

Досвід Львівщини в імунізації населення буде мультипліковано на інші регіони, зокрема, на Івано-Франківську, Закарпатську та Одеську області, де теж склалася неблагополучна обстановка із захворюванням на кір.

 

За кадрове забезпечення лікарями відповідають місцеві чиновники – Супрун

Саме місцеві чиновники повинні дбати про те, щоб у медзакладах було достатньо персоналу.

Про це Супрун заявила на прес-конференції в Ужгороді у п’ятницю, 4 січня, під час робочої поїздки в Закарпатську область, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проблема міграції та кадрового забезпечення лікарів, яка є зараз на Закарпатті, – це відповідальність місцевих чиновників. Із січня завдяки переходу на новий механізм фінансування на Закарпатті значно зросли надходження від держави на центри первинної медицини. Наприклад, у Мукачеві це 3, 5 млн грн — проти 1, 8 млн грн, які отримували в якості медичної субвенції минулого року, у Міжгірському районі — це 2, 5 млн грн проти 1 млн в минулому році, тобто, ми можемо говорити про значний ріст заробітної плати лікарів та медсестер”, – зауважила в.о. міністра.

З її слів, якщо у лікарів на місцях немає росту зарплати — проблема може бути у трудових договорах, у такому випадку лікарі повинні порушувати ці питання перед головним лікарем та вимагати підвищення зарплати.

“Третій момент, — акцентує Супрун, – ми не хотіли би, аби лікарі брали на себе більше навантаження і обслуговували більше населення, ми хотіли би натомість, аби місцева влада розвивала медицину — йдеться про створення ФАПів, виділення додаткових коштів чи житла для лікарів, інші стимули — аби до цих населених пунктів приїжджали лікарі, і в лікарнях було кому працювати”, – сказала вона.

Зі слів Супрун, в Україні наразі достатньо сімейних лікарів. “Але їх треба перемістити на інші місця — там, де є дефіцит в медичній сфері. Це — відповідальність місцевої влади, не держави. У Закарпатській області більше розуміння, що їм потрібно, тут на місцях, ніж у Києві”, – сказала вона.

Також Супрун заявила про те, що зі свого боку держава заохочуватиме лікарів додатковими оплатами – наприклад, за сто відсотків вакцинованих дітей на дільниці. “Крім того, є додаткове фінансування на будівництво амбулаторій, на машини, на оснащення — це все, що ми можемо зробити на державному рівні”, – сказала вона.

Супрун наголосила, що держава наразі створює умови і правила фінансування системи, а дотримуватися правил надання допомоги громадяни повинні вимагати від своєї влади на місцях.

 

Румунія надала 85 стипендій для українських студентів

Румунія надала 85 стипендій для українських студентів на навчання у румунських закладах вищої освіти.

Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки – Укрінформ.

“Міністерство закордонних справ Румунії та Міністерство національної освіти Румунії надають 85 стипендій для навчання у закладах вищої освіти. Стипендіати зможуть здобути рівень магістра або бакалавра, а також навчатися в аспірантурі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що навчання проходитиме румунською мовою, тому студенти, які не володіють мовою на достатньому рівні, мають пройти підготовчий курс протягом року. Після цього вони складають мовний іспит на базі вишу або надають сертифікат підтвердження рівня володіння румунською (щонайменше В1) відповідно до загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Термін подання документів – 28 лютого 2019 року.

Докладна інформація про конкурс та перелік необхідних документів доступна на сайті МЗС Румунії.

 

Українські міста планують цьогоріч закупити 227 автобусів та 153 тролейбуси

Українські міста планують у 2019 році закупити 227 автобусів та 153 тролейбуси в рамках проекту Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) “Міський громадський транспорт”.

Про це свідчать дані інфографіки від Міністерства інфраструктури, оприлюдненої на офіційному сайті – Укрінформ.

Крім того, у рамках проекту також планується закупити 56 трамваїв і 35 вагонів метрополітену.

“Мінінфраструктури спільно з Мінфіном та органами місцевого самоврядування (11 міст) реалізують проект ЄІБ, основні цілі якого – реалізація підпроектів у містах України з розвитку екологічно чистого та соціально значимого транспорту”, – повідомляють у міністерстві.

Проектом передбачено оновлення парку автобусів, тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену, будівництво та реконструкцію трамвайних і тролейбусних ліній, фунікулера, заміну тягових підстанцій, упровадження сучасних систем оплати проїзду та інформаційних систем за рахунок залучених кредитних коштів ЄІБ та ЄБРР.

За інформацією Мінінфрастуктури, у 2018 році в рамках проекту було закуплено 167 тролейбусів, в тому числі 47 з них було поставлено до Одеси, 40 – до Кременчуга, 23 – до Дніпра, 10 – до Рівного, 8 – до Кривого Рогу.

За рахунок цих закупівель Одеса оновила парк тролейбусів на 28%, Кременчук – на 70%, Дніпро – на 17%, Рівне та Кривий Ріг – на 10%.

Як повідомлялося, в квітні 2017 року Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду між Україною та ЄІБ щодо проекту “Міський громадський транспорт”. Загальна вартість проекту становить приблизно 400 млн євро.

 

Санта-Крус назвав боксера, який нокаутує Ломаченка

Чемпіон світу у напівлегкій вазі за версією WBA Super мексиканець Лео Санта-Крус упевнений, що американський боксер Майкі Гарсія нокаутує українця Василя Ломаченка.

Разом з тим, Санта-Крус назвав Ломаченка “відмінним бійцем”, повідомляє XSport – Укрінформ.

“Ломаченко – відмінний боєць. Він дійсно дуже вмілий боксер. Думаю, буде складно знайти людину, яка поб’є його в його ж дивізіоні. Але я знаю одного такого – це Майкі Гарсія. Думаю, він дуже сильний. Ломаченко дасть бій, але Гарія нокаутує його”, – заявив мексиканець.

Відзначимо, що Ломаченко хоче боксувати з Гарсією, але американець піднявся у вазі і наступний бій проведе проти свого співвітчизника Еррола Спенса.

 

Порошенко задекларував 548, 6 мільйона дивідендів від компанії Rothschild Trust

Президент України Петро Порошенко задекларував понад півмільярда гривень дивідендів від компанії Rothschild Trust.

Відповідні доходи задекларовані Президентом 1 січня 2019 року, про що свідчить опублікована декларація на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції – Укрінформ.

Згідно з внесеними у декларацію відомостями, від зареєстрованої у Швейцарії компанії Rothschild Trust Порошенко отримав 548 678 680 грн.

Окрім того, Президент задекларував 26, 2 млн грн, отриманих від ПАТ “ЗНКІФ “ПРАЙМ ЕССЕТС КЕПІТАЛ”.

 

У Буркіна-Фасо внаслідок міжетнічних сутичок загинули 46 осіб

У міжетнічних зіткненнях в центральній частині африканської країни Буркіна-Фасо за останній тиждень загинули 46 людей.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на уряд Буркіна-Фасо – Укрінформ.

«За останній тиждень в ході міжетнічних сутичок в центральному Буркіна-Фасо загинуло 46 осіб. Так, 31 грудня озброєні чоловіки на мотоциклах увірвалися в село, де мешкають представники народу моссі та вбили 7 людей. Згодом жителі цього села у відповідь убили 39 людей із народу фулані», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, через сусідство на півночі з Малі в Буркіна-Фасо за останні місяці зросла кількість нападів ісламістів. Представників фулані все частіше звинувачують в переховуванні бойовиків та сприяння їм. 31 грудня уряд Буркіна-Фасо оголосив надзвичайний стан у декількох північних провінціях, що межують з Малі.

 

Уряд затвердив критерії ризику санітарного благополуччя населення

Урядовою постановою №1164 від 27 грудня 2018 року визначено критерії для оцінювання ступеня ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, а також періодичність заходів контролю.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – Укрінформ.

“Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1164 затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такими критеріями є: вид діяльності суб’єкта господарювання станом на будь-яку дату протягом останніх двох років, що передують плановому періоду; провадження діяльності, що може мати шкідливий вплив на середовище життєдіяльності та здоров’я людини; провадження діяльності, пов’язаної з обслуговуванням населення; виникнення гострих кишкових захворювань, спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, отруєнь, неінфекційних захворювань, смерті людини, пов’язаних із діяльністю суб’єкта господарювання; порушення вимог санітарного законодавства, наявність відхилень від гігієнічних нормативів за результатами лабораторно-інструментальних досліджень, проведених під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), випуск неякісної, небезпечної продукції; виконання постанов, розпоряджень, висновків, приписів органу державного нагляду (контролю) щодо усунення порушень санітарного законодавства; наявність обґрунтованих звернень та скарг щодо порушень суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства.

Також у постанові визначено періодичність заходів контролю Держпродспоживслужбою у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення: для суб’єктів господарювання, діяльність яких має високий ступінь ризику – не частіше одного разу на два роки; середній ступінь ризику – не частіше одного разу на три роки; незначний ступінь ризику – не частіше одного разу на п’ять років. Якщо на виробництвах середнього та незначного ступенів ризику порушень під час планової перевірки не виявлено, термін до наступної планової перевірки збільшується у 1,5 раза.

 

Україна збільшила експорт кукурудзи у понад два рази – аналітики

Аграріі України з вересня по листопад 2018 року експортували 4663 тис. тонн кукурудзи – на 112% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляють аналітики консалтингового агентства УкрАгроКонсалт, інформує прес-служба агентства – Укрінформ.

“За три місяці 2018-2019 МР (вересень – листопад) Україна експортувала 4663 тис. тонн кукурудзи, що на 112% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2202 тис. тонн). Це також максимальний для даного періоду обсяг з 2013-2014 МР”, – йдеться у повідомленні.

Так, у листопаді 2018-2019 маркетингового року аграрії України експортували 3123 тис. тонн кукурудзи – вдвічі більше, ніж за два перших місяці поточного сезону і на 97,4% більше, ніж у листопаді минулого року.

Основними напрямками експорту української кукурудзи були Євросоюз, Китай і Лівія. При цьому, порівняно з аналогічним періодом минулого сезону, експорт до ЄС зріс більш ніж у чотири рази, до Лівії – на 110%. Також Туреччина збільшила імпорт української кукурудзи на 125% і таким чином опинилася у числі найбільших експортерів цього продукту.

Водночас, за інформацією аналітиків УкрАгроКонсалт, у звітному періоді спостерігається значний спад обсягів експорту таким ключовим споживачам української кукурудзи як Ізраїль і Туніс.

 

Нафтогаз пропонує обчислити реальні норми споживання газу українцями

Повноцінний аудит операторів газорозподільних мереж та обчислення реальних норм споживання газу населенням покладе край завищеним платіжкам.

Про це пише НАК “Нафтогаз України” у Facebook – Укрінформ.

“Експерти переконані, покласти край несправедливим тарифам може лише повноцінний аудит облгазів, на основі якого можна буде обчислити реальні норми споживання”, – йдеться у повідомленні.

Компанія посилається на колишнього члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Юрія Голляка, який заявляє, що реальна норма споживання становить 2,6 -2,8 кубометра на одну особу, що користується лише газовою плитою.

У Нафтогазі також нагадали, що облгази оскаржили у суді постанову уряду, і тепер українці, у чиїх оселях не встановлений газовий лічильник, мають платити за нормами споживання газу 20-річної давнини.

“У тих, у кого немає індивідуальних лічильників, зросли суми у платіжках. Через суд облгази повернули дію старої урядової постанови з нормативами: майже 10, понад 18 і аж 23 куби на одну особу, залежно від наявності централізованого гарячого водопостачання або газової колонки”, – зазначили у компанії.

Нафтогаз також пропонує людям встановлювати квартирні лічильники за власний рахунок, а потім вимагати відшкодування витрат від газової компанії.

“Люди обурюються, адже просто не випалюють стільки газу. Лише в столиці без індивідуальних лічильників досі понад півмільйона сімей. І саме для них і зросли норми споживання”, – додали у НАК.

Як повідомлялося, встановлення індивідуального приладу обліку газу включене у тариф на газ, тож облгази зобов’язані встановлювати лічильники безкоштовно. Споживач має право встановити лічильник за власний рахунок та вимагати відшкодування.

 

Нацкомісія перегляне ціни на електрику для техцілей багатоквартирних будинків

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на першому засіданні 2019 року має намір врегулювати ціни на електроенергію, що споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках та садових товариствах.

Про це написала голова НКРЕКП Оксана Кривенко у Facebook – Укрінформ.

“Проговорила з колегами та підписала порядок денний першого засідання НКРЕКП в 2019 році. Як і обіцяла, будемо розглядати питання врегулювання ціни на електроенергію, яка споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках та садових товариствах шляхом скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 року № 2010”, – написала Кривенко.

Вона пояснила, що у разі прийняття рішення на засіданні комісії 11 січня 2019 року, для зазначених цілей буде застосовано тариф на рівні як для населення.

Як повідомлялося, в Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії. Енергопостачальні компанії та розподільчі компанії надішлють споживачам нові договори. Після підписання договорів із розподільними компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) і поставки електроенергії будуть діяти тільки в частині заборгованості або переплати.

 

МЕРТ затвердило склад наглядової ради державного підприємства

Міністерство економічного розвитку і торгівлі затвердило склад наглядової ради ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ”, до якої було обрано п’ять представників.

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ – Укрінформ.

“Міністерство економічного розвитку і торгівлі затвердило склад наглядової ради державного підприємства “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ”. Загалом до наглядової ради було обрано п’ять представників. Серед них: три незалежних члени та два представники держави. Незалежними членами наглядової ради обрали Дмитра Сенниченка, Надію Васильєву, Дмитра Крепака”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві зазначають, що Сенниченко – колишній директор з управління нерухомим майном та інфраструктурою ПАТ “Укрпошта”. Має 20-річний досвід роботи на керівних посадах у міжнародному бізнесі, неурядових організаціях та державному управлінні. Обіймав посади віце-президента комітету інфраструктури та нерухомості Американської торговельної палати, члена Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Впродовж останніх років також виконував функції незалежного члена наглядових рад підприємств з іноземними інвестиціями в Україні.

Васильєва – співзасновник Digital Transformation Institute та колишня голова Microsoft Україна. Незалежний директор наглядової ради банку PRAVEX (INTESA SANPAOLO GROUP). Спеціалізується на секторах цифрової трансформації, бізнес моделювання, канальної реорганізації та менеджменту.

Крепак – в.о голови регіону СНД та південно-східної Європи, голова представництва в Україні VISA Ins. В минулому – голова правління KREDOBANK, член правління Першого українського міжнародного банку, неодноразово обирався членом спостережних рад комерційних та некомерційних організацій, включаючи банк Ренесанс Україна та Європейську Бізнес Асоціацію.

Представниками в наглядовій раді від держави стали перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та заступник директора департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ілля Михайлов.

 

Верховний Суд визнав незаконними перевірки переселенців для отримання виплат

Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду визнав незаконними дві постанови Кабміну, які стосуються перевірки факту наявності переселенців за зареєстрованим місцем перебування для отримання соцвиплат.

Відповідною постановою залишено без задоволення скаргу Кабміну на рішення першої та апеляційної інстанцій, якими нормативні акти уряду були визнані незаконними – Укрінформ.

“Касаційний адміністративний суд України постановив: касаційну скаргу Кабінету міністрів України залишити без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 червня 2017 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 4 липня 2018 року залишити без змін”, – йдеться у резолютивній частині рішення суду від 20 грудня 2018 року.

Колегія суддів ВС при розгляді скарги КМУ врахувала рішення Окружного адмінсуду міста Києва та Київського апеляційного адмінсуду, якими було визнано такими, що не відповідають правовим актам вищої юридичної сили положення “Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам” та “Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування”, які були затверджені постановою КМУ від 8 червня 2016 року № 365 та постановою «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 року № 637.

“Касаційна скарга не містить належних та обґрунтованих доводів, які б спростовували наведений висновок суду. У ній також не зазначено інших міркувань, які б не були предметом перевірки апеляційного суду та щодо яких не наведено мотивів відхилення такого аргументу”, – йдеться в ухваленому рішенні.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Як повідомлялося, у червні 2016 року Кабмін ускладнив порядок отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб. Уряд ухвалив низку нормативних актів, відповідно до яких представники органів соціального захисту або інших органів влади чи установ відвідували помешкання переселенців, аби через акт засвідчити факт наявності людини за зареєстрованим місцем перебування. У разі відсутності за місцем зареєстрованого перебування переселенець-пенсіонер міг бути позбавлений права на отримання пенсії, а внутрішньо переміщені особи – матеріальної допомоги.

 

Принц Гаррі поїде до Норвегії на навчання з відбиття можливого вторгнення РФ

Британський принц Гаррі буде особисто присутній на майбутніх в Норвегії навчаннях, які матимуть на меті відпрацювання протидії гіпотетичному російського вторгнення на територію скандинавської країни. Про це йдеться в статті, опублікованій в Daily Mirror, передає УНН.

З посиланням на джерело в королівському палаці видання повідомляє, що принцу, який є церемоніальним главою Королівської морської піхоти Великої Британії, належить “повністю зануритися” в атмосферу навчань. При цьому видання пояснює, що офіційно про візит принца до Норвегії і його ролі в маневрах оголошуватися не буде.

За відомостями видання, навчання повинні відбутися вже в найближчі кілька тижнів, і в Норвегію c бази в графстві Девон вже відправлені перші морські піхотинці. Газета пише, що в міжнародних навчаннях в цілому братимуть участь 8 тисяч осіб, включаючи 1 тисячу британських морських піхотинців, а також військовослужбовців з США, Нідерландів і самої Норвегії. Іноземним військовим нібито належить відпрацювати сценарій, в ході якого вони разом з норвежцями зустрічають удар російських військ і намагаються утримати позиції до прибуття союзників.

У вересні минулого року міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон заявив про те, що в 2019 році на півночі Норвегії на ротаційній основі будуть розміщені 800 морських піхотинців і спецназівців ВС Сполученого Королівства. Передбачається, що вони будуть регулярно відпрацьовувати там ведення бойових дій в умовах Арктики спільно з раніше розміщеними в Норвегії морськими піхотинцями США, а також військовослужбовцями Нідерландів.

Як інформував УНН, ЗМІ Китаю вважають, що КНР повинна активізувати військові навчання у відповідь на “провокації США”.

 

Nord Stream 2 знищує ефекти від санкцій проти Росії

Будівництво газопроводу Nord Stream 2 знищує ефекти від санкцій проти Росії і є безпосередньою загрозою для України.

Таку думку висловив у інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt глава МЗС Польщі Яцек Чапутович – Укрінформ.

“Нам потрібні більш рішучі дії проти Росії з боку ЄС і НАТО. Тут головним є питання “Північного потоку-2”, оскільки трубопровід руйнує ефект від санкцій. Nord Stream 2 вбиває Україну”, – заявив Чапутович.

Він додав: якщо припиняється транзит російського газу через Україну, тоді Київ не лише втрачає значний дохід, але це також безпосередньо вплине на безпеку країни. Він запевнив, що лише транзит через територію України гарантує захист від подальшої російської агресії.

Чапутович також висловив жаль, що не вдалося узгодити спільну європейську позицію щодо Nord Stream 2.

“Польща, США та Єврокомісія у цьому контексті представляють проєвропейську позицію, а Німеччина – антиєвропейську. Німеччина часто думає, що європейська позиція є тотожною з німецькою. Однак, у випадку Nord Stream 2 це не так”,- констатував глава польської дипломатії.

Він зауважив, що Польща і Німеччина загалом мають схожі погляди на російську агресію в Україні – визнають агресивні дії Росії в Україні, не погоджуються на анексію Криму, дії на Донбасі чи проти українських кораблів у Азовському морі.

“До певної міри ми також згодні щодо реакції ЄС на російську агресію і завдяки санкціям висилаємо певний сигнал. Однак, ми хочемо більш рішучих дій”, – наголосив глава МЗС Польщі.

 

Трамп вважає, що ринки обвалив не він, а перемога демократів

Нинішній глава Білого дому Дональд Трамп заявив, що останні зниження на фондових ринках пов’язані не з діяльністю його кабінету, а з поверненням контролю демократів над Палатою представників після виборів у листопаді минулого року.

Про це він написав у серії твіттер-повідомлень у п’ятницю, повідомляє Укрінформ.

“Як я неодноразово наголошував, якщо демократи візьмуть контроль у Палаті представників чи в Сенаті, то станеться падіння на фінансових ринках. Ми (республіканці – ред.) перемогли в Сенаті, вони (демократи – ред.) – в Палаті представників”, – констатував Трамп.

Президент також підкреслив, що демократи “бажають лише імпічменту”, підкресливши однак, що він вважає себе “занадто успішним”, щоб втратити вибори 2020 року.

“Як ви відправите в імпічмент президента, який виграв, очевидно, найбільш великі вибори всіх часів, не зробив нічого поганого (ніякої змови з Росією, це демократи були в змові), мав найуспішніші перші два роки президентства ніж будь-хто, і є найпопулярнішим в Республіканській партії за всю історію з рейтингом 93%?” – написав Трамп у наступному твітер-повідомленні.

Нинішній глава Білого дому, очевидно, згадав про соцопитування The Washington Post у серпні минулого року, яке визначило, що 93% республіканців підтримували на той момент діяльність Трампа. Водночас, авторитетна організація Gallup приблизно в той же період визначила його рейтинг на рівні 90%.

Останні дані опитування Gallup, від 17 грудня, свідчать, що нинішнього президента підтримують 89% республіканців та 39% виборців загалом. Для порівняння, екс-президент Джордж Буш – молодший мав 63% загальної підтримки в цей же період президентського терміну в США.

 

ЗМІ: демократи в Конгресі хочуть перешкоджати зняттю санкцій з компаній Дерипаски

Законодавці-демократи Конгресу США обговорюють можливість перешкоджати вашингтонській адміністрації в справі зняття американських санкцій з компаній “Русал” і En+, пов’язаних з Олегом Дерипаскою. Про це повідомило видання The Daily Beast, передає УНН.

Демократ-конгресмен Джим Хаймс (штат Коннектикут) розповів порталу, що обговорює це питання з членами спецкомітету з розвідки Палати представників. “Я думаю, що посадові особи мінфіну США високого рангу повинні виступити в Конгресі і дати пояснення з приводу цієї угоди, — вважає законодавець. — Нам потрібно якомога швидше отримати більше інформації”. Хаймс розповів, що дане рішення вашингтонської адміністрації можна скасувати на законодавчому рівні.

Так, лідер демократів у Сенаті Чак Шумер в п’ятницю опублікував текст ініціативи, яка заблокує рішення про зняття санкцій. Сенатор поки ще не вніс документ до Конгресу. “Я роблю це не тому, що я прийшов до висновку, що Конгресу слід вживати заходів і відмовитися від цієї угоди — я ще не прийняв таке рішення, — але хочу зберегти процедурний варіант прийняття такої ініціативи за підсумками процесу розгляду (спрямованого в Конгрес документу мінфіну про зняття санкцій), якщо це буде необхідно для прискореного розгляду і голосування в повному складі Сенату”.

Шумер відзначив, що законодавці продовжать вивчати рішення адміністрації Дональда Трампа про зняття санкцій з компаній, пов’язаних з Дерипаскою.

Якщо демократ все ж внесе свою ініціативу в Конгрес, то обом палатам знадобиться проста більшість, щоб направити даний документ на стіл президента. Трамп може накласти вето, відзначає портал, але у законодавців є можливість зібрати достатню кількість голосів, щоб подолати його. Таким чином, якщо ініціатива так чи інакше буде схвалена, то мінфін не зможе зняти обмеження з компаній.

Як повідомляв УНН, восени стало відомо, що Олег Дерипаска може передати частину акцій En+ у траст.

 

Туреччина просить США надати велику підтримку у боротьбі з “Ісламською державою”

Туреччина просить США надати їй значну військову підтримку в Сирії для боротьби з терористичним угрупуванням “Ісламська держава”, включаючи допомогу в нанесенні авіаударів і транспортуванні військовослужбовців. Про це повідомила газета The Wall Street Journal, передає УНН.

За даними її джерел, Анкара просить про допомогу в зв’язку з тим, що вона готується взяти на себе основну частину зусиль по боротьбі з “Ісламською державою” в Сирії після виведення американських військ з республіки. При цьому запити Туреччини про підтримку носять настільки значний характер, що в разі їх виконання ступінь залученості США в конфлікт у Сирії може значно зрости в період до обіцяного виведення військ, зазначає видання.

Як воно пише, переговори з приводу того, яким чином турецькі військовослужбовці зможуть замінити в Сирії американський контингент чисельністю більше 2 тисяч осіб, пройдуть в Анкарі у вівторок. У них візьмуть участь в тому числі помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон, спецпредставник держсекретаря США по Сирії Джеймс Джеффрі і голова Комітету начальників штабів ВС США Джозеф Данфорд. Президент Туреччини Тайіп Ердоган раніше вже заявляв про те, що Анкара візьме на себе відповідальність за боротьбу з ІД в Сирії після відходу звідти США.

За інформацією газети, про прихильність Вашингтона плану співпраці з Анкарою з метою заміни американських військовослужбовців турецькими йдеться в секретній доповідній записці, яку Болтон нещодавно розповсюдив серед членів кабінету Трампа. У ній також підкреслюється, що, незважаючи на виведення військ, цілі США в Сирії залишаються незмінними, включаючи розгром ІД і пошук дипломатичного вирішення конфлікту.

Однак у ряду представників адміністрації США існують побоювання, що Туреччина не зможе в повній мірі забезпечити заміну тієї ролі, яку в Сирії грали американські військові, повідомляють джерела видання. За їх словами, це пов’язано в тому числі з рядом труднощів логістичного і політичного характеру. Також у Анкари немає можливості проводити масштабну кампанію з нанесення ударів проти ІД з повітря на тому ж рівні, на якому це робили США, говориться в матеріалі. Крім того, в США побоюються, що Туреччина буде вести активну боротьбу проти курдських формувань, які є давніми партнерами Вашингтона зі знищення ІД.

Як зазначав УНН, Помпео оголосив про початок виведення американських військ з Сирії.

 

NASA таки скасувало візит глави Роскосмосу

Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) поінформувало Роскосмос про те, що візит його керівника Дмитра Рогозіна в США необхідно відкласти, при цьому нова дата візиту не визначена. Про це йдеться в поширеній в п’ятницю заяві американського відомства та у коментарі представника управління виданню Houston Chronicle, повідомляє УНН.

“NASA поінформувало російське космічне агентство „Роскосмос“, що ймовірний візит генерального директора Роскосмосу Дмитра Рогозіна, який в даний час запланований на лютий 2019 року, необхідно відкласти. Нова дата візиту не визначена”, — наголошується в документі.

Однак в Роскосмосі заявили, що поки не отримала офіційного повідомлення від NASA про перенесення візиту Рогозіна в США.

“Не отримували”, — повідомив в суботу ТАРС офіційний представник Роскосмосу Володимир Устименко.

Нагадуємо, що при цьому в середу прес-секретар NASA Меган Пауерс повідомила, що управління продовжує підготовку візиту Рогозіна в США, незважаючи на критику в Вашингтоні. Раніше ряд американських чиновників і законодавців виступили з критикою планованого візиту глави Роскосмосу в США.

 

Суркіс спонсорує Тимошенко – журналістка

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс спонсорує парламентську фракцію ВО “Батьківщина”. Про це на своїй сторінці в Facebook написала журналістка Ярослава Коба, передає УНН.

Суркіс вкладає в Тимошенко дуже великі гроші, пише Коба.

“… говорить, що всі на кого робив ставки раніше – програшний варіант, а Юля – 100% майбутній президент”, – повідомила журналістка.

Суркіс сподівається, що Тимошенко “сяде в президентське крісло”, посиливши тим самим його позиції в інформаційній війні проти Президента Федерації Футболу України Андрія Павелка, додала Коба.

Як писав УНН, Суркіс не виплатив тренеру гроші за трансфер Ярмоленка.

 

1 Бал2 Бали3 Бали4 Бали5 Балів (Немає рейтингу)
Loading...
Переглядів: 524

Залишити відгук

adminarmyua@ukr.net | © 2014-2020 ARMYUA
Повне (часткове) використання матеріалів дозволяється за умови наявності прямого гіперпосилання на адресу матеріалу на сайті armyua.com.ua